Diskuze k článku

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

Příspěvků 118

19.10.2006 8:42

Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

seda 82.?.?.?

Asi budu působit jako militant, ale OMYL! Jako miliony ostatních, ani já si nepřeji nukleární konflikt! Bohužel tisíciletá světová PRAXE dokladuje, že kdo "změkne, ten prohraje"! NIKOMU na světě nemůže uniknout, že na rozdíl od Ruska resp. býv.SSSR USA trvale posiluje své pozice na Zeměkouli. Jen si zapíchejte špendlíčky na globu označující vojenské základny USA a Ruska! Pak si zapíchejte špendlíčky na globu v místech hlavních měst států, které ekonomicky závisí na USA a Ruska. Označíte-li USA modře a Rusko červeně, pak Zeměkoule bude opravdu "modrá"!? Bránit se trvalé agresi USA je povinností všech, kteří "na to mají" i za cenu příp. jaderného konfliktu, protože: KAM AŽ TEN HUMUS USA MÚŽE ZAJÍT!? A zde to Chrušťov prohrál! Na rozdíl od amerických militantů.kteří neváhali dvakrát použít A-bombu, on nebyl schopen ustát takovou drobnost! (Jsem si jistý, že USA by neriskovaly atomový útok ! Co by řekli občanům? Jak by odpověděli na otázku: Proč jste vymněnili potenciální nebezpečí za reálný útok?)
Nastal jistý problém - všichni oslavují pád "železné opony"!? Je to ale krátkozraká radost. Kapitalistický blok existence této "opony" nutila k uvážlivé praxi vůči pracujícím a pod. - prostě k těm 90%-tům populace. Nemohli riskovat,že tyto masy najdou zalíbení v socializmu příp. komunizmu. Opravdu ani masivní propaganda by asi nestačila. Pádem "železné opony" však nastala změna:kapitalizmu se otevřela cesta jak si "namastit kapsy" tzn. zístat kapitál (a o nic jiného kapitalistovy nejde!!!) bez ohledu na cokoliv, proto v Čechách je tak agresivní (vzpomeňme, že klausovci rozbili odbory!?). To co si různí přivandrovalí "investoři" dovolí u nás, o tom se jim v jejich domovině ani nesní!!!
Myslím si, že heslo: "Než žít v demokracii made in USA, lépe zemřít!" má smysl. Názory se různí, ale : komunikoval jsem s řadou lidí, kteří navštívili USA, ale nechtěli by tam žít. Říkají, že ani před listopadem 89 nebyla ČSSR tak policejní stát, jako je USA "včera, dnes a bude zítra"!
Naivní probuďte se z naivity - ke svému vlastnímu prospěchu....

119543

19.10.2006 13:37

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

ZAJDANus 193.?.?.?

Reakce na 119543

Říkají, že ani před listopadem 89 nebyla ČSSR tak policejní stát, jako je USA "včera, dnes a bude zítra"!
Naivní probuďte se z naivity - ke svému vlastnímu prospěchu....


no tak to jste teda v peknem omylu!!!
srovnavat CR kde zije 90 procent cech a USA kde je pokupe nejvice etnik na svete je takrka DRZOST.....
ukazte mi stat kterej dokazal tolik let udrzet demokracii v tolika etnikach pokupe!!!!
bejt tady v CR tolik etnik jako v USA....tak tu uz asi nejsme

119554

19.10.2006 15:17

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

skud skud (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 119554

No, jo, v té americe, žijí pohromadě mnoho etnik, ale také se musíte podívat jak to tam vypadá. USA je zamořená až po uši černým rasismem, pochybnými spolky Nation of Islam, různými militantími křestanskými sektami a nenávistí.
Už dlouho nežeru tu pohádku o tom, že v USA jsou lidé tolerantní, hodní a spokojení a že multi-kulti je cool a in a že skvěle funguje.
Stačí si přečíst a přeložit texty dnešních popových a hiphopových skupin a pak zjistíte, že tito "niggas" si nezadají s militantími neonacistickými hiterovskými skupinami.

Menšiny (?) v USA se ghettizují a radikalizují.Na mnoha místech v USA např. existují supermakety pro bukvice, kde heterosexuál nesmí přijít, jelikož je to jejich nepřítel.

119557

20.10.2006 11:31

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!

seda 82.?.?.?

Reakce na 119554

Problém množství etnik není problémem USA! Tím problémem jsou PROPASTNÉ sociální rozdíly v USA! A tyto propastné sociální rozdíly USA systematicky šíří po celém světě ve jménu "nejmodernějších" forem kapitalizmu!? Tudíž myslím, že na omylu jste Vy.
A k té drzosti...věc náhledu. Můj náhled říká, že největší drzost je používat v souvislosti s USA slovo DEMOKRACIE - ten kdo to dělá NAPROSTO TENTO POJEM VYPRÁZDNIL !!!
Pane či paní ZAJDANus! Pokud nepatříte mezi těch "horních 10 tisíc", tak jste opravdu dost popletený (-á)! [smích]

119612

20.10.2006 17:47

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 119612

Clovece, "propastne socialni rozdily v USA", vystrcil jste nekdy vubec nekam nos?

Ja vam povim, socialni rozdily v Cine, Venezuele, Rusku, Brazilii, vsech arabskych zemich daji tem americkym poradnyho fleka. Propastny socialni rozdily proste USA nemuzou vyvazet, protoze jinde jsou mnohem vetsi.

119627

21.10.2006 1:03

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!

seda 82.?.?.?

Reakce na 119627

>Clovece, "propastne socialni rozdily v USA", vystrcil jste nekdy
>vubec nekam nos?

>
>Ja vam povim, socialni rozdily v Cine, Venezuele, Rusku,
>Brazilii, vsech arabskych zemich daji tem americkym poradnyho
>fleka. Propastny socialni rozdily proste USA nemuzou vyvazet,
>protoze jinde jsou mnohem vetsi.
Opravdu žijete v takovém omylu, že k formulaci nějakého názoru je potřeba potrajdat celý svět!? Je vůbec možné, aby turista mohl komplexně vhlédnout do situace za řekněme např. 14 dní!? A co se týká USA...už tam někteří Češi byli a, dovolte, i někteří z mých známých... Dále bylo natočeno mnoho dokumentárních filmů a také není snad dne, aby se ve zprávách něco o USA neobjevilo. Z celé této mozaiky lze dovodit to, co jsem zde formuloval. Já jsem nikde netvrdil, že USA jsou původcem VŠECH propastných sociálních rozdílů na Zeměkouli! Současně ale trvám na tom, že obecně kapitalizmus se tak projevuje,a USA jako bašta kapitalizmu má největší podíl na šíření bídy po světě! Sledujte, prosím, dění po světě!

119646

21.10.2006 1:32

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 119646

Takze jeste jednou. V USA nejsou zadne "propastne" socialni rozdily, protoze pak byste postradal slovo pro to jak hluboke jsou socialni rozdily jinde, zejmena v zemich ktere obcas nekteri lide povazuji za oponenty USA.

Jestli se vam zda, ze kapitalismus se projevuje propastnymi socialnimi rozdily, tak se budete muset vratit do casu Marie Terezie s tehdejsi vsudypritomnou socialni spravedlnosti. Zajimavym prikladem socialni spravedlnosti jsou take zeme, ktere s USA nemaji zadne zvlastni styky a jako kapitalisticke se oznacit tezko daji, napriklad Alzir.

119647

21.10.2006 13:38

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!

doktor121 213.?.?.?

Reakce na 119647

Nemusím nikam chodit, stačí se rozhlédnout kolem sebe v Čechách!

119667

21.10.2006 16:43

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!

seda 82.?.?.?

Reakce na 119647

>V takze jeste jednou. V USA nejsou zadne "propastne" socialni
>rozdily, protoze pak byste postradal slovo pro to jak hluboke
>jsou socialni rozdily jinde, zejmena v zemich ktere obcas >nekteri lide povazuji za oponenty USA.
"Takže ještě jednou"...Váš argument se blíží zhovadilosti! Chcete srovnávat ekonomické možnosti USA s možnostmi nějakých "banánových republik"? Zírám!?!? A pro ty ostatní...opravdu si myslíte, že kapitalistu zajímájí problémy např. jeho zaměstnanců?, Vaše problémy, pokud jste zaměstnanec? Vzpamatujte se!
>Jestli se vam zda, ze kapitalismus se projevuje propastnymi
>socialnimi rozdily, tak se budete muset vratit do casu Marie
>Terezie s tehdejsi vsudypritomnou socialni spravedlnosti.
>Zajimavym prikladem socialni spravedlnosti jsou take zeme, ktere
>s USA nemaji zadne zvlastni styky a jako kapitalisticke se
>oznacit tezko daji, napriklad Alzir.
Ve věci Alžíru bych řekl, že současný stav je neblahé dědictví kolonizace, rozumněj: bandityzmu kapitalistických kolonizátorů!
A pokud chcete zkoumat současný stav, stav v roce 2006, lupou z dob Marie Terezie měřítky "sociální spravedlnosti" tehdejších parametrů, tak "vzhůru na stromy"!!!A o tom, že by byla tehdy všudy přítomná? (sociální spravedlonst)...to je žert?,nebo mi něco uniklo?
Na to, aby někomu zkurvili život nepotřebují USA žádné styky s případnou mateřskou krajinou zainteresovaného chudého občana.
Vy jste si nevšiml masivních ekonomických tlaků resp. vydírání, které se linou kolem zahraniční politiky USA, jako mrtvolný smrad? Mrtvolný smrad, bakterie a viry, ohrožující civilizaci Země!

119675

21.10.2006 17:04

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!

seda 82.?.?.?

Reakce na 119675

>V USA nejsou zadne "propastne" socialni
>rozdily,
Na to bych málem zapomněl?! Existuje nějaká statistika bezdomovců a jim podobných v USA? Nebo je to jako v ČR, kde se bezdomovci raději nesčítají...
A potom... dají se vůbec "srovnat" sociální pozice multimiliardářů s PRUMĚRNÝM hamburgeržroutem? Že by vám to uniklo?
Ale vážně: Podle mne by bylo nejlepší srovnat toho nejlepšího s tím nejubožejším, aby se posoudila sociální spravedlnost posuzovaného lidského společenství a tuto diferenci doplnit průměrem (pro orientaci). [smích]

119679

23.10.2006 13:58

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 119679

Teda v jakekoli zemi ten nejubozejsi ma jen vlastni kuzi a nejspis nema ani zadnou jinou identitu nez tu fyzickou a mozna uz i zapomnel mluvit. Takze to vase srovnani by srovnavalo jen ty nejbohatsi.

Statistiky bezdomovcu v USA samozrejme existuji. Muzete je srovnat se statistikami stavebnich otroku v Cine (100 milionu podle komunistickych zdroju, ti lidi nemaji vubec nic, ne ze muzou bastit hamburgry, a na nejaka prava uplne zapomente) a porovnat s prijmy a postavenim nejbohatsich lidi v Cine. Mozna pak zmenite nazor na to, co to jsou "propastne" socialni rozdily.

119788

21.10.2006 7:33

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 119554

Podle toho co tady ctu, tak nikdo z vas nikdy v USA nebyl. Ty recicky jak je to tady spatne, to vam asi hodne husti do hlav mistni media, ze? Ja tady ziji nekolik roku a muzu sama za sebe rict, ze v CR jsem se mela dobre, ale tady se mam mnohem lip. Ovsem, dulezita vec je znat jazyk, bez prokazani svych schopnosti a vedomosti je to tezke. Kdyz nekdo chce delat a treba i zacina od piky, tak se bez problemu uzivi a ma se dobre. Vyhodou je, ze se tady nikdo nezajima o vek uchazece o praci, dostane ji kazdy kdo prokaze schopnosti. Takze USA neni pro budaky, kteri potrebuji postrcit. je to zeme pro samostatne lidi.
Problemy jsou vsude, samozrejme, ze bych nikdy nebydlela v cernosske oblasti, kde je to fakt nekdy i o zivot. Ale to je jen mala cast mesta.
Takze vsem pisalkum od pc bych napred doporucila cetu do USA predtim nez zacnete hnojit na neco co neznate.
Muze se stat, ze nekteri se nikdy neuplatni, ale to neni vina spolecnosti, ale pouze te dotycne osoby.

119657

21.10.2006 9:15

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

hostující 85.?.?.?

Reakce na 119657

Podle toho co tady ctu, tak nikdo z vas nikdy v USA nebyl.
Nezlobte se na mne,ale toto není argument.To je spíš "lehovina"
Jinak věřím tomu, že třeba i pan Šeďa,kdyby měl být "chudý" a měl tu možnost si vybrat,kde tím "chudým" být,zda v USA ,nebo komunistické Číně ,myslím,že by volil jednoznačně a bez váhání.Navzdory jeho, jak patrno "vědeckému světovému názoru".

119658

21.10.2006 17:47

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

seda 82.?.?.?

Reakce na 119658

Pane (paní) "hostující",nesuďte neuváženě! Nebyl jsem ani v USA a ani v Číně, ale mám-li aproximovat své české zkušenosti, tak musím konstatovat, že cizince lépe přijímají ti chudší, kteří ač mají málo, jsou schopni se o to málo podělit. Tento předěl existuje všude! A pokud by v mém případě odpadla jazyková bariéra, tak bych asi byl raději v Číně. Věřte,nebo nevěřte...
A pokud jste z mých příspěvků dospěl(-a) k názoru, že mám vědecký světový názor, tak Vám musím poděkovat! Ano, jsem ateista a jsem levicově orientovaný, ale to není vada, nebo je? [smích]

119683

21.10.2006 15:48

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 119657

Zrejme jsta nezavitala na venkov. Az tady priste budete, tak si to vyzkousejte. Budete prekvapena, ale uvidite jinou Ameriku. Neni treba zajizdet do nejakeho gheta, takze to neni o rasismu ci nejake diskrimiinaci. Videl jsem stejny obrazek ve Wisconsinu, Illinois, Kentucky,Indiane,Michiganu Vim od znamych, ze stejne to je v Alabame nebo Tennessee. Takze jste sice ve Statech byla, ale USA nejsou Chicago, N.Y. nebo L.A. A vas elitarsky individualismus presentovany vasim nazorem o individualni neschopnosti? Kde by byl bez tech mene schopnych a neschopnych vas osobni uspech? [oči v sloup]

119672

21.10.2006 16:48

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 119672

Rene
Vse zalezi na tom,podle ceho meris kvalitu zivota.
A v tvem pripade bys v US tak dlouho nevydrzel, kdyby ti tam bylo nic moc dobre.
Ja to merim podle toho, ze mi v CR litaj peceni holubi primo do ust otevrenych dokoran ( nejsem totiz vegetarian ) a v US zase, ze tam maji vetsi vyber paratek (mint flavor, regular a taky diet ) [velký smích]

Hele,...vsude to je o tech dvou chlebovych kurkach,...si teda myslim [mrknutí jedním okem]
Ta oschla je tvrdsi, ale aspon nenadyma [chechtot]

Good luck, homeboy

119676

22.10.2006 16:10

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 119676

Ja netvrdim, ze ty lidicky jsou mene stastni. Osobne si myslim, ze jsou naopak stastnejsi. Meri totiz zivot jinymi meritky, nez "hromadkou penez". To jsem psal pro deti kali-yuga. Mozna se nekteri dokazi zamyslet a vyzkousi neco ve svem zivote zmenit. [mrknutí jedním okem]

119724

21.10.2006 17:00

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 119657

leho?
ste to vy?

119678

19.10.2006 18:40

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

cestující 160.?.?.?

Reakce na 119543

Již Cimrman postuloval dva symptomy stáří:
1. problém myšlenku udržet
2. problém myšlenku opustit

Přispěvateli seda přeji krásný den v jeho vnitřním světě [smích]

119569

20.10.2006 12:32

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech a Cimrman...?

seda 82.?.?.?

Reakce na 119569

Cimrman je kouzelná fabulace! Má ale jednu velkou chybu:to,že ho vymysleli ti hajzlíci kolem Svěráků. V souvislosti s touto "partou umělců" si kladu otázku:Kam klesli naši umělci a rádoby-umělci za posledních 100 let...!? Dřív byli levicoví, možná proto, že museli žgemrat u starosty, aby jim povolil spektákl v hospodě! Pak nastala kapitalizace umění (a lze to vůbec nazvat ještě umění?) made in Hollywood. Chápu, že Svěrák a spol. to těm americkým hercům záviděli...proto to horování pro svobodu a demokracii, ale co zapomínají zdůraznit: pro prachy!
Vámi uvedený citát z dílny pokleslého cimrmanovského divadla má tutéž chybu - je z dílny kolektivu "umělců", kteří do úst imaginárního Cimrmana vkládají své mnohdy patologické myšlenky. Jejich patologie spočívá hlavně v tom, že s reálným životem nemají nic společného. Je to opět jen fabulace.
Ještě k těm postulátům Cimrmana...takový "vědec" určitě stanovil základní kauzalitu : Od kdy je stáří? A proč by měl někdo starý opouštět logické myšlenky? Že by proto, že se to hodí cimrmanologům?
Nechejte se vysmát, pane "cestující"! a vězte, že asi žiji v reálném světě víc než vy, ale určitě méně podléhám propagandě většiny!
Pokud vám ale vyhovuje váš vnitřní svět, tak hurá... [chechtot]

119618

20.10.2006 1:36

RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 119543

Myslim,ze jste docela dobre vystihl tendenci neukojitelneho kapitalismu jak si "masti" po padu zelezne opony kapsy,ale nemuzu souhlasit s porovnavanim svobod obcanu byvale CSSR a soucasnych USA.V Americe jeste porad dnes maji obcane mnohem vetsi svobodu slova nez v jakekoliv jine zemi sveta.Mnozstvi "politicky nekorektnich" serveru na uzemi USA je tomu dobrym prikladem.Kritizovani holocaustu je nepripustne dnes uz snad v kazde zapadni demokracii,ale stale jeste ve statech mohou publikovat sve myslenky a theorie lide jako jsou David Duke,Jeff Rense a jini autori.
To samozrejmne neznamena,ze napor mocenskych garnitur na svobodomyslenkare uhasne,ale naopak se do budoucna bude zesilovat a neni vylouceno,ze se nakonec americka spolecnost stane obeti totalitniho rezimu.No uvidime jak si s takovyma tezkostma poradi americti patrioti s temi jejich winchestrovkama a virou v konstituci.Teprve budoucnost nam ukaze jestli to opravdov srdce damy Liberty jeste silne busi.GOD BLESS THE USA.

119589

19.10.2006 13:39

je lepší Kofola nebo CacaCola

ZAJDANus 193.?.?.?

je lepší Kofola nebo CocaCola?
tak takove otazky si obcas kladou u baru mladí lidé
ne neni a ani nemuze...jde naprosto o odlisny produkt
je lepsi chleba nebo houska? :___))))

119555

19.10.2006 14:53

Upřednostnění cizích zájmů

Průchozí 85.?.?.?

