Diskuze k článku

Všechno je jinak

Příspěvků 137

26.1.2008 22:49

Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Zatímco napravení majetkových křivd na římskokatolické církvi byl do dnešního roku velký problém a "kontroverzní" téma, tak jinde se křivdy napravují jako na běžícím pásu a bez většího zájmu medií. například:

212/2000 Sb. o zmírnění některých majetkových křivd způsobených holocaustem

a s ním související nařízení vlády:
335/2001 Sb. výčet věcí určených k bezúplatnému převodu do vlast. židov. obcí
152/2002 Sb. výčet věcí určených k převodu do vlastnictví židovských obcí v ČR
184/2003 Sb. výčet věcí určených k převodu do vlastnictví židovských obcí v ČR
123/2004 Sb. výčet věcí určených k převodu do vlastnictví židovských obcí v ČR

Rovněž diplomatická dohoda s Vatikánem je letitý neřešitelný problém, zatímco s jinými státy se čile sjednávají dohody od r.1992:

508/1992 Sb. Sdělení federálního ministerstva zahraničních věcí o sjednání Dohody o obchodní a ekonomické spolupráci mezi vládou České a Slovenské Federativní Republiky a vládou Státu Izrael

125/1994 Sb. 19.04.94 Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Programu spolupráce v oblasti vědy, školství a kultury mezi vládou České republiky a vládou Státu Izrael na léta 1994, 1995 a 1996

21/1995 Sb. Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Smlouvy mezi Českou republikou a Státem Izrael o zamezení dvojího zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu

171/1996 Sb. Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Dohody o spolupráci v zemědělství mezi vládou České republiky a vládou Státu Izrael

86/1998 Sb. 86/1998 Sb. 01.12.97 Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Dohody o volném obchodu mezi Českou republikou a Státem Izrael

73/1999 Sb. Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Dohody mezi vládou České republiky a vládou Státu Izrael o vzájemné podpoře a ochraně investic

152745

27.1.2008 11:02

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152745

Přesně tak!
Absolutně souhlasím také s názorem autora "rickover".
Zato Karolína (autorka článku Všechno je jinak) je ve svém pojednání mimořádně plytká a jednostranná. Asi patří k nějakým myslitelům [chechtot]
V pátek mi přišel štvavý pamflet, asi od nějakých zmatených, horlivých mladých komoušů. Hrají v něm na lidskou závist a neschopnost domyslet souvislosti kolem těch miliard. Uvedu nejdříve tu trapnost a pak svou reakci (bohužel ti hrdinové neuvedli funkční adresu, a ani na své webové stránce se neodvážili definovat přesněji, než jako ctností "mladí lidé, kterým není budoucnost této země lhostejná" ).
Úsudek si udělejte sami:

-----Original Message-----
From: Protestni Hlas [mailto:massmail@vandersexxx.net]
Sent: Thursday, January 24, 2008 12:52 AM
To:
Subject: Petice: Souhlasite se statnim zamerem platit cirkvi STOVKY MILIARD z penez obcanu (danovych poplatniku) ??

Text petice je na nasledujici strance:
http://www.protestnihlas.cz/300miliard.html
Petice a anketa je umistena na serveru protestnihlas.cz
Tato stranka je vyrazem nesouhlasu a odporu. Pokud znate nekoho dalsiho, kdo nesouhlasi s timto 300 000 000 000ovym tunelem, preposilejte dal zpravu o teto petici. Jedna se o jednu z nejhorsich hrozeb pro statni rozpocet za poslednich 18 let!
Proc by mela mit cirkev vysadni privilegovane postaveni? Nestaci snad jeji privilegovanost a moc pramenici ze stredoveku? Proc by ji mel stat platit "uroky".... kdyz jini, legitimni, restituenti nedostali ani zlomek takoveto velkorysosti?
V teto zemi jsou drtiva vetsina lidi ateiste. Nemuzeme tolerovat takovouto nespravedlnost! Sireni nabozenstvi ve spolecnosti neni dulezitejsi nez skolstvi, zdravotnictvi, infrastruktura.... a nema byt sponzorovano CESKYM NARODEM! Rozhodne ne vzhledem k soucasne financni (rozpoctove) situaci!
Dan
PS: Je zajimave, ze po vsech rozeprich ohledne Ceskeho pamatkoveho dedictvi (respektive staveb placenych z casti cirkvi - z penez ktere byly vynuceny od zivoricich venkovanu), po vsech rozeprich trvajicich celych 18 let .... by melo dojit k politickemu konsenzu tesne pred prezidentskou volbou.
Text petice: http://www.protestnihlas.cz/300miliard.html
Tvuj nazor neco znamena!

Moje odpověď následuje: >>

152789

27.1.2008 11:01

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152745

>>moje reakce:

-----Original Message-----
jste mimo... hnaní závistí a neschopní korektně myslet:
církev není privilegovaná, ale naopak je už několik desítek let okradená o majetek, který jí prostě patřil (dali/odkázali jí ho dobrovolně věřící). ostatně jde o desítky církví, a ne o jednu.
tento ukradený majetek dál používá stát, který není oprávněným vlastníkem, ví to, ale má z toho prospěch (ekonomický), a to se jedná o právní stát už od roku 1990, tedy minimálně 17 let - po celou tuto dobu se s tím nic nedělalo, tedy se prohlubuje křivda (každý měsíc naskakuje pomyslný úrok z oprávněného požadavku na nápravu zločinu krádeže). nebo by vám bylo jedno, kdybych ukradl vaše auto, a kdyby se pak na to přišlo, i nadále bych je celé dlouhé roky dál vesele užíval? nepřišel by požadavek na vrácení? nepřišla by žaloba? ani nárok na finanční náhradu?
pokud chcete, aby věc skončila u mezinárodního soudu, kde církev samozřejmě vyhraje (věc je naprosto jasná, byla to komunistická zlodějna), tak dál sepisujte petice. možná vás pak vynucená náhrada vyjde ještě na dvojnásobek.
kromě toho nehraje ŽÁDNOU roli, jestli je někdo věřící či nikoliv, protože právo na majetek má každý občan, firma i občanské nebo náboženské sdružení, bez ohledu na to, jestli s nimi sympatizujete nebo ne. kdyby komouši ukradli spolku včelařů všechny včelíny, taky byste žvatlali, že většina národa nejsou včelaři a vy že nejíte med? jiným poškozeným (okradeným) byl totiž majetek již vrácen... jen církvím ne. proč před sebou valíme ten dluh?
dále: církev ten majetek nechce proto, aby si nakoupila kaviár, udělala žranici a ty miliardy projedla, ale tyto prostředky jinou formou vrátí do "oběhu", do společnosti, například ve formě sociálních služeb, ve školství, zdravotnictví a jiných oblastech, kde už nyní působí, ovšem ekonomicky přiškrceně (když její majetek užívá někdo cizí).
vrácení ukradeného je prostě správná věc, a toto je jen pouhý KOMPROMIS, a nárok je i na víc (kdyby si někdo dal tu práci a tvrdě by zohlednil každoroční ušlý zisk i s úroky za 60 let)... patrně vám uniká vývoj ceny peněz a vývoj v cenách nemovitostí.
pokud tomu nerozumíte, tak o tom nepište - církev nemá dostat úroky, ale stát jí chce vrátit jen menší část ukradeného majetku, a za zbytek jako náhradu (ne úrok) chce zaplatit penězi, protože ten zbylý majetek nechce nebo nemůže vrátit. a JEN TATO finanční náhrada se má kvůli rozložení od teď do budoucna navyšovat - na okamžitou platbu (která by byla oprávněná) totiž stát nemá... zruinovalo by jej to. přivolení k postupným splátkám je tedy více než slušným kompromisem.
takže se rychle vzpamatujte.
pokud máte odvahu a poslední zbytek slušnosti, odešlete toto korektní vysvětlení na všechny adresy, kam jste předtím poslali původní štvavý pamflet.

152790

27.1.2008 19:56

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 152790

"církev není privilegovaná, ale naopak je už několik desítek let okradená o majetek, který jí prostě patřil (dali/odkázali jí ho dobrovolně věřící). ostatně jde o desítky církví, a ne o jednu."
Hlavně ono "(dali/odkázali jí ho dobrovolně věřící)" mě doslova pobavilo. Netušim jestli nejste jeden z církevních hodnostářů ale o tom že by církev získala majetek na základě dobrovolnosti lze s úspěchem nesouhlasit. Ono stačí si přečíst učebnici dějepisu pro základní školy aby se tam člověk leccos dozvěděl. Církev nebyla nic jiného než stát ve státě (možná by bylo lepší použít slovo nadnárodní) s vlastními zákony a vlastním výběrem daní a nucené práce. Cizopasila na úkor už tak odíraných lidí (u nás neomezeně až do roku 1781 poté už musela bejt opatrnější). Jistě může oprávněně požadovat majetek zabavený jí na základě vyvlastnění z roku 1948 ale ona si žádá i majetek zabavený na základě pozemkové reformy z roku 1919/1920.

152838

27.1.2008 21:51

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152838

No, v učebnicích toho najdeš! [chechtot] Hlavně v těch starších...
Pobavila tě tedy zřejmě krystalická pravda, že? Žádný hodnostář nejsem, jen člověk, který hledá pravdu a spravedlnost - a zde evidentně někomu něco patřilo, a někdo jiný to drze vyvlastnil / zreformoval / znárodnil / ukradl... říkej si tomu jak chceš, ale šlo o zlodějnu. A dodnes se k tomu tento zaprděnej národ nebyl schopen postavit čelem a tento skutek sprostých lupičů odčinit.
Ostatně vidím, že jsi zřejmě informovanější než já, snad členem vyjednávacího týmu? [chechtot] že víš tak přesně co která církev žádá. No i kdyby tomu tak bylo, zřejmě nemluví s cesty ale velmi dobře vědí (mají zdokumentované a právními experty potvrzené) co je jejich majetek, a co by se mělo vracet.
Kdo cizopasil do roku 1781, to skutečně nevím [smích] zato vím, že komouš cizopasil stoprocentně - přišel, sebral, užíval, přerozdělil, zplundroval co mohl, zanedbal, zboural... a až nebylo z čeho brát, vymyslel "revoluci" a privatizaci, alias příkladný tunel.

152847

28.1.2008 8:16

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 152847

No já si těch starších učebnic moc neužil. Ale něco mě zaráží. Ty hledáš pravdu a spravedlnost (možná i lásku - nejsi občan Havel?) v instituci která ji dlouhá století ani neznala ani neuznávala? Pokud bys totiž šel do důsledku tak dojdeš ke zjištění že církev nabyla majetek stejným způsobem jakým o něj přišla. V jistém slova smyslu ke spravedlnosti došlo (ono slavné pořekadlo o božích mlýnech). Jistě lze úspěšně pochybovat o tom že to komunisti udělali jako gesto spravedlnosti vůči lidem jež staletí museli (opakuji museli) udržovat tuto zlodějskou chátru jež stála i za několika koloniálními válkami (hlavně v indočíně). Je to prostě něco ve smyslu že zloděj okradl zloděje a ten se cítí být poškozen.

152888

27.1.2008 23:28

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 152790

Ted me to doslo, vy uplne hovorite z cesty a prekrucujete, jako to delali komunisti.
Co by se jim melo vracet. Stejne jako Spojene Staty prerusili svou podrazenost k GB, tak Ceska republika zestatnila veci vlastnene cizi entitou (cirkvi) ktera ma sidlo ve Vatikanu. Tedy cernoprdelnici prohrali. Prohrali po mnoha bitvach, ve kterych napadli Ceskou zemi. Byla by hloupost kdyby soucasna vlada jim dala neco zpatky. Israel take nevrati Palestinu Palestincum a nikomu se to nezda zvlastni. Tedy ne nikomu z teto vlady. A co by cirkev delala s temi "navracenymi majetky"? Cirkev je velmi sobecka a nikdy ne vstricna.
Proto: ne zpatky do cernoprdelnickeho otroctvi, ne rozdavani Ceskych penez do soukromych kapes.

152858

28.1.2008 1:34

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 152858

Cirkev - cize instituce zodpovedna za dobu temna, miliardy mrtvych v nabozenskych valkach a za neskutecne blbnuti lidi, nuceni je prijimat nesmyslne autority a lzi jako pravdu - teto instituci ze by se melo neco vracet, byt cestecne nespravedlive zabaveneho?!

NASRAT! [naštvaný]


A ticho, nebo vas vsechny zavru za rouhani:
http://youtube.com/watch?v=9DwQPouC01w

152877

28.1.2008 3:32

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 152877

Nerad se vyjádřuji vulgárně a tak to zkusím takhle:

>NASRAT! [naštvaný]
---
Komunistická ideologie se neslučovala se žádným náboženstvím, ale ani ho násilně nepotlačovala. Hovořím o situaci v komunistickém Československu. Nikoliv o porevolučním období židobolševismu v Rusku (Svaz Sovětu). V menších městech a na vesnicích se vesele jelo dál. Nedělní mše frčely i pro soudruhy. I pro soudruhy ve vyšším stranickém postavení (ředitelé podniků). Prostě si zajeli do nedaleké vísky, kde je nikdo osobně neznal - alespoň si to mysleli - a plně se oddávali náboženským obřadům. Je vedlejší, zda se modlili za spasení vlastní duše a nebo za boží pomoc při plnění dalšiho pětiletého plánu. Ale modlili se. Kostely nebyly zbourány. Proč tedy požadovat náhradu za ušlé zisky za období šedesáti let?

Možná by bylo zajímavé podotknout, že synagogy v České republice jsou dotovány (údržba, provoz) z amerických fondů - je to stanoveno zákonem z roku 2002, kde jsou synagogy zahrnuty mezi historické památky. Musí však být zpřístupněny veřejnosti bez požadování vstupného. Jak si to někteří dovedou zařídit????

P.S. Trodasi, shlédnul jsem ty videa s tvými titulky. Pěkná práce! Kdy budeme pokračovat na dalším? Nebo jsi to prozatím pověsil na hřebík? Napiš. Čekám na odpověď.
(editor snad promine za soukromý dotaz? Je to pro nás, pro Zvědavce - Ron Paul video, ale Trodas se mnou nemluví)

152879

28.1.2008 8:41

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

Peol 194.?.?.?

Reakce na 152790

[smích]) tak to je prilis katolicky pohled. Muj pohled rika at stat vrati to co prokazatelne vzal a to co cirkev prokazatelne vlastnila, lze resit postupnymi dohodam. Cirkev vydelava na vsem, kazdy rok ji ze zakona pritekaji miliardy a platim je ja ze sveho platu, i presto ze nejsem katolik ani krestan.

Ja tvrdim ze vyrovnani je totalni podvod, netransparetni, nejasny, bez vazeb na konkretni vlastnictvi a navic je to zcela pruhledny politicky obchod. Napr. ani vysledek vlastnictvi Chramu Sv. Vita nema zcela jasny zaver, pouze ten ze stat opet zaplati a cirkev v budoucnu uvidi ....

152890

14.4.2012 19:08

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

koralovec 89.?.?.?

Reakce na 152790

no podivejte se milej pane....ja vam tedy rozhodne intelektualne nestacim ale patrim k te vedsi nevzdelane casti teto republiky ktera uz ma dost lidi kteri priliz premysli..takovi lide jsou z pravidla zaslepeni svim vlastnim egem...i kdyz vas vubec neznam je mi jasne ze jste verici clovek a sve cirkevni hodnostare horlive branite...nerozumim proc bych mel vracet cirkvi neco co jsem ji nevzal...jak bylo receno vecina lidi v cesku nejsou verici...aspon nake pozitivum..takze nevidim duvod proc by cesky narodmel neco vracet...to muzeme rovnou vratit sudeckym nemcum jejich majetky to by se vam libilo?ne...musim se postavit za ty mlady komouse jak rikate protoze jenom tito mladi rozlobeni lide mohou pohnout tohle prohnilou zemi...tim ze vyjdou do ulic jako kdysi..ja to s nima jeste nevzdal...s pozdravem koralovec

266942

26.1.2008 23:41

Poněkud, milý autore,

rickover 86.?.?.?

jste opomněl maličkost: Bolševický stát sprostě okradl věřící o jejich staleté majetky, o jejich kostely. Tento stát není bolševický, ale takový zvláštní, čekalo by se, že majetek, co stát ukradl, vrátí, dokonce to slibovali, už pomalu 20 let. Jenže ono se nevrací, tu vadí, že ukradený majetek je církevní, u těch zase vadí šlechtický predikát, těmhle se to nevrátí vůbec, my si to vždy nějak zdůvodníme, stát je moc a moc je právo. Namísto restitucí se udělala kupónová privatisace, namísto návratu majetku okradeným tatíček stát kšeftoval s vlastnoručně ukradeným zbožím. Dlužno podotknout úspěšně nejen takto ale i jiným způsobem: například stát nejenže nevrátil katolíkům ukradenou svatovítskou katedrálu, ale dokázal jim jejich katedrálu ještě pronajmout k bohoslužbám za 6 000 Kč ročně, asi jako kdybych vstoupil do cizího bytu, zamával vlastnoručně napsaným papírem, že mi patří, celý až na ložnici bych ho pronajmul zámožnému Američanovi a žil bych z toho a tu ložnici "bývalým" vlastníkům "laskavě" pronajmul od 6 večer do 6 rána, by si mohli v klidu schrupnout, přesně takto se stát k církvím a nám věřícím zachoval, ani Kohn z anekdot by na něco takového nedokázal přijít.

Teď se tatíček stát znovu vyzul z navrácení jím ukradeného majetku, namísto toho nabídl 267 miliard vyplácených po dobu 60 let, tj. směšných cca 4,5 miliard/rok a hlavně bez záruky, že budoucí vlády tento "těžký závazek" vůbec budou plnit, co tady bude za 30, za 60 let? A zase si mne ruce při představě za kolik stamiliard ukradený majetek zašmelí a ještě se snaží spekulovat s rozněcováním atheistické nenávisti vůči věřícím, stejně jako to dělali bolševici.

O nic jiného tu nejde, ani o lidovce, ani o Klause a už vůbec ne o to, že by stát na církvích jakkoli prodělal, resp. že by daňové poplatníky opravdu stály církve byť korunu ročně. Ani o vaší nenávist k věřícím, autore, to také není problém. Ten problém je v tom, že považujete - a to nejen vy - krádež a překupnictví s kradeným zbožím za legální akt, pokud se toho dopustí stát, jenže stát, který krade, nekrade jenom vybraným nepohodlným, o tom poučuje historie posledních 200 let měrou vrchovatou a navíc stát není vzduchoprázdno je tvořen státními úředníky. Takže až k vám přijde váš soused státní úředník a prohlásí "jménem státu si váš majetek zabavuji", ničemu se nedivte[smích]))

152747

26.1.2008 23:41

RE: Poněkud, milý autore,

Datel 206.?.?.?

