Diskuze k článku

Tibet a Palestina

Příspěvků 45

14.4.2008 5:50

Jasir Arafat...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

>...A od vraždy Jásira Arafáta a šejka Ahmeda Jassina nemají Palestinci ani mezi Fatah ani mezi Hamas žádného vůdce, který by to s médií uměl.
---
Domníval jsem se, že Jasir Arafat zemřel přirozenou smrtí. Ještě před smrtí vyslovil své přání, že by chtěl být pohřben v Jeruzalému. Ariel Sharon mu tehdy nevyhověl. Nebo mi něco uteklo?
---
Tibet. Stále více se ozývají hlasy západních médií o bojkotu olympijských her. Ani ve vládě nejsou zajedno. Co má společného utkání světových sportovců s politikou? Právě sportem bychom pomohli sjednotit národy. Soutěžit ve sportovních disciplínách, místo ve válečných technologiích(!) Radovat se společně ze sportovních úspěchů, jásat, tancovat a zpívat. Co takhle postavit velké fotbalové hříště v pásmu Gaza a sledovat fotbalové utkání Izrael versus Palestina? A fandit oběma soupeřícím(!) Po zápase zajít společně na pivo a zase - tančit, radovat se a zpívat? Myslíte si, že se tohle někdy uskuteční?

159052

14.4.2008 15:53

RE: Jasir Arafat...

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 159052

Myslím že ne. Bohužel.

Olympijské hry jsou kšeft, politika a svinstvo. Nejde o sport, jde o prachy. O sport a fair play může jít jedině v utkání Kotěhůlky x Vidlákov.
Pokud obě strany nedostanou rozum, nepomůže ani závod šneků.
Pokud ho dostanou, závod šneků nepotřebujou.

159099

15.4.2008 6:05

RE: Jasir Arafat...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159099

>Myslím že ne. Bohužel.
---
Innalilahi-Wa-Ina-Ilahi-Raajioon (budiž mu země lehká).

Jasir Arafat přežil několik pokusů o vraždu, jedno letecké neštěstí, ale o jeho smrti se nevedou žádné pochybnosti.
Dne 5. listopadu 2004 upadl do bezvědomí již během hospitalizace ve francouzské nemocnici. Diagnoza: krevní test ukázal nedostatečný počet tělísek protomlazmy, které jsou důležité pro srážení krve. Byl udržován při životě na přístrojích a dne 11. listopadu ve věku 75 let umírá.

Izraelský ministerský předseda Ariel Sharon oznámil, že pokud se Arafat uzdraví, bude mu umožněn návrat do města Ramallah (West Bank), kde se nachází jeho řídící sídlo. Ariel Sharon současně zdůraznil, že nepřipustí, aby jeho dlouhodobý protivník byl pohřben na muslimském posvědceném
hřbitově ve východním Jeruzalemu. zdroj

Za zmínku by rovněž stálo, že Jasir Arafat byl za svého života považován západem (Izrael/USA) za teroristu a příčinu všeho násilí v izraelsko-palestinského konfliktu. Bush společně se Sharonem se shodli, že po jeho smrtí nastane trvalý mír v regionu.

>Olympijské hry jsou kšeft, politika a svinstvo.
--- Jsem si vědom. Škoda!
>Kotěhůlky x Vidlákov.
---Takhle by to mohlo začínat.
>Pokud obě strany nedostanou rozum...
---Já tohle vidím trochu jinak. Ta jedna strana tam žila (židé a Arabové) pospolu několik století. Žádné
nesváry za Otomana. Dokonce ani po rozpadu Ottomanského impéria, kdy území Palestiny přešlo pod britský mandát - všechno bylo v pohodě. Proč se tedy nemohou shodnout nyní?

159147

14.4.2008 7:29

KOSOVO JE SRBIJA NAVŽDY!

AL SEMI (tečka) AL (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Článek je celkem dobrý a dobře se mi četl do doby, než autor, který ukazuje jak jeden z mála nemá slepeckou hůl, si zapomněl sundat i slepecké brýle, když začal mluvit ty kecy o kosovu a o tom, jak utlačovaným albáncům fandil.

Proto článek hodnotím známkou "5"

159056

14.4.2008 9:24

Článek je půl na půl

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

To Kosovo mne též dost nadzvedlo. Ale celkem dobrý článek.


(Vladimíre, opravte prosím ten šílený novotvar "dali lama" na "dalajláma", trhá to oči)

159058

14.4.2008 16:51

RE: Článek je půl na půl

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 159058

Dalajlámu jsem opravil. [zahanbení]

S tím Kosovem: No, já jsem dokonce chvíli přemýšlel, že tu část prostě z překladu vypustím, protože to znehodnocuje jinak poměrně slušný článek, ale pak mi došlo, že on - autor - to myslí asi dobře.

