Diskuze k článku

Zadostiučinění?

Příspěvků 16

7.11.2007 8:27

Pozdě ale přece.....NE!

lesov 83.?.?.?

Soud jenom jako a ještě bez souzeného (vraha), je víc než fraška. Je to dobrá zpráva pro zločince,zvlášť když patří k té správné partě.
A nakonec věznice jsou stejně přeplněné, tak co...?! [bliji]

Za úkladnou vraždu - dopis rodičům:
Vaše holka Ludmila,
Horákovou zabila.
Vinná se vůbec necítí,
sama je prý obětí.
Vaše dcera,to je kráva,
asi bude dlouho zdráva.
Svědomí jí netíží,
světlé zítřky vyhlíží.

Hi-society

146623

7.11.2007 9:13

dohoda

Vladimír Bílý vladimirbily (zavináč) post (tečka) cz 85.?.?.?

O tom, že porevoluční nastupující garnitura se dohodla na převzetí moci od tehdejšího komunistického režimu výměnou za beztrestnost, nemůže být ,a ani není pochyb. Nejvíce o těchto dohodách ví své Kocáb, Horáček , Havel atd. Ty toto jednání z Adamcovou vládou vedli.Došlo též k nejvážnější dohodě na utajení mrtvích (7 lidí)ze dne 17.11.1989, z důvodů možného vzniku spontální revolty,která se předpokládala, kdyby k takovému to úniku došlo.OF na tyto skutečnosti uvalila informační embargo a použila jej jako velmi silný argument při zákulisním vyjednávání.Strach komunistů ze spontální živelné a pravděpodobně násilné satisfakce probuzeného živlu byl tak veliký, že byli ochotni nakonec předat moc...samozřejmně výměnou za protislužby.Jedna z těchto protislužeb byla i rámcová dohoda o nekriminalizaci představitelů minulého režimu. Byl jsem tenkrát širší součástí těchto jednání a dodnes přemýtám, zda-li by tehdy nebylo vhodnější informaci o zabitých !!! lidech ze dne 17.11.1989 vhodně zveřejnit, dát průchod lidské spontální zlobě a nechat proměnit sametovou na krvavou.........Ale pud sebezáchovi a neschopnost unést odpovědnost za věci příští ( předpokládalo se několik set či tisíců obětí z řad přisluhovačů komunistického režimu )těchto spontálních následných represí mě sice řadí do role spolupachatele stavu dnešních dnů, ale zároven mi umožnuje psát tuto reakci na výše uvedený článek.A tak trochu pozoruji, jako tolerovaný divák bez vstupného, divadelní hru s názvem polistopadové události v zemích koruny české.......

146627

7.11.2007 13:24

RE: dohoda

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 146627

Teda pane , klobouk dolů. Jsem si jist , že je dobře , že tehdy nebyla revoluce krvavá. Ono by stejně v každém případě muselo dojít k mnohým dohodám , které by lidi nesměli znát. Dnes už o tehdejším podvodu každý, kdo chce, ví a na nic se nikdo nezmůže. Možná bychom mohli být dnes víc hrdi na svou tehdejší akceschopnost, možná bychom dnes nebyli židovskými přisluhovači, možná bychom nelezli tolik do zadnice USA , ale stejně bychom se jako stát museli nechat poslušně nějak zařadit a možná by se dnes chudá většina měla jen o malinko líp. Nejsem zastánce revolucí , protože se na ní spotřebuje příliž mnoho energie , která není hodna výsledku. Jde jen o vybouření naakumulované nespokojenosti jednotlivců ve společnosti. Existuje jen jedna definitívní a správná revoluce , už jsem tu o tom psal a nerad bych se opakoval a znovu zapadl do výkladu pojmů, no a k takové máme opravdu velmi daleko. Nebyla to jen vaše neschopnost a držel bych se zásady Moriheje , že zabití není výchovný prostředek. Jsem rád , že nebylo žádných tísíců obětí a jsem nerad , že jsme stále více zneužíváni ideologií.

