Diskuze k článku

Ortodoxní židé a holocaust I

Příspěvků 73

10.3.2008 7:17

Víra v HOLOCAUST

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Holocaust (resp. holokaust) je označení pro systematické a státem provozované pronásledování a hromadné vyvražďování Židů prováděné nacistickým Německem a jeho spojenci v době druhé světové války. Někteří termín rozšiřují i na pronásledování a vraždění dalších etnických a náboženských skupin, homosexuálů či politických odpůrců režimu.
Převzato z wikipedie.

Výběr nejčastějších tvrzení,která jsou považována za popírání holokaustu:
a) K HOLOKAUSTU NIKDY NEDOŠLO
b) HOLOKAUST SE SICE STAL ALE S JINÝM POČTEM OBĚTÍ NEŽ SE OFICIÁLNĚ UVÁDÍ
c) PLYN CYCLON B NEBYL PŘI HOLOKAUSTU POUŽIT K POPRAVÁM ALE K DESINFEKCI
d) OBĚTI HOLOKAUSTU ZEMŘELI VĚTŠINOU NA NEMOCI JAKO TYFUS
Atd.

OTÁZKY:

Kdo vytvořil oficiální verzi holokaustu?
Jak byla oficiální verze dokázána?
Kdo a jakým zpusobem postavil ostatní neoficiální verze mimo zákon?
Je zpochybňování oficiálni verze holokaustu skutečně popřením faktu, že k němu došlo?
Je i tato polemika popíráním holokaustu či projevem antisemitismu či antijudaismu?
Aj.

FAKTA:

Strany které mohou podat svědectví o holokaustu:
1. Oběti a jejich rodiní příslušníci
2. Zaměstnanci koncentračních táborů, kteří vedli evidenci o úmrtích
3. Osoby manipulující s těmito materiály po osvobození

No okraj lze zmínit výpočet:
POČET ŽIDŮ PŘED VÁLKOU MINUS POČET ŽIDŮ PO VÁLCE

Argumenty zpochybňující tato svědectví:

1. Internovaný v táboře může jen těžko vést evidenci o všech úmrtích židu a jejich příčinách za dobu před svou internací a během ní. I pokud tuto evidenci vede nelze ji vést přesně a i pokud ji relativně přesně vede je nutno tuto informaci ověřit z více zdrojů. To, že je někdo obětí vražedného režimu ještě neznamená, že nebude mít motivaci své počty nadhodnotit. Rodinní příslušníci obětí mohou podat svědectví o svých internovaných příbuzných. Lze to realizovat za předpokladu, že každá! z obětí nacistického režimu má někde příbuzného se kterým byla před a v průběhu své internace v kontaktu. V každém případě nelze ze strany rodinných příslušníků očekávat spolehlivé informace o příčinách úmrtí.
2. Zaměstnanci koncentračních táborů, kteří vedli evidenci o úmrtích se zčásti osvobození nedožili. Ti co se osvobození dožili a podali ústní svědectví o počtu obětí a příčinách jejich úmrtí mohou a nejspíše budou podhodnocovat počty a metody zabíjení na kterých se v táboře podíleli. Jejich svědectví je nutno ověřit dokumentačně.
3. I přesto, že měli nacisté precizní dokumentaci svých zločinů, byli v mnoha případech naneštěstí stejně precizní i v likvidaci archivů tzn. likvidaci stop po svých zločinech. Dokumentace, která se zachovala je jen částí celkově zdokumentovaných zvěrstev.
4. I v případě kombinace všech metod sčítání obětí nelze získat přesná čísla a můžeme se odchylovat...Automaticky kráceno

156168

10.3.2008 6:32

Víra v HOLOCAUST 2.

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

4. I v případě kombinace všech metod sčítání obětí nelze získat přesná čísla a můžeme se odchylovat od skutečnosti řádově ve statisících až milionech.
a. Odečítat počet židů po válce a před válkou samozřejmě lze ale je otázkou jestli se lze spolehnout na evidenci agentur, které prováděly sčítání židů před 2.SV a po ní. Předpokládám, že sčítání židů před válkou neprováděly židovské agentury ale německé,české,polské, ruské atd. státní instituce. Není jisté zda všechny tyto státy prováděly sčítání přesně a evidovali všechny židy. O přesnosti výsledků sčítání židů po válce lze také vést pochybnosti, někteří židé v některých zemích se po válce do výsledného součtu nemuseli dostat.

LAIK SE DIVÍ , SPRAVEDLNOST SPOLÉHÁ NA SVÉ ZAVÁZANÉ OČI

JAK MŮŽE NĚKTO S JISTOTOU TVRDIT ŽE OBĚTÍ BYLO 6 A NE NAPŘ. 5 MILONŮ = VIZ.VÝŠE UVEDENÁ FAKTA ?

I POKUD TO TVRDÍ NA COŽ MÁ PRÁVO, JAK MŮŽE NĚKDE PROJÍT ZÁKON, KTERÝ TUTO JEDINOU VERZI POSTAVÍ DO NEZPOCHYBNITELNÉ POZICE A KRITIKA UČINÍ TRESTNĚ ODPOVĚDNÝM ?

JAK JE MOŽNÉ, ŽE V DEMOKRATICKÉM SYSTÉMU, KTERÝ SE OPÍRÁ O LISTINU ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD JE UŽ JEN PŘEZKOUMÁVÁNÍ A ZPOCHYBŇOVÁNÍ OFICIÁLNI VERZE CHÁPÁNO JAKO JEJÍ POPÍRÁNÍ?


Ať uvažuji nad „Svatou“ verzí historie jakkoliv musím na tomto místě říct, že ROZHODNĚ HOLOKAUST NEPOPÍRÁM! Polemizuji nad možnými nepřesnostmi, které mohou být výsledkem nemožnosti přesného zdokumentování nacistických zločinů. NEMOHU POPŘÍT HOLOKAUST protože jsem se na sčítání obětí a na celkové dokumentaci HOLOKAUSTU osobně nepodílel tak jako se na tomto dokumentovaní nepodílela ani většina zastánců „Svaté“ verze. Jediné co mohu, je VĚŘIT v TU či ONU verzi a doufat, že nebudu prohlášen za kacíře.

SVOBODA VÍRY JE MI ZARUČENA „LISTINOU ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD“.

Svou polemiku bych rád ukončil malou poznámkou. Zneužívání památky obětí holokaustu jako politického nástroje určeného k likvidaci nositelů odlišných názorů je nebezpečným precedensem. Na tomto základě lze totiž vytvořit jakoukoliv historickou verzi čehokoliv a tím lze i manipulovat s historií samotnou těmi kteří mají momentálně vliv. O to je to nebezpečnější, že takovéto absurdní metody přístupu k historii a svobodě projevu jsou dokonce podepřeny zákony některých států.

156169

11.3.2008 20:40

RE: Víra v HOLOCAUST 2.

supino1 213.?.?.?

Reakce na 156169

Naozaj výborný príspevok, gratulujem.
...JAK MŮŽE NĚKTO S JISTOTOU TVRDIT ŽE OBĚTÍ BYLO 6 A NE NAPŘ. 5 MILONŮ = VIZ.VÝŠE UVEDENÁ FAKTA ?...už pekných pár rokov nad tým rozmýšľam, ale nikam som sa nedostal....asi som neschopný chápať takúto "vyššiu" logiku. A nechápem, asi ako aj Vy, ako sa môže prijať taký zákon o holocauste.
Koniec-koncov, je to skoro to isté ako zákaz Hitlerovho Mein Kampf....ako niekto môže pochopiť, čo je tam zlé, ak nedostane možnosť si to prečítať??
Na záver, "sloboda, demokracia, spravodlivosť" sa mi zdajú len ako ohybné prúty....kto je pri moci, ohýba si ich podľa seba.
"Demokracia je ako jednorožec, všetci o ňom rozprávajú, ale nikto ho ešte nevidel." (Sartori)

156298

11.3.2008 20:49

RE: Víra v HOLOCAUST 2.

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 156298

Mein Kampf musí být zakázaný, to je jasné. Hitler byl totiž asi totální guru: Stačí si přečíst jeho knihu a stanete se okamžitě "nacistou"... Jak je to možné?

