Diskuze k článku

Jak (ne)vyrobit bombu

Příspěvků 98

23.8.2006 2:37

Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi

Peter Velkej 72.?.?.?

Co od nich muzete ocekavat? Jeden z nich si pred casem dokonce rval vybusninu do boty! ([smích]
Nemohu pochopit jak vubec mohli sami bez Ruskych vojenskych poradcu odpalovat ty antitankove rakety proti nastupujicim Izraelskym tankum. CNN tvrdilo ze ovladani tech raket vyzaduje nadprumerny vojensky vycvik.
Oni tak nanejvys ovladaji odrezavani hlav a kladeni dynamitu kolem cest.
Prece nam pane Stwora nechcete tvrdit ze nic protistatniho ti 'radobyteroriste' neplanovali? Dokonce si dopredu natocili tak zvane 'martyr video'.
Anglie by je mela odlifrovat do countries od kud pritahli. Nejenom ty mlade soplaky ale tez jejich rodiny. Tecka.

114728

23.8.2006 3:26

RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 114728

No jestlipak to spis nedokazuje, jak blby jsou obyvatele tzv. standardnich "demokracii", kdyz ve valne vetsine podobny tlachy svejm politikum sezerou i s navijakem

[bliji][bliji][bliji][bliji][bliji][bliji][bliji][bliji][bliji][bliji][bliji][bliji]

114730

25.8.2006 12:25

RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi

seda 82.?.?.?

Reakce na 114730

Naprostý souhlas! [bliji] [bliji] [bliji]

115067

27.8.2006 5:19

RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 114730

A o jakych "standartnich" demokraciich pisete? [zmaten]

115202

5.9.2006 21:03

RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi

Hejtmánek 88.?.?.?

Reakce na 115202

Naprostý nesouhlas.

( Zrušeno. Osobní nadávky. Editorka )

116030

23.8.2006 6:51

RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114728

Zatim jsem nepochopil, jakou cast clanku povazujete za nepravdivou. Vite ja jsem trosinku pomalejsi mohl by jste me to upresnit?

114736

23.8.2006 7:43

Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114728

Anglie by je mela odlifrovat do countries od kud pritahli. Nejenom ty mlade soplaky ale tez jejich rodiny. Tecka.

Tohleto by pak asi udělala nejen Británie, ale i Kanada a jiné podobně zalidněné státy. Chvála Bohu se to však patrně nestane - totiž představa, že taky i Vy by jste mohl být "dolifrován" zpátky "domů", mě docela vyděsila. Nebo "kema" - hrůza !!

Prece nam pane Stwora nechcete tvrdit ze nic protistatniho ti 'radobyteroriste' neplanovali?

Hm - když to bylo v televizi, tak to prostě musí být pravda, že jo pane Petře Velikej... na co si kupujete ty bedny dámských vložek, to na Vás tak působí reklamy ? [velký smích]

114739

23.8.2006 11:24

RE: Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...

Míra S. 195.?.?.?

Reakce na 114739

Člověk by chtěl říct, že lidský život je spletitý a přirozeně tuto spletitost i zažívat. Ovšem pravda je, že lidský život je primitivní záležitost, v níž takřka není co řešit. Chcete jíst? Choďte do práce. Chcete rodinu? Najděte si partnera. Pokud vám práce nesedí, najděte si jinou. Pokud vám nesedí partner, najděte si jiného. Je to podivné, ale právě tento primitivismus mnoho lidí považuje za projev jakési inteligence. A kupodivu se s ním ohánějí při každé příležitosti, coby projevem zdravého rozumu. Máme zde demokracii, přirozený vývoj, nové technologie atd. Tyto všechny faktory jednou vyřeší problémy lidstva. Přitom jsou to právě tyto faktory, jenž způsobují totální schizofrenii naší společnosti. Naše společnost je jako kříženec chobotnice se slonem, jenž se plácá na břehu a nemůže zvolit souš ani moře, protože pro jednu její část představují smrtelné nebezpečí. Tuto schizofrenii najdeme v politice, v práci, v mezinárodních vztazích, v rodině, ve společnosti a všude tam kde člověk zrovna neobývá opuštěný ostrov.
Když jsem pracoval u japonského zaměstnavatele, všiml jsem si, že u každého stroje schází jedna součástka, díky níž není plně automatický. Vždycky se jednalo o nějaké podávací rameno, spojení určitých komponent atp. Přirozeně jsem se na to zeptal a odpověď zněla: přidat onu součástku není problém. Problém je, kdo ta auta potom bude kupovat. Vzpomněl jsem si při tom na Ládínka z kresleného seriálu, když navštívil planetu strojů. Já jsem šroubovák, a co si ty? Já jsem svěrák. A toto je prý naše západní civilizace. Nemůžeme tedy zavádět do výroby nové technologie, protože ty většinou připraví lidi o práci. Nemůžeme se vydat doleva, protože to znamená omezení soukromého podnikání. Nemůžeme se vydat doprava, protože to znamená omezování zaměstnanců. Nemůžeme přijmout žádné slušné mezinárodní normy, protože to brání našim obchodním zájmům. Ovšem potřebuje pevné mezinárodní normy, které budou chránit naše investice. Docela slušná anorexie, zatímco tělo řve já mám hlad, člověk si rve prsty do krku aby vyzvracel to co pozřel protože to potřebuje, ale nechce to, protože to představuje jakýsi element, s nímž se nedokáže ztotožnit. Pokud si někdo myslí že tohle není nemoc z níž je nutné se léčit, pak se zatraceně plete. Všichni se budeme muset vyléčit z takových neduhů jako je moc, bohatství, úspěch, sláva. Protože na druhém konci těchto pojmů se nalézají pošlapaní a zlomení lidé. Jenže přesně toto jsou základní stavební kameny naší západní společnosti. Takže když sypeme nějakému národu na hlavu naše technologické úspěchy, jen těžko můžeme tvrdit že si za to může sám, nebo že na to máme jakési morální právo. Jediné co máme jsou lži a přetvářka, která nám umožňuje nebýt šroubovákem, nebo svěrákem.

114761

23.8.2006 20:21

RE: Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 114761

Jsem rád, že v tom nejsem sám.

Ale co s tim?

114829

23.8.2006 22:58

RE: Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...

Míra S. 195.?.?.?

Reakce na 114829

Myslím že prostě žádné řešení neexistuje. Lidé si prostě musí namlátit držku tak, aby pochopili že se navzájem potřebují. Něco v tom smyslu, jak tu píše pan Gejdoš. Ovšem je otázka, jestli až se to stane, to ještě vůbec jsou schopni pochopit.

114857

23.8.2006 11:35

RE: Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...

Míra S. 195.?.?.?

Reakce na 114739

Tedy alespoň o víkendech a dovolené. A za to dáváme moc do rukou takovým parazitům, pro něž tato planeta není nic jiného než nekonečný zdroj peněz a moci. Ale on není nekonečný.
Není proto divu že nám je předhazováno co skutečně jsme. Teroristé přirozeně touží proniknout do míst s nejhustší a nejdokonalejší ostrahou, protože to patrně žádá jejich morální kodex sebevraha. Nač naložit rybářskou bárku trhavinou a poslat ke dnu zaoceánskou loď s tisíci lidí na palubě, když se lze pomocí dokonalé znalosti chemie propašovat na nejneočekávanější místo jakým je bezesporu letadlo. Někdo by třeba řekl, že k teroristickému aktu stačí zapalovač a zavřít hlavní přívod vody například v obchodním domě nebo na diskotéce, ale to by primitivní Arabák v životě nevymyslel.

114765

23.8.2006 8:26

RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi

Pavel -Čert- Němec 193.?.?.?

Reakce na 114728

A kterej ze to blbej muslim zavedl tak stupidni bezpecnostni opatreni, ze zadna tekutina neprojde bez kontroly? Nebo vite o nejakych jinych lehce vyrobitelnych vybusninach z tekutych chemikalii? Ja nejsem chemik, takze se necham rad poucit... A kterejpak blbej muslim zabavil pilotovi slunecni bryle, kdyz ma na palube sekeru? [chechtot]

114745

23.8.2006 17:17

RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 114728

> Anglie by je mela odlifrovat do countries od kud pritahli. Nejenom ty mlade soplaky ale tez jejich rodiny. Tecka.

No, na prvni pohled to neni zly napad, nicmene pri predstave ze nam USA a Kanada vrati vas, kemu, leha a podobne se mi ten napad tak nejak prestava libit [chechtot] [mrknutí jedním okem]

http://ax2.old-cans.com/bendib/Terror-Threat.jpg

114818

23.8.2006 3:36

Tak nevim...

Soudce Lynch 88.?.?.?

Jen pane Stwora doufam, ze nekoho nenapadne upozornit na tento clanek...,a ze Vas pak nezavrou za uverejneni navodu k vyrobe bomby... [chechtot]

114731

23.8.2006 8:05

RE: Tak nevim...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114731

Pamatuji si ze 7. třídy ZDŠ, když začala chemie, že jsme "nafasovali" jako chemikáře patrně zakladatele Alqwajdy. Byl to zajímavý člověk, něco jako ten hlavní hrdina z "Krakatitu". Ten náš chemikář taky dělal výbušniny snad úplně ze všeho - třeba z tvarůžek. A ještě nám to "radostně" předváděl v hodinách chemie.

Vzpomínám se slzou v oku na ty šťastné doby a není to jen tím, že se jedná o vzpomínku na mládí. Celá třída "jako jeden muž" jsme se nadšeně přihlásili do dobrovolných "chemických praktik", kde jsme se věnovali všelijakým Bohu libým činnostem, které vesměs překvapivě neskončily odvozem do špitálu. Namátkou vzpomenu, že při výrobě jakéhosi acetilidu stříbra vybuchnul už i Kippův přístroj na vývoj potřebného acetylenu. Rovněž "neopatrně" do výlevky "upuštěný" kousek kovového sodíku zajistil příslušnému hříšníkovi slávu skoro nesmrtelnou - museli jsme totiž velmi urychleně evakuovat laboratoř za neskutečně "krásných" efektů.

Docela živě si to představuju, jak si takovou provizorní laboratoř" zřizuji cestou za dcerou do USA na toaletě letadla. To by musela být hrozná sranda !

Na druhou stranu - nebudu psát podrobnosti - ale doposud jsou volně prodejné "suroviny" takřta kuchyňské, ze kterých jde zcela lehce vařečkou v kuchyňském hrnci smíchat výbušinu, která možná předčí leckterou vojenskou, co do ničivých účinků. Výroba je zcela bezpečná a neexistuje možnost, že by to někdo objevil "čuchacím psem" nebo namátkovou kontrolou. Hm - stačí naznačit hypermangan a elektron z nějaké staré stíhačky - to je moc zajímavá látka. Naprosto bezpečná manipulace, naprostá bezzápašnost pro pejsky, netřeba toho moc - stačí do krabičky od cigaret - a bum.

