Diskuze k článku

Příměří začne v šest hodin ráno...

Příspěvků 109

14.8.2006 5:28

Hizballah...

Rejpal 24.?.?.?

Jde taky o to, kdo tem "partisanum" (Hizballah) dodava porad tu munici. Katuse maji od Rusu (ti se jich radi zbavily). Kde ale zjiskavaji dalsi zbrane? [zmaten] Nekdo s nima ma asi dobry bisnis a vubec mu nevadi ze se zabijeji civiliste na obou stranach [pláč]

113817

14.8.2006 8:20

RE: Hizballah...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113817

Nekdo s nima ma asi dobry bisnis a vubec mu nevadi ze se zabijeji civiliste na obou stranach

Nevím, co tím naznačujete, pane Rejpale ? Vás nevaruje průběh WW II. mezi roky 1939 až 1941 ? Kdo to asi dodával na na všechny strany zbraně a kdo si tím vylepsil chátrající ekonomiku ? Byly to USA. Ostaně i dnes by bez vývozu zbraní "na všechny strany" americká ekonomika ležela v troskách - již teď má "frňák tak tak nad vodou".

Do Japonska začalo platit jakési embargo až 4 měsíce před "Pearl Harborem". Když se omezím na Dálný východ - to 10 let Američanům nesmrdělo dodávat zbraně jak Číně, tak Japonsku ? Jestli tím Vaším výrokem máte na mysli to, co si domýšlím, nezbylo by mi nic jiného, než odpovědět Běžte se vycpat ! s takovými názory. Zatím přesně nevím, co myslíte a tak čekám na reakci. [velký smích]

Jinak přímo k článku. Každému soudnému člověku je jasné, jak to bylo. Vinny jsou obě strany, ovšem hodnocení skutečného zavinění musí být diferencované. Ze strany Israele se přece zcela evidentně jednalo o předem dlouhodobě připravenou akci - první exploze této války zazněla více než rok předtím - když byl "záhadně" zavražděn jistý pan Hariri! Až sled reakcí na toto umožnil Israeli dnešní agresi.

Hizbolah - ti přispěli "svou troškou do mlýny" tím, že se vcelku dychtivě na toto připravili a reagovali, jak reagovali.

Jenže - ten rozdíl tu je jasný. Israel na Golanských výšinách je nesporně protiprávně, stejně jako na onom sporném území, kde byli israelští vojáci napadeni a dva uneseni = formální záminka. Bylo to na libanonském okupovaném území ! Pro mě je věc jasná - byla to provokace Hizbolahu, ale byla to zcela morálně i formálně oprávněná akce národního odboje Libanonců.

Zvěrstva Israele budou potrestány, ač se to tak teď nejeví. Mi kdysi otec vyprávěl, jak si ve válečných létech do roku 1943 doma v Protektorátu zoufali, když posuzovali vyhlídky na skončení války. Smutné historické zkušenosti nemohly vzdělaným lidem dát zapomenout na Westfalský mír z roku 1648.

Velmoci nikdy nehájily pravdu a práva slabších, kterým ale přitom byly vždy takovými "povedenými mírovými konferencemi" vnuceny údajně "v zájmu míru" zahanbující podmínky. Stejně, jak nás Čechy a Slováky hodili bez skrupulí Chamberlain a Daladier přes palubu v Mnichově, stejně tak nás Roosewelt nacpal v Jaltě do chřtánu Stalinovi - bez mrknutí oka, beze stopy chápající omluvy. Bez slitování - pouze kšeft - to Vy poturčenci typu "kema"v USA nezapomínejte !!

Češi dnes, u vědomi historických zkušeností, nemáme důvod si myslet, že situace je jiná, než v historii. USA provádí bez skrupulí svou hrabivou politiku a na nás je, aby jsme "nebyli blbci", kteří za to zaplatí. Dnes USA chtějí, aby byli ti blbci Arabi". A oni to ví a snaží se nebýt. Co dodat, aby to bylo jasnější ? Válka opravdu teprve začala ! [velký smích]

113821

14.8.2006 12:13

RE: Hizballah...

Locich 212.?.?.?

Reakce na 113821

Golanske vysiny jsou i podle OSN i Libanonskeho prezidenta priznane na Syrskou stranu hranic, cili na ne Libanon nema zadne pravo a Hizballah provokoval dost spatne. Nicmene kdyz se po odsunu Izraele v roce 2000 zavazal Hizballah, ze prestane utocit pres hranice a dalsich 6 let toto nedodrzoval a i po svem "vitezstvi" - odsun Izraele za hranice, neprestal utocit...
Toto jsou rezoluce OSN, tohle je fakt.
A jako dalsi zaminku si vzal prave golanske vysiny svetove uznane VCETNE legitimni vlady Libanonu jako syrska strana, tak vsichni vidime jak to dokaze Izraelce vyprovokovat ...

113831

14.8.2006 15:11

RE: Hizballah...

dub 62.?.?.?

Reakce na 113831

opravdu?

O’Reilly got a little more than he bargained for when he invited Noura Erekat, legal advocate for the US Campaign to End the Israeli Occupation, to discuss Israel’s incursion into Lebanon, its occupation of the West Bank and Gaza, and America’s role in the conflict.

“I don’t think that our viewers know that Israel actually occupied Lebanon for 18 years and that in the past 6yrs years alone it’s launched 11,782 missiles over the Lebanese border. In comparison, Hizbullah has launched 100 missiles over the border.

(Prosim, vemte na vedomi, ze priste vam anglicky text nepustim, protoze ne vsichni ctenari anglicky rozumi. Bylo by od vas ferove, kdybyste tento svuj prispevek dodatecne prelozil. Dekuji. E.)

113842

14.8.2006 15:40

RE: Hizballah...

dub 62.?.?.?

Reakce na 113842

bude-li čas, pokusím se.

O'Reilly dostal mnohem více než o co si řekl, když pozval Noura Erekat, právní zástupkyni US Campaign to End the Israeli Occupation, aby s ním diskutovala israelský vpád do Libanonu, jeho okupaci Západního břehu a Gazy, a americkou roli v tomto konfliktu.

"Nemyslím si, že naši diváci vědí, že Israel ve skutečnosti okupoval Libanon 18 let a že během pouhých posledních 6 let odpálil 11,782 střel přes libanonskou hranici. V porovnání s tím Hizbullah odpáli přes hranici přes 100 střel.

113844

14.8.2006 17:06

RE: Hizballah...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113831

Tak si pane "Locich" přečtěte pořádně, co jsem napsal - já ty Golany vzpoměl jen tak bokem a nejednalo se mi o ně primárně, mluvil jsem o libanonském území. Nicméně, sám jste řekl - Golany byly přiznané na syrskou stranu hranic, jenže jaksi podivným řízením osudu tam vládnou Israelci, že jo ! Silně by mě zajímalo, kdyby na Golanech zaútočili syrští partyzáni, co by jste řekl ? Totiž - Hizbolah zajal ty dva israelské vojáky na území, které patří Libanonu a tedy akce Hizbolahu nemůže být považována za nic jiného, než za "akt národní sebeobrany", nikoliv za agresi.

Za sebe Vám pane Locich musím říci, že mi jsou rezoluce OSN pro smích úplně stejně, jako se z nich smějí Israelci, Američani a vůbec - všechny velmoci. OSN je výhradně pouze a jen pro smích.

113849

14.8.2006 17:52

podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Čochtan 84.?.?.?

Reakce na 113849

Stejně "podivným" řízením osudu vládnou Rusové v Ostpreussen a Koenigsbergu. (a nejen tam). Inu prohraná agresivní válka nese následky.

113854

14.8.2006 18:27

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113854

Hm, máte nějaké potíže či co ? Totiž teď jste se pokusil srovnávat něco zcela nesouměřitelného - zkuste raději nějaké počty s jablky a hruškama ! A doporučoval bych k těm ryze hypoteticým konstrukcím světa, co jaksi se světem moc nesouvisí, jak jest na matfyz docela zvykem, sem tam se pokusit pozorovat i místní (pozemskou) realitu.

113857

14.8.2006 18:44

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Čochtan 84.?.?.?

Reakce na 113857

Je starým zvykem, že za prohranou válku se platí ztrátou území. Syrie šestidenní válku prohrála a zaplatila Golánskými výšinami. Co je na tom nepochopitelného ?

113860

14.8.2006 20:19

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113860

Však do času. Předpokládám tedy, že budete se stejným stoickým klidem přijímat i obrácené výsledky příští války. Ta totiž vysoce pravděpodobně dopadne trochu dost hodně jinak, než dalším vítězstvím Israele - ač se Vám to může zdát tak moc nepravděpodobné.

Zeptáte-li se mě, kde beru jistotu, že tomu tak bude, odpovím jedním slovem - Nostradamus. Budete-li chtít vědět, zda mám i nějakou věcnou představu, jak by k tomu mohlo dojít, odpovím - ano. Moje přesvědčení vychází kromě z Nostradama i z jednoho velmi známého biblického a všeobecně platného vědeckého axiomu, totiž, že žádné stromy nerostou do nebe...

Doporučil bych Vám zamyslet se nad touto parafrází čínského a velmi moudrého úsloví: "V každé porážce je zárodek příštího vítězství". Těším se, že si stihneme ještě popovídat na téma, že bombardování Israele a vraždění israelských civilistů ve velkém, tamtéž útoky na záchranná zdravotnická vozidla a na nemocnice, tamtéž ničení kompletní infrastruktury, měst, mostů a komunikací, elektráren a prostě všeho - že to je zcela regulární a veskrze správný způsob vedení boje. Zajisté taky předpokládám, že bude OSN při té příležitosti "tupě zírat" a přijímat nic neříkající plané vyhlášení, že by se válčit přeci nemělo a podobně. Pak si Vás rád poslechnu, co budete povídat. [velký smích]

Mimochodem - nestraním nikomu, jsem na straně pravdy a spravedlnosti. Ale to známé "oko za oko, zub za zub" bych za dané situace považoval jako vcelku spravedlivé.

113872

14.8.2006 21:17

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

stein55 84.?.?.?

Reakce na 113872

@Petr Gejdoš

>Těším se, že si stihneme ještě popovídat na téma, že bombardování Israele

ale, ale pan gejdos [smích] cc su to za roztomile vizie ? len pre informaciu; my tu v izreali nezijeme v zvonokosoch, o kocurkove uz ani nehovorim - nostradamus sem, alebo tam.

leute gibt´s !

stein55

113880

14.8.2006 22:17

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113880

No jo no, pane stein55. To vy tam v Palestíně asi nepochopíte - nevadí Vám doufám, že celé to území včetně Israele zovu Palestína ?? Vy Israelci teď slavíte "slavné vítězství" nad Hizbolahem [velký smích] a tak nemáte asi čas sledovat, co asi bude dál. Možná ale ne, možná se pletu a je to nějak jinak, co já vím.

Třebas trpíte jen "nemocí z vítězství" a většinu času trávíte radostným posloucháním vítězoslavných fanfár a nekonečné propagandy. Postudujte si v japonských pramenech, jak mysleli Japonci první tři roky války v Pacifiku od Pearl Harboru. Taková nemoc je ale móóóc nepraktická pro budoucnost, to Vám pane stein55 garantuju. Nemoc z vítězství nezaručuje vítězství - spíše naopak !

Spoléháte na to, že ovládáte všechny prostředky na výrobu veřejného mínění. Ale právě tady je vaše slabina, podceňujete lidský od Boha daný cit pro spravedlnost, pro právo. Sami sobě lejete do hlav vlastní propagandu tak, že tomu i věříte - nic horšího již ani být nemůže. Stromy prostě do nebe nikdy nerostly a ani neporostou. Proč tedy doufáte, že teď zrovna vám nějaký vyroste ?

Nadělali jste takovou horu křívd, že vás to zavalí !

http://english.pravda.ru/hotspots/conflicts/83898-1/

...třeba je to zcela blbost, ale není šprochu... že jo a není to taky jediný šproch, co je slyšet. Prostě - uvidíme, co si budeme brzičko povídat ! [velký smích]

113886

14.8.2006 23:00

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

stein55 84.?.?.?

Reakce na 113886

@Petr Gejdoš,

najprv toto - ja som zvykli hovorit rovno a po pravde; dalej respektujem nazory vsetkych, napr. tu prispevajucich - akceptovat to ale (vzdy) nemusim.

dnes je tu v izraeli nalada, ako po opici - ziadne vitazstvo a pod. prkotiny; vlada je pod takym tlakom obyvatelstva - nielen opozicie - ze nevie ako sa ma s toho vymotat -> ta cele parada v libanone bola/je fraska !

nedosiahli sme tie ako_keby ciele. egro nic - len kratky cas na vydychnutie ?

kedze je izrael taka mala prdel, kde kazdy kazdaho "pozna", neexistuje, aby vlada nieco prevalila proti verejnosti - jasne, ze v krize drzime vsetci spolu, ako jeden chlap/zena, ale potom mame aspon 4 miliony generalov, ktori by s tou hezbollah "inac narabali", ako to prave prebehlo atd... ;o)

jasne, ze sme narod, ktory rad spieva, tancuje ale dnes nemame na to ziadny dovod.

mimo toho smutime za nasimi padlimi.

stein55

113896

15.8.2006 4:01

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 113896

Tuto valku jste vedli barbarskym zpusobem. Prestoze vase armada mela presne technicke hracky zabili jste 1000 civilistu, znicili jste spoustu civilnich cilu, elektrarny, mosty, telekomunikacni zarizeni, silnice, rafinerii... Zpusobili jste ekologickou katastrofu ve Stredozemnim mori. Napadli jste pozorovatele OSN, likvidovali vse co se pohybovalo po silnicich vcetne sanitek. Mnohokrat jste porusili mezinarodni pravo. Vas premier rekl, ze Izrael se za nic nebude omlouvat, Bush prohlasil, ze odpovednost za mrtve civilisty v Libanonu ma Libanon. Dost prekvapive tvrzeni, muj nazor je jiny, to vsak neni smerodatne. Libanon ma taky jiny nazor a to smerodatne je. Zrejme by bylo nejrozumnejsi zjistit, kteremu nazoru da za pravdu mezinarodni tribunal. Tuto valku nevideli pouze muslimove, ale i svet, dokonce se o ni mluvilo v mediich v USA. Srazili jste sice ekonomicky Libanon na kolena, nedokazali jste vsak srazit na kolena vojensky odpor Hizbalahu a to i pres absolutni prevahu ve vzduchu pouzitou se znacnou brutalitou a pres jasnou technickou prevahu. Utrpeli jste tvrdou moralni porazku, neprekvapuje me, ze se v Izraeli nejasa.

