Diskuze k článku

Krize rodiny

Příspěvků 46

31.1.2008 8:01

Bože, to jsou ale kydy!!!!

Jarmila 88.?.?.?

Bože, chraň nás od Lhotáka. [překvapení] [cool] [chechtot] [pláč] [velký smích] [naštvaný] [vyplazený jazyk] [zmaten] [zahanbení] [oči v sloup] [bliji]

153136

31.1.2008 10:37

RE: Bože, to jsou ale kydy!!!!

svan 78.?.?.?

Reakce na 153136

Typicka zenska.Mne to nepripada ako kydy,skor mi to pripomina nieco co je fakt.A Vy pani Jarmila mi pripadate ako typicka poberatelka vyzivneho.Nieco ako moja byvala...Ta tiez rozbila rodinu (tym ze popri mne stihla este obstastnovat dalsih panov)to ma ani tak netrapi,co ma trapi ze snou som stratil aj dceru ktora teraz hovori tato niekomu inemu.A aby toho nebolo dost tak samozrejme ze uvery splacam ja a pekne si cakam co ta slapka z nudy vymysli aby mi este viac pritazila.A snazit sa pri sude bojovat o dceru?Tak to nema ani vyznam,ved aku sancu ma chlap vyhrat?Asi 15%,v pripade ak bude mat pripad sudkina 0...

153143

3.2.2008 9:52

RE: Bože, to jsou ale kydy!!!!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 153143

Tady jde o to pane svane, že pan Lhoták by velmi rád zrušil demokracii a místo toho nastolil jakýsi druh totality o jejímž fungování i on sám má jen jakési mlhavé a zmatené představy. Ty zmatené představy jsou asi takovéto: že by byl nastolen zákon, že každý muž by měl v rodině neomezené rozhodovací právo úplně o všem. A pokud by se s ním žena rozvedla, když už by to s ním nemohla vydržet, tak on by správně neměl na děti platit žádné výživné- o čemž pan Lhoták bohatě rokuje na webu Rovnopravnost.Z čeho by ty děti žily, to je mu patrně úplně jedno.

153205

16.12.2008 17:08

RE: Bože, to jsou ale kydy!!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 153205

Především je jedno, jak vy hodnotíte názory jiných na demokracii -i já si myslím, že je to od základu špatný systém tendující k úpadku (průměru a podprůměru). Toto mi nevyvrátíte, ani kdybyste po zbytek života vymýšlela další a další fikce o dokonalé demokracii a účetním volebním systému, na což jste dozajista pyšná. Jen škoda, že je to "práce" na něčem, co je od základu špatné, nehodné pozornosti či modifikací.
Zadruhé: nedémonizujte (nedezinterpretujte) jiné tím, že budete zkresleně informovat o jejich údajných názorech (a jak to myslí, to samozřejmě zkroutíte ve svůj prospěch).
Je-li někdo hlavou rodiny, je naprosto jasné a LOGICKÉ, že je to právě on, kdo MŮŽE rozhodnout o všem. Hlava je jedna. Pokud pravomoci částečně deleguje, je jisté rozhodování i na manželce. Nicméně nelze delegovat nedobrovolně... něco si násilím vynucovat (říkat "řídím já, je jiná doba" [velký smích]). Nepopírám, že hlava má krk, který s ní jaksi kroutí, tedy je i hlava jaksi závislá a zohledňuje názory a potřeby jiných členů rodiny, nicméně dělá to ze své vůle a mnohdy také z lásky. Nejde tedy o žádného sobeckého démona, kterého je od moci dle "moderních" modelů nutno vždy a za všech okolností odstavit a držet u huby; po (zákonitém) rozvodu pak samozřejmě odrbat jak to nejvíc jde (to jsem vyrozuměl, že je vaše vize).
Vše úspěšné a funkční musí mít kvalitní jednotné vedení. Nelze, aby jeden kůň táhnul doleva a druhý doprava, nebo nedej bože proti sobě. Chce to uvědomit si svou roli, své poslání. A respektovat toho, koho jsem si za hlavu pro svůj život sama vybrala. A to i když se to hodí, i když se to právě dvakrát nezdá.
Pokud nepochopíte, že ten první je váš muž, tak se ani nevdávejte. Dokonce ani tehdy, pokud k tomu namáhavě dospějete (že to tak má být), ale dělá vám to problém. Takové manželství je založené ne na lásce a respektu k vašemu muži, ale na a_priori nedůvěře a zvrhlé snaze o ovládání a sobecké využívání. Pochopitelně, že takové manželství nikdy fungovat nemůže (dobře), a pak musíte řešit ty vaše existenční problémy - s výživným nejen na děti, ale i na pomatenou rozvedenou matku... je přece chudinka OUT, když se celý předešlý život s takovou péčí a láskou snažila o blaho všech a obětovala se. Jen je záhadou, proč ji po tak kvalitním výkonu, založeném na gejzírech lásky, všichni nechtějí.
Jistěže není jedno, z čeho žijí děti (i po neštěstí = rozvodu). Jenže prvořadé je snažit se včas, aby k neštěstí vůbec nedošlo. A to se rozhodně nepodaří rozporováním řídící role muže. Naopak právě toto přispívá k rozklížení rodin, nejednotě, neshodám, konfliktům vč. důsledků, a takzvaně "moderní" doba nových experimentů pak sklízí své ovoce za ty nepovedené pokusy. Viz statistika a všem dobře známá fakta. Někteří jen tupě čumí a nechápou "proč to všechno!?".

178263

31.1.2008 11:15

Děsný!

Makrela 160.?.?.?

