Diskuze k článku

Zrada české inteligence

Příspěvků 73

9.2.2007 5:47

Mucednik

texaskycizek 70.?.?.?

Bylo by velice zajimave udelat rozhovor s cleny jeho rodiny. Jestli nejakou mel. Jaky to melo dopad na jejich zivoty. Osobne predpokladam, ze inteligentni clovek dokaze prezit v jakychkoliv podminkach, nebo se aspon o to pokusi. Kdyz na mne miri samopal bolsana, nebudu vykrikovat : smrt Sovetskemu Svazu! Naopak, reknu slava..atd. atd. A budu koukat, jak tam odtad zmizet, nebo mu ten samopal vzit, popripade dodavat munici, ktera nema strelny prach. Sebeobetovani se hodi do Afganistanu. Do uplne jine kultury, jineho nabozenstvi. A zrovna to neobdivuji. Na ceskou povahu se spise hodi svejkovani. Dejte tomu dvacet let a tez to pracuje.
Vas Texaskycizek

128255

12.2.2007 22:05

RE: Mucednik

klauní frňák 85.?.?.?

Reakce na 128255

...inteligent=zbabělec?
Kdepak, to jen zbabělec je zbabělcem vždy. Raděj jsem "smějící se bestije" z oka do oka. A když umřít, tak s úsměvem. Tzn.: jiný cíl, než se po takovémto zážitku dobře nacpat, vyspat, vyentononc atd., už asi nemáš? Já jen, abych si urovnal slovo "intelegince", dle tvé představy. Někdy mi vadí navážení se některých přispěvovatelů do tvé osoby. Dokonce seznávám v některých tvých názorech mlhavou diagonálu směřující k vystřízlivění, či jisté formě kvalitní filtrace v rámci konfrontací, která tady okusuješ. Nicméně nedá mi to abych ti nesdělil následující: "Nebuď zbabělec, vždyť si tě nikdo nemůže vážit ani ty sám sebe".

128603

13.2.2007 17:55

RE: Mucednik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 128603

neztotoznuji se prilis s texasanem, nicmene:

bylo zbabelost vstoupit do KSC s vizi, ze me deti budou mit vetsi nadeji studovat?

inteligence je opakem hlouposti -> hloupost je jit do kriminalu a nechat svou rodinu na pospas nenavisti
proc chtit od inteligence, aby jednala hloupe? kdyz ti, kteri nejsou inteligence (-) tak vetsinou nejednaji (z toho sameho duvodu - strachu)

inteligence byla za komunismu vystavena mnohem vetsimu tlaku nez zbytek obyvatelstva (-)

nepritel nas oznacil jako smějící se bestije, pro ostatni "narody" jsou cesi zbabelci, kteri se dobrovolne vydali hitlerove ochrane

A když umřít, tak s úsměvem.
prosim, zaslete foto, az k tomu dojde, rad se presvedcim ...


(-) zasadne odmitam rozdeleni inteligent/hlupak, nicmene cely clanek tak vyzniva ... nelibi se mi dokonce ani oznaceni skupiny jako inteligence, preferuji slovo vzdelanci

128687

14.2.2007 11:51

RE: Mucednik

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 128687

>bylo zbabelost vstoupit do KSC s vizi, ze me deti budou mit vetsi
>nadeji studovat?
Ano, do jisté míry zbabělost a do jisté míry prozřetelnost, protože jestli moje dítě bude moct studovat a já na něj budu mít silný vliv, tak se může stát, že ta protekce se vlastně obrátí proti těm, co měli zcela opačný záměr. Ale to je pro Vás asi příliš filozofické, že ?
>inteligence je opakem hlouposti -> hloupost je jit do kriminalu a
>nechat svou rodinu na pospas nenavisti
Ne zas tak docela. Pokud by tohleto udělali všichni, nebo aspoň většina, tak by se věci zmněnily, ovšem zase to kdyby.
>proc chtit od inteligence, aby jednala hloupe? kdyz ti, kteri
>nejsou inteligence (-) tak vetsinou nejednaji (z toho sameho
>duvodu - strachu)
A co je podle Vás správné ? Aby ta ne-inteligentí část (což je ovšem sporné), jednala "chytře" a ta inteligentní část (taky sporné) jednala hloupě ?
>inteligence byla za komunismu vystavena mnohem vetsimu tlaku nez
>zbytek obyvatelstva (-)
Jste si jist, že to byla opravdu jenom inteligence ?! V podstatě to byl každý, kdo měl nějakou váhu a větší cenu pro tu vládnoucí chamraď. Byli to i sportovci, umělci a taky docela obyčejní a prostí lidé, kteří se nechali zmást tím jejich pozlátkem.
>nepritel nas oznacil jako smějící se bestije, pro ostatni
>"narody" jsou cesi zbabelci, kteri se dobrovolne vydali hitlerove
>ochrane
Ten výraz "smějící se bestie" pochází od Heydricha a jistě to není nikterak nadneseno. Nevím, jakou máte zkušenost Vy. Ta ochrana nebyla Čechy požadována, ale byla jim vnucena. Nebylo dokončeno pohraniční opevnění, ale hlavně jsme měli 3,5 milionu Němců na vlastním území. Nezdá se Vám to trošku moc ?
>A když umřít, tak s úsměvem.
>prosim, zaslete foto, az k tomu dojde, rad se presvedcim ...
No, když jsem četl Welzla, tak ten tam popisoval, jak různí člověkové, různých národností šli na smrt. My Slovani, jsme na tom nebyli zrovna moc dobře.
>(-) zasadne odmitam rozdeleni inteligent/hlupak, nicmene cely
>clanek tak vyzniva ... nelibi se mi dokonce ani oznaceni skupiny
>jako inteligence, preferuji slovo vzdelanci
Já to zas tak kategoricky neodmítám, ale snad uznáte, že je určitý rozdíl ve vzdělání, vědění a i té inteligenci nějaký je. I když by se dalo polemizovat o poměru mezi vzděláním a inteligencí, přece jen je jakási větší pravděpodobnost, že se s tou vzdělaností ta inteligence nijak nepopírá. Naopak, je tam větší předpoklad, že tam ta inteligence je a asi je jí víc, než u těch, kteří se zabývají pasením ovcí. Nemám nic proti pastevcům. Vyjádřit to číselně, tal bych se odvážil říct, že mezi dvaceti vysokoškolsky vzdělanými lidmi, bude větší procento "inteligentnejších" lidí, než mezi dvaceti (například) horníky. Ti, co tam byli jako političtí se nepočítají. Ta inteligence sama o sobě mnoho neznamená, pokud není patřičně využita. Podívejte se do zrcadla ! ...Kráceno (Editor)

128731

14.2.2007 17:39

RE: Mucednik

skepse sama 200.?.?.?

Reakce na 128731

1. cili se shodujeme, ze prosta zbabelost to neni - s tou filosofickou poznamkou souhlasim, je to daleko inteligentnejsi boj nez pozaduje autor clanku

2. myslim, ze podobne jako v bodu 1., lze dosahnout stejneho cile a s mensimi ztratami

3. umelci patri valnou vetsinou do te skupiny inteligence, protoze vetsinou maji vysokou skolu, popove hvezdy beru spis jako komedianty, kteri hraji pro toho, kdo vic plati

4. jiste si vsimnete, ze pisu ostatni narody ... skutecne mame ve svete povest zbabelcu, zabrani sudet a nasledny protektorat si pamatuji jen z dejepisu a celkem te verzi verim ...

5. slovani rozhodne nejsme, mozna slovani s germany, s nekolika spruzenymi kelty a partou rozzurenych avaru v jednom mixeru [velký smích] rekl bych, ze s usmevem jde na smrt jenom clovek znacne emotivne ovlivnen (cim a jak je uz sirsi tema)

6. s procenty mate pravdu, s tim, ze ti nejinteligentnejsi se pozdeji uchyluji k vecem jako je paseni ovci

se zrcadlem to ukaze cas, jsem jeste mlad [smích] nicmene, jsem skeptik, vyuzivam svou inteligenci jen v souladu se svymi zamery, at uz je to osobni nebo rodinny prospech anebo zabava a odpocinek ... touha byt hrdinou me pomalu vyprchava z zil, preferuji byt dobrym otcem ... moje schopnost byt hrdinou je sporna vec, protoze jsem nikdy nebyl vystaven situaci v niz by bylo zapotrebi hrdinu

128755

15.2.2007 1:02

RE: Mucednik

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 128755

Hloupost bez moralky muze diky sve hlouposti pouze malo a hloupe uskodit. Intelekt bez moralky... [pláč] [naštvaný]

128798

16.2.2007 15:50

RE: Mucednik

skepse sama 200.?.?.?

