Diskuze k článku

V Čechách sa razí nová cesta k prosperite

Příspěvků 21

9.11.2007 4:10

Tak o ceste k prosperite

Kadence crazy 154.?.?.?

v Cechach se doctete kdyz ceskym obcankum neco zdrazej , zrovna dnes rano prez 300 ceskych ctenaru jen na Idnes nasrane rvalo kdyz jim podrazila MHD v Praze a nektery tam vzpominali kolik si tak asi v prumeru vydela delnik v Kolbence aby mohl zit pri tech zapadnich cenach kdyz jsou uz taky v ty EU z ruky do huby . Jeden duchodce dedecek ktery delal dojem ze si jezdi pro pro cerstvy rohliky tremvaji s holou (_!_) si zavzpominal na zlaty casy kdy listek na salinu stal korunu , litr benzinu dve a porovnaval dnesni zapadni platy z ceskejma .....

146755

10.11.2007 18:31

RE: Tak o ceste k prosperite

zedník 82.?.?.?

Reakce na 146755

http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=90&Itemid=36 [bliji]

146823

11.11.2007 13:57

RE: Tak o ceste k prosperite

Grovik 89.?.?.?

Reakce na 146755

Já jsem psal něco podobného i když obecnější na weblogu nedávno. Psal jsem o uměle vyvolávaném strachu. Tohle jedna z dalších forem. Nejhorší na tom je, že se to děje dnes a deně a skoro všude.

146853

9.11.2007 8:49

toto sa vsak deje vsade,

Erik 82.?.?.?

nielen v tovarnach a zavodoch, ale aj v sluzbach, bankovnictve a financnictve.
S ludmi pracujucich na zakladnych a nizsich poziciach je od zaciatku jednane tak, aby ich zamestnavatel co najviac pracovne "vycucol", s tym ze dopredu rata ze znechuteny pracovnik sam od seba po roku-dvoch odide a oni zoberu na jeho miesto dalsieho ktoremu naslubuju hory-doly a daju smiesny plat.
Jedine riesenie je dostat sa na tieto riadiace pozicie, a stat sa tak pre firmu do urcitej miery dôlezitym.
Ako perlicku napisem, z dobre informovanych zdrojov viem, ze niektore stredne velke firmy, pokial chcu otvorit nove svoje prevadzky, presuvaju pomaly svoje oddelenia mimo Bratislavu, lebo ludia sa tu nenechaju az tak zneuzivat, a nebudu robit za par šupov. Kdezto v Presove, Ziline, hej.
Ide iba o zisk, ziskany najlepsie znizovanim nakladov na zamestnancov.

146761

9.11.2007 12:23

Projekt na sektu? To vidím poprvé.

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 89.?.?.?

Dal jsem si tu práci a projekt přelouskal. Pustím sem pár citátů. Například první tři body z "Podmínek účasti občana v systému". Kdo chce najde na str. 16 dokumentu.

>1. Pronájem nemovitého majetku obci s pozdějším právem převodu do správy obce.
>2. Bydlí na k.ú. obce a pracuje zde.
>3. Podřídí se systému nového vzdělávání s cílem pochopit správně souvislosti života.

Nebo tady str. 41. Pojednání o úloze žen v komunitě.

>Myšlení a rozum, jako produkty mozku, v tomto případě pravého ženství, nejsou prvořadou výbavou ženy, kdy právě čistá dětskost, kterou je rozum prosycen, mu dává sílu k porozumění a procítění sounáležitosti s přírodou a je tak protiváhou něčeho mnohem silnějšího. Nitra se souborem velmi jemných vibrací a záření!

I jinak je úloha ženy přesně určena a podrobně rozebrána. Ve zkratce. Zpravidla se neúčastní řízení obce, je krásná, tančí, vaří, stará se o děti, uklízí.

