Diskuze k článku

Obrací se karta?

Příspěvků 135

9.11.2006 6:36

rozpad demokratov najprv

svetlo 211.?.?.?

Rumsfeld - ked balon klesa, vyhodi sa vreco s pieskom.
Media dali samozrejme davno najavo, ze maju prikazane podhodit Bushovcov ako formalnu obet a neocon bude nadalej vladnut pre zmenu zasa cez demokratov. To vsetci viac menej vieme a sme to cakali. Aj takzvane Perleho prerieknutie malo napomoct porazke republikanov vo volbach. Necon ma jak Clintonovsky klan, tak Kohn-Ketchup-kerry klan pevne v hrsti. Jediny demokrat ktoremu svet naozaj doveruje je mimo politiky ale buduje si osobnu uctu cez ekologiu-Gore.
Pred asi 3 rokmi som pocul na vlastne usi politicku analyzu z buducnosti - alebo predpoved. Cital som potom transkript vela razy a az do vcerajsich volieb som uple nechapal ze preco a ako. Teraz je mi to jasne : Toto sa ma stat - velke rozcarovanie
verejnosti s demokratickou stranou, rozcarovanie a sklamanie vnutri strany, rozpad strany na frakcie a skupiny a vznik novej politickej strany - hnutia, ktoreho jadrom budu zcasti niektori demokrati (ti co chcu sluzit ludom a krajine, nie neoconu), tiez niektori prebudeni republikani, nezavisli kandidati a clenovia roznych mierovych a ekologickych hnuti. Doteraz to ale vyzeralo, ze to budu republikani co sa rozpadnu ked verejnost pochopi pravdu o 11 sep, Iraqu a pod. Avsak teraz mi to dava zmysel - to nadsenie ludi v snehe o zmenu a pravdu, ktore vo volbach dalo doveru demokratom. Lenze klany sluziacie neoconu nedovolia vysetrovanie 11 sep, vysetrovanie vojen, cinnosti Haliburtonu, Carlyle Group, a jednotlivych clenov Bushovej administrativy. Buduci rok teda vyde najavo skutocna tvar demokratov a to sposobi rozpad strany. Az toto potom da vznik skutocnej rozumnej politickej sile v USA, a je pre mna pravdepodobne ze potom sa vrati Gore, ktoremu jedinemu snad bude svet doverovat.Je teda velka sanca ze do volieb 2008 uz nepojdu demokrati a republikani proti sebe ako jedine moznosti
a prakticky ani nebudu existovat.

120970

9.11.2006 16:39

RE: rozpad demokratov najprv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 120970

Lide jsou jak mydlo pane,

proto je tak snadne si s nimi hrat. Trochu jim 'povolite' a oni ochotne prominou vase hrichy. Je to hra, ktera vzdy konci vitezstvim te spatne strany. Osvedcena a do unavy opakovana.

z.a.p

121016

9.11.2006 6:56

falešné karty ?

carlossz 82.?.?.?

I když nejsem marxista ani antisemitista ,tak přece napíšu svůj názor. KARTA SE NEOBRACÍ.

Na té konspirační teorii může něco být. Vždyť to tu už někdo psal ,že teď vyhrají volby demokrati a za 4 roky ( jen co "jestřábi" naberou dech ) to bude zase ve starých kolejích .

Myslím si, že "vagón" se rozjel z kopce a nikdo neví kde má brzdy a jestli je vůbec má.(možná,že ten vagón někdo úmyslně spustil) Proto se odvážím tvrdit , že se karta neobrací a ani nemůže. Kauzalita , tak se nazývá filosofická kategorie , označující nevyhnutelnou souvislost jevů.Jinak taky zákon o příčinně a následku.


Teď snad jen máme trochu relativního klidu. Datum 21.12.2012 některým lidem jistě něco připomene. [velký smích]

120971

9.11.2006 7:40

Dva konce jedné hole.

J. H. 62.?.?.?

Ono to v článku zaznělo. Neo-liberálové a neo-konzervativci jsou jako dva konce jedné hole. A je víceméně jedno, který nás zrovna mlátí. Názorný příklad můžeme vidět na jejich "prioritách". Neo-liberálové vyvražďují lidstvo interrupcemi a zbožněním neplodnosti - viz svatby buze_antů, neo-konzervativci humanitárním bombardováním a válkou proti terorizmu.
Obojí je totiž založeno na životní filozofii, která se nesnaží najít pravdu a popsat skutečnost, existující nezávisle na ní, ale naopak pravdu "vynalézá".
Není to nic nového. Precizní analýzu a naznačení přirozených následků podobného chování, napsanou dobovým jazykem, najdeme v Bibli vůbec a v biblických proroctvích zvlášť. Jak ví kařdý, kdo se o věc zajímá, proroctví nejsou věštby. Proroctví popisuje podstatu špatného chování a naznačuje důsledky. Jestli přemůžu lenost a pocit marnosti, napíšu sem pár ukázek.
J. H.

120973

9.11.2006 16:10

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 120973

jenom drobná, nespokojená poznámka J.H.: A co byste jako navrhoval- aby se interrupce ženám zakázaly a ony pak jako kdysi v Rumunsku hromadně umíraly při zfušovaných, tajných zákrocích? Chlapi! Nepleťe si ženy furt s nesvéprávným dobytkem, který si nesmí rozhodnout ani o vlastním břichu.

121008

9.11.2006 16:27

RE: Dva konce jedné hole.

rickover 86.?.?.?

Reakce na 121008

Naprostý souhlas. Díky legálním interrupcím alespoň nemusíme řešit tisíciletou otázku, jak zareagovat, když k nám přijde milenka a řekne "čekám dítě, musíme se vzít, kde budeme bydlet, kdy půjdeš naše požádat je o moji ruku" apod. Dříve jsme si museli naše milenky opatrně a pečlivě vybírat, doprošovat se sexu, být zdvořilí, charakterní, pracovití, dvorní a chlapsky plnit své sliby. Nyní díky tomu, že jste nám skočily na laciný špek (tj. na vylhaný heft, že potrat je prý "vaše právo"[smích], si můžeme konečně zašukat kdykoliv s kýmokliv a bez jakékoliv omezení, bez zodpovědnosti k vám i k dětem a bez jakéhokoliv nudného požadavku na slušné jednání od nás. Ještě jednou vám zdvořile děkuji za váš angažovaný příspěvek a vyjadřuji plný souhlas s interrupcemi.

121012

9.11.2006 18:02

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 121012

A Vas sem poslal kdo?
Sam Arciknize Dabel? [velký smích]

z.a.p

121022

9.11.2006 18:14

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121012

rickovere, Vaše blahosklonná ironie není vůbec na místě. Nárok na potrat není žádný laciný špek. Stejně ani tak si nemůžete zašukat s kýmkoliv, protože i dnes se kdykoliv může vyskytnou slečna, která Vám proti Vaši vůli řekne, že si to dítě nechá- a budete namydlený a platit na něj nejméně 18 let.

Tady jde v dnešní době o to, že i kolem potratů a antikocepce se udělal především velký a výhodný byznys a nic víc. Kdyby totiž šlo o skutečné řešení problémů a nejen o výhodný byznys, tak by vše kolem toho již dnes dávno vypadalo zcela jinak. Především by bylo pro společnost i pro ženy výhodnější, kdyby byla zcela zrušena hormonální antikoncepce a místo toho používaná výhradně jen pilulka mifepristone. Oč jde? Protože se už dávno mezi ženami šeptá, že antikoncepce snižuje plodnost západních žen. Jenže antikoncepce přináší firmám obrovské zisky, tak proč by ji rušily, že. Místo toho radši ženám huntují zdraví a připravují je o plodnost. U mifepristone by to probíhalo jednoše. Když by žena nedostala týden menstruaci, tak by si zašla k lékaři pro tuto pilulku. Určité procento žen by si ale nezašla, když už by tedy byly v tom, tak by si to nechaly-porodnost by se tím zvýšila. A také potraty by se ještě víc snížily, protože zajít si pro pilulku je mnohem výhodnější, než absolvovat předražený a traumatizující potrat (=zase výhodný byznys).

Takže co? Zase je vše jen o výhodném byznysu a na lidi se kašle.[bliji]

121025

9.11.2006 18:57

RE: Dva konce jedné hole.

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 121025

Já Vás obdivuji Jarmilo. Ve Vašem podání je svět tak přehledný, snadno vysvětlitelný a navíc i všechny problémy lze snadno vyřešit. Pilulka, šup a je to. Fakt dobrý. Jen nám z toho nějak vypadla etika. Ale kdo by se takovou hovadinou zatěžoval.

121027

9.11.2006 19:58

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121027

Se mi moc líbí, že mě obdivujete Davide.[smích] Ne, v mém podání rozhodně není svět přehledný, ani vysvětlitelný, jen se snažím ty problémy správně vysvětlit a správně řešit. Etika? To je podle Vás etické, že ve všech sférách života totálně vítězí byznys nad úplně vším? Právě že mi nejsou věci vezdejší lhostejné, z toho důvodu pro mne není hovadina ani etika.

121037

9.11.2006 20:13

RE: Dva konce jedné hole.

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 121037

>Ne, v mém podání rozhodně není svět přehledný, ani vysvětlitelný

A jak jinak si vysvětlit tento výrok?

>kolem potratů a antikocepce se udělal především velký a výhodný byznys a nic víc

>jen se snažím ty problémy správně vysvětlit a správně řešit.

Bohužel, Vaše řešení jsou opravdu příliš jednoduchá. Sebezázračnější pilulka problém potratů nevyřeší.

>Etika? To je podle Vás etické, že ve všech sférách života totálně vítězí byznys nad úplně vším?

To rozhodně není. V tom se určitě shodnem. Ve věci vítězství byznysu nad etikou. Ale, ruku na srdce, u potratů ten byznys nebude rozhodující. Ono u těch (řekněme to slušně) církevních a politických hlasatelů půjde asi o něco jiného. Nebo-li. Kalouska určitě farmaceutické firmy neplatí. Ten protiinterrupční kecy vede kvůli voličům z Jižní Moravy. A papež je vede kvůli voličům (pardon, věřícím) z Jižní Ameriky. Atd.

121041

9.11.2006 20:48

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121041

No prostě zkrátka a dobře Davide, ať je to, jak je to, celá demokracie je o tom, že za ženu nemůže v jejím problému rozhodovat někdo jiný. Víte, já jsem si tu interupční komisi zažila na vlastní kůži, a když jsem tam tak viděla ty neznámé soudružky a soudruhy doktory, jak mi domlouvají, ale přitom mi hovno pomůžou v mé situaci, kdy jsem zrovna bydlela na Žižkově v komůrce velké 8 metru čtverečních- tak od té doby vím, že nějaká etika nic nezachrání, když je člověk ve srabu.

121046

10.11.2006 20:03

RE: Dva konce jedné hole.

JirkaF 84.?.?.?

Reakce na 121046

Napadlo Vás Jarmilo, alespoň na okamžik že těhotenství není nemoc? Napadlo Vás někdy, že je to stav, který způsobili dva lidé? Napadlo Vás někdy, že to není "věc" ženy? Že by to mohla být "věc" tedy spíš problém ženy i muže? Tedy jich obou společně a nerozdílně? Ač jsou třeba aktuálně rozděleni? A že za něj a také za jeho řešení mají nést zodpovědnost a rozhodovat oba dva? Samozřejmě vyjma speciálního případu, který se děje jednou za pár tisíc let. Poslední známý případ je nějaká Maruška ze středního východu, někde od Betléma, tuším. [překvapení]

121130

10.11.2006 21:36

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 121130

to, že muž niekde "zasial" svoje semeno dobrovoľne alebo úmyselne, neznamená, že žena je povinná toto semeno za každých okolností živiť vo svojom tele, svojou krvou a svoju škodu. >Napadlo Vás Jarmilo, alespoň na okamžik že těhotenství

>A že za něj a také za jeho řešení mají nést zodpovědnost a rozhodovat oba dva?
Pokrytectvo najhrubšieho zrna, mal by ste pravdu v jedinom prípade - ak to dokáže aj muž. A to nedokáže.
Zrejme vám nič nehovorí pojem rodičovská investícia - to, kto koľko do dieťaťa investuje - a nielen v peniazoch, ale vo všetkom. Zdravie, čas, postavenie, kariera, bolesť...
Ak toto nedokáže muž žene vynahradiť, nech drží hubu a šúpa nohami...
Nepáčia sa mi potraty, je to nedobrý čin. Ale vždy, za každých okolností, budem zastávať názor, že jedine žena má právo rozhodovať o tom, či dieťa vynosí alebo sa rozhodne pre potrat.

121136

11.11.2006 9:14

RE: Dva konce jedné hole.

JirkaF 84.?.?.?

Reakce na 121136

Vážený NO-NAME zo Slovakie. Zastávejte si jaký názor chcete. To že předmětný plod stvořili dva, je pro zatím (než to půjde samooplozením, jak u nějakého savce již nějaký vědec dokázal) neoddiskutovatelný fakt. Takže by dva měli o tom co se z plodem stane rozhodnout. Nelíbí se mi, že mnohdy(tedy většinou) rozhodne jen žena a je v tuto chvíli nepodstatné jak. Tedy jestli palec nahoru nebo dolů. Nelíbí se mi degradace muže na semenodárce co může leda vystříknout a pak držet hubu a krok. A případně platit.
To že je žena kostrukčně přizpůsobena pro výrobu dítěte určitě není chybou muže.
Váš názor je špatně. (navíc takový co je normálně v provozu) Myslím si, že je velkou chybou fakt, že do toho nesmí resp. nemá praktickou šanci/možnost muž mluvit. Ať tak či onak. Mírnou preferenci ženy bych zachoval. Například když se dotyčný vzdá své možnosti(práva) na své rozhodnutí, pak ať nese své následky za rozhodnutí ženy. To samé by mohla udělat žena. Vzdát se práva rozhodnout co dál a rozhodnutí nechat na muže. V základním nastavení by ovšem museli rozhodnout oba dva.

121156

11.11.2006 9:44

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121156

Aha, už je mi Váš postoj jasný Jirko. Takže když muž poručí, že žena musí jít na potrat, protože on si to dítě nepřeje, tak by mu měla podle Vás vyhovět, viďte? [bliji]

121158

11.11.2006 9:52

RE: Dva konce jedné hole.

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 121158

>Aha, už je mi Váš postoj jasný Jirko. Takže když muž poručí, že žena musí jít na potrat, protože on si to dítě nepřeje, tak by mu měla podle Vás vyhovět, viďte?

Jak jste z toho tohle vydedukovala [zmaten] to vážně čumim. Zkuste trochu číst a méně vnášet své osobní pocity a zkušenosti.