On si prostě určil definici, jak by to asi řekl Kant, a potom podle toho sekal výrobky - všem stejně. Však tím také článek končí. A bráno striktně, podle té definice by Kosovci opravdu měli mít právo na vlastní stát - splňují požadavky (obývají určitou oblast, mají svou vlastní historii, kulturu, náboženství...) Druhá věc je, jak se toho dosáhlo, že. S čí pomoci, A do tibetského boje se vložila stejná špína zvenčí. Číňané mají akorát štěstí, že jsou malinko větší než Srbsko, jinak by už asi také byli humanitárně vybombardováni.

159100

14.4.2008 18:28

RE: Článek je půl na půl

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 159100

Ale no to byste snad neudělal, vymazávat část článku? [zmaten]

Uznejte těm Kosovcům, že taky můžou mít na něco nárok. Nedělejte z nich dva miliony ďáblů, to je přeci nesmysl. Stejný nesmysl, jako když se ze Srbů dělá hlavní a skoro až jediný viník všech balkánských konfliktů za posledních skoro 20 let.

Jistě, máte pravdu, že ten způsob vzniku samostatného Kosova byl špatný. Ona to tam ovšem žádná strana nehrála zrovna hezky...(nechci vyvolávat debaty kdo začal, kdo ví v jakém století bysme zkončili).

Já jen abyste v boji s extrémem jedné strany zbytečně nezašel do extrému opačného [mrknutí jedním okem]

159115

14.4.2008 20:20

RE: Článek je půl na půl

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 159115

s tím vymazáváním také nesouhlasím, pan Avnery má právo na to, být citován doslovně (a stejně kdokoliv jiný), ač s jeho názorem nemusí být libovolný čtenář do větší či menší míry ztotožněn
-----------

Kosovci? to jde kdo? Newspeak?
1) budˇ tím myslíte Albánce, kteří už stát mají, tak proč by měli dostávat další území, či si cokoliv nárokovat?

Pokud by si např. v ČR libovolný národ nárokoval nějaké území (po předchozím lokálním přemnožení se a příp. etnických čistkách) s cílem ho osamostatnit, byl by logicky hnán svinským krokem.

2) nebo tím myslíte veškeré obyvatele Kosova, tedy Srby a Albánce a ostatní menšiny, a v souladu s Vaší větou, že by měli mít na něco nárok, Vám odpovím takto:
Přijmou-li Srbové potupnou loupež svého historického a svým způsobem posvátného území, a má-li se všem měřit dle západních měřítek stejným metrem, pak by měli kosovští Srbové (od Mitrovice výše+další enklávy, které přežily albánské etnické čistky& od r. 1999 posvěcené tiše Američany a Západem) dostat území na kterém žijí. Nestalo se? Pročpak?
(Naopak NATO se tam chystá vtrhnout a podmanit je silou)

Ajtakrajta, když všem stejně, tak proč ne stejně?[cool] [naštvaný]&- albánská narkomafie, obchodující též s lidskými orgány, zbraněmi a bílým masem, jejíž někteří představitelé jsou váleční zločinci má nárok na jediné- potupnou smrt. Albánské Kosovo je první mafiánský stát-základna mezinárodního zločinu v Evropě.

159124

14.4.2008 21:51

RE: Článek je půl na půl

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 159124

Ale vy hned Newspeak, prostě komu se chce pořád psát kosovští Albánci...zkratka to je.

Co se týče hnaní či nehnaní svinským krokem, to si nemyslím že lze takto kategoricky brát. Někdy je prostě lepší radši rozdělit. V tomto případě určitě...pro obě strany. Třeba právě proto aby to hnaní nepřerostlo v ještě horší věci. Nemluvě o tom že kam jako hnát, že?

Samozřejmě že by kosovští Srbové měli dostat své! O tom není sporu. A že by mělo být měřeno všem stejně (ale bohužel není) také.

Tyhle historická, posvátná území...víte, kdyby každý národ chtěl nějaké takové své území, tak by to dopadlo...no ani nedomýšlet.

Albánská narkomafie etc. není všech těch cca 2000000 kosovských Albánců...

159127

14.4.2008 22:18

RE: Článek je půl na půl

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 159127

"Někdy je prostě lepší radši rozdělit."

z cizího se vždy rozdávalo lépe než z vlastního, což?

(pak stejně dobře mohu poslat Srby přemnožit do Albánie a pak si z ní kus ukrojit)

"Nemluvě o tom že kam jako hnát, že? "

do Albánie, jak prosté. Mají to přes hranice, netopýra mají ve znaku stejného.


"kdyby každý národ chtěl nějaké takové své území"

Srbové Kosovo skropili vlastní krví. Jsou tam hroby jejich mnoha předků. Říká Vám vůbec něco král Lazar a bitva na Kosově poli?


