Diskuze k článku

Případ týraného Ondřeje

Příspěvků 95

23.5.2007 2:31

Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci.

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Je urcity (znacny) rozdil mezi trestem a sadistickym tyranim - v tomto pripade ditete. Rekneme, ze se chlapec nejak provinil. Pokud to nespravi jedna za ucho, tak mu mela vychovne naplacat a je to vyreseno. Je mu osm! Problem je, ze Ondrej uvedl, ze sve sourozence videl naposledy na vanoce.... [překvapení]

Nemam nic proti svazovani (s partnerkou to praktikuji [velký smích] ) ale rozhodne neni dobre ani zdrave aby byla svazana obet na holem betone a to je presne to, co se delo. (dlouhodobe podchlazeni organu od studeneho betonu v suterenu domu muze vest az k jejich selhani) Na zadne z fotek ani na videu obcas zminovany karton nevidim... Zachazet takto s osmiletym hochem je prinejmensim podezrele a k vychove deti by se Klara Mauerova (ale ani jeji sestra Katka a Hana Basova) nemela mit moznost nikdy dostat. To neni vychova ze ktere muze vyrust normalni jedinec...

Samostatnym aspektem budiz nahota chlapce a vymesovani do kbeliku aby neopustil danou prostoru. Fakt ze existuji lide, jenz podobne zachazeni zvrhle vzrusuje neomlouva pouzivani prvku z sado-maso 24/7 a ponizovani (dominace) ve vychove...! [naštvaný]
Z toho nemuze vyrust dusevne zdravy jedinec.
(Týraný Ondra dostal záchvat - http://zpravy.idnes.cz/tyrany-ondra-dostal-zachvat... )

Sledovami stavu, cinnosti a pohybu syna na dalku webkamerou jen podtrhuje krutost a zvrhlost pocinani nasi mile Kateriny. Neni mozno takto tyrat psa - natozpak tak mladeho cloveka.

Ondrej mel i nejake navstevy ve sve samotce, cize o znacne ujete vychove vedelo vice lidi a nikdo se nad tim nepozastavil. Proc? Inu proto, ze v sekte Hnuti Gralu je drakonicka vychova deti k absolutni poslusnosti bezna a dane praktiky zrejmne nevybocovaly z normy teto podezrele sekty zvlastnich individui... (predstavitele sekty potvrdili ze Mauerovi jsou jejich priznivci)

Cize za dane situace, kdy navic Klara Mauerova "vyrobila" ze sve 34 let stare spolupracovnice 13 roku starou "Anicku" jenz si kresli vysokoskolskou matematiku a pouziva binarni aritmetiku http://zpravy.idnes.cz/trinactileta-anicka-udivuje... stojime pred spletencem propletajici statni spravu, sektu a dalsi osoby spolupracujici na prinejmensim silne podezrelych cinnostech...

Asi nejlepsi bude oba siny sverit otci - pokud neni napojen na sektu ovsem. Jenze se zda, ze sekta ma prsty kde vsude a tak se uvazuje o ustavni peci. Proc? Kdo na tom ma zajem? Viz divici-se otec zde:
http://zpravy.idnes.cz/mf-dnes-divce-mohli-k-uteku...

Velmi velmi kvalitni shrnuti faktu a problemu v dane kauze se objevilo na D-Fenzu zde:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=20070...

135941

23.5.2007 2:38

RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci - dokonceni.

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 135941

Muj nazor je, ze matka je SM uchylacka jenz si plete konsenzualni provadeni sexualnich praktik a vychovu deti = zavrit az zcerna.

Propojeni sekty do statni spravy, ruznych "Klokanku" (nelze si nevsimnout ze udajne 13 let stara Anicka ma vyspelejsi tvar, jednani a chovani jeste ji nechat "zmizet" - to vyzaduje spolupraci) az po zastupce ombudsmana Sabatovou dukladne prosetrit a okamzite vyhazet a trestne stihat lidi, kteri pomahali zakryt illegalni konani Klary Mauerove ve smyslu:
- vytvoreni neexistujici osoby Anicky Mauerove
- kradezi identity a asi i majetku Barbory Skrlove (dum je trvalym bydlistem zminene, a ne Mauerove...)
- proverit realitu a vznik poskozeni sluchu jejiho syna Ondreje
Potrestat neoznameni tyrani ditete svereneho ji po rozvodu do pece jeji sestrou, Barbarou Skrlovou, Hanou Basovou a "Nenci" - reditelkou decaku v Komarove.
A bude zajimave vubec najit Barbaru Skrlovou, alias 13 letou Anickou Mauerovou [mrknutí jedním okem]

Chopi se toho ceska policie, nebo jen obetuji Klaru, jako kdyby se tim neco vyresilo?

135942

23.5.2007 8:02

RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci - dokonceni.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135942

Ten případ je trodasi víc než podivný a patrně je do toho namočeno hodně vlivných lidí.Taky jsme se nikdy nedozvěděli, proč se vlastně oběsila Patočkova manželka, matka čtyř dětí. A velmi divné je, že se kolem toho motá i ta Šabatová. Už úplně nepochopitelný je postoj rodičů té Škrleové, kteří jen pokrčili rameny a řekli, že je 14 dní kdesi na zájezdu. Ti její rodiče přeci taky asi něco vědí. Ale co?

Nedávno jsem se dočetla drobnou zprávičku, že v USA je souzený chlap, který pohlavně zneužil v Praze 40 nezletilých chlapců. Překvapeně jsem si pomyslela, jak je možné, že si toho u nás zase nikdo nevšiml? Inu asi proto, jelikož se u nás dějí věci, před kterými podplacení policisté zavírají obě oči. A případ Mauerové a spol. bude něco podobného, což naznačuje přítomnost Patočky a Šabatové.

135952

23.5.2007 11:59

RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci - dokonceni.

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 135952

Ano, je dobra otazka co vedlo Patockovu zenu, matku 4 (!) deti k sebevrazde. Zrejme alespon castecne videla realitu toho propletence sekty, statni spravy, vykone moci, reditelek decaku a pod. a jejich spojeni i s Patockou - jinak si neumim vysvetlit, co by ji mohlo k tomutu zoufalemu cinu - zrejme jedinemu moznemu "vzkazu verejnosti" dovest. Realita musi byt asi priserna a moznost zmeny mala - proto udelala co udelala...

Rodice Skrlove asi take neco vi, ale mlci a kryji. Co asi? Jak hluboko prorostla statni sprava a sekta? Kolik penez v tom jede, kde se berou a co se vlastne deje? Proc asi i policie CR zmizeni "Anicky" zacala vysetrovat jako unos?

A to, co naznacujete, je primo otresne. A v tomto pripade asi ani nemusi jit o podplacene policisty - jake ma asi moznosti dite v peci podobnych rodicu jako je Klara Mauerova ci deti v opatrovnickych ustavech aby kontaktovaly policii kdyz budou zneuzity k detske prostituci? Ja osobne tipuji ze minimalni. Na zadne fotografii nebyl, v dire kde Ondrej byval, telefon... Co se deje za zdmi podobnych ustavu za jejich zdmi take zustava. Tady je vyjmecne docela dobre mozne, ze PCR nepochybila...

135960

23.5.2007 23:18

RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci - dokonceni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 135960

No, z 15tis.platu, ze kterého hradila pronájem domku cca 10 tis. si kupuje pomezek za 1mil.CZK?

http://nemovitosti-reality.hyperinzerce.cz/pozemky...

Z čeho ty peníze má nechci ani domýšlet.

136006

28.5.2007 0:41

RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci - dokonceni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 135960

Te spojitosti se sebevrazdou Vandy Patockove se take obavam. Bylo to velmi smutne a nepochopitelne. Jinak pokud vim, byla matkou tri deti, ctvrte neznam.

136245

23.5.2007 6:02

RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci.

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 135941

Šíření víry budiž činěno po maskulinní větvi.

Muž je nositelem víry i ochráncem své diakonie. Muž pak dbá a dohlíží na dodržování víry a jejímž šiřitelům pak zachovává stejnou poslušnost, jakou vyžaduje od svých učedníků.

Začínám mít pocit, že tyrankou nebyla matka, ale Ondřejova učitelka. Matka jen plnila nařízení svých představených, jimiž jsou výhradně muži!

Pokud zde jde skutečně o Hnutí Grálu (a podle toho, jakým způsobem je financováno Patočkovo Hnutí Duha je to pravděpodobné), pak bych se velmi zajímal o vlastnické vztahy rodiny Radka Coufala ke svému majetku a zda poskytuje motlitební prostory pro pobožnosti.

Patočka totiž nebude patrně "ochránce" soukromí a mediálního obrazu rodiny, ale mnohem spíše představeným skupiny, k níž rodina patří.

Jak zmiňuje poznámka pod článkem, pokud zde skutečně stojíme před obětmi Hnutí Grálu, pak svěřením dětí do péče rodiny otce by bylo stejným pochybením, jako svěření dětí do péče propuštěné matky.

Podle jazyka autora článku bych navíc připustil, že autor je členem stejného náboženského hnutí, jako všichni zůčastnění v kause...

Na Trodasovu poznámku: "Svěřil bych oba syny otci, pokud není členem náboženské sekty.", bych oponoval, že pokud jde o "práci" Hnutí Grálu (či podobně pomateného učení o nichž se varovně zmiňují i vatikánské kruhy, jak postupně přicházejí o celé diakonie v ČR příklonem k sektám tohoto druhu), pak jen s velmi malou šancí není zbytek rodiny vázán členstvím v této "církvi"!

135949

24.5.2007 9:52

RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci.

zednik 88.?.?.?

Reakce na 135941

D-FENS je dobry, az na malickost,ze si sam sobe do rubriky CHLIVEK neda noticku,ze postbolsevicky a nedemokraticky zablokuje prispevky do diskuze od ctenaru, kteri nejsou IDEOLOGICKY CISTI. [bliji]

136035

25.5.2007 1:15

RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci.

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 136035

Nevim, zatim jsem s prispevky nemel zadny problem a nelze rici, ze by me prispevky nebyly casto pro znacnou cast lidi primo nestravitelne... [mrknutí jedním okem] [vyplazený jazyk]

136109

23.5.2007 2:54

Rozum mi zustava stat,

alenamaria 69.?.?.?

jak se nekdo muze zastavat chovani dane matky a opisovat dany stav jako "normalni fungujici rodinku" ci tvrdit, ze
"se jednalo o určitou formu týrání, s největší pravděpodobností se nejednalo o týrání v ďábelském slova smyslu, které ničí duši člověka."

Mate pravdu p. Macura, mohlo to byt jeste horsi. Ona ho treba mohla taky zabit. To by jste pak mozna jako prilis silne tyrani uznal. Ale jen takove svazani do kozelce a krmeni z misky hur nez zviratko...to je nic, ze jo...normalni rodinka...[pláč]

Jsem si jista, ze obrovske vetsine rodicu je podobne chovani nepochopitelne a zcela vyloucene.
Jsem matka a taky sve decko obcas trestam a urcite mi nekdy nervy vypnou. Ale mezi trestem a tyranim je hranice, ktera je normalnim rodicum jasna bez vysvetlovani.

135943

23.5.2007 9:46

RE: Rozum mi zustava stat,

trosecky 212.?.?.?

Reakce na 135943

Také si myslím, že zastávat se perverzních psychopatických zrůd Mauerových a potažmo i suity neskutečných pokrytců není na místě. To, že novináři jsou harpyje je obecně známý fakt a malý Ondra na to patrně ještě dojede, ale to nijak nesnižuje vinu jeho matky, její démonické sestry a bůhví (a já doufám že také police ví nebo bude vědět) koho ještě.
Pokud by se potvrdila verze s Barborou, vytvoří se neuvěřitelný precedens, kdy soudkyně svěří někomu do péče dítě, o kterém nic neví a které snad ani neviděla a které notabene neexistuje. [překvapení] Naopak dospělý člověk zmizí a nikomu nechybí!
A nakonec ještě poznámka k tomu co se dělo za zdmi dnes již můžeme říci "ústavu" Paprsek, jehož ředitel zaměstnává patrně výhradně psychopatická individua (minimálně Kateřinu M. a Barboru Š.), aniž by si sám čehokoli povšiml. Dát své děcko do takového ústavu tak mám noční můry do konce života [bliji]

135954

23.5.2007 11:46

RE: Rozum mi zustava stat,

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 135954

No nejde o vase dite sverene na nejakou dobu takovym nebezpecnym magorum...

Jde podle me hlavne o deti, ktere se k svym rodicum nemohou vratit z jakychkoliv pricin. Tito jsou na podobne ustavy odkazane a tudiz jsou v milosti a nemilosti jakesi sebranky lidi, ktere se ocividne neprici S&M praktiky vykonavane jako "trest" na osmiletem chlapci...

Propojenost techto sociopatickych magoru do statni spravy, soudnictvi (prideleni ditete do pece jen tak?!) a az k ombudsmanovi je krajne alarmujici zalezitost jenz mnohonasobne svou zavaznosti presahuje problem tyraneho Ondreje...

Ono pochybnosti a otazky vyvolava snad kazdy kriticky pohled kamkoliv se v tomto pripadu clovek vrtne. I zdanliva blbost - jen ten napis "KLOKÁNEK" jenz neni na danem dome ani upevnen, jen lezi/je nesen pred nim ve me vzbuzuje krajni neduveru a podezreni.
Ja mel treba za to, ze takto krute tyrane dite bylo svereno do pece odbornikum se zkusenostmi, aby se postraumaticky stres minimalizoval... Jaci jsou to ale odbornici, kdyz jejich ustav zrejme teprve (pres noc?) vznikl? Jaci jsou to odbornici, kdyz se jim deti z ustavu ztraci? Jaci jsou to odbornici, kdyz od nich musel byt Ondrej odvezen do nemocnice? Z ceho dostal zachvat strachu a hruzy?

Co kdyz to bylo zjisteni, ze vlastne neni vubec osvobozen a je stale v ruce sekty a jejich prisluhovacu a ze si ted od nich "vypije" ten prusvih jenz zacal skolackou chybou jeho matky...?

Je tu cela hromada palcivych otazek, zadne odpovedi a prilis mnoho lzi.

