Diskuze k článku

Kdo fandí státu Izrael

Příspěvků 104

28.1.2008 7:31

To je právě ten paradox,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

na který prostě marně hledám odpověď!!! Proč opět (historicky opakovaně, protože to v dobách Adolfa Hitlera prostě nebylo jiné) demonstrativní sionisté vydávají svůj židovský národ všanc? Mnohokráte jsem upomínal, že celá ona šaškárna kolem sionismu a antisionismu mi připane, jako příprava k další fatální zápalné oběti židovského národa (v překladu do hebrejštiny "holokaust"[mrknutí jedním okem]! A největší a nejhlasitější podíl na tom nemají dokonale zpitomělé bojůvky hololebých neonacistů či islámských sebevrahů, ale právě a najmě americká smetánka Novokřesťanů, s Georgem Herbertem Walkerem Bushem, Donaldem Rumsfeldem, Karlem Rovem, Richardem Perlem, Paulem Wolfowitzem, maňáskem a kriminálníkem Georgem Walkerem Bushem a několika dalšími ideology v čele...

Velice cítím s židovským, ale i palestinským národem, opět mají být obětovány pro blaho mocných! [naštvaný]

152886

28.1.2008 9:58

RE: To je právě ten paradox,

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 152886

"Mnohokráte jsem upomínal, že celá ona šaškárna kolem sionismu a antisionismu mi připadne, jako příprava k další fatální zápalné oběti židovského národa"

také si říkám. Vojenský účel - destabilizovat Blízký východ - už téměř splnili (jediný středovýchodní Irán s přehledem vzdoruje díky Ruské a Čínské podpoře), takže už jenom šupajdy přijmout Krista jako Mesiáše, postavit třetí chrám a posadit do něj papa Ratzingera jako jeho náměstka, a je vymalováno.

Ti židé (včetně velkého počtu těch co si na ně jen hrají) co Jošuu nepřijmou, stihne bombardování a osud Palestinců za ostnatým drátem. Tento scénář je Novokřesťany již dlouho připravován, a židé v něm hrají roli užitečných idiotů (oběma stranám přeci záleží na Svaté zemi a Mesiášovi-spáse ze Židů, nebo ne????[velký smích] )
Stará definice zní, že "křesťané jsou židé co přijali Mesiáše". Leccos to umožní pochopit.

Což už fakt, že židé terorizují především křesťanské Palestince, pouze potvrzuje, křesťan je u nich nenáviděn mnohem více než muslim a je to z věroučného a historického kontextu pochopitelné.

Nejpikantnější je ovšem skupinka co se pojmenovala Masada, po staré židovské pevnosti. To si ti pitomci neuvědomují, že kopírují egregor, který skončil sebevraždami? Asi si to chtějí zopakovat [oči v sloup]
(nebo že by je k tomu tlačilo podvědomí,zkrze nějž k nim promlouvá jejich Nevyslovitelný,opovrhující svými služebníky?)


"Proč opět demonstrativní sionisté vydávají svůj židovský národ všanc?"

v tom je černá magie. Určitá část vždy přežije aby nesla kulturně-sociální kód dále. Ti, kteří zahynou, jsou bráni jako obětina vyšším silám(užitím pojmu holocaust se Wiesel dost prokecl), které pak ty přeživší jedince posílí svým požehnáním. Z takovéhoto "požehnání" vzešel Stát Izrael, bezprostředně po válce, během které jich mnoho organizovaně zahynulo. Vhodné jedince do transportů vybírali rabíni,tedy židovští "duchovní"... zbytek si stačí domyslet... [bliji]

152897

28.1.2008 18:33

RE: To je právě ten paradox,

the warg 213.?.?.?

Reakce na 152897

v tom je černá magie. Určitá část vždy přežije aby nesla kulturně-sociální kód dále. Ti, kteří zahynou, jsou bráni jako obětina vyšším silám(užitím pojmu holocaust se Wiesel dost prokecl)

Pane Bože! [oči v sloup]
Pojem holocaust původně opravdu znamená "zápalná oběť", ale asi od 19. století se požívalo obecně pro označení tragédií při nichž zemřelo hodně lidí. Po druhé válce tak byla celkem logicky takto označena nacistická genocida Židů, přičemž tento význam postupně zastínil významy dřívější.
Takže příště až budete spřádat teorie o židovském spiknutí a černé magii( [chechtot] ) tento argument vynechte...

152947

28.1.2008 18:51

RE: To je právě ten paradox,

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 152947

"Takže příště až budete spřádat teorie o židovském spiknutí a černé magii( [chechtot] ) tento argument vynechte..."

takže až mi vysvětlíte proč sionisté spolupracovali s nacisty, proč rabíni vybírali židy do transportů, proč Sionistický kongres odmítl vykoupit z transportů maďarské židy,i když byla možnost a proč byli v koncentrácích židovští kápové, pak se o něčem budeme bavit. [vyplazený jazyk]

152952

29.1.2008 9:09

RE: To je právě ten paradox,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 152952

Co jiného od nich můžeme očekávat?Příslušníci Judenrathu a židovské policie přece tvořili ono "zdravé" jádro židovského státu.Lidé obluzeni náboženstvím si neuvědomují, že v této válce jde Židům už pouze o jedno, o monopol na půjčování bezcenných papírků.Kvůli němu vygenerovali holokaust a jsou ochotni rozjet další kolo.

153004

30.1.2008 1:07

RE: To je právě ten paradox,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152947

Já jsem zase četl na české Wiki, že Wiesel tohoto pojmu užil jako první r.1958, což ovšem není pravda. Ale žádné dlouholeté označení pro katastrofy to není, jen Churchill toto slovo užil pro arménský masakr r.1915 (Aftermath 1929), takže patent na něj Židé rozhodně nemají (nejvýš tak na stejnojmenný seriál, který tento výraz zpopularizoval v USA a jimi ovládaném světě).

153068

30.1.2008 1:43

RE: To je právě ten paradox,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153068

Abych byl přesný, tak Wiesel spíše přirovnal židovskou genocidu k tehdy velmi obávanému potencionálnímu holocaustu jadernému (výraz holocaust se kromě označení masakrů křesťanů muslimy užíval pro popis výbuchů sopek, požárů, případně intenzivního dělostřeleckého nebo leteckého bombardování). Pouze v izraelské angličtině se používal tento pojem pro nacistické vraždění Židů - se stoupajícím vlivem sionismu (a odvysíláním seriálu r.1980) to opravdu vypadá, že na něj získali výhradní právo - tento pochybný výraz dokonce pronikl i do naší legislativy. Pro zajímavost, v Executive Order prez.Cartera zakládajícím holocaustní museum se (teď už) Holocaust definuje jako "extermination of six million Jews and some five(!) million other peoples ...", přičemž civilních nežidovských obětí nacistů bylo cca 3x tolik...

153071

30.1.2008 11:10

RE: To je právě ten paradox,

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 152897

Musim se zastat i pres odpor ktery ktery mam katolicke cirkve vetsina katoliku resp oficialni stanovisko katoliku je ze eucharistie je mnohem lepsi nez karbanot tudis oni zadny 3 chram nechteji, to je problem predevsim fundamentalistu z rad protestantu

153097

28.1.2008 12:40

Pardon! Tento příspěvek byl psán bez přihlášení!

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 152886

Je prostě můj!

152910

28.1.2008 13:42

Novokřesťané

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 152910

Jen dodám, že ti tzv. Novokřesťané mají s křesanstvím společný jen název. Jejich ideologie je v praxi zednářsko-sionistická, protože uskutečňují cíle uvedené v Sionských protokolech. Ať už vědomě (Bush), nebo v roli užitečných idiotů (řadoví členové).

152920

18.3.2008 15:05

RE: To je právě ten paradox,

tengu 147.?.?.?

Reakce na 152886

jen tak..holokaust nemá s hebrejštinou nic společného ty chytráku. je to z řečtiny. oni to mu říkai šoa...

156745

28.1.2008 9:58

s autorem v něčem nesouhlasím

2xs 85.?.?.?

>Z mého okolí a snad z každé internetové diskuse ovšem vím, že to dělá jen největší primitiv, ubožák, který ve své představě vidí Žida jako Čecha, který v jeho představě „fajně" likviduje Palestince, tedy Cikány.

>fašistickou politiku Izraele podporuje zakomplexovaný, primitivně rasistický Čech. Ten, který je samotnými Židy nejvíce nenáviděn

---osobně mám zkušenost takovou, že nacionalisté (vydávaní za nacisty a neofašisty) jsou lidé informovaní a tedy mají k Izraeli a otázce Palestinců názory vesměs správné.
Ale ti, kteží Izrael a Židy podporují jsou jednak nekritičtí proameričané (USA je přece symbol naší západní prosperity, ochránce nás, a také přítel Izraele - a co USA dělá, dobře dělá), a jednak rádobyctnostní nerasisté a anarchisté. Nerasisté proto, že jsou hloupí a zmanipulovaní stereotypy z médií, a nedochází jim, že protižidovské nálady nejsou pouhým izolovaným rasismem, ale nesympatiemi se SKUTEČNÝM CHOVÁNÍM Izraele a Židů obecně, a anarchisté proto, že jsou ještě jednodušší, a stačí jim říct nebo ukázat průvod nacionalistů, a mají ve svých hloupých hlavách jasno - dle novin "fašouni", ctící řád a pořádek, jejich úhlavní nepřátelé a smysl jejich existence, jsou někde ---mlaťte jééé! [pláč] No prostě ubožáci jak jedni, tak i druzí.

152900

28.1.2008 21:05

RE: s autorem v něčem nesouhlasím

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 152900

No jak byla ta "náckovská" demostrace tejden před tou 17.listopadu, tak na fotkach z ní nosili členové ANTIFY izraelské vlajky, z čehož mi bylo špatně. Dříve jsem s Antifou sympatizoval, ale mlátit bezdůvodně protestujcí proti válce v Iráku, to je i na mě silné kafe. Na té demostraci mě ale zmarzelo že vedla podél Synagogy, tudíž zbytečná záminka pro hysterii médií, to si měli organizátoři pohlídat. Jinak jestli bude nějaká demostrace proti válce v Iráku, milerád přijdu se přesvědčit na vlastní oči, co jsou ti "náckové" zač. Nejlespší by bylo kdyby se nacionalisté s Antifou spojili a vytvořili jeden protestujicí dav proti válce, bych byl zvědav co bych se pak v novinách dočet [smích]

152968

28.1.2008 21:20

RE: s autorem v něčem nesouhlasím

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 152968

Co je špatně na Izraelské vlajce? Je to symbol židovského státu a Židé byli týden před 17. listopadem oběťmi útoků antisemitistické veřejnosti a NSDAP. "Bezdůvodně" zmlácený snad na té demonstraci byl jen mluvčí Národního Odporu co vystřelil plynovou pistolí do davu. Antifašisté, Humanisté a další co byli na protidemonstraci "proti náckům" pravděpodobně nebyli pro válku v Iráku, ale byli proti pochodu neonacistů přes židovskou čtvrť.

Však organizátor demonstrace (a známí Stwory) o holokaustu tvrdil, že nebyl ale bude.

152973

28.1.2008 23:14

RE: s autorem v něčem nesouhlasím

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 152973

Prostě mávat izraelskou vlajkou na demonstraci proti válce v Iráku je Antify krajně nedůstojné, mají demonstrovat proti útlaku slabých, proti válkám, takhle nabírám spíš dojmu, že jde o spolek pseudohumanistů, kteří brání ty silné a hájí jejich zájmy. Za neonacisty označují nacionalisty a ty pravý nácky, kteří podporují politiku USA, Izraele, vyhlazování národů, omezování občanských svobod tolerují až podorují. Jenže dneska jsou anarchisti mladí lidé jen z módy, koupí si drsný hadry a myslí jak jsou IN, to samí mladí náckové, jsou to jen nicky co se snaží vypadat tvrdě a odbourávají si svý komplexy tak že šikanujou slabší. Obojí znám z vlastního okolí. Nikomu znich však nejde o podstatu věci, nejsou ochotní se něco dozvědět, jak věci fungují. Mí kamarádi co studují se mnou na vysoké škole a jsou inteligentní, tak jim dělá potíž přečíst 10řádek textu a pochopit ho, bez legrace. V tom vidím velký problém budoucnosti, protože neochota se informovat a následná neinfomovanost je skvělá živná půda pro totalitní režimi se vším všudy.

152983

29.1.2008 16:37

RE: s autorem v něčem nesouhlasím

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 152983

Je to provokace, ale nedůstojné je udělat pochod ve výročí začátku utrpení Židů během 2. světové války. Antifa nehájila slabé "nacionalisty" a "vlastence" co chtěli udělat pochod skrz židovské město, protože mají na Křišťálovou noc jiný názor a chtějí Židům ukázat, že se to nebude opakovat. Že hájí zájmy silných? Ano silní byli částečně na jejich straně, ale nepochopení bude možná na obou stranách. Vlastenci zase se nejsou schopni dozvědět co se dělo v minulosti a proč mají v ten den právě tak nízkou podporu veřejnosti. Židi lidem už tolik nevadí a válka v Iráku není ani válka Židů. Je to válka Američanů. Stejně tak tvůj vlastenec je normální nácek, kterého Antifa nesnáší.

153034

28.1.2008 20:57

RE: s autorem v něčem nesouhlasím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 152968

Rozděl a panuj.
Po revoluci spolu sedávali skini a anarchisti v hospodě. Dnes se mlátí mezi sebou a zapomněli, že vlastně bojují proti společnému nepříteli.

152974

28.1.2008 10:24

Jak to rozseknout?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Na jednu stranu je to těžké. Jak vlastně poznat a určit, komu spravedlivě patří ta která země? Možná se pletu, ale není to tak, že většina dnešních států z daného území vytlačila/vybila jiné kmeny (etnika, národy) a zabrala si zem pro sebe? Podle čeho spravedlivě posoudit vlastnická práva na území?
Asi je to hloupý názor, ale zem by měla patřit těm, kteří na ni přišli první - tj. obsadili prázdné území a začali ho kultivovat. Bohužel, dnes těžko zjistíme, kdo byl kde první a už vůbec to dnes nenarovnáme. I my jsme z našeho území vyhnali jiné národy/kmeny. V historii se událo mnoho křivd a za všechna ta tisíciletí se vytvořily tak složité vazby, že není možné je dnes úspěšně rozplést. IMHO je pouze možné chovat se jako lidi a udělat kompromis tak, abychom mohli společně žít v míru a vzájemném respektu. To je ale čirá fantasmagorie snílků, která nemůže nastat, protože jsou lidé, kteří z nesvárů těží a je jim jedno, jakou za to ti druzí zaplatí cenu.
Mojí útěchou je víra, že Ježíš se má vrátit a pod Jeho vládou dosáhne lidstvo míru, po kterém vlastně většina z nás touží.

