Diskuze k článku

Annapolis: jak z toho ven?

Příspěvků 26

26.11.2007 14:54

Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

orbit 141.?.?.?

Autor je natolik politicky korektni, ze nechape, ze kdyz neco nelze presne definovat, ze to presto muze existovat.

Existence ZIDU nelze definovat pomoci bezne zkusenosti a to i historicke zahrnujici tisice let. Definice ZIDU sa nevejde do ZADNEHO standardu bezne terminologie z nasich ucebnic a knih o narodech, kmenech, nabozenstvich, virach, kulturach a civilizacich z duvodu, protoze je VSE zahrnuje v nesmirne komplexnim souboru, ktory nema v dejinach obdoby.

To se prenasi i do definice "ZIDOVSKY STAT" nad kterym se autor pozastavuje. Nikomu nevadi, ze jine staty maji privlastek "ISLAMSKA REPUBLIKA, ISLAMSKE KRALOVSTVI" atd. a pri tom NEDOVOLI VE SVYCH ZEMICH PRISLUSNIKY JINYCH NABOZENSTVI. Na vetsine uzemich islamskych statu zide neziji. Ve state ISRAEL 20% obyvatelu volne a otevrene vyznava Islam. Parlament ma islamske cleny vlady. V zadne vlade islamskeho statu neni ani jeden zid a statu je na desitky. Prave v teto geograficke oblasti a v mori nenavisti, projevu prevahy, obkliceni nepratelskyma armadama, pod vojenskou a pod teroristickou hrozbou hlasane vrazdy zidovskych obyvatelu maji nazvy statu a symboly na vlajkach vice nez intelelktualni vyznam. Tento jinak nesmirne dobre informovany autor tento FAKT ignoruje.

Nedela tim dobrou sluzbu mirove spolupraci. Spise naopak - jeho nazor souhlasi s nazorem, ze ZIDE NEMAJI PRAVO NA VLASTNI EXISTENCI. Tim se pridava k mase vzdelanych ignorantu, kterou teroristi a nepratele ZIDU s radosti pouzivaji k legitimizaci svych vrazednych cilu. Kdyz takovi "politicky korektni" intelektualove a komunisticti nadsenci pomahali Leninovi, nazval je ve sve knize "uzitecnima idiotama". V tom bode s Leninem souhlasim.

148030

26.11.2007 17:46

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 148030

Kde jste prosímvás vzal tu nehoráznost, že židé nemají právo na vlastní existenci a že to tvrdí tento autor??? Neuvěřitelné, opravdu. Autor je ovšem zastánce existence nejen Izraele, ale i Palestiny jako státu, a to mnohým nejde pod nos, to je všeobecně známé, a evidentně ani vám to nevoní. Vaše tvrzení o neexistujících židovských komunitách v islámských zemích je také velmi pochybné.

148045

26.11.2007 19:09

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 148030

Tak jim ten stát neměli dělat mezi tolika nepřáteli jak píšete a mezi nima furt bobtnat, měli ho udělat u přátel v Jů es ej ! Nemám potřebu si definovat to vaše tajemství ,mě stačí jasně definovat chování a to u kohokoliv lze!

148055

26.11.2007 19:15

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 148030

...Existence ZIDU nelze definovat pomoci bezne zkusenosti a to i historicke zahrnujici tisice let. Definice ZIDU sa nevejde do ZADNEHO standardu bezne terminologie z nasich ucebnic a knih o narodech, kmenech, nabozenstvich, virach, kulturach a civilizacich z duvodu, protoze je VSE zahrnuje v nesmirne komplexnim souboru, ktory nema v dejinach obdoby. ..

Jistě, prostě národ vyvolený. Doufám, že tu nerovnost v zastoupení židů v islámských vládách Vám trochu kompenzuje pomyšlení na polárně opačnou nerovnost v zastoupení židů ve vládách a ekonomických elitách ostatního světa...

