Diskuze k článku

Pentagonští váleční štváči hysterčí nad incidentem s íránskou strážní službou

Příspěvků 45

8.1.2008 7:13

Jen nejhorší

www.stormmaster.tk 85.?.?.?

dobytci si můžou myslet, že vzhledem k tomu, že v Iráku způsobili tolik utrpení, je budou vítat v jiné zemi s otevřenou náručí. Já taky nebudu vítat znásilňující soldatesku z US Army, až nám nas.rou radar.

150762

8.1.2008 7:54

Kontrolní otázka pro čtenáře

www.stormmaster.tk 85.?.?.?

...pustili byste do své kuchyně nezvané strávníky jen tak, kdyby se vám tam snažili vniknout?

150763

8.1.2008 9:09

video

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

možná že jednou z brzd pro jestřáby je možný incident natočit ze satelitu i z lodí na video a okamžitě je vložit na You Tube. Spoluprací s ruskými satelity by to asi nebyl problém, monitorování jistě probíhá průběžně.

150764

8.1.2008 13:36

RE: video

vaclaus 84.?.?.?

Reakce na 150764

molodec, jenomze Rusko neni SSSR. Rusko se zbavilo svych satelitu, protoze se mu nechtelo je vice financovat.

150772

8.1.2008 17:48

RE: video

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 150772

No já si jednak myslim, že když už je satelit jednou nahoře, tak už moc prachů nežere a jednak si vůbec nemyslim, že by se Rusko vůbec někdy zbavovalo jakýchkoliv vojenských satelitů. Proč by to proboha dělali? Oni potřebují vidět všude na Zemi stejně jako Amíci.

150780

8.1.2008 22:36

RE: video

mt-svk 213.?.?.?

Reakce na 150772

Rusko sa svojích satelitov zďaleka nezbavilo [smích].

150790

8.1.2008 14:13

RE: video

Robocrep 62.?.?.?

Reakce na 150764

>možná že jednou z brzd pro jestřáby je možný incident
>natočit ze satelitu i z lodí na video a okamžitě je vložit
>na You Tube. Spoluprací s ruskými satelity by to asi nebyl
>problém, monitorování jistě probíhá průběžně.

Tohle je úplně k ničemu. Pokud se rozhodnou pro útok, nezastaví je ani tisíc důkazů o lžích.

150773

8.1.2008 9:55

Gardisti sú známe svine

Sid 91.?.?.?

Revolučné gardy sa od začiatku fungovania iránskej teokracie zúčastňovali na všetkých jej zverstvách. Zatýkali a mučili všetkých odporcov režimu, niekedy ešte deti, hromadne ich popravovali, ženy, ktoré boli ešte panny pred popravou znásilňovali. (užitočná literatúra je napr. Marina Nemat- Vezeňkyňa z Teheránu)

Terorizovali aj ludí, ktorí nemali nič spoločné s politikou, napr. len preto, ako sú oblečení.Organizovali vraždy opozičných politikov- napr. Kurdov vo Viedni a Berlíne, alebo ex-premiéra Bakhtiara v Paríži.

Otázka teda znie- Prečo by mal niekto veriť ich verzii?

150769

8.1.2008 16:40

RE: Gardisti sú známe svine

rickover 86.?.?.?

Reakce na 150769

Co píšeš je pravda, leč dodávám: Na ustanovení režimu, který Iránci na svých stránkách nazývají "mulláhomafie" neměl vliv jen Chomejní, ale také - a to je podstatné - podivná účelová koalice států Varšavské Smlouvy + GB + F + NSR + Kaddáfího Lybie + Arafátovy OOP. Iránci nezapomínají ani na ně[smích] a Carterovi navíc vyčítají, že tehdy nechal spojenecký šachův režim ve štychu, což je také pravda.

Já byl v 70.letech socialistickou školou a médiemi řádně poučen, že žádný Bůh přece neexistuje, že náboženské knihy jsou snůšky nesmyslů, kněží jsou tmáři a navíc úchyláci a že víra je jen pro ty staré babičky, co to nemají v hlavě v pořádku, tedy nic pro mne mladého a určitě i pokrokového člověka. V roce 1979 Rudé Právo a ČST s neskrývaným jásotem informovali, že v Iránu zvítězila "protiimperialistická iránská islámská revoluce vedená pokrokovým šiitským duchovenstvem těsně sjatým s iránským lidem" - jeden by málem upadl: Revoluce ve jménu nějakého božstva a pro naše atheistické fanatiky je pokroková, náboženské knihy již nejsou snůškou nesmyslů a kněží nejsou úchylní tmáři, ale pokrokoví vůdcové pokrokové revoluce[překvapení]) Spojenectví mezi Marxem a Alláhem nezkalil ani fakt, když nejlepší kamarád Chomejní nechal popravit iránské bolševiky, mohl jsem se potrhat smíchy, jak tehdy SSSR žalostně kňučel, ale iránské islámské spojence neopustili, i když mimo poprav bolševiků byli celí pryč i z toho, že si to spolu začali znenadání rozdávat nejlepší kamarád Chomejní s nejlepším kamarádem Hussajnem, vládcem socialistického Iráku, namísto aby se rukou společnou a nerozdílnou vrhli na USA, Israel a Západ, nikdy totiž nepochopili, že islamisté a i Hussajn hráli svoji hru a rudé měli jen za užitečné idioty a trapné šašky.

