Diskuze k článku

Zločinecká organizace jménem Justice

Příspěvků 64

7.3.2007 0:44

hezky "zvostra"

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

ano, situace se "lehce" vyostřuje, je třeba si počkat, až se vynoří ještě víc špíny mezi těmi, kdo se silou mocí drží kolem ramen nad tou propastí hanby, kam postupně začínají propadávat ti, kdo si lépe nezajistili svou nedoktnutelnost. Hra "na posledního" už začala. Čunek to asi ustojí, a hon na Lišku (SZ) teprve začne. Anebo ne, když včas poznají, že skrze něj vede cestička z záchraně "tváře", postupného rozklíčování hrátek okolo radaru, jeho odmítnutí a příchodu jara nejen do přírody.

To, že se zelení jako trojský kůň vetřeli do koalice, to byl vtipný manévr. Kdopak jim to asi poradil?

130260

7.3.2007 0:47

A ja myslel, ze tehle clovek

z.a.p 74.?.?.?

mluvi... o Kanade. Napadlo me: kde se tak dobre naucil cesky? [zmaten]

Sam muj pravnik se mi jednou po soudnim preliceni, kdyz jsme byli sami (je to asi 10 let), sveril s 'novinou': SPRAVEDLNOST NEEXISTUJE, mi rekl. Odpovedel jsem mu : dekuji, ja uz to vim take. Vedel jsem to jiz behem soudu, soudce si ze me delal vylozene sprtouchlata a pak mi to naparil. Ac byl muzskeho pohlavi, choval se jako zlomyslny zensky strevic. Pamatuji si take jeho jmeno - do konce zivota!

z.a.p

130261

7.3.2007 2:18

RE: A ja myslel, ze tehle clovek

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 130261

Mě jeden známý právník při rozhovoru o nějakých legálních problémech zcela vážně pověděl: "Jestli jseš v situaci, kdy potřebuješ právníka, tak to už seš v průseru. Snaž se takovým průserům příště vyhýbat, protože nejhorší průser co tě může potkat je právě právník." [chechtot]

130273

7.3.2007 3:45

RE: A ja myslel, ze tehle clovek

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 130273

S tim absolutne souhlasim....
bojim se pravniku jako cert krize. Obcas mam kvuli moznemu styku s nimi i halucinace. Reknete za mymi zady slovo "lawyer" (pravnik) a ja uz hledam kryt. Nejhorsi ovsem ze vsech jsou pravnici-fymejlice (v Kanade se nesmi, jak vite, na verejnosti rikat 'zenska', proto mam na to vlastni kryci vyraz). To je potom prava biblicka Sodoma-Gommora; jedna z nich me onehda 'pribila'. Kdykoli si to pripomenu, mam mrazeni v zadech a krec v zaludku... a zacnu podvedome satrat v domaci lekarne.

Nemel bych na verejnosti mluvit o nenavisti k nim, neb vim ze takove vyrazivo muze byt podkladem k trestnimu stihani (vidite, dalsi mozne utkani s pravniky), ale reknu docela spolehlive, ze k nim citim absolutni a dokonale POHRDANI. Pravnictvo je pravdepodobne nejvetsi druh neradstva, jake tento svet privedl k existenci, jsou jeste horsi nez bankeri. Tak jako jsem nekde cetl, ze lidska charita privedla na svet hasice, urcite to byla ta nejvetsi zkazenost, ktera privedla na svet pravniky. I kdyz se stavi obcas jako ze jsou na Vasi strane, jsou zakonite VZDY proti Vam, jsou na strane systemu. Kdyby mi byla kupr. rekla dcera, ze chce studovat 'prava', tak bych se ji radeji zrekl. Takova je to sila odporu.

O tom, ze se z nich rekrutuje vetsina politiku (v Kanade je to temer pravidlem, zvlaste u tech co se neumi uplatnit v praxi), uz ani nemam chut mluvit..... vypadalo to na docela hezky vecer, tak to radeji nechme pri tom.

z.a.p

130279

7.3.2007 9:36

RE: A ja myslel, ze tehle clovek

sollers 82.?.?.?

Reakce na 130279

[velký smích] zajímavá lawyerfóbie. Patrně mluvíte o advokátech (právník je pojem širší) a vaše jak říkáte nenávist k nim pramení asi z nějaké špatné zkušenosti (že by méně schopný advokát?[smích]) Nicméně bez nich byste byl uplně ztracený. Základním pravidlem advokáta je dělat vše pro klienta samozrejme za odměnu a to většinou proti systému - systém advokáta nezajímá - ho platíte vy. On se právě snaží ve Váš prospěch ten systém využít a zneužít. Rada: příště si připlaťte a vemte si schopnějšího advokáta [smích]

130301

8.3.2007 3:04

RE: A ja myslel, ze tehle clovek

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 130301

Co takhle ponekud zjednosit zbytecne komplikovany system? [mrknutí jedním okem]

130368

7.3.2007 12:35

RE: A ja myslel, ze tehle clovek

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 130279

Chtel bych pro lepsi pochopeni doplnit:

nemel bych v podstate namitek proti zenam-pravnikum a zenam-soudcum pokud vytvari dojem uprimne snahy a nestrannosti. Pripoustim, ze ne kazda musi nezbytne mit svuj pohled ovlivneny sexismem/feminismem. Myslim ze se nemylim kdyz reknu, ze zena ma vrozeny smysl pro shovivavost a smirci reseni problemu. Kdybych si byl onehda sam vzal za advokata pravnika-zenu, mohl jsem mit treba i lepsi nazor a dokonce mozna i neprohrat tak bidne, jak se stalo. Takze pripoustim i cast sve chyby. Vsichni jsme hraci v tom tyjatru zvanem justice. [pláč]

z.a.p

130319

7.3.2007 5:31

pravnici

texaskycizek 70.?.?.?

Panove, nemohu si pomoci, ale citim zde poradne prislapnute prsty rozvadejicich se prispevovatelu. Pravdepodobne i s nejakym tim bolavym kurim okem. Tezka noha te Justice-spravedlnosti Vas zrejme prinutila platit alimenty a vyzivne. To se da rici celkem s jistotou. Kolik znate modernich manzelstvi, ktera vydrzela. Ja moc ne, vcetne meho. Ale, uznal jsem, ze vyzivovat je treba a platil jsem. I skolne. I na novy dum jsem dal. Mohl bych tez zde prskat o nespravedlnosti. Ale proc nezit v realite? Nadelal jsem tri haranty a to neco stoji. Panove, jedine misto, kde by jste meli vrch, by bylo v nejake moslemske zemi. Asi nejlepe Saudska Arabie. Co se tyce tech nenavidenych pravniku. Neco jim nemuzete uprit. Jsou to lide s velmi dobrym pamatovakem, jinak by to nikdy nevystudovali. Da se predpokladat, ze taci lide u moci jsou pro spolecnost daleko lepsi, nez nejaky proletarsky pacholek od krav. Panove, proste jsou to chytrejsi lide nez Vy. Prijmete to a zaridte se dle toho. Pohybujte se v mezich zakona! A (jiz pozde) nezente se!!! Prestante narikat a venujte se vydelavani penez. Ukazte tem byvalym manzelkam, jakou kardinalni chybu tim rozvodem spachaly! Jak by s Vami bylo nadherne. Me se to podarilo.
Vas, Texaskycizek

130286

7.3.2007 7:56

RE: pravnici

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 130286

Chyba, čížku. Nevím jak v Texasu ale v ČR si samoživitelka zažádá na soudu o zvýšení výživného a ten určí nové, podle aktuální výše otcova příjmu. Podobně se dá i snižovat ale to už v praxi moc nefunguje. Takže odsouzený otec, čím víc vydělá, tím víc zaplatí. A ukázat bývalé, že udělala chybu, se tedy moc nepodaří. Naopak, jediná cesta, která funguje v ČR, je PŘESTAT vydělávat.

130295

7.3.2007 9:17

RE: pravnici

sollers 82.?.?.?

Reakce na 130295

no ve skutečnosti je to tak, že výše výživného nezávisí POUZE na možnostech otce (nebo toho kdo je má platit) ale i na oprávněných potřebách matky s dítětem - pokud se zvedne příjem otce ale matka neprokáže zvýšené potřeby,tak to soud prostě nezvýší...to jen pro upřesnění.

130300

7.3.2007 15:38

Jen pro upřesnění = samozřejmě zvýší

Vlastimil Čech 85.?.?.?

