Diskuze k článku

Demokracii a svobodu si rozvracet nedáme!

Příspěvků 42

23.1.2008 7:40

Nesprávné termíny

Jarmila 88.?.?.?

Díky masmédiím mám teď v těch pojmech velký zmatek. Jak známo, slovo nacista znamenalo nacionální socialista- a byli to etremističtí levičáci. Ale média dneska nazývají pravicové extremisty jako neonacisty, to znamená, že by podle toho pojmu měli být správně levicoví, nikoliv pravicoví. Levicoví extremisti se bůhvíproč nazývají anarchisti, přitom by se tak nazývat neměli, protože anarchista by správně neměl být levicový, ani pravicový, právě proto že je anarchista.

Nacisté se chovali jako fašisté, to znamená, že zrušili demokracii a sebrali občanům veškeré svobody. Jak je vidět, to teď plíživě provádějí naši politici, loutky vedené loutkaři, takže právě na ně se hodí termín neofašisti, popřípadě neonacisti. Protože to oni nám berou svobody, nikoliv těch pár nastrčených, zahalených agentů, převlečených za pouliční radikály.

Již dříve jsem psala, že velké války byly vždy promyšleným produktem menšinových vládců, nikoliv většinových ovládaných. Jejich taktika je pořád stejná: vyprovokovat v obyvatelstvu uměle nenávist s pomocí masivní propagandy, a pak nahnat většinovou společnost do války. Ze současné situace mi vyplývá jediné: Něco se na nás chystá. Naši vládnoucí neofašisti, pardon politici, mají placené agenty mezi radikály (která placená masmédia na povel shora nazývají nenacisty), aby vyprovokovali v budnoucnu velké nepokoje, vedoucí k válce.

To absolutně není normální, aby na 20 radikálů čekalo 1000 policistů, policejní auta, obrněné transportéry a helikoptéry. Ta neadekvátnost celé situace svědčí o tom, že je to seshora uměle řízený humbuk. Když už nás chtějí strašit neonacisty a extremisty,měli si tedy alespoň víc těch extremistů opatřit, abychom jim mohli uvěřit. Šašci!!! [naštvaný]

152401

23.1.2008 13:25

RE: Nesprávné termíny

zedník 82.?.?.?

Reakce na 152401

pracovně se pohybuji v noci po Královských Vinohradech,kde bují rezidenční čtvrt zbohatlíku.Jako kluk v padesátých letech jsem zažíval SNB okrskáře,který měl kancelář ve zrušeném krámku a měl absolutní přehled o svém rajonu.Čili mne také někdy polapil při klukovinách a zatahal za ucho, což jsem si jistě zasloužil.DNES právě,jak se zminuji na začátku, nezavadím ANI OMYLEM o nějakou policejní PĚŠÍ hlídku.Zřejmé se převlíknu při noční za neonácka,abych vzbudil ideologicky potřebný zájem současných policejních ignorantu. [bliji] [bliji] [bliji]

152412

23.1.2008 13:29

RE: Nesprávné termíny

f.i.l.i.p 193.?.?.?

Reakce na 152401

Mylite sa. Po prve, nacisti su spravne oznacovany za pravicovich. Napriek slovicku "sozialistische" a tvorili protipol extremnej lavice - komunistom. Aj ked po nastupe Hitlera nebola ako jedina komunisticka strana zakazana.(aj kvoli zblizovaniu Nemcka a Sovietskeho Ruska) Ved napokon je znamy Hitlerov vyrok: Najlepsi nacisti su byvali komunisti"[mrknutí jedním okem]... Dalsi omyl je ze Nacisti sa chovali ako fasisti. Vskutocnosti to bolo trosku inak, ono je pravda ze Hitler sa riadil Mussolinim(z pociatku), ale iba v krokoch ako uspesne prevziat moc v state. Taliansko a Nemecko a ich rezimi si neboli nijak blizke. Az do osudneho vpadu Mussoliniho do Etiopie(Habesu) a smrti Mussliniho brata. Dalsia vec treba si uvedomit ze Mussoliny nebol diktator s absolutnou mocou, cele obdobie svojej vlady bol az druhym v poradi.
A napokon, ved, Hitlerovi musime byt vdacny za jednu vec - ukoncil nam hospodarsku krizu[mrknutí jedním okem]

152415

23.1.2008 16:31

RE: Nesprávné termíny

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 152415

http://dejiny.wz.cz/mezi/bitvy/nastup/nastup.html
Cituji: Po požáru Reichstagu podepsal Hindenburg Dekret na ochranu národa a státu, který uvolňoval nacistům ruce v pronásledování komunistů a všech demokratických sil. Nacisté se snažili ve volbách 1933 získat nadpoloviční většinu. To se jim však nepodařilo. Sáhli proto k mimořádným opatřením. V březnu 1933 byla komunistická strana zakázána a v červnu téhož roku stejný osud postihl sociální demokracii. Postupně zanikaly další strany až nakonec jedinou stranou zůstala NSDAP.

152428

23.1.2008 16:22

RE: Nesprávné termíny

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 152428

Je to totiž typicky "sionistická" dezinformace, kterou se snaží lidem nalít do hlavy, aby pak jako v hypnóze opakovali nacisté=komunisté. To už daleko víc sedí rovnice židovství=komunismus.
Vždyť požář říšského sněmu byl právě proto, aby z něj mohli být obviněni komunisté, aby komunističtí poslanci v říšském sněmu mohli být zatčeni. Což se také ihned stalo (Thalmann...). Účelem bylo, aby se tím snížilo v parlamentu quorum pro přijetí "zmocňovacího zákona". Bez toho opatření totiž nacisté neměli v parlamentu většinu pro přijetí toho zákona, kterým se pozastavovala platnost ústavy výmarské republiky. Proto říšský sněm podpálili, aby to mohli hodit na komunisty. Ostatní strany (katolická a soc.dem.) získali kombinací slibů a výhrůžek.
A jestliže Hitler např. po obsazení českých zemí dal lidem šanci, i bývalým členům komunistické strany, aby se přizpůsobili novým poměrům (místo aby je ve velkém preventivně zatýkal, až na několik vedoucích jednotlivců), tak neudělal nic jiného než později Havel. S nějakou sympatií s komunismem takové opatření nemá nic společného.

