Diskuze k článku

Svobodný je ten kdo zví, co to znamená, a bude na té pravdě trvat

Příspěvků 32

6.7.2007 11:08

Holt jim patříme no.

Novákneu 195.?.?.?

Tento článek je na mě asi moc právní a složitý ,ale načrtnu svou představu o svobodě a nesvobodě. Asi tři roky jsme chovali do 20 kusů kachen . Měli volný přístup k vodě ke krmivu a když byli vypuštěny dál, tak i na pastvu. Bylo vidět , že mezi sebou mají docela komplikované vztahy a nejvíc čeho si užívali , byl sex a vypadali celkem náramně spokojeně. Pokud se dočasně nepovedlo udržet dokonalý servis přísunu potravy a byli problémy , tak vznikali jakoby neurotičtí jedinci , kteří všechno odnášeli, trpěli a to dokonce dobrovolně! Podle různých cestopisů a antropologických prací , jsem si vytvořil obrázek o tom jak žijí domorodci u rovníku. Každý jednotlivec má sám za sebe dost co společenství nabídnout , nepotřebuje peníze.Nemají třídní rozdělení společnosti , neznají kapitalismus , jen jeho náznaky , když vznikají manželské páry... My žijeme naprosto jinak , od každého předchozího modelu obsahuje ten náš trochu. Žijeme jako by se o nás někdo moc , moc dobře staral a nemáme kam utéct. Mezi jakékoliv vztahy se vnucují peníze , které získáváme jako bonus za výsledky naší práce , která je velmi pochybným způsobem hodnocena zhůry. Naprosto neznáme jiný princip , než vlastnit, moderní začíná být ještě dlužit. Pokud chce někdo sex , no tak to se určitě zbláznil , ale i pro takového úchyla tu je místo a měl by se účastnit manželství se všemi jeho finančními "výhodami". Neuzavřít sňatek a žít ve společné domácnosti je také pod dohledem našich opatrovníků, takže může mít zajímavé důsledky. Připadám si , že mohu sice zvědět co je to svoboda, ale jediné co s tím zmohu, je hystericky snít o jiné planetě.

139277

6.7.2007 11:44

Thomas Jefferson

Hitchee 83.?.?.?

prohlásil :"Keď americký ľud dovolí bankám, aby mali pod kontrolou vydávanie ich vlastnej meny, najprv formou inflácie a potom defláciou, banky a korporácie, ktoré okolo nich vyrastú, zbavia ľudí všetkého vlastníctva až sa ich deti zobudia a zistia, že na kontinente, ktorý ich otcovia obývali, sú bez domov. Moc vydávať peniaze by mala byť odňatá bankám a navrátená kongresu a ľuďom, ktorým patrí. Som úprimne presvedčený, že bankové inštitúcie vydávajúce peniaze predstavujú pre slobodu väčšie nebezpečenstvo než armády."
Tento citát jsem si dovolil stáhnout z http://www.paradigma.sk/redakcny_system/clanok.php?id=232
Jedná se o citaci z knihy Michael Rowbotham: Smrteľné zovretie (The grip of death) v překladu pana Hučka. Nepřečetl jsem ještě všechny kapitoly, které přeložil, ale rozhodně stojí za to se nad argumenty uvedenými v této knize zamyslet.

139279

6.7.2007 12:46

Demokracie? Ne, dobře promyšlený otrokářský systém.

katerinann 85.?.?.?

Píšete o největším problému této civilizace, ale nezmiňujete to nejdůležitější. Peněžní systém, jehož podstatou je vysávat každého jednotlivého poctivého člověka i státy je v podstatě dobře promyšlený otrokářský systém. Hrstka lidí vyrábí peníze a kupuje si za ně všechno a všechny. Toto se netýká jenom USA, ale celé západní civilizace i zemí třetího světa. A snahou je rozšířit tento systém do všech zemí této planety. Každým rokem se vydávají obrovské sumy peněz do oběhu, ale dávají je do oběhu bankéři! Všichni ostatní si je od těchto elitních bankéřů musí kupovat. I státy si kupují peníze od soukromých bankéřů, skutečných vládců zemí. Státům pak rostou dluhy pod rukama, protože platěj úroky za svoje oběživo! Na systému zainteresovaní a uplacení politici už ani nestíhají vymýšlet nové daně, aby stát stíhal splácet bankéřům pouhé úroky z těchto "půjček" a jestě udržovat v chodu sociální a zdravotní systém a celý státní aparát. To nahravá právě bankéřům, protože tak mají celé národy v hrsti. Rothschildové a jim podobní tak prostřednictvím tohoto systému v podstatě vlastní zástupy otroků, kteří pro ně pracují za kredity, které vznikly v jejich továrnách na potištěné papírky a "díky" elektronickému bankovnictví dále vznikají jako položky na účtech. Peněz, které pro nás vytvořili už mají dost na to, aby si za ně koupili všechny důležité části tohoto obrovského divadla v kterém všichni účinkujeme. Vlastní klíčové podniky, ktré postupně spojují do nadnárodních korporací, média, která jejich otrokům vymejvají mozky, státní instituce, které pro ně dělají ta správná rozhodnutí a vytvářejí ty správné zákony... A co si za svoje kredity koupit nemůžou, to si ukradnou. A nejlíp se okrádají mrtvoly.

139280

6.7.2007 12:59

zlatý standard

Anonymouse 88.?.?.?

Sto let zlatostříbrného standardu = nulová inflace. Po umělém snižování hodnoty (snížení množství zlata odpovídající dolaru) klesla hodnota zhruba na polovinu. Zrušení zlatého standardu pro veřejnost snížilo hodnotu opět na polovinu. A definitivní rušení zlatého standardu v roce 75 nastartovalo trvalý a rychlý pokles jak ho známe dnes.