Reakce na 130300

Pokud by se otci podařilo založit novou rodinu a získal zvýšeným úsilím, tedy často na úkor této rodiny, vyšší příjem, usoudí paní soudkyně, že děti mají nárok na rovné podmínky a dětem svěřeným třeba i nepracující (nebo neusilovně pracující) matce příspěvky zvýší. Dokonce i zpětně a pokud vyměřený doplatek není uhrazen ihned (k rukám matky) dostává se ten pilný otec do dluhů.

a k advokátům obecně bez souvislosti s tímto příspěvkem přidávám staré říkadlo:

"Dluhům holí se braň!
Advokátů se chraň!
Hotově plať na dlaň!"

130327

7.3.2007 17:30

RE: Jen pro upřesnění = samozřejmě zvýší

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 130327

Pri soucasnem stavu prava v teto oblasti...
Kdyz byvala zena zemre - co se stane pak?

130337

7.3.2007 19:28

RE: Jen pro upřesnění = samozřejmě zvýší

sollers 82.?.?.?

Reakce na 130327

nemáte pravdu. Náš zákon o rodině vychází ze zásady, že sice děti by měly sdílet životní úroveň svých rodičů, ale POUZE za předpokladu, že s nimi žijí.
Dále: Rozsah vyživovací povinnosti je kromě podmínek na straně povinného rodiče určován odůvodněnými potřebami dítěte, které závisejí zejména na jeho věku a zdravotním stavu, tj. jeho potřebách. Jinými slovy platí to, co jsem tady psal výše, tzn. výše výživného nezávisí POUZE na možnostech povinného ale i (a to VŽDY) na oprávněných potřebách dítěte. [mrknutí jedním okem]

130344

8.3.2007 7:04

RE: Jen pro upřesnění = samozřejmě zvýší

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 130344

Nevím, pánové, jestli jste si toho všimli ale hovoříte každý o něčem jiném. P. sollers hovoří o tom, co si žádá zákon, nebo-li, jak by to být mělo a p. Čech o tom, jak to je. Ostatně i článek nekritizuje zákony ale justici.

130379

7.3.2007 8:50

RE: pravnici

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 207.?.?.?

Reakce na 130286

Pan president texaskycizek dle jeho slov nadělal tři haranty a manželka s ním nevydržela – divíte se? Platil na děti a na jejich školné, dokonce i na nový dům přispěl. Podařilo se mu dokázat bývalé manželce jakou kardinální chybu spáchala a jak by s ním bylo nádherně. [zmaten] Chtěl bych znát email té jeho paní manželky.. Ještěže máme čížka, aby nám připomenul, že děti se musí vyživovat!
Zákony jsou postaveny tak, aby se o děti nemusela starat společnost, v jejich prospěch a ve prospěch jejich matky. V zájmu „dobra“ pro jen trochu schopného právníka není uměním z toho vydolovat slušný obnos pro sebe a vzorné postarání o „rodinu“ za cenu oškubání bývalého manžela.[mrknutí jedním okem] Opět jak čížek snad správně podotýká, právník musí mít jistou inteligenci a výřečnost. On by ho již s tou jeho gramatikou dělat nemohl. V článku jde spíš o zneužití té nutné právnické inteligence a výřečnosti, často v rozporu se selským rozumem. Je tedy sporné jestli ten čížkův proletářský pacholek od krav by nebyl spravedlivější nebo vhodnější u moci než jeho president G. W. Bush.

130298

7.3.2007 19:38

RE: pravnici

texaskycizek 70.?.?.?

Reakce na 130298

Vazeny souhu # 207, lichotite mi. Jak pozorne mne sledujete a pamatujete si detaily mych prispevku.A jak to vse krasne michate dohromady. Velmi mne tesite! Mam na Vas viditelne vliv. Preci jenom ma ta CR stesti, ze Vam podobni jsou od valu.
Vas, Texaskycizek

130345

7.3.2007 12:50

RE: pravnici

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 130286

Cizku, ja jsem zpravidla mlcenlivy

k Vasi prispevkum, a myslim si svoje. Nicmene, je-li Vas projev 'neprovokativni' rad prihodim svuj nazor. Zda se mi, ze Vy se bezmezne sklanite pred kazdym, kdo ma dle Vaseho usudku 'vetsi hlavu'. V mnulosti jste tak (smahem) popsal osoby zidovske narodnosti a nyni osoby pravnickeho povolani.

Zasadne v tom s Vami nesouhlasim. Duvodem je, ze sama podstata demokracie VYLUCUJE pozici nadrazenosti z titulu zvlastnosti o kterych mluvite. Jsme-li si vsichni pred zakonem rovni a tim praktikujeme svuj ideal vychazejici z krestanstvi, nemuzeme zadne poklonkovani domnele vyssi schopnosti pipoustet. Zakladem vseho musi byt 'vselidstvi'. Ctete si v ustave Vaseho americkeho naroda - tam to vsechno stoji. To co Vy tady oslavujete je elitismus a ten byl pruvodnim ukazem prezilych monarchii, NE demokracii!

Jinak musim vyslovit uznani Vasi schopnosti se o sebe postarat a vyjit bez vetsi horkosti z Vaseho vlastniho rodinneho problemu a to tim vice, ze jste pristehovalec.

z.a.p

130321

7.3.2007 19:55

RE: pravnici

texaskycizek 70.?.?.?

Reakce na 130321

Vazeny pane z.a.p.vsimete si, ze Vas neoslovuji jako souha. To je ode mne pocta. Vite, okolnosti a zivotni zkusenost ze mne udalala realistu. Kdyz ma nekdo diplom na stene, kde je napsano M.D. tak se s nim nebudu dohadovat, ale budu zadat o radu. A uznam, ze v tej hlave neco ma. Zrovna tak pravnici. Vsimete si, kolik zidu je pravniky. Ono to jde dohromady s tou "velkou hlavou" jak Vy rikate.
Pozice nadrazenosti - to jste mne rozesmal. Nemelo by to byt!!!
Juhooouuu! Vselidstvi, demokracie, spravedlnost ( krestanstvi radsi uplne vynecham). To vse zni krasne. A je hezke, ze je to v ustavach. Ja s tim souhlasim. Ovsem - ze jsme si vsichni rovni pred zakonem, no, dobra, ale urcite v realite si vsichni rovni nejsme. Od prirody nejsme. A ta demokracie prave umoznuje, ze ti vice rovni se mohou vypracovat a ti mene rovni jim to nemohou znarodnit. No, to by melo stacit, jinak budu "zkracen" Zcela urcite by s Vami byla pekna debata. Skoda.
Vas, Texaskycizek

130348

8.3.2007 0:26

RE: pravnici

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 130348

Vidite Cizku, pri trose dobre vule se i my dva dorozumime.

Predstavte si, ze by to tak bylo se vsemi lidmi na svete - nebyly by valky a bankeri by prisli o sve horentni zisky. Byl by to celosvetovy pruser. Proto take ta propaganda do nas tak pere, aby jsme se nenechali svest na zcesti sve prirozene lidske naklonnosti k pratelstvi s ostatnimi.

Jak jsem Vam jiz napsal, Vy jste trochu jiny clovek, ale pravdepodobne uspesnejsi nez jsem ja a to je to co plati. Ale verte mi, ze Vam nezavidim nic. Vse je tvrde zaslouzene a vymakane v potu a krvi. To ze i vy jste systemem zneuzivan si nechcete nechat pripustit a je to tak pro Vas asi lepsi. Je to Vase vec.

Jo a pokud by jste me chtel nazyvat 'souhem', prosim, me to zase tak moc nedrazdi. Ja jim nikdy nebyl a ten shockialismus co jsme meli jsem prilis nectil a proto jsem vyprejsk. To co probehlo v me mozkovne potom je uz jina vec a nijak se za to omlouvat nehodlam.

Mejte se a nenechte se odradit! [smích]

z.a.p

130359

7.3.2007 15:49

RE: pravnici

Erik 217.?.?.?

Reakce na 130286

"! A (jiz pozde) nezente se!!!"