A protože to nepochopili tehdy, nechápou to ani dnes, nezajímá je krvavé řádění Revolučních Gard, nezajímá je názor Iránců na jejich nynější režim, podporují Ahmadínežáda, stejně jako podporují Taliban a iráckou alkajdu, každého kdo vraždí svůj vlastní lid, je to stejná krevní skupina, oni kdekoliv byli u moci dělali - a v Číně, Vietnamu, Laosu, Barmě, na Kubě , Venezuele i Severní Koreji dělají - to samé. Proto i budou vždy věřit jakémukoliv tvrzení Revolučních Gard a těm, co myslí a ověřují si informace vynadají do bezmozků, dříve zaprodanců kapitalismu.

150777

8.1.2008 18:52

RE: Gardisti sú známe svine

hc 194.?.?.?

Reakce na 150777

V Moskvě zrovna tak jako v Praze samozřejmě dobře věděli, že je Chomejniho režim protikomunistický. Stačilo jim, že je taky protiamerický.

150781

9.1.2008 11:47

RE: Gardisti sú známe svine

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 150777

No lidi co vrazdi svuj lid jsou spina. Stejne tak lidi co vrazdi cizi lid. Vzpomenme si na San Salvador, Nikaraguu, Kolumbii, Vietnam, Afganistan (tam se ve vrazdeni stridame), Irak, Angolu aj. Jednou vrazdi vychod, po druhe zapad a celou dobu po sobe krici my jsme ti lepsi.
Lepsi v cem ? Jak zabit vic lidi ?
Vsichni maj svobody plnou hubu ale svoboda lidi ve statech , kde vedou valky nebo podporuji ruzne Contras je nezajima.

150847

8.1.2008 16:30

RE: Gardisti sú známe svine

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 150769

Pane Sid, zase ta vase zidovska taktika ocernovani nepritele. Ty vase vymysly nemaji mezi. At uz to byly deti vyhozene z inkubatoru v Kuwaitu, vymysly o panu Huseinovi a ted zase tohle.
Ja si jasne pamatuji, jak v roce 80, po Iranske revoluci zacaly vychazet zpravy o rezimu pana Pahlaviho a o vecech ktere delal Savac. Jeho tajna policie. Hovorilo se o muceni lidi elektrickymi nastroji, vylupovani oci a celkove nelaskave chovani k obcanum kteri nesouhlasili s jeho stylem vlady. Toto a hlavne nechteli byti jen loutkami v rukou USA.
Ja vas chapu, snazite se ovlivnit verejne mineni ve prospech Israele a pouzivate pro to jakekoliv prostredky, proc si ale myslite, ze lide maji neomezenou chut vam tyto lzi polykat.
Vzdyt si udelejte malou inventuru kam vas styl vedeni narod vede.
Opravdu se domnivate, ze tohle je to nejlepsi v co muzou Cessti obcane doufat, nebo je vam jedno jak napriklad ziji stari lide, ze se lide musi bat budoucnosti?
Hanba vam parasiti!

150778

8.1.2008 19:12

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 91.?.?.?

Reakce na 150778

Toto predsa nemá nič spoločné s Izraelom. Páhlavího režim bol tvrdý- a to úplne pochopiteľne, k úchylákom ako Chomejní a jeho banda, pretože si vedeli predstaviť, ako to dopadne. Ale nepopravovali malé dievčatká zato, že sa s chlapčekmi svojho veku hrali na doktora.

Vy tvrdíte dačo v zmysle, že súčasný iránsky režim opozíciu absolútne rešpektuje. To je predsa choré. Stačí si prečítať aspoň príbeh fotografky Zahry Kazemiovej, kanadskej občianky, ktorá bola zbožnými islamskými gardistami znásilnená (mala vyše 60 rokov) a zavraždená len za fotografovanie väznice Evin.

150782

9.1.2008 2:53

RE: Gardisti sú známe svine

kael4u 205.?.?.?

