Diskuze k článku

Homosexuály nikdo nediskriminuje

Příspěvků 64

31.12.2005 1:19

Tak tak

Axeli_Machal Axeli_Machal (zavináč) mail (tečka) ru 82.?.?.?

Naprostý souhlas.

86094

31.12.2005 2:58

Naprosta pravda - jen v dobe PC je to bohuzel hazeni perel ... no vite komu ;)

zalozak 210.?.?.?

Bylo pred casem velmi zajimave sledovat vasnivou diskuzi (a poucnou) mezi dvema diskutujicimi (prezdivky zacinajici na A a J ) kde krome emoci padaly opravdu zajimave argumenty.

Mimo jine take zaznelo, a to naprosto pravem, ze v ramci diskuzich o pravech HOS jsou umyslne zakryvany a potlacovany nejen ruzne statistiky stavejici skutecnou potrebu pevneho zakone uznaneho svazku HOS do ponekud jineho svetla. Navic ze je vedome prechazen fakt ze v nekterych pripadech "nepravych homosexualu" je skutecne HOS lecitelna ale take a zejmena zcela prechazena zakladni otazka a to je - proc existuje instituce "manzelstvi" v prve rade. (pro zjednoduseni prosim vynechme rozdily mezi manzelstvim a reg. partnerstvim)

Ve skutecnosti ten nejtrivialnejsi, odmitany ale take pravdepodobne hlavni spravny argument proti reg. svazku HOS je ze tim resime zastupny problem. Na jedne strane se cestou vytvoreni podivneho hybridu adresovat celkem opravnene pozadavky dvou blizkych lidi (HOS ci HES) na pravo mit urcite garance v majetkove, dedicke ci informacni oblasti - coz je zajiste neco co by bylo vhodnejsi adresovat upravou prislusnych zakonu. (pricemz jsme hned diskriminovali NE-HOS v ramci udajneho odstraneni diskriminace [pláč] )

Na strane druhe casto HOS v tom vidi 'zakone pruchodnou' cestu k vytvoreni svazku manzelskeho. A zde spolu s autorem lze namitnou jedine... proc?

Manzelstvi neni instituce vytvorena pro dodani "registrovaneho papiru" pro HES, ale pouhe oficialni rozeznani svazku od ktereho se ocekava vytvoreni rodiny. (fakt ze mnozi HES jsou bez detni s tim nijak nesouvisi) Stat nepodporuju (z historickeho hlediska) rodinu proto ze je HES ale proto ze je de fakto jakousi malou castecne sobestavnou jednotkou se schopnosti sebereprodukce. Protoze schopnost sebereprodukce a v historii i sobestacnosti je podminkou preziti naroda (tvoriciho stat) je dvojice s potencialem k teto aktivite chranena a oficialne ustanovena manzelstvim. Muzeme argumentovat tim ze v dnesni dobe nasi spolecnosti (ale nikoliv treba v jinych castech zemekoule!!) takovato ochrana je zbytecna a manzestvi jiz neni nutne... pokud je to mu tak... (coz si nemyslim) ale jen pro argument ... melo by se resit radeji zda manzelsti je potreba nikoliv zda HOS maji mit tot pravo take.86102

3.1.2006 4:04

RE: Naprosta pravda - jen v dobe PC je to bohuzel hazeni perel ... no vite komu ;)

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86102

Takze co s manzelstvim? Kdyz ho mame my heterousi, tak uzakonime zakon podle ktereho pujde do basy kazdy knez, ktery odmitne sezdat dva chlapy? To je prece taky diskriminace jako hrom, ze ja pokud splnim jiste pozadavky, tak muzu mit svatbu v kostele, nebo ne?

86402

3.1.2006 8:35

RE: Naprosta pravda - jen v dobe PC je to bohuzel hazeni perel ... no vite komu ;)

pk202 195.?.?.?

Reakce na 86402

>Takze co s manzelstvim? Kdyz ho mame my heterousi, tak uzakonime
>zakon podle ktereho pujde do basy kazdy knez, ktery odmitne
>sezdat dva chlapy?

Takovej zákon snad je ?

>To je prece taky diskriminace jako hrom, ze ja
>pokud splnim jiste pozadavky, tak muzu mit svatbu v kostele, nebo
>ne?

Kdepak Renoušku. Církev je jaksi samostatná jednotka a záleží jen na ní jak se k tomu postaví. Je to stejný jako bys chtěl po - dejme tomu - chlapcích z fotbalového klubu aby nosili takový ty rajcovní síťáky s dírou na prdeli (což by se Ti jistě líbilo)


Ale na to právo nemáš.... naštěstí....

86425

4.1.2006 7:36

RE: Naprosta pravda - jen v dobe PC je to bohuzel hazeni perel ... no vite komu ;)

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86425

No pk202 me osobne prijde jako srackomet pana Taborskeho, ja osobne koukam na divku tydne, nevim co rajcuje srackomet? Jinak to osloveni si nech od cesty, ja jsem vybiravy na ty co si pustim k telu. [mrknutí jedním okem]

86555

31.12.2005 3:30

Ja nevim, ale

zaplatil 65.?.?.?

nemyslite, ze uz je cas se na ty homiky vyprdnout. Myslim, ze svet ma vaznejsi problemy. Homiky povazuji jen za mlzeni.

Podobne mi jeden znamy vysvetloval jaky problem jsou kupr. Indiani. Tak jsem mu to vysvetlit 'politicky' a posleze pochopil, ze Indiani 'ujidaji' z nasi kapsy ani ne setinu toho co ZEROU velke banky a pojistovny (a politici-pravnici).

Vse by melo byt videno v relativnim meritku!

86108

31.12.2005 10:04

Diskriminace neni jen fyzicka persekuce

Martin 213.?.?.?

Mozna jsem xenofobni, mozna jsem jen neinformovany... Osobne mi prijde homosexualita neprirozena.
Ale kdyz uz lide uzaviraji jakekoli partnerske vztahy, tak by meli mit stejna prava majetkova, dedicka a informacni. Jestli toho dosahneme registorvanym partnerstvim, tak jsem pro.

86138

31.12.2005 15:07

RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce

seda 82.?.?.?

Reakce na 86138

>Mozna jsem xenofobni, mozna jsem jen neinformovany... Osobne mi prijde homosexualita neprirozena.<
Myslím si, že ne! I já jsem stejného názoru, že homosexualita je anomálie!
Stejně jako někoho úraz postihl, že musí jezdit na vozíčku, jiní mají rádi
osoby stejného pohlaví. Rozhodlo to za ně "Universum", nebo "Bůh"...jak je
libo. [smích]

86158

31.12.2005 21:40

RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86158

>Stejně jako někoho úraz postihl, že musí jezdit na
>vozíčku, jiní mají rádi
Ano, někdo je postižený např. tak, že nevidí a tím pádem nemůže řídit auto nebo letadlo. Je taky oproti vidoucím "diskriminován". Zrovna tak je "diskriminován" člověk, který musí zbytek života strávit na vozíčku a nikdy nebude chodit nebo běhat, potažmo třeba závodit v běhu. Jenom HOS, kteří spolu přirozenou cestou nemohou mít děti ani kdyby se na uši stavěli z toho pořád nějak vyjímáme pod rouškou tolerance... Zvláštní logika... [zmaten]


>osoby stejného pohlaví. Rozhodlo to za ně "Universum", nebo
>"Bůh"...jak je
>libo. [smích]
Nebo se taky rozhodli sami, jelikož "už někteří roupama nevědí co by". Na ty jaksi zapomínate. A nebude jich asi málo.

Vzato přísně logicky, na což si zajisté potrpíte, musím zase srovnávat s dalšími "diskriminovanými menšinami", ačkoliv se to některým HOS nelíbí. O slovo se totiž hlásí ve světě pedofilové, což jsem připomněl už v minulé diskusi. Navíc před pár lety APA opravdu vyškrtla tuto úchylku ze sborníku nemocí, podobně jako v roce 1973 HOS. Pedofílie tedy podle psychiatrů už není nemoc. Nejsou tedy i oni současným stavem diskriminováni?? Měřeno optikou vaší logiky si ani tito nevybrali svou "lásku k dětem". Mají tedy trpět??

86194

3.1.2006 4:06

RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86194

Pockejte to myslite vazne, ze pedofilii neni pokladana za nemoc? A pokud ne, tak za co je pokladana? [zmaten]

86403

3.1.2006 15:40

RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86403

>Pockejte to myslite vazne, ze pedofilii neni pokladana za nemoc? A pokud ne, tak za co je pokladana? [zmaten]

..Emancipace pedofilie je řízena shora. Potom co v roce 1973 byla nátlakovými skupinami změněna definice homosexuality v příručce Amerického sdružení psychiatrů (APA) (předtím "porucha", nyní "stav"), odstranilo vedení sdružení roku 1994 pod nátlakem (!) pedofilii a další sexuální poruchy ze sféry patologie. Pedofilie byla nadále jen chorobná, v případě, že jí postižený trpěl, např. se styděl! Pokusy snížit věkovou hranici pro potrestání sexuálních styků s nezletilými se provádějí za kulisami emancipační elitou, která zastává klíčové politické a sociální pozice, a neodpovídají potřebám lidstva. V Holandsku byla hranice trestu v roce 1990 snížena na dvanáct let, za předpokladu, že dítě je s tím srozuměno a rodiče také nemají pochyby (při pochybách rodičů je hranice patnáct let, takže rodiče o chování svého dítěte nad patnáct let nemají co říci). Iniciativa k tomu vyšla z homosexuálního sdružení COC, který, podobně jako sesterské sdružení v mnoha jiných zemích, získalo velký politický vliv. Po masivních anti-pedofilních demonstracích v Belgii po (heterosexuálně-pedofilních) vraždách Dutrouxe byla věková hranice pro potrestání o dva roky zvýšena, ale je otázkou, zda to v justiční praxi mnoho zmůže. Zásada, která byla již v osmdesátých letech vládou mlčky akceptována, že sexuální aktivity "samy o sobě jsou morálně neutrální" - za podmínky oboustranného souhlasu - zůstává ideologickým výchozím bodem státního myšlení a jednání. Vícerá humanisticko-liberální západní grémia jsou nakloněna opatrné toleranci sexuálních kontaktů dospělých s nezletilými a dokonce, s omezeními, i pedofilie. Kdyby tomu tak nebylo, byly by organizace jako COC a americká NAMBLA jistě z národních a mezinárodních grémií vyloučeny. Tato progresivní mentalita vzbuzuje malou důvěru, že příslušné úřady odmítnou efebofilům nebo také pedofilům adoptivní rodičovství. Feminismus a homosexuální ideologie mají uvnitř státních institucí mnoho stoupenců, takže kdyby došlo k sexuální intimitě mezi homosexuálními "rodiči" a adoptivními dětmi, byla by reakce pravděpodobně mírná... (Dr. Gerard J.M. van den Aardweg, Medizin & Ideologie, prosinec 1998, str. 34-43)

+ citace ve spodní části http://www.zvedavec.org/nazory_1457.htm#ptr86205
+ http://www.zvedavec.org/nazory_1457.htm#ptr85140

86467

4.1.2006 7:38

RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86467

Rekl jsem si kdysi, ze masinkver nevezmu do ruky. No, clovek by nemel rikat nikdy nikdy. [naštvaný]

86556

17.1.2006 14:06

RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce

nikdo... 160.?.?.?

