Diskuze k článku

Střihač

Příspěvků 82

19.9.2005 4:38

Strihac

Stojan Jakotyč 69.?.?.?

Cest jeho pamiatke. Po precitani titulku som si na sekundu myslel, ze strihal zeny a holky. Ale to filmy ...

71506

19.9.2005 5:19

Hezký článeček,

baba_Blažková 193.?.?.?

Mindy. Dotkl se mne osobně. I mně totiž bylo kdysi pomoženo. Cizími lidmi, byli to obyčejní lidé s obyčejnými starostmi, táta a syn. Táta zrovna vezl syna vojáka na vlak, syn se vracel po víkendu do kasáren. Ne, nikdo nezemřel, to ne. Viděli z auta, co se děje, vyskočili, padouch dostal přes držku, naložili mě a odvezli pryč. Je to už deset let, já mám dodneška schovaný ten khaki kapesník, do kterého jsem si tenkrát utírala nos. Jenom se bojím, na základě události z tohoto úterka, že dnes už bych se pomoci nemusela dočkat. Že být to dnes, tak nikdo nezastaví, nepomůže. Nejde jen o mne. Hnusné věci se dějí pořád. Ale teď jsme to viděli všichni. Hrdinství se nevyplácí. Teď to tady máme. Na stříbrném podnose.

Děkuji všem hrdinům.

71508

19.9.2005 7:59

RE: Hezký článeček,

Mindy 160.?.?.?

Reakce na 71508

[smích]Dík,Bábo.A tu vděčnou vzpomínku opatrujte...[smích]. Chtěla jsem vzdát úctu.Hrdinství,myslím,nedá hodnotit,tím co tomu,kdo ho zvolí, vynese. Někdy dobrý a někdy zlý.Velíškovi vyneslo dobrou smrt.Takže to špatný.I blbej život je lepší než dobrá smrt.Ale možná tahle tragédie momentálními zákonodárci pohne.O nějakou tu píď...hm.A pár podobných grázlů jako je Lubina, skončí v kriminále dřív než někoho oddělají,znásilní nebo zmrzačí. A taky se možná lidi začnou víc zajímat,jak se v podobné situaci,jako byla ta na Karláku, zachovat.Ty základní pravidla.Jak přežít a snad i pomoci si navzájem.Kéž by. Strach nás sice nemine,ale taky nás dostatečně neoechrání. Strach je nenahraditelný pro rozpoznání nebezpečí a k předcházení ohrožujícím situacím.Příroda nás vybavila.Ale když už jsme v maléru,tak lepší šance jak se z něj vymotat s menší újmou,je naučené chování [smích] .No a někdy to vyjde a někdy ne.Tak se učme [cool] .Přežití.Mindy

71512

19.9.2005 9:39

RE: Hezký článeček,

Had 81.?.?.?

Reakce na 71512

>I blbej život je lepší než dobrá smrt
Jak to víte?

71524

19.9.2005 17:10

RE: Hezký článeček,

Mindy 160.?.?.?

Reakce na 71524

[cool] Nijak,Hade.Nevím to.Jenom si to myslím.

71554

19.9.2005 18:10

RE: Hezký článeček,

Had 81.?.?.?

Reakce na 71554

Hm, uznáte jistě, že to tedy může být pravda,že? Že totiž dobrá smrt je MNOHEM důležitější a lepší než blbej život (časová osa: kolébka -> hrob) v lidském těle...
A třeba se to týká i jeho - i když on neměl asi špatný život a navíc "opustil" ženu a děti - těžké.


71565

19.9.2005 18:48

RE: Hezký článeček,

Mindy 160.?.?.?

Reakce na 71565

[cool] PRAVDA.Hm. Tedy něco,co platí bez výjimky,pro každého a vždy?Ne, to neuznávám.Uznávám,že vy,Hade,můžete zvolit jako svojí osobní pravdu,že dobrá smrt je MNOHEM lepší než blbej život.Jistě.Osobně bych dala přednost blbému životu před dobrou smrtí.V tomto okamžiku.Obstarat si nebo akceptovat "dobrou" smrt můžeme jeden každý z nás.To je věc okamžiku.Namáhavější je žít dobře. I blbej život [smích] .

71570

21.9.2005 22:33

RE: Hezký článeček,

Had 217.?.?.?

Reakce na 71570

Mindy,
Jste nádoba kontrastů - jako drtivá většina nás člověkůch...

>Obstarat si nebo akceptovat "dobrou" smrt můžeme jeden každý z nás.To je >věc okamžiku.
Velký omyl. Velký a lehce pochopitelný. O "dobré, nebo špatné smrti" (vyústění nosných energií jedince, na kterých se poté zažehuje osobní vědomí) rozhoduje SOUHRN VEŠKERÉHO KONÁNÍ (pocity, nálady, myšlenky, činy), které jedinec "vyrobí".Toto vše se nahrne do jednoho okamžiku, kdy se přechází přes "práh smrti" - do jiné reality. A to rozhoduje o dalších kvalitách bytí (zařazení) onoho jedince.
Proto jeden umírá pokojně a s úsměvěm - všeho ze světa nabažen, a jiný ještě dlouho po smrti prchá pronásledován představami svého probuzeného a obnaženého svědomí...
A paměť? Co s tím. To je jen pro silné, vzpomenout si na "svoji" linii a nezbláznit se, nebo nebýt "namyšleně" zvláštní...

>Namáhavější je žít dobře. I blbej život [smích] .
Velká pravda. Mindy dospěla k umění radovat se bez příčiny ("ve všem sama sebe poznávaje raduji se celou bytostí"[mrknutí jedním okem]? Gratuluji..
[překvapení] [smích]

K přechodu "prahu smrti" - představte si např., že všechny, ale VŠECHNY emoce a reakce (např. orgasmy: jsou-li, že), jež za život vyprodukujume se sečtou a shrnou do okamžiku - není divu, že ztrácíme při smrti vědomí a niť paměti se trhá a smrti se pak obáváme a nesnažíme si z ní způsobem života udělat kamarádku... [mrknutí jedním okem]

Proto G. Meyrink kdesi píše:" smrt není zlá, ale narození- to je průšvih" - volná citace.

To jen aby řeč nestála.. [mrknutí jedním okem]

71972

22.9.2005 7:02

RE: Hezký článeček,

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 71972

Kdyz uz jsme u vnimani smrti, tak nelze nepripomenout sepuku a Japonsko obecne...

72035

23.9.2005 23:00

RE: Hezký článeček,

oji 194.?.?.?

Reakce na 72035

Trochu jiná kapitolka.
Ale těší mně, že uvádíte seppuku a ne to druhé sprosté slovo. [smích]

BTW viděl jste film Seppuku? (myslím, že se tak jmenoval) Bylo to o samuraji který aby si zachoval tvář, tak provedl seppuku dřevěnou katanou.


oji

72223

24.9.2005 0:53

RE: Hezký článeček,

Had 81.?.?.?

Reakce na 72223

>BTW viděl jste film Seppuku? (myslím, že se tak jmenoval) Bylo to o samuraji >který aby si zachoval tvář, tak provedl seppuku dřevěnou katanou.

Ano, ano. "Motóme džidžíva..."
Kdybyste někde, oji, zjistil název, dejtě vědět - byť drobným flámem na Zvědavci [mrknutí jedním okem] .
Je to cca 20 let, co jsem na ten film v rámci rozšiřování teoretických obzorů umění boje zabloudil a již tehdy v mém dětstvomládí mi potvrdil, to co jsem si nerad přiznával. Že žiji ve sféře přetvářky a falše, která vládne (vládla) i tam, kde se to holedbá (-lo) ctí, odpovědností apod. Tedy u samurajů.

72227

24.9.2005 1:28

RE: Hezký článeček,

TS 213.?.?.?

Reakce na 72227

>Je to cca 20 let, co jsem na ten film v rámci rozšiřování
>teoretických obzorů umění boje zabloudil a již tehdy v mém
>dětstvomládí mi potvrdil, to co jsem si nerad přiznával. Že
>žiji ve sféře přetvářky a falše, která vládne (vládla)
>i tam, kde se to holedbá (-lo) ctí, odpovědností apod. Tedy u samurajů.

To bylo, jest, a bude, na vsech urovnich od chovani bakterii az po mezinarodni politiku. Pretvarka a parazitismus jako strategie preziti se vyvinuly i v pocitacovych simulacich zivota a evoluce[1].

Vzpomente na vosicky, male cernozlute prouhate hmyzy svym vzhledem parazitujici na povesti vos, i kdyz samy bodave nejsou.

[1] http://en.wikipedia.org/wiki/Tierra_%28computer_simulation%29

72228

24.9.2005 18:09

RE: Hezký článeček,

oji 194.?.?.?

Reakce na 72227

Mám to.

Seppuku, režie Masaki Kobayashi, natočeno 1962, Japonsko.
Všem kteří se neorientují v reáliích Japonska 19.stol. doporučuji nejdříve nastudovat něco z Japonských dějin, filosofie a zejména kodexu Bushido.
Po získání určitého teoretického základu vám pomalé tempo a hustá atmosféra filmu způsobí hluboký zážitek.

Abych nebyl OT, tak dodávám: ve filmu jde v kostce o to, že samurajové postavili hodnotu cti před hodnotu života.

oji

72272

24.9.2005 18:59

RE: Hezký článeček,

Had 81.?.?.?

Reakce na 7

>To bylo, jest, a bude, na vsech urovnich od chovani bakterii az po >mezinarodni politiku. Pretvarka a parazitismus jako strategie preziti se >vyvinuly i v pocitacovych simulacich zivota a evoluce
Debatére TS, Vy se mi líbíte - tedy Váš přínos ku zdejšímu klábosení,( to aby nedošlo k mýlce...) [mrknutí jedním okem] .

Souhlasím a přidávám navíc - vyjmenováváte logicky (vzhledem ke stylu Vašich úvah a postřehů) příklady z hmotné, viditelné sféry.
V nehmotných běžně námi lidmi nevnímaných dimenzích, které jsou obsazeny také tvorstvem všelijakým je to stejně zrádné a parazitické.
Líbilo se mi, jak poutavě byť samozřejmě alegoricky to zpracoval ve sci-fi knížce "NARKA", Richard Šusta.

