Diskuze k článku

Íránská ropná burza hrozí

Příspěvků 283

24.1.2006 0:34

Nie australska teoria penazi,

Rado 209.?.?.?

ale rakuska (Austrian).

90174

24.1.2006 0:55

RE: Nie australska teoria penazi,

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 90174

(Nic neříkající tlachání. Zrušeno. Příště už vás nebudu takto upozorňovat a budu rovnou mazat.) Pište jen máte-li co říct.

90176

24.1.2006 4:05

RE: Nie australska teoria penazi,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 90174

Také Weimarova metoda spíš bude nějaká narážka na neúmyslně způsobenou hyperinflaci ve Výmarské republice po francouzské okupaci Porýní v lednu 1923 a následné stávce dělníků se souběžnou výplatou mezd (jako v Polsku za Solidarity), ale Hjalmar Schacht to tehdy řešil naopak omezením papírové emise a státních výdajů + novou směnitelnou markou se zlatým základem.

90191

24.1.2006 0:41

Zajimava uvaha...

Grovik 84.?.?.?

.... ma neco do sebe... ovsem tohle cle muze trvat treba dvacet let...

Mimo jine neni tak uplne jniste jestli Iran pujde do Eura. Evropa z nej posledni dobou taky neni nadsena... hlavne kvuli tomu atomu.
Rusko se nechce moc do neceho nechat zatahovat a jediny komu je vsechno jedno je Cina (te jsou ukradene vsechny staty dokud plati [mrknutí jedním okem].

Podle me rusko se do niceho nencha zatahnout takze jedine Cina by mohla pohrozit ze se ji neliby US intervence do Iranu... otazka je jestli to chce delat protoze by tim privodila problmey i sobe, jeji devizove rezervy jsou prevaznev US Dolarech coz je proste problem.

90175

24.1.2006 1:18

RE: Zajimava uvaha...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90175

Čína se snaží měnit rezervy na Euro jak to jde, přehánět to taky nemůžou, uvalit příliš mnoho US papíru na trh když ho nikdo moc nechce není dobrej byznys. Nic jinýho než olej dnes za to koupit ani nemůžou, Už si koupili i IBM. [smích]

90178

24.1.2006 7:32

RE: Zajimava uvaha...

Grovik 84.?.?.?

Reakce na 90178

to je dost mozna pravda problem je ze pokud ma dolaru hodne jejich prodej ji samotnou poskozuje.... snizeni hodnoty dolaru snizi samotnou investici.

90202

24.1.2006 11:28

RE: Zajimava uvaha...

virus.avirus 195.?.?.?

Reakce na 90202

Myslím si, že to je právě věc, která drží dolar nad vodou. Pokud se jich někdo masivně zbaví, tak silně prodělá. Pokud se jich nezbaví, tak je výroční zpráva OK a virtuální globální ekonomika stále funguje. Je to takový Superenron.

90212

25.1.2006 4:23

RE: Zajimava uvaha...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90212

Superenron je výstižný termín. [chechtot]

90285

24.1.2006 12:19

RE: Zajimava uvaha...

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 90202

V Číně politika stále stojí vysoce nad ekonomikou. USA jako ochránce Taiwanu je stále úhlavní nepřítel Číny. Proto si Čína nenechá ujít příležitost, kdy by mohla USA pokořit, poškodit a zničit. Jistě čeká jen na nejvhodnější okamžik, kdy bezcenými dolary bude moci poškodit USA nejvíc.
Zničení USA pouhým odepsáním dolarových rezerv by pro Čínu byla velmi výhodná investice a laciný politický úspěch. V praxi však dolarové rezervy nebudou odepsány úplně, ale něco za ně bude možné pořídit.

90217

24.1.2006 17:35

RE: Zajimava uvaha...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 90217

Problem spise je, ze dluh USA cine je v dolarech - cize pokud Cina ci kdokoliv zacne ve velkem prodavat dolary, jejich hodnota pujde dolu natolik rychle a strmne, ze si de-facto znehodnoti tyto dluzne poenize.

Cize - dokud nebude ocividne, ze ty penize uz ztraceny jsou, tak se do toho nikdo nepusti. Z ciste ekonomickych duvodu.

Problem - jak se zbavit dolaru - je proste slozitejsi. Mohli by treba zkusit vazat dluh na zlato misto na dolary - jenze stejne - likvidace dolaru znamena likvidaci USA. Takze pak muzou mit naroky jake chteji, stejne nedostanou nic, neb kde nic neni, ani smrt nebere... A USA maji sice smesne neucinnou armadu, nicmene stale jeste zasobu atomovych zbrani. A Cina nema na zasazeni takoveho uderu, jenz znemozni odvetny uder, kdyz uz by na vec prislo... [oči v sloup]

90230

24.1.2006 17:58

RE: Zajimava uvaha...

Grovik 84.?.?.?

Reakce na 90230

I to je pravda myslim si to same...
Faktem ovsem je ze pokud by rekneme USA napadli Cinu (ciste teoreticky) pravdepodobne by splakali nad vydelkem... Rusko by patrne zustalo neutralni a Cina uz by se o "klid" na zapadni fronte postarala celkem bezpecne.

Myslim ze proti zemi ktera vlastni Jadrene zbrane si zadna jina byt taktez tyto zbrane vlastnici nedovoli otevrene vystoupit (vojensky).

90236

24.1.2006 18:20

RE: Zajimava uvaha...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90230

Já myslím, že to Číňani vyřeší elegantně tím, že za dolary budou vykupovat USA ropu na trhu pod nosem bez ohledu na cenu - tím "vydyndají" USA ještě více a každá ropa doma nad zlato ! [velký smích] To je asi jediný způsob, kdy sice za dolar nezískají jeho celou původní hodnotu, ale co oni ztratí, ztratí to samé i USA a ostatní ! Tedy, pokud by fungoval trh. Protože když vrhnou na dolarový trh ropy svoje dolary, zdraží ropu sice sobě, ale i všem ostatním, takže vlastně relatívně netratí !

Tím se elegantně zbaví dolarů a můžou přejít k Iránu a Rusku na eura. Zároveň tím nadvakrát vrazí kudlu USA do zad - stlačí dolar a tím znechutí navíc Američanům jejich zahraniční investice. Čili, nejsou tak bez šancí znechutit život USA, aniž by vystřelili jedinou raketu !

90241

25.1.2006 21:33

RE: Zajimava uvaha...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 90241

Nikdo nepochybuje o tom, ze zlutaskove to maj dobre spocitany. Ono uz - abychom skeptikum zavreli usta:
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/komentare_zobraz.asp?ka=1143989
(pozor, silne protiemericke)
...takhle otevrene o tom mluvi i financni anylitici.
Jenze ja mam strach, ze pokud mate pravdu a cina se za $ rozhodne nakoupit ropu, tak bude rovnez proti tomu, aby Iran otevrel ropnou burzu s hlavni menou - euro.
Nebot prodavani ropy za ura v pripade, ze je chci kupovat za $ je pro me neprijemne. A dvakrat je pro me neprijemne, ze prodavanim ropy za eura se bude srazet rychle a ucinne dolar a ani jestrab Wolfovitz ve svetove tomu nezabrani, ze... [oči v sloup]
Tim padem mam strach, ze by mohli nechat Iran padnout do nejakych sankci ci vojenske akce US of A... (a Izraele) v ciste ekonomickem zajmu, coz by do budoucna nemuselo byt rozumne - Iranci se budou citit podvedeni, nastvani a i kdyz utocniky odrazi ci s nimi embargo moc nezamava, tak to nebude dobry na mezinarodni situaci - ale to je asi v tomhle momente veci fuk... [pláč]

90360

25.1.2006 21:51

RE: Zajimava uvaha...

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 90360

>Jenze ja mam strach, ze pokud mate pravdu a cina se za $ rozhodne
>nakoupit ropu, tak bude rovnez proti tomu, aby Iran otevrel
>ropnou burzu s hlavni menou - euro.

>Nebot prodavani ropy za ura v pripade, ze je chci kupovat za $ je
>pro me neprijemne. A dvakrat je pro me neprijemne, ze prodavanim
>ropy za eura se bude srazet rychle a ucinne dolar a ani jestrab
>Wolfovitz ve svetove tomu nezabrani, ze... [oči v sloup]

>Tim padem mam strach, ze by mohli nechat Iran padnout do nejakych
>sankci ci vojenske akce US of A... (a Izraele) v ciste
>ekonomickem zajmu, coz by do budoucna nemuselo byt rozumne -
>Iranci se budou citit podvedeni, nastvani a i kdyz utocniky
>odrazi ci s nimi embargo moc nezamava, tak to nebude dobry na
>mezinarodni situaci - ale to je asi v tomhle momente veci fuk...
>[pláč]

http://www.blisty.cz/2006/1/25/art26729.html
Jedním z důvodů, proč se Čína spojila s Ruskem je jistě i to, že je na tom s energetickými zdroji podobně jako USA. Dalším důvodem pak je, že ani Rusko ani Čína samy o sobě protiváhu k americké vojenské moci neznamenají. Jak Rusko, tak Čína vědí, že obsadí-li USA Írán, budou mít pod kontrolou svých vojáků už 55 procent světových zásob ropy a z tohoto důvodu Rusko a Čína nikdy nepodpoří pokus zabránit Íránu ve výrobě atomové zbraně vojenskou okupací Íránu, při které by se íránská ropná pole dostala pod kontrolu americké armády. V loňském roce se navíc Írán stal členem pozorovatelem Šanghajské organizace pro spolupráci.

Rusko a Čína tedy mají i politický důvod hájit íránskou nezávislost. Pro Čínu speciálně jsou ale hlavním důvodem k obhajobě íránské nezávislosti íránské dodávky ropy, bez kterých by se mohla zhroutit její rozvíjející se ekonomika. Americký pokus obsadit Írán bez dohody s Čínou a Ruskem by tedy jednoznačně mohl vyvolat světovou válku. Pro svět je proto rozhodně jediným rozumným řešením zapomenout na to, že by se případná energetická krize mohla řešit válkou a vrátit se k principům tržní ekonomiky a mezinárodního práva. Opačný postup může snadno vést k zániku celé civilizace.

90362

25.1.2006 21:58

RE: Zajimava uvaha...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90362

Mno, necháme se překvapit na jaře. [oči v sloup]

90365

25.1.2006 23:00

RE: Zajimava uvaha...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90362

Ano, vyjádřil jste to takovým nenásilným, ale přesvědčivým způsobem, je to přesně tak. Ani Čína, ani Rusko by dnes nemohli válčit s USA přímo. To prostě jednak nejde a navíc to není nutné. Od toho mají Irán - neříkám, že Iráncům je jedno, jestli žijí nebo se vypaří do stratosféry. Ale Iránci aspoň půjdou do ráje - pro ně je to zkratka !

A zkratka to bude i pro Izrael a USA, ale do pekla tentokráte. Bude to znít zcela fantasticky - ale tato aliance žije již dost dlouho ! Irán - Rusko - Čína. Mě překvapilo, když jsem začal z indicií zjišťovat, ze i Indie. Hraje se velká hra. Nakonec tam bude i Pakistán a Indonezie. Ti všichni ochotně dají Iráncům cokoliv, jen ať Americe a Izraeli zatopí. A oni zatopí . Věřte - 30 roků se na to intenzívně připravují !!

Dívám se na tuto problematiku - můžu již směle říci - celá desetiletí. Vidím, jak se to ukládá, pěkně se to skládá. Historie má obrovský smysl, jedině pochopení až vžití se do zkoumané doby otevře najednou náhled, dá smysl dění a pak to ucítíte.. Ucítíte, že budoucnost se již stala tím, co dává minulost.

90370

25.1.2006 23:14

RE: Zajimava uvaha...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90370

Rád bych ještě připoměl že v paktu s Ruskem, Čínou a Indií jede taky dost jihoamerickejch zemí. Jižní amerika se poněkud USA vymkla z ruky, podívejte se na mapu, kolik tam zbylo pro amerických zemí? Skoro nic. Všechny tyhle země mají vlastní polívčičku k ohřátí, a ochotně se zůčastní, když je to proti USA. Nemusejí o tom troubit do světa, nemají zájem na sebe upozorňovat, ale vědí kde stojí. Pro ameriku ta válka může být najednou na mnoha frontách.

90373

27.1.2006 18:13

RE: Zajimava uvaha...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90373

To máte pravdu - kdysi (asi tak 2 roky ) jsem na tuším India Daily o tom četl, že Brazilie a Venezuela dost začínají kooperovat na poli obrany. Samozřejmě nechtějí válčit ! Chtějí se ale umět nějaký čas ubránit. Komu asi, netřeba zdlouhavě pátrat - Ukrajina to ale není.

To mě dost udivilo, co tak najednou v Indii špekulují nad Venezuelou a Brazilií a jal jsem se tam "ochomejtat" častěji a narazil jsem pak na odkaz, že se rysuje dosti široká koalice, zaměřená na obranu proti USA a jejich pirátským metodám v mezinárodní politice. A ejhle, komentátor spekuloval, že by taková "tajná a nejasná" koalice Rusko, Čína, Irán, Indie, Brazilie a Venezuela - plus další již jen naznačované země - mohla znamenat v globále pro USA dostatečnou váhu, aby USA a Izrael nemohli moc vyskakovat jen tak.

Moje angličtina je vpravdě dost ubohá na to, abych chápal jemné nuance takových úvah. Nicméně to na mě dost mohutně zapůsobilo a to z jednoho prostého důvodu - totiž, kdybych dostal zadání vymyslet něco proti tandemu USA/Izrael + EU jako kryté záda, napadlo by mě právě toto jako slušná možnost. Mi se tedy navzdory te angličtinářské mizerii smysl takových článků daří docela slušně chápat - prostě když vím o čem čtu, čte se mi fajn ! [velký smích]

Nechci nadužívat trpělivosti svými prorockými "výlevy" tady, ale chvíli jsem pak hloubal v knihách ve snaze dobrat se toho, co o tom říká milovaný Nos.. . Kupodivu nic moc. Pouze tak nějak biblicky jen stále dokola opakuje "cos o hrůzách válečných" (a tedy je jasné, že to nebude žádná sranda) a že ta válka bude stát opravdu za to ! Myslím, že to bude velmi zajímavé. V každém případě - Čína ani Rusko se alespoň zpočátku přímo neúčastní, nedojde ani k nějakým významným bojům na půdě latinské Ameriky, či Amerik. Vše se to semele v oblasti Středomoří a přilehlé Evropě a Asii. Amerika z toho všeho záhy vypadne z dosti nejasných důvodů. Hlavní bod v tomto směru je "super-občanská válka v USA" a ekonomický kolaps. Izrael bude ne-li zcela zničen, tedy "pokořen" !

Evropa válku vyhraje , ale i Pyrhova vítězství by proti tomuto byly šťastné ! Ztráty mají být obrovské na obou stranách. Jenže - kolem roku 2010 se stane něco, co není vůbec jasné. Pak totiž mezi všemi proroky nastává takový zmatek, že z toho nejde nic rozumného "vyvěštit". Takže - bude sranda v každém případě ! [smích]

90666

28.2.2006 13:13

RE: Zajimava uvaha...

Ahasver 194.?.?.?

Reakce na 90360

A těchto článků viz "Co čeká Ameriku a svět za Bernankeho" od analytika Penta Invest přibývá. http://hn.ihned.cz/?m=d&article[id]=17927280

95136

25.1.2006 11:31

RE: Zajimava uvaha...

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 90230

Čínská lidová banka 15.1. oznámila, že čínské devizové rezervy dosáhly hodnoty 818,9 miliard amerických dolarů, což je nárůst proti minulému čtvrtletí o 49,9 miliardy a nový rekord. http://www.cinsky.cz/index.php?page=clanek&id=184&lang=cs
Čínské generální ředitelství cel 11.1. zveřejnilo nové údaje, podle nichž čínský zahraniční obchod v roce 2005 prorazil hranici 1,4 bilionu USD a drží se stabilně na světově třetí pozici. Od roku 2002 čínský zahraniční obchod trvale roste tempem přes 20 % ročně. Podle agentury Nová Čína čínský zahraniční obchod s každým z první šestice obchodních partnerů přesahuje 100 miliard dolarů, s Evropskou unií a USA už přesahuje 200 miliard dolarů První příčku mezi obchodními partnery si udržela Evropská unie, na druhém místě je USA a na třetím Japonsko.
http://www.cinsky.cz/index.php?page=clanek&id=178&lang=cs

Wen Ťia-pao, předseda čínské vlády, podepsal při oficiální návštěvě ve Francii 16 kontraktů, dohod a protokolů. Dominuje jim rekordní objednávka 150 letounů Airbus A 320. Celková hodnota je podle ceníku výrobce, dceřiné společnosti evropského konsorcia EADS, odhadována na 8,3 miliardy eur.

90306

24.1.2006 17:43

RE: Zajimava uvaha...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90217

Asi dost přesné. Otázka je jaký rozdíl pro Čínu bude buď udržet dolar nad vodou ale stejně ho nedostat a nebo ho potopit a nic nedostat. Čas si říct "kiss it good bye?"

90233

17.3.2006 22:44

RE: Zajimava uvaha...

t 82.?.?.?

Reakce na 90217

A proc by to delali? USA je jeden z nejvetsich odberatelu cinskeho zbozi vubec, Je nesmysl se zbavovat dobreho zakaznika.

98138

26.3.2006 8:52

RE: Zajimava uvaha...

devron 195.?.?.?

Reakce na 98138

ano zakaznik to je ale dobry? zakaznik, ktery kupuje a neplati moc dobry asi nebude a Cina sice dolarky dost ma, ale dostane je?

100238

26.1.2006 6:34

RE: Zajimava uvaha...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90202

Cina je nejvetsi veritel USA.

90431

24.1.2006 3:38

Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

This War Is For Us
Ariel Natan Pasko - Arutz Sheva/Israel National News


Wednesday, March 26 2003/22 Adar 5763

JERUSALEM Of course this war against Iraq and Saddam Hussein is for us. Even the anti-Semites, like Patrick J. Buchanan and Congressman Jim Moran know it.

Pat Buchanan has been accusing the neo-conservatives, what he calls the War Party i.e., the Jews and their followers in America of pushing the United States into this war. He has also blamed Prime Minister Sharon and Israel for wanting the war. That´s what he said in a recent article, "Whose War?"

Rep. Moran recently came out of the closet saying, "If it were not for the strong support of the Jewish community for this war with Iraq, we would not be doing this." Other anti-Semites have also been saying it.

They are both right, and dead wrong. True, most Jews in America and Israel want the US to capture Saddam Hussein and his gang, disarm Iraq of Weapons of Mass Destruction, institute some form of regime change, and introduce freedom and democracy.
Valka proti muslimskym zemim je zalozena na lzich a pravym zajmem jevykradanizemi od jejich prirodniho bohatstvi a omezit a nebo uplne znicit jejich odpor proti umele vytvorenymu statu Israel ,jez "vyrostl" na terrorismu od sameho pocatku a jeho obeti nezapominaji na tento cin ,tak ,jak Urajinci na umele vytvoreny hladomor a Rusove na tak zvanou bolsevickou vladu,ktera byla z 90% zidovska ,tato vlada dnes vladne v USA a pouziva tuto zemi k vytvoreni valky mezi krestany a muslimskym svetem,kdyby se krestani a muslimove shodli v nazorech a projevili jednotu nazoru,tak by to pro svetove chazarsko byla nepredstavitelna katastrofa a nepomohlo by jim ani dvoje statni prislusenstvi a zakon o navratu,ne do Chazarska ,ovsem.
Musliske zeme se brani ,nejsou tak kolaborantni ,jako zeme krestanske ,co je Bulharsku a nebo Polsku do politiky zemi daleko od nich?
Takze ,olej ,jako zbran muze znesnadnit zivot vsech kolaborantnich zemi se statem USA,kazda zeme neni k tomu ,abyse nechala okupovat,vykradat a jeste ,aby za to musela dekovat,tak ,jak byl"Warsavsky pakt".
Charta UN napsana tremi zidy je jen k oblbovani narodu a lidi ,cela tato organisace byla utvorena k tomu ,aby se stala nastrojem elity teto zeme,coz ukazala v mnoha pripadech genocit,kde nikdy nic nezastavila ,ale ,mnohdy utocnikovi pomohla,jak je dnes finkce UN v tak zvane valce proti svetovemu terrorismu,ktery i dle slov ruskeho generala je nesmyslem, ale presto to ospravedlnuje vrazdit lidi jinych zemi a terrorisovat sve vlastni obyvatelstvo.
Arabske zeme maji pravo na jakekoliv prostredky ke sve obrane,nelezou do USA ,ale USA leze k nim ve jmenu spojence -Israelu.
"If Tyranny and Oppression come to this land, it will be in the guise of fighting a foreign enemy."

James Madison, while a United States Congressman
http://www.hermes-press.com/warpeace.gif

In One World Or None (1946), about half the authors are Jewish: Bohr, Oppenheimer, Szilard, Einstein, Harold Urey, Hans Bethe and Walter Lippmann.
http://www.hermes-press.com/military.gif

90185

24.1.2006 6:51

RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 90185

pane nohejl vse zprava je deset let stara co se tyce US Military Budget,
ovsem pouze prave tomutu budgetu je dnes v Cechach kapitalizmus a ne socializmus s nelidskou tvari.

The US military budget request for Fiscal Year 2006 is $441.6 billion. ... The US military budget was almost as much as the rest of the world’s. ...
Jak se vsimate tedy skoro dvakrat tolik nez udavate vy a nez bylo pred deseti lety.
[pláč]
Zde si poctete, mame vic vojaku nez Cina
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Armed_Forces

90199

24.1.2006 7:49

RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 90199

Asi včeličkův komentář měl vyznít jako že americkému rozpočtu Češi vděčí za kapitalismus, bez něho by určitě měli onen socialismus ať s lidskou nebo nelidskou tváří. Pokud toto básník chtěl říci, tak vcelku souhlasím.

90203

24.1.2006 19:26

RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90199

Pane Včelička jenom pro upřesnění. Ano Amerika má přes milión vojáků a větší vojenský rozpočet než všechny ostatní země dohromady. Oproti Číně, která má všechny vojáky doma je má Amerika rozestrkaný ve 127mi zemích na 850ti základnách, což je v průměru necelých 12,000 vojáků na jednu zem. Vzhledem k tomu že v Iráku jich je 150,000 a doma je jich taky určitě víc, tak ani to ne. Z které země je Amerika ochotná ty vojáky uvolnit? Na to, o co se snaží, je jich setsakra málo ne? [smích]

90257

24.1.2006 20:33

RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 90199

Doktore Včeličko, již jste četl Darebácký stát - Rogue State: AGuide to the World's Only Superpower od Villiama Bluma? Pokud ne, tak honem, protože nebude v bušistánu k mání. Tam se dozvíte něco bližšího o bušistánu a jeho politice.
http://lidovky.zpravy.cz/ln_zahranici.asp?r=ln_zahranici&c=A060124_093338_ln_zahranici_znk [překvapení]

90263

25.1.2006 5:23

RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.

maximus 64.?.?.?

Reakce na 90263

Proč by neměla být k mání? V knihkupectvích je v regálech protibushovských knih zdaleka nejvíc.

90289

25.1.2006 3:23

RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Reakce na 90199

Mate pravdu v tom ,ze graf je deset roku stary,ale sezente novy, z posledni doby.
Tento graf jenom napovida ,kolik se da v USA na zbrojeni,nakonec ,jeho akce ,kdekoliv v zamori v ramci ,tak zvane demokracie,kterou maji velmi poskrovnu v samotne Americe se nam odrazi u prvni benzinove pumpy,jen si vzpomente na ceny za dob vlady Hussejna,co jsme platili a co platime dnes a bude to jeste horsi.
Pokud si jeste vzpomenet na doby komunismu ,tak se Cesky narod ve veku vojenske povinosti,pokud meli nejaky prehled ,tak se trasli strachy,abyse to na Usury nezmenilo v jedno velke bojiste ,kde by nase mala armada byla ,co by "presnidavka pro Cinany",zatim jsme tam meli jen raketova vojska,tak tobylo pod diktaturou Kremlu a lokajstvi komunistu.
Ted mame "svobodne a demokraticke " zrizeni v Ceske republice a v mezich prechodu jsme volali v ramci nasich narodnich zkusenosti po neutralite,abychom uz nikdy nebyli nuceni tahat horke kastany za velmoci sveta a vysledek?
Ceska republika poslala vojaky do Jugoslavie ,kde lide hynuli pod NATO bombami,kde ,krestane vrazdili krestani a ovsem nase demokraticka vlada nemohla stat stranou,take v Afganistanu a take v Iraku jsme zucastneni ,tedy ,spoluviniky na vrazdeni ubohych lidi ,jez jsou tak ubozi ,jako my ,kdyz nam karabac skakal po zadech,asi jsme tyto casy zapomeli,ze ano?
Dnes se nasi demokrate lisaji k panskym botam,tak proc jsme nezustali v komunismu?
Proc jsme "bourali" Rakousko -Uhersko,kdyz stale musime nekomu lizat boty za jidassky baksis a nedovedem si vladnout sami a nedovedem chranit nasi generaci ,aby nekrvacela na cizich bojistich za cizi zajmy,nebo pristi velkou valku s Iranem ,automaticky"svobodne a demokraticke " Cesko ,posle okamzite sve vojaky na "pomoc",jednou pro NATO podruhe pro "demokraticke " Americany,od Pisecne boure az po okupaci ciziho uzemi.
Pane Vcelicko ,vyberte si ,kam chcete byt poslan politiky natahnout "sva brka "ve jmenu neceho o cem ve svetove politice cesky clovek ,natoz politik ,nema VUBEC ZADNOU PARU.
Nevim ,jak VY ,ale ja uz mam toho lokajstvi plne zuby,myslite ,ze nasi bojovnici proti nacizmu ,jako napriklad stabni kapitan Moravek padl proto,aby za nekolik desetileti cesti zoldneri-vojaci umirali za Ameriku a nebo nekoho jineho v ramci nejake doktriny plne lzi a propagandy.
Mam silny dojem ,ze velmi levne mrhame s narodni hrdosti a svobodou naseho naroda a svym zpusobem jsme si asi tu svobodu nezaslouzili,ani ,nikdo z tech dnesnich o ni nebojoval a, to ,co nespocetny pocet obeti se zaslouzili o svobodu nasi zeme,tak utracime ,jakoby nikdy zadnych obeti nebylo,vzpomenem si na vyroci,to ano,zejmena poplatnym,ale jinak ,jsme sladce ,lenive ,zapomeli.
Prodavame neco ,na co jsme si nevydelali,nedivim se politikum,ti nemaji zadnou prislusnost ,to jsou dnes globalisti,to nejsou vlastenci,ale ,co ostatni lide.
Proc si myslite ,ze tak zvana "Americka " vlada usiluje ,aby vsud emeli pomoc z Evropy,od spanelskych jednotek ,pres bulharske a danske a jine,to je priprava zatazeni Evropy do valky v zajmu ,jakoby "americanu",co pak jsme se nepoucili ze dvou s...Kráceno (Editor)

90282

24.1.2006 3:45

Tohle není již žádná legrace

Prdelka 83.?.?.?

Jenom bych si dovolil upozornit na obrovskou
destrukci celého politického systému.
Ten článek je o penězích vlastně až v druhém
plánu.
A zde je ten zakopaný pes.
Když vyvolám válku, bude průser.
Když ji nevyvolám a nechám "kecnout" systém,
průser bude ještě větší.
Ze dvou zel se hrozně špatně volí!

90188

24.1.2006 3:50

Ještě jsem zapomněl pochválit!

Prdelka 83.?.?.?

Tenhle článek je jeden z nejlepších, co zde byl
v poslední době napsán.
A především velmi významných, který jde na kořen věci.
Především postihuje zrůdnost celého systému.

90189

24.1.2006 5:06

RE: Ještě jsem zapomněl pochválit!

maximus 64.?.?.?

Reakce na 90189

Proč je článek dobrý? Já mu skoro vůbec nerozumím. Můžete mi ho, pane Prdelka, aspoň trošku objasnit?

90197

25.1.2006 21:40

RE: Ještě jsem zapomněl pochválit!

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 90197

LOL [velký smích]

Clanek je o tom, ze za horecnym vymyslenim a vylhavanim dalsich duvodu,
proc zautocit na Iran je (mimo jine, ale asi predevsim) duvod, ze pokud se bude ropa prodavat za eura, tak US of A behem kratke doby cekaji strasne veci - krach dolaru, ekonomiky, boure amiku, jimz se najednou bere jejich navypujcovany "zivotni styl" a pod.

Nelze si pritom nevsimnout, ze se tlak na Saddama znacne zvysil kdyz v roce 2000 zacal zkusmo prodavat ropu za eura. Je nahodou, ze na jare 2003 mu tam vpadli amici a ze se ropa prodava opet za dolary?

Opravdu je to nahoda? [zmaten]

...ale pokud jste toto nepochopil, tak nevim, co zde pohledavate, clovece nestastna... [pláč]

90361

26.1.2006 6:50

RE: Ještě jsem zapomněl pochválit!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90197

No, jak to chape muj selsky rozum, tak cela nase ruzova budoucnost, muze byt podelana vice nez jsem doufal v cernych murach. Vypada to, ze lejno pri padu shora prolitne jeste pustenym ventilatorem. Nic moc predstava. [pláč] [mrknutí jedním okem]

90435

26.1.2006 12:04

RE: Ještě jsem zapomněl pochválit!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 90435

Včera jsem zaslechl příhodnou citaci Valeryho "Už ani ta budoucnost není to co bývala !".

90473

24.1.2006 4:54

Zbyva si jen domyslet

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 65.?.?.?

kdo a proc vymyslel Euro. Byl to ucel anebo 'nahoda'?
Vzdyt Evropa mohla uspesne obchodovat v dolaru.
Mohl to dnes byt jiny svet.[smích]

90195

25.1.2006 22:09

RE: Zbyva si jen domyslet

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 90195

>kdo a proc vymyslel Euro. Byl to ucel anebo 'nahoda'?
>Vzdyt Evropa mohla uspesne obchodovat v dolaru.
a amíkům přispívat na jejich život na dluh.
To by evropané museli být pořádní hlupáci. Proto chytrá hlava vymyslela EURO a nabídne ho světu namísto dolaru. Tak vznikne nová světová rovnováha, kdy amíci budou muset namísto naparování se pracovat, aby vyžili.
>Mohl to dnes byt jiny svet.[smích]
Zatím bohužel to ještě není jiný svět, protože stále ještě Evropa používá dolary, byť jen částečně. Jiný svět tu bude, až se bez dolarů obejdeme a bušistán si bude muset dělat devizové rezervy v Eurech.
Pak jim budeme radit, aby pracovali více, lépe a radostněji, abychom si my mohli užívat.
[velký smích]

90366

24.1.2006 7:12

Bush nic netiskne ani nemuze.

Vcelicka 24.?.?.?

>Mnoho lidí se domnívá, že Bush začal válku v Iráku kvůli tomu, aby >získal iráckou naftu. Nedochází jim, že Bushovi stačilo natisknout si >další dolary za cenu papíru a koupit za ně třeba všechnu naftu světa.

>Historie nás učí, že impérium vstupuje do války jedině když (a) se musí >bránit, nebo (b) má z války prospěch.

Bush nic netiskne ani nemuze, psal bych kdybych mel co rict, ale na toto opravdu nic rict nejde [pláč]


http://www.gravmag.com/oil.html
[pláč]

90201

24.1.2006 9:05

Nic nového ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nic nového pro toho, kdo přemýšlí... Myslím si, že tato otázka byla zde již na různých článcich dobře proklepnuta. Všechny ty "hury bury" kolem iránského jaderného programu, teroristi v Syrii, Saddam v Iraku a tak dále - to vše je červený hadr před očima lidí. Příprava bejka v aréně na vstup toreadora.

Vše se skutečně točí kolem nemocné americké ekonomiky. Nemám v úmyslu vykládat, že jsem měl pravdu. Stejně to není z mé hlavy. Americká ekonomika a americký dolar jsou dlouhodobě nemocní. Řešení bylo možné naposledy někdy v 60. létech minulého století. Od té doby žije svět ve zcela schizofrenním rozpoložení. Vše je nakřivo !

To, že tady leho, kema, Ruda, 68, Petr Veliký, Včelička a já si nevzpomenu na všechny ty apologety, tvrdili a samozřejmě budou i nadále tvrdit opak - to je nepodstatné. Je prostě jasné, že jednou to musí prasknout. Na místě je otázka - proč ne třeba v březnu 2006 ? My totiž jsme takoví diskutéři jako někde u piva - nic moc zdánlivě neovlivníme. Ovšem, diskuse je to docela hodnotná a alespoň za svou osobu musím říci, že zde skutečně lze najít velmi dobré informace.