Reakce na 150782

Pane Sid, predstavte si pana Pahlaviho jako pana Husaka, ktery byl dosazen SSSR, ale pro obycejne Cechy byl zvolen. Jiste si pamatujete urcitou nevoli s kterou byl minuly rezim prijiman obycejnymi lidmi. I vy sam, to jsem vycetl z vasich prispevku se tresete hnusem kdyz si na to vzpomenete.
Stejne tak Iransky lid nemel pana Pahlaviho rad protoze representoval nenavidene okupanty kteri meli zajem jen o naftu.
Prisel pan "Chomejni", prirovnal bych ho k panu Havlovi. Stejne jako pan Havel mel projevy o spravedlnosti, sve duvody mel pan Chomejni. Iranu se podarilo se vymanit z paratu Americkeho parasitismu a to se USA nelibilo a tak pouzili svou loutku pana Huseina na zapoceti konfliktu a take ho plne podporovali. To jim dalo cas.
Jdeme dopredu az do doby 03 kdy doslo k prepadeni Iraqu, ktery se USA nelibil protoze byl socialisticky a take nejvyvinutejsi stat na Strednim Vychode. Nebezpeci pana Huseina nebylo ani tak v takzvanem vyvijeni zbrani hromadneho niceni, ale nebezpeci infekce rovnosti a destabilizace okolnich diktatur ve kterych vladnou figurky dosazene a podporovane USA. Za techto vlad ktere vse zaberou pro sebe na obycejne Araby toho moc nezbyde.
Tady prichazi ke slovu Islam ktery rika, ze to co se tam deje je hluboce nespravedlive.
Ovsem pro USA tento vyvoj neni positivni protoze by skoncila schopnost manipulovat naftovy trh. Tak si museli najit zaminku jak toto hnuti diskreditovat a tady jsme u vas.
Protoze soucasne USA jsou vlastne vedeni zidy aZionisty kteri ovladaji media, nechali jim volnou ruku pro negativni propagandu. Nejen bachorky o muceni a dalsich spatnych vecech, kde vime, ze jsou to vlastne USA kteri indiskriminovane muci a zaviraji lidi bez jakeho duvodu.
Vsimete si, co jste napsal v te vasi hysterce historce o pani Kazemiovej.
Proc by 60 leta byla znasilnena. A kdo by ji znasilnoval? nejaky 70 lety. Vzdyt by to byl trest pro mladeho vojaka soulozit se starou zenou. Mozna, jeste tak nejaky chlipny zid. Ti byli znami perversnostmi. Drive se to publikovalo za Prvni republiky, ted se o tom ovsem psat nesmi. S trestem smrti tam take nejsou tak stedri jako napriklad Israel ktery strili Palestinske deti jen proto, ze jsou hladove. Ja nechapu, jak vy muzete hazet kameny, kdyz bydlite ve sklenenem dome. Mel by jste prilezt na kolenou a sypat si popel na hlavu nez zacnete kritisovat.

150806

9.1.2008 8:59

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 78.?.?.?

Reakce na 150806

Chomejní ako Havel???? Dal Havel popraviť 8000 politických väzňov? Uvedomte si, že za "nenávideného Páhlavího" bolo v Iráne okolo 3000 politických väzňov a za Chomejního okolo 300 000.

To znásilnenie (a bolo lekársky dokázané) len dokazuje úchylnosť gardistov. Ich nezaujíma, či majú pred sebou 60 ročnú alebo 12 ročnú. Zaujíma ich len otvor medzi nohami. A takýchto vy obdivujete?

Čo sa týka Palestíny, minule som čítal výborný článok na túto tému. Autor sa zamýšlal, prečo tento konflikt budí toľko pozornosti. V celej histórii konfliktu (1948-2007)zahynulo okolo 70 000 ludí. Z toho drvivá väčšina boli arabskí vojaci vo vojnách 1948, 1967, 1973. palestínskych civilistov zahynulo niečo okolo 4000- 6000. Dá sa to nazvať genocídou? Veď predsa každý jeden islamský a arabský režim zabil viacej svojich ludí. Husajn zabil 300 000 Kurdov, Chomejní tisíce politckých väzňov, sýrsky prezident Asad 20 000 ludí pri obliehaní mesta Hama, ktoré ovládlo moslimské bratstvo. Prečo tá hystéria okolo Židov?

150826

9.1.2008 15:17

RE: Gardisti sú známe svine

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 150826

Mily pane Sid, mate pravdu, overil jsem si vase data a presne to vychazi jak jste to popsal. Krome toho znasilneni. Je pravda, ze ta pani byla odsouzena jako spionka, ale nebyla znasilnena, bylo ji splneno posledni prani.
Take ta cisla ktera jste predstavil jsou spravna. A v tom dokumentu je jich vice a jsou velice negativni vuci Arabum.
Autor: Arnie Goldstein " pocet obeti lidi ktere nemame radi.
Zajimava je ovsem jeho dalsi publikace: jak manipulovat cisla v nas prospech.
Zde autor vysvetluje psychologicky dopad pseudo-vyzkumu ktery spojuje vymyslene statistiky s psychologickym tlakem na zakaznika nebo cloveka ktereho se snazime presvedcit.
Napriklad: kdyz nekdo rekne, ze je smutny, ze mu umrela matka, clanek rika, nedejte se trumfnout, klidne prohlaste, ze vam zemrely dve matky. Pokud mozno, jedna byla zabita opilym otcem.
Pri vyrazu skepticismu reknete, ze jste byl adaptovan. A tak podone.
Vase tendence snizovat vyznam tech lidi ktere vase strana zabila je tak trochu zarazejici. Pro vas holt, kdyz clovek neni zid tak nema cenu. To je strasne.

150872

11.1.2008 10:20

RE: Gardisti sú známe svine

petr z jbc 85.?.?.?

Reakce na 150826

a víte, jak lidumil šáh-in-šáh nechával "mizet" svý nepřátele? házeli je z vrtulníků do slaných jezer. má to svý výhody, nezbude po chudákovi ani hrobeček, statistika je líbivější. když potom na břehu toho jezera stojíte a brouzdáte se tou slanou kaší, do nosu štípe sůl a je nějakých 50 "ve stínu", běhá vám mráz po zádech

151097

11.1.2008 12:41

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 78.?.?.?

Reakce na 151097

To ale nič nemení na tom, že nepriatelia šáha boli z 90% mullahovia alebo komunisti. A pre mullahov je myslím solné jazero primeraná odmena.

Chomejního režim vraždil ludí všetkých politických orientácii a vekových skupín. A bolo ich mnohonásobne viac.