Reakce na 153136

Co se děje? To už se na celým webu nenajde slušný článek k přeložení, že se musí dávat Lhoták? [zmaten] [oči v sloup]

153145

31.1.2008 11:20

Zajímal by mě docela zdroj takových informací , ale jestli to náhodou není

Novákneu 88.?.?.?

jen takový počítačový šum z jedniček a nul. Autor by si měl konečně zjistit jak vypadá taková rodina např. na ostrově Bora Bora , který je jinak luxusní turistickou lokalitou. Přinejmenším jde o důkaz , že to jde i jinak. Domorodci tam žijí tradičně stále stejně mnohá dlouhá tisíciletí a jejich rodina není v žádné krizi. Zatímco oni žijí v komunitě a s výchovou si hlavu nelámou , dokonce se říká že se jedná o kult dětí a žijí pro nás nedosažitelným způsobem kdy morálka pramení z lidské přirozenosti a nemají potřebu si jí vymýšlet a ani ustanovovat jedince , které by je k tomu nutili. Naproti tomu naše rodiny ,můžou být vždy jen v trvalé krizi. Co mají tyto dvě pro někoho nesrovnatelné věci společného a proč se u nás tak daří mizérii, nad tím si už lámaly hlavy jiní a protože to byli vědci , tak bych jim osobně věřil víc , než jakýmkoliv ideologickým fundamentalistům , kteří si prokazatelně potřebují nutně hájit jen své zájmy , nebo jejich vědomým i nevědomým zástupcům.

153146

31.1.2008 11:53

-

xxxJirka 90.?.?.?

V článku je celá řada dobrých myšlenek a správně odkrývá nebezpečí feminismu. Hodně lidí si neuvědomuje jeho nebezpečí až do doby, kdy na něj sám tvrdě nenarazí.

Předem chci říci, že vůbec nesnižuji ani nepovyšuji jedno či druhé pohlaví. Muž i žena mají každý svoje kvality i chyby. Každý má jiné schopnosti a tudíž i určení ve společnosti.

Já bych chtěl vyjádřit několik myšlenek k tématu, který autor příliš nerozebírá, ale s článkem souvisí - a sice svěřování dětí do péče rodičů po jejich rozvodu. Protože rozpad rodin je skutečností, a teď nastává problém, jak zajistit, aby byla zajištěná co nejlepší výchova v těchto reálných podmínkách.

Mohl bych dlouze vyprávět z vlastní zkušenosti, ale shrnu pouze podstatná fakta.

1. Dítě cítí přirozenou náklonost k oboum rodičům.
2. Dítě potřebuje pro svůj vývoj znát vzorce chování obou rodičů.
3. Oba rodiče mají přirozeně pozitivní vztah ke svému dítěti.
4. Díky genetické příbuznosti, rodiče obětují pro své dítě více, než kterýkoliv jiný člověk.
5. Rodiče mají povinnost starat se o to, aby dítě mělo co nejlepší vztah s druhým rodičem, protože toto je pro dítě výhodné.
6. Jestliže dítě nemá pozitivní vztah k oboum rodičům, je to způsobeno :

a) tím, že tento rodič zachází s dítětem velmi hrubě (díky přirozené náklonosti, dítě mnoho věcí považuje za normální a nepovažuje je za důvod k nenávisti)

b) tím, že je dítě zmanipulováno svým okolím.

7. Jestliže někdo ovlivní dítě tak, že necítí k zavrženému rodiči náklonost, jedná v rozporu se zájmem dítěte. Tento člověk upřednostňuje svůj vlastní zájem před zájmem dítěte, a podle toho je také třeba na něj pohlížet.

8. Ovlivnění názoru dítěte v tomto smyslu se podle vyjádření mnoha dětských psychologů rovná psychickému týrání.

9. Není pravdivé tvrzení některých lidí, že pokud má jeden z rodičů možnost vídat dítě jeden víkend za 14 dní, má možnost ovlivňovat jeho výchovu. Dojde k odcizení, a přirozený vztah dítě-rodič nahradí jiný vztah.

10. Není pravdivé tvrzení, že potřeba jednoho stabilního prostředí převyšuje potřebu blízkého kontaktu s oběma rodiči. Ani jednoho z rodičů nelze kvalitativně ničím nahradit.

11. Nelze povyšovat krátkodobé přání dítěte nad to, co dítěti přináší dlouhodobé výhody.


Proto se například nedivím tomu, když soudce rozhodne, že dítě, které cítí až histerickou nenávist k otci, bude na nějakou dobu odebráno matce. Ve většině takových případů titož matka selhala tím, že porušila svou povinnost pěstovat v dítěti pozitivní vztah s druhým rodičem. Většinou tak jedná pouze ze sobeckých důvodů.
V zájmu dítěte je změnit jeho negativní vztah k otci na pozitivní. Pokud to nedokáže matka, musí se o to pokusit někdo jiný.

(Čímž nehovořím o nějakém konkrétní...Automaticky kráceno

153147

31.1.2008 14:11

Ja

miroslavsvk 89.?.?.?

nevidim ziadny problem - kazda civilizacia,ktora prestane dodrziavat prirodzene zakony,rovnako prirodzene vymrie.
A to je pripad dnesnej civilizacie,ktora dala slobodu zenam.Tie sa slobodne rozhodli uprednostnit pred vychovou deti svoj osobny zivot,coho dosledkom bude populacne prevalcovanie kulturami,kde zeny este tuto slobodu nemaju.

153151

31.1.2008 16:56

No, já mám

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

tedy zkušenost, která přesně pasuje na to co pan Lhoták napsal.
Rozvedl jsem, ač jsem manželce po narození syna ve společné domácnosti pomáhal se vším, co se dalo, veden vzorem svého otce. Tedy pro mne nebyl problém vyluxovat, vytřít, jít s malým na procházku, denně ho vykoupat, uspat, prát plínky, věšet plínky a prádlo, žehlit. Když žena byla v nemocnici, vzal jsem si OČR a staral se o něj. Aby se žena mohla zlepšovat v jejím oblíbeném šití, bral jsem si každý týden v práci volno a staral se o syna, zatímco ona jezdila na kurzy do Prahy. Při tom, že jsem normálně chodil do práce, slušně jsem vydělával, získal jsem luxusní služební byt a žena byla přitom na mateřské.
Nicméně se manželka skamarádila s ženskou, shodou okolností mojí kolegyní. Byla to taková ta ublížená samoživitelka, která s žádným chlapem dlouho nevydržela, vedla takové ty silácké feministické řeči, měla nevychované drzé děcka ale moc ráda jiným radila.
Ta pravděpodobně navrtala mé ženě jakési šrouby do hlavy, protože jednoho dne jsem přišel domů z práce a našel na stole lístek s přibližně tímto textem: "Už nebudu tvoje služka, starej se o nás". A to byl začátek konce manželství.
Dodnes jsem nepochopil, co jsem dělal špatně.
P.S. trochu OT: Zmíněná kolegyně mi následně v práci způsobila velké nepříjemnosti, po mých zádech si doslovně vylezla pro vedoucí místo, když jsem ji předtím vše naučil (přišla s minimem znalostí), následně si vydupala služební auto, ač má svoje, pořád si stěžuje a chce přidat, ač má velmi slušný plat a pronajímá několik bytů atd... Světě div se, nikdo ji nemá v té firmě rád...

