Diskuze k článku

E-zmrd

Příspěvků 102

4.7.2006 9:18

Original ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

original je na :

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006070201

ako autor je podpisana ta ista osoba ...

109786

4.7.2006 12:21

Je něco shnilého ve státě Českém

Thunderhorse 85.?.?.?

Nepatřím zrovna k ortodoxním přívržencům zdejšího webu, spíš si jej občas otevřu a vybírám si články o kterých si myslím, že by mi mohly něco říct a osvětlit. Musím taky podotknout, že náš ,,svobodný,, tisk už drahně let nečtu. Maximálně se kouknu na odhalená poprsí slečen v bulvárních plátcích. Takže se považuji za průměrného člověka, průměrného konzumenta, s průměrným platem a tomu i průměrným IQ. Ale nedá mi nestrčit tady svůj asi podprůměrně otlučený rypák a nezkusit se vyjádřit.
Podle mého názoru co se týká různých Zmrdů, jak je autor nazývá, máme všichni jasno, teda aspoň ti co sem nakouknou. Byli, jsou a budou. Budou poplatni době, režimům a rozhodně se jich nezbavíme. A ti co budou vykřikovat, že zmrdi nejsou, budou ještě většími zmrdy. Mě osobně ale zaráží rétorika a projev jakým se autor vyjadřuje. Mě se chce taky strašně řvát a poplivat to o čem si myslím, že je špatné, ale když to udělám tak jako autor zařadím se na jeden konec řady zmrdů. mám za to, že se zde chodí kouknou lidé, kteří mají svůj názor, svoji hrdost a inteligenci, nejsou morálně pokřivení a není jim jedno co bude s naší zemí a národem. Není tedy lepší být slušný, říct svůj názor a třeba někoho zaujmout? Své přátele odkazuji na tenhle web, ale když si přečtou tenhle článek jako první ze všech, asi sem už nepříjdou. Možná sem příliš kritický, a mořná v dnešní době agrese a násilí bych nic neprosadil. Ale slušnost mě ještě nikdy nic nestála.

109793

4.7.2006 19:33

RE: Je něco shnilého ve státě Českém

Lumpy 193.?.?.?

Reakce na 109793

S tím se dá souhlasit. Váže se k tomu taková srandovní situace co sem nedávno zažil v práci. Jeden kolega byl právě připraven nám přednést článek z Blesku o rovné dani a považoval to za velmi důležité abychom si to vyslechli. Když začal číst tak kolega co seděl naproti přes ponek se na něj podíval a prohlásil "Hele, vidím, Hromadná soulož japonců, dej to sem ať se podívám". [chechtot]

109818

4.7.2006 13:04

Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

VV 85.?.?.?

Neboli: FEMINISTICKÁ ZMRDKA. Tento druh feminního zmrda se vyskytuje na webových stránkách mužských organizací: jako www.svaz-muzu.cz, zakládá si desítky diskuzních vláken a snaží se získat od normálních mužů uznání pro své feminacistické ideály.

109794

4.7.2006 17:13

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

Olga Kubová 212.?.?.?

Reakce na 109794

Stránky svazu mužů jsou skutečně ohromné rejdiště mentálně nevyrovnaných lidí. Moje nejoblíbenější diskuse s jedním ze členů:

Oskar: (...) Zasaďte se o zrušení všech diskriminačních ustanovení proti mužům. Mohl byh je jmenovat, ale feminacistky je dobře znají, protože je sami navrhovaly a prosazovaly. Tak tady nelžete.

Já: Možná je znají feminacistky, když je pomáhaly prosazovat, ale já žádná taková diskriminační ustanovení fakt neznám. Tak buďte tak hodný a přece jen je vyjmenujte.

Napadá mě jedině dřívější odchod žen do důchodu, leč ten nesplňuje Vaši definici, neboť jde o normu z doby, kdy se v Česku žádné feministky nevyskytovaly, takže jej nemohly ani navrhnout ani prosadit. A navíc je ze strany ženského hnutí na jeho diskriminační charakter již poukazováno.

Oskar: Začněme třeba listinou základních lidských práv a svobod, zákoníkem práce, zákon o sociállním zabezpečení /byl měněn po r. 1989/, ze speciálních zákonů např. zákon o výkonu trestu, atd. Dále jde samozřejmě i o jejich diskriminační aplikaci, např. zákon o rodině, harasment, tzv. domácí násilí, branný zákon, atd. Opravdu nemám čas to všechno vyjmenovat.

Já: Ale která konkrétní ustanovení těch předpisů jsou vůči mužům diskriminační? Nechci Vás okrádat o čas, ale já to tam vážně nevidím. Nebo myslíte normy jako "Ženy, mladiství a osoby zdravotně postižené mají právo na zvýšenou ochranu zdraví při práci a na zvláštní pracovní podmínky."? Mohu Vás ubezpečit, že ty do Listiny žádná feministka nepropašovala. Souvisí s ochranou těhotenství a mateřství a pořádnou americkou feministku by z nich chytil amok, že jí omezují svobodnou volbu. Pokud jde o domácí násilí nebo harrassement, docela zajímavá mi přijde Vaše zmínka o "diskriminační aplikaci". Můžete mi k tomu dát nějaké údaje? Jediný případ harrassementu, který se u nás kdy projednával, byla ta blonďatá tramvajačka, a ta svou při prohrála. A § 215a je tak čerstvý, že k nemu žádné statistické údaje IMHO ani zveřejněny nebyly.

Oskar: Vaše vyjádření mi jen potvrdilo, že skutečně nejste feministkou, ale feminacistkou, pro které na diskusi skutečně nemám čas.

Alizon: Ale Oskare, neztrapňujte se takovými průhlednými výmluvami a osobními invektivami, když je jasné, že žádné argumenty nemáte (kdybyste je měl, jistě byste je s radostí uvedl).

Oskar: Přečtěte si zmíněné zákony a mnoho dalších. Diskusi s feminacistkami považuji za ztrátu času. Sbohem.

Mia: Jasne, nelepsi je nediskutovat, ale zit zabarikadovan ve svem presvedceni bez toho, aniz byste ho vystavil zhoubnemu vlivu cizich argumentu, ze?

109810

4.7.2006 17:14

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

Olga Kubová 212.?.?.?

Reakce na 109794

Oskar: Feminacistky mě unavují, to ovšem neznamená, že boj proti nim končím, naopak. A ty zákony už jste si přečetla?

Já: Já je znám, jsem právnička. Proto se Vás ptám, která ustanovení diskriminující muže - a která prosadily feminacistky - tam jsou. Já je tam nevidím. Už mi konečně odpovíte nebo jste si jen tak cintal pentli?

Oskar: To jste dost pochybná právnička, když o nich nevíte.

Alizon: Oskare, to bude asi tím, že to tam ty prožluklé feminacistky strašně rafinovaně zakódovaly - prosím prosím, osviťte nás silou svého ducha a sdělte nám konečně to sladké tajemství, O JAKÁ KONKRÉTNÍ USTANOVENÍ SE JEDNÁ?

Oskar: Zaplaťte si postgraduál.

Já: Já postgraduál na právech mám, Oskare. Takže co, už mi ta ustanovení konečně vyjmenujete?

Oskar: Slaboduchost feminacistek nelze ani komentovat.

109811

4.7.2006 19:04

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

TomasEU 86.?.?.?

Reakce na 109811

Nesmysly o feministkách sem vůbec nemusíte psát. Každý normální chlap by dal sdrzé feministce akorát tak pár facek a vůbec by neztrácel čas s něčím tak pitomým. Jakýkoli žvást jakékoli feministky je pod rozlišovací schopnost všech gentlemanů.

109815

4.7.2006 21:14

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109815

A nejste Vy Tomáši ten zhrzený Oskar, co nedokázal na žádnou otázku těch feminacistek odpovědět? [velký smích] [velký smích]

109822

5.7.2006 16:04

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

VV 85.?.?.?

Reakce na 109822

Oskar to říká správně - s ideologickými fanatiky jako feminacistky a feministky nemá smysl diskutovat. Je to jako se vykecávat do bedny od brambor: na konci je ta bedna navlas stejná jako byla na začátku. Ideologický blackout způsobuje, že fanatik začne, když je argumentativně na konci: a)osobně útočit b) tvrdit zjevné nesmysly c) argumentovat demagogicky.
[zahanbení]

109864

6.7.2006 8:49

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109864

Já jsem tam na ty diskuse toho Svazu nahlídla a žádné ideologické fanatičky tam nevidím. Jen maminy na mateřské dovolené, které by rády vylepšily různá nedorozumění a vztahy mezi muži a ženami. Jako fanatik mi naopak připadá ten Oskar, kterému došly argumenty, a tak jen útočí a tvrdí nesmysly.

109911

7.7.2006 11:08

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

Olga Kubová 212.?.?.?

Reakce na 109864

Já myslím, že to je velice výstižný popis chování pana Oskara. Na konci tvrdil stejné voloviny jako na začátku, nezmohl se byť na jediný věcný argument, ale zato z něj vypadlo pěkných pár nesmyslů, osobních útoků: "to jste dost pochybná právnička" a demagogií: "udělejte si postgraduál".

Takže jestli si chce paní Ája představit feminacistku - IMHO je to přesně pan Oskar s opačným znaménkem [chechtot]

109957

5.7.2006 19:41

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

djb 83.?.?.?

Reakce na 109811

Na jednu stranu jste nam ukazala brilantni ukazku argumentace bez argumentu a primitivniho pokusu prokazat neexistujici(od Oscara - samozrejme), na stranu druhou v necem ma pravdu. Ne ze byste byla feminacistka, to je skutecne silne oznaceni, ale jako pravnicka se smyslem pro spravedlnost byste nemohla odmavnout harrassement tim, ze "stejne to ta holka nevyhrala" a ze "stejne to nikdo nepouziva tak je to preci jedno". Neni to jedno pani Kubova, zakon je bud dobry nebo spatny a to ze se nepouziva neznamena, ze za deset let to nebude postrach muzu. Pokud plati zakon, kde se musi se dokazovat nevina, navic ve veci jako je placnuti pres zadek(zkuste to dokazat, zkuste to poprit, proboha jak?), tak je to spatne. Pravo vratit to nadrizenemu fackou, rozsirit drby po cele kancelari a napriste s nim nebyt o samote, nezavirat dvere ap. se mi zda jako lepsi reseni.
OK, mozna to nebyl tenhle zakon, ale jiny, ja pravnik nejsem, ale vim, ze nejmene jeden popirajici presumcpi neviny tu mame a tusim ze to je on.
Co se tyce § 215a, nevim proc ho zminujete, nicmene Vas pristup, nejsou statistiky, vse je OK, je zrejme spatny.
Podle webu je to neco o domacim nasili a muze ho pouzit jak muz tak i zena. Pokud zde plati presumpce neviny, nevidim nic spatneho ani feministickeho na tom, venovat zakon ochrane lidi pred "spolubydlicimi/manzelem ap." Dokazovat napadeni u soudu je i mozne, nebot - bohuzel - pri lekarskem vysetreni je to videt a sousede casto vedi.
Proti tomuto zakonu se snad da namitnou to, ze problem neni v nepostizitelnosti viniku, ale ve strachu zen a stydlivosti muzu podobne pripady hlasit a dostatecne razantne za sebe potom bojovat.
Takovy zakon muze pomoci psychologicky - obet citi vetsi oporu v zakone, ale to je na uplne jine rovine nez feministicko-muzske dohadovani - nicmene, neni na nem nic spatneho.

Problem harrassementu neni primarne genderovy, snad by ten zakon mohl pouzit i muz, nevim, potiz je v pozadavku prokazat nevinu a navic tam, kde je to zrejme krajne obtizne, ne li nemozne. To snad musite uznat.

Pri trose pochopeni byste dokonce mohla uznat, ze Oscar si sice nepamatuje zadne zakony a clanky, ale lze si predstavit, ze tak argumentuje na zaklade existujicich faktu, ktera skutecne kdesi cetl a byla i pravdiva, pouze se netykala CR, ale spis USA a mohlo ji o extremni pripady.
Proc pak bojuje je strach aby to u nas nedopadlo stejne.
Aktualni stav kdy, slovy pani Jarmily Kubatove(kdo povolanejsi by toto mohl vyslovit) již (nebo teprve?) přes padesát let jsou si muži a ženy u nás rovni. citat z: http://www.svaz-muzu.cz/zpravy/jarmila-kubatova--cesky-jazyk-188/ je spravny.
A o to jde. Oscar v tom nema jasno, ale fakt je ten, ze jinde uz diskriminace bezi(napr. kvoty na pocty zen tam i jinde) a ze se boji aby to nebylo i zde.
U nas je nutne nikoliv zmenit zakony, ale mentalitu zen, aby se do vedoucich pozic dostaly protoze si to zaslouzi a to je dlouhodoby proces. Musite byt trpelive. Jinak to zkazite i samy sobe [mrknutí jedním okem]

ps.: Svaz muzu me zcela uklidnil, pres jeho zamereni tam neni temer nic alarmujiciho

109871

7.7.2006 10:50

RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA

Olga Kubová 193.?.?.?

Reakce na 109871

Myslím, že si ne úplně uvědomujete jednu zásadní věc. Jedna věc je, jestli je nějaký zákon dobrý nebo špatný. Jiná je, jestli je nebo není nějakým způsobem diskriminační.

Ještě nikdy se mi nestalo, abych na internetu hájila kvalitu české legislativy, nejsem blázen [smích] Ale pan Oskar vystoupil s tvrzením o její diskriminační povaze a diskriminační aplikaci. Já se ho - puzena právnickou zvědavostí - poprosila o upřesnění. Jestliže tvrdil, že nějaké ustanovení je diskriminační - měl možnost to prokázat. Jestliže tvrdil, že některé ustanovení je diskriminačně aplikováno - měl možnost to prokázat. Pokud to nevládl, tak to znamená, že do diskuse píše pouhé SVOJE DOJMY. Nepodložené dojmy.

PS: Je od Vás moc milé, že se ho snažíte podržet a vymýšlíte takové konstrukce jako že "argumentoval na zaklade existujicich faktu, ktera skutecne kdesi cetl a byla i pravdiva, pouze se netykala CR, ale spis USA". Ale račte si, prosím, uvědomit, že pan Oskar hovořil VÝSLOVNĚ o právním řádu České republiky. Proto jsem se ho také zeptala.

PPS: S tou presumpcí viny tak úplně pravdu nemáte. Udělám Vám takové malé právní okénko, ano? V zákoníku práce žádná presumpce viny není, nebyla a být nemůže, protože presumpce neviny či viny je institut trestního práva. Navíc znamená akorát to, že na obviněného je třeba až do pravomocného rozsudku hledět jako na nevinného a tak s ním zacházet. To, co máte na mysli, se jmenuje zásada "in dubio pro reo" - v pochybnostech ve prospěch obviněného, tedy že vina obviněného musí být ze strany státního zastupitelství prokázána mimo rozumnou pochybnost.