Reakce na 86194

Prominte, ale pro zdravotne postizene ve forme vozickaru se dela spousta veci (bezbarierove pristupy apod.), aby se jim zivot ulehcil nebo vubec umoznil.
Dela to nejen verejny sektor, ale i soukrome firmy.
Take mi prijde, ze se kolem homosexualnich obcanu zbytecne moc mluvi, ale je to podobne, jako se moc mluvi i o jinych problemech.
Je jedno jestli je homosexualita prirozena, ci nikoliv. Je jasne, ze je dana.
Nicmene pokud tu je skupina obcanu, ktere ma potreby (stejne jako je potreba vozickare dostat se do budovy nebo slepce prejit prechod - i kdyz - pravda - nejsou to potreby zakladni), jsou tu jiste potreby homosexualu navstivit sveho partnera v nemocnici, zeptat se na jeho zdravotni stav a podobne...
Nasi legislativu povazuji obecne za velmi nedokonalou a i kdyz je pravda, ze by bylo mozna lepsi resit problemy homosexualu jinak, zakon o registrovanem partnerstvi je dobry, pokud zde neni jina alternativa.

88721

18.1.2006 3:02

RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 88721

>Prominte, ale pro zdravotne postizene ve forme vozickaru se dela
>spousta veci (bezbarierove pristupy apod.), aby se jim zivot
>ulehcil nebo vubec umoznil.

>Je jedno jestli je homosexualita prirozena, ci nikoliv. Je jasne, ze je dana.
Stejným myšlenkovým postupem je daná i pedofílie a ostatní úchylky. Otázkou je, zda je má společnost legalizovat a "normalizovat".
Navíc nemáte pravdu. Dnes je módní stavět se na stranu homosexuality a opak začíná být "zákonně" postihován. Je už velice málo lékařů a praktických terapeutů, kteří se odváží tvrdit opak. Ale pořád ještě jsou. Není vždy nezměnitelná. Nedá se tedy tvrdit, že je pro každého daná.

>Nicmene pokud tu je skupina obcanu, ktere ma potreby (stejne jako
>je potreba vozickare dostat se do budovy nebo slepce prejit
>prechod - i kdyz - pravda - nejsou to potreby zakladni), jsou tu
>jiste potreby homosexualu navstivit sveho partnera v nemocnici,
>zeptat se na jeho zdravotni stav a podobne...
To srovnání poněkud pokulhává. Ulehčení života člověku tělesně postiženému, např. slepci, je naprosto něco jiného, než zákonná norma pro legitimní svazek dvou homosexuálů velice nápadně připomínající manželství. Vzato do důsledku, zvýhodňuje některé lidi pro jejich sexuální orientaci.

Např.: jsem heterosexuál a mám přátele od gymnaziálních let, s kterými se vídáme. Jeden z nich onemocní a já mu budu pomáhat. Jak dosáhnu stejných výhod, např. přístup k informacím o zdravotním stavu, za které se stavíte pouze pro homosexuály??

>Nasi legislativu povazuji obecne za velmi nedokonalou a i kdyz je
>pravda, ze by bylo mozna lepsi resit problemy homosexualu jinak,
>zakon o registrovanem partnerstvi je dobry, pokud zde neni jina
>alternativa.
Není dobrý. Ve směru výhod o kterých zde mluvíte by možná byl dobrý zákon, který by se v takových případech týkal všech. Zjednodušeně řečeno - informace o zdravotním stavu svých přátel bych mohl dostat bez ohledu na sexuální orientaci, pokud s tím oni budou souhlasit. Zrovna tak další výhody, jako je dědictví apod., ke kterým se ZRP vztahuje.
Navíc - dokážete si představit, jaký prostor pro úniky a "čachry" např. v majetkové a daňové oblasti se s tím dají dělat? Stát si možná uvědomuje, proč to nemůže uvolnit úplně. To by pro něj byla daňová katastrofa.
Že takto zvýhodňuje svazek muže a ženy, kteří přivádějí na svět a vychovávají děti (nebo se to apriori alespoň předpokládá a to navíc pouze v manželství a možná ve stavu druh - družka), je logické. Ale proč má zvýhodňovat kohokoliv jiného? A proč to tedy dělá jen v případě homosexuálů??

88854

31.12.2005 12:18

to chce klid

dub 81.?.?.?

teď už jsou normální i svazky mezi ženskou a delfínem (viz aktuální horká zpráva z israele), takže za chvíli si budeme moct vzít i svého koně nebo psa, vychovávat s ním děti a převádět na ně majetek.
už tu vše jednou bylo a skončí to naprosto stejně jak to skončilo tehdá - totálním úpadkem, primitivismem a návratem do dob temna.
a to, že tomu spousta blbů nadšeně tleská a vehemntně to podporuje svědčí jen a pouze o jejich dementální úrovni a zaprodanosti.

ale juž brzo...

86148

31.12.2005 14:55

RE: to chce klid-moje řeč "dube"!

seda 82.?.?.?

Reakce na 86148

>ale juž brzo...<
...přijde "soudný den, že?
Argumentovat svazky mezi lidmi a delfínem, koni a psi?!? To svědčí, že už vás
soudnost opustila... [oči v sloup]

86156

31.12.2005 17:48

RE: to chce klid

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86148

teď už jsou normální i svazky mezi ženskou a delfínem (viz aktuální horká zpráva z israele), takže za.....
-------------------------------------------------------------------------

Take jsem to cetl, ale byl to pry 'zert'. Samozrejma vec, najde se ochotna huba a muze to nazvat treba.....sodomii. [chechtot]

86170

31.12.2005 12:34

Kocourkov zase zaskoroval

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Takze nakonec bylo registrovane partnerstvi odsouhlaseno v podobe, kdy pro zmenu diskriminuje dve osoby rozdilenho pohlavi (klasicka heterosexualni dvojice), jenz by mohly treba chtit, pri delsim vzajemnem souziti, myslet na zadni kolecka a partnera zajistit v pripade, ze se jednomu z nich neco stane.
Opravdu genialnim tahem mi nasi zakonodarci sebrali z ruky argument, ze zabraneni vstupu homosexualum do spolecneho svazku byl de-facto diskriminacni.
Ejhle, zatloukli jsme hrebik a upadl cely tram - nyni jsou zase diskriminovani vsichni ostatni... (a to je sakra drtiva vetsina, udava se nejakych 96%, coz asi nebude pravdou, ale to je na jinou diskuzi)

Upravdu vtipne.

86150

31.12.2005 14:47

RE: Kocourkov zase zaskoroval-že by "ústy" trodase?

seda 82.?.?.?

Reakce na 86150

V jiném příspěvku jsem to nezdůraznil, ale:
1) Prostudujte si právo ČR!
2) V případě registrovaného partnerství jsem nenašel nic, co by diskriminovalo ostatní!
3) Kdyby tu (v ČR) nebyla jakási "klerikální klika"
(strany KDU-ČSL hlavně,část ODS,část US a část ČSSD), tak už mohl být
dávno přijat zákon, který by stanovil svazky manželské, partnerské obojí
"registrované" (svatby, příp. registrace),a svazek mezi druhy ("volný"[mrknutí jedním okem]).
První dvě varianty se stejnými právy, ta poslední...jako dosud.
4) Dětské domovy v ČR jsou plné dětí, kterým poskytují "mateřskou" péči "tety", které mají na starosti počty od deseti výše!? Nejen, že to je nevyhovující citově a sociálně pro ty děti , ale navíc to stojí stát spoustu peněz. Takže by nic nemělo bránit, podle zdravého rozumu, tomu, aby se to vše realizovalo - čím dřív, tím líp! [velký smích]

86154

31.12.2005 20:22

Jo zákony, to je věc...

Kráťa 213.?.?.?

Reakce na 86154

Já bych reagoval jen na poslední bod, že
4) Dětské domovy v ČR jsou plné dětí, kterým poskytují "mateřskou" péči "tety", které mají .... ,
kde bych si dovolil tvrdit, že by měl existovat zákon, podle kterého člověk, který by odložil dvě své děti do dětského domova, měl být nadosmrti sterilizován. Sice by to většinou dopadlo na ženy (protože jen matka je jistá, že ?), ale nestávalo by se, že někdo takto odloží dětí třeba pět. Notabene takových, o které není zájem.
Zároveň bych ale uzákonil těhotenství "na kšeft" (nebo jak se to nazývá) - s předem uzavřenou smlouvou, jasnými pravidly ...

86187

3.1.2006 4:10

RE: Kocourkov zase zaskoroval-že by

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86154

Pokud jde o adopci deti homo, pak nevim o jakem zdravem rozumu je rec? V tomto pripade je muj rozum krajne chory dle vasi definice. Mate-li vlastni deti, tak se ji nechte adoptovat. Pokud je nevezme Elton John, tak zkuste M. Jacksona ten ma deti taky rad. [pláč]

86404

3.1.2006 4:13

RE: Kocourkov zase zaskoroval-že by

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 86404

Jo on je ma rad az moc. [naštvaný]

86405

31.12.2005 13:57

Problémy kolem homosexuality...

seda 82.?.?.?

...akcelují jen lidé nesnášenlivý a konfliktní. Některým je to asi vrozeno,
a jiní to získávají na "školeních" různých církví a spolků.
Já si beru na pomoc zdraví rozum, a ten mi řekl:
1)Zatím nebylo seriózně prokázáno, že by tato orientace byla "nákažlivá"
choroba, nebo, že by se dala "naučit" (např. příkladem homosexuálních rodičů).
2) Jsou to lidé pracující, nebo podnikající, a platí daně jako všichni ostatní! Samozřejmě musí dodržovat platné zákony společnosti, ve které žijí!
3) V celé množině homosexuálně orientovaných občanů mají výhodu jen lesbičky. Ty mohou "ošulit" debilní praktiky majoritní společnosti cestou umělého oplodnění, nebo se mohou nechat oplodnit klasickou cestou.
Současně:
1) Jsme státem, kde je enormní množství dětí v dětských domovech. Žalostné na této skutečnosti není hlavně fakt, že to stát stojí značné finanční prostředky, ale zásadním argumentem je fakt, že tam dětem není poskytovaná
potřebná péče, hlavně v oblasti citových vztahů!
Po zvážení všech argumentů bych doporučoval, aby manželství a partnerství
bylo postaveno "na roveň". [smích]
Není žádný důvod pro jinou "volbu"!