Tady si z nás skutečně někdo dělá přirození jak z plastelíny ! A nebo je většina lidí ikvetykve (??), podobně jako několik zde místních známých, taky píšících "firem" ? [velký smích]

114743

23.8.2006 9:04

RE: Tak nevim...

lumpy 193.?.?.?

Reakce na 114743

Hypermangan z "návodu" nahradíme obyčejným suříkovým práškem, přimícháme trochu ikvetykve a z bezpečné vzdálenosti pozorujeme výbuch doprovázený bílým zábleskem. [oči v sloup]

114748

23.8.2006 10:45

RE: Tak nevim...

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 114743

>Na druhou stranu - nebudu psát podrobnosti - ale doposud jsou
>volně prodejné "suroviny" takřta kuchyňské, ze kterých jde
>zcela lehce vařečkou v kuchyňském hrnci smíchat výbušinu,
>která možná předčí leckterou vojenskou, co do ničivých
>účinků. Výroba je zcela bezpečná a neexistuje možnost, že
>by to někdo objevil "čuchacím psem" nebo namátkovou
>kontrolou. Hm - stačí naznačit hypermangan a elektron z
>nějaké staré stíhačky - to je moc zajímavá látka.
>Naprosto bezpečná manipulace, naprostá bezzápašnost pro
>pejsky, netřeba toho moc - stačí do krabičky od cigaret - a
>bum.

Krabička od cigaret této směsi možná letadlo dolů nepošle, ale ''ruku do ohně'' bych za to nedal. Takovou brizanci jako vojenské trhaviny nemá, obzvlášť pokud nepoužijete opravdu velmi jemných prášků a vhodného poměru obou látek. Nicméně, vážnou škodu a pěkný zmatek by udělat mohla!!! Tyto směsi s práškovými kovy, by však neměly uniknout na detektoru!!!
A co mne udivuje nejvíc?! - Opravdu je možné běžně koupit v ČR ten hypermangan a práškové kovy (Aluminium), ve větším množství? Míním tak kilo a víc, bez problémů? Pokud ano, značně mne to udivuje.

114753

23.8.2006 14:31

RE: Tak nevim...

Grovik_ 212.?.?.?

Reakce na 114753

no Hypermangan v lekarne seznete (pokud vim) no a prasek si holtvyrobite... to taky neni takovy problem jen je to drina [mrknutí jedním okem].

114795

24.8.2006 19:01

RE: Tak nevim...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114753

Jo pane Zvedavy v CR i jinde se muzou dit veci. V laboratory sice dostavate jedy v gramech na podpis, ale treba kamos hlidal na vojne nejaky sklad se semtexem. Kdyz byla zima tak se tam topilo v kamnech. A hadejte cim se topilo? Jak to odepisovali za stavu ve sklade to opravdu nevim.

114978

25.8.2006 4:21

RE: Tak nevim...

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 114978

>Jo pane Zvedavy v CR i jinde se muzou dit veci. V laboratory sice
>dostavate jedy v gramech na podpis, ale treba kamos hlidal na
>vojne nejaky sklad se semtexem. Kdyz byla zima tak se tam topilo
>v kamnech. A hadejte cim se topilo? Jak to odepisovali za stavu
>ve sklade to opravdu nevim.

Ale jistě, že vím, že na vojně byl bordel, až hanba. Sám jsem sice na vojně k výbušninám nepřišel ale z doslechu vím své. Původně jsem chtěl reagovat na ten článek ''Jak (ne) vyrobit bombu'', ale pan CH.H. 213.?.?.? to vysvětlil tak dokonale, že netřeba dalšího komentáře. Snad pouze to, že na výrobu peroxidů acetonu ani není bezpodmínečně nutná H2SO4. Lze použít i jiné kyseliny (HCl), popřípadě vůbec žádné, ale doba reakce bude nesrovnatelně delší a zřejmě malý výtěžek. Jo a k tomu zacházení, jak je popisováno u těch di, či triperoxidů acetonu, tak tam mohu sdělit, že ani teploty nad 40°C nijak vážně neovlivní jeho vlastnosti a skladovatelnost.
Když už jste navodil téma těch historek: Sám jsem tohoto produktu kdysi vyrobil i značné množství, dokonce jsem dělal pokus roztavit tuto látku a odlít do tuby a představte si, zdá se to neuvěřitelné, ale úspěšně!. Dneska bych se o to rozhodně nepokusil a nikomu to NEDOPORUČUJI zkoušet. Jednou jsem na svoji důvěřivost k přístroji jako je elektrická trouba s termostatem, že opravdu udržuje zvolenou nastavenou teplotu na př. 80°C, velice doplatil likvidací celé mojí tehdejší laboratoře, když jsem sušil Hexogen. Naštěstí se mi nic nepřihodilo, byl jsem zrovna venku, pouze jsem uslyšel ohlušující detonaci, řinčení skla a pak už jenom zjistil otisk vrchní strany té trouby na stropě a rozmetané její další zbytky po celé místnosti [pláč] A to jsem toho měl tak deset deka!

Co se týče komentářů k článku, musím souhlasit s těmi, kteří zastávají názor, že je velmi obtížné vyrobit bombu na palubě Boeingu. Připadá mi to směšné nejen z hlediska chemie, ale taky proto, protože taková činnost by na sebe bezpochyby upoutala pozornost security. Nechápu, proč by si někdo dával takovou námahu a tak složitou cestu by volil.
Jak známo, na palubě letadel se pohybují tajní strážci a jakákoliv podezřelá činnost je okamžitě předmětem jejich zájmu a zlikvidována. Jinak souhlasím, že není potřeba kila trhavin, stačí pár desítek gramů na správném místě. (Letadlo u Lockerbie mělo prý sundat asi 250g. Semtexu)
Jinak mne ale překvapuje, že by bylo dnes možné běžně koupit větší množství okysličovadel, práškových kovů (Al) a pod. Tady v USA byste se okamžitě stal předmětem zájmu jistých orgánů!

115037

25.8.2006 14:27

RE: Tak nevim...

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 115037

>Jinak mne ale překvapuje, že by bylo dnes možné běžně koupit větší množství okysličovadel, práškových kovů (Al) a pod. Tady v USA byste se okamžitě stal předmětem zájmu jistých orgánů!

Jde jen o to, jak to spravne objednat a zduvodnit. Chemicke velkoobchody vam prodaji skoro cokoli a v libovolnem mnozstvi i tam u vas (i kdyz ted je to uz horsi po tom blbnuti kolem terorizmu). Hlinikovy prasek si pri trose trpelivosti udelate i doma a kdyz uz jsme u toho, domaci chemie je nevycerpatelnym zdrojem inspirace. Co tak jisty cistici prostredek ktery je zaroven silnym okyslicovadlem ?

A znate treba http://www.unitednuclear.com ?? Co takhle ctvrt kila horcikovych pilin za 10 dolaru, nebo treba kovovy draslik - unce za $25. A co takhle hlinikovy prasek nebo kovovy uran ? Vse vam doveze az domu (nebo pokud nejste uplne blbi tak do pronajateho skladu nekde v jinem meste) FedEx...

Vetsina techto veci se pouziva v X legalnich aplikacich od chemie, pres medicinu az po prumysl. A navic, co je to vetsi mnozstvi??? Pri spravnem pouziti si vystacite s kilem. S trochou nadsazky plati vyrok jednoho meho kamarada (jinak dela na vnitru u protiteroristickeho). Nejvetsi obchod pro teroristy je Baumax. Jde jen o smes znalosti a fantasie. I Mac Gyver udelal bombu z bicyklu... [chechtot] Ted by asi ten serial museli zakazat jako navod pro teroristy.

115077

25.8.2006 23:53

RE: Tak nevim...

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 115077

>Jde jen o to, jak to spravne objednat a zduvodnit. Chemicke
>velkoobchody vam prodaji skoro cokoli a v libovolnem mnozstvi i
>tam u vas (i kdyz ted je to uz horsi po tom blbnuti kolem
>terorizmu).

No to je právě ono! Já netvrdím, že Vám ty látky neprodají. To si nerozumíme. Já tvrdím, že pokud zde objednáváte (nemám na mysli jako firma, ale soukromá osoba), určité chemikálie, které jsou na indexu, jako potencionální komponenty výbušnin, musíte se při nákupu prokázat Vaší identifikací. Tou je buď Drivers Licence, nebo nakonec i kreditní karta, pokud kupujete na ní. A zde je kámen úrazu. Jakmile je Vaše identifikační číslo vedeno v evidenci, jste v potencionálním seznamu výrobců výbušnin. Pokud na Vás po takovém nákupu přijde FBI, určitě budete muset zdůvodňovat účel Vašeho nákupu.

> Hlinikovy prasek si pri trose trpelivosti udelate i
>doma

To je sice fakt, ale doma jen stěží vyrobíte jemný kovový prach (stříbřenku), který je nutný pro max. účinek explosivní směsi. Pokud použijete pilník a napilujete si kilo hliníku, můžete to tak s úspěchem použít na výrobu termitu, ale nikoliv na výkonnou trhavinu.

>Co takhle
>ctvrt kila horcikovych pilin za 10 dolaru, nebo treba kovovy
>draslik - unce za $25. A co takhle hlinikovy prasek nebo kovovy
>uran ? Vse vam doveze az domu (nebo pokud nejste uplne blbi tak
>do pronajateho skladu nekde v jinem meste) FedEx...

>Vetsina techto veci se pouziva v X legalnich aplikacich od
>chemie, pres medicinu az po prumysl. A navic, co je to vetsi
>mnozstvi??? Pri spravnem pouziti si vystacite s kilem. S trochou
>nadsazky plati vyrok jednoho meho kamarada (jinak dela na vnitru
>u protiteroristickeho). Nejvetsi obchod pro teroristy je Baumax.

