Diskuze k článku

Čo nám o nás prezradí riešenie takzvanej rómskej otázky?

Příspěvků 36

9.4.2007 8:13

Odraz kvality duševného života rómov

Tom 24.?.?.?

"Neutešený stav, panujúci v rómskych osadách, alebo trebárs na košickm Luníku 9, či hocikde inde na Slovensku, tento stav je odrazom kvality duševného života rómov."

Vložený obrázek

Zdá se, že při řešení "takzvanej rómskej otázky" se jaksi vytratili cikáni, hej?

132496

9.4.2007 10:08

RE: Odraz kvality duševného života rómov

Vodník 81.?.?.?

Reakce na 132496

Ta slova u té fotografie: "O budoucnost se nestarají, o povinnostech nemají pojmu. Čest je jim cizí, zásadám nerozumějí.", toť šablona, pasující na většinu dnešních světových politiků jako prdel na hrnec; jen s tou budoucností bych to upřesnil: ti politici se starají o tu jejich, bezprostřední budoucnost - a "po nás potopa"... [naštvaný]

132499

9.4.2007 10:15

Vynikající článek!!

Vodník 81.?.?.?

Neznamená to sice, že bychom měli zahodit pokrytecké pozlátko hygieny, upravenosti a civilisovanosti, ale přinejmenším se zamyslet nad sebou samými, tváří v tvář tomu zrcadlu, jež nám cikáni nastavují. Jak by asi vypadal náš život, kdybychom místo skřípění zubů taky tahali nože? A jestli jsme opravdu "lepší", když ty nože netaháme. Jestli být skutečně lepší neznamená ani neskřípat zuby. [mrknutí jedním okem]

132500

9.4.2007 12:58

Kecy

Tak je to 88.?.?.?

Kecy... Biely s minimálnou mzdou a z tou "čiernou dušou" si posadí na 4 ároch zemiaky a počerní s podporou 3x vyššou než je tá minimálna mzda sa nerozpakujú tie zemiaky vykopať, aby vraj neumreli od hladu... To je realita a moja skúsenosť. Tu pomôže len ZAMESTNAŤ každého za tie isté peniaze čo idú na sociálku. Dávanie ZADARMO je hlboko nemorálne a devastuje aj zbytok snahy tých čo chcú pracovať.

132506

9.4.2007 13:04

Hodnotnější člověk

detergent 194.?.?.?

Ze mě hodnotnějšího člověka dělá to, že dělám svědomitě svou práci, že neloupím, nekradu, nepřepadám, nežebrám a neničím věci jen proto, že jsem je dostal zadarmo. A na druhé straně jsou zase lidi, kteří jsou hodnotnější než já - ti, kteří nejen neloupí a nekradou, ale navíc ještě něco užitečného vymysleli nebo aspoň napsali dobrou knihu. Tedy ti, po kterých něco dobrého zůstane.
A to jsou mimochodem ti jediní, na kterých v konečném součtu záleží.

132507

9.4.2007 15:21

Je to chore

XrX 72.?.?.?

Trochu nezdravy a chory pohlad na vec.Neda sa ospravedlnit zamerne parazitujuci sposob zivota istych jedincov alebo istej komunity.Ani koli "velkym" dusevnym hodnotam ktore vyznavaju.Aky bohaty a poucny je ich dusevny zivot pre clena majority.Podla clanku su to mimoriadne dusevne zalozeny ludia,ktory opovrhuju materializmom.Uprimnost ich nemoze ospravedlnit za pachanie zlych skutkov.Tito jedinci systematicky a zamerne neprijmaju spolocenske konvencie a moralku.Parazitovanie,klamstvo a nezodpovednost uz je uz v ich genoch.Je chore a naivne si mysliet ze majorita sa ma snazit porozumiet niecomu co jej je cudzie.Podobne ako heterosexualny muz ktory sa ma vcitit a pochopit homosexuala.Mal by zacat na sebe pracovat a byt lepsi pretoze prichadza o velku cast dusevneho a fyzickeho pozitku.Pripadne sa aspon oddat vpichu s minoritnym jedincom,ktory to prave koli svojmu bohatemu dusevnemu pozitku potrebuje a snazit sa ho pochopit.Urcite to pochopi.Majorita sa vzdy nechava vyciciavat.Podla hlbky vpichu zihadla parazita sa da zistit materialny a dusevny stav spolocnosti.Priroda vytvorila parazity pretoze zohravaju svoju ulohu v prirode aj spolocnosti.Priroda sama nikdy nevyzdvihne parazita na uroven vyssiu ako mu patri.Toto moze urobit len chora ludska spolocnost.Pozrite sa ake hodnoty a aky jedinci su dnes v popredi.Chory plodia chorych a normalny slusny clovek nie je zaujimavy.Dokonca su prijate zakony na ochranu a rozvoj chorych a nesprisposobivych jedincov.Otazkou je kto za tymto procesom v spolocnosti stoji.Kto vtlka ludom do hlav rovnost vsetkych ludi.(moralne,materialne ci dusevne)Je blud uzakonit iluziu,ktora nikdy neplatila a nemoze platit.Niekdo sa nam snazi nahovorit ze tak je to spravne a tak to ma byt.Ideme z extremu do extremu.Sparta ich vesala,mi si ich volime do popredia.Jedine priroda to zreguluje a vycisti...Prezit moze len silny a zdravy jedinec a zaroven spolocnost zlozena z tychto jedincov.Odpad je tiez potrebny a ma svoju ulohu,ale preco ho umelo vyzdvihovat.V dnesnej chorej spolocnosti sa vsak velmi dari nezdravym zivlom a vplyvom,ktore este nikdy nemali tolko priestoru a moznosti parazitovat.

