Diskuze k článku

Jihoafrickou republiku zachvátila vlna násilí

Příspěvků 26

23.5.2008 8:55

...

moebius 195.?.?.?

Vůbec se černochům nedivím. Stačí se podívat, jak dopadli Indiáni v Americe, když do své země pustili bílého muže. Teď jsou zavření v rezervacích.

161703

23.5.2008 9:51

RE: ...

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 161703

Poslyšte, vy jste to nezkoumal zrovna pozorně, že? Ti černoši mlátí a vyhánějí ČERNOCHY! Jen ta jejich černost je jiná než je v místě zvykem. Jsou to uprchlíci z okolních zemí!

161707

23.5.2008 10:27

RE: ...

hc 194.?.?.?

Reakce na 161707

Navíc mám dojem, že tam na jihu byli první Búrové a černoši přišli až později.

161710

23.5.2008 10:45

RE: ...

moebius 195.?.?.?

Reakce na 161707

...následně DeKlerk dobrovolně odstoupil a předal moc do rukou černochů. Divoké znárodňování, genocida bělochů.
Myslím, že jsem ten článek pochopil dobře...celkově jde o vyhnání bělochů. To, že se tam černoši zabíjejí mezi sebou, není základ tohoto článku.

161714

23.5.2008 10:39

RE: ...

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 161714

Tak si zkuste přečíst alespoň nadpis. TEĎ zachvátila Jižní Afriku vlna násilí. TEĎ jsou tam vybíjeni ČERNÍ uprchlíci. Teď, když tam už skoro žádní bílí nejsou. To že je část článku o historii je jen na doplnění informací.

161716

25.5.2008 2:43

RE: ...

schatzi 71.?.?.?

Reakce na 161703

drahy, indiani v americe jsou v reservacich, protoze tam chteji byt. nikdo je tam nedrzi nasilim. dostavaji od statu cca $15,000 rocne za to ze nehnou prstem, dalsi penize maji z kasin a jinych podniku. takze je zase tak moc nelitujte.>

161796

23.5.2008 10:42

původní obyvatelé?

P.P. 80.?.?.?

Hezký článek ale trochu mi to nesedí s původními obyvateli. Mám pocit, že původní obyvatelé byli dnešní křovácí (Tsanové a ještě nějaké kmeny). Potom tam byli zmínění válečníci Zuluové, ale ti do tohoto geografického prostoru přitáhli až někdy před třemi či čtyřmi sty lety (a udělali trošku geocidu těm křovákům). Nicméně drtivá většina dnešních jihoafrických černochů tam přišla až ve 20tém století za prací a lepší životní úrovní ve státě pod nadvládou bělochů. Pracovali v dolech a jinde. Když si vezmete cestopisy třeba od Emila Holuba tak se po regionu jižní Afriky dalo ještě koncem 19tého století cestovat týdny aniž jste narazili na jedinou černošskou vesnici. Osobně si nemyslím, že ve skutečnosti oni černoši (s výjimkou křováků) byli v jižní africe více původní obyvatelé než běloši. Jenomže toto je na průměrného Evropana či Američana moc složitá úvaha. Ten přemýšlí stylem - "černoch je černej a proto je v Africe doma" a nijak blíže to neřeší.

161712

23.5.2008 11:20

RE: původní obyvatelé?

himlhergot 89.?.?.?

Reakce na 161712

Samozřejmě máte pravdu, že úplně první obyvatele jižního cípu byli Sanové, neboli Khoinové či křovaci, alias hotentoti, byli však téměř vybiti jak bělochy (hlavně kvůli krádežím dobytka), zejména však černými kmeny jako Suthu, Xosa, Bantu, Zulu a já nevím kým ještě, z rasových (!) důvodů. Zbytky jejich populace lze ještě nalézt v dnešní Namibii, kde je mezi nimi ve velmi vysoké míře rozšířen alkoholismus. Původním obyvatelem byl v článku míněn první bílý přistěhovalec bez ohledu na etnikum, které již zemi obývalo. Ano, máte také pravdu se Zuluy, ti se ponejvíce zdržovali ve východní části jižního cípu, v okolí dnešního Durbanu. Pokud byste dneska cestoval stylem Emila Holuba, můžu Vás ubezpečit, že je velmi jednoduché týdny nepotkat žádnou, natož černošskou vesnici.