139282

6.7.2007 18:32

Smlouva o umístění radaru

horus 82.?.?.?

Pokud tedy Spojené státy nejsou zcela suveréní stát, jak vyplývá z článku, zajímalo by mě, jakou by měla smlouva o umístění radaru v ČR s takto nesuveréním státem platnost. Podle mě by to bylo stejné, jako uzavření smlouvy s nesvéprávnou osobou. Takže smlouva by byla neplatná?

139287

6.7.2007 21:58

Otroctví

Gdosy 195.?.?.?

Každý člověk má ze své přirozenosti vymezen prostor existence. V něm se nalézají všechny potřeby spojené s uchováním života. Je to jídlo, pití, domov, ale též práce pro společnost k níž náleží. Základem pro zotročení je mu tento prostor ukrást. Donutit jej, aby tento prostor mohl obývat jen za předpokladu, že uctívá zákony vyvolených. Pokud se proti nim postaví, je mu tento prostor odejmut. Takto je naše společnost držena pod kontrolou vyvolených. Za to žádné peníze nemohou. Můžeme si za to sami. Tím že jim dovolíme si tento prostor přivlastnit.
Musíme si od nich tento prostor kupovat. Platit za to, že je nám dovoleno existovat. Nedostáváme mzdu za svoji práci. Mzdu za níž si můžeme zpříjemnit život. Dostávéme mzdu na svůj prostor. To jest tolik, aby si každý mohl koupit svůj vlastní život. A pak ještě jakýsi bonus na dobrovolné otroctví. Abychom si mohli koupit pohled do světa vyvolených. Abychom mohli snít a závidět. Aby se z nás stali stejné zrůdy jako jsou oni. Jen s tím rozdílem, že my jsme ti na druhé straně. Proto nedokážem zničit jejich svět. Je to svět našich snů. Třeseme se jako ratlíci, jen abychom se do tohoto světa dostali. Aby si nás vyvolení všimli a dovolili nám mezi ně vstoupit. Žít tam, odkud se nemusíme dívat na utrpení druhých.
I řekne Bůh dosti bylo světla, a nastane tma. Nebude však již nikdo, kdo by jeho slova zapsal.

139288

7.7.2007 0:18

RE: Otroctví

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 139288

Ne, jsou lide nad kterymi maji penize velmi malou moc. Obvzlast v zemich, kterym rika jina sorta lidi, nedostatecne zcivilizovane. [smích] [mrknutí jedním okem]

139292

6.7.2007 23:59

Peníze dohrávají roli měřítka

Kája Neslepý 85.?.?.?

Za každoročním ,čím dál větším hroucením funkce peněz coby měřítka,vězí zvětšující se rozklad lidských duší.Než jsem si přečetl na Paradigma.sk,jak "vznikají"nové peníze,myslel jsem si,že to jsou národní banky,které legalizují vznik pološpinavých barevných papírků a to způsobem,že když někdo vyrobí tzv.levné auto za 50 a nechá prodat za 300,když ho vyrobí za 200 a prodá ho za milion,tušil jsem,že NB nechá vytisknout oněch 300 nebo milion,čímž by se dopustila jejich legalizace-do ekonomiky by se dostalo mnohem více peněz,než by tomu bylo v kapitalismu,kdy ještě nebyl všeobecný konsenzus pro lichvu jako normu.Situace je ale mnohem absurdnější.Národní banky se sice staví do pozice strážca měn,ale fakticky ji neplní,nejsou-li to ony,které určují kolik že to peněz se pustí do oběhu v závislosti na růstu či stagnaci ekonomiky.Tuto funkci po nich převzaly komerční banky a způsob,jakým to dělají je nevídaný. Kdokoli si u nich půjčí,způsobí, netušíc to,že tato půjčená částka se objeví v ekonomice coby nové peníze.To je těžko pochopitelný marasmus.Jak vůbec mohla vzniknout myšlenka,že je možné půjčovat něco,co vůbec neexistuje? Který Klaus na západě tohle mohl vymyslet? A to je taky technický důvod,proč může být v praxi taková míra vzájemného se olichvování.Svedená buržoazie k těmto praktikám hraje ale až druhé housle.A mnohem horší je,že není člověka,který by se nepřidal.Asponˇpasivně.A satanismus jenom kvete.

139291

8.7.2007 12:44

RE: Peníze dohrávají roli měřítka

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 139291

> Kdokoli si u nich půjčí,způsobí, netušíc to,že tato půjčená částka se objeví v ekonomice coby nové peníze.

to:Kája Neslepý

Kájo,poraď.
Platim mesicni rentu majiteli nemovitosti a KB mi nabidla 100% financovani noveho krasneho 3pokojoveho bytu s terasou, uzavrenou garazi pod domem, jizni svah s vyhledem na blizkou vesnici, rybnikem a chovem koni. Krasne lesy kolem dokola, prehrada,pet minut pesky k zastavce tramvaje....no, co dodat.
Neni co ztratit. Protoze jsem zadnou hotovost skladat nemusel, za najem ve stredu mesta platim neregulovane najemne a navic neni kde parkovat.
Takze, bud budu respektovat jejich pravidla a ma pozice, co se bydleni tyka, se zlepsi,....nebo utřu.
Kazda rada draha, protoze ceny nemovitosti rostou rapidne a majitel chce vic a vic na najemnem.
S pozdravem Míru zdar,....a fotbalu zvlášť! [cool]

