Diskuze k článku

Vláda odborníků prostřednictvím přímé demokracie

Příspěvků 152

24.6.2006 17:54

vlada komor?

merc 89.?.?.?

dela si autorka srandu nebo ne? O zakonech by nerozhodovali "nasi" zastupci v parlamentu, ale nikym nevoleni a nelegitimizovani profesionalove. To jiz neni demokracie. To by byla plutokracie/meritokracie/oligarchie vydavana za sofokracii. Proc by treba mel nekdo uznavat nejaky zakon na jehoz prijeti se vubec nepodilel. To bychom se vratili do 19. stoleti a Marxovy teze o pravu jakozto kodifikovane vuli bohate mensiny/burzoazie by opet nabraly na sile.
Jako idealisticka myslenka to neni spatna, ale my bohuzel v zadne idealni obci nezijeme. Kazdy ma sve vlastni egoisticke zajmy a preference a je pravdepodobne, ze bohati pravnici by urcite volili dle sveho ideologickeho prizmatu ci predsudku, ktery je jim vsem hodne podobny, ve svem vlastnim zajmu pro svuj vlastni prospech a ne pro prospech a blaho vsech. A to by se tykalo vsech ostatnich privilegovanych skupin, ktere by mohly rozhodvat o zakonech a jejich zneni. Tim nechci rici, ze soucasna podoba demokracie je solidni ci snad idealni, ale je urcite spravedlivejsi nez zde predkladany nazor a namet.
Musime si uvedomit ze jednou z nejdulezitejsich moci je nastolovat agendu, ci tuto agendu zastirat ci ucelove vubec nenastolovat.

108821

24.6.2006 19:01

RE: vlada komor?

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108821

nikoliv, srandu si nedělám ani náhodou. Tak podle vás je mnohem demokratičtější, když nám vládne 200 náhodně vybraných lidí, které nikdo nezná,které tam protlačil kdovíkdo,a z kdovíjakých důvodů, a kteří se v dnešní době evidentně chovají jako zkorumpovaní mafiáni- než když se k nějakému zákonu vyjádří 10 tisíc odborníků a buď pro něj hlasují, nebo ho zavrhnou? Pochopitelně, že by ti odborníci nemohli hlasovat v případech, kde by šlo o střet zájmů- tedy třeba o jejich zvýšení platů a tak podobně.

108824

24.6.2006 23:18

RE: vlada komor?

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 108821

Vy snad mate v parlamentu nekoho, koho povazujete za sveho zastupce ? V tom pripade jste stastny clovek. Ja v parlamente vidim jen 200 lidi, kterych jedinou kvalifikacii je prislusnost k te spravne politicke strane, schopnost lezeni do te spravne prdele a schopnost investovat do uplatku a sve volebne kampane. Pak jeste absence chrbtove kosti a dostatecne velike ruce pro prijmani uplatku od lobbistickych skupin. Vetsi pocet rodinnych prislusniku nominovatelnych do spravni nebo dozorni rady je pak vyhodou.

Vadi vam, ze deset tisic odborniku by ve sve volbe teoreticky mohlo uprednostnit sve zajmy, zaroven vam ale nevadi, ze sve zajmy a zajmy par lobbistu s dostatkem penez uprednostnuje 200 lidi. Protoze to jsou voleni zastupci ? Protoze demokracie? Nebudte smesny.

Tragedie demokracie spociva v tom, ze dva hlupaci kdykoli prehlasuji jednoho genia a dva hnedocesi zavisli na socialnich davkach prehlasuji podnikatele poctive plniciho statni kasu. Tim je receno vse, treba i pocet komunistu a socanu v parlamentu. Politolog Zbygniew Brezinski kdysi napsal: "Rizeni moderniho statu si vyzaduje tak obrovske mnozstvi znalosti z ekonomie, sociologie, politologie, ekologie a mnoha dalsich vednych oboru, ze sverit jej do rukou lidi, kterych jedinou kvalifikacii je prislusnost k politicke strane je hazardem".

108842

24.6.2006 18:52

Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.

Leto_Atreides 62.?.?.?

To co jste popsala je pěkně prosím italská verze fašismu přenesená do 21. století. Má drobou chybičku. Uvedu malý příklad ze svého oboru. Já a pár tisíc lidí v této zemi s příslušným vžděláním bychom si tak např. mohli odhlasovat neomezené využívání GMO a ostatní by museli držet hubu - jsou přeci příliš tupí, než aby nám do toho mohli kecat no ne? Možná namítnete, že konzumace potravin se týká všech, neb jíst musí vysokoškolský profesor stejně jako Mařka z prasečáku. Ale buzíky na ulicích taky potkáváme všichni, že ano. Která moudrá hlava by rozhodovala o tom, k čemu jsem ještě kompetentná se vyjádřit a k čemu ne? Ne ne, paní Jarmilo. Nejlepším systémem je opravdu demokracie bez přívlastků - tedy nikoliv demokracie "lidová" či kupříkladu "generová". Pokud bych už nějak tento systém "vylepšil", pak hlasováním podle dosaženého vzdělání např. VŠ by měl "sílu" 3 hlasy, SŠ 2 hlasy a ZŠ 1 hlas (což by asi odfiltrovalo extrémy typu KSČM nebo NS, jenže ani toto není spravedlivé, protože lidé v této zemi prostě nemají rovný přístup ke vzdělání). Takže pro ČR bych raději volil dvousetjedničku a většinový volební systém. Musím říci, že pro dnešek jste mne malinko zklamala. Málokdy s Vámi souhlasím, nicméně Vaše argumenty bývají obvykle břitké a lépe promyšlené. Zdravím. [mrknutí jedním okem]

108823

24.6.2006 19:06

RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108823

Tohle je jen malá část z mého Internetového volebního systému, vytržená z celkového kontextu, proto vám to možná připadá tak růzostrašné. Vidím, že budu muset dodat urychleně i další části, jinak se tu budu potýkat s předsudky všeho druhu. [smích]

108825

24.6.2006 19:56

RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.

Ezop cz_dragon (zavináč) post (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 108825

>Vidím, že budu muset dodat urychleně i další části, jinak se tu budu potýkat s předsudky všeho druhu.

Asi jo, jinak by sme tady meli spolky baracniku, spolky prostitutek, spolky polelaru, spolky prdelolizalu a podobne..........

Demokracie bez silne ustavy/konstituce je vlada davu!!!!!! Nerad ziji v zemi ovladanou mafii!

108830

25.6.2006 7:01

RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108830

Již jsem ty další části reformy panu Vladimírovi zaslala, tak jsem sama zvědavá na další reakce. Jinak spolky baráčníků, prostitutek, atd. nehrozí, vždyť už v názvu mého článku je napsáno- VLÁDA ODBORNÍKÚ, to znamená hlasování pouze a výhradně vysokoškolsky vzdělaných lidí.

108862

25.6.2006 10:39

RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 108862

Madam, nechci se Vás dotknout, ale blbejch inženýrů jsem potkal za své praxe víc než dost...co Vám říká teorie elit? Jako za komunistů - všichni jsme si rovní, ale někteří rovnější ... a dovolil bych si Vás dále upozornit na to, ža někteří vysokoškolsky vzdělaní lidé mají k obecným problémům vztah asi jako manifestace k menstruaci. Chcete naznačit, že třiadvacetiletá bakalářská rychlokvaška bez praxe a širšího náhledu je schopná rozumně vládnout ???
P.S. Pro feministky: ta rychlokvaška NENÍ ženský rod.

108870

25.6.2006 12:52

RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.

Ezop cz_dragon (zavináč) post (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 108862

Ja jsem daval priklad odborniku ve sve profesi..... [smích]

108874

25.6.2006 0:26

RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.

d. 158.?.?.?

Reakce na 108823

co tak volebne pravo podla vysky odvedenych dani/rok?napr. do 100tisic-1hlas,100-200tisic-2 hlasy,nad 200tisic-3hlasy.

108847

25.6.2006 1:12

RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 108823

Co se tyce systemu navrzeneho autorkou clanku, jen stezi by byl horsi nez system dnesni kdy v podstate volime strany a mame jen minimalni sanci rozhodnout, kdo se do parlamentu dostane a pak jen trneme, jake debilni zakony zase tito nasi "voleni zastupci" prijmou. Pokud by slo o vetsinovy system, kde by kandidat za dany okrsek musel mit na danem miste soucasne trvale bydliste a kde by meli lide co ho zvolili moznost taky ho odvolat, pak by se snad dalo zachovat zdani demokracie. Volili by jsme lidi ktery zname a pokud by se zproneverili nasim zajmum, byla by moznost je odvolat. Ale dnesni system, kdy v podstate volime nam nezname lidi natlaceme na kandidatky stranou a pak trneme jake hovado se z nich vybarvi je o nicem a vede do pekel. Pak jsou z nich poslanci, kteri se ridi "jen vlastnim svedomim" a jsou nezavisli na cemkoli vcetne zdraveho rozumu. Radsi tady budu mit fasistickou oligokracii lidi, kteri maji alespon mlhave tuseni o ekonomice a politologii jako dnesni system ve kterem poslanci podpori toho, kdo da vic.

Volebni system, ktery bych bral vsemi deseti by mel mit tyto zakladni postulaty:

1) Poslance do parlamentu nominuje kazdy okres(kraj/uzemni celek/neco). Tento clovek musi mit na danem uzemi trvale bydliste a ziskat v mistnim referendu nadpolovicni vetsinu. Tohoto cloveka muze referendum v danem kraji (okresu/uzemi) odvolat, pokud se sproneveri zasadam s kterymi do politiky sel a pokud se nasbira vice podpisu za jeho odvolani nez bylo hlasu potrebnych na jeho zvoleni. Tim by se eliminovali "profesionalni politici", kteri v parlamentu strasi uz 15 let a jen si navzajem vymenuji mista.

2) Volebni pravo maji jen lide, kteri za posledni rok (dva) nebyli zavisli na state. Nedostali od statu zadne davky, platby, prebendy a naopak na danich odvedli minimalne tolik, kolik odpovida odvodu z minimalni (prumerne) mzdy. Tento pozadavek ma logiku. Kdo plati, ten at rozhoduje. Proc by meli o osudu miliard vybranych z nasich dani rozhodovat hnedocesi zavisli na socialnich davkach ? U tech je predsi predem jasne, ze podpori ve volbach toho, kdo jim slibi nejvic...

108850

25.6.2006 7:14

Velmi správně Kevine

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108850

v současnosti demokracie v podstatě neexistuje, volby jsou jen sprostá fraška a jak správně zde kdysi poznamenal pan René Bartošek- kdyby volby něco řešily, už by nám je dávno zakázali. V další části své reformy mám vymakaný systém tak, že neoblíbení politici, kteří by se něčím hrubě provinili (třeba, že nemohou dokázat odkud vzali peníze na byt) budou moci být rok co rok občany vykopnuti z politiky.

Přesně tak to dneska je- vládnou nám hovada, která se před volbami tváří za andílky, ale po volbách se změní k nepoznání- a občané jsou proti tomu absolutně bezmocní. Moje reforma voleb splňuje i Vaše další představy- je v ní obsažena finta, jak oddělit zrno od plev, to znamená sociály a asociály, aniž by přitom byli zbaveni práva volit- snad tu další část pan editor zveřejní taky. [oči v sloup]

108863

25.6.2006 16:53

RE: Velmi správně Kevine

Jiránek 84.?.?.?

Reakce na 108863

Není toto řešení http://pdemokracie.ecn.cz/ zároveň s kombinací s Vašim návrhem na elektronické hlasování (včetně navrhovaného poplatku)?

108887

26.6.2006 7:39

RE: Velmi správně Kevine

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108887

Ano, s panem Jiřím Polákem jsem si vyměnila několik mailů a vloni jsem se s ním i osobně setkala, o mé reformě ví a napsal o ní jen samé kladné věci.

108926

24.6.2006 19:17

Není mi vůbec jasné

Emma 84.?.?.?

proč by např o zákoně o RP měli hlasovat jen právníci a ne třeba sexuologové nebo naopak jen homosexuální právníci [smích]) ????
Jinak naprosto souhlasím s tím příspěvkem který píše že tento model připomíná korporativismus z dob Mussoliniho Itálie.

108827

25.6.2006 7:22

RE: Není mi vůbec jasné

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108827

v tisku by bylo vždy s předstihem zveřejněno, kdo všechno může o daném zákonu hlasovat. Takže o zákonu o RP by skutečně měli povoleno hlasovat i sexuologové a samozřejmě by o něm hlasovali i homosexuální právníci. Heterosexuální právníci by však také měli právo hlasovat, poněvadž zákony nelze vytvářet na objednávku jiné sexuální orientace. Ale zákony musí být po všech stránkách správně utvářené,aby to nebyly paskvily, které pak kolidují s ostatními zákony. Mnoho právníků si dnes na internetu stěžuje, že je spousta zákonů již tak děsně zprasených, že už se v tom ani prase nevyzná. [naštvaný] [velký smích]

108864

24.6.2006 19:24

Taková demokracie je jen projev naší slabomyslnosti.

Jan Čech 67.?.?.?

Demokracie nebo-li liduvláda je hotový nesmysl ve větším celku. Demokracie má smysl jen v menších komunitách jako jsou obce kde se všichni znají. I v tomto případě je někdy těžké se ubránit aktivním darebákům, ale pokud demokracie přesáhne tento rozměr tak je to vždy nesmysl s následnou katastrofou. Pokud už tedy chceme pěstovat demokracii tak jedině tak, že bude probíhat pouze v malém obecním měřítku a zvolení zástupci pak budou vůli obce prosazovat dál na vyšší úrovni ať už vlastní činností a nebo volením vyšších zástupců, kde by každý však musel být nejprve zvolen nějakou obcí. Volby by pak proběhly svépomocí s nulovými nebo minimálními náklady a odfiltrovala by se většina těch dnešních prasat a chameleonů, kterých je plná vláda a parlament. Žádné výdaje na propagaci a také hlavně žádné politické strany, které neslouží k ničemu jinému než oblbování lidí a štvaní jednoho proti druhému. Toto jediná možnost pokud chceme jít cestou demokracie, to ostatní jsou holé nesmysly.

108828

24.6.2006 20:58

Nesouhlasím; politické strany JSOU důležité

Leto_Atreides 62.?.?.?

Reakce na 108828

Neznám nikoho, kdo by se stoprocentně ztotožňoval s programem jakékoliv existující politické strany. Ale když člověk kandiduje za nějakou partaj, musí se ztotožnit se základními body jejího programu a to o něm dost vypovídá. Co je mi platné když vím, že Franta Vomáčka je opravdu slušný člověk, pokud je svým založením bolševik (a tyto hodnoty pak bude v souladu se svým nejlepším svědomím prosazovat)? To dám raději hlas modré strace. [smích] Demokracie i s partajemi je nejlepším systémem, jaký máme k dispozici, neb u "osvícené" diktatury nikdy nevíte, jak dlouho bude opravdu osvícená - a "nezávislý" zase není sám schopný sestavit a prosazovat smysluplný a hlavně komplexní program zdravotnictvím počínaje a zahraniční politikou konče. Legitimní otázkou ovšem zůstává, zda nejlepším uspořádáním věcí veřejných je republika. Dlouhodobě nejstabilnější (a kupodivu i institucionálně levnější) jsou kostituční monarchie (Británie, Thajsko, Japonsko...); moc panovníka je sice velmi omezená, ale loajalita vlády k němu působí jako tmel pro všechny odstředivé síly (viz ultranestabilita republiky zvané Itálie). [mrknutí jedním okem]

108831

24.6.2006 21:18

RE: Nesouhlasím; politické strany JSOU důležité

Ezop cz_dragon (zavináč) post (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 108831

Britanie neni konstitucni monarchie....!!!!

108834

24.6.2006 22:02

Opravdu? ;-)

Leto_Atreides jb (tečka) cb (zavináč) centrum (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 108834

Spojené království (anglicky United Kingdom) je ostrovním státem severozápadní Evropy. Britské ostrovy jsou omývány Severním mořem na východě, Atlantikem na západě. Od pevniny je oddělen Lamanšským průlivem. Spojené království tvoří Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko. Státním zřízením je KONSTITUČNÍ MONARCHIE, jejíž hlavou je královna Alžběta II. Spojené království je členskou zemí Evropské unie a NATO.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Velká_Británie

[chechtot]

108839

25.6.2006 0:25

RE: Opravdu? ;-)

Ezop cz_dragon (zavináč) post (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 108839

Opravdu?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Velká_Británie to ma spatne! Doufam, ze vite jak Wikipedia pracuje.....

http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/uk.html#Govt
Government type: constitutional monarchy
Constitution: unwritten; partly statutes, partly common law and practice

Typ vlady: konstituční monarchie
Konstituce: Pravne nesepsana, zcasti zakony, zcasti obecné právo a zvyk

Kdyz Wikipedia proc ne anglicka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Constitution_of_the_United_Kingdom
The Constitution of the United Kingdom is an area of uncodified law, consisting of both written and unwritten sources.

Konstitute Spojeneho kralovsti je oblast ktera obsahuje nekodyfikovany pravo a spociva ze paseneho a nenapsaneho prava.

Co takhle primo od pramene:
http://www.dca.gov.uk/constitution.htm

108846

25.6.2006 7:29

RE: Taková demokracie je jen projev naší slabomyslnosti.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108828

I to o čem píšete mám ve své celkové reformě voleb vyřešeno v oddíle nazvaném- reforma místních voleb a referend. K moci by se díky tomu dostali v každé obci jen ti nejlepší z nejlepších, nikoliv kariéristi propojeni vzájemně klientelistickými vazbami- já na bráchu, brácha na mě.

108865

24.6.2006 21:18

Minimalni stat

case 62.?.?.?

Demokracie je nasili vetsiny na jednotlivci [mrknutí jedním okem] . Jsem pro minimalni stat(=minimalni dane, minimalni statni majetek, minimalni regulace), decentralizaci(preneseni vetsiny pravomoci na obce) a se zastupitelskou demokracii nebudou zadne problemy. Nebude-li stat nejvetsi "firmou" v zemi a bude-li jeho moc silne omezena, ubude prilezitosti ke korupci a spatnemu hospodareni.
Z prispevku jde strach, opravdu je navrhem na analogii korporativisticke Italie.
Zda se, ze se socialistum opet podarilo vyvolat nebezpecne "demony".
Lide jsou ochotni vzdat se individualnich svobod za "socialni jistoty" a dokonce sverit rozhodovani uzke skupine "odborniku", uz chybi jen volani po silnem vudci ...

108833

24.6.2006 21:30

RE: Minimalni stat

Ezop cz_dragon (zavináč) post (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 108833

Uz jste premyslel se stat clenem Libertarien Party???

http://www.lp.org/

http://libertarians.cjb.net/

http://www.libertarian-international.org/libnews.htm

108837

25.6.2006 7:38

RE: Minimalni stat

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108833

Co to melete o "úzké skupině odborníků"? Je sto tisíc právníků úzká skupina odborníků? A z těch sto tisíc, když se deset tisíc odhodlá svobodně přes banku hlasovat- to je taky úzká skupina odborníků? A 200 poslanců je co? To není ani úzká skupina odborníků- to jsou jen poslušné loutky, které plní jakákoliv přání bohatých mafiánských skupin. Taková je dnešní pravda. Krejčíř i zastřelený Mrázek by Vám mohli dlouze vyprávět.

108866

25.6.2006 20:23

RE: Minimalni stat

case 62.?.?.?

Reakce na 108866

100 tisic pravniku nemate v teto zemi k dispozici [mrknutí jedním okem], advokatu zde pusobi cca. 10 tisic, a proto si troufam tvrdit, ze pravniku tj. absolventu pravnickych fakult zde bude mene nez 30 tisic.
To, co navrhujete je vytvoreni cechu a preneseni moci na ne, anonymni moci bez odpovednosti. Za zasadni a neresitelny problem Vaseho systemu povazuji "vyber" daneho "cechu" a potom samozrejme jeho vnitrni profesni zajmy.
Vami navrhovany system by velmi rychle zdegeneroval ve fasismus.
Predstava, ze timto zpusobem odfiltrujete propojeni "mafie" a statniho aparatu je naivni. Toto propojeni neni dusledkem volebniho systemu, ale adaptaci na miru prerozdelovani penez. Jestlize v soucasnosti socialiste prerozdeluji 60% vytvoreneho bohatstvi, ke kteremu nemaji vlastnicke pravo, je prirozene zajimave proniknout ke statnim zakazkam libovolnymi prostredky.

