Diskuze k článku

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

Příspěvků 61

5.3.2008 8:53

Rusko - ropná velmoc 21. století

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 147.?.?.?

Zásoby ropy v Západosibiřské rovině nemají ve světě konkurenci. Západosibiřská rovina je totiž zanesený oceán s vrstvou usazenin až 20 km. V době zanášení ( před 300 miliony let ) ležel v tropickém pásmu, takže je plný ropy. Takové Marakaibo vynásobené tisícem.
Problém Ruska byly vysoké náklady na těžbu. Náklady na získání barelu ropy na Sibiři jsou asi 20 dolarů na barel, takže až do roku 2000 byla těžba ropy v Rusku neefektivní a těžil se zejména plyn, u něhož je potřeba menší počet vrtů ( není to taková mazlavá sračka ).
Když začala cena ropy letět vzhůru, tak se v Rusku začalo vrtat. Udělat 4 km hluboký vrt ale několik let trvá. V nejbližších letech očekávám výrazné zvýšení těžby v Rusku z nových vrtů spolu se snížením těžby na Blízkém východě. Rusové navíc prachy z ropy rozumě investují narozdíl od Arabáčů, kteří je vyhazují za kraviny. [smích]

155762

5.3.2008 14:21

RE: Rusko - ropná velmoc 21. století

jm 200.?.?.?

Reakce na 155762

..\ Ačkoliv ústavu je nutno ctít, existují situace, kdy je ústavní zákon na škodu národu. Toto je jednou z nich\..

jeste vice plati o venezuele,
==============================
prestoze ma podle mne nejlepsi, nejdemokratictejsi ustavu, prinejmensim na plose od aljasky k antarktide
v evrope jak se zda je jista nevsimavost vuci latinske americe.
nepravem. to co se tady deje bude stejne dulezite, nebo mnohem dulezitejsi nezli pohyby v ,,eurasian balkan,, obcanska valka v kolumbii trva hodne dlouho.
a nafta , nafta,nafta; a demokraticky socialismus / coz je totez jako trojuhelnik se tremi uhly/ ci socialisticka demokracie/ coz je totez jako trojuhelnik se tremi stranami a tremi uhly/ se staly samozrejmym pozadavkem velke casti obyvatel tohoto vyssavaneho ,,kontinentu,, a zjevne jedinym resenim.
hugo chavez byl na zvedavci nepravem kritizovan pro nedostatek dukazu tykajicich se obvineni usa.
neni tomu tak.
sledujte pratele, venezuelanalysis , a kdo muze tak venezuelskou tv.
kolumbie, equador, venezuela, brazilie.
prihoriva.

155775

5.3.2008 10:36

Důležitá je rovnováha sil ve světě

spravedlivý 88.?.?.?

Velmi důležitá je rovnováha sil.Rusko by také časem mohlo zase najít chuť dělat imperiální politiku.
Každá moc, která je zahleděna sama do sebe a nemá zpětnou vazbu není úplně bezpečná a posléze se jí takové počínání nevyplácí, tak jak je dnes vidět na debaklu politiky USA.

155764

5.3.2008 11:29

RE: Důležitá je rovnováha sil ve světě

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 155764

Rusko se poučilo s chyb Sovětského svazu. Oproti tomu Americe tato zkušenost chybí.
Současný trend ruské politiky je neo-eurasianismus resp. přípravná fáze - stabilizace poměrů, na kterých pak bude moci vyrůst.
Tedy žádný upjatý nacionalismus,ani komunismus,ani panslavismus,ani socialismus ale impérium zahrnující téměř jakoukoliv víru a kulturu(odmítá pouze katolicismus a protestantismus jako jeho odnož; uznává však pravoslaví, islám, hinduismus, buddhismus jako "Tradice", které jsou na rozdíl od dogmatických "náboženství" schopny bezkonfliktně vstřebat prvky jiných kultur), neboť jeho definice je natolik široká, že nestaví umělé mantinely mezi národy, které v Eurasii žijí.

Pro A. Dugina, A. Panarina i jiné teoretiky ruské nové pravice navíc Evropa nepředstavuje nepřítele, nýbrž potenciálního spojence v boji proti americkému hegemonialismu. (viz. např. A.Dugin. Osnovy geopolitiki, str. 365-388)
V představách těchto vrcholných inspirátorů současných ruských politiků se jedná o střet pevniny s oceánem, eurasianismu s atlantismem, který vnucuje svoje představy světu násilím. Atlantismus je definován jako agresivní latinský románsko-germánský svět. (křížové výpravy,britský kolonialismus,německý imperialismus a nacismus, americký hegemonialismus a neokolonialismus)

Takže Rusko imperiální politiku dělá, ale úplně v novém duchu a významu.
[cool]

155770

5.3.2008 11:19

RE: Důležitá je rovnováha sil ve světě

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 155770

[smích] Hmm

Tak na tom by skutečně mohlo něco být...

155772

5.3.2008 11:12

američtí predátoři

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

"Oba muži rozumějí povaze predátorů a lze očekávat, že nový prezident a jeho pravá ruka v ruské Dumě, budou pokračovat v investicích rostoucího ruského bohatství do modernizování vojenských sil tak, aby tuto zemi, vlastnící jedny z největších zásob nerostných zdrojů, nepotkal osud Iráku či Afghánistánu."

stačí predátora odříznout od kořisti a zajde. Pánové v Moskvě si to velice dobře uvědomili a padající dolar je důkazem, že i správně realizují. Šelmám z Exxon Mobile, Royal Dutch Shell, Texaco Oil a dalších doupat nezbývá, než po ruských zdrojích jen slintat,a pomalu chcípat hlady a je to jen a jen dobře.

155768

5.3.2008 11:21

Já jen k té doušce.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Medveděv dosud byl ve stínu pana Putina a proto o něm zas až tolik nevíme. Ale myslím si,že pokud chlapec nezpychne a Putin si u něho udrží vliv,tak veškeré jeho kroky budou totožné..jako by je dělal sám Putin !!! [cool]

155769

5.3.2008 13:25

uzdravené rusko

Vladimír Bílý vladimirbily (zavináč) post (tečka) cz 89.?.?.?

Od doby kdy se rusko aktivně začalo zbavovat následků a představitelů židobolševismu a následných komunistických praktik, došlo k uzdravení tohoto národa jak duchovně tak i ekonomicky, ze všemi jeho důsledky.Tudíž se objevuje dřímající silný duch velkého ruska, nepokřivený a nezajatý zhoubným židovským elementem, který se stává svými činny v podstatě příkladem obyvatelstvu ostatním států a uskupení a každým dnem existence demonstruje, jak dobře se dá žít a prosperovat,bez přítomnosti parazitického sionistického ekonomického nadvládí.

155773

5.3.2008 20:07

Jen na okraj, autore,

rickover 86.?.?.?

Medvěděv nepožádal Putina, právě naopak Putin oznámil, že bude premiérem a jeho kandidátem na ruského presidenta je Medvěděv, ruské "volby" poté proběhly obvyklým způsobem, s vyloučením kandidátů oposice, kteří by pánům mohli být opravdu nebezpeční.

Nicméně ruská politika se změnit může, nic není nemožné, dvě mocenská centra (tj. Medvěděv vs. Putin) je sám o sobě zdroj nestability, Medvěděv nutně nemusí mít povahu Švejnara, tj. člověka, který klidně dělá někomu trapného dvorního šaška a tváří se, že je to vrchol jeho pozemské kariéry.

A navíc v ruských moderních dějinách jsou precendenty, Gorbačov si vybral Jelcina, Jelcin Putina, v obou případech vybraný svého vybíratele elegantně odstavil od moci (i když Jelcinovi podstatně pomohl nezdařený Janajevův protigorbačovský puč).

Takže status je zcela otevřený, Rusko může pokračovat ve stávající politice imperialistické agrese v cizím zájmu, která je pro něj ovšem z dlouhodobého hlediska nebezpečná: islám, eurokomunismus i Čína používají Rusy jen jako užitečné idioty a budoucí kořist, nikoliv jako spojence, v tom Putin vsadil na špatné koně a zcela do budoucna nespolehlivé "spojence" - ocitá se v roli Stalina napáleného Hitlerem. Druhá možnost je blok Rusko-NATO-Indie, ve kterém zištné zájmy jednotlivých mocenských center budou omezeny vědomím existence protivníka, který je přes odlišné vzájemné zájmy vnímá jako jednu a tu samou kořist, v tomhle případě by Rusko svoji kýženou a respektovanou stabilní významnou sféru vlivu mohlo obdržet, pokud by se smířilo se skutečností, že jí nebude celá planeta.

