Diskuze k článku

Rituální porážky zvířat

Příspěvků 102

6.2.2006 4:56

kosher meat

Aaron Katz 207.?.?.?

Tak jsem si zacal cist tu prokletou knihu "MK". Nasel jsem ji v jednom antikvariatu za jeden dollar. Rekl jsem si, proc si tu hruzu, kterou napsal ten idiot neprecist.
Ocekaval jsem hrozne splechty pred kterymi jsem byl tak casto varovan.
Byl jsem ovsem prekvapen jak cerstve a soucasne to popisuje situaci pred kterou opet stojime, jen o osumdesat let pozdeji. Az me z toho prebiha mraz po zadech. Naterac, nedouk, dalsi takova hanliva jmena. Ovsem to vypada, ze to napsal hrdina ktery miloval svou zemi a chtel aby prospivala. Ostatne se stejnymi problemy se potyka v soucasnosti i pan Bush a jeho banda. Napriklad s nedostatecnou vuli lidu bojovat. Neni tedy divu, ze jsou k sobe prirovnavani.
Ale to je vedlejsi. Co je zajimave, je to, jak si jsou podobna ta nabozenstvi jejiz konflikt nase deti zrejme pujdou resit. A je to jen otazka marketingu na kterou stranu se postavi. Zase jejich sny a ambice budou pouzity temi kdo konflikt preziji v teple a bezpeci. Porad me v hlave strasi te clanek matky ktera byla navstivit sveho syna ktery byl zranen v Iraqu a ztratil zrak. Behem navstevy videla v nemocnicni chodbe dvacetidvouletou zenu, ktera ztratila nohy, plazit se po zemi a jeji dvoulety syn okolo ni behal.
Nebylo by lepsi ten Kosher zakazat nez nas zase zavede do konfliktu ktereho konec si neumime predstavit????

92068

6.2.2006 18:04

RE: kosher meat

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 92068

Bylo by to lepsi - a ne zakazat, staci vyjimku nepovolovat a zakazat i dovoz takoveho masa. At si tahnou tam, kde se jim tyhle sadisticke hry povoluji - jak zidaci, tak humamedani.
V tomhle jsou jedni za 18 a druzi za 20 bez dvou... [pláč]

O asiatech radeji nemluvim [zahanbení]

92146

10.2.2006 18:06

RE: kosher meat

serafX 62.?.?.?

Reakce na 92146

Tak to já o asiatech mluvím. Odkaz na video z asijské kožešinové farmy:
http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=fur_farm

92742

11.2.2006 2:39

RE: kosher meat-

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Reakce na 92068

Hitlerova politicka zavet stoji za precteni take.
http://radioislam.net/historia/hitler/testam/eng/testa.htm#18
Myslim,ze lide ,kteri uz jsou predem mrvy nepotrebuji lhat.

2nd April 1945

If we are destined to be beaten in this war, our defeat will be utter and complete. Our enemies have proclaimed their objectives in a manner which leaves us no illusions as to their intentions. Jews, Russian Bolshevists and the pack of jackals that follows, yelping at their heels - we know that none of them will lay aside their arms until they have destroyed and annihilated national socialist Germany and reduced it to a heap of rubble. In a ghastly conflict like this, in a war in which two so completely irreconcilable ideologies confront one another, the issue can inevitably only be settled by the total destruction of one side or the other. It is a fight which must be waged, by both sides until they are utterly exhausted; and for our part, w know that we shall fight on until victory is achieved o until our last drop of blood has been shed.

It is a cruel thought. It fills me with horror to think o our Reich hacked to pieces by the victors, our people; exposed to the savage excesses of the Bolsheviks and the American gangsters. Even this prospect, however, doe; not shake my invincible faith in the future of the German people. The more we suffer, the more glorious will be the resurrection of eternal Germany! That characteristic of the German mind, to plunge into lethargy when it seem; certain that the very existence of the nation is at stake will once more stand us in good stead. But as far as I personally am concerned I could not bear to live in Germany during the transition period that would follow the defeat of the Third Reich. The ignominies and the treachery we experienced in igI8 will be as nothing in comparison with what we may now expect. It is beyond comprehension that, after twelve years of National Socialism, such a thing could happen. My imagination boggles at the idea of a Germany, henceforth deprived of her elite which led her to the very pinnacles of heroism, wallowing for years and years in the mire.

What advice can we give, then, what rules of conduct can we recommend to those who survive, with their souls untarnished and their hearts unshaken? Battered, left alone to work out its own salvation, existing solely as a custodian during the grim darkness of the night, the German people must strive its very utmost spontaneously to respect those racial laws which we laid down for it. In a world which is becoming more and more perverted through the Jewish virus, a people which has remained immune to the virus must in the long run emerge supreme. From this point of view, National Socialism can justly claim the eternal gratitude of the people for having eliminated the Jew from Germany and Central Europe.

Post-war Germany's second preoccupation should be to preserve indissoluble the union of all the German races. It is only when we are united that our qualities expand to their full stature; only when we cease to be Prussians, Bavarians, A...Kráceno (Editor)

92831

6.2.2006 5:10

Nejedná se jenom o typ jídla?

maximus 82.?.?.?

Já měl za to, že košer a halal zahrnují pouze typy jídla. Například košer okurky: Já jsem si myslel, že se jedná pouze o okurky určité chutě, na kterou jsou Židé zvyklí. Ale co se týče vypěstování je to něco jiného? No a halal v arabštině znamená něco jako "dovoleno", tj. já si představím pod tímto pojmem jídlo prosté veškerého vepřového masa. Nikdy jsem neslyšel, že na jatkách se zabíjí dobytek jiným způsobem pro Araby a Židy. Já měl kdysi kamaráda, který pracoval v Americe na jatkách. O svý práci mluvil docela obsažně, ale o halal a košer způsobu zabíjení zvířat se nikdy nezmiňoval. Takhle se to začalo dělat teprve nedávno?

92069

22.2.2008 17:15

RE: Nejedná se jenom o typ jídla?

Lu 213.?.?.?

Reakce na 92069

Tohle se dělá už tisíce let. Je to skutečně tak, aby maso bylo košer, zvíře musí být zabito podříznutím krku tak, aby vykrvácelo. Porážku musí provádět košer řezník. Židé nejedí žádné masné výrobky, v nichž je krev (tlačenka, jelita, krvavá polévka), a to ani tehdy, kdyby nebyly vyrobeny z vepřového. Je to tradice, která prapůvodně vychází z hygienických požadavků, neboť v horkém podnebí původní vlasti Židů i Arabů se neodkrvené maso pochopitelně kazí rychleji než odkrvené. O totéž jde u zákazu požívání škeblí, mušlí a jiných bezobratlých, a v podstatě i u vepřového.
Košer předpisy platí i pro jiné potraviny než je maso. Nejde o chuť, ale o způsob zpracování a kombinování mezi sebou.

154989

6.2.2006 7:26

Košer

MF 194.?.?.?

Já o té věci moc nevím ale četl jsem, že v židovských předpisech stojí, že zvíře při porážce musí být v klidu, nesmí být vystresované a je zabito podříznutím hrdla. Jinak jeho maso není košer.

92081

6.2.2006 10:45

RE: Košer

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 92081

ono je to dost slozite, to co jste popsal je i docela pozitivni (kdyz uz jsme ti masozravci) a prispiva to zrejme ke kvalite masa - nevyplavi se stresove hormony

onehda jsem cetl rozhovor s snad hlavnim veterinarem CR a (ac nikdy nebyl na farme resp. jatkach) ten tvrdil, ze je obrovsky rozdil mezi masem z prvni a posledni tretiny zabijene davky (batch) - ty zvirata to vi

ze to ale sklouzlo do "rohlicky jsou dnes obvzlaste dobre vypecene" je vec uplne jina - dodnes si pamatuji na hot dog v CostCo - vsude reklama, ze je koser a ja v tom vidim i propagaci zidu jako takovych obecne a neustale si zvykani na ne zbytkem spolecnosti

92092

8.2.2006 0:58

RE: Košer

zap 65.?.?.?

Reakce na 92092

...ze je obrovsky rozdil mezi masem z prvni a posledni tretiny zabijene davky (batch) - ty zvirata to vi.
------------------------------------------------------------------------

Slysel jsem pred lety to same. Proces degradace masa zrejme nastava jiz pred 'jatecni zalezitosti'. Kdyz o tom premyslim, protivi se mi to. Radeji maso nejist. Nekdo mi take rekl, ze kdybych videl, jak se delaji salamy (ktere mi vzdy chutnali a to v nejruznejsi variaci), ze bych po nich uz nesah.... co by cloveku pak zbylo k jidlu?

92329

13.2.2006 1:03

RE: Košer

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 92329

Kamos byl na brigade v masokombinate a pretstal jist cokoliv mleteho, salami. klobasy, pastiky....

93118

6.2.2006 11:29

RE: Košer

David V. 80.?.?.?

Reakce na 92081

Kdysi jsem zaslech (nebo četl, už vážně přesně nevím), že díky podříznutí hrdla dojde u zvířete k prudkému poklesu tlaku krve, díky čemuž rychle upadne do bezvědomí, takže nakonec je tento způsob usmrcení zvířat více "humánní" než jiné způsoby zabíjení (např. běžně na jatkách).

P.S. je opravdu zajímavé, že lidem vadí rituální usmrcování zvěře (které trvá pár minut), ale vůbec jim nevadí, v jakých podmínkách musí žít celý svůj život ve velkochovech [zahanbení]

92095

8.2.2006 1:44

RE: Košer

zap 65.?.?.?

Reakce na 92095

že díky podříznutí hrdla dojde u zvířete k prudkému poklesu tlaku krve, díky čemuž rychle upadne do bezvědomí, takže nakonec je tento způsob usmrcení zvířat více "humánní"...
-------------------------------------------------------------------------

Asi tim myslite zarizeni kteremu se odborne rika 'vykrvovaci kocka'. Neni to nepodobne 'cachticke pani' v mechanizovane forme. To bylo ale pouzivane jeste za stareho dobreho totace.

92334

6.2.2006 12:20

RE: Košer

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 92081

No, tak si to zkuste představit, jak někdo umře na vykrvácení s podříznutým hrdlem, vytrženou průdušnicí a tepnou z krku a nezažije stres. Mimochodem, z toho videa jsem nevydržel ani 5 min, jak ta zvířata byla v pohodě. A to jsem, jako bývalý zemědělec, v kravíně i na jatkách viděl leccos.

92096

6.2.2006 16:48

RE: Košer

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 92081

4 MF

Židovský dietární zákon (Kashrut), ale též i muslimský zákon, který obsahuje pokyny pro náboženské, civilní, dietární atd. zákony (Šarí'a) opravdu vyžadují, aby dietárně povolené zvíře bylo v klidu, v nestresové situaci (proto i místnost by měla být vyčištěna od krve zvířat, která nebyla "kasher" způsobem zabita, po prvotní zdravotní prohlídce pak pronesena modlitba a odprošení atd. ).

Tím se liší od orientálců, kteří se naopak domnívají, že pokud zabíjené zvíře (např. pes či kočka) není před zabitím či při procesu zabíjení mučeno, nedosáhne té správné úrovně "adrenalinu" (maso pak nebude dostatečně prokrvené......). Proto jsou také často tato zvířata mučena bitím, ponořováním do vroucí vody, stahovaním za živa apod. čímž dokáží čínští, korejští, thajští a i jiní šefkuchaři té nejvyšší kvality masa.

Několik ukázek jídel z korejské kuchyně, (Gaejan - gédžang -- psí polévka, gédžang kuk - guláš z psího masa s kořením zvaným gušin - sušený a rozemletý psí penis, či ta nejlepší lahůdka (zejména pro zimní období, to tam v Česku zrovna máte). Gójangi-tan čili "tekutá kočička" a.k.a. kočička úplně rozvařená na měkko - doporučovaná na artritidu (arthritis).
I v Česku je taková reklama na "Bóbika" velice populární, ačkoliv jinde by vás za takovouto reklamu "ukřižovali". "Postaráte se mi o Bobíka?"[chechtot]

O tom, zda maso je nebo není kosher či halál rozhoduje rabín či muslimský reprezentant. Oba jsou školeni na to, aby mohli provést správné náboženské a veterinářské rozhodnutí.

92137

8.2.2006 3:59

RE: Košer

zap 65.?.?.?

Reakce na 92137

Pane Arkaaan,

jste intelektualni exhibicionista. Delate si tu z lidi pr_el. No budiz, kdyz si myslite, ze na to mate. Ale to uz jste ode me cetl, ze?
Minochodem, pokrm z takove opice pry za moc nestoji, o to mene z homo sapiens...

Nicmene, navodil jste mi myslenku. V prirode pri platnovani 'posloupnosti prava krmeni' je cilene zvire tez stvano k absolutni zoufalosti, nez se mu milostive ustedri smrtelne rana.
Pri pozorovani tohoto (snad podvedomeho, snad ne) ritualu jsem mel zvlastni pocity. Jakobych sam upadal do teto (zvireci) vasne..... to je nakonec i podstata honitby. Myslim, ze je v tom vice, nez si dokazeme pripustit. [smích]

92345

10.2.2006 19:08

RE: Košer

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 92345

4 Zap(latil)?

Intelektuální exhibicionista dělající si z lidí na Zvědavci prdel? Co to má společného s tím co si já osobně myslím a s konceptem přístupu ke zvířatům, který v určitých zemích Orientu existuje.

Račte si uvědomit, že v některých čínských dialektech (a přeneseně i ve filosofii či přístupu těchto lidí ke zvířatům) - čínský ekvivalent slova zvíře (animal) se dá přeložit jako moving thing-něco co se pohybuje, čili ne méně ani ne více citlivé než zelenina či ovoce. Proto se v těchto zemích jak zelenina tak zvířata transportují podobným způsobem, narvána do beden, klecí, pytlů, apod.

Mimochodem proč "kashrut" zákony (ale i na dnešních moderních jatkách) vyžadují, aby zvíře nebylo vystresováno (dnes je to i již chemicky dokázáno), je velice jednoduchý, stress způsobuje okyselení svaloviny (a tato pachuť, na rozdíl od Orientálců, není u nás oblíbená či vítaná.) Stejně tak kuřecí maso či jiné maso plné krve či krevních skrvn, by bylo neprodejné, proto se dobytek i v nekošer jatkách (dobytek se nezabíjí košer způsobem každý den, to by stálo moc peněz) zbavuje krve, tj. nechá vykrvácet.

