Diskuze k článku

Všichni běloši jsou rasisté, učila univerzita

Příspěvků 31

7.12.2007 1:26

Další třídně rozdělená společnost.

poiuh 82.?.?.?

Komunisti nás učili, že existují dvě třídy lidí. Jedna třída byli zlí kapitalisti a druhá, ti ostatní hodní, utlačovaní. V Delawere se zase učí, že jsou jiné dvě třídy lidí, zlí běloši a ti ostatní hodní, utlačovaní. Ta historie je pořád dokola, nezdá se vám ?

148642

7.12.2007 2:12

Universitni program.

Rene Bartosek 68.?.?.?

je protiustavni a jako takovy by nemel byt na zaklade kritiky pouze zastaveny, ale prozkouman soudem a ti, co za tohle maji odpovenost by si ji meli hezky nest se vsemi dusledky, vcetne trestnich.

148647

7.12.2007 3:58

Taky je dulezity

Kadence crazy 66.?.?.?

, ze to sionisticky uceni na univerzite v Delaware se necha vysvetlit i jinak a napadlo me to kdyz jsem si vzpomel na ty bily v jarmulkach a na ten jejich rasistickej Talmud [velký smích]

148650

7.12.2007 4:38

Vsimli jste si?

vodnik007 71.?.?.?

Kolik jste videli zamestnanych cenochu u cinske firmy? [zmaten]

148651

7.12.2007 10:20

Tento

jool 85.?.?.?

Místy už máme v Evropě skutečný apartheid, akorát ho většina lidí nevidí, dokud se to správně nepopíše. Doporučuji článek na serveru Českého svazu mužů: Politický feminismus je definitivně u moci!

148658

7.12.2007 12:49

Bílý rasismus?

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Vždycky váhám, jestli mám vůbec něco psát. Mívám pocit marnosti. Zkušenost mi říká, že dokud skutečně neupadneme, tak nevěříme, že to bolí.
A tak se sám zdráhám uvěřit, že začal počátek zkázy toho, co jsme znali již z dětských knížek jako "běloch".
Někde jsem kdysi četl, že na 100 narozených připadá 93 barevných (celosvětově). Nevím, zda se slovo "barevný" smí ještě beztrestně používat, ale skutečně tím nic vedlejšího nemyslím, jen to, že dotyčný není bílý. Nevím ani do jaké míry je ta statistika přesná. Faktem však zůstává, že se zhoršuje směrem k přežití bělochů. Asi se pomalu vzdávají nároků na svou existenci jako běloši.
Také vím, že ti co se nejvíc ohánějí rasismem, xenofobií, nesnášenlivostí a pod., mívají skryté a nehezké důvody.
Také jsem zažil firmy, co raději riskují zaměstnance na černo, než černé zaměstnance legální. Sám jsem byl svědkem, jak pět bílých pracovníků zastalo v pracovní směně čtrnáct pracovníků černých. Později tři provoz opustili, aby je nahradil trojnásobný počet hispánců. Tyto praktiky znamenaly, že v provozu o padesáti lidech, se vystřídalo kolem dvou set lidí za rok. Černá můra kohokoli v pozici šéfa.
Chci naznačit, že rozdíly rasové jsou fakt, a mraky lidí se s nimi musí potýkat dnes a denně. Tím, že se někdo snaží "naučit" druhého, že tomu tak není, situaci ať vědomě, či nevědomě, jen vyhrotí. Zda je to záměr? Sám si myslím , že se věci nedějí náhodou a ve společenských experimentech už vůbec ne. Blbé nápady budou mít vždy blbé následky.
Každý se musí chovat slušně ke svému okolí. Pak je šance na přežití. Slušně znamená i to, že uznám, že mezi bělochem, černochem, asiatem či Cikánkem jsou rozdíly. Jestli se za ně někdo stydí?
Asi má předsudky.
Jako české bílé dítě jsem ve škole zažil jednu cikánku. Byla adoptovaná do bílé rodiny, a tak měla větší šanci na "úspěch" ve smyslu bílých Čechů. Měl jsem ji docela rád, tak jsem jí pomáhal s úkoly jak se dalo. Nešlo jí to a ve škole trpěla. Protrpěla se myslím až do šesté třídy. Nic zvláštního se jí nedělo, ani nebyla v našem smyslu hloupá, prostě jen věci viděla jinak. Trpěla i učitelka, trpěla i rodina.

Ptám se po smyslu ignorování odlišností, ať jsou třeba rasové.