156301

10.3.2008 7:00

Víra v HOLOCAUST závěr

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Nelze upravovat historii. Ta se jednou udála a pokud bychom chtěli 'Zabít Hitlera pánové'! Tzn.změnit historii museli bychom disponovat strojem času.Historii lze pouze interpretovat. Lze popsat co se v té či oné době podle našeho názoru a podle našeho zkoumání jiných pramenu (zaznamenaných svědectví) událo.Každý se mnou jistě bude souhlasit když řeknu, že interpretace historie je zneužitelná a v minulosti byla nesčetněkrát zneužívána.I 'boží poselství'bylo a stále ještě je rozdílným zpusobem interpretováno. Jeden bůh a kolik církví a svatých textu (nový zákon,talmud,korán a spousta jiných interpretací např.výklad božího slova pohledem svědku jehovových). Mechanizmus účelové aplikovatelnosti historických interpretací je pochopitelně tvůrcum oficiální holokaustové verze znám a proto jim nezbývá nic jiného než se proti konkurenčním verzím pojistit. Ve hře je příliš mnoho.Dnes si lze nechat pojistit takřka vše. Třeba Vaše výstavní pozadí. Stačí mít dostatek peněz a vliv a pojistíte si dokonce i svou pravdu. Možná není daleko doba kdy si někdo pojistí i vlastní verzi svatých textů a vlastní celkovou interpretaci historie. Potom vzhůru do svaté války proti koránu a jeho vyznavačum a nasledně i proti všem ostatním. Že to zní jako sci-fi?

156170

10.3.2008 8:36

Konferencia

Sid 78.?.?.?

Ešte treba doplniť, že tento prejav odznel na velmi "zaujímavej" konferencii zorganizovanej neonacistom Ahmadinejadom.

Vedla seba sedeli bok po boku ortodoxní Židia a členovia Ku Klux Klanu. Som zvedavý, či si mali čo povedať.

Tak či tak, rabín sa v tomto prejave ani zďaleka nepriblížil Ahmadinejadovmu popieraniu.

156173

10.3.2008 9:44

RE: Konferencia

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 156173

neopakovatelny
[smích]
kedy iran popieral holokoaust??
myslim si ze revizionisti a revision je od slova -opatovny pohlad- nie -popieranie-, ako to chcete kazdemu kriticky mysliacemu cloveku podstrcit,
v podstate od politologa asi nejde cakat nieco ine, hm hm,

neonacista, to je prekrasna nalepka, urcite mate k tomu nejake fundovanejsie zdovodnenie, skuskte ho sem posunut, alebo len robite zo svojej huby rit???

co sa tyka konferencie, ked som bol kedysi na svojej alma mater, tak tam nebol problem otvorit akukolvek temu, za zamyslenie stoji to, ze dnes sa uz niektore temy nemozu otvarat, lebo vas zavru,
ako politologovi by vam toto malo oci kvarit, ak samozrejme vidite dalej ako na spicku svojho nosa

156175

10.3.2008 10:05

RE: Konferencia

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 156173

Nikdy se nemuze podarit vyresit problemy na strednim vychode pokud do nich bude zainteresovana mezinarodni sionacisticka loby. Proti tomuto extremu se budou vzdy stavit protiextremy jako Hamas nebo napr. zminovany Iransky prezident, ktery na svych vyrocich postavil politickou karieru a ovladl masu lidi. Paradoxne mu k moci pomohl sam sionismus. Stejne je to s popiranim holokausu. Kdyby z nej vyse jmenovani neudelali zlate tele tak by se s jeho popiranim nikdo nezdrzoval. To by mohlo ale fungovat jen za predpokladu, ze by pro vyse jmenovane nebyl holokaust zbrani k politicko-medialni diskreditaci a umlcovani nepohodlnych. Osobne moc neverim tomu, ze se skutecnym zidum podari zbavit balastu, ktery se za 13 stoleti na judaismus nabalil. Ten balast je mnohem vetsi nez zidovske jadro uprostred.

156176

10.3.2008 10:02

Velmi zajímavé,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 156173

Side, můžete mi prosím sdělit, jak jste přišel na to, že Ahmedinejad je neonacista? Pokud bych měl použít vaši logiku, pak vy jste neostalinista (ti také nemají rádi pravdu a překrucují fakta)... Opravdu nechápu, co tím sledujete. Pokud se tu budete ohánět jeho účelově naprosto zkreslenými výroky, pak vězte, že to opravdu není žádný argument... [oči v sloup]

156177

10.3.2008 11:05

RE: Velmi zajímavé,

Sid 78.?.?.?

Reakce na 156177

- je pohlavárom totalitného režimu
- je antidemokrat a antiliberál (vo všetkých významoch výrazu liberál)
- znevažuje obete holokaustu
- nenávistná rétorika smerom k inému štátu
- je to radikálny klerikál s istými prvkami nacionalizmu
- usiluje sa o ovládnutie regiónu
Preto by sa dal označiť za národného socialistu (samozrejme nie Nemeckého ale Perského)

I keď zahraničnou politikou skôr pripomína stalinistu, konkrétne vytváraním Kominterny- Hamas, Islamský Džihád, Hizballáh, Al Sadrove milície.............

156179

10.3.2008 15:45

RE: Velmi zajímavé,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 156179

Ehm, aniz bych se vas chtel nejak dotknout pane vyvoleny - Kam ale potom zaradite pana Bushe a stat /korporace/ jez se nazyva USA?? [mrknutí jedním okem] [chechtot] [chechtot]

156188

10.3.2008 16:40

RE: Velmi zajímavé,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156179

Side, opět jsi napsal mimořádnou hloupost a lži:

- Ahmadinežád není pohlavárem totalitního režimu, ale demokraticky zvoleným prezidentem suverénního státu.
- není tedy antidemokrat, ale i kdyby byl, pro mě demokracie není vrcholem všeho, a ani liberalismus (zvláště ten divoký, bezuzdný).
- neznevažuje oběti, ale znevažuje sionistické demagogy, kteří za pomoci lží a manipulací zneužívají takzvaný holokaust pro svůj prospěch, pro falešný soucit, pro vymývání mozků lidem, a dokonce pro šikanování lidí (pokud jejich "jedině správnému" výkladu budou odporovat)
- Ahmadinežád je kultivovaný pán, proti např. Bushovi několikanásobně inteligentnější, a pro svou ohnivou rétoriku, proti bezprávným a drzým krokům USA, má NAPROSTÉ právo. Ta rozpínavá, imperialistická země mu totiž vyhrožuje, ohrožuje jeho stát! samozřejmě se zločinnými sionisty z Izraele i odjinud (jaderné hrozby).
- není klerikál, a tedy opět lžeš - nemůže být logicky ani radikální klerikál. Je civilním prezidentem, majícím podporu spíše ve vojenských kruzích, než mezi muslimským duchovenstvem.
- nacionalismus je jen stupněm vlastenectví, a není rozhodně negativním jevem, a už vůbec ne sprostým slovem/odsudkem, jak jej ty používáš.
- neusiluje o nadvládu, ale uplatňuje svůj vliv, jako je to běžné (a oprávněné i očekávané) u státníka každé země. A uplatňuje ten vliv VE SVÉM regionu, a ne násilně, na opačné straně zeměkoule, jako to právě provádějí agresoři z USA.

Jak jsi přišel na socialistu, naprosto netuším. A křečovitá snaha o spojení s národním socialismem (někdejším německým), je už úplně planý, trapný až směšný pokus [chechtot]

Svými dalšími žvásty (prý připomíná stalinistu, hamas atd.) jen ukazuješ svou totální hloupost, neznalost a neorientaci v dějinách i filosofických a politických směrech, jakož i nenávistnou předpojatost k islámským organizacím v JEJICH zemích. Jsi zmatený ochotník, politický žvanílek-amatér. O objektivnosti, a už vůbec o pravdivosti, u tebe nemůže být řeč!

