Diskuze k článku

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

Příspěvků 112

6.2.2006 7:16

A China ?

Kohoutek 217.?.?.?

Moc pekne vysvetlene ,ale jak mi vysvetlite , ze to schvalili i Cinane? [oči v sloup]

92079

6.2.2006 7:52

RE: A China ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 92079

To je právě důkaz, že to tak není - ostatně slova se mluví a voda teče ! A hlupáci mají oči vyvalené. Váha papíru se smlouvami je větší, než váha samotné smlouvy... [velký smích]

92083

7.2.2006 7:52

RE: A China ?

kuzelkx 212.?.?.?

Reakce na 92079

Pokuste se odpovědět na otázku, v jaké měně Čína obchoduje a tudíž jestli má zájem,aby její finanční rezervy byly značně znehodnoceny.

92235

9.2.2006 16:25

RE: A China ?

Hastrman 71.?.?.?

Reakce na 92079

Cina, diky levne pracovni sile, vydelava od USA tolik $$$, ze doslova nevi kde je utratit.
Jiste maji take zajem aby dolar vydrzel.
Napadeni Iranu zpusobi zvyseni ceny oleje. Tim i Rusko vydela vic za svuj olej.

92549

10.2.2006 13:29

RE: A China ?

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 92549

Čína podepsala 23.1. smlouvu se Saúdskou Arábií o dodávkách ropy, zemního plynu a nerostů. Smlouva byla podepsána během návštěvy saúdského krále v Číně. Saúdská Arábie se zavázala každoročně zvyšovat vývoz ropy a zemního plynu do Číny o 39 %. Kontrakt také předpokládá možnou výstavbu rafinérií v Číně na zpracování saúdskoarabské ropy.

Čínský Státní statistický úřad 25.1. oznámil, že čínský hrubý domácí produkt v roce 2005 překročil 18 bilionů yuanů (2,23 bilionu USD) při mezioročním růstu 9,9 %. Stejné bylo i tempo růstu ve čtvrtém čtvrtletí uplynulého roku. Revidovaná tempa růstu HDP v letech 2003 a 2004 byla 10 % resp. 10,1 %. Podle nejnovějších údajů se Čína neoficiálně stala nejrychleji rostoucí světovou ekonomikou a zařadila se na čtvrtou pozici na světě před Velkou Británii i Francii. Před Čínou už zůstávají jen Spojené státy, Japonsko a Německo.

92712

10.2.2006 15:56

RE: A China ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 92712

Čínský Státní statistický úřad 25.1. oznámil, že čínský hrubý domácí produkt v roce 2005 překročil 18 bilionů yuanů (2,23 bilionu USD) při mezioročním růstu 9,9 %.

K tomu je nutno ještě uvážit, že USA již dost dlouho posílá do Pekingu "brečet" své vyjednávače, aby Čína uvolnila kurz yuanu, protože Čína svou měnu schválně drží "dole". Kdyby byl kurz vůči konvertibilním měnám uvolněn, patrně by o dost hodně skokově posílil. Čili - o kolik procent by yuan posílil, o tolik by najednou papírově vyjádřeno v dolarech stoupl HDP Číny.

Tady je graf, který mluví trochu jinou řečí, je sice z roku 2004, ale pro představu to bohatě vyhovuje:
http://www.euroekonom.cz/grafy-html/hdp-top10-2004.html

Tedy - myslím, že by se měl každý nad tím grafem zamyslet. Vypadá to totiž, že v ekonomice je již třetí světová válka zrovna asi v polovině a o vítězi je již rozhodnuto ... [velký smích] A je jasné, proč budou USA spěchat, vybojovat světovou válku vojensky co nejrychleji - mírovou cestou již USA a Evropa fičí do propadliště dějin. Současným tempem totiž by se Čína stala největší ekonomikou světa tak asi za 6 let, tedy v roce 2012. Co vám všem to datum říká ?? Budeme mít nějaké důchody ??

92728

6.2.2006 7:49

Vzdalo se Rusko Iránu ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tu základní otázku článku bych poopravil na Vzdalo se Rusko Iránu ? A hned bych odpověděl, že netřeba se dívat na povrch, ale nutno se dívat dovnitř na příčiny.

Všechny předpoklady definitívního vzniku "krize kolem Iránu" tady jsou již dlouho. Konečná řešení tak, jak si je jednotlivé strany tohoto budoucího světodějného konfliktu vykalkulovaly jsou zde latentně již taky dlouho. Dlouhodobá politika mocenských světových center se nemění ze dne na den. Tedy by bylo naivní si myslet, že se Rusko nechalo koupit příslibem nějakých výhod ze strany USA. zejména v tomto "světo-časo-bodě", ve kterém musí být odborníkům zřejmé, že USA jsou v současnosti na trajektorii tzv. "přeexponované velmoci".

Přeexponovaná velmoc je taková, která ve svých plánech na ovládnutí světa fakticky přepjala a vyčerpala své vnitřní síly, jak ekonomické, vojenské - tak ale i morální lidské. Zde přitom nelze patrně Anglo-americké supervelmoci vyčítat klasické chyby, jak je bylo lze pozorovat v historii u předchozích světových Imperií. USA klasicky (!!) patrně ještě všechny síly nevyčerpaly. Zde se projevuje zcela nový, dosud neuplatněný faktor - ekologická krize planety.

Až kombinace tohoto faktoru s latentní finanční světovou krizí vytváří ten správný guláš ... Čili, nastal stav spěchání, neboť neovlivnitelné přírodní procesy hrozí řešit jakékoliv krize lidské svým neovlivnitelným způsobem. Do toho patrně vstupuje "vesmírný - mimozemský vliv". Zdá se to být šílenou myšlenkou. Nastal podle všech předpovědí čas "návratu našich starodávných bohů !" Našich tvůrců - mimozemšťanů.

Hrací stolek a rozdání karet se jeví v očích současných pozemských vládců natolik důležité ovládat ve vlastní režii, že mnohé kroky navenek se budou jevit nelogické. Nikoliv - stále se jedná o to samé - "Příprava na Armagedon" - to tady řídí vše. Rusko Irán neopustilo, Rusko si jen zoblo cestou za svým cílem nezávazně volné soustíčko - proč by taky ne, že ? Nemluvě o tom, že my víme jen to, co nám milostivě servírují navenek - tedy kdo ví jak to vlastně je.

Než se RB OSN na něčen shodne, uběhnou týdny, pak může přijít na poslední chvíli veto anebo Číny, anebo Ruska, anebo takhle na střídačku. V mezičase se stane to, co se stát musí - ještě tedy jednou - Rusko irán neopustilo, Rusko si naopak myslí, že bude Západ hladít a hladít, nejspíše do úplného vyhlazení... [velký smích]

92082

6.2.2006 12:51

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92082

Ten článek je trochu nepromyšlený a pouze se pokouší popsat celou situaci. Ta skutečná otázka zní, co by se stalo kdyby Rusko a Čína rezoluci neodsouhlasilo. Dle mého by došlo k vyhrocení situace a následnému útoku na Írán ze strany západního společenství. USA by získalo co potřebuje. Rusko a Čína ví, že USA hledají důvod k útoku a nechtějí jej západu poskytnout. Ostatně tím by vlastně sami vstoupili do případné války. Obě strany ví, že RB je totálně bezzubá a schizofrenní instituce, jenž už stěží udrží pero k nějakému podpisu. RB jednoznačně neodsouhlasí žádnou válku, ani preventivní úder. Na to je stará dáma příliš ustrašená. Díky tomu získal Írán dostatek času pro spuštění burzy. Pokud budou USA chtít tento proces zastavit, budou muset vynést karty. Tím se může snadno stát, že USA přijde o některé spojence v Evropě, kteří nebudou chtít vraždit nevinné ve jménu petrodolaru.
Celá mediální kampaň s načasovanými provokacemi vyšla naprázdno. Teď bude muset Evropa řešit problém s hordou nasraných muslimů a přijít pokorně pokleknout na Alláhovo kobereček, pod nímž se nalézá kohoutek ropovodu. Rusko se může jen usmívat nad totální blbostí našich vůdců, jenž díky své korektnosti nedokáží zaujmout postoj, jenž by ochránil jejich národy před bratrovražednou válkou, a zabránit vlastním mediím vyvolávat konflikty mezi kulturně odlišnými národy. Kdo nevnímá tu děsivost situace, v níž nás může kdejaký nablblí pisálek poslat rovnou do krvavého konfliktu, musí být totálně naivní nebo blbec. To horší je, že US budou muset najít jinou záminku k rozpoutání konfliktu. Evropa se omlouvá na všech stranách a čas běž… 10…9…8……..
Na druhé straně je nutné si uvědomit že Rusko má dost problémů s Čečenskem a tp. Určitě není v jeho zájmu ve své blízkosti budovat jadernou velmoc. Proto nabízí Íránu cestu obohacováním uranu na svém území. Toto je dle mého sporný bod v němž stojí Rusko částečně na straně západu, na rozdíl od Číny, která bude Írán mnohem více podporovat, protože potřebuje ropu.

92098

6.2.2006 13:22

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 92098

>Teď bude muset Evropa řešit problém s hordou
>nasraných muslimů a přijít pokorně pokleknout na Alláhovo
>kobereček, pod nímž se nalézá kohoutek ropovodu.

Co když právě tohle někdo chtěl a proto si zaplatil pár bojovníků za svobodu tisku?

92102

6.2.2006 13:50

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92102

Někdo zaplatil, o tom nemám pochyb, ale tohle přesně asi nechtěl. Problém je, že když rozdmycháváte oheň mezi sudy benzinu, nikdy se neví kterej kdy přesně bouchne. Zvlášť když druhá strana přesně ví o co vám jde a taky ví že to nahlas ani nemůžete říct.

92105

6.2.2006 13:54

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92102

Vždyť právě to říkám. Celá ta kampaň je zároveň propustka do pekel, v případě že Rusko a Čína udělají to co se stalo. Nikdo se dnes nebude divit, když "al kejda" provede velký teroristický akt, jenž bude žádat rozhodnou odplatu. Možná budeme podepisovat rozhořčené rezoluce za potrestání arabského zla.
Nejhorší na tom je, že banda tupců v čele našich států, není v rámci politické korektnosti schopná přijmout absolutně žádná opatření na ochranu vlastních obyvatel. Prostě jen musíme čekat až jestli něco bouchne, avšem ani pak nemůžeme v rámci korektnosti nic udělat, protože arabská žába sedí na prameni bez nějž nebude co žrát.
Na druhé straně je zde naše vláda jenž větří korunu jak pes hárající fenu a které se podařilo totálně vymazat jak ekonomickou, tak třeba potravinovou nezávislost. Musíme si nechat diktovat co se EU líbí a co nikoliv. Síť zahraničních firem jenž se rozprostírá na území všech evropských států je jasnou ukázkou jak ovládnout svět. Zboží jenž jsou si jednotlivé státy schopny vyprodukovat, se vozí z jednoho státu do druhého jen proto, že to brání vytvoření soběstačné infrastruktury. Pokud padne jedná část tohoto krvavého molocha, zhroutí se celá stavba. Lidé jsou čím dál více závislí na dobrodiní těchto nadnárodních koncernů, u nichž nikdo už vlastně neví, který stát je jejich domovem a kdo skutečným majitelem.
Je nám dennodenně předhazováno jak musíme dohánět západní technologie, když naši vlastní lidé dokáží vytvářet technologie na stejné a mnohdy i na vyšší úrovni. Jenže k jejich využití nejsou peníze, které ….. Proč se vlastně nasrávat. Čas je blízko velkému finále a každý si pak může na vlastní kůži dopřát vlastních úvah na téma kdo je kdo.

92106

10.2.2006 7:59

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

seda 82.?.?.?

Reakce na 92106

> ... politické korektnosti ...
S potěšením konstatuji, že s většinou přispěvatelů souhlasím. Jedině pojem
"politická korektnost" v souvislosti s českými politiky...?
Nemohu např. zapomenout, že, na rozdíl od občanů ČR, politici zapomněli,
že Srbové byli jediní v Evropě, kteří nás "v Mnichově" neopustili.
A naši "korektní" politici, proti vůli drtivé většiny občanů ČR, odsouhlasili
napadení Jugoslávie!
A "korektnost" našich politiků také dobře dokládá jejich odpor proti
uzákonění obecného referenda...!
A "korektnost" našich senátorů dokládá, že si uzákonili praktickou nezrušitelnost, a ačkoliv mají mikromandát, zasahují nám významně do života.
Fuj! [pláč]

92650

10.2.2006 8:22

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 92650

>S potěšením konstatuji, že s většinou přispěvatelů
>souhlasím.

No to mě právě moc netěší. Nějak to tu začíná znít unisono, bez ohledu na rozdíly ve filosofii (světonázoru?) pisatelů. (Těch pár hlasů, bez hlavy a paty, fakt nepočítám)

To už vážně nemáme šanci?! [pláč]

92654

6.2.2006 19:55

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 92102

>>Teď bude muset Evropa řešit problém s hordou
>>nasraných muslimů a přijít pokorně pokleknout na Alláhovo
>

>>kobereček, pod nímž se nalézá kohoutek ropovodu.
>
>Co když právě tohle někdo chtěl a proto si zaplatil pár
>bojovníků za svobodu tisku?

Že se jedná o akci řízenou a načasovanou se dá vyvodit už jen z toho, že karikatury byly zveřejněny v novinách v září a muslimské bouře vypukají až nyní v únoru, před očekávanými březnovými událostmi. Bylo by zajímavé znát připravený scénář blížících se událostí i kdo tento scénář píše. Že tento scénář nepíšou muslimové je více než zřejmé. Zřejmé je také, že byl napsán pro formování veřejného mínění na Západě a nikoliv v muslimských zemích. Proto to hlasité volání po svobodě tisku.
Není to však jakákoliv svoboda. Rozhodně nejde o svobodu pro diskuzi o zakázaných tématech. Zavírání revizionistů dokládá, jaká svoboda názorů se nadále nepřipouští, ale přímo naopak se tvrdě mocensky postihuje. Sionisté a cikáni jsou tabu. Dotčená svoboda se týká jen zesměšňování muslimů a jejich víry.
Dá se usoudit, že někdo potřebuje zaktivizovat Západní Evropu a zapojit ji do války civilizací.

