Diskuze k článku

Pan Klein má tentokrát pravdu

Příspěvků 160

19.4.2008 17:43

Tak že se zdá, že článek byl skutečně trefný...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

...i když tam pochopitelně jisté paušalizace byly, jedním z hlavních problémů byl zřejmě nevhodný překladatel, "známý neonacista" ... [mrknutí jedním okem]

159431

19.4.2008 19:49

RE: Tak že se zdá, že článek byl skutečně trefný...

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159431

Podle ERETZU jsme tady všichni "NEVHODNÍ" neonacisté [smích] Podobně jako podle jiných jsou odpůrci základny výhradně komunisté. A tito lidé budou poukazovat na paušalizování [mrknutí jedním okem]

159443

19.4.2008 21:27

Nefunguje vám emailová pošta

GHEORGHE 78.?.?.?

Reakce na 159431

Nelze se s vámi spojit přes email.

159451

20.4.2008 12:44

RE: Tak že se zdá, že článek byl skutečně trefný...

ZEDNÍK 78.?.?.?

Reakce na 159431

VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM A JSEM RÁD, ŽE V DISKUZI A V ČINECH NEUSÍNÁME http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=60... [bliji]

159486

19.4.2008 17:55

Antisemitismus

Vladimir Karasek 67.?.?.?

Slovo antisemitismus se pouziva vyhradne ve spojeni s zidovskym narodem. V dobe kdy vzniklo v Evrope totiz temer zadni Arabove nezili, zide ano. Pogromy nebyly organizovany proti Arabum, ale proti zidovskemu etniku. Logicky je to mozna nespravne, ale takovy uz jazyk je. Nelze tedy rici "zastavam se Palestincu, nejsem antisemita". http://www.google.com/search?client=safari&rls...
Ja osobne povazuji zamereni Zvedavce za silne antisemitisticke. Nejen kvuli clanku Jak poznat Zida, ale i pro zpusob jakym je zde praktikovana cenzura.
Antisemitistum a neonacistum zde projdou neuveritelne veci, lidem kteri jim oponuji nikoliv.

159432

19.4.2008 19:48

RE: Antisemitismus

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159432

Skvěle. Takže uznáváte, že pojem antisemitismus je nyní poněkud přežitý a nesprávný. Souhlasíte, že by se slovo antisemitismus mělo vymazat z terminologie (zejména té právní) a nahradit jiným výstižnějším pojmem jako např. Antijudaismus ? Pokud ano byl bych velmi opatrný na definici pojmu judaismus. Je diskutabilní zda si židé zvolí judaismus v talmudistické podobě nebo se budou upírat spíše ke zdroji Toře. Tzn. k základu víry oprostěnému od nenávistných a xenofobních ejakulátů některých tvůrců talmudu.

Ohledně zaměření zvědavce dáváte rovnítko mezi ANTISEMITISMUS a PRAKTIKOVÁNÍ CENZURY ? Tady bych byl ještě opatrnější. Cenzura tzv. antisemitských děl (protokoly mudrců atd atd) by se pak sama mohla stát podle Vaší definice antisemitskou. Jistě uznáte, že pak by v tom byl už skutečně guláš [velký smích]

159442

19.4.2008 20:09

RE: Antisemitismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 159432

Možná je to tím, že ti "antisemité" tolik nenadávají jako jejich osvícení odpůrci a nějaké neonacistické příspěvky by cenzura sotva pustila. Výraz (židovského učence Moritze Steinschneidera) antisemitský odráží situaci, kdy nebyla velká povědomost o Chazarech, kteří dle Ligy proti všemu jaksi vysublimovali. Ale mj.se dostali do Haliče po r.1648 na útěku před Chmelnického povstalci a o starších dobách není přiliš podkladů.Ovšem již očividný rozdíl mezi Aškenázi (mj. i ve výši IQ) a Sefardy je pozoruhodný, navíc zavádějící pojmy je třeba opouštět (to se děje ovšem spíše u pojmů politicky nekorektních, leč jaksi přesnějších).

159445

20.4.2008 0:10

RE: Antisemitismus

dub 86.?.?.?

Reakce na 159432

víte, on je hlavní problém v tom, že přes 90% dnešních židů nejsou semité, ale chazaři, což není semitské entikum.
takže ani z tohoto pohledu, vyjma oněch cca 5% sefardim židů, kteří etnicky semity jsou, se o žádný antisemitismus jednat nemůže, ani kdyby se někdo snažil sebevíc [smích]

159459

20.4.2008 20:05

RE: Antisemitismus

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159432

Omyl Karásku!
"Antisemita je kdokoliv, koho židé nemají rádi".

>Slovo antisemitismus se pouziva vyhradne ve spojeni s zidovskym
>narodem. V dobe kdy vzniklo v Evrope totiz temer zadni Arabove
>nezili, zide ano...
---
Další omyl Karásku!
Už jste někdy slyšel výraz křesťanský národ? Islámský národ? Budhistický národ? New Age národ? Národ jehovistů? Národ bratrství černé tlapy? Národ Lucifera? Snad nemusím dále pokračovat? Došlo vám to? Další výpadek: "...Kde téměř žadní Arabové nežili"? Co zase má tohle znamenat Karásku? Arabové žili na území dnešní Palestiny již od počátků biblických časů. Palestinci jsou ti skuteční semité. Sefardští židé rovněž. Jenom Ashkenazi (chazaři-sionisté) tam nemají co dělat - proto to tam tak vypadá. Další poznámka:

>Pogromy nebyly organizovány proti Arabům, ale proti židovskému >etniku.
---
Proč asi, Karásku? A moje poslední reakce:

>Antisemitistum a neonacistum zde projdou neuveritelne veci,
>lidem kteri jim oponuji nikoliv.
---
Karásku, Karásku! Jste jako poštovní úředník, který lepí nálepky na balíky a rozlišuje pouze podle poštovního směrovacího čísla, nikoliv podle váhy, nebo velikosti. Jednou máme svobodu projevu a ta platí pro každého. Rozlišujme mezi slovem a činy! Osobně odsuzuji neonacistické projevy jako jsou zločiny, násilí a bezpráví páchané nejen na Palestincích, ale na všech lidech na zeměkouli, včetně židů asimilovaných do většinové společnosti.
Dovolte mi jednu osobní otázku. Máte české jméno, píšete čským jazykem, zajistě jste také české národnosti a snad i vlastníte cestovní pas ČR. Za koho tedy Karásku kopete? Už i vás zneužili?

159501

20.4.2008 21:02

RE: Antisemitismus

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 159501

>"Antisemita je kdokoliv, koho židé nemají rádi".
Proč nabíjíte "sionistické kanóny antisemitismu". Lžete. Vaše věta je nesmyslná propaganda. Pokud chcete být útočný vůči Židům máte říct, že antisemité jsou odpůrci státu Izrael. To jenom aby bylo jasno! Nebo ještě lépe odpůrci Židů obecně. Ale to by se už velmi blížilo pravdě a toho se jako snažíte vyvarovat.
>Už jste někdy slyšel výraz křesťanský národ?
Ne, ale používá se spojení český národ nebo americký národ. Proč by Židé nemohli mít stejně jako Američani či Češi národ.
>Jenom Ashkenazi (chazaři-sionisté) tam nemají co dělat - proto to tam tak vypadá.
Chazaři možná nejsou semité, ale to vás neopravňuje k rasismu zvláště pokud nejste Žid. V říši Chazarů žilo velké množství Židů, byl to jediný židovský stát vyjma Izraele. Židem se může stát váš potomek, pokud si vezmete krásnou Židovku. Možná se Váš geniální gen rozšíří mezi Židy. Vaše rasistická teorie nemá opodstatnění. Jako potomci Abraháma se deklarují muslimové, částečně i křesťané. Navíc není pravda, že většina Aškenazů jsou Chazaři.
>Máte české jméno, píšete českým jazykem, zajistě jste také české národnosti a snad i vlastníte cestovní pas ČR. Za koho tedy Karásku kopete? Už i vás zneužili?
Kope za slušné Čechy. Antisemitismus v míře v jaké tu byl v minulosti žádný slušný Čech nesmí dopustit! Ani jinak nazývanou formu rasismu vůči jakékoliv jiné menšině včetně vámi zmiňovaných Chazarů. Komentáře o zneužívání (patrně těmi Chazary) jste si mohl odpustit.

159503

21.4.2008 1:24

RE: Antisemitismus

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159503

Proč bych měl lhát? Vždyť to vidím všude kolem sebe. Anti-anti, vy jste sám tady prokázal, že jakákoliv kritika na adresu chazarů-sionistů, případně židovstva je nepřípustná. Islámu ano?
Napsal jste: "nemohu si dovolit židy kritizovat, pokud nejsem židem". Opravdu? Nosíte dříví do lesa, vždyť jsem napsal to samé. Opakuji: "Antisemita je kdokoliv, koho židé nemají rádi". Navíc jste mě označil i za rasistu. [chechtot] [chechtot]
Děkuji pěkně! Nedělám a také nevidím rozdíly mezi rasami. Barva pokožky jiných lidí u mne nerozhoduje. Líbí se mi všechny barvy: červená, žlutá, bílá, černá, zelená, modrá, růžová, hnědá. Snad jsem nějakou nevynechal - nejsem přece rasista! I pořadí bylo vybráno náhodně. Respektuji všechny druhy náboženství, která nehlásají násilí, nevydírají ovečky podvodem a neodsuzují druhá náboženství. Nesouhlasím s talmudismem a satanismem. Sionismus není náboženství, ale politické hnutí, které jako takové si mohu dovolit kritizovat. [velký smích] Jenom zbývá podotknout - živím se poctivě prací a rád pomáhám druhým lidem. Nikdy jsem nikoho nezabil ani nezavraždil (včetně zvířat). Přiznám se, že jsem za svůj život zabil zhruba 150 much a asi 250 komárů...ale i to bylo v sebeobraně. To byl malý nástin mé povahy. Teď můj osobní názor k židovské otázce. Židé, kteří se narodili v různých končinách světa, mají národnost (státní příslušnost) země, kde se narodili. Křesťané a muslimové také. Jaký židovský národ jste tedy měl na mysli? Prosím o doplnění.

Podle vás je kritika židů (chazarů-sionistů) nepřípustná. A co takhle kritizování v opačném směru? Uvedu příklad:
Solo-humoristka Sarah Silverman (35) se neostýchá ničeho! Jde až tak daleko, že veřejně na jevišti prohlásí: "Jen doufám, že židé zabili Ježíše Krista. Kdyby to nebyla pravda tak bych to do vteřiny udělala sama...(f--king) sama". Urážka za urážkou a na každého. "Kdyby černoši žili v nacistickém Německu, tak by se holocaust nestal židům, ale zase by se to nenazývalo holocaust". Je vidět, že židovka si takovéto narážky může dovolit a sama tvrdí, že slova o násilí nejsou nebezpečná, jako násilí samotné. S tímto se dá jedině souhlasit.

Další "umělec" vyvoleného původu - Borat (Saša Cohen) při tanci na jevištní scéně s divokým nadšením kopuluje (náznaky) mezi čtrnáctiletými tanečnicemi. A třešnička na dortu izraelské kultury je humoristka vystupující v londýnské televizní komedii, kde se před zraky diváků vymočí do skleničky a vzápětí svou vlastní moč vypije (viděl jsem video-ukázku, jméno si nepamatuji).

Otázka není, zdali je tohle nový směr umění, na který si budeme muset zvyknout, ale co by se asi stalo, kdyby Sarah Silverman nebyla židovka?

159510

21.4.2008 5:15

Anti-anti, sam si kalite na hlavu..

Latinec 64.?.?.?

Reakce na 159503

..svym vlastnim lhanim.
http://en.wikipedia.org/wiki/Khazars#Alleged%20Kha...
Ze stranky Wikipedie o Chazarech, kterou jste sam predlozil:
"During the eighth or ninth century the state religion became Judaism".
Cesky: Behem osmeho nebo devateho stoleti statnim nabozenstvim (chazaru) se stal judaismus.
"The origins of the Khazars are unclear. Following their CONVERSION to Judaism, the Khazars themselves traced their origins to Kozar, a son of Togarmah. Togarmah is mentioned in Genesis in the Bible as a grandson of Japheth".
Cesky: Puvod Chazaru je nejisty. Nasledujice jejich KONVERTACI na judaismus, Chazari sami stopuji vlastni puvod k Kozarovi, synu Togarmahta, Togarmath je zminovan ve Dvojnicich Bible coby vnuk Japheta".
Nyni, mily lhari anti-anti: Chazari se stali zidy a jsou potomci Japheta .. Jak potom, kdyz jeden oponuje zlocinum zidu-chazaru muze byt stemplovan takovymi jako jste vy "antisemita"? Pokud nevite, podle Bible Japhet byl syn Noaha, Ham a Shem (odtud Semita) byli druzi dva synove. Ze Shema posli Semites (jako Jezis Kristus, viz genelogie v Lukasi a Matyasovi), z Japheta posli Japhetites, Chazari kteri se jako celek v 8-9 stoleti stali zidy, prijali nechutny, opresivni a dabelsky babylonsky talmudismus.
Chazari, kteri prevzali v 8 a 9 stoleti babylonsky talmudismus-judaismus za statni nabozenstvi nejsou Semite, sami jak priznavaji (i to je velice a velice podezrele, predevsim kdyz sami svedci, viz Wikipedia, ze jsou "neurciteho puvodu"[mrknutí jedním okem]. Vy mate to stesti ze umite lhat, hezky jste se naucil od Cechu cestinu, ale bud moc chytry nejste, a nebo ani nerozumite anglictine, jinak by jste tuto linku sem ani neprikladal.
Pura vida.[cool]

159519

21.4.2008 9:25

RE: Antisemitismus

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 159503

Znovu. I kdyby všichni Chazaři byly Židé nic se nemění na tom, že většina Chazarů nejsou ani většina etnika Aškenazů. DNA evidence vaši teorii nepotvrzuje. Dále je tam jedno trefné vyjádření jistého Izraelského historika:
Samořejmě cíl antisionistů a antisemitů je, že Palestinci mají větší politické právo na území Palestiny než moderní Židé, protože moderní Židé nejsou skuteční potomci vlastníků půdy.

Možná by jste mohli tvrdit, že Chazaři nejsou Semité, ale to je maximum. Můžete také tvrdit, že nemají nárok na Izrael, ale zde už to velmi silně pokulhává, protože

1) Židé (ti právoplatní) mohou předat své dědictví lidem, kteří pomohli Židům v říši Chazarů. Chazaři se stali konvertité a byli asimilováni do židovského etnika Aškenazů.
2.) Většina Aškenaziů nemá východní znaky Chazarů. Testy DNA odhalili genetickou jednotu mezi moderními Židy bez rozdílu diaspory, kde žili.

>živím se poctivě prací
S tím zabíjením much v "sebeobraně" jste mě dojal! Sabeobrana proti mouchám? Já si myslím, že v sebeobraně se dají zabít jen inteligentnější nebo jedovatější tvorové. Však také Hitler v sebeobraně zabíjel ty otravné národy. Víte, že mi je jedno jestli kradete nebo obchodujete.
>Napsal jste: "nemohu si dovolit židy kritizovat, pokud nejsem židem
To jsem nenapsal. Kritizujte si střelbu Izraelců do Palestinců, ale nekritizujte, že Židé mají špatné (Chazarské) geny. Znovu co máte proti Chazarům? Snad ne to, že mohou za všechny války ve světě? Nesmíte kritizovat to, že část Židů prchla velmi dávno k Chazarům, vzali si krásné Chazarky a za odměnu jim dali své krásné Židovky. Geny mají pořád Mojžíšovské, tedy jak vy říkáte ty vyvolené. Přesně ty co má sprostý umělec Borat, který útočí na ženy, cikány, židy a možná i rasistický primitivismus. I kdyby se někdo nazýval Židem a neměl správné geny, co je vám do toho? Snad si Židé sami ohlídají kdo je Žid? Proč zrovna vy musíte upozorňovat, že jsou Chazaři.

Antisemita je kdokoliv, koho židé nemají rádi. Toto tvrzení je lživé. Odkáži vás na význam slova antisemita ve slovníku. A znovu se ptám co máte proti Chazarům s židovskými geny? Rasisto, proč se vyjadřujete , že kvůli nim je situace v Izraeli taková jaká je? Vždyť rozdíly mezi lidskými rasami jsou jen minimální. Proč v Izraeli nemají co dělat Aškenaziové? Proč se drze ptáte za koho kope Karásek? Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.

159532

21.4.2008 11:28

Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 159532

Tak tyhle věty jsem nepochopil. Ostatní lži a manipulace ano. Anti-Anti je další ze siobolševických agentů nasazených na Zvědavec. Další Arkan Semtex Jirous von Krebst se má rád. Pravda je mu jedno, chrání si svůj vyvolený původ. Kvíká něco o rasismu, ale když se řekně výlučně židovský stát, kde jiní lidé, než vyvolení čistokrevní býti nemohou, píská nadšením. Když Chazar zabije semitského Palestince, je to v pořádku, vždyť přeci nějací ti semitští židé přišli za Chazary, dali jim svoje krásné židovky a za to se Chazaři můžou přestěhovat do Palestiny. To rasismus není. Vždyť ten Palestinec je také semita, takže zabíjení kvůli rase je nesmysl. Ale když semitský Palestinec zabije cizáka Chazara, tak to už rasismus je. Jak říká Carter, na jednoho zabitého sionistu připadá 40 mrtvých Palestinců. Inu, to by odpovídalo. Protože milión Arabů nemá cenu židovského nehtu (rabín Yaakov Perrin, NY Daily News, 28. února, 1994,str.6). Pozor, to není rasismus!!! To říká žid, takže je to v pořádku. A tohle je také zajímavé, i když k tomu nejsou hodnověrné zdroje: "Naše rasa je panská rasa. My jsme bohy této planety. Lišíme se od ostatních méněcenných ras asi tak jako se ony odlišují od hmyzu. Vlastně, ve srovnání s naší rasou, všechny ostatní rasy jsou šelmy a zvěř, v nejlepším případě dobytek. Dalo by se říci, že jsou lidský odpad. Naším osudem je vládnout nad méněcennými rasami. Budeme vládnout našemu pozemskému království železnou rukou. Masy nám budou líbat nohy a budou nám otrocky sloužit." (bývalý izraelský ministerský předseda Menachem Begin) Takže to bychom měli ten rasismus. Zbytek si Anti-anti sionista může najít v Talmudu, tam jsou také úžasné věci o rasové čistotě. Zkrátka, z tohohle siobolševického lháře a manipulátora Anti-anti je mi opravdu na blití. I když chápu ti jeho zoufalou chazarskou snahu, ospravedlnit celou tu sionistickou prasárnu. Odpusťte... [bliji]

159538

21.4.2008 12:24

RE: Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 159538

Končím dostal jste mě argumenty. Zvláště tím označením za agenta vyvoleného národa.

Kecáním o Chazarech či nesmyslu, že v Izraeli nemohou být jiní lidé než vyvolení je také lež. Arabové mají zástupce v izraelském parlamentu.

Ani kecáním nepodložených výroků o nadřazenosti Židů ničeho nedosáhnete. Kritizujte násilí na Palestincích tam máte šanci se realizovat. Chtějte stát Palestinu. Nikdo vás navíc nebude kritizovat z rasismu nebo antisemitizmu. Takhle všichni řeknou: Tenhle hlupák si myslí, že Židé jsou Chazaři.

159548

21.4.2008 12:59

RE: Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 159548

A vida, náš demokrat se probral.

Co se týká Chazarů a židů, víte kdo byl Kaganovič?

Co se týká "nepodložených" výroků, nabídnu vám jich mnohem více a stoprocentně podložených. Kupodivu je řekli židovští představitelé a ne já.

Co se týká výlučně židovského státu, asi nesledujete noviny. To je ovšem vaše chyba, jinak byste o tom věděl. Ovšem myšlenka výlučně židovského státu není nová. Cituji: "Dalším sionistickým průkopníkem, který byl "zaskočen" přítomností Arabů v Palestině, byl David Ben Gurion. Zpočátku byl spolu s dalšími liberálními kolegy ochoten přinejmenším jednat o podmínkách zaručení některých práv arabské menšiny v plánovaném židovském státě, ale pevně odmítal jakýkoli palestinský požadavek na národnost."

Daleko horší než nejoslavovanější incident v hotelu Krále Davida, při kterém bylo zabito "pouze" 95 Britů a Arabů a než pověšení dvou britských seržantů v Natániji, byl útok na malou vesnici Dajr Jásín, při kterém bylo 9. dubna 1948 zabito 254 žen, dětí a starců a jejich těla naházena do studny

Ve svém deníku se zástupce Mezinárodního červeného kříže zmiňuje o tom, že když dorazil na místo, teroristé ještě svoje dílo nedokončili. O této hrůzné noci napsal: "Nejprve jsem spatřil, jak všude pobíhají lidé, vcházejí a vycházejí z domů, ověšeni automatickými zbraněmi, pistolemi, a dlouhými noži s ornamenty.. . vypadali, že jsou pološílení. Viděl jsem krásnou dívku, která měla dýku ještě pokrytou krví. Slyšel jsem výkřiky. Německý člen Irgunu vysvětloval: ,Ještě stále čistíme.' Jediné, na co jsem mohl v té chvíli pomyslet, byly jednotky SS, které jsem viděl v Aténách."

Spisovatel J. Bowyer Bell napsal, že když přijel Šaltiel do Dajr Jásínu, byl pozdraven "dýmajícími ruinami posetými těly mužů, žen a dětí". Poté co velitel Irgunu Mordechai Ramaan oznámil, že vesnice je pod jeho úplnou kontrolou a jednotka Hagany by ji měla převzít, odpověděl Šaltiel: "Nehodláme nést zodpovědnost za vaše vraždy." Irgun se později bránil tím, že prý byli zabiti pouze ti, kteří se stavěli na odpor. K tomu říká jeden z členů vedení Hagany a její mládežnické organizace Eliyahu Arieli toto: "Z těch, kteří byli zabiti, byli až na několik výjimek všichni starci, ženy nebo děti. Mrtví, které jsme nalezli, byli oběti bezpráví a nikdo z nich nezemřel se zbraní v ruce." Šaltielův pobočník údajně řekl veliteli oddílu Sternu, který se zúčastnil útoku: "Jste prasata."

Cituji z knihy Sionismus (Tisková agentura Orbis, 1988, 1.vydání, angl. originál - The Zionist Connection, 1978)

Ale to vy jistě všechno víte, že? Doporučujete mi bojovat za svobodnou Palestinu. Ale když zrovna náhodou to jsou židi, kdo tomu brání... Jak je z toho vynechat? Rychle poraďte, pane Anti-Anti!

159552

21.4.2008 13:50

Jsou židé rasa

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 159548

A pane Anti-Anti, když chcete argumenty, budou vám stačit ty od židovského autora Dr. Alfreda M. Lilienthala?

Zde je jeho článek Židé nejsou rasa.

Z něho cituji:

"Že jsou Chazaři přímými předky východoevropského židovstva je historický fakt. Židovské historické a náboženské texty toto berou na vědomí, ačkoliv to propagandisté židovského nacionalismu označují za proarabskou propagandu. Trochu ironický je svazek IV Židovské encyklopedie - protože tato publikace uvádí Chazary s C místo K - nazván "Chazaři k Dreyfusovi: a byl to Dreyfusův proces, jak ho popsal Theodore Herzl, který nechal moderní židovské Chazary z Ruska zapomenout na jejich původ konvertování k judaismu a přijmout antisemitismus jako důkaz jejich palestinského původu."

Tak můžeme přes tyto antropologické znalosti dojít u Hitlerových předků zpátky až k jednomu ze ztracených kmenů Izraele; zatímco Weizmann může být potomek Chazarů, judaistických konvertitů, který nemá žádné antropologické spojení s Palestinou. Domov, do kterého se Weizmann, Silver a tolik jiných aškenázských sionistů tolik touží vrátit, s největší pravděpodobností nikdy nebyl jejich. Tady je nejzajímavější paradox: je antropologickou skutečností, že řada křesťanů může mít ve svých žilách mnohem více hebrejsko-izraelitské krve než většina jejich židovských sousedů.

Rasa umí zahrát zábavné triky s lidmi, kteří vykládají její koncepty podle toho, jak se jim zachce. Lidé s rasovou utkvělou myšlenkou tak mohou zjistit, že nenávidí lidi, kteří ve skutečnosti můžou být jejich vlastní rasoví přátelé a soukmenovci."

Tento článek odpovídá na vše, co jste tu řešil, dokonce i ty Chazary. Takže můžete začít studovat, přeci jen by byla škoda, kdyby si o vás lidi řekli: "Tenhle hlupák nic neví a ještě dělá chytrého!" [vyplazený jazyk]

159554

22.4.2008 6:50

RE: Jsou židé rasa

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159554

Přátelé Hestroy a Latinec...díky za podporu a za vaše rozsáhlé, velice zajímavé a poučné příspěvky. [mrknutí jedním okem]

159599

21.4.2008 15:14

RE: Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.

Latinec 66.?.?.?

Reakce na 159548

>Končím dostal jste mě argumenty.