Netvrdím, že je naprosto vyloučené, že byste to nekoupil ale po 11. 9. 2001 je to velice riskantní cesta. Pokud jste odhodlán tomu obětovat vše, to jest i život, určitě můžete i uspět, to se nehádám. Většinou Vás seberou hned po nákupu. Vidíte sám, podle několika článků i zde ve Zvědavci, jak naloží s takovými, u kterých najdou komponenty k výrobě výbušnin.
Jistěže se to dá všechno při troše přemýšlení obelstít, nicméně tu identifikaci po Vás budou patrně chtít dneska všude. Pokud ne a podaří se Vám úspěšně vyrobit bombu, což netvrdím, že je nemožné a vyhodíte tím do luftu třeba nějakou budovu, potom se třeba vyštetřováním přijde na to, odkud ty chemikálie pocházely, budou s tím mít dotyčné firmy, které to Vám prodaly, určitě veliké problémy. Nemyslím, že je to až tak jednoduché, jak popisujete. Pracoval jsem v oboru, mám o tom představu. Zkuste si zde cvičně koupit galon 30% H202 a dalších komponentů a pak uvidíte... proto tvrdím, že mne udivuje, že v ČR to lze PRÝ? běžně koupit, to jest kdokoliv to může nakoupit v libovolném množství, bez jakéhokoliv zjištění jeho totožnosti.

115135

26.8.2006 0:48

RE: Tak nevim...

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 115135

V USA neziju a pri svych obcasnych cestach tam jsem nikdy podobne chemikalie neshanel, takze nevim. Ale treba tady v CR jsem zrovna pred tydnem videl v obchode barvy-laky hlinikovou stribrenku praskovou, tusim kilovy sacek za nejakych 250,-. A nezdalo se mi ze by personal volal BIS hned po mem odchodu z prodejny. Peroxid jde u nas jeste stale koupit i v tabletach (jo, mladez by byla o hodne ukracena kdyby si nemohla skusit znamou kombinaci peroxid + odbarvovac [chechtot] ).

A jinak, co se tyce peroxidu, nemate zajem o trochu vic, treba o cisternu 50% H2O2? http://www.eurosarm.cz/chem_detail.php?ID=312602803000. Staci jim jen zivnostensky list a pokud teda chcete to letadlo sundat natvrdo, tak vam snad jeho padelani neudela az takovy problem... [smích]

Minule asi pred rokem jsem potreboval dostat zlato z par desitek kilogramu starych pocitacovych desek a konektoru. Zasel jsem do velkoobchodu a vzal si pet litru kyseliny dusicne a patnact chlorovodikove. Jedine co zajimalo prodavace bylo, zda platim cash. I par litru sirovky ho nechalo klidnym... Asi jsem si mel jeste vzit 5 litru glycerinu a skusit zda mne navstivi policie, ale osobne to nepredpokladam... [smích]

U nas se zatim s terorizmem az tak neblbne. Zda je to jen klasicke svejkovani, nebo odpovedni chapou ze "tudy cesta nevede" nevim. Samozrejme totoznost se zjistuje, ale jak dukladne... Myslim ze udelat si falesny zivnostensky list a razitko zase neni neprekonatelny problem. Stale plati: Ten kdo chce hleda zpusoby, ten kdo nechce hleda duvody.
Pokud by fakt chtel nekdo skontrolovat vsechy lidi co nakupuji potencialne nebezpecne chemikalie, doporucuji rovnou CR ohradit plotem...

115144

26.8.2006 1:43

RE: Tak nevim...

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 115144

Pane Kevine,
V žádném případě neberte to naše povídání tak, že bych se chtěl dohadovat, že není možno se k udaným chemikáliím dostat, aniž by to neuniklo pozornosti security orgánů. Samozřejmě chápu, že těch možností, oblafnout security je mnoho a jsem si vědom, že nějaké procento unikne pozornosti vždy. Nedovedu si představit, že by dneska dokázali uhlídat úplně všechno a každého, to opravdu ne. Nakonec už i dnes se blbne na kvadrát. Tady určitě! Tam v Česku méně, to vím. Byl jsem tam několikrát na návštěvě a ta míra svobody je tam větší než zde, to je markantně znatelné. Jestli je to dobře i při evidenci nákupu nebezpečných látek, to si netroufnu posuzovat. Nicméně, blbnout a zavírat každého, byť jen náznakem podezřelého, je hovadina. Souhlasím s Vámi, že ''tudy cesta nevede''. Osobně jsem pro evidenci v zájmu bezpečnosti, ale jaksi je mi smutno z toho, co si dnešní civilizace ''nadrobila''. Ten terorismus nevznikl sám od sebe - někde musí být příčina a my oba víme kde. Ta by se měla řešit jako první. Nejsem však optimista v tom, zda je to dneska ještě možné vyřešit. Ten pomyslný vlak už je rozjetý natolik, že ho je ztěží možno zabrzdit.

115149

26.8.2006 10:05

RE: Tak nevim...

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 115149

Uz jsem to tady napsal. Jen my tady na foru by jsme asi dali dohromady minimalne 30 realnich a funkcnich planu jak sundat letadlo a zadna security by nam v tom nezabranila. To je jen dukaz toho, ze blbnuti kolem terorizmu je jen oblbovanim masy konzumentu, kteri si mezi tretim lahvacem a ctvrtymi chipsy u TV nova reknou "no to je strasne Mano, ti teroristi. Jeste stesti ze je chytili. A ze od zitra pujdeme pres ram a rentgen i do hypermarketu a statni organy budou odposlouchavat vsechny telefony? Ja se nemam ceho bat ja jsem slusny clovek, ja nemam co skryvat..."

Toto blbnuti uz dosahuje urovne, na kterou se nechytaji ani Monty Pytons. Vzit pilotovi bryle a kapesni nuz a pak ho nechat sednout za knipl letadla plneho paliva a cestujicich... Predstava ze pilot bude na zachode michat Red Bull s odbarvovacem aby sundal letadlo [chechtot] [chechtot] [chechtot] . Kdyby to chtel udelat, tak proste potlaci knipl a napere to rovnou do Big Benu... Srandu si z toho delaji uz i lide na ulici. Kamarad z Londyna mi minule na chatu psal, ze ma 100 chuti zvesit ze sveho kramku ceduli "hardware shop" a zavesit ceduli "terorist eqipment" [smích]

Jediny, komu toto blbnuti v konecnem dusledku prospeje, jsou vyrobci bezpecnostnich zarizeni a celkove security brandze. Tovarny na alarmy a kamery na dalnem vychode delaji prescasy a nestihaji...

115156

26.8.2006 12:26

RE: Tak nevim...

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 115156

Je to tak jak píšete a pokud se zde dohadujeme, jedná se pouze o detaily, jinak smekám, jaký máte přehled. Z některých sdělení našich medií si opravdu nelze, než dělat legraci. Většina lidí nepřemýšlí a ''žere to i s navijákem'' jak se říkávalo doma. To je další problém této společnosti a další usnadnění jak být manipulován. Ani se nedivím tomu Vašemu příteli a jistě podle dnešních kriterií by měl pravdu spíše s tou cedulí "terorist eqipment". [chechtot] Co se týče toho chození přes rám do supermarketu, tak tady je to tak, že přes něj už chodíte do každé důležitější budovy. Pokud vím, zcela určitě do každé státní, či federální. Je až s podivem zarážející, jak málo lidí přemýšlí a jak si neuvědomuje, že je s nima manipulováno. Sám jsem denodenně svědkem toho, jak při debatě i se vzdělanými lidmi, je na moje argumenty odpovězeno: Ale v TV říkali.... žádná vlastní úvaha, nezájem přemýšlet a domýšlet věci do důsledků. Orwell 1984 v realitě.
Co se týče zavedení kamer - ve firmě, kde jsem pracoval to zavedli už před několika lety. Bránili jsme se a to dost úspěšně. Protože je už mnoho let v celé budově přísný zákaz kouření, obcházeli to někteří zaměstnanci tím, že chodili na toaletu. Jednou se tam stala podivná nehoda. Po vykonání potřeby zaměstnanec dokouřil, nedopalek vhodil do mísy, spláchnul a v tu chvíli nastala explose, mísa byla výbuchem rozmetána a zaměstnanec zraněn. Dlouhou dobu to bylo vyšetřováno, ale stopy po bombě umístěné ve splachovací nádrži, jak se původně předpokládalo, nalezeny nebyly. Na můj názor, že šlo patrně o nešťastnou náhodu, že žhavý oharek cigarety se neuhasil a pronikl až dovnitř kanalizace a tam zapálil plyny, které v kanalizaci vznikají a zřejmě tvoří třaskavou směs, moc ohled nebrali. Ten případ nebyl nikdy uspokojivě vyšetřen. Přesto to bylo vzato jako čin terorismu a od té doby - v zájmu údajné bezpečnosti - zaveden kamerový systém v celé budově. Tentokrát už nikdo ani necekl.

115159

26.8.2006 15:37

RE: Tak nevim...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 115159

Ja jsem asi opravdu paranoik, ale jak moc po vas chteli souhlas a jak dlouho prosazovali ten kamerovy system v te vasi firme. Vy jste chemik s dlouholetou praxi, takze varianta, ze se vytvorila traskava smes v kanalizaci a odnesla to jedna zachodova misa? [překvapení] Byla to chemicka firma, kde jste pracoval ci pracujete? Pokud ano, co vsechno mohli mit zamestnanci k "dispozici". Predpokladam, ze byli zastanci i odpurci kameroveho systemu. Neverim, ze by nekdo riskoval zdravi ci zivot kolegy, ale to vite, nektere veci obvzlast s plynovou smesi v odpadove roure se dost tezko odhaduji ohledne kvantity. I kdyz stat se muze vsechno a koneckoncu metan a dalsi uhlovodiky z tech extrementu vznikaji prirozenou cestou. Mno, kdyz jsem tady videl lidi tankovat benzin s cigarem v hube, dost me to prekvapilo a nemel jsem z toho dvakrat prijemny pocit. Sly mi hlavou uvahy typu kolik tun benzinu mam asi tak pod nohama, kdyby to nahodou blaflo trochu vice. Nastesti nekourim, ale na verejnych zachodech si dam na "kuracke teroristy" majzla. [velký smích] [velký smích] Preju hezky den a dekuju za zajimavou historku.

115169

28.8.2006 9:10

RE: Tak nevim...

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 115159

S tim vybuchem na WC jste mne opravdu pobavil. Zamacknu slzu v oku a s pietou vzpomenu na nasi pani ucitelku chemie, ktera prvni WC teroristicky akt spachala jeste nekdy pred 25 lety. To ji tehda v kabinetu zustala po pokusech nejaka smes kyselin (ani ona sama pry nevedela co tam vse bylo) a jelikoz spechala na kafe do sborovny a nechtelo se ji parat s neutralizaci, vzala kadinku a vylila ji do zenskeho WC oproti kabinetu a splachla. Nevedela ale jednu vec. Ze asi pul hodiny pred tim se skolnik pokousel procistit ucpany odtok za pomoci vetsiho mnozstvi louhu. Co nasledovalo je jasne. Par vterin probihala reakce, pani ucitelka mezi tim zavrela dvere, a odchazela. Najednou rana a zachodova misa vyletela pres zavrene dvere na chodbu i s prislusnym fekalnim doprovodem... [chechtot] Pani ucitelka z toho mela malem infarkt a vsichni co to tehdy videli se na tom bavi dodnes...