151119

11.1.2008 22:18

RE: Gardisti sú známe svine

petr z jbc 85.?.?.?

Reakce na 151119

jednak předpokládám jste v íránu nebyl, protože byste věděl že na sklonku páhlavího míruvlády už komunistů nebylo, koupali se totiž v těch jezerech. mulláhů je pouze nepatrný promile. tak už vám dochází, kdo ho svrhl? ožebračenej národ. a jednak mám za to, že jste se (v souladu s článkem o něco výše) dopustil čehosi, kvůli čemuž jdou po panu Stworovi. i mulláh je člověk, hodnostář náboženství. kdyby takhle někdo psal o vašem rabínovi, to by byl mazec

151170

12.1.2008 10:01

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 91.?.?.?

Reakce na 151170

Máte celkom zvláštny myšlienkový pochod. Vy Chomejního vládu prezentujete ako to najlepšie, čo sa mohlo Iránu prihodiť, aj napriek tomu, že jeho vláda (a vláda jeho nástupcu) je represívna aj v nepolitických oblastiach života, čo šáh určite nebol.

Máte pravdu, že proti šáhovi povstala veľká časť národa (napriek tomu ho stále obdivujem), ale Chomejní ich proste oklamal. Máte pocit, že ľudia umierali na protišáhovských demonštráciach, aby mali právo kameňovať iných, alebo za právo polície mlátiť slabo zahalené študentky? Toto Chomejní zaviedol až po uchopení moci.

Tak či tak mladá generácia už má na mullahov vlastný názor. Celé to v jednom dokumente zhrnula jedna mladá teheránčanka. Na otázku, aký má mladá generácia vzťah k náboženskému režimu, povedala: "Nenávidíme islam a nenávidíme moslimov."

151203

12.1.2008 16:59

RE: Gardisti sú známe svine

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151203

A jake jsou vase myslenkove pochody nebudu radeji komentovat? Co o rict o cloveku, ktery po tragedii v Iraku, poklada za reseni vojensky utok na Iran. Pokud je takovy clovek jeste studentem politologie, pak potes koste. [oči v sloup]

151219

12.1.2008 16:42

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 91.?.?.?

Reakce na 151219

Neviem, či som niekedy vyjadril podporu vojenskej invázii typu Irak. Hovoril som o zmene režimu, čo sa dá dosiahnuť všelijako (vojenské prevraty, podpora opozície, sankcie podkopávajúce režim, diskreditácia). Bombardovať pokrokové iránske ženy a mládež vôbec by predsa bola sprostosť.

Mám ale obavy, že pokušenie mullahov bombardovať Izrael by mohla aj pokrokovej časti obyvateľstva priniesť nepríjemnosti.

151224

12.1.2008 18:44

RE: Gardisti sú známe svine

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151224

Tak jak je to stim bombardovanim Iranu? Jestli vas chapu dobre, tak budou mi nebyly bombardovane, nektere specificke casti populace, tak s tim souhlasite jako resenim? Polozim jasne otazku. *Povazujte za reseni situace vybombardovani Iranu, na zaklade seznamu nekolik stovek startegickych cilu, ktere souvisi s iranskym jadernym programe, obranyschopnosti zeme, politickou stabilitou...? A co dusledky, co reakce Iranu...?

Cim bude nahrazena pripadna, i kdyz velmi nepravdepodobna destabilizace vladnouciho rezimu? Obcanskou valkou? Co mezinarodni spolecnstvi? Co treba dohoda o nesireni jadernych zbrani, jejiz je Iran signatarem. Jake to bude mit dusledky pro mezinarodni duveryhodnost, utok Izraele jako nesignatare teto dohody, nebo USA? Jake budou z toho tendence ziskat i pro nejaderne staty, nuklearni zbrane? Jaky to bude vubec vseobecny vliv na militarizaci civilizace? Zacneme militarizovat masove vesmir?

Trochu vysoka cena za utopickou predstavu zvenci silou, zmenit mentalne-kultorni vzorce chovani lidi, kteri stoji na naprosto odlisnem kulturnim zaklade. Pokud jde o kontrolu energetickych zdroju, tak a tady zustava otazka, zda riziko je prijatelne? Jestlize jde o byti ci nebyti mocenske struktury financni oligrachie, tak velka valka, ve kterou se to muze zvrtnout, je posledni valkou nasi civilizace pro vsechny. Je to tedy prijatelne riziko?

Mimo zeme s podobnym kulturnim fundamentem jako satelity byvaleho SSSR je "vyvoz demokracie" absolutnim fiaskem. I kdyz pokud se divam na politickou kulturu v me rodne hroude, tak k stavu spolecnosti v Britanii nebo Nemecku... mame dost daleku. Ma-li to byt uspech ve vyvozu demokracie, tak pouze dilci. Pokud si vzpomenu na naseho premiera, Cunka ci zpivajici ministrini obrany apod., tak mam vubec pochybnosti o nejakem uspechu.

151231

12.1.2008 21:03

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 91.?.?.?

Reakce na 151231

Meniť mentálno-kultúrne vzorce? Nie, stačí pokrokovej časti populácie (ženy a mládež- ktorá tvorí asi 60% populácie)umožniť žiť svoj život a tým konzervatívnym zakázať zopár zvykov (kameňovanie, sobáše pred 18-tym rokom) a nanútiť im vzdelanie pre dcéry.