139360

8.7.2007 22:44

RE: Peníze dohrávají roli měřítka

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 139360

Vy si umíte nejlíp poradit sám. Jde o to , že 99% svého života můžete klidně provřískat blahem jako prase v kukuřici , ale padne kosa na kámen a zjistíte , že jste jiné souvislosti nikdy nechtěl vidět. Že je tu neuvěřitelně velké množství lidí , který si zrovinka jako vy nerochní, že jsou velmi divná pravidla na to, kdo má a kdo nemá. Že technika furt ještě nepřinesla blahobyt , který slibuje už snad staletí. Vše užitečné se zneužívá pro prospěch bohatých . Pokud je něco nerozbitné , kvalitní , tak se to ani nevyrábí , protože by na tom každý zkrachoval. To je současná situace , která musí být každému jen trochu ochotnému jasná . Pak je tu další věc ,za její popření nikdo vlastní krk nedá a sice církev zakázala znalosti o reinkarnaci a je snadné dovtípit se proč. Pokud chtěla ovládat masy , tak se musí vymýšlet vlastní pravidla a vyžší zákony se musí popřít. Nauky východu takový prohřešek nespáchaly a podle nich se každý až na vzácné vyjímky znovu narodí, zde na zemi. Bohatý třeba jako chudý a klidně i naopak. Pokud zde budou špatné podmínky, budou platit hloupé zákony a příroda bude zníčena ,tak to není příliž pěkná perspektiva znovu se sem narodit a nemít přitom moc na výběr.

139374

9.7.2007 3:10

RE: Peníze dohrávají roli měřítka

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 139374

>Vy si umíte nejlíp poradit sám. Jde o to , že 99% svého života můžete klidně >provřískat blahem jako prase v kukuřici , ale padne kosa na kámen a zjistíte , že jste >jiné souvislosti nikdy nechtěl vidět.
Ne kazdy je takovy idealista, aby sel hlavou proti zdi. Kdybyste hral fer, oznamil byste, jak resite zpusob sveho bydleni v kruhu zvanem Civilizace. Nebo jste volil jiny, zajimavejsi kruh,... misto.....?
Navic, hlavni bod reseni nejsem Ja a Ekologie, nybrz Nadnarodni Banker a jeho sluzebnictvo-Komercni banky sveta, jiz posraneho.
Bydlim vlastne v byte, ktery byl postaven na zacatku minuleho stoleti. Sice takovy back yard jako mam za okny ja, ztezi naleznete i v Beverly Hills (navic udrzovanem za penize danovych poplatniku,...ehm), ale nic naplat. Dum je stary a zrekonstruoval jsem sve bydleni za vlastni, statem zdanene penize. Takze potistene papirky z okna ven. [mrknutí jedním okem]
Do prace chodim pesky, takze ekologicky jsem na tom snad lepe nez Vy. Treba casem budu jezdit tramvaji, treba ne. Mozna, ze ta koupe krasneho 3pokojoveho bytu bude jen ukazka toho, jak se da bez penez vydrbat ze systemem, protoze jiz dnes mi za tento daji o par set tisic korun vice, nez zac to pro me poridila Komercni banka.Takze je jen na nas, jak nakladat s potistenymi papirky a nesvadet vse na Nadnarodniho bankere a jejich bohy.
BTW. Ja, pro zmenu, chodim s temi svymi bohy na pivo a ti mi rekli, ze tu nejsem proto, abych se vratil, ale aby po smrti uz nic stopy nezanechavalo. Nic, ....jen se me telo rozlozi. A slabosti sve duse podporovat nebudu, takze nazdar kaspar. Do jineho ji cpat nebudu. Umre s mym telem. Matka Priroda se poradila i s mnoha atomovymi vybuchy, poradi si i s mou pritomnosti zde, na Zemi. [cool]

139385

9.7.2007 8:48

No a jak to vidím já

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 139385

Tak za prvé - každému podle jeho víry. To je základ. Svou skutečnost si tvoříme tím, co od ní chceme, jakou si ji přejeme mít (ale bacha, i podvědomě). Takže když něčemu pevně věřím, a to i tomu, že víra nefunguje, tak to tak jednoduše je - PRO MĚ. Ale poněvadž jsme tu proto, abychom se učili, a učíme se pouze prostřednictvím emocionálních konfliktů, sem tam se moje realita střetne čelně s realitou někoho jiného, či s "obecnou" realitou (která je jakýmsi součtem a průměrem všech jednotlivých osobních realit). No a protože já a každý někdo jiný jsme NAKONEC jen buňky JEDNOHO organismu, mé/jeho/naše společné blaho závisí výhradně od toho, jak se během těchto konfliktů chovám, jestli si dokážu uvědomit, že sleduji-li pouze svůj vlastní zájem na úkor zájmu jeho/našeho, škodím tím NAKONEC nejvíc sám sobě.

139398

9.7.2007 17:55

RE: No a jak to vidím já

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 139398

>Tak za prvé - každému podle jeho víry. To je základ.
Blabla radej stranou [mrknutí jedním okem]
Nejdriv je treba postarat se o nezletile deti. sakumprdum
Pak teprve mohu jit se svymi bohy na pivo.
Zaklad je laska v dome, anonyme [smích]

139444

9.7.2007 20:02

RE: No a jak to vidím já

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 139444

Mé již zletilé děti jsou zaopatřeny. Já už si mohu na vavřínové matraci blábolit co chci [smích] Život i poznání je proces, V. Sodku, co je dneska dobře, je zítra špatně, a dobře je zas něco jiného...

139449

10.7.2007 20:50

RE: No a jak to vidím já

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 139449

Postarat se, zaopatřit sebe a děti, znamená dělat to, co peníze nese. Myslet si u toho můžu cokoliv.

Co říkal Čtvrtníček po natáčení o Vodafonu
Jen bych pro jistotu raději o tom, co si myslím, neměl mluvit.

