Diskuze k článku

Nezmyselné obete

Příspěvků 30

27.3.2006 9:19

je to trochu inak...

volk volk (zavináč) azet (tečka) sk 213.?.?.?

Ked polovnik zastreli srnca alebo zajaca, je to vrah zvierat.

Pracovnik bitunku, vdaka ktoremu mame plnu chladnicku masa, vrah zvierat nie je, lebo potom my by sme boli objednavatelia vrazdy pokazde, ked sa nam chladnicka vyprazdni.

Pes velkosti belgickeho ovciaka, ktory v ramci svojej hravosti strhne gravidnu srnu alebo roztrha cerstvo narodenych zajacov, tiez nie je vrah zvierat, je to mily a hravy psik.

... toto je (ne)logika vacsiny majitelov domacich mazlickov - svoj postoj k zvieratam si vzdy prisposobia podla aktualnej potreby.

Polovnici aj chovatelia psov su rovnaki ludia, len maju rozlicne zaujmy. Medzi polovnikmi je spusta takych, co si myslia ze oni su pani lesa a rozhoduju tam o zivote a smrti kazdeho zvierata. Medzi psickarmi je zase spusta takych, co si myslia, ze ich milacik moze vsetko. Ak sa stretnu takito takito arogantni ignoranti z oboch taborov, nikdy to neskonci dobre. A to sa stalo aj teraz.

Domaci mazlicek do hory jednoducho nepatri,lebo nevie, ako sa tam ma spravat - na rozdiel napr. od vycviceneho polovneho psa, po ktorom nikto nestriela.

Nemyslim, ze kazdeho psa, ktory sa zatulal do hory, treba hned odstrelit (a uz vobec nie kvoli tak hlupemu argumentu ako je vtacia chripka). Ale tiez si nemyslim, ze majitelia psov si mozu dovolit ignorovat fakt, ich pes v polovnom reviry nema co hladat.

V tomto konkretnom pripade v zmysle platneho polovneho zakona (nijako nesuvisiaceho so vtacou chripkou) bola fenka zastrelena pravom a vdaka tomu, ze jej majitelka bola ignorantka.

Suhlasim s autorom v tom, ze motivom k strelbe bola skor svrbenie prsta ako uslachtile pohnutky. Polovnik vie rozoznat pytlaciaceho tulaveho psa, ktory sa chodi do hory nakrmit od zatulaneho domaceho mazlicka. A rozumne uvazujuci polovnik po nom nebude strielat, ale pokusi sa ho vratit majitelovi.

100479

27.3.2006 23:53

RE: je to trochu inak...

kavol 85.?.?.?

Reakce na 100479

nejspíš jste to myslel dobře, ale napsal jste pěknou kokotinu ... když někomu zdrhne pes, neznamená to, že je arogantní ignorant [oči v sloup]

100692

28.3.2006 0:39

RE: je to trochu inak...

volk 213.?.?.?

Reakce na 100692

clovek, ktoremu zdrhne pes velkosti belgickeho ovciaka je arogantny ignorant. ked niekto chce maznacika domov a nema na to, aby ho dokazal kontrolovat a vychovat tak, aby nezdrhal, tak nech si kupi civavu alebo podobny rozmer. ja nemam fobiu zo psov, ale viem co takito pes dokaze urobit napr. s deckom. pes, ktory utecie panovi, zjavne nema vycvik a je nevypocitatelny.

100695

29.3.2006 21:46

RE: je to trochu inak...

kavol 85.?.?.?

Reakce na 100695

promiňte, ale pes není robot, občas má taky svůj rozum (který člověk někdy těžko chápe)

> pes, ktory utecie panovi, zjavne nema vycvik a je nevypocitatelny.

pokud pod "uteče" budeme brát totéž co prve, tedy že se ztratí, tak s vámi opravdu nemohu souhlasit ... účastnil jsem se již několikrát hledání psů, o kterých si rozhodně nemyslím, že by "neměli výcvik a byli nevypočitatelní" nebo že by jejich majitelé byli "arogantní ignoranti"

101058

27.3.2006 13:15

:-(

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Někdo střílí ptáky, někdo psy, někdo vypouští papoušky a kanáry na mráz... Moudrost lidí má své meze, ale lidská blbost je bezmezná. To není z mojí hlavy, já bych jen ještě skromně dodala, že lidská zloba taky.

100498

27.3.2006 13:57

RE: :-(

mt 87.?.?.?

Reakce na 100498

Absolutny suhlas, bohuzial [zmaten] .