Rád bych byl dnes vtipnější, ale při pohledu na naše děti mi dochází humor.

148674

7.12.2007 15:33

RE: Bílý rasismus?

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 148674

Az bila rasa vymre, na koho si budou stezovat ti co stale vidi rasismu jako zlo belochu?
Obraceny rasismus se nepripomina. Proto opakuji, kolik cernochu pracuje u cinana?
Tichy rasismus je i u jinych skupin.

148685

7.12.2007 19:54

RE: Bílý rasismus?

Sam Ting Wong 89.?.?.?

Reakce na 148685

Jestli to není spíš tím, že u Číňana se moc neplatí, ale zato se maká 14 hodin denně?

148701

8.12.2007 16:11

RE: Bílý rasismus?

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 148701

U cinana take pracuji mexikani.
Dnes se nesmi nahlas rict tak zvane "N" slovo. Ovsem mezi sebou, jak orientalci, tak spanelsky mluvici, stale pouzivaji potupne proticernosske vyrazy.
Kdyz jsem se o tom zminil znamemu "africkemu americanovi" tak jen vyvalil oci a nevedel co na to odpovedet. Rekl jsem mu, na koho si budete stezovat az zde belosi nebudou? Kolik vasich lidi pracuje u cinanu, mexikanu, indu a podobne?
Rasiste nejsou jen belosi!

148767

9.12.2007 12:01

RE: Černoch a Číňan se nedomluví

Amiourka kamioěcentrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 148685

Číňani a Vietnamci co tu jsou makají tak moc, že se nestíhají doučit češtinu, i když jsou se zákazníky celý den - prostě nejde o normální uvolněný sociální styk.
Obdobně černoši mají jiný styl ekonomického uplatnění - vesměs zde nenacházejí žádné přátele - a ti zkušení odjíždějí odsud s poznatkem, že na správně pojatý obchod tu není moc klid - hlavně že všicvhni používají mobily, stejně není možné se o ničem pevně dohodnout tak, aby se to také dodrželo - zvláště, když je protistrana černá. Říká se tomu také "duch doby".

148817

8.12.2007 12:41

RE: Bílý rasismus?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 148674

Pane Spytihněvě, to je hezký příspěvek. Myslím, že není marné psát, přinejmenším si člověk sám formuluje svůj názor. Právě proto, že se mi Váš příspěvek líbí, chci k němu říci toto:

Dokud si bílí neuvědomí, kde oni sami dělají chybu, do té doby se nic nezmění. Tato západní, konzumní civilizace je dílem nás, bílých. Se vším všudy - my ji stvořili, my ji řídíme. A naše chyby, pokud je rychle nezměníme, nás i zahubí. To je spravedlivé, tak to z dobrých důvodů funguje, jinak by svět neměl smysl.

148759

9.12.2007 15:23

RE: Bílý rasismus?

Sedivec 85.?.?.?

Reakce na 148674

No Spytihneve, mate sice naprostou pravdu, ale dokud lidi nepremuzou svoji lhostejnost, zbabelost a chytrackovstvi typu "vzdyt ja na tom vydelam" tak se nic nezmeni. Lhostejnych , zbabelcu a tech co jsou pripraveni vydelavat na nestesti je vzdy hodne.

Od pristiho roku nas vlada hodla zaplavovat jeste mnohem vice imigranty nez doposud a to jsme uz ted mezi zememi s velmi vysokou hladinou pristehovalectvi. Kdo neveri, at se koukne na stranky statistickeho uradu. Inu nasi odeesacci a socanci zjistili, ze na zniceni nasi svebytnosti a svobody mohou skvele vydelat.

Potrebujeme se hodne zmenit, potrebujeme prosadit svoje prava, potrebujeme branit svoji svobodu, dustojnost a bezpeci. Potrebujeme se tedy zorganizovat.

148830

7.12.2007 22:24

Vzdělávání mládeže

rusel 85.?.?.?

