Diskuze k článku

Co taková slušná dívka jako já dělá na takovémto místě?

Příspěvků 47

31.7.2007 8:24

To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

že sotva se obrátí na novou víru, začnou fanaticky kázat proti té staré. Je to psychologicky zákonité, ovšem nemá to vůbec nic společného s rozumným posouzením stavu věcí (nemluvím nyní o konkrétním předmětu článku, ale o obecných zákonitostech). Madam by si měla uvědomit, že zatím jen lítá ode zdi ke zdi, a jen prohlubuje své černo-bílé vidění světa, které pouze odráží její vnitřní zmatek. Svět ovšem černobílý není, a pravda je VŽDY uprostřed. Bohužel, svět udržuje v chaosu a válkách právě naše jednostrannost, která vždy zákonitě narazí na opačnou jednostrannost protivníkovu....

140846

31.7.2007 8:47

RE: To je znakem všech neofytů,

JaJa 213.?.?.?

Reakce na 140846

Naprostý souhlas! Do kamene tesat... [mrknutí jedním okem]

140847

31.7.2007 9:03

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 140846

Taky si to myslím a to nejsem ani žid, ani černoch, ani bílá jak vápno[smích]

140848

31.7.2007 9:05

RE: To je znakem všech neofytů,

šona 217.?.?.?

Reakce na 140846

Taky to na mně dělá ten dojem. A to nejsem ani židovka (možná trochu) ani černá (možná trochu) ani úplně bílá (taky trochu).

140849

31.7.2007 10:19

RE: To je znakem všech neofytů,

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 140849

Taky souhlas s předešlými komenty. Bohužel lidi co bezmezně věří, asi bezmezně věřit musí, ať už jednomu nebo druhému. Trošku zdravé skepse by neškodilo.

140853

31.7.2007 9:55

RE: To je znakem všech neofytů,

Grovik 89.?.?.?

Reakce na 140846

v zasade bych asi souhlasi.. konzistetni nazor nelze vytvorit prectenim jedne knihy.. ani ctenim but jedne strany nebo drzhe... nazor se tvori roky a hlavne je potreba na nej znat mnohem vic.

Ale to nebrani autorce aby se casem nekam dobrala... nemyslim ze je treba ji zatracovat spis by mel nekdo rozumny prijit a rict ted si precti zase tohle at mas trochu jiny pohled na vec.

Cernobilost sveta je nejhorsi klam.

140852

31.7.2007 13:39

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140846

Až na to, že se nejedná příliš o víru v tomto smyslu slova - čili věřit něčemu, co lze těžko prokázat nade vší pochybnost.
U té dámy se jedná o "prozření" díky palbě argumentů jiných, než se hrnou z oblbujícího mainstreamu.
A citové nasazení? Kdo ho nemá... pokud jí vydrží nepociťování nenávisti a přesto snaha "žít v pravdě", tak jí nečeká krátkodobě nic lehkého, ale tak je to vždy, když se člověk začne vymaňovat z davových tendencí všeho druhu.

Pravda VŽDY uprostřed?! To je hodně laciné a zjednodušující...a hlavně alibisticky pohodlné, pokud sdělení odporuje zaběhnutému názorovému schematu a nutí dotyčného alespoň trochu probádat něco jiného, než dosud.
Pokud se týká konkrétního tématu, tedy vlastně SYSTEMATICKÉHO FALŠOVÁNÍ HISTORIE, jehož oběti jsou i řadoví chazaři a židé, tak se děje. Prostě probíhá.
Maskování je ovšem tak kvalitní, řekněme "démonické" v plném smyslu tohoto slova, že i velmi inteligentní lidé z pohodlnosti odmítají přijmout z pohodlnosti a strachu reálné argumenty a historická fakta, vypovídající o tomto dění "za kulisami"...

140860

31.7.2007 15:03

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140860

Pravda je VŽDY uprostřed proto, poněvadž že to je sama definice pravdy. Je to obecné pravidlo, zcela bez ohledu na to, na co jej my lidé aplikujeme. Jen si nesmíte to "uprostřed" vysvětlovat jako pohodlný kompromis či cestu nejmenšího odporu, ale jako nalezenou rovnováhu. A k té je sakra těžká a dlouhá cesta.

140865

31.7.2007 15:43

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140865

>Pravda je VŽDY uprostřed proto, poněvadž že to je sama definice >pravdy.
[zmaten] [zmaten] [zmaten]
Jaká definice??
Buď JE něco pravdivé, anebo NENÍ - na tom nevidím nic "uprostředního"...naopak pravda je velmi přísně vyhraněná - ANO/NE.
Co jí "uprostředňuje" jsou pouze individuální pohledy a výklady o dění různými tvory - pak je tedy ovšem spíše relativní z pohledu každého individua, ale určitě ne VŽDY uprostřed!
Pravda jako nalezená rovnováha? To je nějaké příliš teoreticko-filozofické... a nepraktické, tedy nějaké divně "nadýchané"...
Pokud někdo dokáže žít spokojeně a dejme tomu "moudře", nepotřebuje si dokazovat pravdy a nepravdy v diskuzích - pokud k tomu zrovna během okolností není dostrkán. A i pak se to diskutování tohoto vnitřního rozpoložení netýká tak, aby ho to "vyhodilo ze sedla".

A pravda tedy jako psychologicko-bytostná kategorie (stav) může z toho, co Jste napsal vypadat jako stav buddho-indiference k VEŠKERÉMU DĚNÍ(??)...