100501

27.3.2006 18:17

Situace je vážná

Karel z Čech 212.?.?.?

Ptačí chřipka nám hrozí pandemií. Sice se už zjistilo, že nikdy nebude pčřenosná na člověka, ale co kdyby? A když již tady jednou takové vážné ohrožení člověka existuje a všichni to dobře víme, tak by bylo škoda situace nevyužít. Proto již velkochovatelé drůbeže dávají svým zaměstnancům na výběr : Buď vybijí všechnu svojí drůbež nebo budou propuštěni z práce. A jistě by se mělo jít dál. Mělo by se nařídit vybít slepice, kachy a husy všem malochovatelům. Ti nikdy nebudou své ptáky dostatečně před nakažením chránit v klecích a tak by se chřípka mohla šířit. Mělo by to i pozitivní vedlejší účinek, každý by si kuře musel koupit od velkochovatele - nejlépe renomované firmy - pokud možno nadnárodní, patřící zámořskému majiteli.
Samozřejmě drobná domácí zvířata - kočky, psy, kanáry a pod. - je účelné zlikvidovat všechny. Jen nám ujídají z krajíce a mohou šířit choroby. Divoké ptáky také k ničemu nepotřebujeme. Navíc přesvěčte je, aby sesrali z výšky třeba na obilí, kterým budou pak krmeny slepice a husy v klecích. Tedy také patří zlikvidovat. No a když se budou likvidovat zpěvní a jiní ptáci, tak přijednom bude ekonomické zlikvidovat i ostatní zvěř, která okusuje okrasné stromky a ryje na pozemcích. Pro ukázku dětem stačí několik srnek a divokých prasat v ZOO. Případně mohou vzniknout nové pracovní příležitosti při výrobě umělých zvířat, která by se pak postavila v lese okolo krmelců. Mělo by to svojí výhodu, protože v zimě a ve sněhu by nikdo nemusel šlapat do lesa zavážet krmelce. I umělé ptáky by bylo možno naaranžovat na větve poblíž krmelce, aby návštěvník měl všechna lesní zvířata pěkně pohromadě.
A když si lidi zvyknou houfně vybíjet na pokyn nevhodná zvířata, nebude problém, aby na pokyn pak vybíjeli i nevhodné a neužitečné lidi. To by v tom byl čert, aby se nám nepodařilo převychovat remcající lidi ke spokojenosti s vládou.

100565

27.3.2006 19:32

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 100565

To se jeví být správným postupem, jak zabezpečit nerušený rozvoj lidstva dalších aspoň tisíc let. Já bych v tom případě navrhnul jisté vylepšení, které by zaručilo nerušený rozvoj lidstva po dobu limitně se blížící nekonečnu - převedení lidstva do virtuality.

Prostě a jednoduše navrhuji vytvoření superpočítačové sítě a všechny lidi bych nakopíroval do pamětí této sítě. Konkrétní člověk, převedený do virtuálního stavu by fakticky žil dále virtuálně a jeho fyzické tělo by bylo biodegradováno za účelem znovuvytvoření eko-rovnováhy na fyzické planetě Země. Ve fyzické podobě by zůstalo jen omezené kvantum jedinců, jednak by se jednalo o takové, kteří by se z programu virtualizace mohli vyplatit (a bylo by to tedy hóóódně drahé !), nebo kteří by byli nositeli jistých žádoucích a jedinečných genetických vlastností. Dále samozřejmě by se jednalo o správce sítě.

Takto by se fyzicky reálné lidstvo drasticky zredkovalo a přestalo by antropologicky ovlivňovat planetu. Vybraní fyzicky žijící lidé by se vlastně jakoby vrátili do "ráje" ! Virtuální a reálné lidstvo by navzájem samozřejmě dále komunikovalo - podmínky ve virtuálním světě by byly nastaveny tak, aby virtuální jedinci chápali tento svět jako reálný fyzicky a právě naopak, aby ingerenci skutečného fyzického světa do toho virtuálního chápali a vnímali jako jakési duchovno, virtuálno, nadpřirozeno. Vliv reálného světa do virtuálního světa by se navzdory určitému počtu těch ingerentů unifikoval tak, aby vytvořil formu vlivu jakoby BOHA.

Přirozeně - ti virtuální lidé v počítačové síti by byli podstatně úspornější z hlediska spotřeby energií a surovin, nebot by se fakticky jednalo pouze o nutnou energii na chod počítačů a na údržbu, potažmo upgrade onoho nutného hardware. Přitom by fakticky dále tito virtuální lidé vytvářeli složité předivo vztahů, citů, ideí, vynálezů atd. atp. ..