Hestroy vam to rekl hezky narovinu, to je dobre ze koncite. Nyni si muzete ty sve hleny naplnene talmudistickym hlenem lzi, hnusu a nenavisti spolknout, jen pozor at se nezadavite! Vsak se rika "lez ma kratke nohy", vy jste se dopracoval k cili ze priznate ze asiaticke smecky chazaru & jejich misencu maji narok cinit talmudisticke zlo na druhych, vcetene uloupit Palestinu, vrazdit, krast a lhat, protoze kdysi nejaci rabini z Babylonu do Chazarie privlekli dabelskou doktrynu ktera nema mezi jinymi narody obdoby: babylonsky talmudismus, tez znamy coby judaismus.
Ale ani u tech Chazaru jeden nemuze skoncit, nebot Judeanci (zadny terminus Zid, Jew, Jude neexistoval) v dobe Krista z velke vetsiny NEBYLI Israelity (10+ kmenu se z Assyrie nikdy nenavratilo), ale byli to konvertite na tzv. Tradice Starsich (Traditions of Elders, viz NZ, Josephus Flavius, i sami rabini to dnes priznavaji), uchylna doktryna politbyra judeanskych Farizeju vladnoucich jeruzalemskemu chramu (jak rekl Kristus, udelali z chramu Boha "brloh zlodeju"[mrknutí jedním okem], ktere podle Jezise udelaly "zakony Mojzise neplatnymi". Mnozi z techto Judenacu (aka Zide), kteri byli Judeanci podle zeme Judea (zadna Zidea), ale nebyli Judahity podle 4-teho syna Jakoba-Israele Judah (zadny Zid), byli Edomite (uhlavni nepratele 12 kmenu Israele) kteri kolem 135 BC byli dobyti judeanskym vladarem Johnem Hyrcanusem a nasilim obrezani a prinuceni se stat Judeanci, Edom se stal casti Judei. Jeden z Edomitu byl Herod a jeho dynastie judeanskych (aka zidovskych) kralu kteri meli zvlastni nenavist vuci malemu poctu zbylych Israelitu z kmenu Judah a Benjamin (Heroduv holokaust israelitickych nemluvnat, zvlastni, ze dnesni zide o tom vubec nemluvi ..). O konvertaci Edomitu na judaismus svedci Josehus Flavius, historik te doby. Jini Judeanci byli Babylonane jako Hillel (autor mnoha talmudistickych vymesku a hlenu), a internacionalni smeska zijici v jeruzalemu ktera je identifikovana napr. v Skutkové S. Apoštolů, kapitola 2: ..." Byli pak v Jeruzalémě přebývající Židé, muži nábožní, ze všelikého národu, kterýž pod nebem jest.
6 A když se stal ten hlas, sešlo se množství a užasli se toho, že je slyšel jeden každý, ani mluví epřirozeným jazykem jeho.
7 I eděsili se všickni a divili se, řkouce jedni k druhým: Aj, zdaliž nejsou tito všickni, kteříž mluví, Galilejští?
8 A kterak my je slyšíme jeden každý z nás mluviti jazykem naším, v kterémž jsme se zrodili?
9 Partští, a Medští, a Elamitští, a kteříž přebýváme v Mezopotamii, v Židovstvu a v Kappadocii, v Pontu a v Azii,
10 V Frygii a v Pamfylii, v Egyptě a v krajinách Libye, kteráž jest vedle Cyrénu, a hosté Římané, Židé, i v nově na víru obrácení,
11 Kretští i Arabští, slyšíme je, ani mluví jazyky našimi veliké věci Boží.
A tato smeska jen cekala az o 800 let pozdeji je posili armada chazaru, a v takove internacionalni sile dobudou svet jim Talmudem prislibeny ..
Pura vida

159567

21.4.2008 15:29

RE: Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 159548

muze si naprosto bez problemu a naprosto rovnopravne vzit v Izraeli Zid nezidovku nebo Nezid zidovku ?
Nameji zadna omezeni oproti svazku zid-zidovka ?

159568

21.4.2008 20:56

RE: Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.

David 90.?.?.?

Reakce na 159568

>muze si naprosto bez problemu a naprosto rovnopravne vzit v
>Izraeli Zid nezidovku nebo Nezid zidovku ?

>Nameji zadna omezeni oproti svazku zid-zidovka ?V zadnem pripade si nejsou rovnoceni............zidovka-nezid(konvert k judaismu,svatba mimo uzemi Izraele)

zid-nezidovka(jejich deti nejsou "cistokrevni zide",protoze toto se pry dedi po matce,cili opet zase jen konvert....)
zidovka velmi cato potrebuje i souhlas rodicu,hlavne otce

Sam mam zidovskeho otce a zil jsem 3.roky v Izraeli (Tel Aviv,Jerusalem,Haifa....)

159579

21.4.2008 13:53

RE: Antisemitismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 159532

S pojmem Chazaři jsem se setkal prvně u Jásira Arafata, který tím ovšem oponoval ne "historickému" nároku Židů na Palestinu, ale pronikání dalších židovských mas pochybného původu z území bývalého SSSR tamtéž.
Samotné vznášení si nároku na základě nábožensko-historickém s odstupem téměř dvou tisíciletí je tragikomické, hlavně u převážně levicových ateistů, kteří kolonialismus bílých jistě hlasitě odsuzovali - a takových je většina sionistů, když nepočítáme tamním židovským vlivem vytvořené siokřesťany v nešťastných USA. To mohlo projít při zákulisních machinacích Versaillské konference, ale po halasném (a často židovském) odsuzování evropských kolonistů jako prvku mezi barevnými nežádoucího to zavání jaksi "dvojím metrem" (viz např. Alžírsko, svého času řídce obydlené, kde římští předci románských Italů, Španělů a Francouzů /ti tvořili jen cca 20 % bělochů/ také pobývali).
Trochu to připomíná chování evropských monarchů, kdy třeba navzdory výsledku stoleté války byl anglický panovník králem francouzským (oficiálně až do francouzské revoluce) a polský král Jan II.Kazimír se označoval za krále švédského (svým způsobem oprávněně), i když jeho země byla Švédy okupována a on v exilu.

159553

21.4.2008 16:29

RE: Antisemitismus

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 159532

Cca.700 - 750 let po Kristu se na území dnešního Ruska začínají usazovat kmeny khazarských nájezdníků, kteří postupně zabírají velké území mezi dvěma moři a vzniká Khazarská říše. Tato je ovlivňována křesťanstvím ze strany Byzantské říše a poměrně novým, silně expandujícím islámem. Panovník Khazarské říše odolává velkému tlaku a snaží se vymyslet způsob jak zachovat své říši nezávislost a své rodině moc. S misionářkým přijetím jednoho z náboženství by zákonitě došlo k teokratickému odstavení momentálních khazarských vládců. Jako ideální řešení se jeví konverze k talmudismu.
Kde se vzal talmudizmus v Kzazarské říši ? Kde k němu nájezdníci, kteří o Izraelitech do té doby neměli ani páru přišli ? Tady bych se přikláněl k oficiálním závěrům židovských historiků, kteří dokazují migraci jedné židovské větve z území Palestiny na dnešní území Ruska, tedy do Khazarské říše. K uvedené migraci došlo dle těchto historiků v důsledku protižidovského pogromu – vyhnání. Tito „ztracení“ židé seznámili khazarského vládce s talmudizmem a nakonec došlo ke konverzi. Jak židé khazary ovlivnili ? Početně ? To stěží, prostě se talmudizmus khazarským vládcům hodil „do krámu“. V důsledku uvedených historických událostí pochopitelně muselo dojít k pokrevnímu provázání zmiňovaných „ztracených“ židů a khazarů. Je otázka k jakému naředění došlo a dá-li se při takové koncentraci ještě uvažovat o genetické příbuznosti. Možná jde jen o hodně vzdálenou genetickou příbuznost a tu má jistě i sposuta dnešních nežidů-gojimů, kteří to o sobě nejspíše ani netuší. Co mne vede k takovému závěru? Jednoduchá dedukce. Khazarská říše jak víme již neexistuje. Rozpadla se po nájezdech ruských kmenů ze severu. Kampak se nám ti khazaři schovali ? Neschovali se děti, umřeli [smích] ... ale teď vážně. Prostě někteří zůstali v Rusku, nekteří se rozptýlili do Evropy a jako dědictví si s sebou nesli v ranečku TALMUD. Křížili se s dalšími evropskými národy a dosáhli současného vzhledu Azskenáziů. Lidově řečeno, geneticky se rozbředli v ještě větší břečku opírající se o TALMUD, který má to neodolatelné kouzlo, že dodává pocit nadřazennosti.

Co vznikne když rozředíte deci piva 10 litry vody ? Břečka, kterou se stěží někdo odváží nazývat pivem.
Dokázat, že cca 90% současných obyvatel Izraele, kteří se se původem váží k výše zmiňované naředěné břečce, má územní nárok na území Izraele je takžka nadLidský úkol a proto jim to my stejně naředění gojimové raději neznesnadňujme.

Btw. Přítel Anti Anti nám jistě rád vysvětlí jak Azskenázské břečce Sefardšstí židé (ti právoplatní) oficiálně předali svá nároková práva na území Izraele a jaké se za to dnes těší vděčnosti a pozornosti ze strany Azskenáziů.

159572

21.4.2008 18:04

RE: Antisemitismus

Latinec 66.?.?.?

Reakce na 159572

>Kde se vzal talmudizmus v Kzazarské říši ? Kde k němu
>nájezdníci, kteří o Izraelitech do té doby neměli ani páru
>přišli ? Tady bych se přikláněl k oficiálním závěrům
>židovských historiků, kteří dokazují migraci jedné
>židovské větve z území Palestiny na dnešní území Ruska,
>tedy do Khazarské říše.

Tzv. zidovsti historici ti si sestroji tu svoji historii jak se jim hodi. Zaznamy vsak dokazuji, ze chazarsky kral Kagan, za ucelem ideologickeho sjednoceni sve pohanske Chazarie, nekdy kolem 740 AD, si nechal predlozit krestanstvi, islam, a nakonec judaismus. Z politickych duvodu aby se Kagan nemusel podridit kalifovi (islam), ci Carihradu a Vatikanu, se rozhodl prevzit "nezavisly" talmudismus, ktery mu nebyl importovan z zadne Palestiny, nybrz z Babylonu! Babylonskymi rabiny, kteri v te dobe ustne predavane Traditions of Elders, ci Tradice Starsich (tak urputne odsuzovane Kristem), doplnili dalsi nenavisti ke Kristu a krestanum, pripsali si tam kardinalni lez ze oni jsou Israelite (v Novem Zakone zadny z nepratelu Krista to netvrdil, ba naopak, ti meli nenavist vuci Israelitum), a tak kolem 500 AD psany Talmud byl na svete "for generations to come". Babylonske akademie v Babylonu existovaly az do 10. stoleti, kdy rabini i jejich Talmudem byly samotnymi Babylonany vyhnani .. Nicmene praktiky Babylonanu se odrazi v Talmudu az dodnes, stari Babylonane byli znami perversnostmi, posedlosti sexem, obcovani se zviraty, etc.
A tak se Chazari, kteri absolutne nemeli zadnou spojitost s Israelity, s kmenem Judah, ani se zemi Judea (Palestina) na zaklade politickeho rozhodnuti Kagana, stali tzv. zidy, a se svym opresivnim, perversnim Talmudem hlasajici svym vyznavacum nadrazenost nad druhymi, po zniceni Chazarie a jejich rozprasenim do okolnich zemi stali nestestim zbytku tradicniho sveta az dodnes ...
Skvele cteni na toto tema nabizi kniha od jednoho z "insiders", Arthura Koestlera (madarsky chazar), "Thirteenth Tribe of Israel". Tato kniha ke stahnuti na Internetu, kratce po jejim vydani pry Koestler spachal v Londyne "sebevrazdu", ale pry Mossad o tom nic nevi ..

159575

22.4.2008 7:18

RE: Antisemitismus

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159532

Netušil jsem, že můj příspěvek u vás vyvolá tolik nenávisti?
Zřejmě to už máte v genech třináctého kmene izraelitů? Vracet se k tomu nemusím...vysvětlil vám to tady podrobně Latinec a hestroy a tak máte dostatek materiálu ke studiu. Doufám, že jste už dohnal fyzikální zákony volného pádu a až budeme příště opět diskutovat 9/11, že se vytasíte se solidními vědomostmi? Ale k věci. Za mým tvrzením si stojím:
Antisemita je kdokoliv, koho židé nemají rádi. Mohu uvést desítky soudních případů, ale domnívám se, že vy tady ani nediskutujete, ale pouze provokujete. Dedukuji takto z vaší reakce:

>Toto tvrzení je lživé. Odkáži vás na význam slova antisemita ve slovníku.
---
"antisemita je vyznavačem antisemitizmu".
Toto si můžete strčit NĚKAM! Možná už skutečně máte počínající schizofrenii a nedokážete rozpoznávat předmět diskuze?
Napsal jste:

>Proč se drze ptáte za koho kope Karásek?
---
Proč se drze vnucujete do diskuze druhých?

159598

19.4.2008 18:19

Odkazy nechybi

Latinec 66.?.?.?

Podobne jako napr. Americane, zide NEJSOU etnikem. Americane proti sobe od nepameti diskriminovali, a maskovane diskriminuji az dodnes, a to na zaklade sveho etnickeho ci rasoveho puvodu. Ti puvodni "pravi" Americane anglickeho puvodu diskriminovali napr. proti irskym, italskym, polskym, vseobecne neanglosaxonskym emigrantum - na zaklade etnicity; Proti cernochum, indianum, Cinanum (dovezenych napr. ke stavbe zeleznic) na zaklade rasy. Az do urcite doby, obcanem US mohl byt pouze Anglosaxon, Protestant, cernochum kteri se v US narodili bylo obcanstvi zamitnuto, a napr. Asiatum emigrace do US nebyla absolutne povolena. A dnes miliony cernochu, Asiatu, etc., jsou temi "pravymi" Americany take, presto v diskriminaci se pokracuje, maskovane, i obracene, jako napr. diky "afirmativni akci". Pokud takovi novi Americane se dostanou do relace s ne-americany, take diskriminuji .. Prikladem uvedu kriminalni ciny Americanu vuci domorode populaci (vrazdy, znasilneni civilistu v Iraku, Afganistanu) - Americane zustali nepotrestani. Dvojity metr se pripravuje i v Cesku, kde Americane prosadili, ze ti jejich, v pripade konfliktu, nebudou subjektem ceske spravedlivosti, udajny precin Americana na uzemi Ceska bude proveren v USA .. A tak "One nation under God", "United we stand"..
Tam kde zide nejruznejsich puvodu zili/ziji mezi sebou v tezkych koncentracich, tam rovnez ti proti sobe vzajemne diskriminuji na zaklade sve etnicity, a rasove afiliace: cim belejsi, tim lepsi .. Napr. na ruske ci polske zide po prichodu do New Yorku bylo pohlizeno seshora temi "rasove a etnicteji cistejsimi" nemeckymi zidy, stejne je tomu az dodnes v teroristickem a zlocineckem statu Izrael: Ti "lepsi", "bili" zide z Evropy, tzv. Ashkenazi otevrene diskriminuji proti cernym zidum Falasha, ale tez i proti tem nejpuvodnejsim zidum Sefardum a tmavym Mizrahi stredniho vychodu (svymi DNA stejni coby Arabi). Ano, diskriminace zidu zidy na zaklade etnickeho a rasoveho puvodu. Ti "lepsi", "bili" Askenazi (i.e., chazarsko-evropskeho puvodu) rabini v Izraeli odmitaji pohrbivat ty "podradne" tmave zidy mezi "lepsi" "bile" zidy .. Tudiz, toto samo je dukazem samo o sobe, ze zide nejsou ani rasou, ani etnikem, protoze kdyby byli, vyse uvedena fakta cinu by neexistovala.
Sepsane dukazy, samymi zidy (Soncino Talmud, Zidovska Encyklopedie), jasne prokazuji co internacionalni zidovstvi, coby "spolecenska strategie" is all about ..
Necht jeden, schopen rozumet anglickemu textu, nahledne primo do textu samotnych, do zidovskych zdroju, co ti tam maji sepsano o tech druhych, tzv. gojimech (i.e. nezidech), jak na ne ti co si rikaji zide (Ano! A nyni najednou je to "etnikum"! Zajimave.)pohlizet, zachazet, vyuzivat, etc.:
http://www.come-and-hear.com/dilling/index.html
Uvidime, jestli tento prispevek bude uverejnen, a bude-li, jak pan Klein, pokud si to precte, bude reagovat..[zahanbení]
Pura vida.

159434

19.4.2008 21:37

RE: Odkazy nechybi

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 159434

Výtečný příspěvek. Díky! [oči v sloup]

159449

20.4.2008 5:42

RE: Odkazy nechybi

Latinec 70.?.?.?

Reakce na 159449

Dekuji pane Hestroy, ze to co jsem dal dohromady, dava smysl. Alespon Vam. Pak jsem prispel dalsim slusnym prispevkem "Klein jede jako flasinet", a z nejakeho duvodu pan rozhodci tohoto schmuzu (ackoliv jsem jemu samemu prispechal na pomoc), neuverejnil... Inu, politicka korektnost slape na vsech frontach.
Z prekrasne casti teto zemekoule (nerikam z nejkrasnejsi, ackoliv mnozi to tvrdi, protoze sam nemam meritko k vyhodnoceni co je Nr. 1, Best, ci Vyvolene) Vam preji dobrou noc a - Pura vida ...

159466

20.4.2008 6:06

RE: Odkazy nechybi

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 159466

Napište mi na email.

159468

19.4.2008 18:40

Pohádka na dobrou noc

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Byla jednou tři prasátka a ta se rozhodla, že si postaví domeček aby se měla kde ukrýt před zlým vlkem. Vlastně těch vlků bylo kolem docela spousta. Vlci s turbanem, vlci co se zdraví napřaženou pravou tlapkou a kdoví kolik druhů se kolem ještě poflakovalo. Protože prasátka nebyla hloupá a staletí pronásledování se pozitivně odrazila na jejich IQ, vybudovala si opravdu odolný domeček a nazvali jej IZRAEL. Podkladem pro výstavbu byl projekt zvaný SIONISMUS, který v sobě zahrnoval i systém následné obrany domečku. Stavba s pomocí profesionálních zednářů dopadla na jedničku. Zdi z biblické vyvolenosti, okna z inteligenční výjimečnosti, střecha z etnicko-náboženské nadřazenosti, střílny automatizovaného obranného systému vybaveny 12 mm rychlopalnými kanóny ANTISEMITISMU a plot kolem domečku pod napětím HOLOKAUSTU.

Máte pravdu Vladimíre měli bychom se snažit rozlišovat mezi židovstvím a sionismem. Měli bychom rozlišovat mezi náboženstvím a jeho fundamentální podobou. Ale s tou autocenzurou, nevim. Mám pocit, že se na ten domeček bojíme už i podívat
[mrknutí jedním okem]

159435

19.4.2008 18:43

RE: Pohádka na dobrou noc

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 159435

Upřímně řečeno. Co máte proti sionismu v Izraeli pokud by byla respektována práva Palestinců a Arabů žijících na území Izraele? Není snad sionismus snaha Židů získat a udržet svou pravlast. Kanóny z antisemitismu by sionisté nemohli používat, pokud by neměli munici - rasisty publikující protižidovské texty. Svou autocenzuru si může Stwora sám rozmyslet a náboje do kanónů antisemitismu nemusí nabíjet.

159438

19.4.2008 19:27

RE: Pohádka na dobrou noc

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159438

Dík za reakci. Proti SIONISMU v jeho původní podobě nemám v podstatě nic. Jeho cílem bylo návrat do biblické vlasti Judei (Palestiny). Můžeme spekulovat o tom zda ta vlast je skutečnou pravlastí židů nebo není ale to je jako spekulovat o územním nároků švédů na uzemí Bílé Hory [smích] Pokud židé svou vlast získali, fajn. Je otázka jakými prostředky dosáhli svého cíle a jak nyní zastavit řetěz nenávistné vendety mezi Izraelci a Palestinci. Druhým atributem SIONISMU je obrana Izraele. Proti tomu bych neměl také nic, kdyby se pod pláštíkem obrany Izraele neskrývalo neokolonialistické militantní tažení mající za cíl ovládnutí strategického středního východu. Toho tažení uskutečnovaného ruku v ruce s USA jsme všichni svědky a pohádkám o globálním terorismu dnes věří snad už jen totální omezenec. O cílené protiislámské propagandě šířené právě s pomocí Sionistů se snad také není nutné bavit. Všichni kdo mají oči nechť je používají. Co se týče rasistů jste malinko přestřelil pane. Žid není příslušníkem jiné rasy. Genetická příslušnost k židovskému etniku je holý nesmysl protože dnes se za židy považuje spousta potomků konvertitů kteří mají genetický původ někde v Mongolsku [smích] Možná, že já sám mám v žilách mnohem víc židovské (Abrahámovy) krve než většina dnešních židů [mrknutí jedním okem] Ohledně protižidovských textů .. opravdu jsem se tu na Zvědavci nesetkal s vyloženě protižidovským textem. Jde o texty zaměřené proti talmudistickému fundamentalismu a militantnímu sionismu což je pane sakra rozdíl. Stějně jako je rozdíl mezi islámem a jeho fundamentální podobou. V tom se mnou jistě souhlasíte, nebo ne ?

159439

20.4.2008 15:27

RE: Pohádka na dobrou noc

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 159439

Židé jsou bohužel národ i lidská rasa. Ottův naučný slovník o nich říká:
Poměrně nejčistší rasy jsou u národů kulturně zaostalých, kdežto národy kulturní jsou vždy produktem prolínání ras ... Židé jsou rovněž rasovou směsí, nestejnou podle místa; intensivní míšení nastává dnes v Americe.
Z toho vyplývá, že rasa Žid existuje a je skupina osob charakteristická určitou směsí typických židovských znaků. (ty existují, ale jsou velmi sporné a i proto se v nacistickém Německu za Žida považoval ten, kdo měl rodiče Židy, protože rozdíly mezi lidskými rasami jsou velmi malé). Jiná věc je židovství či náboženství judaismus což s Židy nesouvisí a židem (s malým písmenem) se může stát konvertita. Jestli židé jsou Chazaři (a ne Židé jak nám rasisti tvrdí) či něco jiného nehodlám spekulovat. Židé se hlásí k Tóře a tady nesejde na tom zda máte více židovské krve či někdo jiný než vyznavači judaismu. Lidské rasy podle některých vědců vůbec neexistují.

http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku=20060...

159489

21.4.2008 5:21

RE: Pohádka na dobrou noc

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159489

>Židé jsou bohužel národ i lidská rasa...
---
Lidská rasa jsme všichni - Homo sapiens. Ten výraz: "bohužel" jste už napsal vy sám, ale přesto souhlas. Nebo tu zavádíte talmudistické učení, že ostatní nejsou lidská rasa?
Tomu nerozumím (!!!!!)

159517

21.4.2008 9:18

RE: Pohádka na dobrou noc

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159489

K Mirdovu příspěvku bych ještě doplnil. Sám odkazujete na Ottův naučný slovník. "Židé jsou rovněž rasovou směsí". To samo o sobě vylučuje Vaše úvodní tvrzení, že židé jsou rasa. Židé patří k druhu HOMO SAPIENS jako my ostatni a co se rasového hlediska týče jde opravdu o mix do kterého patří i rasa mongolů či modrookých blonďáků. Podle svých genetických znaků bych se mohl sám přihlásit k příslušnosti k Vámi zmiňované "rase". Pokud mluvíte ve své rasové hypotéze o Abrahámově linii nejspíš směřujete k sefardům ale i v tomto případě budou k Vaší tzv. rase patřit Arabové.
U psů to funguje tak, že pokud dochází k cílenému šlechtění dvou či více plemen .. vniká následně kříženec u něhož se získané vlastnosti chrání tak, že je nadále znemožněno další křížení s jiným plemenem. Tento kříženec se pak nazve novým názvem a je považován za plemeno či rasu. U neustále se křížicích pouličních psíků dochází ke křížení chaoticky a bez záměru a proto ony "voříšky" rasou nikdo nenazývá. Kam byste podle Vaší rasové definice zařadil tedy židy ? Mezi cíleně šlechtěnou rasu nebo mezi voříšky ? [smích]
Židé jsou náboženské etnikum - směs ras. Svým rasovým pojetím židy v podstatě urážíte pane. Jen jste překopal fašistickou ideologii o rasách, místo arijců jste doplnil slovo židé. Náckové tu svou teorii měli poněkud promakanější než vy ale ve své podstatě šlo o stejný blábol. [bliji]

159528

21.4.2008 10:14

RE: Pohádka na dobrou noc

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 159528

Voříšci, kteří se budou křížit spolu s podobnými voříšky, budou nová psí rasa stejně jako rasa Židů. Nacisté označili Židy za rasu a to jim zůstane.

Navíc neexistují výraznější rozdíly mezi rasami vyjma barvy pleti, tvaru nosu a očí či dalších drobných změn. Takže rasistické teorie nejsou opodstatněné.

Pro Mirdu jen dodám, že jeho Árijci (dokonce i čistá rasa narozdíl od Židů) jsou také lidé, jestli se cítí být ukřivděn a nějak nepochopil můj příspěvek.

159533

21.4.2008 11:32

RE: Pohádka na dobrou noc

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 159533

>Voříšci, kteří se budou křížit spolu s podobnými
>voříšky, budou nová psí rasa stejně jako rasa Židů.
>Nacisté označili Židy za rasu a to jim zůstane.

Nějak pozapomínáte na dva základní určijící faktory.
1.Někdo musí tu novou rasu pojmenovat (pochybuji, že se židé budou odvolávat na nacistickou rasovou teorii)
2.Někdo bude muset hlídat čistotu rasy. O to se celkem neůspěšně židé snaží již celá staletí. Největší průs.r bylo když se jim do rasy nakonvertovali Khazars a teď není jasné kde je to pravé rasové jádro jestli u Aske-nazi nebo u Sefardů. Vlastně to jasné je, těm prvním a mocnějším [smích]

>
>Navíc neexistují výraznější rozdíly mezi rasami vyjma
>barvy pleti, tvaru nosu a očí či dalších drobných změn.
>Takže rasistické teorie nejsou opodstatněné.

A teď zase pro zmenu tvrdíte, že rasové teorie nejsou opodstatněné, přesto že sám tu jednu rasovou teorii hájíte. Nezamotáváte se do toho ?
>
>Pro Mirdu jen dodám, že jeho Árijci (dokonce i čistá rasa
>narozdíl od Židů) jsou také lidé, jestli se cítí být
>ukřivděn a nějak nepochopil můj příspěvek.

Tady malinko podsouváte Mirdovi něco co ani nenaznačil. Přiznám se že i já mám malinko problém Vás chápat. Chápete se alespoň vy sám ?
[mrknutí jedním okem]

159536

21.4.2008 11:41

RE: Pohádka na dobrou noc

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 159536

Jakej průser jsou Chazaři? Proč je to průser? Průser je to jenom zástupný.

Židé se podle vás snaží neúspěšně o rasovou čistotu celá staletí? Zbláznil jste se? Jak jste k tomuto nesmyslnému závěru došel? Já tvrdím, že problém Chazarů je problém antisemitů, kteří chtějí napadnout právo Židů na stát Izrael. Proč by byli Chazaři problém jako normální přistěhovalci do Izraele bez vztahu k půdě, kteří si od Britů koupili stát a hlásí se k judaismu. Co je to za průser? Vysvětlete svou teorii? Že není část Židů potomky Mojžíše či Abraháma chcete naznačit? Jaký průser by to hrozný byl kdyby v Izraeli žil někdo kdo má krev Chazarů?