86152

31.12.2005 18:32

RE: Problémy kolem homosexuality...

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 86152

Sedo, mate bod!

Ale duvod proc o tomto jevu tolik cteme neni ani snad ta pricina sama, ale politika, ktera se kolem toho hraje. Kazdy si na tom prihreje svoji polevku.

86175

31.12.2005 19:21

RE: Problémy kolem homosexuality...

djb 83.?.?.?

Reakce na 86152

nemam nic proti registrovanemu partnerstvi. Pokud spolu dva lide ziji a mysli to spolu vazne, neexistuje duvod aby meli mit vic byrokratickych prekazek nez ostatni - to jsou ty doporucene dopisy, dane, lekarske zpravy dedictvi a jine. Take je urcite dobre mit moznost si nejak "oficialne potvrdit" svuj vztah k druhemu, zamilovany clovek z toho muze mit dobry pocit muze to byt i krok k vyssi nadeji na udrzeni vztahu a to vse je dobre.

Ale s temi detmi bych byl hodne opatrny, takze Vam zareaguji na dve veci

1)Zatím nebylo seriózně prokázáno, že by tato orientace byla "nákažlivá"
choroba, nebo, že by se dala "naučit" (např. příkladem homosexuálních rodičů).


jo, ale nebyl prokazan ani opak, Vas pristup se mi nelibi, protoze Vam nedela problem s temi detmi experimentovat, proste nebylo prokazano ze jim to neuskodi, no tak proc to nezkusit - deti na experimenty jsou plne domovy, a kdyz se za deset let ukaze, ze jim to uskodi, tak co, tak jim reknete promin?
Odpovednost Vam chybi.

1) Jsme státem, kde je enormní množství dětí v dětských domovech.

na tohle jsem take drive skocil, ale jsme take statem, kde porad znacne prevazuje pocet zadatelu o dite nad temi kteri ho dostanou. Neni problem v nedostatku zadatelu. To je jen prazdny populisticky argument.

Zkusil jste se nekdy zeptat ditete z domova, jestli by chtelo dva tatinky? Ja ano, kupodivu bylo zasadne proti. Predstava ze by ve skole nebo kamaradum rekl ze ma dva taty a tim skoncil, protoze jestli nekdo umi byt kruty tak to jsou opet deti, se mu hodne nezamlouvala.
I na to myslete, nejde jen o to, jak udelate laskyplne prostredi doma, ale take aby dite melo moznost se normalne socializovat a to je snazsi v tradicni rodine, nez kdyz jste pro ostatni anomalie.

Nemyslim, ze nikdy nedojde k adopcim hs paru, ale doba na to urcite neni zrala. Neni to ani potreba, deti k adopcim je porad malo (nemuzete ucelove michat pojmy deti v domove a deti o ktere je pri adopcich zajem) a moralni predsudky jsou porad prilis silne na to aby dite prodelalo normalni vyvoj. Nehlede na to, ze vzor dvou maminek ci tatinku nikdy nebude prirozeny, ale za urcitych okolnosti jiste muze byt lepsi nez neco jineho.

86178

31.12.2005 21:34

RE: Problémy kolem homosexuality...

TS 213.?.?.?

Reakce na 86178

>jo, ale nebyl prokazan ani opak, Vas pristup se mi nelibi,
>protoze Vam nedela problem s temi detmi experimentovat, proste
>nebylo prokazano ze jim to neuskodi, no tak proc to nezkusit -
>deti na experimenty jsou plne domovy, a kdyz se za deset let
>ukaze, ze jim to uskodi, tak co, tak jim reknete promin?

A co opacny pripad - ukaze se, ze domov skodi vic? Co reknete tem kteri nedostali sanci? "Promin"?

>Odpovednost Vam chybi.

Pojeti odpovednosti v pripade, ze se stane neco co nebyl dobry napad, je vam zrejme jasne. Ale jak mate osetrene pojeti odpovednosti v pripade, ze se NEUDELA neco experimentalniho co by situaci zlepsilo? Kdo za to pak muze a co s nim?

86192

1.1.2006 2:32

RE: Problémy kolem homosexuality...

djb 83.?.?.?

Reakce na 86192

A co opacny pripad - ukaze se, ze domov skodi vic? Co reknete tem kteri nedostali sanci? "Promin"?

domov nemuze skodit vic nebo min. Dobry detsky domov neni sice med, ale neskodi vubec. Lze se v nem plnohodnotne vyvinout a zaradit se do spolecnosti. To je osvedcene a neni to experiment.
Samozrejme nepredpokladam, ze na me zacnete vytahovat pripady, kdy diky dementnim zamestancum skodlivy byl, podobne pripady jsou i mezi hs pary, ale rad bych srovnaval idealni normalni slusny hs par s normalnim fungujicim domovem, to by byla jinak diskuze k nicemu.


Ale jak mate osetrene pojeti odpovednosti v pripade, ze se NEUDELA neco experimentalniho co by situaci zlepsilo? Kdo za to pak muze a co s nim?
od toho jsou experimenty, ale experiment se neprovadi tak, ze to rovnou date do zakona!!!
Najdete 400 deti, ktere jsou prokazatelne nezaopateny a ve spatnych podminkach a nechte je adoptovat, pak sledujte jejich vyvoj tak do triceti let, potom se uvidi, jestli je to dobre nebo ne. Neverte tomu, ze jak se to jednou odsouhlasi, tak to nekdo zrusi. Vim, je to dlouha doba, ale ne zas tak dlouha. Take udelejte vyzkum a zeptejte se deti z domovu, jestli by o to staly.
Take muzete najit a to mozna i vice treba 2000 deti jiz vychovanych lesbickymi pripadne muzskymi hs pary(to prvni by asi nebyl problem to druhe nevim, maji to tezsi) a porovnat jejich vyvoj s ostatnimi.
Tim to zkratite o tech 30 let.
Proti takovemu postupu bych nerekl ani slovo.
Kdyz pisu najdete, nemyslim Vy, ale samozrejme nejaka organizace, z nejakeho grantu EU ap.(abyste to nebral, jako nejake trapne rypnuti)


V pripade krize nebo nedostatku rodin pro adopce je jiste prijatelny i experiment rovnou celospolecensky - kdyz neni co ztratit a soucasna situace je evidentne katastrofalni.
To se ovsem nedeje. Predevsim rodin cekajicich na adopce je vic nez dost a soucasna situace s domovy je proverena a fungujici(s vyjimkou patologii, pochopitelne)
Neni duvod riskovat, je to jen Vase prani.

86224

2.1.2006 13:36

RE: Problémy kolem homosexuality...

pk202 195.?.?.?

Reakce na 86192

>.... Ale jak mate osetrene pojeti
>odpovednosti v pripade, ze se NEUDELA neco experimentalniho co by
>situaci zlepsilo? Kdo za to pak muze a co s nim?

Dobrá.
Napadlo mne, že by jistě bylo zajímavé experimentálně zjistit, zda by náhodou useknutí ruky a její následené přišití, nemohlo zvýšit imunitu organizmu proti rakovině. Konec konců řekněte jakýkoliv důvod proč by to muselo být nemožné. Tedy pokud to experimentálně nezjistíme nevíme to. Proto jelikož dbám na Váš apel navrhuji následující. Sejdeme se, já Vám useknu sekyrkou ruku a zavolám záchranku. Při troše štěstí Vám ruku přišijou....

Předpokládám, že už se hrnete takovýto experiment ve jménu milionů zemřelých na rakovinu podstoupit..... nebo snad ne.... co tedy s Vámi, že [velký smích]

Jóó s bezbranejma dětma z dětskýho domova, který nemaj žádný zastání, s těma se Vám to experimentuje co [naštvaný] Vy hajzle komoušskej!

86333

4.1.2006 7:40

RE: Problémy kolem homosexuality...

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86333

Copak my jsme zac nick je novy, ale styl projevu mi pripada znamy. [naštvaný]

86557

31.12.2005 21:13

RE: Problémy kolem homosexuality...

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86152

>...akcelují jen lidé nesnášenlivý a konfliktní. Některým
>je to asi vrozeno,
že by sebereflexe? [chechtot]

>a jiní to získávají na "školeních" různých církví a
>spolků.
To jsem asi něco zaspal. Nebo pravidelně docházíte na podobná školení ve "vaší církvi" a vyvozujete - podle sebe soudím tebe?? [chechtot]

>Já si beru na pomoc zdraví rozum, a ten mi řekl:
>1)Zatím nebylo seriózně prokázáno, že by tato orientace
>byla "nákažlivá"
Vy mě teda fakt začínate bavit. [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Kde máte jistotu, že zrovna ten váš rozum je zdravý?? Z vašich příspěvků to totiž explicitně ani trochu nevyplývá.
Pokud zapojíte opravdový zdravý rozum a něco seriózního si přečtete, tak možná začnete rozlišovat, přinejmenším, mezi nemocí fyzickou a psychickou. Já jsem taky ještě neviděl nikoho, kdo by se nakazil např. od "depresivního maniaka"... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

>Současně:
>1) Jsme státem, kde je enormní množství dětí v dětských
>domovech. Žalostné na této skutečnosti není hlavně fakt,
>že to stát stojí značné finanční prostředky, ale
>zásadním argumentem je fakt, že tam dětem není poskytovaná
>potřebná péče, hlavně v oblasti citových vztahů!
>Po zvážení všech argumentů bych doporučoval, aby
>manželství a partnerství
>bylo postaveno "na roveň". [smích]
>Není žádný důvod pro jinou "volbu"!

Mluvil jste někdy s někým, kdo nemohl mít v manželství děti a pokusil se je adoptovat v ČR?? Pokud ne, chápu vaše zběsilé teorie. Pokud ano a přesto takto plácáte v domění, že homosexuálové "spasí děti z dětských domovů", tak už vážně nemám co dodat. [pláč]
Snad jen - poraďte se o tom se svým psychiatrem...

86190

1.1.2006 10:20

RE: Problémy kolem homosexuality...

Dáša 80.?.?.?

Reakce na 86190

>Pokud zapojíte opravdový zdravý rozum a něco
>seriózního si přečtete, tak možná začnete rozlišovat,
>přinejmenším, mezi nemocí fyzickou a psychickou. Já jsem
>taky ještě neviděl nikoho, kdo by se nakazil např. od
>"depresivního maniaka"... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Janku a kde máte jistotu, že ten váš opravdový zdravý rozum je tím za co jej považujete? A ty vaše " seriózní " texty jsou skutečně seriózní?
Rozhodně se nemůžu nakazit duševní chorobou. Stejně jako se nemůžu nakazit homosexualitou, heterosexualitou či bisexualitou.
Pořád tady všichni argumentujete výchovou a výchovnými vzory , ale copak někdo cílevědomě vychovává ze svého dítěte vraha, nebo žháře, nebo sexuálního násilníka? A přez to tady jsou .