Takže to shrnu. Odstěhuji se do zmíněné obce, kde zakoupím statek a polnosti. To všechno vzápětí odevzdám do správy obce, kterou formálně reprezentuje jakási rada, ale ve skutečnosti ji plně řídí Správce, zaštiťovaný Strážci. Samozřejmě, že s příslibem budoucí velké prosperity obce a tedy výhodnosti i pro mne. Jak jinak, při takovém osvíceném řízení. Strážci dohlížejí, aby občané řádně pracovali ale hlavně dbají na morálku občanů. Morálka je přirozeně určena "Desaterem", ovšem vylepšeným o jeho výklad Správcem (podrobně rozepsáno v Příloze č. 7, na str. 32 Projektu). Občané se v chrámu (druhý v přípravě od r. 2015, str. 12 Projektu) pravidelně zúčastňují výuky o "správných souvislostech života". Pokud ne, nemohou být členy komunity.

Co dodat? Jestli tohle není projekt na sektu, já jsem čínskej papež.

146765

9.11.2007 18:57

RE: Projekt na sektu? To vidím poprvé.

Freethinker 192.?.?.?

Reakce na 146765

Bravo !!!
Nebol by som to napísal lepšie !
Možno zlostnejšie, kedže už mám naozaj plné zuby blbov veriacich kadejakým poverám len preto, ze ich intelektuálna a mentálna kapacita nestačí na nič iné...
Ďakujem za analýzu.

146782

9.11.2007 21:24

RE: Projekt na sektu? To vidím poprvé.

Stan 204.?.?.?

Reakce na 146765

presne tak, dosel jsem asi na 15 stranku a to mi stacilo, projekt na bolsevicke zarne zitrky striknuty flandackou romantikou, ekonomicky totalni nesmysl. Autor nema nejmensi potuchy, proc dochazi k inflacnimu rustu cen a kde hledat skutecny duvod dnesni amerikanizace pracovniho prostredi, totiz v zavislosti na zotrocovani pracovnich sil pomoci jejich masivniho zadluzeni. Zaroven mu chybi lespon minimalni znalost lidske povahy, jinak by podobny nesmysl nepropagoval. [velký smích]

146791

10.11.2007 0:20

RE: Projekt na sektu? To vidím poprvé.

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 146765

Tak tohle mi zni jako nova era komunismu (uvedomelost, ukaznenost, ucast na komunalnim deni). Pravy opak toho co by mela byt svoboda. Vskutku to tak asi je: cesky clovek predzvykany do mekka za predchozi diktatury je sladkym soustem pro nastavajici rezim Noveho svetoveho poradku. To co jsem tam vypozoroval neni uz jen 'amerikanizace'; jde to mnohem dale. Ocekavejte nepeknou budoucnost soukmenovci v domovine. Jen jak se trochu zhorsi ekonomicke stimuly... zatim je jeste prace, i kdyz ta ma (jak pisatel zminil) stale vice otrockou formu.

146803

9.11.2007 13:10

V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Karel z Čech 88.?.?.?

Nedávno se o tomtéž diskutovali u článku "Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů". Člověk stále ještě nedorostl do stadia, kdy v něm převládne civilizovaný člověk nad zvířetem.
Člověk rozumný chodí po této planetě zhruba 300.000 let. Naprostou většinu té doby žil stejným způsobem, jako zvířata, jako dnes opice. Civilizovat se a přetvářet své životní prostředí k obrazu svému začal v posledních 10.000 letech. Za situace, kdy je volněji, kdy má zajištěny své základní životní potřeb, projevuje se v člověku prvek jeho civilizovanosti. Ovšem jakmile začne jít do tuhého, jakmile jeho jistoty jsou čímkoliv ohroženy i jen silnější konkurencí, tak v člověku a jeho jednání opět nabývá vrchu jeho zvířecí pud sebezáchovy, k prosazení svých osobních zájmů využívá práva silnějšího.
I v dobách poklidných nemalá část lidí se snaží získat výhodu oproti lidem ostatním. Stávají se slouhy mocnějších. Za plný talíř od svého pána jsou ochotni ze svých bližních dřít kůži. Bohatí mocní tvoří dočasné koalice, aby účinněji ochránili své zájmy a majetky a efektivněji ještě víc bohatli. Armády slouhů jim v tom všemožně napomáhají.
Již v dávnější minulosti se vyskytovali svobodymilovní lidé, kteří se s takovým polozvířecím a polootrockým systémem neztotožňovali, chtěli žít jinak a někteří z nich také žili jinak.