148058

26.11.2007 22:34

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 148030

Před nekolika lety požádal Izrael o jednání o asociační dohodě s Evropskou unií. Kvůli nevyřešenému problému s Palestinci to bylo pozastaveno, nevím v jakém stadiu to je dnes, ale jednoho dne se to stane a my se probudíme už zcela viditelně ne v Evropě, ale v Izraeli. Vedení evropské komise jsou Evropané? Solana mi tak rozhodně nepřipadá. A jméno Barroso také zní podezřele. (Rád bych jim věřil, že jsou normálně uvažující, ale už jsem opatrný, znám židovskou obojakost.) Sarkozyho každý zná. "Náš" zástupce v Radě Evropy za Zemanovy vlády byl Lánský. S izraelským občanstvím!! No, byl tam mezi svými, mohli si tam povídat jak se naplňuje mesiášské poslání vyvoleného lidu. Lánský byl i osobním mluvčím Zemana, vedl rozhovory s Bruselem a koordinoval ve vládě nejdůležitější silová ministerstva. Proč zrovna on, vůbec nic mu nešlo, tak musel po krátké době skončit. No, když k tomu připočtu sprosté vyjádření Zemana o Palestincích při návštěvě Izraele, tak je jasné, že Zeman ví, jak se hraje hra. Tak jako všichni politici tam nahoře. Jinak by samozřejmě velmi rychle skončil, (světová) média by proti němu rozpoutala takovou kampaň, že by musel skončit.
Bojovníka za lidská práva Lánského znám ještě z poslechu Svobodné Evropy. Lidská práva v Izraeli ho samozřejmě nezajímají, zde se může zařadit mezi podobné bojovníky za lidská práva, kterým jsme byli ochotni i věřit: Tigrid, Lustig, Wiesel...Jak jednou řekl Lustig v klubu Netopýr s Přidalem: Přidal se ho ptal, řeknu svými slovy: Jak můžete tady hlásat tohle a tam dělat něco přesně opačného? Génius Lustig odpověděl: "To nemůžete pochopit, protože nejste Žid." (Prostě je to něco jako dualita vlna a částice, dodal by židovský intelektuál jako (drzou) frázi. Mohl by ještě říct, jo je mi Palestinců líto, možná by ukápl i slzu, ale bůh chce, abychom vládli my, nad tou pakáží. Musejí to uznat, jinak na ně dopadne boží trest=naše bomby na hlavu s příměsí uranu. Ale jinak je nám jich líto, že se pořád před námi, bohem vyvolenými k vládě nechtějí sklonit, opravdu to nechápu, co proti nám pořád mají. ) A pak mi někdo mluvte o židovské (emoční) inteligenci. Když se nad tím zamýšlíme, tak nám nakonec jen vyjde: proč lev sežere ovci? Proč tedy Židé chtějí sežrat všechny ostatní? Těmi Palestinci budeme ( a jsme) v principu my všichni.
K obsahu článku: Takže až bude Izrael členem EU, bude se moct definovat jako jen "židovský stát"?

148066

26.11.2007 23:54

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Secular Humanist 84.?.?.?

Reakce na 148066

Mne by nevadil Israel v EU ale teď je to pro mne naprosto nepřijatelné protože deficit demokracie je i na poměry v EU hodně velký dokonce možná větší než v Turecku. Pan Lánský na stará kolena přišel ještě k českému a švédskému občanství i k israelskému. To jsou věci.

148069

27.11.2007 3:18

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 148066

Proc ti co maji moc chteji "sezrat" ostatni? Moc je velmi nebezpecna vec, protoze v nas pozira lidskost.

148073

27.11.2007 0:06

Další bezvýsledný meeting

Secular Humanist 84.?.?.?

Mne by vůbec nepřekvapilo kdyby Bush do toho opravdu šel s tím že Annapolis bude další Camp David (ne ten Clintonův z roku 2000 ale ten první) Na průser v Iráku by se trochu zapomnělo a on by si zlepšil reputaci. Ale z důvodů které autor rozepisuje je to nereálné. Bohužel hlavně pro Palestince.

148068

27.11.2007 3:38

Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

orbit 129.?.?.?

Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
Rene Bartosek 68.?.?.?
Reakce na 148066
Proc ti co maji moc chteji "sezrat" ostatni? Moc je velmi nebezpecna vec, protoze v nas pozira lidskost.
=================================================
Nechapu, o cem mluvite a tady jsou lehce overitelna fakta:

Pomer ZIDU (14 milionu) k obyvatelum sveta (6700 milionu) je zhruba 1 : 500.

Uzemi Israele je v pomeru k uzemi Arabskych statu asi 1 : 1000. Totez se tyka obyvatelu Israele k obyvatelum sveta.

KDO TEDA POZIRA KOHO?

Proc Arabove potrebuji 1001 dilu vseho uzemi a nejsou spokojeni s 1000 dilama? Prave ten 1 dil kde bydli ZIDE jim lezi v zaludku? A Vam take?

Spocitejte si to a pak mluvte. Opakovat bezmyslenkovite nenavistni reci a propagandu je snadne. Staci na to dva piva.

ZJISTOVAT SI FAKTA, SROVNAVAT A HLAVNE PREMYSLET je hodne obtiznejsi ale prece tu bolestivou proceduru doporucuji vsem kteri prispivaji k teto "debate" svyma neoverenyma argumentama a neopravnenou nenavisti k tak nesmirne male mensine obyvatelu tohoto sveta.

148075

27.11.2007 5:45

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Kadence crazy 66.?.?.?

Reakce na 148075

Tady je argument kdyz uz tolik touzite po overenejch materialech . Mel by jste si uvedomit , ze zide Palestinu okupuji a co se tyce arabu tak na jejich uzemi jsou zide nezadouci a to je overeny fakt ! A nerikejte me , ze nevite za ty dekady okupace Palestiny o zidovskejch svinstvech , masakrech a genoside na Palestincich . Krome Palestiny existuji dalsi arabsky staty ktery stat Israel jako takovy neuznavaji a to pravem . A vubec jak si dovolujete mluvit o obyvatelich tohoto sveta kdyz vetsina z nich ma nahled na Israelskou okupaci Palestiny podobny jako maji Arabove . Je zajimavy ze vy zidi chcete kazdymu davat prednasky o vasem holocaustu a sami co se tyce Palestincu jste horsi nez sam pan Adolf Hitler s Josephem Mengelem osobne . Have a Nice Day .