Tato zásada v civilním právu (kam patří právo pracovní) neuplatňuje. V civilním právu je důkazní břemeno rozděleno mezi žalobce a žalovaného, jeden musí prokazovat tohle a druhý onohle, v závislosti na hmotném právu. Např. ve všech případech náhrady škody se presumuje zavinění žalovaného a je na něm, aby dokázal, že škodu nezavinil. V pracovním právu jde pak presumpce ještě dál - např. u pracovního úrazu se odpovědnost zaměstnavatele presumuje natolik, že ten musí prokázat, že si úraz způsobil zaměstnanec sám v opilosti, jinak se jí nezbaví. Se sexuálním obtěžovaním je to podobné.

Můžeme samozřejmě diskutovat o tom, jestli je to přenesení důkazního beřemene v tomto případě vhodné.To je naprosto legitimní otázka a já Vás chválím, že si ji kladete. Ale!!! o presumpci viny tu nejde, to je novinářský blábol.

109956

7.7.2006 11:44

Že do toho ještě štourám,

Olga Kubová 193.?.?.?

Reakce na 109871

djb - neberte si to osobně, jste na mě zatím moc milý - ale dopustil jste se ještě jednoho krátkého spojení, které se v internetových diskusích vyskytuje běžně, dost komplikuje debatu a mě vrtá hlavou, proč se stává tak často.

Totiž, Vy nereagujete na to, co jsem napsala, ale na to, co si MYSLÍTE, že jsem napsala. Hezká ukázka bude tahle - přečtěte si ještě jednou vlastní větu, kterou jste mi - ohledně domácího násilí - adresoval: "Vas pristup, nejsou statistiky, vse je OK, je zrejme spatny."

A teď si zkontrolujte, jaký byl ve skutečnosti ten "můj přístup": "Docela zajímavá mi přijde Vaše zmínka o "diskriminační aplikaci". Můžete mi k tomu dát nějaké údaje? § 215a je tak čerstvý, že k nemu žádné statistické údaje IMHO ani zveřejněny nebyly."

Fakt tam někde vidíte vyjádření: "nejsou statistiky, takže všechno je OK"? Ať se snažím, jak se snažím, já tam žádné hodnotící vyjádření, jestli je situace OK nebo není OK, nevidím. Vidím pouze podiv nad tím, jak Oskar může kategoricky tvrdit, že situace OK není, když informace, ze kterých by to mohl vyvodit, patrně neexistují - plus žádost, aby se o ně, pokud je přece jenom má, podělil.

No nic, to by k nabroušenému panu Oskarovi snad už mohlo stačit [smích] Holt se mi svým šarmantním projevem vážně vryl do paměti.

109960

7.7.2006 21:14

RE: Že do toho ještě štourám,

djb 83.?.?.?

Reakce na 109960

eh, to bude dlouhe... [chechtot]
Nebudu si to brat osobne pani Kubova Vy jste na me tez mila, hlavne jak mi to davate po porcich napr. od S tou presumpcí viny tak úplně pravdu nemáte. po o presumpci viny tu nejde, to je novinářský blábol. [smích]

Jev diskuzni, o nemz pisete je obvykle dan tim, ze Vas "protivnik" se Vas pokousi potopit a tudiz prekrucuje Vase slova jak jen to je mozne a jak se mu to hodi. Co se tyce me, ja si dovolim hlasit se k te minorite, ktera mozna odpovedela na neco jineho, nez jste napsala, ale z toho prosteho duvodu, ze jsem to pochopil tak, jak jsem s tim potom nalozil.

Je to trochu "multi-kulti" problem. Vy jste pravnik a ja ne a tak si nerozumime. Osvetlim.

Po Vasi pripomince jsem si Vas prispevek precetl znovu pozorne a musim rict, ze je to skutecne dokonala lahudka. Vy to pisete velmi neutralne, bez jedineho naznaku osobniho nazoru, holy vycet faktu a tecka. Snad jen nazor na diskutujici na stranach onoho svazu muzu zbyl. Tudiz tomu, tak jak je to napsano, se pri trvani na doslovne interpretaci neda skutecne vytkout vubec nic. Pri tom je to presne ve spravnem tonu a tak kdykoliv pozdeji muzete prohlasit, ze ve skutecnosti nazor mate a ten je takovy a takovy a tam jste to psala a ono to tam opravdu najednou bude videt. V hodine prava asi za jedna.

Ja kdyz ctu diskuzi, predpokladam, ze nazor mate a ten tam hledam. Pokud najdu a neni to moc krecovite, pak vznika interpretace.

Zkratka a dobre, pokud ctu diskuzi, kde Vy jste strana tvrdici, ze zadna diskriminacni ustanoveni nemame(dobra, netvrdite, ze nemame, ale ze je neznate), a Oscar tvrdi, ze existuji, potom vcelku primocare Vy hajite svoje slovy A § 215a je....nebyly., prepokladam, ze zaver z te vety je, ze § 215a neni diskriminacni a tedy z pohledu Vasi diskuze, je Vas zaver § 215a je OK a jediny argument k nemu byla ta neex. statistika. To je muj zaver o tom, jak na me dychl z Vasi vety Vas nazor a doufam, ze mate nazor opacny, protoze to by me fakt stvalo, kdybych mel pravdu a Vy jste se tak branila [vyplazený jazyk]

Nyni, kdyz znate muj pristup, tak snadno nahlednete, ze Oscara ani tak moc nebranim a uz vubec ne krecovite.
O vete ktera skutecne kdesi cetl ....spis USA jsem predpokladal, ze vyzbrojena informaci, ze se bavite o CR, uz sama dojdete nevyrceneho faktu, ze Oscar si to totalne popletl, je nabuzen fakty ze vsech stran a tak mele pate pres devate, argumenty si nepamatuje, ale v duchu tomu co rika veri.Snadne. Mluvite o CR - vime oba. Zduraznim, ze Oscar mluvi asi o USA - naznacuji, co naznacuji, primo do sveta kricim, ze je uplne vedle.
To nevim, jestli je jeho obrana, nebo zesmesneni, predevsim to mel byt pokus Vam nastinit, jak vypada uvazovani oponenta, nebot jak se zda, s takovymi se setkavate casto. Ti lide skutecne jen opakuji to co nekde cetli a slyseli, jelikoz toho konzumuji kvanta, nepamatuji si z toho vlastne nic, jen zavery a nema smysl se prit. Neznate li jeho argument a nezna li ho ani on, nelze ho vyvratit. Je to uz jen nabozenstvi.

109989

7.7.2006 21:16

RE: Že do toho ještě štourám,

djb 83.?.?.?

Reakce na 109989

Doufam, ze po tomto uvodu do Vasi budouci diskuze s mene inteligentnimi nez Vy (bez ironie) dokazete byt vice empaticka a diskuze pro Vas budou prinosnejsimi.
Dovolil bych si tri otazky.
- k tomu haraseni, myslite tedy, ze je to spravny zakon bez ohledu na diskriminacni otazky (tj. jsem rad, ze jste me pochvalila, za kladeni otazky, ale co Vas nazor?)
- a haraseni z pohledu diskriminacniho? neni to preci jenom urcita zbran pro zeny, nebot - bez ohledu na neutralni formulaci zakona a bez ohledu na jeho dosavadni aplikace u nas - sexualni obtezovani se ocekava spise od muze a tudiz je tento zakon snadno jednostranne zneuzitelny?
- a ten paragraf 215 je OK ? [smích] (podle me jo.)

ps.: pravda je dokonce takova, ze vim putna o tom zda haraseni, je v zakoniku prace ci trestnim, nastesti na mem nazoru na jeho vhodnost to vliv nema

pps.: ovsem pres neutralitu Vaseho prispevku, jista davka kousavosti se tam najde

109990

7.7.2006 22:23

RE: Že do toho ještě štourám,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109990

Existuje zde jedna zvláštní věc djb, tak Vás chci na ni upozornit.

Bez ohledu na jakýkoliv uměle vytvořený lidský zákon jsou zde vlastně tři přírodou vytvořená zvýhodnění, která zvýhodňují muže:
1. jsou fyzicky silnější ( za celý život se mi nepodařilo přeprat jediného muže)
2. jsou psychicky agresivnější (testosteron dělá své, takže ať dělám co dělám, prostě na ně nemám)
3. nerodí děti, tudíž mohou budovat celoživotně kariéru, takže obvykle bývají celosvětově bohatější než ženy.

Co s tím? Zatímco ve sportu všichni chápou, že ženy nemohou dohromady soutěžit s muži, protože jsou obě pohlaví rozdílná, proto musí soutěžit každý zvlášť, tak v životě jaksi muži vůbec neberou tyto tři rozdílnosti v úvahu.

109999

8.7.2006 1:23

RE: Že do toho ještě štourám,

djb 83.?.?.?

Reakce na 109999

Pani Jarmilo, desi me jiz samotny fakt, ze vypisete prirodni zakonitosti a ptate se Co s tím?
Na to se da jen zirat a mlcet, je to od prirody, ma to tak byt, ale tim bych zenu Vaseho formatu neodbyl [mrknutí jedním okem]

Nebudu do Vas ani rypat faktem, ze jste zamlcela zakony zvyhodnujici na jinych polich zeny pred muzi.

V jedne knize(radeji nejmenuji) se rika. Nemuzeme si vybrat cas kdy budeme zit, ale je na nas jak nalozime s tim co je nam dano.

Jiste si dokazete parafrazovat na nase tema. Muzi maji Vami vypsane vyhody, ale nejsou nedostizni.

K jadru pudla.

Jiste znate starsi vyraz pro praci. Obziva. A to je vlastne to jedine, co bych mohl odpovedet.

Radeji rozvedu. Drive, rekneme do prumyslove revoluce, zavedeni manufaktur, natozpak celkove automatizace prace v minulem stoleti, neexistovalo prilis moznosti pracovniho rustu. Bud jste byla slechta nebo ne. Sedlak, kovar a jini - ekvivalenty, s vyjimkou cechu, zadne odbory korporace, nemohla jste byt reditel vsech kovaru(nepil jsem, sleduji jisty cil [chechtot] ). Rust jste mohla jedine v cirvi a dotahnout to na Biskupa ci Matku predstavenou.
Tedy bylo vse v poradku, muz, ten silnejsi nosil domu penize a jidlo(i zena se na poli napracovala), ale prilezitosti obou byly vyrovnane a hlavne NEBYLO o co stat. Pokud bylo treba, zena byla doma u ditete, muz nosil jidlo a penize, coz zene nevadilo, ta se pak po odkojeni mohla vratit na pole pokracovat kde prestala.
Ideal. Vse presne rozdelene, muzska/zenska cinnnost - logicky, nikoliv nasilne patriarchalne vnucene - silny udela vic prace a tak maka, rodici/kojici zena je vic pripoutana k domovu, vareni. Opacny postup by rodinu zneschopnil, zena by nikdy neodvedla tolik prace co muz(on by si treba taky doma neporadil) a mozna by zhynuli hlady. Dale vychovat deti se povazovalo za velmi dulezitou praci, mozna dulezitejsi nez dnes ridit Microsoft. Tudiz. Muz/zena - plne ruce dulezite prace, symbioza.

A pak to prislo. Nyni se to nejmenuje obziva, ale KARIERA. A to je ten prusvih. To ovsem neni problem patriarchatu, to je problem naprosteho prevraceni zivotnich hodnot. Namisto toho aby si(muz/zena) zajistili zdroj prijmu a zalozili rodinu, je cesta vzhuru nekonecna a rodina prekazi. A prekazi prace u rodinneho krbu a tato se zcista jasna stava podradnou pochybnou, nedulezitou(mame polivku v prasku) a deti zacinaji prekazet.

Pan Jarmilo, jste si jista, ze toto je spravne? Je vic chyba v tom, ze clovek si neumi rict dost a byt stastny s relativne mensim majetkem(potrebujete jedno auto nebo deset?) nebo v tom, ze zena ma dar rodit deti.

Ptate se co s tim. Nevim, s tim asi nic neudelame, jedna moznost byla komunismus, kdyz nikdo nemohl nic, nebyl duvod ziskavat prava druheho. To je spatna moznost. Dale se muzeme vratit do primitivnejsi kultury, kde neumi nic, coz by asi byla skoda.

110015

8.7.2006 1:32

RE: Že do toho ještě štourám,

djb 83.?.?.?

Reakce na 110015

Mimochodem, to je take duvod, proc v primitivnejsich zemich je vice patriarchalni spolecnost. Neni tam takova moznost kariery jako na "vyspelem zapade" a tudiz zeny se nemaji zas tak moc za cim hnat - proste nejsou motivovany bojovat. Neni to tedy tou primitivnosti spolecnosti, jak casto zduraznujete, casto dokazi byt kulturnejsi a stastnejsi nez my.

Dobra zprava pro Vas je, ze ackoliv nevime co s tim, tak se neco deje. To by totiz nebyla priroda aby si to nezaridila sama.

Napriklad si vsimete, ze v dnesni spolecnosti se zacinaji rozvijet zcela jine moznosti uplatneni a zacina byt kladen duraz na jine vlastnosti. Ve veku multimedii, internetu, mailu, telefonu proste uz ta hruba sila a psychicka agresivita neni vsechno. Zacina pusobit schopnost komunikace - coz maji spise zeny. Take Vas povestny multitasking(delani vice uloh najednou) zacina byt aktualni - dnes uz nestaci si stoupnout na pole a vsi silou ryt od rana do vecera bezmyslenkovite do zeme. A take si vsimete, jak se ruku v ruce s tim zacinaji zeny emancipovat, pomalu(prirozenou cestou jde vse pomalu, feminismus je jen znamka netrpelivosti) se prosazovat na vedouci pozice a pomalu take umlcovat ty muze pres jine kanaly, nez agrese. Vznikaji skoly, skolky, jesle, deti ve zkumavce(fuj). atd. atd. atd.

Pani Jarmilo, ja myslim, ze to pro vas jeste vubec nakonec nebude tak zle, pokud si vsechny dopredu nenastvete [chechtot]

ps.: kdybych na Vas ucinil dojem, ze jsem absolutni zastance tradicni rozdiny, zena za krbem, muz v reditelstvi, tak to zatracene ne. Jsem zastancem toho, ze nekdo se o ty deti musi starat doma! a kdo to bude uz se ma kazdy par podle potreb a schopnosti tech dvou lidi domluvit sam mezi sebou a nic nema byt pausalne vnuceno. Jeden by karieru prerusit mel a asi by si mel uvedomovat, ze to co dela doma, bude pro jeho zivot mozna dulezitejsi nez cela ta kariera sama(co myslite, chtela byste byt uspesna podnikatelka s ditetem, ktere Vas nesnasi, bere drogy a krade anebo byt mene uspesna ve spokojene rodine, kde vite, ze se o Vas ve stari postaraji a hlavne Vas neodkopnou a budou Vas radi navstevovat??)
Vite. To je take otazka toho, co vsechno si clovek dokaze uvedomit ze je kariera, uspech a dulezita prace. Ta prace doma k tomu bezesporu patri!

110016

8.7.2006 21:14

RE: Že do toho ještě štourám,

VV 85.?.?.?