Reakce na 128798

Ta inteligence sama o sobě mnoho neznamená, pokud není patřičně využita.

a

Hloupost bez moralky muze diky sve hlouposti pouze malo a hloupe uskodit. Intelekt bez moralky...

z toho mi vychazi: mit, ale nevyuzivat [smích]

prosim o vysvetleni slova "moralka", vyznamu je vice, zajimalo by me, kam tim mirite ... zda klasicke pojeti (mravnost nade vse) nebo se mam ridit desaterem? nebo zdravym rozumem? nebo jenom rozumem? nebo tim co rikate vy? mi rodice? me deti? zkratka prosim o vase pojeti moralky ... za ten kratky cas jsem zjisil, ze je kolikrat lepsi se ritit bez moralky nez se ridit moralkou nekoho jineho

128975

17.2.2007 14:25

RE: Mucednik - poznámka

rusel.k 62.?.?.?

Reakce na 128975

Co je Dobro, co je Zlo, co je to morálka, se snaží vysvětlit etika neboli filosofie morálky. Cituji z Filosofického slovníku (Brugger, naklad. Naše vojsko, Praha 1994):„Ve svědomí, především ve zkušenosti viny, prožívá jedinec rozdíl mezi vlastním dobrým a špatným jednáním; v kulturách všech národů se nacházejí příkazy, normy chování a hodnotová měřítka, podle nichž je jedno chování schvalováno jako chvályhodné nebo vůbec předepsáno jako povinné, jiné je jako zavrženíhodné zakázáno. Příslušně tomu jsou lidé sami a jejich postoje hodnoceni jako vůbec dobří, nebo špatní.“
„Pokud je člověk jako duchovní bytost pravým obrazem Boha a jako subjektivně konečný znamená účast na absolutním rozumu Boha , je pro všechny lidi dán stejně platný, obecně závazný mravní řád.“ (V tomto odst. se mi zdá text v jedné části trochu kostrbatý, možná vinou překladu, ale význam je snad jasný.)
Zásadní problém ve správném pochopení božských záměrů vidím v tom, že se ani do dnešní doby nepodařilo duchovním vůdcům lidstva sjednotit na jednotném výkladu těchto Božích plánů. Podle mě pro to teprve papež Jan Pavel II. nastolil počáteční předpoklady.
Pro pochopení, co je správné, tedy morálních principů, lze použít i vlastní rozum. K čemu nakonec povede, když lidé začnou podléhat svému sobectví, „dobru“ jenom pro sebe a svou rodinu, iluzi absolutní svobody pro sebe ve smyslu: „urvi, co urvi, co nemůžeš z…..“ ? Napovím 2 možnosti: a) k všeobecnému rozvratu, b) ke konečné lidské svobodě, k osvobození lidstva od falešné morálky.
Co je dobré pro společnost, sjednocení se na jednom principu, tedy pochopení Jednoty, nebo její rozštěpení na jedince s naprosto odlišnými názory? Každý snad chápe, že ze dvou stejných sil, působících zcela v jednom smyslu, vznikne jejich výslednicí síla dvojnásobná (1+1=2). Jaká však vznikne výsledná hodnota, budou-li vzájemně působit ve zcela opačném smyslu ? Pochopitelně nulová (1-1=0).
Cituji opět z Filosofického slovníku (str. 248): „Mravní zákon je pro člověka zásadně poznatelný. Tím se vysvětluje dalekosáhlý soulad v hlavních rysech mravního vědomí.“

129067

9.2.2007 8:00

Děti se učí dějepis ve školách špatně

Jarmila 85.?.?.?

autor v článku nadává na zrádnou českou inteligenci, ale ve skutečnosti to je všechno jinak. O tom, že tu bude dosazen ruský kominismus bylo rozhodnuto již roku 1945 od okamžiku, kdy se generál Patton zastavil u Plzně a na pokyn svých nadřízených již nešel osvobodit Prahu, ač by mohl. Pak přichází stále stejná strategie: ten kdo má skutečnou moc a peníze ovládne všechna média a nasadí si všude své prodejné zrádce. Inteligenti, kteří jsou proti dosazenému režimu nejsou připuštěni do médií a jsou po zásluze potrestáni. Čili rok 1948 nebyl žádný Vítězný únor, neboť Stalin již oficiálně převzal naše území o 3 roky dříve. Vše ostatní byla už jen fraška a omáčka.

Ta samá fraška probíhala roku 1968. Rusko zde potřebovalo dosadit svá vojska, upevnit svou moc, a tak se dohodlo s Amerikou, že Amerika i nadále nebude zasahovat do jeho území. A pak opět stejná strategie: ovládnutí všech médií, nasazení všude do klíčových míst své prodejné lidi a tvrdé potrestání všech čestných odpůrců. Většinové společnosti pak nezbylo jako vždy než se přizpůsobit režimu, nastala všeobecná rezignace a kdo nechtěl zůstat u lopaty musel se povinně hlásit do KSČ.

A sameťák roku 1989? Opět již dopředu dohodnuté dohody mezi Ruskem a Amerikou. Socialismus vyhnil zevnitř, nefungoval, a tak moskevští soudruzi od stolu rozhodli, že sebe i své satelitní soudruhy přemění na bohaté kapitalisty. A tak se také stalo. A doteď mají koupená všechna média, všechny volby jsou fraška a oni si zde vesele vládnou dál, ale již ne jen výhradně pod rudou barvou, ale i pod modrou, růžovou, černou, zelenou a já nevím pod jakou ještě barvou.

A současnost? Opět je již vše mezi Ruskem a Amerikou dávno dohodnuté a naše inteligence s tím nemá nic společného. Všechna média jsou zakoupena, a tak není divu, že dnešní MFD píše, že Kojzar v Rudém právu byl proti tomu kdysi jen slabý odvar z čajíčku. Prodejní zrádci se předhánějí v MFD svou chválou na americký radar a skuteční oponenti (ne ti z KSČM) nejsou do médií připuštěni, a pokud budou příliš zlobit a vykřikovat, budou po zásluze potrestáni.

128258

9.2.2007 11:49

RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 220.?.?.?

Reakce na 128258

Svetem se siri celosvetova hluchota,tak,jak jsou hlusi Americane ve svem materialismu,tak je hluchotou zachvacen i Cesky narod a ne jenom on.
http://rense.com/1.imagesH/insidedees.jpg
Lide si neuvedomuji ,ze az svetova elita dosahne jedne svetove vlady ,tak stejne vsichni Svejkove situovany pro kazdy rewzim stejne o vsechno prijde ,tedy o vsechno ,co tak pro sebe a pro sve deticky cela desetileti nahrabali,cvoz se jim dnes muze zdat jako fantasie ,ale Spojene Narody maji byrokraticky zaznam ,ktery rika ,ze az bude jedna svetova vlada ,tak prvni co udelaji bude ,ze zrusi soukomme vlastnictvi, tak harbejte ,dokud muzete.Obcane prodaji svou svobodu za materialni jistoty ,kryte ,tak zvanou bezpecnosti,to je cesta ,ktera zcela pracuje pro elitu ,aby se dnes v technickych moznostech kontroli a ovladani sveta plne prosadila,tak zvana inteligence naroda je si toho plne vedoma ,ale mlci,zatimse nic nedeje ,tak jakepak starosyi ,co bude po nas ,potopa,to my uz nezazijem ,tak ,jake pak starosti.

128277

9.2.2007 15:45

RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 128277

Kdo se ve jménu bezpečí vzdává svobody, nezaslouží si ani bezpečí, ani svobodu.
[pláč] [pláč] [mrknutí jedním okem]

128292

9.2.2007 14:26

RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 128258

Pani Jarmilo, ten pan spise chtel poukazat na nedostatek patere mezi nasimi "taky-intelektualy".
Kdyz spolecnost se nerozdeluje na zaklade kapitalu, kde jak jste si vsimla tak ti moviti maji co rici, tak rozdelujici faktor je prave doba stravena instrukcemi. Ti co dosahli diplomu budou ovsem trvde hajit to co dosahli, protoze i kdyz je to nyni obsoletni, tak tehdy jim to dovolilo jistou spolecenskou posici. Pan inzenyr, asistent, pravnik. Presto, ze tito byli servilnimi lokaji rezimu, snazili se pusobit impressi intelektualni nezavislosti, ktera ovsem nebyla.
Nikdy nebyli trenovani k nezavislemu mysleni, tedy ne na verejnosti. Heslo bylo, no vsak to znate. Nevycuhuj.
Na zapade elity jsou trenovany k nezavislemu mysleni, ne vsichni jsou toho schopni, proto take takove vybiraci rizeni na nejlepsi university, je to schopnost abstraktni myslenky, vse ostatni se muzete naucit v praci.