Moje vlastní hlavní zdroje informací jsou proroctví. Je to můj příspěvek k aktuálním informacím některých zde diskutujících, kteří mají můj úpřimný obdiv. Proroctví o obrysech nastávajícího konfliktu mluví jasnou řečí. Třetí světová válka, která začne bojem proti dvěma zemím, kde byla zažehnuta dávno poprvé "lampa lidské moudrosti". To je Irán a Irák, není pochyb. To je ale částečně i Syrie a Izrael. Takže geograficky to máme vymezené, kde to již začalo.

Že se nejedná o nějakou pochybnou demokracii, to by snad bylo třeba vysvětlovat ve "vlastivědě" na základce, nebo třeba některým "zarytým hubo-demokratům" zde. Nakonec zde didakticky v tom článku je vysvětleno, že ani vlastní ropa není problém. Problém je dolar. Problém je, že v cizině je těch bezcenných papírků více, než v USA. Problém je, že Američani ve své rozežranosti svou vlast prožrali. Problém ale je, že mají strašnou hromadu "mírových bomb a raket" a nehodlají své dluhy platit. Problém je, že konkurenti to již 50 roků vědí a připravují se na to.

A tu je hlavní, aktuální problém ... totiž, že jestli toto všechno všichni účastnící "mejdanu" ví a přesto se evidentně chystají to řešit - VLASTNĚ ZROVNA TEĎ (!!), pak je situace tak vážná, si to většina lidí ani nedokáže představit !! [zmaten] [zmaten] Nostradamus mluví o finanční krizi v USA a strašlivé občanské válce. To je na řadě teď !

90205

24.1.2006 10:24

RE: Nic nového ...

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 90205

Chtěl jsem vás požádat už trochu delší dobu...nemohl byste mi napsat na mail (uveden výše) něco více o oněch proroctvích a co vá vede k tomu, že se nejen Nostradamus nemýlil, ale i že vy ho jako první vykládáte správně?
Samozřejmě taky vnímám nadcházející krizi, kterou ale nevidím v terrorismu, ptačí chřipce, ani údajných íranských (iráckých) ZHN; to jsou jen mediální bubliny sloužící k zastrašení lidí a dalšímu ospravedlní bůhvíčeho.
Musím se s váma ztotožnit, americký dolar a ekonomika jsou dlouhodobě nemocní, začínám velmi vážně uvažovat o prodání svých dolarových rezerv (150 USD [velký smích] ).
Něco se musí stát, ovšem kdy, to nám nikdo nedokáže zodpovědět. možná tak nějaký prorok

90207

24.1.2006 10:58

RE: Nic nového ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90207

Jo - proroci to věděli, ale zase zapoměli datum do těch proroctví napsat ... [smích] Dělám legraci.

Napíši Vám mail, nebude to hned. Já totiž tady klofu nějakou práci pro úřady a sem tam mrknu na vývoj na Zvědavci. Na soustavnou, či soustavnější práci teď nemám moc času.

Termín hmmmm, to je problém. Já bych se byl ochoten na počátku roku 2004 sázet, že to je on - rok 2004 ! Naštěstí se nikdo nenašel, kdo by se vsadil. [smích] Teď se nechci sázet, ale vše ukazuje na tento rok 2006. Jenže rok 2004 splňoval ukazatele na vyšší procento, než rok 2006 . To už pak je mnohem nadějnější rok 2012, to totiž je další takový pochmurný rok, kdy by všechny ukazatele pasovaly a to více, než letos !! Ale je tu otázka - vydrží americká ekonomika tak dlouho ?

Takže nemůžu sloužit přesnými daty, kdyby ano, tak vydělávám peníze na burzách ... Své dolarové rezervy by jste měl uvážit. Záleží, kde žijete. Jestli žijete v ČR, byla blbost dobře 5 let zpátky vůbec strkat peníze do dolarů. Jestli žijete v USA, může Vám to být jedno, ale držet papírové dolary je blbost obecně. Ale až to vypukne, budou účty zablokované, jakési fondy, akcie, naspořené důchody a prostě vše bude pryč. Inflace jak v Německu po I.WW . Takže sám uvažte.

90209

24.1.2006 11:28

RE: Nic nového ...

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 90209

Své dolarové rezervy by jste měl uvážit. Záleží, kde žijete. Jestli žijete v ČR, byla blbost dobře 5 let zpátky vůbec strkat peníze do dolarů. Jestli žijete v USA, může Vám to být jedno, ale držet papírové dolary je blbost obecně.

Dovolil bych si skromnou radu - koupit malou starožitnost. Hodnota starožitností je na rozdíl od obrázků s Džordžem spíše vzestupná. [smích]
http://finance.centrum.cz/investice/clanek.phtml?id=82835

90211

24.1.2006 12:13

RE: Nic nového ...

nitram 213.?.?.?

Reakce na 90211

Nevím, ale dojde-li k té nejtemnější variantě řešení konfliktu, bude "drtivé většině lidí" absolutně jedno, mají-li své rezervy v dolarech, zlatě, pozemcích, nebo čemkoliv jiném. Protože ta "drtivá většina lidí" prostě fyzicky nepřežije. A těm, kteří přežijí již nic patřit nebude.

A tím, možná, přijde onen Nový světový pořádek. Přežije-li alespoň "větší, než malé množství" populace. Záleží také jaké populace a kde.

I tato varianta pochází z čehosi, co by se dalo považovat za proroctví. Dejme tomu nové pražské Sybily, mající schopnost mimosmyslového progresivního cestování. Její vizí byla cca 20% populace řízená a kontrolovaná počítači, zatlačená do polovojenských komun/-it.

90216

24.1.2006 12:36

RE: Nic nového ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90216

Co to je zač , ta jak píšete :Dejme tomu nové pražské Sybily - ta Sybila ? Jste mě velmi zaujal ! Mimochodem, ale ta "stará dobrá Sybila" se s tím moc nepárala ! Podle ní zůstane těch lidí tak málo, že uvádět to v procentech postrádá smysl. [velký smích]

90219

24.1.2006 13:07

RE: Nic nového ...

nitram 213.?.?.?

Reakce na 90219

Mohu jen napsat, že jde o důvěryhodnou osobu jejíž identitu, bohužel, nemám právo zveřejnit. Již s ohledem na její soukromí a možná i bezpečnost.

Jinak její předpověď se týkala konce 21. století. (Tím není řečeno, že původ tohoto populačního poklesu a revoluce sociálního modelu nemůže mít původ třeba v r. 2012.) Shoduje se i s většinou jiných předpovědí tzv. cestovatelů v čase, které byly údajně vyhodnoceny statisticky na jakési americké universitě. Ale toto nemám ověřeno. Na rozdíl od prekognice paní, kterou jsou nazval novou Sybilou, které si velmi vážím a jejíž předpověď jsem osobně vyslechl. Nutno říci, že po nemalém nátlaku posluchačů.

Jinak předpověď původní Sybily, či slepého mládence také nic moc pro Pražáky. Ale to je známé.

90220

27.1.2006 10:25

RE: Nic nového ...

Had 81.?.?.?

Reakce na 90219

Jo, jo - na světě zbyde údajně 1 milion člověků a na území ČR 10.000 kusů... to bude ale vše "Umweltfreundlich" [velký smích]

90589

24.1.2006 21:40

RE: Nic nového ...

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 90216

>Nevím, ale dojde-li k té nejtemnější variantě řešení
>konfliktu, bude "drtivé většině lidí" absolutně jedno,
>mají-li své rezervy v dolarech, zlatě, pozemcích, nebo
>čemkoliv jiném. Protože ta "drtivá většina lidí" prostě
>fyzicky nepřežije. A těm, kteří přežijí již nic patřit
>nebude.

No, já vím, před chvílí jsem tu někde mával Kantem ale vidím to jednoznačně. V první fázi rozhodne kvér a v druhé půda.

90266

26.1.2006 6:56

RE: Nic nového ...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90211

No ja zacinam prechazet od zlatych cihel k potravinam a lekum s mimoradnou trvanlivosti. [mrknutí jedním okem] Clovek nikdy nevi. [mrknutí jedním okem]

90437

25.1.2006 10:15

RE: Nic nového ...

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 90209

Děkuji Vám za Váš zájem, s mailem nemusíte spěchat, ještě máme nějaké ty dva měsíce (+/- [smích] ).
Ale je tu otázka - vydrží americká ekonomika tak dlouho?
Podle mě nejen americká. Mě momentální situace nepřipadá moc přirozená, jako by nějaká síla držela všechno pohromadě (za vynaložení velkých prostředků), pokud by tato síla zmizela, celosvětová ekonomika se zhroutí jak domeček z karet. nejsem ovšem žádný ekonomický expert, pouze to takto vnímám.

90302

25.1.2006 21:57

RE: Nic nového ...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 90302

Vnima to takhle vice lidi, nejen vy [zahanbení]
A toho padu se vsichni boji. Protoze i ti, kteri jsou na spodu ekonomicke pyramidy a meli by se tak teoreticky tesit na to, ze ted pujdu a tem grazlum co je vzdy stvali "zatnou tipec" (jinak by se tomu dalo ricou "soudce lync"[mrknutí jedním okem] mohou stale jeste hodne ztratit. Vcetne sveho zivota. Co myslite ze vypukne, kdyz dojde ropa, ci budou zastaveny jeji kohoutky a doprava ale tim padem i policie prestane fungovat??? [pláč]

90363

25.1.2006 20:15

RE: Nic nového ...

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 90205

Jak vam prozradi kazda ucebnice ekonomie, the Fed (centralni americka banka) nikdy neodmitl splnit sve zavazky vuci dluznikum. Proto investori z celeho sveta kupuji americke dluhopisy.

Mezi zeme ktere nejakym zpusobem v historii obesly placeni svych dluhu se radi mj. Ceska republika s nekdejsi tzv. "menovou reformou".

90353

25.1.2006 22:37

RE: Nic nového ...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90353

Jak vam prozradi kazda ucebnice ekonomie, the Fed (centralni americka banka) nikdy neodmitl splnit sve zavazky vuci dluznikum.
To určitě ne, ale vy jste měl asi na mysli ...Fed nikdy neodmítl splnit své závazky vůdči věřitelům ne? [smích]

90367

25.1.2006 23:09

RE: Nic nového ...

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 90367

No jo no. Mam toho dneska nejak moc. Pocitam ale, ze svy zavazky k tem dluznikum taky nenechaji plavat.

90372

26.1.2006 23:36

RE: Nic nového ...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90372

Počítat můžete, ale pamatujte že Enron týden před koncem taky vypadal jako víc než solidní. Radši počítejte i s tím nejhorším. Zajímavý počty by byli sečíst veškeré existující hodnoty v USA, včetně psích budek, odečíst od nich všechny které už dnes vlastní zahraniční majitelé a ze zbytku odečíst státní dluh. Co myslíte že vyjde? Konečné číslo se rovná součtu všech soukromých dluhů amerických občanů a jejich firem. [smích]

90520

26.1.2006 4:45

RE: Nic nového ...

mravenec 66.?.?.?

Reakce na 90205

>Americká ekonomika a americký dolar jsou
>dlouhodobě nemocní.

To už se tvrdilo na konci 19. století. Možná, že i dříve. Jak dlouho tahle nemoc vlastně trvá?

90407

26.1.2006 4:50

RE: Nic nového ...

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 90407

pane mravcik trva az do uplneho upadku koruny [velký smích]

90409

24.1.2006 9:51

Tak jak to je?

bdb 88.?.?.?

Chcou teda židé ovládnout svět anebo amerika udržet při životě ekonomiku?

90206

25.1.2006 4:27

RE: Tak jak to je?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90206

V podstatě chtějí obojí, židé ovládnout svět a amerika se udržet při životě. [velký smích]

90287

25.1.2006 5:10

RE: Tak jak to je?

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90287

...... a amerika se udržet při životě. [velký smích]

2Antiseptic

Jsem zvedavy, jestli by Vam ten siroky usmev zustal i tehdy,kdyby se neocons podarilo USA vycucat a potopit.
Spise ne e,...za par vterin byste vy, severni sousede, sli pod hladinu taky.
Suche konstatovani faktu.

90288

26.1.2006 3:13

RE: Tak jak to je?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90288

Pane Sodek, místo abych já tedy ty neocons bránil v pudu sebezáchovy, co kdyby jste se vy raději postavil proti nim? [velký smích] Myslíte že bych se radši Ameriky nebál?

90399

26.1.2006 6:39

RE: Tak jak to je?

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90399

2Antiseptik

Kazdy delame co muzeme, dle sveho presvedceni a taky dle toho,
jak spinavou mame dusi.
Ja osobne nehazu "siroky usmev", kdyz se jedna o nestesti druhych.
A pokud Vy nevidite, kdo tlaci na pilu u vasich sousedu, pak ....

S mnoha Vasimi pohledy na dane tema vcelku souhlasim, ale pokud se to tyka Vaseho
pohledu na USA, tak by bylo dobre si uvedomit, ze váš soused neni ekonomicky zavisly na
Kanade tak, jako jste vy zavisli na nem.

90432

26.1.2006 14:06

RE: Tak jak to je?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90432

Jen s dovolením velmi umírněně zasáhnu ! [smích] Mi se ale naopak jeví, že zrovna Kanada by okamžité odstřižení vazeb - spojeným samozřejmě s vyrovnáním dluhů a dále každý svoje a za svoje - od USA a nakonec celého světa přežila relatívně v klidu. Kdežto odstřižení USA od světa s oním vyrovnáním dluhu by USA asi nepřežily. Pletu se ?

Jiná ale by byla situace, kdyby USA odmítly platit dluhy. Možná tedy USA dosud dluhy platí v malém, aby je pak najednou nezaplatily. Malá přechodná ztráta za pozdější velký zisk najednou. Možná jsem mizerný ekonom, ale nějak stále nechápu životaschopnost země, která dluží, kam se podívá. Která veškerou produkční práci vyvezla a živí se nic nevyrábějícími spekulacemi. Totiž to odstřižení od světa alespoň já chápu tak, že jakoby se ozve "zvoneček" a již žádné cokoliv ze zahraničí - jen svoje. To Američani budou po večerech chroupat kreditky ? Hm ?

90485

28.1.2006 4:48

RE: Tak jak to je?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90432

Já vám vcelku rozumím, ale problém mám s tím že podle vás je Amerika bezvadná, svobodná a plná bezva lidí, ale nějak se jejího vedení chytili nějací blázni. To mi nejde dohromady, už jsem se vám o tom zmínil, pokud tam demokracie je, tak jste si ty blázny sami zvolili, a pokud tam není, tak už nejste demokracie. Jinak to přece nelze ani vidět. Já se na Ameriku nezlobím protože se mi nelíbí, ale proto, že už sakra ohrožuje celej svět. A jen pro nějakej šesťák, co nám možná šoupnou za suroviny se nějak nechceme zbavit vlastních názorů. Kde je těch 5 miliard co WTO nařídila že musejí vrátit našim dřevařům? A moc se nesměju.

90724

28.1.2006 5:50

RE: Tak jak to je?

Aja 24.?.?.?

Reakce na 90724

Kde je těch 5 miliard co WTO nařídila že musejí vrátit našim dřevařům? A moc se nesměju.

Nesmejte se, mate pravdu, neni duvod.
"Zlaty voci, co ty dolary za drevo uvidi."
Nemaji nas az tak moc radi a mozna nam i jednu flaknou. [pláč]

http://news.sympatico.msn.cbc.ca/TopStories/ContentPosting.aspx?contentid=37bfca1bcd064a3a8ccdcbdb4b0fdee5&show=True&number=5&showbyline=False&subtitle=&detect=&abc=abc

90734

28.1.2006 8:14

RE: Tak jak to je?

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 90734

Samozrejme ze nas moc radi nemaji a kdyby mohli, tak nas "zazenou" nekde na sever a vsechno nam seberou. Diky nasi vlade, ktera jim to umoznila, vlastni olejova loziska. Vloni americani koupili Tim Horton a letos The Bay. Jsem zvedavej co bude dalsi.
Jo a s tim drevem mate pravdu "zlaty voci", jestli nekdo ty miliardy uvidi. [pláč]

90739

29.1.2006 3:56

RE: Tak jak to je?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90734

Jo těch 5 miliard je pro nás akorát dobrý na to zde argumentovat ohledně Ameriky a jejich placení dluhů. Už je nikdy neuvidíme. [velký smích]
Byly doby, a není to tak dávno, kdy Amerika byla největší věřitel na světě. Teď je největší dlužník. Jeden by si podle toho nemyslel že jim ta ekonomika tak dobře jde. [smích]

90891

24.1.2006 10:56

Podrobněji na stejné téma

L8M 62.?.?.?

http://www.energybulletin.net/7707.html

90208

24.1.2006 12:02

Psalo se v nediích

Karel z Čech 212.?.?.?

že Bush připravuje napadení Íránu na letošní březen. Tak nevím, zda je to náhodná shoda okolností nebo zda tento termín je vázán na spuštění íránské ropné burzy. No ať už tak či onak, ropná burza stejně jako přenesení války do Íránu přinesou bušistánu značné krvácení. Tedy nejen bušistických žoldáků, ale hlavně a především bušistánské ekonomiky. Březen 2006 si bušistánci natrvalo vyznačí černě ve svém kalendáři.

O připravovaném napadení Íránu se již toho napsalo hodně a nechci novit dříví do lesa. Jen si dovolím připomenout, že podle zveřejněných informaci US army v loňském roce byl nábor nových žoldáků splněn jen na 50 %, přestože nás leho ubezpečoval, jak noví zájemci o službu v armádě stojí u náborářů fronty. Zřejmě se lidem nechce moc umírat za zájmy ropného impéria. Bušík bude muset vymyslet nějakou novou fintu nebo nařídil povinnou vojenskou službu. Hodil by se jistě nový teroristický útok na území USA v nejbližších dnech, aby v březnu již byli rekruti připravení.

90214

24.1.2006 12:07

RE: Psalo se v nediích

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 90214

Doufám že někoho nenapadne použít jako záminku OH. Začínají právě v březnu a lidí tam bude mnogo. [oči v sloup]

90215

24.1.2006 12:29

RE: Psalo se v nediích

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90215

To je možná trefa do černého, pane Gdosy - Bohu žel. Nostradamus sice zapoměl říci, které hry má na mysli, kdyby aspoň naznačil, zda zimní či letní - ale celý závěr té světové pohromy tak nějak pasuje právě na dobu olympiády. Nazývá je "hry smrti" !!

A já, když jsem uvažoval, čím by to mohly USA nějak "přimaskovat", napadaly mě opět Bohu žel hlavně ty nešťastné olympijské hry.

citace siecles X,74 :

Rok velkého sedmého čísla zakrouží.
Zjeví se to v době her "hekatombé",
nedaleko velkého milenia.
Až mrtví opustí své hroby.

Přiznávám bez mučení, že nepříliš si to dokážu k něčemu jasně připasovat a berte to jako čirou spekulaci. A taky neumím říci jasně proč, ale velké sedmé číslo se mi jeví býti šestkou. Je to celé jeden z mých tzv. "povinných ukazatelů". Čili, pro situování v čase velmi významných událostí právě na základě tohoto nejasného veršíku preferuji roky sudé, tedy roky konání olympijských her. Již hned za 1 až 2 měsíce by pak měl proběhnout, pokud je to onen čas, další ukazatel - ve středomoří vybuchne Vesuv nebo Vulcanus na Liparských ostrovech. To "vybuchne" chápejte jako "pořádně vybuchne" ! Uvidíme...

Potom bych již mohl napsat harmonogram ... [velký smích]

Píšete :Doufám že někoho nenapadne použít jako záminku OH. Začínají právě v březnu a lidí tam bude mnogo. No a vidíte, Vás to napadlo. [zmaten]

90218

24.1.2006 13:29

RE: Psalo se v nediích

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 90218

Omlouvám se za ten březen budou 10. - 26. 2. 2006

90223

25.1.2006 6:40

RE: Psalo se v nediích

maximus 64.?.?.?

Reakce na 90218

A co letní hry v roce 1972?

90291

25.1.2006 17:41

RE: Psalo se v nediích

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 90218

Pšššt, já nic neříkal:

http://www.sport.cz/zoh06/75690-tajna-sluzba-ma-informace-o-moznem-utoku-behem-zoh.html

90342

26.1.2006 10:33

RE: Psalo se v nediích

Aleš 80.?.?.?

Reakce na 90218

tak já zkusím pomoct, ale neberte to moc vážně je to spíš jen taková legrácka, na Nostradama nejsem žádnej přeborník...

>Rok velkého sedmého čísla zakrouží.

A co takhle 15.2.2006? 1+5+2+2+6=16 1+6=7 (velká)
Navíc zakrouží – kruhy ve znaku OH
Jediný datum, který kdy Nostradamus použil je rok 1999 + 7 (velká) = 2006, už je to dýl, co jsem dostal vysvětlení k tomuhle roku (1999) označenému jako „konec světa“ ve smylu toho, že od tohoto roku je to plně v rukou lidstva jestli se navzájem požere nebo se umoudří a obrátí…anebo, že bude konec, takový odpočítávání od nuly


>Zjeví se to v době her "hekatombé",

Heka = hexa = 6, tombé = Tomba Alberto, italský slavný lyžař, přezdívaný Tomba di Bomba, a kdeže se konají OH? a ta bomba?

>nedaleko velkého milenia.

No comment, akorát mi není jasný proč je použito slovo velkého, zdá se trochu nadbytečný, pokud teda neexistuje nějaký malý milenium

>Až mrtví opustí své hroby.

Tak to by mohlo nějakému pořádnýmu výbuchu odpovídat, že by se při tom vyvalily zasypaný Pompeje, nebo tak něco?
Ale pač byl MN dost velký jinotajník, tak mrtví nemusí bejt mrtví a hroby hrobama, ale teď mě narychlo nic nenapadá…

O
[smích]

PS
kde se daj najít nějaký dobrý stránky se čtyřveršíma, CZ i AJ, zkoušel jsem trochu český a nějak jsem toho i to co jsem vídal dřív nenašel, dík

90460

27.1.2006 13:25

RE: Psalo se v nediích

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 90218

jeste jsou ve hre izraelske volby koncem brezna

90616

24.1.2006 20:32

RE: Psalo se v mediích

onlooker 86.?.?.?

Reakce na 90215

IMHO olympijské zimní hry začínají 10. února ....

90262

24.1.2006 13:45

RE: Psalo se v nediích

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 90214

Bušík bude muset vymyslet nějakou novou fintu...

Mohl by Latinoameričanům za účast na amerických jatkách rovnou rozdávat júes občanství - bez čekací lhůty. Pokud o to vůbec bude někdo z nich stát. [mrknutí jedním okem]

90224

25.1.2006 16:12

RE: Psalo se v nediích

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 90224

Si vzpominam pred pulrokem jsem byl nejakou dobu ve Venezuele. Cloveku se krasne vybavi nekdejsi Husakuv stat a rozpolozeni lidi v nem. Mj. ten velky pocet lidi co se me vyptavali kde by co mohli delat v USA a ze budou delat cokoliv a tak. Bylo to smutne show, na ten rerun te komunisticke pasti se fakt nedalo koukat, ale ze by nestali o obcanstvi US to se rict nedalo.

Samozrejme ty historky o milionech Mexicanu co se podhrabavaj nebo pesmo stovky kilometru pres 50C poust chodej, tehotny zensky v devatym mesici plavou pres Rio Grande jen aby decko melo obcanstvi, Kubanci co klickujou mezi zralokama, to sou vsechno lzi a ti lidi vubec o US obcanstvi nestoji. Kdypak jste vy osobne pro zcela cokoliv udelal neco v tomhle stylu?

90338

31.1.2006 3:53

RE: Psalo se v nediích

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90338

Si vzpomínám když jsem byl v centrální Americe před 15ti lety, že to bylo stejný a to tam žádný sociálisti ještě nebyly. Na koho to chcete svádět?
Jelikož se ekonomika a živoťní standard nezmění během pár týdnů nebo i roků, je veliká otázka, a to přímo klíčová, kdo tu centrální a jižní Ameriku do toho ekonomickýho průseru dostal? Teď, když vliv Ameriky je na ústupu, mi připadá směšný ten bordel a chudobu svádět na režim, kterej teď zrovna začal. Zatím co tam po celý století řádily US korporace k vlastnímu prospěchu. Mimo to, celý tak zvaný jihoamerický socialismus, na který se teď bude svádět utrpení miliónů, který trvalo už před tím než se nynější president narodil, má blíž ke kapitalismu než má Bushova Amerika, která nějak čím dál tím víc připomíná dávné doby politbyra a KGB. Už s tím jděte někam. Snaha o to, aby nerostné bohatsví té které země patřilo jejím obyvatelům a sloužilo k jejich prospěchu, to se vám zdá nespravedlivé a debilní? Jak pro koho, pro nadnárodní korporace možná, ale ti nejsou nic jinýho než posranej komunismus pod jiným jménem a v modrém! [oči v sloup]

91215

31.1.2006 5:21

RE: Psalo se v nediích

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 91215

Doporucuju vlastivednou vypravu do zeme bolivarovske revoluce. Vy si urcite nejspis myslite, ze proste nejni mozny, aby ty komunisticky paskvily vypucely tak nak samy od sebe znova. Sem si to myslel taky. Cely to bylo jak takovej zlej sen--ty vekslaci co se budou prat o vase dolary, letistni taxikari co vydelavaj vic nez sefove kateder, ty billboardy "Co je proti Chavezovi to je proti lidu", ty zoufalci co chtej opustit svy rodiny jenom aby byli proste nekde jinde, ty komentare v TeleChavez co rozpitvavaj rozhodnuti kdejakyho americkyho pidisoudce jako dokument imperialismu, ty masovy vymeny soudcu za provereny kadry, personalistika i na male urovni zalozena na loajalite k rezimu, ty tupe prikyvujici loutky v televizi co o nich pozdejc zjistite ze to byli vladni ministri, bezte se presvedcit sam, je to uplne k nevire.

Krom toho je venezuelska priroda velmi krasna, dostanete moznost se proletet muzealnimi letadly, a neni tam draho. Doporucuju.

91223

31.1.2006 6:11

RE: Psalo se v nediích

maximus 59.?.?.?

Reakce na 91223

Jozine, a jak se stalo, že Chavez byl zvolen? Byly to skutečně svobodné volby, věděli lidi koho volí, nebo to bylo trochu jinak? Víte, nějak mě to uniklo, nesledoval jsem jak k tomu došlo.

91228

31.1.2006 15:42

RE: Psalo se v nediích

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 91228

Vite, jedna vec ktera odlisuje Chavezuv stat od Husakova jsou ty masy uplne bezprizornejch venezuelskejch chudejch. To sou masy lidi co nemaj ani...no proste nic, divil bych se kdyby meli papiry v aspon uplne elementarnim poradku, tohle otvira dvere volebnim podvodum.

Neocekavejte taky od nich nejaky hluboky politologicky uvahy. Chavez hraje fotbal v televizi, zpiva, recituje, USA popichuje, "zastava se chudejch", toho volime, smytec. Mam se ted lip, muzu si postavit chatrc bez povoleni tady na svahu pod elektrickym vedenim a navesit se na to a poldove neprijdou. Von mi zaplati abych sel do "skoly", tam tejden posloucham o El Commandantovi a bolivarsky revoluci, pak mi este daj stredoskolskej diplom ze umim cist, to je preci pokrok!

S tim se neda nic delat, to musi vyhnit.

91290

31.1.2006 6:19

RE: Psalo se v nediích

maximus 59.?.?.?

Reakce na 91215

>Si vzpomínám když jsem byl v centrální Americe před 15ti
>lety, že to bylo stejný a to tam žádný sociálisti ještě
>nebyly. Na koho to chcete svádět?

Komunisti ve Venezuele byli už dávno před pádem železné opony v roce 1989. Mnoho jich chodilo do škol v Praze a také někteří byli vybráni do škol KGB v Sovětském svazu. Mnozí byli velmi schopní agenti. Komunistické hnutí tam má velkou a slavnou tradici.

91229

31.1.2006 8:20

RE: Psalo se v nediích

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 141.?.?.?

Reakce na 91229

>Komunisti ve Venezuele byli už dávno před pádem železné
>opony v roce 1989. Mnoho jich chodilo do škol v Praze a také
>někteří byli vybráni do škol KGB v Sovětském svazu. Mnozí
>byli velmi schopní agenti. Komunistické hnutí tam má velkou a
>slavnou tradici.

ano, nejde nez s vami suhlasit. komunisticke hnutie ma velku a slavnu tradiciu a je zalozene na hnuti/nabozenstve, ktore ma este slavnejsiu a väcsiu tradiciu. ved syncek talmudistickeho rabina, Karolko, nemohol zapriet svoj povod, ani keby sa stokrat viac zaprisahaval.
je treba si vsimnut aj tu podobnost, ktora obe hnutia od nepamäti vyznacuje.
prenasledovania, pogromy, masakry, krviprelievanie.

91237

24.1.2006 13:09

Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Josef 71.?.?.?

Autor jaksi zapomina, ze olej se sice vycisluje v dolarech za barell, ale nemusi se platit dolary, ale jakoukoliv menou. Na priklad dnes je cena 68 $/barel, ale kdo plati v Eurech tak stejny barel EU zaplati pouhych 55.75 Eur. Je to pro EU levnejsi vzhledem k silnemu Euru.
Take nevysvetluje,kdyz dolar strati hodnotu a USA to zabali, co budou delat ostatni staty. Kanada vyvazi do USA 92% sveho olejoveho exportu, a vice jak 60% vyvozu zbozi jde do USA. Jenom s Nemeckem rocni obchod je za 585 miliard $ a ivestice Nemecka v USA jsou 550 miliard a zamestnavaji 800000 Americanu. Nemecko take rocne proda v USA 1 080 000 automobilu. China vystavuje automobil na autosalonu v Detroitu "Geely", ktery chce dat na trh pristi rok a ma stat pod 10K. Roku 2005 zahranicni investice do USA byly rekordni. Allan Greenspan za poslednich rok a pul zvysil uroky celkem ctrnactkrat, aby rust ekonomie zbrzdil pod 4% z duvodu zamezeni inflace dolaru. Jinak ze stredniho vychodu USA odebiraji podle potreby pouze mezi 13-16% produkce ropy. Hlavni zdroje US spotreby oleje jsou Kanada, Aljaska, Mexiko, Venezuela a domaci zdroje. Nikoliv zhrouceni US ekonomie, jak si mnozi preji, ale i obycejna recese ve Spojenych Statech by vyvolala v ostatnich ekonomiich sveta vcetne cinske dosti neprijemne komplikace.

90221

24.1.2006 17:47

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 90221

Ano, to je zajimavy postreh, nicmene se obavam, ze pokud Saudove pozaduji platbu v dolarech, tak to vede k faktu, ze at platite cimkoliv, smenuje se to nakonec na dolar. Cize jde jen o maly technicky zadrhel jenz nic nemeni na faktu, ze bez prodeje ropy za dolary by USA dnes neexistovaly v sve podobe. [mrknutí jedním okem]

90234

24.1.2006 17:58

Toto je kvalitní příspěvek.

brozkeff brozkeff (zavináč) gmail (tečka) com 212.?.?.?

Reakce na 90221

(nadpis převzat z Root.cz... a sem se hodí ideálně, opravdu je tenhle textík nejhodnotnějším z celé diskuse. Pane autore, kde to můžu podepsat?)

90237

24.1.2006 18:34

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90221

To je ale zajímavé ! Allan Greenspan za poslednich rok a pul zvysil uroky celkem ctrnactkrat, aby rust ekonomie zbrzdil pod 4% z duvodu zamezeni inflace dolaru. Jaká tedy je nyní aktuální úroková míra ?

90245

24.1.2006 19:07

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Josef 71.?.?.?

Reakce na 90245

Prime rate Federal Reserve Bank je momentalne 4.25% (Greenspana prace)
Cele i s datumem zvyseni na : http://library.hsh.com/?row_id=88

90250

26.1.2006 20:23

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 90221

A prave tento vyvoz je cestou do pekel. USA totiz krome pujcovani si vsude kolem financuje svuj zivotni styl a zivotni styl casti svych obyvatel tim ze kazdych par mesicu rozebehne na prikaz vlady pan Greenspan rotacky a udela zase nejake mnozstvi tech smesnych zelenych papirku, nebo nekolika kliknutimi pocitacove mysi "vyrobi" z niceho nove dolary. Svet pak Americanum za tyto bezcenne zelene papirky prodava realne zbozi, zbozi v kterym je realna prace lidi a realne suroviny. Tim vlastne lidi z teto krajiny financuji Americanum jejich hypoteky, nebetycne dluhy na kreditkach a dva SUV v garazi. Bezny American si pak mysli ze jeho zeme je kdovi jak ekonomicky silna a do krve se bude hadat i tady na foru. Kdyz ale prijde kolaps, budou lidi jako Blahnik o to vic sokovani...

Je to vlastne ironie, ten zacarovany kruh. USA si buduji svou vojenskou prevahu za bezcenne papirky jen diky tomu ze svet zastraseny armadou USA za ty bezcenne papirky prodava zbozi... A tak bezny obcan CR zivi ze svy prace nejen vetsi cikanskou rodinu, ale jeste prispiva Johnymu nekde v Ohiu na levny benzin do jeho SUV se spotrebou jako kdysi rusky ZIL (50l na 100 km)... Americanum je jedno zda je ropa za 20 nebo za 300 dolaru za barel. Greenspan jen proste spusti rotacky rychleji a USA setrit nebudou muset. A zbytek sveta? - mno jejich problem. Co tam po nejake zaostale divocine...