140868

31.7.2007 19:13

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 140868

Logika ANO/NE nikde v živém světě nefunguje. Funguje tak maximálně v abstraktních konstruktech lidského mozku, které ovšem nemají s praktickou realitou života nic společného. V praktickém životě funguje logika JAK - TAK I. Ve světě, který se skládá ze vzájemně se doplňujících a podmiňujících protikladů platí vždy oba krajní póly najednou - záleží jen na tom, z jakého úhlu se na ně díváte. Zkuste se nad tím zamyslet ve vztahu ke konkrétním každodenním událostem, a uvidíte, že to není indiferentní ani náhodou, naopak, že je to nejpraktičtější a nejpragmatičtější hledisko, jaké vůbec existuje...
Nikdo z nás tu asi nežije tak spokojeně a moudře, aby se nenechal zlákat k dokazování svých pravd v diskusích, já určitě ne, tak budhovsky indiferentní skutečně ještě nejsem - a Vy, zdá se, tu právě také diskutujete [smích]

140879

31.7.2007 20:48

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140879

>Logika ANO/NE nikde v živém světě nefunguje
Cože? Vždyť to je jeden ze základů toho našeho pinožení - každý hledá nějakou PRO SEBE platnou pravdu...
Postoj, který se potom zaujímá (např. v diskuzi, že), aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům může už být JAK-TAK, ovšem pravda zůstává ANO/NE.

Ale abych to dále nepatlal - moc Vám nerozumím a Vy mě taky ne, takže si ponechte svoji "šedou polopravdu" a mě zůstává jasná kategorie ANO/NE, s kterou dokáži velmi prakticky i spokojeně žít...
Interpretace pravd navenek je již věc jiná.

>Nikdo z nás tu asi nežije tak spokojeně a moudře, aby se >nenechal zlákat k dokazování svých pravd v diskusích, já určitě >ne, tak budhovsky indiferentní skutečně ještě nejsem - a Vy, zdá >se, tu právě také diskutujete [smích]
Nepsal jsem o sobě, co se týká buddhovství... (proč Vy takřka vše tak podivně odkloníte od proudu otázky?) [velký smích] to bych zde nejspíš vskutku čas nemarnil.

140882

31.7.2007 15:35

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140860

PS - a abych ozřejmil, co mi na "prozření" autorky vadí:

...Byla jsem proti trestu smrti, pro kontrolu zbraní, pro homosexuální sňatky (více či méně) a věřila jsem mnoha nesmyslům, které mi byly vštěpovány židovskými feministickými semetrikami. Stejně tak jsem věřila mnoha lžím, kterými mě krmila liberální (židovská) média.
Samozřejmě, narodila jsem se a vyrůstala jsem v Kanadě, kde je levicové zaměření..

Takže vše výše uvedené, čemu dříve věřila, jsou nesmysly, liberalismus rovná se levicovost a obojí je apriori špatně, všechny feministky jsou židovské semetriky atd. ?? Toto Vám nepřipadá nejen laciné a zjednodušující, ale přímo hloupé, ne-li lživé? Podle mne dělá paní autorka skutečné pravdě spíše medvědí službu, a už vůbec netuším, jak její zmatený pel mel souvisí s falšováním historie...

140867

31.7.2007 15:55

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140867

>a už vůbec netuším, jak její zmatený pel mel souvisí s falšováním >historie...
No právě v tom to tkví, že ani netušíte, jak ve velkém je historie falšována, aby mocipáni mohli "stádo" lépe ovládat. A jak k tomu všemu slouží ty uvedené kategorie
>Takže vše výše uvedené, čemu dříve věřila, jsou nesmysly, >liberalismus rovná se levicovost a obojí je apriori špatně, všechny >feministky jsou židovské semetriky atd. ?? Toto Vám nepřipadá nejen >laciné a zjednodušující, ale přímo hloupé, ne-li lživé?
Ano, radikalismus neofyta, ale i pochopitelná reakce z "prozření"

140870

31.7.2007 18:17

RE: To je znakem všech neofytů,

Grovik 89.?.?.?

Reakce na 140870

ale to ze nekdo neco falsuje jeste neznamena ze vsichni v co veri v nejakou vec jsou hlupaci.

Diskuze o levicovosti nebo pravicovosti je uplne mimo misu. Rict ze vsichni levicaci nebo pravicaci jsou ho*da nebo tak neco je prece pitomost.
hlupaci jsou vsude a to je ta obcena pravda uprostred. Nic neni cernobile.

140875

31.7.2007 18:58

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140875

>ale to ze nekdo neco falsuje jeste neznamena ze vsichni v co veri v >nejakou vec jsou hlupaci.
Che - pak je tedy jen otázka kdo a kdy a v čem je hlupák [velký smích] ...
A pokud někdo, někdy VĚŘÍ v něco, co NENÍ pravda, pak je to přesně v tomto oboru, nebo tématice co?... hlupák, nevědomec, ignorant, - jak chcete. A to samozřejmě v jiné oblasti života může být na špici, nebo může být i hodný, kvalitní jedinec. Ovšem věří lži-nepravdě, a tak je jeho poznání omezené...
A je jen otázka nakolik ta kategorie (věřící avšak nevědomec, potažmo hlupák) snižuje KVALITU života dotyčného.
A uznat, že se někdo mýlí (mýlil) byl v daném rozsahu hlupák-nevědomec, to není nic špatného a může to jen posloužit dotyčnému, pokud toto "prozření" dokáže ukočírovat a neskočil do druhého extrému, jak je patrno z tohoto článku...