Pokud jde o konzumaci psů a koček, nebuďte tak kritický. Za II. světové války v ČR (Protektorátu), o tom mi vyprávěl můj táta, -hlavně ke konci - bylo zapotřebí si hlídat svého psího či kočičího miláčka, aby se náhodou neztratil a neobjevil se v hrnci příjemně vonícího guláše u sousedů. Proč také Britové za války říkali kočkám "roof rabbit" čili střešní králíci.

Proto bych ty Orientálce moc neodsuzoval za to, že konzumují psy a kočky, opice, krysy, hmyz a podobná zvířata. Řada lidí to tam dělá z nouze (z hladu), řada - hlavně těch bohatších - protože jsou to labužníci a konzumace těchto zvířat je historicky spojena s pověrami o kladných zdravotních výsledcích po konzumaci. Je to jejich kultura a podobným způsobem se na nás - jako barbary - dívají i Indové (hinduisti) či muslimové, protože jíme buď krávy či prasata. Have a nice day and TYFSAK!

92752

6.2.2006 9:27

Košer

Josef Švejk 213.?.?.?

No, od této metody přece pochází označení velkého nože - košerák. Ono totiž přefiknout krávě hrdlo není žádná legrace a chce to pořádnej žabikuch. V Talmudu se lze dočíst i takovou lahůdku, že když je ten nůž tupý, tak se má řezat kliďánko i několik hodin.
Na druhou stranu, myslím si, že obětiny Římanů, či Řeků měli k něčemu podobnému blízko. Jo, náboženství, obětiny, krev a lidská pitomost, to jsou spojené nádoby.
Když se jeden dívá na produkci Judewoodu, tak musí uznat, že "něco na té krvi je", protože jestli si nedá před TV necky, tak se mu ten potok krve vleje do obýváku.
Nicméně osobně bych košerování nechal být, jak je. Ono stejně většině zvířat před smrtí "vypadnou pojistky" a moc toho necítí. Každá smrt je svinstvo a nedělejme si iluze o tom, že na gojimských jatkách zvířata umírají bezbolestně, rychle a smířená se životem.

92089

6.2.2006 10:25

ideo video

Vlastimil Čech 213.?.?.?

proklikal jsem se k tomu videu... to snad není ani možné... fuj... na našich jatkách, tedy v Československu, jsem párkrát byl, ale takhle hnusně se to tehdy nedělalo... A to je ten židovský způsob? fuj fuj fuj...copak ti židi nemají trošku citu pro ten dobytek? doma se člověk ke své krávě chová... a i ten dobytek se umí na hospodáře tak hezky kouknout... nebo je to jenom ideo propaganda vegetariánů?
po tom shlédnutím cítím, jak mi začínají narůstat ty vegetarianské vnitřnosti: bachor, čepec, kniha a sléz... na maso jaksi nemám chuť...

92091

6.2.2006 12:47

Stále stejná písnička

Marta 85.?.?.?

http://www.holocaust.cz/cz2/resources/documents/antisemitism/cz_pbm/press/prazskylist19411031

pak ať se nedivěji, proč je nikdo normální nemá rád

92097

6.2.2006 13:14

košer porážka

šona 217.?.?.?

Můj bratr se učil řezníkem v Brně začátkem devadesátých let. Vyprávěl úděsné historky z "klasické" porážky hovězího i jiného dobytka. Zúčastnil se i košer porážky dobytčete a popisoval to dost jiným způsobem, než jak je presentováno v článku. Vnímal ji jako podstatně humánější, než jaké denodenně vídal na jatkách. Skupinka černě oděných vousatců si dlouze vybírala vhodné dobytče. Přivedli jim ho do místnosti, určené k porážce, nebylo svázané, jen zajištěno řetězem na krku. Jeden z mužů k němu tiše cosi hovořil v hebrejštině, dobytče mu věnovalo pozornost a klidně stálo. Aniž by si čehokoliv všimlo, jiný muž mu speciálním nožem jedním rychlým pohybem přeťal krční tepnu. První muž k dobytčeti stále hovořil, to po chvilce krvácení kleslo v kolenou předních nohou a zvolna se sesulo na zem. Muži nechali zvíře v klidu zemřít, než jej začali dále zpracovávat.
Nevím, jak je možné, že jiné košer porážky se provádějí tak drastickým způsobem. Je to asi jako se vším. Spousta lidí se hlásí ke křesťanství, ale o smyslu mnohých rituálů, které provádějí, nemají ani potuchy, takže výsledek je vždy nakonec odrazem jejich vlastní zkřivené osobnosti.

92100

6.2.2006 14:01

RE: košer porážka

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 92100

To je stejné, jako vesnická zabíjačka, kde ten pašík Pepík je málem člen rodiny a tak přeci nedovolíme, aby se trápil, a velkochovy, kde ty pašíci jsou jen továrny na maso. Viděl jsem záběry z "normální" velkoporážky a není to lepší, než tyto záběry "košer" velkoporážky...

92108

6.2.2006 15:34

RE: košer porážka

šona 217.?.?.?

Reakce na 92108

Když o tom tak přemýšlím, tak bych dokonce tento článek označila za štvavý. Nakonec uvedený popis košer porážky se v ničem neliší od porážky nekošer na našich jatkách.
Pro jistotu ještě zhruba popíšu, jak probíhá porážka u nás, kdyby to náhodou ještě někdo v televizi neviděl.
Hovězí dobytek je nahnaný do porážecího prostoru (nahánění dobytka je na samostatný příspěvek, protože zvířatům je jasné, co je čeká a snaží se utéct), po jednom vstupuje do klece, kde mu pracovník jatek uštědří ránu elektrickými kleštěmi (ostatní kusy přihlížejí). Zvíře je omráčeno - nikoliv mrtvé - uváže se za nohu, vytáhne nahoru a teprve teď je mu proříznuta krční tepna. Důkladné vykrvení považujeme za nutné všichni, nejenom židé a muslimové. V supermarketu by si maso s rudými fleky nikdo nekoupil. Většina zvířat už bezvládně visí, špatně omráčená zvířata zmítající se ve vzduchu však nejsou žádnou výjimkou.
Jak se zachází na jatkách s prasaty, která nevzbudí u člověka takový soucit, jako kráva s hlubokýma očima orámovanými dlouhými řasami se mi už mluvit nechce.
Každopádně zvířata prošlá tzv. masným průmyslem nejím. A kdo zná fakta a přesto tyto potraviny konzumuje je u mně s prominutím čuně domácí, tomu je taky jedno, co žere a je úplně fuk k jaké víře, či partaji se takový jedinec zrovna hlásí.

92124

6.2.2006 15:41

RE: košer porážka

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 92124

Maso nejím a toto je pravý důvod. Souhlas.

92126

6.2.2006 17:41

RE: košer porážka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 92124

>Každopádně zvířata prošlá tzv. masným průmyslem nejím.
>A kdo zná fakta a přesto tyto potraviny konzumuje je u mně s
>prominutím čuně domácí, tomu je taky jedno, co žere a je
>úplně fuk k jaké víře, či partaji se takový jedinec zrovna
>hlásí.

chrochro [oči v sloup]

ještě bych prosil radu, jak se tomu (rozumně(+)) vyhnout - bydlíme ve městě, v paneláku se zvíře chovat nedá, občas máme prase od řezníka (tedy nevychované ve vepříně), občas něco menšího od známých, ale není jich tolik (rozuměj řezníků a známých v dosahu), aby pokryli poptávku, takže do masny/marketu se zajít musí ... nehledě na to, že krávy/koně/ryby/další havěť na maso nikdo známý nechová, takže i pro to je masna/market nutností

(+) "nejíst maso" opravdu neberu a nemám zájem, aby se diskuse tímto směrem ubírala

tož, co s tím?

92144

6.2.2006 18:40

RE: košer porážka

šona 217.?.?.?

Reakce na 92144

Tady těžko radit, ono se jedním zadkem na dvou židlích sedět nedá, to snad chápete. Záleží na Vaší potřebě masa. Můžete samozřejmě investovat trochu více času do zajištění si masa od soukromníka. Pokud se to vesničanům bude rentovat, budou ochotní Vám zvíře vypěstovat. Vy zas budete ochoten platit jen za takové zvíře, které bude chováno v přijatelných podmínkách. U hovězího to ovšem bude potíž, to už dělá málokdo. Ostatně od té doby co rodiče býky nepěstují jsem ho nejedla, což jsou nějaké dva roky a taky žiju. Ani mi to nechybí, stejně jsem neměla z toho masa dobrý pocit. Chodila jsem kolem těch krasavců celý jejich život, který prostáli uvázaní na metrovém řetězu, takže to byly velké nervy dostat je na náklaďák. Oni totiž tak nějak zapoměli chodit, navíc ten obrovský prostor volné krajiny, který uviděli, když je vytáhli z chlíva...škoda mluvit. Bez koniny se obejdu, to zas nehodlám řešit já.
Pokud jste se někdy zajímal o život vesnice před znárodněním, tak jistě víte, že ani tehdy, kdy každý měl nějakou tu půdu a zvířenu, tak nejedli maso každý den, natož třeba vepřové nebo hovězí. Konkrétně vepřové bylo jednou za rok, jinak se jedla převážně drůbež a to ještě stará slepice, která už nenesla, kuřata až když dorostla, někdy nějaký bažant nebo něco z lesa, ale to velice výjimečně. Ryby se u nás na Hané nejedly vůbec.
Jak říkám, pokud bude poptávka od lidí z měst po mase vyrostlém na čerstvém, slunci a zelené trávě, tak by to jít mohlo.
Osobně jsem například nucena jíst maso častěji, než by se mi zrovna líbilo. Rodiče pěstování zvířat na maso vždycky trochu předimenzují, protože nikdy neví, kolik kusů přežije a třeba letos se stalo, že mají spousty drůbeže, kterou musíme sníst, jinak ona sní rodiče[smích] Určitě by přivítali, kdyby mohli přebytky prodat, ale drůbež z domácího chovu běhá venku, zobe zelený a broučky, takže její maso je tužší, tmavší a má výraznější chuť. Lidi z měst jsou ale zvyklí na drůbež, jejíž maso je téměř bílé a velmi křehké, navíc vykoštěné a naporcované, takže domácí kuře nechtějí.
Jinak se také můžete začít zajímat o rostlinné potraviny, které Vám mimo zimní měsíce potřebu masa plně nahradí. Babička vzpomínala třeba konopnou kaši. Takové konopné semeno je nesporně nejnadupanější potravina, se kterou se maso rovnat nemůže (bez ohledu na žvásty o B12). Možnosti tu jsou, každý ať se vynasnaží najít pro sebe tu neoptimálnější variantu. Hlady bychom neumřeli ani bez masa. Akorát bez půdy bychom to měli spočítaný, ale když na ní stojí supermarket ...

92150

6.2.2006 19:14

RE: košer porážka

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 92150

>Babička vzpomínala třeba konopnou kaši. Takové konopné
>semeno je nesporně nejnadupanější potravina, se kterou se
>maso rovnat nemůže (bez ohledu na žvásty o B12). Možnosti tu
>jsou, každý ať se vynasnaží najít pro sebe tu
>neoptimálnější variantu.

O konopné kaši si můžete nechat leda zdát. Ta se jedla v době, kdy američtí bavlnáři ještě neměli problémy s odbytem. V rámci systému volné soutěže se pak konopí dostalo na index a od té doby je jeho pěstování trestné. Tisíce let předtím bylo dobrodiním lidstva. Zisk amerických firem má pochopitelně před tisíciletou tradicí přednost.

92155

6.2.2006 22:54

RE: košer porážka

šona 217.?.?.?

Reakce na 92155

Konopné semeno v biokvalitě si můžete objednat např. zde www.biosfera.cz
Pokud vlastníte půdu, můžete si také vypěstovat některou z povolených odrůd konopí, které neobsahují THC. Více informací na www.konopa.cz

92189

6.2.2006 23:11

Agentura na popirani jen tech nejvetsich

Konrad 152.?.?.?

Reakce na 92155

lzi autorizovanych Karlem z Cech uvadi, ze pestovani konopi rozhodne neni trestne.

viz napr zde: http://www.naihc.org/

92191

13.2.2006 17:46

RE: Agentura na popirani jen tech nejvetsich

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 92191

>lzi autorizovanych Karlem z Cech uvadi, ze pestovani konopi
>rozhodne neni trestne.

>
>viz napr zde: http://www.naihc.org/

V zásadě máte pravdu, ale zkuste to vykládat policajtům, pokud nejste zemědělec a nepěstujete marihuanu na několik ha.

93228

6.2.2006 23:44

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 92155

4 Karel z Čech

Pěstování tzv. technického konopí, tj. konopí (hemp, chanvre, atd.) s obsahem THC (Delta 9 tetrahydro cannabinol, cannabidol atd.) méně než O.2 to 0.3% je do dnešního dne naprosto legální a - např. v provinciích Ontario, Manitoba, Saskatchewan a jinde - se pěstuje každoročně na tisících hektarech, podobně jako řepka či slunečnice či pšenice.

Konopné semeno, olej a jiné produkty (např. chips, kosmetika, esence, textilní výrobky apod.) jsou tady, ale i v Evropě a Asii tudíž běžně k dostání. To že konopí není už tak populární (kromě cannabis typu sativa, indica či ruderalis :lol[smích] má něco společného s tím, že např, většina lodí nepoužívá plachet, lan či provazů vyrobených z konopí a moda preferuje výrobky z vlny, bavlny či umělých hmot. V minulosti, i té nedávné, např. II. světová válka, bylo pěstování konopí silně oficiálně podporováno, někdy i zákonem.

92195

7.2.2006 10:13

RE: košer porážka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 92150

>Můžete samozřejmě investovat trochu více času do
>zajištění si masa od soukromníka.

no, myslel jsem to obecněji - tohle lze učinit individuálně, ale potřebu každého ve městě to nepokryje ... lidí je prostě moc :-/

>Pokud se to vesničanům bude rentovat,

IMO největší problém ...

>U hovězího to ovšem bude potíž, to už dělá málokdo.

tak na okraj, naposledy se mi poštěstilo skoro před dvěma lety - Helenka byla moc dobrá [mrknutí jedním okem]

>Chodila jsem kolem těch krasavců celý
>jejich život, který prostáli uvázaní na metrovém řetězu,

hm, to mi taky nepřijde ideální - a pak odsuzujte velkochov ...