113907

15.8.2006 13:46

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Had 88.?.?.?

Reakce na 113896

Zdravím "kameň55",
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=213049

>kedze je izrael taka mala prdel, kde kazdy kazdaho "pozna", neexistuje, aby >vlada nieco prevalila proti verejnosti - jasne, ze v krize drzime vsetci >spolu, ako jeden chlap/zena, ale potom mame aspon 4 miliony generalov, ktori >by s tou hezbollah "inac narabali", ako to prave prebehlo atd... ;o)

Vida, všude se hlásá, že Jste měli být tvrdší, ostatní Vás stejně nemají rádi, tak co... teď už se s tím moc neudělá (určitě ne v debatě na Zvědavci, i když každý střípeček má v mozaice své nezastupitelné místo...), setrvačnost všech dějů je velká a hlavně velmi HROZIVÁ, ale stejně by mě zajímalo - když Jste si v Izraeli povšechně vědomi toho, že "ostatní nás stejně nemají rádi" (tak se budeme chovat pouze z pozice síly a vyčůraného vyděračství - "jauvajbyznysholokaustplaťtegojimové"??? [zmaten] [pláč] ) zamýšlíte se také jaksi kolektivně důkladněji nad principem "akce a reakce"?
A nemyslím nyní na obligátní obhajobu a cancy o židovské výjímečnosti v "plusovém" smyslu - tak rozdílně totiž "nesvítíte" (díky lásce k penězům a hlásání své nadřazenosti a "palestinskému holokaustu" dokonce naopak - jste prostě člověci jako my všichni), aby vás okolní svět rozdrážděný "jasem" chtěl zlikvidovat.
Nemyslím to na Vás osobně - ale zajímá mě to určitě skupinově na Izrael, jako dítě sionizmu.
Izrael je prostě nositel všelijakých kvalit, jen ne tolerance, přátelství a "světla ve tmě", jak by se rád stavěl a je takto nepochopitelně (ehm,??) propagován.
A také čím dál tím méně úspěšně, řekl bych - i toto něco značí.
Nemáte třeba strach?
Nekladete si "zapovězené"(např. jsme skutečně tak vyvolení) otázky?
Jak si budete povídat se smrtí v rozhodný okamžik účtování při odchodu do jiné reality?

Dobré umírání sionismu navzdory [mrknutí jedním okem]

113944

15.8.2006 14:06

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

stein55 84.?.?.?

Reakce na 113944

@had,

aj po 3x precitani vaseho prispevku nerozumiem nic; az na jedno, ze sa stale tocite ako_keby v kruhu predsudkov [smích]

nevadi; ak to bol/je replay na moj prispevok, tak hovorime pomimo a je jedno, ci vy osobne, alebo ktokolvek iny si nevie prestavit, ze vami nam prisudene atributy: ...z pozice síly a vyčůraného >vyděračství - "jauvajbyznysholokaustplaťtegojimové"... etc. su nam egal !

my vieme, co su nase moralne povinnosti a kvality a to nam uplne staci [smích]

btw. hezbollah chce taktiku guerilla ? nech sa paci - dostane ju !

v tomto zmysle - stein55

113946

15.8.2006 19:18

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Had 88.?.?.?

Reakce na 113946

Zdravím "kameň55",
>aj po 3x precitani vaseho prispevku nerozumiem nic; az na jedno, ze sa stale >tocite ako_keby v kruhu predsudkov
Tomu neporozumění se ani nedivím - točíte se v sebeuspokojivém pohledu do zrcadla na svoji rádoby výjímečnost...viz. opakované bláboly o vysokých morálních kvalitách CELKU žijícího v Izraeli.

Předsudků? A jakých? Spíše bych to viděl na informace, které nejsou předžvýkané pro dav médii různých Rotschildů apod.: chazarští židé koncentrovali v rukách ohromné finance a tudíž moc, rozvinuli ideu sionismu - sionismus "porodil" Izrael, který od začátku kope kolem sebe v Arábii (a v diplomacii i jinde na světě) jak zběsilý... dnes už je to jasné: skutečně v zoufalém boji o přežití musí, jinak by ho Arabáši s radostí spláchli do moře, takže začal ten problematický stát svoji existenci pro celou oblast velmi, velmi nešťastně a toto bobtná a bobtná.
>my vieme, co su nase moralne povinnosti a kvality a to nam uplne staci
Tak to je tedy odpověď! Pěkně naduté a též charakteristické, vzhledem k tomu, co Jste již vystříleli za arzenál - za vylhané peníze (slavný holokaust)a díky masivní podpoře nejvyspělejších technologií likvidujete pasáky koz a ovcí, kteří se pod tlakem Izraele ze zoufalství naučili být "teroristy" [pláč] [pláč] - prapodivná morálka, povinnosti a kvality.
Že by kontrast?
Jako celek Jste s těmi morálními kvalitami značně na štíru - nemluvím o jednotlivcích.
Kdyby ne, tak byste jako celek nebyli pořád ve válce, ženský by nemuseli mít povinnou vojnu atd....

Ále což, to si každý musí naštěstí odbouchat sám za sebe. A v posledním okamžiku života se projeví všechny ty "moralne povinnosti a kvality, co Vam uplne staci..." [cool]

113975

15.8.2006 21:16

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113975

Zdravím pane Had - jak vidno, v době "samých vítězství" se pánům Israelitům zdá býti vše jednoduše možné. Tak nějak zdá se, málo že čtou ty svoje náboženské "tlusté knihy" - jinak by vážněji brali v potaz právě otázky té své morálky a více by mysleli na "stopy", které po nich zůstavají vtisknuty do celého Vesmíru. Chudáci patrně netuší, jak moc je pro ně nedobré, když si takto realizují své tužby a idey - každý totiž dostane přesně to, co si přeje - smysl toho všeho však pochopí, až bude pozdě !

Můžu zřejmě beze změn použít Váš závěr : Ále což, to si každý musí naštěstí odbouchat sám za sebe. A v posledním okamžiku života se projeví všechny ty "moralne povinnosti a kvality, co Vam uplne staci..." [smích]

113984

14.8.2006 18:30

RE: Hizballah...

NAFTAK katfan (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 113821

To jste mně Petře udělal radost, asi tak bych to napsal též, ale jelikož jsem už "starší model"(60) tak bych měl větší práci z psaním a tím bych omezoval sebe a svou rodinu časově. Nepomohl bych te "mojí" oloupat okurky na čalamádu,což musím dělat každý rok v srpnu(dost vysilující)a nejel bych na kole s Luizinkou(zlatá retrívranda)k Vltavě.A nemohl bych 10 minut sledovat vnější svět na TV a používat podobných slov jako "odpadlík Hollywoodu" Mel Gibson. Ahoj Nafťák. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

PS.S psychopatickými úchyly rád diskutuji poněvadž mám tlak i v 60 letech
115/65 a takto se při debatě dostanu na normál.

113858

14.8.2006 19:09

Tedy,

Aja 24.?.?.?

Reakce na 113858

Naftaku, vy jste tu "60" slavil pekne dlouho. [smích] [smích]

113863

14.8.2006 20:31

RE: Tedy,to je fakt

NAFTAK katfan (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 113863

Ajinko, jak to víte? Jednou na čundru na Blatensku ,po druhé na chatě na Orlíku, po třetí na čundru na Brdech a po čtvrté na Podolance na mojí chatě.
Celkem vice než 100 lidí a ještě mně jich dalších 100 chybí do dooslavování.
Ale stejně by mě zajimalo jestli jste to jen tak vystřelila od boku, či vám to někdo z kamarádů prozradil.Jo a od kdy si zase vykáme? Jo už vím je ti hanba tak starýmu chlapovi tykat. Ahoj NFT.

113876

14.8.2006 20:58

RE: Tedy,to je fakt

Aja 24.?.?.?

Reakce na 113876

Ja vim vsechno. [smích] ...nebo skoro.
Ted jsem si treba jista, ze jsme silne mimo misu. [zahanbení]
.... ze mas narozeniny jsem vedela..no a zes je slavil dlouho, to jsem usoudila z tve nepritomnosti tady.
Tak dodatecne, vsechno....... [smích] [smích] [smích]

113879

16.8.2006 14:03

Vážený pane Gajdoši!

ruger 83.?.?.?

Reakce na 113821

Myslím, že by bylo korektní argumentovat korektně [chechtot] Je k neuvěření argumentovat dikcí Práva
Ostaně i dnes by bez vývozu zbraní "na všechny strany" americká ekonomika ležela v troskách - již teď má "frňák tak tak nad vodou"., připomíná mi slavnou reportáž československé televize, která začínala slovy "Dnes v ulicích NewYorku žebrá skutečně každý.". Americká akonomika, přes všechny neduhy , kterými trpí dnes vykazuje robustnost, díky které může velmi zdatně intervenovat ve prospěch kolísajících regionálních pilířů finací (asijská krize), takže nedochází k novým "černým pátkům na burze". USA dnes stále vykazují nejvyšší inovační potenciál, slušnou efektivitu a implementaci výzkumu do komerční sféry.
Naše stará dobrá Evropa má jedinou ochranu - importní cla, kvóty a mnoho dalších restrikcí na straně jedné a dotace a skryté financování na straně druhé.
Ale k meritu věci, zaměňovat státní politiku a obchod soukromých subjektů je slušně řečeno poněkud zavádějící.Takže je dobré přikročit k odpovědi na dotaz, kdo skutečně financuje Hizbaláh a Palestinskou samosprávu? Nikdo zatím na straně palistinců nepopsal jevy běžné pro vznikající , nebo existující společenství státního charakteru. Asi nikdo z nás neslyšel o palistinském HDP, školství, výzkumu. Taktéž asi nikdo nikdy neuslyší o tomtéž v barváh Hizbaláhu, který v posledních letech vytvořil na jihu libanonu stát ve státě.A kdo to tedy všechno platí? Dnes asi částečně Iranci a z velké míry EU, která svými financemi, o kterých uvolňuje pouze velmi kusé informace již roky financuje tajnou válku proti Izraeli.

114066

18.8.2006 0:25

RE: Vážený pane Gajdoši!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114066

Palestinu zatim nefinancuje nikdo USA se po vitezstvi Hamasu postarali o to, ze i penize odsouhlasene arabskymi staty bylo tezky problem dostat do Palestiny. Banky pry meli strach. Z ceho to nevim, vy vypadate na ekonoma, takze si to zkuste najit. Hizballah je financovan ja siitska organizace siity, tedy Syrie a Iran, i kdyz nabozensky motiv neni jediny. Nebyl bych prilis prekvapeny, ze to delaji. Irak je vicemen v obcanske valce, stejne tak Afganistan. Izrael zdevastoval Gazu a podruhe behem 25 let Libanon. Navic tezko rict jake vlastne zaujme misto na mape. Pokud plati ta Herzlova mapa Velkeho Izraele, tak potes koste.Izrael se financuje prevazne sam, v oblasti Hi-tech se angazuji USA za minuly rok slo zhruba o castku 5-6 mld$. Velmi srandovni je, kdyz se pak tato modifikace hi-tech objevi v cinske vyzbroji, to musi mit v Pentagonu naramnou svandu. A prej je nejaky zakon, ze ta pomocd nesmi byt nizsi nez predchazejici rok. Jestli touto pomoci vedou USA neprimo valku proti "neposlusnym" regionum v dane oblasti? Mno, to nebudu komentovat. [mrknutí jedním okem]

114261

18.8.2006 16:01

Vážený pane rogere

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114066

Vážený pane rogere, zaprvé - obzvlášť od Vás to sedí, když nejste schopen napsat mé jméno správně. Uděláme kšeft, já z Vás udělám rugera, když Vy ze mě Gejdoše - to jakékoli diskusi udělá dobře, když diskutující prokáže, že umí číst a psát. [velký smích]

A zadruhé - co vám tedy pane schází ? Vy třebas si tu zásadu "cash and carry" vykládáte jak ? Přece tady nebudete trapnit s tím, že Vám budu muset dokazovat, že USA obchodovaly stejně čile na všechny strany a že klidně prodávala i Hitlerovi? A důvod byl jednoduchý - USA dostávaly zaplacené "natvrdo" ! Jestli chcete popírat, že USA ekonomika byla před válkou WW II. na tom velmi "bledě" a že se dobře postavila na nohy právě kšeftováním se zbraněmi "na všechny strany", potom by ten Váš "káravý" příspěvek, na který reaguji, ztratil i poslední kousek váhy.

A zatřetí - ...již teď má "frňák tak tak nad vodou"., připomíná mi slavnou reportáž československé televize, která začínala slovy "Dnes v ulicích NewYorku žebrá skutečně každý.". ...

Víte, vážený pane, já patrně na rozdíl od jistého pana "kema" asi nedostanu Nobelovu cenu za ekonomii. Já jsem tu reportáž neviděl, kterou Vy vzpomínáte. Ale o svět se docela zajímám. Psát jako Vy, že americká ekonomika : "vykazuje robustnost, díky které může velmi zdatně intervenovat ve prospěch kolísajících regionálních pilířů finací ..." - tak to by mě tedy ani ve snu nenapadlo. Já to totiž vidím jaksi úplně jinak, hmmm [velký smích]

Cosi vím, jak asi funguje Bretton Wood a jeho dnešní petro-karikatura. Víte - mi vytýkáte, že neargumentuju korektně - tedy od Vás to opravdu sedí ! Vítejte do klubu lehů, kemů a podobných. Pořádně si přečtěte svůj velmi korektně vyargumentovaný korektní canc, schválně - co Vás jen tak nezaujatě napadne.