Reakce na 152747

Co to placate - babka , verici . Posledni drobne sly do kostela po cely jeji zivot . Myslite ze ji udelal posledni msi zadarmo ? Operuji ve jmenu Krista a hrabou majetky? A to jmenem statu si vas majetek zabavuji- doufam ze se tak stavite i k Palestinske otazce .

152750

27.1.2008 10:03

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152750

Datle, drahoušku, vy v tom máte chaos! [smích] Vy si nerozumíte! Jestliže církev dostává (na) své majetky od věřících (vaše babka budiž tím příkladem), tak je zřejmé, že za staletí musí mít toho majetku LEGÁLNĚ dost. Tedy měla by, kdyby nepřišla chátra a nezapalovala, nekradla, neničila a nevraždila (husité), kdyby nepřišel velký "novátor" a "myslitel" Josef II., a nezkonfiskoval církevní majetek pro účely rakouské armády a státu (říkal tomu reforma), a kdyby pak nepřišli další zlodějové, a neukradli té církvi všechno (a říkali tomu ti soudruzi znárodnění).
Nezdá se vám, že přijít k vám domů a sebrat vám zahradu nebo auto a říkat tomu reforma, nebo přijít a ukrást vám barák/byt, a říkat tomu znárodnění ve prospěch lidu, že by to asi neprošlo? Že by to bylo mistrem Datlem vnímáno jako nespravedlnost a křivda, již je třeba OKAMŽITĚ řešit, a to i tvrdě, soudně atd.?
Ohledně vašeho dalšího zmatu: církev nemá ŽÁDNÝ sazebník, podle kterého by vybírala za nějaké náboženské úkony. Kněží ty mše slouží zdarma (mají plat, dlužno říci těžce podprůměrný, vzhledem k vysokoškolskému vzdělání, někdy i vícenásobnému).
Pokud je někde na vesnici tradicí či zvykem za pohřeb, svatbu či mši, za někoho slouženou, dávat nějakou stovku, tak je to dobrovolné ze strany toho, kdo dává, nikoliv vyžadované. -Vaše výtka tedy vyznívá trapně. Měla se jen otřít o církev a udělat z ní údajně nenasytnou a nevděčnou? No tak ten chabý zmatený pokus vám nevyšel...

152786

27.1.2008 11:21

RE: Poněkud, milý autore,

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 152786

Nebudu se o tom dlouho rozepisovat,ale muj nazor ze Cirkevni majetek je nakradeny a vydelany z potu a krve obycejnych lidi ktere Rimsko-katolicka cirkev okradala a zotrocovala.....Cirkvim bych nedal ani hovno a jeste bych jim sebral ten zbytek...!!At si to platej ovecky a ne ja danovej poplatnik...!!!za to ze nas drzeli ve stredoveku si zaslouzi kardinal Vlk tak akorad pres drzku a ne financni odmenu...!!!

152792

27.1.2008 14:45

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152792

Nebudu se o tom dlouze rozepisovat, ale můj názor je takový, že plácáš totální nesmysly, co ti komouš narval během socialistické výchovy a vzdělávání do palice. Anebo pokud ne, tak máš podstatný deficit intelektu, když jsi k něčemu takovému dospěl svým (ne)myšlením, a ještě takový poloprodukt trousíš veřejně na netu.
Pokud bys chtěl i nadále tvrdit cokoliv o krádeži majetku obyčejných lidí ze strany církví, pak by bylo velmi vhodné uvést fakta o té zlodějně - třeba komu, kdy a co církev protiprávně ukradla. Konkrétně prosím.
Do té doby si dál budu myslet, že svůj majetek získala legálně, z darů věřících (prostých, šlechticů i pozdějších) a z odkazů/závětí ve prospěch církve. To vše dobrovolně, tedy legálně.
Dalším těžko oddiskutovatelným faktem je, že církev byla vždy tím nejlepším hospodářem, a to jak pokud jde o lesy a pole, tak i pokud jde o pivovary, vinice a městské nemovitosti. Zisk vždy reinvestovala nebo použila na dobrou věc.
Pokud jde o tvůj názor (opět úchylný), že to mají platit ovečky a ne stát, pak se musím zeptat kdo to ukradl (zda to nebyl náhodou stát, tedy i ty), a proč by církev (členové) měli doplatit poprvé na ukradení církevního majetku, a podruhé tak, že by si jej měli platit znovu oni, tj. ti už jednou poškození.
Kromě toho jsem já (a jistě i mnozí další) nepochopil, jak kardinál Vlk odpovídá za cokoliv, co se stalo před jeho životem. Třeba i toto bys mohl osvětlit, ale zkus to pro změnu aspoň trošku logicky [smích] když už chceš rozdávat nějaké "přes držku". Jen abys neinkasoval ty... a při tvé úrovni myšlení a komunikace bych se tomu ani moc nedivil.
Je zoufalost číst i jen ten kratičký štěk. A to ses mohl rozepsat i víc... no hrůza pomyslet, co za šílenosti jsi ještě mohl vyplodit!

152798

27.1.2008 17:08

RE: Poněkud, milý autore,

R@VI 89.?.?.?

Reakce na 152798

Ehm, co takhle aby cirkev dokazala, ze se nejedna o svetskou organizaci pachtici po penezich? Co? No jo vlastne, ona cirkev ma s jakymkoliv dokazovani velike problemy. Proste ver a zabijej ve jmenu pana. Rimskokatolicka cirkev se nelisi v nicem od ostatnich cirkvi, pokud dokazi i v soucasne dobe heretizovat clovek za to ze se pomodlil s dalajlamou, pokud papez byl v mladi prislusnikem Hitlerjungen a hailoval Vudci pri jeho projizdkach. Maji vsak vice nez jen toto, jsou jako tichy smrad ktery se tahne vsude ... diky tomu pak mohou prznit deti, oblbovat lidi svou blahosklonosti a svym takzvanym nelpenim na majetku, udavat sousedy aby nemuseli samy nastoupit do koncentraku atd. Cirkev jako organizace je stejne prohnila jako vsechny organizace kde jde o penize a moc. Neodsuzuji viru, clovek musi neco verit, ale verit ve snuzku lzi, ktera vychazi z astronomickeho kalendare a doufat, ze lide i v dnesni dobe budou jeste tak blby a budou platit cirkevni aerolinky, tluste hodnostare a konzumni moralisty je velice scestne. Lide hledali v nabozenstvi utechu duchovni ne materialni ... veskery tento boj o majetek je jen hnusnou maskaradou, ktera tu trva jiz 1700 let. A to,ze zrovna komunisti po vzoru Filip IV. Sličneho sebrali cirkvi vsechen majetek je jen dalsi dil nekonecneho pribehu souboje cirkve o svetske zajisteni. Hnus a odpor ve me vzbuzuji ty kecy co jsem musel poslouchat jako ministrant, samy hodnostari typu Vlk by se meli podivat do sebe a rict si, budu vice bojovat za svou viru v boha nebo za to abych mel teplou postel, poradny zradlo a pekny auto v garazi? Ja si vybral to druhe a jsem ateista ... co si vyberou oni?

152807

27.1.2008 17:30

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152807

A co takhle, kdyby R@VI dokázal, že se nepachtí po majetku, že nekrade a neschvaluje zlodějnu, a že neodpírá jinému jeho vlastní prostředky pro fungování?!! Každá organizace má lidi, ti se někde scházejí, za to platí nájem, vybavení, auto, energie, pořádají akce, slouží v různých charitativních organizacích, ústavech a nemocnicích (i pro nevěřící jako jsi ty) a na to vše jsou třeba peníze. Jen osla může napadnout genitální nápad: ať to dělají, ale bez peněz.
Sorry, ale tohle je poslední minuta, kterou věnuji reakci na něco tak ubohého.

152813

27.1.2008 19:39

RE: Poněkud, milý autore,

R@VI 89.?.?.?

Reakce na 152813

Proc bych to mel dokazovat Vam?? Ja nezadam sve ovecky ani Vas o financni podporu a nevybiram u katedraly vstupne ci odpustky. Vase a moje moralni zakony jsou jine ... v zaklade se muzeme shodovat, ale stoprocentne Vam dokazi, ze se v detailech lisi. Napriklad to,ze plati najem, vybaveni, auto, energii, poradaji akce, slouzi v charitativnich organizacich je sice prospesne, ale to delam take a nikdo mi za to nikdy nedal ani vindru a delam je dobrovolne, pokud je to pro dobro ostatnich. Ale musim zaroven pracovat a odvadet dane. Platim statu skoro 40% sveho platu(+ to co za me odvede zamestnavatel), ale nesmrdel jsem tu 1700 let a systematicky nehrabal majetek i za cenu lidskych zivotu. Me jsou Vase reakce u zadnice, v samotne podstate s Vami nesouhlasim, jelikoz spravny krestan touzi preci po vecnem kralostvi bozi, at tam tedy vypadne co nejrychleji ... a s masivni cirkevni podporou zdravotnictvi se jdete bodnout, nic takoveho jsem v CR nevidel .. ojedinele a reprezentativni priklady jiste existuji, ale to je vse ...
To, ze se krestani prizpusobili konzumnimu svetu a i nadale chteji svou lzivou ideologii oblbovat lidi je jejich vec, ale nechapu proc na to musi jit penize ktere odvadim statu. Nechapu, proc ma byt vyrovnani (i kdyz s nim castecne souhlasim) vedeno timto zpusobem, tedy politickym obchodem za cenu zadluzeni dalsich generaci. Vzdyt to, ze jsem volil a volil jsem spatne, zatizi moje deti a i oni budou muset platit za to, ze jakasy komunisticka strana, pod tvrdou rukou vychodniho mocnare, pred 150 lety zabavila pozemky a budovy, ze kterych se v prubehu 90 let staly luxusni stavebni parcely ci historicke pamatky a jejich cena se tak alespon z 1000-ci nasobila.

PS: Obhajovat nabozenstvi je jedna vec, ale obhajovat cirkev, kde papez se predstavuje jako mluvci boha, se mi zda pokrytecke a prospecharske. Staci se podivat na papeze, ne nadarmo se rika "oci jsou oknem do duse cloveka". Pokud chcete verit v boha nepotrebujete k tomu zadnou vatikanskou stolici, ani pevnou ani ridkou. Nepotrebujete ani pole, kde nebude nic rust, protoze to chudak farar sam nedokaze obdelat. Nepotrebuje zamek, ktery odkazal cirkvi senilni slechtic, jelikoz si myslel, ze se diky tomu dostane do nebe, protoze v mladi usekaval malym zlodejum rucicky a prznil deti. Cirkev jako organizace ma mnohem vice skraloupu nez dokazala nadelat cela komunisticka idea. Horsi jsou jen nejzavilejsi zastanci demokracie, kteri si vykladaji toto pravo po svem a neboji se proto pouzit i tech nejhorsich zbrani, ktere v soucasnosti existuji, bezduvodne zavirat lidi do veznic , zamorovat obyvatelne uzemi ochuzenym uranem jen proto, ze v kousek dal je ropne pole se zasoby ropy na 40let, zabijet a vrazdit nevinne, jelikoz se nepocitaji do vojenskych statistik!!

152830

27.1.2008 22:19

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152830

a proč by to oni měli dokazovat tobě? běž se zahrabat, kašpare... nemyslí ti to.

152848

27.1.2008 23:49

RE: Poněkud, milý autore,

R@VI 89.?.?.?

Reakce na 152848

Za vsim co jsem zde rekl si stojim a myslim si, ze na cirkev by meli prispivat jeji priznivci. Ja jeji priznivec ani clen nejsem a nechci prispivat na takove pomatence, kteri dokazi pro tu svou "pravdu" lhat, obvinovat bez dukazu, odsuzovat, zabavovat, podplacet, proste vse pro to, aby jim nekdo uveril. Ja v tuto zkostnatelou organizaci neverim a nechci ji dotovat ze svych penez!!

152859

28.1.2008 10:53

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152859

Tak nepřispívej, ale vrať svůj díl ukradeného majetku. - A to se právě má stát... aspoň pozdě a ve zredukované míře.

152902

29.1.2008 21:53

RE: Poněkud, milý autore,

R@VI 78.?.?.?

Reakce na 152902

Stale jste nepochopil, ze nejsem uplne proti vyrovnani, kdyz ji chce i vlada, ale proc chteji rozlozit tento dluh na nase deti a na pristi generace, pokud jsou to poradni chalani s gulami, maji si tech usmolenejch 14,95 rocniho vladniho rozpoctu vynutit tento nebo pristi rok. Nezadluzujte nase deti, kvuli statnimu dluhu nastoupila ODS do funkce a rikala jak jej bude snizovat, ale oni zmenili jen cisla ne samotny dluh, zacali zadluzovat nase deti a dalsi generace desitky let dopredu, kdy zadny Topolanek, Klaus, Vondra nebude, ale dluh tu bude stale a poroste.

Nezadluzujte nase deti. Chcete prachy?? Ukradnete si je ted uzakonenim paskvilu, ale neokradejte nenarozene deti!!!

153059

30.1.2008 10:46

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 153059

Tak teď nevím, jestli je tento tvůj obrat a hysterický jekot dojemný nebo směšný [chechtot] Socanské (levicové) vlády náš dluh vesele navyšovaly rok co rok, vůbec jim to nevadilo, A NAVÍC se vůbec nezabývaly
- reformou penzijního systému (díra do nějakého z budoucích rozpočtů)
- řádnou reformou zdravotnictví (za tu žel nepovažuju ani tu nynější)
- a už vůbec neřešila tento dluh z minulosti - komoušským státem (tedy i lidem) ukradený majetek komusi (je jedno komu, ale vrátit se to v právním státě musí).

A teď, po "excelentní" vládě těchto zadlužovačů začneš opisovat ze slovníku těch druhých, a po roce vlády ODS bys chtěl, aby se nezadlužovaly naše děti [chechtot] JENŽE TEN DĚSIVÝ DLUH UŽ DOKONALA VLÁDA TVÝCH OBLÍBENÝCH LEVIČÁKŮ, a to na 100 let dopředu. A další to po nich budou muset vylizovat a šetřit (plus řešit po nic neřešené problémy). To je úkol nesmírný. Ale socan Paroubek si ještě nedávno pouštěl hubu na špacír, že prý žádná reforma a šetření a seškrtávání není třeba, že prej ekonomika jím nastartovaná jede jako dobře namazanej stroj, a že vlastně je všechno v cajku. Tak teď nevím... věděl on o tom problému s ukradeným církevním majetkem? Nebo je to diletant? Nebo odporný lhář a zastírač reality a své vlastní neschopnosti chopit se problémů? Ale jiní to po něm řešit začali (museli) a to se levičákům nelíbí, a NAJEDNOU ječí cosi o zadlužování. Fakt mám silně rozporuplnej pocit... jestli se smát, nebo plakat nebo tebou opovrhovat (pro tvou hloupost a pokrytectví).

153093

28.1.2008 16:57

RE: Poněkud, milý autore,

dejmal 158.?.?.?

Reakce na 152807

Zabijte je vsechny, Buh svy pozna. Svaty Ignac z Loyoly [chechtot]

152934

27.1.2008 14:59

RE: Poněkud, milý autore,

R@VI 89.?.?.?

Reakce na 152792

Souhlas, odsuzuji demagogii, kterou rimskokatolicka cirkev vytvorila a diky ktere pomreli miliardy lidi a ty sfinstva co cirkevni bratri napachali, taky znasilnovali, taky zapalovali domy a upalovali lidi, taky udavali, aby si zachranili vlastni prdel, taky konfiskovali majetek a uzavirali necestne smlouvy o vstupu do nebeskeho raje vymenou za vsechen svetsky majetek. KDU-CSL chce prachy, aby se nejaka organizace, ktera se zastituje Kristem a nejakou biblickou splacaninou mela dobre a jak nastinil autor clanku, aby se oni sami hlavne meli dobre. Tento zakon je cena za dalsich 5 let vladnuti papa Tunela. Je to hnus a bida soucasne politiky, kdyz si dovoli nasi politicti pedstavitele svou moc kupovat takto okate za penize obcanu. [bliji]

152802

27.1.2008 16:50

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152802

S jedním musím souhlasit: "Je to hnus a bida". Ano, je to hnus číst tyhle odpudivé blitky, nepravdy a emocionální výlevy od levičáckého chudáka. Ano, je to bída lidské malosti a hlouposti.
Neschopnost zamyslet se, hledat pravdu a najít ji, hledat právo a prosadit je. Jen a jen ubohá levičácká zakyslost, závist a nenávist. Víc dodávat netřeba. Moudrý pochopil, a duševní odpadek to stejně nepochopí. [oči v sloup]

152809

27.1.2008 19:04

RE: Poněkud, milý autore,

Pablo Grapo (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 152809

Drahy nebo draha. Chci se zeptat, levicak, byt levicoveho smysleni je nadavka? Jestli ano prosim vysvetlete mi proc. Pak bych se jeste zeptal. Pokud dle Vas byli Husiti banda lumpu, premyslel/a jste nad tim proc k celemu husitskemu hnuti doslo? Kvuli tomu ze Cirkev dbala Boziho slova, jednala v souladu s pravem a proto, ze se pod jejimi kridli mneli vsichni tak skvele?
A po roce 1620 nezabavola Cirkev kostely a mejetky tem kteri nebyli Katolici? Zkuste mi odpovedet strucne. Dekuji Pavel

152829

27.1.2008 21:54

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152829

Pro mě ano - levičák je obvykle členem skupiny lidí na nižší úrovni, neschopný logického a korektního uvažování (čest výjimkám).
Církev nezabavovala, nýbrž panovník možná bral a někomu přiděloval - viz také pobělohorská šlechta.

152849

28.1.2008 9:07

RE: Poněkud, milý autore,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152849

O Bile Hore bych moc nemluvil ani o "generalnim pardonu" i "ceskeho panovnika", ktery stezi umel neco zblebnout cesky. V tom jedinem ho nas ministr zahranici mozna predci. O to vsak byl tento cesky kral lepsi katolik. Mimochodem jak jste to myslel s tou nizsi urovni? Biologicky, ekonomicky, socialne? Docela by me zajimala ta vase teorie, jaky neblahy vliv muzou mit ideove zrejme nespravne nazory na schopnost pouzivat racionalne a logicky tu vec mezi usima?

152894

28.1.2008 11:51

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152894

>Mimochodem jak jste to myslel s tou nizsi urovni? Biologicky, ekonomicky, socialne? Docela by me zajimala ta vase teorie, jaky neblahy vliv muzou mit ideove zrejme nespravne nazory na schopnost pouzivat racionalne a logicky tu vec mezi usima?