Poznamka:uvedene sa netyka len istej komunity,plati to vseobecne

132512

9.4.2007 18:01

nemyslím si, že ide o "vinikající článek",

Rastislav Smrek 84.?.?.?

pretože obsahovo, štruktúrou, aj koncepčne mení niekoľkokrát smer, ako strelka kompasu na severnom póle, bez konkrétnych prínosných podnetov, ako zlepšiť situáciu. Miešajú sa v ňom dve rôzne línie - problém rómskej otázky, a problém západnej civilizácie ako takej.

Autor má buď veľmi málo osobných skúseností s týmto etnikokom, alebo je jeho príslušníkom. (nemyslím to dehonestujúco!). Pozor, nemožno zamieňať úprimnosť s prostorekosťou, sú to diametrálne odlišné pojmy. Dostať pravdu "z" priemerného róma na povrch, je takmer v každej (aj nepodstatnej) situácii veľmi obtiažne.

Ak odhliadneme od všeobecných duchovných problémov života "západného človeka" a skúsime hľadať riešenie tzv. rómskeho problému už dnes (a nie o tisíc rokov), naskytnú sa iba dve možnosti: buď totálna asimilácia a zrovnoprávnenie v každej oblasti, zrušenie pozitívnej diskriminácie a.p., alebo totálna segregácia. Hybridné riešenie je podľa mňa nemožné, lebo by bolo koncepčne vo vnútornej kontradikcii.

Segregáciu by som ponúkol, ako "ich slobodnú voľbu", a asimiláciu, ako "našu vôľu". Osobne sa prikláňam k asimilácii (otázne je, či ich pustí ich vlastný podklad), v podstate v takej forme, ako ju mali schystanú už za socializmu.

Začať by bolo treba zásadnou zmenou solidárnosti, ako ju poznáme doteraz. Cestou pozitívnej diskriminácie to nepôjde. Moja starká drela celý život, a berie taký dôchodok, ako sused Dežo, ktorý zas celý život (s vínimkou socializmu???) nerobil prakticky nič. Moje deti platia za školské obedy cca 30Sk/denne, jeho 1Sk/denne, atd, atd. Prečo?

132517

9.4.2007 21:06

RE: nemyslím si, že ide o

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 132517

Ano, v článku se mísí dvě línie, problém romské otázky a problém západní civilizace, a to zcela záměrně. Je to myslím vydařená paralela, jejímž účelem není primárně návrh konkrétního řešení situace, ale snaha o pochopení hlubší podstaty problému. Jako všude ve vesmíru, i v civilizaci vše souvisí se vším. Je-li člověk nemocen, je dejme tomu zhoubný nádor už jen projevem, symptomem, důsledkem té nemoci, a ne její skutečnou příčinou. Je-li nemocná civilizace jako taková, nutně si přivodí materializaci této nemoci, její hmatatelné projevy. Stejně jako nemůžete odhlédnout od celého člověka, chcete-li jej účinně zbavit symptomu jeho nemoci, nemůžete odhlédnout od celkové povahy západní civilizace, chcete-li ji zbavit těch problémů, které ona sama jako problém cítí. Člověk musí změnit celý způsob života, musí změnit sám sebe, chce-li se vyléčit, a stejně tak civilizace. Jako si člověk vypěstuje svůj nádor, tak si civilizace zákonitě vypěstovala to, co jí ukazuje její skryté a vytěsněné problémy jako v zrcadle. Přesně to, co vyčítáme cikánům - tj. parazitní způsob života, špínu, bezohledné chování k životnímu prostředí - přesně to v mnohem horším měřtku provádíme planetě. A tak, jako hrozí , že cikáni převálcují civilizaci, na které parazitují, přesně tak si západní civilizace hloupě a bezohledně podřezává větev pod sebou, ničí to, na čem je životně závislá.
Čest výjimkám z tohoto pravidla na všech frontách, ale i v tom má autor pravdu, že začít musíme každý sám od sebe, jakkoli to zprvu vypadá nelogicky.

132523

9.4.2007 21:49

Dobrý článok

Ľuboš 88.?.?.?

Obsah článku poskytuje človeku hlbší pohľad na vec, v širších súvislostiach. V tejto súvislosti si však treba uvedomiť jednu vec - ak aj prídu také udalosti, v ktorých príroda nastolí poriadok /čo napokon mnohí očakávajú/, čo si myslíte, kto obstojí, kto týmto očistným dianím "prejde?".
Ak má byť na Zemi nastolený poriadok a majú sa vyzdvihnúť a uplatňovať ušľachtilé hodnoty, pochopiteľne sa do takéhoto života dokáže zaradiť iba človek, ktorý si v sebe tieto hodnoty nesie. Skúsme nad tým popremýšľať...

132526

9.4.2007 22:01

To snad ne...

Kevin 91.?.?.?

Grauuuuuuuuuuuu.... [překvapení] [překvapení] [překvapení] Pane Stworo, tohle jste snad prestrelil. Bez urazky, ale kdy zacne na Zvedavci vychazet rubrika s nazory Vesmirnych lidi od autora Iva Bendy aneb Astara Sarana ??? [zmaten] Chapu snahu o nazorovou ruznorodost Vaseho webu, ale tohle je snad prilis... Ale zase, kdyz si tak ctu ten web na ktery je autorem odkazovano, mohlo to byt horsi. Co takhle nabidka "duchovne obohacene vody svetla" jen za pouhych 250 korun za 25 mililitru... Myslim ze chapu autora clanku ktery ma mentalitu v mnohem podobnou cikanum - proste podvest, okrast, a jeste z toho delat vyssi duchovni hodnotu...