"Albánská narkomafie etc. není všech těch cca 2000000 kosovských Albánců..."

to věru není, oni někteří z nich některé věci dělají za ni. Počtěte si, máte-li na to žaludek:
http://pravoslav.or.cz/kosovo.htm

159130

14.4.2008 22:35

RE: Článek je půl na půl

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 159130

No já bych (podle vás) rozděloval cizí, vy zas (podle mě) vyháněl domácí...nemáme si moc co vyčítat [chechtot]

Historie automaticky nezakládá nějaký nárok na věčné časy. Nebo pokud ano, pak je i vznik Israele naprosto OK, ne? Posvátné území zkropenné krví s hroby předků a i nějakej ten král a bitva by se našli...takže by to sedělo, ne? Ale ono ne, že jo? Ono je to s těmi územími trochu složitější...

No já prostě nedokážu těch cca 2000000 lidí hodit do jednoho pytle a označit narkomafie a skorokanibalové...jiní to dělají se Srby a to se vám (právem!) nelíbí, ale sám děláte (zdá se alespoň) to samé [oči v sloup]

159131

14.4.2008 22:21

RE: Článek je půl na půl

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 159131

"Nebo pokud ano, pak je i vznik Israele naprosto OK, ne?"

1) pročtěte si Bibli -nalistujte knihu Jozue. Kočovný dobyvatel,vyvražďující celé národy. Nikoliv hájitel.

2) majorita nynějších židů v Izraeli jsou Aškenazové- slovansko-germánsko-chazarští proselyté. Jejich dávní předkové Izrael viděli leda na mapě.

3) Arabové Židům dobyté území nevzali. To učinili Římané. Tak proč trpí Arabové?


"No já prostě nedokážu těch cca 2000000 lidí hodit do jednoho pytle"

ano, ne všichni trvali na etnických čistkách a ne všichni chtěli mermomocí odtrhávat území. Některým stačila autonomie a někteří se hluboce stydí za to, co jejich mafiánští bratři provedli.

Jeden národ, dva státy.

Jeden národ, dva státy.

Jeden národ, dva státy.


Nepřijde Vám to ani trochu divné? [zmaten]

159132

15.4.2008 0:02

RE: Článek je půl na půl

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 159132

Ale no tak, to co píšu je přeci evidentně ironicky popsaná argumentace mnoha lidí. Já s ní z velké části nesouhlasím, já ji předhazuji jako protipól vaší argumentaci...jako zrcadlo.

K 1) Když na to přijde, tak skoro každý národ odněkud na své současné území doputoval a nějak ho získal...a jelikož se skoro nikdy nejednalo o prázdné území, tak velmi často násilně. Židé nebyli vyjjímkou...ani pozitivní ani negativní. A Srbové na Balkán taky nespadli z nebe. Měřte všem stejně, sám to požadujete, tak to tak i dělejte.

K 2) Samozřejmě. Ale jde hlavně o to, že já přece netvrdím, že na to území ten nárok mají. Jestli jste si všiml, tak já tvrdím dokázat pravý opak...že nějaké trvalé nároky prostě nelze požadovat...ani na základě prolité krve, ani na základě dávné historie, ani na základě náboženství...

K 3) Opět souhlas. Já se s vámi o tom přeci nehádám. Ale dost již o Palestině...

Jeden národ dva státy...je jich víc takových a ano, většinou to je hodně divné. A zrovna Albánie a Kosovo je hodně divné i v rámci hodně divného...

159135

15.4.2008 1:34

RE: NIC nie je půl na půl

google 84.?.?.?

Reakce na 159135

ta vasa pseudoliberalita Yamato, to je rovna cesta do pekiel.
ten vas postoj - ja sa len snazim pozerat zo vsetkych uhlov - vam nezozeriem,
pretoze ten jediny spravny uhol pohladu vam medzi tymi roznymi uhlami chyba.
a to nie je ziadna nahoda.
ani tu vasi zazracnu premenu vam neberiem,
pretoze vy mate neuveritelny strach roztvorit oci naplno.

najhlbsie v dusi je zamer (ten by som vam aj veril, preto ste si tu aj pricuchol),
ale este sa musi k tomu dodat aj tuzba (a ta vam chyba).

zamer bez tuzby nikdy neprinasa ovocie, tak isto ako tuzba bez zameru.

ps.:
neberte to tak, ze nieco proti vam mam, to by ste si to prilis zjednodusovali.
medzicasom patrite do koloritu Zvedavca.

159140

15.4.2008 6:03

RE: NIC nie je půl na půl

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159140

>...ani tu vasi zazracnu premenu vam neberiem,
pretoze vy mate neuveritelny strach roztvorit oci naplno.
---
Yamato se nudí v pracovní době a tak si jenom píše a píše.
Yamato by mělo počkat až na ukončení diskuze, kdy článek sklouzne do archivu a až potom by si mělo vytvořit názor.
Někdy méně znamená více.

159148

15.4.2008 8:15

RE: NIC nie je půl na půl

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 159148

Yamato má volno, nenudí se...a zas tak moc oproti jiným nepíše. Možná vy máte v práci čas na psaní, já v práci pracuji...

