Diskuze k článku

Názor na současný pokus o právní úpravu euthanasie

Příspěvků 83

14.12.2005 4:05

Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

deu 72.?.?.?

Dnesna zena kludne moze zabit svoje dieta pred narodenim. Vobec nemusi nikomu nic vysvetlovat, dokonca ani otcovi dietata!!! Popularne je tu farizejske odovodnenie, ze sa 'jedna o jej telo, teda moze si s nim robit co chce'.
Ta ista zena si vsak nemoze zvolit eutanaziu, co ako to bude chciet.

Lobbisti stojaci za tymito a podobnymi abnormalitami sa nam chechcu, aki sme neschopni. Maju pravdu.

83383

14.12.2005 4:36

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 83383

Samozrejme ze kdyz je zena v "jinem stavu", tak ji nikdo nemuze zakazat chlastat, kourit a brat drogy. Pak se ale nesmi divit, ze je jeji dite nemocne a nebo telesne postizene. Kdyz se dite narodi, tak ho uz zabit nemuze, to by byla vrazda. Ze ho uz vlastne "zabila" nez se narodilo je jina vec [zmaten]

83387

14.12.2005 5:11

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

zaplatil 65.?.?.?

Reakce na 83383

To je zpravne pozorovani.

O euthanazii se diskutuje ostopero a nenarozene deti se zabiji bez mrknuti. To je 'moralka'!

83392

15.12.2005 2:07

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

krysa 84.?.?.?

Reakce na 83392

>To je zpravne pozorovani.
>
>O euthanazii se diskutuje ostopero a nenarozene deti se zabiji
>bez mrknuti. To je 'moralka'!
--------

To jsou sice krásný řeči ale nedomýšlíte důsledky jako plný děcáky a podobně...

Mě by naopak zajímalo, JAK si např. katolická církev představuje, že bude vypadat tahle planeta za 50 let, když už TED tu není k hnutí a už i jakákoli účinná antikoncepce je "nepřípustná"!

Bude snad všechny živit Vatikán?

Mě to připadá spíš jak cesta do pekla pod vedením katolické církve....
Buď zdechnem na AIDS nebo na přelidnění, HLAVNĚ ŽE TO BUDE PODLE VATIKÁNU...

NO A KAM PUJDOU ZNALOSTI A KULTURA SI SNAD KAŽDEJ DOMYSLÍ DLE TOHO
že největší porodnost je v nejméně vzdělaných oblastech (řízených a ovlivňovaných mj. katolíky...) a stačí mi co vidím kolem sebe:
cigáni jsou podporovaní státem, nikdo nedodělá školu ale mají 10 děcek nejlip už tak od 14ti let věku matky počínaje. Doplněno "školstvím, a la USA" kdy na školu každej sere, neb "na soukromé si zaplatím i za to že udělám maturitu ač jsem poloblb" a třetina učňů neumí ani věci ze ZDŠ,
se dá těžko čekat pozitivní vývoj!
Mohu každého ujistit, že maturitu na úrovni gymnasia (to NENI TELOCVICNA!!!) z mé doby čili roku asi 1980, by dnes udělal málokdo!
A věřím i tomu, že můj spolužák, který odmaturoval "za 16" čili 4x za 4, by byl jistě exkluzívní ozdobou kdejaké americké střední školy!
S "16" moh u nás leda k armádě...kam prý šel...úspěšně....
Znám i lidi, co u nás na gymplu propadali, a pak "odmaturovali v Kanadě" za 1 rok ač měli dělat ještě dva... úžasný, co???

A doporučuju jako knížku jedno zajímavý sci-fi na podobné téma:
Janusz Zajdel "Limes inferior"... týká se to právě podobných věcí...





83608

14.12.2005 12:22

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 83383

>Dnesna zena kludne moze zabit svoje dieta pred narodenim. Vobec nemusi nikomu nic vysvetlovat, dokonca ani otcovi dietata!!!

Vidíte, tady bych to taky zákonově "vyspravila".
Představte si situaci - muž dítě chce, žena si myslí, že si to nemohou dovolit. Tedy nastává situace kdy a) muž bude dítě vychovávat b) muž se místopřísežně zaváže, že bude na výživu dítěte přispívat v plné výši, tedy ne nějakou tu tisícovku měsíčně, ale tolik, kolik toho ten človíček skutečně propapá, vč. nákladů na ošacení, školní potřeby, bydlení a služby s tímto související, plus na výživu maminky v případě, že díky tomu, že má dítě, nemůže dostat práci.
Tyto možnosti pak lze kombinovat v případě, že by se pán tvorstva rozhodl, že si radši pořídí dítě nové s novou paní. Jak je u mužů dobrým zvykem.
>Popularne je tu farizejske odovodnenie, ze sa 'jedna o jej telo, teda moze si s nim robit co chce'.
Ale jistě, pak tedy pán tvorstva by měl být povinen (pokud opět nastává situace, že žena nechce "propůjčit" své tělo coby inkubátor) uhradit veškeré náklady související s tím uvést tělo ženy do stavu původního, tedy do stavu před těhotenstvím. Teď nemám na mysli zaplatit pixle liposukci, když si nezřízeným žraním přivodí obezitu. Mám na mysli úhradu veškeré zdravotní péče ohledně páteře, která těhotenstvím VŽDY velmi utrpí, pak třeba odstraňování křečových žil, proplácení bolestného, odstraňování strií a nadbytečné kůže, která taky vždycky někde zbude, a tak dále.

Líbí se vám teorie dotažená takto ad absurdum? Mně ani moc ne. I když...

Euthanasie je jiný problém. Problém velmi specifický, který je nutno posuzovat případ od případu. Taky je nutno definovat, co je euthanasie. Začněme prostým odpojením od přístrojů a můžeme skončit taky u toho, jak ji definoval Hitler. Já osobně bych nechtěla skončit jako tělo bez vůle napojené na hadičkách, závislé na přístrojích. Ale nedokážu si představit, jak bych toto posuzovala, kdyby se jednalo o někoho mně velmi blízkého a drahého, nebo dokonce nedejbože o některé z mých dětí. KDO to pak bude posuzovat? Kdo bude mít to právo? Já ten zákon nečetla. Jak víme, že je dobrý? Nebo že naopak dobrý není? Jak lze zákonem upravit pozbytí všech nadějí? Máte tu někdo nějaký link? Přesné znění by mě opravdu zajímalo. Pak teprve se mohu vyjádřit.

83448

14.12.2005 13:14

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

Petr 80.?.?.?

Reakce na 83448

ad1: nechtějí-li dotyční dítě, ať používají ochranu
ad2: když jsou pitomci a žena otěhotní, musí nést oba důsledky, nebo je podle vás ideální řešení, toho malého človíčka (pardón pár buněk) zavraždit? Vždyť nic necítí, ostatně když budete spát a obratně vás praštím sekerou, tak toho také nebudete moc cítit. U eutanasie je třeba rozlišovat prosté odpojení od přístrojů u člověka s nenávratně poškozeným mozkem a babičkou v Praze, po které budu dědit dům. Není tak velkým problémem ony nepředstavitelné bolesti vyvolat nepodáním léků. A babička ráda "dobrovolně" podepíše odchod ze světa

83452

19.12.2005 15:26

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 83452

Ale jistě, ochrana je pěkná věc, ale ani ta není stoprocentní. Co se druhého bodu týče - JDE o mé tělo, ať se vám to líbí, nebo ne. A to zcela ve smyslu toho, jak jsem to už popsala výše. Každé těhotenství JE zásahem do organismu ženy a nikdy nejde o zásah v dobrém slova smyslu. Vždycky se to nějak negativně projeví. Pokud dítě skutečně chci, pak je mi to jedno, doslova a do písmene se obětuju, to jen vy muži víte houby, co to je. Ale pokud ho nechci, z jakýchkoli racionálních důvodů, tak mě nikdy nikdo nedonutí to dítě donosit. Tečka.

84389

19.12.2005 21:39

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

google 84.?.?.?

Reakce na 84389

>Každé těhotenství JE zásahem do
>organismu ženy a nikdy nejde o zásah v dobrém slova smyslu.
>Vždycky se to nějak negativně projeví. Pokud dítě
>skutečně chci, pak je mi to jedno, doslova a do písmene se
>obětuju, to jen vy muži víte houby, co to je. Ale pokud ho
>nechci, z jakýchkoli racionálních důvodů, tak mě nikdy
>nikdo nedonutí to dítě donosit. Tečka.

knedliky, vodka, pivo, cigarety, televizia su zasahom do organizmu, ktory ho dokaze zhumplovat viac, nez porod trojcat a to este rychlejsie a dokladnejsie. takze nevypravajte mi, ze "to jen vy muži víte houby"! poznam chlapov, co chodia "tehotni" cely zivot a priroda sa s nimi tiez nemaznala.

http://www.portugal-bizarr.ch/medien/fat.jpg

ake je riesenie? ja poznam aj tu, len jedine spravne: sokratesovo sofrosyne, teda umiernenost a zodpovedny pristup.

alternativne riesenia su lekarske, presne ako pri aborcii. odsavanie tuku, transplantacia pluc, zasivanie koze za usami, zranie tabletiek, vyrezavanie zaludka, slinivky brusnej, pichanie inzulinu, protezy, atd...
sama predsa uznate, ze to nemoze byt, TO skutocne riesenie. presne tak, ako nim nie je ani aborcia.

okrem toho nemate celkom pravdu v tom:

>"Každé těhotenství JE zásahem do organismu ženy a nikdy nejde o zásah v dobrém slova >smyslu. Vždycky se to nějak negativně projeví."

pravdepodobnost dostania rakoviny prs, je u matiek o 70-80% nizsia, nez je tomu u bezdetnych zien. takze, taka mala odmena, za to "humplovanie" organizmu, jednak je v cene. [mrknutí jedním okem]

84452

14.12.2005 13:14

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

deu 72.?.?.?

Reakce na 83448

>Ale jistě, pak tedy pán tvorstva by měl být povinen

Ten 'pan tvorstva' neznie dobre ani len ako sranda.

V dnesnej proti-rodinnej dobe su na urovni rodiny predsa panmi len a len zeny. Rozhoduju o buducich zivotoch deti a ked si zmyslia tak ich zabiju hoci aj vsetky. Len to musia urobit 'vcas'. Pekne v sulade so zakonmi. Ako by sa vam to pacilo, keby sa vsetky deti v Cechach alebo na Slovensku nasledujucich 10 rokov "tratili"? Nemozne? Preco nie? Zakon to predsa povoluje a 'doba' nabada zeny, aby boli 'same sebou', 'nezavisle od muzov' a pod.

A kde je v celom tom "trateni" deti muz a buducnost spolocnosti? Este stale vam nedochadza absurdita sucasneho stavu? Budicek!!!!!!!!!!

83453

14.12.2005 13:58

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 83453

Uvědomte si, milý pane, že my ženy jsme závislé na mužích, chtě nechtě. Společnost potřebuje abychom rodily děti, ale tatáž společnost nám ukládá, ať si odpracujeme "roky do důchodu" (jak tady nedávno věcně poznamenala paní Jarmila), jinak můžeme na stará kolena taky umřít hlady, lhostejno, zda jsme vychovaly pro společnost další potenciální daňové poplatníky, či nikoli. Řeknu vám o tom další srandu.

Tzv. mateřská "dovolená" trvá tři (někdy čtyři) roky. Pak může žena buďto jít do práce nebo na pracák a nechat se živit sockou (pak ovšem nemá svá odpracovaná léta, že). A ta práce má zádrhel. Dokud dítě nemá 12 let, nesmí ho jeho zákonný zástupce nechat doma samotné. Ale. Školní družiny jsou jenom někde, a práce na ranní směny kryjící se se školní (či předškolní) docházkou jaksi není k mání. Tady musí nastoupit otec, coby živitel. Což je situace čím dál vzácnější a takový "živitel" to umí té ženě taky pěkně osladit, že. Myslím, že jste dostatečně inteligentní, abyste pochopil, kam tím mířím. A ještě mi chvíli vykládejte, že společnost se k ženám, konkrétně k rodičkám, nechová macešsky. A nezkoušejte mi tu otloukat o hlavu feminismus. Dnešní feministky jsou mužatky, které svou fyzickou nepřitažlivost povyšují na zásluhu.

Ano, doba mě nabádá k tomu, abych rozhodně sama sebou nebyla. Že je systém absurdní, v tom s vámi souhlasím. Že chci být nezávislá, to je snad normální, ne? Vy snad nechcete být nezávislý?

>A kde je v celom tom "trateni" deti muz a buducnost spolocnosti? Este stale vam nedochadza absurdita sucasneho stavu? Budicek!!!!!!!!!!

Kolik bude třeba potratů, aby pánům tvorstva došlo, že chyba je jinde? Co takhle radši napravit chyby systému, které tu nastiňuji? Ale proč, že, ono je jednodušší něco prostě zakázat, udělat z toho zločin, z ženy vraha - kuš, slepice, nevíš, kde je tvoje místo!?
[naštvaný]

83454

14.12.2005 14:06

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

anonymus 80.?.?.?

Reakce na 83454

Nerozčilujte se blažková.Každý chlap co má IQ větší než číslo bot ví že je na něm žena závislá a nedělá z toho vědu.Problémem je asi to,kolik je chlapů s větším číslem bot. [smích]

83455

14.12.2005 14:37

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

google 84.?.?.?

Reakce na 83454

samozrejme, ze mozeme nedokonalosti a chyby systemu a tuzbu po vlastnej nezavislosti riesit, potratmi ehm.., teda zabijanim deti.
je to sice trochu radikalne riesenie, ale preco nie?
len zacnime u seba a nevalajme to na lekarov zo skrabkou a pipetou. ukazme, ako velmi chceme tu spolocnost zmenit k lepsiemu, kde nam krivdi, zoberme sekeru do vlastnej ruky a dokazme tu tuzbu po nezavislosti. najlepsie cinom. napriklad v tomto pripade, nezavislost od doktorov a zabijajme tie nechcene deti sami. ono to je, technicky videne, len par tyzdnov rozdiel, medzi legalnou aborciou prevedenou lekarom a legalnym odtatim hlavy vlastnou matkou, s pozehnanim uradov, kratko po porode.

83458

14.12.2005 16:41

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 83458

Vy jste to ale vůbec nepochopil, google. Já osobně si myslím, že potrat je to nejhorší možné řešení. ALE! Je tu velké ALE. Vemte si, jak nákladná je třeba antikoncepce. Ta moje stála 720 Ká na tři měsíce. A stejně jsem tu pilulku většinou vyblila. Teď to zase poněkud vztáhnu na sebe, ale aspoň vím, o čem mluvím. Holt, ten žlučník už taky není to, co býval a trávení neslouží. Implantát si dát nemůžu ze zdravotních důvodů (každá prkotina se mi hned zanítí, něco s krví). Tzv. DANU jsem zavrhla ihned po zkušenostech ze svého okolí - velmi bolestivý menses, velmi vydatné a dlouhé krvácení (při mojí anémii - šílíte?), HA s nízkým obsahem hormonů, to jsem zkusila, po vytrvalém krvácení (tři týdny v kuse) jsem to vzdala. Krom toho jsem taky alergická na latex. Zatím se mi osvědčila jedna značka čípků, ale ty zase mají odpornou chuť. A dneska jsem stihla jenom dvě lékárny a NEMĚLI JE! http://zerospeed.net/smiles/crying5.gif
(Chlápkovi za pultem jsem řekla, že mi zkazil víkend [mrknutí jedním okem] - však znáte ten vtip, ne?) Ještě tak pilulka poslední záchrany, ale to není nic natrvalo. No nic, stejně ještě jedu zítra do centra, snad něco seženu. (Jinak mi pak už zbývá jen ta nejhorší antikoncepce na světě. Říkat NE. Fuj.)
Nicméně - tím se taky vlastně dopouštím hříchu, že? Vždyť ta banda černoprdelnická má výhrady i proti antikoncepci, njn, asi přijdu do pekla, ale vím, že tam rozhodně nebudu sama, budou tam všechny moje kámošky [smích]

Ovšem - vraťme se k tématu. Že život by měl být chován v úctě od okamžiku početí až po okamžik fyzické smrti, to nepopírám. Jenže nežijeme v ideálním světě, nejsme ideální lidé, a naše životy se taky povětšinou nevyvíjejí ideálně. A některé situace vyžadují krajní řešení a mnohdy máme na výběr jen z volby špatné a ještě horší. Jak říkal Brian z Nazarethu - nesuďte druhé, abyste sami nebyli souzeni. A může to znít blbě, ale já si fakt myslím, že mi žáden chlap nemá co kecat do toho, jak naložím se svým tělem. Protože co vy, chlapi, víte o těhotenství, rození, kojení, ponocování u nadmutého mimina a všech těch věcech, které jsem už uváděla v příspěvcích výše?