Vazeny autore. Nevim jak vy, ale s cikany mam velice bohate zivotni zkusenosti a nejak se mi tezce hleda "vyssi duchovni princip" ve faktu, ze nekdo nedokaze ani pod hrozbou nabite zbrane pochopit, ze to co jsem si tezkou praci nahonobil je moje a moje to taky zustane. Ano, jsem mozna ten hloupy bily muz, co pracuje namisto toho aby se oziral a tancoval u ohne. Ale jen diky tomu ze ja pracuji a tento sku.veny stat mi veme 75% toho co vydelam si muzou paraziti pocerne pleti spokojene chlastat u toho ohne. Ano, sila a mnozstvi penez je to, co z cikanu udelalo parazity a z lidi jako vy parazity jeste vetsi, protoze nejen ze ty cikanske parazity obhajujete, ale jeste z jejich parazitovani delate jakysi "vyssi moralni princip".

Do reseni cikanske otazky slo za poslednich 15 let jen tady v Cesku vic nez 3,5 miliardy korun. Z toho asi polovina skoncila na kontech pravdolaskovych humanistu a podvodniku co pod rouskou pomoci mensinam pomahaji hlavne sami sobe a druha polovina byla beznadejne rozkradena samotnym cikanskym etnikem. Zajimalo by mne, jak se treba filozofie autora clanku srovnava s prostym faktem, ze ti "hloupi bili lide" co se staraji jen o penize dali cikanum nekolik tun dreva na topeni aby nebylo drancovano uzemi Slovenskeho Raje a ti duchovne nadrazeni cikani drevo prodali, penize prochlastali a dale plundruji uzemi biosfericke rezervace Unesco...

P.S. Pane autore, jak se srovnava vas vysmech moralne chude a vyprahle spolecnosti bilych lidi honobicich majetky s prostym faktem ze zazracna "vodu svetla a duchovniho obrozeni" se na webu vaseho zdruzeni nerozda ani neprodava za naklady na postovne a balne, ale prodava v propoctu za 10000 korun za litr. Jak se zhoduji vase duchovni hodnoty s timto podvodem ??? [zmaten]

132527

9.4.2007 22:39

RE: To snad ne...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 132527

Kevine, bohužel nemáš šanci pochopit, o co autorovi článku šlo. Netrap se tím, v příštím životě na pochopení dostaneš lepší "noty".
Autor našel hezkou paralelu hmotné špíny a jednoduchých lží k afektovanému chování a faktickému blahobytu nás, co ty romy živíme. Za čas se od nich budeme učit tu přímočarost - a oni od nás schopnost pracovat i když už je potrava zajištěná. Oni nechápou princip "přidané hodnoty", to nás naučilo křesťanství. Makat na ty mocnější bez reptání. Podobně mnoho lidí pochopí, které nám chybějící hodnoty má zas arabské etnikum - a naopak.

Ale také je možné, že chlapci "od peněz" zredukují populaci jen na ty, kterým nezbyde než jim sloužit, protože ovládají všechny zdroje. Teda mimo internet. Ten nás může zachránit. sebevzdělávání a průsaky špíny, kterou si mocní svoji moc udržují. Je to čím dál tím zřetelnější, ale lidí jako jsi ty, je víc. Stačí ti osobní zkušenost, to je málo.

132532

10.4.2007 1:57

RE: To snad ne...

Ľuboš lubos (tečka) d (zavináč) atlas (tečka) sk 88.?.?.?

Reakce na 132532

Pokračovanie príspevku - prosím zoraďte ich za sebou, ďakujem.

5 korún investovaných do tak mnohej úľavy od bolesti. Ešte raz podotýkam, že v mojom prípade v opísanej situácii by som dal bez váhania aj 1.000 korún za desať kvapiek aplikovaných do kúpeľa.

A teraz druhá strana mince, vážení, koľko minieme denne na plytvaní s vodou, elektrinou, plynom, pri konzumovaní nezdravej stravy najmä z dovozu, tiež pri užívaní liekov, ktoré prijímame ako "náplasť" za daň povrchného života, koľko minieme na denníkoch a týždenníkoch, ktoré do nás hustia informácie komerčného braku v najrozličnejších podobách. A koľko vyplytváme času čítaním týchto denníkov, nadmerným sledovaním televízie, čím podporujeme všetko, čo tieto média propagujú a podporujú. Toto je PODVOD a tupá stádovitosť, za ktorú si môžeme sami, denne sú to tak stovky(!) korún, ktoré vyplytváme, aby sme podporili tú "druhú stranu". Chcelo by to poriadne prebudenie u každého z nás, poriadne "zaucho", aby sme sa raz a navždy vysporiadali s praktikami, ktoré majú často podobu spoločenských pravidiel a poučiek, ktoré ak ale budeme naďalej slepo tolerovať, našim deťom tu nezanecháme nič pozitívne a svetlé. Zostáva len dúfať, že to tupé stádo si napokon nevyslúži aj prívlastok "stádo zbabelcov".
Vážený pane, skúste sa preto radšej zodpovedne zamyslieť nad sebou samým, ak budete k sebe úprimný, zistíte, že skutočné podvody denne aj Vy vplietate do nitiek osudu Vášho života...

132548

9.4.2007 23:09

RE: To snad ne...

google 84.?.?.?