152430

23.1.2008 16:40

RE: Nesprávné termíny

f.i.l.i.p 193.?.?.?

Reakce na 152430

Nikde som netvrdil, ze nacista=komunista a nikdy som si to ani nemyslel. Iba som parafrazoval Hitlerov vyrok to po prve. Po druhe je to ako "z extremu do extremu" ci uz byt hajzel nacista, alebo hajzel komunista - neni to akosi jedno??? Mimochodom ten Holadan bol byvali komunista a bol "vysinuty".

152433

23.1.2008 17:30

RE: Nesprávné termíny

f.i.l.i.p 193.?.?.?

Reakce na 152430

Skoro som zabudol, 23.3.1933 sa konalo druhe zasadanie Risskeho snemu a budova bola obklucena SASS preto boli opozicny poslanci donuteny hlasovat za Zmocnovaci zakon.

152435

23.1.2008 16:50

RE: Nesprávné termíny

f.i.l.i.p 193.?.?.?

Reakce na 152428

·po schválení tohto zákona sa Hitler mohol plne sústrediť na postupné likvidovanie svojich politických protivníkov. Ako prví boli komunisti. Hitler sa bál, že keby bol komunistickú stranu zrušil hneď po požiari Ríšskeho snemu, komunistickí voliči by dali hlási Sociálnej demokracii. Teraz však bola veľká časť KS zatknutá, mnohí utiekli do ZSSR, ale veľká časť z nich začala s nacistami ochotne spolupracovať.
·22.6. 1933 bola zakázaná Sociálna demokracia. Krátko po nej nacisti zrušili aj Bavorskú ľudovú stranu a iné strany. Jediná strana, ktorú Hitler nezrušil bola paradoxne KS. Dával tým komunistom akúsi ponuku, aby prešli do NSDAP.

152432

23.1.2008 16:53

RE: Nesprávné termíny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 152401

Těch 1000 policistů s drahou technikou tam čekalo proto, aby byl pádný důvod zakázat cokoliv, pod záminkou, že je to drahé, a že ty peníze přeci potřebujeme na "užitečnější" věci. Na takový argument bude značná část národa slyšet...

152436

23.1.2008 10:04

poznamka

ladaA 195.?.?.?

kdyby lidem nemrdalo v palicich, tak by ani nebylo o cem psat [bliji]

152407

23.1.2008 10:42

CHAT

QWSAQ 193.?.?.?

Víceméně souhlasím s Jarmilou.
Dnes se opravdu ve zpravodajství stále víc slovíčkaří a zaměňují pojmy a dojmy. Dnes už jen málokdo pozná rozdíl mezi nacistou a nacionalistou a při zaslechnutí kteréhokoliv z nich se jim vybaví jediné. Ve slovníku to taky mají poněkud divně, nicméně diskuze dole to napravuje:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/na...
A tejně tak je to se spoustou dalších výrazů, označení pravice, levice, ... Vytvořit chaos je jasným cílem i zde.

Na celé dnešní situaci je zajímavý fakt, že všichni stále na něco nebo někoho čekáme. Když potom určitá skupina lidí vyjde vyjádřit své názory veřejně, zdá se nám to dostatečné a v nejlepším případě se několik lidí přidá.
Pořád se tu (bohužel jen tu a na pár dalších místech) píše o svobodě slova, nesouhlasu s tím či oným, ale položme si otázku - kolik protestů se tu za loňský rok konalo? A budeme-li počítat i ty, které byly protizákoně zrušeny - tak jací lidé se jich účastnili (ne přihlíželi) a jací lidé je organizovali? Pořád na někoho čekáme... Alibismus? Asi.
Takže když si to shrneme, výsledek všech posledních protestů byl nula. A v tomto souboji je výsledek jediný důležitý, nepomůže to, že jsem se zúčastnili... A kdo že to vyhrál? A proč se nekonají další akce, třeba jen proti tomuto "úředníkovi"? Čekáme a kritizujeme....
Sdílím pocity Jarmily, že i všechny tyhle protesty, které se nakonec uskuteční či spola uskuteční, jsou řízené. Všechno je to o tom, že vlk se má nažrat, ale koza musí zůstat celá. A tak stejně jako protesty nacionalistů za svobodu slova či válku v Iráku, tak protesty proti radaru nikdy nepřekročí určitou mez. Proč? Jednoduše proto, že nepřítel myslí několik tahů dopředu. Je pošetilé myslet si, že ne. Má na to prostředky a má jich dost. Už po několikáté doporučuji článek Tiché zbraně pro klidné války:
http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/tichezbra...
To, co se nám jeví jako náhoda, je obvykle promyšlené a uskutečněné podle plánu. S každým pádem akcií, trhu se počítá. Čeho se dočkat chceme, se dočkat nemůžeme. Je to jako počítat s tím, že v šachách porazíme velmistra. Ve skutečnosti si s náma bude jen hrát, jak se mu zlíbí... On nebude dělat chyby, i když nám to tak mnohdy připadne.

Čili nepodceňujme protivníka, opakuji, že on na to, aby se hrálo tak, jak chce on, má prostředků dost a dost a strategii nevymýšlel o víkendu...


Chtěl byl navrhnout, zda byste (hlavně Vladimír) souhlasili s tím, aby se na Seznamu (lide.cz) na chatu založila místnost "Zvědavec". Ačkoli zde jsou (narozdíl třeba od blistů) diskuze povolené a je tu i Fórum, myslím si, že chat "nám" ještě chybí. Seznam (lide.cz) navrhuji z toho důvodu, že tam má účet asi nejvíc lidí..

Přeji hezký den.
(pozn.označení "my" zahrnuje samozřejmě i mě)

152408

23.1.2008 16:10

RE: CHAT

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 152408

>Chtěl byl navrhnout, zda byste (hlavně Vladimír) souhlasili s
>tím, aby se na Seznamu (lide.cz) na chatu založila místnost
>"Zvědavec".