152901

28.1.2008 12:24

RE: Jak to rozseknout?

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 152901

Myslím, že řešení je nasnadě! Pro původní i "přivandrovalé" obyvatelstvo! Říká se mu "sekulárnost" a současně s tím i "demokracie"!

Jak vidno v případě Izraele se demokracie a sekularita hodně někomu nehodí do krámu!!! Kurva, komu asi?

152911

28.1.2008 18:52

RE: Jak to rozseknout?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 152911

> "demokracie"?

>Jak vidno v případě Izraele se demokracie a sekularita hodně
>někomu nehodí do krámu!!!

Izrael není sekulární stát, sionistům zneužití církve dává zdůvodnění. Trochu rafinovaněji je tomu v USA, stát opět zneužívá Boha, jen toho jednoho „jejich“ Boha. V obou státech ve spojení s národnostním cítěním je to manipulační silou davu.

152948

28.1.2008 12:11

RE: Jak to rozseknout?

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 152901

Nebo-li: "Dohajzlu už přestaňme soudit oběti! Začněme už konečně soudit viníky!"

... asi tak ňák...

152913

28.1.2008 12:13

Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 152913

V případě USA totiž neselhává demokracie! Demokracie je v této zemi dnes naprosto fatálně napadána, deformována a znásilňována! S naším přičiněním, neboť se stále snažíme omlouvat tento trend naší vlastní loyalitou k demokracii USA...

Demokracie v USA již pár let není - jen jsme se neobtěžovali si toho všimnout... [bliji]

152915

28.1.2008 12:36

RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 152915

Jakejch pár let? Demokracie v USA byla už skoro sto let jenom šaškárna z dvěma stranama mince stejně prolhané. Vona ta demokracie asi taky není všechno, ne nadarmo jsme si všichni zvykli na to že politici lžou. Demokracie je jen prolhaná hra o moc. Poslední dobou pouze příliš průhledná, hadr spravedlnosti a rovnocenosti je poněkud prodřenej, skoro průsvitnej a plnej děr, nahý nechutný tělo je docela dobře vidět, jen se to nesmí říct nahlas. Zatím.[smích]

152918

28.1.2008 16:13

RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 152915

"Demokracie v USA již pár let není"
Nejhorsi je realita, ze vetsina obyvatelstva si toho nevsimla a stale se snazi volit, jiz predem overene kandidaty, kteri vsichni slibuji oddanost Israeli.
Kdo jiny ma sanci? [zmaten]

152929

28.1.2008 16:36

RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!

Latinec 148.?.?.?

Reakce na 152915

Narodni Socialiste byli vykonavatele planu internacionalnich sionistu, tj. byli sbernou silou nezbytnou pro vytvoreni statu pouze z zidu, tj. goyim-rein, odkud pozdeji zioniste, po vykonani masakru a loupeze na domorode populaci (Palestinci, ale v dnesni dobe Irak, Afganistan) by mohli vydirat svet. Napr. holokaustem, a zastrasovanim nuklearnim arsenalem (ten dnes maji, a jako jedini na svete to nemusi priznat, to proto aby svet neznaje pravdu "mel starch"[mrknutí jedním okem], a pod.
Ke svemu planu vytvoreni moderniho Izraele sioniste potrebovali jen zidy, a tem z $teploucka$ evropskych krestanskych hostitelskych narodu absolutne nechtelo... Tak kdyz ne po dobrem, tak to pujde po zlem: Narodni Socialiste je (jen ty vybrane, schvalene sionistickym kongresem) posbirali, na zaklade nesmyslneho "rasoveho puvodu". Tento myt "rasovosti" zidu byl vymyslen sionisty k tomu, aby sjednotili tzv. zidovsky "narod" v jeden umely narod - Izraelci ... Dalsimi triky bylo nazvat tuto teroristickou entitu "Israel", a za uredni jazyk vyhlasit hebrejstinu (tou zadni zide do te doby nemluvili). To proto, aby se jim podarilo obalamutit a vymyt mozkove dutiny vericim krestanum (nejvice se jim to podarilo prave v USA), ze se jedna o "plan Boha".
Neskodi podotknout, ze stejne kriterium kdo je zid a kdo neni, bylo pouzivano jak Narodnimi Socialisty (protoze sioniste jim to naridili), tak je pouzivano az dodnes v Izraeli ..
Demokracie:
Ta americka "demokracie" je defacto spravne receno - "customized democracy" (i.e., zakazkova demokracie). Stejne tak jako v USA existuje politicky korektni spravedlivost, tez znama coby "double standard justice" (spravedlivots dvojiteho metru) ci "customized justice". Tj., zalezi na tom pro koho ta "demokracie", ci "spravedlivost" ma fungovat. Tohoto principu dnes na denim poradku pouziva nejen americky vladni establishment, ale i korporace, zamestnavatele, pojistovny, byznysy, a dokonce i radovi americane. A jak dospet ke "customized democracy", ci "customized justice"? Toho se dosahne v postupu nazvanem "result-oriented-proces/investigation/trial/etc".
V prakticky stejnem stylu jako napr. kdysi byly ziscenovane, ci vyfabrikovane procesy komunistu, kdy vysledek byl znam drive, nez samotny "proces" zacal ...
Welcome to New World Order (Nove Usporadani Sveta) a jeho Customized Demokracy, Made-to-fit Justice" !
Pura vida.

152936

29.1.2008 9:10

RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 152936

Nacisté vytvořením virtuálního státu Eretz Izrael na území Třetí Říše z židů bestie, jak je známe dnes v Izraeli, nevytvořili.Ba naopak, obchodní spolupráce německých firem s německými Židy již usazenými v Palestině, za účelem dalšího financování Haavara Abkommen jednoznačně udržovala mírové soužití i s Araby.Problém byl přece jinde, ilegální a masový příliv Chazarů, který nacistům i sionistům totálně zhatil jejich společné plány.

153005

29.1.2008 16:41

RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!

Latinec 148.?.?.?

Reakce na 153005

>Problémbyl přece jinde, ilegální a masový příliv Chazarů, který
>nacistům i sionistům totálně zhatil jejich společné plány.

Jak by masovy priliv Chazaru mohl nacistum a sionistum zhatit spolecne plany, kdyz - sam Theodor Herzl, Rothschild, a internacionalni bankeri provozujici svou lichvu z Londyna a New Yorku (Warburg, Kuhn, Loeb, Schiff), financnici ruskych zidobolseviku a pozdeji A. Hitlera, byli sami chazarskeho puvodu? [zmaten]
I ti dnesni a nedavni, toho nejhorsiho druhu (Jabotinsky, Jazernicki-Shamir, Begin, Gruen-Gurion, Perski-Perez, Scheinermann-Sharon, Milikovsky-Nethanayahu, Olmert, atd., atd.), nejsou puvodu z Palestiny, nybrz Chazari s puvodem z jiho-vychodnich ruskych stepi, pozdeji z Ruska, Polska, Litvy, Ukrajiny a Belorusi.

153036

30.1.2008 1:18

RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 153036

Jenže pane Latinec, má to háček.Pokud se podíváte do pečlivě vedených sionistických statistik německých židů, tak vás musí překvapit jedna velmi zajímavá skutečnost: od roku 1933 do března 1936 z Německa odešlo cca 93 tisíc židů, z toho jen jedna třetina - 31 tisíc do Palestiny, za oceán 22 tisíc, do jiných států v Evropě 22 tisíc a asi 18 tisíc zpět do Východní Evropy.Na počátku roku 1938 Britové uváděli v Palestině 1 335 241 obyvatel, z toho 395 835 Židů, z nichž asi 9 procent bylo z Třetí Říše!To znamená, že sionistickou vlajku převzali východoevropští, převážně polští Židé, ti tvořili téměř 75 procent židovské populace v Palestině.Pokud vezmeme do úvahy, že Žabotinsij se s původními sionisty rozkmotřil už v roce 1933 na kongresu v Praze, tak je zřejmé, že nekontrolovatelný příliv Chazarů měl na svědomí především on a nacistům a německým sionistům zůstaly oči pro pláč, protože arabská intifáda donutila Brity provést velmi restriktivní kroky a Novou bílou knihou drasticky omezit organizované přistěhovalectví Židů z Německa.Mám za to, že to byl jeden z důvodů, proč Hitler přepadnul Polsko a uzavřel dočasné spojenectví s ruskými židobolševiky za účelem zastavení protižidovské politiky Poláků a uvolnění koridoru pro vystěhování německých Židů podle jejich sionistického plánu, kterému byl přizpůsoben i Hitlerův čtyřletý plán(splátkový kalendář).

153069

28.1.2008 12:16

Dotaz pro odborniky

novak 193.?.?.?

Muze mi tady nekdo z tech co vidi do problematiky, jako cloveku, ktery by se rad zorientoval na faktech a srovnal nazor, slusne a nikoli jedovatou slinou vysvetlit, jaka je tedy historicka pricina nenavisti vetsinoveho obyvatelstva (krestanstva) vuci Zidum a statu Izrael?

Nechce se mi verit, ze by prvotni pricinou teto nenavisti mela byt podle toho co se povida udajna vina zidovskych knezi za predani Krista Pilatovi a jeho ukrizovani. To, ze se historie ne vzdy (presneji malokdy) udala tak, jak se posleze vyklada, ze svetova nabozenstvi jsou v zasade zalozena na mytech a nikoli na realite (viz: Zeitgeist - duch doby) a jak byla psana krestanska evangelia uz taky lecos vime.

Napriklad o Gnosticich se v nich zamerne nemluvi, pritom prokazatelne existovali. O, jake podobenstvi s manipulacemi a cilenym zamlcovanim nepohodlnych faktu, ktere se deje i v dnesni dobe.

Jsou to jen ideologicke a mocenske predsudky, ktere tuto nenavist z nejakeho nejasneho duvodu zivi a Zide jako narod v tom figuruji pouze jako objetni beranek nebo pro to existuje nejaky racionalni zaklad (nabozensky, socialni apod)?

152914

28.1.2008 17:42

RE: Dotaz pro odborniky

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152914

Zkuste si precist knihu Tabu v socialnich vedach od Roberta Bakalare. Zide jako velmi talentovany, naprumerne inteligentni narod, ktery ma ve velke ucte vzdelani maji prirozene predpoklady byt uznavanymi duchovnimi vudci mezi ostatnimi narody. S nejakych duvodu vsak jejich mocenska elita nestoji o to byt duchovnim vudci, stoji o to byt vladci. Ty duvody jsou stejne jako pro jakpoukoliv mocenskou elitu v libovolne narode, moc je proste nebezpecna a vladnout moci by meli pouze lide, kteri ji uprimne nenavidi.To je samozrejme utopicke prani.

Problem je, ze diky celeosvetovemu rozptyleni Zidu a jejich predpokladum spojenym s uplatnovanim skryte skupinove strategie ( diky ni treba velmi vyznamny vliv na bankovni system) jsou velmi uspesni v obsazovani mocenskeho vlivu. To zakonite povede k napeti a stretu s domacimi mocenskymi elitami. Hiter je desiva a vice nez varujici zkusenost pro vsechny zucastnene, totalitni bestie nezna slitovani s nikym. Smrtelnou urazkou je mit odlisny nazor od oficialni totalitni pravdy.

Silne pochybuju, ze by sioniste byli takovi fantastove, aby verili v ziskani hegemonie nad svetem. Jenom si hrejou svou polivku, ktera jim umoznuje drzet moc. Hraji vsak nebezpecnou hru, kde zaplatit za to bude pripadne muset cely zidovsky narod, nejsmutnejsi je, ze prvni na rane jsou Zide treba z Neturei karta, kteri se i vizualne ridi svym nabozentsvim a s nasilim sionistu a mocenskymi hratkami nemaji nic spolecneho. [pláč]

152943

30.1.2008 10:44

RE: Dotaz pro odborniky

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 152943

zide jsou nadprumerny? vcem prosim vas v iq94 jsou to ubozaci , CR ma napr 97, japonsko 105 a vzhledem k flynn fx to musela bejt pred 2000 lety uplna luze kdyz dnes maji 94 [smích]

153092

30.1.2008 16:14

RE: Dotaz pro odborniky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153092

Toto průměrné IQ mají Izraelci (tj.Sefardi, Arabové, Drúzové, Arméni + většinová aškenázská chudina nastrčená sem sionisty po válce). Navíc se prý měřilo hlavně v zaostalejší jižní části. Aškenáziové se vypracovali na nejinteligentnější rasu na Zemi - spolu s Číňany, se kterými se zřejmě sčuchli podobně jako se židobolševickým Ruskem cca do r.1949 - vzhledem ke skvělé prezentaci této komunistické diktatury. A to spolu s probíhající destrukcí USA od poloviny 60.let je více než vážné...

153103

30.1.2008 18:03

RE: Dotaz pro odborniky

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 153103

Navíc se prý měřilo hlavně v zaostalejší jižní části, a kde mate evidenci

153105

30.1.2008 18:33

RE: Dotaz pro odborniky

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 153092

Ono take zalezi, jak pocitate ten prumer.
Vezmete si napriklad ceskeho cloveka. Kdybychom pocitali vsechny lidi, kteri maji ceskou krev, i ty kteri jsou misenci a maji male procento ceskych genu. Jsou lide, kteri maji jiz jen zkomolene ceske jmeno a k cechum se ani nehlasi. Kolik je dalsich cechu, kteri ztratili ceske jmeno, diky zene, ktera se vdala za cizince.
Podobne to tak je u vsech ostatnich narodnosti.
Zide ovsem nejsou narod, ci rasa ale skupina spojena nabozenskou tradici. Takze kdyz se pocita kazdy, kdo se hlasi k teto skupine, dokonce i ceskeho puvodu, tak samozrejme % uspesnych lidi stoupa. Timto se chlubit, je dost ubohe.
IQ take stoupa u lidi, kteri jsou vystaveni natlaku. Proto jsou chytri nejen zide ale take, napriklad vietnamci.