159541

21.4.2008 13:50

RE: Pohádka na dobrou noc

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 159541

Tak je to tedy zástupný průser. Tzn. že sice malej ale taky průser ne ? [smích] Proč je to argumentační problém pro židy ? Právě proto, že se ohánějí argumenty o genetické příslušnosti k biblickým židům. To v případě kzazars jaksi neplatí a proto si vymýšlí pohádky o ztracené větvi. Tuto pohádku se jim i přes veškerou snahu mlžit a překrucovat dějiny nepodařilo historicky prokázat. Kzazars jsou prostě a jednoduše jen potomky konvertitů bez vztahu k Abrahámově větvi ze které se vine jak jistě víte i větev Mohamedova (Islám). Izrael dneška je složen převážně (90%) z potomků kzazarů tzv. Askenázských = nesemitských židů. Potomci původních biblických Izraelitů = Sefardi jsou v Izraeli potlačovanou a méněcennou menšinou. Ohledně koupě Izraele jste taky malinko vedle .. Je sice pravda, že koncem 19 století Askenazsti finančníci začali skupovat Palestinskou půdu ale definitivní rozhodnutí o vytvoření Izraele padlo ze strany GB po 2 SV. Btw. Taky bylo rozhodnuto, že bude vytvořen i samostatný palestinský stát což se doted nestalo a to je příčinou současných problémů. Samozřejmě Izrael dál zabírá další Palestinská území a brání vytvoření Palestinského státu. Argumentuje právem vítěze.

Tvrdíte, že problémem chazarů je problém antisemitů, kteří chtějí napadnout právo židů na stát Izrael ?
1. Chazaři se dnes nazávají azskenážští židé
2. Tito nejsou semity ani pokrevní linií ani jazykově (jidiš je germánský jazyk) .. že by je spasilo naučit se hebrejštinu ?
[mrknutí jedním okem] Fajn naučím se ji také a stanu se semitou se vší právní ochranou [mrknutí jedním okem]
3. Vzhledem k bodu 2. se ANTISEMITISMUS netýká azskenaziů
4. Nikdo nemusí napadat právo židů na Izrael. Na uvedeném území se prostřídala spousta národů a nelze jednoznačně prokázat kdo tam byl první. Taky bych mohl prohlásit, že kdysi v pravěku tam pobýval kmen mých předků "medvědích pracek" a vyhlásit nárok na své území. Podle uvedeného precedensu pak vraťme němcům sudety a švédům bílou horu. Uvedené právo na Izrael je stupidní blábol a divím se, že mu poříd tolik lidí věří. Pro mě je směrodatné, že nyní na tomto území žijí lidé. Jak židé tak okupovaní Palestinci, kteří mají nárok na svůj stát. Izrael místo aby jednal a hledal řešení jen stupňuje politiku teroru (HOLOKAUST) a snaží se rozšiřovat svůj vliv po boku USA na celém středním východě = Sionistický militantní neokolonialismus.

159557

21.4.2008 14:21

RE: Pohádka na dobrou noc

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 159541

>
>Židé se podle vás snaží neúspěšně o rasovou čistotu
>celá staletí? Zbláznil jste se? Jak jste k tomuto
>nesmyslnému závěru došel?

Vy tvrdíte ale o židovské kultuře toho zjevně moc nevíte. Obrana proti infiltraci židovské kultury je s pomocí TALMUDU naprogramovína odmalička každému židovi. Nevole ze strany rodičů pokud si potomek hodlá vzít nežida či nežidovku. Pohrdavý postoj k nově konvertovaným židům atd. atd. "On se nám chce zase nějaký goj vtírat do komunity". Kdyby se tak každý goj rozhodl stát židem, to by se zhroutil celý TALMUD, který káže o židovské vyjímečnosti a vyvolenosti.
Trochu se hlouběji zajimejte o tuto kulturu a pak pochopíte co jsem mínil svou větou o neúspěšném snažení. Vy určitě žid nejste protože kdybyste byl tak se tomuto citlivému tématu dovedně vyhnete. Můj názor na Vaši rasovou teorii znáte takže jistě chápete, že se s pojmem "rasová čistota", jež jsem s nádechem ironie po Vás zopakoval, neztotožňuji.

159559

21.4.2008 12:02

Heh

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 159536

Tak on ten Anti-Anti asi nebude z jejich nejlepších čistokrevných... To co tu předvádí už je na hraně nějaké snesitelné inteligence. Ale je vidět, že to co mu chybí v rozhledu a selském rozumu, má stokrát nahrazeno ideologickým nadšením pro sionismus. Tam, kde chybí pravda, vymyslí si blábol. To s těmi Árijci, to už asi opravdu nevěděl, co říci. To by mě zajímalo, kdo z čtenářů Zvědavce se považuje za Árijce. Já se považuji kupodivu za Čecha. A to rozhodně čistá rasa není. Ale máme společný jazyk, společnou zemi, společné kulturní zvyky a tak jsme národ. Kdyby našemu národu vládli podobní lidé, jako "státu izraeli", mohli by požadovat, aby náš stát byl výlučně český! To by bylo kvíkání, kdyby lidé požadovali odstranění židů-sionistů z politiky. Najednou by žid nebyl rasou, ale jen příslušníkem náboženství a ejhle, žádní Židé by u nás nebyli. Takže asi tak... A jen tak mimochodem, myslíte si, že má smysl debatovat s tímhle nadšencem pro siobolševismus? [zmaten]

159542

22.4.2008 7:12

RE: Heh

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159542

Naprostý souhlas. Vytvořil jsem si na anti-anti stejný názor:

>Tam, kde chybí pravda, vymyslí si blábol.
---
A rovněž následující:

>Tak on ten Anti-Anti asi nebude z jejich nejlepších >čistokrevných... To co tu předvádí už je na hraně nějaké >snesitelné inteligence.
---
K tomu mohu jenom dodat:
Co Bůh zanedbal, my už nenapravíme.

159601

21.4.2008 13:56

RE: Pohádka na dobrou noc

seti 217.?.?.?

Reakce na 159533

Dovolil by som si nesuhlasit:

>Voříšci, kteří se budou křížit spolu s podobnými
>voříšky, budou nová psí rasa stejně jako rasa Židů.
>Nacisté označili Židy za rasu a to jim zůstane.

Psi orech (ja to nazyvam poulicna zmes -[smích] ) nikdy rasa nebola a dovolim si tvrdit, ze ani nebude. A celkom ste ma sokovali tym, ze na 'dokazanie' svojej pravdy je vam dobre aj nacisticke tvrdenie. Mam to chapat tak, ze suhlasite s nacistickou teoriou?

>
>Navíc neexistují výraznější rozdíly mezi rasami vyjma
>barvy pleti, tvaru nosu a očí či dalších drobných změn.
>Takže rasistické teorie nejsou opodstatněné.

Tak moment. Iba jeden priklad: Ako mi vysvetlite, ze vacsina vybornych bezcov (hlavne na dlhe trate) pochadza z Afriky. Ono to asi bude tym nepatrnym tvarom nosa, ze ano. Je fakt, ze rozdiely medzi rasami su, ci uz na fyzickej urovni alebo aj na mentalnej urovni. Problem je len ten, ze su to 'politicky nekorektne fakty'.

>
>Pro Mirdu jen dodám, že jeho Árijci (dokonce i čistá rasa
>narozdíl od Židů) jsou také lidé, jestli se cítí být
>ukřivděn a nějak nepochopil můj příspěvek.

Mate pravdu, vsetci sme ludia. Ale sme rozny - ci uy ako rasy alebo aj ako jedinci v samotnej rase - a v tom je to super. Nechapem, preco pred tym zatvarate oci.

159555

21.4.2008 15:43

RE: Pohádka na dobrou noc

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 159533

>Nacisté označili Židy za rasu a to jim zůstane.

Tohle myslíte vážně? To je argument nebo jen pokus o blbý vtip? Ať již jedno nebo druhé...je to k zblití! Zrovna vy tady pak někoho kritizujte!

159571

23.4.2008 4:28

RE: Pohádka na dobrou noc

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159571

Zkuste tohle. Tenhle pan je imunni vuci primitivni a lzive definaci antisionismu z eretz.cz, ktere za antisionisty povazuje islamisty, komunistu a nacisty. Mnohem vice imunni nez ja.
http://www.prefer-statement.info/a0008.htm

Taky neverim, ze kosmopolitne lze udrzet genetickou linii po tisice let. Kulturu to je neco jineho, kulturu rozhodne ano. A ani snaha o praktikovani geneticke rasove cistoty na tom moc nezmeni, prestoze i tohle bylo jednim z klicu nejenom nacistu pri zarazovani do transportu, jak kdo je rasove cisty ( z pohledu nekterych rabinu ) nebo necisty z pohledu ( nacistu ). Nejenom naciste, ci Evropa ma skvrny na sve minulosti behem udalosti posledni svetove valky. Nehledte na archaicky styl vyjadrovani v odkazu, genetika o etnickem puvodu je osidna vec.

159634

22.4.2008 23:37

RE: Pohádka na dobrou noc

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 159533

"Nacisté označili Židy za rasu a to jim zůstane."
Větší hovadinu jste už ani napsat nemohl, provokatére.Je jisté, že jste Norimberské zákony nikdy nečetl, pouze jejich sionistický výklad.

159623

19.4.2008 18:56

RE: Pohádka na dobrou noc

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 159438

Takže uznáváte, že to s respektováním práv Palestinců zas tak růžové není?

Kdyby každý národ chtěl zpět získat a udržet svou pravlast, tak by to byl chaos a konflikt nesrovnatelný s jakýmkoli...chtěl byste to? Asi ne, že? Ale proč by pak měli mít zrovna sionisti vyjjímku?

159440

20.4.2008 2:46

RE: Pohádka na dobrou noc

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 159438

Proti sionismu stojicimu na uziti sily a dotrine nadrzazeneosti na genetickem zaklade toho mam opravdu ,mnoho, stejne tak treba i proti fasismu.

159463

21.4.2008 15:26

RE: Pohádka na dobrou noc

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 159438

Nemam nic proti sionismu kdekoliv kdyz budou respektovana prava tech druhych (coz dnes na uzemi Izraele nejsou, minimalne palestinsky a izraelsky osadnik maji napr. ruzne kvoty na pridel vody atd ...).
Jenze! Ja bych nemel nic proti fasismu, komunismu, nacismu KDYBY respektovali prava druhych.
Problem je ze ani jeden ze 4 zminovanych ideologickych smeru toto nedela. Proto jsem proti kazdemu jednomu z nich!

159569

19.4.2008 18:34

UFF,

ZEDNÍK 78.?.?.?

DEMOKRACIE V PRAXI, KONEČNĚ. [cool] A CO ČESKÉ PLÁTKY, KDY ZAČNOU KOKETOVAT S DEMOKRACIÍ? [pláč]

159436

19.4.2008 18:54

A co vaše poznávání Židů?

anti-anti 62.?.?.?

Tam Vaši kritici také mají pravdu? K tomu jste se vyjádřil pouze tak, že člověk nemá soudit podle obalu. Mohu se zeptat co se u něj týká sionismu. Chápu, že článek je už starý mnoho let, ale Vaši odpůrci vás kvůli němu nebudou brát jako bojovníka proti sionismu, ale jako rasistu. Však jste mi ho po upozornění odemkl a hájil se, že jste nepotkal Žida.. Já však tvrdím, že článek není zrovna o nic lepší než tvrdit, že Židé ovládají pomocí Sionistické okupační vlády OSN, USA i odpůrce Izraele. Velmi mě jako Evropana 3. tisíciletí mrzí, že může někdo napsat článek o tom, že někoho nepotkal. Snad jste se nedopustil žádné vědomé lži, ale dopustil jste se přinejmenším manipulace a nevhodného srovnání. Tedy, přesněji řečeno, proč by, Židé měli říkat křivé slovo proti svému národu a zrovna autor kontroverzních stránek by ho měl takového židovského lháře potkat? Nejsem si jist zdali vaše opravdu "protisionistické" články nejsou jen spekulace na takovýto způsob podepřené nebo pouze vybraná fakta a propaganda. Na Izrael (a vztah s Palestici a ostatními Arabskými státy) můžete mít jakýkoliv kritický názor, ale strach ze sionismu je nesmyslný, stejně jako odvolávání se na Protokoly mudrců, argumentace IQ Židů či antisemitistickým (=protižidovským) klišé nosu Židů v určitém tvaru.

159437

19.4.2008 19:03

Pan Šimon zakazuje myslet a diskutovat, to vyvolává nenávist a zevšeobecnění

Saša 74.?.?.?

Článek byl pouhý překlad „silného kafe“, ale každý si udělá vlastní názor a pochopí, že zvrácená ideologie není vlastní žid, muslim, křesťan atp. Ta možnost zapřemýšlení možná prospívá více než řev o antisemitismu. Nenávist Eretz a jim podobných ke všemu málo nakloněnému sionistické myšlence, lži zaměňující oběť za viníka, lži o každém kdo se jich zastává „málo“ jako bývalý president Carter, to vyvolává nenávist a zevšeobecnění. Pan Šimon oblbuje své čtenáře, dobře opodstatněné články od samotných židů na Eretz nenajdete. Nenajdete tam zcela žádný proti-názor.
Nikdo nesmí odmlouvat, řekl Šimon! [oči v sloup]

159441

19.4.2008 22:34

Klein nemal pravdu a napriek tomu vyhral.

Igor 85.?.?.?

Toto chcu samozvani vladcovia sveta dosiahnut. Samocenzuru, ako existuje v CNN, BBC, etc.

Clanok nebol O.K., ale samocenzuru by som nepraktikoval. Ten clanko mal zostat a mozno by bolo vhodne riesenie umiestnik k nemu komentar vydavatela.
Ale autocenzura?
Ako za Hitlera?

159452

19.4.2008 22:22

mam navrh pan Stwora,

google 84.?.?.?

zverejnite ten clanok este raz, len nahradte slovo Zid, slovom Tibetan alebo Palestinec.
som zvedavy kto sa ozve? komu to bude vadit?
nikomu, pretoze sa bude jednat o satiru.

v pripade velactenych-vyvolenych, ktorych meno sa nesmie vyslovit/napisat,
sa jedna o co? o pravdu?
ak ano, tak preco to potom nenapisat.
ak nie, tak nech napisu, co presne je na tom clanku nepravdive.

prekaza im, ze to prelozil p.Sedlacek?
co on preklada z anglicziny nejak inac nez napriklad Trepacek?
ak je predsa v clanku napisane, ze Wolfowitz je zid, tak je snad kazdemu jasne,
ze Wolfowitz nie su vsetci zidia, ale sa jedna len o jedneho zida.

v pisanej aj hovorenej komunikacii sa predsa bezne zovseobecnuje, pouzivanim pojmov ako Cesi, Rumuni, Slovaci....
a nikto s tym nikdy nema ziaden problem.

"Cesi vyhrali majstrovstva sveta v hokeji."
preco sa nikto neozve, ze to nie je pravda, v muzstve predsa bolo len 22 Cechov, ktori vyhrali.
"Nemci prehrali druhu svetovu vojnu." ktori Nemci? vsetci alebo len ti zli?
"Americania zautocili na na zakladnu irackych rebelov."
znova, celych tristo milionov Americanov zautocilo na tu zakladnu?
"zidia boli zabijani v koncentracnych taboroch."
tu sa nikto neozve, ze neslo o vsetkych zidov, ale len o niektorych.
preco sa napriklad velacteny Eretz.cz proti tomu zjednodusovaniu neozve?
este som nepocul, ze by kvoli takemu vyhlaseniu niekto pistal o antisemitizme.
ked sa povie, ze zidia obdrzali najviac nobelovych cien, tak vsetci spokojne pradu ako macky.
ked sa napise, ze Hollywood alebo White House je sam zid, uz prskaju?
ked napise shabes-Vojto, ze zidia su najchytrejsi narod na svete (s najvyssim IQ)
a preto zastavaju najvyssie posty, tak je vsetko OOOOOUUUUKEEEEEJJJJJJJJJJ.
ked mu na to google odpise, ze zidia sa nachadzaju v sedom priemere (33 pozicia) a na tych najinteligetnejsich
sa nechytaju ani zdaleka, podlozi to faktami, linkami na vedecke studie, tak je z neho antisemita?

tak ako to teda vlastne je?

myslim si, pan Stwora, ze ste urobili velku chybu.
nie preto, ze ste clanok stiahli, ale preto akym sposobom ste to zdovodnili.
mali ste napisat pravdu, ze to vy nosite kozu na trh a nechcete sa spalit, hoci dobre viete,
ze fakty v clanku suhlasia aspon na 90%, aj ked to prelozil nejaky Sedlacek.

vsetci by vedeli o co ide, pravda predsa nikdy nemoze byt na skodu, aj ked je smutna
a Eretz by netriumfoval.
takto to vyzera, ze maju s tym antisemitizmom pravdu,
hoci ako vy, tak aj ja dobre vieme, ze to pravda nie je.

ps.:
zamyslel sa vobec niekto nad tym, ako je to mozne, ze ked jeden obycajny, internetovy webzine,
akych je na internete stovky tisicov - Eretz.cz, napise kriticky clanok o byvalom premierovi Ceskej Republiky
kvoli jeho ceste do Syrie, tak tento premier, cely pokakany od strachu, im na to este aj odpovie?

bude to preto, ze Eretz.cz je zidovsky webzine a zidia vladnu svetom?..uuups.. eeehh, hopla... [zahanbení] [zahanbení] [zahanbení] sakrys,
ani sam neviem, ako mi to vyklzlo,
sorry eretz, samozrejme ze to beriem spät a uprimne sa ospravedlnujem. [zahanbení] [zahanbení] [zahanbení]

159454

20.4.2008 1:15

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 159454

V niečom máš samozrejme pravdu. Ale ak niekdo napíše, že Američania sú primitívny kovbojovia, Rusovia mužici, zdegenerovaní alkoholom alebo cigáni zlodeji, tak dáva punc celému národu a vytvára (pomáha vytvárať) negatívne sentimenti voči nemu. A to proste nie je dobre, aj v prípade, keď je značná časť príslušníkov toho národa naozaj taká.

Článok navrch naozaj celkom zamenil pojem "sionista" pojmom "Žid", čo spolu so svrchu napísaným proste nie je pravda. Nehovoriac o vyslovených kokotinách, ktoré tam uvádzajú.

Sumasumárum, myslím, že to pán Stwora nemal otisknúť a že je dobre, že to stiahol. Je škoda, že tak urobil až po útoku z Eretzu, lebo to teraz naozaj vyzerá, ako keby Eretz rozhodoval o tom, čo bude obsahom Zvedavca. Prirodzene keby sa takýto hlúpy, nepravdivý a ohováračný článok napísal o ktoromkolvek inom etniku, nikto by sa neozval, v tom s tebou súhlasím...

159460

20.4.2008 2:56

RE: mam navrh pan Stwora,

google 84.?.?.?

Reakce na 159460

>V niečom máš samozrejme pravdu. Ale ak niekdo napíše, že Američania sú primitívny
>kovbojovia, Rusovia mužici, zdegenerovaní alkoholom alebo cigáni zlodeji, tak dáva
>punc celému národu a vytvára (pomáha vytvárať) negatívne sentimenti voči nemu.

samozrejme, ze to nie je dobre.
presne tak, ako nie je dobre, ked niekto napise, ze zidia su blbci.
a to z velmi jednoducheho dovodu, ze to nie je pravda.
lenze, povedat by sa to malo smiet bez toho, aby ta hned niekto zacal trestne stihat.
ved medzi ludmi na roznych internetovych forach, aj medzi zvieratmi sa tak deje.
chod na niektore ceske alebo slovenske internetove fora, ked sa do seba pustia ceski vymazanci so slovenskymi.
len to tak fici nadavkami a najprimitivnejsim zovseobecnovanim.
a videl si uz slovensku obdobu AIPAC-u, ktora by to rozmazavala na najvyssiej statnej
alebo medzinarodnej urovni, alebo niekoho udavala na policii?
pocul si uz niekedy, zeby anticechizmus bol temou v nejakych mediach?
ja este nie.
pretoze povedat/napisat ze Rusi alebo Slovaci su kokoti zrejme ani nie je trestne (neviem),
ale ak aj by malo byt, tak len ten skutocny kokot moze prist na myslienku, to trestne oznamenie podat.
a tym sa zda v mojich ociach pan Klein aj byt.
nezavisle od toho ci to uz je zid, ci by len nim chcel byt.

ked ma niekto zalubu v studovani zidovskych cinov alebo zlocinov, ci uz na amaterskej alebo na profesionalnej urovni,
tak je to predsa musi byt vylucne jeho vec.
ma na to plne pravo, ako aj ma pravo sa mylit, citat neschvalene knihy
a vymienat/konfrontovat si poznatky s inymi nadsencami zidovskej historie v internete.
okrem toho, su predsa ti historicki nadsenci najmenej zodpovedni za to, co sa dozvedeli o zidovskej historii
za to aka ta zidovska historia je, su snad zodpovedni ti zidia a nie historici.
alebo sa mylim?
okrem toho, este som nepocul, zeby bolo trestne mylit sa pri badani.
teda okrem holocaustu, tam ta to moze stat aj pät rokv väzenia, co je obludne.
vidis a uplne nahodou sme znova pri zidoch.

napriklad, nie je to na smiech, ze sa zidia v usa, vo svojich miestami nechutnych vtipoch o Poliakoch,
smeju z polskej hluposti a pritom ich Poliaci vo vyske IQ,
na narodnej urovni, biju o dve triedy?

Vložený obrázek

robit si prdel z Poliakov v TV v usa, aj velmi nechutnymi vtipmi, bol zidovsky narodny konicek.
a napriek tomu, pocul si uz kedykolvek vyraz zidovsky antipolonizmus?
ja nie.
naproti tomu, polsky antisemitizmus je terminus technicus.

takze uzavrime to.
alebo mozu vsetci, alebo nikto.
alebo nech to celkom oficialne zakazu vsetkym a povolia len zidom.
potom sa uvidi, co to so svetom urobi.

159461

20.4.2008 3:47

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 159461

>samozrejme, ze to nie je dobre.
Tak potom aj nie je dobre také články publikovať.

S internetovou spodinou mám bohaté zkúsenosti - Pes, Sprcha a Nezvědavec (kde má chruňovia ohovárali bez toho, aby som tam čokoľvek napísal). Čo by sa malo alebo nemalo smieť povedať, to je na dlhú diskúziu, ale ako som napísal, je celkom zrejmé, že o jednej nemenovanej skupine sa proste nesmie písať negatívne whatsoever, a tzv. "verejný prostor" je monitorovaný 7/24, aby sa - keď by sa tam náhodou niečo také objavilo - ihned taký zločin podchytil, zlikvidoval, potrestal...

159465

20.4.2008 16:33

RE: mam navrh pan Stwora,

google 84.?.?.?

Reakce na 159465

>>samozrejme, ze to nie je dobre.
>Tak potom aj nie je dobre také články publikovať.

ano, ale v clanku ani nic takeho napisane nebolo.
a diskusie su napriklad na PRAVDE alebo SME neporovnatelne ostrejsie ako na Zvedavcovi.
tam sa "biju" shabesovci s antishabesovcami, za pouzitia "antizidovskych" podpasoviek, ake by na Zvedavcovi nikdy nepresli.
a reakcia zo strany eretzu? ziadna!

takze, zrejme jednak len tu pojde o nieco celkom ineho.
o to, ze ti, ktorych meno sa nesmie vyslovit, chcu zvestovat, ze maju tu moc
zneprijemnit zivot kazdemu na svete, kedykolvek sa im zachce.
nezavisle od toho, co urobil.
preto to robia tak selektivne?
niekoho potrestaju, niekoho nie.

jedna sa o kondicionovanie spolocnosti, aby sa ludia bali cokolvek v ich smere povedat,
pretoze nemaju ani tusenia, co sa smie, co sa nesmie a odkial pride rana.

presne ako to robil Pavlov so svojimi psami, len trochu skomplikovanejsie.
zoncek (neutral stimulus) - pride zradlo (unconditioned response) - pes pusta slinu (unconditioned stimulus).
vysledok: zoncek = vypustanie sliny (aj bez zradla)

nasa paralela

vyslovenie slova zid (neutral stimulus) - pride trest, (unconditioned response), ale nie vzdy(operant) - stisne nam dupku od strachu (unconditioned stimulus)

ten operant tam hra velmi dolezitu rolu.

1) trestat zakazdym => prilis velke naklady => pozicionovanie samych seba do jasnej polohy nepriatela => kontraproduktivne, lebo vyvolava beznadej(neda sa uniknut) a s tym spojeny vnutorny odpor, ktory vzdy prerasta do otvoreneho odporu.

2 )trestanie na vystrahu, selektivne => mensie naklady => nedaju sa ocenit ich skutocne moznosti => sracom zostava nadej, ze si ich nevsimnu a ze vyjdu z toho bez ujmy => moznost si vnutorne nahovorit, ze "ved to otroctvo vobec nie je take zle" => z coho logicky vyplyva snaha sracov zapacit sa otrokarovi a vyvijanie vlastnej iniciativy, ktora spociva v pchani sa im do analu (ina vlastna iniciativa je nezelana).

vysledok: vyslovenie slova zid = stisnutie dupky od strachu (aj bez trestu).

prosim, kto chce prijat rolu psa, vo velkolepom kamennickom divadle, nech sa paci. [mrknutí jedním okem]

159494

20.4.2008 22:17

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 159494

Tak ináč: Zvědavec bude jedného dňa zrušený a pán Stwora pokutovaný alebo priam zavretý, aj keď bude otiskovať iba dobré a pravdivé články, ktoré mu nebude prekladať neonacista Sedláček. Prečo jim to teda uľahčovat tým, že tu zverejňuje aj kokotiny a nechá si ich navrch prekládať od známého neonacistu?

159506

21.4.2008 3:16

RE: mam navrh pan Stwora,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159506

>...ktoré mu nebude prekladať neonacista Sedláček.
---
Vodníku, přestože přebíráte terminologii z Eretz.cz, tak výrazy, se kterými nesouhlasíme musíme dát do uvozovek, jinak se dopuštíme stejných urážek na cti, jako původní pisatel pan Klein. V tomto případě by to mělo vypadat takto: "neonacista" Sedlacek. Vím, že je to nevinné opomenutí, ale je nutné tohle dodržovat. Překladem článku se člověk nemusí povahově ztotožňovat s jeho autorem. Jako bych já překládal článek z lékařského magazínu a byl bych nazván čtenářem - pan gynekolog. Přitom o gynekologii mám jenom mlživé tušení a malinko praktických zkušeností. Nevím, kde se poděla liga proti urážkám na cti - ADL (Anti Defamation League), když si pan Klein takovéto oslovení vůbec dovolil? Připadá mi to, že skutečně používají dvojí metr! Svoboda slova a projevu platí pro všechny stejně! Jak by asi reagovala ADL, kdybych já osobně nazval pana Kleina neonacistou? Ať už je neonacista a nebo není - jistě by se ozval - ale já bych se k takovýmto urážkám nikdy nesnížil. Nazývat někoho neonacistou je známka projevů nadřazenosti uměle vyvolaná komplexem méněcennosti. Každy jsme holt jinačí.

