Diskuze k článku

Velký naftový podvod

Příspěvků 109

2.6.2008 3:52

Ano lidska blbost a chamtivost je skutecne nekonecna.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Idioti vidici optikou ctvrtleti, tezko pochopi, ze svet v chvili, kdy se potkava nekolik krizi vychazejicich z ruznych pricin je velmi krehky a zranitelny, protoze vsechny tyto krize ve vzajemnem pusobeni zesiluji sve efekty. Ztrata vitality vyspeleho severu vlivem spolecenske krize konzumu a nastup problemu starnuti populace, klimaticke zmeny, spolecenska informacni revoluce zpusobena fenomenem internetu a krize systemu "fiat money" a dosazeni hranice dostupnych zdroju.

Cemu se vlastni divim? Toto je vlastne ta nejhorsi mozna varianta kolapsu financiho systemu. Riziko valky je obrovske a to valky posledni. A posledni valka ma tu vyhodu, ze vsem bude merit jednim metrem, coz bude pro chamtive idioty neprijemna novinka. [pláč] [naštvaný] [bliji] I kdyz nadej umira naposledy. Jako civilizace stojime pred volbou zasdniho charakteru. Bud se dokazeme prizpusobit situaci, coz znamena hlubokou transformaci spolecnosti, hodnotoveho systemu... Anebo... [pláč] [pláč]

162286

2.6.2008 4:06

hmmm...

Marian 99.?.?.?

neviem nechcem podcenovat pisatela tohoto clanku ale asi o futures ako funguju vela nevie...v nich sa neda klamat to je najcistejsia hra na burze...ked niekto zarobi 100 milionov niekto ich musi stratit...a to podotykam..musi!!!
s akciami a so vsetkym inym je to uplne ine...ked ty stracas nikto na tom nemusi ziskat...cize autor trosku zavadza...a ci sa da spekulovat..urcite ano ale kazda spekulacia je riskantna...a vo future su ozajstne peniaze...to hraju iba ti najlepsi a najmudrejsi....a ti dobre vedia ze dolar ide dole a preto sa kupuju futures na ropu a ine komodity..lebo tie komodity ludia budu potrebovat bez ohladu na to aku hodnotu bude mat us dolar..cize ziadna spekulacia ale racionalen rozmyslanie..a v konecnom dosledku ked je autor taky mudry moze si tie futures kupit sam a moze na nich zarabat tiez s tymi spekulantami..nech vyskusa a potom uvidi ci je to take jednoduche!!!

162288

2.6.2008 6:24

RE: hmmm...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 162288

ahoj, skus mi vysvetlit ako vznikla hypotekarna kriza a preco musi GWB spolu s FED sanovat vzniknutu situaciu, ked vsetko funguje na neomylnom trhu a nie na spekulacii, diky

162291

2.6.2008 8:07

RE: hmmm... i.díl

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 162291

No, mě ten článek a dovolím si být ekonom, dává smysl docela přesný. Nejprve bych si dovolil upozornit Vás na základní omyl, kterým "operujete" Ve Vaší oprávněné snaze článek zpochybnit. Se ekutečnými penězi se v "moderních demokraciich" nehraje ale opravdu už vůbec nic.

Při Vašem fundovaném příspěvku jistě víte, že dnes cca 90% oběživa jsou ničím nepodložené kredity, nevytvářené státem. Dominantně dnes "tvoří" peníze banky a stavební společnosti, jejich mámou a tátou dohromady je FED, "žijící" z ilegálně vybíraných daní, neboť zákon o tomto daňovém zatížení není - norma, která chtěla tuto partu soukromých bankéřu, připravující se na FED opravdu století, nebyla řádně schválená potřebným počtem států unie.

Velmi zjednodušeně řečeno zkorumpovaní, či hloupí politici, nebo připusťme chytří "rošťáci" podnikají (pokud jste si toho nevšiml, tak už od pádu zlatého standardu dolaru - to je ten asi nejzlomovější bod) s NIČÍM. Mají ale licencovanou lichvu, tedy mohou "vyrábět" peníze. Opakuji, že podíl peněz vydaných státem se v průměru pohybuje někde kolem 10 - 30% v "demokraciích" anglobritského typu. Tedy je to legalizovaný zločin založený na důvěře prostých lidí.

Pokud tedy jeden z Vašich základních argumetnů je, že někde jde o skutečné peníze, už tam domnívám se, ztrácí Váš příspěvek svou celou relevanci. Nikoliv - hraje s uměle vytvářenými krizemi, spekulacemi a hráči mají méně než žetony, ty skutečně alespoň v tom kasínu jsou zatím podloženy papírovými penězmi. V mezinárodním obchodě se hraje s poukázkami, které tisknou party vyvolených. Ten systém podle mne je popsán minimálně hodně věrně. A Vaše demagogická výzva, odpusťte na konci, tak zkuste sám Future obchody.... To jsou vše jen slova a technologická zaklínadla ekonomů, když "vyvolení" tímto světem hrají své likvidační hry. Znovu opakuji hrají je s neexistujícími penězi, s těmi rozděluji ale skutečnou práci mnoha lidí a destabilizují zemi. K těmto kreditům má přístup naprosto omezená minorita lidí, kteří dlouhodobě připravovali FED, OSN a další prapodivné věci, mnoho vědců se domnívá, že mimo jiné válečnými konflikty - zkuste si vysledovat postupné založení OSN - co k němu vedlo...

Takže buďte tak hodný a napiště nám, která banka dnes obecně disponuje skutečnými penězi, podloženými zlatem, či stříbrem (To pana Kenedyho stálo život lze se domnívat, když zkoušel FED zastavit emisí dolarů podložených stříbrem, řádně vydaných státem - začaly se stahovat pár dní po jeho pohřbu za hrobového v pravdě mediálního ticha) Eknomika je systém důmyslného zdůvodňování zotročování lidí tím, že údajně jde o hospodaření s "jejich" prostředky.

162296

2.6.2008 9:45

RE: hmmm... i.díl

kikiriki 78.?.?.?

Reakce na 162296

zatial ste reagovali ako citatel konspiracnych webov a divak konspiracnych dokumentarnych filmov.
ak ste ekonom, skuste reagovat ako ekonom. nie ako papagaj.
zatial jediny argument bol, ze vy do toho vidite.

162306

2.6.2008 10:31

RE: hmmm... i.díl

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 162306

No pane kolego, to nejsou věcné argumenty. Studoval jsem řadu publikací od ekonomů specialistů, shlédl zajímavé dokumenty od samožných "výběrčích" kupříkladu federální daně, kteří přešli na stranu "neplatičů", podrobně jsem analyzoval HDP, který ač se vykazuje jako růst "ekonomik" nemá žádné objektivní charakteristiky jakéhokoliv relevantního ukazatele, než toho, než v podstatě kouzelnického zaklínadla na ohlupování lidí, kteří nemají čas si prostudovat tuto věc, HDP navíc nemá ani odečitatelné položky a je to jen číslo vykazující údajné náklady na všchno - od výroby zbraní, přes PR agentury, atd. atd.

Ekonomika obecně není žádná racionální věda, ale systém okrádání celých komunit, který je umně zaoblen do pseudomatematických a pseudovědeckých pojmů, aby prostě člověk tématem se nemoha zaobírajíce byl čím dále sofistikovaněji klamán.

Takto bych mohl psát dlouho. Prosím uveďte ale nějáký konspirační film pod jehož vlivem bych mohl být? [smích]

Ako tedy papagaj (pro české čitatele paoušek [smích] ), co prosím pěkně paouškuji? Zkuste třeba mi vyvrátit, že peníze netvoří soukromé firmy prodlužováním, ALE POZOR Z NEEXISTUJÍCÍ JISTINY, tedy nejen lichvou, ale ještě něčím daleko odpudivějším....

Zkuste mi pak dále vyvrátit a napište prosím pěkně, čím je dnes kupříkladu dolar podložen? Stejně tak jako odoborník mi jistě vysvětlíte proč je nejúspšnější ekonomika světa (který snad je pro lidi) prodlužena u ideového nepřítele (Číny) až po trenýrky? A jak se to tak vlastně může stát, že se stane nejúspěšnější ekonomikou země, která vyrábí 90% zbraní a zbraňových systému, kterých pane kolego, jak partno se opravdu nenajíme. Jen podotknu, že 10% těchto nákladů by stačilo na systémové řešení světového hladomoru. Věřím, že mi odpovíte?

162308

2.6.2008 15:15

RE: hmmm... i.díl

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 162308

Je to pane Škapíku naprosto jednoduché. Vy a mnozí další jste přesvědčeni, že světovou ekonomiku řídí nějací lotři.

To je však hluboký omyl. Ekonomiku řídí přírodní zákony. Opravdu. Jen většině lidí je zatěžko, je nastudovat. A tak raději vymýšlejí dětinské konspirační teorie. Vždyť vymýšlet a plkat je o mnoho snazší, než studovat, že?

162346

2.6.2008 16:01

RE: hmmm... i.díl

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 162346

No, kdyby v té přírodě pár lidí umělo řídit sopky, také by mohli napáchat hromadu škod.

Tím nechci zpochybnit Vaše tvrzení. Chci jen říci, že někteří predátoři, v té ekonomické přírodě, mají MNOHEM větší zuby. A další malí predátůrci se vezou s nimi a tak vznikají bubliny, které následně praskají. A nic jiného neříkal ani p. Whitney, ani p. Škapík.

162350

2.6.2008 16:26

RE: hmmm... i.díl

Adam Odyss 85.?.?.?

Reakce na 162346

Přírodní zákony?!? Ekonomika, jako dílo lidí, na lidech závislá a bez lidí NEEXISTUJÍCÍ, nemůže být řízena přírodními zákony! Těžko mi prokážete, že na druhém konci vesmíru se (za předpokladu výskytu mimozemských ekonomů) vytvoří úroková sazba PRIBOR. Ekonomika je lidským produktem a její pochody nemají s univerzální platností přírodních zákonů pranic společného. Snad jen po přečtení článku a diskusní příspěvků, může v člověku vzniknout pocit, že FED stahuje ze světa finanční hotovost gravitační silou slunečních rozměrů [smích]
A-O

162351

2.6.2008 16:32

RE: hmmm... i.díl

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 162346

Pán Vojta49 snažil som sa naštudovať niečo o tom, ako riadia ekonomiku prírodné zákony, ale buď som v škole nedával pozor alebo mám pokazený Google či čo... Jedinú spojitosť som našiel v porovnaní rovnovážnych princípov v ekonomických a prírodných modeloch. Ale boli to len všeobecné pindy, nič o tom, že by napríklad mesačný spln alebo pasáty nejako tlačili na cenu ropy. Tak neviem...
Asi sa zhodneme, že vývoj ekonomiky má dopad na rozvoj spoločnosti, ale ako si mám vysvetliť, že za posledných 30 rokov sa radikálne zmenili majetkové pomery v krajinách vyznávajúcich tržné hospodárstvo v neprospech stredných a nižších vrstiev. Je to prirodzená charakteristika ekonomiky, chudobným brať a bohatým dávať, monopolizovať zdroje a centralizovať kapitál? Vidíte v tom nejakú rovnováhu? ...alebo toto ste mysleli s tými prírodnými zákonmi: väčšia berie..?
Napíšte nám prosím, ktorý prírodný zákon to riadi burzu, určuje úrokové sadzby, prepisuje legislatívu, organizuje vojnové konflikty, štátne prevraty a demokratické voľby, rozhoduje o mene, tlačí bankovky...

162353

2.6.2008 16:54

RE: hmmm... i.díl

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 162353

Máte pravdu, pane Stanko. Ve škole nám neřekli spoustu věcí. Dokonce těch nejdůležitějších pro život. A také Vám děkuji za důvěru. Obávám se však, že nejsem dostatečně fundován, vést zde přednášky ze sociologie, základů psychologie, ekonomické sociologie, neodarwinismu a několika dalších disciplin. I kdybych některé části snad zvládl, pan editor by nás jistě vykázal.

V každém případě si vážím Vašeho postoje. Na rozdíl od jiných máte chuť studovat. Pro začátek bych doporučil Richarda Dawkinse. Ať se Vám daří.

162358

2.6.2008 19:11

RE: hmmm... i.díl

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 162358

Pane Vojto, měl byste už pochopit, že věda ví, že nic neví. Proto také skončili v postmoderně. S jejich předpoklady totiž jinde než v paradoxu skončit nemůže. Věda vždycky odečte to "okolí", to "vnitřní", to co skrytě předpokládá a pak se tváří, že něco zkoumá. Vytrhne z přirozených podmínek do připravených experimentálních. To už nejsou přirozené podmínky. Záleží na mne, co si v sumě dat a čísel vyberu, jak je budu interpretovat. Odpověď záleží na mé otázce. Asi bude existovat metoda jak udělat "vědeckou metafyziku", já tvrdím, že je to jisté, ale současná věda nic takového neumí a na pokusy v tomto směru (zatím) rezignovala. Vědci jsou dnes všichni (fanatičtí) operacionalisté a novopozitivisté. Jinak řečeno "nic nemůžeme vědět". O jakých "přirozených zákonech" se chcete v takové vědě bavit?