128289

9.2.2007 17:03

RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 128289

Já vím pane Karle. A já jsem zase chtěla poukázat, že charakterních intelektuálů bylo a dodnes je u nás velmi mnoho, ale tito lidé nikdy nejsou připuštěni ani do médií, ani k moci. Když dejme tomu z 10 milionů Čechů je 1 milion intelektuálů a v tom milionu lidí je dejme tomu 900 tisíc slušných a 100 tisíc bezpáteřních, tak vládci světa zásadně loví v těch bezpáteřních vodách, hledají poslušné loutky výhradně v tom stotisícovém stádu hajzlů.

Proto jsem ve svém diskusním příspěvku nenadávala na zrádnou českou elitu, ale hledala souvislosti tam kde skutečně jsou- že totiž za veškerou bídu světa mohou menšinoví vrcholní vládci, nikoliv většinoví ovládaní. Kdyby si Stalin nerozdělil s Američany území už tenkrát hned po válce, tak jsme tady nemuseli žít 40 let pod nadvládou komunistů, kde kdejaký okresní tajemník rozhodoval o osudu všech slušných intelektuálů.

Autor nadává na prezidenta Beneše. Jenže co panu Benešovi zbývalo, když ho Západ zradil? A k čemu bylo Maďarům v roce 1956 povstání proti Stalinovi, když se na ně Západ s prominutím opět vysral? Stály ty zbytečně zmařené životy za to?

Proč myslíte, že se vládci světa bojí přímé demokracie jako čert kříže? Hádejte.

128301

10.2.2007 0:21

RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 128301

Mila pani Jarmilo, vypadalo to, ze nejvetsi stiznost intelektualu za minuleho rezimu byla ta, ze nemohli kritisovat rezim, tudiz ani analysovat bez strachu z nasledku.

Vsichni vime, ze minuly rezim byl umely a nesnesl logickou analysu. Tedy diskuse byla omezovana temi (intelektuali) kteri meli zajem na jeho pokracovani.

Ovsem po revoluci, ti lide kteri se dostali k veslu nahle pokracuji ve stejne dynamice kterou odsuzovali. Slepe se odavaji propagaci noveho rezimu bez toho, ze by dovolili jeho kritiku. Viz gesto pana Topolanka.

Lide kteri poukazuji za jeho nedostatky jsou povazovani za socky a podobne.

Novy rezim se vyvijel v poslednich dvou stech letech a na zapade se dostal na tuto uroven prave analysou a kritikou. Da se rici zlepsovanim.

Do Cech tento rezim prisel uz hotovy a lide ho v zaklade poznali jen z knih. Takze jim schazi instinkt (mozna z vdecnosti) k jeho analyse.

Kapitalismus je velmi vratka lod ktera kdyz se opatrne neridi tak muze byt velmi vratka.

Ovsem, stravil jsem vetsinu zivota na Zapade a tak mozna me myslenky nemusi byt relevantni.

Ten pan, co napsal ten clanek zrejme myslel ty prave intelektualy, kteri se zabyvaji dejem ve spolecnosti za ucelem ho ovlivnit. Nemel na mysli odborne pracovniky, kteri ac prodelali jiste intensivni vzdelavani byli vzdy ochotni se prostituovat, stejne jako to rekl pan Cizek v predeslem prispevku.

128342

10.2.2007 8:23

RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 128342

Milý pane Karle, tím že jste strávil většinu života na západě, tak asi dodnes nemáte přesné povědomí o tom, co se děje nejen u nás, ale vyjma bývalé NDR ve všech postkomunistických zemích. Všude proběhly falešné revoluce, po nichž si komunisti nadále ponechali veškerou moc v rukou.

Nejprve zde uvedu takovou malou vzpomínku. V sedmdesátých letech minulého století probíhaly tzv. kádrové prověrky, ve kterých všichni úředníci museli podepsat prohlášení, zda souhlasí se vstupem vojsk na naše území. Já jsem se podepsala pod Nesouhlasím a tím jsem si podepsala rozsudek, že už v životě neudělám jakoukoliv kariéru. Oni ty prověrky dělali právě proto, aby oddělili zrno od plev, přičemž lidi mého typu považovali za plevel, kdežto já jsem se považovala za zrno. No a pak ta elita, kterou já jsem považovala za plevel nastoupila na vedoucí funkce a hlídala a držela pod krkem nás, co jsme se považovali za zrno, kdežto oni nás za plevel.

Po „revoluci“ vložil někdo demostrantům do úst heslo: Nejsme jako oni! Ano, my jsme nebyli jako oni, nikoho jsme nekádrovali, ani nevěšeli na lucerny, zato oni dál pečlivě kádrovali jako by vůbec žádná revoluce neproběhla. A tak dnes všude na všech důležitých místech mají posazeny své lidi- je to úplně stejné jako za komunistů. A ti lidi ( z mého pohledu bezcharakterní plevel) pečlivě hlídají, aby se plevel (z mého pohledu kvalitní zrno) nedostal nikam do rozhodujících pozic. Takže nejen zde vzpomínaný Radek John, ale tisíce jemu podobných nám dnes o morálce kážou. [bliji]

128364

10.2.2007 16:50

RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně

Hastrman 71.?.?.?

Reakce na 128258

Presne tak. Praotec Cech nam spatne vybral. Ceska zeme, v Centru Evropy vykvetla ve smes schopnych lidi ale kazdy silnejsi vladce s nami mava jako s nejakym kostetem. Toto stale pokracuje az na to, ze dnes je opet Cesko soucasti velke rise a nema moc na vyber. [bliji]

128397

9.2.2007 8:03

Malá připomínka ke Krylovi

Vanguard 62.?.?.?

Kryla si vážím, ale tvrdit, že člověk s jeho minulostí, který vystupoval na akcích KSČM nikdy sám sebe nezradil, mi přijde jako hodně velký nesmysl. Právě jeho účinkování na akcích bolševiků pro mně osobně bylo obrovským zklamáním, které mu nejsem schopen odpoustit.

128259

9.2.2007 8:47

RE: Malá připomínka ke Krylovi

nitram 213.?.?.?

Reakce na 128259

Pokud je mi známo, p. Kryl na akcích KSČM nevystupoval.
A i kdyby, jako že pochybuji, není rozhodující KDO KDE mluví, ale CO vyjadřuje.
Pan Kryl NIKDY nezradil a proto také MUSEL zemřít. Bohužel.

128263

9.2.2007 10:43

RE: Malá připomínka ke Krylovi

Paulito 193.?.?.?

Reakce na 128259

Prosim, na ktere pak ze akci bolseviku: kdy a kde Pan Kryl vystupoval ??

Dekuji.


Paul. [zmaten] [zmaten]

128272

9.2.2007 16:13

RE: Malá připomínka ke Krylovi

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 128272

Přesně to nevím, ale vím to určitě, bylo to někdy okolo roku 1994, proběhlo to tiskem.

128299

9.2.2007 17:06

RE: Malá připomínka ke Krylovi

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 128299

Nepomlouvejte pana Kryla, vždyť ho beztak havlovci odddělali, aby již nemohl dál o nich odhalovat pravdu. Byl totiž pro ně velmi nebezpečný, protože mu lid naslouchal a věřil mu.

128302

9.2.2007 17:58

RE: Malá připomínka ke Krylovi

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 128302

[velký smích]

128308

9.2.2007 18:18

RE: Malá připomínka ke Krylovi

hostující 85.?.?.?

Reakce na 128308

Karel Kryl NIKDY na žádné akci KSČ nevystoupil!
Pokud si však vzpomínám , bolševici jednu dobu hráli na svých "haldamáších" jeho písničky.Po Krylově smrti.Což je opravdu "temná minulost"!
[zmaten]
A to ,že jej polistopadová vládnoucí garnitura má na svědomí je fakt. A je lhostejné zda přímo,či zda se k vůli tomu co provedli s naší vlastí "utrápil"! [naštvaný]

128314

9.2.2007 21:28

RE: Malá připomínka ke Krylovi

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 128299

Jo , vy jste taky jeden co asi žere současnou propagandu:
KSČ(M)= ČSSD . Zkuste si něco přečíst nebo zjistit o životě K. Kryla a pak zkuste říct, kdy "okolo r. 1994" to bylo.
Pokud myslíte, že třeba v lednu nebo únoru, je to OK. Jinak : Karel Kryl zemřel 2. března 1994 v Mnichově a byl pochován na břevnovském hřbitově v Praze. Nijak moc jsem nepátral, byl to druhej odkaz. Na vás je najít odkaz na koncert pro komunisty (neberu komunisty v jiným kabátě). Pomoz vámc Bůh.

128333

12.2.2007 9:01

RE: Malá připomínka ke Krylovi

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 128333

Už výše jsem napsal, že zřejmě nebudu schopen to nijak prokázat. Jde o osobní subjektivní vzpomínku ze začátku devadesátých let a bohužel jsem si poměrně jistý.