>Pokud jste se někdy zajímal o život vesnice před
>znárodněním, tak jistě víte, že ani tehdy, kdy každý měl
>nějakou tu půdu a zvířenu, tak nejedli maso každý den,

řekl bych, že to až tak úplně nesouvisí se znárodněním jako takovým ... ono, těžko mít maso z jedné zabijačky víckrát do roka, když nebyla k mání mraznice (něco se dalo vyudit nebo usušit, ale ne vše), a tak podobně ... jo, maso býval luxus, ale mám pocit, že se z něj pomalu luxus zase stává, tedy ze slušného masa, nemyslím uzeniny nastavované sójou a hormony nahoněné kuře za 50 Kč

>Ryby se u nás na Hané nejedly vůbec.

zajímavé, ryby bývaly tradičně potravou chudých, to až v poslední době se z nich stal luxus ...

>Jak říkám, pokud bude poptávka od lidí z měst po mase
>vyrostlém na čerstvém, slunci a zelené trávě, tak by to
>jít mohlo.

nemohlo, poněvadž to nesype

>Osobně jsem například nucena jíst maso častěji, než by se
>mi zrovna líbilo. Rodiče pěstování zvířat na maso vždycky
>trochu předimenzují, protože nikdy neví, kolik kusů
>přežije a třeba letos se stalo, že mají spousty drůbeže,
>kterou musíme sníst, jinak ona sní rodiče[smích]

fajn, kam si pro to můžu zajet, abych vás zbavil trápení? [mrknutí jedním okem]

>Jinak se také můžete začít zajímat o rostlinné potraviny,
>které Vám mimo zimní měsíce potřebu masa plně nahradí.

mě opravdu ne [vyplazený jazyk]

>Babička vzpomínala třeba konopnou kaši. Takové konopné
>semeno je nesporně nejnadupanější potravina, se kterou se
>maso rovnat nemůže (bez ohledu na žvásty o B12).

co myslíte s tím B12?

92245

7.2.2006 11:55

RE: košer porážka

šona 217.?.?.?

Reakce na 92245

>no, myslel jsem to obecněji - tohle lze učinit individuálně,
>ale potřebu každého ve městě to nepokryje ... lidí je
>prostě moc :-/

Máte snad ambice zachránit všechny své spoluobčany hned zítra? Myslím, že ne[smích] Nakonec by Vám o to mnozí ani nestáli, tak to řešit nemusíte. Postarejte se o sebe a svou rodinu, to bude pro začátek úplně stačit.

>IMO největší problém ...

Ale jo, vyplatí se to, když se to vyplatí jim samotným. Pokud ovšem neočekávají, že si vydělají na cestu kolem světa, domácí kino atp. to je obecný problém dneška.

>hm, to mi taky nepřijde ideální - a pak odsuzujte velkochov
>...
Navíc je takové zvíře v chlívě velmi nebezpečné. To opravdu nestojí zato.

>řekl bych, že to až tak úplně nesouvisí se znárodněním
>jako takovým ... ono, těžko mít maso z jedné zabijačky
>víckrát do roka, když nebyla k mání mraznice (něco se dalo
>vyudit nebo usušit, ale ne vše), a tak podobně ... jo, maso
>býval luxus, ale mám pocit, že se z něj pomalu luxus zase
>stává, tedy ze slušného masa, nemyslím uzeniny nastavované
>sójou a hormony nahoněné kuře za 50 Kč
>

Kvalitní potraviny byly pro lidi z měst vždycky luxus. Ne nadarmo se v Anglii říká levným potravinám v marketech "prood food". Aneb jak to udělat, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

>zajímavé, ryby bývaly tradičně potravou chudých, to až v
>poslední době se z nich stal luxus ...
>
To asi záleží na místních podmínkách. Tady prostě ryby nikdo jíst nemusel, jódu bylo ještě dost v půdě.

>nemohlo, poněvadž to nesype
>
To už jsem komentovala, nejde tu o nějaké sypání, ale o důstojný život.

>fajn, kam si pro to můžu zajet, abych vás zbavil trápení?
>[mrknutí jedním okem]
Pokud máte skutečný zájem, můžem se domluvit na ceně[mrknutí jedním okem]

>mě opravdu ne [vyplazený jazyk]
>
To je otázka priorit. Ona meduňka heroin taky nenahradí, ale když už se závislák odhodlá zbavit heroinového jha, tak schopnosti meduňky dokáže náležitě ocenit[smích]

>co myslíte s tím B12?

Jeden z argumentů pro nutnost každodenní konzumace masa je nepřítomnost vitaminu B12 v rostlinné stravě. Ale to Vás asi netrápí, Váš problém závislosti na mase spočívá v tom, že Vám kapou sliny, když jdete kolem řeznictví, což je pochopitelné a bezezbytku odpustitelné[smích]

92249

7.2.2006 15:29

RE: košer porážka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 92249

>Máte snad ambice zachránit všechny své spoluobčany hned
>zítra?

to ne, jenom navazuji na ten výrok "A kdo zná fakta a přesto tyto potraviny konzumuje je u mně ..." - trošku tvrdý soud, když uznáváte, že poměry jsou nastaveny poněkud nešťastně ...

>>zajímavé, ryby bývaly tradičně potravou chudých, to až v
>>poslední době se z nich stal luxus ...
>To asi záleží na místních podmínkách. Tady prostě ryby
>nikdo jíst nemusel, jódu bylo ještě dost v půdě.

jód-nejód, proč myslíte, že se zakládaly rybníky?

a mimochodem, v současnosti bych se zdrojům jódu (to jsou ale mořské ryby, ne?) spíše vyhýbal, vzhledem k tomu, kolik ho ti kreténi (pan redaktor odpustí ...) cpou do obyčejné kuchyňské soli a že sůl bez něj se normálně koupit nedá [naštvaný]

>>fajn, kam si pro to můžu zajet, abych vás zbavil trápení?
>>[mrknutí jedním okem]
>Pokud máte skutečný zájem, můžem se domluvit na ceně[mrknutí jedním okem]

já myslel, že udělám dobrý skutek, že se nebude přejídat, a ona hned na mě s cenou [překvapení]

tož, ale kdyby takhle někdy zjara byla zabijačka ... hmm ... [mrknutí jedním okem]

>Jeden z argumentů pro nutnost každodenní konzumace masa je
>nepřítomnost vitaminu B12 v rostlinné stravě.

jo aha ... no ale pivo vegetariáni můžou, za práva kvasinek ještě nikdo nebojuje, ne? [velký smích]

>Ale to Vás asi
>netrápí, Váš problém závislosti na mase spočívá v tom,
>že Vám kapou sliny, když jdete kolem řeznictví, což je
>pochopitelné a bezezbytku odpustitelné[smích]

tak nějak [mrknutí jedním okem]

92277

7.2.2006 16:18

RE: košer porážka

šona 217.?.?.?

Reakce na 92277

>to ne, jenom navazuji na ten výrok "A kdo zná fakta a přesto
>tyto potraviny konzumuje je u mně ..." - trošku tvrdý soud,
>když uznáváte, že poměry jsou nastaveny poněkud
>nešťastně ...

Vám do očí bych to jistě neřekla, mířila jsem svůj výrok na kritiku v úvodním článku, o který jde především.
>
>jód-nejód, proč myslíte, že se zakládaly rybníky?

Odhaduji, že vznik tradice zakládání rybníků je asi následující:
Křesťanská tradice kázala ve svých doporučení z oblasti výživy jednodenní půst týdně a čtyřicetidenní nepřerušený půst jednou ročně. Aby byl půst efektivní, směla se pít jenom voda. Lidem to však bylo zatěžko a tak začali spekulovat, jaká potrava by se dala o půstu ještě tolerovat. Zpočátku to byl dlouhou dobu chleba (odtut náprava společensky nebezpečné osoby v temné kobce - terapie samotou a tmou - o chlebu a vodě). Později se někdo hluboce zamyslel nad otázkou, jak propašovat do svého postního jídelníčku také maso a vytvořil hypotézu, že ryba je tvor čistý, neb žije ve vodě, která má schopnost očišťovat a tak její konzumace o půstu nemůže očistný proces narušit. No a už tu byl důvod k založení rybníka v soukromém vlastnictví, který pokryje poptávku po rybách. Ani bych se nedivila, že v tom měli prsty církevní hodnostáři, pilně rozmnožující svůj majetek. No, je to jenom hypotéza[smích]

>a mimochodem, v současnosti bych se zdrojům jódu (to jsou ale
>mořské ryby, ne?) spíše vyhýbal, vzhledem k tomu, kolik ho
>ti kreténi (pan redaktor odpustí ...) cpou do obyčejné
>kuchyňské soli a že sůl bez něj se normálně koupit nedá
>[naštvaný]

Jód je ve všem, protože je v půdě, teda měl by být, ale v našich vyčerpaných polnostech už ho asi moc nebude. Zajímalo by mne, odkud se bere jód, který se přidává do soli. Je mi to celé trochu divné[smích]
>

>já myslel, že udělám dobrý skutek, že se nebude přejídat,
>a ona hned na mě s cenou [překvapení]

I vy jeden[chechtot]

>tož, ale kdyby takhle někdy zjara byla zabijačka ... hmm ...
>[mrknutí jedním okem]
Zabijačka bude brzy, ale u vepřového se přebytky neočekávají[smích]

>jo aha ... no ale pivo vegetariáni můžou, za práva kvasinek
>ještě nikdo nebojuje, ne? [velký smích]

Najdou se i tací, to byste se divil[smích] Ono totiž taková kvasinka si vesele žije dál, pokud ji sníte a dokonce je ráda, že se dostane do Vašeho zažívacího traktu, kde se taky konečně pořádně nají toho, co byste ve svých střevech s radostí postrádal. Pokud ji ale uvaříte, tak má pochopitelně po srandě.

92286

8.2.2006 0:43

Několik informací o jódu

Zvědavej 165.?.?.?

Reakce na 92286

>Jód je ve všem, protože je v půdě, teda měl by být, ale v
>našich vyčerpaných polnostech už ho asi moc nebude. Zajímalo
>by mne, odkud se bere jód, který se přidává do soli. Je mi
>to celé trochu divné[smích]

To je sice pravda, ale České země patří k oblastem s nedostatkem jódu. Je dokázané, že nedostatkem jódu trpí ještě dnes asi 30% naší populace. Rizikovými skupinami, které jsou nedostatkem jódu nejvíce ohroženy, jsou lidské plody v děloze a kojenci do jednoho roku, dospívající dívky a zejména těhotné ženy a kojící matky. Jód je stopovým prvkem naprosto nezbytným pro tvorbu hormonů štítné žlázy a tím i pro normální vývoj mozku, zejména v období nitroděložního vývoje plodu a prvního roku života dítěte. Při nedostatku jódu u plodu a kojence dochází k poškození vývoje centrální nervové soustavy a k nepříznivému ovlivnění duševního i tělesného vývoje člověka. Od 50. let je prodávána kuchyňská sůl obohacená jódem. Jelikož však nadměrné užívání soli se spojuje s mnohými zdravotními riziky, je vhodné dopňovat jód i z jiných přírodních zdrojů. Velké množství jódu je v mořských rybách (treska, filé, makrela, tuňák, losos, sardinky aj.) a v mořských řasách. Do kuchyňské soli se přidává jodid sodný. Nejvydatnějším zdrojem jódu je minerální voda Vincentka, která obsahuje ve 100ml 659 mg I, což je 330% denní dávky doporučené pro organizmus. V obchodech lze již koupit potraviny, které jsou jódem obohaceny, např. ovocné přesnídávky pro děti, piškoty, sušenky, nápoje, pečivo, mléčné a masné výrobky. V České republice používá sůl s jódem pouze 5 % výrobců potravin, ve Švýcarsku a Německu je jich nejméně desetkrát více. Přitom je prokázáno, že jód neovlivňuje nepříznivě technologii, ani chuťové vlastnosti výrobků.
Základní surovinou pro výrobu jódu jsou mořské řasy.

92328

8.2.2006 9:53

RE: Několik informací o jódu

kavol 193.?.?.?

Reakce na 92328

>Přitom je prokázáno, že jód neovlivňuje nepříznivě technologii,
>ani chuťové vlastnosti výrobků.

milej pane, a mohli by mi vysvětlit, z čeho mě škrábe v krku, když si dám něco slanějšího a chluběj se na tom přidaným jódem, zatímco bez něj mě to netrápí? zlášť když to škrábání v krku značně připomíná pocity, který jsem měl po výtěru jodovou tinkturou? - myslejí, že je to čistě psychická reakce, když se na to složení jdu podívat teprve po tom, co jsem to zbaštil?

případně proč mi mořská nebo to co se prodává jako "Alpská" sůl připadá výrazně "ostřejší" než to, co běžně melou naše solný mlýny? - jistě je to všema možnejma jinejma přísadama, jen ne jódem, že? [oči v sloup]

- ano, když se tím nasolí třeba kuře, tak nic nepoznám ... ale takový chipsy ...

92362

8.2.2006 13:54

RE: Několik informací o jódu

Zvědavej 64.?.?.?

Reakce na 92362

>milej pane, a mohli by mi vysvětlit, z čeho mě škrábe v
>krku, když si dám něco slanějšího a chluběj se na tom
>přidaným jódem, zatímco bez něj mě to netrápí? zlášť
>když to škrábání v krku značně připomíná pocity, který
>jsem měl po výtěru jodovou tinkturou? - myslejí, že je to
>čistě psychická reakce, když se na to složení jdu podívat
>teprve po tom, co jsem to zbaštil?


Vysvětlit? Asi ano, ale berte to prosím jenom jako diskusi po netu. Zřejmě můžete patřit mezi malé procento lidí trpících alergií na jód. Odborné vysvětlení by Vám měl dát Váš lékař.

92388

8.2.2006 9:29

RE: košer porážka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 92286

>Odhaduji, že vznik tradice zakládání rybníků je asi
>následující:

pěkná teorie, ale nám vždycky všude říkali, že Krčín se na Rožmberským panství tak činil, aby měl chudej lid co žrát, a že kopání Nový řeky bylo jako takový trošku efektivnější stavění Hladový zdi, a tak ...