155789

6.3.2008 5:55

RE: Jen na okraj, autore,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 155789

Putin zna Medvedeva velmi dlouho. Navic sefem Gazpromu jako jednoho z klicovych podniku stratetgickeho vyznamu by stezi nechal delat nejakeho nymanda. Medvedev ma krome jineho povest spickoveho pravnika, koneckoncu i president Putin absolvoval prava. Putina nedosadil Jelcin, ale lide z tajnych sluzeb, armady.... Lide, kteri pres vselike ale miluji Rusko. Zadna zmena, kterou by uvitali sionisti a neocons se nebude konat. Jestli Svarzemberg mluvi za ceske sionisty okolo Havla, a ze se musime postavit jako Evropa mocenskym zajmum Moskvy. [velký smích] [velký smích]

Kdo by rekl, ze sionisti a neocons po Jelcinove rovzratu, budou muset tak rychle uznat mocenske zajmy Ruska. Rusko je regionalni mocnost a jako takova ma mezinarodni zajmy. Cesky ministr zahranici mluvi, podobne jako vy o tzv. "imperialni ruske agresy". Moskva stoji tvrde proti instalaci prvku pro v Evrope a citi se opravnenene ohrozena ve startegicke rovnovaze s USA. Pokud se Moskva bude nucena integrovat vojensky na Vychod a uz se to deje, pak to bude znamenat obrat politicky i ekonomicky.

Jenom naprosty idiot by dodaval strategicke suroviny svym nepratelum, kdyz ma vojenskou paritu. A Rusove hrajou mistrovsky sachy a k tomu si zvolili do cela advokaty. [velký smích] [velký smích] Evropa si bude muset zodpovedet jednu zasadni strategickou otazku, odkud vezme potrebne suroviny a jakym zpusobem. Bud se bude militarizovat a pujde "irackou" cestou anebo bude obchodovat a odmitne militarizaci nad ramec sebeobrany. V kazdem pripade z Ruska si nikdo silou nic nevezme.

A ruske ci cinske ambice mezinarodniho vlivu nejsou globalni. Obvzlast Rusko pri sve rozloze a poctu obyvatel nema nejakou vnitrni potrebu expanze. A ze se cite ohrozeno? Muze se mu nekdo po Iraku, rozsirovani NATO na vychod, barevnych revoluci, vypovezeni ABM treaty USA....divit? Bylo by s podivem, pokud by se citilo bezpecne.

155817

6.3.2008 13:07

RE: Jen na okraj, autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 155817

Vyborna analyza, plne se stotoznuji. Dalsi z rady vasich skvelych prispevku, ktery odkryva podstatu problemu a vyrazi manipulatorum brainwashingove provazky z rukou.

Ted jeste, aby si to precetlo co nejvic lidi a trochu si srovnali dojmy s pojmy.[smích]

Problem je, ze System se schovava za pravo na svobodu slova, ale ve skutecnosti je proti veskerym namitkam v podstate imunni. Bud zaujme pozici mrtveho brouka a nereaguje nebo pocka az odpor oponentu sam pro jine kauzy vyhnije nebo zinscenuje nejake divadlo (9/11???) a stejne si udela co potrebuje.


Sdileni (sharing) nezmanipulovanych informaci a nazoru je jedina cesta jak lidem v nasi pokrytecke pseudodemokracii udajne "pravdy a lasky" otevrit oci a snad konecne nastartovat celosvetove zmeny k lepsimu. Nebyt fenomenu nekolika posednich let internetu (paradoxne ditka studene valky), ktery mocenske zajmove skupiny stale pod kontrolou nemaji, by tato vymozenost k dispozici nebyla a tudiz je treba ji vyuzivat.

Pokud se to nepovede a kluci za oponou (na vsech urovnich) svuj vliv a mocenske plany pres dlouhodobe neudrzitelny stav veci udrzi v chodu, tak drive nebo pozdeji jdeme do prd-le vsichni.[smích]

A nebo v lepsim pripade my jeste primo do pr-ele nepujdeme, protoze se jakestakes staus quo nejakou dobu udrzi, ale to je chaba utecha pro nase potomky.

155840

5.3.2008 20:44

Novy

Novy 80.?.?.?

Ten, kdo studoval dejiny, vi, ze Rusko v minulych stoleti a to jeste nebyly zname jeho obrovske surovinove zdroje, bylo vzdy nenavidene. Tehda byly duvody, aby se Rusko nedostalo k teplemu mori a ohranicilo jeho moznosti jen v Cernem mori.Zatimco v kolonialnich mocnostech stoupila zivotni uroven a technika, Rusko bylo zaostale a lide umirali hlady. Nebylo to jen vina spatneho carskeho vedeni, ale prirodni podminky nedovolovaly, aby se lide mohli venovat kulture a vzdelani. Proto take zrovna tak bylo dlouho zaostale Finsko,Svedsko,Norsko a to se zmenilo teprve po skonceni 2.svet. valky- Bohuzel Rusko nebo SSSR byl nucen jednak budovat kompletne znicenou zem a dale musel venovat obrovske prostredky na obranu.
Nejsem komunistou a nikdy jsem nebyl, ale citil jsem s tim ubohym
ruskym muzikem, ktery spal v dirach - zemljankach.Jiste nekdo bude ihned vse svadet na komunismus, ale i kdyby tam byl kapitalismus, tak by o mnoho lepe se lidem nezilo.
Zkratka zapad nikdy nechtel dovolit vzestup Ruska ani v minulych stoletich a nyni by rad ziskal surovinove zdroje a nejlepe by mu vyhovalo, kdyby byly v Rusku nepokoje a proto tak krici o nedemokratickem Rusku-Rusky clovek neni zvykly na demokracii za tech mnoha staleti a tezko se tam vladnout demokraticky jako tomu nemuze byt v jinych arabskych zemich.V dobe kdy v zap.Evrope lide jiz meli vse, co potrebovali a mohli se venovat kulture, vychodni a arabske zeme meli starost jak uzivit lidi- teprve dnes se vyuziva nafta a jine zdroje ale tech nekolik stoleti zaostalosti nelze rychle zmenit.
A Putin nebo Medvedev jiste jsou si toho vedomi a snad nebudou tak krast jako mnoho politiku v demkoracii i u nas. [překvapení] [chechtot] [pláč]

155790

6.3.2008 0:39

Sice nesouvisejici, ale stejne

z.a.p 99.?.?.?

dulezita informace: oba, Denis Kucinic a Ron Paul byli znovuzvoleni do Kongresu Spojenych Statu. Ron Paul planuje velky pochod na Washington.

http://www.antiwar.com/blog/2008/03/04/ron-paul-ea...

Boj jde dal a s nim jde i nadeje.
Slava tem, kteri se nevzdavaji v boji za spravnou vec!

155806

6.3.2008 13:28

RE: Sice nesouvisejici, ale stejne

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 155806

Presne tak. Bez osvicenych lidi, kteri se neboji jit s kuzi na trh a inspirovat mlcici vetsinu ke zmene mysleni a ke skepticismu a nezavislosti by zadny pokrok k lepsimu pro VSECHNY zucastnene nebyl mozny.

Rodiny, kmotrove a mocenske spicky s neomezenymi financnimi zdroji bez ohledu ideologie a kontinentu kde ziji by byly jeste vice ve svych palacich znudene a jeste vice chamtive a jeste vice s nevedomou a casto nasledne velice prekvapenou mlcici vetsinou cvicily.

155842

6.3.2008 1:35

Med-Věd-ev

Druid 84.?.?.?

Davni predkove dnesnich rusu meli obavu davat jmena zviratum z kterych sel strach. Vyslovit jeho jmeno znamenalo jej privolat a tak selma, ktera byla znama tim, ze je mlsna a dokaze ukrast vcelam jejich med byla nazyvana je opisem "med-věd" (ten ktery vi, kde je med).
Myslim, ze je to dobre jmeno prezidenta. Je v nem i respekt a soucasne nadeje na sladsi zivot. [smích]

155809

6.3.2008 7:48

RE: Med-Věd-ev

Tom 24.?.?.?

