Diskuze k článku

Schwarzenberg ministrem?

Příspěvků 42

21.10.2006 2:48

Pražská kávarenská mafie v akci

Dale Coopper 64.?.?.?

To už tady bylo několikrát kulisy se mění ale jména zůstavají stejná Impuls, Děkujeme odejděte, ČT-věc veřejná a ted Schwarzenberg ministrem i když horší než primitiv (pardon měl jsem napsat bodrý a lidový) Jandák by nebyl. Ja bych navrhl Egona Bondyho nebo Opočenského.

>Někteří méně informovaní mohou považovat pana senátora Schwarzenberga za antikomunistu, resp. člověka, který před komunisty v roce 1948 uprchl za hranice. O to více pak může překvapit jeho snaha umožnit bývalým komunistům přístup do nově zřizovaného Ústavu paměti národa, jehož zřízení zákonem bylo v Senátu letos v červnu projednáváno. Navrhoval proto rozsáhlou amnestii pro „hodné“ komunisty – členy KSČ do roku 1968. Jím navrhovaná formulace zněla „s výjimkou těch, kteří z důvodu odporu proti totalitnímu systému ze strany odešli či byli vyloučeni, a to jak před rokem 1968, tak pro nesouhlas se vstupem vojsk Varšavského paktu do Československa.“<

Osobně bych to formuloval asi jinak ale paušalní odsuzováni všech bývalých členů KSČ je simpletonismus.

>Pokrytectví Karla Schwarzenberga je v tomto ohledu přesným obrazem pokrytectví Václava Havla. Zatímco oba odmítají kolektivní vinu komunistů, ba naopak jsou k nim velmi vstřícní a shovívaví (oba s bývalými vysokými komunisty spolupracovali již od roku 1990), naopak v případě Sudetských Němců se oba kroutí jako hadi. Ačkoli je vyhnání tří milionů lidí bez rozdílu jasnou ukázkou uplatnění kolektivní viny, její odmítnutí či alespoň odsouzení z jejich úst pro tento případ nikdy neuslyšíte. Za svá mlhavá vyjádření k problematice Benešových dekretů si v roce 2002 Schwarzenberg vysloužil trefného „bobříka vyčůranosti“ od politologa Bohumila Doležala.<

Pokud by jste se zeptal na tohle běžného občana České republiky na ulici tak vám řekne pravý opak. Havel a Schwarzenberg jsou příliš vstřícní k Sudetským Němcům. Doležal pro mne není důvěryhodná postava kdyby udržoval styky s neškodnými spolky jako Ackermann nebo Seliger Gemeinde tak nic proti ale on jezdí i na srazy Wittikobundu a dobře si pamatuji jak mu Frau Erika Steinbach předávala nějakou cenu "za odvažnou žurnalistiku".

119649

21.10.2006 20:45

RE: Pražská kávarenská mafie v akci

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 119649

Pausalni odsouzeni byvalych clenu KSC ma sve opodstatneni, asi stejne, jako kolektivni vinou potrestani nemci po valce. Byvaly clen KSC je nekdo, kdo vymenil svou cest, zradil svuj nazor a kolaboroval s zlocinnym rezimem jen za slib moznych vyhod. Clovek, ktery se takto jednou ohne se ohne i jindy a neni mu mozno nadale verit. Jeho zasady nejsou dost pevne. Nedokaze stat za svym nazorem, jestlize se pak nedostane na skolu, nebude moci delat to co by chtel, ci bude zit v nouzi, zatim co ostatni co se ohnuli na to budou mnohem lip.

Snadno se to dneska keca, to je fakt, ale fakt take je, ze mam pravdu. Byvali clenove KSC jsou proste podvrataci. To uz jsou lepsi ti, co komunismu fakt naivne veri a jsou v KSCM dodneska...

A sudetaci? Protoze jich vetsina (drtiva) hajlovala a vitala risi, tak museli jit, to je jasny. Stejne jako je jasny, ze takovy princip kolektivni viny je neprijatelny. A navic je jasne, ze vysledky 2 svetove valky jsou nemenne. Cize - co ted? Ze by - oni se omluvi nam za okupaci a my jim potom za vyhnani sudetaku a zkusime na tu temnou dobu zapomenout?

Ovsem jak Havel, tak dalsi se uz sudetakum omluvili, zatimco z jejich strany jsem omluvu neslysel (mozna jen media zklamala?) a to mela predchazet nasi - asi stejne, jako nase okupace a sest let valky predchazela vyhnani sudetaku do jejich milovaneho nemecka...

119695

22.10.2006 4:02

RE: Pražská kávarenská mafie v akci

Dale Coopper 64.?.?.?

Reakce na 119695

>Pausalni odsouzeni byvalych clenu KSC ma sve opodstatneni, asi stejne, jako kolektivni vinou potrestani nemci po valce. Byvaly clen KSC je nekdo, kdo vymenil svou cest, zradil svuj nazor a kolaboroval s zlocinnym rezimem jen za slib moznych vyhod. Clovek, ktery se takto jednou ohne se ohne i jindy a neni mu mozno nadale verit. Jeho zasady nejsou dost pevne. Nedokaze stat za svym nazorem, jestlize se pak nedostane na skolu, nebude moci delat to co by chtel, ci bude zit v nouzi, zatim co ostatni co se ohnuli na to budou mnohem lip.

Snadno se to dneska keca, to je fakt, ale fakt take je, ze mam pravdu. Byvali clenove KSC jsou proste podvrataci. To uz jsou lepsi ti, co komunismu fakt naivne veri a jsou v KSCM dodneska...<

Ne nemáte pravdu a navíc se mi zdá že jste ten Králův článek nečetl pořádně. Bavíme se o těch bývalých členech KSČ kteří do ní vstoupili v roce 1945 a naivně věřili idealům komunismu ovšem protože na rozdíl od těch co jsou v KSČM dodnes díky svoji inteligenci pochopili že tudy cesta nevede a v roce 1968 se (vzhledem k geopolitické situaci) o dopředu marný pokus vytvoření vlastní verze československého socialismu který zastavili sovětské tanky. Tato skupina lidí má IMHO mnohem blíž k těm co jsou komunisty dodnes než ke karieristickým normalizačním k....m typu ministra financí Tlustého, jeho předchůdce Kočárníka nebo i Paroubka nebo Kalouska (ti sice nebyli přímo v KSČ ale jen ve stranách tzv Národní Fronty)

119706

24.10.2006 8:47

RE: Pražská kávarenská mafie v akci

Marmot 213.?.?.?