>Zabijačka bude brzy, ale u vepřového se přebytky
>neočekávají[smích]

hm [pláč]
no ale kdyby náhodou ... ono teda Haná stejně není moc "po cestě" ... pan redaktor mojí adresu ví (ostatně asi nebude těžké ji na netu někde najít, zpropadené mailinglisty etc. :-/)

>Ono totiž taková kvasinka
...
>Pokud ji ale uvaříte, tak má pochopitelně po srandě.

samozřejmě preferuju nepasterovaný piva [mrknutí jedním okem]

92360

8.2.2006 0:33

Jód je velmi důležitý

Zvědavej 165.?.?.?

Reakce na 92277


>jód-nejód, proč myslíte, že se zakládaly rybníky?
>
>a mimochodem, v současnosti bych se zdrojům jódu (to jsou ale
>mořské ryby, ne?) spíše vyhýbal, vzhledem k tomu, kolik ho
>ti kreténi (pan redaktor odpustí ...) cpou do obyčejné
>kuchyňské soli a že sůl bez něj se normálně koupit nedá
>[naštvaný]

To je ale zcestný názor! V kuchyňské soli je obsah jódu naprosto neškodný pro vznik předávkování. Jinak, nedostatek jódu u dospělých se projevuje například zvětšením štítné žlázy - strumou, únavou, zimomřivostí, suchostí a zhruběním kůže a vlasů, tloustnutím, sklonem k depresím, poruchami sexuálního vývoje, poruchou plodnosti a vyšší potratovostí u žen. Nedostatek jódu je u žen příčinou častějšího výskytu nádorového bujení prsu a štítné žlázy. Problém, týkající se deficitu jódu známe již dávno. První vědecký popis strumy a s ní spojeného kretenismu je nalezen v Encyklopedii Denise Diderota (1754). Nevěřím, že jste o tomto problému neslyšel.

92327

8.2.2006 10:12

RE: Jód je velmi důležitý

kavol 193.?.?.?

Reakce na 92327

>To je ale zcestný názor! V kuchyňské soli je obsah jódu
>naprosto neškodný pro vznik předávkování.

opravdu nevím, jaká je DDD, a kolik z toho je v soli, ale naši předkové bez jódu v soli žili ... a taky žili [smích]

jak jsem napsal výše, vadí mi to především z chuťových důvodů - já vím, měl bych si odpustit příliš slaná jídla, ale to je jiná otázka ... čili uznávám, že se mohu mýlit v tom, nakolik má ten jód v soli zdravotní vliv, moje hodnocení se opíralo především o zkušenost "tělo si řekne", a v tomto případě to mé tělo říká dost jasné "ne" ...

no a pak mi to vadí především to, jestli mám nebo nemám dostatek jódu, by měl posuzovat individuálně lékař, a ne nějaký čičmunda paušálně (byť by to byl sebelepší odborník, v otázce zdraví nelze rozhodovat dle nějakých průměrných hodnot, to co vyhovuje většině může menšinu těžce poškodit ...)

>Jinak, nedostatek jódu
...
>Nevěřím, že jste o tomto problému neslyšel.

já zase nevěřím, že vy byste neslyšel o tom, že nadbytek jódu štítná žláza též nesnáší nejlépe ...

92363

8.2.2006 14:14

RE: Jód je velmi důležitý

Zvědavej 64.?.?.?

Reakce na 92363

>opravdu nevím, jaká je DDD, a kolik z toho je v soli, ale naši
>předkové bez jódu v soli žili ... a taky žili [smích]

Žili, ale daleko větší procento trpělo chronickým deficitem jódu a následky s tím spojenými. Na základě toho se do potravin začal jód přidávat a situace se, generálně vzato, zlepšila. DDD = doporučená denní dávka, stejně jako množtví v některých potravinách je v následující tabulce.

název potraviny obsah jódu 200mikrogramů v %
mikrogramů/100g DDD

Makrela uzená 145 /73
Rybí filé mražené 21 – 77 /11 – 39
Losos 200 /100
Hanácká kyselka 16 /8
Vincentka 659 /330
Mléko plnotučné 5 – 19 /2 – 9
Tavený sýr Apetito 18 /9
Eidamská cihla 11 /5
Bílý jogurt smetanový 9 /4
Rohlík obyčejný 2 /1
Chléb 31 /16
Vejce 18 /9
Brambory 0,4 /0,2
>
>no a pak mi to vadí především to, jestli mám nebo nemám
>dostatek jódu, by měl posuzovat individuálně lékař, a ne
>nějaký čičmunda paušálně (byť by to byl sebelepší
>odborník, v otázce zdraví nelze rozhodovat dle nějakých
>průměrných hodnot, to co vyhovuje většině může menšinu
>těžce poškodit ...)

To je pravda a na výrobcích s přísadou jódu by toto mělo být, dle mého názoru, zřetelně označeno.


>>Nevěřím, že jste o tomto problému neslyšel.
>
>já zase nevěřím, že vy byste neslyšel o tom, že nadbytek
>jódu štítná žláza též nesnáší nejlépe ...

Ale to víte že slyšel.

Berte v úvahu, že u příliš vysokého přísunu jódu blokuje další přísun štítná žláza. Lidský organismus je schopen přijímat denně až 1000 mikrogramů. K tomu by však musel člověk přijmout 50 g jódové soli. Průměrná spotřeba kuchyňské soli na př. v Německu je cca 8 g/den. Všeho moc škodí – Při trvalém překračování doporučené dávky je jód toxický, ale jednorázová větší dávka škodlivá není, něco se vstřebá a tělo zbytek vyloučí. Samozřejmě, pokud jste na jód alergický, může být všechno jinak a porada s lékařem by byla namístě.

92390

8.2.2006 21:33

RE: Jód je velmi důležitý

šona 217.?.?.?

Reakce na 92390

Od rituálních porážek zvířat k jódu, to jsou mi věci[smích]
Zajímalo by mne, v otázce jódu, procento našich předků majících potíže se strumou a našich současníků majících jiné potíže se štítnou žlázou. Jestli to není jako například s krčními chorobami dětí. Záškrt se podařilo vymýtit, ale nastoupil hemofilus, laryngitidy atp.
Souhlasím spíš s názorem, že je radno poslouchat své tělo, které ač neštudované, přesto přesně ví, co mu chybí či přebývá. A vyjde to i levněji[smích]

92431

10.2.2006 10:38

RE: Jód je velmi důležitý

kavol 193.?.?.?

Reakce na 92431

>Zajímalo by mne, v otázce jódu, procento našich předků
>majících potíže se strumou a našich současníků majících
>jiné potíže se štítnou žlázou. Jestli to není jako
>například s krčními chorobami dětí. Záškrt se podařilo
>vymýtit, ale nastoupil hemofilus, laryngitidy atp.

správná připomínka

>Souhlasím spíš s názorem, že je radno poslouchat své tělo,
>které ač neštudované, přesto přesně ví, co mu chybí či
>přebývá. A vyjde to i levněji[smích]

nejlepší pozorování na toto téma jsem učinil s alkoholem (ten si žádal mozek, ne tělo [mrknutí jedním okem]) ... po ránu, když to večer předtím opravdu přeženu, mám žízeň, ale čistá voda (kterou běžně piju) mi nechutná, skoro až se mi dělá špatně - tož jsem vypozoroval, že chuť si velí nejlépe citronovou šťávu s trochou cukru ... teprve později, několik let po mých prvních zkušenostech s alkoholem, jsem se dočetl něco o tom, jaké má vitamín C, v citronu obsažený, antioxidační účinky (to jsem věděl už ze školy), důležité při vzpamatovávání se z účinků alkoholu (o tomhle ve škole nemluvili, sakra, proč se to neučí? [mrknutí jedním okem])

92675

10.2.2006 11:22

RE: Jód je velmi důležitý

šona 217.?.?.?

Reakce na 92675

Neučili nás to asi proto, abychom to nevěděli, šli raději k odborníkovi a byl z nás snadno ovladatelný dobyteček. V Rusku funguje experimentální škola pod vedením nějakého Štětitina. Děti se tam učí v duchu Komenského hesla: Dítě není nádoba, kterou je třeba naplnit, ale pochodeň, kterou je třeba zapálit.
Takže jsou vedeny k rozvíjení intuice a samovolnému chápání podstaty vesmíru a života v něm, pouhým jeho pozorováním a vnímáním, bez nějakého vysvětlování co je co a k čemu to je, respektive co si učitel myslí, že to je a k čemu to je. Kapacita jejich mozku je důsledkem takové výchovy mnohonásobně vyšší, než u běžné populace a zvládnout kterýkoliv z moderních vědních oborů je pro ně podstatně snadnější záležitostí, pokud už zatouží se něčemu takovému věnovat. Na jednu stranu je na tuto školu děsný nával a na stranu druhou jsou jak škola, tak samotný autor projektu, neustále vystavováni útokům někoho, komu jsou studenti, vychovávaní v samostatně myslící jedince, trnem v oku. Kdopak to asi je?[smích]
Pomalu to začíná pronikat i k nám, na letošní léto je plánována letní škola tohoto typu někde na Slovensku a povedou ji lidé, kteří čerpali zkušennosti přímo ve Štětitinově škole. Doufejme tedy, že nic není ztraceno[smích]

92690

13.2.2006 17:40

RE: Jód je velmi důležitý

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 92690

http://www.anastasia.cz/vychova/vychova.htm

93227

13.2.2006 17:51

RE: Jód je velmi důležitý

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 92690

Samostatně myslící jedinci jsou největším nebezpečím pro každýho usurpátora. Ti mít ještě pravdivé informace, tak jsou horší než atomovka. [velký smích]

93229

10.2.2006 10:19

RE: Jód je velmi důležitý

kavol 193.?.?.?

Reakce na 92390

>Žili, ale daleko větší procento trpělo chronickým deficitem
>jódu a následky s tím spojenými. Na základě toho se do
>potravin začal jód přidávat a situace se, generálně vzato,
>zlepšila.

mno, já jsem to myslel ve vztahu k tomu, co jsem napsal dále - tedy k té nevhodné paušalizaci, to procento zdravých jistě nebylo tak nizoučké, aby bylo nutno takto "vypomáhat" všem ... "generálního zlepšení" by šlo jistě dosáhnout i jinou cestou ...

>To je pravda a na výrobcích s přísadou jódu by toto mělo
>být, dle mého názoru, zřetelně označeno.

já bych to potřeboval spíš naopak, aby bylo vyznačeno, co jód navíc nemá, anžto by se to v tý záplavě pak líp hledalo ... možná máte pravdu, že jsem alergickej, ale fakt mě to občas trápí ...

...
>přijímat denně až 1000 mikrogramů. K tomu by však musel
>člověk přijmout 50 g jódové soli. Průměrná spotřeba
>kuchyňské soli na př. v Německu je cca 8 g/den.

mno, snažil jsem se najít, kolik toho tam teda je ... nadlidský úkol [pláč]

našel jsem http://www.solsan.cz/produkty/potravinarstvi/solivar_jod_detaily.html

nevím, jaký je v té sloučenině hmotnostní podíl jódu, tak počítejme v soli "by woko" celkem 25 mikrogramů na gram, to mi dává 40 g soli na 1000 mikrogramů jódu, tož to je řádově v souladu s tím, co píšete ... a pokud správně chápu, že DDD jódu je 200 mikrogramů, pak těch 8 gramů soli k jejímu pokrytí stačí, čili obsah jódu v soli je poněkud naddimenzovaný - nejíme jenom sůl, že ... a navíc, ona jmenovaná Alpská sůl, jejíž složení pro jistotu není na webu k nalezení, obsahuje těch sajrajtů ještě víc ...

92669

10.2.2006 23:47

RE: Jód je velmi důležitý

Zvědavej 64.?.?.?

Reakce na 92669

>mno, já jsem to myslel ve vztahu k tomu, co jsem napsal dále -
>tedy k té nevhodné paušalizaci, to procento zdravých jistě
>nebylo tak nizoučké, aby bylo nutno takto "vypomáhat" všem
>...

To jste právě na omylu. To procento postižených deficitem jódu muselo být značné. Nedostatečné zásobování jodem je historickým jevem téměř ve všech centrálních oblastech Evropy. V českých zemích lze např. tento aspekt dokumentovat už ve středověkém výtvarném umění - prakticky všechny české madony a světice mají strumu. (Typický doklad jódového deficitu).


> "generálního zlepšení" by šlo jistě dosáhnout i jinou
>cestou ...

To určitě ano, ostatně ono pouhé zásobení jodizovanou solí tento problém neřeší dostatečně.

>... a pokud správně chápu, že
>DDD jódu je 200 mikrogramů, pak těch 8 gramů soli k jejímu
>pokrytí stačí, čili obsah jódu v soli je poněkud
>naddimenzovaný - nejíme jenom sůl, že ...

Počítal jste správně. Ten mírně naddimenzovaný obsah nevadí, protože je třeba brát v úvahu, že konzumací určitých potravin se hladina jódu odbourává. (Např. kyselé zelí a další). Podrobné vysvětlení všech okolností je nad rámec tohoto způsobu komunikace. Doporučuji přečíst toto: http://www.nszm.cz/cb21/asp/ibrana.asp?id=2019&trid=1210


>jmenovaná Alpská sůl, jejíž složení pro jistotu není na
>webu k nalezení, obsahuje těch sajrajtů ještě víc ...

Ten přídavek jódu bych za sajrajt nepovažoval. To ostatní, jako látky bránící spékání, to není nic, ve srovnání s přidáváním různých 'E' barviv do potravin, pouze k dosažení kosmetického efectu. Když už bych měl teda kritizovat!

92802

6.2.2006 15:51

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 92100

Muslimské a židovské dietární zákony určují nejenom druh zvířat, která jsou považována za povolená (tj. kasher či halál), ale i způsob, jakým tato zvířata jsou zabíjena a procedury, které zabití zvířat předcházejí.

Obě náboženství vyžadují (tj. na jatkách, - doma si může muslim živé kuře či kůzle, po patřičné modlitbě, zabít halál způsobem, třeba ve vaně, sám), aby při tomto procesu byl přítomen zástupce jejich víry a porážku prováděla osoba stejného náboženství.

Před vlastní porážkou je zvíře přivedeno do místnosti (řádně očistěné od krve zvířat porážených normálním způsobem), kde je předběžně prohlídnuto (stav očí, zubů, jazyka, kůže, kopyt apod.) rabínem. Po této zběžné prohlídce je pak předepsaným rituálním způsobem zabito, necháno vykrvácet a pak zavěšeno na háky. Zvíře je pak rozříznuto a vnitřnosti pečlivě prohlédnuty, zejména pak plíce, játra, slezina a ledviny. Pokud je zvíře shledáno jako zdravotně nezávadné, dostane od rabína "hechsher certifikát" (razítko nebo plastickou visačku) a je dále zpracováno pro konečnou lidskou spotřebu. Zvíře, které zdravotně neodpovídá "kashrut" pravidlům je pak určeno pro zpracování na psí a kočičí konzervy nebo pro spotřebu gojímů (kteří jsou po stránce židovského náboženství - na stejné úrovní jako psi a kočky).