>Diskuze o levicovosti nebo pravicovosti je uplne mimo misu. Rict >ze vsichni levicaci nebo pravicaci jsou ho*da nebo tak neco je >prece pitomost.
>hlupaci jsou vsude a to je ta obcena pravda uprostred. Nic neni >cernobile.
[zmaten] a kdo tuto diskuzi o pravicovosti a levicovosti vede?!
Mě zaujalo mínění, že pravda je VŽDY uprostřed... podle mě není,pravda jako životní a filozofická kategorie je naprosto jednoznačná, nikoliv rozplizlá, uprostřed atd. atd.

A že hlupáci jsou všude je jasný důkaz a podpora toho, že pravda obecně "je uprostřed"???!!! No, to je argument z říše snů!!

Pravda je ano/ne - žádná šedá, uprostřed, kompromis atd.
Pokud udělám průser a naleznu řešení onoho průseru pomocí kompromisu, neznamená to, že jsem udělal poloviční průser. Pravda byla, je a bude, že jsem zplodil průser. Tečka.

140877

31.7.2007 20:53

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 140877

..Pokud udělám průser a naleznu řešení onoho průseru pomocí kompromisu, neznamená to, že jsem udělal poloviční průser. Pravda byla, je a bude, že jsem zplodil průser. Tečka...

Vážně nejste schopen pochopit ani to, že jedna a ta samá věc může být z Vašeho úhlu pohledu - tj. pro Vás - průser, a pro někoho jiného požehnání? Vy jste jediný na světě povolán posuzovat a rozlišovat, co je pro zbytek světa průser a co ne? Kdybyste byl sám k sobě upřímný, a kdybyste trochu přemýšlel, tak byste musel uznat, že i to, co se Vám samotnému původně mohlo jevit jako průser, se v průběhu Vašeho života, při zpětném pohledu, může jevit jako požehnání...

Právě takoví, jako jste Vy, skálopevně přesvědčení o platnosti své vlastní pravdy. jsou pro zbytek světa tím největším průserem...

140884

31.7.2007 21:10

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140884

>Vážně nejste schopen pochopit ani to, že jedna a ta samá věc může >být z Vašeho úhlu pohledu - tj. pro Vás - průser, a pro někoho >jiného požehnání? Vy jste jediný na světě povolán posuzovat a >rozlišovat, co je pro zbytek světa průser a co ne? Kdybyste byl sám >k sobě upřímný, a kdybyste trochu přemýšlel, tak byste musel uznat, >že i to, co se Vám samotnému původně mohlo jevit jako průser, se v >průběhu Vašeho života, při zpětném pohledu, může jevit jako >požehnání...

No, tak s Vámi jsou diskuze na hodně dlouhé lokte... vždyť o tohle přece vůbec v nadhozeném tématu nejde!!! Toto je úplně jiné a další téma!
Vy z příčiny skočíte hned na následek, o kterém já vůbec nepíši!
S každou Vaší odpovědí uhýbáte od, ehm, "mého" "ANO/NE", tudíž je takřka nemožné diskutovat, nebo jen za podmínky dalšího a dalšího patlání a to je zbytečné...

Jinak Jste mi tímto příspěvkem opravdu sdělil skvostnou, absolutní novinu, kterou samozřejmě nechápu a nikdy nepochopím, neboť jsem skálopevně přesvědčen o platnosti své vlastní pravdy, kterou ovšem nikomu nevnucuji (zastávám ŽÍT A NECHAT ŽÍT), takže jen těžko můžu být pro zbytek světa jakýmkoliv průserem...a pokud ano, tak asi stejně velkým jako např. Vy se svými podivnými kompromisy.

Spíše jsou problémem jedinci, kteří nemohou, nechtějí pochopit sdělovaný nesouhlas a odvádějí tvrdošíjně a stále odpověď jinam resp. o krok dále, aby i v plané diskuzi v éteričnu vyšli jako vítězové...ponechejte si svoji ratolest [smích]

140885

31.7.2007 21:50

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 140885

..vždyť o tohle přece vůbec v nadhozeném tématu nejde!!! Toto je úplně jiné a další téma! ...

Pane, téma jsem s dovolením určil já (vy jste jen reagoval), a mně jde právě o to, co se Vám marně snažím vysvětlit. Snad mě uznáte alespoň natolik příčetným, abych věděl, o co mi v tématu jde. Z mého úhlu pohledu uhýbáte od tématu Vy. Nesnažte se proto potvrzovat mé teze právě tím, že mi budete vnucovat svůj názor na to, o co mi v mých příspěvcích jde. Já chápu, že Vám jde o něco jiného. Díváte se na věc z jiné strany. Dohodneme se tedy, že pro nás v této diskuzi neplatí logika ANO/NE (tzn. že nemám pravdu buď já nebo Vy), ale že máme pravdu oba (JAK já, TAK i Vy), pouze se na věc díváme z opačných stran? A společnou pravdu že bychom našli, kdybychom to uměli a snažili se, někde v průsečíku našich dvou pravd, někde uprostřed? [smích]

140886

1.8.2007 7:43

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 140886

Milý židovský soukmenovče. Zkuste si jednou ruskou ruletu, pak nám opět něco sdělte o pravdě uprostřed.