114330

21.8.2006 12:08

RE: Vážený pane rogere

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114330

Ad pokažené jméno - hluboce se Vám omlouvám, nebyl to úmysl, jenom přehlédnutí.

Váš názor na obchod v době války by vyžadoval delší příspěvek, ale asi by to nemělo cenu. Doporučuji přečíst něco ze základních ekonomických věd.(Hayek, Engliš, Samuelson, a nebo i z druhe strany Keynes,Ricardo, MArx)

A co se týče robustnosti americké ekonomiky , i kdybyste se popadal za bříško a vyzdobil Vaše příspěvky smajlíky všech barev, nic nezměníte na tvrdé realitě, že spojené státy jsou a budou ekonomickým gigantem, a slavná EU jim nemůže sahat ani po kotníky. Je to dobře patrné na úprku kapitálu ze zemí staré dobré Evropy. Je to dáno historicky liberálním přístupem k podnikání (včetně daní a vnímání investic) v USA, a extrémní samoočisťující schopností ekonomiky USA od excesů, a odchylek od standardů. ODchylky se objevují zřídka a rychle zmizí.

Jak jste vtipně napsal - o ekonomice USA, to s těmi frňáky nad vodou, Italové tomu říkají „se non è vero, è bene trovato“ (sice to není pravda, ale je to dobře vymyšleno)
Skutečně nejste ekonom. V tom musím dát za pravdu.

PS. Děkuji za nasměrování do klubu, jistě tam budu v lepší společnosti než ve Vašem klubu.

114539

22.8.2006 18:05

RE: Vážený pane rogere

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114539

http://www.euroekonom.cz/grafy-html/hdp-top10-2004.html

Pane, Vy asi taky nebudete ekonom, že jo ! Nicméně - posledních 15 let růst HDP v Číně a Indii nebyl nižší, než 10% - za tuto dobu sem tam růst v USA dosáhl špičkově až 5%, jinak byl podstatně níže. Netřeba být matematik akademik, aby jste si hladce vypočítal, kdy bude USA tahat již za "kratší konec". A je to vidět v každém americkém obchoďáku. Za chvíli, když Čína vyhlásí embargo na "hajzl-papír", budou lidi v USA utírat zadky pomačkanýma novinama ! Tak já si "robustní ekonomiku" nepředstavuju ani omylem.

Až se konečně skončí ten penězovod zvaný "Bretton Wood petro-dolar", pak se pobavíme o robustnosti americké ekonomiky trochu reálněji, vážený pane. Koukám na Vás a Vy jste skutečně nejspíše politruk.

114670

23.8.2006 0:57

RE: Vážený pane rogere

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114670

Ja bych se chtel jenom preptat jaka vyroba byla od 80-tych let vyvezena z USA a do Ciny? A jaka je vlastne rozlozena struktura primarnich vyrob ruznych kontraproduktivnich cinnosti jako treba advokacie, pojistovny, doktori... v americke ekonomice. Pokud by to slo prosim podat nejak lidsky, taky nejsem zadny ekonom? A na zaver by bylo mozna zajimave se podivat na objemy investic v USA, at uz zahranicni ci domaci.

114714

23.8.2006 12:00

RE: Vážený pane rogere

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114714

Vážený René!
První omyl je v tom, že služby jsou z hlediska HDP kontraproduktivní. Navíc máte mnoho oborů podnikání, kde budete těžko identifikovat "hardware" a "software" v širším slova smyslu.
Potom se podívejte na úrokové sazby a objemy v kapitálovém trhu. I to je poučné.
Primární výroba je samozřejmě mezi laickou veřejností chápána jako zbožňované tele, ale energeticky nejnáročnější výrobu je vždy elegantní přesunout do regionů s nižšími náklady. Dovážíte pak toliko zisk.

Ve stručnosti - je asi nejdůležitější maximálně profitovat z globalizovaného trhu. Je optimální vyvíjet (a chrán it před odcizením) nejmodernější technologie. To Vás učiní silným a neporazitelným.

114768

24.8.2006 16:03

RE: Vážený pane rogere

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114768

Reknu vam zakladni vec, kterou vi kazdy dobry sedlak i dobry banker. Penize jsou jiste genialni napad. Je lepsi mit pri smene potrebneho zbozi penize nez tahnout na zadech kravu. Na druhou stranu neni prilis podstatne jestli je podlozime barevnymi oblazky ci zlatem, za predpokladu ze tech oblazku i zlata je omezene mnozstvi. Hlavni duvod pro zlato je ten, ze ho je relativne omezene mnozstvi. Proto se dobre hodi jako ekvivalent smeny. Chci tim rict, ze zlato nevytvari hodnotu penez!!! Hodnota penez je tvorena realnou produkci statku, ktere potrebujeme ke svemu zivotu. Vyraba potravin, stavba obydli,... Marx by to definoval jako primarni potreby. Pak jsou veci, ktere jsou spise pro nasi zabavu a luxus. Bez tech se muzeme obejit, a pokud by byli smeneny za ekvivalent odpovidajici zhruba jejich nakladum na vyrobu je vse v poradku. A pak tu mame veci, ktere jsou z hlediska vyroby kontraproduktivni, protoze nic nevytvareji, ale jsou honorovany znacnym ekvivalentem smeny ( treba zlatem)-"vyroba penez z niceho."". Jelikoz je zlata omezene mnozstvi jeho obsah v mincich ( stredovek) ci v depozitech bank nas informuje, jak to vlastne je dobre ci spatne s ekonomikou. Jinak receno ja vychazim z predpokladu, ze primarni vyroba je fundamentalne smerodatna pro stav financi daneho regionu. Cim vice si prisadi kdokoliv pri distribuci vyrobeneho zbozi. Tim vytvari vetsi tlak na snizovani "podilu primarni produkce" v penezich, nemluve o kontraproduktivnich cinnostech ( nevytvari nic z realnou hodnotou, pouze spotrebovavaji zdroje). Takze jestli USA zmenili strukturu sve ekonomiky vyvozem primarni produkce do Ciny. Melo by casem dojit k problemum. Navic diky jiste setrvacnosti ekonomickych procesu, dojde k necemu jako "zhoupnuti kyvadla", ale to se vrati zpatky, neco za neco. Je dost podstatne videt jakym zpusobem se, co konkretne v americke ekonomice podili na tom magickem HDP. Vite Spanelsko melo po objeveni Noveho sveta, obrovsky zdroj drahych kovu. Tento zdroj zpusobil masivni nakup vseho mozneho v Evrope a vicemene ochromil spanelskou domaci vyrobu. Profitovali z toho nejvice Anglie a Holandsko. Rasin si mohl dovolit pod hrozbou konfiskace prinutit presidlit firmy z Vidne do Prahy ( sidlo firmy bylo urcujici pro platbu dani), protoze realne ty fabriky byli na uzemi Ceska. Pokud jde o spickove technologie a inovace, tak mam stejny nazor. Ma to vsak dva hacky. Vyzaduje to vzdelanou spolecnost vseobecne a druhy hacek je ten, ze se musi nasadit vysoka premrstena cena. Ta vysoka cena bude fungovat jako nejaka pumpa odsavajici bohatstvi z jineho regionu. Koneckoncu to zapad praktikuje sto ci vice let. Co vlastne je ta spickova technologie? Pocitac, ktery ted pouzivam je vyrobeny komplet v Cine. [mrknutí jedním okem]

114931

11.9.2006 15:15

RE: Vážený pane rogere > J jsem skutecny rogere a timto jste me urazily panove

rogere 62.?.?.?

Reakce na 114931

A UZ TOHO BYLO DOST [zmaten] ME jmeno(dlouholety nick) je "rogere" a hluboce me urazi ty paskvily co si zde mezi sebou prehazujete... mohli by jste mit alespon tu slusnost se oslovovat spravne panove ...doufam., ze se to jiz NEBUDE opakovat!!!
BTW precetl jsem si vase prispevky a jsem z nich dosti na rozpacich... kazdy mate "svou" pravdu, ale v podstate se hadate o totez... takze mi vase jednani pripomina "zabo-mysi valky" tj. uplne zbytecne beze smyslu [chechtot] misto konstruktivni analyzy, se zde "predhanite" v kdo koho prebije v argumentaci... jedine co k tomu lze rici, ze je to [chechtot] [vyplazený jazyk] [velký smích] panove

116372

23.8.2006 11:54

Vážený pane Gejdoši!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114670

Prohlédněte si graf pozorně.
Máte na něm Přepočteno paritou kupní síly. To nejsou absolutní čísla.
Ale skutečně je nutné hodnotit absolutní čísla a základ , který je (nebo není navyšován).
Skutečně bez zlomyslnosti - něco ze základů ekonomie by přečíst neškodilo.

114767

23.8.2006 22:16

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114767

Jistě pane ruger - počítám, že tu nobelovku za ekonomii dostanete, už teď Vám gratuluji ! [velký smích]

Přirozeně to vím, že se jedná o paritu ! Ale vážený aspirante na nobelovku za ekonomii - ta parita je to, co platí, ne ty vymyšlené kurzy. Jestliže si hypoteticky stanovíte "spotřební koš" pro dobu dnešní, koš pro dobu v čase probíhající WW III. a koš pro dobu po válce - uviděl byste, jak by se měnila hodnota HDP USA v porovnání třeba zrovna s Čínou. Pane rugere ! Bankocetlí, akcií a zelených papírků se nikdo "nenažere" ! že Vám to musím naznačovat již tak drsně. A stejně mám nepříjemný pocit, že to nepochopíte... [velký smích]

114850

14.8.2006 17:47

RE: Hizballah...

Čochtan 84.?.?.?

Reakce na 113817

Ty rakety jsou z Iránu. Dodávají je letecky do Syrie, dál pak kamiony do Libanonu. Proto taky to bombardování mostů.

113853

14.8.2006 19:30

Film Lord of WAR

Hastrman 71.?.?.?

Reakce na 113817

Docela realny obrazek jak se zbrane presouvaji z mista na misto. [oči v sloup]

113864

14.8.2006 8:44

Jasnovidec Fisk

kema 207.?.?.?

Kdybych byl na miste pana Fiska, byl bych s tim predpovidanim opatrnejsi. Nekteri si totiz jeste vzpomenou na jeho nadsene liceni statecne obrany Baghdadu. [mrknutí jedním okem]
Zatim se Hezbullakum podarilo sestrelit pouze jediny vrtulnik a ani jedno letadlo, ale Mr.Fisk se o tom vrtulniku ve svatem nadseni zminil hned dvakrat.
Izrael drzi strategicke pozice v celem jiznim Libanonu a je pripraven predat je mezinarodnim a libanonskych jednotkam.
Jestli se to podari a utoky Hezbullahu na Izrael prestanou, bude to znamenat, ze Izrael vyhral dalsi valku.
Ale to bude pochopitelne vitezstvi i pro obycejne Libanonce.

P.S. Rozveselilo me, ze jeste nez jsem neco stacil napsat, Gejdos uz me nadava do "poturcencu". No, ja nevim, ale poturcenci byli prece Slovane, kteri za turecke okupace prestoupili na islam. A to by pasovalo snad spise na neho. [mrknutí jedním okem]

113822

14.8.2006 10:09

RE: Jasnovidec Fisk

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 113822

No, ja nevim, ale poturcenci byli prece Slovane, kteri za turecke okupace prestoupili na islam. A to by pasovalo snad spise na neho.
Tak to jsou vedle jak ta Jedla pane Kulové Kémo ! Pan Gejdoš zde jen použil jedno velice dobré přísloví,které se říká o lidech Vašeho !! typu ! A pak zde máme ještě jedno : Koho chleba jíš,toho píseň zpívej ! - Také na Vás jako spec.ušité !

113824

14.8.2006 18:41

RE: Jasnovidec Fisk

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113822

Chachacha, pane "kema" - Vy než by jste se mi omluvil za svou sprosťárnu vůči mě - čili vzal si příklad ze mě, který se Vám omluvil, ač jsem přitom pravdu fakticky měl - raději reagujete na mě nepřímo ! I tak se může... [velký smích]

Teď jste ale hrubě nepochopil, co bylo míněno, což bude asi tím, že tím poturčencem skutečně jste nad i "poturčeneckou míru" - Váš problém.

113859

14.8.2006 10:10

"rekli nam, ze to bude levna valka s velkym ziskem"

SandWalker 80.?.?.?

I pres konfirmaci UN rezoluce obema stranami, izraelska okupacni armada setrva na uzemi Libanonu udajne do prichodu UN jednotek (to muze trvat dalsich 10 dnu). Jeste nekolik malo hodin pred odsouhlasenym terminem primeri na pondelni rano – stihaji izraelske AirForce odpalit 23 dalsich raket na Beirut. Dalsich 20 civilistu se nedozilo konce teto valky. Hizballah bude samozrejme dal pokracovat v obrane sve zeme pokud neodejde posledni izraelsky okupant. Divi se nekdo kdo ma rozum v hlave a srdce na pravem miste?

Cely svet dnes vidi jasne kdo stal opet za touto valkou a kdo ji podrobne dopredu pripravil.

Rad bych vyzval zvlaste pany Kemy, Arkany a jine takyLehy k precteni clanku Seymoura Hershe – americkeho zurnalisty oceneneho v roce 1970 Pulitzerovou cenou. Jeho clanek o klicove roli a komplotu US na zniceni Libanonu vysel v poslednim vydani The New Yorker.

http://www.newyorker.com/fact/content/articles/060821fa_fact

… jak se izraelsky plan na utok proti Libanonu nabizel a byl schvalen Bushovou administrativou dalece pred 12 cervnem.

… jak probihalo jednani k ziskani “green light” pro utok.

… “Izraelci nam tvrdili,ze to bude levna valka s velkym ziskem”.

… “proc bychom odporovali desti bomb na Libanon – bude to skvele demo pro Iran”.


Clanek je prilis dlouhy k prekladu do Zvedavce, ale mela by to byt povinna cetba pro vsechny Cechy jak doma tak venku – narod by mel vedet s kym si hraje na pisku.

