Diskuze k článku

Benešovy dekrety – otevřená kauza

Příspěvků 185

10.9.2005 3:25

Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

WWI skoncila prehrou Nemcov v podstate kvoli "zidovskemu" podrazu s Balfourovou Deklaraciou a zatiahnutim USA do vojny. Nasledne divosske krajanie Nemecka sposobilo, ze miliony Nemcov sa ocitli v nepriatelsych krajinach – Polsku a CSR. Obidva tieto staty vznikli podvodmi.

Polsko - Nemci pristupili na ukoncenie bojov vo WWI na zaklade 14 bodov amer. Prezidenta Wilsona, z ktorych jeden znie
XIII. An independent Polish state should be erected which should include the territories inhabited by indisputably Polish populations, which should be assured a free and secure access to the sea, and whose political and economic independence and territorial integrity should be guaranteed by international covenant.

Ani sa len nejdem rozpisovat ako toto bolo pri tvorbe Polska nedodrzane a nikto by sa nemal cudovat, ze sa Nemci svojich ludi pokusili znovu dostat naspat.

CSR – Nechce sa nam velmi o tom pocut alebo hovorit, avsak skutocnostou je, ze CSR vnikla na zaklade falosnych Masarykovych podkladov Americanom, kde im predlozil udaje o tzv. "ceskoslovcenskom" narode majucom pocetnu prevahu nad Sudetskymi Nemcami. Na zaklade tohto podvodu (ceskoslovensky narod nikdy neexistoval – pre menej chapajucich) Americania Masarykovi odsuhlasili novy stat.

A opat – moze sa niekto po tomto podraze Sudetakom cudovat, ze pri prvej prilezitosti hlasovali za navrat medzi svojich?

Uz by sme 60 rokov po vojne mohli zacat byt aspon trosku objektivni. Vycitat Nemcom WWII je totalny nezmysel. Za zlociny po vojne (tak isto ako aj pocas vojny) proti civilom treba pykat, obete odskodnit a majetky vratit.

Benesove dekrety samozrejme maju vplyv aj na slovensko-madarsky vyvoj, ale to sa do tejto debaty asi nevojde.

69914

10.9.2005 6:00

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 69914

Pane Deu, nikdy jsem necetl podobnou slataninu jako Vas prispevek. Ale budiz.
Proc ale nereknete, ze pred valkou se vsichni Sudetssti Nemci hlasili k Henlainovi? A s tim k Velkonemecke Risi. Tim padem ukazali svou prislusnost. Nahle by vse melo byt zapomenuto, pro ci benefit? Nasi mrtvi nebyli zabiti a na Cechy a celou Evropu nebylo zautoceno. Narody nebyly znasilneny. To se nestalo.
A ti Zidi, to je jejich vina. Jen mi vysvetlete co s tim mel co spolecneho Lada od naproti, vratil se z koncentraku a mel 48 kilo. Nemohl se ani posadit. Jen se usmival. Ty obrovske nadsene oci ktere mu svitili a jeho maminka ktera ho opet vypiplavala k zivotu. Jak on za to mohl. Jak on mohl za tu sracku kterou vam uvaril pan Hitler? A Nemci mu to zrali s rukama nahore. Uz se videli jak bydli v Ceskych, Polskych, Francouzkych a Belgickych a ostatnich domech, zabrali a vyhodili legitimni majitele. To by jsme mohli zapomenout. Jeste ziji matky vasich obeti. Jeste placi nad zivoty svych synu a dcer. Je to jen sedesat let a vy by jste chteli zapomenot a zacit opet strkat sve spinave drapy do skvirky abyste se mohli opet uchytit. Bylo by to hanba, narodni hanba. Jako kdyby jsme si sami urizli koule. Paroubek at na to radeji nemysli. A vy take ne. Vzdy si vzpomente na Lidice a Lezaky. Jak to tam bylo. Lidi nebudte blbi, nedavejte narod nepriteli po dobrem.

69926

10.9.2005 14:02

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

Reakce na 69926

>Pane Deu, nikdy jsem necetl podobnou slataninu jako Vas prispevek. Ale budiz.

Tu vidite pan Karel, ako vas tie "zidovske" oficialne dejiny zmagorili.

To teraz kvoli vasemu 48-kilovemu Ladovi mam uznat, ze podraz Nemecka pocas WWI a vytvorenie Polska a CSR na ukor milionov Nemcov bolo kosher?

69975

10.9.2005 15:27

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 69975

Pane Deu, ja budu plakat nad KAZDOU obeti zabitou ci umucenou nacizmem jako nad svym vlastnim synem nebo dcerou.

69981

10.9.2005 18:55

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

Reakce na 69981

Na desiatky milionov Slovanov zabitych zido-komunitami v ZSSR este pred nastupom nacismu vam uz asi slzy neostanu. Alebo?

70012

11.9.2005 3:47

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

zap 65.?.?.?

Reakce na 69926

Pane Karel4u, pan Deu nerika zadne podstatne nesmysly.

Pouze si 'dovoluje' sahnout na ceskou ikonu v podobe presidenta Osvoboditele. Ja jsem Cech a jiste jsem patricne patrioticky. Ale vite co? Kdyby ta situace vyvstala dnes znovu a ja byl pri tom (deleni Rakouska v r. 1918), delal bych vsechno proto, aby Rakousko (v modernizovane, federalni forme) bylo za kazdou cenu zachovano.

Neni pochyb, ze Masaryk zmasiroval polovzdelane Americany ve prospech jeho pohledu 'cesko-slovanskeho' naroda. Svym snilkovstvim 'uleteneho' profesora filosofie prispel k pocatku daleko vetsich nesnazi pro nas narod!

70068

11.9.2005 15:17

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

Reakce na 70068

Zdravim vas, pan zap. Tesi ma, ze moje historicke samostudium vychadza velmi podobne s vasimimi pstrehmi.

Velmi smutna je tu skutocnost, ze nebyt WWI, tak Cesi by tu federaciu v monarchii boli dosiahli. Viedensky parlament k tomu jednoznacne smeroval. A bolo by to len prirodzene pokracovanie procesu zapocateho 'ausgleichom' Rakusanov s Madarmi r. 1867.
Najma Rakuska monarchia ma v oficialnej historii daleko horsiu povest, ako si zasluzi, hlavne co sa tyka postoja k roznym svojim "narodom" (pojem ucelovo vymysleny az na zac 19. stor.). V tejto suvislosti urcite viete, ze vacsina Cechov si oddelenie od monarchie a vytvorenie samostatneho statu nezelala.

70114

11.9.2005 15:41

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

A. 85.?.?.?

Reakce na 70114

>"narodom" (pojem ucelovo vymysleny az na zac 19. stor.).

Pojem národ nebyl vymyšlen na začátku 19.století, byl pouze "rozšířen". Původně se za národ považovala pouze šlechta, nikoli poddaný lid.

70120

11.9.2005 16:29

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

Reakce na 70120

>Pojem národ nebyl vymyšlen na začátku 19.století, byl pouze "rozšířen".

Tomu sa da scasti verit. Avsak vami zmienene "rozsirenie" pojmu je takou zasadnou zmenou podstaty, ze takmer len nazov je ten isty. Slovko "pouze" sa tam vobec nehodi. Toto je na osobitnu debatu.

70123

11.9.2005 21:50

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

A. 85.?.?.?

Reakce na 70123

Nemyslím si, že se ta podstata tak zásadně změnila. Změnila se společnost. Jakmile poddaní přestali být poddanými a byla jim postupně uznávána práva, která dříve neměli, stali se plnoprávnými lidmi s určitou národností a s možností ji měnit. Jinak je ovšem fakt, že na začátku (ale zřejmě už i dřív) docházelo k velkému národnostnímu uvědomování v Evropě. Němci to se svým pangermánským nacionalismem oproti většině ostatních národů výrazně přehnali, došlo k válkám, odsunům, a dneska je jakýkoliv nacionalismus odsuzován s odkazem na nacismus a holokaust. Zapomíná se, že nacionalismus není jen touha po dobývání cizích území a ponižování národů jiných.

70167

11.9.2005 22:43

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

Reakce na 70167

Ale ved vy si jasne odporujete.

>Jakmile poddaní přestali být poddanými a byla jim postupně uznávána práva, která dříve neměli, stali se plnoprávnými lidmi s určitou národností

To je predsa uplne nieco ine, ako ste tvrdil predtym

>Původně se za národ považovala pouze šlechta

Pojem "narod" bol najma od 40-tych rokov 19.stor. zneuzivany na vyvolanie nestability v europskych monarchiach. Je to nieco, co sme v Europe vobec, ale vobec nepotrebovali a prinieslo nam velmi, velmi zle plody.

70174

23.9.2005 14:22

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Tatranka setma (zavináč) quick (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 70174

Tak by mě ale zajímalo, jak chcete odlišit skupiny lidí hovořících různými jazyky. To asi nevzniklo samoúčelně, ale vyvíjelo se to po staletí. A pravdou je, že v České a Moravské kotlině se hovořilo převážně česky. Takže asi jsme národ, který má něco společného, a měl by mít i společné území, aby cítil sounáležitost. Multikulturalismus, který se snaží o odbourání národností a ustavení mezinárodního sounároda, je podle mě holá utopie. Takhle to nikdy na Zemi nafungovalo (možná v biblickém Babylóně před zmatením jazyků) a jsem přesvědčena, že ani fungovat nemůže a nebude. Holt Prahu měla vždycky pod palcem česká knížata a že se tady Němci usazovali z různých důvodů, hlavně obchodních a jako řemeslníci, to na věci nic nemění. Je pravda, že československý národ nikdy neexistoval, ale slovanské kořeny v zemích Koruny České měla většina lidí zde žijících - teď mám na mysli spíše prostý lid, než šlechtu, která byla značně promíšená, především po Bílé Hoře. Takže proč vyčítat Masarykovi, že někoho podvedl a rozbil habsburskou monarchii. My jsme si ji nevymysleli, Němci nás zabrali a 300 let dusili, takže se nemůžou divit, že jsme se jich chtěli mermomocí zbavit. Já bych se taky chtěla zbavit náhubku, kdyby mi ho někdo utáhl na hlavě.

72193

11.9.2005 22:54

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

zap 70.?.?.?

Reakce na 70114

Velmi smutna je tu skutocnost, ze nebyt WWI, tak Cesi by tu federaciu v monarchii boli dosiahli.
-------------------------------------------------------------------------

Ja tomu verim take p. Deu.

Od konce Metternichova absolutismu se veci inkrementalne pro Cechy vylepsovaly. Nedovedu to presne v casoprostoru vymezit, kdy jsem nabral tuto inklinaci, ale pevne verim, ze Cesi meli, maji a budou mit se svou vlastni statnosti vzdy problem. Nejsou dostatecne 'statotvornym' narodem. Rakousko, v te dobe (ke konci r. 1918) jeste ve forme monarchie, by se jiste transformovalo a Cesi mohli mit permanentni ochranu pred 'risskymi' Nemci.

Za casu Rakouska (v tzv. 'zalari narodu'[mrknutí jedním okem] meli Cesi sve zivotni funkce a preziti zajisteny. Chtel-li bych se v tom smeru popsat, nazval bych se 'novo-austro-slavistou'. Utvrdil jsem si ten dojem, kdyz jsem stanul ve Vidni pred pomnikem Rakouske republiky - dostala svuj tvar asi jen za mesic po CSR. Jaka schvalnost osudu, jaka neprozirava unahlenost nasich vudcu, jsem si rikal! Jaka schvalnost osudu, ze obe zeme byly porobeny hitlerovskym Nemeckem! Jaka promarnena prilezitost! Palacky, ne Masaryk je muj hrdina. [pláč]

70176

13.9.2005 4:09

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 70114

To je legrace 1867 a R-U vyrovnani pripravilo Cechy o iluze. Madari meli proti Vidni jednu vzpouru za druhou a vydupali si vyrovnani a lojaalni Cesi dostali kulovy. Takze az kdyz Viden videla, ze lod jde ke dnu zacala mit snahu vyrovnat se s Cechy, prece jenom 60% prumyslove produkce R-U jako evropske mocnosti se realizovalo v Cechach. Potom se s Nemci nemazlila prvni republika, kdy ministr financi Rasin odmitl, aby Ceskoslovensko prevzalo financni odpovednost za valecne deluhopisy sudetskych Nemcu. Duvodem bylo, ze tyto dluhopisy pouzila Viden na financovani valky a ne na vznik republiky. Naopak vitezstvi v teto valce bylo jednoznacne proti vzniku republiky. Takze proc by mela Praha platit rakouske dluhy? Nakonec dosahly Nemci v roce 1938 takove autonomie v ramci Ceskoslovenska o jake si kdokoliv ve svete mohl nechat zdat ruzove sny. Pak prisel Mnichov a tak dale... Pak Benesovi dekrety a na nich se prizivila spousta darebaku a na zaklade kolektivni viny bylo velke bezpravi. Pet let zpatky vsak na zaklede kolektivni viny probihalo take velke bezpravi a vinou byl nenemecky puvod v protektoratu Cechy a Morava.

70366

11.9.2005 16:51

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 70068

Já bych k tomu dodal zajímavou informaci - TGM ještě v roce 1917 nepatřil ke křídlu, jež žádalo vcelku militantně odtržení od Rakouska. Já si mimochodem rovněž myslím, že to byla z dnešního pohledu chyba. Ostatně bych řekl, že s odstupem času to takhle budou vidět i Slováci ve vztahu k Československu. Paradoxní poněkud je, že kdyby TGM a spol. tuto chybu v roce 1918 neudělali - nebylo by dnes žádné Slovensko - tedy na něco to přece jen bylo dobré ! Že pane Deu [velký smích] To je podobné povídání, jako když ten vrabeček umrznul a posrala jej ta kráva [velký smích]

70125

11.9.2005 19:24

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

Reakce na 70125

Clovek si ospravedlni cokolvek, vsak pan Petr.

Nielen ze si Masaryk a Benes urobili zo Slovakov toaletny papier na vybabranie so Sudetakmi (a r. 1993 uz ho stihli aj splachnut), ale mnohi Cesi si este toto svinstvo aj ospravedlnuju ako urobenie akehosi dobra Slovakom. Skutocne utlocitne od vas! Ale my sme vas o podraz Sudetakov neprosili, racte si to zrovnat, vazeny pane!

Uz som to tu napisal viackrat, ze ja kaslem na samostatne Cechy (a Slovensko) za cenu WWII. O sucasnom Slovensku si zaroven myslim, ze ma buducnost maximalne tak do najblizsieho vacsieho konfliktu, nie dlhsie. Slovenska novodoba slachta stat totiz rozda pri prvej prilezitosti. Nasa skorumpovana slachta bola totiz aj pricinou, preco bola madarizacia taka uspesna. Sami sme si boli na vine, ze sme boli tak dlho pod Madarmi a sami sme sa z toho mali aj dostat. Mali sme si to teda rozdat priamo s Madarmi. Sudetaci za nas trpiet nemali.

Kvakali by sme dnes po madarsky? Ja teraz kvakam po nemecky a anglicky, tak co? Bud si narod dokaze vytvorit podmienky pre svoj stat sam, alebo nie. Stavat ho na vlastne nohy podrazenim inych aj tak nema zmysel, dlho si to neudrzi.

70148

11.9.2005 21:25

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 70148

Pane Deu, nechte toho, nebo se rozpláču. Netuším, co si po večerech čtete, že tak zuříte, ledva si vzpomenete na Československo. Já na něj vzpomínám v dobrém, dodnes na Slovensko rád jezdím, mezi Slováky mám hodně přátel a na něco takového, jak tady Vy prezentujete při každé příležitosti, jsem ještě nenarazil. Vy patrně nejste ani Čech, ani dokonce Slovák - některé Vaše názory jsou místy až dětinské v jakési špatně tajené nenávisti k Československu, dokonce i k Cesku i Slovensku. Zdaž-li to neukazuje na potřebu nějaké blíže nespecifikované terapie ?[velký smích]

70165

12.9.2005 0:32

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

Reakce na 70165

Clovece, vy ste tak vedla, ze na vas je skoda vobec vymyslat nejaku urazku.