83471

14.12.2005 17:25

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

google 84.?.?.?

Reakce na 83471

>Ovšem - vraťme se k tématu. Že život by měl být chován v
>úctě od okamžiku početí až po okamžik fyzické smrti, to
>nepopírám. Jenže nežijeme v ideálním světě, nejsme
>ideální lidé, a naše životy se taky povětšinou
>nevyvíjejí ideálně. A některé situace vyžadují krajní
>řešení a mnohdy máme na výběr jen z volby špatné a
>ještě horší. Jak říkal Brian z Nazarethu - nesuďte druhé,
>abyste sami nebyli souzeni. A může to znít blbě, ale já si
>fakt myslím, že mi žáden chlap nemá co kecat do toho, jak
>naložím se svým tělem.

ale samozrejme, ze nie. az ked siahmete na ine telo, vtedy to prestava byt vylucne vasa vec.

>Protože co vy, chlapi, víte o
>těhotenství, rození, kojení, ponocování u nadmutého mimina
>a všech těch věcech, které jsem už uváděla v
>příspěvcích výše?

viem o tom, takmer vsetko, co sa len muz moze vediet. z vlastnej skusenosti.
len pre zaujimavost, bolo prve vyslovene slovo mojho syna, mama. nic nezvycajne, len to, ze on tak nazval mna.


viete ten o tom, ako sa zenska u doktora stazuje, ze len tlstne a tlstne a ziadna dieta jej nepomaha.
a doktor na to:
A co tak nezrat?

nie je to ziadna narazka, len pre pobavenie.

ja osobne si myslim, ze tieto veci sa daju riesit len a vylucne osobnou zodpovednostou.
pri vybere partnera, pred sexom, po sexe a jednoducho vzdy.

83477

14.12.2005 19:14

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 83477

>len pre zaujimavost, bolo prve vyslovene slovo mojho syna, mama. nic nezvycajne, len to, ze on tak nazval mna.
Jste si jistý? Jestli tím nemyslel jakože "ty vypadni, já chci mámu" - [mrknutí jedním okem]jen tradičně nablble vtipkuju.

>viete ten o tom, ako sa zenska u doktora stazuje, ze len tlstne a tlstne a ziadna dieta jej nepomaha.
>a doktor na to:
>A co tak nezrat?

>nie je to ziadna narazka, len pre pobavenie.

Mně ani ničím takovým urazit nemůžete - dokonce ani kdybyste chtěl [mrknutí jedním okem]

Jelikož všechny mé dětmi obdařené přítelkyně jsou narozdíl ode mne poněkud tělnatější a neustále mi naznačují, jak jsou na tom lépe než já, páč mají narozdíl ode mne "pořádný kozy" (a já vždycky polknu narážku "a taky pupky" ), ráda se takovýmto "vtípkům" zasměju spolu s vámi.

>ja osobne si myslim, ze tieto veci sa daju riesit len a vylucne osobnou zodpovednostou.
>pri vybere partnera, pred sexom, po sexe a jednoducho vzdy.

Podívejte, google, já věřím, že to píšete tak, jak to myslíte a cítíte, ale ona ta (ne)zodpovědnost se projeví až v mezních situacích. A příchod dítěte je jednou z nich.

83503

15.12.2005 1:47

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

krysa 84.?.?.?

Reakce na 83454

ad: Tzv. mateřská "dovolená" trvá tři (někdy čtyři) roky. Pak může žena buďto jít do práce nebo na pracák a nechat se živit sockou (pak ovšem nemá svá odpracovaná léta, že). A ta práce má zádrhel. Dokud dítě nemá 12 let, nesmí ho jeho zákonný zástupce nechat doma samotné. Ale. Školní družiny jsou jenom někde, a práce na ranní směny kryjící se se školní (či předškolní) docházkou jaksi není k mání. Tady musí nastoupit otec, coby živitel.
----------

Může nastoupit tak do háje: v mým okolí, po dlouhé době co se kdysi zavedla 8.5hodinová pracovní doba, se dělají VSUDE 12ky! Otec živitel je ovšem dělá taky a tak máte štěstí, když je bude mít opačně jak vy, neb fabrika s 8h směnama snad už neexistuje, nebo co! No a na chůvu si nevyděláte ani oba dohromady, že... Většina firem si asi myslí, že Česká republika je totéž, jako "u Číny na lodi" - včetně platů...

--------------

Dnešní feministky jsou mužatky, které svou fyzickou nepřitažlivost povyšují na zásluhu
------------------

To jsem už kdysi psal: jinak by obyčejně nemusely byt feministky, hi!




83607

16.12.2005 9:38

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

J. H. 62.?.?.?

Reakce na 83454

Moje milá. Záleží nakonec jen na vás, aby ty sračky, které dnes předstírají, že jsou muži prostě neměly nárok. I v těch nejprimitivnějších společnostech je "muž", který nedokázal, že uživí rodinu a přesto se pokusí o pohlavní život nemilosrdně utracen. Ale to by nebyla svoboda, že. Jenže ono není možné vyhlásit právo na pohlavní vyžití i pro flákače, lenochy a jinak méněcenné a nedopadnout tak, jak dopadáme.

83774

18.12.2005 20:10

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 83774

A pak nám tady ještě vzniknají zástupy neschopných idiotů vyřvávajících, že ženské jsou prospěchářské mrchy.

84265

19.12.2005 5:42

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 84265

Bohuzel nektere jsou a ty pak kazi "povest" tech druhych. To by se ale ostatne dalo napsat o chlpech to same. [pláč]

84327

19.12.2005 15:31

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 84327

Co je špatného na tom, pokud jedním z kritérií pro potenciálního partnera je schopnost zajistit mě a mou (naši) rodinu? Kór, když vím, že ať chci nebo nechci, tak dokud budou moje (naše) děti neschopné se samy o sebe postarat, musím to dělat já, čímž se sama stávám závislou na příjmech dotyčného?

84391

19.12.2005 15:49

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 84265

Já si jen tak čas od času čtu články o Kačce Brožové či Mirce Čejkové a docela chápu, že muži dokážou někdy takové pijavice a harpyje i zabít.

84394

14.12.2005 19:07

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

seda 82.?.?.?

Reakce na 83383

Asi není náhoda - ten váš nick "deu",jen tam chybí "s" na "deus"!? Tak vy, který si osobujete být Bohem, si laskavě uvědomte, že farizej (farizeus) byl historicky "člen přísné náboženské sekty starožidovské", a přeneseně člověk licoměrný resp. pokrytecký (viz Slovník cizích slov)!
Dost často se chlubíte historií, ale jediné co vám po stalení přetrvalo do dneška je nenažranost (po majetku) a touha po moci - už Jan Hus by mohl vyprávět! Naštěstí česká společnost je osvícená, není "potrefená" katolicizmem jako např. Polsko, nebo Slovensko!!
Já osobně nepřeji českým ženám, aby musely za interupcí "cestovat" po Evropě,nebo, aby se musely svěřit do rukou nějakého řezníka, jako např. Polky!
V otázce interupce nad vše vyniká licoměrnost resp. pokrytectví katolické církve!! Přes svou tradici (tisíciletou!?!?), nebyla schopna toto dodnes přijatelně řešit! Byla schopna jen mentorsky moralizovat!
Ve své ortodoxní zblblosti katolíci (počínaje papežem) bojují dokonce proti
antikoncepci!?...což mi připadá už úplně "na hlavu"!
[překvapení] [oči v sloup] [překvapení]

83502

14.12.2005 23:31

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

deu 72.?.?.?

Reakce na 83502

>Asi není náhoda - ten váš nick "deu",jen tam chybí "s" na "deus"!?
Nie, nie je to odvodene od toho.

>... si laskavě uvědomte, že farizej (farizeus) byl historicky "člen přísné náboženské sekty starožidovské", ...

Nie 'starozidovskej', ale 'judeanskej' alebo 'judejskej'. Tzv. 'zid' vznikol mnoho storoci po Jezisovi. Je to nazov snaziaci sa vsadit Chazarov do biblickeho prostredia. Dlho sa im to darilo, ale dnes uz mnoho ludi vie, ze 'zid' so Starym Zakonom nema vobec nic spolocneho. Zmierte sa, uz vieme, ze ste konverti a nie potomkovia Judejcov.
To slovo 'farizejske' som hore pouzil uplne zamerne, pretoze farizejizmus prezivava aj u vas konvertov k judaizmu od cias Jezisa v takmer nezmenenej podobe. Pod zamienkou 'volby pre zeny' jej tvorcovia dnesnej moralky a prava nicia zivot (sucasne nicia aj rodinu a spolocnost). Tento farizejsky trend sa tiahne po svete z USA a Kanady. Mlade tzv. "demokraticke" staty si dnes este velmi neuvedomuju, ze nemaju inu sancu a tymto trendom sa nemozu vyhnut. A farizeji sa chechcu a medlia si ruky, pripadne niektori zatvaraju nepohodlnych historikov alebo ini (ako vy) sa rozdrapuju po Internete.

>V otázce interupce nad vše vyniká licoměrnost resp. pokrytectví katolické církve!!
>Přes svou tradici (tisíciletou!?!?), nebyla schopna toto dodnes přijatelně řešit! Byla schopna jen mentorsky moralizovat!
Presne naopak, katolicka cirkev si tieto problemy uz davno vyriesila. Doporucuje rodinny zivot, vernost, sexualny styk do aleluja a vychovu akehokolvek poctu deti. Toto je hlavny dovod, preco je katolicizmus pod utokom talmudizmu.

>Ve své ortodoxní zblblosti katolíci (počínaje papežem) bojují dokonce proti
>antikoncepci!?...což mi připadá už úplně "na hlavu"!
Je uplne jedno, ze co vam pripada "na hlavu".

83586

15.12.2005 11:20

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

seda 82.?.?.?

Reakce na 83586

>To slovo 'farizejske' som hore pouzil uplne zamerne, pretoze farizejizmus prezivava aj u vas konvertov k judaizmu od cias Jezisa v takmer nezmenenej podobe. Pod zamienkou 'volby pre zeny' jej tvorcovia dnesnej moralky a prava nicia zivot (sucasne nicia aj rodinu a spolocnost). Tento farizejsky trend sa tiahne po svete z USA a Kanady. Mlade tzv. "demokraticke" staty si dnes este velmi neuvedomuju, ze nemaju inu sancu a tymto trendom sa nemozu vyhnut. A farizeji sa chechcu a medlia si ruky, pripadne niektori zatvaraju nepohodlnych historikov alebo ini (ako vy) sa rozdrapuju po Internete.<
Velmi, velmi VEDLE, nebo chcete-li úplně MIMO!!! Jestli ta církev byla
"starožidovská", nebo "judeanská", nebo "judejská", je mi srdečně jedno!
Mým názorem je, že všechny církve jsou více-méně farizejské, chcete-li
licoměrné,resp. pokrytecké! Vy, takový znalec historie, by jste mohl čtenáře "zvedavce" poučit proč vzniklo pojmoslovné spojení licoměrnosti a pokrytectví s církví Farizejů? [mrknutí jedním okem]
>Presne naopak, katolicka cirkev si tieto problemy uz davno vyriesila.<
Přesně naopak!! Nevyřešila nic, jen ortodoxně vyhlásila pravidla, která
hlásá už "stovky" let, bez ohledu na to, jak "jde život". Se stějně zblblou vytrvalostí ještě donedávna tvrdila, že Země je středem Vesmíru?!
Dá se vůbec zapomenout na to, jak v minulosti řada nechtěných těhotenství
končila vyobcováním ze společnosti, ostrakizací a následně až sebevraždou
svobodné matky. A děti takových (za příslušné asistence církve) končili v siročinci, nebo obecní pastoušce!
>Je uplne jedno, ze co vam pripada "na hlavu".<
Bohužel v tomto světě, ve kterém církev usilovně kooperuje s kapitalizmem
se můžou dít i takové absurdity:
1)Chtít zakázat potraty...a
2)Chtít zakázat antikoncepci...,ale
3)Kašlat na ženu potýkající se s nechtěný těhotenstvím...a případně
4)Ji skandalizovat!
Je to skvělé "církevní řešení". A mimo jiné proto jsem zapřisáhlý bezvěrec!
>Tento farizejsky trend sa tiahne po svete z USA a Kanady<
V náboženských směrech se až tak podrobně nevyznám, zvláště pak v tom
náboženském zmatku, který panuje v USA. Pokud jste myslel pod pojmem "farizejský trend" jako trend pokrytectví a licoměrnosti, pak s vámi souhlasím.

83657

15.12.2005 0:31

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 83502

>Dost často se chlubíte historií, ale jediné co vám po
>stalení přetrvalo do dneška je nenažranost (po majetku) a
>touha po moci - už Jan Hus by mohl vyprávět! Naštěstí
Zkuste vymyslet něco lepšího, to s tím majetkem je už fakt hodně fousatý a unavující. [chechtot] Např. sv. František z Assisi nebo sv. Dominik, Matka Tereza, Edith Stein, Maxmilián Kolbe, ... ti byli tak nenažraní po majetku až to hučí. [oči v sloup]
Hus by opravdu mohl vyprávět a koukám, že vy taky, protože máte zajisté prostudovaného Jana Husa od prof. Sedláka, takže nevěříte všem těm povídačkám, které si Češi za ta staletí vybájili. [mrknutí jedním okem]

>česká společnost je osvícená, není "potrefená"
>katolicizmem jako např. Polsko, nebo Slovensko!!
Ta tím osvícením fááákt celá září. [chechtot] Hlavně cizinci, co se přijedou podívat např. do Prahy jsou z toho žáru celí rozpálení, když se tu krade a vraždí jen to sviští... [chechtot]

>Já osobně nepřeji českým ženám, aby musely za interupcí
>"cestovat" po Evropě,nebo, aby se musely svěřit do rukou
>nějakého řezníka, jako např. Polky!
Já taky ne. A už vůbec jim nepřeju, aby tento "zákrok" musely kdy podsoupit. Zajisté je vám znám pojem např. postpotratový syndrom, že?

>V otázce interupce nad vše vyniká licoměrnost resp.
>pokrytectví katolické církve!! Přes svou tradici
No já spíš vidím zastírání pravých pojmů zastánci potratů. interruptio = přerušení, narozdíl od abortus = ukončení. Kdo je tedy licoměrnější? Ten kdo tvrdí, že ukončení je jen přerušení nebo ten, kdo nazývá věci tak jak jsou? Ukažte mi, kdy ten zmařený život bude po interrupci pokračovat. Vyjasněte si pane nejdříve pojmy, když chcete někoho kritizovat.

