Diskuze k článku

Pruhy na nebi

Příspěvků 173

14.2.2008 5:26

Dr. Mengele

vodnik007 71.?.?.?

Nevedel jsem ze ten bidak jeste zije.
Ale vazne, kdo veri takovymhle kravinam? To uz muzeme rovnou pripravovat svet na Nibiru, protoze to je uveritelnejsi.
Ze by nekdo rozprasoval latky a sam se jim vystavoval?
Pane Stwora takovyhle clanek patri na Osud a ne sem. [oči v sloup]

154139

14.2.2008 5:18

RE: Dr. Mengele

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 154139

>Pane Stwora takovyhle clanek patri na Osud a ne sem. [oči v sloup]

Jj, na Osud. Já tušil, že mi to neprojde. Já to jenom navrhoval.
[velký smích]

154140

14.2.2008 14:08

RE: Dr. Mengele

dux 85.?.?.?

Reakce na 154140

Konecne nekdo o tom pise. (snad mimo osud.cz a WM...) Je to pravda, vim to na 100%. Znam cloveka, ktery o tom pise diplomovku. Denne je vidam nad hlavou...

Na nemeckem webu www.chemtrails.at lze dohledat chemicke slozeni chemtrailsoveho svinstva. Mimo barya a hliniku se jako nosic pouzivaji polymerova vlakna, na ktera se vaze biologicky material, bakterie, plisne a viry.

Mimochodem baryum se m.j. vyznacuje radioaktivitou a toxicitou.

Pred nejakou dobou Rusko varovalo USA pred "ockovanim obyvatelstva za vyuziti leteckych postriku".

Kvuli zrejme nechtenemu zaplisneni ovzdusi se pridavaji antimykotika.

Pratele, svet je komplikovanejsi, nez jak o tom pise mlada fronta... Probudte se, divejte se, premyslejte!

154187

14.2.2008 19:55

RE: pane Dux

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154187

Sypaji take ten prasek hlavne nad Indii, Cinou a ostatnimi misty, kde se lide moc mnozi?
V Americe a v Evrope to neni potreba, protoze belosi se sami rozhodli zmizet a moc deti nedelaji [cool] Ti co po nas nastoupi, budou poslusne slouzit, dostanou pod kuzi chip a bude je mozno lepe kontrolovat, bez poprasku. [mrknutí jedním okem]

154251

15.2.2008 9:24

RE: Dr. Mengele

ukf 85.?.?.?

Reakce na 154140

Na adrese
http://saturn.unibe.ch/rsbern/noaa/dw/realtime/current/n1bcurr.jpg
lze videt aktualni satelitni snimek Evropy ve velice dobre kvalite. Doporucuji ho nejakou dobu sledovat, zjistite, ze operace "Chemtrails" je kruta realita! Uvidite napr. pavucinu chemtrailsovych stop nad Atlantikem, z bodu A do bodu B, kde nikdo nebydli...

154318

15.2.2008 23:08

RE: Dr. Mengele

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154318

Jak dokazete odlisit ty udajne chemtrails od obycejnych kondenzacnich stop?

154404

14.2.2008 7:10

RE: Dr. Mengele

Dan Kučera 217.?.?.?

Reakce na 154139

>Ze by nekdo rozprasoval latky a sam se jim vystavoval?

Někde už jsem o tom dříve četl, údajně před následky působení zmiňovaných chemických látek existuje ochrana ve formě nějakých bežně dostupných tablet (prášků), o co přesně šlo, to už si bohužel nepamatuju, znělo to ale celkem logicky.

Ať už to vypadá jakkoliv přitažené za vlasy, jedna informace dávaná do souvislosti s touto konspirací má velmi zajímavý kontext. V tomto článku nezaznělo, že tato konspirační teorie též tvrdí, že zmíněné vymírání lidského druhu (desítky milionů lidí ročně) je přímým nebo nepřímým cílem tohoto plánu.


M. Gorbačov, který je hlavou např. velmi mocného fondu GNFA (The Gorbachev Foundation of North America), se na konferenci při OSN vyjádřil o maximálním počtu obyvatel planety pro její přežití.
http://www.gorby.ru/en/default.asp
http://www.gfna.net/index.php

M. Gorbačov má úzké vazby na člověka jménem Maurice Strong (např. Charta Země). Doporučuji přečíst článek na webu Občanského institutu nazvaný "Kdo je Maurice Strong ?"

Zkuste se také podívat, co je to "Rada pro otázky kontroly populace" (Population Council Board) a kdo v ní sedí.

Dále je zajímavý článek "Plán je zredukovat obyvatelstvo planety na 500 milionů" (www.deepend.cz).
Další informace naleznete na :
http://www.gewo.info/mystika/gk/georgijske_kameny.htm

154146

14.2.2008 9:38

RE: Dr. Mengele

xxxJirka 90.?.?.?

Reakce na 154146

Taky jsem o chemtrails už slyšel. Než něco odsoudím, nebo něčemu uvěřím, tak se snažím získat více informací. Pravda je, že tahle teorie má určitou logiku a i když zní dost fantasticky, je tu stále reálná šance, že je pravdivá.

A co se týče počtu lidí na planetě. Máte pravdu, že je to problém, který si jistí vůdci světa uvědomují. A jistě ho chtějí řešit. Ale musí postupovat opatrně aby se jim to nevymklo z rukou.

Zásadní otázka je, co způsobilo takové množení lidí? Odpověď je poměrně jednoduchá. Lidé se naučili využívat ropu. A jsme zase u ní. Vše se točí kolem ropy. Díky ní dokážeme produkovat velké množství levných potravin. A počet lidí je dán právě tímto vztahem - hodně potravy, hodně lidí. Je to tím, že neexistuje žádná účinná regulace počtu obyvatel. A tudíž platí přírodní zákon, podle kterého je dán počet jedinců druhu právě množstvím potravy a přirozených nepřátel.

Já vidím poslední snahy o snížení počtu lidí ve využívání etanolu jako pohoných látek. Rovnice je to celkem jednoduchá. Poptávka po zemědělských plodinách vzroste. Tím se zvýší cena. Potrava bude dražší a bude jí méně. Začnou vymírat ty nejchudší vrstvy. A to je, podle mne, plán bohatých vůdců světa.

Je to jen konspirační teorie?

154148

14.2.2008 11:03

RE: Dr. Mengele

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 154148

Jen bych doplnil , že jen dovednost využít ropu , nebo cokoliv jiného , ještě nemusí vést k nechtěnmu výsledku. Rozhodující význam vidím v tom, jestli tuto snahu , přes známé nebezpečí, někdo bude chtít provést a bude mít k tomu možnost a zde se nacházíme již na , podle mě pestřejší základně více odpovídající realitě. Je přeci jasné , že pro stát je až příliž snadné regulovat porodnost,podívejte se jak snadno lze docílit toho, aby určitá charakteristická skupina měla hodně dětí - dáte jim byt a dětské přídavky a oni za to stát odmění počtem dětí v geometrické řadě . Jiné skupiny mají jiné cíle a ty lze zase snadno motivovat jiným způsobem a také se to tak dělá. Není to tak dlouho co byl požadavek státu na co nejvyžší porodnost a také tu porodnost byla. Nyní je žádoucí porodnost snížit, protože stát již nepotřebuje ani pěšáky, ani dělníky - ty si krátkodobě obstará i dovozem. Tyto potřeby státu a jeho přesné zásahy , přeci nemusí být za doprovodu naprosto otevřených prohlášení - my to tak chceme a tak to jest. Každá zájmová skupina snažící se prosadit svůj záměr, se bude snažit k tomu pronášet právě vhodná a líbivá slova ikdyby měla být lživá a nebude zveřjňovat pravdu , když je jasné , že by tato jen dráždila! Tato taktika se týká naprosto všech zájmů a čím zásadnější jsou , čím většího počtu lidí a počtu států se týkají , tak věřte tomu , že to bude spojeno s naprosto přesnou politikou a mediální propagandou a poskytnutými informacemi, třeba na hony vzálené od pravdy. Živým příkladem je nedávný socialismus , kdy komunisti v něm už nevěřili ani sami sobě , jak se jim prášilo od hub. No není to úžasná virtuální realita? A jak je to s chemtrails? Vy ho sice vidíte , tak jako mnoho jiných věcí , ale nevíte co si o tom máte myslet a skoro všichni u toho rádi také zůstanou.

154159

14.2.2008 19:46

RE: Dr. Mengele

Durabo 88.?.?.?

Reakce na 154139

Co to tu melete za blbosti , člověče ? Nevíte o skutečnosti chemtrail nic nebo nechcete vědět, pokud jste "tajňák" konspirátorů a rádoby hloupý liberální kosmopolita !!! Dne 11.2.08 v prostoru mezi Nymburkem, Prahou -východ a Ml.Boleslaví v dopoledních hodinách byl proveden doslova a do písmene mohutný nálet několika desítek letadel najednou z různých směrů ve velmi vysokých výškách. Asi po 4 hodinách se ty "pruhy" "roztáhly" do šířky, a uprostřed některých z nich bylo možné pozorovat "stříbrnou stopu" , což svědčí o přítomnosti ohlašovaného hliníku. Ty široké stopy se zakulatily do mohutných válců těsně vedle sebe, a začaly jakoby zevnitř houstnout, až zešedly. Během tohoto procesu se bylo možné přímo dívat do slunce bez ochrany, a později se dokonce venku jakoby "potemnilo". Ty "válce" nadále držely odděleně těsně vedle sebe, a zřejmě začaly rotovat, poněvadž byly na některých vidět jakoby esovité průběhy. Nic podobného jsem nikdy před tím neviděl, a kdybych některé kolemjdoucí nezastavil a neukázal jim, co se jim právě děje nad hlavami, vůbec by si toho nevšimli. Přitom tom byl úkaz jako hrom !!! Nechápu, že to nikoho nevzrušovalo, a trafikářka se dokonce vyjádřila slovy : "to je jenom bláznivý počasí, hlavně, že neprší" a víc jí to nezajímalo. K večeru jsem na sobě začal pozorovat, když jsem byl venku, že se mi na bundě usazuje něco jako bílý popílek. Tak se na to kouknu zblízka, a nevěřím svým očím : to nebyl popílek ale takové chmýří něco jako bílá vlákna. Jen jsem to ze sebe setřepal už tam byly další. Raději jsem honem mazal domů, a pro jistotu jsem ještě zavřel všechny ventilačky. Dějou se věci, dějou, a nějaký ignorant je prostě ze světa nevymaže !!!

154242

14.2.2008 19:38

RE: Dr. Mengele

pouštní_sob 78.?.?.?

Reakce na 154242

tak pod to bych se nejradši podepsal, podobnou věc sem zažil 12.2 v ostravě, to se takhle kolem 14.00 kouknu na oblohu a říkám si že ten měsíc nějak moc svítí, a pak mi to došlo, že to nebyl měsíc ale slunce, takové divně zesláblé jako přes nějakou mlhu, klidně sem se mohl dívat přímo do slunce třeba minutu a nic.. podotýkám že nebylo za nějakým tlustým mrakem, obloha byla jednolitě šedá.. prostě nebylo to normální, nikdy předtím sem něco takového nezaznamenal.

154245

14.2.2008 19:58

RE: ale pane Durabo

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154242

Ted jste me hezky pobavil!
Dovedete si predstavit kolik by muselo byt toho prasku vypusteno aby to pokrylo cele uzemi a viditelne posypalo nejen vas ale veskere okoli?
Proc se takove tajne veci nedelaji v noci, nebo kdyz je zatazeno? [oči v sloup]

154250

15.2.2008 3:03

RE: Dr. Mengele

Tom 24.?.?.?

Reakce na 154242

>Dne 11.2.08 v prostoru mezi Nymburkem, Prahou -východ a Ml.Boleslaví v dopoledních hodinách byl proveden doslova a do písmene mohutný nálet několika desítek letadel najednou ...

souhlasí

>Asi po 4 hodinách se ty "pruhy" "roztáhly" do šířky, a uprostřed některých z nich bylo možné pozorovat "stříbrnou stopu" , což svědčí o přítomnosti ohlašovaného hliníku.

stříbrná stopa ANO, přítomnost hliníku NE

>Ty široké stopy se zakulatily do mohutných válců těsně vedle sebe ...

souhlas! [smích]

> Ty "válce" nadále držely odděleně těsně vedle sebe, a zřejmě začaly rotovat, poněvadž byly na některých vidět jakoby esovité průběhy

Bravo! bystrý pozorovateli! A kdybyste si při tom pozorování ještě protřel oko kopřivou, tak byste zcela zřetelně viděl, že ony "esovité průběhy" nebyly jen tak nějaké průběhy, ale jednalo se logo pivovaru Staropramen který tímto netradičím způsobem prováděl výstav piva!

>Raději jsem honem mazal domů, a pro jistotu jsem ještě zavřel všechny ventilačky

Kdybyste byl nebýval honem mazal domů a nezavřel všechny klapačky ventilačky, tak byste se dočkal toho krásného efektu, kdy sudy KEG (kegy) - vizuální záměna s hliníkem je na tu vejšku možná -snesly se na padácích a z trasy Nymburk - Praha-východ - Mladé Boleslaví[mrknutí jedním okem] se stala jedna šenkoštreka. Zdarma!

Na závěr této neradostné zprávy pro vás, dovolil bych si žalem s vámi soustrasně poplakat [pláč] [pláč] [pláč]

Vložený obrázek

154297

17.2.2008 3:08

RE: Dr. Mengele

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154297

Kdo sezral tohle foto i s navijakem?
Pokud nevidi, ze to je trik s fotoshopem tak asi veri ze v dymu WTC byl Satan
Vložený obrázek
Takovehle koniny delaji z konspiraci smesne blaboly a proto se vam za to smeji.

154477

18.2.2008 10:28

RE: Dr. Mengele

Tom 24.?.?.?

Reakce na 154477

>Kdo sezral tohle foto i s navijakem?
>Pokud nevidi, ze to je trik s fotoshopem ...

Vy myslet fotošop? [velký smích] A ještě nikdy neviděl, jak vidlujou nádrže letadla chmelem? [chechtot]

154573

14.2.2008 7:13

ilsa 82.?.?.?

Celý článek je blábol lidí, kteří propadli paranoie za každým normálním přírodním jevem vidět úmysl, jsou obětí víry v nadpřirozeno, anebo se potřebují nějakým způsobem zviditelnit.
Jen a jen neustále se měnící fyzikální vlastnosti vzduchu, zejména jeho teplota a vlhkost, rozhodují o tom, zda kondenzační pruhy za proudovými letadly vůbec vzniknou, budou se okamžitě rozplývat, anebo budou na obloze "viset" minuty, desítky minut až hodiny.
Se vznikem navigace GPS byly zrušeny pevné letové cesty a letadla mimo řízené okrsky letišť létají po individuálních trasách. Bylo by jen s podivem, pokud by při současné intenzitě leteckého provozu čas od času nevznikly obrazce evokující záměr. Zcela nahodile je vytváří letové řády realizované na individuálních trasách jednotlivých letů.

154145

14.2.2008 9:50

RE: je to asi paranoia

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 154145

Na toto téma se diskutuje opravdu jen velice těžko. Sám jsem se o tom několikrát přesvědčil.

Už ani nevím kolik je to let dozadu, jsem pozoroval oblohu a něco mi nesedělo. Bylo to nové. Nikdy před tím se to nedělo. Za některými letadly vznikal trvalý rozšiřující se opar. Jednou jsem to zkoušel spočítat, kolik je třeba přeletů, aby se zatáhlo úplně. Nebylo tak zase tak nemožné číslo, stačí několik desítek, a máte zataženo.
Není to žádný výkyv podmínek v atmosféře, prostě vidíte, že některá letadla práškují, a některá ne. Dokonce jsem to i fotil a ukazoval v okolí. Někteří mě automaticky měli za cvoka, ale většinou každý řekne (kdo vidí a není slepý) co s tím ale chceš dělat? To je asi teď normální!
Už jsem se na to vykašlal, akorát někdy ráno se mrknu na oblohu, a zjistím jestli je „popráškováno“. Většinou se totiž „zatahuje“ přes noc, brzy ráno je to evidentní, je zřetelně vidět trvale se roztahující pruhy. Je to skutečně jak zlý sen a radši o tom ani nepřemýšlím, neboť mě to již svého času dohánělo k pocitu zoufalství a bezmoci.

Pak se objevily první „vysvětlení“ na internetu. Jedno z nich je v tomto článku. První protesty proti „chemtrails“ jsou ale myslím z Nového Mexika, kde bývalo trvale azůro, a nyní tam znají jen „mlhu“. Nikdo se ale pokud vím tou hrstkou protestujících "indiánů" nezabýval.
Jestli je celý článek paranoiou nevím, ale občas se podívejte také nad sebe, a radši moc nepřemýšlejte o tom co vidíte. Ta paranoia je totiž plíživá a dostat jí z hlavy není jednoduché. A raději ani nekoukejte na předpověď počasí, neboť na některých mapách snímajících atmosféru je uvidíte také.
Jinak manželka mi řekla ať se na to už vyse.., a já se povětšinou držím její moudré rady.

154151

14.2.2008 11:43

RE: je to asi paranoia

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 154151

Uz jsem reagoval v samostatnem pripsevku, ale presto... Pokud clovek bydli nad nejakym vyznamnym letovym uzlem, jako je napriklad radiomajak OKL (v Praze na Ruzyni) nebo VLM (Vlasim) nebo VOZ (Vozice), kudy vedou hlavni mezinarodni trasy pres CR, muze mu skutecne pripadat, ze se diky kondenzacnim stopam obcas zatahuje. Fakt je ten, ze zatimco v minulosti byly letadla vybavena proudovymi motory, ktere nemeli takovou ucinnost spalovani a vypousteli do ovzdusi predevsim skodlive splodiny, dnes jsou letecke motory naprosto nesrovnatelne vykonnejsi a produkuji i nesrovnatelne nizsi objemy emisi. Problem je v tom, ze pro zvyseni ucinnosti "zerou" moderni motory daleko vic vzduchu a take ho daleko vic vyfukuji. Tento vzduch je pruchodem motorem ohraty a proto vytvari kondenzacni stopy (opet popsano v mem jinem prispevku). Da se tedy obecne rict, ze moderni letadla delaji "hustsi" nebo "vetsi" kondenzacni stopy. K tomu si prictete jeste stale stoupajici objemy letecke prepravy a spousta techto "zahadnych" jevu je vyresena. Ja osobne sem ochoten daleko spis verit tomu, ze vlivem globalnich zmen ovzdusi, se mohou ve vyskach 8-15 km nad povrchem vytvaret lepsi meteorologicke podminky pro vznik kondenzacnich stop. Nicmene nejsem zase takovy guru v termomechanice, abych tady jednoznacne vysypal podminky relativni vlhkosti, teploty, tlaku a teploty zplodin nutne pro tvorbu tohoto jevu. Osobne ale na zadne chemtrails neverim... Uz jenom proto, ze takova operace by byla neuveritelne nakladna a kazde "praskovaci" letadlo by samo o sobe "sezralo" skoro tolik atmosfery kolik by samo vycistilo. Pokud by to pak melo mit nejaky smysl, muselo by takovych praskovacich letadel litat stovky, mozna tisice a to si, pri dnesnich cenach kerosinu opravdu nedokazu predstavit. Jiste, muzeme rict, ze by se nejake nadrze mohly montovat do beznych letounu beznych aerolinek, ale tady plati opet to same... Tato letadla casto letaji "narvana" na maximalni vzletovou hmotnost, takze si neumim predstavit, ze by nejake aerolinie dobrovolne souhlasili s takovouhle zatezi. Proste pokud se nad tim logicky zamyslim, tak na zaklade znalosti z oblasti letectvi mi to prijde velmi nerealne.

