Diskuze k článku

Jednotná perspektiva 2010, část II.

Příspěvků 34

24.2.2007 1:17

Pán je žvanil

Martin111222 85.?.?.?

žvanil co nemá co říct. Pouze zde píše bláboly. Rusko má 18750 hlavic proti 9600 USA. Pokud znáte polohy USA základen zjistíte, že poměr 23 ku 1290 v Rusku je naprosto vyčerpávající. Přečtě si válečný plán, který se jmenuje čas pro změnu, který vyšel oficiálně v roce 2005. Pokud je mi známo, Rusko má 14 TU-160 a dalších 15 které jim zůstali po dluhu Ukrajiny. Pokud je mi známo K-44 která je oficiálně v rezervě plave. Proč? Protože 667BDRM je přestavováno ze skiff na sineva a všechny ostatní na Bulava což je derivát Topol-M, který rusko rozmístilo jak mobilní verzi tak ve verzi silo. takže pane probu´dte se a podepište se jako Lama. Pokud Lama zde píše že rusko je v prd... nějak zampoměl na rozmístění Ch-102 která je neviditelná s doletem 5000km. USA může jen bledě závidět a s rozmístěním radaru USA u nás Rusko odstoupí od threaty a zbrań ssc4 s touto zbraní se stane zbraní nejsmtrelnější

129451

24.2.2007 3:23

RE: Pán je žvanil

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 129451

Tady jsou ty bombardery, jak to vidi na MO CR.
http://www.army.cz/scripts/details.php?id=608
Pravda bude starsi mluvi se tam o bombardovani Kosova. A paradaxne kontola Iraku se ukazala jako necekany problem, podobne Afganistan. Ropa nesla od roku 2003 dolu a to umoznilo Rusum zvednout rocni vyrobu Topol-M na nejakych 17 ks rocne. Autor pise o koncici zivotnosti raket. Tvrdi, ze Rusove ztraci schopnost dostat ty hlavice na misto urceni. Pokud to je pravda strategicka rovnovaha se rozpada v prach. Dusledky?...

Pokud Rusko s obrovskym exportem ropy, plynu....je schopno vyrobit rocne nejakych 15 kusu raket, tak to svedci o tom, ze moznost odpalit balistickou raketu teroristy je docela pekny demagogicky blabol. Rusove maji za sebou desitky let raketoveho programu. Jsou schopni dostat do kosmu velmi tezke komponenty raketami Progres, tak tezke, ze dokonce USA nemaji raketu, ktera by to dokazala. Iran nema bezpecne zvladnutou technologii raket stredniho doletu, k rakete s doletem nad 5 000 km je dlouha a velmi ekonomicky nakladna cesta.

Tim bychom zrejme identifikovali ucel radaru. Jaky to ma byt radar... Mezi radiomater jsem neco zaslech o Echolonu, sledovani komunikaci vzduchem by se jiste nelibilo ani USA, kdyby to melo byt radarem z Kuby ci Venezuali. Na ten zbytek "zeleza" co jste uvedl mrknu pozdeji na siti, i kdyz doufam, ze se ozve nekdo jiny. Jak bylo receno na Nezvedavci atakuju prvni pricku v cetnosti prispevku a tento primat mit nemusim. [velký smích] [velký smích]

129454

24.2.2007 9:59

RE: Pán je žvanil

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 129454

Pane Bartošku, já vždy myslel, že ty články čtete než k nim napíšete nějaký názor. Ano, tento článek byl napsán těsně po vybombardování Srbska, anebo ho autor psal ještě pod čerstvými dojmy během něj. PŘEDPOVÍDÁ v něm mimo jiné US invazi do další země a správně tipoval Irák, a navíc předpovídá ještě jednu invazi s rovněž smyšlených vážných důvodů do další země, jako test, předtím než bude napadeno Rusko. Vychází tedy ze stavu, který po sobě zanechal Jelcin A JEHO SHRNUTÍ I ODHAD TOHO, CO BUDE NÁSLEDOVAT JE VELMI PRECIZNÍ.

Zkuste si skočit na předchozí část článku, je tam link na mwm kde ho najdete celý. Přečtěte si to, a PAK pište. Jindy Vám to docela jde. [mrknutí jedním okem]

129457

24.2.2007 17:57

RE: Pán je žvanil

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 129457

Ale jo, pocty letadel vsak sedi plus minus nebo ne? Na obou stranach Atlantiku. Nejakych 150 ks B-52H,B1 a B2 na strane USA a tech nejakych tusim 70 ks modelu od Tupoleva na strane Ruska. Chapu i to, ze cena ropy vyrazne pomohla Rusku ve schopnosti obnovit to, co uz ztratilo zivotnost v raketovem arsenalu a v dalsi vojenske technice. SU-27 je ve vyzbroji, protoze dostacuje proti tomu cemu ma celit. SU-37 tam neni, protoze vyroba je extremne draha.

