Diskuze k článku

Baltické moře aneb evropská stoka

Příspěvků 17

16.3.2006 0:14

svet jde do hajzlu

Belveder 64.?.?.?

Ze se nekdo jeste vubec vzrusujete.Davam tehle planete 100 - 200 let.Kdyz se zamyslime na tim jak hluboce se zdegradovalo zivotni prostredi za ty leta od pocatku industrialni revoluce,kdyz si uvedomime co je ve svete atomovyho nebezpeci a ruzneho nuklearniho sajrajtu ,tak mi z toho naskakuje husi kuze.Jak dlouho to bude trvat jeste nez nejaky silenec odpali raketu s nuklearni hlavici a nebo propasuje smrtonosnou zbran uschovanou v utrobach obrovskeho kontejneru.Amrika je schopna v soucasne dobe dukladne prekontrolovat pouze 1 % importovaneho zbozi v pristavech,to je hodne mizerna bilance. Kazdy rano kdyz vstavam si pustim CNN a cekam katastrofu biblickych dimenzi,nechci znit jak silenec ,ale opravdu si myslim,ze svet se riti do zahuby,Balticke more je jen dalsi malou pripominkou finalni apokalypsy.

97720

16.3.2006 1:20

RE: svet jde do hajzlu

zap 65.?.?.?

Reakce na 97720

Kazdy rano kdyz vstavam si pustim CNN a cekam katastrofu biblickych dimenzi,nechci znit jak silenec...
--------------------------------------------------------------------

Radim Vam CNN neposlouchat. Jsou to 'spatne zpravy'. Koneckoncu vsechny zpravy jsou spatne. Ja jsem skoncil tak jako za komunismu: nectu noviny a neposloucham televizi. Mam zato vytipovanych asi 10 stranek na internetu, ktere pravidelne navstevuji, to jsou moje 'zpravy'. Bez potreby se deprimovat.

97731

16.3.2006 12:10

RE: svet jde do hajzlu

JaJa 193.?.?.?

Reakce na 97731

A nechcete se podělit, které stránky jsou ty "dobré"? [mrknutí jedním okem]

97762

16.3.2006 14:20

RE: svet jde do hajzlu

paja 131.?.?.?

Reakce na 97731

hodte sem nejake linky an ty dobre zpravy, diky

97770

16.3.2006 18:41

RE: svet jde do hajzlu

zap 216.?.?.?

Reakce na 97770

...tady je jedna:

Bush dostava na frak v Iraku! [smích]

97815

16.3.2006 10:47

RE: svet jde do hajzlu

PPP 212.?.?.?

Reakce na 97720

Davam tehle planete 100 - 200 let.

Planetě nebo lidstvu? A i těch 100 - 200let se zdá být přehnané.
Odhaduje se, že napoleonovi vojáci (cca před 200 roky) dýchali stejný vzduch, jako římské legie (cca před 2000 roky)
A dnes? Škoda mluvit!

97758

16.3.2006 0:19

Obavam se, ze vysledek byrokratu v EU bude nulovy.

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Ostatne, krome rybaru a naivnich lidi, co by se v tom snad chteli koupat, to nikomu nevadi, no ne? [zmaten]

A balt byl vzdy studeny, takze ani uplne ukonceni turistickeho ruchu nebude tak bolestive, takze se vyda par smernic, aby se nereklo, ze se s tim byrokrati nesnazi nic delat a tim to zase skonci - oni maji svuj "bodik" a nikdo jim nemuze rici, ze pro to nic neudelali a nikdo neutrpel (treba ze by prepravci meli platit na vycisteni, ze by se vraky mohly zacit odstranovat a more nejak "filtrovat" ci tak neco s tim zacit delat... [zahanbení]

97721

16.3.2006 1:16

Byl jsem poprve u 'Ostsee'

zap 65.?.?.?

jak mu Nemci rikaji v puli 60let. Byl to velky zazitek, nikdy jsem more pred tim nevidel - vzdouvajici se masu vody. Byli jsme na poloostrove Usedom, bylo tam pekne i voda byla tepla na koupani. Plaze ciste, jemny pisek, docela pitokreskni. Co mi pripadalo divne byl zvlastni zapach z morskych chaluh (rostlin). Nikdy jsem nic takoveho jinde u more uz necitil. Bylo to bakterii, nebo temi rostlinami? Nevim. Ale jinak tam bylo cisto. To same v Polsku. Ted bych tam uz ani nemel zajem jet.