140906

1.8.2007 23:08

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140886

>Pane, téma jsem s dovolením určil já
Och pardon, pán velkomožný, předpokládal jsem, že svým dotazem jsem si dovolil "stanovit" velmi krátkodobě a zdvořile směr odpovědi, tedy i tématu, které mohlo být velmi strohé, pokud byste neměl nutkavou potřebu mi vysvětlovat subjektivní a individuální povahu "pravdy"...
>ale že máme pravdu oba (JAK já, TAK i Vy), pouze se na věc díváme z >opačných stran?
S tímto nemám nejmenší problém!!!.. ale O TO MI CO SE TÝKÁ PRAVDY JAKO TAKOVÉ VŮBEC V TÉTO DEFINICI resp. písemné výměně NEJDE.
Prostě pravda je ANO/NE - její výklady a náhledy subjektivně vnímané jsou různé...tedy JAK - TAK
>A společnou pravdu že bychom našli, kdybychom to uměli a snažili >se, někde v průsečíku našich dvou pravd, někde uprostřed? [smích]
Tak s tímto nemůžu souhlasit, protože (pokud chápete o co mi jde), tak to ehm "mé" ANO/NE je jaksi absolutní a objektivní (lež je lež, jedno zda milosrdná, nutná, zbabělá-prostě bez přívlastků, krádež je krádež a opět bez přívlastků) a z Vašeho jaksi rozvitého pohledu (a svým způsobem samozřejmě správného, ale jaksi o nějaké to patro níž) již se jedná o JAK - TAK individuální, subjektivní, zohledňující např. i různé nedokonalosti (neschopnosti, hlouposti atd.) zařadit daný děj, událost, kategorii do jasného, nekompromisního ANO/NE.
Pak tedy průsečík našich pravd je uprostřed ten, že z pohledu neosobního, "bezpřívlastkového" je správné "mé" nekompromisní, matematické ANO/NE, a při "zlidštění" přívlastky a také pochopitelnému zahrnutí všepronikající subjektivity ve výměně informací mezi různými tvory je v pořádku TAK-JAK.
Z mého pohledu se jedná o nutný kompromis v životě, který používám,jsem-li nucen ohodnotit, kategorizovat chování jiných tvorů, které se mě více, či méně dotýká. Resp. ve smyslu ŽÍT A NECHAT ŽÍT velmi dobře chápu proč jednají, jak jednají, často a podrobně vidím i příčiny a dokáži to vše zařadit do kategorie ANO/NE. Ovšem jako jedinec zajímající se o "dění za oponou" velmi dobře chápu Vaše TAK - JAK a v tomto duchu také většinou jednám, pokud není mou povinností (např. jako šéf v práci) sdělit kategorické ANO/NE...
Jinak pouze sděluji:" vidím to takhle a takhle, ale dělejte si co uznáte za vhodné..." anebo držím hubu a krok a pouze pozoruji...

P.S. to s tím židovstvím jsem nepsal, pokud Jste chazar, tak je mi to úplně buřt... pokud nebudete chtít po mně jako "gojimovi" odškodné, nebo uznání vyvolenosti - to pak velmi razantně nastoupí ANO/NE - NE TZV. VYVOLENÍ, NEJSOU VYVOLENÍ ANI NIJAK VÝJÍMEČNÍ... [velký smích]

Můj pseudonym zde je "Had".

140946

2.8.2007 15:52

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140946

Hade, bacha na hybris... fakt si myslíte, že si někdo z nás smrtelných může činit nárok na to, že zná absolutní pravdu ??? Tohle bohové trestají .. Jistě, někde ta Absolutní Pravda je, ale ani já, ani Vy na ni odsud nedosáhneme.... dokud se tou Pravdou nestaneme, nemůžeme ji mít... [mrknutí jedním okem]
No a vzhledem k tomu je nesmysl diskutovat tady z pozice pravdy ANO/NE, a je směšné zařazovat ty, co se hezky pokorně spokojí s jim příslušnou pravdou JAK/TAK do nějakých nižších pater, pánko velkomožný ... [smích]

140990

2.8.2007 17:16

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 140990

...může činit nárok na to, že zná absolutní pravdu ???

Absolutní pravda je ,že vše je ve své podstatě prázdnotou , z které se všechno zrodilo ..... Některé lidi taková prázdnota láká a podstupují "vyprázdnění" ! Čím více se dokáží "vyprázdnít" , tím více se jim čistí a rozpíná vědomí . Když mají vědomí dostatečně rozepjaté , pak jsou schopni chápat to , co je pro jiné "nepochopitelné" ...... Z tohoto hlediska může být "někdo" ( pochopením ale i uzpůsobením ) blíž či dál k této zmiňované absolutní pravdě.

Dle mého názoru je na tom Mr.Had velmi ,velmi dobře . Vždyť buddhismus je naukou pro "zralé" bytosti a to on jistě je ....Vy na tom jste taky dobře , což potvrzujete psaným projevem , ale Had je "vyprázdněnější" a proto je "blíž" k té absolutní pravdě .

Musím s Vámi souhlasit v tom , že každý máme svou ( subjektivně - objektivní ) pravdu . Pravdu , svého bytostného stavu , od kterého se pak odvíjí chápání , poznávání , poznání a vědění .

...... "I-Á" mám taky svou malou pravdu ,a sice , že jsem měl včera k obědu vepřo-knedlo-zelo . Doufám , že mi to Mr.Had nebude vyvracet.