Já o tom nerozhoduji. Klidně to zařiďte. Ale říkám vám rovnou, že se to tam neohřeje ani pět minut.

152427

23.1.2008 17:31

RE: CHAT

Striga 85.?.?.?

Reakce na 152427

Tak jsem to zkusila,ale zastavilo mě to, že nemám nachatováno 24 hodin.... Málo se vykecávám, a to jsem na Cestě k rozkoši dost dlouho psala všem chlapům, co chtěli vidět, a královsky jsem se u toho bavila. Bohužel ne dost dlouho.

152434

23.1.2008 22:44

RE: CHAT

the warg 213.?.?.?

Reakce na 152434

Založte tu místnost radši na diskusním fóru lide.cz. (Chat je beztak divná věc) Pokud to půjde, rád se tam podívám a možná přispěju i svým kouskem antizvědavecké "sionistické" propagandy [velký smích]

152449

24.1.2008 23:13

RE: CHAT

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 152449

Všechno má svoje, chat, forum, icq, e-maily...

Myslím si, že nemá cenu zakládat další fóra jinde, tady už diskuzní fórum je (odkaz nahoře) a diskuze pod články mají též charakter fóra.

Nevím, jestli má cenu někoho přesvědčovat o výhodách chatu...
Server Lidé.cz jsem navrhl z toho důvodu, že tam na "Zvědavce" může narazit spousta lidí (náhodou) a že tam má spousta zdejších lidí již platnou registraci (emaily- seznam.cz, email.cz, post.cz). A než volit xchat, pak raději xko.cz...
Výhoda externího chatu spočívá v tom, že za názory tam prezentované nemůže být Vladimír postihnut, server lidé je zároveň dost stabilní, i v případě, že místnost nebude ustálená, není problém ji kdykoliv založit. Dočasnou místnost snad ani zrušit nelze, pakliže ano, jde improvizovat, ale takhle paranoidně bych se na to nedíval...

Jak jsem předeslal, všechno má svoje. A proto bych se na chat nedíval jako na něco, kde se plácá jen tak, aby řeč nestála. ICQ či skype taky spousta z vás používá, přitom je možné ho klidně nahradit e-mailem, kde je čas "rozmyslet se".

Ano, tady na diskuzích či na foru se najde (sejde) spousta lidí, kteří si takříkajíc rozumí. Ale většinou je to - tedy mě to alespoň tak připadne - jen sbírání názorů bez větší odpovědnosti za ně, bez vážnějšího významu. Je to jako že víme o sobě, že jsme, někde, že všichni lidé nejsou špatní či jinak smýšlející. Ale kontakt chybí.

Je velice malá pravděpodobnost, že bychom se kdy setkali osobně. Ale prostřednictvím chatu? Proč ne? Na fóru můžu položit dotaz, můžu odpovídat...ale na určité věci je to opravdu pomalé. Než se vymění pár myšlenek, je tu další den či týden a další problémy. Tak, jako se možná někomu zdá, že na chatu se píšou hlouposti, tak se jinému může jevit, že na fóru, díky delší době na reakci, se toho taky pouze "hodně popíše".

Opravdu si myslím, že pro zakomponování myšlenek do praxe je mezistupeň ve formě chatu nevyhnutelný. Ale tu myšlenku nikomu nevnucuji, vystačíte-li si s diskuzemi, budiž.

Ještě mě napadlo... pokusil se někdy někdo udělat si seznam nicků, tedy lidí, kteří rozmýšlejí stejně? Jinak řečeno - kolik NÁS asi tak je???

Hezký večer

152573

24.1.2008 23:26

RE: CHAT

QWSAQ 193.?.?.?

Reakce na 152449

PRO EDITORA:
poslal jsem tento text před chvílí omylem jako neregistovaný, prosím smazat
---------------------------
Všechno má svoje, chat, forum, icq, e-maily...

Myslím si, že nemá cenu zakládat další fóra jinde, tady už diskuzní fórum je (odkaz nahoře) a diskuze pod články mají též charakter fóra.

Nevím, jestli má cenu někoho přesvědčovat o výhodách chatu...
Server Lidé.cz jsem navrhl z toho důvodu, že tam na "Zvědavce" může narazit spousta lidí (náhodou) a že tam má spousta zdejších lidí již platnou registraci (emaily- seznam.cz, email.cz, post.cz). A než volit xchat, pak raději xko.cz...
Výhoda externího chatu spočívá v tom, že za názory tam prezentované nemůže být Vladimír postihnut, server lidé je zároveň dost stabilní, i v případě, že místnost nebude ustálená, není problém ji kdykoliv založit. Dočasnou místnost snad ani zrušit nelze, pakliže ano, jde improvizovat, ale takhle paranoidně bych se na to nedíval...

Jak jsem předeslal, všechno má svoje. A proto bych se na chat nedíval jako na něco, kde se plácá jen tak, aby řeč nestála. ICQ či skype taky spousta z vás používá, přitom je možné ho klidně nahradit e-mailem, kde je čas "rozmyslet se".

Ano, tady na diskuzích či na foru se najde (sejde) spousta lidí, kteří si takříkajíc rozumí. Ale většinou je to - tedy mě to alespoň tak připadne - jen sbírání názorů bez větší odpovědnosti za ně. Je to jako že víme o sobě, že jsme, někde, že všichni lidé nejsou špatní či jinak smýšlející. Ale kontakt chybí.

Je velice malá pravděpodobnost, že bychom se kdy setkali osobně. Ale prostřednictvím chatu? Proč ne? Na fóru můžu položit dotaz, můžu odpovídat...ale na určité věci je to opravdu pomalé. Než se vymění pár myšlenek, je tu další den či týden a další problémy. Tak, jako se možná někomu zdá, že na chatu se píšou hlouposti, tak se jinému může jevit, že na fóru, díky delší době na reakci, se toho taky pouze "hodně popíše".

