Diskuze k článku

Parlamentarismus a demokracie

Příspěvků 21

16.7.2007 10:57

Jaká demokracie? jaká vláda lidu? (ještě nejsem v nirváně, ještě nemám klidu

NAFTAK katfan (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Poslanec či senátor našich peněz predátor.
Světový chlív, i ten náš, kam se hrabe Augiaš.
Vyber z možných témat, co s tím ksindlem dělat?
Už je všechny neguji, za podporu děkuji. Ahoj Nafťák.
[smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

139855

16.7.2007 16:35

Demokreatura ci "lidove byrokraticka republika"...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 139855

Coz o to, reseni je velmi snadne a stovky let stare - defenestrace ksindlu.

Jina moznost snad ani neni, protoze ksindl se bude sve moci drzet vsemi moznymi prsty a pakami... a aby ne, ze. Vzdyt vi, ze by byl konec vsemu, kdyby musel zastupovat skutecne vuli obcanu...

139868

16.7.2007 22:42

RE: Demokreatura ci

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 139868

Důvodně předpokládám, že výkonná rada ODS by se k požadavku občanů na demokratizaci našeho demogratického systému usnesla, že nechat lidi rozhodovat o tak závažném problému by bylo nezodpovědné. Podobně jako rozhodla ODS: Referendum o radaru je nezodpovědné.

Dost na tom, že nezodpovědní a hloupí voliči si do parlamentu zvolí k obrazu svému ty nejlepší a nejchytřejší poslance v takové sestavě, že ti pak nejsou stavu dát dohromady práceschopnou vládu. Ovšem kdyby občanské iniciativy navrhly, že namísto občanů budou poslance volit stranické sekretariáty, tak to by jistě všechny politické strany uvítaly a výkonná rada ODS (a jistě i ČSSD) by blahopřála občanům-voličům k jejich velmi odpovědnému správnému rozhodnutí.

Proč občana zatěžovat takovými nepříjemnými problémy, když politické strany jsou tady od toho, aby občanům jejich nelehká rozhodování ulehčily. Občan nechť se stará o plynulou konzumaci a starosti ať přenechá politickým odborníkům. Ti vědí nejlíp, co je pro jejich kapsu a jejich občany prospěšné. Občanům vždy ještě zbyde právo držet hubu a krok.

139884

17.7.2007 3:36

RE: Demokreatura ci

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 139884

Rozhudnuti vykonne rady ODS je minimalne subjektivni, i kdyz ja osobne se domnivam, ze je podjate. Navic postrada mandat, ale predevsim rozhodnuti ODS je nedemokraticke! ODS pred volbami nemela ve volebnim programu v kolonce bezpecnost vybudovani zakladny cizi mocnosti na uzemi CR. Zadna z parlamentnich stran to nemela ve svem volebnim programu. Demokraticke je tedy zavest prvek referenda, ktery je neprimo definovan primo v prvni hlave Ustavy CR a na nektere zasadni otazky mimo volebni programy se zeptat obcanu anebo vyhlasit mimoradne volby, kde politicke strany i v bezpecnostni politice jasne vyjadri svuj nazor k radaru i referendu.

Clanek se mi libi a nektere prvky demokracie ohledne treba zmen ustavnich zakonu v referendech bych okamzite podporil, i kdyz bych byl opatrny na vyvazenost celeho systemu, aby politicka representace byla schopna vladnout. Priklad Svycarska vsak jasne ukazuje, ze lze dlouhodobe efektivne vyvazovat politickou moc se silnym demokratickym prvkem ve forme referend pro obcany v zasadnich otazkach. Jiste neni problem stanovit minimalni, ale zaroven dost vysoky pocet podpisu obcanu pod petici, kdy ze zakona musi byt vyhlaseno referendum o dane otazce, aniz by to ohrozovalo schopnost politicke elity racionalne a funkcne vladnout.