Reakce na 109999

Jarmila je v bodě 2) vedle jak ta jedle!
Ženy jsou v domácnosti naprosto stejně agresivní jako muži! Spíše o něco agresivnější. Počet středních a těžkých fyzických napadení partnera partnerkou je VYŠŠÍ než naopak! Domácí násilí je jednoznačně RODU ŽENSKÉHO!!!
O tom existuje naprosto dostatečný výzkum: 175 (!!!) studií shromážděných Kalifornskou státní univerzitou: http://www.csulb.edu/~mfiebert/assault.htm

A v závěru taková malá jedlička: muži samozřejmě berou v úvahu svou fyzickou převahu a proto se dají ženami mlátit mnohdy až do bezvědomí či smrti (počet zabitých manželů manželkami je identický k opačným případům).

110069

8.7.2006 22:24

RE: Že do toho ještě štourám,

Alexa 85.?.?.?

Reakce na 110069

Je to trochu spornější,než předkládáte.Nechci vyvracet tu studii,ale pravdou je,že testosteron má dost podstatný na agresi(nevím jak to myslela paní Jarmila ve smyslu psychické agrese [zmaten] ).Například pokusy s krysími samci(a samicemi),kdy jim byla vpíchnuta dávka testosteronu a oni byli následně mnohem agresivnější.

V praxi si můžete všimnout třeba toho,že muži,co mají více testosteronu(mají průměrně větší muskulaturu,aniž by chodili do posilovny,více ochlupení,hodně hluboký hlas...)bývají vznětlivější,resp. dají se snáze podnítit k agresi a to je právě způsobené testosteronem.

Otázka agrese u žen je způsobená něčím jiným.Často je to frustrace,která se může hromadit hodiny,nebo měsíce a roky,jako třeba když natlakujete papiňák - následná exploze může být zničující [smích] Další příčina agrese může být zrátka ta samotná možnost být agresivní.Pokud je žena dominantní povahy a postupně získává převahu nad svým partnerem,tak je jen otázka času,kdy to přejde od slovní agrese k agresi fyzické.Samozřejmě záleží na i tom jejím partnerovi.

Věc další je však která z těchto agresí je častější a silnější.Paní Jarmila má tedy pravdu a ty studie,na které jste poukázal to pravdu nijak nevyvrací,jen ji rozšiřují.

110078

10.7.2006 16:13

A. koukám, že pan jjj zasírá i Zvědavce.

Olga Kubová 212.?.?.?

Reakce na 110069

Takže jak to máme obecně s mužskou a ženskou agresivitou:

Otázka, zda se muži a ženy liší ve svém vztahu k násilí, agresi a agresivitě, se může na první pohled zdát banální. V obecném povědomí je její odpověď zafixována poměrně jednoznačně – příslušníkům mužského pohlaví je připisována vyšší tendence k užití agrese než ženám. Trestní rejstříky a policejní statistiky tuto představu nijak nevyvracejí, ba naopak – přínos obou pohlaví k násilné kriminalitě je silně asymetrický. Zatímco zastoupení mezi jejími pachateli mužů přesahuje 90%, podíl žen nedosahuje ani jedné desetiny.

Vývojově starší vědecké teorie, zabývající se interpohlavními rozdíly v násilném chování, kladly důraz na vrozenou, biologickou stránku věci a poukazovaly na fyziologické a biochemické odlišnosti organismu muže a ženy. Modernější pak pod vlivem objevu kulturních antropologů, že sklony k agresi u obou pohlaví se v různých kulturách liší, jakož i zjištění kriminologů o postupující feminizaci násilné kriminality, upřely svou pozornost na jejich sociální podmíněnost. Např. J. R. Lightdaleová a D. A. Prenticeová se pokusily prozkoumat vliv mužské a ženské genderové role na agresivní jednání jedince navozením experimentálních podmínek deindividuace neboli snížené sociální identifikovatelnosti. Zjistily, že v situaci, kdy u zkoumaných osob došlo k oslabení pocitu zodpovědnosti vůči sobě i společnosti a tím i vlivu genderové role, vykazovaly ženy stejnou tendenci k fyzicky agresivnímu chování jako muži. Dospěly proto k závěru, že agresivní chování v podmínkách reálného světa významně ovlivňují sociální očekávání, která v naší kultuře u mužů obsahují akcent na agresivní jednání, zatímco u žen odmítání agrese.

Výsledky nejnovějšího bádání pak naznačují, že odpověď na výše položenou otázku je patrně mnohem složitější, než jednoduchá poučka o vyšší agresivitě mužů. Spíše než v obecné míře agresivity se muži a ženy liší:

• v preferovaném modu agrese
– muži mají větší sklon reagovat agresí fyzickou, ženy spíše agresí verbální a nepřímou. V případech vyprovokované agrese – má-li agresor pocit, že použití násilí je oprávněné – se však rozdíly mezi pohlavími stírají. Muži ovšem mají větší sklon interpretovat i neutrální podněty jako provokující;

110235

10.7.2006 16:14

RE:

Olga Kubová 212.?.?.?

Reakce na 110069

• v reakcích na vlastní agresi
– zatímco ženy svou agresi hodnotí negativněji, jako ztrátu kontroly, muži ji vnímají pozitivněji, jako projev kontroly nad jinými a prostředek k nastolení pořádku (tj. ženy násilí ze své strany vysvětlují spíše jako agresi emocionální, zatímco muži instrumentální. Ženy v souvislosti s vlastní agresí zakoušejí větší pocity viny, úzkosti a strachu, vnímají více možné negativní důsledky a obávají se, že zapříčiní oběti újmu či vyprovokují odvetu vůči vlastní osobě;

• v zaměření agrese
– muži se častěji chovají agresivně vůči mužům, ženy zase vůči ženám. Nejčastější oběťmi agresivního jednání jsou muži.

110236

9.7.2007 14:03

BRAVO JARMILA !

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 109999

Elementárně nechápu, proč tak chytrá osoba, jakou si Vás představuji, se zabývá přebíráním máku z popele průměrných žvástů o rovnosti.
Nepotřebuji rovnost, pro mne má daleko větší cenu rovnováha.
A jsem ochoten diskutovat velmi o tom, jak se to dělá a že je to podle mne především na straně muže, otce a manžela. Neb po slibu o společné cestě i ve zlém si toto naše testostronová vopice nechce uvědomit.
A jsem tedy drze nemužsky hrdý na to, že dnes moje Marie má dárek, malý, ale z lásky, prostě jsem to prádlo nejen sklidil, ale i vyžehlil, neb v polovině z toho bejvá i můj zadek.
Pánové, chápete o čem to zde mluvím ?
Feminismus ? Převratná hodnota ? Iracionální čísla ? NIKOLIV, jen životní zkušenost a kousek zodpovědnosti stačí !

139423

10.7.2006 12:38

Odpověď

Olga Kubová 193.?.?.?

Reakce na 109990

ad 1. Nevím. Já vím, že Vás tím zklamu, ale ohledně téhle otázku Vám takhle ošklivě "uteču". Na jednu stranu si myslím, že v Evropě je atmosféra na pracovišti o dost jiná než v puritánských USA a lidé jsou tu celkově dovolenější. Neplatí, že soukromé věci do práci nepatří a v práci se neřeší. Takže si myslím, že sexuální obtěžování u nás není až takový problém (však se ten paragraf zatím moc nepoužívá). Na druhou stranu, nedávno vypluly na povrch zprávy ze severní Moravy, co si tam zaměstnavatel dovoloval k pracovnicím - bylo to řešeno dokkonce až v tretsním řízení jako útisk. Takže asi to opravdu potřeba je. Co je důležité, záleží na našich soudcích, jak ten paragraf budou používat. A ti soudci jsou v Česku Češi. Mají ty "hranice" nastavené stejně jako my ostatní a nebudou zaměstnavatele popotahovat kvůli blbinám (ne, kvůli harašení nikdo nechodí do vězení. Jde jenom o finanční náhradu pro oběť za vytrpěná příkoří). O tom svědčí i ten zatím jediný soudně řešený případ - ta zmiňovaná blonďatá tramvajačka.

ad 2. - nerozumím. Jak to myslíte? Pokud bude chtít někdo podvodně vytlouct ze zaměstnavatele peníze, v čem hraje roli jeho pohlaví?

ad 3. - 251a TZ je po stránce diskriminace úplně v pořádku. A i jinak. Má určité mouchy, ale to jsou takové právnické nuance, jako že používá ne úplně jasné termíny, pokud jde např. o vymezení "obydlí". Jinak je OK.

110214

10.7.2006 12:20

Pro pořádek:

Olga Kubová 193.?.?.?

Reakce na 109989

Jedna věc jsou diskriminační ustanovení, druhá diskriminační aplikace neutrálních ustanovení. V prvním případě jde o už o samotný text zákona, ve druhém případě jeho používání v praxi. Vy obojí směšujete a proto docházíte - resp. předtím jste došel - k tomu bizarnímu závěru, že když nejsou statistiky, je podle mě všechno OK.

Pokud jde text § 215a TZ, ten je zjevně genderově neutrální. Ne kvůli statistikám, ty s tím nijak nesouvisejí. Prostě v tom textu se nikde nemluví ani o mužích ani o ženách. Ani Oskar si nedovolil říct opak. Mluvili jsme proto výhradně o "diskriminační aplikaci" § 215a, která podle Oskara existuje.

Že Oskar vycházel z údajů z USA, navíc ještě pokroucených v tisku, je myslím, velmi přesný odhad. Je laik a tak netuší, jak moc se naše právní systémy liší. Problém je, že on tyto své nepodložené závěry tesá na internet jako zjevenou pravdu a brání je urážením ostatních diskutérů. Kdyby na mě byl hodný jako Vy, tak bych si dala tu práci a třeba nějaký ten paragraf, který by se za malounko, malounko diskriminační - když tak aspoň při té aplikaci - dal označit, objevila [smích]

110213

4.7.2006 16:01

OSOBNĚ JSEM POZNAL E-ZMRDA...

Ostravak 62.?.?.?

S jedním takovým už velmi dlouho vedu "válku v e-prostoru"

Skrývá se pod nickem "mM", jeho domácím webem je:

http://wikipedie.blogspot.com/

Dovolil jsem si s ním nesouhlasit na pár diskuzních webech a pak to začalo!

Od té doby fízluje, kdy a kde jsem co napsal, z jaké IP adresy se připojil (některé weby zobrazují u diskuze IP),vše pečlivě eviduje,zaznamenává.
Poté rozesílá e-maily s těmito informacemi mým přátelům, známým,mému zaměstnavateli, zaměstnavateli mé manželky a možná i centrále BND do Pullachu [smích]

Pokud se ptáte, kde tyto mail.adresy a info o mě zjistil - inu, nemám co tajit, na rozdíl od něj se neskrývám a vše jsem měl na svých webových stránkách.

Nejdojemnější je jeho slovník. 50/60-tá léta hadr. Ten člověk snad musel dělat pro StB, nebo byl aspoň blockleiter nějakého uličního výboru KSČ.

Protože neuspěl - přátele a rodina mě znají, mého zaměstnavatele zajímá jen můj výkon v práci a zda si plním zadané úkoly a ne to, zda o pauze na jídlo přispěju někdo do diskuze na netu (ach, ten můj nešvar číst u jídla noviny, nebo články na netu)> pokud se připojím na net v práci, a zaměstnavateli mé manželky už je úplně šumafuk co dělám já [smích] tak nasadil silnější kalibr.

Začal rozesílat opět stejným adresátům pornofotky stažené kdesi na webech pro "sexy amatéry" s tím, že jsem to já, moje manželka, blá, blá. Zase se mu nedařilo,žádný úspěch,akorát přestřelil, protože poslal tyhle pornofotky i 13-leté sestřenici mé 11-leté dcery... Což už je docela nechutné, posílat porno dětem. Aspoň, já myslím, že ano.

Útoky na mě a moji rodinu samozřejmě neušli komunitě lidí,kteří se pohybují na diskuzních forech.
Mnozí mě kontaktovali a nabídli pomoc.
Pomalu jsme zjistili, kdo onen neznámý "mM" je.

Jedná se o českého emigranta, který žije tč.v Rakousku, jmenuje se Miroslav Malbeck, bytem St. Johann in Pongau, kousek od Salzburgu.

Své spamy posílá z tohoto rozhraní:

http://www.lide.cz/123480854

tzn.využívá mailovou adresu: 123480854@seznam.cz ,
nebo také 123480854@azet.sk ,
případně z dalších čs.nebo zahraničních freemailových adres.

Do tváře mu můžete pohlédnout zde:

http://www.lide.cz/Miroslav.Malbeck

Pokud by jste s ním chtěli "písmenkovat" přes ICQ, najdete jej pod nickem Domino na ICQuin: 123480854

Ale, to jedině pokud s ním budete souhlasit. Jinak by se Vám mohlo stát, že začne obtěžovat i vás a vaše okolí [smích])
A to velmi vytrvale.

Ale, to jsem se už moc rozepsal,chtěl jsem původně jen krátce popsat svoji zkušenost s jedním E-zmrdem,tak, jak jí prožívám já.

Pokud někdo budete chtít, můžete mě kontaktovat na mých webech:

http://pohranicnik.bloguje.cz/

http://www.lide.cz/Pohranicnik.bloguje/

Co dodat závěrem? Jsem jen rád, že existují svobodné www stránky, jako je D-FENS, Zvedavec a mnohé další, nad nimiž E-zmrdi nemají žádnou moc a kde...Kráceno (Editor)

109807

4.7.2006 16:03

OSOBNĚ JSEM POZNAL E_ZMRDA (part II.)

Ostravak 62.?.?.?

Pokud někdo budete chtít, můžete mě kontaktovat na mých webech:

http://pohranicnik.bloguje.cz/

http://www.lide.cz/Pohranicnik.bloguje/

Co dodat závěrem? Jsem jen rád, že existují svobodné www stránky, jako je D-FENS, Zvedavec a mnohé další, nad nimiž E-zmrdi nemají žádnou moc a kde ještě zatím můžeme svobodně vést diskuzi. Píšu zatím, protože VELKY BRATR už roztahuje pařáty a chce, aby názory zase byli "jednotné".

Hezký den všem! *Zdeněk z Ostravy.

http://im.lide.cz/photo/big/76/3234276-5934776.jpg

109808

12.7.2006 13:55

RE: OSOBNĚ JSEM POZNAL E_ZMRDA (part II.)

MiM 83.?.?.?

Reakce na 109808

Pisatel - "Ostravak", "Delta.100", "Zdenek Ostrava", "Pohranicnik" ... atd. - pise svoje blaboly vsude mozne, kde mu to dovoli.

http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?id=44172 od zac. 9/05
http://www.bloguje.cz/blogy/ostravak/287492_item.php#kid_17

Pod moji zkratkou "mM" pise do internet. diskuze, aby pak na to
vzapeti upozornoval - viz
http://ostravak.bloguje.cz/334337-nabity-energetycki-tyden.php#kid_132
http://ostravak.bloguje.cz/334337-nabity-energetycki-tyden.php#kid_160
http://ostravak.bloguje.cz/334337-nabity-energetycki-tyden.php#kid_182
http://ostravak.bloguje.cz/339153_item.php#kid_26

Dotycny ma tyto profily.

http://www.lide.cz/Zdenek.Vranik
http://www.lide.cz/zvr
http://www.lide.cz/zvr.ostrava
http://www.lide.cz/zvr.office
http://www.lide.cz/Zdenek.OSTRAVA
http://www.lide.cz/MSN.ICQ
http://www.lide.cz/Mravni.Hlidka
http://www.lide.cz/delta.100
http://www.lide.cz/Josif.Stalin
http://www.lide.cz/Miroslav.Malbeck
http://www.lide.cz/Malbeck.Miroslav
http://www.blogger.com/profile/20189206 buttony na fotky
http://www.lide.cz/ZdenekJana
http://www.lide.cz/duo.ostrava
http://www.lide.cz/Pohranicnik.bloguje
http://www.lide.cz/Vranik4

110353

4.7.2006 16:46

LINK NA DISKUZI (WEB D-FENS).