121159

11.11.2006 11:18

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121159

Vydedukovala jsem to zcela logicky, nemusíte až zas tak čumět Davide. [vyplazený jazyk] Protože kdyby se jednalo o opačnou situaci, že by si muž naopak velmi přál, aby to za každé situace donosila, tak by se mu to nikdy nepovedlo. Pokud by totiž existovaly zákony, že ženy jsou povinné se radit se svým partnerem, co s tím svým břichem provedou, ale ona by s ním nechtěla dál žít, ani mít dítě za svobodna, pak by ona mu nic neprozradila, ale u doktora by tvrdila, že to má s neznámým frajírkem z diskotéky, s kterým si nestačila vyměnit ani jméno při tom alkoholovém opojení.

121163

11.11.2006 11:37

RE: Dva konce jedné hole.

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 121163

To je nějaká zvláštní logika.

Protože si holka bude u doktora vymýšlet, tak Jirka tvrdí, že když muž poručí, tak holka půjde na potrat.

Zkuste trochu méně svým oponentům podsouvat, co nikdy neřekli, jen proto, že to od nich očekáváte. [smích]

121165

11.11.2006 13:25

RE: Dva konce jedné hole.

JirkaF 84.?.?.?

Reakce na 121165

Díky, alespoň někdo čte.

121169

11.11.2006 13:46

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121165

Navrhuji Davide tohle: nebudeme si tady z toho dělat holubník a tu OT diskusi prozatím rázně usekneme. Až budu mít čas někdy po 20.listopadu, tak napíšu na tohle téma článek a jestli ho pan Stwora zveřejní- pak se můžeme pod ním jaksepatří porafat.[smích]

Ta moje logika není vůbec zvláštní, jenom neumím okamžitě vyjádřit to, co moje mysl okamžitě zaregistrovala jako nesprávné. Vždyť jako právník jistě víte, jaké jsou zákony šachy,a jak se dají šíleně zneužívat, pokud jsou dělány špatně tak, aby se zneužít daly. Jirka sice přímo neřekl, že by muži přímo rozkazovali o ženině břichu, ale stát by se to nakonec mohlo. Jesliže by muž nemohl ovlivnit ženu v tom, že by ji přinutil si to nechat, mohl by jí ale naopak přinutit k tomu, že by si to musela nechat vzít. V tomhle je velké nebezpečí.

121170

11.11.2006 16:28

RE: Dva konce jedné hole.

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 121170

[smích] No výborně, Jarmilo. Zaskočila jste mě bezchybně. Holubník - přesně. Mindy

121178

11.11.2006 17:26

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 121178

A jeje. Už je tu zase ta zlá baba cenzorská ...

Rýchlo preč...

121180

11.11.2006 19:26

RE: Dva konce jedné hole.

Arkan 69.?.?.?

Reakce na 121163

( Zrušeno. Vy jste nejen mimo téma diskutovaného článku, Arkane, ale navíc ve zrušeném příspěvku nechutně osobně útočíte na Jarmilu. Takovéto a podobné vstupy si propříště laskavě odpusťte. Editorka )

121187

11.11.2006 21:14

RE: Dva konce jedné hole.

Arkan 69.?.?.?

Reakce na 121187

( Zrušeno. Držte se tématu článku, Arkane a menopauzou se zaobírejte někde jinde. Jako bonus doporučuji zaměřit se na tu vlastní. Editorka )

121190

12.11.2006 8:23

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121190

No tak vidíte pane Arkane, a máte po vtákách. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

A tak je to správné a tak to má být. Máte mluvit k článku a ne mě tady urážet a zaobírat se menopauzou. [oči v sloup]

121228

12.11.2006 8:38

RE: Dva konce jedné hole.

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 121228

[oči v sloup] Vy ovšem také, Jarmilo. Máte po ftákách. Pokud budete pokračovat v of topic diskuzi. Vřele vám doporučuji, abyste si přečetla vám určené varování od Vladimíra Stwory. Mindy

121230

12.11.2006 8:38

RE: Dva konce jedné hole.

Nikl 24.?.?.?

Reakce na 121228

A nezda se vam pani Jarmilo, ze tohle vsechno jste "zavinila" sama. Vzdyt vas prispevek take nebyl k clanku a byl dost provokativni. Dokonce kvuli vam pani Editorka zacala mazat prispevky, ac psala ze vlastne nechtela. [zahanbení]

121231

12.11.2006 8:47

RE: Dva konce jedné hole.

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 121231

[naštvaný] Tohle je OPRAVDU poslední příspěvek na téma, které tu nemá co dělat. Laskavě běžte pokračovat na Fórum. Editorka

121235

12.11.2006 8:40

RE: Dva konce jedné hole.

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 121228

[smích] Dodatek. Téma POTRATY máte na Fóru Zvědavce. Nikl vám ho tam založil. Mindy

121233

11.11.2006 13:21

RE: Dva konce jedné hole.

JirkaF 84.?.?.?

Reakce na 121158

Je Vám jasný úplný prd, naučte se Vážená číst. viz. má reakce níže včetně hrubého nástřelu řešení. Mimochodem pokud se tak dohodnou, tak ano. To znamená on přesvědčí ji, nebo ona jeho. A zvratky píšete, nemusíte tam dávat i toho zvracejícího smailíka.
Měly by být vytvořeny podmínky pro život a ne pro smrt. To je premisa ze které vycházím. [naštvaný]

121168

11.11.2006 17:44

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121168

Jen nešilte Jirko. To co jste navrhoval bylo v každém případě skandální, i když jste to třeba myslel v dobrém. Bylo by to podobné, jako by ženy navrhovaly, že když některý muž neoprávněně způsobí ženě potrat, aniž se s ní chtěl oženit, tak si bude muset nechat povinně až do sňatku podvázat pytlík, aby tu újmu nemohl provést další ženě. Nemůžete někomu zasahovat výslovně do integrity jeho těla. Rozumíte? Jinak jste otrokář a děláte z toho druhého člověka nesvéprávné zvíře.

A teď již toho vážně nechte! Slibuji, že napíšu ten článek.[oči v sloup]

121183

11.11.2006 19:24

RE: Dva konce jedné hole.

Datel 206.?.?.?

Reakce na 121183

( Zrušeno. Jste mimo téma diskutovaného článku, datle. Je mi líto. Přeneste diskuzi na téma početí dítěte na Fórum Zvědavce. Tam máte všichni plnou "volnost tvorby". Editorka )

121186

12.11.2006 10:07

RE: Dva konce jedné hole.

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 121156

Myslím si, že je velkou chybou fakt, že do toho nesmí resp. nemá praktickou šanci/možnost muž mluvit. Ať tak či onak. Mírnou preferenci ženy bych zachoval.
-----------------------------------------------------------------
A kolik takových případů je?Já si myslím že moc ne.Jestli vůbec.
No a proč by postižený muž nemohl dát k soudu návrh na předběžné opatření?Byla by to sranda.

121241

11.11.2006 5:06

RE: Dva konce jedné hole.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 121130

Až si to uvědomíte, tak to bude naprosto supr. To bude ta doba, kdy přestane být normální, že matka, která z jakéhokoli důvodu žije sama s dítětem, udělá měsíčně stojku, zatímco fotřík je vysmátý za tícku měsíčně. Běžte víte kam, chytrolíne, až mi ukážete jediného odděleně žijícího "osobu mužského pohlaví" (reminiscence s pohlavními orgány coby invektivum si protentokráte odpustím), který se finančně podílí na výživě svého potomka stejnou měrou jako jeho matka, tak vám začnu říkat Velký vezíre. Děkuji za spolupráci. Chlape. Omluva za OT, pane editore, oni si začali.

121147

11.11.2006 7:53

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121130

To snad ani není pravda, to se mi snad jenom zdá! Zbláznili jste se tu všichni do jednoho nebo co? Řekla jsem tu jen jednu jedinou poznámku- a taková lavina reakcí! Proto už na tohle téma nebudu nikdy mluvit a řeknu jen toto Jirko: Ten můj kluk si to dítě nepřál, byl tím děsně zaskočen- a já jsem pro změnu byla zaskočena jím. Až do té chvíle jsem se domnívala, že mě má rád, ale najednou jsem viděla, jak je zděšen z toho, z čeho by měl projevovat nadšení. Byla jsem poprvé v životě těhotná a on mi dával najevo, jaké je to pro něj nepříjemné nadělení. Takže z jeho strany milý Jirko byla reakce jednoznačná, nebylo co řešit. Kromě toho jsem se nechovala nezodpovědně, měla jsem zavedené antikoncepční tělísko zvané DANA. Již jsem napsala, že jsem žila v místnosti 8 m čtverečních, bez koupelny, bez ničeho- z chodby se rovnou vešlo do té malé, tmavé kobky, připomínající jen o něco větší rakev. Myslíte si, že se posrané plíny dají prát v malém umývadýlku ve studené vodě? Z platu jsem sotva uživila sama sebe. Vážně si myslíte, že mou povinností bylo se stát za všech okolností všemi opovrhovanou svobodnou matkou- tak jak se to stalo mé matce? A aby pak nějaký Macek, který sám ukradl knižní velkobochod mohl v tisku psát, že svobodné matky jsou paraziti státu?

Tak, a už na tohle téma nikdy nic neřeknu.

121155

11.11.2006 10:29

RE: Dva konce jedné hole.

JirkaF 84.?.?.?

Reakce na 121155

Nevím čím jsem zavdal příčinu k domněnce, že si myslíte, že tvrdím, že žena v takové situaci nemá právo rozhodovat, nebo jako ve Vašem případě se snažíte obhajovat(mnou nekritizované) své rozhodnutí z minulosti. To je Vaše rozhodnutí se kterým se musíte srovnat Vy.
Mě jde jen a pouze o zrovnoprávnění váhy názoru obou partnerů. Samozřemě ruku v ruce s tím i zvýšení jejich zodpovědnosti za své činy. Jestliže se někdo toho práva vzdá, pak je to jeho-její chyba/problém a ať také nese následky.
Řeknu Vám tajemství: Každý normální chlap je v šoku, když se doví o neplánovaném budoucím potomkovi. Nejsem vyjímkou. A Váš tehdejší taky ne. Možná to šlo ukormidlovat trochu jinak, možná ne. To je Vaše záležitost.
Myslím si, že v současné době existují další možnosti. Například donosit dítě a dát jej k adopci, nebo se během 9-ti měsíců může situace zlepšit, ... . Co a jak bylo za Vás nevím a nechci aby jste to líčila. Nejsem proti interupcím, jen si myslím, že by to mělo být krajní řešení. Nejposlednější z posledních.

121160

11.11.2006 11:20

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121160

No takže jsme tedy zase tam kde jsme byli Jirko- že ženy si musí svůj problém vyřešit zcela svobodně samy, že z nich nikdo nemá právo dělat nesvéprávná dobytčata a rozhodovat za ně.

121164

11.11.2006 13:10

RE: Dva konce jedné hole.

JirkaF 84.?.?.?

Reakce na 121164

To teda prrr, to nejsme. Já stále dokola mluvím o tom, že na světě není jen gejzír mužského semene a ženské multiorgasmy. Tedy to co se do nás všech horem i dolem snaží vecpat slogany Nevaž se odvaž se, atd. .
Že také musíme nést následky svých činů a také je řešit a ne zbaběle či alibisticky zdrhnout. A nemluvím jen o chlapech Vážená. To že si dnes může žena libovolně rozhodnout co udělá s nejméně dvěma dalšími životy bez jejich možnosti cokoli řešit, je to co mi vadí.
Jedna věc je, když dotyčný srab (a to je velmi diplomaticky řečeno) zdrhne a nepodílí se na řešení vzniklé situace. Pak je to na ženě a on už nemá právo do toho ani žblebtnout.
Druhá věc je, když se žena rozhodne sama ať se ten druhý staví na hlavu. A o tom se tady bavím já. A to celou dobu.
A to že se najde i žena, která se zachová takovýmto způsobem, že záměrně svou podlostí partnera vyšachuje ze hry, protože je co já vím třeba plešatej, nebo co to je taky hnus.
Moje představa je následující:
Jsou dva a dostanou se neplánovaně oba do toho. Dobře po prvním šoku a rozdýchání si spolu sednou a začnou probírat co s tím. Pak oba dojdou/nedojdou k společnému rozhodnutí.Když dojdou OK, není co řešit. Když ne a například ona chce na potrat a on chce dítě, nebo naopak tak by mělo přednost dítě. To projevilo svou vůli existovat už svým vznikem. A tak by mělo být jeho právo na existenci zachováno. Což by znamenalo donosit a porodit. Do té doby by běžel čas, kdy se ještě mohou oba rozhodnout jinak. A v této době by automaticky měl muž povinnost zabezpečit podmínky pro narození dítěte. Tedy nejen finančně, ale také časově a fyzickou pomocí. Když by tak nečinil a tuto pomoc nezajistil (osobně, nebo třetí osobou) tak by následovaly rychlé a tvrdé sankce. Po narození by dítě mohlo být svěřeno tomu, kdo o něj stojí žena/muž a nebo k adopci. Seznam čekajících žadatelů je prý dlouhý.
Myslím, že jste autorkou nového a lepšího volebního systému, jestli se nepletu. Ale v porovnáním s tímto je problém voleb naprosto zanedbatelný.
Jo a založil bych registr zmařených životů/zbabělosti (pracovní názvy). V něm by byly uvedeni oba rodiče a jak se rozhodli. Případně důvod rozhodnutí. Pak by se každá žena/muž mohli dovědět s kým mají tu čest. Nahlédnout by mohli jen oba společně.

121167

11.11.2006 18:46

RE: Dva konce jedné hole.

kileros 88.?.?.?

Reakce na 121164

( Zrušeno. Jste mimo téma článku, kilerosi. Vy i ostatní, kteří odvedli diskuzi tímto směrem. Tématem k diskuzi NENÍ početí dítěte a konsekvence, ale výsledky voleb v USA. Je mi líto. Editorka )

121185

11.11.2006 23:44

RE: Dva konce jedné hole.

Nikl 24.?.?.?

Reakce na 121185

Pani Editoriko, ale odvedeni od clanku "Volby v USA" zacala pani Jarmila. Na ni to neplati? (Nebo tady uz zacina feministicky klub). To ostatni uz byli jen reakce na jeji prispevek a vetsina z nich se vam nelibila.

121199

12.11.2006 0:17

RE: Dva konce jedné hole.

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 121199

[oči v sloup] Ano, nikle. Jarmila to začala a platí pro ní to, co pro všechny ostatní. Bez rozdílu pohlaví. Jak jsem vám už napsala, je běžné, že se každý ( nebo téměř každý ), kdo sem píšeme, občas obsahově zatouláme. Tohle je normální diskuze, nikoliv akademická [smích]. Takže všechno je otázka míry. A samozřejmě ochoty respektovat daná pravidla. Takže, když editor(ka) požádá, aby se diskuze na nesouvisející téma ukončila, očekává, že diskutujíci tak učiní. A já jsem o toto požádala nejprve samostatným příspěvěkem, poté v reakci na některé další nesouvisejíci příspěvky a když nepomohlo ani to, začala jsem všechny (tedy nejen vaše) další of topic příspěvky rušit. A to i ty které se mi líbily. [cool] Doufám, že už ten mechanizmus chápete. Mindy

121201

12.11.2006 0:49

RE: Dva konce jedné hole.