Kazdy jedinec ma zodpovednost za svuj zivot. Kdyz jsem v nouzi, tak si musim poradit sam a spoleham na sebe a lidi kolem sebe. zadny Topolanek mi pomocnou ruku nepoda, takze nevidim nejmensi duvod, proc by mel upirat pravo vyjadrovat se k zasadnim otazkam smerovani sve zeme jako je jeji vojenska angazovanost, ktera ma vliv na bezpecnost republiky i obcanu. Pokud bude CR ohrozena pak prave ti obcane, kterym je upirano pravo vyjadrit svuj nazor, se budou muset postavit na obranu zeme ci nest nasledky pripadne okupace, pokud v teto obrane selzou. Takze obcane maji plne pravo popdilet se na zavaznych rozhodnutich, protoze jsou plne vystaveni dusledkum techto rozhodnuti. Pokud je tedy vlada presvedcena o nutnosti radaru, pak ma jiste padne a presvedcive duvody, a nemusi se referenda obavat.

139896

17.7.2007 6:19

RE: Demokreatura ci

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 139896

Pokud bude CR ohrozena pak prave ti obcane, kterym je upirano pravo vyjadrit svuj nazor, se budou muset postavit na obranu zeme ci nest nasledky pripadne okupace, pokud v teto obrane selzou.
------------------------------------------------------------------
A pročpak?
Ať o obraně/neobraně, okupaci/neokupaci, rozhodne lid v referendu.
Buďme konzistentní.Copak tyhle věci má ODS ve volebním programu?

139902

17.7.2007 14:54

RE: Demokreatura ci

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 139902

Za prve ve stavu valecnem nebo primem ohrozeni jako mimoradne situaci dostava dle Ustavy vlada mimoradne pravomoci, ktere nalezi parlamentu. Pokud jste pozorne cetl muj pripsevek, tak byl v nekolika pasazich kladen duraz na vyvazenost. Nikde jsem nenapsal nazor, ze referendum je vselek, ktereho se ma uzivat prilis casto. Avsak prestoze se o nem mluvi od roku 1989 v politickych kruzich, tak jeste v roku 2007 neexistuje jasne formulovany zakon o referendu. Neni to nic prekvapiveho, protoze to omezuje moc politickych stran z jejich pohledu. Z meho pohledu vsak vyvazuje politicky system. To je dalsi ze stran spolecenskeho souziti. Chapal to i premier Gergo Loyd, kdyz prosazoval zakon o "dani z luxusu". Stat i privatni sektor potrebuji jistou uroven souhlasu zdola, jinak receno stabiliktu. A referendum je mechanismus, kdy za jistych okolnosti jsou nuceny mocenske elity ve staty i mimo korigovat sve jednani. A to v jedinem jmenu, ve jmenu stability. v tomto jmenu mohl premier Loyd prosadit "dan o luxusu", potreboval totiz souhlas elity, ktere se toto zdaneni tykalo.

Kdyz konzestitnte pane Wratislave, tak dobra. Ted byl na Zvedavci pretisten vynikajici clanek od pana ing. Kauckeho. Velmi vecny a kupodivu se nekteri lidi nesouhlasici s radarem a volajici proti popukusmu nezapojili do debaty. Pouze velmi strucne, protoze svuj nazor rozepisu zesiroka v souvislostech.

Bezpecnost CR a sveta v kontextu ohrozeni raketovym utokem. President Putin nabidl nejmodernejsi radar Ruska pro spolecnmy protiraketovy system. Pokud neni Rusko nepritelem, jak ze vsech stran stran krome Cerninskeho palace slysime, pak neexistuje z hlediska bezpecnosti lepsi nabidka.

Za prve radar je na uzemi Ruska, jeho napadeni je utokem na Rusko. Za druhe Moskva zabezpeci jeho obranu sama. Za za treti nepotrebujete system Patriot3 za 15 miliard KC, po kterem vola Polsko. Za ctvrte Rusko se nebude citit ohrozeno a nebude hrozit nova studena valka a zavody ve zbrojeni. Za pate nebude hrozit rozkol uvnitr EU ani rozkol mezi EU a Ruskem. Oba se ekonomicky vzajemne potrebuji. Coz se nemusi libit USA, ale globalne je to pozitivni.