Ostravak 62.?.?.?

Diskuze k tomuhle článku se vede i na serveru D-FENS WEB:

http://www.dfens-cz.com/comment.php?akce=fullview&cisloclanku=2006070201&page=0&style=

109809

5.7.2006 2:53

"Z"

C.H. 86.?.?.?

Přísahám, že každý, kdo je vůbec schopen napsat slovo "Z" je sám "Z".

109839

5.7.2006 15:07

Jen někteří ...

VV 85.?.?.?

Reakce na 109839

.... jsou spíš "ZZZZzzzzzzzZZZzzzz".

109860

5.7.2006 19:56

muze mi,

Aja 24.?.?.?

prosim, nekdo vysvetlit rozdil mezi feministkou a feminacistkou?
Predstavuji si, ze ta druha bude militantnejsi, extremnejsi, ale neni mi moc jasne v cem. A ta prvni, to je jakysi druh "softfeminismu"?
Skutecne se nevejdou pod jeden termin- feminismus?
Dekuji.

109872

5.7.2006 20:31

RE: muze mi,

djb 83.?.?.?

Reakce na 109872

Ja si predstavuji, ze feminacistka vznikla spis jako nejaky "bonmot" anti-feminstu a jelikoz to je obcas vystizne a relativne pro urcitou skupinu lidi "vtipne", tak se to ujalo.
Neexistuje ale zadna definice a jasny rozdil.
Me osobne se to ovsem libi, protoze spektrum feministek je velmi siroke od fanatickych po rozumne a definovani techto pojmu by je umoznilo odlisit.
Ja osobne bych za feministku oznacil zenu s pozadavky na rovnopravnost(u nas splneno, ale leckde jeste nikoliv). Dale zenu, ktera se stara o dodrzovani prav jinych zen, upozornuje na problemy nedodrzovani, pripady, kdy vyhraje predsudek k zene namisto ohodnoceni jejich skutecnych vlastnosti a schopnosti, upozornuje na pripady bezpravi vuci zenam, typu mensi plat pri stejnem pracovnim pracovnim zarazeni a vykonu(nikoliv pouze stejnem pracovnim zarazeni, to je rozdil!) ap. A ktera proti tomu i bojuje.

Feminacistka je pak zena ...? Ha, sam nevim[smích] Dost dobre to muze byt zena bojujici za totez, ale silne extremisticky, zena spise paranoidni a hledajici bezpravi za kazdou prkotinou co nema nejmensi vyznam(napada me jako priklad mekke i pani Kubatove) atd.

No vcelku jsme Vam asi neodpovedel, ale stejne to postnu, snad je z toho videt to ze oznaceni je ciste intuitivni, jasno v tom neni a o to asi jde.
To mate jako s muslimem a islamskym nabozenskym fanatikem. Oba chteji casto totez, jen forma je jina. To neznamena ze musi feminacistka vybuchovat v metru plnem muzu, jde spis o formu projevu, stupen fanatizace vlastnimi nazory ap.

109873

5.7.2006 20:42

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109873

pane djb, to měkké i se Vám může zdát jako nějaká bezvýznamná prkotina, že bazíruji na hloupostech, jenže ono tak není. Takovéhle věci neskutečně ovlivňují podvědomí jako ta nejvlezlejší reklama, nebo ta nejvtíravější píseň pod sluncem.

Jinak ten link co jste tam dal nejde otevřít, až teprve když se k němu přidá ta chybějící čárka, tak to jde otevřít. Vida, tak pánové mě zkritizovali, aniž se mne zeptali, zda mou Reformu češtiny mohou zveřejnit.[mrknutí jedním okem]

Děkuji Vám moc za ty názory pod Úvodem k reformě, ale je ještě předčasné o tom systému mluvit, až to pan Vladimír zveřejní, tak přímo konkrétně rozebírat ty věci, co tam budou.

109877

5.7.2006 20:52

RE: muze mi,

djb 83.?.?.?

Reakce na 109877

>pane djb, to měkké i se Vám může zdát jako nějaká
>bezvýznamná prkotina, že bazíruji na hloupostech, jenže ono
>tak není. Takovéhle věci neskutečně ovlivňují podvědomí
>jako ta nejvlezlejší reklama, nebo ta nejvtíravější píseň
>pod sluncem.

Vidite pani Jarmilo a to je "uhelny kamen" naseho sporu - jak to tak byva uplne nekde jinde nez v te cestine.
Ja totiz neverim, podle sebe, podle mnoha mych znamych a ani jsem necetl potvrzujici/vyvracejici studii, ze by omilani pravpoisne poucky muzsky rod ma prednost pred zenskym rodem melo nejaky rozsahly efekt, snad v nejakem malem procentu - nevim. Dokonce si myslim, ze spolecenska etiketa "zena ma prednost" by to, pokud by ten efekt existoval, prebila.

Tudiz nemelo smyslu se bavit o cestine a jeji krase, ale spis o te psychologii, jestli je to nejak podlozeno.

Tady na zvedavci to mate to same. Lide se hadaji Izrael vs Palestina a pritom zhusta chteji to stejne, pouze jedni maji jine informace nez druzi - tudiz problem je uplne jinde.

109878

6.7.2006 8:51

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109878

Dokud bude djb v češtině platit ostudná věta:

Ženy i psi běhali vesele po zahradě,

dotud se čeští muži stále budou cítit nadřazeni ženám a skrytě, v podvědomí jimi opovrhovat. Protože přece není možné, aby když žáček přemýšlí, jaké i se píše ve větě, tak si pořád donekonečna den co den v duchu musel omílat poučku: aha, píše se v té větě měkké i, protože pes je rodu mužského, a tudíž má přednost před ženami. Slovenština je důkazem toho, že to jde i bez tvrdého y.

109912

5.7.2006 20:34

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109872

Já si myslím, že ten název feminacistka je nesprávný, neboť nevystihuje správně ten typ žen, co mají muži na mysli. Nacisti byli pouze v Německu, kdežto fašismus je obecnější termín- takže by se spíš měly nazývat femifašistky.

Rozdíl mezi feministkou a femifašistkou je obrovský. Pravá feministka je velká individualistka, není organizovaná v žádných kolektivech a je silně pravicově založená, protože prosazuje pro obě pohlaví naprosto stejná práva a povinnosti. Kdežto nepravá feministka, která se za feministku pouze vydává má silně levicové myšlení, sdružuje se v pochybných spolcích kdovíkým placených a prosazuje různé kvóty a pozitivní diskriminace. V tomto smyslu jsou takovými falešnými feministkami soudružky z webu Feminismus.cz. Ukradly název feminismus a schovávají se za něj- a přitom to jsou ve skutečnosti levicové soudružky, nikoliv feministky. A jelikož fašismus a komunismus byly takřka totéž, mohly by se tyto nepravé feministky nazývat komufašistky. Že to jsou komufašistky svědčí i to, že na rozdíl od Svazu mužů, který má normálně demokraticky na svém webu diskuse, tak komufašistky je asi před dvěma lety zrušily, aby je náhodou někdo svými názory neobtěžoval.

109874

5.7.2006 20:41

RE: muze mi,

djb 83.?.?.?

Reakce na 109874

To zni velmi rozume. Sam jsem puvodne chtel napsat, ze rozdil je, mimo jine, mezi pozadavkem rovnopravnosti a pozadavkem diskriminace muzu(kvoty a jine), ale netroufl jsem si to z obavy pred ukamenovanim, jak je to spravne. A nakonec "druha strana" s tim prisla sama. Odneslo to jako priklad Vas mekke i[smích]

109875

5.7.2006 20:59

RE: muze mi,

Aja 24.?.?.?

Reakce na 109874

Dik pani Jarmile i dbj, ale priznam, ze v tom jasno nemam.
Ne, ze bych netusila, ale mela jsem dojem, ze se ted oba terminy casto uzivaji a ze, tudiz, rozdil mezi nimi je nejak pevneji definovan.
Pani Jarmilo, vy navic rozdelujete feministky na prave a neprave. Neni tech podkategorii nejak moc? Myslite, ze levicova soudruzka nemuze byt prava feministka? A naopak, prava feministka je jen pravicova individualistka?
Ja nevim, ale tady (v Quebecu), co tak sleduju, jsou ve feministickem hnuti zeny z celeho politickeho spektra.
Rovnopravnost. Prave pred nekolika dny se stastne quebecke zeny dockaly uzakoneni rovne odmeny za praci s muzi. Povazovala bych to za zcela samozrejme, prirozene a spravedlive, kdyby se jednalo o praci obou pohlavi ve stejnem oboru. Ne. Z muzskych povolani vybrali "odbornici" tusim nejakeho computeroveho technika, sepsali asi 17 bodu, ktere funguji jako kriteria a porovnali s praci zeny, rehabilitacni sestry. Usoudili, ze obe povolani jsou si rovna a rehabilitacnim sestram budou zpetne doplacet na uroven platu muze-"computeraka". A takhle hodlaji porovnavat dalsi pracovni obory. [smích]

109880

6.7.2006 8:53

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109880

Ano, Ájo, já se domnívám, že levicová soudružka NIKDY není pravá feministka, protože má jako každý komunista totalitní myšlení. Kdežto pravé feministky jsou vždy pravicové, protože usilují o rovná práva pro všechny, ne o nějaké extra výhody jen pro ženy. Kdežto levé soudružky jsou levé, nebo spíš křivé jako šavle, protože obvykle slouží něčím vyšším zájmům. Jsou to prodejné, nechci říct co. Soudružky poznám na sto honů, i za komunistů to byly bezcharakterní, poslušné kariéristky. Mě neoblafnou, vím že moje kritika je naprosto oprávněná, už jen to, že vlastní luxusní prostory v Gorazdově ulici (v centru pod tančícím domem) svědčí o tom, že si je někdo vydržuje. Nájem těch prostor musí stát nejmíň 30 tisíc měsíčně, což vyjde ročně asi na 400 tisíc. Kde by to ty dámy vzaly? Když jsem byla po revoluci v Politické straně matek, tak ta strana děsně živořila, neměly jsme ani na známky, všechno jsme platily ze svého, nikde žádný sponzor. Politika je VŽDY jen o penězích, proto demokracie v podstatě neexistuje.

Jaké jsou poměry v Kanadě nemám nejmenší tušení, čeští novináři na tohle téma nikdy nic nenapsali. Srovnávat práci computerového technika s prací rehabilitační sestry mi pochopitelně připadá na hlavu- ale těch kanadských šaškáren se účastní i muži, ne? Oni to asi schvalují.

109913

6.7.2006 14:40

Pani Jarmilo,

Aja 24.?.?.?

Reakce na 109913

vy musite mit zoufale mizerne, osobni zkusenosti s muzskejma, jinak to nevidim. [smích]
Nemam moc rada skatulkovani a to dnesni na levici a pravici uz zdaleka neodpovida realite.
Jestli jsem spravne pochopila, vy sama se povazujete za pravicaka (nebo pravicacku?), ale ve vasich prispevcich nachazim hodne levicactvi, presne, podle vasich kriterii. Usilovat o stejna prava pro vsechny, neni zrovna moc pravicovy pozadavek. Znovu zduraznuju, ze mne to deleni nevyhovuje, vychazim z vasich diskuznich prispevku.
Jestli quebecke platove vyrovnani delali muzi a zda ho schvalovali, to nevim (mohu snad zjistit), ale i pokud ano, co to na veci meni? Snad jen , ze se nechali zenskym natlakem zahnat do spatneho rohu, no a pak je to mizerna zprava, pro nas, danove poplatniky, protoze se samozrejme bude doplacet ze statni pokladny, tedy z nasich dani. Stejny plat ve stejnem pracovnim odvetvi, jinak je to nesmysl.

109915

6.7.2006 17:50

Paní Ajo

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109915

na tenhle Váš příspěvek mám chuť Vám dost ostře odpovědět, a krom toho mi připadá dost zmatený, a tak radši budu mlčet, nebudu agresivní. Nudíte mne, jste příliš bohorovná, problémy světa Vás nezajímají, jste zahleděná jen do svého pohodlí- já se mám dobře a po ostatních mi nic není.

109919

6.7.2006 18:20

RE: Paní Ajo

Aja 24.?.?.?

Reakce na 109919

>na tenhle Váš příspěvek mám chuť Vám dost ostře
>odpovědět, a krom toho mi připadá dost zmatený, a tak radši
>budu mlčet, nebudu agresivní. Nudíte mne, jste příliš
>bohorovná, problémy světa Vás nezajímají, jste zahleděná
>jen do svého pohodlí- já se mám dobře a po ostatních mi nic
>není.

Pani Jarmilo, ja vas tedy prestanu nudit, jen mi vrta hlavou, na zaklade ceho jste dosla k tomuhle hodnoceni me osoby a mych "hmotnych statku"?
Moji zvedavost ale uspokojovat nemusite.
Preji vam hezky den.

109920

6.7.2006 19:39

RE: Paní Ajo

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109920

jak jsem došla k hodnocení Vaší osoby? Asi jako Vy jste došla k hodnocení mé osoby.[oči v sloup]

109922

6.7.2006 20:33

RE: Paní Ajo

Aja 24.?.?.?

Reakce na 109922

>jak jsem došla k hodnocení Vaší osoby? Asi jako Vy jste
>došla k hodnocení mé osoby.[oči v sloup]

Ja vas, pani Jarmilo, opravdu neminim nudit, ale zase mam problem.
Kde a jak jsem hodnotila vasi osobu?
Nic osobniho jsem o vas nenapsala, s vyjimkou, ze se domnivam, ze mate spatne zkusenosti s muzskejma (ale to vy rikate sama, v podstate jsem vas citovala).
Druha vec je pravicova feministka, pouzila jsem tenhle termin, ale jen proto, ze jste se jim sama oznacila.
Jinak nic osobniho v mem diskusniznim prispevku s vami neshledavam. Cekala jsem argumentaci a vy nic.
Asi jsem vas necim rozzlobila, nooo, to se neda nic delat.

109923

7.7.2006 6:45

RE: Paní Ajo

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109923

Můžete mi pani Ajo říct, v kterém příspěvku jsem se já sama označila za pravicovou feministku? Už mě ale vážně štvete! Tuhle nálepku feministky mi lepí na čelo všichni okolo, ale já sama se za feministku vůbec nepovažuji, jestli Vás to zajímá!! Mé názory na svět psal sám život, nikdy mě neovlivňovaly nějaké feministky, protože jsem je ani nikdy nečetla. Vždy jsem četla hlavně populárně vědecké knížky, jedno jestli to napsali muži, či ženy, nějaké ideologie mě nikdy nezajímaly. Proto mě nezaujal ani link, co jste mi tu dala z wikipedie. Připadá mi jako nelogická slátanina.

