Diskuze k článku

Sebevražda protiválečného demonstranta

Příspěvků 60

9.12.2006 6:15

sebevrazda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Podle expertů zabývajících se duševním zdravím je sebevražda vždy důsledkem duševní choroby.
Co se k tomu da dodat?

123133

9.12.2006 16:33

RE: sebevrazda

Nápověda 88.?.?.?

Reakce na 123133

Tato sebevražda je ještě něco jiného.
Reflexe člověka , který si uvědomil hrůzu,kterou spáchala
americko sionistická soldateska v Iráku, kde povraždila
na 650 000 Iráčanů a za to ponese kruté důsledky.
Nakonec tuhle prohranou válku odneseme všichni.
Ne ten člověk co se upálil, ale váleční zmrdi typu Bush a spol.,
by se měli škvařit a hodně dlouho.
Cynismus a pokrytectví 70. je známo i z ostatních příspěvků.
Ale on bude také platit za zhovadilosti napáchané v Iráku.

123156

10.12.2006 11:59

RE: sebevrazda

seda 82.?.?.?

Reakce na 123133

>Podle expertů zabývajících se duševním zdravím je
>sebevražda vždy důsledkem duševní choroby.

>Co se k tomu da dodat?
Yes tzn. souhlas!!! [smích]

123210

12.12.2006 3:34

RE: sebevrazda

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 123133

Mno, to je mozne. Vysvetele mi vsak proc i 20 let po upaleni jisteho pana Zajice ( Palach byl mnohem znamejsi) meli zrovna "u nas" policajti pohotovost a nevrazive si proverovali nemistni obcany v mem regionu?

123322

9.12.2006 8:59

Je to tragické

Karel Korejčík 59.?.?.?

rozhodnutí a gesto, ale obávám se, že s ním nemohu souhlasit a uznale mu tleskat. Byl jsem proti demonstrativní sebevraždě Palacha, a ze stejných důvodů budu i proti této. Přestože vážnost tohoto činu, pokud se o něm nějací Iráčané vůbec dozvědí, je může přimět k pochopení, že ne všichni Američani jsou komerční plundéři světa a shabesboyovští golemové, což není málo. Ale já se dívám vždy spíše na praktickou stránku morálního jednání. Tedy: co se činem změní. Odejde Polykač koblížků a Vesmírný člověk neokonzervativní apokalypsy z Iráku dříve, třeba jen o měsíc nebo jediný týden, než kdyby se ten pán nezabil? Hmm? 3000 mrtvých US armíků a 655 tisíc mrtvých Iráčanů kvůli okupaci s neokony nehnulo, hne s nimi tento osamělý čin, kdy jeho uskutečnitel může být hravě vydáván za blázna? Čili strašlivé, ale zhola zbytečné gesto. Ten člověk se mohl raději zapojit do skutečného boje se zlem jménem GWB, při své údajné inteligenci. Je to ovšem vážná situace pro nás non-GWB, když už se upalují američtí občané kvůli vlastní vládě.... Co bude následovat?

123138

10.12.2006 12:17

RE: Je to tragické

seda 82.?.?.?

Reakce na 123138

Velmi solidní analýza předloženého tematu. Nemohu než souhlasit, asi bych to nevyjádříl lépe (včetně doplňujícího komentáře)!
Doplňuji jen posteksnutí, že se nevěnuje rovná pozornost všem těmto excesům, protože se domnívám, že jen minimum těchto případů je na konto vrozené psychické poruchy resp. dispozice. Většina, podle mne, k tomu byla dohnána stresem vyplývajícím z bezvýchodnosti, tak jak pro mnohé existuje v kapitalistické společnosti...jak dlouho to bude následovat?

123211

10.12.2006 14:24

RE: Je to tragické

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 123138

Ten člověk se mohl raději zapojit do skutečného boje se zlem jménem GWB, při své údajné inteligenci. Je to ovšem vážná situace pro nás non-GWB, když už se upalují američtí občané kvůli vlastní vládě.... Co bude následovat?

No ano, když už se něco takového děje v USA, je to dost povážlivý symptom toho, že se pomalu leč jistě naplňuje nostradamovská vize, jak to s Amerikou bude dále.

Moje znalosti Ameriky jsou dány asi ze 30% četbou amerických románů, ze 20% mou korespondencí s dcerou a jejím tchánem, 10% jsem snad postřehnul v době mé cca měsíční návštěvy v USA, 10 % až 20% z internetu z různých "střípků" ze života Ameriky, zbytek je směs amerických filmů, povídání si na Zvědavci i Nezvědavci a podobných forech a tak podobně. Ovšem dobře 10% váhy bych dal na Nostradama a jemu podobné Proroky. Což uznávám je těžce kontroverzní už jen zmínit, natož na základě toho vážně argumentovat, jak jsem tak postřehnul z reakcí lidí tohoto neznalých.

Dozajista tedy nejsem znalec Ameriky, což taky netvrdím - ovšem musím se dopředu ohradit proti tzv. znalcům Ameriky typu ještě nedávno zde pohostinsky vystupujících pánů typu kemo-mikin, leho-Kulíšek, šedesátosmičky, texaských ftáko-čížků a spol. Tito pánové totiž Ameriku podle sebe znají "móóóc dobře", ale jak se při diskusi vždy ukázalo, evidentně nanejvýše z propagandistických neokonských příruček.

Pane Karle, ta otázka na konci přízpěvku, na který reaguji, je svým způsobem hrůzná ! Co bude následovat?

Američani pravda jsou dost podivní lidé a ani se takhle zdálky viděno nechce věřit tomu, že by ještě mohli být něčeho schopni. Ale stále věřím, že až toho všeho budou mít dost, jak se říká "po staříčkovu mez", že "to jho" ze sebe setřepou. Ostatně jim vlastně nic ani nezbývá - příjdou o svého boba - dolar. Dovolím si snad po desáté ocitovat, co k tomu napsal před 500 léty Nostradamus:

Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně,
A po krádeži jejich hodnoty budou vrženy do moře.
Až zjistí, že všechno je zničeno dluhy,
všechny cenné papíry a akcie budou anulovány.


Nechci být ani náznakem zlomyslný - tato chvíle se přiblížila tak, že již i leho-mikinové to dobře ví, co se děje. Zatím se ještě utěšují, že to nějak přejde, že se "něco" stane. Ano - stane se ! Američané se jednoho "krásného dne" probudí do rána, kdy zjistí, že mají "holé zadky". A pak nastane mazec - Nostradamus jinde popisuje situaci, která se nepodobá ničemu jinému, než totální občanské válce. Good luck !

123217

10.12.2006 16:18

RE: Je to tragické

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 65.?.?.?

Reakce na 123217

Tak ja jsem ta 70satka. Jenom k mym kvalifikacim a znalosti USA. Po skonceni zakladni vojenske sluzby v CSSR jsem mazal na zapad. To bylo v 1968, jeste pred invazi. Takze, to mi dava 38 let uceni se vlastnimi chybami. Proste tvrda skola zivota. Prezil jsem to, vychoval rodinu, mam svuj kseftik. Na vase penize jsem asi dost bohaty. Zde to neznamena celkem nic. Proste vegetuji.
K tem predpovedim od Nostradama. Musel to byt chytry clovek a musel mit dost penez a casu premyslet a zapsat sve myslenky. Samozrejme dosel k zaverum, ze vse ma svuj konec. To se pak da uplatnit na vse. V tom ma zcela urcite pravdu. Ale, brat ho doslovne a rikat, jeee podivej, jiz to zacina, jak to Nostradamus predpovedel, to povazuji za slabomyslnost. Nastesti vetsina lidi si to precte jako zajimavost a pak to pusti z hlavy. Preci kdyz svet jak ho zname brzy skonci, tak nic nedava smysl. Na co jit do prace? Na co uklizet? Na co investovat a stavet nove budovy? Atd a atp. Dokonce bych byl ochoten to charakterizovat jako pocatek dusevni nemoci. Pravdepodobne deprese. Preci normalni clovek je optimista. Jinak by nemohl existovat. Neustale se zabyvat koncem sveta, krachem civilizaci a padem menoveho systemu to mi opravdu pripada jako depresovana mysl. Alkohol to nevyleci, ten je sam o sobe depresant. Takze bych doporucoval panu Gejdosovi navstevu u odborniku. Jedna, nebo dve pilulky denne a hned bude svet ruzovejsi a vsichni kolem (chudak jeho rodina)si oddechnou, vcetne nas zde na Zvedavci.
A co se tyce te USA? Vsichni co to ctete, nebojte se, nerozpadne se, bude prosperovat a z nynejsich problemu vyjde jeste silnejsi. Ze sli do Iraqu se mi tez nelibilo. To je ta americka rozdychtenost vse na svete opravit, zachranit umirajici decka v Africe, odstranit nespravedliveho Saddama a tisice dalsich moznosti k vylepseni sveta. (Dobry priklad je rozpad tzv. socialistickeho tabora s US pomoci)To se jim snad povedlo, ne?
Ale vubec, z positivniho uhlu: Pripijim americkemu "melting pot" "tavicimu kotliku narodu", a vsem co maji to stesti a ziji v USA, at jsou zde rozeni, naturalizovani, nebo ilegalne. Cynicti lide si ze mne budou delat legraci,ale pravda je, ze na tomto zatrpklem svete, svoboda, bezpecnost, prava jednotlivce a lidska dignita existuje hlavne proto, ze USA byly ochotny prolit vlastni krev a utratit vlastni penize, nejenom v obrane techto prav pro sebe, ale tez pro zbyly svet!