>Ve své ortodoxní zblblosti katolíci (počínaje papežem) bojují dokonce proti antikoncepci!?...což mi připadá už úplně "na hlavu"!
Hmm, asi jste nikdy neslyšel nic o antikoncepčním "byznysu" na úkor žen a nečetl, co ta pokroková a osvícená antikoncepce dělá s jejich zdravím, tělem a pozdějším potomstvem. [pláč] A zajisté máte prostudované vyjádření psychologů, co to dělá se vztahem, když se žena stane pro muže - vždy dostupným zbožím...

83595

15.12.2005 12:37

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

seda 82.?.?.?

Reakce na 83595

>Zkuste vymyslet něco lepšího, to s tím majetkem je už fakt hodně fousatý a unavující. [chechtot] Např. sv. František z Assisi nebo sv. Dominik, Matka Tereza, Edith Stein, Maxmilián Kolbe, ... ti byli tak nenažraní po majetku až to hučí. [oči v sloup]
>Hus by opravdu mohl vyprávět a koukám, že vy taky, protože máte zajisté prostudovaného Jana Husa od prof. Sedláka, takže nevěříte všem těm povídačkám, které si Češi za ta staletí vybájili. [mrknutí jedním okem]<
Možná to by se vám hodilo - unavit nás: "Tak už to těm černoprdelníkům dejte, ať už od nich máme pokoj!..." Institualizace víry je absolutní zvrhlost a marazmus! Je nutno to potírat na každém kroku! Každý ať si věří v co chce, a pokud k tomu potřebuje služebníka, ať si ho platí! Pokud k tomu potřebuje nějaké stánky, ať si je postaví a udržuje! Ty chrámy, které vznikly v dobách nesvobodné volby (např.středověk), by církvi mohly být pronajaty s tím, že nájem by splácely formou příslušného podílu na údržbě
např. 50% na 50%!
Když se odvoláváte na prof.Sedláka...asi bych se dověděl, že Husa upálili
Češi, nebo přímo ti lapkové husiti?
A co se týká té nenažranosti, je to asi tak: Ty "Matky Terezy" bych asi mohl spočítat na prstech, ale na spočítání těch nenažranců by mi nestačily ani zrnka v poušti..." [vyplazený jazyk]
> postpotratový syndrom, že? <
>No já spíš vidím zastírání pravých pojmů zastánci potratů. interruptio = přerušení, narozdíl od abortus = ukončení. Kdo je tedy licoměrnější? Ten kdo tvrdí, že ukončení je jen přerušení nebo ten, kdo nazývá věci tak jak jsou? Ukažte mi, kdy ten zmařený život bude po interrupci pokračovat. Vyjasněte si pane nejdříve pojmy, když chcete někoho kritizovat.<
>Hmm, asi jste nikdy neslyšel nic o antikoncepčním "byznysu" na úkor žen a nečetl, co ta pokroková a osvícená antikoncepce dělá s jejich zdravím, tělem a pozdějším potomstvem. [pláč] A zajisté máte prostudované vyjádření psychologů, co to dělá se vztahem, když se žena stane pro muže - vždy dostupným zbožím...<
Bože to jsou blbé kecy!: Když nějaký jednotlivec-žena řeší problém
nechtěného těhotenství, a i když není úplně sama a řeší to "rodičovský pár"
(budoucí), tak to je pro normální lidi silně prekérní situace! Nechám

odborníkům posoudit, který syndrom je horší, jestli prepotratový, nebo postpotratový! Odmítám ale,váš pohled, jako by někdo "z plezíru" řešil: potrat ano, nebo ne!
A co se týče vašeho pohledu na antikoncepci: Jste Vůl! Může vás ale potěšit, že jste ve výborné společnosti! Stejní volové byli a jsou i
minulý a současný papež. A'propos: Víte, že ta "škodlivá" anikoncepce
(kondom) zabraňuje šíření pohlavních chorob?
A víte, že Praha není Česko? A víte,že USA "září" ještě víc než ČR?
A víte, že ten vámi popisovaný nárůst kriminality nastal až po "něžné" revoluci (to j...Kráceno (Editor)

83663

15.12.2005 12:42

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

seda 82.?.?.?

Reakce na 83663

...pokračování:...to jsme se opravdu "rozsvítili"[mrknutí jedním okem]?
"Žena vždy dostupným zbožím"...Nevím jestli jsem vás pochopil, ale žena souloží když chce, a když nechce, a je donucena, tak je to trestný čin!
Vaše úvahy jsou zvrhlé! Vaše žena je taky dostupné zboží? Ale asi ne vždy, že? [velký smích]

83664

15.12.2005 17:22

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 83663

>Ty chrámy, které vznikly v dobách nesvobodné volby
>(např.středověk), by církvi mohly být pronajaty s tím, že
>nájem by splácely formou příslušného podílu na údržbě
Sám se pane usvědčujete. O středověku a jeho svobodě víte naprostý, slušně řečeno, nic. [chechtot] Tenhle temný středověk - to slyším pořád dokola. Ale kdo si dal tu práci, přečíst si něco historicky seriózního a ne ty bláboly osvícenců, které se 200 let jenom kopírují dokola. [mrknutí jedním okem]

>Když se odvoláváte na prof.Sedláka...asi bych se dověděl,
>že Husa upálili
>Češi, nebo přímo ti lapkové husiti?
To jste vedle, jak ta jedle. [chechtot]

>A co se týká té nenažranosti, je to asi tak: Ty "Matky
>Terezy" bych asi mohl spočítat na prstech, ale na spočítání
To teda vaše ruce celkem obdivuju. [chechtot] [chechtot] [chechtot] Ale tolik prstů bych vážně mít nechtěl... [smích]

>Bože to jsou blbé kecy!: Když nějaký jednotlivec-žena
Vy se odvoláváte na Boha?? [chechtot] Takže když plácáte nesmysly a já vám vysvětlím pojmy, tak jsou to blbé kecy... [zmaten] No comment...

>prepotratový, nebo postpotratový! Odmítám ale,váš pohled,
Zase je vidět, že o tom nic nevíte... [zmaten]

>jako by někdo "z plezíru" řešil: potrat ano, nebo ne!
To si nemyslím. Ale jsem názoru, že přesvědčovací mašinerie pro je natolik jednostranná a zavádějící, že ti lidé ve skutečnosti nevědí, pro co se rozhodují. Jestliže nemáte informace z obou stran - pro a proti, asi se seriózně nemůžete rozhodnout. Jinou věcí je, pokud to lidé nechtějí slyšet. Potrat, ať samovolný nebo umělý silně naruší psychiku ženy. To se posléze v životě projeví a někdy je to na hodně dlouho. [pláč] Pokud se jí nedostane odpovídající péče a pomoci, tak to může skončit tragicky. Duševní zranění jsou většinou horší než fyzická. Hlavně pro svou latenci.

>A co se týče vašeho pohledu na antikoncepci: Jste Vůl! Může
Hmmm, to je opravdu silný argument. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

>(kondom) zabraňuje šíření pohlavních chorob?
Zase pane blbě čtete! [chechtot] Nezabraňuje, ale snižuje riziko přenosu!

>A víte, že Praha není Česko? A víte,že USA "září"
>ještě víc než ČR?
No, kdybyste napsal něco o osvícených Američanech, tak by se o tom dalo diskutovat, ale vy jste psal o osvícených Češích. [smích]

83682

16.12.2005 20:23

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Dáša 80.?.?.?

Reakce na 83682

>Sám se pane usvědčujete. O středověku a jeho svobodě víte
>naprostý, slušně řečeno, nic. [chechtot] Tenhle temný
>středověk - to slyším pořád dokola. Ale kdo si dal tu
>práci, přečíst si něco historicky seriózního a ne ty
>bláboly osvícenců, které se 200 let jenom kopírují dokola.
>[mrknutí jedním okem]

Jak to vypadá, tak pro vás existuje jediná seriózní literatura :BIBLE

>>A co se týká té nenažranosti, je to asi tak: Ty "Matky
>>Terezy" bych asi mohl spočítat na prstech, ale na
>spočítání
>To teda vaše ruce celkem obdivuju. [chechtot] [chechtot] [chechtot] Ale tolik
>prstů bych vážně mít nechtěl... [smích]

Zapomeňte na prsty, katolická církev nepatří mezi nejchudší. A ruku na srdce původ jejího majetku nebyl vždy zcela košer.


>>prepotratový, nebo postpotratový! Odmítám ale,váš pohled,
>Zase je vidět, že o tom nic nevíte... [zmaten]

>>jako by někdo "z plezíru" řešil: potrat ano, nebo ne!
>To si nemyslím. Ale jsem názoru, že přesvědčovací
>mašinerie pro je natolik jednostranná a zavádějící, že ti
>lidé ve skutečnosti nevědí, pro co se rozhodují. Jestliže
>nemáte informace z obou stran - pro a proti, asi se seriózně
>nemůžete rozhodnout. Jinou věcí je, pokud to lidé nechtějí
>slyšet. Potrat, ať samovolný nebo umělý silně naruší
>psychiku ženy. To se posléze v životě projeví a někdy je to
>na hodně dlouho. [pláč] Pokud se jí nedostane odpovídající
>péče a pomoci, tak to může skončit tragicky. Duševní
>zranění jsou většinou horší než fyzická. Hlavně pro svou
>latenci.

Janku, netuším kolikrát jste byl gravidní a musel řešit situaci zda podstoupit interupci. O pocitech žen a míře jejich informovanosti ve sféře antikoncepce víte zřejmě také z osobní zkušenosti. Jak na vás působí hormonální antikoncepce, a co DANA ? Jak ji snášíte. Nic?[zmaten] [zmaten] [zmaten] [zmaten]
Mluvíte tady sice jako kniha, ale o věcech o kterých nemůžete mít ani potuchy.

Hájíte pouze názory církve, bez ohledu na to zda jsou správné či ne. Jste tak trochu fanatik. Ale pozor , někde jsem četla, že Bůh fanatiky nemá rád. [oči v sloup] [smích]

83872

17.12.2005 0:13

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 83872

>Jak to vypadá, tak pro vás existuje jediná seriózní
>literatura :BIBLE
Ano. A k tomu ještě připočtěte "pár" knih z těchto oborů: historie, filosofie, psychologie, grafologie, teologie (ještě to tak zazpívat [chechtot] ), pár knih o dějinách náboženství a náboženstvích, životopisy,... Taky něco beletrie, poezie... Odborné knihy z mého (technického) oboru, který mě živí nepočítám. [mrknutí jedním okem]

>Zapomeňte na prsty, katolická církev nepatří mezi
>nejchudší. A ruku na srdce původ jejího majetku nebyl vždy
>zcela košer.
To jsem snad nikdy netvrdil. [zmaten] Ale pokud bychom si dali tu práci, což není na "jedno poplkání v konfeře" [mrknutí jedním okem] a dopátrali se nějakého výsledku, alespoň ve vytyčeném časovém období, dejme tomu 1:100 (krádež:legalita) (a obráceně to nebylo ani náhodu [mrknutí jedním okem] ) porovnali to s ostatními "ideologiemi" tak si myslím, že by z toho Církev nevyšla vůbec špatně, jak se dokola, bez seriózně podložené argumentace, papouškuje. Spíše naopak. Stačí se dnes podívat kolem sebe. Z čeho vychází (nejen) váš názor, že naši věřící (katoličtí) předci byli takoví nevzdělanci, hlupáci, zloději a podvodníci? A kdy tedy nastal, podle vás, ten "obrat k lepšímu"?

>Janku, netuším kolikrát jste byl gravidní a musel řešit
>situaci zda podstoupit interupci. O pocitech žen a míře jejich
>informovanosti ve sféře antikoncepce víte zřejmě také z
>osobní zkušenosti. Jak na vás působí hormonální
>antikoncepce, a co DANA ? Jak ji snášíte. Nic?[zmaten] [zmaten] [zmaten] [zmaten]
Člověk nemusí všechno zažít na vlastní kůži, aby o tom mohl mluvit.
Gravidní jsem opravdu nebyl. [chechtot] Umělý potrat jsme nikdy u našich dětí ani teoreticky neřešili, protože zabítí dítěte je nepřípustné.
Spontánní potrat jsme prožili a posléze jsem se prokousával literaturou právě o postpotratovém syndromu žen.
Literaturu a pár přednášek lékařů o principech antikoncepce a důsledcích jejího používání mám taky za sebou.
Co se týče DANY, jistě víte, že funguje na základě záměrně vyvolaného zánětu dělohy. Moji známí díky ní přišli o nenarozené dítě a rodina téměř o matku. Naštěstí přežila, ale dodnes má zdravotní následky. [pláč]

>Mluvíte tady sice jako kniha, ale o věcech o kterých
>nemůžete mít ani potuchy.
Bez komentáře. Anebo jo. Byl jsem (pouze) u všech pěti porodů svých dětí. [mrknutí jedním okem]

>Hájíte pouze názory církve, bez ohledu na to zda jsou
>správné či ne. Jste tak trochu fanatik. Ale pozor , někde
>jsem četla, že Bůh fanatiky nemá rád. [oči v sloup] [smích]
A odkud pramení vaše jistota, že nejsou správné a správné jsou ty vaše? Kde je to kritérium, kde máte etalon?
Fanatik? 1. člověk vášnivě pro něco zaujatý. Ano, to jsem. [chechtot] Vy ne? [mrknutí jedním okem] 2. vášnivý a nesnášenlivý zastánce... Soudím, že máte na mysli tu nesnášenlivost. Nepamatuji si, že bych tu o někom psal, že je "Vůl, černoprdelník, fanatik...". .?

83904

17.12.2005 2:53

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

seda 82.?.?.?

Reakce na 83904

>alespoň ve vytyčeném časovém období, dejme tomu 1:100 (krádež:legalita) (a obráceně to nebylo ani náhodu [mrknutí jedním okem] ) porovnali to s ostatními "ideologiemi" tak si myslím, že by z toho Církev nevyšla vůbec špatně, jak se dokola, bez seriózně podložené argumentace, papouškuje. Spíše naopak. Stačí se dnes podívat kolem sebe. Z čeho vychází (nejen) váš názor, že naši věřící (katoličtí) předci byli takoví nevzdělanci, hlupáci, zloději a podvodníci? A kdy tedy nastal, podle vás, ten "obrat k lepšímu"?<
Ten výsledek je jednoduchý, a dopátrá se ho každý, kdo není "potrefen" vírou!
Křesťané byli opravdu "čistí" jen v době kdy je Římané házeli lvům, ale od okamžiku, kdy se křesťanství stalo vírou římských císařů, začala církev tohoto svého postavení zneužívat k posílení své moci! A jak víme moc je nedílně spojena s majetkem! Jsou vzájemně kompatibilní tzn.: kdo má majetek, má moc, a kdo získá moc, dříve ,nebo později získá majetek! A této své šance se církev "nepustila" do dneška! Pravda komunisti ji trochu zbrzdili, a byl to jeden z kladů předchozí doby!
Ani já nemám názor, že by věřící z "titulu víry" museli být nevzdělanci,
hlupáci, zloději a podvodníci. "Problém" nemám s věřícími, ale s institucí!
Všichni ti skvělí a vzdělaní církevní hodnostáři, mimo všech těch svých Bohu-libých poslání, mají i úkol pastýře - "rozmnožovat své ovečky".
A protože se to lépe daří, když máš majetek...
Navíc jsem hluboce přesvědčen, že víra je vysoce intimní záležitost, která
by se neměla stát předmětem např. politiky, pak nastávají různé absurdnosti. [oči v sloup]
A ještě ke "krádež:legalita"...máte evidentně problémy s historií! Pokládáte za legální, když katolíci "zneužili funkce veřejného činitele"
a povraždili elitu českého národa (pardon:jen ty kteří včas neutekli) a přivlastnili si jejich majetky !? No a včetně toho, že katolický panovník
si sem dotáhl "své věrné" cizáky...Fuj! [překvapení]
A pokračuje "to" stále dál: jak byste nazval činnost, když farář přesvědčí
umírající věřící babičku, aby místo svým potomků, odkázala svůj majetek církvy?! [mrknutí jedním okem] Vy asi "legalita", já sprosťárna! [pláč]

83931

17.12.2005 13:52

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Dáša 80.?.?.?