Jak jinak posoudit tohle: http://www.regnum.ru/english/722331.html ?
V krátkosti - německá kancléřka Merkel odmítla Putinovu nabídku, která měla z Německa udělat ústředního distributora ruského zemního plynu. Co to znamená pro pokulhávající německé hospodářství snad není třeba říkat. Toto rozhodnutí (které se samozřejmě v rámci jednání může ještě změnit) je hořkou obětí na oltář imperiální politiky. Němci a političtí nástupci Merkelové jistě jednou "vřele poděkují".
Co toto odmítnutí znamená? Výrazný přesun ruských energetických kapacit na Dálný východ a další body na konto Číny, Japonska a Indie, jejichž výrobní kapacity už dnes likvidují hospodářství západoevropských zemí... Komu to slouží?

119556

19.10.2006 15:23

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119556

Důsledky tohoto rozhodnutí se patrně nestihnou vážně = v plné míře projevit. (jinak - jen taková technická: "nechám to bez reakce, s očekáváním opravy.." [smích] )

I když odhlédnu od Proroků, tak již jen prostou analýzou vývoje podle obecně dostupných informací dochází globálně na planetě k tak vážným disproporcím, že zbývající čas na "řešení" se drasticky zkrátil na pouhé roky, fakticky lépe již měsíce ... Kdybych to měl zdůvodňovat, zabralo by to příliš prostoru, tedy to jen tvrdím. Nabírá to (celosvětové dění) značný "švung" a tedy ... platí, pane Průchozí, Vaše doporučení - lidičky, zamyslete se, co budete dělat, až všechna ta Tesca, Kauflandy, InterSpary a podobné "výdobytky civilizace" budou nudně prázdná, asi jako obchody v CCCP za Brežněva !

Je to "za dveřmí" alias "... ante portas" a ty důsledky budou nejvážnější tam, kde je současný obludný systém nejvyvinutější. Tedy hlavně v USA - jenže v určité míře taky v podobných zemích a tedy i v Česku.

Moje soukromá prognoza zní tak hrůzyplně, že se mi to ani psát nechce - v kostce to ale svého času "publikoval" (NZ, Evangelia) jistý Ježíš z Nazzaretu, křesťany též zvaný Kristus. Na otázku, kdy to bude, Ježíš prozíravě odpověděl uhýbavě, že to "...vi jen Otec na Nebesích". Ale napověděl !

Pravil totiž, že stejně, jako i průměrný znalec života pozná, že " ... nastává ráno ...", tak lidé "v té době" to poznají ! Pak ale jeho optimistické mínění o chápavosti "homo sapiens sapiens" trochu pokleslo a dodal ještě cosi ve smyslu, že " ...očí mají, ale nevidí... uši mají, ale neslyší ..." Tož tak nějak to je. [velký smích]

119558

19.10.2006 16:25

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 119558

Ti co vnímají, vidí a slyší, se mohou na budoucí situaci připravit. Pochopitelně ne tak jako zhlouplí američané v září 2001 kupováním lepicí pásky na zalepení oken.
Naopak ti, co jsou živi jen ze sionistické propagandy televize a novin, ti budou situací zaskočeni a budou hledat trávu, aby se napásli. To je však v zájmu vývoje světa a přírody správné. Retardovaní ve své většině vyhynou a lidstvo se ozdraví.

Samozřejmě dva či tři tanky do své garáže neumístím a když je nechám volně za plotem, tak mi je může někdo v kritické chvíli ukrást. Tedy tanky nejsou tou nejvhodnější přípravou na budoucnost. Ale samopal a kulomet se jistě hodí. Stejně tak, jako příbuzní a dobří známí na venkově.

Ovšem otázku zásadní důležitosti mám na Průchozího. Na WM je několik návodů na jakési perpetrum mobile. Údajně jsou ta zařízení funkční. Pokud by tomu bylo skutečně tak a já tím mohl aspoň temperovat na chalupě, tak by to byla věc, kterou by dnes bral již každý. Lepší příprava na přicházející apokalypsu snad ani být nemůže. Proto se ptám, zda již někdo věrohodný některý z těch přístrojů prakticky vyzkoušel a zda to skutečně funguje, když podle vědců to fungovat nemůže.

119562

19.10.2006 16:47

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Průchozí 85.?.?.?

Reakce na 119562

Je mi líto, ale na tuto otázku zásadně neodpovídám. Navíc by rozpoutala (nenávistnou) debatu, která je zde těžce OT. Co se mne týče, osobně se tím nezabývám, jen informuji o možnostech. Topím dřevem. Známé na vesnici nepotřebuji, bydlím na venkovské samotě, neb mám rozum...

Jinak
- ve vlaku jedoucím rychlostí přes 30km/hod musí všichni lidé zahynout;
- do vzduchu se nemůže vznést nic, co je těžší než vzduch.

To není blbost, to jsou oficiální názory dobové vědy.

119563

20.10.2006 1:45

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 119563

Prosim vas vy "venkovani" prestante snit o nejakem zazracnem preziti.Nemluvime tady o tancich a samopalech,ale atomove valce.Az to zacne jednou praskat,tak bude mit sanci na preziti mozna Dick s Jirkou v nejakym to specialne upravenym podzemnim hnizde,ale to taky jen na kratky cas.Radioaktivni prach otravi zivot na cele planete a ti co nezemrou hned budou pomalu v tezkych agoniich umirat zdlouhavou umornou smrt.Valka atomova bude teprve to skutecne peklo na zemi a je zapotrebi ucinit absolutni maximum pro mir.Jakakekoliv prohlaseni o eventualnim pouziti atomovych zbrani je opravdickym silenstvim at uz tyto slova hrozby pochazi z ust nejakeho Korejce ,Americana ci Rusa.

119591

20.10.2006 11:15

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Marty 84.?.?.?

Reakce na 119562

Ach jo. A mame to tady. Pan GEWO Wojnar a jeho WM magazin... Zivouci priklad toho, ze penize jsou jistou formou energie. A tak pan Wojnar volnou energii (penize) od vsech hledacu "pravdy" protransformoval k sobe a octnul se tak za vodou.

I ja kdysi patril k priznivcum a odberatelum tech blabolu. Melo to jen jednu chybu. Ve WM magazinu se furt napsalo A a uz nepokracovalo B. Zapperem podle WM se nedala vylecit ani ryma ackoli skutecny zapper funguje, slavny MEG byl obycejny rezonancni menic a zazracne ucinnosti dosahoval jen diky nesmyslum namerenym beznym multimetrem pri VF rezonanci trafa. Auto na vodu jezdilo jen s pripojenou prodluzovackou nebo elektrocentralou v kufru [chechtot], Alladin akorat tak zvysil odbyt luhovych akumulatoru v Cesku a diky navodu na lecbu vysokeho krevniho tlaku uzivanim chloridu draselneho skoncil dobry znamy na ARO. Do toho jeste par prekladu clanku z US internetovych serveru konspiracnych teoretiku a magazin byl tady...

A pan vydavatel? Na jakoukoli kritiku zhusta reagoval stylem "s idioty se nebavim", na jakykoli zaporny nazor v diskusi na strankach zrusenim pristupovych prav...

Pokud chcete najit neco o hledacich teto energie, nehledejte u wojnara, ale spis u pramene... [chechtot]

119611

20.10.2006 12:11

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 119611

Ach jo, jediné co tu máme je, že pan Wojnar tu začal vystupovat sám za sebe. Což takhle sem postnout svoje jméno a připojit něco ze svých aktivit, ohledně přinášení informací. My nepotřebujeme vědět co pan Wojnar dělá. To se dá zjistit na stránkách WM magazínu. A rozhodně to není jen o volné energii. To co například mě zajímá jsou jeho názory na události. Ty si hrozně rád přečtu, protože na rozdíl od mnoha ostatní názorů obsahují myšlenku. Tedy ono cosi, co si nikde nepřečetl, ale stvořil ve svých myšlenkách. Takových názorů je vždycky hrozně málo. A nakonec, u mnoha článků je uveden autor. Občas je dobré si přečíst i tuto část.
Gdosy

119615

20.10.2006 13:25

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 119611

Děkuji za informaci. Z vyhýbavé odpovědi pana Průchozího jsem nabyl přesvědčení, že jde o jistý druh šibalství. Vy jste mi to potvrdil.

Tím samozřejmě magazín WM nezatracuji, protože je čtivý a člověk se při jeho čtení pobaví. Je dobré na různé věci pohlédnout i z jiné stránky, než je tradiční úhel nazírání.

Můj původní dotaz byl naprosto věcný k tématu článku a tedy k tématu je i faktické zjištění, že praktická využitelnost nápadů publikovaných WM pro období blížícího se kolapsu světové ekonomiky a období ropné krize je nulová.
Nedávno jsem tam četl článek o tom, že ropa a uhlí ve skutečnosti nevznikly zuhelnatěním přesliček ve třetihorách, jak jsme se učili ve škole, ale že průběžně stále uvnitř Země vzniká. Z toho se v článku vyvozovalo, že ropná krize světu nehrozí. Bohužel článek postrádal zásadní informaci o tom, jakou vzniká rychlostí. Vzhledem k tomu, že řada ropných polí je již vyčerpaných, tak patrně rychlost vzniku nové ropy bude poněkud pomalejší, než rychlost její současné světové spotřeby. Tedy závěr článku není pravdivý. Ale to jistě každému dojde i bez mého komentáře.

119620

20.10.2006 19:48

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Průchozí 85.?.?.?

Reakce na 119620

Praktická aplikace nápadů PUBLIKOVANÝCH ve WM magazínu je věcí praktiků, tedy těch, kteří "umí řezat železo", a ne věcí jeho redakce. Kdo umí, umí. Kdo neumí, musí se učit. Neumět, nemít zájem se učit a kritizovat, to je projev životního lajdáctví.
Pokud se vám v životě něco nepodaří, utíkejte nadávat učitelům. Jistě jsou to oni, kteří za to mohou, ne?

A propos, za vodou? Chce se s námi někdo podělit o to, co nám zůstane pod čarou? Přihlaste se, rádi to někomu přenecháme. Nejraději všechno! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

gewo

119630

20.10.2006 19:52

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Průchozí 85.?.?.?

Reakce na 119620

To nebyla vyhýbavá odpověď. Prostě jsem řekl ne, ať už se to Vám či Kevinomártymu líbí nebo ne.

119631

20.10.2006 20:03

RE: Upřednostnění cizích zájmů

grimont 85.?.?.?

Reakce na 119620

To je právě na tomto WM magazínu to záludné. Říká se tomu polopravdy. Tedy:

>Nedávno jsem tam četl článek o tom, že ropa a uhlí ve skutečnosti nevznikly zuhelnatěním přesliček ve třetihorách, jak jsme se učili ve škole

ano, o tom vím už poměrně dlouho z různých zdrojů. Za určitých podmínek (teplota, tlak,...) se vytvoří uhlí a ropa poměrně rychle a nejsou k tomu potřebné milióny let.

>ale že průběžně stále uvnitř Země vzniká. Z toho se v článku vyvozovalo, že ropná krize světu nehrozí.

a toto už bych považoval za jasný blud.

Podobnými "perlami" a spekulacemi ten web rozhodně nešetří. Občas se tam zasměji víc, jak tady... [mrknutí jedním okem]

119632

20.10.2006 20:22

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Průchozí 85.?.?.?

Reakce na 119632

WM magazín prezentuje články "as is". Není určen průměrnému čtenáři, ale lidem užívajícím mozek. Nefiltrujeme, přenášíme věci a názory přes jazykovou bariéru tak jak jsou. Bez předchozího komentáře na téma "co_si_o_tom_musíte myslet". Něco jako prezumpce neviny... To se samozřejmě nemůže líbit ani čtenáři Blesku či Rytmu života, ani lidem dosud navyklým přijímat pravdy ze stranického tisku jako danou realitu. Prezentujeme tedy surovinu, látku k přemýšlení, nic víc. Je na čtenáři jak si ji přebere, případně si za domácí úkol dohledá potřebné údaje. To ovšem znamená jazykovou gramotnost, nemáte-li ji, a je smutné, že Zvědavec tento trend spíš podporuje, a jste odkázáni na "spolehlivé zdroje". musím Vás zklamat, takové zdroje neexistují! Toho nejlepšího rádce naleznete uvnitř vlastní hlavy!
-------------------
Nechci a nebudu na této půdě nadále diskutovat o magazínu, ani o mé osobě. Obojí sem nepatří a prosím editora, aby v tomto směru patřičně zakročil. Zaskočil jsem tady, protože převážná většina těch, kteří sem poslední dobou chodí jsou lidé se zdravými názory, i když občas trochu "uletí"... ale to je normální, muší to bejt, jinak bychom nebyli lidi [smích]

119635

21.10.2006 14:46

RE: Upřednostnění cizích zájmů

grimont 85.?.?.?

Reakce na 119635

>WM magazín prezentuje články "as is". Není určen...

Toto je možná zbožné přání, ale těch pár článků, co jsem tam svého času četl tomu rozhodně neodpovídalo. Pokud používám hlavu i jinak, než na nošení čepice nebo nevěřím všemu, co se píše v mainstreamu, pak to ještě neznamená, že mé názory musí být zdravé. Je to daleko složitější, než zde píšete. Pomíjíte výchovu, prostředí, povahu čtenáře apod. A už vůbec nemluvím o zodpovědnosti, jakou na sebe autor veřejné publikace přebírá...

To, že někdo překládá články a vystavuje je na webu a dává k zamyšlení je sice hezké. To dělá nakonec i Zvědavec. I když také často podle hesla - Koho chleba jíš... [mrknutí jedním okem]

Ale pokud k tématu, v kterém se několik let poměrně dost pohybuji, naleznu jen a pouze fantasmagorické, místy nenávistné a hlavně jednostranné spekulace s vyloučením historických a jiných faktů, pak to o něčem vypovídá. Takovýto zdroj, je z mého pohledu, jen jedním z mnoha dalších Blesků ve své kategorii...


>...a prosím editora, aby v tomto směru patřičně zakročil...
To ani nemá smysl komentovat, ne? [chechtot]

119669

21.10.2006 16:41

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Bender2012 193.?.?.?

Reakce na 119669

hmm, a koho chleba zvedavec jí, mohu li se ptát?

119673

20.10.2006 20:28

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 119632

(silně OT!) [zahanbení]
Aliene, jinak zvaný "filozofe Copypaste", máte opravdu nezaměnitelný rukopis i styl. Ještě že Vás někde pustí, když už Vás 3 ze 4 správců diskuse na MWM nechtěli.

119636

21.10.2006 14:25

RE: Upřednostnění cizích zájmů

grimont 85.?.?.?

Reakce na 119636

>(silně OT!) [zahanbení]
>Aliene, jinak zvaný "filozofe Copypaste", máte opravdu
>nezaměnitelný rukopis i styl. Ještě že Vás někde pustí,
>když už Vás 3 ze 4 správců diskuse na MWM nechtěli.

Brečíte sice pěkně, ale na špatném hrobě Pisateli (,který) si přeje(te) zůstat v anonymitě. [chechtot]

Výsledky vašeho detektivního či psychologického bádání jsou pod bodem mrazu, takže nemusíte dělat chytráka a právem se můžete stydět, jak naznačujete ve svém smajlíku. [smích] Na tento pověstný magazín opravdu zavítám jen zřídka, když mě na něj dovede odkaz ve vyhledávači k nějakému tématu. Ale to počtení pak stojí opravdu za to. [překvapení] [chechtot] Takže, co se diskusí na zmiňovaném webu týče, nevím jsou-li tam nějaké. Natož, abych se jich účastnil. [mrknutí jedním okem]

119668

20.10.2006 20:51

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Průchozí 85.?.?.?

Reakce na 119611

Velice Vám děkuji za odkaz na "Pramen".
Netušil jsem, že existuje. Netušil jsem, že někdo bezostyšně VYKRADL náš archiv článků a zveřejňuje mírně poupravené, ale přesto jasně rozpoznatelné MÉ VLASTNÍ překlady, nad nimiž jsem seděl spousty hodin... To ani tolik nevadí, protože to překládám aby si to lidi mohli přečíst. Co mi vadí je to, že na konci článku chází ona větička: převzato z (od)...
Ještě jednou děkuji za upozornění. Podnikneme příslušné kroky.

gewo

119639

21.10.2006 16:42

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Bender2012 193.?.?.?

Reakce na 119562

Něco anglicky k danému tématu je zde:

http://www.free-energy.ws/background.html

119674

21.10.2006 18:08

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 119674

ponuka produkcie: DVD a VHS kazety za $29.95
Prečo nie napríklad fungujúci model niektorého z tých "zázrakov" - keď "je to také jednoduché"? [zmaten]
Asi preto, že to funguje len tým, čo uverili - teda klasický obchd s ľudskou hlúposťou [chechtot]

119686

21.10.2006 20:05

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Bender2012 193.?.?.?

Reakce na 119686

ať žijou skeptici [smích]

problém je v tom, že já vím, že tyhle jevy existují a jsou skutečné a oficiální věda je mírně řečeno trošku pozadu, kdežto Vy víte, že je to všechno podvod a 'con game' protože přece perpetuum mobile neexistují.. tady jsou potom argumenty zbytečné [smích] [smích]

119691

19.10.2006 20:56

Pár malých detailů

cover72 cover72 (zavináč) gmail (tečka) com 62.?.?.?

A) Pokud chtějí USA opravdu válku s ruskem, proč se na ni nepřipravují? Prohlédněte si jejich systém FCS (army.mil/fcs) a pak mi řekněte, jak by se asi osvědčil proti rusku. Vyhází totiž z několika nenaplnitelných předpokladů - např. vzdušné nadvlády, dokonalého senzorového pokrytí a nerušených komunikací, které by v případě války s ruskem nemohly být naplněny.

B) Irán není takový problém - dodává 80% Čínské ropné spotřeby, a proto si s ním USA nemusí dělat hlavu - Čína si už svoji ropu zajistí. Já jen doufám, že si ji zajistí z Iránu a ne z ´našich´ zdrojů.