156190

10.3.2008 22:05

RE: Velmi zajímavé,

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 156190

- režim v Íránu je jednoznačně totalitní. V řadě kritérií totalitnější než nacistický nebo sovětský za Stalina
- "demokratické volby" v současném Íránu mají asi stejnou hodnotu jako "demokratické volby" před listopadem 1989 u nás
- Ahmadinežád se hlásí ke klerikálnímu proudu, na jeho post ho vynesli duchovní. Sám se hlásí k náboženským vidinám. Aktivně hlásá příchod Mahdího a prohlašuje, že je s ním ve spojení
- nehlásá nacionalismus v tom pojetí, jak popisujete, ale "islámský nacionalismus", který staví muslimy do pozice "ýbrmenšů", kterým ostatní musejí být podřízeni
- neusiluje o "vliv", ale usiluje o džihád, v tom je drobný rozdíl
- pokud se podíváte na Íránskou ekonomiku, tak tam po vítězství "islámské revoluce" proběhlo postátňování (nad tím svého času chrochtalo blahem i Rudé právo) a ekonomika je alespoň zčásti řízena direktivně, obojí jsou socialistické prvky

156206

10.3.2008 23:33

RE: Velmi zajímavé,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156206

1 - jen tvé tvrzení
2 - srovnáváš nesrovnatelné (zcela jiná společnost). volby tam probíhají, tedy se volí, a on sám může být zvolen nebo nezvolen... a pak by byl zvolen jiný - viz také americké volby. neřeším postavení tamních duchovních (je to prostě "jiný svět", jiný systém, jiný stát s jinou historií a zvyky, jiným náboženským pozadím i mentalitou obyvatel).
3 - on balancuje mezi duchovními a vlivnými osobnostmi z armádního prostředí. jeho víra a duchovní prožitky jsou jeho věc, a není to nic, co by ti mělo vadit. nadpřirozené věci nejsou vyloučeny (rozhodně bys to těžko prokázal).
4 - toto tvrdím, že není pravda (podřízenost všech muslimům). musel bys poslat odkaz na věrohodný zdroj, kde to ahmadinežád prohlašuje.
5 - opět jen tvé tvrzení, nejspíš převzaté ze štvavé americké propagandy, která z něj chce udělat nového hitlera, nebo vyšinutého fanatika, nebo prostě satana.
6 - když se podíváš na muslimskou ekonomiku OBECNĚ (i v jiných zemích), uvidíš gigantické rozdíly oproti západní. zcela jiný je i sociální a bankovní/finanční sektor. je to zčásti dáno poučkami z jejich věroučných knih. socialismem mě v té souvislosti nestraš. tam je to něco úplně jiného, a z jiných důvodů vzniklého.

156216

11.3.2008 0:49

RE: Velmi zajímavé,

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 156216

ad 1 Írán je náboženská diktatura se všemi důsledky. Statisíce povražděných krátce po vzniku "islámské republiky", nedodržování elementárních civilizovaných zvyklostí atd.; důkazů toho, že se jedná o velmi tuhou diktaturu, blízkou poměrům např. v Severní Koreji je mnoho.
ad 2 Obecně se v islámském prostředí nedá mluvit o demokracii (maximálně o formálním dodržování některých jejich rysů, ale to bylo i za socialismu, i za Hitlera) Důležité je, že volba je do značné míry formální, protože duchovní mají právo veta při sestavování kandidátek (takže jim nepohodlná osoba se vůbec nemá šanci ucházet o hlasy voličů) a rozhodující je masa pologramotných věřících z venkova (velká města byla za šáha jakž takž civilizovaná).
ad 3 "Duchovní prožitky" hlavy státu, pokud od nich odvíjí své politické činy, jsou věcí veřejnou a dosti zásadní
ad 4 Ahmadínežád je představitelem islámského státu, chce šířit islám, zákonodárství islámského státu vychází z Koránu, a tam je to černé na bílém (a dá se to najít i v češtině)
ad 5 Jestliže se někdo hlásí k určitým ideálům, tak je zcela správné ho s nimi spojovat. Mahdí, se kterým se Ahmadínežád "chodí radit" je předurčen proroctvími šíitů k dobytí celého světa pro islám (existuje určitá pravděpodobnost, že se tím Mahdím nakonec A. prohlásí sám, precedent by tu byl - islámistické povstání v Súdánu v 19. století).
ad 6 I v rámci islámské ekonomiky existuje soukromý a státní sektor. Korán zavádí mnohá nesmyslná omezení pro ekonomiku, ale socialismus a zestátňování nikoli. Takže pokud v islámu někdo zestátňuje, kombinuje Korán s marxistickým (nebo podobným socialistickým) učením.

156227

11.3.2008 11:16

RE: Velmi zajímavé,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 156227

1. USA je totalitní "demokracie" se vším všudy. Statisíce mrtvých během občanské války. Milióny mrtvých při napadání jiných států. Nedodržování elementárních civilizovaných zvyklostí (např. napadání suverénních států za účelem zisku)... Důkazů o tom, že o žádnou demokracii nejde, je mnoho.
2. Obecně se v sionistickém prostředí nedá mluvit o demokracii (maximálně o formálním dodržování některých jejich rysů, ale to bylo i za socialismu, i za Hitlera) Důležité je, že volba je do značné míry formální, protože média mají hlavní slovo při sestavování kandidátek (takže jim nepohodlná osoba se vůbec nemá šanci ucházet o hlasy voličů) a rozhodující je masa pologramotných věřících z venkova.
3. "Duchovní prožitky" hlavy státu, pokud od nich odvíjí své politické činy, jsou věcí veřejnou a dosti zásadní. Všichni víme o Bushově spojení s Bohem, povídá si s ním před každým dalším humanitárním bombardováním...
4. Bush je představitelem imperialistického státu, chce šířit "demokracii", zákonodárství tohoto sionistického státu vychází z Talmudu, a tam je to černé na bílém (a dá se to najít i v češtině)
5. Jestliže se někdo hlásí k určitým ideálům, tak je zcela správné ho s nimi spojovat. Jehova, se kterým se Bush "chodí radit" je předurčen proroctvími sionistických rabínů k dobytí celého světa pro sionismus (existuje určitá pravděpodobnost, že se tím Jehovou nakonec B. prohlásí sám...
6. I v rámci "demokratické" ekonomiky USA existuje soukromý a "státní" sektor. Tím "státním" sektorem by se dal považovat FED, který má "státní" monopol na vydávání peněz, ale zisk z jejich špinavých machinací jde do soukromých rukou.

156257

11.3.2008 11:55

RE: Velmi zajímavé,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156227

1) na jedné straně popíráš možnost snadného srovnání nebo aplikaci demokracie na poměry v islámských zemích, a na straně druhé se křečovitě snažíš o prosazení nemožného - paralelu s hitlerem (tehdejším německem) nebo alespoň se severní koreaou, což je naprosto nemožné.
2) viz 1, +dále fakt, že když má někdo vliv na sestavování kandidátek není to úplně totéž jako "nemá šanci se ucházet o hlasy voličů". (Viz značný vliv CFR na volbu kandidátů na amerického prezidenta, avšak přesto v USA volby proběhnou --- messin.estranky.cz/clanky/novy-svetovy-rad). Faktem ovšem je, že v náboženstvím více prosycené společnosti nemá nevěřící nebo antivěřící šanci. Asi podobně, jako by ji neměl zjevný satanista v 15. století v našich zemích (lid by takového vůbec nepřijal, možná by jej ani dlouho neřešili, a šel by na hořící hranici). Dokonce by zde neměl šanci ani nevěřící (tzn. neutrál). Takže je pochopitelná jakási nutná shoda a "nerozpor" s široce rozšířenou vírou v jejich zemi. Podobně i ve Vatikánu bys jen stěží prosazoval demokratickou volbu prezidenta. Žijí tam, a vliv tam mají kněží, a prostě to chtějí jinak - znamená to snad, že je to špatně?
3) jsi sám se sebou v rozporu - na jednu stranu je podle tvého vadného názoru Ahmadinežád loutka duchovních, a přitom mu přisuzuješ takový vliv, že on sám, osobně (na základě snů nebo podobně) provede díky snu či (jednomu?) vidění rasantní změny ve státě. Opět ti připomínám vliv tamní armády, což (záměrně?) pořád nezohledňuješ. vidíš to až primitivně zjednodušeně. Jeden američany vykreslený údajný "satan", plus zlí "tmáři" duchovní, a pokud by se toto odstranilo, bylo by stádo milionů lidí jejich, co? [smích] ...plus trhy, suroviny, vliv na území... pěkně rychlý přechod k americké "demokracii" pod loutkovou vládou, a když by to nešlo (jakože to nejde), tak by je k té nechtěné "ami-pseudo-demokracii" přivedli i bombami a léty trvajícím terorem, s milionem mrtvol a stamiliardovými škodami - ještě mnohem hůř, než v iráku, který už všichni rozumní lidé považují za velkou chybu (americký vpád a okupaci).
4) tohle je jen výkřik... nedokázané... tvůj strach, xenofobie. On (ani stát Írán) na nikoho nikdy neútočil. Bez toho si lze nějaké šíření jen stěží představit (pokud máš na mysli už téměř pohádkový výjev Mohammeda na koni se zkrvavenou šavlí).
5) nesmysl. Mahdí je předpovězen, ale to je asi tak vše. zbytek jsou jen tvé dojmy, fantasmagorie. ostatně divím se, že Súdanské povstání dodnes nevyústilo v dobytí celého světa [chechtot]
6) přiznej, že jejich systému prostě nerozumíš, nechápeš ho, a ne, že je to "nesmyslné". A tedy se nesnaž násilně to zkřížit s marxistickým/socialistickým učením - to je jen v tvé hlavě.

