Diskuze k článku

Motorkáři v CHKO Tomky-Záhorie

Příspěvků 33

28.5.2007 8:43

Jiný pohled

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Trošku bych to ještě doplnil.O tom,že nemají co dělat v CHKO ani motorkáři nebo kdokoliv jiný s podobnou akcí tak o tom snad netřeba diskutovat.Ale sám znám motorkáře nebo pár klubů,kteří se na to dívají úplně stejně takže bych to nevzdával.Problém je trošku jinde.Včera o něčem podobném byla dobrá reportáž ve Světě 2007 a musím říct,že dosti pravdivá.Bylo to z Austrálie a existují tam třeba kluby,kde už 17 let nikoho nevzali a jezdí tam víceméně staří pánové.A proč?Protože se jedou opravdu jen projet,uklízí po sobě,nemají potřebu dělat někde brajgl atp.,prostě to mají v hlavě v pořádku.A neberou nové členy,protože ví jaké jsou s nimi většinou problémy s drogami,násilím,střelnými zbraněmi,chováním atd.Jeden asi tak 60 letý motorkář to tam nazval výstižně,vadí mi ti smradi,kteří si myslí,že když mají tričko s fajfkou,kšiltovku dozadu,jedou jen v tričku a všude se předvádí tak že jsou drsní motorkáři.Problém je,že společnost nás pak automaticky považuje za stejné jako jsou ti noví.

Takže držím palce ať protest vyjde.A osobně,ač mám rád motorky a lidi kolem nich (ale jen ty slušné),přeju těm zmrdům všude po světě,co se prohání někde v krásné přírodě jinak než při expedici aby co nejdříve potkali ten "svůj" strom nebo auto v protisměru.

136261

7.9.2008 15:46

RE: Jiný pohled

slušný 89.?.?.?

Reakce na 136261

ač mám rád motorky a lidi kolem nich (ale jen ty slušné),přeju těm zmrdům všude po světě,co se prohání někde v krásné přírodě jinak než při expedici aby co nejdříve potkali ten "svůj" strom nebo auto v protisměru.

Vetšina z těch motorkářú by ti nic takovýho nepřálo, ale to bude asi pro tvoji slušnost. A ještě by mi někdo moh definovat expedici

170057

28.5.2007 9:06

Pohled z jedné strany

hombredavid 62.?.?.?

Přečetl jsem si celý článek. Je to názor jedné ze stran, zajímalo by mě jestli už tam tito lidé jednou byli. A jak po nich to místo vypadalo. To co popisuje autor může být pravda ale také nemusí. Faktem je , že jak techno párty a komerční motorkářské srazy absolutně nemusím protože je to asi tak jak autor píše.Hnus. Ale pokud se jedná o privátní motorkářský sraz, z jakého jsem se včera vrátil, tak bych chtěl tvrdě oponovat. K žádným takvým exscesům tam nedošlo a byli jsme v kempu a bylo nás tak 100. Ale byli to lidé, kteří se navzájem znají a chtějí si povídat nebo společně pít to je jedno. Ale nikoho jsme nerušili a žádný nepořádek tam po nás nezůstal.
Autor zmiňuje, že je na tom místě asi kemp. Takže pokud se tam provozuje kemp, tak předpokládám že tam budou záchody a jiné příslušenství a že zvěř z okolí už bude trochu navyklá na provoz. Záleží na provozovateli, a organizaci.
Mám přírodu moc rád, sám mám nějaké louky v chko tak vím co to obnáší, ale na druhou stranu musíme těm lidem dát možnost se odpoutat , a pokud to číní takovým způsobem jak autor píše, je to jen zrcadlo... bohužel
David

136263

28.5.2007 10:27

RE: Pohled z jedné strany

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 136263

Je fakt, ze nemame zadne informace (par fotograii jak to vypadalo PRED a PO srazu by se siklo) ale kdyz se podivate na jejich web, tak treba tohle me dostalo:

Vložený obrázek

[oči v sloup]

136266

28.5.2007 15:37

RE: Pohled z jedné strany

Smoker 91.?.?.?

Reakce na 136263

Boli tam, a negativne reakcie som velmi nezachytil. Ani na nete. Vraj po sebe upracu. kto vie. a je tam camp a cele sa to odohrava v campe. asi. vsetko je to asi [smích] ... ale maju dobreho pravnika, predsedu klubu [smích]

136277

28.5.2007 9:37

v podstate súhlasím s tým,

OndreG 91.?.?.?