Datel 206.?.?.?

Reakce na 121201

To je od vas pekne. Misto aby jste prevedli diskuzi do fora -mazete.

121203

12.11.2006 5:39

RE: Dva konce jedné hole.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 74.?.?.?

Reakce na 121203

Nejde převést.

121210

11.11.2006 21:33

RE: Dva konce jedné hole.

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 121164

( Zrušeno. Of topic. Editorka )

121193

12.11.2006 13:43

RE: Dva konce jedné hole.

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 121193

>( Zrušeno. Of topic. Editorka )
Tak to zkusim jeste jednou. Svym prispevkem (zn.mimóza,heh) jsem jen pripomnel pani Jarmile,ze i jini mohou psat "oftopik"a zcela mimo, pokud pani editorka uzna za vhodne a jednim smahem prispevek nesejme. No,..v tomto pripade zde nebyla v prve rade editorka, ale zena. Coz, jak jsem naznacil (a nebylo zverejneno vubec), by v business za 25K mesicne, vubec nemelo existovat.
Nohejl, Taborsky, Adapa odesli,....premyslim take o zminenem.
Jenze dnes je to tlak na odchod ze Zvedavce ponekud nevyvazenymi tahy pani editorky, zitra to muze byt tlak na odchod z rodne zeme, smerovane mym detem,ze[mrknutí jedním okem]
A zrovna ted jsem zaslechl v TV(na kterou se nedivam) vetu : Tak to v zivote chodi.
.....Ale nechodi,...jen je treba uvadet veci na pravou miru. A pokud satira a alegorie zde prezentovany byti nemohou,brzy muze Zvedavec dostat patinu mejnstrímové šedi.Diky neznalosti jak ridit minibusiness.
Jedine symbioza dvou prvku ( majitel website a dopisovatele ) mohou zarucit pro vsechny to, co si od techto stranek slibují.A nejsem sam, kdo toto takhle citi.
Good luck, Mr.Stwora pri reseni teto citlive zalezitosti.
A dva konce jedne hole,...volby v USA?
Ty rany do hlavy citime i zde od jinych(jine), takze nejaky rozdil?[velký smích]
Sice neboli, ale casem.....

121248

11.11.2006 5:00

RE: Dva konce jedné hole.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 121041

Hey, chlape, nejde-li o business, tak pročpa stojí antikoncepce tolik nehorázných penízů??? (A furt žádnej použitelnej "vynález" pro chlapy, safra, safra, to je fak of divný.)

121146

11.11.2006 7:20

RE: Dva konce jedné hole.

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 121146

Hey, babo. Mě vážně nebaví dokazovat, či vyvracet, tvrzení, která jsem netvrdil. Pokud v mém výroku hledáte něco, co tam není, není to můj problém ale Váš. Vážně si myslíte, když tak, tu a tam, čtete moje příspěvky, že jsem tak blbej abych si myslel, že farmaceutické firmy vyrábějí antikoncencepci ze vzduchu a z čirého entuziazmu?

Přečtěte si du debatu pořádně. Byla o tom, zda protipotratová hysterie je, či není, spojena s farmaceutickým byznysem. A to tedy, různí bigotní církevní činitelé, kteří formují myšlení svých oveček a následně politici, kteří toto zformované myšlení využívají, jsou ve vztahu k potratům podstatně významnější. A že je to tedy podtatně složitější problém, než jej popsala Jarmila. Kapišto?

A s vynálezem pro chlapy máte pravdu. Už jsem ho sháněl. Na ženské není spolehnutí.

121154

9.11.2006 19:15

RE: Dva konce jedné hole.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 121025

Stále nechápu důvod, proč někteří chlapi, jako např. Richard
Převrácený (rickover), strkají nos do věcí, do kterých jim nic není. Pan Převrácený snad ani neví, že souloží může vzniknout
početí? Richarde, je to tedy 50/50. Proč se dožadujete práva rozhodovat za jiné? Pán tvorstva, nebo náboženský fanatik?[velký smích] [překvapení]

121028

9.11.2006 19:34

RE: Dva konce jedné hole.

carlossz 87.?.?.?

Reakce na 121025

Kdyby totiž šlo o skutečné řešení problémů a
nejen o výhodný byznys, tak by vše kolem toho již dnes dávno
vypadalo zcela jinak. Především by bylo pro společnost i pro
ženy výhodnější, kdyby byla zcela zrušena hormonální
antikoncepce ......


Z "neoficiálních" věd je známo , že k tomu aby se mohl narodit člověk je nutný vnitřní souhlas obou rodičů . Ten vnitřní souhlas lze chápat jako bytostnou vůli či touhu mít dítě . Z toho zákonitě vyplývá , že když tuto vůli či touhu nemáme tak nemůžeme zplodit potomka. To by byla paní Jarmilo nejlepší antikoncepce . Vše ostatní by odpadlo [velký smích] ...... Je samozřejmé , že v dnešní společnosti tomu nikdo nebude věřit , ale na tom zas tak moc nezáleží. Jen podotknu , že jen opravdový a stále udržovaný bytostný nesouhlas brání plození.

121032

9.11.2006 20:10

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121032

Nějak nechápu Vaše myšlenkové pochody pane carlosszi. Pokud vím, tak otěhotnět může žena ajn cvajn a nepotřebuje k tomu mít žádný vnitřní souhlas obou rodičů ani bytostnou vůli či touhu mít dítě. Prostě si jen dva lidi zašukali nezodpovědně bez ochrany, toť vše. Anebo s ochranou, ale stejně to nevyšlo.

121040

10.11.2006 1:00

RE: Dva konce jedné hole.

svetlo 211.?.?.?

Reakce na 121040

pani Jarmila, Vy ste tak prekrasne 3D materialisticka, ze nemate ani ponatia o tom ako to je. Okrem fyzickeho tela, mate aj ine energeticke tela. A, pokial sa ma splodit dieta, tak energeticke tela zeny, muza a buduceho dietata spolu interaguju, a energeticke telo bududceho dietata prevezme cast ergetickych informacii otca a matky. Tento akoby oblak energii
sa aj po ukonceni aktu, nachadza v tesnom akoli matkinho brucha a prenika aj do tela matky. Tento energeticky oblak riadi akcie spermii a vajicka, ich splynutie a riadi uhnezdnenie oplodneneho vajicka v maternici a strazi ho v prvych tyzdnoch. Az ked sa zacne plod vyvijat, tento energeticky oblak naplno vojde len do tela plodu. Preto niektore ideologicke smery povoluje potrat do urciteho tyzdna, s dovodom ze este nie je dusa v tela, a tak to nie je vrazda.
Predtym nez sa dieta ma narodit a predtym nez sa buduca matka ma narodit, tam hore sa uzavre zmluva medzi buducou matkou a dietatom o vztahu, niekede je tam aj buduci otec pritomny.
Kedze matka uz ma zmluvu so svojou buducou matkou, tak vie v akych podmienkach bude zit (krajina, rasa, spolocenske a financne postavenie rodiny atd, a podla toho co chce buduce dieta zazit tak si matku vyberie. Casto tato zmluva zahrna aj otca pokial sa ma jednat o naozajstne fungujucu milucu rodinu,
potom sa uz na Zemi velmi romanticky ti dvaja hladaju a presne vedia ked sa najdu, ako buduci rodicia.Mnohe buduce deti chcu zazit len kratke tehotenstvo, potrat, pripadne neuplnu rodinu, ci byt adoptovani, alebo sa narodit slobodnej mamicka, ktora ani nevie, ze kto ju len v opilosti pretiahol. A tak sa spisuju rozne zmluvy tamhore. Su metody, ako mozete vo svojom podvedomi ist za pamatami z tychto stretnuti a znovu vnutorne zazit napriklad ten moment dohody s bududcimi detmi i debatovanie podmienok do ktorych sa narodia

121062

10.11.2006 7:34

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121062

No já myslím, že bychom měli tuhle debatu urychleně ukončit, protože jsme silně OT- takže nám hrozí, že nám paní Mindy, co nevidět smaže ty pindy.[smích] Už jen poznamenám, že ani Vaše řeči nechápu, když jsem tak hodně materialistická. Člověk není zvíře, ale má rozum, kterým dovede vyhodnotit svou momentální situaci, bez ohledu na to, zda existují, či neexistují nějaké tajemné síly mezi nebem a zemí. Z toho důvodu se stane, že když dívka otěhotní i přes antikoncepci a ten její kluk je krajně zaskočený a to děcko nechce a ona nemá kde bydlet a bere mizerný plat- a tak se rozhodne pro potrat.

121077

10.11.2006 10:22

RE: Dva konce jedné hole.

carlossz 82.?.?.?

Reakce na 121077

Paní Jarmilo. Jsou "děje" , které se odehrávají na vědomé úrovni( o těch víme všichni) a jsou děje které se odehrávají v hlubinách podvědomí ( o těch ví jen někteří , ti co se k tomu uschopnili)


V podstatě je možno za vnitřní souhlas k otěhotnění považovat i nevědomou vůli či touhu k plození( v přírodě je to podobné) . Takže zhrnuto , k plození dochází vědomě i nevědomě .


Ale zpět k té antikoncepci . Psal jsem o tom , že když nemáme vědomou vůli ani touhu zplodit potomka , tak k tomu nemůže dojít . To nemyslím jen tak ,jak se to všeobecně chápe . Ta absence vůle či touhy k plození musí být jakýsi vnitřní postoj ,vnitřní bytostnou náplní nebo bytostným "odporem". Je to prostě psychologický faktor , který působí určitým směrem.To by byla ta nejúčinnější antikoncepce...... Snad jsem srozumitelněji objasnil to předchozí.

Pokud je to logické , nemělo by to být v rozporu ani s materialistckým názorem ! [smích]

121090

11.11.2006 5:12

RE: Dva konce jedné hole.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 121090

Je-li všechno někde psáno, budeme-li fatalisty, pak jsou tam někde zapsány i interrupce. Prostě blbá karma.

121148

11.11.2006 5:52

RE: Dva konce jedné hole.

carlossz 82.?.?.?

Reakce na 121148

Zdar "babo".........Blbou karmu si zakládáme podléháním svému pudu a všemu co s tím souvisí. [velký smích]

121152

10.11.2006 10:36

RE: Dva konce jedné hole.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 121077

Jsem silně překvapený, že Vám to fakt nezatrhla již dávno, je to opravdu silně OT. Nicméně, dovolil bych si něco dodat. Píšete "Člověk není zvíře, ale má rozum, kterým dovede vyhodnotit svou momentální situaci, bez ohledu na to, zda existují, či neexistují nějaké tajemné síly mezi nebem a zemí."

K tomu alegoricky připojím tento příběh:

Vrátí se "úspěšný" mladý žabák z Ameriky do rodné Indie a najde svého starého dědu žabáka, který po úplně celý život žije ve studni s plochou vody 1 m2. Pozdraví se, klábosí a mezí řečí se ten mladý "úspěšný" žabák zmíní o Tichém oceáně. vysvětluje svému dědovi, který celý život žije ve studni, že ten Tichý oceán je veliká voda. Děda se ptá: "Je Tichý oceán větší, než moje studna ?" a mladý odpoví "Ano, je mnohem větší !".

Děda přemýšlí a ptá se "Je dvakrát větší ?" a potom "Je třikrak, čtyřikrát a ... deset krát větší ?"

Hm - tak nějak mi to připadá, viz to, co jsem z Vaší řeči nahoře zdůraznil v citátu z Vaších myšlenek... [velký smích]

121092

10.11.2006 5:19

RE: Dva konce jedné hole.

carlossz 82.?.?.?

Reakce na 121040

Už slovo šukat vyvolává asociaci zvířecího "aktu". Ano!!! Zvířata se rozmnožují automaticky , pudově , a taky nepotřebují zvířecí vůli či touhu mít mládě! [zmaten] [zmaten] [zmaten]

121072

9.11.2006 20:29

RE: Dva konce jedné hole.

BrixenskyVezen 62.?.?.?

Reakce na 121012

Nadsazené, arogantní a sexistické, ale je to vpodstatě pravda [velký smích]

121042

9.11.2006 18:00

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 121008

Spatna otocka pi. Jarmilo,

silne prehanite v terminech. Zeptejte se jak to delaji zeny kupr. v Syrii - ty Vase 'interrupce'. Zadne nedelaji.
Maji deti se svymi manzeli pani, to je jejich poslani! Zeny prece rozumi zenam nejlip. Zijete v multikulturalni spolecnosti, mate prostredky a moznosti komunikace. Zjistete si to osobne.
Zeny (a tim i muzi) na Zapade jsou zkazene pohodlim nemysleni a nachylne k nemoralnim kompromisum. Chcete o tom diskutovat dale?

z.a.p

121021

9.11.2006 20:02

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121021

Ale prosímvás pane zape, ženy v Sýrii nejsou svobodné lidské bytosti, jsou v područí jiných lidských bytostí, které se domnívají, že mají právo jim řídit život jenom proto, že jim příroda vložila do vínku větší fyzickou sílu. Nic proti tomu, když ženy mají děti se svými manželi, ale když se jim poštěstí, že otěhotní za svobodna s nějakým gaunerem, tož tedy mají právo na to, aby svou situaci řešily. Souhlasím s tím, že ženy a muži Západu jsou prohnilí a zkažení- snad je tedy lépe, když do tak prohnilého a zkaženého prostředí radši nebudou rodit nové chudáky, kteří nebudou vědět, co si v tak krajně zdegenerovaném prostředí mají počít se svým mladistvým a dosud nezkaženým životem.

121038

9.11.2006 23:44

RE: Dva konce jedné hole.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 121021

>Zeny (a tim i muzi) na Zapade jsou zkazene pohodlim nemysleni
>a nachylne k nemoralnim kompromisum. Chcete o tom diskutovat >dale?
Ano. Rozhodně bych neřešil kontrolu porodnosti interrupcemi. Jsou však určité situace v životě, kdy se musíme rozhodnout pro menší zlo i za cenu nemorálního kompromisu. Jak nejlépe porozumět dané situaci, než se do toho osobně vžít. Zdeno, představ si, že máš sedmnáctiletou dceru. Přes veškeré správné a morální zásady výchovy rodičů, ti jednoho dne oznámí, že je těhotná.
Že se hloupě zamilovala a že mu věřila. Když mu řekla, že je těhotná, tak ji ten grázl zmlátil a odešel jednou provždy.
Dcera je strašně nešťastná a to dítě nechce. Domáhá se interrupce, jelikož ví, že existuje. Tady je ten kámen úrazu. Povolit, či nepovolit? Přesvědčování, že jako rodiče jí pomůžete s výchovou nepomáhá. Co když si holka ze zoufalství pomůže sama a neodborným zákrokem vykrvácí? Nechci tady poučovat. Toto není můj životní příběh, ale je to skutečná událost. Život nás mnohdy postaví před těžká rozhodnutí, kdy se bez kompromisů neobejdeme. Snad je lepší toto rozhodnutí nechat na naše ženy? Proto nepochopím, že když se před klinikou ukáže demonstrace hnutí "Pro-Life", že tam pochoduje s cedulama dvacet
chlapů a jedna žena. Další případ co se tady stal je náboženský fanatik co střílí interrupční doktory. Co ty na to?