162365

3.6.2008 21:47

RE: hmmm... i.díl

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 162365

Dík za hodnotný přístup k tématu i k vojtovi. On má nastudovanou jinou historii lidstva, v tomto životě už asi jinou nezvládne i když bych mu to velmi přál.

162474

2.6.2008 19:38

RE: hmmm... i.díl

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 162358

Máte na mysli tohoto Richarda Dawkinsa? Ak áno, potom musím súhlasiť s tým, že správanie ľudí je riadené prirodzenými prírodnými zákonmi a tým de facto prírodné zákony priamo ovplyvňujú tých, ktorí majú dostatočné možnosti alebo postavenie na tvorbu pravidiel a mantinelov pre fungovanie ekonomiky. Ale neznamená to tiež, že sa bavíme o konkrétnych ľuďoch a ich činoch? Podľa Vás títo ľudia rozhodujú navzájom nezávisle a neorganizovane. Napriek tomu vytvorili model, ktorý slúži jednej úzkej skupine, zrejme tej z ktorej pochádzajú. Bolo by to prirodzené. Lenže rovnako prirodzené by malo byť, že poškodená časť spoločnosti bude mať tendenciu sa búriť. Ale to predsa prosperujúca časť nepotrebuje, preto prirodzene musí spraviť preventívne kroky aby predišla vzbure. A ako by také kroky mali vyzerať, aby ich nikto nemohol obviniť z totalitných praktík, lebo potom by to bola legitímna revolúcia. Ak máte pravdu vy, tak tie kroky budú neorganizované a maximálne tieto problémy oddialia. Ale ak sa mýlite, uvidíme čoskoro jednotný postup pri obmedzovaní práv ľudí. A myslím, že tentoraz to nepríde z Ruska.

162366

2.6.2008 20:59

RE: hmmm... i.díl

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 162366

Přesně. Když svého času králové skončili pod gilotinou, co by na to řekl Dawkins: "Bylo to přirozené" nebo "Bylo to nepřirozené"? Když hovořím o neodarwinismu, tak bych měl bojovat za sebe ne? A ne za Rotschilda? Kde zůstal ten Dawkinsův všemu vládnoucí "sobecký gen"? (Asi mezitím vymýšlel tu antikoncepci [smích] )

162368

2.6.2008 22:47

RE: hmmm... i.díl

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 162366

Ano Stanko, mám na mysli jeho knihu "Sobecký gen". Nic nedbejte komentářů pana Pietrooa. On dodnes tuto knihu soudí jen dle jejího titulu a myslí si, že jejím předmětem je sobectví a jeho příčinou jsou geny.

Dál doporučuji pokračovat prací Červená královna od Matta Ridleyho. Pak třeba pochopíte, že přírodní zákony jsou čisté, spravedlivé a naprosto nestranné. Nikoho neprotežují a nikomu neubližují. Třeba pak sám uznáte, že pojem "poškodená časť spoločnosti" je nesmysl. Ano. Určitě existuje velká skupina nespokojených lidí. Zkuste se prosím hlouběji zamyslet nad pravou příčinou jejich nespokojenosti. Objevíte-li ji, budete velmi překvapen.

162376

2.6.2008 22:29

RE: hmmm... i.díl

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 162376

Knihu jsem opravdu nečetl, někdy si na to udělám čas. Já ji hodnotím podle toho co se o ní dočtu tady. "Poškozená část společnosti je nesmysl".

162379

2.6.2008 23:06

RE: hmmm... i.díl

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 162379

Dawkinse(a potažmo) mám v malíku,proto jednám s Vojto jak jednám.On bude poslední moci skučet,až na něj položí ruku někdo evolučně pokročilejší,to jsou přece přírodní zákony. [smích]

162389

3.6.2008 12:41

RE: hmmm... i.díl

Dr. Murt 195.?.?.?

Reakce na 162389

>Dawkinse(a potažmo) mám v malíku,proto jednám s Vojto jak
>jednám.On bude poslední moci skučet,až na něj položí ruku
>někdo evolučně pokročilejší,to jsou přece přírodní
>zákony. [smích]

V "malíku" máte všeličo, ale evolučnú teóriu ťažko! Najmenšia relevantna jednotka, na ktorú sa dá evolúcia aplikovať je populácia. Výrok, že na Vás niekto evolučne pokročilejší položí ruku je nezmysel.
Lepšia schopnosť inferovať dáta z prostredia je považovaná za pokročilejšiu v naivnej (ľudovej) biológii, nie vo vede.
Evolučne mladšie druhy nenahrádzajú automaticky evolučne staršie -- viď napr. existenciu prokariotov.

Ak by sme aj vnímali vývoj ľudských kultúr ako paralelnú evolúciu k prírodnej evolúcii, nie je možné hovoriť o pokročilejších kultúrach. V čom ako pokročilejších? Veľkosť sociálnej siete u nás a v hortolokézskej spoločnosti je rovnaká. (<150)

A hlavne neskĺzajte k sociálnemu darwinizmu, to je idea 150 rokov stará a 100 rokov prekonaná. Dovidenia.

162441

3.6.2008 20:31

RE: hmmm... i.díl

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 162441

V té metafoře o ruce je smontérováno kdeco,a více prastaré,dávno "překonané" ideje a nablýskaná kebule mého oblíbence,než evoluční teorie.A Vy na mě se sociálním darwinizmem. [oči v sloup] Jsem OT?Ano.Dovi pán doktor. [smích]

162470

3.6.2008 0:37

RE: hmmm... i.díl

stanko74 213.?.?.?

Reakce na 162376

Nemám pochybnosti o nestrannosti prírodných zákonov, aj štiepna reakcia sa dá využiť na rôzne účely, rovnako ako ľudská prirodzenosť. Záleží však na cieli, ktorý sa má dosiahnuť.
Ale ak už hovoríme o prírodných zákonoch, čo takto klasické zákony fyziky, bez ktorých nemôže fungovať žiadna sústava, život na planéte a podľa súčasných znalostí ani vesmír. Nespomína nejaký sociológ alebo ekonóm vo svojej práci aj rovnováhu? Zdá sa mi, že pre ňu v súčasnej ekonomike nie je veľké využitie.

162400

3.6.2008 2:49

RE: hmmm... i.díl

Datel 75.?.?.?

Reakce na 162376

Pane Vojto nemam zabrany vam rici ze jste idiot pokrteny komunisty.Jak muzou v ekonomice existovat prirodni zakony? Doporucuji vam vymnenit plinky a v suchu prijdetete na jine myslenky , protoze to co tu placate jsou nesmysly,

162412

3.6.2008 14:12

RE: hmmm... i.díl

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 162412

Pane Datle, třeba zákon motivace je pro ekonomickou činnost jednotlivců základní hnací silou. Také se můžete podívat na zákon vzácnosti zdrojů, zákon rozložení bohatství ve společnosti a mnohé další. A ani fakt, že já jsem idiot, jim nezabrání, aby na Vás působily svou obrovskou silou. Přeji Vám krásný den s přírodními zákony.

162451

3.6.2008 23:38

RE: hmmm... i.díl

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 162451

Zakon motivace je prirodni zakon? Mohl by jste ho konretne definovat? A mohl by jste definovat obecne, co musi splnovat prirodni zakon?

162481

4.6.2008 0:44

RE: hmmm... i.díl

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 162481

Zákon motivace je pane Bartošku tím nejdůležitějším přírodním zákonem v živé přírodě. Vše živé, od jednobuněčných organismů až po lidstvo, je jeho důsledkem. Kdyby živé organismy ztratily svou základní motivaci k přežití a reprodukci, žádný život by na této planetě nebyl.

Máte-li zájem o hlubší studium, doporučuji následující autory: Maslowov, Herzberg, Vroom, Adams a Skinner. Případně též Mc Clelland.

162486

4.6.2008 1:37

RE: hmmm... i.díl

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 162486

Jednoducha definice, nechci prece tak mnoho. Prirodni zakony jsou prece definovany. A taky vasi predstavu, co jsou z obecneho hlediska podstatne vlastnosti prirodniho zakona, bez kterych nemaji prirodni zakony smysl. Treba takovy proton se bude chovat na zaklade nejakych prirodnich zakonu a neni pro nej z toho uniku, nema v ramci techto zakonu moznost svobodne volby. Ani ja se treba v aute nemuzu vyvliknout z pusobemi setrvacnosti, gravitace...

162489

5.6.2008 16:53

RE: hmmm... i.díl

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 162489

Rád Vám napíšu jednoduchou definici, když Vy mi nejprve napíšete jednoduchou definici obecné relativity. To je také přírodní zákon.

A které jsou vlastnosti přírodních zákonů? Třeba tyto :
Přírodní zákony jsou pravdivé. Nikdy nebyl opakovaně porozorován žádný jev daný zákon vyvracející. Jsou univerzální. Platí kdekoli ve Vesmíru. Jsou také absolutní. Nic ve Vesmíru je neovlivňuje. Jsou všemohoucí. Všechno ve Vesmíru se jim musí podřídit. Jsou zachovávající. Obecně zachovávají veličiny. Často jsou vyjádřením nějaké symetrie v přírodě. Jsou typicky teoreticky reverzibilní. Platí, i kdyby se otočil běh času (neplatí pro některé kvantové jevy). Jsou stabilní. Zůstavají neměnné od svého objevení...

Omluva panu editorovi za OT, pan Bartošek je neoblomný.

162589

4.6.2008 7:31

RE: hmmm... i.díl

datel 75.?.?.?

Reakce na 162451

Synku to jste si upustil. Zakon rozlozeni bohatstvi-to jsem ted upustil ja.Vcelku vam seru na zakony-Lide jezdi pro mliko stovky kilometru , nesmi mit vic nez 99kurat, krut a podobne drubeze. A to jen tak placam a nezachazim do podrobnosti. Idiote zakon rozlozeni bohatstvi si nechte projit analem mozna dostanete pravidelnou stolici , ktera vam ukaze zakon vzacnosti zdroju.

162500

6.6.2008 11:04

RE: hmmm... i.díl

anellus anellus (zavináč) centrum (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 162366

Promiňte, ono snad omezování lidských práv někdy nějak zásadně přicházelo z Ruska ( předpokládám, že jste měl na mysli býv. SSSR) ?
Pokud se nemýlím, tak to byla jediná země, která podobné ekonomické hrátky ožebračující lidi práce rychle a jednoznačně zlikvidovala, alespoň v dosahu své moci. Burza byla 70 let zavřena a kupodivu nikomu nechyběla. Tím právě naopak pro většinu lidí práva, alespoň ta ekonomická podstatně rozšířila.

162630

2.6.2008 16:49

RE: hmmm... i.díl

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 162346

>Vy a mnozí další jste přesvědčeni, že světovou ekonomiku řídí nějací lotři
No ta asi opravdu ne, úplně vše řídit nelze, naopak bohatě statčí, že někteří lotři na ní vydatně (stejně jako někdy v přírodě) parazitují, a tak ji dusí. A je pak na hostiteli, kdy a jak se parazita zbaví, či ta báječná symbióza způsobí smrt obou.

Také se ale v přírodě stává, že parazit napadne i CNS oběti, no a ta pak ochotně a spokojeně poskytne parazitu to co potřebuje a věrně poslouží jeho pomnožení, pak někdy chcípne a někdy ne. No to je holt příroda a její zákony.

To o tom studiu, to je dobré, chce to dobře si prostudovat třeba tento článek…
(nevíte prosím, podle jakých přírodních zákonů vzniká dolar a „spřátelené“ měny [zmaten] )

162355

2.6.2008 23:07

RE: hmmm... i.díl

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 162346

Priridni zakony ridi ekonomiku? [překvapení] Ktere prirodni zakony? A jak s tim pocitaji ekonomicke teorie odervane od reality, treba kdyz tvrdi takove blbosti, jako ze zdroje jsou nekonecne, pripadne ze existuje zrejme (i nekonecny) udrzitelny trvaly rust? Pocita se pri tom rustiu treba s dvacetiletou mezerou nerustu? ale 20 let to je ted zhruba polovina meho zivoat. To by me docela zajimalo jak to pojimaji ty prirodni zakony ekonomiku na planete, ktera ma konecny rozmer? Sem s tim, aspon v kostce nebo nejaky odkaz.

162381

3.6.2008 2:41

RE: hmmm... i.díl

Datel 75.?.?.?

Reakce na 162346

Prirodni zakony si strcte do analu. Ekonomiku ridi vyvoleni.

162411

2.6.2008 22:08

Vazny pan Skapik,

Igor 85.?.?.?