153162

3.2.2008 20:33

RE: No, já mám

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 153162

Stal jste se objetí , tedy do jisté míry, nadále si jistě nežijete špatně , tolik k mému soucitu s vámi... Na druhou stranu, proč vás - tu vyžší sortu pořád podporovat , dávat vám vysoký plat , vedlejší požitky ,statisícové prémie a poslouchat moudrosti o prosperitě a nechat vás šlapat po podřízených. Určitě by těch feministek mělo být víc a měli by se s velkýma úspěchama zuřivě prokopat na všechna teplá místa až po vládu. A že jednají nečestně? To ta chlapská smetánka taky ,tak co?
Ve věci manželství se hlavně ti dobře situovaní cítí být jistě obzvlášť dobře usazení - manželka , reprezentuje, doma očekává příchod manžela, vypravuje manžela, pečuje o jeho šat i stravu . Pravidelný sex opatřuje, ikdyž manželský sex - povinost - nuda , ale lepší než žádný a nebo nejistota. A nakonec tento chlap ani nechápe, že toho má jeho žena víc po krk než on sám a nerozpakuje se s tím seknout.
Je vidět , že jste po přečtení článku p.Lhotáka nezmoudřel, podle mého to ani nelze , ale ptejte se sebe , proč by jí jako v tý firmě měl někdo mít rád? Proč by se ve firmě měl mít vůbec někdo rád?

153239

31.1.2008 18:30

VWELMI DOBRÝ ČLÁNEK

svoboda jirisvoboda (zavináč) bigstring (tečka) com 66.?.?.?

První článek od pana Lhotáka se kterým souhlasím. Kdo se chce dozvědět více na toto téma (ale i o mnoha jiných věcech) ať si stáhne knihu Davida Dukea Moje Probuzení na stránce
www.europskenarody.info
je to nejlepší kniha století

153166

31.1.2008 18:55

Čtyři dohody

jansmith1984 85.?.?.?

Čtyři dohody + Čtyři dohody - pracovní kniha
Knihy moudrosti starých Toltéků
Miguel Ruiz

Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ruiz shrnuje v duchu CASTANEDY základní toltéckou moudrost a vyjadřuje jasně a čistě, co pro muže a ženy znamená žít jako mírumilovní válečníci v moderním světě. V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání svých znalostí učení starých Toltéků.
-------------------------


Ne všechno co vnímáme kolem sebe a týká se to i vztahů mezi muži a ženami je ve skutečnosti takové jak výchova, paradigmata a předsudky naší mysli diktují. Jeden mylný předsudek davá vinu za manželské krize a krizi rodiny např. feminismu a dokonce svobodě ženy?!?! Skutečnost ale bude, jak už to v našem virtuálním světě bohužel bývá, jiná.


Kniha 4 dohody + pracovní kniha dávají MIMO JINÉ těm vnímavým z nás odpovědi i na tato témata a proto jsem si dovolil v souvislosti s touto diskuzí na ně upozornit.

Obě knihy lze běžně zakoupit v knihkupectvích nebo při trošce snahy nalézt i na internetu ke stažení. Stačí hledat. A pamatujme, ne vždy jsou věci takové, jak vypadají na první pohled nebo jak nás někdo naučil!!!
jansmith[smích]

153168

31.1.2008 19:49

Tak nevím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

buď se tu sešli samí mužští světci, nebo chlapi, co si neumějí najít normální ženskou...pánové, on Vás někdo nutil brát si ty Vaše "feministky" ? [překvapení]

153173

31.1.2008 20:44

RE: Tak nevím

rickover 86.?.?.?

Reakce na 153173

Milá feminazi: On je problém v tom, že spousta z nás si sice najde normální holku, která bohužel ale třeba časem potká feminazi "kamarádku", co jí dobře poradí - a vo vo vo tom to je.

Jinak souhlasím - na feministku normální chlap nesáhne ani násadou do smetáku.

153176

31.1.2008 22:21

RE: Tak nevím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153176

No to je těžký, když ji nedokážete zaujmout tak, jako její kamarádka - vo tom to je.

153181

4.2.2008 16:00

RE: Tak nevím

Robocrep 62.?.?.?

Reakce na 153181

>No to je těžký, když ji nedokážete zaujmout tak, jako její
>kamarádka - vo tom to je.

Zdá se, že jste naťukl další z rozdílů mezi pohlavími. Zatímco muž se chová k ženě podle toho co k ní cítí, žena se chová k muži podle toho co jí poradí kamarádky. [velký smích]

153278

4.2.2008 16:26

RE: Tak nevím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153278

No, já nevím. Možná se tak ženy chovají k těm mužům, kteří mají na ženy podobně pitomé názory, nota bene podtržené míněním, že VŠECHNY ženy jsou stejné (= nesvéprávné) a VŠICHNI muži jsou také stejní (dokonalí). Jak říkám, starozákonní názory hadr...

153283

5.2.2008 0:40

RE: Tak nevím

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153173

Pravda dneske, aby clovek poradneho chlapa pohledal. Vono, kdyz se jeden mrkne na krivku rozvodovosti, tak zrejme za chvili bude o chlapa nouze. Jak rikaji nektere damy v Chicagu. "Kvantita na vyber tady sice je, ale ta kvalita pokulhava." Zajimave je, ze ty zeny, ktere maji u muzu vysoky "kredit" ( neni dan imaginarnim retezem u plotny, ale uplne jinymi vecmi ) lamentuji na moznosti vyberu daleko mene. Lamentovat budou obe pohlavi vzdycky, to by jsem snad ani nebyli lidmi, kdyby jsme byli spokojeni s vyberem cehokoliv, vcetne partnera.