čo napísal autor, až na to odvolávanie sa na pútnické miesto a hľadanie podpory aj u cirkvi. Preboha, len do toho nepliesť vymetených náboženských funkcionárov!

Motorky na chránených územiach dnes už na Slovensku vôbec nie sú niečím výnimočným. Minule som čítal, že v CHKO niekde pri Košiciach si to chlapíci uháňajú po turistických chodníkoch. Osobne som zažil endurá bez poznávacích značiek v Slovenskom raji, pričom policajti prešli okolo bez povšimnutia. Zriadenie v SR čoraz viac pripomína anarchiu v prospech grázlov udržiavanú "verejnými" orgánmi, platenými z daní radových občanov. Viď slávnostné uvítanie učastníkov gumball "rely", kvôli ktorému dokonca zastavili premávku električiek.

136264

28.5.2007 10:09

drzim palce

Tiger 217.?.?.?

Ahoj Juro, uz som to cital pred par dnami od ER.
Opakujem drzim palce, lebo viem, ze to bude tazke.
Akcia ma uz urcitu tradiciu, ktoru pojde len velmi tazko prelomit.

136265

28.5.2007 16:38

dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

nafoukany mlady zmrd 201.?.?.?

Jaky je podle Vas rozdil mezi akcemi CzechTek, sraz motorkaru, fotbalovy zapas Sparty Praha, Porta, koncert Rolling Stones, koncert Michaela Jacksona, koncert U2, jiny velky koncert, Woodstock, E.T. Jam atp. ?

136281

28.5.2007 17:50

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 136281

Fotbalové zápasy a vybrané koncerty se konají v "hranicích města" tedy v halách, na stadiónech a pod. To je naprosto v pořádku. Poslední dobou ale roste podivná a zvrhlá "móda" tahat tyto věci do přírody.

Žádný koncert, žádná akce, kterou provází nadměrné decibely a masivní seskupení toho, co biologové pořád ještě naivně a nostalgicky označují za homo sapiens, do přírody nepatří. V přírodě se máme chovat tak, aby příroda nepoznala, kdy jsme přišli a kdy jsme odešli. Skupinka více než deseti tvorů HS je maximum.

136285

28.5.2007 18:12

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

lzx 85.?.?.?

Reakce na 136285

(bez osobních urážek! B.v. - editor)

136287

28.5.2007 18:17

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

Calypsol 85.?.?.?

Reakce na 136285

Tak pravil Buh...ten jediny stvoritel vseho, ten ktery vi co je spravne a co ne.

136288

28.5.2007 20:05

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

Aja 74.?.?.?

Reakce na 136288

To je jak u blbejch na paloucku.

Zkuste obhajit, proc je normalni, prirozene ba zadouci, aby se mladi shromazdovali v prirode a produkovali kopec decibelu?

Aby bylo jasno, ja je neodsuzuju a neposilam je sednout si do hospody, ale proc ke sve cinnosti potrebuji kulisu prirody?
Tady se obdobne koncerty poradaji v opustenych tovarnich halach (bezpecne upravenych), na stadionech.

Donekonecna meldujeme o zivotnim prostredi, o vztahu k prirode, o tom, ze z te puvodni, nenarusene uz noc nezbyva..a kdyz pro ni muzeme udelat to malo, ze v ni "neudelame koncert, ci moto-zavod", je to veeelikej problem.
Mame prece svobodu, takze muzem a po nas potopa.

To neni o tom, ze je nekdo chytrej a vsemu rozumi a chce nekoho omezovat.
To je o sounalezitosti, o lidske slusnosti, o videni dal, nez na spicku vlastniho nosu, o nesobeckosti, o ucte.....

136294

29.5.2007 2:42

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

nafoukany mlady zmrd 201.?.?.?

Reakce na 136294

Zkuste prosim odpovedet na tu otazku, jaky je rozdil mezi festivaly Porta / Boskovice (a X desitek dalsich podobnych) a festivalem CzechTek.

136298

31.5.2007 8:30

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

malcor 62.?.?.?

Reakce na 136298

Treba ten, ze za festivaly typu Porta,..... je nekdo odpovedny. Kdyz se neco posere, pokazi, rozbije, znici, atd. je koho hnat k odpovednosti. Tohle u CZT nehrozi. Je sice nejaka konkretni osoba, ktera si dejme tomu pronajme louku, ale tim to hasne.

