Diskuze k článku

Občanská deliberace - v ČR téměř neznámá

Příspěvků 17

23.7.2007 8:14

Jak na to -- (přímá demokracie)

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 217.?.?.?

Problém není v tom, že by to nešlo, problém je v tom, že se lidé neangažují.
Tak jako komunizmus padnul ....naštvaných lidí, tak ani ODS se nevzdá dobrovolně moci a nezavede přímou volbu...

Informační technologie jsou dnes už na takové úrovni, aby občané mohli vstoupit do hlasování kdykoliv k tématu mají co říct.

Doby, kdy nešlo...sesbírat hlasy 8 miliónu lidí jsou ty tam.
--1) dovolil jsem si vyznačit tuto citaci na počátek, aby se na tom dalo něco postavit
--2) pročetl jsem opravdu podrobně, co o tomto společenském problému bylo v serii diskusí napsáno + související články
--3) jsem zastáncem geniální metody paní Jarmily , tedy téměř bez výhrad, abych nevypadal jako zaslepenec
--4) shledal jsem zde nesčetně důvodů k údivu nad variabilitou názorů pro i proti
--5) z toho všeho se mi jeví nejpodstatnější právě to, co jsem si dovolil citovat a poněkud zkrátit ((že se lidé neangažují))
--6) takže k věci, kde je seznam , kolik lidí souhlasí už dnes ?

140276

23.7.2007 12:57

RE: Jak na to -- (přímá demokracie)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 140276

ad 3): Jarmilka je samozřejmě geniální prostá žena, ale její systém má základní vadu v tom, že je použitelný - podobně jako loterie, odkud čerpala strukturu, jen pro jeden řídící subjekt, místo Sazky tedy stát. Ale na volbách se podílejí nejméně tři subjekty (lidé, strany, řídící organizace, vlastnící systém pro zpracování). A všichni potřebují mít svůj díl dokladu. Takže s Jarmilkou prrrrr.
Svou opravu jejího systému nabídnu až v době, kdy bude společnost zralá pro vstup do veřejného života. Zatím opravený návrh visí na mém firemním webu, komukoliv k dispozici. Moje verze, podobně jako Jarmilčina, je navíc použitelná až v době, kdy už bude jasné, komu lze a komu nelze věřit. Politická honorace, postavená na špíně okolo financí, ta se dostává k pozici "vabank" ve stále nižších hladinách. Až se korupce (= dárky "zdarma" ke koupenému zboží) dostane lidem i do mozku, bude jejich styl vládnutí, postavený na zveličování zbytečností a utajování potřebností - víte kde.
Lidé jako Filip, Zaorálek a další, se vyučili z překábátěného komunizmu, který se dnes jmenuje ODS. A drží laťku sociálního souladu. Jiná cesta neexistuje. Raný socialismus měl chyby, ten budoucí je bude mít také, ale jiné. Menší. Ale spousta lidí jen čumí do bedny a věří tamním blábolům. Musí být ještě hůř, pak si konečně začnou hledat informace na netu a sčítat kdo kam patří.
ad 6): seznam je podmíněn prací a tím i penězmi za ni. Uděláš ho zadarmo? Jsem připraven vytisknout zkušební hlasovací lístky a postavit otázku, rozeslat obálky....., vše je o lidech. Co přidáš ty? Zadáčo...., nebo akci zaplatíš?

140280

23.7.2007 15:03

RE: Jak na to -- (přímá demokracie)

Pramen 88.?.?.?

Reakce na 140280

Jak na to? Myslím, že hodně blbě. Takové uspořádání bude vyžadovat
nové zákonné vymezení. Pochybuji, že si poslanci vypustí svůj rybník. Přeci občané nejsou dost zralý a moudří, aby si mohli
o sobě rozhodovat sami!!!