Všichni mají své parazity a zároveň parazitují. Mj. odtud i báje a pověsti o upírech.

72278

24.9.2005 19:01

RE: Hezký článeček,

Had 81.?.?.?

Reakce na 7

[překvapení] cáfra!
A nevíte, kde se dá sehnat taková historie?

72279

19.9.2005 8:47

Ten s tou pistolí byl narkoman ... !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Ten s tou pistolí byl narkoman. Nic by to neznamenalo, kdyby TV Nova nebyla velkou propagátorkou legalizace tzv. měkkých drog. Dobře si vzpomínám na pořad "Na hraně" kdy moderátorka drtila svými argumenty přítomného státního zástupce, lidoveckého poslance, který byl proti a snažila se očernit i přítomného šéfa protidrogové brigády Komorouse a obvinit ho ze skrytého fašismu. Přítomné publikum z řad vysokoškoláků ji přizvukovalo a závěr pořadu byl jasný - dejte drogám zelenou. Věcné argumety a námitky Komorouse, že podle statistik je nejvíce těžkých zločinů spáchaných pod vlivem drog vyšuměl do prázdna. Velíšek bude mít pomníček, ale změní Nova názor ? Už teď se přestalo ve zprávách uvádět, že se jedná o narkomana.

71515

19.9.2005 16:41

Pěkný kec...

LACO 62.?.?.?

Reakce na 71515

Tento příspěvek se mi velice nelíbí protože je to účelová lež. Pořad Na hraně nevysílá Nova, ale ČT. Za další, z podobných pořadů nevyplývá v žádném případě závěr "dejte drogám zelenou", ale nesmyslnost zákonů, které např. kriminalizují adolescenta, který si někde na balkóně vypěstuje tři kytky trávy, stejně jako dealera heroinu před základní školou.... Tak, jak to populisticky propagují právě nejmenovaní lidovečtí poslanci, kteří naprosto ignorují fakt, že co se návykových látek týče, vede v "podpoře zločinosti" alkohol a velmi dobře vědí, že v naší nevzdělané společnosti tvrdým postupem proti všem drogám a stíráním rozdílů v jejich společenské nebezpečnosti, politické body rozhodně neztratí..
Takže při sledování podobných diskusních pořadů Vám pro příště přeji ostrý obraz, dobrý zvuk, bystré ucho a vyčištěné brýle. [smích]

P.S. Docela mne pobavila představa, jak Jílková v Kotli na Nově obhajuje legalizaci marihuany.. [chechtot]

71552

19.9.2005 17:19

RE: Pěkný kec...

leho 84.?.?.?

Reakce na 71552

LACO, jeden obrovský rozdíl mezi alkoholem a drogami jako je marianka, ale i heroin, kokain a dalsi: Vykouříš jedinej joint a jeho omamné látky ti zůstanou v krvi klidně i měsíc. Naproti tomu si můžeš dát i pět piv a do rána jsou poslední stopy omamného alkoholu pryč. Spousta lidí, co tady obhajuje drogy jako například neškodnou mariánku, kouří určitě pravidelně i několik jointů týdně, no a to potom znamená, že tihle individua z mariánkového opojení nikdy nevyjdou což je pak znát na jejich vnímání realit světa kolem nás...

71556

19.9.2005 18:08

RE: Pěkný kec...

LACO 81.?.?.?

Reakce na 71556

Já jsem marjánku hulil X-krát v životě a nestydím se za to. Četnost tohoto jevu byla "jednou za čas" to znamená řekněme jednou za dva týdny, pravidelně určitě ne. Posledních pár let už vůbec, necítím tu potřebu. Nikdy jsem neviděl, že by joint udělal z někoho agresora, ale viděl jsem to hodněkrát po tom, když si někdo nalil do hlavy pár piv nebo panáků..[smích] Souhlasím, že pokud si nekdo marjánkou vypaluje hlavu denodenně, má to jistý vliv na jeho krátkodobou paměť.[smích] Jenže totéž se dá říci o alkoholu.. Nejsem abstinent, uvádím to tu jen pro srovnání. Marihuana, alkohol a heroin jsou tři rozdílné drogy s rozdílným společenským dopademm, tohle se musí rozlišovat.

71564

20.9.2005 2:39

RE: Pěkný kec...

pampeliška 80.?.?.?

Reakce na 71564

Tímto nechci nikoho poučovat,každý nech si to přebere jak chce.
Bylo mi 17-18 když jsem začal kouřit trávu,za púl roka jsem k ní přidal diazepam,rohypnol.Vydelával jsem slušný prachy,ty sračky jsem bral jen jako zábavu.V 21 jsem začal šnupat a kouřit herák.Pak perník a kokain ,to jsem byl na vrcholu 1gram kokainu 3000 sk .Prachy bili tak jsem si dene dovolil 2-3 gramy.Delal jsem biznis s benzínem a naftou.( stama ty prachy) Jenže pak se neco posralo a já přišel o tok penez,bylo mi 22-23.To už jsem byl docela dobře závislí , na kokainu docházeli prachy a musela se hledat jiná alternatíva takže spátky na heroin 1gram 1200 sk.Smozřejme nitrožilne ,byl jsem 100-procentní závislák narkoman.Ale nakolko mi zostali nejaké koruny tak jsem rozjel obchod s heroinem.Ale to už se o mne začala zajímat policie.Sem tam nejaký výslech ale stále se dařilo. 25 LET 5. NOVEMBER 1997 psychika podlomená kdysi kulturista teď 65 kilo před policií se schovávám .Heroin si píchám do krku a penisu žíli stvrdlé.O 20.00 PŘIJÍŽDÍM z BRATISLAVY S 40 GRAMAMA HEROINU VSTUPUJI DO ČINŽÁKU A U VÝTAHU MNĚ ZATÝKÁ PARTA KULÁČÚ.Dostanu pořádný překlep ledvin a žalúdka za pár hodin na policii krýza z nedostatku heroinu kdo nebral nepochopí(hrozné telesné muka do toho výslech...)Pak vazba a basa na 12 mesícú.Ze začátku to beru jako prohru ale po 1-mesící v Leopoldovskej base mením názor a beru to jako vykoupení za dalších 11 mesícú opouštím Leopoldov.Teď jsem 8 let venku mám ženu podnikáme a docela se i daří.Ponaučení bylo tvrdé a ješte mi zistili žloutenku typu ,,B,,. Ale co jsem chtel vlastne říct,s pár šlukú trávy jsem se dostal na pokraj společnosti,neříkám že každý kdo si dá trávu skončí jako já ale je to hra s ohněm a já vní vtedy prohrál nejak jsem to nezvlád.Tolik s mojí strany.Naschledanou a omluvte prosím chyby dekuji. [smích]

71670

20.9.2005 3:50

Drogy ne !!!!

Lev 68.?.?.?

Reakce na 71670

Moc pekne a uprimne pampelisko. Vitejte zpet mezi nama, lidma. Drogy jsou na HOVNO !! tak jako alkohot !! Diky Bohu, ze me nic takoveho v zivote nepotkalo. ...... Hodne stesti Vam i Vasi rodine pampelisko ! [smích]

71679

20.9.2005 9:10

RE: Pěkný kec...

kavol 193.?.?.?

Reakce na 71670

toto je příspěvek, který se dotýká skutečného problému ...

potíž trávy není v její škodlivosti, ale v tom, že se díky svojí kriminalisaci stává startovací drogou - vezměme příklad, kdybych si ji mohl koupit v hospodě tak jako chlast či cigarety, tak si dám v klidu jointíka a pohodička ... jenže to nemůžu; pokud si ji zrovna nepěstuju, tak musím za někým zajít - no a je slušná šance, že mi ten někdo nabídne i něco dalšího ... a já, jelikož jsem venkovský prosťáček (ehm, básnická licence [velký smích]), který nebyl poučen o rozdílech mezi drogami, a vidím, že ta zlá a zákonem nenáviděná tráva je vlastně docela v pohodě, tak si bez obav vezmu i něco tvrdšího ... a začne se to vézt ...

71709

20.9.2005 10:56

RE: Pěkný kec...

Druid 81.?.?.?

Reakce na 71670

Kazdy kdo se ve veku 17-18 let dostane k neprimerenym penezum je na nejlepsi ceste do prdele. Pak uz je celkem sumafuk jestli to nasype do drog, hracich automatu, sexu, chlastu nebo jine destruktivni zavislosti. Primarne ho ale sestreli prachy v kombinaci s mladim.

71723

20.9.2005 23:20

RE: Pěkný kec...

djb 83.?.?.?

Reakce na 71670

mel bych otazku, je ten pribeh uplny? Pred tim nez jste zacal kourit marihuanu, kouril jste nekdy normalni cigartety?


Mozna ne, mozna jste vyjimka, ale je to zvykem a presto se cigareta neoznacuje za vstupenku k marihuane.
Proc? Proc se to vzdy vypravi az "od travy"?

Na techto pribezich mi vadi lez a ucelovost(vseobecne, od Vas to je ohromne uprimne).

Je logicke, ze ten kdo ma sklon k drogam, zacne od lehcich, ale kdyby marihuana nebyla, treba by zacal jen lehci formou(snupani, michani koksu do cigaret) a az pak zacal brat nitrozilne.

Take se uz neuvadi kolik lidi zacalo s lehkymi drogami a na tvrde NIKDY neprestoupilo.

Nekourim, skoro nepiji, ale tyto manipulacni pribehy mi vadi.

71828

21.9.2005 7:18

RE: Pěkný kec...

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 71828

Ja bych rekl, ze 90% narkomanu v mladi jezdilo na trikolce... [velký smích]

71885

21.9.2005 20:35

RE: Pěkný kec...

google 84.?.?.?

Reakce na 71885

>Ja bych rekl, ze 90% narkomanu v mladi jezdilo na trikolce... [velký smích]


to je hnusna ohovaracka! ze vraj na trojkolke!
fuj! [naštvaný]

71946

21.9.2005 22:26

RE: Pěkný kec...

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 71828

Přesně tak! A navíc to, že pampeliška přešaltoval na tvrdý, bylo jen stimulováno situací, kdy je marihuana nelegální, takže se člověk dostane rychleji a úžeji do kontaktu s tvrdými drogami a jejich distribucí.

Ten argument o marihuaně jako předstupni heroinu je opravdu perfidní účelová manipulace.