136530

28.5.2007 18:36

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

nafoukany mlady zmrd 201.?.?.?

Reakce na 136285

Tato zvrhla moda je tu dele nez my. Nevim jak stary je festival Porta, ale byl tu jeste pred rokem 89. Festival v Boskovicich je pomerne mlady, nicmene uznavan a take navstevovan nejsirsi verejnosti. Rekl bych ze tou samou verejnosti, ktera odsuzuje freetechno parties.

Nektere koncerty v hranicich mesta Prahy probihaji napriklad na letenske plani a jak koncerty tak fotbalove zapasy mivaji dohru na mnohem vetsi plose nez je plocha stadionu / haly.

Nevim co je spatneho na technoparty poradane napriklad na byvalem vojenskem letisti v Krasnu nebo ve vojenskem prostoru. Kdyz tam mohou jezdit tanky a pristavat letadla, proc by tam nemohla particka pankacu poradat mejdan, kdyz si po sobe uklidi?

Vidim velky rozdil mezi technem potazmo jakymkoliv hlukem v techto lokalitach a a technem v chranene krajinne oblasti.

136290

29.5.2007 2:50

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 136290

>Tato zvrhla moda je tu dele nez my.

Možná déle než vy, ale určitě méně než já (výhoda stáří [smích])

>Nevim jak stary je festival
>Porta, ale byl tu jeste pred rokem 89.

Pravda. Porta byla jedna z prvních na českém území. Ovšem co do produkce decibelů se to nedalo srovnat.


>Nevim co je spatneho na technoparty poradane napriklad na byvalem
>vojenskem letisti v Krasnu nebo ve vojenskem prostoru. Kdyz tam
>mohou jezdit tanky a pristavat letadla, proc by tam nemohla
>particka pankacu poradat mejdan, kdyz si po sobe uklidi?

Ježíšmrja, člověče, vy snad neumíte česky. Tak ještě jednou:
Žádný koncert, žádná akce, kterou provází nadměrné decibely a masivní seskupení toho, co biologové pořád ještě naivně a nostalgicky označují za homo sapiens, do přírody nepatří.

Ani tanky a letadla nejsou pro mě žádným potěšením. Start letadla produkuje přibližně stejné decibely jako dnešní sound systémy, rozdíl je v tom, že ten start trvá pár vteřin, kdežto ty systémy jedou non-stop 48 i více hodin. To stejné platí o případné střelbě.

>Vidim velky rozdil mezi technem potazmo jakymkoliv hlukem v
>techto lokalitach a a technem v chranene krajinne oblasti.

Chráněné oblasti stejně jako vojenské prostory jsou součástí přírody. Můžeme to chápat i tak, že vojsko je nutné zlo, se kterým se musíme smířit, kdežto akce techno v přírodě je čistě jen pro zábavu a z hlediska existence (nebo bezpečí) státu nemá žádný význam.

136299

29.5.2007 6:23

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

nafoukany mlady zmrd 201.?.?.?

Reakce na 136299

Na te fotografii vypadate stare, to je pravda. Rozhodne nejste starsi nez muj otec, ktery mi o podobnych akcich vypravel, stariku.

K decibelum nema smysl se vyjadrovat, mam za to, ze jste ani na techno party ani na podobne akci pred rokem 89 nebyl. A priznam se ani ja je nemohu porovnat, protoze na techno party jsem je nemeril a "predlistopadovymrezimem" schvalovanych akci jsem se neucastnil. Jen dedukuji, ze Porta / Boskovice atp. maji vetsi financni zdroje a tudiz silnejsi techniku.

Zjednodusim to pro vas:
Pokud se zvoli spravny prostor, nevidim na tom nic spatneho. Co se tyka provozu letiste, tak to neni jen o startech a pristanich letadel. Dale jsou i hlucneji vyuzivane vojenske prostory. Zemedelsti je take nekdy, zvladte v dobe sklizne. A o co jde hlavne, tyto prostory jsou co do zvireny davno vybydleny anebo alespon obcas vybydlovany, proto tam neco jako techno party maximalne jednou a rok skutecne (dle meho nazoru) nemuze prilis uskodit. Jak jsem psal jinde v opravdove prirode (napriklad CHKO) by se techno ani jina hlucna akce s vysokou navstevnoti nemela poradat.

K posledni myslence jen poznamenam, ze mnoho mych pratel si mysli doslova pravy opak [smích] Ja osobne jsem strizlivejsi, avsak vetsinou pacifisty a nektere umelce respektuji.