A pokud jde o ty kamery. Ono neni nic horsiho, nez kdyz se pres vikend ve firme objevi X kamer a nikdo nevi proc a nac. Nikdo nevi kam jde vystup, co vse se nahrava a tak dale. V tomto smeru jsem privrzenec informovanosti a otevrene politiky. Delali jsme treba kamerovy system ve firme, kde se kvuli kradezim davali kamery i do saten. Lide se bourili, ale jen do te doby, nez se udelala schuze zastupcu zamestnancu, vedeni a my firmy co ty kamery montovala. Lidem bylo vysvetleno, ze na monitory ostrahy pujdou jen zabery z vnejsiho okruhu kamer (parkoviste, vjezd, vratnice) a zabery z vnitrniho okruhu kamer (dilny, satny) jdou jen na zaheslovany server, kde se po 96 hodinach automaticky mazou. Zaznamy z tohoto serveru se pak spristupni jen za pomoci dvou hesel (sef ostrahy + zastupce zamestnancu) v pripade kradeze nebo nejake nepravosti. Funguje to takto k plne spokojenosti uz pres dva roky a jelikoz ustali i kradeze, zamestnanci si dokonce pochvaluji...

115260

29.8.2006 2:07

RE: Tak nevim...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 115260

Tenhle pristup s tim vnitrnim okruhem se mi libi. Na druhou stranu, jak se to da obejit? Nejednodussi zpusob je zastupce zamestnancu a sef firmy. Pokud jsou to chlapi, tak reknu vam nechtel bych se prevlikat jako hezka zenska v tyhle firme, i kdyz verim tomu, ze system ten pristup k datum zaznamena. Mno, staci kdyz administrator bude taky smirak, ze ano?

115333

29.8.2006 8:16

RE: Tak nevim...

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 115333

A pak ze ja jsem paranoik... [chechtot] [chechtot] [chechtot] [velký smích]

V dnesni dobe, kdy je nahotinek plny net, plna TV a plne stanky, jaksi klesa zajem smiraku vynakladat cas a namahu na letme zahlednuti holky v pradle. A navic, budme realisti, ty security kamery nejsou, co se tyce kvality zrovna sedmy div sveta. DVD kvalitu obrazu a zoom na prislusna mista najdete spis ve videopujcovne... [mrknutí jedním okem] [smích] [smích]

115346

29.8.2006 22:35

RE: Tak nevim...

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 115346

Jo a Kevine, nejde ani tak o kvalitu tech security kamer. Kdyz bude treba banka prepadena skupinou lidi, kteri maji masky, tak muzou byt kamery nevim jak "ostry" a nikoho stejne nepoznaji. [pláč]

115396

29.8.2006 23:01

RE: Tak nevim...

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 115396

Jeste jsem chtel dodat. Mozna by se "vyplatilo" lidem inplantovat pod kuzi cip, ktery by se snadno idenfikoval. [smích]

Bohuzel to by se zase nelibilo vsem tem "zastancum svobody" [naštvaný]

115398

30.8.2006 0:06

RE: Tak nevim...

Aja 24.?.?.?

Reakce na 115398

>Jeste jsem chtel dodat. Mozna by se "vyplatilo" lidem inplantovat
>pod kuzi cip, ktery by se snadno idenfikoval. [smích]

>
>Bohuzel to by se zase nelibilo vsem tem "zastancum svobody" [naštvaný]

Delate si legraci, nebo to myslite zcela vazne?
Pokud to myslite skutecne vazne, hlasim se do skupiny onech zastancu svobody v uvozovkach a moc vam preju pocit bezpeci s cipem pod kuzi.

115400

30.8.2006 0:22

RE: Tak nevim...

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 115400

Je Ajo, to byla jen legrace. Prece bych nebyl zase takovy blbec, abych si neco takoveho pral. To bych pak nemel svobodu ani ja a ja mam svobodu hrozne rad. [smích]

115402

30.8.2006 1:20

RE: Tak nevim...

Aja 24.?.?.?

Reakce na 115402

>Je Ajo, to byla jen legrace. Prece bych nebyl zase takovy blbec,
>abych si neco takoveho pral. To bych pak nemel svobodu ani ja a
>ja mam svobodu hrozne rad. [smích]

Tak joo, jsem "hamacek", vzala jsem to vazne a spolkla i s navijakem. [zahanbení]

115409

30.8.2006 1:11

RE: Tak nevim...

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 115396

v tom se s vama rozhodne prit nehodlam. Nikdy jsem netvrdil, ze kamery jsou vselekem. Spise naopak...

vice snad na http://zvedavec.org/smf/index.php/topic,79.msg965.html#msg965

115407

30.8.2006 22:29

RE: Tak nevim...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 115346

[velký smích] [velký smích] Mno jak znam nas zivocisny druh, tak kvalita nekvalita dost podstatna je osobni znamost. Ja k smiraku nepatrim, ale ja jsem byl vzdycky "divnej"!! [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

115493

23.8.2006 11:33

RE: Tak nevim...

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 114743

Na druhou stranu. Proc si komplikovat zivot vyrobou nejake smesi a shanenim komponentu ? Co vam rika Fe2O3 + Al ??? Co myslite, ze udela tekuty kov s plastem letadla za letu a ve vysce? Neni potreba nic shanet, nic vyrabet. Proste si jen staci zajit do zeleznicnich opraven nebo na velke nadrazi a opravarum slohnout ze skladu jednu krabici. Z te pak vhodne odsypat a zabalit. Treba do tabaterky nebo do notebooku...

Jak uz jsem napsal. Zpusobu jak dat dolu letadlo jsou desitky. A nejmin pri polovine z nich ani nemusite na palubu. Kontroly nic nevyresi...

Ale kdyz tak posloucham, co to vlastne hodlali "zli teroriste" v Britanii provest, ptam se sam sebe. To si opravdu nekdo mysli ze lidi jsou uplni hlupaci? Ze zcela nekriticky uveri tomu, co jim nekdo prezentuje v TV? Nebo jsou myslici lide vyskytujici se na webech jako je tento jen statistickou odchylkou ktera plany establishmentu nijak neohrozuje ?

114763

23.8.2006 12:13

RE: Tak nevim...

Lev. 82.?.?.?

Reakce na 114763

Psychologicky je to jednoduche - udat duvod - teroriste nas chteji znicit a je jedno, co pouziji. No a je to. Hromada lidi tomu uveri a ten kdo ne, tak to je uz jeho problem. Ale "oni", udali duvod a to prece staci, hmm.

114770

23.8.2006 13:33

RE: Tak nevim...

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 114770

Některým lidem stačí i jen novinové titulky, aby si vytvořili ten správný odůvodněný názor.

114783

23.8.2006 16:21

RE: Tak nevim...

Spaceadmiral sa (tečka) richard (zavináč) zoznam (tečka) sk 87.?.?.?

Reakce na 114763

bol by ste prekvapeny [pláč]

momemntalne som v Londyne ale ludiam tomu dost verie a na moje prekvapenie aj Slovaci? Budu mi tvrdit ako svetoborny experti ze je to mozne. Lebo to bolo v TV a novynach. [zmaten] [zmaten] [zmaten] [zmaten]


toto nebude mat dobry koniec

114811

23.8.2006 4:00

Svet absurdit...

zalozak 202.?.?.?

Nehorsi snad je ze si clovek rika - prece nemuzou byt tak blbi! Prece nemuzou verit ze neco tak pitomeho jim lidi sezerou...


Mozna je to v tom ze hybaci hraji na takzvany efekt "to prece by nam neudelali". Na efekt viry... viry ze goverment by nedokazal zabit tisice lidi pro zduvodneni valky, viry ze goverment by se neodvazil ohrozit prepravu cestujicich bezduvodne, viry ze lez ma hranice....... a tuto viru zda se ze jeste dost lidi ma.

Kdyz za dob stalinskych se kontrarevolucionari priznavali k tomu ze planovali vykopani tunelu z Talinu do Londyna a pasovat v nem agenty .. clovek to bral jako absurditu danou litym a totalitnim rezimem. Ale ono to zda se neni omezene jen na toho stalina[pláč]

114732

23.8.2006 19:42

RE: Svet absurdit...

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 114732

Jistěže na světě nakonec zvítězí pravda,
ale až dokáže to, co dokáže lež...

114824

23.8.2006 6:11

zkreslene informace

kema 207.?.?.?

>Jedenáct lidí zatčených při široce medializovaném odhalení teroristické >buňky minulý týden zůstává v britském vězení.

Ale vzdyt to vubec neni pravda. Ve vezeni zustava i tech dalsich jedenact, pro ktere na rozdil od tech prvnich jedenacti jeste nebyly vypracovany obzaloby.
Ale evidence jsou cele hromady, vcetne tech videokazet ktere tradicne porizuji muslimsti sebevrahove a o kterych psal prede mnou uz P. Veliky.
O tom vsem ale uz informovaly vsechny agentury,takze me to rozhodne pripada nesmyslne zatajovat takovym zpusobem, jakym se to deje zde.

114733

23.8.2006 7:21

ach jo

Hunter_neprihlaseny 217.?.?.?

ako byvaly chemik, ktory tejto latky a jej podobnych latok urobil na kila sa vzdy musim smiat, ked vidim tie spravy... Ale existuje aj jednoduchsi sposob pri ktorom nie je potrebna koncentrovana sirovka a da sa urobit v domacich podmienkach. Na odpalenie lietadla predpokladam ze by stacilo tak 20 deka, ono ta latka ma obrovsku brizanciu, takze v uzavretom priestore to robi divy...

114738

23.8.2006 15:24

RE: ach jo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 114738

no sak napis ze co a ako na to ...
mna to velkom ako tak trocha zanieteneho chemikara tiez zaujima, lebo az tak jednoduche to cele dostat a prirpavit nieje...

114802

20.9.2006 12:07

RE: ach jo

BaHnO 81.?.?.?