113826

15.8.2006 4:28

RE:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 113826

No, potes koste pokud to melo byt letecke testovani pro USAF pro utok na Iran. Kdyz se nad tim vsim zamyslim z hlediska sve
"paranoii", pak ten ropovod na Aljasce zas nemusi byt tak rezavy, ale proc prodavat 400 000 barelu ropy za 75$, kdyz muze byt cena i 120$ za barel, mozna i vice. A zdroj mi prijde velmi duveryhodny, i kdyz pro nekoho to bude zas komunisticky platek. Za co dostal Hers Pulitzera? Jen tak od pasu podle data Watergate?

113908

15.8.2006 8:38

RE:

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 113908

Zacal byt znamy jiz od svych reportazi o masakru MyLai - 16.03.1968 Cenu dostal jako mezinarodni reporter za komplexni praci behem vietnamske valky.
To byla vsak doba nadeje, ze veci lidske pujdou v US jinak.

Jak ovsem cas velmi zahy ukazal, bohuzel, bylo to jen pouceni pro mocipany jak manipulovat osudy lidi "lepe, globalne a bez chyb" [pláč]

113917

14.8.2006 11:46

?:-)))

Roman Pražák 82.?.?.?

No zdá se,že je tu ráj muslimofilů.Bůh chraň Evropu,demokracii,před takovými lidmi!!!!

113829

14.8.2006 13:54

RE: ?:-)))

drUgstore 85.?.?.?

Reakce na 113829

mne se zase zda, ze je to zde raj lidi, kteri se snazi dopatrat se jadra pudla a spravedlnosti, padni komu padni.
buh chran evropu etc. etc. pred lidmi, kteri kmenovy (narodni) zajem nadrazuji obecne spravedlnosti.

113837

14.8.2006 16:05

RE: ?:-)))

Roman Pražák 82.?.?.?

Reakce na 113837

Jen,mě štve,to co vidím,skoro všichni se trefují do Izraele,přitom Izrael se jen od svého vzniku brání arabským teroristům.Všichni víme,jak se projevují muslimové po Evropě.Nikdo s tím nic nedělá!!!S..e mě to.Já budu volit NS,levicové vlády v Evropě jsou pro nás pohromou!!! [bliji]

113846

14.8.2006 17:37

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113846

Pane Romane, možná, kdyby jste "zabrousil" hlouběji do historie, předcházející vzniku Israele - třeba by jste se stal taky "islamofilem", jak jste to tak mile nazval. Totiž - kdyby jste se tím zaobíral hlouběji, třeba by jste vyhodnotil, že negativní dopad židovské obce na svět je mnohem větší, než negativní dopad islámské obce. A potom by jste se na problematiku díval přinejmenším vyváženěji.

Račte si povšimnout, že hladce vyholení a navonění pánové ve fracích a bílých límečcích toho zatím ve světě nakradli vždy několika řádově nesrovnatelně více, než nějaká zdánlivě odpudívá, neb v kraťasích, teniskách a triku oděná vousatá "nenavoněná" individua.

Vždy, když uvidíte nějakého debila, jak si to "sype" po městě s obřím terenním beemwákem s pneumatikama jak na traktor, tak to jsou vesměs ti uhlazení vyoblíkaní pánové - vzory společnosti. Ti, když kradou, tak po stovkách milionů. A vy nadáváte na ty neuhlazené otrhance, že se nevoňají - jaksi Vám ale uniklo, že ti druzí - Vaše vzory - je okradli ! Zdá se Vám, že to nesouvisí s Israelem ? Ale souvisí, stačí se zamyslet ! [velký smích]

113850

14.8.2006 18:48

RE: ?:-)))

stein55 84.?.?.?

Reakce na 113850

@Petr Gejdoš,

respekt pan gejdos ! to je priama umera ako v kadrovackych skoleniach v 50 rokoch minuleho storocia - keby to nebolo tak vazno_dogmaticke, tak sem polozim smiley !

stein55

113861

14.8.2006 20:31

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113861

[smích]

Lidé jsou obecně dost mizerně informovaní v souvislostech a jsou náchylni dělat soudy z dílčích okolností. Leč neproniknutelné jsou úradky Boží a to právě z tohoto důvodu. Čili tím sebekriticky uznávám, že sám hřeším, dělaje soudy, neb mi to nepřísluší. Naštěstí pro sebe mám jistou slušnou omluvu pro "své soudy" -alespoň obrysy těch Božích úradků vidím v Prorocích. A Vy snad taky - co říkáte, vypadá to špatné, co ??

113875

14.8.2006 21:23

RE: ?:-)))

stein55 84.?.?.?

Reakce na 113875

@Petr Gejdoš

>A Vy snad taky - co
>říkáte, vypadá to špatné, co ??

vynimocne s vami suhlasim; nevyzera to dobre.

stein55

113881

14.8.2006 20:14

RE: ?:-)))

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 113846

>Jen,mě štve,to co vidím,skoro všichni se trefují do
>Izraele,přitom Izrael se jen od svého vzniku brání

Chudáci Izraelci se jen brání a proto
Američané prý kvůli Teheránu pomohli Izraeli s plánováním

Spojené státy pomohly Izraeli v jeho tažení proti Hizballáhu nejen urgentními dodávkami munice, ale už i při samotném plánování. Důvodem prý byla snaha připravit si půdu pro eventuální vojenský úder proti íránským nukleárním zařízením, neboť panuje obava, že Teherán by mohl odvetu vést právě prostřednictvím Hizballáhu vůči židovskému státu.
http://pravo.novinky.cz/p188a09a.php

113870

15.8.2006 4:31

RE: ?:-)))

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 113846

Pokud mne napisete svou verzi o vzniku Izraele, jsem ochoten to s vami probrat. Jinak si zkuste najit na netu Skrytou historii sionismu, jsou tam docela zajimava fakta.

113909

15.8.2006 22:55

RE: ?:-)))Šok

Adi 82.?.?.?

Reakce na 113909

Právě jsem si trochu prolistovala Skrytou historii sionismu. Kdysi jsem četla o masakrech při vzniku Izraele, ale netušila jsem, že se praktiky budovatelů nového státu tak podobají nacistům, gestapu.

113988

16.8.2006 3:41

RE: ?:-)))Šok

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 113988

Psssst, opatrne ja si v te Emerice muzu otvirat klapacku, ale pokud jste v CR nebo nedej Boze v Rakousku nebo Nemecku, tak to neni sranda. [mrknutí jedním okem]

113999

15.8.2006 12:24

RE: ?:-)))

Had 88.?.?.?

Reakce na 113846

Zdravím p. Pražáku,
Použiji "copyvložit" z již napsaného příspěvku na Zvědavci.

Priekopníci terorizmu
1. Prvý únos lietadla uskutočnil Izrael v roku 1954; uniesli sýrske civilné lietadlo.
2. Granáty v kaviarňach: túto formu boja po prvý raz použili sionisti voči Palestíncom 17. marca 1937 v Jeruzaleme.
3. Oneskorená akcia, elektricky načasované míny na preľudnených trhoviskách: po prvý raz použili sionisti voči Palestíncom 6. júla 1938 v Haife.
4. Vyhodenie do vzduchu lode s civilistami na palube: po prvý raz uskutočnili sionisti 25. novembra 1940 v Haife. Tí pritom neváhali nechať vybuchnúť aj svojich vlastných ľudí ako protest proti britskej politike obmedzovať imigráciu do Palestíny. Loď s názvom Patria prevážala vtedy 1 700 židovských imigrantov.
5. Vraždenie vládnych predstaviteľov: po prvý raz uskutočnili sionisti 6. novembra 1944, keď Sternov gang zavraždil v Káhire lorda Moynea. Za týmto plánom bol Yitzak Šamír, člen Irgunu, neskorší vodca Sternovho gangu a izraelský premiér.
6. Používanie rukojemníkov ako prostriedok vyvíjania nátlaku na vládu: po prvý raz použili sionisti voči Britom 18. júna 1946 v Tel Avive.
7. Vyhadzovanie do vzduchu vládnych budov aj s civilnými zamestnancami a návštevníkmi: po prvý raz uskutočnili sionisti voči Britom 22. júla 1946 v Jeruzaleme. V hoteli Kráľ Dávid vtedy zahynulo 91 Britov a 46 bolo zranených. Menachim Begin - ktorý útok naplánoval, uskutočnil a neskôr sa stal izraelským premiérom - priznal, že masakru koordinovali pod vedením sionistického gangu Haganah.
8. Kufríky s nastraženými bombami: po prvý raz použili sionisti proti britskému veľvyslanectvu 13. októbra 1946 v Ríme.
9. Nastražené bomby v autách v civilných oblastiach: po prvý raz použili sionisti proti Britom 5. decembra 1946 v Sarafande (na východ od Džaffy).
10. Bitie rukojemníkov: po prvý raz použili sionisti 29. decembra 1946 voči Britom v Tel Avive, v Netanja a v Rišone.
11. Bomby v listoch, posielané politikom: po prvý raz použili sionisti voči Británii, keď 4. a 6. júna 1947 zaslali 20 listových bômb z Talianska do Londýna.
12. Zavraždenie rukojemníkov v rámci pomsty za reakciu vlády: po prvý raz použili sionisti 29. júla 1947 voči Britom v oblasti Netanja.
13. Bomby v poštových balíkoch: po prvý raz použité sionistami proti Britom v Londýne 3. septembra 1947.
14. Masakru v Qajbýji, severozápadne od Jeruzalema, uskutočnila 14. októbra 1953 "Jednotka 101" pod vedením Ariela Šarona. V tomto prípade išlo o najkrvavejší a najbrutálnejší zločin od smutne známej masakry Deir Jássin. Vyhodili do vzduchu 42 domov, školu a mešitu aj s prítomnými. Pri útoku zahynulo 75 žien, mužov a detí.
Pak byste taky mohl vědět, že Chazaři-větev židů "Aškenázi" má historický nárok leda tak na území u Volhy a Kavkazu a ne v Palestině, jak pořád vřískají, že jsou "doma"...

113932

15.8.2006 12:28

RE: ?:-)))

Had 88.?.?.?

Reakce na 113846

Zdravím na pokračování p. Pražáku,

dokončení "historie teroru".

Takže protřete trochu zraky, přečtěte taky něco neoficiálního o historii, než začnete obhajovat sionistický stát.
Obhajovat můžete co chcete, nejlépe ovšem v tomto případě snad "lidství" ať, židovské, nebo puntíkaté, ale sionismus a falešná talmudistická nadřazenost si obhajobu nezaslouží [zmaten] [pláč]

113934

16.8.2006 3:48

RE: ?:-)))

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 113934

Svata pravda obhajovat clovek, muze co chce, ale bylo by dobre vedet "o co kraci!!"Jinak ta prehlidka "zlatych medaili" v terorismu je excelentni. A ja pitomec si furt lamal hlavu v cem jsou sionisti nejlepsi na svete? [pláč]

114000

15.8.2006 14:49

RE: ?:-)))

Had 88.?.?.?

Reakce na 113846

..anebo takhle:

http://www.pooh.cz/a.asp?id=2013692

113952

14.8.2006 16:40

RE: 4 Roman Pražák

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 113829

To se Vám, bohužel, nezdá, to je již několik let na Zvědavci jen pravda pravdoucí a dennodenní skutečnost. A to jste pravděpodobně ještě nečetl ty nejrasističtější protižidovské příspěvky pana Trodase, různých Čoboláků typu Google či Kevin.

Za některé z nich by se nemusel stydět ani protektorátní Arijský boj, Kuratorium pro výchovu české mládeže, chorvatský poglavnik Dr. Ante Pavelič (Za dom, Spremni!), dostojný pán Tuko a Tiso, nebo Julius Streicher, vydavatel nacistického Der Stuermer; Voelkischer Beobachter by byl jen pár krůčků za nimi.

Holt, Zvědavec steht standhaft und treu zum Fuehrer. [mrknutí jedním okem] To ale cenzurou neprojde. [pláč]

113847

14.8.2006 17:43

RE: 4 Roman Pražák

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113847

Pane Arkane - klidně pište takhle dál ! Vy můžete, Vám to projde, jste totiž odstrašující příklad špičkové lidské ... eh - prostě toho, jak to s člověkem není moc dobré... [velký smích]

113851

14.8.2006 17:54

RE: 4 Roman Pražák

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 113847

s rasou to nemá co dělat pane Arkan. Jen s šejdířstvím a zločiny určitých struktur vázaných ve větší či menší míře na židy či Židy. O to více jsou příspěvky proti nim vášnivé,oč více dotyční prolézají vládami jiných států a oč větší bezpráví ve jménu čehokoliv,at již skrytě či otevřeně páchají.

To Vy,pane,asi nikdy nepochopíte,neboť stojíte na té správné straně barikády.
Chybí Vám odstup.

Dobře ho lze vyjádřit tímto:
"Přijde mládenec v nejlepších letech, brejličky na nose,intelektuál, za svým vetchým otcem: "Tož stařečku, dajte mi jakúsi radu do života." A on říká: "Tož,ogárku,k čemu sú ti platné dvě vysoké školy,když sa sám sobě do řiti nepodíváš...."

113855

15.8.2006 4:46

RE: 4 Roman Pražák

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 113847

Copak tak strasliveho napsal Kevin? Copak zacina vam jeho racionalni argumentace a odborne znalosti delat novy zaludecni vred? Pravda Trodas ci Google si zas tak neberou servitky. A presto je kazdy z tech trech uplne rozdilny typ. A jak to myslite s temi "cobolaky"? Ja vim, ze moji pratele ze Slovenska jsou na to haklivy, tak slovo zasadne nepouzivam. A pokud se vetsinou v hospode vyskytne nejaky zmrd, ktery to udela? Tak mam ve zvyku se na to informovat, aby nedoslo zbytecne ke rvacce. Vetsinou to byva ten typ zmrda, co nema na primou konfrontaci ci zavidi ( cokoliv zenskou, autak, uspech...) a snazi se do toho vtahnout okoli, aby to tak nejak vyzralo za nej!! A pokud jde o sionismus a nacismus, tak vam mohu doporucit vrele Anruf, tu u je tusim prehlasovane. Mam dojem rocnik 1934, Pepa Goebells se nam na dvanact pokracovani rozplyva nad tim bajecnym sionismem. Pravda on deli narod Zidu stejne jako Heydrich na dve skupiny, sioniste jako vykvet ctnosti a ty ostatni Zidy jako vykvet spatnosti. Mno ja delim narod Zidu na dve fundamentalni skupiny. Za prve na sionisticko-fasisticky ksindl a druhou ruznorodou skupinou jsou pro me slusni Zide.