Držím palce

140997

2.8.2007 23:03

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140990

>Hade, bacha na hybris... fakt si myslíte, že si někdo z nás >smrtelných může činit nárok na to, že zná absolutní pravdu ???
Ale samozřejmě, že myslím! Vždyť jsme všichni její součástí! Jsme všichni nejvyšší "Bůh" jaký kdy byl, je a bude! Pouze je v nás všech více či méně "zapatlán"....
Nejsem zdeformován falešnou pokorou církevnického křesťanství, a tak u sebe vím takřka v každém okamžiku, když se na "sebe" zaměřím-aha, teď ve mně převažuje tato kvalita, teď zase jiná a taky to umím ovlivňovat žádoucím směrem. Jde jen o to s jakým úsilím, ale to je jiný směr debaty.
Nejen tedy takový nárok že máme, je to v jistém stupni zralosti i povinnost mít "tah na branku" v poznávání pravdy - jednou jí každý pozná, zda tisíc, dvacet tisíc let, nebo ještě jiné kategorie pozemské časomíry to nehraje roli...

A "bohové"?!Ty se o nás moc nestarají, pokud se k nim zrovna někdo násilím nedere a ještě k nim "nepatří" - to za prvé, a za druhé na "cestě za pravdou" je logický bytostný vývoj přes tzv. "božské stavy", takže pokud se člověk stane "bohočlověkem", tak vidí, že se nemusí bát trestu bohů, zato je však velmi pozorný ke kvalitě, které se dnes velmi moderně říká "karma", jež neustále hlídá..
>a je směšné zařazovat ty, co se hezky pokorně spokojí s jim >příslušnou pravdou JAK/TAK do nějakých nižších pater, pánko >velkomožný ... [smích]
Možná to je směšné - pokud to někoho pobaví, tak proč ne-"kdyby se lidé více smáli, bylo by méně válek", napsal jeden skvělý filozof-mystik.
Ovšem propátral bych případnou záměnu "pokory"(??) za pohodlnost, či snad neochotu a neschopnost pojmenovat HLAVNĚ PRO SEBE věci pravými jmény - tedy z kategorie ANO/NE. V životě pro ulehčení sobě a hlavně druhým, jako pomocník v komunikaci ať převládá tolerantní TAK-JAK. Proč ne...

141009

31.7.2007 22:48

RE: To je znakem všech neofytů,

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 140884

Pravda je subjektivni!
Predstavte si vezne, politickeho, ktery byl nevinne odsouzen protoze ho nekdo kdo ho nemel rad udal.
Sedi a trpi, zimu, muceni a zlobi(sere) ho to cim dal vice.
Sve bachare nenavidi, coz je pochopitelne.
Proto je mu doporucena kniha kterou napsal prave bachar. Jmenuje se: zivot bachare.
V te knize bachar pise duvod proc nastoupil tuto karieru, popisuje, ze nejvetsi duvod pro sve rozhodnuti byl vrozeny sadismus, pro kterouz zalibu nalezl ve sve praci dobry outlet.
Chudak vezen nahle chape.
Spojuje zivotni pribehy sve s pribehy bachare.
No, tady, kdyz me dal pres drzku tak, ze me zlomil sanici, to mu dcera prinesla spatne znamky, a ja najivka myslel, ze me nema rad.
A tady, kdyz me nechali hladovet, jeho pani nechtela varit.
No ted toho pana chapu. Vse je odpusteno.
Jak smesne.
To povidani o pravde ktera je nekde mezi je jen bachorka zbabelcu kteri se boji odplaty.
Zeptejte se Palestincu kde je pravda.
A nebo tech kteri prezili Holocoust.

140888

6.8.2007 0:26

RE: To je znakem všech neofytů,

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 140888

Karle, pravda nemůže být subjektivní. To, co jsi tady popsal,
je názor, příčina a následky. Nikoliv pravda. Pravda je, že bachař zmlátil vězně. Všichni pánové v diskuzi shora prosazují názor, jako pravdu. Co je definice pravdy?
KONSTATOVÁNÍ SKUTEČNOSTI a nebo také popis skutečnosti.
Žádné názory "UPROSTŘED", nebo JAK-TAK.
Přiklonil bych se pouze k vyjádření - ANO/NE.

Uvedu příklad. Číšník drží v levé ruce sklenici piva a host se ho zeptá, kolik je hodin? Číšník, při pohledu na hodinky, vyleje sklenici piva na sebe a zbytek jde na podlahu. Otázka je, kdo rozlil pivo? Číšník, nebo host, který ho k tomu přiměl?
Pravda v tomto případě je, že číšník rozlil pivo. Všechno ostatní je bezpředmětné. Příčina a následek. To, že se alespoň konečně umyla podlaha, nebo že si číšník konečně převlékl ušmudlanou košili, že ho host vyprovokoval, to nemění nic na skutečnosti a nemění to směr a nebo závažnost pravdy.
Pravda je jenom jedna a tou je: Popis skutečnosti.
V uvedeném příkladě se samozřejmě konstatování skutečnosti začne měnit, podle kladených otázek. Pokud se zeptáme, kdo vrazil do číšníka?, tak dostaneme odpověď - Nikdo.
I tohle je pravda. Heslo Pravda zvítězí, je pouze heslo
(touha) a nedává žádný smysl. Jaká pravda? Čím více skutečná historie zapadne do minulosti, tím hůře se dozvíme pravdu. Naštěstí se zachovaly originální dokumenty, ale i tohle tak zcela nevyjádřuje pravdu. To je zase "někoho" názor. Je prokázáno, že i očití svědkové, mající dobrou vůli popsat skutečnost pravdivě, se mohou mýlit.