Reakce na 114802

No proste smichas peroxid vodiku(10% staci, 30% lepsi), aceton, a HCl, vse koupis v lepsi drogerii ci barvy&laky a nikdo se na nic nepta. Pomer si necham pro sebe. Nesmis toho delat moc nebo to musis chladit. Az se to vyformuje(hodiny), tak to vodfiltrujes, proplachnes, proplachnes sodou, proplachnes ususis a mas to. Jenom upozornuji pripadne experimentatory, ze nitroglicerin je vzhedem k peroxyaceronu zcela stabilni a na manipulaci bezpecna latka(perroxyaceton boucha na teplo, tlak, statiku(i z rozlomeni krystalu),kontakt s kovem, spatny podivani). Kdyz mi bylo 14, byla to super hracka, dneska uz bych se asi bal.
Jinak obecne schema traskavin palivo+oxidacni cinidlo funguje i s kapalinama.Az budete chtit spachat sebevrazdu nalijte do pulky kyble 70%peroxidu vodiku druhou pulku kyble hydrazinu(smes pouzita k pohonu ME 163)

117162

23.8.2006 7:43

návod má řadu velmi vážných chyb

CH.H. 213.?.?.?

Nechci být šťoural, ale uvedený článek obsahuje velkou řadu faktických chyb a nepřesností. Pokusím se reagovat alespoň na některé.

Rozhodně není nutné udržovat již hotový peroxid při teplotách pod 10°C. Pokud jde o látku vyrobenou s patřičnou pečlivostí, běžné teploty snese bez problémů. Menší obavu bych měl jedině z dlouhodobého působení teplot nad 40°C (tropy).

22% H2O2 by stačit opravdu měl. Reakční čas však bude výrazně delší. Naopak užití 96% H2SO4 je v tomto případě značně přehnané a vnáší do reakce další zbytečné riziko. Úplně stačí kyselina tzv. akumulátorová. navíc té kyseliny se nepřidává objem srovnatelný s objemem vlastní reakční směsi, ale jen tolik, aby pH bylo pod cca 2. Na to stačí přídavek několika desítek ml akumulátorové H2SO4 na litr směsi acetonu s H2O2.

Taktéž míchat předem peroxid vodíku s acetonem je velmi riskantní. Výrazně lepší je mít odděleně aceton a okyselený peroxid. Zahájit reakci okyselením celého objemu směsi peroxidu a acetonu s největčí pravděpodobností povede k nezvládnutelné reakci a vyvření směsi ven z reakční nádoby (prostě pak není šance odvést reakční teplo).

Reakční doba pro úplné doběhnutí reakce opravdu až 24h, ale již po cca 1 až 2h je možné reakci ukončit s poměrně vysokým výtěžkem produktu.

Plyny se při správně vedené reakci neuvolňují. Jejich vývoj je možný právě v případě okyselování koncentrovanou H2SO4.

Vlastnosti di nebo triperoxidu acetonu jsou si velmi podobné. Oba jsou extrémně nebezpečné při manipulaci v suchém stavu a nikdy není možné zaručit vznik ani jednoho v čisté formě. Vždy se jedná o směs.

Oddělení peroxidu acetonu z reakční směsi není žádné odpařování, ale filtrace (jedná se o bílou krystalickou látku). Po promytí (odkyselení) produktu pak následuje sušení, které při laboratorní teplotě zabere cca 1 den. Je však třeba upozornit, že při užití rozbušky je možné s plnou razancí odpálit i mokrý produkt.

Na pád letadla stačí 1kg s přehledem. Stačila by i 100g dobře umístěná náložka.

114740

23.8.2006 10:52

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 114740

Přesně tak!
BTW: Co říkáte na suchý líh, 30% H2O2 a citric acid? Tomu bych říkal brizantní výbušnina! [velký smích]

114755

24.8.2006 16:07

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

astray 84.?.?.?

Reakce na 114755

Staci Travex s cukrem.

114933

24.8.2006 16:36

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114933

Travex se již neprodává, tedy alespoň o tom nevím, že by ano. A navíc - poslední roky jej míchali s jakousi dost "pyrotechnicky netečnou" solí..

Nicméně mít kilo čistého chlorečnanu draselného, tak neznám tak odolné letadlo, abych jej neposlal k zemi... [velký smích]

Ovšem stačí i obyčejná "spěšná sůl" alias sanytr alias dusičnan sodný nebo draselný. Nicméně - když bych se na to skutečně připravoval - nacvičil bych si otevření dveří v letadle a šel bych do letadla s odhodláním, holýma rukama a znalostí, jak rychle otevřít ty dveře a myslím, že by to letadlo spadlo "jak shnilá hruška" !

114942

24.8.2006 17:07

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

stein55 84.?.?.?

Reakce na 114942

@Petr Gejdoš

>holýma rukama a znalostí, jak rychle otevřít ty dveře

(povedzme, ze sa vam to podarilo...) podla mojich skromnych znalosti, by ste boli prvy, ktoreho by to vycuclo smerom von a bez padaka & pasujuceho oblecenia a pomocneho dychacieho vystrojenia by to vyzeralo na dost kratky zazitok prevahy [smích]

except, ze ste odhodlany samovrah.

stein55

114953

24.8.2006 17:39

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114953

Přirozeně jsem mluvil v zastoupení hypotetického na smrt odhodlaného teroristy, co jde do letadla s jasným úmyslem - zničit letadlo a klidně při tom zemřít. Vždyť se celou dobu právě o tom tady bavíme - nebo si myslíte, že ti údajní londýnští teroristi chtěli nastoupit do letadla s padáky na zádech, s kyslíkovými přístroji a ve skafandrech ?

Tedy já jsem opět jakoby usvědčil Brity z nehorázné lži - nebo ty teroristy z toho, že mají IQ hluboko pod bodem mrazu. Můžete si vybrat pane. Myslím ale, že každý tak nějak sám dobře ví, jaká ošklivá hra se tady s námi hraje a že se nás někdo pokouší "houpat horem" ! Jestli jste pan stein55, nebo kema, nebo ruger, nebo Yamato, nebo 6868 - všichni mluvíte stejně zdánlivě rozumně. Ale opravdu pouze zdánlivě. Jestli totiž něco má zobák jako kačena, křídla jako kačena, nohy jako kačena, kváká to jako kačena ... atd... - tedy je to evidentně nejspíše kačena !' Bohu žel... [velký smích]

114965

24.8.2006 20:51

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

DM 70.?.?.?

Reakce na 114942

Myslim, ze by ste sa nacvicili velmi vela. Diferencialny tlak by vam nedovolil dvere otvorit ani u tych lietadliel, kde sa dvere otvaraju smerom von - sily posobiace na zamky su jednoducho privelke. Dvere sa nedaju otvorit od momentu ked nastartovane motory zacnu tlakovat kabinu este na zemi az do momentu, ked lietadlo zaparkuje pro pristati pri brane.

114994

25.8.2006 20:40

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114994

[smích]

Máte pravdu, asi se na teroristu nehodím. Nicméně, kdybych to myslel skutečně vážně, nastudoval bych si pořádně, co a jak je třeba udělat a ono by to šlo ! Ne, že nešlo ! Jelikož ale zatím se na něco takového nechystám, tak jen vymýšlím, co by kdyby...

Nicméně. svým způsobem jsem se vybušinami nějaký čas "živil" a dost o tom vím. Skutečnost je zatím stále v ČR (a jsem si skoro jistý, že nejen v ČR) taková, že vysoce efektivní, bezpečnou pro manipulaci a "nevyčuchatelnou psem výbušinu bych dokázal vyrobit a nejspíše i hladce propašovat skrz jakoukoli kontrolu.

No a s těmi neoteviratelnými dveřmi za letu - to byl takový okamžitý nápad. Co Vy víte - třeba stačí někde v kabině uloupnout nějaký dekl a zkratovat dva příslušné dráty, aby se ty dveře otevřely samy ! Já to teď sice nevím, ale domnívám se, že stačí jen pořádně prostudovat příslušnou dokumentaci... [velký smích]

115121

25.8.2006 22:17

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 115121

>No a s těmi neoteviratelnými dveřmi za letu - to byl takový okamžitý nápad. Co Vy víte - třeba stačí někde v kabině uloupnout nějaký dekl a zkratovat dva příslušné dráty, aby se ty dveře otevřely samy ! Já to teď sice nevím, ale domnívám se, že stačí jen pořádně prostudovat příslušnou dokumentaci... [velký smích]

Proc dvere? Par gramu vhodne smesi a okno leti... Nebo par deka termitu a udelate s v trupu vlastni dvere [chechtot] A s tema kabely mate pravdu. Dostat se do technologickych prostor letadla s notebookem a spravnym vybavenim...

Letadlo je vlastne diky systemum "Fly by wire" jeden velky pocitac. Vsechny povely, signaly, nastaveni jdou pres sbernice. Pres par skrini plnych dratu. Pres par pocitacu. Blokad je tam hafo, ale vsechno lze obejit. Jednou to mozna dopadne takhle... [chechtot]

http://www.avatartek.com/foto/albums/funny/bluetooth.sized.jpg

115127

26.8.2006 23:33

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Robin 80.?.?.?

Reakce na 114942

Misto travexu...... dusičnan draselný ...řeznická sul [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

115196

23.8.2006 14:41

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

pavel411 194.?.?.?

Reakce na 114740

diky moc za fundovanou reakci, usetril jste mi cas shanenim veci znaleho kamarada [smích]
neni nad to, kdyz clanky pise 5ti minutovy odbornik (jak byva ostatne obvykle), na Internetu je alespon moznost komentaru

114796

23.8.2006 15:13

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 114740

Díky za odborné doplnění. Nikdy jsem to nedělal, ani jsem nesháněl přesný popis procesu a poměr jednotlivých látek při vědomí, že každý, kdo zadá do vyhledávače příslušná klíčová slova, může před svítáním očekávat návštěvu.

114800

23.8.2006 15:40

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

68 68.?.?.?

Reakce na 114800

Tak proc pisete s takou autoritou vam vlastni, clanky, kde nemate ani teoreticke a nebo prakticke zkusenosti?

114805

23.8.2006 17:16

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 114805

Článek měl naznačit obtížnost přípravy, nebylo mým úmyslem podat přesný návod výroby. Za článkem jsem uvedl odkazy, odkud jsem čerpal.

114817

23.8.2006 21:28

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 114817

Pro uplne tupe - z uvedeneho i po upresneni v diskuzi jednoznacne vyplyva, ze bombu neziskate slitim obsahu trech lahvi dohromady, protrepanim a odpalenim rozbusky.

Dokazuje to nesmyslnost a zmatecnost oficialniho obvineni dotycnych.

Dokazuje to, ze cela kauza je vymyslena aby verejne mineni zase trosku podporilo onu smyslenou valku proti terorismu.

Uz? [zmaten] [mrknutí jedním okem]

114841

23.8.2006 20:54

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114805

Všichni pochopili, jen Vy si sedíte na káblu, jak tak koukám.

114834

23.8.2006 21:52

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

68 68.?.?.?