139922

16.7.2007 18:23

řešíte pouze následky

merc 84.?.?.?

a já to chápu, protože příčiny člověk sám u sebe řešit nemůže, protože jsou nepřekonatelné. Problém je, že navrhovanými opatřeními či uspořádáním se může něco vyřešit na krátkou dobu, potom se ovšem vše vrátí do vyjeté koleje a budou potřeba návrhy nové.
Nejlepším obdobím na nové až revoluční změny jsou převratné události jako války či velká přírodní neštěstí. To je doba, kdy si lidé uvědomí svoji slabost a jsou ochotni se něčeho vzdát ve prospěch celku, protože jen pokud se vede všem dobře, bude se vést dobře i jim. Problémem je, že lidé rychle zapomínají a strasti zapomínají ještě rychleji a co je nejhorší někdy na ně vzpomínají s nostalgií, protože nikdo nemládne. Tak jak se situace pomalu zlepšuje tak lidé začínají být více sobečtí a jsme tam kde jsme byli.
Jediné řešení je známé minimálně od J.J.Rousseau. Základem je vláda zákona, který musí platit pro všechny bez omezení a bez možnosti výsledek uplatnění práva pozměnit či zrušit. Musí být nadosobní a neosobní a nesmějí platit žádné výjimky. Problémem je ovšem rozdílné postavení občanů v sociální struktuře a z toho vyplývající rozdílné možnosti ovlivnění kohokoliv a čehokoliv. Tyto problémy zůstanou vždy a kdo se zajímá o deliberativní demokracii tak zjistí, že je to jen pouze nová forma starého obsahu. Prostě ti co něco mají co ti ostatní nemají a chtějí mít, budou vždy vládnout a ovlivňovat ostatní. To bylo, je a bude za každého režimu. Je to jen pokračováním války jinými prostředky (politickými).

139872

16.7.2007 21:27

RE: řešíte pouze následky

NAFTAK katfan (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 139872

Merci naprosto souhlasim a obdivuji,že dokážeš na Zvědavci polemizovat.Já už bohužel tu sílu nemám a pochybuji o všem.Asi jsem nenapravitelný nihilista, ale to je asi věkem (61 let) a zkušenostmi při přetváření světa [smích] Vím přesně co se mně jako mravenčímu subjektu na světě nelíbí, tak do toho dokážu občas šlehnout veršem. Kdyby ses mě ale optal jak bych ten svět dokázal racionálně uspořádat tak bych byl v koncích, poněvadž to nevim.Ve svém vnitřním světě jsem naprosto spokojen, ale když kouknu do "vnějšího" tak je problém.Proto na čundrech (což jsem pořád)odmítám politické diskuze,aby se ze mně nestal "kamarádovrah". [smích] [smích] [smích] [smích]

139881

16.7.2007 22:33

RE: řešíte pouze následky

merc 84.?.?.?

Reakce na 139881

naprosto rozumím, problém je, že svět racionálně univerzálně uspořádat nelze. Lidé nejsou jen racionální bytosti, vždy jim do jejich jednání skočí nějaká ta mrška vášeň nebo instinkt. Oni se jako čistě racionální bytosti vidí, myslí, že jsou všechno svým rozumem pojmout a sešněrovat. Stačí, že si vymysleli boha, projektovali do něho své nejsmělejší ambice, představy, touhy a ideály a poté se mu začali klanět. Odcizení jak vyšije dle Feuerbacha (lidé se nechávají buzerovat a ovládat jako smyslu zbavení svým vlastním výmyslem, největší lží všech dob). Já neříkám, že to nebylo potřeba, nebo že to neusnadňovalo lidem život, když nebyli schopni pochopit základní zákonitosti přírody a smysl svého života, ale myslím, že svoji úlohu již dávno vykonal a měl by spočívat na smetišti dějin.
Osobně si myslím, že nihilismus je jediná cesta vpřed. Není to negativní hodnota, ale pozitivní. My totiž nikdy nemůžeme vědět co je správné a co špatné. Abychom to mohli vědět tak bychom museli znát první příčiny a smysl života a jeho poslední účely, to ale nikdy nezjistíme, protože se obávám, že nic takového neexistuje. Lidé se k sobě samozřejmě musí chovat určitým způsobem, aby si uchovali život a slušný životní standard, protože to je základní fyziologická veličina, která určuje naše chování a jednání, ale je nesmyslné to balit do pseudofilozoficky znějících oslavných chorálů hodnot a vznešených cílů (protože to je další odcizení obávám se, že těch co vědí nad těmi, kteří buď nevědí nebo si to nechtějí z jakéhokoli důvodu přiznat). To je základ, který musí lidé přijmout a od něho určit uspořádání společnosti. Jen se obávám, že toho nejsou schopni. Jak jsem již nejednou napsal, člověk je zvláštní stvoření, pořádně neví kam patří, pořád se snaží dosáhnout těch božích výšin (které si sám na sebe upletl), ale nikdy toho nemůže dokázat, protože jeho pozemskost a zvířeckost ho pořád sráží zpět. Z toho vyplývá naprosto rozpolcená existence a vnitřní rozervanost jedince a vnější rozervanost společnosti. Řešení existuje, s pokrokem vědy by bylo možné ubrat nějaké geny a druhé přidat, základní hodnotou by se mohlo stát zavděčit se ostatním. Jen jde o to, zda-li bychom to ještě byli my.