Pokud by Muerova tyrala takto konsenzualne souhlasiciho muze starsiho 18 let, tak ani okem nemrknu. Pokud takto tyra ale ji do pece po rozvodu sverene osmilete dite tak je to nebezpecna sociopatka a patri izolovat dozivotne od deti - nejlepe zavrit do zoo a zachazet s ni stejnym zpusobem jako ona zachazela s Ondrejem - a at se ti zvrhli muzou na ni take koukat webkamerkou, jako to delala ona... [oči v sloup] [bliji]

135958

23.5.2007 12:15

PS. dalsi zajimave spekulace

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 135954

http://zpravy.idnes.cz/nove-svedectvi-anicka-je-mo...

Ženina dcera zmizela před několika lety. Soud prý nakonec řekl, že se stala obětí vraždy. Za ni byl odsouzen její otec, tělo dívky se ale nikdy nenašlo.

Vcera tam jeste byla dost neuveritelna story o tom, jak kdyz si na vikend odvazel otec zminene zeny, jenz za vrazdu sve dcery (?) sedi uz 10 let na Mirove, tak vzal stopare, ten ho omracil a dceru ukradl. Nasledne se dcera mela objevit o svagrove Klary Mauerove kde ji meli dovest "dva fetaci" a od teto svagrove se Anicka dostala ke Klare Mauerove... Hmmm, hmmmm.

Bud to tam nemuzu najit, nebo ten zbytek teto veledulezite zpravy zmizel opet nekde "na smetisti dejin" coz by podtrhovalo zavaznost problemu [pláč]

135962

23.5.2007 12:54

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135962

Po přečtení Aniččina dopisu v dnešní Mladé frontě si troufám vysvětlit, jak to všechno bylo. Nepochybuji o tom, že ten dopis je autentický a možná Aničce zachrání život.

Anička mluví v mužském rodě, protože ji potají vychovávali pouze muži, nevyskytovala se tam ani jedna žena. Patrně je to skutečně dítě té ženy z Krnova (mimochodem, je to moje rodiště), kde její manžel tvrdil, že mu dítě ukradli nějací stopaři. Já myslím že neukradli, že jeho zlomyslná zášť vůči ženě šla až tak daleko, že si řekl, že radši bude sedět 15 let v kriminále, než by jí ho vydal.

Skutečná Anička je modrooká, doufejme že Barbora nikoliv, neboť potom bychom mohli usvědčit pracovníky Klokánka ze lži. Tady jde totiž o to, že ve skutečnosti se proti Kláře Mauerové spikl komplot lidí, kteří měli zálusk na Aničku, chtěli jí to dítě sebrat. Neskutečně ji dusili ve vlastní šťávě, protože někdo z nich dostal nápad, že právně neexistující dítě by se jim mohlo k něčemu hodit. Kdyby jí tu Aničku odebrali, tak by jí pak již nikdy neprozradili, kdo si ji „osvojil“, řekli by jí, že je to nepřípustné.

Co se týče Ondry, tak v jeho případě je to rovněž velmi komplikované. Je to děsně nepodařené dítě se silnými vrozenými sadistickými sklony. Nechal umučit křečka a každou chvíli vykřikoval, že bratra, Aničku či maminku zabije, kdy se mu bude chtít. Aničku mlátil tyčí tak, až jí naprakly kosti v kotníku. Říkal jí, že ji má rád, ale že se chce dívat, jak někoho něco bolí. Kolem krku jí dával provaz a ruce svazoval izolepou. Taky se před holčičkami rád vysvlíkal do naha. No a paní Mauerová toto zrůdné děcko sice nemlátila (což u mě by taková záruka nebyla), ale domnívala se, že u něj vypěstuje podmíněný reflex tím způsobem- když někoho svazuješ, sám budeš svázanej. A když jseš rád nahý, tak budeš tedy nahý v kumbále. Taky její sestra ho tímto způsobem vychovávala, zkrátka už měli všichni toho parchanta plné zuby.

Strategie sehraných lidí z Klokánku, policie a já nevím koho všeho ještě, byla taková, že prohlásí, že Barbora byla Anička, že Anička ve skutečnosti nikdy neexistovala. Ti šmejdi nám úplně zatajili, jak ji v Klokánku týrali. Ona tam prakticky pořád plakala a dožadovala se alespoň tety, ale oni k ní vůbec nikoho nepustili a prakticky nepřetržitě ji ve všem lhali. Anička jim utekla a dostala se až k lidem, kterým důvěřuje a od nichž napsala ten dopis.

135965

23.5.2007 14:49

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 135965

Ja bych si tim co pisete nebyl tak jisty. stale totiz platit to, ze vychazite pouze z toho, co se k Vam dostane z medii. A ten pripad je uz tak zamotany, ze tezko si byt necim jisty.

-Mimochodem k tomu dopisu:
Smrdi mi na tom, ze je psan rukou jednim dechem bez jedineho preskrtnuti ci opravy, pry(necetl jsem) stylem, ktery nesedi na vek 13ti let, a to celych 9 stran A4. A k tomu je jeste adresa vytistena na tiskarne a nalepena na obalku. To je dost podivne...

135970

23.5.2007 15:47

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135970

Teď už pro mě není ten případ vůbec zamotaný, když mám celkově již dostatek informací. Ta Anička byla někým pro jistotu vychovávána jako kluk. A ten někdo-muž byl taky velmi inteligentní, protože ji zkusil zasvěcovat do vysokoškolské matematiky- byl zvědavý, zda to bude chápat. Sestry Mauerovy možná něco bližšího vědí o jejím původu. V každém případě ale velmi bezbranná Anička navázala velice silné citové pouto ke své nové mamince a maminka k ní taky. Kazil to ale Ondra, který velmi na ni žárlil, a ke všemu to není normální děcko, ale má vrozené sadistické sklony. Mauerová měla v plánu, že jakmile získá Aničku do adopce, předá nezvladatelného syna do péče jeho otci. Svědčí o tom ta skutečnost, že staršímu synovi Kubovi nechala jméno po sobě, kdežto Ondrovi ponechala jméno po jeho otci. Zatím s tím ale nemohla vůbec nic dělat, protože úřady by jí řekly: vy jste nějaká divná, tady chcete do péče neznámou dívku a vlastního syna se klidně zbavíte. A tak stále čekala, kdy se úřady konečně rozhoupou, ale všichni na ni zvysoka víte co. Hrozilo, že Anička další dva roky nebude moci chodit ani do školy. Před sociálními pracovnicemi prchla z Brna do Kuřimi, aby jí nevyrvali Aničku násilím, jak to mají ve zvyku. Rozhodly se se sestrou k zoufalému činu, že kdyby jim chtěly úřady Aničku přece jen vzít, jak jim to mnoho ženských vyhrožovalo, že jim prostě podstrčí Barboru, s kterou se na tom domluvily. Pan Patočka je tentokrát v tom skutečně nevinně, fakt se jim snažil v jejich svízelné situaci trochu pomoci.

Ten dopis je v naprostém pořádku. Inteligentní Anička ho mnohokrát znovu a znovu přepisovala až do konečné podoby. Taky si inteligentně řekla, nač chodit ke kováříčkům, půjdu rovnou ke kovářovi- tedy k prezidentovi.[smích] Proto ten dopis musel vypadat, proto v něm není jediný škrt. Zajímavé tedy je, že ten rukopis se naprosto, ale naprosto podobá mému rukopisu, když jsem si psala deník v patnácti letech. Ten styl na třináctiletou dívku dokonale sedí a né že ne. Taky kde by cizí člověk vzal tolik soukromých informací ze života rodiny a chování těch kluků? Adresu vytiskl člověk, u kterého Anička pobývá. Ovšem blbé je, že pokud se podle DNA zjistí, že Anička je dcerou krnovské matky, tak se pouto mezi ní a Klárou stejně přerve a ona povinně poputuje za svou biologickou matkou.

135975

23.5.2007 16:19

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 135975

>Teď už pro mě není ten případ vůbec zamotaný, když mám celkově již dostatek informací.

Možná by nebylo od věci, zamyslet se nad tím, nakolik jsou Vaše informace KOMPLETNÍ a PRAVDIVÉ. Zatím vidím jen Vaši obvyklou dedukci faktů z emocí.

Zjistila jste že:
1. Někde v pozadí stojí velký lump - muž.
2. Další lump je vlastně malý Ondra - malý muž.

Pozor na to, Jarmilo. Ty Vaše člověkyňské tendence Vám kazí úsudek. Já, jako bývalý polda, jsem si doposud úplný obrázek neudělal. Jisté je zatím jen jedno. Ten malý kluk byl nahý, svázaný ve sklepě na betonu. A to není dobrá vizitka paní matky. Ať už bylo v pozadí cokoli.

135979

23.5.2007 18:45

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135979

Ne, nejsem zaujatá Davide, potíž je v tom, že jste mi tu všichni vlepili na čelo nálepku Feministka. A tak když píšu ve prospěch mužů, (jako třeba v případě kluka, kterého MFD bezdůvodně zostudila před celým národem), tak to berete jako samozřejmost, vůbec to nevnímáte, ale když se zastanu ženské, ihned vylítne z vašich myslí: feministka!

To bylo totiž úplně to první co mě o té ženské napadlo: takovou zrůdu aby pohledal. Ale pak jsem tam viděla strašnou spoustu nesrovnalostí, a tak jsem s tím odsouzením radši ještě chvíli posečkala- vím co dokáží média. Kluk nebyl svázáný ve sklepě, ale doma v komůrce pod schody. Rád si lhal a vymýšlel, matce a její sestře skutečně mohly nárazově rupnout nervy, nebyl v komůrce stokrát, jak řekl, ale mohl tam být třeba třikrát. Ona se o jeho výchově občas s někým po telefonu radila, a ten dotyčný jí poradil, aby s ním k psychologovi nešla, protože by to pak měl zaznamenáno v papírech až do dospělosti, což by ho poškodilo.
Jako bývalý polda mi možná dáte za pravdu, že to s tou kamerou mohlo být úplně jinak, než jak nám to naservírovali. Je totiž daleko pravděpodobnější, že totiž úředníci strnuli v němém úžase, když zjistili, že je zde dítě, které právně neexistuje. A tak to logicky sdělili policii a ta na ženskou nasadila veškeré slídění, aby zjistila, s kým má kontakty a čí to dítě vlastně je. Když zjistili, že si koupila kameru-chůvičku, tak zajásali. Pak již nebylo nic snadnějšího, než se jí na to napíchnout. No a pak když viděli ty záběry, tak zajásali ještě víc: No to bude mediální bomba, to nám novináři ruce utrhnou. Pak si ještě vymysleli souseda, počítačově vytvořili nemastný-neslaný obličej: a velký skandál byl na světě.

Není bez zajímavosti, jak Anička popisuje příchod policistů. Oni hrozně řvali, jako když jdou zatknout teroristy, i jí vláčeli po zemi, obličejem k zemi a ona si s hrůzou myslela, že je přišli všechny zabít. Kdyby kdysi někdo natočil naši mámu, jak nás mydlila smetákem, když jsme zlobili, tak by z ní rovněž hravě vyrobili zrůdu na entou.

135992

23.5.2007 19:30

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 135992

No, uvidíme. Pokud uvidíme. Já za tím tuším partu lidí, zpitomělých sektou. Jeví se mi to jako pravděpodobnější teorie, než spiknutí úřadů, proti nebohé ženě. Ony totiž úřady se moc nespikávají. Každý úředník má spoustu práce s kutím piklů proti sousedním kancelářím a hlavy úřadů naopak, kují pikle proti ostatním úřadům. Ta Vaše konspirační teorie není v silách našich poldů. Vemte to tak, že ani jeho Excelence oblastní ředitel nebyl schopen zosnovat konspiraci proti mně (i když se snažil) a já vyhrál dlouholetý soudní spor s policií. Zkrátka, úřady nejsou jednotný celek, který po nás jde. Ony po nás jdou jaksi mimochodem. Hlavně jdou jeden po druhém.

Zavřít někoho někam, není následek ruplých nervů. Tím může být popadnutí pohrabáče a brutální výprask. Záležitost vteřin, nejvýše minut. Potom už je to vědomé jednání. A že by ruply dvěma lidem najednou? A několikrát? A na hodiny?

A že byste byla feministka jsem si nikdy nemyslel. Jen máte občas trochu člověkyňské tendence. [smích] V čemž cítím značný rozdíl. A nebudu to tu rozebírat pro potěchu publika. [mrknutí jedním okem]

135995

24.5.2007 7:10

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135995

Ta sekta Davide tam byla přidána jen pro zpestření a dodání tajuplnosti celému příběhu, aby měli čtenáři nad čím dumat. Zpočátku jsem si rovněž myslela, že hlavní slovo v tom má sekta a vymyté mozky, jenže tak to není. To nejhlavnější je existence záhadné Aničky a útrapy kolem jejího osvojení.

Ano, v tom je ten hlavní zádrhel- že úřady nejsou jednotný celek. A tak zatímco jeden dělá hot, druhý zase čehý a nejvíc to pak odnášejí děti. V tom je právě ta jejich děsná nelidskost: v té jejich byrokratické mašinérii. Všude jen samá razítka, potvrzení, povolení, nařízení, absurdní zákony- a nikde žádný obyčejný lidský přístup.

Jak byste řešil Vy výchovu nezvladatelného dítěte, kdybyste ho nechtěl mlátit, ale děcko si dělalo co chtělo? Třeba se neustále svlíkalo donaha a železnou tyčí bouchalo své sourozence? Není vůbec prokázané, že by tam byl zavírán celé hodiny. My jsme jednoho takového nezvladatelného sourozence kdysi měli doma a přiznám se, že jsme ho všichni mlátili jako žito.

Člověkyňské tendence. Víte co mě nedávno namíchlo? Že byl v TV nedávno populárně vědecký pořad Zázraky planety, kde nazývali samce a samici člověka tímto způsobem: člověk a paní člověková. Máme 21. století a stále zde není žena chápána jako člověk- stejně jako ve středověku. Proto můj termín člověkyně je zcela oprávněný.

136018

24.5.2007 7:34

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 136018

O Aničce se ví ještě zatraceně málo na to, abych byl schopen splodit smysluplnou úvahu.

Jak řešit bez výprasku? No, úplně bez něj by to asi nešlo. Celá výchova spočívá v okamžitosti a neodvratitelnosti trestu. Vůbec ne v jeho brutalitě. A samozřejmě ve vyváženosti trestu a odměny. A už vůbec je k ničemu ponižování a snižování důstojnosti. Výchova ponižováním vede k rozkladu osobnosti. Nikoli ke tvorbě zdravého člověka. Ta žena měla přece dost možností chlapce vychovávat jako malého. Je tedy za jeho případnou, současnou nevychovanost odpovědná. Jako někdo, kdo si pořídí pitbula a pak se ho sám bojí.