Jelikož tuto činnost ani rabín (plus židovský řezník) ani muslim nebudou vykonávat zadarmo a za tento "hechsher certifikát" ("U" pro kosher, nebo P"U" pro Passover kosher) se platí (jeden z mnoha zdrojů - často nezdanitelných - příjmů rabínů), všechny produkty označené "kasher" or "halál" jsou pochopitelně dražší.
Jelikož se tyto způsoby zabíjení povolených zvířat od sebe moc neliší, žid si proto může koupit maso od muslimského řezníka, muslim - (ovšem jen v krajní nutnosti, tam ta náboženská nenávist jde ještě dál) od židovského řezníka.

Základně jde o to, že maso určené k požívání (jakékoliv povolené maso, drůbež, hospodářská zvířata, divoká zvěř, ryby apod.) musí být zbaveno veškeré krve. K tomuto účelu se používá rituání způsob zabíjení, zavěšování, a v neposlední řadě i solení. Tzv. "kosher sůl" není žádná posvěcená sůl, ale jen určitá velikost, která dokáže, třeba z kuřecího masa, vytáhnout i ty poslední zbytky krve, aniž by přesolila to vlastní maso.

A neptejte se mě, jak to všechno vím. Také jsem jednou dělal jako student tzv. letní brigádu na jatkách, nicméně i přesto maso v omezenějším množství jím. Dnes už jsou ovšem ty způsoby zabíjení zvířat, díky všem těm protestům a organizacím, daleko přijatelnější než před dvaceti či třiceti lety.

[smích] [smích] [smích]

92127

6.2.2006 19:05

RE: košer porážka

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 92127

>Dnes už jsou
>ovšem ty způsoby zabíjení zvířat, díky všem těm
>protestům a organizacím, daleko přijatelnější než před
>dvaceti či třiceti lety.

Tak vám se tento nový způsob (rok 2004) zdá přijatelnější?
http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=agri_long

No a to tam nevidíme, jak ta zvířata do toho krvavého sudu cpou.

92153

6.2.2006 23:15

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 92153

Zda se mi zdá ten dnešní způsob přijatelnější nebo ne, je irelevantní. Pokud bude lidstvo jíst maso a potřebovat další části zvířat (ať už jsou to kožešiny, kůže, telecí žaludky pro výrobu sýrů, střeva pro výrobu párků, rohy, paznehty pro výrobu lepidel, pohlavní údy tygrů či "rohy" nosorožců ke zlepšení sexu, a stovky dalších chemických, lékařských, vědeckých upotřebení zvířat ať již ve stavu živém či mrtvém) pak ta zvířata budou trpět, někdy více někdy méně. Na tom nic nezmění ani PETA ani Karel z Čech ani Petr Arkán. To vám tímto způsobem dávám písemně.

Zvířata a rostliny nám, - pokud tomu osobně věříte, podle Bible, Tory, Koránu a jiných "svatých" knih, - byla dána B-hem k tomu, abychom (aby jsme - NPČPPZ Nová pravidla českého pravopisu podle Zvědavce) je tím nejrůznějším způsobem ke svému prospěchu využívali. A to již od nepaměti také děláme - a to ještě před vznikem těch "svatých knih". [chechtot]

Kde se tento postoj ke zvířatům může změnit - a také se mění, alespoň v jistých zemích - je ve způsobu jakým zvířata jsou chována, krmena a
zabíjena. V Asii, jelikož jsou to gurmáni, to bude trvat asi déle.

P.S. Jak ten dobytek cpou do těch sudů, to nevím, ale asi dobrovolně tam, podobně jako Židé do plynových komor či na popraviště, nejdou. [oči v sloup]

92193

7.2.2006 0:06

RE: košer porážka

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 92193

Jak to tak pozoruji, tak když si zaběhnete koupit salám třeba do Lidlu, Plusu, Hypernovy, Billy a já nevím kam ještě, tak nakoupíte výbornou uzeninu, která okolo masa ani neprošla. Ještě tak nějaká ta kravská kůže nebo lůj s ní mohou být spojovány. Jinak hlavně sojová mouka, barviva a něco proti okamžitému zkažení. Ovšem na nálepce máte napsáno, že obsahuje 75 % hovězího, 85 % vepřového a pod. Celkem tak napočítáte že v salámu máte nejméně 300 % nějakých zkažených zbytků. Prostě nová doba, nové zvyky. V minulosti a to i za komunistů, byl celek vždy jen 100 %. Ale to bylo minulé století.

92197

7.2.2006 0:22

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 92197

4 Karel z Čech

Zase to tak nepřehánějte, nějaké to maso - pokud koupíte jen trochu kvalitnější salám či párky - tam musí být (i když často mechanicky zpracované, tj. kosti, kůže, exkrementy, to vše dohromady). Jinak podle zákona by musel výrobce uvést, že výrobek obsahuje tofu, soju, a jiné tzv. nastavovací produkty.

A to jste měl kliku, že ten zakoupený salám nebyl před prodejem očištěn kartáčem od zelené plísně, namočen v octové vodě a pak přetřen štětcem namočeným v oleji a v závěru papírovým ručníkem vyleštěn (metody užívané v prodejnách Julius Meinl a Carrefour, dnes již neexistující, doufám). [oči v sloup] To že 300% se rovná 100%, tj. nová matematika.

92198

10.2.2006 19:37

RE: košer porážka

serafX 62.?.?.?

Reakce na 92198

Zase to tak nepřehánějte, nějaké to maso - pokud koupíte jen trochu kvalitnější salám či párky - tam musí být (i když často mechanicky zpracované, tj. kosti, kůže, exkrementy, to vše dohromady).
serafX: Ano, trocha masa tam opravdu je také. Jinak do uzenin se přidává také masokostní moučka.

A to jste měl kliku, že ten zakoupený salám nebyl před prodejem očištěn kartáčem od zelené plísně, namočen v octové vodě a pak přetřen štětcem namočeným v oleji a v závěru papírovým ručníkem vyleštěn (metody užívané v prodejnách Julius Meinl a Carrefour, dnes již neexistující, doufám).
serafX: Podle zveřejněných výsledků opakovaných kontrol v těchto prodejnách jsou popisované metody stále existující.

92756

11.2.2006 19:27

RE: košer porážka

serafX 62.?.?.?

Reakce na 92193

Arkan: Zda se mi zdá ten dnešní způsob přijatelnější nebo ne, je irelevantní. Pokud bude lidstvo jíst maso a potřebovat další části zvířat (ať už jsou to kožešiny, kůže, telecí žaludky pro výrobu sýrů, střeva pro výrobu párků, rohy, paznehty pro výrobu lepidel, pohlavní údy tygrů či "rohy" nosorožců ke zlepšení sexu, a stovky dalších chemických, lékařských, vědeckých upotřebení zvířat ať již ve stavu živém či mrtvém) pak ta zvířata budou trpět, někdy více někdy méně. Na tom nic nezmění ani PETA ani Karel z Čech ani Petr Arkán. To vám tímto způsobem dávám písemně.

serafX: Ke všem vyjmenovaným věcem existují ninimálně stejně kvalitní, nebo kvalitnější alternativy.

Arkan: Zvířata a rostliny nám, - pokud tomu osobně věříte, podle Bible, Tory, Koránu a jiných "svatých" knih, - byla dána B-hem k tomu, abychom (aby jsme - NPČPPZ Nová pravidla českého pravopisu podle Zvědavce) je tím nejrůznějším způsobem ke svému prospěchu využívali. A to již od nepaměti také děláme - a to ještě před vznikem těch "svatých knih".

serafX: Ano, příznivci zabíjení zvířat s oblibou používají tento citát z Bible, možná by však bylo lepší buď neříkat nic, nebo použít celý citác, i s tou částí, kde je požívání masa zapovězeno a jejíž chybná (nebo záměrně chybná?) interpretace je příčinou v článku popisovaného způsobu zabíjení. Ono totiž nelze dokonale oddělit maso od krve, takže vždy v něm nějaká krev zbude. Zvířata lze skutečně nejrůznějším způsobem ke svému prospěchu využívat. Lze na nich jezdit, mohou tahat vozy, orat pole, hnojit je, přepravovat zprávy, vodit slepce atd.

92915

11.2.2006 20:06

RE: košer porážka

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 92915

Konečně to tady někdo řekl. Už mi s tím překrucováním bible taky jdou na nervy. Děkuji. [cool]

92921

12.2.2006 17:13

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 92915

4 serafX a Antiseptik

Pokud jde o ten obsah masa v uzeninách apod., žijete-li v ČR, tak se ani nedivím (ale podle IP čísla 65, 62 ?) že tam toho opravdového masa bývá pramálo. Až se přestane v ČR šidit a krást v tak velkém měřítku, pak si budete moci koupit i ve velkoprodejně (u soukromého řezníka tomu tak bylo vždycky) kvalitní potraviny a navíc, před konečným rozhodnutím co koupit, si budete moci přečíst popis výrobku na obalu. To dělám i tady a to u všeho (snad kromě octa a čistících prostředků). Pokud mi ta skladba všech těch příměsí nevyhovuje, pak takový výrobek nekoupím, i když je laciný a raději si připlatím nebo jdu jinam.

To samé platí o "úpravách" masa, salátů, pečiva atd. Pokud takováto upravovací "činnost" a vylepšování bude trestáno jen malou pokutou, pak se to nečestným podnikům vyplatí v této činnosti pokračovat. Až jim inspektoři začnou zavírat prodejny, řekněme na týden, na měsíc a dávat jim milionové pokuty, pak to přestane. V Kanadě se s tímto setkáte velice zřídka; pokud jde o nějaká závažná porušení, pak jde většinou o "bordelářské" etnické skupiny; nejvíce hygienických přestupků mají např. Číňané, Vietnamci, Arabové, Indové či Pakistánci, negři z Jamajky apod., kteří z nejrůznějších důvodů nikdy přílišnou čistotou svých zařízení (restaurací, prodejen, příbytků apod.) neoplývali.

Příznivci masa - podle způsobu psaní usuzuji, že jste na tom podobně jako váš souvěrec Antiseptik, buď vegetarián nebo vegan. Vegany řadím ke Svědkům Jehovovým, feministkám, přívržencům PETA apod. Tyto skupiny se dají charakterizovat jako naprosto hluché k argumentům, skupiny lidí na úrovni nebezpečných sekt, lidí, kterým prostě "chybí dvě cihly do plného nákladu". [oči v sloup]

Pokud jde o Bibli, Toru, Korán a jiné svaté knihy, žádná z nich plošně nezapovídá konzumaci masa z domácích či divokých zvířat, ryb, ptáků či dokonce hmyzu, řečeno slovy poručíka Hamáčka, "...tak blbej zase von (Bůh) nebyl". Co se lze v těch pohádkových knížkách dočíst jsou jistá omezení týkající se druhu zvířat, způsobu zabití a používání, určení dnů půstu apod. a tato nařízení buď můžete zachovávat nebo je "dlabat". Pokud vám vyhovuje doprava koňským potahem, sběr zvířecích výkalů, "just go ahead", ale nezapomeňte pro ta stará zvířata založit domy zvířecích důchodců.

A s tou trochou krve v masu zvířat si pro nás, normální lidi, nedělejte vrásky, vás se to netýká, vy jíte zdravě (tofu, tempeh, edamame a jiné lahůdky), organicky pěstované ovoce a zeleninu a zapíjíte sojovým nápojem nebo zeleným či bílým čajem.


[oči v sloup] [mrknutí jedním okem]

93035

12.2.2006 19:05

RE: košer porážka

serafX 62.?.?.?

Reakce na 93035

Arkan: Pokud jde o ten obsah masa v uzeninách apod., žijete-li v ČR, tak se ani nedivím (ale podle IP čísla 65, 62 ?) že tam toho opravdového masa bývá pramálo. Až se přestane v ČR šidit a krást v tak velkém měřítku, pak si budete moci koupit i ve velkoprodejně (u soukromého řezníka tomu tak bylo vždycky) kvalitní potraviny a navíc, před konečným rozhodnutím co koupit, si budete moci přečíst popis výrobku na obalu. To dělám i tady a to u všeho (snad kromě octa a čistících prostředků). Pokud mi ta skladba všech těch příměsí nevyhovuje, pak takový výrobek nekoupím, i když je laciný a raději si připlatím nebo jdu jinam.

serafX: Vcelku souhlasím, také si raději připlatím. Nebo jdu do vege prodejny.

Arkan: To samé platí o "úpravách" masa, salátů, pečiva atd. Pokud takováto upravovací "činnost" a vylepšování bude trestáno jen malou pokutou, pak se to nečestným podnikům vyplatí v této činnosti pokračovat. Až jim inspektoři začnou zavírat prodejny, řekněme na týden, na měsíc a dávat jim milionové pokuty, pak to přestane. V Kanadě se s tímto setkáte velice zřídka; pokud jde o nějaká závažná porušení, pak jde většinou o "bordelářské" etnické skupiny; nejvíce hygienických přestupků mají např. Číňané, Vietnamci, Arabové, Indové či Pakistánci, negři z Jamajky apod., kteří z nejrůznějších důvodů nikdy přílišnou čistotou svých zařízení (restaurací, prodejen, příbytků apod.) neoplývali.

serafX: Souhlas.

Arkan: Příznivci masa - podle způsobu psaní usuzuji, že jste na tom podobně jako váš souvěrec Antiseptik, buď vegetarián nebo vegan. Vegany řadím ke Svědkům Jehovovým, feministkám, přívržencům PETA apod. Tyto skupiny se dají charakterizovat jako naprosto hluché k argumentům, skupiny lidí na úrovni nebezpečných sekt, lidí, kterým prostě "chybí dvě cihly do plného nákladu". [oči v sloup]

serafX: Při svém pobytu v Německu a při jednání s lidmi ze zemí, kde nebyli padesát let násilně formováni do jednolité nemyslící masy, jsem si na ně udělal svůj názor, který je takový, že nemají panickou hrůzu z kohokoliv, kdo se něčím trochu odlišuje od průměru. No, jestli vegetariány, nebo vegany považujete za nebezpečnou sektu, to ponechám na vás, každý má právo na svůj názor.