159512

21.4.2008 4:20

RE: mam navrh pan Stwora,

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 159512

>Vodníku, přestože přebíráte terminologii z Eretz.cz, tak výrazy, >se kterými nesouhlasíme musíme dát do uvozovek, jinak se dopuštíme >stejných urážek na cti, jako původní pisatel pan Klein. V tomto >případě by to mělo vypadat takto: "neonacista" Sedlacek.

Nevim proc by privlastek neonacista mel byt u pana Sedlacka v uvozovkach, kdyz je jednim z hlavnich predstavitelu sireni nacismu v CR, za coz byl nekolikrat zatcen a neprimerene mirne trestan.

http://www.antifa.cz/129-mzdomova-kdo-je-erik-sedl...

159513

21.4.2008 5:04

RE: mam navrh pan Stwora,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159513

Respektuj prosím naši úmluvu o vzájemném nereagování.

159520

21.4.2008 6:50

RE: mam navrh pan Stwora,

Datel 75.?.?.?

Reakce na 159520

Sioniste nerespektuji zadne umluvy s goimmy . To by Vam melo byt jasne.

159523

21.4.2008 4:22

RE: mam navrh pan Stwora,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 159512

To ja Kleina i eretz.cz nazvu klidne extremistou a extremistickym webzinem podporujici "reseni" palestinske otazky na brutalnim a nehumannim pouziti sily. Nejde popsat realitu jinak nez presnymi jazykovy prostredky, ktere evokuji byt s jitymi individualnimi odchylkami jiste odezvy v chapani lidi, kteri prijmaji informace. Vemte si takovy pojem antisionista, sioniste velmi dobre vedi, ze ve slovech je ukryta obrovska moc!! Z toho duvodu se snazi antisionisty pospinit jinym mocnym slovem antisemitismus, ktere postupne ztraci diky veku informaci na sve vnitrni sile.

Pokud by Zvedavec a jini nebyli silne antisionisticky ladene, tak by byl eretz.cz a runym ligam na ochranu proti "nenavisti" jako ADC viz rubrika ve zkratce, naprosto ukradeny. Se zlidovenim internetu padl monopol na verejne prezentovane informace a ti kteri tento monopol ztratili se snazi ziskat nad tokem informaci v siti kontrolu. Nejnebezpecnejsi zpusob je pres kontrolu vyhledavacu, velmi pravdepodobne tento tlak vyvola velmi brzy vznik novych vyhledavacu na siti. Internet je totiz nasakly nezavislym duchem a infekce je pro uzivatele velmi nakazliva. [mrknutí jedním okem]

159514

21.4.2008 5:16

RE: mam navrh pan Stwora,

Aja 74.?.?.?

Reakce na 159514

A s tim nelze, Rene, nez souhlasit.

Mate pravdu...a tady uz neplati ani doktrina Franka Sinatry "My way". [smích]

Jakoby respekt a uznani sel naridit, prikazat, zakonem podporit.

159518

21.4.2008 5:56

RE: mam navrh pan Stwora,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159518

Plný souhlas, paní Ajo i René. Respekt se musí získat. Jít příkladem (!!!) Vyhrožováním a urážkami to nikam nevede a jenom se ta druhá strana zbytečně zesměšňuje. Jak tak pročítávám zdejší diskuze, tak vedeme v diplomacii silně na body. Ať si říká kdo chce, co chce...postupně se všichni společně dostáváme do vyšší intelektuální třídy. Lze to již pozorovat a v tom je naše síla.

159522

21.4.2008 11:11

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 159512

Semerád Vám odpověděl, Mirdo - pan Erik Sedláček je českým neonacistou a já ten termín nemyslel jako nadávku nýbrž jako skutečné "technické" označení. Každý má právo na názor, ale pokud se někdo aktivisuje v hnutí, které má v programu skutečné šíření nenávisti a násilí proti skupině/skupinám obyvatel, nevadí mi, je-li takové hnutí postaveno mimo zákon.

Souhlasím s Reném, že Eretz je extremistický web, některé články se pohybují na hraně toho, o čem píšu nahoře (to ale platí i pro Zvědavce). Na druhé straně jsou na Eretzu i např. články, které kritizují nezákonný postup plzeňské radnice, když zakázali pochod neonacistů Plzní. Pana Kleina bych s jeho censurními tendencemi nazval novodobým bolševikem (ve smyslu nikoli "marxistou", ale byrokratickým diktátorem).

V diskusích správce sprdnul mikina, který mě obvinil (bez důkazů) z popírání holokaustu, antisemitismu a neonacismu a rovněž se zastal p. Stwory, když byl nějakým nezvědavcem nařčen z pedofilie. Myslím, že diskuse jsou co do kvality srovnatelné se Zvědavcem, pochopitelně bera v úvahu opačnou politickou orientací webu.

159537

21.4.2008 12:03

RE: mam navrh pan Stwora,

google 84.?.?.?

Reakce na 159537

ak sa smiem zapojit, myslim si ze Mirdovi islo skor o subtilnejsie zalezitosti.
pan Sedlacek je oznaceny eretzom za neonacistu. to znie strasne az strasidelne.
co tak strasidelneho dodnes pan Sedlacek urobil, ze ho otitulovali tak strasidelnym menom.
vyvrazdil pol palestinskej alebo aspon ceskej ciganskej dediny?
dal ohradit obyvatelov Chanova trojmetrovym murom, lebo terorizuju biele obyvatelstvo?
dal bombardovat civlistov v Libanone alebo aspon v Chanove?
mucil vlastnorucne alebo dal mucit väznov?
zabil niekoho sam vlastnorucne alebo aspon zbil za svoje presvedcenie?
napadal Poliakov na Vaclavaku?
oznacil by sa sam pan Sedlacek za neonacistu?
zalozil neonacisticku stranu alebo je clenom neonacistickej strany?

co to vlastne dnes znamena byt neonacistom?
je p.Klein neonacista?
ma p.Klein specialne skolenie a opravnenie oznacovat ludi za neonacistov?
su Ariel Sharon, Olmert alebo George Bush neonacistami?
ak nie, tak kto je horsi zlocinec?
p.Sedlacek "neonacista" alebo ti traja pani?
ak su to ti traja pani a to je myslim si nepopieratelne,
preco sa p. Klein, svedomie ludstva, nimi nezaobera?

159539

21.4.2008 12:16

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 159539

Pokiaľ viem, pán Sedláček sa hlási k Hitlerovi. Potom už je fuk, či by sa sám označil za neonacistu. Na tom nemení nič ani srovnávanie so zločinami izraelského štátu, ktorého niektorých predstavitelov by som neoznačil za "neonacistov", ale skôr "sionacistov". Že sa to nesmie, zatial čo pán Sedláček (ale i pán Stwora) môže byť označovaný za neonacistu podľa ľúbosti, to je zas iná rozprávka...

159544

21.4.2008 13:43

RE: mam navrh pan Stwora,

google 84.?.?.?

Reakce na 159544

Vodnik, obsmrdal tu donedavna jeden hrdy, mlady zid zo zidovskeho gymnazia z Prahy, ktoreho meno som zabudol. hrdy sionista, hrdy na svoj narod, hoci este stale celkom presne neviem, co to ma vlastne byt ten zidovsky narod. pretoze ked prislusnikom toho "naroda" zazlievame, ze zastavaju najvyssie posty v im cudziom state, tak vtedy kricia do celeho sveta, ze ceski antisemiti rozlisuju medzi Cechom a zidom. ked na druhej strane potom neberieme ten ich narod - konstrukt vazne, pretoze su to podla vlastnych slov predsa Cesi-zidia ako existuju aj Cesi - katolici, tak znovu kricia o antisemitizme a neuznavani prava naroda - zidov na vlastny stat, na ukradnutom uzemi, odkial predtym vyhnal alebo tam vykantrilii povodnych obyvatelov a majitelov zeme.
a su to presne ti isti ludia, ktori predtym kricali o tom, ze na vysoke posty maju pravo, lebo su Cesi.
pre toho zidovskeho mladika - nech mu je boh milostivy - sme tu boli vsetci antisemiti a nackovia.

no a teraz k veci. tento zidovsky mladicek sa hrde hlasi ku Klingonom alebo Borgom. uz si presne nepamätam. hluposti mi vyletia z hlavy ako prve. je vraj dokonca vysokym internetovym dostojnikom Spaceship Enterprise.
a co ma byt? to nedokazeme ako spolocnost stravit politicky, filozoficky alebo curacky nazor, ze hned musime s tazkym kalibrom na neho?
a zatial nam skutocni zlocinci vykladaju v tel-avizore o moralke.
alebo sme fungujuca, schopna, slobodna spolocnost a kazdy si moze zastavat politicke alebo filozoficke nazory ake chce, alebo nou nie sme a vtedy nestoji tato spolocnost ani za dymku miru a je to uplne jedno, ze sa zruti.

neviem ci si poznal Osha?
tak toho pana chcel indicky parlament vyhnat z Indie, lebo vraj nici 5 000 rocnu indicku kulturu, hoci on sam bol Indom.
Osho to okomentoval sucho: "Ak sa 5 000 rocna kultura da znicit jednym clovekom, ktory nic ineho nerobi iba rozprava, tak ta kultura za nic nestoji!"

159556

21.4.2008 17:11

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 159556

Neviem, koho mas na mysli tym mladym zidom, nechodim sem tak casto, ako o mne moji nepriatelia roztrusuju, lebo by chceli, aby som bol za skalneho Zvedavca=nacistu/antisemitu/rasistu/komunistu. Pravda je, ze Zidia v debatech raz narodom su, raz nie su, podla toho, ako sa jim to hodi.

Myslim, ze nie sme fungujuca, schopna, slobodna spolocnost, kde si kazdy moze zastavat politicke alebo filozoficke nazory ake chce a naozaj nedokazeme ako spolocnost stravit politicky, filozoficky alebo curacky nazor. Ani sme nikdy naozaj neboli. A tato spolocnost sa zruti, pravdaze, aj ked to bude hlavne z inych dovodov

>neviem ci si poznal Osha?
Trocha. Podla vsetkeho podvodnik najvyssieho kalibru. Ale indicku kulturu by myslim navzdory tomu sam neznicil. Je ale pravda, ze nicit je ovela snadnejsie ako budovat. Katedralu vystavat trvalo desatrocia alebo storocia, spojenecka bomba za druhej svetovej vojny z nej urobila kopu kamenov za par sekund. Vychovat slusneho cloveka je pre rodicov full-time job po celu dobu dozravania, skazit ho na sopliaka a loptosa - to je na to tata a ziadnu pracu to neda.

159573

21.4.2008 18:46

RE: mam navrh pan Stwora,

google 84.?.?.?

Reakce na 159573

myslim si, ze sa vcelku rozumieme, len sa na to pozerame z roznych uhlov.
ja si len myslim, ze netreba ludi chranit samych pred sebou.
kazdy by si mal vypit svoj kalich do dna. aj spolocnosti.
a deti dokazu byt omnoho robustnejsie proti pokuseniu, nez si vieme predstavit.
len sa im treba mudro venovat.

Osho nie je podvodnik, precitaj si od neho "Horcicne semienko".
kniha, ktora patri podla mna k "top ten", minuleho storocia.

159576

22.4.2008 0:39

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 159576

Hej, iba ma prekvapila Tvoja dôvera v človeka a ľudí vôbec, to ja som paradoxne väčší misantrop ako Ty.

V názoru na Osha sa neshodneme. Ja som pravoslávny kresťan s respektom k tradičným doktrínám. K tomu, čo som čítal od Osha, som mal zásadné výhrady (nevraviac o jeho osobe ako "guru" jednej okcidentálnej generácie, jeho správaní sa, drogy apod. - nič, čo by ma mohlo osloviť...)

159590

21.4.2008 23:09

RE: mam navrh pan Stwora,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159573

A jak takova stabilni obcanska spolecnost muze vzniknout? Cenzurou? O eretz.cz si myslim, ze to je spolek peknejch velmi chytrejch extremistickych hajzliku, stavici na uziti sile a rasisticke ideologii nadrazenosti na genetickem zaklade. Velmi nebezepecna kombinace, podobna jistym ideem jednoho pana s knirkem. Ale zrusit tenhle platek, ani nahodou lidi si sami musi podle sveho rozumu musi poradit, co s jakymi politickymi nazory.

Na druhou stranu ochromeny politicky zivot v USA je mementem, kam vede prerosteni etnicko-ideologicke loby ohledne politicke nezavislosti. Do budoucna je to i v USA neudrzitelny stav, lide nejsou prilis zvedavy, kdyz maji plny zlab. Pokud je zlab prazdny lidi zacnou emotivne myslet, a to je vzdycky zle, kdyz se mene mysli a vice jedna masove pomoci emoci. To me vede k tomu, abych se s nejakym eretz.cz apod. prilis neparal a rikal svoje nazory hezky na plna usta. A jestli kvuli tomu pujdu do basy, prosim ja to dam. Futr lepsi nez se rano podivat do zrcadla a mit si chut plivnout do ksichtu.

159586

22.4.2008 1:12

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 159586

>A jak takova stabilni obcanska spolecnost muze vzniknout?
Nevím. Myslím ale, že ji nelze zkonstruovat pomocí nějakého sociálního inženyrství a že ji necharakterisuje bezbřehý liberalismus na všech frontách. Osobně se domnívám, že základem takové společnosti je náboženský rozměr s živým ethosem a platnou metafysickou doktrínou. Islámské země takovou společnost IMHO mají (na rozdíl od postkřesťanského Západu), přesto tam žádná neomezená svoboda slova ani názoru rozhodně nepanuje.

>To me vede k tomu, abych
>se s nejakym eretz.cz apod. prilis neparal a rikal svoje nazory
>hezky na plna usta. A jestli kvuli tomu pujdu do basy, prosim ja
>to dam. Futr lepsi nez se rano podivat do zrcadla a mit si chut
>plivnout do ksichtu.
To oceňuju. Já si taky nemyslím, že p. Stwora by se měl v provozování Zvedavce řídit tím, co říká Eretz. Ale jak jsem napsal, Zvědavce a jeho editora čekají nelehké chvíle tak jako tak, i když tu budou jen kvalitní a pravdivé články. Proto je IMHO dobře omezit publikování blbin na minimum.

159592

22.4.2008 5:07

RE: mam navrh pan Stwora,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159592

Taky si nemyslim, ze to jde prikazat shora, ani nehlasam bezbrehy liberalismus. Nadruhou stranu privililegovana tabuizace temat dana kontrolou medii je cestou do pekel. Zatim vsechny revulucni zmeny ve vseobecne informovanosti lidi, otrasli lidskou civilizaci a zlidoveni internetu tezko probehne jinym zpusobem. Pokud nam daji do hlavy cip nebo nas budou vyrabet v "genetickych fabrikach", pak i samotna moc ztraci svuj smysl. Takova civilizace je prazdna nadoba, protoze zustane ve vsem vyvoje stat. Ztrati dynamiku a to je konec. Agonie muze trvat sice dlouho a prodlouzit ji mohou "elixiry zivota" ( genetika )pro mocenske elity z jejich osobniho pohledu na vecnost, ale je to smrt.

159595

22.4.2008 8:02

RE: mam navrh pan Stwora,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159556

Myslím si, že ten duševně postižený pán se jmenoval Vítězslav Boch. Ještě k těm výrazům: Pokud někdo kritizuje židy, tak je nazván antisemitou. Pokud někdo hájí bílou rasu, je nazván neonacistou. Přitom oba výrazy jsou na sobě přímo zavislé. Jak lze pozorovat, tak jsou to právě židé (sionisté), kdo se snaží zničit bílou rasu. Podpora multikulturalizmu, prosazování emigrace muslimů do Anglie (tam už to vře a do Německa to přichází), zlegalizování ilegálních mexických pracovníků ve Spojených státech. Zničení rodinného celku - práva homosexuálů (politicky nekorektní označení máma, táta...nové označení rodič), feminismus a další. Narušení ekonomické nezávislosti jednotlivých států - EU, NAU (North American Union), NAFTA (North American Free Trade Agreement).
Jednou větou bych to shrnul: Kdo hájí bílou rasu, musí zákonitě kritizovat židy (sionisty), jelikož tohle prosazují.
Můžeme tedy spojit oba výrazy (antisemita a neonacista) v jeden, což je antinacista. Souhlas?
Také mi nějak nesedí označení "židovský národ". Židé jsou takové národnosti, v jaké zemi se narodili. Stoupenci judaismu, nic víc. Jinak by to znamenalo, že židé mají národ v národě a to v každěm národě, neboť jsou roztroušeni po celé zeměkouli. Nebo to je myšleno do budoucna - NWO (jedna světová vláda) - jeden národ a ostatní otroci? Četl jsem o tom, ale mohu se mýlit.

159602

20.4.2008 5:25

RE: mam navrh pan Stwora,

Latinec 70.?.?.?

Reakce na 159461

>naprikld, nie je to na smiech, ze sa zidia v usa, vo svojich
>miestami nechutnych vtipoch o Poliakoch,

>smeju z polskej hluposti a pritom ich Poliaci vo vyske IQ,
>na narodnej urovni, biju o dve triedy?
>
>Vložený obrázek

>
>robit si prdel z Poliakov v TV v usa, aj velmi nechutnymi vtipmi,
>bol zidovsky narodny konicek.

>a napriek tomu, pocul si uz kedykolvek vyraz zidovsky
>antipolonizmus?

>ja nie.
>naproti tomu, polsky antisemitizmus je terminus technicus.
>
>takze uzavrime to.
>alebo mozu vsetci, alebo nikto.
>alebo nech to celkom oficialne zakazu vsetkym a povolia len
>zidom.

>potom sa uvidi, co to so svetom urobi.

Google, vzpominate kdyz zide z Hollywoodu si delali prdel z ceskych debilu, "Two guys from Czechoslovakia", na Saturday Night? Dva idioti (Steve Martin byl jeden) s kytkovanyma cepicema na hlavach velikosti ze do kazde cepice by se mohlo vejit tak 20kg brambor. To bylo nekdy na zacatku 80.let, nekolikrat jsem za tyto zidovske nechutnosti v zamestnani trpel od americanu s vyplachnutymi mozky, ale jelikoz jsem modrooky blondak, tj. typicky evropsky goj, zadna ochrana ci prava..
Dnes zid jede na plne koule, a race traitoirs (mnozi americane) mu s radosti svoji blbosti, ztratou identicnosti a kultury, shabozgojimsky, tj. ke sve vlastni skaze, slouzi ..

159467

20.4.2008 16:33

RE: mam navrh pan Stwora,

google 84.?.?.?

Reakce na 159467

bohuzial alebo lepsie povedane, na stastie, ten film nepoznam.
ale poznam mnoho innych.

159495

20.4.2008 8:20

RE: mam navrh pan Stwora,

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 159460

Ministryně Džamila Stehlíková veřejně o Romech řekla, že neposílají své děti do školy, ale místo toho je posílají krást. Takže máte pravdu v tom,že když někdo veřejně napadne jiné etnikum, tak se nic neděje, o žádný rasismus se patrně nejedná. O Romech si prostě může každý, i v internetových diskusích říci co ho napadne. Může na ně házet ty nejhorší nadávky a špínu, může je všechny házet do jednoho pytle, může prosazovat kolektivní vinu, může zkrátka úplně všechno- ale nikomu, opravdu nikomu to vůbec nevadí. Vadí to jen slušným Romům, ale nikdo se jich nezastane, všichni na ně zvysoka kašlou.

159472

20.4.2008 9:14

RE: mam navrh pan Stwora,

takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 159472

No já nevím paní .
Říct veřejně přesně to samé ,co plácla Džamila jistý Čunek,jó,to by byl opět cirkus.Ve všech médiích!
Za to vám ručím.

159475

20.4.2008 13:48

RE: mam navrh pan Stwora,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 159472

"Může na ně házet ty nejhorší nadávky a špínu" - ale kdež, to je lež. Pěkně si to slízla a odvolala. Vyvolenci si na svoji ve více smyslech nevědomou pátou kolonu sahat nedají.

159487

20.4.2008 3:18

RE: mam navrh pan Stwora,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 159454

K osobnimu hodnoceni prekladatele ze stranek eretz.cz bych byl opatrnejsi, koneckoncu Zvedavec je tam hodnocen jako nacisticky webzin. Coz je od potrefene husy tedy extremistu, tak hrubeho zrna, ze i Olmert jim prijde mekky a fanatik typu Liebermana je ten spravny hoch, povedena taskarice.

Dale je zajimave, ze pro srovnani veticky "vydavatel neruci za obsah prispevku..." si na srovanani Klein ausgerechnet vybral clanek Podekovani nezakladnam. Tomu rikam nahodicka. Je samozrejme plne na panu Stworovi, co zverejni, ale dopsat poznamky, pripadne na to upozornit autora prekladu ci clanku a pozadat ho doplneni zdroju pro nektera tvrzeni. To nevidim jako problem.

159464

19.4.2008 23:34

myslim si ze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

ak uz nechcel, p. stwora, nechat emotivny clanok na nete, mohol ho presunut do kategorie humor, alebo svet trochu jinak
skoda, ze eretz.cz je na tomto nete cenzor, skoda

159457

20.4.2008 2:35

Mám takový dojem...

Serrat 90.?.?.?

Mám takový dojem, že Vladimír Stwora udělal to nejlepší, co mohl, když článek stáhl. Ten je teď k přečtení na Eretz a to je daleko lepší , než se nechat napadat panem Kleinem. Jen nevím, zda pan Klein napadne nyní sám sebe.

159462

20.4.2008 7:21

RE: Mám takový dojem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159462

Kdyby šlo jen o to napadání, šlo by souhlasit.
Ale mně se zdá, že tady jde o mnohem víc. Že jde o moje i vaše právo hlásat i nesmysly (a to není tento případ), a o to, že by jste se všichni měli přetrhnout aby jste mi to hlásání umožnili, i přes váš naprostý nesouhlas s těmi nesmysly.
Inkriminovaný článek obsahoval sice "korektostní" nepřesnosti, ale přinesl "docela ucelený seznam" sioškůdců v americké administrativě. Doplnění o editorský komentář by mělo bohatě stačit.
Od Eretzu je to opět stará známá taktika k umlčení nepohodlného mluvčího. A tady by se nemělo ustupovat. Je sice právem editora udělat co uzná za vhodné, neb jde také o jeho kůži. Chtěl bych v této souvislosti upozornit, že jde také o veřejnou prezentaci špatného příkladu editorské připostranosti (editor promine).

159470

20.4.2008 8:41

RE: Mám takový dojem...

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159470

Anonym píše o připosranosti.Jak poučné.

159471

20.4.2008 8:34

RE: Mám takový dojem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159471

To slovo se tam skutečně vyskytuje, ale v jiném kontextu.
Váš nick mi taky toho moc neříká, ale zdá se, že umíte problém vzít za ten správný konec [chechtot]
Že by editorův pes - obranář ?
Pozoór, abych nezadupal ...

159473

20.4.2008 10:03

RE: Mám takový dojem...

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159473

No, stačí abyste si na ten nick kliknul, přečetl těch 679 příspěvků a dozvíte se o mně dost. A z nicku a mailu si odvodit mou identitu není až takový problém. Alespoň každý, kdo o to doposud stál, ten to udělal.

Stáhnout článek bylo správné, protože z něj skutečně byla cítit averze (nebo si to nazvěte chcete) vůči židům (ať už si pod tím slovem představíme cokoli). A to není nic o nesmyslech nebo smyslech. Editor prostě přestřelil a uznal to. Stejně tak by ale bylo nesprávné stahovat články, pro které bylo na něj a občanské sdružení podáno trestní oznámení, protože tam žádná averze není.

A dupat? Anonym? Vy jste legračnější čím dál víc.

159477

20.4.2008 11:06

RE: Mám takový dojem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159477

Že jste napsal 679 příspěvků, v této věci pro mne nic neznamená. Že to uvádíte, z toho vyvozuji, že si na tom zakládáte. Já nestojím o to odvodit si vaši identitu, neb jste mne ničím zvláštním nedojmul v těch příspěvcích. Proto nejste ten, s nímž bych měl zájem diskutovat. Vaše nepřiměřená reakce na moje výrazivo (za které jsem se hned v textu editorovi omluvil) převádějící problém z věci na osobu, z vás pro mne činí diskutéra podpásového. To je pro mne správná dělící rovina týkající se vaší osoby.
Ani návratem diskuse k věci , kdy máte jako hlavní argument - "cítit averzi", není co by podle mne zavážilo dostatečně vůči svobodě slova tak, abych měnil názor, že odpovídající editorův komentář k článku by měl víc než stačit. Přesto jsem uznal jeho právo naložit s tím podle svého. Co byste vy mudrlante mohl chtít víc.

>A dupat? Anonym? Vy jste legračnější čím dál víc.
Ano, myslel jsem to spíš pro odlehčení, ale vidím že vaše naleštěné ego tím více utrpělo
Vy Neanonymové, jak se i z jiných diskusí jeví, jste zřejmě nějaká lepší rasa nebo co. Jen se smějte, vy ani nevidíte že se smějete své vlastní namyšlenosti.
Pracujte na sobě, třeba bychom mohli někdy spolu promýšlet něco vážnějšího...

159479

20.4.2008 12:17

RE: Mám takový dojem...

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159479

Ano máte pravdu a omlouvám se. Přesunul jsem hned v prvním příspěvku debatu do osobní roviny. A to byla chyba. Trochu jsem vypěnil. Je to proto, že se mi nelíbí, když hovoří o podesranosti někdo, kdo se bojí podepsat. Třeba v žertu. Nenesete odpovědnost ani za vaše příspěvky. Vy nejste v siuaci, kdy vás zve policie k výslechům. Asi vám to zase bude připadat jako leštění ega ale já tu odpovědnost také nesu, nejen za své příspěvky. Naštěstí jste vy, vaší smrští osobních výpadů a dedukcí, můj osobní útok bohatě vyrovnal, takže jsme si kvit a můžeme k věci.

Pokud vám přijde averze jako nedostatek argumentů, použijte místo ní silnější slovo nenávist a přečtěte si znění § 198a TZ. "Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod". Třeba v článku o trestním oznámení na Zvědavce. Nebo jsou aktuální zákony na business.center.cz.

