Diskuze k článku

Pád ekonomiky první odskáčou zvířata

Příspěvků 16

31.1.2008 11:00

Děs

Kzach 213.?.?.?

Stejně si takovou exekuci nedokážu představit. Jak to asi člověka a celou rodinu změní? Můžou potom vůbec ještě někdy pokračovat v normálním životě? Jak se taková věc odrazí na jejich zdravotním stavu?

153144

31.1.2008 14:51

Mohla za to fin.krize?

Koumeles 83.?.?.?

Nedeje se tohle bezne po celem svete? Bez rozdilu tridy, nabozenstvi, kultury?

153153

31.1.2008 15:51

Proč trpí?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Autorka se pěkně vyplakala na téma, kterak chudinky opuštěná zvířátka trpí. A že třeba také trpí lidé, kteří přišli o domov, nevadí?

Možná by bylo účelnější analyzovat příčiny, proč lidé nejsou náhle schopni splácet své závazky. A hlavně. Varovat ty, kteří dosud nepocítili dobrodiní exekuce, před podobnou chybou.

153155

31.1.2008 16:41

RE: Proč trpí?

rickover 86.?.?.?

Reakce na 153155

Jo, kamaráde, člověk sám sebe snížil na úroveň zvířete, proto nám přibývají lidé, kteří by trpícímu zvířátku neublížili, ale bezdomovce polejí benzínem a podpálí s naprostým klidem. A nevadí nejen utrpení lidí, kteří přišli o domovy, ale ani utrpení lidí, kteří umírají hlady, epidemiemi, jsou jinými lidmi vražděni a ještě dnes ve 21.století prodáváni do otroctví, ani utrpení dětí které přišly rozvodem o tatínka, ani utrpení lidí vražděných potraty a euthanasiemi.

Ještě tak maximálně, když někde oběsí vražedného diktátora, tak zapláčeme, zaprotestujeme a pan Prodi i osvětlí Coloseum[smích])) musíš být masovým vrahem dostávajícím výprask, aby lidé plakali nad tvým utrpením, jinak nemáš nárok.

Zato takové býčí zápasy, hony na lišky, lovení velryb, opuštění pejsci, to jsou teprve emoce[smích])) V souladu s Darwinem jsme se sami označili za jakési podivné zmutované opice, za zvířata, za zvířatům rovní, proto i zákonitě jednáme a smýšlíme jako zvířata, ne jako lidé. Člověk je roven člověku, zvíře zvířeti.

153158

31.1.2008 20:22

RE: Proč trpí?

crovax 84.?.?.?

Reakce na 153158

vazeny pane,vy asi nemate predstavu o tom,co hovorite vsak? clovek cloveku zviera zvierati?odpovedzte si na jednoduchu otazku,co je to 'tvor'?nieje to nahodou clovek a takisto zviera? niesu to nahodou zivocisne druhy,ktore maju vlastny dorozumievaci jazyk, su z masa a kosti,citia rovnake pocity?v com sa lisime od 'zvierat' okrem toho,ze sme na vyssom stupni vyvinu?Absolutne nicim,ludia su zvierata a dokonca aj 'zvierata'. doprial by som vam,narodit sa ako pes,ktoreho by pre zabavu kopali 'vyssie tvory' a robilo by im pobavenie tahat ho na lane za autom,prezivat to,co preziva pes a verte ci nie,pocity ako strach a bolest su mu neni cudzie,potom by vas hodili do kontajnera,ved ste len obycajny pes...pasovali sme sa do role vladcov sveta,denno denne tyrame a zabijame statisice tych menejcennych zvierat,ktore sa pre nas stali tovarom a ich zivoty pre nas nemaju ziadnu hodnotu,ale uvedomte si,ze aj ich priroda stvorila rovnako ako nas...Niesom v ziadnom spolku na ochranu zvierat a dokonca niesom ani vegetarian ci krestan, len sa mi jednoducho hnusi sebeckost,vypocitavost,zakernost a bezcitnost ludi,to my sme 'zvierata'.

Prubířský kámen každé civilizace, náboženství, filozofií či člověka je jejich postoj vůči světu zvířat. Nakládání se zvířaty spadá do oblasti morálky bez povinností a sankcí. Řekni mi jak jednáš se zvířaty a já ti řeknu kdo jsi.
Zarathuštra

153171

31.1.2008 16:32

RE: Proč trpí?

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 153155

Příčina je přece evidentní.
Komunistická Čína už USA nepůjčila, aby si američané mohli žít nad poměry.

153159

31.1.2008 17:03

RE: Proč trpí?

Koumles 83.?.?.?

Reakce na 153159

Jako vtip dobry [smích]

153160

31.1.2008 22:08

RE: Proč trpí?

pikatchu 89.?.?.?

Reakce na 153159

Mohli by splácet dluh číně dodávkou psů a koček. Ti jsou v Číně oblíbenou potravinou.

153179

31.1.2008 16:38

RE: Proč trpí?