Jednou z absurdit naší (a i jinde) demokracie je, že tu nemáme skutečnou vládu lidu a tedy pro všechen lid, ale zase více méně vládu jedné, z posledních voleb vítězně vzešlé strany, a to v našich poměrech většinou jenom o chloupek. Tedy na vedoucí místa ve společnosti se takto nutně nedostanou ti nejvhodnější lidé z celého národa, ale pouze kandidáti vítězné strany (event. pár členů koalice), kteří reprezentují především jen zájmy této partaje, jejíž členové tvoří fakticky jen zlomek národa. Tyto zájmy se mnohdy zásadně liší od zájmu celku a slouží hlavně ku prospěchu vládnoucí skupiny, obdobně jako za vlády KSČ. Místo nutného a obtížného řešení zásadních problémů se naši politici dokážou i dlouhou dobu hádat jen o koryta. Jsme relativně malý národ, který, jak zde správně říká Vojta, přišel o spoustu velmi chytrých hlav v důsledku neblahých předchozích režimů, takže špičková inteligence na vedoucích místech bolestně chybí, ale kde ji vzít? Nedivme se proto, že stav společnosti je takový jaký je, a že zejména mladí lidé o politiku nejeví zájem, přičemž podle mého názoru představují jednu z mála možností ke zlepšení.
Navrhoval bych proto, aby na všech gymnáziích a středních školách byl zaveden předmět „Politologie a rétorika“, kde by studenti získali alespoň základy poznání o politických problémech a učili se v diskusích obhajovat své názory a trochu i umění nutného kompromisu.( Na vysokých školách v přiměřeném rozsahu, nebo jako doplňkový volitelný předmět dtto, ale na vyšší úrovni.) Téma jako
-Demokracie, její přednosti a úskalí
-Problémy menšin, rasismus
-Demagogie, její formy, a jak jí čelit
- Mezinárodní smlouvy, jejich formy a sankce při jejich porušení
-Novodobé války, jejich příčiny a následky
by bylo nejprve probráno vyučujícím a pak zadáno jednomu nebo dvěma studentům, kteří by si na základě doporučené literatury nebo z vlastních získaných pramenů připravili řečnické cvičení a pokusili se obstát v následné diskusi před spolužáky , event. v besedě s rodiči a přáteli školy.

148711

8.12.2007 5:36

Cernosi...

Rejpal 24.?.?.?

Je to jako v tom vtipu.
Jde chlapek po Vaclavaku a najednou mu na nohu slapne cernoch. Cernoch rekne: Prepacte.
A chlap rika: Do prdele cernoch a jeste ke vsemu Slovak [mrknutí jedním okem]

148730

8.12.2007 12:11

no já myslím že když si šáhneme do svědomí

Vily 85.?.?.?

tak zjistíme že na tom našem podvědomém rasismu přece jen něco bude. Stačí si přečíst mnohé příspěvky na různých diskuzních forech.

148754

8.12.2007 21:46

RE: no já myslím že když si šáhneme do svědomí

Myrek myrek-jan (zavináč) lycos (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 148754

To, že si uvědomujeme, že je rozdíl mezi rasami, je normální. Neznamená to, že jiné podceňujeme. To, že si uvědomujeme, že některé skupiny obyvatelstva parazitují na majoritní společnosti, je normální. Jen to "nesmíme" říkat moc nahlas. To už u nás normální být nemá. Ale vždycky bude. Jestli je šmejd bílý, černý, hnědý, žlutý? To je přece jedno. Šmejd patří do odpadu a na smetiště. A na barvě vůbec nezáleží. Co bychom měli žádat: Všem po zásluhách stejně a stejný metr na všechny. A ne multikulti [bliji] pseudohumanitu, na kterou doplácejí všichni slušní lidé.

148780

9.12.2007 0:45

RE: no já myslím že když si šáhneme do svědomí

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 148780

Myek, jeste jste zapomel dodat, ze ti co si stale stezuji na rasismus, jsou sami take rasiste. [oči v sloup]

148789

9.12.2007 12:39

RE: multikulti pseudohumanita

Amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 148780

Původní záměr byl - kulturním a civilizačním poznáním ke zvýšení kompetencí v jednání s těmito kulturami. Jde o to, jestli si uvědomíte pozitiva a začnete dělat něco nepseudo ši nikoliv. Ujiš%tuji vás, že Čína nemá s pseudo a multikulti žádný poblém - čínské plenky byly v Africe dříve, než se tam stihly dostat ty české - a tak to prostě na celém světě jede - vezměte si úspěch Saúdské Arábie. I když - tyto oba případy nejsou ideální, protože jsou založeny na otrokářství. Jen doufám, že jsem Vás přesvědčila, že na kultur a humi lze jet velmi úspěšně ekonomicky nahoru. U nás bohužel nedošlo ani k poražení rasismu o nějakém zvýšení kompetencí nutných pro jednání s budoucími partnery nemluvě.