148079

27.11.2007 4:28

Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

orbit 129.?.?.?

Kdo mne neveri, at se podiva sem co je mozne udelat pouzivanim ROZUMU A TVORIVE MYSLI a to bez strachu a nenavisti vuci neexistujicim konspiratorum jak to dela vetsina tech, kteri zde prispivaji svyma jedovatyma poznamkama k hanobeni malinkeho statu s nekolika miliony lidicek, kteri nechteji nic jineho, nez zit a radovat se ze svych vnuku

http://www.youtube.com/watch?v=CeVvMJdvEX8

Co by dokazali i pro sve sousedy, kdyby na ne nestrileli a nechteli je vyhubit. Kdyz budou mit uzemi misto 1000 dilu o jeden dil vice (1001) a vyhubi sve sousedy, copak se jim zivot zlepsi? Ve vetsine arabskych statu ZIDE neziji - co tam maji raj na zemi, co prosperuji a maji tam mir?

Ne, nemaji .... a pokud se nechopi rozumu, NIKDY jej mit nebudou. Nenavisti a vrazdenim dosahnou jenom toho, co maji ted - mizerny zivot ... a krute a bezohledne vudce, kteri nad nima vladnou a ty slabe a bezmocne posilaji vrazdit a umirat za ucelem upevnovani svoji nadvlady nad nima.

Smutne, ze jsou podporovani z dalky - z bezpecne Evropy a jine casi Zapadu, ktora pomalu ale jiste podleha jejich propagande.
Rok 1939 se opakuje, Chamberlainove potlacuji Churchilly, Mnichavska dohoda v nove podobe se znovu stava skutecnosti ...

Skutecne nemame zadne mozky?

148076

27.11.2007 16:55

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Krtecheck 194.?.?.?

Reakce na 148076

Máme mozky a neuznáváme nenávist ať je jakákoli.

srovnani s Mnichovem tu je:
-OSN je stejne bezzuba a trapna jako jeji predchudkyne
-Izrael/USA jsou v pozici mocností Osy a pomalu přikrádají území palestinců viz zákon o vykoupené a nevykoupené půdě v Izraeli

Ze strany Izraele dochází ke genocidě >> válečný zločin palestinského národa >> rasistické zákony >> diskriminace o jaké se naší "utlačované" menšině ani nezdálo

Jsem také pro přijetí Israele do EU už se těším na to jak se začne přivzpůsobovat právu EU [smích]))

148112

27.11.2007 21:08

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 148076

Aj tu je nieco, co sa da urobit pouzivanim "ROZUMU a TVORIVEJ MYSLI": http://www.youtube.com/watch?v=xOpB1x5Qzyg

148129

28.11.2007 3:21

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

orbit 129.?.?.?

Reakce na 148129

http://www.youtube.com/watch?v=xOpB1x5Qzyg

Takove filmy jsem videl jeste cernobile za Hitlera, Hachu, Tisa a pozdeji za Stalina v jeste zlepsene kinematografii. Meli jednu vec spolecnou - ze vybirali jednostranne sceny jenom z jedine strany a z jedineho uhlu. Ty sceny, fotky a komentare meli za ucel DOKAZAT, ze ta druha strana jsou svine. Jinak to ma sve jmeno = "PROPAGANDA". Hitler mel ministra propagandy Goebbelsa a ten tvrdil, ze kdyz se lez opakuje nekolikrat, STAVA SE "PRAVDOU". Tento film to potvrzuje, Hasbalaci a Hamas jsou jeho verni studenti.

Jak to, ze tam nevidim, jak Hesballah prekrocili hranici sousedniho statu a zradne napadli Izraelskou hlidku. 8 vojaku zavrazdili a dva unesli. Kdyz Izrael zareagoval, nastala valka, behem ktere na Izrael padlo 4000 (4 tisic) raket z Libanonu. Kdyz Izraelska armada utocniky bombardovala, tak se jim nadelala poradna skoda hlavne na majetku a budovach. Pak resiseri z rozbitych panelaku tahali male zranene deti a i to jako filmar vidim, ze bylo KRASNE NAREZIROVANO. Takove zabery se v boji nedokazou udelat, herci zalamuji rukama, umele svetlo v bunkru narizeno reziserem pomalu postupuje po oblicejich, dramaticke sceny a strih zcela umele nahrane. Proste nahrana propaganda.

Je pravda, ze se tam bombardovalo a bojovalo ale skody na majetku a straty na zivotech byli na obou stranach. Tu druhou stranu se neukazuje. Valku zacali zradni Hasbalaci a to take neni nikde videt. Ze poradne dostali po drzce a ted drzi hubu a Libanon ma svoji vlastni vladu a on jsou stazeni za reku a hlidaji je vojaci z OSN, kterych je asi 15 000 - to tam take neni. Ze se znovu vyzbrojuji a pripravuji dalsi valku kam nastrci deti a zeny - aby jejich tela mohli fotit a posilat do vsech publikaci a medii na svete - tam take neni nikde videt.