159484

20.4.2008 15:12

RE: Mám takový dojem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159484

Jste fakt dobrej, vidíte do každýho až na dno. Jen se omluvíte a hurá opět do osobního útoku. Kdepak jste přišel na to, že se bojím podepsat. Já ve svých příspěvcích nepíši zásadně žádné takové věci, které bych nemohl podepsat. To je totiž má zásada. Ale tu jste neobjevil. Moderátor může můj případně nekorektní příspěvek zadržet, aby vy jste neutrpěl újmu. Můžete si být zcela jist, jako jsem si jist já, že my mnozí ač nepodepsáni, jsme těm, kdo monitorují činnost určitých stránek, možná známější než ti co se maskují nickem. To jen vy máte představu,že jdete hrdě s kůží na trh.

Buďte klidný, situaci i ty zákony znám. V praxi jde ovšem o jejich interpretace. Nechci do vás nadále dloubat, ale při seriozním posuzování určitých aktivit, je potřebí postupovat komplexněji, než čtením paragrafů trestního zákona.
Bude-li někdo objektivně posuzovat činnost p. Stwory na Zvědavci bez velké námahy zjistí, že až příliš úzkostlivě dbá na to, aby i diskutující krotili své vášně, drželi se faktů, atd. Bohužel, moje zkušenosti mi nedovolí předpokládat, že takto bude postupováno, bude-li z určitých kruhů vytvořen dostatečný tlak na zrušení Zvědavce.
V tom případě, jak mi napovídá moje zkušenost (link vám na ni bohužel nemohu dát [mrknutí jedním okem] ), bude počínání pana Stwory spíše interpretováno jako obzvláště rafinované podněcování...

Já si ovšem myslím, že toto neustálé připomínání až omílání, kde nás pata tlačí, nikam nevede - leda k tomu konci Zvedavce. Že je skoro k ničemu, připomínat denně nebo ob den, kdo vlastní média a jejich provázanost s vysokou politikou apod. Zvláště když, na odkoupení těch medií nemáme peníze [mrknutí jedním okem] , a z poctivé práce na to do konce civilizace nenašetříme. Děje, které jsou mnohdy tak podrobně analyzovány jsou vesměs nevratné a jednoduché opravy systému nemožné.
Myslím, že je načase přestat být zvědaví a začít být vědoucí. To neznamená rezignaci na nápravu věcí veřejných ani vyklizení bojiště. Jít na to jinak, ale to je pro více vědoucích i těch už skoro moudrých. Bohužel by při tom bylo více práce a méně adrenalinu, s tím, že se možná pohneme kupředu, místo zmíněného přešlapování na místě.

Jinak ale nic z toho, co jsem zde a výše uvedl, neodvolávám.
Váš Anonym. [mrknutí jedním okem]

159490

20.4.2008 17:47

RE: Mám takový dojem...

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159490

Chlape! Já si nevytvořil názor na vás na základě několika málo příspěvků. To vy jste hned věděl, co jsem zač. A přitom jste dost vedle (alespoň řekl bych). Teď zase řeknete, že si leštím ego ale já jsem člen Občanského sdružení Zvědavec a vstoupil jsem do něj právě proto, že mi vadí trestní stíhání vydavatele. Proto jsem psal o těch šestistechnevímkolika příspěvcích. I na stažení článku mám svůj, nepříliš významný, podíl. A o trestním právu mi nemusíte moc povídat, byl jsem čtrnáct let poldou, než jsem utekl. Už chápete? Já si nic neleštím, já jsem s p. Stworou na jedné barikádě. Proto mě ten podesranec tak nakrknul.

Tak všechno dobrý a dáme řeč o něčem rozumnějším, hmm? Třeba jak s tou ořezávanou svobodou slova pohnout. Je to vážně David [smích] proti Goliášovi.

159496

21.4.2008 4:47

RE: Mám takový dojem...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159496

Davide, souhlasím s vámi a současně vám chci oznámit, že i já stojím na stejné straně barikády. Také jsem to oslovení "připosraný" bral jako urážku. Není to vyrovnaný boj! Mohu to přirovnat k zápasu s kapením nožíkem v ruce proti namířené a nabité pistoli. Ono se to snadno povídá neznámému anonymovi, že si stojí za tím, co píše. Nejen vy, ale i já osobně to prokazujeme uváděním e-mailové adresy a oba tím bereme plnou zodpovědnost za své názory. Kdo je tady ten připosraný?
Rozhodně tím nemyslím ostatní přispěvovatele, ale toho, kdo ten výraz použil.

159516

21.4.2008 12:48

RE: Mám takový dojem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159516

Vidím, že vášně s vámi tak třískají, že jindy vaše docela perfektní logika je úplně v čudu.
Jen namátkou:
>Nejen vy, ale i já osobně to prokazujeme uváděním e-mailové adresy
>a oba tím bereme plnou zodpovědnost za své názory.
To jste chtěl říct, že si neumím vymyslet značku a založit e-mailovou adresu, a jakou odpovědnost vůči kvalitě diskuse prokazujete, tím že útočíte na autora místo na myšlenku.
Jak by v praxi, vypadala ta odpovědnost kdybych uvedl e-mail, to by jste si mně dohledali a rozbili mi hubu, nebo jak jste to myslel.

>Také jsem to oslovení "připosraný" bral jako urážku.
Víte vy vůbec čemu se říká oslovení, četl jste to vůbec?
Ten důraz v té větě je na začátku věty.

>že i já stojím na stejné straně barikády.
Já si to do teď myslel taky, ale vypadá to že jsem se mýlil. Protože mně nějak nesedne: "Kdo neštěká s námi, šteká proti nám".

Jistě se to z mé strany dalo napsat lépe. Ale u nadlidí s e-mailovou adresou by to byl pouze stejně jen psí štěk, a i ten by byl možná ceněn více.

Tak hurá zpátky na barikádu, konec příměří.[chechtot]

Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159551

21.4.2008 14:23

Ještě k těm anonymům

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 159516

Anonymové mi dost vadí. Tenhle server beru jako místo, kde se scházejí lidé, co si mají co říci. Anonymové se bojí čeho? Že je někdo z něčeho obviní? Tak proč sem přispívají? To přeci nemusí! Nebo je to jako za komunistů? Všichni reptali a nikdo nevystoupil veřejně... Já se takovému Semtexovi představím i svým celým jménem. Já se nebojím. A za tím, co říkám si stojím. Celým svým jménem.

Jindřich Sládek [vyplazený jazyk]

159558

22.4.2008 0:57

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159558

>Anonymové mi dost vadí.
-Za anonymy jsem zde nebojácný [mrknutí jedním okem] jen já, jediný Anonym. Dovolte abych se přidal. Mně taky anonymové dost vadí, mám na mysli zejména ty udavače a pod. verbež, která se snaží nepozorovaně (ve skrytu anonymity) škodit jiným. Ale to jste asi nemyslel, nebo žeby...

>Tenhle server beru jako místo, kde se scházejí lidé, co si mají co říci.
-I já to tak vnímám, ovšem pouze někdy.
-Tenhle server já vnímám hlavně jako místo novodobých gladiátorských her, kde se scházejí novodobí gladiátoři sbírat skalpy, osvědčit svoji odvahu ve slovních zápasech.
-Tenhle server též vnímám jako tréningový tábor pro sioagenty, kterým vy a vaši kamarádi sloužíte jako sparingpartneři.
-Tenhle server já vnímám též jako tréningový tábor v obráceném gardu.
-Tenhle server bych chtěl vnímat jako bazar (tržiště) na výměnu myšlenek, daří se jen chvílemi...

>Anonymové se bojí čeho? Že je někdo z něčeho obviní?
Pokusím se odpovědět (podotýkám že to není můj případ). Je to nejpravděpodobněji ze stejných důvodů jako u voleb. Volby jsou tajné, zejména proto aby byly svobodné, aby se nemuselo volit podle přání např. zaměstnavatele, nebo jiných subjektů které by ...

>Tak proč sem přispívají? To přeci nemusí!
Máte plnou pravdu. Bohužel, takoví anonymové jako např. já, si myslí, že by jste sem taky nemusel přispívat, vás někdo nutí? Vy máte zjevně problém u anonymů rozpoznat jestli jsou to kamarádi, nebo nepřátelé a nevíte komu tleskat, a koho naďobnout na halapartnu. Prostě vám v tom zápasení překážejí, chápu nemají dres.

>Nebo je to jako za komunistů? Všichni reptali a nikdo nevystoupil veřejně...
Mám tomu rozumět tak, že vy vystupujete veřejně, zatíco anonymové jenom reptají?

>Já se takovému Semtexovi představím i svým celým jménem. Já se nebojím. A za tím, co říkám si stojím. Celým svým jménem.
To by se taky dalo vykládat tak, že Semtex není mstivý nebo neví kudy na vás, ale mohu vám zaručit, že cejch Zvědavce je na vás již doživotně vypálen, bude-li to někdy plus se teprve ukáže...To může být pro dost anonymů ten hlavní důvod, že nejsou takoví hrdinové jako vy.

Zde prodnešek končím s obranou anonymů jako slušných lidí.

Dovolil bych si zhrnout dnešní úvahu. Anonymové jsou na Zvědavcovi velmi potřební, protože jen málo značkových účastníků přináší "nezištně" myšlenky na tržiště, většinou je jejich argumentace podřízena taktice zápasu ( mnohdy značně nečisté zákroky). Ti značkoví zbrojnoši jsou tu, podle mne, hlavně jako jakási reklama Zvědavce, ale jsou mezi nimi též skvělé mozky a to nemyslím jako vtip.

Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159591

22.4.2008 4:18

RE: Ještě k těm anonymům

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159591

[cool] [cool]
P.S.Hmm, vam bych nerad delal sparing. [smích] [mrknutí jedním okem]

159594

22.4.2008 6:58

RE: Ještě k těm anonymům

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159591

Dobrá Anonyme, mne jste přesvědčil.

A teď, co s tou svobodou slova? Potažmo, co s oklešťováním svobod vůbec?

159600

23.4.2008 13:26

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159600

Já se vám musím omluvit, já dobře vím skoro všechno co jste o sobě psal (jsem zde spíše dlouholetý čtenář), ale uznejte sám, že se kvůli tomu (byť jen slovně) nenechám spráskat jen proto, že jste to vy. Já nemám takový respekt k nikomu ve světě širém. Cením váši věrnost svým kamarádům totéž platí Hestroyovi i Mirdovi. Sebeovládání je ale též důležité, ovšem v žebříčku životních hodnot až za věrností, ale v diskusi je to pořadí naopak. [mrknutí jedním okem]
Co se týče těch svobod, nějaké narychlo spíchnuté řešení nemám, já to vidím spíš jako nápravu společnosti, na které by se muselo systematicky pracovat. Ale to, že si myslím, že se člověk nemá vzdávat, zejména když všechno nasvědčuje že to ani možná nepomůže, jsem psal jinými slovy v příspěvku, kterého jste si možná všiml jen kvůli tomu jednomu hrubému slovu.

Co myslím, že by pomohlo nejvíce?

Když tak koukám, a to nejen na Zvědavcovo diskuse (i na Fóru), která jsou sice na vysoké úrovni oproti mnohým jiným, přijde mi vždy líto ztráty synergie, která by vznikla jinou organizací diskuse.
Dokonce si myslím, že stávající běžný způsob diskuse dále atomizuje lidskou společnost a účastníci vlastně svojí pohodlností jako v mnoha jiných činnostech pomáhají ke svému zotročení.
Někteří sice z toho, co probrali v diskusi, cosi pro sebe vyvodí, třeba tzv. pracují na sobě, ale to hlavní, co by po dialogu mělo následovat pro praxi, je ujednocení se na řešení problému (či společném stanovisku) a případná společná akce, to v dosavadních způsobech diskuse společenských témat vesměs chybí (možná jsou v tomto směru jiná fóra třeba hobbyistická produktivnější).
Nevylučuji tím, že i diskuse, kde se nepodaří dojít ke shodě jsou též užitečné a tudíž potřebné, pokud alespoň obrušují hrany a sbližují lidi, případně i jen naznačují pozice jednotlivých diskutérů. Denní opakování toho posledního typu, beze změny stanovisek je ovšem denní ztráta času. Tu lze namítnout, že jinak to doopravdy ověřit nelze. Ano v naléhavých případech kdy „jde o život“ je možmo se ptát i častěji než jednou denně zda aktéři nezměnili stanovisko.

Jak tu synergii docílit nebo alespoň zakonzervovat a ušetřit čas?

Mám v podstatě na mysli vytvoření jakéhosi think-tanku rozšiřovaného hierarchicky nabalovaním na zdravé počáteční jádro. Směrem dovniř by pracoval na udržování "zdravého rozumu" tohoto orgánu, a směrem ven by ošetřoval tu nejširší oblast věcí veřejných až řekněme po správu planety a blízkého okolí ale hlavně obnovu "civilizace" ve společnosti.
Po vyřešení vlastních organizačních otázek by pracoval spočátku souběžně jen na několika málo tématech (1-3), později podle počtu angažujících se lidí případně i v specializovaných sekcích. Problémy k řešení by samostatně vyhledával, a navrhoval ře

159653

23.4.2008 16:06

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159653

Dokončení:

Problémy k řešení by samostatně vyhledával, a navrhoval řešení. Diskuse svých členů a závěry potažmo vnější prameny by pochopitelne zveřejňoval na nějaké formě vývěsky. Závěry - rezoluce - doporučení by rozhodoval hlasováním s vysokým kvorem např. 80 : 20. Nedosáhl-li by tak vysoké shody upravil by v dalším jednání závěry tak, aby tohoto bylo dosaženo, případně by zakonzervoval výchozí stav, na další období, které by si buď sám určil, nebo by se postupovalo podle dříve dohodnutých pravidel. K tomu by existovalo veřejné „podfórum“ , ze kterého by se případně převzali dobré nápady pro korekce vlastní práce a úspěšní autoři mající zájem o trvalou účast by mohli po určité době a přijímacím řízení postoupit mezi elitu.
Vliv tohoto think-tanku by časem mohl přerůst i do politiky, a navíc by se v něm a i kolem něj mohli vyprofilovávat vzory pro politiku s čitelnou minulostí, žádné rychlokvašky.
Tento "mozek" by mohl přerůst časem i do jiné hierarchie celoplanetární, došel - li by pověsti mezinárodní.
To,že by základ musel být složen z kvalitních lidí je nezbytný předpoklad k tomu, aby se to potom dobře udržovalo i nadále. Nezbytné vlastnosti zakladatelů (ženy touto formulací nejsou vylučovány) - moudří lidé, takřka bez jiných ambicí než sloužit společnosti v tom nejširším smyslu (bez vášní!!!). Snad nemusím vylučovat explicitně extrémisty všeho druhu čili i rasisty. Z dalších žádoucích vlastností: dobře vyvinuté sociální cítění, schopnost empatie. To vše je ale obsaženo v tom: moudří lidé. Smysl pro povinnost, a kolektivní práci a ochota tomu věnovat potřebný čas. To je v kostce všechno.

Myslíte-li, že by se takový projekt dal případně realizovat, otevřte, prosím, k tomu na fóru diskusi. (Neběží-li již někde něco v tomto duchu? Mohli bychom, bude-li o něco takového zájem, vzít vzor i odjinud.)


Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

PS: Omlouvám se za značnou časovou prodlevu, snad se sem ještě podíváte. Tuhle jsem docela dlouhý příspěvek vypiplal k článku "Alternativní politický systém" od Jiřího Poláka taky o něco později a místní gladiátoři po něm už ani neštěkli a mezitím odešli "mečovat" do další arény.

159667

23.4.2008 17:46

RE: Ještě k těm anonymům

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159667

Mohu Vás ujistit, že OSZ má vlastní platformy pro výměnu názorů. [smích] Není to ale nijak snadné, když vezmete v úvahu, že jsme se povětšinou ani neviděli a žijem zatraceně daleko od sebe. A o nějakém způsobu "expanze" uvažujeme. Ale věru, není to právě snadné. Předně, musíme pečlivě zvažovat, koho mezi sebe pustit. Není to žádné elitářství ale prosté zabezpečení.

159675

23.4.2008 23:17

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159675

Chraň bůh, že bych se vnucoval do soukromých prostor Zvedavce, asi jste mne nepochopil, skuste si to přečíst ještě jednou. Dík.

159712

24.4.2008 6:02

RE: Ještě k těm anonymům

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159712

Ale pochopil. Chtěl jsem říci, že zdravé jádro think-tanku už funguje ale rozvoj je záležitost obtížná a citlivá.

159733

24.4.2008 6:26

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159733

Já myslel ale veřejné výstupy, jsou někde k vidění, řešená témata k
nahlédnutí, ani osoby by neměli být tajné.
Máte-li něco jako tajný špionážní think-tank, to vám sice chválím, ale to jsem neměl na mysli, a snad bych ani o tom nechtěl vědět, co kdyby to pak ze mne chtěl někdo mermomocí vytáhnout...
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159735

24.4.2008 9:51

RE: Ještě k těm anonymům

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 159735

Ale houby špionáž. [chechtot] Co myslíte že zvládne pár idealistů proti bilionům dolarů? A řešená témata, veřejné výstupy...co jiného je Zvědavec a jeho forum? A za ty prachy, co to p. Stwora dělá, když proti němu, a potažmo tedy OSZ, stojí celá šílící civilizace, ženoucí se za mamonem? Porovnejte ten teploměr nahoře s rozpočtem nějaké zbrojní fabriky. Myslím, že osvěta je v tuto chvíli maximum, co se dá dělat. A snažit se nepřijít u toho k újmě.

159763

24.4.2008 11:32

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159763

Podívejte jednoduchý příklad:

Téma:
Jeden určitý stát a jeho vznik, legitimita apod.

Datum zprávy: 15.2.2008
Závěr XZY:
Dotyčný stát vznikl hlavně ozbrojenou loupeží ...(rozsahem ne víc než A5)

Návrh řešení:Nutnost uznat práva původního obyvatelstva nebo jejich potomků na návrat, náhrady škod..., srozumitelné přihlášení se k odpovědnosti za všechny "hříchy otců zakladatelů"..., požádat o odpuštění...
nebo vyklidit pozice nahradit škody a opustit ukradené území... (rozsahem ne víc než A5)

Statut zprávy: Prozatimní

Situace, trendy: (slovně) postupující trvalá expanze..., pokusy o rozštěpení odboje... (rozsahem ne víc než A5)

Odkazy na stěžejní příspěvky:
1)DavidZ: Historické počátky okupace...
2)...
.
.
.
15)...

Knihovní a internetové dokumenty (mimo uvedené u referátů):
....

Datum příští revize: 15.8.2008 nebo při podstatné změně
yyyyy
Takhle bych si představoval ty výstupy, Zvědavec by nemusel doznat změny, možná by stačilo předělat fórum trochu jinak, jak jsem vám psal ve svém příspěvku výše, to co já mám na mysli, není současná cochcárna. Tady chybí ty závěry. To celé by nestálo kromě vytvoření příslušného softvéru skoro nic, lidé kteří by v tom chtěli dělat by jistě také přispěli na provoz a tu činnost by vykonávali dobrovolně = zadarmo. Nepopírám že z těch peněz co na to máte, děláte dost, ale v úhlu mého pohledu málo, to co je zde vidět, je jeden krok dopředu a dva zpět. Těch společenských problému, které by se měly řešit a najít odpovědi, nebo doporučit řešení jsou stovky, to by byl jakýsi stínový parlament.
Ty závěry, a odchod (trvalý nebo dočasný) k řešení dalších problému je na tom mém návrhu to podstatné, a potřebná kvalita je nutná aby to získalo příznivce nebo více příznivců. Možná to začít jinak ale bez závěrů k nimž se v diskusi došlo je to jen ...
Pro zpestření by možná na začátek stačilo dát ke každému článku jednu s článkem související jasnou otázku, na kterou by možná odpověď byla jen ano/ne. později více otázek, které by se na závěr vyhodnotili. Lidé by se sem vraceli aby viděli jak to dopadlo. Pochopitelně by hlasovat nemohli anonymové, a muselo by též být ošetřeno - pro jeden nick nanejvýš jeden hlas. Ale to jsem snad ani nemusel psát [zahanbení] Diskusi orientovat na několik málo témat a tak se připravit postupně na ten parlament. Ale ten aby měl kvalitu by musel projít tříděním, ne každý kdo má klávesnici má i potřebné vlastnosti, že
[mrknutí jedním okem] Ten proces jsem už taky popsal, takže nenechte Zvědavce padnout, kdybyste potřebovali nápad, jsou zde určtě i jiní co nemají hlavu na krku jen proto, aby jim do něj nepršelo.
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159784

24.4.2008 10:49

RE: Ještě k těm anonymům

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 159735

>stávající běžný způsob diskuse dále atomizuje lidskou společnost
I to je důležité. Rozpad stávajícího, je předzvěst nového…

>možná jsou v tomto směru jiná fóra třeba hobbyistická produktivnější
Ano, je to dáno zřejmým cílem.

>Mám v podstatě na mysli vytvoření jakéhosi think-tanku
Pokud nemáte smysl díla, rozpadá se pod rukama.

>Směrem dovniř by pracoval na udržování "zdravého rozumu" tohoto orgánu, a směrem ven by ošetřoval tu nejširší oblast věcí veřejných až řekněme po správu planety a blízkého okolí ale hlavně obnovu "civilizace" ve společnosti.
To je zajímavé. (Takové druhé NWO)

>Závěry - rezoluce - doporučení by rozhodoval hlasováním s vysokým kvorem např. 80 : 20
Něco jako usnesení sjezdu, ale co s tím. (Psát nový zákoník?)

>Vliv tohoto think-tanku by časem mohl přerůst i do politiky
Jen tady doufám, že neuvažujete o „reformě“ stávajícího systému.

>Nezbytné vlastnosti zakladatelů (ženy touto formulací nejsou vylučovány) - moudří lidé
Jak chcete kvalifikovat „moudré“. (Siónští mudrcové?)

>Snad nemusím vylučovat explicitně extrémisty všeho druhu čili i rasisty
Tady si nejsem zcela jist podáním…
Extrémista, kdo to je?
Rasista, to je od rasizmus? (Nejsme tu trošku na tenkém ledě?)

>řešená témata k nahlédnutí, ani osoby by neměli být tajné
Pokud chcete tvořit, počítejte stále s těmi, co jen ničí. (Možná není úplně vhodné jim to strkat hned pod nos.)

Pokud zrovna nesouhlasím, neznamená to, že bych nechtěl. Jen o tom s Vámi přemýšlím. Podle předchozích příspěvků asi rámcově tuším a sem tam i souhlasím.

Váš neanonymně anonymní Spytihněv. [mrknutí jedním okem]

159767

24.4.2008 21:09

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159767

Díky za rozbor, stahuji si to, jsem rád ,že jste se ozval.
Budu tady na vás později reagovat. Jen co to strávím.

To co jsem nahodil je námět, to není nic definitivního. Přesto myslím, že to mám dost promyšlené. Dokonce myslím, jak vás znám, že se po pojmovém doladění shodneme skoro na všem. Skuste to, máte-li čas a chuť přečíst asi tak, že zdá-li se něco jako nepřijatelné , že jde o zatímní nedorozumění.
To co jsem nahodil na papír, je hlavně pro inspiraci, je v tom dost na první pohled nestravitelného např. hierarchická výstavba, i když vy s tím zrovna asi nebudete mít problém, ale jiní ano, ti kteří jsou nakaženi virem demokracie.
Hlavní cíl je - skoro spontánní obnova společnosti, vytvořená nabalováním na zdravá jádra rozptýlená ve stávající společnosti, jakási paralelní otevřená společnost postupně přerůstající v hlavní. Je dokonce vidět, kde jsem se inspiroval. Ale jestli ti, kdo by tvořili tento "mozek", toto nebo podobné přijmou, je pouze na nich. Toto hlavně nemá být boj proti něčemu, ale tvoření nového, aspoň to tak chápu. Kdybyste měl čas, můžete i vy do té koncepce napsat nejen připomínky, ale i další nápady (To platí i pro kohokoli majícího ochotu pomoct). Podmínky jsou pouze dvě, aby to bylo universální pro celou planetu (neřešit a nezdržovat se detaily ty jsou pro místní "mozky"[mrknutí jedním okem] a ta druhá je, nezabít realizovatelnost. Proto jsem připraven, že to celé dozná i značné proměny. Hlavní musí udělat po spuštění planetárně "distribuovaný mozek".
>(Siónští mudrcové?)
Ne, Gojimští mudrcové !!! = Rovní lidé, jako symbol bych použil rovnítko postavené asi takto II, je to o rovnosti lidských bytostí, je to o rovnosti dvou lidí, je to o 2. tisíciletí, je to o rovnosti všech kdo ji uznávají. Je to symbol rovnice, symbol nechytračení, kdy nalevo je hodnotově to co napravo. Kdy za to co dostáváme, platíme bez chytračení plnou protihodnotou, a snad i drobek navíc.
Zatím,
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159830

25.4.2008 4:27

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159830

pokračování:
>stávající běžný způsob diskuse dále atomizuje lidskou společnost
I to je důležité. Rozpad stávajícího, je předzvěst nového…
Souhlas, ale ti kdo chtějí něco s tím bordelem dělat - připravovat budoucnost, se musí spojit(ne atomizovat)a už vůbec ne - rozpadnout.

>možná jsou v tomto směru jiná fóra třeba hobbyistická produktivnější
Ano, je to dáno zřejmým cílem.
souhlas

>Mám v podstatě na mysli vytvoření jakéhosi think-tanku
Pokud nemáte smysl díla, rozpadá se pod rukama.
Smysl jsem popsal výše, jednak ve své první reakci na tyto připomínky, ale je to zmíněno i v původním návrhu,je to tady opsáno o řádek níže.

>Směrem dovniř by pracoval na udržování "zdravého rozumu" tohoto orgánu, a směrem ven by ošetřoval tu nejširší oblast věcí veřejných až řekněme po správu planety a blízkého okolí ale hlavně obnovu "civilizace" ve společnosti.
To je zajímavé. (Takové druhé NWO)
Ano. Program by si vytvářel sám.