161721

23.5.2008 10:09

rasismus?

himlhergot 89.?.?.?

Dokud byl běloch pánem v Africe, vše fungovalo naprosto bezchyb, žili v zájemné symbioze, fakt je ale ten, že černoch musel pracovat, což - z vlastní zkušenosti - není zrovna jeho doménou. Vláda bělocha zkončila a teď začínají vyjídat divoká chráněná zvířata, Zimbabwe je toho důkazem, až zkonzumují zvěř, začnou se konzumovat mezi sebou, jak už se to v minulosti mockrát dělo. Osobně si myslím, že černoch je geneticky odsouzen k vyhynutí, pokud bychom černý kontinent nechali na pospas sobě samému, značně se vylidní, humanitární pomoci vyvolávají jen zlo. Myslím, že určitý okruh lidí nechá situaci zajít přesně takhle daleko a to jenoim proto, aby se zmocnil bohatsví, kterého se ještě nezmocnil.

161713

23.5.2008 10:56

RE: rasismus?

Soudce Lynch 82.?.?.?

Reakce na 161713

Presne tak!!!
Jak rika muj polsky kolega: Cernoch lezi pod palmou a ceka az mu spadne z letadla humanitarni pomoc...
Ale nechodme daleko, v UK je plno bilych co si chodi pro davky... To, ze jim neni kolikrat ani 30 je zbytecne rozebirat.
A Somalci...? NESTESTI!!!!

161715

23.5.2008 21:33

RE: rasismus?

Leon Kreutzfeld 62.?.?.?

Reakce na 161715

Ten vas polsky kolega byl v Africe, ze vi jak tam cernosi pracujou? Ja tam byl nekolikrat, a mohu vas ubezpecit, ze 99% lidi, ktere jsem tam videl, pracujou mnohem tvrdeji a pilneji nez Evropane nebo Americane.

161743

24.5.2008 0:40

RE: rasismus?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 87.?.?.?

Reakce na 161743

Ale no

Bol som v ciernej afrike dva krat, ale niekoho pracovat ( v pravom slova zmysle, to jest vytvarat hodnoty alebo umoznovat vytvarat hodnoty ) som tam videl mozno jedneho zo sto. A verte mi, nie je to ziadnymi predsudkami.

161746

24.5.2008 2:17

RE: rasismus?

google 84.?.?.?

Reakce na 161746

nedivte sa.
Kreutzfeld ma svoj vlastny svet, nalinkovany z centrali a tak na neho veri,
zeby oklamal aj detektor lzi.
v tom jeho imaginarnom svete existuju tri mensiny,
ktore sa idu v praci zodrat, od samuckeho rana do pozdneho vecera.
cigani, cernosi a zidia.
a hlavne fyzicka praca, je oblubenou formou travenia casu, tychto troch sympatickych mensin, v jeho pseudosvete.
ale ked sa neda inac, tak preberu zodpovednost aj na veducich poziciach a radi privedu leniveho, bieleho muza,
svojim vlastnym prikladom, kreativitou a nasadenim, spät na cestu potu, znoja, cti a spravodliveho spanku, po dobre vykonanej praci.
co im samozrejme biely muz zo zaciatku zvykne zazlievat, ale ked si casom privykne na lopotu a lopatu,
tak väcsinou pochopi, ze tie mensiny nechcu bielemu muzovi nic ineho, len dobre.
a co s bielym muzom ktory toto, napriek zakonom o pozitivnej diskriminacii a popierani pravdy, nechce nadalej chapat?
no v takych pripadoch sa jedna samozrejme o antisemitov a rasistov. v tomto poradi.
tym uz pomoci v tom jeho svete nie je.