Mimochodem, Hesballah je vojsko financovane, cvicene a vyzbrojene IRANEM. Iran denne vyhlasuje, ze znici Izrael raketama a bombama a ze pracuje na atomove zbrani. Dnes vyzkouseli raketu s doletem 2000 km takze ani Cesko jiz neni bezpecne a ani dum a pocitac, ze ktereho nekteri neonaciste vypisuji do teto debaty.

Zrejme jste hosi o necem tak nehoraznem jako je PRAVDA nikdy neslyseli. Uznavam, ze ta s pivem nechutna. To je mne take jasne, ja proti pivu nic nemam ale nemicham jej s politikou.

Nekdo tady rikal, ze co mnoho lidi rika, MUSI BYT PRAVDA. Tak je dobre si pripomenout, ze O PRAVDE SE NEHLASUJE. TISIC LIDI KTERI SE MYLI JE PREHLASOVANO JEDINYM, KTERY MA PRAVDU. (Vsichni lide na svete tvrdili, ze ZEME JE PLOCHA. JENOM JEDEN ASTRONOM VEDEL, ZE JE KULATA. A kdo mel pravdu? Ten jediny clovek na zemekouli).

PRAVDA VITEZI. Je blbe ze se nekdy na ni musi dlouho cekat ale nakonec lez vyjde najevo. Kdo si pamatuje na prvniho prezidenta Masaryka, vi ze by se mnou souhlasil. Je to jeho vyrok. Tak doporucuji vice mysleni a vzdelavani se ve faktech a mene pivniho zvaneni a propagandistickych filmu.Takove filmy jsem videl jeste cernobile za Hitlera, Hachu, Tisa a pozdeji za Stalina v jeste zlepsene kinematografii. Meli jednu vec spolecnou - ...Automaticky kráceno

148150

27.11.2007 17:33

Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

orbit 129.?.?.?

Co rikate je prosta a prachobycejna lez. Kdyby ZIDE vyvrazdovali Araby, BYLO BY TO NAPSANI NA KAZDE ZDI A CELY SVET BE BRECEL. Fotka kazdeho i kdyz jenom zraneneho v boji anebo teroristickych akcich doposud byla v novinach a mediach uverejnena na celem svete. Nic takoveho se nedeje. Kde jsou ty miliony mrtvol? Ja vim kde jsou, ve Vasi predstavivosti a fantasii.

Tento argument je jenom propagandou pouzivanou tema, kteri se boji vlastniho stinu (je to prece konspirace proti nim), neuspesnych psychopatu ktri za sve neuspechy vini Zidy a vladu, NEONACISTU kteri se musi vykricet protoze jsou na smich celemu svetu a samozrejme tech, kteri chteji zidy vyhladit z povrchu zeme, jak se o to snazil Hitler. V soucasnosti je to programem vlady Iranu, mnoha Sunni arabskych vlad a jejich nabozenskych i sekularnich vudcu. Hesballah a Hamas to denne vytrubuji do sveta pres sve vudce a media. Palestinska ustava to tam ma napsano take - jenom je nuti cekat na lepsi prilezitost, protoze (co je zrejme nesmirna drzost) TENTOKRAT se Zide brani. Po dva tisiciletech bezuzdneho vrazdeni zidu, kteri se nebranili, Vas to uvadi do zurivosti. Ujistuji vam, ze mate z ceho mit strach - tentokrat se Vam masovym vrahum vyvrazdit zidy tak lehce nepovede, jako tomu bylo v minulosti.

Jak to, ze nejste v Gaze a na Palestinskych demonstracich PROTI MIRU NA BLIZKEM VYCHODE? Tam se demonstruje proti snaze prestat valcit a zabijet. Jk to, ze zijete v pohodli nekde schovan v Kanade?

Jeste jedno vysvetleni: Jak to, ze po desitkach let Vasi vymyslene GENOCIDE pocet "palestinskych uprchliku" se asi zestveronasobil? Kdyz je Israelci tak uspesne zabiji, kde jsou jejich mrtvoly? Jak to, ze je jich alespon 4x vice, nez jich bylo puvodne?

Jak to, ze 1.5 milionu Arabu zije v Izraelu a jsou zastoupeni ve vlade? Jak to ze je nikto zavrazdi? Jak to, ze na Palestinskem uzemi NESMI ZIT ANI JEDEN ZID? Kdyz tam nejaky turista anebo autak zabloudi, postrili je. Nezda se Vam, ze ta GENOCIDA je namirena presne opacne?

JE TO ASI NA VAS MOC. Pro Vas plati, ze Vas fakta nezajimaji a ja zde stracim cas. Onvsem mam pro Vas varovani: Kdyz na Vasich ulicich budou pochodovat ozbrojeni banditi a mlatit Vase dcery a manzelky, protoze ukazuji kousek odhalene kuze anebo maji nekoho radi, tak si nam mne vspomenete. Svetovy Islamsky Kalifat bude asi zitra oznamen Bin Ladenem ve videu. Takze se nemate kam schovat. Pak jiz bude pozde.

Jenom pro Vase pobaveni: V Saudske Arabii prave popravili asi 140tou osobu, protoze se spolu vyspali. Gratuluji vam ke snaze zit pod takovym rezimem. Na druhe strane mne napada, ze si vlastne nic lepsiho nezaslouzite. Takze Buh s Vama, zmateny priteli.