-toto by malo byt vytesane do kamena, mam rovnaky nazor [oči v sloup]

130328

7.3.2007 16:28

RE: pravnici

Radim radim (tečka) lhotak (zavináč) arsiqa (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 130286

Tak jeden skutečný případ za všechny: Muž M má novou ženu se dvěma dětmi, obě pilně studují. Jejich vlastní otec je v invalidním důchodu a hluboce věřící křesťan. Má s jinou ženou další tři děti, které trápí hladem, sám nepracuje a jeho družka také ne. Jako sociální případ neplatí žádné alimenty na svoje první dvě děti. Muž M má dceru z předchozího manželství. Její matka již deset let řádně nepracuje a žije údajně ze sociálních dávek. Ve skutečnosti se živí nekalým způsobem. Dcera se fláká na střední škole, opakuje ročníky. Muž M se snaží, seč může, přispět své nové rodině a dvěma dětem na studia a existenční zajištění. Má náročné povolání s nadprůměrným platem. Jeho dcera s matkou však žádají stále vyšší výživné. Dceru po čtyřech letech vyloučí ze školy pro podvody a neomluvené absence. Nastoupí proto znovu do prvního ročníku střední evangelické školy. Tam se fláká dál bez postihu. Do školy chodí sporadicky a studuje s vyznamenáním. Podává návrh na další zvýšení výživného. Muž M se dva roky brání. Nakonec mu soud zvýší výživné na dvojnásobek a tři roky zpětně, s odůvodněním, že má nadprůměrný příjem, kdežto jeho dcera žije v sociálně těžkých podmínkách, při nichž ona i její matka mají chudery příjem dohromady 2500 korun českých měsíčně ze sociálních dávek. Výsledkem je, že ztratí polovinu svých příjmů ve prospěch své nezvedené dcery včetně její matky podvodnice, a má co dělat uživit sám sebe a utáhnout náklady na bydlení, natož pak dvě studující děti, o které se chtěl postarat. Postoj soudu je takový, že muž M, jako pracovitý, schopný a odpovědný muž, musí dohnad neschopnost a lajdáctví přibližně 4 lidí dohromady. Výsledek takového zmařeného úsilí si lze již domyslet. Viz David.

130331

7.3.2007 19:25

RE: pravnici

cz_dragon 199.?.?.?

Reakce na 130286

Nejen podle me, ale I podle velke vetsiny Americkych obcanu, pravnici jako celek, jsou pekna snuzka sociopatu. A aby se clovek stehoval do Saudske Arabie jenom proto aby se mu dostalo spravedlnosti je trochu ofoukle…

Pohybujte se v mezich zakona!” znamena “Nechte si nasrat na hlavu”

Zajimavy, drochu dlouhy o Americke justice:
http://www.post-gazette.com/win/default.asp

130343

7.3.2007 20:17

RE: pravnici

Had 80.?.?.?

Reakce na 130286

>Ale, uznal jsem, ze vyzivovat je treba a platil jsem. I skolne. I >na novy dum jsem dal. Mohl bych tez zde prskat o nespravedlnosti. >Ale proc nezit v realite? Nadelal jsem tri haranty a to neco stoji.
Vida - velmi dobře!
Ale přesto Jste měl "štěstí", že Vám osud (zásluhy) dopřál uplatnit svoje schopnosti a dostát tomu všemu na materiální úrovni - tedy pokud nekecáte.
Možná, že časem Vás napadne i jiná propojenost minulosti a budoucnosti (příčina - následek) i na té jiné, nemateriální rovině, i v oblasti, citů a "mravnosti"... pak přestanete obdivovat rozvinutý intelekt s ostrými lokty a zapomenutým svědomím již v kolébce - možná...

130350

8.3.2007 3:17

RE: pravnici

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 130286

Aha, takze kdyz Amerika ma pulku advokatu na svete, tak to je duvod pro prosperitu. Fungovani a dostupnost prava je jednoznacne pozitivni vec, ale i advokacie ma tendenci jako kazda zajmova skupina prosazovat svuj zajem. Vzhledem k tomu, ze domluva mezi statem a jeho lidickama se deje prostrednictvim zakonu. Tak si rikam, ze advokati potencionalne predstavuji nejlepe vybavenou lobbistickou skupinu pro prosazovani vyhod.

Je jiste celospolecensky prospesne, aby se zakony prijmali v nezbytne nutne mire a v co mozna nejednodusi forme. To je celospolecensky zajem. A jaky je ten skupinovy u absolventu pravnickych fakult? [překvapení] [mrknutí jedním okem] A jakym zpusobem resit stret celospolecenskeho a skupinoveho zajmu?

Jsem vedom nutnosti nezavislosti soudni moci, staci vyzadovat dodrzovani individualnich obcanskych prav a Zakladni listiny lidskych parv a svobod,coz ma v CR v Ustave a neni si treba s nezavislosti soudu delat extra velkou starost. Jak ukazuje spor CSSD s jednim pravnikem, advokat si dokaze poradit sam. Pro nezavislost soudni moci dle meho nazoru bohate postacuje privilegovane postaveni soudcu Nejvyssiho soudu. Neni dle meho nazoru vsechny soudce jmenovat dozivotne.

130369

8.3.2007 8:03

RE: pravnici

SandWalker 87.?.?.?

Reakce na 130286

Uz jsem si malem liboval, jak jste zde pekne slova nanesl - ale Vy si priteli neodpustite Panove, jedine misto, kde by jste meli vrch, by bylo v nejake moslemske zemi.....

Ja vim, ze Vy vite,ze pisete tendencne [smích] ale presto si zase ja neodpustim tri priklady dle zakonu Sharia.

1/ Vcera byl soudem Sharia odsouzen k trestu smrti muz ktery zneuzil sve povolani taxikare - unesl zenu filipinske narodnosti, drzel ji sice kratce v zajeti, ale dvakrat brutalne znasilnil. Odhaduji, ze to bude ve finale dozivoti.

2/ Pred asi 14 dny soud Sharia nezvratne a definitivne urcil manzela vinnym za rozvod manzelstvi s penezitou nahradou, pravidelnymi alimenty a zajistenim odpovidajiciho bydleni. Manzel totiz rekl sve zene na verejnosti, ze vypada jako "MYS". [oči v sloup]
Sharia ochranuje prisne statut zeny a v rozsudku stoji primo vyjadreni, ze nazvat zenu, matku deti a manzelku mysi, je naproso nedustojne a nepripustne pro Islam.

3/ Moje dobra znama - krestnaka - sedela minuly tyden u Sharia smirci komise ktera zkoumala proc oba manzele (on muslim z Libanonu)chteji manzelstvi dobrovolne ukoncit - nebudu pripad rozvadet dal, ale v jednom momentu hrozila manzelovi docela neprijemnost po jeho udani jednoho z duvodu a sice, ze nemuze akceptovat situaci kdy manzelka ji veprove a prilezitostne pije alkohol...tribunal se na nej durazne oboril, ze jako muslim musi vedet, ze Islam dovoluje snatek s krestankou a krestane jak znamo ji veprove a alkohol uzivaji napriklad i pri aktu prijeti krve Pane.

Tak na ty prvni dva pripady bych jeste ted nasel asi link - na prvni stranu novin a treti pribeh mi muzete a nebo nemusite proste jen verit - to je na Vas a Vasi vuli ci zvuli. [mrknutí jedním okem]

Nechapeje muj prispevek tendencne k obhajobe Islamu - pisi jen co je pravdou a co se stalo. O Islamu zde byla jina rozsahla temata. Vase poznamka neni tema ale programove podsouvani bullshits.

Kde jste draha pritelkyne Jarmilo - ja vim, ze to asi zase ted schytam za brnknuti na strunu prav zen v muslimskem svete [smích]

130386

7.3.2007 7:24

:-)

Barbora 89.?.?.?

tedy, takhle jsme se jiz dlouho nezasmala

130292

7.3.2007 7:26

Neporozumel som

V(rták) 195.?.?.?

Textu som nie celkom dobre porozumel. Prečo sa pisateľ opiera o "vydieraných" otcov, ktorí opúšťajú rodinu a z dôvodu "biedy" potom nemajú možnosť založiť novú? To je podľa mňa ten najhorší príklad. A vlastne je dobre, že nemôžu založiť rodinu. Lebo kto nevie nájsť súlad v jednej, nenájde ani v druhej ani v tretej, ani v dvadsiatej rodine. Zostanú po ňom len polosiroty, ktoré musia tím šťastnejším deťom v škôlke a škole vysvetľovať prečo nemajú otca. Osobne poznám takýto prípad. Vzdialenejší sused opustil ženu, s ktorou sa pre istotu nezosobášil a nechal ju s dieťaťom. Tá niekoľko rokov doslova živorila, než prijala dobré rady a začala sa domáhať svojich práv. Dovtedy ten majster športu stihol spraviť tri deti trom ženám, a potom nastali reči o tom ako ho vydierajú a sudkyne sú spiknuté so ženami a pod.... Takže v tomto stojím na strane sudcov.

130293

7.3.2007 8:45

RE: Neporozumel som

Miroslav Krizan 85.?.?.?

Reakce na 130293

Nechci to rozebirat. Mel jsem take co do cineni s "justici." a mam jeste dodnes. Navstivil jsem soudkyni a ptal jsem se ji zda ma prioritu spravedlnost nebo zakon. Odpoved znela."Pane, kdybych se mela zabyvat spravedlnosti, tak bych nic neudelala."
Mirek

130297

7.3.2007 12:01

RE: Neporozumel som

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 130297

Soudkyně měla samozřejmě pravdu.

Spravedlnost je pojem subjektivní, kdežto soulad se zákonem se dá určit mnohem snáz. Já například budu považovat za spravedlivé, aby každý, kdo ukradne věc v hodnotě vyšší než 5.000 Kč byl zavřený na dva měsíce do vězení, kdežto vy budete chtít, aby mu usekli pravou ruku s tím, že to je spravedlivý trest.