Když tě to zajímá, vysvětlím ti to, drahý Bartošku [smích]
Někdo je neschopný, jiní schopnější a někteří nejschopnější. Je to dáno vrozeným intelektem, také sociální dovedností/umem a výchovou na nějaké úrovni a v nějakém prostředí. Ti schopnější pochopitelně zaujímají vyšší místa, než ti neschopní. To úzce souvisí s příjmy, majetkem a způsobem života, a pochopitelně také se způsobem výchovy a kvalitou vzdělání. Což opět vede k nějaké majetkové a intelektuální úrovni potomstva, atd.
Jen velmi řídce, výjimečně se z nuzného prostředí stádně televizních špeluněk, nezdravého jídla a celkově neinteligentního okolí vymaní někdo, kdo hříčkou přírody, geneticky výjimečně za něco stojí a souhrou příznivých náhod se mu podaří dostat se do vyšší vrstvy.
Asi se nebudeš divit realitě, že z neinteligentního prostředí grafiti panelákových slumů, plných beznaděje, a z masové TV subkultury chudých vycházejí lidé na nižší úrovni, tupí lidé bez zájmu o cokoliv mimo peněz, zahořklí otroci plní závisti a nenávisti (nechápající proč jim se nevede).
Asi se nebudeš divit ani tomu, že z inspirativního prostředí vil a pěkných domků či bytů bohatších a sebevědomých rodičů s vlastními nezávislými názory, při nějakých očekáváních a po absolvování příslušných škol, vyjde odtud opět někdo vyšší, s otevřenou hlavou a jasnou myslí, s přehledem a úrovní. Přinejmenším nepůjde o chudáka, který se na svět dívá stylem "nemám, tak musím urvat za každou cenu a třeba i zničit ty schopnější". Inteligentnější lidé úspěch získávají svým intelektem a pílí. Chudí neinteligenti pak revolucemi, zlodějnou, přerozdělováním... zkratovitými postupy.
Typickým příznakem je rozdíl v myšlení - u těch slabších jde o neschopnost myslet logicky, spojitě, řádně, korektně, do důsledku a taky mravně (protože i základní morálku překračují v naději, že to ona jim bránila ve štěstí). A jakýmsi příznakem jsou i hrubky při vyjadřování (dané nevzděláním, ignorancí nebo totálním nedostatkem nadání).
Pochopitelné jsou i politické preference: pravicové strany hájí sebevědomé a soběstačné lidi, levicové naopak zájmy chudiny, čekající na přerozdělování.
Není tedy pochopitelně politické zaměření a z něj vyplývající intelekt, nýbrž naopak - intelekt, úroveň, názory, a pak podle toho volba politického nástroje a prostředí sobě rovných.
Politická příslušnpost tedy v mnohém vypovídá o úrovni, schopnostech a zařazení pisatele. Anebo i opačně: z úrovně jeho projevu lze usuzovat na jeho politické názory a původ.

152905

28.1.2008 17:10

RE: Poněkud, milý autore,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152905

Mnooo, to jsem rad draho elito, ze jste si na me zrobil trochu toho vzacnyho casu ve svym jiste nabitym rozvrhu a vnesl svetlo do me ubohe desorientyrovane makovice. Konecne mi to zacina dochazet a vidim to tej vyssi perspektivy a nadhledu. Prostej clovek jako ja by mohl dojit k bludu, ze ten lepcejsi fajnovejsi geneticky material oplyva prevahou bezohhlednych hajzliku, jejizh produktem je spolecensky rozvrat, likvidace vseobecneho vzdeleni, kaleni na nejakou mezilidskou solidaritu ke slabsim a mene nadanym clenum komunit...

Akorat mi hlava nebere, jak ti inteligentnejsi a hlavne pilni jedinci dosli ka takovym vecem jako korupce a z ni plynouci zlodejina ve velkem, zneuzivani moci nestiticich se jakychkoliv prostredku vedoucich k cili, inkvizice, genocidy, lagry.... To vite k zorganizovani neceho takoveho se lidovej clovek nedostane, je sice pouzit jako materila pro laufy nebo personal provadejici technicke zabezpeceni pri pratelskem rozhovoru s inkvizitorem, ale organizacni stranka veci jde jaksi v tom vasem elitnim levelu. Safra, meli by jste si tam nahore udelat poradek s tema hajzlikama, mi plebs pak neseme dusledky, tech zrejme ojedinelych skobrtnuti.

Copak tehle pracovite nadane moudre a zrejme i vyvolene kvalite povetsinou chybi? Moralka, etika, humanita, duchovno? Bez techto atributu je i vysoky intelekt se vzdelanim s prominutim k hovnu. Nevede sice k chrochtajicimu tvoru v lidskem tele, ale k dravci nebezpecnemu svemu druhu. Co udelat, aby clovek nebyl v konzumistanu transformovan v prase vcetne tech nahore, o nihz si myslite, ze jsou mimo? A co udelat s selmami v lidskem tele, nebezpecnym vlastnimi plemenu? Pokud usuzujete na muj puvod z meho projevu, tak je lidovy, vsechny sve absolvovane volby jsem volil ODS. Aby jsem dospel k tomu, ze neni dobre hodnotit politiku jako pravicovou a levicovou. Existuje pouze dobra a spatna politika.

Obavam se ale, ze pro ideologickeho namysleneho vola to bude tezko stravitelana myslenka, ale hlavu vzhuru priteli nic si z toho nedelejte. I mysleni ma sve limity, ktere nejsou dany pouze intelektem. My lidi jsme totiz mnohem vice nez chytra vopice a ten kvokaci kvocient je pouze jednim atributu te komlikovane lidske bytosti. [mrknutí jedním okem]

152937

28.1.2008 23:37

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152937

Jen pro tvou informaci: nejsem někde nahoře, ale v lepším středu. A nemám zase tak nabitej rozvrh, čemuž jsem rád... tak jsem si to chtěl zařídit a zařídil.
V prvním odstavci máš pravdu jen s tou slabší solidaritou.
V druhém odstavci zírám na "mi plebs". A třeba korupce je jen slovo... v jádru věci jde o koupení si výhody/služby či něčí přízně. Kde je možnost tohle mít a na druhé straně prostředky které to mohou zaplatit, tam je (a vždy bude) někdo, kdo ten obchod udělá. Bylo, je a bude. Nějaké řeči o stíhání korupce jsou nanic. Stejně se nevymýtí, podobně jako obchod obecný a podobně jako známosti (bez vyložených úplatků).
Tím samozřejmě nepodporuju zlodějnu nebo bezohledné poškozování jiných a beztrestnost. Každý má v sobě svědomí.

Jak jsi přišel na to, že elitám chybí morálka? To spíše zločinecké spodině, ne? Odjakživa! Etika: dtto, to se do značné míry kryje. Humanita? To je individuální, a na humanitární účely dávají většinou bohatí, zatímco chudší spoří na nájem a na splátky svých dluhů za mizerné spotřební zboží. Duchovno je rovněž věc nezávislá na tomto dělení, ale tak nějak si myslím, že mezi komoušema moc věřících není, podobně ani u měkčích levičáků - socanů (=komunistů s lidskou tváří). Duchovno je spíše jinde, než ve fabrice, v hospodě, v paneláku u televizního oltáře, na zlodějské výpravě nebo za mřížemi. Je taky spíše vnímáno a hlavně hledáno a chápáno tam, kde je intelekt obracející se výše, než na žvanec a kačky. Ale můžeš mít jiný názor, samozřejmě.
Jak jsi přišel k ideologickému volovi nevím... asi jsi myslel až za roh [chechtot] ...jako obvykle. Nejsem namyšlenej. Jen vím, kdo jsem a kdo nejsem. To není namyšlenost, nýbrž zdravé sebevědomí (následek snahy a jakéhos úspěchu). Nebo by ti byla příjemnější falešná skromnost? Přetvářka? Pokrytectví a předstírání?
Pokud jsi si všimnul, hned úvodem minulého mého příspěvku píšu nejen o IQ ale i o EQ... schopnosti vžít se, vycházet a umět jednat s lidmi, a taky je to o zakotvení v nějakých zdravých zásadách a touze po právu a spravedlnosti. -Což samozřejmě není totéž jako rovnost. Ale to už je na tebe možná moc složité... Ty raději urazíš (a se urazíš) a domýšlíš se, než by ses zeptal nebo sám pořádně popřemýšlel.

152987

29.1.2008 0:33

RE: Poněkud, milý autore,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152987

Ale kdepak jak bych se mohl urazit, takova cest pro me, vy tady prokazujete nesmirne vytribeny diplomaticky talent, primo mega EQ, s kazdym si uz dokonce tykate. Ja jsem na tom s EEE kvokanim hure, takze si od vas tradicne budu drzet odstup.

Akorat bych se rad preptal kde se podela moralka, etika, cest nasich moceneskych elit po tom sametu? To je vetsinovy a uznavany stav nasich elit a korupce je pouze takovy okrajovy problem? Definujte laskave tu zlocineckou spodinu, krimanalni zivly z vaseho uhlu pohledu, at si nahodou neco nedomyslim. Mozna by to chtelo definovat vubec tu spodinu. Jak se vlastne v CR vyskytla ta spodina necelych 20 let po sametu?

Jak vas tak posloucham, tak vy se svym pojetim etiky a moralky, jste podobnej stredni tride tricatych let, bez ktere by se fasismus v Evrope nikdy nedokazal zformovat. Neberte to osobne, ale lidovy clovek by nacistickou ideologii nedal dohromady ani nahodou. Ani emocni cislo na me neni slozite, to jste na spatne adrese, zkuste to na vlade mozna s IQ to neni tak horky, ale EQ vztyceneho prstu ci castusky?!? Mnoo, zrejme nic moc s tim EQ.

A pokud jde o to kdo jsem? Abych byl uprimny, tak nevim. Mozna jednou prijde cas, kdy budu opravdu vedet, kdo jsem. A mozna taky ne. Holt jste stastnej clovek a stojite pevne na nohou v pritomnosti, na me je ten zivot zrejme videno myma ocima prilis komplikovanej, ale nejak jsem si vystacil a nejak si i vystacim nadale. [velký smích] [velký smích]

152990

29.1.2008 14:46

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152990

No vidíš to, pomátlo... seš uraženej až za hrob. Vadí ti něčí pozice, vadí ti i tykání, což je na webu skoro pravidlo. A chceš se držet nadosmrti na distanc [smích] Jen si ironizuj, třeba je to tvoje jediná obrana a odpověď...
IQ a EQ se hodnotí osobním úspěchem, praxí, výsledky. Ne tvým dojmem na mé záměrně nefiltrované příspěvky zde, oslíku.
Spodina (to bys měl vědět) je v každé době a v každém zřízení. To se "sametem" nemá co dělat. A vždy jsou to lidé chudí + nevzdělaní + nemorální + zločinní. To jde ruku v ruce s touhou nelegálně si vydupat nějaký majetek... primitivním způsobem.
Jistěže se najdou zločinci i mezi bohatšími, ale ne tak vulgární. A jestli chceš v praxi vědět, co je spodina, zajeď si do Chánova nebo do Košic... třeba na sídliště Luník. Ale není to pouze doménou takových - i bílá "elita" se s nimi přátelí a od nich se učí, a někdy se ani znát nemusejí, aby se dokázali projevovat kriminálně... jde jim to docela i bez toho. Ale doktory, inženýry a vyšší management bys mezi nimi hledal fakt stěží. [chechtot]
Ááá jééé, tady někdo zabrousil do planého fantazírování a filozofírování [smích] prej že jsem podobnej lidem z třicátých let, co (údajně!) zavinili fašismus. Na to nemáš podklady, abys mě mohl hodnotit, legrácko. Jen se snažíš psát moudře a šroubovaně. Nech si ty perly vydat knižně.

153024

29.1.2008 22:30

RE: Poněkud, milý autore,

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 153024

Myslím, že je na čase se navrátit k blahému římskému zvyku [velký smích] [velký smích] [velký smích]

Vložený obrázek

153063

30.1.2008 4:52

RE: Poněkud, milý autore,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153024

[velký smích] [velký smích] [velký smích] Copak dochazeji argumenty? Nebude se zdrzovat blbostma, takze pouze dulezite otazky vsecky smeruji ke stabilite ci nestabilite spolecnosti. Rekneme, ze se zivotne tykaji i te stredni tridy, ktera ma mnohem slabsi postaveni nez na Zapade a doporucoval bych se podivat na vyvoj te stredni tridy za poslednich 30 let na tom Zapade. Kdo je "spodina"? Jak a proc vznika? Je to spolecensky pozitivni ci negativni? Jaky je kvantitavni rozmer a jake jsou pravdepodbne tendence? Dusledky? Pripadne vychodiska a protiopatreni?

P.S. Jako dite ( okolo 6 let veku )jsem stravil rok na ulici v Ostrave-Privoze, a rok jsem bydlel na hornicke ubytovne na Cihelni tamtez, to mne bylo dvacet. [mrknutí jedním okem]

153075

30.1.2008 10:50

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 153075

[velký smích] argumenty něco zmůžou pouze u inteligentního tvora, který je schopen je pochopit. Ty si ale meleš svou, opojen svým viděním světa odspodu...

Tak to je unikát ní otázka! [chechtot] Prý jestli je spodina společensky pozitivní či negativní... a hledáme východiska a opatření... ty jo! z krizového vývoje, ne?

ad P.S.: tak to znáš spodinu lépe než já, hodně zblízka a dost dlouho. Jistě si neděláš iluze o jejich vzdělanosti, kultuře, "vysoké" úrovni jejich životních preferencí a návyků, o způsobu jejich myšlení a zločinnosti, jakož i dalších logických důsledcích.

153095

31.1.2008 2:59

RE: Poněkud, milý autore,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153095

Pravda, znam lidicky dole dost dlouho a naucil jsem se je mit uprimne rad. Mozna jim nebylo dano tolik vzdelani, ani tolik talentu v oblasti mysleni, ale kdyz jim nekdo lidsky a trpelive vylozi i komlikovane veci, tak maji tolik zdraveho rozumu, aby dospeli povetsinou ke spravnym nazorum. Maji jine talenty, treba umi stavet domy, opravovat auta, farmarit, rubar uhli nebo rudu, ridit autobusy, uklizet, prodavat v krame....A bez tehle talentu se lidska spolecnost jaksi neobejde. Plan katedraly je uzasna vec, ale bez realizace to neni ono.

A z nich nam masove zacina vznikat ta spodina. 20 let zpatky tady nebyla, clovek nemusi byt zadny Einstein, aby pochopil, ze 10% a vice nezamestnanych nejsou vsecko nefachcenka, obvzlast kdyz jim hrozi pri neplaceni jistych elementarnich veci holobyt nebo most misto strechy nad hlavou. Hyundai postavil fabriku na montovani auta nestiha zvaladat zajem o praci. To je taky ta spodina. Struktura ekonomiky v CR je podobna USA, takze se v ekonomice "stojici pevne na sluzbach" se mame na co tesit. USA vsak jako anglosaska spolecnost maji obrovskou rezistenci vuci fasizaci, zrejme je to dano silnym individualnim charakterem. Nemluvim o technologickem a vedeckem potencialu, takze z te krize vyjdou dost rychle a se struktualnima zmenama, ktere si muzu vynutit pouze ta krize. Nepotrebuji paragrafy, proste v ramci svobodne volby nikdy totalitu neprijali. Na rozdil od Evropy.

Az ta tvoje ( odpust mi tu duvernost, nerad bych urazil skutecnou vzdelanou elitu, ktere se vazim ) stredni elita jelit bude hledat nepritele a vinika krize, tak pujde do tuheho. Ja velmi nenavidim, kdyz se prislusnici meho naroda mydli po hlavach, ale jestli nekdo z jelit zkusi tu zoufalou "spodinu", ktera je ve zlych casech na tom nejhur, zneuzit pro ideologicke hlasani sve svate neomylne pravdy a je mi uplne jedno jake ideologie, tak takove budu kopat s gustem do riti, ze budou hubou ryt v zemi, a protoze mam dobry kop, tak se smirim i s tim, ze budu mit spicky bot trochu do hneda pujde mi kolem nich smradek navic.[velký smích] [velký smích] Mnohem lepsi nez valceni a jine cunarny, ktere k tomu patri, takovy kopanec ve spravny cas. [chechtot] [chechtot]

153120

31.1.2008 10:01

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 153120

>kdyz jim nekdo lidsky a trpelive vylozi i komlikovane veci, tak maji tolik zdraveho rozumu, aby dospeli povetsinou ke spravnym nazorum
--- [chechtot] jasně, když přijde nějaký chytřejší (manipulátor, který jim líbivě řekne, co si mají myslet) a nalije jim něco do palic, tak oni to přijmou za své, papouškují to, a "mají" takzvaně názor.

Spodina nám nezačíná vznikat, ta zde dávno je, skoro odjakživa.
Nikdy jsem neřekl něco tak zjednodušeného a nepřesného, jako že spodina = chudý. Nikdy bych si nedovolil zařadit tam slušného člověka, toho času náhodou bez práce.
Ten fašismus máš ale v palici pořádně zaraženej... ať se ti to nezanítí [chechtot]

Jenom jelito jako ty by hledalo za mými názory nepřátelství a občanskou válku. A u takových se nedivím i obrazoboreckým představám o kopání někoho a hnědých a smradlavých špičkách bot. Jsi hysterka, siláku... [chechtot] A takoví tvoří nejnadšenější vůdce revolucí. Takže jestli se zde něco semele, bude to právě vinou takových revolučních nadšenců a siláků, co pro kopanec nebo jiné násilí nejdou daleko. Mají prý totiž "zdravý rozum"... Jenže na ty "zdravé" ideje nadšených magorů a zfanatizovaných užitečných silných blbů s nenávistí už nějakých pár milionů lidí zašlo.
Jen mi nějak nedochází, proč ten zdravý rozum nikdy nedokážou uplatnit v míru, a proč násilnická chátra je vždy aktérem revolucí a válek. Viz Husité, viz Francouzská revoluce, viz Rusko 1917 (a později) a Německo 193x. Nebo myslíš, že ty smutné historické události rozjela a uskutečňovala šlechta nebo bohatší lidé na úrovni?

153140

17.2.2008 19:50

RE: Poněkud, milý autore,

rataj 85.?.?.?

Reakce na 153140

Kdyby se příslušníci té vaší vychvalovaná elity (šlechta, buržousti, atd) nechovali v těch dobách ve značném rozsahu jako bestie, a necenili si tzv prostých lidí často méně než dobytka, těžko by mohlo dojít k tomu, že by více méně většinu národa mohla přimět, lépe řečeno zneužít, jiná část elity (např. Voltaire, Lenin) k těm smutným událostem často pro vlastní zločinné cíle. Čili nemáte pravdu v tom, že by ony události nerozjížděli "lidé na úrovni". Soudnému člověku je příliš dobře jasné, co tato elita dokáže za psí kusy; podle toho, jak nás tato elita vede, svět dneska vypadá. Každého člověka lze soudit jen podle jeho činů, nikoliv podle jeho postavení. Jakou pak máte zásluhu na tom, že jste se narodil do tzv lepší rodiny? Tedy pokud nevyznáváte reinkarnaci?