148114

27.11.2007 19:39

Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

orbit 129.?.?.?

Reakce na 148114

Zapomnel jsem dodat, ze v Izraelu krome krestanskych kostelu a chramu pro Bahai stoji a je denne uzivano na STOVKY ISLAMSKYCH MESIT. Izrael je demokraticky stat a svoboda nabozenskeho projevu je kazdemu ZAKONEM zarucena.

Kolik je v Saudske Arabii kostelu anebo synagog? ZADNA - PROTOZE JSOU ZAKONEM ZAKAZANY. Pri tom tento stat je "Vatikanem" 80% prislusniku Islamu (Suny) na celem svete. Tolik o toleranci.

Hadejte, kolik je zidovskych synagog na uzemi Palestinske Autority? Reknu Vam = ZADNA. Vsechny byli zniceny. Kdyz Jordanci vladli 19 let nad Jerusalemem, znicili nejenom synagogy ale take hrbitovy a stovky let stare ale i cestve soucasne nahrobni kameny pouzili na latriny. Tolik a sousedech Izraele, o kterych banditizmu a krutosti nemate ani tuseni anebo dokonce s jejich metodama jak vyvrazdir zidy na celem svete souhlasite.

Jeste posledni POLITICKOU poznakmu: Uzemi, nazvane po staletich PALESTINA, meli pod svoji vladou Otomanskeho Imeria Turci po 400 let do roku 1917, kdyz je prevzala Velka Britanie. Izrael byl vytvoren na uzemi, spravovanem Anglii. Na tom uzemi NIKDY ZADNY ZVLASTNI PALESTINSKY ANEBO JINY ISLAMSKY STAT NEEXISTOVAL. Posledni stat byla Judea v dobach Jezise pred malem 2000 lety a ta byla znicena Rimany v roce 70. Palestinsky narod a stat je fikce, kterou vytvoril Yasser Arafat pred asi 40ti lety. Tzv. Palestinci nechteji 2 staty ale CHTEJI znicit Israel a jeho obyvatele a obsadit to cele uzemi. Mnozi v teto debate souhlasi, ze to tak ma byt - POVRAZDIT ZIDY zijici v demokratickem state a na jeho iste vytvorit stat, KTERY NENAVIDI ZAPAD A KRESTANY a take ti jsou na jejich seznamu na obraceni na jejich viru anebo usmrceni. Betlehem byl 100 krestanske mesto - dnes tam zije asi 15% krestanu a take oni jsou pod neustalou hrozbou.

Kdyby to vsechno platilo, to by se asi Kanadane, Americane a Evropane take museli stehovat, vzdyt tam pred nima zil nekdo jiny.

Proste je to fraska. Cim jsou podle Vas vinni ty miliony obcanu, kteri se tam jiz narodili? Kam se maji stehovat oni? A asi 2 miliony Israelcu (tehda jich bylo 800 000 kdyz je vyhnali z arabskych zemi) - kam s nima? Zhruba tolik Arabu uteklo v te dobe z Izraelu tak jsou na tom co se tyka poctu vyrovnani. O tom nikdu nechce slyset, ze?

To se maji take Pakistanci vratit do Indie a Indove do Pakistanu? Americane do Evropy? Slovane nekam na Ural? Keltove zpet do Cech? To by asi byl poradny zmatek. Anebo to plati jenom na ZIDY protoze se narodili v ZIDOVSKYCH RODINACH a tak nemohou mit zadna prava a ani pravo si chranit zivot proti teroristum a jejich vladam? Na ne plati jiny metr?

To jsme zas zpet na zacatku .... ze ve Vasich argumentech neni malem nic fakticky platneho a je to cista propaganda a to VRAZEDNA propaganda. Kdo se s ni ztotoznuje, je proste masovym vrahem, protoze jenom ceka na prilezitost, ktera se pred 65 lety udala za Hitlera a ted je zpet za AlKaidy a Iranske hrozby proti celemu demokratickemu Zapadnimu svetu.

Jak se muze nekdo kdo mluvi Cesky k nim pridat je mne zahadou.

148124

27.11.2007 23:48

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 148114

Lidi nerozcilujte se a nereagujte...tenhle je opavdu vymytej docita..[smích])nema cenu ho o nicem presvedcovat a nejlepe bude kdyz mu reknete to co ja....
Mas pravdu...[smích])a ted uz zase bez....

148138

30.11.2007 16:03

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

orbit 72.?.?.?

Reakce na 148138

Nadavat - to joooo, to je basta.
Debatovat? To ne, to se musi premyslet, srovnavat, overovat si, psat aby to melo hlavu a patu. To je na vas moc.
Nadavani je tak jednoduche a prijemne.
Kdyz clovek stoji pred pravdou, ktera se prici Vasim vlastnim nazorum, schovat se proste do mysi diry je jedine, co umite.

Tak ahoj, zbabelci. Pozor na kocky, kdyz budete lezt ze svych dir ven na cerstvy vzduch.

148299

1.12.2007 10:43

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

seda 82.?.?.?

