Diskuze k článku

Bushovi biskupové: Okamžitý odchod z Iráku

Příspěvků 21

11.12.2007 7:58

Nekonečná válka

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Demokraté v kongresu Spojených států získaly členskou převahu na základě slibů, že budou usilovat o ukončení války v Iráku a postupně začnou stahovat vojska. Nejodvážnější předpověď byla: "do půl roku". Nyní, při tréningu předvolební prezidentské kampaně byl vznesen na Hillary Clintonovou dotaz: "Co jste pro to udělali? Nic se neděje! Válka stále pokračuje!"
Paní Clintonová vysvětluje: "Vznesla jsem požadavek na Pentagon a odpověděli mi, že nejsem patřičně vlastenecká. Takové dotazy by od vlastence (vlastenky) neočekávali". Pravděpodobně mluvila pravdu, neboť jakmile se zpráva dostala na veřejnost, Hillary dostala písemnou omluvu, avšak už nikoliv odpověď na její původní dotaz.

Tragédie Bílého domu a samozřejmě především Američanů - generalisimo G.W.Bush - se stává karikaturní figurkou a terčem výsměchů v téměř všech světových médiích. Pochopitelnou vyjímku tvoří tisk ve Francii, v Německu a v České republice. Šklebící se opice "George", mnohdy s hákovým křížem na rukávě. Takto bývá zobrazen "pan prezident" Spojených států?. Fraška nemá konce a tak se dokonce i kongres rozhodl tento druh humoru ukončit a odvolat hlavního klauna. Ano, ozývají se hlasy dokonce už i členů kongresu o odvolání "pana prezidenta" a tmavý stín v pozadí - vice prezident Dick Cheney - si spokojeně mne ruce. Podle ústavy, přechází žezlo do jeho rukou a s tím spojené jeho přímé finanční zisky na nekonečné válce.

Při čtení článku jsem se pozastavil nad touhle kapitolou:

„Musíme porazit násilnické extremisty, kteří ohrožují budoucnost Iráku a hrozí Spojeným státům,“ sdělil e-mailem mluvčí Bílého domu Scott Stanzel. „Naši muži a ženy v uniformách ochraňují irácké občany před násilnickými teroristy, kteří chtějí nevybíravě vraždit nevinné civilisty po desítkách, stovkách a tisících. Naše snahy ochránit nevinné životy jsou vznešeným úkolem, na který by měl být americký lid hrdý.“

Nezdá se vám, že mluvčí Bílého domu, Scott Stanzel, nahlíží do diskusí Zvědavce a kopíruje příspěvky zdejších Jiroušů, Krebstů, Rickoverů, Rockyho, Sida, Semtexe a jiných expertů světového politického dění?

149008

11.12.2007 7:58

RE: Nekonečná válka

pdmlynek 71.?.?.?

Reakce na 149008

>
>Ano, ozývají se hlasy dokonce už i členů
>kongresu o odvolání "pana prezidenta" a tmavý stín v pozadí
>- vice prezident Dick Cheney - si spokojeně mne ruce. Podle
>ústavy, přechází žezlo do jeho rukou a s tím spojené jeho
>přímé finanční zisky na nekonečné válce.

Ha. Vy se domníváte že President může na válce nějak vydělávat? To jako když on podepíše zákon, tak se domníváte že on může rozhodnout tak že mu to přináší peníze? Víte vůbec co fráze “střet zájmů” znamená? Conflict of interest vám nic neříká?

USA není žádná banánová republika kde lidi jsou ve vládě aby si nahrabali. Jestliže někdo je dosti schopný aby se stal členem vlády, tak je dosti schopný na to aby si vydělal peníze jednodušeji.

149011

11.12.2007 13:51

RE: Nekonečná válka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 149011

Ha. tak teď už je to jasné. Děláte si legraci. A já naiva Vám to zbaštil [velký smích]

149049

12.12.2007 6:20

RE: Nekonečná válka

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 149011

>Ha. Vy se domníváte že President může na válce nějak vydělávat? >To jako když on podepíše zákon, tak se domníváte že on může >rozhodnout tak že mu to přináší peníze? Víte vůbec co >fráze “střet zájmů” znamená? Conflict of interest vám nic >neříká?
---------
Ha. Poznal jste to! Blahopřeji. Máte pravdu - G.W.Bush je pouze nastrčená figurka. Nedoléčený alkoholik a psychopat, který si myslí, že mu patří celá zeměkoule. Nejenže nedokáže srozumitelně přečíst napsané projevy, ale on jim ani sám nerozumí. Takového hlupáka si vybrali s jednoduchým záměrem: Bude dělat přesně to, co mu přikáží a bez odmluv. Nemusím snad připomínat, jak se to zařídilo, aby byl ten dotyčný zvolen? Už Stalin prohlásil: "Nezáleží na tom, jak lidé volí, ale jak se spočítají hlasy". Říká vám něco název: DieBolt?