Ja som vzdy bol a som doteraz proti rozdeleniu Ceskoslovenska. To vsak neznamena, ze budem historicky schavalovat podraz Sudetakov Cechmi po WWI ci uz pod zamienkou, ze si to Sudetaci zasluzili, alebo ako udajnu sluzbicku Slovakom na nasu zachranu pred Madarmi.

Zelam vam vela prijemnych pocitov pri prechadzkach po Sudetach.

70187

13.9.2005 4:11

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 70148

My jsme Slovensko nezradili a ekonomicky vyvoj po rozpadu jasne ukazal, ze nemuze byt ani rec o nejakem okradani, takze by jste mel upresnit co chtel basnik rict tim toaletnim papirem? [překvapení]

70367

12.9.2005 0:57

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

zap 70.?.?.?

Reakce na 70125

Souhlasim s Vami p. Gejdos.

Jen bych si dovolil poznamenat, ze je lepe si vyhradit (ustepacne) poznamky o Slovacich pro sebe. Ano, skupina kolem T.G.M. skutecne chytre nabalila Slovensko do obalu CSR (tim nechci rici, ze ze Slovenske strany byl k tomu nesouhlas - asi ani jiny vyber nemeli) a zbrusu nova zeme byla na svete.

Kdyz se zahledime na soucasnost, na nedokonalost v ceskem spravnim systemu, na neschopnost soudnictvi a klinickou naklonnost ke korupci, muzeme se jen a opet divit optimismu zakladatelu statu. Cas ukazuje sve - je neklamnym svedkem. V tom ale souhlasime....

70188

12.9.2005 22:39

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 70188

To nebyla uštěpačná poznámka, to bylo holé konstatování faktu. A skutečně nechápu, proč to pan Deu bere tak nějak osobně, ten československý národ nebyl žáden extra podvod, byla to prakticky skoro pravda. Rozumějte, že když už TGM přistoupil na rozbití Rakouska, nemohl "pro Boha jasného" ani vteřinu uvažovat o nějakém státě, kde by z bývalého skutečného státu zvaného Země Koruny české vytvoří neživota schopné torzo a pustil by území Sudet, která byly 1000 let organickou součástí českého státu !! Tedy nedělejme ze sebe ještě větší voly !

Vždyť já to musím znova zopakovat - Český stát tu byl dříve, než nějaké Německo ! Německo jako umělá slátanina vzniklo po rozpadu Říše francké a byla to skutečně umělá slátanina, která potom takto po dobu 800 let v Evropě hrála zcela ostudnou roli - kdyby nebylo toho, že součástí říše bylo dobrovolně České království Přemyslovců a posléze od doby Lucemburků Země Koruny české, potom by Německá říše neznamenala již skutečně vůbec nic !! To váha Českého království z Německé říše udělala něco, s čím zbytek Evropy musel počítat. Po vpádu Tatarů v roce 1242 fakticky pouhá váha Českého království a náhoda, že uvnitř Mongolského státu došlo ke vnitřní krizi zachránilo Evropu a Německo před zpustošením, obdobným jako za Attily. Přemyslovci a Lucemburkové drželi Německo, aby se tam vzájemně nesežrali.

A jen tak mimochodem - v té době neexistoval žádný národ Čechů, Němců a už vůbec Slováků ! Byly tady státní útvary v nich žila slátanina zcela nejasných etnických původů - národy vznikaly až řadu staletí potom ! Celá Evropa - ta politická - mluvila latinsky a jen plebs si mluvil všelijak jinak.

A když už mám udělat jo vítr v historii - děsná škoda, že se vůbec narodil nějaký pán Záviš z Falkensteina a došlo k neštěstí u Suchých Krut. A druhé neštěstí a teď asi urazím spoustu lidí - druhé neštěstí bylo, že se narodil Jan Hus o 100 let dříve, než by to bylo vhodné. Z Jana Husa se již český stát v podstatě nevzpamatoval. To bylo naposledy, kdy Češi dělali velmocenskou politiku a pak již z nich (z nás !!) byli jen uražení chamtivci.

70329

13.9.2005 0:01

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

zap 70.?.?.?

Reakce na 70329

To bylo naposledy, kdy Češi dělali velmocenskou politiku a pak již z nich (z nás !!) byli jen uražení chamtivci.
-------------------------------------------------------------------------

Pane Petre,

jak rikate, po ochodu Premyslovcu to byla zkaza (Luzemburky v to nepocitaje, tam to bylo prinejlepsim 50/50). Takze cela ta ceska slava trvala jen nejakych 350-400let. myslite, ze je to dost na slusnou historii? Jinak a hlavne potom ubohost: 1. nemohli se dohodnout na novem krali (po Jirim z Pod.) a zvali proto cizince, 2. chamtive (jak rikate) si vybrali nakonec toho, kdo byl sice nelepsi, ale proti nemu blbe rebelovali, 3. dostali kapitalne po cume a posleze temer zapomneli vlastni jazyk, 4. a nakonec od toho 'certa co znali' nafoukane slavne utekli, namisto aby s nim zustali na veky vekuv. A nemusel byt problem se Sudetaky....

Mimochodem, pri tom 'uzasnem a silnem cesstvi' v nasich dejinach, zamyslel jste se nekdy nad tim, proc skoro vsechna vyssi ceska slechta mela nemecka jmena? Tedy mista jejich puvodu? I kdyz 'Valdstyn' zni docela dobre....
[mrknutí jedním okem]

70335

13.9.2005 10:43

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Klokan 202.?.?.?

Reakce na 70335

Doufam,ze nas nakonec presvedcite,ze rody jako Ronovci ci Vitkovci,byly ciste germanske.A nynejsi ceske obyvatelstvo svoji hatmatilku odvodilo ze spatneho pochopeni nemciny.

70417

13.9.2005 17:01

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 70417

Já na to mám podstatně jiný náhled - podle mě je němčina tou hatmatilkou, odvozenou z češtiny. Kdyby nám to Záviš z Falkensteina "neposral" u Suchych Krut v roce 1278, tak by se dneska v celém Německu od Baltu po Sicilii a od Severního moře po Ural mluvilo česky !! [smích]

Jenže a to je ten problém pro laiky. Nikdo si jaksi nechce uvědomovat, o čem vlastně je historie. Lidi se na to dívají s jistým opovržením, co že to ti historici furt ňahňají v těch archivech, koho to vlastně zajímá...!

Totiž, kdyby Přemysl Otakar II. u Suchych Krut vyhrál a pokračoval dalších 20 roků v tomto duchu dále, nejspíše by dějiny Evropy vypadaly krapet jinak a někdy v roce 1939 by se Hitler nejmenoval Hitler, ale třeba Pepa Novák !! Kdo tuto úvahu uváží a docení ? [velký smích]

70457

15.9.2005 3:19

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Klokan 202.?.?.?

Reakce na 70457

Hezky,ale nemyslim,ze by to bylo vse ovlivneno jen timhle.Asi nam nemela vymrit panovnicka rodina.Treba bychom ted tvorili Spojene staty Evropy v ceskem duchu i bez EU.Nepochybuji,ze by pak na nejakeho urvaneho frajtra vubec nedoslo a svet by sel jinudy.
Zavise pry stali prknem,ani mece se mu nedostalo tehdy pred Hlubokou,takze mu taky nemusite tolik vycitat.Doslo na nej.

70748

16.9.2005 22:16

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 70748

To jo, Václav II. nebyl žádné ořezávátko ! Já chtěl jen tou úvahou naznačit, že asi málokdo se alespoň pokouší celou tu strašnou masu informací, vztahů, podmínek atd. nasimulovat v hlavě a pokusit se to vidět vše vcelku a pochopit celý ten systém zvaný svět jaksi komplexně v čase a jak je vše jedno z druhého rostlé a jak se tedy všechny staré hříchy jak bumerang vrátí a "bang ho" rovnou do držky !! [velký smích]

Tu větu jsem natahoval, abych naznačil její délkou tu složitost toho všeho. Když Arjuna na bitevním poli Kurukšetra požádal Kršnu, aby se mu ukázal - Kršna mu to splnil. Pohledl na něj a zděsil se - neunesl ten pohled a prosil, aby mu již dále nic takového neukazoval. Hmm, hrozný zážitek - kdo to douvažuje až sem ?

Trochu se tomu podobá, ač to vypadá absurdně, jeden problém, který mi vyprável přítel Boris. Narodil se jako dvojče s bráchou - rodiče je pojmenovali Boris a Lev. Lev ale těsně po porodu umřel. A Boris zůstal, jenže se mi svěřil, že si není jistý, jestli náhodou on není Lev a že to Boris umřel - že to prostě ve špitále popletli !! Dost mě to zarazilo ... něco na to může bejt.

PS - nebylo to v Rusku, to za Protentokrátu lidi na protest proti Němcům dávali dětem taková ruská jména...

71099

13.9.2005 21:31

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 70335

>Mimochodem, pri tom 'uzasnem a silnem cesstvi' v nasich dejinach,
>zamyslel jste se nekdy nad tim, proc skoro vsechna vyssi ceska
>slechta mela nemecka jmena? Tedy mista jejich puvodu? I kdyz
>'Valdstyn' zni docela dobre....

Máte na mysli jistě dobu po Bílé hoře.
Jakou šlechtu dosazenou Habsburky byste tady chtěl mít po popravě českých šlechticů a po zabavení jejich majetku?

70488

10.9.2005 16:27

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Grovik 84.?.?.?

Reakce na 69914

K clanku: TFUJ! nic vic nic min! Prelozte to do nemciny LandsMancaft (nebo jak se ten spolek bejvalejch nacku jmenuje) vam da urcite nejakou cenu!!

Ke komentari: Vy nejste uplne normlani ze? To je prece nesmysl co tu povidate.

69986

10.9.2005 19:07

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

Reakce na 69986

>Ke komentari: Vy nejste uplne normlani ze? To je prece nesmysl co tu povidate.

Nie, to nie su nezmysly. "Zidovska" Balfourova Deklaracia, zatiahnutie USA do WWI, vytvorenie Polska napriek bodu XIII a vytvorenie CSR pomocou fiktivneho "ceskoslovenskeho" naroda su vsetko nevyvratitelne fakty. Taka je skutocnost a vy nemate ani len tu odvahu aspon sa pokusit nieco z toho vyvratit.

70015

10.9.2005 19:17

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 69914

"....Vycitat Nemcom WWII je totalny nezmysel." Hmmmm, tak to tu ještě nebylo [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]
Je mně z Vás šoufl.

70016

11.9.2005 0:15

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

petrxh 213.?.?.?

Reakce na 69914

Tzv. Sudety byly soucasti ceskeho kralovstvi od jeho vzniku, Nemci tam prisli na pozvani Premysla Otakara II, ktery chtel ono uzemi osidlit. Nevidim jediny dovod nazyvat osamostatneni uzemi ceskeho kralovstvi zradou na Sudetskych Nemcich. Trochu mi to pripomina soucasnou islamizaci Evropy. Taky se zapomina, kdo je puvodni obyvatel a kdo host.

70039

11.9.2005 1:36

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

Reakce na 70039

>Trochu mi to pripomina soucasnou islamizaci Evropy.

Naozaj neviem cim. Sudetaci sa v Sudetach po starocia citili doma a dobre. Hranice menit nehodlali. Prvy podraz prisiel az po WWI. Od "ceskoslovenskeho" naroda.

70045

13.9.2005 4:14

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 70045

Henleinovci jasne rekli, ze chteji byt pripojeni k Risi. A na zaklade Mnichovske zrady byli pripojeni. To podle vas nejsou uzemni pozadavky? [překvapení]

70368

14.9.2005 6:13

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 70045

Pane DEU, pisete: Prvy podraz prisel az po WWI. Od "ceskoslovenskeho" naroda. Proc pisete ceskoslovensko v uvozovkach? [zmaten]
Jste vy vubec cechoslovak? Z vasich prispevku "to naozaj nevizera" [oči v sloup]

70546

14.9.2005 8:06

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 70546

>Pane DEU, pisete: Prvy podraz prisel az po WWI. Od
>"ceskoslovenskeho" naroda. Proc pisete ceskoslovensko v
>uvozovkach? [zmaten]

>Jste vy vubec cechoslovak? Z vasich prispevku "to naozaj
>nevizera" [oči v sloup]

Pan Deu mně silně připomíná jistého dopisovatele, který za totality psal do exilových periodik pod pseudonymem DANUBIUS, až po jejím pádu se odtajnil a uvedl své jméno, Ján Mlynárik. Po přečtení jeho článků mi bylo vždycky podivně a nedovedl jsem si vysvětlit, proč je tento člověk tak hluboce zasažen tím, co Češi provedli těm "chudákům" Němcům při těch hrozných odsunech. Jiné téma pro něj skoro neexistovalo. Kdyby si prohlédl třeba takový film "Obchod Na Korze", mohl by stejně takhle lkát nad osudem jiných skupin lidí, kteří mu ovšem zcela zjevně nejsou tak blízcí, jako ti Němci. Inu ne nadarmo se říká "Poturčnenec, horší turka". [zmaten] Ani bych se nedivil, kdyby pan Deu byl nakonec ten Danubius.

70564

11.9.2005 4:09

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

zap 65.?.?.?

Reakce na 70039

Tzv. Sudety byly soucasti ceskeho kralovstvi od jeho vzniku, Nemci tam prisli na pozvani Premysla Otakara II, ktery chtel ono uzemi osidlit.
-------------------------------------------------------------------------

Tak tohleto mate z Jiraska, co.

Mily pane, praotec Cech (dohad, zalozeny na nejasnych zakladech) prisel na uzemi Cech se svoji druzinou nekdy mezi r.450-470 n.l. Co si myslite, ze tam pred tim jeho triumfalnim prichodem bylo? Vzduchoprazdno? Reky plne ryb, lesy plne zvere a nikde nikdo? Nenechte se vysmat.

Germanska kultura(-ry) existovaly v jedne forme ci druhe jiz davno pred tim a jiste diky ruznych pohybu obyvatelstva te doby neznaly hranicni prechod na Rozvadove. Rise Zapadorimska, ktera se formovala z ruznych germankych kmenu a mela sve pocatky v dobach po likvidaci Rimskeho imperia teoreticky polozene nekdy kolem roku 476 n.l. Tedy zrovna do onoho 'magickeho' prichodu Cechu. Nepochybne, jeji casti jiz existovaly v dobe prichodu Slovanu i na uzemi dnesni CR. Navic, byli zde jeste i zbytky Keltu, ktere se neminily pohnout dale na zapad.

A tak my, 'cistokrevni' Cesi jsme se stali zajimavou a unikatni symbiozou nove prichozich Slovanu s jiz existujicimi Nemci a tez temi zrzavymi Kelty. Brojeni proti Nemcum je brojeni proti sobe samym!

70070

11.9.2005 15:35

Tak tohleto mate z Henleina, co?

A. 85.?.?.?

Reakce na 70070

Podle Vás jsou tedy Češi vlastně Němci, či alespoň polovičními Němci? Nesuďte podle sebe ostatní. Ani Němci si tohle za 2sv nemysleli, nebo alespoň o větší části české populace ne. Najít dnes v Čechách a na Moravě etnicky čisté Čechy je zajisté problém, ale to je způsobeno staletým vývojem na našem území, oním "stýkáním a potýkáním" s Němci. Na onom "počátku" žilo rozhodně víc etnických Čechů než dnes; zlikvidovat malý národ je snazší než ten větší, a proto chce-li ten malý národ přežít, musí velké ztráty rychle kompenzovat, chce-li dobře obhospodařovat svou zemi, musí na to mít dostatek lidí. A to byl problém Čechů odjakživa, proto bylo zváno a usazovalo se mnoho Němců u nás, ale i ve východní Evropě (to souviselo i s jejich kulturním a hospodářským přínosem). Naopak Němců bylo vždy přebytek, a jelikož k nim přicházely či se vyvíjely mnohé hospodářské či kulturní statky dříve, mohli oni pak dále svou imigrací přispívat k rozvoji na východ od nich ležících zemí, což jim zajisté způsobovalo vážnost a oni z toho mnohdy zpychli. Jenže všichni tito Němci přišli na cizí území, pozval je nějaký vladař či šlechtic, vládnoucí těmto územím.
Německé kmeny mohly dost dobře žít na našem území ještě před příchodem kmenů českých, jenže první jasně historicky doloženou centralizovanou moc nad tímto územím vytvořili Čechové a ne Němci, s kterými se (alespoň zpočátku) zajisté nijak výrazně nemísili, když to byl národ nepřátelský. Od doby vévodství a království českého, všichni přišlí Němci žili na českém území a museli s tím tedy počítat, že české země nejsou země německé. Tzv. sudetští Němci (nejčastěji Němci, kteří přicházeli na naše území od 18.století) si u nás zvykli žít jako doma - čemuž vládnoucí Habsburkové napomáhali - a pak se v r. 1918 začali divit, že se věci mohou mít jinak. To jasně souvisí s úpadkem českého národa, vědomím češství, úpadkem hrdosti, hospodářství, vzdělanosti apod. po Bílé Hoře; od té doby měli Němci v Čechách výhody, vesele se zde usazovali a zvykli si tu žít jako doma, jako v zemi německé. Pro mnohé tzv. sudetské Němce to opravdu muselo být velice bolestné, že se r.1918 dostali do jim "cizího" státu, ztratili oporu v německých Habsburcích a přestali patřit k vládnoucímu národu na tomto území. A vzhledem k od 19.století bujícímu agresivnímu pangermanismu se není čemu divit, že se přemnozí čeští Němci dali zlákat. Zaplatili za to odsunem do Německa, do národnostně "jejich" země. Vrátili se, odkud kdysi přišli. Rozhodně se tím zamezilo dalším dost dobře možným národnostním konfliktům, protože i kdyby bylo mnoho Němců Československu loajálních, jako skupina by byli potenciální pátou kolonou.