92163

6.2.2006 20:48

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Aja 24.?.?.?

Reakce na 92163

Nikdy jsem moc na zadne konspirace neverila, ale pomalu vam davam, pane Karle za pravdu.
Vcerejsi francouzsky Le Monde psal o demonstraci muslimu v Londyne, pred danskou ambasadou.
Transparenty vyzyvajici k nasili, muz v oblecku s napodobeninou vesty s vybusninou, jakou pouzivaji islamsti sebevrazi, kdyz jdou nekam vybuchnout, dite s cepickou na ktere byl napis "Miluji Al- kaidu". A policie jen prihlizela. Zadny zakrok, jen si davali pozor, aby je nikdo nefotografoval, ze nic nepodnikaji. Na co asi cekali?

92173

8.2.2006 10:29

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Brano 87.?.?.?

Reakce na 92102

Zdá sa byť smiešne, keď sa európa musí ospravedlňovať moslimom, žijúcim na jej území za zopár uverejnených ilustrácií. Prezentácia kresieb a jej spôsob je V SÚLADE s demokraciou ako ju chápeme u nás, v Európe - a teda by mohla byť moslimami tiež akceptovaná, pretože tým, že dokážu žiť a žijú v Európe snáď dokážu aj akceptovať jej hodnoty. Moslimovia to však nedokážu. Sú naštvaní na celý svet a hlavne na západ (nespravodlivý, európou podporovaný útok na irak, atď) - a tak akákoľvek - aj banálna provokácia je z ich strany vnímaná veľmi citlivo. Načo teda zbytočne provokovať, keď všetci vopred vieme, aké to bude mať dôsledky? Európa svojim ospravedlňovaním sa moslimom podáva svetu osvedčenie o vlastnej slabosti a neschopnosti. Je to však v danej situácii jediná správna reakcia - pretože akákoľvek iná reakcia by bola v prospech tých, ktorí nás do tejto situácie dostali, tých, ktorým záleží vtiahnuť a vyprovokovať Európu do boja, resp. prinútiť k odobreniu vôle k pokračovaniu útokov proti Moslimom - t.j. vôle USA.

92365

8.2.2006 10:54

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 92365

proste neni pravda, ze takoveto kresby jsou v evrope akceptovatelne a rozhodne nemaji zadnou souvislost s demokracii

92367

6.2.2006 13:42

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92098

Lépe bych to napsat nemohl. Naprosto s vámi souhlasím. Pokud by Rusko a Čína odmítli, svalila by se vina na ně. Mnohem lepší je souhlasit ale vytrhnout jim z ruky zbraň. Tím že se bude muset s radou bezpečnosti počkat je to US na bačkoru a ke všemu je tam dodatek o plánované nuclear weapons free zone pro střední východ. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Respektive vlk dostal přesně to o co si řekl, což ale není co vlastně chtěl. Takže nemá nic. Putin 1, Bush 0. Co se týče nějakého prodeje do Iráqu, jako důvod to neobstojí. Rusko prodává deně 6.5 miliónů barelů, což je as 650 miliónů deně, kvůli takovýmu kontraktu, jako dodávat benzin amíkům do Iráqu, by nikomu ani nezaplatili espresso. Dodají co by ne, ale výhody bych neočekával. Je to celý velmi nebezpečná šachová partie, rusko si jí nevymyslelo a šachy to oni umněj.

92104

6.2.2006 14:46

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92104

Och.. tedy... děkuje žee. Ale k tématu. Sledovat co se děje okolo nás je pro moji maličkost vzrušující. Jsou to pozoruhodné konstrukce myšlenek jenž se utvářejí z oněch několika málo indícií, jenž se odehrávají jako nepřímá komunikace pomocí sdělovacích prostředků mezi Ruskem a USA spolu s Anglií.
Ovšem těch kopanců musel Bush překousnout víc. Prvním z nich bylo, když ze hry vypadl ožralec a panáček na hraní Jelcin. Druhý když Putin přímo před nosem zabouchl USA dveře k nerostnému bohatství ruska. Na pád Chodorkovského Jukosu byla radost se dívat. Ruská prokuratura Jukos ovládla přes obstavení účtů několika kyperských a gibraltarských firem, kterými Chodorkovský ropnou firmu fakticky ovládal (Sakra, to muselo bolet.) Pak tu máme aféru s agenty:
Co se týče jejich vypovězení, tak takové rozhodnutí nebylo přijato. Dokud sedí ve své rezidentuře, jsou pod naší kontrolou," uvedl prezident před několika stovkami novinářů v Kremlu. Jak to asi prožíval pan ministerský předseda když sledoval své 007 jak zmateně pobíhají před kamerou kolem podivného šutru. No někdo se určitě musel zatraceně bavit. Na co asi chtěl upozornit? Že doláče USA nepomohou obsadit Ruskou vládu správnou chasou posluhovačů.
No a potom návštěva Francouzkého prezidenta na střelnici, kde čirou náhodou poletovala nějaká ta podivná hypersonická střela, která za nic na světě nechtěla letět rovně, aby ji někdo mohl sestřelit.
To vše sem při hlubším zkoumání dobře zapadá. Putin dokazuje, že je brilantní hráč a hlavně, že hadu nohy nepochčijete.

92113

6.2.2006 15:07

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92113

Vidím to stejně a stejně dobře se taky bavím. Pro zajímavost, právě jsem začal číst knihu "Widows" o začátcích CIA. Vyplývá z toho že CIA byla infiltrovaná od samého počátku a krmená připravenýma materiálama, aby si myslela jak je dobrá. Ke všemu jsem se taky dočetl, že ten způsob špionáže, kdy CIA prostě dodá informace vhodné politikům pravda-nepravda, nevymyslela nynější administrativa, ale už pan Kissinger v šedesátych letech. CIA od té doby dodává informace které se hodí výrobcům zbraní na taháni peněz. A celou tu dobu KGB dělá co má a dělá to dodnes. Putin je zajímavá postava, ten chlap ví velmi dobře, jak je výhodný když si o něm protivník myslí že je vůl a neschopnej blb. Jen ať se Bush vytahuje, říká si, jestli mu to stačí ke štěstí, taky dobře. Ten tah z Chodorovským byl fakt perfektní. Celou tu dobu západní bláhový svět žil v přesvědčení jak jsou na to rusové špatně, a oni najednou maj nový rakety, nový letadla, nový radary, vše za peníze z oleje. Sunburn taky není hračka k zahození, nejen Topol SS-27.

92116

6.2.2006 17:09

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

LalaLalovic 217.?.?.?

Reakce na 92116

Trošku o tom Sunburnu !

Na sťaženie úlohy týmto systémom však raketa mohla prudko manévrovať. Vývoj rakety sa začal v polovici sedemdesiatych rokov pod označením P-100, ale známejšia je ako 3M-80 Moskit (SS-N-22 Sunburn). Jeho výsledkom sa stala pomerne veľká raketa o hmotnosti 4150 kg, s fenomenálnymi výkonmi. Na dosiahnutie vysokej letovej rýchlosti M2,5 slúži náporový motor, do rýchlosti potrebnej na zabezpečenie jeho fungovania, ho urýchľuje štartový raketový motor na tuhé pohonné látky. Navádzacia hlavica je zložená z rádiolokátora ,ktorý môže pracovať aj v pasívnom móde a inerciálneho navigačného systému. Radar sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči aktívnemu elektronickému rušeniu. Po odpálení letí raketa vo výške 20m riadená inerciálnym navigačným systémom, vo vzdialenosti približne 50km od protivníka prvý raz aktivuje navádzaciu hlavicu a po zachytení cieľa vlastným radarom klesne na 7m a pokračuje v pasívnom móde. Ďalšie zapnutie radaru nastáva až v bezprostrednej blízkosti cieľa (aby sa zbytočne neprezradzovala vlastnými rádiovými emisiami), na prevedenie ostatných korektúr letu. Posledných 5-7 kilometrov letu môže raketa vykonávať úhybné manévre až do preťaženia 15G, buď podľa zadaného programu, alebo náhodne. V prípade veľmi silného rušeniu sa môže hlavica prepnúť na pasívny mód a navádzať sa na zdroj rušenia. Na elimináciu cieľa slúži konvenčná kumulatívno-trieštivá hlavica o hmotnosti 300kg, alebo jadrová o ekvivalente 200kT. Profil letu bol navrhnutý tak, aby letela nezistená až do vzdialenosti rádiového horizontu okolo 18-27 km, keď by protivníkovi ostávalo na reakciu len asi 25-35 sekúnd času ( pri podzvukových strelách to bolo okolo 120-150 sec). Tak krátky čas prakticky vylučuje použitie rádioelektronického rušenia a ako jediná obrana napadnutej lodi ostávajú rakety a systémy CIWS. Protilietadlové rakety Standard SM-2 block II, ktoré v tej dobe tvorili hlavnú výzbroj križníkov triedy Ticonderoga so systémom Aegis, neboli optimalizované na postihovanie malých, nízko a extrémne rýchlo letiacich cieľov. Aj v prípade úspešného zásahu rakety systémom CIWS a jej likvidácii, by vysoká rýchlosť udelila časti zostatkov a črepín dostatok kinetickej energie, aby pokračovali v lete pôvodným smerom a spôsobili napadnutej lodi určité škody (efektívny dosah systému Phalanx je len 1-1,5km). Pri streľbe na veľké vzdialenosti, mimo dosah palubných senzorov nosiča, dodával informácie o cieli vrtuľník Ka-27. Raketový systém bol oficiálne zavedený do výzbroje v roku 1983. Prvými nim vyzbrojenými loďami sa stali raketonosné torpédoborce projektu 956 Saryč (Sovremenny). Dve skupiny odpaľovacích kontajnerov po 4 rakety sú umiestnené na úrovni prednej nadstavby. Celkom 17 jednotiek tejto triedy vošlo do výzbroje sovietskeho a 2 do čínskeho námorníctva. Z menších plavidiel nieslo 16 korviet projektu 1241.1MP (Tarantul III) 4 rakety a dv...Kráceno (Editor)

92139

6.2.2006 15:21

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 92113

[smích] Putin dokazuje, že je brilantní hráč a hlavně, že hadu nohy nepochčijete. [smích]

Já byl navštívit antikvariát a zase jsem nakoupil několik strašně "tlustých a nečtivých" knih o historii. Mimo jiné ale jednu nestarou a neútlou knihu - "Dějiny světa v souvislostech". Jelikož chronologie končí rokem 2000, není skutečně na svou tloušťku a obsažnost nijak stará, tedy naopak je značně aktuální. Na druhou stranu - dá se čekat, že to "husté jádro" bylo tvořeno asi v 80. letech. Autor Imanuel Geiss si dal velkou práci a tak trochu to "smrdí" marxistickým dialektismem - patrně to bude nějaký vědec historik z NDR. Nic ale proti tomu. Autor se dopustil skutečně velmi pozoruhodných analýz a dedukcí, která dávají tušit, že celý tento náš dnešní vývoj v obrysech předvídal.

Tedy, abych to zavčasu upřesnil - nedopustil se žádného prorokování, to ne ! Ale z logiky procesu vývoje mocenských center civilizace alias "Imperií", kterou zde velmi podrobně specifikoval, tento scenář vyplývá.

Vzpomínám to proto, že s tou Vaší výše "ztučněnou větou" velmi souhlasím. A posléze výrok presidenta Francie, že nebude nijak váhat použít nukleární zbraně, ten bude daleko spíše souviset s návštěvou Ruska a nějakým známým budoucím nepřítelem, než s bandou orvaných teroristů, vymyšlených CIA. Ostatně si myslím, že by každý Arab na sebe bez jakýchkoliv protestů uprostřed New Yorku nechal hodit francouzkou atomovou bombu libovolné síly - lépe větší... zvláště kdyby měl jistotu, že na jeho bráchu někde u Eifelovky odvetou zase někdo hodí americkou atomku - taky rači větší.

Myslím, že "naši milí političtí Vůdcové" jsou již dnes strachy podělaní až za ušima. Myslím, že nejen pan Krejčíř si v Praze nechal postavit "skromnou vilku", která by patrně přežila kombinovaný atak vodíkovou pumou při paralelním zemětřesení cca 10,5° Richterovy škály a k tomu ještě zatopení vlnou o výšce tak 250 metrů, přičemž těsně vedle ještě vybuchne vulkán. [velký smích]

92120

6.2.2006 15:31

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92120

[smích] [smích] [smích] [mrknutí jedním okem]

92123

6.2.2006 22:20

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92120

Izajáš 24:1-23


Hle, Hospodin vyplení Zemi a zpustoší ji, rozvrátí její tvářnost a rozpráší její obyvatele.

Bude na tom stejně lid i kněz, otrok i jeho pán, služka i její paní, kupující i prodavač, věřitel i dlužník, lichvář i zadlužený.

Země bude zcela vypleněna a vyloupena; toto slovo promluvil Hospodin.

Truchlit, vadnout bude Země, chřadnout, vadnout bude svět, nejvznešenější z lidu Země budou chřadnout.

Zhanobena je Země svými obyvateli, neboť přestoupili zákony, změnili nařízení, porušili věčnou smlouvu.

Proto pozře Zemi prokletí, kdo v ní přebývají, budou pykat; proto obyvatelé Země zajdou v žáru a zůstane lidí maličko.

Bude truchlit mošt, zvadne vinná réva, všichni, jejichž srdce se raduje, budou vzdychat.

Ustane veselí bubnů, pomine hluk rozjařených, ustane veselí citary.

Nebudou pít za zpěvu víno, opojný nápoj pijákům zhořkne.

Zbořeno bude pusté město, vchod do každého domu bude zatarasen.

V ulicích bude žalostný křik pro víno, nastane večer veškeré radosti, veselí se vystěhuje ze Země.