97730

16.3.2006 11:14

RE: Byl jsem poprve u 'Ostsee'

jednorožec 81.?.?.?

Reakce na 97730

>Co mi
>pripadalo divne byl zvlastni zapach z morskych chaluh (rostlin).
>Nikdy jsem nic takoveho jinde u more uz necitil. Bylo to
>bakterii, nebo temi rostlinami? Nevim.

To bude asi jód.
Bez jódu vám naroste vole a můžete pěkně jód-lovat.

97760

16.3.2006 15:28

RE: Byl jsem poprve u 'Ostsee'

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 97760

Kdepak, v Ostsee jódlujete i s jódem, jen jak vlezete do tý studený vody.
A víte, proč tam nikomu nevadí ty nudistické pláže? Protože mužský z tý studený vody vypadají jako holčičky.

97776

16.3.2006 17:33

… ta naše krásná země ...

bývalý antikomunista 193.?.?.?

nejen moře, ale i … ta naše krásná země … dnes trpí více jako jindy znečištěním, jak viditelným nebo neviditelným. Za souhlasů vlád je k nám dovážen z Německa různý odpad, opuštěné hangáry bývalých státních statků a jiných prostory jsou jimi naplňovány, nebo prostě se kamión s odpady vyloží někde přímo do lesa. Nedávno dovozce takový odpad z mnoha kamionů podpálil, bylo to v TV, požárnici jej nechali shořet, prý vznikla taková teplota, že odpad byl dokonale spálen. Žádné tresty a vozí se dál. Firmy, které oficiálně tento odpad dovážely, zkrachovaly, tak likvidaci platí stát…..

Lidé na západě nemusí platit za odklizení vraků os. automobilů, chudý Čech jej koupí, ještě na tom vydělají i překupníci. ….ta naše krásná země … se tak stává i vrakovištěm. Jen se podívejte okolo sebe.

Nedávno jsem potkal známého, … víš, že se tam staví nová chemička, bude zaměstnávat jen 100 lidí a ty nečistoty z ní zůstanou u nás! ….ta naše krásná země … se zamořuje i jinak.

Někdy po 48 roce jsem pro nedostatek el. energie musel pracovat převážně v noci, vyráběl jsem zařízení pro energetiku. Netrvalo dlouho a komunisté zajistili této energie nadbytek. Dnes ČEZ prodává tuto energii do zahraničí a levněji než u nás. Ceny el. energie jsou již téměř stejné jako na západě. Komunisté se alespoň snažili pomocí přírodě tím, že do lesů sypali vápenec. …ta naše krásná země … nemusela by být znečišťována nadále.

Včera jsem se dozvěděl z TV, že u nás je nejvíce rakovin tlustého střeva, odborníci prý nevědí, nebo spíše nechtějí říct, proč tomu tak je. Léků proti rakovině se plýtvá
<http://aktualne.centrum.cz/domaci/zdravi-skola-spolecnost/clanek.phtml?id=102036>
tak se začíná léčit euthanasii. …a to je ta naše krásná země…

Výrobce obrazovek Philips Hranice CRT obrazovky vyrábí nadále jen za dotace státu, prý tam jsou zaměstnáni převážně Slováci a Poláci. Náš bývalý výrobce Tesla Rožnov má na obrazovky odbyt, na rozdíl od Hranic zaměstnává naše zaměstnance a podporu nedostane. Ptal jsem se známého, proč ta naše firma nedostane podporu? Odvětil co jsi spadl z měsíce, ta výroba obrazovek již dávno patří někomu cizímu. Vláda si sama určí koho bude sponzorovat. A alespoň z Tatrovky jsou amici pryč, .. kdepak Tatrovka patří nějakému novému Čechoameričanovi. …a to je ta naše krásná země…

Za komoušů jsem platil jen za ten odpad, který jsem vyprodukoval, dnes musím platit za osobu, stejnou částku ještě zaplatím za zahrádku, kde odpad kompostuji a sklízím zde ekologicky vypěstované brambory, zeleninu a ovoce. Odpad produkuji minimální, jsem důchodce, platím těm kdo na to mají a vše staré vyhazují. Zajímalo by mne kolik z té mé částky je na likvidaci Německých odpadků. ...a to je ta naše krásná země?