Rusove budou pripraveni i v roce 2010 udrzet strategickou rovnovahu. Jinak receno budou schopni garantovat mir na zaklade vzajemneho odstraseni. A predevsim z toho duvodu, ze neocons nedokazi kontrolovat Irak a Afganistan. Lide s rucnimi zbranemi a fanatickou odvahou dali Rusum tolik potrebny cas a finance.

Americane stopli finance na protiraketovy system raket kratkeho doletu a okamzite zastavili financovani i Nemci. Co udela Italie uvidime, jestli se Prodimu podari protlacit rozsireni zakladny USA. Norsko je proti radaru v CR. V EU se velmi dobre uvedomuji dusledky pro Evropu. Evropa musi zaujmout pozici dalsiho mocenskeho centra ve svete, aby se svet nestal bipolarnim ci unipolarnim.

Pokud chceme globalne mir, musi Evropa sjednotit svou zahranicni politiku a vybudovat spolecne vojenske sily, pararelne s narodnimi armadami. A vytvorit jasny mechanismus politickeho rozhodovani, ktery bude schopen realne vest politiku Evropy. Pokud nechteji Francie, Nemecko a VB, jako hlavni mocenske sily pouze prihlizet, jak pres male nove clenske zeme EU nekdo prosazuje sve zajmy bez ohledu na zajmy evropske budou se muset pokusit vytvorit novou euroustavu, ktera nebude klast duraz na byrokraticko centralizovany ekonomicky prostor, ale na koordinovanou obranu a zahranicni politiku.

Takova Evropa je vyznamnym partnerem pro kohokoliv. A navic rozptyli obavy, at uz v Moskve nebo ve Washingtonu z "prilisne integrace at uz s Kremlem nebo Bilym domem." Pokud se EU nedokaze transformovat v nezavisle mocenske centrum, stane se velmi pravdepodobne bojistem mezi Ruskem A USA.

129467

24.2.2007 11:26

Který pán je žvanil?

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 129454

Ten link na MO CR je mrtvý.
Tady jsou ty bombardéry. Kam se hrabe Concorde... [mrknutí jedním okem]

http://www.youtube.com/watch?v=qxky4ku__K0

129460

24.2.2007 17:53

RE: Pán je žvanil

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Reakce na 129454

Ano. Echolon používají prakticky (prostřednictvím NSA) USA už nějakých pár desítek let. Dokážu si představit, jak palčivým musí být pro Spojené státy nedoslechnout na území Číny, když existuje velké riziko, že budou chtít Číňani conevidět proplatit půlbilionové úvěrové listiny USA a zaplatit dalších nejméně půlbilionu dolarů za dodané zboží... ;o)

129466

25.2.2007 2:53

RE: Pán je žvanil

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 129466

Znal jsem jednoho Cinana (vyrostl v Koreji a vystudoval ve Statech) a ten se mi sveril, ze se ceka jeste jedno "velke prerovnavani" celosvetove. Je to jiz nekolik let, ale jak vime Cinani nikdy neimprovizuji; planuji dlouhodobe dopredu a cekaji na vhodnou prilezitost.

Kazda takova 'povest' ma sve podhoubi, neni pochyb o tom, ze mezi vzdelanymi, ambicioznimi Cinany zraji mnohe a velmi 'novatorske' plany. Muze to americkym mocenskym kruhum jeste pekne zamotat hlavu.

z.a.p

129483

25.2.2007 4:01

RE: Pán je žvanil

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 129451

zajimave cteni,tot vse
nemyslim si,ze ma nejaky smysl udavat pocet jadernych zbrani,za prve to jsou informace o kterych ma prehled skutecne jen vybrane minimalni pole osob a za druhe mi prijde zcela prihlouple porovnavat prevahu sil mezi nescetnymi tisici jadernych hlavic,kazdemu myslicimu cloveku musi byt uplne jasne,ze desitky ba stovky odpalenych nuklearnich raket by bylo smrtelnou katastrofou pro nasi civilizaci a konec zivota na teto planete tak jak je nam znam

129484

26.2.2007 2:09

RE: Pán je žvanil

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 129451

Uvědomte si, že článek byl napsán v roce 2002.

Vladimír KRASILNIKOV, http://www.civitas.ru/ , listopad 2002

129513

24.2.2007 10:29

Pán je génius.

J. H. 85.?.?.?

Fakt, že už před šesti lety, kdy byl článek napsán viděl autor i přes všechny lži a propagandu skutečné záměry USA si zaslouží obdiv. Samozřejmě, že všechno nejde podle plánů USA,jak je autor odhalil. Naštěstí se Putin ukázal být lepším vládcem než ti před ním, a naštěstí se nadnárodní koncerny nevzdaly svých zisků, aby snížily ceny ropy a tím Rusko hospodářsky zničily. Plány USA ovšem zůstávají v platnosti - svědčí o tom výstavba základny u nás a v Polsku.