Vite jednu moudrost jsem slysel od starsi opravdu damy italskeho puvodu. Kdyz zjistila, ze oba se sefem jsem v petriceti svobodni ( maloval.i jsme byt), tak povida. " Ani se vam nedivim. Moje dcera je rozvedena, ma dve deti. Moje dcera chce chlapa, ktery bude nejlepsi. V me generaci jsme brali chlapa, ktery byl nejlepsi z tech moznych uchazecu o ruku." V bledemodrem to plati i pro nas muze. Zrejme v nas bedna a film i spolecensky diskurz zivi iluzi, ktera v realite neexistuje a marne se za ni pachtime. Koneckoncu cas "snatku z rozumu" pominul a ted si manzelstvi davame dohromady i bez Kecalu z Prodane nevesty. [mrknutí jedním okem]

153308

5.2.2008 10:53

RE: Tak nevím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153308

Pane Bartošku, a co byste na ty žvásty odpověděl panu Lhotákovi nebo Rickoverovi Vy? [překvapení]

Snad se shodneme na tom, že soudy za nás tyhle problémy nevyřeší.

To, že jsou ženy ve svém výběru mužů náročnější než dříve má mnoho různorodých faktorů. Hlavním je ovšem bezesporu jejich vzdělání a z toho plynoucí ekonomická nezávislost. Pan Lhoták by určitě rád zákonem zakázal zejména toto. Dalším, již méně "pohledným" důvodem rozvodovosti je systémem podporovaný egoismus a neochota k nesobecké spolupráci, která je i v manželství nutná. Toto se ovšem týká jak žen, tak mužů. A jen primitivní šovinisté a krajní feministky si to neumějí přiznat, a chtějí od systému, aby zákonem nahradil to, co jim jako lidem chybí.

153343

5.2.2008 11:52

RE: Tak nevím

Saša 74.?.?.?

Reakce na 153343

>Snad se shodneme na tom, že soudy za nás tyhle problémy
>nevyřeší.

Vinu je těžké určit a myslím, že je dobře, pokud ji soud nehledá. Děti většinou jsou na tom lépe u matky a to je snad také v pořádku. Jediné, že muž většinou finančně více ztrácí, snad by soud neměl být galantní a nechat finančně tratit oba partnery.

153348

5.2.2008 12:55

RE: Tak nevím

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 153343

Rodina a s ní související institut manželství nemá v jádru nic společného se vzájemným ukájením potřeb dvou pohlavně rozlišených individuí. To, co se dnes opakuje jako předpoklad úspěšného manželství a cesta k jeho udržitelnosti, tedy vstřícnost, schopnost naslouchání, empatie, tolerance, schopnost komunikace, vztahové dovednosti, ale také asertivita, sociální přizpůsobivost, smysl pro vzájemnost, to by měly být běžné vlastnosti člověka, který chce obstát v jakémkoliv kolektivu. Nedostatek těchto schopností souvisí s individualistickým životním postojem, s nedostatkem kultury, se sobectvím obecně, s pokleslými konzumními hodnotami a právě třeba s kladením důrazu žen na nezávislost zdůvodněnou pustým omíláním faktu, že si je žena schopna na sebe sama vydělat. Tomu odpovídá i nestabilita jakéhokoliv vztahu muže a ženy, byť by se jednalo o pouhé milence a žádnou rodinu.

Jenomže i mezi lidmi, kteří ony vhodné vlastnosti mají, není vůbec dáno, že dokáží udržet manželství a řádně pečovat o rodinu. Rozklad dnešní rodiny je dán mylnou a naivní představou žen (ale i mnohých mužů), že může fungovat na bázi rovnosti a rovného podílu na všech jejích úlohách, že jde o nějaké partnerství, jehož hlavním smyslem je vzájemné vyhovování, že toto vyhovování má účel osobního a bytostně žádoucího naplnění života, stejně jako sport nebo zábava. To je hrozný omyl. Rodina má především smysl existenční, kulturní a společenský. V něm měl muž a žena vždy jasně rozdělené role podle svých přirozených schopností, a tak jako v každém společenství, kde nejde o pouhé citové a smyslné vztahy nebo o zábavu, nýbrž o zřejmý a důležitý cíl, i v rodině musí vládnout pevný řád postavený na jasné hierarchii a ne na dohadování či hašteření o to, kdo co bude dělat a za co bude odpovědný.

Proto dobře fungovala patriarchální rodina, přičemž vztahy v ní nebyly dány „vztahovými dovednostmi“ manželů (dost mlhavý pojem), nýbrž morálním vědomím o tom, jaká je povinnost muže, ženy a dětí, co je smyslem rodiny a výchovy, co tento smysl naplňuje a pro co je nutné obětovat vlastní sobectví a žádosti. Jinými slovy: Rodina nemůže být ringem rovnocenných partnerů a zkouškou jejich vyspělosti ke slušnému jednání. Manželství nestojí na vzájemné lásce ani milosti, nýbrž na vědění, proč jsme se rozhodli založit rodinu, co jsme pro ni ochotni obětovat a jaký význam má tato oběť pro pokračování rodu i celou společnost. A je úplně jedno, kdo v té rodině vydělává víc peněz v zaměstnání a jak se cítí důležitý ve své profesní kariéře. To je jeho osobní věc a peníze jsou jen povinný vklad do rodinné pospolitosti (každý podle svých možností a schopností), jiný význam naprosto nemají. Hlavou rodiny může být starý otec, který nevydělává vůbec nic a živí ho jeho vnučky (jen extrémní příklad)....Automaticky kráceno