113910

17.8.2006 22:40

RE: 4 Roman Pražák

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 113910

No, proc si mam brat servitky slovni na lidi, jenz konaji zverstva pred kterymi nacisticke zlociny (a ze fasouni nebyli zadni beranci ale misty pekne nepekna sebranka...) blednou specielne tim, jak je nackove alespon zakryvali provokaci nepritele, pripadne nepritel cinil to same (bombardovani civilnich mest).

Par Katusek co poskozuji panovi Steinovi chodnicek nechcete srovnavat s nasledky sionistickeho bomardovani Libanonu, ze ne?

A jde nekde sehnat ten Anruf s tim vychvalovanim sionismu? [zmaten] [zahanbení] Sice nemecky neumim, ale sehnal bych si preklad... [vyplazený jazyk] Kdyz uz jsem byl narcen ze pisi podobne, tak bych rad vedel, od koho "opisuji", zeano [zahanbení] [velký smích]

114240

17.8.2006 22:50

RE: 4 Roman Pražák

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 114240

Ale,no tak. Raději se připojte. Však víte, ty zničené chdníky? http://eretz.cz/content/view/678/

114244

20.8.2006 17:10

RE: 4 Roman Pražák

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 114244

Nevidim, tech obrazku znicenych chodinku bylo malo a uz asi dosly [zahanbení]

A proc prispivat na zidy, kdyz rozbili cely Libanon?

Kdyz prispet, tak... kde se prispiva na S300 pro Hezbollah? Aby mohli zacit take sestrelovat ty drze sionisty v letadlech co je leti bombardovat ci vysazovat tam vojaky... [naštvaný]
Na to bych prispel rad. (sice nevim z ceho, ale neco se najde, pripadne vykradu sionistum banku, to by bylo pane jo chucpe [velký smích] [chechtot] )

114489

18.8.2006 0:12

RE: 4 Roman Pražák

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114240

Trodas v technickych debatach ukazujete, ze dokazete myslet. Takze vam sdelim sladke tajemstvi. Nejvetsi zbrani sionistu neni jejich jaderny arzenal, ale moralni klacek antisemitismu. Ten jim umoznuje tolerovanost ruznych zverstev, ktery by jinak mohly stezi projit. Dale narod Zidu jako celek, tvori z nejake casti sioniste. Takze rict o Nemcich za Hitlera, ze byli nackove je stejne nespravedlive jako tvrdit, ze Zide jsou sioniste!!! Pokud uzijete hanlive oznaceni pro narod jako cechacci, coboli, skopcaci, arabaci, cesnekozrouti ci zidaci. Tak to dotycne prislusniky naroda hezky nadzvihne. Tezko se divit, ze sionisti drzi tak pevne moc, kdyz s "kopkou hnoje pomichame i dobre zrno." Donutte slusne lidi, aby ziskali pocit, ze jako jiny narod jste jejich nepratele. A mate jistotu, ze sice s nechuti podpori ci budou tolerovat jakoukoliv fasistickou sebranku hrajici na narodni strunu. Pokud jde o Anruf zajedte si do Nemecka a zkuste nejakou knihovnu. U nas ve Vedecke knihovne noviny a casopisy pro bezne uzivatele byli k mani pouze v budove v citarne knihovny. Byt vama, tak nemyslim zlucnikem ci srdcem, ale hlavou a to i tomto pro vas tezko stravitelnem pripade.

114260

18.8.2006 3:05

RE: 4 Roman Pražák

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 114260

Byt vama, tak nemyslim zlucnikem ci srdcem, ale hlavou a to i tomto pro vas tezko stravitelnem pripade.

to: Rene Bartosek / Trodas

Trodas mysli hlavou, a proto jeho prispevky maji hlavupatu.
Mne ovsem ty jeho pisnicky pripominaji dobu, kdy zlati slavici letali z ust i do ust nasemu Kajovi nesmrtelnemu. Kaja zpival temer bezchybne a v harmonii s dobou, navic.
Trodas nezpiva falesne.Rekl bych, ze zpiva stejne dobre jako Kaja.Pravdive, nekdy az uzkostlive pravdive, protoze on myslí, a toto myšleni chce byt hodne dobre, jako treba to Kajovo prevzate Lejdykarneval.
Kajovi jsem ale nikdy neveril.[mrknutí jedním okem]

Trodasovi preji,aby se nemusel dockat toho, ze si nebude moci dovolit semtam zazpivat pisnicku falesne. To by totiz mohla byt ta pata (Achilova) jeho příspevků.

... a navic, teda

to: Trodas
Dokazal bys spocitat, kolik energie z tebe vyslo ven pri psani slov zacinajicich na "sio..." za poslednich par let? Rekl bych, ze dost, heh.
Uc se od nich,... šetři [mrknutí jedním okem]
Generaci tvych rodicu ty sily dosly honenim se za "lepsimi zitrky" a nevzmohli se pak na jakykoliv odpor proti zlozvykum svych charakteru. Muzes mit kyj se svatozari pravdy, ale v podstate pouzijes ten kyj stejne jako banker- sionista svou banku a pravdou mrzskych penez, ktere dennodenne uctivame vic, nez sveho boha,bohy, polobohy.
Sami jsme otroky, ale pri zastirani teto pravdy poukazujeme na Palestince, jejich nezavidenihodnou situaci a hooodne řveme. Druhy den si ale nechame podlomit kolena padem banky, vytunelovanim pseudojistoty, zvane kačky, prachy,lováče.....,ale drzime huby, vcetne tebe i me.
Ale i oni potrebuji pomocnou ruku.jak vidno a znamo.
Bez agentu by ztezi byli oni, bez agentu s teplou vodou by Zvedavec nebyl Zvedavec [velký smích]


V [cool]
world peace

114283

20.8.2006 16:34

RE: 4 Roman Pražák

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114283

Pane Sodek, kdo teda sel demonstrovat proti valce v Libanonu s Olmertovou dcerou? Davate rovnitko mezi narodem Zidu a sionisty? Co lidi jako Chomsky nebo Filkenstein? Ja soudim, ze tihle jsou videt. Vite hodne lidi nesouhlasi treba s politikou sve vlady, ale prilis se neprojevi a z nejakeho duvodu ji toleruji. Kolik tech lidi to je jina otazka. Na druhou stranu pokud jim ukazeme, ze je davame do jednoho pytle se sionisty, pak je jednoznacne tlacime k tiche podpore neceho s cim nemusi mit skoro zadne sympatie. Toto je nosna myslenka o cem jsem hovoril s Trodasem. Pokud jde o spravne pojmenovani sionistu a jejich statu, s tim nemam nejmensi problem, staci se podivat do archivu, svoje nazory podepisuju jmenem. V tom se oba dva nelisime. [mrknutí jedním okem] [smích]

114485

20.8.2006 17:16

RE: 4 Roman Pražák

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 114283

No ja hubu nedrzim, sionisty nepodporuji - prave naopak hlasite odsuzuji jakozto chronicke lhare a patologicke vrahouny - a co se tyce energie, tak nebojte. Necitim k nim zadnou nenavist. Oni v podstate delaji jen to, co jim umoznime a tolerujeme. Spise nenavist citim vuci lidem, kteri nechteji ani vedet co se deje a i kdyz se neco deje, tak nejsou z to pozadovat po sve vlade aby zaujala jednoznacne stanovisko odsuzujici agresora... [pláč]
Sioniste jsou jen takova, no, hricka prirody a spolecnosti. Trapna sebranka pofidernich individui, nehodna byt toho, aby jim clovek nejak venoval pozornost.
Na druhou stranu vzdy skvele pobavi! [velký smích] Kdyz si clovek precte, jak sionisti zase provokuji v Libanonu a reknou k tomu, ze to oni neee, ze to on Hezbollah na svem uzemi pasuje zbrane - tak to jsem se fakt rozesmal a ze mi to po 2:30min rozkreslovani pismen v napisu:
ZÁKLADNY
VÁLEČNÝCH
ZLOČINCŮ - NE!
chybelo [smích] Holt delat transparent na demonstraci neni jen tak [zahanbení]

114490

21.8.2006 17:19

Sbírka pofidérních individuí?

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114490

Proč takhle mluvíte o lidech kteří půjdou demonstrovat proti základnám obranných raket?
A kde jsou Ti "váleční zločinci?" (nejsou vyargumentování podobně jako spiknutí sionistů v Londýně , ufo v Roswelu, nebo smrt Elvise?)

114564

22.8.2006 4:30

RE: Sbírka pofidérních individuí?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114564

Nebo treba "ricinova teroristicka bunka" ci skupina lidi v turbanech co maji na svedomi 11. zari, ci tlupa sebevrazednych atentantatniku s bombama na casovy spinac v Londyne. Taky takove postavicky z "jine reality" show. [velký smích] [velký smích]

114607

15.8.2006 7:07

RE: 4 Roman Pražák

Kevin 87.?.?.?

Reakce na 113847

>To se Vám, bohužel, nezdá, to je již několik let na Zvědavci jen pravda pravdoucí a dennodenní skutečnost. A to jste pravděpodobně ještě nečetl ty nejrasističtější protižidovské příspěvky pana Trodase, různých Čoboláků typu Google či Kevin.

Arkane, doted jsem myslel, ze se da s vama slusne diskutovat a ze az na gramatickou uchylku zvanou pracovne "hnidopich" a naproste zidofilstvi jste celkem normalni. A ted marne hledam cim jsem vam tak zvednul adrenalin. Ze by tim kde jsem se narodil ? Pak vas fakt lituju...

> Za některé z nich by se nemusel stydět ani protektorátní Arijský boj, Kuratorium pro výchovu české mládeže, chorvatský poglavnik Dr. Ante Pavelič (Za dom, Spremni!), dostojný pán Tuko a Tiso, nebo Julius Streicher, vydavatel nacistického Der Stuermer; Voelkischer Beobachter by byl jen pár krůčků za nimi.

No, kdybych k teto spolecnosti cetl treba Zorbuv nick, pochopim to. Ale ted tak marne ctu sve predchozi prispevky a hledam kde jsem napsal nejaky "nejrasistictejsi protizidovsky prispevek" kterym bych vam zvednul adrenalin.

113915

15.8.2006 9:15

RE: 4 Roman Pražák

asdfg 87.?.?.?

Reakce na 113847

>To se Vám, bohužel, nezdá, to je již několik let na
>Zvědavci jen pravda pravdoucí a dennodenní skutečnost. A to
>jste pravděpodobně ještě nečetl ty nejrasističtější
>protižidovské příspěvky pana Trodase, různých Čoboláků
>typu Google či Kevin.

( Zrušeno. Nadávka. Editorka ) Zaujímavé, že ti nevadí ten tvoj súkmeňovec STEIN SS z Izraela. To asi už není slovák lebo je žid ako ty, pravda ? Ale toto už tu predvádzaš dlhodobo. Keď ti dôjdu argumenty, začneš kecať o antisemitizme a podobné sprostosti. Keď to nepomáha, začneš opravovať gramatiku. A keď nepomôže ani to, začneš sa navážať do diskutujúcich osobnými invektívami. ( Zrušeno. Opět nadávka. Editorka )

113919

15.8.2006 14:19

RE: 4 Roman Pražák

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 113919

4 asdfg

Tak to se podívejme na klasický případ člověka, kterému docházejí argumenty. Jak jsi vulgárně začal (ty nadávky byly zrušeny) tak jsi vulgárně skončil (opět bylo vymazáno). V mých příspěvcích se vulgární nadávky neobjevují, ironie, sarkasmus, to připustím, ale to má své důvody, to zvedá u lidí Tvého druhu žluč. A to, že se na Zvědavci dennodenně vyskytují antižidovské výroky, to ani Ty neodkecáš, pokud vieš čítať a písať. Pro příště si pouprataj před svým prahem.

(Odstavec zrusen. Provokoval k slovensko-ceske nenavisti. A prestante si uz konecne hrat na ucitele zakladni skoly, vase gramatika take neni dokonala. Provokujete a znechucujete. E.)

Pan Stein není žádný můj soukmenovec, on žije ve státě Izrael, má tam rodinu, děti - vojáky rezervisty, je židovského vyznání a v současném konfliktu mu jde či jim šlo o "kejhák", proto brání svou zemi. A jako přímý svědek o celém problému a o celé situaci ví daleko více než "asdfg".

Já žiji někde jinde a pokud jde o náboženství, od té doby co jsem přestal jako chlapec ministrovat v kostel sv. Ignáce, věřím - podobně jako milióny Číňanů - v americké prezidenty. Nejlépe od prezidenta U. Granta (50 dolarová bankovka) výše a celý ten izraelsko-palestinský problém se mne osobně netýká (podle vzoru "já tam nebydlím, já se nebojím"[mrknutí jedním okem].

Teď pár týdnů před dovolenou v Evropě mně spíše osobně vadí ta nová hrozba teroristických útoků na leteckou dopravu a ty nové buzerace před vstupem do letadla.

Soudě podle reakcí, jsem Vám, pánové, zase pozvedl žlučí, to se Vám často
stává. Ale čo bolo, bolo, konflikt už skončíl, Hizbollah zvíťazil ... a terazky bude dobre. [mrknutí jedním okem]

(Ano, casto se stava, ze zvedate druhym zluc. Ne vsak hodnotou argumentu, o tu vam nejde, nybrz prostym zajmem ji vyvolat. Jste zly a nesoudny provokater. Priste vam takove prispevky nebudu do diskuze poustet. E.)