Přestože se to nemá, přidám do jednoho příspěvku jiné, i když související téma: Rád bych se chvilku zastavil nad tím, proč naši milí politici tak ochotně kývají, přestože si pravděpodobně uvědomují, že ženou do záhuby národ i svět. (Nechce se mi věřit, že by člověk, který se dokázal protlačit vším, čím musí špičkový politik projít byl tak hloupý, jak se v médiích jeví.) První argument, který člověka napadne jsou samozřejmě dolary. Nabídnu další dva:
Jedním z nich je hrozba, že Česká republika bude pod nějakou záminkou démonizována a humanitárně vybombardována. A nemyslete si, že takové záminky, které se dají uměle rozjitřit, propagandisticky nafouknout a zneužít nejsou. Romové, Sudeťáci, národ moravský či slezský a co já vím.
Druhá možnost je zostuzení neposlušného politika pod záminkou spolupráce s StB. Nezapomeňte, že z jejích seznamů se nejen záznamy odstraňovaly, ale také se do nich připisovalo (a připisuje). Pamatujete si, jak před léty různí lidé v televizi hrdě nebo s pláčem říkali, že nikdy nic takového nepodepsali? A jak je mediální zrůdy s požitkem morálně upalovaly? Těmto akcím učinily přítrž Cibulkovy seznamy, kdo v nich nebyl, nemohl být důvěryhodně obviněn. Pamatujete si, jak proti nim naši milí humanisté ječeli?
Na tyhle věci se už většinou zapomnělo, tak to zkouší znovu pod záminkou "nalezení nových důkazů". Něco veřejně, něco pravděpodobně tajně. Kdoví, co zlomilo hřbet Melčáka a Pohanky. Až je budete odsuzovat, vzpomeňte si, jak pomáháte podobným zákulisním intrikám, když jste ochotni uvěřit cokoli špatného o komkoli.
J. H.

129458

24.2.2007 14:05

RE: Pán je génius.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 129458

"Kdo to ještě teď nepochopil, ať se nediví. Česká republika představuje jeden z nejreakčnějších imperialistických režimů v Evropě, a stala se mluvčím vojenského přerozdělování světa jakož je třeba od jejich představitelů očekávat ty největší zhovadilosti ve službach kapitálistů. Vzpomeňme si na sérií citátů Václava Havla, co říkal, když zavíral zbrojní průmysl na Slovensku, jak se vyjadřoval k rozpuštění Varšavské smlouvy, co utrousil zde doma a co u chlebodárců na západě, nic to nezmění na faktu, že je jestřábem a válečným štváčem, hájícím restauraci imperialismu do posledního dechu.Proto říkám: Buď život nebo smrt, buď pravda nebo lež, buď spravedlnost nebo zločiny a bezpráví. Ochrancem vlastizrádných zločinců. Buď já a ten dobrý, čisty obelhaný a okradený lid a moje vlast, nebo Vy a ta banda vlastizrádných zločinců, které chráníte a kterým tolik vyhovujete. Proto žádám referendum, proto, že jedině lid je pánem v zemi a z jeho vůle pochází veškerá moc ve státě."

http://vox.dharma.sk/modules.php?name=News&fil... [bliji]

129461

24.2.2007 19:50

RE: Pán je génius.

Osvetár 84.?.?.?

Reakce na 129461

>http://vox.dharma.sk/modules.php?name=News&fil...


sorry anonymmý prispievatel,

nejdem detailne na tie zvasty signatora: Zdeněk S P Á L O V S K Ý, důchodce, K r o m ě ř í ž, len mala poznamka.

bud je to plagiat, alebo ja som aspon cinsky cisar.

citáty = "25. května 1944 jsem byl nějakým soudem souzen, pro nepřátelskou činnost proti socialistickému státnímu zřízení."

a "Za krátkou dobu jsem byl s několika spoluvězni převezen do Mauthausenu. Než jsem byl dán na oddělení transportu bylo mi vytetováno číslo 80943 na předloktí levé ruky."

v koncentraku mauthausen sa n e t e t o v a l o! [cool]

no comment, pako!

129469

24.2.2007 22:05

RE: Pán je génius.

Vasil Bilak 81.?.?.?

Reakce na 129469

Ani Němcům se nepodařilo český národ vystěhovat do Patagonie. Václavu Havlovi se to – v důsledku všech důsledků – podařit může.

http://lidovky.zpravy.cz/smrtelne-nebezpecny-havel...

Co bolo - bolo sudruhu Slovaku. Az pojde o vasu krajinu, prideme si popoviedat bratcek "kokotko" [mrknutí jedním okem]

129471

25.2.2007 11:52

RE: Pán je génius.

Osvetár 66.?.?.?

Reakce na 129471

vasilko,

ostan radsej pri svojom krajcirskom remesle! ani pravy bilak nevedel poriadne po slovensky...aj ked sa snazil tak, ako prave ty [cool]

anyway, ak dovolene, dam ti malu radu; ak uz chces nasilu pouzivat linky v tomto portaly, tak to aspon trenuj >> kukni sa.

129486

25.2.2007 14:00

RE: Pán je génius.

Pozorovatel 81.?.?.?