154160

14.2.2008 11:34

RE: je to asi paranoia

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 154160

Toto zní skutečně logicky, a je to jedna z věcí, která mě lehce uklidňuje. Problém však zůstává. Po letadlech je zataženo. Trvá to již několik let a stále se to stupňuje. Myslím že lidem mladším dvaceti let to vše již přijde naprosto normální.

Nedokáži ani posoudit složení oněch stop v atmosféře, nevím jak by se to dalo odfiltrovat a měřit. Vím jen tolik, že ono v článku zmiňované složení se objevilo již dříve právě od oněch obyvatel pouště v NM, kteří se pokoušeli o jakási měření podezřelého spadu. Do jaké míry je to blábol? Nevím.

Jen bych ještě podotknul. Také mi kdysi začalo připadat normální, že se v řekách nedá koupat a nic v nich nežije. Jen jak dlouho nám to vše vydrží jako pocit normálního a nevyhnutelného stavu.

154162

14.2.2008 12:46

RE: je to asi paranoia

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 154162

Jak uz jsem psal na jinem miste. Dle meho nazoru za to muze jedna vyrazny narust letecke dopravy a dale pak paradoxne vyvoj leteckych motoru, ktere jsou sice primo setrnejsi k zivotnimu prostredi, ovsem cenou za to jsou vetsi kondenzacni stopy. Osobne mi to taky dost vadi, kdyz je leto a pritom je napul zatazeno od letadel.
Jinak k tem rekam... jsem jachtar a mohu rict, ze situace se od roku 1989 naprosto radikalne a dramaticky zlepsila.

154178

14.2.2008 12:14

RE: je to asi paranoia

Hopp_ 194.?.?.?

Reakce na 154160

... musím souhlasit. Ono, letadla zase nemají takovou nosnost, abych mohli vysypat tolik materiálu že by to zatáhlo celou oblohu .....

Navíc, tato věc by byla velmi lehce odhalitelná. Stačí nabrat vzorek vzduchu ......

Konspirace ano, ilumináti ano, NWO ano, ale chemtrails by sice zapadali do logiky věci, ale myslím si že ne. Je spíše otázka, zda se rozvnou něco závadného nemíchá přimo do leteckého paliva. To si myslím že by bylo reálnější ......

154164

14.2.2008 12:42

RE: je to asi paranoia

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 154164

Právě o to se jedná. Co je vlastně v tom palivu.

154176

17.2.2008 23:22

RE: je to asi paranoia

amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154151

A co takhle zaurgovat nějaké měření? Cha, máme tu instituci a laboratoře, které tu jsou jen od toho. A ty jistě umí vypustiti i balönky. BAyum se přirozeně ve vzduchu nevyskytuje, dost bych se divila, kdyby bylo obtížné jej prokázat.

154537

14.2.2008 11:04

RE:

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 154145

To, co pisete o kondenzacnich stopach je pravda, ale to, co pisete o GPS je, s prominutim, naprosty blabol. V civilni letecke doprave (mysleno pravidelnou leteckou prepravu velkymi dopravnimi letouny) se GPS NEPOUZIVA a jeste dlouho pouzivat nebude jako primarni navigacni zdroj. Vsechna velka moderni letadla jsou vybavena tzv. inercialnimi navigacnimi systemy, coz jsou systemy pouzivajici velmi presne gyroskopy. Tyto gyroskopy se na zemi pred letem (na zname poloze letadla) seridi a letoun pak dokaze s jejich pomoci (a s pomoci dalsich metod, jako je odecitani vzdalenosti od radiomajaku apod) naprosto presne rozeznavat svoji polohu v kazde fazi letu. Vsechno se ale deje bez pomoci GPS. Je dulezite si uvedomit, ze GPS je primarne americky vojensky system a je to system NEGARANTOVANY, to znamena, ze nelze nikoho povolat k odpovednosti, pokud by system neukazoval presne. Jiz nekolikrat se totiz v urcitych oblastech zeme stalo, ze v souvislosti s valecnymi operacemi US Army byl GPS signal docasne omezen nebo znepresnen.

Krome toho pevne letove trasy (nebo jak vy rikate cesty) pochopitelne zruseny nebyly, ale jsou naprostym zakladem pro bezpecny pohyb v celosvetovem vzdusnem prostoru. Nektere cesty se tahnou i pres pulku planety a vetsinou protinaji hlavni radiomajaky nebo pruseciky dalsich letovych tras. Pokud se pak nekdy letoun pohybuje mimo tuto trasu, je to vzdy po svoleni ridiciho letoveho provozu a to vetsinou pouze v pripade, ze v okoli neni zadny velky provoz a letadlo si tak muze zkratit svoji cestu.

Pro zajimavost napriklad doporucuju mapu letovych tras nad CR
http://lis.rlp.cz/ais_data/aip/data/valid/e6-1-1.pdf

154161

14.2.2008 13:15

RE:

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 154161

Opět zníte logicky.

Avšak ona "GPS teorie" měla vysvětlit to, že stopy nerespektují koridory. Což je fakt. Jsou souběžné a rovnoměrně pokrývají oblohu. Je to vidět jak ze země, tak ze satelitních snímků.

Jen bych podotknul. Uvidí to jen ten, kdo se dívá. (Pokud již není ráno zataženo. Nad městy je to ještě komplikovanější. Já to vidím lépe, bydlím v horách.)

154175

14.2.2008 16:08

RE:

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154175

Ne, to je pro mne fakt velika paranoia. Jsem inzenyr strojar a kdyz si predstavim, jak obrovske naklady by se na to musely vynalozit, tak to proste bije do oci. Krome toho by to neslo ani dostatecne zorganizovat, protoze je potreba si uvedomit, ze nektere useky oblohy jsou dneska tak pretizene, ze se musi dopredu planovat tzv. sloty, aby vubec mohlo letadlo nekterym usekem proletet. Neumim si predstavit, ze by neco takoveho mohlo jen tak fungovat. Neumim si predstavit to mnozstvi letadel, ktere by jenom praskovaly. Krome toho zjevne by musely praskovat najednou, aby zamerne zatahovaly oblohu.
Na druhou stranu je fakt, ze jsou mista, kde je tak velka cetnost letovych tras nedaleko od sebe, ze je klidne mozne, ze jsou tyto kondenzacni cary vytvareny obycejnymi letadly.
A taky se priznam, ze jsem se s necim podobnym nikdy nesetkal nad CR a to CR patri k mistum s pomerne hodne vytizenymi letovymi koridory.

154208

14.2.2008 9:42

Tenhle clanek

Kevin 78.?.?.?

Tenhle clanek i nekolik podobnych jsem uz na ceskem webu cetl. Tak 5 let dozadu to byla hlavni tema pana GEWO Wojnara a jeho WM Magazinu. Dokonce za to myslim dostal i "oceneni BLudny Balvan" od nadace Syzifos...

154149

14.2.2008 9:23

RE: Tenhle clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 154149

Myslím, že se opět mýlíte. Ten bludný balvan nebyl udělen za podobný článek, ale za to, že si ho WM Magazín troufl zveřejnit. Novodobá církev s názvem Sysifos si uzurpuje právo na jedinou nezpochybnitelnou pravdu ze stejných důvodů, jako to v minulosti dělala právě církev svatá. Přemyšlejte, než něco opět napíšete [mrknutí jedním okem]

154152

14.2.2008 9:45

Minulé léto

Sam Ting Wong 213.?.?.?

jsem se kochal pohledem na oblohu a viděl vysoko letět tři letouny. První letěl bílý a za ním dva stříbrné. Bílý se stočil trochu do strany a jeden stříbrný za ním. Všechny letěly zhruba stejnou rychlostí, těžko ovšem říct, zda i stejně vysoko. Nicméně, stříbrné letouny za sebou nechávaly stopu a bílý nikoli. Třeba to nic neznamená, ale už jsem si také všiml, že některé stopy se rozpouští rychleji než jiné.

154150

14.2.2008 11:31

RE: Minulé léto

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 154150

Letectvi je jeden z nekolika oboru o kterem toho vim opravdu hodne. Proto taky vim, ze "letadlo", ktere narazilo do Pentagonu, zcela jiste nebylo typu Boeing 757, protoze dle radarovych zaznamu by se muselo pri dolozenych manevrech a rychlostech nekolikrat rozsypat.

Nicmene co se tyka techto kondenzacnich car, rad bych upozornil, ze odlisit klasicke, bezne kondenzacni stopy od nejakych "chemickych" je ze zeme prakticke nemozne. Vznik kondenzacnich stop zavisi na mnoha faktorech, ale temi zakladnimi jsou - teplota a slozeni vystupnich plynu turbiny, vyska, relativni vlhkost a teplota. Pro rozptyl plati to same + navic vzdusne proudeni. To, ze se popisuji mrizkove kondenzacni stopy je zcela prirozene, protoze prakticky cela planeta je doslova "omotana" presne planovanymi letovymi cestami, ktere dnesni moderni letadla dodrzuji prakticky "na metr" presne. Jsou i dny, kdy kondenzacni stopy zustavaji na obloze treba i pul hodiny po pruletu letounu, takze se skutecne na obloze tvori jakasi mrizka. To je ale naprosto bezny jev. Co se tyka toho, ze ze zeme pozorujeme letouny letici "za sebou" pricemz jeden kondenzacni stopu ma a dalsi nema, je to opet velmi trivialni. Da se obecne rict, ze ze zeme se pouze velmi tezko posuzuje vyska leticiho letadla. Prave kondenzacni stopa a jeji styl a druh je do jiste miry voditkem odhadu letoveho hladiny pri pohledu ze zeme. Obecne vzato ale muzeme na obloze pozorovat letadla, ktera subjektivne i vidime tesne za sebou. V praxi to ale znamena, ze obe treba leti po stejne letove trase, kazde ale v jine letove hladine. Rozdily letovych hladin mohou by casto velmi zasadni, takze jedno letadlo napriklad muze letet v letove hladine 30.000 ft a dalsi v letove hladine 40.000 (bezne u dalkovych linek), coz je rozdil 10.000 ft, tedy v prepoctu zhruba 3000 metru. Pokud je specificka meteorologicka situace, lze pozorovat, ze subjektivne vidime letadla letet kousek za sebou (zejmena pokud se jedna o velikostne rozdilne typy - napriklad B737 a B747), vidime je zhruba stejne velka, ovsem jedno kondenzacni stopu ma a druhe ne. Vyse je popsano, jak je to mozne.

154158

14.2.2008 13:02

RE: Minulé léto

leo69 89.?.?.?

Reakce na 154158

To by jste mi pane Hoaker, jako zasvěcený z oboru, mohl odpovědět na věc, která mi již nějakou dobu občas vyvstane v paměti.

Četl jsem, nebo snad o tom byla zmínka v nějakém filmu, že jakési letadlo mělo po určité krátké době letu nějaký závažný problém a bylo nuceno přistát. Protože ale mělo ještě značné množství paliva ve svých nádržích a bylo na přistání těžké (nevím, možná i z důvodu nebezpečí výbuchu při přistávacím manévru?), muselo toto palivo ještě ve vzduchu "vypustit". Co si mohu pod tímto vypuštěním představit? Je to vůbec uskutečnitelné a je to někdy praktikováno? Jestli ano, co udělá to vypuštěné palivo?

Děkuji za odpověď.

m,[smích]

154173

14.2.2008 13:03

RE: Minulé léto

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154173

To je velmi jednoduche. Je to naprosto bezny bezpecnostni postup. Pokud musi letadlo pristat a je prilis "tezke", ma dve moznosti. Jednak (pokud to lze), tak palivo "vyleta", to znamena, ze proste krouzi a ceka az spali dost paliva, aby mohlo pristat. To se ale moc nestava, protoze kdyz uz je nejakej prusvih, tak vetsinou neni moc na co cekat. Takze pak nasleduje druha moznost a tou je nouzove vypousteni paliva. I pri tomto se musi chvilku cekat, protoze to palivo nelze vypustit naraz, ale rozhodne je to vyrazne rychlejsi varianta, nez ho "vyletat".
Vypustne ventily jsou zpravidla na kridlech a s palivem se deje v zasade to, ze se vlastne rozprasi do vzduchu. Melo by to byt tak, ze by se melo vypoustet nad urcitou vyskou (pokud to lze), ale jake jsou presne hodnoty, to ted z hlavy opravdu nevim. Faktem je, ze kerosin je relativne dost tekave palivo, takze by se ho mela vetsina vyparit jeste, nez by se dostalo na zem. Ale tyhle zalezitosti jsou fakt hodne vyjimecne a nestava se to rozhodne pravidelne.

154180

14.2.2008 18:09

RE: Minulé léto

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154180

Ano, nestava se to pravidelne ale dost casto. Pri kazde pohotovosti, kdy musi letadlo pristat ihned po vzletu, musi se zbavit paliva a jak pistete, rozprasi se do luftu.
Jednou jsem videl na vlastni oci jak nad Ruzyni koruzila Mria a priblizne hodinu se pripravovala na nouzove pristani. Museli se zbavit nejakych 100 tun paliva ale nakonec to dobre dopadlo.
Letadla jsou stavena do maximalnich parametru. Palivo tvori 1/3 vahy letadla a protoze se rychle spotrebuje, letoun neni staven na pristavani s maximalnim zatizenim. Proto se musi v techto pripadech shodit.

154226

14.2.2008 21:39

RE: Minulé léto

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154226

No nechci zabyvat do podrobnosti, ale tak uplne to taky neni. Nelze rict, ze kdyz letadlo musi pristat ihned po vzletu, ze musi vypoustet palivo. Vsechno je to o povolenych vzletovych a pristavacich maximalnich hmotnostech. Napriklad kdyz se letaji tzv. skoky, napriklad Praha-Mnichov nebo Praha-Milan nebo Praha-Benatky, tak to je let zhruba na hodinu a pul a protoze je napriklad v Italii drazsi palivo, tak se letadlo tankuje tak, aby doletelo tam i zpatky. To znamena, ze v Italii dokaze pristat s natolik plnou masinou, ze s ni doleti i zpet. Takze se to neda tak uplne pausalizovat. Ale je fakt, ze pokud je nejaky problem, pri kterem by se mohlo ocekavat poskozeni letounu a je nebezpeci pozaru, tak se to palivo proste vypusti. Priznam se, ze nevim o tom, ze by Mria pri tech asi dvou navstevach Prahy mela nekdy nejakou nouzovou situaci, nicmene nouzovou situaci mel po startu z Prahy napriklad Concorde (jestli si to nepletete). Ale ten, pokud si pamatuju, tak pristaval plnej.

154262

15.2.2008 18:41

RE: Minulé léto

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154262

Praha-Mnichov nebo Praha-Milan nebo Praha-Benatky
Samozrejme takove lety jsem nemyslel. Minil jsem vseobecne tankovani na dlouhe lety, kdy se maximalizuje TOW. V tom pripade letadlo nemuze s takovou vahou pristat. Casto jsem sledoval DC-10/ Northwest pri odlezdu na odlet smerem SFO nekam do Asie. Kridla ohnute dolu a cely korab se viditelne prohybal.

Mria mela nouzove pristani v Ruzyni, rok 1991. Nemohli vytahnout podvozek, protoze jim vypadla hydraulika. Nastesti na palube byl pritomen mechanik a rucne vypumpoval cely podvozek, 28 kol! Letadlo pristalo krasne a misto smutne podivane, jsme meli moznost se do letadla podivat a polkabosit s kapitanem.
Vysvetlil nam jak je toto unikatni letadlo poruchove a take byla pozdeji odstavena na 10 let.
Skoda, ze nemam pri ruce foto.

154382

15.2.2008 23:43

RE: Minulé léto

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154382

No jo tak to pak jo [smích] S tou Mrijou jsem to nevedel. Zkusim to dohledat.

154405

15.2.2008 10:40

RE: Minulé léto

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 154180

Ve Vídni ve čtvrti Simmering, kde jdou letadla na přistání vám každý ze sídliště řekne, že když nechá déle otevřené okno, tak cítí benzín...Taky nádhera. A letadla tam o víkendu létají častěji než jezdí metro...

154328

15.2.2008 23:33

RE: Minulé léto

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154328

To je jiste neprijemne, ale v tom jiste neni zadne spiknuti [smích]

154406

16.2.2008 9:06

RE: Minulé léto

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 154406

Proč by v tom mělo být spiknutí? Mám pocit, že samozvaní bojovníci proti "spiknutí" jsou sami pro Chocholouška. A je pro ně typické, že určitá fakta vytěsňují, mají strach sami před sebou? Přece pracuji s určitým nadhledem ne? Jestliže něco nevím, tak to nevím ne? A do té doby, než se ukáže jak to je si mohu myslet cokoliv ne? Já jsem v tomto velmi liberální. Ať si myslí každý co chce. Trošku skutečné racionality do toho, a ne jen emoce strachu... Proč hned napadat a posílat do blázince? Stále víc si začínám myslet, že žijeme v mnohem temnější době než byl středověk. Byl jsem kdysi na debatě o radaru a zastánci "demokracie" tam byli do jednoho zcela totalitní povahy: poslali by odpůrce do blázinců, do vězení...A to vše nazývali "demokracie" a "svodoba".
To je jak někde tady zmíněný klub Sysifos. Kamarádka dělala projekt na univerzitě, dozvěděli se o tom z toho klubu a snažili se využít veškerý vliv, aby projekt zastavili. Naštěstí zareagovali už pozdě. Posedlí lidé. Žádní opravdoví vědci a badatelé to nejsou. To, co oni nazývají "rozumem" je emoce strachu ale ne skutečný senzitivní a kritický rozum.
Co vlastně je myšleno tím slovem "spiknutí"? Třeba když politici vědomě lžou v předvolební kampani? Ne, on nelže, protože to by bylo spiknutí? Takový je styl úvah? On nelže, protože on by to přece neudělal, tatínek s maminkou by to přece neudělali... Myslím, že je to bohužel na této úrovni.

154430

14.2.2008 13:04

RE: Minulé léto

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 154158

A ještě jednou se pokusím reagovat.

Pokud budete skutečně pozorovat ten zmiňovaný proces rozplývaní stopy, tak zjistíte, že neodpovídá Vámi popsanému procesu.

Stopa visí hustá a zřetelná dlouhé minuty. Po té se v okolí stopy začne vytvářet podivný druhotný opar a celé se to rozplývá několik hodin do jakési aerosolové clony, která začne většinou splývat s několika souběžnými stopami, až to celé zacloní značnou část oblohy . Dobře je to vidět jen málokdy, pouze za jasné oblohy a z míst nezatížených smogem. Navíc uvidíte zvláštní barevný efekt způsobený jiným lámáním světla.