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 153155

A vy snad znate nekoho, kdo prisel o domov a netrpi? I uplnymu blbcovi je jasny, ze to neni zadnej med, tak proc to kvuli hrstce lidi vaseho razeni explicitne zduraznovat. Clanek pise o tom, co mnoho lidi hned nenapadne. Ze s lidskym utrpenim se veze i to zvireci, ale v uplne jinem rozmeru. Narozdil od ditete se necha pes chcipnout nebo se nekde opusti, aniz by majitele kriminalka capla a strcila za mrize. Pes si nedojde na socialku zazadat o prispevek na misku zradla. Fakt nechapu... [bliji]

153161

31.1.2008 21:48

RE: Proč trpí?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 153161

Nevím pane Němče, zda si rozumíme. Přečtete-li znovu titulek mého příspěvku i své reakce, je tam otázka PROČ. Tedy dotaz po příčině.

Odpovím si tedy sám. Ta ubohá zvířata trpí za lehkomyslnost bývalých páníčků. Jak asi ti lidé zvážili rizika hypotéční smlouvy při jejím podpisu? Vždyť to vidíme dnes a denně. Lehkomyslní spotřebitelé se nechají obalamutit barnumskou reklamou na stále výhodnější finanční produkty. V úvěrové smlouvě se zavážou plnit podmínky, nad nimiž později sami upřímně žasnou. Důvodem je, že při podepisování více věří naučeným sladkým plkům prodejce, než skutečným smluvním ujednání, která podepisují.

Ze své vlastní zkušenosti znám dlužníky, kteří si s těžkým srdcem zaplatili hodinovou konzultaci finančního poradce ve chvíli, kdy na ně soud uvalil exekuci.

A proto soudím, že příčinou utrpení těchto lidí a jejich domácích mazlíčků nejsou žádné tajuplné temné síly, ale obyčejná lidská blbost.

153180

31.1.2008 20:33

a není to naopak?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 210.?.?.?

Zvířata to odskákala už když přijel buldozer, a přírodu srovnal pro stavební pozemek. Minimálně ztrátou životního prostoru. Teď se na opuštěné pozemky vrátí divoká příroda.

153174

31.1.2008 22:57

Kdo nemá soucit se zvířetem, nebude ho mít ani s člověkem

Saša 74.?.?.?

Lidé jsou nějak horší než ta zvířata, jejich utrpení jim způsobují zase lidé nebo nesou spoluvinu vlastní hloupostí. Kdo nemá soucit se zvířetem, nebude ho mít ani s člověkem a on v tom soucitu není kvalitativní rozdíl. Čím je ten člověk vlastně tak významný, tím že dovede zničit planetu?

153182

31.1.2008 23:05

Pozor na rabkory!!!

GHEORGHE 78.?.?.?

Dejte si pozor na obsah vašich čtenářských příspěvků, které umísťujete na zahraniční i tuzemské internetové stránky, např. zvedavec.org, blisty.cz a další, které na internetu provozují mj. cizinci či emigranti.
Nemusí zde z jejich strany existovat pouze zájem na zajištění větší informovanosti vás - čtenářů, ale tyto stránky mohou být také nápomocny zahraničním špionážním centrálám.
Jakým způsobem? Čtěte dále.
Např. existující internetové stránky osud.cz Jiřího Maška. Zde zveřejňované informace jsou určeny pouze pro platící členy, kterých je v současné době pouhých cca 900. Tito lidé pravděpodobně neumějí anglicky, neboť zde umístěné zpoplatněné informace lze snadno dohledat na internetu, ovšem jsou k dispozici pouze v angličtině. Současná praxe, umísťovat zde zdarma převzaté informace, které jsou pak zpoplatněny, nesvědčí o přílišné serióznosti jmenovaného. Jsou provozovány rabkory? Neřekl bych.
Internetové stránky blisty.cz – emigranta pana Čulíka a rádoby novináře Kotrby, mohou představovat dle mého osobního názoru onu zmíněnou hrozbu rabkorů.
Internetové stránky pana Stwory (zvedavec.org) jsou podle mého názoru pak přesně oním typem práce rabkorů, která neslouží veřejnosti, ale cizím mocnostem. Není to příliš silné tvrzení? Posuďte sami z následujícího textu.
Ve Francii fungovala v období před druhou světovou válkou síť sovětské špionáže, jejíž práce byla vysoce účinná, ale zároveň zázračně jednoduchá. Byla napojena na systém tzv. rabkorů – což je sovětský termín pro dělnické dopisovatele. Myšlenka pocházela od samotného Lenina. Revoluce zahnala do exilu většinu ruských novinářů, příslušníků buržoazie, a tak se stalo, že pro nedostatek profesionálů byli na jejich místa povoláni amatérští dobrovolníci. Jako houby po dešti se ve vesnicích a v továrnách objevili dopisovatelé. Zaplavili sovětské časopisy zprávami o místních událostech a články, odhalujícími zrádce a sabotéry. Policie z toho měla velký užitek. Tento systém byl přenesen za hranice, tentokrát ve prospěch sovětské tajné služby.
V roce 1929 fungovalo ve Francii fungovalo zhruba tři tisíce rabkorů, z nichž někteří pracovali ve státních arzenálech nebo v továrnách strategického materiálu. Články, které posílali komunistickým redakcím, měly odhalovat nepříznivé pracovní podmínky, k čemuž bylo naprosto nezbytné mluvit tu více, tu méně o práci samé. Články, které odhalovaly nejvíce faktů, nebyly zveřejněny. Odevzdávaly se na sovětském velvyslanectví v Paříži,
které je mělo posílat dál do Moskvy. Jestliže všechno nasvědčovalo tomu, že některý rabkor má zvlášť zajímavé zdroje informací, tak se za ním poslal agent, který ho nechal vymluvit
a dostal z něho všechno, co potřeboval.
Nezdá se vám, že využití internetu je podobné rabkorům?
Na závěr si dovolím jednu paranoid...Automaticky kráceno