Víte, mě v jazyce také leccos míchá. Jsem totiž děsnej tvrďák a že se ve větě se mnou píše v přísudku měkké "i" mne opravdu hluboce uráží. [smích] Ne, vážně. Tyhle věci jsou mi úplně fuk. A Vy jim přikládáte zbytečnou vážnost.

136020

24.5.2007 7:43

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136020

Vy jste se z toho chytře vykroutil Davide. Nepopsal jste přesný návod, jak byste tu výchovu divokého děcka-nebezpečného pitbula vlastně prováděl. Když byste ho mlátil, tak by to bylo zase špatně. Co s tím?

Znáte tenhle citát: Dokonalost se skládá z maličkostí, ale dokonalost není maličkost. Čeština je značně nedokonalá, a to, že ženy jsou v jedné přihrádce se psy není žádná maličkost.

136022

24.5.2007 8:47

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 136022

Nevykroutil jsem se, jen jsem popsal obecný rámec, nevěda, zda bude zájem o podrobnější popis.

Zdůrazňuji, že popisuji hypotetickou možnost, jak vychovávat nezvladatelné dítě. Není to můj názor na případ Ondřeje.

Výprask není špatně. Napsal jsem, že to bez něj někdy nejde. Důležitá je přiměřenost. A včasnost. Typický příklad špatného přístupu je, když matka zlobivci oznámí: "Počkej, táta tě večer seřeže!" To už nemá smysl. Lepanec ihned má větší hodnotu, než výprask hadicí se zpožděním hodin.

Když jsem kdysi u policie začínal, byl jsem psovodem. Psy nám přivezli ze západní čáry, ze zrušených kasáren, a já dorazil poslední. Zbyl na mě rabiát, kterého nikdo nechtěl. Každý se ho bál. Po pár rvačkách, roztrhaných maskáčích a nějaké té krvi jsme si dohodli pravidla fungování. Po nějaké době jsem s ním chodil po návsi na volno a bez košíku. Pes by pro mne skočil do ohně a já pro něj také. Psí důchod dožil u mé matky na zahradě, jako vzorný hlídač a ochránce mých dětí. Dobré výkony jsem bouřlivě odměňoval, neposlušnost stejně trestal. První rok, jednou měsíčně rvačka, když zkusil být šéfem on.

A s dětmi to není jinak. Důslednost v trestech a odměnách. Nic jiného.

Dcery si na mně vymohly psa a já souhlasil s podmínkou, že se budou vzorně starat. Když začaly vypukat hádky, kdo bude psa venčit, oznámil jsem jim, že při příští hádce budou venčit spolu, při té další dostanou navíc výprask a při té ještě další půjdu venčit já a vrátím se sám. Hádejte, jak to teď u nás probíhá? Podstatné je, že ony VĚDÍ, že dodržím, co jsem slíbil. Proto jsem výprask nemusel použít už pěkných pár let. Neodvratitelnost trestu je významnější motivace, než jeho výše. To platí u psů, u dětí a nakonec i u dospělých lidí.

136029

24.5.2007 9:56

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136029

Ano, to je velmi správná výchova. Dítě pořád chválit, chválit a zase jenom chválit. Není nic horšího, než pořád dítěti sugerovat- ty jsi nemožnej, podívej se jaké jsi nemehlo, už jsi to zase zkazil. Prostě vypěstovat podmíněné reflexy: dobré věci neustále posilovat, špatné důsledně ihned trestat.

No ale co když se i u nás schválí zákony, že rodič nebude smět dát svému dítěti pomalu ani výchovný pohlavek? Vždyť si již všichni dávno uvědomujeme, že jsme svědky rozkladu společnosti, řízeného záměrně seshora.

136036

24.5.2007 14:57

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136036

Vy mi, dámo, připadáte, že v obýváku taky provozuje modlitebnu...

A to myslím vážně!

Jinak bych si dal docela pozor na způsob financování Paprsku. Celkově mi to sedí spíše na sektářskou záležitost. V tomto ohledu není čistý ani Patočka - ba dokonce ani to jeho Hnutí Duha...

136068

24.5.2007 15:06

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136029

Bez výprasku lze velmi dobře vychovat i dominantního a agresivního psa! Proč by to nešlo s dítětem!

S tím "připouštěním" výchovného bití se prostě nestotožňuju. I pes se lépe vychovává trpělivým vysvětlováním než bitím...

U agresivních jedinců je z psychologického i pedagogického hlediska naopak bití či omezující tresty především časováním biologické bomby, než výchovným působením - agresivita se nedá z nikoho vymlátit a kdo si to myslí, pak zapláče nad výdělkem.

Bití nikdy - tresty zcela vyjímečně. I cizí dítě slyší na trpělivou komunikaci lépe, než na trest...

136072

24.5.2007 16:18

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 136072

>Bez výprasku lze velmi dobře vychovat i dominantního a agresivního psa!

Kolik jste jich vychoval? Kolik jste jich začal vychovávat ve stavu, kdy nebrali vůbec žádnou autoritu? Nebo máte na mysli elektrický obojek? Jak chcete psovi něco vysvětlovat? Dáte mu přečít Jarkovského? Nebo se pouze neshodneme na pojmu výprask? Jak chcete vysvětlováním srovnat psa, který je schopen nahnat do kouta celou hospodu a vybrané jedince potrhat? Jak ho zastavíte ve chvíli, kdy se rozhodne, že to udělá? Vysvětlíte mu to? Psovštinou, nebo jakým jazykem? Já jsem trestal psa vyklepáním za kůži na hřbetě. Je to výprask, nebo ne? Jistěže mlátit ho mne nikdy nenapadlo. Na druhou stranu vyklepávat dítě je také poněkud mimo. Tam zase platí plácnutí přes zadek. Zřídkavé.

Vracím se k mé původní myšlence. Neodvratnost trestu je dostatečnou prevencí. Jen musí vychovávaný pochopit, že trest opravdu nastane, pokud poruší normy.

136080

24.5.2007 17:25

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136080

Špatně vychovaného psa už vůbec bitím nepřevychováte! Bití není výchovný prostředek - bití je pouze výzvou k boji.

Vychoval jsem jich dost na to, abych věděl, co říkám!

Bitím totiž ani psovi důvěru nevsugerujete - naopak - jen strach z bití - a větší agresivitu navíc tam, kde se bití nebojí.

Každou rvačku mezi velkými psy jsem za těch 10 let, co mám přerostlou dominantní boxerku (a že jsem těch rvaček velkých plemen - ovčáků, pittbulteriérů či dobrmanů - potkal dost - dost jsem z nich měl nahnáno) jsem každou rvačku mezi psy zažehnal mnohem dříve klidným slovem a pochvalou než jiní kopanci a řevem.

Pokud psa "vyklepáváte" v zuřivosti a tak, aby jej to bolelo, pak to je bití. Pokud jej za kůži za krkem jen podržíte, aby se nemohl vysmeknout a domlouváte mu - pak to bití není.

Ale pochvala je mnohem lepší výchovný prostředek, než trest - i u těch psích rvaček!

A pokousaný? 2x - obakrát náhodou a u těch čubin vysloveně jen ze strachu a s oběma jsem si to vyřídil po dobrém!

Jak říkám, to, co platí na polointeligentního psa (ba dokonce i na ještě hloupější kočku), to platí na dítě tím tuplem - dítě je totiž mnohem inteligentnější... Teda, pokud se to ještě neví. ;o)

136084

24.5.2007 18:58

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 136084

Tak to bych vážně rád viděl, jak rozháníte rvačku velkých psů dobrým slovem. A jak je během rvačky chválíte. Až tohle někdy uvidím, dám Vám za pravdu, že výchova se obejde bez trestů. Jenom mi zkuste vysvětlit, ZA CO mu v tu chvíli udělujete pochvalu. "To je šikovný pejsek, no to je pašáček, ten krásně vrčí, kouše a trhá..."

O zuřivosti jste se, doufám, zmínil jen nedopatřením. Zuřivost snad nepatří do žádné komunikace, natož do výchovy.

136089

24.5.2007 19:20

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 136089

Ještě pro doplnění. Musíme rozlišovat mezi psy cvičenými pro sportovní kynologii a psy cvičenými na skutečnou práci. Pro ty první je všechno hra, na jejímž konci čeká odměna. Duševně zamrzli ve štěněcím věku. Infantilní troubové (také mám jednoho doma). A pro ty druhé je to opravdová práce. Boj. A vy je musíte umět zastavit ve zlomku vteřiny, protože v tom dalším už by porušili zákon. Ale před soudem byste stál Vy!

A vynechat sankce z výchovy dětí? Když je neplácnete přes zadek včas, mohou (neříkám, že musí) si šeredně nabít hubu, až zjistí, že ve skutečném světě existuje sankcí nepřeberné množství. Od známek z chování ve škole, přes sankce pracovněprávní, přestupkové až po trestní.

136090

24.5.2007 22:23

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Hugov 81.?.?.?

Reakce na 136090

Nerozlišuju! Dělal jsem několik let figuranta na cvičišti Svazarmu (neblahé doby byly i příjemné záležitosti) a nejlépe se při práci uplatňovali psi, kteří brali i zadržení a kousačku jako hru - a to i ve službě!

Naopak pes, který si je vědom, že ubližuje mívá obvykle trauma, které si kompenzuje zkraty v psychice.

Pes má psychiku skoro stejně složitou (ale i logickou a jednoduchou), jako člověk.

Je to všechno jen o psychologii - jak u psů, tak u lidí.

Když vysvětluju majitelům psů, že mají psy chválit za projevy agresivity a hned je chlácholit, protože agresivita je jen projevem strachu, taky nechápou - ale ono to prostě funguje.

Nefunguje to tam, kde to prostě lidi nevyzkoušej, protože tomu nevěřej. Já má stěží 167 cm a 60 kg váhy a roztočil jsem na rukávu i 60 kg vlčáka, kterej by mi srovnal perka, kdybych ho nezvládal psychologicky! Já si nikdy nemoch moc na psy vyskakovat - musel jsem je ukecat! ;o)

136104

25.5.2007 6:55

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 136104

Tahle debata nemá smysl. A víte proč? Přečtěte si tohle, zejména zákonitost desátou. Stačí první odstavec.

Dlužno podotknout, že já v zóně odmítání být nemohu. Už proto, že jsem, svého času, vedl současně dva psy, německé ovčáky. Hračičku i bojovníka. Práce s hračičkou byla jen a jen radost. Revíry, revíraport, stopy...jedna báseň. Pro aportík by se utloukl. A jako výraz nespokojenosti stačilo se na něj ošklivě podívat. I to zadržení fungovalo. Ale to tak na hřišti na zkoušky a na dětský den. Parádičky pro publikum. Kdybych ho pustil na skutečně nebezpečného pachatele, asi bych o něj přišel. A věřte mi, že rvoucí se hospoda a hřiště Svazarmu, jsou dvě naprosto neporovnatelné kvality.

Naproti tomu bojovník, obranář Bojar, by dal duši za to, aby si mohl kousnout, nebo aspoň praštit košíkem. Dostal jsem ho, když mu byly čtyři roky a přišel k nám ze západní čáry. Na stopě byl k něčemu jen chvíli, než začal hledat, koho by opral. Jednou měsíčně to zkoušel i na mne, alespoň první rok. A to byly chvíle, kdy jsem jej musel opravdu řádně vytřást. Poslušnost a aport dělal jen proto, že věděl, že potom přijde kousání. A dělalo mu to neskutečnou radost, nikoli trauma. Ale nemusel jsem se bát, že selže ve skutečně vážných situacích.

A protože jsme silně OT, navrhuji tuto debatu ukončit.

No, abych nebyl zas až ta úplně mimo, dodám, že moje děti mne na slovo neposlouchají. Mají vlastní názor a také právo jej proti mému obhajovat.

136123

24.5.2007 22:33

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136090

Neplácnul jsem v životě ani psa ani dítě, oboje poslouchá na slovo. Já jsem se svou výchovou spokojenej...

136105

25.5.2007 11:32

RE: PS. dalsi zajimave spekulace

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136105

Poslyšte pane Hugofe, pan spisovatel Hrabal velmi miloval zvířata a na chalupě se staral o celou tlupu potulných koček. Někdy se však mezi nimi vyskytla velmi zlá kočka,která terorizovala celou tlupu. Pan Hrabal přiznal, že si s takovou nepřevychovatelnou kočkou nevěděl rady, a tak ji chytil, strčil do pytle a tím pytlem vší silou praštil o strom. A byl pokoj. S některými jedinci to prostě nejde po dobrém ani po zlém.

Mému nejmladšímu bratrovi jsem snad za celé dětství nedala jediný pohlavek. Nebyl důvod. Zatímco toho staršího jsme mlátili všichni- a stejně byl nepřevychovatelný.

136144

23.5.2007 15:57

RE: Rozum mi zustava stat,

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 135954

A nakonec ještě poznámka k tomu co se dělo za zdmi dnes již můžeme říci "ústavu" Paprsek, jehož ředitel zaměstnává patrně výhradně psychopatická individua (minimálně Kateřinu M. a Barboru Š.), aniž by si sám čehokoli povšiml........

-------------------------------------------------------------------
Viděl jste fotku ředitele Paprsku? Jeho zjev mluví za vše.

135976

23.5.2007 7:36

Nelze

govind 195.?.?.?

pro tuto chvíli dělat závěry. Policie neví lautr nic,co by jim mohlo určit motiv. A s Aničkou to začíná být lehčeji řečeno nějaké zamotané. To jaký zvolili přístup je u nás normální. To se neděje jen v tomhle případě. Média i státní zástupci se chovají jako hovada běžně.

135950

23.5.2007 8:59

vyborny clanek

pajik 194.?.?.?

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=20070...

Ani bych se nedivil, kdyby to byla jen zakryvaci kauza za ucelem prosadit zase nove "kontrolni" zakony.

135953

23.5.2007 10:50

Pro média přitažlivý případ

xxxJirka 212.?.?.?

Je to hrůza, co někteří rodiče dělají vlastním dětem. Ale týrání dětí se ve společnosti objevuje a asi objevovat bude. Tomu se zabránit nedá. Není možné, aby sociální pracovníci měli takové pravomoce, aby mohli detailně dohlížet na kohokoliv. A doufám, že tenhle případ nebude motorem pro další zvyšování pravomocí úředníků. Kdo chce dítě týrat, vždycky si způsob najde.
Navíc mám vlastní zkušenosti (z rozvodu), že právě soc. pracovníci nejsou schopni odhalit, co se v rodině skutečně děje.