Reakce na 155809

>Davni predkove dnesnich rusu meli obavu davat jmena zviratum z
>kterych sel strach. Vyslovit jeho jmeno znamenalo jej privolat a
>tak selma, ktera byla znama tim, ze je mlsna a dokaze ukrast
>vcelam jejich med byla nazyvana je opisem "med-věd" (ten ktery
>vi, kde je med).

>Myslim, ze je to dobre jmeno prezidenta. Je v nem i respekt a
>soucasne nadeje na sladsi zivot. [smích]

Respekt k vašemu výkladu jména "Medvěď" [smích]

Avšak v případě, kdy se jedná o jméno "Medvěděv" použili předkové ruských mužiků postsynchronu opisných zkratek a s přihlédnutím k prvotnímu významu [med = sladký] jméno Medvěděv [med-věd-(d)ěv] dostává jiný, pejorativně údernější výklad: "Ten který ví, kde jsou sladké děvky!" Česky bychom řekli, že se jedná o pasáka.

Takže, respekt k medvěděvkovodovi ano, ale s tou "nadějí na sladší život" bych bral radši zpátečku. [mrknutí jedním okem]

Pomniž blbosti předků svých, byť by bohdá už nikdy nebylo, aby se Česká člověka k Ruské šelmě lísala!

155820

6.3.2008 16:00

RE: Med-Věd-ev

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 155820

Fakt, už si jednou dupněme, nabijme prak, a donuťme ty Goliáše, ať se lísají k nám !! A jestli ne, tak ať se třesou !! [oči v sloup]

155848

6.3.2008 7:42

Třetí Putinův volební termín...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Jak jinak zajistit pokračování dobře započaté práce, když to ústava nepovoluje? Putin neodchází do ústraní a nebo do kanceláře o poschodí níže. Dlouhodobý a důvěryhodný Putinův přítel, Medvědev, přebírá funkci hlavy státu a Putin - ve funkci "krku" - bude tu hlavu nadále ovládat. Je více než pravděpodobné, že se po dalším volebním období jejich role vymění.
---
Pro ty z vás, kdo se raději bude mýlit s Bushem, než mít pravdu s Putinem:
YouTube - Bushovy žvásty- překlad výměny názorů.
Bush: "Hovořím o mojí snaze prosadit demokracii a zásadní změny
v různých částech světa, jako například v Iráku, kde je svoboda náboženství, svoboda tisku...a řekl jsem mu (Putinovi), že většina Američanů doufají, že Rusko udělá to samé. Samozřejmě, plně chápu, že to bude ruský styl demokracie".
Putin odpovídá: "Abych byl upřímný, my bychom rozhodně nechtěli
stejný druh demokracie, jaký je v Iráku."
Bush: "Jenom počkej a uvidíš...v Iráku nastane změna.
---
Koho jsem doposud nepřesvědčil:
Sexy Vladimír Putin

Best of V.Putin
Bush v Bratislavě

155819

6.3.2008 9:13

Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Jistě si mnozí z vás pamatují na tragickou událost, kdy 12. srpna 2000 došlo k výbuchu nukleárního reaktoru a možná i nukleárních náloží na ponorce Kursk? Tohle byla oficáielní verze
oznámena ve světových médiích. Případně tady. A nebo chronologie (odspodu nahoru).
Ponorka Kursk se pohybovala v Barentském moři (severní výběžek Norska) a prováděla běžná vojenská cvičení. Kde se objeví "Rus", musí čenichat "Rambo". Americké námořnictvo vyslalo na výzvědy hned dvě ponorky "USS Echelon" a "USS Memphis". Při horlivém pátrání po ruské ponorce došlo k nehodě, kdy Echelon narazil v podmořských hlubinách do ponorky Kursk. Mezinárodní ostuda se musela za každou cenu ututlat a tak zpanikařený "Rambo" Memphis vystřelil ve směru na Kursk torpédo a poslal poškozenou ponorku na mořské dno, do 150-ti metrové hloubky. Echelon se rovněž poškozený - ale stále ještě schopný plavby - stačil "odšourat" do nejbližšího přístavu. Seismografy zaznamenaly v uvedené oblasti výbuch a nastalo pátrání po zmizelé ponorce. Na palubě bylo 118 námořníků, ale Rusko přesto odmítlo nabízenou pomoc, což bylo zdůvodněno v médiích, jako obětování lidských životů z důvodů utajení vojenských technologií. Přísně tajné jednání na nejvyšší úrovni postavilo Putina před rozhodnutí - udržet vše v tajnosti a Rusku bude odpuštěn veškerý dluh Mezinárodního finančního fondu.
Až 26. října začaly vyprošťovací práce, kdy ponorka byla vyzvednuta na povrch a potvrdily se hrůzné obavy, že ne všichni námořníci při "výbuchu" zahynuli. Odhaduje se, že pomalá smrt - pro nedostatek kyslíku - mohla nastat až tři dny po nárazu. Rodiny pozůstalých dostaly od státu finanční odškodnění (uvádí se - 35tisíc dolarů na hlavu) a oficiální verze tragédie, stále ještě zůstává "ta oficiální".

155826

6.3.2008 12:36

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 155826

Tohle je hodně divoká verze. Za prvé to nebyla USS Echelon (ponorka s timto názvem ani neexistuje) ale USS Toledo. Za druhé poměrně přesně to popisuje kniha Nukleární ponorky v akci (nedávno vyšla). Pokud by ke srážce došlo tak by to mnohem hůře odnesla americká ponorka s výtlakem asi 7500 tun (Kursk měl 18000 tun) Navíc sověti používaj u ponorek dvojitej titanovej plášt (měl by vydržet i přímej zásah torpéda) takže je vysoce nepravděpodobný že by ho srážka s tímto plavidlem poškodila natolik aby se potopil. Nukleární výbuch na palubě kursku už je sci-fi verze.

155834

7.3.2008 7:00

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 155834

>Tohle je hodně divoká verze.
---
Také mi to takhle připadalo, ale jakmile si člověk udělá vlastní průzkum a věnuje tomu dostatek času, přestane to vypadat až tak divoké. Vidím, že jsem narazil na odborníka, ale nakonec i Einstein (nebo jeho dva kolegové) se sekl ve své teorii relativity. Nukleární výbuch na palubě byla předhozena šťavnatá kýta davům v mainstream médiích. Vždyť jsem to tam napsal shora. Prohlédněte si video v prvním odkazu ještě jednou. Možná jste něco přehlédl? Jsou tam dva záběry na "díru" po torpédu - okroužkované a nelze to přehlédnout (kdo hledá najde). Proláklina směrem dovnitř, čili nikoliv výbuch, ale projektil proniknuvší zvenčí. Kurks byl po srážce pravděpodobně schopen plavby, proto ho "Rambo" dodělal s úmyslem zahladit stopy.
Kolega 217 v příspěvku dole mi připomněl jisté podrobnosti a současně musím dát za pravdu i vám, pane Wilonix. Echelon je naprosto stejná verze jako Toledo, proto došlo k záměně. Srážkou poničená ponorka byla odstavena v přístavu, přikryta plachtou a střežena armádní policií MP 24/7. Pořízené snímky tvarem a délkou mylně poukázaly na Echelon. Proto tahle verze byla na Internetu v roce 2000 původně uvedena. Omlouvám se za mylnou informaci - nebylo to úmyslně. Hodně si pamatuji, ale na druhou stranu se mi stane, že si ani nevzpomenu, co bylo včera na večeři.

155882

7.3.2008 7:29

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 155882

Ještě jsem si na něco vzpomněl. Kolega v práci je záložák v kanadské armádě. Voják tělem i duší. Odhodlaný "vlastenec" a je ochoten bojovat proti teroristům ve dne v noci. Tady tomu říkají "služba" vlasti. Já si ho někdy tak trochu dobírám. Naťukl jsem se na to uvedené video (díry po torpédu) a ptám se ho: "co myslíš, jsou to díry po torpédu?" On na to: "Co jiného by to mohlo být. O tom nepochybuj?" Když jsem mu řekl, že to je ruský Kursk, tak najednou změnil a začal vysvětlovat, že si to Rusové udělali sami (něco jako 9/11 v Americe, o čemž se už on se mnou odmítá bavit [chechtot] [chechtot] [chechtot] ) a že to byla provokace Rusů k rozpoutání třetí světové války. To jsem už zase zíral já, osobně! Z nějakého důvodu ti "zdejší" nemají Rusy v oblibě. Propaganda dělá divy a ovce nemají rády ohrádku otevřenou. Co kdyby náhodou přišel zlý vlk?