Reakce na 129486

Chlapecku, co kdyby ses vratil k tematu veci [mrknutí jedním okem]

http://www.sds.cz/view.php?cisloclanku=2005083101

"Není snad už načase přestat chodit kolem horké kaše a jmenovat Bushovy komplice v tomto zločinu? Václav Havel je rozhodně jedním z nich. Ano, všichni signatáři dopisů vyzývajících vojska k násilnému vstupu na cizí území, končí s krví na rukou. Ve světle výše zmíněných skutečností pak ovšem opovrženíhodný komunistický funkcionář, vlastizrádce a kolaborant Vasil Biľak vydá za mýdlo a stočné rozhodně mnohem méně než muž, jenž vysvětloval Lauře Bushové, co je to demokracie, „dramatik, intelektuál, bojovník za svobodu a politický vězeň“ Václav Havel."

129490

25.2.2007 23:12

RE: Pán je génius - úvaha o společnosti

rusel.k 62.?.?.?

Reakce na 129461

Fakt, že vše v kosmu se řídí určitými zákony, doufám, že nepopírá nikdo. Tyto, řekněme přírodní a společenské zákony, chápeme většinou nedokonale a stupeň jejich pochopení závisí na současné úrovni lidského poznání. Přesto z dosaženého poznání můžeme vytvořit obecně platné závěry, podle nichž je dobré se řídit. Např. co nám může poskytnout poznání z oboru mechaniky nebo nauky o lidském těle(t) pro člověka, lidskou společnost(s)?
- správně, tj bez problémů fungující konstrukce (tělo) se skládá pouze ze „zdravých“ součástek (orgánů), které jsou bez závažné vady a působí tedy kladně a souladně v zájmu celku a hravě překonávají stanovená zatížení. Na druhé straně někdy i jediný chybný prvek způsobil destrukci.Stejně tak jedině taková (s), která je složená z relativně zdravých a spokojených jedinců, kteří své rozdílné názory dokáží sjednotit v zájmu celku, může správně fungovat a odolat silným tlakům, které by mohly způsobit její destrukci. Názorově značně rozštěpená společnost, bez snahy dohodnout se na společném cíli, je vždy odsouzena k neslavným koncům.
- každý prvek (orgán) konstrukce (t) plní určitou specifickou funkci a jejím plněním přispívá ke zdaru celku , tj ke svému zachování. Stejně tak správná (s) dbá na to, aby každý její člen kromě výhod měl a plnil určité povinnosti, nedává nikomu neoprávněné výhody.
- téměř žádná konstrukce(t) nesnese vyšší přetížení a jiné škodlivé vlivy (např. extrémní teploty, působení chemikálií, výbuch) a musí se před tím chránit. Stejně tak (s) musí usilovat o to,aby pokud možno byli občané před takovými vlivy chráněni a lidi, kteří jim v případě nutnosti čelí (např.hasiči), náležitě oceňovat. Usilovat vždy v prvé řadě o mírové urovnání sporů, nezavdávat ke sporům příčinu.
- žádný dobrý konstruktér si nedovolí použít nový prvek bez náležitého předchozího odzkoušení a pečlivého sledování jeho fungování (stejně je tomu u ověřování nových léků). Správná (s) dbá na to, aby cizí příslušníky přijímala mezi sebe jen v případě skutečné potřeby a na to, aby tito lidé striktně dodržovali její zákony, stejně jak je to vyžadováno u cizinců v jejich vlasti (viz problémy s muslimy ve Francii).
- proti možné korozi (odumírání) konstrukce (t) je třeba a to už preventivně se účinně chránit, tím, že správně zjistíme zdroje a příčiny možné koroze. Jako jeden ze zdrojů koroze pro (s) vidím souhlasně s mnoha současnými významnými mysliteli masové rozšíření úpadkové kultury(televizní programy a hry plné nesmyslného násilí, zesměšňování jakýchkoliv ideálů,

Kráceno (Editor)

129501

25.2.2007 23:20

RE: Pán je génius - úvaha o společnosti - dokončení.

rusel.k 62.?.?.?

Reakce na 129461

masové rozšíření úpadkové kultury (televizní programy a hry plné nesmyslného násilí, zesměšňování jakýchkoliv ideálů, absence jakékoliv autocenzury u některých novinářů, atd), jejíž negativní vlivy ovlivňují především děti a občany s nedostatečně vyvinutým kritickým myšlením. Zřejmě z toho pramení takové zločiny, jako známé množící se případy bezdůvodné střelby do lidí.
- žádná konstrukce (t) nemůže správně fungovat na základě falešných, lživých předpokladů. Jestliže konstrukci chci ošidit, namlouvám si falešně, že to musí vydržet, že stejně normy v sobě zahrnují dvojnásobnou bezpečnost, zpravidla se škaredě zmýlím, u vlastního domku mě třeba taková střecha může i zabít. Stejně (s) nemůže dobře fungovat, pokud se její činnost zakládá, řekněme ne přímo na lžích, ale na polopravdách, které jsou někdy horší než lež, poněvadž pak nelze rozlišit, co je v nich pravda, a co ne. Říkejme si vzájemně v důležitých věcech pravdu a jen pravdu (i když mnohdy velmi nepříjemnou), o které se lze přesvědčit, a určitě si porozumíme.
Podle zásad TGM: Nebát se, nekrást, mluvit pravdu, hájit pravdu.
Pak by snad v Čechách zmizela „blbá“ nálada a většina Čechů by se dokázala sjednotit na společných cílech.