108906

26.6.2006 7:54

RE: Minimalni stat

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108906

a oni snad poslanci či vláda nesou za své činy pane case nějakou odpovědnost? Pamatujete se například na lehké topné oleje, kdy mafiáni rozkradli miliardy? Tak tohle bylo způsobeno nedokonalým zákonem, přímo dírou v zákoně, velkou jako vrata- přesto nikdo poslancům nedokázal, že ji udělali úmyslně, aby mohli všichni zasvěcení nerušeně krást. Nikdo nebyl za špatný zákon potrestán.

Vůbec o žádné cechy odborníků by nešlo, prostě by poslanci byli povinni vždy zveřejnit návrh jakéhokoliv zákona a pokud by v něm KDOKOLIV z anonymních občanů objevil díru, tak by to zveřejnil v extra státních novinách k tomu určených a nastala by k tomu všeobecná diskuse. Pochopitelně by pak poslanci nemohli schválit takovýto špatný děravý zákon a miliardové rozkrádačky by se nikdy nekonaly!

Matematické zákonitosti jsou neúprosné, z toho důvodu není můj systém vůbec naivní, jak tvrdíte, protože korupci se daří jen v úzkém kruhu zasvěcených lidí. Ale korupce absolutně nemůže existovat v prostředí, kde o něčem rozhoduje ne úzká zasvěcená skupinka lidí napojená na podnikatele a mafiány, ale těch 10 tisíc občanů, kteří rozhodují výhradně a pouze sami za sebe a v žádném případě nemusí být kvůli tomu povinně v nějakém cechu, jak se domníváte.

108929

28.6.2006 18:27

RE: Minimalni stat

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 108929

. Ale korupce absolutně nemůže existovat v prostředí, kde o něčem rozhoduje ne úzká zasvěcená skupinka lidí napojená na podnikatele a mafiány, ale těch 10 tisíc občanů, kteří rozhodují výhradně a pouze sami za sebe a v žádném případě nemusí být kvůli tomu povinně v nějakém cechu, jak se domníváte.
-----------------------------------------------------------------------------
A komu se bude zodpovídat za špatné rozhodnutí těch 10 000 občanů? a jaký bude případný postih?

109269

28.6.2006 19:35

RE: Minimalni stat

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109269

Já už jsem ty odborníky kvůli protestu zdejších diskutérů zrušila Vratislave. Ale doufám, že už tu do budoucna nikdy nebudu číst názory typu- ti co platí daně by měli mít tři hlasy, nebo vzdělaní lidé by měli mít tři hlasy, nebo dokonce názor, že by ženy měly být zpátky zbaveny hlasovacího práva (tuším trodas).

Tak jo, když rovnost, svornost, bratrství, tak stále pro všechny bez rozdílu, toť svorný názor všech zdejších diskutérů- ale kupodivu jen pod mým článkem o vládě odborníků. Příště ale možná zase budou vykřikovat,že je třeba omezit práva některých určitých skupin lidí.

109281

28.6.2006 19:55

RE: Minimalni stat

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 109281

Lidi sice volají po rovnosti, ale vlastně by chtěli být ti rovnější. Každej chce tu větší půlku, i když definice půlky říká že jsou obě stejné.

109286

25.6.2006 12:32

Neupravujte přímou demokracii!

Volič 207.?.?.?

Tady je vidět, kam to vede, když amatér začne bez rozmyslu upravovat přímou demokracii. Pokud má přímá demokracie fungovat, musí mít KAŽDÝ ČLOVĚK JEDEN HLAS bez ohledu na vyznání, vzdělání, rasu a podobně.
Těžko vysvětlíte rodičům, že ředitelé škol z Vašeho příkladu odhlasovali něco, co je výhodné pro ně, ale nevýhodné pro studenty. To samé platí o příkladu jiného čtenáře o GMO, o jaderných elektrárnách a pod.

Kapři si vlastní rybník nikdy nevypustí!

Takové problémy se začnou objevovat vždycky, když je někdo v systému rovnější, než ostatní. Nepokoušejte se proto amatérsky upravovat systém přímé demokracie, ale spíše prosadit ten vyzkoušený např. ze Švýcarska.

Pokud se dobře pamatuji, (spolu)pracujete s Akademií Věd ČR. O to více mě překvapuje, že můžete vypustit do světa tak nepromyšlený zmetek, který vypadá jako nezávazné tlachání -náctiletých, než jako vědecká práce.

108873

25.6.2006 14:06

Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108873

Je to neuvěřitelné, kam až vede zášť chlapů, když zjistí, že nějaká ženská vymyslela něco geniálního. Nevěří svým očím, a tak alespoň její dílo pohaní tím nejhorším způsobem. Prozradím Vám, co mě vyprovokovalo po roce znovu se vrátit ke své reformě. Na Neviditelném psu se Jura-p (což je poslanec Jiří Pospíšil) a Petr Kunetka zmínili o prvcích z mé reformy- použili mé nápady. Načež jim všichni diskutéři blahopřáli a chválili je, jaké mají geniální nápady. Když jsem s tím ale přišla před několika lety na Psa já- sklidila jsem od všech jen samé pošklebky a posměch, že vařím své nápady z vody.

Heleďte se pane voliči, neznáte celek mé reformy. Ten celek je dokonalý a nemá chybu, na všechny občany se tam dostane, nikdo není ve svých právech ošizen. Ti odborníci jsou nadstandart, protože skutečně nemůže kdejaký blb rozhodovat o jaderných elektrárnách, a tak podobně, tyhle věci mohou posuzovat jenom odborníci. Je to tak těžké pochopit? S Akademií nespolupracuji, kam se vrtnu, všichni mě vnímají jako obtížný hmyz a anarchistický element- dokonce i feministky.

108878

25.6.2006 14:29

RE: Nemluvte nesmysly!

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 108878

Paní Jarmilo
Až dokážete tzv."zjihnout" ,jak jenom žena dokáže,pak teprve pište o tom, co by bylo dobré i pro tu
drsnější část populace. Jedině tehdy máte šanci, abychom Vám dali hlas. A to hodně velkou,...pokud jste atraktivní a na tribuně budete vypadat dobře Aspoň takhle: [cool]
Good luck

P.S. Volic to napsal bezchybne ( teda,...za na to Svycarsko, heh ), ale jinak smekam imaginarni klobouk. [smích]

108881

25.6.2006 15:48

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108881

Pane Sodku,
čas od času skutečně zjihnu, když mi ta drsnější část populace k mému zjihnutí zavdá důvod. Ale důvodů se v dnešní době znevímjakých důvodů málokdy naskýtá. Pro něco hlasovat má člověk vždy, když je to ku prospěchu celku, když to má hlavu a patu a když je to přímo geniální.[velký smích] A nikoliv proto, jestli člověkyně vypadá jak Marylin Monroe a chlapům pokrytecky podkuřuje. To není můj styl, já každému řeknu na rovinu pravdu do očí, ať je to kdo je to.

108884

25.6.2006 16:47

RE: Nemluvte nesmysly!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 108884

Jarmilko,
vaši reformu jsem pročítal někdy před rokem, navrhl jsem vám úpravu anonymity, protože váš "dvojlístek" šlo vyřešit jednodušeji. Aniž byste úpravu zkoumala, potvrdila jste si jen své geniální řešení. To mě zarazilo a odradilo. Vehemenci, kterou vkládáte do obhajoby vašeho snu sice chápu, ale nesdílím.
Společnost musí k podobnému systému dozrát. A protože mediální výplach mozků ještě nekončí, je vhodnější se zaměřit na tlak, který donutí "státostranu" vpustit do rybníka malé strany. Pak se možná dočkáme lepších časů. Na komunální úrovni už leckteré obce fungují slušně, vyrostou tam lidi s větším rozhledem.

108886

25.6.2006 17:32

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108886

Ahoj Honzo! Tuším, že jsme si v mailech tykali. Já jsem nepříjmula Tvůj návrh proto, protože jsem jaksi dodnes nepochopila, jak by se dala zachovat anonymita voliče při systému, že by přímo u pokladny vše vyřídil, že by nešel za plentu. Taky pokládám za mimořádně důležitou tu ruční kontrolu hlasovacích lístků z uren nahodilými lidmi z nahodilých stran. Ta zpětná kontrola voleb ze strany občanů je mimořádně důležitá, aby je zase někdo nějakým způsobem nevypekl. Svět je ovládán bankéři, a tak jsem vynalezla proti nim protizbraň- lid s pomocí bank a účtů by si konečně vládl sám. [velký smích]

108891

25.6.2006 17:21

RE: Nemluvte nesmysly!

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 108884

Pani Jarmilo
Chlapi se lehce utopi v hloubi duse zeny,do ktere vidi.
Neutapime se v krivkach M.M.,ale v tom poselstvi,
ktere Vy nikdy neuvidite, protoze jste zena.
A budte tomu rada. [mrknutí jedním okem]
To pozlatko kolem M.M. neni pro nas,
to je pro ty, za ktere nas mate, damo [cool]
Jeden cas mi, myslim, Lojza/Dusan porad psal, ze mi nerozumi.
Ale myslel jsem, ze Vy nadsazku pochopite rychleji[smích]

Pisete:
Pro něco hlasovat má člověk vždy, když je to ku prospěchu celku, když to má hlavu a patu a když je to přímo geniální.

Hmmm,...a co kdyz to vase (Vase) hlasani je proti me vuli, proti memu presvedceni a zakonum meho interna?
Takze ne vždy, jak tady tvrdite.
A proto budu volit(pokud se tak nekdy stane) podle ksichtu kandidata, heh
...same shit.

protoze

V [cool]
dosadíme

108890

25.6.2006 17:35

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108890

Se mi zdá pane Sodku, že do Vaší černé duše vidím již docela dobře. [mrknutí jedním okem]

108893

25.6.2006 16:54

RE: Nemluvte nesmysly!

Volič 207.?.?.?

Reakce na 108878

> Je to neuvěřitelné, kam až vede zášť chlapů, když
> zjistí, že nějaká ženská vymyslela něco geniálního.

No sebevědomí Vám tedy nechybí. Vím, že mi to neuvěříte,
ale má kritika by byla stejná kdyby s tímto nápadem
přišel muž.

> Heleďte se pane voliči, neznáte celek mé reformy. Ten
> celek je dokonalý a nemá chybu, na všechny občany se
> tam dostane, nikdo není ve svých právech ošizen.

A ještě jednu radu. Nepodceňujte své oponenty. Jednu z
Vašich volebních reforem jsem četl. Uznávám, že to byla
ztráta času, ale přesto jsem si dal tu práci.

Obsahuje koncept "volební peněžní poukázky" nikoli
koncept "skupiny odborníků", který vysvětlujete v tomto
článku. Asi máte těch volebních reforem mnoho (pro
každého jednu?) a kvalita každé z nich je nepřímo
úměrná jejich celkovému množství.

> Na Neviditelném psu se Jura-p (což je poslanec Jiří
> Pospíšil) a Petr Kunetka zmínili o prvcích z mé
> reformy- použili mé nápady.

Nechci rozebírat "Neviditelného psa", ale když už jste
to načala...
Pan Ondřej Neff je ochoten zveřejnit i ten nejhloupější
článek, pokud nese podpis někoho z ODS. Hluboké myšlenky
těchto článků bych byl schopen vyvrátit do minuty a tak
politickou část Neviditelného psa beru jen jako koutek
humoru.

> Ti odborníci jsou nadstandart, protože skutečně nemůže
> kdejaký blb rozhodovat o jaderných elektrárnách, a tak
> podobně, tyhle věci mohou posuzovat jenom odborníci.
> Je to tak těžké pochopit?

Není. Jaderná energie totiž naše jaderné odborníky živí.
Všechny do jednoho. Co bude asi dělat jaderný odborník
ve státě, kde není jediné jaderné zařízení?

Tomu se říká střet zájmů a proto nemohou tyto zaujaté
skupiny v žádném případě samy rozhodovat o osudu všech.

Proč jste, ve Vaší "geniální reformě", opoměla tak
zásadní věc, která z ní dělá nepoužitelný zmetek?

Vaše teorie je nepromyšlená a proto je špatná. Moje
kritika nemá co dělat s anarchizmem ani feminismem ani
jiným -ismem.

Nezlobte se proto na mě, ale jedině na sebe!

108888

25.6.2006 20:29

RE: Nemluvte nesmysly!

oji 194.?.?.?

Reakce na 108888

Nenapsal bych to lépe.

Snad jen dodám. Paní Jarmila, ač ji mám svým způsobem rád, oplývá většinou špatných ženských vlastností.
Např. ženy:
-pokud je potká něco špatného, nikdy to není jejich chyba
-poslouchají výběrově (slyší jen to, co chtějí slyšet)
-vědí, že jejich názory jsou jediné správné
-mají tendenci těkat, jednat iracionálně, nelogicky, neúměrně, bez zjevné souvislosti a často v nějméně vhodných momentech
-atp.

oji

108907

26.6.2006 8:30

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108907

oji, já Vás mám ještě radši a mrzí mne, že se tady tak málo vyskytujete. Já vím, máte toho asi hodně, práce a dítě, není čas na nějaké diskuse.

No vidíte, oji, takže jsem vlastně typická ženská s těmi nejtypičtějšími špatnými ženskými vlastnostmi, takže je vše vlastně v nejlepším pořádku, s tím nic nenaděláte. Horší by bylo kdybych se chovala jako chlap a oplývala jen samými špatnými mužskými vlastnostmi. [velký smích]

108935

26.6.2006 23:30

RE: Nemluvte nesmysly!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Reakce na 108935

To by bylo to nejhorší, kdyby se ženské začali chovat jako chlapi.My vás máme rádi takové jaké jste.
Bez vás by byla na světě nuda.

(ostatně si myslím, že to platí i naopak)

[mrknutí jedním okem]

oji

109004

27.6.2006 8:05

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109004

Ano, platí to i naopak oji, jen mi někdy připadá, že nás máte rádi málo. Že máte rádi jenom naše těla, ale nemilujete naše duše. [oči v sloup]

109052

27.6.2006 10:02

RE: Nemluvte nesmysly!

google 84.?.?.?

Reakce na 109052

>Ano, platí to i naopak oji, jen mi někdy připadá, že nás
>máte rádi málo. Že máte rádi jenom naše těla, ale
>nemilujete naše duše. [oči v sloup]

to by som chcel vidiet, ako vysoko by sa vyskakovalo, keby chlapi zacali mat radi zenske duse a nie tela.
nieco v style, "Prepac draha, ja milujem tvoju dusu, ale tvoje telo nie, to ma priam odpudzuje!"
kurva, to by bolo stastnych zien na svete. ani si to nechcem predstavit.

pamätajte, co pravil Merlin,

"Davaj si pozor co si zelas, lebo sa ti to moze splnit!"

109071

27.6.2006 10:27

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109071

a co takhle milovat obojí zároveň, pane google? Ženy milují u mužů jejich tělo i duši- a u mužů to nejde? [oči v sloup]

109081

27.6.2006 19:43

RE: Nemluvte nesmysly!

google 84.?.?.?

Reakce na 109081

mohli by ste mi laskavo vysvetlit, ako sa miluje dusa?

alebo viete co, radsej nie..

109127

27.6.2006 21:26

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109127

No jasně, je mi to jasné, Vy znáte jen šukání.

109138

28.6.2006 0:00

RE: Nemluvte nesmysly!

google 84.?.?.?

Reakce na 109138

>No jasně, je mi to jasné, Vy znáte jen šukání.

presne z toho dovodu, som vas prosil, aby ste to vase vysvetlovanie strcili za klobuk.

109148

28.6.2006 7:03

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109148

Než si to své vysvětlování strčím za klobouček, tak jen ještě taková poznámka. Nedávno tu zveřejnil SandWalker fotku krásných mladičkých dívek, z nichž jedna vyvalila do kamery na veřejnosti svůj krásný zadeček- na důkaz toho, jak jsou západní ženy zkažené a prohnilé. Ovšem můj názor je ten, že ty dívky by se tak nechovaly, kdyby západní muži neobdivovali jen jejich krásná těla- ale vůbec je nezajímají jejich duše. Proč by tedy ty dívky měly pěstit krásu svých duší a kultivovat je, když nikoho jejich myšlení nezajímá, nikdo nestojí ani o jejich názory a všechny muže zajímá jen jejich krásná prdel? [zmaten]

109179

28.6.2006 7:55

RE: Nemluvte nesmysly!

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 109179

Dobre ranko Jarmilo. Je to mimo Vase dane tema, ale Vy jste tu debatu otevrela takze....

...krasnych mladickych divek - tak to tvrdite Vy [oči v sloup]

...krasny zadecek - tak to tvrdite taky Vy [oči v sloup]

Pokuste se udelat test kolika muzum zde na Zvedavci se ty devcata opravdu libi.
Mate Jarmilo - sorry - hodne pokrivene nazory o nas muzich - myslim, ze v pripade, pokud to budou uprimne odpovedi tak tech kladnych nebude mnoho.
Cela ta akce na fotce vypovida o jednom a sice prave Jarmilo v prve rade o tom co maji ty devenky v mozecku a to se uz vubec neodvazim predvidat co maji v dusi o kterou Vam prave jde. A protoze o tu dusi jde budete se divit i nam, tezko uz je nam pak prave v takovych situacich videt prave ty pekne zadecky na ktere se jinak ouuuu opravdu tak radi divame. (nejen!)

Pri presentovani se (a to je jiste jen slaby pripad te prave rozjete emancipovane zapadni slecny) tak jak to na obrazku slecny predvadi - mohou mit jakekoli vnady, uzasne postavy, zmalovane pusinky, ale ja osobne si myslim,ze normalni chlap by si o ne neoprel ani kolo.

Tak Jarmilo opet preji krasne rano a uspesny den.
Svuj uspech sklizite - anyway - podivejte se jakou jste tady rozpoutala vravu prispevku byt takovym ehm.... usmevnym clankem.

[cool]

109185

28.6.2006 15:45

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109185

Zdá se SandWalkere, že jsem šlápla do vosího hnízda- ale je to fakt mimo dané téma, takže si to radši necháme na jindy, až bude o těhle věcech zase řeč- jistě se zanedlouho příležitost najde. [mrknutí jedním okem]

109249

29.6.2006 8:20

RE: Nemluvte nesmysly!

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 109249

Jarmilo, tak znovu dobre ranko. No neni to krasne probudit se se Zvedavcem? Sakrble - co jsem to vlastne rek aby si to nekdo spatne nevylozil [oči v sloup] myslim tim samozrejme tady tu partu v sirokem nekonecnem cyberprostoru.

V te dalsi pripadne debate mi bude opravdu cti.

P.S.Tak jestli jste si ted zrovna nepomyslela (hmmmm ted si bude hrat na slusnaka hajzl jeden demagog)tak je to fajn a vy zacinate v zivote zase neco noveho [mrknutí jedním okem]
Nic ve zlem, jen tak laskuji po ranu - pekny den Jarmilo

109342

29.6.2006 12:56

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109342

Přeji hezké poledne SandWalkere.[smích] Když jsem ale ta nepříjemná vosa píchalka, hned se Vás na něco zeptám. Jak jsem to pochopila, Vy schvalujete povinné zahalování žen, že to tak má být. Včera jsem četla v MFD, jistě zase lživou zprávu, že byl teď ve Švédsku odsouzen jeden muslim za to, že vyvezl třináctiletou dceru do Somálska a tam jí nechal zmrzačit pohlavní orgány, aby ze sexu v budoucnosti nic neměla a nebyla náhodou promiskuitní. Co Vy na to? Schvalujete i "obřízku", alias mrzačení žen?

Taky nic ve zlém, přeji Vám ještě hezčí den.

109391

29.6.2006 13:15

RE: Nemluvte nesmysly!

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109391

Včera jsem četla v MFD, jistě zase lživou
>zprávu...

Proč to tedy čtete?

109392

29.6.2006 14:16

RE: Nemluvte nesmysly!

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 109391

Dekuji za odpoved.

Tak to vezmu tak nejak poporadku. Nejprve k Vasi odpovedi Vladovi Sodkovi -

- za opravdu nedemokraticke (hrozne slovo)bych osobne povazoval totalni zhovadilost, uplatnovani polovicniho pravne platneho hlasu zenam v zapadnim svete nevkladejte mi tedy do ust co jsem nikdy nemel ani na mysli V zemepisnych sirkach o kterych jsem hovoril je toto vsak vnimano velmi jinak a verte, ze prospesne pro zazity system spolecenskych kodexu povinnosti a prav muze a zeny. Zde mohu jen poradit, pokuste se odhlednout od vzoru napr. "nacelnice strany zelenych" a pouzijte Jarmilo vuli bez te to nepujde a ....max.empatie v tom smeru, ze tam kdesi za deviti horami a rekami v jinych kralovstvich panuje jina moralka a hlavne ale take s tim spojena treba nalada. To mi verte.