C) k ruským zbraním: Su-30MKI, vycházející ze Su-7 navrženého k překonání F-5 nad F-15 samozřejmě vyhrají. Nad F-22A pravděpodobně ne.
Nad F-22 by vyhrál jen Su-47, který byl ovšem jen demonstrátorem a nikdy nebude létat. Rusové byli programem JSF donuceni vyvinout místo něj lehčí a horší letadlo na bázi T-55/Su-55, aby bylo letadlo konkurenceschopné.
S-300 byl porovnáván s Patriotem pro potřeby řecka, které shledalo Patriot efektivnějším - má menší obsluhu, je kompaktnější. S-300 a PAC-3 jsou systémy jiných katagorií.Viz. dálkový dosah.
Ka-50 se nikdy neprodával, prodává se dvojmístná verze Ka-52. Žádné převratné technologie na tom nejsou, pouze dvojitý rotor - ale to už bylo před deítkami let na kamovech dřívějších řad. Oproti AH-64D má výhodu jedině v max. rychlosti, senzorech a pancéřování.
Oprotimu má nevýhodu v radiopovelově naváděnách protinakových střelách Vichr, které se z hlediska taktiky nemohou rovnat AGM-144K ani L.
Další nevýhodou je velmi malá zásoba kanonové munice - 2A42, 152-250 nábojů HE a AP munice. AH-64D má 1200 ks HE nebo AP munice.
Tu-160 zaostává za B-1B jak po stránce nesené výzbroje i avioniky a elektroniky, naopak má (zatím) lepší radar a nejlepší rušiče na světě a může nést AAM.


Co z toho? Pokud si dáte trochu práce a analyzujete voj. techniku USA a Ruska tak pravděpodobně dojdete k závěru, že se k válce USA vs osa Rusko-Čína-Indie opravdu neschyluje.
Každý z těchto států se jen snaží ujisitit ostatní, že potřebuje svoje zdroje, dokáže si je zajistit a bylo by šílenstvím ho napadnout.
Já jsem alespoň k takovému závěru došel.


results may vary [smích]

119574

19.10.2006 22:52

RE: Pár malých detailů

Průchozí 85.?.?.?

Reakce na 119574

Většina údajů, které zde uvádíte je správná, ovšem je tu malý háček - všechny se týkají modelů určených pro export. Žádná země na světě neprodává své hi-tec zbraně v plné verzi, to by museli být na hlavu. Takže s tím porovnáváním bych byl opatrnější.
Přítel, čirou náhodou [mrknutí jedním okem] sloužil na předchůdci dnešního vylepšeného S-300. To, co předvedly Patrioty při ochraně Izraele za první války v Zálivu a jiných podobných nasazeních, bylo ubohé. Mizerná účinnost, nebo mizerná obsluha? Na rozdíl od systémů S-xxx musí být odpalovací rampa Patriot natáčena směrem k cíli. S-300 odpaluje raketu ihned, směrem vzhůru, a až pak nabere správný směr. Má bezesporu lepší radar, což platí i o radaru na raketě a samotném navádění na cíl. Patriot navíc neumí nízko letící cíle. Zato však umí spolehlivě sestřelit britský letoun vybavený rádiovým zařízením hlásajícím, že je "přítel"...

119578

19.10.2006 23:27

RE: Pár malých detailů

martin1 217.?.?.?

Reakce na 119574

Pane Cover, výzbroj mají ti soudruzi v Americe+Izraeli vynikající a proto se jim tak výborně daří v Somálsku,Afganistánu,Iráku,Libanonu a před léty ve Vietnamu( ostatní veselé převraty ani nezmiňuji).Ono totiž asi nestačí k ovládnutí světa jen atomovej bejkovec.
Připravovaný konflikt horké války nebude vypadat tak jak ho známe.
Nejspíš dojde na straně US+IZ k masovému použití bojových robotických prostředků.Jde o zcela autonomní vraždící zařízení - sci+fi v praxi.Prostě jen takovej blbej vraždící stroj kterej nemá svědomí.Sekačka na trávu. Tak takovouhle mašinerií disponuje blbec,kterej podepíše zákon, že vesmír patří US potažmo jemu(ostatní blbosti nezmiňuji).Něco se mnou asi není v pořádku když to nechápu.

119580

20.10.2006 0:25

RE: Pár malých detailů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 119580

K tomuto by som pevedal jedinú vec: Exitujú najmenej tri skupiny - Rusko, Čína a ESA, ktoré môžu povedať - "keď nie aj ja, tak nikto!" a na orbitu dopravia niekoľko desiatok ton ložiskových guličiek v retrográgnom smere. Do týžňa bude GPS minulosťou - na tisícročia, o ostaných kozmických službách nehovoriac... Desím sa takej predstavy.

119585

19.10.2006 23:32

RE: Pár malých detailů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 119574

A teď ta poslední otázka: jste si jistý že v případné válce půjde o vítězství? Podívejte se kolem sebe. Třeba Vás něco napadne.

Gdosy

119581

20.10.2006 0:26

RE: Pár malých detailů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 119581

Kto přežije - vyhraje [zmaten]

119586

20.10.2006 0:14

RE: Pár malých detailů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 119574

Otazka
za A) Ktory stat ma najvysie vydavky na zbrojenie?
za B) Proti komu alebo comu?

LenTak

119583

20.10.2006 0:18

RE: Pár malých detailů

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 119574

Chybičiek sa vloudilo viac
Su-30MKI vychádza zo Su-27, T-55/Su-55 som nenašiel, pravdepodobne by malo ísť o projekt S54/S55/S56 ľahkého dvojmiestneho / jednomiestneho jednomotorového cvičného a bojového lietadla pre výcvik pilotov Su-27/30/33/35

Porovnávať Patriot a S-300PMU je zložité - S-300PMU má silný handicap - nebola vyskúšaná v boji. Porovnávať Patriot s S-300V môže len ignorant - ani Patriot PAC-3 sa k S-300V nemôže ani len prirovnať. Argument o úspešnosti Patriotu v boji so Scudmi je trochu od veci, podmienky použitia hovoria jasne: Scud bol zachytený lietadlami AWACS niekoľko sekúnd po štarte a pravdepodobné miesto dopadu bolo známe po vypnutí jeho motorov - +/- 6 minút pred dopadom, teda obsluha Patriotu vedela vopred, kam raketa smeruje a nemuseli ju vyhľadávať. Navyše troska rakety a hlavice dopadali na miesto určenia - v prípade jadrovej hlavice by to bola katastrofa. V prípade použitia napríklad rakiet Oka by bol bezmocný (OKA 7K914 bola aj vo výzbroji ČSLA a američania sa veľmi snažili, aby boli zničené aj v konvenčnej variante, nasledníkom je systém Iskander)

Rakety Vichr su navádzané laserom metódou Beam Rider - let v lúči, nie na odraz ako Hellfire. Letová rýchlosť je zhruba dvakrát vyššia a dostrel dosahuje 10km z vrtuľníku a 12-16km z lietadla (Su-39, varianta Su-25)
Kanón 2A42 (pre Ka-50) má oproti M-230 (pre AH-64) vyšší balistický výkon a nie je primárnou zbraňou na ničenie PC, Ka-50 používa na ničenie PC predovšetkým rakety S-8 (americký vojaci - zbrojári - ich doslova obdivovali, videl som na vlastné oči, videl som aj prípravu amerických Hydra-70 a celkom ich chápem [smích] ).

K poslednému odstavcu - na to by som nespoliehal, čisto profesionálna armáda USA umožňuje začať vojnu veľmi rýchlo, vo vysokom tempe bojovej činnosti, rýchlejšie, ako môže napadnutý prejsť z mierového do vojnového režimu činnosti armády. Vyhlasovať vojnu tiež nie je najmenej posledného polstoročia zvykom, vojna sa vyhlasuje, až keď prvé bomby a rakety smerujú ku svojim cieľom.

Vojna USA-Čína a USA-Rusko je málo pravdepodobná...
Americká armáda, letectvo, námorníctvo a CIA robia každoročne velitelsko-štábne cvičenie zamerané na americkú odpoveď na pokus Číny obsadiť Tchajwan. Od roku 1992 do roku 2004 (posledný mne známy údaj) "nevyhrali" bez použitia jadrových zbraní ani jednu simuláciu. A každé použitie jadrových zbraní viedlo samozrejme bleskove ku globálnej jadrovej vojne.

119584

20.10.2006 1:02

RE: Pár malých detailů

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 119584

Chybička - nie system 7K914 ale 9K714, sorry

119587

20.10.2006 1:56

RE: Pár malých detailů

Belveder 64.?.?.?

Reakce na 119584

Ja bych na tu premodernizovanou americkou armadu moc nespolihal.Mam pocit,ze je dost zdemoralizovana a prolezla mnohymi zahranicnimi spehy.
Vysledky tohto bojoveho telesa v minulych dekadach nejsou taky obzvlast ozarujici.
Cinani nikdy vojensky taky nevynikali a sami taky nic poradnyho nevymysli.Drtivou vetsinu svych vyrobku dokonale okopiruji a pote nekvalitne zhotovi.Rusove ovsem kdyz se popozenou troskou samohonky a leje jim do bot,tak stanou se absolutnimi tygry bojiste.
A my Cesi budeme zase fasovat spek a obrabet dela.Akorat si rikam kde?Skodovku nam rozebrali na nahradni dily.No tak budem tedy fasovat ten spek a predstirat,ze ty dela obrabime.Na to jsme preci experti.

119592

20.10.2006 8:48

RE: Pár malých detailů

Wiloni 212.?.?.?

Reakce na 119584

a ještě jedna připomínka jaksi se zapomělo na letadlo Su-37 Super flanker kterej se dostavá pomalu ale jistě do výzbroje a naprosto převyšuje ostatní jak v oblasti manévrovatelnosti(což není zrovna silná stránka F22) tak v oblasti radarů a elektroniky obecně jakž takž by se mu měla přiblížit až modernizovaná F 16 pro japonce jenže ta je v nedohlednu (už v roce 2004 prohlásil Ruskej generál na letecký přehlídce v Itálii že SU-37 je stejně výkoný jako F22 a nová F16 ka jenže narozdíl od nich už létá) dále je tu S-37 od stejné konstrukční kanceláře (negativní geometrie křídel) která naprosto závratně mění dosavadní manévrovací schopnosti letadel a má představovat novou generaci letadel pro boj s 5-tou generací PL střel (např. Python4, R-74 nebo ASSRAM ) není pravda že by rusové nepoužívali Steals technologie jen je neinplantují tak brutálně jako jejich západní kolegové (Mig 1.44, S37-Bergot, TU-160 apod) protože každej zásah do aerodinamiky snižuje obratnost kterou tolik potřebujete pro manévrování před střelou. Dále je zde dostřel těchto střel (Ruské prostě převyšují ty ostatní jak v navigaci a naváděcích systémech tak v doletu) ale optimismus o nezaútočení nemám protože tady nejde o válku Rusko-USA ale o válku to zlé Rusko-ten ochránce míru USA (po patřičné mediální masáži-všichni jsme vidělico se dělo při RuskoGruzinské kryzy s následnou deportací, všichni jsme zažily mediální masáž kolem zatčení Chodorkovského a jiných a o to tu jde než zaútočíme uděláme z nich ty největší hajzly aby sme měli podporu světa - a sám uvidíš jak nás tam Šedivej se Štefkou budou lifrovat jen aby se splnila členská povinost) to je celej plán stejně jakos Irákem najít důvod proč by se to mělo udělat. jinak souhlasim Scud je i v nejmodernější verzi (a tu Irák rozhodně neměl) asi 30 let stará raketa která byla z výzbroje vyřazena někdy v roce 83 a nahrazena novějšímy střelamy (vyžší přesnost kratší Burntime, rychlejší, a hlavně kratší čas na zaměření a start) rakety od Sadáma byly tak z roku 63-68 SCUD B (C ani D neměl)

119604

20.10.2006 15:52

RE: Pár malých detailů

cover72 cover72 (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 119604

Su-37 se do výzbroje nedostává, jen se modernizují Su-27 na standard Su-27M, který je Su-37 trochu podobný (canardy).
Jinak o ruské technologii plasmového stealth vím, ale také vím, že zatím není v operačním užití.
Že F-22 nemá dobrou manévrovatelnost? Promiňte, ale letadlo schopné dosáhnout stabilního AOA 60° a točící ve 240KTS 100° za vteřinu podle mě rozhodně nemá problémy s manévrovatelností. Plus tah motorů přes 300kn a extrémně nízké plošné zatížení křídla...
F-22 byly méně stealth a pomalejší než YF-23, ale vyhrála díky skvělé manévrovatelnosti.
Jediný stroj schopný postavit se F-22A a vyhrát je právě S-37/Su-47 (přejmenováno).

Su-55 bude velmi pravděpodobně konvenční, protipól F-35 a tudíž pravděpodobně o něco horší než F-22A. Nicméně uvidíme, jak to nakonec bude vypadat.

poznámka: R-73 je ASRAAM - R-74 je AVLRAAM.

Ale proč jsem to všechno psal - proto, aby bylo jasné, že vyzbrojování USA nepočítá s konfliktem s Ruskem ani náhodou.


Reakce na další příspěvky:
1) zbrojení/náklady na něj:
Státy původně vznikaly ne na zajištění sociálních potřeb, ale na obranu. Od soc. potřeb tu byla rodina.

Později se z armády stal prostředek prosazování politiky státu. Bez armády nejsi v mezinárodních vztazích téměř nic (pokud nemáš vhodnou polohu nebo nějaké důležité suroviny).
Bush je, stejně jako vedení Číny povinnen udělat vše pro to, aby hájil zájmy své země, a to jak ekonomické, tak politické. Včetně zajištění zdorjů, a udržení spřátelených vlád (Saudská Aránie) u moci. Putin by se nechoval jinak, a to, že se tak nechová je třeba přičíst jen dvěma věcem:
a) nemá potřebu (Rusové mají dost vlastní ropy, oproti tomu USA mají u sebe ropy jen na několiklaleté pokrytí vl. spotřeby)
b) nemá dost peněz.

Není tedy třeba vyčitat Bushovi jeho tažení - kdyby jste VY byli na jeho místě, byli byste povinni udělat totéž.

//btw tím, že mu budete něco vyčítat dosáhnete stejného efektu jako v r. 1968 nadáváním na okupanty - tzn. vůbec ničeho.

2)Vítězství Hizballjáhu? Hezballáh nedosáhl ani podle ruských novin žádného vítězství. Vítězství je, když dokážete protivníkovu útočící sílu zastavit a zničit, vítězství podle ruského stylu (jediné rozumné) je, když se vaše síly ženou za nepřítelem a zastaví se až v jeho hlavním městě.

Izrael utrpěl pouze průměrné ztráty, ikdyž byly tyto tvrdou ranou pro poněkud optimistické předpoklady IDF.

Faktem je, že Hizballáhu se podařilo jedině diplomatického vítězství. To je vše.

3)Dobře vím, že 2A42 je balisticky účinnější než M230, ale kanon se stejně většinou využívá na ničení měkkých cílů a na ničení náklaďáků nepotřebujete průraznost jako na tank.

AH-64D by stejně neměl útočit na bráněné cíle (jako BMP2/3, Tunguzska) ze vzdálenosti menší 4 km, takže by svůj kanon s max. dostřelem 1200m a ...Kráceno (Editor)

119625

20.10.2006 2:18

Tento clanek pekne ilustruje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

jak je nadnarodni velkokapitalismus pochybeny a zcestny. Je to skutecny a nejvetsi nepritel humanity. Pokus o socialismus to mel od doby vylouceni sionistu z vedeni secteno. Najde se nejaka nova cesta a nebo je to konec nasi civilizace?

Kazdemu musi byt jasne, ze Rusko se bez tuheho boje nevzda. A neverim, ze jej Amerika muze porazit. Pokud jde o Cinu, je dost mozne, ze uz je koupena. Rozhodne nebude frontovym hracem jedine snad do doby kdy hlavni dva souperi budou oslabeni. A to je konec zapadni civilizace prave tak, s mozna jeste horsim dopadem.

z.a.p

119596

20.10.2006 5:03

Neocons a mir.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Vetsina lidi si to mozna neuvedonuje, ale uspech Hizbalahu proti IDF vytvoril v Pentagonu silnou opozici vuci zahajeni konfliktu s Iranem. Ozvali se vyznamni penzijonovani generalove Pentagonu, kteri pozaduji stazeni Rumsfelda z funkce MO jako nekompetentni osoby. Dokonce i generalove ve sluzbe odmitli ( ti maji co ztratit, treba hodnost a tu penzi) vzit v uvahu dotaz BD o "preventivnim" jadernem uderu" vuci iranskym jadernym zarizenim, s oduvodnenim na americkou povest ve svete. Samozrejme o tom, ze by to pravdepodobne ropzpoutalo globalni nuklearni konflikt otevrene nemluvili. Bez ohledu na zjisteni inspekci se domnivam, ze Iran usiluje o ziskani nuklearnich zbrani. Uprimne receno se mu nedivim. Vicemene jeho nerostne bohatstvi je dort, ke kteremu se ted vsichni hrnou s vidlickou, aby si na talir nahrnuli, co nejvic. Jake to bude mit dopady na domaci obyvatelstvo je "pouze drobny detail". Nedam prilis na to co se mluvi, ale ciny presidenta Putina ve mne vzbuzuji rostouci respekt!!! Pro me osobne je ztelesnenim imaginarniho idealniho statnika lord Vetinari, mam takovy pocit, ze v nejblizsi dobe bude lidstvo par takovych Vetinariu na urcitych mistech potrebovat. Pokud sleduje kroky neocons, tak jasne vyplyva,ze jeden by totiz byl nedostacujici. Zpusob mysleni postupne meni nasi osobnost. Zpusob mysleni neocons s jejich primym pristupem k cervenemu tlacitku ve mne vyvolava temne mrazeni.

119599

20.10.2006 10:51

RE: Neocons a mir.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 119599

Jak už zde naznačil GEWO, otázka není co chtějí generálové a politici. Pokud by záleželo jen na nich, mohla by každá úvaha začínat: kdyby došlo k válce. Žel, tak to prostě není. Naše myšlenky se mohou ubírat jediným směrem, a to je: až válka začne.
Začal jste slovy „většina lidí“ a já použiji stejná. Většina lidí si myslí že příčiny války jsou v chybných politických rozhodnutích a jako motiv vidí boj o zdroj surovin. Je to dobrá zástěrka pro to, aby člověk neviděl co je zjevné. Nedávno jsem mluvil s jedním kamarádem. Je to ekonom, a já čekal že mi řeči o válce hned na začátku zatrhne. Byla to však jeho slova, že válka je nevyhnutelná. Potom mi začal vykládat o principech ekonomiky a přesto že jsem nepochopil vše, pochopil jsem dost abych uviděl co se děje.
Pokud bych měl převést jeho slova do obrazné řeči, nazval bych kapitalizmus parazitem. A každý parazit potřebuje hostitele. Z hlediska systému o němž je řeč, je vlastnictví zdrojů nevýhodné. Proč? Protože nakupujete a prodáváte v cenách platných v daném systému, čímž se limituje zisk. Pro kapitalismus je naopak lepší, když zdroje vlastní slabé a chudé země. Bohatství je relativní a jedná se pouze o všeobecně uznávanou hodnotu. Muž může být bohatý vůči svému sousedovi, ovšem nikoliv vůči své manželce. (a naopak že paní Jarmilo) Podstatu lze přirovnat k hromadě písku. Pokud přehazujete hromadu písku z jedné hromady na druhou, je to fuška, ale hromada zůstává stále stejná. Pokud však začnete ke své hromadě přihazovat písek od souseda, hromada poroste. Přesně takto se od počátku utvářelo bohatství USA. Nikoliv na základě svobody a demokracie, ale pouze díky chudobě okolních států. Pokud budete vlastnit deset tun zlata, není vám to nic platné, pokud nebude existovat někdo, kdo bude akceptovat, že jste bohatý. To bude dělat pouze za předpokladu, že vaše zlato bude chtít. Pro vás to znamená si své zlato udržet a tedy nepoužívat jej jako platidlo, protože jinak o něj přijdete. To co potřebujete je vnutit svému sousedovi, že vaše zlato má větší hodnotu než jeho. A tak vám dotyčný chudák bude prodávat za jeden váš, deset kilo zlata svého. K tomu slouží chudoba a strach. A hlavně peníze.
Pro celosvětovou ekonomiku není důležité kdo co vlastní, ale jak se jednotlivé subjekty chovají. Globalizace způsobuje, že se ceny vyrovnávají a tím se ztrácí výhoda bohatých a mocných států. V tomto kratičkém článku nemohu popsat vše, ale kapitalizmus došel k hranici životaschopnosti. To co bude následovat je otroctví, nebo totální válka.