129503

24.2.2007 14:48

Zalezitosti ktere se popisuji v techto studiich

z.a.p 74.?.?.?

a prognozach zpusobuji mrazeni v zadech. Nastesti vsak je tu nadeje, ze nekdo VI co se deje a co je zamerem svetoveho kapitalu. Nastesti tu mame Rusko, ktere je doufejme probuzeno a SCHOPNO protivahy tomu co se ukazuje jako krajni zlo.

Je velmi zajimave a poucne, ze v dnesni dobe se nam dostava videni pravdy. Pravdy o tom, ze skutecnym zlem nebyl komunizmus ale jeho falesne se presentujici sila po "svobode vsech narodu". Nyni mame opravdu svobodu - svobodne posoudit a videt.

Buh zehnej Rusku a jeho potomstvu. Muze to prave tak byt zaruka preziti lidske svobody a slusnosti. Jinou alternativu momentalne nevidim.

z.a.p

129462

24.2.2007 15:15

re

tora85 85.?.?.?

Článek je dobrý, ale spíš si myslím, že je to jen taktika. Podivejte se na způsob, jak neustále američani v superlativech prezentují svoji vojenskou techniku. Od rusu nic. A jen tak občas se objeví krátká informace, že jako první byly schopni odpálit rakety proti nepráletské stíhačce dozadu, nebo technologie pancéřování tanků. Nebo superkavitační torpédo škval. Nedávno jsem videl dokument, jak američani po sametových revolucích v rusku hledali super raketový motor s vlastnostmi které nebyly schopni dosáhnout (jednalo se o podobný princip, jako turbo u klasického motoru, ovšem u raketového technologie o hodně náročnější), o kterém věděli, že existuje. V rusku byl vyvinut už v sedmdesátých letech, pak ale měl být zničen a celý program zastaven. Motory ale pracovníci programu ukryli. I po letech jak je američani objevili, z toho byly v šoku. Navíc desetiletí motory jen hlivěli ve skladě a po takové době absolutně bezproblémový zážeh na první pokus.
Myslím, že rusové jsou zticha. A záměrně nevyvracejí teorie o jejich zranitelnosti. Dělali to vždy. Pak jenom amíci a svět otevíral oči. Takže nevěřím, že dnes je rusko jiné. Američani to vědí. Mají v kalhotách z rusko čínských vojenských cvičení. Mají v kalhotách z toho, že je číňani dotují 2 miliardama dolarů půjček každý jeden den. Amerika není tak silná, jak se to jeví. Možná je zranitelnější, než si všichni myslí. Proto neustálé demonstrace síly.
A naši politici. Určitě jsou za vším prachy. A určitě pěkně vygumovanej mozek. viz. Vondra. Ti byly schopni a ochotni tento národ zaprodat za pár drobných kdykoliv.
Takže uvidíme, jak to bude pokračovat dál. Každopádně, emancipace ameriky je dávno pryč. Dnes je to strach nahánějící "demokracie".

129463

24.2.2007 18:08

RE: re

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 129463

Rusove uz nejsou zticha. Putin v Mnichove promluvil, jsou pripraveni i proti neocons u moci v jakekoliv alternative. Nechteji vsak konfrontaci i bez ni ceka civilizaci tvrde zkouska viz globalni ekologie.

129468

24.2.2007 16:34

hele koukaj s tim by mnel jit do televize

lesan 75.?.?.?

Jsem vul, jednu ctvrtinu clanku jsem pro vysoce odborne nazvy tak uplne nepochytil .Druha se mi zda jeko vystrizena z nostradama .Na pochopeni a zvazeni treti bych potreboval dva tydny sedet na pc a hledat a hledat a srovnavat a srovnavat.Ale jedna ctvrtina clanku je velice vystizna a stoji za pomysleni.Pan patrne pracuje jako topic pro mosad,kgb,nebo cia.Nemyslim ze v rusku by sedela u kormidla banda volu navalenych z vodky.Taky jsi zapomnel na jednu vec o ktere se moc nemluvi ,rusaci jsou vlestenci kteri se nechaji za svou vlast oddelat ,yankee ze to musi mit prvni dobre zaplacene(pracuju s klukem ktery vyrazi na druhy turnus).Dale mi nejak uteklo to ze nostredamus nejak nepocital s cinou. Jinak dobre cteni,ale trochu dlouhe. [smích]

129465

24.2.2007 23:01

KDO JE VACLAV HAVEL

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Kdyz jsem tento clanek zhruba pred deseti lety cetl v Rudem Pravu poprve, povazoval jsem jej za snusku lzi a pomluv. Dnes, pod tihou dukazu (uvedenych na konci teto stanky), jsem nucen uznat, ze podstatna fakta (napr. o nacisticke minulosti rodiny Havlu), jsou pravdiva.