Pokud by se systém podařilo rozvíjet, bylo by možno vytvářet nové paralelní virtuální světy a tak lidstvo virtuálně expandovat do takto expandujícího virtuálního Vesmíru. V těchto paralelních světech by pak šlo modelovat odlišné fyzikální zákony a provádět tak mnohonásobné výzkumy. Výsledky tohoto virtuálního výzkumu by se prakticky experimentálně ověřovaly v reálném světě.

Pokud by se virtuálně podařilo vyřešit všechny ekologické problémy, umožnilo by to skutečnou znovuexpanzi tentokrát již opět reálných lidí do okolního vesmíru.To mi cosi připomíná... [smích]

100600

27.3.2006 19:57

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 100600

Ano, myslím si, ža na jedno DVD by se virtuálních jedinců mohlo vejít i několik milionů. Tím by se Zemi podstatně ulehčilo. Nevhodné jedince na přepisovatelném DVD by bylo možné kdykoliv smazat.
Člověk vyšel z Ráje a do Ráje by se takto zase navrátil.
Nemysleme si, že jsme sami chytří, možná je to už elitou rozpracované.

100612

27.3.2006 20:13

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 100612

No, já to nenapsal náhodou - totiž ten výše stručně navržený virtuální svět je vůbec nejpravděpodobnější naše "virtuální realita".

Takto totiž lze úplně všechno vysvětlit zcela logicky a bezbolestně. Pozoruhodné je, že všechna velká a beztak i ta ostatní malá náboženství víceméně takovou představu uspořádání světa vysloveně evokují. A že jsem toho již přečetl hodně, tak mi vůbec nečiní problém si to takto živě představit a uvědomit.

100617

27.3.2006 20:40

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 100617

No je to všechno pěkné, ale přesto zůstanu raději v dočasné své fyzické podobě, než ve virtuální.
O tom, že skutečně moje tělo je fyzické, se přesvědčuji hmatem a když na zahradě ryji záhon, tak ze mě teče skutečný a nikoliv virtuální pot. A protože jsem konzerní, do budoucna bych rád, aby to tak ještě nějakou dobu zůstalo. Virtuální existenci rád přenechám jiným.
Přece jen taková čerstvá meruňka nebo broskev má do sebe víc, než sebechutnější amarouny. [smích]

100620

27.3.2006 20:46

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 100620

No, čistě teoreticky...jak můžete dokázat, že už v té virtuální realitě nejste? [mrknutí jedním okem]

100622

27.3.2006 21:04

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 100622

Jednak musím upřesnit, že nejsem "konzerní", jak jsem výše napsal, ale mělo to být konzervativní. Buď rychleji myslím než píšu nebo je to projev počínající demence.
Na vaší otázku jsem se pokusil odpovědět již v předchozím příspěvku. Vy už jste snad viděl na panáku v počítači, co všelijak neúnavně skáče a pere se, že by se spotil? Konečně jako virtuální postava bych nikdy necítil třeba únavu. A o tom bych já vám mohl povídat. Zvláště po ránu, když vstávám, tak jsem tak unaven, že bych si nejraději zase šel lehnout. [smích]
Předpokládám, že někteří zdejší nevirtuální čtenáři tyto pocity také znají.
No a existovat jako fyzická osoba ve virtuální realitě se mi nezdá pravděpodobné.
Některé filosofické směry to samozřejmě vidí jinak, ale já to sám pro sebe beru z té praktické stránky.

100631

27.3.2006 21:07

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 100631

A co když vám je naprogramováno to pocení, únava atd.? Hm... [mrknutí jedním okem]

100632

27.3.2006 21:26

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 100632

Tak páni YAMATO a Petře Gejdoši, lidstvo za posledních 2,5 tisíce let vymyslelo takových teorií, že odůvodněný je naprosto každý názor. Diskuzi s vámi proto v zájmu pana Stwory vzdávám, abychom nezasírali svými příspěvky server.