Selhání jednotlivce se zabránit nedá, a nemyslím si, že by normální matce milující svoje dítě, dokázala vymýt mozek nějaká sekta. Mateřský pud je jeden z nejsilnějších. Ona prostě musí mít nějaké psychycké postižení.

Ale v tomhle případě určitě něco smrdí. Je tu příliš mnoho nejasností. Něco bude v pozadí.

Nejvíce šokující není samotný fakt, že nějaká matka ubližovala svému synovi. Šokující je, že o tom vědělo více lidí a nic proti tomu nepodnikli. Co je to za skupinu, jaké jiné prasárny ještě dělají? Jaký mají cíl?

135956

24.5.2007 1:15

RE: Pro média přitažlivý případ

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 135956

A co jeste jednu otazku - kde berou penize?

Osobne se domnivam, ze tyrani Ondreje bylo kamerkou ne sledovano, ale v prve rade nataceno a material prodavam nejakemu hodne zvrhlemu sadistickemu pedofilovi...

To by vysvetlovalo jak chuvicku s kmerou, tak penize, tak zapojeni vice lidi - zrejme se jedna v sekte Gral o cinnost nikoliv neobvyklou... [oči v sloup] Chudaci deti, ktere skonci v rukou takovych stvur. Ve vypovedi Ondreje je, ze ho nekolikrat krmila jeho zvratky [překvapení] [naštvaný]

136010

23.5.2007 11:17

kauza Ondra

E.T. 85.?.?.?

No, to se mi snad jen zdá! Napsat, že nešlo o týřání v ďábelském úmyslu, to je humus! Co jste to za přispěvatele, nepatříte náhodou do Hnutí Grálu? To je zločin propletený až buhvíkam k ombudsmanovi, soudům atd. Vaše důvody o netýrání, a vyjádření o fungující rodince jsou přinejmenším nenormální, dle mého podivné....

Pane Swora, ty články se mi tady už nějak nezdají, nemyslíte? Příspěvek týkající se zákazu kouření byl divný, uznávám, že jste asi kuřák, a tak kampaň proti kuřákům se Vám múže jevit jako útok na osobní práva, ale ruku na srdce, kuřáctví tolik stouplo, že nekuřáci se stali pomalu ohroženou menšinou. Když jste nekuřák, chcete si někde dát třeba jen kafe, a ono je tam nahuleno, to Vás prostě otráví, jdete raději pryč.

9/11, to je už stará histórie, to je nad slunce jisté, že to bylo sehrané U.S. vládou, tak, jako všechno ostatní (Jugoslávie, Afgánistán, Irák, teď mediální masáž na přepadení Iránu, takže články o 9/11 jsou už trochu pasé.

P.Radim Lhoták a jeho články jsou upřímně řečeno dlouhé a nudné, vyjadřují víceméně osobní postoj pisatele, a koneckonců bychom se bez nich docela obešli. Škoda, že už poměrně málo přispívá p. Král, jeho články se mi vždy líbily, byly vždy dobrou kritikou poměrů u nás. [pláč]

135957

23.5.2007 11:54

ešteže sa to prevalilo pomerne skoro,

OndreG 91.?.?.?

keby mal o 10 rokov viac, zrejme by už z neho bol psychopat, takto jeho zdravý duševný vývin našťastie nie je stratený, teda ak sa dostane k zodpovedným a milujúcim náhradným rodičom.

135959

23.5.2007 12:11

To je zvláštní.

J. H. 62.?.?.?

Normálně jsou zdejší diskutující dost nedůvěřiví a podezíraví, ale tady se ještě nikdo nezeptal, v jakém poměru jsou zprávy médií ke skutečnosti. Vzpomínám si na případ, kdy proběhla televizí a ostatními médii otřesná zpráva: Odporní skíni chytli romskou matku čtyř dětí, ztýrali jí a hodili z mostu do řeky, jako kdysi Jana Nepomuckého. Po čase jsem kdesi četl o výsledcích vyšetřování: Skini zahnali opilou cikánskou prostitutku se břehu do řeky, aby je neobtěžovala. Jen si ve svých vyholených hlavičkách nedokázali uvědomit, že řeka, ve které je normálně vody po kolena je rozvodněná.

Uvědomte si prosím, že probíhá kampaň, která má zcela oddělit děti od rodičů a vydat je všanc mediálním zrůdám. Je prezentována jako boj proti týrání dětí. Všelijací úchylové nás přesvědčují, že rodiče týrají své děti a jediná záchrana dětí před rodiči jsou právě oni.
J. H.

135961

23.5.2007 12:41

RE: To je zvláštní.

dub 62.?.?.?

Reakce na 135961

jsem rád, že se aspoň někdo zamyslel.
ono totiž netrvalo příliš dlouho než vylezlo šídlo z pytle ven.
po krátké ale řádné mediální masáži, kde se zneužil nebo dokonce uměle vytvořil jakýs případ (a pro zaujetí širokého publika doplněn o záhadné zmizení snažící se dát tomu všemu nádech mystična, pro větší úspěch) už začala masáž, že je třeba vytvořit nové zákony, velmi přísné zákony, rozšířit důvody pro konfiskací dětí státem a také znemožnit zveřejnování jakýchkoliv nacionálií.
až vše dobře dopadne bude mít tak stát v ruce nástroj, jak zabavovat rodičům děti a nikdo nebude mít možnost se o tom dozvědět, protože zveřejnění jakýchkoliv údajů bude znemožněno a bude trestné.

a když už největší a nejsvobodnější země má zákon umožňující pokusy na dětech (stačí k tomu souhlas opatrovníka nebo státního dozoru), tak proč se třeba k něčemu podobnému časem nepřipojit.
a navrhovaná legislativa podle keců mluvících hlav v souvislosti s tímto případem tomu dost bude nahrávat.

věřím, že pak ti kdož vehementně horují pro něco podobného budou horovat stejně tak, až si přijdou pro jejich děti.

135964

25.5.2007 11:31

RE: To je zvláštní.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 135961

>Uvědomte si prosím, že probíhá kampaň, která má zcela oddělit děti od rodičů a vydat je všanc mediálním zrůdám. Je prezentována jako boj proti týrání dětí. Všelijací úchylové nás přesvědčují, že rodiče týrají své děti a jediná záchrana dětí před rodiči jsou právě oni.
J. H.

Tesat, pane Hruška, tesat do kamene.

136143

23.5.2007 15:39

Autore,

Aja 74.?.?.?

autore!
Zcela opravnene kritizujete postoj a vyjadrovani se ceskych masmedii k cele kauze. Neni to o hledani pravdy a spravedlnosti, je to honba za "senzaci", za zvysenym ctenarskym zajmem (v kazdem je schovan maly "sadista", ktery se rad pobabra v sordidnich detailech), bez povedomi o tom "jak to bylo".

Ovsem ani vy nehledate.

Vase "obraty"
...neobvykle trestala....matka zvolila neprimereny trest.....urcita forma tyrani....s nejvetsi pravdepodosti se nejednalo o tyrani v dabelskem slova smyslu, ktere nici dusi cloveka....slo pravdepodobne o celkem fungujici rodinu, kde matka volila neprimereny zpusob trestu......stacilo zene domluvit
ve me vzbuzuji prinejmensim stejnou revoltu, jako projevy vetsiny ceskych zurnalistu. Ad nauseam.

Je-li v celem propletenem pripade zatim pozitivne dokazano jen zminene tyrani chlapce a pokud mate i jen zakladni znalosti o psychologii ditete, pak nechapu, jak to co jste napsal, muzete myslet vazne.

Nejsem zastancem zasahu statu do vychovy ditete, ale jsou pripady, kdy to jinak nejde.
Kdyby stat (potazmo skola, sousede atd.) kdysi davno zasahli, moje spoluzacka ze zakladni skoly mohla byt mezi nami; takhle nikdo nevidel, nezasahl a rodina dite utyrala hlady k smrti.
Autore FUJ.

135973

23.5.2007 15:40

RE: Autore,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 135973

>Nejsem zastancem zasahu statu do vychovy ditete, ale jsou
>pripady, kdy to jinak nejde.

Tohle plně podepisuji také.

135974

23.5.2007 15:58

RE: Autore,

Zdenek Macura 192.?.?.?

Reakce na 135973

Máte pravdu, uvědomuji si, že jsem měl s článkem počkat do rána, nechat vychladnout hlavu a pojmout to úplně z jiné strany a doplnit poznámky o tom, že je samozřejmě velmi dobře, že se na to přišlo atd. Je mi to teď líto.
Ten článek je nevyvážený ...

135977

23.5.2007 16:11

RE: Autore,

Aja 74.?.?.?

Reakce na 135977

>Máte pravdu, uvědomuji si, že jsem měl s článkem počkat do
>rána, nechat vychladnout hlavu a pojmout to úplně z jiné
>strany a doplnit poznámky o tom, že je samozřejmě velmi
>dobře, že se na to přišlo atd. Je mi to teď líto.

>Ten článek je nevyvážený ...

..uz jsem se uklidnila. Ale za to FUJ se neomluvim. [smích]

Dik za reakci, je o to vic sympaticka, ze pripoustite....
a to nebyva u autoru az tam casto zvykem.

Necinim si narok na "nejchytrejsi hlavu", ale priznam, ze jste me vytocil. [smích]

135978

23.5.2007 16:20

RE: Autore,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 135977

Pane Macuro, nemusíte se omlouvat. Začal jste ten článek v dobré víře jako debatu. Pokusil jste se ukázat věc z jiné strany. To je v pořádku a je to v souladu se Zvědavcem. V této chvíli nikdo neví, jak to vlastně bylo. A protože skutečně soud dosud nerozhodl, musíme tu ženu vnímat jako nevinnou.

Pozor, to je velmi důležité. Protože zítra se může stát něco podobného i nám. Zfanatizovaný dav je strašný.

135980

23.5.2007 16:30

RE: Autore,

Aja 74.?.?.?

Reakce na 135980

Mne je, Vladimire, gesto pana Macury sympaticke, ne jako omluva, ale jeho schopnost pripustit, ze se mozna v necem myli, to dnes umi malokdo.

Kolik lidi na jeho miste by me poslalo "nekam" a povystrcilo vlastni neomylnost o stupinek vys?

...hmmmm, hodne. [chechtot]

135981

23.5.2007 18:21

Abych řekl pravdu

G3 85.?.?.?

když jsem se o tom týrání poprvé dozvěděl, napadlo mě totéž co autora (že to zas taková hrůza nebyla a že to není na odebrání dítěte, jiné skutečně týrané děti vypadají daleko hůř, jsou plné modřin, podlitin, popálenin), ale jak začaly vycházet na povrch další souvislosti, tak jsem ostře změnil názor.

Pro Jarmilu: Vy tomu dopisu opravdu věříte? Věříte tomu, že 7letý kluk dokáže tímhle způsobem zmlátit a svázat 13letou holku? Nebo že 13letá holka sice umí nakreslit 4rozměrnou krychli, ale neví, že o sobě má psát v ženském rodě? Samí muži ji nevychovávali, když byla s Klárou a tou její sestrou. Ten dopis je opravdu dost podezřelý.

Na spiknutí policie, politiků, úřadů a iluminátů s cílem sebrat Kláře Mauerové dítě opravdu, ale opravdu nevěřím.

135991

23.5.2007 19:05

RE: Abych řekl pravdu

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135991

Ano, jsem si jista, že ten dopis je opravdu od skutečné Aničky. Celý jsem si ho pečlivě pročetla a nenašla jsem v něm jedinou nesrovnalost. Víte on ten sedmiletý kluk netýral jenom Aničku, ale týral i svého desetiletého bratra Kubu. A to už je co říct, nemyslíte? Byl prostě moc divoký a choval se sadisticky, takže normální děti byly z něho zděšené. Nepřipadne Vám divné, že Kubu matka netýrala? Proč jen toho mladšího?

Když vyrostete někde sám a potmě, popřípadě s nějakým samotářským podivínem někde na samotě, který Vás oslovuje – Pepíčku, už sis vyčistil ty zuby? , tak pochybuji, že byste se považoval za dívku, když byste nevěděl, co to dívka je.

Milý pane, já sama jsem zažila od úřadů v ranném dětství takové horory, že vím co ta svoloč dokáže.

135994

23.5.2007 19:43

Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,

Kacka 82.?.?.?

Reakce na 135994

pokud ma rodice. Jestlize se chova takhle ujete, mohou za to dospeli, kteri mu dali priklad. Je take mozne, ze byl od malicka objektem tyrani, a agresivita se u nej vyvinula jako reakce na to, co si sam prozil. V kazdem pripade maji zodpovednost dospeli, kteri ho meli/maji vychovavat. Matka se mi jevi jako znacna silenkyne, sama mam deti a dost energicke, ale neco podobneho bych nikdy nedopustila. Proste jsou nepreberne moznosti, jak dite vychovat, nez ho neumerne a surove trestat. To, cemu byl maly Ondra vystaven je surove zachazeni a jestli si nekdo mysli, ze byl trestan proto, ze se choval spatne, bylo to zrejme obracene. Zadne dite neprijde na svet s hotovym planem jak byt zly, ale zlobe se uci od druhych. Ondra je obet, ne pachatel a matku by meli exemplarne potrestat. A nejen matku, Ondra ma i otce, ktery v pribehu nefiguruje, ale nese zodpovednost stejne, jako matka.
A o cem nepise nikdo: podivna situace, ktera vrha spatne svetlo na ombudsmana, pani Sabatovou, pana Patocku svedci o vymyslene kauze estebaku a ne o skutecnem problemu. Je to kost hozena mediim, aby se nezabyvala radary, Irakem, shitem Bushem a svetovou dominanci militarizovane hnede Ameriky. Chudak Ondra.

135996

24.5.2007 7:21

RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135996

Vy jste nikdy nic neslyšela o vrozených úchylkách? Existují jedinci, kteří se prostě se sadistickou úchylkou narodí. To byl i známý případ Toníka, který v v 17 letech zavraždil pět žen. Již v ranném dětství sekal s oblibou živé rybičky na nudličky.Takže některé dítě, jak vidíte příjde na svět s hotovým plánem, jak být zlý. Ještě jednou opakuji, že Kuba trestán nebyl. Kdyby to byly sadistky, vyžívaly by se různými způsoby i na něm.

Vyjmenujte mi ty nepřeberné možnosti, jak nezvladatelné dítě vychovávat. S tou kostí hozené médiím máte ale naprosto pravdu, s tím s Vámi souhlasím.