156260

12.3.2008 22:08

RE: Velmi zajímavé,

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 156260

ad 1 Nevidím nejmenší důvod nevidět paralelu mezi Íránem a nacistickým Německem nebo Severní Koreou. Totalitní režim jedna povolená vládnoucí ideologie, přinejmenším to mají společné. Dejme tomu i způsob, jakým se islamisté dostali k moci, připomíná Hitlera (včetně následné "noci dlouhých nožů", kdy se likvidovali naivní spojenci, bez nichž by islamisté moc nezískali).
ad 2 Jestliže někdo rozhoduje o tom, kdo se na kandidátku dostane, tak má moc docela podstatnou. Naprosto nejde o nevěřící, on nevěřící nebyl ani šáh - jde o eliminaci málo radikálních islamistů.
ad 3 Rozpor v tom nevidím - duchovní procpali Ahmadínežáda na vedoucí post proto, že je náboženský fanatik, a proto s ním mohou libovolně manipulovat. Jistě by jim mohl přerůst přes hlavu prohlášením se za Mahdího (tak, jako U. b. Ladin přerostl přes hlavu američanům), ale to je holt riziko podnikání v této oblasti.
ad 4 Írán podporuje teroristy ve více zemích. Oficiální doktrínou Íránu je islám, který má dobytí celého světa v plánu, ke kterému se hlásí zcela veřejně.
Mohamed se zkrvavenou šavlí - jistě v čele vojska ne, na to byl příliš zbabělý, nicméně na vraždění odzbrojených a svázaných zajatců si troufl a je to historicky doloženo (cituji islámské prameny a muslimové se nad jeho "statečností" dmou pýchou, aby bylo jasno).
ad 5 Súdánské povstání nedobylo celý svět (byť se k němu muslimové nadšeně přidávali), protože evropané tehdy ještě měli "gule" a na mahdisty nasadili prototypy kulometů, které z nich nadělaly tatarák. To se ovšem nemuseli bát jekotu pacifistů a "krasoduchů".
ad 6 Systém islámského finančnictví vcelku chápu - bylo by to na dlouhé povídání, ale jakési, i formální, vzdělání v ekonomii mám. K logickým rozporům se ekonomika dostane v okamžiku, kdy se chaoticky propojují socialistické a islámistické rysy; vzniká nikoli "kočkopes", ale přímo "rybopták".

156396

11.3.2008 7:23

RE: Velmi zajímavé,

Tom 24.?.?.?

Reakce na 156206

>Sám se hlásí k náboženským vidinám. Aktivně hlásá příchod Mahdího a prohlašuje, že je s ním ve spojení

Trochu upravte text a budete v obraze [mrknutí jedním okem]

Vložený obrázek

156244

11.3.2008 21:59

RE: Velmi zajímavé,

supino1 213.?.?.?

Reakce na 156206

..- režim v Íránu je jednoznačně totalitní.
-čiže viete prd o tom, čo znemná totalita. Nie je o čom s Vami diskutovať.
.. ale "islámský nacionalismus",
- a toto ste čo za nezmysel vypotili?? Skúste najprv pozrieť do nejakého slovníka cudzích slov než napíšete takýto nezmysel. Nácio je národ!!, važený, islam je náboženstvo (a nie homogénne, takisto ako kresťanstvo). Ukážte mi "kresťanského nacionalistu" (v plnom znení, nie ako kríženca) a potom sa ospravedlním.

156305

10.3.2008 21:42

RE: Velmi zajímavé,

Sid 78.?.?.?

Reakce na 156190

Demokraticky zvolený? Videli ste tú časť Simsonovcov, kde si museli zvoliť prezidenta z dvoch mimozemšťanov, pričom obaja sľubovali pre pozemšťanov len otroctvo?

V Iráne je to to isté, voľby sú fraška. Kandidáti sa smú líšiť len v menej podstatných veciach napr. stupeň riadenia ekonomiky. V principiálnych veciach sa nikto líšiť nesmie, inak ho Guardians council do volieb nepustí. Nemôže sa stať, že by napr. nejaký kandidát sľuboval zrušenia kameňovania alebo povinného zahaľovania.

Ahmadinejad je primitív a náboženský vymetenec, ktorý má naučených zopár náboženských fráz, ktorími odpovedá na každú otázku, nech sa týka čohokoľvek. Šáhovi Mohammedovi Rezovi nesiaha ani po členky.

Medzi nacionalizmom a vlastenectvom je rozdiel, to je hádam úplne evidentné. Vlastenec netúži po ovládnutí regiónu ani po presadzovaní klerofašistickej ideológie.

Ak sú dačo žvásty, potom k nim vaše politicky korektné poučky majú bližšie.

156210

10.3.2008 23:49

RE: Velmi zajímavé,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156210

žvásty? podívej se na své antimuslimsko-antiahmadinežádské výpady (výrazy):
- primitiv, náboženský vymetenec (o vysokoškolsky vzdělané osobě na věhlasných západních školách, navíc vysoce inteligentní)
- klerofašistickej ideológie
Že na vše odpovídá pár náboženskými frázemi, tomu myslím nevěříš ani ty (slyšel jsem ho, četl jsem jeho výroky a rozhovory). Je kultivovaný, sice z Východu (temperament), ale politik blížící se západnímu střihu (jistě víc než Saddám Husajn nebo proamerický Mušaraf).
Že by úroveň/hodnocení jeho osoby mělo být dotčeno tamním náboženstvím a zvyky (kamenování) anebo že bys vůbec měl hodnotit jejich předpisy (zahalování) jakožto negativní věc, to se mi zdá poněkud drzé a šovinistické. Podobně omezenými výroky manipulují americká masmédia s nepřemýšlivými (řádného myšlení neschopnými) masami, čímž si vždy připravují "důvod" k napadení, k vojenskému zásahu. V Afghánistánu to byla mediální příprava skrze budování dojmu o údajném barbarství (zničili buddhovu sochu, muslimské zákony "z doby kamenné" atp.). Že jsou ale v Kosovu ničeny desítky křesťanských (pravoslavných) chrámů, klášterů a vzácných památek, a to muslimskou svoločí, genocida skutečnými teroristy a drogovými gangy, která se nám tímto, amerikou zařízerným, krokem šíří dál do evropy, to ti zjevně nedochází (ta nekonzistentnost americké politiky, ani obdobnost kritizovatelného barbarsví). a nedochází ti ani moment precedentů - nejprve "každý může být napaden, pokud o něm my řekneme, že je terorista nebo držitel nějakých zbraní", a nyní "kdo je náš kámoš, ten může cokoliv, i nemožné". A precedent budou následovat další. Kromě snahy o odtržení jiných národnostních menšin, to bude znamenat i propojení Kosova s makedonskými Albánci a DALŠÍ rozšíření jejich náboženství i "kultury" do Evropy. Uvědomuješ si, že určité osobnosti především z USA manipulují libovolně s veřejným míněním, kývou s ním ze strany na stranu, z jednoho dělají ďábla, z jiného anděla či utlačovaného... jen podle jejich cílů, podle profitu. USA asi potřebují roztrhat Evropu na kusy, oslabit ji vnitřními nepokoji, které teď rozpoutávají, čímž se v (jejich) krizové době zbaví nebezpečného konkurenta, získají snadněji ovladatelné (rozdělené) satelity/kolonie, a možná (snadněji) rozpoutají velkou válku (blízký a střední Východ + Rusko, ...).
A teď něco mektej o tom, kdo se víc podobá fašistům.

156218

11.3.2008 10:03

RE: Velmi zajímavé,

Sid 78.?.?.?

Reakce na 156218

Mne sa zdá zase dosť čudné, že obhajujete totalitný režim v ktorom by sa vám pravdepodobne nepáčilo žiť len preto, že stojí proti vašim nepriateľom- USA a Židom. Počuli ste niekedy Leninovu frázu užitoční idioti?