159154

16.4.2008 1:20

RE: NIC nie je půl na půl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159154

pane Yamato, jste na dobré cestě. Možná Vám pomůže vzpomínka na biblického krále Šalamouna, jak řešil spor dvou žen o dítě. To co nejde rozumem, jde srdcem. Mnohé spory o samostatnost jsou rozněcovány a živeny vnějšími aktéry, podle hesla: Rozeštvi a panuj. Zkuste tento úhel pohledu...

159212

16.4.2008 23:53

RE: NIC nie je půl na půl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 159154

Já bych řekl, že pan Yamato je tu přímo pracovně, tak jako dříve transvestita Mme.Bovary a také junák Zorba, pečlivě včleňující hrubky mezi archaismy... Jeho snaha otesat názory diskutujících do mezí oficiálních názorů (s nezbytným předstíraným odporem proti USraeli jako mimikry) je očividná...

159262

17.4.2008 5:28

RE: NIC nie je půl na půl

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 159262

Je to přesně tak, buďte rád, že jste zůstal anonymní (ačkoliv tuším...máte to zapotřebí?), jinak bych vás bez milosti zničil...

Svatá prostoto...

159265

18.4.2008 9:55

RE: NIC nie je půl na půl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159262

možná máte pravdu, ale taky jste se nestal skoro moudrým ze dne na den. Dejte mu ještě čas. Ono mnohé také naznačuje, že mu to jde spíše ztuha. Dlouho věřil mainstreamu... lepší jedna ovečka...

159361

15.4.2008 9:18

RE: NIC nie je půl na půl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 159140

Jakmile máte touhu a záměr, automaticky tím generujete někoho s opačnou touhou a záměrem. Ten se ve stejně svatém nadšení postaví proti vám, a skončí to tím, že má jeden národ dva státy a všichni se mydlíme až do smrti. Chtít zastavit ta jatka tím, že se postavím mimo (že se postupně vzdám potěšení z vlastnění tužeb a záměrů), ještě nemusí být pseudoliberalismus, ale následek uvědomění si výše uvedeného. Nejde o to být "půl na půl", jde o to, prokouknout ten jednoduchý mechanismus, který nás udržuje v neustálém válečném napětí.... Záminky, kvůli kterým se pak vraždíme, už jsou nepodstatné.... Nevidím do pohnutek pana Yamato, toto je můj osobní názor (jistě nijak původní).
Jinak nic proti Vašim touhám a záměrům, bez nich by ten proces taky nefungoval...

159157

15.4.2008 15:59

RE: NIC nie je půl na půl

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 159140

Pane google, předpokládám správně, že jste svůj úhel pohledu nezískal ze dne na den nějakým zázračným zjevením, ale že byla nějaká cesta, která vás k němu dovedla? Snad se nemýlím...a pak to berte takto...žádná má zázračná proměna, prostě i já jdu po cestě...možná po stejné jako vy, možná po jiné, kdo ví...ale kdyby nic jiného tak alespoň jdu, nestojím na místě [mrknutí jedním okem]

P.S.: Původně jsem nechtěl reagovat (víte jak to dříve dopadalo...) a možná toho budu opět litovat...ale radši bych bral nějakou neutralitu...co vy na to? Nepouštějte se do mě zas jako dřív, berte mě třebas jako kolorit (i já vás tak vlastně beru)...nebo radši člověka, který hledá. Nedělejte to jako dříve, kdy jste mě svými někdy dost prudkými reakcemi (pravda, zpětně některé i chápu [velký smích] ) od hledání málem odradil...

159183

19.4.2008 16:45

RE: NIC nie je půl na půl

dwaltr dwaltr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 159183

Pane Yamato, děkuji Vám.. jste s lidmi, které jste vyprovokoval, příjemným osvěžením.. [cool]

159425

14.4.2008 9:44

Tibet a Palestína

Sid 78.?.?.?

Tibet požaduje hlavne lepšie zaobchádzanie a to, aby slovo autonómia nebolo len výrazom, ale skutočnosťou. Sám Dalajláma niekoľkokrát zdôraznil, že nezávislosť nepožaduje.

Palestínci si svojou fanatickosťou, nenávisťou a neochotov rokovať sami znižujú sympatie vo svete. To im však môže byť jedno, jedna miliarda ľudí ich totiž bude podporovať vždy a za každých okolností.

159063

14.4.2008 12:59

RE: Tibet a Palestína

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 159063

Vite, jakkoli se mi nelibi okupace Tibetu, alespon je cinani neobehnali zdi, nesebrali jim pristup k vode a neborbarduji je se slovy, sak vy jste si zacli.
Kez bych to jednou mohl rict o Palestine.

159087

14.4.2008 15:23

RE: Tibet a Palestína

Sid 78.?.?.?