Hádejte proč máme samá taková podobný prvenství … a ...Kráceno (Editor)

97792

17.3.2006 8:26

RE: … ta naše krásná země ...

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Reakce na 97792

Ještě brzy ráno byla v teletextu zpráva, že máme prvenství na světe v počtu rakovin, chtěl jsem zprávu stáhnout, že jako nežvaním. Než jsem se dostal k PC, byla zde jiná zpráva, že v životní úrovní doháníme západ.

TELETEXT ČT 17.3.
ČR V ŽIVOTNÍ ÚROVNI DOHÁNÍ ZÁPAD
Mf Dnes porovnává v jedenácti disciplínách ekonomickou úroveň České republiky s dalšími zeměmi střední Evropy.
Vyšlo jí, že Češi vítězí v počtu mobilů na tisíc lidí, absolutní prohru naopak zaznamenali u důchodů.
Ve většině ostatních kategorií se Česko umístilo na bronzové příčce za Rakouskem a Německem. "Třetí místo je Čechům souzené. Když se v jedenácti ekonomických disciplínách poměří s okolními státy, získají bronz. Stejně jako v olympijském hokeji," píše list.
dš STRÁNKA 153

Mf Dnes má výjimečně pravdu, my důchodci uznáváme jiné hodnoty než např. vlastnit mobil.
Pro mladé jsou dnes jiné hodnoty, ta závislost na mobilu je pro ně ještě to nejlepší. Drogoví dealeři se starají o to, aby již děti v základní škole měli k dispozici pervitín, marihuanu či jiné lehčí drogy, ta závislost do života je pak horší, než jako závislosti na mobilech, cigaretách nebo alkoholu. Jak se mění člověk z dítěte na dospělého potřebuje poznávat nové a dospívat. Zde právě vznikají návyky. Potkávám dětí, závislé na těchto věcech, nemají sílu se vymanit ani ze závislosti na cigaretách, ne li pak na drogách. Práce drogových dealerů na školách trvá již po několik let, občas se na to jen poukáže, jinak se nic neděje.

Můj kolega na to říká, my již to nějak dožijeme, mladí se musí postarat sami o sebe. Jak, se mohou postarat, když ty hodnoty jsou pro ně jiné? V případě závislosti na drogách, je to již jen konec člověka a jeho já.
... a to je ta naše krásná země ...

98018

18.3.2006 10:44

RE: … ta naše krásná země ...

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Reakce na 97792

Ve čtvrtek bylo na Zvědavci kritizováno Česko jako smetiště Evropy a ejhle ihned druhý den v pátek bylo v PS schváleno opatření:

TELETEXT ČT 18.3.2006
PS: OPATŘENÍ PROTI NELEGÁLNÍMU ODPADU
PRAHA - Sněmovna na návrh ministra životního prostředí Libora Ambrozka (KDU-ČSL) schválila v zákoně o odpadech opatření proti dovozu nelegálního odpadu do ČR. Ambrozek navrhl zvýšit horní hranice pokut až na 50 milionů Kč a posílit kompetence policie tak, aby mohla účinněji kontrolovat kamiony.
ms STRÁNKA 115

Ještě to musí schválit senát, pak ještě prezident
Dokázat, že tento odpad je z Německa nelze, tak v tom smetí budeme žít, nelze je vrátit. Ti Marťané mají již skládky i v Praze.
Bude vůbec k něčemu toto opatření vlády? Já o tom pochybuji, za ten nelegální dovoz jsou přece značné odměny. Dovedete si představit co by se v takové situaci dělo před 89 rokem? Nebo jak rychlá a účinná byla opatření při CzechTek party ..