Před více jak 2.000 lety v Indii přišli žáci k jogínovi, která na skále meditoval.
Ptali se ho: Moudrý guru, proč setrváváš v pustině a nejdeš mezi lidi šířit myšlenky, jak se mohou osvobodit od strádání a těžkostí jejich života.
Jogín jim odpověděl: Čekám, až oni přijdou za mnou.

A měl pravdu. Proč vykládat někomu něco, co nechce slyšet? Proč ho přesvědčovat, že by měl změnit svůj život, když on na změnu není připraven? Byla by to zbytečná práce.

Každý sám musí zjistit, že zavedený způsob jeho života mu nevyhovuje, že je třeba jej změnit. Otrocká povaha toho není schopna. Bude raději dál otročit, trpět a zkracovat si život za pár stříbrných od svého pána. Myslící člověk však tak žít nemusí. Může sám v rámci svých možností svůj život změnit k lepšímu, lidštějšímu. Stačí jen chtít, rozhodnout se a něco pro to udělat.

Jsou lidé, kteří to již udělali. A je jich čím dál tím víc. Otroci systému je považují mnohdy za podivíny. Ale zřejmě jinak, než aby každý začal sám u sebe, to nepůjde. Žádná defenestrace a nahrazení současných mocipánů jinými při zachování současného systému nic nemůže změnit. Změnu mého života mi může přinést pouze to, když se změním sám, ať už politický a správní systém okolo mě je jakýkoliv.

Dnes je svět - naše civilizace - tak technicky vyspělý, že může zničit sám sebe. To žádný jednotlivec nezmění. Můžeme jen doufat, že jak nouze naučila Dal...Automaticky kráceno

146766

9.11.2007 12:37

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 146766

Můžeme jen doufat, že jak nouze naučila Dalibora housti, tak nadcházející přírodní a ekonomické pohromy přivedou lidstvo k poznání, že změna našeho současného způsobu života je nutná. Bez ní lidstvo nepřežije. Otázkou pouze je, zda k té změně zbývá lidstvu ještě dost času. Nepřizpůsobivé formy života zákonitě v průběhu času vymírají.

146767

9.11.2007 13:53

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 146767

Někteří evoluční biologové to vidí jinak. Všechny formy života na této planetě jsou dle nich jen více či méně dokonalé "vehikly". Tyto vehikly si pro sebe postavily naše geny s jediným cílem. Aby se reprodukovaly a co nejvíce pomnožily. A geny jak známo nepřemýšlejí, necítí, neplánují, nevěří v Boha, neznají lítost, ony se jen reprodukují.

Je-li to pravda, pak základním cílem lidského bytí je množit se, bez ohledu na následky. Tomuto nejvyššímu reprodukčnímu cíli pak samozřejmě slouží všechny naše vědomé i nevědomé potřeby, jako je nutkání dýchat, jíst, pít, vyměšovat, pářit se, potřeba tepla, bezpečí, touha po uznání druhých, touha po moci a penězích.

Všechno co lidé dělají, podporuje výše uvedenou myšlenku.

Je rovněž známo, že více než 99% rostlinných a živočišných druhů, které kdy obývaly tuto planetu, již dnes neexistuje. Kde je psáno, že zrovna my (lidé) jsme tím druhem, který je vyvolený mezi všemi a bude existovat věčně?