119610

20.10.2006 13:02

RE: Neocons a mir.

doktor121 213.?.?.?

Reakce na 119610

Co mi tu chybí jsou úvahy, co může udělat jednotlivec, popis stavu je hezká a potřebná věc, ale co dál, skutečně se rýsuje to, že současný systém mele z psledního. Jako jednotlivec můžu dělat dvě věci:
1) Hledat informace abych věděl, tedy se mohl orientovat, na webu je toho dost - nejen obligátní blisty, ale šel bych k tomu, co představuje levici (sds, sok, ale i někteří u KS, lecos se najde přes anarchisty nebo trockisty).
2) Připravovat se - třeba mít kde pěstovat brambory a dříví na topení, ale hlavně sypat píseček do systému aby zdechnul co nejrychleji - třeba tím čeho se nejvíc bojí - bojí se toho proti čemu nejvíc štvou a to i když mi to zrovna taky není nejvoňavější. Momentálně se chystám jít volit, výběr je jasnej - protikandidát na starostu vůči modrýmu ptákovi (ten se třepe na funkci jak slepice na flusanec) + třešničkáře - na naštvání ostatních, navíc nemají nic nakradenýho, do senátu taktéž, i když nemá šanci, v druhém kole to bude složitější (hrozba změny volebního systému atp.)
Apropo - výčet toho co mi na ovocnářích vadí by byl mooooooooc dlouhej.

119619

20.10.2006 17:31

RE: Neocons a mir.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119610

Naše myšlenky se mohou ubírat jediným směrem, a to je: až válka začne.

Hm, já myslel, že ta válka již dost dlouho běží ... No nic. [velký smích]

Máte "svým způsobem" pravdu s tím přirovnáním kapitalismu k parazitům. Já víceméně to samé tady napsal již snad sto různými formulacemi a několikrát jsem se stydlivě rdíce vyjádřil, že se hledá třetí cesta ! Zdejší zastánci absolutního kapitalismu, demokratury, všemocného trhu atd. (například chudák kema, nechť je mu země lehká), tak ti mě pak vždy málem napráškovali a rozmetali až do stratosfery.

Každý si může udělat myšlenkový experiment - to aby pochopil, jak (ne)funguje trh. Představte si prosím prvopočátek kapitalismu - biblickou situaci s Abelem a Kainem. Tam ekonomické problémy s ohledem na tehdejší "velikost světového trhu" velmi rychle vygradovaly v patrně zcela první totální světovou válku, které se účastnilo plných 50% světového obyvatelstva. Tato absolutně první světová válka skončila smrtí celých 25% tehdejší populace - čili byla oproti současným světovým válkám neporovnatelně ničivější !

Na Abelovi a Kainovi si ale hladce dokáže každý uvědomit, že kapitalismus je prostě nesmysl ! V té době, ale nakonec si to každý lehce domyslí, že v každé době, byl jediný dlouhodobě fungující možný model společnosti takový, že nebyli ani chudí, ani bohatí. V Genesis to Mojžíš patrně tendenčně zkreslil, když napsal, že příčinou té absolutně první světové války s tak tragickými důsledky bylo to, že se Kain pouze naštval, že na jeho obětiny se Bůh neráčil ani podívat.

Tam šlo o něco jiného - Abel se pokusil zneužít toho, že měl více času jako pastevec vymýšlet lotroviny a že se tedy pokusil Kaina ve vzájemném "světovém" obchodě nějak ošidit. Prostě - chtěl na Kainovi zbobatnout !! Kain jako tvrdě pracující rostlino-zemědělec byl asi pomaleji myslící a naletěl mu. Nakonec ale mu došlo, že se jej Abel pokusil zotročit a použil na vyjádření svých patrně trudných myšlenek nějaký pádný nástroj - patrně motyku. Od té doby se traduje, že "...když pán Bůh dopustí, i motyka spustí."

Je paradoxní, že takto pojato - skutečně takové státy, jako Kuba nebo Severní Korea jsou vývojově vlastně velmi velmi popředu !

Jinak ale - je to dost špatné a dobrá rada nad zlato. Obávám se, že kolektívní záchrana již není možná a že je v tom již každý pouze sám za sebe ! Správně však nikdy nemá člověk říkat nikdy... [velký smích]

119626

20.10.2006 23:22

RE: Neocons a mir.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 119626

No, válka zatím není, alespoň kolem našeho baráku. Toho bych si všiml. Alespoň doufám. [smích] Ano, paradox je všudypřítomný a je docela zábavné, že právě vývoj zlámal kapitalismu vaz. Nebýt technického pokroku a z něj vzešlé gigantické nadprodukce, mohl se kapitalismus ještě nějaký ten rok tvářit přívětivě. Žel, rozumu pobrati nelze, a tak nacpané regály v supermarketech, (pro mnohého známka blahobytu) dovedli svět k oné části grafu, od níž se křivka prudce láme a směřuje kolmo dolů. Přirozeně to mnoho lidí nepochopí, když přece peněz je dost. A tak jen zbývá doufat, že všechny ty události přežije alespoň jeden člověk, který to těm ostatním vysvětlí. Ale proč vlastně. Chyby se mohou opakovat. Jinak by tu nebyla taková zábava. Chacha, chichi, chocho.

119643

21.10.2006 5:17

RE: Neocons a mir.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 119610

Vicemene to shrnuje Zprava z Zelezne hory. To jestli byla vypracovana na prikaz JFK ci ne neni rozhodujici. Podstatny je obsah a zpusob zpracovani. Jedna se vicemene o komlexni analyzu funkci valky v lidske spolecnosti ( ekonomicka, socialni, ekologicka, politicka, kulturni, vedecka...). Pokud jde o zparcovani, to se snazi oprostit od jakyhokoliv etickych a moralnich stanovisek. Je to pokus aplikovat abstraktni a formalni styl prirodnich ved v makropohledu na valku a mir. Jde de facto o analyzu spolecenskeho systemu, bez toho by se tezko daly delat zavery o valce a miru.
http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/iron.htm
Problem je ten, ze system bude muset byt transformovan a to se neobejde bez transformace lidi anebo dojde k sebedestrukci, technologicky jsme totiz uz presli jako lidstvo limit, kdy si globalni krizi systemu muzeme dovolit resit valkou. Mozna se historie pohybuje v kruzich. V nejblizsi dobe ( mesice nebo desitky let pro historii je to par kapek), bude kruh bud prolomen nebo se dostaneme na pocatek noveho cyklu. Neni podstatne jestli se to stalo v zapomenute historii, ci to bude prvni cyklus.

119654

21.10.2006 11:05

RE: Neocons a mir.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 119654

Domnívám se že byla. A dokonce nejen ona. Všeobecná pravidla pro zánik amerického pojetí kapatilizmu byla naplněna právě v období kdy se do zahraniční politiky USA počal prodírat zdravý rozum. Myslím že JFK připravoval reformu bankovního systému a proto musel zemřít. Ale toto není jediná důležitá událost své doby. Předpokládám že světu bylo předáno varování, (Fatima) a spolu s ním i pomocná ruka v podobě informačních technologií. Díky nim se podařilo oddálit zhroucení systému. Ovšem svět neudělal nic. Tedy USA. Naopak. Od této doby se počíná datovat příprava k totální válce.
Byl by to dlouhý článek o cestě za neomezenou vládou. Jsem si jistý že bankéři a ostatní mocenské články o systémové chybě kapitalismu ví a cestu po níž jdeme naplánovali.
Kapitalizmus je parazit, avšem i parazit může být v určité formě prospěšný. My se můžeme pouze prát, proč vede cesta právě skrze USA. Odpověď je prostá. Rakovinu je nutné léčit v místě kde se nachází. Léčit zdravé části organismu je nesmysl.

119662

21.10.2006 11:13

RE: Neocons a mir.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 119662

prát? sakra proč jsou ty klávesy vedle sebe?

119664

21.10.2006 12:15

RE: Neocons a mir.

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 119662

>My se můžeme pouze prát, proč vede cesta právě skrze USA. Odpověď je prostá. >Rakovinu je nutné léčit v místě kde se nachází. Léčit zdravé části organismu je
>nesmysl.

Rakovina se neleci,....je treba vyriznout a vyhodit.


Snad pak bude tato zeme aspon natolik cancer free, jako za casu techto velkych muzu:
http://www.axel-jacob.de/chiefs.html

Bez Bushit a jinych sionalpinistu.

V [cool]
free Iraq,Afghanistan, Palestine
world peace

119666

20.10.2006 8:33

příští válka bude vypadat jinak

Martin1 213.?.?.?

Pánové, chodíte dokola a neberete v úvahu technologický pokrok. To o čem mluvíte je výzbroj a válka minulá-takový klub vojenské historie. Nové trendy nám oznamovat nebudou, protože jsou TAJNÉ.
Nechme se překvapit a jen tiše doufejme, že to nebude padat na hlavu zrovna nám.
Možná trochu něco napoví tady.
http://atmonline.cz/archiv.htm

119603

20.10.2006 19:18

Válka bude vypadat jinak

Stalin 82.?.?.?

Neví jaký má smysl porovnávat Suchoje s F16 nebo protiraketové systémy USA a Ruska. Při jaderném konfliktu je to stejně jedno. Bez ohledu na jakýkoliv protiraketový systém mohou Rusové vyslat na USA tisíce raket z jaderných ponorek a minimálně města na pobřeží, kde žije nejvíce lidí hnemají sebemenší šanci se proti raketám ubránit. Nevěřím, ře by nějaký americký prezident tohle riskoval. Válka mezi USa a ruskem se bude odehrávat stejně jako za studené války- pomocí sabotáží teroristických útoků apod. na území Ruska a také pomocí morálního rozvratu celé společnosti, pomocí drog, kriminality a korupce. Pro zajímavost, přečtěte si jakým způsobem USA vyhráli studenou válku( i když ono se nedá tak úplně říst že USA vyhrály. SSSR nebyl poražen, SSSR byl zrazen spiklenci ve vedení komunistické strany v čele s Gorbačovem a válka skončila bez jediného výstřelu) :

„Skončí válka, všechno nějak zevšední, usadí se a uklidní. A my použijeme všechny síly, všechno zlato, veškeré materiální síly pro obelsťení a ohloupení lidí. Lidský mozek, lidské vědomí je přizpůsobivé ke změnám. Zasejeme tam chaos a nepozorovaně nahradíme skutečné lidské hodnoty falešným, ve které budou věřit. Jak? Najdeme s námi stejně smýšlející spojence a důvěrníky v samotném Rusku. Krok za krokem se bude vyvíjet obrovská , nezměrná tragédie k zániku nejnepokojnějšího národa světa S konečnou platností a nezvratně uhasne jeho sebevědomí.
Například z literatury a umění vytrhneme její sociální podstatu. Malířům vezmeme touhu zabývat se zobrazováním a zkoumáním procesů, probíhajících v hlubinách národních mas. Literatura, divadlo, kino budou zobrazovat a oslovovat nejnižší lidské pudy a vášně. Všemožně budeme podporovat a vyzdvihovat tzv. umělce zastávající a ztělesňující v lidském vědomí kult sexu, násilí, sadismu a zrady- zkrátka všelikou nemorálnost. Chaos a nepořádek vytvoříme i v řízení státu.
Neviditelně, aktivně a trvale budeme podporovat nepoctivost úředníků, korupci, a všechno, co vede k svévolnosti. Byrokracie a nesvědomitá práce budou vydávány za ctnost. Čestnost a poctivost budou na posměch a nikomu nepotřebné, budou patřit minulosti. Sprostota a drzost, lež a klam, opilství a narkomanie, živočišný strach z druhých, nestydatost, zrada a nepřátelství mezi národy, nejvíc pak nepřátelství a nenávist k ruskému národu- to všechno co nejobratněji, aniž by si toho kdokoliv všiml, budeme kultivovat až to rozkvete v krásné květy a přinese toužebné plody.
Jen málo lidí pochopí nebo bude tušit, co se děje... Ale takové lidi zaženeme do bezvýchodného postavení, vystavíme je posměchu, najdeme způsob, jak je očernit a prohlásit za odpad společnosti. Vyrveme duchovní kořeny bolševismu, zprofanujeme a zničíme základy přirozené mravnosti. Rozkladným způsobem rozložíme generaci za generací, vyvolám...Kráceno (Editor)

119629

20.10.2006 20:08

RE: Válka bude vypadat jinak

Průchozí 85.?.?.?

Reakce na 119629

... a pokračuje to:

"Chámství a impertinence, lež a podvod, opilství a drogová závislost, živočišný strach jednoho před druhým a nestoudnost, zradu, nacionalismus a nevraživost mezi národy, a především nevraživost a nenávist vůči ruskému lidu: to vše budeme pěstovat - obratně a nenápadně… A jen nemnozí, velmi nemnozí se dovtípí nebo pochopí, oč tady jde. Ale takové lidi zaženeme do bezvýchodného postavení a uděláme je terčem posměchu. Najdeme způsoby jak je pomluvit, a pak je prohlásíme za odpad společnosti."

(Plán amerického generála Allena Dullese, který byl šéfem politické rozvědky USA v Evropě. Nakonec se stal ředitelem CIA.)

Složme generálovi poklonu, jeho plán byl realizován na sto jedno procento.

----------
Celý článek vyšel tiskem ve WM magazínu (kde jinde).
a na webu je zde: www.mwm.cz/clanek1.php?id=1173

119633

20.10.2006 20:54

RE: Válka bude vypadat jinak

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119633

Složme generálovi poklonu, jeho plán byl realizován na sto jedno procento.

Hm, pan generál to asi vzal jakousi zkratkou a jedním vrzem svůj plán aplikoval se zřejmě jen kosmetickými úpravami i doma. Já se prostě nemůžu nevrátit ke své zde již několikrát prezentované domněnce. Totiž - vše ukazuje na to, že nějaká mimozemská humanoidní entita cca někdy v roce 1960 zahájila realizaci plánu na plnou kolonizaci planety Země. K likvidaci trapných výsledků nepovedeného experimentu "homo sapiens sapiens" pak využívá notoricky známých vlastností tohoto druhu "homo .." - to jest závist, pažravost, intolerance, velikášství s touhou po moci atd. atp. . Určitě jsem zapomněl i na další důležité vlastnosti "homo..." ! Čili lidstvo možná nepáchá sebevraždu, nýbrž se jedná o rafinovanou vraždu za aktivní pomoci oběti ! [velký smích]

119641

20.10.2006 20:13

RE: Válka bude vypadat jinak

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 119629

Stačí hodinové sledovanie televízie v čechách alebo na slovensku - je to presne ono.

119634

20.10.2006 21:27

RE: Válka bude vypadat jinak

martin1 217.?.?.?

Reakce na 119629

Už jsem měl napsanej celej příspěvek,ale tahle diskuse je tak hustá,že jsem to smazal a jdu si nalejt další skleničku veltlínu.
Mimochodem-kde je trodas?

119642

21.10.2006 19:28

USA budou poraženy

Zorba 83.?.?.?

Je to skutečně vynikající článek který dokonale popisuje situaci v dnešním světě. Je nade vší pochybnost že USA usilují o světovládu a nastolení NWO. Hlavní překážkou USA v nastolování tohoto plánu je Rusko, nebot právě Rusové(spolu s Čínany) jsou jako jediní schopni USA vojensky porazit. Proto USA usiluje o zničení Ruska cestou postupného obkličování, podporou všech možných protiruských sil a taky úsilím o uskutečnění demoliberálního puče v Rusku. Naštěstí stojí v čele Ruska vynikající státník Putin a v Rusku jsou na vzestupu dobří nacionalisté, takže věřím tomu že se Rusové před Americkým tlakem ubrání. Současná tažení USA na blízkém východě jsou jen kroky na cestě ke světovládě.
Existuje bohužel jen jeden způsob jak USA zastavit a porazit, tento způsob byl jasně nastíněn v článku. Rusko i Čína jsou Americkou politikou neustále zaháněny do kouta. Amíci tyto země postupně obkličují a Rusové ani Čínané nemohou ustupovat donekonečna. Dříve či později nastane okamžik kdy Americká agresivita překročí únosnou mez a Rusko se svými spojenci se s USA vojensky střetnou a následném konfliktu USA porazí. To bude zanemnat záchranu světa před Americkou světovládou. Ostatně se na to už dnes řada zemí připravuje a ve světě vzniká antiamerická koalice.

119688

21.10.2006 21:17

RE: USA budou poraženy

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 119688

V čiste vojenskej rovine je porážka USA hoci aj spojenými silami Ruska a Číny v najbližšom desaťročí málo pravdepodobná. Veľké impériá nezanikajú vojenskou porážkou ale vnútorným rozkladom.

119698

22.10.2006 0:31

RE: USA budou poraženy

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119698

Podle mne je porážka USA spojenými silami Ruska a Číny a dalších zemí více než reálná. Rusko i Čína sice musí ještě hodně zbrojit, ale i tak jsem přesvědčen že dokáží USA porazit. Technologicky jsou na tom zhruba stejně. USA budou mít tu nevýhodu že nebudou mít žádné opravdové spojence(armády satelitních států nebudou za zájmy USA dobře bojovat), zatímco antiamerické koalice bude mít simpatie celého světa a všude najde opravdové spojence. Dále USA budou muset své síli rodělit a bojovat na řadě front po celé planetě, zatímco Rusko a Čína budou moct své síli soustředit na nápor na jednu, maximálně dvě až tři fronty. USA budou navíc po celém světě čelit partyzánskému odporu podmaněných zemí. USA jsou na tom stejně jako Německo před rokem 1914 a 1939. Víme jak tehdy ostatní národy zastavili Německou hrozbu, stejně budeme muset i v blízké budoucnosti zastavit Americkou hrozbu. Agresivní říši, bažící po světovládě, jakou je ta Americká lze porazit bohužel jedině válkou.