128534

9.2.2007 8:33

Inteligenti existují !!

Alfons pfz (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

V mnoha diskuzích se inteligenti často objevují. Poznají se podle toho, že dělají z ostatních blbce. Takže inteligenti nevymřeli a čekají v záloze na svůj velký den.

128262

9.2.2007 9:11

ten článek by se možná měl jmenovat jinak

Vlastimil Čech 85.?.?.?

s napsaným se dá souhlasit bez výhrad... stejně tak, jako se dá souhlasit s příspěvky... navrhuji ovšem uvažovat nad jiným nadpisem, co třeba něco jako: "VÍTĚZNÝ POCHOD CHAZARO-JEVREJSTVA" ?

128264

9.2.2007 11:01

RE: ten článek by se možná měl jmenovat jinak

preferator 72.?.?.?

Reakce na 128264

Taky jsem nenašel nic, s čím bych nesouhlasil. Když navíc přihlédnem k tomu, že špička nacistů byli chazaři (hitler, hess...), zapadá to do sebe jako puzzle.

128275

12.2.2007 22:02

RE: ten článek by se možná měl jmenovat jinak

Bobek 213.?.?.?

Reakce na 128264

Ano, tohleto je teměř přesný.

128602

9.2.2007 9:30

Švejkovo poselství dnešku

rusel.k 62.?.?.?

Vychovávat lidstvo je holt těžký, už se vo to snažilo hodně mudrlantů jako nějakej Platón, náš Ámos, Hašek a na celým světě spousta dalších a pokaždý se to jaksi zvrtlo. Proto jsem měl někdy radši pejsky a jiný boží hovádka, ty si jaksi mezi sebou lepší rozuměly a když se nažraly, byly spokojený a nechtěly žrát eště z cizí misky. Taky to bejvávalo s poznáním, kdo je tvůj kamarád a kdo ne, dřív vo moc lepší.
U nás v hospodě, když se někdo moc vytahoval a začal dělat bordel, tak jsme mu dali jednoduše přes držku a vyhodili, příště už přišel jako beránek. Teďka to tam, jak se tak na to shora koukám, máte zatraceně podělaný. Už ta 1. velká válka byla jedno velký svinstvo, ale co tam včíl za vojenský vynálezy máte dneska, to těm fiškusům, co to vymysleli, musel snad nakukat sám rohatej, dyť stačí jen zmáčknout knoflík a je celý město v luftě. A eště se to neřádstvo rozlízá po celým světě a skoro každej vůdce by to chtěl, že jako by to mělo vochránit jeho národ, místo aby se domluvili a všechno to zavčas vodklidili, než to někde bouchne třebas samo vod sebe a udělá to ze země holinu. A tedˇ, babo radˇ! Nic jinýho mě nenapadá, co bych vám vzkázal, než že když je to s tou všenápravou lidstva takový, tak by aspoň každej měl začít s tou nápravou vod sebe a že by bylo dobrý se k sobě navzájem chovat aspoň tak, jak ty boží hovádka. Snad pánbů dá, že to s váma nakonec přeci jen dobře dopadne a že se spolu nesetkáme spíš, než by vám bylo libo.
S úctou váš Josef Švejk.

128266

9.2.2007 15:47

RE: Švejkovo poselství dnešku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 128266

[chechtot]

"Referendum ohledně toho, zda by se Polsko či Česká republika měly účastnit projektu raketové obrany, by se zřejmě nedalo vyhrát. Proto se žádné referendum nebude konat."

Co z toho plyne pro nasi tzv. "demokracii"? - v budocunu nam vlada dovoli ucastnit se jen takoveho referenda, kde bude dan jiz predem jasny vysledek v souladu s ocekavanim vlady.
[bliji]

128293

9.2.2007 9:40

K tomu není co dodat

JaJa 193.?.?.?

Snad jen vytesat do kamene a tímto (kamenem) je umlátit. Škoda jen, že se autor nezmínil o naší skutečné inteligenci (lépe řečeno jejich zbytcích), která jako taková zašla v 50.letech na uranu... Od té doby jen bída a utrpení. [naštvaný] Ono je těžké něco tady budovat, když jsme od Bílé hory tu naši inteligenci řádně prořídli. A pak něco hledejte v těch našich genech...[pláč]
P.S. - Krylovi do poslední chvíle neřekli, že bude zpívat s Gottem. Dokonce i v poslední chvíli měl tendenci to vzdát, ale "oni" ho přesvědčili, že to musí "zkousnout" (vohnout se), protože tam lidi (včetně mě) čekají jen na něj. Takže nevinit jen Kryla (kdyby nešel, nikdo by se nedozvěděl, jak to tam v zákulisí bylo!), ale hlavně to "křoví" (však se podívejte na Klause, ten se nahoru vpodstatě dostal jen díky tomu, že se pořád cpal jako křoví do kamery).[oči v sloup]
P.P.S. - A závěrečná otázka p.Stworovi. A jak se Vám líbí jako prezident teď? IMHO ho drží tvrdě za koule (něco na něj vědí), protože to co poslední půlrok předvádá, to nemá obdoby (viz jeho poslední podpora radaru). Je to narcis a tvrdě "pracuje" na své další kandidatuře... [bliji]

128267

9.2.2007 16:19

RE: K tomu není co dodat

leo69 89.?.?.?

Reakce na 128267

Klaus a jeho kumpáni se dostali k moci jen díky podpoře USA. USA už od té "revoluční" doby tahají za nitky zpovzdálí a teď se jejich klika dostává totálně ke slovu a musí splácet i s úroky tu dlouholetou podporu...

Nedávno byl přece v TV ten dokument, co ho tak nechutně v ČT2 ustřihli v nejlepším, a tam bylo řečeno, že Klaus, Dlouhý a další informovali a konzultovali s US stranou jak probíhají jednání a jaká klika má šanci se dostat do čela ekonomiky. Vypadalo to, že se se svým modelem neprosadí a tak se choval prý jako hulvátské prase nejen na akademických diskuzích ekonomů, kde překřikoval a urážel ekonomické oponenty a to se při takových diskuzích v té době (a ani snad teď) nenosí... Měl tvrdé lokty a "kohosi" za sebou a tak se prosadil proti odporu slušnější většiny. Bohužel, měli jsme šanci jít svou specifickou českou cestou a ukázat světu, že by věci mohli jít i jinak...

Krátce a prostě: Listopad 89 byl dotažen za podpory US ke "zdárnému" konci. Prosadili tady kapitalismus nejhoršího ražení a zrna. Totálně oslabili naši soběstačnost ať strojírenskou, zemědělskou atp. Vehnali nás do područí kapitálu, který není v našich rukou a ani není našima rukama dále u nás k našemu prospěchu reinvestován. Jsme už jen třtinou ve větru, naprosto závislou na čemkoli. Prostě vytunelovali s přisluhovači celou ČR a teď naše zotročení chtějí totálně dokončit US okupací.

Je to stále a jedna tatáž banda Klausem počínaje a Vondrou konče, už od "revoluce" všimněte si toho...!

Velebnosti jdu [bliji]

m,[smích]

128300

10.2.2007 23:07

RE: K tomu není co dodat

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 128300

Vehnali nás do područí kapitálu, který není v našich rukou a ani není našima rukama dále u nás k našemu prospěchu reinvestován.
----------------------------------------------------------------
No totok...
Chtělo by to být kokrétnější.Třeba v kterých " našich" rukách by ten kapitál měl být? Velkoburžoazie? Kulaků? Dělníků a pracující inteligence? Pochopitelně české? Když ano, jak byste to zařídil?
Velebnosti [chechtot]

128420

12.2.2007 4:53

RE: K tomu není co dodat

texaskycizek 70.?.?.?

Reakce na 128300

Svata pravda, soudruhu!
Vas,Texaskycizek

128511

9.2.2007 19:36

RE: K tomu není co dodat

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 128267

Taky myslim, ze na nej maji neco vice nez druhe volebni obdobi. A je mi lito, ze se jim zrejme ani jako posledni politickou vec ve sve karieri, tvrde nepostavi. Klaus na to intelektualne ma, aby jim to dal sezrat, kdyby chtel. To obraci me myslenky k "udajne" skartovanym svazkum STB. Co vsechno a na koho, kdo muze mit v ceske politice? [pláč]

128322

9.2.2007 10:52

Švejkovo poselství

rusel.k 62.?.?.?