Ve městě zůstane hrozná spoušť, zničena, rozbita bude brána.

I bude uprostřed Země, mezi národy, tak jako když se srážejí olivy, jako paběrky, když končí vinobraní.

Všude pozvednou svůj hlas a budou plesat, nad důstojností Hospodinovou budou jásat i při moři.

Proto vzdejte Hospodinu čest i na východě, jménu Hospodina, Boha Izraele, na ostrovech mořských.

Od kraje Země jsme slyšeli prozpěvovat: "Sláva spravedlivému!" Já jsem však řekl: "Je mi zle! Je mi zle! Běda mi!"

Věrolomní jednají věrolomně, věrolomní se dopouštějí věrolomnosti.

Postrach, propast, past na tebe, obyvateli Země!

Kdo uteče před hlučícím postrachem, padne do propasti, a kdo vyleze z propasti, do pasti se lapí, otevřou se nebeské propusti shora a budou se třást základy Země.

Země se rozlomí, Země se rozkymácí, Země se rozpadne.

Země se rozvrávorá, bude jak opilec, bude se zmítat jako budka. Dolehne na ni její nevěrnost, i padne a už nepovstane.

V onen den Hospodin ztrestá nebeský zástup na výšině i pozemské krále na Zemi.

Budou sebráni, jako je sebrán vězeň do jámy, a budou zavřeni pod zámek; po mnohých pak dnech budou potrestáni.

Zardí se bledá luna, zastydí se žárné slunko, až se Hospodin zástupů ujme kralování na hoře Sijónu a v Jeruzalémě před svými staršími v slávě.

Ach jo.....

92186

6.2.2006 23:46

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92186

Chápu že bůh, jsa vševědoucí, věděl předem že se zachováme jako hovada a bude nás muset jednou zničit. Neměl ovšem nám namlouvat že máme něco jako svobodnou vůli, jelikož věděl jak to dopadne. Já kdybych byl bohem, bych takový pitomý, předem rozhodnutý experimenty nedělal a radši bych použil své všemohoucnosti k tomu abychom takový nebyli. Něco mi tu jaksi nehraje. [oči v sloup]

92196

7.2.2006 8:01

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 92196

Jahve je krvelacna uzurpatorska entita,nikoliv Veskerenstvo.Byl ale porazen Mardukem(hl. bozstvo Babylonske rise),jenz byl zase porazen Ahura Mazdou(hl.bozstvo Persanu.Persane mj.umoznili zidum znovupostaveni chramu-chyba,kriticka chyba...)Analogicky nam vyplyva,ze co se tyce bozstev,maji navrch Iranci,dedicove Ahura Mazdy a siitske podoby Allaha.Brzy se dozvime,zda to zafunguje,zvlaste ve svetle spojenectvi vyvolencu Jahveho s ucedniky jeho nepritele Krista-krestany.Spatne ctou evangelia,kde se jasne pise,o co kraci. Marne byly vyroky o meci,synagoze satanove,marne bylo ze na popud zidu sel Isa rukou sluzebniku Jupiterovych na kriz. Krestane jsou dal slepi,a vesele si spolupracuji se svymi Fabiany,kteri proti nim na oplatku provokuji muslimy.Jediny biskup Marcion to pochopil, jeho uceni vsak bylo odsouzeno jako hereze. Je nacase ho vzkrisit, urcite uz se spolu s Isou davno otaci v hrobe.

Je tez nacase si uvedomit,ze svet je bojistem astralnich entit,jimz jsou lide sluzebniky a pramalo je skutecnych Lidi,jenz se jimi nenechaji ovladat. Staci na chvili zastavit a rozhlednout se po svete.92237

7.2.2006 14:59

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92237

Tak s takovejma "bohama" mi jděte někam. [velký smích]

92273

8.2.2006 13:25

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Brano 87.?.?.?

Reakce na 92196

Dokonalý človek = neexistujúci človek, tzn. blbý človek = existujúci človek.

Predpoklad akéhokoľvek vývoja (a tým aj možnosti vnímania konkrétneho života) tkvie v zmene. O dokonalosti sa dá preto hovoriť len vtedy, keď sa už nijaká zmena nedeje - tzn., keď sa už nič nemení, je dokonané. To je základný všeobecný predpoklad stability. Je teda možné 1) žiť - a vždy mať pred očami vlastnú nedokonalosť, dokladovanú tendenciou meniť sa "k lepšiemu = byť dokonalý" - alebo 2) nežiť - a teda nemať pred sebou nič, nebyť = byť dokonalý/ný. Dokonalý konkrétny (predstaviteľný, vnímateľný) svet = moslimský raj so 77 pannami, resp.snenie Jehovistov o raji na stránkach ich Strážnej veže, atď. Jednoducho nádhera...

92386

12.2.2006 18:47

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 92196

Kdyz se ohledne clovek zpatky treba za vychovou deti, co ho tesi vice? To, ze si na zaklade autority vynutil, aby kraceli "spravnou cestou" anebo to, ze si to sami na zaklade svobodne volby zvolili.

93053

7.2.2006 14:44

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 92186

Zde jsou ty zřejmě nejstrašidelnější Nostradamovy poznámky, jež já si dovoluji vztahovat k naší době..

XL.
La trompe fausse dissimulant folie,
Fera Bisance vn changement de loix,
Histra d'Egypte, qui veut que l on deffie
Edict changeant monnoyes & aloys.

Falešná trubka skryje šílenství;
způsobí, že Byzancie změní svá pravidla.
Z Egypta tam jde dále muž ,který chce
od nařízení couvnout, změnit peníze a pravidla.

XLVIII.
Vingt ans du regne de la Lune passez,
Sept mil ans autre tiendra sa monarchie:
Quand le Soleil prendra ses iours lassez:
Lors accomplir & mine ma prophetie.

Poté kdy po dvaceti letech je vláda měsíce předána,
další přebere jeho vládu na sedm tísíc let.
Když vyčerpané slunce dokončí jeho cyklus
potom mé proroctví a hrozba budou dokonalé.

LIII.
Las! qu'on verra grand peuple tourmenté,
Et la loy saincte en totale ruine,
Par autres loix toute la Chrestienté,
Quand d'or d'argent trouue nouuelle mine.

Běda, jak uvidíme velký národ s velkými potížemi
a svatý zákon v naprostém zhroucení.
Křesťanství (řízené) jinými pravidly,
když je nový zdroj zlata a stříbra objeven.

LV.
Soubs l'opposite climat Babilonique,
Grande sera de sang effusion,
Que terre & mer, air, ciel sera inique,
Sectes, faim, regnes pestes, confusion.

Já země s podnebím opačným Babylónu
tam budu mít velkou ztrátu krve.
Nebe se bude zdát nespravedlivé oběma, na zemi a moři i ve vzduchu .
Sektářství, nedostatek, království, pohromy, zmatek.

LXXXIV.
Lune obscurcie aux profondes tenebres,
Son frere passe de couleur ferrugine:
Le grand caché long temps sous les tenebres,
Tiedera fer dans la playe sanguine.

Měsíc je temný v hloubce své sklíčenosti,
jeho bratr vrátil a přidal červenou v barvě.
Jeden velký skrytý ve stínu po dlouhý čas,
bude držet čepel v krvavé ráně.

LXXXVII.
Ennosigee feu du centre de terre,
Fera trembler autour de cité neuue
Deux grâds rochers long tęps feront la guerre,
Puis Arethuse rougira nouueau fleuue.

Po zemětřesení přijde oheň z centra země
bude příčinou záchvěvů strachu kolem Nového města.
Dva velké kameny budou ve válce po dlouhý čas,
po té Arethusa začervená novou řeku.

XCI.
Les Dieux feront aux humains apparence,
Ce qu'ils seront autheurs de grand conflict:
Auant ciel veu serain espee & lance,
Que vers main gauche se plus grand afflict.

Bohové se zjeví chlapcům,
že jsou strůjci velké války.
Před tím byla obloha prostá zbraní a raket:
vetší ničení se rozkládá nalevo.

92271

6.2.2006 14:14

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 92098

Díky tomu získal Írán dostatek času pro spuštění burzy. Pokud budou USA chtít tento proces zastavit, budou muset vynést karty.

Jistě - Irán i celá zatím "veřejmě tajná" koalice za Iránem hraje o čas. Nikoliv, že by něco doháněli. Hrají o čas, protože za každý další den bez války se podmínky pro USA pouze a jen zhoršují. Všimněte si prosím, že ona koalice Irán, Rusko, Čína válku na nic nepotřebují - mají energii, mají potraviny, mají dynamiku rozvoje, mají drastické obchodní přebytky - mají tedy vše, kromě hrubé síly - tedy válku teď nepotřebují... To hlavně USA, Izraeli, ovšem ale nakonec ve skutečnosti celému Západu "hoří pod zadkem" !! Vše, co má ona koalice kolem Iránu - to USA a jejich spojenci na Zápaně snad kromě potravin nemají, ale mají zbraně ...

Tedy se ani netřeba ptát, kdo by rád tu válku a proč !

Tato iránská koalice, doplněna hypoteticky (ale tak se to opravdu rýsuje) Indií, Indonesií, Brazilií a Venezuelou - mám-li vyjmenovat pouze ty hlavní zainteresované, má nyní dynamickou převahu. To USA (ale s USA i EU !!) dochází ekonomický dech. To USA ztrácí morálku. To USA krvácí v nekonečné drobné válce, samy vojensky tratí a nepřítel sílí. To USA hrozí smrt hladem - až domácí obyvatelstvo zjistí, že dolary jsou kryty pouze virtuálními hodnotami pochybných kšeftů a transakcí a rozhodnou se se zbraní v ruce zeptat své vlády a federálních institucí, kde že je vlastně skryto bohatství Ameriky !! [velký smích]

No schválně - kde je skryto bohatsví Ameriky ? V raketoplánech, které nelítají ? V atomových a vodíkových bombách, které stačí na asi 20-násobné zničení celé planety ? Ve "výborných amerických autech", žeroucích i trávu kolem cesty ? V těch neskutečně rozplizlých amerických vilových městech, ve kterých bez levného benzínu nebude vůbec možno bydlet ? V systému, kterému se stále ještě ze setrvačnosti říká demokracie ? V Coca-cole a fast-foods ? V Hollywoodu, jehož produkce má skoro stejné smrtící účinky, jako AIDS ? Kdyby tady byl kema, ten by mi to vysvětlil ajncvai.. [velký smích]

Jenže ruku na srdce - jaké nové "esa" vytáhne z rukávu samolibý Západ na čele s USA ? Nějakou novou hroznou zbraň ? Copak současná naprostá vojenská superiorita nestačí k demonstraci toho, že pouze vojenská síla prostě a jednoduše nestačí ? Tedy Západ zvládne "proces fuze" a výrobu neomezené energie ? Kdy to bude ? A kdy následně bude Západ vyrábět z čisté fuzní energie čisté mobilní pohony ? Jak se bude muset změnit infrastruktura a hlavně jak dlouho to bude trvat, aby byly nahrazeny v plném rozsahu fosilní paliva, strojené hnojiva, plastické hmoty atd. ?

Je to spousta otázek, z nichž každá evokuje pocit čirého zoufalství. Válka, válka, válka - za holé přežití...

92110

6.2.2006 15:14

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92110

Ba, ba. Skutečný problém západu je v touze několika idiotů udržet prostředky k ovládání a skrze ně svoji moc nad zbytkem světa. Lidé si pokud nebude válka dokáží poradit i bez ropy. Ovšem jakákoliv nezávislost na straně obyčejných lidí, představuje hrozbu moci, jenž se je snaží ovládat. Proto je naprosto nemožné nejen vyrábět, ale též hledat jakékoliv alternativní zdroje energie. To by scházelo, aby si energii každý utvářel sám!!!!
Budete-li mít nezávislí zdroj energie, začnete svoji nezávislost rozšiřovat. Někdo na zábavu, někdo na potraviny a někdo jiný na životní prostor. To je to z čeho mají strach a proč vrhají celý svět do tenat války. Musí nás udržet v temnotě a nevědomosti, jinak ztratí svoji moc. Ať už skrze lidského ducha, nebo dolary. Chtěl bych aby to lidé dokázali pochopit, ale už to asi nejde.

92119

6.2.2006 15:28

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92119

Jak se ale mají ti mocní chtít vzdát takových výhod? Vemte si jenom můj příspěvek. Měsíčně elektrika 205 dolarů i s topením, telefon, internet a satelitní TV 137 dolarů. A to ještě mají tu drzost mě účtovat dalších 28 dolarů za elektriku v garáži, neb má samostatný měřič. Spotřeba garáže je asi mezi půl až jeden kwh, zhruba .60 dolaru měsíčně. V benzinu jim moc nedám, chodím většinou pěšky. Nebýt těchto lumpáren, už jsme dávno měli nezávislou energii. Nejde o nedostatek vynalézavosti ale o to, že když se na tom nevydělá balík, tak to nikdo neudělá a ani nikomu nedovolí udělat. Jsme závislý jako mimina na mamince. A naše "maminka" není žádná hodná paní, ale pěkná ku..a proradná, hamižná a nenasititelná.

92122

6.2.2006 15:59

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92122

Diskuzi WM zadal gewo tento příspěvek. Celý článek je pak v diskuzi WM pod tímto číslem 6538/2006.

Nicméně, naivní Trombly a Kahn požádali o patent. Což Americký patentový úřad oznámil ministerstvu obrany. Místo blahopřání, Trombly a Kahn dostali skrytý rozkaz. V něm byli instruováni s nikým o vynálezu nemluvit, nenapsat o něm, a dokonce na něm přestat pracovat. Inu demokracie jak vyšitá. Z toho je patrné o čem tu hovoříme.

92128

6.2.2006 16:20

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 92128

>Diskuzi WM zadal gewo tento příspěvek. Celý článek je pak v
>diskuzi WM pod tímto číslem 6538/2006.

Počkejte, co to je? Tomu nerozumím. Jakou diskuzi? A což takhle uvést odkaz?