123224

10.12.2006 17:01

RE: Je to tragické

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 123224

No konečně je jasné z čehož Váš optimismus plyne. Z pilulek. Nikdo nebere američanům účast v obou světových válkách, ovšem neradno zapomínat na ty ostatní. Američani se moc rádi vidí jako ti bodří hoši co nezištně nasazují vlastní krky pro blaho lidstva, ovšem pravda je poněkud jiná, nasazují sice krky ale že pro blaho lidstva je pouze propaganda jim do hlav nasazená, spíš pro blaho nadnárodního obchodu a těch co jim patří již půlka světa ač je jich tak málo, a to nejsou ti samí co ty krky nasazují, ti mají spíš dluhy, dřevotřískové domky s hypotékou co se vlastně nikdy nesplácí a úvazek na creditní kartě jako hrom. Rozdíl mezi kecama komunistů a americké životní filosofii je dost malý, jedni tvrdili že je to pro blaho všech a mastili si vlastní kapsy a druzí tvrdí že má nakonec každý šanci zbohatnout jako oni a mastí si kapsy ještě více. Hlavně když každý vyvěsí prápor aby se cejtil že je taky frajer. V tom jsou nakonec zajedno. Nikde jsem neviděl tolik praporů jako v 65tém v Rusku a dnes v Americe. Snad aby si někdo nespletl vesničku v Alabámě z jedním obchodem z cizí, ne zrovna rozvinutou zemí nebo co.

123228

10.12.2006 17:28

RE: Je to tragické

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 123224

Víte pane 7O... těch duševních poruch je velké množství, a každá se nějak projevuje. Některé jsou vážné a vyžadují od lidí soucit. Některé jsou tak trochu humorné a lidé si za ně mohou sami. Jiné jsou nebezpečné a rozhodně se neprojevují jako součást čtení starých proroctví. Pro vás příslušníky národa nenažraných křiváků je přirozené, že lžete sotva tlamu otevřete a ze známých příčin očekáváte, že za ten váš mrchožroutský peníz budou všichni kroutit hlavou v rytmu vaší písničky. Proto není divu že tu zvracíte ty svoje nesmysli v domnění, že když někoho urazíte a zesměšníte všichni ostatní se stáhnou a budou se snažit od něj držet co nejdál, aby na nich neulpělo vaše páchnoucí lejno. Přesně tak, jak to dělají všichni vaši nohsledi. Nemůžete strávit, že má někdo jiný názor a prostě upozorňuje, že ten váš vysněný svět mamonu spěje pozvolna ke svému konci. Na druhou stranu si uvědomte, že i vy musíte táhnout za stejný provaz jako váš Vůdce. Pokud On věří v Boha a skrze něj i v Ježíše Krista, pak i vám je předurčeno vstoupit do království věčné radosti hlavní branou. Tak proč se rozčilujete. Nebo si snad myslíte že váš vůdce je mentoš.

Gdosy

123231

10.12.2006 17:54

RE: Je to tragické

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 123224

Pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě", nechci být hnídopich - na západ od České republiky se nachází na přeskáčku Německo, Britanie, USA, Čína, Indie, Rusko a potažmo i Slovensko. Já jen, že z Vaší řeči ani nijak zásadně nevyplývá, že žijete v USA, člověk si to může sice dobrovolně domyslet. Ovšem v diskusi s někým, kdo se nepodepisuje, je takové domýšlení si obzvláště "vošajstlich" ! Vy totiž jste klidně směrem západním mohl taky skončit v Moskvě, že ano.

K tem predpovedim od Nostradama. Musel to byt chytry clovek a musel mit dost penez a casu premyslet a zapsat sve myslenky. Samozrejme dosel k zaverum, ze ..." atd...
Pane, nelíbí se mi směr Vaší úvahy, jste jen další z nekonečné řady namyšlených lidí v tomto. Již se mi ekluje o tom takovýmto lidem psát vážně, prostě časem každého omrzí nahazovat strop suchým hrachem. To ze slušnosti nevzpomenu biblické perly sviním... Byl jsem v pokušení Váš výraz "slabomyslnost", užitý ve vztahu s dílem Nostradama, adresovat jmenovitě, absence jména mě uchránila takové nezdvořilosti. Rovněž se nepopustím nezdvořilosti, že bych Vás poslal k odborníkům - Vy totiž patrně tyto již dávno navštěvujete a ty pilulky Vám mozek již "umravnily", jak dobře vidno. [velký smích]


A co se tyce te USA? Vsichni co to ctete, nebojte se, nerozpadne se, bude prosperovat a z nynejsich problemu vyjde jeste silnejsi.

Kéž by tomu tak skutečně bylo !! To se u mě projevilo typicky ono ...bližší košile než kabát.

Pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě", ten zbytek jste mohl zkráti smailikem s názvem obsahu "bliji". Vlastně již podstatně dříve. [velký smích]

123233

9.12.2006 8:59

Chyba v prekladu

Jirina 208.?.?.?

Vyraz high school se neda prekladat do cestiny jako vysoka skola, tedy skola na urovni univerzity. High school je v Americe casti zakladniho vzdelani a konci Grade 12.
Ten pan tedy nedokoncil ani zakladni skolni dochazku.

123139

10.12.2006 16:45

RE: Chyba v prekladu

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 123139

Ale vždyť je to snad jedno ne? Za prvé je takových "high school drop outs" amerika plná a za druhý to nic nemění na faktech události.

123227

9.12.2006 13:52

Protiválečný aktivista spáchal sebevraždu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

To je ale zcela v pořádku, naprosto mu to schvaluji a upřímně mu gratuluji za jeho odvážné a správné rozhodnutí. Kéž by si všichni protiváleční aktivisté jeho typu vzali z něho následováníhodný a positivní příklad.

123149

9.12.2006 14:17

výberové výlevy

stan 85.?.?.?

Ad1: High school je americká stredná škola, základnú dochádzku teda rozhodne skončil, možno ju neskončila Jirina, ktorý príspevok napísala.

Ad2: V podobných prípadoch je zaujímavé sledovať príspevky písané na základe ideologickej omáčky. Jedna samovražda sa stáva "spoveďou doby a výkričníkom pre ostatných", iná činom pomäteného blázna. Že za takého je možno ustanoviť každého z nás zrejme nikto nepochybuje. Palach bol zrejme tiež psychicky labilným jedincom...