Švejkovo poselství:Vychovávat lidstvo je holt těžký, už se vo to snažilo hodně mudrlantů jako nějakej Platón, náš Ámos, Hašek a na celým světě spousta dalších a pokaždý se to jaksi zvrtlo. Proto jsem měl někdy radši pejsky a jiný boží hovádka, ty si jaksi mezi sebou lepší rozuměly a když se nažraly, byly spokojený a nechtěly žrát eště z cizí misky. Taky to bejvávalo s poznáním, kdo je tvůj kamarád a kdo ne, dřív vo moc lepší.
U nás v hospodě, když se někdo moc vytahoval a začal dělat bordel, tak jsme mu dali jednoduše přes držku a vyhodili, příště už přišel jako beránek. Teďka to tam, jak se tak na to shora koukám, máte zatraceně podělaný a vo moc komplikovanější . Už ta 1. velká válka byla jedno velký svinstvo, ale co tam včíl za vojenský vynálezy máte dneska, to těm fiškusům, co to vymysleli, musel snad nakukat sám rohatej, dyť stačí jen zmáčknout knoflík a je celý město v luftě. A eště se to neřádstvo rozlízá po celým světě a skoro každej vůdce by to chtěl, že jako by to mělo vochránit jeho národ , místo aby se domluvili a všechno to zavčas vodklidili, než to udělá ze země holinu. A tedˇ, babo radˇ! Nic jinýho mě nenapadá, co bych vám vzkázal, než že když je to s tou všenápravou lidstva takový, tak by aspoň každej měl začít s tou nápravou vod sebe a že by bylo dobrý se k sobě navzájem chovat aspoň tak, jak ty boží hovádka a spojit svý síly v rámci dobrý věci. Snad pánbů dá, že to s váma přeci jen dobře dopadne a že se spolu nesetkáme spíš, než by vám bylo libo.
S úctou váš Josef Švejk.

128274

9.2.2007 13:19

Zdaleka nejlepsi clanek

z.a.p 74.?.?.?

jaky jsem cetl za posledni dobu. Dela spravna prirovnani a spravne vyvody. Mel by byt medicinou pro (dosud) zaslepene, kteri nam predhazuji poklesky minule doby.

z.a.p

128282

10.2.2007 13:53

RE: Zdaleka nejlepsi clanek

Vanagu Bílý muž 85.?.?.?

Reakce na 128282

To, že pěstujeme pověsti o své dokonalosti v minulosti (ba i dnes) nejsou žádné poklesky. České dějiny v našem českém podání se podobají reklamní pohlednici. Jako bychom za sebou měli jenom samá utrpení a příkoří a jako kdybychom sami neprolili potoky krve, nedopustili se zvěrstev a pohrdavého tupení cizích plemen. A přece sami jsme nejednou už přivedli zemi vlastní lehkomyslností až k hanebnému úpadku. Nenáviděli jsme bratr bratra, za nocí jsme loupili a pilně mordovali a kdykoliv nám bylo nejhůř, z vlastní krve a vlastního klína jsme porodili celou peleš zrádců, křivopřísežníků i otcovrahů, kteří za jidášský groš a někdy i jenom z potěchy své černé duše plivali jedovatou slinou do naší vlastní tváře. Naše historie tedy není holubičí, jenom naše pokrytectví je nekonečné. Náš dnešní pohled do vzdálené i nepříliš daleké minulosti by neměl podléhat sebeklamu, velikášství a ani fantazírování, ale měl by se řídit než pravdou, padni komu padni, smyslem pro realismus a skromností uměrnou našemu skutečnému významu v Evropě.

128380

10.2.2007 14:01

RE: Zdaleka nejlepsi clanek

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 128380

A čí historie holubičí je? Lidi jsou všude stejný, nejsme ani horší ani lepší než jiní. Každej národ sám sebe ale vidí lépe než ty ostatní, což je sebeklam ale důležitej. Kdyby se viděli obráceně, teda jako nejhorší svoloč, nevylezli by z hospody.

128382

10.2.2007 15:21

RE: Zdaleka nejlepsi clanek

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 128380

Jsou tu dve veci: predstavy (sny chcete-li) a realita.

Sny, ambice ci jak to chcete nazvat, kazdy narod (nerku-li kazdy zajmovy spolek) nezbytne porebuje. Tudiz z toho by jsme Cechy zrovna vinit nemuseli.... spis je pobidnout, aby hledeli vyse. Sebepopirani neni zrovna nejlepsim vyrazem civilizovanosti. Vede zpravidla nakonec k pravemu opaku. Jenom 'silni a sebevedomi muzove' dokazi ctit ostatni.

Pokud jde o odchylky mezi temito dvema (jak jsem zminil z pocatku), ty jsou nutne a nezbytne (paklize jme se jiz nedopracovali do stavu andelskeho). Tedka.... pri trose rozhledu kolem.... mate pocit ze Cesi jsou 'lepsi' ci 'horsi'? Tu 'pohlednici' si dela kazdy, kazdy kdo ma v umyslu prezit, v nekterych pripadech to vypada az komicky. Kdyz se nepochvalite tu a tam sam, kdo to za Vas udela??

Myslim, ze pan Antiseptik to vystihl celkem dobre. Cesi jsou v tom ohledu jedni z nejskromejsich. Ale, muzete mit jiny nazor... pokud jste nevidel nic jineho.

z.a.p

128385

9.2.2007 13:50

cenzura

texaskycizek 70.?.?.?

Vidim, ze jsem nebyl uverejnen. Copak, muj hlas znel falesne ve sborovem zpevu? Ze se nezlobim na inteligenty, kteri chteji prezit, kdyz na ne miri bolsan samopalem? Ze svejkovani pracuje tez, akorat pomaleji? No to jsem zvedav pane Stwora.
Vas, Texaskycizek

128283

9.2.2007 14:04

Švejkovo poselství

rusel.k 62.?.?.?

Vychovávat lidstvo je holt těžký, už se vo to snažilo hodně mudrců jako nějakej Platón, náš Ámos, Hašek a na celým světě spousta dalších a pokaždý se to jaksi zvrtlo. Proto jsem měl někdy radši pejsky a jiný boží hovádka, ty si jaksi mezi sebou lepší rozuměly a když se nažraly, byly spokojený a nechtěly žrát ještě z cizí misky. Taky to bejvávalo s poznáním, kdo je tvůj kamarád a kdo ne, dřív vo moc lepší.
U nás v hospodě, když se někdo moc vytahoval a začal dělat bordel, tak jsme mu dali jednoduše přes držku a vyhodili, příště už přišel jako beránek. Teďka to tam, jak se tak na to shora koukám, máte zpropadeně složitý. Už ta 1. velká válka byla jedno velký svinstvo, ale co tam včíl za vojenský vynálezy máte dneska, to těm fiškusům, co to vymysleli, musel snad nakukat sám rohatej, dyť stačí jen zmáčknout knoflík a je celý město v luftě. A ještě se to neřádstvo rozlízá po celým světě a mnoho velkejch Vůdců si myslí, že by to mohlo vochránit jejich národ, kdyby to měli taky doma, místo aby se domluvili a všechno to zavčas sprovodili ze světa, než to někde bouchne třebas samo vod sebe a udělá ze země holinu. Když je to s tou všenápravou lidstva jako takovýho tak složitý, každej by měl podle mýho názoru začít s tou nápravou aspoň vod sebe, uznat, že všude žijí lidi, kteří chtějí svobodně a po svým dejchat, a spojit svý síly se svejma kamarádama z celýho světa proti vojnám – vopravdu to není žádná sranda, já tam byl.
S úctou váš Josef Švejk.

128286

9.2.2007 16:05

Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů

svoboda jirisvoboda (zavináč) bigstring (tečka) com 82.?.?.?

Mám ve zvyku hodnotit obsah článků, ne jejich autory, ale zde musím připomenout že Elmar Skružný je syn nacistického kolaboranta a sám oddaný stoupenec německého nacismu. Poslouchali jstew někdo tu jeho nahrávku PRAVDA O LŽI za kterou byl odsouzen? Je ke stažení na Národně vzdělávacím institutu. v této nahrávce tvrdí že český národ fakticky neexistuje a že by bylo lepší germanizovat se, zcela nepokrytě oslavuje nacisty, tvrdí že Reinhard Heydrych měl rád Čechy a snažil se nám pomáhat, naopak útočí na Beneše i na naše partyzány kteří obětovali svůj život za český národ, uráží Rusy a ostatní spojence apod. Přestože jsem zastáncem absolutní svobody tistu, tohle už je trochu moc. Sám se nedivím, proč ho za tuto nahrávku stíhali.

Proto si myslím, že by Zvědavec neměl uvečejňovat články podobných lidí, i když v některých jednotlivostech mohou mít pravdu. Zvědavec si snad chce udržet určitou úroveň nebo snad ne? Takhle bude Zvědavec vnímán veřejností jako neonacistická stránka a tou přece není?

128298

9.2.2007 18:15

RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 128298

Tohle jsem nevěděl. Poslechnu si tu nahrávku a pokud to bude tak, jak říkáte, uvážím, zda tento článek dodatečně nezruším.