Reakce na 119695

>Byvaly clen KSC je nekdo, kdo vymenil svou cest, zradil svuj
>nazor a kolaboroval s zlocinnym rezimem jen za slib moznych
>vyhod. Clovek, ktery se takto jednou ohne se ohne i jindy a >neni mu mozno nadale verit.

Ono to zdaleka není tak jednoduché, jak se to jednoduché dnes dělá.
Mnoho z těch lidí svůj názor nezradili. Jen byli postaveni před skutečnost, že buď budou např. dělat svoji profesi nebo mohou být ideologicky v opozici. A tak byli "formálně" ve straně a šli si za svým a zdaleka ne ve všech případech to bylo o hmotných statcích. I když pochopitelně vyložených prospěchářů v té straně asi bylo víc než těchto.
Za další je problém v tom, že tito lidé mají punc lidí morálně padlých - ano, ale takových je kolem nás spousty, ať již mávají jakýmkoliv praporem. Jenže stalo se národním standardem říkat "oni jsou ti špatní", protože tím pádem se my stáváme jaksi čistšími.
Každé paušalizování je zjednodušení a mě se nelíbí rychlé a snadné vytváření názorů jen proto, abych se nad tím nemusel zamyslet. Jen pro informaci, nikdy jsem v KSČ nebyl, ani nikdo z rodiny, ale když vidím, jak grázlové nejrůznějšího kalibru ať již s fanglemi nebo bez nich jednotně ukazují na rudé a davy jim to žerou, je mi zle. Mj. toto byl totiž jeden z atributů totality.

119840

21.10.2006 2:53

je to vlastnost?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

překvapuje mě u pana Krále ta jeho schopnost podat libovolnou osobu v tom nejhorším světle. Souvisí to asi s jeho nespokojeností s vlastní osobou.
Je takovým zvykem u "recenze" osobností uvést také jejich klady.
Ona totiž dostane punc toho, že autor nemá jednostraný filtr.
Takže i extremizmus v této oblasti existuje, pan Král je toho dokladem.

A znovu děkuji Wojnarovi za překlad textu o historii a stavu války o energii. Je sice nezbytná z pohledu na vývoj člověka, ale potěší, když někdo umí souvislosti vidět v širším kontextu.
Etapa, konstruovaná pro cca 2000 let bude mít pravděpodobně méně děsivý konec. Hrůza, kterou si dovedeme představit , zmenšuje tu, kterou ještě musíme zažít tělesně. Energie v této podobě živí takové struktury, pro které historie vymyslela názvy jako víly, či satani. A tam je už vybojováno. Ve prospěch člověka.
Nemá cenu zde vysvětlovat mechanizmy, kterými řídíme podobu svého prostředí svými pocity. Jsou vedle peněz, ropy a plynu energií, která naše kroky řídí mnohem přesněji a spolehlivěji, jen si jejich sílu nepřipouštíme. Schwarzenberg má určitě i lidské stránky. Ale pan Král kope za jiný manšaft.

Dobro se dá i páchat.

119651

21.10.2006 5:35

RE: je to vlastnost?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 119651

Jsem presvedcenej, ze i Jack Rozparovec mel sve dobre stranky, ale ohledne politiku bychom si meli radsi davat majzla na ty spatne. To by mohlo posunout politiku uplne nekam jinam. Jinak knize Svancerberk ( trochu jset to pocestil, kdyz je to nas aristokrat) je rozeny politik, to se pozna hnedka podle jeho "politicke prizpusobivosti" s jakou rozezna zmenu politickych vetru, rozeny pragmatik. Takze hura na ministerstvo, obvzlast kdyz bude casto zaneprazdnen a nepritomen. Neni nad to pracovat s chuti. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

119655

25.10.2006 17:19

RE: je to vlastnost?

halali 88.?.?.?

Reakce na 119651

Plně souhlasím je škoda že P.Král ještě úplně nedorostl! [zmaten]

119940

21.10.2006 20:01

Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Je to dobrý článek s nímž souhlasím, až na jednu věc ovšem. A tou je postoj Havla, Schwarzenberga a spol. k Sudetákům. Pan Král se zde jasně mýlí, nebot tyto Havlovské kreatury vždy kolaborovali se Sudetáky a více či méně skrytě je podporovali a zastávali se jich. Havel a spol jsou prostě ukázkový zrádci národa, kterým je osud České země ukradeny a kteří neváhají podporovat smrtelné nepřátele a vrahy vlastného národa-Sudetáky. Odsun Sudetáků byl naprosto v pořádku a nic na tom nezmění žvásty různých pseudohumanistů. Havel a spol by měli být potrestáni za svoji zradu, mimo jiné za to že podepisovali různé Česko-Německé deklerace a pod.

119689

21.10.2006 20:29

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Dale Coopper 64.?.?.?

Reakce na 119689

>Je to dobrý článek s nímž souhlasím, až na jednu věc ovšem. A tou je postoj Havla, Schwarzenberga a spol. k Sudetákům. Pan Král se zde jasně mýlí, nebot tyto Havlovské kreatury vždy kolaborovali se Sudetáky a více či méně skrytě je podporovali a zastávali se jich.<

Já jsem to říkal [smích]) ad 119649

>Havel a spol by měli být potrestáni za svoji zradu, mimo jiné za to že podepisovali různé Česko-Německé deklerace a pod.<

Česko-německou deklaraci podepsal Klaus s Kohlem a pak byla odhlasována Bundestagem a českou Poslaneckou sněmovnou.
Co konkrétně vám na tomto textu vadí? Znáte ho vůbec?