- tema dve je stejne v bledemodrem s odpovedi ale ja prece nechci aby jste si Vy na hlavu dala cokoli jineho krome apartniho kloboucku nevkladejte mi opet do ust neco takoveho jako ze SandWalker povine zahaluje vschny zeny ....ouuuuu [oči v sloup] Delam si opet legraci - ono to ani jinak nejde - prece chapete, ze v zemich islamu to tak proste je a je to naprosto v poradku a v zemich jinych to tak proste neni a je to taktez OK. Kdo vnucuje svoji vuli jinym v techto vecech neni netoleratni, ale neco hure - zneuziva jakekoli zaminky ke svym spinavostem ktere chce brutalne prosadit.

- tema posledni obrizka osobne se mi to velice prici jak u muzu nerkuli (ani si to neumim predstavit) - u zen. Opet u muzu jde v patricnych zemepisnych sub. a trop. sirkach o neco co vychazi z velmi starych praktickych tradic a zasad hygieny. Proc to delaji napr zidi vsude jinde ve svete [překvapení] nevim - ale pozor ...JE TO JEJICH VEC...a me je to ale uplne prece jedno.
No a ted to co chcete slyset - ten vycteny tendencne zmodelovany bulvar za kazdou cenu - uz jsem Vam tady psal, ze mate otevrit vice sva jiste jinak bystra a verim ze i krasna ocka a.... cist i jine veci. Jestli nekdo opravdu zmrzaci sve dite - je to parchant a nemuze toto skryvat za nicim byt nabozenstvim. Pral bych Vam Jarmilo zazit jak se opravdovi arabove chovaji uzasne ke svym detem. Nepodsouvejte extremy ktere se jiste vzdy v kazde spolecnosti najdou.

Na zaver - podivejme se tedy pravde do oci, proc nikdo nepopise tu tvrdou realitu napriklad o Indii. Tady se narodit jako holcicka znamena tu pravou trgedii - vite kolik procent devcatek je tam kazdym dnem - pisu dnem - zmrzacovano tak aby mohli pozdeji pro sve rodice uspesneji zebrat - hnus hnus.
[naštvaný]
Nikde v MFD se o tomto asi nedoctete - Indove jsou dnes prece ti hodni - s kterymi velky bratr zacina sve nove pakty pres jaderne pastelky.

Jarmilo - tak sem s dalsim tematem - a tak dlouho nez se polepsite
[chechtot] [chechtot] [chechtot]
Myslete uz dnes jen na prijemne veci. To Vam preji z celeho srdce.

109401

29.6.2006 15:14

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109401

Samozřejmě SandWalkere, že s Vámi nemohu v žádném případě souhlasit, to dá rozum.[smích] Takže vy tvrdíte, že jiný kraj, jiný mrav. Takže na Západě uznáváte svobodu a demokracii- ať se ženy oblíkají jak chtějí ( i když vyvalený holý dívčí zadek na veřejnosti již ale nepřenesete přes srdce a odsuzujete to), ale v muslimských zemích zase uznáváte, že je správné že jsou ženy drženy u huby a musí povinně být zahalené. Takže uznáváte obojí- na západě demokracii a v muslimských krajích teokracii, čili náboženskou totalitu. Ale totalita, to není jiná morálka- to je vždycky totalita. Kdyby nebyly přísné zákazy seshora, tak by se prostě miliony řadových muslimů chovalo jinak.

V tomto bodě se tedy oba od sebe lišíme, protože já považuji muslimské země zaostalé v tom, že tam občané nemají demokracii, ale totalitu. Na druhé straně Západ ale zase odsuzuji za to, že ztratil morálku a upadl do dekadence. Ovšem za to zase až tak nemohou jednotliví řadoví občané, neb ryba smrdí vždy od hlavy. Morálka je vždy celou historii lidstva řízena seshora a v současnosti se vlády Západu chopili zločinci a mafiáni- proto ten úpadek morálky.

Jsem ráda, že se spolu shodnem alespoň na tom, že mrzačení ženských pohlavních orgánů je zločin proti lidskosti, a že se to nedá omlouvat ani jinou zemí a jiným mravem. Prostě ženští lidé jsou na celém světě mužskými lidmi utlačováni, mrzačeni na těle i na duchu, a to nejen v Indii jak píšete, ale i v Číně a říkejte si co chcete- i ve všech muslimských zemích.

109417

28.6.2006 10:19

RE: Nemluvte nesmysly!

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 109179

Pani Jarmilo
Snad nam nechcete namluvit, ze jste dostavala po ceste zivotem jen same šoky od muzu, kteri se hlasi k zapadni civilizaci.
Pokud ano, tak to nebyli chlapi.
Pokud ne ...pak teda nechapu, proc jste tak kysele nakysla.

109206

28.6.2006 15:56

RE: Nemluvte nesmysly!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109206

Proč se domníváte pane Sodku, že jsem nakyslá? Jenom pozoruji svět kolem sebe a popisuji to co vidím. Za mého mládí se stále zdůrazňovala láska mezi mužem a ženou. To se v kapitalismu zahodilo jako nepotřebné haraburdí, protože láska se nedá zpeněžit, proto se zdůrazňuje neustále jen krásné tělo a sex, protože to se dá hodně zpeněžit- reklamou počínaje a placeným sexem konče.

A že muže nezajímá ženské myšlení a nápady? Vždyť je to pravda! Když jsem poprvé zde zveřejnila svou reformu voleb, nad kterou jsem přemýšlela pořád dokola 5 let, tak první příspěvek byl tento:

Doporučuji léčení
Vandal 206.?.?.?
Klasický případ toho, že čím víc žena přemýšlí, tím se stává nebezpečnější.

Pak celý den absolutně nic, žádný diskutér se nenamáhal „od blbé ženské“ k její reformě něco napsat, až v 17 hodin napsala chlácholivý příspěvek baba Blažková. Já si myslím, že to mluví samo za sebe, jak si muži váží ženského myšlení.

109250

28.6.2006 16:38

RE: Nemluvte nesmysly!

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109250

>A že muže nezajímá ženské myšlení a nápady? Vždyť je
>to pravda!

To je Vaše "pravda" stejně jako lež zároveň. Myšlení na "ženské" a "mužské" rozdělují jenom idioti (asi podle přirození, ví Bůh a Bůh ví proč). Myšlení (rozum) je jen jedno: buď je dobré, kvalitní... nebo povrchní a mělké, zkrátka nedobré, nekvalitní.


Když jsem poprvé zde zveřejnila svou reformu voleb,
>nad kterou jsem přemýšlela pořád dokola 5 let, tak první
>příspěvek byl tento:
>
>Doporučuji léčení
>Vandal 206.?.?.?

Připojuji se... [chechtot] [chechtot] [chechtot] Připojuji se, abyste se měla konečně možnost odpojit a udělala něco pro záchranu sebe a nezachraňovala dalších Xlet, pořád dokola, kolotoč "demokracie", něco co ve skutečnosti neexistuje, něco co není, co je jen zafixovanou fikcí v myslích miliónů naivních lidí. [chechtot] Odpojte se od Matrixu, je to Vaše naděje a šance. Poznáte pravdu a pravda Vás vysvobodí. Pravda Vás sundá a vrátí z "kolotoče demokracie" zpátky na pevnou zem.

109254

29.6.2006 13:49

RE: Nemluvte nesmysly!

pavel - 1chose 1chose (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 109250

Hezké téma! [cool] Samozřejmě každý člověk, muž i žena, má mužskou i ženskou stránku. Cílem je, jako třeba i u vrozeného temperementu, podle mne posílit kladné stránky a eliminovat záporné. Docílí se toho nejlépe tak, že člověk pozná tu komplementární stránku opačnou

Ergo, muž znající svoji citovou stránku se může chovat víc jako chlap, stejně tak, jako žena umící se prosadit, se stává velmi přitažlivou a zajímavou...

Inu, muži lásku žen nepřijímají lehce...aspoň moje osobní zkušenost Soudě podle reakcí některých pánů zde by svou duši nejradši odstřelili. Ehm, chápu. Jestli muži mají duši? Pane na nebi, chlap nemá psychiku, intuici, city? Se sexem je to jednoduché - muži to prostě mají od boha. [velký smích] Takový zajímavý model: muži jsou spodnimi čakrami napojeni nahoru, proto od boha, horními dolů (duchovní přemýšlení o smyslu země?). Ženy přirozeně jaksi spodkem obsahují sexualitu, pokud se osvobodí, jdou volně nahoru.. Je to takový zajímavý fígl přírody, který sem ještě úplně neobsáhl. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

109399

28.6.2006 11:32

RE: Nemluvte nesmysly!

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109179

Proč by tedy ty dívky měly pěstit
>krásu svých duší a kultivovat je, když nikoho jejich
>myšlení nezajímá, nikdo nestojí ani o jejich názory a
>všechny muže zajímá jen jejich krásná prdel...

Nemluvte nesmysly! Nemluvte za všechny muže! Negenaralizujte! Neurážejte! Nedělejte nic co možná (ví Bůh a Bůh ví proč) sama nechcete, ale především čemu evidentně vůbec nerozumíte.

Pokud vím, nikoho kdo má všech 5P pohromadě, nezajímají hloupé a místy až patologické názory a falešné představy na "západní" ( [chechtot] [chechtot] [chechtot] )muže přicházející od sebestředné paní, byť by byla sebekrásnější, krásná paní nejkrásnější ze všech. Hloupé názory a falešné představy, patří tam kam patří, to jest do prdele. Nepleťe si právo na názor s právem bezuzdně a bohapustě plácat nesmysly a lži. Pokud jste v něčem geniální, pak je to fenomén současnosti zvaný: nebetyčná pýcha a blbost. Nechte se léčit... nevím pouze kde, u koho, u iluzorních "odborníků", u podobně postižených - způsobem z bláta do louže - pomocí prášků, drog v jiné podobě, vyčistit zaplevelenou duši, srdce a mozek, to spíše nepůjde než půjde.... Tak jako každý z nás se dozvídá jen to, k čemu dozrál, nikdy nikdo nikoho nevyléčil. Každý se léčí sám. Na podnět kohokoliv nebo čehokoliv.

109210

26.6.2006 8:21

pane Voliči

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108888

Tou svou reformou se pane voliči zabývám již pět let- její první verzi jsem poprvé zveřejnila před pěti lety ve Zpravodaji Pravého Bloku. Od té doby ji neustále a pořád zdokonaluji a vylepšuji, není tedy divu, že se její znění mění. Nyní v tom posledním znění jsou nejen volební poukázky, ale i volební složenky a referendové složenky. A také nově ti odborníci, kteří za svůj zaslaný názor rovněž zaplatí manipulační poplatek ze své vlastní kapsy. Je to prostě koncipované tak, že když si chce lid vládnout, musí za to obětovat drobný peníz – a stát to vůbec nic nestojí. Stát pouze rozdává 100 Kč každému občanu při Hlavních volbách, aby buď to sám věnoval straně, které věří, nebo si stokorunu nechal. A v tom je ukryta ta finta, že odpadnou z voleb sociálové.[smích]

Články na Psu dnes již ani nečtu, jen tak občas jedním okem nahlédnu na diskuse, a když se mi zachce, tak tam hodím nějaký provokativní nasírací příspěvek a zase zmizím. [velký smích] Jo, jura-p je senátor, nikoliv poslanec a Petr Kunetka je mlaďoch, programátor.

Jaderná energie: co myslíte, že se o Bursíkovi šeptá? Že ho do vysoké politiky protlačila přímo ČEZ, že je jimi placený. A proč zrovna jihočeská matka Kuchtová se ocitla ve vysoké politice? Sama přiznala, že si ji vydržovali Rakušáci. A proč tak zničehožnic zazářila ve vysoké politice Jacques? Já bych mohla být někde ve straně třeba 100 let a do vysoké politiky bych se nikdy nedostala.A víte proč? Hádejte. A příště víc přemýšlejte, když něco kritizujete, moje reforma je totiž dokonalá a nemá chybu.

108932

26.6.2006 14:26

RE: pane Voliči

Volič 207.?.?.?

Reakce na 108932

> moje reforma je totiž dokonalá a nemá chybu.

Paní Jarmilo, omlouvám se Vám, za svoje dlouhé vedení. Už nějakou chvíli přemýšlím, jak je možné, že i přes odhalený zjevný problém ve Vaší volební reformně znovu napíšete, že je Vaše reforma dokonalá a nemá chybu.

Chvíli jsem přemýšlel, zda je Vaše duševní kapacita dostatečná k vyhodnocení mé námitky, že skupina odborníků (třeba jaderných, kteří jsou na jaderném průmyslu existenčně závislí) nebude nikdy hlasovat pro jeho zrušení i kdyby k tomu existovaly sebepádnější důvody.

Dokonce mě napadlo jestli se náhodou nejedná o dětskou hru
"Já jsem to řekl víckrát a proto to platí"

Nakonec jste mi musela sdělit pravdu přímo:

> a když se mi zachce, tak tam hodím nějaký provokativní nasírací
> příspěvek a zase zmizím.

Každý se nějak baví. Ale pokud Vám tato zábava vydržela pět let, měla byste ve vlastním zájmu vyhledat pomoc odborníka.

Třeba zjistíte, že existují mnohem zajímavější způsoby trávení volného času. [mrknutí jedním okem]

108961

26.6.2006 15:48

RE: pane Voliči

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108961

pane Voliči podle Vašeho rozmarného tónu usuzuji, že můj příspěvek vůči Vám nebyl v žádném případě nasírací, naopak že Vás má nebetyčná hloupost, až do nebe volající velmi pobavila.[smích]
Moje reforma je 10 stránek dlouhá, a přesto stihla popsat celý průběh internetového volebního systému jen velmi rámcově. Kdybych se měla věnovat všem problémům a detailům s tím spojených, tak by ta reforma začala být jednak nesrozumitelná, jednak velmi nudná, ale hlavně příliš dlouhá. S tím by se nakonec nikdo nečetl, každý by se na to vykašlal, neb nikdo nemá na nic čas.

V některém zde příspěvku jsem již psala, že pokud by SEBEMÉNĚ hrozil v hlasování nějaký střet zájmů a někdo by na to poukázal v časopisu k diskusím určeném- tak by ti jaderní odborníci prostě hlasovat o jaderných elektrárnách nesměli! Vždyť je to tak jednoduché. Máte ještě nějaký problém?

Ano, mě vymýšlení nové reformy voleb velmi baví, protože jsem tvůrčí, originální typ- závidíte mi? [oči v sloup]

108971

26.6.2006 16:39

RE: pane Voliči

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 108971

>Ano, mě vymýšlení nové reformy voleb velmi baví, protože
>jsem tvůrčí, originální typ- závidíte mi? [oči v sloup]

Paní Jarmilo... Z textů a obsahů Vašich příspěvků, obecně vzato, lze a pozorný čtenář vyčte mnohé. Hloupost, naivitu i celkově úsudek mdlého rozumu, toliko na místě prvním. A té pýchy... nepokory a seběvědomého "jáství"... panečku... to se jen tak nevidí... Vězte, že chce-li Bůh někoho potrestat, zbaví ho rozumu. Není Vám co závidět. Stejně tak jako nic nemáte k závidění, nic nejste. Nejste ani "typ", ani tvůrčí, ani originální... Jen jste. Dlužno dodat, že namyšlených "Jarmil", nemyslících ovcí které "jen jsou", namísto toho aby přemýšleli "co jsou" a co dělají, je hodně. Jsou to všichni, kteří si "myslí", že myslí... kteří "myslí", že demokracie je reformovatelná, přičemž je zjevné a evidentní, že pouze řadí své představy v naivní víře, že třeba voda poteče do kopce. Demokracie je hračka pro blbé.

108973

26.6.2006 18:06

RE: pane Voliči

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108973

No tak já si myslím Honzo, že tento Váš příspěvek by měl pan Stwora zrušit. Protože Vy zde nepokrytě urážíte mou osobu. Já jsem například k paní Mindy řekla, že má blbé kecy a pindy- a už mě pan editor zrušil. Ale Vy neříkáte k mé reformě vůbec, ale absolutně vůbec nic- Vy jen jako debil mě stále jen urážíte. A to už delší dobu, ať napíšu, co napíšu. Přitom Já Vás jsem ani jednou nenapadla. Tohle už není žádná sranda. O co Vám jde? Jste provokatér?

DEMOKRACIE NENÍ HRAČKA PRO BLBÉ.

108976

26.6.2006 19:30

RE: pane Voliči

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 108976

O co Vám jde? Jste provokatér?
___________________________________

Jsem člověk - myslící bytost. Nic víc, nic míň. Kolikrát to mám ještě opakovat... Od začátku, trpělivě a důsledně (mi) jde stále o jedno a o totéž: nazývat věci a jevy pravými jmény. Abstrahovat podstatné od nepodstatného. Toť celé. Na hledání složitostí kde nejsou, na řešení hlavolamů a demokracie, na řazení představ, iluzí a nedomyšlených krávovin všeho druhu jsou jiní. Říká se jim blázni, zhusta také experti a odborníci na reformy. Protože jenom blázni, experti, tzv. politologové, tzv. odborníci na "kde co" mají nutkající potřebu stále něco řešit, "vymýšlet", "nabízet", hrát si, bavit se a žvanit... Stále dokola... Demokracie je hračka pro blbé, pro lidi povrchní a pyšné, pro neschopné rozlišovat, přemýšlet a myslet v kontextových souvislostech. Vaše texty jsou toho nejen exemplárním důkazem, ale přímo učebnicovým příkladem hlouposti, nebetyčné pýchy a nablblého "jáství". Máte-li nějaký problém s pochopením obsahu toho, že demokracie je hračka pro blbé, máte-li problém s pochopením pojmu a sousloví: nablblé "jáství", máte-li problém s pochopením příčiny a následku, máte-li problém s pochopením, že vše souvisí se vším, se zákonitostmi a zákony, zkrátka máte-li nějaký problém sama se sebou - pak vězte, že to není náhoda a je to dozajista Váš problém, nikoli můj. To dá rozum.

108981

26.6.2006 20:20

RE: pane Voliči

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108981

nechápu, proč s blci ztrácíte vůbec své drahocenné slovo- tak si jich nevšímejte, buďte tak laskav! Já si Vás již všímat taky vůbec nebudu, neb s blci taky čas ztrácet nemíním, to Vám říkám na rovinu. Ale zkuste mě znovu ještě urážet a uvidíte ten příval urážek z mých něžných úst! Nic Vám nedaruju, blbečku jeden blbej!

108984

26.6.2006 22:01

RE: pane Voliči

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 108984

proč s blci ztrácíte vůbec své drahocenné slovo.

Proč? No přece proto, aby nás lidi, myslící bytosti, blbci nepřevalchovali a v naději a víře, že tyto řádky nečtou jen blbci. Ale chápu, když říkáte nechápu... Tak jako nechápte tisíce jiných věcí a souvislostí, ani toto nemůžete pochopit... natož porozumět.

Každopádně budete muset - lhostejno zda laskavě či nelaskavě - nechat jen a jen mně, co mám nebo nemám dělat. Na rozdíl od mnohých naprogramovaných nemyslících zmítajících se životem od zdi ke zdi, vlečených tu alkoholem, jindy drogou demokracie, všeobecně pak událostmi vůbec, nevidíce v těchto procesech a jevech sami sebe, natož ostatní lidi a živé bytosti s jejich právy na život, si o tom co napíšu nebo nenapíšu - co vypustím z hlavy jako z úst - rozhoduji veskrze sám. Co pustí či nepustí p. Editor je věc jiná.

108996

26.6.2006 21:36

Pane Honzo

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 108981

A uz je to i tady. Opakovacka 777 prezentuje dalsi porci nablbleho javstvi a blije svy chory prerostly EGO do fora. Nazyvat sam sebe myslici bytosti, jaka to porce namysleneho javstvi.