Reakce na 83904

>To jsem snad nikdy netvrdil. [zmaten] Ale pokud bychom si dali tu
>práci, což není na "jedno poplkání v konfeře" [mrknutí jedním okem] a
>dopátrali se nějakého výsledku, alespoň ve vytyčeném
>časovém období, dejme tomu 1:100 (krádež:legalita) (a
>obráceně to nebylo ani náhodu [mrknutí jedním okem] ) porovnali to s ostatními
>"ideologiemi" ...
A jaké časové období by ste navrhoval? 19. století, 18. století nebo 15. století? V každém z nich najdete nemorální (nelze říct nezákonný, protože v té době zákonný byl) zůsob nabývání majetku katolickou církví. Čím více zpět, tím více případů. A porovnávat s ostatními ideologiemi? Proč? Copak jedno z přikázání nezní NEPOKRADEŠ ? Když kradou jiní tak moje krádež už není krádež?
>Stačí se dnes podívat kolem sebe. Z čeho vychází (nejen) váš názor, že
>naši věřící (katoličtí) předci byli takoví nevzdělanci,
>hlupáci, zloději a podvodníci? A kdy tedy nastal, podle vás,
>ten "obrat k lepšímu"?
Kde jsem napsala, že vaši katoličtí předci byli nevzdělanci? A jakou spojitost má vzdělání s morálními principy? A o jakém obratu k lepšímu tady hovoříte? Obrat lze najít snad jen v odluce církve od státu (což u nás částečně platí). Záměrně říkám částečně , protože stále z mně neznámých důvodů jsou církevní zaměstnanci bez rozdílu víry placeni státem z daní všech, tedy i ateistů. A já opravdu nevidím žádný důvod proč by tomu tak mělo být.
>Člověk nemusí všechno zažít na vlastní kůži, aby o tom
>mohl mluvit.
Pokud chcete zasvěceně mluvit o porodech , antikoncepci,potratech a těhotenstvích, tak k tomu nestačí přečíst stohy literatury. To vše jde ruku v ruce s běžným životem. Nemůžete tušit co všechno žena musí sama v sobě vyřešit a s čím se musí srovnat. Takže tady jste i s vaší literaturou úplně mimo.
>Byl jsem (pouze) u všech pěti porodů svých dětí. [mrknutí jedním okem]
A to si vážně myslíte , že to stačí a už víte vše?
Tak mně napadá ( a teď opravdu nechci nijak provokovat, jen se ptám) Těch vašich pět dětí bylo chtěných? Pak hluboce smekám. Nebo je to následek spoléhání na metodu výpočtu plodných a neplodných dnů ?
>A odkud pramení vaše jistota, že nejsou správné a správné
>jsou ty vaše? Kde je to kritérium, kde máte etalon?
Církevní názory jsou dogmata, pokud věříte a chcete věřit, nesmíte nad nimi přemýšlet a musíte je brát jako fakt. A já dogmata opravdu nemám ráda.
>Fanatik? 1. člověk vášnivě pro něco zaujatý. Ano,
>to jsem. [chechtot] Vy ne? [mrknutí jedním okem] 2. vášnivý a nesnášenlivý
>zastánce... Soudím, že máte na mysli tu nesnášenlivost.
>Nepamatuji si, že bych tu o někom psal, že je "Vůl,
>černoprdelník, fanatik...". .?
Fanatismus ještě neznamená , že musíte někoho napadat, nadávat mu či vyhrožovat.
Fanatismus je v tomto případě slepá víra (vy ji zaměňujete s vášní).

84001

17.12.2005 18:39

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 84001

>A jaké časové období by ste navrhoval? 19. století, 18.
>století nebo 15. století? V každém z nich najdete nemorální
Ano, najdete, ale šlo o srovnání, ne o to, že se to nedělo.

>zpět, tím více případů. A porovnávat s ostatními
Z čeho vycházíte, že to tak bylo?

>ideologiemi? Proč? Copak jedno z přikázání nezní NEPOKRADEŠ ?
Ano. Ale ty ostatní, včetně ateismu říkají, že jsou lepší.

>Když kradou jiní tak moje krádež už není krádež?
Je.

>Kde jsem napsala, že vaši katoličtí předci byli
Samozřejmě, že né doslova, ale v kontextu. Musel bych to pohledat. Ale předpokládáte-li, že se nechali klamat a "věřili pohádkám" nebo falšovali... Ale spíše jsem to mínil obecně, protože i tady v diskusích to zaznívá někdy otevřeně, někdy skrytě...
Souvislost samozřejmě má.

>bez rozdílu víry placeni státem z daní všech, tedy i
>ateistů. A já opravdu nevidím žádný důvod proč by tomu
>tak mělo být.
Princip: komunisté okradli (nejen) Církev o majetky, z kterých Církev žila. Po převratu je (téměř) všem vrátili výjma Církve. A teď se tedy živte, jak umíte. [pláč] To je vpořádku?

>životem. Nemůžete tušit co všechno žena musí sama v sobě
>vyřešit a s čím se musí srovnat. Takže tady jste i s vaší
>literaturou úplně mimo.
I pokud ji píšou ženy právě o těchto tématech?? Nebo pokud s nimi o tom pohovořím? [mrknutí jedním okem]

>A to si vážně myslíte , že to stačí a už víte vše?
Nemyslím a taky jsem to nikde nenapsal. Pouze jsem reagoval na vámi uvedené výtky.

>ptám) Těch vašich pět dětí bylo chtěných? Pak hluboce
Nechtěli jsme mít pouze 1, ale asi ani 20. Takže neříkám, že byly všechny chtěné, ale byly přijaté, a to pokud možno s láskou.

>Církevní názory jsou dogmata, pokud věříte a chcete
>věřit, nesmíte nad nimi přemýšlet a musíte je brát jako
>fakt. A já dogmata opravdu nemám ráda.
Už jsem tu o tom psal. Dogma = axiom. Berete axiomy jako fakt??

>Fanatismus je v tomto případě slepá víra (vy ji zaměňujete
>s vášní).
Nezaměňuju, tohle byla citace ze slovníku. [mrknutí jedním okem] Používate to slovo v jiném významu.

84039

18.12.2005 11:28

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Dáša 80.?.?.?

Reakce na 84039

>Ano, najdete, ale šlo o srovnání, ne o to, že se to nedělo.
Co chcete proboha srovnávat? Kdo byl větší lump? Inkvizitor nebo komunista? Srovnáváte nesrovnatelné.
>Z čeho vycházíte, že to tak bylo?
Z historie
>Ano. Ale ty ostatní, včetně ateismu říkají, že jsou
>lepší.
Ale kdeže , každá z nich včetně katolické tvrdí, že je lepší než ostatní a ta jediná správná .
>>Kde jsem napsala, že vaši katoličtí předci byli
>Samozřejmě, že né doslova, ale v kontextu. Musel bych to
>pohledat. Ale předpokládáte-li, že se nechali klamat a
>"věřili pohádkám" nebo falšovali...
Nenapsala ani v kontextu. Naši předci se chovali stejně jako my . Velká část byla manipulována a odírána z kůže.Ta chytřejší menšina s nimi manipulovala a vydělávala na nich. Rozdíl je v tom, že dnes si alespoň tady může klidně říct, jsem ateista tak neotravuj.Před několika stoletími by vás ta věta stála život.
>Princip: komunisté okradli (nejen) Církev o majetky, z kterých
>Církev žila. Po převratu je (téměř) všem vrátili výjma
>Církve. A teď se tedy živte, jak umíte. [pláč] To je vpořádku?
Nechci se v žádném případě zastávat komunistů. Komunisté skutečně okradli církev o majetek, který zase církev částečně získala podobným způsobem před mnoha lety. Takže tady si nemají moc co vyčítat.
Církvi byly vráceny majetky v obrovské hodnotě a církev (teď nemluvím jen o katolické) se zachovala jako ostřílený byznysman. Přístup katolické církve mě skutečně fascinuje : vraťte nám majetek a přispívejte na jeho údržbu. Tak to ani omylem Vážený. Církev je spolek lidí na stejné úrovni jako rybáři, zahrádkáři atd.Pokud chce fungovat musí si sami lidé spolek platit.
Takže tady platí to vaše: A teď se tedy živte, jak umíte. To je v pořádku!
>I pokud ji píšou ženy právě o těchto tématech?? Nebo pokud
>s nimi o tom pohovořím? [mrknutí jedním okem]
Jsou věci, které musíte prožít abyste pochopil.
Víte jak skutečně bolí zánět ledvin , i když jste ho nikdy neměl?
>> vašich pět dětí bylo chtěných? Pak hluboce.
>Nechtěli jsme mít pouze 1, ale asi ani 20. Takže neříkám,
>že byly všechny chtěné, ale byly přijaté, a to pokud možno s láskou.
Potkalo vás velké štěstí [smích]
>Už jsem tu o tom psal. Dogma = axiom. Berete axiomy jako fakt??
Takže polopaticky. Jako dítě jsem chodila do kostela - musela jsem. Zpočátku jsem ty příběhy brala jako pohádky a docela se mi líbily. Jenže jak šel čas, začala jsem se ptát. Například odkud se vzaly Adamovy snachy, když Adama jako prvního člověka stvořil sám Bůh a Evu z jeho žebra...
Když jsem se na to jednou zeptala kněze , tak nejdříve měl snahu to zamluvit, ale když jsem stála na své a chtěla vysvětlení tak začal hřímat, že nad Biblí se nepřemýšlí,ale Bibli se věří. Tady někde začaly mé pochybnosti. Diskuse o neposkvrněném početí Panny Marie dopadla ještě hůře. No a to byl konec....Kráceno (Editor)

84162

18.12.2005 15:01

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 84162

>Co chcete proboha srovnávat? Kdo byl větší lump? Inkvizitor
Proč? Co seriózního víte o inkvizici a co o komunistech?

>Ale kdeže , každá z nich včetně katolické tvrdí, že je
>lepší než ostatní a ta jediná správná .
Ano jediná správná (platí o křesťanství), neboť to Bůh řekl a pro mě je autoritou. V jiných to řekli lidé. A to je ten podstatný rozdíl! Člověk má právo a svobodu volby a rozhoduje se i proti.

>Nenapsala ani v kontextu. Naši předci se chovali stejně jako
Pokud to tak nebylo, pak se omlouvám, neb mi některá vlákna diskuse splynula, jelikož se objevují pořád stejné věci. [smích]

>my . Velká část byla manipulována a odírána z kůže.Ta
>chytřejší menšina s nimi manipulovala a vydělávala na nich.
Ano, to máte částečně pravdu. Ale byla období v dějinách, kdy se to dělo v daleko menší míře než v posledních 200 letech. A byla to právě období křesťanské Evropy. Na Zemi se vždy najde někdo, kdo bude "zlobit". [mrknutí jedním okem]

>Rozdíl je v tom, že dnes si alespoň tady může klidně
>říct, jsem ateista tak neotravuj.Před několika stoletími by
>vás ta věta stála život.
Opět omyl. Pokud chcete, mohu doložit.

>Nechci se v žádném případě zastávat komunistů. Komunisté
>skutečně okradli církev o majetek, který zase církev
>částečně získala podobným způsobem před mnoha lety.
Teď vy srovnáváte nesrovnatelné! Víte jaký a jak získaný majetek obhospodařovaly např. kláštery? Pokud byste to věděla, nemohla byste toto napsat.

>Církvi byly vráceny majetky v obrovské hodnotě a církev
>(teď nemluvím jen o katolické) se zachovala jako ostřílený
Zase jste na omylu. Kdyby jí bylo vráceno opravdu vše (včetně náhrad za kom. devastace), tak by nepotřebovala kontinuální závazek komunistů, že stát bude opravovat nemovitosti Církve. A pokud by se měly např. kostely opravovat jen ze státních peněz, pak by jich dnes nebyly opraveny nejméně 2/3.

>Jsou věci, které musíte prožít abyste pochopil.
V jistém smyslu s vámi souhlasím. Ale stejně můžu argumentovat i já. Prožila jste žal otce, který přišel o své dítě? [mrknutí jedním okem]

>Potkalo vás velké štěstí [smích]
Souhlasím. [mrknutí jedním okem]

>vysvětlení tak začal hřímat, že nad Biblí se
To samozřejmě není správný přístup. Také jsem se s ním párkrát setkal. Ale nezastavil jsem se a hledal dál. A našel jsem a nacházím. [mrknutí jedním okem]

>pochybnosti. Diskuse o neposkvrněném početí Panny Marie
>dopadla ještě hůře. No a to byl konec....
Ano, to není zrovna lehké pochopit, čímž neříkám, že se to nedá. Dokonce se mohu pokusit, ale to je nadlouho a ne do jednoho příspěvku. Jenom naťuknu, že se v případě Panny Marie i Pána Ježíše jednalo o velice podobný způsob, jakým Bůh stvořil prvního člověka a jak se měl posléze i člověk rozmnožovat. [mrknutí jedním okem] Nejsme zdaleka takoví, jako první lidé po stvoření. [mrknutí jedním okem]

84184

18.12.2005 17:37

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Dáša 80.?.?.?