Reakce na 162308

Ekonomika, ako veda je podradena napriklad sociologii.
Preto prosim Vas, upustite (hoci ste sam ekonom) od argumentovania s tym clovekom na urovni ekonomiky a preneste to na uroven spolocensku, tj. sociologie. Tu nejde "iba" o peniaze a ekonomiku, ale o nas, ako spolocnost. Ja som napr. odbornik na spalovacie motory (to, co ma lietadlo pod kridlom, alebo co vidite pod kapotou auta), ale to necham bokom.

Tu ide o celospolocensku (tykajucu sa celeho sveta) suvislost spravania sa FEDu a nektorych (mnohych, ak nie vsetkych) politikov. Ze ich nastrojom je ekonomika, to je ina vec. Velmi si vazim Vase prispevky na to, aby mi niekto skazil naladu pri citani, preto tomu niekomu nedajme moznost sirit jeho propagandu tu na Zvedavcovi.
Viem, ze ste zidovskeho povodu, preto budete (asi) dobre rozumiet nasledujucemu prirovnaniu: on Vas pausalne oznacil za antisemitu, lebo mate du drzost a odvahu vyslovit "disidentsky", nie main stream nazor.

162373

2.6.2008 22:40

RE: Vazny pan Skapik,

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 162373

Ekonomie je podřízena sociologii,sociologie psychologii,psychologie teologii...,zkusím citovat:
Člověk je podřízen zemi,
země podléhá nebesům
a nad nebesy stojí Tao,
jež není závislé na ničem.
Lao-c´
[smích]

162377

3.6.2008 6:11

RE: Vazny pan Skapik,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 162377

Na necem i tao zavisi.
"Clovek se ridi podle zeme,
zeme se ridi podle nebe,
nebe se ridi podle tao,
a tao se ridi podle sebe." [mrknutí jedním okem]

162418

3.6.2008 0:48

RE: hmmm... i.díl

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 162308

Je videt, ze to mate pekne srovnane a zjevne vite o cem mluvite. Preju hodne pevne nervy na zdejsi diskutery. Zcela logicky argumentujete vlastnimi zkusenostmi a vedomostmi. Logicke, ovsem ne pro klasicke internetove diskutery. Ti potrebuji "fakta" dolozitelna opet pouze a jenom internetovym odkaz. Jakmile si clovek dovoli odkazat se snad dokonce na sve vzdelani nebo vedomosti a argumentovat ciste z pozice ziskanych vedomosti, je bez milosti smeten s tim, ze se vytahuje na ostatni svym diplomem. Zazil jsem to mockrat a proto obdivuji vas vecny ton.

Co se tematu tyka, tak si myslim neco velmi podobneho jako vy.

162401

3.6.2008 2:28

RE: hmmm... i.díl

Datel 75.?.?.?

Reakce na 162308

Jste presvedceny ze ekonomiku ridi lotri ?Jiste a jsou nenazrani.A my platime

162410

2.6.2008 17:38

Netřeba konspirovat

Samouk 82.?.?.?

Reakce na 162306

Stačí pozorně studovat otevřené zdroje, především rakouskou ekonomickou školu.
Tady o FEDu
http://www.libinst.cz/etexts/rothbard_penize.pdf
Tady z FEDu
http://www.libinst.cz/etexts/jordan.pdf
Něco opravdu nového
http://www.dallasfed.org/news/speeches/fisher/2008...

162361

2.6.2008 6:37

RE: hmmm...

Dan Kučera 85.?.?.?

Reakce na 162288

Marian se mýlí a neměl by na autora článku dělat "odborná" ramena. Když někdo vydělá 100 milionů na future obchodech, nemusí někdo jiný automaticky prodělat. Hra, kterou tito velcí hráči hrají je totiž jen pro vyvolené a pravidla tomu také odpovídají. Většinu bankovního systému (vč. FED) tzv. západní civilizace vlastní ti, jejichž jméno se nesmí vyslovit. Poučování typu, když jsi tak chytrý, obchoduj a vydělávej s těmito velkými hráči, je zcela zcestná a hloupá. Pro "obyčejné" občany tito hráči vytvořili jinou hru s jinými pravidly, kdy můžeme maximálně posbírat drobky z velké hostiny.

162292

2.6.2008 7:54

RE: hmmm...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 162292

Nemate pravdu, i kdyz tusim jak to myslite.

Futures trhy jsem REGULOVANE!!!

Na rozdil treba od Forexu...trhu s menami. Na trhu komodit se v kazdem okamziku pocet dlouhych a kratkych pozic rovna, kdyz nekdo proda, nekdo jiny musi koupit. Nic nemuze zustat ve vzduchu. Takze tvrzeni, kdyz nekdo vydelal 100mil, nekdo druhy je musel prodelat..nebo spousta malych tolik dohromady musela prodelat 100% plati.

162295

2.6.2008 11:17

RE: hmmm...

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 162295

>Nic nemuze zustat ve vzduchu. Takze tvrzeni, kdyz nekdo vydelal 100mil, nekdo druhy je musel prodelat..nebo spousta malych tolik dohromady musela prodelat 100% plati.
Som laik a rád by som sa poučil, znamená to, že sa obchoduje s pevným objemom tovaru s premenlivými cenami alebo s pohyblivým množstvom ropy za fixné ceny??? Ak má 100% platiť a cena ropy evidentne rastie, nejako mi to hlava nebere...
A nebude to tak, že sa menia aj cena, aj objem tovaru, ale 100% včera je viac ako 100% dnes...a fčil som sa úplne stratil.
Môžete mi to niekto prosím vysvetliť, ale najlepšie matematikou, lebo na ekonómiu som úplný magor.

162319

3.6.2008 18:33

RE: hmmm...

G.Š. 78.?.?.?

Reakce na 162295

Fakt musí niekto prerobiť, ak ceny stúpajú? Podľa mňa prerobí na tom niekto až pri poklese cien a nie pri raste.

162461

3.6.2008 18:47

RE: hmmm...

Marian 99.?.?.?

Reakce na 162461

ale ano lebo niekto ti to predava a ten ak to zacne stupat tak preraba...zda sa to cudne ale je to tak!!!
moze sa poistit na to kupou call opcie ale potom by tolko nezarobil pri poklese ale zas ani tolko nestratil pri stupani...ale najdolezitejsi faktor pri tom je cas obycajne ten co predava prvy krat tak dava strasne dlhy cas na vyuzitie tej opcie....

162463

2.6.2008 8:10

RE: hmmm... 2. díl

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 162288

V praxi jde o lichvu a co hůře o drancování skutečných výsledků lidské práce penězi "neexistujícími", které mají svou moc i vznik ze zákona, leckdy ani ne (FED) pro privilegovanou vrstvu bankéřských elit. NEJSOU peníze pane a pokud ano, tak záporné peníze, tedy DLUHY nás všech vzniklých pro chorobné mocenské až sadistické touhy bankéřských hyder pod vedením matky FEDU. Pokud víte o nějákém systému, který má skutečné peníze, podložené kupříkladu cennými kovy, řádně vydané státem, dejte nám tady všem vědět, rád se minimálně já poučím

162297

2.6.2008 9:32

RE: hmmm... 2. díl

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 162297

Výroba potravin se koncentruje stále více do jedněch rukou. Nikde v Evropě už není domácí výroba. Když ten, kdo má dominantní vliv si usmyslí, že přiškrtí lidi, tak nastane hlad. Může k tomu mít různé důvody. Bude to jako za Stalina.

162304

2.6.2008 9:33

RE: hmmm... 2. díl

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 162304

Když vidíte ty žlutě kvetoucí pole,tak máte alespoň jistotu,že oleje(který se hodí tak na spálení nebo namazání pantů) bude dostatek. [smích]

162307

2.6.2008 21:01

RE: hmmm... 2. díl

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 162307

Taky tady máme takové velké krásné žluté pole. A staví nám kolem něj cyklistickou stezku. Jako v pohádce. [chechtot]

162370

2.6.2008 9:59

RE: hmmm...

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 162288

>moze si tie futures kupit sam a moze na nich zarabat tiez s tymi spekulantami
Vtip je v tom, že to nemůže hrát každý, neboť by v takovém případě nevznikaly skutečné hodnoty, ale ekonomika by se stala již jen spekulací na něco, co nikdo nikdy nevytvoří, a to by byl úplný konec. Proto je to „ošetřeno“ systémem, ve který stále (bohužel) mnoho lidí věří.

Místní produktivní ekonomiky jsou v podstatě obětí, která tento nesmyslný systém živí. Faktem stále zůstává, že komoditní spekulanti systematicky ničí a destabilizují jakoukoliv smysluplnou hospodářskou činnost. Proto je dnes svět plný zaklínadel typu globalizace apod.
Samozřejmě to má svůj dávný ideologický původ v tom, co to je obživa, a jak si ji zajistit. „Tvorba peněz“ s tím úzce souvisí.

Ti „chytří“ doufají, že se udrží na té pohodlné straně, a nutí ty produktivní věřit ve spravedlnost tohoto uspořádání věcí. Těm pak nezbývá, než stále zajišťovat sebe včetně nějakého toho „chytrého“ a poplatit svůj „desátek“ (dnes už sedmdesátek) a doufat, že třeba jednou spadnou mezi ty „chytré“. No ale až jednou budeme všichni ti „chytří“, kdo bude platit ten „desátek“?

Je možné, aby se svět skládal z lichvářů? Co budeme jíst? Procenta? To asi nepůjde, proto budou-li ti „chytří“, nutně musí vyrábět ty „hloupé“… a od toho je tu ten systém a celá ta „ekonomická věda“, která to vše krásně vysvělí, aby to bylo jasné třeba i Vám... [mrknutí jedním okem]

162309

2.6.2008 12:28

RE: hmmm...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 162309

>>moze si tie futures kupit sam a moze na nich zarabat tiez s tymi
>spekulantami

>Vtip je v tom, že to nemůže hrát každý, neboť by v
>takovém případě nevznikaly skutečné hodnoty, ale ekonomika
>by se stala již jen spekulací na něco, co nikdo nikdy
>nevytvoří, a to by byl úplný konec. Proto je to
>„ošetřeno“ systémem, ve který stále (bohužel) mnoho
>lidí věří.

Samozrejme ze to muze teoreticky delat kazdy... Samotny vstup na trh je jen technicka zalezitost zvoleni si brokera a nutnost mit nejake penize..zetony do hry..

Problem je v tom ze cca 70-90proc traderu na trhu prodelava...zivi ten zbytek uspesnych. Takze naprosta vetsina na trhu prijde o sve penize a pokorne se vrati k tomu co umi..treba k peceni chleba.

Namitnete .... neznali tajemstvi...
...zadne neni. Uspech v tomto druhu podnikani stoji jen na chladne logice, discipline a predevsim ovladani vlastnich emoci. Jen malo lidi co znam ma na to dostatecny dusevni nadled aby to mohla delat.

Michate hrusky jabka... technickou stranku s vysimi principy.

apropo, kolik asi pan Skapik ekonom teoretik za svou karieru zobchodoval futures kontraktu... pan Marian vi... vy ostatni jiste taky.. a jste na tom stejne.

Nechci se nikoho dotknout, jen bych nechal plamenne hadky na tema kteremu detailne rozumim.... tohle neni lehky obor. [smích]

162327

2.6.2008 13:24

RE: hmmm...

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 162327

Díky za reakci, předpokládám, že se pokládáte za “zasvěceného”
>Takze naprosta vetsina na trhu prijde o sve penize a pokorne se vrati k tomu co umi..treba k peceni chleba.
Jak můžete přijít o něco, co je vlastně určeno k poměřování hodnoty, je to jako kdyby krejčí, tím že začne šít oblečení, přišel o metr. Nezdá se vám, že je něco špatně a nedává to smysl? Trh by měl sloužit a ne ničit nebo vydírat.
>Uspech v tomto druhu podnikani stoji jen na chladne logice, discipline a predevsim ovladani vlastnich emoci. Jen malo lidi co znam ma na to dostatecny dusevni nadled aby to mohla delat.
Toto můžete říct o jakékoliv hře. Tudíž je to bezcenná informace. Navíc úspěch v tomto podnikání je odvislý v prvé řadě od pozice kterou hrajete. Tedy užitečného idiota, nebo toho, kdo to ve skutečnosti ovládá a diktuje pravidla. A ta jsou množství prostředků a politická moc (znamenající informace).
>Michate hrusky jabka... technickou stranku s vysimi principy.
Na co je mi technická stránka nesmyslu, který produkuje masovou bídu, můžete to osvětlit? Leda, že doufáte v roli toho, který z toho těží…
>jen bych nechal plamenne hadky na tema kteremu detailne rozumim.... tohle neni lehky obor
výborně, je to jako nechat kasičku kasařům, neb ty kasičkám rozumějí… [mrknutí jedním okem]

162335

2.6.2008 14:19

RE: hmmm...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 162335

>Jak můžete přijít o něco, co je vlastně určeno k
>poměřování hodnoty, je to jako kdyby krejčí, tím že
>začne šít oblečení, přišel o metr. Nezdá se vám, že je
>něco špatně a nedává to smysl? Trh by měl sloužit a ne
>ničit nebo vydírat.
je to obchod jako kazdy jiny, jen ma tvrdsi pravidlo, neplette do toho vyssi principy a ideologii.