153106

31.1.2008 4:10

RE: Dotaz pro odborniky

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153092

Tabu v socialnich vedach, R. Bakalar str. 137 a ktomu jsou nejake zdroje. IQ prumer 117, verbalnic IQ 126 u askenazske skupiny Zidu. Pise se, ze jde o odhad na zaklade nejakych vyzkumu, a k tomu jsou nejake zdroje a reference. Ja nema nejake extra duvody te informaci neverit, takze jsem po tom dale nepidil. Pokud mate pochybnosti, tak prosim, tad se podivam na data, ktera to zpochybnuji a pripadne budu uvazovat o zmene nazoru.

153129

31.1.2008 5:08

RE: Dotaz pro odborniky

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 153129

Extremne zajmave nasel jsem sice trochu nizsi cisla ale potvrzujici vase tvrzeni, kazdopadne je to zajmave.

153133

28.1.2008 20:25

RE: Dotaz pro odborniky

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 152914

Ano, je to tak jak říká předchozí příspěvek. To, že nenávist vznikla ukřižováním je vlastně nepravda. Rozhodně to neznamenalo rozhodující příčinu. Oni totiž už staří Římané ne-křesťané poznali židovské způsoby (Seneca, Marcus Aurelius...). Takže to není žádná zaujatost, primitivní rasismus, tmářství atd., ale normální dlouhodobá lidská zkušenost: Vždyť ti dva jmenovaní filozofové byli lidé velmi humánní a intelektuálně poctiví. Ve skutečnosti si myslím, že je to spíš naopak: Kdyby křesťanství v Evropě nebylo, tak by se Evropa židovským způsobům (skupinová strategie jak ji popisuje Bakalář) asi bránila mnohem účinněji: Křesťanství to udělat nemohlo, protože je založeno na lásce a za druhé nikdy neprohlásilo Starý zákon za neplatný. Ty, kteří toto požadovali, a byli to právě například některé gnostické proudy, církev prohlásila za heretiky, tzn. za omyl. Takže si myslím, že Židé by měli křesťanům poděkovat a dnešním zvláště. Ale mnozí dnešní křesťané poznávají to, co poznali už staří Římané: že s Židy se totiž vlastně domluvit nedá. Nemůžete s nimi korektně vycházet, protože oni chtějí hrát prim. Můžete se snažit sebevíc být vůči nim empatičtí, ale závěr bude bohužel nakonec zklamání. A až je poznáte dobře, tak poznáte že je pravda, co jsem napsal. Klidně do toho, navažte kontakty...Ale zůstaňte k sobě prosím poctivý. A uvidíte, že vraždění v Izraeli nemá příčinu v holocaustu. Že ta příčina je mnohem hlubší. A je to následek deformovaného židovského vnímání světa. Čest výjimkám samozřejmě, také takové znám. Ale také znám ty druhé.

152964

28.1.2008 13:05

Jen stručně...

hestroy 77.?.?.?

Velice výstižný článek. Dokonalé paralely... [cool]

152917

28.1.2008 14:57

Proc?

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

1. nebyt izraele valcila by evropa misto teroristu muslimskejch s teroristy zidovskymi
ALE
2. vlivna cast politiku usa ma za to ze pro druhy prichod jezise krista se musi opet vytvorit izrael (Dispensationalism, Krestansky Zionism) navic musi byt postaven 3 chram
3. Hospodin Bůh tvůj předcházející tebe vyhladí ty národy od tváři tvé, a ty dědičně je opanuješ, a Jozue tento půjde před tebou,jakož řekl Hospodin. Dt 31.3
Bůh silný vyvedl jej z Egypta, jako udatnost jednorožcova jest jemu; sžereť národy protivné sobě, a kosti jich potře a střelami svými prostřílí. Num 24.8
4. izrael neni nic jineho nez nabozensko-teroristicky stat.
Chranim se abych nevidel paraeli mezi rokem 1938 a 1948
Zide maji dojem vyvoleneho naroda, pokud budou na svete 2+ miliardy lidi verit ze jakejsi imaginarni negramotnej psychopat a jeho stejne imaginarni otec (cti kristus a jahve) tedy vytvory zidovskej psychopatu a teroristu nejsou vic nez vytvor psychycky porusenejch lidi budou mit vzdy zidi a izrael ospravedlneni.

152926

28.1.2008 17:47

RE: Proc?

Novak 85.?.?.?

Reakce na 152926

Tak tohle vysvetleni me neuspokojilo pane shyguy.zero, a to proto, že vyzniva prilis ideologicky.

Neptam se na současnost a co by kdyby?!?!

Ptam se na historicke priciny teto nenavisti, at jiz je racionalni nebo neracionalni a doufam, ze se tady dockam odpovedi od lidi, kteri nechteji rozpory mezi lidmi/narody rozdmychavat, ale naopak hledaji nazorove reseni problemu a lidi/narody chteji sblizovat....

Mam pocit, ze zde funguje stejny mechanismus rozdel a panuj jako v pripade rozporu mezi priznivci krestanstvi a islamu.

Komu tyto hadky, nenavist, boje prospivaji? Jsou to obycejni lide nebo opet manipulujici mocenske/nabozenske spicky???????

Dekuji za kazdou relevantni odpoved,
novak[smích]

152942

28.1.2008 19:16

RE: Proc?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 152942

"Ptam se na historicke priciny teto nenavisti, at jiz je racionalni nebo neracionalni a doufam, ze se tady dockam odpovedi od lidi, kteri nechteji rozpory mezi lidmi/narody rozdmychavat, ale naopak hledaji nazorove reseni problemu a lidi/narody chteji sblizovat...."

1)vydělování se- odmítání asimilace.(k tomu jim dnes účinně slouží antisemitismus) S tím spojený dvojí standart pro židy a nežidy (hlavně v podnikání-úroky,ap.,ale i v náboženském přístupu- u nás je to např. socha Ježíše na Karlově mostě před kterou si židé odplivávali, dokud jim na ni Karel IV. nenařídil zhotovit hebrejský nápis) Bližní byl pouze žid.
Obecně tedy problém s uplatňováním vlastní víry v cizím státě a nerespektováním jeho vlastních zákonů, což vedlo ke ghettizaci. (totéž díky čemuž dnes Evropa brojí proti přistěhovalým muslimům)

2)Spáchal-li něco soukmenovec(hlavně neblaze proslulá lichva, podvod v obchodování -přípustné z hlediska víry, ap.), ostatní ho díky kmenové solidaritě kryli a stali se pak spolupachateli -pak už majorita nerozlišovala mezi viníky a nevinnými a došlo k pogromům.

Tak to alespoň vnímám já.

152950

28.1.2008 19:19

RE: Proc?

rickover 86.?.?.?

Reakce na 152942

Historickou příčinu to opravdu má, nenávist k Židům pramení z téže historické příčiny nenávisti vůči křesťanů a v jistém smyslu slova jde i o logický postoj určitých vrstev společnosti.

Antika rozdělovala svět v rámci jednoho národa na svět svobodných lidí a otroků, mezi národy na nás lidi a na barbary. Odlišení bylo ostré, otroci nebyli vůbec považováni za lidské bytosti, ale za tzv. mluvící nástroje, lidem se pouze podobajícím. Barbaři pak byli považováni za zcela podřadné lidi.
Antika byla i nesmírně krutá, právě k otrokům, majitel s nimi mohl zacházet libovolným způsobem, jakákoliv zrůdnost byla přípustná. Vtip otroctví byl v tom, že do otroctví mohl upadnout každý člověk, tj. i svobodný, v souvislosti s šířením Říma se tak prakticky celá Evropa stala kontinentem, kde půlku tvořily otrokářské latifundie a půlku oblast honů na otroky.

Tehdejší náboženské systémy tento stav neřešily, nepočítaly s ním. S jedinou výjimkou: židovské náboženství. Židovský Bůh povýšil otroky, resp. tzv. propuštěnce na lidi, ba i na Vyvolený Národ, vyvedl ho ze zajetí a dal tím najevo, že otroctví mezi lidmi není v souladu s Božím záměrem. Mimoto neviditelný a proto na rozdíl od soch tedy neodstranitelný a nezničitelný Bůh otroků stanovil pravidla o rovnosti mezi lidmi, tedy o rovnosti mezi lidmi i barbary a mezi muži a ženami, pravidla hry které poskytl Židům při pečlivém dodržování mohly zabránit obnovení otroctví mezi lidmi. Vzhledem k tehdejším poměrům šlo o největší sociální revoluci v lidských dějinách, žádný tehdejší systém nesrovnával lidi s barbary a otroky, muže i ženy do stejné lajny a nezkazoval navěky otroctví, člověk se stal svobodným jen díky této židovské specialitě.

No a další znáš, Judea byla Římem pohlcena, za čas část Židů zpřístupnila své do té doby kmenové náboženství všemu lidstvu bez rozdílu a nová sekta skutečně římský otrokářský svět zašlápla. Otroci a barbaři, tvořící 98 % obyvatelstva svým přijetím této původně židovské sekty - křesťanství Řím přemohli, nepomohly žádné represe, Bůh otoků zvítězil. A od časů zaniklého otrokářského Impéria všichni mocní světa pronásledují Židy i křesťany i také štvou vzájemně křesťany proti křesťanům i vzájemně Židy a křesťany. Otrokáři chtějí zpět otrokářský řád, ti musí zákonitě nenávidět Židy i křesťany, ztratili výjímečnost i otroky díky jim. Takže od islámu, který byl reakcí otrokářů na křesťanství až po atheismus, komunismus a nacismus, to samá reakce. Ano "tajné" židovské "spiknutí" na ovládnutí světa v jistém smyslu opravdu v době Ježíšově existovalo a opravdu i svět ovládlo, Židi zahnali otrokáře. A ti se jim budou mstít do soudného dne, ať již skutečným, nebo "zakukleným" Židům, v jistém smyslu my křesťané "zakuklenými" Židy opravdu jsme[smích]))

152954

29.1.2008 10:24

RE: Proc?

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 152954

Nezlobte se na mne ale vubec nevite co pisete to je nazor kterej nejprve sirili krestani a pote stejnou merou marxisti, je to ucelova zidovska propaganda
"Všichni, kdo jsou pod otrockým jhem, ať považují své pány za hodné vší úcty, aby Boží jméno a učení nebylo tupeno"
"Služebníky uč, ať jsou poddáni svým pánům, ať jsou ve všem příjemní, ať neodmlouvají"
"Služebníci, buďte ve vší bázni poddáni svým pánům - nejen dobrým a vlídným, ale i zlým"
1.Antika byla 1000x ferovejsi jak to co bylo pote je nutno si uvedomit ze krestanstvi nezavrhlo otroctvi proto ze bylo nehumalni ale protoze robota a poddanstvi defakto otrok od narozeni bylo zdarma tj nevolnika nebylo nutno kupovat, v antice se vetsina otroku mohla vykoupit, nebot otroci dostavali mzdu "pecularii"
2. RIMSKA latifundia byl ekonomicky system ktery svou produktivitou NEBYL prekonan nikde na svete do 19.stol

153007

29.1.2008 10:34

RE: Proc?

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 152954

Cast 2
3.Vubec nechapete jaky system byl v rime je nutno si uvedomit ze principat BYL system zalozen na volne ekonomice v tom smyslu ze produkce pochazela ze soukromiich zdroju tj byla konkurence, zadny soukromnik si nemohl dnes stejne jako tehdy dovolit byt nekonkurence schopny tudis system dospel k zaveru ze otrok kterej nema patricne podminky nema ani produktivitu.
2. zidovsky buh nepovisil otroky vubec nanic zidovsky buh je maximalne bohem teroristu je to synkretickej semitskej buh v bibli se nic o rovnosti otroku nemluvi naopak (chcete mi rict ze judea byla bez otroku?) Zide jsou zakladatele rasismu, rimane meli cisare jak cerny tak i araby (septimus severus, phillipus arab Pescenius Niger???) naopak zide maji definovan rasismus jako 1 mezilidsky akt po potope (v noeho rodine navic [smích])
4. "No a další znáš" tak to opravdu neznam ty mas asi nedelni skolu ne, protoze tyhle blaboli ti mohl nakecat jen hodne nemocna osoba, co je na dnesnim svete zidokrestanske odpovim ti NIC ukaz mi stat kde plati biblicky zakony. Vsichni mocni? ty nevis vubec nic krestanstvi zvytezilo protoze mocny (nemocny) konstantin se rozhodl, nikdo jiny nepovrazdil vic krestanu nez krestane sami ve starem rime se vrazdili mezi sebou po 10 000 (arianska hereze)pokud bys mel elementarni povedomi o historii theodosius cisar ktery zavedl krestanstvi jako oficialni nabozenstvi bral ne nikajskou viru na stejny urovni jako pohanstvi, tj trest smrti
Podle me by jsi mel jit k psychiatrovi. [chechtot] asle chapu ze za to asi nemuzes zdechlina na krizi dela s lidma zazraky.

153011

30.1.2008 2:39

RE: Proc?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153011

V mnohém se s Vámi dá souhlasit, ale Římané by černocha na trůně nesnesli, až takový rozklad tam nebyl. Nigger byl uzurpátor v Asii, patrně jen s tmavší kůží nebo se tak nazýval jako protiklad ke svému rivalu v boji o trůn Clodiu Albinovi.
Septimus Severus měl římskou matku, otec byl napůl Libyjec a Pun (semitský Kartaginec). Je značná pravděpodobnost, že Philippus Arabs měl arabského otce, římského občana, alespoň Syřané o tom zjevně " title="heč... vyplazený jazyk" />hilipnote.JPG]nepochybují.

153072

30.1.2008 11:32

RE: Proc?

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 153072

Mate pravdu nebyli cerny (nejspis) ale uz jen fakt ze se mohl stat cisarem napr Severus ukazuje ze to byla spolecnost velmi otevrena

153094

29.1.2008 10:35

RE: Proc?

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 152954

Jeste bych rad dodal ze na svete byla jen jedna doba kdy platili zido-krestansky zakony, kdy vsichni lide byli krestani, mozna si myslis ze to byla idealni doba a mas pravdu byla dnes ji rikame Temny Vek, nebesky Jeruzalem sestoupil na zem a lidsky zivot trval celych 17 let

153013

29.1.2008 20:24

RE: Proc?

rickover 86.?.?.?

Reakce na 153013

Ano,OK.