A jestli mi bude někdo tvrdit něco o konspiraci a paranoie, tak mám asi halucinace, neboť jsem to mnohokrát pozoroval na své vlastní vytřeštěné oči.

154179

14.2.2008 16:13

RE: Minulé léto

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154179

Opet je proto logicke vysvetleni. Jak uz jsem rikal... v soucasne dobe letaji po nebi predevsim airlinery, ktere muzeme oznacit za moderni. Rekneme, ze v poslednich 10ti az 15ti letech doslo k zasadni obmene letoveho parku vsech velkych spolecnosti. Letadla s mene vykonnymi motory, ktere vypoustely hodne emisi (vzpomenme treba jenom TU154, ktere donedavna letalo, to vypadalo, jak kdyz hori - nekolik kilometru za nim se tahla cerna stopa) byla nahrazena letouny s novymi vykonnymi motory. Tahle nova letadla, respektive nove motory spotrebovavaji vice vzdychu... v kratkosti... je to tim, ze maji vicestupnove kompresorove turbiny, takze nasaji vice vzduchu, tim je mozno vytvorit optimalni spalovaci podminky a spotrebovavat daleko mene paliva. Pochopitelne ten vzduch se neztrati, ale leze zezadu z motoru, ovsem znacne ohratej. Jak uz jsem psal, oproti starym strojum to muze byt tak 2-5x vice vzduchu, takze lze mit pocit, ze "ta nova letadla hodne kouri". Ve skutecnosti kouri mene, ale vytvareji velke kondenzacni stopy. To je jedna vec. Druha vec je narust letecke dopravy. Doporucuju si najit nekde grafy, ale za poslednich 10 let je to o desitky procent, mozna i vic. A pak je tam jeste jedna vec a to sice, ze vzhledem ke zvyseni vykony motoru letadel se dneska naprosto zmenily letove profily letu. Jak to jednoduse vysvetlit... Kdyz se driv letelo Praha-Bratislava, tak se proste nevyplatilo, aby se letadlo splhalo do nejake zasadni vysky, protoze nemelo dostatecne vykonne motory a proto se vypocitala optimalni krivka s optimalni letovou hladinou, ktera byla pomerne nizka a urcite tak nizko, ze letadlo kondenzacni stopy netvorilo. Obecne totiz plati, ze kondenzacni stopy se zacinaji tvorit zhruba od vysek 25-30 tisic stop a pochopitelne cim vyse, tim jsou tyto stopy patrnejsi a tim se pomaleji rozptyluji. No a tim se dostavame k jadru pudla. Moderni letadlo s velkym vykonem to proste po startu "napere" kolmo vzhuru aby se co nejrychleji dostalo na idealni letovou hladinu (z hlediska spotreby paliva) a na te pak leti a v dnesni dobe to plati i pro relativne kratke trasy, jako je ta zminovana Praha-Bratislava. A jeste jedna vec... spolu s novymi letadly se po neco zvysily letove hladiny, ktere se pouzivaji. Zatimco tak pred 20ti lety se letalo tak maximalne do hladiny 36.000, tak dneska jsou to hladiny bezne pres 40.000. No a ono kdyz takovy Airbus 340/600 leti pres pul planety v hladine 41.000, tak se na tu oblohu poradne podepise tema 4ma obrovskejma motorama. O tom neni sporu. A na tehle hladine uz se z te cary proste stane mrak.

154211

14.2.2008 18:37

RE: Minulé léto

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154211

Víte, on je problém ten, že se ty stopy objevují i tam, kde by neměly vůbec podle zákonitostí být. Ledaže by byly tím, čím by neměly být. Pokud se Vám bude držet v bytě pára z konvičky několik hodin, asi začnete přemýšlet, proč tomu tak je.

A stejně je to s tou dráhou za letadly. Ve velké výšce, ve které se obvykle letadla pohybují, je vlhkost „vymrzlá“ ,proto jsou zplodiny krásně viditelné. A jak chladnou, tak kondenzují a opticky mizí. To býval obvyklý proces. Nízký tlak a nízká teplota nedovolí, aby se zplodina chovala celé hodiny stále stejně. Pokud je však předpokládanou zplodinou. A jak si vysvětlit ony podivné stopy i pod oblačností?! A jak chcete vysvětlit, že mnohé z nich mají zřetelný začátek a konec?

A jak si tedy nakonec vysvětlit, že tam visí a rozlézají se celý den? No jedině tak, že nejsou tím čím „mají být“ ale něčím jiným. Tudíž ten kondenzát je tuhý aerosol, který se prostě jako prach rozplývá celou věčnost. Je to něco, co nejspíš vzniká nějakou chemickou reakcí v průběhu rozptylu. Toto byl a je i můj dojem z pozorování tohoto údajně „přírodního“ jevu.

154232

14.2.2008 22:25

RE: Minulé léto

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154232

Uz jsem to tady nekolikrat psal. Problem je v tom, ze se zacaly pouzivat vyssi letove hladiny a ze moderni (a paradoxne setrnejsi motory) sezerou vic vzduchu, tudiz produkuji nesrovnatelne vice ohratych splodin. Ty splodiny jsou z velke vetsiny jenom ohraty vzduch, ktery v tak vysoke vysce vlastne vytvari klasicky vysokou oblacnost nebo abych to rekl zcela spravne, vytvari vlastne umela oblaka typu cirrus, pripadne cirrocumulus. Doporucuju, precist si definici viz http://mraky.astronomie.cz/cirrus.php. Tato oblaka uz si pak proste zijou naprosto vlastnim zivotem a to, ze tak dlouho vydrzi je otazka ciste meteorologicka. Je to stejne, jako kdybychom se podivovali nad tim, ze tyden prsi. Nerikam, ze neni problem, ze letadla tato stratosfericka oblaka vytvari, ale je to naprosto fyzikalne prosty jev. Opravdu jsem pro kazdou konspiraci, ale tohle je naprosty blbol, nezlobte se na mne.

154264

14.2.2008 21:39

RE: Minulé léto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 154264

Jak by to bylo krásné kdyby to byla pravda ... Když ale sleduju divadlo našich zákonodárců v tak nedůležité zemi, v tak nedůležité věci, jako je volba téměř bezmocného prezidenta, jejich absloutní bezskrupulóznost, hnusnou touhu urvat si co mohou, jejich bezectnost a totální nemorálnost, jejich chůzi přes mrtvoly i absolutní absenci zvenku pochopitelné logiky, a když vím, že všichni vládci světa jsou bytostně stejní ... říkám si, že i chemtrails jsou možné....a nejen chemtrails.... bohužel...

154266

14.2.2008 22:31

RE: Minulé léto

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154266

Osobne souhlasim, ze mozne je vsechno a ze politici jsou svine bez rozdilu. Ale v pripade chemtrails nesouhlasim. Ne, ze by to snad delalo nekomu etickej problem, nebo ze by se nekdo bal... ne, vubec ne. Ale ciste technicky si umim predstavit spoustu daleko jednodussich metod a hlavne levnejsich metod (a o prachy jde vladcum sveta predevsim), jak ockovat lidi... nebo proc by vlastne ty chetrails meli delat.

154278

18.2.2008 11:15

RE: Minulé léto

amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154266

A to jste ještě nečetl demoliční teorii zřícení mrakodrapů 11.9. - prostě mrakodrapy byly pojektované, aby unesly náraz letadla, ocelová konstrukce rozvádí horko pryč z epicentra a jednou kychlí nerozbijete tři krychle ležící pod ní. Přesto mrakodrapy padaly v podstatě volným pádem, včetně té budovy, do které žádné letadlo nenarazilo. Uveřejnily Britské listy někdy v lednu či únoru. Jo, v té třetí budově, co spadla, ač do ní nic nenarazilo a byla podstatně nižší, byly mmj. i spisy z vyšetřování Enronu.

154575

14.2.2008 22:17

RE: Konspirace netřeba!

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154264

Je to prostě fakt, naprostá ignorace všeho a všech!

Ještě jednou si to přečti. Stopy jsou zcela bezdůvodně i pod oblačností. Používat meterologické poučky je v tomto případě na ... Stopa setrvává bez ohledu na výšku, teplotu i počasí.


Objem a teplota vzduchu by jev prodloužila jen několikanásobky. Ne však v neměřitelném nárůstu!!

V současném inverzním počasí je to hůř vidět. Ale v září a říjnu to bylo jiný kafe!!

154275

14.2.2008 18:19

RE: Minulé léto

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 154158

To je zajimave, zkoumal jsem radarova data 84Rades dost podrobne a skutecne jsem zjistil ze letadla delala podle radaru manevry, ktere civilni Boeingy mohou delat opravdu velmi tezko, pripadne vubec (napriklad B767-200 letet rychlosti 570 mph ve vysce 1000 stop) Hodne se o tom diskutovalo na Pilotsfor911Truth. Nechcete o svych poznatcich napsat neco na 911blog.yweb.sk?

154237

14.2.2008 22:29

RE: Minulé léto

waldo 217.?.?.?

Reakce na 154158

výborně, tohle všichni pochopí. Naprosto dostačující vysvětlení.

154268

14.2.2008 17:30

RE: Minulé léto

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154150

To ze letadla leti za sebou je mylne. Aerolinky mezi sebou konkuruji a tak letaji v priblizne stejnem casovem rozmezi, casto pouze nekolik minut od sebe. Jelikoz leti stejnym smerem, musi byt rozdeleny do ruznych vysek a proto jeden zanechaval stopu a druhy ne. American Airlines a USAIR jsou stribrne a mnohe jine aerolinky jsou natrene na bilo. Take jiste zalezi na typu eroplanu a lisi se take motory.
Dalsi nesmysl mate v pokryti cele Zeme. Jsou mista, kde maloktera aerolinka leta a tam prave najdete nejhustejsi populaci.

154225

14.2.2008 10:25

Konspirace

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Pokud chcete páchat zvěrstvo v globálním rozměru, musíte k němu nejprve vymyslet konspirační teorii. A zatímco se lidstvo pře o pravdivost této konspirační teorie, vy jim můžete v klidu sr.. na hlavu!

154154

14.2.2008 13:00

Co není, netřeba zakazovat. (7, III., ii)

Pasant-x 85.?.?.?

Reakce na 154154

Space Preservation Act of 2001 (Introduced in the House)

HR 2977 IH
-----------------

SEC. 7. DEFINITIONS.

....

(III) by expelling chemical or biological agents in the vicinity of a person.

(B) Such terms include exotic weapons systems such as--

(i) electronic, psychotronic, or information weapons;

(ii) chemtrails;

(iii) high altitude ultra low frequency weapons systems;

(iv) plasma, electromagnetic, sonic, or ultrasonic weapons;

(v) laser weapons systems;

(vi) strategic, theater, tactical, or extraterrestrial weapons; and

(vii) chemical, biological, environmental, climate, or tectonic weapons.

(C) The term `exotic weapons systems' includes weapons designed to damage space or natural ecosystems (such as the ionosphere and upper atmosphere) or climate, weather, and tectonic systems with the purpose of inducing damage or destruction upon a target population or region on earth or in space.

154174

14.2.2008 18:43

RE: Co není, netřeba zakazovat. (7, III., ii)

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154174

Naprosto výmluvné.

154238

14.2.2008 20:12

RE: Co není, netřeba zakazovat. (7, III., ii)

GHEORGHE 78.?.?.?

Reakce na 154174

Prosím a teď česky pro nás neznalce.

154247

14.2.2008 10:55

Je to kec

TBG 193.?.?.?

Jsem rád, že konečně je umožněna k těmto blábolům diskuze. Pan Osud ví proč tam diskuzi vůbec nemá a to se netýká pouze chemtrailsů. Protože i ty úplně zabednění lidé, co jej čtou, by ho prokoukli a šli by si raději přečíst něco jiného.

Nechápu proč by například naše vláda měla zájem na potlačení příznaku globálního oteplování, nebo ovlivňování zdraví či myšlení obyvatel. Myslím, že naší vládu tlačí v botě rozhodně jiné kamínky.

Navíc cena za rozprašování chemtrails by byla tak neuvěřitelná, že by náš rozpočet došel už po několika vzlétnutích.

"Chemtrailsy" jsou stopy výparů po letadlech zvětšiny tvořené horkým vzduchem, který kondenzuje a pak se zpět odpařuje/rozpouští v ovzduší a pokud není veřejnost informována, tak například nad naším územím jsou letové koridory pro osobní leteckou dopravu, který má šířku pouze pár kilometrů. Například do Tunisu jsme letěli přes Plzeň, Mnichov a zpět přes Vídeň, Brno a podél D1. Tedy koridorem. Takže je jasné, že letadla pokud jsou nucena létat tímto koridorem, tak za sebou za jistých povětrnostních podmínek(hodně záleží na relativní vlhkosti vzduchu) budou zanechávat stopu i několik hodin. No a každé letadlo přeci neletí ve stopě toho předchozího a letí třeba o 50m vedle i když ve stejném koridoru. Tak vzniká na obloze dojem chemtrailsu. Kolem silnic je taky smog.

Za další možná namítnete: když jsem pozoroval letadlo pára mizela téměř hned-ano protože byla velmi nízká vlhkost vzduchu a páry vzduch sytily vlhkostí a byly ovzduším během okamžiku pohlceny. Letecký benzín nezanechává viditelnou stopu, takže vylučované CO2 a jiné jedy vidět nejsou.

Za další věřím tomu, že byla vyvinuta letadla, která jsou schopná práškování oblohy k roztodivným účelům, to rozhodně nepopírám, ale popírám to, že by na celém světě chemtrailsovaly kvůli občanovi, aby si náhodou nemyslel, že je oteplování, nebo k ovlivňování obyvatel-víte co by to stálo peněz? A navíc je to nejisté, foukne vítr a hle je to nad oceánem. A prachy v moři. K ovlivňování slouží velmi dobře masmédia. Myslím že obyvatele není třeba nijak ovlivňovat, jsou pod vlivem už dost.

[smích]


Děkuji těmto stránkám, že se zde konečně mohu vyjádřit k této záležitosti.

154156

14.2.2008 11:35

RE: Je to kec

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 154156

Se spoustou řečeného se dá souhlasit.

Až na tu cenu. Vám připadá ekonomické a smysluplné vyrobit 40 000 jaderných pum a lítat s nima vytrvale okolo světa? No a vidíte. Některé věci se dějí, ať to stojí co to stojí.

154163

14.2.2008 11:58

RE: Je to kec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 154156

1/ že nechápete je vaše věc
2/ financování může pocházet i z armadních zdrojů. Zkuste se zamyslet, proč jsou některé ceny letenek dnes tak vyjímečně nízké. Kdo asi ve skutečnosti dotuje tyto ceny s tím, že palivo s aditivy pochází od stejného dodavatele
3/ letecké koridory nevysvětlují tzv. "rastry" - šachovnici
4/ letecký benzín přímo vypuštěný zanechává viditelnou stopu, podobně jako jiné chemikálie podobně vypouštěné přímo bez spalování /či nedokonalém spalování/
5/ myslet znamená h..vno vědět [mrknutí jedním okem]

154165

14.2.2008 13:02

RE: Je to kec

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154165

Doporucuju se trochu ponorit do problematiky ceny letenek. Uz samo o sobe je to nesmirne zajimave tema a zjistite, ze ty mnohokrat propagovane nizke nebo nulove ceny letenek jsou v mnoha pripadech pouze a jenom obrovsky marketingovy tahak. Je to pouze urcite procento kapacity letadla a i ty hodne levne lowcosty to maji sakra dobre zpocitane. Nezlobte se, ale tohle je fakt paranoia.
Krome toho si neumim predstavit chemickou latku, ktera by jako aditivum nasledne ve spalinach mohla ovlivnovat nejak zasadne atmosferu. To by totiz bylo na Nobelovu cenu a autor by se s tim jiste rad pochlubil.

154184

14.2.2008 13:47

RE: Je to kec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 154184

Je zbytečné se tady přít. Pokud jde totiž o možnosti ovlivňování počasí, tak s něčím podobným /v čem se nyní píše v tomto článku/ přišel jako se svým "patentem" již koncem 50 let fyzik "Divnoláska" alias pan Teller z USA - N. Mexika! Pokud vám tedy není stále jasný princip a účel podobných zvěrstev, radím dohledat si podrobné info a jeho "vizi" přímo na netu. Je to lepší , než vás zde přesvěčovat [mrknutí jedním okem]

154186

14.2.2008 12:29

Samozřejmě, že je to kec...

Pasant-x 85.?.?.?

Reakce na 154156

http://www.youtube.com/watch?v=MFW7kvLU9ws

http://www.youtube.com/watch?v=Tzbz9NPmpUA

http://www.youtube.com/watch?v=EHaQ4tfKHK8

http://www.youtube.com/watch?v=ba7OzjOEQtE

http://www.youtube.com/watch?v=8OkH1CvfhjY

http://www.youtube.com/watch?v=C455lMfHfb4

http://www.youtube.com/watch?v=MVc9GX5K_As

http://www.youtube.com/watch?v=-9qC6AlkkNc

154168

14.2.2008 13:20

RE: Samozřejmě, že je to kec...

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154168

Pekne, nicmene az na nektere ty fotky tankovacich KC135 jsou to opravdu vsechno jenom a jenom kondenzacni stopy. Mohl bych to rozebrat fotku za fotkou a postupne to prokazovat, ale na to nemam cas. Jako opravdu jsem ochoten verit ledascemu, ale o tomhle toho vim tolik, ze jsem si na 99% jist, ze nic takoveho proste neni mozne. Ano, mozna nejake pokusne lety, to nakonec zkousi leckdo, napriklad i rusove, ale neco centralne planovaneho, to je opravdu hodne scifi.

154182

14.2.2008 13:59

RE: Samozřejmě, že je to kec...

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 154182

Docela si dovedu představit autora tohoto a podobných HOAXů. Ten se určitě ohromně baví při čtení diskusních příspěvků. Hlavně těch, jejichž autoři takovéto donebevolající ho...iny polykají i s navijákem.

Marně hledám odpověď na otázku, proč jsou podobné poplašné zprávy vymýšleny. Je to opravdu jen pro zábavu jejich autorů nebo je za tím nějaký záměr?

154189

14.2.2008 19:52

RE: Samozřejmě, že je to kec...

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154189

Nevím, kde lidé jako ty a tobě podobní žijí, ale pokud se pořádně nepodíváš co se kolem tebe děje, tak je to stejně jedno.
Nechápu, jak někdo, komu se sype bordel na hlavu, to může považovat stále za výmysl. Je to prostě k nevíře, leda že by si měl slabý zrak, což by omlouvalo.

Nebo že by lehce vymyto v hlavě? A tak vidím jen to, co je vhodné vidět, a chápu jen to, co mi bylo jako jasné předhozeno.
A proč se vůbec pozastavuji, ono vlastně v celé té slavné západní civilizaci ¾ obyvatel věří, že svět je starý pár tisíc let. A tudíž nějaký práškování zeměkoule nás přece nerozhodí.

Von nás zase někdo naloží do lodě a zachrání….

154249

14.2.2008 22:01

RE: Samozřejmě, že je to kec...