140291

24.7.2007 7:40

RE: Jak na to -- (přímá demokracie)

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 140280

Heleďte se pane Janko, buďte tak moc laskav a nepomlouvejte můj internetový, účetní volební systém. Je naprosto funkční a použitelný, o čemž se mohli lidé dvakrát přesvědčit na setkání příznivců přímé demokracie. Spoluautorem je inženýr, vysokoškolák, který má účetnictví v malíčku, protože je to jeho denní chleba. Navíc ještě dělá daňového poradce. Takže asi by se nepodepsal pod něco, co by účetně nebylo v pořádku. Vy s tím svým okopírovaným návrhem mi jen stěžujete situaci, protože s tím svým nesmyslem matete akorát veřejnost i Ministerstvo vnitra.

Jinak teď na dovolené jsem si přečetla dvě víc než zajímavé knihy nazvané: Kdo jsou Židé? a Plíživý převrat. Ty knihy jakoby spolu souvisely a dávají tušit, že se polopřímé demokracie hned tak nedočkáme, přestože díky internetu jsou k tomu podmínky již dávno vytvořené.

140347

23.7.2007 13:53

RE: Jak na to -- (přímá demokracie)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 140276

Souhlasím, lidi se skutečně za změnu neangažují. Na netu si to přečte jen málokdo, museli byste to dostat do masmédií, v ČT - do Otázek VM, do novin: Právo, MF Dnes, LN, atd., aby vůbec o tom nějaká diskuse vznikla, protože je většina sleduje ZE ZVYKU.
Vidím to ve svém okolí: koupí noviny, přečtou, rozeberou, případně jen zahudrají, ale jsou SMÍŘENI s tím, že se zabývají vlastně virtuální "předžvýkanou" realitou! A to ještě zdaleka ne všichni jsou schopni si uvědomit aspoň to, zbytek se cítí po přečtení novin či sledování zpráv v TV "v obraze". Nějaké petice za změnu čehokoliv jim připadají "zbytečné, protože to dopadne jako v 1989", tedy že se angažují ve prospěch někoho jiného. Už NEVĚŘÍ, že by mohli mít na chod událostí větší vliv a nepřemýšlí o podstatě této změny. Mají zkušenostmi vypěstované předsudky. Kdyby se Václav Havel a Občanské fórum nedostali do televize, většina by o ničem nevěděla. Tenkrát byl ten obrovský občanský potenciál bohužel vyčerpán a naděje většiny se nesplnily, proto ta ztráta vůle. Účast v prvních volbách po 89. byla okolo 90%, dnes cca 50% voličů se voleb neúčastní! [pláč]

140282

23.7.2007 18:13

bohulibé, ale neuskutečnitelné

merc 84.?.?.?

s tím účelem, aby to plnilo veškeré záměry deliberace. Potíž je v tom, že i v tomto rozhodovacím procesu jsou obsaženy skryté formy moci a panství jako je agenda setting, kulturní hegemonie, falešné vědomí, formování preferencí či utváření identit. Tyto aspekty jsou výrazem latentního konfliktu či strukturních mocenských vztahů, které nejsou přímo pozorovatelné. Např. při rozhodování o radaru, obdrží deliberátoři informace od odborníků. To je pěkné, ale jak si můžu být jistý profesionální integritou a poctivostí nějakého "odborníka", stačí si odborníky poslechnout a u každého je znalému hned jasné na které straně stojí. Potíž je v tom, že informace nejsou nikdy 100%, protože vycházejí z očekávání a zkušeností, které je určitým směrem kroutí a manipulují. Stejně nakonec každý vyjádří své politické stanovisko a ne odborné. Navíc při deliberaci bude mít určitě na vrch rétoricky dobře disponovaný jedinec, který obdržel formální vzdělání, kde takové schopnosti získá, než nějaký dělník. Už sama deliberace je kulturně podmíněná a ušita na schopnosti elity spíše než obecného lidu.
Mimochodem deliberace je rozpracována na čistě teoretické rovině a veškeré teoretické poznatky, které přicházejí do praxe se musí výrazně praxi přizpůsobit. Nebo jste již někde viděli uskutečněny Kantovy myšlenky? Teorie slouží jako podněcovatel a provokátor, který má za úkol inspirovat.

140305

23.7.2007 20:52

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 140305

Naprostý souhlas. Jen bych do výčtu argumentů, proč to nejde, přidal ten hlavní. Autor článku se už drahný čas snaží tento svůj projekt prosadit. Na Internetu má k dispozici statisíce čtenářů. A přitom se mu nedaří získat pár stovek podpisů pod svou petici. Copak to asi znamená?