Soud v mezích zákona rozhodne, že dotyčný půjde do vězení na X měsíců nebo let a s pojmem spravedlnosti si to už každý musí srovat sám.

130315

7.3.2007 12:22

RE: Neporozumel som

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 130315

Pojem abstraktní spravedlnosti vytahujeme často tam, kde máme osobně problém podřídit se obecnému zákonu a autoritě, což je daleko častěji projevem naší dětinskosti a nezralosti než nějaké skutečné morální vyspělosti. Ty zákony, které nám šlapou na naše vlastní kuří očka, jsou vždy nespravedlivé, zatímco například v EU jistě platí pouze a jedině zákony spravedlivé, kterým bychom se měli podřídit bez odporu, že pane Lhotáku .. [mrknutí jedním okem]

130317

7.3.2007 17:53

RE: Neporozumel som

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 130317

Ten Lhoták, to mám být já?

130338

7.3.2007 19:39

RE: Neporozumel som

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 130338

To víte že ne [smích] jen jsem si skrz vás dloubl do autora [mrknutí jedním okem]

130346

7.3.2007 23:02

RE: Neporozumel som

Radim radim (tečka) lhotak (zavináč) arsiqa (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 130317

Nevím, co chápete pod pojmem abstraktní spravedlnost. Já znám pojem abstraktní pravidla chování, která by měla být výsledkem dlouhodobé zkušenosti ve spontánním vývoji společnosti, odrážet tradiční pojetí toho, co je dobré a prospěšné, co dává lidem podmínky usilovat v relativním bezpečí či bez vnějšího konfliktu o své přirozené a oprávněné cíle. Abstraktní pravidla chování obvykle vznikala ve vědomí společnosti samovolně a teprve jejich zápisem původně do zvykového práva se z nich stávala jakási norma, jinými slovy pojem spravedlnosti vychází z dodržování ověřených pravidel, na které může každý jednotlivec spoléhat v libovolném konkrétním případě, pravidel, které jsou výrazem dobra vycházejícího ze společenského konsenzu a samozřejmě z přijatých morálních hodnot. Takové bylo právo ještě před pár sty lety a bylo na osobnosti soudce, aby z oněch zásadních abstraktů vyvodil důsledky pro své rozhodování v konkrétní věci. Buď soudce rozhodoval v jejich duchu, potom veřejnost uznávala jeho kompetenci, nebo ne, a byl sesazen či vyhnán holemi.

Moderní státy nastolily právo jako soubor organizačních nařízení podle konstruktivistických představ svých ideologů, jak by se lidé měli chovat ve veřejném zájmu, a tento zájem stanovily jako výplod svého geniálního či chorého mozku, jako filozofii ideální společnosti a společenského pokroku. Tito ideologové ztratili pojem o podstatě práva a spravedlnosti a mysleli si, že jejich rozum je vyšší instance, než zkušenost a paměť národa. Výsledkem bylo nejprve veřejné právo, později však tytéž přístupy použili zákonodárné sbory i pro právo občanské, čímž z něj udělaly stejně direktivní a stejně spekulativní soubor nařízení a zákazů, který nemá nic společného se spravedlností a vědomím lidí o ní. Takové právo ztrácí smysl obecně přijatých pravidel a postupně řeší konkrétní jednotlivosti, v nichž se logicky utápí a dostává do neřešitelných rozporů. Soudci potom rozhodují bez smyslu pro odlišnosti každého případu zvlášť podle litery zákona a přestává je zajímat spravedlnost, samozřejmě v tom lepším případě, kdy litera zákona je pro ně ještě závazná, což je stále méně a méně případů.

Je mi líto, ale Vaše výroky, pane neznámý, o obecném zákonu a jeho autoritě jsou velice naivním pohledem na otázku práva vůbec, natož pak na pojem spravedlnost.

130355

7.3.2007 8:52

RE: Neporozumel som

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 130293

No, statistiky říkají, že v 97 % rozvodů svěří soud děti do výchovy matce. Vše záleží na úhlu pohledu. Vy tvrdíte, že muž opouští rodinu, já mohu tvrdit, že žena (podepřená justicí) odebírá děti muži.

Pokud se nad tím zamyslíme, je pravděpodobnost výskytu "špatných otců" a "špatných matek" zhruba stejná. Nevidím jediný rozumný důvod, proč by měla být tak silná převaha "špatných otců". Takže i statistika rozvodů by mohla být někde kolem 50%. Nechci příliš zabíhat do detailů. Je mi jasné, že muž mimino nenakojí. Ale rámcově by to snad platit mohlo.

A co realita? 97 % ve prospěch matek! Skutečně si myslíte, že je to správné? V praxi svěří soud děti muži pouze v případech, kdy matka děti opravdu extrémně a prokazatelně zanedbává.

P.S. A nezapomeňte, že do těch zbývajících tří procent spadá i střídavá péče. Mužům jsou děti svěřovány asi v 1,7 % (ty statistiky jsem viděl před rokem a nechce se mi je hledat). Vážně to není nepoměr?

P.P.S. Měl jsem to před tím rokem doma dost nahnuté a víte co mi moje žena řekla? "Já vím, že by ses o ně postaral líp, ale přece ti je nedám." Chápete? "Nedám!" Upřednostnit své sobecké hledisko a potřebu vlastnit, před obecně lepším řešením.

Myslím, že právě ve slovesu "dát", se skrývá jádro pudla. Každý přece říká, že soud dal děti, žena dostala děti apod. Nehledá se jejich dobro ale dobro matky. A štědré soudy, těmto matkám, pojistí jejich rozhodnutí, vzít děti otci, tučným výživným.

130299

7.3.2007 11:40

RE: Neporozumel som

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 130299

Aha. Tak ono je to v praxi asi tak padesát na padesát. Otázkou tedy zůstává, proč si těch 50 procent "dobrých" otců vybralo při své dobrotě a inteligenci za matky svých dětí "špatné" ženy ... [překvapení]

130312

8.3.2007 10:57

RE: Neporozumel som

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 130312

Tak na tenhle výrok by bohatě stačilo odpovědět, přesně ve Vašem duchu. Proč si těch 90 % (opravuji, předchozí, už jsem si ty statistiky našel) "dobrých" matek vybralo při své dobrotě a inteligenci za otce svých dětí "špatné" muže ... Což by ovšem bylo poněkud laciné a nikam bychom se nedobrali.

Takže doopravdy. Kdykoli vedle sebe postavíte dva lidi, bude jeden z nich v něčem lepší než ten druhý. A je vcelku jedno, bavíme-li se o matematice, nebo o výchově dětí. Vždy bude jeden lepší a druhý horší. Neříkám dobrý a špatný ale lepší a horší. Zdá se ovšem, že pokud je řeč o výchově dětí mužem či ženou, nám toto pravidlo neplatí. Pokud bychom připustili, že ženy jsou ve výchově dětí lepší, než muži, museli bychom jedním dechem dodat, že jsou obory, kde jsou podobně výrazně (9:1) lepší muži. To nám ovšem poněkud kulhá rovnost pohlaví, rovnost šancí, rovnost před zákonem a tak nějak vůbec máme nerovnost. A to asi není dobře. Nebo snad ano?

Podstatné je, že každá nerovost, se může jednoho dne otočit i proti tomu, kdo z ní do té doby těžil. Pozor na to, Vy kdož obhajujete 90 % soudních rozhodnutí o výchově dětí nebo třeba mučení teroristů. Jednoho dne byste mohli stát na špatné straně barikády.

130398

8.3.2007 17:05

RE: Neporozumel som

Alexa 85.?.?.?

Reakce na 130398

>To nám ovšem poněkud kulhá rovnost pohlaví, rovnost šancí, rovnost před zákonem a tak nějak vůbec máme nerovnost. A to asi není dobře.<

Ona ta rovnost je vůbec mrzák. Ona kulhá oboustraně, na levou(žena) i pravou(muž) nohu. Stejně jako je nespravedlivé to, že při rozvodu dostává téměř automaticky děti žena, stejně tak je nespravedlivé, že žena co spí s více muži je narozdíl od stejně chovajícího se muže děvkou/courou/kurvou zatímco muž je hřebec/pořádný samec/"chlapák" ,že ano Davide?

Tím nechci srovnávat, ale pouze poukázat, že příkladů je mnoho z "obou stran barikády" a vytahovat jednotlivé z nich je malichernost a dokazování, že "moje ublížení" je větší než ublížení někoho jiného.

S rovností to je a bude vachrlaté a dvojí metr bude do té doby, dokud budou lidé myslet jen na vlastní zájem. Pohlaví se do toho tahá hlavně proto, že "vráně k vráně sedá".