Asi se zeptáte: Ha, a kdo tahá za špagátky? Šéf společnosti "Halliburton" - Richard (Dick) Cheney - vice prezident. Že by střet zájmů? Samozřejmě. Dick si mastí kapsu vládními smlouvami a to je veškerá přeprava (logistics) a rovněž stavební práce, včetně vybudování zničené infrastruktury.
Proto se to musí nejprve zničit, aby se to mohlo znovu vybudovat. Gorge W. Bush se už postará a armáda to zničí.
Jistě, i Dick Cheney je figurka, ale nechci zacházet až tak daleko do pozadí. Kdo nerozumí jednomu pohledu, nepochopí ani dlouhé vysvětlování.

Totiž ta válka v Iráku je o něčem naprosto jiném - teroristé jsou ti, kteří tam vpadli pod záminkou vnucování "demokracie" a také ti, kteří je tam poslali a pro koho se tam vlastně bojuje.
Jenom malá, ale zajímavá připomínka. Ředitelství firmy Halliburton si Dick Cheney docela nedávno přestěhoval ze Spojených států na Bahrain - Spojené Arabské Emiráty. Zřejmě domácí půda je již nejistá? A já jsem si myslel - alspoň se to tvrdí - že se bojuje proti Islámským extrémistům, především tedy Arabům? Ha?

149108

12.12.2007 9:57

RE: Nekonečná válka

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 149011

Hehehehe! Pane Mlýnku, vy jste opravdu legrační... To je to samé, jako kdybyste říkal, že televize nemůže lhát, protože je to přeci TELEVIZE! To si myslíte také, že televize nelže? [velký smích] [chechtot]

149134

11.12.2007 8:45

RE: Nekonečná válka

pdmlynek 71.?.?.?

Reakce na 149008

>Při čtení článku jsem se pozastavil nad touhle kapitolou:
>
>„Musíme porazit násilnické extremisty, kteří ohrožují
>budoucnost Iráku a hrozí Spojeným státům,“ sdělil
>e-mailem mluvčí Bílého domu Scott Stanzel. „Naši muži a
>ženy v uniformách ochraňují irácké občany před
>násilnickými teroristy, kteří chtějí nevybíravě vraždit
>nevinné civilisty po desítkách, stovkách a tisících. Naše
>snahy ochránit nevinné životy jsou vznešeným úkolem, na
>který by měl být americký lid hrdý.“


>
>Nezdá se vám, že mluvčí Bílého domu, Scott Stanzel,
>nahlíží do diskusí Zvědavce a kopíruje příspěvky
>zdejších Jiroušů, Krebstů, Rickoverů, Rockyho, Sida,
>Semtexe a jiných expertů světového politického dění?

Jestli se vám ochraňování Iráckých civilistů nelíbí, možná že by jste byli radči kdyby Američani jeli domů a ať se mezi sebou tam pobijou, že? Nic by nebylo jednoduší pro USA udělat než toho v Iráku nechat, vzdát se toho, a zdrnout domů.

Mám dojem že měli se Američani vykašlat na Evropu když během WW2, kterou si mezi sebou Evropané sami začali.

149014

12.12.2007 7:04

RE: Nekonečná válka

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 149014

>Mám dojem že měli se Američani vykašlat na Evropu když během >WW2, kterou si mezi sebou Evropané sami začali.
-------
PD Mlýnku, nechte toho. [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Historii druhé světové války si probereme jinde a jindy...až na to bude příležitost.
"Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti"...Socrates

149119

12.12.2007 6:48

RE: Nekonečná válka

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 149119

Mirdo nechte ho, mozna ze se dozvime jeste neco zajimaveho, o cem jsme jeste neslyseli. [chechtot]
Vypada to, ze pan Mlynek je nejaky pan vseved [oči v sloup]