119693

22.10.2006 16:04

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119693

>Já jsem to říkal [smích]) ad 119649

Jistě. Nechápu proč pan Král dal do svého jinak perfektního článku tu vsuvku o Sudetácích.

>Česko-německou deklaraci podepsal Klaus s Kohlem a pak byla
>odhlasována Bundestagem a českou Poslaneckou sněmovnou.
>Co konkrétně vám na tomto textu vadí? Znáte ho vůbec?

Myslím že ta deklarace je až příliš vstřícná vůči Němcům.

119723

23.10.2006 0:23

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Dale Coopper 64.?.?.?

Reakce na 119723

>Myslím že ta deklarace je až příliš vstřícná vůči Němcům.<

To jsou jen takové fráze. Budte konkrétnější.

119750

23.10.2006 20:39

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119750

Konkrétnější být nemohu protože tu deklaraci přesně dopodrobna neznám. Vím ale že ji Čeští vlastenci často kritizovali, myslím si tedy že k tomu jistě měli svůj dobrý důvod.

119818

24.10.2006 9:19

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 119818

Takže jsi to nečetl, co? Jen přebíráš cizí názory. Ale jasně, vy nacionalisti jste na to zvyklí...a pěkně všichni v řadě za tím prvním volem...teda vůdcem.
[oči v sloup]

119844

24.10.2006 17:02

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119844

Přímo jsem to nečetl, to je fakt. Na inspiraci svých názorů jinými nevidím nic špatného, dělá to každý a myslím že běžně.

Uvědom si že nebýt nacionalistů tak zde dne snáš Český národ neexistuje. Jsou to jedině nacionalisté kdo Čechy zachránil v minulosti a kdo je jistě zachrání i v budoucnosti.

119873

21.10.2006 21:13

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 119689

No to zase ne, odsun Sudetaku NEBYL v naprostem poradku ani nahodou. Bylo to:

1) chybne uplatneni kolektivni viny - vyhnali jsme i ty, kteri proti nackum bojovali (ano, bylo jich minimum)

2) byl proveden naprosto nelidsky a nadivoko - a doplatili na to stari lide a mlade samotne zeny s detmi... (strucne receno ti nevinni)

Jinak mam dojem, ze p. Kral mluvi o tom, kdyz se Havla optaji na to, jak moc humanisticky byl odsun [vyplazený jazyk] [chechtot]
Protoze vi, ze odsun nemuze odsoudit pred Cechy, tak je postaven do prekerni situace, kdy zase zaroven nemuze tvrdit ze byl uplne v poradku, protoze vsichni vime, ze nebyl a rozhodil by si to zas u sudetaku [zahanbení] [chechtot]

119697

21.10.2006 22:27

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

pk202.2 194.?.?.?

Reakce na 119697

>No to zase ne, odsun Sudetaku NEBYL v naprostem poradku ani nahodou.
Jak uz jsem tady kdysi psal, presto, ze se me rodiny odsun sudetskych nemcu neprijemne dotknul, a dlouho jsem to povazoval za neprimerene uplatneni kolektivni viny, tak ocima dnesni doby, kdy zemi ve skutecnosti vladnou vetsinou byvali komousi, nebo vekslaci (kteri take svym zpusobem kolaborovali s rezimem) prevleceni do modrych,zelenych,cernych,cervenych nebo oranzovych kabatu - tak temato ocima cely problem vidim uplne jinak a je mi jasne, ze to bylo sice bolestne, ale ve svem dusledku SPRAVNE rozhodnuti.

Samozrejme, ze prasarny, ktere se kolem toho dely, jsou neodpustitelne, ale ty nevyplyvaly ze samotneho principu odsunu a pravdepodobne by se dely i tak a mozna se da spekulovat, ze pokud by sudecti Nemci nebyli odsunuti, ze by k utokum na slabe, bezbrane a mnohdy nevine "viniky" bylo mnohem vice.... [zahanbení]

119703

22.10.2006 13:08

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

A. 85.?.?.?

Reakce na 119697

>2) byl proveden naprosto nelidsky a nadivoko - a doplatili na to
>stari lide a mlade samotne zeny s detmi... (strucne receno ti
>nevinni)

Bohužel zde nemluvíte o odsunu v pravém slova smyslu. Odsun byl organizován a Beneš opakovaně vyzýval k tomu, aby při něm nedocházelo k žádným násilnostem. Problém je v tom, že než byl tento transport organizovaně prováděn, docházelo k divokému vyhánění a násilnostem na německém obyvatelstvu. Pokud mi paměť slouží, uvádí se asi 25 tisíc obětí. (Neohenleinovci uvádí asi 10x tolik)