139883

16.7.2007 23:34

RE: řešíte pouze následky

Had 89.?.?.?

Reakce na 139883

>My totiž nikdy nemůžeme vědět co je správné a co špatné
To snad není až tak těžké rozeznat...
>Abychom to mohli vědět tak bychom museli znát první příčiny a smysl >života a jeho poslední účely, to ale nikdy nezjistíme, protože se >obávám, že nic takového neexistuje.
Zdá se, že prvotní příčina byla "nuda" z nebytí [velký smích] [velký smích] , tak se začalo "nebytí" formovat k uvědomění a bytí, aby se "nenudilo" a ... již je zde život v mnoha sférách, který vskutku žádný smysl nemá. Potud by skutečně nihilismus mohl být chápán jako pozitivní. Otázka zní, jak tedy z toho marasmu zvaného život uniknout?!
>Jak jsem již nejednou napsal, člověk je zvláštní stvoření, >pořádně neví kam patří, pořád se snaží dosáhnout těch božích >výšin (které si sám na sebe upletl), ale nikdy toho nemůže >dokázat, protože jeho pozemskost a zvířeckost ho pořád sráží >zpět.
Pokud je to vlastní zkušenost, tak ji nepřiřazujte generelně všem člověkům. Nikoliv nikdy. Lze se proměnit v "bohočlověka", ale těžké to je značně. Není jich mnoho mezi námi, ale přesto jich několik do značné míry ví, kam bytostně (tedy nejen fyzicky) patří - chce to jen rozvíjet zvláštní, ale velmi potřebnou schopnost zvanou "vhled", ovšem vhled tak, jak ho definuje buddhismus. Pak postupně odpadají nejistoty, zbytečné bádání a myšlenkové konstrukce a jedinec již pracuje na svém vývoji, aby ještě více "viděl za"...

139887

17.7.2007 20:14

RE: řešíte pouze následky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 139887

"My totiž nikdy nemůžeme vědět co je správné a co špatné..

To snad není až tak těžké rozeznat.."

Fakt ne? Teda pro mne jo. A navíc k tomu, že mi to připadá subjektivní, se mi to zdá i zcela relativní - ta samá věc je k pro něco špatná a pro něco dobrá ... a mění se to v místě a v čase .. a tak vůbec.....

139936

18.7.2007 18:42

RE: řešíte pouze následky

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 139936

Ta Vaše subjektivita mě dráždí.Mám asi nějaký nezpracovaný problém(to zcela jistě [velký smích] ).Zlo je "dobré" pokud slouží Dobru a naopak.S relativitou problém nemám.Je to tak nějak všechno propletené,je dobro a zlo,objektivně.Uf,už se v tom začínám nějak plácat,to je asi tím horkem [smích] .

139994

18.7.2007 21:24

RE: řešíte pouze následky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 139994

Možná mám problém já. Subjektivitu hlásím spíš pokorně, já přeci nevím, co cítíte a myslíte "Vy", vím to sotva sám o sobě... Nevím, ale víc by se mi líbilo, kdyby si Zlo a Dobro nesloužili, ale tak nějak spíš rovnocenně spolupracovali - ale oni to nejspíš (doufám) dělají....

140013

18.7.2007 21:12

RE: řešíte pouze následky

Had 89.?.?.?