jedine, co Kreutzfeldovi sposobuje trochu problemy a zmätok v tej jeho talmudistickej, neurotickej dusi je fakt,
ze mu to tu nechce nikto zozrat.
ale snazit, sa snazi, to mu treba nechat.

ked sa nejaka mensina citi byt dotknuta, ze som ich zabudol spomenut, nech sa obrati na Kreutfelda priamo,
on ma ten svet, vo svojej palici vykresleny kompletnejsie a je schopny dodat podrobnejsie informacie.

ps.:
ten jeho imaginarny svet, je medzi pospolitym obyvatelstvom znamy aj pod odbornym nazvom
"Kreutzfeldt-Jakob disease (KJD)" alebo choroba sialenych krav, respektive byka.

161747

23.5.2008 12:01

rasizmus

Autor 85.?.?.?

Černý vyhání černého, je to rasizmus, není to rasizmus.... [chechtot]

161720

25.5.2008 20:37

RE: rasizmus

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 161720

To není žádná legrace. Oni vzájemně vnímají svou odlišnou černost velmi silně a jsou tvrdě rasističtí.

161842

23.5.2008 12:27

Bůrové si za to mohli sami

svoboda jirisvoboda (zavináč) bigstring (tečka) com 66.?.?.?

Nemyslím si že za tragédii JAR může OSN USA ani žádná jiná země, USA přece po celou dobu studené války JAR podporovaly, protože JAR vedla válku s Angolou a Mosambikem, což byli spojenci SSSR. Přečtěte si rozhovor s americkým vědcem a spisovatelem Arthurem Kempem na stránce http://www.beo.sk/pochod-titanov/54-p/491-rozhovor-s-arthurom-kempom
Kemp se narodil v Rhodesii, poté co se dostali k moci negři odešel do JAR a poté co negři získali moc i tam odešel do USA. Původní obyvatelstvo Jihu Afriky byli Bůrové, před nimi tam žily jen málo početné kmeny křováků. Bůrové a později i Britové však natahali do země spoustu negrů jako levnou pracovní sílu a poskytli jim kvalitní lékařskou péči a ti se díky tomu rozmnožili. Poté co jich bylo mnohokrát více než bělochů už běloši neměli šanci udržet si moc.
Kemp napsal:
To, na čo narážam, je, že obe tieto krajiny (JAR a Rhodesie) sa dopustili smrteľného hriechu a dovolili, aby ich územie bolo zaplavené rasovými cudzincami pre účely „lacnej pracovnej sily“.

Keď už raz nebieli boli v krajine – alebo, ako v prípade Zimbabwe, boli tam vždy – a získali výhodu bielej medicíny, vzdelania, obliekania, čítania, písania, bývania, sociálnej podpory, atď. a rozmnožili sa na masívne počty, bol to koniec. Južná Afrika nasledovala rovnakú cestu: používaním čiernej pracovnej sily v baniach, továrňach a na farmách bieli hlúpo dovolili nebielym, aby vystupňovali svoje čísla až do dosiahnutia bodu, kedy boli zaplavení šírym množstvom.

Pamätám si, že keď som v strede 80. rokov slúžil vo vojsku Južnej Afriky, pozeral som sa na čísla a hovoril som si, že je to koniec: nikdy sme v armáde nemali viac než 180 000 bielych a čierneho obyvateľstva bolo vyše 35 miliónov a narastalo – nikdy sme nemohli dúfať, že by sa nám podarilo ich dlhodobo ovládať.

Nemá žiadny zmysel „vzdorovať“, keď ste už dopustili, aby ste sa stali drobnou menšinou: musíte „vzdorovať“ PREDTÝM než ste tou menšinou.

A přesně toto dnes dělají vlády Francie, Velké Británie, Německa, Holandska i jiných států, pouští do země miliony barevných přistěhovalců, kteří se množí mnohem rychleji než běloši a je nebezpečí že jednou zaplaví Evropu tak jako Jižní Afriku. Imigrace je smrt Evropy.