119718

22.10.2006 16:25

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119697

Princip kolektivní viny není podle mne špatný. Pokud nějaký národ ze své vlastní vůle páchá zločiny na jiných národech, pak je za ty zločiny odpovědný. Pokud vím tak ti Němci kteří byli aktivní v odporu proti nacismu(naprostá hrstka) mohli zůstat. Jinak odsun byl jediným možným a správným řešením Sudetáckého problému u nás. Němci nás celá staletí před rokem 1918 utlačovali a málem se jim podařilo zcela zničit náš národ. Když jsme se pak osvobodili a v řijnu 1918 jsme vyhlásili svůj vlastní stát tak jsme Němcům více méně odpustili a to i přesto že se bouřili a roku 1919 se dokonce pokusili odtrhnout. Sudetští Němci měli své vlastní školy i své plné kulturní vyžití. Nikdo je neutlačoval, měli i svůj podíl na rozhodování ve státě(funkce v parlamentu i ve vládě). Jediné co jsme po nich chtěli byla loajalita k našemu státu. A jak se nám Sudetáci za naši dobrotu a laskavost odvděčili? Spojili se s Hitlerem a způsobili díky němu zánik našeho státu a zotročení nás samotnýcch. Následovalo 6 let německé okupace a genocidy páchané na našem národu, konečným cílem byla likvidace Českého národa. Sudetáci byli po celou tu dobu našimi nejhorlivějšími katy(K.H.Frank atd.). Jak jsme tedy podle vás měli jednat se Sudetáky roku 1945 kdy jsme opět obnovili naši svobodu a státnost? Sudetáci si za svoji věrolomnost nic jiného nezasloužili než odsun a co nejtvrdší potrestání a zacházení. Po roce 1918 jsme se k nim chovali maximálně ohleduplně a vstřícně. Oni si naši dobrotu vysvětlili jako slabost. Bylo proto jedině dobře že jsme se k nim po roce 1945 chovali maximálně tvrdě. Jinak to ani nešlo, Němci museli dostat lekci aby je přešla chut na naše území. Říkáte že odsun byl prý nelidský. A jak jsme se podle vás měli asi tak chovat k národu který měl na svědomí nejhorší utrpení Českého lidu v dějinách? Vše co naši Čeští a Slovenští hrdinové udělali sudetákům bylo zasloužené a spravedlivé, jednalo se jen o spravedlivou pomstu. Nemohli jsme přece nechat naše mrtvé z Lidic, Ležáků či Ploštiny nepomstěné. naši lidé byli rozhořčeni a toužili po odplatě za Německá zvěrstva. Musíte naše předky pochopit a vžít se do jejich pocitů. Jedině tvrdé zacházení ukázalo Němcům že se dokážeme bránit a že se jen tak nedáme. Odsun navíc velmi pomohl budoucím generacím Čechů. Představte si že by jsme dnes v pohraničí měli 4 miliony Němců. Víte jaká by to byla hrůza a problém pro nás pro Čechy? Byl by to tu druhý Balkán. Kdyby nebylo odsunu tak jsme dnes možná my dva spolu s dalšími Čechy někde v zákopu u Nového Jičína, Liberce nebo Karlových Varů a bojujeme tam s Německými separatisty. Budte proto vděčný našim předkům že provedli odsun těch nevděčníků co zradili náš stát a připravovali nám osud mnohem horší než ten který nakonec postihl je samotné.

119725

22.10.2006 19:00

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Genseric 206.?.?.?

Reakce na 119725

Hned první věta příspěvku činí další jeho čtení naprosto zbytečným.
Není divu, že představitelé "statečného" českého národa (reprezentovaní panem Zorbou), který si historicky dokázal sám své území uhájit se po půl století nemohou dohodnot se sudetáky.Od Habsburkú, přes Protektorát až po přisluhovače Neoconů a jejich sionistických pánů jsme se konečně dostali k naší "nezávislosti". Bůh nás opatruj!

119730

23.10.2006 20:25

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119730

Když se nepřečtete příspěvek celý tak ho nemůžete doopravdy posoudit, nebot v pdostatě nevíte o co jde.
To že se nemůžeme dohodnout se Sudetáky není naše vina. Jsou to právě Sudetáci kteří neustále vznášejí neospravedlnitelné požadavky.
O jaké nezávislost mluvíte? My dnes bohužel nezávislí nejsme, jsme bohužel stále pod cizí nadvládou-pod nadvládou USA, EU a sionistů.

119815

22.10.2006 22:31

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Agent Smith 62.?.?.?

Reakce na 119725

Akt spravedlivé pomsty provedený českými hrdiny? Pomsta, při které docházelo i k vraždám dětí včetně nemluvňat!

Že se trochu nestydíte! [bliji]

119743

23.10.2006 20:28

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119743

Samozřejmě že něco takového je odsouzenihodné a špatné, ovšem musíte si uvědomit jaká to byla doba. Němci sami začali válku a jako první vraždili naše nevinné civilisty. My jsme se pouze mstili a opláceli jim to. Spravedlnost tedy byla na naší straně. Všichni Češi kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na boji proti Němcům a záchraně Českého národa jsou hrdinové.

119816

25.12.2006 10:58

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 119743

Moje teticka byla take odsunuta. Po roce 1989 (az nyni) mluvila o pochodu smrti. Nase rodina moc dobre vi, jak to bylo, a jen jsme se tomu smali. Pausalni tvrzeni nemaji cenu, bylo to ruzne, pri velkych zmenach jsou vzdy excesy. Hnusne je to, jak se to vse pak ucelove zneuziva.

124014

23.10.2006 0:32

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Dale Coopper 64.?.?.?

Reakce na 119725

Neřekl bych že Němci se pokoušeli zničit náš národ kromě období 1939-45.
Nevím ale možná by bylo pro českou kulturu lepší kdyby jsme byly bilingvní. Irové mají mnoho významných spisovatelů a básníků světové urovně a to díky tomu že píší nikoli irsky ale anglicky. Němčina je mnohem rozšířenější než čeština.
Jistá forma odsunu byla přijatelná nicméně mělo se postupovat selektivněji a odsunout i s rodinami ty kdo prokazatelně páchali zločiny proti českému národu. Nemyslím že by existence početné německé menšiny měla za následek války balkánského typu. Spíš by se to blížilo soužití mezi Madary a Slováky na Jižním Slovensku které jistě není ideální ale je na hony vzdáleno vzájemnému vyvraždování Srbů s Chorvaty nebo s Albánci z Kosova.

119751

23.10.2006 20:37

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119751

Němci se nás snažili zničit vícekrát. Poprvé už v raném středověku kdy na nás Germáni opakovaně útočili a připravovali nám stejný osud jaký postihl Slovany v dnešním Rakousku a výchdním Německu, jež byli kdysy Slovanské. Později za Husitských válek a ještě později se o to pokoušeli po třicetileté válce, toto jejich psilí bylo zastaveno teprve národním obrozením. Naposled se o to pokusili právě v letech 1939-1945.
Být bilinvgní by nám určitě neprospělo. Každý národ má mít svůj jazyk a ten si má hájit. To že Irové mluví víc Anglicky než Irsky je jejich národní tragedie. Kdyby u nás Němci zůstali tak by tvořili zhruna 30% obyvatel naší země. Na Slovensku tvoří Madaři jen 10% obyvatel. Po roce 1990 by taková ohromná Německá menšina znamenala obrovský problém. Možná by to nevedlo k válce, ale i tak by to bylo ostřejší než na Slovensku, Sudetáci by určitě chtěli autonomii a pod.(stačí se podívat na jejich nehorázné požadavky dnes kdy jsou 60 let vyhnaní, co by teprve požadovali kdyby tu zůstali). Každopádně by to pro nás byla ohromná bezpečnostní hrozba pro budoucnost. Odsun Němců do Německa určitě přispěl k míru ve střední Evropě.