92131

6.2.2006 16:41

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92131

http://www.mwm.cz/index1.php?make=diskuze&idc=...

92135

6.2.2006 16:26

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92128

Stačí kouknout sem, díky patentovacím zákonům je aplikace in public domain.
http://www.rexresearch.com/trombly/trombly.htm#trom2
[smích]

92133

7.2.2006 17:42

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Dramenbejs 195.?.?.?

Reakce na 92133

To je popis Perpetua Mobile prvniho druhu, ne?

92294

7.2.2006 20:49

Hihihihi, škyt.

Sch.perpeťák 194.?.?.?

Reakce na 92133

Další perpeťáci. Kdysi jsem si myslel jak že jsem chytrej. Stačí spojit elektromotor s dynemem. V druhé třídě obecné...A prý že US ministerstvo obrany zakázalo s hrozbou deseti let kriminálu. Jenomže ono takovou pravomoc nemá někomu zakázat publikovat jeho vynález. Jestli ono to není tak, že se to "čistě náhodou" podobá nějakému generátoru pro napájení jakéhosi utajeného vojenského basmeku. Perpetum mobile... [velký smích]

92313

6.2.2006 13:22

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92082

A ještě toto, mezi státy jenž se díky karikaturám staly pro evropany nebezpečné patří země jako je Maroko, Alžírsko, Tunisko, Egypt a Libye, Omán, Súdán, Spojené arabské emiráty, Katar, Bahrajn, Jordánsko, Írán, Pákistán a Afghánistán, Sýrie a Libanon, Palestina. Protesty jsou dále v Indii, Thajsku, Izraelu, Indonésii atd. Co dodat?

92101

6.2.2006 16:25

Canadian hydro nabizi odkup podomacku vyrabene elektriny

peter veliky 205.?.?.?

Minuly tyden Kadanske 'Hydro' monopoly nabizi od pristiho roku odber prebytecne elektriny od obcanu, kteri si zavedou vyrobu elektriny pomoci vetrnych generator, solar systemu atd..
Hydro tvrdi ze si tihle samouci mohou prijit na vydelek od $ 450.00 rocne.
Kolega ma solar system ktery mu dodava horkou vodu po cely rok.

92132

6.2.2006 17:19

Problemy s Iranem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 71.?.?.?

Vypada to, ze je zajem rozpoutat nepokoj s Iranem a tim se zvysy cena oleje.
Tak se podari vydelat vic penez pro vsechny hrace.
To se hodi jak bankerum ale i Rusku.

92141

6.2.2006 23:39

nema nakonec Iran valku v planu?

djb 83.?.?.?

novinky dnes:
21:29 - Írán vyzval Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE), aby do poloviny února odstranila z íránských jaderných zařízení své kamery a pečeti. Írán pak nebude povolovat ani náhodné inspekce expertů MAAE ve svých jaderných zařízeních.

Valku v planu, tim myslim nejen umyslnou, ale ze uz ma v planech i valku vyvolanou

no ja nevim, je to sice asi uplna blbost a nevidim jediny duvod proc by se tak melo dit, ale nemate taky pocit, ze na to, ze Iran chysta zruseni dolaru, tak nejak moc provokuje? Nemel by spis prave ted delat mrtveho jaderneho brouka, pustit inspektory az na pudu, zastavit veskera jaderna zarizeni a az se burza rozjede, tak treba za pul roku zacit budovat atomove zdroje energie????

Napadaji me pouze dve moznosti

1) Iran, z nejakych duvodu, chce vyvolat vojensky konflikt proti sve zemi, takze dava zaminky, ktere se ukazaly jako osvedcene pro vyvolani valky (prodava za euro a brani, oproti Iraku skutence, inspektorum v praci)


2) Iran si je vedom toho ze burza vyvola vojensky konflikt at se deje cokoliv a jako jedinou moznost udrzeni se vidi to ze si skutecne chce zacit narychlo vyrabet jaderne zbrane
jaderny utok proti USA samozrejme nedava smysl, ale Iran mozna ceka utok spis od Izraele, neb USA na to ted zcela nemaji


A podle toho se muze chovat i Rusko, s valkou se pocita jako s jasnou veci a tak se proti ni nebrani a jen s ni pocita.

Iran i Rusko spolecne muzou mit zajem USA a Izraeli poradne zatopit, ale utok si nemuzou politicky dovolit. A tak Iran dela zaminku a vyrabi si hlavice, Rusko popichuje a spolecne se tesi az se vrhnoü do protiutoku a ukaze tem USA/Izraeli koalici poradne zac je toho loket - ovsem v sebeobrane.

Silene? Mozna, jako mnoho jinych uvah zde[velký smích]

ps.: jinak dekuji zvedavemu, trodasovi a spol. za obsahla vysvetleni k Rudolfove zprave, bohuzel jsem nestihl, jak by se sluselo reagovat

92194

7.2.2006 2:26

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 92194

No, na tom, co říkáte, by něco mohlo být. Je také docela možné, že někde je ještě černý kůň, o kterém zatím nevíme. Mohlo by být, že Čína, Indie nebo Rusko mají potřebu vyzkoušet novou zbraň nebo prostě jen chuť zakroutit konečně koalici USA/Izrael krkem? Mohlo by být, že Írán je tímto černým koněm vyzbrojen a hraje roli (aniž to ví) obětovaného pěšáka v souboji mocností? Írán je skutečně podzeřele sebejistý. [naštvaný]

92205

7.2.2006 2:57

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92205

To se bohužel zjistí až potom co v tom je, podle toho jak se to vyvine. Je taky možný že Irán si vyskakuje, protože ví že v poslední chvíli Amerika ucukne, protože na to prostě nemá. A nebo jenom blafuje, kdo ví. [mrknutí jedním okem]

92207

7.2.2006 8:08

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 92205

pan Masek,sefredaktor osud.cz ma podezreni,ze Ahmadinejada dosadila CIA...dost desive tvrzeni.A jestli je to tak,co by to znamenalo?

92238

7.2.2006 9:10

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92205

Jisté je že Írán za sebou cítí spojence, zda jsou to jen spřízněná arabská hnutí, či někdo jiný, Rusko nebo Čína se zatím můžeme jen dohadovat. Při tom je dobré si uvědomit, že krom předání záležitosti RB, se nic nového nestalo. I nadále platí hrozba USA a Izraele že nepřipustí aby Írán zísak jadernou zbraň. Je celkem možné, že Írán prostě jenom cítí strach a tak se staví bokem, aby ukázal jak je velký a silný. Na to že vyžene pozorovatele upozrnil už předem a možná jen nechce couvnout, aby nebudil dojem strachu. I když je nutné stále vidět o kom mluvíme. Jsou to přeci jen stále arabové. A jak už jsem zde asi jednou upozornil mají i oni svůj velký sen. Je-li tento předpoklad správný, pak stojíme před sebevražednými šílenci na obou stranách. Jedni v zájmu uchování velkoříše, druzí na oslavu příchodu svého svatého.
Při zářijovém projevu na půdě OSN ohromil Ahmadínežád posluchače z řad světových politických vůdců, když zakončil svou řeč prosebnou modlitbou za Mahdiho příchod:
„Ó mocný Bože, modlím se k Tobě za uspíšení přijití Tvé poslední schrány, Tvého Přislíbeného, čisté a dokonalé lidské bytosti, která svět naplní mírem a spravedlností!“
„Mahdaviat je zákonem (íránské islamistické) revoluce, revoluce je naplněna jeho duchem,“ říká hlava instituce zasvěcené studiu a urychlení Mahdiho příchodu. „Tento způsob smýšlení vás velice posiluje“, říká vydavatel novin Resalat Amir Mohebian. „Proč bych měl být slabý, když jsem přesvědčen, že Mahdi přijde během příštích dvou, tří nebo čtyř let? Je čas zůstat silný, být pevný.“

To jsou špatné vyhlídky pro udržení míru.

92240

7.2.2006 14:11

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 92240

"I když je nutné stále vidět o kom mluvíme. Jsou to přeci jen stále arabové."

nikoliv, o semitske Araby se nejedna.Jedna se o Irance,cili indoevropske Persany.

92265

7.2.2006 14:12

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92240

Malá chyba se vám tam vloudila, Iránci nejsou arabové ale většinou peršani. Nemají arabi moc rádi, zvlášt kvůli tomu jak nedržej spolu a nechaj se lehce rozdrobit západem. Severni populace jsou kurdové, které nemají rádi nejen oni ale ani arabové. Nemají to nikde lehký.

92266

7.2.2006 16:18

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92266

Re MedaBeda mcaellen, Antiseptik

Jasně, pershani.

92287

7.2.2006 16:00

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 92205

Uže jsem to tu několikrát psal, místy i docela podrobně. Podle Nostradama. Já vím, že to je krajně "podezřelý" zdroj informací.. [smích] Ale ..

Volně nahlédnuto skrz proroctví Nostradama:

- Irán je již dnes a to dost dávno vyzbrojen nukleárními zbraněmi. Navíc má k dispozici Irán, nebo někdo za ním, zatím neznámý zbraňový systém, který využívá jako zbraň celou planetu !!

- Irán je zároveň páka, kterou ovládá Čína (a Rusko v koalici), zároveň se jedná o suverenní velmoc, která je v této kolalici zcela suverenní a rovnocenná.

- Irán hraje roli "obětovaného pěšce" - tímto způsobem může koalice využívat stávajících struktur světa, aniž by mohly USA proti nim vystoupit - může takto pouze proti Iránu. Iránské síly jsou již "venku", mimo Irán. Válka nebude mít charakter boje na frontách, nýbrž to bude "totálně totální válka" !! Jiný výstižný termín mě nenapadá. Bude to, nebo již je válka totálně teroristická ! [velký smích]

- Není to soukromá lidská válka. Lidé se jí pouze účastní. Součástí války bude "zjevení" pravdy, že lidé nejsou ve Vesmíru sami a že jsme byli stvořeni - naši tvůrci, starověcí bohové, se vrací ...

- Amerika se zhroutí "do sebe". Evropa sama válku vyhraje, ale dokonce i Pyrhova vítězství byla proti tomuto budoucímu vítězství skutečně vhodná k oslavě. Moc lidí nezůstane..

92283

7.2.2006 16:21

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 92283

Musím lehce doplnit - Irán tu úlohu obětovaného pěšce hraje dobrovolně ! Když si nastudujete vše kolem perské historie a víry, tedy i když jsou to muslimové, přesto v nich je stále uvnitř základ staré perské víry, dualismu dobra/pravdy kontra zla/lži a Ahura Mazda.

Vše ale ukazuje dále, na vazby přes Indii (Védy) a ještě dále a tedy zpět do Šumeru. Ne ne, své historii neunikneme. Je dobré si pořádně nastudovat šumerské legendy a mýty (jak si to myslí moderní věda) a pak uznat, že se jedná patrně o dost jasnou pravdu o lidech a jejich původu (viz "Kroniky Země" od Zecharii Sitchina).

Nebude to mnohým dělat dobře po duši, co zjistí... [velký smích]

92288

7.2.2006 16:45

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92288

Tohle sem prostě musím vlepit. To je vážně brutální pr-el: Soutěž o nejlepší komiks o holokaustu vypíše nejčtenější íránský deník Hamšahrí. Podle něj jde o zkoušku toho, kam až může zajít svoboda slova, kterou evropské deníky odůvodňovaly otištění karikatur islámského proroka Mohameda. Soutěž, otevřená i pro zahraniční výtvarníky, začne 13. února. [cool] [cool]

http://www.ct24.cz/zesveta/index_view.php?id=156082

92290

10.2.2006 8:52

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

seda 82.?.?.?

Reakce na 92205

>Írán je skutečně podzeřele sebejistý. [naštvaný]
Když probíhala "válka v zálivu", tak nám media servírovala, jak irácký
diktátor sebevědomě hlásá vojenské úspěchy, což bylo evidentně v rozporu
s realitou. Neopakuje se situace? Nedovedu si představit, že by Rusové
riskovali opakování se situace jako: V době válek Egypta s Izraelem
poskytli Rusové Egypťanům svou super moderní radarovou stanici. Pak tam
přiletěly dva židovské vrtupníky s přepadovým komandem, a ... arabáši
vzali "nohy na ramena" a zařízení ani nezničili!?
Myslím si, že "evropská logika" je jiná než "logika arabského světa".

92657

7.2.2006 2:58

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

zap 65.?.?.?

Reakce na 92194

Vase uvaha se mi jevi strizliva a logicky podana.
Zadne zvlastni hyperboly - jen ta mraziva a asi nevyhnutelna logika.
Nekdo musi tvrde narazit a zkrvavit si nos, aby ubral.
Kdo to bude, kdo jiny.....

Zajimalo by me, co prave delaji takove male a bezvyznamne vlady
jako ceska a kanadska...

92208

7.2.2006 4:25

Ono sa ukaze.!

Stehno vondris (zavináč) earthlink (tečka) net 24.?.?.?

Problem je v tom , ze ta zlocinecka banda potrebuje nejake klise na rozputanie dalsieho nicenia a masoveho vrazdenia. Je len otazkou casu , ako rozkolisaju zmakcenych a rozkolisanych obcanov tzv. demokratickeho sveta niecim este drastickejsim nez 911. Dufam, ze nebudem nablizku a to zelam aj Vam.
S uctou Viktor.

92218

7.2.2006 6:35

Je velice zajímavé, že informace o reálném nebezpečí (petro)Eura pro Dolar

hugo 85.?.?.?

se začaly objevovat právě krátce před 11. zářím 2001. Nikoho tato skutečnost nezajímala v době, kdy Křovák počal toužit po Saddámově hlavě a přitom to byl tehdy právě Hussein, kdo byl v čele iniciativ pro pomalou změnu obchodování ropy v Euru. Intenzivní kampaň na toto téma probíhala už někdy kolem června a července roku 2001 v přímé návaznosti na studie nejpřednějších amerických ekonomických listů uveřejňovaných v dubnu 2001, jež spolu se statistikou, podle níž se životní úroveň průměrného Američana dostala na úroveň 70. let a dále stagnuje, uváděly ve svých článcích obavy z životního ohrožení amerických zájmů právě následkem rostoucího obchodu ropy v Euru. Blízký příchod válečných příprav (co jiného by mohlo zvrátit tehdejší tendence?) jsem předpokládal již tehdy a události po 11. září 2001 (včetně) mne v tomto očekávání utvrdilo...