Ale pokial by sa zásah týkal iba vybraných cielov (duchovenstvo, Revolučné gardy), a bol by urobeny na 100% presne, tak je to možné.

151238

12.1.2008 21:35

RE: Gardisti sú známe svine

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151238

Propagnadisticke kecy o chirurgickych zakrocich? A i kdyby to bylo mozne, tak jsem vznesl dalsi hromadu otazek? Mam byt odpovedi, ze samovolne se zrejme po tom "vrcholu vojenske chirurgie" vynori demokaraticky system, bez ohledu na tradici, historii, kulturu i nabozenske citetni obyvatel Iranu? Ma to byt ciry optimismus nebo smysl pro realitu? V Iraku se tak nestalo, prestoze krome vojenskeho vitezstvi zustala v zemi 5 let okupacni armada prevysujici 200 tisic muzu, pokud zapocitami i zoldnere z "bezpecnostnich agentur".

151245

12.1.2008 22:34

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 84.?.?.?

Reakce na 151245

Mám pocit, že obyvateľstvo Iránu je na vyššej úrovni ako obyvateľstvo arabských štátov a napr. Afganistanu. Navyše skúsenosť so súčasným režimom v iráncoch vymietlo sen o vláde Koránu- ktorý snívajú naivne obyvatelia sekulárnych režimov (Sýria, Jordánsko, Egypt), lebo v Iráne ho už pocítili na vlastnej koži. (Inak toto netvrdím len ja ,ale aj americký analytik Fareed Zakharia).

Čo sa týka Iraku, ten je na tom inak. Vládol tam sekulárny režim a krajina je nábožensky a etnicky rozdelená.

151250

13.1.2008 1:24

RE: Gardisti sú známe svine

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 151250

A kdyby jste mel srovnat uroven Iranu a Pakistanu?

151257

12.1.2008 23:38

RE: Gardisti sú známe svine

Saša 74.?.?.?

Reakce na 151238

Nesouhlasím s každou nábožensky ovládanou vládou a v tom smyslu náboženským státem a vlády zneužívající „víru“. Dopouští se totiž zločinů proti občanům a ostatním státům, kteří pouze nesdílí jejich víru (potažmo ideologii a záměry). Samotného náboženství se to netýká, ovšem extrémní výklad a požadavek jeho „chápání“ ano. Vás napadnou první Islámské státy, nejsou to jenom ony. Preventivní zbombardování států „osy zla“ je právě tou ideologií zneužití křesťanství a judaismu. Ve srovnání s jinými náboženskými státy Irán je mírumilovný stát; „vojenské prevraty, podpora opozície, sankcie podkopávajúce režim, diskreditácia” se staly vhodnou půdou mulláhům k uchopení moci. Jedna z těch zemí zneužívajících víru se drze prohlašuje za demokratickou a sekulární s odvoláváním na b-ha a ve jménu „dobra“ nepřetržitě válčí ač sama nebyla nikdy napadena. Opět jiná je náboženský stát, kritizovat jeho politiku je již nezákonné. Nechápete, pane Sid, že dle Vás „duchovenstvo“ je každé duchovenstvo a zabíjíte člověka, nikoli myšlenku. Souhlasil byste také „se zásahom iba vybraných cielov“, kdyby se jednalo o kněze a rabíny?

151255

13.1.2008 10:37

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 78.?.?.?

Reakce na 151255

Na náboženstvo mám všeobecne negatívny názor, ale čo sa týka islamu, politicky nekorektne poviem že je ešte negatívnejší. A obzvlášť na režim, ktorý zavádza v mene islamu totalitu.

Čo sa týka pána Bartoška, Irán je jednoznačne na vyššej úrovni ako Pakistan (iba nemá jadrové zbrane- zatiaľ). Vyššia je úroveň vzdelania, emancipácia žien (aj keď nie je režimu po vôli)alebo napr. nenáboženské občianske združenia. A za to vďačí predovšetkým shahinshahovi Pahlavímu a jeho ére.

151275

8.1.2008 18:55

RE: US sú známe svine

Saša 74.?.?.?

Reakce na 150769

>zúčastňovali na všetkých jej zverstvách. Zatýkali a
>mučili všetkých odporcov režimu, niekedy ešte deti,
>
>Terorizovali aj ludí, ktorí nemali nič spoločné s politikou,
>napr. len preto, ako sú oblečení.Organizovali vraždy
>opozičných politikov
>
>Otázka teda znie- Prečo by mal niekto veriť ich verzii?

Není to stejné jako v USA? Snad až na to znásilňování panen [mrknutí jedním okem]
Otázka tedy zní, proč by měl někdo věřit USA? [zmaten]

150783

9.1.2008 1:51

RE: Gardisti sú známe svine

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 150769

Treba protoze v Iraku zemrelo obrovske mnozstvi civilistu po padu Huseina, mnohem vice nez jich byl schopen tento diktator povrazdit za celou dobu sve vlady. Treba proto, ze s utokem na Iran se zhrouti okamzite globalni ekonomika, treba proto, ze s utokem na Iran hrozi eskalace valky do dalsich regionu. Treba proto, ze vstup do valky umoznuje vice totalizovat spolecnost v USA. Treba proto, ze valka neni schopna resit problemy, na ktere poukazujete, i kdyby byla livemotivem pocinani neocons, jakoze hnacim motorem jsou geopoliticke zajmy. Treba proto, ze jako nejhorsi varianta hrozi i globalni konflikt. Jakmile se v USA a tim v Rusku dostanou k hlavnim houslim velmi ostri hosi bude to o hubu, obvzlast kdyz by na jedne starne mohli trpet iluzi, ze jde vyhrat.

