Diskuze k článku

Jak mohla západní civilizace získat monopol na morálku a svědomí?

Příspěvků 24

29.1.2008 6:39

Boj proti terorismu od r. 1492

Latinec 24.?.?.?

Power of pride ...
http://www.flickr.com/photos/jasonparlett/48401212...

153002

29.1.2008 9:25

titulek

xxxJirka 90.?.?.?

Když takhle mluví zelený mozky, tak mě to až tak nepřekvapuje. Z úst politiků je to horší.

Naši vůdcové neustále hledají nějakého nepřítele, tvrdí že válka je dobrá a správná věc. Média podávají takový obraz, jako by válka byla dobrodružstvím, které pomáhá zachránit svět. Snaží se ovlivnit veřejné mínění. Zdá se, že válku potřebují.

Válka je vždy a za všech okolností špatná. Jediný její pozitivní efekt, kterému však může porozumět pouze inteligentní tvor, je právě ta zkušenost, že každá válka přináší pouze zbytečné utrpení a destrukci. Civilizace, která tohle nepochopí, musí zaniknout.

Žádný lid na světě není nepřítelský k našemu lidu. Jistě, je hodně zlých a chamtivých jedinců, ti jsou ale zastoupeni v každé splečnosti. Ostatní jim nesmí dovolit uskutečňovat jejich strašné plány. Takové plány, které v obyčejných lidech vyvolají potřebu jít válčit s jinými obyčejnými lidmi.

Ty špatné poznáte. Schvalují, podporují, nebo přímo plánují války a zabíjení. Sami se dobrovolně vydali na cestu zla. Buďiž, je to jejich rozhodnutí. Avšak vy ostatní poslouchejte, co kdo říká, a pamatujte si tyhle lidi. Jsou to lidi vyznávající boha válek (viz. věta: V této válce nechť nám pomáhá bůh.)

153006

29.1.2008 10:02

Havel je Ježíš?

Martin Škapík 85.?.?.?

Totiž, "totiž, kdo není s námi je proti nám", to je velmi zvláštní věta. Kolik tedy lidí bydlí v Havlovi? Je to děsivá modifikace věty Ježíš Krista: "Kdo se mnou neshromažďuje - rozptyluje", která je ovšem velmi jemná. Ostatně Ježíš velmi varuje před zákoníky - politiky, ať už církveními nebo "světskými".... "Zatěžujete-li lid břemeny, ale sami se jich prstem nedotknete". Ježíš opět učí pravý opak, noste břemena jedni druhých.

Pamatuji se, jak Václav Havel, prominentní člen zřejmě nejen Charty 77, všude hlásil, jak mu jde o rovné postavení pro občana, později ještě hlásil, že rozhodně nebude restituovat Lucernu. No, zařídil to jeho bráška, pan Havel pak usedl hned na třikrát v roli prezidenta, no a zřejmě začal vnímat věci jinak. "Je potřeba, aby se lidi měli lépe - jich něco pozabíjet". To jsou fascinující věci.

Pane Havel, proč jste zrušil Chartu77, hned jak jste se s přáteli dostal nikoliv k moci, ale na zajímavé posty divadla Svět? Disident, opravdový disident je ten, kdo chce rozumnou vládu pro všechny, v údajně jejichž zájmu "disidentuje".

Pan Havel tedy brojil proti komunismu, který je zdrcujícím systémem - absurdním, jak nyní můžeme sledovat v USA, která finalizuje základní "myšlenku" komunismu "Každému podle jeho potřeb", vše ale nasvědčuje tomu, že základní myšlenkou všech těch ismů je "Každý nám služ podle našich potřeb", budiž, i ve službě rozumné je možno najít smysl bytí, ale to heslo ještě soudruzi doplnili o "Každý nám služ podle našich potřeb, kdo nebude sloužit musíme ho preventivně vybombardovat".
To je velké nepochopení služby veřejnosti.