146770

10.11.2007 21:25

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 146770

Jestliže by tím skutečným subjektem byly geny, proč existuje antikoncepce? (Proč ji ty geny, které námi mluví vymyslely?) Asi to s tou genovou teorií tak žhavé nebude. Má mnoho dalších logických chyb. Zase příklad toho, jak móda vítězí nad racionální kritikou. Jak říkají filozofové vědy a sociologové, vědecké teorie jsou vlastně módou. Prostě se v ně věří a nemá to skutečně racionální základ. Pak se zase víra obrátí a tak pořád. Jít k podstatě věcí je totiž namáhavější, kdo by to dělal? [smích]

146830

11.11.2007 0:04

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 146830

Budete se Pietroo divit, ale neodarwinismus (tak se soudobá věda o evoluční biologii nazývá) rozhodně není móda ani víra. Nemáte představu, kolik vynikajících mozků, vědců, jste svým odsudkem urazil.

Bohužel to příliš nesvědčí o Vašem rozhledu a zároveň je to škoda, neboť se připravujete o poznání důležitého tajemství. Stačí trochu studovat, třeba knihy Richarda Dawkinse. A náhle zjistíte, že rozumíte tomu, proč je svět takový, jaký je, proč jsou lidé sobečtí, proč se Vám víc líbí dívka s útlým pasem než břichatá, ... Prostě poznání je fascinující.

Ovšem cituji : "jít k podstatě věcí je totiž namáhavější ...", než rádoby zasvěceně plkat ve zdejší diskusi.

146835

11.11.2007 22:50

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 146835

Je dobré argumentovat, ne odvolávat se na autority. Neodarwinismus samozřejmě znám. Vystudoval jsem filozofii a tyhle věci jsme řešili na seminářích z filozofie vědy. Odpovím vám ve vašem stylu, oblíbené úrovni lidí vědy: Zkuste se zabývat filozofií vědy, nevíte o tom evidentně nic, o vztahu módy a vědeckých teorií jste slyšel asi poprvé?? Nemáte rozhled. A teď už zas můj styl: Dáte dohromady nějaký argument, třeba k té antikoncepci? Nebo jen víru v autority a v nějakou teorii, že možná nějaký vědec guru to ví??? ( Zkuste Dworkin...) Vsadím se, že tohle vytýkáte náboženským věřícím. Jako filozofa mne zajímají principy a základy. Pokud nějaká teorie řeší detaily, ale základ je mimo, jinak řečeno nemá dostatečný racionální základ, nemohu prohlásit že ta teorie je dobrá a pravdivá. Prostě není. O vědě totiž dnes bohužel platí: Namlouvají si, že znají mnoho věcí, ale ve skutečnosti neumí upřít pohled na ty podstatné. Je to smutné, ale je to tak. [smích]

146880

12.11.2007 12:54

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

smoke 89.?.?.?

Reakce na 146880

Doplnil bych jeden výrok jógina, na jehož jméno už si bohužel nevzpomenu:
"Západní věda se podobá hluchému, jež s nevýslovnou pečlivostí studuje všechny hudební nástroje, odmítá ovšem uvěřit, že existuje hudba."