>Toto můžete říct o jakékoliv hře. Tudíž je to bezcenná
>informace. Navíc úspěch v tomto podnikání je odvislý v
>prvé řadě od pozice kterou hrajete. Tedy užitečného idiota,
>nebo toho, kdo to ve skutečnosti ovládá a diktuje pravidla. A
>ta jsou množství prostředků a politická moc (znamenající
>informace).
Budete se divit. Psychologicka stranka toho businessu je naprosto primarni, rozhoduje z 70-90% strach a hamyznost...emoce...ryzi emoce. Trader, ktery je umi ovladat je uspesny.

Byl by jste prekvapeny, dobry trader neobchoduje primarne pro penize. Ty prijdou sami za nim, kdyz dosahne zkusenosti... Divil by jste se s kolika z nich si muzete uzasne popovidat o vedomi, zameru, kvantove fyzice, zakonu pritazlivosti, o tom...strachuj se a tve nejhorsi obavy se naplni, ci naopak o vire v sebe sama a boha v nas a vsude kolem nas ...v celem vesmiru...
Tahle cinnost je tak narocna na psychiku a sebe sama, ze poskytuje neskutecne moznosti pro poznani sebe sama, rust...navrat k primarnim emocim a cistote detstvi... Vetsina dobrych traderu se pak vraci a pomaha na ceste ten ostatnim mene statnym ci novackum. Je to trosku jiny svet, alespon v nych ocich. Nedokazu to popsat slovy. A verte ze uspech je tak tezce vydreny, ze si to nalokdo dokaze predstavit...nejde o hodiny, dny , tydne ci mesice studia. Jde o roky a je to nekonecny pribeh. Prectete si CTYRI DOHODY od Ruize nebo cestu Bojovnika. Pak se priblizite memu pohledu.

Proto je pět věcí podle nichž se pozná vítěz:

Vítězí ten kdo ví kdy může či nemůže bojovat
Vítězí ten kdo ví jak naložit s vlastní převahou a nebo slabostí
Vítězí ten kdo umí prodchnout své vojsko od shora dolů jedinou vůlí
Vítězí ten kdo sám vždy ve střehu dokáže překvapit nepřipravené
Vítězí vojevůdce který toto vše dokáže aniž jej vládce řídí

To je pět měřítek podle nichž poznáme budoucí vítěze

Proto se praví:
Kdo zná protivníka a zná sebe vybojuje sto bitev beze ztrát
Kdo nezná protivníka ale zná sebe jednou zvítězí jednou prohraje
Kdo nezná protivníka ani sebe ztratí každou bitvu
----Sun Tzu- The Art of War

>>Michate hrusky jabka... technickou stranku s vysimi principy.
>Na co je mi technická stránka nesmyslu, který produkuje
>masovou bídu, můžete to osvětlit? Leda, že doufáte v roli
>toho, který z toho těží…
Popsal jsem vyse ze to neni primarne nesmysl. Umoznuje to treba zemedelcum zajistim si ceny sve produkce proti neprizni pocasi.
Nechcete to pochopit.

>>jen bych nechal plamenne hadky na tema kteremu detailne
>rozumim.... tohle neni lehky obor

>výborně, je t...Automaticky kráceno

162341

3.6.2008 21:31

RE: hmmm...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 162341

Bojovník je jen jedna z fází duchovního vývoje, a myslím, že v žádné filozofii (snad kromě indiánského šamanství ?) není fází nejvyšší... samozřejmě, pokud jsme právě bojovníkem, je asi dobře věnovat se tomu pořádně...

162476

2.6.2008 14:39

RE: hmmm...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 162335

>>Michate hrusky jabka... technickou stranku s vysimi principy.
>Na co je mi technická stránka nesmyslu, který produkuje
>masovou bídu, můžete to osvětlit? Leda, že doufáte v roli
>toho, který z toho těží…
Popsal jsem vyse ze to neni primarne nesmysl. Umoznuje to treba zemedelcum zajistim si ceny sve produkce proti neprizni pocasi.
Nechcete to pochopit.

>>jen bych nechal plamenne hadky na tema kteremu detailne
>rozumim.... tohle neni lehky obor

>výborně, je to jako nechat kasičku kasařům, neb ty
>kasičkám rozumějí… [mrknutí jedním okem]
mel jsem spis na mysli ze maloktera vec je takova jak na prvni pohled vypada. Co se tyce clanku samotneho, mnoho z nej je pravda...manipulace s cenami atd... viz konfortni energie.
Neberte to osobne [smích]

162342

2.6.2008 17:19

RE: hmmm...

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 162342

No nečekal jsem tak rozsáhlou obhajobu…
No nechci tu rozebírat moudrosti starých Toltéků, ostatně právě to co tu obhajujete (tedy bezohledný kšeft) jsou s nimi v přímém rozporu. Ostatně ten kdo neví o čem to je, ani neví jak s tím naložit.
Tato moudrost má v prvé řadě přivést mezi lidi vstřícnost, lásku a sebeúctu. Obchod a jeho zneužívání k ovládání a ruinování lidstva s tím nemá co dělat.
>Umoznuje to treba zemedelcum zajistim si ceny sve produkce proti neprizni pocasi.
Ano, to zní velice hezky. Ale obávám se, že jste ve vleku nějakých prapodivných představ. Pokud bude počasí příznivé, je velká úroda, ceny padají díky přebytku, a tudíž by bylo je dobré zabezpečit. Tedy spekulace na příznivé počasí. Normálně je však nižší cena dohnána právě vysokou úrodou. Naopak nepřízeň počasí – vysoké ceny. Co tedy ten zemědělec získává? Riskuje, že vlastně prodá za málo a ještě se málo urodilo. Prostě to je v něčem jiném. Trh za poctivých podmínek umožňuje toto překlenout zcela přirozeně všem subjektům bez „nutných a potřebných“ spekulací.
Ale tento trh z komoditami nemá z poctivými podmínkami vůbec nic společného, a naopak se stává nástrojem k ovládnutí celých odvětví v obrovských regionech několika subjekty (disponujících neomezenými prostředky) a mohou tak celé regiony libovolně zadlužovat a všelijak vydírat po celé generace. Následkem je pak obrovská nestabilita a neúnosná rizika často provázeno utrpením celých kontinentů.
Ale to již dávno není o obchodu a jeho technice, je to o ideologii a morálce.

Pokud mohu od pekaře koupit housku za ekvivalent odpovídající mému produktu stanoveno na neovládaném trhu, pak je vše v pořádku, a tato diskuze by zde nebyla.
Já však tuto možnost nemám. Produkce moje i toho pekaře je zatížena státní a potažmo nadnárodní mašinérií a ekvivalent je zatížen dluhem a nekonečnou nejistotou vyplývající právě z jeho dnešní podstaty. Veškeré úsilí je směřováno k potenciálně větší mizérii už jen tím, že živím stát a používám měnu. Dílčí spekulace na komoditních trzích jsou mi ukradené, neboť podstata je v něčem jiném, toto pouze jen situaci zhoršuje, neboť to dává falešné (hazardní) naděje a prohlubuje nestabilitu. Je to vlastně jen cesta jak dopravit na trh více měny (dluhu).
>Byl by jste prekvapeny, dobry trader neobchoduje primarne pro peníze.
Obchod je primárně veden jako způsob, jak realizovat směnu, tedy prodat co již nepotřebuji a získat co potřebuji. Sekundárně se ukázal jako dobrý nástroj obživy a smysl obchodu tak získal jiný rozměr. Odtud už je jen blízko ke snaze ovládat teritoria a k chuti po moci. Je třeba vzít znovu na vědomí, že obchod je službou, ale sám nic nevytváří (je to i v našich pohádkách)
>Neberte to osobne
Ale vůbec ne, vždyť se neznáme…

162354

2.6.2008 22:39

RE: hmmm...

google 84.?.?.?

Reakce na 162342

som vam vdacny za pohlad z druhej strany a verim vam, ze to tak vidite, ako to tu popisujete.

162382

2.6.2008 12:11

RE: hmmm...to Marian

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 162288

napadá ma pár otázok:
...ak na trhu hrajú tí najlepší a najmúdrejší a vieme, že niektorí rozhodne dosahujú zisky, ako potom ten zvyšok dokáže vykázať stratu na obchode s komoditou, ktorej cena posledných 8 rokov permanentne stúpa?
...keď hovoríme o futures trhoch, znamená to že sa obchoduje vo futures cenách alebo reálnych, postavených na zákonoch dopytu a ponuky súčasného sveta?
...tí hráči na trhu kšeftujú so svojou hotovosťou, alebo s požičaným kapitálom a prípadné straty finančným inštitúciám pohotovo zapláta FED na úkor daňových poplatníkov?
Sorry, ak sú moje otázky primitívne, nemám vzdelanie na odbornú debatu a nečakám, že tu so mnou bude nejaký odborník strácať čas...

162325

2.6.2008 13:27

RE: hmmm...to Marian

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 213.?.?.?

Reakce na 162325

>...ak na trhu hrajú tí najlepší a najmúdrejší

Ne. To byste se divil. V pořadu 20/20 před několika roky udělali zajímavý test. Vyčlenili dvě stejné částky, už nevím kolik to bylo. První nechali investovat skupinou špičkových makléřských firem. Druhou investovali tak, že házeli šipky do seznamu firem na burze pověšeném na zdi. Kde se šipka zabodla, ty akcie koupili. Za rok to vyhodnotili. Výsledek byl v podstatě stejný.

>...keď hovoríme o futures trhoch, znamená to že sa obchoduje
>vo futures cenách alebo reálnych, postavených na zákonoch
>dopytu a ponuky súčasného sveta?

Já tomu rozumím tak, že se se sází na budoucí ceny komodit a podle toho kupujete. Je to vysoce spekulativní proces. Rád se nechám poučit, pokud je to jinak.

>...tí hráči na trhu kšeftujú so svojou hotovosťou, alebo s
>požičaným kapitálom a prípadné straty finančným
>inštitúciám pohotovo zapláta FED na úkor daňových
>poplatníkov?

Jen málokdy svým. Vždyť to je v článku. Koupí barel nafty za 128 dolarů, zaplatí 8 a zbytek si půjčí.

162330

2.6.2008 13:52

RE: hmmm...to Marian

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 162330

V tom prípade sa smelo môžem považovať za burzového "preborníka".
Šípkami hádžem slušne, a o tom, ako sa budú hýbať ceny komodít, hlavne energií a potravín, mám celkom jasnú predstavu. [mrknutí jedním okem]

162332

2.6.2008 13:36

RE: hmmm...to Marian

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 162330

>Ne. To byste se divil. V pořadu 20/20 před několika roky
>udělali zajímavý test. Vyčlenili dvě stejné částky, už
>nevím kolik to bylo. První nechali investovat skupinou
>špičkových makléřských firem. Druhou investovali tak, že
>házeli šipky do seznamu firem na burze pověšeném na zdi. Kde
>se šipka zabodla, ty akcie koupili. Za rok to vyhodnotili.
>Výsledek byl v podstatě stejný.

to mozna muze fungovat u akcii, pokud je drzite za sve penize... pak mate tu moznost a luxus, pockat si v klidu az budete v plusu.
u futures nebo forexu dostanete pres prsty raz dva, tam sipky bohuzel nefunguji... Jsou to naprosto rozdilne trhy.

Futures je regulovany a definovany trh
REGULOVANY znamena ze v kazdem okamziku je vyrovnany pocet kontraktu na trhu na LONG a SHORT - dlouhe kratke pozice...

Dlouhym rozumite, proste cekate ze neco bude drasi v budoucnu, koupite a az to vylezse vys prodate. Kratke jsou presny opak... neptejte se me prosim jak je mozne neco napred prodat a pak koupit... je to technicka zalezitost...proste si to jako pujcite...prodate a az to klesne niz koupite zpet levneji a vratite.zustanou jen penize z rozdilu.

DEFINOVANE znamena ze kazdy druh kontraktu..komodity ma presne definovany objem , termin dodany atd...

Budete se divit ale spekulanti na tom trhu musi byt a jsou pro trh prinosem...prinaseji totiz okamzitou likviditu. Jistotu ze kdykoliv se rozhodnete prodat ci koupit, bude vas pozadavek uspokojen.
Samotny trh s futures je stary tak dlouho, ze uz japonci v buhvi kterem stoleti tak obchodovali s ryzi...
Ucelem totiz neni primarne poskytovat pudu spekulantum , ale umoznit zajisteni proti vykyvum cen producentum... pouziva se to k hedgovani. Takze to neni nic spatneho.


>
>>...keď hovoríme o futures trhoch, znamená to že sa obchoduje
>
>>vo futures cenách alebo reálnych, postavených na zákonoch
>>dopytu a ponuky súčasného sveta?

obchoduche se v aktualnich cenach aktualniho kontraktu., ktere svym zpusobem koreli s cenou na jinych trzich.
Rekneme ropa, mame treba kontrakt co ma termin plneni rekneme za 3 mesice a jine s terminem plneni treba v roce 2010.