119817

24.10.2006 2:08

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Genseric 206.?.?.?

Reakce na 119817

Vaše znalost České historie a Vaše názory z ní vyvedené, pane Zorbo mi připomínají známého samouka Německé historie a vývody ke kterým dospěl pro budoucnost jeho VOLKS, herr Hitlera. Oba to se svými soukmenovci myslíte dobře, ale oba nejste schopni překlenout zakořeněnou zlobu ve Vašich duších, Vy proti němcům, Adolf proti čechům(a ostatním slovanům).Snad by to spravila zpověd v nejbližším katolickém kostele.Co se týká bilingualismu, jste vedle jak ta jedle. Ten je prospěšný pro kohokoliv, kdekoliv na světě. Velká Británie by se nikdy nestala velkou, kdyby každá ze čtyř menšin trvala na uniligualismu.Domluvil jsem-HOWGH!

119832

24.10.2006 16:47

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119832

Je přece naprosto přirozené že každý Český vlastenec je proti Němcům-nejhorším nepřátelům našeho národa. Nebo vy je snad máte rád po tom co nám udělali za druhé a první světové války a po tom co nám dělali více než tisíc let předtím? Už jen kvůli zrůdě jménem Hitler musí každý dobrý Čech mít k Němcům negativní postoj.
Co se týká kostela tak to mi doporučovat nemusíte, já jsem hluboce věřící křestan.
Jazyk je jednou ze základních věcí jež činí národ národem. Pokud bychom se nechali o něj připravit a mluvili bychom Německy tak by to znamenalo prakticky zánik našeho národa. Stačí se podívat jaký osud postihl Velšany a Skoty.

119869

24.10.2006 20:43

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Nápověda 88.?.?.?

Reakce na 119869

Hele Zorba ,
jsi jistě velký křesťan , ale také staré nepřemýšlivé trdlo.
Mladí Češi a Němci se Ti na nějaké "náckoviny" zvysoka vyserou!
Ty se chtějí spolu vožrat, ošukat,zakalit na koncertě, eventuelně poprat na fotbale a když si spolu vyprávějí, hovoří se pane! Zorba anglicky!!!
Tohle ,co tady ventiluješ ,jsou patologické názory zasmušilých
staříků a je vidět, že ti Zorba názorově ujel vlak!
Realita už je jiná.
Německo nás docela hodně ovládá ekonomicky a peníze pane! Zorba
jsou tuze plachá zvířátka.
Proto také se žádné "náckoviny" konat nebudou.
Odsunutí Němci dostali tučná odškodnění už dávno od vlády
v Německu a žádně majetkové nároky vůči České republice
nebudou akceptovány!
Až vymřou Zorbové na jedné straně a militatní Sudeťáci na druhé,
teprve nastane klid.Už aby to bylo!

119886

25.10.2006 17:09

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119886

Tak to tě musím Nápovědo zklamat, nebot i já sem mladý člověk a moc dobře znám dnešní mladou generaci, nebot jsem její součástí. Vím že je pravda že dnes spousta mladých lidí myslí jen na konzum, spousta jich je zdegenerovaných atd. Ovšem máme zde i dobrý vlastenecký potenciál. Dnešní nacionalistické organizace tvoří převážně mladí lidé. A názorově mi vlak určitě neujel, nebot nacionalismus je na vzestupu v celé Evropě. Nevím kolik ti je, ale jestli budeš čekat na vymření mladé generace dnešních vlastenců, tak se určitě načekáš ještě takových 50-60 let. [smích]

119939

26.10.2006 13:36

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Dáša 83.?.?.?

Reakce na 119939

>Tak to tě musím Nápovědo zklamat, nebot i já sem mladý
>člověk a moc dobře znám dnešní mladou generaci, nebot jsem
>její součástí. Vím že je pravda že dnes spousta mladých
>lidí myslí jen na konzum, spousta jich je zdegenerovaných atd.
>Ovšem máme zde i dobrý vlastenecký potenciál. Dnešní
>nacionalistické organizace tvoří převážně mladí lidé. A
>názorově mi vlak určitě neujel, nebot nacionalismus je na
>vzestupu v celé Evropě. Nevím kolik ti je, ale jestli budeš
>čekat na vymření mladé generace dnešních vlastenců, tak se
>určitě načekáš ještě takových 50-60 let. [smích]

Klid Zorbo, až dospějete do fáze kdy budete muset sám živit nejen sebe, ale i manželku a děti. Až zjistíte jak vlastně funguje normální život, tak potom vás ty vlastenecké iluze fakt přejdou.

120030

29.10.2006 13:45

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 120030

[chechtot] [chechtot] [chechtot] Opravdu? A co potom lidé kteří jsou přesvědčenými vlastenci a přitom mají rodinu, pracují atd.? Takových lidí jsou miliony po celém světě. Jak si vysvětlujete jejich existenci [smích]

120268

24.10.2006 16:21

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Dale Coopper 64.?.?.?

Reakce na 119817

>Sudetáci by určitě chtěli autonomii a pod<

Nevím jestli má smysl pokračovat v tehle debate co by kdyby ale na autonomii bych neviděl nic špatného. Možná že ji měli dostat už v tom roce 1919 stejně tak jako Slováci a o dvě dekády později byla situace jiná.
Trochu provokace co kdyby se Česká Republika stala další spolkovou zemí SRN? Možná by byla i alternativa dvě spolkové země Bohmen a Mahren und Silesian. Východním Němcům to ekonomicky prospělo i když na druhou stranu jsou stejně nasraní a volí v lepším případě postkomunistickou PDS v horším nácky z NPD.