Opravdu si myslím, že pro zakomponování myšlenek do praxe je mezistupeň ve formě chatu nevyhnutelný. Ale tu myšlenku nikomu nevnucuji, vystačíte-li si s diskuzemi, budiž.

Ještě mě napadlo... pokusil se někdy někdo udělat si seznam nicků, tedy lidí, kteří rozmýšlejí stejně? Jinak řečeno - kolik NÁS asi tak je???

Hezký večer

152574

25.1.2008 10:56

RE: CHAT

Robocrep 62.?.?.?

Reakce na 152574

>Ještě mě napadlo... pokusil se někdy někdo udělat si seznam
>nicků, tedy lidí, kteří rozmýšlejí stejně? Jinak řečeno
>- kolik NÁS asi tak je???

Přesně na tohle myslím už dlouho. Možná by bylo nejschůdnější, kdyby si všichni "zvědavci" udělali tento test: http://www.politicalcompass.org/
Výsledek jsou pouze 2 čísla - souřadnice kompasu. Stojí to za to, ukázala by se různorodost názorů a to, že Zvědavec vůbec není nahnědlý jak se říká. (Bohužel je to v angličtině, ale myslím že většina lidí by s tím neměla problém.) Co takhle samostatná rubrika s odkazem na test a průběžně aktualizovaným grafem se jmény?

(Zkuste vložit na Fórum Zvědavce. - Moderátor.)

152621

24.1.2008 11:26

RE: CHAT

Nescio Nomen 85.?.?.?

Reakce na 152434

Paní Strigo, chatovací místnost si můžete založit mnohem snáz na www.xchat.cz
Ale pro potřeby Zvědavce je to podle mne zcela zbytečné.
Největší přínos Zvědavce je v jeho diskuzích pod články. Tady je potenciál vytvořit určitou skupinu lidí se stejnými názory a lidí, kteří jim budou oponovat. Zde je potenciál diskutovat o všech možných tématech.
Na chatu když něco napíšete, postupně to zmizí v propadlišti chatovacích dějin. A na vaši odpověď se bude také čekat ihned. Minutu nebudete odepisovat a druhý chatař bude netrpělivý...
Tady v diskuzi máte čas si rozmyslet svou odpověď. Nastudovat si případná fakta, podrobnosti a nestřílet jen tak od pasu nesmyslné bláboly.
Na druhou stranu je zde v diskuzi nevýhoda, že ne všichni mají stejná práva.
Mé příspěvky se zde zobrazují nyní zcela bez problémů, ale v době, kdy jsem si zaregistroval svůj nick, tak trvalo i několik hodin, než se zde můj příspěvek zobrazil a často se stávalo, že vůbec neprošel cenzurou.

152486

24.1.2008 7:15

RE: CHAT

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152408

Ten odkaz na dokument z tiskarny mam ze par let pro jistotu vytesteny. Nebude to fubgovat, museli by dojit k mocenske unifikaci planety shora. Moc je mocne afrodiziakum, zadnemu vladci se nepodarilo podmanit si vsechy vladce. Cim vice moci nejake imperium urvalo, tim vesti odpor vuci sobe zmobilizovalo a tento odpor silne pracoval na vnitrni destrukci imperia. Nejlepsi metoda jak vyridit hegemeno.

Jedina realna moznost sjednoceni lidstva je na zaklade shody obycejnych lidicek. Jsme rozdilni geneticky, mame rozdilne jazyky, kulturu, nabozenstvi, ale nektere veci jsou universalne lidske treba preference dobra, mimoslovni komunikace ( nikdo nepotrubuje prekladac emoci vyjadreny treba lidskou tvari, kazdy pozna smich nebo plac ), taky chamtivost nebo strach jsou spolecne lidske vlastnosti. Avsak nejdulezitejsi je moznost volby, privilegium jakekoliv svobodne bytosti. K cemu potrebuje otrok intelekt? K tomu, aby se stal svobodnym. Bud z nas musi mocni udelat tupe "chrochtajici vepre" ( vskutku ambice hodna snazeni, byt vladcem takovych bytosti [velký smích] ) anebo rezignovat na absolutni kontrolu.

Navic otazka je zda je v mocensky rozdelenem svete vubec realne degradovat lidskou spolecnost na bezduche zprimitizovane stade uchopitelne jednotlive matemtickymi rovnicemi? Silne o tom pochybuju, ti co by to nedelali by ziskali strategicky mocenskou vyhodu nad ostatnimi. Dale matematika muze pracovat s velkymi celky statisticky nabo s nekolika malo objekty. Jakmile jsme nuceni popsat matematicky treba i nekomlikovane reagujici castice rekneme plynu ve stovkach kusu, pak... [smích] Popsat matematicky na cast lidskosti rezignujiciho konzumistance bude mnohem obtiznejsi nez molekulu plynu.

152465

25.1.2008 0:24

RE: CHAT

QWSAQ 193.?.?.?

Reakce na 152465

Sjednocení lidstva - to je důležitý termín!

Vedle se tu rozjely diskuze o válkách/neválkách a já si zase vzpomněl na větu:
"Co kdyby byla válka a nikdo do ní nešel?"

Často hovoříme o lidech jako o "nich", jakože oni kdyby nestrádali, tak by nevěděli roupama, co by dělali... Uznávám, že takhle zpoza okna se to tak může jevit. Ale co když si za "ně" dosadíme sebe, rodiče, partnera, příbuzné, kamarády, toho bezdomovce z parku či tu paní z trafiky? Ne, jsem přesvědčen o tom, že převážná většina lidí by byla spokojená, kdyby se jim žilo dobře, jednoduše a bez stresu. Ta spousta času, která by nám zůstala by se dala využít na všechny ty "hlouposti", o kterých jen sníme. Nehledě k tomu, že energie a prostředky násilím vkládané do válek by své místo určitě našly jinde. Věda, výzkum - ovšem ne určeny k zabíjení, nýbrž k životu!