>Závěry - rezoluce - doporučení by rozhodoval hlasováním s vysokým kvorem např. 80 : 20
Něco jako usnesení sjezdu, ale co s tím. (Psát nový zákoník?)
ano, ale také scénář pro naše II.tisíciletí
>Vliv tohoto think-tanku by časem mohl přerůst i do politiky
Jen tady doufám, že neuvažujete o „reformě“ stávajícího systému.
myslím, že jak budeme sílit, budeme k tomu i nuceni, zpočátku ne.
Až začne fungovat centrum, bude to jistě jedna z prvních otázek k řešení.
>Nezbytné vlastnosti zakladatelů (ženy touto formulací nejsou vylučovány) - moudří lidé
Jak chcete kvalifikovat „moudré“. (Siónští mudrcové?)
trochu jsem to v tom původním popsal, lidé se širokým rozhledem, schopni bez vášní pracovat na společném díle oddáni cíli, schopni odměřit s citem ingredience...
>Snad nemusím vylučovat explicitně extrémisty všeho druhu čili i rasisty
Tady si nejsem zcela jist podáním…
já taky moc ne, ale pokusím se...
Extrémista, kdo to je?
který by nám přidával potřebné ingredience v takových množstvích, že výsledný produkt by nebyl k potřebě
došlo li by k aritmetickému průměrování s ostatními, jeho čísla by převážili průměr ostatních k některému nekonečnu
Rasista, to je od rasizmus? (Nejsme tu trošku na tenkém ledě?)
jsme na tenkém ledě, ale chceme-li systém univerzální nemůžeme potřebovat už v jádru lidi, kteří na jiné koukají skrz prsty kvůli rase,nebo barvě pleti, vyznání atd, to není o výrobě multiguláše, to je o zachování stávajícího stavu a tolerance.Vše o čem mluvím je stávající stav v čase 0. Co bude potom, to už určí „mozek“, nebo doporučí.
Celý tento systém vylučuje předem pouze jedinou skupinu t.j. nadlidí (nabalování nadlidí do systému, až po důkladné karanténě, v prvních generacích - něco jako dohled ale...Automaticky kráceno

159858

25.4.2008 5:53

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159830

pokračování pokračování:
- něco jako dohled ale to by mělo fungovat automaticky pro všechny z principu „bez tajemství“, bližší specifikaci bych ponechal na dobu po čase 0.

>řešená témata k nahlédnutí, ani osoby by neměli být tajné
Pokud chcete tvořit, počítejte stále s těmi, co jen ničí. (Možná není úplně vhodné jim to strkat hned pod nos.)
máte pravdu, ale toto by měla být otevřenáspolečnost pro všechny bez tajemství. My nemusíme nic víc dělat, jen ctít několik málo zásad, jež někteří ctí již dnes i v izolaci, žádné podvracení nebo boj. To co bude navíc je vědomé pěstování pocitu sounáležitosti k budoucímu velkému celku, společný program vypěstování(výchova) člověka politického, který se stará o své okolí nejméně jako o vlastní tělo. Vzájemná informovanost je jedna z nejnezbytněších potřeb. Vše by mělo ze zásady probíhat postupně a pomalu bez spěchu,důkladně, a kontinuálně, v prví fázi osvěta mezi příznivci.
Zatím vše, je to venku, může na tom pokračovat kdokoli. Mohli bychom pokud jsem vás neodradil spolu učesat a zeditovat spoludohodnuté případně ještě ujednotit rozdílné. Myslím že by to byla dobrá předzvěst věcí příštích. Snad se ozvou k tomuto vývoji i z OSZ.
Mohlo by to mít zvláštní právní subjetivitu, ale to je předčasné.
Zvědavec by, z hledika rozšíření, měl být tou první tribunou ze které, by to vyrazilo mezi lid.

Můj příspěvek s č.159832, byl omyl zjistil jsem to těsně po odeslání.
váš Anonym. [mrknutí jedním okem]

159862

25.4.2008 15:52

RE: Ještě k těm anonymům

Spytihněv hanywwwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 159862

Myslím, že asi tuším kam míříte a osobně si této snahy cením. Pořád si ale myslím, pokud je něco ve zrodu, stojí za to to chránit a příliš nevystavovat, než to bude silné a životaschopné. Také se připravíte o svou roli anonyma (která může být i cenná, jak jste zmiňoval výše) a riskujete tak dopad zodpovědnosti za možná i nestravitelné názory dřív, než budou stravitelné.
Je mnoho myšlenek (zvláště pak ty choulostivé), které potřebují připravit půdu, aby vzešly.

Také je mi jasné, že čím dřív, tím líp.

Spytihněv [smích]

159921

24.4.2008 21:33

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159767

Ještě doplnění, To na co reagujete není ten pravý návrh to je jen reakce na DavidaZ, jak potom uvidíte. Podstatné začíná na 159653 a pokračování na 159667 a navazující.
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159832

22.4.2008 12:30

RE: Ještě k těm anonymům

google 84.?.?.?

Reakce na 159591

zhruba suhlas pan anonym,
len ste zabudli na niekolko negativnych objavov prispievania bez "anonymneho nicku",
ktore nezapadaju pod bod 4, vaseho prispevku.
na hospodarnost reci.
ked sa dvaja spolu bavia, tak aby sa vobec porozumeli, prevedie sa na zaciatku komunikacie
nieco podobneho do zastrelovania pusky. kalibracia reci.
najprv si otukame vzajomne slovnictvo a zistime stav recoveho ramca ocakavania.
ramec ocakavania je velmi dolezity prvok v komunikacii, ktory nam umoznuje
vyjadrovat sa hospodarne, pretoze ked sa trafim jednym vyrazom do ramca ocakavania
mojho spoludiskutujuceho, tak si usetrim kopu podrobneho vysvetlovania a tym aj casu.
cim hlbsia diskusia, tym presnejsia definicia slovnictva.
a ramec ocakavania takmer identicky.
ked sa napriklad rozpravaju dvaja lekari o poruchach latkovej vymeny, tak mozete byt mudry ako chcete,
kym si neosvojite vyrazove pojmy bezne v obore a timing ich nasadenia, tak sa nechytate,
hoci by ste aj obsahovo poznal vsetky slova, ktore v rozhovore padnu.

tak isto sa medzi sebou vzdy rychlejsie dohodnu dvaja Slovaci, ako jeden Poliak a jeden Slovak.
rychlejsie sa dohodne Cech s Poliakom, nez Cech s rodenym Emericanom.
znovu sa rychlejsie dohodnu medzi sebou jeden Slovak s jednym Cechom, nez Slovak s Poliakom.
recovy ramec ocakavania je totiz zhodnejsi medzi Cechmi a Slovakmi, nez medzi Poliakmi a Slovakmi,
pretoze prebehla dlhorocna kalibracia medzi nasimi narodmi.
to sa potom vo vseobecnosti a po velkom zjednoduseni nazyva priatelstvo medzi narodmi
a ramec ocakavania sa nazyva narodnou kulturou alebo identitou.
pricom v skutocnosti je ramec ocakavania prepojeny s narodnou identitou a kulturou a vzajomne sa ovplyvnuju.
myslim si, ze kazdy, kto sa dlhsie zdrziaval za hranicou urobil tieto skusenosti.
v Cechach sa da stretnut fenomen az "nenavidenia" emigrantov, v jeho najostrejsiej forme.
v principe si ale emigranti len prekalibrovali recovy ramec ocakavania na novu spolocnost
a po navrate nemozu najst spolocnu rec s tuostalcami.
ked si ale emigrant sadne s tuostalcom na pivo a doladia si kalibraciu, tak nechapu
o co im predtym vobec islo.
preto je aj tak tazko sa dohovorit napriklad s zidmi, pretoze chtiac-nechtiac aj materialisticky orientovany zid
cerpe kalibraciu ramca ocakavania z talmudu.
okrem toho je zvlastnostou zidovskej povahy, ze su takmer rezistentni na rekalibraciu.
v Londyne robili pokusy (BBC) s detmi v skolke a pytali sa 4-rocnych kym su.
jeden odpovedal chlapec, jeden decko, ale Sara odpovedala ako jedina, ze je zidovkou.
preto je aj velmi spravna definicia, ze novodoby zid je produktom talmudu.

neviem ci ste si vsimli, ale ja tu s vami takmer nediskutujem. nie preto, ze by nebolo o com,
ja nemam potuchy kto ste a kde sa nachadzate, co su neodmyslitelne predpoklady kazdej hodnotnej diskusie.

ps.:
keby som kolegovi z fachu povedal vyraz ramec ocakavania, usetril by som si
potrebu pisania tak dlheho textu, pretoze on by hned vedel, co tym myslim. [mrknutí jedním okem]

159608

23.4.2008 15:44

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159608

Obdiv k vaším rozsiahlym vedomostiam [cool] [cool]
Úplne s vami súhlasím, odo mňa to ale nebola vedecká úvaha, len taká účelová obhajoba. Hádam by ste nechcel, aby som bol až tak objektívny a písal aj proti svojim argumentom. [mrknutí jedním okem]
Ja sa len pokúsim o malé laické rozšírenie, ktoré ma skoro hneď po úvodných vetách napadlo. Že eště hospodárnejší je osobný rozhovor z očí do očí, naviac pri možnosti korekcie slovného prúdu vďaka optickej zpätnej väzbe. Usporí sa aj sledovaním emočných vzruchov i reči tela, gestá atď. Dobrí známi si potom ani nemusia skoro nič povedať, a rozumejú si.
No a hlavne to odstráni zdržovanie písaním ( to mi moc nejde), a potom korekcie, strihanie a lepenie textu pre lepšiu zrozumiteľnosť, v neposlednom rade ešte i gramatické korekcie hlavne k vôli zádrapkárom. Však som si všimol včera či ešte skôr to bolo, keď vás skúšali zo slovenčiny (ph - f.) [chechtot]
Keď sem dačo píšem, tak to píšem pre celé čitateľstvo Zvedavca, aspoň by som rád (ibaže, ako si hore sťažujem DavidoviZ, človek vypotí perlu i naleští ju, a ani jeden ju nezdvihne). Tématá (čo mňa trápia) sú hodne obecné ako môžete vidieť v spomínanom príspevku vyššie. Z toho dôvodu ani nepomyslím, že by šlo ušetriť. Pokiaľ si spomínam, tak skutočne i v práci nutne a potrebne dochádzalo ku, ako to nazývate, kalibrácii rámca očakávania ale možno ešte viacej k terminologickej kalibrácii. A to dosť často v dôsledku rýchleho vývoja oborov, generačných rozdielov na pracovisku, a v neposlednej rade rôznych škôl, odkiaľ noví kolegovia prichádzali.
Ďakujem za váš záujem, aspoň som si trochu pooprášil slovenčinu.
Dúfam že som ju moc neprznil.
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

PS: Ak by ste chcel pozrieť na to, čo tam píšem hore Davidovi, zaujímal by ma váš názor, hlavne aspoň odhad možnosti uskutočnenia.

159662

24.4.2008 13:12

RE: Ještě k těm anonymům

google 84.?.?.?

Reakce na 159662

>Obdiv k vaším rozsiahlym vedomostiam

vzdy ked ma niekto pochvali, tak spozorniem, (profesionalna deformacia)
ale snad ste to myslel uprimne. [mrknutí jedním okem]

>Hádam by ste nechcel, aby som bol až tak objektívny a písal aj proti svojim argumentom.

v tom mate pravdu, to od vas nemozem pozadovat.

co sa tyka toho ramca ocakavania - v nemcine to znie elegantnejsie (Erwartungsrahmen) -
tak to je samozrejme len jeden aspekt komunikacie, ale velmi zaujimavy.
interface do nadakustickej skutocnosti.
samotny pojem je vysledkom pokusu, dopatrat sa miery zvadzania psychiky recou a reci psychikou,
na "vedeckej" urovni, vedeckymi metodami. zmerat, porovnat, ocuchat, analyzovat, znazornit.
dodal som k tomu humor a loz ako neodlucne fenomeny komunikacie a pisal som o tom doktorsku pracu.
nechcem tym ohurovat, ani som ju nedokoncil. prisla mi do toho autonehoda.
v blizkej buducnosti sa zrejme budem venovat terapii.
ked si vsimnete niektore moje diskusie, tak zbadate, ze uz pilne trenujem. [velký smích]

aby sme sa vratili, v skutocnosti to ma, ako vsetko, viac podob a poloh.
komunikacia je komplikovana, energeticko-informacna interakcia,
ktorej vplyvy su dnes neuveritelne podcenovane.
v pocutelnej aj v nepocutelnej a neviditelnej rovine sa deje viac, nez sme ochotni pripustit.
jednym uchom dnu a druhym von, neexistuje.
lenze to by bolo na dlhsiu diskusiu.

>Keď sem dačo píšem, tak to píšem pre celé čitateľstvo Zvedavca, aspoň by som
>rád (ibaže, ako si hore sťažujem DavidoviZ, človek vypotí perlu i naleští ju, a ani jeden ju nezdvihne).

to nase ego nas nenecha na pokoji ani na smrtelnej posteli, no nie?
na druhej strane, nie je to celkom tak.
ja si predstavujem, ze ju niektori aj zodvihnu, len vy nedostanete ziaden feedback.
treba s tym zit. (mudre, no nie?)
okrem toho, mna sa to netyka, ja tu neperlim. [chechtot]
sorry, nedokazal som odolat.

predavanie informacii neprebieha len pri tzv. hodnotnych prispevkoch
a Zvedavec je zalezitost mnohovrstevna a mnohofarebna.

co sa tyka vasej slovenciny, ta je vyborna.
co sa tyka mojej, ta vyborna bola. vzdy som bol majster sveta v pisani diktatov.
lenze, ked v mojej rodine su traja clenovia a kazdy je inej narodnosti a parluje inym jazykom.
najlepsie sa citim v pisanej nemcine.
v slovencine mi chybaju odborne vyrazy, hlavne ked to ma byt rychlo.
no a pisanie ciarok, je v kazdom jazyku, ktory poznam, uplne inac definovane.
uz sa v tom vobec nevyznam.
moje srdce ale stale bije na slovenskej vysocine, aby sme sa rozumeli.

>Ak by ste chcel pozrieť na to, čo tam píšem hore Davidovi, zaujímal by ma váš
>názor, hlavne aspoň odhad možnosti uskutočnenia.

tu skor zastavam kvantove nazory. zmeny prichadzaju odinakial, nez od mechanickych akcii
(ktore pravdaze v spolocenskej kvantovke tiez hraju vyznamnu rolu)
a moja intuicia mi vravi, ze tento energeticky stav spolocnosti je neudrzatelny, onedho sa preplni a preklopi sam od seba.
kam?
to bude este prekvapenie.

159796

25.4.2008 1:51

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159796

Musíte mi prepáčiť, píšem od rána a vás furt vynechávam. Chcel by som aj na niektoré veci reagovať možno i podrobnejšie, ale nič nestíham, viete prezerajú si tu hore niektorí taký môj polotovar
a tak to dorábam, pripisujem. Možno neskôr.
Zatiaľ aspoň trošku.

>ale snad ste to myslel uprimne.
To je jediné, čím si môžete byť u mňa vždy istý. Nikdy som neľutoval ani jednu stratu, čo mi to v živote prinieslo.

>- v nemcine to znie elegantnejsie (Erwartungsrahmen) -
Tiež mi to tak príde, že je to v jednom slove kompaktnejšie, aj keď je to len doslový preklad slovenského (či naopak), horšie potom je, že keď sa použije v nemeckej vete trošku robustnejšej, že aj zabudnete o čom to všetko bolo kým dobehnete ku slovesu.
Ale inak je moja nemčina dosť biedna, a až po chvíli vidím, že s tým nemám žiadny problém hlavne preto, lebo rám sme zrejme z tej nemčiny prevzali, a to druhé slovo je po predchádzajúcom slovenskom tvare tiež pripomenuté viac ako dostatočne, no takéto sú základy tejto mojej lingvistickej úvahy. [zahanbení]


>prisla mi do toho autonehoda.
Viete, že ma i horšie napadlo, lebo som si všimol, že už tu v aréne dlhšie chýbate.

>to nase ego nas nenecha na pokoji ani na smrtelnej posteli, no nie?
ba i na márách [chechtot]
ego = vôľa. Keď už nič nechcem, nie som. Zatiaľ som, teda chcem.
To nepovedal Descartes, to je odo mňa. [mrknutí jedním okem]

>okrem toho, mna sa to netyka, ja tu neperlim. [chechtot]
teraz neviem, či ste až tak skromný, alebo bola tá nahrávka na smeč naozaj tak zvodná?

>sorry, nedokazal som odolat.
to netreba, mám rád šťavnatý dialóg, priam po ňom prahnem, obzvlášť medzi prísne zovretými odbornými formuláciami je to podľa mňa potrebné a osviežujúce.

>predavanie informacii neprebieha len pri tzv. hodnotnych prispevkoch a Zvedavec je zalezitost mnohovrstevna a mnohofarebna.
určitě, ono to zvonku sú len podnety, to najdôležitejšie sa potom koná inde.
Treba ale niekedy odfiltrovať skoro všetko zvonku, nič nepoužiť a stavať len zo svojho vnútra a niekedy si musíte aj svoje tehly najprv vypáliť, lebo nič sa vám do toho miesta, z toho čo sa ponúka nehodí, lebo začína syntéza. Staviate čo tu ešte nebolo, niet kde opísať, niet kde okopírovať, musíte stavať len z toho, čo ste si nazbieral a osvojil. Okamžiky stvorenia...

>tu skor zastavam kvantove nazory. zmeny prichadzaju odinakial, nez od mechanickych akcii
>(ktore pravdaze v spolocenskej kvantovke tiez hraju vyznamnu rolu)
>a moja intuicia mi vravi, ze tento energeticky stav spolocnosti je neudrzatelny, onedho sa preplni a preklopi sam od seba.
>kam?
>to bude este prekvapenie.

rozumiem, a i skoro súhlasím s tou výhradou, že sa už možno čaká len na niekoho, kto pridá poslednú kvapku, či zatiahne za pomyselnú šnúrku, Možno ste to i vy na koho sa čaká. A možno sa ešte bude treba na tej príprave nadrieť, aby to potom toľko nebolelo. Zadarmo a rovno do neba to asi nepôjde. Šedá každá teo...Automaticky kráceno

159848

25.4.2008 2:41

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159796

Dokončenie:

Zadarmo a rovno do neba to asi nepôjde. Šedá každá teoria, zelený strom života.
V tom že doba je naozaj ťarchavá, sa zhodneme


Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159850

25.4.2008 23:28

RE: Ještě k těm anonymům

google 84.?.?.?

Reakce na 159850

vdaka za odpoved.
Erwartungsrahmen sa zaokruhlil

citam ten vas navrh, znie logicky, mudro mozno aj uzitocne,
len ho nemozem nejak dostat cez hrdlo, sam neviem preco.
aby sa nieco podarilo, musi to mat zamer a tuzbu/vasen to uskutocnit.
nejako neviem vzbudit vasen.

musim to nechat posobit. [mrknutí jedním okem]

159946

26.4.2008 13:11

RE: Ještě k těm anonymům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159946

Zámer je tam v návrhu trochu schovaný do skromného: obnova civilizácie v spoločnosti.
Trochu vášní som namiešal do odpovede Spytihněvovi v poslednom odstavci príspevku s číslom 159830 o symbolike rovnítka. Teraz by som pridal odvekú túžbu po spravodlivej spoločnosti. Kdesi som v iných súvislostiach napísal, že to "Zlo" okolo nás, je náš vlastný produkt, lebo si neuvedomujeme, že bez našej každodennej účinnej pomoci, by pomaly do druhého dňa zheblo.(Tak ma napadlo, či to vlastne nie je o tom - očakávanom preklopení z nekvantového pohľadu.)
V analýzach, býva zlo perzonifikované ako ilumináti, siobankári, slobodomurári, ale to je len tá "menšia polovička" pravdy. My okolo, pretože sme vo väčšine, máme na tom aj primeraný podiel.
Niektoré ekonomické potrubia možno ľahko odstrihnúť - prestať robiť dlhy, potrebným v komunite pomôcť interne. Odbúrať úžeru najprv medzi sebou, potom v celku. Ukázať príkladom, že to funguje. Podporovať sa navzájom ideovo i ekonomicky. Že ide byť šťastný aj bez lotérií, ktoré sa tvária ako obchod s nehnuteľnosťmi...atd.

Neviem, či to nie je odo mňa veľká trúfalosť (žiadne poverenie preto nemám), lebo by som chcel pridať k desatoru (pre lepšiu zrozumiteľnosť očakávaného) jedenáste: Nechytrač! -(daj vždy plnú protihodnotu). Príde mi to, ako skrátený Nový Zákon.

Zatiaľ, koniec dávky vášní

Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

PS:
Na súčasné krízy prídu len drobné záplaty systému vylepšujúce stabilitu, prečo by robili niečo navrch. Podrezať si haluz pod sebou, zas tak hlúpi nie sú, však sa v tej vyčúranosti školia tisíce rokov.

Som si vedomý i dokonca veľmi nepresných formulácií v niektorých pasážach návrhu - napríklad v úvahe o otvorenosti bez tajomstiev. Myslené je to hlavne smerom dovnútra komunity, ale so zachovaním kontinuity. Čo vymyslí budúci CML (centr. mo...[velký smích]) alebo lokálny neviem,ale je to i v prípade chýb tiež opraviteľné.

159970

20.4.2008 9:40

Šimon Klein

mt-svk 213.?.?.?

Chcem sa poďakovať Šimonovi Kleinovi za kópiu článku na Zvedavci, keďźe som si ho nestihla prečítať a následne bol zmazaný [cool] .

159474

20.4.2008 9:32

antisemitismus

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Slovo antisemitismus se používá výhradně jako slovo pro nenávist vůči všemu židovskému, se semitskými národy to nemá nic společného. Pochopitelně, že slovíčkařením se snaží určití lidé pouze smýt špínu ze svých úst, ale to moc dobře nejde.

159476

20.4.2008 10:30

Kdo jsou ti antisemiti a teroristi?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 159476

Komisi Spojených národů pro lidská práva vedl Jihoafričan profesor John Dugard, kterého sionisté nenáviděli neb dle svých zkušeností srovnával násilí Izraele vůči Palestincům s apartheidem a kolonialismem. Na nátlak USA a Izraele komise byla přeorganizována a do funkce jednomyslně zvolen americký žid, profesor mezinárodního práva Richard Falk z prestižní univerzity v Princetonu. Možná si myslíte, že se sionisté zaradovali?, akademická kvalifikace je neporazitelná, o původu nemluvě. Není tomu tak, dle průzkumu veřejného mínění pouze 25% izraelských židů si přeje mírové řešení palestinské „otázky“ a 75% si přejou Arabi a Palestince vyhubit. Za nástupu nacismu tomu bylo obdobně a nelze jim zblbnutí zase moc vyčítat, spíše bychom měli připomínat těch 25% slušných židů s rozumem, ale generalizaci se člověk neubrání, když jde o většinu. Oni nechtějí žádné OSN a již vůbec ne, komisi lidských práv pro nežidy. Pomlouvačná kampaň tedy začala. On ten profesor Falk se zabývá mezinárodním právem celý život a tak již řekl, že Palestinský holocaust začíná a Izrael se snaží dosáhnout bezpečnosti státním terorizmem. To považuje Izrael za předpojatost a do země ho nic vyšetřovat nepustí a natož do Palestiny. Zahraniční židé, kterých se to netýká, jsou ještě více rozhořčeni, Karel Orlík ze „zbožného“ Euarabia má na Eretz za to, že Falk a potažmo OSN trpí (židovskou) nezvládatelnou sebenenávistí, v jeho článku tu nenávist opakuje mnohokrát a dokonce k Bohu (bez vynechání – o), dle Orlíka je to taky blázen .

Orlík zas nenávidí Arabi, dle něj „Islám dovoluje muslimům lhát židům, je-li to v zájmu Islámu“. Nečetl jsem něco podobného? Eh, zřejmě rabi Orlík obviňuje z antisemitismu OSN, kam se hrabe na Šimona, který si vybral Zvědavce. Tak jsem teď z toho celej zmatenej, kdo je terorista a antisemita? [zmaten]
Zdroj : Jerusalem Post, Eretz, EURABIA a další.

159480

20.4.2008 14:49

RE: antisemitismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 159476

Ono se také používalo albánského paragrafu o urážení socialistických zemí také jen na toho, kdo urazil ČLR - než se Hodža rozkmotřil i s ní. I slova a jejich používání někdy odrážejí reálnou politickou situaci spíše než realitu - třeba rádobypokrokáři sankcionovaná "nadávka", latinské slovo nigger byla plantážníky používáno jako eufemismus místo tehdy hanlivě chápaného "Black".

159488

20.4.2008 17:16

RE: antisemitismus

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 159488

Slovo "antisemitismus" se v současném významu používá určitě 100 let, možná i více.

159498

20.4.2008 20:22

RE: antisemitismus

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 159498

Zive jazyky vsak ziji svym zivotem a toto slovo se stava v cestine i jinych jazycich slovem zprofanovanym, protoze sioniste zneuzili tohoto slova jako klacku omlouvajici jejich zlociny a brani se pomoci antisemitismu i naprosto opravnene a vecne kritice, kdy je osobne nicen zivot kritiku a tim ochromovana spolecnost, obvzlast vyrazny je tento trend v USA.

Je naprosto silene pokud behem demokratickych voleb je dulezite bart ohled na 2 % volicskou minoritu a vyzdvihovat vyznam spojenectvi s Izraelem. Koho z Americanu skutecne pali problemy Izraele pred problemy jejich vlastni spolecnosti, krimanalitou pocinaje a treba zdravotnictvim konce? Jakou prirozenou logiku ma stezejni vyznam pri vlivu pro volbu presidenta USA u pocetne naprosto zanedbatelene volicske zakladny?
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clane...

159502

20.4.2008 21:39

Dovolim si zapochybovat o odporucenom zdoji:

Igor 85.?.?.?

Reakce na 159502

http://www.warburgpincus.com/portfolio/ViewCompany,id,111.aspx

aktualne.cz, azet, centrum.cz patria investicnemu fondu USB Warburg, Warburg Pincus.

Je to ta ista rodina bankarov Warburgovcov, ktora financovala napriklad Apfelbauma, Bronsteina, ci Genrika Yagodu (Heinrich Yehuda, komisar NKVD, ktory ma na svedomi 10.000.000 milionov Ukraincov a Ukrainiek, nasich bratov a sestier, Slovanov).
Rodina Warburgovcov zarabala na rvej svetovej vojne a mala mat i akcie Krupp Stahl a IG Farben. Tazko sa to doklada v originali, su iba internetove zdroje, ako napr John McCoy:
http://www.spartacus.schoolnet.co.uk/USAmccloyJ.htm
Tu mate spomenute prepletenie tejto rodiny na tretiu risu, tak na Kruppa, ako i na IG Farben. Pre uplnost, IG Farben mala udajne vyrabat Cyklon B, ktorym mali splynovat 6.000.000 obeti v Osviecimi, teda stale este o 4.000.000 menej, ako stihol zavrazdit komisar Yehuda/Yagoda, plateny tymi istymi Warburgovcami.