146633

7.11.2007 16:53

RE: dohoda

Naivka 85.?.?.?

Reakce na 146627

Krvavá revoluce? Několik stovek nebo tisíců obětí? Ovšem potom byste "byli jako oni". [velký smích]

146645

7.11.2007 20:40

RE: dohoda

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 146627

Ja tedy nevim, odkud cerpate informace o sedmi zabitych, ale jediny kdo "zustal lezet" byl provokater a StBak Zifcak, co "delal mrtveho" [mrknutí jedním okem]

Pokud chcete mluvit o 7 obetich 17. 11. 1989, tak prijdete jmena a umrtni listy. Ja tomu neverim ani trosku. Smrdi to dezinformaci.

Co je druha vec, ve ktere dezinformujete, tak to je ta, ze Havel byl (jako mnozi dalsi) komunisty pestovanym disidentem a cela sametova revoluce byla pokojnym predanim moci se zajistenim beztrestnosti a dokonce i pravni kontinuity. Proc? Jenom proto, ze si tohle dohodli komunisti sami, protoze v demokracii se lepe krade. Za socialismu se nemohli mit tak dobre, jak se maji dnes a to byl jediny duvod, proc se Perestrojka rozbehla az do kompletni likvidace socialismu.
Ostatne, fakt planovane likvidace a prekabateni komunistu na demokraty potvrzuji i skartace kompromitujicich materialu na ty nejvyssi agenty a na spici agenty, etc. Proto se dneska chytaji jen male ryby.
A nemluve o tom, ze USA s Gorbacovem dohodlo, ze Gorbacov povoli oteze a stahne vojaky a necha vychodni Evropu se vyvijet posvem k demokracii vymenou za BEZTRESTNOST byvalych komunistu a nerozsirovani NATA k Ruskym hranicim. Domlouval to na Maltske konferenci mimo jine i Kissinger... A kdyz Ericha Honeckera symbolicky na chvilku zavreli, tak se Gorbacov ozval, ze to "nebylo domluveno". Ne moc lidi to chapalo, tak se na to rychle zapomelo, ale ja si na to pamatuji sakra dobre. Lepsi potvrzeni dohody snad neni...
A Rusove dneska prskaji pravem take proto, ze i NATO se posunulo k Rusku a jeste USSaci by tu chteli zakladny, etc.

Cize to, co jste napsal, je blabol. Chcete-li se delat zajimavym, bezte tam, kde to nikomu nemysli - nebo predlozte dukazy, ze je to tak, jak rikate.

A kdybyste mel mit pravdu - tak v tom pripade krvava revoluce a potrestani grazlu je pro mravni cistotu a dalsi vyvoj spolecnosti naprosto nezbytna vec - proto jsme dneska v takovych srackach, protoze se neumime postavit na obranu svych zajmu!

146669

7.11.2007 22:30

RE: dohoda

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 146669

Pro vydírání při jednání se musí použít nutně pravda? Nám se sem dává radar také s tím , že nás má ochránit ,přes opačné tvrzení odborníků.
Revolucí a válek Evropa zažila tolik , že bychom měli tou vámi zmiňovanou mravní čistotou svítit na dálku. Vyvražďování nikdy nezabralo pro odstranění nespravedlnosti.Po každé takové akci je normálním lidem hůř, za úspěch nepovažuji zlepšení poměrů pro 5 nebo 10 %.
A v těch sračkách budem vždy , protože ani nevíme co jsou to ty naše zájmy. Vždy je nějaký patriot vysvětlí tak , že dalších 20 let jen zíráme na to, co to tu zas máme. Vypadá to , že tu nejlepší revoluci bude muset za nás udělat sama příroda a vrátit nás do doby kamenné.