92224

7.2.2006 8:56

Off topic

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Tohle mě tedy dostalo. Třetí světová válka opravdu začala:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=72176

92239

7.2.2006 14:25

RE: Off topic

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92239

Rumsfeld je skutečnej magor kterej vidí věci vzhůru nohama. Místo aby armáda bojovala způsobem pro ní nejvýhodnějším, dělá armádu obětí situace. Možná že je Rusmfeld něčí agent? Když si vzpomenu, jak rodiče vojáků kupují synům a dcerám neprůstřelný vesty ze svýho do Iráku, tak mi jde hlava kolem. Brzo budou chtít od rekrutů aby si přinesli po dědečkovi kvér do války, jako za starých dobrých časů. [velký smích]

92268

7.2.2006 14:36

RE: Off topic

Aja 24.?.?.?

Reakce na 92268

>Rumsfeld je skutečnej magor kterej vidí věci vzhůru nohama.
>Místo aby armáda bojovala způsobem pro ní nejvýhodnějším,
>dělá armádu obětí situace. Možná že je Rusmfeld něčí
>agent? Když si vzpomenu, jak rodiče vojáků kupují synům a
>dcerám neprůstřelný vesty ze svýho do Iráku, tak mi jde
>hlava kolem. Brzo budou chtít od rekrutů aby si přinesli po
>dědečkovi kvér do války, jako za starých dobrých časů. [velký smích]
>
Juknete do americkeho rozpoctu na pristi rok, Rumsfeldovi do Pentagonu potecou penizky ve velkem, na ukor vseho a hlavne vsech.
http://www.radio-canada.ca/nouvelles/partenaire.asp?page=/nouvelles/International/2006/02/06/007-USA-projet-budget.shtml&prov=ms&ref=ms

http://www.usatoday.com/news/washington/2006-02-06-budget-analysis_x.htm

92269

7.2.2006 14:38

RE: Off topic

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 92268

nebo lozej po skladkach a strkaj si mezi nohy kusy kovu co nasli aby aspon mohli mit po slapnuti na minu jeste nejake deti...


ja si porad nejsem jist, jestli je vyhodnejsi mensi pocet technicky vybavenych nebo vetsi pocet normalne oblecenych jedincu - zatim mi ta matematika i v souboji typu robocop vs trhan se sutrem vychazi na 10:1 (nepocitaje civilisty a plati pro vedeni valky bez pouziti ZHN) a to uprimne receno neni tak "spatny" pomer - nakonec je mozne, ze v USA bude prave z podobnych duvodu zavedena podobne jako v izraeli povinna vseobecna vojenska sluzba ale ten neprijemny efekt povoleni legalniho zabiti (a to ted ani nezminuji moralni povoleni, ktere vojak dava explicitne) v ramci zenevskych konvenci

92270

7.2.2006 14:55

RE: Off topic

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92270

Logicky vzato, zvlášť v dlouhodobé válce, mají výhodu špatně vybavení otrhanci ve velkém množství. Ti co přežijí nějakou dobu se velmi rychle naučí a zadarmo. Výstroj a zbraně se recyklují. Mimo to s tou výzbrojí, jsem četl na blogu jednoho US vojáka jak první co udělal je, že si sehnal AK47, neb se cítil bezpečnějc. Agresor ale výhody domobrany nemá a mít nemůže. Těžko může začít posílat do ciziny čtrnáctiletý děti. S těma neprůstřelnejma vestama a jejich nedostatkem to taky může bejt záměr, neboť je lacinější a pro výchovu budoucích blbců i lepší, když se domů vracejí jenom ti zdraví. Mrzáci jsou nejen nákladný ale taky špatný propagátoři války a ke všemu ještě nasraný. Poviná vojenská služba bude dost nepopulární. Na to se musíte bránit a když ne doma, tak alespoň blízko. Vietnam je naučil, dvacet let byl od nich pokoj, než se mančaft totálně vyměnil za nový blby. [smích]

92272

7.2.2006 15:03

RE: Off topic

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 92272

ohledne toho veku a nepopularnosti - hodne se da udelat americkym hranim na patriotismus - viz prochazka po parkovisti u mistniho supermarketu - a vsimat si bumperstickeru - a cist...

co se tyce tech mrzaku - ted chcipaj hodne diky nikoli strelnym ale ...(jak to napsat, trhovym [smích]) zranenim - coz prave produkuje velke mnozstvi mrzaku -

zase si ale umim predstavit (soudem nyni schvalene) besidky po skolach a rict, ja uz nemuzu, ale vy jeste ty hnusne teroristy muzete dostat .. i za me! podivejte co mi udelali...

92274

7.2.2006 15:14

RE: Off topic

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92274

No jo ale oblbovat se musí rychle a efektivně. Jak maj i ti teenageři dost času, tak vám na to přijdou. Problém taky je, že to nějak nejde dohromady. Na jednu stranu jsou vládci světa, nejlepší země na světě plná blahobytu, a na druhou tohle? Z toho zmagoří každej. A moc těch zmrzačenejch se nebude chtít nechat zneužívat, ač budou jistě platit dobře. Bude to těžký, jó bejt alkajda na mexický hranici tak by to nebyl problém, ale ona není.

92275

7.2.2006 15:24

RE: Off topic

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 92275

no ale uz se tam stavi zdi za poradenstvi sionistickych expertu na stavbu zdi [smích]

al-kajda si urcite uz kupuje pres pentagon letenky [smích])

92276

7.2.2006 15:31

RE: Off topic

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92276

To si radči měli pozvat čínský experty na zeď, tam jí maji rozhodně hezčí. [smích]

92278

7.2.2006 19:13

Jako dobre sehrana kapela (beseda zde)

Peter Veliky 205.?.?.?

Tak ty prispevky ctu a vidim cim dal vice, ze po odstoupeni a likvidaci diskuteru s odlisnymi nazory, prispevky zde jsou v jedne harmonicke linii.
Jako by je dirigoval stranicky funkcionar a beda tomu, kdyby se nekdo odchylil od vytycene liniie strany. Booooring, booooring...

92305

7.2.2006 21:50

RE: Jako dobre sehrana kapela (beseda zde)

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92305

Oponujte, diskutujte, my čekáme. Nebo vám chybí ta opora většiny? [smích]

92322

7.2.2006 20:58

15 let

zdenek 72.?.?.?

po odchodu rusaku z Ceska uz zase je vsem po nich smutno. Komentare jak z 50. let. Rusko ma nejlepsi zbrane, Cina nas nejlepsi pritel, v Americe nic nefunguje. Co vy jste za narod ? Pred asijsko-bolsevickym systemem jsme utikali a ted by jim drtiva vetsina vlezla co nejhloubeji.

92314

7.2.2006 21:45

RE: 15 let

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92314

A chcete tím říct snad opak? Nelezeme nikomu nikam co nejhlouběji, my už tam jsme, koukáme kdo nám pomůže odtamtuď vylíst. Myslíte snad že je ta americká pr..l lepší? A pamatuju se že v Rusku komunismus už není. [smích]

92321

8.2.2006 7:49

RE: 15 let

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92314

Ono je to tak, zdaleka ne všem prdele voní. A jsou i lidé, kterým je jedno co kdo vykřikuje skrze sdělovací prostředky, když se chová jako prase. Nebo sned vážně očekáváte od soudných lidí, že se budou plácat do stehen a radostně učůrávat, když USA někoho napadne. No a co se týká tvrzení, které sice nikdo neřekl (čína náš nejlepší přítel??), ale určitě to tak myslel. Tak to je opravdu jak vystřižené z dob komunismu. Dodnes si vzpomínám na různá zasedání, když došlo na hlasování a onen slavný výrok "rezoluce byla přijata jednohlasně". No, tak s tím jděte už asi vážně do někam.

92354

8.2.2006 9:12

Rusko a ropa

Phete Phete (zavináč) szm (tečka) sk 192.?.?.?

Zaujimalo by ma, kto vlastne nuti Rusov, aby predavali svoju ropu za dolare. Potrebuju na obchodovanie v Euro akesi povolenie od otecka a mamicky?

92358

8.2.2006 9:41

RE: Rusko a ropa

google 84.?.?.?

Reakce na 92358

ide o prestavenie celej ekonomiky na inu vztaznu valuty ako i o rezervy narodnej banky, ktore povstali hlavne doterajsim obchodovanim "v dollaroch". nerozumnymi krokmi, sa da narodne hospodarstvo velmi rychle zhumplovat, hlavne ked si clovek uvedomi, ze dolar ma podobnych strazcov, ako Matrix, ktori bezlutostne, hned strielaju ostrymi. videli sme v Iraku.
narodne hospodarstvo ma trochu ine zakony ako vasa penazenka.

92361

8.2.2006 12:40

RE: Rusko a ropa

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 92361

Rusové to ví, jak se věci s dolarem mají. Minulá inflačně-devalvační ekonomická krize v Rusku byla právě o tomhle. Rusko vyváží ropu výhradně do Evropy a okolí, je tedy již v "klidu" - prodává za euro, nebo se pletu ?

O to samé se pokouší Irán s Čínou. Čína má hromady dolarů, ale těch se dokáže zbavit v rámci přípravy onoho konfliktu. Představuji si to takto:

-Čína jako nerovnoměrně infrastrukturně rozvinutá země je schopna se dolarů zbavovat efektívně nákupy v USA. Evropa co kupovat a je na tom s dolary špatně neb vše vyrábí sama a lépe - viz auta a letadla. V tomtéž postavení jsou exporteři ropy do USA, třeba Saudská Arabie. Jediná možnost je kupovat "přímo Ameriku" nebo zbraně.

-Čína v rámci zatím neviditelné koalice bude energeticky držena dodávkami z Iránu - jak ropy, tak plynu. Plynovod je zprovozněn, možná i ropovod. Čína není energeticky závislá na ropě v oblasti životně důležitých oblastí fungování země - základ energie je zajišťován uhlím. Pro dopravu a chemický průmysl by mohly vlastní zásoby a dodávky z Iránu stačit. Stále je direktivně řízená a tedy regulovat případné výpadky ropy může bez problémů, ne jako v USA nebo v Evropě.

-Čína bude skupovat ropu na otevřeném trhu za vysoké ceny za jinak bezcenné dolary, bude se to jevit jako ztráta, ale Čina tím odsaje čast světové produkce ropy zvýšením poptávky. Zbaví se tak směnou dolar/ropa přebytečných dolarů a ve světě vyvolá těžkou inflaci. Náhradní krytí dolaru Saudskou ropou se inflačně zhroutí. Nárust ceny ropy za barel bude na cca 100-150 dolarů. Čína zdánlivě příjde o cca 50% hodnoty v nominálu dolarových rezerv. Ale v tomtéž poměru ztratí všichni, kteří dolary mají, navíc v tomto případě předají černého Petra tomu, kdo jim ropu prodá.

-Čína v okamžiku krachu petrodolaru přejde na dodávky z Iránu za euro a zboží - má jich dost. Evropa kráčí ve stopách USA a taky se zbavuje pod tlakem nelukraticních výrob a vše dováží - viz např. textil - právě z Číny.

-Předpokládám, že kordinovaně totéž bude dělat Indie.

-Až se stav na dolar krachne, patrně tehdy do toho vstoupí i Venezuela. Zainteresovaní exporteři přejdou na euro a nabídnou stabilizaci - za euro ! Toto se bude týkat malé části exportu ropy, ale mělo by to stačit na "potopení dolaru".

Co z toho bude mít Čína ? Poškodí Japonsko jako regionálního rivala. Vyvolá kolaps dolaru a "kýžený" kolaps Ameriky. Přitlačí k jasnému vyjádření Evropskou unii. Unie bude oscilovat mezi touhou stabilizovat finanční trhy a loajalitou k největšímu spojenci - USA.

Ačkoliv se fakticky jedná o válku, nebude to možno jako válku nazvat. Amerika a Izrael nutně potřebují vyvolat skutečnou válku, protože tímto postupem USA bez jediného výstřelu ztratí ekonomickou moc a následně pak i vojenskou. Kolos na hliněných nohou = USA. Čili válka ! [velký smích]

92384

8.2.2006 10:48

RE: Rusko a ropa

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92358

Rusko nemusí ropu dovážet. Nepotřebuje tudíž ani přecházet na Euro. Je mu celkem jedno, za co ropu prodává a jak už poznamenal pan Gejdoš, nemá ani zájem na vyhrocování mezinárodní situace. Pro Rusko je důležitý obchod a tak bude používat tu měnu, za níž může prodávat a nakupovat. Pak jsou tu ovšem určité politické zájmy, které už jdou o něco dál a odlišují okolní svět na spojence a ty ostatní. Pokud ke spojencům patří Írán, budou jej Rusové bránit.
Ovšem to v tento okamžik nikdo z nás neví. Jsou zde určité náznaky, ale Rusové hrají svoji hru, stejně jako USA. Řinčení zbraní ze strany USA a Anglie Rusko nevyprovokovalo k vyjádření svého postoje. Namísto toho Putin pouze upozornil, že si přeje diplomatické řešení. Přičemž na adresu spojenců vskázal že ví o snahách vyvolat (sametovou, oranžovou, či kdo ví jakou) revoluci tím, že před kamerou nechal promenádovat 007 jejího veličenstva. A že jeho zbraně ani náhodou nejsou sbírkou starého železa. Izrael pak dostal výrokem, že nepovažuje Hamas za teroristickou organizaci. Tím chtěl patrně jemně naznačit, že s touto stranou může v případě potřeby dojít k obchodu s různým zbožím.
Rusové zůstávají těžce v klidu a sledují, jak se USA škvaří ve vlastní šťávě. Pro případné reakce chci upozornit, že nejsem na žádné straně a je mi jedno co udělá Rusko nebo USA, když to nepovede k válce. V opačném případě hledám vinu tam kde je a ne tam kde ji dle médií mám hledat. Zatím je Rusko mimo a jediný kdo chce válku je koalice USA-Anglie-Izrael.