Reakce na 114834

Všichni pochopili, jen Vy si sedíte na káblu, jak tak koukám.

tak koukejte, koukejte. Jestlize nekdo do podrobna rozebira jak je nemozne vyrobit tekutou bombu v letadle, uvadi presne cisla, tak by to melo odpovidat skutecnosti. Kdyby neco takoveho napsal treba Leho, tak to by jste byli vsichni na nem jako vosaci na bonbone. Podle toho, co se vam hodi do kramu, ze pane Gejdosi? Nebo je to jako s tim Nostradamem, kde vezmeme neco co napsal ve svem deliriu a vylozime si to jak chceme?

114845

24.8.2006 16:44

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114845

Ale no tááák ! Sem tam se za pravdu každý stydí - za to se nestyďte, že se taky stydíte ! [smích]

Nicméně uznejte přece, že i Vy to cítíte, že jest z Vás oficiální propagandou děláno jakési "přirození". A vy jste nucen, ač se Vám to příčí, to hájit, protože jste si to tak zvolil - nevím ale proč. Klidně mi můžete říkat, že jsem paranoik. Ale já vidím, co vidím. To je skoro jako "jsem, který jsem" ..

Pane, na Nostradama si ještě vzpomenete. Nejsem tomu sice nijak rád, ale myslím si, že velmi brzy. To Vás potom přejde ta "veselost" ! Ovšem předpokládá to alestoň jistou minimální dávku sebekritičnosti, aby jste dokázal uznat pravdu. Což tedy ale není jisté...

114946

24.8.2006 18:19

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

68 68.?.?.?

Reakce na 114946

Ale no tááák ! Sem tam se za pravdu každý stydí - za to se nestyďte, že se taky stydíte !

Ne, nestydim se. Nemam se za co stydet.

Nicméně uznejte přece, že i Vy to cítíte, že jest z Vás oficiální propagandou děláno jakési "přirození". A vy jste nucen, ač se Vám to příčí, to hájit, protože jste si to tak zvolil - nevím ale proč. Klidně mi můžete říkat, že jsem paranoik. Ale já vidím, co vidím. To je skoro jako "jsem, který jsem" ..

Nejsem nucen k nicemu, co by se mi pricilo. Take nejsem otrokem nejakeho deliritniho Nostradama. Kdyz budu chtit, tak si zajdu v Cesku do hospody ctvrte cenove skupiny a tam je Nostradamus po par pivech u kazdeho stolu.

114972

24.8.2006 19:21

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114845

Jak jste jsi vsiml, tak editor netrva zuby nehty, ze ma stoprocentni pravdu. Takze bych ho se sergantem nesrovnal. V kazdem pripade trodas vystihl pointu, jak to presentovala media. Smichate tri tekutiny, zatrepete a letadlo jde do haje. Nekdo kdo vi ocem mluvi naznacil, ze to vezme 1-2 hodiny. A to pocitam odhadoval cas v laboratori bez nejakych improvizaci a stresu.

114984

23.8.2006 16:32

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 114800

>Díky za odborné doplnění. Nikdy jsem to nedělal, ani jsem
>nesháněl přesný popis procesu a poměr jednotlivých látek
>při vědomí, že každý, kdo zadá do vyhledávače
>příslušná klíčová slova, může před svítáním
>očekávat návštěvu.
To jste teda měkkej [chechtot] Tedy pardon.., že by na tom Kanada byla už tak špatně... Jsou i silnější výrazy:
RDX synthesis, explosive preparation; chemistry of explosives;
Nebo že bychom přitvrdili..:
Sarine synthesis; chemical wapon production ;mustard gaz; mustard gaz preparation; VX sythesis
A zjistil jsem zajímavé věci.. no spíš zajímavé změny...

114812

23.8.2006 20:55

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114812

Za to Vy jste "tvrďák" a hrozně odvážný anonym.

114835

23.8.2006 21:12

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Mira S. 80.?.?.?

Reakce na 114835

A nebo....

114839

23.8.2006 21:44

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114839

Přesně tak - a nebo ! To totiž ten pan anonym je buďto totální blb a má na to i papíry, nebo to udělal se zlým úmyslem naschvál. [velký smích]

114844

23.8.2006 22:17

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

flakac 147.?.?.?

Reakce na 114835

>Za to Vy jste "tvrďák" a hrozně odvážný anonym.
Pardon, jsem odeslal přizpěvek bez přihlášení. Jinak doufám že tady v Čechách ještě není takový bordel aby člověk nemohl svobodně hledat. A tak jsem hledal.. a našel:
http://www.pyroforum.org
http://pxd.zde.cz/
no ale hlavně: http://www.uvkchem.com/
Máte někdo nějaké odkazy na perzekuci lidí na základě výrazů co zadali do vyhledávačů?

114851

23.8.2006 22:25

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114851

Tak tedy tímto pane flakac - to jste to až zase tak moc nevylepšil. Nebude Vám pane flakac vadit, kdyz Vás budu na střídačku titulovat "flakac" nebo "anonym" ?? A tedy - má to nějaký smysl provokovat "osud" ? Vám nestačí, že někoho zatknou a podezírají z terorismu, protože nakupuje mobily ? Nebo kouká do nějaké mapy ? Víte pane, Vy se jmenujete flakac nebo jím jste, nebo co ? Mi to připadá, jako když se pan vachmajstr ptal jistého Josefa Švejka, zda by vyfotil nádraží ... [velký smích]

114852

24.8.2006 19:14

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114740

Dobre a jak by teda vypadala aparatura? Jak by to bylo velke? Jak to ovlivni dobu pripravy pri improvizaci? Co by bylo jako rozbuska? Kdo vsechno to je schopen pripravit, ani z by dosel k urazu ci aby to vyrobil. Jaka je vyteznost reakce, co ji vsechno ovlivnuje? Vite Kevin naznacil par velmi desivych a nekomlikovanych variant, jak sundat letadlo. Tahle varianta mne prijde jako velmi obtizne realizovatelna. Takze usuzuju na operaci typu. Nasazen agent na monitoring nejakeho typu lidi, iniciace konkretni skupin lidi s mizernym chemickym vzdelanim a dodanim obtizne zrealizovatelneho technickeho reseni utoku. Pro sicher, kdyby se neco posralo. Ve vhodny okamzik likvidace teto teroristicke bunky, s medialni pozornosti, hromadou bezpecnostnich opatreni, ktere zkomplikuji letecky provoz a naserou hromadu lidi. Mozne cile. Za prve odvest pozornost od nejakeho neprijemneho tematu. Treba masakr v Libanonu. A zvysit tlak verejnest, aby pod strachem souhlasila s rozsirenim protiteroristicke legislativy. Coz ministr vnitra zhavy kandidat na premiera ve VB ucinil.

114982

25.8.2006 8:57

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Míra S. 195.?.?.?

Reakce na 114982

A co takhle. Skupinka Arabů se před odletem nacpe hrachovou kaší a v průběhu letu vytvoří postupným uvolňováním plynů výbušnou směs. Je zde dosti silný předpoklad, že i pokud nedojde k dosažení potřebné koncentrace, cestující vyskáčou sami.

115052

25.8.2006 23:47

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 115052

Mno, hlavne aby nevyskocili piloti. [smích] [mrknutí jedním okem]

115134

23.8.2006 8:29

kradeze pod kamerou

ZAJDANus 193.?.?.?

mno lidi.....stale mejte na pameti, ze ne kazdy kdo chce skodit je inteligentni a rozumny clovek!!!!!!
ja osobne znam nekolik pripadu kdy lidi kradli a pritom vedeli, ze prostor je dukladne monitorovan.....ale stejne vzdy je neco napadlo [smích]))))
jsou nekdy tak hloupí,,,naivní až primitivní.....jo lidi....lidi sou vselijaci....

114746

23.8.2006 8:47

jak se uspesne neodpalit

vulgar von hulwaath 89.?.?.?

von bohate staci ten diperoxid, kdyz se necha poradne proschnout... a ani nepotrebujete tu kyselinu. akorat teda bych ho asi z teho filtracniho papira moc nedoporucoval jen tak seskrabavat. ale koncentrovat peroxid vodiku varenim? kde ste na tomto byl? prvne by vam vybublal kyslik a v hrncu by vam zbyla nebezpecna teroristicka sloucenina oxid vodíku spolu s trochou tezke vody (ktera, jak je vsem teroristobijcum znamo, se da pouzit na vyrobu atomove bomby!!)

hm jak to tak vypada, kdybych byl v anglii tak bych mohl ocekavat navstevu prijemnych lidi ze skotlend jardu kazdym dnem, protoze mam doma atlas a tam je mapa nejen afganistanu a iraku a iranu ale i anglie a USA (a to uz je obzvlast teroristicke). taky mam nuz a zarizeni na prepravu tekutych vybusnin (nejaky flasky) ale na to doufam neprijdou protoze jinak by me asi rovnou bez soudu v sebeobrane zastrelili [vyplazený jazyk]

114747

23.8.2006 17:22

Kdyz je to ve zpravach, musi to byt pravda

Hastrman 71.?.?.?

Co zde ctu, tekute vybusniny nejsou nejaka legrace.
Pripravit akci na tolik letadel najednou je mozne tema na dalsi dil Misson Impossible.
Zde je nutno si pripomenout 9/11. Ano do vezi vletely jakesi letadla ale zatim neni spravne vysveteleni na perfektni sesun obou vezi a jeste k tomu budovu cislo 7.
Takze kdyz se clovek zamysli nad timto planem, tak to vypada jako dalsi nedomyslena pohadka.
Co kdyz "nekdo" inspiroval mohamedanske buliky aby takovou akci planovali a tim si zajistil, ze budou mit material do vezeni. Zbytek je pouze pohadka o strasne katastrofe, ktere se podarilo zamezit. Prvni den se v televiznich zpravach take rikalo, ze mohlo byt az 3000 obeti!
Hruza se zde pravidelne opakuje. 3000 obeti Perl Harbor, WTC a zase znova? Hmm [zmaten]

114819

23.8.2006 20:06

RE: Kdyz je to ve zpravach, musi to byt pravda

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 114819

No, Vudci stoupaji preference, takze jak vidite - funguje to:
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/bush-je-nejoblibenejsi-za-posledniho-pul-roku_93777_fgtt3.html

Otazka bude co se stane, jak to zase vsechno vysimu doprazdna ci se ukaze, ze to cele byla zase jen nezodpovedne nafouknuta vykoustruovana strasarna na lidi... No, asi moc ne, protoze to uz media hlasite vytrbuovat nebudou, obvineni budou v tichosti sprosteni obzaloby a bude zase cas pracovat na dalsim nesmyslu... [pláč]

114827

24.8.2006 11:33

RE: Kdyz je to ve zpravach, musi to byt pravda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 114827

No a dneska britové pustili dva "teroristy", kteří chtěli odpálit mixem kyšky a šaratice letadla do USA.