146673

7.11.2007 23:19

RE: dohoda

Vladimír Bílý vladimirbily (zavináč) post (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 146669

Nezlobte se pane Trodas, nechci se s Vámi přít o Váš názor na průběh tkz. sametové revoluce. Nikde ve svém příspěvku netvrdím, že Havel byl prominentním disidentem připravovaným komunisty či jinými představiteli moci k převzetí moci,ač to může býti pravdou. Vycházím pouze z faktů, které mě byla známa, a doplnuji ho pro plasticitu pohledu o jinde nezveřejněné informace.Nejsem desinformátor ani nechci být zajímavý......Ty informace o mrtvích však jistě zajímavé jsou.Neviděl jsem těla, ale měl jsem určitou dobu v držení dokumentaci, která se skládala z více druhů dokumentů. Vámi zmíněných úmrtních listů jednotlivých obětí, protokolů veřejné bezpečnosti i výpovědi světků, kteří těla nalezli, nebo o tělech informovali anonymě a poté i do protokolů,různé další lékařské zprávy atd.Zhruba cca 1 kg dokumentace. OF tyto konkrétní informace neměla v ruce, tvrdila ovšem při vyjednávání, že je mají k dispozici. Některé protokoly si dodnes pamatuji, neb šlo o kuriozní úmrtí...Pokud si myslíte, že prokázání pravdivosti mých slov něco změní, napište mi třeba na email své důvody a pokud budou bezpečné pro mne,vás i pro pořizovatele-sběratele dat budete mít své jména a umrtní listy....

146679

7.11.2007 23:12

RE: dohoda

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 146627

Mám dojem, že se neprávem zapomíná, že celou tu transformaci komunismu na "demokracii" vymyslel a začal uskutečňovat už Andropov. Gorbačov byl jeho pravou rukou. A je to jednoduché a geniální. Vidím, že ekonomika principielně zaostává. Budu čekat až vypukne násilná revoluce? Ne, raději ji provedu sám, aby ta transformace proběhla v klidu a v mém zájmu a pod mou kontrolou.

146678

7.11.2007 17:59

Někdo by rád nakrmil vlka

Sam Ting Wong 89.?.?.?

a nechal kozu celou. Babča, kterou odsoudili, to je fakt legrace... Kolik že je to let od plyšové revoluce? Kolik že už to bylo odsouzeno pohlavárů?
To je prostě výsměch všem lidem a rodinám, kterým komunisti zničili život.

146653

7.11.2007 18:24

Jen to , ze advokati v CZ

Kadence crazy 154.?.?.?

napsali do novin jak ceska justice dostala podle platnych paragrafu poradne na prdel ! On totiz ten zlocin ty komunisticky bestie ktera pomohla poslat Horakovou na sibenici byl promlcenej po 20 letech ! Tak at s tema legalitama podle dodnes platnejch ceskejch zakonu jdou slavny cesky soudy pekne rovnou do (_!_) ! Kdyz uz chteli tu komunistickou krava ktera je rada ze se doplazi vubec na hajzl potrestat tak to meli udelat uplne jinym stylem . Navic vznikla otazka kolik takovejch bolsevickejch hajzliku co nebyli dodnes potrestany za jejich komunisticky svinstva a dodnes za to pobiraj vysoky duchody ! To fakt dokaze na [naštvaný] a z ty democracie tak jak si ji predstavujou v CZ ti co se prevlikli do ruzovych pyjamas by se jeden [bliji]

146656

7.11.2007 22:20

RE: Jen to , ze advokati v CZ

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 146656

Nedávno jsem četl, jak odsoudili ve Španělsku teroristy z Madridu na několik tisíc let.

Náš soud si měl vzít z toho příklad a babce uložit deset tisíc let nepodmíněně s omezením, že do vykonání trestu nesmí umřít.