121057

10.11.2006 3:46

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 121057

I kdyz v te situaci (zatim) nejsem (a mam dospivajici dceru!), dovedu si to dobre predstavit. Moje odpoved je ANO - musime ukazat lidskou stranku tem kdo jsou v nouzi. Ale soucasne, ti co tak snadno upadaji do pasti, by s touto 'shovivavosti' nemeli pocitat jako se zarucenou. A to je vec vychovy. Za chybny krok jsou nasledky.

Jsou-li bezne k mani moznosti k zniceni pocateho zivota (coz je sam o sobe pred-meditovany zlocin) - mame 'dobrou pudu' pripravenou k lehkomyslnemu (nezodpovednemu) jednani. Nemluvim zde z pozice nabozenske moralky, ale te obycejne lidske. Te ktera je nezbytne nutna k slusnemu preziti a naplneni naseho poslani coby 'rozumnych' bytosti. Neb laska je rozum a priroda je moudrost. Zbytek jsou jen nezvladnute pudy.

Fanatismus at takoveho ci opacneho druhu neuznavam. Ale chapu jak k nemu doslo - neprimerenym pohledem na zivot a chod spolecnosti. Spatnymi prioritami a sobeckosti.

z.a.p [smích]

121069

10.11.2006 17:34

RE: Dva konce jedné hole.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 121069

Nelze než konstatovat: Moudrá slova Zdeňku!
Stejně jak jsi kdysi ohodnotil jeden z mých příspěvků. Opožděné díky za kompliment. [mrknutí jedním okem]
Ještě bych chtěl dodat jednu "maličkost". Šťastné to děti, co mohou Tobě říkat táto.

121121

10.11.2006 11:58

RE: Dva konce jedné hole.

Robocrep 194.?.?.?

Reakce na 121057

>představ si, že máš sedmnáctiletou dceru. Přes veškeré
>správné a morální zásady výchovy rodičů, ti jednoho dne
>oznámí, že je těhotná.

>Že se hloupě zamilovala a že mu věřila. Když mu řekla, že
>je těhotná, tak ji ten grázl zmlátil a odešel jednou
>provždy.

>Dcera je strašně nešťastná a to dítě nechce. Domáhá se
>interrupce, jelikož ví, že existuje.

Otázka je PROČ to dítě nechce?
Bojí se že ho neuživí?(to je k smíchu, dneska by je nikdo nenechal chcípnout hlady); Proto, že to dítě bude parchant po tátovi? Nebo prostě je líná starat se? Jedná se o nějakou pudovou záležitost, kterou my chlapi nikdy nemůžeme pochopit? (Dokáže to vysvětlit psycholog?)
[zmaten] [zmaten] [zmaten]
No a co když se o to dítě bojí. Víte jak to chodí u lvů - když lev zvítězí nad jiným a oplodní jeho samici, co udělá s jejich lvíčaty. Zakousne je.

121101

10.11.2006 21:15

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 121101

>Otázka je PROČ to dítě nechce?
>Bojí se že ho neuživí?(to je k smíchu, dneska by je nikdo
>nenechal chcípnout hlady); Proto, že to dítě bude parchant po
>tátovi? Nebo prostě je líná starat se? Jedná se o nějakou
>pudovou záležitost, kterou my chlapi nikdy nemůžeme pochopit?
>(Dokáže to vysvětlit psycholog?)

ano, dokaze!
je za tym ego, väcsie ako Antarktida!

121134

11.11.2006 0:58

RE: Dva konce jedné hole.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 121101

Tohle není typické pouze u lvů (věděl jsem o tom). Máme mnoho dalších prokázaných případů hlavně u ptáků, že pokud se náhle
změní podmínky k obživě a rodiče si uvědomí, že mláďata neuživí, tak je zahubí nebo opustí. I my lidé se mnohdy řídíme přírodními instinkty aniž bychom si to uvědomovali. Vývoj
dítěte je nesmírně složitý proces, že ani dnešní lékařská věda nemá pro mnohé části procesu vysvětlení. Přesně načasované uvolňování hormonů , které podporují kontrolované dělení buňek embria je naprogramováno v podvědomí budoucí matky. Děje se tak
nezávisle na tom, že to chceme nebo nechceme. Klonování jsou experimenty na důkaz, že už tomu rozumíme, ale není to zdaleka pravda. Anomálie při produkci hormonů nejen že způsobí komlikace vývoje plodu, ale rovněž negativně ovlivní psychický vývoj nastávající matky. Proto je těžké porozumět případům, kdy matka porodí sama na veřejném záchodě a zanechá tam své
novorozeně. Případů je mnoho a místa a času málo. Tak to jenom shrnu, že něco takového se příčí naší logice a dokonce ani tým psychiatrů na tohle nemá vysvětlení. Sledoval jsem soudní případ, kdy matka utopila své tři malé děti a to poslední bylo novorozeně. Právě tam jsem slyšel tohle objasnění o kterém píši.
Vynesený rozsudek byl - nevinna, hormonální porucha způsobila dočasnou nepříčetnost. Jak tedy my chlapi můžeme rozhodovat o typických ženských záležitostech? Příliž složité pro nás, neníliž pravda?

121139

11.11.2006 5:19

RE: Dva konce jedné hole.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 121101

>Bojí se že ho neuživí?(to je k smíchu, dneska by je nikdo nenechal chcípnout hlady)

Žijeme my ve stejné zemi?

BTW - otevřela jsem před X měsíci diskusi na toto téma na fóru Zvědavce. Tady jde o silné OT. Ale všichni chlapi jste neuvěřitelně silní v kramflekách, tady, kde hrozí každou chvilkou, že nám to některý z editorů zatrhne. Myslím si, že právě proto jste tu všichni siláci.

121149

10.11.2006 8:01

RE: Dva konce jedné hole.

J. H. 62.?.?.?

Reakce na 121008

>jenom drobná, nespokojená poznámka J.H.: A co byste jako
>navrhoval- aby se interrupce ženám zakázaly a ony pak jako
>kdysi v Rumunsku hromadně umíraly při zfušovaných, tajných
>zákrocích? Chlapi! Nepleťe si ženy furt s nesvéprávným
>dobytkem, který si nesmí rozhodnout ani o vlastním břichu.
Moje milá, Vaše hesla nejsou jen ideologie, ale náboženství, které prosazujete s fanatizmem, hodným lepší věci. Na Vaše tvrzení bylo už tisíckrát odpovězeno, tisíckrát byla uvedena na pravou míru. Nikdo nemůže za to, že nechcete slyšet.
J. H.

121080

10.11.2006 8:58

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 121008

Paní Jarmilo, sleduji tuto vaší diskuzi už delší dobu a tak nějak jsem se rozhodl jí neúčastnit, protože je mi opravdu jedno, jestli potraty jsou a nebo nejsou povolené. Můj názor je, že každý člověk má právo na zdraví a předcházení rizik. Pokud je tedy těhotenství pro někoho nebezpečné, je přirozené jej přerušit a nevystavovat dotyčnou trvalým následkům, nebo smrti. Na druhou stranu nežijeme v dokonalém světě a chyb jichž se dopouštíme není málo. A zdaleka to nejsou chyby, jichž se dopouštět musíme. Pokaždé kdykoliv slyším, že lidé jsou nesvéprávní a proto je jim nutné v tom a tom pomoci, docela bych jim přál vidět, jak se taková nesvéprávnost zapisuje do jejich karmy. A není to nic, s čím se lze vyrovnat ze dne na den, protože mnoho těchto aktů je postaveno na pouhé neochotě přijmout zodpovědnost za své chování. Ve středověku se některé společenské problémy řešily utínáním rukou, vypichováním očí apod. I to bylo považováno za obecně prospěšné řešení. Což takhle předcházet těmto problémům tak, že jako některé primitivní kmeny zbavíme ženy potěšení ze sexu? Například obřízkou. Říkáte že je to ohavnost? Jenže ono se mnoho potratů děje právě jako následek potěšení. A jestliže jsme ochotni připustit, že lidský život nemá ve vztahu k zábavě žádnou cenu, proč nepřipustit, že zábava nemá ohrožovat lidský život. Pokud totiž nebudeme schopni postupovat cestou přijímání zodpovědnosti, stále budeme muset přijímat krajní řešení. A to i přesto, že se z pohledu zdravého rozumu jedná o ohavnost. On je totiž potrat ohavnost také.
Místo toho aby se jasně stanovila pravidla, hledá se kompromis. Jenže ve vztahu k existenci samotné žádný kompromis neexistuje. To je ostatně důvod, proč dáváme v současnosti nejrůznějším sektářským pošukům prostor, aby rozhodovali o našem konání. Já vím že za mnohé může společnost. Společnost která upřednostňuje kariéru před mateřstvím. Společnost pro níž se zábava stala modlou. A společnost, která není schopna, ani ochotna podat dítěti v případě nesnází ruku. Jednoduše v tom nechá matku samotnou. Pro člověka je každý problém klíč k budoucnosti. Dokud jej nenalezne, brána zůstane zavřená. Jak vidno, potraty řešení nejsou, to bychom se totiž už neměli o čem bavit.

Gdosy [smích]

121082

11.11.2006 5:22

RE: Dva konce jedné hole.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 121082

Co takhle zbavit muže potěšení ze sexu???

(Jakože jednou provždy)

121150

11.11.2006 11:11

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 121150

To jde?? (Ahaaa, fik_fik / [překvapení] aůů!!!!/) Že Vám není haba!! babo Blažkovic! [smích]

121162

11.11.2006 13:53

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121162

Že jste se neozval, když totéž navrhoval gdosy u žen. [vyplazený jazyk]

121171

11.11.2006 20:51

RE: Dva konce jedné hole.

Nikl 24.?.?.?

Reakce na 121150

( Zrušeno. Téma není plození dětí, nikle. Ať už coitální nebo in vitro nebo jakýmkoliv jiným způsobem. Udělejte mi vy i ostatní laskavost a pokračujte v tomto nesmrtelném tématu na Fóru Zvědavce. Nebo, kde chcete. Ale už né tady. Dík. Editorka )

121189

11.11.2006 22:47

RE: Dva konce jedné hole.

Nikl 24.?.?.?

Reakce na 121189

Jednou nekdo napise pravdu a vy s tim nesouhlasite. Mate na to plne pravo, jste editorka, ale ztracite tim prispevovatele. [oči v sloup]

121196

11.11.2006 23:16

RE: Dva konce jedné hole.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 121196

Dejte to na forum je tam tema. Napiste clanek na tema interupci nebo pockejte az ho napise Jarmila, jak o tom mluvila. Samozrejme se vyskytuji OT v diskusich a bylo by nemoudre se ostre drzet pouze tematu, protoze clanek muze navodit zajimavou debatu, ktera se zvrtne uplne jinde. Na druhou stranu tohle OT vlakno je dost velke a editor nekolikrat ruzne diskutujici odkazal na forum.

121197

11.11.2006 23:32

RE: Dva konce jedné hole.

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 121196

[oči v sloup] Pravidla diskuze na tomto foru, nikle, určují, že příspěvky se mají vztahovat k obsahu jednolivých článků. Nikoliv zcela striktně a neúhybně. To je samozřejmě nemožnost, bylo by pošetilé to vyžadovat a také to nevyžadujeme. Směr, který nabrala diskuze k tomuto článku, ale s obsahem článku souvisí pranepatrně až nijak.
Příspěvky hodnotím podle míry souladu nebo nesouladu s pravidly diskuze. To, zda s názorem autora příspěvku souhlasím či nesouhlasím, mě ovlivňovat nesmí. A snažím se, aby neovlivňovalo. Vlivu osobních preferencí se pochopitelně zcela vymknout nemohu. Tak jako nikdo.
Plné právo nesouhlasit s jakoukoliv, tedy i vaší, "pravdou" má každý. Nejen editor. Jediné zvláštní právo, kterým disponuji, je nepouštět příspěvky, které, podle mého uvážení, porušují pravidla zdější diskuze. A přesně to dělám. [cool] Mindy

121198

11.11.2006 23:48

RE: Dva konce jedné hole.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 74.?.?.?

Reakce na 121196

Lidi, prosím vás, snažte se to brát trošku s humorem. I když je ta debata zajímavá, je fakt mimo mísu a Minda dělá přesně to, co má moderátorka dělat. Snaží se to utnout. Navrhuje vám řešení - přejít na fórum, kde je místa dost. Vy tomu nějak nechcete rozumět. Nutíte mě k drastickému kroku - totiž vymazání celé této větve.

121200

12.11.2006 0:32

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 121200

Pane Stworo. Chapu moderovani diskuse. Chapu potrebu mazani OT postu. Chapu potrebu mazani pokusu o flame a napadani osoby autora.

Ale to co tady predvadi JuDr. Jedubaba Mindy je proste sprosta cenzura nazoru a postoju. Pokud si chcete udrzet zdani nezavisleho a alternativniho webzinu a pokud dokonce chcete nejake financni prispevky od ctenaru, doporucuji vam durazne udelat s tou osobou poradek. Jinak vam tady zustanou jen ti, ketri jsou Mindy compatible v nazorech a postojich a jini radsi pujdou tam, kde je alespon zdani svobody bez prachsproste cenzury (cenzurováno - osobní napadání) pravnicky Mindy...

121202

12.11.2006 5:52

RE: Dva konce jedné hole.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 74.?.?.?

Reakce na 121202

Kevine,

prošel jsem celou větev. A musím konstatovat, že Mindy s vámi všemi měla božskou trpělivost. Mrzí mě, že jsem sám nezasáhl dříve, dnes jsem neměl čas. Všimnout si toho, mazal bych tvrdě, mnohem tvrději než Mindy.

Pokud ještě někdo sem připojí příspěvek ala Jarmila, uzamknu tuto diskuzi.

A vzkaz Jarmile: Porušujete zásady této diskuze. Rozpoutáváte flameware a jste silně off topic. Pokud to ještě jednou uděláte, počítejte s tím, že vás přeřadím na watch list.