139519

10.7.2007 20:59

RE: No a jak to vidím já

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 139519

...Postarat se, zaopatřit sebe a děti, znamená dělat to, co peníze nese. Myslet si u toho můžu cokoliv....

Lukáš, 9. kapitola (NBK)
25. Vždyť co je platno člověku, kdyby získal celý svět, ale sám sebe ztratil nebo sám sobě uškodil?

Tak jen doufám, že jsem zaopatřil děti tak, aby jednou pochopily i tohle
[smích]

139520

10.7.2007 14:48

RE: Peníze dohrávají roli měřítka

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 139385

Užívejte si mládí , ale nemejte se za moudrého.Pokud jste mladej nemá rozhodně přiliž smysl radovat se z nějakého zisku , protože dříve či později o všechno , nebo většinu můžete přijít, nebo v tom vašem úžasném ideálu najdete prostě trhliny , které s vámi pěkně zacvičí. Nechci vám brát ideály, když chodíte na zvědavce , tak určitě vaše podvědomí začíná pěkně vrčet na vaš plytký náhled na život jako na fotbalové utkání, kde ten kdo prohraje, tak se jen otřepe a bude doufat , že příště má třeba zase štěstí a že se vlastně zase tolik neděje. Život a příroda s námi ovšem hrají spíše než fotbal, vabank.Nebudu dlouze vyprávět jak jsem k tomu došel , ale bydlíme na chatě s manželkou a jsme rádi , že našich 35 m2 k bydlení je rozšířeno o dalších 400m2 živ. prostoru jako zahrady. Vážím si vašeho ekologického cítění , ale bohužel v našem systému je ekologie na posledním místě. Na koho budete svádět vinu , až s vámi systém , nebo pivní bozi vydrbou? Nejspíš na svou nevědomost, ale ta neomlouvá. Já se snažím nacházet viníka tohoto stavu a protože je mnohem více fandů pro bláznivý sport , než zodpovědných , tak to se světem, podle toho co vím, vypadá zatím moc bledě!

139510

12.7.2007 10:34

RE: Peníze dohrávají roli měřítka

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 139510

>Užívejte si mládí , ale nemejte se za moudrého.
Mit se za moudreho?....a to jde?...hmm
Myslel jsem, ze toto mohou posoudit pouze osoby mi blizke.
>Pokud jste mladej nemá rozhodně přiliž smysl radovat se z nějakého zisku
Z nejakeho urcite ne. Ale po ceste zivotem ziskavam i to, z ceho se radovat budu, protoze tak to chci a tak je to spravne. Urcite mi nebudete vycitat, ze se raduji z pocitu, ktery jsem dostal po dobre vykonane praci. Ikdyz vysledkem meho snazeni muze byt treba jen jedna pekna fotografie.[mrknutí jedním okem]
>protože dříve či později o všechno , nebo většinu můžete přijít
Pral bych si, abych odchazel z "tohoto sveta" s usmevem stastneho cloveka.
>nebo v tom vašem úžasném ideálu najdete prostě trhliny , které s vámi pěkně
>zacvičí.
Idealni stav s trhlinami neni idealni stav.Takze zadne trhliny nenajdu, protoze v zadnem uzasnem idealu neziju.
>Nechci vám brát ideály, když chodíte na zvědavce
Jen berte, Idealista ma na rozdavani a dava mi to navic poteseni, kdyz mohu dat [smích]
>tak určitě vaše podvědomí začíná pěkně vrčet na vaš plytký náhled na život jako na >fotbalové utkání
Pokud berete nadsazku a legracky jako muj plytky nahled na zivot, nebudu oponovat. Neni duvod. Tema jsou nadnarodni bankeri a potistene papirky. Zacal jsem si totiz delat ze svych nepratel pratele. Byt silny v kramflecich a dojit k tomu po svych zase neni pocit k zahozeni. Po zadech jinych nesplham [mrknutí jedním okem] Ani nemohu,...sam totiz sva zada nastavuji bliznim. Problem zustava jen to, ze ne kazdy blizni je opravdu obliznim. [mrknutí jedním okem]
>bydlíme na chatě s manželkou a jsme rádi , že našich 35 m2
>k bydlení je rozšířeno o dalších 400m2 živ. prostoru jako
>zahrady.
Vidite. Jste pomerne bohaty clovek.[cool] Vlastnit v centru Evropy tak rozsahlou nemovitost se jen tak nekomu nepodari, i kdyby se na usi stavel. Takze, odhadem,si myslim, ze patrite k prvni desetine vsech lidi obyvajicich planetu Zemi, co se bohatstvi tyka [cool]
>Na koho budete svádět vinu , až s vámi systém , nebo pivní
>bozi vydrbou?Nejspíš na svou nevědomost, ale ta neomlouvá.
Nesvadim nyni, nebudu svadet ani v budoucnu. Sam sobe strujcem stesti i bolu.
>Já se snažím nacházet viníka tohoto stavu
Dnes rano jsem na svazich nad Blucinou fotil merunky na strome, i ty na zem padle,.....letnim destikem svlazene.Mezi listy vine revy se smaly, az se rozcervenaly do barvy apricot [smích]
>tak to se světem, podle toho co vím, vypadá zatím moc bledě!
Nevidite spravne. Ale to znam,....je to jen kolorit kraje vezdejsiho. Ale preci jen jsme zde radi.Stejne jako me choti domovine, ...ci vlasti me,druhe.
Za sebe i svou drahou chot jsem tento prispevek psal [smích]
preji pekny den

139604

15.7.2007 10:50

RE: Peníze dohrávají roli měřítka

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 139604

Vážím si času, místa a slov. Mícháte doměnky , přání , nadsázky a to vám však jen umožňuje odpovídat na vše jak se vám zrovna hodí. Za svým slovem si stát nemůžete, vaše pevné kramfleky jsou jen vámi přehnaně uznávanou oporou , vaše jistoty a spokojenosti mají přibližně stejnou malou hodnotu ,jako hodnota informací ve vašich příspěvcích v porovnání s informacemi v tomto článku.