Arkan: Pokud jde o Bibli, Toru, Korán a jiné svaté knihy, žádná z nich plošně nezapovídá konzumaci masa z domácích či divokých zvířat, ryb, ptáků či dokonce hmyzu, řečeno slovy poručíka Hamáčka, "...tak blbej zase von (Bůh) nebyl". Co se lze v těch pohádkových knížkách dočíst jsou jistá omezení týkající se druhu zvířat, způsobu zabití a používání, určení dnů půstu apod. a tato nařízení buď můžete zachovávat nebo je "dlabat". Pokud vám vyhovuje doprava koňským potahem, sběr zvířecích výkalů, "just go ahead", ale nezapomeňte pro ta stará zvířata založit domy zvířecích důchodců....Kráceno (Editor)

93061

13.2.2006 1:22

RE: košer porážka

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 93035

No, budte rad ze jste v Kanade pred rokem byla afera se skladovanim masa v Chicagu, nejakych 100 kamionu. Nop kdyby se narodil nekdo jako Upton Sinclair po sto letech mohl napsat taky roman. Otazka vsak je jestli by to Jirka Krovi byl schopen prelouskat jako T. Roosevelt. [mrknutí jedním okem]

93119

13.2.2006 20:24

RE: košer porážka

serafX 62.?.?.?

Reakce na 93035

Arkan: Pokud jde o Bibli, Toru, Korán a jiné svaté knihy, žádná z nich plošně nezapovídá konzumaci masa z domácích či divokých zvířat, ryb, ptáků či dokonce hmyzu, řečeno slovy poručíka Hamáčka, "...tak blbej zase von (Bůh) nebyl". Co se lze v těch pohádkových knížkách dočíst jsou jistá omezení týkající se druhu zvířat, způsobu zabití a používání, určení dnů půstu apod. a tato nařízení buď můžete zachovávat nebo je "dlabat". Pokud vám vyhovuje doprava koňským potahem, sběr zvířecích výkalů, "just go ahead", ale nezapomeňte pro ta stará zvířata založit domy zvířecích důchodců.

serafX: Pokud jde o Bibli, tak v ní konzumace masa zapovězena je, stačí jen pozorně číst a přemýšlet o obsahu. Toru ani Korán jsem nikterak důkladně nečetl, ale tyto pasáže jsou povětšinou ve všech těchto svatých knihách stejné a protože se židé i muslimové usilovně snaží oddělit maso od krve, bude v nich tento zákaz pravděpodobně také. Jak jsem již jednou zmínil, maso nelze dokonale oddělit od krve a i po sebedůkladnějším odkrvení v něm nějaký zbytek krve zůstane. a tato nařízení buď můžete zachovávat nebo je "dlabat" Ano, v tom dlabání bude podstata problému. Koňkým potah byl v době vzniku Bible rozšířený způsob dopravy a používání zvířecího hnoje mi připadá jako vhodnější varianta hnojení polí než umělá hnojiva.

Arkan: A s tou trochou krve v masu zvířat si pro nás, normální lidi, nedělejte vrásky, vás se to netýká, vy jíte zdravě (tofu, tempeh, edamame a jiné lahůdky), organicky pěstované ovoce a zeleninu a zapíjíte sojovým nápojem nebo zeleným či bílým čajem.


serafX: Já si vrásky s krví v masu nedělám a vy, pokud nejste věřící také nemusíte. [mrknutí jedním okem]

93239

6.2.2006 15:13

Samozřejmě, že nemám vůbec odvahu

Jarmila 85.?.?.?

si to video pustit. Ale pokud tam ti lidi ta zvířata zabíjejí mučivým způsobem, tak je tímto proklínám, proklínám a proklínám a přeji jim mučivou a bolestivou smrt- nejlépe rakovinu. Aby si taky užili. Myslím to smrtelně vážně, takže Bože pokud existuješ, zab tyto lidi tím nejmučivějším způsobem, zaslouží si to.

92118

6.2.2006 16:06

RE: Samozřejmě, že nemám vůbec odvahu

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 92118

Ale no tak. Víte co děláte? Už jste někdy házela bumerang?

92129

6.2.2006 16:52

RE: Samozřejmě, že nemám vůbec odvahu

Pavel 212.?.?.?

Reakce na 92118

> Myslím to smrtelně vážně, takže Bože pokud existuješ ...

Jarmilo takhle ne. Bůh existuje a nám lidem dal svobodnou vůli v našem konání.
Nenakazuje nám, co smíme či nesmíme dělat.
Mohl by to udělat, ale to by nám vzal právě tu vůli k rozhodování.
Jen říká co a jak dělat. Ostatní je na nás.
Pokud kupuji a jím maso, tak tím jen přenáším odpovědnost za zabití zvířat na řezníka. Řezník sám za to nemůže, dělá to za nás.
A pokud by lidi maso nejedli, pak tato diskuse by byla o ničem.
Přírodní národy vždy zvířeti poděkovaly a poprosili ho za odpuštění.
Kam zmizela tato pokora a úcta k tomu, kdo nás živí.
Vaše slova jsou velmi silná a jistě je ještě jednou zvážíte. [mrknutí jedním okem]

92138

6.2.2006 17:32

video

kavol 193.?.?.?

viděl jsem to video celé ... asi jsem takřka vyloučený [velký smích]

a teď vážně - pan Král nějak zapomněl zmínit, že jde o sestřih z nehod, normální průběh je jiný ... což neznamená, že by mi to připadalo nějak extra humánní, nicméně vykrvácení je jeden z těch lepších způsobů smrti, řezná rána (ostrým sterilním nožem) příliš nebolí, přičemž po upadnutí do bezvědomí je zvířeti celkem jedno, co z něj trháte - jestli někdo někdy byl na nějaké operaci v narkóze, ví o čem mluvím ...

92142

6.2.2006 18:56

RE: video

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 92142

Když čtu váš příspěvek, tak nemohu nemít dojem, že video na
http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=agri_long jste patrně opomenul shlédnout. Pro úplnost jde o košer porážku z r. 2004.
Nepůsobí právě dojmem, že poráženým kravám je to celkem jedno. Doporučuji pustit si to i se zvukem. Že by to byla rajská hudba?

92152

6.2.2006 19:17

RE: video

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 92152

Je to opravdu hrozné. Osobně se přikláním k porážce tzv. hospodářských zvířat pomocí elektrického proudu. Jeden výboj - a konec. Je to humánní a prakticky bezbolestné. Bohužel to stojí více peněz a v tom je problém. [pláč]
Něco k tématu:
http://www.maskil.cz/14/6.htm

92157

6.2.2006 19:43

RE: video

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 92157

To je tak. Proud, nebo kladivo mezi oči, vyjde to na stejno. Umím si predstavit humánní košer zabití ale i nehumánní nekošer. To co je vidět na videu mi připadá jako něco, co se striktně řídí košer předpisem ale kašle na lidskost. Prostě výroba hovězího, tak aby dostalo certifikát. Vždy je to o přístupu. Podobně, jako nejvyšší výklad zákona, v právu, sleduje ducha zákona a tuneláři kradou, přestože někdy i přesně dodržují doslovné znění zákona.

92159

6.2.2006 20:37

RE: video

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 92157

Z toho odkazovaného článku vyplývá, že podříznutí zajatce muslimskými teroristy, jak je předváděno na zvěřejněných videích, je vlastně nejhumánější způsob popravy. Jen je potřeba, aby to bylo ještě humánější, dotyčného před podříznutím nacpat do toho otáčivého sudu. Pak to bude úplně košer a z odsouzenců bude možno dělat hamburgery.
Není nad to, věc lidem řádně vysvětlit a zdůvodnit.

92171

6.2.2006 21:28

RE: video

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 92171

Právě proto jsem to sem dal. Účel světí prostředky a pro židy to platí extra. Stačí se podívat na podpisy pod textem a všechno je jasné.

92183

6.2.2006 23:15

RE: video

fettgesicht 86.?.?.?

Reakce na 92152

To kratší video na http://www.newsgarden.org/chatters/homepages/alllie/kosher.shtml jsem shlédl až do konce. Je to ošklivé, ale myslím si, že normální jatka nejsou o nic lepší; nejspíš tam jenom odpadá to "divné" otáčení v tom bubnu. Ono vůbec něco spolehlivě a rychle zabít asi není legrace (viz historky o běhajících bezhlavých slepicích, sedání si na podřezávané krůty, a podobně).

To delší video nemám nervy nikoli shlédnout, ale stahovat. Proč musí někdo .mpg ještě zipovat, to nechápu. Kdyby to bylo nezabalené, pustil bych si aspoň začátek, nebo půlku. Takhle si nepustím nic.

U nás doma vepřové či hovězí moc nekupujeme, připadá nám drahé. Kdyby se měla zvířata nějak eticky (=dráž) porážet, asi bychom je nekupovali vůbec. A to nejsme sociálně slabá rodina. A teď babo raď.

92192

7.2.2006 9:54

RE: video

kavol 193.?.?.?

Reakce na 92152

když čtu já váš příspěvek, nabývám dojmu, že vy jste ten můj možná četl, ale nevnímal ...

>http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=agri_long
>Pro úplnost jde o košer porážku z r. 2004.

na tom videu NEJDE o košer porážku - je to sestřih nepovedených pokusů o košer porážku

shlédl vy jste to video pozorně? rozumíte slovu "incident"?

p.s. přečtěte si ještě příspěvek kolegy djb: http://zvedavec.org/nazory_1499.htm#ptr92199

92243

7.2.2006 14:20

RE: video

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 92243

Pane Kavole, možná si zcela nerozumíme. Podstata přece není v tom, že takovým způsobem končí pouze každé druhé, dvacáté či dvousté zvíře. Podstata podle mě spočívá ve skutečnosti, že je to výrobní linka a k takovým příhodám tam dochází.

Pokud budete mít výrobní linku na výrobu automobilů ze které bude každé 20. auto sjíždět nepovedené, tak se budete zcela jistě snažit linku předělat, aby nepovedené pokusy byly eliminovány. Přitom u aut jde jen o mrtvou hmohu. Zde jde o živá zvířata, která tak jako lidé, mají smysly a cítí bolest.

Možná jste neměl možnost být v blízkosti krávy, podívat se jí do očí, pohladit ji po hlavě. Třeba jste však měl možnost hladit po hlavě svého psa. Dovedete si představit, že by se měl dostat na takovou linku a jeho život by měl končit takovým nezdařeným pokusem?

92267

7.2.2006 15:52

RE: video

kavol 193.?.?.?

Reakce na 92267

dobrá, já neříkám, že ty nezdařené pokusy jsou v pořádku - mě vadí to, že jsou presentovány jako normální stav

to, že by měly být chyby eliminovány, je sice hezké předsevzetí, ale zdá se, že zatím nikdo nepřišel na to jak - jak je zmíněno jinde zde v diskusi, ani to naše "humánní" omračování elektřinou není zcela stoprocentní ...

měl bych jeden návrh, jak se běžných problémů vyvarovat - stačilo by zpomalit linku, přidat zaměstnance, který se bude starat o to, aby měl řezník v ruce vždy čistý a ostrý nůž (aby nepoužil jeden dvakrát po sobě), jako řezníka přijmout jen člověka tělesně zdatného a dát mu v práci přestávky, aby mu ruka neumdlévala a řez byl vždy rychlý a čistý, a vše udržovat v čistotě, aby následující zvíře nebylo stresováno osudem předchozího ... možná ještě nějaká sedativa v poslední dávce krmení by nebyla od věci ...

jenomže to by jaksi snížilo kapacitu linky a prodražilo výrobu ... ale nelze dělat z chyb daných právě snahou o levnou výrobu nějaký sadisticko-náboženský záměr ...

92281

6.2.2006 19:52

Podivne zakony a paradoxy.

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

http://www.super.cz/pribehy/4498

Chudak, mno [oči v sloup]
Na druhou stranu, 14 mesicu za osoulozeni kozy, jenz prokazatelne neprineslo zadnemu z ucastniku "trestneho cinu" ujmu a co takhle ho odsoudit za zabiti a snezeni kozy? [překvapení]
To uz nic? [oči v sloup]
Nejaky dvoji metr, ne? Na jednu stranu zvirata zabijime a jime (ujma na zivote je absolutni a velka), mno a na druhou stranu, kdyz je nekdo ma rad, eh, rekneme - nezdrave moc, tak je za to kriminal a vezeni? [překvapení]
Mno tuhlectu saradu platit ze svych dani rozhodne nehodlam. Dyt k cemu to je? Koza bude opustena, bude to akorat stat hodne penez (policie, soudy, vezeni) danovych poplatniku (cti - kazdeho z nas) a k cemu to povede? Mno chlapik bude soustat kozy nadale, jen se s tim bude min chlubit.

PS. zajimal by me dukaz u tehle sarady [chechtot] ( tvrdit ze nekdo osloulozil kozu muze kazdy, ze... ) Ze by vyter z kozy na sperma? [překvapení]


Tak jako tak - zabijet a i krute je povoleno, pripadne se udeli vyjimka kdyz chceme jet ve velkem, ale opichani kozy je trestne. Hmmm. Fakt nevim v jakem svete to zijeme, ale rikat domu demokracie a mluvit o svobode zavani tezkou ironii... [pláč]

92162

6.2.2006 21:51

RE: Podivne zakony a paradoxy.

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 92162

>
>PS. zajimal by me dukaz u tehle sarady [chechtot] ( tvrdit ze nekdo
>osloulozil kozu muze kazdy, ze... ) Ze by vyter z kozy na sperma?
>[překvapení]

Doznal se. Doznání je polehčující okolnost a jistý trest. Dostal tedy, co zasloužil.

Stejně jako dostane ten francouz, co se doznal k plánování letadlového útoku na WTC. Seděl sice v době útoku (a možná i v době toho plánování)již v bušistánské base, ale doznal se a tak bude pykat. Jó, když nechytli bin Ládina, tak odsoudí aspoň žabožrouta. Kus jako kus.

92185

6.2.2006 22:40

RE: Podivne zakony a paradoxy.

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 92162

Pan Jan Příhoda, řečený Jidáš, byl odsouzen za zoofilii ke 14 měsícům podmíněně, čili si žádný skutečný trest neodpykává. K té podmínce dostal pravděpodobně i zákaz dalšího souložení s výše uvedenou kozou anebo ta koza mu byla soudem odebrána.