149120

12.12.2007 7:53

RE: Nekonečná válka

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 149120

Doposud si "Mlýnka" nedokáži zařadit. Naopak, nemyslím si, že to bude pan vševěd. Spíše spokojená ovce a pro takové mám velmi potěšující informaci. Už se nemusí strachovat, že se zatoulají někam do
neznáma. Velký bratr má pro ně připravený
RFID chip. Zatím zcela dobrovolně a téměř bezbolestné píchnutí a je tam - pod pokožkou.
Spokojenost na všech stranách. Jistoty a zdánlivá bezpečnost pro ovečky, jistoty a zaručená kontrola Velkého bratra. Osobně mohu zařídit přednostní naordinování. Mám ve firmě konexe - dělal jsem tam v oddělení R&D (research and development - výzkumné a vývojové oddělení), ale...jak už se dříve Mlýnek zmínil - střet zájmů mně nedovolil pokračovat. Osobní existence versus lidská existence. Druhé převládlo...morální zábrany rozhodly, ale mám alespoň čisté svědomí a už nejsem součástí problému. Budoucího problému nás všech. Dostal jsem jeden rok na rozmyšlenou, že mi flek podrží, ale nechal jsem to vypršet. Tak si to představ - v nádherné Britské Columbii.

149124

12.12.2007 10:46

RE: Nekonečná válka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 149014

No vy jste teda demagog. Tak ja k vam domu vtrhnu,protoze mate doma vic nozu a hnojiva a mne se to nelibi,protoze se citim byt vami ohrozen,samozrejme lzu a nic u vas nenajdu. Zmlatim vas,vase deti,zene provedu i neco horsiho. K tomu aktu zavolam i sousedy a budu tomu rikat koalice. Vy budete trpet,ale ja vam a cele vesnici budu rikat,ze jsem vam prisel pomoct,a umoznim sousedum u vas delat vse to co delam ja,ale budu to kontrolovat a povedu je. Ukradnu vam z baraku co pujde,zbytek znicim. Necham vam obstavit plat a za to budu opravovat co jsem vam znicil s tim,ze budu rikat ze vam pomaham a vy s tim budete muset souhlasit. Ve vasem dome zustanu natrvalo a vy mi budete slouzit,jinak dostanete pres drzku. Ale je to proto,ze vam pomaham. Zacnete se mydlit mezi sebou,a ja toho jeste vyuziji,jednou pomohu jedne strane,potom druhe,hlavne abyste nebyly dost silni na to,aby jste me od vas vyhodili. A opet to bute proto,ze vam pomaham. Jak by se vam to libilo? Jen hlupak by souhlasil. Myslite,ze jste hlupak?

149137

13.12.2007 8:13

RE: Nekonečná válka

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 149014

Mlýnku...Ha, něco jsem pro tebe našel.
Komu vyhovuje válka v Iráku?
Dvě bomby umístěné v automobilech vybouchnou na zaplněném
tržišti. Menší bomba vybouchne nepatrně dříve. Lidé se
seběhnou zachraňovat zraněné. O patnáct metrů dál vybouchne
další - větší bomba. Třetí bomba vybouchla v kině zaplněném
dětmi. Nejméně 41 lidí je zabito, 151 - převážně
Šiítů - je zraněno. Scénář jako každý druhý. Masakr obou
náboženských sekt -
Sunnitů a Šiítů současně.
Kdo takovouto hnusárnu dokáže
provést? Arabové vyčítají armádě Spojených států, ale ropovod
z Mosulu do Haify se nesmí zastavit. Komu to asi vyhovuje?

A něco málo z historie.
Podobný scénář nastal po kapitulaci Německa.
"Spojenci" - britské, americké, kanadské a československé letectvo
zahájilo kobercové bombardování Drážďan. Podotýkám, že lázeňské
a historické město Dražďany nemělo žádnou vojensko-strategickou hodnotu.
Tabákový průmysl, papírna a cukrovar byly snad jediné fabriky ve městě
a v jejím blízkém okolí. Bombardování utichlo. Lidé vyběhli do ulic
zachraňovat zraněné a odvážet zabité nebožtíky. Následovalo další a
intenzívnější bombardování. Město bylo v plamenech, nebylo kam se schovat
a lidé pobíhali jako živé pochodně. Doslovný holocaust - bylo zabito, ale
především uhořelo - 600 tisíc civilistů. Tehdejší americký prezident
Franklin Delano Roosevelt a britský ministerský předseda Winston Churchill,
kteří tohle naplánovali, unikli soudnímu stíhání coby váleční zločinci.
Jsou to "vítězové", co píší dějiny. Ha?

149190

11.12.2007 10:25

RE: Nekonečná válka

Rocky 66.?.?.?