Reakce na 159087

Na druhej strane zase Tibeťania nepáchajú samovražedné atentáty v autobusoch, nestrieľajú po čínskych dedinách rakety a v budhistických chrámoch nekážu o opiciach a prasatách.

To je dôkaz, že odpor sa dá klásť aj kultivovane. Preto majú aj sympatie.

159096

14.4.2008 16:54

RE: Tibet a Palestína

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 159096

>Na druhej strane zase Tibeťania nepáchajú samovražedné
>atentáty v autobusoch, nestrieľajú po čínskych dedinách
>rakety a v budhistických chrámoch nekážu o opiciach a
>prasatách.
Oni si zase Číňania nespravili z Lhasy svoje hlavné mesto a ak stavajú po Tibete čínske dediny, jednak na to majú plno miesta a zároveň neprekážajú Tibeťanom napríklad v ceste z domu na pole apod.

>To je dôkaz, že odpor sa dá klásť aj kultivovane. Preto
>majú aj sympatie.
Aj moje. To nič nemení na tom, že tento druh odporu je - až na výnimky (Ghándí + historická situácia) - na hovno. Chápem, že by ste si želali, aby Palestínci praktikovali iba takýto odpor - to by už o nich dnes nikto nepočul...

159101

14.4.2008 17:31

RE: Tibet a Palestína

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 159096

Pane Side, můžete si prosím ještě jednou přečíst to, co jste napsal? Co já vím, tak teď došlo k pogromům na Číňany. To také považujete za kultivovaný odpor? Víte, Češi také umí kultivovaný "odpor". To znamená, že jsou dokonalí kolaboranti. Přišli Němci? U piva je na koho nadávat. Přišli Rusáci? U piva je na koho nadávat. Viditelný odpor? Žádný. Chápu, že byste si přál, aby ti arabská rakovina (Effi Eitam) zmizela z povrchu zemského. Chápu, že si přejete velký "Izrael". Chápu, že jste sionista. Ale co nechápu je to, že dva metry pro vás není žádný problém. Říká vám něco hotel King David (91 lidí zabito)? Nemám pocit, že by ho do luftu vyhodili Palestinci. Ale když to udělají židi, tak je to legitimní boj za stát, že? Odpovíte mi prosím, co si o tom myslíte? Onehdy se slavilo 60. výročí. Izraelská vláda dojetím plakala a vzpomínala na tyhle Irguny a Sterny a kdovíkoho ještě. Vážený pane, můžete mi prosím sdělit, jak se pozná dobrý terorismus od toho špatného? Vy jste študovaný člověk, to se pozná, třeba mi to budete schopen vysvětlit. Děkuji. [zmaten]

159105

14.4.2008 18:56

RE: Tibet a Palestína

Sid 78.?.?.?

Reakce na 159105

Nemám pocit, že by som niekedy vyslovene jasal nad činnosťou Irgunu a Sternu. Treba však povedať, že vtedy bola komplikovaná doba.

Briti si svojou činnosťou (alebo nečinnosťou) o problémy koledovali. Lode plné ľudí čo prežili koncentráky vracali s Haify a zatvárali ich za ostnatý drôt na Cypre.

Kôli odporu zopár rasistických arabských vodcov sa snažili udržovať status quo, čo znamenalo prakticky ich koloniálnu správu s podporou arabských klanov. Niekto im musel dať najavo, že sa majú pobrať domov.

159116

15.4.2008 13:57

RE: Tibet a Palestína

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 159116

Aha, a už jsme u toho. Takže prostě řekněte rovnou, že když bomby pokládají židé, tak je to v pořádku, když Arabové, tak je to v nepořádku. Že někdy je komplikovaná doba a jindy zase nekomplikovaná. Prostě pokrytectví hodné každého správného sionisty. Doufám, že chápete, jak hodně se tu shazujete. A mluvte přímo, tyhle chazarské kličky jsou opravdu trapné. Řekněte to přímo a opřete se přitom o Talmud. Řekněte: židé jsou nadřazený národ a jako takovým jsou jim dovoleny věci, které ostatním zakazují (např. atomové zbraně, terorismus, zabíjení, kradení atd.) Pak alespoň budete chlap a řeknete na plnou pusu: jsem sionista a nestydím se za to. Jsem Chazar a nestydím se za to. Ale prosím vás, nekličkujte tu a neztrácejte zbytečně čas nějakým hloupým okecáváním. Stejně je mi jasné, co jste zač...

159174

15.4.2008 16:48

RE: Tibet a Palestína

Sid 84.?.?.?

Reakce na 159174

Žid síce nie som (a moji starí rodičia na to majú aj doklady od úradov Slovenského štátu) ale sionista áno.