Přirovnat společnost ke stádu není od věci. Jde o to, že pak stačí jen pár "dravců" a stádo utíká, kam chtějí. No ale přesto tu byl kdysi krásný odkaz na video, kde se stádo kolektivně zaútočilo na šelmy...kdo ještě neviděl, rozhodně stojí za to:
http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM

A proto je opravdu na místě ptát se, kdy a co nás lidi dokáže sjednotit. Sjednotit se a společně zakřičet NE!?

Změna nemusí být dočasná, postačí pohlídat si, aby se dravci nedostali opět k moci. Učme se od nich, zatím, neboť oni se snaží o to stejné... A s tou matematikou - opakuji, nepodceňujme protivníka...

152577

25.1.2008 6:25

RE: CHAT

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152577

Pravidlo cislo jedna bud velmi opatrny, kdyz potkas drobneho holohlaveho usmivajiciho se starika. Moc dobre to prvni pravidlo. Lidi se casem sjednoti a tim tmelem bude paradoxne internet. Zivot ma prazvlastni smysl pro humor, ne absolutni kontrola, ale informacni revoluce. [mrknutí jedním okem]

152595

23.1.2008 11:27

Listina základních práv a svobod

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 217.?.?.?

Statut LZPS je v našem právním právním řádu velmi vachrlatý, jak se lze dočíst třeba na wikipedii. Procedura jejího přijetí byla velmi nestandardní (de facto unikátní) a není tedy žádný problém ji zpochybnit jako celek. Máme se na co těšit.

152409

23.1.2008 13:21

RE: Listina základních práv a svobod

QWSAQ 193.?.?.?

Reakce na 152409

Nemyslím si, že někdo zpochybní platnost Listiny. Byla by to sebevražda.
A mimo to, Všeobecná deklarace lidských práv je snad listině nadřazená, ne?

čl. 19 VDLP:
Každý má právo na svobodu přesvědčení a projevu; toto právo nepřipouští, aby někdo trpěl újmu pro své přesvědčení, a zahrnuje právo vyhledávat, příjímat a rozšiřovat informace a myšlenky jakýmikoli prostředky a bez ohledu na hranice.

čl.20, bod 1
Každému je zaručena svoboda pokojného shromažďování a sdružování.

zajímavý je též čl. 29, bod 2
Každý je při výkonu svých práv a svobod podroben jen takovým omezením, která stanoví zákon výhradně za tím účelem, aby bylo zajištěno uznávání a zachovávání práv asvobod ostatních a vyhověno spravedlivým požadavkům morálky, veřejného pořádku a obecného blaha v demokratické společnosti.

a s ním související čl. 30
Nic v této deklaraci nemůže být vykládáno jako by dávalo kterémukoli státu, kterékoli skupině nebo osobě jakékoli právo vyvíjet činnost nebo dopouštět se činů, které by směřovaly k potlačení některého z práv nebo některé ze svobod v této deklaraci uvedených.Ten nahoře není z Boží vůle král! Nezapomínejme na to.

152414

23.1.2008 14:03

RE: Listina základních práv a svobod

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 152414

>Nemyslím si, že někdo zpochybní platnost Listiny. Byla by to
>sebevražda.

>A mimo to, Všeobecná deklarace lidských práv je snad listině
>nadřazená, ne?

Ačkoliv jsem tady znám vcelku slušnou vírou v demokratický systém, musím vás vyvést z omylu.

Všeobecná deklarace lidských práv není nic jiného než pamflet zcela bez jakékoli mezinárodně právní vymahatelnosti. (ono s vymahatelností mezinárodního práva všeobecně je to trochu složité).
Pokud se nemýlím, byla tato listina přijata někdy na začátku 70. let v některé ze severských zemí (snad to bylo Švédsko,nechci teď hledat na wikipedii), spousta států se pod to podepsalo (proč ne, papír snese všechno, závazné to nebylo), mezi jinými i tehdejší československo. Pochopitelně, že to z naší strany bylo čiré pokrytectví, věděli to i politici západních států, ale určitým způsobem to před očima západní veřejnosti mohlo ospravedlnit relativně čilý obchod, který tehdy probíhal (např. džíny se šily u nás, vyvážely se na Západ, pak jsme si je mohli koupit v tuzexu).
Toto pokrytectví se nelíbilo skupince intelektuálů, tak sepsali v 77. roce papír, v níž to kritizovali. Pochopitelně se jim dostalo ze strany našeho státu perzekuce, Patočka na následky "výslechu" dokonce zemřel.
Po převratu v 89. byla prostě dobrá nálada, tak se ke všeobecné deklaraci přihlásil náš stát i závazně samotnou ústavou, text byl nepatrně pozměněn (upraven na poměry české kotliny) a schválen.

Takže Všeobecná deklarace je poze inspirací pro Listinu, nikoliv nadřazeným dokumentem.

A nikdo Listinu rušit ani zpochybňovat nebude, jem přesvědčen, že když už nic, tak toto by lidi vzbouřilo. Navíc proč, je to vcelku flexibilní dokument.

152416

23.1.2008 14:35

RE: Listina základních práv a svobod

QWSAQ 193.?.?.?

Reakce na 152416

Já měl doposud za to, že jde o "mezinárodní smlouvu" a tudíž se na ni vztahuje článek 10 ústavy:

"Vyhlášené mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je Česká republika vázána, jsou součástí právního řádu; stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva."

S posledním odstavcem ale souhlas. S poslední větou pak - bohužel...

152421

23.1.2008 14:56

RE: Listina základních práv a svobod

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 205.?.?.?

Reakce na 152416

Nevznikla Vseobecna deklarace o lidskych pravech na pude OSN a nebyla prijata po II. svetove valce? Myslim, ze vase "nekdy na zacatku 70. let" je omyl.

>Pokud se nemýlím, byla tato listina přijata někdy na
>začátku 70. let v některé ze severských zemí (snad to bylo
>Švédsko,

Izak

152424

23.1.2008 17:21

RE: Listina základních práv a svobod

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 152424

Máte pravdu, v 70. letech byla Helsinská konference, dodatečně jsem si to na netu ověřil. Ovšem to nemění moji myšlenk, že všeobecná deklarace je právně nevymahatelná.