71970

22.9.2005 10:58

RE: Pěkný kec...

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 71670

>Prachy bili tak jsem si dene dovolil 2-3 gramy.
Pampelisko
Pro kolik lidi je tato denni davka?
Dovolil sis to koupit, nebo dovolil jsi svemu telu tuto davku požít?
A kteho z techto: heroin,kokain, nebo pernik?
Nebo snad kombinace vsech trech?

>...byl jsem 100-procentní závislák...
zavisly fyzicky i psychicky

A jak se citis, co se tyka zavislosti, po tech letech abstinence (pokud teda abstinujes) ?
Jsi nezavisly obema smery?

P.S. A co se tyka tvych "hloupych kecu" o THC ( pokud vubec nejake bylo obsazeno v te "trave", kterou jsi kouril ), tak to ti odpoustim s vedomim, ze se nasledne z tebe stal ( dle tveho prispevku) zneuzivac tvrdych drog.

[cool]

72052

19.9.2005 18:22

RE: Pěkný kec...

TS 213.?.?.?

Reakce na 71556

>LACO, jeden obrovský rozdíl mezi alkoholem a drogami jako je
>marianka, ale i heroin, kokain a dalsi: Vykouříš jedinej joint
>a jeho omamné látky ti zůstanou v krvi klidně i měsíc.

Zase zalezi na tom, co je ucinna koncentrace. Kdyz oliznete prasek pro spani, supercitlive analyticke metody vam v krvi najdou metabolity, ale dost na uspani to nebude.

Konec retezce ucinku je vzdycky nekde u neurotransmiteru. Stimulace jejich produkce, blokace jejich vychytavani, nebo modifikace citlivosti receptoru. Drobne zmeny malinkymi koncentracemi nejsou vyznamne, jelikoz mozek se na ne snadno adaptuje. To, ze neco namerite, jeste neznamena, ze je to dost na nejaky ucinek.

>Naproti tomu si můžeš dát i pět piv a do rána jsou
>poslední stopy omamného alkoholu pryč.

Nejsou. Coz ale neni zase az tak videt, protoze alkohol v malinkatem mnozstvi je prirozenou soucati metabolismu. Takze to, co byste nameril, je hluboko v "sumu pozadi".

>Spousta lidí, co tady
>obhajuje drogy jako například neškodnou mariánku,

No... ve srovnani s alkoholem jde o vec neskodnou. Zatimco alkohol vede u velkeho procenta lidi k agresivite, o trave jsem tohle slysel v mizivem procentu pripadu. Ale docasne oslabuje kratkodobou pamet a prepis z kratkodobe pameti do dlouhodobe. (Coz muze byt v nekterych pripadech dobre, a asi proto Israel experimentuje s jejim pouzitim pro vojaky pri lecbe PTSD. Takze pokud mate nejakou traumatickou prihodu ten den, dejte si pred spanim jointa. Za par let vam to usetri spoustu penez za psychiatry.) Nekdy taky muze vest k uzkostnym stavum, ale pokud to na vas ma tyhle ucinky, asi to brat nebudete. Taky pomaha proti bolestem a krecim a je vynikajici na nektere typy bolesti hlavy.

Taky je potreba rozlisovat mezi cannabis a ostatnimi latkami, hlavne amfetaminy. Zatimco dlouhodobe vyssi davky travy vam akorat pocuchaji pamet (coz je reverzibilni efekt), amfetaminy z vas docela rychle udelaji paranoika. Je to docela dobre videt na nekterych americkych vojenskych pilotech, zejmena tech bombardujicich protiletecke svatby nebo nepratelske kanadske jednotky. Bacha na "go-pills".

>kouří určitě pravidelně i několik jointů týdně,

Jeden obcas o weekendu je podstatne obvyklejsi davkovani. Jenomze takovehle "hasisaky" mezi lidmi nepoznate.

>no a to potom znamená, že tihle individua z mariánkového opojení nikdy
>nevyjdou což je pak znát na jejich vnímání realit světa kolem nás...

Jestli mate na mysli ucinky jako "relaxation or stress reduction", podivejte se, kolik lidi dosahuje tehoz rozlicnymi "legalnimi" farmaky, doktorem predepsanymi a hruby narodni produkt zvysujicimi.

71566

19.9.2005 18:29

RE: Pěkný kec...

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 71556

Leho vůbec tomu nerozumíš. Mary Jane a heroin házejí do jednoho pytle jen ignoranti jako ty nebo plukovník Komorous.

71568

19.9.2005 22:11

RE: Pěkný kec...

Guerrilero 213.?.?.?

Reakce na 71568

>Leho vůbec tomu nerozumíš. Mary Jane a heroin házejí do
>jednoho pytle jen ignoranti jako ty nebo plukovník Komorous.
Dovolím si oponovat: Policii nezajímá zločin proto,že je nemorální nebo škodlivý,ale proto,že je ZAKÁZANÝ.Řidič fekálního vozu se také nezatěžuje úvahami,které lejno je odpornější a které víc páchne-jeho úkolem je ten neřád odklidit a zlikvidovat.Tolik k drogové problematice.A co se týče dr.Komorouse: Poznal jsem ho osobně,rozhodně není jednoduchá osobnost a určitě není ani světec,ale rozhodně je to vzdělaný,inteligentní a své práci oddaný člověk.Nikoliv hlupák nebo,jaktu bylo napsáno,ignorant.O problematice drog v moderní společnosti ví určitě víc než většina konzumentů.

71623

19.9.2005 18:31

Pěkný kec...

LG lg (zavináč) zion (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 71556

to, ze tam ty latky zustavaji delsi dobu je sice pravda, ale to neznamena, ze ma toho cloveka aktivne pusobi. Neboli, kdybych se ted zhulil jako dobytek, tak druhy den jsem naprosto v poradku (oroti tem peti pivum, kdy bych se z kocoviny zbrchaval pul dne). Jedine, co bude trosku jine, bude mirne zvysema citlivost na ruzne podmety a muj psychicky stav. Ony ty latky mimo jine pusobu jako antidepresivum.

Vy tady mluvite o alkoholu. Ja mam v bribuzenstvu nekolik alkoholiku, takze o vlivu teto latky na lidskou psychiku a chovani vim pomerne dost.

To, co jste napsal, by se dalo porovnat k tvrzeni, ze kazdy, kdo pije alkohol, je alkoholik. To, ze nekoho ovlivni THC natolik, ze se to ma dlouhodoby vlich na jeho chovani, to neni tim, ze to THC uziva, ale tim, ze to THC silne zneuziva. Ten princip je stejny jako u alkoholu, ktery vam, jak vidno, nevadi.

71569

20.9.2005 8:56

RE: Pěkný kec...

kavol 193.?.?.?

Reakce na 71556

>LACO, jeden obrovský rozdíl mezi alkoholem a drogami jako je
>marianka, ale i heroin, kokain a dalsi: Vykouříš jedinej joint
>a jeho omamné látky ti zůstanou v krvi klidně i měsíc.

hm, o tom, že je rozdíl mezi stopovým množstvím zachytitelným nejcitlivějšími testy a tím, co má na člověka opravdu vliv, již zde mluvili jiní ...

>Naproti tomu si můžeš dát i pět piv a do rána jsou
>poslední stopy omamného alkoholu pryč.

... já jen připojím, že několik mých kamarádů když si večer dají pět piv, tak mají ráno docela slušnou kocovinu (a proto pijí tři, maximálně čtyři [mrknutí jedním okem])

>Spousta lidí, co tady obhajuje drogy jako například neškodnou mariánku,
>kouří určitě pravidelně i několik jointů týdně, no a to potom
>znamená, že tihle individua z mariánkového opojení nikdy
>nevyjdou což je pak znát na jejich vnímání realit světa
>kolem nás...

spousta lidí, co (nejen) tady brojí proti konopným produktům, kouří určitě pravidelně i několik krabiček cigaret týdně, no a to potom znamená, že tahle individua z nikotinového opojení nikdy nevyjdou, což je pak znát na jejich vnímání reality světa kolem nás ... [vyplazený jazyk]

71707

20.9.2005 10:00

RE: Pěkný kec...

Paulus paulusek (zavináč) email (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 71556

To, že stopy látky přetrvávají v krvi jeden měsíc, nesouvisí s dobou účinnosti této látky.

71716

20.9.2005 8:48

RE: Pěkný kec...

kavol 193.?.?.?

Reakce na 71552

> dealera heroinu před základní školou....

ee ... to jste vzal kde? už jste někdy nějakého viděl?

71704

20.9.2005 8:46

RE: Ten s tou pistolí byl narkoman ... !

kavol 193.?.?.?

Reakce na 71515

>Ten s tou pistolí byl narkoman.

správná připomínka - nejsem si ovšem jist, že z ní činíte také správný závěr ...

>podle statistik je nejvíce těžkých zločinů spáchaných pod
>vlivem drog

myslíte třeba pod vlivem alkoholu?

71702

19.9.2005 9:27

Jen v jednom bych začal odjinud.

J. Hruška 62.?.?.?

Jen jednu věc: Nemám zásadní námitky proti trestu smrtí. Připadá mi ale, že v dnešních podmínkách by to bylo z deště pod okap. Napřed potřebujeme zákonodárce, kteří nebudou prosazovat všestrannou ochranu lumpů - nelze se zbavit podezření, že to dělají proto, aby chránili sami sebe. Potřebujeme soudce, kteří nebudou mít tu drzost odsoudit samy sebe k tomu, aby dostali třináctý a čtrnáctý plat. Potřebujeme novináře, kteří nebudou upravovat informace k obrazu svému. Dneska se lze právem obávat, že soudce odsoudí k smrti nevinného jen pro ten požitek, že legálně zabil nevinného člověka.
J. H.

71523

19.9.2005 9:48

Nač ty emoce,

Ludva 195.?.?.?

dnes již víme, že střílet na veřejnosti po automobilistech není trestné, tak snad nebude trestné ani střílení po chodcích.