Ve zkratce mi jde hlavne o toto: pokud rikate o onech "technarich" ze jsou nafoukanymi mladymi zmrdy, rikejte to pak o ucastnicich VSECH open air festivalu a to pokud mozno na celem svete. Zjistite pak, ze tak nazyvate nezanedbatelnou cast mladeze, ne-li dokonce vetsinu.

136311

29.5.2007 11:18

presne tak,

OndreG 91.?.?.?

Reakce na 136311

všetky open air festivaly, aj tak sa tam len chlasce (alebo húli, alebo vstrekuje alebo upadá do hudobného tranzu) a šuká a celé sa to pokrytecky nazýva, že sloboda. To, že ide hlavne o peniaze, ste odhadol dobre, viac peňazí - silnejšie aparatúry - väčšie škody na prírode, ale aj hrubšie obťažovanie ľudí, ktorí bývajú na okolí. Mne je vcelku jedno, či ide o techno, rock alebo country, keď ten hluk počujem v lese ešte aj kilometer od aparatúry. A či je to bližšie pri obydliach ľudí alebo viac v prírode, jediný rozdiel je v miere, akou sa obťažujúce decibely prerozdelia medzi tých, ktorí sa budú sťažovať (ľudia) a tých, čo sa zo samotnej podstaty svojho bytia sťažovať nevedia (zvieratá, rastliny).

CHKO je len výmysel ľudí, pre mňa život ako život, a bezohľadné správanie sa k nemu (i tomu svojmu drahý zmrde), tentokrát prostredníctvom nadmerných decibelov, je zavrhnutiahodné.

Len pre úplnosť dodávam, že vo voľnom čase som aj hudobník, aby ste si nemyslel, že neznášam hudbu ako takú.

136334

29.5.2007 6:29

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

nafoukany mlady zmrd 201.?.?.?

Reakce na 136299

Jeste doplnek:
Na vasi strance propagujete podlozku na mys pripadne dalsi zbozi s logem zvedavce s motivem kourici divky a textem o ctyrech duvodech umirani, kde koureni je az ctvrte, tudiz je vhodne se zabyvat nejdrive temi prvnimi tremi. Mate dojem, ze techno zpusobuje ekologickou katastrofu? Kolikate v poradi podle vas techno party jsou v niceni zivotniho prostredi? A nebylo by tedy vhodne postupovat podle toho poradi?

136312

29.5.2007 8:59

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 136299

Je zcela prirozene, ze se lide stahuji na podobne akce z industrialnich casti, kde casto travi vetsinu sveho zivota, do prirody. Clovek je soucasti prirody a celkovy prozitek se v prirode u vetsiny jedincu nasobi. A kdyz uz nic jineho, tak je lepsi se probudit v kocovine na orosene louce nez celou noc premyslet kde slozit hlavu. Stavet si stany nekde na Letne bych moc nedoporucoval. Ja vidim hlavni problem v tom Vasem nenavistnem iracionalnim pohledu na vec. Vy si tu muzete argumentovat takto fanaticky ne proto, ze by technari znamenali takovou pohromu pro zivotni prostredi, ale proto, ze to zivotni prostredi objetivne v prdeli je. A Vy prirodu milujete a technare nesnasite, takze proc z nich pokrytecky neudelat ty nejhorsi satany, po kterych zbyde jen mrtva louka a dva vyhynule druhy. Mel byste vic bojovat proti skutecnym hrozbam, jako je intenzivni zemedelstvi, nebo v dalsim stadiu premena zemedelske pudy na betonove haly. Protoze tyto zasahy do prirody vedly k tomu, ze si kdejakej zelenej pomatenec muze dovolit argumentovat trema splasenyma vrabcema a hektarem poslapane louky... [mrknutí jedním okem]

136326

31.5.2007 5:24

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

zajic 201.?.?.?

Reakce na 136299

Vážený pane Stworo,
dovolím si reagovat prostřednictvím Vašeho příspěvku i na některé další připomínky, které se dosud v diskusi objevily.