Odsoudit nepohyblivou hluchou a slepou 86letou babku k osmi rokům do basy je rarita. Kdyby na ní nechali udělat psychiatrický posudek, tak by zjistili, že není schopna účasti na trestním řízení a kdo ví, zda ještě ve svém věku chápe jeho smysl. Vůbec by ji podle zákona nesměli soudit. Ovšem politická objednávka si žádala přísný trest. Tak zákon nezákon, byla exemplárně pro forma potrestána. Jako kabaret to může být dobré. Ale měli k tomu soudci při vyhlašováíní rozsudku zatancovat kankán.
Není-li tu ta, kterou mám tak rád, je tu ta, která je tu. Však o nic nejde. Snad jen Pepovi Lesákovi udělal soud drobnou radost, že se opět dostal do televize.

146677

8.11.2007 18:43

RE: Jen to , ze advokati v CZ

čěf 82.?.?.?

Reakce na 146677

Odsoudit nepohyblivou hluchou a slepou 86letou babku k osmi rokům do basy je rarita.
Rarita, a hloupost nejen politická.
Když už "s křížkem po funuse" odsoudili prokurátorku za to, že NAVRHLA trest, měli -aspoň symbolicky in memoriam- odsoudit hlavně soudce, který rozsudek VYNESL, a především toho, kdo onen politický proces INICIOVAL a REŽÍROVAL (Rudolf Slánský, generální tajemník KSČ v letech 1945-51). (M.H. zatčena 1949, odsouzena 1950).

146725

8.11.2007 20:38

RE: Jen to , ze advokati v CZ

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 146725

Justiční systém dnes funguje prakticky stejně, jako v těch padesátých letech, jen ty politické vlivy se do rozhodování nepromítají tak přímo. Jistě i tomu současnému soudci i státnímu zástupci je naprosto zřejmé, že odsouzení babky je protiprávní. Představte si, že tady navrhnete, aby v zájmu udržitelnéhgo rozvoje u nás stál benzín stovku za litr. No a ono to za nějakou dobu - jak se zdá, tak velmi rychle - tak bude. A někdo si pak vzpomene, že jste to navrhoval a soud vás pak za to odsoudí.

Já toho současného soudce i státního zástupce chápu. Jistě mají rodiny a tak se nechtějí nechat vyhodit z práce. Záminka se v případě potřeby vždycky na každého najde. Navíc ani jeden z nich nemusí mít žádné výčitky svědomí. Státní zástupce trest jistě navrhoval po konzultaci se svým šéfem a soudce ví, že špatně již rozhodl mnohokrát a nadřízený soud k odvolání odsouzeného jeho rozsudek zrušil. Pokud se babka neodvolá, je to její problém. Dobře jí tak, poučena byla. A když se odvolá, tak rozhodování bude záležitostí soudu odvolacího. Tak proč mít nějaké výčitky svědomí? Všichni jsme jen chybující lidé a právní řád upravuje prostředky k nápravě našich chyb. Tak přece o nic nejde. O jednu chybu víc nebo míň?

Samozřejmě, pokud by babce chtěli pomoci, tak jak jsem psal výš, mohl kdokoliv nechat zkoumat její způsobilost účastnit se trestního řízení. Ovšem ten, kdo by to navrhnul, ten by se znelíbil. Všichni také velmi dobře vědí, že její návrh na výši trestů nebyl z její hlavy, že přednesla jen to, co jí její šéf písemně nařídil či schválil. I ten její šéf k tomu dostal příkaz z vyšších míst. Konec konců proč si dělat problémy, když stejně všichni vědí, že babka žádný trest nenastoupí a zda je či není odsouzena je jí v jejím stavu naprosto lhostejné. Tak jí za návrh trestu mohli dát klidně i doživotí a nic by se nedělo. Naopak, někteří méně vzdělaní politici by jásali, jaká je to u nás konečně spravedlnost.