121211

12.11.2006 8:44

RE: Dva konce jedné hole.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 121211

Teď jste ale ke mně značně nespravedlivý pane Vladimíre. Napsala jsem jen jednu jedinou kratičkou poznámku k příliš provokativnímu příspěvku pana J.H. A co se potom vzápětí rozpoutalo- za to já ale opravdu nemohu! Je vidět, že jsou muži i ženy v této oblasti nějak silně frustrováni, když se všichni na tohle téma tak vášnivě vrhli. Jistě jste si všiml, že já sama jsem se také snažila tu diskusi utnout, a přesto mi hned vyhrožujete watch listem. [zmaten]

121234

12.11.2006 8:51

RE: Dva konce jedné hole.

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 121234

[oči v sloup] Jarmilo, tak jako Nikl. Tohle bylo poslední, co jsem vám mohla pustit k tématu, které tu nemá co dělat. Pokud nebudete diskutovat nadále k obsahu diskutovaného článku, budu vás mazat. Prosím, nenuťte mě k tomu. Editorka

121236

12.11.2006 3:35

RE: Dva konce jedné hole.

Datel 206.?.?.?

Reakce na 121150

Jste si jista ze jste je toho poteseni uz nezbavila?

121208

9.11.2006 20:30

RE: Dva konce jedné hole.

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 120973

>Ono to v článku zaznělo. Neo-liberálové a neo-konzervativci
>jsou jako dva konce jedné hole. A je víceméně jedno, který
>nás zrovna mlátí.

Přesně tak. Vyjádřil jste to naprosto trefně. Demokrati i Republikáni jsou jedna a ta samá banda která prosazuje stejnou zločinnou politiku.

Jen bych dodal že války a "humanitární" bombardování vedou neoliberálové(demokrati) a neokonzervativci(republikáni) zcela stejně. I když budou u moci demokrati tak budou vést agresivní dobyvačné války stejně jako dnes republikáni.
A šíření morálního úpadku mají na svědomí republikáni stejně jako demokrati. Je to součást NWO a to podporují obě strany stejně. Potraty jsou samozřejmě nechutným vražděním nenarozených dětí a genocidou. Sionisti(a nejen oni) tímto způsobem vraždí a oslabují porobené národy. Např.u nás je tímto způsobem každý rok zavražděno 10 000 ještě nenarozených Čechů. Stejně zvrácená je i propagace a šíření homosexuality a dalších úchylek, prosazování feminismu, multikulti, amerikanizace a odnárodnování. To vše je součástí NWO a to vše tudíž prosazují jak demokrati tak i republikáni. To že řada republikánů v USA vystupuje proti interupcím a manželstvím homosexuálů je výceméně jen způsob jak získávat hlasi konzervativněji založených voličů. Nic to ale nemění na tom že základní součástí světovládné politiky USA je právě šíření a prosazování všech těch víše vyjmenovaných hnusů ve světě a to bez ohlebu na to jestli jsou u moci republikáni nebo demokrati.

121043

10.11.2006 0:19

RE: Dva konce jedné hole.

Dale Coopper 64.?.?.?

Reakce na 121043

>Sionisti(a nejen oni) tímto způsobem vraždí a oslabují porobené národy. Např.u nás je tímto způsobem každý rok zavražděno 10 000 ještě nenarozených Čechů.<

No v Česku je velká část z těch 10 000 (pokud je to číslo správné) přislušníky jistého etnika.
Počet potratů naštěstí od roku 1989 trvale klesá. Jinak by mne zajímalo jak by jste vysvětlil že řádově daleko víc potratů na počet obyvatel neni třeba ve "zkaženém a dekadentním" Holandsku ale podle vás v "zemích držících se tradiční kultůry" jako je Rusko nebo Bělorusko.
Jistě potrat sám o sobě je nemorální a bylo by dobře kdyby nebyly vůbec, ale jediné řešení je sexuální výchova a snadná dostupnost antikoncepece a ne návrat k puritánské sexuální morálce jak za královny Victorie.

121060

10.11.2006 13:49

RE: Dva konce jedné hole.

Aja 24.?.?.?

Reakce na 121060

>Počet potratů naštěstí od roku 1989 trvale klesá. Jinak by
>mne zajímalo jak by jste vysvětlil že řádově daleko víc
>potratů na počet obyvatel neni třeba ve "zkaženém a
>dekadentním" Holandsku ale podle vás v "zemích držících se
>tradiční kultůry" jako je Rusko nebo Bělorusko.

>Jistě potrat sám o sobě je nemorální a bylo by dobře kdyby
>nebyly vůbec, ale jediné řešení je sexuální výchova a
>snadná dostupnost antikoncepece a ne návrat k puritánské
>sexuální morálce jak za královny Victorie.

Bingo! Jeste, nez se dojde k moralce, neni to cele o ZODPOVEDNOSTI?
Je-li nekdo fyzicky pripraven k sexualnimu zivotu, mel by o nem vedet vsechno; ne tedy pouze okamzity pocit uspokojeni ktere sex prinasi, ale i pripadne "nasledky v podobe nechteneho tehotenstvi".
Vychova dozajista neresi vsechno, ale muze hodne.
Promiskuita je znacna a je riziko nejen nechtene gravidity, ale i prenos pohlavnich chorob (pocet pripadu nakaz rapidne stoupa a to nemluvim o AIDS).
..jsme nejak daleko od Obraceni karet. [smích]

121109

10.11.2006 21:18

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 121060

>Jinak by mne zajímalo jak by jste vysvětlil že řádově daleko víc
>potratů na počet obyvatel neni třeba ve "zkaženém a dekadentním"
>Holandsku ale podle vás v "zemích držících se tradiční kultůry"
>jako je Rusko nebo Bělorusko.


Velmi jednoducho Bovary, pozostatky 80-tich rokov zidobolsevistickej nadvlady!

121135

11.11.2006 1:26

RE: Dva konce jedné hole.

Dale Coopper 64.?.?.?

Reakce na 121135

>Velmi jednoducho Bovary, pozostatky 80-tich rokov zidobolsevistickej nadvlady!<

To opravdu nemáte na víc než na tak slabé pseudoargumenty. V SSSR byly v letech (tedy v období do kterého spadá nejhorší NKVD teror) 1936-1957 (do roku kdy byl členem politbyra Lazar Mojsej Kaganovich tim nenaznačuji že to nějak souvisí) potraty zcela zakázané pak došlo k částečné legalizaci ale patrně to fungovalo jako v Československu do poloviny osmdesátých let.
Vy sám jste tady psal že komunistické režimy ve Východní Evropě byly ve své poslední fázi relativně snesitelné a vysvětlil jste i proč(nemá to smysl opakovat čtenáři vás dobře znají takže si to snadno domyslí).

121142

11.11.2006 11:52

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 141.?.?.?

Reakce na 121142

Bovary, to skutocne nemate ine argumenty ako tvrdenie,
ze zakaz nieco riesi?
V Cechach ak sa nemylim, je zakazane "nemat rad" ciganov a
je dokonca trestne sa o nich nejak hanlivo vyjadrovat.
A riesi to nieco?
Okrem toho, za najliberalnejsim pravom na interupciu na svete v tamtych casoch(do roku 1936), v CCCP, stal nepriatel rodiny, dalsi zid Trockij.
Zakaz interupcii v 1936 bol podmieneny "nedostatkom" dorastu, a Kaganovic and comp., na rozdiel od Stalina vedeli, ze sa schyluje k vojne a ze bude treba ruskeho muzika, aby bojoval.
Od 1957 sa interuptovalo o preteky dalej

Podla ruskej zidovskej feministky Lissjutkinej, v jej sprave "O sovietskej zene", sa pise na strane 274:

bod 5.
"Sovietske zeny nemusia, na rozdiel od zien na zapade, bojovat o svoje pravo na interupciu!"
http://userpage.fu-berlin.de/~brat/baba/text/rufem.pdf

Dalej, zidia v Rusku, to nebol len Kaganovic, to by ste chcel, pojem zidobolsewizmus, velmi zjednodusit.

Ako potom mozete vy sam tvrdit, ze Stalin bol antisemita a tvrdili ste to tu neraz,
ked v CCCP antisemitizmus zakazany a dokonca trestany smrtou?

"Komunisticke rezimy" boli vo svojej poslednej faze skutocne relativne znesitelne, ale nie vsetky.
Len o tie, ktore sa ako tak zbavili zidov vo svojom vedeni a v tajnych sluzbach.
CSSR, Magyarsko, Juhoslavia.
Polsko v 60-tych az 70-tych rokoch, potom nastal cas vydychnutia si za casov Gierka.
V tych krajinach sa totiz, v tejto faze, stali z komunistickych zidov disidenti(Michnik, Kuron, Bujak), preto nevladli.
Vedeli ze budu vladnut neskor, po zamätovych a oranzovych revoluciach.
Sach mat gojimovi.
Politicke a spolocenske oteplenie v CCCP bolo tiez mozne az po velkej vystahovaleckej vlne zidov zo CCCP, povolene Breznewom(tiez oslavil v svojom 13 roku svoje Bar mizwa), koncom 70-ych rokov
Tam kde zeleznou rukou vladli stare struktury(DDR), napriklad zid Markus Wolf(STASI), k ziadnej liberalizacii nedoslo.

121166

11.11.2006 16:28

RE: Dva konce jedné hole.

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 121166

Napsal jste to velmi dobře a správně. Snad to bude pro Bovary dostatečné vysvětlení.

Souhlasím s tím že ty komunistické režimi jež se zbavili Židů ve vedení byli méně krvavé a tudíž snesitelnější. Ovšem to nijak nemění nic na tom že byli nadále zločinné a špatné a že je dobře že se zhroutily.

>Breznewom(tiez oslavil v svojom 13 roku svoje Bar mizwa), koncom

Takže Brežněv byl taky Žid? O tom jsem dosud nic neslyšel, ale určitě bych se tomu nedivil.

121177

11.11.2006 17:35

RE: Dva konce jedné hole.

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 121177

Vám taky koukám začnou ti Židé strašit brzo v hlavě. Je velmi zajímavé sledovat to, jak jste ovlivňován lacinou protižidovskou propagandou. A stejně tak je zajímavé sledovat, že podle vás, když dva dělají totéž není to totéž, záleží též na tom, kdo to dělá, co?
je úplně jedno, zda byl daný člověk Žid, či ne, důležité jsou pouze jeho skutky. Ale opět se dostáváme k tomu, že když dva dělají totéž, není to totéž...Kolik Židů vůbec osobně znáte, že je tak soudíte?
Ono poukazování na větší krvavost režimů je spíše fraškou, která měla zlehčovat zločiny, které se staly v minulosti ( to my nebyli, to způsobili ti zlí Žiďáci, teď jsme jiní), přičemž dokazování, že daná osoba byla židovského původu může být klidně podvržené, ale většina lidí to do sebe vstřebá a pak si to po celý život myslí...
Jo a mimochodem, režimy jako hrady.

121181

12.11.2006 0:53

RE: Dva konce jedné hole.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 141.?.?.?

Reakce na 121181

>Vám taky koukám začnou ti Židé strašit brzo v hlavě.

Co strasi v hlave vam, Yuri z Nezvedavca? Prazdno?

>Je velmi zajímavé sledovat to, jak jste ovlivňován lacinou
>protižidovskou propagandou.

Cim ste ovplyvnovany vy Yuri, nie je ani zaujimave sledovat. To je skor na plac shabes-hochu, aky ste tuctovy.

>A stejně tak je zajímavé sledovat, že podle vás, když dva dělají totéž není to
>totéž, záleží též na tom, kdo to dělá, co?

Samozrejme ze, "když dva dělají totéž není to totéž, záleží též na tom, kdo to dělá".

Bude to tazke, ale skusim vam to vysvetlit.
Takto.
Napriklad, ked vy poviete nieco mudreho, tak len vtedy, ked nahodou trafite.
Kedze nikto od vas nic mudreho neocakava, preto vas ani nikdo nepocuva a tie vase nahodne "mudra" sa rozplynu v eteri bez ucinku.
Ked napise nieco mudreho napriklad taky pan Taborsky,
tak je to preto, ze ma hlavu, ktoru vie pouzivat a ludia to vedia, preto pozorne citaju a zamyslaju sa nad tym, co tym asi myslel. Odozva, rezonancia.
Takze vidite, ze je dolezite aj to, kto to robi.

>je úplně jedno, zda byl daný člověk Žid, či ne, důležité jsou pouze jeho skutky.

Kiez by tomu tak bolo, Yuri.
Ale my vsetci mame skor skusenosti uplne opacne.
Nie je dolezite kto, co vravi, dolezite je aby bol zidom.
Vtedy dostane platformu, daju mu vsetci za pravdu a media
budu jeho mantry donekonecna opakovat aj keby to boli
najväcsie kokotiny na svete.
Vy na Nezvedavcovi, ste toho najlepsim dokazom.
Vam keby zid namazal hovno na chleba a povedal ze to je marmelada,
tak vy to zozeriete.

>Kolik Židů vůbec osobně znáte, že je tak soudíte?

Tychto medialne znamych sice nepoznam osobne, ale je medzi nimi, proporcionalne prilis vela masovych vrahov a inych perverzakov.

Sharon, Olmert, Golda Meier, Rumsfeld, Allbright, Zelezny, Lauder, Netanjahu, Fedor Gal, Rath, Izak Shamir, Wesley Clark, Kaganovic, Berija, Trockij, Chodorkovskij, Berezovskij, Dolezel, prazska zidovska obec, Litvinov-Finkelstein, financnik Lenina Purvus, Richard Perle, Paul Wolfowitz, Douglas Feith, Edward Luttwak, Henry Kissinger, Dov Zakheim, Kenneth Adelman, I. Lewis Libby, Robert Satloff, Elliott Abrams, Marc Grossman, Richard Haass, Greenspan, Robert Zoellick, Ari Fleischer, James Schlesinger, David Frum, Joshua Bolten, John Bolton, David Wurmser, Eliot Cohen, Mel Sembler, Michael Chertoff, Steve Goldsmith, Adam Goldman, Joseph Gildenhorn, Christopher Gersten, Mark Weinberger, Samuel Bodman, Bonnie Cohen, Ruth Davis, Daniel Kurtzer, Cliff Sobel, Stuart Bernstein, Nancy Brinker, Frank Lavin, Ron Weiser, Mel Sembler, Martin Silverstein, Lincoln Bloomfield, Jay Lefkowitz, Ken Melman, Brad Blakeman, Hillary Rodmann Clinton, Liebermann.......
NILLBERT, ARKAN

tych ktorych poznam osobne, väcsinou tiez nestoja za fajku dymu.

121204

12.11.2006 12:47

RE: Dva konce jedné hole.

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 121204

>Co strasi v hlave vam, Yuri z Nezvedavca? Prazdno?

Biochemie a přítelkyně, gugliku. A možná ještě pár věcí, ale ty nejsou zas tak podstatné.