153009

29.1.2008 23:42

RE: Havel je Ježíš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 153009

pan havel touzil predevsim po korytu , moci a penezich. ted kdyz sen uskutecnil uz lidi nepotrebuje stejne jako kamarady, Kryl rotuje v hrobe.

153065

29.1.2008 10:55

Nedivím se, že Ron Asmus "vítá" tuhle špinavost!

Hugof 81.?.?.?

Ve svých článcích (i na NATO aktual) se coby "vojenský analytik" už nejeden rok pokouší rozbít základy, na kterých NATO stojí - princip multilaterality, demokracie a zejména napadá všechny konvence NATO o neútočení! Prostě americkým neokonzervativcům velmi vadí, že je NATO, jako pakt, vázáno principem neútočení! Spojené státy tento princip v rámci NATO dlouholetě a tradičně obcházejí vytvářením akčních koalic mimo struktury NATO a z "vybíraných" států NATO! Bylo tomu tak nejen již v Korei či Vietnamu, ale i v Kuvajtu, kde však USA a státy NATO alespoň formálně plnili funkci osvobozeneckou, bylo tomu tak na Balkáně, kde již ale mohlo býti možno hovořit o agresi stejně, jako v Afgánistánu či Iráku!!! Zde se již dogma NATO o neútočení jevilo býti napřekážku novodobé fašistické vládě USA!

Má smysl navíc zdůrazňovat i fakt, že je Ron Asmus blízkým přítelem a pomahačem Alexandra Vondry? Byl mmj. i Ron Asmus, kdo byl za autorstvím "Dopisu Osmi 1998" vyzývajícího vládu USA k bombardování Srbska (6.000 obětí mezi civilisty) a byl to opět on, kdo se podepsal pod spoluautorstvím "Dopisu Osmi 2003", vyzívajícího vládu USA k agresi vůči Iráku (dodnes milion mrtvých civilistů a 4 miliony uprchlíků bez domova!)...

153012

29.1.2008 15:27

Žádný strom neroste do nebe.

Karel z Čech 88.?.?.?

Držkopád západní civilizace se již rozjel. Nyní jde jen o to, kdy a kde skončí. Pokud v posledním tažení bude jen kopat okolo sebe, může se stát, že dostane ránu z milosti.

153028

29.1.2008 16:00

O čem je článek.

anti-anti 62.?.?.?

Je o tom, že někdo má názor, který by se dal vyjádřit takto:
"Hoďte na ně atomovky dřív než oni je hodí na nás".

Dále o tom, že Západ skutečně není tak silný. (Jak ti co věří oficiální verzi o WTC se přesvědčili při útoku bláznů na USA). Dále se pozastavuje nad vlastnictvím zbraní Izraelem, útokem NATA na Srby terorizující kosovské Albánce, trestnou výpravou za usámou a výpravou na diktátora, který projevoval málo úcty k inspektorům či neúspěšná "záchraná" výprava Izraele pro dva své unesené vojáky či diskriminaci palestinců (a útoky na ně?). Izrael má silné zbraně, ale je spojencem, palestinci nemají nic a jsou nepřátelé. Ale neprobíhá tam etnická čistka. Vždyť až do amerických mučíren a bránění západního stylu života je to o normálních válkách. Izreal nepotřebuje loutkovou vládu. Izreal potřebuje možnost zásahu proti teroristům. A to ať už svou okupací či silnou autonomní palestinskou policií. Takovými války tu jsou od počátku civilizace. Můžete pokračovat třeba až k Catovi, který své projevy zakončoval větou "Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno."

153033

29.1.2008 19:02

RE: O čem je článek.

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 153033

>"Hoďte na ně atomovky dřív než oni je hodí na nás".

Potíž je, že tohle si může říci každý. A stejně jako vy, k tomu bude cítit morální oprávnění. Zejména, když naši vojenští velitelé vyhlásí teorii o preemptivním použití jaderných zbraní.

Koho jiného už se bát, než toho, kdo vyhlašuje, že zaútočí první?

153044

30.1.2008 21:13

RE: O čem je článek.