155886

7.3.2008 8:28

RE: Mezinárodní měnový fond...

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 155886

Když už se to nakouslo.

Údajně tam čmuchali kvůli připravovaným kontraktům Rusů s Čínou (proto to cvičení). A prý tam nebyli sami ( ještě Britové, Norové a kdoví kdo..) Rusové se chystali na dodávky nových torpéd Skval pro Čínu, což by znamenalo úplnou změnu rozložení sil v tichomoří. Proto ta riskantní operace US ponorek. (Technologie Skvalu je na západě zatím nedosažená). Kursk byl údajně těmito torpédy napěchován (porto odmítnutí pomoci).

Americká ponorka asi jednala v panice, protože po srážce s Kurskem se ruská ponorka rozhodla provést „útočný manévr“, což by jistojistě byl konec obou US ponorek. Proto ten zásah torpédem. Nicméně to by pro ruskou ponorku nebylo nic zásadního, ale došlo ke shodě náhod a v saženém prostoru se strhla série výbuchů včetně některých torpéd, což už se rozdýchat nedalo.

To jen co jedna paní povídala…

[mrknutí jedním okem]

155900

7.3.2008 12:11

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 155900

Netvrdim že se to nemohlo stát ale něco mi tam nesedí. Jednak by musel Kursk pálit první (pokud by to bylo podle verze že Toledo torpédovalo Kursk podle otvírání torpédové komory) Za druhé Během studené války došlo k několika srážkám ponorek a ani jednou nedošlo k tomu že by jeden na druhého zaútočil (navíc US zpravodajci musel mít informace o zkouškách superkavitačních torpéd) - tím se dostávám i k připomínce kohosi že generál severní flotyly odstoupil a požadoval potopení obou US ponorek - to je logické protože špionáž při cvičeních a testech novejch zbraní nebo zbraní předváděnejch zájemci (a je pravda že čína zájem projevila) se bere jako porušení mezinárodních dohod a smluv (a je možné na základě těchto smluv "špiony" zneškodnit - navíc pokud dojde ke kolizi) - ale i tento případ se v době studené války stal (kolize během cvičení) a nikdy na sebe nezaútočily. Čily to že volal Bush Putinovi a omlouval se je zcela logické protože jeho ponorky byly odhaleny a on se je z toho snažil diplomaticky vysekat (pokud by je nikdo neodhalil tak se nikdy neomluví). K poškození obou ponorek mohlo klidně dojít když se snažily nesrazit s Kurskem (Ponorky třídy San Francisko nejsou pro plavbu v pobřežních a mělkých vodách vhodné) a zůstat tak utajené. Při sledování bývá hnaha se nalepit co nejblíže k sledovanému cíly aby vás nezachitil pasivnim doplerem (obsluha sonaru bere váš šroub prostě za svuj) což ovšem vyžaduje velkou opatrnost. Jak už jsem psal dobře je to popsané v knize Nukleární ponorky v akci.

155927

8.3.2008 17:15

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 155900

>To jen co jedna paní povídala…
---
Ta paní mi řekla to samé [mrknutí jedním okem] ...
Čína byla zapojena do hry, ale nějak mi to nedávalo smysl, proto jsem se o tom nezmiňoval. Nicméně, je to výhodná strategie pro ruského medvěda a čínského draka - ruku v ruce proti americkému orlu v zajetí izraelského jedovatého hada.
Včera jsem věnoval několik hodin hledáním informací (International Monetary Fund - Russian Account), abych uvedl důkaz o rychlém vyrovnání ruského dluhu - 22 miliard dolarů, ale zřejmě si budeme muset ještě nějaký čas počkat na "odtajnění"?
Takže to považujme opět jako - "jedna paní povídala". [mrknutí jedním okem]

156047

8.3.2008 19:34

RE: Mezinárodní měnový fond...

mt-svk 213.?.?.?

Reakce na 155834

Bolo to Toledo. A nie je to strelená verzia, ale fakt. Existuje video, ktorý to jasne dokazuje. Mám o tom článok v ruštine.

P.S. Nebol to dlh voči MMF, ale voči USA.

156063

9.3.2008 5:26

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 156063

Už jsem si myslel, že mi tady nikdo nebude věřit a tak tedy díky za podporu. Četl jsem o tom několik článků a viděl jsem dokumentární video, ale už před několika lety. Dokonce tam i zmiňovali ten MMF, ale člověk nikdy neví? Nemohu ani posoudit, jakou formou se půjčují peníze mezi jednotlivými státy a pokud to zprostředkuje MMF, tak jsme se oba sešli v jednom bodě.

156090

6.3.2008 13:16

RE: Mezinárodní měnový fond...

djb 194.?.?.?

Reakce na 155826

lze to nekde overit?

155839

7.3.2008 6:33

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 155839

Můj příspěvek jsem napsal více-méně proto, že jsem v článku narazil (a nejen v tomto) na obdivuhodně rychlé splacení dluhů MMF. Nerad se Putinovi pletu do jeho diplomatických tahů a přestože mu hodně fandím, nemyslím si, že to bylo dobré rozhodnutí? Pokud je sebemenší naděje na záchranu lidského života (v tomto případě tři námořníci, ale to se nevědělo. Mohlo to být i více jak polovina posádky), tak nějaká tajná jednání se strýčkem samem (ďáblova smlouva) je druhořadá. Zachránit a potom vyjednávat. Ověřit to nedokážu za jeden večer. Pri brouzdání po netu narazím na odkazy v odkazech a zase další odkazy a když se mi informace navzájem podpoří, tak je beru za bernou minci a ukládám do paměti. Ale zase - člověk nikdy neví. Proto si to raději prodiskutuji s kamarády na Zvědavci. Více hlav, více rozumu.

155883

8.3.2008 3:53

RE: Mezinárodní měnový fond...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 155883

A co mel Putin udelat autorizovat utok na US ponorky?

155984

8.3.2008 4:26

RE: Mezinárodní měnový fond...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 155984

Ono mezi tim co se stalo a touhle moznosti prilis manevrovaciho prostoru na jine varianty neni. A rekl bych ,ze tam bude i jasne formulovane neco neprijmeneho z Moskvy, ohledne nejake podobne chyby ze strany USA v budoucnu.

155985

8.3.2008 16:33

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 155984

René, napsal jsem: zachránit a potom vyjednávat. Nikoliv útok na americké ponorky. Tohle navrhoval ruský admirál a odešel od válu. Tohle by asi skutečně vyvolalo tu třetí světovou válku a nikdo by ani nevěděl, jak a proč se to semlelo a světová media by samozřejmě začala ukazovat prstem na Rusko.

156043

11.3.2008 5:45

RE: Mezinárodní měnový fond...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 156043

Jenomze nekdy nejde prijmout pomoc zvenci, aby to das spral. I to je zivot. [pláč]

156232

11.3.2008 6:03

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 156232

René, přiznám se bez mučení...
Do událostí 9/11 2001 jsem byl taková poslušná ovečka. Informace prezentované v médiích jsem považoval za "zprávy ze světa".
Moc dobře si pamatuji, když byla v médiích oznámena tragická nehoda ruské ponorky Kursk, kdy se poukazovalo na to, že Rusáci odmítli nabízenou pomoc z důvodů utajení vojenských technologií. Média rovněž upozorňovala, že je veliká pravděpodobnost, že posádka - alespoň z části - nehodu přežila a že jsou uvězněni v ponorce na mořském dně. Na mne takové informace pokaždé hodně zapůsobí. Sám se myšlenkově promítnu do situace oběti a bylo mi líto těch námořníků. Proto jsem nemohl pochopit, proč ten "zatracený" Putin odmítá pomoc? Co je důležitější - život nebo kvéry? Až později se člověk dozví, že to bylo zcela určitě nejhorší období Putinovy politické kariéry. Ono se totiž jednalo o rozpoutání a nebo nerozpoutání třetí světové války a zaručeně by se hodila vina na Rusko. Proto to zdržení.
Nechtěl bych být v jeho kůži.