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154249

Hele ja nepopiram konspirace. Fakt ne. Vubec nepochybuju o NWO nebo o tom, ze 911 se nestal tak, jak je nam predkladano, ale kazdou takovou teorii se snazim opravdu peclive rozebrat a promyslet. A tohle je proste vec, kdy mam pocit, ze se obhajci chemtrails snazi za kazdou cenu sve tvrzeni podporit naprosto prostejma skutecnostma, ktere jsou podle meho nazoru a hlavne opravdu bohatych znalosti v oboru letectvi zcela trivialni a hlavne zcela proste vysvetlitelna. Napriklad ty argumenty o letenkach zadarmo... promin, ale to jsou fakt totalni nesmysly. Ja se cenovou politikou aerolinek a tvorbou cen letenek zabyval kvuli jedne praci a je to fakt hodne trivialni. Staci si vzit tuzku, papir, kalkulacku a pocitat. A hlavne... clovek nesmi verit reklame! Neexistuje, ze by v celem letadle sedeli lidi, kteri by leteli zadarmo! Tak to sice muze vypadat na zaklade inzeratu aerolinek, ale tak to proste neni! Ty letenky tzv. zadarmo predstavuji maximalne 10-30% kapacity letadla. A to se porad sakra vyplati. Krome toho... bydlim v Praze a jestli mi nekdo sype popel na hlavu, tak jsou to ty statisice aut, co tu jezdi a spalovna v Malesicich a dalsi jina svinstva. S nicim, co by se byt vzdalene podobalo chemtrails jsem se nikdy na vlastni oci nesetkal a to mam jako konicka foceni letadel, takze na oblohu cumim prakticky neustale. Nerikam, ze si Bushova junta nepraskuje ovce v USA. To je nakrasne mozne, ale u nas nic takoveho proste neexistuje.

154267

15.2.2008 14:09

RE: Samozřejmě, že je to kec...

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 154249

Víte, pane Spytihněve, oči a hlavně mozek nás někdy klamou. Velmi často pak vidíme to, co si náš mozek přeje. V minulosti to byla mariánská zjevení, dnes jsou to UFO a chemtrailsy.

Zkuste prosím laskavě spočítat, kolik materiálu by muselo být vyneseno do atmosféry, aby ten materiál mohl působit tak, jak Vy předpokládáte. A dál si zkuste spočítat, jak dlouho se tam ty teratuny materiálu mohou udržet. Když spadnou na zem či do oceánu, je potřeba je nahradit jinými triliony tun, ne? A nakonec si zkuste spočíst, kolik stojí letecká přeprava jednoho kilogramu, jedné tuny, jedné megatuny, ... nákladu.

Provedete-li tyto triviální výpočty, vyjde Vám, že jedině šílenec by opakovaně sypal do vzduchu drahý materiál za miliardy eur a ten materiál mu neustále z té atmosféry vypadával a stával se tak bezcenným odpadem. Můžete mému vymytému mozku vysvětlit, proč by toto kdokoliv činil?

154352

15.2.2008 20:08

RE: Samozřejmě, že je to kec...

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154352

Argumentace tohoto typu je pro mě beznadějně demagogická a nemám ani chuť se pouštět do vyvracení směsice nahodilých slovních spojení.

Je mi to ale líto.

154386

15.2.2008 23:31

RE: Samozřejmě, že je to kec...

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154386

Ja polozim jenom jednu, z meho pohledu naprosto klicovou a logickou otazku. Proc to sypou v takove vysce? Rozumejte... chemtrails jsou spojovane s kondenzacnimi stopami letadel. Ty se obecne vzato vytvari zhruba od 10ti kilometru nahoru. To je pomerne velka vyska a pokud v takove vysce rozptylim do ovzdusi nejakou latku, zcela urcite nemohu kontrolovat, kam vlastne dopadne. Vzdusne proudeni v teto vysce bezne dosahuje i 100 km/h nekdy i vic. Jinak receno ten oblak chemickych latek muze byt odnesen i stovky kilometru daleko, klidne nad more, kde proste spadne do vody. Neni to ponekud neekonomicke a nesikovne? Nebylo by jednodussi praskovat uzemi z nizsich vysek, kdy by se dalo dobre kontrolovat, kam takovy postrik dopadne? Jako rozumim tomu, ze si myslite, ze s nama vladci sveta delaji nejake pokusy a to tim, ze nam shazuji shora v tech chemickych srackach nemoci a rakovinu a ja nevim co vsechno. Ok, chapu, ale nechapu, proc to neshodi ze trech kilometru v noci a proc spolehaji na to, ze to snad neodnese vitr. To mi fakt hlava nebere.

154409

18.2.2008 10:50

RE: Pozor na kvantifikace v chemii

Amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154352

Stačilo prodávat přípravky s freony a byla z toho ozonová díra. ty chemikálie v ovzduší by ůsobily jako katalyzátory, - jež se jen tak nevyčerpají, nebo se nevyčerpají vůbec, dokud je něco nepřinutí spadnout!
Chemie smogu se studuje již několik desítek let - tedy bych hledala nějaké kvantifikace tam - a ujišťuji Vás, že se člověk může akorát zděsit. (Třeba z přítomnosto kancerogenních polyaromátů).

154576

14.2.2008 12:10

RE: Je to kec

Skeptik911 195.?.?.?

Reakce na 154156

Suhlasim.

Len dodam, ze fenomen zamracenia nieje sposoben chemtrails, ale je to naopak.

Vdaka tlaku a vlhkosti tam kondenzacne stopy ostanu dlhsie.

Maximalne podla nich mozme predpovedat pocasie [smích]

154171

14.2.2008 12:33

A ještě jeden přelud - nic takového neexistuje.

Pasant-x 85.?.?.?

Reakce na 154156

http://tinyurl.com/yvdcw2

http://www.wesawthat.blogspot.com/2007/12/lousiana-tv-report-follow-up-on.html

154172

14.2.2008 13:12

RE: A ještě jeden přelud - nic takového neexistuje.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 154172

Vysvětlit plánovité otravování lidstva tzv. kondezačními pruhy z provozu letadel je snadné a úplně se nabízí. "UFO" či jiné vojenské experimenty se kdysi těmito jevy také vysvětlovaly /meteorologické balony [smích]/
Jak snadno se tím dá prosťáček zmást a uklidnit. A přesně od toho funguje pro vlády podobná agenda. Kolik lidí bylo zapojeno do vývoje atomové bomby a nikdo se včas nikdy nic nedozvěděl. Dnes však máme internet a mnoho věcí se již jen tak utajit nedaří [smích]

154185

14.2.2008 13:47

RE: Je to kec

pouštní_sob 78.?.?.?

Reakce na 154156

jo jasně, je to "jenom" kondezační stopa z par a ta potom zůstane na obloze někdy až 6 hodin a časem se roztáhne přes půl oblohy.... někdy se podívej nahoru na oblohu, co po těch letadlech zůstává, každý kdo si umí sečíst 2 a 2 tak mu musí být jasné, že to NEJSOU kondezační stopy a NENÍ to přirozený jev....

154183

14.2.2008 16:46

RE: Je to kec

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154183

Hele a ze zustavaji na obloze mraky te nijak nestresuje? A ty tam zustavaji cece i cele dny a mozna tydny [smích] Doporucuju ti, jet se nekdy podivat na Ruzyn nebo jine letiste blizke tvemu bydlisti, abys zjistil, jak velky ty ledadla jsou a jaky motory je pohani. To je jak obrovska zehlicka-naparovacka na oblohu. Proboha vzdyt ovladat nebo povrazdit lidi by se dneska dalo tisici jinymi zpusoby a daleko levneji a elegantneji... virova nakaza napriklad nebo kontaminace potravin... a ne je praskovat letadlama [smích]
Krome toho ty samotne kondenzacni stopy jsou samy o sobe dost velkej problem a mezinarodni urady pro letectvi uz se tim zabyvaji, protoze se s tim bude muset neco delat. Dokonce uz vznikaji i specialni navrhy na jakesi chladice, ktere by chladily motory a tento efekt se zmensil. Dokonce se pripravuji i predpisy, aby se podle meteorologickych podminek upravovaly letove hladiny opet za ucelem omezeni tohoto efektu.

Zkratka ano, ten problem je a neni malej, ale neni to zadne spiknuti, ale je to paradoxne vysledek modernizace letadlove techniky.

154213

14.2.2008 15:03

RE: Je to kec

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154156

A jak vysvetlite toto?

154193

14.2.2008 14:49

RE: Je to kec

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154193

To je prave to nouzove vypousteni paliva. Rozhodne to trvalo tak... no rekneme 5 vterin? Takze to spis vypadalo, ze slo spis o nejakej test

154194

14.2.2008 14:44

RE: Je to kec

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154194

Ale vzdy je dobre pochybovat... test ceho [smích]

154196

14.2.2008 15:35

RE: Je to kec

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154196

To nezpochybnuju. Pochybovat je zdrave a ja opravdu pochybuju hodne casto. Nicmene to, co je na tom filmu je klasicke nouzove vypousteni paliva. Samozrejme je otazka za jakym ucelem se to filmovalo a proc vubec to letadlo letelo ve formaci s nejakym dalsim. Rozhodne muselo jit o nejakou specialni akci. Mozna nacvik, mozna testovani chovani vypousteneho paliva (jak se chova ten proud paliva atd.) Ono se totiz nekdy stavalo, ze vypoustene palivo chytlo od vyfukovych plynu, coz nebylo uplne optimalni.

154198

14.2.2008 14:46

RE: Je to kec

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154196

Jeste nekolik postrehu. Jednak je to vladni 747/200. Dale je fakt, ze kdyz se na to diva nekolikrat, tak je fakt, ze bezne se palivo vypousti daleko pomaleji. Z toho bych soudil, ze jde budto o testovani nejakeho nouzoveho vysokoobjemoveho vyspoustece paliva anebo, jak je tam v diskuzi podtim, ze by se mohlo jednat i o testovani pozarnich schopnosti toho jumba. Jako v zasade to letadlo dokaze letet i dost pomalu a nizko nad zemi a je fakt, ze se do nej vejde ale opravdu hodne moc nakladu, takze i vody. Idealni hasici stroj.

154199

14.2.2008 15:39

RE: Je to kec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 154199

Dobra.
Kouknete prosim na toto vide a dejte vedet [smích]
http://www.youtube.com/watch?v=GvioxJUL6C0&fea...

154200

14.2.2008 15:54

RE: Je to kec

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154200

Nezlobte se na mne, ale tohle je fakt paranoia. Ani jeden z tech zaberu nebo obrazku absolutne nic nedokazuje. Nekolik kondenzacnich car nad sebou nebo vedle sebe muze (jak uz jsem psal) byt naprosto v pohode zpusobeno velkou frekvenci na nejake hlavni letove ceste. Je poteba si uvedomit, ze kondenzacni cary jsou naprosto prirozena fyzikalni zalezitost. A obcas jsou to opravdu obrovske efektni zalezitosti, pokud je dostatecne suchy vzduch. Krome toho takove ty "rotovane" kondenzacni cary jsou pochopitelne dusledkem velkych turbulenci, ktere za sebou letadlo nechava. Ano, pro cloveka, ktery to nikdy nevidel je to mozna uzasne a nechape z ceho se to bere, ale verte mi, ze je to naprosto bezna vec.

154206

14.2.2008 14:56

RE: Je to kec

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154199

Dobra.
Kouknete se na toto video a dejte prosim vedet... [smích]
http://www.youtube.com/watch?v=GvioxJUL6C0&fea...

154201

14.2.2008 18:47

RE: Je to kec

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154193

Takto: http://www.evergreenaviation.com/supertanker/
Muzete jej nazvat letajicim hasicem.
http://www.youtube.com/watch?v=EA9Us8-ISYw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=5Y1_X_l_smw&feature=related

154230

14.2.2008 18:17

RE: Je to kec

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154230

A co tohle?

154236

15.2.2008 5:47

RE: Je to kec

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 154156

S tim baryem jsem narazil nejaky patek zpatky na vojenske experimenty ohledne snahy ovlivnovat pocasi. Vzdycky se najde nejaky blbec, ktery prijde s jednoduchym resenim k nicemu. Byl bych opravdu zklaman, kdyby skutecna mocenska elita vsadila na blbce. Takze na masove experimenty s chemtrails neverim.

Spise elektromagneticke vlivy projektu typu Harp muzou mit vliv na pocasi, ale experimentovani s elektromagnetismem v globale mi primo nahani jako laikovi husi kuzi. A verim, ze expertum i uvnitr takoveho typu projektu musi predstava takoveho vetsiho experimentu vyvolat ponekud vetsi potize. Cim vice vime, tim vice mame strachovych bunek. Nejdovaznejsi velmi casto nebyvaji ti nejstattecnejsi, ale ti s nejdelsim vedenim. To tucne pismo ma neco do sebe, ale kdyz je v kontrastu se zbytkem textu. [smích] [mrknutí jedním okem]

154305

14.2.2008 14:12

Nizko nakladove spolecnosti...

Soudce Lynch 81.?.?.?

V nekterych prispevcich se uvadi, ze je to nakladne...
Dobra, ale jak si mohou nektere aerolinie letat za treba 1p(penny) bez tax... Jasne, ze nekdo napise, ze dalsi lety nejsou tak levne, a ze zaplati tyto ztraty... Nebo, ze je to soucast reklamni kampane, ktere se odecitaji z dani...
Ale co kdyz, ty spolecnosti dostanou penize na kompenzaci nakladu na let nejakou protisluzbou...? od statu...
Obcane preci nemaji ani poneti, kolik se opravdu vybere od obcanu na vsech danich... A kolik zustava ve statnich kasach na lumparny.
V Anglii autobusova doprava kupuje pohone hmoty osvobozene od dani...

154191

14.2.2008 14:26

Kouknet na toto video...

Soudce Lynch 81.?.?.?

video
Nutno umet anglicky

154192

14.2.2008 15:38

Toto video vysvetluje,

Soudce Lynch 81.?.?.?

ze je to proste tak... Chemtrails nejsou konspiracni teorii...
chemtrails aerosol crimes carnicom

154204

14.2.2008 18:40

RE: Toto video vysvetluje,

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154204

Nenapadlo vas, ze kdyby se konala takova tajna akce, ze by ji mohli delat v noci a ze by ji mohli rozprasovat z vojenskych (B52) ktere letaji daleko vys, ve stratosfere?

154231

14.2.2008 21:15

RE: Toto video vysvetluje,

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154231

Kdeby ste se podival na ty odkazy, ktere jsem vlozil, tak byste vedel, ze se to provadi hlavne v noci....

154256

14.2.2008 20:42

RE: Toto video vysvetluje,

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154256

Tady to mate i s vysvetlenim, jak je to pro nas hrozne dobre... Jak to napomaha v boji proti sklenikovym plynum
P.S.-je to zprava z americkych medii...

154258

14.2.2008 15:49

Paranoia na pochodu

Jan Gutbayer 85.?.?.?

Mám svým způsobem rád paranoiky, pokud nejsou mými blízkými. V různých dobách a v různých souvislostech narážím na individua, která mi spiklenecky tvrdí to či ono s naprostou neochvějnou jistotou a používají slova jako "oni", "ty nic nevíš, ale já slyšel od insidera", "vláda tají"... a většinou těmito berličkami dokládají tvrzení, která nemohou být pravdivá, ani kdyby chtěla, prostě proto, že odporují přírodním zákonům, logice, apod.

Stejné to bude i s těmihle "chemitrails". Připustím-li, že by něco takového letadla rozprašovala, neřeším otázku jestli to chce někdo tajit, ale musím si zodpovědět to, jak se to v praxi děje.

Rozprašují to snad dopravní letadla? A jak by se to do nich dostalo? Jediná varianta by byla, aby tyto sloučeniny byly příměsí leteckého benzinu. Jinak by zařízení na aditivaci výfukových plynů musel nutně udržovat a spravovat, případně aditivy doplňovat, pozemní personál. A to nejsou zrovna agenti FBI-CIA-CI5, spíš lepší dělnické profese, lidi, jako jsem já nebo vy. Ti by to rozkecali.

Pokud je "to" v kerosinu, asi by se to taky rozkecalo, vyrobí se ho příliš mnoho a pokud by se do něj "něco divného" přidávalo, musela by to nějaká firma někde nakoupit, někde to nechat vyrobit...

Létají snad speciální postřikovací letadla? Těžko, ty by zase viděli řídící letového prostoru na radarech, přičemž stále platí, že i takové stroje by musel připravovat nějaký pozemní personál, někdo by je musel vyrobit, opravovat, hangárovat...

Zkrátka i kdybych chtěl nakrásně věřit, tak to naráží na tvrdá fakta, se kterými si neumím poradit. [smích]

154205

14.2.2008 18:46

RE: Paranoia na pochodu

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154205

No, vzpominam si, jak cca v lednu 2005 preletal na Prahou 9 v male vysce veliky tmavy letoun doprovazeny dvema mensimy letadly... Za nekolik dni se provalilo, ze se pres ceske uzemi prepravovali vezni na Guantanamo...
ty by zase viděli řídící letového prostoru na radarech
a zkoumali by to...? Proste jeden z dalsich planovanych(ohlasenych) letu....
P.S.-paranoia je jedna vec a jit jako ovce druha...
Proste nesedime kazdy den pred tv a nehltame serialy typu: Hospoda, Ulice atd...
Premyslime a snazime se veci prijit na kloub... No koneckoncu to neni ani poprve ani na posled, kdy nam vlady davaji zahul...
Proc se treba pridaval do vody FLUOR...? Vite jak je "dobry" pro kosti? Bylo nam vnucovano jak je dobry na zoubky...

154235

14.2.2008 15:47

Co tu nepadlo

XiXao 77.?.?.?

Jedním z důvodů rozptylování různých aerosolů jsou vojenské pokusy s radary a monitorovací technikou. Atmosféra je dotována vodivými částicemi a za přispění slunečního záření se stává vodivá ( plasma ). Takto "upravená" obloha je ideální pro vojenské pokusy s MW zářením a dalšími technologiemi. Vrstvy v atmosféře se pak chovají jako zrcadlo pro různé vojenské sledovací systémy. Občané a příroda jsou pokusnými králíky. Už proto jsem proti radaru u nás! Radar je jen jekýmsi energetickým napaječem podobných systémů a ten u nás je zde jasně z jiného důvodu, než je veřejně deklarováno. Bydlím v oblasti kde operují vojenská letadla a stačí pozorovat - a je to jasné co se děje... Výše uvedená videa jsou prostě neoddiskuvatelný fakt, jen ti co mají oči a nevidí a uši a neslyší to stále ignorují...

154207

14.2.2008 16:20

RE: Co tu nepadlo

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154207

Fakt? Ze spousta letadel vytvari mraky kondenzacnich car? No to je fakt, to ano... Sakra to je samo o sobe dost velkej problem.