Ad3: Na celom článku ma zaujala jedna vec - nevšímavosť médií, čo jasne hovorí nielen o tom, kto za vojnou stál (ich vlastníci) a kto ju podporoval, ale i citát, ktorý vraví: "Nezáleží ktorá strana vlastní zbrane, médiá rozhodnú na koho budú namierené."
Bohužiaľ ich silu si len málokto dokáže v plnom rozsahu uvedomiť. A tak tu máme výlevy nad otravou Litvinenka, citové mediálne vydierania rôzneho druhu, ktoré majú ale základú chybu krásy - sú výberové a teda tendenčné.
Dôsledkom toho väčšia časť populácie roní slzy nad vecami, nad ktorými chcú médiá, aby ronila slzy a nevšíma si ďaleko väčšie tragédie z rovnakého dôvodu.

123150

10.12.2006 7:50

RE: výberové výlevy

Kubyk 208.?.?.?

Reakce na 123150

>Ad1: High school je americká stredná škola, základnú dochádzku >teda rozhodne skončil, možno ju neskončila Jirina, ktorý >príspevok napísala.

Pravdu ma pani Jirina Stane, High School je v USA skola zakladni v porovnani s ceskym skolstvim. Stredni skola to neni. Je to asi jako kdybyste v CR tvrdil, ze vyuceny zednik ma stredoskolske vzdelani. Stredni skola je College a vysoka University. Ten chlapec skutecne nedokoncil zakladni skolu.

Co se tyce sebevrazdy, souhlasim s tim, ze je to naprosto zbytecny protest a stejne jako v pripade Palacha lze jen litovat mladeho zivota. Sebevrazi jsou vzdy dusevne nemocni. A to v dost pokrocilem stadiu, i kdyz zdanlive na to nevypadaji.

123202

10.12.2006 23:25

RE: výberové výlevy

stan 84.?.?.?

Reakce na 123202

Nechcem ťa sklamať, ale obávam sa, že sa mýliš, aj keď nerád diskutujem od veci a táto debata začína byť mimo témy:
High school je súčasťou tzv. secondary education. College je vysoká škola, University je univerzita.
Zodpovedá tomu aj vek - končí 18 rokom, tak, ako u nás - pozri si to napr. tu:
http://www.euroeducation.net/prof/usa.htm

123246

11.12.2006 0:28

RE: výberové výlevy

Kubyk 72.?.?.?

Reakce na 123246

>Nechcem ťa sklamať, ale obávam sa, že sa mýliš, aj keď nerád >diskutujem od veci a táto debata začína byť mimo témy:
>High school je súčasťou tzv. secondary education. College je >vysoká škola, University je univerzita.
>Zodpovedá tomu aj vek - končí 18 rokom, tak, ako u nás - pozri >si to napr. tu:

Ja zase nechci zklamat vas, ale porovnavat stupne skolstvi v USA se skolstvim V CR je nesmyslne. Je trosku odlisne. Tez doslovny preklad High School neznamena to cemu vy rikate stredni skola. High School ma uroven asi tak jako ucnovska skola. Stredni skola se rovna narocnosti v USA College a vysoka Universite. To vi i male dite a neni o cem hovorit. Vek s tim nema co delat. Mate pouze pravdu v tom, ze se to tak moc netyka tematu clanku, ale zacal jste s tim vy, abyste to pouzil jako vypad proti pani Jirine.

123249

11.12.2006 21:57

RE: výberové výlevy

stan 91.?.?.?

Reakce na 123249

Nejdem sa s tebou hádať, zdá sa, že to prestáva byť jednak zábavné, navyše mám pocit že je to i zbytočné. Americký výraz High School sa prekladá ako stredná škola - učím angličtinu, v USA som žil 6 rokov. Vek je rozhodujúci a smerodatný v tomto prípade, nie kurikulum, inak by sa mohlo stať, že štúdium 25 ročného Američana by sa prekladalo výrazom základná škola len preto, že náročnosť je podobná.

123308

11.12.2006 23:14

RE: výberové výlevy

68 68.?.?.?

Reakce na 123308

Pokud prekladate High School jako stredni skolu, tak k vam bych na anglictinu nechodil. Mozna vy by jste mel jit nekam se doucit tu anglictinu. Anglictina neni jenom prekladani, ale musi se ji take rozumet.

123311

12.12.2006 3:39

RE: výberové výlevy

Kubyk 76.?.?.?

Reakce na 123308

>Nejdem sa s tebou hádať, zdá sa, že to prestáva byť jednak
>zábavné, navyše mám pocit že je to i zbytočné. Americký
>výraz High School sa prekladá ako stredná škola - učím
>angličtinu, v USA som žil 6 rokov. Vek je rozhodujúci a
>smerodatný v tomto prípade, nie kurikulum, inak by sa mohlo
>stať, že štúdium 25 ročného Američana by sa prekladalo
>výrazom základná škola len preto, že náročnosť je
>podobná.

Neni o cem se hadat Stane. Pani Jirina to v prvnim prispevku, za ktery jste ji neurvale napadl rekla naprosto presne - cituji : Vyraz high school se neda prekladat do cestiny jako vysoka skola, tedy skola na urovni univerzity. High school je v Americe casti zakladniho vzdelani a konci Grade 12.
Vase neustupnost prameni zrejme z toho, ze byste se za svou nevedomost a z ni vyplyvajici neurvalost k pani Jirine asi nerad omlouval. Sest let pobytu v USA z vas nedela experta na jeho skolstvi. O vasi anglictine uz ani nemluvim. Prekladat High = stredni, to snad ani nemuzete myslet vazne. Podle vas by se asi znamy westerm High Noon (V prave poledne) prekladal "Stredni poledne". No nic ve zlem, ale na vasem miste bych nebyl tak suvereni a nepokladal bych za zbytecne se pani Jirine omluvit.

123323

12.12.2006 15:54

RE: výberové výlevy

Nápověda 88.?.?.?

Reakce na 123323

Ale pánové, vždyť se ale úplně hádáte o hovně.
V USA jsou jinak nastaveny právní parametry.Jezdit autem můžete
od 15 let, ale plná právní plnoletost a způsobilost je až v 21 letech - různě upraveno podle států unie.
Proto také povinná školní docházka je jinak nastavena - povětšinou se jedná o povinnost docházet do školy až do naší úrovně věku,kdy v Česku končí střední škola!!!
Protože je americká věkově povinná "střední škola" pro všechny,
není kvalitní a ani být nemůže. Prostě ve společnosti je převážná
většina lidí / asi 70% / méně intelektuálně zdatná a proto i když
jim nařídíte do "střední" školy docházet, nic moc je nenaučíte,
protože oni na to prostě intelektově nemají!!!
V našem "rakouském" modelu byla střední škola vždy výběrová a proto také dosahovala vysokých kvalit - předválečná reálná gymnázia, obchodní štřední školy a jiné.
Každý ten systém má své klady a nedostatky.
Ten náš,kdy se často stane, že sítem výběru propadne kvalitní
jedinec, kterému se nedostane vzdělání a tím je společnost poškozena.
Ten americký, kde se zase snažíte vzdělávat "blbce" za každou cenu a tím poškozujete ostatní, kterým by se mělo spíše dostat nějakých praktických znalostí,než teoretických poznatků.
Žádný systém není dokonalý a u nás bych se ale přimlouval
za vyšší dostupnost vzdělání pro všechnu mládež i pro cizince.
Bohužel u nás také je hodně velká překážka v oblasti ekonomické.
Na vzdělání není vynakládáno dostatek prostředků, ačkoliv jde
o ekonomicky nejlepší investici!!!!
Zde jsou v Americe o hodně v předu.
Ale je zajímavé, že dnešní špičky na amerických univerzitách
jsou američané čínského, korejského, vietnamského, indického
a jiného orientálního původu.Bílý profesor začíná být
v menšině!!!

123341

12.12.2006 18:55

RE: výberové výlevy

vlado 193.?.?.?

Reakce na 123323

Nechcem sa vam do toho montovat, ale stan ma pravdu - high school je v podstate nasa stredna skola. Pan Kubyk, zrejme toho o preklade neviete, ked si myslite, ze len na zaklade High nie je mozne to prelozit ako stredna. Zaujimave je, ze preklad zakladna je v poriadku.
Bez ironie - este raz, high school /v USA/ ma skutocne najblizsie k nasej strednej skole.

123357

12.12.2006 23:13

RE: výberové výlevy

68 68.?.?.?