90507

27.1.2006 5:08

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 90507

Pane Kevin, koukam ze jste "opravdovy znalec" ekonomie USA [chechtot] Zajimalo by me, kde zijete? Mozna na Marsu [překvapení]

90557

29.1.2006 14:44

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 90557

Ne, pane rejpale, neziju na Marsu. Ziju bohuzel na planete Zeme, planete ktera je nemocna rakovinou zvanou USA a Americky zivotni styl. Na planete kde zeme tvorici necelych 5% svetove populace spotrebovava vice jak 35% svetovych zasob energie a svetove produkce potravin a tvorici vice jak 40% svetoveho odpadu. Kde takto nemocna zeme jeste siri sve evangelium konzumu a spotreby za kazdou cenu prostrednictvim medii, kde tato nemocna zeme vnucuje celemu svetu svou predstavu svobody a demokracie a pritom vice svobody bylo i v totalitnim ZSSR. A kde tatko nemocna zeme vysava ekonomiku planety aby si udrzela svuj zivotni standart a jeste vsechny kolem presvedcuje ze je to tak vlastne v poradku. Media nas dnes a denne presvedcuji, ze jenom Americky styl zivota je IN, ze neni nad Americkou svobodu a demokracii a pritom se nam USA tise meni na totalitni stat plny cenzury a policejniho dohledu...

Uznavam, zevnitr to tak jeste nevypada, US citizens maji stale jeste svy dva SUV v garazi a benzin za 1,2 USD/gallon a nas zvenku co hlasame realitu povazuji za lunatiky a blouznivce. Ale cas uz odtikava a blizi se bod odkud nebude navratu nejen pro USA, ale bohuzel ani pro planetu Zeme...

90964

29.1.2006 15:19

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90964

Cákryš pane Kevin - nejsme my náhodou dvojčata ? [smích] Já v Americe byl "na skok" jeden měsíc a už jsem tady na Zvědavci dostal "pořádně za uši", že absolutně ani netuším, o čem mluvím, ledva se ve mnou napsané větě objeví slovo "americký či USA". Schválně - Vy jste v Americe byl či dokonce stále jste ?

Já si sebekriticky myslím, že nejméně 50% z toho, co já negativního o USA říkám či píši, není nakonec pravda. tedy, že se jedná o můj omyl, vznikající skutečně neznalostí USA. Deprimuje mě ale značná nekritičnost obhajob obrácených názorů.

V absolutních ukazatelích je samozřejmě USA daleko spíše zemí svobody, než třebas zrovna Česká republika. Tam je to totiž zažité, tady se toho zmocnili hajzlíci, původem nejčastěji komunisti pro pouze vlastní prospěch. Ovšem relatívně, tedy z hlediska trendů je Amerika na tom velmi špatně a naopak u nás je pohodička. Tady teď u nás vzniká duch svobody, ten, který v USA obráceně mizí.

Píšete: Ale cas uz odtikava a blizi se bod odkud nebude navratu nejen pro USA, ale bohuzel ani pro planetu Zeme... a mě by zajímalo, z jakých informací vycházíte Vy ? Já většinu svých výroků opírám anebo přímo o proroctví, anebo o jejich - vesměs moje - výklady. Přirozeně ale ty výklady dělám na základě vědomostí současných a doufám že reálných - troufám si říci, že vědomostí ne malých.. [smích]

90970

29.1.2006 15:38

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90970

tedy z hlediska trendů je Amerika na tom velmi špatně a naopak u nás je pohodička. Tady teď u nás vzniká duch svobody, ten, který v USA obráceně mizí.
Petre, tak tady jste se netrefil ani do toho terce, natoz pekne do cerneho.
P.S. A tuto informaci mate z prvni ruky, zadny blabol [cool]

90976

29.1.2006 16:55

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90976

[smích] [smích]

90989

29.1.2006 18:42

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 90970

Nevim, pane Gejdos zda jsme dvojcata, [mrknutí jedním okem] nazorove urcite, v USA neziju ale jistou dobu jsem tam zil a pracoval v oboru pocitacove bezpecnosti a i dnes tam jezdim sluzebne cca. jednou-dvakrat do roka. Ono USA je velice ruznoroda spolecnost a jiny nazor nebo pohled na zivot budete slyset od Kalifornskeho hippieho, jiny od bileho Americana stredniho stavu, jiny od Cernocha nebo Hispance z periferie. Jiny od ortodoxneho republikana z Jihu a jiny od mladeho demokrata ze Seattle. Ve vseobecnosti ale lze rict, ze prislusnici stredni a vyssi vrstvy se dnes maji stejne dobre nebo lip jako pred par lety. Pokud patri do IT sfery, biotechnologii, financnictvi, mezi pravniky nebo medicinske brandze, maji se dokonce mnohem lip. Tito lide budou do krve obhajovat USA a tvrdit ze jakakoli hospodarska recese nebo upadek USA jsou jen taranim pomateny mysli. Tito lidi povazuji za normalni ze maji dluhy a hypoteky nekolikanasobne prevysujici hodnotu jejich realneho majetku a toho kdo je nabada k setreni a mysleni na budoucnost vysmeji. Staci ale strata zamestnani a bublina praskne. Pak je ale pozde. To jsou ti lide o kterych jsem vyse napsal:

>Uznavam, zevnitr to tak jeste nevypada, US citizens maji stale jeste svy dva SUV v garazi a benzin za 1,2 USD/gallon a nas zvenku co hlasame realitu povazuji za lunatiky a blouznivce.

Uplne jiny pohled na USA ale dostanete, pokud pujdete mezi lidi z nizsich socialnich skupin nebo do chudych ctvrti. Nazory techto lidi ale na internetu sotva najdete protoze je pro ne dulezitejsi zaplatit skolne pro decka nebo splatku na hypoteku nez mit doma net. A do verejne knihovny nebo netcafe rozhodne pri svych dvou zamestnanich cas jit nemaji. O tom, ze tito lide ziji "z ruky do huby" a maji do kapsy jeste hloubeji nez bezna Ceska rodina se nedovi ani American z vyssich vrstev jednoduse proto, ze tyto lidi povazuje za inventar parkoviste nebo hypermarketu a o zivote se s nima nebavi. Techto lidi je mnoho, dovolim si tvrdit ze v nekterych castech USA nadpolovicni vetsina, ale odsud z Ceska se o nich nedovite, stejne jako o nich "nevi" nebo spis nechce vedet obyvatel bohate ctvrti s vlastni policii nebo bezpecnostni sluzbou. I po mne kolegove z firmy kde jsem byl sluzebne skarede koukali kdyz jsem sel vecer nekam mezi obycejny lidi, vydaval se za novinare nebo spisovatele a mluvil s nima o zivote a jejich pohledu na USA. Delam to vsude kde se ve svete dostanu, maska spisovatele nebo novinare je vybornym krytim a clovek se dovi o realnem zivote realnych lidi, teda neco co v TV serialech najde jen stezi.

91004

29.1.2006 18:43

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - pokracovani

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91004

USA byla zeme svobody nekdy pred 25 lety, navic se nam, vychovanym v komunistickem koncentraku jevila jeste v ruzovejsich barvach nez ve skutecnosti. Dnes se ale obyvatele USA ocitli v pozici zaby, ktere se voda v hrnci pomalu zahriva, ona vsak vesele kvaka "jake teplo, jaky var, ta voda je skvela na plavani". A pritom se pomalu vari. Zivot v USA je dnes sesnerovan spoustou narizeni a pravidel at uz narizujicich vyrobcum psat do navodu kazdou blbost, branicich mensiny pred "diskriminacii" nebo zeny pred "sexualnim obtezovanim", ze clovek se pomalu boji si bez konzultace s pravniky i uprdnout. K tomu pripoctete "ulicni duvernice" ktere zazaluji vaseho dvanactiletyho syna ze sexualniho zneuzivani kdyz da na vasi zahrade curat svou sestiletou sestru, kontrolu internetu a e-mailu, kontrolu mobilni komunikace, seznamy "teroristu" diky kterym desetilety decko nepusti do letadla, Patriot Act, DCMA, nezakonne odposlechy, stovky kamer v ulicich a mate zemi jako vystrizenou z Orwella. Takovy je alespon muj nazor na spolecnost v USA.

A o co se opiram ve svych odhadech budoucnosti? Jsem vzdelanim IT specialista a ekonom. Takze o znalosti ekonomie, informace ktere mi prinasi z internetu tlupa softwarovych vyhledavacu a ktere si ctu za bezsennych noci a nudnych vikendu, a taky o sve amaterske znalosti z ekologie a klimatologie. Proroctvi jsou jiste zajimava, ale ti proroci je podle mne zasifrovali az presprilis a neuvedli datumy. Takze je snadne napasovat udalosti jako WTC nebo tornada na proroctvi ex-post ale jen velice tezke udelat to predem...

P.S. Mel bych k Vam jednu prosbu. Kdysi jsem mel z internetu stazena Nostrodamova ctyrversi i nekolik dalsich proroctvi, prisel jsem ale o tyto a mnohe jine texty pri jednom softwarovym kolapsu. Poradte, pokud to neni "tajne", [mrknutí jedním okem] kde bych je ted nalezl ? Je to celkem zajimave cteni...

91005

29.1.2006 20:38

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - pokracovani

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 91005

Hm - já jsem co se týká proroků převážně papírový ! Ale již jsem konečně bezpečně oživil starý počítač (taky jsem zkolaboval !) a tak z něj vytahám všechny adresy a ozvu se !

Mi nevadí, že proroci neuvádí data. To jednak stejně ani asi není možné, ale ani to neschází. Já neustálým čtením dokola dokázal vytvořit "pořadník" událostí. Stačí se časově "chytit" v současnu a znalosti reálu + proroctví Vám dají slušný obraz, jak to asi bude. A já ani netoužím, abych to věděl přesně - stačí to jako obraz celku. A už to je dost pochmurné. Určitě se ozvu !! [smích]

91024

29.1.2006 19:47

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 91004

[smích] [cool] [cool] [mrknutí jedním okem]

91015

29.1.2006 20:31

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 91004

Pane jsem nadšen ! Nadšen Vaší metodou "koukání" se na svět. Nutně toho víte o Americe více než já, tiše závidím. Já jsem za cca měsíc pobytu u rodiny - bydlel jsem převážně v Richmond VA u rodičů manžela dcery - hodně najezdil na kole, čímž jsem vzbudil jistým způsobem - bych řekl - úžas náhodných pozorovatelů. A moje komunikativnost spojená patrně s neodolatelně směšnou angličtinou způsobila, že jsem se skutečně potkal a poznal s hodně zcela cizími lidmi tam. A radostně jsem si poklábosil a samozřejmě jsem se ptal. A většinou asi spíše s těmi chudšími.

To "zatřídění" podle sociálního statutu je velmi dobře viditelné na vnějších atributech, že to na mě působilo až stisňujícím pocitem. Když jsem po takových výletech "doma" referoval, kde jsem vlastně byl, viděl jsem jejich zděšení ! Našel jsem totiž třeba čtvť, kde lidé bydleli v jakoby velikých maringotkách. Nic proti, mnohý Čech si tak dobře u nás asi nebydlí, jako bylo toto. Ale pak jsem se dověděl, že "údajně" se jedná o zcela nebezpečné čtvrti. Já nad tím žasl - totiž s takovou přívětivostí a pohostinností jsem se naposledy potkal v Rusku blíže Sibiři ! Možná se mnou jezdil "andělíček - můj strážníček", protože toto u sou-rodičů skutečně vyvolalo zděšení a dost zoufalou žádost, ať své výlety, když už je pro sichr nezruším vůbec, tedy ať je aspoň "nasměruju pečlivěji a promyšleněji". Myslím, že oni sami by se tam vůbec neodvážili.

Všude je chleba o dvou kůrkách, ale moje poznatky mě postupně rozesmutňovaly a vedly k rozsáhlým a mnohdy i emocionálnějším diskusím hlavně se spolu-otcem. Já si myslím, že vzdělaní a přemýšliví Američané si taky zoufají. Můj spolu-otec nemohl pochopit, že vydržím sledovat v televizi přednostně televizní předvolební duely - to vyvolalo další kolo debat o politice a já byl velmi překvapen názory. Pak jsem se setkal s "hlavou rodiny" - dědečkem 88 roků - a velmi jsme si padli do oka. Jeho názory na USA současna by nebyly publikovatelné a jedná se přitom na i americké poměry o zazobaného člověka s 6 metrovým dvanactiválcem a monstrozním barákem docela dost úspěšně napodobujícím Lincolnův památník ... [velký smích]

91022

29.1.2006 20:54

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 91022

Mate naprostou pravdu s tim starikem 88 let, tohle byli lidi s dobrym vseobecnym vzdelanim, kteri se nedali opit rohlikem, typicke je, ze nemeli radi dluhy! Pokud jde o ty nebezpecne ctvrti samozrejme existuji, ale i relativne bezpecne oblasti, jsou z preventivnich duvodu povazovany pro sicher za nebezpecne. Hezky prispevek mel k tomuto trendu Kevin:
..."prolezacka zrusena, skluzovka zrusena ( nebezpecne), piskoviste zruseno ( nehygienicke a nebezpecne), maslo, plnotucne mliko a jogurty zrusit ( nezdrave a nebezpecne- nase generace mela vsak na rozdil od te dnesni plno pohybovych aktivit). Takze lide, kteri neoplyvaji majetkem jsou povazvani pro jistotu za nebezpecne, pokud stredni trida nedokaze najit cestu k tem dole, tak jak se tomu stalo v USA pred 100 lety, dopadne na zem tvrdeji nez by bylo nezbytne nutne.

91027

29.1.2006 21:16

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91022

Jo pane Gejdos, taky uznani za vas styl pruzkumu USA na kole. Jen pro vysvetleni: Ty karavanove osady maji v USA asi podobny socialni a kulturni staus jako u nas cikanske osady, takze zdeseni vasich spolu-rodicu se nedivim. Pokud jsem ale pochopil mentalitu beznyho chudyho Americana, tak to ze jste byl turista a ne zly a bohaty bily American vam otevrelo dvere. A obycejni lide jsou stejne pohostinni i tam (zvlaste kdyz jde povetsine o pristehovalce). Stejne ale podekujte svymu andelickovi za praci nadcas. Uprimne priznavam, ze ja jsem si na pruzkum do takove osady pobliz San Francisca kde jsem pusobil vzal pro jistotu taser.

Se zaverem 100% souhlas - vsude na svete se obycejny pracujici clovek ma co ohanet a navzdory flamewaru nekterych lidi tady, i v USA je hodne tech, co ve Wall-martu dvakrat obrati kazdy dolar. Jen je mi lito, ze tyto lidi pripravi budouci kolaps o vse co maji a mozna i o zivot...

91035

29.1.2006 19:44

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90964

Benzin vyjde na 2,2$ za galon ( nejlevnejsi co jsem videl v oblasti Chicaga), ale Amici uz na to taky dochazeji. Velke auta vyrabi GMC, za minuly rok vykazal ztratu 8,5 mld $. Duvody draha pracovni sila, drahe suroviny a nizka prodejnost klicovych modelu aut. Otazka co jsou vlastne ty klicove modely? [mrknutí jedním okem]

91014

29.1.2006 21:18

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91014

Naposled jsem byl v USA nekdy cca rok do zadu, takze dekuji za update informaci. Za 6 tydnu se budou hodit...

Jinak, konecne zjistim, zda US tajne sluzby monitoruji web jako je tenhle. Protoze pokud ano, tak mi asi vizum daji jen stezi [smích]

91037

30.1.2006 0:27

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 91037

2Kevin:
Hlavne nezapomente zaplatit dane z prijmu, az poletite nazpet [mrknutí jedním okem]
P.S. A benzin za $1,20, to uz jsou tak dva roky
A v 1982 taky stal $1,20
Jen pro orientaci [cool]

91059

27.1.2006 19:57

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 128.?.?.?

Reakce na 90507

Podivejte se jestli vam dolarky prijdou jako bezcenne tak ja je od vas odkoupim za korunku za kus, co vy na to? Abysme videli jestli si to doopravdy myslite nebo jenom exhibujete.

Hlavni dovozce do USA je Cina, ze by ta Cina byla nejak zastrasena americkou armadou? Jakym zpusobem prispiva nekdo Americanum na laciny benzin? Znate strukturu ceny ceskeho a americkeho benzinu a jake jsou za tim duvody? Jste si jisty ze mate spravnou predstavu o spotrebe americkych aut?

90680

27.1.2006 21:51

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90680

Čistě teoreticky, ve smyslu slov "předřečníka", ty bezcenné dolary jsou jen každý druhý ! Tedy z každých 100 dolarů je 50 dolarů bez ceny a těch druhých 50 dolarů ma svou normální cenu. Leč nejde poznat ty bezcenné od těch, co tu cenu mají a tak pochybuji, že by je Vám chtěl prodat za korunu.

Nechce se mi věřit, že by jste nerozuměl, co bylo myšleno. To je jako když banka dlužníkovi po zralé úvaze ještě půjčí s jakž takž podloženou vizí, že dlužník se vzpamatuje a bude schopen své dluhy splatit. Kdyby ale ta banka již nepůjčila - měla by absolutní jistotu ! Jistotu, že dlužník zkrachuje a banka dostane zpět nanejvýš 5% dlužné částky ! Čili v tom případě těch 5% říká, že ze 100 dolarů má svou hodnotu jen 5 dolarů a těch zbývajících 95 je již jen v ceně papírků !

A ptáte se, jak někdo přispívá Američanům na levný benzín ? To je pane blbá otázka a zlomyslně čekáte chytrou odpověď. Je známo, že v USA není PHM zatíženo spotřební daní, tedy na levný benzín jakože "přispívá" americký stát. Ale víme - nepřispívá, nýbrž nebere lidem peníze. Cena PHM v Česku je tou spotřební daní zatížena a tedy stát lidem peníze takto bere. To je jasné, ne ?

A teď ty americké auta. Píšete či ptáte se :Jste si jisty ze mate spravnou predstavu o spotrebe americkych aut? Otázku jste položil sice ne mi, ale mohl jsem odpovědět ? Děkuji.[smích]

Ano - já jsem si jistý ! Absolutní většinou žerou i trávu kolem cesty ! Jsou sice jisté vyjímky, ale to tak bývá a jedna vlaštovka, jak známo, jaro nedělá. Já jsem se dneska velmi "příjemně" bavil, když jsem si prohlížel, co se vystavovalo na autosalonu Detroit 2006.

Uznávám, že proti gustu žádný dišputát. Ale z celé nabídky, kterou jsem viděl - neviděl jsem však vše, uznávám - tam nebylo z "rodilých" amerických aut ani jedno slušné auto, o které bych já - a počítám, že absolutní většina Evropanů, kteří by byli při smyslech - projevil byť jen zdvořilý zájem !! Ale uznávám, byly tam jakési pokusy o hybridy...

V zásadě se dá eufemisticky říci, že životní způsoby Američanů jsou velmi zvláštní. Jeden aspekt však je zde zásadní - kdyby USA měly miliardu obyvatel se stejným naturelem a zvyklostmi, jako těch dnešních 290 milionů, již by patrně planeta Země byla mrtvá ! Tedy, nejsem si jistý, že by jste byl ochoten bez pocitu studu tady hájit bezpodmínečné právo každého amerického občana, aby si za své peníze koupil cokoliv !! Například typické americké auto s osmiválcovým motorem o obsahu 5 litrů, výkonem 300 kW, pohonem 4x4, automatickou převodovkou, terenními pneumatikami jen proto, aby s tímto podezřelým 2,5 tunovým vehiklem jezdil po městě na nákupy . Nebo snad ano ?

Protože jestli ano, potom ale počítejte s tím, že to nedopadne pro Ameriku, ale zřejmě pro celý svět, nikterak dobře. A všichni budeme vědět, komu máme za to děkovat... [velký smích]

90688

27.1.2006 22:27

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 128.?.?.?

Reakce na 90688

No vidite to. Ted se vas musim zeptat jak vlastne jste na tom s temi hybridy u vas v Cechach? Mozna ze taky vite ze auta ktera jezdi v Evrope taky Americanum nijak nevoni. Mj. zadny dieselovy motor nesplnuje kalifornske pozadavky ohledne emisi, a vy si v tom klidne jezdite.

Ja teda nevim, ale podobne jako vy si kupujete za sve penize vice mene co uznate za vhodne, to same plati pro kazdeho Americana i obcana lecktere jine zeme. To nepotrebuje zadnou zvlastni obhajobu, to je stav veci o kterem vam prozradim ze ho nijak nezmenite. Jestli vam jsou ty SUV tak neprijemne, snad vas potesi, ze jak po hurikanech vyletely cen benzinu nahoru tak je lidi prestali kupovat tak rychle, ze Ford musel zavrit buhvikolik fabrik. To jsou ty slasti ty neviditelny ruky trhu.

Ja se vam priznam zivotni zpusoby vsech narodu co jsem mel tu cest poznat byly velmi zvlastni.

90690

27.1.2006 23:23

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90690

Toyota Prius - 800 000 korun = cca 36 000 dolarů

Toto je patrně nejlepší auto - i v USA - tohoto druhu. Avizovaná spotřeba je kolem 4,5 litrů/100 km, čemuž ovšem s ohledem na docela vysokou hmotnost moc nevěřím - ale budiž. Ovšem, když uvážím tu docela náročnou techniku a kdoví jakou životnost akumulátorů, nejsem si jist, že to má vůbec smysl. Auto podobné velikosti = Honda Jazz s motorem 1,3 má spotřebu skoro stejnou a je podstatně levnější, cca 50% !, a je evidentně jednodušší konstrukce, tedy bezesporu spolehlivější. Škodovka Fabia Combi s motorem 1,4 TDi by stála zhruba jako ta Honda, při daleko vyšších úžitných vlastnostech a měla by spotřebu cca 4 litry/100 km. Wo co go ?

Tady totiž přitom nejde nakonec v první řadě o to, že ty ostatní auta jsou levnější. Jde o ekologii vcelku, to je nutno posuzovat. Jaký má smysl, že Toyota Prius má nízkou spotřebu, když při výrobě tohoto auta se vytvoří v důsledku podstatně větší náročnosti energií i surovin tolik ekologických škod, že provoz toho auta to již nikdy nenahradí ?? Vždyť je to blbost, která fakticky vychází z blbosti kalifornských zákonodárců !

Pane, "kašlu na to", že Kalifornii nevoní evropské diesely ! Netuším, co potom může v Kalifornii vyhovět. Nikdo totiž nemůže popřít, že hlavním ekologickým kriteriem je jasně celková energetická náročnost toho kterého auta a ta je u moderních dieselu jasně nejnižší. Dobře vím, v jakém průseru je ve skutečnosti Kalifornie v důsledku své s prominutím "pomatené" energetické politiky. Nedělám si vůbec žádné iluze, že bych podobnou pomatenost neobjevil i v místních předpisech pro auta. [velký smích]

90697

28.1.2006 0:08

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 128.?.?.?

Reakce na 90697

No ty hybridy jste nadhodil vy. Vyviji se spousta alternativnich technik, vetsina z nich z americkeho popudu, a testuji se zase v USA, mj. proto ze mistni bohaci jsou ochotni sve penize utracet za rane, casto nepovedene verze daneho produktu. Mohl byste porovnat napr. americke a evropske investice do vodikovych bunek?

Kalifornske emisni predpisy jsou velmi prisne, jinak by se v losangeleske kotline nedalo zit. Emise jsou dulezita vec, jak snadno pochopite v kazdem vetsim brazilskem meste. Energeticke kalifornske problemy z velke casti zpusobila prave ekologicka hnuti--dnes nikdo nemuze v Kalifornii postavit jadernou elektrarnu protoze pravni obtezovani ze stran ekologistu proste nikdo nechce prekousnout. Zato buduji spoustu vetrnych elektraren, rust 50% v minulem roce, porovnate s Ceskou republikou? Americky vladni doplatek na slunecni kolektory je 30%, porovnate s Ceskou republikou? Ty kolektory jsou nedokonale, ale nekdo je vyvinout musi, Cesi to asi nebudou, tak se Americani musi obetovat.

90704

28.1.2006 5:14

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90697

Petre
Jasne jak facka.
Auto v CA hlavne at nastartuje, doveze me do hokny, vyhovi pozadavkum pripadnych kontrol a hlavne, to nedulezitejsi,...kdyz narazim, tak at ten naraz preziju v co nejlepsim zdravi.
Radej budu mit dvoutunove auto, sest airbagu, ale mam sanci prezit.
Za dane situace na vse ostatni serepes.
A kvalita ovzdusi tam je v tech nehorsich mistech nesrovnatelne lepsi, nez na kdejake ceske vesnici, kde zrovna topi hnedym uhlim, nebo si pritapeji PET flaskami.
Semtam se vyleje nejaky ten kyanid do reky,
ale co.... v Kalifornii jsou ekologicky uplne v prdeli, hmmm.
Energeticka politika "pomatene" Kalifornie: jak hodinky, Petre,...slape to bez vetsich havarii a na spickove urovni.

Ekologii zdar,
a fotbalu zvlast [mrknutí jedním okem]

90728

28.1.2006 0:15

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

google 84.?.?.?

Reakce na 90690

>No vidite to. Ted se vas musim zeptat jak vlastne jste na tom s
>temi hybridy u vas v Cechach? Mozna ze taky vite ze auta ktera
>jezdi v Evrope taky Americanum nijak nevoni. Mj. zadny dieselovy
>motor nesplnuje kalifornske pozadavky ohledne emisi, a vy si v
>tom klidne jezdite.

zda sa mi, ze v tom nemate, s tymi dieslovymi motormi, v tej Californii tak celkom jasno.

napriklad VW Lupo 3L, s 1200ccm dieselovym motorom, vylucuje pri vykone 45 KW, do ovzdusia 88g/km CO2 a ma kombinovanu spotrebu 3,3 l na 100 km. to su pritom hodnoty bez tzv. FAP (Filtre a particules), co je filter spalovania naftovej sadze, ktory robi motor este o takmer polovicu cistejsim.

naproti tomu VW Lupo, s 1400 ccm benzinovym motorom, vylucuje pri vykone 44 KW, do ovzdusia 151 g/km CO2.

Peugeot 206 Geo 1.4 HDI diesel 50KW 116 g/km CO2, spotreba 4,4 l/100km
Peugeot 206 Geo 1.4 benzin 55KW 152 g/km CO2 spotreba 6,4 l/100km

Audi A4 1.9 TDI 1896 ccm diesel 85KW 157 g/km C02, spotreba 5,8 L
Audi A4 2.0 1984 ccm benzin 96KW 197 g/km CO2 spotreba 8,2 L

90705

28.1.2006 0:31

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 90705

Jestli to nebude tim ze existuji taky jine emise nez CO2.

90706

28.1.2006 0:54

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

google 84.?.?.?

Reakce na 90706

>Jestli to nebude tim ze existuji taky jine emise nez CO2.

no, v USA je mozne vsetko!

90709

28.1.2006 5:11

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90690

No Cech spotrebuje prumerne produkci 5 ha orne pudy rocne na pokryti sve spotreby, American potrebuje prumerne 9,5 ha.Prumerna hranice na jednoho obyvatele, kterou je schopna planeta vzhledem k vymere orne pudy nabidnout je tusim okolo dvou hektaru. " Nastesti" [pláč] v nekterych zemich lidi umiraji hlady, takze si musi vystacit treba s 0,3 ha na hlavu, jinak by jsme i s nasi technikou byli davno v hajzlu. [oči v sloup]

90727

29.1.2006 19:10

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Misu 193.?.?.?

Reakce na 90688

Ja se trosku pohybuji mezi priznivci a majiteli US vozu v CR a tak mohu rici, ze spotreba americkych aut neni az tak giganticka, jak se s oblibou prezentuje - stredne velke auto (na americke pomery - zde by bylo ve tride "gigant"[mrknutí jedním okem] zere neco kolem 9 - 12 litru na 100 km. Vetsi monstra zerou pochopitelne vic, ale zapomente na spotrebu 25 - 50 l/100km, to uz davno neplati... navic se v USA jezdi obecne mnohem pomaleji, nez v Evrope a i to skutecnou spotrebu vyznamne snizuje. Jina vec je, ze autem jezdi amici "i vysypat kos do popelnice"...

91009

29.1.2006 19:51

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 91009

Mam ctyrvalec Honda Acord 97 ( nejslabsi verze motoru), zadne velke auto na 15 galonu udelam 350 mil na dalnici a nejakych 270 mil ve meste.

91016

27.1.2006 22:48

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

google 84.?.?.?

Reakce na 90680

>Podivejte se jestli vam dolarky prijdou jako bezcenne tak ja je
>od vas odkoupim za korunku za kus, co vy na to? Abysme videli
>jestli si to doopravdy myslite nebo jenom exhibujete.

len sa modlite, aby tato vasa ponuka platila aj za dva-tri roky! [mrknutí jedním okem]

90692

29.1.2006 17:34

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 90680

Vy moc dobre vite, ze ted jeste nejsou bezcenny. Jsou kryty Saudskou ropou, praci a surovinama Ciny a EU a mnoha dalsimi vecmi. Az nebudou, prijde krach. Ve fort Knoxu je zlata stezi na svatebni prsteny pro dcery G.W.Bushe. Takovy schodek zahranicniho obchodu a zadluzeni si proste nemuze dlouhodobe dovolit zadna zeme, ani USA. Zakony ekonomiky a trhu jsou v jistem ohledu podobne zakonum fyziky. A tak jak stezi oblafnete zakon zachovani hmoty a energie, tak stezi oblafnete i prosty fakt ze nelze donekonecna zit na dluh a delat penize z niceho prostym zapnutim tiskarenskych rotacek nebo kliknutim pocitacove mysi, ze mnozstvi hmotnych statku roste mnohem pomaleji nez mnozstvi penez v obehu a ze jednou prijde den kdy bude nutne dluhy splatit. A ten den se rychle blizi. Bublina splaskne a propad dot.com biznisu byl proti tomu jen cajicek. Neverim ze by to US goverment nevedel, to jen svy obcany drzi v blazeny nevedomosti a diky pujckam i v zdani ekonomicke prosperity. A vojenske vyboje na Blizkem vychode taky nemaji za cil sirit svobodu a demokracii, ale jen vojensky si pojistit jistou cast svetovych zasob ropy pro blizici se krach.

Co se tyce Ciny, Zlutasci to maji promysleno lip nez se vam zda. Do USA se dnes z Ciny exportuje znacna cast zbozi denni potreby, zbozi kde maximum pridane hodnoty tvori extremne levna prace Cinanu a nejake ty suroviny. Opacnym smerem Cina z USA za ziskane dolary nakupuje spickove technologie, know-how, licence, patenty a zbrane. Cinani navic kupuji i US prumysl a maji prospech z vyvozu pracovnich mist. Rychle se uci a za par let uz tyto nakupy z USA budou pro ne zbytecne. UZ nebudou muset vozit do USA svy cetky za dolary, kterych stejne maji plne sejfy a Cinsti vudcove reklnou DOST. Polovina spotrebniho zbozi, znacna cast obleceni, to vse je dnes v USA made in China. Kdyz zavolate na callcentra velkych korporaci, casto se vam ozve hlas, jehoz anglictina ma silny cinsky prizvuk. A az jednoho dne Cina rekne "konec", zacne zabava. Jeste pred 10 lety by se nestalo nic, a vypadek importu by hrave pokryli US tovarny a dovoz z Evropy. Dnes by to ale znamenalo znacny vypadek zbozi denni potreby a mnoho mesicu potrebnych pro znovunalezeni kvalifikovanych pracovniku a rozbeh prumyslne vyroby s enormnou potrebou investici, na ktere proste nebude. A pokud USA neprehodnoti svuj zahranicni obchod a vyvoz pracovnich mist, tak za 3-4 roky bude zastaveni Cinskeho exportu znamenat hospodarsky kolaps USA. I Evrope hrozi podobny trend, na rozdil od USA je ale pomalejsi a mnohem lepe kontrolovan a pripadny vypadek Ciny pokryje vyroba v novych zemich EU...

90995

29.1.2006 18:11

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90995

Čistě ekonomicky, je tam ještě jeden zádrhel pro Ameriku. Celý tento levný dovoz do USA je možný díky relativně laciný dopravě. Zdražování ropy však to postupně zdraží, takže by to jednou bylo lacinější vyrobit doma, ale nebude kde, nebude kým a nebude z čeho. Masivní import běžného zboží je dělá zcela závislé nejen na vůli dodavatelských zemí ale též na ceně přepravy. Máte naprostou pravdu o co Číně jde, dokavaď bude technologie kterou chtějí koupit, budou tuto hru hrát. Až nebude, proč by to dělali? Už dávno jsem četl že je ve světě monehm víc US dolarů než v celých USA. TO bylo ještě před tímto obchodem s Čínou. Dnes to musí být naprostá většina.