Rozhodne podporujem právo Židov zriadiť si národný štát v kolíske svojej kultúry. Čo sa týka činnosti organizácii ako Palmah, Irgun alebo Stern gang, treba vedieť čo tomu predchádzalo. Čítal som knihu, ktorá opisovala príchod sionistov do Palestíny v 20-tych a 30-tych rokoch. Väčšinou to boli mladí, socialisticky zmýšľajúci aktivisti. Tí počítali s mierovým spolužitím s Arabmi. Očakávali, že Araby ocenia modernizáciu a pokrok, ktorí Židia prinesú.

Arabi sa však zachovali inak. Na ponuky Židov typu: naučíme vás lepšie hnojiť, poskytneme vám techniku pre zber väčšej úrody odpovedali: nechceme vaše traktory, kamene do pôdy dal Allah, tak ich tam nechajte, radšej budeme 100 rokov púšťou ako žiť s vami, vaše ženy sú odporné a nás uráža sa na ne pozerať. Zakončil to terajší Palestínsky národný hrdina šejk Al-Kássam ktorý povedal: Nechápem, prečo sem Briti púšťajú ten najvačší odpad ľudstva?

Lenže neostalo len pri slovách a Araby dali dokopy kriminálne gangy, ktorém terorizovali neozbrojených poľnohospodárov v Kibucoch. Židia sa museli nejako brániť.

A uprostred toho všetkého Briti, ktorí stále menili strany a situáciu nijako nezlepšovali. Skrátka boli tam zbytoční.

PS: Talmud som nečítal, ale som na tomto fóre asi jediný. Stále ho tu volakto cituje.

159186

15.4.2008 16:56

RE: právo Židov

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 159186

"počítali s mierovým spolužitím s Arabmi. Očakávali, že Araby ocenia modernizáciu a pokrok, ktorí Židia prinesú."

Mate pravdu. Zioniste necekali, ze se Arabum moderni technologie nebude libit.
Pokud se nemylim, v roce 1947 se ukazka moderni technologie nepodarila.
http://www.representativepress.org/IsraelHistory.h...
Kdyby zioniste chteli klid, mir a prosperitu, mohli si utvorit svuj stat nekde jinde a navstevovat sve rabiny v historicke Palestine, stejne jak to delaji krestane, kteri chteji videt biblicka mista.
"právo Židov" je ve skutecnosti nabozenska idea, ktera dnes nesouhlasi s militaristickym sionismem.

159189

15.4.2008 17:48

RE: Tibet a Palestína

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 159186

Vas prekvapuje, ze odmitli podridit sve kulturni tradice predstavam "socialistickych" kibucu? Ale tato predstava byla napriklad naprosto cizi pro 50 000 americkych Zidu po valce, vetsina z tech kibucu utekla zpatky do USA. Bylo to cizi predstava pro ruskeho rolnictvo, ktere bylo nejprve treba zmasakrovat. Uprimne vam recnu, ze jsem tolerantni clovek, ale pokud by nekdo prisel do me zeme a zacal mi vnucovat cokoliv zpusob zivota, vysmivat se me kulture ci tradici, tak by moje tolernace sla rychle stranou. My mame v Cechach po predcich takovou moudrost. Jina zeme, jiny mrav. Podle spoluziti sefardickych Zidu s Palestinci obe strany za stovky let tuto moudrost chapou, ze je nechapali nikdy bolsevici, fasisti nebo sionisti, to neni zadna novina.

159192

14.4.2008 17:24

RE: Tibet a Palestína

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 159096

Nasa komora politologov je poburena postupom cinanov a tibetnanov v tibete, na nasom valnom zhromazdeni, spolu s odbornym timom na obcianskovojenske konflikty z univerzity "vedla velkej mlaky", prijmeme vyhlasenie o celkovej situacii v tomto horucom regione, ako aj uvedieme rozpisane postoje, ktore maju zaujat obcania slovenskej republiky k danemu medzinarodnemu konfliktu. Preto by sme chceli poziadat obcanov, spoluobcanov a ostatnych vysokoskolskych studentov o strpenie a zdrzanie sa hodnotiacich komentarov ku vzniknutej situacii. dakujeme vasi politologovia s pracovnym heslom -jeden nazor, jeden nepriatel, jedno vitazstvo-

159106

14.4.2008 17:34

RE: Tibet a Palestína

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 159096

"To je dôkaz, že odpor sa dá klásť aj kultivovane. Preto majú aj sympatie."

milý Side, touto větou tedy nechtěně přiznáváte, že požadavky Palestinců jsou oprávněné?
Heureka! [cool] [velký smích] [velký smích]

159109

15.4.2008 7:16

RE: Tibet a Palestína

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 159109

Méďo, všimněte si reakce Sida:

>...Treba však povedať, že vtedy bola komplikovaná doba.
>Briti si svojou činnosťou (alebo nečinnosťou) o problémy >koledovali. Lode plné ľudí čo prežili koncentráky vracali s >Haify a zatvárali ich za ostnatý drôt na Cypre.
---
Vtedy bola komplikovaná doba? Nic se nezměnilo. Komplikovaná doba neustále přetrvává. Nakonec i ty lodě nevraceli z Haify britové, ale sionističtí teroristé (budoucí vláda) Izraele. Oni neměli zájem o chudinu a přestárlé lidi. IDF přece potřebuje zdatné bojovníky. Jak už napsal Vladimír Ostrovski - "Vedeme války klamem" - a to je přesné vyjádření jejich strategie.
Už samotný útok na USS Liberty dokazuje jakým způsobem bojují.