136019

24.5.2007 10:52

RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,

xxxJirka tomunerozumim (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 136019

Já nejsem sadista, naopak, ale vzpomínám si, že v určitém věku jsme se s kamarády bavili mučením žab a jiných zvýřátek.
(na vesnici, ve městech se to příliš nepraktikuje, ale věřte mi, že je to oblíbená zábava dětí)
Vychovávám dvě děti, velmi aktivní kluky, ale nedovedu si představit situaci, že by jeden druhého udeřil nějakým předmětem, svazoval, nebo jinak trvale ubližoval. To je naprosto nepřijatelné, a dětem jsem to dal jasně najevo. A přitom nepoužívám žádné fyzické tresty, nebo zavírání dítěte do komory.
Jestliže se něco takového děje, je to důkaz neschopnosti matky vychovávat syna. Jsou prostě lidé, kteří k výchově nemají předpoklady (bohužel to prakticky nelze odhalit jinak, než podle výsledků jejich úsilí). Zvláště se to projeví v situaci, kdy je dítě v péči jedné osoby.
Jistě, Ondra se na rozdíl od matky nemůže prakticky bránit, vše co řekne, může být zpochybněno. Nicméně dávat mu nálepku sadisty a devianta, je velmi neseriózní. Možná na základně důkladného psychologického vyšetření.
Pokud matka měla podezření, mohla s Ondrou psychologické vyšetření podstoupit. Není pravdivé tvrzení, že by to měl někde v papírech a mohl by mít v budoucnu problémy. Naopak, problémy by mohl mít, pokud by měl skutečně nějakou úchylku, a matka by s tím nic nedělala.
Zavírání do komory a svazování není čin spáchaný v afektu, nebo záchvatu zlosti. To člověk udělá v klidu, po úvaze a s nějakým cílem. Pokud by matka měla záchvaty vzteku, používala by intenzívní fyzické tresty v okamžiku její největší zloby.

136045

24.5.2007 12:40

RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,

Kacka 82.?.?.?

Reakce na 136019

Kazde dite potrebuje cloveka, ktery ho bude bez vyhradne milovat a bude mu verit. Duvera a povzbuzeni, trpelive vysvetleni proc je to ci ono dobre, nebo spatne, proc se neco delat ma a neco jineho ne, se da podat takovym zpusobem, ze dite ziskate uplne na svou stranu. Ovsem funguje to i kdyz ho kazite, takze muze ziskat obraceny pojem co se ma delat.
Nektere deti jsou zivejsi, nektere maji sklon k tomu, delat veci spatne, ale ze zkusenosti vim, ze na vsechny se da rozumne pusobit a dite vest k dobru. Dovolim si nesouhlasit s vami, pokud jde o vrozene uchylky, na charakteru kazdeho maleho-mladeho cloveka se da pracovat, i kdyz ma mentalni problemy, nebo spatne sklony. Podstata je davana laska a stupen duvery, ktery rodic dava detem a na oplatku dostava zpet. To asi nebude z ucebnic psychologie, ale fungovalo to pri vychove nekolika temperamentnich synu. Fyzicky trest je to posledni a mohu dosvedcit, ze to jde uplne bez nej a funguje to.

136059

24.5.2007 20:06

RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 135996

>...svetovou dominanci militarizovane hnede Ameriky.

Jste si prihrala polivcicku, ze?
Chudak Ondra.

P.S. Stejne hneda jako voleni zakonodarci CR, takze... nejaky rozdil?

136095

25.5.2007 16:17

RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,

Kacka 82.?.?.?

Reakce na 136095

....to neni polivcicka, to je poradna a klasicka drstkova, mam jich opravnene plne kecky, mily pane. A protoze jsem spis tam, nez v Cesku, boli me to vic. Nemyslim ze je to z kontextu, militarizace US a jeji vliv na celosvetove deni je nesporny, o co pokoutneji je aplikovan, o to horsi vysledky to ma pro cely svet. A vsichni se zabyvaji 'kauzama' misto tim, cim ziji.

Kdo jedna primo, nepotrebuje tajnustkarit, ale v pripade velkeho bratra je 'tajemstvi' to prvni a posledni. Dokonce vas upozornej, ze pokud prijdete na to, ze se vam stouraj v soukromi, nesmite to nikomu rict! Ze je protizakonne se branit proti pokoutnimu spiclovani. Jak se to srovnava s vasi predstavou demokracie a svobody? S mou tedy vubec. Mela jsem jinaci predstavy. Moje babicka rikavala: Navrch huj, vespod fuj.

136169

26.5.2007 12:16

RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 136169

>....to neni polivcicka, to je poradna a klasicka drstkova, mam
>jich opravnene plne kecky, mily pane. A protoze jsem spis tam,
>nez v Cesku, boli me to vic.

Hm,,...neznam Vase duvody pobytu tam, dle Vas v "hnede" Americe, ale pokud duvod neni zrovna charakteru sblizovani rodinnych prislusniku, drstkovou s "hnedymi" muzete jist i v CR. Ve vlade jich je jak nadelanejch.

Mno,a copak tam vidite,...huj, nebo fuj?
A co vidite v CR?
......Huj, nebo fuj?

>militarizace US a jeji vliv na celosvetove deni je nesporny, o co
>pokoutneji je aplikovan, o to horsi vysledky to ma pro cely svet.
Najimani zoldaku se vzdy darilo tam, kde socialni nejistota ma navrch.
Pokud mezi najmutymi zoldaky a US army nevidite rozdil, ztezi Vam pomohu ja.
>A vsichni se zabyvaji 'kauzama' misto tim, cim ziji.
Ten, kdo se zabyva "kauzami", je tzv.kauzak. A protoze, dle Vas, takto cini vsichni, zvolejme: Kauzaci vsech zemi, spojte se[velký smích]

>Kdo jedna primo, nepotrebuje tajnustkarit, ale v pripade velkeho
>bratra je 'tajemstvi' to prvni a posledni.
Asi nema rad "slepici prdelky".
(zdravim, pan stein55 [mrknutí jedním okem] )

>Dokonce vas upozornej, ze pokud prijdete na to, ze se vam stouraj v soukromi, >nesmite to nikomu rict! Ze je protizakonne se branit proti pokoutnimu spiclovani.
Nemate bydlet mezi rednecks a prikladat hrnek na sousedni drevotriskovou zed, kde bydli lady Blazheck,(dale jen domovnice).[mrknutí jedním okem]
BTW /O kterych to zeme zakonech je rec? Je jich tam kolem padesatky, pokud se nemylim.

>Jak se to srovnava s vasi predstavou demokracie a
>svobody? S mou tedy vubec. Mela jsem jinaci predstavy.
Pod vlivem, ci nasucho?
Predstavy mohou byt jen odrazy Vasich myslenkovych pochodu (omluva Jankovi, Hadovi, ci druidovi [mrknutí jedním okem] ), realita je pak ta fronta na letisti pri vsupu do , dle Vas, "hnede" Zeme.
Prijemny pobyt preji [cool]

136193

23.5.2007 20:18

RE: Abych řekl pravdu

G3 85.?.?.?

Reakce na 135994

A proč jste si tak jistá? Proč tak bezmezně věříte jednomu dopisu, který mohl napsat bůhvíkdo, a nevěříte např. uniklé výpovědi Ondry? Že v tom dopise nejsou vidět žádné nesrovnalosti, ještě neznamená, že ho opravdu napsala Anička.

Sedmiletý kluk týral 13letou holku a 10letého kluka... tomu moc nevěřím. Je to řečeno ještě někde jinde, než v tom dopisu?

Jak víte (psáno v jednom vašem příspěvku), že Anička je u dobrých lidí, kterým důvěřuje? Víte o tom případu něco víc?

Jinde jste psala, že soused, který video nahrál, mohl být vymyšlený a jeho obličej vytvořený počítačem. To se dá snadno ověřit. Zajeďte si do Dušínovy ulice v Kuřimi a podívejte se, zda tam opravdu bydlí pan Bohumil Trdý. Nicméně to už asi udělala spousta novinářů a pochybuji, že by všichni lhali. I kdyby se jedno médium podařilo oblbnout, mohlo na to přijít druhé - i mezi médii panuje konkurence.

Věřím, že úřady dokážou leccos, ale že by se policie, sociálka, novináři a spousta dalších lidí spikli proti nevinné 30leté ženě jen proto, aby jí sebrali jedno bezprizorní dítě, tomu se mi věřit nechce.

Připadne mi divná jedna věc. Kde ta povedená rodinka brala peníze na takto drahé bydlení? Netvrdím (a nemyslím), že prodávala dětské porno.

135999

24.5.2007 7:36

RE: Abych řekl pravdu

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135999

Jsem si jistá proto, protože dovedu rozeznat pravdu od lži.[smích] Nikdo cizí by nedokázal popsat takové důvěrné podrobnosti odehrávající se mezi dětmi. Ten dopis jasně dokazuje, že skutečná Anička existuje. To že je Ondra velmi živé dítě potvrdili i v Klokánku, no a až tam začne být na děti agresivní tak uvidíme, jak ho budou zvládat oni.

O případu samozřejmě nevím o nic víc než Vy. Ale to, že Patočka prohlásil, že vlastně Anička ani neexistovala svědčí o tom, že on toho ví víc a hlavně ví, že je Anička v dobrých rukou. Že je jí tam líp, než kdyby jí úřady šouply nelidsky do děcáku, kde by nezměrně trpěla.

To víte, že si nikam nepojedu nic ověřovat, ale novinářům nevěřím ani nos mezi očima. 911 a výbuchy v londýnském metru nám jasně ukázaly, jak se dá mediálně zfalšovat úplně cokoliv. Moji příbuzní, kteří nemají internet dodnes díky naším investigativcům netuší, že existovala taky nějaká třetí budova WTC. Takže na nějakou konkurenci mezí médii zapomeňte.

Kde brala rodinka peníze na bydlení nevím, ale jsem si jista, že tahle kauza nemá s pornem nic společného.

136021

24.5.2007 8:36

RE: Abych řekl pravdu

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 136021

O případu samozřejmě nevím o nic víc než Vy.....

---------------------------------------------------------------
Tedy nevíte nic, ale jste si jistá, že víte víc.
Rozeznáte pravdu od lži, Anička existuje, Anička je nyní v dobrých rukou, nejedná se o porno.....to je strašný, jak se dá vařit z vody a být si jistý, že to je gulášovka.

136026

24.5.2007 10:02

RE: Abych řekl pravdu

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136026

To víte, to jsem celá já. To bude tím, že nevařím z vody, ale ze svých svébytných myšlenkových pochodů. [vyplazený jazyk]

Právnička Gottweisová uvedla, že čin Mauerové se svou povahou blíží uvěznění. Tak za to uvěznění Ondry mMuerovou taky uvězní a Aničku ji seberou. Anička se pak stane ještě větším šlágrem než Campuschová. Protože kde je silný, tajemný příběh, tam se platí obrovské peníze. A kde jde o obrovské peníze, tam vznikne vždycky rvačka a kdo ví, jestli v tomto případě nejde hlavně o ty budoucí, obrovské prachy. A už zase vařím z vody. [velký smích]

136039

24.5.2007 13:54

RE: Abych řekl pravdu

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 136039

To víte, to jsem celá já. To bude tím, že nevařím z vody, ale ze svých svébytných myšlenkových pochodů. [vyplazený jazyk]
-----------------------------------------------------------------
Myšlenkové pochody sem, myšlenkové pochody tam.
Jde o to, že pro samé vaření vody, nestíháte pochytit pořádně to, co v TV reportáži bylo a pak nepochopené sdělení kvedlačkou prokvedláte do tak svébytného vývaru, až se tají dech.
S pozdravem
Více žen do politiky [mrknutí jedním okem]
Mrkněte ještě jednou na archiv TV Nova, Televizní noviny z 23.05.2007.
Zasmějete s nad chudákem profesorem Stejskalem-soudním znalcem, který popisuje mladistvou pokožku a obezitu Aničky, kterou nikdy nevidel, leč posudek za prachy s chutí udělal. [chechtot] [chechtot]

136063

26.5.2007 14:08

RE: Abych řekl pravdu

Juliana 83.?.?.?

Reakce na 136039

Právnička Gottweisová uvedla, že čin Mauerové se svou povahou blíží uvěznění. Tak za to uvěznění Ondry mMuerovou taky uvězní a Aničku ji seberou. Anička se pak stane ještě větším šlágrem než Campuschová. Protože kde je silný, tajemný příběh, tam se platí obrovské peníze.
--------
Pánové, jsem z Brna, ale i mimo Brno dnes už podezírám každou byť i jen mírně alternativní osobu (např. reminiscence květinových dětí - tak se údajně ty dámy Mauerovy a spol. stylizovaly). Kolik podivných a nebezpečných lidí denně potkáváme? Reaguji také na předch. příspěvek zmiňující Nataschu Kampusch - případ jsem sledovala dost detailně a myslím, že jeho rozuzlení se nikdy nedozvíme, neboť tam jsou do toho zapleteny vysoké zahraniční kruhy. Podobné to asi bude i v případu "aničky" - ze známých a na těchto stránkách zmiňovaných důvodů. Přičemž rozmotávat by se to mohlo zřejmě z více konců - velmi zajímavým a krajně podezřelým souvisejícím momentem je děsivý konec ženy aktivistovy. Mimochodem, nepřipadá vám, že se tento pán na některých fotkách stylizuje jako Che Gevarra nebo - nový Mesiáš? A co skauting - mj. s "geneticky" vloženou (zakladatelem skautu) homosexualitou, co "Mravenci"? Otec nové "mesiášky" - vedoucím skautu? Jsou to všechno vysoce inteligentní (i když jaksi pošinutí či vyšinutí) a velmi bohatí lidé, takže bych se možná ani tolik nezajímala o financování "Klářina domečku", to bude jen kapka v rámci toho všeho. Co ten skaut -"mesiáška" údajně tvořila skladby pro stejné nástroje, na jaké hrál zakladatel skautu Baden-Powell (viola a piano). Všichni známí aktéři se ve skautu poznali! Už dlouho mi takoví ti vedoucí skautu, Junáku a jiní dobrovolní pracovníci s dětmi a mládeží připadají přinejmenším divní. Propojení s nějakými sektáři se tu nabízí velmi snadno. Tzv. ušlechtilé cíle (čím vyšší, tím podezřelejší) bývají spojeny s největšími materiálními zisky. Vadí mi ta nevole kolem "medializace" případu- tohle má veřejnost právo vědět. Už kvůli obezřetnosti a jakési sebeobraně. I duševní- když nám např. chce někdo předestírat vidinu "lepšího" světa ap.- nenechat se svést.
Vnucuje se mi stále myšlenka homoporna. Viděl někdo fotku těch dvou chlapečků v mladších letech v domácím prostřed(byla na netu)? S trochou nadsázky vypadají jako někde v gay-klubu nebo jako pornoreklama. Ti chlapci se tam svůdně a sladce usmívají, jsou jen v jakýchsi tenýrečkách, mají náramky a náhrdelníčky. No, nejsou to kluci, jsou to hoši, jestli mi rozumíte. Tímto způsobem normální člověk své (či jiné) děti nefotí! V tomhle případě je namícháno hodně věcí - "duchovno" ("mesiáška"[mrknutí jedním okem], porno (hošíci, nahý Ondřej)- jako v tom skautu, co říkáte?