128312

10.2.2007 3:42

RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů

Čechomil 67.?.?.?

Reakce na 128312

Po dlouhé době se vám podaří uveřejnit článek, který je kvalitní a za něco stojí a vy v reakci na nějakého žalobníčka napišete takovouto poznámku. Vy jste fakt někdy úplný magor. Ano je to pravda, že autor měl velmi úzké spojení na tak zvanou extrémní pravici, ale nezapomínejte, že pravda je jen jedna a právě těm líných a zrádným hovadům se jeví extrémní, protože kdyby ji uznali za pravdu, tak už by se nemohli na nic vymlouvat a něco s tím dělat. Je to jako zbabělci a různí blbové mluví o nenásilném řešení za každou cenu. Takovýchto článků je k dispozici mnoho, ale vy raděj volíte tu střední cestu a tlacháte o Aceru. Nezapomínejte, že tímto přímo podporujete nepřátele našeho národa, protože spousta lidí kteří čtou zvědavce si z pohodlnosti říkají:"Tak ten do toho bije, aspoň sem tam, takže já už nemusím". Toto je přímo taktika takzvaně pravicový médií ovládaných židy, aby ukonejšili ty naštvané vlastence, že se někdo s jejich problémem něco dělá a tudíž oni nemusí.

128355

10.2.2007 15:34

RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů

Čechomil 67.?.?.?

Reakce na 128355

Omlouvám se za tu nadávku. Teď mi připadá nepatřičná.

128388

11.2.2007 16:15

RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů

Genseric 206.?.?.?

Reakce na 128388

Připojuji se k akci DEMAGORIZACE pana Stwory. Ve světě dominovaným židovským "liberárním" tiskem a ostatními médii, kdy na př. ty nejzdegerovanější projevy sexuálních deviantú jsou chráněny argumentem svobody projevu, kdy židovská světová klika špiní pravého ruského vlastence Putina, protože jí překazil její projekt gigantického rozkradení ruského nerostného bohatství, jakákoliv sebecensura té svoloči jen nahrává do rukou.Narovnejte se pane Stworo, jednou jste se do toho dal, nemůžete ustoupit. Za Vámi Moskva!!!

128468

10.2.2007 0:42

RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 128298

A ti ktere kritisoval meli zase spojeni s Komunismem.
Ten clanek byl velmi dobre napsany a ja nevim, proc by mela poznamka nekoho komu se nelibi.
Neco me napadlo. Minuly rezim byl nenavideny ne pro ekonomicke podminky, ale pro tu hypokricii se kterou se lide museli chovat kdyz chteli prezit. Jinotaje, nenapadna mrknuti a hovory pri kave, kde tleskani na koncerte v urcitem miste bylo povazovano za hrdinstvi.
Stejne tak nyni Zionismus omezuje diskusi ze strachu aby nebyl odhaleny jako podvod. A podivejte se, jak se v poslednich letech zmenil pristup k nemu. Kdyz se podivate do zahranici, tak pres snahu omezeni diskuse, tato se stale vice rozmaha.
Ta magicka slova prestavaji fungovat. Nejlepe je to videt v casopise Economist, ktery, mozna diky sve kompetenci je za kritikou.
Uz by nemelo stacit pouzit par formulkovanych slov k zastaveni cehokoliv.
To, co ten pan rekl o necem jinem by nemelo omezit jeho mineni v tomto pripade.
Jen proto, ze vam vas NovoFounlansky pes sezral veceri by nemelo omezit jeho zasluhy zachrany vaseho ditete pred utopenim.

128343

10.2.2007 18:26

RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů

vlkodlak podolak (zavináč) fastmail (tečka) fm 89.?.?.?

Reakce na 128298

Něco o tom "nacistickém kolaborantovi":
http://www.cfn.cz/detail_osoba.php?oid=33557
A tenhle člověk dnes nemá ani nápis na hrobě...

K ostatnímu se nemá smysl vyjadřovat - ať si každý udělá obrázek sám...

128402

14.2.2007 11:06

RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů

karl 86.?.?.?

Reakce na 128402

ok,ale to je jeho otec(nic proti Skružnému,byl to hrdina),doporučuji si přečíst knihu "Odkaz"od pana Skružného(ke stažení na www.odpor.org)

128727

15.2.2007 18:19

RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 128298

>Poslouchali jstew někdo tu jeho nahrávku PRAVDA O LŽI za
>kterou byl odsouzen? Je ke stažení na Národně vzdělávacím
>institutu. v této nahrávce tvrdí že český národ fakticky
>neexistuje a že by bylo lepší germanizovat se

To tam teda netvrdi.

128850

9.2.2007 17:22

Kryl Karel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Před svou smrtí někdy v první polovině 90 let poskytl Karel Kryl velmi zajímavý rozhovor do Haló Novin, jestlipak si dá někdo práci - v Praze je přístup k pramenům a vyhledá ho - stojí za zveřejnění na webu! Pokud se pamatuji, tak to bylo pa-so.

128303

10.2.2007 2:59

RE: Kryl Karel

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 128303

http://tinyurl.com/yoeo36

128352

9.2.2007 19:35

Inteligence

G3 85.?.?.?

Pojem inteligence podle mě znamená lidi, kteří pracují duševně (lékaři, učitelé, technici, inženýři atd.). Nespojoval bych ho s umělci, ti mají do inteligence hodně daleko.

128321

10.2.2007 14:43

RE: Inteligence

kavol 85.?.?.?

Reakce na 128321

také mě tato výtka napadla, že autor zaměňuje inteligenci s (jak se teď hezky česky říká) celebritami :-/

druhá věc je, že výčet jmen na začátku neobsahuje zrovna jen typické "zrádce" ... pokud je mi známo, třeba takový Werich se neohnul nikdy - jistě do výčtu "prvorepublikových levičáků" patří, ale v kontextu článku je tento výčet zcela mimo

128383

10.2.2007 15:53

RE: Inteligence

Pavel -Čert- Němec 85.?.?.?

Reakce na 128383

Werich napriklad podepsal antichartu...

128390

11.2.2007 12:09

RE: Inteligence

kavol 85.?.?.?

Reakce na 128390

hm, a to souvisí s "kam vítr tam plášť" jak?

... ostatně jak to bylo s podepisováním ví asi jenom sami účastníci:

"Další uváděli, že listina předložená jim k podpisu byla vydávána za prezenční listinu shromáždění a nikoliv podpisovou listinu. Mezi ně patřil například Jan Werich." (http://cs.wikipedia.org/wiki/Anticharta)

128459

9.2.2007 20:08

S některými věcmi nesouhlasím

Zorba 83.?.?.?

Celkově s článkem souhlasím, až na pár věcí. Především nesouhlasím s tvrzením že bylo něco špatného na odsunu Němců. Sudetáci si nic jiného nezasloužili. Paktovali se s Hitlerem a podíleli se na zotročování a vraždění Čechů. Proto bylo jen dobře že jsme je odsunuli. Dále nesouhlasím s tím že autor odsuzuje opěvování našich osvoboditelů v roce 1945. Samozřejmě že bolševismus je stejně zločinnou ideologií jako nacismus, ovšem v tehdejší situaci bylo naším prvořadým nepřítelem Německo a je zcela samozřejmé že lidé po osvobození dávali na jevo svůj vděk vůči osvoboditelům. A obyčejní Ruští rudoarmějci byli hrdinové jež bojovali a umírali za přežití svého i našeho národa. Oni nebojovali za Stalina a jeho zrůdnou ideologii(ačkoli měli tu smůlu že v té době v jejich čele stáli bolševici a Stalin). Proto si všichni spojenečtí vojáci a především ti Sovětští, zaslouží naši úctu, nebot umírali po boku našich předků ve velikém boji proti zločinnému nacismu.

Se zbytkem článku(tedy hlavně s tou částí jež popisovala inteligenci za komunistického i současného režimu) ovšem nezbývá než plně souhlasit. Doufejme že se tato situace jednou napraví a v čele našeho národa bude stát skutečná elita oddaně sloužící vlasti.