148820

10.12.2007 1:01

RE: Bodejť by Čína měla nějaký problém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 148820

s multikulti, když žádnou imigraci nepřipouští (a navíc mám zato, že se postmaoisté sčuchli se sionisty a dostali volné pole). O nějakém (pseudo)humanismu v ČLR škoda mluvit a dřív než plenky byla v Africe čínská podpora černošských teroristů.Pokud ovšem mezi multikulturní potíže nepočítáme nějaké ty třenice s muslimskými separatisty, dalajlámou či podivnými náboženskými kulty.
A vymývání mozků mládeže v USA pokračuje i přes tento ojedinělý úspěch...

148881

13.12.2007 8:06

RE: Vymýváním mozků am. mládeže proti neocons

Amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz, 85.?.?.?

Reakce na 148881

Ono to bohužel došlo s bílou am. kulturou tak daleko, že čtyři roky protizákoně snovala pletichy proti Íránu - protože se jí nelíbil - on chtěl tuším poslat nějaké peníze na nezáviskou iráckou žurnalistiku.
Chápu profesory z Delaware, člověk nemůže být lhostejný.
Slyšel jste někdy o toleranci k odlišnému náboženskému názoru?
To můžýe i člověk, který si přečetl Twainovu satiru na bibli a křesťanství.

149191

11.12.2007 23:18

RE: multikulti pseudohumanita

Myrek myrek-jan (zavináč) lycos (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 148820

Přiznám se, že trochu nechápu, o co Vám jde. Delaware je od Číny daleko. A já jsem toho názoru, že některé kulturně civilizační obyčeje nelze v průběhu jedné až dvou generací radikálně měnit. A nikdy ne násilím. A pokud přijmeme multi-kulti, musí to znamenat, že naši kulturu nebudeme nikomu vnucovat tam, kde nejsme doma. A nikdo si nebude vynucovat způsob života a vlastní normy tam, kde jsme (dle Vás asi zatím) doma my.

149091

9.12.2007 1:20

RE: no já myslím že když si šáhneme do svědomí

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 148754

Ja vedome chapu, ze jsou geneticke rozdily mezi rasami. Ze Asiatum chybi geny, aby mohli holdovat alkoholu, ze se uplatnuji z nejakych duvodu geny pro pigmentaci. Ze asiate maji nejvyssi kvokaci kvocient.... avsak prestoze vsechno se necitim nadrazen ci podrazen jakekoliv rase jsem prost emoci jako je treba nenavist. Jedna vec je prijmout fakt jiste rasove odlisnosti a druha vec je v sobe mit rasovou nenavist. Bez toho nemuze rasova nenavist nikdy existovat.

Rasova nenavist je primarne dana myslenkou vyvolenosti etnika nebo rasy nad ty ostani, at uz je to zduvodneno jakoukoliv argumentaci! Jetsli jde vymytit tuhle myslenku, lze vymytit rasovou nenavist. Imperativem shora to ani po desitkach let nefunguje, takze to bude potreba zkusit zdola, to vsak stezi pujde v systemu konzumistanu, kde mezilidksa kooperace na mikrourovni je odsunuta na vedlejsi kolej.