> Říká se jim blázni, zhusta také experti a odborníci na reformy. Protože jenom blázni, experti, tzv. politologové, tzv. odborníci na "kde co" mají nutkající potřebu stále něco řešit, "vymýšlet", "nabízet", hrát si, bavit se a žvanit... Stále dokola... Demokracie je hračka pro blbé, pro lidi povrchní a pyšné, pro neschopné rozlišovat, přemýšlet a myslet v kontextových souvislostech.

Vite koho mi Honzo pripominate? Jednoho pana z Parizske akademie ved, ktery v roce 1908 podal navrh na zruseni patentoveho uradu, protoze "vse dulezite uz bylo vynalezeno". Vy taky s Bohu rovnou jistotou stekate a urazite vsechny kolem, protoze jen VY predsi vite jaka je ta prava CESTA, prava VIRA, prave SLOVO, pravy BUH. VY mate monopol na znalosti. Ostatni jsou podle vas jen ovce a nemyslici hlupaci, hlupaci stracejici cas tim, ze badaji, vymysli, nabizi, resi namisto toho aby se zeptali VAS, vteleni Boha na zemi.

Lituji vas. Jste zakomplexovany chudacek zvracejici do for a schovavajici se za anonymitu kyberprostoru, nabubrele citaty a svou kvazi filozofii a mohl bych tady jmenovat par webu, kde jste vsechny diskutujici otravil tak, ze vam udelili permanentni BAN a z fora vas proste vykopli. Docela se divim panu Stworovi, ze ma s vami svatou trpelivost a neudela to same... Za ty urazky pani Jarmily by vam to patrilo. Tady se prispevky mazou a lide vykopavaji i za mene...

Mily Honzo 777, timto vam oznamuji, ze vas zacinam mit plne zuby nejen ja, ale i mnoho dalsich vami sproste pourazenych na tomto foru. Nechtejte, abych si na vas nasel cas. Par lidem co si mysleli ze internet je anonymni a tak si mohou dovolit cokoli jsem uz peklo ze zivota udelal a vy si o to primo prosite...

108992

26.6.2006 23:42

RE: Pane Honzo

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 108992

Milý Kevine, především nepoužívejte a neoperujte pojmy, zákony a zákonitostmi, kterým evidentně nerozumíte, o kterých nic nevíte. Pak jich máte plné zuby, plnou hlavu a plácáte nesmysly. Chápu Vaši potřebu tzv. "seberalizace", avšak nezaměňujme ji s demonstrací chaosu a guláše nevědomosti, vulgární hlouposti, absence sebereflexe vůbec. Udělejte si čas především na sebe, myslete na své zdraví. Váš duševní stav a rozpoložení si o to přímo říká. Kašlete na mě... Kašlete na mě, jako kašlu na všechny co jen bohapustě žvaní o věcech kterým nerozumí. Opodstatněné důvody mi měrou nevídanou poskytují někteří sami, tak jako právě teď Vy.

109005

27.6.2006 22:46

RE: Pane Honzo

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 109005

Koukám,že vás tu všichni čím dál více milují,ale o tom jsem nechtěla řečnit.

Zdá se,že vy jste tu jediný,který VÍ.

Myslíte,že byste mohl sestoupit z té hory abstraktna a vyjádřit se trochu konkrétněji?Třeba k tomuto tématu.Co mají lidé udělat(podotýkám,že to CO by mělo být reálné-uskutečnitelné),aby vše kolem nás fungovalo?

Zkrátka:jaký je ten váš tajemný recept,který stále nejste ochotný vyřknout?

Myslím,že nejsem sama,kterou zajímá váš skutečný a konkrétní názor na věc.

109143

28.6.2006 0:27

RE: Pane Honzo

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109143

Co
>mají lidé udělat(podotýkám,že to CO by mělo být
>reálné-uskutečnitelné),aby vše kolem nás fungovalo?

Ale vždyť vše kolem nás funguje, naprosto perfektně. Zcela v řádu věcí, v intencích konzumní společnosti i duchu: co člověk zaseje, to sklidí. Myslím si, že lidé toho už udělali, napáchali a zaseli dost. Řekl bych, že pomalu, ale jistě nastává doba sklizně a účtování za všechny ty skutky. Lhát a krást, se prostě nevyplácí, stejně jako "růst" a žít na dluh prostě donekonečna nelze. "Blahobyt" není zadarmo, každá sranda něco stojí, za všechno se platí. Aby lidé fungovali skutečně jako lidé a ne jako divoká konzumní tlupa primitivů, na to recept nemám. Na to aby společnost fungovala jako teď, to jest na dluh a jako divoká konzumní tlupa primitivů, na to máme "odborníky", rodilé "vědkyně" a "profesionály". [chechtot] Obraťte se pro recept na ně. Obtaťe se na odborníky... [chechtot]

109151

28.6.2006 12:54

RE: Pane Honzo

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 109151

Dala jsem si dohromady tenhle váš a příspěvek,plus reakci na paní Jarmilu(níže) a napadá mě další otázka(na tu první jste mi vlastně stejně neodpověděl,odpověděl jste na ni až paní Jarmile).

Vy tu vystupujete jako takový kazatel.Vysvětlujete nám,jak je demokracie mrtvá,že potřebuje pohřbít a další.O tom se můžeme dohadovat,ale jistou míru pravdy vám upřít nemohu.Zároveň paní Jarmile otevřeně říkáte,že nevíte co s tím,že sám ten recept na správné směřování lidstva nemáte(bylo by to s podivem,ten recept nejspíš nemá nikdo).V tom případě se mi začínáte jevit jako jako "věštec konce světa".Tvrdíte nám,jak jsme všichni pomýlení,že to všechno děláme špatně,do toho to vše říkáte s takovou samozřejmostí,že vy ten pomýlený přeci nejste - samozřejmě,jak byste nemohl být ten jediný jdoucí správnou cestou - ale sám žádný recept nemáte.Celé mi to připadá,jako když jeden člověk něco dělá,má snahu o nějakou změnu k lepšímu a druhý do toho jen bohapustě remcá a tvrdí,že to nemá smysl,že to dělá špatně,že to prostě nemůže fungovat,ale on sám má ruce levé,nic neumí a umí vlastně jen kritizovat(je to přeci snadné a nic to nestojí,navíc s tím dobře lidé zvyšují sebevědomí).

Takže pane usměvavý Honzo,nehážu kamenem,protože jistě sama nejsem bez viny,ale vy byste měl přehodnotit svá silně polovičatá kázání,protože vy víte,že je všechno špatně a dáváte to všem,kteří hledají cestu ven sežrat.Svými výroky se vlastně nepokrytě povyšujete nad ostatní,protože vy jste přeci ten,který je povznešen,ale sám nevíte nic,nemáte řešení a nikdy ho mít nebudete,protože se stále rochníte v tom,že nejste pomýlený jako my ostatní.

Paní Jarmila má myšlenku,to jestli je správná nebo špatná je teď vedlejší.Ona svou myšlenku prezentovala,není to jen to vaše poukazování,že je všechno špatně,ale je to i snaha o řešení,která ve vašich proslovech schází.Možná byste tedy měl mlčet,když sám nemáte co říci.

109222

28.6.2006 15:35

RE: Pane Honzo

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109222

K: Tvrdíte nám,jak jsme všichni pomýlení,že to všechno děláme špatně...
Vážená... Když už si nevážíte sebe, važte alespoň slova. Důrazně se ohrazuji proti podobným tvrzením a naprostým nesmyslům. Nic takového netvrdím, nic takového jsem neřekl. Nemluvte za mě, ani za "všichni", mluvte a vystupujte za sebe. Nepodsouvejte nejen mně, ale především sama sobě nic takového. K Vašemu "dala dohromady", lze pak říci pouze jediné: splácala páté přes deváté - "dala špatně dohromady". A můžete přemýšlet proč? Opakuji po tisícáté: vždy jen suše konstatuji. O tom co bych měl přehodnotit či nepřehodnotit se dozajista nemíním bavit s někým jehož úsudek je zatížen předsudky a domněnkami, splácá páté přes deváté a pak se mu "dohromady" cosi "jeví", vyjeví a zjeví. Nevytvářejte si nikdy žádné domněnky! Domněnky ani o mně, ani o sobě, o jiných, o světě...atd. prostě o ničem. Domněnky, falešné představy, falešné "obrazy" = cesta do pekel. Vždy se sama přesvědčte jak se věci mají ve skutečnosti.
Domníváte-li se, že paní Jarmila "má myšlenku" pak se dozajista domníváte špatně, nebo nevíte co to myšlenka je. Myšlenka (duch) = idea. Idea na racionálním základu. Nikoli z gruntu iracionální nesmysl vycházející z ještě iracionálnějšího základu a dílny jako je sama utopická idea demokracie. Demokracie, která ve skutečnosti neexistuje, která se proměnila ve fikcí a iluzí, hračku pro blbé. Mám velké pochopení pro fantasty a snílky s vlastní představivostí schopné rozlišovat, schopné abstrahovat podstatné od nepodstatného, schopné přemýšlet a myslet. Nemám pochopení pro všehoschopné, naivní a nemyslící ovce, bezmyšlenkové fantazírování, řetězení mylných představ a mylných domněnek, iraconálních a nepodložených tvrzení, plácání nesmyslů všeho druhu. Nesmyslů, jakým je např. ten Váš: Tvrdíte nám,jak jsme všichni pomýlení,že to všechno děláme špatně... Možná byste tedy měla mlčet, když ani nevíte co ve skutečnosti říkáte, jaký skutečný obraz o sobě podáváte.
K: Svými výroky se vlastně nepokrytě povyšujete nad ostatní,protože vy jste přeci ten,který je povznešen...
Ano... Jsem povznešen, ale poněkud jinak než se domníváte. Usilovně dbám abych nebyl zatížen žádnými domněkami, falešnými představami, nepodloženými soudy, zkrátka iluzemi všeho druhu. Být povznešen, znamená nebýt zatížen.
Doufám, že proti tomu nic nemáte? Pokud ano, pak je to Váš problém, nikoli můj. Povyšuju člověka nad nemyslíci ovci. Nazývám věci a jevy pravými jmény. Dávám nepokrytě přednost myslícím lidem před nemyslícími ovcemi. Vážím si sebe i přemýšlivých lidí. Miluju život, miluju moudré a přemýšlivé lidi. Je to přirozené a normální. Jsem člověk. Naprostý stejný člověk, jakých jsou po celém světě miliardy. Nerozděluju lidi, což však neznamená, že nerozlišuju. Každý se...Kráceno (Editor)

109247

28.6.2006 17:23

...

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 109247

Děkuji,že jste mi odpověděl.

Vaše mentorování jste si mohl nechat,nejsem na něj zvědavá a ani jsem o něj nežádala.

Vídím,že zkrátka nejste schopen být nohama na zemi a mluvit k věci,vím,je to pro vás jistě příliš přízemní.

109259

28.6.2006 19:14

RE: ...

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109259

K věci mluvím stále. Že vidíte a dáváte dohromady pouze to co chcete vidět, či je Vám dáno vidět a nevidíte přitom věci důležité a podstatné, a současně mezi tím vším nejste schopna striktně rozlišovat, mě nepřekvapuje. Konekonců - domněnky - to je Váš svět i problém zároveň, nikoli můj. Přízemní je každý kdo jím chce být a zůstat. Stejně jako je přízemní každý, kdo si přivlastňuje právo mluvit za mě, za jiné, nebo dokonce za všechny. Měla byste přinejmenším vědět, že se tomu říká: trestuhodná drzost. Rozumíte? Rozumíte, když mluvím k Vám dolů, "k přízemní věci".

K: Vaše mentorování jste si mohl nechat,nejsem na něj zvědavá a ani jsem o něj nežádala.
Věřím... Pravda někdy vyděsí... A o nic jiného (mi) nejde. Nazývat věci a jevy pravými jmény. Pokusit se vnést trochu světla a naděje do té gigantické tmy, které se říká: nevědomost.

109280

28.6.2006 20:42

RE: ...

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 109280

Vážený,k věci nemluvíte vůbec.Buď mě tu oblažujete o tom jaký jste vy,nebo o tom,jaká jsem já.Nic konkrétního neříkáte,nakonec,máte to dobře vymyšleno,o tom ničem,co stále tvrdíte,se nedá polemizovat,nedá se říct,že máte pravdu nebo ne.Prvotní téma byla otázka demokracie a její reformy.Nic jste k tomu neřekl,krom toho,že demokracie je mrtvá a že je to hračka pro blbé.Řešení nemáte a jen se tu vyjadřujete k tomu,jaká jsem,což je také dost lichá domněnka a tím popíráte to co sám tvrdíte.

Ani se nedivím tomu,co říkal Kevin,totiž,že vaše IP je na jiných forech banována.

Debatu s vámi ukončím stejně,jako jsem to udělala s Lehem(s tím také neměl valný význam mluvit,v něčem byl stejný jako vy,hodně psal,ale kvalitativní hodnota veškerá žádná):

Sbohem,přeji vám,aby k vám byla smrt milosrdná.

109301

28.6.2006 22:41

RE: ...

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109301

>Vážený,k věci nemluvíte vůbec.

Mluvím k věci. Vy jste ta věc. Hluchá věc která neslyší...nevidí. Váš problém.

Prvotní téma byla otázka demokracie a její
>reformy.Nic jste k tomu neřekl,krom toho,že demokracie je
>mrtvá a že je to hračka pro blbé.

Tak řekl... napsal jsem k tomu něco, nebo neřekl...nenapsal nic? Umíte vůbec číst? Vnímáte text? Vnímáte vůbec? Jste při smyslech?

>Ani se nedivím tomu,co říkal Kevin,totiž,že vaše IP je na
>jiných forech banována.
Co říkal Kevin, je přinejmenším stejně k hovnu, jako je v tuto chvíli k hovnu co říkáte Vy, že Kevin říkal. Nedůležité a nepodstatné. Nedivím se, že s takovými kravinami operujete. Vaše rozlišovací schopnost, stejně jako schopnost oddělit podstatné od nepodstatného, rozhodně není něco, čím byste se mohla chlubit a už vůbec ne Vám závidět.

>Debatu s vámi ukončím
Viz: rozlišovací schopnost. Nevzpomínám si, že bychom nějakou kdy spolu vedly. [chechtot] [chechtot] Patrně se jedná o další z Vašich tisíců domněnek a falešných představ. Viz: Váš problém. K přemýšlivým lidem rozhodně nepatříte. Soudě i podle ostatních výroků které jste vypustila, jste typický "produkt" "demokracie" - Homo sapiens stupidus - se vším všudy. Gratuluji... [chechtot] [chechtot] Demokracie na Vás může být právem hrdá a pyšná...

109316

28.6.2006 19:50

RE: ...

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109259

Che ché, Alexo, je to marné, je to marné, je to marné. Ten pupkatý, tlustý mnich, jistě taky plešatý, v té své hnědé sutaně prostě pořád jen mektá a mektá a mektá. [velký smích]

109283

28.6.2006 20:13

RE: ...

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109283

Ten >pupkatý, tlustý mnich, jistě taky plešatý...

Koho, že to "jistě" a zase "vidíte" [chechtot] [chechtot] Předtím vidiny "demokracie" a teď vidiny "mnicha". Vás bych nechtěl mít doma ani vycpanou... [chechtot] [chechtot] [chechtot] Děláte ženám jenom ostudu. Nechte se fakt léčit... Tohle už není opravdu normální, natož legrace [chechtot] [velký smích]

109294

28.6.2006 7:05

RE: Pane Honzo

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109143

Vítám Vás Alexo, kde se tak dlouho touláte?[smích]

To je marné, z toho chlapa nic kloudného nevytáhnete. To je ten bludný kazatel, co lítá po kraji v hnědé mnišské kutně a stále dokola vykřikuje ta svá moudra o zkáze světa a lidské duše, ale žádná řešení přitom sám nikdy nenabídne. [naštvaný]

109180

28.6.2006 9:09

RE: Pane Honzo

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109180

Hmm... [chechtot] Říkat inflaci slov a nedomyšleným píčovinám řešení, je věru hodno Vaší namyšlené dokonalosti. Když napíšu, že nemám recept, znamená to prostě, že nevím. Prostě nevím. V daném případě se nebojím ani nestydím že to nevím. Jako se nestydím a nebojím nazývat věci a jevy pravými jmény. Na rozdíl od Vás, která má ve všem "jasno" a nestydí se dokola vykřikovat jak je dokonalá, přímo rodilá "vědkyně", přičemž veškerá její "dokonalost" spočívá pouze v jediném: přímo učebnicově dokonalá sebestřednost, namyšlené "jáství" se vším všudy, se všemi charekteristickými rysy a znaky. To čemu se říká: obyčejná blbka bez bázně a hany, bez špetky soudnosti, o schopnosti rozlišovat nebo dokonce vnímat ani nemluvě. "Odborník" - kvalifikovaný tlachal, jakých je v "demokracii" dvanáct do tuctu a všude jak nasráno, který absolutně o ničem nepochybuje, o sobě už vůbec ne. Všechno už tu bylo...

Tvrdím, že mrtev je ten, komu odumřel stud. (Plautus)

A můžete přemýšlet proč? Rozhodně tím konečeně uděláte něco užitečného. Protože pro "demokracii", nic užitečného již udělat nelze. Páchnoucí mrtvolu je třeba pohřbít. Přinejmenším ve svých uvahách a myšlenkách. Demokracie neexistuje. A tím co ve skutečnosti neexistuje, se zabývají (demokracie=hračka pro blbé) jenom blázni. Aby se člověk mohl zabývat něčím smysluplným, aby vybředl z každodenosti a bludného kruhu falešných představ, musí opustit svět iluzí a nesmyslů všeho druhu. Odpojte se od matrixu demokracie. Jinak budete stále něco "řešit". Přičemž primární otázku zásadního významu, samu podstatu - proč stále něco řešíte - vyřešenu sama v sobě nemáte. Je-li však Vaším koníčkem a zábavou - stále něco řešit a v podstatě nic nevyřešit - pak jako "odborník" jistě víte co máte udělat, navštivte jiné "odborníky" na hlavu, zhusta však stejné blázny na hlavu padlé, domnívate-li, že "odorníci" a "experti" jsou spásou tohoto světa i spásou Vaší. Nejsou! Byli to právě odborníci a profesionálové, experti všeho druhu, kteří přivedli tento svět do takového chaosu a zmatku, který je srovnatelný s dobou Babylónu. Do bludného kruhu neřešitelných problémů, jakých jsme dnes a denně svědky a ze kterých se mnohým točí hlava, padají na hubu, aniž by věděli proč, jaká je skutečná příčina.

109190

28.6.2006 20:02

RE: Pane Honzo

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 109190

Nejen odborníci Honzoočko, ale i ti kazatelé přivedli tento svět tam kde dnes je, oni ke všemu nejvíc. Neočekávejte že budeme nepřemejšlet, neb jste to už všechno vymyslel a čekat se zadrženým dechem na spasení. Nikdo po vás nechce abyste to věděl, ale abyste řekl co si myslíte. Místo toho kážete jak ve středověku, kam byste se asi nejraději vrátil. My ale ne, máme přirozenou tendenci umírající demokracii raději léčit a ne jí rovnou pohřbít, zvláště když místo ní nic nemáme.

109289

28.6.2006 21:34

RE: Pane Honzo

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109289

>Nejen odborníci Honzoočko, ale i ti kazatelé přivedli tento
>svět tam kde dnes je, oni ke všemu nejvíc.

O tom nejvíc/nejmíň by se dalo polemizovat, ale to v tuto chvíli není ani podstatné, ani důležité. Souhlasím s Vámi, že církev se taky "podepsala" a "přispěla" měrou notnou a neoddiskutovatelnou.

K: My ale ne, máme přirozenou tendenci umírající demokracii raději léčit a ne jí rovnou pohřbít, zvláště když místo ní nic nemáme.

Kdo to je "My"? O jakých a za jaké "My" tu mluvíte? "My" malověrní a slabomyslní, posraní a podělaní strachy o své životy a majetky? Těch jste mluvčí a hlásná trouba? Neočekávám, že o tom budete přemýšlet. Přirozenou tendecí je opustit a oprostit se od všeho co je k hovnu. Lpění a ulpívání (lhostejno na čem) je svým způsobem nemoc. Mluvíte o středověku a sám jste myšlením ve středověku. Tehdy také lpěli na dogmatech a také trpěli. O éře komunismu nemluvě. Lpění je trest. Trest Boží, pokud to nevíte. Zapomeňte na demokracii, žádná není, žádná se nekoná. Než začnete něco plácat a léčit, poučte se z dějin a historie této planety. Přál jste si vědět co si myslím. Zde je má odpověď a malá lekce z katechismu zároveň. Léčit by se měl každý, kdo se rozhodne léčit mrtvolu. Vězte, že příběh a vyprávnění o Ježíši Kristu a zmrtvýchstání je o něčem jiném, než příběh a vyprávění o demokracii. O demokracii si vyprávějte komu chcete... Každý víme své. Stejně jako každý z nás se dozvídá jen to, k čemu dozrál.