>Mluvil jste někdy s někým, kdo nemohl mít v manželství
>děti a pokusil se je adoptovat v ČR?? Pokud ne, chápu vaše
>zběsilé teorie. Pokud ano a přesto takto plácáte v
>domění, že homosexuálové "spasí děti z dětských
>domovů", tak už vážně nemám co dodat. [pláč]

Já znám několik párů, které žádaly o adopci. Trvalo to léta a to co museli podstoupit bylo neskutečně ponižující. Rozhodně pochybuji , že v téhle zemi by HOS měli vůbec šanci pro adopci dítěte.

86244

1.1.2006 14:59

RE: Problémy kolem homosexuality...

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86244

>Janku a kde máte jistotu, že ten váš opravdový zdravý
>rozum je tím za co jej považujete? A ty vaše "
>seriózní " texty jsou skutečně seriózní?
Život je založen hlavně na víře, empírii a na analogii. Ačkoliv mnozí tvrdí, že nevěří ničemu, v rovině přirozené věří a důvěřují spoustě věcí a lidí, aniž si to uvědomují, jinak by nebyli schopni přežít. Nedostatek základní víry a nedůvěra zavede člověka do duševní choroby (chorob)...
Poznání, které jedinec v životě získává konfrontuje se skutečností a podrobuje kritice na základě zkušeností a prožitků, ať vlastních, či sdělených lidmi, kterým důvěřuje...
Pokud poznávám, že jsou nemoci fyzické, duševní a duchovní povahy a poznávám, jak tyto nemoci vznikají, poznávám, že nemoci těla se mohou přenášet z člověka na člověka za splnění jistých podmínek. Duševní nemoc může jiného člověka ovlivnit, ale nemůže se přenést ve smyslu nemoci tělesné. V tom je snad logika věci.

Pokud někdo vyvozuje, že každá nemoc je přenositelná nebo považuje hos za nemoc fyzickou, naznačuje tím buďto nedostatek informací nebo logického uvažování a dotyčný se tím pádem mýlí. (Neberu zde v úvahu nedostatek dobré vůle nebo záměr věci zkreslit, atd.) V tom případě nelze hovořit o zdravém rozumu, neboť rozum jakožto nástroj vyvozování závěrů zde nefunguje tak, jak by měl.

>Rozhodně se nemůžu nakazit duševní chorobou...
A napsal jsem snad něco jiného?? Mohu však člověka (a zvlášť dítě) tímto chováním ovlivnit.

>Pořád tady všichni argumentujete výchovou a výchovnými..
Zajisté se takoví najdou. Pokud od nich abstrahuji, pak mohu dítě vychovávat takto neúmyslně na základě svých chybných představ nebo závěrů, případně mohu dítě křivit absencí dobré vůle či potřebného vzdělání nebo zdravé intuice a empatie. Ale to by bylo opět na bohatou diskusi. [mrknutí jedním okem]


>..Trvalo to léta a to co museli podstoupit bylo neskutečně ponižující.
Ano, to jsem měl na mysli. Používat tedy argument, který zazněl a na který jsem reagoval je dle zdravého rozumu naprosto "mimo mísu".
A to nehovořím o tzv. "žádaných dětech" z dětských domovů, kterých je minimum.

>Rozhodně pochybuji , že v téhle zemi by HOS měli vůbec šanci pro adopci dítěte.
Já si to nemyslím. Vezmu-li míru korupce ve společnosti, masáž, jakou společnost ze všech stran podstupuje a nutnost "exemplárních případů" pro ukázku, jak jsou hos skvělí a lepší "rodiče" než hes a připočtu absenci zdravého rozumu na úřadech a na nejvyšších místech a to nemohu zapomenout ani na připosranost, která bude pramenit ze zákonů "o diskriminaci", takže si jen velice málo lidí dovolí "nejít s dobou", tak mi z toho vyjde, že to není až tak nemožné...

86252

2.1.2006 13:50

RE: Problémy kolem homosexuality...

pk202 195.?.?.?

Reakce na 86244

>Rozhodně pochybuji , že v téhle zemi by HOS měli vůbec
>šanci pro adopci dítěte.

hahahahaha......[velký smích]

Naivko. Socani (tím myslím celoevropské socanstvo) jasně prosazují politickou korektnost (ten překlad do čj je až zavádějící) a s tou ruku v ruce jde pozitivní diskriminace. Konec konců duce Paroubek to dal teď najevo jasným befelem o schválení RP. Lidovci mu nahráli na smeč a stát se připravuje na velkovýkup nemluvňat (porodné ve výši ceny ojetého vozidla). No a ukažte mi ouřadu, kterej by měl v takovéhle atmosféře odvahu v případě že se o jedno dítě uchází spořádaný bezdětný heterosexuální pár žijící spolu nějakách 5-6 let, (no než si vyzkoušej že jim to normálně nejde) a zároveň dva buzíci co se včera oregistrovali, to dítě dát těm heterákům... toho hrdinu mi ukažte [smích]

No a i kdyby hrdinou třeba byl, jistě to nějaká odvolací komise lehko usměrní na "pravou" míru....

86335

4.1.2006 19:44

RE: Problémy kolem homosexuality...

Dáša 80.?.?.?

Reakce na 86335

>>Rozhodně pochybuji , že v téhle zemi by HOS měli vůbec
>>šanci pro adopci dítěte.
>
>hahahahaha......[velký smích]
>
>Naivko. Socani (tím myslím celoevropské socanstvo) jasně
>prosazují politickou korektnost (ten překlad do čj je až
>zavádějící) a s tou ruku v ruce jde pozitivní diskriminace.
>Konec konců duce Paroubek to dal teď najevo jasným befelem o
>schválení RP. Lidovci mu nahráli na smeč a stát se
>připravuje na velkovýkup nemluvňat (porodné ve výši ceny
>ojetého vozidla). No a ukažte mi ouřadu, kterej by měl v
>takovéhle atmosféře odvahu v případě že se o jedno dítě
>uchází spořádaný bezdětný heterosexuální pár žijící
>spolu nějakách 5-6 let, (no než si vyzkoušej že jim to
>normálně nejde) a zároveň dva buzíci co se včera
>oregistrovali, to dítě dát těm heterákům... toho hrdinu mi
>ukažte [smích]

>
>No a i kdyby hrdinou třeba byl, jistě to nějaká odvolací
>komise lehko usměrní na "pravou" míru....


Už jste s tím byl u doktora? [oči v sloup]

86652

31.12.2005 15:38

Kde se vzal,tu se vzal,autor mlátící prázdnou slámu

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Myslím,že vlna článků a diskuzí pod nimi tu byla dost vypovídající,tedy pozastavím se jen nad několika úvahami autora:

Právní řád je nastaven pro všechny stejně – jak pro homosexuály, tak pro heterosexuály. Jakýkoli zákon, který se právnímu řádu vymkne a platí, či privileguje jen nějakou část společnosti, je diskriminační, ať chceme nebo ne. Stejně tak navrhované registrované partnerství. To je diskriminací nejen z konzervativního hlediska, ale i z hlediska logického.

Sice nevím,co si mám představit pod výrazem konzervativní hledisko,ale to je jedno.To co tu autor nastínil je jeden pohled.Ten druhý,je přesně opačný,ale podle slov autora vlastně také přípustný:heterosexuální pár,který má možnost vztoupit do svazku manželského diskriminuje všechny ostatní,kteří nemohou(není důležité z jakých důvodů,ale jako příklad vezmeme homosexuály).Tedy situace kdy bylo pouze manželství byla podle autora skutečně diskriminující(dle jeho definice).V tomhle si trochu protiřečí.

Registrované partnerství, jako jistá forma uzákoněného svazku dvou osob (nikoli ale na úrovni manželství) má platit jen pro homosexuály. Pokud by chtěly registrované partnerství uzavřít dvě osoby opačného pohlaví, nemají šanci. Z toho důvodu nevyvozuji z návrhu zákona o registrovaném partnerství jiný závěr než že – je diskriminační a privileguje homosexuální páry nad ostatními.

Jistě,je to vlastně malý paradox: předtím byli diskriminování homosexuální páry a teď jsou diskriminováni všichni.

I když mnozí jako protiargument vůči typicky konzervativnímu názoru, že RP poškodí tradiční rodinu uvádějí (a často oprávněně) že ta již stejně nefunguje, přesto je to stále tradiční rodina, která „alespoň“ rodí pro společnost nové daňové poplatníky. Tím homosexuální pár evidentně přispět nemůže.

Pokud si nalijeme čistého vína,tak se tahle větička dá říct i jinak: Pro stát není výhodné podporovat homosexuální páry,protože jim děti nedáme(raději budou v ústavech) a stejně nejsou schopni(=nejsou ochotni kvuli své orientaci)plodit nové otroky do systému.

86159

2.1.2006 0:06

RE: Kde se vzal,tu se vzal,autor mlátící prázdnou slámu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 86159

Pokud by k adopci dětí hos došlo, pak bych se přimlouval za zákaz adopce dětí stejného pohlaví jako registrovaný pár. Pro jistotu.

86294

31.12.2005 15:57

Přestaňte do toho pořád montovat sex

Pavel Šrubař Pavel (tečka) Srubar (zavináč) post (tečka) cz 84.?.?.?

Pokládám za zcela přirozené využívat řadu práv dosud státem vyhrazených pouze pro manželství - odmíntutí svědectví proti blízké osobě, informovanost o zdravotním stavu, vyzvedávání doporučené pošty pro partnera, možnost obdarování nebo dědění bez placení nesmyslných daní...ačkoli jsem dloholetý ženáč, nepovažuji to za svou zásluhu a jsem pro taková práva přiznávat i dalším partnerským dvojicím bez manželského závazku. Proč by ale měl stát při registraci svazku zkoumat pohlaví partnerů a jakým způsobem a zda vůbec to spolu dělají v posteli?

Poradil bych homosexuálům z povolání, aby v rámci svého boje přestali demonstrovat svůj pohlavní život. Dovedu si představit i zcela jiné dvojice, které by z podobné právní úpravy měly mít možnost profitovat - třeba katolický farář v důchodu se svou starou kuchařkou, dvě vdovy, jež se spřátelily v domově důchodců, nesezdaní partneři v podnikání...nakonec i pro gaye by určitě bylo přijatelnější, kdyby registrované partnerství automaticky nevytrubovalo světu, že jsou teplí.