70119

11.9.2005 23:19

RE: Tak tohleto mate z Henleina, co?

zap 70.?.?.?

Reakce na 70119

Znite mi prehnane a zbytecne urazlive.

Chybi Vam soudnost a schopnost podivat se na historii sveho naroda jinak nez ze sve vlastni oblibene a pocukrovane strany. Podivejte se na muj prispevek c. 70070, rozeberte jej a reknete mi, co je na nem 'henleinovskeho'. [zmaten]

70177

12.9.2005 14:06

RE: Tak tohleto mate z Henleina, co?

A. 85.?.?.?

Reakce na 70177

Příspěvek č. 70070 je můj příspěvek, máte určitě na mysli svůj příspěvek č. 70039, ve kterém píšete

Tak tohleto mate z Jiraska, co.

na což reaguji svým příspěvkem, který nazývám "Tak tohleto máte z Henleina".

Soudnost si myslím mi nechybí, historik nejsem, můžu se mýlit, nicméně moje představa o historii na základě toho, co o ní dosud vím, je rozdílná od vaší a i když prostuduju stovky knih na tohle téma, nikdy se s vaším názorem shodovat nebudu. Jde totiž o interpretaci a jistou ideologizaci, které se při výkladu historie dá jen těžko zbavit a pokud chceme historii vykládat, je to její podstatou.

70251

11.9.2005 3:17

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 69914

Dobrá, tak tedy národ československý nikdy neexistoval, OK, na tom se s Vámi shodnu, ale v čem tkví problém? V nerozděleném slově? Účelem přeci bylo založení státu těchto dvou národů. A vy buďte rád, že tomu tak bylo, protože jinak byste dnes hovořil Maďarsky. I když, možná by vám to nevadilo. A nesrovnávejte, prosím, válečné oběti s politickými (vaše zmínka o SSSR v příspěvku níže). Na téma politických vražd nebo také poprav jako takových si ještě určitě poklábosíte. Tady je řeč o Sudetech a Sudeťácích.

70061

11.9.2005 3:35

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

Reakce na 70061

>Dobrá, tak tedy národ československý nikdy neexistoval, OK, na tom se s Vámi shodnu, ale v čem tkví problém?
Problem je v tom, ze Cesi si tymto podvodom vytvorili stat, ktory nemohol byt prijatelny pre Sudetakov.

>A vy buďte rád, že tomu tak bylo, protože jinak byste dnes hovořil Maďarsky.
Nechajte na mna, aby som sa tesil z coho budem ja chciet. Podraz Sudetakov po WWI medzi moje radosti nepatri.

>A nesrovnávejte, prosím, válečné oběti s politickými (vaše zmínka o SSSR v příspěvku níže).
Predvojnove (a povojnove) obete sa nerataju? Preto, ze sa nepripisu na ucet Nemcov, alebo ako to myslite?

70066

11.9.2005 4:19

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 70066


>Problem je v tom, ze Cesi si tymto podvodom vytvorili stat, ktory
>nemohol byt prijatelny pre Sudetakov.

Pro ně by byl náš stát nepřijatelný za jakýchkoli podmínek.

>Nechajte na mna, aby som sa tesil z coho budem ja chciet. Podraz
>Sudetakov po WWI medzi moje radosti nepatri.

Ani nemohl, předpokládám, že jste stejně jako já nebyl na světě.

>Predvojnove (a povojnove) obete sa nerataju? Preto, ze sa
>nepripisu na ucet Nemcov, alebo ako to myslite?

Myslím to tak, že abyste to "nandal" panu Karlovi Čtyřce, použil jste dost blbý argument. A asi jste to o těch obětech ode mě nedočetl celé. Jinak by vám nemohla uniknout větička, že o politických obětech si určitě poklábosíte jinde, jindy, pod jiným článkem, abych tedy byla polopatická. Slyšel jste někdy pojem "konstruktivní hádka"?
[mrknutí jedním okem]

70071

11.9.2005 17:53

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

deu 24.?.?.?

Reakce na 70071

>Pro ně by byl náš stát nepřijatelný za jakýchkoli podmínek.

Sam teda priznavate, ze CSR ste si vytvorili pre seba. Necudujte sa teda, ze Sudetaci ju za svoju nemohli povazovat. A hlavne ich teda nevinnte za to, ze pri prvej prilezitosti hlasovali za risu.

70131

11.9.2005 19:48

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 70131


>
>Sam teda priznavate, ze CSR ste si vytvorili pre seba. Necudujte
>sa teda, ze Sudetaci ju za svoju nemohli povazovat. A hlavne ich
>teda nevinnte za to, ze pri prvej prilezitosti hlasovali za risu.

"JSTE?" - snad jsme, když už tedy takto pomíjíte skutečnost, že já to opravdu nebyl. [mrknutí jedním okem]

Mno, asi bylo vážně chybou, že republika nebyla Sudetsko-česko-slovenská. Pak by se asi skopčákům líbila víc. Ale spíš asi ne.

Sudeťáci se klepali na vyhnání Čechů stejně jako se následně Češi těšili, až vykopou Sudeťáky. Normální zákon příčiny a důsledku.

70152

10.9.2005 6:19

Nanuky na mobilu

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Tak tahle reklama se mi líbí…[smích]

Me vubec ne. S takovejma mobilama to muzem zabalit. [naštvaný]

69928

10.9.2005 8:17

Tisícere díky

bulis88 81.?.?.?

Pane Král,
díky mockrát za krásný článek. Napsal jste to velmi pěkně. Tam kde dřív krajinu zdobily malebné vísky s kostelíčky a skromnými lidmi, dnes ji hyzdí prostituky, kopřivy a asijští trpaslíci(sádroví). Škoda, kterou napácháli šovinističtí čecháčci vyhnáním původního obyvatelstva, poté co spálili své "kolaborační průkazy", se zdvojnásobila importováním nepřizpůsobivého a přizpůbení odmítajícího obyvatelstva ze Slovenska a Balkánu, kteří nikdy nezískali a nezískají vztah k tzv. rodné hroudě. To, co původní obyvatelé vybudovali, přišlo v niveč a ještě na ně jen házíme jen špínu.

69945

10.9.2005 8:43

Autor je koukám velkej humanista

TT 194.?.?.?

Takovej otec Terez. Nelíbí se mi moderní srovnávání německého nacismu s komunismem. Je to silně demogogické a vylučuje to ostatní historicky podložené "zlé režimy". Vylučuje to i tu naši "skvělou demokracii".

"Zda-li bylo lepší mít pohraničí osídlené Němci, nebo jej dosidlovat slovenskými cikány" [zmaten] - Jsem z pohraničí a nepřipadám si tu jako v nějakém cigánském ghettu. Cigáni jsou po celé repubice, i když je pravda, že na severu jich je asi nejvíc.

Po válce byli lidi opravdu nasraný. Je jisté, že se našly příležitosti i pro hromadu úchylů, ale po šesti letech německé okupace, která je nesrovnatelná s komunistickou okupací, je krvavý odsun němců pochopitelný. Nemorální, často nechutný, přesto celkově pochopitelný.

Nezklouzněte k tomu, že začnete tvrdit, že při odsunu bylo vyhlazeno například 6 milionů němců (začínáte ta čísla nějak nafukovat), abych potom nemusel sestavovat podobnou zprávu jako Leuchter. Zpochybňujete holokaust nebo alespoň jeho rozsah, tak se v tomto příppadě nechovejte obráceně, abych já nemusel zpochybňovat rozsah odsunu němců.. [překvapení]

69948

10.9.2005 10:06

Co zde vsichni placate!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?Nemci byli z CR vysidleni na zaklade rozhodnuti
Postupimske konference 4 mocnosti - SSSR,USA,GB
a Francie.
Opravdu , nevim , jak muze byt nekdo tak naivni
a porad papouskovat nejake podivne informace.
Benes nemohl sam rozhodnout po valce o transferu
cca 3 mio Nemcu ze sudet do okupacnich zon v Nemecku,
ktere ovladali spojenci!
Zrovna tak byli Nemci odsunuti z Polska a dalsich uzemi.

69953

10.9.2005 10:48

Méně emocí, více informovanosti.

Pavel T. 193.?.?.?

To by bylo asi autorovi nejlepší doporučit...
Že to byla Postupimská konference, která odsun legalizovala, to už tu padlo. Je ale fakt, že odsun reálně započal dříve, spojenci pouze odsouhlasili status quo, na druhé straně, až po Postupimi začal být odsun hromadně organizován.
Co se týče německého majetku, tam je paradoxně situace jasnější, alespoň co já vím - někdy koncem 50. let podepsalo ČSR s NSR smlouvu, kde se vzdáváme válečných reparací výměnou za sudetoněmecký majetek. NSR se následně zavázala sudetské Němce odškodnit. A to také proběhlo (pravda, určitě ne ve výši majetku zanechaného u nás).
Takže pokud dnes Sud.Němci volají po odškodnění, tak jim to vůbec nemám za zlé a jsem velmi zvědav, co s tím vláda SRN udělá - je to totiž JEJÍ problém, ne náš. V případě zrušení výše uvedené smlouvy máme nárok na reparace... Těch současných několik kauz kolem Sud.něm majetku totiž není o zpochybňování dekretů, ale o zpochybnění faktu, zda byly na dotyčné osoby uplatnitelné, případně zda zabavení majetku bylo procesně provedeno v souladu s tehdejšími předpisy. Co si budeme přátelé povídat - tehdy byl u nás bordel skoro jako dnes...
A ještě takovou poslední otázku na konec, jejíž zodpovězení mne velmi zajímá. Mohl by mi některý z radikálních odpůrců odsunu říct, jak se situace měla řešit? Já vůbec nezpochybňuji, že odsun byl krvavý, excesy by měly být prošetřené atd. Na druhé straně si ale myslím, že to, bohužel, bylo nejlepší ze špatných řešení. Představa, že u nás žije 3 mil. lidí, nenávidících náš stát a číhajících, kdy se mohou projevit jako pátá kolona, lidí, kteří by v 50. letech byli určitě perzekvováni jako občané 4517421 kategorie a na jejichž hlavu by se házely všechny průsery, občané, kteří by DNES měli opravdu důvod nás nenávidět.... Bohužel se obávám, že v takovém případě by už Sudety nebyly částí ČR a pokud by se nám to snad nelíbilo, humanitární bombardování by nás o této pravdě přesvědčilo...

69957

10.9.2005 11:31

Co tím chtějí vlastně docílit?

Jan Hruška 83.?.?.?

Říci, že pravdomluvnost není silnou stránkou autora článku je velmi slabé. Pokud bychom chtěli použít logiku autora, ale pravdivé informace, musíme říci, že po válce byly u nás osoby s německým státním občanstvím repatriovány na území Německa. O to, aby měli tito lidé německé občanství se česká strana ani v nejmenším nezasloužila.
Mohl bych samozřejmě "uvádět na pravou míru" všechna autorova tvrzení, ale nemyslím, že by to k něčemu bylo. Kdo chce, ten si pravdivé informace získá. Šlo to za komunistů a jde to, i když hůř, i dnes.

Takže jen dvě otázky: Jaképak asi dobro je možno vytvořit snůškou lží?

Opravdu si někdo myslí, že řevem o "kolektivní vině" je možno obelstít pravidlo, že tam, kde si lidské společenství neporadí s darebáky ve vlastních řadách, doplatí na to nakonec všichni?
J. H.

69959

10.9.2005 12:11

můj názor

Schorf 213.?.?.?

Srovnávat vyhnání Čechů z pohraničí a vyhnání Sudeťáků je nesmyslné a jako argument pro srovnání to neobstojí, protože historické souvislosti hovoří zcela jasně. Obsazení Sudet Němci následovalo po Mnichovské dohodě, kterou náš stát akceptoval a tím dal defacto souhlas k tomu, aby se tak stalo. Navíc zde existuje zcela jasný nesoulad mezi vzniklými následky obou událostí a počty obětí na obou stranách. Další lichý argument o stojících zástupech Henlainovců, kteří hajlují před přijíždějící německou armádou, je opět jen frází, samozřejmě existují filmové záběry, ale jejich vypovýdací hodnota je mizerná, protože se jedná vždy o záběry vytvořené německým ministerstvem propagandy. A i kdyby nikoli, já sám se těm lidem ani nedivím, žili do té doby na území cizího státu se kterým nebyli nijak kulturně ani historicky vzpjati, stali se izolovanou menšinou, se kterou se prakticky nepočítalo. Pro příklad asi by se mi také nelíbilo, kdy po dělení Československa, bych se tahem po mapě stal občanem Slovenska a vítal bych veškeré kroky, které by vedly k opětovnému připojení k České republice. Tolik k historickým souvislostem. Já sám jsem zastáncem odusnu, ale jen pro ty, kteří si něco takového opravdu zasloužili. ostatní měli dostat šanci a zákon který počítá, ba se přímo opírá o něco jako je kolektivní vina a amnestuje zločiny, nemá ve státu, který se chce nazývat jako právní co pohledávat a je ostudou naší historie.

69961

11.9.2005 4:38

RE: můj názor

zap 65.?.?.?

Reakce na 69961

Já sám jsem zastáncem odusnu, ale jen pro ty, kteří si něco takového opravdu zasloužili. ostatní měli dostat šanci a zákon který počítá, ba se přímo opírá o něco jako je kolektivní vina a amnestuje zločiny, nemá ve státu, který se chce nazývat jako právní co pohledávat a je ostudou naší historie.
--------------------------------------------------------------------------

Presne tak!

Postup Csl. vlady po valce nebyl zrejme smahem spatny a jak pripominate, nebylo to vzdy vinou predstavitelstva statu, co se skutecne udavalo. Vim z vlastni zkusenosti, ze mnoho obcanu nemecke narodnosti setrvalo na uzemi CSR i po odsunu. Byli to casto clenove narodnostne smisenych rodin. Vzpominam si na jednu pani sousedku Nemku, ktera s oblibou pouzivala na politiky vseho druhu jmeno 'blbschi'.

Skoda, mohli jsme se se Sudetaky dobre snaset, kdyby.... A nyni mame moznost to napravit a hodne se v tom jiz dela. Jednou snad take prekrocime ten prislovecny Jordan.

70074

10.9.2005 12:21

pisatel clanku ve stylu SL a Posselta!

AstrAus 59.?.?.?

ODSUN (vyhnani) ci jak si to nazvedete nebyl dilem presidenta Benese.
Dekrety navazuji na vysledky Postupimske dohody a vysledky WW2!