Pokud spekulujete pracujete s cenami toho kontraktu , ktery chcete obchodovat. ale musite uzavrit pozite pred jeho vypresnim, jinak vam obrazne receno priverzou na zahradu tanker ropy a budou ho chtit zaplatit.

stejne se obchoduje maso, pomwerancovy dzus, ryze, kukurice drevo, plyn, olej a nevim co jeste.

>
>Já tomu rozumím tak, že se se sází na budoucí ceny komodit
>a podle toho kupujete. Je to vysoce spekulativní proces. Rád se
>nechám poučit, pokud je to jinak.

opakuju , producenti se takto zajistuji proti nahle zmene ceny... nastudujte. spekulanti jsou jen soli toho businessu.

>
>>...tí hráči na trhu kšeftujú so svojou hotovosťou, alebo s
>
samozrejme ze se svoji hotovosti.
respek. pracuje se s tzv. pakou...leverage.
popisu forex...ten znam lepe.

predpokladate ze GBP - britska libra stoupne vuci JPY ..japonsky yen.

mate u brokera smluvne paku treba 1:200...Automaticky kráceno

162333

2.6.2008 14:09

RE: hmmm...to Marian

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 162330

mate u brokera smluvne paku treba 1:200 a jeden kontrak...na forexu se rika lot...zakladni objemova jednotka ma velikost 100000usd

Tazn. ze kdyz koupim..na long...buy...1lot , proker mi okamzite zablokuje z meho uctu skutecnou hotovost ve vysi marginu...zalohy ...neco kolem 1100euro a jak pak za 1100euro ovladam balik za 100000usd!!!

Kdyz cena stoupne super..az vyleze nad poplatky brokerovi, zacnu vydelavat penize... VIRTUALNI. v okamziku kdy pozici uzavru a jsem v plusu, rozdil je muj.

Kdyz jde cena opacne vznika ztrata, ktera spolu s marginem zalou snizuje hodnotu meho uctu..opravdu mi ubyvaji penize..

muze nastat nekolik moznosti:
zaseknu se a verimze se to otoci...to obvykle konci diky paky a rychlosti pohybu vymazanim uctu a ztracenom veskere hotovosti...bankrot.

mebo to vcas pochopim a uzavru to sam ze ztratou...prijdu o penize.

>>požičaným kapitálom a prípadné straty finančným
>>inštitúciám pohotovo zapláta FED na úkor daňových
>>poplatníkov?

danovy poplatnik, ani fed s tim nema primo nic spolecneho, neprimo snad jen ve smyslu ze ved reguluje trh a muze s nim cvicit docela dost dle sveho uvazeni, ma na to nastroje ...urokove sazby a news.
>
>Jen málokdy svým. Vždyť to je v článku. Koupí barel nafty
>za 128 dolarů, zaplatí 8 a zbytek si půjčí.

vysvetleno vyse..paka..leverage.

162334

2.6.2008 13:50

RE: hmmm...to Marian

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 213.?.?.?

Reakce na 162334

Díky za rychlokurz. [mrknutí jedním okem]

162338

2.6.2008 17:38

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

Reakce na 162334

mno...

takže je pravda, že aby někdo vydělal, někdo musí prodělat.
kdo je ten někdo? no tak třeba u nafukované bubliny ropných futures je to celá společnost, protože ta platí oněch 128 za barel, která umožňuje, aby cena futures byla taková jaká je. v rostoucí fázi bubliny jde cena podkladového aktiva, v tomto případě ropy, neustále nahoru, což platí celá společnost. jdou také nahoru ceny futures, tudíž spekulanti dostává stále průběžně na svůj margin účet další penízky. v okamžiku, kdy trh rostl dostatečně dlouho a oni takto dostali zpět všechny své počáteční investice, popř. něco navíc, můžou spokojeně odejít a nechat trh napospas (nebo, daleko obvyklejší, obrátí trh opačným směrem a začnou si budovat krátké pozice, se stejným efektem).
takže prodělávají všichni, celá společnost, vydělává jen pár spekulantů, z velké části těch, kteří mají "inside knowledge".

tradeři jsou vesměs jen užiteční idioti, nikoliv market makeři...

162360

2.6.2008 17:52

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

Reakce na 162360

a ještě doplním

v podstatě vždy paltí celá společnost a vydělává jen pár dobře informovaných spekulantů. technicky to lze rozdělit zhruba do 3 kategorií:
1) společnost platí zisky spekulantů zvýšenou cenou aktiv
2) potenciální ztráty vzniklé z pozic zaplatí v převážné části drobní investoři, kteří se nachali oblbnout a koupili papíry, když se jich velcí spekulanti zbavovali
3) pokud je velikost hromady příliš velká, kdy se buď velcí spekulanti nestačili dostatečně rychle zbavit pozic nebo to trh prostě neumožňoval, neboť by to vedlo ke kolapsu, či případně ke kolapsu došlo, nastupuje tzv. "bailout", kdy buď stát nebo centrální banka vyplatí ztráty velkých hráčů (kteří onu bublinu a následný krach zavinili). což není opět nic jiného, než že to zaplatí celá společnost, formou daní a inflace.

162362

2.6.2008 23:14

RE: hmmm...to Marian

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 162362

[cool] [cool] A ke vsemu vysvetleno velmi srozumitelene a lidsky. [smích]

162384

2.6.2008 23:52

RE: hmmm...to Marian

Marian 99.?.?.?

Reakce na 162360

akosi tomu nerozumiete ak chcete kupit tak niekto musi predat a ten co to predal ak to ide hore straca tolko co kupujuci zaraba...a hned...a musi platit kazdy den...

162397

2.6.2008 23:55

RE: hmmm...to Marian

Druid 84.?.?.?

Reakce na 162334

Uzasny fofkurz gemblera.
Je to stejne jako sazet na kulhavou hajtru a doufat, ze dobehne prvni. Pokud se to povede bude pekar prodavat levneji rohliky. Chudak hajtra ani netusi, ze ovlivnuje trh. Pekar zatim taky ne ale az mu to secvakne, tak bude pekne nasranej. A rozhodne ne na hajtru.

162386

2.6.2008 14:16

RE: hmmm...to Marian

google 84.?.?.?

Reakce na 162330

>Ne. To byste se divil. V pořadu 20/20 před několika roky
>udělali zajímavý test. Vyčlenili dvě stejné částky, už
>nevím kolik to bylo. První nechali investovat skupinou
>špičkových makléřských firem. Druhou investovali tak, že
>házeli šipky do seznamu firem na burze pověšeném na zdi. Kde
>se šipka zabodla, ty akcie koupili. Za rok to vyhodnotili.
>Výsledek byl v podstatě stejný.

to je velmi dolezity moment, ktory velmi dobre demonstruje, co sa tu vlastne deje.
kedze nikto nedokaze, bez specialnych informacii - insider knowledges, ktorych pouzivanie je zakazane - predvidat chovanie sa
monstra zvaneho burza a do vysledku hadzania sipiek nie je nikto ochotny investovat miliardy,
je jedinym isty (bezpecnym) sposob robenia penazi z hovna, manipulacia trhov.
a to sa deje.

162340

2.6.2008 16:40

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

Reakce na 162330

problém nepředstavují tradeři (a poznámka výše, že spousta z nich je "dochovních" mě pobavila, protože za 11 let v byznysu jsem se setkal téměř výlučně s požitkářsky zaměřenými blby).
trh dělají velcí hráči a vlastníci. a žádná logika v tom není, nepočítámeli chladnou manipulaci.
příkladem může být třeba cena zlata, kdy ti, kdo kontrolují jeho produkci, zpracování a distribuci, manipulovali s trhem dle svých potřeb. tedy např. uměle drželi cenu dole, když centrální banky (z čího popudu?) začaly prodávat zlaté rezervy, pak cenu vyšroubovali nahoru.
stejné je to třeba dneska s cenou jiných komodit. pokud se rozhodnou vrhnout inflační peníze (kterých mají plné kontejnery) do nějaké komodity, vyšroubujou úměrně tomu její cenu. a díky vysokému leverage u derivátů jich potřebují o dost méně, než odpovídá objemu pozic podkladových aktiv, kterou tím vytvoří.

a třeba konkrétně u futures ve vašem příkladu si nepůjčí vůbec nic.
řekněme, že margin představuje 8%. tedy koupí kontrakt s cenou 128, ale na svůj margin účet deponuje pouze 10,24. to jsou stále jeho peníze na jeho margin účtu. nic si nepůjčil, jen uzavřel kontrakt (obrazně podepsal papír) a deponoval zlomek ceny podkladového aktiva. jde-li cena nahoru a tím roste cena futures, jsou mu na tento jeho margin účet v dohodnutých intervalech deponovány další peníze, pokud cena klesá, obdrží naopak tzv. margin call a musí na účet deponovat další prostředky.
tedy za nafukování bubliny spekulativně rostoucího trhu dostává s rostoucí cenou kontraktu na svůj margin účet stále další prostředky, tudíž část původních peněz, které tam deponoval na začátku (případě u dostatečně rostoucího trhu všechno nebo i něco víc) si může vybrat, neboť na tomto účtu je povinnen mít pouze určité procento z kontraktu.

tož tak. a to jsou futures proti ostatním derivátům ještě neškodná sranda...

162357

2.6.2008 23:16

RE: hmmm...to Marian

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 162357

A Kongres ma pocit, ze tohle srovna do late. [velký smích] [velký smích] Marie Terezie dokazala skutecne realne zdanit ve sve dobe pudu, protoze to byl nemobilni kapital. Zdanit spekulativni kapital je asi jako chtit zavrit v kleci vitr, takze nezbyva si pockat az to sedne vsechno na prdel. A protoze se spekulace tykaji uz jidla, tak mam zly pocit, ze mazany stary zralok jako Soros, zacina mit strach z budoucnosti. Aspon to tak na me pusobi, kdyz si sem tam nahodne prectu, co pusti Velky George na verejnost.

162385

3.6.2008 0:27

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

Reakce na 162385

s tou regulací to opravdu bude celkem marný pokus, protože deriváty jsou mimobilanční produkty, od samého počátku.
odhadovaný objem "outstanding" derivátů celosvětově je dnes cca 750 bilionů. pro srovnání americké gdp je nějakých cca 13 bilionů...

podtrženo sečteno, pro velmi hrubý odhad (opravdu hrubý, není v tom zahrnuto spousta dalších věcí) si stačí vydělit americké gdp objemem "vytisknutých" peněz u derivátů, čímž získáte reálnou hodnotu dolaru, (ve skutečnosti je ještě mnohem menší, protože je k tomu třeba započítat různé dluhy atd.)

162402

3.6.2008 5:37

RE: hmmm...to Marian

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 162402

To je stredni odhad nebo nizky nebo vysoky. Ekonomicky realny vykon planety se pohybuje neco mezi 50-70 biliony $.

162417

3.6.2008 0:13

RE: hmmm...to Marian

Marian 99.?.?.?

Reakce na 162330

to tak nefunguje ako s akciami...na to aby sa dalo hrat s future treba mat ozaj peniaze...ano pozicaju ale az vtedy ked tam amte kopu a ozja kopu ...ale v tom momente ako sa obrati futures proti vam si zacinaju vsimat vas ucet ci je tam dost penazi a o 16: 00 tam musite mat tolko penazi aby ste stratu pokryli a na to vam nikdo nepozica...a ked ide
futures smerom ktorym ste chceli vsetko je vporiadku...
a mimochodm futures na jul 128 stoji $ 4400
Strike Call Dollar Call Dollar Put Date
Price Premium Value Volume Traded
12800 440 4400.00 465 080530

162396

2.6.2008 16:22

RE: hmmm...

dub 86.?.?.?

Reakce na 162288

slyšel jste někdy pojem "leverage"?
ono totiž deriváty nejsou rohlíky...

162352

4.6.2008 13:14

RE: hmmm...

sofad 212.?.?.?

Reakce na 162288

ked ma investicne konzorcium dostatok CASH aby rozhybalo trend v nejakej komodite zelanym smerom a zvladne sa aj PR kampan...nafuknutiu bubliny NIC NEZABRANI...
nema zmysel bavit sa o tom ci futures su FAIR alebo UNFAIR...
tu sa nebavime o nejakom traderovi co sedi pri kompe a obsluhuje 100 000 USD na pakovy obchod...
HOWGH

162518

2.6.2008 5:56

Proc tomu tak je

Latinec 70.?.?.?