Ta "zdechlina" na kříži skutečně učinila zázrak, díky jí získali všichni lidé legitimní právo na svoji osobní svobodu, majetek, rodinu, na rovné zacházení, všech, ne jen hrstky vládců, udělala lidi z "mluvících nástrojů" a barbarů, vždyt byla z nich, byla symbolem: Židé byli národ, jenž povstal z otroků, byli barbary, ne Římany a Ježíš byl Žid. I kříž byl symbol, používán byl jako popravčí nástroj právě pro otroky, hrozný trest pro tehdejší svět nejen krutým umíráním, ale i tím, že člověku odňal jeho lidství, tím i jeho boha a naději na posmrtný život s ním, neboť otroci nebyli lidmi, tudíž nemohli mít bohy. Tím že na kříži zemřel člověk, který byl i Bohem, se dosavadní nejhlubší pokoření a prokletí, co kdy člověk vymyslel, stalo nejvyšším oceněním, od doby, co ukřižovali Boha, lidé na kříži umírají smrtí samotného Boha. I Panna Maria byla symbol, barbarka z národa otroků, jejíž panenství nedostal otrokář ale porodila syna Bohu bez porušení panenství. I Aiša byla symbol: Tím, že souložila s Mohamedem jako nedospělá malá holka, tj. mnohem dříve, než mohla mít biologicky děti, bylo "zajištěno", že z těla otrokyně nemůže vyjít nový Ježíš, jenže on již tu byl a navěky zůstane, i bez tohoto, takže islámská hra se symboly jen zůstala trapným zbožštěním starořímské legální pedofilie otrokářů s malými holčičkami-otrokyněmi a současně trapným ponížením samotného Proroka na jejich úroveň.

Ano, pro otrokáře nastal Temný Věk: jejich svět pozvolna mizel, ztráceli moc, otroky i nesmírné majetky, museli se sklonit před těmi, kterými nejvíce pohrdali, nebeský Jerusalém sestoupil na zemi a srovnal je s otroky do jedné lajny. Chápu obdiv k otrokářské antice, její bezbřehé moci, surovosti a "kulturnosti" jejímž vrcholem bylo jít se podívat na vraždění lidí v amfiteátru jako na zábavu po obědě, žádný národ neklesl tak hluboko jako Římané, ani národy, které obětovaly lidi krvavým božstvům, právě pro motiv svého konání.

P:S: Židovský Bůh byl jediným bohem, který byl neviditelný, neznáme jeho podobu, proto je nezobrazitelný, je všudypřítomný a věčný, tj. existuje nejen od začátku existence vesmíru, ale existoval i předtím, jeko jediná organisovaná entita v nekonečném vzduchoprázdnu, tímhle je originální a jediný ve své době, ne tím, že by musel být zrovna semitský, ostatní semitští i nesemitští bozi měli vždy svoji podobu, proto je bylo možné vytesat - a třeba sochu demonstrativně rozbít a prohlásit, co je to za boha, když ho člověk může svoji fysickou silou zničit, proto jinak ne příliš důvtipným autorům Koránu došlo, že si nemohou zachovat Jupitera, ale musí si od Židů vypůjčit jejich theorií božské neviditelnosti a transformovat starořímskou tesanou modlu na neviditelného a nezobrazitelného Alláha.

153055

30.1.2008 10:54

RE: Proc?

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 153055

1.Yahwe, Marie a Kristus vyplod blouznivych psychopatu, nikde zadna evidence ale ok podivejme co si o teto dvojce mysli zide.
Marie, velmi mladistva prostitutka mela bastarda s rimskym vojakem ben Pantherou byl to uctivac bohyne Isis nejzajmavejsi na tom je ze tenhle pan je nejlepe dochovana postava z celeho tohoto zidovskeho blazince nebot jeho ostatky byli nalezeny v nemecku a legie ke ktere patril byla podle historickych zaznamu v dobe zrozeni krista v Palestine.
2.Zazrak jaky mate na mysli kde je evidence toho "zazraku" mimo hlavy psychopatu neni nikde, popisme si co jsou krestane je to spolecnost modlaru ktera se plazi u sochy nekoho kdo umira dost bolestnou smrti, v podstate je to forma nekrofilie, a psychyckeho vysinuti a vlastne je to komicke jak banda narusenych zoufalcu neustale vsem ukazuje a neusatel si predstavuji jak umira, navic nemaj ani dost poctivosti aby ukazali ze je to zid (a tak nam ukazuji jakou si aryanizovanou modlu)
3."Zide byli barbary a ne rimany" to jiste ale jak my vysvetlite ze Saul z Tarsu prvni vice mene historicka "osobnost" v krestanstvi byl obcan rima
4. Temny vek pro otrokare, temny vek nastal pro vsechny oni nezrusily otroctvi protoze byli humalni ale protoze vladly tak spatne ze si otroky nemohli dovolit (nekolik let po ovladnuti rima krestany se zhroutil menovy system tak ze se lide vratili k vymenemu obchodu) a tak z kazdeho udelali otroka hned po narozeni nevolnika ktery mel mnohem mensi prava jak otrok v rime, krestanstvi nikdy nesmazalo socialni rozdily, pouze dalo zoufalcum iluzi spasy ktera neprijde za zivota ale po smrti tj. slib ktery nemuze byt odbyt splnenim, jen iluze.
5. podle evidence z pompeji byl prumerna doba zivota ve starem rime 43 let, v krestanske evrope kde si byl kazdej imaginarne roven s kazdym to bylo cca 20 let a v temnem veku to bylo celych 17 let, to mluvi zcela samo za sebe a kazdy prumerny clovek si udela obrazek sam
6.Rim byl technologicky na urovni 18.stol
7.No co se tyce gladiatoru je iluze ze nekdo zabijel gladiatory takovej gladiator byla velmi draha investice i pro rim kterou si mohl jen malokdo dovolit
8.Pedofilie nikdo nebyla takovym standardem jako prave v krestanstvi jestlize ti lide zili ~20 let museli mit deti velmi brzy, krom toho odlehle monasterie plne mnichu byli mista kde kvetla homosexualni pedofilie, ze vsech organizaci je dnes nejvic pedofilii proslula prave krestanska cirkev jak to teprve muselo vypadat ve stredoveku [smích]
9. zidovsky buh byl, no mozna i byl ale urcite uz neni, a pokud byl neni k tomu zadny dukaz.
10. Vy nestastniku islam nema s pohanstvi vubec nic dokonce i nejvetsi zoufalec vam rekne ze judaismus, krestanstvi a islam jsou abrahamicka nabozenstvi islam napr ma Krista (Isa al-Maseeh) jako druheho nejvyssiho proroka jini jsou Abraham (Ibrahim),Enoch (Idris), Noah (Nuh) a dalsi, prosim zdelte mi kde je v rimskem pohanstvi zastoupena rodinka tehle zoufalcu, Allah je aramejsky nazev pro boha.

Neni nikomu dano na vuli stat se krestanem, nelze byt na krestanstvi "obracen" je treba byt k tomu sdostatek chorym

153090

30.1.2008 21:50

RE: Proc?

rickover 86.?.?.?

Reakce na 153090

Ale OK, já nejsem otrokář, co chce dobýt a zotročit svět, proto ten náš odlišný pohled na svět, chápu tu nenávist i lži o křesťanech a Židech, část lidí to v sobě bude mít vždy[smích])) A i chápu, že ty jako muslim hluboce uctíváš Řím, vždyť jste pokračovateli římských otrokářů.

Islám je pokus vytvořit jakousi synkresi antijudaismu, antikřesťanství, antizoroastrianismu a pravidel starého Říma. Autoři Koránu byli Římané a v Arabech sjednocených islámem měl být tímto způsobem vybudován Nový Řím. Proto musel být Korán sepsán přesně tak jak byl, Koránem otrokáři trestali Židy a křesťany za to, že jim vzali Imperium a otroky a zoroastriánské Peršany zase za to, že byli první, kteří učili římské legionáře umění utíkat. Proto i zdánlivě nelogická pravidla a stanoviska islámu.

Římané, původně jeden bezvýznamný staroitalický kmen, aby si dodali na významu, vytvořili lživou legendu, začali tvrdit, že jsou potomky předřeckých Trojanů, převzali a přejmenovali si řeckého Dia na Jupitera, ale přitom ho nijak opravdově nerespektovali, zákony si stanovili sami, pojem úcty k bohu, nebo jeho výsadního postavení jim byl neznámý, dalo by se říci, že byli "zakuklenými" atheisty, ne věřící národ. U Arabů je to to samé, původně bezvýznamný semitský národ, který nikdy ničím nevynikal a nic nevynalezl začal lživě tvrdit, že jsou potomky starozákonního Ismaela, syna Abrahamova, který ale neodešel na Arabský poloostrov, ale do Egypta a Arabem se tedy nemohl nikdy stát, pokud jsou jeho potomci ještě dnes naživu, tak mezi Kopty. Korán si uměle adoptoval starozákonní proroky i Ježíše, z Avesty převzal dvojici bůh a jeho prorok a obohatil to o římskou představu "náboženství": vynikající vojenská strategie na dobytí světa a jeho zotročení, Alláh jako faktický pomocník stratégů, ne jako skutečná nejvyšší bytost a i náznak atheistického myšlení: víš proč? To je to vaše popírání možnosti panenského početí Panny Marie skrze Boha, protože otěhotnět lze prý jen souloží i analogické tvrzení, že žádný syn Boží nemůže existovat, poněvadž Alláh nebyl ženatý - právě tohle ale řekne JEN atheista, ten kdo věří v jakéhokoliv boha ví, že komu přiřknu schopnost stvořit celý Vesmír, tomu nemohu současně upřít směšně jednoduchý úkon oplození lidské samice, resp. představa, že Alláh by k zplození syna potřeboval manželku. Dělat zázraky je pracovní náplň bohů i Alláh přece dělá zázraky[smích])

První žena Proroka byla Římanka - tím se skutečně míní římská občanka, ne narozená v Římě a i Mohamed byl římský občan - římská občanka by si barbara za muže nevzala. A proto i tažení Ethiopie na Mekku cca sto let před vznikem islámu, oni se domákli, co se chystá a šli v těch místech přežívající římské otrokáře chystající odvetu pobít - věčná škoda, že se jim to nepovedlo[smích])

153114

30.1.2008 23:03

RE: Proc?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153114

"...A proto i tažení Ethiopie na Mekku cca sto let před vznikem islámu, oni se domákli, co se chystá a šli v těch místech přežívající římské otrokáře chystající odvetu pobít - věčná škoda, že se jim to nepovedlo.."

Proč se takovýmito čistě starozákonními názory (a povahou) oháníte Kristem ?? [oči v sloup]

153118

31.1.2008 15:49

RE: Proc?

rickover 86.?.?.?

Reakce na 153118

Protože Kristus nezakazuje se bránit svému nepříteli, jak mne tvrdili v komunistických školách, za dodržení určitých velmi přísných pravidel mám možnost vést na svoji obranu i válku, třeba i tu, kterou tehdy vedli Ethiopané[smích])) Křesťanství je víra vysoce humánní, tolerantní a spravedlivá k lidem i vychovávající lidi k dobrým vztahům mezi nimi, ale není pacifistická, bránit se silou a usmrtit svého nepřítele ve stavu krajní nouze smím, vyčerpal-li jsem všechny prostředky rozumné domluvy a nelze-li ho jiným způsobem uklidnit[smích]))

Jinak řečeno, stanoví-li nějaká autorita pravidla hry pro své kamarády a odepře-li jim možnost bránit se jejich nepřátelům, stane se to, že nepřátelé kamarády docela jednoduše vyvraždí a chudinka blbá autorita zůstane bez kamarádů. Bůh Židů a křesťanů všem lidem bez rozdílu vztahu k Němu totiž poskytl svobodu rozhodnout se nezávisle na Něm - na vlastní nebezpečí, samozřejmě, neb On je všem konečným soudcem a proti Jeho verdiktu není odvolání[smích]) - a tudíž nemůže ani nepřátelům kamarádů odepřít jejich eventuální rozhodnutí kamarády vyvraždit, porušil by tím Své Slovo, to Bůh na rozdíl od nás nedělá. Proto chrání kamarády mj. i tím, že příkaz "nezabiješ" neznamená "nikdy nikoho za žádných okolností neusmrtíš". Obrannou válku Bible připouští, proto mohly mít křesťanské státy armády a proto mohli i vzniknout křižáci. A proto dneska i sedíš v dnešní Evropě a tlučeš do kompu, zatímco kdyby tomu bylo jinak, vůbec by ses nenarodil neb kosti tvých prapředků by tlely v dávno zapomenutých hromadných hrobech.

Jinak pro tvoji info křesťanství uznává Starý i Nový Zákon, takže tu "starozákonní povahu" klidně mít i můžu[smích])) nehledě na to, že ale na tom, že se od vraha nenechám zabít bez odporu opravdu neshledávám nic "starozákonního" , přesněji "starozákonně krutého" jak znělo ostří tvé námitky[smích])

153156

31.1.2008 17:29

RE: Proc?

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 153156

Musim se omluvit vy nejste blazen vy jste komik, nechcete napsat knihu, nebo natocit film? pokud ano budu prvni ktery si ji koupi.

153165

31.1.2008 19:49

RE: Proc?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153156

Tvrdím spolu s psychologií, že v Bibli (jakož i všude jinde) každý nutně může nalézt jen sám sebe. Vaše interpretace Bible (i skutečnosti) je nevyhnutelně vždy popisem Vašeho nitra.

153170

28.1.2008 21:01

RE: Proc?

Roman Kalina 62.?.?.?

Reakce na 152942

V knize Historie a náboženství židů autorem Israel Shahak jsou relevantní odpovědi na vaše otázky přeji poučné a zajímavé čtení.

152976

29.1.2008 10:48

RE: Proc?