>Cim ste ovplyvnovany vy Yuri, nie je ani zaujimave sledovat. To
>je skor na plac shabes-hochu, aky ste tuctovy.

Možná to neznáte, ale říká se tomu zdravý úsudek.

>Samozrejme ze, "když dva dělají totéž není to totéž,
>záleží též na tom, kdo to dělá".
...
>Takze vidite, ze je dolezite aj to, kto to robi.

Já zase neočekávám nic moudrého od vás, přesto si vaše příspěvky přečtu. Bohužel tam nikdy moc k zamyšlení není, většinou jen ubohé protižidovské slinty.

>Kiez by tomu tak bolo, Yuri.
>Ale my vsetci mame skor skusenosti uplne opacne.
>Nie je dolezite kto, co vravi, dolezite je aby bol zidom.
>Vtedy dostane platformu, daju mu vsetci za pravdu a media
>budu jeho mantry donekonecna opakovat aj keby to boli
>najväcsie kokotiny na svete.
>Vy na Nezvedavcovi, ste toho najlepsim dokazom.
>Vam keby zid namazal hovno na chleba a povedal ze to je
>marmelada,
>tak vy to zozeriete.

Vy necítíte ty paradoxy? Jak můžou média, která jsou dle vás pouze hlásná trouba sionismu, kritizovat válku v Iráku, izraelské tažení v Libanonu...
Proč by kritizovali sami sebe a tím zhoršovali veřejné mínění?

>Tychto medialne znamych sice nepoznam osobne, ale je medzi nimi,
>proporcionalne prilis vela masovych vrahov a inych perverzakov.
>Sharon, Olmert, Golda Meier, Rumsfeld, Allbright, Zelezny,
>...
>Liebermann.......
>NILLBERT, ARKAN
>tych ktorych poznam oobne, väcsinou tiez nestoja za fajku dymu.

Já bych tady zase mohl uvést seznam nositelů Nobelovy ceny, ale asi by to bylo příliš dlouhé a nevešlo se to sem. Proto si to můžete prohlédnout zde. Jistě už mohu předpovědět vaši reakci - ve výboru, který se tímto zabývá, sedí Židé a proto ceny přihrávají svému národu. Na to mohu říct pouze to - kdo chce pas bít, hůl si vždy najde.

Jo a mimochodem, co máte s tím Nezvědavcem, že se o něm tak často zmiňujete? Pokud chcete, mohu tam založit téma s vaším jménem. Stačí říct.

121246

12.11.2006 14:27

RE: Dva konce jedné hole.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 121246

Pane Jiří Koubek, budu reagovat pouze zde na toto, to bohatě stačí k vyjádření názoru:
Vy necítíte ty paradoxy? Jak můžou média, která jsou dle vás pouze hlásná trouba sionismu, kritizovat válku v Iráku, izraelské tažení v Libanonu...
Proč by kritizovali sami sebe a tím zhoršovali veřejné mínění?


Vy totiž pane doslova urážíte druhé lidi takovými výroky a se špatně utajeným šklebem z nich děláte hlupáky. Jsou pouze dvě možnosti - Vy se nesnažíte nikoho urážet a děláte to mimoděk v důsledku vlastní hlouposti. Druhá možnost je mnohem horší, zcela vědomě takovými kecy provokujete a urážíte. Vyzývám Vás, aby jste se nad citovanými "výkřiky" zamyslel a sdělil, co jste vlastně ve skutečnosti chtěl říci a prosím Vás, neurážejte tedy tady dále nikoho takovými výroky, naznačujícími arogantní nadřazenost - to by totiž mohlo vyústit v jistou úvahu, proč to děláte. ...

PS - Vy se pane ohrazujete, že Vás někdo spojuje s nick Yuri na nezvědavci. Hm - jen tak mimochodem - jste to Vv, ten skoro politolog "Jiří Koubek", autor těch "ohromných chytrostí" v Právu ? Pak bych se již nedivil prakticky ničemu, ani té spojitosti s nick Yuri... [velký smích]

121251

11.11.2006 16:24

RE: Dva konce jedné hole.

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 121060

>Počet potratů naštěstí od roku 1989 trvale klesá.

To je samozřejmě dobře, ovšem klesá jen za cenu morálního úpadku v jiných věcech. Ovšem každý provedený potrat je zločinem a vraždou, je tudíž potřeba proti nim bojovat i když jejich počet mírně klesá.

>mne zajímalo jak by jste vysvětlil že řádově daleko víc
>potratů na počet obyvatel neni třeba ve "zkaženém a
>dekadentním" Holandsku ale podle vás v "zemích držících se
>tradiční kultůry" jako je Rusko nebo Bělorusko.

Už vám to bylo vysvětleno. Stejně jako na západě stáli za schvalováním a prosazováním potratů sionisté, tak na východě za nimi stáli židobolševici. Potraty se stali jedním z prostředků uskutečnování zvrácené ideje komunismu. Židobolševici tímto způsobem oslabovali a ničili podmaněné národy. Lidé v tamních zemích si ovšem na potraty natolik zvykli že už se pro ně stali všeobecně přijatelnou součástí života. Ovšem vlastenci už proti potratům tvrdě bojují a v Rusku již byli přijaty zákony jež potraty velmi omezují. A největší počet provedených potratů na počet obyvatel je samozřejmě v USA, baště globalizace a NWO.

>Jistě potrat sám o sobě je nemorální a bylo by dobře kdyby
>nebyly vůbec, ale jediné řešení je sexuální výchova a
>snadná dostupnost antikoncepece a ne návrat k puritánské
>sexuální morálce jak za královny Victorie.

Jsem rád že uznáváte nemorálnost potratu. Ovšem nevím jakou sexuální výchovu propagujete, patrně dekadentní. A antikoncepce taky není žádným požehnáním, její masivní používaní a rozšíření podporuje dekadentní chování a hlavně vede k snížení porodnosti. A v dnešní době znamená snižování porodnosti záhubu národa. Proto demoliberální systém antikoncepci masivně podporuje. Je ale pravda že přehnané šíření antikoncepce je pro demoliberály až druhořadou záležitostí, viz USA kde jsou někteří republikáni proti ní any si tak získali podporu konzervativněji orientovaných voličů.

121176

9.11.2006 8:11

Karta se obraci?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Jo, karta se obraci, ale pouze jak je ve financne rizene spolecnosti naplanovano a dovoleno. V USA si velky kapital po staleti (presne 230 let) drzi dve strany, ktere mu stridave slouzi v "politickem vladnuti." Zajimave je, ze v tak velke zemi existuji pouze dve politicke strany, kterym je dovoleno vladnout. Jedna tzv. vladne a druha je v tzv. opozici a tyto funkce si pravidelne predavaji jako nejaky stafetovy kolik, na ktery nema nikdo jiny narok. Stranicka servilnost vyzaduje disciplinu. Ta je organizovana na mafistickych principech.
Vojenske tazeni velkeho kapitalu do Iraku pod praporem Bushovy administrativy se nezdarilo a tak se nespokojenost americkych obcanu resi divadelni hrou, ktere se rika demokraticke volby. Medialni prostredky, vlastnene stejnym kapitalem, uz den po volbach masiruji Americany propagandou o nepochybnosti i neomylnosti demokracie. "Problem je jiz vyresen - odstoupil prece ministr obrany (i te neuspesne valky)!" Demokracie v zemi policajta sveta bezproblemove pracuje, zatimco v Iraku se humanitarne bombarduje. Bude se vesele valcit dal, aby se ropny i zbrojni byznys tocil. Vzdyt skody jsou pouze ve stovkach miliard dolaru a valecne dobrodruzstvi odneslo jen asi 700 tisic civilistu. Prozatim...

120977

9.11.2006 9:04

Musíme vyřešit primárně - mluvíme o demokracii ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemá smysl bavit se o tom, zda se karta obrací či nikoli, než vyneseme soud, zda taková otázka má skutečný smysl. Otázka zní spíše - existuje něco takového, jako demokracie ?

Na toto téma nebudeme moci samozřejmě najít praktický a podložený závěr, který by v tomto "reálném světě" měl na něco vliv. Všechny formální aspekty demokracie tady jsou, ale skutečnost se stále dynamicky vyvíjí. Nicméně tyto volby přinesly náznak odpovědi - hlavní téma voleb nakonec nebyl Irák. V povolebním průzkumu američtí voliči totiž na prvním místě důvodů, proč přišli volit, uváděli, že nejvíce je trápí korupce ve vysoké politice či v politice vůbec. To by ale jasně ukazovalo, že většina Američanů stále věří demokracii - co jim taky zbývá, ale mají již velké pochybnosti o jejím vývoji.

Je obecně jasné, že skutečně demokraté a republikáni jsou jen dekorace velké hry - hry na demokracii. Je to ten nejjednodušší a i prostému člověku nejpochopitelnější způsob hry na demokracii. Je zde prostě a jednoduše dáno na stůl, že je zde jakási volba a na občanovi je, aby si "svobodně" vybral - čili demokracie.

Jenže američtí voliči v těchto volbách projevili svůj názor - myslí si, že vysoká politika je zkorumpovaná a tedy nepřímo tím vlastně naznačili - demokracie neexistuje ! Samotný výsledek voleb pak v tomto duchu je již nepodstatný - američtí voliči se můžou uvolit k smrti a na samotném faktu "money-kracie" to nic nezmění.

Prostě a jednoduše - povinné cvičení zvané "volby" jsou za námi a jede se dále, s mírnými modifikacemi z voleb plynoucími, ale za stejnými cíli. Jaká karta se měla jakože obracet vlastně ? [velký smích]

120980

9.11.2006 10:51

Tak vida, skutečná demokracie???

Gdosy 195.?.?.?

Přemýšlet o událostech v USA lze i v kontextu celkového dopadu zahraniční politiky. Svět nabyl dojmu, že v USA dochází k potlačení demokracie a nastolení totalitního režimu. "Jaké potlačování, vždyť ve volbách zazněla vůle lidu?" No jasně, kde jinde by se vůle občanů mohla projevit než ve volbách. Tedy, světe čum jakou máme demokracii! Všichni očekávají že demokraté sehrají roli kočího jenž má zvládnout zdivočelého koně. Jenže problém je v tom, že onen pošahaný oř za sebou nechal dosti rozsáhlou spoušť a tu bude muset někdo napravit. Tedy kdo vytáhne ono žhavé železo z ohně holou rukou? Není divu že se o tom nikde nemluví. USA z Iráku odejít nemohou, protože propuknuvší masakr by padl na hlavu toho, kdo by vojsko odvolal. A to bez ohledu na název party pod nímž se momentálně pimprlata hrají. Občanská válka by pak nahrála na smeč ostatním státům, pro které politika USA představuje nebezpečí. (např. Korea, Kuba atd.) V okamžiku kdy bude pan B. žádat o další dolary na válku, nezbude demokratům nic jiného než jednotně zvednout tlapku, protože v opačném případě padne vina na ně. Ono vůbec není jasné, co je myšleno onou novou perspektivou o níž pan B. s panem R. hovořil. Ostatně volba nového ministra obrany, bývalého šéfa CIA Roberta Gatese může ledacos napovědět. Z řad vládnoucích demokratů se Amerika možná dočká odsouhlasení homosexuálních svazků, ale i oni budou nakonec muset pokorně přijmout jho a táhnout rachotící káru do strmého kopce. Nová strana sice nastupuje, ale USA zůstává a spolu s ním i hra o budoucnost.

120983

9.11.2006 11:43

RE: Tak vida, skutečná demokracie???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 120983

Pro nás je skutečně důležiý dopad těch voleb do zahraniční politiky a ... do ekonomiky ! Můžeme se utěšovat, že dopad Iráku na nás v Česku je nepatrný. Není to sice pravda, ale budiž - tedy ať USA dále udělá co chce, my si budeme namlouvat, že to "není o nás"... Pokud ale krachne dolar, poznáme to najednou a všichni ! Budeme obracet hromádky papírků a ty nám obrazně budou "práchnivět" v rukách - asi jako ty euro bankovky v Německu, které se po dotyku rukou začnou rozpadat. A nám se bude rozpadat celý náš pracně budovaný svět !

Hodně jsem nad tím vším přemýšlel a nemá to prostě již vůbec žádné rozumné řešení. Vlastně o jednom vím - USA by celý rozsah svých všech průserů pokorně světu vysvětlily a požádaly o "bankrot" ! Čili o ochranu proti věřitelům. Vytvořila by se jakási komise a ta by to dovedla k likdidaci USA. Tak tohle ale je absolutní nonsens a netřeba to ani dále rozvádět ! [velký smích]

120986

9.11.2006 12:27

RE: Tak vida, skutečná demokracie???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 120986

Tato událost mi kupodivu přivodila podivné asociace. Ono se může vskutku jednat o čísi nejapný žert. Ovšem pokud se podíváme napřiklad na zkázu Titanicu, byla pospána v knize jen málo před tím, než k ní skutečně došlo. Ja je to tedy? Hmmm

Gdosy

120992

9.11.2006 12:46

RE: Tak vida, skutečná demokracie???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 120986

Ostatně jak se zdá začíná přituhovat
http://ihned.cz//c6-10084510-19718170-003000_d-fra...

120995

9.11.2006 12:04

Orwell

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

G. Orwell byl větší vizionář, než si sám myslel. Možná nebude problém americkým ovečkám vysvětlit, že obrovský dluh je vlastně skvělá věc a může to být jen lepší:
...poslouchal žvanění, jež se linulo z obrazovky. Ukázalo se, že se dokonce konaly manifestace, kde se děkovalo Velkému bratrovi za zvýšení přídělu čokolády na dvacet gramů týdně. A to teprve včera, uvažoval, bylo oznámeno, se se příděl snižuje na dvacet gramů týdně. Je možné, že to zbaštili, dřív než uplynulo čtyřiadvacet hodin? Ano, zbaštili.
Něco k americké zahraniční politice:
„A zapamatuj si, že je to navždycky. Vždycky bude nějaká tvář, po které se bude šlapat. Vždycky bude nějaký kacíř, nepřítel společnosti, kterého znovu porazíme a ponížíme. Všechno, čím jsi prošel za tu dobu, co jsi v našich rukou, bude pokračovat, a bude to ještě horší. Špionáž, zrada, zatýkání, mučení, popravy, likvidace – to všechno nikdy nezmizí. Bude to svět hrůzy, a také svět triumfu. Čím bude Strana mocnější, tím méně bude tolerantní: čím slabší je opozice, tím tužší je despotismus.
http://www.odaha.com/georgeorwell.php?f=1984

120988

9.11.2006 15:52

RE: Orwell

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 120988

>G. Orwell byl větší vizionář, než si sám myslel.
Vizionar?
Tím, kdo toto téma 20. století otevřel, však nebyl Orwell, ale Jevgenij Zamjatin (1884-1937), jedna z nejzajímavějších osobností ruské literatury, považovaný ve dvacátých letech za jeden z jejích největších talentů. Jeho román s jednoduchým názvem My, ........
http://www.cdkbrno.cz/rp/clanky/155/zamjatinuv-roman-my/?PHPSESSID=e

Ale to uz tady bylo probrano vicekrat.