136194

24.5.2007 1:38

RE: Abych řekl pravdu

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 135994

Jarmilo, verit a o 180° obratit sve presvedceni na zaklade jednoho dopisu nejasneho puvodu a obsahu nekompatibilnim s "mentalne zaostalou" Anickou je naivita.
Katerina Mauerova, stoupenkyne sekty Gralu, je na svobode - ac aktivne branila policistum v otevreni mucirny pro Ondreje... Ona a sekta se urcite bude snazit zmirnit obraz Klary v ocich vsech...

Tvrzeni o tom, ze osmilety Ondra sadisticky tyra o dva a pet let starsi deti je primo smesne. Zaprve v tom veku jsou dva a pet let opravdu veliky skok v intelektu, vyvoji a vubec - je nemozne aby svym starsim sourozencum Ondra vubec mohl konkurovat - tim spise aby jim mohl vladnout.
Anicka je navic s nejvetsi pravdepodobnosti 34 leta Barbara Skrlova, cimz se "dopis Anicky" stava deviti listy manipulace.

Tvrzeni o sadismu Ondreje nepotvrdily zatim zadne zdroje a to je momentalne podstatne. I jeho nefunkcni sluch se zazrakem vylecil, cize... [mrknutí jedním okem] [chechtot] Je proste treba brat lzi Mauerovych jako to, co jsou. Lzi.

136011

24.5.2007 7:47

RE: Abych řekl pravdu

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136011

To jsem se dneska rozkecala, už toho budu muset nechat. Uvidíte trodasi, že následující události mi dají za pravdu. Anička není Barbora, včera o ní mluvil v TV i soudní znalec, který ji na vlastní oči viděl a hrozně se divil, jak může někdo vůbec pochybovat o tom, že on nerozezná třináctileté dítě od dospělé ženy.

136023

24.5.2007 8:42

RE: Abych řekl pravdu

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 136023

>To jsem se dneska rozkecala, už toho budu muset nechat. Uvidíte
>trodasi, že následující události mi dají za pravdu. Anička
>není Barbora, včera o ní mluvil v TV i soudní znalec, který
>ji na vlastní oči viděl a hrozně se divil, jak může někdo
>vůbec pochybovat o tom, že on nerozezná třináctileté dítě
>od dospělé ženy.
To jste špatně poslouchala. Ten " soudní znalec " sice Aničku popsal jak vypadala, že byla i drzá, ale pak ten blázen řekl, že jí na vlastní oči neviděl. [chechtot] [chechtot]

136027

24.5.2007 19:34

RE: Abych řekl pravdu

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 136023

Ale Jarmilo! Tady o Anicku jde az v druhe rade!

V prve rade tady matka sadisticky tyrala sveho osmileteho syna. To je zname, nezspochybnitelne a neomluvitelne. Omlouvat to udajnym sadismem osmileteho ditete je hovadina na ntou. Sadismus (jako masochismus a pod) je SEXUALNI UCHYLKA a jako takova se poprve zacina objevovat kolem puberty. Prvni napady na svazovani a tyrani svlecen jsem dostaval nekdy kolem 13 let a mel jsem s tim znacny psychicky problem a na realizaci si tyhle ideje musely jeste osm let pockat... [mrknutí jedním okem] Pokud vam kdokoliv tvrdi, ze osmilete dite je priserny sadista, tak z vas dela dobytek z celede sudokopytniku. Opet opakuji ze u Ondry si nikdo niceho zvlastniho nevsiml, Jakub je take v poradku a Anicka uz vime, ze neexistuje...

A hned v druhe rade jde o to, ze tady existuje sekta, natolik prorostla do instituci starajici se o deti, ze muze dosahnout legalni existence ci neexistence daneho ditete...! Takova moc je alarmujici - fakticky jim dava moc nad zivotem a smrti sverencu, coz by melo byt predmetem mnohem dulezitejsiho vysetrovani a zkoumani, nez vyse zminene sadisticke tyrani Ondreje.
Ze v teto sekte neni o extremni tresty deti nouze a jejich vyslovene uchylne a zvrhle tyrani nepredstavuje nic nez normalni situaci (neslysel jsem o tom, ze by se Hnuti Gralu od Mauerovych a dalsich osob seznamenych s tim, jakym SadoMaso vycvikem prochazi Ondrej, distancovalo...!) je mnohonasobne vice alarmujici fakt nez ukoncene tyrani Ondreje.

Cesky a hezky - nereste Ondreje, Anicku ani Mauerovy sadisticke segry. Reste jak je mozne, ze se sekta muze vypracovat do pozice, kdy je schopna rozhodovat o existenci jednotlivcu a neni predmetem masivniho zatykani a obzalovani. Reste jak je mozne, ze zastupkyne ombudsmana neoznami nekolik trestnych cinu a jeste pomaha a jejich legalizaci. Reste, proc neni Patocka ve vazbe za mareni vysetrovani, napomahani k uteku a neoznameni trestnych cinu. Reste za co zily segry Mauerovy. Natoceny material se da schovat na jeden USB flash disk (delaji se uz i 16G, sam mam 4G kousek...) a ten se da schovat treba i do jisteho telniho otvoru kterym dotycna disponuje zcela s prehledem...

136092

24.5.2007 21:19

RE: Abych řekl pravdu

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136092

Ne trodasi, já tu situaci vnímám naprosto jinak než Vy. Vy tvrdíte, že Anička neexistuje, já ale tvrdím, že existuje. Uvažujte trošku víc logicky. Koho tedy chtěla Klára dostat do péče? Ducha svatého? Nebo dospělou ženu Barboru? Namáhal jste se vůbec číst ten dopis Aničky? Nebo Vám nestál za námahu? Tady jde o Aničku v první řadě!

Je možné že se mýlím a chování té Mauerové je neobhajitelné. Ale jenom jsem chtěla poukázat na to, abyste nepustil ze zřetele, že novináři dnes dokáží vyrobit na požádání, z kteréhokoliv občana neskutečného vyvrhele. Já vím co dokáží nezvladatelné děti, dokáží člověka vytočit až k šílenství. Vzpomínám si, jak jsem honila bráchu, že ho snad zabiju. On vylezl až na střechu čtyřpatrového činžáku, tam pobíhal po střeše a poškleboval se. A já jsem si v tu chvíli strašně přála, aby spadl a aby se ten hnusný parchant konečně zabil. Zkrátka dokážu pochopit, že osmileté dítě může být otřesný šmejd. Vy tvrdíte, že si u Ondry nikdo ničeho nevšiml. Ovšem on si nikdo ničeho nevšiml ani u Kláry.

Na nějakou sektu zapomeňte, ta s tím nemá vůbec nic společného, spíš je třeba si všímat neskutečně velké moci úředníků. Jsem přesvědčena, že všechny sekty jsou pečlivě hlídané a dobře profízlované, takže jsou to skutečně jen neškodné spolky různých bláznů. Pokud je něco prorostlé do instituce, tak to nejsou nějaké sekty, ale mafiáni, kteří jdou po prachách. A ty prachy právě mohou získat z porna, z dětské prostituce, a tak podobně. To ale není případ paní Mauerové, ta je oběť, nikoliv mafiánka, která šla po penězích. S tím barákem jí mohlo pomáhat celé příbuzenstvo, nezapomeňte, že prchala z Brna před sociálními pracovnicemi, aby jí nesebrali Aničku. Sám jste říkal, že je Vám Klokánek podezřelý, tak se toho dál držte.

Právě Šabatová jim poradila, aby vše řešili právní cestou a dost se od toho distancovala. Upíchl ji do toho Patočka a o Patočkovi přece jen nevěřím, že otec 4 dětí by byl nějaký pošuk v sektě.

136098

25.5.2007 1:30

Zmateni :)

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 136098

Pokud Anicka existuje, tak Patocka lhal a musi do bane [smích]
Pokud Anicka neexustuje, tak to resi a vysvetluje spoustu veci, ze?
Aniccin dopis jsem necetl, nebot 13 deti nepisou 9 stran bez preklepu prezidentu, ombudsmanovi a tak. Stejne jako 13 deti nepouzivaji vysokoskolskou matematiku, nekresli nacrtky ctyzrozmernych krychli a nepocitaji v binarni soustave. Az cokoliv z toho dokazete predvest jen tak ve volnem case z hlavy VY tak zacnu uvazovat, ze to je mozne [smích]

Brachu si honte jak chcete [velký smích]

Ondra je male dite, co se neumi jeste tak dobre pretvarovat a lhat a obalamutit psychology. Klara je externi studentka v prostredi prosaklem sektou - musela by roztrhat nejake dite verejne v zubech, aby se neco stalo...! [mrknutí jedním okem]

Sekta prohlasila, ze Mauerovic saditky jsou jejimi cleny. Tecka. Sektu z toho tedy nelze vyjmout.
Ourady? Ourady se biji i mezi sebou a nepostupuji tak koordinovane dik tomu...

Vase intuice jak se jde po prachach je spravna, jen nevim proc nechcete pripustit moznost, ze to Mauerova delala pro penize. Osobne me nenapada jiny duvod. Sociopaticka nevylecitelna sadistka neni - jine deti tak netyrala...

Z Brna neprchala, z Brna se odstehovala a socialne zmenou bydliste neuniknete stejne tak zadnemu ouradu... I predvolani se po 14 dnech povazuje za dorucene...

Patocka je sice otec 4 deti, ale strasne podezrela existence. Proc by jinak jeho zena spachala sebevrazdu? To matky 4 deti nedelaji, pokud je nejaka sance, jak se z problemu dostat ci problem neni zavazny. Sebevrazdou nam jasne rekla, ze problem pro ktery toto reseni (byt jen pro sebe) zvolila je pro ni neresitelny - z toho plyne asi provazanost Patocky a sekty na statni zpravu jim asi dava velke moznosti az imunitu? A zadruhe ze problem je extremne zavazny - treba nejaky zpusob zneuzivani deti nebo neco takhle hrozneho, co nedokazala prenest pres srdce. Strucne a jasne, jestli nekdo vzbuzuje krajni podezreni, tak je to Patocka. Co ten kuprikladu (krome clenstvi v te same sekte) ma s Mauerovymi sadistkami? Proc se ASI tak angazuje?

A co kdyz sekta na tech detech profituje - pak by bylo pochopitelne proc ma Patocka tak moc deti, ne? [smích]

136110

25.5.2007 7:50

RE: Zmateni :)

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136110

Pokud Anička neexistuje trodasi, tak celý ten humbuk okolo nedává vůbec žádný smysl. Koneckonců policajti, co vlítli do bytu a řvali tam jak na lesy a poručili i Aničce, aby si lehla na zem tváří k zemi, tak ji viděli na vlastní oči, ne? A musela to být ona, proč by to měla být Barbora? Dospělá Barbora má oba rodiče, kteří jsou v klídku, takže je vidět, že v podstatě vědí, kde se ukrývá. Počítám, že se tak do týdne vynoří. Pokud nevynoří, tak je to ona, kdo skrývá Aničku, protože je do toho případu zasvěcená.

Ano, je to tak, pan Patočka momentálně lže. A lže proto, jelikož nesouhlasí s tím, aby úřady odebraly těžce duševně narušenou Aničku, která se šíleně bojí lidí a strčili ji k cizím lidem do ústavu. To by byla prakticky její likvidace, tak necitlivý přístup by ji zabil. Už to, jak s ní otřesně jednali v Klokánku svědčí o tom, co jsou všichni ti vychovatelé a psychologové zač- hovada na entou.

To je škoda, že jste ten dopis nečetl, je moc zajímavý. Co když ten otec z Krnova předal to dítě svému vlastnímu otci? A ten jeho otec mohl být podivín žijící někde na samotě, dokonce i bez televize a rádia. Mohl být vysokoškolsky vzdělaný a občas Aničku zaučovat do tajů matematiky. Pak po deseti letech zemřel, takže se Anička nějakou cestou přes prostředníka dostala až k Mauerové. Tohle tajemství by mohli z Mauerové v kriminále dostat.
Znovu opakuji, že tu sektu tam novináři přidali, aby celý příběh ještě víc zamotali a udělali tajemnějším. Kateřina se o tu sektu zajímala někdy před 11 lety a od té doby s nimi nemá nic společného. Takže nevím odkud čerpáte informace, že jsou členkami té sekty. V TV prohlásil představitel sekty, že členkami nejsou.

Proč spáchala paní Patočková sebevraždu nevím, ale vím, že se takové věci mohou stát třeba jen proto, že ten člověk trpí dlouhodobou depresí. Již jsem to tu kdysi taky psala, že náš známý spáchal sebevraždu, přestože to byl otec tří dětí. V podstatě si žil v životě dobře, nic mu nescházelo, ale trpěl silnými depresemi, proto to udělal.

136124

25.5.2007 14:35

RE: Zmateni :)

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 136124

Už to, jak s ní otřesně jednali v Klokánku svědčí o tom, co jsou všichni ti vychovatelé a psychologové zač- hovada na entou.
-----------------------------------------------------------------
Maurerovic by jí apoň krmili blitím.Dejte si panákoa osobo [chechtot]

136158

25.5.2007 16:36

RE: Zmateni :)

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136158

To Vás Vratislave nenapadlo, že to může být sprostá novinářská pomluva? A nejsem žádná osoba, ale člověkyně.