Reakce na 132527

Kevin, nepoznam autora, neviem do akej patri organizacie, je mi to aj vcelku jedno.
dufam tiez, ze ma moje doterajsie prispevky na Zvedavcovi neklasifikuju do
"Spolku nekritickych priatelov opacne orientovanych, parazitujucich a inac pozitivne diskriminovanych mensin",
ale autor ma bohuzial v mnohom pravdu.
viete, co sa naslo v hrobke Hermesa Trismegistosa, kde sa predpokladalo, ze budu zhromazdene najväcsie dusevne mudrosti tohto sveta?
bol tam jeden napis:

"ako dnu tak i von; ako von tak i dnu"

a to podla mna aj skutocne je jedna z najväcsich mudrosti, ake boli kedy vypovedane.
podkladaju to aj dost zlozite a obsiahle psychologicke studie necitankovych psychologov (medzi innymi aj Carl Jung).
a ak som to spravne pochopil,
tak dokonca aj najnovsie neortodoxne vyklady kvantovej fyziky.
ale nebudem to tu kvoli rozsiahlosti materialu rozvadzat,
skusim len velmi zjednodusene.

obraz zivota ciganskej väcsiny je skutocne odrazom ich vnutornej dusevnej biedy a zvonka sa to napravit neda.
s tym sa da dufam suhlasit?
tito tzv. "napravaci zvonka", ktori rozhadzuju nase peniaze na nezmyselne programy,
ktore cigansku problematiku este viac zhorsuju a zostruju, su nase elity.
fakt, ze sa najväcsie hoväda (sorry vsetkemu hovädziemu dobytku) zo spolocnosti
dostanu na tieto "vyhodne" elitarne posty,
je zase len vysledok naseho nezaujmu o "veci spolocne" (res publica),
teda nepriamo, dosledok nasej dusevnej aj fyzickej lenivosti.
oni, ako nasi zastupcovia, su len odrazom nasej slepoty.
takze neplacme!
kruh sa uzavrel.

"ako dole, tak hore"

132535

9.4.2007 23:27

RE: To snad ne...

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 132535

Spise mi prijde, ze si nektere vecicky nase elity "pestuji" jen tak pro sicher, kdyby bylo nutne ventilovat hnev masy. A to, ze duchovnu stranka veci dostava poslednich 100 let a mozna vice na frak? Konzum a ekonomicky model, ktery funguje jsou jedno. A vzhledem k souvislosti konzumu s dusevni bidou cloveka se pohybujume v zacarovanem kruhu.

Dokud nepadne konzum neni cesta, jak to zmenit. A padnout to cele muze pouze zevnitr principielne. Had pozere sam sebe. Neexistuje zadna sila uvnitr systemu, ktera by system mohla polozit a presto system nevuhnutelne padne na svoji "nenazranost". Pak i ti, co nevidi nasi bidnou realitu s ni budou konfrontovani v plne sile a budou stat svobodne pred volbou. A co zvoli?.... Vsimam si tech velmi zivych indigovych deti kolem sebe a jejich rodicu, kteri je miluji, byt jsou slepi ke skutecnemu stavu veci. [smích] [smích] Stale jeste je nadeje. [mrknutí jedním okem] [smích]

132536

10.4.2007 9:39

RE: To snad ne...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 132536

Bohužel, nejen naše elity do důsledků realizují heslo rozděl a panuj. K jeho realizaci vždy perfektně sloužily rasové a náboženské otázky. Tam, kde jde o kšeft, rasa a náboženství nehrají roli. Ty se hodí jen jako rudý hadr, kterým se odpoutává býkova (plebsu) pozornost, a kterým se kanalizuje jeho hněv "užitečným" směrem.

132565

10.4.2007 20:14

"ako dnu tak i von; ako von tak i dnu".

fjodor 84.?.?.?

Reakce na 132535

..presne tak, no a pristupove heslo k unus mundus prideluje Hospodin, za predpokladu, ze su splnene tri parametre:
a.)ze je spolocenska potreba
b.)ze si Ta vyvolil, lebo si to zasluzis
c.)ze je presvedceny, ze treba ..
[mrknutí jedním okem]

cau google

132612

11.4.2007 0:31

RE:

google 84.?.?.?

Reakce na 132612

budem ti trochu odporovat, ak smiem.

pristupove heslo k unus mundus je v zakladnej ludskej vybave.

parametre su:

a)musis chciet
b)musis hladat (metoda; wie innen, so außen)
c)musis najst...


cau fjodor [mrknutí jedním okem]

132636

11.4.2007 9:10

Milost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 132636

Zdá se mi, že máte pravdu oba dohromady. Řekl bych, že platí parametry pana googla, přičemž parametr c) je podmíněn milostí Boží, čili podmínkou pana Fjodora [smích]

132649

11.4.2007 12:32

RE: Milost

google 84.?.?.?

Reakce na 132649

ja som tym chcel naznacit, ze to co vy (zrejme aj fjodor; mimochodom poznam sa s nim osobne uz zopar rokov, takze ta diskusia ma hlbsie korene) nazyvate "bozou milostou", ja nepovazujem za rozmar.....boh nie je rozmarny, len clovek.

132658

11.4.2007 15:36

RE: Milost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 132658

Rozumím. Nevím, jak pan Fjodor, ale ani já milost nepovažuji za rozmar. Myslím, že Boží milost má svůj smysl, důvod a účel, jenže tomu budeme rozumět, až budeme sami Bůh.

132668

11.4.2007 19:54

RE:

fjodor 91.?.?.?

Reakce na 132636

hej musi to platit, co pises, mas recht, no trvam na tom, ze bez Bozieho rozhodnutia to nejde.