139799

9.7.2007 17:26

RE: Peníze dohrávají roli měřítka

Kája Neslepý 85.?.?.?

Reakce na 139360

Každá rada drahá,protože kdo není na tento systém (chaos) aktivně napojený,třeba nevědomě,v úžasu zírá.Technickou podmínkou pro "fungovaní"toho je astronomické množství čísel na obrazovkách(papírků už je prý jen zhruba kolem 4% z celkové částky),které neodpovídají výkonu ekonomiky.V Británii měli v r.1963 14mld liber,dnes je to kolem 700. A čím víc si lidé,firmy a stát půjčují(a tím pomáhají vzniku dalších výkonem nepodložených peněz), a současně akceptují dnešní ne kapitalistické ceny,tím víc se zvětšuje už tak bytelný absurdistán-moderní zlodějistán.Konzervativní zloděj vezme a nic nedá,to moderní má zástěrku poskytnutí služby či výrobku využívajíc zhypnotizovanosti spotřebitele ochotného dát leckdy 10 ale třeba i 1000korun za rohlík.Pak je tu povinné sponzorování uzákoněné politikáři-tzv. pojištění např.za auto,kde kus plechu stojí 500,2000,ale i sto tisíc(to aby tento chaos mohl "fungovat"[mrknutí jedním okem].Provést skutečnou reformu,tj.zařídit aby peníze opět byly funkční,byly měřítkem,na tom nemá dnes zájem už patrně nikdo,což zaráží.A z hlediska jednoho státu je to nemožné.Tak se mandatorní výdaje tu zvětšují,tu zase zmenšují(bylo by podivné,kdyby v tak majetných státech velká masa lidí neměla na zákl. potřeby),a základní problém se neřeší,brutální nespravedlnost roste,nejenom aktivitou těch,co to vymysleli,ale i těch,kteří se přidali.

Darwinův bratranec Galton navrhoval měřit MQ a IQ.Že k tomu nedošlo víme.Jako není zájem o skutečnou reformu,nebyl a není o takovou drobnost.Kdo četl Bhagavadgítu ví,že není normální,aby lidskou společnost vedli lidé se sníženou morálkou,příslušníci druhé nejnižší kasty(mám na mysli ty s největším množstvím papírků,ne ani tak ty,kteří jim moc z velké části předali před lety dobrovolně svojí slepotou či i zkorumpovaností a umožnili tak dnešní hru na demokracii,faktickou krimokracii).
Kdybych neměl to štěstí(a asi dobrou karmu),že rodiče byli pracovití a nechali nám po sobě domek,pokusil bych se určitě o bydlení ve svém.V obci, kde bydlím, postavila firma potřebné parkoviště tak asi 25x8m,zámková dlažba,skoro za milion.Svépomocí bych si ho na zahradě postavil za naprostý zlomeček této ceny.Tak "funguje"současná tržní lichvonomika.Podle údajů Amnesty i.končí 30mld.Kč z ročně proinvestované částky 660 v kapsách úředníků,politikářů a lobistů(lobha=v sanskrtu chamtivost).Kdyby kapitalismus nebyl mrtev,zbylo by z nich nějakých 400 možná 500mld.Když ale to obří množství čísel na obrazovkách už existuje a láká.
H.CH.ANDERSEN by zíral :vládce a jeho neexistující šaty ušité z měsíčního svitu okouzlují skoro každého.Dokud se neodhypnotizuje. Sám,jinak to nejde.

139441

9.7.2007 18:13

RE: Peníze dohrávají roli měřítka

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 139441

to:Kája Neslepý
Umyslne jsem vybral priklad potistene papirky versus nutnost bydleni.
Nabidnuta castka za 5% fix urok na 15let. Splatka 13800mesicne. Od doby podpisu vzrostla cena radove o 30tisic mesicne. I kdybych tuto nabidku vzal pouze spekulativne, neprohloupil bych. A pokud je toto zpusob obzivy,...hmm,...jedna se pouze o zakon Nabidky a Poptavky. A hlavou proti zdi,....to radej necham idealistum [mrknutí jedním okem]
Tak jeste jednou. Nadavat na nadnarodniho bankere je kratkozrake. Je to nekdy sakra tezke,ale je treba se postarat. To je zaklad.

139445

7.7.2007 10:55

Proč chodit kolem horké kaše?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 203.?.?.?

FED je největší soukromý globální podnik vlastněný Židy.Zatímco jsme pravidelně informovaní, kolik majetku má Gates a známe důvody k administrativnímu rozdělení jeho firmy, o této sionistické organizaci nevíme z veřejných zdrojů téměř nic.Každý, kdo ví, jak tato celosvětová tasemnice funguje, zná důvody, proč utajuje svoji strukturu.Současná situace ve světě a zdánlivě nelogické kroky US Army dávají tušit, že zuří opravdu třetí světová válka, v níž se přesunují tisíce miliard dolarů za jediným cílem:.ukončit nadvládu FEDu a US měnu vrátit pod kontrolu amerických daňových poplatníků.Ty desítky miliónů mrtvých, kteří zahynuli pro sionistické zájmy, ty jsou dostatečný důvod!

139304

7.7.2007 16:18

RE: Proč chodit kolem horké kaše?

Lucia 84.?.?.?