Reakce na 84184

>>Co chcete proboha srovnávat? Kdo byl větší lump? Inkvizitor
>Proč? Co seriózního víte o inkvizici a co o komunistech?
Historie mě vždy zajímala a o inkvizici vím z literatury, teď nemám na mysli zrovna mistra jana Husa. Komunisty zažili mí rodiče a zažila jsem je i já.
>Ano jediná správná (platí o křesťanství), neboť to Bůh
>řekl a pro mě je autoritou. V jiných to řekli lidé. A to je
>ten podstatný rozdíl! ....
Opravdu, pochybuju že vám to Bůh sdělil osobně. Pouze vycházíte z toho co napsali a hlásají jiní lidé.
>Ano, to máte částečně pravdu. Ale byla období v dějinách,
>kdy se to dělo v daleko menší míře než v posledních 200
>letech. A byla to právě období křesťanské Evropy. Na Zemi
>se vždy najde někdo, kdo bude "zlobit". [mrknutí jedním okem]
Ale historie není jen posledních 200 let. Evropa je křesťanská podstatně déle. A těch zlobivých bylo víc než dost.
>>Rozdíl je v tom, že dnes si alespoň tady může klidně
>>říct, jsem ateista tak neotravuj.Před několika stoletími by
>>vás ta věta stála život.
>Opět omyl. Pokud chcete, mohu doložit.
Tak tedy doložte.
>>Komunisté skutečně okradli církev o majetek, který zase církev ....
>Teď vy srovnáváte nesrovnatelné! Víte jaký a jak získaný
>majetek obhospodařovaly např. kláštery? Pokud byste to
>věděla, nemohla byste toto napsat.
Ale kdepak to není nesrovnatelné. Jenže to bychom museli pár set let nazpět.A kláštery nejsou celá církev.
>Zase jste na omylu. Kdyby jí bylo vráceno opravdu vše
>(včetně náhrad za kom. devastace), tak by nepotřebovala
>kontinuální závazek komunistů, že stát bude opravovat
>nemovitosti Církve. A pokud by se měly např. kostely opravovat
>jen ze státních peněz, pak by jich dnes nebyly opraveny nejméně 2/3.
Zvláštní, že církev se nejvíce rve o ty nejlukrativnější objekty, do kterých stát vrážel neustále peníze. Zdevastované kostely a kaple v Horní-Dolní je vůbec nezajímají. A pokud jsou nákladně opraveny , tak za peníze farníků, což oceňuji.
>V jistém smyslu s vámi souhlasím. Ale stejně můžu
>argumentovat i já. Prožila jste žal otce, který přišel o
>své dítě? [mrknutí jedním okem]
Ale já jsem nikdy netvrdila, že vím jaký je žal otce , který přišel o dítě. To chcete vážně argumentovat takhle?
>>vysvětlení tak začal hřímat, že nad Biblí se
>To samozřejmě není správný přístup. Také jsem se s ním
>párkrát setkal. Ale nezastavil jsem se a hledal dál. A našel
>jsem a nacházím. [mrknutí jedním okem]
Tak mi to prosím vysvětlete.
>>pochybnosti. Diskuse o neposkvrněném početí Panny Marie dopadla ještě
>Ano, to není zrovna lehké pochopit, čímž neříkám, že se
>to nedá. Dokonce se mohu pokusit, ale to je nadlouho a ne do
>jednoho příspěvku. Jenom naťuknu, že se v případě Panny ...
[zmaten] [zmaten] [zmaten]
Ráda pochopím,pokud to vysvětlení bude mít hlavu a patu.... [smích]

84210

18.12.2005 22:56

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 84210

>Historie mě vždy zajímala a o inkvizici vím z literatury,
Dobře, tak to zkusíme. Kolik tedy a v jakém období inkvizice upálila lidí?

>Opravdu, pochybuju že vám to Bůh sdělil osobně. Pouze
>vycházíte z toho co napsali a hlásají jiní lidé.
A vy snad ne? Nebo jste na vše přišla sama? Tímto de facto popíráte vámi výše napsané (z literatury).

>Ale historie není jen posledních 200 let. Evropa je
>křesťanská podstatně déle. A těch zlobivých bylo víc než
>dost.
Před těmi 200 lety?
Chcete tím říci, že ti, kteří nevěřili "křesťansky" se celkově chovali v dějinách výrazně lépe?

>Tak tedy doložte.
Počkám, co odpovíte na tu inkvizici, pak to vezmu z jedné vody. [mrknutí jedním okem]

>Ale kdepak to není nesrovnatelné. Jenže to bychom museli pár
>set let nazpět.A kláštery nejsou celá církev.
Jsou její podstatnou částí a velká část připadala právě klášterům. Tak pojďme. Třeba?

>Zvláštní, že církev se nejvíce rve o ty nejlukrativnější
>objekty, do kterých stát vrážel neustále peníze.
Víte, jak se za bolševika opravovaly některé kostely? Víte kolik na ně přispívali lidé ze zahraničí? A kolik hodin na nich odmakali sami věřící? V některých oblastech měl dokonce bolševik velice těžkou hlavu z toho, že na kostely chodí dělat více lidí, než na ty jejich akce "Z". [chechtot]
Kdyby se to vzalo sumárně, tak bolševici hlavně žili z toho, co tu bylo. Analogicky snad chcete říct, že povznesli hospodařství na vyšší úroveň, než převzali v 1948?? To snad ne!? Tak jejich prioritou bylo opravovat a zachovat církevní budovy?? Pokud ano, tak jsem asi žil v jiné zemi. [pláč]

>Zdevastované kostely a kaple v Horní-Dolní je vůbec
>nezajímají. A pokud jsou nákladně opraveny , tak za peníze
>farníků, což oceňuji.
A farníci nejsou Církev? Kdo tedy tvoří podle vás Církev?

>Ale já jsem nikdy netvrdila, že vím jaký je žal otce ,
>který přišel o dítě. To chcete vážně argumentovat takhle?
Ne, jen jsem použil pro demonstraci váš argument v jiném směru. [mrknutí jedním okem]

>Tak mi to prosím vysvětlete.
Co chcete vysvětlit? To že nacházím? To že Bůh neustále promlouvá?
Např. http://web.katolik.cz/feeling/1_7.htm

>Ráda pochopím,pokud to vysvětlení bude mít hlavu a patu....
>[smích]
Může být. Mám to vypracovat a dát na nějakovou webovou stránku? Do konfery by toho bylo opravdu hodně. Navíc to nedám dohromady za hodinu a musím se taky nějak živit. [mrknutí jedním okem] Ale pokud to myslíte vážně, můžu po částech, aby průběžně aspoň něco bylo. [mrknutí jedním okem]

84288

17.12.2005 1:32

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

seda 82.?.?.?

Reakce na 83682

>Ta tím osvícením fááákt celá září.[chechot] Hlavně cizinci, co se přijedou podívat např. do Prahy jsou z toho žáru celí rozpálení, když se tu krade a vraždí jen to sviští... [chechtot] <
Tím jste reagoval na mnou prezentovaný můj názor, že společnost v ČR je ve vztahu k církvím osvícenější než např. Polsko, nebo Slovensko...
Já jsem na to reagoval upozorněním, že:
>A víte,že USA "září" ještě víc než ČR?<
Tím jsem myslel, že Američani by museli být nadšení, kdyby dosáhli ve zločinnosti takových parametrů, jako my v ČR. Podle mých vědomostí by Praha
byla silně "na chvostě" ve zločinnosti ve srovnání s stejně velkými městy USA!
>No, kdybyste napsal něco o osvícených Američanech, tak by se o tom dalo diskutovat, ale vy jste psal o osvícených Češích.<
Diskutujte! Např.: Kde byli ti osvícenci, když Američani, vlastně tehdy ještě přistěhovalci (ale přesněji okupanti), organizovali genocidu těch opravdových Američanů - domorodců? A kde byli ti osvícení přistěhovalci, kteří sestavili tu slavnou ústavu, která platila jen pro bílé Američany? Kde byli ti osvícenci, když se do Ameriky dováželi tisíce černých otroků? Co dělali ti osvícenci, že připustili, aby tito otroci a posléze jejich potomci, ani po staletích nebyli a nejsou ušetřeni rasizmu ze strany svých bílých spoluobčanů? Jen nám popovídejte o těch osvícených Američanech, kteří ve jménu své "pravdy" resp. své posedlosti majetkem, jsou schopni šířit své zájmy "mečem a plamenem" po celé planetě!?
>Hmmm, to je opravdu silný argument.<
Tak jste reagovat na můj názor, že cituji se:"A co se týče vašeho pohledu na antikoncepci: Jste Vůl!". Ale ty mé argumenty, myslím si, že "silné", jste už "pro jistotu" neuvedl..., takže čtěte:
1) Stále si myslím, že antikoncepce je lepší, než řešit problémy nechtěného početí, nebo případný potrat. Ten kdo zakazuje potraty, antikoncepci a myslí si, že lidstvo přestane souložit,je Vůl!
2) Antikoncepce je možnou alternativou, jak řešit přetížení planety lidmi.
Zvláště, když má problémy je uživit, např.Čína.
3)Kondomy zabraňují šíření pohlavních chorob! Nebudu se s vámi hádat jestli
zabraňují, nebo "jen snižují riziko přenosu", ostatně není to z "mé hlavy". Je to všeobecně uznávaný fakt. Každopádně to stojí za větší pozornost než
modlidby a svěcení...!
4) Zbavují ženy rizika, že někdy by mohly být "duševně zraněny", kdyby je okolnosti např. donutily vzdát se svého dítěte a dát ho pryč (např. do babyboxu)! Ale to antikoncepce obecně.[velký smích] [velký smích] [velký smích]

83916

17.12.2005 16:49

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 83916

>Tím jste reagoval na mnou prezentovaný můj názor, že
>společnost v ČR je ve vztahu k církvím osvícenější než
>např. Polsko, nebo Slovensko...

Ano. Ale snažil jsem se držet tématu a nerozšiřoval jsem jej na ostatní státy. Jinými slovy jsem napsal proč je poté, co se společnost u nás silně sekularizovala a prohlásila Boha za mrtvého takový nárust negativních jevů, že je to alarmující.... Takovéto experimenty jsou na desítky let, než se projeví výsledky. A nějaká srovnání už u nás snad máme, ne? Co třeba případy dětí "zabijáků" u nás. Byly před 50-ti lety takovéto případy? A pokud ano, tak kolik?

>Diskutujte! Např.: Kde byli ti osvícenci, když Američani,
>vlastně tehdy ještě přistěhovalci (ale přesněji okupanti),
>organizovali genocidu těch opravdových Američanů -
>domorodců? A kde byli ti osvícení přistěhovalci, kteří
>sestavili tu slavnou ústavu, která platila jen pro bílé
A co chcete v tomto kontextu vytýkat katolíkům?? Pokud je mi známo, tak jediným katolíkem z prezidentů USA byl J. F. Kenedy. Jediný nebyl zednářem a jak jsem psal jinde - zednář není katolíkem, neb se příslušností k lóži automaticky z Církve vylučuje. Ostatní všichni byli, včetně současného.

>Američany? Kde byli ti osvícenci, když se do Ameriky
>dováželi tisíce černých otroků? Co dělali ti osvícenci,
>...
>Jen nám popovídejte o těch
>osvícených Američanech, kteří ve jménu své "pravdy" resp.
A proč já, o osvícencích jste psal vy, ne já.
V Evropě a především pak ve Francii bylo osvícenectví vykládáno jako osvobození od náboženství...

>vašeho pohledu na antikoncepci: Jste Vůl!". Ale ty mé
>argumenty, myslím si, že "silné", jste už "pro jistotu"
>neuvedl..., takže čtěte:
V tomto jsem reagoval na Jste Vůl!, což považuji za velice silný argument. [chechtot]

>1) Stále si myslím, že antikoncepce je lepší, než řešit
>problémy nechtěného početí, nebo případný potrat. Ten kdo
Ano, to máte pravdu. Ovšem pokud jste 100% rozhodnutý nemít děti a jelikož žádná antikoncepce není 100%, tak v případě mentality, že "potrat je alternativou", to s nejvyšší pravděpodobností řešit budete muset.

>2) Antikoncepce je možnou alternativou, jak řešit
>přetížení planety lidmi.
"Jsou velmi chudí, protože jsou početní." Toto tvrzení vyzvedává malthusienské teorie, jenž jsou uznávány často ještě i nyní. Řešení tedy spočívá ve snížení populace, které povede ke zlepšení životní úrovně.
Samozřejmě, velmi důležitý demografický nárůst může zbrzdit vývoj. Ten je však bržděn již od začátku ekonomickou nespravedlností, chronickou zaostalostí zemědělství a nedostatečnou politickou vůlí. S aktuálním bohatstvím naší planety je technicky možné živit dvacet miliard lidí. Problémem zůstává, že chudé
(pokr..)

84020

18.12.2005 11:07

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

seda 82.?.?.?

Reakce na 84020

Vidím, že diskuze s vámi je "nekonečný příběh"! Pak se může stát, že po
"třech výměnách" sami nevíme o čem píšeme, ale hlavně ti, co to čtou, musí
z toho být vedle!?
>proč je poté, co se společnost u nás silně sekularizovala a prohlásila Boha za mrtvého takový nárust negativních jevů, že je to alarmující....<
To opravdu myslíte vážně? Jsem už více jak 50let stár, a tak mi nemohlo uniknout, že nárůst "negativních jevů" nastal po listopadu 1989! Mohli bychom diskutovat o příčinách, ale sekularizace společnosti to není!
Opusťte již filozofii "přání je otcem myšlenky"!
>A proč já, o osvícencích jste psal vy, ne já.<
Ano, psal jsem já. Ale vy jste reagoval s nárůstem kriminality, a na to jsem zase reagoval já.
>V tomto jsem reagoval na Jste Vůl!, což považuji za velice silný argument. <
Chápu vaši ironii, ani já nepovažuji hanlivé označení za argument. A pokud
vás to uráží, tak nabídnu náhražku: všude tam, kde jsem použil slovo Vůl,
dosaďte: "osoba s absolutní absencí logiky"! Tu "zkratku" jsem použil pro
krátkost a výstižnost výrazu.
A tak bychom mohli pokračovat! Všechno je to ale jen "mlácení prázdné slámy", které vyprovokovali nesnášenliví lidé, kteří jsou poznat podle toho, že své názory upředňostňují před názory ostatních.Ba dokonce dělají vše proto, aby je uzákonili!
Takže: Vrátíme-li se k "meritu věci": euthanazie a interupce...:
1)V obou případech by měl mít právo ten koho se to dotkne (garvidní žena,
a nebo smrtelně, nevyléčitelně nemocný, umírající v bolestech), zvolit cestu dle své vůle.
2)Mělo by to být řádně právně ošetřeno, tak aby nebyla možnost zneužití!
A stále by mělo platit,že by to měla být svobodná volba, a že by to nemělo být zakázáno! [mrknutí jedním okem]

84160

18.12.2005 14:24

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 84160

>Vidím, že diskuze s vámi je "nekonečný příběh"! Pak se může stát, že po
>"třech výměnách" sami nevíme o čem píšeme, ale hlavně ti, co to čtou, musí z toho být vedle!?
Ano, to je trošku dáno systémem této konference.

>diskuze s vámi je "nekonečný příběh"!
A co byste si představoval?? Že v rámci vašeho výkladu "tolerance" a "respektu" řeknu - ano pane, máte pravdu, když jsem přesvědčený o opaku?? Jinými slovy - "vy máte právo mluvit, já mám právo mlčet." [chechtot] [chechtot] [chechtot]

>To opravdu myslíte vážně? Jsem už více jak 50let stár, a
>tak mi nemohlo uniknout, že nárůst "negativních jevů" nastal
>po listopadu 1989! Mohli bychom diskutovat o příčinách, ale
>sekularizace společnosti to není!
Ano myslím! To je právě jeden z vašich omylů. Procesy ve společnosti jsou velice setrvačné. Spočítejte si, kdy nastal odklon a kdo vychoval a vychovává poslední generace. Křesťané to ve velké většině asi nebudou, že? [mrknutí jedním okem]

>Opusťte již filozofii "přání je otcem myšlenky"!
To bych vám spíš měl doporučit já, ne? Vy si evidentně pletete diskutující strany. [chechtot]

>dosaďte: "osoba s absolutní absencí logiky"! Tu "zkratku" jsem
>použil pro
To co je pro vás logika, pro mě opravdu logika asi nebude. Argumenty, které používate nemají s logikou moc společného. To bychom se dostali k filosofii a logice jakožto metodě... A tu zde zcela viditelně nepoužíváte!

>prázdné slámy", které vyprovokovali nesnášenliví lidé,
>kteří jsou poznat podle toho, že své názory
>upředňostňují před názory ostatních.Ba dokonce dělají
>vše proto, aby je uzákonili!
Myslíte tím samozřejmě homosexuály, že? [mrknutí jedním okem]

>1)V obou případech by měl mít právo ten koho se to dotkne
>(garvidní žena,
>a nebo smrtelně, nevyléčitelně nemocný, umírající v
>bolestech), zvolit cestu dle své vůle.
Tu si může zvolit každý a vždy i bez těchto zákonů. Naopak - ve společnosti by měly být zákony postaveny tak, aby vždy chránily ty slabší. V tomto případě nenarozené dítě a nemocného člověka.