119704

22.10.2006 8:22

RE: USA budou poraženy

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 119704

Zorbo
Kdybys neuvedl, ze ses narodil mimo uzemi CR, tak bych si fakt stale myslel, ze jsi synacek nejakeho mistniho byvaleho modrokosilace.A kdybys vedel, jake zlo tito napachali za dob bolsevika, urcite bys zmenil styl vyjadrovani.Pravdou ale zustava, ze se tva cestina podstatne zlepsila, coz ale neznamena, ze se z tebe stava "lepsi Cech"......pokud se vubec k narodnosti ceske hlasis..., ze,....hmmm.
Vyrusta z tebe tzv."brainwashed" osoba, coz vlastne tvi partajnici (dnes asi mnoho z nich v kanadach a holymi lebkami) zajiste uvitaji. Zorbo, ....probud se a podivej se kolem sebe, jak sis vypestoval zavislost na vyrobcich, ktere maji co do cineneni s aktivitou US citizens.Nerikam, ze to je spravne, ale urcite jsi rad, ze si tva generace utira zadek radove za petinu ceny, nez generace tvych rodicu. Tak hluboko jsme byli my pod jhem bolsevika, za ktereho ani ten zachodovy papir nekdy nebyl a lide tento kradli z vlakovych souprav, ...spina vsude, drancovani ve prospech nasich rudych ochrancu v CCCP, .....
Vim, ze s tebou nema cenu moc diskutovat. Predstavil ses zde jako mozek docela vymyty,...Je ale mozne,ze to je jen tvou nezkusenosti a toho vymyvace jednou kopnes do zadni casti jeho schranky telesne,....ale kua, Zorbo,...USA a jejich obcane NEJSOU krvelacni agresori. Tech par zoldaku, slouzicich ve prospech rakoviny, jenz pred lety napadla USA, nepredstavuje sice USA v tom nejlepsim svetle, ale toto nejsou US citizen takovi, jake si tato zeme preje. Je to par chudacku, vrazdicich ve prospech ziskuchtivych kurew, nyni u moci. Nic vic, nic mene.

119711

22.10.2006 11:58

RE: USA budou poraženy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 119711

O tom že všude žijí "normální lidé" není sporu. Ostatně i Vaše nálepkování lidí mi připadá povědomé. Toto ovšem nikdy nebyla doména pouze komančů. Úplně stejně se chovají posluhovači na celé planetě. Víte, já jsem si filtrem nežádoucích osob prošel od počátku do konce a vím jaké stopy to zanechává na dětské duši, která nechápe co se děje a proč je vylučována z lidské společnosti. Jenže jsem si na druhou stranu velmi silně uvědomoval, že za tím vším stojí lidé. Někteří skrze svoji angažovanost na cestě úspěšných kádrů. Jiní pro svoji "nevinnou" nemohoucnost. A to o čem tu tak vznešeně hovoříte, jsem našel úplně všude kam jsem vstoupil. Ti obyčejní lidé tak srdnatě hájící oficiální náplň "spokojeného" života, jsou ten největší svrab jaký jsem kdy poznal. Bezejmenné tváře procházející ulicí s magazínem Blesk v pravé kapse a programem se zaškrtnutými seriály v kapse druhé. Oni tiší a nevinní souhlasiči, jejichž morálka jim nebrání v kritickém okamžiku pronásledovat a lynčovat odpadlíky od stereotypu. Na druhou stranu jsou to přeci jen lidé a nezaslouží si být pouhým stádem určeným k likvidaci.
Mohl bych Vám dopodrobna vypsat co se v současnosti děje a proč. Někteří lidé si zcela scestně myslí, že za současnými problémy stojí vláda a nadcházející volby mají šanci něco vyřešit. Jenže nemají. Jakákoliv vláda v USA se bude muset vyrovnat s hlubokou krizí způsobenou nezodpovědností a mocenskou zaslepeností. Pokud se nerozhodne k druhému kroku, jímž je válka. Jenže to co by pro Vás bylo důležité je „čeština“ ve slovech předpřiposraná vlezdoprdelnost. Když už tedy reagujete, pokuste se po vypláchnutí svých morálních smrdutostí, zareagovat alespoň na jednu myšlenku z atakovaného příspěvku.
S hlubokou neúctou onen Gdosy.

119717

22.10.2006 15:53

RE: USA budou poraženy

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 119717

Nepamatuji, ze by se za posledni dva a pul roku ozval nejaky anonym na muj prispevek, navic psany nekomu jinemu, a s neuctou se podepsal jako Gdosy.
Kdybyste se podepsal jako Kdovi, tak bych nejdriv polozil otazku:
Kdoviiii,....co jste zac?
Zeby sem vlezl zase kemomikin, nebo nekdo z te smrdute particky a zacal poucovat?
Zorba ma jasne vyhraneny styl psani a kdo z toho neciti modrokosilace, tak ten v CSSR nikdy nezil. Pokud citi a zastava se jich,...holt, vrana k vrane, ...pane neznamy.
Zorba muze byt oběť, protoze si tu dobu pamatovat nemuze.
Ale taky nezapomenu na ten moment, kdy nedavno kolem vystaviste v Holesovicich projizdel vlak, z nehoz bylo slyset na 300 skinheads s rukou naprazenou ala hitlerovi pohunci.
Modra, ci zlutohneda kosile.....koho si chcete zastavat ?
Mam takovy dojem, ze mate nutnost reagovat, abyste viril vodu.
>Mohl bych Vám dopodrobna vypsat co se v současnosti děje a proč.
Neni nutno, ziju se svou rodinou v CR, cehoz jste si urcite racil vsimnout. A pokud byste me chtel poucovat o USA, ....prosim. Jsem tam sice kazdou chvili, ale pouze v Kalifornii. Z Vaseho prispevku se toho vydolovat dedukci moc neda.
Je nadevse jasne, ze jak v CR, tak v USA vladne klika, ktera tyto zeme zaprodala, at uz vice, ci mene, a to ve prospech tretiho statu, navic umele vytvoreneho a postaveneho na utrpeni mistnich obyvatel. Tuto verzi nikomu nevnucuji, ta je mi zcela jasna, vidim-li kopace tunelu smer jihovychodni, nebo miliardy utracene z vybranych penez od US taxpayers a pouzity k okupaci suverennich statu, kde nejvetsi zajem ma ten stat, ktery rozhazuje cluster bombs mezi civilni obyvatelstvo dalsiho suverenniho statu.
>Jenže to co by pro Vás bylo důležité je „čeština“ ve slovech předpřiposraná vlezdoprdelnost.
Mily anonyme
Zorba pri prvovstupech hlasal neco o zasadach cesstvi atd, ale ty hrubky opravdu trhaly oci. Pokud si toto nepamatujete, staci se podivat.
> Když už tedy reagujete, pokuste se po vypláchnutí svých morálních smrdutostí, zareagovat alespoň na jednu myšlenku z atakovaného příspěvku.
Na Zorbovy prispevky by to byla opravdu ztrata casu. Az ucitim, ze za svym prispevkem stoji on, jako osoba,......treba k tomu dojde.
Vase utoky na mou moralku me opravdu presvedcuji o tom, ze zrovna prichazite z lehovy zumpy. Tak se nestydte za sve jmeno a slova, kterymi byste tak rad urazil,.......a podepiste se,...no ... [mrknutí jedním okem]

V [cool]
world peace

119720

22.10.2006 16:44

RE: USA budou poraženy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 119720

Další napadání a zase jedle jak ta vedle. Lehovu žumpu neznám, neb ty stránky jsem nikdy nenavštívil. Ale dva a půl roku je dosti dlouhá doba. Není Vám to divné?
Gdosy

119727

22.10.2006 19:38

RE: USA budou poraženy

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 119727

S nickname Gdosy jsem nikterak ve sporu nebyl. Prispiva sice neco pres rok, ale muze to byt jeden z nicknames jedne osoby. Pokud byl klid mezi nami nechapu, proc jste se vetrel do diskuze mezi mnou a Zorbou.Pokud to ma byt jeden z tech vasich nasiracich, kdy si s kamarady delate na Zvedavci legracky, prosim,....branit Vam nebudu.
Ale ze jste se nemrknul do lehozumpy, ...tak to Vam neverim. Kdyz znate Ritu, leho website byste nevynechal [mrknutí jedním okem]
Kdybych holdoval alkoholu a dal si s Vami par panaku, treba bysme nasli spolecnou notu. Ale alkohol v davkach nekonzumuji, black metal je jen odvar hard rock music........takze at hledam, jak hledam, nenachazim jediny duvod, proc bych mel reagovat na Vase prvovypady k me osobe. Piste, mate-li co psat,....jinak neotravujte. [smích]

119732

22.10.2006 21:04

RE: USA budou poraženy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 119732

Pokaždé když někdo nálepkuje lidi s odkazem na bývalý režim, je zjevné že neví o čem mluví. Reaguji proto, že podstata každého společenství je vázána na člověka a nikdy to nebylo a nebude jinak. Samotná historie (krátká) USA by sama za sebe stačila, aby se člověk příslušností k tomuto národu raději nechlubil. Já osobně v nacistické nadřazenosti a otrokářské společnosti nevidím žádný rozdíl. Oné společnosti s níž se Amerika dodnes nedokázala vyrovnat, a mohu Vás ujistit, že valná většina tohoto národa považuje (nejen) černochy stále za méněcenné. Nakonec arogance s jakou vnucují okolnímu světu svoji pomatenou pravdu, je jasným důkazem, že budoucnost nepřinese žádné zlepšení.
Nikoliv bývalé státy východního bloku jsou dnes hlavní příčinou nestability mezinárodních vztahů. Zatímco se státy bývalého východu snaží vypořádat s vlastní minulostí, západní společnost jim pod rukama rozkrade a zlikviduje i to málo co jim po původním zřízení zůstalo. Opravdu bratrská pomoc. Myslím že se říká z louže pod okap.
A tedy pokud se bojíte reakcí na své příspěvky, nebudu otravovat.
Gdosy

119739

23.10.2006 8:34

RE: USA budou poraženy

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 119739

>Pokaždé když někdo nálepkuje lidi s odkazem na bývalý
>režim, je zjevné že neví o čem mluví.
Zvlastni mi pripada, ze se ozvyvate po tak dlouhe dobe a navic uplne mimo, protoze Zorba nemuze byt nosicem nalepky ( na coz jsem jasne poukazal vzhledem na jeho vek , ale styl vyjadrovani je tak do oci bijici, jako jeho hrubky. No nic,...mate chut se hadat,...posluste si.

>Reaguji proto, že podstata každého společenství je vázána na člověka
Podle toho, kdo koho za cloveka pocita. Coz nam historie ukazuje az moc okate.

>aby se člověk příslušností k
>tomuto národu raději nechlubil.
Jsem otec ditete, pro ktere tato zem je zemi rodnou, coz Vam asi moc nerika.Urcite nenazve svou vlast zemi Molombu.
>Já osobně v nacistické nadřazenosti a otrokářské společnosti nevidím žádný rozdíl.
Uvedl byste aspon, kde pobyvate poslednich 5-10let zivota, abyste tim potvrdil svou uvahu o USA? Ze se zrovna tato zem nachazi ve stavu "byt dojena sionlobby", to je spise k placi, nikoliv ke kritice.

>Oné společnosti s níž se Amerika dodnes nedokázala
>vyrovnat, a mohu Vás ujistit, že valná většina tohoto
>národa považuje (nejen) černochy stále za méněcenné.
Stejne asi jako je tomu v CR. Zadny rozdil nevidim. Proto jsem se pod nickname Idealista spise venoval rozdelovanim na Zle a Dobre duse. je to v lidech, nikoliv v narodu, jako takovem.Pausalne odsuzujete, coz uz odpocatku znehodnocuje Vas pohled na dane tema.

>Nakonec arogance... že budoucnost nepřinese žádné zlepšení.
Porad dokola ta stejna pisnicka. Bush pod taktovkou sionlobby neni predstavitelem USA.

>Zatímco se státy bývalého východu snaží vypořádat s vlastní minulostí
To vidim dnes a denne poslednich 15let, jak se par bolseviku upenlive snazi presunout miliardy ze statni kasy tunely do prislusnych mist, a to vse za uplatu, uplatek, ....jj,...to je to vyporadani se s minulosti, ....
>západní společnost jim pod rukama rozkrade a
>zlikviduje i to málo co jim po původním zřízení zůstalo.
Kdybych nevidel, mozna ze bych Vam i uveril. Jenze ja videl, ze vlasni zemi zaprodalo par zmetku, pocinaje Havelstorry, pres DybuKocarnikaJunkaSudkaDlouhehoSobotku.....netreba pokracovat.Jedine ve spojeni s tou pakazi mohli operovat zde v CR, staci se podivat na 10mld Lauder/Zelezny, nebo 8mld Salzman/rakousky podnikatel s izraelskym pasem, IPB pro CSOB z toho Nomura profitovala....to mel na starosti Sobotka a jeho brothers in arms.....bezte k certu s Vasim nazorem ohledne zapadnich rozkradacu....

>Opravdu bratrská pomoc. Myslím že se říká z louže pod okap.
Ale aspon si mate cim utrit zadek a nemusite odvadet kvalitni vyrobky smer mimo uzemi CR. Dnes se mohou prodat, coz je velky rozdil.

>A tedy pokud se bojíte reakcí na své příspěvky, nebudu otravovat.
Nemam se ceho bat. Nezapomente, ze jako emigrant mam trochu jiny pohled na dane tema ohledne modrokosilacu.

a nejsem Nekdo, ale podepisuji se vlastnim jmenem
Vladimir Sodek

119772

23.10.2006 18:48

RE: USA budou poraženy

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119720

>Zorba ma jasne vyhraneny styl psani a kdo z toho neciti
>modrokosilace, tak ten v CSSR nikdy nezil. Pokud citi a zastava
>se jich,...holt, vrana k vrane, ...pane neznamy.

Vy můžete z mého stylu psaní cítit co chcete, třeba i modrokošiláče. Ovšem to nic nemění na tom že jsem zásadním odpůrcem minulého zločinného komunistického režimu a vaše neustále podsouvání nějakých modrokošiláčů na tom nic nezmění. Stejný styl psaní jako já mají snad všichni pravicoví nacionalisté a konzervativní křestané.

>Zorba muze byt oběť, protoze si tu dobu pamatovat nemuze.

Jaká obět? A čeho nebo koho obět? Já se pouze snažím hájit zájmy svého Českého národa jak nejlépe dovedu.

>Je nadevse jasne, ze jak v CR, tak v USA vladne klika, ktera
>zeme zaprodala, at uz vice, ci mene, a to ve prospech tretiho
>statu, navic umele vytvoreneho a postaveneho na utrpeni mistnich
>obyvatel. Tuto verzi nikomu nevnucuji, ta je mi zcela jasna,
>vidim-li kopace tunelu smer jihovychodni, nebo miliardy utracene
>z vybranych penez od US taxpayers a pouzity k okupaci
>statu, kde nejvetsi zajem ma ten stat, ktery rozhazuje cluster
>bombs mezi civilni obyvatelstvo dalsiho suverenniho statu.

Já samozřejmě odsuzuji zločinný Izrael a sionismus stejně jako vy. Ovšem uvědomte si že stejně jako se vy snažíte hájit USA by šlo hájit i Izrael. Mohl by tu být někdo kdo by psal že Izraelci jsou vlastně jen chudáci které zneužívá jejich režim, že to jsou obyčejní lidé se všedními problémy kteří nechtějí nikomu ubližovat(což může být částečně i pravda) a že jakékoli úsilí o rozdrcení Izraele je špatné.
Izrael je špatný, ovšem páchá své zločiny jen na blízkém východě, zatímco USA je páchají po celém světě.

>Na Zorbovy prispevky by to byla opravdu ztrata casu. Az ucitim,
>ze za svym prispevkem stoji on, jako osoba,......treba k tomu
>dojde.

Antiamerické názory které zde hlásám jsou at se vám to líbí nebo ne vlastní většině lidí po celém světě. Celý svět je dnes proti USA a jasně si uvědomuje americko-sionistickou hrozbu a miliony lidí po celém světě jsou připraveny proti této hrozbě bojovat.

>Vase utoky na mou moralku me opravdu presvedcuji o tom, ze
>prichazite z lehovy zumpy. Tak se nestydte za sve jmeno a slova,
>kterymi byste tak rad urazil,.......a podepiste se,...no ... [mrknutí jedním okem]

Tak to jste jistě zcela na omylu. Názory jaké já zastávám jsou pravým protipolem a opakem názorů Leha a jeho bandy. Nezvědavci za každou cenu hájí zločiny Washingtonu a Tel Avivu a Leho za USA dokonce bojuje.
Oproti tomu já jsem přesvědčený a hrdý Antiami a jsem připraven bránit svůj národ před Amíky.

119805

22.10.2006 15:59

RE: USA budou poraženy

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119711

Nevím co pořád máš s těmi modrokošiláky a proč o nich pořád mluvíš, připadá mi to scestné. Jinak já jsem si plně vědom toho jak zločinný byl bolševický režim, nevím proč by to mělo nějak měnit můj způsob vyjadřování. Myslím že z mích názorů a z toho co zde píšu je jasné že jsem Čech, hrdý vlastenec pyšný na svůj národ.
Nevím co chceš říct tím že mám údajnou závislost na výrobcích z USA. Dnešní svět je velmi provázaný a všude jsou výrobky odevšad.
Jistě že bolševické zlo bylo hrozné, stejně tak je ovšem hrozné dnes jho americké které je potřeba svrhnout. Něco bylo horší za minulého režimu, něco je horší dnes.
Proč mluvíš o vymytém mozku? Můj antiamerikanizmus je vlastní prakticky celému světu. Lidé všech zemí a všech národů jsou proti USA, jedinou výjimkou kde mají Amíky rádi je Izrael(a taky samozřejmě samotné USA). Podle mne lidé s antiamerickými postoji jsou právě ti co vidí skutečnou pravdu, zatímco vymyté mozky jsou proami.
Samozřejmě uznávám že i v USA jsou slušní a normální lidé, ovšem naprostá většina Američanů podporuje zločinou politiku svého režimu. Amíci si myslí že jsou nejlepší na světě a že mají právo vládnout celému světu. Stejně tak jako ty zde hájíš Amíky, tak bylo možné za světových válek hájit i Němce, myslíš si snad že to znamenalo že Němci nebyli odpovědní za válku a že si nezasloužili to co je postihlo? Naprostá většina antiami ve světě Amíky nesnáší a to plným právem. USA usilují o světovládu a nastolení NWO a je tedy potřeba je zastavit.