153351

5.2.2008 12:02

RE: Tak nevím - pokračování

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 153351

Je naprostá hloupost tvrdit, že problém dnešních manželství spočívá v tom, že muži nedokáží unést schopnost žen se samostatně uživit. Stejná hloupost je tvrdit, že patriarchát byl postaven na ekonomické závislosti ženy na muži. K soudržnosti patriarchální rodiny v tisícileté minulosti dílem přispívala existenční závislost, ta ovšem měla jednoznačně vzájemný charakter. Muž byl na ženě existenčně závislý stejně, jako ona na něm. Jednostrannou závislost ženy na muži přinesly až bohaté měšťácké či buržoazní vrstvy, v jejichž rodinách žena měla úlohu znuděné paničky, která nebyla k ničemu užitečná. V aristokratických rodinách šlo znovu o něco jiného. Dnešní schopnost muže sám sebe uživit a existovat bez větších problémů samostatně bez ženy je zrovna tak nový fenomén jako nezávislost ženy na muži. To nemá nic společného s rolí muže a ženy v rodině.

Význam rodiny překračuje individuální možnosti a zájmy jedince. Pokud budeme učit manžele, jak se chovat v ringu, aby si příliš neublížili a dokázali respektovat vítěze, budeme jen svědky věčných zápasů, v nichž naprostá většina lidí selže nebo se na to vykašle. Stejně hloupé je poučovat o lásce, vstřícnosti a vzájemné empatii. To jsou věci, které jsou nutně průvodním znakem vztahu postaveném na zcela jiných, vyšších hodnotách lidství a smyslu života. Pokud se lidé na těchto hodnotách shodnou vlastním rozumem a přesvědčením, cestu ke vzájemnosti i náklonnosti mají otevřenou.

153352

5.2.2008 13:14

RE: Tak nevím - pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153352

Je všeobecně známo, že čím moudřejší člověk, tím stručněji umí svou moudrost vyjádřit. A dále, že za moudrého člověka mluví jeho činy. Pokud zvážím jen to, co jste sám o sobě napsal - několik neúspěšných manželství, neplacení výživného - nemohu Vaše chorobné tirády brát vážně. Jak je ale zvykem v podobných případech, lidé jako Vy jsou schopni zničit nejen svou rodinu, ale i civilizaci, jen aby se světu pomstili za svou nedostatečnost. Končím, musel bych být nechutně osobní.

153353

16.12.2008 15:18

RE: Tak nevím - pokračování

mtk 80.?.?.?

Reakce na 153353

>Je všeobecně známo, že čím moudřejší člověk, tím
>stručněji umí svou moudrost vyjádřit.


Jo. [mrknutí jedním okem]

178255

16.12.2008 17:14

RE: Tak nevím - pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 178255

>Je všeobecně známo, že čím moudřejší člověk, tím
>stručněji umí svou moudrost vyjádřit.
Myslím, že se mýlíte -rychlé, zkratkovité soudy, nebo stručná (a tedy nepřesná) zjednodušení dokáže vyprodukovat spousta takzvaných "chytráků". Ovšem napsat něco přesně, do detailů tak, aby to lidi mohli pochopit (jak to vlastně autor myslel) je už umění větší. A to nedokáže každý.

178266

6.2.2008 1:31

RE: Tak nevím - pokračování

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 153352

Lhoták, vy jste mi neodpověl.

153421

31.1.2008 22:07

zatim jen toto...

LG lg (zavináč) zion (tečka) cz 213.?.?.?

Podstata lidské přirozenosti je zakotvena v přírodě a nikoliv v sociálních vztazích a normách. Človék má od přírody dány předpoklady být rozumný a ušlechtilý. Pokud ponižuje či neuznává tyto své hlavní vklady lidskosti, upadá na úroveň zvířete a jako zvíře bude žít.

zaprve by me ze jimalo, co mymite tou "lidskou prirozenosti"?
zadruhe, clovek nema predpoklady byt rozumny a uslechtily. Tyto se totiz vyvinuly v socialnich vztazich. (zajimalo by me, jak moc se vyznate v socialni antropologii) Co se tyka uslechtilosti, viz PS. A k rozumu, vite, jak lovi smecka vlku? Jak to maji rozumne vymyslene?

PS cetl jste knihu "Treti simpanz"?

153178

1.2.2008 0:22

ta teorie...

himlhergot 213.?.?.?

... vždycky dobře zní, teoreticky je možné téměř všechno, ovšem praxe bývá poněkud jiná. Jsem obyčejný člověk, řádně pracuji a vychovávám jedno dítě, mé možnosti výdělku jsou omezené mým intelektem a schopnostmi, zkrátka vydělávám kolik vydělávám. Žijeme s rodinou ve státním bytě, bez vidiny vlastního bydlení, pokud se ovšem nechceme zadlužit... a to opravdu nechceme. Má žena pracuje na půl úvazku a Bůh ví, že bych jí velmi rád dopřál pouze péči o domácnost a výchovu dítěte. Zkrátka tak jako to bylo v době mého dědy, muž se staral o výdělek, žena o chod domácnosti. V době, kdy byla má žena na mateřské to tak v podstatě fungovalo a její matřská bylo pár korun na přilepšenou, dcera ještě neztěžovala rozpočet nijak dramaticky, ale postupem času nároky na její potřeby rostly a stále (pochopitemně) rostou. Je těžké být patriarchou v rodině, když je dnešní společnost nastavena tak, aby intenzivně pracovali oba rodiče, dítě v družině, pak u babičky, zkrátka musíte vydělávat peníze, abyste udrželi nějaký standart. Ten, kdo podlehl vábení bank a pořídil si hypotéku, jistě velmi dobře ví, o čem mluvím. Já tohle své dceři udělat prostě nemůžu, do smrti bych si vyčítal, že jsem kvůli majetku zradil vlastní dítě. A že po mé smrti nebude dědit nějakou tu nemovitost? Myslím, že ji ani ve snu nenapadane, že by nám mohla něco takového vyčítat. Vím to podle sebe. Takže mým selským rozumem shrnu uvodní článek. Jde o peníze a o postoj k nim. Kdo stojí za penězi je věc druhá...