150800

11.1.2008 10:10

RE: Gardisti sú známe svine

petr z jbc 85.?.?.?

Reakce na 150769

side, co budete dělat, až se vám ten blábol, co tu při každý íránský příležitosti pouštíte, vymaže z paměti? až ctrl+v nezafunguje?

151094

8.1.2008 15:09

Neni divu.

vodnik007 71.?.?.?

Kdyz je Iran tak blbej, ze nechce dolary. Porad chteji zalozit svoji burzu a rozbit stary, dobre osvedceny system.
http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=37468&sectionid=351020103

[naštvaný]

150774

8.1.2008 15:24

RE: Neni divu.

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 150774

Pane Vodnik, soucasna nechut Iranu (a ostatne vice zemi) k dollaru neni zpusobena jejich podle vas omezenou inteligenci, ale jednoduchym pohledem na smer kterym se v soucasnosti dollar ubira.
Jiste jste si vsiml, ze USA je postizeno nekompetentnim vedenim ktere jakoby usiluje o destrukci teto zeme. Vypada to, ze v teto aktivite bylo (to vedeni) velice uspesne.
Neni tedy divu, ze pro ne dollar prestal byt atraktivni a zacali uvazovat o jine, stabilnejsi mene jako platidlo za jejich produkt.
Dovolil bych si to ilustrovat v dimensi ktera by byla snadnejsi na pochopeni.
Predstavte si, ze stojite v hnoji ktery vam dosahuje skoro az hornimu okraji holinek. Co udelate? Nechate si ten hnuj preteci dovnitr, nebo se z toho hnoje budete snazit uniknout?
No to je ten duvod proc Iran premysli o jinem platidlu pro sve zbozi.

150775

8.1.2008 19:26

RE: Neni divu.

Stan 91.?.?.?

Reakce na 150775

nutno ovsem rict, ze obchodovani ropy za Euro, ci kteroukoli jinou menu jeste nema na pripadny kolaps dollaru zadny vliv,o tom rozhoduje, zcela nezavisle od obchodu s ropou, ochota statu drzet dollarove rezervy, jelikoz Iran ani treba Venezuela zadne dollarove rezervy nedrzi, nemohou jejich obchody v Euro dollar nijak poskodit, totez plati o statech ktere rezervy drzi, motivy k tomu aby je drzely jsou v prve rade politicke a maji predevsim vztah k zahranicnimu obchodu. Podobne mylna je predstava, ze utek z dollaru do Eura je tim spravnym prostredkem k uniku z toho "hnoje", zatimco Euro od sveho zavedeni ztratilo 18% kupni sily, bylo to u dollaru za stejne obdobi 22%, cili z blata do louze, jedinym prostredkem k tomu ucelu je zlato. [velký smích]

150785

9.1.2008 0:44

RE: Neni divu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 150785

Jediný motiv, který má každý, kdo se rozhodne nacpat tuny v podstatě bezcenného papíru do štrozoku je jenom jeden: to Vámi zmiňované zlato.Číňan, Japonec a Rus nejsou takoví hlupáci, aby tuto riskantní skladnickou práci dělali zadarmo.Proto si za každý balík uskladněných dolarů určitě nechají posílat ze synagogy zlatou cihličku.Strýček Jelcin dolar nedržel a Židé ho milovali, Putin se rozhodl dolary si podržet a vidíme, kdo nejvíce křičí.Pro Rusa to musí být rajská hudba, Židé jim vrací zlato, kvůli kterému málem jako slovanský druh vyhynul.

150793

9.1.2008 2:38

RE: Neni divu.

karel4u 205.?.?.?

Reakce na 150785

Jestlize producenti nafty by prestali pouzivat dollar jako oficialni menu a vymenili by ji napriklad za Euro, znamenalo by to pro USA to, ze by museli menit dollary za Euros. Dollar v posledni dobe je na velkem negativnim skluzu, tedy ma stale mensi a mensi cenu, to je v soucasne dobe kompensovano zvysenim ceny nafty. Podivejte se na pomer Koruny a Euro a Koruny a Dollaru za poslednich nekolika let. To by mela byt jasna ilustrace.
Mimo to, situace v USA na financnich trzich neni vubec ruzova. Centralni banka stoji pred dilema: snizit uroky a pokusit se zachranit trh s nemovitostmi a dale snizit cenu Dollaru, nebo zvysit uroky za ucelem snadnejsiho financovani Narodniho dluhu a zrujnovat zemi dokonale. V USA se skoro nic nevyrabi takze moznost dostat se z teto situace produkci je nemozne. Ja osobne situaci vidim velmi cerne a vypada to, ze jen dalsi konflikt, ktery si ovsem nemohou dovolit, zvlaste ne ve volebnim roce.
Vypada to, ze prichazi opet rok 29.
Zlato take neni idealni komodita, protoze v pripade kolapsu meny by zastavili moznost obchodovat se zlatem jako se to stalo za Nixona? A kde ho budete skladovat?