130415

8.3.2007 17:40

RE: Neporozumel som

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 130415

>žena co spí s více muži je narozdíl od stejně chovajícího se muže děvkou/courou/kurvou zatímco muž je hřebec/pořádný samec/"chlapák" ,že ano Davide?

Tak předně! Něco takového si já, ani omylem, nemyslím. Nicméně připouštím, že v putykách nižší cenové kategorie to tak vnímáno být může. Tam nechodím. Já jsem zastánce plné rovnosti. Já půl žumpy, ty půl žumpy. Já 50q uhlí, ty 50q uhlí. Když do lesa na dříví tak oba a stejnou normu. Néé, teď kecám. Všechno uhlí jsem v životě skládal sám.

Co je ale podstatné, že veřejné mínění, které vzniká v putykách, je trochu jiná liga než soudní rozsudky. Zákon nerozlišuje rodiče z hlediska pohlaví ale soudnictví ano. A to je na pováženou. Víte, že soudy řídí Ministerstvo SPRAVEDLNOSTI? Hmm 9:1. To je mi nějaká divná spravedlnost. (Ono to vlastně není ani 9:1, protože v těch 10% jsou i společné a střídavé péče ale nešť. Nebudu malicherný.)

Ano, kulhá nám to na všech stranách. Ženy berou méně peněz. Tuším o 27%. Taky špatně ale pořád to není 90 %. Pokud stát sichruje takovouhle brutální přesilovku, je to vážně špatné.

P.S. Tenhle článek byl o zločinné justici. Až tu bude nějaký o nevěře, povím Vám svůj názor. Radim slíbil GeM, tam by se šiklo dát řeč o rovnosti pohlaví. Nebo něco načnem ve foru? Jako ženě Vám dávám přednost, vyberte si. [smích]

130419

8.3.2007 18:33

RE: Neporozumel som

Alexa 85.?.?.?

Reakce na 130419

>Tak předně! Něco takového si já, ani omylem, nemyslím.

Tak zadně, já vám nic takového nepodsouvám. Mluvím obecně bez snahy konkretizovat - alespoň v tomto případě. Chtěla jsem poukázat, na to, že jak muži tak ženy jsou v různých oblastech různě omezováni. Příklad s "děvkou" jsem vybrala namátkou - je totiž častý a do jisté míry uvadí dotyčného člověka do podobné situace.

>Co je ale podstatné, že veřejné mínění, které vzniká v putykách, je trochu jiná liga než soudní rozsudky.

Snad máte pravdu, ale mentalita soudců a "putykářů" může být dost blízká. Navíc, ona mýtická spravedlnost je v realitě často dost subjektivní a emocí zabarvená záležitost. Pomsta může být otázka spravedlivé vendetty, ale co třeba Izrael a Palestina? V takovém místě je spravedlnost i transformovaný hněv, pomsta za čin na druhých atd. Spravedlnost je sladkou trávou, na kterou mají ovce věřit.Za sebe dodávám bohužel, ale přesto v ní věřím(nezapomeňte, boží mlýny...).

>Víte, že soudy řídí Ministerstvo SPRAVEDLNOSTI?

Věříte tomu? Já bych spíš řekla, že MS se marně pokouší řidit soudy.Soudy se staly autonomní mocí a to je jistě špatně.

>Ženy berou méně peněz. Tuším o 27%.

Snad, z vlastní zkušenosti nevím, nepatřím mezi "ty úspěšné" v současné době a na pozicích kde dělám dostávají všichni tolik, kolik dělají - bez rozdílu pohlaví.

>Pokud stát sichruje takovouhle brutální přesilovku, je to vážně špatné.

Chtěla bych reagovat, ale reakcí otevírám nekonečné téma. Ta čísla o kterých mluvíte z něčeho vycházejí. Jistě z předsudků, ze zvyku, z role matky a její velmi časté role ženy v domácnosti... Kdybych si dala chvíli, jistě bych došla logikou k tomu, proč to je tak jak je, ale oba se jistě shodneme na tom, že soudy jsou již jen jedním z důsledků a příčin těchto čísel je velmi mnoho a - teď si jistě naběhnu - i muži se, byť nechtěně(nebo lépe nevědomky) podílejí a podíleli na současném stavu.

>Tenhle článek byl o zločinné justici.

Vím, ale i vy víte, že toto téma souvisí s dalšími.S minulostí, přítomností, s lidmi, s penězi...

>Radim slíbil GeM, tam by se šiklo dát řeč o rovnosti pohlaví.

Nevěřím na rovnost pohlaví. Jsem zastánkyně rozdílnosti žen a mužů, tedy horizontální rozložení. Vertikální(hierarchické) rozložení vždy vede k tomu, že jsou ti rovní a rovnější a tedy i k tomu, že se nikdy nedoberete té spravedlnosti. Muži a ženy by měli spolupracovat, kdyby spolupracovali, tak by svět vypadal lépe. Nevypadá, protože nespolupracují, ale bojují. Radim, jen vystřelil pár kulek ve velké válce pohlaví - a kdo těží z válek? Ti co se střílejí, nebo ti, jenž prodávají oběma stranám proviant?

130422

8.3.2007 22:48

RE: Neporozumel som

Radim radim (tečka) lhotak (zavináč) arsiqa (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 130422

Nerad se do toho míchám, protože fandím své krvi a David si vede dobře. Přesto si dovolím reagovat na otázku kdo s kým a za jakým cílem spolupracuje? Ženská otázka a jaký je podíl mužů na ni? Malý pohled do historie: Každá moc, když chtěla ovládnout nebo destabilizovat nějaký národ či oblast, prosadit nějakou ideologii do totalitní praxe, chytla se ženské otázky.

Křesťanství: před Bohem jsou si všichni rovni, hlavní svědectví o spáse duše podávaly v počátcích křesťanství ženy, protože ony byly v převážné většině ty, do kterých vstoupil duch svatý. Tak získalo křesťanství svůj rozmach a vliv, na touze žen po rovných příležitostech před Bohem, a vůbec nesejde na tom, že v dobách inkvizice, které předznamenal Tomáš Akvinský svým apelem na rozum jako odraz Božského řádu a vítězství svobodného ducha nad všemi, byla opět žena rukojmím, tentokrát ve smyslu ztělesnění zla a zbloudilé duše v nerozumu.

Kapitalismus: buržoazní revoluce a filozofie racionálního řádu: zrod feminismu a zapojení ženy do výrobního procesu po boku muže, přehodnocení člověka na lidský zdroj bez rozdílu pohlaví obětující se pro vědecky podložený pokrok a svět oproštěný od všech přežitých a zpátečnických tradic.

Komunismus: rovnost a rovné příležitosti všech bez rozdílu tříd, původu a pohlaví, žena jako jeden muž v čele za budování spravedlivé společnosti, oděna do údernického stejnokroje stírajícím i druhotné pohlavní znaky.

Globalizace: feminismus jako totalitní ideologie za účelem demobilizace lidí v zženštilou masu neschopnou spolupracovat a organizovat se v odporu proti novému světovému pořádku. V důsledku pak justice: Ochrana ženy a matky jako kultovního prazdroje lidství zajišťujícího reprodukci v zájmu hladkého přechodu na postindustriální éru „nekonfliktních biotypů“ s řízenou porodností a potlačenou sexualitou.

Kdo tedy a z jakých těží válek? (V zásobě pro GeM. [smích] )

130431

7.3.2007 11:22

RE: Neporozumel som

Radim radim (tečka) lhotak (zavináč) arsiqa (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 130293

No, jsem člověk, který si dost úzkostlivě střeží bezúhonnost a vyhýbá se konfliktu se zákony jako čert kříži. Mám proto zkušenost jen s opatrovnickým řízením. Jeho vrcholem bylo perzekuční rozhodnutí soudu, ke kterému jsem do dnešního dne neobdržel právoplatné písemné rozhodnutí, přesto následovaly nezákonné exekuce, bez soudu jsem byl odsouzen k trestu odnětí svobody pouze s možností podat následný odpor atd. Mé odvolání proti nezákonnému postupu soudů (podložené právním názorem advokáta, který si byl jist úspěchem) skončilo u ústavního soudu, který dal za pravdu všem nižším instancím v jejich zvůli zastírající jejich pochybení. Jako začínající podnikatel jsem uzavřel smlouvu o odkoupení licenčních práv od jisté silné a zavedené společnosti. Po získání úvěru (1,6 milionu) a zaplacení ceny mě smluvní partner začal vydírat dalšími požadavky, kterými si chtěl získat finanční prospěch z mého podnikání s těmi licencemi. Po poradě s několika právníky jsem byl ubezpečen o tom, že sice spor mohu teoreticky vyhrát, ale vleklé letité řízení a předběžná opatření soudu mě daleko dříve zlikvidují. Musel jsem tedy ustoupit. Dnes vím, že si vždy musím nějak poradit sám a mé právní vědomí je zcela podlomeno. Příklad v mém článku je jen ilustrativní, svědectví mnoha lidí o fungování justice v jakýchkoliv kauzách však dávají mým slovům za pravdu.