119722

22.10.2006 20:24

RE: USA budou poraženy

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 119722

>Nevím co pořád máš s těmi modrokošiláky a proč o nich pořád mluvíš
Tobe zcela urcite, protoze nepamatujes styl psani toho bolsevickeho dorostu.
Jak bys zmenil styl vyjadrovani. Nic ve zlem,....znat to opravdu ze zivota nemuzes, jen snad napapouskovano od nekoho z nich.

>//proč by to mělo nějak měnit můj způsob vyjadřování.
Kvaka to jako ryba, skace to pres prekazky jako ryba,....musi to byt ryba,....Zorbo [mrknutí jedním okem]
>Myslím že z mích názorů a z toho co zde píšu je jasné že
>jsem Čech, hrdý vlastenec pyšný na svůj národ.
Nevím jak z tvých, ale z mých zornych uhlu to vypada tak, ze jsi pod vlivem manipulatora.

>Nevím co chceš říct tím že mám údajnou závislost na výrobcích z USA.
Ctes nepozorne. Psal jsem:....sis vypestoval zavislost na vyrobcich, ktere maji co do cineneni s aktivitou US citizens......
To neznamena, ze spotrebovavas vyrobky Made in USA, ale si jen ztezi dokazes predstavit zivot v CR, kdyby zadny US obcan, ci company nevyvinula aktivitu. Nemas moznost porovnat, nezazlivam ti to.Ale zacni se koukat kolem sebe.

>Dnešní svět je velmi provázaný a všude jsou výrobky odevšad.
To ano, ale nekdo je taky musi ve velkem nakoupit, privezt, zasobit maloobchody, aby ty sis mohl koupit. Ale taky nemusel.Dnes maji supermarkety tricet i ctyricet pokladen.To znamena, ze lide maji na to, aby si koupili, co potrebuji.Zeptej se treba zen, co pro ne znamena zn. Tampax, Kotex nebo Carefree. Zakladni hygienicke potreby,....bolsevik jim nacpal do regalu Rico a musely byt zticha. A muzu pokracovat....

>...stejně tak je ovšem
>hrozné dnes jho americké které je potřeba svrhnout.
US citizens jsou dnes pod tim jhem, a myslim si, ze podstatne vice, nez obcane CR. Ti jsou jen tunelovani, ale do valky je nikdo nenahnal tak, jako se to podarilo sionlobby v USA.

>Něco bylo horší za minulého režimu, něco je horší dnes.
Zkus pozadat nekoho o fotografie tak ze 70.let. Ucitis z nich docela smutek a šeď.
Vyduch a voda,....ani nemluvim.

>Můj antiamerikanizmus je
>vlastní prakticky celému světu. Lidé všech zemí a všech
>národů jsou proti USA,
Kdyby tomu tak bylo, tak nejsou zadne fronty na ambasadach temer celeho sveta se zadostmi o vstup.Zase jen papouskujes.

>jedinou výjimkou kde mají Amíky rádi je Izrael
A kdo by nemel rad dojnou kravu,....uz chapes?
>Amíci si myslí že jsou nejlepší na
>světě a že mají právo vládnout celému světu.
US citizens na to zvysoka....Vladnout chce pouze urcita skupina nenazrancu, ale ti vetsinou maji nejen US passport v kapse.
>myslíš si snad že to znamenalo že
>...a že si nezasloužili to co je postihlo?
Vime vubec, co dohnalo Nemce k tomu, aby ......nevime. Nejsme tak stari. A kazda z tech stran tvrdi tu svou pravdu. Krvave pres prsty dostal jen chudy. At uz Nemec, Zid, ci jini.....vcetne Rusu.

>USA usilují o světovládu a
>nastolení NWO a je tedy potřeba je zastavit.
A myslis, ze jen oni usiluji? Vsichni nenazrani na tomto svete toto chteji. Mer stejnym metrem vsem.

119735

23.10.2006 9:28

RE: USA budou poraženy

Vodník 62.?.?.?

Reakce na 119735

Výborná odpověď, Vláďo. Zaujala mě Tvoje poznámka:

>US citizens jsou dnes pod tim jhem, a myslim si, ze podstatne
>vice, nez obcane CR. Ti jsou jen tunelovani, ale do valky je
>nikdo nenahnal tak, jako se to podarilo sionlobby v USA.

Zdá se, že US citizens jsou oběťmi podobné situace, jako Rusové po r.1917: rakovinná kosmopolitní síla ovládla a dusí národ, kterému jsou pak přičítány nešvary této rakoviny (dodnes! viz Doležal a jeho kydy o "ruském" kommunisme, "ruské bolševické"(sic!) říši atd.)

Zorba je mladý kluk, určitě to myslí dobře, ale chytl se asi blbých kamarádů. To se může stát kdekomu - vzpomeň si na mého kamaráda-filosofa, co skončil v N.Y.C. mezi fašistickými skinheady.

119776

23.10.2006 20:00

RE: USA budou poraženy

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119776

>Zdá se, že US citizens jsou oběťmi podobné situace, jako
>Rusové po r.1917: rakovinná kosmopolitní síla ovládla a
>dusí národ, kterému jsou pak přičítány nešvary této
>rakoviny (dodnes! viz Doležal a jeho kydy o "ruském"
>kommunisme, "ruské bolševické"(sic!) říši atd.)

S tím Ruskem a židobolševiky máte určitě pravdu. Ovšem situace USA je podle mne odlišná. USA jsou na tom stejně jako svého času nacistické Německo. Za Americké nešvary jsou skutečně zodpovědní především Amíci, stejně jako za nešvary Němců byli zodpovědní sami Němci.

Jinak to samozřejmě myslím dobře a jsem rád že si to uvědomujete. Ostatně ani já nepochybuji o tom že i vy to myslíte dobře [mrknutí jedním okem]

119813

23.10.2006 21:30

RE: USA budou poraženy

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 119813

>Za Americké nešvary jsou skutečně zodpovědní především Amíci,
>stejně jako za nešvary Němců byli zodpovědní sami Němci.

Práve toto by som v jednom i druhom prípade považoval veľmi nepresnú formuláciu.
Treba vždy skúmať, aký vývoj predchádzal zmenám v systéme a ktoré skupiny z predchádzajúceho vývoja profitovali a ako umožnili nasledujúci vývoj.

Lenin a bolševizmus so svojími hlavnými aktérmi neprišiel na scénu omylom, nacizmus, NSDAP a Hitler nevyrástol cez noc na zelenej lúke, rovnako ako súčasná americká administratíva nespadla z Mesiaca (aj keď to tak niekedy vyzerá).
Niekto hodne dlho, roky či skôr desaťročia príchod týchto síl plánoval, financoval a pripravoval. A následne z toho intenzívne ťažil...
Práve toto by malo byť predmetom skúmania, predmetom záujmu.
Hlavná otázka musí byť CUI PRODEST?
A pokiaľ na toto dokážeme nájsť odpoveď, potom je vinník zrejmý, pretože CUI PRODEST SCELUS, IS FECIT

119822

24.10.2006 17:17

RE: USA budou poraženy

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119822

To co píšete je velmi zajímavé a určitě na tom něco bude. Ovšem jedna důležitá věc tam není. Poku si myslíte že ve světě je jedna síla jež stála za komunismem, nacismem a dnes stojí i za politikou USA, pak by jste měl napsat kdo tou silou podle vás je. Pak můžeme pokračovat v diskusi zdale máte pravdu. Myslím že tou silou budou podle vás zednáři, Židé nebo tak něco. Mám pravu?

119874

24.10.2006 19:09

RE: USA budou poraženy

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 119874

Osobne by som si netrúfal dať Vám na takúto otázku s čistým svedomím konkrétnu odpoveď, pretože ju nepoznám. Môže to byť určitá skupina medzi židovskými bankérmi, rovnako ako slobodní murári, ale rovnako dobre tiež ich spoločenstvo alebo nejaká iná tretia (za Hitlerom napríklad mystický spolok Thule) či štvrtá skupina. Celkom dobre môže byť za každou udalosťou vždy iná skupina, sledujúca svoje vlastné ciele a záujmy, a spoločnú majú len bezohľadnosť, s akou svoje ciele plánujú a dosahujú.
Bez náročného skúmania všetkých dostupných materiálov a vyhodnotenia celých reťazcov dejinných udalostí je správna odpoveď prakticky nemožná a čokoľvek iné je len plácnutie do vody.
Svoj príspevok som myslel skôr ako tému pre úvahy a hladanie odpovedí.

119880

24.10.2006 21:17

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119880

Nabidnul bych "fantas-magorickou paranoiu", která ovšem ve všech ohledech vyhoví pozorovaným dějům a vývoji a to jak v dávné historii, tak včera nebo dnes. [smích]

Podle mě planetu Zemi právě re-kolonizují ET humanoidní bytosti. Jsou to ty, jejichž vliv na lidstvo v pradávnu je vtištěn v Bibli ale i v řadě dalších Velkých knih - tak řečených "Knih". Vždyť jest psáno - "...a dávám vám tuto planetu na dobu od Olám po Olám". No a právě probíhá ten druhý zde uvedený Olám.

Tito ET tvoří ono "řídící intelektuální centrum", které dění na planetě "diriguje" pozorovaným směrem. To, co se nám může jevit jako vliv více soupeřících "všemocných lidských skupin", je prostá aplikace zásady "rozděl a panuj" z jejich strany, aplikovaná na tupé stádo - lidstvo.

Čili - zrovna probíhá likvidace lidstva coby "nepodařeného pokusu" a to využitím ničivých destruktivních sil samotné lidské společnosti. My lidé se prostě likvidujeme sami, jsa do toho strkáni a řízení zvenčí. Takové "kohoutí zápasy" v globálním měřítku - copak ti kohouti ve skutečných kohoutích zápasech tuší, o co jde ??

To by nebylo rozumné vysvětlení veškerých dějů ? [velký smích]

119887

25.10.2006 16:58

RE: USA budou poraženy

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119880

No to já raději zůstávám u klasických vysvětlení podle poznaných dějin.

Takže za komunismem stáli židovští intelektuálové, kteří jej vymysleli a s pomocí Německé vlády se dostali k moci v Rusku. Následně se pokoušeli(částěčně úspěšně) vyvážet svoji revoluci do dalších zemí. Jejich konečným cílem bylo spojit celý svět pod vládou komunistického hnutí a vytvoření beztřídní rovnostářské decentralizované společnosti na celém světě. Chtěli zničit všechny národy, kultury i státy a nahradit je jednou světovládou.

Za nacismem stáli Němci v čele s Hitlerem. Jejich cílem bylo nastolení Německé světovlády. Němci podle nich měli vládnout světu jako panská rasa a všechny národy jim bud měli sloužit a nebo měli být vyhlazeny či jinak zničeny.
Obdobné cíle měli Němci i za první světové války, i tehdy chtěli ovládnout celý svět a podřídit si ostatní národym ovšem rozdíl byl v tom že tehdy se neřídili totalitní rasastickou a antisemitskou ideologií.

Za dnešní politikou USA stojí vesměs Američani(spolu se sionisty). Jejich cílem je nastoli tzv. nový světový řád(NWO) jenž bude znamenat Americko-sionistickou nadvládu nad světem. Jejich cílem je zničit všechny národy a kultury a rozpustit je v jedné zdegenerované, multikulturní, amerikanizované mase jež bude žít pod nadvládou světové vlády z Washingtonu.

Naši předci už porazili obě smrtelné Německé hrozby i neméně nebezpečnou hrozbu komunistickou. Dnes je nanás abychom porazili smrtelnou americkou hrozbu a zachránili tak naše potomky.

119938

26.10.2006 8:56

RE: USA budou poraženy

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 119938

>Za dnešní politikou USA stojí vesměs Američani(spolu se sionisty).
Temi "Americany" jsi zajiste myslel obcany USA, ze jo [mrknutí jedním okem]
Kdyz uz teda pletes hrusky a jablka, bylo dobre, abys aspon naznacil, jak to maji s obcansstvim ti politicti krasojezdci vyznavajici sionismus.Treba ti to pak konecne dojde, proc jsou tak nablizku toho US obra. Nekteri z nich dokonce jsou rodili US citizens, ale cely zivot posilhavaji smerem jihovychodnim. Jakoby se narodili, ci vyskytli na miste, ktere je OK pro jejich schranku telesnou, ale dusicka lita stale tim smerem na jihovychod. A kdyz ne dusicka, tak aspon nejake ty penizky,...a pokud mozno co nejvic ze spolecne kasy vsech US citizens, ze [mrknutí jedním okem] Ale tak daleko ty videt nechces, protoze toto se te nedotyka.
Jsem rad,Zorbo, ze te ma rodna zem vzala pod sva kridla a dava ti sanci na lepsi zivot.Nedejboze ale, aby sis na teto pude zacal "vyrizovat ucty" s mym synem, rodilym obcanem USA, zijicim tam, kde mu na zakladce dali stejnou ucebnici dejepisu a jinych, tistenych v jazyce ceskem,....stejne jako tobe.
Snad se ti to v te gebuli posklada aspon tak dobre, abys byl schopen pochopit obsah tohoto prispevku. Jestli ale tva odpoved ( pokud bude,...heh ) bude psana stylem:
...jen pro ukazku : ... a vytvoření beztřídní rovnostářské decentralizované.....
Takhle nepise dvacetilety kluk jen ze sve hlavy. A pokud ano, pak ovsem jsi nebezpecny stejne jako ti svazaci v modrych kosilich. Taky to treba mysleli dobre, ...ale ten vysledek pro obycejneho obcana CSSR ale teda byl [pláč]
Ta podoba stylu vyjadrovani je az neskutecne podobna.

>....jenž bude znamenat Americko-sionistickou nadvládu nad světem.
A to jako dva kohouti na jednom smetisti [velký smích]
Anebo by doslo k tomu, ze co zvoleny nejvyssi statni urednik v USA, to sionista.Tim by se kruh uzavrel totalne,....a to vime, ze jo [mrknutí jedním okem]

>Jejich cílem je zničit všechny národy a kultury a rozpustit je v jedné >zdegenerované, multikulturní, amerikanizované mase....
Nevim, koho tim presne myslis, ale pokud by to meli byt obcane USA (takovy Joe Average), tak ti maji v hlave uplne jine starosti, nez rozpoustet a prevychovavat. Ten premysli, jestli vydela dost na vsechny pojistky, splatky nemovitosti a dalsich nastrah toho dnesniho "civilizovaneho" zivota, pro ktery pred mnoha lety jejich predkove usekli podanou ruku naivnim natives.
>jež bude žít pod nadvládou světové vlády z Washingtonu.
Jo, ale napred bude muset pockat na potvrzeni z Tel Aviv [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]
Coz potomstvo nevolniku kazdeho poddaneho seskupeni lidi dostane prikazem od draba - pohunka to tech, zrovna u moci svetske.

P.S. A uz ses zeptal sveho pana farare na to, co si mysli o tve nenavisti "krestanske" vuci lidem,.......v tomto pripade tvym politickym oponentum? Nemyslim tim lidi ze Zvedavce, ale ty u moci,... s pohunky v uniforme. [mrknutí jedním okem]

120015

29.10.2006 13:41

RE: USA budou poraženy

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 120015

>Temi "Americany" jsi zajiste myslel obcany USA, ze jo [mrknutí jedním okem]

Ano, samozřejmě.

>Kdyz uz teda pletes hrusky a jablka, bylo dobre, abys aspon
>naznacil, jak to maji s obcansstvim ti politicti krasojezdci
>vyznavajici sionismus.Treba ti to pak konecne dojde, proc jsou
>tak nablizku toho US obra. Nekteri z nich dokonce jsou rodili US
>citizens, ale cely zivot posilhavaji smerem jihovychodnim.

No je fakt že spousta významných Amerických poliotiků má dvojí občanství a nebo Židovský původ. To jen dokazuje provázanost sionismu s USA a já to nijak nepopírám. Ovšem nesouhlasím s házením veškěré vinny za politiku USA jen na Židy. Co třeba americké agrese v Latinské Americe, Evropě, dálném východě atd.? Jaké zájmy tam má Izrael? Samozřejmě žádné, tam jde čistě o zájmy USA.

>Nedejboze ale, aby sis na teto pude zacal
>"vyrizovat ucty" s mym synem, rodilym obcanem USA, zijicim tam,

Neboj, taková blbost by mně ani nenapadla.

>...jen pro ukazku : ... a vytvoření beztřídní
>rovnostářské decentralizované.....
>Takhle nepise dvacetilety kluk

A jak mám podle tebe psát? Když píšu o odborných politických věcech tak je snad logické že budu psát na úrovni. To že jsem mladý ještě neznamená že musím psát jako primitiv.

>>....jenž bude znamenat Americko-sionistickou nadvládu nad
>světem.
>A to jako dva kohouti na jednom smetisti [velký smích]

Podle mne to jsou spíš dvě hlavy stejné nestvůry.


>Nevim, koho tim presne myslis, ale pokud by to meli byt obcane
>USA (takovy Joe Average), tak ti maji v hlave uplne jine
>starosti, nez rozpoustet a prevychovavat. Ten premysli, jestli
>vydela dost na vsechny pojistky, splatky nemovitosti a dalsich

Jistě, ovšem totéž by se dalo napsat o obyčejném obyvateli Izraele nebo třeba nacistického Německa, ovšem nijak to nesnižuje vinnu daných národů.

>P.S. A uz ses zeptal sveho pana farare na to, co si mysli o tve
>nenavisti "krestanske" vuci lidem,.......v tomto pripade tvym
>politickym oponentum? Nemyslim tim lidi ze Zvedavce, ale ty u
>moci,... s pohunky v uniforme. [mrknutí jedním okem]

No já žádnou nenávist ke svým oponentům at už na Zvědavci nebo kdekoli jinde necítím. Je ovšem pravda že nesnáším současný režim a hlavně ty mocipány zý Washingtonu, Bruselu a Tel Avivu co za tím stojí. Podle mne to néní nijak v rozporu s vírou.