A myslíte úprimne svoj záujem o Palestíncov, musí vás štvať aj útlak Iráncov ich vlastnou vládou.

Inak pre všetkých slepých obdivovateľov islamonacizmu v Iráne odporúčam články s chanum.blog.sme.sk. Je to Slovenka vydatá za Iránca žijúceho vo Švédsku, ale často jazdia do Iránu. Píše tam, že bežní Iránci ani zďaleka nesúhlasia so svojou vládou, lezie im na nervy morálna polícia a pro-palestínska propaganda, ako zháňajú alkohol a ďalšie veci. Odporúčam hlavne článok o tom ako sa bola kúpať v Perskom zálive a bavila s mladými iránkami.

156251

11.3.2008 10:57

RE: Velmi zajímavé,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 156251

spravit si obraz o irane na zaklade jedneho blogu,
tak to som potom aj ja politolog, teda pekny den prajem klega
[velký smích]

156255

11.3.2008 11:14

RE: Velmi zajímavé,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156251

jasně - o to jde: jezdit do íránu (byť nemusí, když se jí to tam nelíbí), chodit tam odhalená (když jsou tam jiná pravidla), nejlépe chodit na pláž nahá (když to nelze) a chlastat alkohol, (když je zakázaný).
...jo, to má logiku [chechtot] - a toto (tyto "výdobytky" ) jsou vrcholem té vysněné západní demokracie? [smích]

156262

10.3.2008 23:56

RE: Velmi zajímavé,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156210

...a ještě něco:
Moc žereš amíkům jejich propagandu, která probíhá nejen přes lživé a pokřivené zpravodajství, ale i skrze kinematografii (židy plně ovládané odvětví). Kromě manipulací v Simpsonových jsem nedávno viděl i US "pohádku"??? Karcoolka... taková animovaná parodie, na pomezí mezi pohádkou pro děti a pro dospělé. Můžeš hádat, jaký tam byl systém (americký) a kdo tam byli ti zloduchové (samozřejmě rusky mluvící mamlasové). Že by čistě náhodné? V době, kdy začala mediální příprava = antiruská manipulace světové veřejnosti? I ty své mimozemšťany, slibující otroctví si zařaď - byla to snad alegorie amerického systému? Sebekritika? Nebo spíš podprahové, manipulativní zneužití široce populárního seriálu pro politickou propagandu - zřejmě proti muslimským nebo jiným takzvaně "nesvobodným" zemím (prostě jiným, než se hodí USA... a mimozemšťané jako představitel někoho, koho nelze chápat, někoho lidem nepřátelského, zotročitele). -Přitom paradoxně právě určité kruhy v USA se snaží o sjednocení lidstva pod jednu vládu a o jeho zotročení.

156220

10.3.2008 23:43

Melete blbosti, Side.

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 156179

- pohlavár totalitního režimu ≠ neonacista

- antidemokrat ≠ neonacista

- oběti holokuastu neznevažuje, to je lež

- nenávistné rétoriky např. směrem k Srbsku jsme slyšeli od tzv. „demokratických“ států zum kotsen

- radikální klerikál ≠ neonacista, „jisté prvky nacionalismu“ nejsou na závadu, máte je i v Israeli a u Ahmadínnežáda jich není dost na to, aby mohl být zván neonacistou

- o ovládnutí regionu Írán neusiloval a neusiluje; jediný, koho bych z toho podezříval, jsou „demokratické“ USA

Proto by se nedal v žádném případě označit za perského, ba ani za islámského národního socialistu.

156219

11.3.2008 0:21

RE: Melete blbosti, Side.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156219

Přesně tak. Dík a zdar!

156221

11.3.2008 0:22

RE: Melete blbosti, Side.

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 156219

>- o ovládnutí regionu Írán neusiloval a neusiluje; jediný,
>koho bych z toho podezříval, jsou „demokratické“ USA

Hizzbollah v Libanonu je co? Republikanske gardy v Iraku? Unaseni letadel v 80. letech? Hamas v Palestine? Utoky v Jizni Americe v 90. letech? To neni Iranska rozpinavost, to oni jenom podporuji sve islamske bratry v odboji proti Izraeli a nevericim nebo jak si to vysvetlujete.

A co si myslite o tomhle anglickem citatu:
"A prime tenet of the Nazi ideology was that the Jews ran the world and posed a real threat to Germany --- just as al Qaeda and Iran's Ahmadinejad see Israel as a threat not only to her neighbors, but also to Islam itself. Totalitarian ideologies come and go, but this is only the second time the world has seen this sort of radical anti-Semitic paranoia. The Nazis meant it when they said they'd cleanse the world of Jews, and so do Islamic radicals."
Jonah Goldberg, Journalist

Nejsem sam komu se jevi Ahmadinejad jako nacista.

156226

11.3.2008 0:20

RE: Melete blbosti, Side.

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 156226

>To neni Iranska rozpinavost, to oni jenom podporuji
>sve islamske bratry v odboji proti Izraeli a nevericim nebo jak
>si to vysvetlujete.
Ano, tak. Nikdy nikoho nenapadli, naopak, sami byli napadeni.

>A co si myslite o tomhle anglickem citatu:
>"A prime tenet of the Nazi ideology was that the Jews ran the
>world and posed a real threat to Germany --- just as al Qaeda and
>Iran's Ahmadinejad see Israel as a threat not only to her
>neighbors, but also to Islam itself. Totalitarian ideologies come
>and go, but this is only the second time the world has seen this
>sort of radical anti-Semitic paranoia. The Nazis meant it when
>they said they'd cleanse the world of Jews, and so do Islamic
>radicals."

>Jonah Goldberg, Journalist
>
>Nejsem sam komu se jevi Ahmadinejad jako nacista.
Jonah Goldberg má - už podle jména - silně biased pohled na nacismus: zlo nacismu je v tom, že neměl rád Židy, tedy kdo nemá rád Židy, je nacista. Že nacisti neměli rádi Slovany, cikány, černochy, že v rámci pofidérního práva nadvlády germánské rasy nad "méněcennými" národy rozpoutali válku, ve které zahynuly stamiliony lidí, to jsou pro pana Goldberga (a evidentně i pro Vás) podružné stránky nacistického režimu. Argument, že kdo popírá holokaust, ospravedlňuje Hitlera, je nejkrásnější ukázkou židovského rasismu - jejich 6(?) milionů mrtvých, toť zločin nacismu, desítky milionů ostatních, "pohanů", ty jsou vosk... [naštvaný] [bliji]

Jinak výrok je lživý v několika dalších věcech: al Kajda v podstatě neexistuje (tedy ne v té formě, v jaké je nám předkládána), ta teroristická skupina kolem al Zawahírího nemá s šíitským Íránem nejlepší vztahy (je to tedy spojování manipulativní), nevím, jak islámští radikálové, ale mám pocit, že nacisti chtěli od Židů "očistit" pouze Německo (a to aspoň s počátku ještě ne vyhlazením, ale vystěhováním), Ahmadínnežád pak od Židů nechce čistit vůbec nic (ušetřte si práci a netahejte sem ten lživý blábol o "vymazání Israele z mapy"...)

156228

11.3.2008 1:46

RE: Melete blbosti, Side.

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 156228

Nikdy jsem se v zivote nesetkal s zivym nacistou, nejsem tak stary abych si pamatoval valku. Dekuji proto Zvedavci ze se tak muze stat aspon ve virtualu na Internetu. Jinak bych snad ani moc neveril ze takovi lide vubec existuji. Ted uz chapu proc proti nim nasi predkove tak bojovali. Bohuzel nejak ten boj nedokoncili. Zhoubne podhoubi nacismu porad jeste existuje. Zbavime se ho vubec nekdy?

156230

11.3.2008 2:39

RE: Melete blbosti, Side.

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 156230

to je Váš názor, ale neumím si ho dát do souvislosti se svým předchozím komentářem. Já jsem válku a nacismus taky nezažil, ale něco jsem se o tom dozvěděl, jako nakonec všichni ostatní.

156231

11.3.2008 6:05

RE: Melete blbosti, Side.

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 156230

Vazeny pane. Neustale se opirate o svovo "nacismus" a ani nevite co vlastne znamena.Jen mate nauceno ze naciste jsou ti zli co s vami nesouhlasi. Mozna preste stejna sorta lidi neschopnych vnimat realitu kolem sebe tak snadno uverila nacisticke propagande a tim de facto dala moznost vzniku fasisticke genocidy pred 80ti lety. Doporucuji stoupnout pred zrcadlo a zamyslet se. Treba se divate na jednoho z davu, ktery uveril propagande a nyni tu zveda pomyslnou pravici pro sveho fuhrera. Tim se vlastne podilite na novem holokaustu. Treba v tom zrcadle vidite sveho nacistu. Neni ani treba dekovat zvedavci, staci podekovat svemu zrcadlu.