Pro ty, skutecne zvidave, kteri se chteji dozvedet, kdo za tim VSIM stoji (za predpokladu schopnosti rozumet anglickemu textu), zde je odpoved:
Andrew Hitchcock: "Synagogue of Satan"
http://www.thesynagogueofsatan.com/
Po precteni teto knihy, pokud se mohu vyjadrit, fantasticky zaznam, podlozeny chronologickymi FAKTY o linii a cinech chazarskeho rodu Bauer (prejmenovani na Rothschild). Na druhe strane, pro ty, co zacnou vriskat "antisemitismus!", netreba se zajimat. Nebot takove vriskani je prave ta neujcinejsi obrana tech (pres holokaust, etc.), co toto zlo sami spachtovali .. Potrefena husa nejvic kejha...
Pura vida

162290

2.6.2008 10:47

RE: Proc tomu tak je

Marian 99.?.?.?

Reakce na 162290

pletiete si dva pojmy hodnotu a vytvaranie penazi...a skutocne obchodovanie s futures...suhlasim s tym z epaniaze a ich vytvaranie je ozja velky podvod...ale naozaj pri obchodovani s futures o 16 00 hod kazdy den sa obchody vyrovnaju a tam nepomaha anio svatena voda..niekot stratu musi zaplatit...a hned!!!vynimly neexistuju!!!
preto si ozja myslim z eto je najferovejsie...tym netvrdim ze sa tam neda spekulovat...ael a iba len s ozajstnymi peniazmi...ci uz ich hodnota a vytvorenei je take alebo onake tak yo uz je ina otazka!!!
a pre vacsinu..co robi FED a banky nema nic spolocne s futures!!
iba to z enioektori hraci vyuzivaju ich blebost a ti co om veria stracaju!!!

162311

2.6.2008 10:32

RE: Proc tomu tak je

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 162311

Předpokládám, že to je odpověď na mé otázky? Ale neuvedl jste tedy konspirační filmy, které mne mají "mást".....

Obchodování s futures je superspekulace pro supervyvolené, bez jakéhokoliv dalšího přívlastku. I zde se obchodují neexistující peníze, dokonce popisovaným způsobem, kdy v případě tohoto druhu spekulace kromě vnitřních informací (nechci se dotknout česných spekulantů [smích] ) naopak neriskujete vůbec nic, protože se často provádí bankovní garancí přes třetí osoby, kdy se nakupuje tedy na DLUH úplně stejně a co hůře - ty bankovní domy vytváří umělé recese, dnes kupříkladu devastují potravinové trhy absurdními dotacemi na obilí a plodiny, kterými tedy krmíme auta a to přes tuto drobnou potiž, že jejich úspora je také v záporných číslech, jednoduše napsáno jsou nákladnější než použití stávajících pohoných hmot, jen se bezpočet polí díky dotacím mění z polí sloužících k obživě lidí na pole sloužící k jejich hladovění a idiotskému přepracovávání plodin na to, aby byli neefektivní, minimální součástí paliva...

K tomu asi jistě víte, že se tento trend k vyhladovění zejména chudých afrických zemí posiluje tím, že se tam dodávají patentové obilniny, které jsou manipulovány tak, aby nešli množit tak jak to tisíciletí šlo... atd. atd.

Na další otázky jste mi navíc neodpověděl. Pokud ale píšete, že banky nemají nic společného s "futures" - přesněji můžeme napsat obcemi spoléhajícími se na bankovní - negativní peníze - kredity a také na plány NWO, tak asi i těžko odpovíte [pláč]

162314

2.6.2008 12:35

RE: Proc tomu tak je

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 162311

Mariane, malinko zapomínáš na něco, co se jmenuje hierarchie - a co funguje v rovinách, kam tvé "future" nedosáhnou.
Někdo (možná ty?) něco psal o rovnováze "dlouhých" a "krátkých".

A ta vrstva lidí, která cosi rozdělila na "dlouhé" a "krátké", ta zkrátka ví, proč je potřeba COKOLIV "rozdělit a opanovat".

Takže já ti věřím, že ve tvé informační rovině ty vztahy fungují jak píšeš - a zároveň vím, že celý systém "budování spravedlnosti" pomocí peněz jako společného jmenovatele mezi prací a užitkem z ní, ten systém má kořeny tak hluboko, že současní pozemští vyvolení jen opakují to, co se jinde "osvědčilo" až do postupného, ale úplného vybydlení planety.

Hra s penězi je jen malým zrcadlem toho, oč se hraje ve vyšších vrstvách vědomí.

Na rozdíl od Škapíka, který má vystudovanou ekonomii, bibli, hudbu a mnoho dalšího, aniž by si "sáhl na kořínek" jsem jen možná tupý patník, který se přimotal k pochopení toho, co kdysi bylo nazváno "křestem" - ne že bych uměl "zázraky", jen se zatím učím zařazovat události do informačních vrstev, které propojují "systém hierarchií v prostoru" do kruhu.

A "princip důvěry", který si vývoj našeho myšlení postupně nahrazuje stále méněhmotnými "penězi" - ten je v posledním "levlu", řízeném z dost velké vzdálenosti.
Všichni si umíme sáhnout do nějakých informačních polí, ale kdo ta pole neumí uzavřít pomocí jednotného systému - ten se pohybuje jen v takových, pro které se "vycvičil".
A všechna ta pole popisuje už cca 2000 let jednotný a PROPOJENÝ systém číslic a písmen, instalovaný v "Babylonu".
Čirou náhodou nám principy toho propojení naši vládci "zapomněli" vysvětlit, proto považujeme matematiku a etnické jazyky za dva zcela oddělené systémy, jeden platný pro všechny, druhý svébytný, vhodný pro příležitostné "dělení a vládnutí".
Etnické jazyky jsou dokonale provázané s emocemi na zcela jiném principu než matematika. Ta je dobově modelovaná k odstranění emocí (pomocí dalších axiomů, potřebných pro její funkci "v kruhu". To, že informace vstoupí do mozku dvakrát, poprvé mozkem nekontrolovaně - to je míč, o který se hraje. Dolní informační systém, poháněný srdeční frekvencí je napojený na pole ve vzdáleném prostoru. Proto je pro vládce důležité odclonit tuto důležitou součást paměti lidstva, do které se mnozí z nás dostávají právě "ozonovou dírou", Ta má kupodivu také v našem povědomí opačnou funkci, náhodička, co?
Jo, doby, kdy vědu řídila církev, ty jsou stále funkční. Díky řadám asociací z "pojmenování", NOMEN, eko/nomen.
Ano, pokud přežijeme těch pár let, tak se budeme učit vnímat mnohá slova zcela jinak.

Bohužel lidé s odborným vzděláním nemají šanci se svých asociačních řad zbavit, nechtějí, protože je odbornost živí. A veškerá odbornost má končit v moudrost...Automaticky kráceno

162323

2.6.2008 12:42

RE: Proc tomu tak je

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 162323

dokončení:

Bohužel lidé s odborným vzděláním nemají šanci se svých asociačních řad zbavit, nechtějí, protože je odbornost živí. A veškerá odbornost má končit v moudrosti. Ale ta funguje jinak, jen propojením svědomí se silou, známou pod slovem CHCI.
A nějak se tohle propojení vytratilo. Geneticky i pomocí šikovné manipulace.
Měřák na globální hladinu vědomí vládci už mají, ale podobný, který měří hladinu podvědomí, o ten teprve usilují. A mají pomocníky ze světů, které pro mnoho lidí neexistují. Jsme tu cosi jako kukla, ze které se může vylíhnout motýl nebo můra. Vesmíru je to fuk, máme si poradit sami.

Bohužel žijeme v informačním podzemí, podobně jako ti z filmu "Sexmise". Naštěstí už je dost lidí, kteří se opět naučili ve zprávách číst mezi řádky. A bude nás víc, systém moci musí sahat ke stále drsnějším ukázkám své skutečné podstaty. To snad otevře očíčka i dalším.

162324

2.6.2008 13:14

RE: Proc tomu tak je

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 162324

Janko, ty musíš byť patologický optimista. Som zvedavý čo si vyberieš, keď dostaneš na výber zlatú klietku zaručujúcu bezpečnosť, blahobyt a istotu, alebo slobodu v nedostatku a strachu. Ten moment je už blízko a buď si istý, že rozhodovať tentokrát bude demokratická väčšina.

162328

2.6.2008 13:28

RE: Proc tomu tak je

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 162328

Kdo je pro pocit bezpečí ochoten obětovat svobodu, nezaslouží si ani bezpečí, ani svobodu. [cool]

162329

2.6.2008 13:21

RE: Proc tomu tak je

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 162329

Krásne slová, hodné amerického velikána... ale dnes by bol nacionalista, extrémista, rasista a blázon.

162331

2.6.2008 15:22

RE: Proc tomu tak je

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 162328

optimizmus je metoda života.
Zkrátka vím, že pro dvě rozdílné cesty (tvoje nabídky) vždycky funguje třetí cesta, která je spojuje.
Je to o znalosti a výkladu archetypu trojky.
Ten mechanizmus pro opravu věcí zdejších k dispozici máme, komunikace mezi nabídkou a poptávkou nepotřebuje hydry v podobě bank. Firma, která není na internetu, není potřebná. Vyhledavače a tvůj rozum ti nabídnou řešení.
A instituce, potřebné k evidenci a plánování - ty mohou taky fungovat třeba z bytů, vzdáleným přístupem.

Je to jen o změně myšlení a opravě toho svého kousku, který máme kdo na starosti.
Až začneš hledat třetí cesty, najdeš je. Tvá reakce je výmluvou (vlajkou) lenochů.

162343

2.6.2008 10:28

Komfortni energie - vycuc s diskuze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Myslim ze vetsinu odbodneho vysvetleni najdete nize...

Komfortni energie - vycuc s diskuze

Tak nam zase nas dodavatel komfortni energie - RWE - udelal velikou radost. Po "uprave cen" k 1.1.2008 + 7,4% a o + 3,1% k 1.4.2008 to bude od 1.7. o krasnych + 9,6% ... no neni to nadhera? Samozrejme, ze celkova "upava cen" (slovo zdrazovani je na indexu, to se nepouziva) neni prostym souctem procent, protoze vzdy se zdrazuje z vyssiho zakladu. Pikantni na tom je to, ze Eon tenhle rok "neupravoval" ceny vubec, teprve az nyni o necelych 15% k 1.7. .. takze celou topnou sezonu jeho zakaznici meli prijatelne ceny. Kdyz se ho dneska v Radioforu moderator ptal, jak to, ze Eon tento rok nezdrazoval vubec, kdyz RWE z existencnich duvodu muselo zdrazovat uz nekolikrat a to vyrazne od ledna a dubna, tak mluvci Eon rikal, ze na tom netratili, ze i na tech cenach vydelaji, i kdyz o neco min, jak jeho konkurenti. Mimochodem RWE melo cisty zisk pres 12 miliard za minuly rok, tento rok vzhledem k tem vsem jeho "upravam" bude urcite rekordni. A to nas cekaji jeste "podzimni" a zimni cenove posuny v podani RWE. Mozna ze tento rok si za plyn diky nasemu dodavateli spolehlive energie priplatime hodne pres 35% v porovnani s minulym rokem. Krasne diky kroku Eon bylo videt jak moc bylo nutne v zime a na jare upravovat ceny ... nekdo s cenama nehybal vubec a nekdo (dominantni hrac) zdrazoval jako kdyby mu slo o zivot.

Trh s energiema je vubec kapitola sama o sobe. Tento tyden vysly v USA statistiky ropnych zasob a ty byly skutecne neuveritelne z mnoha ohledu. http://sweb.cz/Patocka.Jaroslav/ropa_2008_05_29.gif

http://sweb.cz/Patocka.Jaroslav/ropa_2008_05_29.gi...

Ministerstvo vydalo cisla ukazujici nejvetsi propad zasob ropy za mnoho let. Co sleduji trhy, tak jsem nikdy nezazil horsi cisla (horsi jak Katrina, Ivan a dalsi) .. rovnou celych - 8,8 milionu barelu za tyden .. u ropy. Trh byl v naprostem soku, i kdyz ne tak uplne vsichni. Na obrazku vidite, jak uz pred zpravou trh vystrelil nahoru .. a po cislech se primo katapultoval nahoru na ohromnem objemu. Krasne tak bylo videt, jak je to s rovnym pristupem k informacim. A to zdaleka nebylo vse. Kratce po statistice ministerstvo vydalo informaci, ze statistika byla ovlivnena docasnyma problemama s vykladkou supertankeru v ropnem terminalu, takze ten tezce stravitelny propad zasob v USA je jen ucetni operaci, protoze ve skutecnosti ropa na uzemi USA je, jen neni zapocitana do techto statistik. Takze ti "stastlivci" co kupovali od tech velkych hracu co meli nakoupeno za uplne jine ceny zacali hromadne se zbavovat kontraktu a trh hezky zkolaboval. Z cen pres 133 USD k 126 USD ... [u]vse behem nekolika hodin. Velci hraci ten den vydelali ohromny balik. Protocilo se pres 320 000 kontraktu = 320 000 000 barelu ropy.

I kdyz je to tezce uveritelne, tak cela ta akce vyvolala otazniky na nejvyssich mistech a komise (CFTC) pojala podezreni, ze "muze dochazet k urcitym manipulacim na trhu s ...