156239

6.3.2008 13:35

RE: Mezinárodní měnový fond...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 155826

O odpuštění dluhu nic nevím,ale co vím,tak okamžitě po torpédování Kurska..telefonuje president USA ..Putinovi s tím,že jde o tragickou nehodu a že je si vědom,že z toho by mohl OPRÁVNĚNĚ vzniknout válečný konflikt mezi oběma zeměmi!Jednalo se totiž fakticky o VÁLEČNÝ AKT v neutrálních vodách!! Žádal Putina o ututlání US-podílu(torpédováníKurska) a Putin na tyto žádosti kývl! Jinak poškozená ponorka,která narazila do Kursku je na Internetu-zachycena v Norských docích-při opravách a jako gesto nesouhlasu s řešením problému Kursk uvádím pro některé zde - odstoupení nejvyššího velitele Severomořské flotily Ruska ,který chtěl v reakci na potopení Kursku potopit obě US-ponorky !!!! [cool]

155843

7.3.2008 5:51

RE: Mezinárodní měnový fond...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 155843

Tak je pro me uplna novinka. S torpedovanim Kursku. Pokud to je skutecnost, tak mlceni Moskvy muselo byt kralovsky zaplaceno. Ono furt lepsi nez nuklearni zima. ale i tak, to muselo byt drahe z principeilnich duvodu. USA mohou poslat ke dnu ponorku skoro kohokoliv prakticky beztrestne, ale ne v pripade Ruska.

155878

8.3.2008 18:59

RE: Mezinárodní měnový fond...

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 155826

"USS Echelon" je sice nesmysl ale zajimava teorie.
http://www.youtube.com/watch?v=f5BdJcb3iSg&fea...
Jinak bylo oznameno, ze torpedo Shkval neodstartovalo z trubice a zapalilo ostatni torpeda v pridi ponorky.
http://www.freerepublic.com/forum/a39b8bb1573d8.ht...

156056

9.3.2008 6:40

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 156056

Vodníku, Echelon je nesmysl, ale to už tady bylo dříve objasněno. Podle definice "Echelon" je:
a) vojenský útvar, kdy pochoduje řada vojáků v jedné lajně.
b) štít z ocelových plátů poskládaný ve formě rybích šupin (navršených postupně jeden na druhý), sloužící k odrazu útočných střel. Docela vhodný název pro ponorku, nemyslíš? Některé z prvních informací byly pouhé spekulace. Stejně jako je uvedeno v tom posledním odkaze - sebezničení Kursku. Tedy výbuch na palubě. Článek vyšel 27. srpna 2000, krátce po nehodě a opět to byly pouhé spekulace. V mém původním příspěvku je odkaz (video) s fotografií ponorky po nehodě. Všimni si toho otvoru po torpédu. Tohle potvrzuje tu skutečnou verzi na YouTube ve tvém odkazu.

156091

8.3.2008 22:20

RE: Mezinárodní měnový fond...

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 155826

>Ponorka Kursk se pohybovala v Barentském moři (severní výběžek >Norska) a prováděla běžná vojenská cvičení. Kde se objeví "Rus", >musí čenichat "Rambo". Americké námořnictvo vyslalo na výzvědy >hned dvě ponorky "USS Echelon" a "USS Memphis". Při horlivém >pátrání po ruské ponorce došlo k nehodě, kdy Echelon narazil v >podmořských hlubinách do ponorky Kursk. Mezinárodní ostuda se >musela za každou cenu ututlat a tak zpanikařený "Rambo" Memphis >vystřelil ve směru na Kursk torpédo a poslal poškozenou ponorku >na mořské dno, do 150-ti metrové hloubky. Echelon se rovněž >poškozený - ale stále ještě schopný plavby - stačil "odšourat" >do nejbližšího přístavu.

Co to tady vykladate za nesmysly Mirdo? Zadna ponorka USS Echalon neexistovala a neexisuje. ECHALON je nazev mezinarodni spionazni site a sdelovacich prostredku. Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Echelon Manevry ruske ponorky Kursk monitorovaly dve americke ponorky USS Toledo a USS Memphis. Ty zadnou nehodu nemeli a ani z nich nikdo nestrilel. Rusove sami uzavreli vysetrovani sdelenim, ze k nehode doslo vybuchem vadneho torpeda v predni casti ponorky. Pravdu, lzi a konspirace si muzete precist zde :
http://www.byzapy.estranky.cz/clanky/katastrofy/ne...
Havarie Ruskych ponorek jsou tak caste, ze neni treba abyste vyrabel nesmysly, jako je tento, co zde uvadite. Staci se likvidovat sami, bez vnejsich zasahu. Tady mate vycet havarii ruskych ponorek:
http://www.military.cz/russia/navy/submarin/nuclea...
De facto, neexisuje moc ruskych ponorek, ktere nejakou tu havarii nemeli. At uz ji zavinila primitivni technologie reaktoru, nebo jeste zaostalejsi vyzbroj.

156069

9.3.2008 6:59

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 156069

Semeráde nebuďte na mne pes. Už mě tady seřvalo více lidí a vy si zkrátka musíte přisypat soli do mé krvácející rány. Nijak jste se ale neuvedl. Připadá mi to, že jste vůbec nečetl zdejší diskuzi a jenom sem naplácáte nesouvisející odkazy. Tohle si povídejte vnoučatům.

156094

9.3.2008 7:08

RE: Mezinárodní měnový fond...

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 156094

>Semeráde nebuďte na mne pes. Už mě tady seřvalo více lidí
>a vy si zkrátka musíte přisypat soli do mé krvácející
>rány. Nijak jste se ale neuvedl. Připadá mi to, že jste
>vůbec nečetl zdejší diskuzi a jenom sem naplácáte
>nesouvisející odkazy. Tohle si povídejte vnoučatům.

Proc bych mel na vas byt pes? Na vas nesmysl jsem reagoval prvni, ale nez byl uvolnen ozvali se dalsi. Vsechny odkazy s tim co povidate o havarii ruske ponorky souvisi. Pokud tvrdite, ze ne znamena to, ze jste je ani necetl. Potom neni divu, ze si vymyslite nazvy ponorek, ktere neexistuji a prevracite vymysly z vlastni hlavy i oficialni zpravu Rusu. Vnoucata jeste nemam tak budete muset vypravet ty vase bachorky tem svym. Ale mam pocit, ze takovym hovadinam co jste vymyslel neuveri ani deti.

156095

9.3.2008 23:25

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 156095

>Na vas nesmysl jsem reagoval prvni, ale nez byl uvolnen ozvali se dalsi.
---
Budiž ti to zůstane poučením do života. Více čti a méně se projevuj. Takhle se zbytečně ztrapňuješ. Než jsi naťukal jedním prstíkem ten svůj příspěvek, ozvali se mezitím druzí, kteří v podstatě potvrdili verzi z mého prvního příspěvku. Jediný "překlep" nastal v záměně názvu ponorky.

>Vnoucata jeste nemam...
---
Tak to vykládej třeba babičce. Moje chyba...mohlo mě napadnout, že ty tvoje infantibilní projevy nebudou výplodem dospělého člověka. Semeráde, udělejme spolu dohodu. Nereagujme navzájem na sebe. Ty si ušetříš nervy a já drahocený čas. Nikam to nevede!