>2)Mělo by to být řádně právně ošetřeno, tak aby nebyla
>možnost zneužití!
A jak asi právně ošetříte nemožnost zneužití??? [chechtot] Holandsko vám může být zářným příkladem, jak se jim to opravdu podařilo. [zmaten] [zmaten] [zmaten]
Já nevím, že my lidé jsme neustále nepoučitelní... [zmaten] [zmaten] [zmaten]

>A stále by mělo platit,že by to měla být svobodná volba, a
>že by to nemělo být zakázáno! [mrknutí jedním okem]
Vaše pojetí svobodné volby dotažené ad absurdum znamená vše je dovoleno. Takže proč by zákon měl pamatovat na lupiče, podvodníky, vrahy, pedofily, násilníky... Proč vlastně zákony?
Svobodná vůle spočívá v tom, že se člověk může rozhodnout i proti zákonu. A to taky dělá.

84181

21.12.2005 22:38

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

seda 82.?.?.?

Reakce na 84181

>A co byste si představoval?? Že v rámci vašeho výkladu "tolerance" a "respektu"...<
V případě katolicismu hovořit o toleranci a respektu je směšné - vy nevíte o čem "je řeč". Já na riozdíl od vás nechci, abyste mlčel. Já jen chci abyste nevnucoval "své axiomy" nikomu kdo o to nestojí! Věřte si čemu chcete,zvolte ,nebo nezvolte potrat, zvolte, nebo nevolte euthanazii - vše jen podle svých představ a přání. Nebuďte ale tak drzý, abyste ze svých názorů dělal normu pro ostatní...,a nebuďte tak domýšlivý a nedělejte ze sebe "vzor" morálky!
>>sekularizace společnosti to není!<
>Ano myslím! To je právě jeden z vašich omylů. Procesy ve společnosti jsou velice setrvačné. Spočítejte si, kdy nastal odklon a kdo vychoval a vychovává poslední generace. Křesťané to ve velké většině asi nebudou, že? [mrknutí jedním okem]<
Nechám na čtenářích aby posoudili "kdo je na omylu". Vnímavý čtenář se rozhlédne "po světě" a porovná si morálku, zločinnost atd. v jednotlivých státech v návaznosti na vliv církví tamtéž. Já jsem zjistil, že křesťané
to ve velké většině byli (aspoň v Evropě)!
>To co je pro vás logika, pro mě opravdu logika asi nebude. Argumenty, které používate nemají s logikou moc společného. To bychom se dostali k filosofii a logice jakožto metodě... A tu zde zcela viditelně nepoužíváte!
<
Zato bible a její dogmata, to je tedy "logika"!??
>Tu si může zvolit každý a vždy i bez těchto zákonů. Naopak - ve společnosti by měly být zákony postaveny tak, aby vždy chránily ty slabší.<
Vy si především hájíte své zájmy a svá dogmata! Pod vašim vlivem vznikají
takové absurdnisti, že ve společnosti jejíž někteří jedinci byli na Měsíci,
se ve školách neučí Darwinova vývojová teorie...???
>Vaše pojetí svobodné volby dotažené ad absurdum znamená vše je dovoleno. Takže proč by zákon měl pamatovat na lupiče, podvodníky, vrahy, pedofily, násilníky... Proč vlastně zákony?
>Svobodná vůle spočívá v tom, že se člověk může rozhodnout i proti zákonu. A to taky dělá.<
To jsem nikdy netvrdil!!!Pokud "projevem vaší logiky" je vyprodukovat nějaký nesmysl, "vložit" mi ho do úst, a pak ho vyvracet..., tak nemám zájem!!!Je logické tvrzení, že právo na potrat, nebo na euthanásii nemá nic společného s "lupiči, podvodníky, vrahy, pedofily a násilníky.
[velký smích]

84934

23.12.2005 3:01

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 84934

>V případě katolicismu hovořit o toleranci a respektu je
>směšné - vy nevíte o čem "je řeč".
Stačí mi, že to opět víte vy... [chechtot] [překvapení] [chechtot] [překvapení] [chechtot]

>Já na riozdíl od vás nechci, abyste mlčel. Já jen chci abyste nevnucoval "své axiomy" nikomu kdo o to nestojí...

Aha, takže když řeknu já svůj názor tak vnucuji, kdežto vy říkáte svůj názor a nevnucujete... [zmaten] Prazvláštní logika! U kterého profesora filosofie a logiky jste studoval??

>Nebuďte ale tak drzý, abyste ze svých názorů dělal normu pro ostatní...,a nebuďte tak domýšlivý a nedělejte ze sebe "vzor" morálky!

Jak jinak? Když docházejí logické argumenty, je třeba se uchýlit k invektivám... [překvapení] [chechtot]

>Nechám na čtenářích aby posoudili "kdo je na omylu"...
No pokud ke křesťanům řadíte i Hitlera, Stalina, Pol Pota a další.... Vy teda máte opravdu velice divnou optiku...

>Zato bible a její dogmata, to je tedy "logika"!??
No, asi byste se divil, že je v tom možná více logiky než ve vašich "pseudologických výkřicích" a invektivách...

>Vy si především hájíte své zájmy a svá dogmata! Pod vašim vlivem vznikají..

Hmm, takže napíšu-li, že by měly být zákony postaveny na obranu nejslabších, tak hájím své zájmy a dogmata... Opět velice logický argument... [chechtot]

>takové absurdnisti, že ve společnosti jejíž někteří jedinci byli na Měsíci,se ve školách neučí Darwinova vývojová teorie...???

Takové absurdnosti, že ve společnosti, jejíž někteří jedinci byli na Měsíci se válčí jen to sviští a zabíjejí se nenarození, jak na běžícím páse... [pláč]
To že byl někdo na Měsíci je morální pokrok? Vy jste asi nežil ve 20. století!? Nebo jste chyběl na hodinách dějepisu či etiky??
V tom století, kde byli lidé na Měsíci také lidé zavraždili desítky, miliónů lidí a to pod praporem vašeho vědeckého ateismu. Takže co tady pořád dokola melete o zločinech křesťanů??

Ano, už se učíte. [velký smích] Správně píšete Darwinova vývojová teorie, protože je to jenom teorie a pouze jedna z teorií a veškeré tzv. důkazy jsou postavené "na vodě"...

Pokud se ve školství ČR učí jen a pouze tato teorie, tak kdo komu co vnucuje? Platím daně a musím děti "po večerech sám vyučovat", že ve světě není tahle teorie jediná!!

A včíl mudrujte... [chechtot]

>To jsem nikdy netvrdil!!!Pokud "projevem vaší logiky" je
>vyprodukovat nějaký nesmysl, "vložit" mi ho do úst, a pak ho
Opět nečtete a převracíte, vynechal jste podstatné větné spojení dotaženo ad absurdum...

85208

18.12.2005 11:37

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Dáša 80.?.?.?

Reakce na 84020

>>1) Stále si myslím, že antikoncepce je lepší, než řešit
>>problémy nechtěného početí, nebo případný potrat. Ten
>kdo

>Ano, to máte pravdu. Ovšem pokud jste 100% rozhodnutý nemít
>děti a jelikož žádná antikoncepce není 100%, tak v
>případě mentality, že "potrat je alternativou", to s
>nejvyšší pravděpodobností řešit budete muset.


Je tady ještě jedna alternativa nesouložit
[pláč]

84163

18.12.2005 11:54

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Zdenek Matoušek zdenekm (zavináč) primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 84163


>Je tady ještě jedna alternativa nesouložit
> [pláč]

Velmi moudré ! Zajisté to striktně dodržujete ! Já aspoň ano ! Ale, že jsem moudrý, to si nemyslím, spíš něco úplně jiného. [pláč]

84167

18.12.2005 17:55

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Dáša 80.?.?.?

Reakce na 84167

>
>>Je tady ještě jedna alternativa nesouložit
>> [pláč]
>
>Velmi moudré ! Zajisté to striktně dodržujete ! Já aspoň
>ano ! Ale, že jsem moudrý, to si nemyslím, spíš něco
>úplně jiného. [pláč]

Kdepak , ani moudré , ani hloupé. Prostě jen alternativa.
Stejně extrémní jako tvrzení o zlu antikoncepce.

84213

17.12.2005 16:51

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 83916

(...pokr)země nemají prostředky k nákupu nebo k výrobě nezbytných potravin...

>3)Kondomy zabraňují šíření pohlavních chorob! Nebudu se s
>vámi hádat jestli
Nezabraňují. Pouze snižují riziko a to je veliký rozdíl, kterým jsou někteří posléze nemile překvapeni. (AIDS, velikost viru HIV vs. velikost póru běžného latexového kondomu)

>...není to z "mé hlavy". Je to všeobecně uznávaný fakt.
Existence plynových komor v Osvětimi a jinde je také všeobecně uznávaný fakt...

>4) Zbavují ženy rizika, že někdy by mohly být "duševně
viz. výše o spolehlivost antikoncepce. ...a pearl Index (PI) jednotlivých metod...

84022

19.12.2005 0:23

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

TS 213.?.?.?

Reakce na 84022

>(AIDS, velikost viru HIV vs. velikost póru běžného latexového kondomu)

A kdyz se dym z kadidelnic zakryvajici pozadi argumentu rozplyne, zjistime, ze podstatne vetsi otvory jsou v jistem vatikanskem dokumentu, jez blbe cituje studie jinak vypovidajici o opaku.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/programmes/panorama/3845011.stm

Jinymi slovy, kardinal Trujillo keca z hladu. Mozna si sam vrznout nesmi, a tak to chce znechutit i vsem ostatnim.

Roku 1994 byla v Evrope provedena studie heterosexualnich paru s jednim partnerem HIV-pozitivnim. Ze 123 paru vzdy pouzivajicjch kondom nedoslo k jedinemu pripadu infekce negativniho partnera. Ze 122 ostatnich paru, pouzivajicich kondom jen nekdy, doslo k prenosu ve 12 pripadech.
http://www.fda.gov/fdac/features/1998/298_con.html

84298

19.12.2005 9:58

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 84298


>A kdyz se dym z kadidelnic zakryvajici pozadi argumentu rozplyne,
>zjistime, ze podstatne vetsi otvory jsou v jistem vatikanskem
>dokumentu, jez blbe cituje studie jinak vypovidajici o opaku.

Jak vidíte z níže uvedeného o žádný vatikánský dokument se tentokrát nejedná. [chechtot]

>http://news.bbc.co.uk/1/hi/programmes/panorama/3845011.stm

"Data show that if a condom is used correctly with every act of sexual intercourse for one year, about three out of every 100 women are expected to get pregnant." - to sami říkají v druhém článku a to nezdůrazňují že se jedná navíc o kondomy napuštěné látkou ničící spermie. Pokud by se vzal čistý latex, který se dnes už asi ani nedělá, je paerl 12. A otěhotnět může žena cca 5 dní v měsíci zatímco nakazit se lze každý den. Proto je absurdní doporučovat prezervativ jako 100% ochranu před HIV.
Navíc tak riziková skupina jako mládež jej nikdy nepoužívá "correctly" už jen kvůli nutné absenci osobních zkušeností a rizikovému způsobu života (alkohol) proto zde musí být index selhání ještě větší.

...Centra pro sledování nemocí (Centers for Disease Control - CDC) tvrdí, že neporušené a správně používané latexové kondomy mohou chránit před virem HIV. (Lauran Neergaard. "CDC: Condoms Can Block aids." The Philadelphia Enquirer, August 6, 1993, p. E10.)

Zdrojem tohoto tvrzení je řada studií, které prokázaly, že latexové kondomy mají 99 %-ní účinnost při ochraně před virem HIV.
Každá z těchto studií má ovšem dvě závažné chyby:
V každé studii bylo použito velmi malé množství vzorků (pouze jeden až deset kondomů od každého druhu).
Nebyly simulovány podmínky samotného pohlavního styku in-vivo...


A kde máte vaši 100 %-ní účinnost, kterou v threadu implikuje vyjádřené? [zmaten]

>Roku 1994 byla v Evrope provedena studie heterosexualnich paru s
>jednim partnerem HIV-pozitivnim. Ze 123 paru vzdy pouzivajicjch
>kondom nedoslo k jedinemu pripadu infekce negativniho partnera.
>Ze 122 ostatnich paru, pouzivajicich kondom jen nekdy, doslo k
>prenosu ve 12 pripadech.

>http://www.fda.gov/fdac/features/1998/298_con.html

...Inherentní, přirozeně se vyskytující póry v přírodním kaučuku (latexu) měří nanejvýš 5 mikronů. Spermie měří obvykle v průměru přibližně 50 mikronů a virus HIV přibližně 0.1 mikronu. (C. M. Roland, Ph.D., Editor, Rubber Chemistry and Technology and Head of the Polymer Properties Section, Naval Research Laboratory. Letter entitled "Do You Want to Stake Your Life on a Condom?" Washington Times, April 22, 1992.) To znamená, že co se velikosti týče, virus HIV může latexovými póry proniknout stejně jednoduše jako kočka vraty od garáže...

Použijete-li kondom, smíte zatajit AIDS [chechtot] [překvapení] [zmaten]

http://real.coolio.cz/index.php/archives/2005/10/05/pouzijete-li-kondom-smite-zatajit-aids/

84364

21.12.2005 23:24

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

TS 213.?.?.?

Reakce na 84364

>Jak vidíte z níže uvedeného o žádný vatikánský
>dokument se tentokrát nejedná.

Tak v tom pripade mluvime o jinem dokumentu.

>Proto je absurdní doporučovat prezervativ jako 100% ochranu před HIV.

100% neni nic. Vzhledem k publikovanym pripadum spontanniho vyleceni ani umrtnost na HIV. Kdybyste chtel 100% bezpecnost, nemuzete ani dychat, protoze se muze stat, ze se do vzduchu dostane nejaka jedovatost. A to nepocitam riziko rakoviny z kyslikovych radikalu.

>Navíc tak riziková skupina jako mládež jej nikdy nepoužívá
>"correctly" už jen kvůli nutné absenci osobních zkušeností
>a rizikovému způsobu života (alkohol) proto zde musí být
>index selhání ještě větší.

Samozrejme. Kdyz neco pouzivam blbe tak to nebude fungovat. Od toho je kvalitni sexualni vychova ve skolach.

>Zdrojem tohoto tvrzení je řada studií, které prokázaly, že
>latexové kondomy mají 99 %-ní účinnost při
>ochraně před virem HIV.

To je prijatelne cislo.

>Každá z těchto studií má ovšem dvě závažné chyby:
>V každé studii bylo použito velmi malé množství vzorků
>(pouze jeden až deset kondomů od každého druhu).

Jo, a byly pouzity kapaliny s nizsi viskozitou, a mensi castice nez HIV virus. Takze horsi podminky nez "realne".

>A kde máte vaši 100 %-ní účinnost, kterou v
>threadu implikuje vyjádřené? [zmaten]

100% neni ani dychani.

>...Inherentní, přirozeně se vyskytující póry v
>přírodním kaučuku (latexu) měří nanejvýš 5 mikronů.
>Spermie měří obvykle v průměru přibližně 50 mikronů a
>virus HIV přibližně 0.1 mikronu. (C. M. Roland, Ph.D., Editor,
>Rubber Chemistry and Technology and Head of the Polymer
>Properties Section, Naval Research Laboratory. Letter entitled
>"Do You Want to Stake Your Life on a Condom?" Washington Times,
>April 22, 1992.) To znamená, že co se velikosti týče,
>virus HIV může latexovými póry proniknout stejně
>jednoduše jako kočka vraty od garáže...