154525

29.1.2008 2:38

RE: Poněkud, milý autore,

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 152905

Jak absurdni to co jste napsal. Eugenismus uz vam jednou zlomil krk. Opravdu jste tak velky fanda? Opravdu vite kam jdete?
A nebo kam se s tim muzete dostat?

152994

29.1.2008 15:22

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152994

Věru si nejsem vědom, že by mi něco zlomilo krk [chechtot] Nanejvýš jsem byl pro množství příspěvků tehdy blokován, takže jsem pak už nereagoval na smečku psů.
Já vím, o čem mluvím. Ano. A děkuji za starostlivou péči [smích]

153030

29.1.2008 13:18

RE: Poněkud, milý autore,

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 152905

Hezky jste nám vysvětlit celý princip jak svět funguje. Díky. Lepší rozbor toho jak jsou ti méně privilegovaní doslova od narození odkázáni být vyřazeni ze společnosti na její periferii a jak jsou perpetuálně lidi nahoře automaticky a systematicky preferováni si ani neumím představit. Jistě je to logické že, ale potírá to jakýkoliv pokus o demokracii, rovnoprávnost, decentnost, spravedlnost, morálku úspěšněji než by mohlo snad i otrokářství. Ale proboha, nestrkejte do toho slova jako mravnost (Typickým příznakem je rozdíl v myšlení - u těch slabších jde o neschopnost myslet logicky, spojitě, řádně, korektně, do důsledku a taky mravně (protože i základní morálku překračují v naději, že to ona jim bránila ve štěstí).) Nejde o mravnost ale o to, komu ta nemravnost projde a komu ne!

153022

29.1.2008 16:02

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 153022

To není podrobný popis funkce, ale opravdu to tak funguje - ostatně to dále potvrzuješ. Bylo by divné, kdyby ne. I když to není perpetuum... i přes dobré výchozí podmínky se každý jedinec musí snažit sám, a skoro od nuly se učit žít.
Potírá to pokus? Říkáš pokus o demokracii? Ano, jsi blízko - jde jen o pokus, dost možná předstíraný (lid nevládne). Jde o chiméru, že nad demokracii není. Ovšem demokracie je ve své podstatě zhoubné zřízení, které koketuje s preferencí většiny - a elity (i kvality) je vždy méně, zato tupé stádo nekvalitních je početné. Toto tedy mluví proti zájmům společnosti a pokroku/zlepšování. A proto je také svět poslední dobou stále více pokleslý, lidé nešlechetní, bez úrovně.
S poslední větou naprosto nesouhlasím - o mravnost jde! Jedině ta nás drží na uzdě a dělá z nás lidi. Jestli něco projde nebo ne (jestli tě u deliktu chytnou nebo tentokrát nespravedlivě vyvázneš), to už je uvažování nedospělých a nešlechetných, spodiny, hladových překračovatelů zákona ve jménu sobeckého urvání si kusu žvance pro sebe.

153032

30.1.2008 0:15

RE: Poněkud, milý autore,

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 153032

Rozcházíme se v důležitém bodě. Vy soudíte že ti, kteří díky výchově, blahobytu a přístupu ke špičkovým školám jsou též automaticky nejen ti nejlepší ale také ti nejmorálnější. Já o tom nejsem nijak přesvědčen. Vy tvrdíte že je to tak nejen normální ale i správné, já si myslím že je to právě to co omezuje vývoj. Je klidně možné že někteří z těch (možná i většina) co vyrostli v bídě by byli víc nadaní a víc morální než ta elita, kdyby měli ekvivalentí životní příležitosti. Jeden příklad za všechny o morálce, Bush vyrostl v přepychu, majíc veškeré výhody a je nejenom vůl ale ke všemu lže jako když tiskne. [smích]

153066

30.1.2008 4:51

RE: Poněkud, milý autore,

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 153066

Tady musím dát za pravdu Vám.
Netřeba chodit až někam do Ameriky,stačí se rozhlédnout kolem sebe doma,z jaké to lůzy se stala tkzv. podnikatelská třída.Lidé bez skrupulí či, jakýchkoliv ohledů mnoho těch slušných mezi sebe nepustili.I když výjimky zajisté existovali.
Možná na to nemám mentálně,ale asi nepochopím,co společného s morálkou měl takový vekslák a podnikatel Mrázek,vnuk A Čepičky Kožený,nebo třeba Regina Rázlová.Další některá jména snad ani raději nevyslovit .

153074

30.1.2008 11:45

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 153066

Jenže my se v tom bodě ani tak nerozcházíme, jako spíš že ty to paušálně otáčíš a přeháníš. Já jsem nenapsal nic o "automaticky", ale psal jsem o lepších podmínkách, o inspirativnějším prostředí, harmoničtější výchově a vývoji, o nějakých očekáváních, motivaci a o kvalitě vzdělání. To jsou fakta. Také píšu:
>to není perpetuum... i přes dobré výchozí podmínky se každý jedinec musí snažit sám, a skoro od nuly se učit žít.
Přehlédl jsi to, nebo jsi to záměrně nechtěl vidět, abys mohl oponovat? Jinde jsem psal i o tom, že i mezi bohatšími lidmi najdeme zločince, ale ne tak vulgární jako mezi spodinou.
Ostatně morálka je věc, kterou si člověk musí chtít osvojit. Já nikterak nepopírám, že jsou slušní, morální lidé i mezi chudými! Naprosto ne! Vím, že jsou, znám takové, a dokonce je jeden z nich můj dobrý přítel.
S Bushem máš ovšem naprostou pravdu... to je hříčka přírody. Nechápu, jak se v bezpochyby dobrých podmínkách mohl vylíhnout takový b_b a pokřivenec. Asi už jeho otec byl zločincem, a gen se v mladém ujal poněkud silněji než by bylo vhodné, plus X nepříznivých vlivů, které nastaly, ač nutně nemusely. Ale za to, že jej americký lid zvolil prezidentem (s nějakými neblahými dopady na svět) nese odpovědnost také ten úžasný "demokratický" systém a "úžasná" úroveň toho lidu. Viz vzdělání a TV/mediální kultura, vymazávající mozky. Ale to by bylo na delší povídání.

153096

30.1.2008 4:44

RE: Poněkud, milý autore,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153032

A pak, ze neni matros na fasizaci stredni tridy? [velký smích] [velký smích] Zkuste rict slovo eugenika v Nemecku, ale podejto nejak slusne, mohlo by to jinak byt ponekud vo hubu. Po Hitlerovi zbylo 100 000 eugenicky nevhodnejch jedincu "humanne zbavenych utrpeni", vicemene se to dotklo kazde nemecke rodiny. A pokud jde o slechteni lidi, zadny strach, pandorina geneticka skrinka uz byla otevrena. I pres odpor treba presidenta Bushe vyzkumy bezi. Kdyz se podivam do historie na chovatelske uspechy s jinymi "zviraty nez clovek" k cemuz patri i utraceni vadnych kusu, jak eugenicke, tak marne hledam ,jak k tomu priradit mravnost a moralku, o ktere zvanite. [bliji]

153076

30.1.2008 11:48

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 153076

Ty máš tu fašizaci zaraženou nějak hlouběji v mozku, co? [chechtot]
Šlechtění lidí je samozřejmě možné. Nestane se tak okamžitě, získáním peněz nějakým rychlokvaškou Mrázkem nebo podobným "novopodnikatelem", ale ty příznivé vlivy prostě k vyšší úrovni a ušlechtilosti motivují, postupně. Viz třeba šlechta - nemísili se se spodinou, udržovali si odstup a úroveň. A pokud náhodou výjimečně vynecháš demagogii a pár výjimek, tak musíš v globálu uznat, že jde ve většině o lidi šlechetné, pracovité a řádné, na úrovni. Jistěže se tak stalo až časem, generacemi. Kultivací.
Proč mi neustále podsouváš nějakou eugeniku a nebo dokonce !!! pokusy s embryi, dobytkem, a spojuješ to s morálkou (snad mou????), to opravdu nechápu. Vysvětluji si to tvou neschopností myslet korektně a tvou hysterií.

153098

31.1.2008 3:13

RE: Poněkud, milý autore,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153098

Slechta? [velký smích] [velký smích] Ta se musela dopustit zlocinu proti modre krvi a smisit se s krvi nemodrou, protoze by jinak zdegenerovala, genetika je neuprosna a penezi ani puvodem uplatit nejde. Pozitvni vlivy mohou lidstvo skutecne povznest jenomze pokud budou vseobecne k mani. Elita je v pozitivni bavlnce od nepameti a jaksi tento priklad neinspiroval v lidskych dejinach, ty co zili v mnohem tvrdsi realite.

A vznik slechty a kralovskych dynastii? K tomu je zapotreba ostry nemilosrdny a bezcharakterni zmetek, nejlepe zaludny, ktery povrazdi ci zneskodni ( rozumej necha vykastrovat, oslepit, shnit v zalari ) sve pripadne konkurenty. Krasny pripad z historie jsou i nasi Premyslovci. A pak dochazi k te kultivaci, ktera je lemovana hroby tech mene uslechtilych. Jestli slechta ma byt pokrok do budoucna, tak potes koste.

Z moralniho a mravniho hlediska je uplne jedno jestli vyber na cloveku jako na dobytku budeme delat v laboratori vedecky nebo selekci bude ridit nejaky elitni amoralni prase postradajici ochotou propujcit se k necemu takovemu, elementarni lidskost. Vedecka metoda je nebezpecnejsi v tom, ze je prakticky uskutecnitelna. Ta vase bajka o slechte je utopie, ktera definitivne skoncila v minulosti, moderni genetika je zrealizovatelna. Oboji v sobe nese potencial na degradaci lidske bytosti s moznosti volby na kus mozna vyslechteneho a hezky vypadajiciho, ale kusu dobytka.

153121

31.1.2008 2:58

RE: Poněkud, milý autore,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153121

majici ochotu se propujcit a tim postradajici elementarni lidskost.

153122

31.1.2008 10:26

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 153121

výjimka se nestala, a ani náhodou jsi nebyl schopen výjimečně odložit svou demagogii.
smísili svou krev především mezi mnoha šlechtickými rody. občas i přibrali nešlechtický, ale hádej, jak pak žili a vychovávali své potomstvo - v lepším prostředí nebo šli žít do horšího?
šlechta jak ji chápu já se nestala šlechetnou oslepováním a zabíjením odpůrců. ovšem to se bavíme o jednotlivostech, před čímž jsem varoval - v globálu je šlechta taková, jak píšu. stovky a tisíce šlechticů po celém světě mi dávají za pravdu a dokazují, že to není utopie, která skončila v minulosti, právě naopak. jen výjimky budeš jako správný demagog vypichovat a dělat z toho chybné závěry. no, existuje holt i dobytek nešlechtěný...

153141

27.1.2008 18:54

RE: Poněkud, milý autore,

R@VI 89.?.?.?

Reakce na 152809

Jj ted volate po pravu a pravde, ale co HUS ten taky chtel jen spravedlnost. Co Galileo, kde je jeho pravda? Pravda se v nabozenstvi nenosi, tak co s ni opruzujete??

152831

27.1.2008 22:50

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152831

Teď??? Vždycky.
Ty víš co chtěl Hus? A jak to víš? Odkud? A jak jistě a přesně? Já soudím, že to nikdo jiný než Hus neví. Ale zvenčí se to jeví, že ze sebe dělal svatouška v době, kdy jeho instituce skutečně měla nějaké to máslo na hlavě.
Ostatně Husa nepopravila církev (jak se 90% Čechů mylně domnívá), ale odsoudil jej císař Zikmund.
A Galilei (na rozdíl od mylných domněnek opět 90% Čechů) nebyl vůbec popraven, jen musel podávat vysvětlení k svým teoriím.
Co se kde nosí, to víš jen ty, že? IQáči...

152851

27.1.2008 23:50

RE: Poněkud, milý autore,

Jansky 213.?.?.?

Reakce na 152851

Kopete kolem sebe a becmocne nadavate protoze podvedome vite ze cirkev je spatna. Nejste schopen/a normalni argumentace. Cirkev je brzda vyvoje, brzda pokroku. Vypalovani knihoven, vymejvani mozku, kradeni, upalovani atd. Je mi z cirkve zle a ZASADNE nesouhlasim aby stat podporoval bludy cirkevnich zaslepencu.
btw> komanci vladli par let narozdil od zlocincu s krizem na zadech

152863

29.1.2008 12:01

RE: Poněkud, milý autore,

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 152851

Tak tohle je překrucování historie. Zikmund Husa rozhodně neodsoudil. Nedodržel ujednanou dohodu a tim dal církvi volnou ruku , ale tim kdo odsoudil Husa byl kostnický koncil a v něm Zikmund neseděl. Jistě Zikmund neměl čistý svědomí a byl defakto ovládanej římskou říší, ale ten kdo se chtěl Husa zbavit byly čeští církevní hodnostáři. To co chtěl Hus se dá dočíst v jeho knihách a nebo v knihách anglického reformátora Vicklefa, kterým se Hus hodně inspiroval. Tyhle lidi co se snažej filosofovat a mluvit o jedinečnosti člověka a o tom že nikdo nemůže vědět, co kdo vlastně chce, zatimco několik přízpěvků nad tímto zcela rozebírají osobnost svých oponentů a pečlivě je škatulkojou, doopravdy miluji.

153019

29.1.2008 14:24

RE: Poněkud, milý autore,

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 153019

Oprava : byl ovládán svatou stolicí a nikoliv říší římskou - tu samozřejmě vedl.

153025

27.1.2008 15:44

RE: Poněkud, milý autore,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 152786

tak je zřejmé, že za staletí musí mít toho majetku LEGÁLNĚ dost. Tedy měla by, kdyby nepřišla chátra a nezapalovala, nekradla, neničila a nevraždila (husité), kdyby nepřišel velký "novátor" a "myslitel" Josef II., a nezkonfiskoval církevní majetek pro účely rakouské armády a státu (říkal tomu reforma), a kdyby pak nepřišli další zlodějové, a neukradli té církvi všechno (a říkali tomu ti soudruzi znárodnění)." Toliko Váš cintát!!

No nyní jste mi rozproudil krev v žilách vážený pane !!! Tak říkáte "chátra-husité"??? Jedni z mála,kteří byli schopni se postavit za Jana HUSA a jeho myšlenky ? Jedni z mála,kteří ostatním v Evropě ukázali,že Češi nejsou připosraný národ a že se dokážou postavit komukoliv.

A jak do Vašich myšlenkových kontextů navýšení ímání cirkve zapadá doba "Pobělohorská???" Jak do toho zapadají vykonstruované procesy s majetnými a po jejich zavraždění zabavení jejich majetků církví ???? Já jen,že ten jejich Kristus chodil v sandálích a v prostěradle !!!!!!
[bliji]

152803

27.1.2008 18:16

RE: Poněkud, milý autore,

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152803

[chechtot] no to jsem ohromně rád, že jsem vám rozproudil krev ve vašich zatuhlých stařeckých údech, a že jste byl takto vyburcován k odpovědi!
Možná o historii moc nevíte, nebo ji máte do hlavičky natlučenou někdy v padesátých letech... to víte, ta zlá reakčnická církev, která nám zabila hrdinu Husa a bojovala s hrdinným Jenem Žižkou a bratříky.
Jenže co se už neučilo, to jsou jiná veledůležitá fakta:
- Hus byl jen ideovým vůdcem (katolickým knězem), který se zviditelňoval jakožto čistý čistitel neřádů. Něco jako ideoví "myslitelé" Marx nebo Lenin, kde už ty praktické zločiny páchali Stalin, Berja a další. Ne vše, co někdo vymyslí, se vydařilo [smích]
- Husité se po Husovi sice jmenovali, ale byla to (jako v každé revoluci) i chátra, co se přidala do proudu nového dění, chytli se příležitosti. Byli tam i hlupáci a zločinci, co vycítili příležitost svézt se na vlně moderního slibného hnutí a urvat si co se dalo (přesněji ukrást si, a přitom jako lupiči znásilňovali, vraždili, plenili, ničili, zapalovali (samozřejmě se zástěrkou idejí, tedy "oprávněně" ) a zdevastovali tuhle zemi, jako ostatně každá revoluce - tato ovšem materiálně, kulturně i morálně, a zanechala po sobě temnou stopu po staletí.
Zase tak velmi známí a slavní (v pozitivním smyslu proslavení) nebyli, znali je jen sousední Němci a v Římě... nic moc, a je to vidět i na (ne)rozšířenosti jejich odštěpenecké církve.
Neuspěli, a jako každý prohrávající byli za to potrestáni. V historii minutka pochybné slávy, mizerné užívání si na vlně vzrušení ze zločinů. Prostě revoluční plebs nemyslí na delší dobu dopředu... A zdejší revolucička byla jen malou epizodkou. Nicméně napáchala v naší malé zemi děsivé škody. Dobrého prakticky nic.
Chcete snad říct, že za věhlas klidně položíte na druhou stranu vah rozeštvaný národ, zničené majetky i celá města, vypálené památky, vyvražděné vesnice i kláštery (centra vzdělanosti)? To jako pozitivum??? Chcete snad říct, že jen pro vaši naivní a romantizující představu o husitech prohlásím znásilňování, vraždy, loupeže a žhářství za ctnost? Že jen proto, že jsem Čech, prohlásím tuto sběř za hrdiny a příkladné lidi?

152824

27.1.2008 19:51

RE: Poněkud, milý autore,

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 152824

Me se zase zda, ze vase plivani jedu je inspirovano strachem, strachem zpusobenym horkem uprenych oci tech kteri ti stejne jako vy smyslejici odsoudili k bezdomovectvi, prostituci a prohranych majetku, to ale nejsou vsichni, za ne se zacinaji radit i ti kteri si v soucasnosti, diky vasi ekonomicke politice uvedomuji, ze si z nich nekdo dela legraci.
Lide jako vy, kteri spoluobcany kteri se v tezke situaci neoctli vlastni vinou, ale byli k tomu odsouzeni soucasnou ekonomickou taktikou ktera nebere v potaz obycejneho cloveka si zacinaji uvedomovat, ze nekdo zere take jejich porci a ze oni si zaslouzi neco vice nez byt jen rohozkou. Co si zaslouzi ze vseho nejmene je pomlouvani jejich narodnich hrdinu kteri se uz i v minulosti postavili proti takovym jako jste vy.
Jestli oni jsou lupici, co jsou ti kteri vytunelovali narod, znicili jeho sebevedomi za honbou za vlastnim ziskem. Veprove hody na vas. Protoze vy jiste veprove nesmite jist.