121004

9.11.2006 19:33

RE: Orwell

seda 82.?.?.?

Reakce na 121004

"Profrnknu" Zamjatina", nevěděl jsem o něm - díky. I když s vámi asi nesouzním...

121031

9.11.2006 19:37

RE: Orwell-yes

seda 82.?.?.?

Reakce na 120988

To je pravda! Dále není co dodat! [bliji]

121033

9.11.2006 14:42

USA a svet

texaskycizek 70.?.?.?

At jsou u moci v USA demokrati, nebo republikani, nikdo nemuze zaprit, ze USA je v popredi uplne vseho positivniho deni ve svete jiz vice jak sto let. Lide, kteri nebyli spokojeni ve svych starych vlastich se zkorumpovanymy rezimy, se zvedli a sli zalozit novou vlast na zaklade svobody a demokratickych voleb. Zapecnici celeho sveta stale sedi doma a jedine co mohou delat je, ze pindaji u piva. Ale to vubec nic neznamena!!! Jedine se zvednout a udelat co je spravne, jedine to plati.A podivejte se opravdu na poslednich 100 let! Z rozdrobene, valcici evropy je monolith po vzoru USA, Japonsko, Filipiny,prevalcovany USA a dnes jsou kvetouci demokracie, priserny Sovetsky Svaz je pryc. Co jeste zbyva? Islam a afrika. Samozrejme mi bude vycteno to slovo positivni, ale...tyto zmeny nejsou o dnesku, nebo co se stalo letos. To se da merit nejmene v desetiletich. Kdo nemuze rici, ze dnesni svet je lepsi nez jak byl v roce 1906? A vetsina zmen diky existenci a akci USA. Hosi, nerozbijejte ty pulitry, je to skoda. Dejte si jeste jedno! Pane vrchni......

120996

9.11.2006 15:52

RE: USA a svet

Nápověda 88.?.?.?

Reakce na 120996

USA nelze oddělit od Evropy.
Amerika nemá žádnou vlastní historii. A všechno, co se v dějinách
dělo v Americe, byla odezva změn a událostí v Evropě.
Než se přibyvší obyvatelstvo z Evropy začalo emancipovat a vydělovat z vlivu evropských trůnů, nebyla žádná americká
historie.
Amerika dala Evropě lecos, také velkou hospodářskou krizi
a s ní obrovský politický otřes a třeba také zapříčinila nástup
fašismu v Německu k moci a tím vyvolání ll.sv. války!
Takže si texaskej čížku dej půlitr piva sám a dostuduj dějiny.
A přestaň "rejpat" protože patříš ke klonům LehoMikin a Ben Hur,Kema a dalším blbečkům a jdi si provokovat na jejich nablblé
stránky, kde si můžete svorně nadávat a kde je vám dobře.
Každý tvůj příspěk je víceméně nasírací, takže se někam ukliď.
Tady na Zvědavci na tebe není již nikdo zvědav.
Zde se v klidu diskutuje a jaká je zde bez těch věčných nasíračů
pohoda!

121005

9.11.2006 17:20

RE: USA a svet

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 121005

Ta první půlka příspěvku je dobrá. Ale odsud
>A přestaň "rejpat"
už s Vámi nebudu souhlasit.

1. Tyhle stránky čte spousta lidí i nově příchozích. A když si přečtou takového čížka a rozumnou odpověď na něj, mnohem lépe si udělají jasno.
2. Opozici potřebuje každá myšlenka. Už proto aby se vytříbila a její zastánci se naučili argumentovat v její prospěch.
3. Víte jaká by byla nuda, bez těch čížků a spol.? Kdyby si tu všichni notovali?

121018

9.11.2006 20:33

RE: USA a svet

seda 82.?.?.?

Reakce na 121018

Yes! Ať odhalí své ledví...

121045

9.11.2006 20:30

RE: USA a svet

seda 82.?.?.?

Reakce na 121005

Yes! Ale mají zbraně! Myslíte, že ještě potřebují rozum?

121044

9.11.2006 15:53

RE: USA a svet

carlossz 87.?.?.?

Reakce na 120996

Pokud mne paměť neklame , tak v Anglii měli kdysi dávno problém s nekalýmy živly a potřebovali se jich nějak zbavit. Šoupli je na lodě a hurá s něma do Ameriky.Tak to nějak údajně bylo . Ne tedy výkvět a elita společnosti , ale z pohledu tehdy vládnoucích elit "spodina" . Oni , ti noví osídlence měli jistě taky nějaké geny které předávali svým potomkům , a ty se potom zákonitě projevily jako nutkání k určitému chování. (Vzpomeňte si na likvidaci původního Amerického obyvatelstva).

Tak milý pane , nebuďte tak zaslepen a zkuste zvážit na pomyslných vahách , jestli převažuje to pozitivní nebo naopak.

Nikdo asi nemůže popřít , že toho bylo dost dobrého , co Amerika dala světu , ale , že by byl svět lepší díky Americe a že stojí v popředí úplně všeho pozitivního dění [zmaten] [zmaten] [zmaten] Že jste dnes něco oslavoval? [velký smích]

121006

9.11.2006 21:06

RE: USA a svet

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 140.?.?.?

Reakce na 121006

>Pokud mne paměť neklame , tak v Anglii měli kdysi dávno
>problém s nekalýmy živly a potřebovali se jich nějak
>zbavit.

Kdo to byli ti nekali zivlove? Myslel jsem si, ze to byli hlavne sekta puritanu a dalsi diskriminovane sekty, jako katolici a tak. No, oni ti puritani opravdu nebyli nic moc, jeste dneska je jejich zpusob mysleni hodne na dnesnich amikach videt, takze to mate asi pravdu.

121048

9.11.2006 16:17

RE: USA a svet

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 120996

Jak jste to říkal, čížku? 60 $ za hodinu, 12000 $ měsíčně? Inu, pro texaské soustružníky jen to nejlepší. [chechtot]

121010

9.11.2006 16:36

RE: USA a svet

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 120996

Áááno pane čížku. Nikaragua, Vietnam, Irák (to nemyslím teď, to myslím 80 léta, když si Rumsfeld potřásal pravicí s Husajnem) samá pozitiva. A že by se jich ještě našlo.

A to Japonsko...to myslíte ty dvě atomovky? Sakra, zase pozitivum.

121015

9.11.2006 20:03

RE: USA a svet-svět reality a iluzí...

seda 82.?.?.?

Reakce na 120996

Čížku z Texasu! Někteří si myslí, že USA je za většinou sraček na Zeměkouli! Ale pokud možno objektivně: Už před přijetím té své "slavné" ústavy to nikdy(!) nemysleli vážně! Ani před jejím vznikem a ani "po té", ta ústava neplatila pro všechny obyvatele Severní Ameriky resp. USA! (Zcela jistě nenajdete segment z tohoto území, o němž by neplatilo to, co jsem zde napsal!) Vznik a vývoj USA byl charakterizován nejhrubšímy projevy kapitalizmu : anarchií, terorem vůči zaměstancům, kriminalitou, porušováním lidských základních práv atd. Postupně se to "upravuje", protože ani masivní propaganda není všemocná...
Víte, Čížku, také bych se rád podíval do USA, ale já se zajímám spíše o krásy přírody. Ale když jsem zvážil permanentní policejní buzeraci, rád se obejdu bez...a tak se na El Capitana podívám v TV. [smích]
A také nechci riskovat, že potkám takové hovado, jako je libý český ptáček zkurvený Texasem...

121039

10.11.2006 4:00

RE: USA a svet-svět reality a iluzí...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 121039

No davate mu pekne zabrat, Sedo [velký smích]

nicmene, puvodni myslenka utopickeho Jeffersonismu a dnesni realita USA maji malo co spolecneho. Jejich ustava (pred tim nez se zacala doplnovat a obmenovat) byla produktem excentriku a puritanu - byvalych anglickych odcizencu. Chteli si vybudovat vlastni socialni laborator daleko od Matky Husy. I kdyz je treba priznat, ze idealy jsou to vzletne a kultivovane od dob starych Reku pres dobove francouzske filozofy.

Chudak Tex-czech asi pravdepodobne sam z te nove prijate ustavy moc nezna. Ale vydela si a ma se lepe nez se mel pred 20-ti lety v CSSR a to mu staci ke spokojenosti. Budiz to jeho cestou.

z.a.p [smích]

121070

9.11.2006 23:21

RE: USA a svet

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 120996

America is the only country that went from barbarism to decadence without creating a civilization in-between.
Oscar Wilde
"Amerika je jedinou zemí, která přešla od barbarství k dekadenci a nevytvořila mezitím civilizaci."
Tento bonmot sice krapet přehání, i když se mi zdá, že tzv.americká kultura poválečných let je pouze jakýsi globálně šířený oblbovák pro goje nižších příjmů, aby se nějak zabavili a nebouřili se. Imigraci tvoří jednak ti, kteří jsou schopnější a domovská zem jim byla těsná, druhak ti, kteří se naopak doma neprosadí ani náhodou kvůli svým nevalným schopnostem či majetkovým poměrům. Těch druhých bývá většinou o hodně více. Z USA se dnes také do Evropy nehrne zrovna elita.
Jinak US volby dopadly pochopitelně opět dobře pro Izrael. I když pokud by se dal některý nezávislý senátor přetáhnout na stranu republikánů (třeba zhrzený jestřáb Lieberman), díky ústavě by si podrželi kontrolu Senátu http://www.senate.gov/artandhistory/history/common...

121054

9.11.2006 15:34

Karta by se měla obrátit, ale k nějakému normálnějšímu stavu.

Nápověda 88.?.?.?

Stav, který je na na území Gazy a na hranicích Libanonu,
není možné považovat za normu.
Je otázkou,komu nynější stav prospívá.
Všechny válečné enklávy včetně Iráku a Afganistánu se musí
postupně dostat do stavu, kdy půjde pomalu nastolit nějakou formu mírového uspořádání. Válek a vraždění již bylo sdostatek
a mrtvých je také mnoho stotisícovek.
Vyvolat válku / nejhorší je válka občanská v Iráku / je snadné,
ale potom uvést příslušný státní útvar do klidového stavu po
válce a politicky území zajistit, aby v několika letech nevznikla válka nová, je veliký problém.
/ Špatná smlouva a nedobře nastavené reparace po l.světové válce,
vedla ke druhé ! /
Izrael má právo na obranu, ale již nemá právo soustavně
se rozpínat a uzurpovat svoje sousedy.Osady na cizím území
jsou nebezpečnou provokací a mír nepřinesou.
Jsem přesvědčen, že demokraté budou tlačit na skončení
všech vojenských operací, včetně podpory válečnických dobyvačných
choutek Izraele a poznenáhlu by mohlo dojít k postupnému vyřešení
všech sporných bodů.
Také proto, že válečná řešení byla neúspěšná a ani USA a ani
Izrael neměl z válečných dobrodružství , rozpoutaných Bushem,
žádný zisk.
Bude však velice obtížné zklidnit araby, protože mrtvých bylo
hodně a krev opět volá po krvi!
A Irán si nenechá již nakazovat. Jde o stát, který má svojí
státní suverenitu a přikazovat mu, co má a nemá dělat je scestné. Osy zla Bushe , jsou cesty slepé.
Severní Korea není nikterak diplomaticky silná a je odkázána na
Čínu, na které závisí hospodářsky i politicky.
Jediným neprůstřelným argumentem při 6 stranných jednáních
ze Severní Koreou proti jaderným zbraním,bylo bohužel opodstatněné tvrzení sevorokorejského delegáta, že Irák odzbrojil
a dodržel všechna ultimáta USA a stejně byl napaden
a zbombardován, ačkoliv dnes jasně vidíme , že napadení Iráku byl jednak mezinárodní zločin a hloupé rozhodnutí USA, které
bude američany stát ještě mnoho životů a peněz.
Až se jednou bude dělat bilance , co USA válkou v Iráku
a Afganistánu získali , zapláčou Američané nad výdělkem.
Myslím, že už pláčou nyní, protože smrt zaplatit nelze!

121001

9.11.2006 16:30

RE: Karta by se měla obrátit, ale k nějakému normálnějšímu stavu.

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 121001

Až se jednou bude dělat bilance , co USA válkou v Iráku
a Afganistánu získali , zapláčou Američané nad výdělkem.

Bilance se nebude delat ve Washinghton D.C., ale v Tel Aviv.
Dojna jen poslouzila [pláč]

121013

9.11.2006 15:35

mierny off topic

Erik 217.?.?.?

By ma zaujimalo, ako bude pokracovat situacia, ked Cina ma stale vyssie dolarove prebytky, ktore ziskava udrziavanim lacneho Juanu,
ale zaroven ak nechce svoj zvysok dolarov znehodnotit, tak sa ho nemoze vo vecsom mnozstve zbavit, teda ani diverzifikovat za inu menu.
Mne to pripada ako slusne patova situacia..
Mozno nakoniec z toho ani ziadne realne nebezpecenstvo amerike nehrozi.
Co moze poskodit tuto symbiozu?

121002

9.11.2006 16:20

RE: mierny off topic

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 121002

Pane Erik - to je přece jasné - Američané ještě daleko větší částky nastrkali do všelijakých hokus pokusů s "hvězdnými válkami" a do jiných zbraní. Čína taky ledasco asi vyvíjí, ale daleko raději nakupuje - z USA.. Věřte - váha milionu dolarů je velká a zlomí páteř skoro komukoli - Čína si to vše koupí. A ještě něco - věřte, že Čína ty tisíce miliard dolarů klidně oželí, pokud noha Číňana bude na krku Ameriky.

A jinak, až se to spustí - Čína skoupí Americe všechnu ropu, na kterou dosáhne do zásoby - ostatně to dobře již 3 roky dělá - proto ty ceny ropy. Nevěřte, že na ty hromady dolarů Čína nekouká s uspokojením jako na nejhroznější zbraň ze svého současného arsenálu ! A Čína nic již více neztratí. Už dávno ztratila a už to přebolelo - teď přichází řada na USA a EU, aby nás všechny to bolelo. [velký smích]

121011

9.11.2006 15:39

Nik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

No tak jsme zazili dalsi divadelko. I kdyz ve volbach bylo zase mnoho machynace, hlavne s temi s barevnou kuzi, vypada to, ze Bushovci si preji nalhat lidem, ze volby probihaji spravedlive a nemusi byt na postrehu v 2008. Neboji se Democratu, jelikoz oni uz davno se nedavali na odpor Republikancum a je jiz zcela jiste, ze ani nyni se nebude nic menit. Je to vsechno stejna banda, ktera plni plany od Vatykanu s cilem k NWO. Proste si nechavame hrstkou svetovych bohacu vladnou miliardami ostatnich.