Ano, veškerá vnější realita je tvořena pouze v mé mysli. Všechno je pouze virtuální a mě se jen zdá, pokud vnímám. Jakmile přestanu vnímat, tak ta vnější realita zmizí. Vypnu-li počítač, tak pro mě zmizíte i vy.
Takový názor má cosi do sebe.
Ovšem mohu dát i jiný příklad. Přijedu do nějakého města a stav zachytím na fotografii. Po letech přijedu na stejné místo a opět pořídím fotografii. Fotografie položím vedle sebe a srovnávám: Některé domy zbourali, další nové postavili. Minule tam všude ležel sníh a nyní se zelenají stromy. Otázka zní kdy došlo ke změně, když mimo moje vědomí a vnímání toto město neexistuje.
Odpovím si za vás : i ty fotografie jsou jen mámení smyslů, je to virtualita. [smích]

100643

27.3.2006 21:32

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 100643

Pane Karle, berte to jako teorii.

Ale opravdu: jak dokázat, že něco skutečně existuje?

100647

27.3.2006 21:52

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 100647

Abych pravdu napsal, tak nevím. Jsme již tak zblblí všemi těmi filosofickými směry, že si nemůžeme být jisti ničím. Zorba by napsal, že tak se může ptát pouze zdegenerovaný evropan nebo američan, protože skutečnost, na kterou si můžu sáhnout, musí být každému zřejmá. Z hlediska filosofie tomu tak ale není. Všechno je relativní.
Ti antičtí filosofové, ti nám dávají zabrat.
Je proto dobré držet se určitých teorémů. Nelze stále jen všechno dokazovat. Zkusil jste si někdy matematicky dokázat, že 1+1=2? Napsat ten důkaz trvá snad 2 hodiny. Už to samozřejmě nezvládnu.
Pro běžnou praxi je dostačující "selský rozum". Zapalte svíčku a vložte do jejího plamene prst. Přitom si říkejte, že to pálení je pouze virtuální realita. Až prst z plamene odtáhnete, buďte přesvědčen, že jde o realitu skutečnou. Nevím, jak jinak vám odpovědět. [smích]

100655

27.3.2006 21:57

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 100655

Ale vy to berete jako filosofickou otázku, kdežto já jako technologickou.

Pálení prstu v plameni svíce samzřejmě lze naprogramovat [mrknutí jedním okem] ...čili takový selský rozum nemusí zdaleka fungovat...

100658

28.3.2006 23:35

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 100658

A jsou lidi, kteří si pálí prsty v plameni svíčky a nic jim to neudělá - nebolí je to, ani jejich kůže nenese stopy popálení. Prostě mají zmáknutou nějakou šikovnou utilitku či co.

100881

29.3.2006 10:34

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 100881

Něco jako ti chodiči po žhavých uhlíkách.
Věřící mají vysvětlení jednoduché. Pánbůh udělal zázrak.

Já jako nevěřící pes bych do ohně nevstoupil, ani kdyby se tam promenádovali všichni lidé okolo mě. V dětství jsem se naučil, že žhavé pálí a budu tomu věřit až do smrti. Je to zřejmě také jen víra.

100935

29.3.2006 18:04

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 100935

No, my se taky s přítelkyní z hecu obkládáme lžičkama, až se naučím udržet něco jako žehličku (studenou, pochopitelně), zkusím tuto vlastnost výhodně zpeněžit [mrknutí jedním okem]

100991

27.3.2006 20:59

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 100620

Vidím, že nejen Zorbovi bych doporučoval číst si takové ne moc útlé knížečky, jako je třebas Bible či Korán či Bhagavatgítu. Totiž - potom by se každý dokázal hlouběji zamyslet, zda skutečně je důkazem fyzické existence třebas to, že na sebe mákne a citi, že maká !

Uvedu příklad:
Představte si, že večer se Vám chce spát, tedy se umyjete, vyčistíte zoubky, oblíknete pyjamas a zalehnete do postýlky. Jelikož jste byl příjemně znaven, hned usnete a hnedle se Vám bude zdát sen. V tom snu budete příjemně unaven a bude se Vám chtít spát. Tedy se umyjete, vyčistíte zoubky, oblíknete pyjamas a hup do postýlky a hned usnete. [smích]

A hádejte, co se stane v tom druhém snu ? No samozřejmě - situace se ve stejném pořadí opakuje - umytí, zoubky, pyjamas, postýlka a sen a tak stále dokola, jak je libo, třebas 100x !