Nejprve jedna faktická poznámka k věci úrovně "hluku" a jejího popisu v decibelech:
Decibel vyjadřuje tuto úroveň logaritmicky, což v tomto konkrétním případě znamená, že u vyšších hodnot (např. 90 - 110 db) se zdá být numerický rozdíl malý, nicméně faktický je veliký. Srovnávat úroveň zvuku soundsystému se startem tryskového letadla, je tedy značně zavádějící. K problematice obecně viz např. http://en.wikipedia.org/wiki/Decibel . Z tabulky uvedené na adrese http://www.engineeringtoolbox.com/sound-power-level-d_58.html pak jasně vyplývá, že poslouchat soundsystém, který by odpovídal úrovní zvuku zmíněnému letadlu, zkrátka nelze - okamžitě totiž přijdete o sluch. Takový aparát ani nelze provozovat mobilně, protože k jeho napájení by byla třeba menší elektrárna.

Nyní k jádru sporu. Dle mého názoru se týká poněkud nejasného pojmu "příroda" a dále velmi nejasného pojmu "veřejný zájem" či "nutné pro zachování, funkci a rozvoj společnosti". Dokud je nebudeme s přiměřenou jasností definovat, budeme vždy mluvit každý o něčem jiném.

1. Příroda
Budeme-li vycházet z obecného vágního porozumění tomuto pojmu, pak získáme poměrně širokou škálu od extrému "divočina nedotčená člověkem", až po tvrzení, že "vše je příroda včetně výtvorů lidského ducha". Po materiální stránce lze tento druhý extrém obhájit tím, že koneckonců každá člověkem vyprodukovaná věc je složena z jakýchsi částic, které jsou bezpochyby původu přírodního. V rovině ducha pak můžeme argumentovat tím (samozřejmě pokud jsme ateisté či agnostici), že člověk bezpochyby patří do řádu přírody (ještě o šimpanzích si nikdo nedovolí tvrdit opak), z tohoto řádu se nemůže nijak vymanit a proto do něj nutně patří i jeho výtvory - symfonická skladba i dálnice nejsou tedy o nic méně přírodní, než zajíc.
Osobně bych doporučoval zvolit druhé, širší pojetí, neboť nám dovoluje zbavit se takto problematického pojmu "přírody" a nadále pracovat s daleko zvladatelnějšími pojmy ekosystému a jeho rovnováhy. S člověkem a ekosystémem, ke kterému nutně náleží, se to má pak podobně, jako s příslovečným demižónem kvasu. Stejně jako kvasinkám člověku hrozí, že své životní prostředí svými produkty zamoří natolik, že v něm nebude nadále schopen žít. Připouštím, že se zde dopouštím jistého zjednodušení, protože mimolidskou "přírodu" lze považovat za "hodnotu o sobě". Tím bychom se ale dostali k problému, který dalece překračuje zde diskutované téma.
Naopak téma životního prostředí a jeho degradace (kterou jsme tímto uznali jako problém) nás vede k druhému nejasně definovanému pojmu a tím je "společenský zájem".

136511

31.5.2007 5:25

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

zajic 201.?.?.?

Reakce na 136299

2. Společenský zájem
Pokud se jen chvilku zamyslíme nad tímto slovním spojením, pak rychle zjistíme, že jej lze definovat poměrně dobře u otázek velmi obecných (ad absurdum: je pro společnost lepší přežít či nikoliv), a naopak u otázek dílčích se dostáváme do v obecnosti neřešitelných rozporů (chalupáři si chtějí užít klidný weekend, zatímco jiní chtějí poslouchat hlasitou hudbu). Pokud si nyní představíme, kolik paliva spotřebují auta těchto chalupářů při jejich pravidelných weekendových cestách (a co teprve turistika jako celek) a výslednou představu srovnáme s dopady na životní prostředí příležitostných sportovních/kulturních akcí, pak bychom měli mít proti chalupaření stejně odmítavý postoj, jaký máte vůči těmto akcím. Vždyť chalupáři nakonec také chalupaří ze zábavy, resp. jejich weekendová aktivita rozhodně není nutná (cituji):
"... z hlediska existence (nebo bezpečí) státu ...".
V demokratické společnosti se tato neřešitelnost řeší jednak formulováním většinového názoru a jeho akceptováním celou společností, jednak jistou mírou tolerance, která je pro fungování takto ustavené společnosti dle mého názoru nutná. Situace je však ještě o něco složitější, protože v některých specifických otázkách může mít podstatně větší váhu názor "odborníka", nicméně při rozhodování samotném by dle mého názoru měla být tato váha zastoupena jeho působením na předchozí veřejnou diskusi k dané otázce.
Životní prostředí je většinou chráněno jako celek, nicméně některé lokality jsou chráněny více. Připusťme tedy, že na základě společenského konsensu ustavené chráněné lokality jsou méně vhodné pro aktivity (od hudebních akcí až po stavbu dálnic!), které pro ně představují vyšší zátěž. Připusťme dále, že životní prostředí jako celek je chráněno především z toho důvodu, že jeho zachování je významné pro (smysluplné) přežití (jakkoliv široce vymezené) společenosti.