http://svedectvi.host.sk/svedek/havelRP.html

129476

24.2.2007 23:32

Václav Havel a invaze do Iráku (se stálým zřetelem k sovětské okupaci ČSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

http://svedectvi.host.sk/svedek/havelRP.html

Co se stalo s Havlovým morálním svědomím o nějakých sedmnáct let později, když uzřel téhož Donalda Rumsfelda, tentokrát ve funkci amerického ministra obrany, jak útočí proti témuž Saddámovi Husajnovi, ve chvíli „když se stane situace už neúnosná“? A proč, místo aby nazval George W. Bushe „fyziologicky reagujícím primitivem“, podpořil invazi do Iráku? Když Havel v roce 1985 srovnával dvě tehdy existující supervelmoci, prohlásil otevřeně: „Já osobně - pokud můj názor někoho zajímá - nemám o Americe, americkém establishmentu, americké zahraniční politice celkem žádné velké iluze... (S4: 556). Jak půvabně provokativní tehdy, jak trapně ubohé dnes! Mají Biľak a Havel jedno společné: svoji jasně internacionalistickou a aktivistickou představu mezinárodních vztahů, pevné přesvědčení, že za jistých okolností musí jít suverenita nezávislých států stranou a správný politický postoj jim může být vnucován zevní silou. Českoslovenští komunisté odvozovali svůj požadavek od Marxova upřednostňování třídní identity před jakoukoli etnickou či národnostní vazbou. Kapitalismus je globální systém a jeho svržení si žádá proletářskou vzájemnost bez ohledu na státní hranice, což ostatně vyjadřují i okřídlená slova Marxova hesla, jež jsem měl příležitost zde již několikrát citovat. [bliji]

129479

25.2.2007 0:03

Zřizování ČSR probíhalo téměř výlučně v zednářských lóžích a všichni její představitelé byli svobodnými zednáři

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

http://k5.webhosting.klfree.net/content/view/102/25/

129480

25.2.2007 19:42

Úvaha k článku.

qwe 83.?.?.?

Úplně předem bych od tématu malinko odbočil podíval se na jiný případ situace, kdy jeden z protivníků má vysokou technologickou převahu. To bylo k vidění ve Vietnamu a je to teď k vidění v Iráku. Přes naprostou technologickou převahu USA partyzánské hnutí USArmy úspěšně čelí, nejen, že stačí, když se nějak dostanou k trochu modernějším raketám a vrtulníky padají, jak na běžícím pásu, ale i ztráty americké pěchoty nejsou nevýznamné, zejména daleko větší počet než padlých je trvale zmrzačených, což vzbuzuje nelibost u zastánců války a pobavený úsměv u odpůrců. Pro odpůrce války jsou zmrzačení propagačně zajímavější, protože se vrátí domů a celý život ve svém okolí budou mementem té vůdcovy pitomé frajeřinky. Ztráty jsou samozřejmě při takovéto válce velmi asymetrické, přičemž z iráckých mrtvých je asi 90% civilistů.
Předně si ujasníme jednu věc: USA vědí, že za prvé, Rusko je vojensky nenapadne a za druhé dobrovolně jim svoje přírodní zdroje nedá, a to je to, co je třeba mít na paměti.
Podíváme-li se teď na nové zbraně popisované v článku. Otázka je, mohou-li být nové zbraně, popisovaných vlastností a určení, vyvíjeny a testovány někde utajeně, pod zemí? Můj názor je, že ne. Podle aktuálních zkušeností s testování amerických antiraket vidíme, že úspěšnost je o něco větší než 50%, ještě ovšem jen za splnění určitých podmínek. To je sice zajímavé pro nadšence a kutily, ale z hlediska bojového nasazení je to naprostý neúspěch. Nejsem od fochu, vývoj připouštím, ale o testování popisovaných zbraní jsem dosud nic důvěryhodného nečetl. Přičemž testování v reálných podmínkách (ne simulace na počítači) je pro zbraňové systémy klíčovou prověrkou. Jestliže byl článek napsán v roce 2002, uplynulo už od té doby 5 let.
Ambicím USA na světovládu je ovšem třeba čelit a prostředky k tomu jsou.
Ať už je to jak chce, vývoj takovýchto systémů a zbraní skrz takový štít pronikajících je i Rusku a v Číně, což například Čína ukázala nedávno, sestřelením družice na nízké dráze. Nedávná prohlášení Putina, o vývoji nových zbraní a o vlastnictví již nové generace zbraní nelze rovněž brát na lehkou váhu. Je rovněž možné hledat nové způsoby válčení, napadá mi možnost nechat proběhnout jadernou reakci ve vzduchu, úmyslně „špinavou“, se vznikem množství silně radioaktivních izotopů, využít vzdušných proudění a nechat tímto smrtelným spadem pokrýt sever Ameriky. Neumím si představit úspěšnou celoplošnou dekontaminaci celých USA.
Jsou možné i ekonomické tahy, Čína je největší věřitel USA a pokud se rozhodne, docílí zhroucení dolaru a velmi vážné poškození americké ekonomiky. Utrpí přitom ovšem sama ztráty, neboť ačkoliv svoje devizové rezervy diverzifikuje, má stále v dolarech většinu. Nicméně je vždy lepší obětovat něco, abych nepři