Prosim aby si kazdy uvedomil, ze napred nasi lide byli vyhnani z naseho pohranici v r. 38( moje rodina k nim patri),
pak Nemci rozpoutali WW2, prohrali ji a byli odsunuti. Bylo to reseni tehdejsi doby.
Snahy toto rozhodnuti dnes revidovat, jsou v podstate snahami o revisi vysledku WW2. Z Polska bylo odsunuto mnohem vice Nemcu. Na rozdil od CR, Polaci rezolutne odmitli se s Nemci na toto thema bavit. Take to tam v soucasnosti vubec nezkousi!
Zkousi to napred v CR!
Polaci je poslali kamsi- a maji klid!
Dovolim si pripomenout jeden fakt z nedavne minulosti. Predchozi vlada, myslim jeste za premiera Zemana, kdyz v CR nejen SL ale i Bavorska vlada jmenem p.Stoibera se ozvala na thema ODSUN, tehdy vlada CR kontaktovala vladu USA !
Odpoved USA byla jednoznacna: vysledky WW2 jsou nezpochybnitelne!
Reakce velveslance SRN v CR znela: Nemecko nema vuci CR zadne uzemni ani jine pozadavky!
Pozadavky a nazory Sudetskych Nemcu v oraganisaci SL nejsou nazorem Nemecka !

Rozvirovat reci o t.zv. benesovych dekretech a pak zpetne tyto debaty pouzivat jako argument, jak "ziva" je stale tato otazka je presne to co SL organisace jmenem dnes jejiho mluvciho Posselta dela!
Dost si neumim predstavit kancelar Cechu vyhnanych v r.38, posazenou v Nemecku, ktera by tam bojovala a prispivala k mirovemu souziti pozadavky na valecne reparace a zaplaceni vsech skod ktere Nemci Ceskoslovensku behem valky udelali.

69963

10.9.2005 12:40

vsemi zpusoby

AstrAus 59.?.?.?

se SL snazi v CR zivit a pripominat tak zvane Benes.dekrety
a nevahaji k tomu pouzivat i methody dosti podivne!
Nutno jeste pripomenout, ze nazory a pozadavky SL presentuje v CR opakovane Nemecky tisk jako MfHeute a dalsi.
Otiskuji nazore ne p. Krale ( i kdyz i ten se jim mozna hodi a bude pri "argumentaci " pouzit), ale predevsim nazory "historiku" jako pana Mandlera a dalsich a to zpusobem "takticky" velmi zajimavym a nestiti se pri tom ruznych manipulaci!
Viz na pr. panu Posseltovi bylo sveho casu dovoleno aby objizdel i CESKE skoly a kazal tam sve "spravedlive" pozadavky.
Zni pak velmi dojemne kdyz zak gymnasia treba z Broumova prohlasuje jak se stydi za zlociny Cechu a MfHeute to presentuje jako priklad jak Cesi konecne zacinaji otvirat oci !!!
Co kdyby Cesi takto kazali po Nemeckych skolach o zlocinech Nemcu?
Jak to by bylo vnimano? Take jako boj za pravdu?
V r97 predsedove vlad Klaus za CR a Kohl za Nemecko podepsali Deklaraci- kde se mluvi o budovani dobrych novych vztahu a nevraceni se k minulosti!!!
Pro SL, p. Posselta, MfHeute a "nektere" Nemce- patrne neplati! Dalsi argument=dokonce i Komuniste v CR cosi uznavali-tak to je argument!

Cteme o zlocinci Benesovi, malem Cechackovstvi, nacionalismu, schovinismu, nalepek mnoho, uz zbyva jen dopsat jak o nas mluvili drive, jako o jejich slouzicich a -untermensch!
Es kommt der Tag?
Uz zase?

69966

10.9.2005 12:58

Důležité ! ! ! Pro pana Krále...

AL AL-AKSA (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Chci at mi odpovíte pane Králi, může to být i tady v diskuzi.
Ted se Vás ptám: Jak by jste rozlišoval dobré a špatné Němce?

69967

10.9.2005 13:04

Bohužel musím reagovat

Joseph 212.?.?.?

1. Benešovy dekrety. Víte, pořád ještě nechápete, co to vlastně je terorismus. Na jedné straně někdo někomu někoho zavraždí, na druhé straně pozůstalý a pokud je to chlap, chce se pomstít. Pokud je to pseudohumanistická baba, ještě vrahovi zlíbá ruky, aby sama přežila. Spousta lidí utrpěla za německé okupace obrovská traumata. Je lidské i když špatné, jestliže se tito lidé chtěli pomstít. Beneš jim to odpustil. Odpusťte jim to i vy. Uznávám národ, vlast a kolektivní vinu. Nemůžu dělat mrtvého brouka, když naši vojáci budou vraždit např. nevinné Afghánce. Pokud by provedli pozůstalí Afghánci teroristický čin na našem území jako odplatu, nebudu se divit, nebudu to ani schvalovat, ale nebudu to ani hanět, protože je možné, že bych sám reagoval stejně. Válka je válka. Pokud někoho napadnu, musím čekat odplatu.
2. Komunismus. Poplivaný, podupaný, plný mučení a zvěrstev. Jsou to blbosti. Demokracie, nebo-li spíše kapitalismus, dělá to samé a vždycky bude dělat. Nemůžu nadávat na jedno, aniž bych si nevzal do úst i to druhé. Je to jenom o lidech. Můj otec byl milicionář. Byl na to hrdý. Téměř každý podnik měl zbrojní sklad a ochranné prostředky. V případě potřeby byli milicionáři schopni okamžitě nastoupit a bránit naši vlast. Nemá USA Národní gardu? To je něco jiného? Hm, zajímavé. Mimo jiné, můj otec měl rád děti. A milicionáři se dětem věnovali. Pořádali výlety, střelbu, závody a děti z toho měli radost. Možná si to někteří z vás pamatujete. Kdo se věnuje dětem teď? Chlapi nebo baby? Co z nich vyroste? Sráči. Byla zrušena základní vojenská služba a naši vlast těžko bude bránit parta námezdných žoldáků. Čest, pravdomluvnost a věrnost, jsou hodnoty, které se přestaly nosit. Obchod je plný lží. Chcete-li vydělat, musíte umět dobře lhát.

Problémy za komunismu 80. let měli především ti, kterým se nechtělo dělat, a kteří dělali hovadiny. Ostatní měli klidný a zabezpečený život. Nemuseli se bát nemocí, nezaměstnanosti a toho, že nedostanou důchod nebo v případě katastrofy - ochrany třeba ve formě plynové masky a pláštěnky (tj. tyto se v 90. letech zlikvidovaly a neobnovily).

Dnešní státní zřízení na vás sere jak na placatý šutr. To se o tom předchozím zřízení říct nedá.

69968

10.9.2005 16:49

RE: Bohužel musím reagovat

delta.100 193.?.?.?

Reakce na 69968

Souhlasím.
Plně souhlasím.

69988

10.9.2005 17:23

RE: Bohužel musím reagovat

Lev 68.?.?.?

Reakce na 69968

Dnešní státní zřízení na vás sere jak na placatý šutr. To se o tom předchozím zřízení říct nedá.
_____________________________________________

Pane Joseph, i ja s Vama z toho lehciho lidskeho hlediska souhlasim. Mate uplnou pravdu, ktera se rovnala vojenske sluzbe v lidovesocialisticke armade a nebo, v armade vubec - vse na povel a podle planu. Nemusel se obycejny clovek, nezasveceny do tehdejsi politiky, vubec o nic starat. Hlavne, kdyz nasledoval pravidel, kteremu byly stranou a vladou dany a nereptal a taktez umel poslouchat. Pak mel mozna zajistene, prumerne a spokojene socialni stari, v tehdejsi CSSR.

Jenomze prave v tom je ten velikansky problem vasi NEOTUZILOSTI ! zivota v tak zvanem "kapitalistickem" systemu. Uzivit a vyrovnat se mu. Vse je totiz na nekompromisni individualite jedince. Priklad: budete ten stastny a dostanete od statu pudu. No jo, ale pokud chcete sklizet urodu, musite predevsim pudu obdelat, zasit ..... atd.. A nebo budete cekat, a stezovat si, ze by to mel udelat za vas stat ? Chcete-li zit, tak je treba se starat a to predevsim o sebe a svou milou rodinku. Zadna zhyckanost, ale tvrda prace a po pripade i podnikani. No a jak kdo a jakym mozna nekalym zpusobem dnes podnika, tak to je otazka, na jine tema ! [smích]

69996

10.9.2005 17:53

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 69968

>2. Komunismus. Poplivaný, podupaný, plný mučení a zvěrstev.
>Jsou to blbosti.

Gulagy jsou blbosti? Tak mi ukažte ty kapitalistické gulagy, kde jsou milióny nevinných sebraných na ulici jen tak aby se splnila kvóta. Jen tak mimochodem, kvóty existovaly těsně před sameťákem, i když o hodně menší než třeba v 50. letech. A co takhle bývalí ruští občané a jejich potomci v Československu, zasloužili si chcípnout někde na Sibiři, jenom proto, že oni nebo jejich rodiče se narodili v Rusku? A první manželka mého otce si zasloužila být umučená v komunistickém vězení jenom za to, že byla manželka bývalého československého důstojníka? Můj otec si zasloužil odebrání veškerého rodinného majetku jelikož byl jeden z bývalých služebníků kapitalistů? A já jsem si zasloužil mít doživotní černý puntík v mé složce abych nemohl studovat kde jsem chtěl a pracovat kde jsem chtěl? A pak bych měl být odsouzen za zradu, když jsem utekl z toho vašeho ráje dělníků a rolníků a o vstupu do nepřátelské armády už se raději nezmiňuji...

>Můj otec byl milicionář. Byl na to hrdý.

A šel by střílet do studentů, když by přišel rozkaz?

>Problémy za komunismu 80. let měli především ti, kterým se
>nechtělo dělat, a kteří dělali hovadiny.

A co já? Taky se mi nechtělo dělat? Viz nahoře, soudruhu...

>Dnešní státní zřízení na vás sere jak na placatý šutr.
>To se o tom předchozím zřízení říct nedá.

Jistě, když jste vybočoval z normy, šup s vámi do nějaké té nápravné skupiny, tam se o vás postarali...

70004

11.9.2005 11:36

RE: Bohužel musím reagovat

jan 64.?.?.?

Reakce na 70004

>>2. Komunismus. Poplivaný, podupaný, plný mučení a
>zvěrstev.

>>Jsou to blbosti.
>
>Gulagy jsou blbosti? Tak mi ukažte ty kapitalistické gulagy,
>kde jsou milióny nevinných sebraných na ulici jen tak aby se
>splnila kvóta. Jen tak mimochodem, kvóty existovaly těsně
>před sameťákem, i když o hodně menší než třeba v 50.
>letech. A co takhle bývalí ruští občané a jejich potomci v
>Československu, zasloužili si chcípnout někde na Sibiři,
>jenom proto, že oni nebo jejich rodiče se narodili v Rusku? A
>první manželka mého otce si zasloužila být umučená v
>komunistickém vězení

a tak dale a tak podobne pokracuje spisovatel

tady mate pocet uvezneneho vlastniho i ciziho lidu v jednotlivych statech sveta rok 2003 v prepoctu na 100 tisic obyvatel:

http://www.nationmaster.com/graph-T/cri_pri_per_cap&int=-1

cast opisuji:

Map & Graph: Crime: Prisoners - Per capita
Scroll down for more information Show map full screen

Country Description
Definition: Data for 2003. Number of prisoners held per 100,000 population.

Amount
1. United States 715 per 100,000 people
2. Russia 584 per 100,000 people
3. Belarus 554 per 100,000 people
4. Palau 523 per 100,000 people
5. Belize 459 per 100,000 people
6. Suriname 437 per 100,000 people
7. Dominica 420 per 100,000 people
8. Ukraine 416 per 100,000 people
9. Bahamas, The 410 per 100,000 people
10. South Africa 402 per 100,000 people
11. Kyrgyzstan 390 per 100,000 people
12. Singapore 388 per 100,000 people
13. Kazakhstan 386 per 100,000 people
14. Barbados 367 per 100,000 people
15. Panama 354 per 100,000 people
16. Trinidad and Tobago 351 per 100,000 people
17. Thailand 340 per 100,000 people
18. Estonia 339 per 100,000 people
19. Latvia 339 per 100,000 people
20. Saint Kitts and Nevis 338 per 100,000 people
21. Grenada 333 per 100,000 people
22. Botswana 327 per 100,000 people
23. Swaziland 324 per 100,000 people
24. Mongolia 303 per 100,000 people
25. Antigua and Barbuda 278 per 100,000 people
.
.
.

70104

11.9.2005 15:22

RE: Bohužel musím reagovat

jan 64.?.?.?

Reakce na 70104

pocty veznu v jednotlivych zemich Evropy na 100 tisic obyvatel od roku 1990 do roku 2000; OECD Factbook:

http://ariel.sourceoecd.org/vl=1550208/cl=20/nw=1/rpsv/factbook/10-03-01-t01.xls


cast tabulky opisuji:


Quality of life - crime - prison population
OECD FACTBOOK 2005 – ISBN 92-64-01869-7 – © OECD 2005
Convicted adults admitted to prisons
Number per 100 000 population
1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000
Australia 133.5 149.6 160.6 148.0 133.2 85.4 86.8 89.3 91.1 96.5 93.4
Austria 56.1 52.6 58.0 55.6 62.0 .. .. .. .. .. ..
Belgium 30.6 27.6 35.2 37.5 37.2 .. .. .. .. .. ..
Czech Republic 38.2 69.1 75.7 82.8 94.6 109.6 124.4 132.5 143.5 155.3 150.1
Denmark 45.2 48.4 44.7 46.3 49.6 48.5 44.6 44.9 42.7 44.5 42.9
England and Wales .. .. .. .. .. .. .. .. 89.7 88.1 90.2
Finland 55.9 54.9 56.6 52.3 49.2 56.1 47.6 46.3 47.9 46.4 49.6
Germany .. .. .. .. .. 50.9 53.3 55.9 61.3 64.0 65.0
Greece 34.0 32.4 38.2 44.2 36.2 34.1 31.2 .. .. .. ..
Hungary 80.9 94.1 105.8 87.1 83.3 85.2 91.6 97.7 103.7 109.0
Iceland 35.5 36.7 32.4 31.0 29.6 22.1


-------------------

Ceska Republika je nyni v Evrope bezkonkurencnim vudcem v poctu uvezneneho lidu na 100 tisic obyvatel! Neni to pekne?

Takove demokraticke, ze?

70117

12.9.2005 16:31

RE: Bohužel musím reagovat

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 70117

150 vězňů na 100.000 obyvatel je poměrně dost. Ovšem abychom dosáhli výtečného výsledku 715 po vzoru nejlepší demokracie světa (bušistánu), na to se musíme ještě hodně snažit.

Je zřejmé, že tak hned z nás demokratická země nebude. Nemáme dost kriminálů.

70268

11.9.2005 17:48

RE: Bohužel musím reagovat

kema 207.?.?.?

Reakce na 70104

To ovsem nejsou politicti veznove zavreni do GULAGU nebo koncentraku.
To jsou bezni zlocinci odsouzeni a zavreni do kriminalu.
Ja pamatuju jednoho prezidenta ktery je masove propustil. Jmenoval se Havel.
To ste meli videt ten kraval. [mrknutí jedním okem]

70130

11.9.2005 18:54

RE: Bohužel musím reagovat

TS 213.?.?.?

Reakce na 70130

>To jsou bezni zlocinci odsouzeni a zavreni do kriminalu.

Daji se lide zabasnuti za drzeni maleho mnozstvi mekkych drog nebo za jine "victimless crimes" podobne hruzneho dopadu povazovat za sveho druhu politicke vezne?

70144

12.9.2005 9:05

RE: Bohužel musím reagovat

pk202 194.?.?.?

Reakce na 70144

No krom toho tady mame kausu "Berdych" s jasnymi dukazy o tom, ze mnozi lide byli podle potreby mafie kriminalizovani a zavirani za policii vymyslene skutky....nepruhlednou kauzu Kajinek......korupcni afery socdemaku.....

Ja osobne vubec neverim, ze 100% zavrenych jsou zlocinci....

70219

14.9.2005 5:00

RE: Bohužel musím reagovat

kema 207.?.?.?

Reakce na 70144

>>To jsou bezni zlocinci odsouzeni a zavreni do kriminalu.
>
>Daji se lide zabasnuti za drzeni maleho mnozstvi mekkych drog
>nebo za jine "victimless crimes" podobne hruzneho dopadu
>povazovat za sveho druhu politicke vezne?