Bývaly doby, kdy zoofilie stejně tak jako i pedofilie nebyly trestné a např. v řeckých klášterech se naopak vychovávala zvířata (mladé bílé kozičky, malá plemena koní, plemena určitých psů, apod. ) za tímto účelem. Pan Příhoda zapomněl (zapoměl, NPČPPZ - Nová pravidla českého pravopisu podle Zvědavce), že nežije ve starém Řecku, Římě, či za vlády faraonů nebo Aztéků a jiných vyvinutých, více tolerantních, ale dnes již vyhynulých civilizací.

92187

7.2.2006 10:48

RE: Podivne zakony a paradoxy.

Josef Švejk 213.?.?.?

Reakce na 92187

Zcela správně, když je oficiálními médii doporučováno a přímo vynášeno do nebe s odpuštěním šoustat s černochy - x desítek článků ročně v časopisech pro dívky, ženy a další zvířenu - tak proč je sakra trestný sex se zvířaty ? Pánové, kdo tady měl černošku, ten zajisté ví, o čem mluvím, když se zmíním o opičím odéru. A ono, jestli se nechat ojet od opice, černocha, nebo fešáckého rotvajlera, já v tom nevidím rozdíl ... Poškozený nebude nikdo a všichni si udělají dobře
[smích]
No a jestli se chcete pozvracet, tak si nemusíte ausgerechnet pouštět video s košer porážkami, zajděte do jakékoili pornopůjčovny, půjčte si z bohaté nabídky porno s hošanama a uvidíte, že ještě byste rádi viděli toho pána s kozou, to by totiž byla alespoň sranda, ale opět Média a výherci Vyvolených a Bratrů a dalších ptákovin Vás budou denně přesvědčovat, že je to normální a boží .. [cool]
Jo, ten život je tak krásnej, ne že by vopravdu byl, ale protože ho člověk tak vidět chce [cool]

92247

7.2.2006 13:00

RE: Podivne zakony a paradoxy.

Klokan 210.?.?.?

Reakce na 92187

Byly i doby,kdy v Cechach nebyl zadny zakon na zoofilii,tak vojacek, obstastnujici kravicku v JZD kravine,vyfasoval poskozovani majetku v socialistickem vlastnictvi.

92256

6.2.2006 21:16

Postřeh..

tora85 85.?.?.?

..nevím jestli jste si všimli, skoro v závěru videa jeden z řezníků šplíchal krev na hlavu zvířete. Napadlo mě, že jedna možnost je proto, že se nudil, nebo se chtěl pobavit. Druhá možnost je, že se prostě stydel nebo měl výčitky svědomí, že mu dělalo problém se dívat do očí umírajícího zvířete.Nechápu někoho jak to může dělat. Ale je fakt, že tomu přispíváme všichni "masožravci".

92180

7.2.2006 0:40

podle nekolika videi se neda vubec nic tvrdit

djb 83.?.?.?

muj prvni dojem z clanku byl jasny, je to strasne, zakazat. Druhy pohled jsou uz sama ale.

- lze natocit priserna videa odkudkoliv, jatka, koser zabijacky, venkovske zabijacky (ne ze bych nejake videl, ale verim ze existuje nejmene jeden reznik - sadista), z muceni veznu, testech na zviratech, poprav na elektrickem kresle atd....ale to nic nevypovida o bezne praxi, neni to obraz spravneho Kosher zachazeni, jsou to jen fragmenty lidske bezohlednosti v tom jednom pripade

- pominu-li moznost, ze video je podvrh, neco se mi na tom nezda. Takhle(podle popisu) to nemuze byt Kosher.
krome odkrveni patri bezstresovost k zakladni podmince a ta by se takhle nedosahla.
Pritom ten navod by fungoval. Rychle podriznuti hrdla je velmi humanni zpusob, mozna odporny, krvavavy, nechutny na pohled, ale pocitove je to dobra varianta. Snizenim tlaku krve dochazi okamzite k bezvedomi - koneckoncu "polobezvedomi" si uzije uz spousta neuspesnych sebevrahu pri prerezani tepen na rukou, natoz pak hrdla!
Pokud sebou zvire na videich haze (nemam zaludek se na to divat), muze to znamenat pouze to, ze hrdlo bylo podriznuto spatne a pomalu, v lepsim pripade jde jen o samovolne krecovite stahy svalu - to neznamena bolestive, zvire uz je v bezvedomi.
Nekdo zde psal o revu zvirat na nejakem videu. Opet jako predtim, zabiti bylo provedeno spatne.
Nejsem si jist jak maji daleko hlasivky v tele zvirete daleko k povrchu, laicky bych si tipoval, ze poradne podrezane zvire ani nemuze kricet - muzu se plest, ale mohl by to byt zvukovy podvod.

V kazdem pripade nelze brat vazne nekoho kdo rika, ze POUZE tyto porazky by se mely zakazat. To je jen emotivni a trapna, mozna skutecne xenofobni poza.
Bud je nekdo vegetarian a pak pozaduje zakazat VSECHNY porazky, anebo ji maso a pak muze akorat tak drzet tlamu.

Verim tomu, ze radne provedena Kohser porazka by byla pro zvire velmi humanni a dustojna, s dostatkem ucty, vzdalena na hony od praxe na jatkach.

92199

7.2.2006 3:00

Odsouzeny ,jez si v kosher taxe-dani plati vlastni vrahy,vis Palestina a jinde.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Ucel sveti prostredky a tak mirne oznacene kosher zbozi nenapadnou znackou dokaze to ,ze krestane plati zidovskou taxu-dan a tak nevedomky podporuji zidovstvo,ktere takto ziskava penize v ramci kolaborace politiku a ,tak zvanych "kapitanu prumyslu".Takovy obchod ,jde tak daleko ,ze rabbini udelali i "Kosher ocel",aby i zjine strany meli zide prisun penez z kapes krestanu.

The promotional display above confuses enjoying Jewish food with enjoying kosher food. In fact, kosher food does not taste any different from the same food prepared without kosher observance. Thus, while the native American pictured may indeed be enjoying his, say, corned beef sandwich, it is implausible that he is enjoying it because it is kosher.

In any case, the subject of this section of the Ukrainian Archive does not address the tastiness of foods prepared by Jews or often eaten by Jews. That such foods can be enjoyed by non-Jews is obvious and irrelevant. Rather, this section of the Ukrainian Archive addresses itself to the quite different question of a kosher tax levied upon Jews and non-Jews alike. Were the native American shown above to learn that the majority of the purchases that he made at his supermarket involved a payment to kosher-accreditation agencies, he might stop smiling.
------------
"Imagine the chutzpah of some rabbi telling me that water is kosher." — Rabbi Burton L. Visotzky.
letter below was written, my home was further invaded by rabbinically-taxed drinking water.
http://www.ukar.org/z/aberfo01.jpg
http://www.ukar.org/asper/naya01.jpg
http://www.ukar.org/asper/naya02.jpg
Takto , ziskane penize ,pouzivaji na vrazdeni krestanu po svete,tak ,jak na Novem Zelandu a V Kanade a jinde.Krestane si svym kolaborantsvimplati vlastni katy,tak ,jak vyslo ,ze Israel muz etrestat vsechny sve oponenty kdekoliv na svete a zakon Bushe-zida ,rovnez,ze muzou zasahnout proti komukoliv a kdekoliv na svete.In this photo from a radical Jewish Lubavitcher web site, President Bush waves on the way to his Jewish Talmud class. He was accompanied by former White House spokesman and recently ordained Rabbi, Ari Fleischer. Sources confirm that the President is a Jewish religious fanatic but understands he must keep his beliefs under cover.This publication of the National Jewish Welfare Board lists a Major George Bush, Major Louis Bush, and Major Solomon Bush, as Jews participating in the American Revolutionary War against the British. It also reveals the money connection of Rothschild agent, Haym Salomon, to what it describes as the "weak U.S. government."
"We are one nation. We are neither American Jews nor Soviet Jews, but only Jews!"
"A man is considered an anti-Semite if he calls a Jew a Jew."
92209

7.2.2006 11:40

Vysoká škola veterinární

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Tohle je také hrůza. Byl jsem zděšen metodami, používanými v tomto institutu. [naštvaný]
http://www.ohz.cz/Aktivity/VFU.html
http://www.ohz.cz/Aktivity/Obrazky/VFU/08.jpg

92248

7.2.2006 14:07

RE: Vysoká škola veterinární

kavol 193.?.?.?

Reakce na 92248

ten článek je blábol ... chudák zděšená ovečka za zamřížovaným oknem, hm, takže ovečka by měla mít volný pohyb po celém areálu, nejlépe po celém Brně, et vice versa, zloději by také neměli mít v cestě mříže, že ... [oči v sloup]

co se týče jatek na VFU, hm, nějak nechápu tu logiku, když by měli vlastní jatka, proč by za drahé peníze posílali studenty na praxi jinam ...

co se týče fotky, nechápu, co má ilustrovat [zmaten]

92264

7.2.2006 13:13

koser pribor

google 84.?.?.?

velmi zaujimava je zidovska definicia tzv. koser vidlicky, lyzicky a noza pouzivanych napriklad pri tzv. koser letoch do Jeruzalema alebo via Tel Aviv.

takze, podla rabinovskej definicie, sa nesmu pouzivat pribory, ktore predtym drzal v ruke Goj, nedajboze, aby nimi jedol.

viete si predstavit ten poprask, keby niekto z krestanov definoval nieco, coho sa dotkla zidovska ruka za neciste a odmietol to z toho dovodu pouzivat?


92257

8.2.2006 0:23

RE: koser pribor

Klokan 210.?.?.?

Reakce na 92257

Nelitam do Tel Avivu,takze to nemuzu tak posoudit,ale vetsina leteckych spolecnosti uziva plastovy pribory na jedno pouziti.Tim tenhle problem odpadne.

92326

8.2.2006 3:06

RE: koser pribor

google 84.?.?.?

Reakce na 92326

>Nelitam do Tel Avivu,takze to nemuzu tak posoudit,ale vetsina leteckych spolecnosti
>uziva plastovy pribory na jedno pouziti.Tim tenhle problem odpadne.

Business Class samozrejme, First Class pouziva nielen normalny pribor, ale dokonca aj originalny (a ak treba koser) porcelan.

92339

7.2.2006 15:36

kosher / nekosher

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Podle židovského zákona by kosher zabíjení zvířat nemělo být až tak bolestné, viz:

http://www.goveg.com/feat/agriprocessors/law.asp

Co ukazovali na videu, to je praxe jedné americké firmy, která údajně kosher předpisům neodpovídá -- právě pro svou krutost.

Zvědavci -- poté, co jsem na něm našel článek "Spiknutí židovských bankéřů" -- věřím rozhodně méně než výše uvedenému zdroji.

92279

13.2.2006 1:26

RE: kosher / nekosher

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 92279

Tak proc tady chodite, ja se neduveryhodnym zdrojum vyhybam jak cert krizi, to vite delam to ve volnym case a nikdo mi za to nic neda.

93121

7.2.2006 16:02

Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu

Leopold Kyslinger 84.?.?.?

Domnívám se, že většina diskutujících včetně autora článku nemá s vykrvácením (velkou ztrátou krve) osobní zkušenosti. Možná by stačilo sáhnout do historie - např. Petronius, když se dověděl, že je u Nera v nemilosti, spachal sebevraždu ve vaně - kde si střídavě nechal otevírat žíly a zase je sevřít až do smrti. Nebo nikdo z vás nebyl darovat krev? Je to sice jen 400ml, ale ten pocit uklidnění jak z vás odchází krev je velmi intenzivní. K tomu videu: Mě ohromilo jakou úžasnou sílu to dobytče má, když se při tak mohutném úniku krve dokáže postavit ještě na nohy. Ale krutost? To je prostě jenom přílišná perzonifikace se zvířetem... Krutost je o něčem jiném. Např. když se po válce našli dřevěné bedny s RJF (Rein Jüdisches Fett = Cisté židovské sádlo), přesto, že bylo zcela jistě získáváno z mrtvých jedinců.

92284

7.2.2006 16:41

RE: Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu

google 84.?.?.?

Reakce na 92284

aj bratia Grimmovci a Bozena Nemcova pisali podobne rozpravky, ale ani zdaleka, nemali na pribehy isteho, holohoax-prezivseho, Arnosta Lustiga.

92289

7.2.2006 17:07

RE: Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 92284

myslite takove ty kostky tuku co se jim stavi PRAZDNE pomniky?

92292

10.2.2006 10:49

RE: Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu

Baldi 212.?.?.?

Reakce na 92284

Ukludnenie? Nesrandujte, mne je z toho zle na odpadnutie.

92680

11.2.2006 9:42

RE: Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 92680

>Ukludnenie? Nesrandujte, mne je z toho zle na odpadnutie.


Nejlepší metoda, jak se o tom přesvědčit, je provedení toho úkonu přímo na sobě, ale dost možná už nám potom nenapíšete, zda je to s tím pocitem pravda, nebo ne. [velký smích]

92847

13.2.2006 1:40

RE: Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 92284

Jak často si pouštíte žilou když je to tak bezva? Alespoň se uklidníte.

93124

8.2.2006 3:16

Z historickych zaznamu se muzem docist o zakonech ,ktere zakazovali zidovske praktiky .

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

To byl jeden z prvnich zakonu v Nemecku po nastupu Adolfa Hitlera do uradu.

Kosher Slaughter Inhumane
The mad rabbis of the billion dollar kosher industry have hit a bump in the road to their bank! Recently, People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) has gathered damning video of the cruel and inhumane way in which these kikes slaughter animals. This is not the first capturing of the unnatural tribe's total disregard for what is decent. The National Socialists under Adolf Hitler filmed their barbaric methods of superstition based slaughter and put it in the outstanding film The Eternal Jew.

You can view PETA's video by clicking on this link: http://www.goveg.com/feat/agriprocessors/index.asp
Despite the lies of the Jews, National Socialists are not evil people who love to inflict pain and suffering. That is why the insane practice of the Jews slaughtering animals according to their mythologically based kosher methods was outlawed by the Nazis in 1933. If people want to stop cruelty, they must first stop the Jews!
Proc, maji krestanske zeme mit extra zakony na zabijeni zvirat po zidovsku?
Origins of the Jewish law of shechita

The religious slaughterer (or 'Shochet'[mrknutí jedním okem] kills the animals by cutting the trachea, the esophagus, the jugular vein and the carotid, all in one decisive cut. The movement must be neat and precise, the knife impeccably sharp and without a trace of prior use. Death follows within a few seconds. In order to be fit for consumption or 'kosher,' the meat must no longer contain any blood, according to Jewish dietary laws.