90999

29.1.2006 19:55

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90995

Vyborne Kevine s vasi m ekmonomickym prehledem by jste z tohodle mohl udelat zajimavy clanek!!! [cool] [smích]

91017

29.1.2006 21:58

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91017

Bohuzel. Bylo v planu, ale psani na zvedavce mne bohuzel nezivi a tak dostava prednost literatura faktu jako treba DPH nebo faktury...

91046

29.1.2006 22:08

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 91046

[chechtot] I VY ??

91048

29.1.2006 20:55

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 90680

Prominte, utnula mne kratkost casu a sluzebni povinnosti, ale dovolim si pokracovat:

- Na levny benzin prispiva Americanum cely svet uplne jednoduse tak, ze USA je jedno, zda stoji ropa 20,60 nebo 150 dolaru za barel, proste se jen rychleji roztoci tiskarny dolaru jak uz jsem napsal vyse. US goverment proste nepripusti aby obyvatele pochopili vaznost situace driv nez bude pozde, US citizens si stale mysli ze USA jsou ekonomickym leaderem sveta a budou tento nazor branit do krve. Ale tak jako plati zakon zachovani energie, plati i zakon zachovani hmoty. Pokud jsou penize kryty nejakymi hmotnymi statky (zlatem, drevem, platinou, cimkoli), je mozne dat do obehu jen tolik penez, kolik zodpovida realne hodnote vymennych statku. Pokud to ale nekdo prestane dodrzovat a dela si tolik penez kolik potrebuje, ocitaji se vsichni jeho obchodni partneri v situaci prodavace kterymu nekdo zaplatil za nakup falesnou bankovkou. Ve skutecnosti totiz neni zadny rozdil mezi tim, zda za auto vyrobene kuprikladu v Nemecku zaplati US importer v takto natlacenych papircich nebo padelatel Helmut falesnym sekem. Stale je to skoda pro Nemeckeho vyrobce, ktery do vyroby auta investoval realne ekonomicke statky (kov, kuzi, gumu, sklo) a zaplacenou praci svych zamestnancu a tim vlastne zasponzoroval USA. Rozdil je jen v tom, ze exportu do USA se zatim vsichni tesi zatim co Helmuta ceka policejni cela...

- Strukturu ceny benzinu v USA (kde neni zadna spotrebni dan) a v CR znam podrobne. Ale zase plati to co bylo napsano vyse. Stat, ktery ma moznost "udelat si penize" nema zapotrebi zatezovat sve obcany takovym danovym zatizenim jako stat, ktery ma inflaci a mnozstvi penez v obehu tvrde pod kontrolou a kazdou korunu ci euro investovane do zdravotnictvi nebo obrany si musi skutecne vydelat nebo pujcit a pak SPLATIT. 2000% US inflace mluvi za vse...

- co se tyce spotreby US aut, tak mam predstavu docela presnou. Samozrejme to s ruskym ZILem a jeho 50l/100km byl VTIP. Dost krat jsem ale v USA auta z pujcovny ridil a taky jsem je tankoval. Vetsinou se snazim vzit si Japonce nebo Evropsky vuz, protoze se proste nejsem psychicky schopen adaptovat na rizeni a parkovani petimetroveho monstra. Pokud jde o US verze Evropskych nebo Japonskych vozu, je spotreba jen o trochu vyssi nez je bezne u nas a za tech 8-10 litru/100km se jezdit da(je to dano spis nizsim oktanovym cislem a tim ze pujcovny uprednostnuji silnejsi vozy). Pokud ale neni zbyti a ja vemu v pujcovne bezny Americky SUV (sesti nebo osmivalcove monstrum, s objemem 2,5l biturbo), ctu bezne na palubnim pocitaci cisla dost pod 20MPG (Miles Per Gallon - pro neznale 20MPG zodpovida zhruba 12l/100km, 15MPG je zhruba 15,5l/100 km a 10 MPG zhruba 23,5l/100 km). Skratka jak vtipne poznamenal "stastny" majitel US vozu u nas:"zere to i travu u cesty..."

91028

29.1.2006 20:56

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91028

Kdyz pak nekomu vypravim o tom, ze manzelka ma na nakupy a vozeni deti ne Chrysler Voyager s motorem 6V/2,4l ale maly Citroen s trivalcovym motorem a spotrebou 4l/100 km (58 MPG) a ze muj zamestnanec bezne rozvazi po meste tovar s autem co ma ctyrvalec 1,6 litru a spotrebu nejakych 8l/100km (30MPG) divaji se na mne jak na vypravece pohadek... Ja vim, nekdo mi tady odpovi, ze kazdy si muze koupit vuz na ktery ma, ale je to i o jiste odpovednosti vuci teto planete a nasim detem a prominte ale SUV 8V/2,5l na dojizdeni 1 osoby do prace 10-20 mil v ramci mesta je IMHO enviromentalnim zlocinem...

- a na zaver. Tu ponuku s odkoupenim dolaru mi zopakujte tak za 5 - 10 let a s pravdepodobnosti blizkou jistote na tom jeste vydelam. Pokud ovsem do te doby nebudou takhle bezcenny vsechny papirky. Kdyz se tak divam na situaci a vyvoj ve svete, tak je podle mne hlupak kazdy kdo zhromazduje dlouhodoby kapital v bezcennych papircich s jakymkoli obrazkem nebo ve zlatych cetkach. Za 10-15 let bude mit skutecnou cenu neco jineho. Ja osobne za svy financni rezervy radsi nakoupim leky, konzervovane potraviny s dlouhou spotrebou, cerpadla a upravniky vody, solarni kolektory, fotovoltaiku a vetrnou elektrarnu, kogeneracni jednotku na rostlinny olej, kvalitni KV radio a dum na samote. Dale si dobre ulozim sbirku kvalitnich semen zemedelskych plodin (zadny GM ala Mosanto) a na foliich vytistenou bazi lidskych technologickych znalosti. Pro dopravu pridam stado koni, pro obzivu nejaky skot a nekolik vepru a pro obranu par AK47, par M26 a zasobu munice... Bude to asi uzitecnejsi nez jen tak cekat a ujistovat se ze globalni kolaps vlada GWB nepripusti...

91029

29.1.2006 21:11

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 91029

No vidite a ja furt nevedel co mam koupit misto tech zlatych cihel. Akorat bych na vasem miste nesetril na vyzbroji, a naucil bych se obsluhovat vcetne vasich clenu rodiny i neco lepsiho nez AK-47 ( velmi trvanliva vecicka nenarocna na udrzbu). To vite, az se ukaze co ma skutecne cenu, bude si to muset i kazdy sam ubranit. Svet uz je takovy, ze disponuje znacnym mnozstvim nepricinlivych parazitu, tato sorta smejdu byva vetsinou dobre vyzbrojena a prosta jakychkoliv moralnich zabran. [mrknutí jedním okem]

91033

29.1.2006 21:39

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91033

Skuste byt konkretnejsi. Nic lepsiho nez AK-47 totizto neznam. Jednoduche, robustni, bezporuchove, snadno opravitelne i v polnich podminkach... Ono by mozna nebyl problem i nejake OT nebo tank, ale je to IMHO zbytecnost protoze ropa... K cemu je vam bitevni vrtulnik nebo OT pokud nemate jezero paliva nekde v jeskynich???

91045

30.1.2006 7:15

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 91045

No, ja bych premyslel osobne o nejake kusi. Tady v USA vam ji prodaj, ale je nelegalni s ni strilet i na strelnici. Ticha vecicka, presna a taky ucinna. I kdyz AK-47 ma taky neco do sebe, klady jste uvedl. No urcite by se hodilo nejake raketky pro pechotu, ale o vojenske vecicky se dost zajima trodas a spol. Tihle kluci vam dodaji informace i s fotkama. [mrknutí jedním okem]

91074

31.1.2006 8:13

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 91074

navic do "kalacha" jednou naboje dojdou a co pak? do kuse se sipka da udelat myslim v pohode. Staci kus zeleza,vyhen a zrucne ruce. Tudiz do seznamu "LIVE AND SURVIVE" bych pridal i tu vyhen a dostatek vyhrevneho uhli ci koksu(nebo les s milirem) [smích]

Navrhuji-co udelat seznam veci pro "ziti a preziti"? Pan Kevin se nam tu hezky rozepsal.
Zalozme diskusi na toto tema a proberme PRO- a PROTI- jednotlivych propriet.(cena,uzitecnost,hierarchicka vhodnost ap.)
To bude koneckoncu uzitecnejsi nez probirat pouze geopolitiku a tlaky v ni pusobici.

91235

31.1.2006 13:47

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 91235

Stačí zadat třebas "příručka přežití" na google a "spadne na Vás hromada textů jak na to ... [smích] Existuje na celém světě řada tzv "Biblí přežití", je vidět, že z těch skoro 7 miliard lidí je i hodně takových, co si budoucnost příliš růžově nepředstavují !!

91273

1.2.2006 5:08

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 91235

No muzete si koupit dostecnou zasobu sipek i ruznych hrotu, podle toho jestli jdete na kachny nebo na medveda. Navic pokud s trefite, tak sipku vetsinou najdete. [mrknutí jedním okem]

91454

29.1.2006 21:18

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 91029

Já dost "radostně a nevěřícně" čtu, co píšete a až na sám konec jsem narazil na maličkost, ve které bych s Vámi ne zcela absolutně souhlasil. Totiž, mám nepříjemný dojem, že budování těch zásob nepříliš bude nápomocné. Ale naopak - mě samotného nic lepšího nenapadá a věřte nebo ne - ačkoliv sám se sebou takto nesouhlasím - dělám velmi podobné přípravy. Hm - jsem unesen a udiven. S těmi semeny jste mě docela inspiroval, to jsem ještě nerealizoval. Ale již zítra ... [smích]

91036

30.1.2006 16:15

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 91028

No mate moc pozoruhodne povedomi o tom jak se v USA spousti rotacky. Ja mam takovej pocit ze vy si dokonce myslite ze ropu pro americke obcany nakupuje americka vlada.

Tohle hajeni zlateho standardu, prosimvas, ja nevim o mene ktera by dneska byla kryta zlatem, vsem to skodilo a navrch v diverzifikovane ekonomice je to uplne nesmyslny koncept, zlata se najite stejne malo jako penez, a kdyz nikdo nechce zlato tak to ma stejny dopad jako kdyz nikdo nechce penize.

Napriklad Ceska republika ma ale ve splaceni dluhu podstatne vetsi kanky nez USA, jak vam prozradi kratky pohled na tzv. "menovou reformu". To same plati o Nemecku, Rusku, Cine, nebo Brazilii. Jedna zeme, ktera sve dluhy splaci, je USA. Proto ty trilionove investice do americkych vladnich dluhopisu a nikoliv do ceskych. Rozumim tomu spravne ze vy zijete v CR a podivujete se vysoke americke inflaci? Chce to ucebnici ekonomie.

91121

30.1.2006 19:45

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91121

>No mate moc pozoruhodne povedomi o tom jak se v USA spousti rotacky. Ja mam takovej pocit ze vy si dokonce myslite ze ropu pro americke obcany nakupuje americka vlada.

Ne, nikoli. Neverim, ze by jste to o ty rope myslel vazne. Jsem ekonom a vim, ze ropu nakupuji soukrome firmy a rafinerie. Taky ale vim, ze takovy prodej se dnes vzdycky odehrava na zaklade nejakych tech bilateralnich zmluv uzavrenych politiky a vladami. Je stezi predstavitelne, ze bych si jako soukroma osoba nebo firma pronajal v Rotterdamu tanker, nechal ho odplout do Abu Dhabi a tam natankoval milion tun ropy, zaplatil v hotovosti a pak odvezl tu ropu kamkoli jinam (treba zpatky do Rotterdamu) a tam ji se ziskem prodal. Takze odpoved na vasi otazku zni: ano i ne. Ropu pro USA (a uz vubec ne primo pro obcany) nenakupuje vlada. Mezinarodni smlouvy ale vetsinou vlada uzavira... Menovy system taky znam a jsem jeho ostrym kritikem. Nebudu tu vyrabet clanek na pokracovani, o par linku vyse jsem doporucoval vynikajici knihu M.Rothbarda. Dejte si tu namahu a skuste si ji aspon prolistovat. To o spustenych rotackach bylo zjednodusene a obrazne vyjadreni faktu, ze Federalni rezervni system a centralni banka "udelaji z niceho" dalsich par set milionu dolaru. Dneska v dobe elektronickeho bezhotovostneho bankovnictvi ani neni potreba zapinat rotacky, jen se proste par krat klikne mysi...

>Tohle hajeni zlateho standardu, prosimvas, ja nevim o mene ktera by dneska byla kryta zlatem, vsem to skodilo a navrch v diverzifikovane ekonomice je to uplne nesmyslny koncept, zlata se najite stejne malo jako penez, a kdyz nikdo nechce zlato tak to ma stejny dopad jako kdyz nikdo nechce penize.

Jeden ze zakladnich zakonu fyziky je zakon zachovani hmoty a energie. Energie ani hmota nemuze proste vzniknout z niceho. A stejne je to i s ekonomikou. Netrvam nutne na zlatem standardu, ale trvam na tom, ze penize nutne musi byt kryte NECIM. At je to zlato, platina, obili, drevo, dobytek nebo letadla, libovolny statek, ale necim penize byt kryty museji. Pokud ne, vznika inflace a lidi jsou okradeni o sve uspory, o svuj majetek. Pokud tento zakon neplati, tak proc si neudelat na laserove tiskarne vlastni penize ??? Proc nehacknout banku a nedopsat k zustatku na svym uctu dve nebo tri nuly ?? Proc stat muze a vy ne ?? Proc by to podle vas skodilo diverzifikovane ekonomice, kdyby museli byt penize necim kryty? Podle mne by to ekonomice jen prospelo, kdyby byl objem penez pod kontrolou a lidi by se nemuseli bat ze jim 80% hodnoty jejich uspor nebo majetku sezere inflace nebo podvody jejich vlady. Vzpomente si na obrovsky propad dot.com biznisu pred deseti lety. Myslite ze by k nemu doslo, kdyby ti vsichni "obchodnici s destem", financni makleri a pocitacovi specialisti nedostavali "money for nothing", penize kryte jen ocekavanim a optimizmem?

A mimochodem, zlato by brali vsichni, ale US dollaru maji plne sejfy a nic z toho...

91151

30.1.2006 19:45

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - continue

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91151

>Rozumim tomu spravne ze vy zijete v CR a podivujete se vysoke americke inflaci? Chce to ucebnici ekonomie.

Ucebnici ekonomie to jiste chce. Ale obavam se ze pro Vas. Takze jen tak ve zkratce. V obdobi 1990 - 2005 (15 let) byla inflace v Cesku necelych 300%. Netvrdim ze je to malo a s tim jak si vede socdem. vlada hrube nesouhlasim, inflace v USA za tu dobu byla prakticky stejna a to USA nebyla ekonomika kosolidujici se po 40 letech vlady komunistu. Pokud vezmeme jako zaklad a 100% rok 1970, pak inflace v USA byla 600% a pokud bereme v potaz inflaci od zavedeni Brettonwoodu a zruseni zlateho standardu pak dochazime k sokujicim 1000%. Pokud je to podle vas v poradku, pak asi ziju na spatne planete...

91152

30.1.2006 20:49

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - continue

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 91152

Na ja. Esli ste ten ekonom, tak teda vas zamestnavatel se nechova moc trzne. No mozna ze ste nezamestnanej ekonom. Ted se predvedte s nejakym linkem kerej ukazuje hodnotu US inflace za poslednich 15 let 300%. Anebo jeste lip, proste na tyhle blafy zapomenem, jo?

Vohledne toho zlatyho standardu, vy ste ten ekonom co si mysli ze sejf plnej dolaru vam k nicemu neni zato sejf plnej zlata jo. Co dodat. Taky ste ten ekonom co se zamejsli nad tim proc existuje autorita ktera kontroluje obezivo, a jako ekonom ji rikate "stat". Kratce receno, esli sou cesky ekonomove vaseho razeni tak sem rad ze sem v rukach tech americkejch. Mozna z deste pod vokap, ale clovece, vy ste ekonom lijak.

91159

30.1.2006 22:22

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 91151

Jednak neni zas tak tezko predstavitelne ze byste si najal tanker a vozil po svete ropu. Musim vas ovsem varovat ze tankery jsou na dlouhou dobu dopredu zadane, a nejak byste musel pana majitele presvedcit, ze jste duveryhodny najemce. Reci o laserovych tiskarnach by vas s urcitosti diskvalifikovaly.

Nejspis by ale tomuhle vasemu umyslu neprospelo, kdyby byl zaveden zlaty standard. Protoze jak si dovedete predstavit, musel byste se nejspis nekde zadluzit, a zlaty (dreveny, slany) standard tuhle zakladni podnikatelskou proceduru velice ztezuje. Jak vam jako ekonomovi je jiste znamo. Padu dotcomu by standard kanadskych bobrich kozek zamezil s jistotou, taky by zamezil rustu dotcomu. Spousta z tech dotcom firem co ztratily tolik v akciich je dnes dulezitou soucasti denniho zivota (amazon za vsechny).

Mimochodem vlada USA tu ropu pro Americany doopravdy nakupuje--do strategickych zasob. Ale z tehle ropy se malokdy co ukaze v rafineriich.

Prosimvas mohl byste dokumentovat nejaky priklad kdy napr. Fed nekde pripsal k nejakym zustatkum dve nebo tri nuly?

91172

30.1.2006 23:28

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Josef 71.?.?.?

Reakce na 91172

Problem se zlatem.
Musi se prihlednout k tomu, ze zlata neni tolik, kolik by ho bylo potreba podkladat svetove dulezite meny. Banky vlastni uz jenom 33% svetove vydolovaneho zlata a snazi se ho dat na trh, zbytek vlastni verejnost a prumysl. Asi pred tremi roky Bank of England dala k dispozici na trh 120 tun Au. Jenom lezelo a netvorilo zadne uroky, zato strzene penize se daly okamzite rozpujcit a kolektovat uroky - zisk pro banku!

91183

31.1.2006 3:25

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 91183

Pokud me pamet neklame tak ve svetove ekonomice je v obehu 33 000 tun zlata, takze 120 tun je jako kdyz plivne. Pokud jde o tu inflaci, tak nejsem ekonom, ale z tech odkazu ( mimochodem velmi dobrych), co dal linky pan Gejdos, je zcela pochopitelne, ze penize musi necim kryty. To neco musi byt neco realneho, co lide potrebuji. Treba obili, ropa, zelezo... pripadne zlato, platina ci bankovky, za ktere vam budou ochotni jidlo, zelezo, cement, uran... ostatni zainterosovani v ekonomicke vymene ochotni prodat. Ve chvili, kdy lidi zjisti, ze jidlo, zelezo... je dulezitejsi nez drahe kovy, tak mate pravdu v tom, ze drahe kovy ztrati svou hodnotu. Takze jestli jsem to pochopil spravne dolar stoji na rope. protoze Arabove roku 1973, prestoze dolar jako mezinarodni mena prestal byt kryty zlatem, trvali za ropu na platbach v dolarech. Mozna brali i zlato, ale urcite nebrali ceskoslovenske koruny, protoze komanci sbirali zapadni meny jak to jenom slo, a pokud jste jim to nedal za jejich tuzexove bony, tak vam hrozila basa za porusovani devizoveho zakona. Takze pro centralni banky v celem svete melo smysl drzet velke dolarove rezervy a navic v USA se realizovala spickova prumyslova vyroba a tam probihali financni transakce taky v dolarech. No, casy se zmenili, spoustu vyroby vyvazi americky kapital mimo uzemi USA, hlavne do Ciny. Vzniklo Euro a Rusove jako prvni vyznamny obchodnik na nej presli, jednoznacne to potvrdili ve chvili, kdy tvrde zametli s Chordovskim, takze na rozdil od Kanady se zachovali stejne jako USA a do byznysu se strategickymi zdroji ( coz plyn a ropa jednoznacne jsou) nikoho ciziho nemini pustit. Vzhledem k tomu, jak roste ekonomicky Cina s Indii, a predevsim jak se meni struktura vyroby techto zemi, tak se drasticky snizuje export zbytku sveta do prostoru, kde zije tretina obyvatel planety. Naopak tyto zeme zvysuju mohutne sve exportni moznosti. Elektronicky prumysl mohutne fuzuje spolu s cinskym, korejskym a tajwanskym kapitalem. GMC ohlasil ztratu za minuly rok 8,5 mld$. Jednim z hlavnich duvodu je draha pracovni sila. Jak na to budou automibilky v USA reagovat? Za par let si krome leku a zbrani nekoupite za dolary nic zajimaveho. Vsichni to dobre vedi, to je jedna z hlavnich pricin proc sla ropa behem 10-15 let nahoru z 20$ za barel na 60 $ za barel ( plus minus, presna cisla nejsou podstatna). Jinak receno ti, co drzi doralove rezervy hlavne kvuli rope znacne prodelali, a protoze USA vyvazi sve vyrobni kapacity mimo sve uzemi, tak pri tomhle trendu nebude zadny rozumny duvod drzet dolary. Takze dolar byl kryty ropou, ale taky zbozim vyrabenym USA a exportovanym do sveta. Minuly rok byl obrovsky schodek obchodni bilance USA, byvaly sef Fedu Volcker prohlasil, ze nejpozdeji 2012 ztrati USA schopnost splacet uroky ze sveho dluhu!! Navic USA maji predemenzovane vydaje na zbrojeni 1500$ na hlavu, to ma jeste Izrael, zbyle velmoci se s prehledem vlezou do 500 na hlavu. Navic krome Rusu v Cecne, zadna ze zbylych velmoci nevede valku v takovem rozsahu jako USA v Iraku a Afganistanu.

91211

31.1.2006 3:26

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 91183

Dokonceni
Pokud Iran prosadi ropnou burzu nezavisle na Londyne a New Yorku v Euro, hadejte co budou ve svete pouzivat. Nejkvetsi sranda je, ze nikdo dokonce ani Iran, nestoji o tvrdou krizi USA, protoze by nad vydelkem splakal cely svet. Na druhou stranu zbavit se zavislosti na dolaru postupne chteji vsichni, aby se zbavili provazanosti s americkou ekonomikou, euro se ukazuje jako svetlo nadeje na konci tunelu. Mozna to bude za par let indicka rupie, nebo neco jineho, v kazdem pripade to bude mena regionu, ktery ji bude kryt nejakou realnou produkci, jinak zbytek sveta nebude mit nejmensi duvod uznavat ji za mezinarodni platidlo. Jestli jsem to pochopil dobre, tak slo vlastne o inflaci pumpovanou do mezinarodni ekonomiky 2/3 $ jsou mimo USA, a ta inflace byla skryta, protoze znacnou cast techto dolaru drzeli centralni banky jako rezervu mimo obeh. Bylo to jako pumpovat vybusny plyn do mice, mic uz hrozi prasknutim pretlakem, ale vymenit napln plynu za neco bezpecnejsiho je riskantni, a hlavne se to musi delat pomalu a postupne, protoze traskavy plyn muze kdykoliv pri vymene bouchnout.

91212

31.1.2006 7:22

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Zdenek Matoušek zdenekm (zavináč) primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 91212

>Dokonceni
>Pokud Iran prosadi ropnou burzu nezavisle na Londyne a New Yorku
>v Euro, hadejte co budou ve svete pouzivat. Nejkvetsi sranda je,
>ze nikdo dokonce ani Iran, nestoji o tvrdou krizi USA, protoze by
>nad vydelkem splakal cely svet. Na druhou stranu zbavit se
>zavislosti na dolaru postupne chteji vsichni, aby se zbavili
>provazanosti s americkou ekonomikou, euro se ukazuje jako svetlo
>nadeje na konci tunelu. Mozna to bude za par let indicka rupie,
>nebo neco jineho, v kazdem pripade to bude mena regionu, ktery ji
>bude kryt nejakou realnou produkci, jinak zbytek sveta nebude mit
>nejmensi duvod uznavat ji za mezinarodni platidlo. Jestli jsem to
>pochopil dobre, tak slo vlastne o inflaci pumpovanou do
>mezinarodni ekonomiky 2/3 $ jsou mimo USA, a ta inflace byla
>skryta, protoze znacnou cast techto dolaru drzeli centralni banky
>jako rezervu mimo obeh. Bylo to jako pumpovat vybusny plyn do
>mice, mic uz hrozi prasknutim pretlakem, ale vymenit napln plynu
>za neco bezpecnejsiho je riskantni, a hlavne se to musi delat
>pomalu a postupne, protoze traskavy plyn muze kdykoliv pri vymene
>bouchnout.

V tom případě mě udivuje na co tam ještě v té Americe čekáš a na co ti budou vůbec platný ty dolary, až to bouchne. A podle některých "věrozvěstů" to bude co nevidět. Velmi zajímavá logika. To už aspoň sháníš nějakou letenku, co je na "sale", né ? A honem ty dolary vyměň za eura, to je to nejlepší, co můžeš udělat. A už vůbec nedovedu pochopit, že jdeš do země, kde ti spousta věcí vadí a jak můžeš, tak si oni otřeš svoji zamaštěnou hubu, no, dělá to tak více lidí, ale mám za to, že by sis tu hubu měl otřít jinak, tak jako každý, normální člověk a nakonec jaká ta Amerika je, je právě vidět na takových jako jsi ty. Připadá mi to, jako kdybys přijel na návštěvu k nějakému vzdálenému příbuznému, nebo kamarádovi a on tě zaměstná aby sis něco vydělal, ale ty budeš o něm trousit jen samé pomluvy a špatnosti. I kdyby to byla pravda, tak se to nehodí, ale jak vidět, tak tobě a podobným jako jsi ty, to vůbec nedojde.
A ještě bych se tě chtěl zeptat, ale vlastně odpověď je pro Petra Gejdoše, jaktože tolik různých "černochů" z různých zemí se v Americe uživí a dostane práci a ti domorodí "chudáci" jsou nezaměstnaní a jaká je to panečku suma ?! 50 milionů, či kolik ? Já to vidím tady, je to sice Kanada, ale zase takový velký rozdíl to není. Ono se tady totiž spoustě lidem dělat nechce, když se o ně většinou někdo postará, zvykli si na minimum a v podstatě ho mají pořád, tak proč by dělali. No ale jinak jsou to "chudáci umírající hladem". To se ale divím, že se někdo může domýšlet takových poblouzněností. [oči v sloup]

91231

1.2.2006 3:05

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 91231

Tak te bodre zdravim Zdenale ty hubu neumastena opravdu jsem rad, ze jsme si potykali. [velký smích] [oči v sloup] No, sem tam dam i na radu lidi, kteri maji mou duveru a respekt, ale ve jste jaksi mimo seznam. A pro priste mne usetrete rad, ohledne toho co mam delat, dejte protiargumenty anebo at se na to vykalej- informacni hodnota nula. No, jaky autor takova uroven toho co by rad sdelil. Jinak o 50 000 000 milionech nezamestnanych ... nebyla rec reagujete krapet mimo, bud si utrou penu od ust a zacnou prvni premejslet nez neco napisou a zmacknou enter anebo min pijou z placatky. [mrknutí jedním okem]

91421

1.2.2006 3:12

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 91231

Zdenale ty kluku usata, reagujes ty vubec na celkovou myslenku toho co bylo psano? [překvapení] [oči v sloup] [velký smích] Jinak se staraj o svou cistou pusinku. Bud reagujte konkretne na to co jsem rekla spatne na zaklade argumentu a faktu nebo nechte bejt. Na amoky prazdnych hlav nejsem zvedavy. [mrknutí jedním okem]

91424

1.2.2006 20:45

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 91231

... ale vlastně odpověď je pro Petra Gejdoše, jaktože tolik různých "černochů" z různých zemí se v Americe uživí a dostane práci ...

Pane Matoušek, já za to nemůžu, já to vydedukoval z amerických statistik. A uvedl jsem rozpětí 20 - 48 milionů, přesně jsem popsal způsob onoho spekulativního výpočtu. Když, tak se tam běžte na ty statistiky podívat sám a spočítejte to Vy ! [velký smích]

Víte, musel jsem se zasmát, tehdy kema s těmi statistikami operoval a skutečně se ze mě zbytečně snažil dělat vola. Ty statistiky totiž nejsou statistikami - to bude nějaký soubor dat, který vzniká vyhodnocováním stavu přilepených much na mucholapkách v kanceláři nějakého nudícího se státního úředníka.

Račte si povšimnout, že listopadové čísla byla v prosinci mnohdy opravena (!!!) o až 100% ... [velký smích] K tomu není co dodat. Nelze vyloučit, že to číslo 50 milionů bude nakonec ještě tento rok pravdou. S takovými postupy.

Ostatně - udělejte si podrobnější analýzu, co že nám to pan president vlastně sděloval v poselství o stavu Unie. Není to až tak od věci, sdělil i docela závažné věci, pokud tedy ještě pane Matoušek vůbec umíte číst mezi řádky, nebo již pouze žerete propagandu !! Pardon. [zahanbení]

91542

30.1.2006 23:57

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91172

Myslim, pane Jozine, ze bavit se dal s vama na teto urovni je oboustranna strata casu...

91187

31.1.2006 0:40

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 91187

No pro pripad, ze by se vas na to v praci ptali, tak CPI ukazuje americkou inflaci asi 100% od r. 1982.

91192

31.1.2006 4:01

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 91192

Jen si trochu vzpomeňte co kolik stálo v roce 82 o proti dnešku. A bude vám jasný kdo tady kecá. 100% my ass!! Vy si možná myslíte že vám ten barák stoupá v ceně, já naopak vím že ten můj ne, jenom si tu cenu drží, neboť je to tzv nemovitost. Real estate je příhodný termím, je to real.

91216

31.1.2006 8:14

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91192

A kdyby jste premyslel vy, tak vezmet index spotrebitelskych cen v roce 1990 a v roce 2005 a pouzijete kalkulacku... Rozdil, pravda ??

Oficialnim udajum CPI verim asi stejne jako oficialnim udajum CNB a asi stejne jako clanku v Rudem Pravu ze dozenem a predezenem...

91236

30.1.2006 23:42

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91121

P.S. (abych nezapomnel)

>Napriklad Ceska republika ma ale ve splaceni dluhu podstatne vetsi kanky nez USA, jak vam prozradi kratky pohled na tzv. "menovou reformu". To same plati o Nemecku, Rusku, Cine, nebo Brazilii. Jedna zeme, ktera sve dluhy splaci, je USA. Proto ty trilionove investice do americkych vladnich dluhopisu a nikoliv do ceskych.

Pane Jozine, nevim, jestli jste z Ceska nebo aspon sledujete vyvin tady. Pokud ano, jiste si pamatujete pred par lety na krachy kampelicek. Tyto nebankove instituce taky do jiste doby vyplaceli vsechny sve dluhy vuci vkladatelum i s krasnym urokem a tak se lidi predhaneli vlozit tam svy penize. Pak ale prisel krach a tisice lidi prisli o svy penize....

91184

26.1.2006 21:40

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90221

Pane Josef.. Jistě, že se dá na dolarové ropné burze kupovat ropa i za eura - směněné na dolary. Na euro-ropné burze to pak taky bude možné za dolary - směněné na eura ! Pro Vás se tedy, zdá se - nezmění nic.. [velký smích]

Tady už ale nutno reagovat vážně, píšete například :Take nevysvetluje,kdyz dolar strati hodnotu a USA to zabali, co budou delat ostatni staty. Kanada vyvazi do USA 92% sveho olejoveho exportu, a vice jak 60% vyvozu zbozi jde do USA.

Když třebas já jako taková "malá Kanada" budu vyvážet "cosi" do USA a doma se mi bude válet hromada dolarů a jediný způsob, jak si za ně něco rozumného ve velkém pořídit by bylo zase cosi zpátky v USA koupit, nastane průser ! Co si tak asi v USA můžu rozumného koupit? Nechcete poradit ? [velký smích]

- Auta ? Ne ne, tak padlý na hlavu bych nebyl. Globálni důsledek se pak projevuje v tom, že většina amerických automobilek je již v pokleku..
- Potraviny ? Vozit dříví do lesa ? A navíc není daleko doba a USA budou závislé na dovozu samy.
- Elektroniku ? Ale tu stejně vyrábí Čína, Tchajwan, Korea a Japonci. Nač tedy reexport - koupím přímo na místě a levněji.
- Léky ? Snad jo - to je jediné, co nemůžu hned vyvrátit. Ale že jsem těch amerických léků moc neviděl zatím, asi i bez toho bych se obešel !
- Nějaké flintičky ? Jóóó ! To by asi šlo, ale já zbraně nechci, už vůbec pak americké, sám si je vyrábím.

Pane Josef, Vy jste udělal analýzu a vypadala tak zdánlivě rozumně. Tak teď poraďte - co s dolary !! Protože jak se tak jeví, tak nejlepší obchod s USA by byl, koupit za ty hromady dolarů nějaký funkční obří raketoplán a vystřelit je komplet na Mars !