Když je deset 10 milionů Čechů spokojeno s češtinou, tak to ještě neznamená, že ta čeština je v pořádku. A když se najde pošuk mého typu, který zvolá: král je nahý, čeština je blbá a nelogická, volby jsou k ničemu, protože demokracie neexistuje a evoluční teorie je lež jako věž- tak to neznamená, že oproti těm milionům přiblblých a se vším spokojených lidí nemám pravdu.

109945

7.7.2006 9:17

RE: Paní Ajo

J. H. 62.?.?.?

Reakce na 109945

>Vždy jsem četla hlavně populárně vědecké
>knížky, jedno jestli to napsali muži, či ženy, nějaké
>ideologie mě nikdy nezajímaly.
Věc má háček: Popularizovaná věda je, anad až na pár výjimek, které potvrzují pravidlo, ideologie. Dost často s Vámi souhlasím, ale tohle byste měla vědět.
J. H.

109952

7.7.2006 14:33

RE: Paní Ajo

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109952

Však to já vím už dávno, že si musím dávat bedlivýho bacha i na vědeckopopulární knížky. Že i do nich se dá šikovně vmontovat jakákoliv ideologie. Proto beru za své jen stoprocentně ověřené vědecké poznatky ze všech stran, ale nad vším ostatním zdravě pochybuji a beru to s rezervou. Z toho důvodu mě ani „vědci“ nemohli opít rohlíkem nebo-li lživou evoluční ideologií jako stamiliony západních lidí.

Rafinovaná ideologie se dá dneska zašifrovat úplně do čehokoliv. Třeba do zdánlivě neškodných seriálů, či stále dokola omílaných populárních písní, nebo i do názorů známých osobností, atd. atd. Člověk si zkrátka musí dávat bedlivý pozor na úplně všechno, co si pouští z mainstreamových médií do své hlavy, čím se nechává ovlivňovat.

109968

7.7.2006 13:28

RE: Paní Ajo

Aja 24.?.?.?

Reakce na 109945

Pravá feministka je velká individualistka, není organizovaná v žádných kolektivech a je silně pravicově založená, protože prosazuje pro obě pohlaví naprosto stejná práva a povinnosti.

Kdežto pravé feministky jsou vždy pravicové, protože usilují o rovná práva pro všechny, ne o nějaké extra výhody jen pro ženy

Ze se, pani Jarmilo, radite mezi pravicove feministky jsem usoudila z techhle dvou uryvku z vasich komentaru. Je pravda, ze jste nikde nenapsala: "To jsem ja". Ale z vaseho prubezneho popisu vasi prace na uprave cestiny, vasi neorganizovanosti "nekde", vaseho boje za rovna prava....mi to proste vyplynulo.
Pokud tomu tak neni, omlouvam se.
Pisete, ze se za feministku nepovazujete, ale to jeste neznamena, ze ji nejste.
Mrzi me,ze se vam Wikipedia nelibila, ze vas nudim a stvu, ale bohuzel, nemohu to nijak ovlivnit. Pravdepodobne ke mne citite antipatii.
A ted bych si dovolila zopakovat otazku, na kterou jste neodpovedela:
Kde a jak jsem hodnotila vasi osobu?
..a stale jeste nemam jasno v tomhle vasem zaveru, nejak jste k nemu dojit musela, na zaklade "neceho":
Nudíte mne, jste příliš bohorovná, problémy světa Vás nezajímají, jste zahleděná jen do svého pohodlí- já se mám dobře a po ostatních mi nic není.
Jestli se vam nechce, nemusite uz odpovidat a ja budu tenhle rozhovor povazovat za ukonceny.
Hezky patek.

109965

30.8.2006 12:48

RE: muze mi,

kayka 62.?.?.?

Reakce na 109913

Jednou jsem v té Gorazdově ulici byla na vernisáži jedné knížky, vydané pod patronací mexického velvyslance, takže předpokládám, že ony levicové dámy použily nejluxusnější ze svých luxusních prostor. Seděli jsme totiž namačkaní ve sklepní místnosti opravdu luxusního vybavení - obyčejné konferenční židličky, něco jako školní lavice jako stoly pod občerstvení (buráky a mexické lupínky se salsou), podávané v obyčejných miskách jako v bufetu. Myslím, že dost lžete, ale co už od pravicové feministky, rovné jako šavle, čekat, že. Běžte se tam taky podívat, než budete zase všechny informovat.

115445

5.7.2006 23:07

RE: muze mi,

Emma 84.?.?.?

Reakce na 109874

Váš příspěvek je v jistém ohledu užitečný protože snad některým připomene že v soudobém feminismu stejně tak jako třeba křestanství nebo komunistickém hnutí [smích]) existují různé směry někdy navzájem protichůdné a tudíž jak jsou nálepky a škatulky většinou ošidné.

Btw: Ve vašem případě jde o http://en.wikipedia.org/wiki/Individualist_feminism ?

Nicméně i s tímhle nejdou moc dohromady vaše homofobní komentáře pod článkem "Richarda Krále"

109888

6.7.2006 8:56

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109888

anglicky neumím, tak jsem si ten článek ve wikipedii nemohla přečíst, ale stejně trvám na tom, že platí poučka, že levicově myslící člověk nemůže být feministka. To by popírala sama sebe, když by pro změnu chtěla upírat nějaká práva mužům.

Moje komentáře pod článkem pana Krále nejsou homofobní, protože já žádnou fobií z homosexuálů netrpím. Já se jich nebojím, jenom poukazuji na nenormálnost situace v západním světě, kdy jedna malinká skupina obyvatel (pouhá 4%) se příliš roztahuje. A zase je to o penězích- mohou se tak roztahovat jen proto, protože to někdo platí. Nic nevzniká samo od sebe. Jak už jsem zde popisovala nedávno situaci s tím Janem Saudkem, kdy on po celé Praze vystavil dívku, která měla obličej dvanáctiletého děcka, ale měla pornograficky a velmi smyslně vystavenou holou prdel, podobající se prdeli čtyřicetileté ženy. Moje mateřské ochranné pudy se bouřily- ale mohla jsem jen den co den tiše skřípat zubama a nic jiného. Kdybych ovšem byla milionářka jako Saudek, tak bych mohla vystavit na oplátku po celé Praze cedule- Saudku jsi prase a hovado.

109914

6.7.2006 14:54

Pani Jarmilo,

Aja 24.?.?.?

Reakce na 109914

hledala jsem na netu definici "nacisticke feministky", nenasla, ale narazila jsem na ceske verzi Wikipedie na nasledujici, mozna se to lehce lisi od toho, co vam Emma poslala v anglictine, ale za precteni to stoji.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Feminismus

109916

7.7.2006 15:06

Ájo, feminacistka

Olga Kubová 212.?.?.?

Reakce na 109916

není vědecký termín. Je to taková zkratka, vtip, který má upozorit na podobnost některých fanatických feministek s fanatiky nacismu. Ideová spojitost mezi feminismem a nacismem v tom žádná není, jde spíš o vnější rysy, o tu bezbřehou nenávist k "nepříteli".

Mně by ten termín až tak nevadil - co já vím, v USA možná takové baby jsou. Bohužel, chytili se jej přesně ti, na které by seděl v opačném gardu - militantní rádobymačové - a používají jej hlava nehlava. Já jsem se např. o svém zaslepeném feminacismu dozvěděla znovu dneska, a to proto, že jsem trvala na celkem jednoduše ověřitelném faktu, že střídavá výchova není jediným mezinárodněprávně legálním uspořádáním péče o dítě po rozvodu. [překvapení]

109971

7.7.2006 16:04

RE: Ájo, feminacistka

Aja 24.?.?.?

Reakce na 109971

Dekuju, pani Olgo. Dalsi stripek do mozaiky.
Jinak o vas nemam obavy, jsem si jista, ze jste se tomu chytrakovi, ktery vas oznacil za feminacistku, snadno ubranila. [smích]

109974

8.7.2006 3:15

RE: Pani Jarmilo,

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 109916

"nacistické feministky" je termín hodný Arknchřtájna, kema nebo Bin Hurvínka. Ani "feministky" není zkratka nebo dokonce vtip, jak se domnívá paní Kubová. Je to starý, osvědčený trik cokoliv nebo kohokoliv podlým způsobem zdiskreditovat - přidat adjektiv odvozený od "nacismus" nebo "antisemitismus". Na rozdíl od sovětského socialistického feminismu, založeným vysokou bolševickou funkcionářkou Alexandrou Kollontai, německý národní socialismus prosazoval rovnoprávnost žen v rámci společnosti a v rodinném rámci to, čemu se dnes říká "tradiční rodina".

Nejznámější německé feministky v době, do které spadá éra inkriminovaného nacismu, byly Rosa Luxemburg a Clara Zetkin, obě komunistky a židovské aktivistky; vůbec, jakousi divnou shodou okolností, většina radikálních feministek, kterým šlo o přeorganizování rodinného systému naší civilizace, měla kořeny v talmudismu, nikoliv v nacismu, jak napovídá následující neúplný seznam převážně "amerických" feministek.

Rachel Adler, Rachel Foster Avery, Marie Bashkirtseff , Fredrika Bremer, Joyce Antler, Helene Aylon, Gay Block, Heather Boorth, Marla Brettschneider, E. Broner, Shifra Bronznick, Susan Brownmiller, Katherine Burdekin, Aviva Cantor, Nina Beth Cardin, Kim Chernin, Phyllis Chesler, Judy Chicago, Tamara Cohen, Dianne Cohler-Esses, Rachel Cowan, Barbara Dobkin, Ellen DuBois, Ophira Edut, Amy Eilberg,Sue Levi Elwell, Eva Ensler, Merle Feld, Debbie Friedman, Sonia Pressman, Ruth Bader Ginsburg, Emma Goldman, Maralee Gordon, Lynn Gottlieb, Blu Greenberg, Gloria Greenfield, Sarah Grimke, Marianne Hainisch, Rosa Mayreder, Lucretia Mott, Ernestine Rose, Margaret Sanger, Marie Stopes, Harriet Tubman, Virginia Woolf, Bella Abzug, Andrea Dworkin, Jo Freeman, Betty Friedan, Carol Hanisch, Bonnie Kreps, Joanna Russ, Alice Schwarzer, Lynne Segal, Judith Butler, Kathleen Hanna, Marcelle Karp, Gudrun Schyman, Debbie Stoller, Nadine Strossen , Rebecca Walker, Naomi Wolf. Rifka Haut, Nancy Miriam Hawley, Diana Mara Henry, Susannah Heschel, Nicole Hollander, Florence Howe, Paula Hyman, Melanie Kaye/Kantrowitz, Evelyn Fox Keller, Loolwa Khazzoom, Clare Kinberg, Francine Klagsbrun, Sharon Kleinbaum, Madeleine Kunin, Lori Lefkovitz, Gerda Lerner, Ann Lewis, Belda Lindebaum, Ruth Messinger, Deena Metzger, Cheryl Moch, Sheryl Baron Nestel, Joan Nestle, Marge Piercy, Judith Plaskow, Letty Cottin Pogrebin, Sally Priesand, Joan Roth, Susan Weidman Schneider, Barbara Seaman, Lynn Sherr, Alix Kates Shulman, Joan Snyder, Marcia Cohn Spiegel, Gloria Steinem, Catherine Steiner-Adair, Maredith Tax, Savina Teubal, Nina Totenberg, Ruth Weisberg, Naomi Weisstein...

110020

8.7.2006 3:59

RE: Pani Jarmilo,

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 110020

V první řádce mého předešlého komentáře má být místo "feministky" výraz "feminacistky". To je tak zhovadilý výraz, že jsem ho podvědomě nemohl ani napsat.

110022

8.7.2006 17:55

RE: Pani Jarmilo,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 110020

Vypada to pane Taborsky, ze jste zase vyhmatnul jednu cernou diru v mem povedomi o svete. Jak rika Kevin "otazka je zda jsme paranoidni dostatecne." Ten seznam jmen zakladatelu radikalniho feminismu jako destabilizacniho prvku nasi kultury a civilizace je dalsim hrebickem do rakve meho zivotniho optimismu. [pláč]

110042

9.7.2006 13:52

Pane Táborský

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 110020

ten seznam militantních feministek je skutečně hrůzný. A to jsou všechno spisovatelky židovské národnosti? Pokud ano, tak už definitivně začínám věřit tomu, že události v historii skutečně nejsou nahodilé, ale šachově řízené hry lidmi, kteří se celá staletí mezi sebou domlouvají a předávají si moc.

P.S. Ostatním diskutérům se omlouvám, již nemám čas na tolik příspěvků odpovídat.

110110

9.7.2006 19:16

RE: Pane Táborský

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 110110

Mno, to já zaručit nemohu, ale bezmála všechny jsem našel v židovských zdrojích, kde na ně byli hrdi. Poukazovat na jejich vyvolenský původ ale nebyl můj záměr, pokusil jsem se tím naznačit, že výraz "feminacistky" je naprostý misnómer. Když ale teď o tom po Vašem dotazu uvažuji, tak by asi výraz "femijudaistky" či "femisionistky" byl výstižnější - ale to přenechám těm, které na tyhle vědy mají dochtorát.

110142

9.7.2006 19:34

RE: Pane Táborský

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 110142

Mě napadlo, že je všechno ještě daleko složitější, než jak to vypadá. Viděla jsem kdysi film s Barbarou Straisand, kde hrála židovskou dívku, která se vzbouřila proti židovským tradicím. Už nevím jak se ten film jmenoval, ale byl fakt působivý. Čili jestli to nakonec není tak, že ti židovští kluci nemohou zlomit ty své vlastní ženské. Že ony se jim bouří v jejich vlastních řadách.

K tomu mě vede myšlenka, že oni tam mají v tom svém talmudu spousty záhad. Že tuším mají písmo zprava do leva, což je znak vysloveně matriarchátu, a taky, že je židovství důležité ze strany matky, nikoliv ze strany otce- což je taky znak vysloveně dávného matriarchátu. A taky prý kdesi v jakémsi učení mají psáno, že žena je ve skutečnosti dokonalejší člověk než muž. [mrknutí jedním okem] Takže ty jejich ženy to vědí, a proto odmítají nějakou podřadnou pozici, proto s nimi muži mají problémy, a proto bylo tolik feministek zrovna židovského původu. Ale třeba je všechno úplně jinak, to mě jen tak zrovna napadlo.

110147

9.7.2006 22:43

RE: Paní Jarmilo,

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 110147

píšete:
>Mě napadlo, že je všechno ještě daleko složitější, než
>jak to vypadá.
Já jsem naopak přesvědčen, že věci jsou většinou jednodušší než vypadají a spousta lidí je navíc dělá ještě složitější než vypadají. Nemusí to být ani doktoři a právníci. Stalo se Vám někdy, že Vám automechanik řekl, že s Vaší károu žádný problém není, že Vám jen v cuku letu utáhne terminál na kabelu baterie? Spíše řekne: "Jó, milá pani, vy to máte pod kapotou všechno pěkně rozesraný. No, nechte to tady a já vám brnknu, na kolik vás to příde, jesli to vůbec pude vopravit. A pro jistotu počítejte s tím, že dovolená na Kanárech je v prdeli".