152431

23.1.2008 13:52

RE: Listina základních práv a svobod

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 152414

Všeobecná deklarace lidských práv je dokument, který byl r. 1948 schválen Valným shromážděním OSN. Jako takový je pro náš právní systém NAPROSTO nezávazný. A z jako takového si z něj také dělá každý akorát srandu. Nejvíc asi všichni bojovníci za demokracii, svobodu a západní hodnoty.

Právo v ČR určují především Ústava, ústavní zákony, zákony... atd. až po smetí obecních vyhlášek apod. Každý tento normativní akt má daný způsob vzniku, jemuž se říká legislativní proces. Při přijímání LZPS naprosto nebyl tento proces dodržen. Víc k tomu není třeba dodávat.

A její zpochybnění sebevraždou? Vždyť sám náš pan president hovořil již před lety o „zaplevelení listiny sociálními právy“ (nebo tak nějak). Co komu zabrání napadnout ji třeba soudně až bude chtít někomu pořádně zakroutit krkem? Nebo až si bude chtít chránit svůj vlastní krk, protože právě nařídil rozehnat demonstraci proti radaru? A nebojte se, že s postupující hospodářskou krizí bude demonstrací přibývat a s nimi i jejich potlačování.

152420

23.1.2008 12:11

Pojmy a obsah: Zmatení mysli - qui bono?

pje 77.?.?.?

Je symptomatické, že pojmy nejsou věrným odrazem reality, ale v lepším případě pokrouceným obrazem, ne-li přímo produktem úsilí o zaškatulkování (Carla Linného a přírodní systematiky sem přirozeně neřadím). Neučme se definice, jednak jsou definice různé kvality a adekvátnosti k definované realitě, za druhé záleží na schopnostech a motivech definujícího. Učme se každý jev charakterizovat podle jeho podstatných vlastností. Má-li smysl politické členění na pravici a levici, pak podle pozice na škále od individualismu ke kolektivismu. Proto v okamžiku, kdy např. manažer (čehokoli) přestává rozlišovat řízené jednotlivce, stává se z pravičáka levičákem (upírá jednotlivcům jejich právo na individuální rozhodování). Analogicky je každý monopol a dominantní oligopol projevem levicové kolektivistické strategie, protože monopolu nejde o jednotlivé konkurenty okolo, ale o vlastní monopolně kolektivní zájmy. Naproti tomu teze "společně dosáhneme více" není nutně kolektivistická, protože může vyjadřovat svobodné rozhodnutí o strategické alianci, aniž by tím byly popřeny okolní individuality. Stejně tak pravicovost nijak nebrání citlivému vnímání jiných individualit a ohleduplnost k nim. Zde ale vidíme, že použitá škála není schopná odlišit bezohlednou strategii od ohleduplné, dále není schopna vyrovnat se se sociální povahou člověka jako živočišného druhu. Takže má cenu hovořit o pravici a levici? Má cenu přejímat pochzbné nálepky nalepené kýmsi z bůhvíjakých důvodů? Výhodou češtiny jako jazyka nesmírně bohatého je permanentní tréning nás, česky hovořících, dále pak schopnost vyjádřit slovně s velkou přesností to, co jiní jednodušším jazykem hovořící musí převádět pod uzanční pojmy a pod ad hoc nově vytvořené pojmy. Mohu se samozřejmě mýlit, ale stejně tak se mohou nejen mýlit ti, kteří tvrdě stojí na formalizmu jazykovém, právním i ekonomickém, o sociálním raději ani nemluvě... Manipulovaná demokracie je sice demokracie (stejně jako nedokonalý trh je stále trh), ale svým stavem je blíže k autokracii tím více, čím užší je skupina manipulujících a z manipulace těžících. Jen vyjímečně není výtěžek ve formě majetkového účtu, proto lze na rozdělení bohatství na jednotlivce dobře sledovat, nakolik je demokracie autentická vzhledem ke svému potenciálu. Obávám se, že "svobodně" odkývaná totalita není demokracií ani náhodou, i kdyby za ni byla tisíckrát a kýmkoli vydávána... Přitom existuje přirozená míra regulace na základě garancí individuálních svobod pro každého, tedy i ochrana před svobodou bez odpovědnosti... Kolik z nás si myslelo, že svoboda je mojí svobodou a kolem pustina? Kolik z nás si myslelo, že míra regulace je neslučitelná se svobodou a nikoli že je důsledkem míry projevené neodpovědnosti při dané míře svobody? Jenže říkejte tohle politikům, těm mocí opilým zoufalc...Automaticky kráceno

152410

23.1.2008 18:28

RE: Pojmy a obsah: Zmatení mysli - qui bono?

Druid 212.?.?.?

Reakce na 152410

Malokdy reaguji na nekoho s kym bezvyhradne souhlasim v nazoru ale neco mi rika, ze pozitivni odezva je stejne dulezita, ne-li vic, nez ta negativni.
Citim to stejne jako Ty.

152438

23.1.2008 12:43

Žaloba

govind 84.?.?.?

Nemáte někdo info, zda se chystá žaloba proti panu primátorovi ?
Případně i jiným politickým reprezentantům města Plzně ?
Zajímavé bylo, že se za jeho rozhodnutí postavila většina plzeňských politiků, což je nebývalé gesto...

Čas ukáže, zda se žaloba objeví a jak kauza svoboda shromažďování dopadne.Žalující strana by podle mě měla být jasným vítězem, ikdyž v té svobodě a demokracii jeden nikdy neví, jestli zítra náhodou nebude uzákoněno, že nebe je zelené [mrknutí jedním okem]

152411

23.1.2008 14:10

Příští rok

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

si připomeneme 40 výročí smrti Jana Palacha, v ten den už bude platit celonárodní zákaz shromažďování s výjimkou pro Židy. [pláč]

152418

24.1.2008 4:44

RE: Příští rok

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 152418

By me zajimalo, jestli ten zakaz shromazdovani plati take proti komunistum? [zmaten]

152459

23.1.2008 13:50

Paradoxně se Zvědavec shoduje i s Eretzem

Aleš 194.?.?.?