Google, ked som si pustal TEN film asi osemdesiaty piaty raz, a medzitym luskal Castanedu, bol som uneseny z toho, ake je to v zasade proste (nemyslim ze banalne jednoduche, ale principialne proste).
A potom, niekedy ani neviem kedy, doslova - Einfall: Preco, ked chcem niekoho/nieco zozrat (alebo niekto/nieco mna), by som si mal davat tu obrovsku namahu s tym, aby som mu preprogramoval mysel?? Proste ho zozeriem - und basta, a na zlepsenie chuti pouzijem korenie.
tie veci, o ktorych CC pise platia, nepochybujem, iba si myslim, ze v suradniciach, ktore riesia problem iba jednosmerne.

132678

12.4.2007 0:06

RE:

google 84.?.?.?

Reakce na 132678

CC mal silny koniec prvej a druhu tretinu, zda sa mi, ze v tretej urobil nejaku chybu,
ktora ho zviedla z cesty, alebo tam bolo nieco ine, co ho zabrzdilo, alebo nam to proste nezvestoval.
nemal potrebu.

>Preco, ked chcem niekoho/nieco zozrat (alebo niekto/nieco mna),
>by som si mal davat tu obrovsku namahu s tym,
>aby som mu preprogramoval mysel??
>Proste ho zozeriem - und basta

nejde o zozratie niekym. to my sa zerieme sami.
ten niekto, je len vysledok ur-zakonnistosti, polarity, vizualizacie nasich strachov.
ten (niekto), je tvoj najlepsi kamarat, v zmysle Williama Blake-a: "priatelstvo je protiklad",
ten kto je vyzvou, toho nazvi priatelom.
vychadzajuc z tejto logiky, je nepriatel ten kto ti umozni zotrvavat v necinnosti, samolubosti, ten kto nie je vyzvou.

na spolocenskej urovni, je presne toto cigansky problem,
my "bieli gadzovia" ich nechavame na rozne sposoby hnit,
tym ze podporujeme ich parazitismuz a na dlhsie lakte to musia raz zaplatit.
my "bieli gadzovia" sa vyvijame, pretoze mame excelentneho "priatela".
zidov.
to je "priatel", ktory ti neda vydychnut,
ktory vymysla jednu curakovinu za druhou, ktory ta drzi v strehu, v kondicii.
zase zidia maju nas a my nie sme skutocnym "priatelom" v zmysle Blake-a.
my im este aj ich skutocnych "priatelov", ktori ich chcu pomoct zbavit sa kliatby,
oznacime za antisemitov a pozatvarame do väzenia. oni sa tym nepotrebuju zaoberat.
takto ich nechame, pomaly ale isto, zdegenerovat.
tam je zarodok ich bududcej tragedie.
instinktivne vytusili tento problem aj neococoni, ktori si boli schopni, kvoli prezitiu usa,
nepriatelov/priatelov dokonca vymysliet.
Al Kajdu.
je to len ironia, ze bin Ladena si skutocne vychovali, takpovediac, v inkubatore.

tento fenomen sa reflektuje aj na psychologickej urovni jednotlivca, ktory si
v hlbke dusi uvedomuje toto riziko,
co sa potom manifestuje roznymi, na prvy pohlad nepochopitelnymi sexualnymi praktikami, ako je napr. masochizmus.
sexualne vzrusenie pri precitovani vlastnej bolesti.
ze tato nahrazka skutocny problem neriesi, netreba zdoraznovat.
jak pre masochistu, tak pre usa.

ked sa ale dostanes na bod nula, ked tvoj vyvoj dalej nezalezi od toho,
kto je tvoj priatel alebo nepriatel, tzv. oslobodenie z matrixu,
tak tam, uz ta nema viac kto zozrat.
tam si v bozej milosti, ak to chces takto nazvat.
oslobodit sa ale musis sam.
ta sila, ktoru nazyvas bozou milostou, je stale prezentna.
caka.
ci sa na nu napojis, zalezi len od teba.

132694

12.4.2007 9:13

Ano

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 132694

Ano, takhle jo [smích]

132712

10.4.2007 1:54

RE: To snad ne...

Ľuboš lubos (tečka) d (zavináč) atlas (tečka) sk 88.?.?.?

Reakce na 132527

Čo jednému prospieva, druhému môže uškodiť. Čo je pre jedného podvod /viď príspevok s názvom „To snad ne...“/, pre druhého môže byť pomocou. Ťažko by ma autor vyššie spomínaného príspevku presviedčal o svojich teóriách, ktoré sa dosť nešťastným spôsobom snaží vnútiť aj iným. Je zrejmé, že obsah príspevku od p. M.Š pozorne nečítal. Toho pána poznám, tá dobrota a srdečnosť, ktorá z neho doslova vyžaruje, ako aj snaha pomáhať nezištne a všade kde je to potrebné, tak pred tým klobúk dole, to sa dnes vidí len veľmi zriedka.

Článok o rómoch v kontraste s našou "bielou rasou" je napísaný celkom jasne, vnútorne skúmavý človek v ňom nájde zámer autora, poukazujúci najmä na naše nedostatky. Vinní za celkový stav v spoločnosti sme všetci, bez rozdielu. Tí, ktorí vládnu, zneužívajú moc a tí, ktorí sú "dole" trpia za svoju hlúposť, poddajnosť a stádovitosť. Všetko je o činoch a presvedčení a nie iba o táraní.

Čo sa „zázračnej“ Vody Svetla týka, vyskúšal som ju a pomohla mi v prípade, nad ktorým krútil hlavou aj jej výrobca. Mám problém s chrbticou, keď udrela bolesť naposledy, dva týždne sa stupňovala deň po dni do intenzity, kedy už nebolo možné opustiť ani prah bytu, ťažko sa o tom píše, neprajem to nikomu. V kŕčoch a bolestiach sa mi podarilo doslova vpasírovať sa do vane s vodou, do ktorej som nakvapkal príslušné množstvo Vody Svetla, pretože som si spomenul, že sa kdesi píše aj o aplikácii do kúpeľa. Po 20 minútach ležania vo vani som z bolesti cítil tak 10 %, po vysušení sa bolesť ešte mierne zvýšila, no kúpeľ som opakoval na druhý i tretí deň. Už po druhom kúpeli nebolo po bolesti a zablokovaní ani stopy, ale čo je najzaujímavejšie, chrbtica ma odvtedy, a je to už pár mesiacov, ani raz nebolela!