A odpůrcům zejména z řad lidovců bych vzkázal, aby toto spojení přestali nazývat manželstvím . O žádné manželství se nejedná a jste jediní, kdo tomu tak říká.

86161

31.12.2005 16:08

RE: Přestaňte do toho pořád montovat sex

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 86161

S tímto bych zcela souhlasil. Práva nelze upírat ale demonstrovat vlastní sexualní preferenci veřejně v průvodu s tím nemá co dělat. Heterosexuální demonstraci jsem ještě neviděl. [smích]

86163

2.1.2006 16:16

RE: Přestaňte do toho pořád montovat sex

krysa 84.?.?.?

Reakce na 86163

>S tímto bych zcela souhlasil. Práva nelze upírat ale
>demonstrovat vlastní sexualní preferenci veřejně v průvodu s
>tím nemá co dělat. Heterosexuální demonstraci jsem ještě
>neviděl. [smích]


Furt lepší když homosexuáli a lesby demonstrují svůj sexuální život, než se dočkat toho, že cigáni budou demonstrovat za svůj životní styl, tj. za "volné okrádání na ulicích" a podobné "odchylky" od normálního života, jimi ovšem ve vztahu ke "gadžům" považované za zcela normální už celá staletí...86347

2.1.2006 15:32

RE: Přestaňte do toho pořád montovat sex

Tatranka setma (zavináč) quick (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86161

Není tohle vyřešeno právní úpravou "druh-družka" ?
Já to nevím, jen se ptám.

86340

1.1.2006 2:03

Vážení homosexuálové

M 193.?.?.?

dělám vám já ustavičně přednášky, že jste nenormální ? Nedělám.
Tak mi přestaňte dělat ty svoje, jak jste úplně normální. Už mě nebavíte a začínám Vás dost nesnášet. Místo tolerance, kterou jsem byl schopen pociťovat, nastupuje nesnášenlivost. Prosadili jste si zákon. No a co ? Mě vynechte, přestaňte mi dokazovat jak je to správné. Máte co jste chtěli, tak pls, přestaňte OPRUZOVAT
Mám jiný názor než Vy a vaše propaganda se mi zajídá stejně, jako každá jiná účelová propaganda. Kdo na mě uplatňuje propagandu se mnou chce manipulovat a tudíž je nepřítel. Co na tom, že jste mi tolik let nijak nevadili, teď to měníte svým chováním. Asi jsem homofob, že ? [smích])

86221

1.1.2006 12:46

RE: Vážení homosexuálové

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 86221

Vůbec jsem na toto téma nechtěl psát, neboť mě to až deprimuje, ale tady se můžu rád připojit - pane M, vy jste to vystihl docela brilantně, jako by jste mi mluvil z duše. Ano - Máte co jste chtěli, tak pls, přestaňte OPRUZOVAT Přesně ! A co z toho vznikne, nechť padne na Vaše hlavy. Asi jsem taky ten ...fob ! [smích]

86250

2.1.2006 15:33

RE: Vážení homosexuálové

Tatranka setma (zavináč) quick (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86250

I já.

86341

1.1.2006 4:33

Cestou ,kterou jdeme.Cesta nihilismu spolecnosti,cesta jez neprinese nic dobreho pro nase deti.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Predstavte si takovou moznost nehody,kdy oba rodice zahynou v autonehode a po nich zustanou dve deti a neni zadnych jinych pribuznych a nebo se proste na ne byrokrati nebudou ani ohlizet,co te dnastane.Deti jsou syrotcia apani buzeranti a lesbicky je budou adoptovat,chteli byste ,aby Vase deti takto jednou zkoncili?
--------
Gay and lesbian couples given adoption rights
By Philip Johnston, Home Affairs Editor
(Filed: 31/12/2005)

The biggest shake-up in adoption law for 30 years took effect yesterday, allowing unmarried and same-sex -couples to assume joint responsibility for an adopted child for the first time.

Under the Adoption and Children Act, which was passed by parliament three years ago but was implemented in stages, adoptions are no longer limited to married couples or single people.

Previously, unmarried people in England and Wales adopted individually, giving their partners few parental rights. Only one partner was legally eligible to adopt, with the other applying for a residency order.

The reform is principally aimed at expanding the pool of potential adoptive parents at a time when there is a shortage of candidates considered suitable.

There are more than 60,000 children in the care of local authorities in England and Wales, and while almost half return home within a few weeks, many are there for years.

Felicity Collier, chief executive of the British Association for Adoption and Fostering, said: "Adoption is no longer about adopting babies relinquished by unmarried mothers, but much more about finding permanent families who are committed to children who are in public care.

"Opening up adoption to unmarried partners will encourage more people to consider adoption.

"This is very important at a time when too many children wait too long in temporary care waiting for an adoptive family or, in some cases, never have the chance of adoption at all."

The Act also introduced new rights for foster parents, who can now apply for "special guardianship" orders, enabling them to take continuous responsibility for children until their 18th birthday.

Parents who gave up their children for adoption will have a new right to try to trace them through an intermediary service, provided the child wants contact.

Pam Hodgkins, chief executive of the National Adoption Agency, said adoptive children were often reluctant to trace their birth parents as they feared "being rejected a second time".

Agencies would contact people who have been adopted to ask if they wanted to be put in touch with their birth parents but no information would be exchanged without their permission.

She added: "There's a generation of unmarried mothers who actually have lived wanting to know desperately whether the child they gave up for adoption is alive or dead."

Although the reform is expected to increase the numbers coming forward to adopt, many are prevented from doing so.

Although there is no upper age limit for adoption, prospective parents are expected to be sufficiently healthy.

This means people who are overweig...Kráceno (Editor)

86232

1.1.2006 12:20

Vážení,

cobaya 194.?.?.?

neměl jsem co dělat(jsem téměř 70letý důchodce),tak jsem si přečetl všechny příspěvky k tématu "homosexualita". Je vidět, že většina pisatelů
má o homosexuálech znalosti jen ty,které jim předkládají média ať kladné
nebo záporné.Není např.pravdou, že HS jsou 4% populace;snad čtyři promile
opravdových gayů či lesbiček. Ale tito lidé nekřičí,že jsou diskriminováni.To jen média se snaží vytřískat z jejich odlišnosti kapitál.A politikům je to vlastně také úplně jedno-jen letos budou volby,tak potřebují jejich hlasy;jinak by z parlamentu nevzešel takový
opilecký blábol,jako je zákon o registr.partnerství.Znám několik starších
HS,ale žádný z nich nevydržel s jedním či dvěma partnery déle, než 5 let,
tak jaký zákon jim může pomoci? [pláč]

86249

2.1.2006 15:36

RE: Vážení,

Tatranka setma (zavináč) quick (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86249

Není např.pravdou, že HS jsou 4% populace;snad
>čtyři promile

>opravdových gayů či lesbiček. Ale tito lidé nekřičí,že
>jsou diskriminováni.To jen média se snaží vytřískat z
>jejich odlišnosti kapitál.A politikům je to vlastně také
>úplně jedno-jen letos budou volby,tak potřebují jejich
>hlasy;

Pokud je jich tak málo, pak nechápu, proč by jejich hlasy měly politiky zajímat.

86342

1.1.2006 19:44

naprosto nesouhlasím

Jiří 213.?.?.?

Článek mi nepřipadá objektivní. Už z prvních vět se dá vydedukovat že autor jaksi homosexuály "nemusí". Hlavně nesouhlasím s definicí nadstandartního práva, je to blbost, proč by menšina měla většině za poskytnutí "nadstandartního práva" něco dávat? Pro mě možnost registrovaného partnerství a adopce není žádné nadstardantní právo. Je to už v té podstatě vnímání této menšiny. Bohužel, naše společnost v této otázce stále jaksi ještě nedospěla. Když to jde v mnoha západoevropských zemích, proč by to nemohlo jít i u nás? Navíc, když jsme takoví zarytí ateisti? Takže v náboženském přesvědčení to nebude. Opatrnost? Strach? Nechuť? Netolerance? Zášť? Nechápu to.

86266

2.1.2006 0:46

RE: naprosto nesouhlasím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 86266

Spíš zbytky zdravého rozumu a pudu sebezáchovy. Pokud je tento prapodivný vývoj dospíváním, pak leda ve významu urychlení zániku. Homosexuálové se vlastně dožadují, aby byl honorován jejich horoucí cit k partnerovi daňovými úlevami, za které společnosti nic neposkytnou. Jelikož není zrušením dědické daně odměňován vroucí cit třeba vnuků k prarodičům nebo synovců k strýcům, o sexem nezatížených přátelstvích nemluvě, nevím proč by mělo být takto činěno u této (pouze zlomkem režimů na planetě) protežované minority.

86296

2.1.2006 15:57

RE: naprosto nesouhlasím

Tatranka setma (zavináč) quick (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86296

Já vidím problém v tom, že se opravdu jedná o úchylku, jenomže naše společnost pod tlakem zahraničních tendencí se snaží postavit všechny úchylky na roveň normálu. Člověk je součástí přírody, jejímž nejpodstatnějším zákonem je zachování rodu, pokračování svého vlastního druhu plozením životaschopného potomstva. Všechny úchylky v přírodě dlouho nepřežívají, protože představují neživotaschopnou větev. To se týká především předčasně narozených, defektních - ať už tělesně nebo psychicky, podvyživených, starých a nevyléčitelně nemocných atd. atd. Člověk se od této přírodní normy odlišuje v tom, že se snaží o všechny tyto úchylky postarat - tzv. je zrovnoprávnit, čímž ovšem značně oslabuje svůj vlastní genetický fond. Navíc tím podporuje i přelidnění planety a rozšiřování vady, protože mnohdy takto oslabení jedinci jsou velmi plodní. Což se ovšem HOS netýká (snad jen lesbiček). Navíc to přináší značné náklady a nároky na sociální systém, který sanuje především majoritní společnost. Možná to zní krutě, ale asi by bylo namístě se zamyslit nad tím, co je pro nás - jako společnost a lidstvo - ještě únosné a co už nikoliv. Zda tento druh humanismu není falešným humanismem, který ve své podstatě nakonec poškozuje všechny zúčastněné. Když dítě zemře ihned po narození, protože mělo nějaký defekt, nebo nevyléčitelnou chorobu, je to jistě smutné a pro rodiče traumatizující, ale po čase se s touto skutečností vyrovnají a další dítě se jim již narodí zdravé a přináší jim spoustu radosti. Naopak, pokud defektní dítě udržíme při životě, tak jenom prodloužíme jeho trápení, a potažmo i utrpení rodičů a příbuzných, neboť stejně zemře, ale o nějakých ---náct či ---cet let později, popř. v době, kdy už se o něj rodiče nebudou moci postarat a ocitne se v pro něj nepřátelském a nezvyklém prostředí některého z domovů. To je jenom jako příklad. Stejné je to i s HOS. Pokud je to opravdu vrozené a nedá se s tím nic dělat, neměla by se tato vada dávat na odiv jako nějaký alternativní způsob života, aby k sobě přilákala i ty, kteří by se o to jinak nezajímali, a aby se řady HOS nerozšiřovaly. Myslím, že není správné to nějakým způsobem podporovat.