Reakce na 148299

Není o čem debatovat! Židovský stát je zločinný, je to součást teroristické osy zla : USA - Izrael! Při svých teroristických akcích, když to potřebuje, vyloučí světovou veřejnost = novináře, pod hrozbou smrti !?! Už založení židovského státu bylo provázeno terorismem ze strany Židů. Pak pokračovali stejnou měrou jako stát. Chce to doplnit historické vzdělání, orbite!

148339

1.12.2007 21:21

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 148138

Máš pravdu pastinaku. S orbitem skutečně nelze diskutovat.
Přesně, jak to napsal dole seda. Orbit si zvolil nevhodný
web a tady mu pšenka nepokvete. Pokud touží po obdivu, tak bych mu doporučoval Eurabia.cz a možná přednášku v mateřské školce v Tel Avivu.

148357

2.12.2007 6:26

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

orbit 70.?.?.?

Reakce na 148357

Ja zas doporucuji se trochu podivat na dejiny a ne na pomluvy a nenavistne propagacni nadavky bez znalosti dejin a proste opakovat bezmyslenkovite zvasty. Tento Web se zda jenom spolecnosti pro pivni nadavky a bezduvodne proklinani zidu.

Doporucuji Vam vsem se trochu take vzdelat. Je to v cestine.

http://special.novinky.cz/izrael/

Jeste malou informaci;

Jezis se narodil a zil v zidovskem state tam, kde je ted stat Israel. Narodil se v zidovske rodine, v zidovskem state, tam take pusobil a zil. Narodil se, zil a zemrel jako ZID popraven Rimany. Jeho soudce a prokurator, ktery jej odsoudil k smrti byl pohansky Riman. Kriz byl rimsky, popravili ho rimsti vojaci, kladivo a hrebiky byli take rimske.

Jezisovi zidovsti rodice, sourozenci, pribuzni, pratele, jeho Apostolove, Petr a Pavel, jeho NASLEDOVATELE, prvni bizkupove a papezove a prvni krestane byli take vsichni zide. A vite co?
VSICHNI BY ZA VAS STYDELI.

Kdyby Jezis porad zil anebo se vratil, proklel by Vas a Vase rodiny a poslal by Vas vsechny do horouciho pekla se smazit. Protoze kdyz nenavidite zidy nenavidite take Jeho. Kdo nadava na Zidy nadava na Jezise. Je to tak jednoduche. Neni Vam to zcela jasne? Anebo jsou Evangelia pro vas jenom nejake voloviny na ktere se muzete vykaslat? Jestli mne neverite, zeptejte se jakehokoliv kneze.

Jestli chcete manipulovat s Islamem, tak se podivejte na jejich 7 proroku, ze kterych je samozrejme nejvetsim Mohamed. Ze sedmi(7mi) jejich hlavnich proroku 5 (pet) bylo ZIDU. Tak sa ani k nim nemuzete obratit aby Vam pomohli s Vasim problemem.
Opakuji, ze pivo k moudrosti nevede. Skuste pit neco jineho. Anebo jeste lepsi snad na nekolik hodin nepit a trochu se vzdelat ctenim Evangelii. Vzdyt jsou jenom ctyri a to snadno zvladnete.

148374

2.12.2007 8:02

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 148374

A přes jakou a kolikátou skleničku se ty díváš na svět?
Orbite, ty mi něco povídej o studování historie, o studování bible, o antisemitismu, o židech, o Islámu a muslimech, o jehovistech...mám pokračovat?
Znáš tu o črvené karkulce?
Vlk se táže babičky: "Osobo, neviděla jste tu děti"?
Babička odpovídá: "Pleju, pleju len". Ale na to jsem se vás přeci neptal. Neviděla jste tu děti?
"Až vypleju, vytrhám".
To je, co?
Orbite, víš kdo je to antisemita?
To není člověk, který nemá rád židy a nebo Izrael. To je každý, koho nemají rádi židé.
Uvedu příklad. Mnohonásobný vrah při soudním procesu, kterému se nepodařilo pláchnout do bezpečí - do Izraele. Shodou okolností židovského původu. Soudce je u něho nácek, porota jsou všichni antisemité, svědkové jsou antisemité a nepřátelé Izraele. Naprosto nezáleží, že i někteří členové poroty mohou být židé.
Prostě všichni jsou antisemité a nenávidí židy a jsou nepřátelé Izraele.
Stačí? S tímhle se u jiných vrahů nesetkáš. Pokud je samotný soudce žid a rovněž tak odsouzený,
tak i za vraždy je podmínka a nebo přímo osvobození pro nedostatek důkazů. Stojí to však prachy, ale Sayanims na tohle mají fondy.
Co se týče náboženského vzdělání? Zapomeň na Talmud a co ti máti od malička vtloukala do hlavy. Nikdo - opakuji - nikdo z nás není vyvolený, nadřazený druhým. Lidé jsou si všichni rovni.
Tohle si jednou provždy zapamatuj a podle toho se i chovej.

148378

2.12.2007 17:11

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

orbit 70.?.?.?