>Čili jestli to nakonec není tak, že ti židovští
>kluci nemohou zlomit ty své vlastní ženské. Že ony se jim
>bouří v jejich vlastních řadách.
Mno, v moderní době a v moderním společenském zřízení (kdyby se ty jejich ženské chtěly zříci statutu vyvoleného národa) se ani nemusí bouřit a mohou prostě kdykoliv začít žít jako normální lidé kolem. Při dodržování židovských tradic a zákonů by si ale proti podřízenosti mužům moc nezabouřily.

>K tomu mě vede myšlenka, že oni tam mají v tom svém talmudu
>spousty záhad.
To máte pravdu. Jediná jasná věc v talmudu je zakomplexovaná nenávist a opovržení k Nežidům.

>Že tuším mají písmo zprava do leva, což je znak vysloveně matriarchátu,..
Mno, písmo zprava do leva mají, přejali ho tak sakumprásk od Aramejců, ale že to je znak vysloveně matriarchátu, to mě překvapilo a marně si lámu hlavu proč.

>a taky, že je židovství důležité ze strany matky, nikoliv ze strany otce->což je taky znak vysloveně dávného matriarchátu.
To zní pravděpodobně. Z hlediska behaviorálních studií měli Izraelité velmi blízko k šimpanzům bonobo a za takových okolností je otcovství samozřejmě vždycky vachrlaté.

>A taky prý kdesi v jakémsi učení mají psáno, že žena je ve skutečnosti
>dokonalejší člověk než muž.
Tak na tohle bych opravdu rád viděl link, už jen proto, že to byl jejich nápad s tím Adamovým žebrem. Podřadnost žen se táhne celou jejich historií, tradicemi a zákony jak přišlápnutá žvejkačka.

110161

10.7.2006 8:30

RE: Paní Jarmilo,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 110161

No, v tom asi právě vězí ten schizofrenní velký rozpor, že ty jejich ženské se nechtějí zříci statutu vyvoleného národa- ale zároveň nechtějí být v podřadném postavení. Počítám, že je budou muset pánové připustit v budoucnu k moci. Anebo se nabízí řešení, že pánové budou radši žít spolu v registrovaném partnerství a děti si nechají klonovat. [oči v sloup]

Levá strana od hlavy až po paty přináležela v matriarchátu ženám, pravá strana patřila mužům. Všimněte si, že většina žen kojí a chová dítě na levé straně- u srdce, dokonce má z toho většina žen levý prs o něco větší než pravý. Levá strana je stranou srdce. Kdysi bylo leváků mnohem víc než dnes, ale mezi jiným i pravoruké písmo způsobilo, že leváků v historii značně ubylo. Pravoruké písmo si určila kasta kněží a takřka násilím ho rozšířili po světě, což byl znak toho, že pravoruký patriarchát pohlcoval a ničil levoruký matriarchát. Číňani, tuším mají písmo zhora dolů, ne? To je znak neutrality mezi pravorukými a levorukými.

Když se lidé změnili ze šimpanzů v lidi a nakonec se usadili coby usedlí zemědělci, tak celá kmenová společenství se stále odvozovala jen po linii matek. Až teprve někdy v době trojských válek šli na to muži od lesa- prohlásili nějaké dítě, že ho jeho matka neměla s obyčejným mužem, ale s bohem tím a tím, a pak se původ toho chlapečka začal odvozovat od původu toho mužského boha a jeho rod už šel pak po mužské linii.

No právě, tady vše začalo tím Adamovým žebrem. V historii to bylo vždycky tak, že pravda vítězí- ale vítěz měl vždycky pravdu. Čili každý vítěz vždycky zničil předešlou kulturu a proměnil ji v pravý opak toho, než čím byla. Tak například posvátné matriarchální obřady zvané orgie vítěz proměnil v bezuzdné ďábelské řádění- úplně změnil význam toho slova. No a Židé byli u zrodu ženiny podřízenosti, když určili, že žádná první mocná člověkyně Lilith neexistovala, ale první že byl Adam, z jehož žebra Bůh stvořil podřadnou ženu bez božského dechu.

110192

13.7.2006 18:15

RE: Já se vzdávám, paní Jarmilo.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 110192

Jak jste postoupilla z roviny populárně vědecké do roviny esoterické
>Levá strana od hlavy až po paty přináležela v matriarchátu
>ženám, pravá strana patřila mužům),
tak to jsem úplně ztracenej.

Například, když pravoručáci kreslí zvíře, třeba koně, z profilu, tak kreslí od hlavy, zleva doprava. To by tedy měla být atavistická charakteristika patriarchátu, rozumím-li Vám správně. Jenže, na paleolitických jeskynních malbách jsou zvířata zvěčněna v obou směrech, někdy i na jedné malbě, což by mělo napovídat hermafroditnímu umění, je-li Vaše hypotéza správná.

>Číňani, tuším mají písmo zhora dolů, ne? To je znak neutrality mezi
>pravorukými a levorukými.
To je špatný tušení, paní Jarmilo. Máte pravdu, že klasický čínský směr psaní byl shora dolů, ale sloupce znaků byly psány zleva doprava. Takže jen taková polovičatá neutralita, silně šmrncnutá matriárchátním levičáctvím. Ovšem moderní trend čínského psaní je cho-wi-ni-stic ma-le pig způsob - horizontálně zleva doprava (trochu pozadu je jen reakcionářský Tajvan a Honkong).

>Když se lidé změnili ze šimpanzů v lidi...
Ale fuj, to jenom Engels takhle podceňoval inteligenci šimpanzů, když psal "Podíl práce na polidštění opice". Tak blbá není žádná opice.

>No a Židé byli u zrodu ženiny podřízenosti, když určili, že žádná první >mocná člověkyně Lilith neexistovala, ale první že byl Adam, z jehož
>žebra Bůh stvořil podřadnou ženu bez božského dechu.
Mno, o té Lili moc nevím, to by tady snad mohl zasvěceně rozebrat pan Adapa, ten s ní, myslím, měl cosi do činění. Jedinou Lili, kterou znám já, byla ta, co stála pod lucernou u kasáren v německé písníčce Lilli Marlene.

110445

13.7.2006 23:59

RE: Já se vzdávám, paní Jarmilo.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 110445

No, tak to vidíte, paní Jarmilo, jak jste mě tou matriarchální esoterikou a opicemi zmátla. Správně má být, že v tradiční čínštině se sloupce znaků psaly zprava doleva, ne jak jsem napsal, že zleva do prava - to by mělo podle Vaší hypotézy šmrnc patriarchální a to nechceme, že.

110467

10.7.2006 13:55

Ten film

Aja 24.?.?.?

Reakce na 110147

s Barbarou Streisand se jmenuje Yentl. Povetsinou byly exteriery toceny v byvalem Ceskoslovensku...to jen tak, jako zajimavost.

110224

10.7.2006 15:50

RE: Ten film

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 110224

ano správně, jmenovalo se to Yentl. [smích] Viděla jsem ten film tutově za komunistů, takže nejméně před 16 lety.

110233

6.7.2006 20:57

RE: muze mi,

Alexa 85.?.?.?

Reakce na 109914

Paní Jarmilo,nedá mi to a musím na vás reagovat.

Nejprve co se feministek týče.Já vám nevím,ale pokud vezmu v úvahu levo-pravé dělení,tak feminismus spadá spíš do mírně levicového spektra,protože jeho hlavním cílem je rovnost mužů a žen.Narozdíl od"feminacismu",který staví jednoho nad druhé(že by krajní pravice?).Je to jen můj názor.Váš názor vychází je z těch feministek na feminismus.cz a zdá se,že ony vám leží hlubo v žaludku.Stále se tu do nich navážíte,i když je téma často o něčem jiném.Tím bych řekla padá vaše objektivita.

I podle počátků feminismu ve spojených státech bych si troufla tvrdit,že feminismus je spíš demokratická(levicovější)doména a ne pravicová,jak tvrdíte vy(vynechte ty"vaše feministky",které tak nenávidíte).Vy pod pojmem levice vidíte hned komunismus,ale ten je přeci až na kraji levice a od středu má vážně daleko.Když jsem si ještě jednou pročetla to co jste o to všem napsala,tak bych to shrnula tak,že vy jste to napsala přesně obráceně:ty "totalitní" sklony mají právě ty pravicově(radikálně pravicově)orientované feministky.Ale co se s tím píšu,že,stejně se mnou nebudete souhlasit.

Myslím,že to vaše vševědění vaší práci ubližuje.sleduju-li dobře,tak se zajímáte o genderové problémy(tedy spíš o feminismus),jste účetní,plánujete reformu voleb(bez nějakého výhledu na její možné uskutečnění),plánujete reformu českého jazyka(raději no comment)a k tomu se pokoušíte definovat to,kdo je "slušný normální" a kdo ne.Berete si toho moc,ztrácíte objektivitu a z velké části i důvěryhodnost.A nakonec,když vám někdo začne oponovat,tak mu bezostyšně řeknete,že se mýlí. ...achjo [oči v sloup]

A k tomu Saudkovi,ten vám zdá se taky pěkně leží v žaludku.To je zvláštní,obvykle leží v žaludku pánům(třeba Richard Král) [zmaten] Mě se jeho tvorba líbí,umí i krásně malovat a obdivuju ho,jak na svůj věk dobře vypadá a jak je energický.Možná i proto leží tolika lidem v krku.

109924

6.7.2006 21:15

RE: muze mi,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 109924

http://www.zvedavec.org/images/palec_nahoru.gif [smích]

109926

7.7.2006 7:14

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109926

Ach jo, ale mě nepochválíte nikdy. [pláč] [naštvaný] [zmaten] [překvapení] [oči v sloup]

109948

8.7.2006 17:59

RE: muze mi,

Tom 24.?.?.?

Reakce na 109948

>Ach jo, ale mě nepochválíte nikdy. [pláč] [naštvaný] [zmaten] [překvapení] [oči v sloup]

http://www.zvedavec.org/images/palec_nahoru.gif [mrknutí jedním okem]

110045

9.7.2006 13:54

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 110045

http://www.zvedavec.org/images/palec_nahoru.gif [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

A ještě Vám přidám Tome za to hezký obrázek:
http://inter-art.cz/extreme_detail.php?id=95&category=Themes&category_id=5

110113

9.7.2006 13:56

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 110113

jak to, že se ten obrázek neukázal? Zkusím to znovu:
http://inter-art.cz/admin/scripts/showimage.php?src=%2Fuploads%2Fodpocinek-1.jpg&fitType=max&width=410&height=500

110115

9.7.2006 18:05

RE: muze mi,

Tom 24.?.?.?

Reakce na 110115

>jak to, že se ten obrázek neukázal? Zkusím to znovu:
>http://inter-art.cz/admin/scripts/showimage.php?src=%2Fuploads%2
>Fodpocinek-1.jpg&fitType=max&width=410&height=500

Obrázek je uložen v souboru ".php" Stačí umazat link aby končil ".jpg"

Obrázek je to pěkný, díky za něj, a doufám, že potěší ctitele ženské krásy na Zvědavci zrovna tak jako potěšil mě.

http://inter-art.cz/admin/scripts/showimage.php?src=%2Fuploads%2Fodpocinek-1.jpg

Autorův název obrázku je "odpočinek". Viděno mýma očima: "očekávání". [mrknutí jedním okem]

110139

9.7.2006 19:24

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 110139

Už je mi to jasné, vždycky to musí končit na jpg. Nemáme to lehké my počítačoví analfabeti. [smích] Máte pravdu, víc než odpočinek to skutečně vypadá spíš jako očekávání. Ale nebyla jsem si jistá tou barvou vlasů, jestli se Vám zavděčím, zdá se mi, že preferujete blondýnky. No, i to tělo nic moc, se mi zdá, že máte radši štíhlejší a pevnější tvary. [mrknutí jedním okem]

110144

9.7.2006 20:16

RE: muze mi,

Tom 24.?.?.?

Reakce na 110144

>Už je mi to jasné, vždycky to musí končit na jpg. Nemáme to
>lehké my počítačoví analfabeti. [smích] Máte pravdu, víc než
>odpočinek to skutečně vypadá spíš jako očekávání. Ale
>nebyla jsem si jistá tou barvou vlasů, jestli se Vám
>zavděčím, zdá se mi, že preferujete blondýnky. No, i to
>tělo nic moc, se mi zdá, že máte radši štíhlejší a
>pevnější tvary. [mrknutí jedním okem]

Víte, obrázek má velice silný emocionální náboj. Barva vlasů, tvary, použitá technika, etc ... jsou nepodstatné. Pro mne osobně je důležité, abych mohl ráno s dámou - v klidu posnídat. [mrknutí jedním okem]

110150

10.7.2006 8:39

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 110150

Ženám bývá milé, když s nimi ten dotyčný pán po tom všem i povečeří. [smích] A vůbec to nesouvisí se lživou a propagandistickou evoluční teorií. (musím si taky trochu zanadávat).

110193

7.7.2006 7:10

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109924

Ono je takhle Alexo: je možné, že co se týče feminismu, tak se možná v mnoha směrech skutečně mýlím a je to způsobené tím, že se zkrátka o feminismus nezajímám. Vím o něm jen to, co si kde zrovna někde v časopisu náhodou přečtu, anebo když nahlídnu k těm soudružkám, co se nám snaží sugerovat, že ony jsou výkvětem českého feminismu. Takže přiznávám, že v tomhle ohledu asi nejsem objektivní, protože mi schází jakékoliv objektivní informace- a vidíte, že občas s někým i souhlasím.[smích]

Zajímám se o historii člověka od vzniku vesmíru až po dnešek, nedá se říct, že moje práce je o genderových problémech. Účetní nejsem, od revoluce jsem na volné noze. Reformu voleb plánuji s výhledem na její uskutečnění, protože jsem stále ve spojení s panem politologem Jiřím Polákem, který vede hnutí za přímou demokracii a v září 9.9. máme opět sraz- srdečně na něj zvu, pokud budete mít zájem. Uznávám, že jsem pořád ještě příliš velká idealistka- ale zdá se, že těch slušných, normálních lidí přece jen nebude tolik, kolik se domnívám. A ten Saudek? Vůbec nic bych proti němu neměla, kdyby on nezasahoval do mých práv. Veřejný prostor patří všem lidem, a on nemá právo zasrat ho pornografií jenom proto, že má prachy a já je nemám. Určité meze slušnosti by měl mít v sobě každý člověk zabudované, a když je nemá, zaslouží si kritiku.

109947

7.7.2006 11:10

RE: muze mi,

Alexa 85.?.?.?

Reakce na 109947

Děláte mi radost,i když jsem se u vašeho příspěvku nezasmála ani z půli jako u toho Arkánovic o kus níže.

