Diskuze k článku

EU - a jede se dál i bez ústavy

Příspěvků 11

22.3.2007 9:09

Klaus - hlavni odpůrce

Viky 195.?.?.?

O tom, že větsina nasich lidi se necha oblbnout politiky, je všeobcně znamo. Proto ani Klaus nemá problémy strašit stále EU a když se tak zamyšlíme proč to děla, tak pro to mohou být tyto důvody.
1/kdyby nebyla EU tak by neměl nikoho v zahraničí, který by mu mohl do jeho egocentrismus zasahovat.Byl by neomezenym vladcem
2/může se stát, že časem se bude posuzovat úroven ekonomiky ČR s ostatnimi staty a již dnes to nebezpečí pro něho hrozí.
3/takové Slovensko, které nesdědilo mohutný průmysl ještě z dob Rakouska, a které v průmyslu nezískalo nic z vyhaní Němců, najednou nás dohání.Rozdělení býv,Československa Klausovi vyhovovalo at tvrdi cokoliv jiného.Věřil, že když se zbavíme Slovenska, tak české země vyniknou ze všech postkomunistickych zemí.Nebude muset se zkrátka se Slováky dělit. A hle co se děje.
4/ Slovinsko, Estonsko a Slovensko nás mohou předhonit a pak se možno ptát proč tomu tak je. Asi se tam tak nekrade, netuneluje.
5/ Klaus nikdy tvrdě nekritizoval české zloděje,Možna, že sám nemá čisté ruce, neboť jak ministr financi, nechal všemu volný průběh - možná, že mezi těmi šibaly, jak říká Paroubek, měl své přátelé, čemuž svědčí to, že neznal špinavé peníze a že dostal milionové sponsorské dary z ciziny - asi od koho,Od těch,kterým nechal po Listopadu ulejt penize do zahraničí.

131424

22.3.2007 12:35

RE: Klaus - hlavni odpůrce

Lomo 213.?.?.?

Reakce na 131424

Bože Vy ale toho klause nemáte rád co? Protože jinak by Vás taková snůška "objektivních argumentů" asi nemohla ani napadnout. Podle Vás jsme jako češi úplně neschopný národ. Průmysl jsme buď "zdědili" z dob Rakousko-Uherska nebo ho rovnou ukradli chudáčkům vyhnaným Němcům. Nejsrandovnější je Vaše argumentace Slovenskem. Poradím Vám jediné. Odstěhujte se tam a pak nám napište něco poutavého o tom, jak nás válcují v ekonomické oblasti. Supr by byla nějaká pohádka o tom, jak tam rostou fabriky jak houby po dešti nebo jak Fico podporuje tamní živnostníky. To že pravicové reformy z dob Dzurindy mají vliv na ekonomiku, to raději zamlčte, protože to se do levicové výbavy správného antitržního antiklausovce nehodí. [chechtot]

131436

22.3.2007 18:07

RE: Klaus - hlavni odpůrce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 131436

Rád nerád, odjakživa mě vadilo, že uvažuje (Klaus) jen v ekonomické rovině a že považuje všechny ekology etc za potenciální teroristy. Na druhé straně nás varoval, abysme nelezli do prdele Evropské unii, což jsme pochopitelně hned udělali, že.

Pokud de o Slovensko, sou reformy co zavedli a zrušili a my se je chystáme zavést, jako placení návštěv doktora a receptů, přičemž i relativně "bohatí" slováci vám obyčejně potvrdí, že to byla kokotina "celkom na kokot"!

Patrně to nejsou reformy jediné, po kterých je hovno, a je obecně zajímavé, že všechny vedou k tomu, že kdo má balík, má větší balík a kdo má hovno, má větší hovno... zbytek se "vylepšuje" tím, že se přidává na hovadiny a ubírá na školství etc.

Naše reformy? to je hrk sem hrk tam! napřed je moc školek tak se zruší a jesle taky, ted zas žádný nejsou a není kam dat děcko.
Snížíme podporu nezaměstnaným (střelmým okem 400000lidí) neb někde se zaměstnat mohou (opět střelmým okem 60000) a nechcou ti hajzli dělat za to co ukrajinci nebo kazachstánci, že. Že tedy i kdyby se všichni naráz zaměstnali, zustane 340000 lidí co nemá kde, jaksi nikoho nesere, neb vytvářením míst se to samé ministerstvo nezabývá, hlavně že je reforma a ministerstvo ušetří!
Školství se pak vylepší tím, že se místo 20000 úředníků propustí 20000 učitelů. a podobně... O jakejch reformách se teda mluví?

Za chvíli se s doktorem domluvím leda po russki či v nějakým indiským dialektu, zedníky dělají ukrajinští zubaři (taky jednoho znám), televize opravují ukrajinští elektrikáři (nechtějte vidět výsledky, ostatně ti, co viděli byť i jen rozvod 220V na Ukrajině či v bývalým SSSR jinde mi dají zapravdu), mobil vám "odkrákne" vietnamec na počkání, a 8 z deseti z nich to dělá načerno, takže jim ani jako soukromník nemužete nikdy konkurovat!