Automaticky kráceno

162310

2.6.2008 23:55

RE: Komfortni energie - vycuc s diskuze

Marian 99.?.?.?

Reakce na 162310

vsak to je ten problem ze obchodnici zareagovali na prve riadky spravy a nedocitali to do konca...ti co docitali vedeli o co ide...ale pretoze su to future tam sa rohoduje v sekundach...a kto zavaha prehrava...ziadna manipulacia....iba fakty...

162393

2.6.2008 15:53

Federalni Reservni Banka

Latinec 66.?.?.?

Kdo vlastni Federalni Reservu ktera je asi tak "federalni" jako Federalni Express, je snad mnohym znamo. Pokud ne, zde jsou pani majitele kteri toci klikou svetoveho deni a pro nez dluh, utrpeni a destrukce druhych je "beranku tres se!":
Rothschild Banks of London and Berlin
Lazard Brothers Bank of Paris
Israel Moses Sieff Banks of Italy
Warburg Bank of Hamburg, Germany and Amsterdam
Kuhn Loeb Bank of New York
Lehman Brothers Bank of New York
Goldman Sachs Bank of New York
Chase Manhattan Bank of New York (Rockefeller)
Prakticky vsechny bankerske domy, jsou nekde ve sve obrezane linii, napojeny na - Rothschildy...
Ale kdo operuje na nizich prickach Fed Reservy?
Federal Reserve Board of Governors:
Benjamin S. Bernanke - Jewish
Donald L. Kohn - Jewish
Kevin M. Warsh - Jewish
Randall S. Kroszner - Jewish
Frederic S. Mishkin - Jewish
Presidenti District Fed Reserve Banks:
FRB of Boston: Eric S. Rosengren - Jewish
FRB of New York: Timothy F. Geithner - Jewish
FRB of Philadelphia: Charles I. Plosser - Jewish
FRB of Richmond: Jeffrey M. Lacker - Jewish
FRB of St. Louis: James B. Bullard - Jewish
FRB of Minneapolis: Gary H. Stern - Jewish
FRB of Kansas City: Thomas M. Hoenig - Jewish
FRB of Dallas: Richard W. Fisher - Jewish
FRB of San Francisco: Janet L. Yellen - Jewish
FRB of Cleveland: Sandra Pianalto - gentile
FRB of Atlanta: Dennis P. Lockhart - gentile
FRB of Chicago: Charles L. Evans - gentile
Nyni, z-de kterych je 0.2% svetove populace, v USA 2% americke populace - sakra tak vyse uvedene je skutecne "equal employment opportunity", to je skore! A uz vidim, jak milovnici shabboz goji opet krici: "antisemitismus!"
Pura vida

162348

2.6.2008 16:38

Future

Muk 212.?.?.?

Nevěřím tomu, že za to může obchod s komoditami tkz. future. Tam se musí odhadnou kam cena půjde, zda nahoru nebo dolů. Vydělává se jen na rozdílu cen. Hráči s future je úplně jedno, zda cena klesá nebo stoupá. Jde o to aby dotyčný směr trval co nejdéle.

162356

2.6.2008 16:57

Návod

Muk 212.?.?.?

Ostatně zde máte skvělý návod na obchodování s komoditami:

http://www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zd...

Tak do toho, není v tom žádný podvod!

Zde si můžete stáhnout program X-Trader, založit si demoúčet a sledovat ceny ropy on-line:

http://www.xtb.cz/

162359

2.6.2008 19:14

RE: Návod

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 213.?.?.?

Reakce na 162359

Vynikající odkaz. Zvlášť ten první. Konečně vím, o čem je řeč. Ten článek teď mejkuje ještě větší sens. [velký smích]

162364

2.6.2008 22:02

RE: Návod

Marian 99.?.?.?

Reakce na 162364

ale tak ci tak ak by si to chcel niekto vyskusat tak urcite nezacnite s futures lebo tam sa ozaj daju stratit aj gate..je lepsie zacat s options on futures...tam mozete stratit iba to co ste tam vlozili...a to mzoe byt aj ozja malo...a ked vam futuires pojde vasim smerom ktory ste si vybrali hore alebo dole...tak po urcitom case zavysi aku opciu ste kupili vam to bude zarabat presne tak ako keby ste kupili futures...a na otvorenie tajeho obchodovania netreba ani vela penazi ...
cize mnoho stastia...

162372

2.6.2008 22:15

RE: Návod

Igor 85.?.?.?

Reakce na 162372

Kazdy, kto obchoduje na burze a je jedno s cim, je hrac v tom zlom slova zmysle.
Kazdy rok tam zavru 100 (minimalne) insiders a odvazaju v puchat; kazdy rok to vidiet v televizii.
Malych pozatvaraju a velki hraci market makers, ti zhrabnu zisk.
A ak urobili chybu (CDO), tak FED natlaci zopar bezcennych zelenych papierov a povie, ze to su peniaze.
Ocividne si prepadol tej hre.

162374

2.6.2008 22:20

RE: Návod

Igor 85.?.?.?

Reakce na 162372

Precitaj si clanok v originele a HLAVNE KOMENTARE K CLANKU napr. na informationclearinghouse.ihfo;
to vylieci i najmodrejsieho modraka, ak ma aspon jeden mozgovy zavit.

162375

2.6.2008 23:22

RE: Návod

Marian 99.?.?.?

Reakce na 162375

urcite ze je to hra ale napodiv niekedy sa da ta hra predvidat a ked ti to vyjde je to potesenie...
no ale nie som si vedomi ze by futures sa dali hrat s insiders informaciami....
jedine ak tak zo zlatom..lebo ten kto vie kedy idu banky zlato predavat moze na tom zarobit ale ostatne.. snad v pripadoch vojen atd...ale za normalnych okolnosti kazdy ma rovnake moznosti...je to jedna z este najcistejsich hier!!!

162383

3.6.2008 0:42

RE: Návod

dub 86.?.?.?

Reakce na 162383

teď jste mě pobavil.
takže pokud někdo bude vědět s předstihem, že třeba nějaké naleziště na tom není tak dobře, jak si někdo myslel, nebo že bude zavedená nějaká daň, nebo že nějaký velký investor se rozhodl udělat "vlnku" na trhu a chystá se tam vrhnout uričtou sumu, nebo... nechám na fantazii každého, tak na tom nejde vydělat?

ach příteli, když drobný spekulant, který se pouze technicky naučil operovat na trhu, aniž by viděl za kulisy a do systému jako takového, začne rozdávat rozumy...
tak na to bohužel vždycky doplatí ti, kteří o tom neví vůbec nic a nechají se tak oblbnout. spousta lidí byla též nadšena, jak hezky a spolehlviě systém šlape a jak je to "poctivé", dokud nezaplakali, když to krachlo. historie je toho plná, stačí pohledat (tulipánová mánie, bublina dot.com, hypotéční krize... - kdo hledá najde)

162404

3.6.2008 18:32

Chyba nazvu clanku.

vodnik007 71.?.?.?

Velky naftovy podvod, v originale The Great Oil Swindle.
Autor popisuje spekulace kolem ropy.
Ovsem naftovy podvod take existuje. Vetsina ridicu, alespon v USA na naftu nejezdi, takze jim cosi uslo. Zvysenim ceny za naftu tak plati vsichni v cenach zbozi a vseho co je spojeno s transportem odkazanym na naftu. Je sice pravda, ze lide jezdi co mozna nejmene ale stale plati, at jde o mleko ci kapustu.
Kdysi jsem videl vtip, ktery dnes neni legrace. "zdrazili jsme benzin a vy ted malo jezdite. Tam vam jej zdrazime jeste vic!"
Obrazek nemam ale text mluvi sam za sebe. [oči v sloup]

162465

3.6.2008 18:49

Nafta se zdražuje díky novým technologiím.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Dřív se ropa zpracovávala pouze destilací, takže se z ropy získalo asi 20% benzínu a 60% nafty. Nafta tak byla mnohem lacinější, protože jí byl nadbytek. Dneska není problém vyrobit benzín z těžších frakcí pomocí hydrokrakování. Cena nafty a benzínu se tak téměř vyrovnala. Já bych v tom žádný podvod neviděl, i když Amíci jsou nasraný, že se jim krásně prodražilo vytápění velkých baráků topným olejem.

162466

3.6.2008 20:50

RE: Nafta se zdražuje díky novým technologiím.

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 162466

"takže se z ropy získalo asi 20% benzínu a 60% nafty. Nafta tak byla mnohem lacinější, protože jí byl nadbytek."
Takze kdyz cena benzinu vuci nafte klesla, potom ceny stouply jeste vice.
Nahoda, ze se tak stalo prave ted podporuje podezreni z podvodu.

162472

4.6.2008 0:03

RE: Nafta se zdražuje díky novým technologiím.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 162472

Krakovani stoji taky prachy navic. Kdyz bylo mozno ziskat dostatek ropy na dostatek benzinu, tak bylo trikart tolik nafty. A to melo vliv na investice pro ziskavani benzinu treba z levne nafty. Dneska proste levna nafta neni a investice do rafinerii a krakovacich vezi taky uz pres deset let stagnuji.Takovy zacarovany kruh. [smích] [mrknutí jedním okem]

162482

5.6.2008 5:48

RE: Nafta se zdražuje díky novým technologiím.

Wagemuller 62.?.?.?

Reakce na 162466

Píšete nesmysly. Ze surové ropy se vyrobí buď cca 30% benzinu nebo cca 20% motorové nafty. Cca 50% ropy při zpracování tvoří dehet, který se dál zpracovává, ale ani náhodou se z něj nedá vyrobit motorová nafta.

162547

5.6.2008 9:50

RE: Nafta se zdražuje díky novým technologiím.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 162547

odhliadnuc od ropy, naspat k matematike (staci vam na to desat prstov na rukach)

50%-30%=20% to je vas priklad s benzinom
50%-20%=30% to je vas priklad s naftou.

Otazka na vas: kde sa podel ten rozdiel, 30%, respektive 20%?

162559

5.6.2008 11:27

RE: Záleží na druhu ropy.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 162547

U lehké ropy ( ruská, americká, severomořská ) je to tak, jak jsem psal. 50% dehtu obsahuje těžká ropa ( např. blízký východ ). Na motorová paliva se ale dají krakovat i těžké frakce ( včetně asfaltu ).

162570

5.6.2008 12:39

RE: Nafta se zdražuje díky novým technologiím.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 162547

jéžíši ?? Kde vy jste při probírání destilace Ropy byl??když se to probíralo na ZŠ ???? První jdou plyny,pak lehké benzíy a benzeny ,pak nafta,pak LTO,pak další spousta derivátů pro maziva,pak mazut a nakonec !!!!!! ASFALT !!!!!!!!!!!!! Vše záleží na stupni ohřátí vlastní Ropy !!!!!!!!!!!!!!!Vy naše moudro !! [chechtot] [chechtot] [chechtot]

162572

3.6.2008 23:18

HLOUPOST

trader 85.?.?.?

staci se podivat kdo a kde clanek vzniknul.
nema cenu resit vsechny mozny hlouposti v clanku, i kdyz jsou podovany velmi presvedcive. to tleskam.

spis me desi, kolik lidi v diskuzi je absolutne mimo a tvari se jak rozumi trhum a pritom nechapou co jsou spekulanti a co je futures a ne future. alespon si nastudujte tyhle zaklady a pak diskutujte lidi.

162480

4.6.2008 6:18

RE: HLOUPOST

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 162480

http://cs.wikipedia.org/wiki/Finan%C4%8Dn%C3%AD_deriv%C3%A1ty
http://www.kurzy.cz/zpravy/147757-dockame-se-dane-ze-spekulaci/
To je úplně scestné,spekulace na cenu existuje,ale cena se tvoří v kapitalistické společnosti podle nabídky a poptávky,např ropu musí někdo objevit,udělat infrastrukturu,dopravit tankerama do usa,a na této cestě jsou kupci a prodejci,kteří ten náklad kupují a prodávají a je na nich jestli to koupí či prodají amikum či čínanům nebo eskymákum a na posledním v článku,tedy řidiči je,jestli si naplní nádrž nebo půjde pěšky.Tady všude se prodává surovina na tvrdo,když si člověk koupí 10 cisteren,tak když je neprodá,tak mu skončí na zahradě.Já jako spekulant v podstatě sázím,jestli cena půjde nahoru a nebo dolů,nedovedu si představit,že nějak mohu ovlivnit cenu jakékoli komodity,mně nikdy ta cisterna na zahradě nepřistane,to je jako kdyby chtěl ten pi-omec zakázat sázení na Euru ve fotbale,protože sázkaři by mohli ovlivnit výsledek zápasů.

Osobne si myslim,ze autor clanku by mel radeji delat grafy poctu krouzivych pohybu pri skrabani na hlave za jednotku casu.

162499

4.6.2008 11:32

RE: HLOUPOST

google 84.?.?.?