Jistě je vhodnější z výše naznačeného hlediska konat pro životní prostředí destruktivní aktivity v městských aglomeracích, které již procesem destrukce původního ekosystému dávno prošly. Nicméně v případě určitých aktivit to prostě nelze. Příkladem jsou zde právě motokrosové závody, technivaly, stavby dálnic, atd... Jinak řečeno osobně se mi nelíbí mnohá aktivita poškozující životní prostředí. Pokud bych zaujal Váš postoj, pak bych okamžitě zakázal např. prodej plastových hraček a ozdobných nesmyslů, které pro životní prostředí představují v úhrnu podstatně větší zátěž, než všechny hudební a sportovní akce dohromady.

...

136512

31.5.2007 5:26

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 136299

...

Příkladů bychom mohli vyjmenovat tisíce, tedy jen ty z mého pohledu nejpalčivější: dálková přeprava zboží, které lze vyrobit v místě spotřeby a to jen s minimálním dopadem na cenu pro koncového zákazníka; živelné rozrůstání městských aglomerací o satelitní městečka a obří skladové prostory, jehož důsledkem je opět nárůst dopravy; šílené plýtvání s materiálem/energií v oblasti obalů; atd ... V případě těchto témat se však dostáváme na velmi horkou půdu diskuse o "svobodě zákazníka", která je dle mého názoru daleko spíš "svobodou" výrobce mastit si kapsu díky externalitám, které zaplatí rovným dílem celá společnost. Jinak řečeno: Vaše argumentace se může z jistého úhlu pohledu jevit velmi farizejsky. Ostatně v českém mediálním rybníčku je prezentace okrajových problémů jako zásadních, případně argumentace typu "z principu nelze!" či "každému musí být na první pohled jasné!" víc než častým jevem. Jenže tímto způsobem se dle mého názoru skutečného dialogu nedobereme.

136513

29.5.2007 0:16

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 136285

Milý pane Stwora, na Pelhřimovsku žiju a můžu vás ujistit, že tady žádná příroda není. Pouze továrna na zemědělské produkty a dotace. Nechce se mi vypisovat, co všechno mě štve a tak jen přiložím to, co jsem napsal do jakési diskuze o Czechteku:

Technaři jednou za rok mi nevadí, vadí mi zmrdi,kteří přesvětlují noční oblohu dementním spodním nasvícením billboardů umístěných na soukromých pozemcích, vyvlastňování kvůli pofidérním investicím velkých firem, ožralí myslivci v lesích, vohnouti jezdící z lesnickými traktory po mých loukách a fízlové, kteří na to koukají a tvrdí, že nemůžou nic dělat. Bezprecedentní arogance úředníku ve městě, v jehož blízkosti žiju, kteří povolují kdejakou prasárnu a ještě se člověku smějou do ksichtu. Zemědělci kteři defakto načerno obdělávají mých 20 ha polí a soudy, které na to serou. Bývalí krajští a okresní tajemníci v managementu továren a na místech ředitelů škol. Superidioti z inspekce ministerstva vnitra, kteři mě navštívili, poté co jsem podal trestní oznámení na pana ministerského předsedu a spol kvůlivá czechteku (neboť podepisovat nablblé petice, s jejichž zněním jsem nesouhlasil mi nepřišlo vhodné) a kteří nebyli schopni pochopit, proč se do věci montuju, když jsem na místě nebyl a nedostal přes držku.