Reakce na 139936

>Fakt ne? Teda pro mne jo. A navíc k tomu, že mi to připadá >subjektivní, se mi to zdá i zcela relativní - ta samá věc je k pro >něco špatná a pro něco dobrá ... a mění se to v místě a v čase .. a >tak vůbec.....
Z mého nedůležitého pohledu: Jste blízko s tou relativitou...a napsal Jste to naprosto správně!!!
Např. tzv. duchovní nauky v jistém aspektu vůbec nerozlišují mezi představou a již hotovou skutečností. Jinými slovy ona relativita se promítá do všeho až do vysokých sfér (ve smyslu bytostných kvalit).
Takže je nutné (prospěšné, protože zjednodušující celou snahu o zlepšení svého života)po nějaké době začátků (dumání, porovnávání, studování atd.) přijmout vcelku jednoduché poučky, z nichž je jedna velmi známá i z křesťanství: Nečiň jinému... pak se totiž problém "dobra" a "zla" řeší jaksi automaticky...

A ještě zajímavost k "tvorbě dobra" z pohledu relativity: když bude SKUTEČNÝ mudrc (nejlépe s vhledem buddhy) někoho případně mlátit, bude to pro dobro mláceného...
Bude - li ovšem někdo z nás normálních lidí někoho mlátit s příslušnými stavy (vztek, odplata atd.) již to není ani pro dobro ani jednoho z nich - aktuálně. Pro nabrání zkušeností je to dobré. A to ještě záleží na "zpracování" onoho procesu ve smyslu reakcí. Dokáže-li mlácený mlátícímu odpouštět a odpustit v plném rozsahu, vykonal velmi mnoho dobrého na účet obou dvou. Nemusí se ovšem infantilně a svatouškovsky u toho mlácení tvářit - JDE O NOSNÝ STAV, ROZPOLOŽENÍ PŘI KAŽDÉ ČINNOSTI, RESP. REAKCI NA JAKÉKOLIV DĚNÍ.
Z tohoto pohledu a na určitém stupni vývoje není tedy skutečně těžké "vyrábět dobro" i post festum (při vzpomínce a znovuprožívání určitých dějů, situací..).
Tato jednoduchost ale platí pro ty, kdo již dokáží manipulovat se svými stavy a reakcemi ve smyslu "vše nahoru" tedy: radostivost, úsměv (hlavně v nitru), odpuštění a harmonie doslovně "vymazávají, či spaluji"(vysoké vibrace) všechny negativní hodnoty z psyché, nálad, vzpomínek a pak i ze samotných buněk, tedy těla...
Říká se tomu praktická psychologie, či ještě lépe mystika. Ovšem v nejvyšším aspektu těchto slov - čili stoupenci, žáci a praktikující těchto "disciplín", chápou, že "svět" jsou "oni sami" a tento svět promění proměnou sebe sama... těžké, ale za 10,15,20 let při vytrvalé snaze výsledky přijdou a pak člověk vidí, že se dá žít šťastně i v kozím chlívku...např. [velký smích] jenže to již se zlepší i vnější podmínky, takže kozího chlívku netřeba [velký smích]

140012

18.7.2007 21:29

RE: řešíte pouze následky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 140012

To beru, šéfe [smích]

Z jiného úhlu pohledu se taky dá říci, že "dobro" se rovná vývoj. Jak to dobře formuloval třeba Rudolf Steiner, Ďábel je bývalé dobro, které se zaseklo na určitém stupni vývoje, a nechalo se předběhnout.. a protože "nemůže dohnat", tak "brzdí"...

140015

18.7.2007 22:06

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 140012

To téma mě baví, tak ještě k Vašemu:

.." nichž je jedna velmi známá i z křesťanství: Nečiň jinému... pak se totiž problém "dobra" a "zla" řeší jaksi automaticky..."

Hm, není to až tak jednoduché. Proto jsem mluvil o té subjektivitě. Já se celý život upřímně snažím nečinit lidem, co neCHCI, aby činili mně..., ale v praxi to nefunguje. Tedy mám možná někde nahoře červený puntík za tu upřímnou snahu, ale v praxi to ztroskotává právě na často zásadní rozdílnosti našich subjektivních chtění. To, co nemám rád já, a proto jim to nečiním, mohou naopak oni klidně mít rádi, a proto to činí mně...

140016

18.7.2007 23:50

RE: PS

Had 89.?.?.?