Ja osobne nejsem proti "drzeni maleho mnozstvi mekkych drog", ale takove lidi bych rozhodne za politicke vezne nepovazoval.
Nevim jak vy, ale ja se z politickych duvodu jeste nezhulil. [smích]

70532

14.9.2005 5:33

RE: Bohužel musím reagovat

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 70532

Vidíte, a to já se z politických důvodů kolikrát radši ožeru. [chechtot]

70542

14.9.2005 6:06

RE: Bohužel musím reagovat

Tom 24.?.?.?

Reakce na 70532

>Nevim jak vy, ale ja se z politickych duvodu jeste nezhulil. [smích]

To může být tím, že jste furt pod parou! [mrknutí jedním okem]

70545

14.9.2005 16:04

RE: Bohužel musím reagovat

chorche 217.?.?.?

Reakce na 70532

>>>Daji se lide zabasnuti za drzeni maleho mnozstvi mekkych drog
>>nebo za jine "victimless crimes" podobne hruzneho dopadu
>>povazovat za sveho druhu politicke vezne?
>

>Nevim jak vy, ale ja se z politickych duvodu jeste nezhulil. [smích]


Politicka kriminalizace to ale je.
Jen nevim kde videt puvod. Jestli v lateranskem koncilu (nebo ktery to byl aby me p Taborsky zase nepeskoval) ve spojeni se soucasnym protestantskym zaujetim nebo jen dusledek vlivu zajmu vlivnych prumyslniku.
Skutecnosti zustava, ze v u.s. 1/3 lidi sedi za absurdni paragraf.

70635

10.9.2005 21:46

RE: Bohužel musím reagovat

68 68.?.?.?

Reakce na 69968

Komunismus. Poplivaný, podupaný, plný mučení a zvěrstev. Jsou to blbosti. Demokracie, nebo-li spíše kapitalismus, dělá to samé a vždycky bude dělat. Nemůžu nadávat na jedno, aniž bych si nevzal do úst i to druhé. Je to jenom o lidech. Můj otec byl milicionář. Byl na to hrdý. Téměř každý podnik měl zbrojní sklad a ochranné prostředky. V případě potřeby byli milicionáři schopni okamžitě nastoupit a bránit naši vlast. Nemá USA Národní gardu?

Pane Josef, vy si z nas delate srandu, ze jo? Milice byla protipravni a protiustavni ozbrojena slozka Komunisticke strany. Ustava Ceskoslovenske republiky zakazovala jakekoliv politicke strane mit ozbrojenou slozku. Na to, a na mnoho jineho v ustave vsak komunisti kaslali. Milicionari nebyli na to branit nasi vlast. Ti byli nachystani strilet do vlastnich lidi v pripade protikomunistickeho povstani. Prece mne nechcete rict, ze ti pupkati dejchavicni milicionari by byli schopni se postavit v boji nejakemu nepriteli? Ti by si vyzuli boty, aby mohli rychleji utikat a prebehli by k nepriteli. Takze vas otec vam lhal, jestli vam neco povidal o obrane nasi vlasti. Milicionari byli banda komunistickych sasku.

USA ma National Guard, ten ovsem nepatri zadne politicke strane. Ten je soucasti ozbrojenych slozek. Ten nebude strilet do politickeho protivnika. A v tom je ten rozdil.

70029

11.9.2005 0:49

RE: Bohužel musím reagovat

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 70029

68 - "USA ma National Guard, ten ovsem nepatri zadne politicke strane. Ten je soucasti ozbrojenych slozek. Ten nebude strilet do politickeho protivnika."

Hmmm, hmmm, ani kdy Fuhrer poruci? [zmaten]
A co kdyz rekne, ze jsou to teroristi, jenz rozvraceni emericky sen? [zmaten]

Nemame NAHODOU velmi cerstvy priklad toho, je vojsko je mozne nasadit proti obcanum v NO?

http://ax2.old-cans.com/bendib/Baghdad-by-the-Bayou.jpg

Co me ma vest k tomu, abych veril, ze pokud by Average Joe v USA dostal rozum a sel demonstrovat za vladu bez neokonzervatistu, bude v pripade dostatecne masivnicho protestu spojenych s logickymi akty obcanske neposlusnosti (jit "protestovat" jen do vyhrazeneho prostoru...), nedojde opet k nasazeni armady proti vlastnim obcanum??? [zmaten]

70043

11.9.2005 2:43

RE: Bohužel musím reagovat

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 70043

Mate pravdu pane Trodas. Strileni do studentu v roce 68 v Pen universite

70054

11.9.2005 11:02

RE: Bohužel musím reagovat

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 70054

A nezapomente na Ken State univerzitu a 4 bezduvodne zastrelene v 1970 [zahanbení]

http://www.spectacle.org/595/kent.html

(za mene jak 24 hodin pote, co protestujici nazval Nixon "póvlem" ...)

70100

11.9.2005 3:02

RE: Bohužel musím reagovat

68 68.?.?.?

Reakce na 70043

Hmmm, hmmm, ani kdy Fuhrer poruci?
A co kdyz rekne, ze jsou to teroristi, jenz rozvraceni emericky sen?

Nemame NAHODOU velmi cerstvy priklad toho, je vojsko je mozne nasadit proti obcanum v NO?


Hmmmmmm Trodasi. Ani kdyz Fuhrer poruci, tak nebudou strilet do vlastnich lidi z politickych duvodu. Milice byla vyzbrojena a pripravena strilet na vlastni lidi v pripade povstani proti komunistum. Tak sem neplette NO, a cartoon si k tomu dejte sam.

Co me ma vest k tomu, abych veril, ze pokud by Average Joe v USA dostal rozum a sel demonstrovat za vladu bez neokonzervatistu, bude v pripade dostatecne masivnicho protestu spojenych s logickymi akty obcanske neposlusnosti (jit "protestovat" jen do vyhrazeneho prostoru...), nedojde opet k nasazeni armady proti vlastnim obcanum???

Trodasi, nic. Vy mate porad jeste v hlave komunisticke strasaky. Budte rad, ze jste tam nekde v Prerove, a starosti o Average Joe nechte nam. Tady byla rec o milicich, ale vy si nedate pokoj s nejakym stupidnim cartoonem, aby jste tu debatu svedl nekam jinam.

70059

11.9.2005 8:21

RE: Bohužel musím reagovat

TS 213.?.?.?

Reakce na 70059

>Hmmmmmm Trodasi. Ani kdyz Fuhrer poruci, tak nebudou strilet do
>vlastnich lidi z politickych duvodu.

Kent State.

Kdyz bude potreba, nebude se strilet "na politicke odpurce", ale kvuli "riots" nebo rozlicnym jinym druhum nebezpeci nebo verejneho ohrozeni. To uz se da zaridit. Kdyby nahodou dav nemel tendenci k nasilnostem, vzdy se muze infiltrovat nejakym tim provokaterem, aby to vypadalo, jako ze si zacali oni. Metody overene v programu COINTELPRO.

70089

11.9.2005 17:40

RE: Bohužel musím reagovat

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 70089

Ano, Kent State [zahanbení] Omlouvam se vsem za vypadnute pismenko, no, ja jsem na preklepy kapo [zahanbení]

A samozrejmne, ze se to vzdy da nejak zduvodnit a okecat - a ti, kteri jsou zastreleni, ti uz mluvit nebudou, ze... [oči v sloup] [pláč]

Jinak cechacci tyhle metody zvladaji i bez programu jako COINTELPRO, viz. narodni trida 17. 11. 1989 [naštvaný]

Holt zlate ceske rucicky... [oči v sloup]

70128

11.9.2005 11:08

RE: Bohužel musím reagovat

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 70059

> 68 - Ani kdyz Fuhrer poruci, tak nebudou strilet do vlastnich lidi z politickych duvodu.

Opravdu ne? A nestalo se to uz v historii nejedenkrat?

A opravdu, mate recht ze NO sem nepatri, nicmene - neni to nejcerstvejsi priklad, jak armada strili na politicky prikaz do lidi, jimz bylo zabraneno v opusteni mesta a logicky musi neco jist, a kde jinde vzit jidlo, nez v obchodech, jenz jsou zavrene - cize si ho ukrast?

Ja myslim, ze je to nadherny priklad jak vojaci v USA strileji civilisty. Chcete to snad poprit? [překvapení]

> Vy mate porad jeste v hlave komunisticke strasaky.

Fakt nevim, proc do debaty o strelbe vojaku do lidi v USA tahate VY komunismus a nejake strasaky a proc napadate cartoon a vycitate mi odvadeni debaty na jine tema, kdyz ja jen reaguji a slusne vysvetluji ze rozdil mezi Milicemi a Narodni Gardou je nulovy, jen ze Milice nestrilely do lidi ale Narodni Garda tak opakovane v minulosti cinila.
Cimz jsem rozmetal vas argument, ze jde o neco "jineho".
Ne, jde o jedno a to same.
End of story, zpet k tematu. [vyplazený jazyk]

70101

11.9.2005 13:42

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 70101

>Ja myslim, ze je to nadherny priklad jak vojaci v USA strileji
>civilisty. Chcete to snad poprit? [překvapení]

Já to rozhodně popírám. Jedná se o pitomoučkou módní antiami propagandu.

>nulovy, jen ze Milice nestrilely do lidi ale Narodni Garda tak
>opakovane v minulosti cinila.

Opakovaně? Kromě případu v Ohiu někdy na konci 60. let nebo na začátku 70. let, kdy to ještě bylo?

70110

11.9.2005 15:19

RE: Bohužel musím reagovat

hostující 84.?.?.?

Reakce na 70110

Leho,k čertu,to se neumíte Trodase zeptat,jestli náhodou nezná mimo jiné jméno Danka Muzikářová? Nebo ,co vyváděly LM v Plzni,když tamní dělníci protestovali v letech padesátých proti měnové reformě Tondy Zápotondy ....?
A to už vůbec nemluvím o Polsku,SSSR,NDR....
Leho,zdá se mi,že to jde s vámi z kopce

70116

11.9.2005 17:44

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 70116

Hostující o koze, zatímco já o voze. Já se vyjadřoval k blbostem o americké národní gardě. O LM jsem vůbec nepsal...

70129

11.9.2005 18:09

RE: Bohužel musím reagovat

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 70116

nj, musite na leha pomalicku a opatrne [velký smích] Ono mu uz mimo jine uniklo, ze tady slo o srovnani LM a Nardoni Gardy. Sice jsem se nikdy LM v planu zastavet nemel, ale mel jsem (asi tedy mylne) za to, ze si jejich nasazeni komanci nikdy nelajzli, protoze lze jen tezko odhadnout, k jakym nasledkum by to vedlo.
Zkusenost, disciplinovanost ci nejake reseni konfliktu s nadhledem se od techhle individuji neda ocekavat (to bohuzel plati i pro US policajty a armadu...) a tak je vice nez pravdepodobne, ze by ukol bud nesplnili, anebo postrileli moc lidi - anebo se zranili ci zabili navzajem [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Asi jako Volkpolizei v NDR, kdyz nahaneli Masiny s Paumerem [chechtot] [chechtot] [chechtot]

> hostující - náhodou nezná mimo jiné jméno Danka Muzikářová? Nebo ,co vyváděly LM v Plzni,když tamní dělníci protestovali v letech padesátých proti měnové reformě Tondy Zápotondy ....? A to už vůbec nemluvím o Polsku,SSSR,NDR....

Ne, to jmeno neznam, nejsem vsevedouci a jak vite, za komancu by se asi neobjevilo v novinach, ze ji zastrelili. No, tak jak to bylo, prosim?

Co se delo v Plzni, to take netusim, o menove reforme 1:10 vim, to je zname vec, sebrali tak lidem vsechno a bylo... [pláč] [naštvaný]
Babicka vzdycky rikala, jak jeden den v radiu mluvil, ze menova reforma nebude, ze koruna nepadne a druhy den... [oči v sloup] [pláč] Kurvy jedny komunisticky... lze to skoro jako zid, sakra!

V Polsku vim, ze byli nejaci zastreleni pri demonstracich Solidarity, ale netusil jsem, ze jejich obdoba LM (tam preci nemeli Lidove Milice, ze...) v tom mela prsty. A srovnani bylo o LM verzus Narodni Garda...
O SSSR a NDR nevim uz vubec nic o nejaky excesech - a opet - to uz nejsou LM, ale budu moc rad, kdyz se neco noveho dozvim.

A jeste jednou - ja v zadnem pripade LM neobhajuji. Jen jsem mel mylne za to, ze nebyly nikdy nasazeni a nemaji na konte mrtve. Coz se o Narodni Garde rici neda ani nahodou... [pláč] (je ovsem fakt, ze USA je sakra vetsi zemem a tak je nejaky ten prehmat vyslovene proste 18x (priblizny pomer obyvatel USA a CSSR) pravdepodobnejsi.

Ale jsou i obeti v onom 18x pomeru? [zmaten]

70134

11.9.2005 21:15

RE: Bohužel musím reagovat

hostující 84.?.?.?

Reakce na 70134

No,mne také nepřekvapilo,že náš pan "četař" opět nepochopil [velký smích]
Jinak stručně.Také mne vůbec nepřekvapuje,že i když takzvané válečné(tedy o 2.sv.válce a takzvaných zločinech nacizmu)literatury jsou napěchované regály jak v knihovnách,tak i u knihkupců o zločinech komunizmu ve Východní Evropě-nic!Polsko,NDR,ČSSR,Rumunsko ,Jugoslávie,Albánie....Nerozumím tomu-proč je tomu tak?
Takže ,když jste vzpoměl třeba to Polsko a Solidaritu.Polské bezpečnostní složky a mezi nimy i jejich obdoba SA,či LM pravidelně se účastnily pravidelné střelby do polských protestujících,které propukaly pomalu každé desetiletí.Přičemž Solidarita i události kolem byla jen špička ledovce.NDR,tam bylo prokázáno,že potlačení berlínského povstání se účastnily nejen sovětské tanky,ale i část německých bezpečnostních složek
Danka Muzikářová bylo mladé děvče,které v srpnu 69 ,spolu s minimálně ještě dvěma lidmi bylo zavražděno střelbou SNB a LM v Brně, při protestech proti sovětské okupaci- vyšetřování skončilo do ztracena...
Plzeň a tamnější demonstrace proti měnové reformě.Podle strýce moji manželky ,který byl za účast na pouličních protestech odsouzen k mnohaletému žaláři ,rozehnání ''reakčních'' živlů a střelby do nich,kdy i zde došlo k úmrtím se rovněž účastnila tato soukromá armáda KSČ.K tomu bych ještě dodal . Znáte nějakou 'vyspělou' západní zemi kde v padesátých letech po protestech dělníku proti politice vlády byli vůdcové spontáních demonstrací soudem posláni na šibenice a také skutečně popraveni?
Rovněž i v tomto případě chybí jakákoliv literatura podrobněji se zabývající touto tragédií.
Vyšetřování střelby? Můžete hádat...
A tak jsem pomalu dospěl k závěru a rád bych se zase já něco zeptal ohledně Národní Gardy.
Komunistické LM a třeba i nacistické SA byly vpodstatě soukromými armádami těchto zmiňovaných stran.Které straně patří NG v jůsej,když je zde tendence dávat mezi tyto instituce rovnítko?
Jak se tak koukám ,tak to může vypadat jako bych zde zase já se chtěl zastávat júsej,či NG, [smích] nicméně to tak určitě není ,jen se snažím dobrat informací a s nimi i tolikrát zprofanované 'pravdy'(prý je to největší děvka),což je práce na celý život(a ne jeden)a nemůžu přitom než závidět našemu panu četaři,který vtom má tak jasno,jak mu to nalinkovali ti jejich politruci se svými určitě dnes již na světě nejkvalitnějšími, politickými příručkami! [smích] [velký smích]

70162

11.9.2005 23:51

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 70134

>nj, musite na leha pomalicku a opatrne [velký smích] Ono mu uz mimo jine
>uniklo, ze tady slo o srovnani LM a Nardoni Gardy.