Reakce na 123357

Nechcem sa vam do toho montovat
Tak se sakra do toho nemontujte. Kdyz je podle vas High School stredna skola, tak co je potom College?

123376

13.12.2006 0:27

RE: výberové výlevy

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 123376

College je to cemu se v Cesku rika bakalarske studim tedy tri roky na VS v CR. Kdyz chce nekdo delat chytryho, tak by si mel overit fakta. Na High School absolvuji lidi ve veku 18-19 let. Ti normalni. Ti lepsi, co prosli kazdou tridu dvakrat muzou byt starsi. Jiny zpusob jak si srovnat, ktera skola odpovida ktere v ruznych zemich je pocet let vzdelavani. V CR mate devitiletky plus ctyri roky na stredni skole. Nebo min roku na ZS a vice nez ctyri na gymplu. Vicemene je to nejakych 12-13 let vzdelavani pro uroven, kterou definujeme jako stredni. Jinak se prilis nedivte, ze jsem se do toho vmontoval, protoze tohle je svobodne diskusni forum. [velký smích] [velký smích]

123383

13.12.2006 5:51

RE: výberové výlevy

Kubyk 76.?.?.?

Reakce na 123383

>College je to cemu se v Cesku rika bakalarske studim tedy tri
>roky na VS v CR.

No vy jste to tedy vylepsil. To jeste chybelo zatahnout do toho bakalare.

>Kdyz chce nekdo delat chytryho, tak by si mel
>overit fakta.

Take si myslim.

>Na High School absolvuji lidi ve veku 18-19 let. Ti
>normalni. Ti lepsi, co prosli kazdou tridu dvakrat muzou byt
>starsi. Jiny zpusob jak si srovnat, ktera skola odpovida ktere v
>ruznych zemich je pocet let vzdelavani. V CR mate devitiletky
>plus ctyri roky na stredni skole. Nebo min roku na ZS a vice nez
>ctyri na gymplu.

Souseduv syn ukoncil loni High School a je instalater s licenci. Je jeho vzdelani podle vas umerne s absolventem stredni skoly stavebni v ceske republice, nebo ma cesky instalater stredoskolske vzdelani. pokud ano, jake ma ten se stavebni skolou. Je to bakalar?

>Vicemene je to nejakych 12-13 let vzdelavanipro
>uroven, kterou definujeme jako stredni. Jinak se prilis nedivte,
>ze jsem se do toho vmontoval, protoze tohle je svobodne diskusni
>forum.

Za stredoskolsky vzdelaneho je v CR a na Slovensku povazovan clovek s ukoncenou stredni skolou s maturitou. Instalater ma vzdelani zakladni. V USA je stredoskolsky vzdelan ten, kdo ma College s platnym degree. Instalater s High School ma vzdelani zakladni. S tim nic nenadelate. To, ze jste se vlozil do debaty vubec nevadi. Vic hlav a zkusenosti, vic rozumu. Skoda jen, ze jste do ni nezatahl neco rozumneho. Ti bakalari se moc nepovedli.

123394

14.12.2006 16:08

RE: výberové výlevy

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 123394

Nevim, toho moc o systemu a typech skol v USA. Vim, vsak tolik ze High school neni VS jak nekdo tvrdil. Byl jsem pritomen zavadeni experimentu bakalarske studium v CR. Byla jasna rec, ze je to ekvivalent College v anglosaskych zemich. U nas jste mohl pouzit pro vylepseni oficialniho statusu vzdelani dvou letou nadstavbu, zakoncenou maturitou. Logika veci mi rika, ze mate vsak pravdu a povinna skolni dochazka koncici HS by v USA mela byt zakladni. A debata o urovni maturity, to uz je onecem jinem, ze ano? Mimochodem jsem se jenom tak ze zvedavosti mrkl na matematicke naroky te College. Pokud se nam podari propracovat na tuhle uroven, tak se nedivim, ze byvala ministrine skolstvi Buzkova dala dceru nasoukromy gympl. A bakalar bude viset nejak mezi College a universitou. [velký smích] [velký smích] Holt si tento cesky vynalez bude muset najit misto na slunci. A o tom rozhodne praxe.

123479

15.12.2006 3:22

RE: výberové výlevy

Kubyk 76.?.?.?

Reakce na 123479

>Nevim, toho moc o systemu a typech skol v USA. Vim, vsak tolik ze >High school neni VS jak nekdo tvrdil.

No vysoka skola jak ji chapeme v CR uz vubec ne. Neni to ani stredni. Je to proste pane Bartosek, kdyby byla, znamenalo by to totiz, ze az na vyjimky jsou vsichni v USA stredoskolsky vzdelani. Chapete snad, ze to je nesmysl. V CR, nebo na Slovensku po ukonceni ZDS take vsichni nejdou na stredni skolu, jestli se nemylym.

123500

15.12.2006 4:07

RE: výberové výlevy

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 123500

Ne, nemylite se pokud si prectete mou reakci na kterou reagujete, tak jste to tam napsal. Je to veta" ...Logika veci..."

123502

15.12.2006 5:57

RE: výberové výlevy

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 123500

Původně jsem se již nechtěl zapojit do vašich "žvástů", ale už se na to nemohu déle koukat.
Vy tady děláte rozbor kanadského školství na základě "jedna
paní povídala", KUBYKU jeden. To, že si sousedův syn udělal
licenci instalatéra a váš soused se vám s tím svěřil z vás ještě nedělá experta vzdělávacích institucí v Kanadě. Odhaduji, že jste si tak akorát udělal zdejší autoškolu a teď tady oblbujete pana Bartoška a mnoho jiných. Malý rozbor na objasnění:

1 - 6 třída je elementary school - povinná.
7 - 9 třída je Junior High School - povinná.
10-12 třída je High School - nepovinná.

Co jsem napsal v mém předchozím příspěvku o High School, za tím si stojím. Synátor vašeho souseda má s největší pravděpodobností
Technical Vocational High School, zkráceně Tec-Voc-Hi, kde se bere důraz na odborné zaměření a u řemeslnických profesí končí licencí. Ekvivalent v ČR - odborné učiliště s dvouletou nástavbou, zakončené maturitou.
Po skončení High School se může student rozhodnout v pokračování ve studiu, buď na Universitě, nebo na College.
Napsal jste: ...kdyby to byla střední škola, znamenalo by to totiž, že až na vyjímky jsou všichni v USA středoškolsky vzdělaní. Ano, to by znamenalo, jenomže ne všichni pokračují ve studiu na High School a mnozí během studia odpadnou. Už pouhá skutečnost, že úspěšně dokončená H.S. je podmínka k přijetí na Universitu, vás musí trknout, že to nemůže být pouze základní vzdělání. KUBYKU jeden! [oči v sloup] [velký smích]

123511

15.12.2006 6:53

RE: Výberové výlevy pana Mirdy

Kubyk 76.?.?.?

Reakce na 123511

Vazeny pane Mirdo. V prve rade si prectete clanek pod kterym penite. Je to clanek o sebevrahovi z Chicaga. Toto mesto se naleza v USA, nikoliv v Kanade. Ja mluvim o skolstvi v USA. Pani Jirina tez mluvila o skolstvi v USA. Takze si nechte ty sve chytrosti a zapojujte se do hovoru o kterych alespon vite o cem jsou. Az si to overite, tak si vemte neco na uklidneni a zkuste najit, kde jsem napsal, ze High School je povinna. Ja osobne neznam nikoho, kdo na High School nechodil. Napsal jsem, ze az na vyjimky mladi pokracuji ve studiu, aby ziskali nejakou odbornost pro vykon budouciho povolani. Az zjistite, ze jsem to nikde nenapsal, tak si vemte dalsi prasek a zamyslete se nad tim co jste napsal vy. Jsem presvedcen, ze pokud mate alespon trochu rozumu v hlave, tak dojdete ke stejnemu zaveru, jako ja. Mel jste se drzet sveho puvodniho zameru a do mych jak vy rikate zvastu se nezapojovat. Nemusel byste se ztrapnovat zpusobem jakym jste se prave ztrapnil. Tedy naposled. High School neni v USA ekvivalent k stredni skole zakoncene maturitou v CR. Tim je College. A dam krk na to, ze v Kanade je to stejne, i kdyz v Kanade jsem do skoly nechodil.
Nazdar!