71525

19.9.2005 18:02

RE: Nač ty emoce,

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 71525

LOL!!!!
[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

...ale jen aby. Ono co je povoleno panovi, neni povoleno kamnovi... [zahanbení] [pláč]


(pro neinformovane, rec je o rediteli Terorcomu Bednarovi, jenz byl udajne napaden 2 pachateli zeleznou tyci a stale byl pak natolik fit jako vcelicka, ze jel do nemocnice a protoze se domnival, ze v nejakem aute spatril pachatele, tak na vuz zahajil palbu z legalne drzene zbrane, jenz mu ani nebyla zabavena, a jeste se reklo, ze NEJDE O TRESTNY CIN)

71563

19.9.2005 22:18

RE: Nač ty emoce,

Guerrilero 213.?.?.?

Reakce na 71525

>dnes již víme, že střílet na veřejnosti po automobilistech
>není trestné, tak snad nebude trestné ani střílení po
>chodcích.
Co se týče trestnosti střílení po automobilistech: Jak pro koho. Nedoporučoval bych žádnému z "řadových občanů"-legálních držitelů zbraní,aby zkoušel napodobit p. Berdára.Pokud by neshnil ve vazbě či ve výkonu trestu,jistě by přišel doživotně o zbrojní průkaz,a navíc by ČT i TV Nova ve vzácné svornosti odvysílaly tendenční pořad o "kriminogenním faktoru legálně držených zbraní",zakončený návrhem některého politika,aby byly zbraně občanům plošně odebrány.Prostě: Co je dovoleno Iovovi,není dovoleno.....

71626

19.9.2005 10:29

V normálních zdravých společnostech...

Vodník 82.?.?.?

...dostávali takoví lubinové trest smrti bez jakýchkoli canců. Ten člověk už za to, co provedl předtím, neměl běhat vůbec na svobodě. Jenže v Kocourkově i agresivní úchylové místo v rakvi odpočívají v psychiatrických léčebnách, odkud s železnou pravidelností prchají a stávají se postrachem společnosti: http://www.novinky.cz/krimi/65216-tragedie-znasilnene-ukazala-slabiny-obrany-pred-devianty.html

71527

19.9.2005 13:31

Vražda, nikoli poprava

Synkretik 195.?.?.?

To, co se stalo, byla sprostá vražda, nikoli poprava, jak mylně uvádí autorka. Poprava je realizace trestu poté, co byl pachatele odsouzen řádným soudem. Prosím nezavádějte tady extremistický newspeak, podle kterého "popravovat" může může kdejaký náboženský fanatik.

Děkuji

71532

19.9.2005 17:04

RE: Vražda, nikoli poprava

Mindy 160.?.?.?

Reakce na 71532

[cool] Ano,Synkretiku,máte pravdu.Poprava je institucionalizované zabití realizované na základě aktu aplikace práva.Ten článek není právní rozbor.Vypůjčila jsem si "popravu",protože je to ritualizované konání vnějšově zbavené emocí.Mě to střílení na Velíška popravu,připomínalo.A,Synkretiku,neurčujte mi jak mám psát.Prosím [smích]

71553

20.9.2005 9:12

RE: Vražda, nikoli poprava

kavol 193.?.?.?

Reakce na 71553

> A,Synkretiku,neurčujte mi jak mám psát.

on Vám snad nic neurčuje, jen slušně žádá ... ostatně k žádosti se připojuji, nazývejme věci pravými jmény ...

71710

19.9.2005 15:45

Slečna Mindy

Kobretti 213.?.?.?

Slečna Mindy nás opět dojímá svým rozervaným nitrem a krvelačností. Vybrala si hojně diskutované, sexy téma - smrt chlapa, který položil život za čest cizí ženy.
Snad jediné, co panu Střihačovi ubírá podle Mindy na kráse je jeho povolání, které by se dalo vpravdě přirovnat obsluze vozu, lidově zvaného hovnocuc. Mindy má ráda Primu a propaguje pořad Vyvolení, kterému, jak sama tvrdí, prostě neodolá, nemůže. Obliba starat se o osiny v cizích prdelích přímo sálá z jejích příspěvků.
Osobně si myslím, že je chyba v systému, který dává gaunerům možnost nosit zbraně a jejich pomocí si vynucovat přízeň sličných dívek. Ten chlap měl být za mřížemi a ne mezi námi, normálními lidmi.

Osobně prahnu po dalším článku slečny Mindy, protože neznám větší slast, než se koupat v plivancích a jedovatých výlevech, které nenabízí alternativu a řešení. Mindy, prosím, nenech mě dlouho čekat. Předem děkuji. Navždy tvůj horlivý obdivovatel.

71549

19.9.2005 17:27

RE: Slečna Mindy

Mindy 160.?.?.?

Reakce na 71549

[vyplazený jazyk] Nó,Kobrettíku,povolání filmového(televizního) stříhače mi po exkrementech nezavání.To tedy opravdu ne.Nova mi nepřekáží.A velice pochybuji,že Lubina měl (má [naštvaný] ) střelnou zbraň legálně.Vzledem k jeho trestnímu rejtříku.Vy "Chybo v systému" [chechtot] . Zodpovědnost,ze vaší slast na mě jéžišmarjááá nenavalujte.Zkuste sex,Kobrettíku.To je taky DOST DOBRÝ [smích]

71557

19.9.2005 22:45

RE: Slečna Mindy

Pavel Šrubař Pavel (tečka) Srubar (zavináč) post (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 71549

Taky se těším na další články Mindy (slečny, paní, kočky či jaké stvoření se za tím nickem skrývá), avšak ne pro nějakou mou zvrácenou touhu koupat se v plivancích, ale protože její pohled je zde na Zvědavci příjemnou změnou a osvěžením.
Jenom bych Mindě doporučil používat méně teček, její články vypadají, jako by na nich dělalo hejno much. Nás taky v hodinách slohu učili, že krátké sloganové věty působí úderně, ale úderných hesel jsme si v Čechách užili dost, ve větším množství to působí kontraproduktivně až směšně.
Mindo, tečkami šetři. Jako kořením. Opravdu. Fakt.

71632

19.9.2005 22:56

RE: Slečna Mindy

Mindy 160.?.?.?

Reakce na 71632

[smích] Tak jó.Trošku to "tečkování" ukrotím.Ty mouchy mě vyděsily.Potvory bzučivý.Nehygienický [chechtot] Dík za radu.Mindy

71636

20.9.2005 16:56

RE: Slečna Mindy

Comodor Falkon 147.?.?.?

Reakce na 71549

Souhlasím... Též mám Mindiny články ve velké oblibě...

...tak trochu mi připomínají Leha...který se ale dosud nerozepsal, zatímco Minda chrlí články, které sice září primitivitou a bulvárností, leč jsou nesporně jistým oživením Zvědavce...

Hmmm, tak mě napadá, že Leho a Minda by mohli být ideální pár... [chechtot] Jestlipak jsou svobodní? [zmaten] [chechtot]

71778

19.9.2005 19:05

Tak predne:

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Pokud pachatel prispel k pozastaveni medialnich sracek, valicich-se na narod z Novy, tak zaslouzi spis metal a ne odsouzeni [mrknutí jedním okem]

Sice se obavam, ze strihac nemel co do cineni s pokleslou zabavou z Novy, a jen delal svou praci a jeste navic to byl spravny a statecny chlap, ale to je druha vec. Argumenovat prospesnosti jeho prace je nesmysl. Degradace jenz cisi z Novy hladce prekonava nejvetsi excesy na Vladimirove oblibene technoparty [mrknutí jedním okem]

Zadalsi, zadat pro nekoho explicitne trest smrti je populisticke (komanci take zadali trest smrti...), extremisticke, nezodpovedne a hlavne moralne odsouzenihodne. Spolecnost neumi zivot stvorit a nema ho ani pravo brat. Za zadnych okolnosti (zadne - jsme ve valce...!) a pod zadnymi zaminkami k tomu neni ospravedlnitelne pravo.
Ostatne, divat se na popravy povazuji za nejvetsi ukazku degenerace americne spolecnosti na uroven stupidnich znudenych primitivu a primitivek, jenz se ucastnili sledovani poprav pro zabavu ve stredoveku. Volani po podobnych praktikach ve me vyvolava zvraceni nad dusevni ubohosti navrhovatele [zahanbení]

Logicky z toho prameni dalsi bod - jak bych si predstavoval adekvatni trest? Tak zaprve - urcite by tu melo byt neco jako 3x a dost. Chci rici, ze ten clovek byl uz nekolikrat trestne popotahovan a je problematicky - jeho chovani je neslucitelne s chovanim ostatnich - cize otazka PROC nebyl za mrizemi, jest nasnade. Zoufale potrebujeme, aby u opakovanych provinilcu, tzv. recidivistu - opakovane pachajicich zlociny, bylo mozne napotreti ulozit vyjmecne tresty. 10, 15, 20let odneti svobody ho zklidni. A zadne drivejsi propousteni ci zkracovani trestu v techto pripadech! A uz radeji nemluvim o tom, ze by to chtelo pracovni povinnost ve vezeni - eg. povinnost si na sebe (a sve hlidani) vydelat.

Co se tyce faktu, ze dotycny mel drogovy problem, tak tam je to opet klasicky pripad, proc by se drogy mely legalizovat. Urcite si rikate, ze jsem se zblaznil, ale zkuste se zamyslet - pokud bude droga legalni, bude stat tolik, aby na ni musel loupit? (a to je to, o co mu slo - penize na davku - a ne o pripraveni slecny o pocestnost) Odpoved je jasne ne. Vyrobni cena temer vsech drog je natolik minimalni, az je smesna. Prodejni cenny jsou ale dosti vysoke (zkuste se optat dealeru kolik za co chteji ve sve ctvrti, zjistite, ze to je fakt drahe...) protoze se plati reziko a zisky pro organizovanou kriminalitu.
Otazka - chceme podporovat organizovany zlocin?
Predpokladam, ze 99,9% odpovi ne. Pak ale potrebujeme, aby do nej neproudily penize, ze? A jak toho dosahneme? Inu jedine tak, ze odrizneme zlocin od zdroju penez. Hlavni zdroj penez? Prodej drog, prodej zen a hospodarska kriminalita.
Jak si myslite, ze se dotycny dostal ke zbrani? Jednoduse. Od nejakeho zoufaleho fetaka za par davek... [mrknutí jedním okem] Dostal by se k ni, i kdyby si pro par davek mohl zajit do ochodu, kde by staly kolem 50-ti korun? [oči v sloup] [zmaten]
Tezko, anezko, ze?
Cize vidite, ze system a jeho nesmyslna valka proti drogam je ve svem vysledku namirena proti svym obcanum. Ano, proti nam.