Jinak doporučuji si přečíst Kempovu knihu Pochod Titánů, knihy která odkrývá pravdu o celých dějiných lidstva. Najdete ji v angličtině na http://www.white-history.com
některé kapitoly jsou přeloženy do slovenčiny na http://beo.sk/pochod-titanov
a některé do češtiny na www.bratrstvi.tk
Další velmi kvalitní kniha o rasové otázce je Moje Probuzení od Davida Dukea na www.europskenarody.info

161722

23.5.2008 12:59

RE: Bůrové si za to mohli sami

himlhergot 89.?.?.?

Reakce na 161722

Dovolím si v několika bodech nesouhlasit.
1) černochů bylo na jižním cípu vždy habaděj, bylo jen vlastní volbou těch, kteří přišli z jiných zemí, nikdo je nikam nenatahával, byl to úplně normální trh práce.
2) Právě proto, že se do JAR stěhovalo čím dál víc černochů z okolních států, byl vyhlášen aparthejid, se kterým byly přijaty i nové zákony a lze směle říci, že systém ve velké míře odstranil kriminalitu, která začala narůstata aodstranil spoustu problémů, které přistěhovalectvím vznikaly. I když byl běloch v menšině, dokázal si stále zjednat pořádek, tlaky, které rozpoutaly následující události BYLY rozhodně vedeny zvenčí.
3) V jistém slova smyslu máte pravdu, že Vámi a nejen Vámi zmíněné vlády podporují emigraci ze zemí 3. světa (českou republiku nevyjímaje), avšak každý informovaný člověk ví o příčinách a pozadí tohoto jevu

161726

24.5.2008 17:12

RE: Bůrové si za to mohli sami

Rudolf Bačík 86.?.?.?

Reakce na 161722

Je tomu přesně tak, jak říkáte.

A hůře: my se tady v Evropě nemnožíme vůbec, dokonce jsme takoví blbci, že jsme na to i hrdi - prý nám nejde o kvantitu, jako barevným, ale o kvalitu (přečetl jsme si článek, ve kterém si Somálec pochvaloval jak jsou norské slečny šikovné v posteli a kolik jich už měl - to jenom pro dokreslení té naší bílé "kvality", na níž si tak zakládáme.)- národy co se nemnoží prý "bohatnou" a přispívají k ochraně životního prostředí.[smích]))

A samozřejmě si sem cpeme nepřizpůsobivá etnika po miliónech a navíc nepracující etnika, co jsou tady jen na sociálních dávkách.

A stejně jako se nemnožíme, stejně jako jsme zničili JAR a Rhodesií nejsme ani schopni dobrat se podstaty věci - místo abychom se zbavili jednou provždy levice, komunistů, feministek, ekologů, atd. mudrujeme raději o USA, nekuřáckých restauracích, proč lidé jedí maso.... a biohodiny nám tikají, za bílou holkou v Evropě dnes cupitá jedno dítě, za barevnou pět, šest - tohle rozhodne, tohle rozhodlo na Kosovu a my to nechápeme jako výstrahu, dobře nám tak.

161771

25.5.2008 8:06

RE: Bůrové si za to mohli sami

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 161722

>Původní obyvatelstvo Jihu Afriky byli Bůrové, před nimi tam žily jen málo početné >kmeny křováků.

Původní obyvatelstvo jihu Afriky byli silně natural pigmentem chráněni barevní Křováci a bílí Búrové z dalekého severu následně importovali vše ostatní potřebné. [mrknutí jedním okem]


Po objevech zlata se do Transvaalu (jedna ze dvou Búrských republik) nahrnulo velké množství cizinců toužících po snadném zbohatnutí a většina z nich byli Angličané.
Snaživý Cecil Rhodes vypracoval plán.Hmmm,...
Pomocí těchto (Anglo) lidí plánoval Rhodes provést ozbrojený převrat. K puči mělo dojít současně s přepadením a obsazením města Johannesburgu, které měl provést jeden z Rhodesových důvěrníků, Mr.Jameson, s oddílem čtyř set mužů z policejních jednotek Britsko-Jihoafrické společnosti.