Neuniklo, Trodasi, já jsem se prostě k srovnávání nevyjadřoval, jenom jsem okomentoval pitomoučkou propagandu o americké Národní Gardě coby zabijákách civilistů. Já vím, je to nepříjemné když vám tady někdo napíše jak to je doopravdy v té vaší nenáviděné imperialistické armádě...

70183

13.9.2005 4:24

RE: Bohužel musím reagovat

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 70134

Solzenicyn v tretim dilu Gulagu tusim pise, o tom jak v 70-tych letech jeden zeleny mozek v nejake gubernii zvoral situaci a po demonstraci zustalo po strelbe armadou na ulicich stovky mrtvych. Nemuzu to upresnit Gulag jsem nekomu pujcil a uz jsem ho vice nevidel. Jak rikal jeden " Knihy zasadne nepujcuji, protoze opravdovy intelektual nepoklada kradez knihy za kradez.

70370

11.9.2005 17:57

leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 70110

Je strasne zajimavy, ze se muzete vsude docist, ze Narodni garda ma prikaz strilet (a take strili...) a vy to chcete popirat? Ale to budete mit hodne tezke, serzo.
Nicmene - z chuti do toho, leho. Mate moznost dokazat, ze vam lzu a ze Narodni Garda nema prikaz strilet - cekam na vase argumenty, cece. 100x opakovanou povidacku o "anti-ami propagande" vam nezbasti uz ani moje dementni babicka s roztrousenou sklerozou v pokrocilem stavu [zahanbení] [oči v sloup]

> Opakovaně? Kromě případu v Ohiu někdy na konci 60. let nebo na začátku 70. let, kdy to ještě bylo?

I to byste se divil, kolikrat to v neklidnych letech s valkou ve Vietnamu bylo. Kent State bychom meli, dalsi priklad byl take uveden - a konec koncu, protoze se jedna o starsi zalezitosti, tak cerstvy priklad z New Orleans sedi jako vysity. Zkuste treba toto:

http://www.williambowles.info/no/soldier_medic.html

Shoot to kill—The governor of Louisiana and the commanding officer of a Military Police battalion recently back from Iraq, were both quoted as saying that lethal force would be used against the refugees in New Orleans to restore order. Reports mentioned that the troops had M-16's and they knew how to use them. Presumably this meant these are battle-tested trained killers who have no qualms about shooting civilians.

http://leninology.blogspot.com/2005/09/duck-cover-national-guard-is-in-house.html

The city is filling up with National Guardsmen straight out of Iraq. This is what those troops do over there; it's literally SOP, what they've been trained for all this time, over there where nobody important is going to notice one or two or a dozen more dead civilian towelheads. When in doubt, when suspicious, jumpy or even just bored, kill civilians indiscriminately. Shoot first, don't even bother asking questions. And now they're in New Orleans, in a situation their commanders are already calling a combat operation, helpfully identifying the point elements in question as 'insurgents'. That must make the Guardies feel so at home! And they certainly know what the United States Armed Forces do with 'insurgents'.

70132

11.9.2005 18:28

RE: leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))

leho 84.?.?.?

Reakce na 70132

>Reports
>mentioned that the troops had M-16's and they knew how to use
>them.

Samozřejmě, Trodasi, že se jedná o pěkně ubohou propagandu. Když umím použít svou M-16 neznamená, že budu střílet jen tak pro zábavu do civilistů.

>When in doubt, when suspicious, jumpy or even just bored, kill civilians >indiscriminately. Shoot first, don't even bother asking questions

Tyhle dvě věty je kravina na n-tou, autor absolutně neví o čem mluví. Tvrdit, že když se tady vojáci nudí, tak že si jen tak střílejí do civilistů je opravdu idiocká lež. ROE (Rules of Engagement) jsou zcela jasně stanoveny, vojáci jsou trénují nejméně několik měsíců ve Státech než jsou rozmístěni do Iráku aby právě nedocházelo ke zbytečným obětem jak mezi civilisty, tak mezi svými, čemuž se říká "friendly fire". Takovým tréningem jsem také prošel, takže vím o čem mluvím. Takže, Trodasi, teď konečně víš jak to je...

70137

11.9.2005 19:01

RE: leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))

Lev 68.?.?.?

Reakce na 70137

Tyhle dvě věty je kravina na n-tou, autor absolutně neví o čem mluví. Tvrdit, že když se tady vojáci nudí, tak že si jen tak střílejí do civilistů je opravdu idiocká lež. ROE (Rules of Engagement) jsou zcela jasně stanoveny, vojáci jsou trénují nejméně několik měsíců ve Státech než jsou rozmístěni do Iráku aby právě nedocházelo ke zbytečným obětem jak mezi civilisty, tak mezi svými, čemuž se říká "friendly fire". Takovým tréningem jsem také prošel, takže vím o čem mluvím. Takže, Trodasi, teď konečně víš jak to je...
_______________________________________________

Jako vzdy "leho", sam vas blabol. Co jineho muze clovek od vas ocekavat, ze ano ... Vase ROE jsou "jasne" stanoveny asi jste zapomel. Tady jsou vase "rules", ktere jsou "stanoveny":

http://cert.mysteria.cz/us_killing.wmv

Pochopitelne, ze to plati JEN !! pokud byste "leho" byl, "jako" US zoldak v Iraku. Jinak to neberte v uvahu. [vyplazený jazyk]

70145

11.9.2005 19:27

RE: leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))

leho 84.?.?.?

Reakce na 70145

Jistěže, Lve, najdete spoustu podobných nic nedokazujících záběrů, ovšem pro laika neznalého vojenského řemesla to může vypadat jako jasný případ. Ale ono to tak zdaleka není, za prvé televizní kamera poskytuje pouze úzký úhel pohledu, takže není vidět co se vlastně v tomto místě děje. Z tohohle úhlu totiž není vidět jak ten váš statečný partyzán se snaží dosáhnout na svou AK-47. Za další, záběr už neukazuje co střelbou do dotyčného předcházelo a jak se přestřelka vyvíjela. Tento krátký šot uváděla CNN v hodinovém pořadu odsuzující všechny války jako takové, WWI a i WWII a samozřejmě hlavně obě války v Iráku, jako naprosto zbytečné konflikty, do kterých se USA neměla co míchat. Byl to idiocký pacifistický program, ve kterém dělali mimo jiné z amerických hrdinů, kteří bojovali proti Japoncům v tropických džunglích Pacifiku, válečné zločince. Není pak divu, že sledovanost CNN (Communist News Network) je tak mizerná, ale jak vidno jim tu jejich komoušskou propagandu někteří, jako např. Lev, pořád ještě baští...

70150

11.9.2005 21:32

RE: leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))

Lev 68.?.?.?

Reakce na 70150

Není pak divu, že sledovanost CNN (Communist News Network) je tak mizerná, ale jak vidno jim tu jejich komoušskou propagandu někteří, jako např. Lev, pořád ještě baští...
________________________________________

Smeju se vam "leho" [chechtot] [chechtot] [chechtot]

70166

12.9.2005 17:08

RE: leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 70150

>Z tohohle úhlu totiž není vidět jak ten váš
>statečný partyzán se snaží dosáhnout na svou AK-47. Za
>další, záběr už neukazuje co střelbou do dotyčného
>předcházelo a jak se přestřelka vyvíjela.
Leho je skutečný profík, on vidí i to, co kamera nevidí a nemůže divákům ukázat.
Prostě je úpotřeba vidět i za roh. Takovou schopnost mají pouze bušističtí propagandiské.
S takovými schopnostmi se člověk nerodí, ty se pracně nalévají lidem do hlav.

>Tento krátký
>šot uváděla CNN v hodinovém pořadu odsuzující všechny
>války jako takové, WWI a i WWII a samozřejmě hlavně obě
>války v Iráku, jako naprosto zbytečné konflikty, do kterých

>Není pak divu, že sledovanost CNN
>(Communist News Network) je tak mizerná,

Sledovanost CNN zajišťuje již jen leho a spol. A pak, že leho nic prospěšného nedělá. Jak je z jeho slov vidět, není to pravda.

70275

19.1.2006 23:33

RE: Bohužel musím reagovat

cit 80.?.?.?

Reakce na 70101

Musim konstatovat, ze opravdu odvadite rec jinam. Protoze milice strilela (za pomoci PS a VB) - rok 1969, Praha, Brno... A milicionari byli hrdi? Ano - osobne jsem znal takove, kteri byli pripraveni opet se obleknout do uniformy a jit "tem chuliganum" do Prahy narezat.

89364

11.9.2005 7:37

RE: Bohužel musím reagovat

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 70029

Milicionari byli banda komunistickych sasku. V tom s vami souhlasim. Znal jsem par takovych. V praci se moc nepredreli, jelikoz tatinek byl but mistr a nebo alespon zastupce na dilne. Vsechno jim proslo, chlastani v praci, pozdni prichody a nebo brzske odchody z prace.
Pak si jednou za mesic vyjeli "zastrilet" na strelnici a tam se "zmrskali" jak dobytkove.
Chtel bych je tez videt, jak by nas v tom komunismu chranili pred "tridnim nepritelem". [zmaten]

70086

11.9.2005 8:30

RE: Bohužel musím reagovat

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 70086

>Milicionari byli banda komunistickych sasku. V tom s vami
>souhlasim. Znal jsem par takovych. V praci se moc nepredreli,
>jelikoz tatinek byl but mistr a nebo alespon zastupce na dilne.
>Vsechno jim proslo, chlastani v praci, pozdni prichody a nebo
>brzske odchody z prace.

>Pak si jednou za mesic vyjeli "zastrilet" na strelnici a tam se
>"zmrskali" jak dobytkove.

Jeste jste zapomel na Kcs 500, ktere meli kazdy mesic ne vyplatni listine.
Byli to komunisticky zoldaci, jejichz poslanim bylo chranit cleny KSC, nikoliv delnickou tridu. Lidi ochotny za mizernejch pet stovek strilet do svych spoluobcanu.

70090

11.9.2005 11:17

RE: Bohužel musím reagovat

jan 64.?.?.?

Reakce na 70029

tady se muzete docist o policistech v USA beztrestne strilejicich do vlastniho lidu i s uvedenym castecnym seznamem odstreleneho vlastniho lidu:

http://stolenlives.org/read/

tady mate novejsi castecny seznam s neuplnym poctem odstreleneho vlastniho lidu:

http://www.october22.org/modules.php?op=modload&name=News&file=index&catid=&topic=12

prepisuji cast seznamu odstreleneho vlastniho lidu v roce 2004 z vyse uvedene adresy:

Current research since 2nd edition

Posted by: NationalOffice :: Friday, October 22, 2004

Partial and Incomplete List of Stolen Lives since
The Second Edition, 1999. We need volunteers to help with the researching, writing, editing and data input.

Gregory Alli 34 Mount Olive 10/11/2004
Vincent McConnell 16 Hoboken 10/5/2004
Antonio Latuanne Pryce 23 High Point 10/2/2004
Boangeres Mota 37 New York 9/27/2004
Ricardo Garza 29 Newton 9/25/2004
David Guzman 33 NYC 9/24/2004
Pablo Burrios-Salas 29 Wildwood 9/18/2004
George Perez 25 Brooklyn 9/15/2004
Andrew Washington 21 Vallejo 9/14/2004
Floyd Neamiah Strong 23 Vallejo 9/11/2004
Dyron Mandell Brewer 24 Stockton 9/4/2004
Rashawn Sharif Moody 18 Brooklyn 8/30/2004
Zaim Bojcic 40 San Jose 8/26/2004
Curtis Good 41 Perth Amboy 8/20/2004
Johnnie Nakao 21 San Jose 8/12/2004
Dante Pomar 19 Kew Garden Hills 7/29/2004
Unidentified Man n.a. Newark 7/27/2004
Johnny Santana 19 Columbia 7/20/2004
Unidentified Man n.a. Essex County 7/18/2004
James Wilson 42 NYC 7/16/2004
William Gainous 20 Newark 7/13/2004
.
.
.
seznam pak dale pokracuje


Neni to spatna zeme, co rikate? A tech po zuby ozbrojenych poldu a svobody a ucty k cloveku vsude kolem, jen povazte!

70102

11.9.2005 3:22

RE: Bohužel musím reagovat

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 69968

Kdyby komanci nemeli moznost brat z toho co vytvorili generace pred nimi, tak by mohli lidem hovno dat!!! A oni davali kam ten jejich zpusob vede, kazdy hezky muzu videt na vychodnim a zapadnim Nemecku. Ted tady zaciname mit druhou bandu, ktere nam nebizi jako alternativu vsemocnou neviditelnou ruku trhu pustenou pekne volne z retezu. Skandinavske zeme se snazi uplatnovat umirnenou stredni cestu mezi temito extremy, a kupodivu jim to funguje. Norsko je podle statistik OSN zeme, jejimz obyvatelum se zije nejlepe. Ono to totiz neni o rustu HDP, ale o tom jak ziji obycejni lidickove.

70063

11.9.2005 15:18

RE: Bohužel musím reagovat

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 70063

>Skandinavske zeme se snazi uplatnovat umirnenou stredni cestu mezi temito extremy, a kupodivu jim to funguje. Norsko je podle statistik OSN zeme, jejimz obyvatelum se zije nejlepe. Ono to totiz neni o rustu HDP, ale o tom jak ziji obycejni lidickove.<

René sem tam napíšete i něco rozumného. Tohle je zrovna jedna z těch věcí. Kdybych se měla vybrat místo k životu mezi Norskem a USA tak moc dlouho neváhám.

70115

11.9.2005 18:00

RE: Bohužel musím reagovat

kema 207.?.?.?

Reakce na 70115

>>Skandinavske zeme se snazi uplatnovat umirnenou stredni cestu
>mezi temito extremy, a kupodivu jim to funguje. Norsko je podle
>statistik OSN zeme, jejimz obyvatelum se zije nejlepe. Ono to
>totiz neni o rustu HDP, ale o tom jak ziji obycejni lidickove.<

>
>René sem tam napíšete i něco rozumného. Tohle je zrovna
>jedna z těch věcí. Kdybych se měla vybrat místo k životu
>mezi Norskem a USA tak moc dlouho neváhám.

Hmmmm, pro obhajce socialniho statu bylo dlouhou dobu "zemi zaslibenou, medem a strdim oplyvajici" Svedsko. Kdyz neutralni Svedsko prohospodarilo miliardy ziskane prodejem oceli a dalsich produktu obema stranam ve WW2, stalo se zemi zaslibenou Norsko.
Pochybuji ze by se tak stalo, kdyby se v Severnim Mori netezila ropa.
Protoze na vsechno je treba penez.
I na tu "umirnenou stredni cestu" pana Bartoska. [mrknutí jedním okem]

70133

12.9.2005 17:18

RE: Bohužel musím reagovat

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 70133

>Hmmmm, pro obhajce socialniho statu bylo dlouhou dobu "zemi
>zaslibenou, medem a strdim oplyvajici" Svedsko. Kdyz neutralni
>Svedsko prohospodarilo miliardy ziskane prodejem oceli a dalsich
>produktu obema stranam ve WW2, stalo se zemi zaslibenou Norsko.

>Pochybuji ze by se tak stalo, kdyby se v Severnim Mori netezila
>ropa.

Ropa se těží i v USA. A že by byly "zemi zaslibenou, medem a strdim oplyvajici", o tom ti hladoví černoši, kterým střelbou Národní gardy a policie bylo bráněno v odchodu ze zaplaveného NO , nic neříkali. Možná měli právě jiné starosti.

70276

12.9.2005 19:19

RE: Bohužel musím reagovat

baba_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 70276

Ať už toho tady někteří nechají s tím "medem a strdím" a přečtou si znovu Jiráska, aby věděli, čímže je ta země zaslíbená oplývající...

70303

13.9.2005 1:30

RE: Bohužel musím reagovat

Aja 24.?.?.?

Reakce na 70303

Fakt toho nechte.
A nenapsal on "mlekem a strdim"? Pac strdi jsou snad medove plastve.

70344

13.9.2005 2:01

RE: Bohužel musím reagovat

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 70344

Pochopitelně, že napsal "mlékem a strdím". Jste jako obvykle jediná osoba, která zná tu definici "dobra" v zemi České a která ví co strdí je. Pravěkým lidem totiž delší dobu trvalo než příšli na to, že se ten med ze strdí dá stáčet, proto po určitou dobu dobu pojídali všechno, plástve i med.