Reakce na 149008

Mirdo, vy asi nesledujete zpravy. Stanovisko biskupu by se dalo mozna chapat pred pul rokem, kdy prevladal nazor, ze terorismus v Iraku neprestane a jedina moznost je utect a nechat se to tam vymlatit.
Jenze za posledni pulrok doslo k radikalnimu poklesu nasili. Hlavne zasluhou lepsi vojenske taktiky, ale take diky dokonceni vycviku mnoha jednotek mistni armady a policie. A to ma jak se zda lavinovy efekt, protoze jak lidi zacnou verit ve vitezstvi a prestanou se bat, nic je nezastavi. Nerad bych ted byl v Iraku clenem Al Kaidy nebo jednim ze Saddamovych hosanu.
Kazdopadne - jen blbec by utikal, kdyz zacal konecne vyhravat. A general David Petraeus neni rozhodne blbec. Ti biskupove si musi sedet na vedeni.

149021

11.12.2007 13:34

RE: Nekonečná válka

leo69 89.?.?.?

Reakce na 149021

To, že částečně klesne v Iráku násilí a pouliční teror se dalo přeci čekat. Má to souvislost přesně s dobou, kterou uvádíte, kdy zhruba před tím vaším +/- půl rokem pohrozil americký kongres Bushovi zastavením financování jeho iráckých dobrodružství a stažením vojsk z dané oblasti, pokud tam nedojde k viditelným výsledkům ohledně bezpečnosti!

Tím pádem se tedy přihodilo co? US a jejich nájemní nohsledi více méně přestali s podlými útoky na civilní obyvatelstvo. Přestali s terorizujícími výbuchy automobilů na tržištích, náměstích a hustě obydlených sídlištích. No a pokud US boys nepíchají do vosího hnízda a drží se stranou, tak je tam relativně klid! Přece si nenechají vyschnout penězovod, no ne?

Vypadá to ale, že se si jejich (USa+), nyní nevyužití, bombometčíci půjdou pomalu ale jistě rozehřívat polívčičku s "teroristickými" výbuchy někam jinam - viz. nově Alžírsko (možná i brzy někde Evropa) atp.

m, [smích]

149048

11.12.2007 15:51

RE: Nekonečná válka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 149021

Ano, nasili v Iraku se zmensilo, diky tomu ze Americke jednotky v Iraku se jiz nesnazi porobil a bojovat proti Sunni Arabum, byvalym vladcum Iraku. Zmenili strategii, diky Petraeusovi, uplatili Sunni Sejky a vratili jim predeslou moc, tim je pretahli na svoji stranu a nyni Sunni bojuji s Americkou podporou proti Shia Arabum, kdezto do nedavna to bylo opacne. Dalsim duvodem pomerneho klidu je skutecnost ze etnicke cistky po ctyrech letech valky jsou skoro dokonceny. Takze v Iraku je a bude chvili klid do te doby nez Shia se preorganizuji a pak to zacne na novo......

149055

12.12.2007 6:53

RE: Nekonečná válka

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 149021

Rocky, právě že sleduji. Několik zajímavých bux bylo napsáno právě reportéry CNN - Central News Network. Mimo Internet je CNN můj oblíbený zdroj informací. Bez zaujetí a zkreslování.
Lou Dobbs, autor knih "War on the Middle Class" (Válka proti
střední pracující třídě), "Independents Day" (Den nezávislých).
Jack Cafferty: "It's Getting Ugly Out There" (Přituhuje).
Dokonce i Wolf Blitzer, přestože je bývalým členem AIPAC lobby a totožného náboženského vyznání, tak - až s podivem - je naprosto neutrální. Nevím, kde žijete, ale pokud máte CNN, ať už kabelovkou a nebo satelitem, tak vřele doporučuji. Tu zdejší CNN - Severoamerický kontinent, což je studio v Atlantě a v New Yorku. Britská CNN má jiné reportéry, proto nemohu posoudit.

CNN je - pro svou otevřenost - vystaveno časté kritice všech různých "zájmových" organizací, především SPLC a všech těch, co protlačují amnestii pro mexické ilegály.
Píšete: Každopádně - jen blbec by utíkal. K tomu vám odpovím:
Blbec tam neměl co lozit! Původně - generál Tommy Franks, nyní David Petraseaus a samozřejmě soukromá armáda Erica Prince - Black Water, všichni pracují pro jiné zájmy. Rozhodně ne - vyhrát válku. Jak jsem už v hlavičce uvedl - "Nekonečná válka".
Ano, tak to bylo plánované a přeně tímto způsobem se vede.

149116

12.12.2007 10:30

RE: Nekonečná válka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 149116

Jak sleduji CNN a jine, musim konstatovat, ze momentalne se nejotevreneji jevi AL Jazeera International. Doporucuji. Da se chytit mimo jine na Astre.