136297

29.5.2007 3:30

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 136297

>Technaři jednou za rok mi nevadí, vadí mi zmrdi,kteří
>přesvětlují noční oblohu dementním spodním nasvícením
>billboardů umístěných na soukromých pozemcích,
>vyvlastňování kvůli pofidérním investicím velkých firem,
>ožralí myslivci v lesích, vohnouti jezdící z lesnickými
>traktory po mých loukách a fízlové, kteří na to koukají a
>tvrdí, že nemůžou nic dělat. Bezprecedentní arogance
>úředníku ve městě, v jehož blízkosti žiju, kteří
>povolují kdejakou prasárnu a ještě se člověku smějou do
>ksichtu. Zemědělci kteři defakto načerno obdělávají mých
>20 ha polí a soudy, které na to serou. Bývalí krajští a
>okresní tajemníci v managementu továren a na místech
>ředitelů škol. Superidioti z inspekce ministerstva vnitra,
>kteři mě navštívili, poté co jsem podal trestní oznámení
>na pana ministerského předsedu a spol kvůlivá czechteku
>(neboť podepisovat nablblé petice, s jejichž zněním jsem
>nesouhlasil mi nepřišlo vhodné) a kteří nebyli schopni
>pochopit, proč se do věci montuju, když jsem na místě nebyl
>a nedostal přes držku.

Milá 213ko, souhlasím s Tebou ve většině případů, ale s těma technařema tak moc ne. Stejně, jako ti všichni, které jsi jmenoval, tak i ti technaři by neměli pořádat takové monstrózní akce v přírodě. A ani ostatní, ať už je to kdokoliv. Je to, jakoby člověk chodil dělat veškerou potřebu do své vlastní studně, která mu dává pitnou vodu. Pitomec a polomozek to udělá, takže všichni ti, kdož tohle konají, se dají taky takhle posuzovat. Některým zásahům do přírody se nedá vyhnout, ale vždycky by to mělo vyvážené zájmem většiny občanů. Celkově se to dá ale shrnout tak, že to vše je jen obrázek společnosti, když nemá dostatek schopných, rozumných a zodpovědných lidí, kteří by byli ve vládě a na všech nižších stupních státní správy, tak to potom vypadá takhle, je to jenom to pověstné "nastavené zrcadlo", které tak rádi nastavovali soudruzi v časech nepříliš vzdálených. Veliká škoda, že ta první masarykova republika, neměla delší čas na to, aby se ustálily a zakořenily v lidech lepší postoje k lidem, přírodě a celému světu vůbec. Pres. Beneš snad prý měl říct Gottwaldovi ve 48 roce, že - "pokud se vám ta myšlenka povede, tak vám národ bude vděčný, ale jestli ne, tak se ta katastrofa nedá za tři generace do pořádku". No, a my nemáme ještě ani jednu generaci za sebou od toho "plyšáku". Doufejme, že to tomu Benešovi nevyjde a bude to o něco dřív.

136301

28.5.2007 18:39

RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele

zednik 88.?.?.?

Reakce na 136281

Jakapak muska jenom zlata muze provetrat svedomicko kazdeho toho VODVAZNIKA? Kdyby se probralo ono zakrnele NITRO techto lidicek,zjistili bychom,jaci jsou nepratele sami sobe,ventilujic ono nepratelstvi ven z NITRA na okolni svet. [oči v sloup]

136291

28.5.2007 18:23

Dr. na Zahori

S 86.?.?.?

Je tu autor? Ja som sa dozvedel, ze na Zahori ma vo vojenskych lesoch prenajatu jednu celu cast lesa akysi doktor, ktory ma vlastnu SBSku a zahana vyznavacov prirody a hubarov? Viete mi k tomu nieco ako zdruzenie viac povedat?

136289

29.5.2007 16:06

Je my z vas zle !

Softal 91.?.?.?

Tento članok je strašne neobjektivny [překvapení] Asi hodim [bliji]
Mali by ste riešiť zavažnejšie problemy a nie taketo kokotiny!!!!

136364

30.5.2007 3:23

RE: Je my z vas zle ! Dežo, jety zyma ? Jety, kokot.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 136364

>Tento članok je strašne neobjektivny [překvapení] Asi hodim [bliji]
>Mali by ste riešiť zavažnejšie problemy a nie taketo
>kokotiny!!!!

Měl bys ale dávat pozor, abys nepoblil sám sebe. Když je ten článek neobjektivní, tak aspoň uveď nějaké důvody proč. Já jezdím do přírody rád už dlouhou řadu let a taky jsem byl náhodou párkrát svědkem něčeho podobného, jako technopárty, ale v měnším měřítku. Ten obrovský bordel, ať už to byl hluk a nebo potom asi náklaďák odpadků, které po sobě "tanečníci" zanechali na tom místě v lese, to je absolutní zločin. A vůbec se nerozpakuju říkat takovým dobytkům zmrdi, nebo jakoukoliv jinou přiléhavou nadávku. A jestliže tady autor toho článku uvedl, že ten sraz je naplánováný do CHKO, tak se nemusím nijak zvlášť zamýšlet nad tím, jestli je to správné, či nikoli. Jenom zmrd a idiot může říct, že ano. Jako by té devastace přírody nebylo dost, pořád se najdou hňupi, kteří by si taky chtěli přiložit polínko. Z toho by taky jeden lehce hodil tyč. [naštvaný] [zmaten]

136413

29.5.2007 22:35

RE: Je my z vas zle !