121003

9.11.2006 16:34

Nezmeni se nic...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

pokud jde o podstatu. Ani nemuze. Zmeni se jen 'barva' a forma. Vse pujde dal podle planu. Verim tomu co rika Makow. A jestli se mylim, v mem rozpeti zivota a schopnosti pozorovat, je mi to nakonec - lhostejne.

z.a.p

121014

9.11.2006 19:30

Jen jsem to tak "proletěl", ale - "Obrací se karta?"

seda 82.?.?.?

Já si myslím, že nic se neobrací! Podstata USA zcela jistě zůstane stejná, ať tam "vládnou" demokrati, nebo republikáni! Někteří říkají, že je to dobře, ale já se ptám: "Na co tu vlastně je občan?" A kde se rozhoduje o jeho osudu?
Ty drobné rozdíly? - Někteří by se možná nepouštěli bezhlavě do agrese, ale jen pokud by to neohrozilo "zájmy USA" (o tom není pochyb)! Jak to "přečíst"?..., že by někteří jednali "v rukavičkách"?, méně zjevně? Kdo rozhoduje? Ekonomická loby, nebo občané,nebo kdo?
Po tom co zkurvenci z ODS prodali masmédia (z více jak z 80%) zápaďákům, se i my dovídáme jen to co se máme dovědět"! Je to hnus!!
"Zvedavci", pokud znáte objektivní masmédium, nebo "tlač" (slovensky), tak mi to prostřednictvím tohoto servru sdělte, rád se poučím! [smích]

121030

9.11.2006 19:41

RE: Jen jsem to tak

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 121030

Jasně, že se neobrací. Už se obrátilo. Že je další okupace Iráku k ničemu je jasné už i malým dětem. Takže je potřeba demograticky přestavět politickou scénu aby se dalo vycouvat. Chvíli budem svědky nějakého přetahování, formálních "bojů" o další postup a pak vycouvají. Podrobnostmi se nechme překvapit. Jisté je, že neocons už ten scénář mají. Varianta "Přes Irák na Irán" nevyšla, je tedy třeba se zdejchnout, nabrat sil a spustit jinou lumpárnu.

121034

9.11.2006 21:25

RE: Jen jsem to tak

Nápověda 88.?.?.?

Reakce na 121030

Dobré je Právo, což je dnes neutrální tiskovina, ale také dost
poplatná svému majiteli.
A světe div se , když si přečtete Halónoviny, což je orgán
Komunistické strany Čech a Moravy a přefiltrujete si některé jejich propagandistické bláboly, jste docela blízko skutečnosti.
Nikomu nevnucuji komunistický tisk, ale zkuste se začíst.
Jinak www.pravo.cz , www.halonoviny.cz .

121050

9.11.2006 19:48

Demokraté a Republikáni jsou stejní

Zorba 83.?.?.?

Nic zásadního se nezmění nebot republikáni a demokrati jsou jen dvě strany téže mince. Takže k žádné důležité změně nedojde a Americká politika bude stejně zločinná jako dosud. Demokraté chtějí stejně jako republikání nastolit ve světě NWO, prosazují tůdíž stejnou agresivní a dobyvačnou politiku. Stačí si vzpomenout na Clintona a jeho bandu. V čem se lišili od Bushe? V ničem. Je to jedna a tatáž banda a lidi ve světě nesnášeli Clintona stejně jako dnes Bushe. Až bude v bílém domě sedět demokrat budou ho lidi nesnášet stejně jako dnes Bushe. At už budou stát v čele USA demokrati nebo republikáni na politice USA to nic podstatného nezmění.

121036

9.11.2006 23:58

Karta se vubec neobraci... i kdyz si mozna svet prece jen oddychne (na cas)

zalozak 202.?.?.?

Nemuzeme prece se vazne domnivat ze zasadni koncepcni smery jsou ovlivneny par panaky stojicimi v popredi. Neocons udelali svoji prvni etapu spinave prace na ceste k NWO, dostali americka vojska do afranistanu a iraku, byly ucineny ruzne "barevne revoluce" a vybudovany ropovody a zmenena sila vlivu. Izrael se dostal z lupy OSN, postavil zed (zabirajice dalsi uzemi), zlikvidoval cast opozice ... atd...

Prirozene nepovedlo se zcela. Irak je pruser, (afganistan taky ale tam se valcilo vzdycky), palestince a hizbalah se na kolena dostat nepodarilo ... a doma se repta.

Cili je na rade "zmena". Zmena visacky pouze !!! Dojde zrejme k "revizim" strategii, mozna i castecnemu stazeni vojsk (do opevnenych zakladen - o nic jineho ani US Army nejde).. a tak dale. Mezitim se zase situace nekde "vyhroti" a obcerstveni neocon budou moci vyrazit s dalsi vlnou snadno vinice demokraty ze ztraty pozit ... a tak dale a tak dale.

A jak jiz tady bylo napsano... oba smery jsou extremisticke. Navic, pozornejsi pozorovatel snadno zjisti ze vsichni potencialne "nebezpecni" demokrate se na vlivna mista nedostali (nebezpecni = ti co by snad chteli neco opravdu prosetrovat)

121058

10.11.2006 1:17

RE: Karta se vubec neobraci... i kdyz si mozna svet prece jen oddychne (na cas)

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 121058

Přesně tak. Naopak je to docela chytrý tah o neokemů, od teď budou další půšvihy v Iráku a Afganistánu na demokraty. Až se lidi na ně dost naštvou, zvolí neokemy znovu. Tohle střídání nadpisů panuje i zde, jednou liberálové, jindy konzervativci, nic se nezmění akorát jméno. Politici ve vyspělém kapitalismu působí pouze jako ti co to slíznou, rozhodnutí o tom co jako mají udělat už udělal někdo jinej předem. Fackovací panáci aby byl lid spokojen ač nemá proč.

121064

10.11.2006 10:50

RE: Karta se vubec neobraci... i kdyz si mozna svet prece jen oddychne (na cas)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 121064

....Fackovací panáci aby byl lid spokojen ač nemá proč. ..

No fuj ! To je ale obludný cynismus... [smích] [chechtot]
Ale vážně, to jsem zvědavý, jestli může nastat stav, že by se procento, promile - nebo co já vím, kolik nás je ?? - lidí, kteří toto prokouknou, zvětšilo natolik, že by to pro "neokemy" znamenalo nějaký povážlivý problém ! Zatím se nám smějí... [velký smích]

PS "Neokema" je moc pěkný terminus..

121094

10.11.2006 1:17

Ulč na Psovi už straší

Dale Coopper 64.?.?.?

Patriot Act "důležitý nástroj v boji s mezinárodním terorismem" prý ohrožen.

"Nebezpečným se mi zejména jeví černoch John Conyers z Detroitu, dlouholetý to obdivovatel Fidéla Castra, v roli předsedy justičního výboru, s pravomocí oklešťovat, ne-li přímo zlikvidovat důležitý zákon (Patriot Act) namířený proti činnosti prosazovatelů mezinárodního terorismu. Bude zajímavé sledovat jeho pokusy zlikvidovat Bushe oním impeachment, jímž mu už hrozí řadu let."

121063

10.11.2006 20:45

Nik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Zajimavy clanek = www.Mattew Ward.books

121132

10.11.2006 20:55

Je tu jeste dalsi problem

jsika 200.?.?.?

Myslel jem take, ze pomoci Diebolt zfalsuji volby a teprve po obcanskych nepokojich vyvolaji mega-utoky a naslednou vladu pomoci FEMA - to je jiz pripraveno a je to PRIMARNI UKOL BUSHE (privest zemi do vyjimecneho stavu)! Vitezstvi demokratu je opravdu ohromujici, ale nebezpeci ze strany FEMA nepominulo!

121133

11.11.2006 9:38

NEZATRHLA ZAJÍŽDKU...wow.

Mindy 217.?.?.?

[smích] ...protože nám dočasně nefungovalo Forum Zvědavce
a protože jsem HODNÁ cenzorka. Většinově.
Ale jste všichni FAKT děsně mimo, milí pilulkové. To je super oftopík!
Vykroutím se z toho tím, že demokrati jsou tak nějak pro antikoncepci a republikáni tak nějak spíš proti.
[cool] No a jsme postrkem zpátky v JúeSej a už tam zůstaneme, jó.
BEZVA.
Mindy

121157

11.11.2006 16:06

Elita řídí oba koně

Bubeník 85.?.?.?

Před svou likvidací prokazoval The Spotlight, že elita vždy řídí oba koně presidentského závodu. Po debaklu je třeba na čas zmírnit USA agresi, takže se přepřáhne.

121175

Příspěvků: 135

09.11. 06:36 svetlo  rozpad demokratov najprv
09.11. 16:39  RE: rozpad demokratov najprv
09.11. 06:56 carlossz  falešné karty ?
09.11. 07:40 J. H.  Dva konce jedné hole.
09.11. 16:10 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 16:27 rickover  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 18:02  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 18:14 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 18:57 DavidZ  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 19:58 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 20:13 DavidZ  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 20:48 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 20:03 JirkaF  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 21:36  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 09:14 JirkaF  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 09:44 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 09:52 DavidZ  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 11:18 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 11:37 DavidZ  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 13:25 JirkaF  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 13:46 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 16:28 Mindy  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 17:26  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 19:26 Arkan  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 21:14 Arkan  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 08:23 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 08:38 Mindy  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 08:38 Nikl  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 08:47 Mindy  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 08:40 Mindy  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 13:21 JirkaF  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 17:44 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 19:24 Datel  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 10:07 Vratislav  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 05:06 baba_Blažková  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 07:53 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 10:29 JirkaF  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 11:20 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 13:10 JirkaF  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 18:46 kileros  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 23:44 Nikl  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 00:17 Mindy  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 00:49 Datel  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 05:39 Vladimír Stwora  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 21:33 V. Sodek  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 13:43 V. Sodek  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 05:00 baba_Blažková  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 07:20 DavidZ  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 19:15 Mirda  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 19:34 carlossz  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 20:10 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 01:00 svetlo  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 07:34 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 10:22 carlossz  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 05:12 baba_Blažková  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 05:52 carlossz  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 10:36 Petr Gejdoš  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 05:19 carlossz  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 20:29 BrixenskyVezen  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 18:00  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 20:02 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 23:44 Mirda  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 03:46  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 17:34 Mirda  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 11:58 Robocrep  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 21:15  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 00:58 Mirda  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 05:19 baba_Blažková  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 08:01 J. H.  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 08:58  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 05:22 baba_Blažková  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 11:11  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 13:53 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 20:51 Nikl  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 22:47 Nikl  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 23:16 Rene Bartosek  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 23:32 Mindy  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 23:48 Vladimír Stwora  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 00:32  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 05:52 Vladimír Stwora  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 08:44 Jarmila  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 08:51 Mindy  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 03:35 Datel  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 20:30 Zorba  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 00:19 Dale Coopper  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 13:49 Aja  RE: Dva konce jedné hole.
10.11. 21:18  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 01:26 Dale Coopper  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 11:52  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 16:28 Zorba  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 17:35 Jiří Koubek  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 00:53  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 12:47 Jiří Koubek  RE: Dva konce jedné hole.
12.11. 14:27 Petr Gejdoš  RE: Dva konce jedné hole.
11.11. 16:24 Zorba  RE: Dva konce jedné hole.
09.11. 08:11  Karta se obraci?
09.11. 09:04 Petr Gejdoš  Musíme vyřešit primárně - mluvíme o demokracii ?
09.11. 10:51 Gdosy  Tak vida, skutečná demokracie???
09.11. 11:43 Petr Gejdoš  RE: Tak vida, skutečná demokracie???
09.11. 12:27  RE: Tak vida, skutečná demokracie???
09.11. 12:46  RE: Tak vida, skutečná demokracie???
09.11. 12:04 Pavel Bočan  Orwell
09.11. 15:52 V. Sodek  RE: Orwell
09.11. 19:33 seda  RE: Orwell
09.11. 19:37 seda  RE: Orwell-yes
09.11. 14:42 texaskycizek  USA a svet
09.11. 15:52 Nápověda  RE: USA a svet
09.11. 17:20 DavidZ  RE: USA a svet
09.11. 20:33 seda  RE: USA a svet
09.11. 20:30 seda  RE: USA a svet
09.11. 15:53 carlossz  RE: USA a svet
09.11. 21:06 semtex  RE: USA a svet
09.11. 16:17 Pavel Bočan  RE: USA a svet
09.11. 16:36 DavidZ  RE: USA a svet
09.11. 20:03 seda  RE: USA a svet-svět reality a iluzí...
10.11. 04:00  RE: USA a svet-svět reality a iluzí...
09.11. 23:21  RE: USA a svet
09.11. 15:34 Nápověda  Karta by se měla obrátit, ale k nějakému normálnějšímu stavu.
09.11. 16:30 V. Sodek  RE: Karta by se měla obrátit, ale k nějakému normálnějšímu stavu.
09.11. 15:35 Erik  mierny off topic
09.11. 16:20 Petr Gejdoš  RE: mierny off topic
09.11. 15:39  Nik
09.11. 16:34  Nezmeni se nic...
09.11. 19:30 seda  Jen jsem to tak "proletěl", ale - "Obrací se karta?"
09.11. 19:41 DavidZ  RE: Jen jsem to tak
09.11. 21:25 Nápověda  RE: Jen jsem to tak
09.11. 19:48 Zorba  Demokraté a Republikáni jsou stejní
09.11. 23:58 zalozak  Karta se vubec neobraci... i kdyz si mozna svet prece jen oddychne (na cas)
10.11. 01:17 Antiseptik  RE: Karta se vubec neobraci... i kdyz si mozna svet prece jen oddychne (na cas)
10.11. 10:50 Petr Gejdoš  RE: Karta se vubec neobraci... i kdyz si mozna svet prece jen oddychne (na cas)
10.11. 01:17 Dale Coopper  Ulč na Psovi už straší
10.11. 20:45  Nik
10.11. 20:55 jsika  Je tu jeste dalsi problem
11.11. 09:38 Mindy  NEZATRHLA ZAJÍŽDKU...wow.
11.11. 16:06 Bubeník  Elita řídí oba koně

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 0

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 2

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Nový řád. Už nevěřím, že covid je náhoda. Zakázaný Hnízdil přitvrdil22.11.21 15:59 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,71 Kč
Euro
25,66 Kč
Libra
30,25 Kč
Kanadský dolar
17,80 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
20,02 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,45 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 538,88 Kč
1 unce stříbra
523,89 Kč
Bitcoin
1 236 302,06 Kč

Poslední aktualizace: 26.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 498