149140

13.12.2007 7:54

RE: Nekonečná válka

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 149140

Díky za info. Al-Jazeeru někdy projedu na Internetu, satelitní příjímač nevlastním. Měl jsem určité pochybnosti, co se týče věrohodnosti Al-Jazeery. Jednak jsem četl, že jsou tam infiltrováni reportéři jistých zpravodajských složek opačného táboru a dále, pokud si vzpomínám, tak se veškeré videokazety od Osama Bin Ládina objevovaly právě tam...a víme, že většina z nich byl podvrh. Možná se mýlím?

Dobře informovaný člověk si dokáže vypěstovat imunitu proti lživým a podlým zprávám. Na mne to už působí jako špatně zahraná komedie a dokonce se mi párkrát stalo, že jsem
při sledování Bushova proslovu a nebo jeho tiskové konference v televizním přenosu, vyprskl ve hlasitý smích. Nic neobvyklého, jenže to se přihodilo ve veřejné restauraci a byl jsem jediný, kdo se téměř nekontrolovatelně řehtá. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

149188

11.12.2007 13:02

Moc hezké a dojemné

Karel z Čech 88.?.?.?

„Naši muži a ženy v uniformách ochraňují irácké občany před násilnickými teroristy, kteří chtějí nevybíravě vraždit nevinné civilisty po desítkách, stovkách a tisících. Naše snahy ochránit nevinné životy jsou vznešeným úkolem, na který by měl být americký lid hrdý.“

Jen není vhodné v té souvislosti připomínat, že než bušistánští žoldáci s ochrankami v Iráku všechno rozmlátili a začali tam hromadně vraždit a krást, tak v Iráku kupodivu žádní násilničtí ani jiní teroristé nebyli. Civilisty tam vraždili jen američtí a britští letci, když z dlouhé chvíle pro zábavu stříleli po dětech, svatebčanech a pasácích ovcí při přeletech nad bezletovou zónou.

Americký lid tak může být hrdý pouze na to, že terorismus USA do Iráku zavlekly a vytvořily mu tam příznivé podmínky k dlouhému životu. Zvlášť hrdý může být americký lid na zavinění smrti statisíců iráckých dětí.

149045

12.12.2007 10:21

RE: Moc hezké a dojemné

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 149045

Přesně jqk říkáte. Je to neskutečná drzost, tvrdit takovou lež. Ale propaganda se dělat musí. To dá rozum. [bliji]

149138

11.12.2007 14:15

Špatně informovaní biskupové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

halt nemají hot line přímo na Nejvyšší Bytost, ta mluví jen s Jiříkem drakobijcem [cool]

149050

11.12.2007 19:47

Ze by si osvicena inkvizice

Kadence crazy 66.?.?.?

i v USA vzpomela na Vietnam ? Tam se taky upalovalo , ne na hranicich jako ve Spanelsku , ale napalmem .........

149073

Příspěvků: 21

11.12. 07:58 Mirda  Nekonečná válka
11.12. 07:58 pdmlynek  RE: Nekonečná válka
11.12. 13:51  RE: Nekonečná válka
12.12. 06:20 Mirda  RE: Nekonečná válka
12.12. 09:57 hestroy  RE: Nekonečná válka
11.12. 08:45 pdmlynek  RE: Nekonečná válka
12.12. 07:04 Mirda  RE: Nekonečná válka
12.12. 06:48 Rejpal  RE: Nekonečná válka
12.12. 07:53 Mirda  RE: Nekonečná válka
12.12. 10:46  RE: Nekonečná válka
13.12. 08:13 Mirda  RE: Nekonečná válka
11.12. 10:25 Rocky  RE: Nekonečná válka
11.12. 13:34 leo69  RE: Nekonečná válka
11.12. 15:51  RE: Nekonečná válka
12.12. 06:53 Mirda  RE: Nekonečná válka
12.12. 10:30  RE: Nekonečná válka
13.12. 07:54 Mirda  RE: Nekonečná válka
11.12. 13:02 Karel z Čech  Moc hezké a dojemné
12.12. 10:21 hestroy  RE: Moc hezké a dojemné
11.12. 14:15  Špatně informovaní biskupové
11.12. 19:47 Kadence crazy  Ze by si osvicena inkvizice

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 1

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,35 Kč
Kanadský dolar
17,84 Kč
Australský dolar
16,46 Kč
Švýcarský frank
24,08 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 536,83 Kč
1 unce stříbra
536,65 Kč
Bitcoin
1 350 574,05 Kč

Poslední aktualizace: 24.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 412