92366

8.2.2006 11:20

RE: Rusko a ropa

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92366

A ještě malé doplnění. Írán několikrát vyhlásil, že jderné zbraně nechce. Ve všech jaderných zařízeních nechal instalovat kamery a nechal inspektory prohrabávat všechna možná zařízení. On skutečně nemůže za to, že jediné co z těchto kdo ví komu sloužících kretenů, vypadlo že oni neví. Myslím že v tom případě by stálo za to, odvolat šmíráky a poslat na místo skutečné odborníky, kteří to jsou schopni poznat.
Ono by možná stálo za to, kdyby Írán začal požadovat, aby na všech vojenských a jaderných zařízeních v US mohl jako suverénní stát mít své kontrolory.

92368

8.2.2006 11:23

RE: Rusko a ropa

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 92368

uprimne v tomhle iranu neverim - sice je pravda, aspon co vime, o tech kamerach atd.. - ale podobna politika by byla krajne nezodpovedna, ziji vedle nejagresivnejsi zeme na svete

ale dnes se outsourcuje vse, a dost mozna i vyvoj jadernych zbrani - nakonec indove a rusove to uz umi

92369

8.2.2006 12:14

RE: Rusko a ropa

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92369

Je potřeba stále mít v patrnosti fakt, že atomové zbraně Iránu jsou je záminka ke konfliktu. Jestli je mají nebo ne, nikoho nejspíš nezajímá. Pro některé státy na této planetě je prostě nutné tento knoflikt vyvolat, ať to stojí co to stojí. Stejné státy totiž tajně prodali dost této technologie pod rukou Iránu a Iráku už v 80tých letech. Kdyby jim skutečně šlo o nešíření, tak by to byla strašná blblost. Oboje možnosti jsou jaksi nepřijatené, buď USA, Israel a Anglie doslova lžou a popichujou ke konfliktu a nebo nevědí co dělají a nejsou schopný kontrolovat vlastní export a tím přivádí svět na pokraj katastrofy. Vyberte si, buď chamtiví lumpové a nebo v nejlepším případě neschopný blbci, kterým svěřovat svět je zhovadilost.

92380

8.2.2006 13:38

RE: Rusko a ropa

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 92380

ja vim co chcete rict, sam ale nejsem rozhodnut, jestli by ke konfliktu melo dojit radeji ted a ukoncit tak jiz dosti dlouhou cestu nasili a nesvobody provozovane US/Israelem nebo se ji vyhnout ale zabijet lidi a svet stale...

92387

8.2.2006 13:55

RE: Rusko a ropa

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92387

Pokud je skutečně nemožné vyřešit tyto problémy úspěšně mírovou cestou, pak je lépe s tím skončit teď než potom. Nějak ve mě něco doufá že se to ale zhroutí samo vlastní vahou.

92389

8.2.2006 14:50

RE: Rusko a ropa

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 92389

jenze zhrouti kam? valka nebo jeji vyhnuti se je jen o ustaveni noveho status quo - a to takoveho, ktere nevadi nad nejakou hranici ani jedne strane - jinak valka vedouci k akceptovatelnejsimu status quo

bez dlouhe analyzy je jasne ze status quo akceptovatelne US/Israelem je neakceptovatelne temi, kdo patriotismus nenadradi nad moralku a takove pofiderni pojmy jako lidska svoboda a viru, ze jsme si vsichni rovni

ja osobne vidim to soucasne balancovani nad dosti nespravnymi hodnotami-abych si pomohl fyzikou - rovnost momentu, ktere jsou tvoreny prvky jako vojenska sila, ignorace lidskych prav atd. - tady sice muzete balancovat ale je to dobre? soucasny 'terorismus' (spravna definice je ovsem globalizovany posledni vykrik z nasranosti a trochu toho puvodniho terorismu) je z meho pohledu extremne uzitecna vec, az si lide uvedomi, ze lidska nasranost je v konecnem dusledku rovna te vojenske sile - tady napr. eventualni utok na iran a jeho aktivace proxy hnuti muze udelat dosti uzitecne prace

92392

8.2.2006 15:05

RE: Rusko a ropa

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92392

Zhroutit se do bezvýznamnosti. USA jsou natolik závislé na dovozu, nemluvím o ropě, ale o jistých surovinách které musejí prostě dovážet a bez kterých se moderní technologie neobejde. Pád dolaru by mohl tento dovoz udělat neproveditelným a tím udělat z USA sice velký ale světově neškodný stát. Ale asi je to kravina, oni by to nějak udělali a stále by prudili. Sem s tou válkou ať už je brzo po ní. [zmaten]

92397

8.2.2006 15:10

RE: Rusko a ropa

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 92397

ja uprimne receno nerad resit vylozene detaily ale to vase nejak by to udelali uz tu nastineno bylo - do posledni chvile nakupovat za bezcenne dolary - pak sahnout po vlastnich rezervach (ekologie stranou) - eventualne vojenska akce ve venezuele apod

bezvyznamnost je pro me prilis neuchopitelny a hlavne NENAPADNY pojem - to muze byt defacto az i cil (soucasni zednari [smích]

92398

8.2.2006 11:41

RE: Rusko a ropa

Phete 192.?.?.?

Reakce na 92366

Dobre, ono teda plati, ze Rusko si robi co chce, Iran si chce robit co chce, otazka je, do akej miery by mohol Iran otvorenim svojej burzy ohrozit petrodolar? Europa tam asi nebude nakupovat 100% svojej ropy (priznam sa, ze neviem, kolko % ropy berie z Ruska Nemecko, Francuzsko, atd..) Ked je teda ako vravite nie vzdy vyhodne prejst na euro (Rusko by mohlo, ale zatial nechce) preco by zrazu vsetci zahodili petrodolare? Len aby uskodili USA? Neuskodia potom teda aj sebe, pokial maju vytvoreny silny hospodarsky vztah k dolaru?

92374

8.2.2006 15:04

RE: Rusko a ropa

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 92374

Rusko, Čína ani Indie dolar v podstatě nepotřebují, ačkoliv je mají. Ty země, které jsou v obchodním přebytku, těm je jedno, v jaké měně obchodují, pokud bude zaručeně vždy směnitelná. Tedy nejde ani o dolar, ani o euro - jde o nastolení nové důvěryhodné měny - třeba zlato jako v Bretton Woods. Jediné státy, kterým to není jedno, jsou ty, které mají obchodní deficit a jsou závislé na dolaru, jako na mocenském nástroji - to jsou hlavně USA. A ještě jedno - kdyby byly USA ve všem soběstačné, taky by jim "tlak na dolar" nevadil. Ale nyní ano - neměli by za co dovážet. A USA se již bez dovozu neobejdou dokonce již ani v potravinách.

Dolaru stačí "šprtnout" a už to fičí. Finanční trhy nemají "betonové základy" - jsou postaveny na důvěře ! A ta už jednak prakticky není, ale je tu ještě strach, který to drží pohromadě - strach co bude, až to bude ? A až to doopravdy vypukne - tak bude po strachu, bude i po dolaru, bude i po fiktivní ekonomice USA.

Prodávat "americké sny" za reálné hmotné statky nejde donekonečna. [velký smích]

92396

9.2.2006 11:20

RE: Rusko a ropa

Phete Phete (zavináč) szm (tečka) sk 192.?.?.?

Reakce na 92396

>Dolaru stačí "šprtnout" a už to fičí.

Hovoríte prepokladám o reťazovej reakcii. Tú USA budú chcieť buď úplne zastaviť (t.j. 3. svetová) alebo spomaliť tak, aby bol prechod menej bolestný (vyhlásiť menovú reformu podobnú našej v 50tych rokoch [velký smích] )

92479

9.2.2006 1:17

GOD BLESS AMERICA

Belveder pilsenaaa (zavináč) yahoo (tečka) com 64.?.?.?

Zadna valka s Iranem nebude i kdyz si ji asi mnozi prejete.Valka s Iranem by se totiz rapidne mohla promnenit v neco prisernejsiho nez si asi dovedeme predstavit.Budme radi,ze mocipani sveta pristupuji k fundamentalistickymu Iranu v rukavickach.V pripade ozbrojeneho konfliktu s timto silne zmilitarizovanym a zfanatizovanym narodem nepomuzou zadne konvencni zbrane.Iran bude jednoduse smazat z mapy sveta,budeme svedky tzv. nuklearniho holocaustu.Nezapomente co je vam blizsi,kosile nebo kabat?Mne rozhodne kosile a proto stojim pevnyma nohama v zapadnim krestanskem svete.
GOD BLESS AMERICA !!!

92448

9.2.2006 1:38

RE: GOD BLESS AMERICA

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92448

Logika postavená na hlavu ne? Co udělal Irán tak hroznýho že hodní amíci si vzali rukavičky? Staví už desetiletí elektrárnu? Nic jiného se neví. My si válku nepřejeme, ačkoliv se vám to možná tak zdá, my jenom vidíme kam se to jiní (mocipáni tohoto světa) snaží dotlačit. To že Irán válku sám vyvolává se vám bohužel nějak nepodaří zdůvodnit, kdyby Irán válku s Amerikou chtěl, mohl jí klíďo píďo překvapit napadením v Iráku nebo v Afganistánu ne? A ne jenom tím že se neklaní před západním světem. Nějak to skřípe, ale v jednom máte pravdu, a to že pokud k tomu dojde, tak z toho bude celosvětovej mazec.

92450

9.2.2006 2:06

Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

http://antiwar.com/pledge/irannuked400.jpg
They're at it again: a Middle Eastern country is accused of having, aspiring to have, and wishing they had "weapons of mass destruction." Its leader is demonized as worse than Hitler. Its ambitions are described as virtually unlimited. And it is said to be threatening its neighbors – and the United States.

The same gang that lied us into war last time is preparing a rerun of the same nightmarish movie, only this time in a new location: Iran. Starring many of the same actors, this story line should sound eerily familiar to anyone who hasn't been under a rock somewhere. The same lies, mouthed by the same crew of warmongers, are uncritically broadcast by the "mainstream" media.

Je mozne ,ze nepokoje muslimu,maji souvislost s tim ,co se chysta na Iran?
Dnes svetem bezi propaganda proti muslimum.To,co se drive zdalo nemozne ,se stava zkutecnosti ,volby v Palestine naznacuji,ze se muze stat ,ze se muslimsky svet sjednoti,jako jediny celek ,ze ,muslimove n apoliticke zakladne prevezmou vedouci role v mnoha statech ,tak ,jak se ukazuje i silnou stranou muslimu v Egypte,ze nakonec "Zapad" dokaze to,co se samotnym muslimum nemohlo povest,totiz ,sjednoceni.
Myslim,ze by hlavnim a prvoradym ukolem politiku melo byt odstranovat nebezpeci nove valky,predevsim omezit tisk v provokacich,pokud do svych zemi vezmou zastance jinych nabozenstvi a omezit jedne nabozenske klice ,napadat druhou,nejlepsi cestou ,by bylo zbavit se vsech cizich vlivu,aby ,jednou pro vzdy byl pokoj.

92452

9.2.2006 13:53

RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 92452

Je skutečně možné, že III. WW začne Iránem - dokonce je to v jistém smyslu vysoce pravděpodobné. Je nutno se ale zamyslet - neprobíhá ta III. světová válka náhodou již asi tak necelé 3 roky ? Navíc - napsat, že válka začne Iránem vrhá na Irán v očích příštích historiků podivné světlo. Zkusme si říci třeba tohle : Druhá světová válka začala Polskem ! Myslím, že mě chápete, co myslím.

Muslimové se patrně skutečně sjednotí, Nostradamus předpokládá "fundamentalistický "převrat v Turecku, Egyptě, Alžíru a Maroku - ty alespoň přímo jmenuje, jinde je to taky pravděpodobné. "Duchovní hlava" celého hnutí by měla být z Jemenu, materiální a lidská síla pak z Iránu - Irán Nostradamus "miluje" - stále o něm mluví, tedy asi věděl proč... [velký smích]

Válka je neodvratná. Ovšem ona nezačne napadením a zničením Iránu, ač možná pokus nějaký bude - ta válka započne velkým ponížením a vyřazením Izraele. Patrně skoro současně bude vážně poškozena a vyřazena Amerika. Vím, že se s těmi svými nostradamovskými proroctvími můžu jevit místy směšně - skoro se totiž tomu nedá věřit, že jo ! Nu, co ale já s tím nadělám ?? [smích]

92498

9.2.2006 14:16

RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92498

Válka už dávno začala. V Afganistánu a Iráku. Pokud bude Evropa si vidět alespoň na špičku nosu, tak by Israelem a Amerikou taky mohla dost dobře skončit. Nostradamus myslím taky něco napsal že zaleží na nás, že se to dá taky odvrátit.

92504

9.2.2006 14:23

RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92504

Dalo se, ještě před nějakými 30-40 roky. Tehdy by šlo udělat lecos a hlevně to chtělo udržet USA na uzdě. Tedy myšleno udržet zevnitř.

92506

9.2.2006 18:18

RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92506

Ještě stále můžou američani udělat oranžovou revoluci. [velký smích]

92572

9.2.2006 14:30

RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 92504

V samotných základech proroctví a prorokování je zabudován velký myšlenkový zádrhel. Nevím, jak kdo je s tím vyrovnán - jedná se o stejný problém kauzalit, jako u hypotetického cestování v čase.

Současní fyzikové již cestování v čase připustili, teď ještě pochopit, že i prorokování je možné ! [smích] To nastoluje zcela podivuhodnou otázku, jak je to pak s těmi kauzalitami ??