156145

11.3.2008 8:09

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 156145

Nemohu si pomoci ale torpédování kursku nesedí. Tim hlavnim faktorem je přítomnost části Severní flotily na cvičení a hlavně přítomnost křižníku Petr Veliký. Rusové už od počátku věděli o přítomnosti USS na jejich cvičení takže pokud by došlo k torpédování Kursku věř na 110% že by se s oběma ponorkama nes..li. San Francisko je třía útočnejch ponorek určenejch k vyhledání a zneškodnění nepřátelskejch raketovejch ponorek (dala by se nazvat stíhač ponorek) a není určena na boj proti hladinovejm plavidlum. Těžký křižníky (hlavně třída Kirov - zjistí i ponorku třídy SeaWolf na asi 30 km) jsou nad jejich síly. Takže by si nic takovýho posádky USS ani nedovolily. Mohlo dojít k nechtěnýmu kontaktu při manévrování, ale ten na Kursk nemohl mít fatální následek. Mistrovi Semerádovy. Při počtu ponorek vyrobenejch v SSSR se nehodám vyhnout dalo jen stěží ale jistě nás mistře oblažíš seznamem sovětskejch lodí které měli havárii. Tolik k tvýmu "téměř každá"

156247

12.3.2008 5:08

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 156247

Nebudu hrát mrtvého brouka a jěště odpovím. Pro mne je přesvědčující ta díra ve trupu ponorky. Ze zdrojů, které jsem četl/viděl, Putin údajně dodržuje dohodu mlčenlivosti i přes nátlak pozůstalých, kteří právě na tento nezpochybnitelný důkaz poukazují (na tu díru) a dožadují se odpovědi. Putin si tímto nadělal hodně nepřátel a tady nemyslím jenom mistra Semeráda.
Další převědčující důkaz by mohlo být to urychlené vyrovnání dluhu Ruska s USA. A tohle byl právě ten důvod, proč jsem tuto událost předložil na zdejší diskusi. Strávil jsem jeden celý večer hledáním důkazů na odkazech MMF. Dozvěděl jsem se hodně zajímavých věcí, ale o vyrovnání dluhu ani ťuk. Zřejmě si budeme muset počkat dalších padesát(?) let na odtajnění. [velký smích]

156338

12.3.2008 9:51

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 156338

Hodím vám sem na co přišli sovětští kapitáni těchto ponorek (sice už ve výslužbě ale Putinovo prohlášení je neuspokojilo stejně jako třeba vás nebo mne - podle mě ti nejpovolanější). Příčina je mnohem jednodužší než se zdá. Díra vznikla působením tlaku vody na poškozený plášt (poškozený vnitřním výbuchem v torpédové komoře. Díky výbuchu došlo k proražení torpédové komory a tak následné zhroucení vnějšího pláště vedlo k zatopení několika přepážek současně. Vládní verze tudíž odpovídá (až na pár drobnejch detailů - ovšem těch podstatnejch) - na to sem nepřišel já ale ti co se na ponorkách plavili celej život. Putin s barvou ven nemohl protože by musel vyklopit že šlo o plavbu nováčků kteří za sebou neměli jedinej výstřel torpéda a na cvičení dostali cvičný topréda s pohonem na Hydrazin a peroxidu vodíku (těch se báli ovšem i zkušení veteráni a pracovali s nimi velmi opatrně, jelikož jakoukoliv netěsností mohli prosakovat zmíněné látky které navíc při kontaktu mezi sebou a vodou reagovali velmi výbušně - což byla taky příčina onoho výbuchu). Jenže na palubě byli jen nováčci kteří s nimy zkušenosti neměli. Další věcí kterou by Musel Putin vyklopit je že se tyto torpéda už ani používat neměli protože jejich životnost skončila (i operační nasazení) v roce 90 a byly nahrazeny novými - jenže těch byl nedostatek a jsou drahé tak se používali i vyřazené a tim třetim faktorem je že Kursk měl v roce 98 projít generální opravou jenže z nedostatku peněz k ní nedošlo. No a o důvodu proč USA odpustilo Rusku tak rychle dluh jsem psal už nahořejc. Jinak zbejvá doplnit že šlo o spornou částku ještě z druhý světový kterou odmítal SSSR a posléze Rusko uhradit (USA vyfakturovali více než měl SSSR doloženo v archivech a spor se táhl leta. Rusové by ho stejně nikdy nezaplatily a tak využil Bush tohoto dluhu k tomu aby obě ponorky vysekal ze šlamastiky do které se dostali tak trochu bez vlastního přičinění. A věřím že mělo několik Kapitánů z doprovodu chuť vybít si vztek na lodích které "tam neměli co dělat". Doplním že potopení obou ponorek by bylo z hlediska mezinárodních úmluv a dohod zcela vpořádku. Neměli tam prostě co dělat. A věřim tomu že po tom co si většina americkejch námořníků po návratu vyměnila a vyčistila spodní prádlo se zařekli že už podobnou kravinu neudělaj.

156344

13.3.2008 5:46

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 156344

Můj osobní rekord, co se týče průzkumu mořského dna, je dva metry pod hladinou v potápěčských brýlích a s vyfukovací trubicí. Nemohu tedy tvrdit, že jsem expert na ponorky a informace čerpám s dostupných materiálů - především na internetu a z dokumentárních filmů. Připouštím alternativní názory odborníků, pokud vnáší do případu určitou logiku, ale musím vás zklamat, pane Wilonix, tímto jste mne nepřesvědčil:

>Díra vznikla působením tlaku vody na poškozený plášt (poškozený vnitřním výbuchem v torpédové komoře. Díky výbuchu došlo k proražení torpédové komory a tak následné zhroucení vnějšího pláště vedlo k zatopení několika přepážek současně.

Ať už na to přišli kapitáni ve výslužbě a nebo jste to vyčetl z knihy: "Nukleární ponorky", tak mi stále zůstává záhadou, proč to zhroucení vnějšího pláště ponorky vytvořilo pravidelný otvor, který mi až nápadně připomíná projektil proniknuvší zvenčí, čili - torpédo. Nehody při vojenském cvičení jsou poměrně běžná věc. Proč tedy tolik tajností? Jak jsem již napsal...budeme si muset počkat dalších padesát let na vyřešení této záhady.

156420

13.3.2008 15:10

RE: Mezinárodní měnový fond...

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 156420

Pak vás musím odkázat pouze na tuto knihu. Zřejmě jsem to popsal pro vás nepřesně. S tím vám nemohu pomoci. Internet je sice úložištěm informací ale všeho druhu. Je tedy nejen nástrojem k hledání pravdy ale i nástrojem k šížení desinformací. Upřímě budu věřit spíš lidem kteří se kolem dotyčného "problému pohybují celý život než několika nadšencům kteří z několika fotek a videí poskládají sice zajímavej ale poměrně neuvěřitelnej příběh.
takže znovu Při výstřelu prvního torpéda došlo k smíchání peroxidu vodíku a kerosenu a tato směs byla přetlakem v torpédové komoře vytlačena. "Naneštěstí hnací systém torpéda explodoval příliš rychle, roztrhl vnější dvířka torpédometu a vhrnul zbytky zbraně přes palubu. Současně implodovala vnitřní dvířka torpédometu zásluhou exploze a tlaku moře a torpédová komora se rychle začala plnit vodou" jinejma slovama torpédo s prošlou dobou životnosti prosakovalo v palivové části kde došlo k smíchání kerosenu (omlouvám se za Hydrazin) a peroxidu vodíku - což vedlo k nekontrolované řetězově reakci jež způsobila výbuch torpéda jež právě opustilo torpédovou komoru a poškozenej plášť kolem dvířek torpédometu se následně tlakem vody zhroutila dovnitř (proto ty okraje ohnuté dovnitř). Jelikož následkem požáru způsobeným hořením oné směsi došlo k ohřátí zbylých torpéd na 3400 stupňů farenhaita došlo k jejich explozi (coč byla druhá silnější exploze) a ta zpečetila osud ponorky. Jinak pokud budete mít chuť tak si tu knihu alespoň půjčte a přečtěte než začnete kritizovat a zpochybňovat její věrohodnost. pro mě není důkazem několik snímků poškozeného Toleda (mimochodem na místě havárie se nenašel jedinej úlomek patřící americké ponorce) opravovaného v Norsku. Havarovat mohl kdekoliv (Jak už jsem psal ponorky třídy San Francisko nejsou vhodné k plavbě v pobřežních vodách). Pokud vám někdo naboří auto tak ho taky neoznačíte jako viníka jen na základě toho že si zrovna nechává opravit auto.

156456

14.3.2008 4:30

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 156456

Já bych navrhoval odložit naše soukromé vyšetřování v kauze Kursk na neurčito. Nevylučuji ani verzi samovznětu torpéda (nekontrolovatelná řetězová reakce) na palubě ponorky, přestože jste zatím jediný, který na tohle poukázal. A jak se říká: "na každém šprochu, pravdy trochu", tak si nechme tohle téma otevřené a doufejme, že snad někdy v budoucnu nebudou důvody, aby se nám pravda nadále zatajovala. Nejvíce je mi líto těch 118 zabitých námořníků a nadosmrti truchlících pozůstalých.