154215

15.2.2008 16:07

RE: Co tu nepadlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 154215

Ano. A aby ty kondenzační čáry byly efektnější, provádějí se v dopravních letadlech takovéto, jistě běžné úpravy!

http://www.youtube.com/watch?v=Tzbz9NPmpUA

154358

16.2.2008 0:04

RE: Co tu nepadlo

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154358

Obcas mam pocit, ze se na techto diskusnich forech pohybujou opravdu lidi, kteri si zaslouzi navstevu u psychiatra. Ne, omlouvam se... chapu, ze je to velmi svudne a kdybych nebyl v oboru letectvi tak vzdelan, jako jsem, tak bych tomu asi taky veril. Ale i v tomto pripade vas zklamu. V letadlech s podobnym vybavenim jsem absolvoval nekolik letu a hned vam reknu, co je to za letadlo (tedy alespon to, ze ktereho jsou zaberu interieru). O jaky jde presne typ nevim, ale typuju to na nejaky Airbus, mozna novy 318 nebo 319, podle delky trupu. A ty barely, ktere tam vidite jsou naprosto bezne zarizeni, pro testovaci lety a tvorbu tzv. letove oblalky. Pomoci tech barelu (do kterych se napusti voda) se totiz simuluje rozlozeni zatizeni letounu a mohou se tam (i za letu, proto vsechny ty hadice) vytvaret situace, kdy se letadlo zaroven "nevyvazuje" nebo se proste zatez premistuje excentricky. Zcela jednoznacne pro tuto variantu hovori i ty racky (vysoke krabice) s pristroji, ktere tam muzete videt vzadu i ty sedacky pro techniky. Je mozne, ze ten napis sprayer, co tam je, je nejake oznaceni nouzoveho vypusteni teto zateze. Vim, ze tomu neuverite, ale tak to proste je [smích]

154411

16.2.2008 16:07

RE: Co tu nepadlo

Pasant-x 85.?.?.?

Reakce na 154411

Nemám důvod nevěřit, naopak, toto je velmi uspokojivé vysvětlení. Děkuji za ně.
(Biju hlavou do zdi, že mne to nenapadlo... [pláč] )

154462

16.2.2008 18:47

RE: Co tu nepadlo

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154411

I kdyby ten letoun slouzil na jakesi experimenty s ovladanim pocasi, kolik by jich muselo byt na globalni ovlivneni? Navic sam autor dokazuje, ze osobni letadla toto nedelaji, proze zde ukazuje, neco co na osobnich letech nemuze byt.
Predstava, ze tolik letadel od tolika ruznych spolecnosti toto dela je uzasny nesmysl.
Musel by o tom take vedet kazdy pilot a byt do teto akce zapojeny.
Kde jsou ty sudy schovane a jak je naplnuji, kdyz vetsina letadel neopousti osobni terminal?

154466

14.2.2008 17:58

RE: Co tu nepadlo

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 154207

Jenže. Ona atmosféra je nesmírně dynamická. Udržet v ní po delší dobu jakýkoli cizorodý prvek je bohudík zatím nad lidské možnosti. Tož pokusům zdar.

154223

14.2.2008 17:52

RE: Co tu nepadlo

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 154223

Staniž se.Zdar.Tady to chce fakta.Kdo lítá,kdo dodává palivo,jeho složení,aditiva,pravdu,fakta.......[smích],atp.

154228

14.2.2008 16:07

Malá nápověda pro všechny přemýšlivé...

jm 83.?.?.?

Opravdu si myslíte, že se dá doletět za 20 Euro z Británie až do Itálie, když platíte posádku, leasing letadla, palivo, přistávací poplatky a pozemní personál? A proč se lítá jenom po Evropě? Letět za moře přece by bylo ještě výnosnější, ne? Proč to zatím nikdo neudělal, ha?

Je mi líto, že lidé nechtějí vidět realitu, ve které žijí. Zcela naplno a do důsledku si zaslouží OSUD, který je pro ně připraven. Bohužel. [oči v sloup]

154216

14.2.2008 22:58

RE: Malá nápověda pro všechny přemýšlivé...

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154216

Jezisi marja, uz jsem to psal do jineho prispevku! Pocet lidi v letadle, ktery leti za 20 EUR je zhruba 10-30%. Podle toho, co je to za let, v ktery den atd... Zbytek leti za komercni nebo i daleko vyssi cenu. Planovaci cen letenek u lowcost aerolinek to maji opravdu hodne dobre zpocitane. Jenom nesmite verit reklamam, ktere sice rikaji, ze muzete letet z Londyna do Rima za 20 EUR, jenomze uz vam nereknou, ze si tu letenku musite koupit mesic dopredu a ze na kazde letadlo je pouze omezeny pocet techto letenek. Shodou okolnosti jsem letel na podzim do Brazilie a ceny letenek se pohybovaly od 25.000 CZK az do 280.000 CZK (ANO, slovy dveste osmdesat tisic korun ceskych). Takze to chce akorat nebyt paranoik a opravdu o vsem premyslet. Jak znova rikam. Nejsem proti nekterym konspiracnim teoriim, ale tohle je fakt moc. To ne.

154279

14.2.2008 16:13

K čemu slouží chemtrails a komu?

Johny 88 81.?.?.?

Vzhledem k tomu, že za globálním oteplováním asi z 90% nestojí člvověk, ale normální cyklické planetární změny (viz. sílící aktivita Slunce), jsou chemtrails určitě lumpárna. Elita, která zajistila (povolila) vypouštění chemtrails do ovzduší totiž také ví, že globální oteplování má s lidskou činností málo společného (tím nijak neospravedlňuji znečišťování naší planety). Chemtrails se mi trochu jeví jako jedna z mnoha praktik (např. AIDS), která má za cíl zredukovat přemnoženou lidskou populaci na Zemi. I když to taky není moc dobrá teorie, tahle redukce probíhá totiž hlavně v rozvojových zemích. Na chemtrails však mohou dost vydělat farmaceutické firmy. Všechny ty nemoci a různé druhy nevolnosti, které jsou důsledkem chemtrails, mohou vyvolat velkou nákupní vlnu - "dejme si zdraví dohromady pomocí všelijakých prášků a léků z lékáren"

Důsledky chemtrails jsou, z toho co mám možnost na internetu vyčíst, pouze negativní. Jestli víte o nějaké studii na téma chemtrails, tak ji sem prosím uveďte.

Podle mě neexistuej veřejný zájem na tom, aby se o chemtrails zajímaly odborné nezávislé vědecké kruhy. Vyšlo by pak najevo, že je to všechno jen špína. Možná proto se o tom žádná oficiální místa nijak jasně nevyjádřila. Nechtějí roznítit veřejnou debatu. V případě zájmu veřejnosti by se dříve či později musela vypracovat nějaká odborná vědecká zpráva o chemtrails. A právě ta by mohla potvrdit, že chemtrails je jen svinstvo a nic víc.

154217

14.2.2008 23:46

RE: K čemu slouží chemtrails a komu?

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154217

...že za globálním oteplováním asi z 90% nestojí člvověk, ale normální cyklické planetární změny (viz. sílící aktivita Slunce)
Presne tak... Na slunci dochazi k vice erupcim, ktere jsou navic daleko silnejsi nez pred lety a otepluji celou nasi galaxii...
Takto to nejak rekl Rotschild ve filmu Alexe Jonese: ENDGAME

154289

16.2.2008 18:50

RE: K čemu slouží chemtrails a komu?

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154289

"Na slunci dochazi k vice erupcim, ktere jsou navic daleko silnejsi nez pred lety a otepluji celou nasi galaxii..."

Nase Slunce otepluje celou galaxii?
To tam jiste delaji zionisticti agenti aby ovladli vse, opravdu vse!
Panove, takovehle bludy berou pozornost od skutecnych svetovych deju.
Radeji si vsimejte podvodu v politice. Bude-li valka v Iranu.

154467

17.2.2008 15:39

RE: K čemu slouží chemtrails a komu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 154467

Blud to není [smích]

Al Gore tak vlastně získal Nobelovku díky lhaní - člověk může za globální oteplování.

Přiznávám, že je to ale ve srovnání s ostatními politickými machinacemi malé zlo, které nemá za následek mrtvoly, ale jisté ekonomické problémy na jedné straně a zisky na straně druhé.

A Slunce samozřejmě neotepluje galaxii, ale sluneční soustavu. Někdo se pouze upsal. [smích]

154517

14.2.2008 16:26

Chemická analýza po chemtrailsovém náletu tak, jak jí otiskl list The Idaho Observer

jm 83.?.?.?

Mezi látkami, které byly ve vzorcích nalezeny, bylo několik, které by tam jednoduše být neměly:

6 bakterií, včetně anthraxu a pneumónie

9 chemikálií včetně acetylcholine chlorid

26 těžkých kovů včetně arzenu, zlata, olova, rtutě, stříbra, uranu a zinku.

4 plísně a houby

7 viry

2 karcinomy

2 séra

2 sedativa

154218

14.2.2008 18:11

RE: Chemická analýza po chemtrailsovém náletu tak, jak jí otiskl list The Idaho Observer

pikatchu 89.?.?.?

Reakce na 154218

Jiří Mašek je chemik specialista. Jistě nám upřesní, jak vzorky byly získány, když látky jsou rozprašovány vysoko v atmosfeře.

Na zemském povrchu je není možno získat. Uvedené látky se ve vzduchu běžně vyskytují jako přízemní znečištění (třeba odváté větrem spolu s prachem z cest, kališť a smetišť). Vždyť prach ze Sahary je za vhodných podmínek zjištěn i několi tisíc km až nad severní Evropou. Baterie z hoven velbloudů a saharských turisků saharský prach určitě vezme s sebou.

Zamoření atmosfery radioaktivními látkami z dob jaderných výbuchů stále trvá, a letadla vypouštějí fekálie za provozu ve vysokých výškách. Před lety byl dokonce učiněn záhadný nález kusu ledu ve Španělsku - bylo to zmrzké hovno, při průletu atmosferou se navíc obalilo ledem.

154234

14.2.2008 21:20

RE: Chemická analýza po chemtrailsovém náletu tak, jak jí otiskl list The Idaho Observer

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154234

Měří se na více místech a v závislosti na intenzitě „postřiku“se vyhodnocuje obsah cizorodých látek již několik let.

Hodnoty těch „hoven“ prokazatelně stoupají a klesají podle intenzity „postřiku“.
Ne každej je debil.
[mrknutí jedním okem]

154260

14.2.2008 23:19

chemická paka

pikatchu 89.?.?.?

Reakce na 154260

Ne každej je debil a ne každej ze sebe nechá dělat debila. Analýzu spadu dělají stanice hygienické kontroly pravidelně. Sloučeniny baria mezi kontrolovanými prvky není. Ale každý si to může objednat a zaplatit. Na barnaté skoučeniny to stálo před 4mi roky 150Kč.

Radioaktivní látky OHESy nedělají, ty jsou v kompenetci Úřadu pro jadernou bezpečnost.

To je, co se týká civilního sektoru.

Kdyby všichni ti senzacechtiví Maškové a spol, výroba šišatých kol, zvedli prdel od internetu a šli do terenu si alespoň něco ověřit a nešířili bludy a fámy.

Pro zajímavost - barium se používá jako kontrastní látka pro snímkování trávicího traktu - pověstně známá sádra na pití při rentgenování žaludku.

154285

2.1.2011 10:40

RE: chemická paka

ms 90.?.?.?

Reakce na 154285

...a proto se taky může použít jako látka odstiňující RTG záření proti špio-družicím, že....

235339

14.2.2008 23:29

RE: Chemická analýza po chemtrailsovém náletu tak, jak jí otiskl list The Idaho Observer

pikatchu 89.?.?.?

Reakce na 154260

Co třeba uvést metodiky sběru vzorků? V česku se léta používají obyčejné sklenice zavařovačky, instalované na různých místech. Ty se ve zvoleném režimu vyměňují a napadaný prach jde na spektrální analýzu. Kultivační mikrobiologické testy se obvykle nedělají, bakterií a jejich spor je všude plno (z hoven psíků, ptáků, brouků, much atd a rovněž tak ze zdechlin).

154288

14.2.2008 16:30

tvrdá realita

Pepca 84.?.?.?

Chemtrails jsou bohužel tvrdá realita, ale výběr článku byl myslím poněkud nešťastný.
Chybí zde mnoho faktů a je zde prezentována pouze jedna teorie o jejich účelu. Těch teorií je více a obávám se, že tahle není tou správnou - byť se může jevit logicky.
Než něco bezhlavě odsoudíte (jako mnoho přispěvatelů zde), měli byste si zjistit dostatek informací.
Bohužel v češtině neexistuje dostatek kvalitních zdrojů, nicméně přes google najdete hromadu informací v angličtině. Pokud tento jazyk ovládáte vřele doporučuji také dokument Aerosol Crimes (aka Chemtrails) od Clifforda E. Carnicoma.
A těm, kteří všechno svádí na kondenzační páry bych doporučil navšívit weby zabývající se letectvím kde se dočtete, že i za extrémní vhlkosti kondezační páry nevydrží déle než několik desítek minut. Takže rozhodně nejsou věrohodným vysvětlením chemtrails.

PS: Poznámka editora o tom, že článek je "konspirativní" mi opravdu přivodila na tvář úsměv.
To píše člověk, jehož web řeší NWO a spiknutí globální elity [smích]

154219

14.2.2008 19:21

Mě je osobně podezřelá to,

corsar 83.?.?.?

že se zde ihned po zveřejnění tohoto článku ozve jeden odborník,který celou věc bagatelizuje a vysvětluje jako normální jev.Není i toto podezřelé.Mám takový pocit,že tyto diskuze se monitorují a pro tyto případy jsou připraveni "rádoby odborníci",kteří přispěchají s jednoduchým vysvětlením jen aby o těchto jevech nikdo více nepřemýšlel a nepochyboval.Tohoto pána jsem totiž v diskuzi ještě nikdy nezaznamenal a to čtu veškeré příspěvky již od roku 2004. [zmaten]

154239

14.2.2008 21:15

RE: Mě je osobně podezřelá to,

Skeptik911 195.?.?.?

Reakce na 154239

Mozno ze sa to dotklo jeho srdcovej temy. A chcel vysvetlit. Nic nenormalne.

154259

14.2.2008 22:05

RE: Mě je osobně podezřelá to,

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154239

To mas na mysli jako mne? No to jsi nme potesil, ze jsi mne zaradil mezi nejake "napravovace spravneho nazoru". Pouze mne to trochu zdrave nastvalo, protoze se v tomhle oboru opravdu pohybuju a proto jsou to z meho pohledu naproste kraviny. Pokud by to bylo, jak je popisovano, tak nejake vladni spiknuti okolo 9/11 by proti tomu byla nevinna odpoledni roztrzka na dvorku okresni skolky.

154276

14.2.2008 19:00

Pruhy

Jura1 195.?.?.?

Na základě upozornění to pozoruju už cca 2 roky.

Prostá kondenzační čára se po čase (pár sec až minut rozpustí). Jestli jsou nyní silnější než dříve nebo ne díky moderním motorům (jak se nám snaží jeden z diskutujících opakovat moderní motory) je jedno - čára je pořád čára, i když silnější a tedy i o trochu déle se rozpadající. Tady se bavíme v některých případech o mracích zabírajícíh 1/10 a někdy i 1/2 oblohy několik hodin po průletu letadla. Pruhy z pozdějších letadel jsou v různých výškách. Často jsou rovnoběžné, ale mnohdy ne. Když je jich více zatáhne se během několika hodin celá obloha.
Ta původní kondenzační stopa se již dávno rozpadla, ale ve směru průletu po hodinách postupně stále v nižších hladinách vzniká slabý opar. ... tolik hodin nemám obvykle čas oblohu pozorovat, takže nechápu přesně mechanismus vývoje oblaků.

154241

14.2.2008 19:42

Ovlivňování počasí

Jura1 195.?.?.?

Letadla se na ovlivňování počasí používají běžně. Jde však o proces likvidace frontových oblaků (i televize a noviny zaznamenali rozhánění oblaků před oslavou kulatého výročí založení Moskvy a přípravy Čínských pilotů na úpravu počasí na letošní olympiádu). .. Je však pravda, že cca od roku 2000 o tom zprávy utichly.

To co již jednou existuje je možné pouze modifikovat (jiné chemikálie) a získáte další účinky.

Bylo zaznamenáno (myslím, že i na Zvědavci), že USA uvažovali o plošné vakcinaci ptáků proti ptačí chřipce. ... To zvažování použití jinými slovy je možné chápat jako potvrzení existence technologie k tomu potřebné. Kdyby to neměli, tak by zvažovali vývoj takové technologie.

154243

14.2.2008 20:05

pro všechny nevěřící tomáše...

pouštní_sob 78.?.?.?

jsou tohle kondezační stopy??

a jedeme dál - chemtrails time lapse:

http://www.youtube.com/watch?v=2Ka3DdUsRDU

http://www.youtube.com/watch?v=pM-hXyOm9VI

http://www.youtube.com/watch?v=02R8srgnpa4&fea...

..račte si všimnout typického rozpadávání stopy do "beránků" a širokých pruhů..

a potom, do očí bijící rozdíl mezi chemtrails a contrails:

http://www.youtube.com/watch?v=eEFITGpXwZk&fea...

pořád věříte že to všechno jsou jenom kondenzační stopy?

154244

14.2.2008 20:31

Není to blábol

GHEORGHE 78.?.?.?

Na obloze jsem viděl něco, co není normální. Kdo to popírá, ten zavírá oči nad realitou dnešního dne. Letadla křižující oblohu, bílé pásy, jejichž křížení je přímo proti Slunci. Po chvíli se Slunce posunulo a opět snaha o křížení přímo proti Slunci. Kdo tomu nevěří, ať se dívá. Nemohu něco negovat proto, že tomu nevěřím. Je to realita, fakt, který existuje a nelze jen konstatovat, že se o nic nejedná, že se nic neděje. Nemáme dostatek relevatních informací, ale je zřejmé, že se zde něco děje, a to něco, co se nesmí veřejnost dozvědět. Otázkou je proč se o tom nesmíme dozvědět?
Stejně jako jsem na vlastní oči viděl u Měsíce pohybující se zlatavý předmět, který urychleně spěchal skrýt se za hranu Měsíce.Kdybych to neviděl na vlastní oči, nevěřil bych. Ale asi tam - na odvrácené straně Měsíce - taky něco bude, co nám tají.

154248

14.2.2008 20:43

tomu snad nemůže nikdo věřit

waldo 217.?.?.?

člověče, lítám s letadlem, s velkým letadlem, ale ještě jsem nenačapal technika, který by mi do F-34 (paliva) přimíchával oxidy bůh ví čeho. Ne vše, co čtete nebo někdo uveřejní, má reálný základ.

154254

14.2.2008 20:56

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154254

Člověče, nejste sám kdo lítá s letadlem a nejste pilot jediného letadla. Také předpokládám, že nemáte kontrolu nad výrobou a distribucí paliva.
Technika bych nepodezříval.
[mrknutí jedním okem]

154257

14.2.2008 21:33

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

waldo 217.?.?.?

Reakce na 154257

aha, tak američtí špióni z NSA a FBI někde v Kralupech tajně v noci, když není ostraha na pochůzce, přimíchávají do 1000kubíkových tanků oxidy barya. Máte pravdu, v této zemi rozhodně péče o bezpečnost je na místě, ale paranoia určitě ne. A pokud ano, tak ne ve spojení s chemtrails. [velký smích]

154261

14.2.2008 22:05

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154261

Nikdo netvrdí, že to "vaří" v Kralupech. (Kdo ví [mrknutí jedním okem] )

Taky si nemyslím, že v tom má prsty některý z pilotů OKjet.
Američtí špioni jistě dělají dobře svůj "job", a na čem zrovna pracují si netroufám odhadnout.