Tím samozřejmě nechci babku nijak hájit. Mohla odmítnout zastupovat obžalobu a mohla jít pracovat do výroby. Do dolů by ji jistě neposlali. Vžijte se do situace jejího šéfa. Koho byste na jeho místě k zastupování obžaloby před soudem poslal. Samozřejmě, že toho, kdo se bude nejmíň bránit. Byla mladá, bála se o flek a možná tomu i věřila.
Zločiny komunismu je potřeba beze sporu příkladně potrestat, aby se neopakovaly. Jenže kdo se dnes nechá jen tak odsoudit? Každý se bude bránit, že dělal jen to, co měl nařízené. Těžko se takový člověk hledá. A když už se jednou taková stará bezmocná babka našla, tak by bylo politickou chybou jí neodsoudit. Takhle se řvounům zacpe huba a nikoho to nebolí. Přece nikdo nemůže chtít soudit za zločiny komunisty, kterým bylo v osmdesátých letech 30,40 nebo 50 let, když to jsou dnes vážení podnikatelé, na kterých stojí náš stát.

146738

9.11.2007 8:37

RE: Jen to , ze advokati v CZ

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 146738

Ta stará, bezmocná babka, ta právnická rychlokvaška soudila lidi až do svého důchodu, jak napsali v MFD. Takže ona za to, že odsoudila Horákovou k smrti si pak celý život velmi pohodlně z toho žila. Jistě soudila lidi podobným způsobem jako Horákovou, protože asi byla celý život komunistka- věrně své straně dál sloužila a jistě pak za to dostala i pěkný důchod.

Ve svém plzeňském domě,kde žije to třeba o ní spolunájemníci netušili, co je to za bolševickou svini. Teď si před ní mohou odplivnout a to je pro "babču" možná ten největší trest.

146760

9.11.2007 17:11

RE: Jen to , ze advokati v CZ

čěf 82.?.?.?

Reakce na 146760

Technická: Ještě jednou, prokurátor nesoudí, nýbrž obžalovává; soudí a odsuzuje soudce.

146777

8.11.2007 19:39

RE: Jen to , ze advokati v CZ

Kadence crazy 154.?.?.?

Reakce na 146677

S Vasim nazorem na vec se neda nic jinyho nez souhlasit . Nakonec zakony cesky republiky platej i pro takovy hajzliky jakymi jsou ti postkomunisticky soudci a advokati . Meli by si ti hajzlici vzpomenout treba na ty co nastavovali za Hitlera kejhak a pak za to dolovali diky jejim priposranejm a prospechovejm fotrum pro CCCP uran ! Tak ze uz jen to , ze ti soudci a prosekutori by meli vratit ceskejm poplatnikum dani krome penez za ten kangaroo court s tou komunistickou babou i diplomy a pokorne se jim za ten zlocin ze se neridili dodnes platnymi zakony v zakoniku Cesky republiky omluvit .

146732

Příspěvků: 16

07.11. 08:27 lesov  Pozdě ale přece.....NE!
07.11. 09:13 Vladimír Bílý  dohoda
07.11. 13:24 Novákneu  RE: dohoda
07.11. 16:53 Naivka  RE: dohoda
07.11. 20:40 trodas  RE: dohoda
07.11. 22:30 Novákneu  RE: dohoda
07.11. 23:19 Vladimír Bílý  RE: dohoda
07.11. 23:12 pietroo  RE: dohoda
07.11. 17:59 Sam Ting Wong  Někdo by rád nakrmil vlka
07.11. 18:24 Kadence crazy  Jen to , ze advokati v CZ
07.11. 22:20 Karel z Čech  RE: Jen to , ze advokati v CZ
08.11. 18:43 čěf  RE: Jen to , ze advokati v CZ
08.11. 20:38 Karel z Čech  RE: Jen to , ze advokati v CZ
09.11. 08:37 Jarmila  RE: Jen to , ze advokati v CZ
09.11. 17:11 čěf  RE: Jen to , ze advokati v CZ
08.11. 19:39 Kadence crazy  RE: Jen to , ze advokati v CZ

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 618,86 Kč
1 unce stříbra
540,83 Kč
Bitcoin
675 481,22 Kč

Poslední aktualizace: 28.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 021