Reakce na 148378

Mily Mirda,
abych Ti rekl pravdu, ani zbla jsem nerozumel Tvemu dlouhemu blaboleni o nejakem vlkovi. Asi porad zijes v pohadkach. Cestina je bohata rec a vsechno co chces vysvetlit, se da rici jasne a srozumitelne. Neco tam blabolis o zlocincech a soudcech ale je to jenom smichanina slov, ktere nemaji dohromady ZADNY smysl. Nicemu jsem nerozumel.

Podle vedecke formulace ANTISEMITA je clovek, ktery soudi zidy jinym metrem nez kohokoliv jineho za stejne situace. Mrzi Te nadrazenost: Vubec Ti nevadi, ze Cesi se vytahuji nad "blbyma" Slovakama, Nemci jsou "nadlidi"vuci Slovanum a cernochum, Anglicane vladli nad celym "pokorenym" svetem protoze ti ostatni byli menecenni, Japonci se povazuji za "vyvolenou rasu". Moc mne to mrzi, ale tolik mista nemam vsechny vyjmenovat. Kazda krestanska anebo islamska denominace tvrdi, ze jejich je ta nejlepsi. Takze nadavat JENOM ZIDUM je prosty antisemitizmus.
A basta. Ted alespon vis, jak Te vedecky rozbor nazyva.

Jestli chces neci rici, prosim, rekni to polopaticky a jasne a ne v pohadkach a podobeninach. Toto je otvorene forum K=DE SE DEBATUJE.

Co by se Ti stalo, kdybys mne odpovedel na me otazky z predosleho prispevku? Nic nemas? Jenom znovu nova a nova obvineni - bez dukazu, bez podstaty, bez jakehokoliv opravneni anebo zakladu, proste zpenena huba plna nenavisti a to je vsechno. Je mne Te lito, mily brachu.

148388

2.12.2007 19:56

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Saša 207.?.?.?

Reakce na 148388

Orbite, víš kdo je to antisemita?
To není člověk, který nemá rád židy a nebo Izrael. To je každý, koho nemají rádi židé.


Polopaticky a jasně Vám to pan Mirda řekl. Vy nikdy nebudete chápat, nechcete totiž.

Je pravdou, že se všichni, Vás včetně, dopouštíme zevšeobecňování. Vaše příspěvky jsou výsledkem víry a důsledného přesvědčení. K tomu poslednímu lze dodat, že „novinky.cz“ a čtení evangelií není nejlepší zdroj informací. Vaše vysvětlení původu křesťanství jsou převyprávěné dávné báje a pravděpodobně pravdivé na základě Vašich náboženských „podkladů“. Nelze nic dodat a nebyla tam žádná otázka.
Více k původnímu tématu je, že někteří opravdu hází všechny „židy“ do jednoho pytle obdobně jako Vy vidíte všude antisemity. Autor článku na který reagujete je žid žijící v Izraeli! http://www.avnery-news.co.il/english/ Odkaz je na text v angličtině, ale zvolte si hebrejštinu, ruštinu jeden z volitelných jazyků, kterému rozumíte. Zdaleka není ojedinělý, jsou slušní židé! Vzhledem k nešťastné víře podporující lidskou nadřazenost a především sionizmu, nejsou slušní všichni!
V češtině je neblahou zvyklostí používat slova „žid“ pokud jste byl ošizen, obdobně jako slova „cikán“ pokud se často stěhujete. Ač myšleno hanlivě, nemá to ještě s antisemitismem nic společného. Je řada národů, o kterých se lze na základě dávných zvyklostí vyjádřit stejně, nebyly však běžně v Čechách .

148393

3.12.2007 7:25

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 148388

Orbite, příteli. Vybral sis ve mně špatný terč svých útoků. Nebudu daleko od pravdy, když to nazvu útoky nenávisti. Saša ti to už tady napsal - ty tomu nechceš porozumět. Měl jsem poslechnout pastiňáka a nereagovat na tvůj příspěvek. Je to skutečně ztráta času. Zůstaň takový, jaký jsi. Aspoň si tě tady v diskuzích zapamatujeme. Jenom pár vět k mé povaze a pokud máš k tomu výhrady, tak se mnou už nikdy nediskutuj. Ušetříš si nervy a druhým čas. Někam si to poznamenej.
Jsem ateista, ale mám všeobecné znalosti (vědomosti i praktické) mnoha náboženství a osobně respektuji všechny jejich stoupence, včetně judaismu. Talmud považuji za rasistickou literaturu, rovněž tak, vyznavače talmudu považuji za rasisty. Je to můj názor a snaž se ho jako takový respektovat. Vyvaruj se prosím nepříčetným útokům. Nenávidím satanismus. Odsuzuji rituální vraždy. Neuznávám politické hnutí - sionismus.
Udržuji přátelství s upřímnými a dobrosrdečnými lidmi. Zásadně nerozlišuji podle barvy pokožky, tvaru očí a nediskriminuji věkově. Tady nazahrnuji sexuální záležitosti - jsem vybíravý
a snažím se respektovat zákony.
Moje oblíbené barvy - černá, bílá, zelená, modrá, červená, žlutá,
hnědá, růžová, fialová, šedá a šechny odstíny uvedených barev.
Snad jsem na nějakou nezapomněl? Teď už o mne víš téměř všechno.
Připadám ti stále jako antisemita?