S tím feminismem jsem ráda,že to tak berete.Já taky nejsem expertka přes feminismus,ale za feministku se považuju.Do jaké míry jsem ryzí feministka(nebo lépe "mainstreamová" feministka)to nevím.Nikde se nesdružuju,nepořádám hony na muže,spíš jsem jako vlčice samotářka,která má prostě svůj názor na věc - nejspíš stejně jako vy.Když už se ale někam sama zařazuju,tak jsem prostě zveděvá kam to vlastně patřím,jak to vzniklo,jaký byl účel,aj.Z toho pohledu bych se troufla řadit mezi ty levicovější feministky(jak tu onehdy dávala Emma B. link na politický kompas,tak podle něho jsem mírně doleva a s inklinací k anarchismu [mrknutí jedním okem] ).

Co se reformy týče,mohu vám držet palce,ale já sama jsem skeptik.Narovinu říkám,že to nevyjde.Politika je takový velký experiment s mnoha závisle i nezávisle proměnnými a tedy jako taková je nesnadno ovlivnitelná jen za pomocí reformy voleb(ať už by se prosadila jakkoliv).Navíc,ta hlavní proměnná jsou přeci - jak sama tvrdíte - peníze a to odkud a kam tečou.Dokud nebudete jako žába sedět právě na tom proudu peněz,tak se můžete třeba ureformovat a výsledek nebude žádný.Toť pouze můj názor [smích] .

PS: díky za pozvání na to setkání - budu o tom uvažovat [mrknutí jedním okem]

A Saudek?Hmm...vám se nelíbily jeho billboardy,to docela chápu,i když mě to nepřišlo nevkusné(ale to víte,mě - já přeci nemohu být norma toho co je zdravé a normální,heh [velký smích] ).Daleko víc mě vadí třeba billboardy,které propagují nová pravidla a komentář o tom,že se mám kontrolovat sama,co hůř,tak vím,že na tenhle billboard jsem nejspíš přispěla tak trochu i já.Saudek si to platí sám,nepřímo přes agenturu,která propaguje jeho výstavu.Co je tedy lepší?

A jinak,nemyslíte,že ta zášť(nemyslím jen vás) vůči němu není způsobená závistí?Sama jsem měla tu čest se s Janem Saudkem setkat a ten člověk prostě umí okouzlit,i když je 3 krát starší než já a mě muži nepřitahují.Navíc jeho fotografie zkrátka mají něco do sebe.Mimochodem,myslím,že každý umělec má svá lepší a svá horší díla,je to však subjektivní,které je to lepší a které to horší.Vždy jde přeci o to,kdo se zrovna dívá.

Přeji hezký den a pijte dál krabicové(mě to nevadí) [velký smích]

109958

7.7.2006 14:36

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109958

To jsem ráda, že Vám dělám radost, ale já se za feministku nemohu v žádném případě považovat, protože bych své názory měla úplně ty samé, i kdyby feminismus vůbec neexistoval. Také nemám potřebu se zařazovat do jakékoliv škatulky. Nepatřím nikomu a ničemu, jen sama sobě.[smích]

Co se reformy voleb týče, jsem samozřejmě daleko optimističtější než Vy, protože jednoho krásného dne prostě budou muset vládci chtě nechtě najet i v případě voleb na internet. Ano, hlavní proměnná jsou v dnešní době prachy, ale to jen proto, že jsou vládci od lidu odstřihnuti jak useknuté hlavy bez těla. Až by s lidem museli být povinně propojeni jako jedno tělo, až by si hlava nemohla dělat co chtěla, neboť by byla s tělem spojená v jeden celek, tak by se musela řídit vůlí těla a peníze by jí nebyly nic platné. Když jsme teď nedávno s mužem projížděli českou krajinou, žasli jsme, jak se vylepšila k lepšímu. Za komunistů když jsme přejeli do Rakouska, tak jsme žasli nad tím, jak je Rakousko proti zaneřáděné české krajině krásné a úpravné. Dneska již mezi krajinami neexistuje vůbec žádný rozdíl- stačilo šestnáct let a čeští lidé dali krajinu do pořádku NAVZDORY zrůdné politice politiků. Prostě tělo bez hlavy se snaží prosperovat i v případě, když k tomu dostane alespoň minimální podmínky.

Co se týče Saudka, věřte mi, že ani v nejmenším moje kritika není vedena nějakou závistí. Komedianti jeho typu mě v žádném případě nemohou okouzlit, takových umělců jako je on jsem poznala za život dostatek. Všichni jsou na jedno brdo: jsou nesmírně egoističtí, bezohlední, vidí jen sebe a své zájmy a střídají ženské jak ponožky. To nejsou lidi pro život, mám ráda poctivé, čestné a usedlé rodinné týpky.

109969

7.7.2006 14:54

RE: muze mi,

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 109969

Jarmilo, Jarmilo. Vy tak ráda vytváříte generální úsudek na základě mylných informací.

>stačilo šestnáct let a čeští lidé dali krajinu do pořádku NAVZDORY zrůdné politice politiků.

Víte Vy kolik stát a EU cpe do zemědělství peněz? Že za posekanou louku je dotace? Za zalesněnou ještě větší. www.strukturalni-fondy.cz Je to ale velmi nečtivé čtení. Představa pracovitého českého zemědělce, jak, v potu tváře a zadarmo, dává do pořádku krajinu, mě docela pobavila.

[smích] Zdravím Alexo! Také jsem se bál, že jste utekla. A na Zvědavci, s Vaší absencí, citelně ubylo zdravého rozumu.

109970

7.7.2006 22:11

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109970

Fakt jo? Ty brďo, to jsem fakt nevěděla. Ale stejně jsem se nakonec oklikou Davide vlastně k té pravdě dobrala, neboť skutečně čeští lidé dali krajinu do pořádku NAVZDORY zrůdné politice českých politiků. Vždyť bolševik Klaus dodnes zuří, jak je špatné, že jsme do té EU vstoupili. Jenže ten přiblblý lid, co ho neposlechl, a dokonce ignoroval výhružky z mainstreamových médií, že po vstupu do EU vše podstatně podraží rozhodl, že tam vstoupit chce. No a to ta EU dotuje i zvelebení všech městeček i vesnic? Ty totiž od dob komunismu taky nebývale prokoukly a jsou hezky upravené. Poučte mě Davide.

109998

7.7.2006 22:53

RE: muze mi,

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 109998

EU u nás něco dotuje? Uvědomte si, že jsme (ČR) čistí PLÁTCI do rozpočtu EU! Zpět se vrací jen část a mimo to, vinou neschopnosti mnoha úřadů (...), ještě méně, než by bylo možné.

Takže kdo koho to tady vlastně dotuje?

110001

10.7.2006 8:06

RE: muze mi,

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 110001

Pro YAMATO: Tedy od Vás bych pane takhle nekriticky kritický pohled nečekal. Psal jsem snad něco o tom, že EU dotuje ČR? Nepsal. Psal jsem něco o dotační politice EU? Nepsal. Psal jsem, že EU, společně se státem, dotuje zemědělstí. A to dotuje.

A s neschopností úřadů to také není až tak jednoduché. Je to především neschopnost žadatelů. A to mohou být třeba i podnikatelé, města, školy... A věřte mi, že se intenzivně pracuje na nápravě. Probíhají spousty školení, kde se možní žadatelé učí, jak se k těm penězům dostat.

Pro Jarmilu: Města jsou jeden z nejvděčnějších příjemců dotací z EU. Napíší si projekt na zvelebení sama sebe, našetří(půjčí si) 10%, dalších 15% jim dá stát a 75% EU.

Třeba Krásná Lípa. Malá obec s vysokou nezaměstností ale vysokým potenciálem na trhu s turistikou. Staví sportovní areál se vzdělávacím střediskem, ubytovnou, informačním systémem... to celé za 160 milionů Kč. No a stačí jim na to 16.

110191

10.7.2006 8:46

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 110191

Takže mi z toho pořád Davide vychází, že je dobře, že jsme do té EU vstoupili, že lid rozhodl správně, když hlasoval pro vstup. V opačném případě by jsme tolik pod překabátěnými bolševiky nevzkvétali, protože ti umí akorát jen krást, republiku zadlužovat a peníze všemi světovými směry rozfofrovat až někam na Kajmanské ostrovy.

110196

10.7.2006 9:15

RE: muze mi,

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 110196

No tak to taky není až tak pravda. Jak psal Yamato. EU peníze ani hodnoty nevytváří. Musí ty peníze vybrat od států a pak je přerozdělit. Bavili jsme se o zkrášlení venkova a to je prostor, kam tyto peníze tečou.

Ono je vzkvétání a "vzkvétání". Vy to vidíte jako hezké vesnice z dotací EU. Kdyby místní podnikatel platil menší daně pro stát, mohl by platit větší daně pro obec a ta by se také zkrášlovala. A možná i víc, protože při přerozdělování se, logicky, velká část peněz ztratí v kancelářích, počítačích a platech úředníků. A o tempu zadlužování ČR v posledních letech bych také raději nemluvil.

Otázkou zůstává, co je lepší. Dotační politika, řízená zhůry, vyrovnává rozdíly v regionech. Diskutabilní je ovšem její efektivita.

110198

10.7.2006 9:32

RE: muze mi,

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 110198

Doberme se kořenu věci: samozřejmě, že by bylo mnohem lepší mít moudré vládce, vlastence, kteří by přáli u nás podnikání a podnikatelům a snížili daně, atd., atd., prostě že by vše dělali proto, aby země vzkvétala. Jenže ono tak tak není. Dnes již každé malé dítě u nás ví, že ve skutečnosti po „revoluci“ komunisti stejně zůstali u moci. A plundrovali zemi dál a plundrují ji dodnes. Žádný Pinochet se u nás nenašel, který by tu chátru svrhl brutální silou.

Za této situace je tedy snesitelnější, že jsme vstoupili do EU, kde jsou tedy taky soudruzi, ale o něco civilizovanější, takže přerozdělují a přerozdělují- a výsledkem je hezká krajina i upravené obce a městečka. Mohlo vše být ještě o sto procent lepší- ale co naděláme? Mohli jsme být všichni už dávno mnohem bohatší, dohnat Německo i jiné země, mohli jsme spát takřka na zlatých cihlách- ale jsme chudí, protože nás kdosi pořád bezostyšně vysává. [naštvaný]

110200

7.7.2006 17:39

RE: To jsem velice rád,

Arkan 69.?.?.?

Reakce na 109958

že jsem Vás, Olgo Kubová, rozesmál - alespoň o 5O% více než příspěvek paní Jarmily - rozesmáté ženy (ať už to bylo pod vlivem vína či jiných návykových látek, pokud to nepřehnaly) byly nejenom vždy příjemnější, ale hlavně vždy ochotné souložit.

Jelikož jste feministka, tak by mne zajímalo, pochopitelně pouze z "odborného hladiska, akoby povedal súdruh major Terazky", zda kromě zcela evidentních změn v kůře mozkové, dochází i u těchto, ne zcela normálních žen, ke změnám v oddělení vyměšovacím a rozmnožovacím. Pokud nevíte co mám na mysli, tak je to ta anatomická část, kterou máte mezi nohama, když se rozkročíte, oblast velkých a malých pysků, klitorisu, G-point, Bartholinských žláz, ochlupení apod.
Když se na sebe po koupeli podíváte a srovnáte s vyobrazením v učebnici anatomie lidského těla, zjišťujete nějaké rozdíly?

Sdělte mi laskavě svá pozorování, protože jak by řekli Rusové, "ždu otvéta na etot vopros, kak solověj léta". [chechtot]

109980

7.7.2006 19:57

RE: To jsem velice rád,

Alexa 85.?.?.?

Reakce na 109980

Safra,pane Arkáne,tentokrát jste řádně minul.Příspěvek,na který jste reagoval jsem psala já a ne paní Kubová.

Mám tedy tu otázku vztáhnout na sebe?Nebo je to mířeno čistě na paní Kubovou?

Je vidět,že anatomii máte zvládnutou dobře,i když pouze teoreticky,prakticky vám to zdá se nebylo dopřáno a tak se tu snažíte lákat na to,co jste vyčetl z knih.Ona vás vůbec ta legrace přejde,až se vám ozve prostata. [smích]

109985

8.7.2006 17:57

RE: To jsem velice rád,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109985

To chce pravidelne dynova seminka. Kazdy den! Je to lepsi nez hrst prasku na prostatu samozrejme. Jak jinak,ze? [velký smích] [velký smích]

110043

8.7.2006 18:39

RE: To jsem velice rád,

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 110043

Kdepak dýňová semínka, pane Bartošek! Arkanštajn by měl jíst koňské dávky aktivovaného uhlí, aby mu zastavilo ty jeho průjmy na stránkách Zvědavce.

110054

10.7.2006 18:04

RE: To jsem velice rád,

Olga Kubová 212.?.?.?

Reakce na 109980

No, myslím, že pan editor by měl posoudit, jestli páně Arkanův příspěvek už není za hranici slušné diskuse. I když pan Arkan podle dikce vypadá spíš na úchyla než na sprosťáka.

110242

10.7.2006 18:10

RE: To jsem velice rád,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 110242

Máte pravdu. Omlouvám se, tenhle mně utekl.

Varování Arkanovi: Příště vám podobný příspěvek neprojde.

110243

10.7.2006 23:19

RE: To jsem velice rád,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 110243

Pane editore je to sice sprostarna jako remen, na druhou stranu nam tak nejak hezky zvyraznuje jednoho vzdelaneho a inteligentniho dzetlmena pod nickem Arkan a ja nevim pod jakym pseudonimem tady jeste pusobi. Pocitam, ze jako pravy vzdelanec umeleckeho razeni se pouze s Arkanem nespokojil. Rekl bych, ze mazanim vsech takovych mouder bychom byli o cast teto osobnosti ochuzeni. Aspon v mem osobnim pripade to poustejte, ja uz se s tim nejak srovnam. Aspon se trochu pobavim. [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

110253

7.7.2006 2:01

RE: Kdybyste se místo

Arkan 69.?.?.?

Reakce na 109914

pití krabicového vína, paní Jarmilo, věnovala studiu anglického jazyka, jakéhokoliv jazyka for that matter a jiným užitečným věcem, například studiu na vysoké škole, pak byste dnes mluvila anglicky, francouzsky nebo bambarsky (úřední jazyk republiky Mali) a měla vysokoškolský diplom. Od textilové aka "sametové" revoluce už uběhlo 16 let, takže vaše stížnosti na to, že vám komunisté neumožnili studium na vysoké škole zní trochu hloupě.

Ten článek o feminismu se nacházi na Wikipedii i v češtině, o tom se nakonec i jistá osoba zmiňuje ve svém příspěvku. Je docela zajímavý, ačkoliv s ním nemusíte 100% souhlasit.

Tady nejde o to, zda se buzerantů bojíte nebo ne. Teplouši jsou, alespoň ti o kterých vím, většinou mírumilovní lidé, kteří se spíše než násilí věnují souloži do řitního otvoru či jiným sexuálním "lahůdkám". Souhlasím s tím, že ač je jich pouhá 4%, jsou docela mocní. Nevím kdo je platí, ale vím jedno, že se navzájem podporují, podobně jako jistá rasa, a velká většina z nich, protože jsou vzdělaní a vydělávají dobré peníze, je ochotna na ty Gay Day štědře přispívat podle vzoru "Přijď na Gay Day, bude prdééél" (doslova).