86345

2.1.2006 2:23

RE: naprosto nesouhlasím

zalozak 210.?.?.?

Reakce na 86266

Mozna je pravda ze autor HOS "nemusi" ale mozna ze mu jen vadi (stejne jako me) ze dnesni "profesionalni" HOS predevsim stoji o to aby fakt ze oni jsou HOS a ze se zastavaji prav HOS byl verejne publikovan a diskutovan.

Nevim proc bych citil potrebu HOS diskriminovat ale presto vidim touho po homo-sexualnim aktu jako anomalii ci experiment. Jako priznivec evolucni teorie me nedela problem tolerovat existenci anomalie, ovsem jsem dalek tomu abych ji povazoval za prirozenou ve smyslu puvodniho ucelu sexualniho aktu. Na rozdil od v soucasnosti politicky korektnich hlasani ale take vnimam prosty fakt ze krome lidi kteri jsou HOS bez vlivu okoli (takzvane narozeni HOS), existuje i cela rada lidi sexualne experimentujicich a pak nemalo sexualne zmatenych lidi kteri jsou casto obetmi ruznych zneuziti ci extremne negativnich zazitku s osobami opacneho pohlavi. Mezi ne patri pohlavne zneuzivane dite, tyrane dite ci parner, osoba 'sexualne konvertovana' vlivem okoli (napr. vezen), a pod.

Krome te skupiny prvni je totiz mozno pomoci se tramatu zbavit a najit 'sve' pohlavi. Dokonce bych si odvazoval tvrdit ze tato skupina neni nijak mala a vramci boje za takzvana prava HOS je jeji existence a hlavne statisticky prokazatelna uspecnost pomoci (lecby) zakryvana.

Kde se vubec v nas bere ona troufalost tvrdit ze sexualitu nelze ovlivnit vychovou a vzorem prostredi? Vzdyt je to do oci bijici nesmysl. Sexualni touchy ma kazdy a pokud bude vhodnou nenasilnou formou diteti demonstrovano ze je "normalni" se realizovat s osobou tehoz pohlavi... proc by se takovym clovek nestal alespon na cast zivota homosexualem?

Na zaver.. pro vsechny obhajce prav ... takzvane uznavani prav HOS take prikladame dalsi polinko k hranici paleni skutene svobody lidi coz je pravo rozhodovat o sobe a podilet se na rozhodovani o sve rodine a svem zivote. Ovsem - to je asi prilis komplikovane pro mnohe videt.

86301

2.1.2006 10:59

RE: naprosto nesouhlasím

Piere 193.?.?.?

Reakce na 86301

Máte nějaké odkazy na statistiky v této oblasti? Já mám dojem, že skutečně objektivních statistik je velmi málo vůbec a v této oblasti zvlášť (hlavně takových, se kterými lze dále pracovat - s uvedením složení výběru sociálně i věkově, s uvedením položených otázek atd.

86327

3.1.2006 0:42

RE: naprosto nesouhlasím

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86301

>Krome te skupiny prvni je totiz mozno pomoci se tramatu zbavit a
>najit 'sve' pohlavi. Dokonce bych si odvazoval tvrdit ze tato
>skupina neni nijak mala a vramci boje za takzvana prava HOS je
>jeji existence a hlavne statisticky prokazatelna uspecnost pomoci
>(lecby) zakryvana.

..další bod ortodoxního učení o homosexualitě je neměnitelnost. Změna je nemožná a ten, kdo tvrdí, že svou homosexuální orientaci změnil, se přetvařuje. Je pravda, že není jednoduché měnit sexuální obsese, v některých případech to ale není tak těžké. Dokonce i velice silně zakořeněné případy transsexuality, kterou lze zařadit pod kategorii homosexuality, se podařilo radikálně změnit. ..

..ortodoxního učení je, že homosexuálem se člověk narodí a jedná se o přirozenou variantu. O vrozenosti či genetické podmíněnosti homosexuality nelze zjistit vůbec nic nového, protože by ze závěrů studií muselo vyplývat, že homosexualita je geneticky podmíněna. Já se domnívám, že muži a ženy s homosexuálními sklony jsou po biologické, tělesné, hormonální, chromosomální stránce docela normálními lidmi. Rovněž mají v sobě heterosexuální instinkt, který je blokován vývojem a vlivem prostředí..

..přitom se opírám o více než třicetileté studium a terapeutické zkušenosti s téměř třemi stovkami pacientů, se kterými jsem se delší dobu intenzivně setkával...

..„procento vyléčení“. Jednoduché statistiky však zprostředkovávají jen částečné informace, které jsou pro vyvážený úsudek nutné. Podle mých zkušeností se „radikálně“ změnilo asi 15-20% všech, kteří s léčbou začali a kteří i mnoho let po léčbě neměli homosexuální cítění (30% léčbu po několika měsících přerušilo). Byli to normální heterosexuálové. Tyto osoby se i ve všeobecné emocionalitě a zralosti značně zlepšily. To je podstatné, jelikož homosexualita není izolovanou záležitostí, ale vyjádřením specificky neurotické osobnosti. Zažil jsem např. několik případů zázračně rychlé a celkové přeměny z homosexuality na heterosexualitu, u nichž však převládala dosud dřímající paranoidní reakce (reakce patologické nedůvěry). Jednalo se o „symptomatickou změnu“ a díky tomu si uvědomujeme klinickou skutečnost, že homosexualita je mnohem více než funkční porucha v sexuální oblasti.
Většina těch, kteří se pokoušejí pravidelně používat metody, o kterých se zde mluví, se mění průměrně ve třech až pěti letech. Jejich homosexuální touhy a představy se velmi zmenšily, resp. již téměř neexistují, heterosexuální zájmy se probudily nebo značně zesílily a jejich celková osobnost je méně neurotická. Někteří z nich, ne všichni, se mohou příležitostně znovu k homosexualitě vrátit, např. při stresu. To ale pro ně znamená začít celý zápas znovu..

(Gerard J.M. van den Aardweg, Ph.D.)

86374

3.1.2006 4:19

RE: naprosto nesouhlasím

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86266

Dokavad spolecnost sponzoruje ze svych dani konstrukt jmenem stat, pak ma prava priradit na zaklade prospesnosti nadstandartni prava. A dovolim si zajit tak daleko, ze plozeni deti jako jedna z funkci rodiny neni pouze nadstandartni protisluzba za jista privilegia, ale primo zivotne nutna protisluzba spolecnosti. I singl heterousi respektuji tento stav, byt jsou vuci rodine diskriminovani, tak proc ne homo? [překvapení]

86406

2.1.2006 2:25

Michael Swift: "Gay Revolutionary"

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Michael Swift: "Gay Revolutionary"
from Gay Community News, Feb. 15-21, 1987 (Uz v roce 1919 v tak zvanem Dusselfdorskem dokumentu je urcen plan na pouziti homosexualu a sexu k rozbiti krestanskych rodin )


(reprinted from The Congressional Record, with preface restored)


This essay is an outré, madness, a tragic, cruel fantasy, an eruption of inner rage, on how the oppressed desperately dream of being the oppressor. ( dnes ,uz se stal zkutecnosti,homosexualove chteji deti a svou propagandu cpou uz i do skol.)

We shall sodomize your sons, emblems of your feeble masculinity, of your shallow dreams and vulgar lies. We shall seduce them in your schools, in your dormitories, in your gymnasiums, in your locker rooms, in your sports arenas, in your seminaries, in your youth groups, in your movie theater bathrooms, in your army bunkhouses, in your truck stops, in your all male clubs, in your houses of Congress, wherever men are with men together. Your sons shall become our minions and do our bidding. They will be recast in our image. They will come to crave and adore us.

Women, you cry for freedom. You say you are no longer satisfied with men; they make you unhappy. We, connoisseurs of the masculine face, the masculine physique, shall take your men from you then.
We will unmask the powerful homosexuals who masquerade as heterosexuals. You will be shocked and frightened when you find that your presidents and their sons, your industrialists, your senators,your mayors, your generals, your athletes, your film stars, your television personalities, your civic leaders, your priests are not the safe, familiar, bourgeois, heterosexual figures you assumed them to be. We are everywhere; we have infiltrated your ranks. Be careful when you speak of homosexuals because we are always among you; we may be sitting across the desk from you; we may be sleeping in the same bed with you.

Jen si ctenari porovnej homosexualni pokrok od roku 1987 do dnesnich dnu a muzes si udelat predpoved ,co bude nasledovat v letech pristich ,ve jmenu znovuzvoleni politiku,nevim ,proc jim pred volbama nejaky nenatrhne prd...,mozna ,ze by potom volby dopadly uplne jinak,kdyz mozek je mrtvi ,tak mozna prd... by pomoh,nebot mnozi maji mozek v tomto miste, v prd...!

86302

3.1.2006 1:15

RE: Michael Swift:

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86302

..Hnutí za emancipaci homosex. by nikdy nedosáhla takového úspěchu a homosexuálové by nikdy nedosáhli tak privilegované pozice ve společnosti (jedná se s nimi jako v rukavičkách), kdyby jiné, mnohem důležitější skupiny neviděly v homosexuální ideologii možnost přiživit se. Jeden holandský profesor svého času prohlásil: Musíme manželství a rodinu od základu změnit. A homosexualita nám k tomu bude sloužit jako beranidlo.

Jedná se o skupiny mezinárodního hnutí sexuální reformy, Alfreda Kinseyho...Podle jeho programu změny společnosti měla být sexualita bez jakýchkoliv stabilních vztahů, homosexualita a pedofilie měly být legalizovány a uznány jako varianty. Kinsey sám byl homosexuál a pedofil, což v té době nikdo nevěděl. Byl totiž ženatý s dětmi a vždy byl fotografován jako šťastný otec normální rodiny. To mu dodávalo důvěryhodnost.

Podle jeho programu měl být legalizován i incest a děti měly být ve škole v tomto směru vyučovány (učit se sexuálním hrátkám, sexu s dospělými, s osobami stejného pohlaví - tzn. celkový program osvobození sexuality). Celý tento program převzala Mezinárodní federace plánovaného rodičovství (IPPF) a financovala jej Rockefelerova nadace.