Méďo, já si myslím, že Sid není ani Čech, přestože česky píše.
Já si nepamatuji, žeby někdo z Čechů obhajoval násilí a vraždy.
Až teprve Havel s tím jeho humanitárním bombardováním a teď tady Sid. Možná, že mají něco společného?

159150

15.4.2008 6:59

RE: Tibet a Palestína

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 159150

"Vtedy bola komplikovaná doba?"

to už říkal nějaký izraelský představitel, na kterého vytáhli masové vraždy či něco podobného: "To bylo tenkrát". Mám silnou obavu, že sionisté si odmítají pamatovat cokoliv, co by jen trochu mělo škodit jejich pověsti. Tváří se, že vše co dělají, je v tom nejlepším pořádku, ať už se jedná o cokoliv.

"Možná, že mají něco společného?"

mají: účel světí prostředky, a žádný čin není natolik hnusný, aby po něm nesáhli, bude-li třeba. Jejich morálka existuje jen naoko, jako vnější pozlátko, které vystavují na odiv, ale když dojde na lámání chleba, to se pak člověk nestačí divit.

159152

14.4.2008 9:44

Nejen brýle jsou "dvojprvek"

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Autor popsal situaci filtrem Kantova výroku, budiž. Výrok je v pořádku, ale nepočítá s tím, jak v každém etniku funguje běh času. V každém se časem vytvoří polarita mocných a ne/mocných.
A protože tato civilizace je modelována křesťanstvím, lze převést snahu po autonomii jazyka a z něj se odvíjející kultury do tohoto modelu - jak běh času vytváří polarity uvnitř systémů soužití.

Muslimové nesouhlasili s principem zisku, odstraněním reinkarnace a dalšími "vymoženostmi" vládců tehdejšího světa. proto vznikla polarita bible a koránu. Nesmíme zapomínat, že asociační řady našeho myšlení vedou vždy k počátkům kultury, postavené na latině a matematice, využívající princip součtu k nastavení jiného směrování našeho vědomí. Dvojka zkrátka není dvojjablkem, jen si je můžeme PŘEDSTAVIT, napojit na reálnou skutečnost MYŠLENÍM.

To, co se ve světě děje, to je nutné vnímat v obou rovinách. Tibetští mniši na jedné straně a dalajláma na druhé, té která přestavuje "světskou" moc.
A stejně je to se židy. Ti pracovití, co šetřili a rozumně investovali - ti, pokud se domohli bohatství a nechtěli spolupracovat s klikou těch mnohem víc bohatých - ti skončili za Hitlera, použitím stejného modelu jako dříve uplatnila církev na nespolupracujících feudálech. Instalací Hitlera vznikla pro ty nejbohatší šance překlopit vnímání "židovstva". Oni se v našem myšlení "sečetli" s těmi miliony umučených židů, které prostřednictvím podpory Hitlera sami nechali zlikvidovat. Stačí si projít historii dluhových = virtuálních peněz, postavených na obracení "hromady vzduchu". Pomocí slov, naplňovaných dnes už opačným projevem (šíření demokracie = agrese diktátu). Nebo "výhodná půjčka" = další otrok.

Bez brýlí pak situace v Tibetu i v Kosovu je projevem tahu vlastní figurkou, převlečenou do kabátku protivníka. Nejsme schopni z videa rozlišit, kteří mniši jsou vedeni poznáním, že dalajláme je zradil - a kteří jsou připravenými provokatéry globální elity. A samozřejmě tam je i skupina těch, kteří se skrze samé modlení a točení mlýnků nestačí zajímat o posun ve vývoji společnosti. Každý máme někde svůj mentální strop, cíl. V budhizmu, v získávání falešné svobody pomocí peněz, v lásce k přírodě, která nerozlišuje hirearchii (zabíjení pro obživu nebo pro pocit moci).
Je škoda, že autor myšlenku Kanta neaplikoval v této době, a ne tak, jak by platila tehdy.

159067

15.4.2008 8:03

Chutzpa Maxima

NIELNEH 206.?.?.?

Čína by měla problém s tibet´any řešit stejně jako my náš se sudetˇáky. Nám se to před půlstoletím VYPLATILO a dnes je vše zapomenuto a my se považujeme za moderní demokratický stát.

159153

15.4.2008 16:00

RE: Chutzpa Maxima

Reach 88.?.?.?