71573

19.9.2005 19:06

dokonceni

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Zajemci o lepsi analyzu jak podporou boje proti drogam podporujeme kriminalitu maji svuj link zde: (nemuzu najit, pozdeji...)
Ostatni necht setrvaji v blazene nevedomosti [oči v sloup] [mrknutí jedním okem]

leho - vas argument je zajimavou dezinterpretaci faktu detekovatelnosti vykoureni jointa po delsi dobe [mrknutí jedním okem] Ano, zjistit se to z moci, treba, da. Ale prusvih je v tom, ze se jedna o STOPOVE zbytkove mnozstvi, v zadnem pripade neovlivnujici dotycneho o nic vic, nez kuprikladu mavani kridel motylich v Argentine ovlivnuje dnesni vetrne pocasi v Prerove [mrknutí jedním okem]
Doporucuji si OSOBNE vyzkouset, ze ze zhulenosti z jointu se oklepete rychleji a bez kocoviny nez z alkoholoveho opojeni [mrknutí jedním okem]
Razim zasadu ze nez neco budu hodnotit, tak musim mit dost infos a nejlepe osobni zkusenost. Mate, ze hodnotite a delate zavery? [oči v sloup]

http://hemp.cz - pro všechny koho zajímá konopí

71574

19.9.2005 19:47

RE: dokonceni

leho 84.?.?.?

Reakce na 71574

>Doporucuji si OSOBNE vyzkouset, ze ze zhulenosti z jointu se
>oklepete rychleji a bez kocoviny nez z alkoholoveho opojeni

Trodasi, alkoholici se po pár frťanech cítí také daleko lépe než za střízliva. Je pravda, že svou informaci nemám od uživatelů mariánky, ale od doktora, který mariánku také odsuzuje, takže je také zaujatý, že, a vám permanentně zkouřeným rovněž nerozumí. Začínám pomalu chápat odkud přinejlepším podivné názory Zvědavců pocházejí, když je jich většina neustále zhulená mariánkou a kdoví čím ještě...

71576

19.9.2005 20:15

RE: dokonceni

Lev 68.?.?.?

Reakce na 71576

Začínám pomalu chápat odkud přinejlepším podivné názory Zvědavců pocházejí, když je jich většina neustále zhulená mariánkou a kdoví čím ještě...
___________________________________________________

Nepripadate si blbe "leho", psat takove hovadiny ? Kolik je vam let chlape ? No, pokud by mela mit US Army takove vojaky, tak se neni cemu divit, ze ano ....

71580

19.9.2005 20:24

RE: dokonceni

leho 84.?.?.?

Reakce na 71580

>Nepripadate si blbe "leho", psat takove hovadiny ? Kolik je vam
>let chlape ? No, pokud by mela mit US Army takove vojaky, tak se
>neni cemu divit, ze ano ....

Copak, Lve, taky si rádi dáme občas jointa jako trodas? Zdá se, že permanentně zhulené potrefené husy se ozývají...

71584

19.9.2005 20:32

RE: dokonceni

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 71584

A v armádě už se nefasuje "speed"? [mrknutí jedním okem]

71588

19.9.2005 20:56

RE: dokonceni

Lev 68.?.?.?

Reakce na 71584

Zdá se, že permanentně zhulené potrefené husy se ozývají...
_____________________________________

V tom pripade, mate pravdu "leho" ! Mel byste mlcet ........

71595

19.9.2005 19:10

Mam to:

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Krasne zduvodneni, jak bojem proti drogam podporujete organizovany zlocin:
http://libinst.cz/clanky.php?id=591

[překvapení]

71575

19.9.2005 20:06

Muj nazor

Gilhad 62.?.?.?

Pan Velisek se zachoval statecne, kdyz sel na pomoc ohrozene zene.
Pokud vedel, ze utocnik ma zbran (zdroje se ruzni, nektere to popiraji), tak se zaroven zachoval dost hloupe. S prazdnyma rukama proti pistoli je vicemene rovno pokusu o sebevrazdu.
Zmena zakonu v tomto pripade nepomuze. Vrah je zjevne ignoroval, nemel pravo ohrozovat ostatni a nemel pravo mit zbran.
Pomohlo by ucinnejsi prosazovani zakonu na ochranu spolecnosti pred zlocinci. Aby se poctivy obcan nemusel bat adekvatne zasahnout proti utocnikovi. Pak bychom nejspis takoveto pripady ani moc neresili, utocnik by totiz nejspis neprezil uz tu prvni strelbu, natoz tu druhou. A k treti by tudiz nedoslo.
Neni problem si nelegalne sehnat zbran. Pro slusneho cloveka neni ani problem si ji opatrit legalne. Problem, ze pokud ji pouzije v souladu s duchem a literou zakona, muze ocekavat nekonecne potize s urady. (Pokud tedy neni sefem Telenekronomikonu - tam zakony zjevne neplati)

71578

19.9.2005 20:20

Bah,Trodasi

Mindy 160.?.?.?

[cool] Nesrábkujte.Velíšek nepochybně, jako vedoucí střihačů, k produkci TV NOVA slušně přispíval.Jeho vdova je také dlouholetou zaměstnankyní TV NOVA.Redaktorka zpravodajství. Pobahněte si.Spravní hoši (a děvčata) přece v Nově (Primě) nemohou pracovat z principu.Nebo mohou? Rozhodněte si to,Vznešený veleduchu [chechtot] .
Netrestatelnost(legalizace,beztrestnost - říkejte si tomu jak chcete) distribuce drog je opravdu špatný nápad. Trestnost není jen o generální prevenci. Do lidštiny přeloženo.Činy nazakazujeme jen,abychom zamezily jejich dalšímu páchání jinými pachateli anebo abychom zamezili pachání souvisejících (trestných) činů . Trestností společnost vyjadřuje morální hodnocení - odsudek.Záměrně se uvádět do stavu změněho vědomí s jasnou prognózou vzniku zavislosti na opakovaně aplikované látce se všemi známými negativními následky na zdraví,sociálním statutu a sociální zdatnosti, je NEPŘIJATELNÉ.Morálně. Je to odsouzenihodné. Hnusné,řekla bych. Proto se distibutory drog pokoušime postihnout trestem. Zároveň tím trestáme i některé narkomany.Jsou-li zároveň distributory.V tomto případě je totiž zrušení trestnosti v jiné rovině přímou pobídkou. Fetujte!. Takže ani omylem,trodasi [oči v sloup] .
Trest smrti je pro každou novodobou slušnější společnost břemeno. Morální. [smích] . Jediné,co podle mého názoru, může ospravedlnit jeho neexistenci,je jeho nevratnost. V případě justičního omylu.Život odsouzenému vrátit nelze. Takže jedeme podle: Kdo nic nedělá,nic nezkazí. Vzhledem k novým, velmi přesným metodám v usvědčování pachatelů trestných činů,se možnost takovéhoto odsouzení významně umenšuje. Dlouhodobé tresty odnětí svobody společnost před pachateli nejzávažnějších násilných trestných činů,kdy je skutek výsledkem osobnostní struktury pachatele a až potom jiných okolností,jsou neúčinné a z hlediska ochrany splečnosti nedostatečné.Nechrání dost a nechrání jednou provždy.Proto trest smrti. Těžké,ale nejlepší ze známého [cool]

71582

19.9.2005 20:29

RE: Bah,Trodasi

Mindy 160.?.?.?

Reakce na 71582

[oči v sloup] Vypadlo mi slovo (lepší než zub,že jó [smích] :"Dlouhodobé tresty odnětí svobody společnost před pachateli nejzávažnějších násilných trestných činů,kdy je skutek výsledkem osobnostní struktury pachatele a až potom jiných okolností,NECHRÁNÍ.Jsou neúčinné a z hlediska ochrany společnosti nedostatečné......"...........

71585

19.9.2005 20:50

RE: Bah,Trodasi

TS 213.?.?.?

Reakce na 71582

>Netrestatelnost(legalizace,beztrestnost - říkejte si tomu jak
>chcete) distribuce drog je opravdu špatný nápad.

Spousta domorodych kultur ma ekvivalentni prostredky. Ayahuasca a peyotl jsou jenom dva z mnoha prikladu. A nejenom domorodci. Takovi sloni jsou treba ochotni tahnout stovky kilometru aby si pochutnali na kvasicim ovoci.

>Trestností společnost vyjadřuje morální hodnocení - odsudek.

Kdo vam dava pravo vnucovat vasi verzi "moralky" ostatnim? A proc je ta vase lepsi nez jine, treba kamenovani cizoloznic nebo rodici dohodnute svatby nebo upalovani kaciru a carodejnic nebo zakaz satelitnich prijimacu?

>Záměrně se uvádět do stavu změněho vědomí s jasnou prognózou vzniku
>zavislosti na opakovaně aplikované látce se všemi známými negativními
>následky na zdraví,sociálním statutu a sociální zdatnosti,
>je NEPŘIJATELNÉ.Morálně. Je to odsouzenihodné.

Mluvite o alkoholu?

>Hnusné,řekla bych. Proto se distibutory drog pokoušime postihnout trestem.

Takze Prohibice byl dobry napad? Jestlize ano, proc nevydrzela?

>V tomto případě je
>totiž zrušení trestnosti v jiné rovině přímou pobídkou. Fetujte!.

Takze to, ze mne nezavrou za to, ze si cucnu medoviny, je primou pobidkou abych se ozral jako prase vodkou?

>V případě justičního omylu.Život odsouzenému vrátit nelze. Takže
>jedeme podle: Kdo nic nedělá,nic nezkazí. Vzhledem k novým,
>velmi přesným metodám v usvědčování pachatelů trestných
>činů,se možnost takovéhoto odsouzení významně umenšuje.

Tohle plati za predpokladu, ze zminene "velmi presne metody" jsou pouzity spravne, ze se vzorkem neni nespravne manipulovano a neni zamenen, a ze do laboratore netece strechou. Viz treba seznam clanku z Houston Chronicle o policejnich laboratorich.

http://www.chron.com/content/chronicle/special/03/crimelab/index.html

>Nechrání dost a nechrání jednou provždy.Proto
>trest smrti. Těžké,ale nejlepší ze známého [cool]

Viz vyse. A az nekdo neco zvora, budete mit silu podivat se pozustalym do oci?