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 152942

Pokud chcete historicke souvislosti nastudujte si druhou rimsko - zidovskou valku, (tady je pocatek konfliktu)kdy zide nasli jednoho z mnoha svych mesiasu simona syna hvezdy (Simon bar Kokhba),jemuz dnes rikaji simon syn lzi (Simon bar Kozeba) jehoz podporoval sam rabi Akiva, Je to prave naopak...
Nastudujte si dale Edwarda Gibbona ja vam to ocituji
Lidstvo je šokováno při výčtu odporných ukrutností které (židé) spáchali v městech Egypta, na Kypru a v Libii kde žili ve zrádném přátelství s nic netušícími obyvateli a my jsme v pokušení chválit zdrcující odvetu kterou vykonaly legie proti rase fanatiků, jejichž strašlivá a důvěřivá pověrčivost znich vytvořila nejen nesmiřitelného nepřítele Římské vlády ale také LIDSTVA. To byl prvni a take posledni novodoby historik jemuz nechybela poctivost v historicnosti
a co vlastne ten teroristickej narod provedl?
"V Libii židé povraždili 220 000 na Kypru 240 000 a v Egyptě násobky těchto čísel, objeti byli (inspirováni Davidem), rozřezáni výtězící židé odkusovali lidské maso, olizovali krev a obmotávali vnitřnosti kolem mrtvol jako pás."
Rimane byl jedinej narod v historii kterej to s nima umel ve starem rime byl zid usvedcen z nenavisti k lidstvu, po skonceni 2.rimsko - zidovske valky bylo cca 1 500 000 zidu ukrizovano byl jim zakazan vstup do Jeruzalema rim nad nima stratil trpelivost
tato banda fantiku terorizovala a terorisuje celej svet nikoho nerespektovala a sama chtela respekt. Je jen skoda ze dnes neziji lide jako Hadrian ze dnes nema lidsto ani 1/100 poctivosti jako meli Rimane

153014

19.3.2008 13:10

RE: Proc?

nový mesiáš 85.?.?.?

Reakce na 152942

ptáte se proč křesťané nenávidí židy? za prvé nevím jaké křesťany máte na mysli-je jich spousta.např.křesťané kteří sedí někde v itálii(papež), nebo prostí,kteří věří ve svého boha. já vím jenom jedno, že lidé nenávidí lidi. např.člověk, který okrádá,obohacuje se na úkor druhých, tak ten je nenáviděn těmi druhými. a když je tento rozdíl v bohatství už neúnosný vznikaly pogromy(zabíral se majetek bohatým-převážně židům). dnes jsou židé chytřejší pojistili si moc svých peněz v bankách ve vládách všech zemí, a mají najatou nejsilnější armádu světa-USA. Ale nic netrvá věčně,historie se opakuje po spirále, z toho plyne, že pogromy opět budou, ale už asi pro všechny. sibyla to také říkala. nový mesiáš se prý narodil v liberci, snad nám ho židé zase neukřižují

156775

30.1.2008 19:32

RE: Proc?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152926

Pane shyguy.zero, považujete vše, o čem nemáte "evidence", za imaginární výtvor psychopatů - tedy - při Vašem obdivu k Římu - i třeba římská božstva? Omlouvám se za osobní otázku, skutečně mě to zajímá, nechci začít hádku.

153107

30.1.2008 23:00

RE: Proc?

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 153107

Ja nemam nekritickej obdiv k rimu ja jsem k rimu kriticky ale preci rimane byli lide ne bohem vyvolenej narod, nikdy netvrdili ze buh jim na hore vyjevil zakony smysl zivota atd, rimska spolecnost mela spoustu chyb, nicmene dokazali se z chyb ucit,vse bylo nutno hledat vse bylo nutno vyzkouset a to stalo ohromne prostredky a chyby porovnejte zakon 12 desek a pravniky jako Ulpianus a Papiniuanus.
Pokud se ptate takto primo reknu vam ANO, ALE [smích]
Ve sve podstate je kazdy nabozenstvi LEZ, kazdej buh (bohyne) je iluze protoze nikdo nemuze urcit existenci (neexistenci) boha, bohu. Proste to nikdo nejspis nevi. Ale na tuto otazku nelze odpovedet jednoduse protoze anticke chapani nabozenstvi nema s krestanstvym nic spolecneho.
1.Rimske oficialni nabozenstvy v dobach raneho imeria (principatu) byl predevsim kult cisare (tj. v podstate slo o uctivani idealu rima) rim byl pro vetsinu lidi proste tim nejlepsim a cisar byl chapan jako garant teto kontinuity a po smrti byl deifikovan (nechcete snad zpochybnit existenci napr. augusta)
2. Ten system chapal jakekoliv nabozenstvi jako stejne pravdive a vetsina mimo rimskych nabozenstvi byla primana do rimskeho pantheonu (byla to forma romanizace)
3.kdokoliv v rime mohl uznavat temer jakekoliv nabozenstvi a nabozenstvi nebylo chapano dogmaticky (vsechna byla pravdiva)
4. Cicero napsal ze pro obycejneho cloveka je nabozenstvi nutne pro filosofy lzive a pro urady uzitecne.
5. rimane prevzali nabozenstvi predevsim (mimojine) od reku recky dodekatheon, neznal dualitu dobro x zlo, nebo peklo hades nebyl dabel a neexistoval prvotni hrich a ani jiny hrich
6. dodekatheon nemel vyvoleny narod (na strane trojanu byl apolon,artemis i afrodite, zeus byl neutralni) a ani to nebyli bohove kteri stvorili svet naopak oni pouze vyhrali v titanomachyi
7. to nabozenstvi byla personifikace prirody a oslava lidskeho zivota nikdo necekal na vykoupeni po smrti (zadne nebylo)
8. ti bohove nebyli moraliste, nebyla zde zadna falesna moralka jedina dualita ktera zde byla byl typ apolon x dionysos
9. hrdinove (heros) nebyli vyvoleni byli to naopak lide kteri meli kratky a slozity zivot a museli delat slozita rozhodnuti mimo jine valnou cast zivota bojovali proti svym bohum.
10. knez byla (volena) cestna funkce mimochodem velmi nakladna, nebyla to kariera.
11. rekove meli jako nabozensky svatek sportovne-kulturni hry a divadlo
Ale mam li byt osobni mam obdiv k Prometheovi [smích]
P.S pokud zvazime ze Homer i Hesiod zili cca v 7-8 stol je fantasticke ze uz o 1 stoleti pozdeji byli polozeny zaklady exaktni vedy a filosofie (thales, pythagoras...)
Porovnejte podminky jake nastolilo krestanstvi.
Krestane objevili aristotela (diky muslimum) za delsi dobu nez existovala cela pohanska antika!!!!

153117

31.1.2008 8:59

RE: Proc?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153117

Prometheus (Přemysl) = Světlonoš. Ten, kdo lidem nese oheň, světlo, rozum. Někdy ovšem (proti úradku bohů, osudu) ještě dřív, než s ním lidé umí bezpečně zacházet. Má bratra Epimethea (Nezamysla) - intuici, cit. Jen oba bratři dohromady nás udržují ve skutečně rozumné - tj. bezpečně fungující - rovnováze.
Záleží také na tom, jak si slovo náboženství (víra) a pojem "lež" definujete. Podle mne, pokud něco funguje, tzn. působí v realitě silou, kterou lze pozorovat (a jistě nepopřete, že víra tak ať už ve zlém nebo v dobrém působí), pak to není lež, a rozhodně je třeba s tím počítat. Je to stejné jako s láskou či s nenávistí - taky je nikdy nikdo neviděl, a přesto fungují, a to prokazatelně silněji (spousta vědeckých měření a studií to bezpečně prokázala) než rozum...To, že se vám to nelíbí, je věc vašeho citu, ne rozumu [mrknutí jedním okem]

153138

31.1.2008 16:13

RE: Proc?

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 153138

1. Prometheus neni svetlonos ale predvidavost, Svetlonos by byl Heospherus lat. Lucifer (jako je Christoferus Krystonos). Bratr Epimetheus neni cit ale ~ pohled (ohlednuti) zpet.
2. Nabozenstvi a vira neni to same
3. Dualita Dobro x Zlo to je nejzlovolnejsi omyl jaky kdy kdo vymyslel to je ten ZID v nas (toto je pricina drtive vetsiny problemu v dnesnim svete) antika toto asi neznala a ostatne prave tato idea stala za vytezstvim krestanstvi nebot prave tento pohled na svet dal kazdemu idiotovy iluzi ospravedlneni (v kazde spolecnosti je nejvic idiotu) komunismus v podstate nebylo nic jineho, jinak receno vas blbcu je nejvic a proto mate pravdu. Tato iluze ospravedlneni idiotu dokaze znicit jakykoliv system, idiot se pozna prave predevsim podle toho ze nikdy nepripusti ze je idiot v NZ je jedna nadherna pasaz kterou bych nazval motto krestanstvi

"Ale což bláznivého jest u světa, to sobě vyvolil Bůh, aby zahanbil moudré, a to, což jest u světa mdlé, Bůh vyvolil, aby zahanbil silné.
A neurozené u světa a za nic položené vyvolil Bůh, ano hned, kteréž nejsou, aby ty věci, kteréž jsou, zkazil.

Jinak receno ja idiot jsem merou, smyslem a soudcem (dokonce nad andeli) tohoto sveta [bliji] Typicke stadni zvire - krestan

153157

31.1.2008 9:48

PS Prometheus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153117

A jistě víte, jak to s Prometheem dopadlo, čím zaplatil za to, že chtěl lidi prakticky zničit svým předčasným darem - jen oběť kentaura Chirona ("nerozumného, pudového šamana a léčitele" ) ho vysvobodila z pekelných muk a vyzdvihla do té roviny, které nevěříte [smích]

153139

31.1.2008 17:37

RE: PS Prometheus

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 153139

Najdete paraelu k prometheovi v bibli nekoho kdo cinil a sebe obetoval PROTI vuli boha a byl cten to je duvod NADRAZENOSTI Antiky x Krestanstvi bible je plna, bible smrdi smrti a nizkym charakterem, biblicky "charakter" bezpaterni entita ["buh stvoril cloveka k obrazu svemu" to by me docela zajmalo pred kym se plazi jahve [smích]] kterou nelze ani pohrdat.

153164

31.1.2008 19:07

RE: PS Prometheus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153164

Nemyslím, že se Prometheus obětoval dobrovolně, prostě je to - jako správný Lucifer - duch vzpoury. Vzpoura proti autoritě je znakem dospívání, dospělost a moudrost se vyznačuje dobrovolným přijetím toho, co je. Vzpoura nikdy není konečným řešením, nikdy nevede ke svobodě. K té vede jenom dobrovolné a vědomé pochopení toho, že svoboda je poznaná nutnost. Viz symbolika "návratu ztraceného syna."

"Bůh stvořil člověka ke svému obrazu" chápu zcela jinak, než Vy. Bůh stvořil člověka, aby se ob-razil, aby se zrcadlil, aby se zhmotnil, aby sám sebe "viděl", aby se poznal, aby se uvědomil. Prostřednictvím nás - tj. svého obrazu ve hmotě - si latentní vědomí (tj. Bůh) samo sebe uvědomuje. Zdá se, že berete Bibli - na rozdíl ode mne - nějak příliš omezeně a doslovně. Já na doslovném výkladu rozhodně netrvám, a to, co zde popisuji, nalézám ve všech ostatních mytologiích a zasvěcovacích knihách, a kromě toho třeba i v astrologii, která se neobejde bez symboliky řecké mytologie.

Pane shyguy, díky z rozhovor, já Vás rozhodně nechci přesvědčovat na víru, jen mě zajímal blíže Váš názor.

153169

1.2.2008 0:32

RE: PS Prometheus

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 153169

1. Ano pokud by jste interpretoval Promethea jako Lucifera, pak nesporne ano je to urcity mythologicky archetyp ktery ac nejsem literarni v ostatnich mythologiich lze najit asi temer vsude, nicmene to ceho ja si cenim na recke mythologii (a sledujte mluvim o mytu ne o vire) je jak naklada s temito archetypi. Prometheus byl stvoritel lidi, Pometheus rekl lidem jak "podvest" bohy a obetovat jim bezcene a Prometheus trpel za lidi ale Prometheus nasel sveho Herakla (nekoho kdo ho osvobodil) ale NIC z toho nenalezam v judaismu, krestanstvi (v zadnem abrahamickem nabozenstvi) tam je to jen "slepa" podrizenost autorite (jak dopadl lucifer)

2.Muj omezeny pohled na bibli vychazi z faktu ze v dnesni dobe ackoliv to zde v cr neni znat jsou nejvetsi problem lide kteri veri v biblical inerrancy tito lide tvrdi ze vse co je v bibli je totalni pravda a je zcela bez chyb a kontradikci to je velmi nebezpecne (nastudujte si Intelligent Design, Young Earth Creationism) to je absolutni perverze!!! ktera ma potencial velmi poskodit civilizaci. Pokud ovsem chapete bibly jako dilo otevrene VLASTNI interpretaci (tj. VASI VLASTNI na zaklade VLASTNIHO studia) nemyslim toho kdo posloucha kneze a svou inspiraci hleda v katechysmu myslim VLASTNI, jako dilo inspirovane bohem, ktere jak jste rekl ma paraeli ve vsech mythologiich pak ok

3. Ja diskuzi s vami neberu jako diskuzi s apologetou, ale viz bod 2 tedy nic proti vam nemam vy jste asi pochopil ze me sotva presvedcite [smích], chci rict ze ja takovou diskuzi beru pozitivne

4. Je preci zcela evidentni ze Abrahamism vyhral (chtel bych pouzit jeden emotion ale neudelam to)

5. Tim souvisy muj vztah k pohanskemu rimu, je preci zcela jasne ze rim podlehl, nicmene krestanstvi a krestane nemaji ani tolik intelektualni poctivosti aby i prez sve drtive vytezstvi Rim uznaly (ackoliv se k nemu vzdy vraceli) velikost ducha se pozna podle toho jak nakladame s porazenymi (Caesar x Pompeius, Alexander x Darius), nebo kolik mame historicke poctivosti (historik Herodotos x porazeni Persane) a porovnejte to z krestanskymi a dnesnimi (tzv. sekularnimi) historiky!!!!

153188

1.2.2008 1:03

RE: PS Prometheus

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 153169

ad bod 5. trochu pro zasmani, v dnesni dobe je Colosseu soucast krestanske tradice jako misto pripomenuti smrti mucedniku je soucasti krizove cesty (Via Crucis) na Velky Patek je soucast sekularni tradice (kazdy dokument o Colosseu mluvi o radoby dojemnem utrpeni mucedniku), pritom samotna Katolicka Encyclopedie pise ze neexistuje dukaz ze by bylo kdy Colosseum mistem smrti mucedniku!!!!.