Kdo však dbá na tu správnou recepturu kerosinu? Hm. Vy to víte?

154269

14.2.2008 22:38

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

waldo 217.?.?.?

Reakce na 154269

šmankote člověče, Jet A-1, F-34, PL-1, PL-6, BL-75, BL-100 a všechny ty sračky, na které letadla létají, podléhají několikanásobné výrobní kontrole. To není nafta nebo benál do auta, které když chcípne na cestě, tak se odtáhne. Dnes si žádný výrobce netroufne porušit technologické výrobní postupy, hlídájí se teploty krakování, čistota mikrofiltrů, hlídá se obsah vody, parafínů, aditiv a atd. a to v desetinách procent objemových jednotek. Na tom chlívu v luftě má těch 30 tisíc letadel určitě podíl, ale několik set miliónů vozidel, tepelné elektrárny, chemičky a skoro sedm miliard dýchajících lidí má podstatně větší podíl. Hoaker to tu vysvětloval, člověk vidí, to co vidět chce.

154272

14.2.2008 22:26

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154272

Přesněji bych to nepojmenoval...

A člověče, s tím podílem jsi vedle... Podíl leteckého provozu je brutální (když už jsme u toho). Nevím zdali má na počet přepravených lidí vůbec něco aspoň na dohled.

Možná si to trefil! Těch sedm miliard vydýchává potřebný vzduch pro ty naše letadla!!!

Teď jsem si všiml, že my před hubou zůstal viset mrak. Omezím asi dýchání! Nemám tak dokonalou kontrolu nad svým palivem jako letadla!

154281

15.2.2008 7:33

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

waldo 77.?.?.?

Reakce na 154281

vy o koze, já o voze. Žijte v bludech, když vám to vyhovuje [smích]

154312

15.2.2008 9:37

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 154312

Omlouvám se!
Trošku mi při tomto tématu ujíždí nervy...

Původně jsem se mu chtěl vyhnout, ale jde o hodně, tak se vždy chytnu. Chemické stopy jsou fakt, který si v některých státech již ani úřady netroufnou zpochybnit. A my se tu přeme jestli to je, nebo není, a to mě dráždí. Proto se omlouvám za úbytek nervů.

Já se přeci nepřu, že letadla tvoří zplodiny! Ty byly a budou! Já se Vám tu přeci snažím naznačit, že se mi něco sype na hlavu (nejen mě) a Vy mi tvrdíte, že se mi to zdá, že letadla prostě dělají zplodiny! Promiňte, ale to prostě nažhaví! Zvlášť když zjistíte, že podobnou zkušenost má mraky lidí po celém světě!

Já chci zjistit, kdo to dělá a proč a ne se hádat že to není a že je to konspirační výmysl! Já se vždy jen divím jak moc je potřeba, aby se lidi probrali.

154321

15.2.2008 11:27

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

waldo 217.?.?.?

Reakce na 154321

V pohodě, trocha emocí nikdy neuškodí, k tématu, který překvapivě tolik rozvířil zvědavcovy vody - já s těmi lidmi, chemičkami, auty a letadly jen chtěl napsat, že jakékoliv spalování fosilních paliv(lidi+elektrárny) nebo ropných produktů (auta+letadla) způsobuje znečištění atmosféry, které se projevuje odlišnými reakcemi při ,např., průletu letadla. Ty kondenzační pruhy vznikají při letu ve výškách s teplotami a obsahem vodních par, kde stlačení vzduchu v kompresoru motoru způsobí změnu tlaku a hustoty vodních par, jejich kondenzací a průvodním znakem jsou ony pruhy na nebi. BTW ke kondenzaci dochází i při průletu vrtulových letadel touto specifickou vrstvou atmosféry a kondenzační pruhy vznikají na náběžných hranách listů vrtulí.
Věřím ve chlív, který způsobí program DARPA, věřím v odposlech ECHELONem, chemtrails mi v celkovém měřítku přijdou zanedbatelné.

154333

14.2.2008 21:29

Věřím tomu

bejbou-s 86.?.?.?

Sleduji to už asi půl roku a můžu říct že chemtrails na 100% existují. Nevím jak a čím to vypouštějí ani za jakým účelem, ale vím, že to dělají. Ono stačí nějákou dobu sledovat oblohu a uvidíte to. Některé dny je čisto a pak se to najdenou objeví. Většinou práškují tak ob dva dny. Někdy je to jedna čára, co se pak roztahuje a pak vypadá jako protáhlej mrak, jindy je třeba celá část oblohy zamřížovaná.

To jsou moje 3 oblíbené obrázky z družice aneb tady asi máme ty letecké koridory:


Celá ČR


Nic


Oblast

154263

14.2.2008 22:24

RE: Věřím tomu

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154263

Nizke letove drahy
Vysoke letove drahy

Prosim porovnejte to s tema vasima fotkama a zjistite, ze jde proste jenom o projev letadel, letich po letovych trasach. Uz nekolikrat jsem tady napsal, ze to osobne povazuju za velkej problem, ovsem nehledal bych v tom zadnou konspiraci.

154282

14.2.2008 21:35

Chemtrails u soudu.

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Nevím jak je to dlouho, ale meteorologové v Německu se obrátili na Bundeswehr s dotazem, co má znamenat obrovský mrak nad německým územím. Mrak totiž kromě mnoha jiného obsahoval kovy a polymery.
Velitelství Bundeswehru muselo přiznat podíl a vypustilo vysvětlení ve smyslu čehosi o odstínění radarových signálů. Meteorologové však podali žalobu na neznámého pachatele pro nepovolenou manipulaci s počasím.

To samo je na pováženou, že existuje trestná činnost – nepovolená manipulace s počasím (nebo tak něco).

Myslím, že pachatel je stále neznámý. Nevím však, jak dopadl ten meteorolog, co s celou kauzou tehdy vlezl do RTL.

154265

15.2.2008 15:37

RE: Chemtrails u soudu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 154265

Viz tehdejší zprávu k problému na RTL

http://www.youtube.com/watch?v=MVc9GX5K_As

154359

14.2.2008 21:58

Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Kahan 90.?.?.?

Pozorně sleduji tuto diskusi a u pochybovačů vidím sama sebe před léty. Ovšem nejsem člověk, který v mžiku odmítne něco, co vypadá jako paranoia (vzhledem k tomu, že moje maminka dělala léta na psychiatrii, kde jsem ji občas vypomáhala a já také v rámci školy chodila i do uzavřených pavilonů v Bohnicích, znám, jak paranoia –a nejen ona - vypadá). Začala jsem pátrat na vlastní pěst. Chemitrails se věnuji dost intensivně léta. Mám velké množství fotek, zjištění. Jako první, čeho jsem si všimla byly fakta, které mi nikdo nedokázal dostatečně bez domněnek jasně a důkazně vysvětlit. Rozdělím je na nezpochybnitelné a zpochybnitelné (přesto, že jsou zpochybnitelné, si za nimi, vzhledem k tomu, co jsem zjistila, stojím). Nemám kontakty, abych se dostala do nitra kuchyně, kde se to celé „kuchtí“. Jinak řečeno, neznám, kdo provádí toto práškování. No vidím produkty té kuchyně, které předkládám jako něco, co jsem zjistila já, jako námět na přemýšlení. Nikoho nenutím, aby mi věřil. Cítím se přesně jako Durabo a další, co mají osobní zkušenost. Mám svůj vlastní recept, jak se bránit, aby mi to pokazilo radost ze života a zdraví. Zkrátka to vedu v patrnost, protože vím, že se to děje, ale neřeším to (právě proto, že není jak…). Když se to děje, zjistila jsem, že musím pít hodně vody, protože jinak mám vyschlé sliznice a zvyšuje se mi viskozita hlenu v dýchacích cestách, vyhýbám se v inkriminované době pohybu na volném prostoru. No pokud někam musím, tak nepanikařím, zkrátka tam jdu… Těmito rady pomáhám i těm, kteří chtějí vidět a slyšet. Ostatní (slepé a hluché) ponechávám jejich osudu, který si sveřepě vybrali…
Začnu zpochybnitelnými fakty:
1. bílý poprašek.
Bílý poprašek je patrný na autech i mimo pylovou sezonu (je to vidět na sklech aut). V době, kdy byly na obloze vidět evidentní nemizející pruhy, do dvou až dvaceti čtyř hodin (asi dle povětrnostních vlivů) se tento poprašek objevil na autech – zejména v suchém a teplém počasí. (Poznámka: nyní jsem zjistila, že Durabo měl osobní zkušenost…) Nyní v zimě je to poskromnu, ale přesto se to objeví. Je to pravděpodobně kvůli větru, který je silnější, než v létě či na podzim, kdy je to patrné více a dalším, pro mne neznámým vlivům. Pozoruji to už třetím rokem, kdy se to opakuje. Tudíž, pánové, až budete mimo pylovou sezonu pozorovat bílý poprašek na svých autech, vězte, že to není kerosín ani pyl… Pyl je jemně nažloutlý a kdo má delší paměť zjistí, že v minulosti se mu pyl (ani podivný bílý prášek) neusazoval na oknech aut či karoserii (je dobře vidět). Já osobně jsem totiž pylovou teorii prosazovala také, než jsem si připustila, že pyl už v pozdním létě a na podzim nelétá, a ani občas brzy na jaře či v zimě a že pyl má skutečně jinou barvu, než onen prášek. Na tmavých autech je to vidět i na karoserii. Dokáži si...Automaticky kráceno

154270

14.2.2008 22:26

Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Kahan 90.?.?.?

Dokáži si představit, že někdo argumentuje: je to pyl(pyl je nažloutlý, ne bílý), je to poprašek ze stavby, proud větru, který přinesl prach (prach je šedé barvy), apod. Také jsem takto uvažovala, než jsem přišla na to, že je to i, když není pylová sezona, kde stavba, prach… Zpochybnit to lze…

2. podivné chování vegetace, která má trpět údajným suchem.
Poslední léta neprší tolik. Zdánlivě je sucho a bylo suché léto, přesto to nebylo na rostlinách tolik znát. Naopak, vegetace je na jaře a v létě daleko bujnější, než obvykle. Už se slyším, jak jsem kdysi argumentovala, že je to blbost, že to bylo vždy, jenom jsem si to v minulosti nevšimla. No zkuste pozorovat zemi, jak je suchá a přesto je vegetace v pohodě. Pravděpodobně se jí dostává vláhy přes zmíněné mikro kapičky, které chemitrails zjednodušeně řečeno tvoří rozložením velkých kapek… I déšť, kterého už nebývá tolik, je výjimečně s velkými kapkami, většinou „mží“, i když jsou mraky na spadnutí. Zkuste si dělat interní záznam o tom, kdy prší velké kapky a kdy skutečně mikroskopické, či miniaturní. Já to tak udělala a byla jsem udivena, protože jsem si nechtěla připustit, že by to byl až tak velký rozdíl. Toto je ovšem zpochybnitelné také: je to třeba díky globální změně apod… Jinak, ten prášek se mění za vlhkosti na pavučinu, která se rozpadá při doteku. Pavučiny z polymerů mám vyfocené (no existenci fota uvádím v nezpochybnitelných argumentech.). Tento prášek jsem také pozorovala na vegetaci. Říkala jsem si, že to je hnojivo. Ale uprostřed lesa a chráněného lesa to není zrovna výmluvný argument…

3. Podivné brázdy mezi mraky.
Za poslední půlrok jsem létala letadlem každý měsíc (z dvanácti letů pouze jeden nízkorozpočtovou společností). Při letech jsem si fotila letovou výšku 10 km. Bylo zajímavé vidět, jaké pruhy po chemitrails tam zůstaly (bylo to dvakrát z dvanácti letů), co vlastně dělají chemické látky po vypuštění. Je to, jakoby někdo krájel pěnu od piva (v tomto případě mraky)nožem, kdy zůstávaly nestejnoměrné pruhy mračna a volné pruhy, které měly být mraky… Opět je to možné zpochybnit… Na to dokáži říci, že není nad osobní zkušenost – fotky se mi sice povedly, ale nevypovídají o všem, co bylo vidět z okénka letadla… Vidět chemitrails ze shora je jiné, než ze země. To, že to je v nepořádku, je to rozeznatelné i pouhým okem…

4. Spady:
Zazněl argument, že by to někdo musel zjistit. Dostal se za ta léta zkoumání chemitrailsu ke mne článek, který popisoval, že ne všechny látky z chemitrails lze běžně v laboratořích zjistit. Bylo by ideální, kdyby někdo měl možnost třeba z auta či odjinud vzít vzorek do nějaké laboratoře (ne obyčejné…). Byl by zajímavý výsledek… Ovšem nebyl by první. A myslím si, že ty pochybovače by ten výsledek ani neoslovil. Neuvěřili by mu. Kdo chce, ten si již ...Automaticky kráceno

154271

14.2.2008 22:33

Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Kahan 90.?.?.?

Kdo chce, ten si již zveřejněné výsledky najde. Ovšem, ani tomu by neuvěřili. Proč tomu lidé nevěří? Proč by ten dotyčný člověk, který si dá tolik námahy a nechá si ten vzorek prozkoumat, toto celé dělal? Vždyť se vydává napospas útokům, posměchu, ponižování a znevažování ze stran zaslepenců. (Apropo, všimli jste si někdy, že diskutéři ve všech diskusích na netu, kteří potírají chemitrails či jiné fakta, třeba škodlivost a nebezpečí radaru, jsou útoční, agresivní, hrubí a hlavně neslušní? Takto přesně se chovají lidé, kteří chtějí zastavit a znevážit pravdu… Přehlušit, umlčet ty, kteří tu pravdu sdělují… Žádná rozumná diskuse, pouze útoky a urážky, zastrašování, zesměšňování… I toto je způsob, jak umlčet toho, kdo otvírá oči, kdo přináší pravdu…) Být deptán za pravdivé informace není příjemná vyhlídka. Tito lidé, kteří pravdu hledají a zveřejňují, z toho nic nemají, spíše jdou s kůží na trh. Já si všech lidí, kteří se angažovali v chemitrails a dávali vzorky do laboratoře, vážím. Zkusil by to někdo, z těch agresivně diskutujících – jít, hledat spady a nechat udělat rozbor za nemalé peníze z vlastní kapsy?


Nezpochybnitelné argumenty:
1. Chybné předpovědi týkající se deště, sněhu či ochlazení v krátkém časovém sledu.
Meteorologové se v poslední době mýlí v drtivé většině předpovědí, když předpovídají ochlazení či sníh a déšť. Začněte si všímat předpovědi a zjistíte, že když mají předpovídat sníh či déšť, zjistíte, že se ZÁHY jejich předpověď záhadně změní, přitom to jasně předtím avizovali. Je to nezpochybnitelné, že se mýlí tolik a že jim předpovědi nevychází. Takto velké chyby v předpovědích nikdy předtím nebyly.
V létě, kdy má podle předpovědi pršet či se ochladit, většinou se oteplí a zůstane počasí bez deště, nebo nastane přímo hezké počasí. Meteorologové hodně brzy vyvrátí svoji předchozí předpověď.
V zimě, kdy má být chladno či sněžit, se najednou objeví předpověď vyvracející tuto původní předpověď: opět oteplení, akorát v zimě oteplení vypadá jinak, než v létě. V zimě zkrátka není zima ani sníh. Toto pozměnění předpovědi stává třeba do druhého dne. Není přece možné, aby dlouhodobé předpovědi byly takto záhy opravovány. Námitka, kterou jsem kdysi argumentovala byla, že je normální, že meteorologické stanice nedávají nikdy záruku, ani nemohou. Na změnách předpovědí není nic nenormálního, to vždy bývalo. Ale já mluvím o tom, že ty radikální chyby v předpovědích jsou vždy po masivních chemitrailsech. Kdo chce, tu souvislost si všimne. Funguje to stoprocentně, což je ověřitelné…V létě je to patrnější, doporučuji si to začít porovnávat: předpověď – stopy na nebi – následnou změnu počasí k lepšímu (vždy oteplení)…
Podotýkám, že změna je vždy k oteplen...Automaticky kráceno

154273

14.2.2008 22:14

Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Kahan 90.?.?.?

Podotýkám, že změna je vždy k oteplení. Pokud by někdy došlo k ochlazení, to přichází bez stop na nebi (a obvykle předtím je vítr). Nepřemlouvám, ale předkládám svoje poznatky.

2. Levné lety:
Ačkoli to bylo v diskusi zpochybněné, přesto je to nezpochybnitelné. Levné lety nejsou reklamním tah, jak se zde v diskusi pokouší někdo toto téma bagatelizovat. Reklamní tah se dělá jako jednorázovka a je jednou za čas. Ale realita levných letů je tady a není jednorázová. Zkuste si někdy zjišťovat od kdy do kdy (je to ve vlnách po dobu několik týdnů), se pořádají levné lety. A dívejte se na avizované změny počasí - oteplení. Je tam nezpochybnitelná souvislost. No je s tím práce, což se většině zde diskutujících nebude chtít dělat, raději to zavrhnou. No pro ty, kteří chtěji vidět, jedna rada: všimněte si, kdy ty levné lety vznikají: nejčastěji se léta brzy ráno, či pozdě večer (kvůli tmě, kdy není poznat, zda letadlo, ve kterém sedíte, práškuje). Je to geniálně vymyšlený způsob důvod k letu nad republikou – zastírání toho, co se děje někde za našimi zády, resp. nad našimi hlavami. Nelze, aby náklady na tyto lety byly marketingovým tahem, protože k tomu není důvod. Každý marketingový tah má svůj důvod a cíl. Jaký cíl by měla třeba nízkorozpočtová letecká společnost? Abyste častěji létaly? Přece, pokud zvýší ceny za letenky, která odpovídá skutečným nákladům a i nutnosti zisku, už nikdo, kdo předtím letěl za levno, nepoletí… Poletí za plnohodnotnou letenku pouze tehdy, musí-li kvůli obchodu apod. Pokud poletím za pakatel do Paříže, tak určitě nepoletím do Paříže s touto let.společností i příště /už za plnou letenku/, jenom proto, že se mi v Paříži líbilo. Poletím příště s tou, která mi příště dá levnější letenku. Dokážete si představit, že by loď Freedom pořádala několik týdnů jízdy do za pár korun, aby si přitáhla klienty? Toto ona přece nepotřebuje (a proto to ani nikdy nedělá). Ona udělá někdy v rámci marketingového tahu nízké ceny jízdenek. Ale nikdy je nesníží na několik týdnů na symbolickou jednu korunu, ale sníží je třeba na cenu pouhých nákladů, kam zahrne amortizaci, DPH, daně, náklady na posádku, provozní náklady, leasing apod., kdy zůstane bez zisku. Ovšem, toto si dovolit ani Freedom dlouhodobě nemůže. V případě letenek nelze nemluvit o skutečných nákladech za letenku, kdy pořizovací cena letadel je nesrovnatelně vyšší, než jiných dopravních prostředků. Souhlasím s názorem, že toto není možné dotovat z firemních zdrojů. Toto musí být dotováno jinou „společností“. Ten, kdo toto nevidí a zpochybňuje, to dělá cíleně, jinak si to nedokáži vysvětlit. Zkoumal vůbec někdo, kdo provozuje nízkorozpočtové letecké společnosti? Když se lidí zeptám, zda jim není podezřelé, že je ta letenka tak nízká, mi odpoví: „Vždyť nedostaneme v tom letadle jídlo…“ ...Automaticky kráceno

154274

14.2.2008 23:04

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154274

A nebude to nahodou tou uzasnou neviditelnou rukou trhu, ktera nuti aerolinky presvedcovat zakazniky, aby radsi letali, nez aby jezdili autobusy nebo vlaky? Vzdyt je to proboha naprosto prirozene, co v tom hledate za konspirace? Aerolinek je jak nasrano, kazdej chce furt navysovat zisky, kazdej si kupuje nova letadla, vsude je konkurence, tak se museji snazit. Vzdyt je to jako s tou americkou ekonomikou... porad se musi konzumovat a je naprosto jedno, jestli je to v podobe zrani hambacu nebo letani letadlem misto pouzivani vlaku. Konzum jako konzum. Na tom neni nic konspiracniho a uz vubec ne ve spojeni s chemtrails. To uz fakt zavani Chocholouskem, prominte mi ten primer.