Jako další příklad mohu uvést "vražda a zločin" a v této souvislosti současně prohlásím, že vražda na tyranu není zločin. Tohle je pouze vyjádření názoru. Obhájení (zmírnění) skutečnosti a zdůvodnění proč došlo k vraždě. Podle mého názoru, pravda je, že vražda je zločin. Podle jistých okolností je však společností pouze tolerována, tedy není zločinem.

Pár poznámek k článku. Naprosto souhlasím s autorkou. Hledání pravdy je jako droga. Porovnal bych to k jízdě stovkou po dálnici a auťák nemá brzdy. Jednou, jak k tomu člověk přičichne, tak po počátečním šoku a následném procitnutí, to nelze zastavit. Když získáte konfliktní informace, tak vás to žene dál a dál a nepustí vás to, dokud nenarazíte na tu skutečnou pravdu.
Hledáte stále odpovědi na nespočetné otázky. Co je však ta skutečná pravda? Zase jenom něčí názor, ale to už stačí na to, že se člověk dokáźe orientovat a začíná se cítit osvobozen.
Naopak, soustavné lži člověka zotročují. Proto vidíme ty lumpárny kolem sebe. Nutnost psychiatrického léčení druhé a třetí generace holocaustníků. I tohle již nelze zastavit, stejně tak, jako to auto bez brzd. Na závěr vyslovím touhu, že:
Pravda jednou zvítězí! V to doufám!

141137

11.8.2007 7:56

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 141137

...Pravda je jenom jedna a tou je: Popis skutečnosti. ..

Bylo by opravdu fajn, kdyby to bylo tak jednoduché. Čertovo kopýtko se ovšem skrývá v tom, že nikdo nevíme, co je to SKUTEČNOST. Esoterika to tvrdila už dávno, a kvantová mechanika to potvrdila nyní, že tzv. "skutečnost" je to, co si pozorovatel přeje vidět. Dokud tento poznatek a jeho praktické důsledky plně nepochopíme, budeme si v nekonečném seriálů válek a holocaustů otloukat vzájemně své zaručené pravdy a popisy skutečnosti o hlavu.

(Mimochodem, jak chcete hledat tu Vaši pravdu v situaci, kdy jste u popisované skutečnosti nebyl osobně přítomen?? [překvapení] Logicky Vám pak nezbývá, než VĚŘIT tomu zprostředkovanému popisu, kterému věřit chcete, a jsme zase na začátku... A to se nezmiňuji o tom, že bylo sérií mnoha vědecky vedených pokusů prokázáno, že svědci jedné a téže skutečnosti vidí a popisují vždy každý něco zcela jiného)

141579

31.7.2007 19:03

RE: To je znakem všech neofytů,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 140870

Ale prosím Vás. Já tuším lecos, ale dokud to nevím jistě, či dokud to, co vím, neumím rozumně dokázat, tak s tím nikoho neotravuju. Ovšem to, že autorka reagovala pochopitelně, jsem napsal hned ve svém prvním příspěvku, a už bych to dále nerozmazával, nebýt Vás....

140878

1.8.2007 15:36

RE: To je znakem všech neofytů,

Pramen 88.?.?.?

Reakce na 140867

Doporučil bych vám všem dámy a pánové diskutující, kteří zde jistě
velmi moudře a filosoficky diskutujete o pravdě jako o fenoménu,znovu se pěkně probrat k realitě. Co je skutečnost v článku, jak se autorka dostala ke změně postojů a na jakých reálných podkladech.
To je důležité. Ostatní pohledy jako je levicový názor, či postoj
pravicový, jsou podružné.

140931

3.8.2007 16:38

RE: To je znakem všech neofytů,

Fanda 86.?.?.?

Reakce na 140846

Ano, souhlasim s timto nazorem, nas problem je skutecne v cerno-bilem videni sveta.

141051

31.7.2007 9:32

První čtyři příspěvky

max235 90.?.?.?

Ano, když člověk poznává, že vše na čem stavěl svůj život je lež, může se cítit zmatený. Každý to pochopí, kromě Vás, kteří píšou příspěvky z jiného důvodu, než že mají co říci.
viz : Kybernetoví vojáci pro Izrael a Kdo dává pětky

140850

31.7.2007 15:45

RE: První čtyři příspěvky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 140850

Plný souhlas, stačí se pravidelně rozhlížet i jen po českých veřejných diskusích na netu a myslím, že člověku s průměrným IQ je situace jasná, komu tady vadí svoboda slova. U mě prozření znamenalo šok a opakuju, pokud nebude založen odboj, nedivme se této totalitě ani jejím následkům. [pláč]

140869

31.7.2007 9:55

probuzená slečna

Vladimír Bílý vladimirbily (zavináč) post (tečka) cz 85.?.?.?

vítej v současném matrixu......probuzená slečno. Kdo může říci, že ho objevování duality světa nevzrušilo a nezaznamenal žádné emoce at zvedne ruku....Jen probuzení jsou schopni vidět,vnímat a konat......Ostatním přeju setrvání v sladké nevědomosti..... [cool] [mrknutí jedním okem]

140851

31.7.2007 14:24

RE: probuzená slečna

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140851

Emoce jsou fajn, stále se jich tu zastávám, nicméně by měly ne snad být pod úplnou mozkovou kontrolou, ale každopádně by měly s mozkem spolupracovat - stejně jako mozek s nimi. Mozek je tu proto, aby emoce reflektoval a "čistil". Jinak se může stát, že v tom ajfru z probuzení vylijeme s vaničkou i dítě... [smích]

Samozřejmě, je to program na nejeden život, a nikdo z nás, kdo tu jsme, nejsme dokonalý....