Je to moc složité téma, tedy jen naznačím - všechno je jinak ! V tom je i odpověď na Vás nevyslovený dotaz. Ano ! Je to možné se tomu vyhnout. Ale jen "odcáť pocáť !" [velký smích]

92508

9.2.2006 15:02

RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92508

Ono to jde i bez proroctví. Stačí aby Bush přijel třeba do Prahy a uvidíte tu předpřiposranost a hluboké úklony až někam k úrovni jeho konečníku. Potom už stačí jen onen pověstný krůček a je to tam. Těch lidí co čtou jiné názory než ty hezky formulované v denících je tak pod jednu velkou plachetku jak psala Sibyla. Jediná výhoda spočívá v tom, že si tu člověk přečte něco o lécích na podivnou nemoc z mlhy a že až to příjde, má se sebrat a zdrhat pryč od lidí jak nejdál to půjde. Nebude již bratr a setra, rodič a potomek. To je na tom asi to nejhorší. Před pohromou se asi tak nějak jde ochránit, ale sám před sebou nikoliv_

92515

9.2.2006 18:21

ffe

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

A ja si vzdycky myslel, ze mohu nakupovat ropu ze eura a ze jenom cena se tvori na burze v dolarech (takze nekupuji barel za cenu 63 dolaru, ale treba za 58 eur), tak to psali v jednom ekonomickem casopise s tim, ze pro dolar to neni zadana pohroma .... tak jak to je? [oči v sloup]

92574

10.2.2006 8:27

RE: ffe

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 92574

Predstavte si jednoduchou situaci: Svetova cena ropy leti nahoru a euro zaroven posiluje vuci dolaru. Logicky se pak dolar stava stale bezcenejsim papirkem. Vzdy je lepsi urcovat cenu strategickych zdroju podle sily sve ekonomiky nez podle cizi. Ale to je jen jedna vec vytrzena z komplexu mnoha dalsich...

92655

10.2.2006 10:14

RE: ffe

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 92655

Ceny ropy leteli nahoru, euro vuci dolaru posilovalo a dolar se nestaval bezcennym papirem , devalvace dolaru pomohla americke ekonomice, mimochodem byly predpovidany katastroficke scenare na dolaru je tomu dva roky zpet a dnes? Ani slovo, mimochodem minuly rok dolar proti euru zpevnil o cca 15%. [chechtot]

92666

12.2.2006 21:19

RE: ffe

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 92574

No, ja bych to videl, tak ze pro to aby nekdo drzel nejakyou svetovou menu potrebuje padne a vyhodne duvody. Dolar se stal mezinarodnim platidlem zpocatku kvuli smenitelnosti za zlato na urovni vlad. To padlo 1971, ale Arabove roku 1973 zacali po ropne krizy trvat na platbe v dolarech. Duvod pro rok 1971 byl i pravdepodobne fakt, ze USA dosahly sveho domaciho oilpeaku. Nezapominejme, ze USA meli po Saudske Arabii nejvetsi historicke zasoby ropy (asi 260 miliard barelu), od roku 1859-1938 se realizovali 2/3 svetove tezby v USA. V roce 1997 vytezili USA 65% svych zasob ropy. Takze byla uzavrena dohoda ze Saudskou Arabii ( nejvetsi zasoby ropy) a arabske zeme souhlasili s obchodem v dolarech. Saudove ziskali ochranu USA. Staci si povsimnout, ze kolem Rijadu je ticho ohledne lidskych prav, demokracie, dokonce i Izrael je striktne mimo zalezitosti Rijadu. Dalsim velmi dulezitym duvodem byla vykonnost ekonomiky USA, proste a jednoduse stalo za to drzet dolary, protoze byla hromada vecicek, ktera za ne ostatni zeme kupovali. Navic ostatni zeme mimo vlastniky ropnych poli meli jeste jeden podstatny duvod a tim byl nakup ropy, kterou vsichni potrebuji a malokdo je sobestacny. Asi 2/3 americkych dolaru jsou mimo USA a pouzivaji se v mezinarodnim obchode a jako financni rezervy centralnich bank. Jinak receno tech papirku se Bily dum mohl dat do obehu mnohem vice, nez kdokoliv jiny, aniz by to rozbehlo vnitrni inflaci v USA a taky to udelal de facto napumpoval tu inflaci do rezerv centralnich bank a vlastniku ropy. Pokud tyhle dolary jsou mimo obeh, tak se nic drasticky nezmeni. Jakmile by si jich vsak zacali vsichni zbavovat a vymenovat za Euro, cinsky juan, zlate cihly ...( kdyby tolik zlata bylo), tak se plnou silou projevi docasne skryta inflace. Pokud by ekonomika USA byla v pozici 70-tych let, kdy disponovala obrovskymi vyrobnimi kapacitami primarni vyroby a daleko nizsim podilem sluzeb, prosla by tvrdou krizy, ale nehrozil by ji totalni kolaps jako dnes. Bohuzel neocons nasadili kurz, kdy vyrobni kapacity jsou premistovany do Ciny,Indie... USA byli v hlubokem deficitu obchodni bilance zhruba 500 mld$ za minuly rok, jejich zahranicni zadluzenost je okolo 8 bilionu$. Komu a za jakych podminek by bylo dobre vedet. Dluh je tak hrozivy, ze USA v nejblizsi dobe ztrati schopnost splacet urok ( pokud uz se tak nestalo). Takze na jedne strane svet ztratil pozitivni duvod drzet dolary-neni co koupit, protoze levneji se kupuje "americka" produkce v Cine. Na druhou stranu ma negativni duvod nepripustit kolaps USA-zabranit domino efektu, vzhledem na provazanost svetove ekonomiky na petrodolaru. USA si nemohou dovolit pripustit obchod s ropou v jine mene nez v dolarech. Na druhou stranu zbytek sveta ma zajem zbavit se na zavislosti obchodu s ropou v dolarech, ale pomalym tempem, aby se zbavil provazanosti s americkou ekonomikou. Tato partie je komplikovanejsi nez se nam smrtelnikum zda, proto budou tahy jednotlivych stran navenek casto iracionalni.

93094

13.2.2006 17:10

RE: ffe

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 93094

1)Deficit za rok 2005 byl cca 725 miliard dolarů.
2)Áť už se svět pokusí pomalu nebo rychle zbavovat dolarů, vyjde to vždy nastejno. Z toho se žádnou metodou nelze "vylhat". Tedy je tu teoretická cesta - že USA začne makat a makat a postupně splácet. Což je blbost, že jo !!
3)Píšete: zbytek sveta ma zajem zbavit se na zavislosti obchodu s ropou v dolarech, ale pomalym tempem, aby se zbavil provazanosti s americkou ekonomikou. A to asi není pravda - viz bod 2) ! To prostě není možné, udělat to nějak jinak, než rozparcelovat USA a prodat v aukci. S čímž ovšem Washington nebude asi chtít dobrovolně souhlasit .. [smích]

USA sežraly vše, co dokázaly nacpat do svého "gágoru", co tam nedokázaly nacpat, to pokálely svými exkrementy a teď "otesánek" sedí, vyvaluje oči a zlomyslně nám říká - "No a co, že jsem prase ! Tož mi dejte vpysk, ale nedám nikomu nic - nic totiž nemám..."

93222

13.2.2006 17:32

RE: ffe

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 93222

Doslova z toho není cesta ven, alespoň ne žádná taková, která by se někomu líbila. Takže, que será será. [pláč]

93225

13.2.2006 21:01

RE: ffe

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 93222

To co říkáte o USA je dozajista pravda a to poslední co zůstává k doplnění tajenky zní: pokud bude válka, tak proč? Těžko dnes krom spuštění burzy v Íránu něco hovoří pro válku jako takovou. USA se dokonce nechalo slyšet, že pro válku nemají dostatečný počet pozemních sil. No, ještě že se nemusíme bát jejich spojenců, (Anglie-Izrael) ty by v případě konfliktu zajisté zůstaly stranou. Ostatně i Německo poněkud nahlas volá po zbrani. No, není divu, pád dolaru by stál nejednu jejich firmu krk. A to už vůbec nehovořím o farmaceutickém lobby.
Pokud by se skutečně jednalo o Írán, možná by bylo mírové řešení jednou z dosažitelných variant. Jenže skutečnost říká že USA od letošního, nejdéle však příštího roku nebudou schopny splácet úroky z dluhů. Tato zprávička sice prolétla éterem, ovšem záhy se stejně rychle ztratila. Co to pro světovou ekonomiku znamená není celkem jasné. Co to znamená pro USA však jasné je. Amerika dosáhla stropu své zadluženosti a jakákoliv další půjčka už není půjčkou, protože ekonomika USA už na ní nemůže nijak reagovat. Jediná alternativa je začít prodávat nerostné bohatství, namísto spotřeby. Dalším pak je konečné řešení. Co je konečné řešení je jasné. Totální válka na jejímž konci nemusí být vůbec nic. USA je už patrně jedno jak válka začne. Írán je jen jednou z možných cest. To co však nastane bude něco naprosto šíleného. Dnes jsem četl že na budování opevnění kolem jaderných zařízení se podílí Severní Korea. Tak to by bylo.

93244

14.2.2006 3:24

RE: ffe

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 93244

Neprijemna alternativa. O veritelych USA nemam nejmensi iluzi a nas dluznik je po zuby ozbrojen.

93304

14.2.2006 3:41

RE: ffe

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 93304

Stojí za přečtení taky tohle http://www.propagandamatrix.com/articles/february2006/130206nuking_economy.htm [oči v sloup]

93309

14.2.2006 4:35

RE: ffe

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 93309

No, to by si meli precist kemovci, ja jsem prece netvrdil nic opacneho! [mrknutí jedním okem]

93311

14.2.2006 3:31

RE: ffe

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 93244

Bohužel, nám všem na škodu, USA jinou šanci asi nemají než válku. Těžko můžou doma najednou oznámit že vlastně nejsou nej nej nej ale úplně v hajzlu. Američani by jim to ani nevěřili. Válce ale věřit budou, dokonce mnozí si budou stále myslet, že to není jenom nutný, ale i dobrý. Jen se podle mě neví na který straně určitý státy budou, je zde mnoho z těch co můžou na poslední chvíli změnit stranu. Vlastně asi to už vědi, ale ještě to neřekli nahlas, nechca se nechat buzerovat. [smích] [oči v sloup]

93306

14.2.2006 3:21

RE: ffe

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 93222

No, mate pravdu v tom, ze ti co maji hromady dolaru budou tratit. Jde o to kolik? Sranda je, ze vsichni sdi na sebe davaji majzla. Krome treba Iranu ( maji tolik ropy, ze nejake dolarove ztraty je nemuzou rozhodit), ktery si uz z Evropy pretahl 50 mld Euro na rozjezd ropne burzy, nebo Ruska kterou nedavno tvrdou financni krizi proslo a zaplatilo svoje. Opravdu by me zajimalo kolik si Putin nechal dolacu, vypada to, ze vy by jste nam to sladke tajemstvi mohl prozradit. [velký smích] [velký smích]

93303

14.2.2006 12:57

RE: ffe

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 93303

Všechny ty přízpěvky jsou "reagování-hodné", budu reagovat ale zde, hlavně kvůli té otázce, kolik že si nechal Putin dolarů.

Putin dělá, zdá se, zcela chladnokrevnou velmocenskou politiku, navíc nyní mu dokonce hodně lidí drží palce.. Amerika by i válčila, ale to jen ti z bílého domku a z Pentagonu - obyčejní lidi myslím, že ani omylem. Lidé když už se to nepovedlo jaksi s WTC, by potřebovali nějaký "super Pearl Harbor", aby se v nich něco hnulo. Na to ale jsou již značně nedůvěřiví. Takoví leho-kemové v USA myslím jsou dost vzácná sorta stvoření Božích (nechci říci hovádek Božích). A pokud to byli jen vyčůránci, tak takoví budou na hubě válčit, dokud se bude na planetě hýbat poslední bakterie - jinak ale ne.

Putin podle mě má jistou operativní zásobu dolarů, aby Rusko mělo manevrovaci prostor. Válka bude, ale USA se neúčastní, v USA vypukne neslýchaná občanská válka a to jich vyřadí.

viz co k tomu dí Nostradamus:

Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně.
A po krádeži (hodnoty) budou vrženy do moře,
až se zjistí, že všechno je zničeno dluhy. (!!)
Všechny cenné papíry a akcie budou anulovány.

jinde pak praví:

Poklad obyvatelé Hesperidu (Ameriky!) odnesou do chrámu, (Knox)
v jeho nitru bude přechováván v tajné skrýši.
Chrám bude vyhozen do povětří vyhladovělými dlužniky,
Získán zpět, potupen a uprostřed strašlivá kořist...

Není to samozřejmě až zas tak jasné, když to někdo čte takhle, bez souvislostí, ale to už nebudu citovat, nemám to po ruce, zase totiž Nostradamus píše něco o strašných bojích v Hesperidu a že bude hojně využit princip "Soudce Lynch" !! Až to najdu, dám to tu, to z toho tuhne krev, když to člověk celé promyslí, co nám sděluje.

Rovněž Nostradamus dost nejasně mluví o nějakých hrozných přírodních katastrofách a o zamoření Hesperidu nějakou jedovatou mlhou, má být tím i otrávena voda. V mezičase v Evropě propukne válka, která bude ale uvedena pokořením Izraele, ani to se mi teď nechce hledat, je to ale zcela jednoznačné v tomto případě není možný jiný výklad ! Hlavní válčící mocností je Persie-Irán. Dojde k radikalizaci celé severni Afriky, hned zpočátku se přidá formou fundamentalizace Turecko a Egypt. Evropa to vyhraje za cenu prakticky svého zničení, ovšem druhá strana bude nakonec "zlikvidována do hlíny !!" Na počátku bude zcela zničen Řím a Vatikán, poslední papež uteče někam do Německa. Nakonec ale bude zničena Mekka tak, že na jejím místě bude jen díra do země . To bude něco pro diváky CNN, kdyby ještě existovala. Peršany a vůbec muslimy povede nějaký velký vůdce z jemenu. Evropu povede jako hlavní persona nějaký královský potomek z Německa (Trojan) s rezavou hlavou a vousem. Netuším ale, kdo to je. Smíchy se budeme břicha popadat, až padnem... [velký smích]

93341

10.2.2006 1:32

Co ,vlastne,jakakoliv valka znamena pro lidi,jedni bohatnou a druzi ztrati zivot a kdyz....