153191

4.2.2008 1:17

Body pana Lhotáka

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Takže si to proberem. Zase jeden chytrolín.
Body pana Lhotáka, OK, jdem do nich.

Soud by měl při rozvodových řízení zkoumat rozhodné skutečnosti, které byly příčinou nefunkčnosti rodiny, a podle toho upravit poměry mezi rozvedenými manželi. Jde především o otázky viny a důsledky, které je z toho nutno vyvodit.

Absolutní souhlas. Kdo mě zná (i z místních), ví proč. Pro neznalé - dvakrát po sobě se mi povedlo provdat se za ochlastu a násilníka. Toho prvního jsem neudala, pořád před očina "V dobrém i ve zlém". Nějak jsem měla v úctě ty tradiční patriarchální hodnoty. Nicméně pak jsem se začala bát o holý život. Můj první manžel dostal podmínku za to že zlomil očnici až té následující, nové a lepší paní.
Blbá náhoda tomu chtěla, našla jsem si druhého, snad horšího, ten první byl jenom zbabělý kretén, který si na nikoho jiného než na ženskou netroufl, zatímco ten druhý byl manipulátor, psychopat, muž nepřeberného množství tváří, z nichž mnoho bylo velice okouzlujících - a dosud je. Bohužel. S tím jsem to vydržela pět let. Ale pak už to kupodivu opět nešlo vydržet, že. Fakt jsem ráda, že mám kompletní chrup. Pro hnidopichy - předměty konfliktů většinou byly ty, že jsem měla výhrady, když výplatu propil nebo naházel do automatů. Z jeho strany šlo o "špatně umyté nádobí" a podobné. Takže ještě jednou, v tomto bodě absolutní souhlas.

Pro rozvodové řízení jsou rozhodné především otázky, nakolik muž dostál své úlohy odpovědné hlavy rodiny a žena své role manželky oddané svému muži a přirozeným potřebám svých dětí. Vzorem je při tom tradiční patriarchální rodina.

Opět souhlas. Z důvodů, které jsem už uvedla v prvním bodě.

V případě opatrovnického řízení by měl zákon taxativně stanovit výši výživného se stropem nepřevyšujícím polovinu průměrného platu ve státě a vyměřovanou podle skutečně prokázaných příjmů povinného bez zpětné platnosti. Nelze přijmout jako spravedlivý princip rovného podílu na životní úrovni rodiče, který rozvodem svoji rodinu bez zřejmého zavinění ztratil.

Počkejte, počkejte - bez zřejmého zavinění? Ale tím se vylučuje bod jedna, ne? Nicméně s tou výší souhlasím, já osobně bych se i výživného klidně vzdala, když mi ti dva exoti konečně dají pokoj. Takhle beru na dvě děti třináct stovek, no taková jsem svině, si představte. Respektive, takto hovoří rozsudek. Fakticky jsem výživné neviděla už řadu měsíců.

Zákon by měl garantovat zrušení vyživovací povinnosti k plnoletým dětem, které se prokazatelně řádně nepřipravují na své budoucí povolání.

To souhlasím, když jsou parchanti, tak ať se starají. No, ale pak bych musela i já jako matka podnikat kroky jako třeba vyrazit tu holotu na ulici apod. Myslíte, že by mi to klaplo?

153246

4.2.2008 3:51

RE: Body pana Lhotáka

Datel 206.?.?.?

Reakce na 153246

Mila pani , vy tu porat pisete jak Vam bylo ublizeno . Berete v uvahu kolika chlapum bylo ublizeno ? Znam pripady kdy manzele prisli domu z prace varili , uklizeli starali se o decka. Manzelky delaly doslova houby , kromne rozhazovani manzelem vydelanych penez. Pri rozvodu decka automaticky dane zenske a muz odsouzeny platit i na zenskou . V par pripadech odsouzeny mel platit vic , nez mel prijmu . V jednom pripade nestastnik chtel spachat sebevrazdu obesenim , urvala se skoba , tak vyskocil oknem dopad dobre , musel bezet pres kilometr aby se mohl utopit v rece coz se mu povedlo. Znam mnohem vice pripadu kde je poskozeny muz a ne zena.

153251

4.2.2008 10:07

RE: Body pana Lhotáka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153251

Pane Datle, samozřejmě, na světě jsou jak ženské potvory tak mužští hajzlové, ovšem také jsou na obou stranách lidé normální. Zamyslel jste se už někdy nad tím, proč si tedy "normální" chlapi vybírají právě ty potvory? Jak může být chlap patriarchou rodiny, a mít v ní hlavní slovo, když si ani neumí vybrat normální ženskou?? A není to pak jeho vina, když si s takovou potvorou ještě pořídí děti?

153261

16.12.2008 12:31

RE: Body pana Lhotáka

mtk 80.?.?.?

Reakce na 153261

"A proč si normální ženský berou ochlasty a ještě si nechaj udělat dítě?" .... Co jsme vyargumentovali? Nic. Potkávají a rozcházejí se různí lidé, a dělají neuvážené kroky, omyly, chyby - oboustranně. Moje partnerka (rozvedená, s 2 dětmi) je trochu hysterka, trochu hodně neschopná přijímat kritiku, nicméně za většinu našich neshod (i uplakaných) stojí můj egoismus, o tom si nedělám iluze. Neruzumím vám všem, na základě několika odstavců dokažete vyhodnotit několikaletý vztah dvou lidí (bluelitr, blažková) a říct větu typu: "proč sis tu feministku bral?", nebo "chlap, který si nedokáže najít normální ženskou, stojí za hovno" atp. Připadne mi to jako dost zkratkovitá úvaha.

178243

6.2.2008 0:46

RE: Body pana Lhotáka

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 153251

Datel, vy jste vůbec nic nepochopil. Já jsem naprosto fakticky, až téměř faktograficky rozebírala jednotlivé body. Máte něco proti mým výhradám? Pan L. psal, co napsat chtěl. Já na to reagovala. Já si totiž mj. myslím, že ten, kdo dostal šanci mít rodinu a sám si ji rozmlátil, nemá nadále právo do té rodiny, která se ho (v rámci vlastního přežití) zbavila, kecat a celkově vůbec zasahovat. Tedy... měl byste něco konstruktivního, čím byste mé argumenty vyvrátil, anebo se tu budeme handrkovat, komu v životě bylo více ublíženo?