Predtým sa problémy objavovali každý týždeň. Mám aj iné skúsenosti, napríklad aj s herpesom, aplikáciou pár kvapiek naň do druhého dňa vždy bez stopy ustúpi, zmizne. Navyše, na stránke výrobcu i na stránke uvedeného združenia sú desiatky ďakovných listov a správ o často až neuveriteľných účinkoch "Vody Svetla". Môžem len povedať, že vo chvíli, keď bola bolesť chrbtice už neznesiteľná, by som dal za fľaštičku spomenutej liečivej vody kľudne aj desaťnásobok, ak by som vedel, že to pomôže. A veru pomohla, sám som tomu nechcel uveriť.

Navyše, keď ste už začali o cenách a podvodoch - rád by som ešte niečo pridal o už spomenutej tupej stádovitosti väčšiny z nás:

Uvedomujeme si, čo denne v každom smere bezmyšlienkovite konzumujeme a ako plytváme? Je jedno, či sú to suroviny, alebo peniaze. Dotyčný pán sa v určitom obmedzení triezveho pohľadu na vec snažil urobiť výpočty v súvislosti s vodou, ktorej liter vraj stojí desať tisíc korún. Aby však človek užil liter koncentrátu Vody Svetla, riedením podľa pokynov výrobcu by mu to trvalo asi dvesto dní, čo činí 5 korún denne. 5 k...Automaticky kráceno

132547

10.4.2007 11:39

RE: To snad ne...

Monika 88.?.?.?

Reakce na 132547

Ukončenie príspevku:

. 5 korún investovaných do tak mnohej úľavy od bolesti. Ešte raz podotýkam, že v mojom prípade v opísanej situácii by som dal bez váhania aj 1.000 korún za desať kvapiek aplikovaných do kúpeľa.

A teraz druhá strana mince, vážení, koľko minieme denne na plytvaní s vodou, elektrinou, plynom, pri konzumovaní nezdravej stravy najmä z dovozu, tiež pri užívaní liekov, ktoré prijímame ako "náplasť" za daň povrchného života, koľko minieme na denníkoch a týždenníkoch, ktoré do nás hustia informácie komerčného braku v najrozličnejších podobách. A koľko vyplytváme času čítaním týchto denníkov, nadmerným sledovaním televízie, čím podporujeme všetko, čo tieto média propagujú a podporujú. Toto je PODVOD a tupá stádovitosť, za ktorú si môžeme sami, denne sú to tak stovky(!) korún, ktoré vyplytváme, aby sme podporili tú "druhú stranu". Chcelo by to poriadne prebudenie u každého z nás, poriadne "zaucho", aby sme sa raz a navždy vysporiadali s praktikami, ktoré majú často podobu spoločenských pravidiel a poučiek, ktoré ak ale budeme naďalej slepo tolerovať, našim deťom tu nezanecháme nič pozitívne a svetlé. Zostáva len dúfať, že to tupé stádo si napokon nevyslúži aj prívlastok "stádo zbabelcov".
Vážený pane, skúste sa preto radšej zodpovedne zamyslieť nad sebou samým, ak budete k sebe úprimný, zistíte, že skutočné podvody denne aj Vy vplietate do nitiek osudu Vášho života...

132573

10.4.2007 11:53

RE: To snad ne...

lorana 87.?.?.?

Reakce na 132547

a viera tvoja ťa uzdravila [velký smích]

132575

10.4.2007 9:11

RE: To snad ne...

Tom 24.?.?.?

Reakce na 132527

>Do reseni cikanske otazky slo za poslednich 15 let jen tady v Cesku vic nez 3,5 miliardy korun. Z toho asi polovina skoncila na kontech pravdolaskovych humanistu a podvodniku co pod rouskou pomoci mensinam pomahaji hlavne sami sobe a druha polovina byla beznadejne rozkradena samotnym cikanskym etnikem.

K uvedenému bych jenom dodal - Není cikánské otázky. Existuje pouze velice výnosný biznys, který se nazývá: "Řešení cikánské otázky" a výklad této otázky - těmi, kteří tento biznys provozují - je povídání o tom, co si lidé mají o tomto biznysu myslet.

Jde v podstatě o kšeft, postavený na pokryteckém pseudorasizmu nejhrubšího zrna.

132563

10.4.2007 11:52

Cynik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Cesta do pekla je dôkladne vydláždená dobrými úmyslami, ktoré sa rojkovia a fanatici snažia zrealizovať ad absurdum. Autor síce logicky dospel k výsledku, že len peniaze s problémom nepohnú, ale to je všetko, s čím možno súhlasiť. Ďalej je to len fantazírovanie, mierne povedané, vyšinutého človeka, ktorý je v princípe prakticky rovnako (ak nie viac) nebezpečný ako najhorší z tých, ktorých kritizuje. Autorove vedomosti sú buď značne plytké, alebo je to nedostatok osobných skúseností, či intelektu, ktoré ho privádzajú k takým scestným záverom. Ako vidím, stále platí, že iniciatívny blbec je podstatne horší ako skutočný nepriateľ. Boh nás ochraňuj pred takýmito "humanistami".