150805

9.1.2008 17:25

RE: Neni divu.

Stan 91.?.?.?

Reakce na 150805

omyl, zlato je jedina komodita ktera spolu se stribrem zaslouzi nazev penize, pres veskere snahy centralnich bank vytlacit zlato z monetarniho systemu a zdiskreditovat zlato coby menu, nesmysly ktere se vyucuji na universitach, bylo toto snazeni zcela neuspesne. Neni pravda ze obchodovani zlatem bylo za Nixona zastaveno, pouze uzavrel tzv. Gold window, zrusil Bretton Woods dohodu ktera umoznovala cizim statum pozadovat vyrovnani deficitu obchodni bilance ve zlate vymenou za utrzene dollary. Se zlatem bylo dale obchodovano a 1974 uz stouplo z puvodnich 35$ na 195$. Ke nonfiskaci zlata doslo v USA r 1933 kde drzeni zlata bylo trestne. Bez ohledu na to zda v nekterych zemich muze obchod se zlatem byt zastaven, je vylouceno aby toto bylo mozno prosadit celosvetove, vzdy zustanou zeme ktere se toho nezucastni, naopak, podobny pokus treba v USA pouze zpusobi ze na jinych trzich kurs zlata exploduje. Pokud se tyka situace v USA a jinde ve svete, naprosto souhlasim a uz jsem to zde pri ruznych reakcich popsal, staci kliknout na muj nick, jsme na ceste monetarniho kolapsu,celosvetove, a otazka vubec neni zda k nemu dojde, pouze za jak dlouho. [velký smích]

150898

9.1.2008 18:09

RE: Neni divu.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 150898

Tech 195$ je predpokladam ocisteno o inflaci, aby to slo srovanat se stavem roku 1974. Muze nejaka komodita do budoucna efektivne nahradit zlato a stribro, jak to delala ropa? Premyslim o tom, co by bylo zivotne dulezite pro fungovani civilizace na co, by zrejme financni oligarchie zkusila vazat papirovou menu? Zrejme i tak by to byla otazka duveryhodnosti bankovky versus drahe kovy nebo zbozi ve forme barteru. Pokud by takova komodita existovala, tak zrejme musi byt podchycena penezi pred krizi, jinak bude uprednostneno zlato.

150907

9.1.2008 19:18

RE: Neni divu.

Stan 91.?.?.?

Reakce na 150907

Rene zkousite snad vtipkovat, financni oligarchie udela vse pro to aby mena nebyla vazana na nic, jinak si totiz mohou rovnou dat "masli". Nevim proc hledat nejakou nahrazku kdyz zlato veskere potrebne predpoklady splnuje, i kdyby se o to nekdo pokusil, nebude to fungovat, tisicileta tradice se neda vymazat z hlav populace mavnutim proutku, to je tez duvod proc oligarchie byla a bude neuspesna. Rozhodne je nesmysl ocekavat nejake podchyceni neceho pred krizi,teprve po ni, v pripade nutnosti si politicke loutky odksoci domu pro lano aby se pak vytahli z ekonomicke baziny. Teprve giganticky pruser je prinuti jednat, coz pak, jako ve 100% pripadu bude mit za nasledek ze pruser bude jeste vetsi, velmi brzo se dockame dalsi kabaretisticke vlozky v podobe "zachranne" akce z Bileho chleva, tamni bambula uz svolal tzv. Plunge protection team aby dali hlavy dohromady, vsadim se ze pri tom doslo k intelektualnimu stepeni atomu a zase jednou mys porodila horu. Mimochodem, zadna fixace ceny zlata od r 1913 neni ocistena o inflaci, pokud by zlato melo byt dnes na urovni maxima z 80 let, tehdy asi 850, musela by soucasna cena byt pres 2000$ [velký smích] [chechtot]

150919

10.1.2008 1:22

RE: Neni divu.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 150919

Myslel jsem to jinak? Ja chapu, ze jakmile to bude vazano na nejakou jasne konecnou vec typu zlata je po ptakach.Jestli to chapu dobre, tak De Gaulle pozadoval vsechny dolary ze zahranicniho obchodu smenit za zlato, kdyz mu tvrdily, ze jsou kryte? [velký smích] Az to jednou prasklo a muselo se rict dost.

A pak prislo provazani dolaru s ropou vsichni ji potrebovali a ti co ji meli hodne se dohodli s USA, nekteri po "dobrem", nekteri byli presvedceni jinym zpusobem. To byl duvod pro zbytek sveta, proc pouzivat dolar jako obchodni menu a drzet ho ve svych rezervach, plus samozrejme vykonost americke ekonomiky a vysoky zajem o americke zbozi, bez toho by svou ropu s dolarem nespojili po "dobrem" ani Saudove. Ja vim v soucasnosti neexistuje zadna vojenska supervelemoc se silnou exportni ekonomikou ani nevidim zadnou nutnou komoditu typu ropy, ktera by vsichni potrebovali.