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

preziji a vrzti se z valky domu ,tak je cekaji vselijake dane na zaplaceni valky,tedy materialu,jez byl vytvoren a znicen za penize danovych poplatniku ,ale vydelek prisel do kapsi bohatych,stat zbankrotovatel a obcanis e stali "otroky" splatek.
Kdo ,tedy chce valky a kdo stoji v pozadi vsech valek?
THE NATIONAL DEBT In 1901 the national debt of the United States was less than $1 billion. It stayed at less than $1 billion until we got into World War I. Then it jumped to $25 billion. Between 1918 and 1941, on the eve of World War II, the national debt just about doubled -- from $25 to $49 billion. Between 1942 and 1952, the debt went from $72 billion to $265 billion. In 1962 it was $303 billion. Eight years later, in 1970, it was $383 billion. Between 1971 and 1976 it rose from $409 billion to $631 billion. The estimated debt at the end of this year [1977] is $727 billion, and next year it is expected to top $800 billion -- having nearly doubled in the past eight years. If the present trend continues, and there is no evidence whatsoever that it will not continue, we can expect the national debt to nearly double again within the next six to eight years. By then, the INTEREST in the debt alone should be in the $400 billion a year range. [Transcriber's note: As of 1996, the official debt about 5 TRILLION]. Eventually, the government will own nothing, the people will own nothing, the banks will own everything.

Dnes Bush chce na valku 439,3 billionu dolaru ,tedy z kapes danovych poplatniku do kapes prumyslovych magnatu,tento dluh bude cekat "hrdiny"
ke splaceni ,az se vrati,pokud sevrati p. ii BILLIONS FOR THE BANKERS DEBTS FOR THE PEOPLE
--------------------
MONEY FOR PEACE? NO! MONEY FOR WAR? YES! World War II ended the "depression." The same Bankers who in the early 30's had no loans for peacetime houses, food and clothing, suddenly had unlimited billions to lend for Army barracks, K-rations and uniforms! A nation that in 1934 couldn't produce food for sale, suddenly could produce bombs to send free to Germany and Japan! (More on this riddle later). With the sudden increase in money, people were hired, farms sold their produce, factories went to two shifts, mines re-opened, and "The Great Depression" was over! Some politicians were blamed for it and others took credit for ending it. The truth is the lack of money (caused by the Bankers) brought on the depression, and adequate money ended it. The people were never told that simple truth and in this article we will endeavor to show how these same Bankers who control our money and credit have used their control to plunder America and place us in bondage.

92627

10.2.2006 7:01

RE: Co ,vlastne,jakakoliv valka znamena pro lidi,jedni bohatnou a druzi ztrati zivot a kdyz....

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 92627

>Dnes Bush chce na valku 439,3 billionu dolaru ,tedy z kapes
>danovych poplatniku do kapes prumyslovych magnatu,tento dluh bude
>cekat "hrdiny"

Prosím Vás p.Nohejl, když se vyjadřujete česky, přimlouval bych se, abyste taky používal český výraz - "miliarda", která je ve většině anglicky mluvících zemí "billion", protože my ten výraz používáme v češtině taky, ale o jeden řád výše. Takže, když tady ty výrazy používáte, jak v českém, tak i v anglickém textu, měl byste to správně rozlišit, přestože nepodceňuju čtenáře z ČR a jiných zemí, nemluvících anglicky, ale není to přehledné ani pro ty, co anglicky znají, jenom se pravděpodobně domnívají, že to tak asi je. Sám si to jistě uvědomujete taky, doufám.

>ke splaceni ,az se vrati,pokud sevrati p. ii BILLIONS FOR THE
>BANKERS DEBTS FOR THE PEOPLE

92645

10.2.2006 12:55

RE: Co ,vlastne,jakakoliv valka znamena pro lidi,jedni bohatnou a druzi ztrati zivot a kdyz....

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Reakce na 92645

MATE PRAVDU,MEL JSEM POUZIT SLOVO MILIARDA ,NEJAK MI TO NEPRISLO NA MYSLI,TO JE TIM DLOUHYM POBYTEM V ZAHRANICI-EMIGRANSKA NEMOC.
Abych Vam rekl prevdu,tak biologicke hodiny nici nas duch,v zime ,ocekavame povedome Vanoce ,ktere tady jsou v nejparnejsim lete,coz nam vubec nedela ilusi Vanoc,budte ve vode tropickeho more,teplota ,jak kafe,potite se a myslete na Vanoce.
Jinymi slovy,jsem rovnez prisel na chyby i ceskeho tisku,dostali se mi ceske noviny do rukou a k memu prekvapeni ,tam bylo plno anglickych nazvu s pokusem o pocestineni,takze, to se mnou zas ,tak spatne neni,ale jsem clovek ucenlivy a dekuji za Vasi pripominku ,musim si vice davat pozor,ze i billiony ,jsou prelozeny na miliardy,coz mi trochu zni cize,ale to dela zdejsi prostredi.
Vratme se vsak ke kamenu urazu , a to ,kdo bohatne a kdo chudne a na lenost premyslet a aroganci k upozorneni,mnoho lidi si mysli,kdyz stat dela dluhy,tak to ,jsou dluhy statu a ne jeho-co by obcana,ale v pravde receno,kdo zaplati dluhy statu bankam,politik ne ,ten se odvali od "koryta" se svym tucnym vydelkem a nasledujici ,bud zvysi dluhy v ramci sve popularity anebo uvali dane na placeni stanich pujcek,tedy ,obcan plati za omyly,vedome a nebo nevedome ve vselijakych danich,primych a nebo neprimych,banka se prece nenecha okrast,tak to funguje od dob kralu ,kdy cela kralovstvi byla zadluzena.
Takze,kazdy obcan by mel velmi dobre sledovat hospodareni expertu-politiku s jeho penezi ,aby neprisel "na buben" vlivem nevsimavosti obcanstva.Amerika jde do padu 8 trilionu dollaru,jak se zase cesky jmenuje trilionu dollaru ,opravdu nevim ,ale ,dejme tomu ,ze mi rozumite,zly jazykove tvrdi,ze ,prakticky dollar nema cenu zlamanehocentu,coz muzem pozorovat na rostouci cene zlata,stribra,patiny a jineho.Otazkou je ,kdyz vime,kolik zlata se na svete vytezi za rok,coz jsou tuny,kam to vsechno zlato jde?
BANKER: Mayer Amschel Rothschild 1828 "Allow me to issue and control the money of a nation, and I care not who writes the laws." [Even a 4 year old can understand that people with control of money...write the laws!]

92709

10.2.2006 3:07

Ne, Rusko se nevzdalo - zni zdaleka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 65.?.?.?

Ctete nasledne na www.voltaire.net.org

The things that are really at stake in the Iranian crisis
(O co skutecne jde...)
(10-02-06)

Tensions continue to escalate between the Islamic Republic of Iran and the Atlantist powers, which are eager to control the last hydrocarbon reserves. Under British pressure, the permanent members of the UN Security Council accepted to redefine relations between the International Atomic Energy Agency (IAEA) and the United Nations. This commitment should facilitate the work of those who advocate an armed conflict. Russia and China, however, put their bets on the time factor. In effect, Vladimir Putin is about to reveal an important project that could definitely resolve the issue of proliferation and which, at the same time, guarantees every nation’s legitimate right to use the atomic energy with peaceful purposes.
------------------------------------------------------------------------

Uzasna myslenka, kterou budou americane nuceni prijmout, nebudou-li se chtit dale diskvalifikovat jako civilizovany stat.

92636

Příspěvků: 112

06.02. 07:16 Kohoutek  A China ?
06.02. 07:52 Petr Gejdoš  RE: A China ?
07.02. 07:52 kuzelkx  RE: A China ?
09.02. 16:25 Hastrman  RE: A China ?
10.02. 13:29 Karel z Čech  RE: A China ?
10.02. 15:56 Petr Gejdoš  RE: A China ?
06.02. 07:49 Petr Gejdoš  Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 12:51 Gdosy  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 13:22 DavidZ  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 13:50 Antiseptik  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 13:54 Gdosy  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
10.02. 07:59 seda  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
10.02. 08:22 DavidZ  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 19:55 Karel z Čech  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 20:48 Aja  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
08.02. 10:29 Brano  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
08.02. 10:54 VaclavK  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 13:42 Antiseptik  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 14:46 Gdosy  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 15:07 Antiseptik  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 17:09 LalaLalovic  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 15:21 Petr Gejdoš  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 15:31 Gdosy  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 22:20 Gdosy  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 23:46 Antiseptik  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
07.02. 08:01 MedaBeda  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
07.02. 14:59 Antiseptik  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
08.02. 13:25 Brano  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
12.02. 18:47 Rene Bartosek  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
07.02. 14:44 Petr Gejdoš  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 14:14 Petr Gejdoš  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 15:14 Gdosy  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 15:28 Antiseptik  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 15:59 Gdosy  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 16:20 Vladimír Stwora  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 16:41 Gdosy  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 16:26 Antiseptik  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
07.02. 17:42 Dramenbejs  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
07.02. 20:49 Sch.perpeťák  Hihihihi, škyt.
06.02. 13:22 Gdosy  RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?
06.02. 16:25 peter veliky  Canadian hydro nabizi odkup podomacku vyrabene elektriny
06.02. 17:19  Problemy s Iranem
06.02. 23:39 djb  nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 02:26 Vladimír Stwora  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 02:57 Antiseptik  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 08:08 MedaBeda  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 09:10 Gdosy  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 14:11 MedaBeda  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 14:12 Antiseptik  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 16:18 Gdosy  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 16:00 Petr Gejdoš  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 16:21 Petr Gejdoš  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 16:45 Gdosy  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
10.02. 08:52 seda  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 02:58 zap  RE: nema nakonec Iran valku v planu?
07.02. 04:25 Stehno  Ono sa ukaze.!
07.02. 06:35 hugo  Je velice zajímavé, že informace o reálném nebezpečí (petro)Eura pro Dolar
07.02. 08:56 Pavel Bočan  Off topic
07.02. 14:25 Antiseptik  RE: Off topic
07.02. 14:36 Aja  RE: Off topic
07.02. 14:38 VaclavK  RE: Off topic
07.02. 14:55 Antiseptik  RE: Off topic
07.02. 15:03 VaclavK  RE: Off topic
07.02. 15:14 Antiseptik  RE: Off topic
07.02. 15:24 VaclavK  RE: Off topic
07.02. 15:31 Antiseptik  RE: Off topic
07.02. 19:13 Peter Veliky  Jako dobre sehrana kapela (beseda zde)
07.02. 21:50 Antiseptik  RE: Jako dobre sehrana kapela (beseda zde)
07.02. 20:58 zdenek   15 let
07.02. 21:45 Antiseptik  RE: 15 let
08.02. 07:49 Gdosy  RE: 15 let
08.02. 09:12 Phete  Rusko a ropa
08.02. 09:41 google  RE: Rusko a ropa
08.02. 12:40 Petr Gejdoš  RE: Rusko a ropa
08.02. 10:48 Gdosy  RE: Rusko a ropa
08.02. 11:20 Gdosy  RE: Rusko a ropa
08.02. 11:23 VaclavK  RE: Rusko a ropa
08.02. 12:14 Antiseptik  RE: Rusko a ropa
08.02. 13:38 VaclavK  RE: Rusko a ropa
08.02. 13:55 Antiseptik  RE: Rusko a ropa
08.02. 14:50 VaclavK  RE: Rusko a ropa
08.02. 15:05 Antiseptik  RE: Rusko a ropa
08.02. 15:10 VaclavK  RE: Rusko a ropa
08.02. 11:41 Phete  RE: Rusko a ropa
08.02. 15:04 Petr Gejdoš  RE: Rusko a ropa
09.02. 11:20 Phete  RE: Rusko a ropa
09.02. 01:17 Belveder  GOD BLESS AMERICA
09.02. 01:38 Antiseptik  RE: GOD BLESS AMERICA
09.02. 02:06 Robert Nohejl  Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.
09.02. 13:53 Petr Gejdoš  RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.
09.02. 14:16 Antiseptik  RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.
09.02. 14:23 Gdosy  RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.
09.02. 18:18 Antiseptik  RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.
09.02. 14:30 Petr Gejdoš  RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.
09.02. 15:02 Gdosy  RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.
09.02. 18:21  ffe
10.02. 08:27 Pavel -Čert- Němec  RE: ffe
10.02. 10:14  RE: ffe
12.02. 21:19 Rene Bartosek  RE: ffe
13.02. 17:10 Petr Gejdoš  RE: ffe
13.02. 17:32 Antiseptik  RE: ffe
13.02. 21:01 Gdosy  RE: ffe
14.02. 03:24 Rene Bartosek  RE: ffe
14.02. 03:41 Antiseptik  RE: ffe
14.02. 04:35 Rene Bartosek  RE: ffe
14.02. 03:31 Antiseptik  RE: ffe
14.02. 03:21 Rene Bartosek  RE: ffe
14.02. 12:57 Petr Gejdoš  RE: ffe
10.02. 01:32 Robert Nohejl  Co ,vlastne,jakakoliv valka znamena pro lidi,jedni bohatnou a druzi ztrati zivot a kdyz....
10.02. 07:01 Sidonius Zdenek M  RE: Co ,vlastne,jakakoliv valka znamena pro lidi,jedni bohatnou a druzi ztrati zivot a kdyz....
10.02. 12:55 Robert Nohejl  RE: Co ,vlastne,jakakoliv valka znamena pro lidi,jedni bohatnou a druzi ztrati zivot a kdyz....
10.02. 03:07  Ne, Rusko se nevzdalo - zni zdaleka

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 0

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 3

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 7

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,22 Kč
Kanadský dolar
17,72 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 236 937,03 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 108