154280

14.2.2008 22:23

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Kahan 90.?.?.?

Reakce na 154280

Řekla bych, že na Chocholouška je ten, kdo si argumentuje faktem, že neviditelná ruka trhu způsobuje, že je levnější doprava letadlem než autobusem, nebo vlakem. Dle Vaši teorie by Student agency by měla tudíž přemýšlet, že není dobré kupovat nové autobusy, ale měli by si kupovat nové letadla, protože je to, dle Vašich slov ziskovější... Kdyby totiž nízkorozpočtové letecké společnosti nebyly ziskové, tak by to nedělaly, že? /tedy alespoň dle Vaší argumentace/. Nechcete to skutečně poradit Student agency či jiným provozovatelům osobní dopravy? Ona vidina zisku, dle Vaší teorie, by tam mohla být větší, než u pozemní dopravy... K. PS: Fakt věříte tomu, co jste napsal? A věří tomu ještě někdo jiný? Přiznejte, že si děláte legraaci!

154283

14.2.2008 23:42

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154283

Tak ted se priznam, ze vubec netusim, jak na vas reagovat. Mam pocit, ze jste vubec nepochopila, co jsem napsal nebo naprosto nechapete zakladni ekonomicke principy. Krome toho Student Agency by urcite do letecke dopravy sel, ovsem ono to zase neni tak jednoduche a nekolik lowcostovych aerolinek uz na to dojelo. Jinak Student Agency se snazi ovladnout CR a rozsirit sve sluzby i na zeleznici. TO je IMHO velmi srovnatelne nakladne treba s tema letadlama. Prece jenom koupit si vlakovou jednotku neni zrovna levna vec. Ale jinak fakt nechapu cim argumentujete? Ja pochopitelne verim tomu, co jsem napsal...

154286

15.2.2008 0:14

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154280

Myslite,ze napriklad z 1 penny za letenku zaplati jenom prelet na kouskem Francie?
Ale notak...?

154293

15.2.2008 6:52

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

TS 85.?.?.?

Reakce na 154293

Tohle jsou promo ceny. Ale i "normalni" nizkonakladove ceny mohou byt povazovany za podezrele nizke, a aerolinka potrebuje dalsi zdroj prijmu.

Ten zdroj neni nic supertajneho - rika se mu cargo a jde o nakladni dopravu.

154311

15.2.2008 10:52

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154311

Tak se obcas podivejte, kolik toho nakladaji do prostoru, nad kterym sedite... Zavazadla cestujicich a par pytlu... To asi cenu nezaplati, leda, ze by v nich byl heroin [velký smích]

154329

15.2.2008 16:49

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

TS 85.?.?.?

Reakce na 154329

Zvlastni. Moje zkusenost zahrnuje spis problemy se sehnanim volne nakladni kapacity. (Taky ne vzdycky, ale mnohe linky a casy byvaji docela pretizene.) A nevidam jenom zavazadla a pytle, ale i takove hranate hlinikove kontejnery specifickeho tvaru, jak jim chybi jeden nebo dva rohy aby se dobre vesly do kulateho trupu. Letadla jimi byvaji docela narvana.

154368

15.2.2008 19:18

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154368

No vidite, jak ste pozorny [chechtot]

154381

15.2.2008 19:13

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154368

"ale i takove hranate hlinikove kontejnery specifickeho tvaru, jak jim chybi jeden nebo dva rohy aby se dobre vesly do kulateho trupu. Letadla jimi byvaji docela narvana." [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Verte, ze hlinik se do motoru nehodi. Ono je to ucpava.
Vložený obrázek

154384

15.2.2008 20:58

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154384

Jo,tak hlinik v teto forme urcite [chechtot]
Ja se spis pohybuji na jinem poli...
Treba Glukosamin existuje fe forme: sulfatu, hydrochloridu...
Tak i hlinik muze existovat v jinych formach... Co Vy na to Sprymari [smích]

154390

16.2.2008 3:48

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

TS 85.?.?.?

Reakce na 154390

Hlinik muze existovat jako oxid, rozlicne anorganicke soli, soli organickych kyselin, nebo kovalentne vazany na organiku jako organokov. Jenomze spousta toho je nerozpustna v uhlovodikach, organokovy jsou zase jedovate a casto samozapalne, a vubec je s tim spousta problemu - tyhle veci, vetsinou organoborany, se testovaly jako paliva pro dalkove bombardery, a neosvedcily se. A at uz je hlinik v palivu v jakekoliv podobe, pote co projde spalovaci komorou z nej bude oxid hlinity, co se bude napejkat na turbiny. Hlinik se pridava do tuhych raketovych paliv - a taky zanasi jejich trysky, jenomze to pro tech par desitek vterin behu boosteru moc nevadi; u proudovych motoru s dobou provozu v tisicich letovych hodin uz i pomerne pomaly narust usazenin hraje roli znacnou.

154427

18.2.2008 12:24

RE: ještě k low cost marketingu

Amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154280

Ono jedna věc je inzerce a druhá věc skutečnost, já se mnohokrát po takovéhle inzertní akci pokoušela levnou letenku nakoupit - a většinou to nešlo. AN serveru jsem nalůezla vždy jen a) opět inzerci b) na letenky, které se mi nepodařilo objednat. Sestra ale létá pravidelně a tvrdí, že za 2900 se při určitém předstihu do PRahy z Londýna dostane. Ale není to koruna. Porovnáním autobusu s letadlem - snad by to šlo. cestujících je mnoho a poslední měsíc až dva týdny před se prodávají letenky opět za plnou palbu.

154579

14.2.2008 22:29

Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Kahan 90.?.?.?

Jiný rozdíl tam skutečně není. A fakt, že nedostanu v letadle jídlo, skutečně zlevňuje letenku natolik? To, že je levná letenka proto, že nedostanu během letu jídlo, to tak evidentní hloupost, že jí nemůže přece nikdo uvěřit… Proč nikdo nepátrá dál? Apropó, ti z Vás, kteří cítíte, že jste nervózní, když máte otevřít toto téma, zkuste se dopátrat, proč máte takové výbuchy zuřivosti či nechutě se nad těmito fakty zamyslet.

3. Foto pavučiny:
Povedlo se mi konečně vyfotit pavučinky. Když jsem o nich slyšela poprvé, tak jsem říkala, že to někdo skutečně přehání. Proč právě pavučiny?! No není nad osobní zkušenost. Nejsem technicky zdatná, no zkusím sem dostat fotku, kde je to evidentní. To, že to není obyčejná pavučinka jsem zjistila, když jsem si tu pavučinku chtěla chytit do rukou. Okamžitě se rozpadla – zneviditelnila se. Vidělo to spolu se mnou asi patnáct lidí… Nebyl to příjemný pocit, protože jsme zrovna stanovali a vědomí, že něco takovéhoto lítá ve vzduchu…


Je toho více, no nechci zahltit diskusi. Pokud moje postřehy někomu pomohou, budu ráda… K.

154277

15.2.2008 0:19

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 154277

Staci se podivat na vsechny odkazy, ktere jsem sem dal... Presne se tam mluvi a ukazuje to co tady pisete o pavucinach... Ale nevericim Tomasum to stejne nevysvetlime [pláč]

154294

16.2.2008 9:47

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 154277

>Jiný rozdíl tam skutečně není. A fakt, že nedostanu v letadle jídlo, skutečně zlevňuje letenku natolik? To, že je levná letenka proto, že nedostanu během letu jídlo, to tak evidentní hloupost, že jí nemůže přece nikdo uvěřit…

Duvodu nizke ceny letenek je nekolik.

- znacnou cast nakladu pokryva cargo - tedy rychla preprava treba kvetin nebo jineho rychle se kaziciho zbozi.

- nizkonakladove aerolinky jen zridka letaji na hlavna letiste metropoli. Treba takovy Skyeurope nikdy nepoleti na Heatrow, ale jen na Luton, protoze jsou tam letistni poplatky ctvrtinove

- nizkonakladovky letaji hlavne v nechutne hodiny typu ctyri rano nebo jedenact vecer, tedy v casech kdy slusne aerolinky nezvedaji lidi z posteli

A ted ten hlavni duvod, ktery si muzete snadno a rychle overit i vy. Schvalne, zkuste si za tech treba 1€ zabookovat u SkyEurope letenku do Londyna na zitra odpoledne. Ze to nejde a Sky Europe po vas chce pomalu 5 tisicovek? No vidite. A ted to zkuste treba za mesic nebo dva. Pokud poletite na velikonocni nedeli odpoledne, za letenku stale zaplatite pres 1000 korun, ale pokud poletite pred velikonocema ve stredu v sest rano, bude to jen za korunu a letenku vam "zaplati" treba zasilka cerstvych ryb, ktere jen par hodin predtim jine letadlo SkyEurope dovezlo z Recka a ktere uz v poledne budou na stolech hotelu Hilton...

Proste a jednoduse. Za to €uro nebo za sto korun muzou letet treba studenti kterym je jedno zda poleti dnes nebo pozitri. Tu cenu dostanete, pokud si let zabookujete mesic predem a jeste si vyberete nejaky hluchy den (treba stredu). Ale pokud si budete chtit udelat vikend v Londyne (odlet v patek dopoledne, prilet v nedeli vecer), o te stokorune si nechte akorat tak zdat...

154437

16.2.2008 12:19

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154437

Diky za vycerpavajici popis situace s lowcostama. Snad to nektere lidi prinuti alespon k zamysleni.

154448

2.1.2011 11:08

RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails

ms 90.?.?.?

Reakce na 154437

Ale tím "cargo" (nákladem) může být kromě květin, třeba i speciální aerosol látek, které se v průběhu letu rozstřikují (v noci a brzy z rána)z letadla, bez vědomí pasažérů, kde civilní linka (low cost) může být placena armádním výzkumem, přes civilní firmy...nikdo nic nepozná a vše je ok...a "cargo"...to se vyfakturuje jako "fingované" květiny...[smích]

235340

14.2.2008 22:56

Je to se Z. tak špatné?

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

To se opravdu musí uveřejňovat takové hlouposti? Stačí mi jen jeden odstavec:
Látky, které se podle patentu mají rozstřikovat, obsahují soli baria, které ve vyšších vrstvách atmosféry oxidují a stává se z nich kysličník barnatý, jenž má tu vlastnost, že na sebe váže kysličník uhličitý (na kysličník uhličitý se pohlíží jako na hlavní faktor klimatické změny), a aluminiový prášek, který má zadržovat ultrafialové záření a spolu s bariem dokáže vytvářet elektrické pole, které má za ozařování vlnami velmi nízké frekvence vést k elektrostatickým výbojům, vytvářejícím ozón.

Ještě jednou: cože tam oxiduje? Soli baria? A jakým způsobem oxidují?
Někdo tady psal cosi o poprašku na autech za horkých letních dnů. To je zcela logické, v horku vysychá půda a tak její malé částečky nejsou vázány - tím vzniká prach, který tvoří poprašek i na autech. Pokud máte pochybnosti, nechte si ten prach analyzovat, na AES a AAS jsou dnes vcelku levné techniky, klidně vám dám kontakt na lidi, kteří by to za mírný poplatek udělali. To samé analýza samotného paliva.

Shrnu to: nebuďte hloupí, je to kravina.

154284

14.2.2008 23:21

RE: Je to se Z. tak špatné?

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154284

Těch analýz je hotovo již spoustu. Také již něco skončilo u soudu. Ale suď něco co vlastně úředně neexistuje!!
K těm chemickým procesům. To co si označil za paranoiu a nesmysl, je úřední záznam. K jakému účelu byl opatřen je však otázka.

Mé pochybnosti přerůstají v jistotu. Co s tím?

(Doma mi bylo řečeno doporučení podobné tvému - nebuď hloupej a nikde o tom radši ani nemluv [cool] )

154287

15.2.2008 1:04

RE: Je to se Z. tak špatné?

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 154287

Kdo prováděl ty analýzy, odkud byly brány vzorky, jak s nimi byly nakládáno, jakou technikou byly ty analýzy prováděny?
Jsem ochoten se tím seriozněji zaobírat, ale pouze za předpokladu, že t nebude vypadat jako úplná hloupost.

154295

15.2.2008 16:51

RE: Je to se Z. tak špatné?

ftu 85.?.?.?

Reakce na 154284

Neni to kravina. Od jiste doby je destova voda, kterou zachytavam na zahrade cerna...

Nejlepsi dukaz je na oficialnich strankach o letovych koridorech. http://lis.rlp.cz/ais_data/aip/data/valid/e6-1-1.pdf
Srovnam-li mezicasem denne letici praskujici cisterny z nejruznejsich smeru do 60 stupnove mrizky s prehledem letovych koridoru, tak z toho vyskoci ne otaznik, ale 3 vykricniky!

Videl jsem kratce po praskovani neobvykle kruhovite utvary kolem slunce. Castokrat duhy oranzove barvy a jednou jsme videli ve stejne vysi 2 slunce... Kdyz ti jednou svitne, zazijes zazitek na cely zivot!!! Taky jsem tomu neveril...

154363

14.2.2008 23:32

Kouzlo této diskuze

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Tak zatímco někteří poukazují na podivnost úředních „vysvětlení“chemických drah a jejich opodstatnění, my se zde handrkujeme o to, zda tato věc je, či není. [oči v sloup]

Proboha probuďte se! Ještě jednou! Otázka je, proč to svinstvo pouští do vzduchu bez našeho vědomí a souhlasu!

154290

15.2.2008 0:29

Až se dozvíte co nevíte, bude pozdě...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Možná jste si toho ještě nevšimli, ale svět kolem nás se mění, už nebude takový jako býval. Možná i vy budete muset změnit své názory a své pravdy. Ten, kdo ví upozorní a mlčí, ten kdo neví mluví a mluví, přestože neví.Ti, co řídí tento svět, dobře vědí, že ... Bavte se na jiné téma čemu rozumíte: Politika a fotbal [cool]

154291

15.2.2008 8:33

Nekolik poznamek

TS 85.?.?.?

Postupny narust viditelnosti stop - za vhodnych podminek se muze mlha kondenzatu chovat jako kondenzacni jadra, na kterych se srazi vzdusna vlhkost. Partikulaty v atmosfere znacne ovlivnuji tvorbu mraku, at uz se jedna o kapicky vody (nebo krystalky ledu) z na vlhkost bohatych vyfukovych plynu, nebo na popilek z tuhych paliv ci saze z dieselovych motoru. V pozemnich podminkach to vysvetluje, proc tak casto proprsi vikend.

Nekdo kdo zde zminoval dve dvojice stop krizujici se postupne proti slunci - vzhledem ke geometrii se tyto krizeni vuci pozici slunce podstatne posunuji podle pozice pozorovatele. Proc by to tak melo byt umyslne dosazeno zrovna pro tu jednu danou pozici?

Modifikace pocasi sice nekdy udelat jde, nejpopularnejsi metoda je tzv. "cloud seeding", ovsem pouziti velkych dopravnich letadel na standardnich komercnich trasach je k takovemu ucelu ponekud neprakticke.

Stopy vypadaji velice pekne z boku - kdyz mate stesti a letite ve vhodnych podminkach, muzete videt celou tu strukturu trojrozmerne. Vcetne stopy za vasim vlastnim letadlem.

Aditiva do paliv - a jak je tam dostat a jak zajistit aby nebyly zjisteny? S palivem prichazi do blizkeho styku prilis mnoho techniku; cokoliv co je v nem pak pujde zjistit jako metabolity v moci nebo tkanich. Problematika dermatotoxikokinetiky uhlovodikovych paliv je docela dobre popsana, a analyzy moci se obcas delaji kdyz je potreba zjistit uroven expozice u delniku. Docela casto se take delaji rozlicne quality-control analyzy paliv; plynova chromatografie je velmi bezna metoda, a peak, ktery do paliva nepatri, se utajit neda, bude trcet z vysledku jako bolavy palec. Kontaminaci anorganickymi materialy neni mozne neprozvejknout, neb tyto maji tendenci zachovavat stopy ve spalovacich komorach a na lopatkach turbin. (Deposity oxidu byly jeden z faktoru diky kteremu bylo pouzivani suspenze boru v kerosenu jako vysokoenergetickeho paliva zavrzeno jako neprakticke. Cokoliv co produkuje pevne zplodiny pri horeni bude zadelavat turbiny a tedy je krome velmi specifickych pripadu nepouzitelne.) Kovy v palivu se take hlidaji kvuli jejich katalytickym vlastnostem - napr. med i ve velmi stopovych mnozstvich zpusobuje polymerizaci a vznik gelovitych sracek co ucpavaji rozvody. Barium je toxicke (krome nerozpustneho sulfatu, a tento je nerozpustny i v palivu), i mala dlouhodoba expozice by vedla ke zdravotnim nasledkum u vystavenych techniku; docela dobre se prokazuje v organismu. Jak to tedy utajit?

Tak a ted se na mne sesypte.

154317

15.2.2008 13:02

kdo a kde tam ty chemické látky přidává?

Marek 84.?.?.?

V rafinerii, kde se vyrábí JET petrolej? Aditivum, kterým se upravují vlastnosti petroleje má svojí nádrž, svého dodavatele, přesně známé složení a přidává se v řádu ppm. Není mi známo, že by se tam přidávalo něco z toho, o čem se tu píše. Prostě to nelze, do mísení nevede žádná trubka "navíc". Kvalita JET petroleje je přísně atestována, cisterny jsou plombovány a pak distribuovány. Je úsměvné číst konspirační teorie a ignorovat fyzikální vlastnosti kondenzujících horkých plynů v atmosféře při cca -60°C

154346

17.2.2008 12:24

Neblněte...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

... to byste se jako radioamatéři museli z každýho divnýho signálu na divný frekvenci posrat, jako že jich tam teda je od 0Hz po desítky GHz!