114899

25.8.2006 0:04

RE: Kdyz je to ve zpravach, musi to byt pravda

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 114899

No to se tedy pekne staraji o nasi bezpecnost [chechtot] [velký smích] Pousti ty preci tak jednoznacne usvedcene teroristy! [chechtot]

Jenze - vite, jak to je - s velikym medianim halasem je zatykaji a pak uz nikdo ani nepipne, az je zprosti obvineni a propusti... [zahanbení]

A stado veri, ze se o nas politici nezistne staraji [chechtot]

Asi takhle:

http://ax2.old-cans.com/bendib/Terror-Threat.jpg

115020

23.8.2006 21:23

Fatální havárie letadla

A.S. Pergill 89.?.?.?

Po roce 1989 byly v TV ukazovány záběry, jak STB zkoumala odolnost letadel vůči Semtexu. Údajně zjistila, že k poškození letadla natolik vážnému, že spadne, stačí cca 100g (neprohloupíte, když porovnáte se stejně těžkou tabulkou čokolády).
Takže se té výbušniny nemusejí pašovat kila. Navíc za mých mladých let kolovaly receptury na podobné hračky mezi pubertálními hošíky, většinou s poznámkou, že to může bouchnout pod rukama; havárie při přípravě by tedy s největší pravděpodobností vedla k podobnému výsledku, jako úspěšná příprava. (A byla by, pochopitelně, interpretována jako "smrt v boji" se všemi důsledky.)
A abych si přisadil: Vezmete cca 2 kg louhu sodného (po rozpuštění v minimálním potřebném množství vody se to s rezervou vejde do 1.5 l PET lahve, která je louhuvzdorná, alespoň na řádově týdny) a vydáváte ho za nějaký nápoj, můžete ho i obarvit. Vaše žena si vezme cca 1/2 kg hliníkové bižuterie. Na záchodě v letadle ucpete po MacGyverovsku záchod pytlíkem naplněným vodou, potom do mísy nalijete louh a nasypete hliník. Až reakce bude zřetelně zpomalovat (nebo až se opravdu začnete dusit), bude v kabince směs vodíku a vzduchu blízká ideální výbušné směsi (té nedosáhnete, protože byste se udusil). Pak stačí zavolat "Alláhu akbar" a škrtnout sirkou nebo zapalovačem. Přinejmenším způsobíte vyražení řady okének a dekompresi kabiny, ale nejspíš uděláte i díru do trupu, což zvládaly bombardéry za WW2, ale dnešní letouny na to prostě stavěné nejsou. 72 panen denně vám ale nezaručuji [chechtot]

114840

23.8.2006 21:54

RE: Fatální havárie letadla

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114840

To je škoda řečí ! Prostě a jednoduše - sundat letadlo lze opravdu jednodušeji, než se nám "blbečkům tam dole" snaží nabulíkovat. Jaký má smysl, že člověka na letišti "prosvítí" skrz naskrz, jestli náhodou nemá nějakou kudličku. Ale stejně nezjistí, že ten člověk má takový výcvik, že tiše a efektivně zabíjí holýma rukama. Takže o co vlastně jde ? Když bych to byl já, ten zabiják holýma rukama, a měl cíl zlikvidovat letadlo i s pasažery - tak prostě v půlce letu se zvednu a půjdu pátrat, čím bych do letadla udělal dostatečnou díru a hotovo ! A kdo se mi postaví do cesty, toho uspím nafurt - stejně přece už jsem je ve své mysli všechny odsoudil k smrti. [velký smích] A věřte, že bych našel nějaký prostředek, abych tu díru udělal.

114846

24.8.2006 2:24

RE: Fatální havárie letadla

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 114846

Pane Gejdos, a nejsmesnejsi na tom je, ze patraji po nejake male kudlicce a nebo "pilnicku" a kdyz ma nekdo v tasce flasku koralky (kterou koupil na letisti), tak to nevadi. Kazdej poradnej cikanskej rvac vi, ze kdyz prasti flaskou o stul, tak s flasky zustane jen strep, ktery se da jednoduse vrazit nekomu do krku. [pláč]
Tim nechci nikoho nabadat, aby to udelal. [smích]

114874

23.8.2006 23:47

listonos

listonos 85.?.?.?

A to vas nikoho nenapadlo ze tento nefunkcny navod vydali zamerne preto, aby si to hned kazdy idiot neskusal namiesat doma a v skutocnosti chceli ty magory vyhodit tie lietadla niecim uplne inym? Lebo ako tu citam komentare ludi co tomu rozumeju, tak vyhodit lietadlo do luftu sa da kdecim.

Inak je zaujimave ako tu kazdy nechape ako moze niekto verit niecomu co pisu v novinach a hned na to zacne sukat z rukava teorie zalozene na negacii toho co pisu v NOVINACH - ach jaj

114862

24.8.2006 2:16

RE: listonos

google 84.?.?.?

Reakce na 114862

>A to vas nikoho nenapadlo ze tento nefunkcny navod vydali zamerne
>preto, aby si to hned kazdy idiot neskusal namiesat doma a v
>skutocnosti chceli ty magory vyhodit tie lietadla niecim uplne
>inym? Lebo ako tu citam komentare ludi co tomu rozumeju, tak
>vyhodit lietadlo do luftu sa da kdecim.

a preco vydali zamerne farbisty opis niecoho co je blbost, namiesto toho, aby jednoducho napisali pravdu, ze z bezpecnostnych dovodov to nebudu zverejnovat?

alebo je pravda taka, ze ti "strasidelni teroristi", cely cas pod dozorom CI6, za boha nedokazali nic poriadneho ani vymysliet, ani zoganizovat, co by malo hlavu a pätu a aspon trochu vystrasilo obyvatelstvo?
tym padom, sa stadovy instinkt, zomknut sa dokopy (tentokrat proti arabom), nenastartoval a nezabezpecila sa "ludova" podpora vrazdenia deti v Libanone a vobec usraelskej krizovej vypravy za novymi uzemiami na Blizkom vychode.

ze tie zeme su presiaknute ropou, je jeden prijemny vedlajsi efekt, tak isto ako priblizenie sa ku konecnemu cielu "velky israel".
ved viete od Eufratu po Tigris a uprostred vladcovia sveta, tak ako je to na israelskej vlajke.

http://www.fahnenversand.de/shop/images/artikel/26.jpg

114873

24.8.2006 10:33

2 google

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 114873

Ten obchod v nemecku nema rad hotlinkovani jeho obrazku, tak jsem to pro vas napravil zde - Izraelska vlajka s pruhy modre nahore a dole:

http://www.slibe.com/fullimage/11712590-israel_flag_jpg.jpg

Ze by opravdu Nil a Eufrat? No to by si meli pohnout s tim zabiranim uzemi, tedy [chechtot] [zahanbení]

114894

24.8.2006 17:13

RE: 2 google

google 84.?.?.?

Reakce na 114894

vdaky, mne to zobrazovalo v poriadku.
ale s tymi riekami, to som skutocne"pokakal". [zahanbení]
este ze ma neprichytil niektory zo shabe boys-ov, to by som to schytal.
samozrejme, ze spravne to malo byt takto: [mrknutí jedním okem]

http://www.zarodinu.org/zarodinude/Image31.gif
zaslubena krajina Erez Israel
hranice od Nilu po Eufrat ustanovil jahwe a su zapisane v tore.
hlavny ciel tzv. Hypersionizmu.

114955

24.8.2006 15:04

RE: listonos

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 114862

Pane Listonosi, nekteri lide dokonce veri vsemu, co se pise v BLESKU. [oči v sloup]

114919

24.8.2006 19:24

RE: listonos

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114862

Tohle jedine beru jako rozumny argument.

114987

24.8.2006 0:39

Nejsmutnější pocit pro mě osobně je,

Vodník 62.?.?.?

...že po 27 letech v emigraci nevěřím denním tisku o nic víc než před tím dennímu tisku bolševickému. Jediný rozdíl je v tom, že alternativní informace seženu (zatím) ve svém pokoji z internetu a nejsem za jejich znalost a šíření (zatím) trestán.

114864

24.8.2006 9:59

RE: Nejsmutnější pocit pro mě osobně je,

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 114864

To uz take neni pravda, za sireni materialu dokazujicich ze holohoax je vymysl a skutecny holokaust mel s zidackymi vymysly malo-co spolecneho uz mame nekolik zavrenych.
I v Ceske republice dostal za otazku "Jen?" jisty mladik trest - to vite, pochybovat o zidech se nesmi [chechtot]

114888

24.8.2006 17:17

RE: Nejsmutnější pocit pro mě osobně je,

sturmer 135.?.?.?

Reakce na 114888

Nebylo to za otázku:"Jen?" ale na otázku:"Tak málo??"... a byla to odpověď na vykřik starého muže:"750000 židovských dětí jste zabily!" a tento mladík dostal 24měsíců z odkladem na 3 roky

114957

24.8.2006 23:22

RE: Nejsmutnější pocit pro mě osobně je,

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 114957

No, on preci myslel ono "Jen?" jako otazku, tak jsem to tak napsal. Ze to byla odpoved na uvedene se nepru ani vyznam neni jiny [mrknutí jedním okem]

Proste bezne zertiky, mate snad neco proti? [velký smích]

Proc se svoboda slova musi omezovat, jen co se dotkne zidu?


A se divim, ze se neodvolal. Ceska republika ratifikovala Umluvu o lidskych pravech pred vic jak 60-ti lety a pravo na svobodu projevu (pro blbe - zahrnuje to pravo na svobodu tvrdit, ze 750 000 zabitych zidovkych deti je malo) je v ni pevne zakotveno. Stejne tak v ustave. Cize dokud nebude umluva vypovezena a Ustava zmenena, tak je neustavni postihovat svobodu projevu.

S takto postavenou obhajobou ho soud nemuze odmitnout vyslechnout.

115009

24.8.2006 23:54

RE: Nejsmutnější pocit pro mě osobně je,

pk202.2 194.?.?.?

Reakce na 115009

> S takto postavenou obhajobou ho soud nemuze odmitnout vyslechnout.

bohužel může [bliji]

115016

25.8.2006 3:58

Technicke detaily stranou,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

myslim ze neni treba mit pochybnosti o tom, ze tato posledni 'teroristicka' afera je kachnou - ktera nikdy neletala. Samozrejme, ze se nikdy nedobereme k zadnym faktickym dukazum. Prave tem se snazi bdela policie predejit - zrejme v zajmu nasi bezpecnosti a to 'odhalenim' pripadu v predstihu, nez k nemu vubec dojde.