123514

15.12.2006 16:13

RE: Výberové výlevy pana Mirdy

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 123514

Mno, tak jsem prestal byt linej a pouzil internet. Ja vul jsem zapomel na ten jejich kreditni system, ktery se zacina prosazovat i jinde. High school je stredni skola nezakoncena maturitou jako u nas. Vyber na vyssi stupen vzdelani je dan kreditnim systemem. Nejvetsi talenty jsou sledovany dlouhodobe podle vysledku v testech. Cim jste lepsi tim vice universit vam nabidne moznost studovat, casto pro tu spicku zadarmo. Jedina vyjimka jsou spickovy sportovci. Kamos behaval v CR za repre a svet divte se dostal prihlasku na Harvard. Neni divu na studentske zapasy chodi v USA obrovske masy divaku. Tady je zdroj a mimochodem budte opatrny na ten krk. [velký smích] [velký smích]
http://kdf.mff.cuni.cz/vyuka/pedagogika/ls2001/usa-1.htm

123536

16.12.2006 7:07

RE: Výberové výlevy pana Mirdy

Kubyk 76.?.?.?

Reakce na 123536

>High school je stredni skola nezakoncena maturitou jako
>u nas.

Ja neznam zadnou stredni skolu v CR nezakoncenou maturitou. To jste si zrovna vymyslel? S takovou skolou si absolvent muze vite co. Ja jsem vystudoval v CR i v USA, ale tyhle vase nedokoncena studia, kterymi se zde ohanite jsou pro me zahadou. Stredni skola nezakoncena maturitou znamenala pouze nedokoncenou skolu. A nedokoncena studia na vysoke skole znamenalo, ze na to student nema. Neslysel jsem, ze nekomu vystavili po nedokoncenych studiich na vysoke skole potvrzeni, nebo diplom, ze je bakalar. To jsou nejake vase chimery, pane Bartosek.

>Vyber na vyssi stupen vzdelani je dan kreditnim systemem.
>Nejvetsi talenty jsou sledovany dlouhodobe podle vysledku v
>testech. Cim jste lepsi tim vice universit vam nabidne moznost
>studovat, casto pro tu spicku zadarmo. Jedina vyjimka jsou
>spickovy sportovci. Kamos behaval v CR za repre a svet divte se
>dostal prihlasku na Harvard. Neni divu na studentske zapasy >chodi v USA obrovske masy divaku.

No to je vsechno pekne, co jste si vygogloval, ale jak to souvisi s tim o cem zde byla rec?

>Tady je zdroj a mimochodem >budte opatrny na ten krk.

Opravdu. A proc? Vy me s premoudrelym panem Mirdou podriznete, kdyz se nepodrobim vam a tem vasim zvastum o necem o cem oba nemate ani paru? Hlavne, ze jste me vypravel o svych klapkach na ocich, kterych jste se zbavil. Vy nemate na ocich klapky pane Bartosek, vy mate pres hlavu prehozeny pytel. Takove blbosti co jste tu napsal, jsem jeste v zivote neslysel.

123569

16.12.2006 18:02

RE: Výběrové výlevy pana KuBýka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 123569

KuBýku!
Vy jste již zřejmě zapomněl o čem byla řeč, když se na to ptáte:

No to je vsechno pekne, co jste si vygogloval, ale jak to souvisi s tim o cem zde byla rec?
Je vidět, že hladový se rád o jídle baví! [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Už toho nechte a držte se tématu o sebevraždě. A snažte se
vy...(samocenzůra)KuBýku jeden! [velký smích]

123583

16.12.2006 18:55

Moudrosti pana Mirdo

Kubyk 76.?.?.?

Reakce na 123583

>KuBýku!
>Vy jste již zřejmě zapomněl o čem byla řeč, když se na to
>ptáte:

Na to asi zapomel pan Bartosek, kdyz v debate o sebevrazde studenta kopiruje rozumy u tom, ze studentske sportovni zapasy jsou v USA oblibene. To dalsi co o skolstvi vygogloval jsem nikdy nepopiral a je mi to znamo. K tematu to ovsem tez nepatri. To co nam rekl o ceskem a americkem skolstvi ze sve hlavy a zkusenosti jsou jen same blbosti.

>Už toho nechte a držte se tématu o sebevraždě. A snažte se
>vy...(samocenzůra)KuBýku jeden!

Ja jsem se tu k te sebevrazde par nazoru zverejnil, vy krome toho, ze jste se do me dal, jste k tomu nerekl ani ň. Vy jedno premoudrele Mirdo. Zkuste taky neco poradit panu Renemu, z vasi zasobarny moudrosti, ten to urcite potrebuje vic nez ja.

123584

16.12.2006 5:27

RE: Výběrové výlevy pana Kubýka

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 123514

Především mi nemusíte přípomínat, kdy si vzít prášky. Ty si beru pravidelně hlavně v zimě, kdy je vitamínků vždy zapotřebí.
Přečetl jsem si odkaz od pana Bartoška, což mi potvrdilo, že
struktura školství v US a Kanadě je velmi podobná, ne-li stejná.
Můžete mi vysvětlit, co je tohle za hovadinu? Píšete:
Napsal jsem, ze az na vyjimky mladi pokracuji ve studiu, aby ziskali nejakou odbornost pro vykon budouciho povolani...
No vidíte a já si myslel, že tam chodí hrát kuličky a oni tam vlastné chodí, aby nemuseli umývat nádobí, jak jste napsal
v jiném příspěvku:
...Jestli tam napisete, ze je to evivalent k High School tak muzete jit tak myt nadobi a ne se zajimat o praci se stredoskolskym vzdelanim. High School neni opravdu mozno prelozit jako stredni skola...
René má pravdu, že studenti získávají kredity za každý úspěšně
ukončený předmět (písemnou zkouškou) a na závěr studia obdrží při slavnostním nastoupení Graduation Certificate neboli
diplom. Ekvivalent v ČR - gymnásium zakončené maturitní zkouškou
a rovněž bez odborného zaměření.

René, díky za ten odkaz, aspoň je vidět, kdo tady kecá!
KUBýku, byl bych nerad, kdyby vás tohle zjištění přimělo k sebevraždě, jak se zmiňujete ve vašem příspěvku níže.
Prozak a dva prášky živočišného uhlí vás napraví.
Jak vidíte, máte smůlu. Kápnul jste na někoho, kdo si to osobně prošel doma i tady. Tak tedy naposled a také nazdar!!![chechtot] [chechtot]

123564

16.12.2006 20:56

RE:High school

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 123500

Pokud paní Jiřina tvrdí, že high school je vysoká škola, pak to mohu jen potvrdit. Pokud tato školní budova má více než dvě patra, pak je to vysoká škola (tall building). Jednopatrová školní budova, kterých je v Kanadě a v USA většina, jako vysoká škola ale nekvalifikuje.

Kanadský vzdělávací systém (stejně tak jako americký) je základně (podle ústavy) provinční či (v USA) záležitostí jednotlivých států. V každé kanadské provincii existují dva systémy, jeden, který je financován provinční vládou z daní poplatníků a druhý, který je soukromý. Jelikož kanadský vzdělávací systém je provinční záležitostí jsou mezi kanadskými provinciemi značné rozdíly.

Z vlastní zkušenosti mohu mluvit jen o dvou provinciích, kde jsem učil, a to Manitoba a Quebec.
Všeobecně řečeno, kanadské děti mohou začít své vzdělání návštěvou mateřských školek (kindergarten), tato docházka není povinná, ale podobně jako v Česku je "dobrovolně povinná" (oba rodiče většinou pracují).
V šesti letech pak děti nastupují do první třídy základní školy (elementary school, école primaire in French), ta trvá od první do šesté třídy, po této základní škole děti nastupují do tzv. střední školy (high school).
Ta je rozdělena na dvě části, část první - junior high někdy zvaná middle level (7. až 9. třída) a část druhá - senior high někde zvaná secondary či collegiate(10. až 11., 12. či 13. třída). V Quebeku se tyto dva stupně nazývají école secondaire (I, II, III, IV, V), tj. končíte tzv. jedenáctiletku. Povinná docházka ve většině provincií je do 16 let.