Mně se celá ta věc jeví tak, že se zde odehrála totální vzpoura skupiny občanů proti všemocným úředníkům. Kdyby ta Klára byla tak špatná, tak by její rozvedený muž by si na ni taky přisadil a vylíčil by novinářům historky, z kterých by rovněž vyplývalo, jaká je to beestie. Nic takového ale neudělal. Stejně tak všichni lidé okolo ní. Nenašel se jediný člověk, který by ji podrazil, naopak se jí všichni snažili pomoci proti úředníkům. Proto si novináři a spol. vymysleli sektu, aby zakryli fakt, že je tolik lidí na straně stíhané. Pokud i my nechceme věřit, že se všichni ti lidé zbláznili včetně Barbořiných rodičů, a všichni do jednoho mají vymyté mozky od sekty, tak dojdeme k jinému závěru, než čím nás krmí média: že se skupina občanů prostě tvrdě vzbouřila proti všem těm pochybným soudcům, Klokánkům a nelidským sociálním pracovnicím.

Prostě si řekli, že Aničku těm barbarským byrokratům nevydají.
Nečas se již nechal slyšet, jak se všechno zpřísní a jak všichni sociální pracovníci budou spadat pod jediné ministerstvo, nikoliv pod jednotlivé kraje.Tohle je krajně podezřelé, neboť pod jediným vedením se snadněji kdeco utají.

136170

26.5.2007 10:11

RE: Zmateni :)

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 136170

To Vás Vratislave nenapadlo, že to může být sprostá novinářská pomluva? A nejsem žádná osoba, ale člověkyně.
-----------------------------------------------------------
Tak se teda omlouvám
[mrknutí jedním okem]
Jsem ale zvědav, jak nyní budete obhajovat svou tearii spiknutí úředníků, když " Anička" byla nastrčená dcera nějaké učitelky a hérce z Brna. Sakra, nezdá se Vám, že se okolo motá nějak moc učitelek a vychovatelek? A nejste také z Brna a učitelka? Vsadím se že jo. A Šabatová je taky z Brna [chechtot] Božínku, já se tomu městu raději vyhnu.
A v tom dětském domově Paprsek, by měli poldové rozkopat zahradu.Ten říďa je fakt divnej.Stejně jako jeho zaměstnanci.

136192

26.5.2007 16:47

RE: Zmateni :)

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136124

Naopak to dává smysl stále víc! Škrla je hlavou (údajně uzavřené - což může být jen zástěrka) skupiny náboženských fanošů. Škrlová (dcera Barbora) z nějakého důvodu hlídá Mauerovy (společně patrně s hlavou č.2 skupiny - Patoškou) - Škrlová přímo in - nechá se naturalizovat, jako členka rodiny - dcera - Skálova dcera dělá nánu pro soud, protože Škrlové by soud 13 neuvěřil.

Škrla něco proved... Jako skautský vedoucí možná i zabil malou holku. Celá Mauerova, Skálova a Škrlova rodina to kryje - patrně z náboženského přesvědčení věrnosti. I smrtelný hřích lze fanatikům vykládat, jako boží znamení.

Hledal bych těžký hřích...

136201

27.5.2007 8:28

RE: Zmateni :)

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136201

Ten rébus je pořád dobře řešitelný, já bych pro to vše měla prozaičtější a obyčejnější vysvětlení. Do Paprsku přišel člověk a strčil jim tam dítě neznámého původu. Původně ho chtěli předat státním orgánům, a pro začátek se toho zuboženého dítěte ujala Klára. Jenže si hned to dítě zamilovala a rozhodla se, že si jej ponechá, že se ho nevzdá. Jenže bylo třeba to dítě zlegalizovat. Samozřejmě že ale věděli, že by mu v první řadě provedli DNA zkoušku. To ale z nějakého důvodu nechtěli, možná vědí, že je to ztracené krnovské dítě. Tak jim herec propůjčil k soudům své dítě. Když ale viděl, že jde do tuhého, dál již odmítl do toho svoji rodinu zatahovat. Tak se domluvili s Barborou, že bude hrát dítě ona. Aby si měli v Klokánku nad čím lámat hlavu, namalovala jim tam Barbora krychle a matematické vzorce.

Prodejný novinářský hnůj a póvl, jak mile nazval novináře expremiér Zeman, není tady od toho, aby nám podával objektivní informace, ale proto, aby s námi neustále manipuloval a hlavně ve všem nám lhal úplně stejně jako komunistů. Oni už dávno vědí informace, které my nevíme, ale přesto nás o celém případu schválně špatně informují. Byla zatčena i teta Kateřina a zavřená do vazby nikoliv pro týrání, ale pro to, aby neovlivňovala svědky. Je možné, že Kuba zavile mlčí a nic nechce prozradit, ale z malého Ondry zaručeně vytáhli veškeré potřebné informace. Hlavně tedy to, že pravá Anička skutečně existuje. Taky si již dávno mohli ověřit DNA z jejich bytu, kde se pravá Anička pohybovala, což taky jistě učinili. Sousedé vyprávěli, že to dítě nosili do auta v náručí celé zabalené, a že to určitě bylo dítě. A ono je taky rozdíl, když by Klára nesla třicetikilové dítě, než kdyby nesla padesátikilovou Barboru. [oči v sloup]

136219

27.5.2007 13:11

RE: Zmateni :)

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136219

Už ty knížky od Aventistů Sedmého Dne nekupujte, Jarmilo, když víte, že Vám to nedělá moc dobře... ;o)

136226

27.5.2007 20:14

RE: Zmateni :)

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136226

Můžete mi vysvětlit pane Hugofe, jak je možné, že nějaká státní instituce má přednost před nejbližšími příbuznými těch chlapců? Co provedl otec těch dvou chlapců, že i když o ně požádal, tak mu je nesvěří do prozatímní péče? A co provedli rodiče Kláry, že byli rovněž odmrštěni? A co provedly děti Kuba a Ondra, že musí pobývat mezi cizími lidmi, v cizím, nepřátelském prostředí, jak nějací sirotci či bezdomomovci? Odpovězte mi na to Vy chytráku!

136238

28.5.2007 1:36

RE: Zmateni :)

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136238

1) Netuším, jakou máte motivaci se v případu šťourat: Tedy, nevím, nakolik nejste zainteresována disinterpretovat skutečné dění kolem rodin Mauerů, Škrlů, Skálových či Bašů. Vaše iniciativa zde mi totiž spíše připadá, jako snaha napomáhat v mlžení - nedokážu se přesvědčit, že by jste svým konstrukcím opravdu věřila, jak jsou naivní a směšné. (Např. nechápu, proč stále hledáte nějakou Aničku, když z Klokánku takřka prokazatelně utíkala Škrlová a u soudu "zaskakovala malá Skálová - Aničku nikdy nikdo vlastně neviděl - existuje prakticky jen její podvodně vyrobená "identita".)

2) Případ nese jasné znaky sketářského (náboženského) jednání - patrně s patologickým pozadím (nepřekvapilo by mě, kdyby šlo o dávnou vraždu, jíž má konání jednajících osob krýt), jeden z vývodů médií - snaha učinit z Barbory Škrlové "neposkvrněnou pannu" jako personu grata Božského zázraku - mi připadne značně škrobený. Náboženské blouznivce neřídí zpravidla víra (ani pomýlená), ale jednoduše prospěch těch, kdo podobné šaškárny plánují a režírují - peníze, mnohdy snaha krýt zločin - u náboženských sekt povětšinou sexuálně motivovaný. Možná i sexuální motiv bych docela předpokládal již ze skutečnosti, že starý pán Josef Škrla (mimochodem pravděpodobně u CASD aktivní duchovní) vedl skautský oddíl a tábor Mravenci.

136247

28.5.2007 6:28

RE: Zmateni :)

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 136247

1) Netuším, jakou máte motivaci se v případu šťourat: Tedy, nevím, nakolik nejste zainteresována disinterpretovat skutečné dění kolem rodin Mauerů, Škrlů, Skálových či Bašů. Vaše iniciativa zde mi totiž spíše připadá, jako snaha napomáhat v mlžení - nedokážu se přesvědčit, že by jste svým konstrukcím opravdu věřila, jak jsou naivní a směšné. (Např. nechápu, proč stále hledáte nějakou Aničku, když z Klokánku takřka prokazatelně utíkala Škrlová a u soudu "zaskakovala malá Skálová - Aničku nikdy nikdo vlastně neviděl - existuje prakticky jen její podvodně vyrobená "identita".)
-------------------------------------------------------------------
Tady pane Hugof je vidět krásný případ vzniku, přežívání a splasknutí jedné teorie spiknutí a také jaký druh lidí je pravděpodobnně vymýšlí.
Jeden neví, zda je to k smíchu, či pláči.Paní Jarmile padá jeden vymyšlený argument a vybájená fakta za druhým, ale ona nééé...ona se člověkyně nedá....

[chechtot] Učitelství bude asi diagnoza. [chechtot]

136258

28.5.2007 11:59

RE: Zmateni :)

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136258

Vy se radši Vratislave naučte víc logicky myslet. A já Vám hned vysvětlím proč. Jestliže policajti uvěřili sedmiletému Ondřejovi, že byl týrán matkou dlouhodobě, oproti jejímu tvrzení, že jí pouze několikrát nárazově ujely nervy, tak by mu měli i uvěřit cokoliv, co by vyprávěl o Aničce. Já jsem se však sebemenší vyprávění o Aničce od Kuby ani Ondry nedočkala. Klára je již tři týdny zavřená v kriminále a my dodnes od jejích synů neznáme jedinou větu, jak vycházeli s údajnou Aničkou, jakým způsobem si s ní hráli, zda o sobě mluvila v mužském rodě, či zda je pravda, že Ondra hodil křečka k pískomilům, dokud ho k smrti neukousali. Prostě chybí mi tu konfrontace s údajným Aniččiným dopisem. Proč ta konfrontace chybí?

Taky nám policie i novináři tají, zda se našla v domku pouze DNA Barbory, či zda tam našli ještě jinou DNA. Dále nám policie tají, koho tam oni sami uviděli v domku na vlastní oči, když zatýkali Kláru. Své dojmy nesdělil jediný zatýkající policajt. Proč? Mě by to hrozně zajímalo, kdyby novinářům povykládali, zda se jim dívka jevila jako třináctiletá, či dospělá žena. To znamená jediné: že oni sami všemi směry usilovně pasou nejen po uprchlé a skryté Barboře, ale i té dívce bez identity.

Shrnutí: Novináři, kteří šíleně nafukují vliv sekty, ale až příliš mnoho věcí ZAMLČUJÍ a TAJÍ jsou značně NEDÚVĚRYHODNÍ.

136272

28.5.2007 14:51

RE: Zmateni :)

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 136272

Shrnutí:Vy paní Jarmilo nepotřebujete nic vědět, nic slyšet.
Vy proste všechno víte. A co nevíte, to si vymyslíte.
Jen si přečtěte, co jste k tomuto článku napsala za fantasmagorie.
Na Nově by z toho udělali 3 Silvestry.
A tím končím.Nejsem psychiatr [mrknutí jedním okem]

136276

28.5.2007 16:55

RE: Zmateni :)

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136276

To je jasné proč náhle končíte Vratislave. Došly Vám argumenty. [chechtot] Nepsala jsem žádné fantasmagorie, jen jsem pracovala s dostupnými informacemi, které mi ráčili poskytnout tajnustkářští novináři. A že nám nedodali informace nejdůležitější, to nepopřete. Vždyť jak by bylo snadné rozuzlení, kdyby Kuba s Ondrou řekli, že to nebyla žádná holčička, ale dospělá paní, která si s nimi ani moc nehrála, atakdále, atakdále. Místo toho nám novináři i policajti valí klíny do hlavy o tom, jak se 17 lidí dočista zbláznilo, že chtěli mít zničehožnic z třicítky třináctku. Teď všem těm lidem vyhrožují otevřeně kriminálem a ze svých čtenářů dál dělají voly.

Těch 17 „bláznivých“ lidí jsou: Patočka, rodiče Kláry, dvě její sestry, Nancy, Barbora, oba Barbořiny rodiče, herec a jeho žena, jejich tři odrostlé děti, exmanžel Kláry, desetiletý Jakub, současný přítel Kláry.

136283

28.5.2007 7:38

RE: Zmateni :)

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136247

Vy tvrdíte, že Aničku nikdy nikdo neviděl. A já tvrdím, že ji viděli Kuba a Ondra. A nejen viděli, ale si s ní přinejmenším půl roku hráli. Nikde jsem ještě nečetla žádné prohlášení, že by Kuba a Ondra potvrdili, že celou tu dobu si skutečně hráli pouze s Barborou a s nikým jiným. Jsou to již dost velcí kluci na to, aby rozeznali od sebe dvě odlišné osoby.

Vám se zdá přitažená za vlasy moje verze příběhu a mně zase ta Vaše. Protože Vy radši věříte tomu, že by nějaká sekta „nechala umřít“ Barboru a taky ji nechala fiktivně pohřbít, aby ji pak „převtělili“ do třináctileté dívky, která by ve třicetidvou letech začala chodit do základní školy, oni na ni pobírali od státu přídavky na děti a chodily je občas kontrolovat sociální pracovnice. To je absurdní.

Proto je pravděpodobnější moje verze, že zde nějaká Anička bez identity skutečně existuje a všichni aktéři do tohoto případu zasvěcení usilovali o to, aby ji Mauerová dostala do péče. Jinak by putovala buď do ústavu, nebo ke své biologické matce, až by se podle DNA zjistilo, komu vlastně patří.

136260

28.5.2007 1:37

RE: Zmateni :)

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136238

3) Podezřelá je struktura OS Paprsek - jde o nezávislé skupiny, navzájem nepropojené, bez jasného způsobu financování. To by spíše odpovídalo některé paralelní akvizice George Sorose, ale nejsem si jist, nakolik se on sám kompromituje s náboženskými skupinami. Církevní kruhy se v poslední době potýkají s podivným jevem. Z USA k nám přišla "móda" přetahování celých diakonií (křesťanských obcí) do vlivu jakési nové náboženské skupiny. Kdysi jsem něco konkrétního na toto téma četl a způsob získávání věřících byl velmi detailně popsán - na tento případ sedí, jak ušitý. Mám docela podezření na "novokřesťanskou církev", jež se sice distancuje od konkrétního náboženského směru - dokonce popírá přímý vliv na věřící, ale způsoby "zřizování domácích modliteben", či vliv prostřednictvím "víry v pravého Ježíše" velmi připomíná "Hnutí Grálu", jež se ústy jejich mluvčího Zatloukala od jmenovaných již dříve prý distancovala, pro jejich radikalismus. Což trochu připomíná také způsob jednání Scientistů. Kdosi z okolí Skálových navíc hovořil o "Poselství Grálu", což nemusí být to samé, co "Hnutí Grálu"...