P.S. Pane Wilonix, diskusi s inteligentními lidmi považuji pokaždé za rozšíření vlastních obzorů, proto děkuji za snahu a trpělivost.

156490

14.3.2008 17:01

RE: Mezinárodní měnový fond...

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 156490

Máte pravdu sami to nemáme šanci vyřešit a důkazy už byly naneštěstí zlikvidovány. To že se objevilo tolik verzí způsobila především slabá verze ruské vlády (byť se z větší části nejspíš zakládala na pravdě) takže si za to mohou Rusové sami že jim to moc lidí nevěří. Jinak řetězová reakce není moje verze - jde právě o verzi jež předložily tito námořní veteráni (Mezi nimi i onen odstoupivší velitel severní flotily - kterej celou záležitost kolem havárie popsal slovy který se nedaj před půlnocí publikovat - něco ve smyslu že by se rád podíval do tváře těm zmr..m co maj tohle na svědomí - myšleno stav námořnictva a jeho úroveň na kterou ho dostal Jelcin). Nemusí samozřejmě jít jedinou a pravou verzi.

156544

17.3.2008 6:12

RE: Mezinárodní měnový fond...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 156544

>...Jinak řetězová reakce není moje verze - jde právě o verzi jež předložily tito námořní veteráni...
---
Tak jsem to myslel a také napsal - verzi, kterou jste zde předložil (je jedno z jakého zdroje). BTW - četl jsem ten článek, který tady někdo jiný v diskuzi přiložil a všiml jsem si stejné objasnění, které jste uvedl vy osobně. Bylo tam těch verzí více, takže máme opět na vybranou. [mrknutí jedním okem]

156663

14.3.2008 5:17

RE: Mezinárodní měnový fond...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 156247

>Při počtu ponorek vyrobenejch v SSSR se nehodám vyhnout dalo jen >stěží ale jistě nás mistře oblažíš seznamem sovětskejch lodí které >měli havárii. Tolik k tvýmu "téměř každá"

Pri poctu nehod, ktere Ruske ponorky maji, neni divu, ze jejich vyroba a spotreba je znacna. Tady je seznam jejich nehod. Tolik k vyroku "temer kazda". Od roku 1960 je to 32 nehod. Lode do toho nepocitam. To by byla dalsi dlouha kapitola. Mrtve, ranene a skody zpusobene zamorenim si spocitejte sam "mistre". Presny pocet vam, ale rusove nereknou.

http://www.military.cz/russia/navy/submarin/nehody...

156491

14.3.2008 7:18

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 156491

32 havárií při počtu 9-ti set vyrobenejch je celkem zanetbatelný číslo. Ještě sem pro srovnání hoďte počet nehod USS.

156495

15.3.2008 3:30

RE: Mezinárodní měnový fond...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 156495

>32 havárií při počtu 9-ti set vyrobenejch je celkem
>zanetbatelný číslo. Ještě sem pro srovnání hoďte počet
>nehod USS.

To si najdete sam. K nehodam dochazelo, ale z jinych duvodu nez spatne konstrukci a technologii, jako u ruskych ponorek. Od sedesatych let, kdy atomovy pohon umoznil rychlost az 30 uzlu, dochazelo k tomu, ze posadka podcenila rychlost s jakou takovy kolos dokazal jit do velke hloubky. Nevim od kterych let pocitate tech 900 vyrobenych ponorek. Ja jsem se bavil o ponorkach atomovych, to jest tech co byly vyrobeny od sedesatych let. Tech nebylo urcite 900. 32 havarii je opravdu dost na to, aby se dalo uverit, ze potopeni Kurska je jako havarie ta nejpravdepodobnejsi alternativa. Zvlaste po jejim vyzdvizeni a vysetreni cele udalosti. Rozhodne je pravdepodobnejsi, nez vymysly cloveka, ktery si ani neda praci s tim, aby si overil spravna oznaceni US ponorek. Od takoveho cloveka me titul "mistra" popravde receno ani netesi. Od vas uz bych ho bral spis, kdyby to od nej nebylo kopirovane.

156570

15.3.2008 7:49

RE: Mezinárodní měnový fond...

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 156570

To že vám psal mistře jsem si v textu nevšiml ale je to možné (čily nebyla to z mé strany kopie). Já mluvil o ponorkách všech typů tedy i Dieslových (nehod bylo trošičků více - nejsou započítány požáry).Problém je v tom že Rusové víc experimentovali (zejména různé typy reaktorů s chlazením na tekutý kov byly z tohoto hlediska ty nejnebezpečnější) zatímco Američani se drželi víc konvenčních a osvědčenejch systémů (tlakovodní systémy). Jen samotná K19-tka (chlazení sodíkem) měla alespoň 7 vážnejch nehod (mezi námořníky měla přezdívku loď duchů) než byla v roce 91 odstavena a sešrotována.

156577

15.3.2008 20:32

RE: Mezinárodní měnový fond...

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 156577

>Jen samotná K19-tka (chlazení sodíkem) měla alespoň 7 vážnejch >nehod (mezi námořníky měla přezdívku loď duchů) než byla v roce 91 >odstavena a sešrotována.

Prvni ruskou jadernou ponorku K-19 nazyvali co ja vim "vyrobce vdov" na zaklade nehod, ktere se na ni staly jeste driv, nez ji rusove spustili na more. Byl o tom natocen dost zajimavy film (K-19 : The Widowmaker) s Harrison Fordem, ktery jste asi videl.

156598

16.3.2008 2:17

RE: Mezinárodní měnový fond...

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 156598

Přezdívek tedy bylo povícero. [chechtot]

156612

16.3.2008 14:37

RE: Mezinárodní měnový fond...

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 156598

Jinak pane Semerád dlouho jsem přemýšlej jestli vám to mám napsat nebo ne (nakonec jsem musel - jsem holt takovej). Totiž jde o to že jsem si nemohl nevšimnout vašeho jednoznačného protiruského zaměření. Nevím o co váš postoj opíráte ale vím že vaše vložky do diskuse jsou tímto pohledem zcela jasně ovlivněny. Mluvíte o primitivní Sovětské technice a přitom to byly sověti kdo poslal první satelit na orbitu. Byly to tehdy ještě rusové kdo použil a upravil letadlo jako bombardér, byly to rusové kdo sestrojil vunkční synchonizaci pro střelbu skrz vrtule byly to sověti kdo poslal do vesmíru první družici s jadernym reaktorem byly to sověti kdo měl první ponorku určenou k odpalování balistickejch raket atd.. Jak už jsem napsal sověti mnohem více experimentovali a byly schopni zajít daleko za morální zákoné rámce (to sice dělali i jiné státy také ale sověti šli nejdál) a proto byl jejich vývoj v určitých oblastech nejpokrokovější (jasným příkladem je třeba jaderný výzkum a výzkum elektromagnetického záření). Sověti byly schopni obětovat lidi pro jakoukoliv situaci a co se týče armády tak byly schopni poslat do akce i loď/ponorku která neprošla žádnými testy a případné chyby se měly vychytávat za chodu. V USA by k tomu nedošlo. To ovšem není chyba techniky ale chyba managmentu. Sám jako konstruktér (i když jistě ne ponorek) vím že ať už vymyslíte cokoliv, tak to obsahuje drobné (i když často podstatné chyby) proto se dělají zkušební vzorky které jsou určené na testování a dolaďování. To ovšem není chyba primitivní techniky nebo konstrukce. Do výroby prostě vstupuje příliž mnoho faktorů a tím nejhorším je netrpělivost a lhostejnost k výrobním chybám.

156624

17.3.2008 5:58

RE: Mezinárodní měnový fond...

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 156624

>Jinak pane Semerád dlouho jsem přemýšlej jestli vám to mám
>napsat nebo ne (nakonec jsem musel - jsem holt takovej). Totiž
>jde o to že jsem si nemohl nevšimnout vašeho jednoznačného
>protiruského zaměření.