Podle toho ve které provincii žijete, může vaše dítě navštěvovat školu 11 let (Quebec), v Manitobě 12 let a v Ontariu 13 let. Již od 10. třídy se žáci (častokrát podle nadání) mohou specializovat a vybírat si předměty podle svého rozhodnutí. Každý žák musí absolvovat jistý počet tzv. povinných předmětů (obvykle 5 až 6), ale pak se může zaměřit na oblast, která by mu nejlépe vyhovovala. Může se připravovat na studium na vysoké škole (univerzitě), pak bere předměty jako např. matematiku na vyšší úrovni, řekněme 301 namísto 302 či 303 apod. nebo se rozhodne pro směr např. obchodní akademie, pak bere ekonomii, účetnictví, obchodní právo, psaní na stroji (dnes zvané key-boarding) či těsnopis.

Podle výběru a úrovně předmětů pak po ukončení high school (jedenáctiletky, dvanáctiletky či třináctiletky) může pak pokračovat ve studiu na universitě ve směru, který si zvolí.
Po třech letech studia (resp. po ziskání potřebných kreditů, většinou 90 kreditů, kumulací buď plných kurzů či polovičních, tj. 6 nebo 3 kreditů) získává titul bakaláře. Pokud pokračuje dále, tak po 2 letech (opět po získání předepsaných kreditů a dizertační práci) získává titul magistra, Master of whatever.

123587

19.12.2006 21:02

RE:High school

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 123587

Perfektni prispevek. Uprimne bych neveril, ze zrovna vam to nekdy reknu. [mrknutí jedním okem]

123704

15.12.2006 18:38

RE: výberové výlevy

leo69 89.?.?.?

Reakce na 123394

>Za stredoskolsky vzdelaneho je v CR a na Slovensku povazovan
>clovek s ukoncenou stredni skolou s maturitou. Instalater ma
>vzdelani zakladni. V USA je stredoskolsky vzdelan ten, kdo ma
>College s platnym degree. Instalater s High School ma vzdelani
>zakladni. S tim nic nenadelate. To, ze jste se vlozil do debaty
>vubec nevadi. Vic hlav a zkusenosti, vic rozumu. Skoda jen, ze
>jste do ni nezatahl neco rozumneho. Ti bakalari se moc nepovedli.

Tak se také přidám [smích]
Instalatér bez maturity v ČR po absolvování SOU (střední odborné učiliště) má vzdělání střední odborné bez maturity. Pokud by studoval v tomto SOU učební obor instalatér s maturitou ( což je ten samý učební obor jako předchozí,akorát je studium o půl roku delší a je zakončeno maturitní zkouškou) tak by měl vzdělání střední odborné s maturitou. Základní vzdělání má ten, kdo vychodil jen základní školu... m, [smích]

123547

16.12.2006 3:26

Zaverem

Kubyk 76.?.?.?

Reakce na 123547

Panove, cely spor vznikl na zaklade toho ze jsem se zastal nazoru pani Jiriny, ktera rekla toto : Vyraz high school se neda prekladat do cestiny jako vysoka skola, tedy skola na urovni univerzity. High school je v Americe casti zakladniho vzdelani a konci Grade 12.
Hned v prvni reakci jsem se zminil o tom, ze skolni system a jeho stupne jsou od tech CR odlisne a nelze je sablonovat. Je mozno pouze hledat ekvivalent k tomu kteremu stupni vzdelani. Vseobecne plati to co jsem tu jiz nekolikrat napsal. nebudu se donekonecna opakovat. Kdo neveri, to je jeho problem. Trvam na tom, ze to co rekla pani Jirina je spravne a presne. Tem kdo ziji v USA, nebo v Kanade, a maji vzdelani ktere ziskali v CR doporucuji pri vyplnovani resume uvadet takto : Vyucen v oboru = High School, Stredni skola s maturitou = College, Vysoka skola s diplomem = University. Berte, nebo nechte lezet. Preju prijemny advent bez prebytecneho adrenalinu.

123561

13.12.2006 3:06

RE: výberové výlevy

Kubyk 76.?.?.?

Reakce na 123357

>Nechcem sa vam do toho montovat, ale stan ma pravdu - high school
>je v podstate nasa stredna skola. Pan Kubyk, zrejme toho o
>preklade neviete, ked si myslite, ze len na zaklade High nie je
>mozne to prelozit ako stredna. Zaujimave je, ze preklad zakladna
>je v poriadku.

>Bez ironie - este raz, high school /v USA/ ma skutocne najblizsie
>k nasej strednej skole.

No nechcete, ale neda vam to abyste se nenamontoval. Pane Vlado, uz tady nekdo pravil, ze anglictinu nestaci prekladat, musi se ji rozumet a to je to co vam se Stanem chybi. High school je skola zakladni nikoliv stredni, ani vysoka. Cesky Ekvivalent k ni je odborna ucnovska skola(napr.) Kdyz budete vypisovat v USA dotaznik, tak pokud mate stredni skolu, tak tam napisete, ze mate napr. stredni skolu ekonomickou, coz je ekvivalent k College. Jestli tam napisete, ze je to evivalent k High School tak muzete jit tak myt nadobi a ne se zajimat o praci se stredoskolskym vzdelanim. High School neni opravdu mozno prelozit jako stredni skola v tom smyslu v jakem to chapeme v ceskem jazyce. Pokud to nechapete, tak toho o anglictine nevite moc vy. Ba co dim, rekl bych, ze se potykate se zaklady. Bez jakychkoliv dalsich reci, stredni, skola je College a vysoka University. Na High School chodi kazdy po ukonceni Elementary a je to tudiz stupen zakladni. Tak uz nechte toho oblbovani. Vysvetlili vam to zde uz tri lide, z toho jeden je ucitel a je v USA dele nez tricet let. A vy to porad jeste nechapete.

123389

10.12.2006 14:34

RE: výberové výlevy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 123150

>Ad1: High school je americká stredná škola,
>základnú dochádzku teda rozhodne skončil,
>možno ju neskončila Jirina, ktorý príspevok napísala.

zato jirina, ju "neskoncil"(teda ZDS-ku) takmer urcite
jirina je totiz jiri bilina
alias mikin-a
alias kema
alias kulovy kemo
alias shabes boy z Yukonu, ktory sa zivi ako sezonny buldozerista
mimo sezony sa najradsej zdrzuje na Thailande, kde sa venuje svojemu oblubenemu hobby(hned po otravovani citatelov Zvedavca svojimi zidovinami)

123218

11.12.2006 6:02

RE: výberové výlevy

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 123218

Já už jsem to tvrdil dříve, že nám tady kemo pobíhá v sukni!

Vážení, k té High School. Je to dvanáctiletka na úrovni střední školy bez odborného zaměření. Něco jako gympl v ČR. Závérečné zkoušky + diplom, gympl - maturita.

123261

11.12.2006 7:35

RE: výberové výlevy

Kubyk 76.?.?.?

Reakce na 123261

>Vážení, k té High School. Je to dvanáctiletka na úrovni
>střední školy bez odborného zaměření.

Prave naopak Mirdo, je to takova nastavba zakladni skoly s odbornym zamerenim. Neco jako u nas jsou ucnovske skoly. Zalezi na tom pro jake povolani se student pripravuje. Muze to byt priprava na stredni skolu, nebo vyuceni remesla.

123265

12.12.2006 16:52

RE: výberové výlevy

leo69 89.?.?.?

Reakce na 123218

V neděli večer dávali v televizi na Čt2 pořad o Janu "Eskymo" Welzlovi a reportéři putovali v jeho šlépějích. Mimo jiné tam vyprávěli své znalosti o něm čechokanaďané a čechoameričané. Kamera navštívila i Dawsoncity na Yukonu a své tam vyprávěl i jakýsi Jiri "Mikin" Bilin a tvrdil, že je trapper a uklízel si tam pasti na zvěř... Tak jen k výše zmíněnému příspěvku: buldozerista a trapper [chechtot] [chechtot] m, [smích]

123345

12.12.2006 23:56

RE: výberové výlevy

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 123345

A neni nahodou taky operni zpevak? V Prodane neveste je prej role nejakeho Kecala. [velký smích] [velký smích]

123378

9.12.2006 14:52

Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka

liberal 88.?.?.?