130310

7.3.2007 13:35

RE: Neporozumel som

V(rták) 195.?.?.?

Reakce na 130310

Tak toto je zrozumiteľnejšie, ale ten článok narazil na moje socialne cítenie, keď som jednoznačne videl, že tá žena ťahá za kratší koniec (a mám viac prípadov z môjho okolia, keď iba ženy sú v nevýhode).
Na druhej strane, ja mám tiež skúsenosti s justíciou a môžem povedať, že zatiaľ som spokojný. Hrozilo mi niekoľko rokov natvrdo a napriek tomu, že na sudcu bol vyvýjaný nátlak a prokurátor na pojednávaní penil, skončilo to absolutnou výhrou. Na druhej strane sa súdim o nájomné a hoci sudca má všetky dôkazy a prvé pojednávanie ukazovalo, že to bude malina, tak teraz je nejaký zaseknutý a nie a nie rozhodnúť. takže tak.

130322

7.3.2007 10:36

Příkladů je mnoho

Radim radim (tečka) lhotak (zavináč) arsiqa (tečka) cz 83.?.?.?

Opatrovnická řízení dokladují, jak funguje křesťanská sociální etika a feminismus v názoru soudce, v tomto případě v zásadě soudkyně, jejíž rozhodování se zcela vymyká zdravému rozumu, sleduje pravidla msty, potlačení skupiny obyvatel a zákon jde stranou. Nejde ale jen o výživné. Do nebes volají v Česku např. miliardové kauzy ohledně zinscenovaných konkurzních řízení a svévolné obohacování soudců, proti kterým není dovolání. Všechny stupně drží basu. Pokud se v obchodním právu slabší podnikatel dovolává spravedlnosti proti silnějšímu, nemá nejmenší šanci, advokát ho dopředu varuje, že jít do soudního sporu je likvidační záležitost.

V zemi, kde se vytratila čest a poctivost ze všech sfér lidského konání, kde se ve smyslu morálních zásad není o co opřít a kam dovolat, kde se morálka stala proradnou děvkou, kde občanské právo je stejným nástrojem přikazování, represe, organizace násilí a teroru jako právo veřejné, tam neexistuje zákonnost ani spravedlnost.

Pár dalších názorů:

Jan: Justici i já považuji za organizaci, která se blíží té zločinecké. To, že může ještě fungovat předsedkyně NS, je do nebe volající a nemá s demokracii co společného. A jiní soudci, je to hrůza jak rozhodují, nejen že nerozhodují i částečně srdcem, ale většinou ani ne podle suché litery zákona. Rozhodují dle toho, jak se vyspí, nebo jak dobře jsou podplaceni. Uvádět příklady? Stránky zde by byly brzy zaplněny.
První krok k nápravě: omezit alespoň na polovinu jejich nezávislost. Musí být postihováni stejně, jak ostatní skupiny.

Miloš: Souhlasím s autorem článku, justice u nás je opravdu "státem ve státě "- a tomu by se konečně měla udělat přítrž. Soudcovská mafie si nemůže dělat co chce - vzpomínáte: JESTLI NÁM ODEBERETE 13.A 14. PLATY PAK NEBUDEME NEZÁVISLÝMI? Takovou bandu bych hnal svinským krokem, že....Takový výrok nemůže vyslovit normální člověk.

Karel: Česká justice není založena na principu spravedlnosti,neboť se jedná o subjektivní fenomén. Je založena na zákonech přijatých představiteli země s možností kolize pouze ve věcech vymykajících se dobrému mravu. Tragédií však jsou závažné chyby a nekonkrétnosti zákonů, jejich nutná a častá aktualizace, které z nich dělají džungli možných výkladů a obezliček. Není u nás rovněž zvykově zakotven status precedentů, takže každý soudce si může vynést rozsudek i za stejnou kausu jiný. Navíc systém dvou přísedících laických "vesměs důchodců"je směšný. Porotu v trestných věcech naše justice nezná. Rozhodně by justice měla převzít model angloamerický. Jisté je, že ze současného stavu má největší radost právě justice a advokáti.

130305

7.3.2007 10:38

Další...

Radim radim (tečka) lhotak (zavináč) arsiqa (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 130305

František: připomenu jednu zásadu z období kolébky kontinentálního práva. Pessima tempora plurimae leges. Tedy nejhorší časy, nejpočetnější zákony. Chlapci Praetoři by se divili, co je v Paroubkově možné. Systém kontinentálního práva nejenom u nás je vyžilý, a to bez ohledu na pseudoměřítko spravedlnosti, které aplikuje většina jednotlivců, které učili např., že právo je vůle vládnoucí většiny povýšená na zákon. Sklízíme plody, které povětšinou předtím, než uzrály, měly determinovány jenom kyselost. Bez mravnosti není právo, bez práva není spravedlnost.

Tomáš: Bohužel máte stoprocentní pravdu. Soud nezajímají zákony, důkazy atd. Záleží jak máte vlivného právníka a jak moc vás chce mafie obrat o majetek, když zjistí, že nemáte vlivné zastání. Nikomu nepřeji to zažít! Já to zažívám 12let a mám z toho zničené zdraví. Soudce si může dělat co chce a nic se mu nestane, i když vám zničí zdraví a ožebračí rodinu v rozporu s právem.

Josef: Justice je v Česku organizovaným násilím, zparchantělým systémem institucionální moci, podložené subjektivními zájmy jejích účastníků, proti jednotlivci - nikoliv institucí, jejímž úkolem by bylo vymáhání Práva.

130306

7.3.2007 12:25

RE: Další...

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 130306

Radime, Vas prispevek je skvely!

Ukazuje a pripomina, ze je daleko vice 'prava', nez jen pravo rodinne. Je zde tez, zhora dolu.... ustavni pravo, majetkove pravo, trestni pravo atd, atd... lide jsou vsak nejhrozneji zasazeni prestupky prave v tom rodinnem pravu, to se jich nejvice osobne dotyka. Upadek na vsech frontach vsak ukazuje na jedno - samovuli justice. A to nejsou dobre zpravy pro obecny lid, pro moralku a pro prospech spolecnosti.

Pokud jde o specificky ceskou situaci, s obavami a hruzou pozoruji zpravy ktere odtamtud ctu. Cetne pripady zadatelu, kteri se uchazeji o reseni svych pripadu u mezinarodniho (evropskeho) soudu a casto dostavaji za pravdu jsou jen dukazem dila zkazy toho, co ma byt ceska justice. Ja byt v takove situaci ceskym soudcem, polozil bych sve kladivko a sel bych (s hambou) od valu. Rad bych veril, ze je jeste tu a tam nejaky dobry soudce, ovsem mam pochybnosti zda tomu tak je. Je mi jasne, ze uvnitr vykladu (interpretace) zakona existuje rada moznosti a bezna moralka jednotlivce (soudce) je uplatnitelna.

Ukazky komentaru dalsich pozorovatelu jsou take vyborne. Ukazuji na to, ze nikdo z nas neni ve sve zkusenosti osamocen. At' uz doma ci v zamori. Dobra prace!

z.a.p

130318

7.3.2007 14:31

RE: Další...Dva citáty

rusel.k 62.?.?.?

Reakce na 130306

J. Hašek, Švejk:
"Nikde nikdy nikomu na nějakým nevinným člověku nezáleželo."
S. J. Lec:
"Kat vystupuje obvykle v masce - spravedlnosti."

130326

7.3.2007 11:12

Nesouhlas

Petr Řehák 195.?.?.?

No ja mam bohuzel tu cest to videt z druhe strany.
Ze strany jedne hodne blizke osoby a jeji rodiny.
A ten vas geneticky pachatal tam zastava roli pachatele i ruznych jinych cinu. A k dlouze a horkotezko vymahatelnym alimentum se tak pridavaji problemy s dluhy ktere dotycny pacha na adresu sveho trvaleho bydliste (kde ovsem davno nebydli) takze mam zkusenosti spise z teroru opacnym smerem.
Ale souhlasim s tim ze kdo je vetsi zmrd ten u nas vetsinou na soudech vydela. A prodelavaji casto ti kteri jsou zjevne nevinni. Uz jen ta absurdita kdyz zase jina znama osoba musela nekolikrat rocne jezdit k soudu jako svedek pod pohruzkou pokuty a pohrdani soudem kdyz se nedostavi pricemz nezletili cikan ktery mel byt souzen se nikdy nedostavil.
Ja jen vzdycky doufam ze se nikdy nebudu muset s nasi justici potkat a vlastne se radsi jakykoliv urad obchazim obrovskym obloukem.
Problem je ze clovek je nucen jejich "sluzby" vyuzit pokud chce delat veci jako napr. stavet dum, stehovat se, zenit se, snazit se kazdy rok dostat zpatky alespon cast toho o co ho minuly rok stat okradl na danich apod. [pláč]

130308

7.3.2007 12:46

Vidlácké řešení

NAFTAK katfan (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Nehledejte spravedlnost jako červa v mouce,
neplaťte si advokáta, ale rovnou soudce.
I když prachy zaplatíte, ten co vás pak soudí,
usoudí,že málo jste dal,daší peníz loudí.
Pak jedině s kamufláží koupit barev tubu,
namaskován cestou přes park, rozbít soudci hubu.

[smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

130320

7.3.2007 14:01

RE: Vidlácké řešení

Radim radim (tečka) lhotak (zavináč) arsiqa (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 130320

Tleskám... [chechtot]

130324

7.3.2007 18:44

Jadro

Erik 217.?.?.?

problemu je v tom ze Euro-americke rodinne pravo je tak nastavene /ako uz niekto spravne upozornil/, ze sa snazi za kazdu cenu hajit v prvom rade stranu manzelky.
V praxi to potom vyzera asi tak, ze ked sa zle chlap ozeni, tak sa moze jedneho dna stat, ze nie vlastnou vinou, bude nuteny mozno opustit domov ktory sam vybudoval, a bude zacinat odznova s holym zadkom a vyzivnym na krku.
Prikladov z realneho zivota je myslim dost.
Manzelstvo je z pravneho hladiska pre muza vysokorizikovy sport..

130341

7.3.2007 19:20

A jak by jste to chtěli řešit

svoboda jirisvoboda (zavináč) bigstring (tečka) com 82.?.?.?

Některé argumenty autora článku i přispěvatelů jsou (bohužel) pravdivé. V české justici je opravdu velkej bordel. Avšak uveďte mi příklad země kde justice funguje jak má. Myslím že žádná taková neexistuje a neexistovala ani nikdy v minulosti. Vždy byly vydávány zákony, které ochraňovaly zájmy vládnoucí elity, proti drtivé většině obyvatel a vždy soudci pocházející z řad této elity bránili zájmy své třídy. Chudý člověk se nikdy spravedlnosti nedobral.
V žádném případě si nemyslím že čím nezávislejší je soudce tím soudí líp.To že u nás si soudci mohou dělat co chtějí a nehrozí jim žádný trest není dobré. Chyba však není v lidech ale v systému.
V dobách feudalismu prakticky neexistovaly zákony, a rozhodnutí závisely v podstatě na volné úvaze soudce. Později byly vytvořeny zákony, ty však dávají příliš velkou volnost jednotlivým soudům. Myslím si že dalším krokem by mělo být vydání mnohem přesnějších a obsáhlejších zákonů, aby každý soud musel ve stejném případě vydat stejné rozhodnutí.
No a pak si myslím, že by měly být zavedené porotní soudy. Měly by fungovat na podobném principu jako v USA, že by každý člověk měl povinnost dostavit se čas od času k soudu, když jej k tomu soudce vyzve a stát se členem poroty. Soudy by měly být nezávislé na vládě, ale ne na veřejnosti. V demokratických zemích je princip suverenity lidu a soudnictví, které lidé nemohou žádným způsobem ovlivnit je v rozporu s tímto principem
To ale neznamená že by se mi líbil americký model jako takový. Systém soudfních precendentů je obecně nedokonalý a to že v každém z 50 států platí jiné právo je naprostá absurdita. jak jsem uvedl na začátku, žádný systém není dokonalý.

130342

8.3.2007 1:11

RE: A jak by jste to chtěli řešit

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 220.?.?.?

Reakce na 130342

K tem "feudalnim zakonum" bych chtel pripomenout,ze takove maji v Saudske Arabii,vtelene do islamskeho nabozenstvi Sharia zakonu.V casopise Saudi Gazette muzete se docist ,jak ,zena byla pod hrozbou noze unesena,znasilnena a nakonec jeji mladsi bratr ji zmalatil za "hanbu v rodine ",coz se nam muze zdat velmi krute,kdyz nakonec dostala navic 90 ran karabcem.Vysvetleni je proste,zena mela pomer mimo manzelstvi, muz jez s ni mel pomer ji vyhrozoval ,ze to oznami jeji rodine, pomer mimo manzelstvi coz je v teto zemi,nezakonne- zlocin,byla v mistech ,kde nemela byt a proto byla UNESENA A ZNASILNENA,nasilnici dostali od deseti mesicu az po pet roku zalare.Mnohe se nam zda byt nespravedlive ,ale ,co se tyka zivota v Saudske Arabii ,ktera je ultra -konzervativni, rozhodne nema ty potize ,co kulturne vyspele zeme a nema tolik znicenych rodin a deti bez otcu ,jako ten demokraticky svet.
Vzpomenme Arabske princezny ,jez za pomer mimo manzelstvi,v dobe kdy studovala v Parizi ,nacichla zapadni kulturou a stalo ji to hlavu ,byla verejne popravena i kdyz byla z kralovske rodiny,tedy ,stejna spravedlnost pro vsechny,rovnez byl popraven i jeji milenec.
Potrestana zena z Jizni Arabie, by nebyla znasilnena ,kdyby byla dle uvahy soudu ,tam kde mela byt ,doma,coz nemuzem rici o nasich detech ,ktere se do casneho ran a toulaji mestem od dvanacti roku vyse, v ramci takovych zakonu ,jako prava ditetea to se vubec nechci zminit o tech patnactiletych ,co nevynechaji zadne party,slezinu,kde se deji ty nejvetsi neresti,za nez by dostaly v Jizni Arabii ,to,co ta princezna ,co se prepocitala.
Saudi gang-rape victimfaces 90 lashes.
http://news.ninemsn.com/article.aspx?id=252865&print=true
Jina zeme ,jiny mrav a jina i spravedlnost.

130362

7.3.2007 20:19

Rozvody

Kevin 91.?.?.?

Ono je to tak. Zena ma manzela, penize, deti, dum, auto. Pak ji jednoho dne kamaradky poradi, ze muze mit deti, dum, auto i penize a pritom se nemusi otravovat s chlapem.

Takze si sezene svedectvi od nejake sve kamaradky a nasije to cele tak, aby byl rozvod z viny manzela. Soudkyne samozrejme prirkne dum a deti matce, a manzel oskubany jak velikonocni kure odchazi nekam na podnajem a v baraku ktery krvopotne leta budoval se roztahuje ex s detmi a casto i s nejakym novym kandidatem na oskubani...

130351

7.3.2007 21:03

Súdy a sudcovia

rudolf 85.?.?.?

Vznešenou úlohou súdu a sudcov je zabezpečiť každému, čo mu patrí. Bohatému bohatstvo a chudobnému chudobu [mrknutí jedním okem]

130352

8.3.2007 2:58

ja tiez dam radu

Marian 74.?.?.?

ked emigrovat tak urcite nei do kanady justicna mafia je tu podstatne horsia a vyspelejsia ako v cechach!!!

130366

8.3.2007 3:17

RE: ja tiez dam radu

Marian 74.?.?.?

Reakce na 130366

vela ludi tu chvali pravnikov ale je velmi zaujimave ze pravnici su jedini profesionali ktori si daju zaplatit a obycajne vela aj vtedy ked prehraju/bol by som velmi zvedavy co by ti vychvalovaci pravnikov robili keby prisli do servisu tam im nauctovali za opravu auta nie 10 000 co to normalne stoji ale pretoze ze je to lepsi servis 30 000 a auto by nefungovalo!!!/...ako nejaky sudny clovek co len s trochou rozumu moze s tymto suhlasit predsa ked prevezmes pripad a das si zaplatiti snad ho zoberies preto ze vies ze vyhras ked nie tak mas smolu nedostanes zaplatene lebo ako profesional si zlyhal...co sa tyka sudcov su to jedini profesionali ktori nie su zodpovedni za svoje rozhodnutia su tak chraneni zakonom ale paradoxne je ze ti isti sudcovia ktori nie su zodpovedni za svoje rozhodnutia maju odvahu sudit inych profesionalov za ich rozhodnutia.../do tej istej skupiny patria mentalne vysinuti ludia a v niektorych krajinach do nemoty ozrati alebo nadrogovani ludia a sudcov zaradili medzi tychto dvoch len s tym ze sudcovia su profesionaly/... a preto necudo ze je justicia taka ako je banda mafiansko zlodejska...a ked sa napriklad stazujete na sudcu tak odpoved ministra spravodlivosti je ze sice moze vyvolat nove vysetrovanie ale v historii krajiny sa stali iba 4 pripady ze sudca bol odvolany.../v skutocnosti ani jeden ale hned v zaciatkoch vysetrovania sa vzdali../ cize nie je podstatne co sudca urobi ale ze kolko ich pred tym odstupilo...zaujimva justicia!!!