Jana Grancova 91.?.?.?

Podla mna ochrana prirody je VELMI ZAVAZNY problem! Vazeny "odporca"!

136403

31.5.2007 0:58

Luka mojho detsva.

Sir Shelley 213.?.?.?

V prvom rade sa chcem podakovat Vam Vsetkym,co ste nam umoznili prehovorit.V prvom rade je to www.zvedavec.org Dakujem aj www.kraken.sk za ich mile slova na moju adresu.Budem ich tlmocit Vsetkym,ktorych momentalne zastupujem.Hercom a reziserom,profesorom,poslancom,kronikarom.atd.Vsetko ludia z CHKO Tomky-Zahorie.....To bola krasna luka,na ktorej rastli prekrasne kvety.Nahanal som tam motyle a pisali sa 70roky.Bola tam studnicka s liecivou vodou a Vrba.Obcas sa tam pasli Kravy.Byvaly pasak Krav,teraz spomina s uctou na mojho otca,vynikajuceho lekara,ktory tam bol uplne ale uplne prvy.... A Teraz je tam koniec sveta v priamom prenose....Durino Shelley-EKOZA.

136497

31.5.2007 12:36

RE: Luka mojho detsva.

Osvetár 38.?.?.?

Reakce na 136497

Hi Durino,

hlavu hore!

Vložený obrázek

136543

21.6.2007 17:16

pre: Ďurino Shelley

motorkar bubo 217.?.?.?

Evidentne neviete o motozrazoch ani prd, ale veselo sa hrate na mr. know-it-all, ktory je sudcom aj katom v jednej osobe.

Velmi ma pobavilo koho vsetkeho ste stihli informovat. Uz viem o kom je tato veta: Lepšie je mlčať a ostať idiotom, ako prehovoriť a odstrániť všetky pochybnosti.

138010

Příspěvků: 33

28.05. 08:43  Jiný pohled
07.09. 15:46 slušný  RE: Jiný pohled
28.05. 09:06 hombredavid  Pohled z jedné strany
28.05. 10:27 trodas  RE: Pohled z jedné strany
28.05. 15:37 Smoker  RE: Pohled z jedné strany
28.05. 09:37 OndreG  v podstate súhlasím s tým,
28.05. 10:09 Tiger  drzim palce
28.05. 16:38 nafoukany mlady zmrd  dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
28.05. 17:50 Vladimír Stwora  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
28.05. 18:12 lzx  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
28.05. 18:17 Calypsol  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
28.05. 20:05 Aja  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
29.05. 02:42 nafoukany mlady zmrd  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
31.05. 08:30 malcor  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
28.05. 18:36 nafoukany mlady zmrd  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
29.05. 02:50 Vladimír Stwora  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
29.05. 06:23 nafoukany mlady zmrd  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
29.05. 11:18 OndreG  presne tak,
29.05. 06:29 nafoukany mlady zmrd  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
29.05. 08:59 Pavel -Čert- Němec  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
31.05. 05:24 zajic  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
31.05. 05:25 zajic  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
31.05. 05:26  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
29.05. 00:16  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
29.05. 03:30  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
28.05. 18:39 zednik  RE: dotaz nafoukaneho mladeho zmrda na pana vydavatele
28.05. 18:23 S  Dr. na Zahori
29.05. 16:06 Softal  Je my z vas zle !
30.05. 03:23  RE: Je my z vas zle ! Dežo, jety zyma ? Jety, kokot.
29.05. 22:35 Jana Grancova  RE: Je my z vas zle !
31.05. 00:58 Sir Shelley  Luka mojho detsva.
31.05. 12:36 Osvetár  RE: Luka mojho detsva.
21.06. 17:16 motorkar bubo  pre: Ďurino Shelley

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 0

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,71 Kč
Libra
30,45 Kč
Kanadský dolar
17,96 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,48 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 772,43 Kč
1 unce stříbra
534,27 Kč
Bitcoin
1 304 326,71 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 946