Reakce na 139304

>Ty desítky miliónů mrtvých, kteří zahynuli...

Tak tento fenomen mi pekne prosim vysvetlite pan anynym: mrtvi, ktori zahynuli. Fakt dobre! [cool]

139317

18.7.2007 8:51

XYZ: Proč chodit kolem horké kaše?

Jan X 84.?.?.?

Reakce na 139317

...Ty desítky miliónů mrtvých, kteří zahynuli...
pokusím se to vysvětlit:
Ptáte-li se na fenomén "mrtvých, kteří zahynuli", pak vám položím otázku: je člověk, který nikdy nepozná svobodu, vlast a dokonce se ani nikdy nedozví důvod, proč zemřel, byl takový člověk skutečně živý?

Ptáte-li se na ty milióny, pak se pokusím položit otázky o jiném zajímavém fenoménu, který s tím souvisí:
Představte si národ, který přibližně z jedné třetiny někdo vyvraždí - dejme tomu - už tak řekněme 30 let předtím, v roce, kdy se zavede FED a Federální daň z příjmu a ústavní dodatek k jejímu vybírání (a spousta dalších zajímavých věcí, které spolu vzájemně souvisí), si -prý- tento národ založí organizaci, řekněme A, která se má starat o to, aby příslušníky tohoto národa nikdo neurážel, nezostuzoval a nezasahoval do jeho náboženství. Ještě tak o 20 let dříve si už -prý- tento národ založil organizaci, řekněme Z, která mu má vydobýt vlastní vlast, na jejímž budoucím území ale žije příslušníků - prý - tohoto národa méně než 5%.
Pak se tedy vyvraždí ona třetina onoho národa -dejme tomu- hned potom se založí onen stát, z jehož území se již desetiletí předtím snaží organizace Z pomocí terorismu vyhnat obyvatele jiných národů a vlastní imigrací je nahradit.
Po založení onoho státu se v něm téměř nepřetržitě provádí genocida jeho původních obyvatel terorem a to vše za neustálého poukazování na onu genocidu oné třetiny někým úplně jiným. A to až dodnes. A navíc - onoho vyvraždění třetiny se užívá jako ospravedlnění v zájmu dalšího pokračování v masakrech prováděných organizací Z - a zároveň organizace A zostuzuje všechny, kteří to kritizují. Dokonce se pod vlivem organizace A zavedly zákony, které to přísně zakazují kritizovat a soudy zavírají kritiky do vězení, a všichni, co proti organizaci Z bojují se zbraní, jsou nazývání "teroristé" a prakticky se stávají lovnou zvěří.
Otázky: NESLOUŽÍ náhodou ONA TŘETINA VYVRAŽDĚNÝCH, mrtvých, kteří zahynuli, ať už to byla pravda nebo ne, pouze ZÁJMůM ORGANIZACÍ A a Z? (Proti nimž vystupuje i část onoho národa - za jehož zájmy A a Z údajně bojují - z náboženských i morálních důvodů.) Nejsou náhodou oni mrtví užíváni jako "vojáci" v psychologické válce proti nám všem?
Proč chodit kolem horké kaše: Není snad ostudné užívat X miliónů nevinných mrtvých - prý - vlastního národa, jako argument pro další a desítky let trvající vraždění nevinných, stejně jako pro zostuzování těch, kteří to kritizují? Nejsou ti, kteří něco takového dělají hodni nejhlubšího lidského opovržení? Nebylo by na čase naopak - z důvodů mravních i dlouhodobě velmi špatné zkušenosti - zavést zákony, které by přísně zakázaly organizace Y a Z?

139967

7.7.2007 16:20

RE: Proč chodit kolem horké kaše?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 139304

Mate pravdu v tom, ze dochazi k mohutnym presunum v mocenskych centrech. Moc vazana na emisi papirovych men centralnich bank slabne a ekonomicky zacina byt vazana na veci, ktere maji realnou hodnutu jako zdroje surovin, vyrobni kapacity, potraviny, zbozi. jinak receno moc se zacina vice decentralizovat. Centralne muzete mit kontrolu nad menami a momoci urokovych sazeb, burz,... uplatnovat svuj vliv. Avsak ekonomicke hodnoty s realnou hodnotou jsou decentratlizovane, maji regioanalni charakter. Jestlize se stanou nezavisle na papirove mene ( a ja to vidim jako nezvratitelny proces, ktery lze maximalne zpomalit), bude to mit revolucni dopad na mocenske usporadani.

Dobry sachista vsak v rozehrane partii sleduje vice nez jeden plan. Cim vice planu ze sve pozice jset schopen realizovat, tim pruzneji muzete reagovat na tahy svych souperu. avsak i nejlepsi sachista je limitovan pravidly. Casy se vskutku meni, ted jde o to, kolik pri tom bude tect krve. Ja jsem zastancem zmeny na zaklade principu kooperace. [smích] [mrknutí jedním okem]

139318

18.7.2007 11:24

RE: Proč chodit kolem horké kaše?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 139318

Taky se stavím za kooperaci, logicky totiž na rozdíl od soupeření, kdy výsledek je, že vyhraje nakonec jeden, v kooperaci vyhrajou všichni, nebo alespoň většina. Soupeření je fajn, když jde o fotbal, ale jako ekonomický systém je to v podstatě hovadina, stejně dobře bychom mohli místo práce kupovat losy a doufat že vyhrajem.

139974

16.7.2007 21:15

RE: Proč chodit kolem horké kaše?

Jan Z. 84.?.?.?