152833

27.1.2008 20:00

masový vrah Žižka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 152833

A co pozitivního dokázal vybudovat váš hrdina, masový vrah Žižka? Ničil a vykrádal kostely, vraždil bezbranné kněze a mnichy, terorizoval venkovské obyvatelstvo v německém příhraničí. Za dob jeho válčení byla rozkradena většina církevního majetku, který přešel do rukou Žižkovi spřízněných šlechticů (obdoba Klausovy privatizace). Velkou část tehdy ukradených majetkú církev ani nežádala zpět, v době následující rekatolizace. Česká zem byly ekonomicky v troskách, bída, hlad, nemoci, bezpráví. Upálení Husa byla jen trapná záminka, skutečným důvodem byly církevní majetky.

Dost věcí z české historie vám, zdá se, uniklo.

152837

27.1.2008 23:19

RE: masový vrah Žižka

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 152837

Pan Zizka byl vlastenec ktery bojoval za spravedlnost v boji ktery byl zapocat panem Husem za vycisteni katolickeho chleva.
Vam i vam podobnym je spravedlnost lhostejna a vasimi plivanci na papir se snazite obhajit to vase dogma ktere se stalo smesnym od te doby co opustilo myslenku pana Krista Nazaretskeho. Bylo infiltrovano zidovskou myslenkou ktera mu vzala verohodnost protoze opustilo lidstvi.
Porovnat Zizku a Klause je smesne. Klaus se podoba Zikmundovi, ktery Cechy znicil.
Prijde cas odlozeni psacich potreb protoze tyto nebudou nejefektivnejsi v konfrontaci s problemem ktery prinaseji lide jako vy. Prijde cas jarniho uklidu, cas vyhrnutych rukavu. Zacnete si nakupovat kapesniky, na slzy. Lide v Cechach toho maji dost. I clenove ODS se stavaji hrdymi patrioty ackoliv strana sama by to rada poprela. Vsechno je jinak.

152856

28.1.2008 12:42

zednáři za Václava IV.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 152856

Na vás bolševičtí ideologové koukám uspěli. Když Žižkovo vraždění a loupení vydávate za přínosné - podobný doublethink jako Havlovo humanitární bombardování.
Za Karla IV. -horlivého a opravdového křesťana naše země vzkvétaly. Václav IV. se bohužel stal patronem Bratrstva obruče (užitečným idiotem), což bylo jedno z prvních zednářských bratrstev u nás. Václav se spíš než vládnutí oddával radovánkám v lázních, tak měli zednáři volnou ruku. Vzkvétající zednářství vyústilo až v projekt likvidace křesťanské Evropy a nastolení nového světového řádu. Ohniskem se měly stát české země, husitství mělo zažehnout protikřesťanskou revoluci v celé Evropě a zničit pomocí válek a drancování současný světový řád. Povedlo se to jen u nás. Jan Hus také posloužil.Zednáři potřebovali mučedníka jako záminku. Jako živý mohl sice burcovat davy v kapli betlémské, ale zažehnout zednářskou revoluci mohl jen jako mrtvý mučedník. Věřím, že to myslel upřímně, ale ve skutečnosti posloužil jako užitečný idiot zednářským zájmům.

152919

31.1.2008 3:11

RE: zednáři za Václava IV.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152919

Ale hovno zednarska revoluce, doslo k prekladum Bible a pozdeji vynalezu knihtisku. A navic mocni kralove si nechteli nechat kafrat papeze do svych zalezitosti, tak se vytvorili vlastni papeze, ktere drzeli na retizku pod svym vlivem. Meli jsme tedy jednu dobu papeze tri, amoralni v rozporu s Pismem, ktere si ted mohlo cist proste nabozensky zalozene obyvatelstvo a vsimnout si do oci bijicich rozporu Bible a reality. Jestli mistr Jan byl uzitecny idot, tak kdo byli ti, co ho nechali upalit. Do Vatikanu se taky infiltrovali zednari?

153123

27.1.2008 20:30

RE: Poněkud, milý autore,

Grovik 89.?.?.?

Reakce na 152824

Nazvat Klaster centrem vzdelanosti je hodne velka nadsazka. To ze se tam vzdelani dostalo jen tomu kdo platil (jak krestanske), uz nezminujete. Take nezminujete ze to byla prave ta cirkev, ktera dokud mohla drzela lidi blbe a poddajne.
Husiti se tomu postavili, Hus se zaslouzil nejen o vzdelanost (to uz asi nevite ze se tak zviditelnil az vymyslel nabodenicka coz?), ale mel toliko rovny charakter ze neodvolal.
Neodvolal v dobe kdy mela ta skvela cirkev 3 (slovy tri) papeze.
Nalistujte dejepis nez budete placat nesmysly. To ze byli husite chatra je modni projev doby.
Bohuzel kdo rika A nerika B. Takze "vyjezd" hustu do Polska byl pouze ODVETA. Atd. To uz vam ale panko farar npovedal coz? :-/.
Vira je jedna vec CIRKEV ta druha. Cirkev je spatne. Jakozte bezverec je mi to jedno. Faktem je, ze nevidim duvod proc davat cirkvy vic nez dostava protoze uz ted dostava dost!

152839

28.1.2008 9:26

RE: Poněkud, milý autore,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152824

Jiste vlada tri papezu krestanstva, kteri se navzajem uvalovali do klatby byla skvelou vizitkou moralky te doby. Hus az do posledni chvile citil katolickym knezem, stejne jako John Wicliffe, ktereho odmitla vydat anglicka slechta s mocnym zastancem vevodou z Lancasteru. Duvod byl prozaicky. Stribrne pruty za nejakych 50 let dluhu Anglie vuci Petrovu stolci. John Wicliffe zemrel na sve fare v pokoji, jeste nez-li mel obhojit ci odvolat "sve" bludy, ktere nasel v pismu svatem. Dluzno rict, ze Hus nebyl tolik radikalni ve vykladu Wicliffa jako jini na prazaske universite, avsak Hus odmitl odvolat, pokud mu na zaklade Pisma neukazi, ze se mylil. A to mu v Kostnici nebyli schopni a ani nechteli ukazat. Hus mel byt odstrasujici priklad.

Husite rozhodne nebyli pricinou krize, ale jednim z dusledku nabozensko-politickeho vyvoje v Evrope. Rimsky cisar a pravoplatny dedic ceskeho trunu Zikmund by nemel problem vladnout v klenotu rise Karla IV. proti nejake bezvyznamne rebelii. Slo vsak o vyznamny spolecensky proces, ktery otrasal Evropou az do Vestaflskeho miru roku 1648. Pak se pro vycerpani obou stran situace ponekud zklidnila. Schizma v krestanske cirkvi a spoecenska krize byli pricinami nabozenskych valek v Evrope. Ne lide jako Wicliffe, Hus, Luther, Kalvin.... Ti pouze poukazali na nektere rozpory. Vulgarizace bible, knihtisk... revoluce v mysleni, ktera se musela projevit i jinde. A zverstva obcanske valky nabozenskeho charakteru, kde jste studoval historii vy, ze je prezentujete jako jednostranou zalezitost?

152895

28.1.2008 15:01

RE: Poněkud, milý autore,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 152824

Tak Hus se zviditelňoval ??? Aha a jak ??? Tím,že napsal a kázal postuláty o tom,že cirkev "Kupčí s odpusky" že dře obyčejné lidi o to poslední ? že narozené dítě pokřtít byl pomalu přepych ? že umřít a dát se pohřbít byl přepych ? Vždyť církev brala za tyto základní úkony nekřesťanské peníze!! Lid dřel bídu a církev si plnila pokladnice ! Dále plkáte o tom kolik že se přidalo k husitům vrahů a jiné chamradě ? [chechtot] No díky Pánu Bohu,že Křižáci a jejich falanga byli velicí lidumilové ???!! [chechtot] Že Liška zrzavá uměl dodržet SVÉ CÍSAŘSKÉ !!!! slovo a že jeho slovo s jeho pečetí mělo stejnou váhu jako pergamen Čingischána ,který vlastnil Marco POOLO . [chechtot] Vy jste mi divná figurečka ? [bliji]

152923

27.1.2008 16:59

RE: Poněkud, milý autore,

Datel 206.?.?.?

Reakce na 152786

Za prve zadni drahousci nejsme. Za druhe -mistni farar dokud nedostal svuj baksis neordinoval. Cirkev v podstate byla zlocinecka organizace vrazdili . upalovali. Vatikan si zije v prepychu a vetsina jejich ovecek strada. Jiste ze majetek cirkve by mel slouzit lidem.

152816

27.1.2008 23:19

RE: Poněkud, milý autore,

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 152786

Jen pro úplnost, Husovi a Čechům v té době nejvíc vadilo, že církev svatá obecná už má ne jednu, ale hned tři hlavy, tři papeže kteří se vzájemně proklínají, a nejen že si vyhlásili vzájemně válku, ale začali prodávat odpustky, aby měli na válčení. Křesťan proti křesťanovi a odpustky, svět do té nepoznal většího rouhání.
Když pak koncil nechal upálit Jana Husa a neschovávej se za císaře Zigmunda ten nemohl jinak když církev rozhodla že Hus je kacíř. (Toto církevní pokrytectví my cirkev svatá neupalujeme my jenom prohlásíme za… se praktikovalo dost dlouho a je to mezi námi docela pěkné svinstvo, ale sypalo že?) No tak si to Český lid dost dobře nemohl nechat líbit a měl na to. Čechy té doby byly v trochu jiném postavení než dnes.
1 vysoká vzdělanost pro (primitivy většina lidu uměla číst, stála tu univerzita a doporučuji všem najít si pořadí jazyků do kterých byla překládána Bible. Někdo bude překvapen.
2. Ekonomika státu se za vlády Karla dostala na Evropskou špičku a přes tehdejší krizi umožňovala vyzbrojování armády špičkovou technologií. – děly.
3. Genialita Jana Žižky a nejen jeho. Obecné vzdělání a špičková technika vždycky umožňují skoky ve válečnictví. A něco pro ty co Žižku nemají rádi, v době kdy šlo do tuhého nebyl lapka, ale královský hejtman s přímým vstupem ke králi. Tedy na úrovni dnešního ministra nebo náčelníka generálního štábu. A kdyby v té době byl titul hraběte byl by hrabě z Trocnova. A jeho mladický život? Ale božínku vždyť papežem, svatým otcem se stal i pirát i člen hitlerjugend a kdoví kdo ještě, tak co se v tom nimrat a to nemluvím o dnešních politicích
No a tak začaly křížové války, jenže nedostatek vzdělání evropského rytířstva způsobil že zašroubovaní do plechu přijeli před hlavně Žižkových kanonýrů. No duchovní soky, co k tomu dodat. Krmení pro červy.

152861

29.1.2008 11:24

RE: Poněkud, milý autore,

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 152786

A co Inqizice co odsuzování za kacířství nebo čarodějnictví s následnym obránim do posledního groše. Co vybírání desátků a nucení platby odpustků fanatickým vymýváním mozku o ohni pekelném. kdyby vám hrozili hranicí jsem si jist že dáte i to co nemáte a při mučení se přiznáte k čemukoliv. Konfiskace majetků při nekřesťanských činostech. Nucené práce ve prospěch farností a tak dále. Máte pravdu dnes jednotlivé diecese nemají stanovený ceník ovšem pokud farářovi nezaplatíte všimné tak se příště nechte zahrabat do hnoje - on vás nepochová neb nejste vzorný křesťan. Jistě dnes se to co jsem napsal na úvod nic neděje ale o tento majetek se jedná. Při počtu dnešních věřících mi jistě dokážete spočítat kolik tak asi je možno vybrat na dobrovolných poplatcích. Pak tu můžete pištět něco o majetku. Ve středověku si církev dělala co chtěla a nebylo možno ji nějakým způsobem korigovat a pokud se o to někdo pokusil tak mu svatá stolice vyhlásila válku. Majetek o kterém se bavíme nabyla ve většině případů v této době a ne za posledních 150 let. Pokud máte jen trochu soudnosti tak to musíte uznat.

153015

27.1.2008 0:53

RE: Poněkud, milý autore,

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 152747

Dovolil bych si jen podotknout: cirkev je neco vice nez politickym subjektem. Paradoxne, cim vice kdy byla cirkev v tlaku, tim byla ryzejsi. Vsechny tyto hratky a kolotoce kolem cirkevniho majetku mne desi.
Ohrozeni "krestanske" Evropy vidim ze strany islamu. Nejde o institualizaci jejich viry, ale o souhrn duchovni kapacity dane sumou individualni oddanosti sve vire.
I kdybychom provedli hospodarskou restituci cirkevniho majetku az do / k obdobi Marie Terezie, stejne to nase kostely nenaplni. Ty jsou prazdnejsi stale vice. Tento pochmurny stav se snazi nekteri alespon zafixovat, kdyz uz na zlepseni neni nadeje, alespon cestou zakona.
Bohuzel, mozna Bohu dik, tudy cesta nevede.

152752

27.1.2008 0:55

RE: Poněkud, milý autore,

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 152752

To bude asi tím že muslimové věří v Boha poněkud víc upřímně než "křesťani". Zda mylně nebo ne, nehraje moc roli. Nebo jejich církev se doposud nezprofanovala dostatečně silně. Církevní majetek ať už vrácenej nebo ne nic na víře nezmění. Křesťani věří spíš jakoby, z části pro sychr a z části aby se neřeklo. Slavná církev nás příliš často zahnala do průšvihů a její hrabivost jim taky moc nepřidala. Nemám potuchy nač potřebuje zástupce boha na zemi, starající se o naše duše vlastně prachy?

152753

27.1.2008 4:37

RE: Poněkud, milý autore,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 152753

Souhlas s každou větou, pane Antiseptik. Samotný papež, Jan Pavel II. (Karol Wojtyla), neměl žádné příjmy a zemřel - jak se říká - bez děravého groše. O veškeré jeho výdaje se postarala církev. Nakonec to bylo vidět i na kvalitě materiálu jeho rakve. Dalo by se to i nazvat - truhla z překližky.
U mne v sousedství žije farář. Majestátní dům patří církvi. Údržba, daně z pozemku, účty (inkaso), všechno jde do rozpočtu církve. I úklidová četa se tady jednou týdně zastavuje. Automobil, pojistka a benzín - opět do rozpočtu církve. Útratu za jídlo - nevím? Nemám odvahu se ho zeptat, ale trávu, jak mám možnost vidět, si již poseká sám. Je to slušný a inteligentní člověk a rád se s ním pustím do řeči. Jak je vidět, když se služebník boha dobře postará o své ovečky, je o něho také dobře postaráno. Mnohdy i lépe, než jak se daří samotným ovcím. Stát se v Kanadě distancuje od církve a platí to i obráceně - církev se nemotá do záležitostí státu, natož žádat o státní dotace.

152762

27.1.2008 5:37

RE: Poněkud, milý autore,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 152762

Zapomněl jsem dodat. V létě minulý rok se na příkaz biskupa provádělo veřejné hlasování - v rámci členů církve - zda provádět či neprovádět svatby homosexuálů a lesbiček. Bavil jsem se se sousedy, kteří kostel pravidelně navštěvují. Jednoznačná reakce byla - pokud to povolí, tak si najdou jiný kostel. Dopadlo to tak, že jiný kostel hledat nemusí.
Ještě k tomu distancování státu od církve a obráceně. To samozřejmě platí pro katolicko-evangelickou
církev. V případě B'nai Brith si samotná církev vytvořila ze státu poslušnou ovci a dojnou krávu. Zdá se, že jidášský groš jim otvírá dveře do země zaslíbené.

152763

27.1.2008 9:37

RE: Poněkud, milý autore,

KUK 89.?.?.?

Reakce na 152752

Cirkev je historicky , zlocinecka teroristicka organizace.
Z pohledu Ceska je to zemsky skudce.

152781

27.1.2008 3:07

RE: Poněkud, milý autore,

Sam Ting Wong 89.?.?.?

Reakce na 152747

Kde je ovšem ta hranice, za kterou už se na zloděje neukazuje? Předpokládám, že pro katolickou církev to bude tak maximálně druhá světová, že? Poněvadž kdybychom šli dále, ajajaj, kdopak nám to tu zabíral majetky a panství protestantských věřících?

152759

27.1.2008 4:31

RE: Poněkud, milý autore,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 152747

>například stát nejenže nevrátil katolíkům ukradenou svatovítskou katedrálu, ale ...
svatovítská katedrála by ovšem předtím bolševickým kradením musela být majetkem katolíků, právní rozbory ale ukazují na vlastnictví státu už od dob stavby a dostavby...
Myslím , že se to najde na internetu, četl jsem to asi před 10 lety...

152761

27.1.2008 14:20

RE: Poněkud, milý autore,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 152761

Pokud vám ukradnu peněženku a "právním" rozborem "dokážu", že ta peněženka je "moje", neznamená to, že je opravdu moje, znamená to jen, že jsem nejen zloděj, ale navíc ještě neskutečně drzý zloděj a lhář a též dobrý znalec marxismu. To samé platí i o "právu" státu nejen na katedrálu, ale na jakýkoliv náš kostel, či klášter a s nimi související pozemky a zařízení. Naše kostely patří nám, ne státu.

152797

27.1.2008 21:21

RE: Poněkud, milý autore,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 152797

>Naše kostely patří nám, ne státu
To je argumentace! [oči v sloup]
Za koho mluvíte? Za občany, za církev, za křesťany, za katolíky, za husity? Za koho?
Vás bych teda nechtěl potkat ani nahatej, natož s peněženkou. Vy by ste i moji nahotu prohlásil za svůj majetek, a ještě s jakým řevem.
[bliji]

152840

27.1.2008 21:59

RE: Poněkud, milý autore,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152797

Co je to vlastně církev v převážně ateistickém státě? Jaký má smysl? Až těmihle hnusnými kšefty s majetkem a politikou odradí posledního věřícího od víry (přinejmenším katolické), ještě furt jí pak zbudou kostely a kláštery - tedy to, o co jí evidentně výlučně jde? Na co, prosím Vás? Aby je zase mohla pronajímat amikům na točení filmů o upírech?????

152846

27.1.2008 23:35

RE: Poněkud, milý autore,

R@VI 89.?.?.?

Reakce na 152846

Jak to tu ctu, tak je to asi poprve co svami mohu souhlasit. Urcite na tom pan Kalousek a jeho rodina moc netrhnou, az budou zadat na kazdy kostel nejakou tu dotaci a az jim z Evropske unie reknou ne, tak se urcite obrati na nase verne spojence za velkou louzi, pak zde muzeme cekat i filmove staby ... konecne se bude porno tocit v autentickych prostorach klasteru!!