156240

11.3.2008 22:03

RE: Melete blbosti, Side.

supino1 supino1 (zavináč) azet (tečka) sk 213.?.?.?

Reakce na 156240

V podstate s Vami súhlasím, ale dávajte si pozor na slovíčka....nepoznám fašistickú genocídu, len nacistickú. A nepoznám nemeckých fašistov, len nemeckých nacistov. Fašizmus a nacizmus sú dve rozdielne veci...že aj mňa to pred prevratom v škole učili nesprávne (nemeckí fašisti=nezmysel) nie je dôvod šíriť hlúposti ďalej.

156310

11.3.2008 22:57

RE: Melete blbosti, Side.

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 156310

Víte, ono to zas tak asi úplně rozdílné není, je to jen machinace s pojmy, ale princip v podstatě zůstává a je poplatný i dnes.

Je to vlastně zneužití myšlenky, že skupina je víc než jednotlivec. To co zažíváme dnes, nemá od toho minulého daleko. Dnes je vlastně pokročilý fašismus (ve skrytější formě) všeobecně přijímaná a dokonce běžně uzákoněná norma. Akorát se věcem dávají jiná jména.

Důvod je ale stále stejný. Odůvodnit režim. A můžete to nazvat, jak chcete. Lidé prostě musí chtít svého úředníka, velitele, pastýře, bosse, správce a já nevím co ještě. A to v zájmu většiny a jejího „velkého cíle“. Dojde tak porušení rovnováhy jedinec – skupina, a to končí diktaturou.

156315

11.3.2008 21:21

RE: Melete blbosti, Side.

supino1 213.?.?.?

Reakce na 156226

..Republikanske gardy v Iraku?

-haha..tak týmto ste sa teda diskvalifikovali absolútne....Husajnove (sunnita) Republikánske gardy majú čo s Iránom?? (šiitským) Neviete čo tárate...

156307

12.3.2008 0:21

RE: Melete blbosti, Side.

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 156307

>..Republikanske gardy v Iraku?
>
>-haha..tak týmto ste sa teda diskvalifikovali
>absolútne....Husajnove (sunnita) Republikánske gardy majú čo
>s Iránom?? (šiitským) Neviete čo tárate...

Mel jsem na mysli Iranske Revolutionary Guards. Splet jsem se. Vam se to nikdy nestane. O jak vam zavidim.

156321

11.3.2008 18:33

RE: Melete blbosti, Side.

google 84.?.?.?

Reakce na 156219

>zum kotsen


paci sa mi ako to v Holandsku pisete. teda aspon dufam, ze to je po holandsky. [mrknutí jedním okem]

156283

12.3.2008 0:33

RE: Melete blbosti, Side.

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 156283

Tuná píše kdo chce ako chce, to by si sa čudoval... [mrknutí jedním okem]

156323

11.3.2008 21:41

RE: Velmi zajímavé,

supino1 213.?.?.?

Reakce na 156179

..- je pohlavárom totalitného režimu..
- ako ste prišli k tomu, že je to totalitný režim a nie diktatúra? (Arendtova: O pôvode totalitarizmu..tuším)

..- je antidemokrat a antiliberál (vo všetkých významoch výrazu liberál)
- o demokracii som už písal (Sartori: Teória demokracie), skúste mi popísať dokonalého demokrata (a z toho si už dokážem vytvoriť aj antidemokrata..o liberalizme platí zhruba to isté)
..- nenávistná rétorika smerom k inému štátu
-a Júesej???
..- usiluje sa o ovládnutie regiónu
- ktorý dostatočne vojensky silný štát sa o to nesnaží?? Ale môže to byť takisto aj v ekonomickom zmysle.

Takže o čom vlastne píšete??

156303

11.3.2008 21:58

RE: Velmi zajímavé,

Sid 78.?.?.?

Reakce na 156303

Totalitný režim sa od diktatúry líši stupňom kontroly spoločnosti.

Diktátorom bol napríklad Pinochet. Ten potláčal politickú opozíciu. Ale bolo mu jedno, kto si čo oblieka, kto čo pije alebo kto s kým spí. v Iráne to všetko režim monitoruje.

Pohlavár totalitného režimu musí byť zákonite v opozícii voči liberálnej demokracii. Demokrat by v prvom rade nemal vnucovať svoju náboženskú ideológiu ostatným spoluobčanom a vydávať svoje názory za názory celého národa. Teda presný opak Ahmadinejada.

A podporu všetkých možných teroristických skupín Iránsky režim nikdy ani nepopieral.

156308

10.3.2008 10:07

RE: Konferencia

Tom 24.?.?.?

Reakce na 156173

>Vedla seba sedeli bok po boku ortodoxní Židia a členovia Ku Klux Klanu. Som zvedavý, či si mali čo povedať.

Že zrovna vás zajímá, co, kdo, komu adresoval? [velký smích]

Vložený obrázek

156178

10.3.2008 16:18

RE: Konferencia

android 195.?.?.?

Reakce na 156178

ked sa hlasis z DSL (cable), tak sa ti zvycajne pri prihlaseni prideli IP adresa z DHCP poolu; t.j. zvycajne na 99% ina

156184

11.3.2008 0:25

RE: Konferencia

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156184

není to pravda. dokud je modem zapnutý, podrží si jednou přidělenou adresu. a i pokud je vypnut/resetován, po zapnutí DHCP server poskytovatele přiděluje stejnému modemu/uživateli obvykle stejnou IP adresu... rezervuje mu ji určenou dobu. až na výjimečné případy, kdy je vysloveně nouze o adresy - ale taková síť by pak byla pro některé uživatele v určitém období nepoužitelná (nedostali by adresu).

156223

11.3.2008 6:28

RE: Konferencia

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 156223

Presne tak tohle vypada spis na trpelivou snahu zahladit stopy sve identity pomoci verejnych proxy serveru.

156241

11.3.2008 6:39

RE: Konferencia

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 156241

[velký smích] A pred kym lze takto uspesne tu identitu ochranit? Pred beznymi uzivateli?

156242

11.3.2008 11:49

RE: Konferencia

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156242

bartošku, ty pomalejší chlapče... [smích] -zřejmě přede všemi. někdo trpí iluzí, že když neustále mění IP adresu přes cizí proxy servery, že se skryje všem, a nikdo jej nevypátrá (nebo vypátrání alespoň velmi ztíží).

156263

13.3.2008 3:55

RE: Konferencia

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 156263

Aha, ja jsem fakt pomalejsi, takze nebezni uzivatele sice budou mit nejake komplikace, ale pokud nenarazi na kvalitni profesionalni praci, tak ty komlikace budou prekonatelne. V cem jsou teda ti bezni uzivatele nebezpecni?

156415

11.3.2008 18:27

RE: Konferencia

google 84.?.?.?

Reakce na 156223

>a i pokud je vypnut/resetován, po zapnutí DHCP server poskytovatele přiděluje
>stejnému modemu/uživateli obvykle stejnou IP adresu... rezervuje mu ji určenou
>dobu.

neviem v ktorej krajine tomu tak je, ale v Nemecku dostanem po kazdom vypnuti
DSL-modemu novu IP adresu. bolo tomu tak doteraz u kazdeho providera kde som bol.

156285

13.3.2008 11:46

RE: Konferencia

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 156223

To mozna funguje pro DSL nekde v USA nebo zapadni Evrope, bohuzel ne v siti byvaleho telecomu tady u nas. Tady si vas routery ridici agregaci a bandwith spread kopou mezi sebou jak horky brambor a pokud nemate objednanou a zaplacenou pevnou IP adresu, nestihate se divit. Jednou jsem tak u kamarada rozbehaval digitalni videorekorder s kamerovym serverem pro dohledove kamery a taky jsem si myslel, ze dokud nerestartuju koncovy DSL router, budu mit stale stejnou IP adresu.

Houby. WAN IP adresa se mi menila tak po 10 - 25 minutach aniz bych se na DSL router co i jen podival. Nakonec jsem zjistil, ze staci mit tak minutu nulovy traffic a uz si vas uklidi stranou a daji vam jinou IP.