Co k tomu říci? Takových lidí není potřeba. Sebevraždy provádějí lidé, kteří si prostě hold nedokázali zařídit svůje životy tak, aby byli spokojeni a štastni. Tento případ demonstruje, že alkoholismus, drogy, četba závadných náboženských textů, závadné litetratury, pochybné feťácké psychoidní hudby, či nebílé hudby degeneruje osobnost. Navíc si myslím, že to by levičák, jak jinak, že? Tito lidé čtou sociálkomunistické knížky a proto mají takhle zdegenerovanou mysl. Já jen doufám, že mor alterrnativního nedemokratického životního stylu neinfikuje další lidi. K likvidaci těchto pochybných alternativ by měly být učiněné příslušné a tvrdé právní korky ke schálení přísných právních norem. Tyto normy by ochraňovaly naše liberálně demokratické zřízení od špíny humanismu, levičáctví, závisti a zakomplexovanosti.

123152

9.12.2006 16:23

RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka

Nápověda 88.?.?.?

Reakce na 123152

Ty se nauč ... psychicky ... psát , rozumbrado.
A k celému tvému příspěvku přidávám: [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

123155

9.12.2006 19:18

RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 123152

Liberále - a čo Palach?
>Co k tomu říci? Takových lidí není potřeba. Sebevraždy
>provádějí lidé, kteří si prostě hold nedokázali zařídit
>svůje životy tak, aby byli spokojeni a štastni. Tento případ
>demonstruje, že alkoholismus, drogy, četba závadných
>náboženských textů, závadné litetratury, pochybné
>feťácké psychoidní hudby, či nebílé hudby degeneruje
>osobnost.

123167

10.12.2006 11:51

RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka

seda 82.?.?.?

Reakce na 123167

>Liberále - a čo Palach?
>>Co k tomu říci? Takových lidí není potřeba. Sebevraždy
>>provádějí lidé, kteří si prostě hold nedokázali
>zařídit

>>svůje životy tak, aby byli spokojeni a štastni. Tento
>případ

>>demonstruje, že alkoholismus, drogy, četba závadných
>>náboženských textů, závadné litetratury, pochybné
>>feťácké psychoidní hudby, či nebílé hudby degeneruje
>>osobnost.
Hle...konečně to někoho napadlo - to srovnání. Sračky sdělovacích medií v ČR spočívají v neobjektivnosti. Není překvapení, že sami sebe označují za objektivní, šťouravé novináře
- "sedmou velmoc", která chrání "demokracii", a přitom jsou to jen sračky!!!
Proto také o tom nešťastném pomatenci-Polachovi budeme poslouchat propagandistické bláboly v ročních intervalech, ale o dalších obětech, tentokrát obětech kapitalizmu, se zpravilda nedovíme vůbec (v těch našich sračko-mediích).
P.S. O Palachovi si myslím, že to byl psychicky nemocný člověk! Jeho psychická porucha způsobila, že byl ZCELA mimo realitu!
Zeptejte se jeho matky, jestli by zvolila jeho pseudoobjeť, nebo jeho život........ [bliji]

123209

11.12.2006 5:43

RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 123209

Já bych si netroufal někoho takhle kritizovat:
"O Palachovi si myslím, že to byl psychicky nemocný člověk!"
Jan Palach se nerozhodl ukončit svůj život dobrovolně. Patřil ke skupině mladých radikálních bojovníků proti režimu a rovněž tedy proti okupaci v r.1968. Údajně bylo rozhodnuto losem, který ze skupiny bude obětován. Ani nevylučuji informaci, že byl značně pod vlivem alkoholu a drog v okamžiku zapálení, aby tolik necítil bolest. [pláč]

123260

9.12.2006 23:09

RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka

nitram 213.?.?.?

Reakce na 123152

Tak jsem na rozpacích. Je příspěvek na který reaguji debilní provokace, nebo výplod debila? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

123187

10.12.2006 11:21

RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka

seda 82.?.?.?

Reakce na 123152

>Co k tomu říci? Takových lidí není potřeba. Sebevraždy
>provádějí lidé, kteří si prostě hold nedokázali zařídit
>svůje životy tak, aby byli spokojeni a štastni. Tento případ
>demonstruje, že alkoholismus, drogy, četba závadných
>náboženských textů, závadné litetratury, pochybné
>feťácké psychoidní hudby, či nebílé hudby degeneruje
>osobnost. Navíc si myslím, že to by levičák, jak jinak, že?
>Tito lidé čtou sociálkomunistické knížky a proto mají
>takhle zdegenerovanou mysl. Já jen doufám, že mor
>alterrnativního nedemokratického životního stylu neinfikuje
>další lidi. K likvidaci těchto pochybných alternativ by měly
>být učiněné příslušné a tvrdé právní korky ke
>schálení přísných právních norem. Tyto normy by
>ochraňovaly naše liberálně demokratické zřízení od
>špíny humanismu, levičáctví, závisti a zakomplexovanosti.
Co k tomu říci... [bliji] , ale asi by to chtělo doplnit...
Liberalizmus v podání autora "liberála" je těžký paskvil, je to projev dementího liberalizmu! Toho, který má dojem, že "když máš prachy", tak nejsi humanista, nezávidíš a nejsi zakomplexovaný...
Tato absurdní představa je sama o sobě dokladem o pokleslosti autora této představy. Kapitalistické představy o "spravedlné" společnosti... teď je na místě [bliji]

123207

10.12.2006 17:09

RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 123152

Je třeba pisatele omluvit, je pod vlivem kombinace Prozaku, viagry a jiných spokojenost nastolujících drog. [chechtot]

123229

11.12.2006 22:02

RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka

Robocrep 212.?.?.?

Reakce na 123152

http://www.zvedavec.org/clanky_516.htm

123309

14.12.2006 4:24

Prozit si sve peklo

Kubyk 76.?.?.?

Ja si na to obdobi, kdy se Palach upalil jeste dost dobre pamatuji. Byl pohrben na Olsanech a jeho hrob byl az do roku 1973 huste navstevovan a neustale obalen horicimi svickami. To ovsem bylo moc mrzute pro komunisticky rezim, a tak byl v r. 1973 tajne exhumovan a ostatky prevezeny na hrbitov do Vsetat, odkud Plach pochazel. Po listopadove revoluci byla urna s popelem opet vracena do hrobky na Olsanech. I ve Vsetatech se jeho hrob stal mistem tichych demonstraci a pricinou vzteku tehdejsi STB. Ta to samozrejme neopomela osladit jeho matce. Ta zena si prozila sve peklo nejen ztratou syna, ale i perzekuci zlocinneho komunistickeho rezimu. Myslim, ze kdyby toto vse Jan domyslel, nikdy by neprovedl to provedl. Pripocitame-li k tomu hruzny zpusob sebevrazdy, da se skutecne dost pochybovat, ze Jan Palach byl dusevne v poradku. Pamatuji se, ze tehdejsi komunisticky tisk zduvodnil jeho rozhodnuti k sebevrazde, ze mu nesla studia. Coz je samozrejme blbost. Komu sla v tomto veku perfektne studia?
Vzpominam si na jiny pripad, zeny s kterou jsem pracoval v jednom podniku. Je pravda, ze byla jak se rika prastena. Jednoho dne vyskocila z okna dvanacteho patra panelaku, kde bydlela i s nakupnimi taskami v ruce. Podle svedku zacala hruzou kricet az tesne pred dopadem. Jako by do te chvile nevedela co dela a uvedomila si to az v poslednim okamziku. Jo do hlavy nam nikdo nevidi.

123460

14.12.2006 12:24

RE: Prozit si sve peklo

leo69 89.?.?.?