A nebo nezbude, než jet do USA na super-velkou dovolenou a rozfofrovat to tam. Zatím to všichni řeší jakýmisi investicemi a nákupy přímo v USA a nebo kupováním dluhopisů. Vy se tedy pane Josef ptáte, co by ty státy jako Kanada či Německo dělaly, kdyby USA prostě zmizely s ekonomického nebe ?

Já Vám to tedy řeknu - zaplakali by štěstím !!!

Vy si myslíte, že až Čína nabídne Kanadě větší cenu za barel, že Kanada bude z nostalgie dále USA prodávat ropu ? Ne, z donucení ! Pane Josef, pane Josef !! [velký smích] Ach jo, bydlíte v USA ? Je to jasné !

90510

27.1.2006 14:19

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 90510

>Vy si myslíte, že až Čína nabídne Kanadě větší cenu za
>barel, že Kanada bude z nostalgie dále USA prodávat ropu ? Ne,
>z donucení ! Pane Josef, pane Josef !! [velký smích] Ach jo, bydlíte v USA
>? Je to jasné !

Tady se, myslím, trošku pletete. Bohužel. Kanada žádnou naftu nevlastní. Všechno zprivatizovala. Říká se tomu prý podnikání, kapitalismus, nebo chcete-li, třeba globalizace či free trade. Podle většiny normálních lidí zlodějna.

Tuto naftu vlastní americké firmy, které ji pak prodávají Kanaďanům. A za světové ceny. I kdyby Čína nabídla lepší ceny, Kanaďani by měli smůlu. Čína by musela koupit celou firmu. Nedávno se pokusila koupit americkou - a teď nevím, bylo to Texaco? Ale do toho zase má co mluvit americká vláda, která pochopitelně uznává zásady free trade jen pokud má z toho prospěch pár jedinců v čele, takže z toho sešlo.

90628

27.1.2006 15:25

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90628

Pane Vladimíre, já to vím, taky jsem napsal - z donucení (míněno, že chca nechca prodávat čí dávat bude). Nicméně, i tak - pokud budou světové ceny stoupat, bude stoupat i cena ropy z Kanady jak pro Kanaďany, tak předpokládám i pro Američany. A asi bude jedno, komu co patří. USA totiž příliš hodně "takové té (s)prosté" výroby pustily do světa a to bude chybět, až se doprava hodně podraží.

Ale zpět - USA spotřebují denně nějakých 22 milionů barelů. Zdroje na Aljašce nelze počítat ani perspektívně - vývoj půjde příliš rychle na to, aby byly operatívně využity. Těžbu v Mexickém zálivu a v Texasu lze patrně odepsat - letošní hurikánová sezóna bude o "velké poznání" ještě ničivější a delší, než tomu bylo v roce 2005. Amerika a s ní celý svět bude ještě se "slzou dojetí v oku" vzpomínat, jak Katrin foukala jako "větříček".

Chci tím naznačit, že moje paranoia jde již i "na zdejší zvyklosti" opravdu dost hodně daleko, nicméně - hodně bedlivě koukám na meteo-satelity a na http://www.nhc.noaa.gov/ a tedy jsem odpozoroval, že poslední dobou se ty "hurrakany" [smích] chovají nějak podivně - jako by byly nějak řízené.

A tedy - chci tím zcela jasně naznačovat, co si myslím, totiž - že opravdu jakoby jsou nějak řízené ! Protože a na tom mém odkazu se může každý "slastně zahloubat" do místního archívu - těžko by chod hurikánů za poslední dva roky v Karibiku někdo mohl lépe řídít, kdyby to i nakrásně uměl, než jak se ukázalo v reálu ! Schválně - kdo má zájem a čas, podívejte se ! Správně měla být Kuba zdemolovaná "na cimpr campr" - ale není. A naopak - nikdy si ty hurrikány nenacházely tak snadno a "vynalézavě" cestu okolo Kuby na území USA, aby napáchaly maximum škod hlavně tam. Paranoia ? Možná ! Ale zvláštní je, že Nostradamus přes propast 500 let vzpomíná nějaké podivné a nevídané zbraně, působící z nebes. [velký smích]

Celé to píši proto, že jako "správný paranoik" jsem skutečně vypozoroval svírající se energetickou ropnou smyčku na krku té naší namyšlené arogantní a sebejisté euroatlantické civilizace. Domnívám se, že tady Západ zaspal - zase se jednou generálové intenzívně připravovali na "minulou válku " !! Západ zapoměl, že Čína nebo Rusi, kdo ví, kdo za tím stojí, nemuseli nutně USA a Západ jen dohánět ve vojenství ! Mohli taky jít neobvyklou zkratkou a ne jen kecat o tom,jako Reagan o SDI ! Pane Vladimíre - můj hlavní zdroj informací jsou skutečně starodávná i ale nová proroctví. Uznávám - divné. Ale - taky docelá hrozné !!

90645

27.1.2006 15:50

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Aleš 80.?.?.?

Reakce na 90645

jistěže to bude řízené, co takhle vůlí boží... (myšleno naprosto vážně)

kousek víš jsem se snažil "doplnit" to vaše čtyřverší o OH, možná jste přehlédl, dole byl dotaz na inetový zdroj Nostradamových proroctví v CZ i AJ, máte nějakej tip nebo čerpáte z knih, díky

O
[smích]

PS
evidentně jste zběhlej v proroctvích, říká vám něco, že všech 7 polnic už zaznělo a o který události se jednalo?

90654

29.1.2006 11:26

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

onlooker 86.?.?.?

Reakce na 90645

poslední dobou se ty "hurrakany" [smích] chovají nějak podivně - jako by byly nějak řízené
Před časem se psalo o amerických pokusech projekt HAARP s náznaky, že by mohl umožnit experimentovat s počasím.

90939

29.1.2006 21:35

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 90645

>A tedy - chci tím zcela jasně naznačovat, co si myslím, totiž - že opravdu jakoby jsou nějak řízené ! Protože a na tom mém odkazu se může každý "slastně zahloubat" do místního archívu - těžko by chod hurikánů za poslední dva roky v Karibiku někdo mohl lépe řídít, kdyby to i nakrásně uměl, než jak se ukázalo v reálu !

PSSSST, nebo to jeste nekomu dojde... jste bliz pravde nez tusite...

91044

27.1.2006 15:46

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90628

Pro zajímavost, pro ty kdo tu v Kanadě nežijí, zde platíme za benzin zřetelně víc než stojí v USA. Takže z vlastních surovin sponzorujeme americký trh. Čína asi nakonec celý firmy od Ameriky koupit ale bude moct, co jinýho jí za ty vagóny US dolarů který drží, budou moct nakonec dát? Je to jen otázka času. S IBM se taky cukali ale nakonec to šlo. [smích]

90653

27.1.2006 20:32

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Josef 71.?.?.?

Reakce na 90653

Pane Gajdos!
Nekupujte v USA vubec nic! Koupi to jini ! Evropsky Airbus investuje do USA a stavi tovarnu v Louisiane v hodnote 600 mil $!
Rusky LUKOIL koupil 2000 benzijnich stanic a distributuje pres 2 biliony galonu benzinu rocne americkym spotrebitelum (nasobit x 3.78 dostat litre). Kliknete si na http://www.lukoilamericas.com/ a bezi tam reklamni snimky. Je tam take dvakrat mistr (soudruh) Putin a jak se stastne tvari! Jiste si mysli, "kdyby jsme se vykaslali na vyrobu 30ti tisic nuklearnich nalozi a hlavic a hned zacali kupovat Ameriku, tak dnes uz nam cela patri! Ale jini se smeji take, protoze Lukoil se traduje i na NYSE a ja vlastnim akcie a spolecnost dela divy! Uz jsem vam to tady vysvetlil, ze olej se da koupit dnes uz i za koruny a nikdo to nechce pochopit, ze se nemusi menit na dolary, ale kupuje se v Londyne primo. Asi vas plete petrodolar, to je mnozstvi dolaru , vracejicich se do USA ze stredniho vychodu, jako investment. Jinak dolar se pouziva stejne jako mira, protoze vsechny kupujici staty znaji pomer sve meny vuci dolaru. Muze to byt klidne Libra sterlingu, nebo Euro, kterakoliv mena , ktera plati na svetovych trzich by se mohla pouzit!
Jinak autor clanek asi napsal jeste za doby RVHP.
--------------------------------------------------------
Lukoil finds big new field in Caspian Sea
"This year is unique in terms of reserve growth," Leonid Fedoun, a Lukoil vice president, said during a news conference in London where the stock is traded, noting that the company had added a total of 4.5 billion barrels to its estimated oil reserves. "Our geologists are lucky and experienced," he said.

90681

27.1.2006 21:58

Pokud vim

Konrad 152.?.?.?

Reakce na 90653

Cinska firma Lenovo koupila od IBM jednu divizi - tu, ktera vyrabi PC, coz je v elektronickem prumyslu dneska temer prodelecna zalezitost. Lenovo zaplatila $1.25 miliardy plus IBM dostal skoro 19% vlastnictvi Lenova. Vysledkem je tzv. joint venture.

Mozna byste se mel podivat na celou firmu IBM, nez zacnete pokrikovat smele nazory. Podobne s cenou benzinu - uz tady nekdo psal, ze neni marne se podivat na cenovou strukturu galonu/litru. Ta cast, ktera primo zavisi na svetove cene ropy rozhodne netvori 100% cenu benzinu.

90689

28.1.2006 18:59

RE: Pokud vim

Alex Juchelka 141.?.?.?

Reakce na 90689

Petře, klobouk dolů, jsem fascinován, jak kladně dokážeš reagovat na censuru, když chceš. Je to vlastně zásluha p. Stwory, ale ty i já víme, jak to pro tebe musí být těžké a kolik sebezapření jsi musel vynaložit, abys napsal normální, neurážlivý komentář... Podívám se na to přes víkend, ale nepřekvapilo by mě, kdyby tvá IP adresa nebyla na Vrbě od pondělka blokována. Good Luck!

A výjimečně máš dnes pravdu i fakticky, co se týče toho kanadského benzinu. I am impressed!

90812

28.1.2006 8:30

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

mravenec 66.?.?.?

Reakce na 90653

>Pro zajímavost, pro ty kdo tu v Kanadě nežijí, zde platíme
>za benzin zřetelně víc než stojí v USA.

Nejsou náhodou v Kanadě vyšší daně?

90742

27.1.2006 23:43

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 128.?.?.?

Reakce na 90510

Loni americke exporty vzrostly o 10%, maji hodnotu kolem $1 trillion. Mohl byste porovnat s Kanadou nebo Nemeckem? Nebo Ceskou republikou?

Ja jsem poridil za americky dolar nemovitost a pomerancove stromky, navratnost za 5 let v radu stovek procent. Taky klavir Steinway, na dzez proste trida. Moje segra ma v Cechach maleho kluka. Privez sem mu americkej dudlik. Vite ze zadnej jinej nechce?

90702

28.1.2006 0:49

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

google 84.?.?.?

Reakce na 90702

>Loni americke exporty vzrostly o 10%, maji hodnotu kolem $1
>trillion. Mohl byste porovnat s Kanadou nebo Nemeckem? Nebo
>Ceskou republikou?

ja vam to s Nemeckom porovnam, ked uz tak velmi chcete.

Nemecko, 2004, export za 820 milliard EURO. pocet obyvatelov 80 milionov
USA, 2004, export za 800 milliard EURO. pocet obyvatelov 294 milionov

Nemecko dosiahlo v roku 2004 o 164 miliard EURO väcsi export, nez import. to znamena plus.
USA (2004) o 665 miliard väcsi import nez export. minus-deficit.

tu je link na bavorske ministerstvo hospodarstva, odkial tie udaje mam:

http://www.bayernlb.de/p/_de/downloads/offen/1310_volkswirtschaft/laender/USA0705.pdf

co vy na to?

>Ja jsem poridil za americky dolar nemovitost a pomerancove
>stromky, navratnost za 5 let v radu stovek procent. Taky klavir
>Steinway, na dzez proste trida. Moje segra ma v Cechach maleho
>kluka. Privez sem mu americkej dudlik. Vite ze zadnej jinej
>nechce?

to s tym dudlikom vam dokonca verim! [mrknutí jedním okem]

90708

28.1.2006 5:17

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90708

[velký smích] [velký smích] [cool]

90729

28.1.2006 8:46

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 90708

pane Google tak mi to s tim nemeckem neni nejak jasne, jak je mozne ze mate 15% nezamestnanost pri takovem vyvozu? Jak je mozne, ze Nemecka ekonomie stagnuje, ze by to byla blamaz? Mozna, ze potrebujete americke dudliky, nechcete jeden na zkouzku poslat?

90745

28.1.2006 12:25

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

google 84.?.?.?

Reakce na 90745

>pane Google tak mi to s tim nemeckem neni nejak jasne, jak je
>mozne ze mate 15% nezamestnanost pri takovem vyvozu?

dokazal by som vam na to odpovedat, len je otazne, ci
a: chcete moju odpoved vobec pocut?
b: ci ste schopny je vobec pochopit?
c: a+b

>Jak je mozne, ze Nemecka ekonomie stagnuje, ze by to byla blamaz?

blamazou, je vasa odpoved.
ja vam fakty, vy mne dudliky.

> Mozna, ze potrebujete americke dudliky, nechcete jeden na zkouzku
>poslat?

Bzum-bzum, nepise sa nahodou spravne po cesky "na skousku"?
anglictina vam nejde, cestina vam nejde, doktor nie ste, kto vy vlastne ste?

a ak mi poslete vas vycmulany dudlik, co potom zostane vam, Vcelicka?
hola prdel?
----------
70% US-americkeho narodneho dochodku tvoria vydaje konzumentov a z top 20 firiem v USA sa 15 zaobera financnym inzinierstvom, to znamena prakticky svindlom.
okolo 70% Americanov je zamestnanych v sektore sluzieb.

ten emerikansko-greenspansky financny zazrak je dnes odkazany na financny tok 2 miliard cerstvych dolarov zahranicneho kapitalu denne, ktory sa udrzuje v toku za pomoci roznych trikov a hrozieb na vsetky svetove strany, ktore niekedy ustia v podvratne akcie spionaznych sluzieb(volba Havla v Cechach, financovana milionmi s fondu CIA), alebo ozbrojene lupezne ozbrojene prepady us-army (Irak, Panama, Afghanistan, Juhoslavia).

Amerika si znicila vlastny produkujuci priemysel, rocny obchodny deficit s Japonskomn, Chinou a EU cinni 550 miliard dolarov rocne.
v roku 1970 bolo 30% vsetkych US-pracujucich zamestnanych vo vyrobnom priemysle. dnes je to len 14%.

co zostalo, je spotrebno - konzumna spolocnost odkazana na zahranicne peniaze, spoliehajuca sa na dolar ako svetovu devizovu rezervu. nie velmi stasna kombinacia.

v case prveho utoku na Irak, chceli americki Goebbelsovci spustit aj bojkot nemeckych produktov, tak ako proti Francuzsku, len si uvedomili, ze by si bez nemeckych strojarenskych dodavok zablokovali vlastnu vojensku vyrobu a preto sa obmedzili na bojkot francuzskych syrov a pemenovanie zemiakovych hranoliek na symboly mieru.

90764

28.1.2006 21:21

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Druid 84.?.?.?

Reakce na 90764

> Mozna, ze potrebujete americke dudliky, nechcete jeden na zkouzku
>poslat?

>Bzum-bzum, nepise sa nahodou spravne po cesky "na skousku"?
>anglictina vam nejde, cestina vam nejde, doktor nie ste, kto vy vlastne ste?

hosi hosi hosi.... mate to blbe oba

90834

28.1.2006 13:47

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90745

To jsem tady dost "rozhořčeně" diskutoval s ekonomickým geniem "kema". Pane, to nemá cenu tyto čísla vůbec používat pro nějaká srovnávání, jakože v USA je 5% nezaměstnaných a v EU v průměru až 11%. Není to prostě souměřitelné, to jak si ty čisla cucá v podstatě z palce americký úřad práce a jak to dělá Eustat.

A navíc, pane, existuje přeci pojem "lidská společnost". Při vší mé "nasranosti" k některým přerozdělovacím skoro-komunistickým procesům tady v Evropě, díky kterým si každý pracující živíme nějakého hajzla, kterému se prostě jen nechce pracovat a je to příživník, tak přesto ta lidská společnost se vyznačuje nějakou nemalou mezilidskou solidaritou. Ta z té před-lidské společnosti dělá právě tu lidskou společnost. Povídejte mi o tom v USA.

Mimochodem - kvůli kema jsem se dost hluboko "zakutal" v amerických statistikách. Myslím, že již velmi brzy bude s "nadšenými čísly" o ekonomickém růstu konec, pane. Nastane pláč a skřípění zubů. Ekonomické klíma je nesmírně konzervativní. Společnost si žije na vysoké noze a stále se utěšuje, že to nemůže být pravda, že je to tak špatné. Pak se to pane překlopí na druhou stranu a bude zle ! BUDE HODNĚ ZLE !!

Tak jako teď si nadšeně tlapkáte jeden druhému na ramena a chválite se, jak jste dobří, jsem na vás všechny zvědavý, až se situace zvrátí ! A budete makat jak opice, ale výsledky budou pořád v čevených ! Bude pláč a skřípění zubů ...

90770

28.1.2006 18:46

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Josef 71.?.?.?

Reakce na 90770

Pane Gejdos!
Kdyz napisete :
""A navíc, pane, existuje přeci pojem "lidská společnost". Při vší mé "nasranosti" k některým přerozdělovacím skoro-komunistickým procesům tady v Evropě, díky kterým si každý pracující živíme nějakého hajzla, kterému se prostě jen nechce pracovat a je to příživník, tak přesto ta lidská společnost se vyznačuje nějakou nemalou mezilidskou solidaritou. Ta z té před-lidské společnosti dělá právě tu lidskou společnost"".

Chcete snad rici, ze kdyz si USA nezivi kdejakehob hajzla, ze je americka spolecnost nelidska? Vy jste vubec nepochopil,co jsem tady napsal! Ja jsem vyjasnil problem, ze kdyz se cena ropy bude vycislovat v Eurech, nebo v Korunach ceskych, ze to na ekonoomii USA nebude mit zadny vliv. Ze pocet dolaru za jeden sud ropy je ciste mira pro obchod, stejne tak jako pocet korun za kilo zlata. Stejne tak se autor myli, kdyz se domniva, ze kdyz otevre Iran burzu, ze se neco v USA zmeni. Napsal jsem sem odkud USA bere ropu.
Jestli chcete vedet kdy bude zle, tak to uz moc dlouho nebude trvat a Iran bude mit A bombu a pak teprve se splni vase prani.
Jestli se vam zda ze:
"Společnost si žije na vysoké noze a stále se utěšuje, že to nemůže být pravda, že je to tak špatné. Pak se to pane překlopí na druhou stranu a bude zle ! BUDE HODNĚ ZLE !!"

Tak je to ciste zdani, protoze americky delnik odpracuje rocne o 250-300 hodin vice, nez delnik v evropskych motorech Nemecku, nebo Francii a za to se da stale zivotni standart zlepsit a Vy tomu rikate "vysoka noha" . Proto se vyplati nemeckym automobilkam montovat vozy v USA a stejne tak se zde pripravuji montovat i Airbusy. Vymackaji z americkeho delnika 250 hodin rocne vice za stejne naklady a navic nizsi dane korporacim v USA predstavuji dalsi zisky pro EU. V USA nejsou zadne nabozenske svatky,
40 hodin se maka tydne a 3 nedele dovolena je max. Proti 35ti hodinovem pracovnim tydnu a sesti tydnum dovolene v zapadni EU, plus nabozenske svatky. Nemci byli a jsou stale borci v automobilech a chemii a dalsich odvetvich, problem je, ze vzhledem k systemu EU sedum z deseti vedeckych kapacit se presunuji do USA z duvodu nedostatku penez na vyzkum v EU.


90810

28.1.2006 20:42

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90810

Tak trochu jsme se ale minuli v té argumentaci. Možná, respektive nejspíše když to říkáte, tak ano - americký dělník pracuje hodně. Kolik ale je těch "dělníků", co skutečně něco vyrábí ?? A neříkejte jen tak bez přípravy a důkladného předvysvětlení, že do USA někdo stěhuje dobrovolně nějakou výrobu, to bych se mohl umlátit smíchy !

Ostatně - tady v Evropě patří třeba zrovna Češi v odpracovaných hodinách za rok obecně taky k těm nejvíce časově zatíženým. Ale o tom já ani nemluvil. Já mluvil o "lidské společnosti" - poznáte časem, co jsem měl na mysli.

Mi se jedná o jiný aspekt - už jsem to tu mnohokrát uváděl, nebudu to tedy celé zase opakovat. Jen naznačím - USA činí v počtu obyvatel cosi mezi 4 až 5 % světové populace, ale spotřebovávají zhruba 20 - 30 % energií a surovin. To rozpětí může být ještě větší, konkrétně v ropě to dělá cca 25%. Já vím, řeknete mi, když si na to vyděláte, co komu do toho.

A právě tady je ten Váš dolarový omyl ! Já nezpochybńuji směnitelnost konvertibilních měn ve světě. Jenže - když část ropných obchodů přejde na euro, začne konečně jako světová měna fungovat měna, která bude lépe odpovídat již prakticky zaniklému Bretton Woods systemu. Jestli si to skutečně neuvědomujete, jaká to pro USA dosud byla výhoda, potom nechci do Vás rýpat - přečtete si o tom více. Jinak však ale si z nás všech tady pouze utahujete, pokud to vše víte a přesto tvrdíte, co tvrdíte. [velký smích]

Totiž, pokud bude dolar dosavadního monopolu zbaven, potom si již můžete tisknout dolarů kolik chcete, to již nikoho zajímat nebude, pane. To již bude zajímat pouze vaše zděšené turisty. Na zděšených turistech skutečně USA ale ještě nekleknou. Jenže - rozhlédněte se konečně po světě - schodek amerického zahraničního obchodu pravidelně šplhá k 6 - 7 stům miliard dolarů. To již dále nebude ! USA, jestli něco vyveze, dostane zpět své dolary. Bude-li chtít dovézt, bude musit prvně nakoupit eura a pak zaplatit. Vy někde vidíte sílu, která by svět donutila, aby bral další dolary k těm hromadám, které již má ? Pokud nebude USA svoje nákupy doplňovat neurvalým násilím, nikdo Vám již nebude chtít prodat za dolary ! A existuje jedna komodita, kterou koupit budete muset ! ROPU !

Sice jste mi zdůvodńoval, jak je USA vlastně nezávislé na cizí ropě. Pane, nezlobte se, pousmál jsem se. Jestli na tom trváte, tedy navrhuji diskusi přerušit... na čas. Pak se k tomu vrátíme - až bude dolar takřta skokově na 50% současné síly, takhle já bych odhadnul možná, říkám možná (!!!) hodnotu nutnou pro vyvážení zahraničního obchodu USA. A bez světově dominujícího dolaru vám v USA nic jiného nezbyde, pane ... leda třetí světová [velký smích] [velký smích]

90827

28.1.2006 22:42

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Josef 71.?.?.?

Reakce na 90827

Pane Gajdos!
Vy jste ideolog a mate pravdu, ze diskuse nikam nevede, ale jeste jednou to zkusim.
Ta doba, kdy lide zacnou zahazovat dolary a obchodovat v Euru je zatim v nedohlednu. Kdyz ceske pivovary vyvezou az na pobrezi Pacifiku 8 druhu piva a i hortici normalni i Kremzskou, (vyrobce Kavoviny Pardubice) tak distributori za to zaplati v dolarech komercni bance a ta zaplati pivovarum v korunach a dolary vezme a zaplati s nima Rusku za plyn. A ti ty dolary popadnou a koupi si v USA vrtaky na zemni vrty. Jestlize si Cesi vymini, ze za pivo a horcici chteji Eura, tak distributori reknou nemame a pivo neberem. Nedostatek kvalitniho ceskeho piva na trhu rychle vyplni bavorske pivovary, kterym to je jedno, hlavne ze je export. Mate zafixovanou myslenku, ze USA z toho neco ma, ze kdyz Cesi zaplati Rusum za plyn v $$$. Kdyz se bude od zitra cena za ropu vycislovat v Eurech, tak az bude z duvodu iranske krize barel ropy stat 100 Eur, tak Americane si musi prinest 122 $. Nechapete, jak jsou ekonomie dnes provazane a jak je dulezite mit svetove meny v urcitych mezich balancovane. Eurem se zacalo obchodovat v r 1999 1 Euro za 1.18 $ a mezi tim kleslo dvakrat na 85 centu a zachranily jej pokazde japonske a americke banky masivnim nakupem Eur na financnich trzich. Nejde jen o pivo, hortici a vrtaky, dnes i banky pujcuji penize svetove a i pojistovny se mezi sebou pojistuji mezinarodne. Hurican Katrina znicil uzemi velikosti Britanie a zadna americka pojistovna se neslozila cast skod platil i Lloyds of London a dalsi svetove pojistovny!

90854

29.1.2006 11:40

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90854

Pominu, jak jsem alergický, když někdo mé příjmení neumí ani opsat. Pominu zatím, že mě nazýváte ideologem. A taky to s Váma ještě zkusím. [smích]

Premisy pro začátek:

1)po WW II. - Bretton Woods - plán na překonání globální hospodářské deprese, zvýšení mezinárodního obchodu a zajištění stability měnových kursů. - výsledky jsou dostatečně známy...

2)Faktické zrušení systému v roce 1971 a následných jednáních. Ovšem svět dále v podstatě vynuceně pod kuratelou MMF používá dolar, jakoby stále měl hodnotu. - důsledky jsou rovněž známy, pokud se "někdo uvolí namáhst" přemýšlet...

3) Jen tak namátkově:
http://www.obcinst.cz/clanek.asp?id=617
http://chromik.wz.cz/15_menovy_fond.html

Pane Josef, nemáte-li ekonomickou literaturu v papírové formě, pak google i jiné vyhledávače poskytují dostatek studijních materiálů. Jestli hodláte zopakovat, že jsem ideolog a tedy nepřímo, že patrně lžu, musel bych si o Vás začít myslet spíše to nejhorší, co by bylo lze.

Nadšeným samostudiem sám sebe vyveďte ze zlomyslného omylu. Vaše současné rozklady o vývozech kremžské hořčice, o tom jak si můžete vyměnit dolary za cokoliv a nakupovat zcela stejně ropu kdekoli a podobné lahůdky - to si nechte pro vlastní rodinku, pane !! Tady zkoušejte aspoň trochu sofistikovanější argumenty... [velký smích]

Pochybuji, že se někomu podaří vyčíslit velikost té loupeže tisíciletí, která nám zbytku světových idiotů byla USA, Anglií a blíže nejmenovaným, leč mocným národem, s úsměvem na rtech naordinovaná. Blížící se konec tohoto systému je za dveřmi a účtování bude doufám alespoň přibližně adekvátní těm zločinům. Musím ještě ve světle výše uvedeného konstatovat, že pro slabší povahy ani není moc dobré tuto problematiku studovat. [velký smích]

90941

29.1.2006 17:38

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Josef 71.?.?.?

Reakce na 90941

Pane Gejdos!
Omlouvam se za chybu ve vasem jmenu, neudelal jsem to umyslene.
Mylite se, kdyz pisete"
""Pochybuji, že se někomu podaří vyčíslit velikost té loupeže tisíciletí, která nám zbytku světových idiotů byla USA, Anglií a blíže nejmenovaným, leč mocným národem, s úsměvem na rtech naordinovaná. Blížící se konec tohoto systému je za dveřmi a účtování bude doufám alespoň přibližně adekvátní těm zločinům.""
Toto je ciste ideologicky nazor, nikdo nic CSR, CSSR , CR nenaordinoval ! Naordinovali jsme si podvod sami, ale marxisticky!
Uz z duvodu, ze az do roku 1989 jsme meli menu smenitelnou s rublem a nikoliv vazanou na dolar a na hranicich draty a americke lupice k nam nepousteli. Tak nevim, proc se citite okraden.
Kdyz uz je rec o loupezi, tak bych se vratil zpet do r. 1948 jako nejvetsi loupez v nasi republice a nesvadel vinu na Bretton Woods.
Korejci videli prvni automobil v r. 1950, kdyz tam prisli americti hosi a ted nam ukazuji, jak se delaji auta. Stajne tak Nemci, kteri meli vsechno rozsekane po druhe svetove, kdy u nas uz produkovali auta ctyri hlavni automobilky nam musi ukazovat jak se delaji auta. Vase cekani na kolaps dolaru je zrovna tak chytry napad , jeko meli nasi fotri, nebo dedove, ze kdyz vsechno seberem bohatym a razdelime si to mezi sebou bude cely narod bohaty! Patrite mezi ceske mistry, kteri stale vidi vinu na nekom jinem nebo nekde jinde, jenom ne doma!
A i kdyz podle Vasi theorie se zacne olej kupovat za Eura misto dolaru, nevim, kolik to zmeni na cene benzinu!
http://money.cnn.com/pf/features/lists/global_gasprices/
Californians are now paying an average of $2.53 for a gallon of fuel. Last month, you could fill up for $2.16 in the San Francisco Bayarea.

90996

29.1.2006 18:42

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90996

Tedy, máte v jistém ohledu pravdu, že v rámci bývalého RVHP to mohlo zde účastněným ekonomikám - tedy i československé - být jedno. Jenže ani tak to zcela pravda nebyla - Východ se Západem obchodoval a ekonomická síla Východu nebyla rovnocenná. Tedy i Východ byl nucen obchodovat s dolarem.

Samozřejmé je, že skutečně pochopit ty nuance opatření cedulové banky a jejich skutečný dopad na chod ekonomiky v dané obhospodařované oblasti - to nevěřím, že jsou schopni do důsledku chápat i mnozí studovaní ekonomové. Víte - je jednoduché si nabiflovat, co ten který agregát finančního "soustrojí" učiní, když se upraví jeho parametry.

Ve skutečnosti jsou ty "ovládací páky" ekonomiky něco podobného, jako kdyby jste řídil Jumbo Jet se zavázanýma očima po hmatu a to ještě jediná Vaše zkušenost by byla dětská hra na PC, simulující létání na takovém stroji. Na škole nám to jeden "hodný pán" (dával nám pak pruby !) demonstroval na docela amaterském přístroji. Ten přístroj představovalo nějakých asi 5 knoflíků, jako na ladění rádia a nad tím pět ručičkových měřáků s nulou uprostřed. On nám to zapojil a ukázal, kterak všechny ručičky těch měřáků ukazovaly na nulu.
¨
No a potom všelijak s těma knoflíkama zakroutil a měřáky ukazovaly vše možné, tu mínusové hodnoty, tu plusové. Našim úkolem bylo, točením těmi knoflíky nastavit přístroj tak, aby zase ukazovaly všechny ručičky na nuly. Mohli jsme se domlouvat, tedy každý ovládal jeden knoflík a koordinovaně jsme se o to snažili. Nešlo to ani za kus vuřtu !!

No a ten pán nam ironicky sdělil, že takhle nějak se řídí hospodářství státu - mínil to obecně, tedy nejen toho socialistického. Ale já si z toho odnesl poznatek - když bych chtěl, aby první měřák ukazoval nulu, to se podařilo rychle. A to je ono - řídit to tak, abych na tom vždy vydělal já - to asi jde. A tak to asi dělá celou dobu IMF-MMF. Někdo prostě pořád vydělává, někdo pořád nevydělává. A není to jen pracovitostí a nerostnými surovinami. A moc těžko se to kontroluje bez dokonalých informací - ta zlomyslnost řízení.. Ale výsledky hovoří jasnou řečí. Hm.. [smích]

Osobně se domnívám, že katastrofická ekonomická globální nerovnováha již vyvolala reakci - připravovaný přechod na nový systém, založený na euro ! A EU není primárním iniciatorem této akce. Tím je koalice Irán-Rusko. A rozhoduje energie - plyn a ropa. Nebojte se, půjde to a výsledek je jasný, poprvé v této diskusi teď použiji Nostradama - přesně o tom totiž mluví ! Ale prodělají všichni, to je blbý, vlastně jde jen o pomstu...

91003

29.1.2006 12:27

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 90854

Snad bych vam jen doporucil na pochopeni Vaseho omylu knihu Murray Rothbard: Peníze v rukou státu, urcite se nekde na internetu bude povalovat jeji plny text. Tam se dovite presne to, co se vam tu vsichni marne snazime vysvetlit, akorat s citacemi s odbornych pramenu a historicky dolozenymi fakty. A aby jste vedeli ze pan Rothbard nebyl nejaky ekonomicky nedouk a fantasta, tak jeste jeden link: http://en.wikipedia.org/wiki/Murray_Rothbard

P.S. tady http://www.libinst.cz/etexts/penize_v_rukou.pdf najdete predmluvu ke knize a v ni na strane 10 jeden velice zajimavy graf znazornujici co vsechno provedla centralni banka s US dolarem od zavedeni Bretton-woodu. Graf v roce 2000 konci na inflaci a cenovem indexu 1800%, podle poslednich udaju FEDu a aproximace grafu se k 31.12.2005 dostavame za hranici 2300%...