153192

31.1.2008 15:41

RE: Proc?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153117

Ještě PPS

8. ti bohove nebyli moraliste, nebyla zde zadna falesna moralka jedina dualita ktera zde byla byl typ apolon x dionysos8. ti bohove nebyli moraliste, nebyla zde zadna falesna moralka jedina dualita ktera zde byla byl typ apolon x dionysos

Ježíš také nebyl ani náhodou moralista - Vám jistě nemusím citovat Nový Zákon. Nikde v evangeliích nevidím ani dualitu, ani nárok na jejich výlučnou pravdivost. Předmětem autentického křesťanství je výlučně individuální hledání království Božího (ať už si pod tím chcete a umíte představit cokoliv), s důrazem na soucit a lásku k bližnímu. Je ironií, že se křesťanství představuje jako základna západní civilizace, když v křesťanství jde hlavně o opuštění tohoto materiálního světa.
Tímto světem se zabývá starozákonní judaismus - vlastně tedy protipól skutečného křesťanství.
Zdá se mi, že jste přeci jen trochu stranický v případě římského pokryteckého a prázdného odvolávání se na božstva, které nemá s autentickou řeckou úctou k bohům už nic společného. I v tomto případě, jako v případě autentického křesťanství, se původně živé víry chopily mocenské struktury a přetvořily ji v paskvil, sloužící výhradně jejich mocenským potřebám.
Chápu Váš úhel pohledu, já ovšem z toho čistého rozumu až tak nadšený nejsem, když vidím, kam tuto civilizaci vede...

153154

31.1.2008 17:05

RE: Proc?

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 153154

Predevsim je nutne uvedomit si ze sami rekove sva bozstva opustili, rimane chapali recke nabozenstvi, alspon v dobe imperia jako kulturu ne pravdu. kde konci nabozenstvi zacina filosofie, kde konci filosofie zacina veda - kde konci veda zacina filosofie ale dal neni nabozenstvi [smích]

na autentické krestanstvi se nelze dost dobre odkazovat, k autentickému krestanstvi se chtel vratit hus, luther a dalsi zoufalci a pouzivali k tomu NZ coz ani nahodou neni autentické krestanstvi, my ho ani dost dobre nezname, nevime proste proc vzniklo ani co obsahovalo (dokonce i sam nazev krestanstvi ma spoustu otazniku), autentickou reckou zboznost nezname o nic lepe jedine co muzeme je provest jakousi subjektivni interpretaci na zaklade neceho(napr politicke objednavky), zname napr. obsah Eleusinskych Mysterii ? na druhe strane domnivame se ze existuje Q vy jste ho videl a cetl? jakou roli hrali Eseni? otazky na ktere nikdo neodpovi

Krestanstvi neni zaklad zapadni civilizace, ale opium, jdete ven a reknete mi co je biblicke kdo zije podle bible? Vzyt ani 10 prikazani neplati (Pamatuj na den odpočinku, nezesmilnis), Neprisahat!!! , Kristus mel rict ze neprisel poprit ale vyplnit zakony a proroky tudis kde se zije podle zakonu a proroku, co ty kontradikce v NZ x SZ, NZ x NZ

A mate dojem ze doby po padu rima , temny vek, stredovek byli lepsi nez osvicenstvi tj vedeckost x povercivosti, nepropadejte iluzim kriminalita je dnes nekonecne nizsi jak v dobach "realneho" krestanstvi, moralka je dnes nekonecne lepsi nez kdy v jake krestanske spolecnosti, myslite ze nevolni mel dovolani, ze mel pravnika narok na soud ze existoval vubec pojem prirozene pravo cloveka? jedine pravo bylo pravo na bozi soud.

Trpis, mas pocit ze tve utrpeni je neprekonatelne a nefer? Kristus trpel na krizi i za TEBE mac pocit ze tve utrpeni je porovnatelne s jeho?

To byla krestanska realita, k tomu se mame vracet? tim se mame inspirovat?

153163

28.1.2008 17:06

OK, velmi dobře znám:

rickover 86.?.?.?

Přesně to samé mi cpali do hlavy bolševici celá 70. a 80.léta.

A od tehdejší doby až dodnes jsem nikdy nepochopil, proč by mne jako Čechu a katolíkovi mělo nějak záležet na tom, aby se muslimům podařilo vyvraždit Židy a Israel si přivlastnit. Proč bych měl jednomu z národů, který si bere zpět svoji zemi okupovanou islámskými dobyvateli upírat právo na jeho vlast, proč bych měl tohle upřít zrovna pouze Židům a proč bych tedy současně neměl upřít právo na jejich zemi Španělům, Portugalcům, obyvatelům jižní Itálie, Sicílie, Sardinie, Korsiky, kteří si také zpětně vybojovali svoji vlast na muslimkých dobyvatelích a proč bych neměl na základě stejné logiky, jakou muslimové používají proti Israeli začít požadovat, aby se Řecko, exJugoslávie, Rumunsko, Bulharsko, Moldávie a jižní Ukrajina nevrátily zpět Turkům, proč bych neměl požadovat po Rusech, aby svou zemi vrátili Mongolům.

Proč pořád jenom ti Židi, proč by měli být pořád jenom oni ti špatní, proč musí být celý svět systematicky 60let být mediálně otravován zrovna nějakými palestinskými Araby, proč tito Arabové jsou jediná entita světa, kterou celý svět živí? Kvůli antisemitismu jedněch, nebo antiamerikanismu druhých? - budiž, legitimní postoj, respektuji to, ale ať si pak platí ty své Palestince ze svých vlastních kapes a netahají peníze z cizích. Jak bych se jako Čech tvářil, kdyby svět udělal ze sudetských Němců další "uprchlíky" a začal vzývat jejich "právo na návrat" - a když už jsme u "práv na návrat" co takhle těch 850 000 Židů, které Arabové po roce 1948 vyhnali z BV a severní Afriky + jejich potomci, proč tihle nejsou také "uprchlíci" a nemají také "právo na návrat".

V téhle otázce jsem na straně Israele, berou si zpět pouze zemi, která jim právoplatně patří a to ještě ne celou, západní břeh Jordánu je také nedílná součást historické Judeje, nechtějí nic navíc. Palestinci si svůj stát mohli vyhlásit před 60 lety, stejně jako Židi a žít v míru, že to celých 60 let nedělají, je jen jejich problém, ne světa.

152933

28.1.2008 19:14

RE: OK, velmi dobře znám:

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 152933

"V téhle otázce jsem na straně Israele, berou si zpět pouze zemi, která jim právoplatně patří "

tu kvůli které vyvraždili Pelištejce, Moábce, Kanaánce a další národy? Vy jako křesťan neznáte knihu Jozue? [naštvaný]

A jinak- Arabové jim nic nevzali.
posloupnost vládců Palestiny je tato:

Pelištejci, Moábci, Kanaánci --- Hebrejové (Židé) --- Římané --- Byzanc (Východořímská říše) --- Osmanská říše --- Arabové --- britský mandát --- Izrael (Chazaři, Židé)

Nikde nevidím, že by Arabové někdy židům v Palestině něco vzali!!!!! Naopak vidím, že Židé okupují Palestinu už podruhé! [naštvaný]

152958

28.1.2008 21:19

RE: OK, velmi dobře znám:

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 152933

Takže indiáni mají právo vystěhovat celý USA, když na daném území žijí suveréně nejdéle? By si jen vzali půdu co jim patří, ne? Jestli jste pro, tak oceňuji vaši zásadovost [smích]

152971

29.1.2008 19:24

RE: OK, velmi dobře znám:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 152971

Mýlíš se podle této zásady by Američané museli navracet svoji zemi Velké Británi, Francií, Španělsku a Rusku - na nich si svoji vlast vydupali, ne na Indiánech - těm jejich zemi vzali právě Evropané....

153046

29.1.2008 19:53

RE: OK, velmi dobře znám:

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 153046

Proč, vždyť v příspěvku nademnou máte posloupnost Pelištejci, Moábci, Kanaánci --- Hebrejové (Židé) --- Římané --- Byzanc (Východořímská říše) --- Osmanská říše --- Arabové --- britský mandát --- Izrael (Chazaři, Židé), kde se v předávání území do minulosti přeskakovalo. Bavíme se o předání půdy současného státu předchozím obyvatelům daného území, tedy indiánům. Nikde jsem nepsal že to musí být zrovna ti minulý, jak vy tvrdíte. Zkrátka podle vašeho pravidla mají indiáné nárok na tu půdu od současných obyvatelů, tedy obyvatelů USA.

153049

29.1.2008 19:10

RE: OK, velmi dobře znám:

Saša 74.?.?.?

Reakce na 152933

Přečtěte si článek z břehu tvrdých zastánců Izraele. Oni vědí, že provádí ohavný holocaust IZRAEL: Osady na obsazených územích – překážka mírového urovnání
od Yehuda Lahav z Tel-Avivu. Mírnými slovy přiznává bezpráví vůči Palestincům. Tragikomická je věta: „dva izraelští premieři – Ariel Šaron a Ehud Olmert – se zavázali dvěma americkým prezidentům – Clintonovi a Bushovi – odstranit nelegální osady“, ale každý přeci ví, že to ani jeden americký president nemyslel vůbec vážně. Ehmud Olmert dokonce řekl, že je „hanebné“, že tyto sliby doposud nebyly splněny.
Tak je to hanebné nebo není?

153048

30.1.2008 10:34

RE: OK, velmi dobře znám:

shyguy.zero shyguy (tečka) zero (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 152933

Ach vy nestastniku nejen ze nemate povedomi o historii nejen ze verite bludum ktery ani v bibli nejsou (vanoce, neposkvrnene poceti) ale vy ani nevite ze 1. Nikdo nevyvrazdil v historii vic zidu nez krestani 2. duvod existence zidu je jen a pouze druhy prichod kdyby jste alspon cetl bibli a napr. book of revelation 12x12000 izraelitu prezije zbytek bud konverze nebo smrt to je duvod proc fundamentalisti podporuji zidy a stat izrael (druhy prichod) a pote temer vsem smrt.

153091

28.1.2008 17:07

Mhmm

A77 193.?.?.?

Co k článku dodat? Chytře napsaný, absolutně nereflektující realitu, šikovně vypichující některá fakta, zapomínající na jiná. Prostě obyčejný, tendenční, propagandistický text. Pokud tu tento můj příspěvek zůstane, dám si práci s vysvětlením. Jinak by si měl autor aspoň zjistit, které státy kdy měly oblast Palestiny během dvou tisíc let od doby zániku Judeje pod okupací. Ale nedělám si iluze, že by tu můj příspěvek zůstal. Pluralita názorů, tu autor asi neunese...no, uvidíme

152935

28.1.2008 18:03

RE: Mhmm

Vítězslav Boch v (tečka) boch (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 152935

Prostě pak Kvapil je nacistické prase stejně jako pan Stwora (který tenhle komentář stejně nepustí na svůj "skvělý" web)

152945

28.1.2008 18:59

RE: Mhmm

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 152945

"Prostě pak Kvapil je nacistické prase stejně jako pan Stwora"

"Mrzí mě, že například v Yom Kippurské válce,... nepoužil jaderné zbraně,... "

"arabská lůza"

a co jsi ty, občane? [překvapení] [překvapení] [překvapení]

152949

28.1.2008 19:17

RE: Mhmm

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152945

Zajimavy argument. Vzdycky jsem si myslel, ze informacni hodnota prispevku muze byt maximalne nulova, mylil jsem jak vidno v myslenkovem deficitu je mozno jit i do minusu. To ma byt ta ouroven elit, pred ktreou si mam kecnout s votevrenou hubou na zadek? [velký smích] [vyplazený jazyk]

152951

28.1.2008 17:49

Víte kdo je největší fanoušek Izraele?

anti-anti 62.?.?.?

Je to Bůh a Izrael je jeho stát pro jeho vyvolený národ.

152940

28.1.2008 18:41

RE: Víte kdo je největší fanoušek Izraele?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 152940

na to že zprznil co se dalo, máte dost odvážný názor [velký smích]
Ale je-li pokřivenost cílovým záměrem, pak naopak bezchybný [cool]

152953

28.1.2008 20:40

RE: Víte kdo je největší fanoušek Izraele?

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 152940

S tim Bozim vyvolenim je to ponekud slozitejsi. Kazde Bozi zaslibeni bylo dano do konkretni historicke situace a bylo vazano na splneni urcitych podminek. Doporucuji pozorneji cist Stary Zakon.

152969

28.1.2008 17:35

Fanda

govind 84.?.?.?

Pokud za Izrael dosadím židy, kteří jsou citliví a na mír myslící lidské bytosti, pak fandím Izraeli, aby se už konečně zbavil extremistických sionistických klik, které vedou svět do záhuby.

152941

28.1.2008 18:08

Izrael Forever

Vítězslav Boch v (tečka) boch (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Fandil jsem, fandím a fandit budu Izraeli, jako jedinému bezpečnému státu na Středním východě. Mrzí mě, že například v Yom Kippurské válce, kdy byl zákeřně napaden svými "mírumilovnými" arabskými sousedy, které zde kdejaký omezenec obhajuje, ba přímo uctívá, nepoužil jaderné zbraně, pokud je vlastní, což zde každý tvrdí, že ví. Ona by si ta arabská lůza pak pořádně rozmyslela, jestli napadnout Izrael nebo ne a byl by na Blízkém východě klid!

152946

28.1.2008 19:24

RE: Izrael Forever

Latinec 148.?.?.?

Reakce na 152946

Obetavy pro-chazarita na zaklade vyberove demokracie & zakazkove spravedlivosti se antisemiticky vyjadril:
>Ona by si ta arabská lůza pak pořádně rozmyslela, jestli
>napadnout Izrael nebo ne a byl by na Blízkém východě klid!
[cool]

152957

28.1.2008 19:34

RE: Izrael Forever

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152946

Voni strategove v Izraeli velmi dobre vedeli proc ty zbrane nepouzili, velmi dobre to vedel treba i sionista jako Kissinger ministr zahranici USA, nedoporucil ji ani Nixonovi pri valce ve Vietnamu a uz vubec ne na Blizkem vychode. Kissinger je sice sionista, ale clovek k nemu muzu mit respekt, protoze to neni vul ani silenec mimo realitu.

A bezpecny stat Izrael? Velmi pravdepodobne je Izrael jednim z nejmene bezpecnych mist pro Zida na svete. V takovym Nemecku, ktere se vyrovanlo s nacistickou minulosti funguje v tomto smeru uplne jina uroven bezpecnosti. Uz vubec nemluvim o technicke urovni nuklernich zbrani v 70-tych letech a tragickych dopadech jako dusledku vojenskeho pouziti atomu pro cely region vcetne Izraele.