120267

23.10.2006 19:27

RE: USA budou poraženy

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119735

>Tobe zcela urcite, protoze nepamatujes styl psani toho
>bolsevickeho dorostu.
I kdybych měl nakrásně stejný styl psaní jako oni tak co? Jde o to jaký názor hájím a mé názory nemají s bolševismem nic společného. Můj styl psaní je vlastní především nacionalistům.
>ze zivota nemuzes, jen snad napapouskovano od nekoho z nich.
Tím chceš říct že "papouškuju" od nějakých bývalých bolševiků? Tak to jsi na omylu. Samozřejmě jako každý i já se nechávám inspirovat a poučovat názory a postoji jiných lidí, především lidí-především vlastenců.
>ale zornych uhlu to vypada tazejsi pod vlivem manipulatora.
Jakého manipulátora? Jestli tím máš na mysli můj antiamerikanizmus tak to by pak znamenalo že pod vlivem nějakých manipulátorů je většina lidstva.
>Ctes nepozorne. Psal jsem:....sis vypestoval zavislost na
>vyrobcich, ktere maji co do cineneni s aktivitou US
>citizens......
Jenže tato provázanost platí po celém světě, všichni ovlivnují všechny. Dá se říct že i Amíci mají závislost na výrobcích jež mají co dočinění s aktivitou lidí z jiných zemí.
> Ale taky nemusel.Dnes maji supermarkety tricet i ctyricet
No dobrá. Ovšem nechápu jak chceš na základě těchto věcí obhajovat USA. Nebo si snad myslíš že bychom to bez USA neměli? A co se týká supermarketů tak myslím že není o co stát.
>US citizens jsou dnes pod tim jhem, a myslim si, ze podstatne
>vice, nez obcane CR. Ti jsou jen tunelovani, ale do valky je
>nikdo nenahnal tak, jako se to podarilo sionlobby v USA.
Jsou to právě USA jež uvrhávají svět i jiné národy pod ono jho. Vždyt to je Americká armáda která okupuje bezopočet zemí a Americká vláda kterou musí ostatní poslouchat. A Amíci sami mají z tohoto drancování jiných zemí prospěch, jak ekonomický tak i mocenský. Dnes jsou totiž Amíci díky tomu pány světa. A Amíci za své zájmy bojují ve válkách ochotně a vesměs dobrovolně. Kdyby byli pod něčím jhem tak by přece nebojovali tak ochotně a oddaně za svoji věc. Jak bojují vojáci kteří jsou ujařmeni a k boji přinuceni se můžeš podívat do Iráku-to je totiž případ Irácké kolaborantské armády, která by bez Americké pomoci neměla šanci na žádný úspěch.
>Zkus pozadat nekoho o fotografie tak ze 70.let. Ucitis z nich
>docela smutek a šeď.
Jak říkám něco bylo horší tehdy něco dnes. Dnes je lepší ekonomika, tehdy zase byla lepší morálka.
>Kdyby tomu tak bylo, tak nejsou zadne fronty na ambasadach temer
>celeho sveta se zadostmi o vstup.Zase jen papouskujes.
Omyl. To že někdo chce jít pracovat nebo žít do USA ještě neznamená že má USA rád a že souhlasí s jejich zločinou politikou. To co přivádí lidi do USA je touha po lepší ekonomické situaci. Myslím si že pochybovat o všeobecném celosvětovém antiamerikanizmu snad nemůžete. Stačí se podívat na masové protiamerické demonstrace ve světě, např. ty z roku 2003 kdy po celém světě demonstrovali miliony lidí. To ...Kráceno (Editor)

119810

23.10.2006 19:37

RE: USA budou poraženy

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119735

>A kdo by nemel rad dojnou kravu,....uz chapes?

Ty pořád říkáš že za všechny zločiny USA jsou odpovědní sionisti, já s tím z bezpočtu důvodů nesouhlasím.

>US citizens na to zvysoka....Vladnout chce pouze urcita skupina
>nenazrancu, ale ti vetsinou maji nejen US passport v kapse.

Amíci(at už ti nejvýše postavení nebo ti obyčejní) jsou přesvědčení že jsou lepší než ostatní lidi a že mají právo vládnout světu. Jejich přohloupá arogance je světově proslulá.

>Vime vubec, co dohnalo Nemce k tomu, aby ......nevime. Nejsme
>stari. A kazda z tech stran tvrdi tu svou pravdu. Krvave pres
>prsty dostal jen chudy. At uz Nemec, Zid, ci jini.....vcetne
>Rusu.

Němci tehdy chtěli ovládnout celý svět a zotročit všechny ostatní národy. Zasloužili si proto dostat přes prsty. Rusové nebo třeba Židi byli jen oběti.

>A myslis, ze jen oni usiluji? Vsichni nenazrani na tomto svete
>toto chteji. Mer stejnym metrem vsem.

Jsou to právě USA které silou svojí diplomacie a armády šíří a prosazují NWO v celém světě.

119811

22.10.2006 18:11

RE: USA budou poraženy

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 119704

Rusko nema duvot bojovat. K valce by muselo byt prinuceno. A ruskym presidentem neni opilecka loutka Jelcin, ale nekdo kdo ma respekt i u svych protihracu na mocenske sachovnici. Nekdo kdo odrizl neruske sily uvnitr zeme od moci. ...."za penize si uz v Rusku nelze koupit moc"..., jak rekli Avnerimu jeho bohati pratele. Nekdo, kdo ma skutecnou podporu a respekt mocenskych sil v Rusku. Doslo k transformaci a stabilizaci mocenskych struktur v zemi po rozpadu SSSR. Prevladla skupina, ktere representuje Vladimir Putin, skoncil boj o moc a vicemen deset let trvajici bezvladi. SSSR nevstoupil s USA do konfliktu behem studene valky. Duvod je jednoznacny, valka bez vitezu nema smysl. Cim vetsi kulturne ruznorode imperium nekdo vytvori, tim vice energie potrebuje na jeho udrzeni. Kyklop ma pravdu imperia se hrouti zevnitr.

119728

22.10.2006 21:08

RE: USA budou poraženy

mrchi 88.?.?.?

Reakce na 119728

Ano.Jednoznacne si Rusko polepsilo.Paradoxne diky US nenazranosti a vojenskemu dobrodruzstvi v Iraku.Dnes se najde dost statu, u kterych si Putin vydobyl zaslouzeny respekt.To, ze nemaji spickove zbrane, neni rozhodujici, jejich vojenska doktrina je porad obranna a odstrasujici jaderny arsenal ucinny, porad nepatrici do srotu.

119740

22.10.2006 21:25

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119728

Jistěže se Rusko do války s USA nikterak nepohrne, proč by to taky Rusi dělali ! Rusko má vše, co potřebuje, aby pouhou svou existencí ničilo snahy USraele o světovládu. Čili Rusko bude pouze hlídat, aby jeho vojenské síly "nepodkročily" jistý poměr ku americkým vojenským silám.

Jinak Rusko má před sebou jen a pouze rozkvět a to z těchto důvodů:
-je to typická kontinentální velmoc s obřím surovinovým zázemím,
-je ve fázi rozvoje a má šanci všechny důležité rozvojové trendy obrátit ve svůj prospěch, čili má zaděláno na růst síly i sebevědomí a zdraví národa vůbec,
-závislost EU na ruských energiích při obratné a hlavně poctivé politice může Rusku přinést nakonec vůdčí roli v rámci Evropy. Což by jistý nevelký rozměry, avšak jinak velmi důležitý stát velmi nelibě nesl !

Proto musí Rusko bedlivě sledovat, co se kde šustne a ruská diplomacie a ruská propaganda musí hlavně směrem do Evropy vliv oněch "vousatých" trpělivě destruovat a eliminovat. To se Rusku může podařit - měl jsem v 90. létech hrozný strach, že se skutečně Rusko rozpadne na jakousi obdobu konfederace knížetství pod formálním vedením Kyjeva, jako to bylo před 1000 roky v Kyjevské Rusi. To chvála Bohu již snad nehrozí, ale byly tu opravdu velké snahy to k tomu směrovat !

Pokud si půjdou Rusko a Čína "na ruku" - a zatím není důvod, aby ne (!!) - má Rusko na dobře 10 - 15 roků kolem sebe klid na rozvoj, stejně jako Čína ! A právě tohleto je totiž zcela absolutně nejděsivější scenář světového vývoje pro USA ! Pokud se kouknete semhle, uvidíte prazáklad toho, o čem se snažím mluvit.

http://www.euroekonom.cz/grafy-html/hdp-top10-2004.html

Ono to na první "šup" vypadá, že USA + Japonsko + "top" EU mají pohodlně převahu. To je ale veliký omyl ! USA sice tvrdí cosi o 4% růstu, ale o hodnotě nafouklé bubliny HDP v USA ví každý ekonom svoje ! CO v USA dokážou započítat do HDP, to z toho dělá čistou šaškárnu. V EU je růst již dlouho blížící se spíše k nule, to samé Japonsko.

Na druhou stranu Čína roste již 15 let více než 10%, to samé Indie a nakonec i Rusko. Dámy a pánové, toto je hlavní důvod, proč USA zoufale hledají způsob, jak rychle rozpoutat III. světovou válku ! Ostatně stejně, jako to udělali v případě II. WW Britanie s USA v zádech, nebo sama Britanie u I. WW !

Ten vývoj je tak rychlý a tak dramatický, že v případě neúspěchu USA ve snaze rozpoutat a vyhrát III. světovou válku, tak trojice Čína, Rusko, Indie (+ záloha v zádech cca deset podobně "naladěných států"[mrknutí jedním okem] budou světu již za pouhých 5 let dominovat jak hospodářsky, tak nakonec již i vojensky ! Tak to je.

A Nostradamus to věděl...Takže pozor - 2007 (již skoro) + 5 let = 2012 !! [velký smích]

119741

22.10.2006 22:35

RE: USA budou poraženy

Nápověda 88.?.?.?

Reakce na 119741

USA si teď bude dost dlouho lízat rány z dobrodružství v Iráku, kde budou asi škody pro USA ještě větší.
Politická elita v USA vezme zpátečku - stejně jako po Vietnamu.
A dějiny světa si půjdou svojí cestou bez Bushe a dalších
kašparů.Izrael bude vojensky eliminován a silou zde nastane
"zbratření" arabů z židy.Až dostanou párkrát přes tlamu, bude klid.Izrael se přestává globálním hráčům vyplácet.
Libanon je poslední kapka.
A nepodceňujte další státy a především v Evropě.
Evropa je stará, ale poslední slovo ještě neřekla.
Nostradamus je hezká literatura, ale kdo jí rozumí?

119744

23.10.2006 3:49

RE: USA budou poraženy

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 119741

Nemyslim, ze lze spojit do bloku Rusko, Cinu a Indii. Ty dava dohromady pouze hrozba neocons, kteri momentalne drzi moc v USA. Nikdy vsak pri dnesnich technologiich neni natolik hloupy, aby rozpoutal konflikt USA versus Rusko. Obrovskou vyhodou, ze za bukem by nemohl zustat nikdo ani pan ani kman. Neni podstatne, kdo by v ramci koalic stal na ci strane. Zvlastni jsou pro me ostre "diplomaticke" vypady presidenta Putin vuci sionistum. V mediich to je presentovano jako "hloupe" vtipky, ale jsem si jity, ze ten lisak velmi dobre vi, co dela. Pravdepodobne jde o to odstrihnout sionistickou lobby v USA od mocenskych center. Neco na rusky zpusob, penize si nechte a luxusne si uzivejte, ale zapomente na mocemske hry.

119763

29.12.2009 14:20

RE: USA budou poraženy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 119763

rusko, cina a indie uz v jednom bloku, spolecne s brazilii jsou.je to BRIC

208275

23.10.2006 8:40

RE: USA budou poraženy

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 119741

pane Gejdoš, Rusové budou spolupracovat s Čínou pouze do okamžiku, kdy jim tento rostoucí stát mužů bez žen nezačne odkrajovat kusy Sibiře. Již dnes to tam Číňané zhusta osidlují (životní prostor, ruské ženy). Myslíte, že Moskva bude dlouhodobě v klidu?

Proč pustil Putin z vodítka ruské Kozáky? hm? [mrknutí jedním okem]

119773

23.10.2006 15:33

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119773

Já v Rusku dost dlouho, ačkoliv dost dávno, osobně byl a pochopil jsem, že těch značně "šikmookých" je tam hodně již hezkých pár set roků. V zásadě není ani jisté, že Rusové jsou převážně Slované...hm.

Ale to jen na okraj - psal jsem, "...že 10 roků až tedy 15 roků by Rusi mohli mít od "problémů s Číňany" = patrně i masivní migrace klid". Jinak ale máte pravdu - Čína takto postupuje posledních 3000 let zcela systematicky. Jednoduše dobývá území skrzeva "prosté množení". Prostě a jednoduše spojili příjemné s užitečným - hm. [smích]

Já si myslím, že stojíme na prahu zcela závratných celoplanetárních a všeho-lidských změn a že těch 10 - 15 let klidu pro Rusko bude stačit. Potom již to nebude mít ten samý dopad, komu jaké území patří !

Zajisté si každý již uvědomil, jak se vývoj světa zrychluje. Odhadem - každých 10 let se vývoj zrychlí o 100% - to je pak docela jednoduchý výpočet, že se již nyní, právě v tomto čase, blížíme limitně k nějakému bodu "zvratu". Fakticky katastrofa "vypukla" cca před 100 léty a tedy mohou být "jehovisti" spokojeni. Jejich výpočty, že tzv. "konec světa" započal v roce 1914, je patrně správný !

No a tedy, pokud skutečně byl správný, potom všechno "důležité" bude za námi v roce 2014 - to opět podle jehovistů. Onen neblahý na první pohled "konec" totiž podle nich bude trvat zrovna 100 roků. Nevnucuji to nikomu, ale na druhou stranu, jako se nikdy nemá říkat "nikdy", tak taky nikdy by člověk neměl jakoukoliv informaci zavrhnout jen proto, že vypadá na první pohled nesmyslně. Já ty "jejich počty" kontroloval a musím uznat, že jsem nenašel chybu...

Ach Bože, já přece nečtu jen Nostradama.. A ten bod "singularity" ze všech proroctví je sic nepřímo, ale v konečném důsledku identicky datován ! Lidi před koncem 2. milenia docela "bláznili", ovšem v době 1. milenia to bylo horší. Z toho si většina domyslela, že se nic neděje ani teď. Ale děje ! Kdo to necítí, ten má tu hlavu hóóódně hluboko v hromadě písku ! [velký smích]

119793

23.10.2006 15:48

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119793

Musím doplnit ještě jednu myšlenku. Hodně jsem uvažoval nad různými velkými Proroky a jejich až "patologickou zálibou" v popisování utrpení lidí v "dnech konce". Typicky třeba "Apokalypsa sv. Jana".

Současná situace se většině dnešních lidí jeví jako taková docela samozřejmá, přirozená a normální. patrně by si člověk zvykl i na skutečné peklo, kdyby se materializovalo. Co z toho plyne ?

Absolutní většina aspektů "hrůz budoucích" se již dneškem naplnila ! Už toho zbývá docela málo, co ještě příjde. Že to skoro 7 miliard lidí nijak extra "nevzrušuje" - to je pouhý zvyk. Dnešní člověk si již ani neuvědomuje, že žijeme jedno z nejhroznějších období existence lidstva !

My jsme si samolibě jako lidé "moderního věku" zvykli nahlížet na časy třeba před 500 léty jako na temný středověk. A starověk u většiny lidí splývá s časem, kdy ještě lidi měli "hebkou" srst, měli ocasy a viseli na nich ze stromů. [velký smích]

To ale vůbec není pravda. Zvykli jsme si měřit jen podle hmotných statků a podle toho opravdu lidé před 2000 let obrazně "viseli na stromech". Ale jejich duchovní život byl nesporně bohatší a vůbec není jisté a ani pravděpodobné, že dneska se žije lépe. V očích dávných Proroků je dnešní doba "peklem na zemi" ! A to skončí ! Nebudu to dále rozvádět, myslím, že myšlenka byla vyjádřena jasně.

119794

23.10.2006 18:16

RE: USA budou poraženy

Had 88.?.?.?

Reakce na 119794

Zdravím slovutný "Gejdodáme"!
>V očích dávných Proroků je dnešní doba "peklem na zemi" !
Tak to jsem asi odmalička "dávný Prorok" [velký smích] , protože život zde vnímám jako skutečné peklo (tedy sféra plná trápení, ubližování atd.)... a to se mi nežije (po vnější a již delší čas i po "niterné" stránce) vůbec špatně ve srovnání s miliony jiných lidí!

119802

24.10.2006 21:27

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119802

Možná nejste "dávný prorok", ale pouze "prorok" ! Rovněž nepatřím k těm, kteří by z hlediska běžných vnějškových projevů budili politování a soucit okolí - spíše naopak, žiju si prostě dobře.

Leč rovněž tak vnímám tento svět tak nějak vcelku spíše jako peklo. Právě proto jsem napsal, co jsem napsal. A proč jsem Vám napsal, že možná jste prorok ? Protože prostě to není vyloučeno, já takovou zkušenost totiž mám. [velký smích]

119888

25.10.2006 3:22

RE: USA budou poraženy

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 119888

> A proč jsem Vám napsal, že možná jste prorok ? Protože prostě to není vyloučeno, já >takovou zkušenost totiž mám. [velký smích]

Zdar Petre
Doufam, ze sis pod jazyk strcil jen jeden papirek.Znal jsem par srandistu, ti si supli pod jazyk dva az tri a pak jim nejen vse bylo uplne jasne.ale cely den pak mohli prorokovat pro cely vesmir jak v ukole [velký smích]
Jj,...a pětadvacet járů v čudu, heh
A léta běží,....vážení....

119902

25.10.2006 13:13

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119902

Zdravím !

No tááák, snad jsem toho neřekl tolik ! [smích]

Ale jinak, když se v "absolutním klidu" zamyslíš tak, aby jsi na nic nemyslel a nechal myslet "to okolo" - to ale většina lidí "to okolo" nevidí a nevnímá, Bohu žel pro ně - což je vlastně něco na způsob meditace, neni-liž pravda, tak mi budeš přitakat, že netřeba žádný další hardware k "prorokování", než je vlastní vědomí.