71591

19.9.2005 22:01

RE: Bah,Trodasi

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 71591

Pane TS. Kdyz buh rozdaval trpelivost, tak vam zjevne nadelil i za me. Mate muj hlas, ja se radsi vyjadrovat(hazet hrach na zed) nebudu... [mrknutí jedním okem]

71621

19.9.2005 22:46

RE: Bah,Trodasi

Mindy 160.?.?.?

Reakce na 71591

[smích] Pujčím si váš pohodlný způsob kopčení,TýSí.Líné,ale nešť:

>Netrestatelnost(legalizace,beztrestnost - říkejte si tomu jak
>chcete) distribuce drog je opravdu špatný nápad.

Spousta domorodych kultur ma ekvivalentni prostredky. Ayahuasca a peyotl jsou jenom dva z mnoha prikladu. A nejenom domorodci. Takovi sloni jsou treba ochotni tahnout stovky kilometru aby si pochutnali na kvasicim ovoci.

[smích] Já nejsem naštěstí přislušnice entity, kterou označujete jako domorodá kultura.Tedy pokud tímto označením máte na mysli černochy,indiány,inuity a mongoloidy ve stavu témeř nedotčeném naším civilizačním vlivem.Slon nejsem taky.Jak jste na tom vy,TS, nevím.Jste Pigmej nebo slon?

>Trestností společnost vyjadřuje morální hodnocení - odsudek.

Kdo vam dava pravo vnucovat vasi verzi "moralky" ostatnim? A proc je ta vase lepsi nez jine, treba kamenovani cizoloznic nebo rodici dohodnute svatby nebo upalovani kaciru a carodejnic nebo zakaz satelitnich prijimacu?

[smích] Tady definuju pojem,TS. Konstatuji status quo.Takže klídek [smích]

>Záměrně se uvádět do stavu změněho vědomí s jasnou prognózou vzniku
>zavislosti na opakovaně aplikované látce se všemi známými negativními
>následky na zdraví,sociálním statutu a sociální zdatnosti,
>je NEPŘIJATELNÉ.Morálně. Je to odsouzenihodné.

Mluvite o alkoholu?

[smích] Ne.Alkohol nemá jasnou prognózu vzniku závislosti.Má možnou prognózu.

>Hnusné,řekla bych. Proto se distibutory drog pokoušime postihnout trestem.

Takze Prohibice byl dobry napad? Jestlize ano, proc nevydrzela?

[smích] Prohibice nebyla dobrý nápad.Konzumace alkoholu je v našem civilizačním okruhu tradiční doplněk relaxačních aktivit.Nejsme dokonalý.Naštěstí.

V tomto případě je
>totiž zrušení trestnosti v jiné rovině přímou pobídkou. Fetujte!.

Takze to, ze mne nezavrou za to, ze si cucnu medoviny, je primou pobidkou abych se ozral jako prase vodkou?

[smích] Ano,pokud chcete.

>V případě justičního omylu.Život odsouzenému vrátit nelze. Takže
>jedeme podle: Kdo nic nedělá,nic nezkazí. Vzhledem k novým,
>velmi přesným metodám v usvědčování pachatelů trestných
>činů,se možnost takovéhoto odsouzení významně umenšuje.

Tohle plati za predpokladu, ze zminene "velmi presne metody" jsou pouzity spravne, ze se vzorkem neni nespravne manipulovano a neni zamenen, a ze do laboratore netece strechou. Viz treba seznam clanku z Houston Chronicle o policejnich laboratorich.

http://www.chron.com/content/chronicle/special/03/crimelab/index.html

[pláč] Ano.Vámi popsané riziko selhání realně existuje.

>Nechrání dost a nechrání jednou provždy.Proto
>trest smrti. Těžké,ale nejlepší ze známého

Viz vyse. A az nekdo neco zvora, budete mit silu podivat se pozustalym do oci?

Pokračování dóle

71633

19.9.2005 23:36

RE: Bah,Trodasi

Druid 84.?.?.?

Reakce na 71633

>Pujčím si váš pohodlný způsob kopčení,TýSí.Líné,ale nešť:

Neni to line ale prehledne, ne tak ve vasem podani.

>Já nejsem naštěstí přislušnice entity, kterou označujete jako domorodá kultura.

Jste. Predpokladam, ze jste clenka jednoho v Evrope zdomacneleho kmene Slovanu. Mate sklon k prapodivnemu posuzovani urovne civilizace. Typicke pro uzivatele alkoholu. Dale se vam pletou slova entita a etnikum. Zrejme opet vysledek omameni alkoholem.

>Ne.Alkohol nemá jasnou prognózu vzniku závislosti. Má možnou prognózu.

Jestli verite tomuto pak se neni cemu divit.

71644

20.9.2005 0:02

RE: Bah,Trodasi

TS 213.?.?.?

Reakce na 71633

>Líné,ale nešť:

Standard jeste z dob USENETu.

>Slon nejsem taky.Jak jste na tom vy,TS, nevím.Jste Pigmej nebo slon?

Jako clovek k nim nemam daleko. Stejne jako vy. Strukturu mozku maji dost podobnou.

>Tady definuju pojem,TS. Konstatuji status quo.Takže klídek

Tak definujte. Posloucham. [smích]

>>Mluvite o alkoholu?
>Ne.Alkohol nemá jasnou prognózu vzniku závislosti.Má možnou prognózu.

To skoro vsechno. Od THC pres "go pills" a kokain po heroin a nikotin.

>Prohibice nebyla dobrý nápad.Konzumace alkoholu je v našem
>civilizačním okruhu tradiční doplněk relaxačních aktivit.

Mary Jane taktez. I kdyz dnes ne v takovem mnozstvi jako alkohol. Jeji pouzivani v Evrope se datuje az k Thrakum a Dionysove kultu. Konopnou tinkturu pouzivala i kralovna Viktorie pro tlumeni menstruacnich kreci. Marihuana byla bezne uzivana mezi jazzovou scenou ve 20. letech, a jednim z jejich prednich ctitelu byl i Louis Armtrong.

A pak prisli Prohibicionisti a za nimi Zakon.

>Nejsme dokonalý.Naštěstí.

Tak proc nemuzeme byt nedokonali tak jak chceme?

>>Takze to, ze mne nezavrou za to, ze si cucnu medoviny, je primou
>>pobidkou abych se ozral jako prase vodkou?
>Ano,pokud chcete.

Zvlastni. Proc tedy nemam chut se ozrat do bezvedomi, kdyz mne k tomu takhle pekne pobizeji?

>Ano.Vámi popsané riziko selhání realně existuje.

Takze co s tim?

71649

19.9.2005 22:21

Blbý střihač z colorTV obětí sionistických kreatur

Robin 83.?.?.?

(Článek není o židech. Příspěvek zrušen.)

71627

19.9.2005 23:52

Uprcatela Minda

HoNzA 69.?.?.?

se musi vyjadrovat pomalu ke kazdymu tretimu prispevku.
Je to trochu paranoidni, sledovat, co kdo rekne, resp. napise, ne?
Prokladada to takovym mnozstvim smajliku, ze to vypada jak dopis z cirkusu.
A je strasne na pochvaly, ze jooooo. Smajlik.
Lec clanek zas o nicem. A styl darmo mluvit.

71648

20.9.2005 10:29

Skvěle napsáno!

Jiří Barták 62.?.?.?

Jen místo trestu smrti bych mu spíš napařil doživotní tvrdé galeje bez možnosti propuštění, aby alespoň částečně odčinil to svinstvo, které napáchal. Žádný falešný humanismus si takový parchant nezaslouží. Veškerý výtěžek jeho práce bych nechal vyplácet vdově po tom slušném a statečném muži.

[pláč]

Nevíte, jestli se neuspořádala nějaká sbírka pro pozůstalé? Rodinu takového člověka bych rád podpořil...

71720

21.9.2005 15:35

No, snad

Aja 24.?.?.?

je dosud na svete vic Velisku, nez Lubinu.
Otazka je, co udelat proto, aby to tak zustalo, pripadne aby ubyvali Lubinove a ne Veliskove.
P.S. Mindy, vas styl psani se mi libi ( nebrat jako kompliment, to by vas mohlo "zkazit"[mrknutí jedním okem] [smích] [mrknutí jedním okem]

71918

21.9.2005 20:59

RE: No, snad

Mindy 160.?.?.?

Reakce na 71918

[zmaten] Što ďélať. Ťjažolij vaprós. Beze strachu z přílišného patosu docenit slušné a statečné.Učit nás všechny jak ochránit blížního a zároveň sebe v podobné situaci,na kterou slušně a statečně umřel Velíšek. Konečně skutečně koordinovat profesní spolupráci policistů,specializovaných psychologů a psychiatrů,aby včas podchytili další Lubiny. V současném systému se ti,kteří se dopouštějí opakovaně závážných excesů v podobě nasilného chování (i verbálního), po odpykání trestu nebo absolvování léčby v uzavřených psychiatrických zařízeních (podle diagnózy), prakticky okamžitě "ztrácejí z dohledu.A to i když mají nařízenou povinnou ambulantní psychiatrickou léčbu.Na tu se až na výjimky beztrestně vykašlou. Navíc třeba v ČR je přece jenom rozpoznávání (neřku-li vyhledávání) potencionálně nebezpečných agresorů nesystémové a spíš náhodné.Prostě,i když se někdo chová vyloženě asociálně,není tu zvykem proti němu preventivně zasáhnout.Policie alibisticky (a sebezáchovně často,abych byla trestuhodně korektní [smích] čeká až dědek,co slovně i fyzicky napadá sousedy v domě,jednoho z nich prakticky zmrzačí a až pak ho sebere.A většinou zase pustí a vyšetřujou ho na svobodě,protože nejsou důvody vazby... [naštvaný] . Chybí nám jak docenění problematiky,tak prachy.A tím i lidi [oči v sloup] PS: [smích] Beru jako komliment,milé Ájo.Je mi ho třeba.Domácí názor je,že moje psaní připomíná, co do formy!,předvolební projevy. Od té doby se synátorem uraženecky nemluvím.
[naštvaný] .Pch.Zdravím Minda

71953

22.9.2005 17:39

RE: No, snad

Aja 24.?.?.?