Aaaaaaa, klasicka Rolandova studie. Jenomze on pouzil latex specifikovany pro rukavice, ktery ma nizsi kvalitu. Elektronovy mikroskop takove dirky v opravdovych kondomech nenasel. Navic dany por by musel byt naskrz celou strukturu materialu. Krom toho se viriony nalepuji na povrch latexu, cimz se imobilizuji. Tedy kocka se prilepi ke garazi vrata nevrata.
http://qa.aidsmatters.org/answer/10756/
http://www.fda.gov/cdrh/ost/reports/fy99/OSTfy99.html (asi v prvni tretine)
http://www.religion-is-bunk.org/condoms.html

Jestli si mam vybrat mezi WHO a Vatikanem, budu spis verit WHO. Ti alespon nemlzi tak intenzivne.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/programmes/panorama/3180236.stm

84945

23.12.2005 17:14

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 84945

>100% neni nic. Vzhledem k publikovanym pripadum spontanniho...
Ano a proto nemůže být kondom považován za 100% ochranu, jak "je všeobecně rozšířené" a jak jsem namítal panu sedovi. Nehledě na PI, který jasně hovoří o špatné účinnosti kondomu při prevenci těhotenství, jak potom může asi být účinný při prevenci aids... Nejedná se tedy o uživatelskou efektivitu, ale o efektivitu metody. A to už vůbec nemluvíme o jiných cestách nákazy HIV při pohlavním styku...

>Samozrejme. Kdyz neco pouzivam blbe tak to nebude fungovat. Od
>toho je kvalitni sexualni vychova ve skolach.
Viz výše.

Co se týče vámi prezentovaných odkazů na otázky velikosti viru vs. póry latexu, vycházel jsem z materiálů, které mám k dispozici. Mám kontakt na člověka, který se tím v současnosti zabýval "přímo na place" (myšleno v laboratořích), ale přes Vánoce ho nebudu otravovat. Zkusím to až po, takže se k tomu zatím nemůžu vyjádřit.

Určitě znáte doznání Dr. Nathansona, který má za sebou více než 75 000 potratů! k manupulacím s fakty.

Naše skupina NARAL v roce 1968 věděla, že kdyby provedla pečlivý, čestný průzkum veřejného mínění Američanů o umělých potratech, utrpěla by jasnou, zničující porážku. Udělali jsme tedy následující: Médiím a veřejnosti jsme poskytli údaje s vysvětlením, že jsme provedli průzkum a že skutečně 50 nebo 60 % Američanů je pro legalizaci umělých potratů. To byla samozřejmě velice výnosná a velice úspěšná lež, která splnila očekávání. Když se veřejnosti dlouho a často říká, že každý je pro legalizaci umělých potratů, pak to bude automaticky postupem času opravdu každý zastávat. Jen velmi málo lidí je rádo v menšině. To byla jedna z našich velmi užitečných taktik, tedy použití vymyšlených, nečestných a dvojznačných průzkumů. Důrazně bych chtěl všem poradit, aby byli velice opatrní a kritičtí ke všem průzkumům, o nichž čtou v novinách a slyší ve zprávách.
Jak jsem již řekl, je to jedna z ještě dnes používaných taktik propotratového hnutí.


Také jsme věděli, že počet žen, které ročně zemřou následkem nelegálních potratů, je mezi 200 až 250. Ale číslo, které jsme stále opakovali a předávali médiím, bylo 10 000...

(pokr...)

85276

23.12.2005 17:15

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 84945

(...pokr)

>Jestli si mam vybrat mezi WHO a Vatikanem, budu spis verit WHO. Ti alespon nemlzi tak intenzivne.
No, jak v čem. [chechtot] Ale to je právo vaší volby. Já jsem názoru opačného.

...v zemích s katolickou většinou jako Burundi 65,9%, Angola 49% , Gabon 44,8% Uganda 43%, je nakažených dospělých Hiv/Aids jasně nižší ( 6,1; 3,9; 8,1; a 4,1) než v zemích, kde je katolíků málo Botswana (4,5% katolíků, 37,3% nakažených, Swaziland (5,45 a 38,8) Jižní Afrika (6,37 a 21,5) a v Zimbabwe (7,85 a 24,4), že v sub-saharské Africe (700 milionů obyvatel) bylo za rok rozdáno 700 milionů profilaktických prostředků, ale pouze jedna země dnes citelně snížila počet nakažených AIDS z 15% na 4%, a je to Uganda, kde se používá metoda [re]ABC[/red], kde písmeno C znamená kondom a je pouze na třetím místě prevenční strategie: A = zdrženlivost, B = manželská věrnost.; a že nakonec pravým ideologickým poselstvím a průkopníkem pohromy je ono heslo: "Navleč si kondom a dělej si co chceš!",...

...Církev stále přispívá také k asistenci a péči o nemocné a jejich rodiny. 26,7% všech center léčby nemocných HIV/AIDS na světě jsou katolická zařízení...

A včíl mudrujte o tom, kdo se opravdu nechá víc masírovat a lakovat propagandou... [pláč]

85277

16.12.2005 16:58

Jsem pro legalizaci

js 200.?.?.?

Reakce na 83383

Nesouhlasim zasadne s potraty ale o svem vlastnim zivote si kazdy ma pravo rozhodnout sam! Jde jen o ochranu, aby to nebylo aplikovano proti vuli dotycneho. Paradoxem je, ze zvolit si to nikdo nemuze, ale pry (co jsem se doslechl) se aplikuje bezne v nekterych pripadech a bez souhlasu nemocneho! Take je dobre si povsimnout jak hystericky nekteri reaguji na eutanazii, ale ti sami se vubec nepozastavuji nad bombardovanim Iraku - tech deti se nikdo neptal, jestli na ne muze shodit bombu, ktera jim nasledne rozerve koncetiny! Pozdrav do Vatikanu a Tel Avivu...!

83828

14.12.2005 11:20

Pan doktor má pravdu

Jarmila 85.?.?.?

i právníci rovněž tvrdí, že posranci opět odsouhlasili jen další z mnoha právních paskvilů. Lékařům už může být jedno, jestli půjdou za euthanasii do kriminálu na 5 let, nebo na dýl.

Jinak je mi velmi líto mužů, musí to být pro ně asi strašný pocit, když při každé masturbaci odsoudí k smrti stamiliony živých lidských bytostí. Jak se asi přitom cítí? Ne, být mužem bych psychicky neunesla, musí to být fakt tragické.[pláč]
http://www.fun-online.sk/skg/fun-online/wap/fotky/sperm.gif http://www.fun-online.sk/skg/fun-online/wap/fotky/sperm.gif http://www.fun-online.sk/skg/fun-online/wap/fotky/sperm.gif http://www.fun-online.sk/skg/fun-online/wap/fotky/sperm.gif

83431

14.12.2005 11:44

RE: Pan doktor má pravdu

anonymus 80.?.?.?

Reakce na 83431

A co máme říkat my chlapi co se sebou žijeme 24/7? [mrknutí jedním okem]

83439

14.12.2005 14:32

RE: Pan doktor má pravdu

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 83431

Pani Jarmilo, nevim jak Vas muz, ale ja obcas odsoudim nejake ty stamiliony k smrti i pri jinych cinostech nez jenom masturbaci... [mrknutí jedním okem]
http://zerospeed.net/smiles/69.gif http://zerospeed.net/smiles/love-smiley-076.gif

83457

15.12.2005 9:25

RE: Pan doktor má pravdu

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 83457

Pavlíku, čertíku, vidím, že jste taky objevil bohaté naleziště originálních smajlíků.http://www.fun-online.sk/skg/fun-online/wap/book/img/laughe.gif

S těmi spermiemi jsem jen reagovala na demagogické komentáře přede mnou, kde pánové tvrdí, že shluk buněk bez mozku je dítě. To už taky mohou tvrdit, že když doktoři v narkóze uříznou někomu nohu, že se dopustili vraždy, neboť ta odříznutá noha je lidská bytost.

83640

15.12.2005 13:10

RE: Pan doktor má pravdu

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 83640

Ja vim jak ste to myslela. Na podobne nesmysly nema vubec cenu reagovat. Pokazde, kdyz se nacne podobna diskuze, tak se vynori ruzni puritani, bigotni zabednenci jako Honza zvany Janek, liberalove jako ja nebo seda, muzi a zeny. A tyhle ruzne prolinajici se mnoziny si davaji do rypaku. Ja uz k tomu radsi pisu pouze kratke komentare nebo radsi vubec nic.
Kazdopadne pravdu mam samozrejme ja...http://zerospeed.net/smiles/flame.gif

83666

15.12.2005 16:55

RE: Pan doktor má pravdu

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 83666

No, bývaly doby, kdy jsem se zuřivě hádala, až jsem z toho pak celou noc nespala. Ale teď již také jen tak rekreačně píšu k tomu krátké komentáře, aby řeč nestála.:http://grafika.profitux.cz/images/smiles/036.gif

Jasně že máte pravdu, ale já mám přece jen o něco větší. [velký smích]

83679

14.12.2005 19:20

RE: Pan doktor má pravdu - možná ne!

seda 82.?.?.?

Reakce na 83431

>Jinak je mi velmi líto mužů, musí to být pro ně asi strašný pocit, když při každé masturbaci odsoudí k smrti stamiliony živých lidských bytostí. Jak se asi přitom cítí? Ne, být mužem bych psychicky neunesla, musí to být fakt tragické.[pláč]<
Paní Jarmilo! Skvělý fór!, zvláště pak, že to nejvíc "sedí" na pány postižené
celibátem! [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]
Nevím jak se s tím duševně vyrovnají...?

83505

15.12.2005 1:39

RE: Pan doktor má pravdu - možná ne!

krysa 84.?.?.?

Reakce na 83505

>Jinak je mi velmi líto mužů, musí to být pro ně asi strašný pocit, když při každé masturbaci odsoudí k smrti stamiliony živých lidských bytostí. Jak se asi přitom cítí? Ne, být mužem bych psychicky neunesla, musí to být fakt tragické.[pláč]<

A co tak vymyslet zákon proti honění ptáka???
...ale to by neprošlo.... co by ti chudáci ve Vatikáně pak dělali????

A ze všeho nejvíc by mne zajímalo, jak by se to sledovalo a zjišťovalo, hi!!!! Že bysme pak měli na to nějakou novou "reality show"???
...nepřekvapilo by mne mimochodem, kdyby ji vymysleli v USA....
to už začíná být země "tak neomezených možností" jako byl SSSR, hi!

83606

14.12.2005 22:23

RE: Pan doktor má pravdu

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 83431

>Jinak je mi velmi líto mužů, musí to být pro ně asi
>strašný pocit, když při každé masturbaci odsoudí k smrti
>stamiliony živých lidských bytostí. Jak se asi přitom
>cítí?
Nevím jak ostatní muži, Jarmilo, ale já se při tom cítím skvěle... [vyplazený jazyk]

83564

14.12.2005 22:25

RE: Pan doktor má pravdu

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 83431

>Jinak je mi velmi líto mužů, musí to být pro ně asi
>strašný pocit, když při každé masturbaci odsoudí k smrti
>stamiliony živých lidských bytostí. Jak se asi přitom
>cítí?
Nevím, jak ostatní muži, Jarmilo, ale já se při tom cítím skvěle... [vyplazený jazyk]

83566

15.12.2005 10:54

RE: Pan doktor má pravdu

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 83431

>..., když při každé masturbaci odsoudí k smrti
>stamiliony živých lidských bytostí.

Nejen při masturbaci, ale i při početí se uchytne spermie jedna a miliony ostatních příjdou vniveč.

Církev by měla na tom zapracovat a něco vymyslet, aby z každé spermie vyrostla živá lidská bytost. Vždyť již tisíce let nechává lidstvo zbůhdarma bez pomoci hynout biliony počátků lidských životů denně. Divím se, že se již dřív církev tímto závažným problémem nezabývala. Řešení není jistě jednoduché, ale při troše snahy mohl být tento problém úspěšně vyřešen již před více jak tisíci lety. Zdá se, že černoprdelníci trochu zaspali. Na jejich omluvu je možno připustit, že možná měli jiné starosti. Např. jak povraždit pohany a heretiky.

83651

15.12.2005 13:43

RE: Pan doktor má pravdu

Klokan 210.?.?.?

Reakce na 83651

Karle mel by jste vedet,ze v soucasne dobe je mnoho pripadu,kdy muzi maji spermie malo zivotne a jejich pocet mensi,takze i ta vitezna je casto vyhrou v loterii.
Ale docela me zaujala vase myslenka.Cirkev tezko mohla neco resit pred staletimi,protoze se toho moc nevedelo.Ted by se to dalo.Vemte si inseminaci u krav,kdy se z jednoho odberu byka,ktery musi odpovidat standardu daneho plemene,udela X davek pro oplodneni X krav.
To by pak tech muzu nemuselo byt opravdu mnoho.
Jakej standard by pak mel ten "vyvoleny" jedinec?A co s temi ostatnimi?Sup s nimi do klastera?

83669

15.12.2005 16:35

RE: Pan doktor má pravdu

horus 82.?.?.?

Reakce na 83431

Domnívám se, že naši poslanci svoji úlohu při schvalování zákona o snížení trestní zodpovědnosti z 15 na 14 let nezvládli. Měli jít mnohem hlouběji do nižších ročníků. Nedávno, když jsem vylézal z vany, tak jsem po něčem ukouznul a praštil sebou na zem. Koukám a vidím, že mě málem zabili moje vlastní děti. Parchanti mrňaví.

83678

14.12.2005 12:17

Prilis strucny clanek

Zrzek 147.?.?.?

Pan doktor tvrdi, ze je potreba diskuze. Ve svem clanecku se vsak omezil pouze na kritiku noveho zakona, navic asi dost povrchni (zakon jsem necetl, ale urcite by se dalo kritizovat detailneji).
Mozna mohl tu diskuzi rozvinout a treba nam sdelit svuj nazor.

83445

14.12.2005 15:02

A co se

Aja 24.?.?.?

povazuje za euthanasii? Realna pomoc pri ukonceni zivota a nebo i odpojeni cloveka ve vegativnim stavu od pristroju ?
V druhem pripade, kdo o tom rozhoduje v Cechach? Osetrujici lekar, skupina lekaru, rodina?

83462

14.12.2005 16:40

RE: A co se

Alex Juchelka 129.?.?.?

Reakce na 83462

Euthanasia Classification

The Netherlands State Commission on Euthanasia (as cited in Robinson, 2002), as well as BBC’s Religion & Ethics web site online euthanasia classification (“Euthanasia Classification”, n.d.) recognizes the following types of euthanasia:

Active euthanasia. This involves causing the death of another person through a direct action, with or without an explicit request from that person (Robinson, 2002). Example of this type of euthanasia is when a person is killed by being given an overdose of painkillers (“Euthanasia Classification”, n.d.).

Passive euthanasia. Speeding up the death of a person by withholding or withdrawing some form of support or treatment and letting nature to take its course. This would include removing life support equipment or stopping medical procedures, as well as stopping delivery of food and water and allowing the person to dehydrate or starve to death (Robinson, 2002).

Euthanasia can be further categorized based on the voluntary principle:

Voluntary euthanasia. This type of euthanasia usually occurs at the request of the person who dies (“Euthanasia Classification”, n.d.). A specific form of voluntary active euthanasia, known as a physician-assisted suicide has recently gained public notoriety and we believe that it deserves a separate category:

Physician-assisted suicide. This term is usually used when a physician supplies information and the means of committing suicide (e.g. a prescription for lethal dose of sleeping pills, or a supply of carbon monoxide gas), or both, to a person, so that they can easily terminate their own life (Robinson, 2002).