140315

23.7.2007 22:54

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 140315

V dnešním světě zapleveleném reklamou to znamená především to, že nemá právě tu reklamu, monstrózní volební kampaň za miliardy. Podle výzkůmů veřejného mínění většina lidí v ČR odmítá vojenskou základnu USA a z těch několika miliónů je schopno petici na netu taky podepsat jen několik tisíc.

140320

24.7.2007 0:05

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

inbrno 85.?.?.?

Reakce na 140320

Znamená to, že se kvůli praktikám "Velkého bratra" lidé bojí vyjadřovat se už i po internetu - někteří si uvědomují, že jsou sledováni, jiní ví, že internet není anonymní. Ano, takto to dopracovala humanitárně-bombarďácká občanská společnost a proamerická "demokracie".

140324

24.7.2007 15:02

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 140320

Jestliže lidé něco skutečně chtějí, po něčem bytostně touží, pak stačí, aby to objevil jeden. Ten pak šíří spontálně informaci dál, i kdyby hrozil kriminál. Jak jinak se dostala mezi slušné lidi většina dokumentů Charty 77 před listopadem 89?
Potřebuje-li jakákoliv idea bombastickou reklamu, stojí za ... Mýlím se?

140360

24.7.2007 16:11

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

Pramen 88.?.?.?

Reakce na 140360

Bohužel se mýlíte!
Kdyby nebyl zájem mít opozici ze strany moci - chartu 77 , byla by udušena ten večer , co vznikla a ještě možná dříve a nikdo by po chartě ani nevzdechl! Prosím pokuste se přečíst knihu pan Dolejšího - Analýza 17. listopadu. Najdete ji snadno na netu.
Nevím, jak je přesná , ale kostra přesně sedí!
Mocenská změna společnosti se připravovala již dost dlouho ,
několik let,než aby přišla jakási studentská revolta a ta změnila
společnost. Šlo o roznětku, ale docela pečlivě řízenou.
Charta 77 se hodila, ale nebyla sama připravena převzít moc,
tak aby se mocní mohli v klidu "překabátit" a pokračovat v krasojízdě.

140366

24.7.2007 21:31

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 140366

...Mocenská změna společnosti se připravovala již dost dlouho ,
několik let, ...

Toto tvrzení by chtělo alespoň jeden racionální důkaz. Tvrdíte-li, že "změna se připravovala", chtělo by to říci kým. Pojem "temné síly" neakceptuji. Kdo byl vůdčí osobností. Kdo hlavním ideologem. Kdo měl na starosti organizaci. Kde se spiklenci scházeli. Jaké organizační schema měla tato organizace, kolik hierarchických stupňů řízení. Jaké kroky měly vést k oné "plánované změně"? Jak to, že dodnes nebylo prozrazeno jediné jméno, nebyl objeven jediný písemný dokument. Náš národ nedokáže utajit zajímavý dokument, pokud o něm ví víc než jeden člověk. Že by "několik let" příprav tak zásadní změny proběhlo bez hromad písemných dokumentů? Že by šťouraví novináři dodnes nic nenašli?

Tvrzení o předem plánovaném listopadu 89 považuji za stejně paranoidní, jako že americké výpravy na Měsíc byly zinscenovány v pozemských atelierech.

Pan Dolejší užívá svobodu slova a může si psát (vymýšlet), co libo. Nevěřte všemu, co je psáno. Vždyť krom svobody slova můžeme i svobodně myslit.

140382

24.7.2007 22:48

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

Pramen 88.?.?.?