140863

31.7.2007 17:14

A kde ta slečna bere jistotu, že teď má pravdu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Před pár lety věřila liberalismu, dnes si přečetla pár knížek a věří opaku. Kde je záruka, že teď má pravdu a předtím ji neměla?

140872

1.8.2007 12:33

RE: A kde ta slečna bere jistotu, že teď má pravdu?

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 140872

[smích]

140917

1.8.2007 0:58

Survajvrovsky prumysl se v zionske paradyze nejak nehejbe

Stare Usporadani Sveta 148.?.?.?

A survajvri narikaji a beduji... Vzdyt i v Nemecku (fuj, mezi temi nacky!), Holandsku, Francii, dokonce v Polsku mezi temi Polaky o kterych Jitzek Jazernicki-Shamir prohlasil ze se "uci antisemitismu s materskym mlekem" se survajvrum lepe prosperuje, tj. dostavji to proc jsou na tomto svete: penize.. V Holandsku dokonce az $4110 mesicne! Ale v Izraeli ??? [zmaten]
Zion, Zion, uber alles, uber alles in der Welt! Oy-vey, oy-vey! Pogroma, pogroma! $20 survajvrovske penze. Oy-vey, oy-vey! [pláč]

http://news.yahoo.com/s/ap/20070731/ap_on_re_mi_ea...

140896

1.8.2007 13:02

Dobrá strana

Starman 131.?.?.?

Možná by si lidi konečně měli uvědomit, že neni dobro a zlo. Bíla a čená, ale že je svět šedivý.

Arabové můžou mít 4 ženy (ale z těch jejich bych nechtěl ani jednu).
Amici mají prsaté hubené blondýny (všechny v Holywoodu).

A tak je to se vším. Jde spíše o to si svou stranu svobodně zvolit a prosazovat. Ale nepřetlačovat se s mnohonásobně větší silou.

140919

2.8.2007 2:46

RE: Dobrá strana

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 140919

Brr, to musí bejt hrozný žít ve světě, kde neexistuje dobro a zlo a všechno je šedivý...neříká se tomu deprese?

140950

1.8.2007 13:33

?ilá slušná dívko z Kanady:

rickover 86.?.?.?

Mne zase od dětství vrtá hlavou, proč, když všechno vlastní Židé, nedokázali ani zabránit holocaustu a ani antiisraelské propagandě 95% všech médií.
Zkuste si přečíst Protokoly mudrců Siónských a Tajné dějiny jezuitů, zjistíte, že svět řídí zcela jiné síly, než židé, nebo křesťané[smích]))

140922

1.8.2007 15:53

RE: ?ilá slušná dívko z Kanady:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 140922

.....zjistíte, že svět řídí zcela jiné síly, než židé, nebo křesťané))

V obecné rovině souhlasím ! Všechno vzniká z nějaké příčiny , a tak svalovat vinu na "někoho" nebo na "něco" není příliš moudré. Platí ( karmický zákon ) , že se nikomu nic zlého nestane aniž by si to nezasloužil....... Nikdo by neměl svalovat vinu jen na Židy a jinou takovou podobnou "čeládku" .........Vždyť i oni "vznikli" z nějaké příčiny a chovají se vlastně tak , jak je jim "předurčeno" . ( to , že si svým počínáním zase něco předurčují , je jiná "kapitola" )....

Kdo z nás je schopen dohlédnout až k "prapříčině" všeho a vynášet opravdu spravedlivé soudy ?

140932

1.8.2007 17:35

RE: ?ilá slušná dívko z Kanady:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 140922

Proboha, kde je ta země a jak se jmenuje, která má v médiích 95% antiizraelské propagandy???? Okamžitě se tam stěhuji, protože já vnímám všude pravý opak!!! Ano, jistěže nezabránili bohatí Židé holocaustu a představte si, že dokonce ani nechtěli. To je přece ale "normální" přístup elit k bezvýznamným středním a chudým občanům. Asi jste z toho dětství ještě nevyrostl a čeká Vás šok jménem dospělost...noo a nebo taky ne, ne každý má na dospělost předpoklady [oči v sloup]

140937

2.8.2007 14:15

RE: ?ilá slušná dívko z Kanady:

ag 85.?.?.?

Reakce na 140937

A nebo stane proto, že se v něčem, co s karmou nesouvisí (spoustu věcí a myšlenek vymysleli lidé jako konstrukce a často i pasti), rozhodl nevýhodně pro sebe. A to i úmyslně, bez ohledu na důvod. Karma také není všechno. Jinak ale diskuse pod tímto článkem, který nechci komentovat, je to prostě názor, dokazuje, že je nutné a dobré hovořit otevřeně o čemkoli. Tabu témata jsou BLBOST. Teprve diskuse k jakémukoli názoru může problém osahávat ze všech možných stran a třeba i zjistit, že to není problém, nebo že naopak je a velký. A pak se možná stejně stane, že další generace, co přijdou, řeknou: Vy hlupáci, na co jste si tu všichni hráli?

140983

2.8.2007 0:11

RE: ?ilá slušná dívko z Kanady:

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 140922

To je prece jednoduche.
K Holocoustu a antiIsraelske propagande dochazi prave proto, ze vsechno vlastni.

140949

2.8.2007 10:14

Klišé

HORST 81.?.?.?