146947

9.11.2007 19:24

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 146766

V lecčems s Vámi souhlasím, jen neoplývám takovým optimismem. Pochybuju, že člověk obecně někam doroste. Člověk JE zvíře, co ho od něj odlišuje je akorát větší mozek, což ještě nemusí být zárukou něčeho zásadně pozitivního, protože konečným výsledkem působení lidstva na zeměkouli může být její totální likvidace, i s tím vším úchvatným, co člověk v historii dokázal, resp. co někteří tvůrčí a odpovědní lidé dokázali vytvořit a lidstvu dát, a těch je v záplavě miliard a miliard lidí, kteří prošli po této planetě, jen hrstka. Jsou sice důkazem, že člověk může dorůst do uvědomnělého stavu, ale že to také není nic obvyklého a jsou k tomu nutné určité předpoklady. Přesně jak píšete, prostě tohle se týkalo, týká a bude týkat jen malého množství lidí, a proto lidstvo jako celek nijak "zreformovat" nelze, svou většinou se bude dál řídit svým naprostým sobectvím a ignorancí, buď z vyčůranosti, nebo z blbosti. A není úniku. Ani náš rozum není dokonalý a i sebesvobodomyslnější a sebeuvědomělejší člověk je pořád jen člověkem se vším, co k tomu patří. Přesně jako v tomto citátu z Muže bez vlastností: "Neboť lidská podstata je právě tak snadno schopna lidožroutství jako kritiky čistého rozumu; dovede se stejným přesvědčením a se stejnými vlastnostmi dělat obé, jsou-li pro to vhodné okolnosti, a velmi velkým rozdílům vnějším odpovídají při tom velmi malé rozdíly vnitřní." [velký smích]

146780

9.11.2007 19:24

??? čo je to za religiozny blábol ?

Freethinker 192.?.?.?

"Ľudia však nesmú a nemajú slúžiť peniazom! Svoju potrebu niekomu, alebo niečomu slúžiť majú nasmerovať k tomu najhodnotnejšiemu, čo vôbec jestvuje: k službe Vyššej Moci. Iba takto sa im môže dostať v ich činnostiach práve toho požehnania, pomocou ktorého je možné dosiahnuť plnohodnotného a mieru plného života pre všetky bytosti na zemi."

Aha, takže od jednej modly k druhej ?
Milý drahý prispievateľ, "NOTHING FAILS LIKE A PRAYER" !!!
Nie ste náhodou trochu pristarý na povedačky o neviditeľných ružových jednorožcoch, ktorí boli svojimy vlastnými otcami, narodili sa pannám a 3 dni po smrti sa vyhrabali z hrobu ?
Vo svete, ktorý vďačí za svoj momentálny stav hlavne náboženstvu a jeho zhubnému vplyvu na ľudskú mysel si myslíte, že vám na to niekto naletí ? [zmaten]

146779

9.11.2007 22:13

Samosprávné obce nepochybně ano

pietroo 194.?.?.?

ale vrátit se do kmenové společnosti není bohužel cesta. Rada starších ( nebo dnes odborníků...) ne. Vylučovat někoho z rozhodování ne. Vývoj může spět jen ke svobodě, pokud vývoj vůbec má mít význam. Myslím si, že lidé ve skutečnosti hloupí nejsou. Kdyby jim různí starší a odborníci nevymývali mozek... [smích]

146792

11.11.2007 18:07

Spíše než obrácení ke Světlu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

by pracující potřebovali kvalitní bojovné odbory...Opravdu platí, že čím je nabízený plat nižší, tím je přístup zaměstnavatele k námezdní síle sprostší(a zejména jeho pologramotných pochopů na nižším úseku řízení, které nazvat "mistry" by bylo mnohdy urážkou dřívějších fachmanů). Proto asi kapitalistům pramálo vadí komunistické stvůry, které svým terorem zformovaly bojácnou a frustrovanou masu neschopnou odporu - do Stalinova Ruska se také dobře investovalo a dnešní Čína je již úplný ráj kapitalistů bez přívlastků. V zemích s nejvyšší životní úrovní jsou stávky a demonstrace zcela běžné, na zbídačeném evropském východě spíše výjimkou...

146868

12.11.2007 21:53

RE: Spíše než obrácení ke Světlu

leo69 89.?.?.?

Reakce na 146868

Nevím přesně proč, ale Váš příspěvek mi evokoval jeden pořad v TV na stanici Spektrum.

Ten pořad byl o architektuře, jmenovitě o britské architektuře. Byly tam ukazovány různé slohy a typy staveb. Byla tam i jedna "zajímavost" a to ta, že zhruba v 16.,17.-tém století byla sídla mocných obývána "pánem" i "sloužícím" společně. Sluha žil i spal na dosah svému pánovi - často měl i svoji postel v jedné místnosti, aby byl kdykoli nablízku a s "pánem" byl zároveň i přítelem. Být "sluhou" bylo v těch dobách jedno z nejváženějších a nejuznávanějších zaměstnání.