113949

15.8.2006 17:58

RE: 4 editora/ku Zvědavce

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 113949

Rád bych opravil několik nepřesností ve Vašich reakcích na můj příspěvek. Zaprvé, na učitele základní školy si nehraji, řadu let jsem v Kanadě učil na obchodní akademii (grade 10,11, 12, pokud vám to něco říká), češtinu jsem, na žádost emigrantského spolku, učil děti v nedělní škole.

Pokud jde o kvalitu češtiny, pochybuji o tom, že někdo z Ostravy, se může o tom "z odborného hladiska", akoby povedal súdruh major Haluška, vyjadřovat. V případě, kdy si nejsem jist konzultuji Pravidla českého pravopisu, Češtinu poklepem a poslechem, Chrám a tvrz a v neposlední řadě se zeptám e-mailem v Ústavu českého jazyka. Tam jsou překvapivě ochotní i emigrantům poradit. Jen doufám, že v nadcházející návštěvě ČR budu mít příležitost si koupit nejnovější knihy o češtině.

Pokud Vás provokuji a znechucuji, nevím co je na snaze o zvýšení kvality češtiny na Zvědavci znechucujícího, ale budiž. Naše představy o tom, co je znechucující a provokativní jsou pravděpodobně diametrálně odlišné. I když se Vám to nelibí, do dnešního dne se Slovák píše s velkým "S". Můžete to vymazat.

Pokud můj odstavec provokoval k česko-slovenské nenávisti, pak bych rád věděl k čemu provokuje následující, hned pod mým příspěvkem, příspěvek Googla. Ta jeho oslovení, "sbírka psů na Nezvědavci, žiďák, zasloužilý člen KSĆ, zvrhlá židovsko-kurdská genetická křižovatka apod. jsou opravdu velmi "přátelská". To oslovení, žiďák, se tam vyskytuje několikrát, ačkoliv můj táta byl jen pražský Němec a za to jsem si vytrpěl své. Ale osobně se shoduji s tím, co si myslí Maďaři o Slovácích, naemlich "Toth nem member". Můžete to vymazat.

Jak jste mohl povšimnout v minulosti, moje příspěvky se dělí na dva typy. (a) příspěvky k článkům a (b) reakce na - většinou velice nepřátelské a vulgární odpovědi (bez protiargumentů), jen sprosťárny, které mohou být tolerovány na iDnes nebo, bohužel, na Nezvědavci, ale tady na Zvědavci by se nemusely objevovat (oběvovat - Nová pravidla českého jazyka podle Zvědavce, NPČJPZ).

Jen závěrem bych chtěl potvrdit, že jsem opravdu zlý a nesoudný provokatér, nicméně někdy s dobrým srdcem. A jen doufám, že "there is somebody I'm longing to see, I hope that she/he turns out to be someone who'll watch over me. I am a little lamb who is lost in the wood ....

113967

15.8.2006 18:42

RE: 4 editora/ku Zvědavce

Had 88.?.?.?

Reakce na 113967

>Češtinu poklepem a poslechem,
[velký smích] .. a do které lebky klepete??

113971

15.8.2006 19:34

RE: 4 editora/ku Zvědavce

google 84.?.?.?

Reakce na 113967

znova je svet k vam nespravodlivy, co?

>Pokud můj odstavec provokoval k česko-slovenské nenávisti,
>pak bych rád věděl k čemu provokuje následující, hned pod mým příspěvkem,
>příspěvek Googla. Ta jeho oslovení, "sbírka psů na Nezvědavci,

ked napisem "zbierka psov na Nezvedavcovi", tak to by som sa predovsetkym musel ospravedlnit vsetkym psom na tejto planete.

>žiďák,

prvykrat na Zvedavcovi, som vas nazval zidakom v tomto prispevku ako reakciu na vasho "cobolaka":
http://www.zvedavec.org/nazory_1693.htm#ptr112927

odcitujem vam z neho, napisal ste:

"Ale nebuďte somár, Čoboláku"

odpovedal som vam:

"vy nebudte osol, Zidaku"

ved viete zidak, akcia-reakcia.
viem, ze ten zakon robi zidom, oblbovanym po starocia talmudom, problemy a vzdy kukaju ako mysi z vreca, ked im niekto oplati ich zlociny/preciny stejnou mincou, ale tu ste na Zvedavcovi, nie na mainstreamovych ceskych forach, kde su zidia privilegovane, zivocisne druhy a akekolvek naznaky, ktore by sa mohli dotknut citlivej zidovskej duse, su okamzite cenzurovane.

a ze som napisal, ze ste
>zasloužilý člen KSĆ ??

na und?
na to vam odpoviem vasimi vlastnymi slovami, z vaseho prispevku:
http://www.zvedavec.org/nazory_1459.htm#ptr85528

"Já křesťanem nejsem, jsem členem komunistické strany ČSR již od roku 1945, z vděčnosti k Rudé armádě"

tak co sa potom stazujete?

>zvrhlá židovsko-kurdská genetická křižovatka apod. jsou opravdu velmi "přátelská".
>To oslovení, žiďák, se tam vyskytuje několikrát, ačkoliv můj táta byl jen
>pražský Němec a za to jsem si vytrpěl své.

nie su priatelske a ani nemaju byt, len su vysledkom vaseho peshmergo-kurdovania, zidovania na Zvedavcovi a najnovsie ste vysiel z verziou, ze otec bol nemec.
ako potom, si mam vysvetlit vas skorsi vyrok:

"Já křesťanem nejsem, jsem členem komunistické strany ČSR již od roku 1945, z vděčnosti k Rudé armádě"

to musel ten vas otec, byt specialny nemec, v tej Prahe, ze ste z vdacnostou ocakavali prichod Rudej armady

pre mna, zidak arkan, ste obycajny klamar a to este z tej horsiej sorty, s kratkou pamätou, ktory si ani nepamäta, co sam naklamal.
to potom posobi mimoriadne trapne.
a zapamätajte si, ste jedina osoba s obrezanym vtackom, na celom svete, ktoru nazyvam zidak, ale vy si to zasluzite.

robite schande vasej rase, podobne ako nillbert.
hanbite sa!

113978

15.8.2006 22:35

RE: 4 Google

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 113978

Toto je naposledy (a, prisám vačku, Boha Máriju, už nikdy více v budoucnosti), kdy odpovídám na Váš sprostý (vulgární) a antižidovský příspěvek.

Pokud Vám to ještě nedošlo, že si z Vás dělám prču, tak už Vám to asi nikdy nedojde, ne že bych se tomu moc divil. Pokud jde o černý humor, ironii a sarkasmus, je stále přece jenom rozdíl mezi Čechy a Slováky.

V roce 1945 jsem nemohl vstoupit do KSČ, protože v té době jsem ještě nebyl na světě. To jsem jen uvedl - teď musím být opatrný, aby to pan editor zase "nevyzmizíkoval" - abych lidi Vašeho druhu, pardon my French, "nasral". Do strany se tehdy přijímalo, a u některých lidí to bylo opravdu z lásky za osvobození ČSR Rudou (Červenou) armádou, až od 18 let (minimálně od 17). To bych se musel narodit v roce 1927 a to jsem ještě nebyl, jak se v angličtině říká, "not even a sparkle in my father's eyes".

Ano, som obyčajný klamár a to z tej najhoršej sorty, s krátkou pamaťou, ktorý si ani nepamatá čo sám nacigánil. Ako by som mohol zabudnuť Váše pravdivá slova o obrezanom vtáčikovi od takého múdreho človeka ako dostojný pan Google. Všetká oslovenia na zposob "židiak" si zaslúžim.

Viem, robím schande mojej rase a dovolte mi sa z Vami rozlúčiť pozdravom pána Steina 55. Bozkávam, pánko Google. Keď moja slovenčina nie je akurátna, v takom prípade prepáčte. V Žiline som vojančil len 6 mesiacov a medzi Maďarmi. Isten ald meg a Magyart!

113987

15.8.2006 23:44

Vzkaz pro google (a potažmo i Trodase)

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 113987

Lidi nechte toho. Mluvím o tom označování "židák". Je to skutečně pejorativní a oni se právem cítí uraženi. Příště to budu cenzurovat.

113990

16.8.2006 0:34

RE: 4 Google

Emma. 84.?.?.?

Reakce na 113987

Mne by zajímalo jestli je "googel" opravdu tak blbej a na tu mystifikaci s vašim členstvím v KSČ skočil nebo to od začátku bral jako hru a recipročně si dělal prču on z vás. V tom prvním případě je to politovánihodné, v druhém palec nahoru pro něj.

113993

16.8.2006 1:49

RE: 4 emma

google 84.?.?.?

Reakce na 113993

pozrite sa, kto najviac prska a vyskakuje a aku paseku, urobilo to inkriminovane, priznane "clenstvo" arkana v KSC, aj na nezvedavcovi a budete vediet odpoved.
opisal som tuto oblubenu metodu, a la markiz de Sade, uz raz na fore od Bakalara.
zhruba, o co ide:
de Sade tvrdi, ze ziadne kriteria ani ohranicenia, ani moralka neexistuju a preto ak sa chce "bavit", musi sa drzat kriterii protivnika. prehanat ich v doslednom dodrziavani, az kym sa neukaze ich absurdita v celej nahote a potom ich otrieskat protivnikovi ich o hlavu.
ukojenie potom cerpal z pocitu, drzania protivnika pevne za vajca.
iste viete o com rozpravam[mrknutí jedním okem]

niezeby, som niekoho takeho, ako je arkan, bral ako dostojneho protivnika, z ktoreho porazky sa da cerpat ukojenie, ale ked citam jeho oplzle prispevky na nezvedavcovi, tak sa predsa len urcita satisfakcia dostavi.

ze na to neprisiel arkan, ze si z neho robim prcu, sa nedivim, pretoze bol citovo involvovany, ale divim sa vasej pochybnosti.
myslite si, ze skutocne neviem spocitat 2005-1945+18 a potrebujem k tomu, pomoc nejakeho pedagoga?
u arkana islo hlavne o to, aby tu netrieskal bestrestne, co sa mu zapaci.
viete, v style stareho Merlina:
davaj pozor co si zelas, mohlo by sa ti to splnit!
no a arkan si zelal byt kommunistom, tak som ho kommunistom urobil!

Touché! [chechtot]

ps: slubujem aj editorom, ze uz sarkana a vsetky pejorativne oznacenia zidov, necham na pokoji.

113996

16.8.2006 3:51

RE: 4 Roman Pražák

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 113949

Izaraeli slo ve valce s Libanonem o kejhak? [velký smích] [velký smích] [velký smích] Fakt dobrej frk, neznate jeste nejakej, at se zasmeju. [mrknutí jedním okem]

114001

15.8.2006 14:22

RE: svet podla talmudu, ocami zidaka arkana

google 84.?.?.?

Reakce na 113847

-zidov nazyvam takmer vzdy zidmi, nie israelitmi ako to je v mode, ale nie zidakmi.
ciganov nazyvam ciganmi, nie romami.
tymto sa vypocet mojich rasistickych zlocinov, z ktorych ma obvinuje arkan a jeho svorka psov na nezvedavcovi, konci.
nikdy som nikoho nezabil, nepodal kriveho svedectva, dokonca poslednych 10 rokov, okrem na treningu, ani nikoho neudrel, ani nezbombardoval.
a to ani vtedy nie, ked sa jednalo o farebnych alebo zidov! [chechtot]

takze aky rasista?

-zidak existuje pre mna len jeden. zasluzily clen KSC, arkan-peshmerga. ta podivna, zvrhla zidovsko-kurdska "geneticka krizovatka"

na druhej strane su to prave ti "zidaci", ktori, pluju a pistia ako krysy na vsetky strany, ked ich niekto nazve KIKES a pritom su to oni, ktori rozsiruju najoplzlejsiu propagandu a vtipy o inych narodoch, poliakoch, talianoch, "arabacoch"....
su to zidovske media, ktore rozsirili nazvy ako: "slit-eyed dangerous Jap", "the Nigger", "Greaseball", "the Chink", "the wily Filipino"

odkial zrazu ta citlivost, zidaku, arkan?

a bol to prave zidak arkan, ktory ma tituloval ako prvy, na tomto fore "cobolak" a to sme sa este ani nepoznali. len na zaklade faktu, ze moj prispevok bol po slovensky.

pre mna su a zostanu vrahovia malych deti, matiek a vobec vsetkych civilistov, vojnovi zlocinci a vrahovia.
mozem azda ja za to, ze su to prave zidia, ktori tieto zlociny pachaju?
ak su citlivi na to, co si o nich ludia myslia, co o nich hovoria, ako ich nazyvaju, tak sa musia prestat spravat ako hrdlorezi. ake jednoduche.
preco chcu vzdy zabit posla?
namiesto toho, aby sa zacali konecne chovat ako sa nalezi, ked sa chce vyhrat konkurz na "gentlemana planety" a nie ako curaci?
mozem ja za to, ze na tejto planete neznasaju ten rasisticky apartheid, israel, kde musi mat napr. kazdy, tam zijuci arab, odlisnu poznavaciu znacku na aute, nez vyhuleni..eh, pardon vyvoleni?
stat, kde je 15% obyvatelov povazovanych za potencialnych teroristov?
stat, ktory bol zalozeny na ukradnutej zemi?

a pozrime sa na MP´s v israeli:
ben gurion, ariel sharon, ehud olmert, benjamin netanjahu, menachim begin, golda meir, jitzak schamir (zidovsky posuk Jazernicki, z polskeho Ruzinova, ktory sa nikdy ani po hebrejsky poriadne nenaucil), jitzak rabin.
osobne si myslim, ze nikdy v dejinach tejto planety, ziaden stat nemal taku dlhu radu rasistov, teroristov a vojnovych zlocincov, ako israel, vo funkcii ministerskeho predsedu.
takze odkial ten urazeny piskot?:
nikto nas nemaaa rad, beeeee, beeee, muuu!

velmi zaujimavy pristup.
oni evidentne nicia buldozerami olivove sady (kurva, co im tie sady urobili?), buraju mosty ktore nepostavili, bombarduju domy, nemocnice, skoly, invalidov vo vozikoch, vrazdia vsetko co sa pohne a nema zidovsky povod, vyhnali miliony ludi zo svojej pody a 40 rokov im nedovolili sa vratit, ostreluju ich preventivne raketami, maju sudnictvo, ktore dovoluje beztrestne, zblizka odstrelit 5-rocne dieta a oni chcu urobit zlocincov z ludi, ktori na to poukazu?
nie je toto, nejake pomylene (talmudske) videnie sveta?