Dost mě to překvapilo, ale kritický článek (s argumentací proti nezákonnému jednání primátora Plzně) jsem četl před pár dny i na jinak zcestném Eretzu (http://eretz.cz/content/blogcategory/120/208/). Zdá se, že i některým sionistům došlo, že omezování svobody slova by se může snadno obrátit proti nim. Nicméně důraz kladu na to "některým".

152419

23.1.2008 16:15

Pronásledování Židů

Vítězslav Boch v (tečka) boch (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Dnešní seminář z dějepisu: Vyučující: "Pronásledování Židů nezkončilo středověkem, táhlo se i do novověku, Dreyfus, Hilsner, Holocaust a některé vypatlané palice v něm pokračují dodnes."
Hádám, že většina zde diskutujících by s panem magistrem nesouhlasila [smích]

152429

23.1.2008 20:28

Pan Boch,

Igor 89.?.?.?

Reakce na 152429

Ja vidim prenasledovanie ludstva bankami, bankarmi, spionaznymi fintami pomocou odpocuvania telefonov, internetu, odoberanim otlackov prstov, biometrickymi preukazmi (pasmi a obciankami). V niektorych pripadoch ide az o zivot, ako napriklad 11.9.2001 a Londynske metro, ci Afganistan, ci Irak, ci palestinske uzemia. Anglicania vyvrazdili 30 milionov Indov pocas indickeho antiimperialistickeho hnutia. Komisari v CCCP pod vedenim Apfelbauma, Yehudu (Jagodu), Bronsteina, zabili 100 milionov Ukrajincov. Len tak. A schovavaju sa za Stalina (viete, co v Gruzinstine znamena Dzuga? Yehuda, ak neviete).

A to prenasleduju tie zrudy (zastupileska demokracia, hahahahaha) nas vsektych, nielen Zidov. Teda celosvetovo pomer je 6 miliard proti 20 milionom. Prec sa sustredujete, ako keby ste bol nejaky nacionalista, iba na Zidov? ostatni nie sme pre vas ludskymi bytostami?

152445

24.1.2008 7:12

RE: Pronásledování Židů

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 152429

Zkuste precist vasemu profeserovi dejepisu citat Noama Chomskeho, aktualne tento tyden na Zvedavci a editor ho pouzil i na zaver clanku. Vy jste cetl a pravdepodobne vas to minulo bez nasledku. Jde i o to, jak velky je terc uvnitr mezi usima, ktery se pokusi myslenka trefit. Cim vetsi myslenka tim uzsi okruh tech, kteri jsou schopni chapat. Jedna vec je zastavat ci nezastavat nejaky nazor a druha uplne jina vec jsou nase duvody, proc zastaveme ci nezastavame nejaky nazor.

Nemusim souhlasit se zakazem pochodu, ale to a priori neznamena, ze souhlasim s nazory tech, co pochoduji. Avsak poprit svobodu nazoru nelze vyberove, protoze pripadny seznam zakazu nevhodneho mysleni je nekonecny. Jak jste spravne uvedl, co vypatlana palice to minimalne jeden zakaz v tomto doufejme teoretickem seznamu. V zakazovani vyjadreni myslenek jakychkoliv myslenek, ta svoboda neodbytne musi chcipnout. Sito na kvalitu mysleni rozhodne netkvi v imperativu moci, ale ve svobodne diskusi. Zadny strach i my lid prosty, mame dost zdraveho selskeho rozumu, aby jsme dokazali chapat. Staci nam to pouze lidsky vylozit, nejlepe podle frekventovane slovni zasoby, coz je prumerne 10 000 slov.

152466

23.1.2008 22:43

Stndardní postup

Čert Rohatý 85.?.?.?

Nejsem překvapen postupem "úřadu". Ti, kteří dění v této zemi, ale nejenom zde, sledují, jsou s praktikami těch, kteří jsou u moci velmi, velmi dobře obeznámeni. Takovýto postup není uplatňovám pouze ve jmenovaném případě, ale táhne se výkonem státní správy nebo samospráv jako červená nit. Dobře si povšimněte, jak rychle přicházíme o svá práva, o svoji svobodu, o své soukromí [zahanbení]
Bůh s námi. Čert Rohatý

152448

23.1.2008 23:10

Boj proti ČEZu a proti radaru

GHEORGHE 78.?.?.?

Souhlasíte s politikou ČEZu, s neustálým zdražováním, nehoráznými odměnami managerů ČEZu atd.? Jestliže nesouhlasíte, pak je na čase vyjádřit svůj nesouhlas, a to tím, že v předem daném čase vypneme všichni, všechny spotřebiče.
Dnem „D“ je pátek - 1. února 2008. Hodinou „H“ je 18.00 hodin přesně, a to na dobu minimálně 10 minut. ČEZ to nepřehlédne, neboť mu tím vzniknou technické komplikace Činíme tak v naději, že si ČEZ uvědomí, že nemůže neustále bezostyšně zdražovat a my budeme jako ovce poslouchat a platit, platit, platit.
Pošli tento text všem tvým známým, aby byl účinek zřetelnější!!!
Odpůrci radaru se mohou připojit s tím, že vypneme spotřebiče na celou jednu hodinu. Podmínkou je mít vyjezené lednice. Mrazáky hodinu vydrží.

152451

26.1.2008 18:59

RE: Boj proti ČEZu a proti radaru

pan217 89.?.?.?

Reakce na 152451

Z technickeho hlediska je to trochu jinak: problemy bude mit prenosova soustava (CEPS, a.s.),ktera za nic nemuze. Naopak CEPS nakupuje sluzby potrebne k udrzeni stability soustavy i od CEZ,a.s., takze CEZu zvysime protestem zisky. Navic na vine je zavedeni trhu s elektrinou: kdyby CEZ prodaval levneji a nesnazil se o zisk, ceka jej arbitraz, nebot bude "nekale" konkurovat ostatnim (E.ON, EDF,RWE...). Nicmene je to mozna viditelna forma protestu...ale v tom pripade je spravne v 17:50 zapnout co se jen da a v 18:00 vse vypnout...