148414

3.12.2007 15:00

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

orbit 70.?.?.?

Reakce na 148414

Ty: Orbite, příteli. Vybral sis ve mně špatný terč svých útoků.
Ja: Debata a reakce na diskutovane nazory neznaci UTOK.

Ty: Nebudu daleko od pravdy, když to nazvu útoky nenávisti.
Ja: Ja Te nikdy v zivote neuvidim a videt ani nechci. Proc bych stracel zbytecne emoce s necim, co mne je srdecne jedno? Proc bych nekoho z debatujicich nenavidel? Ja ani nevim, jak to delat, rodice mne to nenaucili. Je to proste vymena nazoru, rad se dovim, jak jini lide mysli. Kazdy ma pravo na sve nazory KDY JINYM NEUBLIZUJI.

Ty: Zůstaň takový, jaký jsi.
Ja: To je spatna rada. Kdyz mne presvedcis, rad se zmenim.

Ty: Jsem ateista, ale mám všeobecné znalosti (vědomosti i praktické) mnoha náboženství a osobně respektuji všechny jejich stoupence, včetně judaismu. Talmud považuji za rasistickou literaturu, rovněž tak, vyznavače talmudu považuji za rasisty.
Ja: Protirecis si. Rikas ze repektujes VSECHNY stopence nabozenstvi. V dalsi vete tvrdis, ze “nejake zidovka literatura je rasisticka” a VYZNAVACE TALMUDU (to Jsi zas vynalezl nove nabozenstvi, protoze nic takovejho neexistuje) jsou RASISTE. Talmud je kniha debat, neni soucasti Bible ani 26 knih, cemu sa rika ZIDOVSKA BIBLE anebo vseobecne v krestanskem pojeti STARY ZAKON. Je to samostatna literature, ktera zahrnuje DEBATY a RUZNE NAZORY na tutez vec anebo udalost. Asi Jsi cetl neco “o tom” protoze TALMUD je natisten v 24 knihach toho nejvetsiho formatu ve kterem se knihy tisknou. Trva alespon 10 let vsechno prostudovat, a clovek nesmi delat nic jineho. Co Ty vis, jsou anebo nacistama, komunistama anebo antisemitama vytazene vety, ktere DEBATUJI nejake tema. Zrejme ze se tam vyskytuji ruzne nazory, snad I rasisticke - KTERE ale DALSI DEBATER VYVRACI. Protoze vypadas jako kriticky a soucasne tolerantni clovek, upozurnuji Te na to pratelsky, ze z jedne vytrzene vety nelze soudit celek. Kup si preklad a podivej se na to. Knihovny preklady Talmudu maji, nemusi Te to stat ani vindru. Jestli Te ovsem zajima Pravda.

Ty: Neuznávám politické hnutí - sionismus.
Ja: Znovu totez se opakuje – o sionismu vis, co Ti o nem rekli komuniste a antisemiti. Co ja o tom vim, je tohle: Je to hnuti pro ZIDY zit ve sve tradicni domovine jako je pravo pro Cechy zit v Cesku. Nikdo mne neodpovedel, jak to, ze Cesi vyvezli po svetove valce 3 (tri) miliony Nemcu za sve hranice a zabavili jim majetek? Pravem ceho? Jak pak v debate v ceske reci tentyz clen naroda muze odsuzovat, kdys se jiny narod vraci do sve vlasti? Znovu dvojity standard.

Ty: Moje oblíbené barvy - černá, bílá, zelená, modrá, červená, žlutá, hnědá, růžová, fialová, šedá a šechny odstíny uvedených barev. Snad jsem na nějakou nezapomněl?
Ja: To Jsi nikdy nedal milence anebo manzelce kytici cervenych ruzi? Jenom proto, ze tu barvu pouzivaji na nejakem praporu lidi, ktere nemas rad? Nedej se jima vyprovokovat a mej rad VSECHNY BARVY. Netrestej sebe za blbost a zlobu jinych.

Ty: Připadám ti stále jako antisemita?
Ja: Jiz po treti ...Automaticky kráceno

148439

Příspěvků: 26

26.11. 14:54 orbit  Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
26.11. 17:46 Muchomůrka červená  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
26.11. 19:09 Novákneu  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
26.11. 19:15  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
26.11. 22:34 pietroo  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
26.11. 23:54 Secular Humanist  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
27.11. 03:18 Rene Bartosek  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
27.11. 00:06 Secular Humanist  Další bezvýsledný meeting
27.11. 03:38 orbit  Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
27.11. 05:45 Kadence crazy  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
27.11. 04:28 orbit  Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
27.11. 16:55 Krtecheck  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
27.11. 21:08  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
28.11. 03:21 orbit  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
27.11. 17:33 orbit  Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
27.11. 19:39 orbit  Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
27.11. 23:48 pastinak  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
30.11. 16:03 orbit  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
01.12. 10:43 seda  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
01.12. 21:21 Mirda  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
02.12. 06:26 orbit  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
02.12. 08:02 Mirda  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
02.12. 17:11 orbit  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
02.12. 19:56 Saša  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
03.12. 07:25 Mirda  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat
03.12. 15:00 orbit  RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 872,54 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 303