148790

9.12.2007 11:50

RE: no já myslím že když si šáhneme do svědomí - samozřejmě,

Amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 148754

když vyšla kniha pofesora Budila Za obozor západu, na které pracoval v devadestácýh letech a snažil se rozklíčovat jak se vyvíjely názory k jiným etnikům a rasově motivované postoje, byl setřen nejprve za toto: "ale on nám k tomu neudělal dostatečné dodatky, abychom si mohli jeho myšlenkový aparát prohlédnout", následně, když zřejmě došlo na obranu, kritika ještě přitvrdila a tohoto jinak velmi slušného pána nařkla z pouhého sumírování cizích myšlenek - nikdy se ovšem, ta kritika, nenamáhala otřít ani slůvkem o to, o čem kniha vlastně je. Vezměte si ten rozpor - autor se tedy snažil vytvořit celou knihu dokumentářně - to ovšem vadilo, že nejsou dodatky, když se prosáklo, že dodatky nejsou zapotřebí, protože kniha je plná citací, vadila pro změnu přílišná věrnost reáliím. Takže když vadí už i kniha o rasismu, nejsme na tom moc dobře.
Mně osobně by se takovýto univerzitní program líbil - byl by mi v mém arabském manželství ku prospěchu nám oběma. Ačkoliv jsem byla relativně dobře vyzbrojená nedostatkem předsudků (například jsem se proslavila implantováním cikánských tanců do italské barové kultury), nestačilo to na vytvoření opravdu hezkého partnerství. Kde se mohu něco o programu Unierzity Delaware dočíst?
Pak si také myslím, že univerzita se se svým programem netajila a studenti věděli, do čeho jdou, proto si možná školu také vybrali. Povšimněte si, že odpor nevychází ze studentských řad. Ale z řad "ochránců vyšší kultury" - co už je celá staletí nahovno. Důsledky a příčiny rasové nesnášenlïvosti a také trvajících problémů s migrací jsou tyto - jde o to, že aby člověk kdekoliv na světě mohl fungovat jako rovnoprávný, svéprávný, spolehlivý a přínosný člen společnosti, je nutné mu také uvěřit jeho nadání k lidskosti a umožnit mu rovnocenný přístup k bohatství. A to právě ve společnosti, kde se lidé k bohatství dostávají hlavně nekale ze všeho nejvíce vadí - protože je naspadnutí výkřik "ale tady se něco tají" - totiž příčiny a mechanismy úspěšnosti některých.Právě migrační problém tuto situaci nápadně otevířá. Znamení jako Langrovy ¨Norimbeské zákony odpírající sociální pomoc přímým příbuzným cizinců na dva oky, ač jsou čeští občané, je jen průvodním znakem toho, že dolů jde a půjde všechno - bude se ještě víc krást a korumpovat. Chování k cizincům - celé společnosti- je indikátorem stavu, jak na tom jsme. JDeme do prdele vážení. Ilustrace: 500 m tramvajové linky na Václavském náměstí má stát 500 mio. Takových tratí má být v Praze vybudováno nejméně ještě šest - zhruba tak nutných. Za to mohli bydlet ve svých bytech vlastní bezdomovci a ještě by zbylo na rehabilitaci a rozjetí podnikání s těmito subjekty.

148819

9.12.2007 20:19

RE: no já myslím že když si šáhneme do svědomí

Sedivec 85.?.?.?

Reakce na 148754

Mate na mysli to, ze lide preferuji spolecnost lidi, kteri vypadaji stejne, chovaji se stejne a vyznavaji stejne zivotni hodnoty? A tudiz se jim prilis nelibi, kdyz jsou etnicky cisteni ve vlastnich zemich (v Londyne budou rodili Britove behem nekolika malo let mensinou stejne jako treba v Birminghamu), obeti kriminality a nasili pristehovalcu a sikanovani vlastnich vlad?

148861

13.12.2007 9:01

RE: migrace je a bude - a pokud jde o zničení Indiánů

Amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 148861

tak to byla vážně chyba.
Nevšiml jste si, že titíž Britové či Francouzi zasahují či zasahovali do ekonomického a politického prostředí afrických zemí? A možná ne vedeni humanitou?
Jsou vysoce nevýhodné postoje, které z migrace dělají velký problém - zahánějí migranty do segregace, ilegality, otrokářství, negativních kriminálních jevů.A pak jsou postoje vstřícnější - ze kterých přeci jen mohou vykrystalizovat výhodnější postupy - které migrantům dovolí žít svobodný a relativně nezávislý život. A pak to šoužití může být lepší.
A jestli myslíte utiskováním Britů to, že zvou lékaře z celého světa, neb jejich medicína tam na školném stojí už tolik, že to nezaplatí ani Britové, pak s Vámi souhlasím, to je opravdu velký problém. Jejich systém celoživotního profesního vzdělávání začíná mít totiž stejné kvality jako jejich Uni, navíc systém klinik, které jsou dokonce ještě o něco méně pečlivé a zopovědné než naše lepší fakultní nemocnice.

149193

9.12.2007 0:55

Tak tady se doctete

Kadence crazy 66.?.?.?

jak to vlastne s tim rasismem v USA vlastne je ! http:/www.halturnershow.com/index.html [velký smích]

148787

13.12.2007 17:03

RE: Tak tady se doctete - uf, jak jste to našel/našla?

Amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 148787

To se mi moc nelíbilo.

149220

9.12.2007 14:31

Jak nám voní?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Nedávno jsem se dočetl, že tělesný pach člověka je specifickým signálem jeho imunitního systému. Podle toho, jak nám ten druhý voní či páchne podvědomě zjišťujeme, zda nemáme podobný (tedy příbuzný) imunitní systém a tedy, jak dobrý nebo naopak špatný by byl imunitní systém našeho případného společného potomka. Jsou-li vzájemné pocity hodně příjemné, spouští se produkce hormonu lásky a už to jede.