109311

29.6.2006 14:40

RE: Pane Honzo

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 109311

Je vidět že jste nikdy nečetl ani jeden z mých příspěvků, když nevíte které myslím těma my a pokud si dokonce myslíte že by to mohli být ti "malověrní, slabomyslní, posraní a podělaní strachy o svoje majetky", pak asi ani nemyslíte vůbec, jen tak něco plácáte aby to vypadalo že něco víte nebo si alespoň něco myslíte. Jednoho takovýho jsem znal, v momentě kdy si myslel že už všemu rozumí se pomátl nadobro.

109409

29.6.2006 15:58

RE: Pane Honzo

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109409

>Je vidět že jste nikdy nečetl ani jeden z mých příspěvků,
>když nevíte které myslím těma my

No tak to opravdu, ale opravdu nevím, to mi fakt nedocvaklo. Nevím, protože to ze samé podstaty a povahy věci, vědět nemohu. Nemohu vědět, které "My", tím Vy míníte a myslíte. Patrně to bude tím, že za skutečně kritické myšlení nepovažuji zdánlivé myšlení, dedukování a hádání z křišťálové koule a tudíž nemohu usuzovat způsobem, kterým se mi snážíte vysvětlit, že když Vy napíšete: My ale ne, máme přirozenou tendenci umírající demokracii raději léčit a ne jí rovnou pohřbít, zvláště když místo ní nic nemáme - znamená to současně přečíst si Vaše (některé,veškeré, ví bůh) příspěvky, protože které "My" Vy tím myslíte, je v (údajně) těch příspěvcích, přičemž však znamenat může vlastně cokoli.
Připouštím, že jsou lidé, jejichž veškerá schopnost myslet a přemýšlet stojí na domněnkách a čekání, že to druhému tzv. docvakne, kterak "já" to "My" "myslím". Netřeba pak zdůrazňovat, že takové "domněnkové myšlení" je zcela zavádějící a zcestné. Rozhodně se tím nic nemění na mojí původní otázce - Kdo to je "My"? - směřující k Vám. Vaše dnešní odpověď je pouze potvrzením a důkazem toho, co jsem již uved: Neočekávám, že o tom budete přemýšlet.

K:...pokud si dokonce myslíte...

Zásadně si nic nemyslím! Nepracuji takříkajíc "dopředu", předsudečně, s domněnkami a smyšlenkami. Buď vím, nebo nevím. Když nevím, mlčím, nebo se zeptám. Tak jako jsem se zeptal jedné nemyslící hlásné trouby mluvící za všechny na to - Kdo to je "My"? O jakých a za jaké "My" tu mluví?

109433

29.6.2006 14:57

RE: Pane Honzo

J. H. 62.?.?.?

Reakce na 109289

>Nejen odborníci Honzoočko, ale i ti kazatelé přivedli tento
>svět tam kde dnes je, oni ke všemu nejvíc.
Jestli to nebude tím, že lidé jsou víceméně stejní, jenže to nechtějí vidět. A jestli třeba tahle skutečnost není hlavní problém tam, kde se pokoušíme o demokracii.
J. H.

109414

29.6.2006 15:00

RE: Pane Honzo

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 109414

Jistě, jedinný problém společnosti jsou lidi. Ale co byste místo demokracie navrhoval, aby to nebylo ještě horší?

109415

29.6.2006 16:01

RE: Pane Honzo

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 109415

To mate pravdu. Rekl, ze spousta z nas tady na Zvedavci se angazuje, protoze chape, ze nejlepsi co muzeme udelat je nedovolit demokracii, aby chcipla. S tou nemoci jste vystihl trefne. Bohuzel ja osobne mam pocit, kdyz hovorim s lidma ve svem okoli, ze demokracie je nejaky patek tuhou mrtvolou. Rekl bych, ze konstituce, parlament, nezavisle soudy jsou takovym skeletem demokracie. Lidi, co si ceni sve ustavy a zni plynoucich prav a svobod jsou svaly a krvi. Jak moc si vlastne cenime svych prav a svobod? Nasi predkove za ne zaplatili casto nejvyssi cenu.

109434

29.6.2006 22:32

RE: Pane Honzo

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109414

>Jestli to nebude tím, že lidé jsou víceméně stejní, jenže
>to nechtějí vidět. A jestli třeba tahle skutečnost není
>hlavní problém tam, kde se pokoušíme o demokracii.

Slepí slepé vedou... a podle toho to také vypadá. Dokola a dokola... Jako blázni...

109486

27.6.2006 6:31

RE: Pane Honzo

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108992

Díky moc Kevine. [smích] [smích] [smích]

109037

27.6.2006 7:24

RE: Pane Honzo

J. H. 62.?.?.?

Reakce na 108992

>Mily Honzo 777, timto vam oznamuji, ze vas zacinam mit plne zuby
>nejen ja, ale i mnoho dalsich vami sproste pourazenych na tomto
>foru. Nechtejte, abych si na vas nasel cas. Par lidem co si
>mysleli ze internet je anonymni a tak si mohou dovolit cokoli
>jsem uz peklo ze zivota udelal a vy si o to primo prosite...
Takže když došly argumenty a urážky, nastupují výhrůžky. Uznávám, že pan Honza je dost otravný tvor. To by ale nemělo vést k tomu, že sami překročíme míru.
Jestli ovšem nenasírá hlavně to, že občas mívá pravdu.
J. H.

109045

27.6.2006 12:02

RE: Pane Honzo

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109045

>Uznávám, že pan Honza je dost otravný tvor.
Uznávám, že má nelichotivá slova jsou pro mnohá sebestředná individua otravná. Zejména pak "otravná" a jedovatá jsou pro všechna ta nablblá "jáství", pro všechny ty geniálně hloupé a namyšlené "Jarmily" v miliónech podob a bezduchých kopiích, které si myslí, že "myslí", které neslyší...nevidí... Nevidí sami sebe, nevidí jaká je skutečnost, nevidí jaká je realita, nevidí jak otravná, hloupá a bezduchá je ve skutečnosti a v souhrnu a zejména pak ve svých důsledcích celá ta ubijející NEDOMYŠLENOST a UTOPIE zvaná "svoboda a demokracie", lidovláda, spolek a spolčení "lidožroutů" požírajích sami sebe, království lži a korupce, "náboženství" pokrytců a hračka pro blbé, diktatůra tuposti. Nevidí, že příčinou jejich nasranosti a otrávenosti, jedu v nich samých, je právě a jen to, o čem donekonečna jen žvaní, čím se tzv. "baví" a zaměstnávají, iracionální "víra" v utopii a zázrak, v reformovatelnost nereformovatelného, namísto toho, aby nazývali věci a jevy pravými jmény. Běda pak těm kdo se opováží - nazývat věci a jevy pravými jmény - sahat jim na jejich hračky, důsledně pojmenovávat jejich mýty a iluze, adresovat slova: nejste nic - jen jste, jste nazí. Jste nazí... stojíte uprostřed svým polopravd, mýtů a iluzí všeho druhu, uprostřed bludného kruhu falešných představ a nedomyšleností, uprostřed své sebestřednosti, své geniální "geniality", své nepokory a pýchy, uprostřed řetězce příčin a důsledků, uprostřed uzavřeného kruhu své vlastní "dokonalosti", nevědomosti, jedu naivního "jáství" a zvůle nebetyčné hlouposti. Máte co jste chtěli, máte "demokracii", "svobodu", důsledky hloupého a veskrze lhostejného vulgárního individualismu a materialismu, důsledky tzv. liberalismu a seberealizace loktů bez reflexe souvislostí a sebereflexe, a to se vším všudy. Vládnete si sami, idioti a "odorníci" na blbost. Vládnete, aniž byste si vůbec povšimli, že jste vlečeni a ovládáni, včetně toho, jak jste zcela po právu a po zásluze za to současně trestáni, aniž byste si to uvědomovali... natož připustili. Parlamentní demokracie tak, jak ji dnes vidíme, je páchnoucí mrtvolou, nad kterou se jako hejno much vznáší ty různé průvodní jevy rozkladu - pohrdání obyčejnými lidmi, adorace jedné ideologie a apriorní odmítání jakýchkoliv odlišných názorů.
Se zájmem sleduji příspěvky p. Voliče. Děkuji, že jste. Svým obsahem a důslednou cíleností, schopností rozlišovat, vládnutí slovem směřující k podstatě, která je určující, je lze pak směle označit: velmi dobré. Podstaty spočívající v prosté pravdě: zapne-li se první knoflík špatně, je celé zapínání špatné. Podstaty, že vše, co je nekvalitní, zgruntu povrchní, nedomyšlené a šmejdské, je řečí našich babiček "vachrlatý", čili nestabilní a velmi brzo se to položí.

109093

26.6.2006 19:29

RE: pane Voliči

Volič 207.?.?.?

Reakce na 108971

> jsem tvůrčí, originální typ- závidíte mi?

Ne. To opravdu ne.

> Kdybych se měla věnovat všem problémům a detailům
> s tím spojených, tak by ta reforma začala být jednak
> nesrozumitelná, jednak velmi nudná, ale hlavně příliš
> dlouhá.

Pokud to není myšleno jen jako nezávazné tlachání, tak
se těmi detaily budete muset chtě nechtě zabývat.
Bude to totiž ta nejdůležitější část Vaší práce, která
rozhodne o použitelnosti Vašeho návrhu.

> V některém zde příspěvku jsem již psala, že pokud by
> SEBEMÉNĚ hrozil v hlasování nějaký střet zájmů a někdo
> by na to poukázal v časopisu k diskusím určeném- tak by
> ti jaderní odborníci prostě hlasovat o jaderných
> elektrárnách nesměli! Vždyť je to tak jednoduché.

Je vidět, že Vaše reforma je velmi dobře promyšlená,
když ji musíte upravovat jěště v diskusi. Fatalista by
řekl, že to není dobré znamení, ale budiž.

> Máte ješte nejaký problém?

Ano. Vlastně pořád ten samý. [smích]

Problém, který jsem popsal bude pro Vaši vládu
odborníků typický, takže jaderní odborníci nebudou
moci hlasovat o jádru, ředitelé škol o školách,
biologové a genetici o geneticky modifikovaných
potravinách.

Otázka tedy zní, proč vůbec zavádět systém, ve kterém se
budou uplatňovat většinou tyto "vyjímky", ale budiž.

Mnohem důležitější otázka je, jak tedy nominujete
skupinu oprávněných voličů?

Řekněme, že jsme zrovna chtěli rozhodnout o další
jaderné elektrárně, ale jaderní odborníci nám,
kvůli střetu zájmů, vypadli.

Kdo tedy bude místo nich volit?
A vypadli jaderní odborníci z volby skutečně oprávněně?
Všichni příbuzní jaderných odborníků budou tvrdit, že NE.
Všichni ochránci přírody budou tvrdit, že ANO.

To co vzniklo se nazývá spor. Na řešení sporu se používá
arbitr tj. někdo kdo se bude snažit spor rozhodnout.
Kdo bude tímto arbitrem a jak zajistíte jeho neuplatnost
ve zkorumpovaném systému?

Vidíte ten problém? Snažila jste se o volbu pomocí co
největší skupiny, aby se zabránilo korupci a končíte u
jednoho arbitra. Vy jste problém nevyřešila, ale pouze
ho posouváte před sebou z místa na místo!

A jediné skutečné řešení tohoto problému je
tisíce let starý do kamene vytesaný zákon:

Jeden člověk jeden hlas

Protože jsme opsali plný kruh zakončím moji odpověď
větou, kterou jsem začal.

Neupravujte přímou demokracii!

108980

26.6.2006 20:42

RE: pane Voliči

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108980

Ano, ta reforma je promyšlená, protože v ní popisuji techniku, jakým způsobem by se ty nové volby prováděly. Nemohu v ní ale popisovat následné zákony a předpisy, které by se k tomu musely teprve extra vytvořit. Chápete to už konečně?

Jaderných odborníků je málo, když na to příjde, z matematického hlediska by si klidně mohli hlasovat taky, v tom množství jiných hlasujících lidí by se stejně ztratili. K jaderným elektrárnám by měli dovoleno patrně hlasovat především ekonomové, kterých u nás těch sto tisíc patrně bude, a potom taky ekologové, kteří k tomuto problému mají taky určitě co říct. Ředitelé škol pochopitelně budou mít právo hlasovat o problémech škol- jak jste přišel na to, že nikoliv? Nebo si myslíte, že nějaká Buzková za ně vše vyřešila? Nebo si myslíte že nějaký zločinec Rath sám a bez odborníků diktátorsky vyřeší problémy zdravotnictví?

Vy jste vážně nějakej nechápavej pane Voliči, říkám Vám že ti odborníci jsou jen malá část mé reformy. VŠICHNI občané v té mé reformě dostanou neskutečně víc pravomocí k rozhodování než mají dosud! Budou moci rozhodovat až tak moc, že se politici budou před nimi rok co rok třást, zda obstojí další rok. Žádný spor a arbitr existovat nebude, protože jestliže 60 procent odborníků řekne NE jaderným alektrárnám a 40 procet řekne ANO, tak ti první vítězí a šmytec, není co řešit!

Omlouvá Vás jedině to, že jste nečetl další části té reformy- dejte mi sem mail a já Vám ji celou pošlu a pak mi tady teprve něco vyčítejte. Ano, jeden člověk jeden hlas- ale to všechno ve své reformě mám. Takže když nevíte, co vlastně kritizujete, tak je zbytečné se s Vámi o něco přít.

108985

26.6.2006 22:01

RE: pane Voliči

Jiránek 84.?.?.?

Reakce na 108985

Mě se zdá toto řešení jako velice přijatelné http://www.pdemokracie.ecn.cz/cs/index.php?pg=ustava#obcanske_komise

108997

27.6.2006 8:09

RE: pane Voliči

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108997

Ty občanské komise jsou velmi zdlouhavé- kdepak, tudy cesta vůbec nevede pane Jiránku. Dnešní doba je děsně rychlá, tudíž i vše co se bude týkat budoucích voleb bude muset probíhat svižně- a k tomu je vhodný jedině mnou navržený internetový volební systém.

109053

26.6.2006 22:03

RE: pane Voliči

Volič 207.?.?.?

Reakce na 108985

Paní Jarmilo, docela mě otravuje opakovat každou pro Vás nepříjemnou otázku dvakrát, protože Vaše první reakce bývá vždy obecná nic neříkající vytáčka, ale ještě naposledy budu trpělivý.

Jestliže nemůže ve Vašem systému rozhodovat o každém problému každý (a to nemůže, dokonce pod navrhovanou pokutou 50000,-Kč) musí existovat někdo, kdo bude definovat, kdo smí v dané otázce volit a kdo ne (říkejme mu arbitr).

Ač si to ani sama ještě neuvědomujete, budou existovat spory a bude muset existovat arbitr (třeba soud). Tento arbitr (nanejvýš několik málo lidí) bude pod neustálým tlakem lobystů, aby tu či onu skupinu přizval k rozhodování o dané otázce nebo jinou skupinu z rozhodování vyloučil.
Dále bude muset řešit spory týkající se neoprávněného hlasování a příslušně opravovat výsledky voleb. Tím se dostanete do situace, že nebudete moci sice přímo ovlivnit hlasování, ale budete ho moci ovlivnit nepřímo, vhodnou volbou oprávněných skupin voličů-odborníků.

Proto znovu opakuji, že jste tím problém korupce vůbec nevyřešila ale pouze jste ho přesunula na jiné místo. A znovu opakuji, že jediné řešení je povolit hlasovat všem lidem o všech problémech. Tedy speciálně pro Vás upřesním svůj předchozí výrok:

KAŽDÝ člověk jeden hlas

> Omlouvá Vás jedině to, že jste nečetl další části té reformy-
> dejte mi sem mail a já Vám ji celou pošlu a pak mi tady teprve
> něco vyčítejte.

Není třeba. Nyní se bavíme o této části, která je evidentně
špatně. I za optimistického předpokladu, že je zbytek Vaší teorie
bezchybný, bez vyřešení tohoto problému nemůže tato část fungovat
a tedy nemůže fungovat ani celek.

108998

27.6.2006 6:57

RE: pane Voliči

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108998

Kdo bude definovat, kdo smí v dané otázce volit a kdo ne? To je správná námitka pane Voliči. Přiznám se tedy konečně bez mučení, že se tady trapně pořád vytáčím, a že skutečně tohle nemám promyšlené až do takovýhle detailů. Snad by o tom mohli prostřednictvím referenda (které probíhá v mé reformě přes banky vždy velmi neuvěřitelně rychle a snadno, takže by to nebyl žádný problém ho kdykoliv vyhlásit) rozhodnout všichni vysokoškolsky vzdělaní lidé. Jedině oni by byli tím arbitrem, nikdo jiný. Takže když by rozhodlo milion vysokoškoláků, že jaderní odborníci hlasovat nesmí, kdežto třista tisíc vysokoškoláků by bylo pro, tak by bylo definitivně rozhodnuto- jaderní odborníci by byli z hlasování vyloučeni.

Víte, tady je obrovská výhoda v tom obrovském množství hlasujících lidí. Takže i když by se našlo pár cvoků, co byli neoprávněni hlasovat a dostali za to pokutu, stejně by to konečný výsledek sebeméně neovlivnilo. Problém korupce by v tak obrovském množství hlasujících lidí by absolutně nemohl existovat. To by se korupčníci museli zbláznit, kdyby jezdili po kraji a chtěli uplatit milion lidí. Všichni lidi o všech problémech hlasovat nemohou- všichni občané mohou hlasovat v referendech jen výhradně o otázkách, které mohou všichni lidi řešit. Ale odborné věci musí řešit odborníci. A je lepší, když to řeší milion lidí, než pár zkorumpovaných poslanců, či ještě zkorumpovanější vláda.

Napsal mi pan Vladimír, ať mu napíšu, jakou formou si představuji další zveřejnění reformy. Já ro rozsekám na menší články na pokračování, a pak to ještě všechno prodiskutujeme, jo?

109042

27.6.2006 8:20

RE: pane Voliči

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 109042

Jestli tomu dobře rozumím, tak o každém zákonu by napřed hlasovali všichni vysokoškoláci aby rozhodli, kdo bude hlasovat. A pak by tedy hlasovali jimi vybraní odborníci. A připomínkové řízení? Také odborníci?

Aby tady vůbec někdo dělal něco jiného, než hlasoval.

109056

27.6.2006 8:36

RE: pane Voliči

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109056

některé věci by byly od samého počátku tak jasné, že by v podstatě automaticky připadly ke hlasování pouze právníkům Davide, a nikomu jinému.[smích]- že by o tom nemuseli rozhodovat všichni vysokoškoláci v zemi. No to máte se mnou ale těžký, vždyť já jako laik ani nevím, co je to připomínkové řízení.[velký smích]

Ale to hlasování by vážně nikoho nijak zvlášť nevyčerpalo, vždyť zajít do banky, vyplnit tam lístek a zaplatit 50 Kč, to je otázka pěti minut.

109058

27.6.2006 8:57

RE: pane Voliči

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 109058

Připomínkové řízení je to, co teď probíhá tady, kolem Vašeho návrhu, aby se odstranili případné chyby. Neboť, jak se zdá, i návrh označený autorem za geniální může mít tu a tam chybku. [smích]

Píšete "některé věci". Zase by musel NĚKDO rozhodnout, které. Ne každému je všechno stejně jasné.

A koukněte se do Sbírky zákonů na jejich čísla. Jsou vesměs trojciferná. To by bylo jedno hlasování denně a náklady v tisících ročně. Nemluvě o administrativě s tím spojené.

A nechat hlasovat jen VŠ? To by se absolvent UK mohl cítit podhodnocen, pokud by měl stát na roveň s absolventem UJEP. Navíc, při současné inflaci vzdělání, bude mít za chvíli nějakou VŠ každý. Myslíte, že odborník v oboru, kupříkladu chemie, je současně kompetentním ke tvorbě společenských norem?