Reakce na 140016

>To téma mě baví, tak ještě k Vašemu:
Tak pokecáme, než to editory nakrkne... [smích]
>Já se celý život upřímně snažím nečinit lidem, co neCHCI, aby >činili mně..., ale v praxi to nefunguje. Tedy mám možná někde >nahoře červený puntík za tu upřímnou snahu, ale v praxi to >ztroskotává právě na často zásadní rozdílnosti našich subjektivních >chtění. To, co nemám rád já, a proto jim to nečiním, mohou naopak >oni klidně mít rádi, a proto to činí mně...
[chechtot] zásah! Ale obráceně - to je přece důkaz, že to funguje! Snaha je upřímná a tak vyvolává reakce okolí. Nebo jinak, "temná složka" přitáhne takové lidi a situace, aby donutila této snahy (kázně) zanechat a mohla se znovu chopit zcela moci...
Jistě, že to není jednoduché! To také nikdo nemůže říci, že umět se ovládnout je jednoduché!
Má to samozřejmě několik úskalí - není snadné "nebýt kurva". To je dnes znak slabosti a blbkovství... Takže dlouhodobě v tomto nesetrvávat. Metoda se dostaví.
Např. buddhismus doporučuje jako jakési universální snažení a obranu naučit se radovat bez příčiny a přitom si v maximálním možném rozsahu uvědomovat sebe sama, tělem (chodidly, nárty) počínaje..
To je nějaká kravina, že?! Málo "tajné",málo zajímavé, nedůstojné - zaobýrat se vědomě svými pařáty...?!
Nikolvěk - už jsme na tom my lidé tak blbě, že nechápeme, že pro zlepšení svého života i druhých je nutné a prospěšné AKTIVNĚ ODMÍTAT TRÁPENÍ, SMUTEK, SEBELÍTOST a nahrazovat tyto ze sebe vytěsňované "náplně" kvalitami pozitivními, natož aby vstoupilo pochopení, že uvědomováním si těla za co nejlepších duševních stavů se jedinec zvolna a bezpečně proměňuje, "prosvěcuje" sebe i okolí a přispívá ke zlepšení života na Zemi více, než všichni kněží, politici apod.
Vždyť co všichni svojí snahou hledáme? ŠŤÍSTKO!!! Nic jiného to není - chceme žít šťastně, jen to neumíme a tak to naplňujeme každý úměrně svému uzrání a chápání toho, "co je štěstí"- zloděj úspěšnými krádežemi, polda chytáním lumpů, lumpové lumpením, vědci vědcováním, písmáci písmením.... Vždy a opět se z toho stane jen "můůška zlatá", pouze když se člověk začne "koupat ve štěstí" i fyzicky a vysloveně ho produkovat a pěchovat DO hmotného těla (uvědomováním), začne "žít Boha, či alespoň rajské světy".
A že je to jen vsugerované, nerealistické a subjektivní?! Vždyť celý život je takový!
Takže raději se budu snažit žít šťastný a spokojený se zvyšováním "vhledu" do situací, než být nešťastný, nasrán a tupý...
Co? [chechtot] [chechtot]

140022

19.7.2007 6:02

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 140022

Souhlasím s Vámi.

Jen znovu opakuju, že není jednoduché rozeznat dobro od zla, a aplikovat je v praxi, a to ani podle hesla " nečiň druhému, co nechceš .... Vezměte třeba kuřáky a nekuřáky ,,. já jako nekuřák kuřákovi nekouřím pod nos, protože nechci, aby mi
činil totéž, ale on mi podle stejného hesla nezakazuje kouřit ve své přítomnosti [mrknutí jedním okem]
V takových a podobných případech jde pak na obou stranách každá upřímná snaha stranou, a konflikty jsou na světě.... ale máte pravdu, že právě konflikty se učíme, a že konečný výsledek toho učení má být umění svrchovaně se ovládat a zbavení se veškerých závislostí... protože právě závislosti jsou to, co nás ovládá, a co nám brání, abychom se ovládali sami [smích]

140028

19.7.2007 8:09

RE: PS

datel 206.?.?.?

Reakce na 140028

Rozeznat zlo od dobra je velice jednoduche. Chovat se slusne a byt obektivni.

140035

19.7.2007 11:12

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 140035

Můžete mi objektivně definovat termín "chovat se slušně" a nakonec i samu "objektivitu"?