Když jsem se v životě občas setkal s dívkou jiné rasy, vnímal jsem její zvláštní vůni (a nemyslím tím parfumerii). Mnohdy to byl velmi příjemný a vzrušující pocit. Dnes vím, že naše imunitní systémy bylo záhodno tehdy zkřížit a že naše případné děti by byly zdravé a krásné. Pozdě. Ovšem vnuky to naučím.

148831

11.12.2007 23:20

RE: Jak nám voní?

Myrek myrek-jan (zavináč) lycos (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 148831

Trochu to hrubě odlehčím. Byla ta dívka vykoupaná? Nebo aspoň umytá?

149092

13.12.2007 8:59

RE: Jak nám voní?

Amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz, 85.?.?.?

Reakce na 148831

Mně arabský manžel voněl jak rozkvetlá louka.
Ale slyšela jsem také o případu, že školní děti svou černošskou spolužačku napadaly a šikanovaly, že jim smrdí - a ta dívka se z toho zbláznila na celý život. Bylo to bohužel v dospívání. Nestačila udělat jedinou pozitivní zkušenost.

149194

10.12.2007 12:51

Nic noveho

Petr Řehák 195.?.?.?

Nevidm tady nic novyho pod sluncem.
Tohle maj asi nauceny od konacu ktery tohle delali uz desitky let zpatky. Kdyz jste dostatecne nejasali s davem pri prvomajovem pruvodu tak jste meli problem se dostat na skolu a kdyz nahodou jste nechteli bejt v jedine spravne strane a nebo jste meli "spatne" rodice tak jste na to mohli rovnou zapomenout.
Tohle je to same v blede modrem. Jakmile se denne nebudes omlouvat vsem "barevnym" dle ideologie ktera rika ze pachas zlo tak mas skoro vymalovano. A kdybys nahodou chtel rict nahlas neco proti zidakum tak muzes bejt rad ze ti "jen" taserem poskodi srdce a soupnou te do chladku a nedostanes rovnou kulku. Dalo by se to shrnout do vety : Casy se meni doublethink zustava.

148928

Příspěvků: 31

07.12. 01:26 poiuh  Další třídně rozdělená společnost.
07.12. 02:12 Rene Bartosek  Universitni program.
07.12. 03:58 Kadence crazy  Taky je dulezity
07.12. 04:38 vodnik007  Vsimli jste si?
07.12. 10:20 jool  Tento
07.12. 12:49 Spytihněv  Bílý rasismus?
07.12. 15:33 vodnik007  RE: Bílý rasismus?
07.12. 19:54 Sam Ting Wong  RE: Bílý rasismus?
08.12. 16:11 vodnik007  RE: Bílý rasismus?
09.12. 12:01 Amiourka  RE: Černoch a Číňan se nedomluví
08.12. 12:41  RE: Bílý rasismus?
09.12. 15:23 Sedivec  RE: Bílý rasismus?
07.12. 22:24 rusel  Vzdělávání mládeže
08.12. 05:36 Rejpal  Cernosi...
08.12. 12:11 Vily  no já myslím že když si šáhneme do svědomí
08.12. 21:46 Myrek  RE: no já myslím že když si šáhneme do svědomí
09.12. 00:45 vodnik007  RE: no já myslím že když si šáhneme do svědomí
09.12. 12:39 Amiourka  RE: multikulti pseudohumanita
10.12. 01:01  RE: Bodejť by Čína měla nějaký problém
13.12. 08:06 Amiourka  RE: Vymýváním mozků am. mládeže proti neocons
11.12. 23:18 Myrek  RE: multikulti pseudohumanita
09.12. 01:20 Rene Bartosek  RE: no já myslím že když si šáhneme do svědomí
09.12. 11:50 Amiourka  RE: no já myslím že když si šáhneme do svědomí - samozřejmě,
09.12. 20:19 Sedivec  RE: no já myslím že když si šáhneme do svědomí
13.12. 09:01 Amiourka  RE: migrace je a bude - a pokud jde o zničení Indiánů
09.12. 00:55 Kadence crazy  Tak tady se doctete
13.12. 17:03 Amiourka  RE: Tak tady se doctete - uf, jak jste to našel/našla?
09.12. 14:31 Vojta49  Jak nám voní?
11.12. 23:20 Myrek  RE: Jak nám voní?
13.12. 08:59 Amiourka  RE: Jak nám voní?
10.12. 12:51 Petr Řehák  Nic noveho

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 333