British South Africa Company
----------------------
Tato společnost dostala možnost se rozvíjet, ale i povinnost respektovat dané místní zákony a práva ostatních v zemi, kterou současně měli i budovat.
Company agreed to develop the territory it controlled; to respect existing African laws; to allow free trade within its territory and to respect all religions.
zakladatel:
Cecil Rhodes / Born - England / Christian family /

financovan panem:
Alfred Beit / Born - Germany / Jewish family /
a
trochu te modre krve bylo zřejmě také zapotřebí
chairman:
James Hamilton, 2nd Duke of Abercorn /

Následně pak 3etapy války. Bílý zabíjel bílého a skončilo to asi takto:

Třetí etapa války se vyznačuje různorodou činností Búrů. Jejich komanda prorážela anglickou frontu a pronikala do zápolí.Neočekávanými přepady způsobovala těžké porážky postupujícím posádkám, přepadávala železniční dopravu, napadala zásobovací kolony, posily… atd.
Zvláště vynikli velitelé komand De Wet, De la Rey a L.Botha. Jejich komanda vyčerpávala anglická vojska. Aby komanda odřízli od podpory obyvatel, bylo veškeré búrské civilní obyvatelstvo nahnáno do koncentračních táborů, kde byli uvězněni bez přístřeší, trpěli hladem,žízní a umírali na vyčerpání a nemoci.

A pak se pán s nickname Svoboda ráčí vyjádřit takto:

Bůrové a později i Britové však natahali do země spoustu negrů jako levnou pracovní sílu a poskytli jim kvalitní lékařskou péči a ti se díky tomu rozmnožili.

APLAAAUS

Poté co jich bylo mnohokrát více než bělochů už běloši neměli šanci udržet si moc.

MILUJ SVÉHO EVROPSKÉHO BLIŽNÍHO,JAKO SEBE SAMÉHO, v černé zemi,ty,...'nadraso' .
Ty samotná si svůj protlačovaný leadership udržuj,... ale budoucnost patří nám,....lidem bez pachuti jakéhokoliv přívlastku nadřazenosti. [smích]

Místo pro neplacenou rasoreklamu:
>Jinak doporučuji si přečíst Kempovu knihu Pochod Titánů, knihy která odkrývá >pravdu o celých dějiných lidstva. .....

V [cool]
world peace

161804

25.5.2008 9:53

RE: Bůrové si za to mohli sami

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 161804

Bílá rasa opravdu reklamu potřebuje, neboť nejenže mizí, ale je navíc i mocně oslintávána spolčením potomků lichvářů a satanistů ovládajícím média. Přitom se "provinila" jen tím, že byla schopna uvést do praxe vědecko-technický pokrok, kterého využívají i ti, kteří na ni nenávistně mručí. Rád bych viděl, jak tolerantní andílci by se vyvinuli z barevných nadaných technickými možnostmi bílých - neradostný stav Afriky a jižní Ameriky mnoho napovídá.
Za demografický vývoj v JAR jsou z větší části odpovědní Britové, kteří omezovali bílou imigraci, údajně z důvodů, že by prestiž bělochů klesla, kdyby se měli v koloniích věnovat ve větší míře fyzické práci.

161813

23.5.2008 16:09

blbci se najdou všude...

Ibrahim Ag Al Habib 90.?.?.?

proč v tom filmu všichni černoši vypadají jako opice, byl to snad záměr autorů? podívejte se na zulu, jsou to lidé. www.youtube.com/watch?v=cUaNBIE1H0I ...www.youtube.com/watch?v=exIfWYhvQxQ ...www.youtube.com/watch?v=exIfWYhvQxQ ...www.youtube.com/watch?v=jF3VoNr_Evc

161735

23.5.2008 18:44

RE: blbci se najdou všude...

Ibrahim Ag Al Habib 90.?.?.?

Reakce na 161735

omlouvám se, měl být madala kunene & mabi thobejane... http://www.youtube.com/watch?v=QeKkU7j2z-8

161739

23.5.2008 22:09

RE: blbci se najdou všude...