128325

9.2.2007 22:10

N

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

No jo, to te ucili ve skole, ze mame byt vdecni za nase osvoboditele a take Rusy nam to stale pripominali. Ale zapominas, ze Americani stali na nasich hranicich, jelikoz jim to bylo prikazane. Nechali nase partyzany dobojovavat s Nemci a cekali na pretazeni Rusu, aby se Rusy mohli oznacit za osvoboditele. Tak to bylo dohodnute se Stalinem. On uz vedel, ze mu zustane vychodni Evropa.
Tak jsme byli po nadvlade nacistu hozeni do nadvlady Stalina pomoci Rosevellta a Churchilla.
Jakkoliv, Stalin mel pred valkou s nama smlouvu o pomoci, ale presel na Hitlerovu stranu a zabral polske uzemi. A ke konci, rusti obcane museli take zabojovat proti nacistickemu napadeni. Po valce Stalin popravil dalsich tisicu lidi a nekolik polskych pluku. U nas i v Rusku se trestali lidi co bojovali na zapadni strane proti nacizmu. Zase o co muzeme byt hrdi.
Nase vojenska armada byla nejmoderneji, nejmocneji pripravena proti nacistum, ale byli jsme zrazeni narodama, co nas meli podporovat. Jakoliv valky cislo jedna i druha, byly zase frasky, vytvorena zidama na dostani Palestyny. Tak se jim i po druhe svetove valce vyplnily plany diky vyuziti Holokaustu a prebrali casti Palestyny. Jejich hlavni plan je mit goverment v Jeruzalemu a vladnout celym svetem. Tyto zpravy dostavame od zidu, co maji svedomi a varuji svet.
Proto mame i dnesni valky, diky zidum (Zionistum). Vse maji naplanovane po staleti a tak se i zatim stava. Lidi spali a dlouho se nechali klamat. 911 bylo vyuzito na napadnuti arabskych statu a rozsireni izraelskych pozemku. (Illuminati a jejich pratele jsou za vsim)

128337

10.2.2007 9:02

RE: N

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 128337

Včera Joch v Mladé frontě jako všichni předešlí připuštění vyvolení diskutéři schvaloval americký radar u nás a k tomu kritizoval Rusko za to, že se nemnoží, takže se mu tam co nevidět muslimové přemnoží. Při čtení těch jeho vlastizrádných kydů mě napadlo tohle: Samovyvolení vládci zdaleka ještě nemají celou planetu v rukou. Pod svou kontrolou mají jen Ameriku, Austrálii, Evropu, Rusko a Afriku což představuje asi 3 miliardy lidí. Čínu, Indii a muslimské země pod kontrolou nemají, což představuje asi 3,5 miliardy lidí. Takže oni budou potřebovat si buď tyto země nějak podrobit, nebo je prostě kompletně vyhubit. Proto potřebují mít všude své radary a rakety.

Ještě k tomu dějepisu ve škole jsem chtěla poznamenat, že správně by se měl učit tím způsobem, že by byli vždy adresně jmenovaní pouze vrahové, kteří způsobili válku. Příklad: děti by se neměli učit obecné pojmenování, že Amerika svrhla atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki, ale měli by se učit, že Truman nechal svrhnout bomby. Ono totiž obyčejní lidé byli vždy oběťmi hrátek vládnoucích budižkničemů, kteří je vždy nahnali jak stádo povinně umírat pro nic a za nic.

128368

12.2.2007 13:20

RE: N

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 128368

No tak v první části příspěvku jste napsala zásadní omyl. Rusko totiž světovládci(Amíci a sionisti) rozhodně nemají zdaleka pod kontrolou, naopak je to právě Rusko které je spolu s Čínou a některými dalšími státy hlavním odpůrcem americko-sionistického NWO. Dále většinu muslimských zemí mají USA pod kontrolou(ačkoli obyvatelstvo je antiamerické, tak vlády poslouchají Washington, totéž platí i o Evropě atd.). Stejně tak Amíci ovládají i část dálného východu(Japonsko atd.).

128546

12.2.2007 13:46

RE: N

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 128546

No já jsem uvažovala Zorbo asi takhle: Když v Rusku odjakživa byla velká líheň sionistů a Chazarů, tak je logické, že tam řádí dodnes- ale před světem Putin klame tělem. V Číně doteď světovládci nemají roztažené své sítě poslušných loutek, tajných agentů a bankéřů proto, protože mezi těmi šikmookými s malými rozpláclými nosy jsou ti nosatí příliš vidět.[velký smích] V Indii mají dodnes ten svůj rasistický kastovní systém, který je vlastně taky zatím chrání od různých světovládných vetřelců. No a v muslimských zemích mají ten svůj islám, kde se musí muslimové pětkrát denně veřejně modlit, takže to je taky tak nějak chrání od jinověrců, kteří vzývají jiného boha.

128549

13.2.2007 16:34

RE: N

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 128549

Putinovi se podařilo vliv a moc sionistů v Rusko zcela zlomit. A ted pomáhá i dalším zemím jež čelí americko-sionistické hrozbě. Jinak doufám že i Evropské národy brzy začnou čelit světovládným plánům Washingtonu a Tel Avivu.

128675

10.2.2007 16:41

RE: N

Hastrman 71.?.?.?

Reakce na 128337

Dobre vystizene sumarum. Jiz dlouho studuji zrazeni Ceske zeme a dochazim ke stejnym zaverum. Francouzka a ruska revoluce se zbavila monarchie a dala moznost vlady mocnych bankeru. Penezi se da leccos podplatit a podporit.
Zrada CSR v 38 je dnes kazdemu jasna. Ceske zbrane a mustek do Polska pomohl Nemecku zacit valku.
Malo se pise o Madagaskarskem planu jako soucasti cele velke operace. Malo se take pise o nenavisti polaku vuci zidum. Druha valka se rozjela na vetsi nez se ocekavalo ale ucel byl stejny.
Hned po valce zasilka ceskych zbrani pomohla dobyti dnesniho Israele.
A nakonec, i kdyz je Cesko nejzapadnejsi zeme byvale rakouske rise, pripojili nas, dalsi zrada Zapadu, do vychodniho bloku ale Rakousko nechali svobodne. Po 40 let nas nazyvali zemi vychodu i kdyz je Praha na zapad od Vidne.
Ceskem se zachazi jak s nejakym skopkem a dnes jim mame znovu slouzit?
Nedivim se, ze mnoho lidi v CR dnes nema zapad v lasce. [pláč]

128395

12.2.2007 13:15

RE: N

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 128337

Já vím že osvobození naší země Rudou armádou bylo předem domluveno s Američany(demarkační čára). Ovšem to nijak nezmenšuje zásluhy Sovětských vojáků na boji proti nacismu. Nebýt SSSR, nedokázali by spojenci ve válce zvítězit. Já samozřejmě vím že Stalin a jeho židobolševici byli bandou zločinců kteří naši zemi zotročili prakticky stejně jako předtím Hitler a Němci. Ovšem vážím si obyčejných občanů SSSR, řadových rudoamějců. Oni nebojovali za bolševismus, ale za svobodu svojí vlasti a přežití svého národa. Obyčejný Ruský voják bojoval a umíral za záchranu svého národa, svojí vlasti a kultury před nacismem. Takže ano bolševismus byl zločinný, ovšem obyčejní vojáci Rudé armády byli hrdinové a je třeba mít k nim úctu a vážit si jich. Vždyt právě Ruský národ trpěl pod nadvládou židobolševismu nejvíc ze všech.
Co se týká paktování Stalina s Německem před válkou tak to byla pragmatická politika, západní státy dělali totéž(tím ovšem nechci vraha a zločince Stalina nijak obhajovat).
Nesouhlasím s tím že by za světovými válkami stáli Židé a že by je rozpoutali kvůli Palestině. Obě světové války rozpoutalo Německo ve snaze dosáhnout světovlády. Německo znamenalo před světovými válkami pro svět stejnou hrozbu jako dnes USA a sionismus.

128545

10.2.2007 1:21

Spolek nevystudovaných?

divák 89.?.?.?

Připadá mi to tady jako spolek zakomplexovanců, kteří nemají vysokou školu.

128347

10.2.2007 5:01

RE: Spolek nevystudovaných?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 128347

Aha a roura je nutny predpoklad pro schopnost myslet? [překvapení] [velký smích] Mno, ja teda navrhuju, aby parlament v nasem absurdistanu vydal zakon, ze na mysleni musi byt licence. Kdo nema bumazku s kulatym razitkem, at nemysli. Maximalne nekde v koute, tajne, ale hlavne potichoucku. Jeste to tak, aby v demokrature lidi nezavisle mysleli, nedej boze nahlas. [vyplazený jazyk] [velký smích]

P.S. Ja jsem jeden z tech zakomlexovanych ubozaku. Mama vsak pocit, ze tady budu v mensine. Pratele s diplomama jsou na me vsak hodni. V diskusi se tvari, ze jim to nevadi. Holt lidi na urovni jsou lidi na urovni. K takovym mame my z lidu uctu a rešpekt.[mrknutí jedním okem]

128357

10.2.2007 7:35

RE: Spolek nevystudovaných?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 128347

Diligentia maximum etiam mediocris ingenii subsidium [vyplazený jazyk]

128361

10.2.2007 3:06

N

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Potrebujes vysokou skolu, aby jsi zjistil fakta? Sice nepisi uz dobre v cestine, ale vzdelani take mam. A dale, jak ve skolach tak ve vladnich informacich se nedozvis pravdu. Musis ji hledat

128353

10.2.2007 8:36

Inteligence jinak...