2000% skryte inflace za 50 let, a to vsechno hrazeno zahranicnimi pujckami a nasilne generovanymi petrodolary, tomu se skutecne neda rict jinak nez uspech US ekonomiky...

90945

29.1.2006 13:37

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90945


>2000% skryte inflace za 50 let, a to vsechno hrazeno zahranicnimi
>pujckami a nasilne generovanymi petrodolary, tomu se skutecne
>neda rict jinak nez uspech US ekonomiky...

2Kevin
Zijes v CR?
tak muzes porovnat 2 tunely

Sledujte a zírejte.

Státní dluh:
1993 - 158.800.000.000
1997 - 173.000.000.000
2005 - 799.900.000.000

V době předávání vlády byl tedy státní dluh kolem 173 miliard korun. Nyní, po sedmi dalších letech vlády levice je to šokující a neuvěřitelné číslo. 799 miliard.

Roční úroky ze státního dluhu:
1993 - 15.070.000.000
1997 - 17.590.000.000
2005 - 38.600.000.000

Každý rok ze svého státního dluhu musíme samozřejmě platit úroky. Jak dluh stoupá, stoupají i úroky. Proto se zvětšuje ta část rozpočtu, která nelze přerozdělit tam, kam je potřeba, ale která je již předem rezervována na úroky.

Nezaměstnanost:
1993 - 155.000
1997 - kolem 200.000
2005 - 500.000


Bylo by dobre, aby sis udelal Yasno, co jsou USA a co jsou tunelovane USA.

P.S.Odkaz prozatim neuvadim, protoze je to ze stranek jednoho z dopisovatelu.

90952

29.1.2006 14:18

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90952

To, co píšete pane Sodek, to je pravda. Leč je to trochu bokem od našeho zde aktuálbího problému ! Vlastní zde aktuálně řešený problém, který samozřejmě souvisí s Iránem a jeho ropnou burzou je, že USA tunelují nás a to již nejméně nějakých 60 roků !

To, že nakonec někdo to americké, nám ve "zbytku světa" ukradené, bohatství dále tuneluje, to uznejte jaksi náš problém není až tak přímo. Že se americký národ nechal zkorumpovat a drží hubu a krok, to tomu "skvělému americkému lidu" věru na sympatiích světa nikterak nemůže přidávat !! Můžete cítit jaké chcete sympatie k americkému lidu, jeho duchu svobody atd atd ! Ale vážně se ptejte, kdo to platí ! A prosím, nepodléhejte jednoduché představě, že nikdo, že si to Američané budují vlastníma rukama.

Pánové (jako pan Josef, Ruda a podobní) tady samozřejmě budou tvrdit, že já Americe nerozumím. To si to ale moc zjednodušují. Možná nerozumím, rozumím ale, kdo to z velké části platí a tedy - jestli si někdo pochvaluje skvělost života v Americe, nezapomeńte, že příjde pravděpodobně účet k zaplacení ! A potom bych prosil -platit s úsměvem !

A právě v New Orleans jsme měli dobrý spektákl, o čem to je řeč, když se mluví o tom duchu Ameriky. Když je dobře - úsměv, tolerance, nezávist, radost ze života - vždyť tak dobře se nám tu žije.... [velký smích] Možná, že na jednoho "hajzla" tady doma, který žije z mých daní a nechce se mu pracovat, živím ještě nějaký "zlomek amerického hajzla", kterému se taky moc nechce pracovat !

90956

29.1.2006 15:28

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90956

Pane Gejdoši
V CSSR vice nez ctyricet let kradl jeden druhemu, zral a misto placeni vytahnul Rudou knizku a spolek utrel. Kradou dal a posilaji sve ozbrojence (ted uz v uniformach CR) a vsichni drzite ...a volite je porad dokola.
Takze, pokud kritika USA, tak nejdriv tady doma poradek.
Vzdyt vite, Petre, ze to neni jen otazka Cechu,Americanu, Moravanu, Slezanu....
PijaVice sssajiii fest,...tak je treba vytahnou zapalky a trochu te pijavici zahrat prdel.
Pak se teprve pusti.
P.S. Nemate nahodou v kapse aspon zapalovac? [cool]

90974

29.1.2006 16:57

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90974

Ale psssss! O tom se smí jen šeptat, zatím ! [smích]

90990

29.1.2006 20:29

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90956

Ted Amikum, kteri predstavuji lid krivdite. Ti vubec netusi, ze to takhle bezi. Ja ziram jako Alenka v risi divu, a to se docela zajimam o deni kolem sebe zajimam. Jinak ty odkazy co jste uvedl vy a Kevin mne po letmem nahlednuti pripadaji velmi zajimave, ale budu potrebovat nejaky cas, abych to vstrebal. [smích]

91021

29.1.2006 21:28

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 91021

Rozumím. Mi je z toho všeho docela smutno a strašně mě štvalo, když mi tady lidé typu leho podsouvali, že já prý nenávidím Ameriku. To je totiž zcela nehoráznost. A mi je fakt líto toho, že samozřejmě to vše nakonec odskáčou "lidičkové", kteří ani za nic nemůžou, ani se pořádně nedostali "k lizu" a díky masívní propagandě nemají mnohdy vůbec tušení, jak se věci mají. Proto mě tady dopaloval třeba takový pan Ruda, ačkoliv jsem mu přitom rozuměl, když mi předhazoval mou neznalost Ameriky.

A obráceně, vlastně díky takovému panu Sodkovi nebo díky Vám mám jistý pocit většího se vcítění, jak to tam chodí. [smích]

91041

30.1.2006 7:19

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 91041

Jo, chapu. Ja jsem "nenavistny zlatokop", ktery prisel Ameriku vyplundrovat, jak mne bylo parkrat receno. [mrknutí jedním okem]

91076

29.1.2006 14:22

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 90952

Ze to vlada KSC/CSSD tahne do peknyho srabu o tom nepochybuju a taky mne to hodne trapi. Netvrdim a netvrdil jsem ze Cesko dela vse nejlip a na jinych forech jsem nekolik krat na tuto temu diskutoval s ruznymi obhajci navratu socializmu. A div se svete, jednim z argumentu bylo ze kdyz se muze USA zadluzit par set miliard tak proc ne Cesko a ze zit na dluh je v USA i cele zapadni Evrope normalni ...

Takze k vasim argumentum a zadluzenosti:

Cesko - 800 miliard korun (ja vim z jinych a mozna lepsich zdroju o 955 miliardach) takze se dohodneme na 900 miliardach jako stredni hodnote pro dalsi vypocet = 38,5 miliardy USD (aktualni kurz dnes) = 3800 USD na jednoho obyvatele CR

USA - oficialne udavany zahranicni dluh 7 000 miliard USD (myslim ze realni je jeste vetsi) = cca 35 000 USD na jednoho obyvatele USA

Jsem jen zvedav na co to hodite tentokrat, kdyz USA rozhodne nemaji socialistickou vladu. A mimochodem, nemluvime o tunelovanych USA ale o tom ze USA diky dolarovemu systemu zahranicniho obchodu v podtstate tuneluji mnoho jinych statu. A to je krapet rozdil...


A jeste jedna drobnost: nevim proc kazdou debatu (dolar, ropa, cikani, lety, zide) stacite na upozornovani na chyby vlady CR a tunelovani v Cesku. S tim chodte delat osvetu na weby mladych levicovych intelektualu, nam tady co zijeme v Cesku a chodime na zvedavce je to povetsine jasne a vetsinu z nas to i trapi a mlady levicovy intelektual volajici po znarodneni sem zajde jen omylem... Snazte se nebyt offtopic. Napiste sem clanek o ekonomicke sebevrazde delane v Cesku vladou KSCSSD a urcite si tu s Vama rad podiskutuji, jeden z mych VS titulu je z ekonomie, ale pokud tu bude clanek o USD nebo rope, nevnucujte sem pls. debatu o zahranicnim dluhu Ceske republiky. Uz jsem Vas o to myslim prosil v clanku o Letech.

90959

30.1.2006 17:09

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Josef 71.?.?.?

Reakce na 90959

Pane Kevin
35000 dluhu na osobu?
Na konzumni dluh je to cislo vysoke a na federalni/statu dluhy zase nizke.
Zalezi co vse do dluhu zahrnujete. V USA kazdy dluzi spoustu penez. Majitele domu dluzi dve az tri rocni vyplaty bance za koupi domu, mesto si musi pujcit na rozsireni cisticky odpadnich vod a p. stat si pujcuje, kdyz chce postavit nekde most a federalni vlada zase kdyz chce koupit nove sthacky.To jsem sem dal jako priklad, proc se mi zda tech 35000 nizkych. V tom je rozdil mezi dinamickou ekonomii USA a statickou ve vetsine statu Evropy.
Pro priklad konzumni dluh jsou naplnene kredit karty, naopak koupe domu je investment.

91129

30.1.2006 19:51

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 91129

>Pane Kevin
>35000 dluhu na osobu?
>Na konzumni dluh je to cislo vysoke a na federalni/statu dluhy
>zase nizke.

Prominte, asi jsme si nerozumeli. To co je psano vyse se tyka zahranicniho dluhu, t.j. toho, kolik dluzi Cesko nebo USA oficialne zahranicnim bankam nebo financnim institucim. Vnitrni dluh zahrnujici hypoteky, pujcky na investice a podobne nebyl predmetem teto casti debaty.

91153

30.1.2006 20:55

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Josef 71.?.?.?

Reakce na 91153

Kevin!
Mate pravdu, to slovo "zahranicni" jsem prehledl!

91160

28.1.2006 23:06

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 90827

Takovej malej článeček. Trochu starší, ale pro pochopení snad stačí.
http://alarm.solidarita.org/index.php?id=389

90862

29.1.2006 11:45

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90862

Ano, tak nějak to je. A o tom bude krize. Kecy o demokracii necháme některým místním odborníkům a některým super-demokratům ve vládách USA a spol. [velký smích]

90942

24.1.2006 13:12

Bez proroctvi

Josef 71.?.?.?

Horsi problem se vyviji v Iranu, ktery vytvari natlak na Evropu, aby si vzala zidy z Izraele zpet do Evropy, Putin zase dava signaly zapadni Evrope priviranim kohoutku s plynem, aby upozornil, kdo je panem v Evrope a nervozita se projevuje formou stoupajicich cen komodit, hlavne oleje. Navrhovane embargo Evropskou Unii proti Iranu automaticky vyradi z produkce svetove ropy Iran a ta na trhu bude chybet, coz se projevi na cenach. Cena oleje muze vzrust nad 100 $/ barel a to zpomali vsechny svetove ekonomie a tim zvysi i nezamestnanost. Takze o nervozitu je postarano i bez kolapsujicich USA. A i kdyz Iranu nechaji vyvinout A-bombu, stejne cela oblast se destabilizuje a nasledky mohou byt pro zapadni ekonomie katastrofalni. Nejvetsi odberatele ze stredniho vychodu jsou hlavne EU, Japonsko Cina a Indie, ale s kazdou krisi ceny vsech komodit vzrostou stejne na vsech burzach sveta. Masivni nastup Islamu do Evropy muze misto multikulturni spolecnosti zijici v harmonii zmenit celou EU ne jeden velky Balkan.

90222

24.1.2006 18:00

RE: Bez proroctvi

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 90222


Masivni nastup Islamu do Evropy muze misto multikulturni spolecnosti zijici v harmonii zmenit celou EU na jeden velky Balkan.

Tohle sem zaprvé nepatří a zadruhé riskujete, že Vám začne nadávat paní Bovary a chudák pan Stwora ji zase bude muset umravňovat a vy se ani nedozvíte, jestli jste pro ni tentokrát xenofob nebo rovnou fašista [smích]

PS: Obáváte se oprávněně.

90238

24.1.2006 18:23

RE: Bez proroctvi

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 90222

pane Josef, zcela souhlasim s vasi analizou, co se natlaku a zidu tyce bych predpokladal, ze ne do Evropy ale zpet do ruska. Jak jiste vite, vice nez polovina zidu v Israeli pochazi z Ruska. Bylo by snad rozumne pouze tyto novo-pristehovalce odsunout zpet do zeme ze ktere prichazeji.

90243

25.1.2006 1:02

RE: Bez proroctvi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 90243

To by nejspíš skončili v carském "pásmu židovského osídlení", tj. v Haliči, Litvě, Bělorusku a na západní Ukrajině.

90277

24.1.2006 18:03

Jak napadnout Iran?

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Srovnejme si Irak a Iran, nebot Irak uz US of A napadly a obsadily.
Iran je, proti Iraku, jeste vetsi zeme. Obyvatelstvo je s rezimem spokojeno, coz za Saddama byla pravda jen pro mensinu populace. Iranci jsou velmi protiamericti. Iran nebyl znicen Desert Stormem (80% armady Saddama bylo zniceno) a ani netrpel dlouholetymi sankcemi, jenz dokonaly dilo zkazy v Iraku. A i tak lehka korist se pro US army ukazala jako nepozivatelna. Dodnes kontroluji jen zelenou zonu, sve zakladny a hlavni ropne teziste a rafinerie - potrubi uz moc ne...
Basru oznamovali jako dobytou 3x minimalne. Saddamuv plan - nechat je dojet daleko od zasob a posil k Bagdadu a pak uderit byl zmaren Amiky zaplacenou zradou (kapitulaci) vojsk. Cize zadna vojenska vyhra, proste si to zaplatili. Hmmm. Je mozne, aby nekdo pomyslel na utok na Iran, kdyz uz s Irakem byly tak velke problemy? Konvencni utok je de-fakto nemozny. POkud by se v oblasti neobjevilo podstatne vic vojaku, jenze to by neslo dokud US army naopusti stovky zakladen po celem svete - a to bude trvat + mohlo by to destabilizovat treba Saudskou Arabii, coz by mohlo mit jeste horsi nasledky nez Iranska ropna burza...
Jak z toho ven? Atomovym uderem? To by bylo prijatelne reseni (nedelejme si iluze, Amikum je suma fuk, ze budeme mit radioaktivni spad i zde v Evrope...), kdyby nasledne zamoreni oblasti neznemoznovalo tezbu ropy. Ropy hodne ubyva. Uz i Kuwait varuje, ze nebude schopen vytezit bez financni a technologicke pomoci zvenci dost ropy: http://www.blisty.cz/art/26691.html
Cize ja se domnivam, ze nejjednodussi reseni je uvalit na Iran sankce a embargo - tim se problem s ropou za eura na nejaky ten patek oddali. Byt za cenu zvyseni jeji ceny, vyrazenim vyznamneho exportera - Iranu. A zivot muze jit zase pro vsechny dal [mrknutí jedním okem]

Je potreba si uvedomit, ze patolizalstvi Evropskych vlad USA nezna mezi a ze si US of A potrebne hlasy take casto kupuji a zatim jim nikdo ostre nedokazal rici NE, detek k certu, toto NENI v NASEM zajmu a nehodlame delat to, co je ve VASEM zajmu... [zahanbení]
Az se to stane, tak teprve muze dojit k poradne krizi.

90239

24.1.2006 18:31

RE: Jak napadnout Iran?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90239

Souhlas. Jen se obávám že to je až moc logické. To vyžaduje přísně logickou mysl i od američanů, a jejich nynější vedení se neukazuje že by oplývalo nadbytkem šedé kůry mozkové, nepoškozené dlouholetým účinkem drog a alkoholu. Však doufat můžeme. Bude to ale v nejlepším případě odklad, ne řešení. [smích]

90244

24.1.2006 20:48

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90239

Píšete : Cize ja se domnivam, ze nejjednodussi reseni je uvalit na Iran sankce a embargo - na což já bych tedy obráceně nesázel. To by si Čína a Rusi natentovali do vlastního hnízda ! Proč by do toho strkali Irán, aby jej pak nechali trpět bez efektu.

Já myslím, že ano, možná se bude jednat v RB OSN, ale dlouho a zbytečně. Rusi, nebo Čína to vždy z nějakých formálních důvodů budou vetovat. Asi jako když se jednalo o Izraeli, tak to vetovaly USA. To je stará bája. K sankcím nedojde. USA bude muset anebo válčit, nebo platit !! [velký smích]

A pánové - myslím, že Rusi již diplomatickou cestou sdělily Izraeli, že v případě jaderného útoku Izraele na Irán odpoví za Irán Rusko. Byl údajně užit termín "Izrael will be waporized" . Totiž jsem takovou zvěst slyšel. A sice ve dvou variantách. Anebo Rusové mají rakety přímo v Iránu, nebo z Ruského území. Myslím, že Izrael je v pasti.

90264

24.1.2006 21:34

RE: Jak napadnout Iran?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 90264

Tohle je taky dobré čtení:

http://ihned.cz//2-17681110-003000_d-57

90265

24.1.2006 22:19

RE: Jak napadnout Iran?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 90265

A tohle je pro USA taky dost špatný:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/afrika/clanek.phtml?id=52830

No tak nevím kam USA ty atomovky začne nakonec posílat nejdřív. Možná do Čech. Naše ropné vrty prý pokrývají jednu pětinu domácí spotřeby. To je docela vejvar ne?

90269

25.1.2006 13:08

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90269

Je to v počítačovém věku velmi "prastará hra" - mluvím o PC hře "DUNA". Kdo četl neuvěřitelné dílo "Duna" od pana Frank Herberta, ten si nutně "zamiluje" i tuto hru. Já sám jsem se tam "cvičil" ve strategii. Tamjde o "koření" - tady teď o ropu.

Je každému jasné, kdo ví o čem teď mluvím, že válka již dávno probíhá. Totiž - válka je zde pořád. Akorát, že jsou naivní lidé, kteří si myslí, že se nutně musí někam furt házet atomové bomby, aby byla válka.

Předevčírem šel na naší televizi tušim Nova americký film "Patriot". Tam hlavní hrdina řekl "památnou úvahu" o jednom americkém generálovi, něco v tom smyslu že to je blbec, když se snaží porazit Brity a jejich pravidelnou armádu "regulární vojenskou taktikou" !! Ano, v tom to je a lidi si myslí, že nepřátelé Ameriky jsou nějací blbci..

Oni chtěji Ameriku porazit, ale ví, že proti americké armádě by "čelně" válčil jen blbec. A hodně lidí na "Západě" si o tom mlhavém americkém hlavním nepříteli myslí, že jsou blbci. Že budou válčit "čelně". Nikoliv !

Oní ví, že musí využit slabost USA a celého Západu. A to je osudová závislost na energiích z ropy. Proto budou pěkně "odspodu" napadat slabé místa a nebudou se k tomu ani hlásit. Aby nebylo jasné, kdo tady vůbec bojuje. Západ si sám sobě naordinoval spoustu omezení. A těch oni využívají. Budou "nenápadně" napadat ropný průmysl po celém světě tak, aby Západ na čele s USA vykrvácel. A přitom Západ nemá s kým bojovat. Nemá kam naházet svoje atomky. Nemá kam napřít svou takto vlastně "zbytečnou vojenskou superioritu". Totiž to tady zase jednou generálové a maršálové "plánovali minulou válku" !!

Celý slavný Západ na čele s USA tady hraje roli "těžce obrněného rytíře v 100 kilovém železném brnění" kterému někdo zezadu do brnění házi "hořící vajgly" a směje se, jak ten rytíř bolestí skáče. A nemá šanci tím 30 kilovým mečem tnout nepřítele. Co na tom, že nepřítel je bosý, špinavý a otrhaný, že jedinou jeho zbraní jsou ty vajgle ? Je to otázka času, kdy ten rytíř únavou padne. Tak je to s námi "tentokrát na Západě".

A proto jsem psal o té Duně - takhkle bych to i já vymyslel být nepřítelem USA. A tohle to lze ověřit i v té hře - obyčejní pěšáci porazi obrněnou techniku a celou tu těžkou válečnou mašinerii, pokud ale se nepostaví do boje přímo. To se děje i v té Nigerii. Dám sem kousek citátu z toho článku: ... Skupina rovněž varuje, že připravuje další útok, který "vrátí Nigérii o 15 let zpátky a způsobí nevyčíslitelné ztráty". ... "Zavázali jsme se ničit schopnost Nigérie vyvážet ropu," píše se ve varování. ... Tak je to ! Nevidíte ty hořící vajgly ? Ale pálí pěkně, že jo !! [velký smích] [velký smích]

90309

25.1.2006 14:03

RE: Jak napadnout Iran?

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 90309

Kdyby byli bušistánci chytří, tak se poučí ve své vlastní minulosti. Ve válce o nezávislost proti britské pravidelné armádě také nestavěli seřazené setniny kopijníků a lučišníků, ale volné oddíly a snajpry. Tehdy amíci nebyli blbí a tak bojovali efektivně.
Dnes nejsou hloupí muslimové a proto se nepostaví bušistánské armádě v uniformě a ve tvaru.
Partyzánská válka vydojí bušistán mnohem efektivněji při minimálních ztrátách. Ani s vynaložením všech prostředků a rezerv se útokům nedá zabránit. Nedokázali to britové v Severním Irsku ani sionisti v Palestině. Nemohou to dokázat ani bušistánci v bušistánu, natož bušistánci na okupovaných území.

Bušisti si toho jistě jsou vědomí. Musí dobře vědět, že proklamovanou válku proti teroristům vyhrát nemohou, zvláště pak, když proti skutečným teroristům vychovaným v evropských státech, posílají žoldáky bojovat do Afganistánu a Iráku, odkud žádný z dosavadních údajných teroristů nevzešel. Také jen úplný hlupák může uvěřit, že pasáci koz se učí řídit dopravní letadla v Avgánských jeskyních. V současné válce jsou teroristé jen okrajovou záležitostí. Potřební jsou pouze k tomu, aby udrželi pozornost medií a tím podněcovali ochotu hloupých lidí výboje sionisticko bušistánské vlády platit.

90319

25.1.2006 14:18

RE: Jak napadnout Iran?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90319

Nejde ani o chytrost ale partyzánskou válku lze vést pouze jako obranou, na vlastním území. Okupační armáda tuto možnost nikdy nemá, proto vždy nakonec prohrát musí, protože čím víc se snaží vyhrát, tím víc místních lidí proti sobě nasírá. Terorismus je strašák vymyšlený k odůvodnění celého procesu. Proces je zabránit vlastnímu ekonomickému kolapsu, sice to takhle nejde, ale válka proti teroru je asi jediná obrana ač špatná, kdy se nemusí přiznat jak moc v prdeli vlastně jsou. A přiznat by znamenalo nebýt jednička ve světě a to je holt nepřípustný. [chechtot]

90321

25.1.2006 14:25

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90321

No a k tomu, co jste napsal a s čím souhlasím bych dodal toto: Dneska jde vést partyzánskou válku již všude. Ta slabší strana, ať je jak chce slabá, se lehce dostane nepříteli "do kožichu" a bum. Nevyhrává silnější ! Vyhrává ten odhodlanější zemřít. A to my tady na Západě nejsme. [velký smích] Naše svaté odhodlání za "spravedlivou věc" zemřít není, neboť nemáme tu "spravedlivou věc" .. [velký smích]

90325

25.1.2006 14:32

RE: Jak napadnout Iran?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90325

A to je kámen úrazu celý akce. Hromada expertů i z plánama inváze vás nezachrání před jednoduchým faktem, že bránit vlastní zem je spravedlivé!!! A napadat jinou není!!! A ani Maximální sfc Leho vám nepomůže. [velký smích]

90326

26.1.2006 4:00

RE: Jak napadnout Iran?

zap 65.?.?.?

Reakce na 90325

...neboť nemáme tu "spravedlivou věc".
------------------------------------------------------------------

Chtel jste naznacit Petre, ze penize nejsou spravedliva vec?
[smích]

90403

25.1.2006 14:20

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90319

No, tady platí to biblické - "...nedělej druhým to, co nechceš, aby oni dělali tobě..." Ale ne tak oni !! Sice v jedné ruce drží Bibli, ale v té druhé - kdo ví jak to vůbec udrží - drží flašku whisky, otrávenou dýku, měšec se zlaťáky, pytlíček s drogama a co já vím, co ještě. A hubu mají plnou zbožných keců. A z povzdálí jim blahosklonně kyne pan Ratzinger, že pane Janku ! [velký smích]

90322

26.1.2006 11:35

RE: Jak napadnout Iran?

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 90322

Douglas Barber (35), bývalý armádní záložní voják, měl po celé dva roky po návratu z Iráku problémy. Po celou dobu bojoval z traumaty z Iráku. Obrátil se na lékařskou pomoc a poradenství. Minulý týden ve svém domově v americkém státě Alabama spáchal sebevraždu.

12. ledna 2006, těsně před tím, než spáchal sebevraždu, publikoval Doug Barber tento text na internetu:
"Chtěl bych pomoci čtenářům pochopit, co se stane vojákovi, který se vrátí domů a jaké jsou oběti, které musí dál podstupovat. Pro mnoho lidí se stala válka proti terorismu zcela osobní, avšak Bushova vláda nechtěla prozradit Americe, že je to osobní válka. Chtějí tu válku vést jako byznys, a tak odmítají informovat o osobních obětech vojáků a jejich rodin, obětech, učiněných pro tuto zemi.

Ti z nás, kteří se vrátili domů živí, nejsou v pořádku. To, co se zdá být normálností, je jen iluzí, odhalí to čas a úzkost. Někteří vojáci se vracejí domů bez končetin a jiných částí těla. Jiní žijí s trvalými jizvami z děsivých událostí, jimž nikdo jiný než ti, kdo je zažili, nemůže porozumět. Vracíme se z války a snažíme se navrátit své životy zpět, někteří z nás nemůžeme vydržet ty vzpomínky a dospíváme k závěru, že smrt je lepší. Zabíjíme se, protože nás pronásledují vzpomínky, v nichž vidíme, jak jsou zabíjeny děti a jak jsou celé rodiny vyhlazovány."
http://www.blisty.cz/2006/1/26/art26747.html

90465

26.1.2006 4:51

RE: Jak napadnout Iran?

mravenec 66.?.?.?

Reakce na 90319

Generálové v Iráku tvrdí, že proti teroristům ve velké míře bojují iráčtí vojáci. Během posledních voleb zajišťovali bezpečnost jenom oni, nikoliv americká armáda. Nebo máte jiné zprávy?

90410

26.1.2006 14:10

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90410

To je dobrá, moc dobrá zprává pane mravenec ! [velký smích] Odkud to víte ?

90486

26.1.2006 15:35

RE: Jak napadnout Iran?

mravenec 66.?.?.?

Reakce na 90486

http://www.defenselink.mil/

Rumsfeld včera o tom taky mluvil.

90490

26.1.2006 16:16

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90490

Možná jsem četl na blbém místě, hlavně jsem ale zjistil, že po dobu voleb byl počet amerických vojáků zvýšen právě kvůli těm volbám na 160 000 a teď už to bude zase jen na 138 000 vojácích, jako v létě 2005 předtím. A taky, že byli bezpodmínečně nutní, tedy nevím - kde to je psané, že sami Iráčani to zabezpečili ? Ale nic, moje angličtina není na 100%, třeba jsem to přehlídl. [smích]

Osobně ale se domnívám, že by těch Američanů tam stačilo třeba 10 000 jen tak, z logistických důvodů. Těch 138 00 je pořád dost na to, aby jen koukali, jak se sami iráčani snaží, ne ? Zvláště, když by již měli leštit flinty před akcí v Iránu !

90496

25.1.2006 17:43

RE: Jak napadnout Iran?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 90309

Co se týče toho Patriota, tak to byla dosti v duchu PC zavádějící a ahistorická věc. Jednak tam Britové (ve skutečnosti většinou hessenští žoldnéři) řádili jak esesácká trestná komanda v nejdivočejším holocaustním filmu, druhak byl zesměšňován generál Gates, bez jehož (klasickou metodou dosaženého) vítězství u Saratogy 1777 by se sotva dostavila francouzská pomoc, která byla rozhodující. K skutečnému odvrácení většího počtu amerických kolonistů od Koruny přispělo zavraždění krásné Jane McCreové Indiány doprovázejícími britského gen. Burgoyneho, který je z obav před dezercí jejich druhů odmítl potrestat. To je ale politicky nekorektní historie a tak se raději nasazuje psí hlava Britům, kteří to snášejí s "anglickým" klidem (asi jako holywoodskou scénu z irského povstání, kde obrněný vůz vystřílí plný stadion při zápase).
Abych se vrátil k Iránu, je pozoruhodné, jak lehce se dnes připouští možnost jaderného úderu v rámci zamezení vzniku jaderné zbraně (!) u neoblíbeného režimu, který je jaksi mezi řečí označován za diktaturu (asi jako řádně zvolený Miloševič, který se takto stal vhodnějším "terčem" humanitárního bombardování). Je to kontrastní vzhledem k tomu, jak se po válce zvedl v západních médiích pokřik "atomová válka ne!" a pro jistotu se bomby ani nemontovaly. Přitom se tehdy dala zprovodit ze světa komunistická diktatura v SSSR, o Číně nemluvě. To požadoval i pozdější levý mírotvorce B.Russell. Raději se počkalo, až určité etnikum předá technologii svým příbuzným a pak už se dalo prohlásit, že nelze nic dělat (a zbraně se vršily, čtvrtina světa byla pod komunistickým diktátem vyřazena z konkurenčního hospodářského boje, aby se o čtyřicet let později stala snadnou kořistí k rozkradení či v případě Číny otrockou robotárnou zvyšující profit investorů /že se občas chybička vloudí a čínští bolševici s Putinem sledují i vlastní zájmy, to je prostě život/).
Přitom stejně jako američtí Židé nechtěli byť jen změnou nelidského komunistického režimu ohrozit postavení svých soukmenovců v SSSR a jeho satelitech (o jejich vaporizování rozštíplým atomem nemluvě), tak ani Achmadínežád nechce zahubit statisíce izraelských muslimů a zničit posvátná místa. I ty triky s ropou by poškodily více zemí hůře než USA, které by si dokázaly díky svým rezervám a síle nějaký ten barel splašit.

90344

25.1.2006 18:31

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 90344

Asi mám dneska špatný den - četl jsem to třikrát po sobě pomalu a pak v krajním zděšení ještě jednou rychle ... a skoro nic. Omlouvám se tedy, nemůžu na Vás věcně moc reagovat, protože jsem to jaksi ne úplně pochopil.

Já vím, ten "Patriot" kdo ví co vlastně řekl historicky, pokud takový vůbec byl. Ale to není důležité pro otázku Iránu a jeho hypotetické ropné euro-burzy. Spíše byla důležitá ta myšlenka, kterou v tom filmu ale řekl skutečně. Já to slyšel ! [velký smích] A použil jako ilustraci. Nebudeme se přeci hádat, jestli to tehdá řekl i ve skutečnosti ?? Stejně jako otázka, kdo zavraždil pani Jane McCrey či jak se jmenovala ta krásná paní, není pro Irán nikterak důležitá. Či snad podle Vás ano ?

Nemám sil to okomentovat dále, mohl by jste prozradit nějak kratším způsobem, co jste to vlastně sděloval ? Mám špatný den, asi... Nicméně ten závěr je zajímavý. Vy si tedy myslíte, že USA jsou schopné po eventuálním výpadku dodávek ropy ze zahraničí situaci hladce vyřešit alespoň dočasně na několik příštích let z vlastních zdrojů ? Hm - to je zajímavý a dost podstatný názor. Ostatně, vyloučit to nelze, ovšem za předpokladu, že by to byla zcela tajná informace. Tak jo, mají to Američani asi dobře spočítané. Nikdy jsem netvrdil, že jsou blbci - obecně.

90347

25.1.2006 21:32

RE: Jak napadnout Iran?

Gdosy 195.?.?.?

Reakce na 90347

Tohle je trochu z jiného soudku, ale docela se to sem hodí. Myslím že to doplňuje mozaiku názorů.

http://www.eurabia.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=172

Jako názor nic moc, ale ta myšlenka je zajímavá.

90359

26.1.2006 12:00

RE: Jak napadnout Iran?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 90347

Myslel jsem tím, že partyzánská válka nerozhodla první válku o nezávislost, válčilo se dost klasickým způsobem. Je pravda, že nepravidelní střelci v lese působili značné ztráty sevřeným útvarům, ale to válku nevyhrálo. Chtěl jsem dále naznačit, že úloha guerillového boje po lesích a pouštích se dost přeceňuje a úspěch může mít jen proti nepříteli, který ztratil vůli k boji. Přihřál jsem si polívčičku ohledně holywoodského padělání historie (chápu to když se jedná o polofikci, ale ne pokud jsou zesměšňovány vcelku zasloužilé skutečné osobnosti, např. gen.Stillwell v Spielbergově komedii 1941 www.en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Stillwell nebo Gates - který dostal na od Cornwallise na budku až ve 4.roce války, právě pro velkou důvěru v milici www.en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Camden (Washington oproti tomu prohrál větinu svých bitev). Reagoval jsem výhradně na tuto část Vašeho a okolních příspěvků, v kšeftech s ropou se nevyznám (jen jsem slyšel, že ty petrodolary vznikly spíš proto, aby Arabáši, kterým islám zapovídal bankovnictví,nevykoupili po použití ceny ropy jako zbraně po nezdařené válce r.1973 komplet celý Západ - tak se jejich dolary via západní banky půjčily rozvojovým zemím a už je neviděli, leda virtuálně na kontě), jen si myslím, že jsme se na ni přiliš "vázali" v minulosti a i z toho povstal celý ten byznys s Izraelem, který skončí kdoví jak.