Reakce na 159153

Vás se asi ani nemá smysl ptát, co se nám na tom VYPLATILO..... [bliji]

159181

15.4.2008 17:57

RE: Chutzpa Maxima

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 159181

Pane Rýči, vyplatilo se to. Chápu, že vy byste si přál tu mít v současné době polovinu obyvatelstva německé národnosti, ale já ne. Už nikdy nebudeme muset řešit otázku Sudet, jejich případné autonomie, čí jejich odtržení. Kapišto? Opravdu mě udivujete svým rozsahem názorů... [oči v sloup]

159193

15.4.2008 19:04

RE: Chutzpa Maxima

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 159153

Moment, chápu to správně, že byste (být Čínou) vyhal domáci Tibeťany? [překvapení]

159195

15.4.2008 23:08

RE: Chutzpa Maxima

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 159195

Predstavujú necelé jedno promile populácie...

159205

16.4.2008 7:44

RE: Chutzpa Maxima

Robocrep 62.?.?.?

Reakce na 159205

Vždyť je to úplně na hlavu postavený argument! Jestli hledáte nějakou analogii k sudeťákům, tak ti byli právě jako číňani...z pozice vojensky a populačně silnějšího
si nárokovali naše území. [překvapení]

159217

18.4.2008 19:26

Zajimavy pohled.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Podporuji se boje za svobodu, ktere nemaji sanci uspet, aby "nekomlikovaly" tem co deklaruji podporu pozdeji zivot?
http://www.blisty.cz/2008/4/18/art40191.html

159379

Příspěvků: 45

14.04. 05:50 Mirda  Jasir Arafat...
14.04. 15:53 SpaceMouse  RE: Jasir Arafat...
15.04. 06:05 Mirda  RE: Jasir Arafat...
14.04. 07:29 AL  KOSOVO JE SRBIJA NAVŽDY!
14.04. 09:24 MedaBeda  Článek je půl na půl
14.04. 16:51 Vladimír Stwora  RE: Článek je půl na půl
14.04. 18:28 Miroslav Yamato  RE: Článek je půl na půl
14.04. 20:20 MedaBeda  RE: Článek je půl na půl
14.04. 21:51 Miroslav Yamato  RE: Článek je půl na půl
14.04. 22:18 MedaBeda  RE: Článek je půl na půl
14.04. 22:35 Miroslav Yamato  RE: Článek je půl na půl
14.04. 22:21 MedaBeda  RE: Článek je půl na půl
15.04. 00:02 Miroslav Yamato  RE: Článek je půl na půl
15.04. 01:34 google  RE: NIC nie je půl na půl
15.04. 06:03 Mirda  RE: NIC nie je půl na půl
15.04. 08:15 Miroslav Yamato  RE: NIC nie je půl na půl
16.04. 01:20  RE: NIC nie je půl na půl
16.04. 23:53  RE: NIC nie je půl na půl
17.04. 05:28 Miroslav Yamato  RE: NIC nie je půl na půl
18.04. 09:55  RE: NIC nie je půl na půl
15.04. 09:18  RE: NIC nie je půl na půl
15.04. 15:59 Miroslav Yamato  RE: NIC nie je půl na půl
19.04. 16:45 dwaltr  RE: NIC nie je půl na půl
14.04. 09:44 Sid  Tibet a Palestína
14.04. 12:59 ctenar  RE: Tibet a Palestína
14.04. 15:23 Sid  RE: Tibet a Palestína
14.04. 16:54 Vodník  RE: Tibet a Palestína
14.04. 17:31 hestroy  RE: Tibet a Palestína
14.04. 18:56 Sid  RE: Tibet a Palestína
15.04. 13:57 hestroy  RE: Tibet a Palestína
15.04. 16:48 Sid  RE: Tibet a Palestína
15.04. 16:56 vodnik007  RE: právo Židov
15.04. 17:48 Rene Bartosek  RE: Tibet a Palestína
14.04. 17:24  RE: Tibet a Palestína
14.04. 17:34 MedaBeda  RE: Tibet a Palestína
15.04. 07:16 Mirda  RE: Tibet a Palestína
15.04. 06:59 MedaBeda  RE: Tibet a Palestína
14.04. 09:44 janko  Nejen brýle jsou "dvojprvek"
15.04. 08:03 NIELNEH  Chutzpa Maxima
15.04. 16:00 Reach  RE: Chutzpa Maxima
15.04. 17:57 hestroy  RE: Chutzpa Maxima
15.04. 19:04 Miroslav Yamato  RE: Chutzpa Maxima
15.04. 23:08  RE: Chutzpa Maxima
16.04. 07:44 Robocrep  RE: Chutzpa Maxima
18.04. 19:26 Rene Bartosek  Zajimavy pohled.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 82 čtenářů částkou 18 174 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ivan Mládek 2008 - Očkování21.01.22 15:21 Česká republika 0

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 4

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
24,31 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
18,87 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,79 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,95 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 530,22 Kč
1 unce stříbra
524,78 Kč
Bitcoin
835 608,06 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 001