No a kdo nemá nasráno v hlavě nebo mu není přes 40, bere roha
kam to de i nejde, neb jak říkal známý, i "válení sudů v pivovaru na N. Zélandu je lepší, jak kurva tady dělat policajta!"

No a k tomu vedou ty "reformy"...

Mimochodem, největší kokotina je "pobídka zahraniční firmě"!
JÁ BYCH SE MOH POSRÁT A VYMYSLET COKOLI a NIKDY bych žádnou "pobídku" nedostal!Krysa

131461

22.3.2007 22:35

Dovolím si oponovat

Radim radim (tečka) lhotak (zavináč) arsiqa (tečka) cz 83.?.?.?

1) Barevnost v Evropě pomalu šedne na jednu fádní výlohu stejných koncernů, jimž ostatní stejně slouží, stejných odpudivých monster administrativních center, stejných obchodních řetězců, v nichž je k dostání kupa stejných zbytečností, a stejných televizních seriálů či reklam, u kterých hnijí milióny stejných konzumentů a virtuálních účastníků zprostředkovaného světového kolbiště bez ohledu na původ a národnost. Přitom EU na tom nemá žádnou vinu.

2) Hájit různý pohled na určité výskyty odchylek od pravidel chování daných jedním evropským organizačním principem státní moci a života občanů, jedním duchovním původem nejvyšší instance tzv. veřejného zájmu, nemá žádný smysl. Respektive má smysl učinit tento princip jednotným pro celou Evropu a předejít tak nacionalistickým deviacím proti jednotnému a původně konstruktivistickému modelu ideálního státu, který je sám o sobě prohnilý. Nakonec je jedno, kdo na nás vymýšlí pořád nějaké háčky, aby nás měl tam, kde nás chce mít, zda hašteřivá národní vláda nebo EU. Ta na to má aspoň patent.

3) O barevnosti a diferencovaném pojetí smyslu spravedlnosti by mělo význam mluvit pouze v případě, že by existovala národní společenství fungující na principech spontánního řádu, prožívané zkušenosti a přijaté tradice. Jenomže současné národní státy pouze ovládají soubor atomizovaných individuí majících nanejvýš společnou syntaxi jazyka. Tato individua nespojuje nic z původní národní identity a nakonec nemají ani ten jazyk ve své podstatě společný, protože při individualistické proklamaci nedotknutelné svobody vlastního názoru si v otázkách na základní otázky lidského života dva lidé spolu nerozumí.

131482

23.3.2007 4:51

RE: Dovolím si oponovat

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 131482

Nakonec je jedno, kdo na nás vymýšlí pořád nějaké háčky, aby nás měl tam, kde nás chce mít, zda hašteřivá národní vláda nebo EU. Ta na to má aspoň patent.....
...................................................................
To jsem z toho jelen.
Jaký že může mít komisař Špidla patent? Nebo ho nemá a vlastní ho jeho šestý asistent sedmého podasistenta?
Možná ale o nějakém patentu může být řeč. Není to ale patent EU, ale patent nějakého prvního vyžírky v dějinách lidského pokolení,který byl k dokonalosti přiveden socanskými úředníky EU. Za potlesku eurohujerů.

131497

25.3.2007 13:30

RE: Dovolím si oponovat

Radim radim (tečka) lhotak (zavináč) arsiqa (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 131497

Věřím tomu, že administrativa EU má poněkud více informací o vývoji Evropy či světa a jeho potřebách, že ty informace jsou z první ruky a zpracovány bez nacionalistických, partikulárních a subjektivních předsudků, včetně informací, které nelze jednoduše předložit veřejnosti bez toho, aby se riskovaly panické reakce.

131610

26.3.2007 5:46

RE: Dovolím si oponovat

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 131610

>Věřím tomu, že administrativa EU má poněkud více
>informací o vývoji Evropy či světa a jeho potřebách, že ty
>informace jsou z první ruky a zpracovány bez
>nacionalistických, partikulárních a subjektivních
>předsudků, včetně informací, které nelze jednoduše
>předložit veřejnosti bez toho, aby se riskovaly panické
>reakce.
A já zase věřil tomu, že ÚV KSČ a Státní plánovací komise......
a tak dále [mrknutí jedním okem]

131633

26.3.2007 15:02

RE: Dovolím si oponovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 131610

Mein Gott. Vy si snad delate srandu.

> ...zpracovány bez nacionalistických, partikulárních a subjektivních předsudků, včetně informací, které nelze jednoduše předložit veřejnosti bez toho, aby se riskovaly panické reakce.

Prvnim a zakladnim ukolem Eurourednika je napakovat si pres vhodny lobbyng vlastni kapsu a existencne zajistit vsechny pribuzne a kamarady. Druhym a dulezitym ukolem eurourednika je prosazovat zajmy sve zeme. A tady velci vemaji problem likvidovat male.

A tak jsme svedky toho, ze jsou EU a hlavne EK prijmany zakony a narizeni, ktere casto odporuji zdravemu rozumu i pudu sebazachovy (viz kvoty pro zemedelce, ktere v pripade malych a novych clenu lezi pod hranici potravinove bezpecnosti a sobestacnosti aby se tak male zeme stali odbytistem nadprodukce).