90471

24.1.2006 23:17

RE: Jak napadnout Iran?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90265

To jsou hloupé kydy. Propagandistické žvásty, které vytvářejí obraz Íránu jako desítek miliónů krvěžíznivých fanatiků, snících o atomovém usmažení miliónů israelských Židů + pár miliónů Arabů v okolí k tomu. Jestli tam někdo tu válku začne, tak to bude Israel preventivním útokem na íránská jaderná zažízení. Pokud uslyším o "íránském útoku na Israel", tak už teď vím, že se bude jednat o "Reichstag", popř. "glivickou vysílačku".

90271

25.1.2006 6:38

RE: Jak napadnout Iran?

maximus 64.?.?.?

Reakce na 90271

A co slova íránského prezidenta o zničení Izraele, taky žvásty, které nikdo nemůže brát vážně? Jen tak mimochodem, íránský prezident byl jeden z vedoucích teroristů, kteří vzali americké diplomaty jako rukojmí ke konci 70. let.

90290

25.1.2006 8:52

RE: Jak napadnout Iran?

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 90290

Za prvé: nikdo nemluvil o "zničení Israele", nýbrž o jeho vymazání z mapy. To je proč byl výrok íránského presidenta nebezpečně blbý: všichni ho teď překrucují přesně tímhle způsobem (evt. dodají něco o vyvraždění Židů).

Za druhé: účast Ahmadínnežáda na "revoluci" nebyla prokázána, ale i kdyby, na tom nijak nezáleží. V čele Israele stáli přinejmenším tři váleční zločinci a vrahové, Joška Fišer taky metal v 60. letech kameny z barikád a Putin byl KGB agent.

90298

25.1.2006 14:22

RE: Jak napadnout Iran?

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 90298

podepisuji se...

pokud si prectete originalni vyroky iranskeho prezidenta a aplikujete tamejsi "zdravejsi" pristup k "holokaustu", jde o naprosto rozumne vyroky jednoho statu odsuzujici agresivitu "souseda" a jeho totalni neuctu k mez. pravu, lidskym pravum a vubec pravu na zivot...

defacto jen protestuje proti SOUCASNEMU holokaustu a ten je na rozdil od jinych prokazatelny(jeho rozmery)

90323

25.1.2006 20:27

RE: Jak napadnout Iran?

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 90298

Je to fakt, ze tenhle totalne kardinalni rozdil mezi "znicenim" a "vymazanim z mapy" spouste lidi unika. Taky tohle vyvrazdeni Zidu je nesmysl, vsak takovej Hamas nebo Hizballah kolikrat rek ze jenom odeslou sionisty do zemi puvodu. Clovek se sam divi jak to kdekdo prekrucuje, zvlast s tim dosavadnim ohleduplnym zachazenim tohohle spolku s civilistama.

90354

26.1.2006 4:54

RE: Jak napadnout Iran?

mravenec 66.?.?.?

Reakce na 90298

>Za prvé: nikdo nemluvil o "zničení Israele", nýbrž o jeho
>vymazání z mapy.

Jaký je v tom rozdíl?

90412

26.1.2006 10:20

RE: Jak napadnout Iran?

google 84.?.?.?

Reakce na 90412

>>Za prvé: nikdo nemluvil o "zničení Israele", nýbrž o jeho
>>vymazání z mapy.
>
>Jaký je v tom rozdíl?

velky!
jedno,(znicenie Israela) znamena zautocit na uzemie Palestiny, kde dnes zije zidovska väcsina, rozbombardovat ho na cimpr-campr a povrazdit zidovske obyvatelstvo, ktore tam nepravom zaberalo az do teraz palestinsku podu.

druhe,(vymazanie z mapy) by mohlo napr. znamenat, poslat zidov do Europy, da Kazachstanu, do Patagonie alebo do Birobidzanu a az potom vymazat israel z mapy obycajnou plastickou gumou... [mrknutí jedním okem]

ako vieme, dnes nie je ani jedno ani druhe riesenie mozne. ale ked budu zidia dalej vrazdit a nasierat Arabov, za pomoci us-Golema, mohlo by za velmi nevyhodnych podmienok, niekedy v buducnosti k tomu dojst, ze si tento, pre nich velmi nevyhodny scenar, budu musiet oni alebo ich deti, prezit na vlastnej kozi.

90455

26.1.2006 14:23

RE: Jak napadnout Iran?

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 90455

trosku se opakuji ale vybrat nove misto pro zidy je EXTREMNE snadny ukol -

viz http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap001127.html

skrtnete evropu. Dekuji!

90487

28.1.2006 23:36

RE: Jak napadnout Iran?

onlooker 86.?.?.?

Reakce na 90455

ještě bych upozornil na ideu Palestinců - vytvořit palestinský stát, který by pohltil Israel - to je taky způsob vymazání.

90869

29.1.2006 0:00

RE: Jak napadnout Iran?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90869

Vzledem k tomu že obé je na území Palestíny to zní trošku směšně ne? Jak se vám líbyl Israel v Čechách?

90873

29.1.2006 11:07

RE: Jak napadnout Iran?

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90873

Jak se vám líbyl Israel v Čechách?
omluva za vstup
Ale jak tak koukam kolem sebe a hlavne na smutneho Karola, tak se mi ten Israel v CR vubec, ale vubec nelibi. A kdyby to jen trochu bylo mozne, tak bych vzal sve stare rodice sebou do USA, kde ten Israel taky jede na plne pecky, ale porad se tam da dychat.

V [mrknutí jedním okem]
world peace

90938

25.1.2006 14:47

RE: Jak napadnout Iran?

Aja 24.?.?.?

Reakce na 90290

>A co slova íránského prezidenta o zničení Izraele, taky
>žvásty, které nikdo nemůže brát vážně? Jen tak
>mimochodem, íránský prezident byl jeden z vedoucích
>teroristů, kteří vzali americké diplomaty jako rukojmí ke
>konci 70. let.

Ve vztahu k zadrzenym rukojmi; dalsi dukaz, ze se opravdu v politice nic nedeje nahodou.
Jimmyho Cartera stala tahle krize "krk" a rukojmi byli propusteni pul hodiny po prezidentskem inauguracnim projevu Reagana. Tzv." Rijnove prekvapeni" bylo na svete.

90328

25.1.2006 22:41

RE: Jak napadnout Iran?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90328

Holt je diametrální rozdíl v tom co se vlastně opravdu děje, a v tom co američané řikají že se děje, mistři propagace se nezapřou. Dokázali oblbovat většinu světa hezky dlouho, a vlastní občany většinou doposud. [smích]

90368

26.1.2006 3:54

RE: Jak napadnout Iran?

zap 65.?.?.?

Reakce na 90328

a rukojmi byli propusteni pul hodiny po prezidentskem inauguracnim projevu Reagana.
-------------------------------------------------------------------

A ten se jim take, jak je znamo, patricne odmenil. Mimochodem, videl jsem obrazek 'pensisty' Olie North-a podporovat 'bojovou moralku' americkych vojaku v Iraqu. Opravdu prilezitostny charakter pro spravnou prilezitost.

90402

26.1.2006 4:56

RE: Jak napadnout Iran?

mravenec 66.?.?.?

Reakce na 90328

>Rijnove prekvapeni" bylo na svete.

Co se stalo v Říjnu kromě VŘSR (která byla v listopadu jak všichni víme)?

90413

26.1.2006 8:17

RE: Jak napadnout Iran?

Aja 24.?.?.?

Reakce na 90413

>>Rijnove prekvapeni" bylo na svete.
>
>Co se stalo v Říjnu kromě VŘSR (která byla v listopadu jak
>všichni víme)?

No, jista paralela tu je. To, co se odehralo, jako "Rijnove prekvapeni", ovlivnilo volby, ktere zacinaji v listopadu. [chechtot]
Americti rukojmi stravili v zajeti 444 dni, Carter podnikal na jejich osvobozeni radu akci, jednou z nich byla "Eagl claw", do Iranu se presouvala specielni jednotka v helikopterach (dve se zritily v pisecne bouri,jedna pri pristani). Tech pokusu bylo vic, uz si je presne nepamatuju. Nic se nedarilo.
Po volbe Raegana do pres. uradu, slo vsechno jak po masle.
Ten udelal s Ayatollahem Chomejnim deal, dodaval mu ilegalne zbrane (predpokladam, ze ne jednu, nebo dve pistolky) a rukojmi byli skutecne propusteni par minut, po inauguracnim presidentskem projevu.
Jak jednoduche, ze?
Nevim, jak jste stary, ci mlady, ale rika vam neco jmeno Oliver North?

90446

26.1.2006 15:38

RE: Jak napadnout Iran?

mravenec 66.?.?.?

Reakce na 90446

Reagan byl před volbami soukromá osoba. Nic ajatoláhovi nedodával.

90491

26.1.2006 15:49

RE: Jak napadnout Iran?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 90446

To máte dobré informace, jinak Irangate proběhlo o něco později. Spíše než prodej 235 kompletů protivzdušných raket Hawk a pár náhradních dílů pro F-14 byl pobuřující prodej drog na americkém "vnitřním trhu", i když účel (podpora antikomunistické guerilly v Nikaragui) byl z mého pohledu chvályhodný...Na www.zbrane.ecn.cz/cz/letak2.html jsem v pasáži o Iránu narazil na zajímavou informaci, která by spíš objasňovala iránskou vstřícnost - 18 Phantonů a 46 Skyhawků bylo ajatoláhům por.1979 prodáno...Izraelem.

90494

26.1.2006 2:11

RE: Jak napadnout Iran?

Prdelka 83.?.?.?

Reakce na 90290

Myslím jsi, že Maximus je pokračováním
LEHA, Kulíška a dalších exotů zde se vyskytujících.
To je element, který nemá zájem diskutovat.
Nejspíš jde o placeného provokatéra.

90393

26.1.2006 2:31

RE: Jak napadnout Iran?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90393

To je taky můj odhad, má stejný styl. [velký smích]

90394

26.1.2006 7:09

RE: Jak napadnout Iran?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 90290

Byl obvinen z neceho takoveho pokud si dobre pamatuju, a kdyz jsme u tech veci jen tak mimochodem, mel bych otazku? Kdo ze sionistickych spicek neriskuje v EU, ze bude obvinen ze zlocinu proti lidskosti? [mrknutí jedním okem]

90439

26.1.2006 14:24

RE: Jak napadnout Iran?

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 90439

vzdyt taky sharonek pred upadnutim do zeleninoveho stavu nechtel vycestovat, on ten hajzl vi proc.. uz ted ho tahaj za koule do pekla a ohen uz hori

90488

25.1.2006 6:42

RE: Jak napadnout Iran?

maximus 64.?.?.?

Reakce na 90239

>Iran je, proti Iraku, jeste vetsi zeme. Obyvatelstvo je s rezimem
>spokojeno,

Pouze jeho negramotná část. Zbytek ho miluje o hodně méně než Češi milovali komunisty.

90292

27.1.2006 14:10

RE: Jak napadnout Iran?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 90292

jak dlouho uz v Iranu zijete?

90626

27.1.2006 22:55

RE: Jak napadnout Iran?

google 84.?.?.?

Reakce na 90626

MedaBeda, vy ste ale prefikany! lehovymi argumentami proti mravencovi.
ako keby mravec mohol za leha? [oči v sloup]

90694

28.1.2006 9:53

RE: Jak napadnout Iran?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 90694

mravec? pozerajte sa dobre pán google,bo to vyžira sko^r ako maximus. Šicke su kamarati, maximus aj nillčik aj ich synačik leho. Ja len zkúšam na nich ich vlastnú medicínu. A keď dakto hovorí,že demokraticky zvolený "Neřád" nie je nakoniec obľubený,tak ako to s tým charismatickým ľudkom vlastne je? Probujme a uvidzime. A mravec ktorého spomínate,je možno naš milý seržo,rovnako ako istý paroháč,ale mo^žem sa mýliť.
[chechtot] [chechtot] [chechtot]


Ruthenian Ursus

90753

28.1.2006 19:18

RE: Jak napadnout Iran?

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 90753

Medo - Bedo, jsem rad ze tady pisete o tech 'SPRSACICH'. Nevim sice kdo pan Leho byl, ale docela pochybuju o tom, ze by byl zapojen v tom spolku www.sprcha.com . Na to byl moc chytrej.
Mimochodem docela nam tu na ZVEDAVCI chybi. Uz to neni takova sranda, jako byvala. [smích]
Kdyby tu neprispival take muj kamos Ruda Nikl(pod prezdivkou REJPAL) a Sem tam si do nekoho nerejpnul, tak by tu byla i nuda. [pláč]

90817

28.1.2006 20:20

RE: Jak napadnout Iran?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 90817

resit provokatery je ztrata drahocenneho casu,nemyslite? [cool]

90822

28.1.2006 20:26

RE: Jak napadnout Iran?

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 90822

A vy si myslite, ze kdyz si prectete neco o zidech, americke politice, od "znalcu"[mrknutí jedním okem], ze to neni "mrhani" casem?
[oči v sloup]

90824

28.1.2006 21:46

RE: Jak napadnout Iran?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 90824

pane Rudo, tito "znalci",at uz tim myslite kohokoliv, mi minimalne poskytuji drahocenne indicie,diky kterym mam urcita voditka,hledanim dalsich stripku pestim svoje mysleni a pisemny projev,a to mi za ten cas stoji. Tak je to. Navic na Zvedavec nechodim kvuli zidum ani americke politice. Skala clanku je sirsi a hlavne toho si vazim. To nejhlavnejsi je pro mne pohled z druhe strany,oproti balastu z oficialnich medii. Dnes,chce-li clovek dokonalejsi obraz situace,musi cist hlavne mezi radky. [mrknutí jedním okem]

90838

28.1.2006 22:42

RE: Jak napadnout Iran?

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 90838

Pane Bedo, temi "znalci" jsem myslel treba takoveho "odbornika" na Ameriku pana Gejdose a nebo pana Karla z Cech.
A ze pisete o "drahocenych indiciich". Od techto panu jsou to jen vymysly, ktere nekde vycetli z jinych webu. Nerikam ze vse co napisi, jsou blbosti, ale meli by si uvedomit, ze kdyz v Americe nebydli, tak o ni take nemuzou nic moc vedet.
Samozrejme je dobre umet cist mezi radky, jak spravne pisete. Ovsem plno lidi toto neumi a tak potom veri vsemu co se zde na Zvedavci pise.

Ja napriklad ctu Zvedavce z duvodu, abych si trochu pripomel cestinu. Ziji jiz nakou dobu v cizine a tak nechci svoji rodnou rec zapomenout.
Nekteri Cesi, kteri neemigrovali, se diveji ze piseme spatnou gramatikou.
Muj stryc vzdycky rika: Anglicky jsme se jeste poradne nenaucili a cesky uz jsme skoro zapomeli. A ma pravdu. [pláč]

90853

29.1.2006 8:14

RE: Jak napadnout Iran?

Zdenek Matoušek zdenekm (zavináč) primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 90853

Ja napriklad ctu Zvedavce z duvodu, abych si trochu pripomel
>cestinu. Ziji jiz nakou dobu v cizine a tak nechci svoji rodnou
>rec zapomenout.

>Nekteri Cesi, kteri neemigrovali, se diveji ze piseme spatnou
>gramatikou.

>Muj stryc vzdycky rika: Anglicky jsme se jeste poradne nenaucili
>a cesky uz jsme skoro zapomeli. A ma pravdu. [pláč]

Já bych k tomu Rudo ještě dodal, že někteří Češi se nenaučili ani pořádně česky a je jedno, jestli ti co odešli, nebo ti co jsou doma. Já jsem už přes dvaadvacet let venku a můžu říct, že jsem svou rodnou řeč nezapoměl a mnoho dalších, jak je vidět taky ne, na rozdíl od některých velmi rychle "adaptovaných", kteří mají samozřejmě akcent když mluví anglicky a snaží se tu angličtinu "žvejkat", jako rodilý farmář z Texasu, ale co je horší oni mají ten akcent i jak se říká v obráceném gardu, když mluví česky, takže to silně připomíná tu šílenou napodobeninu českých dabbingových herců a dokonce jsou i tací, kteří se vymlouvají, že třeba už po třech letech v cizině, dokonce zapoměli některá česká slova. No, tady bych asi souhlasil s těmi domorodci v ČR, kteří si myslí o emigrantech něco nevábného, protože se asi s největší pravděpodobností jedná o tyto zmíněné exempláře. Ne nadarmo se říká "poturčenec horší turka". "Najvýkonnejší v týchto pretekách" jsou pak ti, co se jim podařilo udělat nějaké prachy a pak si myslí, že můžou rozdávat chytrost a vskutku to pak mnoho takových dělá. Ale ono je takových "mistrů světa" doma taky dost, takže není třeba to rozdělovat na ty, co odešli a co jsou doma. Vsjo róvno ! [smích]

90918

24.1.2006 18:57

rovnovaha

merc 84.?.?.?

Za prve v Iranu je naprosta vetsina obyvatelstva Persanu a ne Arabu.
Co se tyce dolaru atd. Takovato situace existuje jiz delsi dobu. Vsichni co s tim maji co do cineni si to uvedomuji a velice dobre vedi, ze kdyz nechaji USA zbankrotovat a zbankrotuji take. Je to strasne jednoduche, predevsim Cina a Japonsko plati Americe, aby kupovala neustale jejich zbozi a jiz se z toho stal takovy zacarovany kruh. Je to naprosto zvrhle kdyz si uvedomime, ze chudaci Cinani pracuji 12 hodin denne za par slupek jen aby si Americani mohli koupit jejich levne zbozi a tak udrzeli status quo, takze vlastne Americane se maji tak dobre jen diky cinskym komunistum. Asijske zeme se navic chovaji take nezodpovedne (neustale kupuji US dluh a tim nenuti USA delat nic, protoze si USA pujcuji za neskutecne levne penize a de facto tim z Ameriky delaji papirovejsiho draka nez ve skutecnosti je) a do jiste miry muzou za situaci take. Navic zadna zeme nedrzi dolary v hotovosti, ale v americkem statnim dluhu, takze napred by se museli zbavit dluhu coz by bylo nasledovano vyznamnym rustem US dlouhodobych urokovych sazeb.
Cela svetova ekonomika je navic zcela propojena, funguje v ramci cele zemekoule a v ramci ni je vse ucetne zcela vyrovnane. Vice mene vsechny staty at chceme nebo ne uznavaji hegemonii USA a tim, ze drzi USA nad vodou drzi nad vodou i sami sebe.
Jedine schudne reseni je, ze USA bude muset drive nebo pozdeji zacit svoji menu pomalu a kontrolovane devalvovat. Samozrejme tim vyznamne ovlivni cely svet, ale ten bude schopen dale pokracovat v kapitalistickem statu quo. Tim jak budou devalvovat tak budou dluzit cim dal mene, dovozove zbozi bude drazsi a Americane ho budou mene kupovat a naopak jejich vyvoz bude levnejsi, takze se bude vice v zahranici kupovat a casem dojde v klidu k aktivni obchodni bilanci a casem k vyrovnani cele platebni bilance. Zadny svetovy politik si prece nebude kalet do vlastniho hnizda.

90249

25.1.2006 1:27

RE: rovnovaha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 90249

Arabů jsou tam sice jen 3 %, ale většina Peršanů je pouze 51 %. www.ecesty.cz/zeme/iran.htm

90278

24.1.2006 19:12

Toto je velmi zajímavé a já myslím že to souvisí

Antiseptik 69.?.?.?

http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=4081
Argentina a Brazilie zaplatili dluhy IMF před termínem. Článek stolí za přečtení. [smích]

90251

27.1.2006 23:01

RE: Toto je velmi zajímavé a já myslím že to souvisí

google 84.?.?.?

Reakce na 90251

vyzera to s IMF a World Bank presne tak, ako to paranoidni priatelia sprisahaneckych teorii, uz roky rozsiruju v samizdatoch alebo po internete.

90695

27.1.2006 23:25

RE: Toto je velmi zajímavé a já myslím že to souvisí

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 90695

Jo to je tak. Když jeden čte roky všelijaký až neuvěřitelný povídání o všelijakejch tajnejch spiknutích, tak tomu nevěří. Věřit začne v momentě, kdy události tomu začnou najednou odpovídat. A najednou zjistí, že co je pravděpodobně lež, je povídání masových médií, neb nemaj se skutečností pranic společnýho. [chechtot]

90698

24.1.2006 19:51

Harmonogram

js 200.?.?.?

Nalet na Iran ma pry datum kolem Israelskych voleb, coz je stejne obdobi, jako start burzy. Pak tedy je jasne ze USA na ten nalet budou naopak tlacit. Pak tu mame cervenec, kdy vyprsi platnost onech 'vlasteneckych' zakonu a je mozne, ze je kongres odmitne prodlouzit. Neni to tedy ten planovany termin na pad meny, ovsem po utoku, na ktery se to pak svede? Pak je tu jeste podzim - Barma pry presunula sve hlavni mesto do hor, na zaklade varovani cinanu, kteri tvrdi, ze mozna dojde k zasahu a nasledne radiaci v Iranu a naslednay spad nad Barmou kvuli monzunovym destum. Ty konci v rijnu!
Na tu Barmu jsem narazil take v polske Gazete, ale jinak nic moc informaci.
Co si o tom myslite - nebo vite?

p.s. A vsadte se, ze ten ten .CENZUROVANO. zid z toho vyvazne a krom Jerusalema zadne jine mesto zniceno nebude. Spis se tim jeste zbavi etnickych problemy s muslimy. Iransky president na me pusobi jako zhovadily sionista.

90260

25.1.2006 4:24

Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Tuesday, January 24, 2006 6:31 PM EST

Another war!
U.S. and Israel To Attack Iran "Before April"
There is no declaration of war. There is no Congressional Authorization to use force aginst Iran and there is no UN Security Council Resolution
Folks, somthing must be done to rein-in this madness. In my opinion, a quick and effective solution would be a few well-placed bullets fired at certain "select" people here in the United States. Believe me, it would be a far less severe price to pay for shooting some people here, than the nation as a whole would pay if we engage in another war.

ISRAELI NUCLEAR TERRORISM
ecostar7@riseup.net
--------------------------------------------------------------------------------


The State of Israel is the 4th largest military power in the world. The State is believed to possess the largest and most sophisticated nuclear arsenal outside of the 5 declared nuclear powers- the USA, Russia, France, China and the UK.

A nuclear reactor and plutonium production facility was built by France back in the late 1950's and early 60's in the southern desert of Israel called the Negev Nuclear Research Centre, or simply "Dimona".

Since that time, the state has subsequently developed an extensive array of tactical nuclear weapons, nuclear artillery shells and nuclear-tipped medium range ballistic missiles (the Jericho 1 and 2). Arsenal estimates range in the order of between 2000-5000 warheads- many of them FIRST STRIKE weapons, most of them nuetron bombs, designed to maximize human kill ratio and minimize physical damage, since Israel is such a small nation.

The United States provides the State of Israel with an annual US$4 billion in financial and military aid- by far the largest recipient of US foreign aid of any country in the world. Extensive nuclear and military collaboration has occured between the two nations since Israel's birth as a nation in 1948.

The race to develop the world's first atomic bomb began at the Los Alamos National Laboratory in the USA in the 1940's. J. Robert Oppenheimer, who headed the Project, succeeded in developing the world's first atomic bomb with the 'Trinity' blast in New Mexico at that time. Edward Teller soon afterward developed the Hydrogen bomb, followed by Sam Cohen who, in years following, invented the Nuetron Bomb. All 3 were Jewish. Connect the dots and you have the nuclear founded and bred nation of Israel- the ties couldn't be stronger.

Israel is now the only state in the world with nuclear weapons that does not admit to having such weapons.

http://www.rense.com/general137/taji.htm


90286

25.1.2006 14:38

RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 90286

funguje nekomu ten link?

90327

25.1.2006 15:05

RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90327

Mě ne.

90330

25.1.2006 15:48

RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.

V. Sodek 84.?.?.?

Reakce na 90327

Ne e .

90336

26.1.2006 2:40

RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Reakce na 90336

Zkuste samotnou linku,
http://rense.com/
Potom v archivu najdete hledanou cast.
http://rense.com/1.imagesH/pat.jpg
Has The 'Holocaust' Become A 'Religion'?
Holocaust is a religion of Zionism for gentiles: Hoffman
TEHRAN, Jan. 24 (MNA) -- In interview with the Mehr news agency on January 4, former Associated Press writer Michael A. Hoffman II said that the holocaust is a religious cult masquerading as history. He noted that anyone who questions the details of gas chambers, which the holocaust is built upon, is immediately accused of being an anti-Semite.
Following is the text of the interview:Q: As you know today the holocaust has been turned into a religion. Why is that so?HOFFMAN: The U.S. Constitution mandates a separation of church and state; that is to say, there can be no establishment of any single religion as the official creed of the U.S. government. The Judaics managed to get around this through the "Holocaust". By pretending that the "Holocaust" is history, they turn what is actually a synagogue into a "holocaust museum."This is the case in Washington D.C. where President Ronald Reagan -- the American leader who urged Saddam Hussein to wipe out the Islamic Republic of Iran -- instituted the "U.S. Holocaust Museum" on federal property. But this "museum" does not adhere to rules of evidence and does not submit its exhibits to critical inquiry and investigation.Skepticism is not allowed because the "Holocaust" does not entail the history of World War Two, rather it is a religion, the religion of Judaism for gentiles. To question the details of the gas chambers is to be a "hater" and an "anti-Semite." Historical accounts can be questioned and doubted. Religion cannot be questioned or doubted. The "Holocaust" is a religious cult masquerading as history. It is a means for Judaizing the West.Q: Mr. Hoffman, why have the European Union and the United States forbidden discussion of the holocaust, while one can freely question sanctities in the West?HOFFMAN: Europe has a long history of suppressing freedom of speech in spite of having the temerity to lecture Muslims about "democracy" and "human rights." In their long history nations like France, Austria and Germany never adopted the standard of freedom of speech for everyone. Instead, they have clung to the notion of the old Church that "error has no rights."Error may have no rights but who is to say what constitutes error in history? Who has the authority to decide how we fix the record of history? A masonic judge? A Zionist tribunal? A Prime Minister? The rabbis? The pope?I don't think you can have real history by decree. Real history is based on curiosity and investigation, not dogma and preconception. The truth about the alleged homicidal gas chambers of Auschwitz, like the truth about the religion of Judaism itself (which is not based on the Old Testament, but on the traditions of the rabbis), would destabilize the whole raison d'etre of modern Europe.The government...Kráceno (Editor)

90396

26.1.2006 3:03

RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90396

Myslete si že jsem třeba paranoidní Pane Nohejl ale na mě je teď na internetu těch artiklů na toto téma příliš, abych si spíš nemyslel, že je to schválně vystavená slepá ulička, která přesně ví kam nás chce dostat. Do nenávisti podle ras. Boj proti světovládě bude totiž chtít abychom se spíš spojili a ne rozdělovali. Vidím to prostě jako vnadidlo, co nás má dostat kam nás potřebují dostat. Je toho prostě příliš. Utajovaná skutečnost se většinou nevynořuje ve stejnou dobu a odevšud v takový míře, jako by to někdo plánovitě rozesílal? Jak říkala jedna moje známá: "Jenom proto že jsme paranoidní ještě neznamená že po nás nejdou!" [oči v sloup] [mrknutí jedním okem] [smích]

90397

26.1.2006 16:02

RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.

hmm 62.?.?.?

Reakce na 90397

[smích]) Ja to slysel takto
"To ze nejsi paranoidni neznamena ze te nedostanou."

90495

26.1.2006 3:04

RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90396

K tomu podle mně Rense.com je dost zprofanovaná misinformace. Nevím, nevím. [oči v sloup] [překvapení] [oči v sloup]

90398

25.1.2006 10:16

MF

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Starosti o zbankrotování USA jsou dojemné. Já se spíš bojím, aby dřív nezbanrotovalo EURO.

90303

25.1.2006 19:11

Úplně mimo mísu

Scorpio eminence (zavináč) sendme (tečka) cz 160.?.?.?

Tohle je poznámka která nesouvisí s komentovaným článkem, původně jsem sem ani nechtěl jít, na Zvědavce poslední dobou nechodím ale náhodou jsem objevil tohleto: http://jdl.czechian.net/index2.htm a nedá mi to abych na to neupozornil. Držím Vám palce pane Stwora a nedejte se.

90348

26.1.2006 0:47

RE: Úplně mimo mísu

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 86.?.?.?

Reakce na 90348

aaaa.nillbert.. kolikpak casu jste s tim psychopatem vymrhal?

ten link je dobry jen na jednu vec = je, a je uz na to i pouzivan, to dobry priklad jak nema vypadat design webove stranky

90381

30.1.2006 20:35

RE: Úplně mimo mísu

Scorpio eminence (zavináč) sendme (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 90381

Asi 15 min. pane Král, a s tím desgnem máte pravdu podobá s nacistickým plakátům z dob třetí říše. Až neuvěřitelná podoba, dokonce i ty kreslené vtipi jsou si graficky podobné [smích]).

91157

26.1.2006 4:15

RE: Úplně mimo mísu

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 90348

hmm nechal sem se nachytat[pláč],... v zajmu dobrych mravu muzete podotktnout ze je to link na Nillouska blikajici zidovsky stranky. Nillousek si bude myslet, ze ma velkou navstevnost a zatim klik, omyl a rychle pryc. [naštvaný]

90405

31.1.2006 3:15

RE: Úplně mimo mísu

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 90348

Muj kamos Ruda Nikl by toto ohodnotil uplne stejne, jako na Sprse. Ten kdo vlastni tuto web stranku musi byt nebezpecny psychopat. Svoje stranky urcite pise z ustavneho zarizeni v Bohnicich, jen se divim ze mu to dovoli. Zrejme ma "klice" od vsech dveri. Muze to byt ale take jeden ze zamestnancu ustavu.

Znam na toto stary vtip. Prijde kontrola do blazince a kdyz potka prvniho blazna pta se ho, jak se jmenujete. Blazen odpovi ja jsem Napoleon. Kontrolori jdou k dalsimu blaznovi a opet se ho ptaji a jake je vase jmeno. On zase odpovi, ja jsem Napoleon. Zeptaji se jeste nekolika blaznu na jejich jmena a vsichni odpovidaji stejne.
Pak prijdou za reditelem blazince a rikaji mu ze se ptali na jmeno asi 10 pacientu a vsichni jim rikali ze se jmenuji Napoleoni.
Reditel jim rika, jim neverte to jsou blazni, ja jsem NAPOLEON. [smích]

91209

25.1.2006 22:50

No zacházejí s vlastníma penězma zajímavě.

Antiseptik 69.?.?.?

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/4646442.stm
A bohužel nejen s vlastníma ale i s cizíma. Milión sem, milión tam kdo by se s tím počítal? [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

90369

26.1.2006 1:51

Zadny strach o Ameriku.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Plany v ramci globalisace jsou velke ,svetovou vladu,ustaveni svetoveho parlamentu,ktery ,uz nekolikrate zasedal,jejich tiskopis muzete najit pod hlavickou uz prizvanych lidi ,ktere mnozi ani neznaji a nikdy ,nikym nebyli voleni "Honorary Sponsors Of The Provisional World Parlament" ,za Cechy tam byl pozvan Dr. Josef Charvat,dal;sim byl profesor Ivan Malek,samozrejme ,meli nejake ukoly a tak v roce 1991 v Troia v Portugalsku uz se uskutecnila "A Constitution for the Federation of Earth
Prevzato Operation Vampire Killer 2000.
John E Rankin,US,Congressman :"The United Nation is the greatest fraud in all History. It`s Purpose is to destroy the United States.
http://users.cyberone.com.au/myers/bas46030-back-page.jpg
Na teto lince ,uz mate zminku o planech na jednu svetovou vladu,uz v roce 1946, bud jednu svetovou vladu a nebo nic ,pozdeji se to jeste vice propracovalo s navrhy na jedno nabozenstvi,jedna menova jednotka,jedno skolstvi ,proste ,diktatura v pravem slova smyslu,take nezapomenme ,ze uz UN projednavalo jednu svetovou taxu-dan.
Takze ,jakepak starosti s Amerikou ,kdyz kazda zeme bude postizena timto planem na svetovou vladu.
Politici souhlasi s timto procesem ,nebot kazdy z nich mysli ,ze on tam bude mit svou zidli v te svetove vlade a nebo ve svetovem parlamentu.
Podle planu ,svet ma utvorit tri mocenska seskupeni,evropske, asijske a americke,pokud se toho dosahne potom se tyto tri celky spoji v jednu jedinou vladu ,ktera uz zacina fungovat ted,takze ,jakepak strachy.
Samozrejme zde je otazka zajisteni surovin pro vysoce industrialni zeme a to ovsem nese sebou problemy.
Takze ,ted o Israelu a jeho planech ,kde chce udelat Jerusalem hlavnim mestem sveta ,kde uz ted ,volaji do sveta ,ze kdekoliv a kdokoliv neco rekne o zidech kritickeho bude dopraven k zidovskemu,rikejme mu tak ,soudu do Jerusalemu a odsouzen zde podle zidovskych zakonu jez se stanou celosvetovymi,ted ,uz je na ctenari ,aby si sam o sobe domyslel uz to dalsi,jen v male poznamce bych chtel upozornit ctenare ,ze uz Amerika ,podle narizeni presidenta prijmuli nekolik zidovskych zakonu do sveho zakonodarstvi, o cemz uz jsem nekolikrate psal,takze ,svet muze mit zajimavou podivanou v nekolika pristich desetileti ,pokud nevyvede tu hloupost ,ze vramci svych ambici a hladu po bohatstvi nepouzije nuklearnich zbrani,jednim z nejvetsich odpurcu jedne svetove vlady ,jsou arabske staty se svou muslimskou virou a proto mame ten" galimatias" ve svetove politice.