153418

16.12.2008 14:43

RE: Body pana Lhotáka

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 153418

Souhlasím s vámi, paní babo Blažková! [smích]

178252

4.2.2008 9:37

RE: Body pana Lhotáka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153246

Body pana Lhotáka jsou dětinským a směšným pokusem donutit soudy, aby místo manželky uznaly, že byl dobrej v posteli. To vše ostatní (včetně převratných politických a filosofických teorií) jsou jen kafry neschopného chlapa, který si neumí udržet manželku chlapským způsobem.

153260

4.2.2008 1:11

Body pana Lhotáka - pokračování

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Jako zákonný důvod ke zrušení vyživovací povinnosti by měla být dána skutečnost, kdy zletilé nezaopatřené dítě opakuje vícekrát než jednou libovolný studijní ročník, nebo změní nastoupenou školu za jinou školu téhož stupně se ztrátou více než jednoho roku studia.

No, ale to jste ujel, ne? Jestli jdte rozvedený, tak to se té vaší bývalce vůbec nedivím. Chudáci děti, takového despotu doma. Ne vždy všechno jde zlehýnka, víme?

Musí být konečně zrušen §213 - trestný čin zanedbání povinné výživy. Nezaplacené výživné je forma dluhu a v civilizované společnosti je nepřípustné zavírat do vězení pro dluh. Tento paragraf je rovněž v rozporu s listinou základních práv a svobod člověka.

Fajn, a jak to z nich dostat, mi ještě, člověče, poraďte.

Já teď třeba mám možnost odjet za prací do zahraničí. Byla bych tři měsíce v háji ale za dost slušné peníze.
Ne, fakt ne kvůli nejstaršímu řemeslu. Ale to je podružnost. Pointa spočívá v tom, že kdybych to udělala, jsem špatná matka. Protože zcela "nezodpovědně" odjedu vydělávat peníze, které mi nikdo jiný nedá. Chudinky děti, no řekněte sám. Zatímco zdravý chlap sedí na podpoře a říká "nemám, vemte si chlup z dlaně". Tak jak to vlastně je?

153247

4.2.2008 7:30

RE: Body pana Lhotáka - pokračování

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 153247

Sláva, baba Blažková je opět na Zvědavci.[smích]Jinak, pan Lhoták Vám v žádném případě neporadí,o čemž svědčí ten jeho hňupský článek. Na jeho osobu nadávat zde nesmím, ale na jeho článek naštěstí ano, takže znovu říkám, že větší p.čoviny než on již nikdo jiný není schopen napsat.

Máte dvě děti, to ještě jde. A teď si představte, že moje máma, sama, bez pomocí státu, jen ze svého ubohého dělnického platu a přídavků na děti vychovala 6 dětí. [oči v sloup]

153254

4.2.2008 9:01

RE: Body pana Lhotáka - pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153254

Tak na to se dá říct jen "zlatý komunisti".
Dneska už by to nešlo.

153257

4.2.2008 11:24

RE: Body pana Lhotáka - pokračování

Cynik 212.?.?.?

Reakce na 153257

Pán Lhoták ma dosť často vedel v minulosti vytočiť, ale tentoraz minimálne nastolil jeden závažný problém: pokiaľ naša civilizácia demografickým kolapsom zanikne, podľa akých noriem, teda morálneho kódexu sa budú riadiť zvyšky európskej populácie? Pokiaľ je pani Jarmile a ďalším blízke islamské právo šarí´ja, tak vám želám mnoho úspechov.

153264

4.2.2008 12:29

RE: Body pana Lhotáka - pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153264

Pane Cyniku, naše civilizace má v současné době na výběr z mnoha způsobů zániku, mnoho z nich je blližších a pravděpodobnějších než demografický kolaps. Připadá mi tedy velmi demagogické snažit se ospravedlňovat nesmysly pana Lhotáka poukazy na islámské právo šarí'ja (od něhož se návrhy pana Lhotáka zas až tak moc neliší - nezdá se mi, že by měla mít žena v jeho pojetí více práv než v těch islámských zemích, kde je právo šarí'ja uplatňováno důsledně. Ke kamenování nevěrnic už panu Lhotákovi opravdu chybí jen kousek, a věřím, že by to brzo a rád doplnil).

153266

6.2.2008 1:16

RE: Body pana Lhotáka - pokračování

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 153254

Zdravím, Jarmilo.
Ne, že bych na vás na všecky nemyslela, ale neměla jsem nějak čas. A kdybyste zde měla odkaz na e-mail, tak bych vám i napsala proč. Věřte mi, že tomu byste neuvěřila. Jestli to Vladimíra nenasere, tak můžeme začít na http://kaczka.borec.cz - kdo chce, nahledá. Začátek je práce, pak jsou odkazy na hnusárny.
A není to veselé.

153420

4.2.2008 20:30

Slepice...

Rejpal 24.?.?.?

Kdyz uz se tady pise o tech "slepicich". Vite proc zensky nosi kabelky? No prece, aby si meli kam nasypat zrni [mrknutí jedním okem]

153296

5.2.2008 20:15

Jak to vidí jinde

horus 86.?.?.?

Dovolim si citovat jednoho domorodohe staresinu z Australie.

"Vy, bílí lidé, nerozumíte, co my chápeme pod "rodinou". Když se narodí dítě je dáno jeho "matkám". To znamená matce, která ho porodila a vsem jejím sestrám a všem jejím tetám. Ony ho živí a zahrnují láskou. Taktéž je dáno jeho "otcům". To znamená přirozenému otci a všem jeho bratrům a strýcům. Oni o něho pečují a učí ho. Každý v kmenu je bratrem a sestrou. Myslíme si, že je to skutečně primitivní, aby dítě mělo jen jednu matku a jednoho otce."

153399

22.4.2008 15:06

další generace

Ohrožený druh vyliem (zavináč) seznam (tečka) cz 158.?.?.?