Non-voluntary euthanasia. This is often used to describe a case, when the person is unconscious or unable to make a meaningful choice between living and dying, and an appropriate person takes the decision on their behalf (“Euthanasia Classification”, n.d.).

Involuntary euthanasia. This is the case when the person who dies chooses life and is killed anyway (“Euthanasia Classification”, n.d.).

83470

14.12.2005 16:44

Diky

Aja 24.?.?.?

Reakce na 83470

vrele, pane Juchelko.

83472

14.12.2005 17:13

Srovnávat eutanazii s potratem, je mimo mísu!

seda 82.?.?.?

Už samotný potrat a potrat je určitě rozdíl-závisí na době uplynulé od početí, např. minipotrat (odsátí oplodněného vajíčka) je také "vražda" (v křesťanské terminologii?!)?
Dovedu si předtavit, že bych se dostal do takové životní situace resp. zdravotní situace, kdybych už nechtěl dál žít... Měl bych mít právo se rozhodnout!
Nicméně chápu, že by to mělo být řádně právně ošetřeno a fakticky pohlídáno!

83476

17.12.2005 22:57

RE: Srovnávat eutanazii s potratem, je mimo mísu!

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 83476

Obavam se, ze zakon se neda napsat tak, aby pohlidal ty co budou hledat skuliny. Motivy budou ruzne, ale skulinari budou mit spolecneho jmenovatele a to budou penize, at uz pujde o vysoke naklady tezce nemocneho v nemocnicich ci o dedictvi po pripadnem pozustalem. V Nemecku je tema legalizovat euthanasii po Hitlerovi dost nepopularni, 100 000 mrtvych zasahlo prakticky kazdou nemeckou rodinu v tricatych letech, ale taky nevim, ze by v procesech "ala doktor smrt" nemecti soudci vynesli drakonicke tresty, a to presto ze v nemecke legislative neni o euthanasii ani zminka.

84080

14.12.2005 18:11

Řekneš:eutanazie, nebo potrat!...

seda 82.?.?.?

...a hned hejno potrefených husí začne kejhat (husy potrefené vlastní samolibostí, nadutostí, přesvědčených o své SVATÉ pravdě
a osvícených svým Bohem)!?!
Přitom je to tak prosté: Nechcete potraty? Dobře! Tak je nepodstupujte!
Nechcete eutanazii? No dobře, tak o ni nežádejte! Ale řekněte mi, kdo vám dává právo regulovat např. můj život (do prdele!)! A rozhodovat (za mne!?) jestli se můžu, nebo nemůžu rozhodnout pro eutanazii!?

A ta teorie o miliónech zavražděných spermií... no to je výplod chorých mozků! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
A pro černoprdelníky mám radu :Choďte kanálama! Když se rozhlédnu po světě, tak zjišťuji, že kde hraje roli některý z Bohů, tak tam je masakr!!!
Židi - plemeno, které ve jménu Boha pořádá vražedné orgie, a dokazují, že židovský Bůh je lepší než Alláh!
Indie: Mydlí se tam Budha s Alláhem, a taky to stálo už "pár" životů!?
USA: Ti tam mají Bohů, že mi nestačí ani prsty na obou rukou - globálně jeden, ale nemá jen dvě tváře jako Janus... jen počítejte: mormoni, katolíci, evangelíci, jehovisti, desítky sekt..., prostě Bůh universum, jen si vybrat. Přesto v tak zbožné společnosti se vraždí na potkání, a co nestihnou doma, to dohání v zahraničí - samozřejmě v misích rozsévajích demokracii po světě!?!? (Posvěceno Bohem???)
Ó civilizace! Do jaké řiti ses to dostala pod vedením USA?! Jsi zralá pro eutanazii! [vyplazený jazyk]

83487

14.12.2005 21:43

RE: Řekneš:eutanazie, nebo potrat!...

Rastík 195.?.?.?

Reakce na 83487

Len drobna oprava - Budha nie je Boh a budhizmus nie je ani nabozenstvo v pravom zmysle. A v Indii prevladaju hinduisti. Ono tak ani nejde o nejakych bohov, ale skor o cirkvi - takze zase len obycajna ludska chamtivost a zloba...

83547

15.12.2005 1:33

RE: Řekneš:eutanazie, nebo potrat!...

krysa 84.?.?.?

Reakce na 83487

ad: A pro černoprdelníky mám radu :Choďte kanálama! Když se rozhlédnu po světě, tak zjišťuji, že kde hraje roli některý z Bohů, tak tam je masakr!!!
----
Kromě snad buddhistů se to řeže jen to hvízdá!
No a pokud de o "chození kanálama", esli je ještě nekousla žádná krysa do prdele, tak ať jen přijdou!
Všechny si už brousíme drápky a zuby a chystáme na ně morový blechy!


83604

14.12.2005 19:49

euthanasie

Lone 195.?.?.?

Souhlasím s autorem. Proklamované přání zemřít je velmi vzácné, léčím těžce nemocné pacienty více než deset let a s vážně míněnou (natož opakovanou) žádostí o usmrcení jsem se setkal možná 3x. Ostatně kromě ojedinělých případů si může trpící pomoci sám, výjimkou jsou snad quadruplegici (s nimiž mám malou zkušenost) - ale nemá pacient právo, je-li při plném vědomí, odmítnout léčebný výkon? Tedy i umělou výživu resp. zavedení sondy nebo katétru.
Skutečným problémem jsou pacienti, kteří své přání vyjádřit nemohou. Zde přicházejí v úvahu dvě možné situace - trpící pacient, který rychle spěje ke smrti (a tady se euthanasie, tedy urychlení umírání, v nějaké formě praktikuje odjakživa) a trpící pacient v relativně stabilním stavu. Poslední případ je jádrem problému. Můj názor je, že k usmrcení takového člověka se může odhodlat jen silně emočně spřízněná bytost, a že se jedná o vraždu. Pro takovou věc ovšem nelze žádat potvrzení zákonem, post hoc je takový akt hodnocen soudem lidským (zda je podán podnět policii) resp. soudem krajským (i zde bych ale očekával lidské pochopení) a především soudem posledním (mám na mysli spíše svědomí než božskou prozřetelnost)
Btw velice mě pobavil projev jakéhosi ekumenického triumvirátu, který jsem shlédl v TV (katolický duchovní, rabín a člen nějaké evangelické církve) - jeden z trojlístku pohnutým hlasem prohlásil, že "pokud bude zákon přijat, nebude si nikdo v této zemi jist vlastním životem!" Svatá prostoto! Aneb, jak praví klasik: ono není ani tak problém, že člověk je smrtelný, horší je, že ho smrt často zaskočí...[smích]

83510

15.12.2005 1:28

HE??!

krysa 84.?.?.?

Co proboha rvete potraty do euthanasie???
No a když už o ně de: je to věc POUZE tý baby, rozhodně né státu, jeho práva, nebo nedej buh nějaké církve!
Nevím, proč by jí do toho měl někdo kafrat!
Zvláště mne pak fascinují "zpiči" (jiný slovo mě nenapadá) v některých zemích, kteří zavedli, že je někde dle všeho trestnej potrat i po znásilnění...

No a pokud jde o euthanasii: chci-li chcípnout, je to moje věc a né státu ani církve, v které ostatně nejsu. Nemají mi do toho proč kafrat.
Problém nastává v okamžiku, kdy chci chcípnout, ale už to sám fyzicky nedokážu (teda se zabít), ale nějakej blb mne drží na přístrojích....
Případně v okamžiku, kdy je navíc jasný, že mě z toho nikdo nevyhrabe a místo abych si v klidu chcípl do mě někdo zbytečně rve oblbováky dalších 14 dní!

Mimochodem: obdobně zrůdný mi připadá, když v USA někdo dostane trest smrti a čeká na něj 26 let a podobně...

Oboje mi připadá jako zvláštní forma mučení:
aneb:
"tak ty chcípneš, ale my se postaráme, aby ti to trvalo co nejdýl"...

Dobře, třeba máte zvláštní vztahy k vězňům, ale proč má to samý absolvovat normální člověk? Dyt i naprostý blb ví, že i kdyby byl zitra lék na jeho nemoc, tak ho budou 12 let testovat, čehož se tak jak tak nedožije, a kdyby se dožil tak mu ho ten zkurv Rath "na pojišťovnu" stejně nedá!

83602

15.12.2005 10:59

RE: HE??!

Old Shatterhand 193.?.?.?

Reakce na 83602

>Mimochodem: obdobně zrůdný mi připadá, když v USA někdo
>dostane trest smrti a čeká na něj 26 let a podobně...


Btw, a proč tomu tak v USA vlastně je? Na co se tak dlouho čeká?

83653

15.12.2005 11:16

RE: HE??!

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 83653

Je málo dobrovolníků na testování nových léků a jiných chemikálii. Dřív tam testovali i na vojácích, ale co již nejsou záklaďáci, tak se armáda k tomuto účelu používá jen omezeně, v bojových situacích, kdy lze negativní dopady testů svalit na chemické zbraně nepřátelské armády.

83656

15.12.2005 9:36

Nejsnáze člověk obelže sám sebe.

J. H. 62.?.?.?

To totiž lže někomu, kdo je předem rozhodnut uvěřit.
Ale k věci: Lidem, kteří se snaží odstranit utrpení tím, že zabijí trpící je nutno důrazně doporučit, aby začali sami od sebe.
Pro nás ostatní pak platí pravidlo, abychom si dali dobrý pozor na ty, kteří se snaží PRO SEBE prosadit právo, aby mohli beztrestně zabíjet - samozřejmě ty druhé.

83644

19.12.2005 10:08

RE: Nejsnáze člověk obelže sám sebe.

Janek jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 83644

>Ale k věci: Lidem, kteří se snaží odstranit utrpení tím,
>že zabijí trpící je nutno důrazně doporučit, aby začali
>sami od sebe.

>Pro nás ostatní pak platí pravidlo, abychom si dali dobrý
>pozor na ty, kteří se snaží PRO SEBE prosadit právo, aby
>mohli beztrestně zabíjet - samozřejmě ty druhé.

Souhlasím. Jeden pěkný názor z praxe je zde (ač by to na tomto serveru člověk nehledal [mrknutí jedním okem] ):
http://www.abclinuxu.cz/blog/Psychoanalyza/2005/12/10/112715

...V akutní péči jsem se často setkala s tím, že lidé s leukémií, kteří nás žádali o eutanázii, po několika měsících odešli zcela spokojeně po svých a žijí dále kvalitním životem. Kdyby zdravotníci vyhověli všem "žádostem" o eutanázii, půl republiky by vymřelo. Hodně lidí " žádá o eutanázii " jen proto, že se jim nikdo nevěnuje, zjm. příbuzní, ti je co nejdříve zbaví bytu a majetku a oni pak mají pocit, že jsou zbyteční...

84365

19.12.2005 15:07

Jankovi

Hubble Bubble hubblebubble na seznamu 193.?.?.?

Obdivuji Vaši vytrvalost a čistou argumentaci. Plně sdílím Váš pohled na svět a sám bych se nevyjádřil lépe.

84384

27.12.2005 15:14

Lidský život je lidský život

Liebe 212.?.?.?

Nikdo nemá právo nikomu brat žívot, každý má přírozené právo na žívot. Ať se jedna o nenarozené dětí, postižené,čí staré, nebo nevylečitelně nemocné lidí.Ospravedlňování zla tohoto druhu je sobecké a nemá žaden etický ani morální základ. Hromadné zabijení nenarozených děti, považují za genocidu.

85702

Příspěvků: 83

14.12. 04:05 deu  Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 04:36 Ruda  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 05:11 zaplatil  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
15.12. 02:07 krysa  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 12:22 baba_Blažková  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 13:14 Petr  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
19.12. 15:26 baba_Blažková  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
19.12. 21:39 google  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 13:14 deu  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 13:58 baba_Blažková  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 14:06 anonymus  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 14:37 google  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 16:41 baba_Blažková  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 17:25 google  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 19:14 baba_Blažková  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
15.12. 01:47 krysa  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
16.12. 09:38 J. H.  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
18.12. 20:10 baba_Blažková  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
19.12. 05:42 Ruda  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
19.12. 15:31 baba_Blažková  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
19.12. 15:49 Arkan  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.
14.12. 19:07 seda  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
14.12. 23:31 deu  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
15.12. 11:20 seda  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
15.12. 00:31 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
15.12. 12:37 seda  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
15.12. 12:42 seda  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
15.12. 17:22 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
16.12. 20:23 Dáša  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
17.12. 00:13 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
17.12. 02:53 seda  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
17.12. 13:52 Dáša  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
17.12. 18:39 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
18.12. 11:28 Dáša  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
18.12. 15:01 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
18.12. 17:37 Dáša  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
18.12. 22:56 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
17.12. 01:32 seda  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
17.12. 16:49 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
18.12. 11:07 seda  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
18.12. 14:24 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
21.12. 22:38 seda  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
23.12. 03:01 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
18.12. 11:37 Dáša  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
18.12. 11:54 Zdenek Matoušek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
18.12. 17:55 Dáša  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
17.12. 16:51 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
19.12. 00:23 TS  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
19.12. 09:58 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
21.12. 23:24 TS  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
23.12. 17:14 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
23.12. 17:15 Janek  RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto-až na blby, kteří kecají do všeho!?
16.12. 16:58 js  Jsem pro legalizaci
14.12. 11:20 Jarmila  Pan doktor má pravdu
14.12. 11:44 anonymus  RE: Pan doktor má pravdu
14.12. 14:32 Pavel -Čert- Němec  RE: Pan doktor má pravdu
15.12. 09:25 Jarmila  RE: Pan doktor má pravdu
15.12. 13:10 Pavel -Čert- Němec  RE: Pan doktor má pravdu
15.12. 16:55 Jarmila  RE: Pan doktor má pravdu
14.12. 19:20 seda  RE: Pan doktor má pravdu - možná ne!
15.12. 01:39 krysa  RE: Pan doktor má pravdu - možná ne!
14.12. 22:23 Vodník  RE: Pan doktor má pravdu
14.12. 22:25 Vodník  RE: Pan doktor má pravdu
15.12. 10:54 Karel z Čech  RE: Pan doktor má pravdu
15.12. 13:43 Klokan  RE: Pan doktor má pravdu
15.12. 16:35 horus  RE: Pan doktor má pravdu
14.12. 12:17 Zrzek  Prilis strucny clanek
14.12. 15:02 Aja  A co se
14.12. 16:40 Alex Juchelka  RE: A co se
14.12. 16:44 Aja  Diky
14.12. 17:13 seda  Srovnávat eutanazii s potratem, je mimo mísu!
17.12. 22:57 Rene Bartosek  RE: Srovnávat eutanazii s potratem, je mimo mísu!
14.12. 18:11 seda  Řekneš:eutanazie, nebo potrat!...
14.12. 21:43 Rastík  RE: Řekneš:eutanazie, nebo potrat!...
15.12. 01:33 krysa  RE: Řekneš:eutanazie, nebo potrat!...
14.12. 19:49 Lone  euthanasie
15.12. 01:28 krysa  HE??!
15.12. 10:59 Old Shatterhand  RE: HE??!
15.12. 11:16 Karel z Čech  RE: HE??!
15.12. 09:36 J. H.  Nejsnáze člověk obelže sám sebe.
19.12. 10:08 Janek  RE: Nejsnáze člověk obelže sám sebe.
19.12. 15:07 Hubble Bubble  Jankovi
27.12. 15:14 Liebe  Lidský život je lidský život

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 516