Totez bylo naaranzovano pro skupinu mladistvych muslimu v Ontariu. Casem se ukazalo, ze je motivoval policejni provokater, ktery se k tomu (blbec) jeste sam priznal. Pochybnosti a neznalost s prisadou strachu vytvareji zivnou pudu pro lzi. Je to vlastne propagandisticke perpetum-mobile!

Tudiz, nemame zlodeje a kricime loupez. Prave tak muzete byt obvinen za 'umysl znasilneni' jen proto, ze k tomu mate 'vybaveni'. I kdyz vas nikdo neprezkousel, zda jste schopny erekce. Nejhorsi na tom ale je, ze tyto bohapuste hovadiny se liji do nasich hlav zadychanou propagandou a bez uzardeni v ocekavani, ze jim to prokouknem. Maji nas jiz za kompletni pitomce? A nebo je to jen dalsi kapka, abychom na to jen 'srali a nechali to povolanejsim'? Jak za casu Rudeho prava....
[zmaten]

115036

27.8.2006 2:35

Zajimava debata!

OUTOFJACKET 125.?.?.?

Po odeslani vcerejsiho prispevku na jine z temat na Zvedavci jsem si rekl, "to stacilo, dej si aspon par tydnu pohov!" No a dnes jsem tuknul na tema "Jak (ne)vyrobit bombu" a po precteni diskuznich prispevku panu Bartoska, Zvedaveho, Kevina, Gajdose a dalsich jsem s udivem zjistil, ze uvodni prispevek Petra Velkeho byla nejspis jenom provokace a ze jinak se vede diskuze na urovni - vcetne te profesionalni. Takze jsem neodolal a rozhodl se take prispet svou troskou do mlyna.
Nejsem chemik a nevyrobil bych bez instruktora, nebo aspon detailniho navodu, nic zajimaveho, nicmene o michani chemikalii zde nechci psat. Radeji se chci zamerit na vseobecnou podstatu veci - tedy proc se to vse deje. Predevsim chci predeslat pro ty, kdo by me chteli obvinit z halucinaci ci konspiracnich teorii, ze dejiny lidstva jsou promichany skutecnymi akty spiknuti a tudiz, ze na tom vlastne neni nic divneho.
Takze si zkuste predstavit, ze patrite k okruhu nejbohatsich lidi na svete, ze vladnete penezi co hrdlo raci (nejen, ze jich mate stovky miliard, ale jste schopni urcovat tisknuti penez, jejich mnozstvi a cirkulaci a rovnez urokovou miru)a predevsim ze vasim zivotnim cilem je jiz po mnoho generaci dostat 99.99% lidi na teto planete pod svou absolutni nadvladu. Muzete si dovolit zamestnavat ty nejlepsi mozky na svych dabelskych projektech (nejen technickych...ale predevsim socialne-psychologickych, jako v Tavistock Institute v Anglii) vydavanych bezne verejnosti za bohulibou cinnost a jakykoli vynalez pouzitelny pro vase zamery nema sanci vam uniknout (vcetne cteni myslenek pres detektory mozkovych funkci na dalku...jeste nez vubec do letadla vlezete). Jste si vedomi, ze naproste vetsine lidi jste za ta uplynula desetileti vyprali mozky skrze pokrivenou vychovu, vzdelani a zaneradenou kulturu do te miry, ze se nezmuzou na zadny odpor a radi prijmou vase lzi jako svou dusevni utechu. Ovsem, najdou se pochybovaci a dokonce sebevrazi ochotni vam otevrene odporovat - s temi si ale lehce poradite: skrze nastrcene politicke figurky totiz ovladate soudnictvi, polici, armadu a vse kolem toho a tak to male procento udrzite v lajne bud pohruzkou (mozna ztrata prace, spolecenskeho postaveni, atd.), nebo korupci, pripadne jim, pokud si nedaji domluvit, pomuzete na onen svet (a jeste z toho obvinite nekoho jineho). Tento shora popsany proces jede nezadrzitelne a zrychluje se - nam divakum se z toho toci hlavy a neni nam doprano ani dost casu na to, abychom si uvedomili, co se to vlastne deje. Hegel a Machiavelli rozvinuli teorii "akce-reakce-reseni", nebo-li vytvorte zamerne krizi (hnusni primitivni Muslimove se na nas zenou, aby nasi jedine spravnou demokratickou civilizaci vyhubili ohnem a mecem...a kdyz se na nas nepohrnou dost rychle, my je jeste postouchnem zezadu vidlemi do zadku...treba nekolika teroristickymi utoky zkrze nase bezpecnostni slozky, ktere mame ostatne stejne pod palcem), pockejte si na reakci (miliony jsou ochotny vzdat se svych osobnich svobod a lidskych prav za prislib ochrany Velkeho Bratra) a nakonec, az se to vsechno do krve popere (v...Kráceno (Editor)

115199

Příspěvků: 98

23.08. 02:37 Peter Velkej  Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi
23.08. 03:26  RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi
25.08. 12:25 seda  RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi
27.08. 05:19 Rejpal  RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi
05.09. 21:03 Hejtmánek  RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi
23.08. 06:51 Rene Bartosek  RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi
23.08. 07:43 Petr Gejdoš  Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...
23.08. 11:24 Míra S.  RE: Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...
23.08. 20:21 pavlik85  RE: Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...
23.08. 22:58 Míra S.  RE: Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...
23.08. 11:35 Míra S.  RE: Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...
23.08. 08:26 Pavel -Čert- Němec  RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi
23.08. 17:17 trodas  RE: Dokazuje to mozna jak jsou ti muslimi blbi
23.08. 03:36 Soudce Lynch  Tak nevim...
23.08. 08:05 Petr Gejdoš  RE: Tak nevim...
23.08. 09:04 lumpy  RE: Tak nevim...
23.08. 10:45 Zvědavej.  RE: Tak nevim...
23.08. 14:31 Grovik_  RE: Tak nevim...
24.08. 19:01 Rene Bartosek  RE: Tak nevim...
25.08. 04:21 Zvědavej.  RE: Tak nevim...
25.08. 14:27 Kevin  RE: Tak nevim...
25.08. 23:53 Zvědavej.  RE: Tak nevim...
26.08. 00:48 Kevin  RE: Tak nevim...
26.08. 01:43 Zvědavej.  RE: Tak nevim...
26.08. 10:05 Kevin  RE: Tak nevim...
26.08. 12:26 Zvědavej.  RE: Tak nevim...
26.08. 15:37 Rene Bartosek  RE: Tak nevim...
28.08. 09:10 Kevin  RE: Tak nevim...
29.08. 02:07 Rene Bartosek  RE: Tak nevim...
29.08. 08:16 Kevin  RE: Tak nevim...
29.08. 22:35 Rejpal  RE: Tak nevim...
29.08. 23:01 Rejpal  RE: Tak nevim...
30.08. 00:06 Aja  RE: Tak nevim...
30.08. 00:22 Rejpal  RE: Tak nevim...
30.08. 01:20 Aja  RE: Tak nevim...
30.08. 01:11 Kevin  RE: Tak nevim...
30.08. 22:29 Rene Bartosek  RE: Tak nevim...
23.08. 11:33 Kevin  RE: Tak nevim...
23.08. 12:13 Lev.  RE: Tak nevim...
23.08. 13:33 Karel z Čech  RE: Tak nevim...
23.08. 16:21 Spaceadmiral  RE: Tak nevim...
23.08. 04:00 zalozak  Svet absurdit...
23.08. 19:42 baba_Blažková  RE: Svet absurdit...
23.08. 06:11 kema  zkreslene informace
23.08. 07:21 Hunter_neprihlaseny  ach jo
23.08. 15:24  RE: ach jo
20.09. 12:07 BaHnO  RE: ach jo
23.08. 07:43 CH.H.  návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 10:52 Zvědavej.  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
24.08. 16:07 astray  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
24.08. 16:36 Petr Gejdoš  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
24.08. 17:07 stein55  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
24.08. 17:39 Petr Gejdoš  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
24.08. 20:51 DM  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
25.08. 20:40 Petr Gejdoš  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
25.08. 22:17 Kevin  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
26.08. 23:33 Robin  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 14:41 pavel411  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 15:13 Vladimír Stwora  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 15:40 68  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 17:16 Vladimír Stwora  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 21:28 trodas  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 20:54 Petr Gejdoš  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 21:52 68  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
24.08. 16:44 Petr Gejdoš  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
24.08. 18:19 68  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
24.08. 19:21 Rene Bartosek  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 16:32  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 20:55 Petr Gejdoš  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 21:12 Mira S.  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 21:44 Petr Gejdoš  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 22:17 flakac  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 22:25 Petr Gejdoš  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
24.08. 19:14 Rene Bartosek  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
25.08. 08:57 Míra S.  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
25.08. 23:47 Rene Bartosek  RE: návod má řadu velmi vážných chyb
23.08. 08:29 ZAJDANus  kradeze pod kamerou
23.08. 08:47 vulgar von hulwaath  jak se uspesne neodpalit
23.08. 17:22 Hastrman  Kdyz je to ve zpravach, musi to byt pravda
23.08. 20:06 trodas  RE: Kdyz je to ve zpravach, musi to byt pravda
24.08. 11:33  RE: Kdyz je to ve zpravach, musi to byt pravda
25.08. 00:04 trodas  RE: Kdyz je to ve zpravach, musi to byt pravda
23.08. 21:23 A.S. Pergill  Fatální havárie letadla
23.08. 21:54 Petr Gejdoš  RE: Fatální havárie letadla
24.08. 02:24 Rejpal  RE: Fatální havárie letadla
23.08. 23:47 listonos  listonos
24.08. 02:16 google  RE: listonos
24.08. 10:33 trodas  2 google
24.08. 17:13 google  RE: 2 google
24.08. 15:04 Rejpal  RE: listonos
24.08. 19:24 Rene Bartosek  RE: listonos
24.08. 00:39 Vodník  Nejsmutnější pocit pro mě osobně je,
24.08. 09:59 trodas  RE: Nejsmutnější pocit pro mě osobně je,
24.08. 17:17 sturmer  RE: Nejsmutnější pocit pro mě osobně je,
24.08. 23:22 trodas  RE: Nejsmutnější pocit pro mě osobně je,
24.08. 23:54 pk202.2  RE: Nejsmutnější pocit pro mě osobně je,
25.08. 03:58  Technicke detaily stranou,
27.08. 02:35 OUTOFJACKET  Zajimava debata!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 2

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,46 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,73 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,77 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,97 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 116,80 Kč
1 unce stříbra
503,82 Kč
Bitcoin
1 118 346,31 Kč

Poslední aktualizace: 9.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 12 499