Reakce na 71953

Jo, Mindy, je to slozity.
A ja mam vtiravej pocit, ze ti hajzlici vitezi. Oni nas donuti zajit na kurzy sebeobrany, pripadne, jak tu nekdo navrhoval, nosit pistolku (fuj, nechci). Oni nas pritlaci k tomu, dat si na okna mrize a dvacet zamku na dvere.
Co se uvolnilo v tech parchantech, kde byli, kdyz Ceskoslovensko bylo policejnim statem?
Se musim podivat po nejake statistice nasilnych cinu. Ubyvaji, pribyvaji?
Jinak prevence, ve smyslu, ktery popisujete, nefunguje moc ani tady. Spoluprace policie s psychology, navaznost dalsich organizaci. Uz to fungovalo lepe, ale pak prijdou strihy ve statnim rozpoctu a je to.
P.S. No, jako predvolebni projev by to nebylo tak zle. Hlavne volicum nic neslibujete, dobre tak, nezaslouzi si. [velký smích]

72085

23.9.2005 7:11

RE: No, snad

Tom 24.?.?.?

Reakce na 72085

>A ja mam vtiravej pocit, ze ti hajzlici vitezi. Oni nas donuti zajit na kurzy sebeobrany, pripadne, jak tu nekdo navrhoval, nosit pistolku (fuj, nechci). Oni nas pritlaci k tomu, dat si na okna mrize a dvacet zamku na dvere.

Zámky - mohu jen doporučit, ještě lépe pak hrady s mohutným cimbuřím, strategicky rozmístěnými střílnami, padacím mostem a vroucí smůlou vždy po ruce na sporáku.

Kurzy sebeobrany - mno, ženě rozhodně prospěje, když se naučí bojovat holou rukou, anžto váleček na nudle není vždy po ruce. Je mnoho bojových umění, kterým se žena může naučit bez rizika ztráty pohlavních znaků a nárůstu mužného kníra. Kupříkladu takové Judo, kdy elegantní švih násilníkem přes zábradlí hódně vysokého mostu nad vyschlým řečištěm dá pohřbívanému vysoce humánní pocit, že se blahem vznáší. Stranou by nemělo zůstat ani Sumo, přetlačovaná - sádlo na sádlo. Plnoštíhlé nositelky těchto proporcí prominou, ale vytlačení násilníka až na policejní okrsek dá jistě pocit neskutečného vítězství. Další a další triky na tělo - Tae Kwon-Do, Jiu Jitsu, Kung Fu, Kick Box ... ano, to vysoce účinné kopnutí - dámy dobře ví kam. Staré dobré Karate a pak to úplně nejstrašnější, nejúčinnější, jehož projevy snesou jen ty nejotrlejší - Sarate. Hned po první ráně Sarate se strašný účinek dostaví okamžitě.

Výměna vařečky za kimono, coby cvičební úbor, jistě zpestří poklidný běh domácnosti a povznese svátost manželskou do netušených rovin. Ne však každý manžel je natolik uznalý, aby radostně koštoval jednotlivé výsledky manželčiných předváděček po celou dobu kurzu v setrvalé pracovní neschopnosti. Projeví-li manžel slabého ducha nad zničeným tělem - vyměnte manžela.

Žena by měla mít nezadatelné právo odstřelit beztrestně každého chlapa, který se k ní přiblíží, bez jejího souhlasu, na vzdálenost menší než malou. Vzdálenost menší než malá, je překročení hranice doteku napřaženého údu - kupříkladu ruky.

K odstřelení dotěrného chlapa není vždy nutné použít střelnou zbraň. Vrozené, nebo v manželství naučené ksichtové mimikry se razancí vyrovnají, a mnohdy i předčí, výbuch nášlapné miny, explozi parního kotle či totální účinek paralyzujícícho plynu. Kamenná vizáž, zvýrazněná tázavě povytaženým obočím a podtržená ledovým zasyknutím:"Už zase?", přinutí přetlakovaný vak hormonů k poklesu na duchu i na těle.

Ne však každá žena má tu sílu pohledu, která donutí i nejmocnějšího muže světa k písemné žádosti vlastního přirození:"Můžu se jít vyčurat?"

Jsou ale i ženy krásné, a těch je většina, při jejichž spatření napadne muže jen to jedno jediné. Kupříkladu to, že taková krásná ženská by měla sedět celý den doma a v jednom kuse ...... Hoj! To by bylo žrádlo! (BTW vytečkované slovo je "vařit" ).

Psychologové se vetšinou shodnou v to...Kráceno (Editor)

72151

23.9.2005 7:13

RE: No, snad

Tom 24.?.?.?

Reakce na 72151

Psychologové se vetšinou shodnou v tom, že násilník si nevybírá. Nejde mu totiž hlavně o "to", ale motivací násilníka je pomsta. Pomsta všemu ženskému a jeho hnací silou je ženu ponížit, pokořit, psychicky a tělesně zdeptat. Po každém znásilnění, by si mnohá žena, která má vztah k násilníkovi - ať už se jedná o manželku, milenku, ošetřovatelku, oprašovatelku, šéfovou, tchýni a hlavně tchýni - měla zazpytovat ve svědomí, čím se na pachateli podepsala. Ne, netřeba paušalizovat.

Znásilnění je především psychologická bitva. Šok - útočníkova výhoda, moment překvapení. Úderem šoku žena ani nevzpomene chvatů, které se naučila v kurzu sebeobrany, o taktických hmatech v manželském judu nemluvě. Nedoporučuje se volat:"Pomóc!" Vždyť, komu by se chtělo pomáhat, že? Daleko účinnější, pokud je vůbec někdo v doslechu, jsou chtivé výkřiky, kupř.:"Penízééé!" "Banka hořííí!" "Bouračkááá!!!" Peněz a senzace chtiví lidé, se seběhnou vždycky.

A teď, zapomeňte úplně na všechno, co jsem tady napsal a - pořiďte si psa. Nejlépe dva. Lepší "garde", které se od vás nehne ani na krok, nenajdete ani náhodou. Když je vycvičíte, tak zvládnou všechna ta psychologická i bojová umění. Včetně Sarate.

72152

23.9.2005 12:55

Nevite,

Aja 24.?.?.?

Reakce na 72152

Tome, kdo tvrdi, ze jsou zensky ukecany?
To jste mel rict hned, ze mate "deal s Pet shopem" a ja nemusela chodit na Karate.
P.S. Pozvolna jsem presla z kategorie "eventuelni cil ke znasilneni" do kategoie " vytrhnout babe kabelku a zdrhnout".

72183

23.9.2005 13:57

RE: No, snad

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 72152

Ne, to s tou útočníkovou výhodou (šok) máte jednoznačně pravdu. Nedávno se za mnou jeden plížil - hrůza. Cikán, věk tak něco pod dvacet, mohutně funěl do sáčku, který měl naplněný bůhvíjakou těkavou látkou. Tak jsem se k němu postavila čelem a zařvala "CO CHCEŠ!?" To ho na chvilku vyvedlo z míry, pak z něho vypadlo "Všechno." Tak jsem řekla, "OK, dáš si bagetu?" a hned jsem mu jednu podala. A začala jsem zlehka konverzovat na různá neutrální témata, počasí, hokej a tak... No, nekecám, fakt ji sežral, pak jsem mu ještě nabídla cigáro, a než přišel na to, jak to zaonačit, aby se navrátil k původnímu záměru, seděla jsem v taxíku a mávala mu na rozloučenou.
No, ale třeba si fandím a dotyčný měl fakt jenom hlad.
Takže doporučuji nosit i bagetu a hodně kecat.
[mrknutí jedním okem]

72191

22.9.2005 8:40

RE: No, snad

Gilhad 62.?.?.?

Reakce na 71918

>Otazka je, co udelat proto, aby to tak zustalo, pripadne aby ubyvali Lubinove a ne Veliskove.
Udelat si zbrojak a chodit ozbrojen. Kdyby to udelali vsichni Veliskove, rady Lubinu by razem proridly. Nekteri by si rozmysleli pachat trestnou cinnost s takovym rizikem a ty druhe by vzal Darwin.

A samozrejme vychovavat mladez v tom spravnem duchu a jit prikladem. I kdyz to da spoustu prace ...

72043

22.9.2005 11:26

RE: No, snad

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 72043

Kdyz prijdu vykrast benzinovou pumpu/samoobsluhu/whatever s vedomim, ze ma zamestnanec pod pultem pistol nebo brokovnici, tak mi nezbyva nez ho zneskodnit aby mi pri vychazeni ze dveri neustrelil palici. Vime kam tim mirim? [naštvaný]

72058

22.9.2005 16:17

RE: No, snad

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 72058

> Vime kam tim mirim? [naštvaný]
No jasne, ze vime !
Miris tim predne na hlavu,presneji na mozek [velký smích]
...A palici nech doma. Staci dve bouchacky a mas ruce plne [cool]

72079

27.9.2005 21:43

RE: No, snad

Gilhad 62.?.?.?

Reakce na 72058

Jasne miris tim k tomu, ze kazdy zlodej je vrah. Docela znacna zkratka.

Navrhuju dalsi:
Kazdy (i prilezitostny) kurak je zavisly na droze a bude klidne i vrazdit, jen aby se ke sve cigarete dostal.

72661

25.9.2005 18:42

Závislost.