Preto mam vyhrady proti objektivnosti, ci nezaujatosti zdroja aktualne.cz

159504

21.4.2008 1:47

RE: Dovolim si zapochybovat o odporucenom zdoji:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 159504

Ale jooo, ja vim jak to je s nasimi svobodnymi nezavislymi medii. Ja pamatuju, ze par tydnu pred prevratem jsme citovali na tehdy i pro vsechny i tedy prirodovedecke fakulty povinem kurzu z VUML logicky si navzajem odporujici citace z Rudeho prava. Myslim, ze nekolik velice talentovanych lidi mohlo pri jinem prubehu dejin, kopat diry pro telefonni kably. Neco proste i do tech novin napsat musite, pokud praktikujete i tzv. seriozni noviny. Ze vseho nelze udelat Blesk. A pak se nevyhnutelne nauci lidi cist fakta a FAKTA a zacnou si dvat ta FAKTA do souvislosti. FAKTA se samozrejme ctou mezi radky.

Jiste nebyla cilem clanku, ktery jsem uvedl jako zdroj moje osobni interpretace, jinak by to v mem uhlu pohledu slo primo napsat a aspon nekde by se to muselo casem behem volebni kampane objevit, trva to uz nejakych 10 tydnu a i na ceske medialni scene je k tomu hrona=mada clanku a informaci. V oficilanich mediich se neobjevi, protoze to neprojde vnitrni privatni cenzurou.

Byvaly president Carter mel odvahu verejne rict veci, ktere se vetsina vysokych priposranych politiku obava pouze myslit a podivejte se jaka se proti nemu zvedla kampan. To je taky o te "demokraticke svobode projevu". A experesident Carter neni prece zadny zaujaty extremista, vzdyt to byl prece tento muz v prezidentskem urade USA, ktery zpusobil diplomaticke uznani Izraele prvni arabskou zemi tedy Egyptem roku 1979. Ted se z nej bude delat extremista nebo pomatenec. Duvod, misto toho, aby jako kafemlynek rikal to, co chce slyset mocna sionisticka loby, rekl svuj kriticky nazor proti sionistum.

159511

20.4.2008 21:53

RE: antisemitismus

Igor 85.?.?.?

Reakce na 159502

Precitajte si ten clanok na uvedenej adrese; je tam toho velmi vela, napriklad i dokaz toho, ze nechali zajatcov v koncentrakoch naschval zomierat bez pomoci a neurobili nic na ich zachranu, hoci to vedeli uz od 1941(?). Konkretne McCloy to vedel.

159505

20.4.2008 15:49

RE: antisemitismus

google 84.?.?.?

Reakce na 159476

>Slovo antisemitismus se používá výhradně jako slovo pro
>nenávist vůči všemu židovskému, se semitskými národy to
>nemá nic společného.

ja budem pouzivat slova podla ich phonetickeho, ortografickeho, morphologickeho, syntaktickeho
a semantickeho vyznamu a nie podla nariadeni a vyhlasok nejakeho
Centralneho Komitetu Povolovania Pouzivania a Urcovania Vyznamu Slov Ministerstva Jedinej Povolenej Pravdy

>Pochopitelně, že slovíčkařením se snaží určití lidé pouze smýt špínu ze svých úst,
>ale to moc dobře nejde.

krasne, ze ste nam popisali vlastne skusenosti so svojou spinavou gambou,
ale odvazim sa povedat za vsetkych, ze to tu to naprosto nikoho nezaujima.
nanajvys, ak turistov zo spolku dementnych oslov, ktori tu lubia casto zavitat.
vlastne, ked sa trochu nad tym zamyslim - co pri vasich prispevkoch normalne nerobim, lebo to nie je potrebne - tak vy,
vy ste predsa tiez clenom toho spolku. preco nesirite tie svoje kydy priamo tam, ale mate nutkanie oklukou cez Zvedavca?
jedna sa o nejaku neurozu alebo syndrom mesiasa zvestovania bezcennych sprav?
zamyslite sa trocha nad tym, budete zit stastnejsie.

159491

20.4.2008 17:14

RE: antisemitismus

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 159491

>ja budem pouzivat slova podla ich phonetickeho, ortografickeho,
>morphologickeho, syntaktickeho
>a semantickeho vyznamu a nie podla nariadeni a vyhlasok nejakeho
>

>Centralneho Komitetu Povolovania Pouzivania a Urcovania Vyznamu
>Slov Ministerstva Jedinej Povolenej Pravdy

slova mají takový význam, v jakém se používají, v průběhu vývoje jazyka dochází k posunování významu, pokud přijde několik lidí s pseudoargumenty, že se v případě "antisemitismu" o antisemitismus nejedná, protože Židé nemají moc společného se semitskými národy, nemohou neočekávat uvedení mimo omyl. Mimochodem, slovo "phonetika" neexistuje v moderním českém ani slovenském jazyce, též neexistují slova od něj odvozená. Příště bych doporučoval zaměnit "ph" za "f", nebudete sice vypadat tak inteligentně, alespoň to bude správné.

>ale odvazim sa povedat za vsetkych, ze to tu to naprosto nikoho
>nezaujima.

A koho všeho reprezentujete?

>nanajvys, ak turistov zo spolku
>dementnych oslov, ktori tu lubia casto zavitat.

Zakže kdo nesouhlasí s Jediným správným názorovým proudem na Zvědavci, který je evidentně reprezentovaný vámi, tak patří na nezvedavce.org?

>vlastne, ked sa trochu nad tym zamyslim - co pri vasich
>prispevkoch normalne nerobim, lebo to nie je potrebne - tak vy,

nebojte, z mí strany to u vás taky není moc potřebné, neumíte mě překvapit.

>vy ste predsa tiez clenom toho spolku. preco nesirite tie svoje
>kydy priamo tam, ale mate nutkanie oklukou cez Zvedavca?

Jakého spolku? Pokud vím, jediný založený spolek je OS Zvědavec a do něj nepatřím.

>jedna sa o nejaku neurozu alebo syndrom mesiasa zvestovania
>bezcennych sprav?

Spíš pokus napravit dementní voly.

>zamyslite sa trocha nad tym, budete zit stastnejsie.

Uděláme to trochu jinak - vy se zamyslíte a tím mě uděláte šťastnějším, ale nepodvádějte skutečně použijte to, co máte na to, aby vám nepršelo do krku.

159497

20.4.2008 18:45

RE: antisemitismus

google 84.?.?.?

Reakce na 159497

>slova mají takový význam, v jakém se používají, v
>průběhu vývoje jazyka dochází k posunování významu, pokud
>přijde několik lidí s pseudoargumenty, že se v případě
>"antisemitismu" o antisemitismus nejedná, protože Židé
>nemají moc společného se semitskými národy, nemohou
>neočekávat uvedení mimo omyl.

kvakanie zaby v mociari, ma viac vyznamu nez toto vase.

>Mimochodem, slovo "phonetika"
>neexistuje v moderním českém ani slovenském jazyce, též
>neexistují slova od něj odvozená. Příště bych doporučoval
>zaměnit "ph" za "f", nebudete sice vypadat tak inteligentně,
>alespoň to bude správné.

ja som to studoval v nemcine a tam je to s "ph" spravne.
na rozdiel od vas sa na inteligenta bavit nemusim.

>A koho všeho reprezentujete?

na otazky, na ktore odpoved poznate zasadne neodpovedam.
uz vobec nie niekomu zo spolku dementnych oslov.

>Zakže kdo nesouhlasí s Jediným správným názorovým
>proudem na Zvědavci, který je evidentně reprezentovaný
>vámi, tak patří na nezvedavce.org?

pozri vyssie.

>nebojte, z mí strany to u vás taky není moc potřebné,
>neumíte mě překvapit.

a) nikdy nebolo mojim zamerom.
b) ak by aj bolo, najprv by ste to musel pochopit,
takze nie je sa o com bavit.

>>jedna sa o nejaku neurozu alebo syndrom mesiasa zvestovania
>>bezcennych sprav?
>
>Spíš pokus napravit dementní voly.

preto som vam aj odporucal spolok.
ale asi by ste mal zacat u seba, aj tam bude roboty jak na stodole.

159499

20.4.2008 18:36

RE: antisemitismus

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 159499

>kvakanie zaby v mociari, ma viac vyznamu nez toto vase.

Když nejsou argumenty musí přijít bezmocné plácání?

>ja som to studoval v nemcine a tam je to s "ph" spravne.
>na rozdiel od vas sa na inteligenta bavit nemusim.

a bavíme se v němčině? potom tedy v němině určitě neexistuje slovo "phonetický".

>na otazky, na ktore odpoved poznate zasadne neodpovedam.
>uz vobec nie niekomu zo spolku
>dementnych oslov.

Já žádám konkrétní odpověď na konkrétní otázku, aby náhodou nedošlo k nedorozumění. Jste tedy schopne mi odpovědět, koho všeho reprezentujete?

> pozri vyssie.

Přesto opět žádám konkrétní odpověď na konkrétní otázku. Jsem si jistý, že když už jste schopen věnivat čas na odpověď "pozri vyssie", určitě jset schopen svoji nepochybně hlubokou myšlenku dále rozvést.

>preto som vam aj odporucal
>spolok.

se Lvem jsem už ztratil trpělivost.

159500

20.4.2008 22:27

RE: antisemitismus

google 84.?.?.?

Reakce na 159500

oukej Koubku,fakt ze vy pridete s perlami ake sa nachadzaju vo vasich prispevkoch,
v ktorych povazujete nieco za argument, len preto ze ste to napisali vy,
vas v ziadnom pripade neopravnuje pozadovat na protistrane protiargumenty.
nanajvys, ak by sa jednalo o priatelsku diskusiu, mohol by som preukazat dobru volu a vyviest vas z omylu.

pretoze vsak vidim z vasich prispevkov, ze ste zhora moc nepobral,
tak aby ste ma zas neotravoval, tak vam tu dobru volu preukazem.

vasa prva intelektualna perla:

slova mají takový význam, v jakém se používají

co je toto za tvrdenie? to snad nemyslite vazne?
nabuduce napiste rovno:
"slova maji takovy vyznam v jakem je pouzivam ja".

ja osobne, slovo antisemitizmus v takom vyzname nepouzivam a tym som dostatocne to vase ploche tvrdenie vyvratil.

pre mna to slovo ma len vyznam anti-proti semitsky,
alebo metaphoricky vyznam.
metaphoricka skratka alebo kod, pre vyjadrenie hrozby spojenej s moralnym vydieranim gojov chazarmi.
nieco, ako ked si na plot napisem "Pozor zly pes!", hned kazdy vie, ze je nebezpecne sa za ten plot vydat,
presne tak pouzivaju chazari slovo"antisemitizmus", ked niekto napriklad az tak celkom nesuhlasi
s bombardovanim zien a deti v Palestine stihackami a da ten nesuhlas aj najavo,
vtedy vykriknu chazari zborovo "antisemitizmus" a kazdy vie hopla, pozor, nebezpecny teren.
samozrejme v prenesenom vyzname.
alebo ked kandidat na prezidenta v zidovskej enklave - usa, prilis neskoro odsudi J.Cartera,
ktory sa ozval proti zidovskemu bombardovaniu zien a deti stihackami, tak hned sa spusti:
"hej a mozno je ten kandidat antisemita!!!!!????"
a kandidat ten kod hned pochopi a odsudi Cartra a zacne rychlo pisat hebrejsky dennik.
ak nie, tak je z kola von.

fakt, ze vyznam slova antsemitizmus chazarske media deklaruju inac,
nic na tychto skutocnostiach nemeni, ani nikoho k nicomu nezaväzuje.

alebo vasa druha intelektualna perla:

pokud přijde několik lidí s pseudoargumenty, že se v případě "antisemitismu" o
antisemitismus nejedná, protože Židé nemají moc společného se semitskými národy,
nemohou neočekávat uvedení mimo omyl.


tak v tomto tvrdeni je vas jediny argument:"nemohou neočekávat uvedení mimo omyl."

to vam mam snad vyargumentovat?

myslim si, ze odpoved: "kvakanie zaby v mociari, ma viac vyznamu nez toto vase" je presne v tom duchu,
v akom ste "argumentoval" vy.

takze adios, vy radobyintelektual a klidne tu kvakajte dalej.
konieckoncov, ked ste si zaplatil vstupne, tak je to vase plne pravo.
ze hrajete inu rolu nez by ste rad, to je nevyhnutny vedlajsi ucinok nizkej, az ziadnej urovne vasich prispevkov.

159507

20.4.2008 22:07

RE: antisemitismus

google 84.?.?.?

Reakce na 159500

>Já žádám konkrétní odpověď na konkrétní otázku, aby
>náhodou nedošlo k nedorozumění. Jste tedy schopne mi
>odpovědět, koho všeho reprezentujete?

>
>> pozri vyssie.
>
>Přesto opět žádám konkrétní odpověď na konkrétní
>otázku. Jsem si jistý, že když už jste schopen věnivat čas
>na odpověď "pozri vyssie", určitě jset schopen svoji
>nepochybně hlubokou myšlenku dále rozvést.

vas egoizmus nepozna medze.
vychadzate z toho ze vase kvakanie moze zmenit moj nazor len preto,
ze to tu budete postovat niekolkokrat za sebou?
uz som vam dostatocne odpovedal a nezmenil som za posledne tri hodiny zdanie.

159508

20.4.2008 22:23

RE: antisemitismus

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 159500

Pane Koubku je to marné. Občas se zde objeví proud sprostoty, nízkosti, nadávek a dalších prvků slovní agrese, polovzdělanosti, sebejistoty, nadřazenosti, vyhrožování, neotřesitelného přesvědčení ve správnost vlastního názoru a nejapná slovenština, plná gramatických chyb. Mezi slušnými lidmi tomu říkáme elektronická lůza. Reagovat nemá smysl.
Přeji pěkný večer.

159509

21.4.2008 6:40

RE: antivojtismus

google 84.?.?.?

Reakce na 159509

a copak, copak, Vojto, hladate si komplicov, lebo sam mate plne gate?
vy preklamana sisata jarmulka, este ste mi neokomentoval vase lzi okolo zidov premudrych a uz tu znova klamete.
takze alebo mi vysvetlite vasu teoriu o supermudrych zidoch, ktori z toho dovodu zastavaju vysoke posty
alebo odpovedzte preco otvorene klamete a vymyslate si fakty.

zrejme ste si pomylil Zvedavca s Pinociom.

aby ste dokazal, vy vybita poistka, posudit moj slovensky, pisomny prejav,
to by ste musel najprv zvladnut zakladnejsie veci,
ako je zaviazanie si snurok na topankach a potom pomaly prechadzat k zlozitejsim veciam
ako je jedenie bez podbradnika, pouzivanie pribora a prechadzanie cez cestu na zelenu.

prestante sa tu konecne zosmiesnovat a chodte radsej do krcmy na pivo.
ked tam budete kecat blbosti ako tu, tak to vzdy mozete zvalit na alkohol.

a vystrihajte sa v buducnosti rozsirovat dalsie nepodlozene lzi o mojej osobe alebo o mojej slovencine,
pretoze by som mohol prestat byt k vam tolerantny ako doteraz, z dovodu vaseho
mentalneho handicapu a museli by ste tu zacat chodit v buducnosti pod novym nickom,
pretoze za stary sa budete hanbit.

159524

21.4.2008 14:19

RE: antivojtismus

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 159524

Heh, tak jsem si přečetl tuhle plodnou diskusi s panem Koubkem, wow... Naprosto s vámi souhlasím, pane Google. To, co tu předvádí pan Koubek je jen plácání do vody, nemá to žádný význam. Omýlání zaklínadel, která všichni známe. Jakýkoliv nezájem něco řešit, jen předkládat omšelé sionistické lži. A Vojta? To je skutečně zajímavý člověk. Nikdy nevím, jestli je to kovaný sionista nebo co je vlastně zač. Dle mého je lektronická lůza právě ta část lidí, která se snaží pomocí internetu šířit své sionistické lži. Na druhou stranu vy, pane Google (stejně jako pan Bartošek, Saša, Mirda a další), máte vždy něco zajímavého, něco co se neopakuje v médiích každou čtvrthodinu, takže děkuji!!! [smích]

159561

24.4.2008 11:40

RE: antivojtismus

google 84.?.?.?

Reakce na 159561

to ma skutocne tesi, ze to tak vidite. [mrknutí jedním okem]

159774

21.4.2008 6:41

RE: antisemitismus

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159509

>...Mezi slušnými lidmi tomu říkáme elektronická lůza. Reagovat nemá smysl.
---
To se ozval ten pravý. [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Že vy si Vojto musíte pokaždé předkládat před sebe zrcadlo, když zasedáte k počítači? Ten popis skutečně sedí:

>... polovzdělanosti, sebejistoty, nadřazenosti, vyhrožování, neotřesitelného přesvědčení ve správnost vlastního názoru...
---
A teď nám tady Vojto napište, jak urputně lpíte na těch vašich "elitách". Jak se bojíte, že příjde revoluce a vaše zdánlivé jistoty jednou provždy skončí. Kam ho postavíš, tam ho najdeš ! Neschopný jakéhokoliv rozhodnutí a jenom mi - vy lůzo - nesahejte na ty moje "elity". Pokaždé je v tom vidět značná dávka jízlivosti podmíněná silným pocitem strachu. Při čtení vašich příspěvků, pane Vojto, cítím určité vibrace - chvění spodního rtu pisatele. Je to pud sebezáchovy a nebo existenční ohrožení? [chechtot]

159525

21.4.2008 14:35

RE: antisemitismus

seti 217.?.?.?

Reakce na 159509

Pan Vojta, celkom ma zaujala vasa poznamka, citujem: 'a nejapná slovenština, plná gramatických chyb'.
Bez urazky, pan Vojta, vy ste jeden z poslednych, co by mal kritizovat slovensky pravopis niekoho ineho. (V zivote by som si netrufol posudzovat pravopis nejako prispevku v cestine). Ibaze by ste bol profesor slovenciny, no ale potom by som predpokladal, ze aspon vase reakcie na slovenske prispevky budu v slovencine. O co vam vlastne slo?. Nazbierat dostatok argumentov na oznacenie niekoho 'elektronická lůza'?
Btw. Ak neratam nepouzivanie makcenov a dlznov ( co na nete nepouzivam ani ja) tak snad jedina 'chyba' bolo pouzitie 'ph'. Skutocne padny dovod zaradit niekoho k 'elektronickej lůze'.

159562

20.4.2008 10:52

Stáhnout či nestáhnout?

vladuna 86.?.?.?

Stáhnout či nestáhnout? Včera jsem tohle dilema řešil také. Nakonec jsem se rozhodl ty kalhoty stáhnout. Posrat se do vlastních trenýrek by nebylo příjemné ...
Nyní vážně. Tady nejde o nějakého pana Kleina z Eretzu. To, proti komu stojíme, či přesněji řečeno - kdo stojí proti nám - je chobotnice s mnoha chapadly, připravená kdykoliv udeřit. Chobotnice, které když odseknete jedno chapadlo, další dvě narostou. Šrouby se utahují čím dál více. Nebude trvat dlouho a weby jako je Zvědavec budou mít skutečné problémy. Nemá význam si hrát na hrdiny. Buďme rádi, že Zvědavec jede, že se tady můžeme potkávat, že o sobě víme, že nejsme sami. Bude hůř. Omlouvám se, ale zatím se mi nepodařilo najít žádný důvod k optimismu.

159481

20.4.2008 11:10

RE: Stáhnout či nestáhnout?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159481

Nic ve zlém, vy raději prodloužit agónii [zmaten]
Zkušenosti i z jiných kauz ale napovídají, že někdy nestačí ani odvolat své učení..., že to co přichází je nepředvídatelné, něco jako přírodní katastrofa, i když jsou za tím konkrétní lidé.

159482

20.4.2008 15:56

RE: Stáhnout či nestáhnout?

Latinec 66.?.?.?

Reakce na 159481

>Stáhnout či nestáhnout? Včera jsem tohle dilema řešil
>také. Nakonec jsem se rozhodl ty kalhoty stáhnout. Posrat se do
>vlastních trenýrek by nebylo příjemné ...

>Nyní vážně. Tady nejde o nějakého pana Kleina z Eretzu. To,
>proti komu stojíme, či přesněji řečeno - kdo stojí proti
>nám - je chobotnice s mnoha chapadly, připravená kdykoliv
>udeřit. Chobotnice, které když odseknete jedno chapadlo,
>další dvě narostou. Šrouby se utahují čím dál více.
>Nebude trvat dlouho a weby jako je Zvědavec budou mít
>skutečné problémy. Nemá význam si hrát na hrdiny. Buďme
>rádi, že Zvědavec jede, že se tady můžeme potkávat, že o
>sobě víme, že nejsme sami. Bude hůř. Omlouvám se, ale
>zatím se mi nepodařilo najít žádný důvod k optimismu.


Tak, tak. Na toto tema jiz reagovala stara ceska moudrost. Pametnici mohou pamatovat napisy ve vlacich "Zakaz pouzivani zachodu pokud je vlak ve stanici". Jeden filozof ve vagonu kterym jsem kdysi jel na to salamounsky odpovedel pripisem: "Lepsi hovno ve stanici, nezli ho mit v nohavici".
Diky soucasne doktryne Politicke Korektnosti, ktera ZATIM otevrene nedefinuje co se muze a co ne, - k tomu potrebujeme v "cernem na bilem" zrusit US konstituci, zakladni lidska prava, pravo na zivot, etc. (a na tom se pracuje, k tomu s nejvetsi pravdepodobnosti dojde) - vetsina dnes dava prednost "to" zanechat ve stanici (tj. byt Politicky Korektni) nez se obavat z nasrani do vlastnich gati ..

159492

20.4.2008 16:46

Ono to uz aj

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

unavuje. Suboje ludi normalnych a "nevyvolenych" proti sionistickym "informacnym zoldakom". Oni sice tvrdia, ze za svoje
blekoty nic nedostavaju? Ale verte Chazarovi, ved ten ma priamo v talmude prikazane klamat Gojov. Takze co povie Chazar je vzdy loz! Su sice vynimky ale je ich malo a aj na tych par normalnych
v chazarskych radoch vyvoleni vymysleli reklamny slogan, ze tito
sa sami nenavidia. Asi mali zle detstvo [chechtot] Prosto Chazar je a ostane Chazarom. Voci Gojom nie je viazany nicim. Cim viac ich oklame a pouzije pre svoje ciele , tym viac ho JHWH pochvali. Tak co? Normalni ludia Goji, budete sa este zaoberat chazarskymi zvastami a robit im radost, ze si ich vobec vsimate? Kazdy sa rozhodni za seba. Mimochodom este som nevidel tak blby narod ako Chazari. Postvat si proti sebe cely svet za par rokov, tak to je vykon. Bravooo [chechtot] [chechtot] [chechtot]

159493

21.4.2008 5:33

RE: Ono to uz aj

Latinec 64.?.?.?

Reakce na 159493

Zde mate vycuc ze stranky tech "pohadkovych", "pravych" zidu, chazarskych hasidu:
http://hasidicnews.com/faq.shtml#11
Jaky je postoj Hasidu vuci nezidum?V Talmudu jsou zakony povolujici urcite druhy klamani a podvodu ve financnich zalezitostech .. To snad staci o tomto "nabozenstvi" (ne vztah k Bohu, ale k tem druhym, jak je vyuzivat, zneuzivat, nenavidet, okradat, zabijet - shalom svata synagogo Dabla!), kdo chce, necht si to docte v anglictine .

What is the Hasidic attitude towards non-Jews?

There are laws in the Talmud about non-Jews, allowing certain kinds of deception or fraud in financial relationships. "Ribis" (Usury) is a very common, making it a severe sin to lend money to a Jew for interest, while allowing that to anon-Jew. In addition, if a non-Jew makes any mistake in his financial dealings with a Jew, a Jew is not obligated to let him know. In general, the Hasidic attitude towards non-Jews is one of contempt and disinterest. Children, especially, are taught how "bad" and sinful non-Jews are and are constantly taught to refrain from certain behavior merely for the purpose of "Chillul Hashem" - not to cause a bad reputation, as opposed to it being inherently unbecoming.

159521

21.4.2008 9:52

Kdo jednou ustoupí...

HK 195.?.?.?

Vladimíre, Vladimíre, nepotěšil jste mě. Když jsem článek četl, měl jsem k němu drobné výhrady (v podstatě v podobném duchu, jako píšete), přesto jej pokládám za jeden z nejlepších, jaké v poslední době na Zvědavci vyšly.

Jednou jim ustoupíte a pak už ustupujete celý život...

159531

21.4.2008 12:22

RE: Kdo jednou ustoupí...

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 159531

Článek měl vlastně pravdu. V Pekingu, Moskvě, Vatikánu..všichni ví o co jde. A nikdo nesmí nic říct. Ani čínský komunista, ani putinovec, ani papež. O normálním člověku nemluvě. Čím to tak asi je?

159546

22.4.2008 5:02

RE: Kdo jednou ustoupí...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159546

jedno místo jste nejspíš zapomněl... Teherán. Mahmúd Ahmadínežád pochybuje o všem veřejně, naposledy o 9/11.
Já vím, jedna vlašťovička jaro nedělá, ale také, když neprší, aspoň když kape.

159596

22.4.2008 23:17

RE: Kdo jednou ustoupí...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 159546

Nebudte takový pesimist.Sionistický papírek ztrácí neustále na důvěryhodnosti a klouže k zaslouženému odpočinku až na samé dno.Pak se dočkáte.

159624

23.4.2008 1:34

fenomen ruzoveho slona.

google 84.?.?.?

Reakce na 159546

v obyvacke nam vyvadza velky ruzovy slon a kazdy sa tvari, ze nic.