70346

13.9.2005 2:08

RE: Bohužel musím reagovat

Aja 24.?.?.?

Reakce na 70346

proto po určitou dobu dobu pojídali všechno, plástve i med.
..no, a jak byli zdravi.

70347

13.9.2005 2:26

RE: Bohužel musím reagovat

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 70347

Nechtěl bych kázat bludy, ale někde jsem nedávno, myslím, že to bylo v nějakém arabském či iránském obchodě, i to pravé strdí viděl. Myslím si, že se to i dnes v určitých kulturách pojídá. Možná, že o tom víte více, nakonec Vy ty malé obchůdky na Mainu či na Decarie a podobných etnických místech navštěvujete častěji než já.

70351

14.9.2005 5:11

RE: Bohužel musím reagovat

kema 207.?.?.?

Reakce na 70276


>Ropa se těží i v USA.

Ropa se tezi i na Jizni Morave.
Rozdil je v tom, zda dotycna zeme vytezi ropy tolik, aby pokryla vlastni spotrebu a mohla i vyvazet a bohatnout, nebo nikoliv.
Jestli jste to nepochopil, mohu to vysvetlit obsirneji.


>A že by byly "zemi zaslibenou, medem a
>strdim oplyvajici", o tom ti hladoví černoši, kterým
>střelbou Národní gardy a policie bylo bráněno v odchodu ze
>zaplaveného NO , nic neříkali. Možná měli právě jiné
>starosti.

Vase starost o osud hladovych cernochu ve Spojenych Statech me dojala.
Navrhuji vam, poslat jim to strdi.

70535

13.9.2005 4:35

RE: Bohužel musím reagovat

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 70133

To je statistika OSN, jak vidite HDP neznamena rovnitko pro normalni zivot lidicek. Miomochodem, kdyz mluvite o svedske oceli za druhe svetove valky, tak na teto valce nejvice zbohatli USA jako zeme. Pokud bychom to vzali podle firem a bank, tak by to bylo podstatne zajimavejsi. [mrknutí jedním okem] Bohuzel to neni ma umirnena cesta, ale cesta Skandinavie a profituji z toho obcane techto zemi. Za svou pracovitost dostavaji neco zpet od systemu. Pravda musi ropu tezit v mori, protoze nedavaji na zbrojeni 1500$ rocne na hlavu, aby si ji museli brat se zbrani v ruce a ohanet se pri tom kecama o svobode a idealech. Konec koncu to krome Izraele a USA nedava nikdo. Kupodivu to neohrozuje bezpecnost tohoto regionu! [mrknutí jedním okem]

70371

14.9.2005 5:28

RE: Bohužel musím reagovat

kema 207.?.?.?

Reakce na 70371

>To je statistika OSN, jak vidite HDP neznamena rovnitko pro
>normalni zivot lidicek. Miomochodem, kdyz mluvite o svedske oceli
>za druhe svetove valky, tak na teto valce nejvice zbohatli USA
>jako zeme. Pokud bychom to vzali podle firem a bank, tak by to
>bylo podstatne zajimavejsi. [mrknutí jedním okem]

Spojene Staty na rozdil od neutralniho Svedska proti nacistum bojovaly.Spousta jejich vojaku za nasi svobodu (i vasi Mr. Bartosek) zaplatila zivotem.
Pokud to pomohlo rustu americkeho prumyslu, je to jen spravedlive kdyz uvazime co zachrana sveta pred nacismem a pozdeji pred komunismem pro cely svet (i pro vas Mr. Bartosek) znamenala a znamena.>Bohuzel to neni ma umirnena
>cesta, ale cesta Skandinavie a profituji z toho obcane techto
>zemi. Za svou pracovitost dostavaji neco zpet od systemu. Pravda
>musi ropu tezit v mori, protoze nedavaji na zbrojeni 1500$ rocne
>na hlavu, aby si ji museli brat se zbrani v ruce a ohanet se pri
>tom kecama o svobode a idealech. Konec koncu to krome Izraele a
>USA nedava nikdo. Kupodivu to neohrozuje bezpecnost tohoto
>regionu! [mrknutí jedním okem]

Spojene Staty pane Bartosek ropu tezi nebo kupuji na svetovych trzich za stejnou cenu jako kazdy jiny.
Nevim o tom, ze by ji nekde nekdy braly se zbrani v ruce.
Pokud nekde americka armada obsadila fuel storage patrici Talibanu nebo Saddamovi, ukoristene mnozstvi pohonnych hmot by bylo z hlediska svetove spotreby zcela zanedbatelne.

70539

14.9.2005 12:58

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 70371

>Pravda
>musi ropu tezit v mori, protoze nedavaji na zbrojeni 1500$ rocne
>na hlavu, aby si ji museli brat se zbrani v ruce a ohanet se pri
>tom kecama o svobode a idealech. Konec koncu to krome Izraele a
>USA nedava nikdo.

Bartošku, jste úplně mimo, USA netěží více ropy kvůli omezení těžby z důvodu šetření životního prostředí, nikoliv že na těžbu nejsou peníze kvůli zbrojení. V Iráku jak známo se těží velice málo ropy a hned tak se ve velkém těžit nebude a to ze dvou důvodů: Těžební zařízení jsou zastaralá a neodpovídají moderním předpisům bezpečnosti práce, těžební společnosti odmítají je používat dokud se zařízení neobnoví. To byl Saddám Husajn, kdo kašlal na infrastrukturu a vůbec celou zemi, on raději budoval krásné paláce a armádu. A za další jsou velkým problémem džihádisté (pardon, partyzáni), kteří nechtějí dovolit, aby se kdy začalo s obnovou země. Pokud něco chtějí, tak chtějí aby občané Iráku nadále žili ve vlastních výkalech a neměli ani vindru, aby pak vzali za vděk zaměstnáním jako profesionální džihádisté...

70602

14.9.2005 13:34

RE: Bohužel musím reagovat

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 70602

...nelze nez se tedy vyjadrit pane Leho. To co tady ted vyslo z Vasi klavesnice jste nekde cetl a nebo videl v televizi? Vase radky me dokonale presvedcily, ze o Iraqu nic nevite nadezto by jste tam nekdy byl. V pripade, ze se pletu tak je mi Vas opravdu lito, ze jste tak dokonale dezorientovan byt tak blizko a uplne mimo realitu. Jsou zde Vase prispevky a to zejmena k valecne a povalecne historii v Evrope ktere rad ctu, rad se z nich i poucim a prevazne velmi rad souhalsim - zustante u techto temat a Zvedavce obohatite - o Iraqu to ale prece jen radeji dal uz nerozvadejte. [cool]

70607

14.9.2005 15:25

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 70607

> o Iraqu to ale prece jen radeji dal uz
>nerozvadejte.

Sandwalkere, jste to bohužel vy, kdo je naprosto mimo realitu. Kromě mých velmi dobrých kamarádů, kteří jsou téměř denně v ulicích iráckých měst, já osobně znám také pár iráčanů, kteří pracují tady na základně jako překladatelé a jako stavební dělníci. Vím především od nich jak tuto dobu prožívají a pak tu je ještě mnoho osobních svědectví lidí, kteří tu pobývali jak za Saddáma tak i po a objektivně jsou schopni posoudit události v této zemi. No a v neposlední řadě mám informace zprostředkované armádou v podobě tzv. "Intel briefs", které podávají pravdivý obraz dnešního Iráku. A ještě je tu další věc, o které jsem tu psal a o které se v žádném případě nedovíte z oficielních medií. US Army se tradičně stará o místní občany, kteří žijí v bezprostřední blízkosti základen, poskytuje jim zdarma lékařskou péči, stará se o školy a obnovuje starou a zanedbanou infrastrukturu jako např. opravuje silnice, budovy, staví čističky vody, nové rozvody elektřiny, má na starosti místní školy a dodává jim učební pomůcky, atd...Jednotka, ve které jsem toto všechno také dělá a já se pravidelně stýkám s kolegy, kteří jednají s místními šejky o realizaci různých projektů, konkrétně naše jednotka se mimo jiné podílí na výstavbě ubikací pro chudé a bezdomovce a zajišťuje ochranu stavby. Střílení iráckých civilistů jen tak pro zábavu na chodníku patří do kategorie výmyslů ubohých antiami fanatiků...

70626

14.9.2005 19:18

RE: Bohužel musím reagovat

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 70626

Leho, dekuji za odpoved. Vite jaky mam pocit jakobych uz nekdy neco podobneho slysel, jakoby mi uz nekdo neco takoveho vtloukal do hlavy, a jakobych uz pro neco podobneho nedostudoval a muj otec jako odbornik ve svem oboru byl prekladan z Horni Dolni do Kotehulek po cely svuj aktivni zivot. Sovetsti okupanti byly pro CSSR taktez prinosem pravdy a ochrancem chudych pracujisich....bla,bla. Vite nejde mi nejak do hlavy porad par cisel.Tak napriklad na teto planete je 192 regulerne popsanych zemi - ve 135 z nich ma US prokazatelne sve jednotky - divne pocinani. Od konce WWII bylo US bombardovano 21 zemi sveta - hmmm. V pripade, ze opravdu s nekym z mistnich v Iraqu hovorite - zeptejte se ho take na jeho prislusnost 99% to budou Shias, vite do jake sorty se drive tito lide v Iraqu prokazatelne a realne radili? Ja take pane Leho hovorim s lidmi z teto velke zeme ale nejsou to Shias kteri neumeli za Saddama nic jineho nez kseftovat s devkama a nebo krast devcata z ulic.

70672

14.9.2005 19:33

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 70672

>hmmm. V pripade, ze opravdu s nekym z mistnich v Iraqu hovorite -
>zeptejte se ho take na jeho prislusnost 99% to budou Shias,

SandWalkere, překvapím vás, mluvil jsem s nimi o náboženství a víte co jsem se dozvěděl? Že drtivá většina Iráčanů náboženství nežere podobně jako lidé v Evropě křesťanství. A já jsem v oblasti Sunnitů a lidé tady se k nim hlásí hlavně když vyplňují dotazníky. Iráčané v drtivé většině chtějí být v klidu, mít dobré zaměstnání aby mohli zabezpečit svou rodinu a střechu nad hlavou. A nakonec, nechtějí tohle všichni normální lidé na celém světě?

70676

14.9.2005 19:38

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 70672

>Ja take pane Leho hovorim s lidmi z teto velke zeme ale
>nejsou to Shias kteri neumeli za Saddama nic jineho nez kseftovat
>s devkama a nebo krast devcata z ulic.

Z které velké země? Irák zas tak velký není, asi 25 milionů lidí. O těch děvkách jsem nikdy neslyšel, to by mě zajímalo, od koho tohle víte, asi od nějakého příslušníka nebo fandy strany Baath?

70677

14.9.2005 20:42

RE: Bohužel musím reagovat

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 70677

Z nekolika pojednani soucasnych svetovych historiku vychazi vice ci mene zakladni a nevyvratitelna souvislost s Iraqem - byla to vzdy zeme s velmi problematicky udrzitelnym vnitrnim poradkem a rovnovahou mezi jednotlivymi prislusnostmi od Shias pres Sunnity az po Krestany - coz jak jiste vite je jen maly vzorek z mnoha ostatnich. V dobe kdy byl jednim z mnoha problemu narust obchodu s devcaty a jejich zneuzivani, unosy z ulic atd. vydal Saddam jasny prikaz k okamzitemu zastaveni techto pro muslimy naprosto neprijatelnych aktivit pod trestem smrti pri jeho poruseni od doby vydani tohoto prohlaseni. Samozrejme po nejakem case kdy tento druh obchodu pri strachu z vydaneho zakona ustal - nebylo jinak, nez ze se opet smutne rozrostl do stejneho meritka.Holcicky a mlada devcata mizela navzdy. Pane Leho kazdy kdo ma v Iraqu jen trochu nezastrenou pamet (krome Shias kteri byli hlavnimi aktery) si musi pamatovat to rano kdy lezeli na ulici kazdy pred svym domem prevazne vsichni kdo byli do techto svinstev zainteresovani - bez hlavy. na prikaz Saddama nesmeli byt pro vystrahu odklizeni po nekolik dnu. S kym tam pane Leho mluvite, ze takoveto historky neznate???

70689

14.9.2005 22:12

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 7

SandWalkere, za Saddáma se dělo hodně věcí a slyšel jsem hodně historek, ale tohle tedy ne. Je mi ale známo, že na Šiíty se házelo hodně věcí a zdaleka ne všechno byla pravda, v drtivé většině vykounstuované lži ne nepodobné lžím komunistického režimu o disidentech. Vaše historky o děvčátkách unášených ďábelskými Šiíty zcela určitě spadají do kategorie nafouklých polopravd znepřátelených sekt náboženských fanatiků. Je zajímavé, že v jiných zemích Středního východu tento problém se Šiíty nebyl...

70703

14.9.2005 13:44

RE: Bohužel musím reagovat

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 70602

> V Iráku
>jak známo se těží velice málo ropy a hned tak se ve velkém
>těžit nebude

Samozřejmě. Něž tam vlítli bušistánští okupanti a zničili infrastrukturu, těžilo se v Iráku ropy víc.

>a to ze dvou důvodů: Těžební zařízení jsou
>zastaralá a neodpovídají moderním předpisům bezpečnosti
>práce, těžební společnosti odmítají je používat dokud se
>zařízení neobnoví. To byl Saddám Husajn, kdo kašlal na
>infrastrukturu a vůbec celou zemi, on raději budoval krásné
>paláce a armádu.
Já jsem slyšel něco jiného a to, že bušistán prostřednictvím OSN dával Iráku kvóty, kolik ropy může vytěžit. Leho to samozřejmě musí vědět líp a tam mu věřme, že Saddam těžbu omezoval sám, aby příliš Irák nevydělával. No a pak za málo peněz málo muziky. Na modernizaci těžebních zařízení mu peníze nezbývaly, protože ten hrozný Saddam přednostně zajišťoval iráčanům zdarma elektřinu, plyn, bydlení a podstatnou část stravy. Už jen za to, že takto narušoval základy obchodu, ho bylo třeba svrhnout.
>A za další jsou velkým problémem
>džihádisté (pardon, partyzáni), kteří nechtějí dovolit,
>aby se kdy začalo s obnovou země. Pokud něco chtějí, tak
>chtějí aby občané Iráku nadále žili ve vlastních
>výkalech a neměli ani vindru, aby pak vzali za vděk
>zaměstnáním jako profesionální džihádisté...
Opět jsem slyšel něco jiného a to, že džihádisté chtějí, aby bušistánští žoldáci vypadli z Iráku, aby si doma mohli dělat přádek podle svého, bez okupantů. Zároveň nechtějí, aby bušistánské firmy z jejich ropy bohatly za stavu, kdy oni sami jen bídně přežívají.

70609

14.9.2005 16:12

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 70609

>Já jsem slyšel něco jiného a to, že bušistán
>prostřednictvím OSN dával Iráku kvóty, kolik ropy může
>vytěžit.

On měl Saddám také možnost splnit podmínky příměří z roku 1991 a v tom případě by nebyly žádné kvóty a k obsazení Iráku by také nikdy nedošlo. Je úžasné, že tohle lidem pořád jaksi nedochází...

70639

14.9.2005 16:56

RE: Bohužel musím reagovat

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 70639

>On měl Saddám také možnost splnit podmínky příměří z
>roku 1991 a v tom případě by nebyly žádné kvóty a k
>obsazení Iráku by také nikdy nedošlo. Je úžasné, že tohle
>lidem pořád jaksi nedochází...

Tak ted uz v tom mam zmatek. Puvodne se vtrhlo do Iraku kvuli ZHN, pak se z toho vyklubalo osvobozovani od zleho diktatora a ted to vypada, ze byste se na ty Iracany klidne vysrali, kdyby Saddam splnil podminky z r. 1991. To ste teda pekny svine... [velký smích]

70647

14.9.2005 17:41

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 70647

>Tak ted uz v tom mam zmatek. Puvodne se vtrhlo do Iraku kvuli
>ZHN

ZHN byly součástí mírových podmínek, jak známo, že? Čerte, komu není pomoci...