J. H. 83.?.?.?

Rozvinula se zde zajímavá diskuse o drogách. Nad ní mě napadla a přepadla otázka, o kterou bych se rád podělil - pokud vím, z tohoto úhlu se nikdo na věc nedíval. Protože ale zprávy o t. zv. feťácích jsou značně rozporuplné, začnu závislostí, kterou máme dnes a denně na očích - o kouření.
Po staletí spoustě lidí dýmka či doutník vymezovala a zpříjemňovala čas k odpočinku. Náruživí kuřáci, kteří se bez tabáku nemohli obejít nebyli často k vidění. V minulém století se z tabáku stala vysoce návyková droga. Proč?
S měkkými drogami je to podobné. V některých částech světa jsou považovány za běžné osvěžovadlo. Proč ale jejich zastánci ve zmíněné diskusi reagují stejně jako kuřáci, kteří se spoustou řečí snaží zakrýt fakt, že jsou beznadějně závislí na něčem, o čem v hloubi duše dobře vědí, že jim to škodí?
Za nejméně návykový se obvykle považuje alkohol. Jenže - je mi dneska dvaašedesát let a jak si tak vzpomínám, nejméně čtyři mí vrstevníci a kamarádi se už upili k smrti. Tak nevím.
No a nakonec - kdo četl mou úvahu o homosexualitě, mohl si všimnout, že různými „zdá se“, „patrně“ a jinou slovní vatou maskuji skutečnost, že o vlastním mechanizmu vzniku nic nevím. Teď bych si dovolil citovat ještě jedno svědectví: C. S. Lewis ve svých vzpomínkách mluví o homosexuálních praktikách na britských internátních středních školách před sto lety. Tehdy se předpokládalo, že mladší žáci budou sloužit starším. No a někteří sloužili jako sexuální protějšky. Autor dodává, že pokud ví, žádný z nich neskončil v dospělosti jako homosexuál. C. S. Lewis je spolehlivý autor a v této věci nemá důvod, proč by něco tajil nebo předstíral. Tak nevím. Proč to před sto lety vypadalo takhle a dnes se Londýn hemží podivnými postavami, přestože se právo sotva dospělých na styky s opačným pohlavím považuje za samozřejmost?
Takže: Co se za posledních sto let změnilo? Proč, z jakého důvodu jsme se tolik změnili? Jak k tomu došlo? Opravdu si někdo myslí, že je to pokrok čili změna k lepšímu?
J. H.

72364

26.9.2005 2:00

RE: Závislost.

TS 213.?.?.?

Reakce na 72364

>Po staletí spoustě lidí dýmka či doutník vymezovala a
>zpříjemňovala čas k odpočinku. Náruživí kuřáci, kteří
>se bez tabáku nemohli obejít nebyli často k vidění. V
>minulém století se z tabáku stala vysoce návyková droga.
>Proč?

Hypoteza: Nikdo do kuraku nestoural, takze nemuseli nekourit, a nemeli tedy se zavislosti potize.

>S měkkými drogami je to podobné. V některých částech
>světa jsou považovány za běžné osvěžovadlo. Proč ale
>jejich zastánci ve zmíněné diskusi reagují stejně jako
>kuřáci, kteří se spoustou řečí snaží zakrýt fakt, že
>jsou beznadějně závislí na něčem, o čem v hloubi duše
>dobře vědí, že jim to škodí?

Pokud je to mekka droga, eventuelni zavislost je nepohodlna, nikoliv vsak zdaleka beznadejna. Nikotin je pekne tvrda vec.

>Za nejméně návykový se obvykle považuje alkohol. Jenže - je
>mi dneska dvaašedesát let a jak si tak vzpomínám, nejméně
>čtyři mí vrstevníci a kamarádi se už upili k smrti. Tak nevím.

Potencial navyku ma uplne vsechno, co poskytuje nejake uspokojeni. Vcetne Internetu, vcetne televize, vcetne sexu, vcetne pocitacovych her, dokonce i vcetne prace. Z legalnich chemikalii jsou to zejmena hypnotika a analgetika, a dokonce i projimadla. Zakazeme je?

Zalezi na tom, jak tu danou vec uzivate.

>Teď bych si dovolil citovat ještě jedno
>svědectví: C. S. Lewis ve svých vzpomínkách mluví o
>homosexuálních praktikách na britských internátních
>středních školách před sto lety. Tehdy se předpokládalo,
>že mladší žáci budou sloužit starším. No a někteří
>sloužili jako sexuální protějšky. Autor dodává, že pokud
>ví, žádný z nich neskončil v dospělosti jako homosexuál.

Podobna situace nastava i treba ve veznicich. Po nejake dobe bez samicek i samci ziskavaji na pritazlivosti. Pro opacne pohlavi plati zrejme totez. V takove situaci si ti "latentni" uvedomi svou orientaci, zatimco ti "normalni" neziskaji orientaci opacnou.

>C. S. Lewis je spolehlivý autor a v této věci nemá důvod,
>proč by něco tajil nebo předstíral. Tak nevím. Proč to
>před sto lety vypadalo takhle a dnes se Londýn hemží
>podivnými postavami, přestože se právo sotva dospělých na
>styky s opačným pohlavím považuje za samozřejmost?

Treba proto, ze ty podivne postavy byly zalezle ve svych "closets" a nebyly videt, protoze dane praktiky byly ilegalni? Vzpomente na osud Alana Turinga.

>Takže: Co se za posledních sto let změnilo? Proč, z jakého
>důvodu jsme se tolik změnili? Jak k tomu došlo? Opravdu si
>někdo myslí, že je to pokrok čili změna k lepšímu?

Lidi se nezmenili. Jenom si priznali, co jsou. Pokud zmena nahledu zachrani karieru dalsich Turingu, je to jenom dobre.

72407

26.9.2005 21:32

O:U:T

L.U.K. 213.?.?.?

Custe lidi.Sem docela out a zajimalo by me kde se da sehnat kokain nebo naky podobny hnus....Yo a taky se zeptat estli to dokaze odreagowat jako trawa a co to cloweku dawa...Dik [oči v sloup]

72521

Příspěvků: 82

19.09. 04:38 Stojan Jakotyč  Strihac
19.09. 05:19 baba_Blažková  Hezký článeček,
19.09. 07:59 Mindy  RE: Hezký článeček,
19.09. 09:39 Had  RE: Hezký článeček,
19.09. 17:10 Mindy  RE: Hezký článeček,
19.09. 18:10 Had  RE: Hezký článeček,
19.09. 18:48 Mindy  RE: Hezký článeček,
21.09. 22:33 Had  RE: Hezký článeček,
22.09. 07:02 Pavel -Čert- Němec  RE: Hezký článeček,
23.09. 23:00 oji  RE: Hezký článeček,
24.09. 00:53 Had  RE: Hezký článeček,
24.09. 01:28 TS  RE: Hezký článeček,
24.09. 18:09 oji  RE: Hezký článeček,
24.09. 18:59 Had  RE: Hezký článeček,
24.09. 19:01 Had  RE: Hezký článeček,
19.09. 08:47  Ten s tou pistolí byl narkoman ... !
19.09. 16:41 LACO  Pěkný kec...
19.09. 17:19 leho  RE: Pěkný kec...
19.09. 18:08 LACO  RE: Pěkný kec...
20.09. 02:39 pampeliška  RE: Pěkný kec...
20.09. 03:50 Lev  Drogy ne !!!!
20.09. 09:10 kavol  RE: Pěkný kec...
20.09. 10:56 Druid  RE: Pěkný kec...
20.09. 23:20 djb  RE: Pěkný kec...
21.09. 07:18 Pavel -Čert- Němec  RE: Pěkný kec...
21.09. 20:35 google  RE: Pěkný kec...
21.09. 22:26 Vodník  RE: Pěkný kec...
22.09. 10:58 Vladimir Sodek  RE: Pěkný kec...
19.09. 18:22 TS  RE: Pěkný kec...
19.09. 18:29 Emma Bovary  RE: Pěkný kec...
19.09. 22:11 Guerrilero  RE: Pěkný kec...
19.09. 18:31 LG  Pěkný kec...
20.09. 08:56 kavol  RE: Pěkný kec...
20.09. 10:00 Paulus  RE: Pěkný kec...
20.09. 08:48 kavol  RE: Pěkný kec...
20.09. 08:46 kavol  RE: Ten s tou pistolí byl narkoman ... !
19.09. 09:27 J. Hruška  Jen v jednom bych začal odjinud.
19.09. 09:48 Ludva  Nač ty emoce,
19.09. 18:02 trodas  RE: Nač ty emoce,
19.09. 22:18 Guerrilero  RE: Nač ty emoce,
19.09. 10:29 Vodník  V normálních zdravých společnostech...
19.09. 13:31 Synkretik  Vražda, nikoli poprava
19.09. 17:04 Mindy  RE: Vražda, nikoli poprava
20.09. 09:12 kavol  RE: Vražda, nikoli poprava
19.09. 15:45 Kobretti  Slečna Mindy
19.09. 17:27 Mindy  RE: Slečna Mindy
19.09. 22:45 Pavel Šrubař  RE: Slečna Mindy
19.09. 22:56 Mindy  RE: Slečna Mindy
20.09. 16:56 Comodor Falkon  RE: Slečna Mindy
19.09. 19:05 trodas  Tak predne:
19.09. 19:06 trodas  dokonceni
19.09. 19:47 leho  RE: dokonceni
19.09. 20:15 Lev  RE: dokonceni
19.09. 20:24 leho  RE: dokonceni
19.09. 20:32 baba_Blažková  RE: dokonceni
19.09. 20:56 Lev  RE: dokonceni
19.09. 19:10 trodas  Mam to:
19.09. 20:06 Gilhad  Muj nazor
19.09. 20:20 Mindy  Bah,Trodasi
19.09. 20:29 Mindy  RE: Bah,Trodasi
19.09. 20:50 TS  RE: Bah,Trodasi
19.09. 22:01 Pavel -Čert- Němec  RE: Bah,Trodasi
19.09. 22:46 Mindy  RE: Bah,Trodasi
19.09. 23:36 Druid  RE: Bah,Trodasi
20.09. 00:02 TS  RE: Bah,Trodasi
19.09. 22:21 Robin  Blbý střihač z colorTV obětí sionistických kreatur
19.09. 23:52 HoNzA  Uprcatela Minda
20.09. 10:29 Jiří Barták  Skvěle napsáno!
21.09. 15:35 Aja  No, snad
21.09. 20:59 Mindy  RE: No, snad
22.09. 17:39 Aja  RE: No, snad
23.09. 07:11 Tom  RE: No, snad
23.09. 07:13 Tom  RE: No, snad
23.09. 12:55 Aja  Nevite,
23.09. 13:57 baba_Blažková  RE: No, snad
22.09. 08:40 Gilhad  RE: No, snad
22.09. 11:26 Pavel -Čert- Němec  RE: No, snad
22.09. 16:17 Vladimir Sodek  RE: No, snad
27.09. 21:43 Gilhad  RE: No, snad
25.09. 18:42 J. H.  Závislost.
26.09. 02:00 TS  RE: Závislost.
26.09. 21:32 L.U.K.  O:U:T

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 0

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 0

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 0

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,74 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,31 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 037 474,20 Kč

Poslední aktualizace: 18.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 623