Rozumějte, nejsem proti snaze o takové chování, jen realisticky a "objektivně" vidím její úskalí v praxi... Obecné výkřiky mi připadají na základě zkušenosti z praxe spíš kontraproduktivní. Ještě vždy každá z dvou protivných stran tvrdila, že zrovna ona se chová slušně a je objektivní - a to doslova až do krve....

140044

17.7.2007 4:05

RE: řešíte pouze následky

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 139872

Neexistuje zadna dokonaly odraz myslenkovych principu v realnem svete. At uz mluvime o hmotnem bodu, neviditelne ruce trhu, humanismu, demokracii, komunismu.... Vsechny tyto vecicky se v realite chovaji odlisne od idealniho stavu a tim casem ztraceji na "funkcnosti". Nezbyva nam, nez se pokusit drzet apson politickeho systemu, ktery bude probihat na zaklade prirozeneho vyvazovaciho mechanismu. Momentalne mimo Svycarsko, nejsou politici skoro vubec vazani zpatne na obycejne lidi. To ma vliv na korupci, vysokou uroven byrokracie, lobysmus... Nizka moc v rukou vlady v demokracii povede v extremu k anarchii, kde bude platit pravo silnejsiho. A tato anrachie mezi silnymi a silnejsimi rychle prejde v totalitu. Prilis velka moc v rukou statu naopak povede k totalite primo.

Neexistuje, zadna prava nebo leva politika. Existuje pouze nejake pasmo okolo "idelaniho realne nedosazitelneho stredu", kde muze existovat pluralitni svobodna spolecnost. V tomto pasmu je vyvazena privatni a statni moc do te miry, ze zadna nema zasadni prevahu nad tou druhou a obe se vzajemne potrebuji. Privatni centra moci potrebuji nezavisleho garanta najakych pravidel a tim je stat, a stat potrebuje invenci a kreativitu privatniho sektoru ma mikrourovni, protoze neexistuje funkcni centralni planovani. Samozrejme ani my nejsme idealni a ani nase usporadani nemuze byt idealni, avsak muzeme se poctive snazit, aby "lod nasi spolecenske struktury" plula mezi nebezpecnymi utesy totality, a nedala se strhnout zadnymi nebezpecnymi extremnimi proudy ani prilis napravo ci nalevo.

139897

Příspěvků: 21

16.07. 10:57 NAFTAK  Jaká demokracie? jaká vláda lidu? (ještě nejsem v nirváně, ještě nemám klidu
16.07. 16:35 trodas  Demokreatura ci "lidove byrokraticka republika"...
16.07. 22:42 Karel z Čech  RE: Demokreatura ci
17.07. 03:36 Rene Bartosek  RE: Demokreatura ci
17.07. 06:19 Vratislav  RE: Demokreatura ci
17.07. 14:54 Rene Bartosek  RE: Demokreatura ci
16.07. 18:23 merc  řešíte pouze následky
16.07. 21:27 NAFTAK  RE: řešíte pouze následky
16.07. 22:33 merc  RE: řešíte pouze následky
16.07. 23:34 Had  RE: řešíte pouze následky
17.07. 20:14  RE: řešíte pouze následky
18.07. 18:42 micha  RE: řešíte pouze následky
18.07. 21:24  RE: řešíte pouze následky
18.07. 21:12 Had  RE: řešíte pouze následky
18.07. 21:29  RE: řešíte pouze následky
18.07. 22:06  PS
18.07. 23:50 Had  RE: PS
19.07. 06:02  RE: PS
19.07. 08:09 datel  RE: PS
19.07. 11:12  RE: PS
17.07. 04:05 Rene Bartosek  RE: řešíte pouze následky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

81

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 114 čtenářů částkou 28 490 korun, což je 81 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Djokovič pomstěn!26.01.22 16:26 Srbsko 0

Muskova firma začne na lidech testovat implantování čipů do mozku26.01.22 16:23 USA 0

USA se dostaly do dluhu, který je nesplatitelný v normálních horizontech26.01.22 15:10 USA 0

Rusko tento týden rozhodne o rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele25.01.22 21:08 Venezuela 0

Proč je česká elektřina pro Čechy tak drahá?25.01.22 18:06 Česká republika 2

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 5

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 4

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
24,48 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,56 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,99 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,34 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 768,27 Kč
1 unce stříbra
516,11 Kč
Bitcoin
830 258,70 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 211