Had 89.?.?.?

Pročetl jsem článek i diskuzi a napadlo mě, že možná bude zajímavá definice inteligence z trochu jiného pohledu.
"Inteligence schopnost chápání a samostatného myšlení spojená s vyššími mravními hodnotami. Jelikož se i. vyvíjí z příslušných životních zkšeností, ukazuje na to, zda je bytost karmicky zralá nebo nezralá. I. je také znakem vyššího duchovně vývojového procesu;proto je vlastností bytí, kdežto intelekt je podmíněnou schopností bytí.Inteligentní člověk se např. vzdaluje špatnosti pro své mravní hodnoty nebo názory, kdežto intelektuál může schopnosti intelektu využívat k osobnímu prospěchu bez ohledu na to, zda přitom bude páchat zlo.
V duchovním smyslu se i. považuje za výsledek trvalého spojení vyšších vesmírných kvalit se souborem který nazýváme bytost. Naproti tomu intelekt vzniká z bezprostřední zdrženlivosti, je tedy pouze projevem bezprostřední duševní reakce na toto prožívání.Vzhledem k této kvalitě může i. vzdělanosti předcházet a tím se dokazuje, že je průvodcem bytosti ze života do života. Díky tomu také i. časem roste;když je nejvýše rozvinuta, připojuje se k zasvěcení, k němuž dříve člověka dovedla."Konec citátu - K.M.;Malý mystický slovník naučný.

Pod úhlem tohoto pohledu by bylo dobré si sám sobě(důležité) i v hodnocení druhých(nedůležité)položit otázku, zda se jedná o inteligenci(tedy zároveň o jistý aspekt život zlepšující MRAVNOSTI), nebo pouze o intelekt, který fikaně využije všech prostředků k prosazení choutek svého nositele.
Jako dobrý příklad neznalosti rozdílu mezi těmito dvěma pojmy poslouží i uctivé blekotání o vzdělanosti "samovyvolených" jednoho zde diskutujícího "shabez-goje".

Také je dost zajímavé, že tedy z duchovního hlediska je dobrý člověk inteligentní i když se třeba neumí ani podepsat. Tato inteligence ho ovšem v nutném případě dokope k tomu, aby se "dovzdělal"-rozvinul intelekt a nějaký ten podpis uměl vyplodit, protože je to nutné k přežití v této sféře a tedy i dokončení jistého procesu, resp. nabytí příslušných zkušenosti. Ale to je již individuální.

Inteligentní člověk se tedy ohlíží na to, zda svým způsobem života druhým ubližuje nebo ne.
Vysoce inteligentní člověk pochopí a snaží se v největším možném rozsahu žít (rozpoložení, myšlenky, nálady spolu s uvědomováním si CELÉHO TĚLA) ve smyslu buddhistického metta: "šťastné nechť jsou všechny bytosti".

Vzdělanec nechápající a neuznávající tento způsob života není inteligentní-má pouze rozvinutý intelekt. A to navzdory diplomům a titulům spokojený a šťastný život nepřináší - a o šťastný život jde každému z nás, i když to maskujeme všelijakým způsobem...

128367

10.2.2007 19:41

Nechapu

reach52 88.?.?.?

Vubec jsem nepochopil, co chce autor rici. V 89 mi bylo 25, komouse jsem nenavidel a cely vyvoj po roce 1989 se mi, samozrejme se spoustou vyhrad, velmi zamlouva. Kdo chce, muze podnikat, delam to i ja a velmi se mi dari. Jsem velmi spokojen se svym zivotem.
Jsem pro radary, Rusakum nikdy nebudu zcela verit. No a islamistum, sikmookejm fanatikum uz vubec. Proc se zde vyskytuje tolik frustrovanych lidi?

128408

10.2.2007 23:19

RE: Nechapu

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 128408

No a Amikům věříte, že šli do Iráku hledat atomové ponorky? [chechtot]
Taky jim nemůžete zcela věřit, že jo. A pak si má člověk vybrat.

128421

Příspěvků: 73

09.02. 05:47 texaskycizek  Mucednik
12.02. 22:05 klauní frňák  RE: Mucednik
13.02. 17:55  RE: Mucednik
14.02. 11:51 Zdenek Matoušek  RE: Mucednik
14.02. 17:39 skepse sama  RE: Mucednik
15.02. 01:02 Rene Bartosek  RE: Mucednik
16.02. 15:50 skepse sama  RE: Mucednik
17.02. 14:25 rusel.k  RE: Mucednik - poznámka
09.02. 08:00 Jarmila  Děti se učí dějepis ve školách špatně
09.02. 11:49  RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně
09.02. 15:45  RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně
09.02. 14:26 karel4u  RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně
09.02. 17:03 Jarmila  RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně
10.02. 00:21 karel4u  RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně
10.02. 08:23 Jarmila  RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně
10.02. 16:50 Hastrman  RE: Děti se učí dějepis ve školách špatně
09.02. 08:03 Vanguard  Malá připomínka ke Krylovi
09.02. 08:47 nitram  RE: Malá připomínka ke Krylovi
09.02. 10:43 Paulito  RE: Malá připomínka ke Krylovi
09.02. 16:13 Vanguard  RE: Malá připomínka ke Krylovi
09.02. 17:06 Jarmila  RE: Malá připomínka ke Krylovi
09.02. 17:58 Vanguard  RE: Malá připomínka ke Krylovi
09.02. 18:18 hostující  RE: Malá připomínka ke Krylovi
09.02. 21:28 kubrt  RE: Malá připomínka ke Krylovi
12.02. 09:01 Vanguard  RE: Malá připomínka ke Krylovi
09.02. 08:33 Alfons  Inteligenti existují !!
09.02. 09:11 Vlastimil Čech  ten článek by se možná měl jmenovat jinak
09.02. 11:01 preferator  RE: ten článek by se možná měl jmenovat jinak
12.02. 22:02 Bobek  RE: ten článek by se možná měl jmenovat jinak
09.02. 09:30 rusel.k  Švejkovo poselství dnešku
09.02. 15:47  RE: Švejkovo poselství dnešku
09.02. 09:40 JaJa  K tomu není co dodat
09.02. 16:19 leo69  RE: K tomu není co dodat
10.02. 23:07 Vratislav  RE: K tomu není co dodat
12.02. 04:53 texaskycizek  RE: K tomu není co dodat
09.02. 19:36 Rene Bartosek  RE: K tomu není co dodat
09.02. 10:52 rusel.k  Švejkovo poselství
09.02. 13:19 z.a.p  Zdaleka nejlepsi clanek
10.02. 13:53 Vanagu Bílý muž  RE: Zdaleka nejlepsi clanek
10.02. 14:01 Antiseptik  RE: Zdaleka nejlepsi clanek
10.02. 15:21 z.a.p  RE: Zdaleka nejlepsi clanek
09.02. 13:50 texaskycizek  cenzura
09.02. 14:04 rusel.k  Švejkovo poselství
09.02. 16:05 svoboda  Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů
09.02. 18:15 Vladimír Stwora  RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů
10.02. 03:42 Čechomil  RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů
10.02. 15:34 Čechomil  RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů
11.02. 16:15 Genseric  RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů
10.02. 00:42 karel4u  RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů
10.02. 18:26 vlkodlak  RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů
14.02. 11:06 karl  RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů
15.02. 18:19  RE: Zvědavec by neměl uveřejňovat příspěvky od nacistů
09.02. 17:22  Kryl Karel
10.02. 02:59 Průchozí  RE: Kryl Karel
09.02. 19:35 G3  Inteligence
10.02. 14:43 kavol  RE: Inteligence
10.02. 15:53 Pavel -Čert- Němec  RE: Inteligence
11.02. 12:09 kavol  RE: Inteligence
09.02. 20:08 Zorba  S některými věcmi nesouhlasím
09.02. 22:10  N
10.02. 09:02 Jarmila  RE: N
12.02. 13:20 Zorba  RE: N
12.02. 13:46 Jarmila  RE: N
13.02. 16:34 Zorba  RE: N
10.02. 16:41 Hastrman  RE: N
12.02. 13:15 Zorba  RE: N
10.02. 01:21 divák  Spolek nevystudovaných?
10.02. 05:01 Rene Bartosek  RE: Spolek nevystudovaných?
10.02. 07:35  RE: Spolek nevystudovaných?
10.02. 03:06  N
10.02. 08:36 Had  Inteligence jinak...
10.02. 19:41 reach52  Nechapu
10.02. 23:19 Vratislav  RE: Nechapu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 098 547,41 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 256