109062

27.6.2006 10:18

RE: pane Voliči

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109062

Tak tady slavnostně prohlašuji na základě Vašeho připomínkového řízení, že tedy odborníky ze své Reformy škrtám!! Když si je tam nikdo z Vás nepřeje, tak to tedy ruším. Právě jsem vytiskla poslední verzi do národní ceny České hlavy- ale teď to okamžitě předělám a ty odborníky vyruším. [zmaten]

109077

27.6.2006 8:37

RE: pane Voliči

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Reakce na 109042

>Snad by o tom mohli prostřednictvím referenda (které probíhá
>v mé reformě přes banky vždy velmi neuvěřitelně rychle a
>snadno, takže by to nebyl žádný problém ho kdykoliv
>vyhlásit) rozhodnout všichni vysokoškolsky vzdělaní lidé.
>Jedině oni by byli tím arbitrem, nikdo jiný.

A proc jenom lidi s carem papiru? Znam spoustu lidi ze starsi i mladsi generace, kteri svym intelektem predci jinou spoustu vysokoskolaku co znam, prestoze zadny titul nemaji. A co vysokoskolsti studenti? 18 jim bylo, do snemovny volit muzou, ale prestoze maji treba rok pred dokoncenim, tak nemuzou volit? Nebo budou volit studenti lekarske fakulty ke zdravotnickym tematum, aniz by bylo jasne zda jsou schopni dostudovat?

-Neco Vam reknu, cim vic se do toho budete norit a vymyslet jak to zdokonalit, tim vic z toho bude chaotickej paskvil. Ten system odborniku je absolutni nesmysl. Demokracie ma stat na tom, ze hlasy jsou si rovny at pochazi od kohokoliv, i kdyz by pan pk.. nejradsi vyloucil moravaky a Vy treba vyucene kominiky nebo tesare.

109059

27.6.2006 10:20

RE: pane Voliči

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109059

ruším to Pavle, když si i Vy myslíte, že je to absolutní nesmysl.

109078

27.6.2006 10:59

RE: pane Voliči

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 109059

>A proc jenom lidi s carem papiru? Znam spoustu lidi ze starsi i mladsi generace, kteri svym intelektem predci jinou spoustu vysokoskolaku co znam, prestoze zadny titul nemaji. A co vysokoskolsti studenti? 18 jim bylo, do snemovny volit muzou, ale prestoze maji treba rok pred dokoncenim, tak nemuzou volit? Nebo budou volit studenti lekarske fakulty ke zdravotnickym tematum, aniz by bylo jasne zda jsou schopni dostudovat?


V tomto s Vama nelze nez souhlasit. Taky znam nekolik inzenyru nebo doktoru, pri kterych se stydim ze jsem graduoval na stejne skole jako oni. Lidi bez vlastniho nazoru, neschopnych samostatneho mysleni a konani, lidi, kterych intelektualni obzor konci Big Brotherem a VyVolenyma. A taky znam spoustu lidi se strednim vzdelanim, ale s velikym prehledem a vysokou inteligencii, lidi se kterymi si mam vzdy co povedet, lidi, kteri treba na vysokou skolu nesli kvuli socialni situaci sve rodiny.

Proto bych neomezoval system na dosazene vzdelani, ono treba tech 100 nebo 200 korun ktere by bylo potreba za hlasovaci poukazku zaplatit by nezadouci elementy vyeliminovalo spolehlive (dyt to je 10 piv, Mano), spis bych skutecne nechal hlasovat jen ty, kteri maji za posledni rok sve konto vuci statu v plusu, kteri statu vice dali nez si od neho vzali...

109086

27.6.2006 9:25

RE: pane Voliči

Volič 207.?.?.?

Reakce na 109042

No vidíte, že to jde. Vaši odpověď jsem, řekněme, očekával. [smích] Takže pod tíhou argumentů se pomalu, ale neodvratně dostáváme k čím dál větší volební skupině ( i když jen "voličů voličů" ) a pokud budete spravedlivá, po několika dalších dnech vysvětlování byste nakonec zjistila to, co se Vám snažím vysvětlit od počátku.

Z voleb nelze nikoho vylučovat, pokud mají být spravedlivé
a volební systém stabilní.


Víte, nevadí mi, že jsem obětoval den na to, abych Vám to vysvětlil, ale
vadí mi, že jsem schopen, tak jak jsem napsal na začátku, rozmetat Vaše
argumenty během té jedné minuty a to přes to, že třeba Vaše práce trvala pět let!

Jak to, že jste si tyto otázky nepoložila sama už dávno?
Jak to, že jste na ně nehledala odpovědi?

To není moc lichotivé hodnocení kvality Vaší práce. A to mě trochu mrzí.

109065

27.6.2006 10:25

RE: pane Voliči

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109065

Jen se tolik neholedbejte pane Voliči! Víte, něco zkritizovat je velmi, velmi snadné a jednoduché. Ale něco originálního vymyslet trvá roky, než to celé zkompletujete do jednoho krásného, logického celku, kde všechno se vším dokonale hraje.

Já jsem si vážně myslela, že ti odborníci by byli skvělí. Ale když trváte na rovnoprávnosti za každou cenu- budiž, škrtám to.

109079

25.6.2006 17:20

RE: Neupravujte přímou demokracii!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 108873

Vam se nestaci podivat na nas soucasny parlament, aby jste pochopil kam nas zavede prima demokracie? Kam nas zavede to, ze dva hnedocesi na socialnich podporach mohou kdykoli prehlasovat jednoho ekonoma? Kam nas zavede snaha politickych stran podkladat se volicum absurdnimi navrhy s devastujicim ucinkem na ekonomiku (jako je treba placene rozmnozovani jistych socialnich skupin) ve jmenu jedinem - dostat se ke korytu? Ano, napsal jste to spravne, kapri si rybnik nevypusti a proto je absurdni davat ve volbach stejny hlas hnedocechum na podpore (ktery budou volit socany a komunisty jen aby jim nevyschnul veletok podpor) jako lidem kteri delaji, od statu nic nechteji a v podstate nic nedostavaji, ale dnes a denne jsou systemem okradani o znacnou cast sveho vydelku ve jmenu zachovani volicske zakladny masivni podporou prace se stiticich zivlu.

To neni fasizmus ani ohrozeni demokracie. Stat jako takovy nema zadne penize, rozdeluje jen penize ktere sedrel ze svych obcanu. A proto povazuji za maximalne nespravodlivy stav, kdy stejny hlas ma clovek, podpory a penize vyhradne konzumujici jako clovek statni kasu naplnujici. Kdy vlastne lidi kteri o penezich a jejich rozdelovani rozhoduji vybiraji ze znacne casti taky lide z kasy jenom cerpajici.

A na zaver. Prima demokracie, kde kazdy, i blb s nulovym vzdelanim a nulovou schopnosti postarat se o sebe ma pravo volit zpusobuje stav, ze do parlamentu nejsou voleni odbornici, pravnici, ekonomove, sociologove, manageri ale "osobnosti" jako fotbalovy trener, byvala Miss, skokan na lyzich nebo reditel televize, kteri sice o politice nebo zakonech vedi velke kulove, ale jsou to "zname tvare" pritahujici volice. Pak parlament z vyvazeneho a rozumneho navrhu zakona pripraveneho tymem odborniku vytvori naprosto nesmyslnymi pozmenovacimi navrhy paskvil, ktery musi byt novelizovan driv nez zacne platit (co tak zakon 411 kde za neodlepenou dalnicni znamku z lonska je vetsi postih nez za jizdu na cervenou)...

108889

25.6.2006 18:34

RE: Neupravujte přímou demokracii!

Volič 207.?.?.?

Reakce na 108889

Nejsem si jist, co se dá vyvozovat ze stavu našeho parlamentu (tzv. zastupitelské demokracie) o přímé demokracii. Asi velice málo. Pokud chcete trochu populistickou odpověď na otázku, kam by nás zavedla přímá demokracie, tak tedy zavedla by nás do Švýcarska. [smích]

Popisujete mnoho problémů. Na jejich existenci se pravděpodobně shodneme, ale já nevidím řešení v nespravedlivém volebním systému. Pokud bude volební právo některých potlačeno, ať už formou peněžní sankce nebo přímo zákazem, systém bude nespravedlivý a dříve či později se zhroutí.

Klasická přímá demokracie (nikoli zastupitelská) má jednu obrovskou výhodu. Systém se sám řídí na základě negativních zkušeností voličů.

Může se například stát, že si nezodpovědní lidé v počáteční euforii odhlasují, že "jezdit pod vlivem" není problém. To bude mít za následek zvýšení počtu dopravních nehod, více obětí a více naštvaných pozůstalých a tím zároveň více voličů proti "jízdě pod vlivem".

Zkušenosti ukazují, že systém se na základě těchto bolestných zážitků velmi rychle přikloní k rozumným řešením. Tedy něco, co u parlamentní demokracie nenastává ani po desetiletích od pojmenování problému.

Co se blbů týče, není řešením sebrat jim hlas, ale spíše přidat zodpovědnost a dát jim možnost vzdělání. Výchova v systému padni-komu-padni je velmi účinná a kupodivu i ten největší blb po několika málo marných pokusech rychle pochopí, co je pro něj dobré. [smích]

108900

26.6.2006 7:31

RE: Neupravujte přímou demokracii!

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 108889

Pěkně jste to napsal.Řešení bych viděl v postupném omezování volebního práva.
Třeba v první fázi na soudně netrestané.Potom na neregistrované na pracáku atd....

108925

26.6.2006 11:02

RE: Neupravujte přímou demokracii!

lord Corvin lordcorvin (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 108925

To mi připomíná systém popsaný v knize Hvězdná pěchota.

Právo volit a být zvolen tam mají jen občané, a občanství se získává dlouhou a nebezpečnou službou vlasti (u nás by šlo třebas o hasiče, horskou službu, vojáky v tzv. "mírových" sborech, mezinárodně působící záchranáře atd.) Plat mizerný, volno žádné a horní hranice by se volně posouvala podle aktuálních potřeb stylem už máš sice odsloužíno minimum (např. 10 let), ale nejsou lidi a tak se připrav, že tu ještě 10 let zkejsneš.

Nelíbí se ti to? Tadyhle je formulář Vyřazen beze cti a tradá, žádná další šance se přihlásit, každý člověk má jen jeden pokus. Spácháš něco trestného? Tradá, souzen podle vojenského práva, které je/by bylo tak odhadem 3x přísnější (obsahovalo by na rozdíl od civilního i trest smrti) plus formulář Vyřazen beze cti.

S tímhle by se dal snad zachovat i současný volební systém, jen by se musely posílit zpětné kontrolní vazby.

108940

26.6.2006 12:21

Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108940

Celý volební internetový systém je tento:

Obsah: 1. Úvod
2. Reforma všeobecných voleb (volby hlavní a vedlejší)
3. Reforma všeobecného referenda
4. Reforma místních voleb a referend
5. Vláda odborníků prostřednictvím přímé demokracie

Jak byste chtěl posílit zpětné kontrolní vazby u dosavadního, již dávno nefunkčního volebního systému? Prozraďte nám to.

108947

26.6.2006 13:21

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

lord Corvin lordcorvin (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 108947

To: Jarmila

Ač v této oblasti nejsem ani začátečník-čekatel, napadají mne přesto následující možnosti:

1)

krok a: spáchání přestupku, nebo jiného pochybného jednání danou osobou
krok b: umístnění popisu přestupku na k tomu určené stránky (musely by se založit, nicméně v tomto bych problém neviděl)
krok c: nasbírání většího než stanoveného minimálního počtu podpisů ve stanoveném čase
krok d: předání daného problému orgánům, kterých se to týká (v současné době policii)
krok e: v případě, že problém se ukázal jako hrubé porušení povinností / přestoupení zákona, následuje ztráta imunity, soud, zákaz činnosti na dobu stanovenou soudem... (právníci zajisté najdou další možnosti)
krok f: v případě pozitivního kroku d okamžité nahražení provinilce následujícím kandidátem z kandidátky (fundovanější opět zajisté najdou i jiné, vhodnější, nebo méně nákladné možnosti)

nebo za 2)

krok a: spáchání přestupku nebo jiného pochybného jednání danou osobou
krok b: podání trestního oznámení orgánům, kterých se to týká (v současné době policii) libovolným neanonymním občanem s volebním právem
krok c: posouzení trestního oznámení policií, nebo kanceláří státního žalobce (zda bylo / nebylo dosaženo viz krok a)
krok d: zveřejnění výsledku s odůvodněním, proč zrovna tenhle závěr a kdo se pod to podepsal
krok e1: v případě pozitivního výsledku žaloba/soud/rozsudek, jehož součástí je zákaz výkonu činnosti
krok e2: v případě negativního výsledku možná žaloba mezi danou osobou a oznamovatelem (zřejmě na nějaký existující paragraf o křivém obvinění, nejsem právník)

nebo za 3)

zřízení nezávislého kontrolního úřadu (co třebas pobočka BIS) s možností neomezeného špiclování volených zástupců (pouze těch zvolených a zastávajících funkci) bez ohledu na aktuální politická (něco jako lidská) práva, který by přejal funkci hlídacího psa (i když tohle je asi stejně reálné, jako střet Země s nějakým spřáteleným kosmickým tělesem, např. jinou planetou, nicméně možnost to je)

Pokud Vám některá z výše uvedených možností (nebo všechny) připadá obzvláště pitomoučká, rád si přečtu konstruktivní kritiku.

108954

26.6.2006 14:06

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 108954

To bych si nikdy nedovolila nazvat Vaše možnosti řešení problémů dnešní zástupné „demokracie“ jako pitomoučké. Ale ihned na rovinu říkám, že by byly neefektivní, naprosto neúčinné. V dnešní době celosvětově platí, že kdo má peníze má moc. Tahle skutečnost se odráží v tom, že když nějaký chudák ukrade v hypermarketu rohlík, je za to popotahován, kdežto když nějaký vyvolený ukrade miliardy je prakticky nepostižitelný, protože svými penězi uplatí všechny. A to se dnes týká i vysoké politiky, která je u nás v současnosti durch und durch prorostlá organizovaným zločinem. Kubiceho zpráva je naprosto pravdivá- nejen státní správa, ale přímo i naše nejvyšší politika se hemží organizovanými zločinci. Proto Vaše řešení nejsou pitomoučká, ale jsou naivní. A proto by na ty vládnoucí zločince platila pouze a výhradně co největší míra přímé demokracie všemi směry.

108959

27.6.2006 5:11

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108959

Vase reseni by umoznili obrovsky narust byrokracie a rozbehlo by jeste vice totalizaci spolecnosti. Ten pan z Amberu ma dle meho nazoru pravdu. [mrknutí jedním okem]

109029

27.6.2006 5:18

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 108959

A jeste jedna vec. Jaka rozhodnuti maji podlehat takove procedure, kterou navrhujete? Vystavba raketove zakladny cizi mocnosti na nasem uzemi? Anebo novela o deregulaci ceny za elektriku ci stanoveni vyse poplatku za radio? Jak znam lidskou prirozenost, byrokrati by tento system privedli k "dokonalosti" a nakonec by to vedlo k paralyze vlady jako takove. Meli bychom anarchii rizenou byrokraty, vskutku pikantni paradox. [smích]

109030

27.6.2006 8:24

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109030

Ba né Rene, žádná byrokracie by se nekonala, to uvidíte, jestli mi pan editor zveřejní další díly reformy.
A výstavba raketové základny cizí mocnosti na našem území? Domnívám se, že to je věc, která se týká všech obyvatel téhle země. A tito obyvatelé by si nejprve všemi směry přečetli názory různých odborníků, včetně tedy i pana Jocha,[smích] udělali si o tom vlastní obrázek, a pak by hlasovali o tom ve všelidovém referendu. Tuhle jsem zrovna četla v MFD, že jsou občané Polska tvrdě proti raketám.

Novelu o deregulaci ceny za elektriku či stanovení výše poplatku za rádio by rozhodovali v zemi všichni lidé s ekonomickým vzděláním- tedy všichni inženýři. Konkrétně ten ČEZ, ten mi pije už dlouho krev. Topmanažeři si tam udělují stamilionové platy a to nikoliv proto, že by jejich práce měla tak obrovskou hodnotu, ale proto, že nám prostě elektřinu stále jen naprosto bezdůvodně zdražují. Ale říkám to jako laik, ne jako ekonom, takže já bych o tom hlasovat nesměla. Pozor Rene- hlasování lidu není byrokracie, občané nejsou byrokrati. A to hlasování by bylo neuvěřitelně rychlé- v průběhu jediného dne, to víte internet.

109057

27.6.2006 10:55

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 207.?.?.?

Reakce na 109057

Opravdu myslíte, že by se pan (připomínám že MUDr) Roman Joch kvalifikoval mezi odborníky na vojenství? A nebo pro jistotu rovnou povoláme i odborníky na nemoci z ozáření a jaderný spad? Rakety se totiž likvidují protiraketou s JADERNOU hlavicí.

Kolik mu tak asi platí? A jestlipak si to stihne užít dříve, než se bude smažit spolu s námi ostatními. Tohle berte jen jako rýpnutí si do pana Jocha [mrknutí jedním okem]

109085

27.6.2006 22:07

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

lord Corvin 85.?.?.?

Reakce na 108959

Neefektivita dle mého názoru by z počátku zajisté byla, a to způsobená nedůvěrou voličů díky současným poměrům (korupce atd).

Nicméně toto řešení by bylo rychlé, laciné (pouze schválení omezení imunity a založení a správa webu) a systémové (řešilo by jakýkoliv přestupek od rychlé jízdy přes opilost, korupci, nebo střet zájmů), protože potřebné postupy už řešeny jsou (podání oznámení, zákonné úpravy, nahrazování politiků v případě neschopnosti vykonávat úřad). Po několika odsouzeních a po menší podpoře v médiích by důvěra mezi občany vzrostla, protože by byly vidět výsledky.

Já osobně bych čas na to, aby tento nápad přešel ze stádia naivních představ do funkční reality, odhadoval na něco mezi dvěma a deseti lety. Hodně by záleželo na samotné policii a na současném stavu apatie mezi obyvatelstvem.

Druhý nápad je v podstatě realizovatelný ještě rychleji, tam by dokonce stačila k rozběhnutí jen ta ztráta imunity a pár idealistů s tvrdou hlavou, aby ustáli případný neúspěch a možnou žalobu.

Třetí nápad opravdu nemá smysl komentovat, měl tvořit pouze úsměvnou tečku. [smích]

Proč by některá z těchto metod měla být podle Vás dlouhodobě neúčinná mi není jasné. Podle mého názoru máme v trestním zákoníku dostatečnou šíři popsaných zločinů včetně sazby, aby mohli být manipulátoři odstraněni. Otázkou by pouze zůstávalo, co by policie dokázala doložit. A pokud by do cílové skupiny patřili mimo politiků i soudci, vyšetřovatelé, a špičky policie, tak by čistka začala odspodu a dřív, nebo později (nedělám si iluze, u nás spíše později), by došlo i na vládnoucí elitu. Několik vyšetřovatelů dýchajících pruhovaný vzduch je mocným argumentem pro odmítnutí úplatku a stažení ochranné ruky.

109140

28.6.2006 7:09

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109140

Tak ten projekt vlády odborníků prostřednictvím přímé demokracie jsem na popud zdejších diskutérů již stejně zrušila, ale zanedlouho zde budeme moci prodiskutovat další části reformy voleb- a snad Vám bude vyhovovat, že tam budou existovat dostatečné páky na to, jak vykopnout z nejvyšší politiky nežádoucí politiky.

109181

28.6.2006 17:42

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 109181

Nic takového nerušte, v principu vláda odborníků je nápad dobrý. Zrušte ale politiky, tam je kámen úrazu. Lidi musej volit za sebe, ne za stranu. Já bych naopak rozpustil veškeré politické strany. Lidi by si měli volit lokální zástupce, jako lidi a ne jako členy nějaký strany. Otázka je kdo ty odborníky bude vybírat a co se bude považovat za odborníka, zda ten kdo se tím oborem živí a je na něm závislý, a nebo ten kdo tomu oboru rozumí. Trochu mi to celý připomělo když jsem zde přednesl vlastní nápad řešení lidské společnosti, hezky se do vás pustěj, uklovali by vás ale aby s něčím rozumným přišli, to zase ne. Pak se není čemu divit, že vládu vždy nakonec převezme nějakej halzl, co se uklovat nedá a klovající buď popraví a nebo alespoň zavře někam na Quantanámo. [smích]

109260

28.6.2006 20:02

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109260

No ten nápad s odborníky je příliš čerstvý nápad. Vymyslela jsem ho teď před týdnem v Chorvatsku, a tak není divu, že to má trhliny. Ale jak se znám, uložím ho prostě na chvíli k ledu, ale za nějaký čas ho zase vytáhnu a znovu začnu pilovat. [smích] Do soutěže jsem to ovšem poslala už bez odborníků, ale stejně o nic nejde, protože stejně nic nevyhraji- kapři si přece svůj rybník nikdy nevypustí. Ale mě by stejně zajímalo, jak dlouho se vládci tohoto světa budou tvářit, že pro volby internet neplatí? Vsadím se, že přibývá po světě čím dál víc lidí, kteří stejně jako já dávají návrhy, jak volby zmodernizovat- ale vládci jsou pořád podivně hluší.