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 161735

V Africe jsou take lide jako my
http://www.youtube.com/watch?v=MF_FP2ICstk&fea...

http://www.youtube.com/watch?v=8Bhhu_2F0r4&fea...

Americti cernosi dostali "pomoc" NAACP, ktera jim ovsem moc nepomaha.
Kdo uhadne proc? [zmaten]

161744

24.5.2008 4:35

Afrika

Datel 75.?.?.?

Zde je spise otazka kolonizace. Prijit , predelavat lidi , vnucovat kulturu a nabozenstvi kolonizatoru , brakovat prirodni bohatstvi . To ze se africane mydlili mezi sebou , sem tam zkonzumovali souseda , byla to vec jejich . Nemyslim si ze v minulosti umirali Africane hlady . Jiste ze kolonizatori jsou zodpovedni za nestesti Afriky. Par lidi na tom v minulosti vydelalo a ted na to doplaci skoro cely svet.

161749

25.5.2008 8:56

RE: Afrika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 161749

Oni ti Afričané se mezi sebou mydlit mohli (s vnucováním kultury, byla-li jaká a náboženství se většinou už neobtěžovali) a když přišli bílí se svojí civilizací a posunuli vývoj o světelná léta dopředu, tak způsobili neštěstí, na které doplácí celý svět ? Asi nemáte na mysli rapidní přemnožení domorodé populace ? V této souvislosti je pikantní to, jak se otrokářům (evropským, nikoli těm déle působícím arabským - ti mohli klidně zotročovat i bílé a ve školách se o tom moc nemluví) vyčítá, že způsobili v Africe demografický propad...
Ale to, že být černým znamená moci zabíjet beztrestně jiné černochy zaznamenal již tanzánský Nyerere, když ho napadl Idi Amin.
Halt vás dostal projekt lichvářského plemene, zvaný "white guilt".

161807

24.5.2008 4:02

Prvenství v koncentrácích má přece jen Němec, i když...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

...ve španělských službách.

161750

Příspěvků: 26

23.05. 08:55 moebius  ...
23.05. 09:51 DavidZ  RE: ...
23.05. 10:27 hc  RE: ...
23.05. 10:45 moebius  RE: ...
23.05. 10:39 DavidZ  RE: ...
25.05. 02:43 schatzi  RE: ...
23.05. 10:42 P.P.  původní obyvatelé?
23.05. 11:20 himlhergot  RE: původní obyvatelé?
23.05. 10:09 himlhergot  rasismus?
23.05. 10:56 Soudce Lynch  RE: rasismus?
23.05. 21:33 Leon Kreutzfeld  RE: rasismus?
24.05. 00:40  RE: rasismus?
24.05. 02:17 google  RE: rasismus?
23.05. 12:01 Autor  rasizmus
25.05. 20:37 DavidZ  RE: rasizmus
23.05. 12:27 svoboda  Bůrové si za to mohli sami
23.05. 12:59 himlhergot  RE: Bůrové si za to mohli sami
24.05. 17:12 Rudolf Bačík  RE: Bůrové si za to mohli sami
25.05. 08:06 V. Sodek  RE: Bůrové si za to mohli sami
25.05. 09:53  RE: Bůrové si za to mohli sami
23.05. 16:09 Ibrahim Ag Al Habib  blbci se najdou všude...
23.05. 18:44 Ibrahim Ag Al Habib  RE: blbci se najdou všude...
23.05. 22:09 vodnik007  RE: blbci se najdou všude...
24.05. 04:35 Datel  Afrika
25.05. 08:56  RE: Afrika
24.05. 04:02  Prvenství v koncentrácích má přece jen Němec, i když...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 2

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,49 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,76 Kč
Kanadský dolar
17,77 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,39 Kč
100 japonských jenů
19,75 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,56 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 083,26 Kč
1 unce stříbra
503,69 Kč
Bitcoin
1 134 938,66 Kč

Poslední aktualizace: 8.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 666