Léta skutečně běží, leč z jiného úhlu pohledu zase neběží - toť hlavolam, že... [velký smích]

119918

25.10.2006 4:01

RE: USA budou poraženy

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 119888

Malý momentíček. Při vší úctě a respektu k vaším vědomostem pane Petře, dovolte mi malou otázku. Připustil byste, že i prorok se může mýlit? Nejsem přímo z oboru, ale i já to všechno,
co vidím kolem, vnímám jako peklo, ale předpovídat budoucnost bych se neodvážil. Jak jste tady už několikrát zdůrazňoval:
"mají oči a nevidí, mají uši a neslyší co více lze udělat, než dovést ty svině ke korytu, nažrat se už musí samy". A tady jsme u té mé otázky. Může se prorok mýlit? A jelikož máme oči a vidíme, rovněž tak máme uši a slyšíme, tak právě proto je
nutné být opatrný. Je nutné porovnávat. Bylo mnohdy prokázáno, že existují i falešní proroci. Komu tedy věřit? Tímto neříkám, že se Nostrodámus mýlil. Jak sám dobře víte, tak jeho prorotství byla zašifrována v pořekadlech a pro mnohé z nich je možná i vícero vysvětlení. Nemůžeme opomenout i možnou chybu
překladatele, dokonce úmyslné překroucení daného proroctví jako důkaz pravdy někoho jiného. Já osobně jsem slyšel i četl různá proroctví, dokonce s určeným datumem onoho konce utrpení. Všechno to však prošlo bez pohrom a život pokračuje dál. Rovněž věřím a považuji to za nejvíce pravděpodobné, že jsme součást nějakého pokusu mimozemské civilace. Jak jinak tohle všechno, co vidíme kolem sebe mohlo vzniknout? Darwina nás učili ve škole, ale údajně on sám to své učení na smrtelné posteli vyloučil, takže otázka proč jsme tady a jak to vzniklo je pro mne stále ještě otázka. Pokud si osobně nemohu potřást rukou s
ET expedicí z jiných planet, tak tahle otázka zůstane pro mne stále otevřená. Proč nepřiletí sem tam na návštěvu? [velký smích]

119903

25.10.2006 4:30

RE: USA budou poraženy

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 119903

Proroci to maj totiž dobrý, jako v Bibli, chyba není v proroctví ale v interpretaci.[chechtot]
Ovšem jiná stránka věci je, že má-li někdo oči a vidí, může si utvořit docela jasný obraz kam se to všechno žene. Samo, že pokud se něco změní, jako že lidi dostanou rozum, tak to může bejt zase jinak, ale oči mě říkají, že rozum nedostanou, to už by ho měli. A když tak leda pozdě na to něco měnit. [smích]

119905

25.10.2006 13:35

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119903

Připustil byste, že i prorok se může mýlit?

No, když se domluvíme správně na tom, kdo je Prorok a co to je prorok, pak je odpověď - nemůže se mýlit ! Ta odpověď vychází z jednoduché úvahy - pokud je "prorokování" možné, potom skuteční Proroci ne mýlit nemůžou. Existuje ale taky něco jako "prorok" s malým p, tedy falešný prorok. Falešný prorok se mýlí zásadně vždy. I kdyby náhodou tvrdil pravdu - to je jen náhodná shoda okolností a nejedná se o proroctví.

A to slovíčko pokud, neznamená to, že si myslím, že prorokování Proroky může eventuálně být nemožné ! To je prostě fakt, akorát že většině lidí fakt skrytý. Toto nejde zdůvodňovat racionalistickým postupem. Nechci tím "hladce vyklouznout" do oblasti Víry. Leč - nemám to jak racionalisticky zdůvodnit, nejde to prostě, poněvadž to je v materializovaném světě takto z principu nemožné.

Ilustroval bych to na oblasti zcela již abstraktní tzv. "atomové fyzice". Tam existují lidé, kteří již skutečně žijí v jakémsi vlastním světě. Ti již s tímto viditelným materializovaným světem mají společné jen základní životní úkony, jako přijímání potravy, vylučování a podobně - jen takové prkotiny !! [velký smích]

Zatímco běžný smrtelník mívá vůbec problém do důsledku chápat třirozměrný prostor, oni se pohybují ve "svých Vesmírech" - pěti, šesti ale i jedenácti-rozměrných. Jím nedělá problém "z ničeho stvořit hmotu a zase ji ztratit do nicoty" ! Oni měří v jiných základních jednotkách. Běžný smrtelník, kdyby je chvíli pozoroval, tak si odplivne a jde na pivo.

Tito "pánové fyzici" již náš svět "rozebrali" a zase složili jinak nesčetněkrát a ukazuje se jedna věc - proto jsem mezi těmito pány nějaký čas "čenichal" - jakkoliv hluboko člověk "zasune svůj nos" do struktury tohoto našeho světa, vždy se ukáže donekonečna strukturovaný nový svět. Nemá to konce a tedy věřte Vedám ! Tam je napsané - jak to je a jak to nikdy nepochopíme racionálně ! [velký smích]

119921

25.10.2006 15:22

RE: USA budou poraženy

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 119921

Pěkné vysvětlení. Jenom mi ještě schází logika té likvidace.
Proč by to ti "pánové fyzici" takhle opakovaně prováděli?
Představte si, pane Petře, že vy sám jste v tomto týmu. Něco vyrobíte a to "něco", téměř bez problémů funguje desetitisíce, možná stovky tisíc let. Tomu se dá říct, dobře provedená práce.
Najednou, v určitém období, v tom nějak zahapruje. Zkušený
mechanik ví kam kápnout několik kapek oleje a jede to dál.
Ano, uznávám, hapruje to všude okolo. Ale tým "pánů fyziků"
to jednoduše všechno tady zašlápnou, zametou a začnou znovu? Vždyť to jsou v podstatě pouze dvě závady. Společnost ničí mamon a planetu ničí ten samý mamon a olej, což je zase jenom stejný mamon. Na tohle bych měl snadné řešení. Zbavit se mamonu a jede se dál. Používaní oleje byl skutečně přehmat. Hned z prvopočátku to měli rozjet na vodík. Nyní tu technologii máme, ale právě mamon (peníze za olej), použití znemožňuje.
A jak to tak pozoruji kolem, tak to konečné řešení zbavit se mamonu právě začalo. Teď už jenom záleží, kdo bude první. [velký smích]

119924

25.10.2006 21:19

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119924

To jste mě trošinku asi nepochopil ! Oni ti pánové fyzikové to dělají samozřejmě virtuálně. Jejich matematické konstrukce takto virtuálně již možná milionkrát "stvořily" velkým třeskem miliony Vesmírů a zase je nechali zhroutit do singularity.

Já to celé uvedl jako ilustraci toho, že vše může a taky že nejspíše je "úplně jinak" než si 99,999% lidí myslí. A taky proto, že jsou velmi dobré důvody věřit hinduistickým Védám, protože dnes již teoretičtí fyzikové pomalu ale jistě začínají připouštět tak "fantasmagorické" možnosti, jak vlastně svět vzniknul a co to vlastně ten vesmír a hmota a energie vůbec ve skutečnosti je, že by tomu opět oněch 99,999% lidí nikdy neuvěřilo ! A dnes již ta nejvíce teoretická atomová fyzika je již tak blízko k tvrzením Véd, že v podstatě kruhem jsme zpátky ! Vše je jinak.

119973

25.10.2006 22:27

RE: USA budou poraženy

Nápověda 88.?.?.?

Reakce na 119973

Přesně tak - vše kolem nás je mája , čili přelud!
Jenom myšlenka a duch má platnost.
I samo uspořádání hmoty je pouze na základě informace -
takže hmota je informačně uspořádaná energie.
Hmota ve skutečnosti neexistuje a až se někdy dostaneme,
jako lidé,do stavu, že budeme schopni tuto energii a informaci
alespoň trochu chápat i ovládat,a zdali nám něco takového Tvůrce dovolí,potom dojdeme k harmonii ze světem a sami se sebou.

119984

23.10.2006 21:35

RE: USA budou poraženy

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 119793

Rusko je hádanka. Mnohoúrovňová. Složitě poskládaná. Vyřešíte jeden střípek, a vyskočí deset dalších.
Silnou mincí je však prachobyčejný pragmatismus.
V tom zda jsou Rusové většinoví Slované jste se trefil do černého. Jako jediný slovanský národ totiž mají imperiální ambice, což o ostatních neplatí. A otázka zní- v čem je jádro pudla? V rozlehlých pláních? V pravoslaví? Ve směsi s šikmookými?

Nedokážu si odpovědět.

"stojíme na prahu zcela závratných celoplanetárních a všeho-lidských změn"

ty celoplanetární porodní bolesti, to je nářez...(!)

Někdy si říkám- proč zrovna já, zde na tomto místě, v konkrétním časoprostoru...
Vyčkávání, co se na přelomu dějin 2012 změní a co ne(možností je totiž mnoho).
Je teď obtížné cokoliv plánovat(čelíme přelomu dějin a tudíž zesílené nejistotě o podobě budoucnosti),
na druhé straně je ve hře vědomí, že se člověk musí připravit na jakoukoliv(!) eventualitu.
Jsou to dvě protichůdné síly. A kdo je zvládne udržet při životě (neboť každá má svoji jedinečnou hodnotu) a zároveň z toho nezblbnout, ten bude tvořit budoucnost. Ostatní si vytvoří imaginární světy, které je nakonec pohltí.

Není to jen tak, avšak úspěch po tvrdé práci přináší hlubší a opravdovější, naplňující uspokojení.

119823

23.10.2006 23:12

RE: USA budou poraženy

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 119823

Na Rusku si zatiaľ každý známy dobyvateľ vylámal zuby a ak sa mu aj podarilo Rusko poraziť, nikdy si ho nedokázal podmaniť a skôr či neskôr skončil ako stránka dlhej ruskej histórie.
Tak skončili Mongoli, Napoleon i nacisti.

119828

24.10.2006 8:40

RE: USA budou poraženy

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 119828

Mongolové porazili vojsko spojených ruských knížat na řece Kalka drtivým způsobem. Zde mám však mezeru, jak se Rusům podařilo zmátořit... [zmaten]
(U nás to bylo jiné,po masakru polských rytířů u Liegnicze následovaly kořistnické výpady až do povodí Moravy,a pak tradá domů na volby nového chána.)

119839

24.10.2006 12:05

RE: USA budou poraženy

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 119839

Kalka 1223 bola drvivá porážka, ale Mongoli postúpili len po Novgorod (od východu) a napadli povolžských Bulharov (oblasť východne od Moskvy, pozdĺž Volgy).
Neskôr, v roku 1235 povolžských Bulharov celkom zničili, v roku 1237 napadli Rjazaň a v roku 1240 vypálili a vydrancovali Kyjev.
Pôvodná ruská vojenská šľachta takmer zanikla a zničené Rusko, predovšetkým južné a najrozvintejšie juhozápadné (dnešná ukrajina) bolo doslova vypálené a vyľudnené a prakticky na dve storočia zastalo vo vývoji. Mongolský vpád potom smeroval na západ, do Poľska a Maďarska. Mongolský vpád sa potom zastavil v dôsledku vnútorných zmien v Mongolských Chanátoch a v Číne a mongoli ("tatári"[mrknutí jedním okem] sa začali vacať do svojich sídiel.

Následný vývoj v ruskej oblasti smeroval k zjednoteniu dovtedy samostaných ruských knižactiev s centrom v Moskve.

119848

23.10.2006 19:53

RE: USA budou poraženy

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119728

Ano, Rusko by muselo být k válce přinuceno, to jste napsal správně a přesně to se stane. USA totiž svojí agresivní světovládnou politikou Rusko dříve či později k válce přinutí. Rusové se určitě nenechají a nevzdají se bez boje. Už dnes se Rusko připravuje na boj proti USA. Ostatně si stačí přečíst článek pod nímž diskutujeme a bude vám jistě jasné že válka mezi USA a Ruskem je vzhledem k politice Washingtonu nevyhnutelná.
Za studené války byli jak USA tak SSSR agresivní mocností. Dnes jsou agresivní pouze USA a navíc usilují o vládu nad světem. Rusové se pouze brání. Situace je tedy zcela jiná než tehdy. Válka bez vítězů skutečně nemá smysl, proto se povede tak aby aby vítězů bylo. Americká říše je na tom stejně jako ta Německá za světových válek a stejně také dopadne.

119812

Příspěvků: 118

19.10. 08:42 seda  Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
19.10. 13:37 ZAJDANus  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
19.10. 15:17 skud  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
20.10. 11:31 seda  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!
20.10. 17:47 jozin z bazin  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!
21.10. 01:03 seda  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!
21.10. 01:32 jozin z bazin  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!
21.10. 13:38 doktor121  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!
21.10. 16:43 seda  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!
21.10. 17:04 seda  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!
23.10. 13:58 jozin z bazin  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech-prosím, odpovědi přesněji!
21.10. 07:33  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
21.10. 09:15 hostující  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
21.10. 17:47 seda  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
21.10. 15:48 Rene Bartosek  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
21.10. 16:48 V. Sodek  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
22.10. 16:10 Rene Bartosek  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
21.10. 17:00  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
19.10. 18:40 cestující  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
20.10. 12:32 seda  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech a Cimrman...?
20.10. 01:36 Belveder  RE: Chrušťov prohrál šanci v 70-tých letech
19.10. 13:39 ZAJDANus  je lepší Kofola nebo CacaCola
19.10. 14:53 Průchozí  Upřednostnění cizích zájmů
19.10. 15:23 Petr Gejdoš  RE: Upřednostnění cizích zájmů
19.10. 16:25 Karel z Čech  RE: Upřednostnění cizích zájmů
19.10. 16:47 Průchozí  RE: Upřednostnění cizích zájmů
20.10. 01:45 Belveder  RE: Upřednostnění cizích zájmů
20.10. 11:15 Marty  RE: Upřednostnění cizích zájmů
20.10. 12:11  RE: Upřednostnění cizích zájmů
20.10. 13:25 Karel z Čech  RE: Upřednostnění cizích zájmů
20.10. 19:48 Průchozí  RE: Upřednostnění cizích zájmů
20.10. 19:52 Průchozí  RE: Upřednostnění cizích zájmů
20.10. 20:03 grimont  RE: Upřednostnění cizích zájmů
20.10. 20:22 Průchozí  RE: Upřednostnění cizích zájmů
21.10. 14:46 grimont  RE: Upřednostnění cizích zájmů
21.10. 16:41 Bender2012  RE: Upřednostnění cizích zájmů
20.10. 20:28  RE: Upřednostnění cizích zájmů
21.10. 14:25 grimont  RE: Upřednostnění cizích zájmů
20.10. 20:51 Průchozí  RE: Upřednostnění cizích zájmů
21.10. 16:42 Bender2012  RE: Upřednostnění cizích zájmů
21.10. 18:08 Kyklop  RE: Upřednostnění cizích zájmů
21.10. 20:05 Bender2012  RE: Upřednostnění cizích zájmů
19.10. 20:56 cover72  Pár malých detailů
19.10. 22:52 Průchozí  RE: Pár malých detailů
19.10. 23:27 martin1  RE: Pár malých detailů
20.10. 00:25  RE: Pár malých detailů
19.10. 23:32  RE: Pár malých detailů
20.10. 00:26  RE: Pár malých detailů
20.10. 00:14  RE: Pár malých detailů
20.10. 00:18 Kyklop  RE: Pár malých detailů
20.10. 01:02 Kyklop  RE: Pár malých detailů
20.10. 01:56 Belveder  RE: Pár malých detailů
20.10. 08:48 Wiloni  RE: Pár malých detailů
20.10. 15:52 cover72  RE: Pár malých detailů
20.10. 02:18  Tento clanek pekne ilustruje
20.10. 05:03 Rene Bartosek  Neocons a mir.
20.10. 10:51  RE: Neocons a mir.
20.10. 13:02 doktor121  RE: Neocons a mir.
20.10. 17:31 Petr Gejdoš  RE: Neocons a mir.
20.10. 23:22  RE: Neocons a mir.
21.10. 05:17 Rene Bartosek  RE: Neocons a mir.
21.10. 11:05  RE: Neocons a mir.
21.10. 11:13  RE: Neocons a mir.
21.10. 12:15 V. Sodek  RE: Neocons a mir.
20.10. 08:33 Martin1  příští válka bude vypadat jinak
20.10. 19:18 Stalin  Válka bude vypadat jinak
20.10. 20:08 Průchozí  RE: Válka bude vypadat jinak
20.10. 20:54 Petr Gejdoš  RE: Válka bude vypadat jinak
20.10. 20:13 Kyklop  RE: Válka bude vypadat jinak
20.10. 21:27 martin1  RE: Válka bude vypadat jinak
21.10. 19:28 Zorba  USA budou poraženy
21.10. 21:17 Kyklop  RE: USA budou poraženy
22.10. 00:31 Zorba  RE: USA budou poraženy
22.10. 08:22 V. Sodek  RE: USA budou poraženy
22.10. 11:58  RE: USA budou poraženy
22.10. 15:53 V. Sodek  RE: USA budou poraženy
22.10. 16:44  RE: USA budou poraženy
22.10. 19:38 V. Sodek  RE: USA budou poraženy
22.10. 21:04  RE: USA budou poraženy
23.10. 08:34 V. Sodek  RE: USA budou poraženy
23.10. 18:48 Zorba  RE: USA budou poraženy
22.10. 15:59 Zorba  RE: USA budou poraženy
22.10. 20:24 V. Sodek  RE: USA budou poraženy
23.10. 09:28 Vodník  RE: USA budou poraženy
23.10. 20:00 Zorba  RE: USA budou poraženy
23.10. 21:30 Kyklop  RE: USA budou poraženy
24.10. 17:17 Zorba  RE: USA budou poraženy
24.10. 19:09 Kyklop  RE: USA budou poraženy
24.10. 21:17 Petr Gejdoš  RE: USA budou poraženy
25.10. 16:58 Zorba  RE: USA budou poraženy
26.10. 08:56 V. Sodek  RE: USA budou poraženy
29.10. 13:41 Zorba  RE: USA budou poraženy
23.10. 19:27 Zorba  RE: USA budou poraženy
23.10. 19:37 Zorba  RE: USA budou poraženy
22.10. 18:11 Rene Bartosek  RE: USA budou poraženy
22.10. 21:08 mrchi  RE: USA budou poraženy
22.10. 21:25 Petr Gejdoš  RE: USA budou poraženy
22.10. 22:35 Nápověda  RE: USA budou poraženy
23.10. 03:49 Rene Bartosek  RE: USA budou poraženy
29.12. 14:20  RE: USA budou poraženy
23.10. 08:40 MedaBeda  RE: USA budou poraženy
23.10. 15:33 Petr Gejdoš  RE: USA budou poraženy
23.10. 15:48 Petr Gejdoš  RE: USA budou poraženy
23.10. 18:16 Had  RE: USA budou poraženy
24.10. 21:27 Petr Gejdoš  RE: USA budou poraženy
25.10. 03:22 V. Sodek  RE: USA budou poraženy
25.10. 13:13 Petr Gejdoš  RE: USA budou poraženy
25.10. 04:01 Mirda  RE: USA budou poraženy
25.10. 04:30 Antiseptik  RE: USA budou poraženy
25.10. 13:35 Petr Gejdoš  RE: USA budou poraženy
25.10. 15:22 Mirda  RE: USA budou poraženy
25.10. 21:19 Petr Gejdoš  RE: USA budou poraženy
25.10. 22:27 Nápověda  RE: USA budou poraženy
23.10. 21:35 MedaBeda  RE: USA budou poraženy
23.10. 23:12 Kyklop  RE: USA budou poraženy
24.10. 08:40 MedaBeda  RE: USA budou poraženy
24.10. 12:05 Kyklop  RE: USA budou poraženy
23.10. 19:53 Zorba  RE: USA budou poraženy

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 0

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 1

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 10

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
21,75 Kč
Euro
24,60 Kč
Libra
29,25 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,78 Kč
100 japonských jenů
19,11 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,38 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
27,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 910,76 Kč
1 unce stříbra
515,94 Kč
Bitcoin
744 113,79 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 512