152862

28.1.2008 10:22

RE: Poněkud, milý autore,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152797

Kdo vystavel katedralu sv. Vita? Papez? Prazsky arcibiskup? Cesti kralove je vystaveli s nemalym usilim a nakladem a odpocivaji tam jejich kosti, korunovacni klenoty... Tohle neni obycejny kostel. To je narodni symbol. Kristus vyhnal kupce z domu sveho otce. Co by rekl na vstupne do katedrali sv. Vita, byt pro turisty? Nerad bych rozebiral generalni pardon a nabyti ruznych cirkevnich majetku, kdyz uz je rec o zlodejine ve velkem a tom, co je pravoplatne majetkem majitelu loajalnim katolicke vire a co patrilo pobelohorskym exulantum nekatolickeho vyznani. V te dobe vetsinoveho vyznani v ceskech zemich. A pokud jde o dnesek kolik lidi praktikuje katolicismus pravidelne v CR 5%?

Cirkvi nikdo nebrani v uzivani teto katedraly, nevidim vsak jediny duvod proc jit mimo restitucni pravidla uzivane pro vsechny restituenty a to restituci asgerechnet cirkevniho majetku. Pokud to ma byt cena za Klause na Hrad, tak je to prilis drahe. Velmi bych se divil, kdyby i zbytek restituentu nevyuzil takoveho precedensu k dalsimu kolu uplatnovani naroku.

152898

27.1.2008 6:02

RE: Poněkud, milý autore,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 152747

Richarde, máś částečně pravdu, kde píšeš:

>...Namísto restitucí se udělala kupónová privatisace, namísto >návratu majetku okradeným tatíček stát kšeftoval s vlastnoručně >ukradeným zbožím. Dlužno podotknout úspěšně nejen takto ale i >jiným způsobem...
----
K tomu bych jenom dodal, že ne o všechen znárodněný majetek měli původní majitelé zájem a ne všechen znárodněný majetek jim nadále patřil.
V období kůpónové privatizace jsem četl ve zdejším krajanském tisku, že Tomáš Baťa, po shlédnutí obuvnických továren svého otce, nabídku k převzetí odmítl se slovy: "Vždyť to je ve stavu, ve kterém jsme to zanechali. Žádné inovace strojů...jak můžete takhle dál vyrábět? Investice do nejposlednějších technologií by značně převýšily stávající hodnotu". Neměl zájem.
Mnoho jiných znárodněných továren, jako Vítkovické železárny a Ostravsko-Karvinské doly (zcela jistě i mnoho dalších), si původní majitelé, ještě za doby bolševického režimu, odpočítali z hodnoty navráceného zlata. A to mnohonásobně. Za tu cenu by pořídili továrny a vybavení v nejlepším stavu a s nejposlednější technologií. Bylo to v roce 1844, kdy agenti Rothschilda koupily Ostravsko-Karvinské doly a roku 1948 to převzal proletariát. Až v roce 1982 se provedla transakce - na neustálý nátlak komunistické vlády - kdy tři letadla přistála ve Švýcarsku a vracela se zpět s navráceným zlatem. Váha však již neodpovídala váze zlata, které nechal před válkou vyvézt tehdejší prezident Edward Beneš a uschovat ve Švýcarsku. Údajně na ochranu před nacisty, ale osobně si myslím, že to bylo již předem naplánováno. Beneš byl osobně svobodným zednářem 33-tího stupně a jel v tom s němi (sionisty). Válka byla naplánována, ale stejně tak i komunistický převrat s následným převzetím moci. Jenomže nepočítali s vlivem tehdejšího Sovětského svazu a tím pádem moc zůstala v rukou komunistů a žádný další převrat se nekonal, až v roce 1989. Ani v roce 1968 neuspěli. Proto ta železná opona.

152764

27.1.2008 6:48

RE: Poněkud, milý autore,

Datel 206.?.?.?

Reakce na 152764

Presne tak.

152766

27.1.2008 8:22

RE: Poněkud, milý autore,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 152764

Chybička se vloudila. Ve větě: Bylo to v roce 1844, kdy agenti Rothschilda - má být - koupili.

152776

27.1.2008 6:47

Bolševický stát sprostě okradl věřící o jejich staleté majetky, o jejich kostely.

ilsa 82.?.?.?

Reakce na 152747

Proč se to tedy má vrátit církvi a ne věřícím?

152769

27.1.2008 7:01

RE: Bolševický stát sprostě okradl věřící o jejich staleté majetky, o jejich kostely.

Datel 206.?.?.?

Reakce na 152769

[velký smích]

152771

27.1.2008 7:37

RE: Poněkud, milý autore,

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 152747

Pane Rickover, nejak vam usla opravdova dynamika mezi vericimi a cirkvi. Verici nikdy cirkevni majetek nevlastnili, bylo to prave na opak. Byla to cirkev ktera vlastnila verici. Cirkev vzdy byla (go-between) mezi vladci a poddanymi a kostely a majetek byl vlastne zakladnami pro sireni dogma a kdo se jim zprotivil toho bud zabili nebo uveznili.
Najednou vam nevadi napriklad inkvisice proti zidum? Jen kdyz si muzete rypnout.
Jestli jste opravdovy Zionista, jak o sobe tvrdite, mel by jste se tvrde postavit proti teto machinaci.

152770

27.1.2008 10:00

RE: Poněkud, milý autore,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 152770

Takových židobolševických blábolů na téma vraždící církev jsem slyšel spoustu. Ale nikdo je nikdy nebyl schopný podepřít fakty, nebo nějakými relevantními čísly. A co vy?

152783

27.1.2008 16:55

RE: Poněkud, milý autore,

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 152783

Chtel jsem jen poukazat na zajimavou vec. Ti panove kteri se tak zastavaji majetku Katolicke cirkve se ale vzdy stavi na stranu Zionistu. Jakoby jim nedoslo, ze Katolici byli vzdy zidum nepratele.
Stavi se otazka, o co jim vlastne jde?
Vychazi me, ze jim hlavne jde o moznost pokracovani beztrestneho tunelovani Ceskeho naroda, a mozna i zotroceni pomoci zakladen.
To, ze nikdo nepotvrdil to, ze cirkev je ochotna vrazdit pro sve zajmy by mohl vyvratit napriklad Jan Hus, Giordano Bruno, zavrazdeni Cessti slechtici, Indiani, trpici lide ktere cirkev drzela na uzde, jiste prijdete s jinymi priklady.
Soucasnost by se mela historiji poucit, ale nestavet vsechna sva rozhodnuti na historickem precedentu, ale ne soucasnych potrebach.
Ja jsem absolutne proti jakekoliv remuneraci Katolicke cirkve pro jeji soucasnou bezvyznamnost a proto, ze by to stalo Cesky narod neco co si vlastne nemuze dovolit. Zase by zaplatil ve sve vlastni zemi za neco co mu nepatri. Zase by otrocil na jine.

152811

27.1.2008 17:22

RE: Poněkud, milý autore,

Datel 206.?.?.?

Reakce na 152747

Jedine pravo bylo platit . Verici vlastnili kostely ? Co to placate? Nenavist k vericim - i ja jsem verici a nepocituji zadnou nenavist .A ve vasem pripade bych se moc neohanel statnim urednikem . Tu rvete jak byla cikev okradena , ale Palestince mate za vrahy.

152819

27.1.2008 11:01

Ja bych jim to vratil.

djb 194.?.?.?

Bylo to jejich , vzali jim to, tak jim to patri.

S cim mam problem je z 267-mi miliard patri cirkvi jen 83 miliard a zbytek jsou uroky. 4.5% rocne po dobu 60ti let.

To je jen ukazka demence nasi vlady.

Kazdopadne bych jim to vratil bezurocne a co nejrychleji. Napr 20 miliard po ctyri roky by se jiste najit dalo kdyby se tolik nekradlo.

A potom at cirkev ma co ji patri a je to jeji vec. At se o to stara zadne dalsi prispevky a at plati dane ze vsech prijmu.

Cirkev je firma jako kazda jina.

152791

27.1.2008 14:04

RE: Ja bych jim to vratil.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152791

Ten velmi slabý úrok, se kterým máš problém, přece nikdo nepožaduje! Oni (církve) by byli rádi, kdyby jim to stát zaplatil hned, a bez úroků. Jenže je to právě stát, který tím žádá o strpení a rozložení plateb na velmi dlouhou dobu! Je to kvůli insolvenci státu, a že by jej jedna nárazová platba položila. Běžný úvěr se přitom poskytuje s úrokem přes 10% p.a.
Podotýkám, že už 17 let váhání při řešení představuje navýšení skoro o 100%! A církev to samozřejmě nenárokuje, protože se chová střízlivě, slušně, nikoliv lichvářsky.

152799

27.1.2008 17:10

RE: Ja bych jim to vratil.

djb 194.?.?.?

Reakce na 152799

Vubec netusim na koho reagujete. Proc mi pisete, ze urok nikdo nepozaduje, co mate s nejakymi uvery a rikal jsem, ze se chova cirkev lichvarsky?


Psal jsem, ze to je ukazka demence vlady a nikoliv chamtivosti cirkve.


Na kolik se poskytuje bezny uver je irelevantni, restituce neni pujcka, to byste take mohl zacit vymerovat urok za poslednich 60 let, kdy byl majetek cirkvi odebran. Popr. prihazovat dalsi desitky a stovky let k prislusnym historickym udalostem.

Samozrejme muzeme zacit dalekosahlou debatu o tom, zda by bylo moralni pridat k navracenemu majetku i odskodne, ale radeji bych to nezacinal. To je vec nazoru. Uznavam, ze by to moralni bylo, ale tez by to bylo pro stat naprosto sebevrazedne(muselo by se doplatit vsem), takova moznost zkratka nepripada v uvahu, je nemozna a nesmyslna.

Vyhazuje se u nas dost a ze ledasjaku hovadinu. Kdyz mam dluh, tak ho mam vratit, a rychle.

Podivejte se na hruby rozpocet pro rok 2008.
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/360_2007_SR_P3_pdf.pdf

143 miliard ve vseobecne pokladni sprave. 54 miliard na ministerstvo obrany. etc.

V techto vsech polozkach jsou desitky odlozitelnych projektu za miliardy typu nakup transporteru(20 miliard), knihovna na letne(2 miliardy) a tak dale.

Nedovedu si predstavit nic lepsiho, nez kupovat transportery a stavet knihovnu o 4 leta pozdeji a diky tomu usetrit temer 200 miliard za ktere si pak muze vlada pro me za me kupovat knihy a naftu pro transp. po nasledujici milion let.

Nekdo tady psal o smesne polozce 5 miliard rocne nebo kolik to bude. To je sice pekne, jenze to je par miliard sem, par tam a jiz nyni ma statni dluh rocne z rocpoctu 45 miliard a k tomu uroky atd.

To je otazka politiky hospodareni s penezi, ne chamtivosti cirkve.

ps.: osobne mi nevadi ani invetice do armady ani kaplickeho chobotnice. ale par let to v Klementinu bez potizi jeste vydrzim.

152817

27.1.2008 17:52

RE: Ja bych jim to vratil.

djb 194.?.?.?

Reakce na 152817

Nez me nekdo narknete z demagogie - jak tady mnoho lidi bavi.

Samozrejme uznavam, ze Kaplickeho knihovna nema v rozpoctu na rok 2008 2 miliardy, ale v nejlepsim 220 milionu pro zapoceti stavby.

Transportery(pokud budou) to maji mozna stejne

Nicmene - hovorim zde o dlouhodobem uzpusobeni rozpoctu pro usetreni 83 miliard pro cirkev, za coz vlade zbyde temer 200 miliard.
Proto lze pocitat s rozpocty napric nekolika lety. To vyse jsou stejne jen priklady.

152818

27.1.2008 19:46

RE: Ja bych jim to vratil.

QWSAQ 193.?.?.?

Reakce na 152818

Ano, logické by bylo ušetřit, upřednostnit, vyvarovat se dluhů - tak, jako to koneckonců dělá každý z nás doma. Jenže vláda se tu nechová, jako by tu byla doma... A myslím, že to není demence...
Otázkou stále zůstává, proč "jim" dovolujeme takto hospodařit s "naším" majetkem?

Podíval bych se na to ještě trošku z jiné stránky:

Pokud na základě zákonů v té době platných (ušitých na míru)někdo (stát) přišel k majetku a dnes někdo toto počínání označí za krádež, dočkáme se také někdy toho, že se celá zdejší podvodná kuponová privatizace (též ušitá na míru) a další nakládání se státním majetkem označí za krádež a že tedy někdo, kdo si nakradl (říkejme jim oni), začne majetky vracet??? Je to ten samý princip!

Otázku, čí ten majetek je doopravdy není možné 100% vyřešit nikdy. Území i majetky se kradly odjakživa (války), takže nelze brát předposledního majitele za opravdového majitele. A i když nejde o války - co třeba podvod? Je prodej pod nátlakem morálně správně? Nebo koupě pod cenou? Mluvím čistě o morálce, neboť právo se mění, a dnes téměř podle ročních období...

Hezký večer

a mimochodem, na chatu na lide.cz máte místnost ZVEDAVEC, kdo máte zájem. Zatím není ustálená, tak pokud tam nebude, založte ji sami, nebo se třeba dohodněte na fóru (tady) na čase, kdy se tam potkáte, kdy budete kdo moct mluvit...

152835

27.1.2008 19:01

RE: Ja bych jim to vratil.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152817

Reagoval jsem na tebe! [smích] Tedy na někoho, kdo psal, že má problém s... se splácením a s navýšením.
Jsem rád, že se shodneme na vhodnosti poctivě ten dluh minulosti vyrovnat. Jsem i pro to, aby to stát udělal okamžitě, ale je to nereálná, tedy zbytečná úvaha - stát tolik volných prostředků nemá a nedá hned. Proto navrhuje pro sebe výhodné splácení. Výhodné proto, že je něco jako inflace - vyhlašovaná i skutečná. Pokud bude 3-4%, pak reálné navýšení bude pouze (necelé?) procento ročně. -Což je navýšení, za které chci já osobně půjčit pár milionů! [smích] zhodnotím je, užiju si toho, a za 60 let mí potomci splátky dokončí bezcennými papírky.
Operuješ tady 200 uspořenými miliardami, ale:
1) je otázka, jestli stát tuhle dohodu vůbec uzavře
2) zda bude vůbec poctivě splácet celých 60 let
3) a především je strašlivý rozdíl peníze hned a peníze později! za 30-60 let totiž bude mít 200 miliard možná reálnou kupní sílu dnešních 200 milionů (kdoví jestli!). Viz koruna po válce a koruna dnes. Viz také ropná krize, vliv vývoje ekonomik (vč. USA, kde dolar padá a ekonomika s ním, a má to drtivý vliv na ostatní burzy a celosvětovou ekonomiku).
Osobně soudím, že pokud na to postupné splácení církev přistoupí (za takřka nulového úroku), je hloupá... je to těžce nevýhodné a taky nejisté. A ještě to budí vášně levicových chudáků, kteří ani neumějí počítat, natož myslet. Možná si církev říká "lepší něco než nic", ale já bych to řešil takto: buď hned veškeré nemovitosti vrátit zpět, nebo hned náhrada v penězích, nebo mezinárodní soud.
Chápu možnost odložení nákupu transportérů atd. (souhlasím), ale tohle věc neřeší.

152828

28.1.2008 0:38

RE: Ja bych jim to vratil.

djb 194.?.?.?

Reakce na 152828

3) a především je strašlivý rozdíl peníze hned a peníze později! za 30-60 let totiž bude mít 200 miliard možná reálnou kupní sílu dnešních 200 milionů (kdoví jestli!).

Za normalni situace byste mel mozna pravdu(i kdyz 200 milionu, to je velmi podcenene).

jenze:
1/ do te doby(pokud tu budeme) urcite dojde ke zmene na euro a kdovi kdo a jak to prepocita, ze

2/ pokud by rozdil presahl inflacne 20% jsem si temer jist, ze by se nasel nejaky chytrak, ktery by prosazoval zapocit do uroku i inflaci.


Co se tyce otazek, jestli stat dohodu uzavre a jestli bude splacet celych 60 let?
Nevim, ale to je jedno, ja to pisu na zaklade predpokladu,
a/ kdyby uzavrel a
b/ kdyby splacel.

Plati-li a/ a b/, pak je muj nazor ten co jsem napsal.

Muzu Vam taky napsat nazor kdyz a/ plati a b/ neplati
dokonce i patologicke situace a/neplati a b/plati - to by byl asi tunel[velký smích]

No zkratka, nehazejte na me kdyby to a kdyby ono. bavme se k tematu a nastinene situaci, jina situace je zasejc debata jina.[mrknutí jedním okem]

A k poslednimu, podle Vas by transportery a dalsi veci situaci neresily, jinymi slovy v rozpoctu by se nenaslo
Podle me by se naslo(nerikam najednou, ale tak na 4x by to zvladmnout slo) - a k tomu si asi sotva muzeme rict neco vice, nebudeme ted asi venovat desitky hodiun pordobnemu planovani na pristi rok a hledat mezery.

152864

28.1.2008 11:52

RE: Ja bych jim to vratil.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152864

Já jsem od tebe rozhodně nechtěl nějaké šílené kombinace a) a b). Já jen tvrdím, že nechápeš ČASOVOU CENU peněz. Pořád tvrdohlavě píšeš, že by to šlo zaplatit když ne naráz, tak co nejdříve. Já naproti tomu vím, že i výpadek několika málo miliard by ministři těžko rozchodili (tvůj opačný předpoklad znamená, že jsme každoročně okrádáni o desítky miliard!). Vím, že tolik relativně volných peněz v rozpočtu není. A i kdybys je načtyřikrát násilně vyškrábal, dostal by ses až na kost, přičemž by se leckde nedostatek financí těžce podepsal. Nehledě na to, že se to lidu asi těžko vysvětlovalo... ale to i postupně a s navýšení, jak vidno. Stádo je prostě ve své většině tupé.
Ty (ač spravedlivý) ovšem nechápeš, že peníze postupně a později, jsou MNOHEM výhodnější, než dát veškeré dostupné finance na výplatu dluhu teď, když to jde i později. Ze strany státu je nesmírně výhodné to takto platit, i s tím relativně směšným navýšením. Ze strany církve bych to (být na jejich místě) nikdy takto nevzal.

>Za normalni situace byste mel mozna pravdu
---no, myslím, že za nějakých předpokladů pravdu mám. jenže my dokonce nejsme v normální době! blížíme se ke krizi. inflace půjde tak nahoru (vlivem nedostatku a drahotě ropy i jiných energií a potravin, jakož i vlivem pádu dolaru a americké ekonomiky a dopadu na zbytek světa), že 100% roční inflace nebude v některých letech vůbec maximální. Je to moje předpověď, odhad na základě mých informací a některých teorií. Samozřejmě to můžeš zpochybňovat, ale to je asi tak všechno...

152909

28.1.2008 19:38

RE: Ja bych jim to vratil.

djb 194.?.?.?

Reakce na 152909

Samozřejmě to můžeš zpochybňovat, ale to je asi tak všechno...

Jo a Vy zase muzete prohlasovat, ze vase vize je spravna, ale to je asi taky tak vsechno.