Z hlediska pseudovědy je hnutí sexuální reformy spjato s feminismem. V tomto hnutí hráli homosexuálové vždy důležitou roli, protože v homosexualitě viděly feministky možnost propagace své vlastní ideologie. 30% přesvědčených feministek bylo homosexuální orientace. Některé feministické spisovatelky psaly a dělaly průzkumy o roli sexuality u primitivních národů a především o rozdílech mezi rolemi muže a ženy v porovnání s naší kulturou se závěrem, že ty role, které zde jsou (mateřství, atd.), jsou dány pouze kulturou. Jejich průzkumy se ukázaly zásadně nesprávné zrovna tak jako průzkumy Kinseyho, protože údaje, které používal, byly zfalšovány.

Dalším hnutím je hnutí kontroly populace, které má za cíl snížit počet obyvatel na zemi a též akceptovalo teorii beranidla. Již začátkem šedesátých let říkali: Jestliže chceme změnit rodinu, dobrým prostředkem je mimo jiné podporování homosexuality a její propagace ve školách. Toto je oficiální plán, který je možno si přečíst v literatuře IPPF..

..agendu převzala OSN, která tento program prosazuje na celém světě. Toto jsou skupiny, které se dají označit jako proti-manželské a proti-rodinné. Návrh dokumentu konference o populaci a rozvoji v Káhiře předefinoval pojem rodiny tak, že zahrnuje i homosexuální rodiny, což chce OSN prosazovat po celém světě. Proto je pro těch málo lidí, kteří říkají, že homosexualita není dobrá a normální, velice složité dát najevo alespoň svou kritiku. S médii je stejná situace...
(Dr. Gerard J.M. van den Aardweg)

86376

2.1.2006 19:42

jen par poznamek

jan 83.?.?.?

nemam moc casu, takze jen par poznamek.

Registrovane parterstviskutecne vytvari nerovnost, pokud ne pravni, urcite spolecenskou. Navic manzelstvi, potazmo rodina je instituce starsi nez pravo (Ocekavam reakci, co je vlastne rodina, mam vsak na mysli idelni pripad). POkud je manzelstvi kratkodobe v krizi (spolecensky) neni to jeste duvod ne zavrhovat. Navic ty statistiky tak trochu kecaji a o negativnim vlivu RP na manzelstvi se lze presvedcit napr. v Holandsku.

Zakon o RP ma chyby, duvodova zprava je lziva:

vyjmenovane mezinarodne pravni zavazky nemaji co delat s RP!!!

pokud duv. zprava uvadi, ze se partnerum dostabe stejnych prav jako druhovi/druzce, proc se poumenuji zakony, kde o nich neni ani zminka (napr. zivnostensky zakon), proc se nepouzje pjem "druh", ktery neni nikde pravne definovan, pouze oznacuje fakticky stav

slo to resit jinak, ale to by pak nevynikl "emancipacni" prvek homosexualniho hnuti Proste dobre propracovane lobby.

P.S: Vsimli jste si, jak nase media totalne prekroutila rec Buttiglioneho v EP pri schvalovani Komise? V originale zajimave cteni.

86359

2.1.2006 22:54

Zákon o RP je zapotřebí

Jan Šimůnek 84.?.?.?

Jednak autor používá častý mýtus "homosexuálové u nás nejsou diskriminovaní" - není to pravda: Pořád je trestný homosexuální styk osoby staré 18+ s osobou starou 15-18, zatímco heterosexuální v tomto věkovém složení trestný není.

Diskriminace heterosvazků zákonem o RP je dílem klerikálů, tedy největších odpůrců tohoto zákona. Byl to ústupek jejich požadavkům, původně mělo RP platit pro obě pohlaví (takže u heterosvazku by vztah druh-družka vznikl dřív než po předepsaném počtu měsíců soužití). Dojemný pláč věřících na internetových diskusích je tedy ryzí sprostota, ale co jiného by člověk od osob tohoto druhu mohl čekat, že?

Faktem je, že RP umožňuje řešit desítky každodenních problémů, od vzájemného přebírání pošty přes informace o zdravotním vztahu v nemocnici až po dědické právo. Některé ty věci by se asi daly řešit smluvně, ale vyžadovalo by to rozeného sudiče, který by platnost uzavřených smluv dokázal hnát až do toho Štrasburgu, pokud by to bylo zapotřebí.

A ohledně těch dětí: Zase jsou to věřící, kteří v některých státech blokují možnost umělého oplodnění spermatem anonymního dárce pro lesbičky. Existuje i možnost odnošení oplozeného vajíčka mužem (úspěšně vyzkoušeno na samcích paviánů), další výzkum na tomto poli s cílem použití u lidí (nejde jen o ty homo, ale po světě se toulá i dost žen, které přišly o dělohu a jsou přitom ještě mladé a chtěly by potomstvo) byl z (křesťansko) "etických" důvodů zablokován.

86369

3.1.2006 1:44

RE: Zákon o RP je zapotřebí

pk202 195.?.?.?

Reakce na 86369

>Jednak autor používá častý mýtus "homosexuálové u nás
>nejsou diskriminovaní" - není to pravda: Pořád je trestný
>homosexuální styk osoby staré 18+ s osobou starou 15-18,
>zatímco heterosexuální v tomto věkovém složení trestný
>není.

Ty hajzle - todle považuješ za diskriminaci ????? !!!!!!!!

A tady to vidíte, jen se chytli drápkem a už by ten šmejd rád šukal děti....


86378

3.1.2006 4:33

RE: Zákon o RP je zapotřebí

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 86369

Ja nemam s klerem nic spolecneho, a mam takovy pocit, ze znacna cast oponentu, kteri jsou nazyvani homfoby taky ne. Soudim tak ze statistiky religiozity v CR. No, pokud jde o homofoby, tak neni tak trefne. Pokud by nekdo homo chteli vzit pod sva kridla deti, pak strach je to co jim s chuti prenecham. Jinak ostatni prava, ktere jsou jim upirana, at si pro me za me vezmou, pokud nebodou nutit kneze, aby je museli oddat v kostele. Samozrejme podpora rodiny s detmi se jich netyka, protoze na deti nemaji pravo. Ze to je diskriminace v poradku, ze jim doktori umozni rodit, vskutku odpuzujici predstava. V tomto punkte nejde o homo, ale o to, ze casem si nas mocni zacnou vyrabet jako sroubky ve fabrice, presne na miru!! Tak uz to v zivote chodi, ze se ruzne svobody stretavaji a nekdy dost nesmiritelne jako treba svoboda nabozenskeho vyznani a sexualni orientace.

86407

3.1.2006 20:15

RE: Zákon o RP je zapotřebí

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 86369

>Jednak autor používá častý mýtus "homosexuálové u nás
>nejsou diskriminovaní" - není to pravda: Pořád je trestný
>homosexuální styk osoby staré 18+ s osobou starou 15-18,
>zatímco heterosexuální v tomto věkovém složení trestný
>není.
A to jste vzal kde?? Pokud mluvíte o zákonech ČR, tak žijete ve velikém omylu. O pohlavním zneužívání hovoří v TZ § 242 a § 243 (pohlavní styk s dítětem mladším 15-ti let nebo mladším 18-ti let a zároveň v závislosti..). A tam není o homosexualitě žádná zmínka.

Co vy si všechno ještě nevymyslíte, abyste dokázali, jak vás ta heterosexuální většina utlačuje a diskriminuje... [chechtot] [oči v sloup] [chechtot]

>Diskriminace heterosvazků zákonem o RP je dílem klerikálů...
Hmm, stačí se podívat na hlasování v PSP o RP, tam jich opravdu je... [chechtot] [překvapení] [chechtot]

>Faktem je, že RP umožňuje řešit desítky každodenních problémů...
Hlavně umožňuje homosexuálům, kteří se za něj schovají masírovat si své sobecké ego a zároveň pomůže otevřít koridor pro ostatní úchylky, které budou následovat. Pedofilové se v ostatních zemích, kde už to nějaký čas běží, setkávají s velikou vstřícností soudců a úředníků...
V návaznosti dalších zákonů, které na sebe po schválení RP nenechají dlouho čekat pak přinese i u nás kriminalizování jakéhokoliv odlišného názoru tak, jak to už funguje v jiných "moderních a vyspělých" zemích...

>A ohledně těch dětí: Zase jsou to věřící, kteří v některých státech blokují možnost umělého oplodnění...
Vy se spolu s některými homosexuály a politiky raději budete stavět na uši, než byste přijal(i) přirozený stav věcí... [oči v sloup] Patrně jste nikdy nic seriózního nečetl z vývojové psychologie, jinak byste tu nemohl plácat takovéto nesmysly... [oči v sloup]

86502

3.1.2006 15:24

Proč furt stejné argumenty ?

hmm 62.?.?.?

Nesouhlasím se spoustou věcí v tomto článku.
> ... přesto je to stále tradiční rodina, která „alespoň“ rodí pro společnost > nové daňové poplatníky. Tím homosexuální pár evidentně přispět nemůže

Ale samozřejmě, že může, ženský homosexuální pár dokonce více než tradiční rodina.

>Registrované partnerství, jako jistá forma uzákoněného svazku dvou osob >(nikoli ale na úrovni manželství) má platit jen pro homosexuály. Pokud by >chtěly registrované partnerství uzavřít dvě osoby opačného pohlaví, nemají >šanci. Z toho důvodu nevyvozuji z návrhu zákona o registrovaném >partnerství jiný závěr než že – je diskriminační a privileguje >homosexuální páry nad ostatními. Pokud by návrh tohoto zákona umožnil >uzavřít registrované partnerství jak homo-, tak i hetero- sexuálním párům >(jak navrhovali někteří poslanci ODS), bylo by to v pořádku.

V tom případě je manželství taky diskriminační a mělo by se povolit i lidem stejného pohlaví.

Btw. každá diskriminace je špatná nejen ta pozitivní.

Nechápu proč se tady taková spousta lidí pozastavuje nad věcmi jako je registrované poartnertsví, případně zda hluk škodí zvířátkům "lese" vedle dalnice atd ...

86464

4.1.2006 13:34

Homosexuality k pouziti,jako zbrane proti krestanum

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Homosexuality as a Weapon
Opinion; Posted on: 2004-08-27 20:28:27

by Revilo P. Oliver (pictured)
National Vanguard magazine, May-June 2003

HOMOSEXUALITY is being intensively promoted by the Jews as one phase of their campaign to liquidate our race, which they evidently regard as unreliable livestock. And no one is offering any rational opposition to what is becoming a homosexual epidemic.

Anita Bryant and David Noebel are probably sincere (I am acquainted with the latter, and I feel certain that he is; I have not met the former, but see no reason to doubt her sincerity), but their efforts are necessarily ineffectual and for that reason are mildly encouraged by the Jews, who give them some publicity in their press as typical opponents of “sexual freedom.” Both base part of their opposition on the Christian superstition (i.e., the Jews’ greatest hoax) and tell people that sexual perversion is wrong ’cause Jesus says “naughty, naughty” — an argument which merely excites laughter in persons who are rational and have a modicum of education.