Reakce na 139304

...US měnu vrátit pod kontrolu amerických daňových poplatníků...
"Daňový poplatník", divné slovo, často mi to připomíná slovo otrok, zvlášť v Česku, kde existuje Grossova tzv. "minimální daň z příjmu". Většina američanů ale zatím podle amerických federálních zákonů nemusí platit žádnou daň z příjmu, přesto většina platí, protože je IRC dokonale zblblo. Výnos této daně je hlavním zdrojem příjmu FED. Dost by mě zajímalo, kam ty peníze mizí. Jedná se asi o bilión ročně. Slušná částka.
Například taková válka v Iráku stála 0,6 biliónu a nejméně 0,6 miliónu životů.
Dalo by se tedy říci, že každý rok FED pomocí IRS a blbosti a neinformovanosti "daňových poplatníků" vydře z "amerických daňových poplatníků" peníze na zabití nejméně 1 miliónu lidí, nebo dejme tomu 6 let válčení. A to vůbec nemluvím o tom, že to už patrně brzo povede ke globálnímu čipovému neo-otrokářskému systému.
Trošku se mi tedy z termínu "daňový poplatník" zvedá kufr, někde dost smrdí jakási nelidskost...nejsem si jist, jestli právě "daňoví poplatníci" budou ti praví kontrolovat US měnu. Spíš bych řekl, že by to měl dělat konečně někdo rozumný a pokud možno aspoň člověk.

139880

8.7.2007 3:17

Obecně jsem žil v představě, že Clintnovým výnosem z roku 1985

Hugof 81.?.?.?

se stal Dolar prakticky jen směnkou - půjčkou za oplátku. Již počátek roku 2001 (a následný katastrofický pokles růstu HDP až na 0,5% v tomto roce) velmi názorně ukázal, co udělá s Dolarem příchod nové, silné měny. Takto s Dolarem zakývalo to, co se i v prostředí Wallstreetu začalo v tom roce frekventovat jako PetroEuro. Fakt, že Irák a následně hned i Írán (následováni vcelku masivně dalšími zeměmi OPEC) začal ropu obchodovat ochotně v nové evropské měně položil Dolar prakticky na kolena. To byl taky ten důvod, proč muselo dojít k tomu, čeho jsme svědky od 11. září 2001... Válka na Blízkém Východě je tedy válkou s novou Evropou! Dolar bez pohybu je dokonale mrtvý Dolar. Říkávám s oblibou, že hodnota Dolaru je existenčně závislá na pohybu - bez něj nemá cenu ani potištěného papíru... Dalším faktem zůstává, že Dolar, jako bezcená směnka, je svou zadlužeností rukojmím vládnoucí špičky USA - Dolar je kryt svým dluhem - každý, kdo by se jen nepozorností přičinil o jeho znehodnocení (tedy přestal s ním obchodovat), vydává se do rizika totálního krachu - zadluženy jsou USA totiž přímo fatálně prakticky v celém Světě (9 bilionů Dolarů činí jen přímý zahraniční dluh, přičemž dalších 50 bilionů Dolarů dluží americká vláda zbytku světa minimálně prostřednictvím vlastních občanů) - pád Dolaru tedy učiní z "kapitálu" amerického dluhu díru do rozpočtu každého státu Světa... USA tedy z Dolaru učinily své velmi atraktivní rukojmí, což dnes tvoří podstatný (ne-li jediný) aspekt hodnoty této měny...

Díky válce v Zálivu se nakonec růst HDP USA vyšplhal zpět na "evropských" 2,5-2,7%, ale deficit zahraničního obchodu USA dnes už přeskočil hranici 17% a za minulý rok činil něco kolem 735 miliard Dolarů (v porovnání s EU, jejíž deficit činil - tuším - kolem 172 miliard Euro)... Takže velká sláva to stále nebude. Ačkoliv se USA stále tváří jako hospodářsky nejsilnější stát Světa, jejich síla je v podstatě pouze ve výši jejich dluhu a kapacitě zbrojního arzenálu... Podotýkám jen, že i HDP USA je jen něco o bilion dolarů vyšší, než ono evropské (tedy 12 bilionů dolarů vs. 11 bilionů dolarů v Evropě). Útěcho může snad jen být, že USA je méně početný stát, než EU - ale tím se i násobí dluhová zátěž jednotlivého obyvatele USA, jež dne činí již více než 30.000 dolarů na hlavu - včetně starců a kojenců...

Takto jsem alespoň pochopil logiku dnešního cashflow USA... ;o)

139350

8.7.2007 6:26

RE: Obecně jsem žil v představě, že Clintnovým výnosem z roku 1985

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 139350

Centralni banky vlastni stejna skupina lidi, ti co vlastni FED vlastni i centralni banky v Evrope mimo Rusko. Mimochodem aspon v oblasti Chicaga zacina probihat dost silna rekonstrukce verejnych komunikaci. Bionafta, oziveni chemickeho prumyslu pri zpracovani, zvyseni vyroby hnojiv, zvyseni zemedelske produkce, snaha zintezivnit zbrojni vyrobu.... At si nikdo nemysli, ze nekdo necha jen tak padnout USA.

Skutecnou mocenskou elitu zajima jedine udrzet si sve postaveni po transformaci, ktera uz probiha. Rozpad SSSR a vychodniho bloku bylo znacne bezpecnosti riziko, s citelnym ekonomickym dopadem. Kolaps USA by mel ekonomicky nesrovnatelne mohutnejsi dopad a bezpecnostni rizika? [pláč] Japonsko i Cina jako nejvetsi veritele USA, drzi obrovske mnoztvi dolaru, takze jsou nejvice poskozovany padem teto meny.