Reakce na 123460

Nejsem velký počtář (snad by to mohli spočítat jiní), ale dvanácté patro by mohlo být asi tak (pokud budeme počítat 2,5-3 metry na podlaží) 30-36 metrů nad zemí. Jak rychle dopadne tělo vážící třeba 60 kilogramů z takové výšky na zem? Za dvě vteřiny, za tři? Viděl bych ten křik až těsně před dopadem za "babské" povídačky pavlačových drben [velký smích] Pokud by měla křičet od začátku, tak by musela vyskočit už s křikem, pokud začala křičet až po skoku, tak než se nadála byla na zemi a pak to mohlo vypadat jak popisujete (že to vypadalo na procitnutí před dopadem)... Nechci Vám tímto nic vyvracet, jen mě to nějak nutilo napsat k zamyšlení se, jak často vznikají neuvěřitelně věc dramatizující skazky.

V bydlišti, kde jsem bydlel jako kluk jsme měli zhruba 50metrů od domu železniční trať. Často tam přejel vlak nepozorného člověka. Jednou z obětí byl i jakýsi sebevrah, který měl v křoví u trati vyšlapané místo, kde asi zápasil sám se sebou a čekal na ten správný okamžik a vlak. Pak skočil. Pohřebáci ho sbírali do pytle a mezi lidmi a pavlačovými drbnami šly zvěsti, jak na jeho hlavě byly nalezeny zaschlé slzy, jak brečel než tam skočil (už jako kluk jsem si říkal - prostě drámo jak má být a hlavně že je o čem drbat).

Jinak na tom, že do hlavy nám nikdo nevidí, je zajímavé to, že si podle mého, do své hlavy často nevidíme ani mi sami. Člověk podléhá jakési síle která ho ovládne, jakémusi zúžení vědomí a neschopnosti reagovat logicky a s posouzením situace ze širšího úhlu náhledu.Pak udělá nějakou věc, které se (pokud má později k tomu prostor) sám diví že něco takového udělal. Že by existoval osud, nebo tzv. předurčení s danými skutečnostmi a my je jakoby v omámení a bez soudného rozumu plnili? ...? m, [smích]

123471

14.12.2006 18:08

RE: Prozit si sve peklo

68 68.?.?.?

Reakce na 123471

Jednou z obětí byl i jakýsi sebevrah, který měl v křoví u trati vyšlapané místo, kde asi zápasil sám se sebou a čekal na ten správný okamžik a vlak. Pak skočil. Pohřebáci ho sbírali do pytle a mezi lidmi a pavlačovými drbnami šly zvěsti, jak na jeho hlavě byly nalezeny zaschlé slzy, jak brečel než tam skočil (už jako kluk jsem si říkal - prostě drámo jak má být a hlavně že je o čem drbat).

No vidite, jak byl hloupy. Kdyby se zapalil, tak byl slavny hrdina, takhle o nem drbaly jen baby na pavlaci.

123483

14.12.2006 15:54

RE: Prozit si sve peklo

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 123460

Ne, nevidi. Ale motiv pro dotycneho musi byt taky velmi zavazny. Ja bych se nikdy nezabil, do mne byl vlozen prilis bojovny duch, abych to udelal. Zapalit se? Kazdy z nas ma nejakou malou spaleninu od detsvi za sebou? Prilis kruty zpusob jak zemrit? Za co dotycny tresta sam sebe i jine? At uz hlavnim duvodem byla deprese nebo motiv, ci to bylo na pul. Faktem je, ze sve duvody zanechal na internetu a nase media, ktera se zenou za senzaci o tento pripad nechtela projevit zajem.

123478

15.12.2006 3:16

RE: Prozit si sve peklo

Kubyk 76.?.?.?

Reakce na 123478

Ja jsem na tom trochu jinak. Ja bych se nezabil, protoze na sebevrazdu jsem srab. Navic se mi hnusi. Tyhle skutecnosti me nuti v kazde situaci o zivot maximalne bojovat. Muj kamarad loni hasil vanocni stromecek. Spaleniny v obliceji si lecil nekolik mesicu a na rukou ma tenkou kuzicku jeste dnes. Mel ruce porad mokvave a krvave, jak to dlouho trva, nez doroste trosku pevnejsi kuze. Brrr.

123499

Příspěvků: 60

09.12. 06:15  sebevrazda
09.12. 16:33 Nápověda  RE: sebevrazda
10.12. 11:59 seda  RE: sebevrazda
12.12. 03:34 Rene Bartosek  RE: sebevrazda
09.12. 08:59 Karel Korejčík  Je to tragické
10.12. 12:17 seda  RE: Je to tragické
10.12. 14:24 Petr Gejdoš  RE: Je to tragické
10.12. 16:18  RE: Je to tragické
10.12. 17:01 Antiseptik  RE: Je to tragické
10.12. 17:28  RE: Je to tragické
10.12. 17:54 Petr Gejdoš  RE: Je to tragické
09.12. 08:59 Jirina  Chyba v prekladu
10.12. 16:45 Antiseptik  RE: Chyba v prekladu
09.12. 13:52  Protiválečný aktivista spáchal sebevraždu?
09.12. 14:17 stan  výberové výlevy
10.12. 07:50 Kubyk  RE: výberové výlevy
10.12. 23:25 stan  RE: výberové výlevy
11.12. 00:28 Kubyk  RE: výberové výlevy
11.12. 21:57 stan  RE: výberové výlevy
11.12. 23:14 68  RE: výberové výlevy
12.12. 03:39 Kubyk  RE: výberové výlevy
12.12. 15:54 Nápověda  RE: výberové výlevy
12.12. 18:55 vlado  RE: výberové výlevy
12.12. 23:13 68  RE: výberové výlevy
13.12. 00:27 Rene Bartosek  RE: výberové výlevy
13.12. 05:51 Kubyk  RE: výberové výlevy
14.12. 16:08 Rene Bartosek  RE: výberové výlevy
15.12. 03:22 Kubyk  RE: výberové výlevy
15.12. 04:07 Rene Bartosek  RE: výberové výlevy
15.12. 05:57 Mirda  RE: výberové výlevy
15.12. 06:53 Kubyk  RE: Výberové výlevy pana Mirdy
15.12. 16:13 Rene Bartosek  RE: Výberové výlevy pana Mirdy
16.12. 07:07 Kubyk  RE: Výberové výlevy pana Mirdy
16.12. 18:02  RE: Výběrové výlevy pana KuBýka
16.12. 18:55 Kubyk  Moudrosti pana Mirdo
16.12. 05:27 Mirda  RE: Výběrové výlevy pana Kubýka
16.12. 20:56 Arkan  RE:High school
19.12. 21:02 Rene Bartosek  RE:High school
15.12. 18:38 leo69  RE: výberové výlevy
16.12. 03:26 Kubyk  Zaverem
13.12. 03:06 Kubyk  RE: výberové výlevy
10.12. 14:34  RE: výberové výlevy
11.12. 06:02 Mirda  RE: výberové výlevy
11.12. 07:35 Kubyk  RE: výberové výlevy
12.12. 16:52 leo69  RE: výberové výlevy
12.12. 23:56 Rene Bartosek  RE: výberové výlevy
09.12. 14:52 liberal  Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka
09.12. 16:23 Nápověda  RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka
09.12. 19:18 Kyklop  RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka
10.12. 11:51 seda  RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka
11.12. 05:43 Mirda  RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka
09.12. 23:09 nitram  RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka
10.12. 11:21 seda  RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka
10.12. 17:09 Antiseptik  RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka
11.12. 22:02 Robocrep  RE: Akt psychycky nemocného feťáka, sektáře, bolševika, socana, zakomplexovaného ubožáka
14.12. 04:24 Kubyk  Prozit si sve peklo
14.12. 12:24 leo69  RE: Prozit si sve peklo
14.12. 18:08 68  RE: Prozit si sve peklo
14.12. 15:54 Rene Bartosek  RE: Prozit si sve peklo
15.12. 03:16 Kubyk  RE: Prozit si sve peklo

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 82 čtenářů částkou 18 174 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 3

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

Měnové kurzy

USD
21,36 Kč
Euro
24,21 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,52 Kč
Švýcarský frank
23,32 Kč
100 japonských jenů
18,72 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,36 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,90 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,14 Kč
1 unce stříbra
525,77 Kč
Bitcoin
924 598,51 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 162