119866

24.10.2006 16:54

RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119866

Česká země je nedílně Česká. Autonomie by znamenala nebezpečí, nebot Němci by pak byli jen krůček k odtžení, navíc pochybuju že by se kvůli autonomii zřekli svých požadavků na připojení k říši.

Ta myšlenka že bychom byli součástí SRN je nejen provokativní, ona je vyloženě ohavná a vlastizrádná. Český stát je pro nás Čechy tím nejdůležitějším co máme a za žádnou cenu si jej nesmíme nechat vzít. Nějaké ekonomické výhody jsou oproti tomu bezvýznamné. Za to abychom měli svůj stát bojovali a umírali po staletí statisíce našich hrdinných předků. Je tedy vůči nim i vůči našim potomkům absolutně nehorázné a nemravné mluvit o připojení posvátné České země k Německu. Čechy patří Čechům a ne Němcům.

119870

25.10.2006 10:42

RE: neSouhlas s s postkomunistem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 141.?.?.?

Reakce na 119866

>Východním Němcům to ekonomicky prospělo i když na druhou stranu
>jsou stejně nasraní a volí v lepším případě postkomunistickou PDS v
>horším nácky z NPD.

nie ste vy nejako postihnuty sio-virusom?
kto to maju byt ti nackovia?
je podla vasej definicie kazdy nacek, koho vy tak oznacite?
alebo ten, kto sa chova podobne ako nacisti?
podla toho by boli najväcsimi "nackami" Olmert s Sharonom a udatni bombarderi z IDF a Bush, so svojimi zidovskimi neoconmi a nacistickou us-army.

nemame tu uz privela tych nackov?
na moj vkus ano.
pokial ja viem, boli nacisti clenovia NSDAP, takze je toto slovo uz vyznamovo obsadene, musite si najst iny vyraz a neskusat tu na nas blbu propagandu lacnymi asociaciami.

okrem toho, maju clenovia dnesnej NPD, v porovnani s vojnovymi zlocincami z israela a usa, svedomie aj konto ciste, ako male babätka.
jedine cim sa previnili, je ich idea, ze Nemecko patri Nemcom.
naproti tomu su zlociny siofasistickej bandy z usraela, masove vrazdenie civilneho obyvatelstva krizom celou planetou, genocida, vydieranie a zlodejina.
vsetko hrdelne zlociny.

okrem toho, preco su komunisti pre vas lepsou alternativou ako "nackovia"?
je to preto, ze to bola zidovska idea?
komunisti maju predsa za sebou omnoho krvavejsiu historiu, ako skutocni "nackovia"!
paci sa mi ta vasa afinita ku komunistom, ktorych slusne nazvete postkomunistami.
ale clenov NPD uz aspon postnacistami nenazvete.

lucim sa teda s vami, v duchu vaseho "rychloskatulkujuceho" prispevku s pozdravom
"cest praci, vy postsudruh!"

119915

26.10.2006 4:08

RE: neSouhlas s s postkomunistem

Dale Coopper 64.?.?.?

Reakce na 119915

>nie ste vy nejako postihnuty sio-virusom?<

To nevím ale Shahak a Finkelstein jsou mi názorově blíž než Sharon a Olmert. I když nejlepší je Gilad Atzmon. Tak si to přeberte jak chcete.

>alebo ten, kto sa chova podobne ako nacisti?
podla toho by boli najväcsimi "nackami" Olmert s Sharonom a udatni bombarderi z IDF a Bush, so svojimi zidovskimi neoconmi a nacistickou us-army.
<

Proč ne ještě bych k do této skupiny co by zasloužila letenku bez možnosti přistání přidal i pár dalších světových leaderů třeba Volodu Putina.


>okrem toho, preco su komunisti pre vas lepsou alternativou ako "nackovia"?
je to preto, ze to bola zidovska idea?
komunisti maju predsa za sebou omnoho krvavejsiu historiu, ako skutocni "nackovia"!
paci sa mi ta vasa afinita ku komunistom, ktorych slusne nazvete postkomunistami.
ale clenov NPD uz aspon postnacistami nenazvete.<

Udo Voigt z NPD prohlásil že Adoldf Hitler byl great man. Nevím o tom že by někdo z významnějších představitelů PDS to samé řekl o Stalinovi nebo Ulbrichtovi.
Míra distance NPD od nacistické ideologie je výrazně menší než u PDS a komunistického režimu v NDR 1949-89.
V Německu existují skuteční komunisté kteří se otevřeně hlásí k těm nejhorším obdobím dějin této ideologie ale to není PDS
http://en.wikipedia.org/wiki/Communist_Party_of_Germany/Marxists-Leninists
Zcela jistě máte pravdu že nacisté mají za sebou méně mrtvol než komunisté ovšem on je rozdíl mezi dvanácti lety a sedmdesáti a taky mezi tím když někdo ovládne ani ne celou Evropu a jiný tak velké země jako Rusko a Čína.
Francouzská revoluce má za sebou taky plno mrtvol jako bolševická v Rusku to ale nebrání aby Francouzi slavili 14 červenec počínaje tamními komunisty a konče Le Penem.

>lucim sa teda s vami, v duchu vaseho "rychloskatulkujuceho" prispevku s pozdravom
"cest praci, vy postsudruh!"<

Příště klidně i soudruh mezi námi anarchisty i když já vás chápu jestli jste tu NPD volil?
[smích])

120007

26.10.2006 8:49

RE: neSouhlas s s postkomunistem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 120007

>To nevím ale Shahak a Finkelstein jsou mi názorově blíž než
>Sharon a Olmert. I když nejlepší je Gilad Atzmon. Tak si to
>přeberte jak chcete.

nazorovo je vam mozno blizsi Finkelstein...? no dajme tomu.
otazka znie, kto je vam blizsi "srdcom"?