Jan Saudek je umělec, fotograf, malíř a též i prase. Čas od času si vezme nějakou mladou buchtu a zplodí nového potomka, proč ne, peníze budou i po jeho smrti (stejně tak to dělá dnes i Karel Gott a spousta dalších "umělců"[mrknutí jedním okem]. Dnes je v Česku svoboda, tak až seženete ty peníze, tak si též můžete postavit ty anti-Saudovské cedule. Zatím je nemáte, tak si můžete jen stěžovat na Zvědavci, kam mistr Saudek evidentně nechodí. Berte to s klidem, dejte si pár decinek, zítra je pátek, a to jak víte je "buzerantů svátek". Peace and Pot of coffee. [chechtot]

109935

7.7.2006 7:33

RE: Kdybyste se místo

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109935

Kde jste se pane Arkane dozvěděl tu informaci, že piji krabicové víno? Tady na Zvědavci jsem se o tom po zkušenostech ze Psa radši ani jedinkrát nezmínila. Tam totiž jsem jednou jedinkrát se neprozřetelně zmínila, že ušlechtilá bílá vína jsou pro mne škoda, protože si dělám vinné střiky a u silně rozředěného vína je jedno, jestli je to Veltlínské zelené, nebo krabicové španělské. Od té doby jsem ale měla ten krabčák od diskutérů na Psu denně na talíři a to ze všech koutů zeměkoule- i D jing de pako z Mexika mi to často vyčítal. I po roce co jsem tam vlezla, první co bylo, že mi Pavel Kořenský vyčetl krabčák- a teď s tím začnete i Vy? Já už studovat vejšku ani angličtinu nechci, už mě to nezajímá, už by to byla pro mne ztráta času.

S těmi homosexuály s Vámi naprosto souhlasím, ano, to nevidí pouze slepý, že se navzájem celosvětově podporují. Oni se navzájem podporují celosvětově i pedofilové, jenomže ti mají holt smůlu, že jejich úchylka je na rozdíl od homo zatím pořád ještě trestná. S tím Saudkem máte taky pravdu, ano je to prase, proto mám k němu výhrady. S tou svobodou je to vachrlatý- dříve existovala komunistická totalita, teď existuje totalita peněz: co je horší? Ale je pravda, že si dnes můžeme svobodně žvanit co chceme, aniž nás za to zavřou, to jo.

109949

7.7.2006 19:25

RE:Vždyť je to úplně

Arkan 69.?.?.?

Reakce na 109949

jedno, paní Jarmilo, zda pijete krabicové víno či nikoliv. Některá z nich (těch krabicových vín), alespoň tady v USA a Kanadě, pocházejí z dobrých vinařských oblastí ve Francii, Španělsku, Itálii či Portugalsku a pro každodenní sklenku po večeři jsou naprosto vyhovující. Lidé o tom tady píší, protože jste se o tom zmínila několikráte nejenom na Psu ale i na Zvědavci. A jak je vám, doufám, známo, - Bůh odpouští ale čtenáři Neviditelného psa či Zvědavce nikoliv. [chechtot]

Pokud jde o to studium na vysoké škole či studování cizího jazyka, to je fakt škoda, že jste se takovým způsobem rozhodla a považujete to za ztrátu času. Ale, holt, šestnáct let je šestnáct let a nedá se to dnes už odepsat ani dohonit. Já také sice docela nevím proč každoročně pokračuji ve studiu španělštiny a teď i japonštiny, ale člověk se alespoň jednou týdně dostane mezi nové lidi a mozek potřebuje, hlavně na stará kolena, neustálé procvičování a to za těch pár dolarů školného se vyplatí.

Tak to nevzdávejte, menopauza, jak mne tady dennodenně americká televize přesvědčuje, neznamená konec, ale jen začátek nového, štěstím naplněného života (ty post-menopauzní ženy jsou v těch reklamách vždy tak plné energie a tak sexy,že jim tu menopauzu skoro závidím .... ale never mind) zvláště když užíváte denně všechny ty výrobky farmaceutických firem Glaxo-Smith-Kline, Mercks, Bayer, Pfizer, Novartis, Eddy Lily či jak se ty všechny firmy jmenují. Ask your doctor. [mrknutí jedním okem]

109983

7.7.2006 11:54

RE: Kdybyste se místo

google 84.?.?.?

Reakce na 109935

>Teplouši jsou, alespoň ti o kterých vím, většinou mírumilovní lidé,
>kteří se spíše než násilí věnují souloži do řitního otvoru či jiným sexuálním "lahůdkám".


-Kapitán William Riddle z policie Los Angeles říká, že „30.000 sexuálně zneužitých dětí v Los Angeles jsou oběti homosexuálů.“

-John Martaugh, hlavní policejní soudce Trestního soudu města New York prohlásil: „Homosexuálové se ve velkých městech podílejí na polovině všech vražd.“

tolko k ich mierumilovnosti arkanstein, alias peshmerga alias Alias. su asi tak mierumilovni, ako "Israeli Defense Forces". a od vas, ako vzdy, len prazdne, nicim nepodlozene tlachanie.


Článok, ktorý  sa vyhol širokej publicite, bol uverejnený  v New York Post z 30. júla 2001 o schovávanej epidémii zneužívania detí homosexuálmi vo verejných školách New Yorku.
Správa “Secret Shame Of Our Schools: Sexual Abuse Of Students Runs Rampant,” od Douglas Montera (zd) je výsledkom  analýz 117 prípadov  sexuálneho zneužívania od januára 1999 do júna 2001. Podľa správy takmer 20% prípadov boli homosexuáli…


Homosexuáli tvoria jedno až dve percentá populácie. National Opinion Center zistil v roku 1992, že 2.8% mužov a 1.4% žien sa identifikuje ako homosexuálny alebo bisexuálny.

V prieskume v Los Angeles z roku 1985 z 2628 dospelých z celých Spojených štátov, 27% žien a 16% mužov bolo sexuálne zneužitých. Sedem percent dievčat a 93% mužov bolo zneužitých dospelými rovnakého pohlavia. Znamená to, že 40% sexuálnych zneužívaní urobili homosexuáli. (Los Angeles Times, 25. – 16. august, 1985)

atd..

109961

5.7.2006 22:31

kokotina

_satanas 89.?.?.?

No, je to blbej clanek, nevim, kdyz si o nekom myslim ze za nic nestoji natoz za muj cas, tak o nem nepisu, tim se z autora tohodle clanku klube dalsi ezmrd.. proste nemam potrebu plivat na lidi co jsou mi pod uroven, a kdybych to delal, jsem jeste nize.. a ze si zensky blaboli neco o feminismu, neni nic yleho, je to jen dnesni trend, a predevsim to umozni nasim zenam citit se svezi i po celodennim stani u plotny a nad spodky manzelu, dokonce i po vymene smradlavych plenek. No zda se mi, ze jediny zmrd je autor, a jeste k tomu egoista co si potrebuju vylit zlost, a tak si i vynasel novou sortu lidi, se kterymi jsem se jeste nesetkal... [zmaten]

109885

6.7.2006 16:05

Kritika dfense

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

S dfensovským škatulkováním bych byl velice opatrný. Pokud je mi známo, dfensovci dělí nepřijatelné občany do čtyř hlavních kategorií: Zmrd, vohnout, ichtyl a píčus. Po přečtení charakteristiky všech čtyř skupin jsem si musel přiznat, že alespoň částečně spadám do všech jmenovaných. K těmto závěrům došlo větší množství čtenářů. Autoři se hájili tvrzením, že jde jen o skutečně vyhraněné případy, ale takové lidi znám snad dva, což je málo. [zmaten]
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2001011201
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2002112901
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2004030401
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2004031601

109917

28.9.2006 10:16

Vyzera to,

Amadeus 213.?.?.?

ze si v nejakych diskusiach dostal poriadne "po fuzoch", a teraz si si to pausalne so vsetkymi vybavil.
Nerozumies argumentacii? Teda sa jedna o "radobyodbornu" argumentaciu, a oponent je teda e-zmrd.

Pekna skratka. Pekna.

117859

Příspěvků: 102

04.07. 09:18  Original ?
04.07. 12:21 Thunderhorse  Je něco shnilého ve státě Českém
04.07. 19:33 Lumpy  RE: Je něco shnilého ve státě Českém
04.07. 13:04 VV  Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA
04.07. 17:13 Olga Kubová  RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA
04.07. 17:14 Olga Kubová  RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA
04.07. 19:04 TomasEU  RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA
04.07. 21:14 Jarmila  RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA
05.07. 16:04 VV  RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA
06.07. 08:49 Jarmila  RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA
07.07. 11:08 Olga Kubová  RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA
05.07. 19:41 djb  RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA
07.07. 10:50 Olga Kubová  RE: Poddruhem E-ZMRDA je F-ZMRDKA
07.07. 11:44 Olga Kubová  Že do toho ještě štourám,
07.07. 21:14 djb  RE: Že do toho ještě štourám,
07.07. 21:16 djb  RE: Že do toho ještě štourám,
07.07. 22:23 Jarmila  RE: Že do toho ještě štourám,
08.07. 01:23 djb  RE: Že do toho ještě štourám,
08.07. 01:32 djb  RE: Že do toho ještě štourám,
08.07. 21:14 VV  RE: Že do toho ještě štourám,
08.07. 22:24 Alexa  RE: Že do toho ještě štourám,
10.07. 16:13 Olga Kubová  A. koukám, že pan jjj zasírá i Zvědavce.
10.07. 16:14 Olga Kubová  RE:
09.07. 14:03 FERDA  BRAVO JARMILA !
10.07. 12:38 Olga Kubová  Odpověď
10.07. 12:20 Olga Kubová  Pro pořádek:
04.07. 16:01 Ostravak  OSOBNĚ JSEM POZNAL E-ZMRDA...
04.07. 16:03 Ostravak  OSOBNĚ JSEM POZNAL E_ZMRDA (part II.)
12.07. 13:55 MiM  RE: OSOBNĚ JSEM POZNAL E_ZMRDA (part II.)
04.07. 16:46 Ostravak  LINK NA DISKUZI (WEB D-FENS).
05.07. 02:53 C.H.  "Z"
05.07. 15:07 VV  Jen někteří ...
05.07. 19:56 Aja  muze mi,
05.07. 20:31 djb  RE: muze mi,
05.07. 20:42 Jarmila  RE: muze mi,
05.07. 20:52 djb  RE: muze mi,
06.07. 08:51 Jarmila  RE: muze mi,
05.07. 20:34 Jarmila  RE: muze mi,
05.07. 20:41 djb  RE: muze mi,
05.07. 20:59 Aja  RE: muze mi,
06.07. 08:53 Jarmila  RE: muze mi,
06.07. 14:40 Aja  Pani Jarmilo,
06.07. 17:50 Jarmila  Paní Ajo
06.07. 18:20 Aja  RE: Paní Ajo
06.07. 19:39 Jarmila  RE: Paní Ajo
06.07. 20:33 Aja  RE: Paní Ajo
07.07. 06:45 Jarmila  RE: Paní Ajo
07.07. 09:17 J. H.  RE: Paní Ajo
07.07. 14:33 Jarmila  RE: Paní Ajo
07.07. 13:28 Aja  RE: Paní Ajo
30.08. 12:48 kayka  RE: muze mi,
05.07. 23:07 Emma  RE: muze mi,
06.07. 08:56 Jarmila  RE: muze mi,
06.07. 14:54 Aja  Pani Jarmilo,
07.07. 15:06 Olga Kubová  Ájo, feminacistka
07.07. 16:04 Aja  RE: Ájo, feminacistka
08.07. 03:15 Jiří Táborský  RE: Pani Jarmilo,
08.07. 03:59 Jiří Táborský  RE: Pani Jarmilo,
08.07. 17:55 Rene Bartosek  RE: Pani Jarmilo,
09.07. 13:52 Jarmila  Pane Táborský
09.07. 19:16 Jiří Táborský  RE: Pane Táborský
09.07. 19:34 Jarmila  RE: Pane Táborský
09.07. 22:43 Jiří Táborský  RE: Paní Jarmilo,
10.07. 08:30 Jarmila  RE: Paní Jarmilo,
13.07. 18:15 Jiří Táborský  RE: Já se vzdávám, paní Jarmilo.
13.07. 23:59 Jiří Táborský  RE: Já se vzdávám, paní Jarmilo.
10.07. 13:55 Aja  Ten film
10.07. 15:50 Jarmila  RE: Ten film
06.07. 20:57 Alexa  RE: muze mi,
06.07. 21:15 Vladimír Stwora  RE: muze mi,
07.07. 07:14 Jarmila  RE: muze mi,
08.07. 17:59 Tom  RE: muze mi,
09.07. 13:54 Jarmila  RE: muze mi,
09.07. 13:56 Jarmila  RE: muze mi,
09.07. 18:05 Tom  RE: muze mi,
09.07. 19:24 Jarmila  RE: muze mi,
09.07. 20:16 Tom  RE: muze mi,
10.07. 08:39 Jarmila  RE: muze mi,
07.07. 07:10 Jarmila  RE: muze mi,
07.07. 11:10 Alexa  RE: muze mi,
07.07. 14:36 Jarmila  RE: muze mi,
07.07. 14:54 DavidZ  RE: muze mi,
07.07. 22:11 Jarmila  RE: muze mi,
07.07. 22:53 YAMATO  RE: muze mi,
10.07. 08:06 DavidZ  RE: muze mi,
10.07. 08:46 Jarmila  RE: muze mi,
10.07. 09:15 DavidZ  RE: muze mi,
10.07. 09:32 Jarmila  RE: muze mi,
07.07. 17:39 Arkan  RE: To jsem velice rád,
07.07. 19:57 Alexa  RE: To jsem velice rád,
08.07. 17:57 Rene Bartosek  RE: To jsem velice rád,
08.07. 18:39 Jiří Táborský  RE: To jsem velice rád,
10.07. 18:04 Olga Kubová  RE: To jsem velice rád,
10.07. 18:10 Vladimír Stwora  RE: To jsem velice rád,
10.07. 23:19 Rene Bartosek  RE: To jsem velice rád,
07.07. 02:01 Arkan  RE: Kdybyste se místo
07.07. 07:33 Jarmila  RE: Kdybyste se místo
07.07. 19:25 Arkan  RE:Vždyť je to úplně
07.07. 11:54 google  RE: Kdybyste se místo
05.07. 22:31 _satanas  kokotina
06.07. 16:05 Pavel Bočan  Kritika dfense
28.09. 10:16 Amadeus  Vyzera to,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 81 čtenářů částkou 13 390 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 0

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 0

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 1

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 0

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 3

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
25,48 Kč
Libra
29,66 Kč
Kanadský dolar
16,94 Kč
Australský dolar
15,74 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
19,84 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,51 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 270,60 Kč
1 unce stříbra
484,19 Kč
Bitcoin
949 244,50 Kč

Poslední aktualizace: 20.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 542