Nebo mi snad dokazete normalne zduvodnit jak je mozne ze kvoty na cukr pro Ceskou republiku si zahranicni investor pri zavirani cukrovaru tady a stehovani vyroby k sobe domu "vzal se sebou"? A nebo co tak vsemoudra narizeni HACCP pro potravinarstvi, diky kterym si dnes v Ceske hospode date tak maximalne pizzu z mikrovlnky a hranolky se smazenym syrem? Co tak Evropske smernice diky kterym se v Cesku vyrabeji prefabrikovane Eurouzeniny bez vune a chuti ale na Nemce nebo Francouze se tyto narizeni jaksi nevztahuji?

Co tak smernice ktere si v potravinarstvi vynutila EK a diky kterym je u nas polovina potravinarskych provozu zlikvidovana a druha polovina v rukach nadnarodnych koncernu? Co tak dotace pro nase zemedelce ktere nejsou ani polovinou tech Nemeckych diky cemuz hypermarkety likviduji nasi vyrobu?

A jeste mi reknete komu a cemu slouzi naprosto krivacky postoj slavne EU, ktera nas donutila otevrit trhy, ale pristup nasich vyrobcu na trhy EU blokuji byrokraticke bariery? Jakykoli pokus nasi administrativy o zamezeni dovozu aspon toho nejvetsiho biohazardu konci revem uredniku, vyhruzkami a sankcemi vuci CR. Ale sve trhy si stare zeme EU chrani az hystericky.

Vazne si myslite, ze to vse je ve prospech nas vsech "bez nacionalistických, partikulárních a subjektivních předsudků" ??

131656

25.3.2007 12:36

A co s tim...?

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Lide by vedeli - vystoupit z EU, ci alespon zmenit nase clenstvi na to, jake ma Svycarsko. Volny pobyh osob a zbozi? Ale ovsem! Byrokracie, kvoty a podpora uredniku v Bruselu? Tahnete s timhle k certu!

A jde to. Maji ony male vyhody a neplati za to nevyhodami. Jenze chtit po politickych ex-komunistickych priposrancich z nasi vlady aby se EU postavili jasne, celem a poslali Bruselaky tam kam patri - to by vyzadovalo nejakou davku hrdosti a ta je ta tam.

Jde totiz o koryta. Do cele EU nas zatahli politici proto, ze nam lhali (mluvili jen o vyhodach a zamlceli nam fakta dalsi Bruselske buzerace) a jejich cil je jasny. Moznost dalsiho postupu po posranci a senatorovi ci z vlady do nejake te EU komise, EU parlamentu a pod. Kam sel zidacek Zelezny? No preci do EU parlamentu! [mrknutí jedním okem]

Este nechapete? [chechtot]

131605

25.3.2007 13:05

RE: A co s tim...?

Peter Fuss 67.?.?.?

Reakce na 131605

>...vystoupit z EU, ci alespon zmenit nase clenstvi na to, jake ma Svycarsko...

Tak teraz si sa ale Trapas aka Pako z Prerova zrejme posral! odkedy je Svajciarsko clenom EU? [cool]

>>Este nechapete?

A co takeho mame pochopit?

131607

Příspěvků: 11

22.03. 02:24 Aja  ..a prituhne?
22.03. 09:09 Viky  Klaus - hlavni odpůrce
22.03. 12:35 Lomo  RE: Klaus - hlavni odpůrce
22.03. 18:07  RE: Klaus - hlavni odpůrce
22.03. 22:35 Radim  Dovolím si oponovat
23.03. 04:51 Vratislav  RE: Dovolím si oponovat
25.03. 13:30 Radim  RE: Dovolím si oponovat
26.03. 05:46 Vratislav  RE: Dovolím si oponovat
26.03. 15:02  RE: Dovolím si oponovat
25.03. 12:36 trodas  A co s tim...?
25.03. 13:05 Peter Fuss  RE: A co s tim...?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

13

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 31 čtenářů částkou 4 442 korun, což je 13 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tři buzeranti si pořídili dítě. A pak druhé05.03.21 21:31 Česká republika 0

Premiérovo doznání: Nevím, co máme dělat05.03.21 19:26 Česká republika 1

Babiš zkouší "podplatit" své budoucí voliče zrušením maturit05.03.21 13:39 Česká republika 0

Policejní komando vyráží pokutovat běžkaře04.03.21 23:06 Česká republika 1

Ústavní soud zrušil některé vyhlášené zákazy prodeje04.03.21 11:14 Česká republika 1

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 11

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 3

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 10

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 12

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,12 Kč
Euro
26,35 Kč
Libra
30,56 Kč
Kanadský dolar
17,46 Kč
Australský dolar
16,95 Kč
Švýcarský frank
23,77 Kč
100 japonských jenů
20,43 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,74 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 535,86 Kč
1 unce stříbra
551,85 Kč
Bitcoin
1 051 956,48 Kč

Poslední aktualizace: 5.3.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 370