Reakce na 162499

>Já jako spekulant v podstatě sázím,jestli cena půjde nahoru a nebo dolů,nedovedu si
>představit,že nějak mohu ovlivnit cenu jakékoli komodity,mně nikdy ta cisterna na
>zahradě nepřistane,to je jako kdyby chtěl ten pi-omec zakázat sázení na Euru ve
>fotbale,protože sázkaři by mohli ovlivnit výsledek zápasů.

vy ste ako spekulant, so svojimi sestakmi, len maly pindo, ktoremu nic ineho neostava, len sa trafit.
velki stavkari si kupuju rozhodcov, hracov, zapasy. manipuluju a ovplyvnuju vysledky.
velki spekulanti vlastnia media, PR-agentov, politikov, ovplyvnuju trh.....
to ste este o tom nikdy nepocul?
tak potom sa dalej drbajte po hlave a vypisujte nezmysly.

162509

4.6.2008 20:32

Naftový podvod?

temnahmota 80.?.?.?

Když už tak ropný podvod, nafta je ropný derivát. No já teda nevim. Kdysi nadějný trh s nemovitostmi hnije jak irské brambory díky čemuž jste ve ztrátě a volné peníze znehodnocuje inflace a klesající měna. Svět plný lidí bažících po vyšší životní úrovni a konzumu. Investujte peníze tímhle směrem a nemůžete prodělat. Je vám jedno jaký důsledek to má na druhém konci světa. Dokonce nezáleží jaký důsledek to má i pro vaše sousedy, kteří si díky klesající měně a vaší investici musí odříct jednu cestu do nákupního centra týdně. Ale co, zisk je zisk. Nakonec i ti kteří si pořídili a splatili nemovitost v Suburbii bez městské hromadné dopravy neuniknou. A dokonce i ti, kteří bydlí jen pár kroků od své práce a můžou chodit pěšky vám ochotně přispějí. Než se totiž dostane jídlo na jejich stůl, nacestuje až 2500 mil. Z tohohle vlaku se jen těžko vyskakuje. A jestli praskne tahle bublina, tak před ní praskne nespočet jiných bublin, které umožňoval život s lacinou ropou. [mrknutí jedním okem]

162532

4.6.2008 20:56

RE: Naftový podvod?

datel 75.?.?.?

Reakce na 162532

No jo , ale z druheho pohledu , mozna draha ropa privede zpatky byznys - protoze dovazeni bude drahe. Jo holt mate pravdu budeme vsichni investovat a vyserem se na praci. [smích]

162534

7.6.2008 6:28

RE: Naftový podvod?

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 162534

Take si myslim, ze ten "podvod" kompenzuje za straty na nemovitostech a nakonec se vse vyrovna. Lichvari si poradi a my to zaplatime.

162682

9.6.2008 3:34

Spekulace komodit

Zápaďák 76.?.?.?

Překlad článku do češtiny je dobrý, až na pár finančních termínů. Použití výrazu ‚future‘ při burzovních akcích v češtině je chybné. V anglině je tento výraz vždy ‚futures‘ i když je míněn pouze jeden obchod (jako např. ovce). Takže, ‚futures‘ se řekne dost výstižně termínový, nebo lhůtový obchod. ‚Hedge-ing‘ (od zajistit se) se řekne předprodej, v případě agro-zboží ‚úroda na stojato‘. Na regulované, transparentní a fungující burze (prodej/nákup je více meně vyvážen) je to velmi důležitá činnost umožňující výrobcům a producentům komodit apriorní kapitál na nákup výrobních zdrojů. Tolik úvodem.
S hlavičkou článku souhlasím. Ovšem, tvrzení, že zvýšená poptávka v Číně a Indii i jinde nemá vliv na zvýšení cen je blbost. Díval jsem se na sezení Senátu ‘live’ na C-Spanu (velmi doporučuji) ohledně vysokých cen ropy. Sám ředitel Petroleum Marketers Ass. řekl, že musí nakupovat za premrštěné ceny jako my všichni. Je to tzv. ‚Enron loophole‘ sarkastické, že?) a je za tim bývalý TX senátor (Dem i GOP) Phil Graham, který to vpašoval do legislativy už r. 2000, zrovna, než odjeli na ‚recess‘, tj. se o tom nikdy otevřeně nediskutovalo. Kongres i současná Exekutiva tedy implicitně odklepli deregulaci spekulací v naftě za 5% marže, vlastně zálohu; žádná kontrola a omezení, přístup cizinců na US trh komodit. Je to tedy dnes zákon. Takže spekulanti kupují barel nafty za 8$ a vůbec se o těch transakcích neví (za milion $ tedy držíte naftu za 20 melounů, bez záruk a bez vlastnictví). Třeba Dubai i Londýn spekulují v Atlantě přes jejich ‚filiálky‘ za miliardy. Trh komodit je zablokovaný sta miliardami $$ v hedge fondech, futures, nadacích a důchodových fondech bank, velkých makléřů, ap. Líží si tak rány a cpou kapsy po debaklu s hypotékami.
Panel odborníků (hlavně byvalý ředitel FCTC) nabádal Senát, aby zákon změnili jako to bylo po 78 let, ale ani ti podělaní Dems nic neudělaji. Slyšel jsem to na vlastní uši, že 25-35% (možná i 50%) ceny ropy je spekulace. Vůbec tedy za přemrštěnými cenami není ‚US Big Oil‘; tvoří dnes sotva 10% světových producentů (nemohou tedy určovat ceny a na OPEC nemají žádný vliv), 90% světové těžby ropy patří znárodněným firmám. Můžeme tedy za přehnané ceny komodit (nafta a potraviny jsou jen špičkou ledovce) poděkovat neschopným a komplicitním vládám a hlavně chamtivosti bankéřů, makléřů jak v USA a v EU, ale i na Středním Východě. Šejk v Dubai má, mj, Audi z masivního stříbra!
Jsem pravičák, ale jsem pro, aby davy vyběhly do ulic a bankéře a dealery v Morgan Stanley, Goldman Sachs, Bank of London, Deutsche Bank, šejky (obzvláště pijavice), atd. pověsili na kandelábry.

Zápaďák

162787

Příspěvků: 109

02.06. 03:52 Rene Bartosek  Ano lidska blbost a chamtivost je skutecne nekonecna.
02.06. 04:06 Marian  hmmm...
02.06. 06:24  RE: hmmm...
02.06. 08:07 Martin Škapík  RE: hmmm... i.díl
02.06. 09:45 kikiriki  RE: hmmm... i.díl
02.06. 10:31 Martin Škapík  RE: hmmm... i.díl
02.06. 15:15 Vojta49  RE: hmmm... i.díl
02.06. 16:01 DavidZ  RE: hmmm... i.díl
02.06. 16:26 Adam Odyss  RE: hmmm... i.díl
02.06. 16:32 stanko74  RE: hmmm... i.díl
02.06. 16:54 Vojta49  RE: hmmm... i.díl
02.06. 19:11 pietroo  RE: hmmm... i.díl
03.06. 21:47 janko  RE: hmmm... i.díl
02.06. 19:38 stanko74  RE: hmmm... i.díl
02.06. 20:59 pietroo  RE: hmmm... i.díl
02.06. 22:47 Vojta49  RE: hmmm... i.díl
02.06. 22:29 pietroo  RE: hmmm... i.díl
02.06. 23:06 micha  RE: hmmm... i.díl
03.06. 12:41 Dr. Murt  RE: hmmm... i.díl
03.06. 20:31 micha  RE: hmmm... i.díl
03.06. 00:37 stanko74  RE: hmmm... i.díl
03.06. 02:49 Datel  RE: hmmm... i.díl
03.06. 14:12 Vojta49  RE: hmmm... i.díl
03.06. 23:38 Rene Bartosek  RE: hmmm... i.díl
04.06. 00:44 Vojta49  RE: hmmm... i.díl
04.06. 01:37 Rene Bartosek  RE: hmmm... i.díl
05.06. 16:53 Vojta49  RE: hmmm... i.díl
04.06. 07:31 datel  RE: hmmm... i.díl
06.06. 11:04 anellus  RE: hmmm... i.díl
02.06. 16:49 Spytihněv  RE: hmmm... i.díl
02.06. 23:07 Rene Bartosek  RE: hmmm... i.díl
03.06. 02:41 Datel  RE: hmmm... i.díl
02.06. 22:08 Igor  Vazny pan Skapik,
02.06. 22:40 micha  RE: Vazny pan Skapik,
03.06. 06:11 Rene Bartosek  RE: Vazny pan Skapik,
03.06. 00:48 Hoaker  RE: hmmm... i.díl
03.06. 02:28 Datel  RE: hmmm... i.díl
02.06. 17:38 Samouk  Netřeba konspirovat
02.06. 06:37 Dan Kučera  RE: hmmm...
02.06. 07:54  RE: hmmm...
02.06. 11:17 stanko74  RE: hmmm...
03.06. 18:33 G.Š.  RE: hmmm...
03.06. 18:47 Marian  RE: hmmm...
02.06. 08:10 Martin Škapík  RE: hmmm... 2. díl
02.06. 09:32 pietroo  RE: hmmm... 2. díl
02.06. 09:33 micha  RE: hmmm... 2. díl
02.06. 21:01 pietroo  RE: hmmm... 2. díl
02.06. 09:59 Spytihněv  RE: hmmm...
02.06. 12:28  RE: hmmm...
02.06. 13:24 Spytihněv  RE: hmmm...
02.06. 14:19  RE: hmmm...
03.06. 21:31  RE: hmmm...
02.06. 14:39  RE: hmmm...
02.06. 17:19 Spytihněv  RE: hmmm...
02.06. 22:39 google  RE: hmmm...
02.06. 12:11 stanko74  RE: hmmm...to Marian
02.06. 13:27 Vladimír Stwora  RE: hmmm...to Marian
02.06. 13:52 stanko74  RE: hmmm...to Marian
02.06. 13:36  RE: hmmm...to Marian
02.06. 14:09  RE: hmmm...to Marian
02.06. 13:50 Vladimír Stwora  RE: hmmm...to Marian
02.06. 17:38 dub  RE: hmmm...to Marian
02.06. 17:52 dub  RE: hmmm...to Marian
02.06. 23:14 Rene Bartosek  RE: hmmm...to Marian
02.06. 23:52 Marian  RE: hmmm...to Marian
02.06. 23:55 Druid  RE: hmmm...to Marian
02.06. 14:16 google  RE: hmmm...to Marian
02.06. 16:40 dub  RE: hmmm...to Marian
02.06. 23:16 Rene Bartosek  RE: hmmm...to Marian
03.06. 00:27 dub  RE: hmmm...to Marian
03.06. 05:37 Rene Bartosek  RE: hmmm...to Marian
03.06. 00:13 Marian  RE: hmmm...to Marian
02.06. 16:22 dub  RE: hmmm...
04.06. 13:14 sofad  RE: hmmm...
02.06. 05:56 Latinec  Proc tomu tak je
02.06. 10:47 Marian  RE: Proc tomu tak je
02.06. 10:32 Martin Škapík  RE: Proc tomu tak je
02.06. 12:35 janko  RE: Proc tomu tak je
02.06. 12:42 janko  RE: Proc tomu tak je
02.06. 13:14 stanko74  RE: Proc tomu tak je
02.06. 13:28 MedaBeda  RE: Proc tomu tak je
02.06. 13:21 stanko74  RE: Proc tomu tak je
02.06. 15:22 janko  RE: Proc tomu tak je
02.06. 10:28  Komfortni energie - vycuc s diskuze
02.06. 23:55 Marian  RE: Komfortni energie - vycuc s diskuze
02.06. 15:53 Latinec  Federalni Reservni Banka
02.06. 16:38 Muk  Future
02.06. 16:57 Muk  Návod
02.06. 19:14 Vladimír Stwora  RE: Návod
02.06. 22:02 Marian  RE: Návod
02.06. 22:15 Igor  RE: Návod
02.06. 22:20 Igor  RE: Návod
02.06. 23:22 Marian  RE: Návod
03.06. 00:42 dub  RE: Návod
03.06. 18:32 vodnik007  Chyba nazvu clanku.
03.06. 18:49 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Nafta se zdražuje díky novým technologiím.
03.06. 20:50 vodnik007  RE: Nafta se zdražuje díky novým technologiím.
04.06. 00:03 Rene Bartosek  RE: Nafta se zdražuje díky novým technologiím.
05.06. 05:48 Wagemuller  RE: Nafta se zdražuje díky novým technologiím.
05.06. 09:50  RE: Nafta se zdražuje díky novým technologiím.
05.06. 11:27 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Záleží na druhu ropy.
05.06. 12:39  RE: Nafta se zdražuje díky novým technologiím.
03.06. 23:18 trader  HLOUPOST
04.06. 06:18  RE: HLOUPOST
04.06. 11:32 google  RE: HLOUPOST
04.06. 20:32 temnahmota  Naftový podvod?
04.06. 20:56 datel  RE: Naftový podvod?
07.06. 06:28 vodnik007  RE: Naftový podvod?
09.06. 03:34 Zápaďák  Spekulace komodit

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 516