159628

22.4.2008 12:29

Chazarská teorie

pietroo 194.?.?.?

jehuda halevi.
Problém je, co nazveme "etnikem" případně "rasou". Já myslím, že Židé jsou rasa v tom smyslu, že je to určitý vzorec chování a myšlení, ke kterému pak inklinují i lidé z ostatních národů a tak se vytvoří jakoby rasa toho vzorce. V tomto smyslu myslím Židé rasa určitě jsou. Havel asi není Žid, ale sám se vlastně za Žida asi považuje "duchovně". Prostě nějak vnímá svět, a vidí, že se cítí jako doma u Židů... A ztotožní se s nimi. A myslím, že kdyby na to byl dostatečný čas, začal by i jako Žid vypadat... Žádný národ ani rasa nejsou čisté. Ale to neznamená, že nemohu rozlišovat, nebo že je to identické s tím, jakoby žádné rasy nebo jak to nazvu nebyly. Vždycky je to trochu "fuzzy". Viděl bych to jako určité vzorce, které se jakoby "inkarnují" a jim pak začne odpovídat i nějaká fyzická podobnost. V tomto smyslu mohu hovořit i o rase katolíků (chování, obličej, dokonce intonace hlasu), pravoslavných...
Myslím, že je třeba brát v úvahu účel. Kdyby svět fungoval jen kauzálně, tak by žádné rozdíly vlastně ani nemohly nikdy vzniknout. Vždycky bych mohl říct: Žádně rozdíly neexistují, protože všichni mají nakonec stejný původ. Jenže evidentně rozlišuji...Rozdíly vznikají, protože mají nějaký účel. Musím umět pracovat s tou zdánlivou iluzí "rozdílu".
A také určité vlastnosti jsou geneticky zřejmě dominantní. To také musím započítat do konceptu "rasy". Proto Maďaři už dnes nevypadají tak, jako v 10.století. Podobné to bude s Chazary. Některé vlastnosti byly potlačeny a převážili třeba ty původně židovské (geny), jiné se zase prosadily. Spekuluji. Byla by asi zajímavá studie, v čem přesně myšlenkově, duchovně atd. by se měli tito chazarští Židé, resp. judaisti s nějakou příměsí židovské krve (v ruském eposu, který popisuje právě boj s Chazary pokud si dobře vzpomínám bojuje bohatýr Ilja Muromec s nějakým Židovínem) lišit od těch Židů v minulosti. Já se bohužel zatím domnívám, že ten rozdíl nebude až tak zásadní. Ten vzorec mi nepřipadá až tak rozdílný. Rád bych se mýlil, ale zatím mi pro to moc nesvědčí. Vím, že se sefardskými Židy na Balkáně není negativní zkušenost, tak jak ji máme my s aškenázskými Židy. Ale staří Římané přece popisovali identickou zkušenost s tím etnikem, jakou máme my? Seneca pokud se nemýlím v autorovi, je nazývá "odpad všech národů". Císař Marcus Aurelius je také řadí na samý spodek lidské společnosti. Jak to, že zrovna Židy? A když vezmu to, co popisují první křesťané o "farizejích". Tak prostě já tam ve vzorci chování rozdíl nevidím. Myslím, že je to rasa ve smyslu vzorce, kdy ti lidé třeba různých národů vykazují podobnou mentalitu a vytvoří skupinu. Těžko mu myslím mohu kauzálně říkat: vždyť ty jsi Mongol nebo ty patříš do té a té rodiny...

159606

22.4.2008 17:12

RE: Chazarská teorie

Latinec 66.?.?.?

Reakce na 159606

Na zidovskou "rasovost" nejlepe odpovedel jeden sam z nejpovolanejsich, rabin Michael Rodkinson v predmluve v "Bavli Talmud" (Babylonsky Talmud), strana XI: "Moderni zid je produkt Talmudu". A "rasa" a "etnikum" je definovana. A to velmi jednoduse.

Dam priklad, jak ti by si rychle zmenili "rasu":
Associated Press
BREAKING NEWS
V dobe teto zpravy, podrobne informace stale nejsou uplne jasne, ale co je jasne je to, ze svetovi odbornici na nerostna bohatstvi nedavno objevili neuveritelne zasoby zlata a diamantu na uzemi starobyle Chazarie, ktera se az do 10.stoleti n.l. rozkladala na uzemi mezi Cernym a Kaspickym morem. Vyvstava svetove dilema, komu tyto zlate a diamantove doly maji pravoplatne patrit, kdyz jak je vseobecne znamo, vetsina potomku puvodnich Chazaru jiz na uzemi nezije, k chazarstvi se nehlasi, a jsou rozptyleni po celem svete? United Nation se vyjadrilo tak, ze se pripravuje rezoluce za vytvoreni Nove Chazarie, a vsemi prostredky chce umoznit na zaklade navrzeneho zakona o "Law of Return" navrat potomku Chazaru do Chazarie, aby ti se tam mohli stat pravoplatnymi opatrovateli a majiteli zlatych a diamantovych dolu a kolektivne se tesit takovemu stesti. Specialiste se domnivaji, ze pokud se nejaci Chazari znovu objevi, a o tom diky atraktivnosti nabidky neni pochyb, tak na zaklade konservativniho odhadu by jich mohlo byt kolem 15 milionu, a tito novi obyvatele sve davnoveke vyvolene vlasti, Chazarie, nikdy nebudou muset pracovat, na veky veku sami a jejich potomci se mohou tesit a zit exklusivne z bohatstvi zlata, diamantu a bankovniho interestu - vse co zplodila zeme zaslibena jejich predkum. United Nation debatuje jak zabranit moznym podvodum tech, kteri by se nyni hlasili k chazarskemu puvodu, ale jsou to ve skutecnosti potomci Israelitu ze Stareho Zakona? Clenove United Nations z arabskych zemi a zemi tretiho sveta navrhuji, ze nez budou na zadatelich o navrat do Chazarie provedeny geneticke testy potvrzujici chazarsky puvod, tak kazdy takovy aplikant musi podepsat smlouvu ve ktere se zarucuje ze zadnym Israelitou ani Semitou neni, ze se Shemem Stareho Zakona nema absolutne nic spolecneho, a ze za semitickeho Israelitu se vydaval/vydavala pouze z politicko-ekonomickych duvodu. Casti teto smlouvy take bude to, ze Palestina patri puvodnimu obyvatelstvu, a ze aplikant nikdy vice nenahledne do Talmudu ktery svym podpisem zamita. Pak pokud DNA testy potvrdi, tak takovy aplikant se stane stastlivcem kteremu bude umozneno se znovu navratit do Chazarie, a tam se stat tim "who finaly made it" ..." [cool]

Panecku, neco takoveho, - to byste videli ty kilometrove fronty zadatelu, znovu-obevivsich svuj chazarsky puvod, pred ambasadami Nove Chazarie v Tel Avivu, New Yorku, Los Angeles, ale i v Praze, a pak po celem svete!!
Tora-Netora, Talmud-Netalmud, bila-nebila-furt-se-natira, - zlato, diamanty a penize to je jejich b-h!

159613

22.4.2008 20:01

RE: Chazarská teorie

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 159613

Pěkné. Já si však myslím, že teorie o Chazarech(bez židovských předků) v Izraeli jsou lživé. Vaše teorie vyvrací analýzy DNA. Hrubka ve slově finally nedodává věrohodno stejně jako absence internetového zdroje zprávy. Snad jste to opsal z anglických novin a přeložil? Text je neověřitelný. Krom toho váš "insider", aškenžský Žid byl a bojovník proti antisemitismu.

Arthur Koestler jasně řekl, že problém sjednocení Chazarů s Židy je naprosto irelevantní pro moderní Izrael.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Thirteenth_Tribe

Jinak opakuji to, že většina Aškenaziové pochází z Chazarů je nepravda!
Předpokládám, že umíte velmi dobře jazyky. Přečtěte si Wikipedii a žádám vás, aby jste neodpovídal na mou reakci. Místo toho uznejte, že šíříte nepravdy. Další lež je zmiňovat Mossad v souvislosti s "sebevraždou". Snad chcete někomu podstrčit, že šest let po napsání této knihy ho někdo jiný zabil? Nu myslet si můžete co chcete.

Jistá část na Chazarské teorii je možná pravda, ale ani ta Vás neopravňuje útočit na Židy (včetně těch s Chazarskými předky!) a považovat Žida, bojovníka proti antisemismu, Arthura Koestlera za "insidera", který vynesl hrozné Židovské tajemství, že Židé jsou Chazaři.

Váš návrh o vzniku Chazarie "pro araby, kteří nemají rádi Židy" je naprostý nesmysl a blábol stejně jako povídky o Chazarech příživnících na vyvoleném národě.

Žádám všechny, aby reakce posílali v anglickém jazyce pomocí editace Wikipedie. Respektujte pravidla Wikipedie a dokažte, že se mýlím nebo mlčte.

159618

22.4.2008 22:22

Chazarske poteseni coby svatebni dar

Latinec 66.?.?.?

Reakce na 159618

>Pěkné. Já si však myslím, že teorie o Chazarech(bez
>židovských předků) v Izraeli jsou lživé. Vaše teorie
>vyvrací analýzy DNA.

Hlavne ze vy mluvite prafdu prafdouci, a potvrzujete svoji reputaci jakou na teto schmoozovne mate.. Ale stejne hezky pisete cesky, vidite cemu jste se od ceskych goju priucil ..


http://dwb.sacbee.com/content/news/story/7155827p-...
DNA pomaha vylustit hadanku puvodu
Alayna Snyder, zidovska ucitelka na zakladni skole v Oklandu, mela jeji DNA testovane jako svatebni dar a objevila ze je stejne jako lidi ze Stredni Asie.
Tato zprava potesila matku Snyder(ove), Carel Bertram(movou), profesorku s zivotni laskou pro turkickem umeni a kulturu. Betram podezira ze ona a Snyder jsou potomky Chazaru, turkicky mluvici skupina konvertovana na Judaismus kolem 750 n.l. a pozdeji dobyta kijevskymi Rusy.

V dobe predchazarske, na uzemi Judei, doslo k Edomizaci: Judeansky knez John Hyrcanus kolem 135 BC dobyl Edom, Edomity nasilim obrezal na zakony Judei, Edom byl pripojen k Judei, z Edomitu se stali Judeanci (aka Zide). Jeden z hlavnich hrdinu: Zid vsech zidu, Herod a jeho dynastie judeanskych-zidovskych kralu (viz Josephus Flavius "Starozitnosti Judeancu"[mrknutí jedním okem].
Ve vsi ironii, byli to prave Edomite (ve sve podstate rasou Canaanite, se svym patriarechem Hebrejcem Esau, bratrem Jakoba-Israele, ktery se smisil se zenami Canaanu, a s ostatnimi Canaanity zalozil Edom; Edom je rudy, jako Ruda Zare nad Kladnem), kteri byli uhlavnimi neprateli 12 kmene Israele, a pri navratu Israelitu z Egypta do Palestiny (Canaan) jim nepovolili pruchod Edomem, a tak (Levita) Mojzis, jak svedci Bible, porucil Rudemu (Edom) Mori aby se rozestoupilo .. A o 1200 pozdeji, kdy vetsina 12 kmenu Israele v Judei nezili, z Edomitu se zazrakem stali Judeanci (aka Zide)..
EDOM IS IN MODERN JEWRY." The Jewish Ency. 1925 Ed., Vol. 5, Pg. 41.
http://groups.msn.com/HarvestVisionMinistries/russ...
Jaci zide jsou podle vas ti pravi, ci tzv. "pohadkovi"? Edomites? Nebo modernejsi Chazari?
Pura vida.. Teda, chtel jsem rici Shalom.

159620

23.4.2008 3:58

Pro me bych prosil vytvorit nejakou novou skatulku?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Citim se kritikem sionismu a jsem antisionistou realne praxe militantniho rasove diskriminacniho sionismu, ktery je realne praktikovan po desitky let. Opomenuti existence palestinskych Arabu nepovazuju za drobny detil na rozdil od Svetoveho sionistickeho kongresu, toto "drobne" opomenuti stoji za palestinskou otazkou. Jabotinskij v eseji Zelezny val koneckoncu, jasne vyjadril ze se nejedna o zadny bezvyznamny detail, ale o zasadni vec, ktera ma byt resena bez humanity a slitovani terorem vuci palestinskym Arabum. A tak se i stalo a deje se nadale. Jsem realistou a realitou je existence statu Izrael, realitou je i sionisticka snaha ignorovat jinou realitu a to jsou miliony Palestincu. Nejsem nacista, komunista ani islamista. Takze je tady nerudovske kam s nim.
http://eretz.cz/content/view/3172/71/

Je zajimave jak malo odkazu najde google ohledne hesla Jabotinskij Zelezny val nebo Iran Wall. Je to dal v tomto textu.
http://www.prefer-statement.info/shs.htm#4
Z knihy "Skryta historie sionismu" je tam toho z te neprijemne oficialne nevyzdvihovane pravdy o palestinske otazce mnohem vice. To bude zrejme dalsi cesky nacisticky web videno optikou extremnich ceskych sionistu.

159633

23.4.2008 10:10

odkaz se možná už povede

pietroo 194.?.?.?

Židovská legenda o tom, jak Chazaři přijali judaismus.
http://www.sacred-texts.com/jud/khz/index.htm.

159639

23.4.2008 18:57

RE: odkaz se možná už povede

Latinec 66.?.?.?

Reakce na 159639

>Židovská legenda o tom, jak Chazaři přijali judaismus.
>http://www.sacred-texts.com/jud/khz/index.htm.

Diky pietroo, jsem v casti prve, rozhovor rabina s Chazarem. Rabin Chazarovi vysvetluje to, jak je presne psano ve Starem Zakone. Velmi dulezite je zaregristrovat, ze rabin mluvi o Israelitech, 12 kmenech, kteri byli stezejnim lidem SZ, byli ve 400-staletem otroctvi v Egypte. Tj. rabin nemluvi o zadnych "Zidech", nebot Zid/zid nikdy nebyl, neni a nebude to same co Israelita !! Zid, spravne Ioudaio Noveho Zakona (podle Strong's Concordance) je definovan ne podle etnicity, rasy, ci DNA puvodu, nybrz "podle zeme Judea". Je vice nez pravdepodobne, ze prave Evropane za kterymi byla vynesena Kristova mise apostoly (pouze jednim smerem, pro jeden druh lidi) jsou prave ti potomci "ztracenych" 10+ israelitickych kmenu, o kterych Kristus v Galilee, Samarie, a Judei (Judea naplnena 100% Judeanci aka Zidy, Galilea mela Galilejce jako byl Kristus sam, Samaria Samaritany kteri byli dovezeny Assyrany z vychodu po uneseni 10+ kmenu Israele do Assyrie, v. 721 BC) mluvi coby o "ztracenych ovcich Israele" pro nez prisel coby Mesias aby je spasil. Vetsina gojimu (heb. goim = narody, stejne coby lat. gentile) si tento dulezity rozdil Israelite vs. Zide neuvedomuje, a tim nevedomky skoci hned od zacatku zidovi na principalni lzi jako slepice po flusu, ze "Zide byli v Egypte, a ze jsou vyvoleni..". To z duvodu, aby gojimi zidovi uverili ze oni "(dnesni) zide jsou ti vyvoleni". Kdyz jeden namitne, soucany zid (90-95% modernich zidu jsou chazarskeho puvodu) se zlostne obori, ze "kazdy vi ze Israelite byli Zide", a je to, padla klec, a kdo neveri, razitko bum! - je antisemita. To ze v dobe Krista vetsina Israelitu (z Babylonu se do Palestiny, kolem 500 BC, navratilo pouze 42 tisic z kmenu Judah + Benjamin), 10+ kmenu vice jak 700 let nezilo na uzemi Zeme Zaslibene, je faktem, o kterem se zminuje i Josephus Flavius v 1.stoleti n.l. mluve o "nesmirnem poctu Israelitu zijicich mimo uzemi Judei". Rovnez James (pravdepodobne bratr Krista) ve sve kapitole NZ zacina pozdravem z Judei "12 kmenum Israele roztrousenych v zahranici".
Rabin nam take prozrazuje dulezitou informaci 99. "...In all these matters they had to rely on the reading of the Tōrāh, combined with the traditions of the Rabbis, based on God's communications...". (.. ve vsech techto vecech museli spolehat na cteni Tory, combinovane s Tradicemi Rabinu, zalozene na komunicaci s Bohem..).
A zde to mame: tyto (ustne predavne) Tradice Rabinu byly napadany Kristem (nazyva je "Traditions of Elders", Tradice Starsich) tak, ze "udelaly zakony Boha (tj. co obdrzel Mojzis na hore Sinai, sepsane v Torah) NEPLATNYMI. Kolem 500 n.l. tyto "rabinske Tradice" byly jeste vylepseny a sepsany v Talmud, a jak rabin Rodkinson prozrazuje v predslovu do "Bavli Talmud", "Moderni zide (vcetne chazaru) jsou produktem Talmudu".
A tak se nam nasi mili Chazari, diky Talmudu, prevtelili za "vyvolene", k utrpeni vetsiny jinych ...
Pura vida.

159682

24.4.2008 9:12

RE: odkaz se možná už povede

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 159682

To jsem rád, že to někoho zaujalo. K té legendární polemice tří nábožentství je zajímavé ještě http://chazarsky-slovnik.wz.cz/. Možná znáte.

159751

24.4.2008 19:43

Klein dělá kvalitní reklamu

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

jen tak dál!!! [cool]

159819

Příspěvků: 160

19.04. 17:43  Tak že se zdá, že článek byl skutečně trefný...
19.04. 19:49 jean.laroux  RE: Tak že se zdá, že článek byl skutečně trefný...
19.04. 21:27 GHEORGHE  Nefunguje vám emailová pošta
20.04. 12:44 ZEDNÍK  RE: Tak že se zdá, že článek byl skutečně trefný...
19.04. 17:55 Vladimir Karasek  Antisemitismus
19.04. 19:48 jean.laroux  RE: Antisemitismus
19.04. 20:09  RE: Antisemitismus
20.04. 00:10 dub  RE: Antisemitismus
20.04. 20:05 Mirda  RE: Antisemitismus
20.04. 21:02 anti-anti  RE: Antisemitismus
21.04. 01:24 Mirda  RE: Antisemitismus
21.04. 05:15 Latinec  Anti-anti, sam si kalite na hlavu..
21.04. 09:25 anti-anti  RE: Antisemitismus
21.04. 11:28 hestroy  Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.
21.04. 12:24 anti-anti  RE: Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.
21.04. 12:59 hestroy  RE: Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.
21.04. 13:50 hestroy  Jsou židé rasa
22.04. 06:50 Mirda  RE: Jsou židé rasa
21.04. 15:14 Latinec  RE: Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.
21.04. 15:29 ctenar  RE: Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.
21.04. 20:56 David  RE: Třeba jako antisemitu označí nějaký nežid pokud chcete! A třeba nezávisle na Židech.
21.04. 13:53  RE: Antisemitismus
21.04. 16:29 jean.laroux  RE: Antisemitismus
21.04. 18:04 Latinec  RE: Antisemitismus
22.04. 07:18 Mirda  RE: Antisemitismus
19.04. 18:19 Latinec  Odkazy nechybi
19.04. 21:37 hestroy  RE: Odkazy nechybi
20.04. 05:42 Latinec  RE: Odkazy nechybi
20.04. 06:06 Vladimír Stwora  RE: Odkazy nechybi
19.04. 18:40 jean.laroux  Pohádka na dobrou noc
19.04. 18:43 anti-anti  RE: Pohádka na dobrou noc
19.04. 19:27 jean.laroux  RE: Pohádka na dobrou noc
20.04. 15:27 anti-anti  RE: Pohádka na dobrou noc
21.04. 05:21 Mirda  RE: Pohádka na dobrou noc
21.04. 09:18 jean.laroux  RE: Pohádka na dobrou noc
21.04. 10:14 anti-anti  RE: Pohádka na dobrou noc
21.04. 11:32 jean.laroux  RE: Pohádka na dobrou noc
21.04. 11:41 anti-anti  RE: Pohádka na dobrou noc
21.04. 13:50  RE: Pohádka na dobrou noc
21.04. 14:21  RE: Pohádka na dobrou noc
21.04. 12:02 hestroy  Heh
22.04. 07:12 Mirda  RE: Heh
21.04. 13:56 seti  RE: Pohádka na dobrou noc
21.04. 15:43 Miroslav Yamato  RE: Pohádka na dobrou noc
23.04. 04:28 Rene Bartosek  RE: Pohádka na dobrou noc
22.04. 23:37  RE: Pohádka na dobrou noc
19.04. 18:56 Miroslav Yamato  RE: Pohádka na dobrou noc
20.04. 02:46 Rene Bartosek  RE: Pohádka na dobrou noc
21.04. 15:26 ctenar  RE: Pohádka na dobrou noc
19.04. 18:34 ZEDNÍK  UFF,
19.04. 18:54 anti-anti  A co vaše poznávání Židů?
19.04. 19:03 Saša  Pan Šimon zakazuje myslet a diskutovat, to vyvolává nenávist a zevšeobecnění
19.04. 22:34 Igor  Klein nemal pravdu a napriek tomu vyhral.
19.04. 22:22 google  mam navrh pan Stwora,
20.04. 01:15 Vodník  RE: mam navrh pan Stwora,
20.04. 02:56 google  RE: mam navrh pan Stwora,
20.04. 03:47 Vodník  RE: mam navrh pan Stwora,
20.04. 16:33 google  RE: mam navrh pan Stwora,
20.04. 22:17 Vodník  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 03:16 Mirda  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 04:20 Semerad  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 05:04 Mirda  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 06:50 Datel  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 04:22 Rene Bartosek  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 05:16 Aja  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 05:56 Mirda  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 11:11 Vodník  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 12:03 google  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 12:16 Vodník  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 13:43 google  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 17:11 Vodník  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 18:46 google  RE: mam navrh pan Stwora,
22.04. 00:39 Vodník  RE: mam navrh pan Stwora,
21.04. 23:09 Rene Bartosek  RE: mam navrh pan Stwora,
22.04. 01:12 Vodník  RE: mam navrh pan Stwora,
22.04. 05:07 Rene Bartosek  RE: mam navrh pan Stwora,
22.04. 08:02 Mirda  RE: mam navrh pan Stwora,
20.04. 05:25 Latinec  RE: mam navrh pan Stwora,
20.04. 16:33 google  RE: mam navrh pan Stwora,
20.04. 08:20 Jarmila  RE: mam navrh pan Stwora,
20.04. 09:14 takyjeden  RE: mam navrh pan Stwora,
20.04. 13:48  RE: mam navrh pan Stwora,
20.04. 03:18 Rene Bartosek  RE: mam navrh pan Stwora,
19.04. 23:34  myslim si ze
20.04. 02:35 Serrat  Mám takový dojem...
20.04. 07:21  RE: Mám takový dojem...
20.04. 08:41 DavidZ  RE: Mám takový dojem...
20.04. 08:34  RE: Mám takový dojem...
20.04. 10:03 DavidZ  RE: Mám takový dojem...
20.04. 11:06  RE: Mám takový dojem...
20.04. 12:17 DavidZ  RE: Mám takový dojem...
20.04. 15:12  RE: Mám takový dojem...
20.04. 17:47 DavidZ  RE: Mám takový dojem...
21.04. 04:47 Mirda  RE: Mám takový dojem...
21.04. 12:48  RE: Mám takový dojem...
21.04. 14:23 hestroy  Ještě k těm anonymům
22.04. 00:57  RE: Ještě k těm anonymům
22.04. 04:18 Rene Bartosek  RE: Ještě k těm anonymům
22.04. 06:58 DavidZ  RE: Ještě k těm anonymům
23.04. 13:26  RE: Ještě k těm anonymům
23.04. 16:06  RE: Ještě k těm anonymům
23.04. 17:46 DavidZ  RE: Ještě k těm anonymům
23.04. 23:17  RE: Ještě k těm anonymům
24.04. 06:02 DavidZ  RE: Ještě k těm anonymům
24.04. 06:26  RE: Ještě k těm anonymům
24.04. 09:51 DavidZ  RE: Ještě k těm anonymům
24.04. 11:32  RE: Ještě k těm anonymům
24.04. 10:49 Spytihněv  RE: Ještě k těm anonymům
24.04. 21:09  RE: Ještě k těm anonymům
25.04. 04:27  RE: Ještě k těm anonymům
25.04. 05:53  RE: Ještě k těm anonymům
25.04. 15:52 Spytihněv  RE: Ještě k těm anonymům
24.04. 21:33  RE: Ještě k těm anonymům
22.04. 12:30 google  RE: Ještě k těm anonymům
23.04. 15:44  RE: Ještě k těm anonymům
24.04. 13:12 google  RE: Ještě k těm anonymům
25.04. 01:51  RE: Ještě k těm anonymům
25.04. 02:41  RE: Ještě k těm anonymům
25.04. 23:28 google  RE: Ještě k těm anonymům
26.04. 13:11  RE: Ještě k těm anonymům
20.04. 09:40 mt-svk  Šimon Klein
20.04. 09:32 Jiří Koubek  antisemitismus
20.04. 10:30 Saša  Kdo jsou ti antisemiti a teroristi?
20.04. 14:49  RE: antisemitismus
20.04. 17:16 Jiří Koubek  RE: antisemitismus
20.04. 20:22 Rene Bartosek  RE: antisemitismus
20.04. 21:39 Igor  Dovolim si zapochybovat o odporucenom zdoji:
21.04. 01:47 Rene Bartosek  RE: Dovolim si zapochybovat o odporucenom zdoji:
20.04. 21:53 Igor  RE: antisemitismus
20.04. 15:49 google  RE: antisemitismus
20.04. 17:14 Jiří Koubek  RE: antisemitismus
20.04. 18:45 google  RE: antisemitismus
20.04. 18:36 Jiří Koubek  RE: antisemitismus
20.04. 22:27 google  RE: antisemitismus
20.04. 22:07 google  RE: antisemitismus
20.04. 22:23 Vojta49  RE: antisemitismus
21.04. 06:40 google  RE: antivojtismus
21.04. 14:19 hestroy  RE: antivojtismus
24.04. 11:40 google  RE: antivojtismus
21.04. 06:41 Mirda  RE: antisemitismus
21.04. 14:35 seti  RE: antisemitismus
20.04. 10:52 vladuna  Stáhnout či nestáhnout?
20.04. 11:10  RE: Stáhnout či nestáhnout?
20.04. 15:56 Latinec  RE: Stáhnout či nestáhnout?
20.04. 16:46  Ono to uz aj
21.04. 05:33 Latinec  RE: Ono to uz aj
21.04. 09:52 HK  Kdo jednou ustoupí...
21.04. 12:22 pietroo  RE: Kdo jednou ustoupí...
22.04. 05:02  RE: Kdo jednou ustoupí...
22.04. 23:17  RE: Kdo jednou ustoupí...
23.04. 01:34 google  fenomen ruzoveho slona.
22.04. 12:29 pietroo  Chazarská teorie
22.04. 17:12 Latinec  RE: Chazarská teorie
22.04. 20:01 anti-anti  RE: Chazarská teorie
22.04. 22:22 Latinec  Chazarske poteseni coby svatebni dar
23.04. 03:58 Rene Bartosek  Pro me bych prosil vytvorit nejakou novou skatulku?
23.04. 10:10 pietroo  odkaz se možná už povede
23.04. 18:57 Latinec  RE: odkaz se možná už povede
24.04. 09:12 pietroo  RE: odkaz se možná už povede
24.04. 19:43 MedaBeda  Klein dělá kvalitní reklamu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 971