129494

25.2.2007 20:17

RE: Úvaha k článku.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 129494

Je zcela jasné, že by Čína dokázala potopit americkou ekonomiku. Ovšem za velkou cenu. Proto se jim do toho nechce, mimo to by se jim tím rozplynul nejlepší trh. Celý svět je dnes v situaci, kdy by se mělo něco dělat, protože to takhle dál nejde, ale jelikož jsme to odkládali příliš dlouho, tak by to moc bolelo. Místo toho kolektivně dále odkládáme řešení a tím způsobujeme nárůst budoucí bolesti. Plán jaký má na řešení Amerika není nikomu k ničemu, jen jim samotným. Je to zoufalý pokus se vyhnout řešení podmaněním světa a řešením dluhů a nedostatků prostou krádeží. Není divu, že Amerika má takový plán, jejich situace je totiž nejhorší. Kdyby došlo k celosvětovému řešení problémů, je to právě Amerika, kdo by si to odnesla nejvíc, neboť je nejméně schopná se sama o sebe postarat, obejít se bez transportu založeným na oleji, živit se a zásobovat lokálně. Kanada na tom není o nic líp, vlastně mnohem hůř, díky vdálenostem a zimě, to co by v evropské nebo asijské zemi bylo těžkou, ale ještě přežitelnou potíží, se změnou způsobu jak se vše dělá, je zde zcela smrtelným nebezpečím. Rozdíl mezi problémem Kanady a Ameriky je v tom, že v Kanadě to přežít nejde a v Americe by to sice šlo, ale oni se odmítají nechat připravit o bazény, dovozové produkty a hlavně pocit že jsou nej nej nej na světě, prostě se jim nechce.

129496

26.2.2007 0:36

RE: Úvaha k článku.

Datel 206.?.?.?

Reakce na 129496

Co to pisete ? -v Canade to prezit nejde-. Co ? Je tu vse . Obili , prirodni bohatstvi , maso , vodu. A na to vse pomerne malo lidi.

129506

25.2.2007 20:59

RE: Co se týče krachu dolaru ...

Nasredin 82.?.?.?

Reakce na 129494

nebude mít problém Amerika ale Čína, Rusko a ostatní držitelé dolaru. Po krachu dolaru zůstane Číně a ostatním bezcenný papír ale Američani budou mít naprosto bezkonkurenční vojenskou techniku, kterou si za tento dolarový úvěr nakoupily. Číně ještě ze dne na den zůstanou stovky miliónu nezaměstaných. Američané něco podobného udělali v roce 1929, kdy byl dolar směnitelný za zlato a státy, které které dolar tehdy držely si naivně myslely, že za dolary to zlato dostanou. Dostali tehdy kulový a zůstal jim jen bezcenný papír ... Zvláště Čína je na tento druh útoku velmi citlivá a úvěrováním Ameriky se dostala do pasti ze které není úniku. To že USA mají dnes tak nevyrovnaný rozpočet, že naprosto bezhlavě zbrojí a že s FEDu odešel žid Greenspan nasvědčuje tomu, že kostky byly vrženy a že se blíží konflikt netušených rozměrů. Odhaduji, že to bude odstartováno ještě za Bushe před koncem jeho volebního období a že se Bush stane prvním válečným prezidentem stejně jako Putin v Rusku.

129498

25.2.2007 22:10

RE: Co se týče krachu dolaru ...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 129498

Čina sice by měla najednou milióny nezaměstnaných, ale tu rýži, co jim dávala, by stále pro ně měla. V Americe by ale najedou byly prázdný krámy a to by se občanům moc nelíbilo. Pokud vím, tak dolar vždy platil, jestli v roce 29 za něj nedali zlato, tak přesto stále platil jako dolar. Nepamatuju se na americkou měnovou reformu. Tentokrát by to bylo trošku jinak, dolar by nikdo nevzal, alespoň ne v cizině, snad někde v Kentucky za pár brambor, i když by raději něco jiného, třeba materiál. Rychle by s tou bezkonkurenční vojenskou technikou bylo vojínům hladno a zima. Válka není jenom mašinérie, válka stojí prachy a když vaše už neplatí, tak musíte z kola ven. Mašinérie žere taky olej, s pádem podložení oleje dolarem, pro američany najednou nedosažitelný artikl.

129499

26.2.2007 0:39

RE: Co se týče krachu dolaru ...

Kant 88.?.?.?

Reakce na 129498

Jenže prostí Američené, kteří zjistí svoji globální chudobu, asi nebudou držet ústa a krok jako v Československu po měnové reformě.S přihlédnutím k tomu, jakou politiku USA leta praktikují, dojde spíše ke způsobu, který je běžný mezi některými takypodnikateli:"mrtvý věřitel, dobrý věřitel"

129508

26.2.2007 3:57

RE: Co se týče krachu dolaru ...

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 129498

nebudte az takovy optimista,s padlym dolarem pada i amerika,to vam musi byt preci jasny

129515

26.2.2007 7:50

RE: Co se týče krachu dolaru ...