132574

10.4.2007 13:25

Romska otazka, ??

Paulito 193.?.?.?

mohl by mi prosim nekdo tuto "otazku" specifikovat ? Romove - spravny tradicni termin Cikani jsou obcany se stejnymi pravy a povinnostmi jako kazdy jiny obcan teto zeme. Meli by nest dusledky sveho konani jako kazdy jiny obcan a v pripade poruseni zde platicich pravnich norem nest sankce jako kdokoli jiny.
Toto jsou snad zaklady kazde spolecnosti zalozene na obcanskem principu.
V cem tedy tato otazka spociva ??!!

Paul

132579

10.4.2007 14:22

RE: Romska otazka, ??

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 132579

"mohl by mi prosim nekdo tuto "otazku" specifikovat ? Romove - spravny tradicni termin Cikani jsou obcany se stejnymi pravy a povinnostmi jako kazdy jiny obcan teto zeme...."

Takto položená otázka spočívá v tom, jak je k tomu demokraticky donutit. Nějaké návrhy? To za prvé.
A za druhé, zaměňte ve Vaší větě slovo Romové třeba za slovo "politikové", nebo "podnikatelé s kontakty na správných místech". A vyjde Vám, že Romové nejsou jedinou skupinou občanů, která v naší "demokracii", pro kterou evidentně neplatí stejná práva a povinnosti jako pro většinu obyvatel, a kterou je těžké, ne-li nemožné, donutit nést důsledky svého konání. Přičemž bych vsadil poslední boty, že politikové a tuneláři dělají ve společnosti mnohem větší paseku a působí mnohem horší sppolečenský rozklad, než cikáni.

132583

10.4.2007 15:27

RE: Romska otazka, ??

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 132579

Problem bude v tom, že se tohle etnikum dělí na Romy a Cigány...
..a to samo o sobě.

Jinak řečeno i Rom vam bude schopen říct, že ho okradla zasraná olašská cigánka...

Krysa

132591

10.4.2007 15:59

RE: Romska otazka, ??

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 132579

Cikanska otazka je dusledkem aktivit ruznych pravdolaskovych humanistu a jinych hajzliku, kteri si postavili zivobyti na "pomoci" tomuto etniku. Ti se nas snazi presvedcit, ze v podstate jsme to my kdo je na vine, ze my sme ti zli kdyz nechapeme odlisnou mentalitu cikanu a jak jsou nam oni duchovne nadrazeni kdyz nehromadi majetek (nac taky kdyz vse dostanou nebo ukradou gadzum). Pak ruzni vysinuti jedinci exhibuji na filozofickych uvahach o zkazenosti zapadni civilizace a duchovni nadrazenosti cikanu...

Kdyz se pak najde nekdo, kdo veci nazve pravym jmenem a zacne pozadovat, aby jiste etnikum melo nejen stejna prava (protoze sve prava cikani znaji dokonale), ale i stejne povinnosti jako prislusnici vetsinove spolecnosti, se zlou se potaze. Hned se najde nekolik cikanskych spolku a pravdolaskovych humanistu hotovych cloveka za tyto vyroky ukrizovat. Tak staci aby vicepremier rekl, ze parazitovani cikanu na vetsinove spolecnosti musi skoncit a hned je na svete trestni podani.

Diky tomuto pristupu se uz samotni statni urednici nebo policiste boji ozvat i pri naprosto do oci bijicich porusenich zakona aby nebyli obvineni z diskriminace. A cikani samotni zacnou rvat neco o diskriminaci i v situaci, kdy je prichytite s rukou ve vasi kabelce... V nasi zemi tak vznika skupina vice opalenych obyvatel pro ktere neplati stavebni zakon, silnicni zakon, obcansky zakonnik. Skupina obyvatel, kteri otevrene pohrdaji bilymi "gadzi" ale pri kazde prilezitosti se k tem gadzum otaceji s natazenou rukou a ocekavaji penize.

A aby absurditam nebyl konec, tak urady neni postihovano protizakonne jednani cikanu, ale ochrana vlastniho majetku. Jako hezky priklad bych uvedl story ze Slovenska starou par let, kdy sestnactilety kluk zakricel v autobuse "lidi bacha na penezenky, cikani kradou". Kluk dostal nuz do srdce a na miste zemrel. Cikani dodnes nebyli pravoplatne odsouzeni a jejich obhajci spolu s medialnim cirkusem pravdolaskovych humanistu uz stihli z kluka udelat vudce skinheadu a z cikanu levicove anarchisty a antifasisty, ubohe obeti systemu...

132593

10.4.2007 15:23

re:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

....pamatuju pořad v CT který logicky už nikdy neopakovali, neb tam cigánský, přesněji olašský baron (je von, nikoli já...) řekl, že oni nikdy nerobili a robit nebudou a živí se krádežemi po celé Evropě (nejméně, že). Jaký působení na ně kromě pohledu do opačného konce Magnum 357 který držím v ruce mám asi provádět po tomto prohlášení???

Rómové jsou pro mě ti, co bydlí naproti a hlídáme si s nima navzájem auta a baráky, aby nám je cigáni nerozkradli.
Abyste byli v obraze: J. je podnikatel a má stavební firmu - kdyby mu jeho takzvaný soukmenovec něco ukradl, nebo ukradl něco na stavbě, letí na hodinu! Jeho manželka učí na devítiletce, kluk má bakalářský titul, holka dělá u ombudsmana. ŽADNY pozitivní diskriminace NIKDY nepotřebovali a dopracovali se k tomu od píky sami! Jistě, problémy měli (s jinými firmami, úřady a tak), to nepopírám. JEHO zaměstnance a myslím tím ROMY klidně nechám chodit po dvoře či domě, neb kdyby se mi něco ztratilo, zabije je za to ON SAM!!!