>Udo Voigt z NPD prohlásil že Adoldf Hitler byl great man.
>Nevím o tom že by někdo z významnějších představitelů
>PDS to samé řekl o Stalinovi nebo Ulbrichtovi.

no a co ma byt?
nemame slobodu prejavu?
ked si to mysli, preco by sa s tym mal skryvat?
nemate snad rad uprimnost u politikov?
a pre spolocnost je to predsa tiez zdravsie vediet, kto a co si skutocne mysli!
skuste v buducnosti trochu porozmyslat,
predtym nez zacnete postovat tie vase politicky korektne frazy.

>Míra distance NPD od nacistické ideologie je výrazně menší
>než u PDS a komunistického režimu v NDR 1949-89.

na anarchistu, je to political correctness par excellence
staci, ze sa distancujem a uz som cisty. hopla!
tomu sa vravi "nasypat si popol na hlavu", "Lippenbekenntnis", "to pay lip service"
dnes sa najimaju PR agentury, ktore vam povedia ako to robit co najefektnejsie.

co vam vravi Kristovo "Posudzuj strom podla ovocia, nie podla listia!"?

>Zcela jistě máte pravdu že nacisté mají za sebou méně
>mrtvol než komunisté ovšem on je rozdíl mezi dvanácti lety a
>sedmdesáti a taky mezi tím když někdo ovládne ani ne celou
>Evropu a jiný tak velké země jako Rusko a Čína.

velmi zaujimava logika.
podla vasej logiky, by to bolo kvalitativne nieco ineho,
keby Hitler svoju pracu previedol za rok? alebo za pol roka?
komunisticke mrtvoly zostanu mrtvolami,
egal kolko vody pretecie Rynom.

>Francouzská revoluce má za sebou taky plno mrtvol jako
>bolševická v Rusku to ale nebrání aby Francouzi slavili 14
>červenec počínaje tamními komunisty a konče Le Penem.

no to uz ste to mohol rovno porovnavat s Masonom.
pocet obeti francuzskej revolucie je nanajvys 30-40 000.
ja osobne, by som tu dante-robespierrovsku-masakru v mene zidovskej emancipaciu neoslavoval,
ale ked existuju ludia, ktori oslavuju holohoax,
tak preco nie aj francuzsku revoluciu?

>Příště klidně i soudruh mezi námi anarchisty i když já
>vás chápu jestli jste tu NPD volil?

kedysi davno som volil CSU, soudruhu anarchisto! [chechtot]
dnes nevolim.

ps.
a urobte si prosim poriadok(formalny) vo vasich prispevkoch,
predtym nez to vyslete do eteru!
neda sa to citat.

120014

29.10.2006 13:51

RE: neSouhlas s s postkomunistem

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 120007

>Proč ne ještě bych k do této skupiny co by zasloužila
>letenku bez možnosti přistání přidal i pár dalších
>světových leaderů třeba Volodu Putina.

Nesouhlasím s tím že do té bandy zařazujete i Putina. Vladimír Putin je totiž vynikající státník a příkladný vlastenec který bojuje za dobro svojí země a nedělá nic špatného. Putin a další vlastenci jsou naší nadějí že americko-sionistické NWO bude poraženo a svět zachráněn.

120269

26.12.2006 23:04

To: Zorba

VG 213.?.?.?

Reakce na 119725

Pokud budete chtít seriozní debatu, musíte ze svého příspěvku vyhodit zcela politická a nehistorická tvrzení a nepoužívat česká slova ve významech, které nemají.
Pro Vaši informaci - 27. října 1918 neexistovala šance obnovit "český stát" ale pouze české království v jeho historických hranicích. No a přesně to nikdo neudělal - což způsobilo neprávní stav vzniklé republiky, jako schváleného více méně svévolného návrhu skupiny politiků na mírové konferenci.
Pokud totiž připustíme třeba jihoslovenské hranice vzniklého Československa jako ne zcela právně v pořádku (nikdy totiž neexistovaly), pak i reakce Českých Němců a snahy o začlenění jejich území byly v té době zcela pochopitelné. Sudeťáci mohli narušit územní celistvost Českého království, ale ne Československa.
Jinak Beneš udělal něco, co se vrátit nedá a je asi po Karlovi IV jeden s nejrozhodnějších českých "panovníků". Ale jeho zisky bychom měli hájit inteligentně a vzdělaně na úrovni evropských dějin a ne literárních a ideologických výplodů obrození či Aloise Jiráska a Zdeňka Nejedlého. Jako neznalci a ignoranti dějin nemůžeme dopadnout nikdy dobře.

124087

23.10.2006 0:39

Závist anonymní jepice

pozorovatel 89.?.?.?

Já bych řekl, že anonym Richard Král především závidí, že pan Schwarzenberg, kromě toho, že nevystupuje jako anonym, má také rodovou identitu. Něco takového anonym nikdy mít nemůže.

119752

23.10.2006 3:24

RE: Závist anonymní jepice

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 119752

Mno, mit advokantni praxi a verjne projevit svuj pravdivy osobni nazor? To by znamenalo v nasi "svobodne" spolecnosti obchodni sebevrazdu. Demokratura je vice tolerantni k aristokratum, kteri jdou s politickym vetrem nez-li vuci advokatum, kteri se svym nazorem odmitaji zaradit k davu houpajicich koni. Jinak nick pozorovatel je ohromne "neanonymni". Gratuluju k vasemu odvaznemu prispevku. [velký smích] [velký smích]

119759

31.10.2006 17:52

Příspěveček

Tie.Bomber 194.?.?.?

Nechci nácky v čele kultury. Díky za pozornost.

120523

21.12.2007 8:25

Asi takto....

Maroš 217.?.?.?

No, navštívil som oficiálnu stránku pána senátora. Žeby to nejako mohlo potvrdzovať úvahy uvedené v pôvodnom článku?

http://www.karelschwarzenberg.cz/dotaz-141.html

19. 6. 2006
Zrušení KSČM?