Tento článek je založen na klasickém klišé: "Za všechno můžou Židé". Nejsem na ničí straně, ale toto neustálé strašení Židy je prostě na jednu stranu k smíchu, na druhou k pláči. K pláči proto, že je tímto způsobem velmi jednoduché manipulovat lidmi. Ti, kdož hlásají, že Židé ovládají, Židé kontrolují... Co je to za lidi? Tvrdí, že nemůžou svobodně vyjadřovat svůj názor?! To je jasná lež! Díky internetu má téměř každý přístup k informacím všeho druhu. Spíše je zde tendence ovládnout klasická média k účinější propagandě - proto ty výpady. Průměrně inteligentní člověk přeci neuvěří báchorce o Židovi, který chce ovládnout svět!? To snadněji uvěřím tomu, že mi pod postelí žije dybuk. Tak jako tady slečna tvrdí, že někdo chce někoho ovládnout, tak ji už pravděpodobně ovládli, ale ti "druzí". Ona si myslí, že má konečně svůj vlastní názor a přitom jenom opapouškovala všechna možná klišé, která jen mohla! Je to tak do očí bijící, že to až není možné! Jediné co dělá velmi dobře je to, že svým pseudo-analytickým způsobem, kterým došla ke svým postojům, utvrdí ostatní "naslouchače" v tom, že mají "pravdu". Na jedné straně kritizuje manipulaci, ale sama zvolila manipulaci velmi rafinovanou, jakoby nevtíravou! Ale proč se vůbec namáhat?! K čemu? Tyto články jsou pro lidi, kteří jdou s masou. Neumí nic, jenom papouškovat. Takové je třeba odsunout na okraj, neboť toto jsou zabíječi individuality a svobody!

140973

3.8.2007 12:33

Hrozna slatanina lzi a nesmylu!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Staci uvod naznacujici, ze vsechny feministky jsou semetriky. Uboha autorka, ubozi ctenari, kteri to diskutuji a berou vazne.

141041

4.8.2007 19:02

Middle East

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Middle East není střední, ale blízký východ. Jinak zajímavé čtení.

141084

18.9.2007 21:05

Kýho Výra ! skoro už tradičně !

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 217.?.?.?

Nemohu tento soubor dočíst, neb se zde nediskutuje o tom, že někdo došel konečně k poznání, ale materializuje se zde filozofický blábol, kdo a v čem je subjektivní a jak !
Mě je srdečně jedno, co je , nebo není subjektivní.
Kde je ta osoba, co to napsala a proč se zde nevede diskuse s ní osobně ?
Sám za sebe mohu přísežně prohlásit, že celý život mám pocit omylu.
Opakovaně a soustavně bojuji proti blbosti ve formě těch , co se vesrali do jakékoliv metody řízení, načež byli ti "povolanější".
Snad ještě horší však jsou ti, co získali postavení formou "pověření" = 98% všech "vedoucích", co jsem kdy viděl byli vlezprdelové dalších vedoucích, bohužel rovněž "jmenovaných".

Thats Right ! česky pravda je jen jedna ! nesubjektivní !
ale nedojdete k ní analyzováním subjektivit, nýbrž zkušenostmi !

144090

Příspěvků: 47

31.07. 08:24  To je znakem všech neofytů,
31.07. 08:47 JaJa  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 09:03  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 09:05 šona  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 10:19 Antiseptik  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 09:55 Grovik  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 13:39  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 15:03  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 15:43  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 19:13  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 20:48  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 15:35  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 15:55  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 18:17 Grovik  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 18:58  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 20:53  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 21:10  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 21:50  RE: To je znakem všech neofytů,
01.08. 07:43  RE: To je znakem všech neofytů,
01.08. 23:08  RE: To je znakem všech neofytů,
02.08. 15:52  RE: To je znakem všech neofytů,
02.08. 17:16  RE: To je znakem všech neofytů,
02.08. 23:03  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 22:48 karel4u  RE: To je znakem všech neofytů,
06.08. 00:26 Mirda  RE: To je znakem všech neofytů,
11.08. 07:56  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 19:03  RE: To je znakem všech neofytů,
01.08. 15:36 Pramen  RE: To je znakem všech neofytů,
03.08. 16:38 Fanda  RE: To je znakem všech neofytů,
31.07. 09:32 max235  První čtyři příspěvky
31.07. 15:45  RE: První čtyři příspěvky
31.07. 09:55 Vladimír Bílý  probuzená slečna
31.07. 14:24  RE: probuzená slečna
31.07. 17:14  A kde ta slečna bere jistotu, že teď má pravdu?
01.08. 12:33 Vanguard  RE: A kde ta slečna bere jistotu, že teď má pravdu?
01.08. 00:58 Stare Usporadani Sveta  Survajvrovsky prumysl se v zionske paradyze nejak nehejbe
01.08. 13:02 Starman  Dobrá strana
02.08. 02:46  RE: Dobrá strana
01.08. 13:33 rickover  ?ilá slušná dívko z Kanady:
01.08. 15:53  RE: ?ilá slušná dívko z Kanady:
01.08. 17:35  RE: ?ilá slušná dívko z Kanady:
02.08. 14:15 ag  RE: ?ilá slušná dívko z Kanady:
02.08. 00:11 karel4u  RE: ?ilá slušná dívko z Kanady:
02.08. 10:14 HORST  Klišé
03.08. 12:33  Hrozna slatanina lzi a nesmylu!
04.08. 19:02 Sam Ting Wong  Middle East
18.09. 21:05 FERDA  Kýho Výra ! skoro už tradičně !

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 0

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 2

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 4

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 16

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
25,40 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 994,77 Kč
1 unce stříbra
487,52 Kč
Bitcoin
914 186,60 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 189