109288

28.6.2006 20:07

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 109288

Internetový volby není nic nového, teda alespoň jako nápad, i zde s tím někdo přišel. Naráží to pouze na jeden problém, že se to nehodí těm konvenčně zvoleným do krámu, protože se to nedá tak lehce ovlivňovat a podvádět jako dneštní systém politického spolčování. Zvlášť se jim nelíbí případné schvalování zákonů populací přes Internet, skončili by dohody dělané v zadní místnosti mezi poslanci, a ty jsou přece tak výhodné (pro poslance). [velký smích]

109291

28.6.2006 23:22

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 109288

a tak není divu, že to má trhliny.
Pani Jarmilo
Taxem nejak nabyl dojmu, ze se tady u pana Stwory nyni neresi ani tak ten Vas projekt,
jako ta forma, kterou jste to podala a navic trochu pripeprila nejakym tim pichnutim do nasi, te chlapske, jesitnosti.
Trochu neomalene jste to pojala,...podotykam [mrknutí jedním okem]
Idealni projekt nemuze mit trhliny z Chorvatska.
Idealni projekt musi oznackovan: zn.Ideal [mrknutí jedním okem]
Jako kazda zena chce byt TEN ORIGINAL, tak i chlap moc nechce poslouchat, jak Vam vadi ,
ze nektera zena chce ukazat pouze sve oci.
Asi zarlite, ...vy baby evropský [chechtot]

109320

29.6.2006 7:09

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109320

pane Sodku, koukněte se zpátky na diskusi, jak to všechno začalo. Začalo se to vše odvíjet od diskutéra oji, který mi pečlivě vyjmenoval všechny mé špatné typické ženské vlastnosti. A já jsem mu pochopitelně jako slušně vychovaná odpověděla. Důležité je ale si uvědomit, že jsem to popichování nezačala já jako první, že jsem to nebyla já, kdo začal zničehožnic píchat do chlapské ješitnosti. Začalo to prostě tím, že pan oji popíchl jako první mne. Nebo si myslíte, že mám ke každému popíchnutí ze strany mužů jen sklopit oči i ouška a vždy jen mlčet?

Já osobně bych byla radši, kdyby se tu řešil výhradně jen ten můj návrh reformy, aby se diskuse týkala jen toho článku. Aby se neodbíhalo od tématu a neřešilo se, zda mají muži radši u žen krásnou prdel, než jejich krásné duše.[oči v sloup]

109334

29.6.2006 7:42

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 109334

Ale kdepak, pani Jarmilo

Mela byste zacit aspon od Volice:

Tady je vidět, kam to vede, když amatér začne bez rozmyslu upravovat přímou demokracii. Pokud má přímá demokracie fungovat, musí mít KAŽDÝ ČLOVĚK JEDEN HLAS bez ohledu na vyznání, vzdělání, rasu a podobně.
------------

Je to neuvěřitelné, kam až vede zášť chlapů, když zjistí, že nějaká ženská vymyslela něco geniálního.
-------------

Heleďte se pane voliči, neznáte celek mé reformy. Ten celek je dokonalý a nemá chybu, na všechny občany se tam dostane, nikdo není ve svých právech ošizen.
--------------

Kdyz ani tady nevidite, jakou zpravu Vam Volic posila,
tak to byste opravdu mohla zacit byt pomerne nebezpecna
a to ja taky nemuzu akceptovat, ...takze se Vas bojimbojim [cool]


....a to jsem se jeste ani nezminil o vasem dialogu se Sandwalker
...tam jste to nezvladla vubec.
Vse v klidu,... [mrknutí jedním okem]
ale to se fakt nedalo jen tak zlehka prezvykat.

109338

29.6.2006 12:48

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109338

Heleďte se pane, tuším Vladimíre, v té mé reformě má skutečně každý člověk ve volbách jeden hlas- a k tomu navíc další velké možnosti rozhodování o politicích, o kterých si dneska můžeme nechat tak akorát jenom zdát. Volič mi vyčítal ty odborníky, protože se domníval, že jen oni by měli o všem hlasovat- to byl ten omyl. Ale u těch odborníků by se nejednalo o klasické volby, ale vlastně o speciální referendum, kde by měli možnost se vyjádřit všichni vysokoškolsky vzdělaní lidé ke složitějším problémům. Přiznávám, že to není domyšlené, protože to bylo šité horkou jehlou- ale než se rok s rokem sejde, tak na to nejsprávnější řešení určitě příjdu.[smích]

Nevím z jakého důvodu tak nadržujete Sandwalkerovi, snad jen z mužské ješitnosti, ale člověk, který popírá principy demokracie a tvrdí, že je v naprostém pořádku, když ženy mají u soudu jen poloviční hlas, tak toho prostě musím zkritizovat. Takže Vy jste pane Sodku jaksi rozpolcený, protože na jedné straně mi vyčítáte, že jsem se chtěla chovat nedemokraticky, ale na druhé straně klidně fandíte nedemokratickým řečem pana SandWalkera.

109390

30.6.2006 2:39

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 109390

Ale vzdyt ja Vam Vase chovani nevycitam. U me to zacalo tim Vasim pricmrndavanim tomu tupemu Francouzi, kteremu se nelibi zahalena muslimka od hlavy az k pate a Vam je zase nadmiru podezrele, ze ji to takhle muze vyhovovat.
Co se tyka tech "vasich" volebnich stokorun, tak toto Vam kazdy trochu lepsi psycholog rozmeta na kousky. Chcete si zahravat s nestestim, lpicim na chudych Vasi rodne zeme?
Trpela jste nekdy v zivote hladem delsi dobu?...ja ne.
Chudi trpeli zcela urcite.

pisete:
A v tom je ukryta ta finta, že odpadnou z voleb sociálové.

Ja jsem, mozna, rozpolceny,....ale co jste Vy?
Na co si to hrajete?

.... hrejte si,...aspon nebudete zlobit [mrknutí jedním okem]

109498

30.6.2006 7:15

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109498

Nezlobte se pane Sodku, ale Vy vážně nemáte místy žádnou soudnost. Prostě mi chcete za každou cenu tvrdošíjně dokázat, že nemám pravdu, i v případě, když ji mám, ale Vy ji nemáte.[smích] Dejme tomu, že skutečně existují ve Francii i muslimky, které skutečně dobrovolně a rády chodí celoživotně zahalené od hlavy až k patě černým hábitem, jen s průzorem pro oči. Byly vychovány od útlého dětství k otroctví, tak jsou ve svém otroctví spokojené a příliš odhalenými západními ženami pohrdají. Jak vysoké procento může být takovýchto žen? 10, 20, 30 procent? Ale co ty ostatní, které v tom musí chodit v demokratické zemi nedobrovolně, protože jim to přikázali muži v rodině? Jak má francouzská vláda odlišovat, když se děje ve francouzských rodinách násilí a muslimští muži své matky, dcery a sestry utlačují? Má to nechat bez povšimnutí a nepotrestané a zahrnout do multi-kulti?

A když tedy všichni ti francouzští muslimové jsou zároveň pevně spjati se zeměmi svých předků a jezdí tam taky- neměli by zase oni na oplátku dovolit, aby třeba v Iránu, Pákistánu či v Saudské Arábii se volně producírovaly Zápaďanky v minisukni, bez podprdy a s křížem na krku? Muslimové mají mít na Západě všude neomezené demokratické svobody, ale naopak to neplatí?

A ta stokoruna? Tu dostávají všichni voliči od státu proto, aby ji věnovali politikovi, kterému nejvíc důvěřují. Když ji nedají nikomu, tak to buď znamená, že nemají koho volit, anebo že tu státní stokorunu prostě a sprostě UKRADNOU pro svou vlastní potřebu. Když někdo hladoví a nemá ani na chleba, tak bohužel není oprávněný jít do sámošky a ukrást si tam co potřebuje. Ani tam ho krádež z hladu a chudoby neomlouvá.

109507

30.6.2006 9:29

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109507

>A ta stokoruna? Tu dostávají všichni voliči od státu proto,
>aby ji věnovali politikovi, kterému nejvíc důvěřují.

To máte odkud? To je "přímo" z Vaší hlavy, nebo to psali kde...v MfD...(???) Vaše "přímá demokracie" = přímá korupce. [chechtot] Vy tady vykládejte něco o soudnosti... Skončíte v blázinci. I když... Vy už v blázinci a kolotoči zvané "demokracie" pevně ukotvena jste zjevně dlouho, aniž byste si to uvědomovala natož připustila.

109519

30.6.2006 22:12

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 109507

Pani Jarmilo
Myslim, ze jsem se vyjadroval dosti srozumitelne a timto naznacil, ze Vase posedlost svym projektem zcela zastinuje hlavni body, na ktere poukazuji.
Treba je lepsi, nez ten nynejsi.
Treba je i genialni, idealni....blabla
Ale ja stale poukazuji na ten fakt, ze jste sama sebe dostala na tenky led a dost jste zazmatkovala.
Jako napr. tento posledni odstavec Vaseho prispevku:

A ta stokoruna? Tu dostávají všichni voliči od státu proto, aby ji věnovali politikovi, kterému nejvíc důvěřují. Když ji nedají nikomu, tak to buď znamená, že nemají koho volit, anebo že tu státní stokorunu prostě a sprostě UKRADNOU pro svou vlastní potřebu.
Když někdo hladoví a nemá ani na chleba, tak bohužel není oprávněný jít do sámošky a ukrást si tam co potřebuje. Ani tam ho krádež z hladu a chudoby neomlouvá.
109507

dostat od statu ( tzn. z vybranych dani ) s podminkou abych venoval, ....
najednou je z toho kradez.....
..... a ty, HOLOTO, ktera nema na chleba, radej drz hubu a cekej, az MY , HOLOTA NAŽRANÁ, urcime kdy a jak zdechnes.

P.S. Jeste zacatkem 80tych let se v nekterych kalifornskych supermarketech bezne tolerovalo, kdyz hladovy a bez penez si vzal jidlo a na miste to snedl.
Ovoce, jogurt, rohlik, syr....pokud to bylo v toleranci, manager toleroval a mohlo se to taky brat jako skryta reklama.
Prominte, ale v mych ocich jste napsanim toho odstavce ztratila -privela bodov- .

V [cool]

109580

1.7.2006 8:19

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109580

pane Sodku já prostě jen tiše žasnu nad Vaši nelogickou logikou. Do pytle, je tohleto vůbec možné? A to se vy chlapi vždycky pyšníte tím, jaké máte oproti ženám brilantní myšlení- a vidím, že v mnoha případech naprosté kulové.
To je nějaký argument, že v supermarketech dovolili hladovým se zadarmo najíst? Nevím jak je to v Americe, ale u nás stát za každý odevzdaný hlas voliče odevzdá stranám 100 Kč. A já jsem tuhle věc přesunula ze státu přímo na voliče- aby přímo on tu stokorunu věnoval straně, u které si přeje aby vládla. Tu poukázku nedostal proto, aby si za ni koupil pět piv v hospodě. Pokud tohle ten volič nepochopí, pak je tedy pro společnost dobře, když takováhle svoloč vůbec nevolí a tu stokorunu prožere. Kdyby se jednalo o tisíc korun, tak to pochopím, že mu to vytrhne trn z paty- ale stovka? Jednou za čtyři roky? A on se vykašle na politiku a radši si ji ukrade? Tak co tedy navrhujete? Jenom symbolickou desetikorunu? Nebo radši pro jistotu jenom pět korun?

Ještě se vrátím k těm francouzským muslimům. U ostatních náboženství je vše dobrovolné, jen u muslimů je vše povinné. Já být francouzskou vládou tak bych řekla: sorry, vaše náboženství je nebezpečné, protože je POVINNÉ. Takže těžce koliduje s naším demokratickým západním systémem. Proto musíme PLOŠNĚ šátky na hlavách ve školách zakázat, neboť nevíme, která dívka v něm chodí dobrovolně, a která povinně. Kdežto ostatní lidé mohou dál nosit své náboženské symboly, protože je nosí zaručeně dobrovolně. Mimo školu ať si dívky chodí v šátcích, nebo zahalené, jak je libo, ale do škol to tahat nebudete.

109599

1.7.2006 7:56

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 109507

Pani Jarmilo
Myslim, ze jsem se vyjadroval dosti srozumitelne a timto naznacil, ze Vase posedlost svym projektem zcela zastinuje hlavni body, na ktere poukazuji.
Treba je lepsi, nez ten nynejsi.
Treba je i genialni, idealni....blabla
Ale ja stale poukazuji na ten fakt, ze jste sama sebe dostala na tenky led a dost jste zazmatkovala.

Jako napr. tento posledni odstavec Vaseho prispevku:
---------
A ta stokoruna? Tu dostávají všichni voliči od státu proto, aby ji věnovali politikovi, kterému nejvíc důvěřují. Když ji nedají nikomu, tak to buď znamená, že nemají koho volit, anebo že tu státní stokorunu prostě a sprostě UKRADNOU pro svou vlastní potřebu.
Když někdo hladoví a nemá ani na chleba, tak bohužel není oprávněný jít do sámošky a ukrást si tam co potřebuje. Ani tam ho krádež z hladu a chudoby neomlouvá.
109507
----------
dostat od statu ( tzn. z vybranych dani ) s podminkou abych venoval, ....
najednou je z toho kradez.....
..... a ty, HOLOTO, ktera nema na chleba, radej drz hubu a cekej, az MY , HOLOTA NAŽRANÁ, urcime kdy a jak zdechnes.

P.S. Jeste zacatkem 80tych let se v nekterych kalifornskych supermarketech bezne tolerovalo, kdyz hladovy a bez penez si vzal jidlo a na miste to snedl.
Ovoce, jogurt, rohlik, syr....pokud to bylo v toleranci, manager toleroval a mohlo se to taky brat jako skryta reklama.
Prominte, ale v mych ocich jste napsanim toho odstavce ztratila -privela bodov- .

V [cool]
world peace

109598

1.7.2006 8:25

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109598

Jo, tohle už je opakování, takže mou odpověď již máte.

109600

1.7.2006 8:35

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109600

teď mě právě napadlo ještě jedno řešení: že by si tu stokoru nemohl nikdo vybrat- pouze darovat straně. Takže kdyby dotyčný nevolil, tak by ta stovka propadla zpět státu. Jenže bylo by to lepší řešení? Já myslím že nikoliv, protože by neodpadly od voleb ty hamižné socky. [velký smích]

109601

1.7.2006 10:20

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 109601

Pani Jarmilo

Az prestanete provokovat obycejne chlapy vetami typu:

Já bych mohla být někde ve straně třeba 100 let a do vysoké politiky bych se nikdy nedostala.A víte proč? Hádejte. A příště víc přemýšlejte, když něco kritizujete, moje reforma je totiž dokonalá a nemá chybu.
108932

,tak potom uznam, ze jste jen clovek/clovekyne omylny/omylna
a , jako takova, mate moralni pravo psat zhovadilosti.

Az opravdu budete mit jistotu v bezchybnost a dokonalost,
pak se timto chvastejte na webzinech.Treba Vam i zatleskame.
Se divim, ze Vas ta "horka jehla" nepali.
Prozatim jen tápete na sve ceste k "patnactiminutovemu" uspechu.
Vzpomnel jsem si na jeden moment(87-88) , kdy jsem videl nekoho vyhazovat stresnim oknem limuziny bankovky. Tyto padaly na zem a "hamyzne socky", ktere nikdy nevolily ( neni to kolorit kraje[mrknutí jedním okem] ), sbiraly a cpaly si to do kapes.
A sbirali dal, a jeden pres druheho, jen aby nasbirali co nejvice. At uz byl duvod toho co bankovky vyhazoval jakykoliv, pro me to bylo symbolicke znazorneni respektovani Zakonu Rovnovahy.

Preji Vam, abyste se v zivote nikdy nemusela chovat jako ta hamizna socka a stale mela pravo volit sveho zastupce do sboru zakonodarnych.

Ale abych pravdu rekl, docela jste se mi svymi nazory zprotivila.
Tak namyslenou a arogantni zenu jsem na Zvedavci za ty dva a pul roku nepotkal.
I ty nazory Mindy se daly tolerovat, protoze je takova a patri to k jeji krevni skupine.
Nebo neco jako nazory prekukleneho peshmergy. OK, beru.
Ale Vy?
Byla jste celou dobu v pomerne v pohode, ale co predvadite nyni, ....to je teda dilo.
P.S. neprisla jste nahodou posledni dobou k vetsi financni castce?
To se tak stava....
Memu byvalemu manazerovi v 90.letech taky z toho prisunu penez jeblo v palici a pak si myslel, ze je neco vic. Dnes ho vidavame s plnejma kapsama penez, ale hlavou sklonenou,.....a na pivo do hospody chodi povetsinou sam.

109605

1.7.2006 11:49

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109605

Ono to máte těžké pane Sodku, protože to co jedni považují za dokonalé, bezchybné a geniální, tak jiní to zkritizují až na půdu. No a já mám již dávno zažitou životní zkušenost, že co přednesou muži, to je geniální, ale když totéž přednesou ženy, je to pitomost. Co já jsem si musela již v Pravém Bloku vyslechnout, že ženy mají malé mozky, proto jsou blbější. Co na tom, že se později ukázalo, že to není pravda, že chirurg Broca švindloval. Abych nemusela pořád v PB poslouchat, že jsou mé nápady blbé, musela jsem zvolit jinou taktiku. Vždycky když jsem se ztotožňovala s názorem nějakého chlapa, tak jsem řekla: ne že já si myslím, ale řekla jsem- pan MUDr. Votoček si myslí, takže já si myslím rovněž, že je to správně. Prostě jsem se zaštítila tím chlapem.

Říkáte, že jsem se Vám zprotivila svou arogancí a namyšleností. Milý, zlatý idealisto, to se jen ve mně za ta léta naakumulovala arogatnost chlapů vůči ženám. Jistě Vám příjde ode mne opět arogatní, když o sobě prohlásím, že jsem přecitlivělá a že se mě jakákoliv urážka na adresu žen ze strany mužů dotýká, i když se mě vůbec netýká. Třeba když trodas jen tak prohlásí, že ženským by se mělo odebrat volební právo, protože spíš volí levici. Paradoxem ovšem je, že tenkrát se mihla v MFD zpráva, že ODS volily více ženy než muži.

A tak jsem si řekla, že pánům už nic nedaruji. Žádné- ty po mně kamenem a já na Tebe s květinou. Ne! Ty po mně kamenem a já po Tobě dvěma. Ale jestli tady pan Vladimír zveřejní tu reformu, tak se může demokraticky hlasovat o tom, zda tu stokorunu lidem proplácet či ne- a já se pak demokraticky podřídím výsledku a tu reformu předělám.

P.S. K žádné větší finanční částce jsem bohužel k mé velké lítosti nepřišla.

109610

30.6.2006 10:29

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109498

>.... hrejte si,...aspon nebudete zlobit [mrknutí jedním okem]

A přesně o tom to je. Celá ta "demokracie/nedemomokracie" - pouhá karikatura a propracovaná iluze demokracie! "Zabavit", zaměstnat tak lidi "řešením" nekonečných píčovin a hlavolamů, aby úplně otupěli a zblbli, aby neměli vůbec čas a nemohli přemýšlet o něčem jiném, aby pozvolna přestali vnímat nejen sebe, realitu, ale samu podstatu, o čem to celé je a čeho - jakého děje - a zejména jakého gigantického podvodu a manipulace se mnozí stali aktéry a obětmi zároveň - jaké iluzi a moci to podlehli. Hračka pro blbé. Hračka pro nemyslící ovce. Nic víc, nic míň. Všechno už tu bylo.