Cigánská banda bydlí o pár ulic vedle, kvuli nim musím v noci pro cigarety chodit s pistolí, nechodit v jisté doby jistými místy, matka pak přestala chodit do divadla neb by se musela vracet tak leda s ochrankou.... a nikdy nedělali a dělat nebudou!

Jistě, já mám taky částečnej invalidak (oni povšem obyčejně plnej) a sem 6 let bez práce, jenže já si ji sháním, oni ne, a druha věc: já mám v prdeli páteř a když 5hodim stojím, už si nesednu, či opačně. Plně invalidní a zcela nepohyblivej cigán se zlatým řetízkem zdrhá jak Zátopek!!! (Osobně jsem viděl...)
Takže o čem je pak řeč, že.

Tudiž: jsou Rómové a jsou cigáni (olaši). Ti druzí často ty první nejen neuznávají (hlavně proto, že sou "bílí cigani", chodí do práce a tak a neživí se krádežemi a podvody na bílých a blbých gadžech... každej Olach ovšem při přichycení kymkoli při čemkoli okamžitě řve "aj rasýsty, rasýsty..."

Možná jsem "rasýsta", ale nevšiml sem si, že by nekdo ze strany zelenejch, vlády či jiných blbů co furt mají plnou hubu keců, měl barák vedle Olachů, vy snad jo???

Je snad rasismus odmítat bydlet vedle rodiny co veřejně propaguje to co propaguje a dělá neustálý bordel???

To mám snad otevřit dveře a jit na ně zařvat, esli by nechtěli něco z toho, co mám doma???

Krysa

132590

10.4.2007 16:13

RE: re:

Kevin 91.?.?.?

Reakce na 132590

Jen technicka pripominka. Taky znam jednu slusnou cikanskou rodinu. Chlap podnika a se svou stavebni partou dela krasne obklady a sadrokartonove podhledy, zenska dela v nemocnici sestricku, obe decka jim studuji na VS. A kdyz jsem pred tim chlapem rekl neco o romech, skoro se urazil. Pry "ja nejsem zadny Rom, ja jsem Cikan a jsem na to hrdy. Romove jsou ti hajzlove co si chodi pro davky a rvou o svych pravech". A to rika cikan...

A jen pro ilustraci. Tato rodina bydli v panelaku v krasne predelanem ctyrpokojovem byte. Na prizemi maji pronajmutou byvalou pradelnu a tam maji par matracu, skrin a stary televizor. Kdyz jim ma prijit na navstevu pribuzenstvo, obleknou stare hadry a sjedou dolu a tvari se ze bydli tam. Boji se aby je jejich vlastni pribuzni ze zavisti neokradli...

P.S. Nejvice mne dostavaji ti ruzni Havlove, Uhlove a podobni, co zavedli pro cikany nazev romove a pro nas normalni lidi pak terminuz technikus nerom. Slovo ROM totiz znamena v jejich jazyku muz nebo taky clovek. Takze my jsme pak neromove, tedy ne lidi. Skratka blbi gadzove.

132596

11.4.2007 15:51

Vystizne

Paulito 193.?.?.?

Byla vyhlasena soutez o nejabsurdnejsi vyrok. Zvitezila tato kratka veta:

Cikan studujici pri zamestnani.

132670

5.5.2007 20:25

RE: Vystizne

Aurelius 81.?.?.?

Reakce na 132670

Kratsí: "Zid havírem."

134692

Příspěvků: 36

09.04. 08:13 Tom  Odraz kvality duševného života rómov
09.04. 10:08 Vodník  RE: Odraz kvality duševného života rómov
09.04. 10:15 Vodník  Vynikající článek!!
09.04. 12:58 Tak je to  Kecy
09.04. 13:04 detergent  Hodnotnější člověk
09.04. 15:21 XrX  Je to chore
09.04. 18:01 Rastislav Smrek  nemyslím si, že ide o "vinikající článek",
09.04. 21:06  RE: nemyslím si, že ide o
09.04. 21:49 Ľuboš  Dobrý článok
09.04. 22:01 Kevin  To snad ne...
09.04. 22:39 janko  RE: To snad ne...
10.04. 01:57 Ľuboš  RE: To snad ne...
09.04. 23:09 google  RE: To snad ne...
09.04. 23:27 Rene Bartosek  RE: To snad ne...
10.04. 09:39  RE: To snad ne...
10.04. 20:14 fjodor  "ako dnu tak i von; ako von tak i dnu".
11.04. 00:31 google  RE:
11.04. 09:10  Milost
11.04. 12:32 google  RE: Milost
11.04. 15:36  RE: Milost
11.04. 19:54 fjodor  RE:
12.04. 00:06 google  RE:
12.04. 09:13  Ano
10.04. 01:54 Ľuboš  RE: To snad ne...
10.04. 11:39 Monika  RE: To snad ne...
10.04. 11:53 lorana  RE: To snad ne...
10.04. 09:11 Tom  RE: To snad ne...
10.04. 11:52  Cynik
10.04. 13:25 Paulito  Romska otazka, ??
10.04. 14:22  RE: Romska otazka, ??
10.04. 15:27  RE: Romska otazka, ??
10.04. 15:59  RE: Romska otazka, ??
10.04. 15:23  re:
10.04. 16:13 Kevin  RE: re:
11.04. 15:51 Paulito  Vystizne
05.05. 20:25 Aurelius  RE: Vystizne

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 9

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 6

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,74 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 031,68 Kč
1 unce stříbra
553,24 Kč
Bitcoin
668 425,07 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 219