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 153044

Takže máme důvod bát se Ruska...to opakovaně prohlašuje, že nebude váhat použít jaderné zbraně jako první....

153111

30.1.2008 21:18

RE: O čem je článek.

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 153111

Inu, já se bojím KAŽDÉHO, kdo vyhrožuje použitím jaderných zbraní. A těch, kdo říkají že první, nepoměrně více. Ale to jsou (alespoň co ke mně doposud proniklo) jenom Bush, Izrael a, teď čerstvě, velitelé NATO.

O Rusku jsem, v tomto smyslu, ještě neslyšel. A to musím zodpovědě říci, že kdybych si musel vybrat mezi emigrací do Ruska nebo do USA, jednoznačně bych volil USA.

Víte, vy se často dopouštíte chyby, když si myslíte, že komu vadí politika USA, je automaticky přítelem politiky Ruska. Jestli něco ohrožuje mír na světě víc než vyhrožování jadernými zbraněmi, je to právě černobílé vidění světa.

153112

31.1.2008 2:58

RE: O čem je článek.

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 153111

Trochu to motáte a možná i patrně záměrně překrucujete!

Rusko (tímméně uzurpátor moci Putin) si rozhodně nemůže dovolit podávat vyhlášení, dle nichž by vedlo unilaterálně započatý konflikt "z preventivních důvodů"! Rozhodně taková myšlenka z této strany (alespoň prozatím, neboť je ze strany USA a jejich nemála pohůnků velmi vydatně k takovému kroku tlačeno) nikdy nezazněla!

Naopak již od roku 2001, kdy poprvé USA iniciovaly vypovězení smluv o jaderném neútočení, jsou to právě vláda USA a proamerické lobby v NATO, jež takováto prohlášení opakovaně pronášejí a vyhrožují celému Světu (vlastně i nám - nejsme "zatím ještě" Amerikou), že nebudou váhat užít jaderných zbraní kdekoliv ve Světě, pokud to bude vyžadovat "ochrana amerických zájmů"!

Přitom právě nejnovější harašení jadernými karabinkami částí generality NATO, by mělo být zpětně vztyčeným varovným prstem prstem nejen nám, ale vlastně i Spojeným státům, nemá-li NATO hájit preventivními jadernými útoky výhradně "zájmy USA"!

Pakliže bychom totiž akceptovali, že podobně naduté prohlášení části vedení a velících důstojníků NATO je vedeno pohnutkou obrany "zájmů států NATO", jak by se praktická realizace takové pohrůžky jevila v situaci, kdy by "zájmy států NATO" narušovaly "zájmy USA" a naopak...

153124

31.1.2008 21:04

RE: O čem je článek.

rickover 86.?.?.?

Reakce na 153044

Toho, kdo zaútočí bez této výstrahy[smích]))

Toho, kdo si nebude dávat morální oprávnění dle našeho vzoru, protože toto morální dilema ani ve svém kodexu nemá, anebo má naopak ve svém kodexu napsáno vyvražděte je, pokud nejsou vaši, toho, který evropské morální dilema založené na úvaze zničte USA, ať žije Rusko, Čína a islám sleduje i s úžasem, protože nechápe, že může existovat někdo, kdo si kálí do vlastního hnízda, neboť jeho kodex s takovou možností ani nepočítá, uvažuje chladně, pragmaticky a geopoliticky a dává svůj - ne cizí - zájem na první místo. Takový opravdu zaútočí jako první, bez výstrahy a s plnou parádou bez ohledu na nějaké morální dilema, jen s vůlí po vítězství, pokud bude cítit, že na to má - např. tak jak zaútočil SSSR na Finsko 1939[smích])

Sdělím-li, že zaútočím i jako první jde o výstrahu, varování, vycenění zubů ne o jistotu - ta nastane teprve až opravdu ucítím ohrožení, tímhle nepřítele chytře znejistím v jeho skutečných úmyslech a i kavalírsky varuji, nesahej na mne, nijak a nikdy, doplatíš na to.