Vážený pane Schwarzenbergu,zajímalo by mne jaký máte názor na komunistickou stranu v dnešní době. Já osobně jsem moc nepoznal život v totalitním Československu,ale z vyprávění z článků a knih se snažím pochopit, co to vlastně bylo za historické období. Z toho co jsem se dočetl jsem si udělal jakýsi obrázek a jsem toho názoru, že to byl jeden velký omyl, který poznamenal Česko na dlouhou dobu. Propto vůbec nedovedu pochopit, jak někdo z nás občanů, může dát ve volbách komunistům hlas! Vzhledem k tomu, že těchto chorobomyslných lidí je poslední dobou dost, obávám se sílícího vlivu této strany v Čechách. Chci se jen zeptat, jestli je možné zákon o zrušení zmiňované strany prosadit na naší politické scéně?

Za odpověď mnohokrát děkuji, s pozdravem
Michal Tuček19. 6. 2006

Vážený pane Tučku,

děkuji srdečně za Váš mail. Vaše otázka by byla na dlouhý rozhovor, ale dovolím si podstatné sděliti po mailu. Je jisté, že teorie komunismu byla mylná a poznamenala Československo i Českou republiku na dlouhou dobu, a to nejen v oblasti hospodářské, ale i špatnou péčí o památky, drancováním přírody a v neposlední řadě měla tato ideologie dopad i na duše.

Proč lidé komunistickou stranu volí? Domnívám se, že pro mnoho občanů to byla doba jejich mládí, a tak se sentimentem vzpomínají na "zlaté časy". Je však zajisté pravda, že se životní podmínky pro mnoho z nich zlepšily. 50 let komunismu ale zapříčinilo, že se lidé nemuseli sami rozhodovat, což mnoha lidem vyhovovalo. Mám však dojem, že dnes je již na zákaz komunistické strany pozdě a také si nejsem jist, zda-li by to mnoho pomohlo - lidé s tímto smýšlením by zůstali, akorát by vstoupili do jiných stran.
Snad je lepší, když jsou ti skalní pohromadě.

S úctou

Karel Schwarzenberg

149787

Příspěvků: 42

21.10. 02:48 Dale Coopper  Pražská kávarenská mafie v akci
21.10. 20:45 trodas  RE: Pražská kávarenská mafie v akci
22.10. 04:02 Dale Coopper  RE: Pražská kávarenská mafie v akci
24.10. 08:47 Marmot  RE: Pražská kávarenská mafie v akci
21.10. 02:53 janko  je to vlastnost?
21.10. 05:35 Rene Bartosek  RE: je to vlastnost?
25.10. 17:19 halali  RE: je to vlastnost?
21.10. 20:01 Zorba  Souhlas s článkem až na Sudetáky
21.10. 20:29 Dale Coopper  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
22.10. 16:04 Zorba  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
23.10. 00:23 Dale Coopper  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
23.10. 20:39 Zorba  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
24.10. 09:19 Miroslav Yamato  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
24.10. 17:02 Zorba  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
21.10. 21:13 trodas  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
21.10. 22:27 pk202.2  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
22.10. 13:08 A.  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
22.10. 16:25 Zorba  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
22.10. 19:00 Genseric  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
23.10. 20:25 Zorba  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
22.10. 22:31 Agent Smith  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
23.10. 20:28 Zorba  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
25.12. 10:58  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
23.10. 00:32 Dale Coopper  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
23.10. 20:37 Zorba  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
24.10. 02:08 Genseric  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
24.10. 16:47 Zorba  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
24.10. 20:43 Nápověda  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
25.10. 17:09 Zorba  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
26.10. 13:36 Dáša  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
29.10. 13:45 Zorba  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
24.10. 16:21 Dale Coopper  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
24.10. 16:54 Zorba  RE: Souhlas s článkem až na Sudetáky
25.10. 10:42  RE: neSouhlas s s postkomunistem
26.10. 04:08 Dale Coopper  RE: neSouhlas s s postkomunistem
26.10. 08:49  RE: neSouhlas s s postkomunistem
29.10. 13:51 Zorba  RE: neSouhlas s s postkomunistem
26.12. 23:04 VG  To: Zorba
23.10. 00:39 pozorovatel  Závist anonymní jepice
23.10. 03:24 Rene Bartosek  RE: Závist anonymní jepice
31.10. 17:52 Tie.Bomber  Příspěveček
21.12. 08:25 Maroš  Asi takto....

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

62

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 117 čtenářů částkou 21 617 korun, což je 62 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

YouTube vymazal 2 kanály RT v němčině s 600 tisíci odběrateli kvůli údajnému porušení pravidel komunity 29.09.21 00:00 USA 0

Nemyslete si, že v Austrálii lidé něčeho stávkováním dosáhli27.09.21 21:28 Austrálie 1

Draze vykoupená výhoda očkování…27.09.21 17:25 Česká republika 2

Česko objedná bez výběrového řízení v Izraeli rakety, které nikdo nepoužívá.27.09.21 16:40 Česká republika 2

Tak se to podařilo. Zeman podepsal. Americká chátra vyšachovala Rusy z dostavby Dukovan. 27.09.21 16:18 Česká republika 5

Reflex má další důkaz, že servilní úředníci píší nezákonná opatření na Babišovo přání27.09.21 15:05 Česká republika 3

Připravujeme žaloby o náhradu újmy za duševní útrapy našich dětí proti hlavní hygieničce-připojte se!27.09.21 14:56 Česká republika 0

Německá volební urna27.09.21 14:44 Německo 2

Kouřením proti coronaviru27.09.21 13:18 Neurčeno 0

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 5

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
29,55 Kč
Kanadský dolar
17,20 Kč
Australský dolar
15,80 Kč
Švýcarský frank
23,52 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,50 Kč
100 maď. forintů
7,09 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,93 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 914,84 Kč
1 unce stříbra
489,77 Kč
Bitcoin
905 993,39 Kč

Poslední aktualizace: 28.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 418