Akorát že to málo kdo ví a na oblohu čumí každej blb... co si plete kondenzační pruhy s chemtrails a Aldebaran nebo Venuši s UFO... to už byste taky mohli vytáhnout "orby" (myslím ty nafocený digital kamerama, né zimní a jarní od JZD...).

Články na WM a Osud jsou asi tak faktografický jako Blesk nebo podobně...

Prostě někdy je něco pouze to, co to je a nic jinýho! Já taky před léty viděl uprostřed města za mým oknem jít po chodníku koně! Nevím, co by z toho udělal WM magazin nebo Osud.cz, ale v reálu šel 6m za koněm cigán a vedl ho napást na park...
Divný? Jistě, ale nereálný u nás ne! Ani uprostřed Brna...

Krysa

154505

18.2.2008 5:07

A nedělají to Ti hvězdní lidé ?

LaFox 85.?.?.?

Já tedy v ně 100% věřím.
Viděl jsem i fotografie, opravdu tam byli.

154551

18.2.2008 5:53

Splnili jste

vodnik007 71.?.?.?

co od vas ocekavali agenti NWO.
Krasne zde plytvate casem. Misto aby jste se venovali dulezitejsim zalezitostem o svetovem spiknuti, debatujete zde o nesmyslnych kravinach. [oči v sloup]
Ti co vymysleli tuto hloupou teorii se vam ted jiste smeji, protoze jste jim zase naleteli. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

154552

18.2.2008 12:50

RE: Splnili jste

Amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154552

Náhodou to bylo krásné - ale neposunulo se to ani k zvýšení odbornosti ve věci atmosférických jevů, rekací smogů, investigace zrádných teorií, ani k akci za ozvduší čistější. Mezi námi - právě kvalita vzduchu a dýchání jsou velmi principiální pro zdraví člověka.

154580

18.2.2008 17:40

P-51 Mustang

vodnik007 71.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=TFYzHfjTGtk
V tomto odkazu jsou zajimave kometare o vyparech ze velkych vyskach i v dobe vrtulovych letounu.

154623

18.2.2008 18:45

RE: P-51 Mustang

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154623

Pocit viny mě nutí ještě reagovat.

Mám teď pocit, že ve snaze diskuzi rozvést a trošku vyhrotit jsem to přehnal a dovedl někam, kam jsem vlastně nechtěl. Bylo to vedeno spíš mým vnitřním rozhořčením nad nebem plným kondenzátu, kdy slunce obrazně řečeno nevychází.

Je jasné, že i kdybyste tam šlapal na babetě, tak tam za výfukem bude mrznout exhalace s tý babety. Kondenzát zmizí podle toho, jak nasycený bude okolní vzduch vlhkostí. Čím sytější, tím déle bude mizet.
Spíš mě jen zaráží ten neskutečný nárůst toho trvalého kondenzátu. Není tam, jak tady mnozí uvedli, nic spikleneckého, prostě jen víc výkonu a víc letadel. Možná i změna klimatu (vlhčí podnebí).

Možná mám i skrytou obavu o možném zneužití tohoto stavu k nějaké jiné hře. Rozhodně bych ani nepomíjel svědectví lidí o chemickém spadu (možné je vše). Když se sypaly na pole jedy, tak se také většina ničeho nebála. Dnes jsou těžké kovy v potravinovém řetězci a těžko s tím něco naděláme. Ti lidé postižení vývojovými poruchami po sypání fluoru do vody již na tom také těžko něco změní. To že se stále snižuje množství chlóru ve vodě, je jistě také z opatrnosti, která jaksi dříve chyběla, atd.
Jinak video je pěkné.
[smích]

154631

19.2.2008 19:25

RE: P-51 Mustang

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154631

" Když se sypaly na pole jedy, tak se také většina ničeho nebála. Dnes jsou těžké kovy v potravinovém řetězci a těžko s tím něco naděláme. Ti lidé postižení vývojovými poruchami po sypání fluoru do vody již na tom také těžko něco změní."

Prave toto ukazuje nesmysl globalniho rozprasovani letadly. Lide jiz absorbuji ruzne jedy daleko silnejsi koncentrace. Spocital vubec nekdo, kolik tisic tun materialu by bylo potreba na realne uskutecneni chemtrailu?

154746

1.3.2008 1:08

No, ale stejně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

ať už ony čáry obsahují cokoliv, udivuje mě, že se nikdo serióznějším způsobem nezabývá (nebo se o tom nijak zvlášť nepíše) možným vlivem toho jevu na počasí. Také jsem už nevím kde četla popis toho, jak probíhá kondenzace vodních par a vznik oblačnosti. Ke vzniku kapky je zapotřebí přítomnost kondenzačního jádra, na které se vlhkost nabalí. Obvykle kondenzační jádro tvoří prach, popř. částečky mořské soli. Při sledování mnohdy opravdu masivních pruhů, roztahujících se po obloze musíme nutně dojít k tomu, že buď musí z letadel proudit v závažném množství cosi, ať už spaliny (nebo něco zlověstnějšího ;o) co poslouží právě jako toto kondenzační jádro a nebo naopak pára z letadel přichází do styku s prachem roptýleným ve vzduchu (což už v některých výškách asi nelze). Také jsem viděla video, kde je zřetelně vidět, že pruhy nevycházely z trysek motoru, ale z otvorů na spodní straně letadla - třeba je to ale jenom nějaká techniká anomálie. Podotýkám, že jsem skeptik, ale hlodá to ve mě hlodá... [zmaten] [zmaten]

155491

15.3.2008 15:56

Tvorba cen letenek

Katka 84.?.?.?

Dobrý den, přiznám se, že většině technickcýh diskuzí zcela nerozumím, ale chtěla bych se zeptat, jestli někdo náhodou nevíte, jak se tvoří ceny letenek u leteckých společností? Jestli třeba nevíte, jak vysoké jsou náklady (palivo, údržba, poplatky za parkování letadla? atd. a jaké jsou potom mazže leteckých společností) a podobně. Třeba u evropských letů, ale beru jakékoliv info. Děkuji za jakoukoliv pomocnou reakci

156596

15.3.2008 20:09

RE: Tvorba cen letenek

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 156596

Katko, je to mimo mísu, ale budiž.

Jak se tvoří ceny letenek, je přísně hlídané tajemství každé společnosti. Žádná vám neřekne vzorec pro výpočet ceny. Můžeme jen hádat z náznaků.

Obecně se ví, že ve stejné třídě (např. v economy class, která je nejběžnější), klidně vedle sebe sedí lidé, kteří za naprosto stejný servis zaplatili naprosto odlišné ceny - i o 100%. Do jisté míry záleží, kdy letenku koupíte, čím dříve, tím lépe. Anebo naopak, na poslední chvíli těsně před letem se NĚKDY dá sehnat levná letenka, ale nikdo to negarantuje.

Dále záleží na tom, který den v týdnu letíte, který den v týdnu se vracíte a jak dlouho tam jste. A pak ještě na myriadě dalších faktorů, které jsou dynamické (stále se mění) a hlavně tajné.

156597

25.4.2010 9:39

můj pohled na věc

kap.r 109.?.?.?

zdravím, jako amatérský meterolog, jsem rád, se v poslední době čím dál víc lidí zajímá o dění v atmosféře a tím jak si víc všímají tak vidí nové a nové děje, například viz níže "duha na jasném nebi" to je malé halo pokud vím..[smích] to je jedno, podle mě létají letadla v různých výškách, čili někdy z něma zůstanou kondenzační pruhy později slité do cirrů a nebo se prostě vypaří, jo s tím vysokým tlakem, to že je vysoký tlak a nízká vhlkost, že je tomu stejně ve všech výškách atmosféry až do troposféry[smích] samozřejmě tohle téma studuju, když už se objevilo i na webu čhmú..

217910

Příspěvků: 173

14.02. 05:26 vodnik007  Dr. Mengele
14.02. 05:18 Vladimír Stwora  RE: Dr. Mengele
14.02. 14:08 dux  RE: Dr. Mengele
14.02. 19:55 vodnik007  RE: pane Dux
15.02. 09:24 ukf  RE: Dr. Mengele
15.02. 23:08 Hoaker  RE: Dr. Mengele
14.02. 07:10 Dan Kučera  RE: Dr. Mengele
14.02. 09:38 xxxJirka  RE: Dr. Mengele
14.02. 11:03 Novákneu  RE: Dr. Mengele
14.02. 19:46 Durabo  RE: Dr. Mengele
14.02. 19:38 pouštní_sob  RE: Dr. Mengele
14.02. 19:58 vodnik007  RE: ale pane Durabo
15.02. 03:03 Tom  RE: Dr. Mengele
17.02. 03:08 vodnik007  RE: Dr. Mengele
18.02. 10:28 Tom  RE: Dr. Mengele
14.02. 07:13 ilsa  
14.02. 09:50 Spytihněv  RE: je to asi paranoia
14.02. 11:43 Hoaker  RE: je to asi paranoia
14.02. 11:34 Spytihněv  RE: je to asi paranoia
14.02. 12:46  RE: je to asi paranoia
14.02. 12:14 Hopp_  RE: je to asi paranoia
14.02. 12:42 Spytihněv  RE: je to asi paranoia
17.02. 23:22 amiourka  RE: je to asi paranoia
14.02. 11:04 Hoaker  RE:
14.02. 13:15 Spytihněv  RE:
14.02. 16:08 Hoaker  RE:
14.02. 09:42 Kevin  Tenhle clanek
14.02. 09:23  RE: Tenhle clanek
14.02. 09:45 Sam Ting Wong  Minulé léto
14.02. 11:31 Hoaker  RE: Minulé léto
14.02. 13:02 leo69  RE: Minulé léto
14.02. 13:03 Hoaker  RE: Minulé léto
14.02. 18:09 vodnik007  RE: Minulé léto
14.02. 21:39 Hoaker  RE: Minulé léto
15.02. 18:41 vodnik007  RE: Minulé léto
15.02. 23:43 Hoaker  RE: Minulé léto
15.02. 10:40 pietroo  RE: Minulé léto
15.02. 23:33 Hoaker  RE: Minulé léto
16.02. 09:06 pietroo  RE: Minulé léto
14.02. 13:04 Spytihněv  RE: Minulé léto
14.02. 16:13 Hoaker  RE: Minulé léto
14.02. 18:37 Spytihněv  RE: Minulé léto
14.02. 22:25 Hoaker  RE: Minulé léto
14.02. 21:39  RE: Minulé léto
14.02. 22:31 Hoaker  RE: Minulé léto
18.02. 11:15 amiourka  RE: Minulé léto
14.02. 22:17 Spytihněv  RE: Konspirace netřeba!
14.02. 18:19 Jan X.  RE: Minulé léto
14.02. 22:29 waldo  RE: Minulé léto
14.02. 17:30 vodnik007  RE: Minulé léto
14.02. 10:25 Spytihněv  Konspirace
14.02. 13:00 Pasant-x  Co není, netřeba zakazovat. (7, III., ii)
14.02. 18:43 Spytihněv  RE: Co není, netřeba zakazovat. (7, III., ii)
14.02. 20:12 GHEORGHE  RE: Co není, netřeba zakazovat. (7, III., ii)
14.02. 10:55 TBG  Je to kec
14.02. 11:35 Spytihněv  RE: Je to kec
14.02. 11:58  RE: Je to kec
14.02. 13:02 Hoaker  RE: Je to kec
14.02. 13:47  RE: Je to kec
14.02. 12:29 Pasant-x  Samozřejmě, že je to kec...
14.02. 13:20 Hoaker  RE: Samozřejmě, že je to kec...
14.02. 13:59 Vojta49  RE: Samozřejmě, že je to kec...
14.02. 19:52 Spytihněv  RE: Samozřejmě, že je to kec...
14.02. 22:01 Hoaker  RE: Samozřejmě, že je to kec...
15.02. 14:09 Vojta49  RE: Samozřejmě, že je to kec...
15.02. 20:08 Spytihněv  RE: Samozřejmě, že je to kec...
15.02. 23:31 Hoaker  RE: Samozřejmě, že je to kec...
18.02. 10:50 Amiourka  RE: Pozor na kvantifikace v chemii
14.02. 12:10 Skeptik911  RE: Je to kec
14.02. 12:33 Pasant-x  A ještě jeden přelud - nic takového neexistuje.
14.02. 13:12  RE: A ještě jeden přelud - nic takového neexistuje.
14.02. 13:47 pouštní_sob  RE: Je to kec
14.02. 16:46 Hoaker  RE: Je to kec
14.02. 15:03 Soudce Lynch  RE: Je to kec
14.02. 14:49 Hoaker  RE: Je to kec
14.02. 14:44 Soudce Lynch  RE: Je to kec
14.02. 15:35 Hoaker  RE: Je to kec
14.02. 14:46 Hoaker  RE: Je to kec
14.02. 15:39  RE: Je to kec
14.02. 15:54 Hoaker  RE: Je to kec
14.02. 14:56 Soudce Lynch  RE: Je to kec
14.02. 18:47 vodnik007  RE: Je to kec
14.02. 18:17 Soudce Lynch  RE: Je to kec
15.02. 05:47 Rene Bartosek  RE: Je to kec
14.02. 14:12 Soudce Lynch  Nizko nakladove spolecnosti...
14.02. 14:26 Soudce Lynch  Kouknet na toto video...
14.02. 15:38 Soudce Lynch  Toto video vysvetluje,
14.02. 18:40 vodnik007  RE: Toto video vysvetluje,
14.02. 21:15 Soudce Lynch  RE: Toto video vysvetluje,
14.02. 20:42 Soudce Lynch  RE: Toto video vysvetluje,
14.02. 15:49 Jan Gutbayer  Paranoia na pochodu
14.02. 18:46 Soudce Lynch  RE: Paranoia na pochodu
14.02. 15:47 XiXao  Co tu nepadlo
14.02. 16:20 Hoaker  RE: Co tu nepadlo
15.02. 16:07  RE: Co tu nepadlo
16.02. 00:04 Hoaker  RE: Co tu nepadlo
16.02. 16:07 Pasant-x  RE: Co tu nepadlo
16.02. 18:47 vodnik007  RE: Co tu nepadlo
14.02. 17:58 Vojta49  RE: Co tu nepadlo
14.02. 17:52 micha  RE: Co tu nepadlo
14.02. 16:07 jm  Malá nápověda pro všechny přemýšlivé...
14.02. 22:58 Hoaker  RE: Malá nápověda pro všechny přemýšlivé...
14.02. 16:13 Johny 88  K čemu slouží chemtrails a komu?
14.02. 23:46 Soudce Lynch  RE: K čemu slouží chemtrails a komu?
16.02. 18:50 vodnik007  RE: K čemu slouží chemtrails a komu?
17.02. 15:39  RE: K čemu slouží chemtrails a komu?
14.02. 16:26 jm  Chemická analýza po chemtrailsovém náletu tak, jak jí otiskl list The Idaho Observer
14.02. 18:11 pikatchu  RE: Chemická analýza po chemtrailsovém náletu tak, jak jí otiskl list The Idaho Observer
14.02. 21:20 Spytihněv  RE: Chemická analýza po chemtrailsovém náletu tak, jak jí otiskl list The Idaho Observer
14.02. 23:19 pikatchu  chemická paka
02.01. 10:40 ms  RE: chemická paka
14.02. 23:29 pikatchu  RE: Chemická analýza po chemtrailsovém náletu tak, jak jí otiskl list The Idaho Observer
14.02. 16:30 Pepca  tvrdá realita
14.02. 19:21 corsar  Mě je osobně podezřelá to,
14.02. 21:15 Skeptik911  RE: Mě je osobně podezřelá to,
14.02. 22:05 Hoaker  RE: Mě je osobně podezřelá to,
14.02. 19:00 Jura1  Pruhy
14.02. 19:42 Jura1  Ovlivňování počasí
14.02. 20:05 pouštní_sob  pro všechny nevěřící tomáše...
14.02. 20:31 GHEORGHE  Není to blábol
14.02. 20:43 waldo  tomu snad nemůže nikdo věřit
14.02. 20:56 Spytihněv  RE: tomu snad nemůže nikdo věřit
14.02. 21:33 waldo  RE: tomu snad nemůže nikdo věřit
14.02. 22:05 Spytihněv  RE: tomu snad nemůže nikdo věřit
14.02. 22:38 waldo  RE: tomu snad nemůže nikdo věřit
14.02. 22:26 Spytihněv  RE: tomu snad nemůže nikdo věřit
15.02. 07:33 waldo  RE: tomu snad nemůže nikdo věřit
15.02. 09:37 Spytihněv  RE: tomu snad nemůže nikdo věřit
15.02. 11:27 waldo  RE: tomu snad nemůže nikdo věřit
14.02. 21:29 bejbou-s  Věřím tomu
14.02. 22:24 Hoaker  RE: Věřím tomu
14.02. 21:35 Spytihněv  Chemtrails u soudu.
15.02. 15:37  RE: Chemtrails u soudu.
14.02. 21:58 Kahan  Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
14.02. 22:26 Kahan  Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
14.02. 22:33 Kahan  Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
14.02. 22:14 Kahan  Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
14.02. 23:04 Hoaker  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
14.02. 22:23 Kahan  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
14.02. 23:42 Hoaker  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
15.02. 00:14 Soudce Lynch  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
15.02. 06:52 TS  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
15.02. 10:52 Soudce Lynch  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
15.02. 16:49 TS  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
15.02. 19:18 Soudce Lynch  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
15.02. 19:13 vodnik007  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
15.02. 20:58 Soudce Lynch  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
16.02. 03:48 TS  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
18.02. 12:24 Amiourka  RE: ještě k low cost marketingu
14.02. 22:29 Kahan  Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
15.02. 00:19 Soudce Lynch  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
16.02. 09:47 Kevin  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
16.02. 12:19 Hoaker  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
02.01. 11:08 ms  RE: Zpochybnitelná a nezpochybnitelná fakta ohledně chemitrails
14.02. 22:56 Jiří Koubek  Je to se Z. tak špatné?
14.02. 23:21 Spytihněv  RE: Je to se Z. tak špatné?
15.02. 01:04 Jiří Koubek  RE: Je to se Z. tak špatné?
15.02. 16:51 ftu  RE: Je to se Z. tak špatné?
14.02. 23:32 Spytihněv  Kouzlo této diskuze
15.02. 00:29  Až se dozvíte co nevíte, bude pozdě...
15.02. 08:33 TS  Nekolik poznamek
15.02. 13:02 Marek  kdo a kde tam ty chemické látky přidává?
17.02. 12:24  Neblněte...
18.02. 05:07 LaFox  A nedělají to Ti hvězdní lidé ?
18.02. 05:53 vodnik007  Splnili jste
18.02. 12:50 Amiourka  RE: Splnili jste
18.02. 17:40 vodnik007  P-51 Mustang
18.02. 18:45 Spytihněv  RE: P-51 Mustang
19.02. 19:25 vodnik007  RE: P-51 Mustang
01.03. 01:08  No, ale stejně
15.03. 15:56 Katka  Tvorba cen letenek
15.03. 20:09 Vladimír Stwora  RE: Tvorba cen letenek
25.04. 09:39 kap.r  můj pohled na věc

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 1

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 0

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 7

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
22,49 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 039,46 Kč
1 unce stříbra
503,86 Kč
Bitcoin
1 240 581,99 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 13 458