156445

10.3.2008 16:04

RE: Konferencia

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 156178

tzv. zapadni "civilizovana" spolecnost ktera znovu zavadi zakony umoznujici stredoveke muceni daleko predci ve sve barbarskosti ty "necivilizovane" zeme, ktere tak pokrytecky kritizuje. Mezi takovou spolecnost ja osobne patrit nechci [bliji] [bliji]

156189

11.3.2008 15:26

RE: Konferencia

Sid 78.?.?.?

Reakce na 156178

Celkom nerozumiem tomuto povyku ohľadom IP. Nemení sa pri každom zapnutí modemu?

Preto sa predsa modem vypína pri sťahovaní z niektorých serverov, aby sa nemuselo čakať.

Aspoň tak my to vysvetľoval kamoš, ja sa do toho moc nevyznám.

156271

13.3.2008 3:20

RE: Konferencia

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 156271

Ja jsem si hnedka myslel, ze to je blbost s tim konspirovat proti beznym uzivatelum a proti tem specialnim stejne obstoji pouze vysoka profesionalita a to kdo vi jestli.

156416

10.3.2008 14:12

RE: Konferencia

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 156173

Tedy chcete rici, ze ten Rabin nehovoril podle vasich predstav. Nerekl to tak, jak by jste to rekl vy.
Neznamena to, ze ten Rabin ma sve mineni? Jiste ma pravo na sve mineni, nemyslite?
Nebo chcete donutit vsechny Zidy aby stali v lajne tak jak vam to vyhovuje(financne?).
Ten kdo vynese "Hetzla" nad boha, bude potrestan, jak se ukazalo. A mimochodem, je stale trestan.

156180

10.3.2008 15:07

Ahmadinejad Holocaust nepopiera a nepopieral.

Igor 89.?.?.?

Reakce na 156173

naopak. Ahmadinejad vzdy tvrdil, ze Obetovanie v Ohni , Holocaust, sa skutocne uskutocnilo. Tvrdi, ze sa to stalo v Europe, konkretne viedli v tom Nemci a podla neho sa ma Europa postarat o prezivsich (tych 400.000 prezivsich Zidov) a urobit im priestor na na vytvorenie statu niekde v Nemecku, ci rakusku. Ahmadinejad je striktne proti tomu, aby boli prblemy spojene s Holocaustom, prenasane na Palestincanov.

Ty to vies a i tak provokujes; preco asi?

156183

10.3.2008 15:48

RE: Konferencia

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156173

Ty sám jsi leda neonacista, a ne Ahmadinežád! A o jakém Ku-Klux-Klanu to píšeš???!!!
Ahmadinežád právě popírá jen určitou (sionistickou) interpretaci takzvaného holokaustu! Což ti při tvé inteligenční úrovni a (ne)schopnosti správně pozorovat a přemýšlet, nedochází.
Ten rabín řekl přesně to, co si myslím i já, a co je nanejvýš moudrým projevem, pravdou takřka do posledního písmene, a smířlivým kompromisem přijatelným každým člověkem dobré vůle.

156186

11.3.2008 6:06

RE: Konferencia

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 156173

A jaky je vas nazor na obsah clanku. Co si myslite o nazoru teto skupiny ortodoxnixh Zidu?

156238

11.3.2008 21:14

RE: Konferencia

supino1 213.?.?.?

Reakce na 156173

Podľa čoho súdite, že šéf Iránu je neonacista??...

156300

10.3.2008 18:30

kritika

Ibrahim Ag Al Habib 160.?.?.?

zaráží mě "pohotovost" Zvědavce. http://www.nkusa.org/activities/Conferences/2006De...

156197

10.3.2008 20:03

RE: kritika

albert.pavel 78.?.?.?

Reakce na 156197

To akože preto, že sa to odohralo v roku 2006 tak to už neplatí? Kiežby. V tom prípade keby to bolo tak, že v dnešnej dobe je to už všetko úplne iné by som túto poznámku aj pochopil. Teraz tomu nerozumiem.

156199

11.3.2008 6:36

RE: kritika

Ibrahim Ag Al Habib 160.?.?.?

Reakce na 156199

špatně jsem se vyjádřil, jde jen o to, že projevy úctyhodných rabínů z Neturei Karta na konferenci v teheránu byly k přečtení na netu před čtrnácti měsíci

156237

10.3.2008 21:28

Názorná ukázka náboženského fanatismu

A.S. Pergill 89.?.?.?

> "To je něco, co je velmi dobře ceněno
> tady v Íránské islámské republice, kde
> židovská komunita žije v míru s plnými
> občanskými právy, a to už po tisíce let."
V podstatě tento výrok plně postačuje k diskvalifikaci čehokoli, co ten dotyčný řekl. Židé v Persii od jejího dobytí muslimy nikdy neměli plnoprávné postavení (o "občanství" se v rámci islámských států už vůbec nedá mluvit, tento pojem islámské právo ani nezná) a vznik "islámské republiky" jejich postavení prokazatelně výrazně zhoršil. Byli vybíjeni, řada z nich uprchla a v současné době je v Íránu menší procento Židů z původního počtu (před "islámskou revolucí"[mrknutí jedním okem], než jaké procento Židů přežilo nacistický holokaust v Německu a na okupovaných územích (byť absolutně jsou to o několik řádů nižší počty a hlavní podíl úbytku Židů připadá na emigraci, nikoli na cyklon B).
Další už jsou jen bláboly, popřípadě pokřik zloděje, aby chytali zloděje. Byli to právě zástupci ortodoxie, kteří úzce spolupracovali s nacisty na tom, aby do plynu šli přednostně míšenci a sekulárně orientovaní Židé (nebylo by to poprvé, podobné "očistné" akce popisuje už Starý Zákon). Přesto je jasné, že ani sionisté nemají svědomí 100% čisté.
Nicméně je to nádherná ukázka, jak náboženský fanatismus dokáže nadělat z lidí ty nejodpudivější a nejpodlejší zrádce, jakým se ze sekulární oblasti nemůže nic vyrovnat. Díky za ni a těším se na pokračování.

156204

10.3.2008 22:07

Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Naturei Karta me pripada hodne divna. Pry zidovsky narod si zatim nezaslouzil zit v Palestine, rekl pan Buh. Je urcite vic zidu kteri si tohle nemysli. Zajimalo by me, ti spravni zide jsou v Naturei Karta? A proc? Protoze jsou proti Izraeli? Ja myslim ze ti spravni zide jsou z Masady:
http://www.masada2000.org/

156205

10.3.2008 23:05

RE: Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 156205

zajímavé. Proč si ale dali název po pevnosti, ve které se nakonec museli jejich předchůdci vzájemně podříznout? Kouzlo nechtěného? Nebo se ozvalo podvědomí? To si to chtějí zopakovat? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

156211

10.3.2008 22:53

RE: Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 156211

>zajímavé. Proč si ale dali název po pevnosti, ve které se
>nakonec museli jejich předchůdci vzájemně podříznout?
>Kouzlo nechtěného? Nebo se ozvalo podvědomí? To si to
>chtějí zopakovat? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Nerozumim vasi logice. Prave ze si to zopakovat nechteji. Udalost v Massade je neco na co jsou zide velmi hrdi. Radeji se v bezvychodne situaci podrizli nez aby zili v otroctvi. Tohle Cechum nikdy nehrozi. Nebo jste si tim tak jisti?

Vazne me zajima proc by tihle zide z Naturei Karta meli byt ti pravi i kdyz jsou v jasne mensine. Protoze to rekl pan Buh nebo proto ze jsou proti Izraeli? Jak to s nimi vlasne je.

156212

11.3.2008 22:19

RE: Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?

supino1 213.?.?.?

Reakce na 156212

Kto sú tí naj.. Židia síce neviem, ale odporúčam Vám trošku sa pozrieť do histórie. Už pri vzniku sionizmu, v 19. storočí, sa vyššie náboženské autority postavili skôr proti, než za. Takže sionizmus ako taký vlastne nie je judaizmus.

156313

11.3.2008 0:13

RE: Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 156205

>Ja myslim ze
>ti spravni zide jsou z Masady:
>http://www.masada2000.org/
To jsou kahanisti, JDL, považovaní za teroristickou organisaci. Jsme rádi, že jste nám prozradil, kam Vás srdce táhne... [chechtot]

156222

11.3.2008 0:12

RE: Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156205

Já bych řekl: "Podle ovoce poznáte je". Tento rabín je moudrý muž, šířící pokoj. Židáci usilující o násilně a jen lidskými silami (bez Boha/proti Bohu) obnovený Izrael, ti moudrostí ani pokojem neoplývají - denně mohou svědčit Palestinci i jiné oběti židovských zhovadilých praktik.
Moudrý chápe, hlupákovi to vysvětlit nejde.