153183

31.1.2008 23:15

RE: Pozor na rabkory!!!

GHEORGHE 78.?.?.?

Reakce na 153183

Na závěr si dovolím jednu paranoidní úvahu dovedenou ad absurdum. Co když mezi hlavní úkoly, třeba zvědavce, patří shromažďovat informace o jedincích, kteří aktivně vystupují proti umístění radaru v České republice? A tito lidé budou po nastolení NWO internováni ve zvláštních rezervacích (koncentračních táborech)?!

153184

31.1.2008 23:53

RE: Pozor na rabkory!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 153184

Moje babička říkávala: "Kdo se bojí, sere v síni!"
No a co, že si o nás, co nenávidíme "zradar", kdekdo plní jakési tupé statistiky? Přežil jsi komouše? Přežil! Tak čeho se bojíš, nemáš snad zdravé ruce, kdyby tě současní rektální alpinisti vyhnali z teplého nicnedělání k manuální práci?
Ataman Jermak

153186

1.2.2008 2:42

Vztah konzumentů k zvířatům

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě atamanjermak (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

je jedno, zda je konzument v U.S.A. či v Česku. Konzument je dle klasické psychoanalýzy v orální fázi ontogenetického vývoje, tedy ho lze manipulovat na základě jeho totální nedospělosti, což se děje hloupou TV, reklamami a politickými žvásty. Konzument konzumuje zboží a za zboží považuje své bližní, žrádlo své i zvířecí, zvířata, děti, staré rodiče i sebe. Tedy opuštění zvířat je plně v konzumní logice. Dost se divím, že nejsou opuštěny v té "hypotéční krizi" i děti. Resp. že není opouštění dětí medializováno. Čekají publicisté na vhodné načasování, aby vydolovali slzodojnou story o zapomenutém bejby v kalifornské boudě? Nebo se "neviditelná ruka trhu" zhrozí spousty lidských tragédií dříve, než přijdou všichni lehkověrní o své bydlení?
Tak jako tak, opět ze vší bídy lze vybřednout; v chudých oblastech U.S.A. se chudí stahují do maringotkových kolonií.
Když jsem žil v Bushistánu, stála maringorka napojená na el. a vodu a odpad 30 000 $. Kupodivu se to platilo cash, žádný úvěr! A byla v takové kolonii větší legrace, než mezi těmi zoufalci, co chtějí být inn. Zvířat tam bylo také dost, protože čím větší mizérie, tím větší solidarita se slabšími živočichy.
Jako by tradiční U.S. hodnoty žily jen mezi zestárlými beatniky či současnými chudáky.
Hm, máme se na co těšit, až to úžasné U.S. společenství přijde do EU...

153193

Příspěvků: 16

31.01. 11:00 Kzach  Děs
31.01. 14:51 Koumeles  Mohla za to fin.krize?
31.01. 15:51 Vojta49  Proč trpí?
31.01. 16:41 rickover  RE: Proč trpí?
31.01. 20:22 crovax  RE: Proč trpí?
31.01. 16:32 Karel z Čech  RE: Proč trpí?
31.01. 17:03 Koumles  RE: Proč trpí?
31.01. 22:08 pikatchu  RE: Proč trpí?
31.01. 16:38 Pavel -Čert- Němec  RE: Proč trpí?
31.01. 21:48 Vojta49  RE: Proč trpí?
31.01. 20:33  a není to naopak?
31.01. 22:57 Saša  Kdo nemá soucit se zvířetem, nebude ho mít ani s člověkem
31.01. 23:05 GHEORGHE  Pozor na rabkory!!!
31.01. 23:15 GHEORGHE  RE: Pozor na rabkory!!!
31.01. 23:53  RE: Pozor na rabkory!!!
01.02. 02:42  Vztah konzumentů k zvířatům

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 0

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 2

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
396 342,70 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 184