152959

28.1.2008 20:18

RE: Izrael Forever

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 152959

Ale musíte vzít v potaz, že války vedl Izrael proti přesile. Jaderné zbraně nikdo nepoužil a to je dobře, ale Izraeli by smlouva o neužívání jaderných zbraní mezi velmocemi mohla být ukradená. Destabilizovat na Blízkém Východě by pak možná nebylo co a Izreal by z války vyšel jako absolutní vítěz. Za jakou cenu to může být otázka pro Izraelské generály.

152963

28.1.2008 20:05

RE: Izrael Forever

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152963

O cene bych radeji neuvazoval, vec nema pouze vojensky rozmer, ale i politicky a rekneme nabozensko-etnicky. USA vyvinuli na Izrael enormni politicky tlak, stejne tak na Syrii, Egypt a Jordansko. Neslo to zcela jiste bez politicke asistence Moskvy.

152965

28.1.2008 20:40

RE: Izrael Forever

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 152965

Politický tlak v Jomkippurské válce vyvíjel Egypt, Sýrie, Jordánsko spolu s Irákem pomocí zbraní. Mohu jen podotknout, že Egypt měl dvojnásobek vojáků oproti Izraeli.

152966

28.1.2008 21:50

RE: Izrael Forever

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152966

Ale nepovidejte. Kolikrat ma vice vojaku Indie, Cina a jakou ma vojenskou paritu treba s Britanii nebo Ruskem. V pohranicnich sarvatkach o hranice Cina hanebne pohorela vuci Moskve. Jakou ma vubec politickou souvislost pocetni stav muzstva s uzitim atomovych zbrani? Izraele je bez debaty regionalni vojenska mocnost i bez jaderneho arsenalu. USA dodali Izraeli v te dobe unikatni vyzvedne informace a diplomaticky horecne jednali i s Moskvou, aby se konflikt urovnal. Uz vubec nemluvim, ze tato valka byla reakce na "6-ti denni obranou valku", kterou zahajil Izrael utokem o 6 let drive, a ze okupoval arabska uzemi, a nektera jako Golany neopustil dodnes.

Nemluve o podpore USA, o tom probihala horecna diplomacie, aby se to nezvrhlo v konflikt USA-SSSR a to mi nam pri atomovem ohnostroji zmrzl usmev na ksichtu vsem. Proto byl Kissinger realistou, proto i dnes je silna opozice uvnitr govermentu USA vuci utoku na Iran, bez pouziti specialnich zbrani na urovni ZHN nebo primo taktickych jadernych zbrani, jsou nektere cile v Iranu prilis dobre zakopane v zemi, aby to slo udelat konvencne. Uziti atomu znamena rozmetat mezinarodni dohody o jadru, ktere Izrael nepodepsal na rozdil treba od Iranu. Jinak receno bez duvery na mezinarodnim poli si pravdepodbne temto typ zbrani poridi mnohem vice zemi, ktere maji technologicky potencial, ale zatim tento typ zbrani nevyviji.

152977

28.1.2008 21:39

RE: Izrael Forever

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 152977

Poměr vojáků velmi souvisí s chutí státu použít jaderné zbraně. Je pravda, že nelze srovnávat vojáky a jaderné bomby, ale Izrael by mohl jednat jinak než jednal a pravděpodobně by SSSR nerozpoutalo odvetu a ani USA by nezasáhlo proti svému trochu (ex?) spojenci. Jen by si Izrael velmi velmi snížil už tak mizernou popularitu ve světě.

152979

28.1.2008 22:51

RE: Izrael Forever

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152979

Popularitu? [zmaten] Proti tomu by byla mezinarodni izolace po mesicnim bombardovani Libanonu pouze slaby odvar. Jak by asi reagovala Saudska Arabie? Saudove nepochybne reagovali a vynutili si u USA nektere bezpecnostni zaruky nejenom pro sebe. USA byli nuceny i ve vlastnim zajmu, dolar provazany se saudskou ropou umravnit Izrael, a k tomu se nepochybne ministr zahranici jako Kissinger velmi hodil, protoze jednoznacne krome kvalit diplomata byl pro sionisticke vedeni duveryhodny.

A vsadit na necinost SSSR mi prijde jako hra vabank. Chruscov si taky nelizl, pri kubanske krizi konflikt, i kdyz by to byla oboustrana sebevrazda. A nepochybne ani americka administartiva nebude riskovat neco podpobneho s radarem a "antiraketami" ( jde je vybavit i utocnymi hlavicemi, doba letu do saratovske oblasti nekolik minut). Ani IDF a sioniste si tohle riziko nelizli, zadna vlada pokud nebude bezprostredne ohrozena existence jeji zeme do neceho, tak riskatniho nepujde. Dokud totiz mate co ztratit, tak je tento typ rizika nevyrovnatelny nicim mensim nez holou existenci.

152981

28.1.2008 23:27

RE: Izrael Forever

Sid 91.?.?.?

Reakce na 152946

Súhlasím.

A jedna vec ma vždy fascinuje. Všelijakí fašisti z Blood and Honour, Combat 18 alebo Stormfront vždycky nariekajú, ako im záleží na Palestíne ale keď stretnú na ulici arabskú rodinu, nemajú zábrany ich domlátiť železnými tyčami (aj deti), ako sa to stalo napr. v Nemecku alebo Rusku.

152982

28.1.2008 20:08

Dotaz pro odborniky - jeste jednou

Novak 85.?.?.?

[red]Dotaz pro odborniky
novak 193.?.?.?

Muze mi tady nekdo z tech co vidi do problematiky, jako cloveku, ktery by se rad zorientoval na faktech a srovnal nazor, slusne a nikoli jedovatou slinou vysvetlit, jaka je tedy historicka pricina nenavisti vetsinoveho obyvatelstva (krestanstva) vuci Zidum a statu Izrael?

Nechce se mi verit, ze by prvotni pricinou teto nenavisti mela byt podle toho co se povida udajna vina zidovskych knezi za predani Krista Pilatovi a jeho ukrizovani. To, ze se historie ne vzdy (presneji malokdy) udala tak, jak se posleze vyklada, ze svetova nabozenstvi jsou v zasade zalozena na mytech a nikoli na realite (viz: Zeitgeist - duch doby) a jak byla psana krestanska evangelia uz taky lecos vime.

Napriklad o Gnosticich se v nich zamerne nemluvi, pritom prokazatelne existovali. O, jake podobenstvi s manipulacemi a cilenym zamlcovanim nepohodlnych faktu, ktere se deje i v dnesni dobe.

Jsou to jen ideologicke a mocenske predsudky, ktere tuto nenavist z nejakeho nejasneho duvodu zivi a Zide jako narod v tom figuruji pouze jako objetni beranek nebo pro to existuje nejaky racionalni zaklad (nabozensky, socialni apod)?
152914
[red/]


Panove, zacinam mit pocit, ze pres mnoho slov, ktere zde ve svych prispevcich uvadite, se odpovedi na mych nekolik zasadnich otazek viz: vyse z nejakeho duvodu vyhybate.

PROC?

Odpoved neznate nebo radsi diskutujete o nasledcich misto o pricinach???

Uvedomujete si, ze timto pristupem kredit vasich uvah a nazoru podstatne klesa a v ocich ctenaru se presouvate do kategorie: "rad se slovne predvadim, ale vystihnout podstatu nebo odpovedet na jadro pudla nechci nebo nedokazu?"

Kazdopadne verim, ze se tady najde nekdo s jasnym nazorem a schopnosti jasne odpovedet. Co takhle, kdyby zacal autor clanku nebo p. Stwora, jejich nazory by mohly mit znacnou vypovidaci hodnotu. Nebo take neradi rozebiraji podstatu?[mrknutí jedním okem]

152961

29.1.2008 0:09

RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 152961

Dobrý den pane Nováku. Za mou osobu bych chtěl říci, že již Vaše prvá otázka vychází z mylného předpokladu. Cituji "jaka je tedy historicka pricina nenavisti vetsinoveho obyvatelstva (krestanstva) vuci Zidum a statu Izrael?"

Z čeho soudíte, že většinové obyvatelstvo jsou křesťané? Křesťané tvoří na celé planetě jen 30% věřících. Máte-li na mysli obyvatelstvo ČR, zde tvoří většinu ateisté.

Nyní k té nenávisti. Nenávist vůči jakémukoli definovanému kolektivnímu subjektu (národu, církvi, stoupencům nějaké víry či příslušníkům společenské třídy) je typická pro lidi, kteří trpí komplexem křivdy či vlastní malosti. Vidí kolem sebe mnoho schopných a úspěšných lidí. Sami mají (bohužel falešný, ale o to přesvědčivější) pocit, že jsou rovněž velmi schopní. Měli by tedy být stejně úspěšní, ne-li úspěšnější. Ale nejsou! Jak je to možné? Je třeba nalézt viníka.

Z četby internetových diskusí je zřejmé, že viníků (těch kolektivních, nikdy to nejsou konkrétní osoby) je více. Někdy je to světové židovstvo, jindy temné síly či evolucionisté. Velmi oblíbenou je skupina bankéřů kolem FEDu, občas rozšířená na všechny bankéře židovské národnosti.

Tento kolektivní viník (ať už kterýkoli) je zodpovědný za všechna zla páchaná na této planetě dnes a kupodivu i v hluboké minulosti. A hlavně. Je odpovědný za neúspěch nositele této nenávisti.

Za svou nenávist se obvykle její nositelé stydí. V hovoru z očí do očí ji nepřiznají. O to rozhodněji pak proti nenáviděným "Oněm" běsní v anonymních internetových diskusích. Občas mi "kape jed" z obrazovky, když ty výlevy čtu. Avšak nemějte obav. Většina normálních lidí touto paranoiou určitě netrpí.

Přeji Vám i všem bez nenávisti krásný den.
Vojta

152984

28.1.2008 23:53

RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 152961

Je to asi jako takhle. Zide jsou jako ten chytry souseduv syn ktereho vam maminka vzdy dava za priklad, ten nikdy v jejich ocich neudelal nic spatne.
Avsak, jen vy vite, ze kazdou noc osahava svou sestricku ktera je z toho nestastna, proto se vam s tim sverila. Kdyz ji vsak chcete pomoci a zminite se o tom, je vam receno "to nemuze byt pravda, to si si vymyslel, on, takovy svaty chlapec.
A ten v jadru zly kluk, ktery jen udrzuje takzvanou "buona figura" cili se pretvaruje, se vam za rohem smeje a chlubi se jak vsechny precural.
Normalni reakce na toto se historicky nazyva "pogromy".
V minulem stoleti "Holocoust".
I z vaseho prispevku tak trochu cisi arogance, jako by jste chtel rici, vy hlupacci, pokud me nereknete co chci slyset tak si o vas bydu myslet, ze nejste na me urovni.
Vetsina lidi zde kaka na vase mineni a nezalezi jim na to co si o nich myslite. My piseme pro ty co to ctou, a uci se.

152986

19.3.2008 12:41

RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou

nový mesiáš 85.?.?.?

Reakce na 152986

myslím, že jste mu tu řekl perfektně-karle

156777

19.3.2008 13:02

RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou

nov.mes. 85.?.?.?

Reakce na 152986

musím vám znovu složit poklonu za vaši odpověď pro zvídavého čtenáře.s vámi by zřejmě byla radost komunikovat a vnímat vaše názory.

156778

29.1.2008 0:08

RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152961

Strucne. Uspech na zaklade predpokladu, ale taky dosazeny prostredky, ktere nejsou fer, rika se tomu skupinova strategie. Tento uspech je dosahovan skryte a kosmopolitne. Skupinava startegie jinych narodu je intelektualne znevazovana a hajeni narodni citeni, tradice, kultura, nabozenstvi jsou povazovany za neco nepatricneho.

Nejvice se proti tomuto ideologickemu rozkladu stavi muslimske kultury, i to krome geopolitickeho je jeden z duvod, proc je postupovano vuci muslimum valecnou silou. Nedaji se rozlozit pomoci kontrolovanych medii a "kultury" konzumu, tak snadno. Jestli chcete vedet vice budete se muset o to zajimat vice a udelat si nazor sam. Ta kniha, kterou jsem vam doporucil neni na uvod spatna.

Zvedavec neni "restaurace", kde vam nabidnou informaci k prezvejkani. Spise je to misto, ktere vas nabudit k premysleni, kritickemeu premysleni, pochybovani, overovani si informaci, zmenam nazorem pod tlakem jinych duveryhodnejsich argumentu, pripadne k diskusi. Aspon tak se mi tenhle webzin za tech par let, co jsem tady, jevi. Pokud chcete hotove informacni menu, tak tady ho asi nedostanete. Koneckoncu napiste svuj nazor na vec, velmi pravdepodobne se dockate reakce.

152989

29.1.2008 4:41

RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou

Saša 74.?.?.?

Reakce na 152961

>Muze mi tady nekdo z tech co vidi do problematiky, jako cloveku,
>ktery by se rad zorientoval na faktech a srovnal nazor, slusne a
>nikoli jedovatou slinou vysvetlit, jaka je tedy historicka
>pricina nenavisti vetsinoveho obyvatelstva (krestanstva) vuci
>Zidum a statu Izrael?


Netvrdím, že vidím do problematiky. Především Vaše otázka je ošemetně formulována, ptáte se na historickou nenávist některých křesťanských zemí?

Každá menšina se historicky dočkala útisku a nenávisti včetně křesťanů. Co se týče Židů, bylo to v historii relativně dávné a naposledy nejhrůzněji, zásluhou vůdců právě nacionální strany a ne většinového obyvatelstva. Od samotného vzniku státu Izrael nelze mluvit o nějaké většinové nenávisti (křesťanstva nebo zemí s převážně křesťanským a zcela výjimečně částečně ateistickým obyvatelstvem). Opak je pravdou, Izrael je (někdy až nekriticky nebo neprávem) obdivován a podporován. Totéž platí o roztroušené národnostní menšině židů ve světě. Jediné co lze snad přiznat, že existují zcela výjimeční jednotlivci, kteří je kritizují a dokonce na nich často zbytečně „hledají mouchy“ a jsou za to až neúměrně trestáni; žádná nenávist jim většinou nebyla dokázána.