Chceš-li mír, připravuj válku, agresor se bojí jen silnějšího, ať skinhead v hospodě, anebo náboženství míru v praxi. Slabost protivníka vyvolává agresi jeho síla ji tlumí[smích]))

153175

1.2.2008 0:07

Ano! Zvířata takto cení zuby ze strachu!

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 153175

USA mají důvod ke strachu - vlastní zanedbanost a cestu k zmaru!

Zadluženost, úpadek ekonomiky a zejména výroby - ten strach je prostě flagrantní!

153187

4.2.2008 12:46

RE: O čem je článek.

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 153175

Ale no tak. Pokud už budeme hovořit o útočení obecně a vynecháme specifika jaderných zbraní, tak celý ten váš popis fanatiků, kteří prosazují vlastní zájmy a zájem jiných je nezajímá, dokonale pasuje na evangelikály v USA a sionisty v Izraeli. A ti nejen že vyhrožují ale také útočí.

Nemluvě o tom, že v duchu vaší logiky, má právo na USA zaútočit každý, kdo se jimi cítí ohrožen. Nebo myslíte, že mezinárodní vztahy by neměly být vyvážené?

O.K. Pokud se shodeme, že vy některým státům jaksi automaticky přiznáváte vyšší hladinu morálky a tedy i oprávnění napadat jiné (což už samo o sobě se vylučuje), nemusíme již více diskutovat. Já si nemyslím, že by měl KDOKOLI mít právo určovat jiným, co mají a nemají dělat. Uvědomte si, že na tom principu bude stát i naše svoboda, až bude Čína nebo Rusko mocnější než my (tedy jako celý Západ dokupy). A ono to nebude dlouho trvat. Proto stojí za to obhajovat principy, i když se mi to zrovna zdá nevýhodné. A princip, kdy si sám určím, že má morálka je automaticky ta nejvyšší a podpořím ji svou brannou mocí, promiňte ten se mi nelíbí. Ten se může líbit jenom mocným, dokud jsou mocní.

A s tím skinheadem a přípravou války, hezká paralela. Zkuste jen tak někdy v hospodě nějakého seřezat a u soudu se hájit, že jste se vlastně bránil, protože jste se cítil ohrožen jeho skinheadstvím. Být připraven se bránit, být v dobré kondici, případně ozbrojen a aby se vědělo, že to všechno v obraně dovedu účinně použít, to je ta příprava války aby byl mír. Ale napadnout skina střelnou zbraní, protože má v kapse boxer, to je prachsprostý útok. Nota bene, když nás nedávná historie učí, že on toho boxera ani mít nemusí, přestože jsme mu ho sami nedávno prodali.

153268

29.1.2008 21:20

RE: O čem je článek.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 153033

Vložený obrázek

153061

29.1.2008 17:01

Jak? Takto mohli získat monopol na morálku a svědomí !

Novákneu 195.?.?.?

Západní styl a hodnoty jsou naprosto neohroženy , protože stojí na bezvadných zejména morálních základech. Avšak základy to jsou jaksi velmi smradlavé a dochází samovolně k jejich stále účinější autodestrukci. Toto jste v ĆJ ještě určitě nečetli
http://sweb.cz/znam2/wrprolomenisexualnimoralky.ht...

153037

29.1.2008 20:44

Link na materiál?

pdmlynek 66.?.?.?

Než někdo začne panikovat že prý někdo chce házet atomovky na nemluvňata, jen na základě půl věty vytrženého z kontextu, má někdo link na ten material z kterého to bylo vytrženo? Jen chci vážne vědet co vlastně bylo napsáno než to začnu kritizovat.

Díky.

153054

30.1.2008 0:30

RE: Link na materiál?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 153064

Pokrok od MAD (bláznivý) mutually assured destruction (jisté kolektivní zničení) odstrašování proti použití atomovek studené války ku CRAZY (šílený) naprosto jisté použití nukleárních zbraní a totální kolektivní zničení co by strategie do budoucna. Viva Bush! [oči v sloup]

153067

30.1.2008 1:34

Ten monopol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

byl získán jednoduše tím, že se posledních sto let tvrdě žije na dluh a kvůli tomu se drancuje materiální i lidský potenciál naší planety.