No a teď už to nebudu prodlužovat, protože se v tom kterémsi snu ozve hrozná rána a celý dům i s postýlkou se zachvěje, jako by bouchla bomba. Vy vyskočíte z postele a jdete zjistit, co se stalo. To, co způsobilo výbuch je teď zcela vedlejší, mě ale zajímá tohleto:

Jste si jistý, že jste se probudil ze všech těch snů do skutečnosti ? Nebo jste se probudil z patnáctého snu do snu čtrnactého ? Tedy - mákněte si v tom snu na sebe - cítíte se ? Tak co, sníte ? Bdíte ? Vždyť některé sny jsou tak zoufale reálné, že jsou z toho potom naškrobené prostěradla ! [smích] Navenek se tomu říká poluce, ale ty sny !

Tak mi nepovídejte, že nemáte rád amarouny... Protože i to, že koukáte na Zvědavce se Vám jen zdá...

100630

28.3.2006 23:39

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 100630

Hm, to znám. Ale naopak. Že usínám se mi nezdává. Mi se spíš kolikrát k ránu zdá, že se budím. Někdy i několikrát po sobě. Ale nevím, jestli mi to vyšlo, ruku do ohně bych za to nedala. [cool]

100882

27.3.2006 20:48

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 100600

Jen mě tak napadá...nebylo by nakonec jednodušší vytvořit ten "ráj" ve virtualitě...včetně praktické nesmrtelnosti [mrknutí jedním okem]

Čili je otázka, co by bylo pro "vyvolené"...

100625

27.3.2006 21:53

jen jedno slovo

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 100625

Matrix

100656

27.3.2006 21:58

RE: jen jedno slovo

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 100656

Bingo.

Technologicky dostupná věčnost...

[cool]

100659

28.3.2006 0:10

RE: jen jedno slovo

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 100659

A jako každá věčnost, nefysická. Takovou už máme. Nic nového až na to že dám přednost té skutečné, než být v té virtuální, PCs často krašují, viry, hackeři... dejte mi s tím pokoj. [naštvaný]

100694

28.3.2006 23:43

RE: jen jedno slovo

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 100694

>PCs často krašují,
toho si nevšimnete, prostě po velkolepém restartu začne všechno v tom okamžiku, kdy to "kleklo", špatné soubory se odstraní...

>viry, hackeři... dejte mi s tím pokoj.

[smích] mnohé se tím vysvětluje, nemyslíte?

100884

29.3.2006 0:06

RE: jen jedno slovo

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 100884

jenom ne to, že když vylezu ven tak je mi tam zima. [velký smích]

100886

28.3.2006 6:07

RE: jen jedno slovo

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 100656

Vedle Matrixe jsem si ještě vzpomněla na Červeného trpaslíka a ještě na jakýsi film, natočil ho snad Spilberg. Byl o tom, jak na naší planetě žili již jen roboti. A ti roboti byli spolu propojeni telepaticky, takže spolu ani nemuseli mluvit- co si pomyslel jeden, hned věděli i všichni ostatní. Jenže jsem si říkala: K čemu to? Je snad existence umělé neživé inteligence kvalitnější než existence lidí, čili biologických organismů?

100724

Příspěvků: 30

27.03. 09:19 volk  je to trochu inak...
27.03. 23:53 kavol  RE: je to trochu inak...
28.03. 00:39 volk  RE: je to trochu inak...
29.03. 21:46 kavol  RE: je to trochu inak...
27.03. 13:15 baba_Blažková  :-(
27.03. 13:57 mt  RE: :-(
27.03. 18:17 Karel z Čech  Situace je vážná
27.03. 19:32 Petr Gejdoš  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 19:57 Karel z Čech  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 20:13 Petr Gejdoš  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 20:40 Karel z Čech  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 20:46 YAMATO  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 21:04 Karel z Čech  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 21:07 YAMATO  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 21:26 Karel z Čech  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 21:32 YAMATO  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 21:52 Karel z Čech  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 21:57 YAMATO  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
28.03. 23:35 baba_Blažková  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
29.03. 10:34 Karel z Čech  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
29.03. 18:04 baba_Blažková  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 20:59 Petr Gejdoš  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
28.03. 23:39 baba_Blažková  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 20:48 YAMATO  RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*
27.03. 21:53 trodas  jen jedno slovo
27.03. 21:58 YAMATO  RE: jen jedno slovo
28.03. 00:10 Antiseptik  RE: jen jedno slovo
28.03. 23:43 baba_Blažková  RE: jen jedno slovo
29.03. 00:06 Antiseptik  RE: jen jedno slovo
28.03. 06:07 Jarmila  RE: jen jedno slovo

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 0

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 2

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 4

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 16

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
25,40 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 994,77 Kč
1 unce stříbra
487,52 Kč
Bitcoin
914 186,60 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 032