Takze bych to uzavrel asi na tom. Ze Vy verite, ze v rozpoctu by se penize nasly jen pri neresitelnych ustupcich ja verim, ze by se nasly a nebyl by to zas takovy problem pri kratkodobem planovani a neznamena to ze jsme kazdorocne okradani o miliardy.

Vy verite ze diky inflaci bude navyseni smesne, ja tvrdim, ze pokud by byla inflace vysoka, nekdo to prepocita a uroky casem stoupnou.

Vy verite, ze je to pro vladu velmi vyhodne, ja verim, ze je to pro ni vyhodne jen kratkodobe. A totiz, ze vlada ted nemusi vysvetlovat volicum, proc se letos v jejich okrese neopravovala silnice, ale radeji necha dluh dalsim generacim a nemusi nic moc resit.

A nepiste mi co nechapu na casove cene penez a vyhodnem splaceni. Treba to chapu velmi dobre a presto se mi to zda v tomto pripade nevyhodne. A treba to je presne to, co v tomto pripade nechapete Vy.

To je ovsem zrejme, Vas zakladni argument, na kterem to cele stavite je ten, ze inflace tech cca 180 miliard zmensi na cenu
radove milionu.

To se Vam pak pujcuje s lehkym srdcem, tak Vam preji at Vam v prubehu casu nezvysuji diky inflaci uroky(jak se casto delava).

152955

29.1.2008 21:40

RE: Ja bych jim to vratil.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152955

Je neuvěřitelné, jak jsi nechápavý!!! Ono totiž nejde o to, že se hodnota těch peněz pro církev s časem sníží, ale o něco právě opačného! Ty bys měl (ze své argumentační pozice) hledět na prospěch státu, na efekt pro stát! A ten je (sice také) snížení hodnoty peněz, jimiž se za 50-60 let bude pořád ještě splácet, ale hlavně jde o to, že se stát nezbaví svých prostředků, které mohou být aktivní! - vytvářet růst, hodnoty a prostředky důležité pro zvyšování blahobytu lidí (což je jeho hlavní úkol) a také pak může zvyšovat svůj zisk a výběr daní z rozjeté ekonomiky, i díky vybudované infrastruktuře atd. Kdyby někdo ořezal rozpočet až na kost, přestalo by se investovat a budovat: 1) by chátral ten veřejný majetek, už dávno zdevastovaný, podfinancovaný, a dosud nezrekonstruovaný 2) by si nevydělaly české firmy a podnikatelé (vč. jejich zaměstnanců), kteří by ty stavby a podobně mohli normálně dodávat (zvýšená nezaměstnanost + další vyvolané výdaje na socky na pracáku a na sociálce). 3) by byli lidé naštvaní, že se na nich šetří, nic se nebuduje, stát je na huntě, rozpočet v čím dál větších sra_kách a východisko v nedohlednu. A to vše "kvůli církvi" a jen proto, že ty bys rád, aby si stát (a celá zem) utrhl od huby a dal to na hromadu v hotovosti hned, když jej k tomu nic nenutí.
Přitom když by to bylo spláceno postupně, na to navýšení by si stát vydělal (a ještě by mu zbylo) a nebyla by to taková rána, tak velký ráz. A šoky nejsou dobré. Proč asi podniky hlídají své cash flow?

Samozřejmě, podle mého by měl stát vše vrátit, tzn. co rázem ukradl, to rázem i odevzdat. Jenže to udělat nechce. Bohužel. To by byla pro b_bce se starostí o cenu másla nejlepší varianta... zdálo by se jim, že nic neplatí (prý ze svého, když stát si něco kdysi přivlastnil!). Jenže to je (zdá se) nereálné.

153062

30.1.2008 5:32

RE: Ja bych jim to vratil.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153062

Ale mi chapem velmi dobre. Prolomit datum restitucni hranice o to jde a o majetecek. ..."spise velbloud projde uchem jehli, nez bohaty bude spasen"... nebo "... kazou vodu a piji vino..."
http://www.blisty.cz/2008/1/30/art38652.html
http://wwww.blisty.cz/art/38640.html
http://www.blisty.cz/art/38566.html

153077

30.1.2008 11:52

RE: Ja bych jim to vratil.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 153077

No když vidím to tvé "mi chapem", tak je mi jasné s kým mám tu čest [smích] Viz také původ (výše), čímž je vše pochopitelnější.
Ty nechápeš vůbec nic. Ty jen vidíš rudě, myslíš vadně (když vůbec) a projevuješ hysterii.

153099

31.1.2008 3:41

RE: Ja bych jim to vratil.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153099

Pravda, to jak byt nad veci, nehystericky, myslet spravne bych se zrejme mel naucit u vas, ze ano? [velký smích] [velký smích] Mnoo, ja mislym radejy zustanu svuj. [vyplazený jazyk]
..." a tak mam v zadku drat a v hlave sroub,
jen ho necham dotahnout, a pak mi muze kazdej z vas, akorat"...
[chechtot] [chechtot]

153125

29.1.2008 15:11

RE: Ja bych jim to vratil.

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 152909

Tak vy by jste to chtel tomu tupemu stadu vysvetlovat jak je sedrete do kuze, Ja bych vam dal ten dluh najednou. Tady je holoubku, ale v jine mene. Rika se ji "energizer" drive se jmenoval bic. A dal bych vam tolik kolik by jste toho unesl. To by bylo tancovani. Jako v Jerusaleme behem pochodu Homosexualu. To by bylo zpevu. Ale asi by vas nejmene na sedesat let presla chut na ty machinace ktere nemaji jiny ukol nez okrast ty kteri si to mohou nejmene dovolit.
Nikdy jste se nezminil o cene masla pro stare lidi, ale porad hovorite o platbach a penezich a financich. Kdybych ja byl Palestinien, boze muj!

153031

28.1.2008 0:34

RE: Ja bych jim to vratil.

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 152828

Vy hovorite s aroganci cloveka ktery ma schopnost diktovat. To se ale mylite. Vy jste jen bezmocny chudak ktery busi do klavesnice mozna pod vlivem alkoholu. Cesi by na tu vasi komunistickou aroganci nemeli ani plivnout, tak nenejvyse skopnout vas do propadliste dejin. Co vam dalo tu ideu, ze mate schopnost a silu opet ketasovat s necim co se postavilo z krve Ceskych lidi, proc si muslite, ze by otcove a matky odsoudili sve deti k pracovani na nekoho o kom se v posledni dobe hovori nejvice se souvislosti s pedofilii.
Vy nam budete narizovat kolik by jsme vam meli dat? Ha ha.

152865

28.1.2008 0:28

RE: Ja bych jim to vratil.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 152828

celou svou existenci cirkev lze, manipuluje ovce a jeste si za to nechava platit. Kdyz neplatil nekdo dobrovolne, okradli ho a sem tam pro vystrahu upalili ... at zije bozi soud. Dnesni KDU jako politicka odnoz jen dokresluje minulost, strana lharu, zlodeju a prevlekacu kabatu... to rikam bez emoci, jen konstatuju.

nedal bych jim ani korunu, at si je plati ovce, ktere jim veri.

pokud se PROKAZE, ze na nejaky majetek maji narok, vratit, a zakonem zajistit ze ho budou na vlastni naklady udrzovat, jsouli to pamatky. velka cast nestesti lidstva spociva v pochybnych nabozenstvich a vire, ze to nase je to jedine spravne. Az lide jednou pochopi, ze zadni jejich bud neexistuje a oni sami jsou bohove, budouli si to prat, vsechny nabozenstvi se zhrouti jako domecek s karet.

Bohuzel ten den asi nikdy nenastane, protoze cirkem mistrne vladne nestrasnejsi zbrani vsech dob, SLOVEM.

152873

28.1.2008 0:34

RE: Ja bych jim to vratil.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 152828

Souhlasim s Vami, pokud je pro stat tak dulezite odcinit sve zverstva na cirkvi pachane jednou komunistickou stranou at je tedy vyrovnani vyrizeno behem jednoho rocniho rozpoctu vlady a ne behem desetileti, pokud mam jako spravna ovecka pikat za svoje hrichy tak to chci zhavejma elektrodama primo do mozku a chci aby se nase ceska financni sprava vedena panbickarem Kalouskem, ktery jiste najde zpusob jak uvolnit ani ne 14,95 procent rocniho rozpoctu nasi zeme.

152874

27.1.2008 15:19

Ja to vidim jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Osobne jsem presvedcen, ze tohle je Svoboduv pokus totalne zvratit rozhodnuti vedeni strany a znemoznit zvoleni Klause. Klause a ODS totiz povazuje za sve uhlavni nepratele a tak pokud tohle "odhaleni" pomuze nezvolit Klause - Svoboda se raduje, Pokud Kluas projde a ODS nepomuze protlacit odskodneni cirkvi -Svobda se raduje protoze ODS hned napadne ze nedodrzeli slovo...noa pokud dojde ke schvaleni odskodneni cirkvi - pak bude Svoboda na koni tak jako tak..... [mrknutí jedním okem]

152800

27.1.2008 16:26

RE: Ja to vidim jinak

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 152800

Podle vzdělávacího institutu je židovského původu. Zřejmě to tak bude. Je to totiž typický obojaký intrikánský vzorec. I jeho zahraniční politika byla více než podezřelá. Jeho nejvyšší hodnotou není žádný Vatikán, jak by si někdo možná myslel, ale USA. (Spíše asi rodní bratři a poslání vyvoleného národa ve světě). Ještě v poslední den ve funkci (!!) žádal na setkání EU 2006 v Helsinkách, aby se uvalily tvrdé sankce na Írán. To bylo i na Brusel moc a naznačili Svobodovi, že to není téma dne.
Jinak s tím církevním majetkem: když se tam nemá započítávat inflace, a ta je dejme tomu 1% ročně, tak za šedesát let to dá kolik? Roste to snad geometricky... Takže možná státní finta. [smích]

152808

27.1.2008 19:44

RE: Ja to vidim jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 152808

Přesná charakteristika Svobody. Sionista v křesťanském převleku. Dělá zlo ve prospěch Izraele, ale lidé řeknou: podívejte se na toho grázla černoprdelníka.

152836

27.1.2008 17:12

$$$

Tom 24.?.?.?

Vložený obrázek

152820

27.1.2008 22:28

Pro mne velmi poučné čtení.

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Ono sluníčko nikoho nevytáhlo z bláta, takže na tom vlastně nezáleží. Že moji předkové patřili k předbělohorské šlechtě. Jistě, udělali spoustu pitomin, poslední s tím cizákem, co měl v erbu "Neumím utíkat". Ale je úsměvné číst, jak Papežencům někdo něco ukradl.

152854

28.1.2008 1:06

Žádné peníze církvi!

Jan X. 213.?.?.?

film Zeitgeist s českými titulky - tam se v prvním dílu dovíte proč
http://video.google.com/videoplay?docid=-686108267122535204
celé je to podvod, pryč s církví!

152871

28.1.2008 1:13

Svátovítský chrám

Cyril Svoboda 91.?.?.?

katolické církvi nikdy nepatřil. Patřil Karlovi IV., který jej podle středověkého práva církvi zapůjčil. Na přesnou formulaci si již nepamatuji, ale zapůjčeno to bylo a stále je, poněvadž komunisti to tak nechali.

152876

28.1.2008 11:11

Fanaticky katolik...

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

tak nam tu 2Xs ukazal jak vypada laska k bliznimu... [chechtot] neco jako kdyz ty na me kamenem ja tobe chlebem..... [chechtot]
aspon jste meli moznost nahlednout do duse fanatickeho katolika....doufam ze to stacilo na to aby byla Rimnskokatolicka cirkev a jeji ovecky řazeni i nadale k lidske spine....
mozna za nekolik tisicileti budou schopni debaty,ted je lepsi vse odkejvat,davat jim hovno a srat na ne,oni se znicej sami...

152904

28.1.2008 11:22

RE: Fanaticky katolik...

2xs 85.?.?.?

Reakce na 152904

co to tady meleš, zelenino? [smích] jak můžeš z uvedených postojů usuzovat na můj katolicismus? [chechtot] co bys dělal, ty nebožáčku, kdybych ti řekl, že katolík nejsem, nebo že s nimi v lecčems nesouhlasím??? to jsi tak jednoduchoučký, že i prosté zastání se práva u tebe hned vyvolá automatický dojem o příslušnosti? svou jistotu jistě bereš jen díky své drzosti při nekonečné hlouposti. dokladem budiž tvé výrazivo: "hovno", "srát", "špína" atd. přitom tvá hniloba tě obklopuje špínou. je mi tě líto.

152906

28.1.2008 13:38

Pro zájemce o husitství.

hc 194.?.?.?

http://www.husitstvi.cz

152921

28.1.2008 21:00

No nazdar !

Takyjeden 77.?.?.?

Tedy vám pánové povím,ve vás se komunisté taky pěkně vyřádili!
Zprvu jsem napsal příspěvek,v kterém jsem se snažil trošičku rozebrat a odpovědět na tu hromadu nesmyslů,lží,nenávisti a hlavně blbosti - jenže vskutku pekelná to práce !
A tak jsem to raději utnul. No co.Jsem přeci jenom lenoch.
Tož se jenom bavím.
Každý den není svátkem, dnes se tady ale mimořádně zadařilo.
Nemám nic zásadního proti panu Stworovi,i když s ním v mnohém nesouhlasím,ale někdy mi připadá,že "verbuje" svoje diskutující někde po psychiatrických léčebnách.Nebo na schůzích KSČ.
No,posuďte sami,jakých to perel se dá zde dočíst:Sv.Ignác z Loyoly a jeho výrok, popravený Galilleo Galillei , katolickou církví nakradený majetek, velice "zajímavé" názory týkající se odpustků,či husitské revoluce.Ovšem nejvíce mě pobavil borec nazývající J.Žižku vlastencem.No,nevím,řekl bych ,že tento zajisté schopný válečník byl především náboženský fanatik.Fundamentalista.Ne nepodobný dnešnímu Bin Ládinovi,který by si s ním nejspíš také dost rozuměl.Chápali by se,než by si vzájemně podřezali krky.Také nepochybuji o tom,dostat se tomu "vlastenci" do rukou, nejpravděpodobněji bychom skončili na hranici.Všichni ,jak tu jsme.I se soudruhem Z.Nejedlým,který jej tolik dával za vzor!
Mno,tak jak jsem už řekl.Bavím se.A doufám,že ještě tomuto osvěžujícímu tématu není konec.
Ono je to lepší než Lauer a Hardy! [velký smích]

152975

28.1.2008 21:46

RE: No nazdar !

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152975

Pravda tri papezove za Zizky nebyli fanatici, oni to viru zas tak moc nezrali. Jim slo o neco jineho nez o Pismo. Kupceni s odpustky ukazuje odkud vitr vane. Jak vidno nic se v tomto bode nezmenilo od Koncilu nikajskeho, sporu o investituru, Husa, Luthera, tricetilete valky, josefinskeho katastru ( prvni nesymbolicke zdaneni privilegovanych vrstev, do te doby platil dana hlavne treti stav a plebs) az po restituce dnes. Nase matka cirkev "svata" saje majetek stejne, jako houba vodu, aspon v Evrope.

Nemame tedy odskodnit Lichensteiny a obnovit v republice slechticke tituly, tim ozivime legislativne i Zlatou bulu sicislkou. Pravda linie ceskych kralu padla 600 let zpatky, ale bula dava moznost zvolit krale ceskou ( radeji uzit slovo domaci , ja sice nejsem zadny vykvet lingvistiky, ale ve srovnani s nekterymi Cechy jsem uplny jazykovy genius)) slechtou i ze zahranici. Co odskodnit Habsburky ti taky museli mit v ceskych zemich slusne majetky?

Po Bile Hore zrejme spousta nekatolickych "komunistu" sla do exilu a jejich majetek propadl, tedy byl ukraden panovnikem a byl prerozdelen, nutno podotknout,ze cesky kral byl dobry katolik a vedel, co se slusi a patri a komu hodit kost za vernost a spravne vyznani. A pokud jde o srovnani papezu s Husem nasli by se mezi nema kandidati i s potomstvem, i kdyz to patri k tem mensim hrichum, na katolickeho kneze biskupa, dost neobvykle. Nemyslite bratre? [velký smích]

152978

29.1.2008 2:16

RE: No nazdar !

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 152978

Hmm,tak nevím kde čerpáte své "informace" ,já měl jenom pocit,že restituce nepřesahují rok 48.Tak jaká pak Bíla hora?
No a jenom kraťučce k těm Husem i Vámi kritizovaným odpustkům.
Nevím, je-li Vám známo,že tehdy byly vyhlášeny za poněkud jiným účelem ,než kupčením.Ono totiž, naše země byly součástí celku tkzv. Svaté říše Římské,která dlouhé roky vedla válku.Obrannou.O své přežití a tím přežití i celé Evropy.Je dobré si uvědomit,že nebýt v jejím čele takové osobnosti jako byl vámi všemi opovrhovaný král a císař Zigmund,syn katolického krále a císaře Karla IV.,a prrávě odpustků ,dnes bychom chodili v turbanech a s plnovousem až na pupek. No to je možná právě ono ,co vám všem podvědomě nejvíce vadí,že tomu tak neni.Takže ano,odpustky byly vyhlášeny k válečným účelům.Postavit,vyzbrojit,uživit armádu vždycky stálo nějaký groš.
A nešťastný Jan Hus? Stálo by za to jeho život,púsobení i celou tehdejší dobu daleko šířeji"rozebrat",ale jak říkám jsem především lenoch ,takže teď už ale opravdu krátce (ostatně nevím proč bych měl mnohým zde "myslitelům" suplovat jejich vzdělání reprezentované maximálně četbou Jiráska a spisků Zd.Nejedlého).
Znáte nějaký ,třeba i moderní stát,který v situaci kdy jde o jeho holou existenci a vlastně i existenci a přežití celé civilizace si jen tak,demokraticky ponechá ve svém týlu,ve svých zádech člověka,který mu ten týl celý rozvrátí? Ja vím veřejná poprava byla dost netaktická a kontraproduktivní.
Dnes poučeni dějinami,by tento problém mocní řešili jinak.
Elegantněji.
Třeba drobnou dopravní nehodou.
Včetně soudruhů.Že ano,pane René.

152993

29.1.2008 10:07

RE: No nazdar !

hc 194.?.?.?

Reakce na 152993

Tyhle pohádky si vyprávěj někde jinde. Kdyby se Jan Hus podřídil, blábolil bys tu teď o "české zbabělosti". Asi jako když se v roce 1938 Československo "zbaběle" podřídilo mnichovskému diktátu. Kdyby se mu ovšem nepodřídilo, bylo by označeno za kacíře, násilníka a posléze i za původce světové války. To ostatně dobře věděl i Edvard Beneš a byl to zřejmě jeden z hlavních důvodů jeho kapitulace.

153008

31.1.2008 3:48

RE: No nazdar !