153070

30.1.2008 11:54

RE: Ten monopol

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 153070

Poprosím o laskavé upřesnění několika maličkostí.

Když "se žije na dluh", kdo je věřitelem?

Kdo rozhoduje o tom, od které meze je "materiální potenciál planety" drancován a po jakou mez je to využití řádné?

Jak se projevuje "drancování" lidského potenciálu naší planety?

153100

30.1.2008 15:54

RE: Ten monopol

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 153100

V případě Vlády USA je to vlastně v poměru cca 5:1 300.000.000 obyvatel USA - to je oněch zhruba 47-48 bilionů Dolarů, které dluží dnes (postupně od roku 1985) americká vláda jen vlastním daňovým poplatníkům. To se Bushova administrativa pokouší řešit půjčkami ze zahraničí, takže je třeba k tomu připočítat: 1 bilion dolarů od Číny, cca 80 miliard Dolarů od Japonska, 40 miliard Dolarů od Německa, dlaších 40 miliard od Francie, 20 miliard Dolarů od Ruska... Ten seznam je dlouhý! Mimo cca 48 bilionů dolarů vlastním občanům, dluží americká vláda zbytku Světa 9 bilionů dolarů a každým dnem si půjčuje dalších 1,5 miliardy pro přežití vlastních občanů...

Nemá to snadné americká vláda!

153101

30.1.2008 15:28

Jinak: USA už ztratily pojem o tom, co je to drancování Planety

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 153100

z jejich strany! Bushova vláda nyní ctí jen jedno pravidlo: Urvi, co můžeš, dříve, než to urve zbytek Světa!

The Georgia Stones není fantazie: Je to reálná kompozice s reálným poselstvím!

153102

4.3.2008 21:23

Zelene mozgy

Iron Maiden 195.?.?.?

Toto duchaplne prehlasenie mi pripomina jedneho nadporucika z cias vojenskej zakladnej sluzby ked zavelil: Vsichni ven a ostatni zpatky.

155726

Příspěvků: 24

29.01. 06:39 Latinec  Boj proti terorismu od r. 1492
29.01. 09:25 xxxJirka  titulek
29.01. 10:02 Martin Škapík  Havel je Ježíš?
29.01. 23:42  RE: Havel je Ježíš?
29.01. 10:55 Hugof  Nedivím se, že Ron Asmus "vítá" tuhle špinavost!
29.01. 15:27 Karel z Čech  Žádný strom neroste do nebe.
29.01. 16:00 anti-anti  O čem je článek.
29.01. 19:02 DavidZ  RE: O čem je článek.
30.01. 21:13 Vanguard  RE: O čem je článek.
30.01. 21:18 DavidZ  RE: O čem je článek.
31.01. 02:58 Hugof  RE: O čem je článek.
31.01. 21:04 rickover  RE: O čem je článek.
01.02. 00:07 Hugof  Ano! Zvířata takto cení zuby ze strachu!
04.02. 12:46 DavidZ  RE: O čem je článek.
29.01. 21:20 MedaBeda  RE: O čem je článek.
29.01. 17:01 Novákneu  Jak? Takto mohli získat monopol na morálku a svědomí !
29.01. 20:44 pdmlynek  Link na materiál?
29.01. 23:08 Saša  RE: Link na materiál?
30.01. 00:30 Antiseptik  RE: Link na materiál?
30.01. 01:34  Ten monopol
30.01. 11:54 Vojta49  RE: Ten monopol
30.01. 15:54 Hugof  RE: Ten monopol
30.01. 15:28 Hugof  Jinak: USA už ztratily pojem o tom, co je to drancování Planety
04.03. 21:23 Iron Maiden  Zelene mozgy

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,77 Kč
Bitcoin
683 609,14 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 926