Nejbujnější fantazie nepřipustí ani představu, že by někdo jako Palestinci utvořili blokádu Izraele. Většinová společnost západních zemí souhlasila se vznikem Izraele, neuvědomila si, že vzniká nábožensko-nacionalistický stát, kde se chopí moci krajní sionisté s rozpínavými ambicemi. Většina z nás stále fandí prostým Židům, po mnohém přesýpání mnoha národy jsou stejní a nerozeznatelní od té většiny a za předpokladu spjatí národností a náboženstvím by většina z nás bohužel mlčela. Pouze sionisté neprojevují zrovna lásku k bližnímu a nedovedou nikdy odpustit, zdaleka tomu tak není u všech židů. Obdobně ne všichni židé hledají všude sebemenší náznak nedostatku sympatie. Sionistům vyhovuje k jejich cílům hledání nepřátel.

152998

28.1.2008 23:58

Nacionalismus potřebuje *útisk*, aby rozkvétal

Saša 74.?.?.?

Část izraelské „mládeže“, vychovaná sionistickým nacionalismem zdůvodněným náboženstvím (v pohraničí Izraele) se stěhuje do opuštěných domků po vyhnaných Palestincích. Stát to veřejně nepodporuje, ač všechny izraelské sdělovací prostředky jednoznačně jednání omlouvají. Národní zprávy Izraele mlží a zabývají se údajným mučením „školaček“ Izraelskou policií. Nenechali „vězeňkyně svědomí“ vyspat, nedali jim knihy atp. Zvláště peprně popisuje situaci v češtině rabi Jicchak Seifert: „Již při zatčení byly dívky bity. Aby zlomili jejich ducha, byla na nich prováděna tělesní prohlídka konečníku, doplňovaná urážením a nadávkami.

Ač není, musí tam být napadení…

152985

29.1.2008 0:30

Nacionalismus potřebuje *útisk*, aby rozkvétal

Saša 74.?.?.?

Reakce na 152985

Opět domnělý útisk k povzbuzení nacionalismu:
European Jewish Press naříká: správce Vatican City, kardinál Giovanni Lajolo, vykázal všechny prodavače z barokní Bernini columnade, což rozhořčilo rabína a mluvčího Římských židů. Ze 113 licencovaných prodavačů upomínkových předmětů (krucifixů, růženců, obrázků svatých atp.) ve Vatikánu je 112 židů.
Do prosince minulého roku mohli (židovští) prodavači nabízet růžence a obrázky svatých po celém Římě včetně náměstí Sv. Petra ve Vatikánu, nyní menší část náměstí je pro všechny kramáře uzavřena. Dnes již tradičně povolení k pouličnímu prodeji upomínek ve Vatikánu je dáváno především ne-li jen židům.

152988

29.1.2008 15:22

RE: Dotaz pro odborniky - zaver

Novak 85.?.?.?

Diky vsem za odpovedi na muj laicky dotaz. Je mi jasne, ze otazka nebyla presne formulovana, ale myslim, ze vite na co jsem se ptal. Slo mi hlavne o identifikaci pripadne historicke priciny teto protizidovske nenavisti.

Take se omlouvam se, pokud v ni nekdo citil aroganci a take dekuji za nasmerovani na studijni materialy.

Pokud k tomu mohu neco rici, tak muj osobni pocit koresponduje s nazorem, ktery tady zaznel, ze vsichni bezni lide bez ohledu na rasu, nabozenstvi a region kde ziji, jsou v podstate stejni tudiz mirumilovni a chteji zit a pracovat v klidu.

Jsou to jejich vudcove (bud politicti nebo nabozenstvi), kteri je ovlivnuji podle svych mocenskych/nabozenskych dogmat a zistnych cilu a z toho prameni vsechny nasledne vyvolavane rozepre.

Nevedoma lidska mysl se necha lehce zmanipulovat a zfanatizovat a to je nastroj jak lidi, v podstate v rozporu s jejich prirozenosti, postavit proti sobe, udelat z nich bezduche teroristy nebo valecniky (kanonenfutr).

Takze zakladni pomuckou podnecovani nenavisti mezi lidmi je podle me (mimo jinych negativnich emoci) hlavne strach, ktery nekdo cilene v lidech medialne ci jinak pestuje a vyuziva pro sve cile a dale chamtivost jako povahova vlastnost, ktera nuti zakomplexovane lidi, aby dosahli za pomoci jakyhkoli metod (vetsinou zlocinnych) napr. materialne vetsiho bohatstvi nez ti ostatni.

PS: Mrzi me, ze ani p. Stwora, ani autor clanku nenasli dost odvahy k reakci. O leccems to vypovida.

153029

21.2.2008 1:58

Volební právo palestinců

zzz 85.?.?.?

Dobrý den, jeden z mých přátel a váš příznivec mne upozornil na Váš článek. Po přečtení jsem se zamyslel a mám několik dotazů k uvedeným tvrzením a přirovnáním.
Cituji:
„Bouří se proti dělení lidí na cenné a méněcenné, ale sami Palestincům nedají ani právo volit.“

Chci se nad tímto výrokem zamyslet a rozebrat ho. Palestinci žijí na území státu Izrael a na okupovaných územích. Rozdělení jednotlivých území je patrné z mapay

Pokud je mi známo, pak občané státu Izrael mají všeobecné volební právo bez ohledu na národnost. Dle výsledků posledních voleb je v Knesetu přítomna arabská strana (Ra'am-Ta'al), kterou židé nejspíše nevolí. Pro přesnost jsem čerpal z teto stránky.

Druhou otázkou je volební právo obyvatel okupovaných území, kteří nejsou občany státu Izrael. Tito lidé volili svého presidenta a orgány samosprávy. Výsledek voleb do samosprávy (tedy vítězství Hamasu) lze považovat za krajně nepříznivý pro stát Izrael.

Ze zmiňovaných výsledků voleb plyne, že tito palestinci volební právo mají a také ho aktivně užívají. Nyní se Vás chci zeptat o kterých palestincích píšete? Z jakých zdrojů čerpáte podklady pro svoje tvrzení?

Vzhledem k Vaší zálibě ve srovnávání Vás chci tímto také požádat o malé srovnání. Jmenujte mi prosím jednu zemi okupovanou Hitlerem, kde ve volbách zvítězila strana popírající německé právo na vlastní stát. Strana, jejímž hlavním cílem bylo zničení německého státu.

Dále Vás chci požádat třeba o jméno jediné jméno židovského poslance reichstagu, kterému se povedlo setrvat tam i za nacistické vlády.

Na oplátku Vám nabízím odkaz na Ra'am-Ta'al zde je možné najít jména poslanců i program jejich strany. Program obsahuje jako první bod toto: „The party supports the creation of a Palestinian State with East Jerusalem as its capital“. Tento cíl prosazují v Izraelském parlamentu...

Hodnotit článek na základě jedné věty je nepochybně zkratkovité a zavádějící. Já se této chyby chci vyvarovat. Pokud budete chtít, vyberte jiný odstavec a můžeme ho rozebrat společně. Třeba na sionistických atentáty spáchaných proti Britům (na tehdejším mandátním území) se shodneme.

Článek psaný ve stylu „Petr se jednou spletl, ale Pavel nemá pravdu nikdy“ se mi zdá být přinejmenším zaujatý. Pokud je místo argumentu použita neskrývaná zášť či zjevná nepravda, pak je to ještě horší.

S pozdravem Zdeněk

154863

Příspěvků: 104

28.01. 07:31  To je právě ten paradox,
28.01. 09:58 MedaBeda  RE: To je právě ten paradox,
28.01. 18:33 the warg  RE: To je právě ten paradox,
28.01. 18:51 MedaBeda  RE: To je právě ten paradox,
29.01. 09:09  RE: To je právě ten paradox,
30.01. 01:07  RE: To je právě ten paradox,
30.01. 01:43  RE: To je právě ten paradox,
30.01. 11:10 shyguy.zero  RE: To je právě ten paradox,
28.01. 12:40 Hugof  Pardon! Tento příspěvek byl psán bez přihlášení!
28.01. 13:42  Novokřesťané
18.03. 15:05 tengu  RE: To je právě ten paradox,
28.01. 09:58 2xs  s autorem v něčem nesouhlasím
28.01. 21:05 herbage  RE: s autorem v něčem nesouhlasím
28.01. 21:20 anti-anti  RE: s autorem v něčem nesouhlasím
28.01. 23:14 herbage  RE: s autorem v něčem nesouhlasím
29.01. 16:37 anti-anti  RE: s autorem v něčem nesouhlasím
28.01. 20:57  RE: s autorem v něčem nesouhlasím
28.01. 10:24 Sam Ting Wong  Jak to rozseknout?
28.01. 12:24 Hugof  RE: Jak to rozseknout?
28.01. 18:52 Saša  RE: Jak to rozseknout?
28.01. 12:11 Hugof  RE: Jak to rozseknout?
28.01. 12:13 Hugof  Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!
28.01. 12:36 Antiseptik  RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!
28.01. 16:13 vodnik007  RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!
28.01. 16:36 Latinec  RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!
29.01. 09:10  RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!
29.01. 16:41 Latinec  RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!
30.01. 01:18  RE: Ale ne zcela vyčerpávajícím způsobem!
28.01. 12:16 novak  Dotaz pro odborniky
28.01. 17:42 Rene Bartosek  RE: Dotaz pro odborniky
30.01. 10:44 shyguy.zero  RE: Dotaz pro odborniky
30.01. 16:14  RE: Dotaz pro odborniky
30.01. 18:03 shyguy.zero  RE: Dotaz pro odborniky
30.01. 18:33 vodnik007  RE: Dotaz pro odborniky
31.01. 04:10 Rene Bartosek  RE: Dotaz pro odborniky
31.01. 05:08 shyguy.zero  RE: Dotaz pro odborniky
28.01. 20:25 pietroo  RE: Dotaz pro odborniky
28.01. 13:05 hestroy  Jen stručně...
28.01. 14:57 shyguy.zero  Proc?
28.01. 17:47 Novak  RE: Proc?
28.01. 19:16 MedaBeda  RE: Proc?
28.01. 19:19 rickover  RE: Proc?
29.01. 10:24 shyguy.zero  RE: Proc?
29.01. 10:34 shyguy.zero  RE: Proc?
30.01. 02:39  RE: Proc?
30.01. 11:32 shyguy.zero  RE: Proc?
29.01. 10:35 shyguy.zero  RE: Proc?
29.01. 20:24 rickover  RE: Proc?
30.01. 10:54 shyguy.zero  RE: Proc?
30.01. 21:50 rickover  RE: Proc?
30.01. 23:03  RE: Proc?
31.01. 15:49 rickover  RE: Proc?
31.01. 17:29 shyguy.zero  RE: Proc?
31.01. 19:49  RE: Proc?
28.01. 21:01 Roman Kalina  RE: Proc?
29.01. 10:48 shyguy.zero  RE: Proc?
19.03. 13:10 nový mesiáš  RE: Proc?
30.01. 19:32  RE: Proc?
30.01. 23:00 shyguy.zero  RE: Proc?
31.01. 08:59  RE: Proc?
31.01. 16:13 shyguy.zero  RE: Proc?
31.01. 09:48  PS Prometheus
31.01. 17:37 shyguy.zero  RE: PS Prometheus
31.01. 19:07  RE: PS Prometheus
01.02. 00:32 shyguy.zero  RE: PS Prometheus
01.02. 01:03 shyguy.zero  RE: PS Prometheus
31.01. 15:41  RE: Proc?
31.01. 17:05 shyguy.zero  RE: Proc?
28.01. 17:06 rickover  OK, velmi dobře znám:
28.01. 19:14 MedaBeda  RE: OK, velmi dobře znám:
28.01. 21:19 herbage  RE: OK, velmi dobře znám:
29.01. 19:24  RE: OK, velmi dobře znám:
29.01. 19:53 herbage  RE: OK, velmi dobře znám:
29.01. 19:10 Saša  RE: OK, velmi dobře znám:
30.01. 10:34 shyguy.zero  RE: OK, velmi dobře znám:
28.01. 17:07 A77  Mhmm
28.01. 18:03 Vítězslav Boch  RE: Mhmm
28.01. 18:59 MedaBeda  RE: Mhmm
28.01. 19:17 Rene Bartosek  RE: Mhmm
28.01. 17:49 anti-anti  Víte kdo je největší fanoušek Izraele?
28.01. 18:41 MedaBeda  RE: Víte kdo je největší fanoušek Izraele?
28.01. 20:40 vladuna  RE: Víte kdo je největší fanoušek Izraele?
28.01. 17:35 govind  Fanda
28.01. 18:08 Vítězslav Boch  Izrael Forever
28.01. 19:24 Latinec  RE: Izrael Forever
28.01. 19:34 Rene Bartosek  RE: Izrael Forever
28.01. 20:18 anti-anti  RE: Izrael Forever
28.01. 20:05 Rene Bartosek  RE: Izrael Forever
28.01. 20:40 anti-anti  RE: Izrael Forever
28.01. 21:50 Rene Bartosek  RE: Izrael Forever
28.01. 21:39 anti-anti  RE: Izrael Forever
28.01. 22:51 Rene Bartosek  RE: Izrael Forever
28.01. 23:27 Sid  RE: Izrael Forever
28.01. 20:08 Novak  Dotaz pro odborniky - jeste jednou
29.01. 00:09 Vojta49  RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou
28.01. 23:53 karel4u  RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou
19.03. 12:41 nový mesiáš  RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou
19.03. 13:02 nov.mes.  RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou
29.01. 00:08 Rene Bartosek  RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou
29.01. 04:41 Saša  RE: Dotaz pro odborniky - jeste jednou
28.01. 23:58 Saša  Nacionalismus potřebuje *útisk*, aby rozkvétal
29.01. 00:30 Saša  Nacionalismus potřebuje *útisk*, aby rozkvétal
29.01. 15:22 Novak  RE: Dotaz pro odborniky - zaver
21.02. 01:58 zzz  Volební právo palestinců

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 0

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 2

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Nový řád. Už nevěřím, že covid je náhoda. Zakázaný Hnízdil přitvrdil22.11.21 15:59 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,71 Kč
Euro
25,66 Kč
Libra
30,25 Kč
Kanadský dolar
17,80 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
20,02 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,45 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 538,88 Kč
1 unce stříbra
523,89 Kč
Bitcoin
1 236 302,06 Kč

Poslední aktualizace: 26.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 769