152728

27.1.2008 7:14

RE: Boj proti ČEZu a proti radaru

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 152728

Zapomněl jste napsat, kdy zase zapnout? [chechtot] [chechtot] [chechtot]
To mně připomnělo jednu historku. Ještě za doby všeobecných nedostatků bolševického režimu - ještě před zavedením "letního času" - v době ranních špiček spotřeby el. proudu, nebylo dostatek proudu pro všechny. Alespoň nám to takhle zdůvodnili. Proto se jednou týdně vypínal proud v určitých a určených částech města. Což se pravidelně střídalo celé zimní období. Ne, že by nám ředitelství povolilo nastoupit do práce o hodinu později - stejně se nic nedělalo - a tak jsme se usadili v kancelářích a doháněli chrupec. Některý dobrodinec - při příchodu do práce - pravidelně vypínal hlavní jistič, takže ten chrupec byl patřičně prodloužený i po obnovení dodávky el.energie a začalo se pracovat až za denního světla. Tímto protestem jsme v podstatě pomáhali šetřit nedostatky Energetických závodů a statečně budovali komunismus! [velký smích]

152768

5.4.2009 22:25

DEFINICE NEONACKA

NEIGNORANT 213.?.?.?

1.NA HLAVE NIC V HLAVE NIC.2.NARCIS(NIKDY S NIKYM NEVYJDE 3.KOMPLEXNI 4.VSTUPUJE DO ROWDIES(ZA UCELEM RECIDIVISMU)5.POCHODUJE JAKO VOJAK(ZNACI TO SCHYZOFRENII),NEMLUVE O VLASTORUCNE VYROBENYCH GRANATECH)6.NA ULICI SE CHOVA JAKO POLICAJT. 7.JEHO ZIVOTNI CIL JE ABY SEMU LIDE VYHYBALI JAKO HOVNU8.MATEMATIKA KTEROU POCHYTIL 18 ,88. ZA 8.DETINSKY VUCI SOUDUM(PODTEXTOVY VYSMECH)9.I KDYZ JE SLOVANSKEHO PUVODU PORAD PROTI SOBE BUDE BOJOVAT 10.CHLAMPE S POLITICKYM PODTEXTEM 11.JSOU PROTI ROMUM,MUSLIMUM, ZIDUM,KOMUNISTUM,KAPITALISTUM,ASIATUM,CERNOCHUM,BEZPECNOSTNIM SLOZKAM CR ,UREDNIKUM,PODNIKATELUM,ANTIFASISTUM,ANARCHYSTUM,PROTI SOBE HLAVNE(TO BY ALE NEJDRIV MUSELI POCHOPIT),HIP HOP ,DNB,PUNKU,FETAKUM,HULICUM,......AVUBEC JSOU VELMI FLEXIBILNI V TOM CO NESNASI. A KDO MI NAPISE CO NEBO KOHO NECHAJI NAPOKOJI. TAKZE ODPOR VUCI ČR

187870

Příspěvků: 42

23.01. 07:40 Jarmila  Nesprávné termíny
23.01. 13:25 zedník  RE: Nesprávné termíny
23.01. 13:29 f.i.l.i.p  RE: Nesprávné termíny
23.01. 16:31 Blue  RE: Nesprávné termíny
23.01. 16:22 pietroo  RE: Nesprávné termíny
23.01. 16:40 f.i.l.i.p  RE: Nesprávné termíny
23.01. 17:30 f.i.l.i.p  RE: Nesprávné termíny
23.01. 16:50 f.i.l.i.p  RE: Nesprávné termíny
23.01. 16:53  RE: Nesprávné termíny
23.01. 10:04 ladaA  poznamka
23.01. 10:42 QWSAQ  CHAT
23.01. 16:10 Vladimír Stwora  RE: CHAT
23.01. 17:31 Striga  RE: CHAT
23.01. 22:44 the warg  RE: CHAT
24.01. 23:13  RE: CHAT
24.01. 23:26 QWSAQ  RE: CHAT
25.01. 10:56 Robocrep  RE: CHAT
24.01. 11:26 Nescio Nomen  RE: CHAT
24.01. 07:15 Rene Bartosek  RE: CHAT
25.01. 00:24 QWSAQ  RE: CHAT
25.01. 06:25 Rene Bartosek  RE: CHAT
23.01. 11:27 DavidZ  Listina základních práv a svobod
23.01. 13:21 QWSAQ  RE: Listina základních práv a svobod
23.01. 14:03 Jiří Koubek  RE: Listina základních práv a svobod
23.01. 14:35 QWSAQ  RE: Listina základních práv a svobod
23.01. 14:56  RE: Listina základních práv a svobod
23.01. 17:21 Jiří Koubek  RE: Listina základních práv a svobod
23.01. 13:52 DavidZ  RE: Listina základních práv a svobod
23.01. 12:11 pje  Pojmy a obsah: Zmatení mysli - qui bono?
23.01. 18:28 Druid  RE: Pojmy a obsah: Zmatení mysli - qui bono?
23.01. 12:43 govind  Žaloba
23.01. 14:10  Příští rok
24.01. 04:44 Rejpal  RE: Příští rok
23.01. 13:50 Aleš  Paradoxně se Zvědavec shoduje i s Eretzem
23.01. 16:15 Vítězslav Boch  Pronásledování Židů
23.01. 20:28 Igor  Pan Boch,
24.01. 07:12 Rene Bartosek  RE: Pronásledování Židů
23.01. 22:43 Čert Rohatý  Stndardní postup
23.01. 23:10 GHEORGHE  Boj proti ČEZu a proti radaru
26.01. 18:59 pan217  RE: Boj proti ČEZu a proti radaru
27.01. 07:14 Mirda  RE: Boj proti ČEZu a proti radaru
05.04. 22:25 NEIGNORANT  DEFINICE NEONACKA

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 1

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 3

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,31 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 036 347,14 Kč

Poslední aktualizace: 19.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 436