In Switzerland, a ban on kosher slaughter has been enforced since 1897, when the people supported this measure through a referendum with clear anti-Semitic undertones. At the time, Jews had recently been granted full civil rights and some Swiss citizens feared an invasion of Jewish migrants from Eastern Europe, who they considered to be unassimilable, foreign and unreliable. By banning the performance of a core Jewish ritual, the Swiss people found a disguised way to limit the immigration of Jews into Switzerland. In 2002, when the Swiss government attempted to lift the century-old ban, animal rights activists, extremist political groups (on the left and the right), and unaffiliated citizens expressed violent opposition. They called shechita practice a "barbaric" and "sanguinary," an "archaic tradition from the time of the ghettos," and asked Jews to either become vegetarian or leave the country. Should a proposed ban on the import of kosher meat be accepted by the Swiss people in 2006, it will effectively force Jews who observe kashrut to abstain from the consumption of meat. Muslims will also be affected by this move.
92341

8.2.2006 3:41

RE: Z historickych zaznamu se muzem docist o zakonech ,ktere zakazovali zidovske praktiky .

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 92341

>To byl jeden z prvnich zakonu v Nemecku po nastupu Adolfa Hitlera
>do uradu.

>
>Kosher Slaughter Inhumane
>The mad rabbis of the billion dollar kosher industry have hit a
>bump in the road to their bank! Recently, People for the Ethical
>Treatment of Animals (PETA) has gathered damning video of the
>cruel and inhumane way in which these kikes slaughter animals.
>This is not the first capturing of the unnatural tribe's total
>disregard for what is decent. The National Socialists under Adolf
>Hitler filmed their barbaric methods of superstition based
>slaughter and put it in the outstanding film The Eternal Jew.

To bylo ale velice ušlechtilé od toho Adolfa, že ? Tak on zakázal "Kosher Slaughter" na zvířatech, aby je potom ve velkém uplatňoval na lidech. Že Vy si ale umíte vždycky vybrat takový velice "výmluvný" materiál. Historické prameny uvádějí, že za II.světové války zahynulo asi 300 000 Čechů, nevím kolik z toho jich bylo popraveno guillotinou, ale určitě docela hodně. Co myslíte bylo to, nebo nebylo "Košer" ? Nebo chcete snad říct, že byli všichni ti popravení napřed uspáni ? Prosím Vás, už s tím Hitlerem přestaňte, znáte to - "Kdo s čím zachází, tím taky schází".

>Despite the lies of the Jews, National Socialists are not evil
>people who love to inflict pain and suffering. That is why the
>insane practice of the Jews slaughtering animals according to
>their mythologically based kosher methods was outlawed by the
>Nazis in 1933. If people want to stop cruelty, they must first
>stop the Jews!*

Slyšel jste někdy výraz "Crystal Night" ? Neboli "Noc dlouhých nožů" ?

>Proc, maji krestanske zeme mit extra zakony na zabijeni zvirat po
>zidovsku?

To snad mají Židé jen pro sebe a nenutí nikoho jiného, aby tak činil, né ?
[oči v sloup]

92343

8.2.2006 21:05

RE: Z historickych zaznamu se muzem docist o zakonech ,ktere zakazovali zidovske praktiky .

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 92343

Křišťálová noc neboli Noc dlouhých nožů? Trošku pletete dohromady dvě úplně rozdílné události. První: masivní, násilné, nacisty řízené protižidovské akce. Druhé: likvidace vůdců SA a dalších "nepohodlných" osob.

Takto jen nahrajete takovým, jako je p. Nohejl.

92426

9.2.2006 0:47

Naucili se to naciste, v ramci stranickych cistek,co jich jen v Rusku bylo.Od koho se to naucili?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

http://www.marxists.org/archive/trotsky/photo/t1919b.jpg

Nakonec ,"Noc dlouhych nozu",zazil Ceskoslovensky narod take ,rikame tomu proces s protistatni skupinou vedenou v cele s Rudolfem Slanskym ,uz jste zapomel,kde si jedna klika komunistickych zidu v boji o Prazsky Hrad a tedy vedouci politickou moc rozdala utkani s druhou skupinou zidu,momentalne u koryta a jak to zkoncilo,vsechno priznali,vsechno doznali,ala Nurimberg schema s STB poradci a vysledek byl ,provaz, jak je dle prava odsoudil zidovsky prokurator Karel Kloff,ktery pozdeji spachal sebevrazdu.
Otazkou ,je , kolik ceskych vlastencu oddelal Slansky-Salzman behem sve funkce generalniho tajemnika komunisticke strany Ceskosovenska.Neni nutne chodit pres hranice k Nemcum,staci se poucit doma a nakonec i ve sklepich Jubianky je svedectvi ,jak jedna klika zidu likvidovala druhou.
.

92446

22.2.2006 10:09

Zdá se, že muslimové ani židé se nehodlají vzdát svých starověkých zrůdných praktik. Zvláštní......

Mejla 85.?.?.?

Jakoby rezignovali na pokrok a žili fanatismem. Nakonec obě etniky patří mezi semity.

94403

11.1.2008 15:40

Kampan ohz - STOP ritualnimu zabijeni zvirat v CR!

Marcela Frei marcela (tečka) frei (zavináč) ohz (tečka) cz 83.?.?.?

Dobry den
Rada bych upozornila na kampan ohz "STOP ritualnimu zabijeni zvirat v CR!". Vice na www.ohz.cz.
Dekuji
Marcela Frei

151134

7.1.2009 20:38

Děti děti

Petr V. 62.?.?.?

Je vidět, že lidské stádo zase jede ve svým dokonale tupém stylu. Košerování provádí židé a není totéž jako porážení zvířat muslimy. Na internetu se spustila vlna videí, kde nějací lidí podřezávají skot jak o závad. Je to přesně voda na mlýn lidské tuposti a blbosti, ve které Češi doslova excelují! Na těchto videích se samozřejmě nekošeruje. Košerování se provádí právě proto, aby se vyhnulo stresu zvířete. Proto vzniklo. Používá se na to speciální dlouhý nůž, který zvíře nepodřízne, jak blbci píší jak o závod, ale přetne vše, včetně nervových zakončení. Zvíře je bez stresu okamžitě v komatu, kde zemře. I podle vědeckých studií je to nejhumánnější způsob zabíjení skotu. Přál bych Vám vidět jatka - pravá JATKA. To je masakr. Stovky strachem vřeštících zvířat, atd. To Vám ale nikdo neukáže, samozřejmě. U košerování stojí také vždy Rabi a musí zkontrolovat orgány zvířete, zdali bylo zdravé. Zvířata se berou po jednom a zabíjí se odděleně a ihned se zpracovává, aby teplá krev opustila tělo. Skutečně to co se dnes děje v ČR, je jen další nacionalistický blud jak očernit židy.
Šalom děti a proberte se už. Svět není takový jak byste si přáli, ale takový, jaký je.

180072

25.6.2019 0:05

HALAL nebo KOSCHER

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Saracéni (muslimové) páchaj halal. Židi košerujou! Okošerovaná slečna = slečna podřízlá židem. ( lidi, máte v tom hokej..)

372213

Příspěvků: 102

06.02. 04:56 Aaron Katz  kosher meat
06.02. 18:04 trodas  RE: kosher meat
10.02. 18:06 serafX  RE: kosher meat
11.02. 02:39 Robert Nohejl  RE: kosher meat-
06.02. 05:10 maximus  Nejedná se jenom o typ jídla?
22.02. 17:15 Lu  RE: Nejedná se jenom o typ jídla?
06.02. 07:26 MF  Košer
06.02. 10:45 VaclavK  RE: Košer
08.02. 00:58 zap  RE: Košer
13.02. 01:03 Rene Bartosek  RE: Košer
06.02. 11:29 David V.  RE: Košer
08.02. 01:44 zap  RE: Košer
06.02. 12:20 DavidZ  RE: Košer
06.02. 16:48 Arkan  RE: Košer
08.02. 03:59 zap  RE: Košer
10.02. 19:08  RE: Košer
06.02. 09:27 Josef Švejk  Košer
06.02. 10:25 Vlastimil Čech  ideo video
06.02. 12:47 Marta  Stále stejná písnička
06.02. 13:14 šona  košer porážka
06.02. 14:01 YAMATO  RE: košer porážka
06.02. 15:34 šona  RE: košer porážka
06.02. 15:41 Antiseptik  RE: košer porážka
06.02. 17:41 kavol  RE: košer porážka
06.02. 18:40 šona  RE: košer porážka
06.02. 19:14 Karel z Čech  RE: košer porážka
06.02. 22:54 šona  RE: košer porážka
06.02. 23:11 Konrad  Agentura na popirani jen tech nejvetsich
13.02. 17:46 Karel z Čech  RE: Agentura na popirani jen tech nejvetsich
06.02. 23:44 Arkan  RE: košer porážka
07.02. 10:13 kavol  RE: košer porážka
07.02. 11:55 šona  RE: košer porážka
07.02. 15:29 kavol  RE: košer porážka
07.02. 16:18 šona  RE: košer porážka
08.02. 00:43 Zvědavej  Několik informací o jódu
08.02. 09:53 kavol  RE: Několik informací o jódu
08.02. 13:54 Zvědavej  RE: Několik informací o jódu
08.02. 09:29 kavol  RE: košer porážka
08.02. 00:33 Zvědavej  Jód je velmi důležitý
08.02. 10:12 kavol  RE: Jód je velmi důležitý
08.02. 14:14 Zvědavej  RE: Jód je velmi důležitý
08.02. 21:33 šona  RE: Jód je velmi důležitý
10.02. 10:38 kavol  RE: Jód je velmi důležitý
10.02. 11:22 šona  RE: Jód je velmi důležitý
13.02. 17:40 Karel z Čech  RE: Jód je velmi důležitý
13.02. 17:51 Antiseptik  RE: Jód je velmi důležitý
10.02. 10:19 kavol  RE: Jód je velmi důležitý
10.02. 23:47 Zvědavej  RE: Jód je velmi důležitý
06.02. 15:51 Arkan  RE: košer porážka
06.02. 19:05 Karel z Čech  RE: košer porážka
06.02. 23:15 Arkan  RE: košer porážka
07.02. 00:06 Karel z Čech  RE: košer porážka
07.02. 00:22 Arkan  RE: košer porážka
10.02. 19:37 serafX  RE: košer porážka
11.02. 19:27 serafX  RE: košer porážka
11.02. 20:06 Antiseptik  RE: košer porážka
12.02. 17:13 Arkan  RE: košer porážka
12.02. 19:05 serafX  RE: košer porážka
13.02. 01:22 Rene Bartosek  RE: košer porážka
13.02. 20:24 serafX  RE: košer porážka
06.02. 15:13 Jarmila  Samozřejmě, že nemám vůbec odvahu
06.02. 16:06 Gdosy  RE: Samozřejmě, že nemám vůbec odvahu
06.02. 16:52 Pavel  RE: Samozřejmě, že nemám vůbec odvahu
06.02. 17:32 kavol  video
06.02. 18:56 Karel z Čech  RE: video
06.02. 19:17 Pavel Bočan  RE: video
06.02. 19:43 DavidZ  RE: video
06.02. 20:37 Karel z Čech  RE: video
06.02. 21:28 Pavel Bočan  RE: video
06.02. 23:15 fettgesicht  RE: video
07.02. 09:54 kavol  RE: video
07.02. 14:20 Karel z Čech  RE: video
07.02. 15:52 kavol  RE: video
06.02. 19:52 trodas  Podivne zakony a paradoxy.
06.02. 21:51 Karel z Čech  RE: Podivne zakony a paradoxy.
06.02. 22:40 Arkan  RE: Podivne zakony a paradoxy.
07.02. 10:48 Josef Švejk  RE: Podivne zakony a paradoxy.
07.02. 13:00 Klokan  RE: Podivne zakony a paradoxy.
06.02. 21:16 tora85  Postřeh..
07.02. 00:40 djb  podle nekolika videi se neda vubec nic tvrdit
07.02. 03:00 Robert Nohejl  Odsouzeny ,jez si v kosher taxe-dani plati vlastni vrahy,vis Palestina a jinde.
07.02. 11:40 Pavel Bočan  Vysoká škola veterinární
07.02. 14:07 kavol  RE: Vysoká škola veterinární
07.02. 13:13 google  koser pribor
08.02. 00:23 Klokan  RE: koser pribor
08.02. 03:06 google  RE: koser pribor
07.02. 15:36  kosher / nekosher
13.02. 01:26 Rene Bartosek  RE: kosher / nekosher
07.02. 16:02 Leopold Kyslinger  Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu
07.02. 16:41 google  RE: Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu
07.02. 17:07 VaclavK  RE: Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu
10.02. 10:49 Baldi  RE: Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu
11.02. 09:42 Sidonius Zdenek M  RE: Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu
13.02. 01:40 Antiseptik  RE: Vykrvácení - podstata popisovaného rituálu
08.02. 03:16 Robert Nohejl  Z historickych zaznamu se muzem docist o zakonech ,ktere zakazovali zidovske praktiky .
08.02. 03:41 Sidonius Zdenek M  RE: Z historickych zaznamu se muzem docist o zakonech ,ktere zakazovali zidovske praktiky .
08.02. 21:05 YAMATO  RE: Z historickych zaznamu se muzem docist o zakonech ,ktere zakazovali zidovske praktiky .
09.02. 00:47 Robert Nohejl  Naucili se to naciste, v ramci stranickych cistek,co jich jen v Rusku bylo.Od koho se to naucili?
22.02. 10:09 Mejla  Zdá se, že muslimové ani židé se nehodlají vzdát svých starověkých zrůdných praktik. Zvláštní......
11.01. 15:40 Marcela Frei  Kampan ohz - STOP ritualnimu zabijeni zvirat v CR!
07.01. 20:38 Petr V.  Děti děti
25.06. 00:05  HALAL nebo KOSCHER

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 3

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 1

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,46 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,73 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,77 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,97 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 116,80 Kč
1 unce stříbra
503,82 Kč
Bitcoin
1 118 346,31 Kč

Poslední aktualizace: 9.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 11 110