Nemám ve zvyku konstruovat katastrofické scénáře, ale když si porovnám, že dnes se dvě manželství ze tří rozpadají, pak si kladu otázku, jak se k této instituci bude stavět generace vychovaná bez otců? ? Je docela možné, že se dnes nacházíme v historické etapě, kdy téměř všechny fce rodiny přebírá stát.

Role muže je tak marginalizována již z principu - ze zákona. Dřívější role otce jako vychovatele, ochránce a živitele dnes příjde většině náctiletých jako legrační archaismus. Sleuji zde výrazný posun od individuality muže k uniformitě jedince - oplodňovacího trubce.
Otázka, kterou je nutno si položit zní: Jakou mužskou identitu dnešní společnost formuje?

Ohrožený druh

159611

12.9.2008 23:34

Nemůžu si pomoct

Willynka willynka (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Ale jedinej problem pana Lhotaka je, ze ma urazenou jesitnost - mimochodem typicka muzska vlastnost. Cela staleti si tuto vlastnost muzi nahrivaji at uz krestanstvim ci islamem nebo politikou. Pride mi jako by si celou tu dobu nejak dokazovali ze vlastne k necemu sou kdyz maj jenom za ukol od prirody zenu obstastnit a pocit s ni dite, aniz by krome styku samotneho, meli na jeho dalsim prenatalnim vyvoji podil. Zkratka jim ujizdi vlak - cele jadro problemu. A pokud me nekdo narkne feministkou jeho problem. Cela ta vec okolo patriarchalni rodiny je jenom jeden velikej prezitek. Kdyby zaveddli ze rodinu povede babicka a fungovalo to cely staleti mame to dodneska.

170473

16.12.2008 9:48

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Marta 86.?.?.?

Vážený pane Lhoták,
rozhodně nejsem zastánkyní extrémního feminismu a mohu souhlasit s tím, že v několika ojedinělých případech mohl být tento vyhraněný postoj partnerky i příčinou rozpadu rodiny. Ale pokud byste chtěl odhalit skutečné příčiny krize rodiny, pak je Váš článek pěkným příkladem cimrmanovského objevování kudy cesta nevede. Ono bohatě stačí, když se podíváte na statistiky - naprostou většinu rozpadu manželství v současné době zapřičiní muži ve věku mezi 40 - 50ti lety, kteří si najdou novou - obvykle mladší - partnerku. Tedy podle Vás utečou dobrovolně od jené feministky ke druhé? Nebo ty mladší kočky nejsou feministky? Tomu nemůže soudný člověk uvěřit.... Notabene - opět statistika - nejčastěji opouštěné jsou ty ženy, které naopak extrémně ctí tradiční model patriarchální rodiny - rezignují na své koníčky a na kariéru, péče o rodinu jim zabírá veškerý čas a po manželovi nežádají ani aby jim vynesl tašku do schodů...
Takže suma sumárum:
Ve vší úctě jste vedle jak ta jedle.
Zkuste to znovu a líp.

178234

Příspěvků: 46

31.01. 08:01 Jarmila  Bože, to jsou ale kydy!!!!
31.01. 10:37 svan  RE: Bože, to jsou ale kydy!!!!
03.02. 09:52 Jarmila  RE: Bože, to jsou ale kydy!!!!
16.12. 17:08  RE: Bože, to jsou ale kydy!!!!
31.01. 11:15 Makrela  Děsný!
31.01. 11:20 Novákneu  Zajímal by mě docela zdroj takových informací , ale jestli to náhodou není
31.01. 11:53 xxxJirka  -
31.01. 14:11 miroslavsvk  Ja
31.01. 16:56 Blue  No, já mám
03.02. 20:33 Novákneu  RE: No, já mám
31.01. 18:30 svoboda  VWELMI DOBRÝ ČLÁNEK
31.01. 18:55 jansmith1984  Čtyři dohody
31.01. 19:49  Tak nevím
31.01. 20:44 rickover  RE: Tak nevím
31.01. 22:21  RE: Tak nevím
04.02. 16:00 Robocrep  RE: Tak nevím
04.02. 16:26  RE: Tak nevím
05.02. 00:40 Rene Bartosek  RE: Tak nevím
05.02. 10:53  RE: Tak nevím
05.02. 11:52 Saša  RE: Tak nevím
05.02. 12:55 Radim Lhoták  RE: Tak nevím
05.02. 12:02 Radim Lhoták  RE: Tak nevím - pokračování
05.02. 13:14  RE: Tak nevím - pokračování
16.12. 15:18 mtk  RE: Tak nevím - pokračování
16.12. 17:14  RE: Tak nevím - pokračování
06.02. 01:31 baba_Blažková  RE: Tak nevím - pokračování
31.01. 22:07 LG  zatim jen toto...
01.02. 00:22 himlhergot  ta teorie...
04.02. 01:17 baba_Blažková  Body pana Lhotáka
04.02. 03:51 Datel  RE: Body pana Lhotáka
04.02. 10:07  RE: Body pana Lhotáka
16.12. 12:31 mtk  RE: Body pana Lhotáka
06.02. 00:46 baba_Blažková  RE: Body pana Lhotáka
16.12. 14:43 hestroy  RE: Body pana Lhotáka
04.02. 09:37  RE: Body pana Lhotáka
04.02. 01:11 baba_Blažková  Body pana Lhotáka - pokračování
04.02. 07:30 Jarmila  RE: Body pana Lhotáka - pokračování
04.02. 09:01  RE: Body pana Lhotáka - pokračování
04.02. 11:24 Cynik  RE: Body pana Lhotáka - pokračování
04.02. 12:29  RE: Body pana Lhotáka - pokračování
06.02. 01:16 baba_Blažková  RE: Body pana Lhotáka - pokračování
04.02. 20:30 Rejpal  Slepice...
05.02. 20:15 horus  Jak to vidí jinde
22.04. 15:06 Ohrožený druh  další generace
12.09. 23:34 Willynka  Nemůžu si pomoct
16.12. 09:48 Marta  Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 0

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 304