Na druhou stranu vyvazeji znacnou cast sve produkce do USA, takze jsou tyto zeme navzajem ekonomicky svazany. Presto Cina castecne ( 10%) presla na platbu za iranskou ropu v euro a Japonsko nabidlo platbu v yenech. Otazkou je do jake miry slo o politicky tlak na Bily dum, aby upustil od utoku na Iran a do jake miry hraji roli ekonomicke duvody. Pravdepodobne jde o oboji.

139351

8.7.2007 9:56

Poprosim Vas nazor

Erik 82.?.?.?

Stretol som sa z myslienkou, ze pasovanie kokainu z Juznej Ameriky do Usa maju na svedomi kruhy blizke americkej vlade, ktore pomocou toho financuju nejake svoje tajne projekty. To iste vraj plati aj pre Saudsku ropu, kde velka casti financii nejde arabom, ale zase do vrecak nejakych skupin v amerike.
Co si o tom myslite, hlavne realisti. Dakujem

139355

8.7.2007 11:57

RE: Poprosim Vas nazor

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 139355

Iran-Contra...atd

Po skandálním odhalení (aféra Iran-Contra) a vyšetřování této praxe v Kongresu se Senátor John F. Kerry za stát Massachusetts při další příležitosti na senátním podvýboru (zahraniční vztahy) pro terorismus marně snaží Rodrigueze (naturalizován 1969, CIA) přimět k identifikaci zdroje peněz na Posadův útěk, které evidentně zprostředkoval. Podle dalších výpovědí a vyšetřování FBI vedly stopy ke jménu Jorge Mas Canosa, taktéž přítele a spolubojovníka z doby invaze a posléze vedoucí proti castrovské lobby, Cuban American National Foundation.

Například z vyšetřování v rámci Iran-Contra vyplynulo, že pozdější obětní beránek celé aféry plukovník Oliver North z týmu Národního poradce pro bezpečnost Johna Poindextra si v deníčku vedl záznam o převodu podobné sumy peněz mezi Canosou a Rodriguezem, několik měsíců před plánovaným útěkem. Kerry ovšem nakonec odmítá během těchto vyšetřování z důvodů národní bezpečnosti otevřít "plechovku plnou červů" naplno, tedy odkrýt vědomé zapojení všech složek vlády včetně prezidenta Reagan a vice-prezidenta Bushe, a především obou špiček Republikánské i Demokratické strany., dále bankovního sektoru při krytí praní špinavých peněz pro tyto operace jako obchod s drogami a spolupráce s organizovaným zločinem, podpory terorismu atd.

To se týkalo především vyšetřování finančního konglomerátu BCCI v letech 1988-92, které kromě aféry Iran-Contra odstartovalo podezření praní špinavých peněz Panamského diktátora Noriegy. Posléze se ukázalo, že tento uzel fungoval také pro řadu operací CIA ve spolupráci s tokem kapitálu na Středním východě, především v rámci Saudské Arábie a Pákistánu. Kerry nakonec rezignoval na úplné vyšetřování po silném tlaku ze své vlastní strany i když BCCI byla formálně zavřena.
Mimochodem, jedním z vedlejších výsledků tohoto vyšetřování jei připuštění civilních žalob v USA na naturalizované bývalé prominenty těchto Latinsko Amerických režimů, které úspěšně provádějí v posledních letech jejich oběti.

http://ernesto.bloguje.cz/298371_item.php

139358

Příspěvků: 32

06.07. 11:08 Novákneu  Holt jim patříme no.
06.07. 11:44 Hitchee  Thomas Jefferson
06.07. 12:46 katerinann  Demokracie? Ne, dobře promyšlený otrokářský systém.
06.07. 12:55 anonym  linky
06.07. 12:59 Anonymouse  zlatý standard
06.07. 18:32 horus  Smlouva o umístění radaru
06.07. 21:58 Gdosy  Otroctví
07.07. 00:18 Rene Bartosek  RE: Otroctví
06.07. 23:59 Kája Neslepý  Peníze dohrávají roli měřítka
08.07. 12:44 V. Sodek  RE: Peníze dohrávají roli měřítka
08.07. 22:44 Novákneu  RE: Peníze dohrávají roli měřítka
09.07. 03:10 V. Sodek  RE: Peníze dohrávají roli měřítka
09.07. 08:48  No a jak to vidím já
09.07. 17:55 V. Sodek  RE: No a jak to vidím já
09.07. 20:02  RE: No a jak to vidím já
10.07. 20:50 Karel z Čech  RE: No a jak to vidím já
10.07. 20:59  RE: No a jak to vidím já
10.07. 14:48 Novákneu  RE: Peníze dohrávají roli měřítka
12.07. 10:34 V. Sodek  RE: Peníze dohrávají roli měřítka
15.07. 10:50 Novákneu  RE: Peníze dohrávají roli měřítka
09.07. 17:26 Kája Neslepý  RE: Peníze dohrávají roli měřítka
09.07. 18:13 V. Sodek  RE: Peníze dohrávají roli měřítka
07.07. 10:55  Proč chodit kolem horké kaše?
07.07. 16:18 Lucia  RE: Proč chodit kolem horké kaše?
18.07. 08:51 Jan X  XYZ: Proč chodit kolem horké kaše?
07.07. 16:20 Rene Bartosek  RE: Proč chodit kolem horké kaše?
18.07. 11:24 Antiseptik  RE: Proč chodit kolem horké kaše?
16.07. 21:15 Jan Z.  RE: Proč chodit kolem horké kaše?
08.07. 03:17 Hugof  Obecně jsem žil v představě, že Clintnovým výnosem z roku 1985
08.07. 06:26 Rene Bartosek  RE: Obecně jsem žil v představě, že Clintnovým výnosem z roku 1985
08.07. 09:56 Erik  Poprosim Vas nazor
08.07. 11:57 V. Sodek  RE: Poprosim Vas nazor

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 148