113950

14.8.2006 19:33

RE: ?:-)))

Hastrman 71.?.?.?

Reakce na 113829

Lide kteri patri do nabozenstvi, ktere zakazuje krestany ve svych domovinach, by take nemeli mit pravo zit v krestanskych. Jejich fanatizmus neni zdavy vyvazet jinam. [bliji]

113865

14.8.2006 19:37

RE: ?:-)))

Krysa 84.?.?.?

Reakce na 113829

>No zdá se,že je tu ráj muslimofilů.Bůh chraň
>Evropu,demokracii,před takovými lidmi!!!!

Ale kokota starýho! Akorat mame dojem, že s židama to už VUBEC nevytrhnem!

Kapitalismus v tom provedení co TED máme v čR stojí tak jak tak za pěkný dlouhý a chlupatý kokot a o demokracii se mluvit VUBEC nedá!!! To bylo sice i v USA.., asi..., ale tak před 100-150ti lety!

Nekafrejte furt o demokracii když její provedení zde je na hovno,
ani o muslimech, když o tom víte leda hovno!

To, že každej muslim je terorista je asi tak realny, jako že každej katolik je inkvizitor...
(i když u tech katoliku si nejsem zas tak jistý že není..)

A ostatně: KDO bude chránit tu "demokracii etc" v Evropě? Raketová základna US Army v Čr ???

Správné zřízení nutně nepotřebujete chránit jadernou základnou, neb pokud je správné, neb logicky není pri komu!
Logicky všichni budou "pro"!
Potřebujete -li něco chránit, jste v píči, neb to logicky není nic, za čím by někdo stál! (Podotýkám NEKDO STAL, ne že z toho NEKOMU STOJI!)
Obycejne za tim stoji nejak "vlada", "politici"ajini zkurvove placeni z vasich dani provadejici cokoli vcetne veci mimo zakony VASI JMENEM neb VY jste jim to UMOZNILI (a muj dodatek: misto abyste je zavcas zastrelili....)

A PAK se divte VYSLEDKUM!

113867

14.8.2006 21:32

RE: ?:-)))

Kevin 87.?.?.?

Reakce na 113867

Ach jo, Kryso. Tradicne sproste, ale NESKUTECNE pravdive...

>Obycejne za tim stoji nejak "vlada", "politici"ajini zkurvove placeni z vasich dani provadejici cokoli vcetne veci mimo zakony VASI JMENEM neb VY jste jim to UMOZNILI (a muj dodatek: misto abyste je zavcas zastrelili....)

Jo, to zrovna rikaji nekteri militantnejsi muslimove. Ze pokud dovolime nasim vladnoucim, aby v nasem jmene a s nasim souhlasem delali takove svinstva, tak sme za ty svinstva spoluodpovedni a zaslouzime si teroristicke utoky.

113884

14.8.2006 22:21

RE: ?:-)))

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 113884

Presne tak. Pokud jim to umoznujeme, zaslouzime si cokoliv se stane. At to jen nahraji, nebo to bude opravdove - to je fuk.

Jediny problem je, ze lidi to nechapaji a politici vzdy prispechaji s nejakym resenim typu "vzdejte se techto a techto prav a my vas pak muzeme ochranit" a media (vime ci) to prepapouskuji a omilaji tak dlouho, dokud se dalsi zkraceni svobod nezrealizuje.

Jaky je rozdil mezi teroristou a politikem?
Terorista vam udajne podle politika chce vzit vasi svobodu.
Politik vam ji vezme urcite a jeste bude drze tvrdit, ze je to pro vase dobro.

113887

14.8.2006 22:25

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113887

Terorista vam udajne podle politika chce vzit vasi svobodu.
Politik vam ji vezme urcite a jeste bude drze tvrdit, ze je to pro vase dobro.


[chechtot]

Netřeba se věšet - řešení se blíží.

113888

14.8.2006 22:37

RE: ?:-)))

Roman Pražák 82.?.?.?

Reakce na 113888

Pane Gejdoši je mi z Vás smutno. [bliji]

113891

15.8.2006 4:51

RE: ?:-)))

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 113891

To nic. V bible se rika, ze blazeni jsou nevedouci, jelikoz budou spaseni. [velký smích] [velký smích] Presnou citaci hledat nebudu, ve vasem pripade to je ztraceny cas, i kdyz mate jmeno kamose, s kterym jsem hral fotbal. [mrknutí jedním okem]

113911

15.8.2006 15:37

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113891

Je někde, teď zrovna ale přesně nevím kde, určitě však v Biblí, psáno, že lidé dostali Zemi na omezený čas od Olám po Olám, aby vyzkoušeli svou vládu nad Zemí a aby sami zjistili, že si sami nebudou umět vládnout. A pak zase Království Boží bude na Zemi - já pak dodávám, že cítím, že to již bude brzy... [smích]

Tedy pane Romane - co vlastně ve Vás vyvolalo ten nelibý pocit, vedoucí k "šavlovému tanci" ? Místo toho, aby jste měl radost ? Vy snad patříte k těm, kteří by na spravedlivém systému Boží vlády tratili ? To by mi Vás zcela úpřimně nebylo líto.

113956

14.8.2006 23:04

Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 113888

Nj, jenze vase reseni se mi nelibi, Petre [smích]

Ja bych preferoval radeji nejakou globalni "noc dlouhych nozu", jenz se vyporada s politiky, nez nas zatahnou do treti svetove, jenz nikdo nechce a presto se k ni nebezpecne rychle blizime... [pláč]

Ropa dochazi, hlavni pole v Saudske Arabii snizuje sve vynosy i pri znacnych investicich do novych technologii - a misto abychom hledali jak budeme ziskavat energii na vyrobu vodikoveho paliva, tak se hadame o tak jasne veci, jako jestli je zidacka agrese a masakrovani civilistu bojem "za nas" a proti "terorismu"...
Misto abychom se svobodne vypravili do vesmiru, tak se tady omezujeme vice a vice nesmyslnymi zakony a plytvame na ty, kdoz jimi omezuji nasi svobodu, jeste financnimi prostredky. Nepodlozenymi dnes jiz nicim, jen tou duverou v ne.

Holt na Titaniku popiji, jasa a tancuje cosi, co se samo ve sve sebezalibenosti a nadutosti nazvalo "clovekem moudrym" ...

113897

15.8.2006 15:44

RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 113897

Řešení čistě biblické se mnohým bude samozřejmě nelíbit ! Ovšem Vaše "Noc dlouhých nožů" - to je zase jen násilí, což by zase zplodilo další násilí. Historie ukazuje, že to by řešení určitě nebylo.

Stav, ve kterém se globálně lidstvo nachází, tak ten byl přesně takto předpovězen nejen Nostradamem. Ještě daleko přesněji je tento stav popsán v Shrimad Bhagavatam, když by jste to četl, asi by Vám běhal "mráz" po zádech. Problém je v tom, že asi tak 99,99 procent lidí to nebere vůbec vážně. Nuž co se dá dělat ? I to bylo totiž předpovězeno - neotravuju příliš s Proroky ? [smích]

113958

16.8.2006 5:03

RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!

kema 207.?.?.?

Reakce na 113958

>neotravuju příliš s Proroky ? [smích]

Ano, podle meho nazoru otravujete.
Vetsina modernich a vzdelanych lidi totiz pouzije misto slova "prorok" radeji slova "sarlatan".
Vseho moc skodi a pouzivat vyroky stredovekych sarlatanu v diskuzi o politice v roce 2006 je smesne.
Mam pocit, ze v tomto se mnou budou souhlasit i ti, kteri se mnou jinak nesouhlasi.
[cool]

114009

16.8.2006 15:03

RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114009

No jo, Vy, pane "kema", o nich a jejich "pozůstalosti" vůbec nic nevíte ( mluvím o Prorocích) - tedy se Vám to kecá ! Schválně - existuje vůbec něco kromě zcela "hodnověrných" informací z bílé chaloupky, co pro Vás není šarlatánství ? Já jen, že jinak aniž by jste viděl byť jen kousíček letadla na nějaké fotce, tak máte absolutní jistotu, že do Pentagonu narazilo letadlo. Nejste čirou náhodou takový náš "malý šarlatánek" ? Kdy se mi omluvíte - nedělejte ze sebe blbečka, že nevíte, o co jde... [velký smích]

114072

17.8.2006 18:12

RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!

Prdelka 88.?.?.?

Reakce na 114009

Hele Kema, já se opravdu dívím, proč Ty sem vůbec přispíváš?
To je naprosto zbytečné dublování zpráv, které si mohu večer
pustit v televizi a nechat na sebe působit ten mozkový průjem, který se tam každý večer odehrává.
Na Zvědavce většinou chodí a čtou lidé , kteří se chtějí dozvědět
něco jiného a Ty zde jenom zacláníš - prostě okrádáš jiné čtenáře
o čas svými plky, které si mohou poslechnout třeba večer v televizi NOVA!
Takže bych Tě laskavě požádal, aby jsi odešel někam do řitě za Lehem
a dalšími podobnými.
Myslím, že je to přání i dalších čtenářů.
Nahoře nad rámečkem máš napsáno: Pište jen máte-li co říci.
Respektuj toto přání autora stránek!

114222

17.8.2006 18:20

RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!

Pavel -Čert- Němec 85.?.?.?

Reakce na 114222

>Nahoře nad rámečkem máš napsáno: Pište jen máte-li co
>říci.
>Respektuj toto přání autora stránek!

V tom pripade prosim pana Stworu aby doplnil klauzuli, ze ti nejvetsi kaspari se toleruji, i kdyz nemaji co rict. Precejenom bez podobnych kulovych kemu, by Zvedavec nebyl Zvedavcem... [cool]

114224

17.8.2006 22:45

RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 114224

Pod to se podepisuji [velký smích]

114242

14.8.2006 23:06

RE: ?:-)))

Dr.Strangelove 213.?.?.?

Reakce na 113888

Eh,nějak se nám to rozjíždí...

Seznam.cz
22:21 - V íránské metropoli Teheránu začala výstava karikatur holokaustu. Ta má být podle organizátorů odvetou za karikatury proroka Mohameda, které byly zveřejněny v evropském tisku na začátku roku.

22:20 - Americký prezident George Bush obvinil šíitské militantní hnutí Hizballáh a Írán se Sýrií z odpovědnosti za válečný konflikt v Libanonu i z "utrpení" libanonského lidu.

Pod Mideast kotlíkem se řádně přitápí a přitápí.Obávám se však,že ještě jedno větší polínko-iránský jaderný program-a kotlík exploduje [pláč] No snad to nebude tak horké,ale při nejlepší snaze nevidím nic co by tomu zabránilo...

Možná USA a Izrael počítal,že Irán vtáhnou do "hry" už teď,že jim dá záminku pro útok.Jenže to nevyšlo,a tak bude muset přijít na řadu další záminka.Co to bude
[zmaten] [zmaten] [zmaten]

113899

15.8.2006 14:07

RE: ?:-)))

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 113899

>Eh,nějak se nám to rozjíždí...
>
>Seznam.cz
>22:21 - V íránské metropoli Teheránu začala výstava
>karikatur holokaustu. Ta má být podle organizátorů odvetou za
>karikatury proroka Mohameda, které byly zveřejněny v
>evropském tisku na začátku roku.

>
>22:20 - Americký prezident George Bush obvinil šíitské
>militantní hnutí Hizballáh a Írán se Sýrií z odpovědnosti
>za válečný konflikt v Libanonu i z "utrpení" libanonského
>lidu.

>
>Pod Mideast kotlíkem se řádně přitápí a
>přitápí.Obávám se však,že ještě jedno větší
>polínko-iránský jaderný program-a kotlík exploduje [pláč] No
>snad to nebude tak horké,ale při nejlepší snaze nevidím nic
>co by tomu zabránilo...

>
>Možná USA a Izrael počítal,že Irán vtáhnou do "hry" už
>teď,že jim dá záminku pro útok.Jenže to nevyšlo,a tak bude
>muset přijít na řadu další záminka.Co to bude

> [zmaten] [zmaten] [zmaten]

Britské listy o tom dnes píší v článku
Olmert pravděpodobně za Bushe zahájil válku proti Íránu
http://www.blisty.cz/2006/8/15/art29841.html
Navazuje to i na informaci, že Američané prý kvůli Teheránu pomohli Izraeli s plánováním války v Libanonu
jak jsem psal v příspěvku http://www.zvedavec.org/nazory_1707.htm#ptr113870

113947

14.8.2006 22:33

RE: ?:-)))

Roman Pražák 82.?.?.?

Reakce na 113887

Proto je třeba jednat!!!Kdyby tu byl Winston Churchill,věděl by si rady,dej Bůh ať nastoupí někdo stejně schopný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

113890

14.8.2006 22:28

RE: ?:-)))

Roman Pražák 82.?.?.?

Reakce na 113867

No myslím,že byste si měl přečíst korán a třeba knihu od Ibn Warraqa-Proč nejsem muslim.Ten člověk měl neuvěřitelnou odvahu a konvertoval od islámu.Víte,jaký je trest za konverzi od islámu milý pseudohumanisto!!!Když se někdo zřekne katolické,nebo protestantské,židovské víry jde mu o život???Jste s...ě pane,nebo nevíte o čem mluvíte a to je možná horší.

113889

15.8.2006 4:56

RE: ?:-)))

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 113889

Vy by jste si mel precist zase Talmud, a pokud nejste vyznavacem. Mate sanci si oznacit kuchynske noze na syry a maso a nechat si provest drobny chirurgicky zakrok na necem mezi nohama. V kazdem pripade pocitejte s tim, ze i po teto procedure nebudete srovnatelny s cistym genetickym materialem, tusim je to presne difernciovane na ruzne hodnotne skupiny.