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Reakce na 129515

Na takový scénář jsou USA s půlbilionem ročních výdajů na zbrojení (uvědomme si, že je to prakticky polovina celosvětových výdajů na zbrojení) příliš silným subjektem. Nemyslím, že by křeč občanské války v USA měla za následek padnutí vojensko-hospodářského komplexu na kolena. Ostatně pokaždé, když se uvnitř USA schylovalo k podobné katastrofě (či k ní nakonec došlo), byl tady vždy připraven armádní sektor k rozpoutání dalšího mezinárodního konfliktu. A pokud jde o možnosti plně automatizovaného vedení války (dle takticko-operačních plánů neocons dokonce prostřednictvím taktických jaderných zbraní), vzrůstá riziko právě takového vyústění řešení vnitroamerických problémů každým dnem...

129521

25.2.2007 23:05

Tož jsem se docela brutálně odvázal...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Na hlasovačce o XBR RADAR OF BRDY - http://zakladna.unas.cz/index.php... Má někdo nápad, jak uniknout dvojici amíků, vartujícím před barákem? [cool]

129500

28.2.2007 19:20

Rusko se již jistě připravilo

Zorba 83.?.?.?

Ruští předáci jistě vyslyšeli varování autora článku a začali s urychlenou přípravou na válku. Ruská armáda je dnes mnohem silnější a připravenější než před 5 lety kdy článek vznikl. Rusové rozjeli celou řadu moderních zbrojních programů a disponují spoustou moderních zbraní všech druhů(tanků, raket, letadel, ponorek atd.) jež jsou stejně dobré a často i lepší než ty Americké. Proto jsem přesvědčen že Rusko bude americké agresi úspěšně čelit. Podle mne není pochyb že dojde k válce, USA chtějí dosáhnout světovlády a je to především Rusko jež jim stojí v cestě a jež jinak než vojensky porazit nepůjde(perfektně to ve svém příspěvku na tuto diskuzi popsal Nasredin). Ovšem situace Rusko již není tak špatná. Rusko má řadu spojenců kteří mu jistě přijdou na pomoc(Čína a některé další menší státy) a jak jsem řekl má i vojenský potenciál s nímž může Americké agresi úspěšně čelit. Proto věřím že USA nakonec dopadnou stejně jako před nimi Hitler či Napoleon, že budou na hlavu poraženy a svět tak bude zachráněn před americko-sionistickým NWO.

129693

Příspěvků: 34

24.02. 01:17 Martin111222  Pán je žvanil
24.02. 03:23 Rene Bartosek  RE: Pán je žvanil
24.02. 09:59 Průchozí  RE: Pán je žvanil
24.02. 17:57 Rene Bartosek  RE: Pán je žvanil
24.02. 11:26 Průchozí  Který pán je žvanil?
24.02. 17:53 Hugo Fibiger  RE: Pán je žvanil
25.02. 02:53 z.a.p  RE: Pán je žvanil
25.02. 04:01 Belveder  RE: Pán je žvanil
26.02. 02:09  RE: Pán je žvanil
24.02. 10:29 J. H.  Pán je génius.
24.02. 14:05  RE: Pán je génius.
24.02. 19:50 Osvetár  RE: Pán je génius.
24.02. 22:05 Vasil Bilak  RE: Pán je génius.
25.02. 11:52 Osvetár  RE: Pán je génius.
25.02. 14:00 Pozorovatel  RE: Pán je génius.
25.02. 23:12 rusel.k  RE: Pán je génius - úvaha o společnosti
25.02. 23:20 rusel.k  RE: Pán je génius - úvaha o společnosti - dokončení.
24.02. 14:48 z.a.p  Zalezitosti ktere se popisuji v techto studiich
24.02. 15:15 tora85  re
24.02. 18:08 Rene Bartosek  RE: re
24.02. 16:34 lesan  hele koukaj s tim by mnel jit do televize
24.02. 23:01  KDO JE VACLAV HAVEL
24.02. 23:32  Václav Havel a invaze do Iráku (se stálým zřetelem k sovětské okupaci ČSSR
25.02. 00:03  Zřizování ČSR probíhalo téměř výlučně v zednářských lóžích a všichni její představitelé byli svobodnými zednáři
25.02. 19:42 qwe  Úvaha k článku.
25.02. 20:17 Antiseptik  RE: Úvaha k článku.
26.02. 00:36 Datel  RE: Úvaha k článku.
25.02. 20:59 Nasredin  RE: Co se týče krachu dolaru ...
25.02. 22:10 Antiseptik  RE: Co se týče krachu dolaru ...
26.02. 00:39 Kant  RE: Co se týče krachu dolaru ...
26.02. 03:57 Belveder  RE: Co se týče krachu dolaru ...
26.02. 07:50 Hugo Fibiger  RE: Co se týče krachu dolaru ...
25.02. 23:05  Tož jsem se docela brutálně odvázal...
28.02. 19:20 Zorba  Rusko se již jistě připravilo

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 0

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,53 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 227 353,39 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 682