156225

11.3.2008 0:12

gibi z Wisonova

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Bodaj by bolo viac takych ludi ako tento pan rabin. Bohuzial sionizmus sireny Chazarmi je stale na postupe. Ze si ucelovo prisposobuju toru a niektore clanky protigojskeho talmudu je fakt. Otazka je kam chcu takto dospiet. Rasisti uz su, fasisti tiez. USA maju pod kontrolou. A co dalej? Ich ubohost, ako fanatikov je zjavna. A priroda nema rada extremy. Ono sa to nejako zrovna, len co potom ostane z Chazarov, nenavidiacich cely
svet a vsetkych ludi? A co nasi Chazarici, ked im uz nepojde karta. Budu ako Landovsky, Kohout, Zazvorkova a Zazvorkovci?
To len namatkou. Spominam, pravda este O.Neff. Blbec, mohol byt ako Cech prvy v Galii ale on si vybral byt Chazarom poslednym v CR. Hlupak ubohy.

[oči v sloup]

156217

11.3.2008 0:44

Neturej Karta je poměrně malá skupina...

Vodník 82.?.?.?

...ale je dobře vidět a hodně ji zveřejňují. Výroky, jako "svatá židovská krev" ve mně nevzbuzují mnoho důvěry k této partě, ale jejich výroky na adresu Israele pochopitelně resonují u všech odpůrců sionistického režimu.

Holokaust nepopírají ani popírači a Neturajkartisti už vůbec ne. Ale v čem mají definitivně pravdu, že z holokaustu se stalo nové náboženství se vším všudy, jak o tom psal i Gilad Atzmon (český překlad úryvku zde).

156224

11.3.2008 18:35

Holokaust je nové náboženství, které především dobře nese,

Sapora 195.?.?.?

Reakce na 156224

a přitom skutečné oběti žijí v neutěšených poměrech.
Projev rabína Feldmana je naprosto přesný a popisuje
holokaustnický "průmysl" - kasičku na peníze pro
chamtivé sionisty.

156287

11.3.2008 19:46

RE: Neturej Karta je poměrně malá skupina...

Sapora 195.?.?.?

Reakce na 156224

Novinky 11. března 18:11 Belgie nabídne obětem holokaustu a jejich rodinám kompenzace ve výši 170 miliónů dolarů. Potvrdil to premiér Guy Verhofstadt. V koncentračních táborech zemřelo za 2. světové války na 25 000 belgických Židů.
Kolik dostanou další miliony povražděných Rusů,Poláků a dalších
národů. Jenom jedna parta je ta správná vyvolená a ta bude sosat a sosat, ještě za 200 let! Průmysl holokaustu je dokonalé perpetum mobile na peníze.

156290

11.3.2008 22:24

RE: Neturej Karta je poměrně malá skupina...

leo69 89.?.?.?

Reakce na 156290

Ale nejlepší je ve Vámi zmiňovaném článku tento odstavec:

..."V úhrnu bude 54 miliónů dolarů vyplaceno individuálním žadatelům, zbytek dostanou židovské nadace a komunity"...

Takže ze 170 milionů mínus 54 milionů zbude 116 milionů a ty ještě 63 let po konci II.WW dostane kdo? Profesionální pijavice.


m,[smích]

156311

Příspěvků: 73

10.03. 07:17 jean.laroux  Víra v HOLOCAUST
10.03. 06:32 jean.laroux  Víra v HOLOCAUST 2.
11.03. 20:40 supino1  RE: Víra v HOLOCAUST 2.
11.03. 20:49 pietroo  RE: Víra v HOLOCAUST 2.
10.03. 07:00 jean.laroux  Víra v HOLOCAUST závěr
10.03. 08:36 Sid  Konferencia
10.03. 09:44  RE: Konferencia
10.03. 10:05 jean.laroux  RE: Konferencia
10.03. 10:02 hestroy  Velmi zajímavé,
10.03. 11:05 Sid  RE: Velmi zajímavé,
10.03. 15:45  RE: Velmi zajímavé,
10.03. 16:40 2xs  RE: Velmi zajímavé,
10.03. 22:05 A.S. Pergill  RE: Velmi zajímavé,
10.03. 23:33 2xs  RE: Velmi zajímavé,
11.03. 00:49 A.S. Pergill  RE: Velmi zajímavé,
11.03. 11:16 hestroy  RE: Velmi zajímavé,
11.03. 11:55 2xs  RE: Velmi zajímavé,
12.03. 22:08 A.S. Pergill  RE: Velmi zajímavé,
11.03. 07:23 Tom  RE: Velmi zajímavé,
11.03. 21:59 supino1  RE: Velmi zajímavé,
10.03. 21:42 Sid  RE: Velmi zajímavé,
10.03. 23:49 2xs  RE: Velmi zajímavé,
11.03. 10:03 Sid  RE: Velmi zajímavé,
11.03. 10:57  RE: Velmi zajímavé,
11.03. 11:14 2xs  RE: Velmi zajímavé,
10.03. 23:56 2xs  RE: Velmi zajímavé,
10.03. 23:43 Vodník  Melete blbosti, Side.
11.03. 00:21 2xs  RE: Melete blbosti, Side.
11.03. 00:22 semtex  RE: Melete blbosti, Side.
11.03. 00:20 Vodník  RE: Melete blbosti, Side.
11.03. 01:46 semtex  RE: Melete blbosti, Side.
11.03. 02:39 Vodník  RE: Melete blbosti, Side.
11.03. 06:05 jean.laroux  RE: Melete blbosti, Side.
11.03. 22:03 supino1  RE: Melete blbosti, Side.
11.03. 22:57 Spytihněv  RE: Melete blbosti, Side.
11.03. 21:21 supino1  RE: Melete blbosti, Side.
12.03. 00:21 semtex  RE: Melete blbosti, Side.
11.03. 18:33 google  RE: Melete blbosti, Side.
12.03. 00:33 Vodník  RE: Melete blbosti, Side.
11.03. 21:41 supino1  RE: Velmi zajímavé,
11.03. 21:58 Sid  RE: Velmi zajímavé,
10.03. 10:07 Tom  RE: Konferencia
10.03. 16:18 android  RE: Konferencia
11.03. 00:25 2xs  RE: Konferencia
11.03. 06:28 jean.laroux  RE: Konferencia
11.03. 06:39 Rene Bartosek  RE: Konferencia
11.03. 11:49 2xs  RE: Konferencia
13.03. 03:55 Rene Bartosek  RE: Konferencia
11.03. 18:27 google  RE: Konferencia
13.03. 11:46 Kevin  RE: Konferencia
10.03. 16:04  RE: Konferencia
11.03. 15:26 Sid  RE: Konferencia
13.03. 03:20 Rene Bartosek  RE: Konferencia
10.03. 14:12 karel4u  RE: Konferencia
10.03. 15:07 Igor  Ahmadinejad Holocaust nepopiera a nepopieral.
10.03. 15:48 2xs  RE: Konferencia
11.03. 06:06 Rene Bartosek  RE: Konferencia
11.03. 21:14 supino1  RE: Konferencia
10.03. 18:30 Ibrahim Ag Al Habib  kritika
10.03. 20:03 albert.pavel  RE: kritika
11.03. 06:36 Ibrahim Ag Al Habib  RE: kritika
10.03. 21:28 A.S. Pergill  Názorná ukázka náboženského fanatismu
10.03. 22:07 semtex  Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?
10.03. 23:05 MedaBeda  RE: Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?
10.03. 22:53 semtex  RE: Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?
11.03. 22:19 supino1  RE: Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?
11.03. 00:13 Vodník  RE: Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?
11.03. 00:12 2xs  RE: Kdo jsou ti pravi, ti pravoverni zide?
11.03. 00:12  gibi z Wisonova
11.03. 00:44 Vodník  Neturej Karta je poměrně malá skupina...
11.03. 18:35 Sapora  Holokaust je nové náboženství, které především dobře nese,
11.03. 19:46 Sapora  RE: Neturej Karta je poměrně malá skupina...
11.03. 22:24 leo69  RE: Neturej Karta je poměrně malá skupina...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 1

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 580