...a to je ta naše... Je ještě naše???

98220

16.3.2006 18:27

jedno z mnoha?

vulgar von hulwaath 84.?.?.?

hola autore: eutrofizace je proces extremniho zmnozeni bakterii, ktere spotrebuji kyslik z vody a tim nastartuji anaerobni rozkladne procesy (normalne cesky se to rekne "zahnivani" ) - diky obohaceni vody zivinami. Ty ziviny se dostanou do vody splachem ze zemedelske - tedy ne za ucelem hnojeni, ale jako dusledek prehnanyho hnojeni- i z komunalnich odpadnich vod.
je sice pekne, ze nekdo konecne vymyslel podvybor komise pro diskuzi rozsahu definice problemu, ale takovych komisi by mohlo byt: aralske jezero, tani alpskych ledovcu, a dalsich nekolik stovek tisic lokalnich problemu, ktery dany dohromady ukazuji pomalu zacinajici odezvu ekosystemu na lidskou otravnou cinnost [velký smích]

97809

16.3.2006 18:51

RE: jedno z mnoha?

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 97809

Jak rika izraelsky premier Olmert o problemech neni treba zvanit, ale je treba neco podnikat. Skoda, ze se neangazuje v ekologii. [mrknutí jedním okem]

97818

17.3.2006 6:13

RE: jedno z mnoha?

vulgar von hulwaath 84.?.?.?

Reakce na 97818

jj, kdyby se ta jeho grupa starala o planetu a ne kratkozrace o svoje kapsy vypadalo by to jinak. kdyz uz se teda jednou vyhlasili za vyvolene, tak by se podle toho meli chovat. kdyz uz nic tak maji natolik celoplanetarni moc, ze by s tim mohli neco delat

97999

17.3.2006 20:18

RE: jedno z mnoha?

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 97999

To budou jen v pripade, ze na tom budou moci tucne vydelavat [mrknutí jedním okem]

A protoze nejen US ekonomika je krehka, ale i ekonomiky jinych statu jsou spise krehke az potapejici-se, tak z masivnim investicim, jenz by mohly prilakat zidy (prisisnout si penize) nikdy nedojde.

Na druhou stranu - zadna skoda, nebot zidacci by (jako obvykle) penizky jen sebrali a pro svou potechu pouzily a na opravdove reseni problemu by nic nezustalo... [oči v sloup] [zahanbení]

98127

Příspěvků: 17

16.03. 00:14 Belveder  svet jde do hajzlu
16.03. 01:20 zap  RE: svet jde do hajzlu
16.03. 12:10 JaJa  RE: svet jde do hajzlu
16.03. 14:20 paja  RE: svet jde do hajzlu
16.03. 18:41 zap  RE: svet jde do hajzlu
16.03. 10:47 PPP  RE: svet jde do hajzlu
16.03. 00:19 trodas  Obavam se, ze vysledek byrokratu v EU bude nulovy.
16.03. 01:16 zap  Byl jsem poprve u 'Ostsee'
16.03. 11:14 jednorožec  RE: Byl jsem poprve u 'Ostsee'
16.03. 15:28 Jiří Táborský  RE: Byl jsem poprve u 'Ostsee'
16.03. 17:33 bývalý antikomunista  … ta naše krásná země ...
17.03. 08:26 bývalý antikomunista  RE: … ta naše krásná země ...
18.03. 10:44 bývalý antikomunista  RE: … ta naše krásná země ...
16.03. 18:27 vulgar von hulwaath  jedno z mnoha?
16.03. 18:51 Rene Bartosek  RE: jedno z mnoha?
17.03. 06:13 vulgar von hulwaath  RE: jedno z mnoha?
17.03. 20:18 trodas  RE: jedno z mnoha?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 0

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Měnové kurzy

USD
24,66 Kč
Euro
27,03 Kč
Libra
30,38 Kč
Kanadský dolar
17,90 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,52 Kč
100 japonských jenů
22,94 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
6,09 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 137,98 Kč
1 unce stříbra
421,21 Kč
Bitcoin
218 040,10 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 256