Kdo se nepoučil z dějin, musí je znova prožívat. J.- P. Sartre

109528

30.6.2006 11:56

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109528

Ano, ta stokoruna je z mé hlavy a to je přesně ten nápad, za který byli dva muži oslavováni na Psu za to, jak jsou geniální- což mě pochopitelně rozhořčilo. Ale jinak otče scholastiku, prozraďte nám nějakou svou neřest. Neříkejte, že žádnou nemáte. Co kouření? Kouříte, viďte. Nebo ne? Tak co chlast? Mešní víno? Taky nic? A co ženské? Opět nic? V tom případě se nedivím, že tady tak pořád na Zvědavci opruzujete, když nemáte do čeho píchnout.[velký smích]

109535

30.6.2006 13:29

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Honza777 213.?.?.?

Reakce na 109535

>Ano, ta stokoruna je z mé hlavy a to je přesně ten nápad, za
>který byli dva muži oslavováni na Psu za to, jak jsou
>geniální- což mě pochopitelně rozhořčilo.

Takže... jestli tomu dobře rozumím, trochu to rozebereme: stokoruna je Vaší hlavy(myšlenka), současně je to nápad(myšlenka), zřejmě z Vaší hlavy, když říkáte: stokoruna je z mé hlavy. A zároveň je to i ten samý nápad, za který byl kdosi (jiná hlava) a kdesi oslavován - neboli, a jiný výklad není možný nápad někoho jiného, a tedy NE Váš). A to celé pak, v souhrnu - Vás rozhorčilo. "Pochopytelně"...To Vám věřím... to nasere... Výborně... Je evidentní, že nejste při smyslech. Nechte se léčit... Anebo víte co, vemte stovku a věnujte ji komu chcete, komu nejvíc důvěřujete a říkejte přímé korupci "přímá demokracie". Ono je to stejně jedno. Jedno a to samé, ať tomu budete říkat jak chcete.

Ale jinak otče
>scholastiku, prozraďte nám nějakou svou neřest. Neříkejte,
>že žádnou nemáte.

Víte Jarmilo... na rozdíl od Vás, hlásné trouby dokonalosti, strašně nerad mluvím o sobě. Je to nedůležité a nepodstatné. Pokud mám nějakou "neřest", pak je to: důsledně rozlišovat, abstrahovat podstatné od nepodstatného, nazývat věci a jevy pravými jmény. Píchat do mrtvol, to přenechávám jiným.

109544

30.6.2006 16:43

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109544

Ano, dobře tomu rozumíte, ten nápad o té stokoruně je z mé hlavy a kdokoliv kdy by začal tvrdit, že je to jeho nápad, tak by prostě lhal. Již před pěti lety coby bývalá účetní, kalkulantka a cenová referentka jsem si říkala, že by se měly volby úplně oprostit od státu a že by se vlastně přes účetnictví dohromady s internetem daly uspořádat naprosto dokonalé a přesné volby. Úplně nejpůvodnější nápad ovšem byl, že by každý občan jednou za čtyři roky věnoval ze svého na volby 1000Kč. Úplně napoprvé byl můj nápad zveřejněn před 2,5 roky na Psu:
http://pes.internet.cz/hyena2002/clanky/2003/12/34366_0_0_0.html

Heleďte se Honzo, my dva jsme si evidentně nepadli do oka. Vy nejste moje krevní skupina, já nejsem Vaše. Ty řeči o léčení a jiné urážky si nechte od cesty, protože existuje jednoduché řešení- pokud se nechceme stále jen navzájem urážet, tak stačí si prostě jeden druhého nevšímat. Jsou tu jiní diskutéři, ke kterým můžete vznést své inspirativní řeči, nevím , proč bych Vás měla mít pořád v patách, když mě jen pořád urážíte.

109568

29.6.2006 13:18

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

pavel - 1chose 1chose (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 109181

Já myslím, že se v této diskusi ukazuje hojnost metod a možností přímé demokracie, budou li o ni - tedy o veřejný život - lidé stát.

Je pravda, že ta změna asi musí být plošná, aby ji požadovala většina lidí, tak si dovedu představit změnu poměrů. Ať už se jedná o odvolání politika kliknutím na internetu nebo smskou nebo shromážděním hlasů pod přečin na nějaké internetové stránce, jsou to konkrétní metody občasnkých iniciativ, jejichž použitelná varianta bude asi záležet na momontálních okolnostech.

Také si myslím, že odborníci nemohou rozhodovat o věcech, které se týkají všech. Pochopil jsem z vašeho textu (nevím, jestli ho mám k dispozici celý), že před jednotlivými rozhodováními by mohl hlas odborníků mít váhu poradní a orientační? To by bylo žádoucí - i jako vodítko pro posouzení kvality rozhodování politiků!

109394

29.6.2006 15:21

RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 109394

ano, časem tu vládu odborníků přepracuji v tom smyslu, že budou mít váhu poradní a orientační- že by to pak bylo pro poslance docela zavazující, že by se tím museli řídit.

109420

27.6.2006 0:45

Ach jo, to je jinak - Ti odborníci musí pracovat před tím schválením laiky a ta přímá demokracie...

Remcal 84.?.?.?

Ach jo, to je jinak - Ti odborníci musí pracovat před tím schválením laiky a ta přímá demokracie znamená že ti laici co ty zákony schvalují jsou občané a jejich volení zástupci. Přičemž občané jsou suverénem, mají poslední slovo. Tím se má dosáhnout toho, že jak odbornící tak ti volení zástupci pracují pro průměrně chápavého občana. Pak máte společnost, kde lidi navzájem respektují a na společných věcech spolupracují.

109011

27.6.2006 10:13

predci na to prisli, defenestrace s vidlemi pomaha

Kren 24.?.?.?

dedecek mi tvrdil, ze pouze dve zvirata jsou schopna zrat az chcipnou, clovek a prase. Co pomaha? odseknout je.
Mila pani nebyla na vojne, zase, jedina metoda ktera natrvalo zavre lampasakum zobaky je plny magazin a odjisteno. To byste se divila, i travu je slyset.

109075

28.6.2006 1:28

Asi by to opravdu změnu chtělo, i když naši politici umějí alespoň improvizovat...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Politici komentovali stavbu, kterou nikdo ani neplánuje
24. května 2006 13:07
Politici různých stran se před volbami navzájem předhánějí ve snaze
dokázat voličům, že právě jejich partaj je tou nejlepší. Kvůli bitvě o
přízeň lidí se dokáží vyjádřit i k věcem, které jsou fiktivní.
Přesvědčila se o tom i redakce Zlínských novin.
Nápad redaktorů byl prostý: krajským lídrům pěti nejsilnějších stran
položili dotaz, jenž se týkal výstavby železniční tratě z Luhačovic do
Trenčína. Politici ochotně odpovídali a ani jim nevadilo, že celý
projekt je výmyslem redakce.
"Je to záležitost pěti šesti let," reagoval sebejistě Zdeněk Škromach,
ministr práce a sociálních věcí a krajský lídr ČSSD ve Zlínském kraji.
Udiveným novinářům neopomněl dodat, že rozvoj hromadné dopravy je
jednou ze současných priorit jeho strany.
Pozadu nezůstal ani občanský demokrat Petr Nečas. I on podle novinářů
Zlínských novin vypadal, že je s výstavbou trati podrobně obeznámen.
"Bude velmi záležet na dohodách se Slovenskem," neváhal ani chvíli s
odpovědí. "Jinak by se mohlo stát, že přivedeme trať k hranicím, kde
se bude deset let čekat na napojení," vysvětlil ochotně.
Méně jistý si byl komunista (a zároveň krajský zastupitel) Vlastislav
Antolák. Ten tvrdil, že kraj má zájem řešit situaci nejen na
silnicích, ale i železnici. "Přesně teď ale nedovedu říci, kdy by to
mělo být," přiznal.
Opatrnější byly jedničky kandidátek zbylých dvou stran. Kandidát
zelených František Šulgan odpověděl obecně s tím, že rozvoj železniční
sítě je jednou z priorit strany. Jediná Michaela Šojdrová z KDU-ČSL
připustila, že o projektu vůbec nic neví. "Musela bych se zeptat
kolegy poslance," vysvětlila redaktorům Zlínských novin

109160

29.6.2006 13:33

RE: Asi by to opravdu změnu chtělo, i když naši politici umějí alespoň improvizovat...

pavel - 1chose 1chose (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 109160

Heuréka! Neuvěřitelný, jsou to roboti! Smějou se nám do očí!

109398

30.6.2006 14:01

RE: Asi by to opravdu změnu chtělo, i když naši politici umějí alespoň improvizovat...

Had 88.?.?.?

Reakce na 109160

Hm, improvizace.
Není to náhodou lhaní, arogance a naprostá neúcta ke svěřenému postavení a ke společnosti, z jejichž práce taky ty mrchožrouti žijí?

109546

5.7.2006 23:45

Nápad především pro autorku...k zamyšlení nebo tak něco

_satanas 89.?.?.?

Paní autorko, částečně s vámi souhlasím, a to v tom, že stávající systém je kravina na nic, nic neřeší, nikoho si jím nevybíráme .. atd. Jde také o to, že cca. [smích] 20 000 lidí volí jednoho poslance, což je krásné, protože ruku na srdce, kdo z těch 20ti tisíc lidí zná toho jednoho tak, aby se ho mohla zastat jako toho pravého odborníka? Vždyť jediné proč lidé volí toho a toho je logo té či oné strany pár vychytralých slibů, zaměřených na získání dané cílové skupiny, spíše než na slibování samotné. Měl jsem také jistý nápad, a to je proč s Vámi souhlasím jen částečně. Mě by se více zamlouval systém založený na online filosofii ať už rozšířený o papírovou podporu. Představte si seznam.cz. Místo kategorií hotely, nákupy, email by byly kořenové kategorie Věda, zdravotnictví, právo, trestní právo, dále by každý občan mohl zakládat kdekoli zanořené větve, ačkoli by to bylo ošetřené opět občany, kteří by mohli danou větev/příspěvek označit svým hlasem za nonsens, každý volič by pak čistil svůj zobrazený strom přepínačem maximální zobrazenou nesmyslností, to znamená, že bych například měl skryté všechny větve označené 80% respondentů za nesmysl / za špatně zařazený / za zaujatý / zkorumpovaný /lobby atd. no a dále by to probíhalo tak, že poslanci by museli řešit příspěvek s určitým procentem hlasů: to znamená že když by sedlák Jindra založil správně umístěný příspěvek "Krávy málo dojí, krachuji" a kdyby se ozvalo určité procento lidí kteří by tento příspěvek zvolili za vhodný k probrání v parlamentu, MUSEL by se jím parlament veřejně zabývat, zároveň ho řešit způsobem, aby nakonec všichni iniciátoři tohoto příspěvku (voliči) odhlasovali atribut "uzavřený problém", nebylo-li by tomu tak, měl by parlament, nebo jakákoli abstraktní ústavní/hospodářská moc právo dotázat se lidí pod tímto příspěvkem proč nesouhlasí, když podmínky jsou zdá se splněny... Hlavní výhodou tohoto systému by byla nepotřba řešit kdo je u moci - řešilo by se především "Co ten u moci dělá" a že ho lidé nepotřebují by se zjistilo rychle a snadno ... přetékaly by problémy s neuzavřeným atributem, po lopatě: nebyl by schopen řešit problémy lidu (zahrnuje v to odborníky atd...)

Jelikož redakční systém mi to oříz, pokračování zde...
http://quilt.ic.cz/tmp/napad.htm
je to černé na žlutém, tak se nelekněte [smích]</a>

109889

23.7.2006 15:53

Vláda gegošu

Starej \ 82.?.?.?

to už rovnou můžeš vybrat jednoho pana doktora a na něj převést pražský hrad. zkus se vzít tupým předmětem mezi parohy, tam kde na ně máš parcely. Přímo mezi tykadla!

111250

Příspěvků: 152

24.06. 17:54 merc  vlada komor?
24.06. 19:01 Jarmila  RE: vlada komor?
24.06. 23:18 Kevin  RE: vlada komor?
24.06. 18:52 Leto_Atreides  Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.
24.06. 19:06 Jarmila  RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.
24.06. 19:56 Ezop  RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.
25.06. 07:01 Jarmila  RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.
25.06. 10:39 kubrt  RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.
25.06. 12:52 Ezop  RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.
25.06. 00:26 d.  RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.
25.06. 01:12 Kevin  RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.
25.06. 07:14 Jarmila  Velmi správně Kevine
25.06. 16:53 Jiránek  RE: Velmi správně Kevine
26.06. 07:39 Jarmila  RE: Velmi správně Kevine
24.06. 19:17 Emma  Není mi vůbec jasné
25.06. 07:22 Jarmila  RE: Není mi vůbec jasné
24.06. 19:24 Jan Čech  Taková demokracie je jen projev naší slabomyslnosti.
24.06. 20:58 Leto_Atreides  Nesouhlasím; politické strany JSOU důležité
24.06. 21:18 Ezop  RE: Nesouhlasím; politické strany JSOU důležité
24.06. 22:02 Leto_Atreides  Opravdu? ;-)
25.06. 00:25 Ezop  RE: Opravdu? ;-)
25.06. 07:29 Jarmila  RE: Taková demokracie je jen projev naší slabomyslnosti.
24.06. 21:18 case  Minimalni stat
24.06. 21:30 Ezop  RE: Minimalni stat
25.06. 07:38 Jarmila  RE: Minimalni stat
25.06. 20:23 case  RE: Minimalni stat
26.06. 07:54 Jarmila  RE: Minimalni stat
28.06. 18:27 Vratislav  RE: Minimalni stat
28.06. 19:35 Jarmila  RE: Minimalni stat
28.06. 19:55 Antiseptik  RE: Minimalni stat
25.06. 12:32 Volič  Neupravujte přímou demokracii!
25.06. 14:06 Jarmila  Nemluvte nesmysly!
25.06. 14:29 V. Sodek  RE: Nemluvte nesmysly!
25.06. 15:48 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
25.06. 16:47 janko  RE: Nemluvte nesmysly!
25.06. 17:32 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
25.06. 17:21 V. Sodek  RE: Nemluvte nesmysly!
25.06. 17:35 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
25.06. 16:54 Volič  RE: Nemluvte nesmysly!
25.06. 20:29 oji  RE: Nemluvte nesmysly!
26.06. 08:30 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
26.06. 23:30  RE: Nemluvte nesmysly!
27.06. 08:05 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
27.06. 10:02 google  RE: Nemluvte nesmysly!
27.06. 10:27 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
27.06. 19:43 google  RE: Nemluvte nesmysly!
27.06. 21:26 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
28.06. 00:00 google  RE: Nemluvte nesmysly!
28.06. 07:03 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
28.06. 07:55 SandWalker  RE: Nemluvte nesmysly!
28.06. 15:45 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
29.06. 08:20 SandWalker  RE: Nemluvte nesmysly!
29.06. 12:56 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
29.06. 13:15 Honza777  RE: Nemluvte nesmysly!
29.06. 14:16 SandWalker  RE: Nemluvte nesmysly!
29.06. 15:14 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
28.06. 10:19 V. Sodek  RE: Nemluvte nesmysly!
28.06. 15:56 Jarmila  RE: Nemluvte nesmysly!
28.06. 16:38 Honza777  RE: Nemluvte nesmysly!
29.06. 13:49 pavel - 1chose  RE: Nemluvte nesmysly!
28.06. 11:32 Honza777  RE: Nemluvte nesmysly!
26.06. 08:21 Jarmila  pane Voliči
26.06. 14:26 Volič  RE: pane Voliči
26.06. 15:48 Jarmila  RE: pane Voliči
26.06. 16:39 Honza777  RE: pane Voliči
26.06. 18:06 Jarmila  RE: pane Voliči
26.06. 19:30 Honza777  RE: pane Voliči
26.06. 20:20 Jarmila  RE: pane Voliči
26.06. 22:01 Honza777  RE: pane Voliči
26.06. 21:36 Kevin  Pane Honzo
26.06. 23:42 Honza777  RE: Pane Honzo
27.06. 22:46 Alexa  RE: Pane Honzo
28.06. 00:27 Honza777  RE: Pane Honzo
28.06. 12:54 Alexa  RE: Pane Honzo
28.06. 15:35 Honza777  RE: Pane Honzo
28.06. 17:23 Alexa  ...
28.06. 19:14 Honza777  RE: ...
28.06. 20:42 Alexa  RE: ...
28.06. 22:41 Honza777  RE: ...
28.06. 19:50 Jarmila  RE: ...
28.06. 20:13 Honza777  RE: ...
28.06. 07:05 Jarmila  RE: Pane Honzo
28.06. 09:09 Honza777  RE: Pane Honzo
28.06. 20:02 Antiseptik  RE: Pane Honzo
28.06. 21:34 Honza777  RE: Pane Honzo
29.06. 14:40 Antiseptik  RE: Pane Honzo
29.06. 15:58 Honza777  RE: Pane Honzo
29.06. 14:57 J. H.  RE: Pane Honzo
29.06. 15:00 Antiseptik  RE: Pane Honzo
29.06. 16:01 Rene Bartosek  RE: Pane Honzo
29.06. 22:32 Honza777  RE: Pane Honzo
27.06. 06:31 Jarmila  RE: Pane Honzo
27.06. 07:24 J. H.  RE: Pane Honzo
27.06. 12:02 Honza777  RE: Pane Honzo
26.06. 19:29 Volič  RE: pane Voliči
26.06. 20:42 Jarmila  RE: pane Voliči
26.06. 22:01 Jiránek  RE: pane Voliči
27.06. 08:09 Jarmila  RE: pane Voliči
26.06. 22:03 Volič  RE: pane Voliči
27.06. 06:57 Jarmila  RE: pane Voliči
27.06. 08:20 DavidZ  RE: pane Voliči
27.06. 08:36 Jarmila  RE: pane Voliči
27.06. 08:57 DavidZ  RE: pane Voliči
27.06. 10:18 Jarmila  RE: pane Voliči
27.06. 08:37 Pavel -Čert- Němec  RE: pane Voliči
27.06. 10:20 Jarmila  RE: pane Voliči
27.06. 10:59 Kevin  RE: pane Voliči
27.06. 09:25 Volič  RE: pane Voliči
27.06. 10:25 Jarmila  RE: pane Voliči
25.06. 17:20 Kevin  RE: Neupravujte přímou demokracii!
25.06. 18:34 Volič  RE: Neupravujte přímou demokracii!
26.06. 07:31 Vratislav  RE: Neupravujte přímou demokracii!
26.06. 11:02 lord Corvin  RE: Neupravujte přímou demokracii!
26.06. 12:21 Jarmila  Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
26.06. 13:21 lord Corvin  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
26.06. 14:06 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
27.06. 05:11 Rene Bartosek  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
27.06. 05:18 Rene Bartosek  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
27.06. 08:24 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
27.06. 10:55  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
27.06. 22:07 lord Corvin  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
28.06. 07:09 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
28.06. 17:42 Antiseptik  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
28.06. 20:02 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
28.06. 20:07 Antiseptik  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
28.06. 23:22 V. Sodek  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
29.06. 07:09 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
29.06. 07:42 V. Sodek  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
29.06. 12:48 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
30.06. 02:39 V. Sodek  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
30.06. 07:15 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
30.06. 09:29 Honza777  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
30.06. 22:12 V. Sodek  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
01.07. 08:19 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
01.07. 07:56 V. Sodek  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
01.07. 08:25 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
01.07. 08:35 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
01.07. 10:20 V. Sodek  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
01.07. 11:49 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
30.06. 10:29 Honza777  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
30.06. 11:56 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
30.06. 13:29 Honza777  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
30.06. 16:43 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
29.06. 13:18 pavel - 1chose  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
29.06. 15:21 Jarmila  RE: Ti odborníci jsou jen malý kousek z mé reformy
27.06. 00:45 Remcal  Ach jo, to je jinak - Ti odborníci musí pracovat před tím schválením laiky a ta přímá demokracie...
27.06. 10:13 Kren  predci na to prisli, defenestrace s vidlemi pomaha
28.06. 01:28  Asi by to opravdu změnu chtělo, i když naši politici umějí alespoň improvizovat...
29.06. 13:33 pavel - 1chose  RE: Asi by to opravdu změnu chtělo, i když naši politici umějí alespoň improvizovat...
30.06. 14:01 Had  RE: Asi by to opravdu změnu chtělo, i když naši politici umějí alespoň improvizovat...
05.07. 23:45 _satanas  Nápad především pro autorku...k zamyšlení nebo tak něco
23.07. 15:53 Starej \  Vláda gegošu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 138