Reakce na 140382

Nehovořím o spiknutí,ale o přípravě na změnu režimu,o kterém
zcela jistě třeba málo věděli přední hodnostáři, včetně Jakeše,
ale daleko více věděli i z podrobnostmi některé součásti STB.
Vaše tvrzení o čisté spontánnosti "sametu" je zcela úsměvné.
O změně režimu věděla většina prostě přemýšlejících lidí již
přibližně od roku 1988. Jenom nevěděli kdy a jak.
Studentské události 17.listopadu bylo použito jako záminky.
Režim by se měnil stejně a je jedno zdali 17. listopadu , nebo později, ale spíše ve dnech, než v měsících.
Když si přečtete Dolejšího - analýza 17.listopadu, je tam daleko více konkrétních údajů, než jsme se dověděli ze všech vyšetřování,která byla zveřejněna oficiálně po 17.listopadu.
Třeba Bartuškovo "Polojasno".Proč pane Vojto 49 záměrně matete?
Nejsem zastáncem nějakých převratných konspirací, ale říci,
že listopad 89 byl pouze spontánní sametový převrat, je hloupost.

140387

24.7.2007 1:37

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 140315

Znamena to v mem osobnim pripade, ze ja to podepisu, ale do ted jsem o tom nevedel. Pokud by byla moznost udelat to po internetu bylo by to chvalyhodna vec a verim, ze by podepsalo i vice lidi.

140331

24.7.2007 1:44

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 140305

Muze byt, ale uspesnost zemi jako Svycarsko ci Svedsko znamena realne vysledky, ktere o necem svedci. Umyslne nemluvim o Nemecku, protoze Svedsko ci Svycary jsou zeme srovnatelne poctem obyvatel, zdroji surovin.... s CR. Koneckoncu vzhledem k urovni korupce, ktera panuje, nas to nejak moc stat nemuze. Tak proc to nevyzkouset. Prosadit si a vynutit si to, vsak musime sami. Nemuzeme cekat, ze by nejaka parlamentni strana byla ochotna pod sebou "rezat" vetev. Vzdyt i v tech Svycarech politici opakovane a bez uspechu se snazi omezit moc referend. A ti tvrdohlavi Svycari s tim vytrvlae nesouhlasi. Pokud neni svoboda vytvarena zdola, je udusena korupci a lobysmem.

140332

24.7.2007 9:28

Ach jo !

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 217.?.?.?

Demokracie je vlastně o vzájemném pochopení a to ve století řízeném penězi asi nefunguje

140351

26.7.2007 1:31

Zajimave lidi pali v CR korupce.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Ale tady je v diskusi ticho po pesine.To mi fakt hlava nebere.
http://www.novinky.cz/zahranicni/korupce-politiku-trapi-nejvic-migerijce-a-cechy_11955_t0ajb.htm

140479

Příspěvků: 17

23.07. 08:14 FERDA  Jak na to -- (přímá demokracie)
23.07. 12:57 janko  RE: Jak na to -- (přímá demokracie)
23.07. 15:03 Pramen  RE: Jak na to -- (přímá demokracie)
24.07. 07:40 Jarmila  RE: Jak na to -- (přímá demokracie)
23.07. 13:53  RE: Jak na to -- (přímá demokracie)
23.07. 18:13 merc  bohulibé, ale neuskutečnitelné
23.07. 20:52 Vojta49  RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné
23.07. 22:54  RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné
24.07. 00:05 inbrno  RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné
24.07. 15:02 Vojta49  RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné
24.07. 16:11 Pramen  RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné
24.07. 21:31 Vojta49  RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné
24.07. 22:48 Pramen  RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné
24.07. 01:37 Rene Bartosek  RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné
24.07. 01:44 Rene Bartosek  RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné
24.07. 09:28 FERDA  Ach jo !
26.07. 01:31 Rene Bartosek  Zajimave lidi pali v CR korupce.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 62 čtenářů částkou 11 175 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 0

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 0

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 0

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 0

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 8

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 1

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 0

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 0

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína15.09.21 09:49 Česká republika 2

Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií15.09.21 09:26 Neurčeno 0

MUDr. Jan Hnízdil: Pandemie by se dala ukončit ze dne na den !15.09.21 08:46 Česká republika 0

Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy14.09.21 09:34 Rakousko 0

Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let13.09.21 21:19 Česká republika 2

Trochu matematiky do Covidového šílenství13.09.21 14:08 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
25,32 Kč
Libra
29,68 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
15,70 Kč
Švýcarský frank
23,21 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 832,81 Kč
1 unce stříbra
493,62 Kč
Bitcoin
1 029 945,53 Kč

Poslední aktualizace: 17.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 789