Pane Wilonix, protirusky zalozen jsem, to neni tak tezke posoudit, nijak se s ti netajim. Naopak snazim se to davat jasne najevo. Verte, ze mne k tomu vedou dobre duvody a ze to neni zadna nenavist. Je to zkusenost, nejen s 27ti letou okupaci tohoto naroda me vlasti, ale i zkusenost se samotnymi rusy. Mate pravdu, ze rusove venovali militrismu maximum a snazili ze vzdy byt prvni. Zaroven je ovsem pravda, ze s USA nedokazali udrzet krok. A to uz ani nemluvim o technice spotrebni. Proc si myslite, ze v obchodech nejsou ruske pracky, susicky, lednicky, plasma TV, DVD prehravace, mikrovlnky, auta, motorky, pocitace, software, naradi, meridla, konvencni obrabeci stroje, CNC masiny, fotaky, kamery atd. Povim vam to. Protoze nejsou schopni vyrobit ani pitomou vrtacku. Jednu ruskou jsem kdysi mel. Krasny ukradeny Makita design, ale musel jste ji pouzivat v silnych gumovych rukavicich. Jinak jste dostal 220. Jsem take konstrukter, a mam to stesti, ze navic to co zkonstruuji si mohu sam udelat v prototypove dilne. Tedy kusy, ktere pokladam za obtizne. Mohu vam rici, ze ve strojirenstvi jsem se jeste za cely zivot nesetkal s necim ruskym, co by do nej bylo nejakym prinosem. A v jinych oborech je to stejne, kdyz ne horsi. To je fakt, ktery bych nemohl nevidet, ani kdybych narod, ktery me okupoval 27 let miloval. Vemoc jako je Rusko, zkratka nedala svetu absolutne nic pozitivniho. A co se tyce ponorek, tak jsme se jeste nebavili o tom, jake nasledky ma nekolikata sluzba na ruske ponorce pro namornika. Kazdy sviti jako Xenonova lampa. Tak je to s temi havariemi.

156660

17.3.2008 11:20

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 156660

Proc si myslite, ze v obchodech nejsou ruske pracky, susicky, lednicky, plasma TV, DVD prehravace, mikrovlnky, auta, motorky, pocitace, software, naradi, meridla, konvencni obrabeci stroje, CNC masiny, fotaky, kamery atd.

Odpověď je poměrně jednoduchá. Proč? Dneska řeší obyčejnej rus problém kde sehnat něco do huby a vydělat trochu na stáří a na to aby děti vystudovali. Tyto věci nejsou potřeba a není po nich poptávka. Těch pár lidí co si to může dovolit si stejně koupí osvědčenou zahraniční značku než by riskovali nový neznámý výrobek. Nevím proč jste ale zvolil spotřební elektroniku (dost jste si naběhl) ta se ve velké vetšině vyrábí na Taiwanu nebo v Číně a evropské na tom jsou jen značky (vzhledem k ceně práce v evropě by se ani nedali prodat). Co se týče obráběcích strojů Tak jsem pracoval i s mašinkou z KLDR a můžu vám říci že to rozhodně nebyl špatný stroj. Bylo ru i pár ruských strojů které sice zázračné nebyly ale pokud s nimy dělník uměl tak zmetky nedělaly. navíc za bolšvika stačila zásobovat podniky domácí produkce (třeba TOS Kuřim). Jelikož jsme si vlastní podniky odbourali tak holt musíme dovážet. Nebudeme si dělat iluze že je ruskej průmysl na kdovíjaký úrovni ale tak špatně jak děláte na tom neni. Myslim že o tom svědčí jak leteckej tak těžkej vojenskej průmysl.

156679

6.3.2008 17:28

Přáníčko

rataj 85.?.?.?

Kéž bychom u nás a jinde ve světě měli u kormidel více lidí Putinova formátu, lidí nebojácných a pevného charakteru, kteří mají jasný cíl a dokážou si získat svými činy oblibu národa. Bohužel je dnešní nepříliš optimistická doba na takové skutečné osobnosti skoupá.

155853

6.3.2008 23:06

V čem je zakopany pes:-)

HonzaX 89.?.?.?

V podstatě Rusko ani moc západ nepotřebuje, tak jak EU a USA potřebuje Rusko. Dolar se prudce propadá, ale rubl ne. Právě naopak, poptávka po Ruských papírech stoupa. Jak to vysvětli bojovnicí za demokracií z minulého tisíciletí, to TEDY NEVÍM? A z toho plyne i agrese toho, kdo přijde o hodně! A to Rusko, jak ukázali skutečnosti, určitě není!

155859

Příspěvků: 61

05.03. 08:53 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Rusko - ropná velmoc 21. století
05.03. 14:21 jm  RE: Rusko - ropná velmoc 21. století
05.03. 10:36 spravedlivý  Důležitá je rovnováha sil ve světě
05.03. 11:29 MedaBeda  RE: Důležitá je rovnováha sil ve světě
05.03. 11:19 Spytihněv  RE: Důležitá je rovnováha sil ve světě
05.03. 11:12 MedaBeda  američtí predátoři
05.03. 11:21  Já jen k té doušce.
05.03. 13:25 Vladimír Bílý  uzdravené rusko
05.03. 20:07 rickover  Jen na okraj, autore,
06.03. 05:55 Rene Bartosek  RE: Jen na okraj, autore,
06.03. 13:07 jansmith1984  RE: Jen na okraj, autore,
05.03. 20:44 Novy  Novy
06.03. 00:39 z.a.p  Sice nesouvisejici, ale stejne
06.03. 13:28 jansmith1984  RE: Sice nesouvisejici, ale stejne
06.03. 01:35 Druid  Med-Věd-ev
06.03. 07:48 Tom  RE: Med-Věd-ev
06.03. 16:00  RE: Med-Věd-ev
06.03. 07:42 Mirda  Třetí Putinův volební termín...
06.03. 09:13 Mirda  Mezinárodní měnový fond...
06.03. 12:36 Wilonix  RE: Mezinárodní měnový fond...
07.03. 07:00 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
07.03. 07:29 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
07.03. 08:28 Spytihněv  RE: Mezinárodní měnový fond...
07.03. 12:11 Wilonix  RE: Mezinárodní měnový fond...
08.03. 17:15 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
08.03. 19:34 mt-svk  RE: Mezinárodní měnový fond...
09.03. 05:26 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
06.03. 13:16 djb  RE: Mezinárodní měnový fond...
07.03. 06:33 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
08.03. 03:53 Rene Bartosek  RE: Mezinárodní měnový fond...
08.03. 04:26 Rene Bartosek  RE: Mezinárodní měnový fond...
08.03. 16:33 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
11.03. 05:45 Rene Bartosek  RE: Mezinárodní měnový fond...
11.03. 06:03 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
06.03. 13:35  RE: Mezinárodní měnový fond...
07.03. 05:51 Rene Bartosek  RE: Mezinárodní měnový fond...
08.03. 18:59 vodnik007  RE: Mezinárodní měnový fond...
09.03. 06:40 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
08.03. 22:20 Semerad  RE: Mezinárodní měnový fond...
09.03. 06:59 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
09.03. 07:08 Semerad  RE: Mezinárodní měnový fond...
09.03. 23:25 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
11.03. 08:09 Wilonix  RE: Mezinárodní měnový fond...
12.03. 05:08 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
12.03. 09:51 Wilonix  RE: Mezinárodní měnový fond...
13.03. 05:46 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
13.03. 15:10 wilonix  RE: Mezinárodní měnový fond...
14.03. 04:30 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
14.03. 17:01 wilonix  RE: Mezinárodní měnový fond...
17.03. 06:12 Mirda  RE: Mezinárodní měnový fond...
14.03. 05:17  RE: Mezinárodní měnový fond...
14.03. 07:18 Wilonix  RE: Mezinárodní měnový fond...
15.03. 03:30  RE: Mezinárodní měnový fond...
15.03. 07:49 wilonix  RE: Mezinárodní měnový fond...
15.03. 20:32 Semerad  RE: Mezinárodní měnový fond...
16.03. 02:17 wilonix  RE: Mezinárodní měnový fond...
16.03. 14:37 wilonix  RE: Mezinárodní měnový fond...
17.03. 05:58 Semerad  RE: Mezinárodní měnový fond...
17.03. 11:20 Wilonix  RE: Mezinárodní měnový fond...
06.03. 17:28 rataj  Přáníčko
06.03. 23:06 HonzaX  V čem je zakopany pes:-)

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 1

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 0

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Měnové kurzy

USD
22,01 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,33 Kč
Kanadský dolar
17,83 Kč
Australský dolar
16,48 Kč
Švýcarský frank
24,05 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 586,74 Kč
1 unce stříbra
539,06 Kč
Bitcoin
1 366 896,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 565