113912

14.8.2006 17:44

Tak jsem viděl reportáž v německé televizi

Čochtan 84.?.?.?

jeden záběr z kavárny v Libanonu, všichni přítomní Libanonci (křesťani) nadávali na Hisboláh a Nasral-aláha. Chtěli jejich odzbrojení a odchod z Libanonu.

Druhý zaběr byl z jihu, nepřetržitá kolona navrátilců (šiíti), jeden fotr v autě, se starou a 5 dětmi, jásal nad "vítězstvím Hisboláhu".
Tak nevím, ale dlouho to příměří nevydrží

113852

15.8.2006 0:28

vojna zacala "liecenim" Sharona

svetlo 211.?.?.?

vojna bola planovana velmi dlho. Sharon uz nemal v sebe tu vrazednu krvilacnost, a tak ho bolo nutne vymenit. To zariadili lekari "neuspesnymi" operciami, komou atd. Olmert bol zrejme vybrany pred Sharonovou komou, len si spomenme na Sharonove problemy vnutropoliticke.

Citovany clanok v americkych novinach ma hodne nepresnosti, prehadzuje planovanie vojny raz na Washington, raz na Israel, akoby naozaj existovalo nejake rozdelenie vplyvu, akoby to boli 2 nezavisle entity.

Uvedeny clanok ale pritom sustavne dezinformuje opakovanim klamstiev :
ze utok na israelskych vojakov sa udial na Israelskom uzemi. Israelci vyslai zopar obetnych barankov na Lebanonske uzemie a dufali ze budu zajati ci zabiti. A vyslo to. Media len neskor prehodili celu udalost na Israelsku stranu hranice.

Rovnako bachorka o 800m dlhom tuneli sa opakuje, akoby to malo byt vierohodne, hoci bolo jasne ukazane ze nic v tej poviedke nesedi, vratane toho ako vyzerali tie mrtvoly z tanku kde bol vhodeny granat. Tato bachorka smrdi Mossadom.

Takze vojna bola planovana dlho dopredu, a obe provokacne akcie boli dielom Israelu.
Cely clanok o tom, kolko z toho vedeli alebo odsuhlasili ci naplanovali v Bielom Chlieve je celkom zbytocny.

113901

15.8.2006 2:46

Rekneme si jak to je;

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

kdo za co bojuje. Hizballah bojuje za svoji zemi, za Islam a za vsechny Araby, potazmo i za vsechny goye.

Izraelske utocne sily naproti tomu bojuji za regionalni nadvladu monopolu financni moci a sireni idealu Zionismu.

Tak a ted si vzpomenme, co jsme se ucili v dejepisu. Husite vzdy porazili krizaky bez ohledu na pocet a vybaveni z toho prosteho duvodu, ze vedeli za CO bojuji. Krizaci bojovali (jestli si vubec dali tu prilezitost mezi pricvalanim do Cech a zcizenim zoldu pred bitvou) mizerne a vzdy utekli. Proste NEVEDELI za co maji bojovat. Jake to podobenstvi!

Izraelske utocne sily maji lepsi nadobi, specielne leteckou silu, ale vsichni dobre vime, ze uzemi nepritele se musi obsadit pesim (v novych dobach motorizovanym) vojakem. A tak padla kosa na kamen. A padne zase, az si to bude chtit IOF zopakovat. Jinak to neni mozne a ani to nikdy jinak nebylo. Americke 'uspechy' z Vietnamu a Iraqu jsou nad jine zaricimi priklady.

113904

15.8.2006 17:26

Dalsia propaganda od Fiska

God\'s Priest 149.?.?.?

http://judicial-inc.biz/f,isk_propaganda_of_war.htm

pan Fisk - ked boje boli take napinave a Hezbollah je taky silny,

preco nevidime ziadne fotografie?

Co vlastne vidime na tych fotkach okrem uplne zdecimovaneho libanonu?


Pripominam vsetkym stanoviska Roberta Fiska na niektore dolezite udalosti:

1. 9/11 - Arabi su za tym
2. Hariri (byvaly lebanonsky premier, ktory ho tak vyzdvihol) - Syria ho odbachla
3. Holokaust - stal sa presne tak ako je to v ucebniciach.


Pan Stwora dokedy budete kopirovat clanky tohoto klauna?

113964

16.8.2006 4:05

RE: Dalsia propaganda od Fiska

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 113964

Vypadato, ze by jste tu kristalovou kouli, z ktere vestit by jste mel sem tam poplivat a prelestit nejakym cistsim hadrem. [velký smích] [velký smích]

114003

15.8.2006 22:27

Jaka okupovana uzemi ?

Mark 69.?.?.?

Jaksi me furt nejde pod nos nazyvat nejake uzemi "izraelem okupovana uzemi" ktere Izrael vyhral v nevyprovokaovane valce. Jeste si vzpominam na mapu Evropy pred 1945, kde viteznym statum (Polsko, Ceskoslovensko, Rumunsko, Bulharsko atd.) byly ukradene casti uzemi a hranice PODSTATNE zmenene v jejich neprospech. Napriklad Polsko ztratilo az tretinu uzemi, Lotyssko, Litvia, Estonia bylo prohlasene za Sovetske republiky a hotovo. Ani jednou si nevzpominam ze by KDOKOLI tyto OBROVSKE casti uzemi nazyval OKUPOVANYMI nebo UKRADENYMI nebo neco v tom smyslu. To ze Nemecko ztratilo obrovskou cast uzemi se nikdo nezabyva, protoze logicky kazdy rekne: to je dan za nevyprovokovanou valku.

113986

15.8.2006 23:49

RE: Jaka okupovana uzemi ?

Havran 219.?.?.?

Reakce na 113986

To je dosti nepresna analogie, jak ostatne vetsina historickych analogii byva. Spise by bylo divne, kdyby si Nemci zabrali po Gliwitz false flag Polsko a vse bylo v poradku (jak plyne z Vaseho hajeni Izraele).

113991

16.8.2006 0:44

Hamas navrhlo vymenu zajatcov

google 84.?.?.?

Hamas navrhol vymenu palestinskych zien a deti z israelskych väznic za zajateho zida, Schalita.

http://www.spiegel.de/politik/ausland/0,1518,431898,00.html

"Schalit war am 25. Juni von Kämpfern der regierenden Hamas in den Gaza-Streifen verschleppt worden. Israel reagierte mit einer Militäroffensive, bei der bislang mehr als 165 Palästinenser getötet wurden, die meisten von ihnen Zivilisten"

Schalit bol zajaty v Gaze 25.juna 2006. israel reagoval vojenskou ofenzivou, ktora stala 165 palestincov zivot. väcsina z nich boli civilisti.

ako inac?
je ovela lahsie zabit deti a zeny, nez si to rozdat s Hizbollah.

113994

Příspěvků: 109

14.08. 05:28 Rejpal  Hizballah...
14.08. 08:20 Petr Gejdoš  RE: Hizballah...
14.08. 12:13 Locich  RE: Hizballah...
14.08. 15:11 dub  RE: Hizballah...
14.08. 15:40 dub  RE: Hizballah...
14.08. 17:06 Petr Gejdoš  RE: Hizballah...
14.08. 17:52 Čochtan  podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
14.08. 18:27 Petr Gejdoš  RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
14.08. 18:44 Čochtan  RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
14.08. 20:19 Petr Gejdoš  RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
14.08. 21:17 stein55  RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
14.08. 22:17 Petr Gejdoš  RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
14.08. 23:00 stein55  RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
15.08. 04:01 Rene Bartosek  RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
15.08. 13:46 Had  RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
15.08. 14:06 stein55  RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
15.08. 19:18 Had  RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
15.08. 21:16 Petr Gejdoš  RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,
14.08. 18:30 NAFTAK  RE: Hizballah...
14.08. 19:09 Aja  Tedy,
14.08. 20:31 NAFTAK  RE: Tedy,to je fakt
14.08. 20:58 Aja  RE: Tedy,to je fakt
16.08. 14:03 ruger  Vážený pane Gajdoši!
18.08. 00:25 Rene Bartosek  RE: Vážený pane Gajdoši!
18.08. 16:01 Petr Gejdoš  Vážený pane rogere
21.08. 12:08 ruger  RE: Vážený pane rogere
22.08. 18:05 Petr Gejdoš  RE: Vážený pane rogere
23.08. 00:57 Rene Bartosek  RE: Vážený pane rogere
23.08. 12:00 ruger  RE: Vážený pane rogere
24.08. 16:03 Rene Bartosek  RE: Vážený pane rogere
11.09. 15:15 rogere  RE: Vážený pane rogere > J jsem skutecny rogere a timto jste me urazily panove
23.08. 11:54 ruger  Vážený pane Gejdoši!
23.08. 22:16 Petr Gejdoš  RE: Vážený pane Gejdoši!
14.08. 17:47 Čochtan  RE: Hizballah...
14.08. 19:30 Hastrman  Film Lord of WAR
14.08. 08:44 kema  Jasnovidec Fisk
14.08. 10:09  RE: Jasnovidec Fisk
14.08. 18:41 Petr Gejdoš  RE: Jasnovidec Fisk
14.08. 10:10 SandWalker  "rekli nam, ze to bude levna valka s velkym ziskem"
15.08. 04:28 Rene Bartosek  RE:
15.08. 08:38 SandWalker  RE:
14.08. 11:46 Roman Pražák  ?:-)))
14.08. 13:54 drUgstore  RE: ?:-)))
14.08. 16:05 Roman Pražák  RE: ?:-)))
14.08. 17:37 Petr Gejdoš  RE: ?:-)))
14.08. 18:48 stein55  RE: ?:-)))
14.08. 20:31 Petr Gejdoš  RE: ?:-)))
14.08. 21:23 stein55  RE: ?:-)))
14.08. 20:14 Karel z Čech  RE: ?:-)))
15.08. 04:31 Rene Bartosek  RE: ?:-)))
15.08. 22:55 Adi  RE: ?:-)))Šok
16.08. 03:41 Rene Bartosek  RE: ?:-)))Šok
15.08. 12:24 Had  RE: ?:-)))
15.08. 12:28 Had  RE: ?:-)))
16.08. 03:48 Rene Bartosek  RE: ?:-)))
15.08. 14:49 Had  RE: ?:-)))
14.08. 16:40 Arkan  RE: 4 Roman Pražák
14.08. 17:43 Petr Gejdoš  RE: 4 Roman Pražák
14.08. 17:54 MedaBeda  RE: 4 Roman Pražák
15.08. 04:46 Rene Bartosek  RE: 4 Roman Pražák
17.08. 22:40 trodas  RE: 4 Roman Pražák
17.08. 22:50 Gdosy  RE: 4 Roman Pražák
20.08. 17:10 trodas  RE: 4 Roman Pražák
18.08. 00:12 Rene Bartosek  RE: 4 Roman Pražák
18.08. 03:05 V. Sodek  RE: 4 Roman Pražák
20.08. 16:34 Rene Bartosek  RE: 4 Roman Pražák
20.08. 17:16 trodas  RE: 4 Roman Pražák
21.08. 17:19 ruger  Sbírka pofidérních individuí?
22.08. 04:30 Rene Bartosek  RE: Sbírka pofidérních individuí?
15.08. 07:07 Kevin  RE: 4 Roman Pražák
15.08. 09:15 asdfg  RE: 4 Roman Pražák
15.08. 14:19 Arkan  RE: 4 Roman Pražák
15.08. 17:58 Arkan  RE: 4 editora/ku Zvědavce
15.08. 18:42 Had  RE: 4 editora/ku Zvědavce
15.08. 19:34 google  RE: 4 editora/ku Zvědavce
15.08. 22:35 Arkan  RE: 4 Google
15.08. 23:44 Vladimír Stwora  Vzkaz pro google (a potažmo i Trodase)
16.08. 00:34 Emma.  RE: 4 Google
16.08. 01:49 google  RE: 4 emma
16.08. 03:51 Rene Bartosek  RE: 4 Roman Pražák
15.08. 14:22 google  RE: svet podla talmudu, ocami zidaka arkana
14.08. 19:33 Hastrman  RE: ?:-)))
14.08. 19:37 Krysa  RE: ?:-)))
14.08. 21:32 Kevin  RE: ?:-)))
14.08. 22:21 trodas  RE: ?:-)))
14.08. 22:25 Petr Gejdoš  RE: ?:-)))
14.08. 22:37 Roman Pražák  RE: ?:-)))
15.08. 04:51 Rene Bartosek  RE: ?:-)))
15.08. 15:37 Petr Gejdoš  RE: ?:-)))
14.08. 23:04 trodas  Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!
15.08. 15:44 Petr Gejdoš  RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!
16.08. 05:03 kema  RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!
16.08. 15:03 Petr Gejdoš  RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!
17.08. 18:12 Prdelka  RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!
17.08. 18:20 Pavel -Čert- Němec  RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!
17.08. 22:45 trodas  RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!
14.08. 23:06 Dr.Strangelove  RE: ?:-)))
15.08. 14:07 Karel z Čech  RE: ?:-)))
14.08. 22:33 Roman Pražák  RE: ?:-)))
14.08. 22:28 Roman Pražák  RE: ?:-)))
15.08. 04:56 Rene Bartosek  RE: ?:-)))
14.08. 17:44 Čochtan  Tak jsem viděl reportáž v německé televizi
15.08. 00:28 svetlo  vojna zacala "liecenim" Sharona
15.08. 02:46  Rekneme si jak to je;
15.08. 17:26 God\'s Priest  Dalsia propaganda od Fiska
16.08. 04:05 Rene Bartosek  RE: Dalsia propaganda od Fiska
15.08. 22:27 Mark  Jaka okupovana uzemi ?
15.08. 23:49 Havran  RE: Jaka okupovana uzemi ?
16.08. 00:44 google  Hamas navrhlo vymenu zajatcov

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 0

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 3

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 7

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,22 Kč
Kanadský dolar
17,72 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 236 937,03 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 372