130370

8.3.2007 8:04

Vynechte bláboly

Kingskid 81.?.?.?

Matky samoživitelky a jejich děti potom využívají všech právní prostředků, jak své zavržené otce vydírat co nejdéle a co nejúčinněji, když je jim k takovému počínání dána ruka justice. Že jde o pusté vydírání, není pochyb, protože zločin početí genetického pachatele je neodčinitelný.

Takovéhle bláboly na Zvědavci mě mrzí. Chce snad autor tvrdit, že všichni otcové, kteří nežijí se svými rodinami, jsou chudáci, které terorizují jejich feministické manželky? Nejsou mezi nimi náhodou také exoti s IQ houpacího koně, kteří se starají hlavně o sebe, pak o sebe a nakonec zase jen o sebe a proto se jejich rodina rozpadla? Celkem logicky se dá čekat, že žena, která zůstane sama na výchovu dětí bude potřebovat finanční podporu, když onen dotyčný nedokáže fungovat jako otec rodiny.
Takhle nevyvážené články by sem Zvědavec vůbec neměl dávat.

130387

8.3.2007 10:57

Nahlednete do historie ,co toje za celadku,mafii,zlocineckou organisaci .

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 202.?.?.?

( Zrušeno. Vaše příspěvky zde nejsou vítány, pane Nohejle. Respektujte to, prosím. Děkuji. Editorka )

130397

13.3.2007 2:49

RE: Cenzura?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 130397

Při pročítání příspěvků pana Nohejla jsem nikde nenarazil na osobní urážky na autory článků, natož vulgární napadání jiných přispěvovatelů. Pravidla diskuse snad pan Nohejl neporušil?

Rád bych se proto zeptal, co bylo důvodem zrušení příspěvku pana Nohejla?

Není to nic osobního a zastal bych se i Vás, paní Editorko,
kdyby situace byla opačná a pan Nohejl by smazal váš příspěvek bez udání důvodů.
Dle mého názoru příspěvky pana Nohejla mají značnou informační hodnotu, přestože nejsou pečlivě uhlazené. Myslím si, že už jen samotný odkaz v příspěvku je mnohem důležitější informace, než
tady třeba soustavně probírat rodinné události a životní úspěchy pana Vladimíra Tipka (Texaskyczizek).

Děkuji předem za stručnou odpověď.

130663

13.3.2007 3:47

RE: Cenzura?

Datel 206.?.?.?

Reakce na 130663

Asi to bude tim ze pan Nohejl pise k veci , neobkecava a dokonce udava i zdroje. Cetl jsem ho velice rad.

130671

13.3.2007 22:26

RE: Cenzura?

google 141.?.?.?

Reakce na 130671

pripajam sa

130756

15.4.2007 16:01

RE: Cenzura?

horus 82.?.?.?

Reakce na 130663

Při pročítání příspěvků pana Nohejla jsem nikde nenarazil na osobní urážky na autory článků, natož vulgární napadání jiných přispěvovatelů. Pravidla diskuse snad pan Nohejl neporušil?

Souhlasím s tímto názorem.
Velice rád bych si ten příspěvek pana Nohejla přečetl.

132964

8.3.2007 17:26

Příspěvek z pohledu Číny - nejen na justici v USA...

leo69 89.?.?.?

Na tomto odkazu je tisková zpráva státní rady Číny o stavu lidských práv v USA za rok 2006. Nechám bez komentáře, jen s poznámkou, že tento stát chce svoji US "demokracii" vyvážet a násilím nutit celému světu...

http://czech.cri.cn/61/2007/03/08/1@45234.htm

m, [smích]

130417

10.3.2007 9:58

Současný stav českého soudnictví je výsledkem především tzv. Havlárny, tedy poťouchlosti

Mejla 85.?.?.?

a zamindrákovanosti Václava Havla, který v kolaboraci s komunistickou elitou ponechal v justici tzv. odborníky a ještě jim udělil doživotní výsady nemající obdoby nikde v civilizovaných zemích. Cestou k nápravě je např. volitelnost soudců jako v USA apod., ale to bude ještě dlouhý těžký boj, protože soudci takový zákon samozřejmě napadnou. Potom nezbyde, než je prostě vyhnat s klackem v ruce.

130507

Příspěvků: 64

07.03. 00:44 janko  hezky "zvostra"
07.03. 00:47 z.a.p  A ja myslel, ze tehle clovek
07.03. 02:18 Antiseptik  RE: A ja myslel, ze tehle clovek
07.03. 03:45 z.a.p  RE: A ja myslel, ze tehle clovek
07.03. 09:36 sollers  RE: A ja myslel, ze tehle clovek
08.03. 03:04 Rene Bartosek  RE: A ja myslel, ze tehle clovek
07.03. 12:35 z.a.p  RE: A ja myslel, ze tehle clovek
07.03. 05:31 texaskycizek  pravnici
07.03. 07:56 DavidZ  RE: pravnici
07.03. 09:17 sollers  RE: pravnici
07.03. 15:38 Vlastimil Čech  Jen pro upřesnění = samozřejmě zvýší
07.03. 17:30  RE: Jen pro upřesnění = samozřejmě zvýší
07.03. 19:28 sollers  RE: Jen pro upřesnění = samozřejmě zvýší
08.03. 07:04 DavidZ  RE: Jen pro upřesnění = samozřejmě zvýší
07.03. 08:50  RE: pravnici
07.03. 19:38 texaskycizek  RE: pravnici
07.03. 12:50 z.a.p  RE: pravnici
07.03. 19:55 texaskycizek  RE: pravnici
08.03. 00:26 z.a.p  RE: pravnici
07.03. 15:49 Erik  RE: pravnici
07.03. 16:28 Radim  RE: pravnici
07.03. 19:25 cz_dragon  RE: pravnici
07.03. 20:17 Had  RE: pravnici
08.03. 03:17 Rene Bartosek  RE: pravnici
08.03. 08:03 SandWalker  RE: pravnici
07.03. 07:24 Barbora  :-)
07.03. 07:26 V(rták)  Neporozumel som
07.03. 08:45 Miroslav Krizan  RE: Neporozumel som
07.03. 12:01 Vanguard  RE: Neporozumel som
07.03. 12:22  RE: Neporozumel som
07.03. 17:53 Vanguard  RE: Neporozumel som
07.03. 19:39  RE: Neporozumel som
07.03. 23:02 Radim  RE: Neporozumel som
07.03. 08:52 DavidZ  RE: Neporozumel som
07.03. 11:40  RE: Neporozumel som
08.03. 10:57 DavidZ  RE: Neporozumel som
08.03. 17:05 Alexa  RE: Neporozumel som
08.03. 17:40 DavidZ  RE: Neporozumel som
08.03. 18:33 Alexa  RE: Neporozumel som
08.03. 22:48 Radim  RE: Neporozumel som
07.03. 11:22 Radim  RE: Neporozumel som
07.03. 13:35 V(rták)  RE: Neporozumel som
07.03. 10:36 Radim  Příkladů je mnoho
07.03. 10:38 Radim  Další...
07.03. 12:25 z.a.p  RE: Další...
07.03. 14:31 rusel.k  RE: Další...Dva citáty
07.03. 11:12 Petr Řehák  Nesouhlas
07.03. 12:46 NAFTAK  Vidlácké řešení
07.03. 14:01 Radim  RE: Vidlácké řešení
07.03. 18:44 Erik  Jadro
07.03. 19:20 svoboda  A jak by jste to chtěli řešit
08.03. 01:11  RE: A jak by jste to chtěli řešit
07.03. 20:19 Kevin  Rozvody
07.03. 21:03 rudolf  Súdy a sudcovia
08.03. 02:58 Marian  ja tiez dam radu
08.03. 03:17 Marian  RE: ja tiez dam radu
08.03. 08:04 Kingskid  Vynechte bláboly
08.03. 10:57  Nahlednete do historie ,co toje za celadku,mafii,zlocineckou organisaci .
13.03. 02:49 Mirda  RE: Cenzura?
13.03. 03:47 Datel  RE: Cenzura?
13.03. 22:26 google  RE: Cenzura?
15.04. 16:01 horus  RE: Cenzura?
08.03. 17:26 leo69  Příspěvek z pohledu Číny - nejen na justici v USA...
10.03. 09:58 Mejla  Současný stav českého soudnictví je výsledkem především tzv. Havlárny, tedy poťouchlosti

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 918