Mozna to bylo ode me naivni, ale ja jsem myslel, ze ropa byl hlavni duvod, proc zbytek sveta drzel dolarove rezervy. Jinak naprosto souhlasim, ze krize je nevyhnutelna a pouze ona muze vycistit ten bordel, co se za desitky let nahromadil. Jinak receno premyslel jsem o komodite typu ropa, ktere je takove mnozstvi, ze to nejaky cas ten velky podvod muze jeste bezet. A ta komodita je ekonomicky i spolecensky zivotne dulezita, coz ropa bezpochyby byla. To me aspon prijde, ze se stalo v 70-tych letech.

150963

9.1.2008 5:08

RE: Neni divu.

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 150775

Ovsem opakuje se stejna vec. Sadam take chtel prodavat jeho olej za jine mince nez $$$. A do tretice, venezuelsky kral se take snazi o totez.

Pravda dolar upada ale to muze byt chytra strategie, ktera se casem vyplati. Ze nekteri ztrati bydlo, je celkem vedlejsi.

150811

8.1.2008 20:09

USA se rozšířily do Asie???

2xs 85.?.?.?

Tak teď jsem z toho trochu zmatenej... [smích]
Ony se nějak nepozorovaně USA rozšířily k Perskému zálivu nebo přímo někde do okolí Hormuzského průlivu? -Že jako jejich lodě courají po světě a provokují tak daleko od pobřeží Ameriky... Není mi známo, že by Íránské válečné lodě obdobně brousily kolem břehů severní Ameriky...
A ještě si ty ku*vy dovolí vydávat drzá varování !!!Íránu!!!, aby prý si dal pozor na podobné provokace (či útoky?).

150786

9.1.2008 0:41

RE: USA se rozšířily do Asie???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 150786

Pojímání námořního práva v mezinárodních vodách ala USA je přece pověstné.Od Tonkinu přes USS Liberty až po nešťastně vypuštěnou řízenou střelu z Vincennes na íránský dopravák.Jde možná o snahu, aby se Židé konečně rozhoupali a zaútočili na Írán sami.Bush jim dá svolení a počká si, jak mač dopadne, aby vítězi bratrsky potřásl pravicí.

150795

13.1.2008 21:12

Tonkinsky zaliv

Aja 74.?.?.?

Archivy se otviraji?

151319

Příspěvků: 45

08.01. 07:13 www.stormmaster.tk  Jen nejhorší
08.01. 07:54 www.stormmaster.tk  Kontrolní otázka pro čtenáře
08.01. 09:09 janko  video
08.01. 13:36 vaclaus  RE: video
08.01. 17:48 Blue  RE: video
08.01. 22:36 mt-svk  RE: video
08.01. 14:13 Robocrep  RE: video
08.01. 09:55 Sid  Gardisti sú známe svine
08.01. 16:40 rickover  RE: Gardisti sú známe svine
08.01. 18:52 hc  RE: Gardisti sú známe svine
09.01. 11:47 ctenar  RE: Gardisti sú známe svine
08.01. 16:30 karel4u  RE: Gardisti sú známe svine
08.01. 19:12 Sid  RE: Gardisti sú známe svine
09.01. 02:53 kael4u  RE: Gardisti sú známe svine
09.01. 08:59 Sid  RE: Gardisti sú známe svine
09.01. 15:17 karel4u  RE: Gardisti sú známe svine
11.01. 10:20 petr z jbc  RE: Gardisti sú známe svine
11.01. 12:41 Sid  RE: Gardisti sú známe svine
11.01. 22:18 petr z jbc  RE: Gardisti sú známe svine
12.01. 10:01 Sid  RE: Gardisti sú známe svine
12.01. 16:59 Rene Bartosek  RE: Gardisti sú známe svine
12.01. 16:42 Sid  RE: Gardisti sú známe svine
12.01. 18:44 Rene Bartosek  RE: Gardisti sú známe svine
12.01. 21:03 Sid  RE: Gardisti sú známe svine
12.01. 21:35 Rene Bartosek  RE: Gardisti sú známe svine
12.01. 22:34 Sid  RE: Gardisti sú známe svine
13.01. 01:24 Rene Bartosek  RE: Gardisti sú známe svine
12.01. 23:38 Saša  RE: Gardisti sú známe svine
13.01. 10:37 Sid  RE: Gardisti sú známe svine
08.01. 18:55 Saša  RE: US sú známe svine
09.01. 01:51 Rene Bartosek  RE: Gardisti sú známe svine
11.01. 10:10 petr z jbc  RE: Gardisti sú známe svine
08.01. 15:09 vodnik007  Neni divu.
08.01. 15:24 karel4u  RE: Neni divu.
08.01. 19:26 Stan  RE: Neni divu.
09.01. 00:44  RE: Neni divu.
09.01. 02:38 karel4u  RE: Neni divu.
09.01. 17:25 Stan  RE: Neni divu.
09.01. 18:09 Rene Bartosek  RE: Neni divu.
09.01. 19:18 Stan  RE: Neni divu.
10.01. 01:22 Rene Bartosek  RE: Neni divu.
09.01. 05:08 vodnik007  RE: Neni divu.
08.01. 20:09 2xs  USA se rozšířily do Asie???
09.01. 00:41  RE: USA se rozšířily do Asie???
13.01. 21:12 Aja  Tonkinsky zaliv

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 3

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 1

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,46 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,73 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,77 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,97 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 116,80 Kč
1 unce stříbra
503,82 Kč
Bitcoin
1 118 346,31 Kč

Poslední aktualizace: 9.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 797