V 18.tém, ale hlavně pak v 19.tém století se to začalo měnit. Sloužící začali být méně než psi. Paláce se začínají stavět tak, že za obytnými místnostmi vedou chodbičky a schodiště pro sluhy, kteří na zazvonění často složitými zvonkovody musí být stále neviditelně při ruce. V této době už žijí sloužící co nejvíce odděleně od "pánů" a ve svých zastrčených komůrkách si na noc pouze rozloží slamník a ráno honem zase do služby. V pořadu je i zmíněn jakýsi britský lord (nebyl ani moc velkou výjimkou), který řval na sloužící jestli mu přijdou na oči, že je zabije. Skončilo období pán + sluha/pomocník/přítel a začalo období pán + sluha/otrok/nikdo.

Co za tou změnou asi stálo? Sám za sebe nevím. Že by třeba strach z poměrů které nastolila pro celý tehdejší svět francouzká Revoluce? Kdosi se tady někde zmiňoval, kdo za touto revolucí stál, respektive, kdo se chopil a zneužil zprvu ušlechtilé myšlenky na rovnost, čest a bratrství a co s toho vzniklo. Možná nástupem vědeckotechnické revoluce a vznikem vždy dostupné levné pracovní síly koncentrované v ghetech na předměstích. Možná něco úplně jiného, každopádně čím dál lépe vidím, že život na Zemi je skutečně stále větším peklem.

Nevím a nechápu totiž, kde se bere pocit některých lidí, že si mohou dělat co chtějí na úkor jiných lidských bytostí a kořistit na nich pro své často až nespotřebovatelné bohatství a navíc být k těmto lidem, z kterých žijí, ještě horší než běsi.

Vidím, jak se to ale vše neskutečně stupňuje a tuším, jak to asi brzy skončí.

m,[smích]

147007

12.11.2007 9:54

ano, ale

vulgar von hulwaath 83.?.?.?

jenom snad, ze prislovi „Márne každé namáhanie, kde niet Božie požehnanie“ nema nic spolecnyho s duchovnim rustem, ale ma varovat, ze kdo se bude vzpirat vladnoucimu kleru, tak neskonci dobre.

146933

Příspěvků: 21

09.11. 04:10 Kadence crazy  Tak o ceste k prosperite
10.11. 18:31 zedník  RE: Tak o ceste k prosperite
11.11. 13:57 Grovik  RE: Tak o ceste k prosperite
09.11. 08:49 Erik  toto sa vsak deje vsade,
09.11. 12:23 DavidZ  Projekt na sektu? To vidím poprvé.
09.11. 18:57 Freethinker  RE: Projekt na sektu? To vidím poprvé.
09.11. 21:24 Stan  RE: Projekt na sektu? To vidím poprvé.
10.11. 00:20 z.a.p  RE: Projekt na sektu? To vidím poprvé.
09.11. 13:10 Karel z Čech  V zásadě je to stále jednom a tom samém.
09.11. 12:37 Karel z Čech  RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.
09.11. 13:53 Vojta49  RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.
10.11. 21:25 pietroo  RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.
11.11. 00:04 Vojta49  RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.
11.11. 22:50 pietroo  RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.
12.11. 12:54 smoke  RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.
09.11. 19:24 Muchomůrka červená  RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.
09.11. 19:24 Freethinker  ??? čo je to za religiozny blábol ?
09.11. 22:13 pietroo  Samosprávné obce nepochybně ano
11.11. 18:07  Spíše než obrácení ke Světlu
12.11. 21:53 leo69  RE: Spíše než obrácení ke Světlu
12.11. 09:54 vulgar von hulwaath  ano, ale

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 6

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 548