The argument is self-defeating for several reasons. To begin with, it is not true. The recent recovery by Professor Mortimer Smith of part of the homosexual episode that was deleted from the gospel of “Mark” (the one that was included in the “New Testament” when it was thrown together in the Fourth Century by the sect that became “orthodox”) shows that the Christian sects which overtly practiced homosexuality had good authority for it in the then-current tales about Jesus. And, of course, the Christian holy men have in all ages been the foremost practitioners of male homosexuality, and are notoriously so today, probably because the salvation-business attracts males who are insufficiently masculine.

There are undoubtedly two causes of homosexuality, biological degeneracy and induced perversion, and the great difficulty is in determining the relative importance of the two causes, since we know so little about the inheritance of mental characteristics that the biological cause is certain only when accompanied by anatomical abnormality. Induced perversion is our principal concern, since it is the only one that we can try to check at present. Here there is a further division, for we must distinguish between exclusive homosexuality (or virtually exclusive, since some perverts marry and beget children, presumably as protective covering) and “bisexuality,” which is so much in fashion now.

For example, according to reports that I see no reason to doubt, one of the largest fraternities on the campus of the local university, which, perhaps significantly, is the one that particularly tries to enlist White athletes, has a homosexual orgy as its ceremony of initiation into the fraternity to make certain that all the members enjoy such fun, but they also bring in “co-eds” frequently for general copulation, which all the members are said to enjoy also. The phenomenal vogue of “bisexuality” in our time is almost certainly a matter of fashion, i.e., induced by curre...Kráceno (Editor)

86607

9.1.2006 18:14

Nevzdělaný může být i člověk sečtělý - tyto atributy nejsou jedno a to samé

spaldings spaldings zavinac seznam (tečka) cz 84.?.?.?

V údajích O autorovi jsem se dočetl, že rád čte zajímavé knihy. No, možná by měl přečíst nějaké zajímavé knihy o věci, o které tak zasvěceně píše.
Diskriminace - obšírný blábol, který je zbytečný, když autor použije rutinně například http://slovnik-cizich-slov.abz.cz a zadá ono slovo. Zjistí, že nějak přiohýbá význam svému přání, jako nejen zde.
Autor podle vůbec nepochopil, o co se jedná. Zákon o RP, schválený PSPČR je o registrovaném partnerství. Dává práva dvojicím homosexuálních občanů k tomu, aby mohli administrativní a právní úkony vykonávat téměř stejně jako dvojice heterosexuální. Už to "témeř" je chyba a diskriminace. Autor se hluboce mýlí, když tvrdí, že heterosexuální pár nějak více přispívá takzvané společnosti (její definice je také zajímavá a stála by za samostatnou debatu, kdože je ta společnost v jednom každém okamžiku). Oba dva typy těchto párů dostávají zákonem práva, aby některé věci, které by byly pro stát kompikovaně zajistitelné vzájemnou pomocí provedly - stručně řečeno pomocí ve dvojici uleví státu aby se staral o dva jednotlivce. To je ten přínos, jak hetero tak homo páru.
Stejně jako drtivá většina lidí, stejně jako autor majících plná ústa logiky, autor směšuje dva zcela rozličné pojmy a to MANŽELSTVÍ A RODINA. Zcela chybně tvrdí, že manželství se automaticky rovná rodině. Není tomu tak. Už proto se to jinak jmenuje, že rodinou se stávají manželé AŽ KDYŽ se jim narodí jeden či později více potomků. Takže autor obhajuje "rozhazování" zvláštních práv dvojicím o kterých si myslíme, že by eventuálně někdy mohly vytvořit rodinu (míjím ten zcela hloupý výrok o generování daňových poplatníků). A míjím rovněž manželství uzavíraná ve věku kdy zplození dítěte je záležitost zcela hodná označení zázraku.
Pláč nad rozlitým mlékem logiky navlhčuje celý článek. Ano, jestliže si ujasníme pojmy, pak, abych byl úplně přesný : Manželství jest regitrované partnerství dvou jedinců, tvrdících o sobě a na první pohled heterosexuálná tedy svazek údajně hetermuže s údajně heteroženou. Nic víc.
A zákon o RP se heterosexuálních prárů, manželství a už vůbec ne rodin sebeméně nedotkne.
Poslední odstavec je úsměvný a ukazuje mladickou naivitu a naprostou absenci demokratického myšlení. To, že homosexuálové přestali bý stíháni za chování, jímž nikoho neohrožovali, to není žádná chvályhodná či úctyhodná věc. To je jen ostuda, že se vůbec někdo do těchto věcí montoval. Nic mu totiž nikdy do toho nebylo, není a nebude.

87365

10.1.2006 4:40

RE: Nevzdělaný může být i člověk sečtělý - tyto atributy nejsou jedno a to samé

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 87365

No skoda, ze se vyjadrujete ve chvili, kdy diskuse uz prestala existovat, ale me osobne tohle pripada jako druhorade. Podstatne jsou pro me dve veci, nadstandartni privilegovana pozice od statu pouze pro rodinu s detmi a jednoznacny zakaz adopce deti homosexualnimi pary. Jak to vidite vy?

87431

Příspěvků: 64

31.12. 01:19 Axeli_Machal  Tak tak
31.12. 02:58 zalozak  Naprosta pravda - jen v dobe PC je to bohuzel hazeni perel ... no vite komu ;)
03.01. 04:04 Rene Bartosek  RE: Naprosta pravda - jen v dobe PC je to bohuzel hazeni perel ... no vite komu ;)
03.01. 08:35 pk202  RE: Naprosta pravda - jen v dobe PC je to bohuzel hazeni perel ... no vite komu ;)
04.01. 07:36 Rene Bartosek  RE: Naprosta pravda - jen v dobe PC je to bohuzel hazeni perel ... no vite komu ;)
31.12. 03:30 zaplatil  Ja nevim, ale
31.12. 10:04 Martin  Diskriminace neni jen fyzicka persekuce
31.12. 15:07 seda  RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce
31.12. 21:40 Janek  RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce
03.01. 04:06 Rene Bartosek  RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce
03.01. 15:40 Janek  RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce
04.01. 07:38 Rene Bartosek  RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce
17.01. 14:06 nikdo...  RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce
18.01. 03:02 Janek  RE: Diskriminace neni jen fyzicka persekuce
31.12. 12:18 dub  to chce klid
31.12. 14:55 seda  RE: to chce klid-moje řeč "dube"!
31.12. 17:48 zaplatil  RE: to chce klid
31.12. 12:34 trodas  Kocourkov zase zaskoroval
31.12. 14:47 seda  RE: Kocourkov zase zaskoroval-že by "ústy" trodase?
31.12. 20:22 Kráťa  Jo zákony, to je věc...
03.01. 04:10 Rene Bartosek  RE: Kocourkov zase zaskoroval-že by
03.01. 04:13 Rejpal  RE: Kocourkov zase zaskoroval-že by
31.12. 13:57 seda  Problémy kolem homosexuality...
31.12. 18:32 zaplatil  RE: Problémy kolem homosexuality...
31.12. 19:21 djb  RE: Problémy kolem homosexuality...
31.12. 21:34 TS  RE: Problémy kolem homosexuality...
01.01. 02:32 djb  RE: Problémy kolem homosexuality...
02.01. 13:36 pk202  RE: Problémy kolem homosexuality...
04.01. 07:40 Rene Bartosek  RE: Problémy kolem homosexuality...
31.12. 21:13 Janek  RE: Problémy kolem homosexuality...
01.01. 10:20 Dáša  RE: Problémy kolem homosexuality...
01.01. 14:59 Janek  RE: Problémy kolem homosexuality...
02.01. 13:50 pk202  RE: Problémy kolem homosexuality...
04.01. 19:44 Dáša  RE: Problémy kolem homosexuality...
31.12. 15:38 Alexa  Kde se vzal,tu se vzal,autor mlátící prázdnou slámu
02.01. 00:06  RE: Kde se vzal,tu se vzal,autor mlátící prázdnou slámu
31.12. 15:57 Pavel Šrubař  Přestaňte do toho pořád montovat sex
31.12. 16:08 Antiseptik  RE: Přestaňte do toho pořád montovat sex
02.01. 16:16 krysa  RE: Přestaňte do toho pořád montovat sex
02.01. 15:32 Tatranka  RE: Přestaňte do toho pořád montovat sex
01.01. 02:03 M  Vážení homosexuálové
01.01. 12:46 Petr Gejdoš  RE: Vážení homosexuálové
02.01. 15:33 Tatranka  RE: Vážení homosexuálové
01.01. 04:33 Robert Nohejl  Cestou ,kterou jdeme.Cesta nihilismu spolecnosti,cesta jez neprinese nic dobreho pro nase deti.
01.01. 12:20 cobaya  Vážení,
02.01. 15:36 Tatranka  RE: Vážení,
01.01. 19:44 Jiří  naprosto nesouhlasím
02.01. 00:46  RE: naprosto nesouhlasím
02.01. 15:57 Tatranka  RE: naprosto nesouhlasím
02.01. 02:23 zalozak  RE: naprosto nesouhlasím
02.01. 10:59 Piere  RE: naprosto nesouhlasím
03.01. 00:42 Janek  RE: naprosto nesouhlasím
03.01. 04:19 Rene Bartosek  RE: naprosto nesouhlasím
02.01. 02:25 Robert Nohejl  Michael Swift: "Gay Revolutionary"
03.01. 01:15 Janek  RE: Michael Swift:
02.01. 19:42 jan  jen par poznamek
02.01. 22:54 Jan Šimůnek  Zákon o RP je zapotřebí
03.01. 01:44 pk202  RE: Zákon o RP je zapotřebí
03.01. 04:33 Rene Bartosek  RE: Zákon o RP je zapotřebí
03.01. 20:15 Janek  RE: Zákon o RP je zapotřebí
03.01. 15:24 hmm  Proč furt stejné argumenty ?
04.01. 13:34 Robert Nohejl  Homosexuality k pouziti,jako zbrane proti krestanum
09.01. 18:14 spaldings  Nevzdělaný může být i člověk sečtělý - tyto atributy nejsou jedno a to samé
10.01. 04:40 Rene Bartosek  RE: Nevzdělaný může být i člověk sečtělý - tyto atributy nejsou jedno a to samé

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ivan Mládek 2008 - Očkování21.01.22 15:21 Česká republika 0

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 4

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
24,31 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
18,87 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,79 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,95 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 530,22 Kč
1 unce stříbra
524,78 Kč
Bitcoin
835 608,06 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 217