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152993

Takze sest krizovych vyprav do Cech bylo v zajmu krestanstva a ceskeho kralovstvi a tyto krizave vypravy byly financovany z ceho z odpustku a byli na obranu krestanstvi? Zrekli se snad protestntske cirkve Jezise Krista? Proti Cecham Vatikan se Zikmundem svolali vice krizovych tazeni nez pro dobyti Svate zeme!! Zikmund byl porazen Turky, ale dal bojoval v ceskem kralovstvi veru obrance krestantsva a Evropy pred Turky a naslednik ceskeho trunu. 200 let nabozenskych valek v Evrope bylo proti Turkum a v zajmu krestanstva? 1648 uzvreli obe strany vycerpane a zbidacene mir. Tomu rikam obrana proti Turkum a krestanske viry jako remen.

A nebojte se, o mistru Janovi, Johnu Wicliffovi ma k dispozici 100 stran textu od vzdelaneho cloveka, ktery se jako lekar priporavoval na misijni cinost v cirkvi, kde si rikaji bratre a sestro, komunisti byli vsak proti. Katolicke videni dejin i komunisticke videni dejin jsem absolvoval o neco drive. V strane jsem nebyl, a nebudu lizat ruku ani prasivcum v cernem nebo sutane, kteri stoji se svym katolicismem za minulymi tragediemi ceskeho naroda. Potkal jsem i cestne lidi v katolicke cirkvi a to osobne. A kdyz se podivam, jak se bere katolicka cirkev za lidi v latinske americe, tak mam respekt. Avsak Vatikan ma radeji jine katolicke biskupy nez takove jako Oscar Romero.

A uz vubec nebudu necine prihlizet, aby se katolicke elity podileli na nejake tragedii budouci, KDU-CSL se snazi sec muze. Jenomze dnes mluvi KDU-CSL, za takovou cast naroda, ktera odpovida jejim politickym preferencim!! Kdyz farar v kostele v Chicagu rekne natvrdo pri darech vericich prestante cinkat a zacnete sustit, tak je jenom ukazkou v jakem stavu je byla a bude ta katolicka cirkev, kdyz jde o majetek. Odpustky jsou mimochodem ponekud na stiru s Bibli, pokud ucel sveti prostredky katolicke cirkve, tak tato odpadla od entity zvane Buh.

A se soudruhama bezte laskve vite kam. Uz je to prokouknata pisnicka. Klvana to opakuje furt dokola. Kdyz clovek nema ten "spravny nazor", tak je komunista, jak jinak. Mimochodem naposledy v ceske kotline mela patent na rozum STRANA, zrejme jste podlehl infekci ci co. [velký smích] [velký smích]

153127

31.1.2008 10:21

RE: No nazdar !

2xs 85.?.?.?

Reakce na 153127

Obranná válka neznamená, že každá bitva se vyhraje. Nebýt alespoň akcí císaře Zikmunda, nikým neatakovaní Turci mohli skutečně Evropu ovládnout. Ale to takovým k_kotům nedochází. Má pravdu takyjeden, když píše o rozvracení týla v nejnevhodnější dobu, a když píše i o tvém vzdělání četbou Jiráska a Nejedlého [smích]. Já dodávám ještě, že máš NAPROSTO nedostatečný intelekt, abys byl schopen korektně o věcech uvažovat a diskutovat. Tobě prostě spousta věcí nedojde, protože na to nemáš, a spoustu jiných si budeš deformovat podle svého přání a emocí, dle hysterie sobě vlastní.
Je skoro jisté, že bavit se s primitivy jako jsi ty, je ztráta času.

153142

28.1.2008 23:02

RE: No nazdar !

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 152975

Kdo má opravdu smysl pro humor, tak se náramně pobaví průběhem kostnického koncilu (1414 - 1418). Jak se tehdy duchovní otcové legračně vypořádali s Janem Husem i papežem Janem XXIII., to překonává i takové komiky, jako byl Lauer a Hardy.

152980

29.1.2008 2:48

RE: No nazdar !

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 152980

Nu pane Kropáči,moje odpověď panu Renému je i odpovědí Vám.
Jinak si laskavě pořádně přečtěte příspěvek,na který reagujete.
Laurelem a Hardym jsem měl na mysli některé, svoje soudružská moudra zde rozdávající spolukolegy diskutéry.

152996

29.1.2008 11:29

RE: No nazdar !

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 152996

Viděl jsem, jak se jeden počestný občan rozhorlil. Bylo to u kontejneru, vedle něhož ležela (nevím jak se to stalo) použitá menstruační vložka. Jistě, je to nechutný šlendrián. Ale tomu obyčejnému občanovi to zavánělo ďáblem a komunistickou barvou. Trochu mi jej připomínáte.

153018

29.1.2008 17:20

RE: No nazdar !

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 153018

Vůbec neni důležité co jste kde viděl i koho vám připomínám,ale nerad bych v diskuzi přešel k osobním invektívám,takže raději :"ano máte pravdu ,ostatně jako vždy"
Česť!

153038

29.1.2008 19:45

RE: No nazdar !

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 153038

Co tak najednou invektivy? Vždyť jste napsal:
"Tedy vám pánové povím,ve vás se komunisté taky pěkně vyřádili!
Zprvu jsem napsal příspěvek,v kterém jsem se snažil trošičku rozebrat a odpovědět na tu hromadu nesmyslů,lží,nenávisti a hlavně blbosti - jenže vskutku pekelná to práce !".
Víte, ten Nový zákon nejen znám, ale něco navíc. Třebas: Buďte mírní jako holubice a lstiví jako hadi. Beze všeho. Odmítám však být rozumný jako holubice a přízemní jako had. Ostatně "Moje království není z tohoto světa..." Jan 18, 36. A jak víme, v Království nebeském panuje čistý komunism. Tak co vlastně máte proti těm komunistům? Když Vám sebrali majetek, tak tady měli postavení císaře. A císařovo císaři ne?

153047

29.1.2008 20:32

RE: No nazdar !

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 153047

No jestli to v nebi podle vás vypada,jako v polovině sedmdesátých let u nás ,kdy zde panoval čirý ,čistý a nefalšovaný komunizmus,tak to tě pic.To snad raději někam jinam Ne?
Fuj,takhle mi sebrat iluze.
A jinak to s tou vaší znalostí NZ nebude až zase tak horké.Že jo.
To mě jenom houpete. (Ale nic z toho,já také nemám nastudovaný celý Kapitál!) Něco jste si narychlo nalistoval,vytrhnul z kontextu.....Kterého že to komunisty byla na tom komunisty uloupeném církevním majetku podobizna?
No ,ale pokus to byl dobrý!

(Pánové Kropac a Takyjeden, zanechte prosím hádky. Příspěvek se musí týkat článku. –Moderátor)

153056

29.1.2008 2:39

RE: No nazdar !

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 152975

Jiste, ve vasich ocich byl pan Zizka nabozensky fanatik, ale co byl potom napriklad "Ben Gurion" nebo "Golda Meir" a nebo ten co ho mate u ledu, jak se jmenoval, aha "Aryk" jako pes.
Vsichni tihle byli nabozensti fanatici a teroriste. Co vy na to?

152997

29.1.2008 6:34

RE: No nazdar !

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 152997

Chvíli jsem nechápal,ale už vím.
Milý pane Karle ,myslím,že se dost mýlíte.Nikoho u ledu nemám.
A co se týče těch prvních dvou jmen, nedokážu posoudit.
Jinak si myslim,že o křesťanství v tom, na co narážíte, máte hodně,opravdu ale hodně zkreslenou představu.
Můžu jen doporučit si pozorně přečíst Nový Zákon.

153001

29.1.2008 14:44

RE: No nazdar !

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 153001

No tak si o nich neco prectete. Porad se snazite poucovat nas, aby jsme se prizpusobili, nemyslite, ze je cas i pro vase vzdelani? Proc si neosvezite vasi znalost z historie. To budete videt fanaticke teroristy.
Ja osobne vam kaslu na Novy zakon. Ted prichazi "Super novy zakon". Co ten Novy zakon udelal. Udelejte si inventuru soucasnosti. Bez milosti bombarduje nevinne lidi, dela sirotky v Iraqu a nabozensti fanatici USA pod vedenim "Hook nose" bradatymi si ekonomicky svou vlastni zemi a ani si toho nevsimly.
Jak to tak vypada tak USA bude opet situaci kterou popisoval Steinbeck v Hroznech hnevu. A ted chteji poslat Americana presidentovat do Cech. Jaka hloupa myslenka. Jak by asi USA obcan mohl nesouhlasit napriklad s radarem. Uz to vidim. My ti vezmeme pensi, kdyz ho nepostavis.

153027

29.1.2008 16:25

RE: No nazdar !

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 153027

Nu ,nakonec je mi lhostejné,zda si jej přečtete ,či ne.Potom se ale nedivte,že budete pouze směšným svým pláčem na cizím hrobě,protože spoustu věcí nemáte šanci pochopit.

153035

30.1.2008 21:51

Nějak jste přehlédli datum

Dýka 85.?.?.?

Pánové, trháte si tu navzájem osobní papíry hodně dlouho. Ale nikdo tu nezmínil tu jedinou důležitou věc:
Podstatou sporu o restituci církevního majetku je prolomení data 25. února 1948. Poslanci KDU-ČSL si vymínili odškodnění vzhledem k roku 1919, tedy před provedením "Masarykovy" pozemkové reformy. Ani takoví Politici jako byli Masaryk, Rašín nebo Kramář si nedovolili po celou dobu první republiky provést odluku církve od státu. Tato vláda se k tomu cítí oprávněna jen proto, že najednou její nejsilnější strana potřebuje hlasy pro svého čestného předsedu. Nevidím jediný důvod, proč mají mít některé právnické osoby (tedy především katolická církev) naprosto ničím nepodloženou a neodůvodnitelnou výhodu při "nápravě křivd". Dovedu si živě předstvait, že vzápětí přijdou Sudetští Němci s obdobným požadavkem ohledně zrušení Benešových dekretů - "když jim, proč ne nám"?
Ano, pana prezidenta je zapotřebí v úřadě udržet za každou cenu, třeba i za cenu špinavé politické hry (my vám hlasy, vy nám prachy)...
A jen tak mimochodem - proč šéf ČEZu předal právě teď - těsně před prezidentskou volbou - Klausovi mladšímu 100 milionů korun? Že by náhlé hnutí mysli pro podporu soukromého gymnázia? Nebo bylo třeba zaplatit "kurfiřtské hlasy"? [velký smích]

153113

31.1.2008 4:43

RE: Nějak jste přehlédli datum

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153113

Vyborne aspon to nemusim hledat presne tak je dobre se drzet veci a TGM velice dobre vedel, ze republika nesmi pripustit stat ve state, aby mohla existovat. Dnesni politicke dusledky vcetne Benesovych dekretu jste vystihl. Toto otvira cestu k destabilizaci povalecneho usporadani Evropy!!

Pokud ODS pripusti takovy handl, tak je to tragedie. Osobne z dvojice Klaus-Svejnar stojim za Klausem, byt z neodpovida tomu, co bych ja osobne preferoval pri volbe prezidenta, ale jiny vyber neni. Pokud vsak cenu ma byt tato cirkevni restituce, v teto forme, kdy strana s nizkym politickym zastoupenim chce udelat takovy handl, tak to at je presidentem kdokoliv.

Presidentske pravomoce jsou minimalni a pokud ODS zbylo aspon minimum politicke soudnosti a nejakeho smyslu pro cesstvi, tak na to nemuze kyvnout, a jako byvaly volic ODS mozna naivne, neverim, ze v tajne volbe to poslanci ODS pripusti. Pak radeji mit za presidenta Svejnara, beztak je pravicove orientovany, i kdyz vice na zahranici. Jak uz jsem rekl politicke moznosti presidenta jsou v CR minimalni.

153128

Příspěvků: 137

26.01. 22:49  Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.
27.01. 11:02 2xs  RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.
27.01. 11:01 2xs  RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.
27.01. 19:56 wilonix  RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.
27.01. 21:51 2xs  RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.
28.01. 08:16 Wilonix  RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.
27.01. 23:28 karel4u  RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.
28.01. 01:34 trodas  RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.
28.01. 03:32 Mirda  RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.
28.01. 08:41 Peol  RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.
14.04. 19:08 koralovec  RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.
26.01. 23:41 rickover  Poněkud, milý autore,
26.01. 23:41 Datel  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 10:03 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 11:21 pastinak  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 14:45 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 17:08 R@VI  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 17:30 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 19:39 R@VI  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 22:19 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 23:49 R@VI  RE: Poněkud, milý autore,
28.01. 10:53 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
29.01. 21:53 R@VI  RE: Poněkud, milý autore,
30.01. 10:46 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
28.01. 16:57 dejmal  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 14:59 R@VI  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 16:50 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 19:04 Pablo  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 21:54 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
28.01. 09:07 Rene Bartosek  RE: Poněkud, milý autore,
28.01. 11:51 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
28.01. 17:10 Rene Bartosek  RE: Poněkud, milý autore,
28.01. 23:37 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
29.01. 00:33 Rene Bartosek  RE: Poněkud, milý autore,
29.01. 14:46 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
29.01. 22:30 MedaBeda  RE: Poněkud, milý autore,
30.01. 04:52 Rene Bartosek  RE: Poněkud, milý autore,
30.01. 10:50 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
31.01. 02:59 Rene Bartosek  RE: Poněkud, milý autore,
31.01. 10:01 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
17.02. 19:50 rataj  RE: Poněkud, milý autore,
29.01. 02:38 karel4u  RE: Poněkud, milý autore,
29.01. 15:22 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
29.01. 13:18 Antiseptik  RE: Poněkud, milý autore,
29.01. 16:02 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
30.01. 00:15 Antiseptik  RE: Poněkud, milý autore,
30.01. 04:51 Takyjeden  RE: Poněkud, milý autore,
30.01. 11:45 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
30.01. 04:44 Rene Bartosek  RE: Poněkud, milý autore,
30.01. 11:48 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
31.01. 03:13 Rene Bartosek  RE: Poněkud, milý autore,
31.01. 02:58 Rene Bartosek  RE: Poněkud, milý autore,
31.01. 10:26 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 18:54 R@VI  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 22:50 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 23:50 Jansky  RE: Poněkud, milý autore,
29.01. 12:01 Wilonix  RE: Poněkud, milý autore,
29.01. 14:24 Wilonix  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 15:44  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 18:16 2xs  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 19:51 karel4u  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 20:00  masový vrah Žižka
27.01. 23:19 karel4u  RE: masový vrah Žižka
28.01. 12:42  zednáři za Václava IV.
31.01. 03:11 Rene Bartosek  RE: zednáři za Václava IV.
27.01. 20:30 Grovik  RE: Poněkud, milý autore,
28.01. 09:26 Rene Bartosek  RE: Poněkud, milý autore,
28.01. 15:01  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 16:59 Datel  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 23:19 l.leimas  RE: Poněkud, milý autore,
29.01. 11:24 Wilonix  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 00:53 vladuna  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 00:55 Antiseptik  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 04:37 Mirda  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 05:37 Mirda  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 09:37 KUK  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 03:07 Sam Ting Wong  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 04:31  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 14:20  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 21:21  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 21:59  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 23:35 R@VI  RE: Poněkud, milý autore,
28.01. 10:22 Rene Bartosek  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 06:02 Mirda  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 06:48 Datel  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 08:22 Mirda  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 06:47 ilsa  Bolševický stát sprostě okradl věřící o jejich staleté majetky, o jejich kostely.
27.01. 07:01 Datel  RE: Bolševický stát sprostě okradl věřící o jejich staleté majetky, o jejich kostely.
27.01. 07:37 karel4u  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 10:00  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 16:55 karel4u  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 17:22 Datel  RE: Poněkud, milý autore,
27.01. 11:01 djb  Ja bych jim to vratil.
27.01. 14:04 2xs  RE: Ja bych jim to vratil.
27.01. 17:10 djb  RE: Ja bych jim to vratil.
27.01. 17:52 djb  RE: Ja bych jim to vratil.
27.01. 19:46 QWSAQ  RE: Ja bych jim to vratil.
27.01. 19:01 2xs  RE: Ja bych jim to vratil.
28.01. 00:38 djb  RE: Ja bych jim to vratil.
28.01. 11:52 2xs  RE: Ja bych jim to vratil.
28.01. 19:38 djb  RE: Ja bych jim to vratil.
29.01. 21:40 2xs  RE: Ja bych jim to vratil.
30.01. 05:32 Rene Bartosek  RE: Ja bych jim to vratil.
30.01. 11:52 2xs  RE: Ja bych jim to vratil.
31.01. 03:41 Rene Bartosek  RE: Ja bych jim to vratil.
29.01. 15:11 karel4u  RE: Ja bych jim to vratil.
28.01. 00:34 karel4u  RE: Ja bych jim to vratil.
28.01. 00:28  RE: Ja bych jim to vratil.
28.01. 00:34  RE: Ja bych jim to vratil.
27.01. 15:19  Ja to vidim jinak
27.01. 16:26 pietroo  RE: Ja to vidim jinak
27.01. 19:44  RE: Ja to vidim jinak
27.01. 17:12 Tom  $$$
27.01. 22:28 Kropáč  Pro mne velmi poučné čtení.
28.01. 01:06 Jan X.  Žádné peníze církvi!
28.01. 01:13 Cyril Svoboda  Svátovítský chrám
28.01. 11:11 pastinak  Fanaticky katolik...
28.01. 11:22 2xs  RE: Fanaticky katolik...
28.01. 13:38 hc  Pro zájemce o husitství.
28.01. 21:00 Takyjeden  No nazdar !
28.01. 21:46 Rene Bartosek  RE: No nazdar !
29.01. 02:16 Takyjeden  RE: No nazdar !
29.01. 10:07 hc  RE: No nazdar !
31.01. 03:48 Rene Bartosek  RE: No nazdar !
31.01. 10:21 2xs  RE: No nazdar !
28.01. 23:02 Kropáč  RE: No nazdar !
29.01. 02:48 Takyjeden  RE: No nazdar !
29.01. 11:29 Kropáč  RE: No nazdar !
29.01. 17:20 Takyjeden  RE: No nazdar !
29.01. 19:45 Kropáč  RE: No nazdar !
29.01. 20:32 Takyjeden  RE: No nazdar !
29.01. 02:39 karel4u  RE: No nazdar !
29.01. 06:34 Takyjeden  RE: No nazdar !
29.01. 14:44 karel4u  RE: No nazdar !
29.01. 16:25 Takyjeden  RE: No nazdar !
30.01. 21:51 Dýka  Nějak jste přehlédli datum
31.01. 04:43 Rene Bartosek  RE: Nějak jste přehlédli datum

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 0

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 5

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 7

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,22 Kč
Kanadský dolar
17,72 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 236 937,03 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 292