4) Patočkův způsob někdejšího pokusu převzetí moci pomocí intrik a diktátu ve Straně Zelených trochu ukazuje spíše na jeho primární vliv na skupinu - i jeho způsob "pomáhání" rodině Mauerových. Možná je tedy hlavní osobou "příběhu". Bylo by dobré zjistit, neexistují-li nějaké jeho vazby na Škrlu z dřívějška a nebyl například protagonistou některého z táborů Mravenců. Jeho povaha nese znaky mocenské patologie (kterou již projevil u Zelených) a způsob, jakým financuje např. své Hnutí Duha, vykazuje silné znaky jedné z vlivových akvizicí George Sorose a rodiny Rotschildů (Fordova Nadace).

5) Takto by pak nemuselo jít primárně o náboženskou záležitost, ale ryze politicky motivovanou sérii "kiksů" - CIA si, holt, příště vybere chytřejšího residenta, než Patočku, ačkoliv i v rámci Fordovy Nadace je patrně CIA, jako instituce, možná jednou ze zneužívaných, čímž bychom se pak kruhem mohli dostat zpět k náboženské sektě...

Jestliže na vás nesedí bod č. 1, pak jste pouze naivní duše a zbytek je už určen patrně komukoliv jinému, než vám... ;o)

136248

28.5.2007 1:40

RE: Zmateni :)

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136238

... v každém případě jsem vám podal dostatek vysvětlení, proč je lépe (alespoň do částečného vyjasnění případu) pro oba chlapce lepší, když budou pod dozorem státu. Pokud by minimálně polovina z výše zmíněného byla pravda, pak bych se možná obával i o životy obou chlapců...

Bushova rodina nechala v 87. roce bez pardónu odstřelit dva mladý puberťáky, jen aby se zbavila svědků pašování drog pro CIA...

136249

28.5.2007 2:00

RE: Zmateni :)

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136238

> Náboženské blouznivce neřídí zpravidla víra (ani pomýlená),
> ale jednoduše prospěch těch, kdo podobné šaškárny plánují
> a režírují - peníze, mnohdy snaha krýt zločin

Na tomto místě bych ještě připoměl onen inzerát, který zde kdosi postoval výše!

Ano i skutečnost, že Klára Mauerová hledala ke koupi nemovitost na samotě v oblastni Jižních Čech v ceně 1 milion Kč spíše ukazuje na sektářskou záležitost.

Osobně bych se pídil, co je v oblasti zajímavého pro zainteresované osoby případu - souvisí to nějak třeba s tábory SO Mravenci?

136251

28.5.2007 6:10

RE: Zmateni :)

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136238

IMHO: Možná Ondra nepřenese přes srdce, že nemůže spát "svobodně" na betonové podlaze s rukama svázanýma za zády a jíst jako zvíře ústy přímo z misky!

Asi mu bude dost vadit měkká postel a stravování příborem u stolu - možná máte pravdu - zvyk je železná košile - zkuste si chvíli zvykat na Ondrovy "zvyklosti" a pak si povíme, jak vám bude vadit civilizovaný život.

Netvrdím, že bych si na postel a lžíci zvykal snadno...

136257

26.5.2007 16:57

Když jsme u toho dávného hříchu zůčastněných:

Hugof 81.?.?.?

Nedivil bych se ani, kdyby případ souvisel s někdejším únosem 3 letého děvčátka, klasifikovaným před deseti lety, jako únos.

Ale taky mě napadlo, jestli onen hřích spíše nebude souviset s excorsismem.

Nakládání s Ondřejem neslo známky vyhánění ďábla. Svázán byl ne proto, aby trpěl, ale aby nemohl někomu ublížit - ani dotekem!

Na tom videu jsem měl pocit, že se jej matka štítila (či bála) dotknout. Docela by mě zajímala konfrontace s Klárou a Kateřinou Mauerovými a s Barborou Škrlovou, která hraje patrně roli jen prodloužené ruky svého otce.

Někde tam bude ještě zakopán minimálně jeden kostlivec - nebo kostřička.

136202

28.5.2007 7:28

Psychická manipulace sekt

dejavu 85.?.?.?

Pokud si kladete otázku, jak člověk může takhle zblbnout a myslíte si, že vám se to stát nemůže, přečtěte si tento článek o sektách

http://www.meredit.cz/Dusevni-a-telesne-zdravi/Psy...

136259

29.5.2007 13:54

Sekta?

Klokan 124.?.?.?

Zkuste si precist clanek na uvedenem blogu "Sekty a nova religiozita".Jan Dvorsky - Parsifal a jejich skvele metody.Sestry Mauerovy puvodne koketovaly s Gralem,ale jejich skupina se take odtrhla pod vlivem osobitejsi interpretace uceni.Parsifal je celostatne hledanou osobou i s Labuti pannou a dcerami.Udajne par fanatiku jeste nekde u Prahy vegetuje.Byvali clenove komunity vesmes absolvovali psychatricka leceni,aby se vubec mohli znovu vratit mezi normalni lidi,a vetsina se prilis o tom,co se tam delo nesiri.Kazdopadne si Parsifal prisel na pekne penize,prichozi mu odevzdavali i milionove castky.Protoze odmitali kontakt s vnejsim svetem,neposilali deti do skol,je dolozeno,ze tam nejaka zena potratila bez osetreni lekare a dokonce Labuti panna porodila dite kdesi v Italii,bez lekaru.Asi by nebyl zadny zazrak najit mezi nimi dite bez dokladu se socialni fobii.Sekta byla na vrcholu prave pred 13 lety.http://alrishin.blogspot.com/ Jak tu rekla pani Jarmila,na nejakou tu bozskost prece nebudete potrebovat papir s razitkem,tudiz je ocividna hloupost,ze neco takoveho siri Patocka.Ten je asi nevinen,byl nejspis vyuzit spolu se Sabatovou,jako "uzitecny idiot"a nyni ma z ostudy kabat,ze nerozezna decko od zenske.Nedivim se policii,ze mlci,protoze napred musi zjistit a dokazat,o co tu opravdu jde,a ani tomu,ze kluky nechteji vydat rodine.Kdyby to byl obycejny pripad tyrani,meli by uz davno jasno.Cert vi,jestli se sestry nejak nezapletly s vyse uvedenymi,to by pak vysvetlovalo tu koupi pozemku na samote a finance,drzeni deti v izolaci a to jejich podivne konspirovani.

136352

31.5.2007 1:07

RE: Sekta?

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136352

A propos: Nevěřím, že je Patočka jen využitý idiot - na to je Patočka příliš autoritativní, vypočítavý a intrikářský!

Viz jeho účast v počátcích jeho mise u Literárních novin, viz jeho působení ve Straně Zelených, viz financování jeho Hnutí Duha z peněz George Sorose (Open Society Fund) či CIA (Fordova nadace)...

http://www.hnutiduha.cz/publikace/vz_2005.pdf
http://www.blisty.cz/art/27485.html
http://www.ceska-media.cz/article.html?id=196314
http://www.blisty.cz/art/22356.html
http://www.blisty.cz/files/isarc/0007/20000711l.html
http://www.blisty.cz/art/22290.html

Prostě za tím čuju ďáblovinu mnohem satanštějších rozměrů, než jak se to snaží i sám Patočka interpretovat v tisku - dle mého není jen využitým idiotem, ale spíše organizátorem celé frašky...

136498

31.5.2007 14:31

RE: Sekta?

Klokan 124.?.?.?

Reakce na 136498

Patockova vypocitavost,vcetne toho,jak z cele kauzy vytriskava medialni kapital uz se propira dlouho.Ale nemyslim si,ze v tom jede.Angazoval se presne do te doby,nez se projevilo,ze se aureolou bojovnika za lidska prava neozdobi.Jakmile Mauerovic Titanic zacal nabirat vic vody,zachoval se jako spravna krysa,aby ho to nevzalo s sebou.Katerine hned udelal diagnozu,ze je silena,a jsou ho plny noviny.Nechme se prekvapit dalsim vyvojem.Treba chytej Skrdlovou.


Paroubek taky dostava poselstvi shury,neb se citi povolan,nezavidte Bushovi.Stejne pry svet ovladnou scintologisti.

136549

31.5.2007 0:38

Sektářství je dnes vpravdě globální problém!

Hugof 81.?.?.?

Výborné tipy na zdroje informací!

Totiž - budiž ostatně varováním, že dnes celý Svět podléhá Psy-Ops útoku nebezpečné sekty - je to sekta neokonzervativců ve Washingtonu! A vůbec nám to nepřipadne alarmující - velká část veřejnosti hltá každé slovo Bushovo, ač on sám tvrdí, že jest povolán Bohem!

Sekta nemusí být problémem úzké skupinky lidí, ale může mít ten nejglobálnější charakter a důsledky, jaké si vůbec můžeme představit - například dnes se jedna z nebezpečných náboženských sekt pokouší zatáhnout celou ČR do globální války proti Rusku a Číně...

136495

Příspěvků: 95

23.05. 02:31 trodas  Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci.
23.05. 02:38 trodas  RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci - dokonceni.
23.05. 08:02 Jarmila  RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci - dokonceni.
23.05. 11:59 trodas  RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci - dokonceni.
23.05. 23:18  RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci - dokonceni.
28.05. 00:41  RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci - dokonceni.
23.05. 06:02 Hugof  RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci.
24.05. 09:52 zednik  RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci.
25.05. 01:15 trodas  RE: Vychovny trest a sado-maso jsou dve rozdilne veci.
23.05. 02:54 alenamaria  Rozum mi zustava stat,
23.05. 09:46 trosecky  RE: Rozum mi zustava stat,
23.05. 11:46 trodas  RE: Rozum mi zustava stat,
23.05. 12:15 trodas  PS. dalsi zajimave spekulace
23.05. 12:54 Jarmila  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
23.05. 14:49 Pavel -Čert- Němec  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
23.05. 15:47 Jarmila  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
23.05. 16:19 DavidZ  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
23.05. 18:45 Jarmila  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
23.05. 19:30 DavidZ  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 07:10 Jarmila  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 07:34 DavidZ  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 07:43 Jarmila  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 08:47 DavidZ  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 09:56 Jarmila  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 14:57 Hugof  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 15:06 Hugof  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 16:18 DavidZ  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 17:25 Hugof  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 18:58 DavidZ  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 19:20 DavidZ  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 22:23 Hugov  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
25.05. 06:55 DavidZ  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
24.05. 22:33 Hugof  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
25.05. 11:32 Jarmila  RE: PS. dalsi zajimave spekulace
23.05. 15:57 Vratislav  RE: Rozum mi zustava stat,
23.05. 07:36 govind  Nelze
23.05. 08:59 pajik  vyborny clanek
23.05. 10:50 xxxJirka  Pro média přitažlivý případ
24.05. 01:15 trodas  RE: Pro média přitažlivý případ
23.05. 11:17 E.T.  kauza Ondra
23.05. 11:54 OndreG  ešteže sa to prevalilo pomerne skoro,
23.05. 12:11 J. H.  To je zvláštní.
23.05. 12:41 dub  RE: To je zvláštní.
25.05. 11:31 baba_Blažková  RE: To je zvláštní.
23.05. 15:39 Aja  Autore,
23.05. 15:40 Vladimír Stwora  RE: Autore,
23.05. 15:58 Zdenek Macura  RE: Autore,
23.05. 16:11 Aja  RE: Autore,
23.05. 16:20 Vladimír Stwora  RE: Autore,
23.05. 16:30 Aja  RE: Autore,
23.05. 18:21 G3  Abych řekl pravdu
23.05. 19:05 Jarmila  RE: Abych řekl pravdu
23.05. 19:43 Kacka  Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,
24.05. 07:21 Jarmila  RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,
24.05. 10:52 xxxJirka  RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,
24.05. 12:40 Kacka  RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,
24.05. 20:06 V. Sodek  RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,
25.05. 16:17 Kacka  RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,
26.05. 12:16 V. Sodek  RE: Sedmilety kluk nemuze nikoho tyrat,
23.05. 20:18 G3  RE: Abych řekl pravdu
24.05. 07:36 Jarmila  RE: Abych řekl pravdu
24.05. 08:36 Vratislav  RE: Abych řekl pravdu
24.05. 10:02 Jarmila  RE: Abych řekl pravdu
24.05. 13:54 Vratislav  RE: Abych řekl pravdu
26.05. 14:08 Juliana  RE: Abych řekl pravdu
24.05. 01:38 trodas  RE: Abych řekl pravdu
24.05. 07:47 Jarmila  RE: Abych řekl pravdu
24.05. 08:42 Vratislav  RE: Abych řekl pravdu
24.05. 19:34 trodas  RE: Abych řekl pravdu
24.05. 21:19 Jarmila  RE: Abych řekl pravdu
25.05. 01:30 trodas  Zmateni :)
25.05. 07:50 Jarmila  RE: Zmateni :)
25.05. 14:35 Vratislav  RE: Zmateni :)
25.05. 16:36 Jarmila  RE: Zmateni :)
26.05. 10:11 Vratislav  RE: Zmateni :)
26.05. 16:47 Hugof  RE: Zmateni :)
27.05. 08:28 Jarmila  RE: Zmateni :)
27.05. 13:11 Hugof  RE: Zmateni :)
27.05. 20:14 Jarmila  RE: Zmateni :)
28.05. 01:36 Hugof  RE: Zmateni :)
28.05. 06:28 Vratislav  RE: Zmateni :)
28.05. 11:59 Jarmila  RE: Zmateni :)
28.05. 14:51 Vratislav  RE: Zmateni :)
28.05. 16:55 Jarmila  RE: Zmateni :)
28.05. 07:38 Jarmila  RE: Zmateni :)
28.05. 01:37 Hugof  RE: Zmateni :)
28.05. 01:40 Hugof  RE: Zmateni :)
28.05. 02:00 Hugof  RE: Zmateni :)
28.05. 06:10 Hugof  RE: Zmateni :)
26.05. 16:57 Hugof  Když jsme u toho dávného hříchu zůčastněných:
28.05. 07:28 dejavu  Psychická manipulace sekt
29.05. 13:54 Klokan  Sekta?
31.05. 01:07 Hugof  RE: Sekta?
31.05. 14:31 Klokan  RE: Sekta?
31.05. 00:38 Hugof  Sektářství je dnes vpravdě globální problém!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 0

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 7

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
25,59 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 233,15 Kč
1 unce stříbra
560,71 Kč
Bitcoin
784 853,54 Kč

Poslední aktualizace: 18.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 715