90390

30.1.2006 4:40

RE: Zadny strach o Ameriku.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Reakce na 90390

Plan uz jede,ackoliv mnoho lidi vubec nema tuseni,co se chysta.
United States Service Personell are seeing foreign troops on military bases
all over the nation. There are foreign military personnel on our bases and
foreign troop movement and activity is going on in the Gulf of Mexico
coastal region west of Gulf Port in Mississippi near the border of
Louisiana, to be exact, United NAtions Organization troops wear vietnamese
style uniforms, no insignias or emblems in some areas, these soldiers ride
armed guard on barges going north of the Gulf up the Pearl River. the Pearl
River is a river that one would cross to get to Alabama or Florida from
that area. These barges are loaded with military equipment vehicles and
supplies, their destination is the HUGE NASA Test Facility which borders
the Pearl River. United Nations Organization mercanaries, all of whom
despise Americans such as you and me, because they are not in general
Christian or moral, and have no conscious will to stop any orders against
the American people who might be Christian or moral. They are quartered and
undergoing special training at the NASA facility attached to the Pearl
River. Included are Russian, East German, Koreans and other nationalities.
The Spotlight newspaer obtained several years ago irrefutable evidence,
photographs, 100 of photographs, showing THOUSANDS and THOUSANDS of foreign
military vehicles and armour going ALL over the United States, including
vehiles being used by the UN.
We even have film footage we have taken
ourselves in Gulf Port Mississippi, and Beumont Texas, showing United
NAtions Organization vehicles on trucks being transported in this country.
http://www.apfn.org/apfn/phas3map.jpg

This is a view of the South Eastern U.S. on a map. The map is named, Region 4, 15 August 1994, "Phase III Operation". The legend shows a black star symbol, where Russian troops/Armor are. U.N. symbol, for United Nations (foreign battle groups). The map also has markings for "Ports of Entrys" into the U.S., by sea.
Gulag America (The New World Order's Concentration Camp Program ...
Their plan called for using Chinese troops in America. ... These bases are already
manned with over ONE MILLION troops from Russia, Poland, Germany, ...
educate-yourself.org/cn/gulagamericaandchinesetroops1997.shtml - 72k

91071

26.1.2006 3:27

Can you spare some change buddy?

Antiseptik 69.?.?.?

U.S. Government on the Brink of Bankruptcy; Lawmakers Face a Difficult Choice - Go Deeper in Debt or Default on Loans

"We’re already over $8 trillion in the hole," he says. "That won’t just disappear. But Congress doesn’t seem to care. They’ll be gone before this massive bill comes due.
"http://us.news3.yimg.com/us.i2.yimg.com/p/afp/20051231/capt.sge.rwx81.311205054720.photo00.photo.default-291x384.jpg?x=180&y=237&sig=lYxcKnz2uuVqHUIxi1NWKw--

But the situation is even worse, Wiggin says. "We’re rapidly approaching a time when the United States will have so much debt, its creditors will get nervous. They’ll stop buying Treasuries, and instead will demand their money back. If that happens, Congress will need a way to generate cash - quick."

(raid citizens’ bank safe deposit boxes?)

...in the long run, Wiggin says, "our children might be better off if America accepted bankruptcy now."

...effects on the American economy could be devastating

US government warns it’s running out of cash

Illuminati member/Jewish Banking conspirator John Snow

Treasury Secretary John Snow has warned that unless Congress raises the national debt limit, the US government will run out of cash to finance its daily work in two months.

...At that time, unless the debt limit is raised or the Treasury Department takes authorized extraordinary actions, we will be unable to continue to finance government operations," said the letter, seen by AFP.

Snow warned that even if the Treasury took "all available prudent and legal actions" to avoid breaching the ceiling, "we anticipate that we can finance government operations no longer than mid-March".

...once the US government hits the ceiling, it comes under threat of defaulting on its debts

Omlouvám se, nechce se mi to překládat. [pláč]

90400

26.1.2006 4:27

RE: Can you spare some change buddy?

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 90400

mate recht pane Antiseptik je to zbytecne prekladat.....

90406

28.1.2006 4:33

RE: Can you spare some change buddy?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 90406

očiviďně netřeba, jak vidím tak ti, kteří ty prachy budou platit to neděsí.

90719

27.1.2006 3:27

Něco pro naše přátele v USA

Antiseptik 69.?.?.?

http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=2344

90543

27.1.2006 12:08

RE: Něco pro naše přátele v USA

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 90543

to se bude hodit az bude USA porazeno [smích]

90604

28.1.2006 4:26

Otazkou je proc svet vubec valci,kdyz tady jsou mnohem vetsi cile v dobivani vesmiru.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Stale se v mediich omila ,kdo koho napadne a za jakym vylhanym oduvodnenim a politici se predhaneji v lokajstvi a do toho ten tisk,TV a ostatni media a hrozi se atomovymi zbranemi a mnohym jinym-uplna degradace inteligence ,nebezpecna theorie samozniceni ve jmenu neceho-tedy mamonu a touze po moci.
Svet je v prelomu ,tak ,jak se vynalezl parni stroj a Edison zarovku,Marconi telegraf,dnes ,uz nasli vedci planetu ,ktera se podoba Zemi,tedy svym povrchem ,prisli jsme na desatou planetu,o cemz uz stari Truskove vedeli a mozna i Majove,kdo vi ,vzdy jsme vic nicili ,naz budovali,
Takze je zde svetlo poznani,ze v tech billionech galaksii ,tak jak je nase slunecni soustava je nekde planeta ,kde je mozny zivot.Reknete uprimne ,kdyz bychom takove planety cestovanim dosahli s touhle zemskou psychologii destrukce a niceni,tak by to pro tu planetu urcite nebyl naprosto zadny dobry prispevek,pokud by tam neco zilo,tak zotrocit a nebo vrazdit ,nebot ,ten osviceny clovek nema pomoci Hollywoodu v te palici nic jineho,jak by druheho zprovodil ze sveta,vzdy ve jmenu spravedlivosti a zakona,ktery je jen projedny a ne pro druhe.
Presto ,prezevsecko,penize na destruktivni valky,co takovy Irak stal penez ,by se mohli venovat na vesmirny vyskum a take hlavne na predelani lidske psychologie "dravych zvirat" v lidske podobe, k necemu ,mnohem prospesnejsimu,radeji ,nez jednim velkym omylem rozpoutat nuklearni a jine valky k uplnemu vyhlazeni lidstva,mozna ,ze takova katastrofa by byl dobrym ulehcenim pro cely vesmir v ramci "lidske "kolonisace.
To je cesta do vesmiru,ale ,jak je cesta zde na Zemi,kde hazime bomby na lidi doposavad zijicich v domech bez elektriny,koupelen a splachovacich zachodu,kde dopravnim prostredkem je po staleti osel,zatimco mnohem vic "oslu" bez nakladu chteji byt radoby vladci i s risikem ,ze znici vse ,kdyz se jim neumozni,tedy,kdyz se nechame zotrocit,vladnout.
Dnes i rozvojove zeme maji svoji inteligenci,ktera rovnez uvazuje o vesmirnem letu a vycviku kosmonautu na cestu do vesmiru a stale pribyva zemi ,jez zahajily vlastni program vyskumu vesmiru i kdyz na druhe strane ,kolem nich ziji lide ,kteri ani mnohdy nemaji zakladni veci ke svemu zivotu.
Takova , Indie ma atomovou politiku ,ale zaroven ma znacne velkou cast obyvatelstva v chudobe,vubec na tomto svete ,jsou velke socialni rozdily ,ktere se jeste vic prohlubuji,ale s tim i roste nebezpeci valek, ackoliv ,obev- kolonisace vesmiru ,by prinesl neve zamestnani pro mnohe pracovni sily.
Co, takovy program ,kde president Bush ukazuje svetu,ze sedesat zemi muze postihnout preventivni uder z Ameriky,ve jmenu ceho?
Atomove zbrane jsou zastarale i kdyz jejich hlavice muzou byt mnohanasobne zesilene,to chceme prenechat tuto zemi mravencum?
V laboratorich ,muze vzniknout zamerne a nebo omylem neco,co nebude delat ramus a presto vyhubi celou zemi od zivota,muze zcela znicit vzduch k dychani,znicit vodu,poskodit obal Zemea unik vody a ovzdusi do vesmiru,co potom?
Pri velkem stesti ,zase muzem zacit v jeskynich a u ohniste,jestlize pustime radobyvladce k neomezene moci s podporou nicive...Kráceno (Editor)

90718

29.1.2006 19:01

RE: Otazkou je proc svet vubec valci,kdyz tady jsou mnohem vetsi cile v dobivani vesmiru.

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 90718

Kratce a strucne:

Za cenu jedne nuklearni ponorky tridy Los Angeles by se dali v Africe vymytit vsechny infekcni choroby. Za cenu jednoho letadla F-117 stealth by se dalo zajistit zakladni vzdelani pro celou Africkou populaci. Za cenu jedine mezikontinentalni balisticke nuklearni strely by bylo v Africe nekolik plne vybavenych nemocnic. Za cenu jednoho bojoveho vrtulniku by se dala zlikvidovat spava nemoc v Africe, za cenu jedne letadlove lodi by se dala postavit na nohy cela ekonomika v Africe... (volne citovano z materialu UNESCO)

91008

30.1.2006 4:06

RE: Otazkou je proc svet vubec valci,kdyz tady jsou mnohem vetsi cile v dobivani vesmiru.

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 91008

Bohuzel tohle se jen dobre pise. Co si ale myslite ze se stane s penezi, ktere by treba svet Africe daroval. "Shrabli" by je zase jenom papalasi, kteri by za to koupili zbrane, autaky a domy pro sebe a chudi lide by na tom byli porad stejne.

Take jsem slysel ze v Cechach bylo obili nadbytek a byli navrhy ho spalit. Proc ho tedy neposlali do Afriky pro lidi, ktery to potrebujou?
Nebyli pry na to penize. Blbost, kdyby nekdo opravdu to obili chtel, tak si ho mohl odvest sam.
[překvapení]

91069

31.1.2006 2:29

Kdyby opravdu nekdo chtel ,tak by....

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

V Africkych zemich urcite vedi ,ze Ceska republika ma nadbytecne zasoby obili,tedy vedi,ale mozna jen ty papalasi a ty nejsou od toho ,aby vubec meli starost s nejakymi hladem umirajicimi soukmenovci,tak se to rika,ale oni ziji jiny zivot ,v pravde receno,soukmenovci prestali byt ,jen ,co se dostali nahoru a to plati vsude ,ne jenom v africkych zemich.
Marx to odhadl ve sve theorii materialismu,ze to je lek na to ,aby vase vlatstni lidi ,povyseni,se postarali o ten zbytek ve svem vlastnim zajmu ,JA a nikdo jiny,copak tech prikladu mame malo.Tech revolucionaru s tou ideou osvobodit stradajici a tezce pracujici,ale ,jen se dostal ke korytu ,tak se zcela prispusobyl a nekde i zdokonalil od tech ,co je z jejich mist vyhazel,proto si v ramci svetove demokracie podali vrele ruce komunisti s kapitalisty v samem zacatku demokratisace ,jen si na to vzpomente ,jak pres noc ,komunist ase stal "uspesnym " obchodnikem.
Nakonec ,porekadlo nasich predku ,jasne rika :"Syty ,hladovemu neveri1"
Co si myslite ,ze dnes mate v Bruselu?
Co si myslite ,az bude ta 'Svetova Vlada " ,kdo tam bude,ti s prazdnymi zaludky a nebo ti ,co uz nevedi ,co by toho nejlepsiho mohli strcit do ust?
Nakonec ,v te demokracii,jako to nejlepsi reseni sveta a pro svet i za cenu bomb,je ukazkou ze samotne Ameriky ,kdy senatora Kennedyho voli nejchudci z New Yorku,neni to hrozne svym zpusobem?
Nakonec ne ,kdyz muze Nobelovu cenu ziskat vrah ,proc nemuze bohaty mluvit za volice -chudaky,take to podle toho vypada.
Australie sveho casu mela hrozne sucho a stada ovci se musely snizit na minimum,nikdo nebyl schopen ,ty ovce dat tem ,co nejedli ovci maso ani nepamatuji,jeden se nakonec nasel a tak Armada Spasy usporadala akci k ukojeni hladu potrebnym a vysledek,byrokrati ,udelali vse ,abyse tak nestalo,hygienicka narizeni a jine opatreni se snazilo celou akci znemoznit.
Svet se svym humanismem je k smichu,stale je dzungli,kde silnejsi prezivaji v pohode a slabi mizi beze stopy.
Vlada penez,nikdy nebude porazena vladou rozumu.
I v tech pohadkach uz mame ,jak homosexualni princ se "zamiloval" do sousedniho kralovstvi-prince.
Na potraviny ,nejsou penize a na valku je jich az moc,ted nam s letadlove lodi,President Regan spadla stihacka,32 milionu skody,co byse za ty penize najedlo lidi,vzdyt denne nam ukazuji i umirajici deti,stalymi reportazemi o vsech moznych hruzach delaji pomalu z lidi uplne necitlive stroje,take ,tak zvana kultura je plna krve,deti ,dnes berou vrazdu ,co by zabavu a hvezdicky jsou oblazeni Oscarem ,za tuto "kulturu", nasi politici nam tuto kulturu vnucuji,aniz by se nas ptali.
Dnes zidovsky Hollywood uci svet byt naprosto necitelny a tak se i ve skolachmnozi nasilnosti,jen v Americe za minuly rok meli ve skolach 2500 nasilnych zakroku,az po vrazdy,Hollywoodska kultura ,nese sve ovoce ,tak ,jakepak strachy s hladovejici a umirajici Afrikou.

91205

31.1.2006 3:43

Uz mozna potrebuji,jen maly kopanec a nebo take velkou valku,na umlceni lidi.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?Monday, January 30, 2006 12:59 PM EST

U.S. DEFAULTS!
United States has breached the national debt ceiling; set by law.
This event is posted on the U.S. Treasury Department Web Site for all the world to see!
Normally, the U.S. Congress would simply raise the Debt Limit; they haven't done that because they cannot get anyone to buy our debt anymore!

Here's what is happening right now: If they raise the debt limit authorizing the Treasury to sell more T-Notes and Bonds, but no one buys them, it will force the government to monetize the debt again - print money for the debt. If it does that PRIOR to March, the Federal Reserve will have to report how much cash gets put into the economy. This is why the Federal Reserve announced a few months ago it would STOP reproting the M3 Money supply in March. They all knew this day of financial ruin would hit; it just hit before they expected.

Get your cash out of the bank and store in in a safe at home. Liquidate any stock market holdings you may have. Get your silver, gold, cash and guns out of your safe deposit boxes NOW. Don't wait even a few days. Get it out NOW! Expect a MAJOR "terrorist attack" later this week or early next week to divert attention from the financial collapse.
-------
Monday, January 30, 2006 1:57 PM EST

BREAKING NEWS!
UNITED NATIONS OPENLY DECLARES NEED FOR ONE-WORLD GOVERNMENT
UNDER THE GUISE OF TACKLING PROBLEMS LIKE GLOBAL WARMING AND POVERTY; GROUP WANTS TO DO AWAY WITH NATIONAL SOVEREIGNTY!
Report of major UN committee says "the nation-state is an old-fashioned concept that has no role to play in a modern globalised world ."

To me, the United Nations is now working to deliberately do away with MY nation. Do away with the sovereignty of MY people.

To my way of thinking, this makes the United Nations itself an enemy of the United States and thus a legitimate target for whatever actions are necessary to stop it.

I earnestly hope Al-Qaida flies several aircraft into that building to destroy it. Maybe someone could unleash a bio-weapon into the air system of the building to kill everyone inside? Or, worst-case, detonate a suitcase nuke outside that building to kill everyone in it.

91214

31.1.2006 4:08

RE: Uz mozna potrebuji,jen maly kopanec a nebo take velkou valku,na umlceni lidi.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 91214

Zdroj by nebyl? Odkud tohle je?

91217

22.3.2006 12:51

Nehrozí

Jedno16 85.?.?.?

Konečně zase jednou uklidňující zprává - Iránská ropná burza se - aspoň prozatím nekoná Viz:http://regimechangeiran.blogspot.com/2006/03/iran-denies-reports-it-will-open-euro.html

http://en.rian.ru/world/20060320/44575239.html

99324

27.2.2010 17:16

Problém Číny

Esoterik 77.?.?.?

Problémem je zejména to že USA a Čína jsou na sobě závislé. Noční můrou vládnoucí elity v USA je to, že by Čína výprodejem Dolaru, resp.jeho směnou za jiné měny zničila dominantní postavení impéria a v Číně se elity bojí toho, že by USA začali postupně nahrazovat svoji materiální megaspotřebu odjinud (což by šlo, pokud by se zaujala střednědobá strategie)....takže sice se můžou ,,kočkovat,, na světových kolbištích, ale potřebují se. Zatím....

213607

27.2.2010 18:59

RE: Problém Číny

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 213607

"takže sice se můžou ,,kočkovat,, na světových kolbištích, ale potřebují se. Zatím...."

Díky společným konkurentům (EU a Rusko) a spojencům (islám), hrozí Unie Čína-USA. (pacifická aliance). To ať při nás pak stojí nejen všechny evropské pantheony, ale všichni monoteističtí Bozi. [překvapení] Zatím k tomu ještě nedošlo, ale některé to dle mého názoru už napadlo...(na realizaci si ale asi ještě dlouho počkáme, dojde-li k ní nakonec)
Z pragmatické spolupráce a politických naschválů se rázem může stát rozvodové řízení neméně pragmatického sňatku Číny s Ruskem s následnými ohláškami svatby s USA. Něco jako Paroubkova nebo Topolánkova výměna manželek za atraktivnější alternativy.

213615

Příspěvků: 283

24.01. 00:34 Rado  Nie australska teoria penazi,
24.01. 00:55 Emma Bovary  RE: Nie australska teoria penazi,
24.01. 04:05  RE: Nie australska teoria penazi,
24.01. 00:41 Grovik  Zajimava uvaha...
24.01. 01:18 Antiseptik  RE: Zajimava uvaha...
24.01. 07:32 Grovik  RE: Zajimava uvaha...
24.01. 11:28 virus.avirus  RE: Zajimava uvaha...
25.01. 04:23 Antiseptik  RE: Zajimava uvaha...
24.01. 12:19 Karel z Čech  RE: Zajimava uvaha...
24.01. 17:35 trodas  RE: Zajimava uvaha...
24.01. 17:58 Grovik  RE: Zajimava uvaha...
24.01. 18:20 Petr Gejdoš  RE: Zajimava uvaha...
25.01. 21:33 trodas  RE: Zajimava uvaha...
25.01. 21:51 Karel z Čech  RE: Zajimava uvaha...
25.01. 21:58 Antiseptik  RE: Zajimava uvaha...
25.01. 23:00 Petr Gejdoš  RE: Zajimava uvaha...
25.01. 23:14 Antiseptik  RE: Zajimava uvaha...
27.01. 18:13 Petr Gejdoš  RE: Zajimava uvaha...
28.02. 13:13 Ahasver  RE: Zajimava uvaha...
25.01. 11:31 Karel z Čech  RE: Zajimava uvaha...
24.01. 17:43 Antiseptik  RE: Zajimava uvaha...
17.03. 22:44 t  RE: Zajimava uvaha...
26.03. 08:52 devron  RE: Zajimava uvaha...
26.01. 06:34 Rene Bartosek  RE: Zajimava uvaha...
24.01. 03:38 Robert Nohejl  Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.
24.01. 06:51 Vcelicka  RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.
24.01. 07:49  RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.
24.01. 19:26 Antiseptik  RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.
24.01. 20:33 Karel z Čech  RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.
25.01. 05:23 maximus  RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.
25.01. 03:23 Robert Nohejl  RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.
24.01. 03:45 Prdelka  Tohle není již žádná legrace
24.01. 03:50 Prdelka  Ještě jsem zapomněl pochválit!
24.01. 05:06 maximus  RE: Ještě jsem zapomněl pochválit!
25.01. 21:40 trodas  RE: Ještě jsem zapomněl pochválit!
26.01. 06:50 Rene Bartosek  RE: Ještě jsem zapomněl pochválit!
26.01. 12:04  RE: Ještě jsem zapomněl pochválit!
24.01. 04:54  Zbyva si jen domyslet
25.01. 22:09 Karel z Čech  RE: Zbyva si jen domyslet
24.01. 07:12 Vcelicka  Bush nic netiskne ani nemuze.
24.01. 09:05 Petr Gejdoš  Nic nového ...
24.01. 10:24 Jiří Koubek  RE: Nic nového ...
24.01. 10:58 Petr Gejdoš  RE: Nic nového ...
24.01. 11:28 Pavel Bočan  RE: Nic nového ...
24.01. 12:13 nitram  RE: Nic nového ...
24.01. 12:36 Petr Gejdoš  RE: Nic nového ...
24.01. 13:07 nitram  RE: Nic nového ...
27.01. 10:25 Had  RE: Nic nového ...
24.01. 21:40 DavidZ  RE: Nic nového ...
26.01. 06:56 Rene Bartosek  RE: Nic nového ...
25.01. 10:15 Jiří Koubek  RE: Nic nového ...
25.01. 21:57 trodas  RE: Nic nového ...
25.01. 20:15 jozin z bazin  RE: Nic nového ...
25.01. 22:37 Antiseptik  RE: Nic nového ...
25.01. 23:09 jozin z bazin  RE: Nic nového ...
26.01. 23:36 Antiseptik  RE: Nic nového ...
26.01. 04:45 mravenec  RE: Nic nového ...
26.01. 04:50 Vcelicka  RE: Nic nového ...
24.01. 09:51 bdb  Tak jak to je?
25.01. 04:27 Antiseptik  RE: Tak jak to je?
25.01. 05:10 V. Sodek  RE: Tak jak to je?
26.01. 03:13 Antiseptik  RE: Tak jak to je?
26.01. 06:39 V. Sodek  RE: Tak jak to je?
26.01. 14:06 Petr Gejdoš  RE: Tak jak to je?
28.01. 04:48 Antiseptik  RE: Tak jak to je?
28.01. 05:50 Aja  RE: Tak jak to je?
28.01. 08:14 Ruda  RE: Tak jak to je?
29.01. 03:56 Antiseptik  RE: Tak jak to je?
24.01. 10:56 L8M  Podrobněji na stejné téma
24.01. 12:02 Karel z Čech  Psalo se v nediích
24.01. 12:07 Gdosy  RE: Psalo se v nediích
24.01. 12:29 Petr Gejdoš  RE: Psalo se v nediích
24.01. 13:29 Gdosy  RE: Psalo se v nediích
25.01. 06:40 maximus  RE: Psalo se v nediích
25.01. 17:41 Gdosy  RE: Psalo se v nediích
26.01. 10:33 Aleš  RE: Psalo se v nediích
27.01. 13:25 MedaBeda  RE: Psalo se v nediích
24.01. 20:32 onlooker  RE: Psalo se v mediích
24.01. 13:45 Pavel Bočan  RE: Psalo se v nediích
25.01. 16:12 jozin z bazin  RE: Psalo se v nediích
31.01. 03:53 Antiseptik  RE: Psalo se v nediích
31.01. 05:21 jozin z bazin  RE: Psalo se v nediích
31.01. 06:11 maximus  RE: Psalo se v nediích
31.01. 15:42 jozin z bazin  RE: Psalo se v nediích
31.01. 06:19 maximus  RE: Psalo se v nediích
31.01. 08:20  RE: Psalo se v nediích
24.01. 13:09 Josef  Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
24.01. 17:47 trodas  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
24.01. 17:58 brozkeff  Toto je kvalitní příspěvek.
24.01. 18:34 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
24.01. 19:07 Josef  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
26.01. 20:23 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 05:08 Rejpal  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 14:44 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 15:19 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 15:38 V. Sodek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 16:55 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 18:42 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 18:43 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - pokracovani
29.01. 20:38 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - pokracovani
29.01. 19:47 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 20:31 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 20:54 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 21:16 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 19:44 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 21:18 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
30.01. 00:27 V. Sodek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 19:57  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 21:51 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 22:27  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 23:23 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 00:08  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 05:14 V. Sodek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 00:15 google  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 00:31 jozin z bazin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 00:54 google  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 05:11 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 19:10 Misu  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 19:51 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 22:48 google  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 17:34 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 18:11 Antiseptik  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 19:55 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 21:58 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 22:08 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 20:55 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
29.01. 20:56 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3
29.01. 21:11 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3
29.01. 21:39 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3
30.01. 07:15 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3
31.01. 08:13 MedaBeda  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3
31.01. 13:47 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3
01.02. 05:08 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3
29.01. 21:18 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3
30.01. 16:15 jozin z bazin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
30.01. 19:45 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
30.01. 19:45 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - continue
30.01. 20:49 jozin z bazin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - continue
30.01. 22:22 jozin z bazin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
30.01. 23:28 Josef  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
31.01. 03:25 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
31.01. 03:26 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
31.01. 07:22 Zdenek Matoušek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
01.02. 03:05 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
01.02. 03:12 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
01.02. 20:45 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
30.01. 23:57 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
31.01. 00:40 jozin z bazin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
31.01. 04:01 Antiseptik  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
31.01. 08:14 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
30.01. 23:42 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2
26.01. 21:40 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 14:19 Vladimír Stwora  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 15:25 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 15:50 Aleš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 11:26 onlooker  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 21:35 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 15:46 Antiseptik  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 20:32 Josef  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 21:58 Konrad  Pokud vim
28.01. 18:59 Alex Juchelka  RE: Pokud vim
28.01. 08:30 mravenec  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
27.01. 23:43  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 00:49 google  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 05:17 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 08:46 Vcelicka  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 12:25 google  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 21:21 Druid  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 13:47 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 18:46 Josef  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 20:42 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 22:42 Josef  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 11:40 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 17:38 Josef  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 18:42 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 12:27 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 13:37 V. Sodek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 14:18 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 15:28 V. Sodek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 16:57 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 20:29 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 21:28 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
30.01. 07:19 Rene Bartosek  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 14:22 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
30.01. 17:09 Josef  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
30.01. 19:51 Kevin  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
30.01. 20:55 Josef  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
28.01. 23:06 Gdosy  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
29.01. 11:45 Petr Gejdoš  RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!
24.01. 13:12 Josef  Bez proroctvi
24.01. 18:00 Nori Kazu  RE: Bez proroctvi
24.01. 18:23 Vcelicka  RE: Bez proroctvi
25.01. 01:02  RE: Bez proroctvi
24.01. 18:03 trodas  Jak napadnout Iran?
24.01. 18:31 Antiseptik  RE: Jak napadnout Iran?
24.01. 20:48 Petr Gejdoš  RE: Jak napadnout Iran?
24.01. 21:34 Gdosy  RE: Jak napadnout Iran?
24.01. 22:19 Gdosy  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 13:08 Petr Gejdoš  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 14:03 Karel z Čech  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 14:18 Antiseptik  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 14:25 Petr Gejdoš  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 14:32 Antiseptik  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 04:00 zap  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 14:20 Petr Gejdoš  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 11:35 Karel z Čech  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 04:51 mravenec  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 14:10 Petr Gejdoš  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 15:35 mravenec  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 16:16 Petr Gejdoš  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 17:43  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 18:31 Petr Gejdoš  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 21:32 Gdosy  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 12:00  RE: Jak napadnout Iran?
24.01. 23:17 Vodník  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 06:38 maximus  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 08:52 Vodník  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 14:22 VaclavK  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 20:27 jozin z bazin  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 04:54 mravenec  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 10:20 google  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 14:23 VaclavK  RE: Jak napadnout Iran?
28.01. 23:36 onlooker  RE: Jak napadnout Iran?
29.01. 00:00 Antiseptik  RE: Jak napadnout Iran?
29.01. 11:07 V. Sodek  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 14:47 Aja  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 22:41 Antiseptik  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 03:54 zap  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 04:56 mravenec  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 08:17 Aja  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 15:38 mravenec  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 15:49  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 02:11 Prdelka  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 02:31 Antiseptik  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 07:09 Rene Bartosek  RE: Jak napadnout Iran?
26.01. 14:24 VaclavK  RE: Jak napadnout Iran?
25.01. 06:42 maximus  RE: Jak napadnout Iran?
27.01. 14:10 MedaBeda  RE: Jak napadnout Iran?
27.01. 22:55 google  RE: Jak napadnout Iran?
28.01. 09:53 MedaBeda  RE: Jak napadnout Iran?
28.01. 19:18 Ruda  RE: Jak napadnout Iran?
28.01. 20:20 MedaBeda  RE: Jak napadnout Iran?
28.01. 20:26 Ruda  RE: Jak napadnout Iran?
28.01. 21:46 MedaBeda  RE: Jak napadnout Iran?
28.01. 22:42 Ruda  RE: Jak napadnout Iran?
29.01. 08:14 Zdenek Matoušek  RE: Jak napadnout Iran?
24.01. 18:57 merc  rovnovaha
25.01. 01:27  RE: rovnovaha
24.01. 19:12 Antiseptik  Toto je velmi zajímavé a já myslím že to souvisí
27.01. 23:01 google  RE: Toto je velmi zajímavé a já myslím že to souvisí
27.01. 23:25 Antiseptik  RE: Toto je velmi zajímavé a já myslím že to souvisí
24.01. 19:51 js  Harmonogram
25.01. 04:24 Robert Nohejl  Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.
25.01. 14:38 VaclavK  RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.
25.01. 15:05 Antiseptik  RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.
25.01. 15:48 V. Sodek  RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.
26.01. 02:40 Robert Nohejl  RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.
26.01. 03:03 Antiseptik  RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.
26.01. 16:02 hmm  RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.
26.01. 03:04 Antiseptik  RE: Jak, jde o dragy a olej,tak je konec veskere legrace.
25.01. 10:16  MF
25.01. 19:11 Scorpio  Úplně mimo mísu
26.01. 00:47 VaclavK  RE: Úplně mimo mísu
30.01. 20:35 Scorpio  RE: Úplně mimo mísu
26.01. 04:15 Vcelicka  RE: Úplně mimo mísu
31.01. 03:15 Ruda  RE: Úplně mimo mísu
25.01. 22:50 Antiseptik  No zacházejí s vlastníma penězma zajímavě.
26.01. 01:51 Robert Nohejl  Zadny strach o Ameriku.
30.01. 04:40 Robert Nohejl  RE: Zadny strach o Ameriku.
26.01. 03:27 Antiseptik  Can you spare some change buddy?
26.01. 04:27 Vcelicka  RE: Can you spare some change buddy?
28.01. 04:33 Antiseptik  RE: Can you spare some change buddy?
27.01. 03:27 Antiseptik  Něco pro naše přátele v USA
27.01. 12:08 VaclavK  RE: Něco pro naše přátele v USA
28.01. 04:26 Robert Nohejl  Otazkou je proc svet vubec valci,kdyz tady jsou mnohem vetsi cile v dobivani vesmiru.
29.01. 19:01 Kevin  RE: Otazkou je proc svet vubec valci,kdyz tady jsou mnohem vetsi cile v dobivani vesmiru.
30.01. 04:06 Rejpal  RE: Otazkou je proc svet vubec valci,kdyz tady jsou mnohem vetsi cile v dobivani vesmiru.
31.01. 02:29 Robert Nohejl  Kdyby opravdu nekdo chtel ,tak by....
31.01. 03:43 Robert Nohejl  Uz mozna potrebuji,jen maly kopanec a nebo take velkou valku,na umlceni lidi.
31.01. 04:08 Antiseptik  RE: Uz mozna potrebuji,jen maly kopanec a nebo take velkou valku,na umlceni lidi.
22.03. 12:51 Jedno16  Nehrozí
27.02. 17:16 Esoterik  Problém Číny
27.02. 18:59 MedaBeda  RE: Problém Číny

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 098 547,41 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 16 400