70650

14.9.2005 18:03

RE: Bohužel musím reagovat

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 70650

>>Tak ted uz v tom mam zmatek. Puvodne se vtrhlo do Iraku kvuli
>>ZHN
>
>ZHN byly součástí mírových podmínek, jak známo, že?

Leho a kde ty ZHN tedy jsou?
Americkými komisemi je zjištěno, že v Iráku nejsou a nebyly. Nejsou náhodou v Izraeli?

Co tam tak nasměrovat pár raket a nějaký ten bombardér. Třeba by se tam pak našly.

70657

14.9.2005 18:35

RE: Bohužel musím reagovat

hostující 84.?.?.?

Reakce na 70650

To je ono.Za dva roky vlastnictví ZHN budou jen jedním z mnoha okrajových důvodů ''osvobození'' lidu Iráku od sadistického Saddáma,a za roků pět jakákoliv připomínka vlastnictví ZHN jako hlavní důvod ''osvobození ''Iráku bude antiami a rovnou i bolševická a aby to bylo vše i náckovská propaganda nejhoršího kalibru. [velký smích]
Mám obavy Leho.Když se tak kolem sebe dívám.A věřte,dívám se pozorně.Obavy z toho ,že za roků deset ,tu budeme mít nejdemokratičtější demokracii všech dob,kdy ti dole budou mít jen jedno jediné, veliké právo.Právo držet hubu!

70663

14.9.2005 18:58

RE: Bohužel musím reagovat

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 7

Jen aby nám neuzákonili vedle Popírání holokoustu další trestný čin - Zmiňování ZHN v Iráku. To pak budeme mít definitivně utrum.

70668

14.9.2005 22:17

RE: Bohužel musím reagovat

leho 84.?.?.?

Reakce na 7

>Leho a kde ty ZHN tedy jsou?
>Americkými komisemi je zjištěno, že v Iráku nejsou a nebyly.

Karle, zase vedle, bylo zjištěno, že v Iráku ZHN byly a stále pravděpodobně jsou. Čas od času se objeví dělostřelecký či minometný granát s chemickou náplní, ale to vás nezajímá. Takové zprávy prostě se nehodí a nejsou v módě, že...?

70705

14.9.2005 22:35

RE: Bohužel musím reagovat

hostující 84.?.?.?

Reakce na 0

[velký smích] Leho,prosím,moc prosím, už si z nás přestaňte dělat srandu!
Když už Vám nevadí,že přitom zesměšňujete sám sebe!

70708

14.9.2005 22:45

RE: Bohužel musím reagovat

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 70650

Tobe neni pomoci, ZHN se nenasly a kdyby Saddam byl tak ochotny a dokazal, ze zadne nema tim, ze by inspektory pustil do kazde budovy ve state, coz by neudelal na tehle planete nikdo, tak byste se na ty chudaky Iracany z vysoka vysrali. USA de hovno o demokracii, hlavne ze i ten nejvetsi diktator skace jak se mu piska, tys to sam potvrdil v predchozim postu, tak uz di do prdele s tema svojema pseudodemokratickyma kecama...

70709

14.9.2005 22:52

RE: Bohužel musím reagovat

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Reakce na 0

A co jako. Minometnej granat s chemickou latkou je duvod k invazi? Vis ty vubec co znamena pojem "zbrane hromadneho niceni" a jak lehce se da zneuzit? Ty to vis, ale stejne ze sebe budes delat jeste vetsiho debila nez ses... (pan Stwora snad promine, ze dvorniho saska tituluju pravym jmenem)

70714

14.9.2005 23:16

RE: Bohužel musím reagovat

hostující 84.?.?.?

Reakce na 0

Pane Pavle,nečilte se tak! Vždyť Leho si z nás dělá legraci.Má radost,jak nás vytáčí.Přeci ten poslední"argument" žádný inteligentní (a Leho inteligentní určitě je) člověk nemůže myslet vážně. Jen zkouší,kam až může zajít,co mu ještě sežerem! Tady to ale už přepísk a tím se úplně 'odkopal'
[smích]

70720

14.9.2005 23:22

RE: Bohužel musím reagovat

Marty 84.?.?.?

Reakce na 0

Leho, neser sam sobe do huby. Nejdrive nam tady vykladas jakovy ty jsi G.I.Joe - Iracky Universal Soldier a pak staci par diskusi a je jasne ze nemas ani ty elementarni znalosti ktery vojakum vtloukaji do hlavy uz v prijmaci (struktura US Army, kdo a co pod ni patri a pod. - viz debata o hrazich v New Orleans).

Kdybys byl opravdu vojak, tak bys vedel ze nalez staryho minometnyho granatu - napul rezivyho a se stopami sarinu muze byt dukaz jen pro toho pana co oduvodnoval utok na Irak mizerne vtrenderovanymi obrazky tovaren na biologicky zbrane v kamionech ... Normalni vojak Musi vedet ze takovyto nalez nic neznamena. Jo kdyby tak v nejake tovarne na vyrobu "vakcin" nasli vir nestovic nebo sneti slezinne (a ze hledali dukladne si bud jisty) nebo v tovarne na umela hnojiva dost materialu na uvareni VXu, pak dejme tomu ze by to byl dukaz ZHN v Iraku. Ale par starych granatu v zapomenutem skladu jeste z dob prvni valky v zalivu... Nebud smesny...

Nebo to bude jinak a stary vtip ma nakonec pravdu?


Ptaji se novinari G.W.Bushe: "Jak vite ze ma Irak zbrane hromadneho niceni ?"

"Je to jasne a nepochybne" odpovida prezident ", otec ma jeste odlozene kopie faktur ..."

70722

13.9.2005 4:39

RE: Bohužel musím reagovat

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 70115

Rozum a nerozum je otazka postoju a stanovisek. Jsme na otevrenem foru, uvitam pokud me argumenty dokazete vyvezt z bludu madam Bovary!!

70372

11.9.2005 15:29

RE: Bohužel musím reagovat

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 69968

>Dnešní státní zřízení na vás sere jak na placatý šutr. To se o tom předchozím zřízení říct nedá.<

Tohle jsou typické plky člověka co volí KSČM. Dnešní režim je přes všechny nedostatky které má nesrovnatelně lepší než to co tady bylo v období 1948-89.

K tomu odsunu z dnešního pohledu to bylo nepřijatelné použití principu kolektivní vinny ale uvědomte že v roce 1945 byla uroven ochrany lidských práv na podstatně nižší urovni než dnes. Charta lidských práv byla schválena v roce 1948. Vzhledem k tomu co se v pohraničí odehrávalo v 30.letech a hlavně v roce 1938 byl odsun poměrně logickým výustěním nacistické politiky. Navíc se mi nezdají čísla obětí uváděná Králem čeští historikové odhadují počet obětí na 15 000 těch čtvrt milionu se mi zdá dost přehnané i když podobnými čísly operují různé Sudetoněmecké landsmanschafty, Wittkobundy a neonacisté. Možná je Richard Král na tyto politické kruhy napojen názory vyjadřované nejen v tomto článku by tomu nasvědčovali. [zmaten]

70118

13.9.2005 4:43

RE: Bohužel musím reagovat

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 70118

Tomu rikam diference v poctu obeti a to bylo po valce. Co teprve holoaux. Zatim nam prameny ze zdroju zidovskych organizaci plus komunisti vedeni zidovskou avantgardou nedovoluji vubec jejich verzi zpochybnovat.

70373

10.9.2005 13:08

Kdyz se tak kolem sebe podivam.......

pk202 194.?.?.?

Na zacatku podotknu, ze odsun sudetskych nemcu se rodiny me zeny pomerne bolestne dotknul a rozhodne nejsem nacionalni fanatik, ktery by to povazoval za spravedlivou odplatu. Bylo to surove a zpusob provedeni a princip uplatneni byl neomluvitelne kruty .... ale ... kdyz uz autor srovnal realizovany odsun nemcu s nerealizovanym odsunem komunistu po roce 1989 a rozhlednu se kolem sebe, nezbyva mi nez si povzdychnout, ze precijenom na tom uplatneni kolektivni viny je neco pozitivniho a ze to pravdepodobne bylo jedine skutecne FUNKCNI reseni.
Jakykoliv pokus o posuzovani konkretniho zavineni v takovychle pripadech je vzhledem k chybjejicim dukazum a soudnim prutahum resenim NEFUNKCNIM. To koneckoncu vidim kolem sebe pri kazdem pohledu na nasi soucasnou politickou a ekonomickou scenu.
Troufam si tvrdit, ze kdyby se v pripade komunistu po roce 89 slo do dusledku, a skutecne by byli nekam odsunuti, ze by to sice odnesla spousta "mene" vinnych az temer nevinnych lidi, ale vysledek by byl ten, ze bychom to alespon nemuseli odnaset i my UPLNE nevinni.

A kdyz se zeptam, co by bylo byvalo lepsi, jestli uplatnit kolektivni vinu na cca 15% obyvatelstva za cenu toho, ze to bude nespravedlive vuci casti z nich, nebo tu cast z nich poskodit o neco mene, ale soucasne s ni poskodit i zbylych 85% obyvatelstva nedokonalou debolsevizaci s temi dusledky, ktere kolem sebe dnes vidim, tak si nejsem opravdu vubec jisty, jestli zvolene sametove reseni bylo to spravne.....
69969

10.9.2005 15:08

RE: Kdyz se tak kolem sebe podivam.......

AstrAus 59.?.?.?

Reakce na 69969

Vase srovnani= "tvrde" reseni pro Sudetske Nemce po prohre
proti "zadnemu" reseni pro komunisty po r.89 a zavery, ktere vyvozujete.

Zavery vyplyvaji patrne ze zkusenosti, ktere vam zivot poskytl za 16let po sametu a nelze mit vyhrady.
Varianta ve stylu "ODSUNu" ovsem by po Sametu byla nerealizovatelna.

Odsun Nemcu vychazel z Postupimi a byl uskutecnen za kooperace vsech viteznych mocnosti.
V pripade casto zminovane varianty- ODSUN KOMUNISTU DO RUSKA, vyslovuji obavu, ze tato varianta by nebyla realisovatela proste z toho duvodu, ze Ruska strana by ty Ceske Komunisty neprijala!
Pochybujete?
Kdo by v r.89- 90 Rusko PRINUTIL- aby prijali 1,5 millionu ceskoslovenskych komunistu.?
Jaky jiny zakrok proti komunistum by byl srovnatelny s odsunem?
Opravdu myslim ze nelze srovnavat.
Kdesi jsem cetl pokus o srovnani o "rozkradeni Ceskych zemi a majetku po Bile Hore a srovnani s "rozkradenim" poslednim !
Je takove srovnani opravdu mozne?
Az kam je mozne- spravne- vhodne az se vracet?
A prosim pominme hlubokomyslne argumenty typu, Nemci by byli mnohokrat lepsi nez Cikani ci podobne, jakoz i jina kdyby.
Jeste dodam, ze neobhajuji zlociny, kterych se nekteri lide dopustili na Nemcich PO VALCE.
Jsou lide, kteri si dali praci a scitali obeti. V cislech se lisi.
Jeden z mladych historiku( v Kristovych letech) udava cislo 17tisic, nekteri Nemci z SL si zapocitavaji i obeti tech kteri padli na fronte, u Stalingradu a vychazi jim cisla pres 300 tisic.Mlady historik toto cislo nepovazuje za spravne zarazene! Ze jako Nemecti obcane museli do valky a tam padli nelze pouzivat k posileni argumentace o "Ceske krutosti",
Jisteze 17tisic a i kdyby jen par desitek, fakt ze se takove veci dely jiz PO VALCE svedci o nespravedlnosti.
Myslim ze na toto thema bylo jiz napsano mnoho.
Chci jen upozornit, ze
1 -odsun
2 - pocet obeti po valce
neni jedno a totez!
Jedna se o 2 rozdilne kategorie!

69979

10.9.2005 15:43

RE: Kdyz se tak kolem sebe podivam.......

pk202 194.?.?.?

Reakce na 69979

>
>Zavery vyplyvaji patrne ze zkusenosti, ktere vam zivot poskytl
>za 16let po sametu a nelze mit vyhrady.

i temer tri desitky let pred sametem

>Varianta ve stylu "ODSUNu" ovsem by po Sametu byla
>nerealizovatelna.
.....
>z toho duvodu, ze Ruska strana by ty Ceske Komunisty neprijala!
>Pochybujete?

ale samozrejme, ze nepochybuji, a vzhledem k tomu, ze uz je jakykoliv "odsun" po 16 letech zhola nemozny nema smyslu tady nikterak vymyslet jak by to melo vypadat technicky....


Spis jsem chtel aby se na "prikladu" ze soucasnosti vsichni kritici odsunu zamysleli nad tim, zda skutecne bylo mozne nejake PRINCIPIELNE jine reseni.
Ze ZPUSOB provedeni mely byt jiny, o tom nikterak nepochybuji.

>Jsou lide, kteri si dali praci a scitali obeti. V cislech se
>lisi.

ano souhlas

Navic je nutne vsechno posuzovat i z hlediska nastupu komunisticke totality v roce 48. Nikdo uz asi neodhadne, kolik odsunutych nemcu by si podalo k ceskym soudum jeste zadosti o udeleni cekeho obcanstvi a kolika by byla udelena, kdyby to pro ne znamenalo navrat do demokratickeho statu a ne do komunisticke totality

69983

11.9.2005 5:16

RE: Kdyz se tak kolem sebe podivam.......

zap 65.?.?.?

Reakce na 69969

A kdyz se zeptam, co by bylo byvalo lepsi, jestli uplatnit kolektivni vinu na cca 15% obyvatelstva za cenu toho, ze to bude nespravedlive vuci casti z nich, nebo tu cast z nich poskodit o neco mene, ale soucasne s ni poskodit i zbylych 85% obyvatelstva nedokonalou debolsevizaci s temi dusledky, ktere kolem sebe dnes vidim, tak si nejsem opravdu vubec jisty, jestli zvolene sametove reseni bylo to spravne.
--------------------------------------------------------------------------

Jiste, to je absurdita.

A myslim, ze p. Kral to nemyslel vazne. Uplatnit kolektivni vinu proti komunistum v r.1989 by znamenalo uplatnit kolektivni vinu proti CELEMU narodu z toho prosteho duvodu, ze KAZDY Z NAS BYL VINNY. Nebyli vinni, jen ti co zmizeli. Jinak kazdy byl vicemene nucen se na tom paskvilu podilet.

Jenze, rozdil a to vyplyva castecne z predchoziho, je v tom, ze tuto tragikomickou maskaradu jsme si pachali sami na svem tele, zatimco v pripade Nemcu se jedna o jinou, etnicky odlisnou a neasimilovanou identitu s rekneme protichudnym narodnim zajmem. A z toho duvodu nelze obe srovnavat.

70078

10.9.2005 13:11

minulost je pase, je čas hledět do budoucna

lola 82.?.?.?

Benešovy dekrety jednou byly mezinárodně uznané, potvrzené a legitimované, tak co to pořád vytahujete? Takovýchto problémů je hafa, jenže de lege lata se ustavenými pravidly holt musíme řídit. To že de lege ferenda je to diskutabilní patří do právní teorie nikoli praxe. Já nechápu tu českou malost a podlézavost, kdy ať se nám ukřivdí jakkoliv, tomu největšímu původci stejně budeme pořád lozit do té zadní části. Někdy si myslím, že v tom análním alpinismu jsme fakt pověstní. Každým krokem, ať už vnitrostátním či mezinárodním bude někdo poškozený. Nikdy se nezavděčí všem. V každé válce, v každém sporu, v každé reformě budou "oběti". Pořád nějaké odškodňování a kdesi cosi. Omluv už bylo ažaž, navíc si asi Německo neuvědomuje že ony tribunály byly jaksi za trest. Je iks let po válce a my tu pořád řešíme dávno promlčené záležitosti. Od Paroubka jde jen o populismus a vy blbci proněmečtí mu to baštíte, je mi vás líto.

69970

10.9.2005 13:12

AL ještě jednou

AL AL-AKSA (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Je to velice hezký článek, založený na morláních hodnotách Richarda Krále.
Je velice smutné, že to odnesli i nevinní němci, ale ani Vy pane Králi, jakožto veliký dobrák a moralista, by jste možná nerozlišoval.
Základní chyba (moudří lidé mi jistě dají za pravdu): Odsuzovat druhé. Vy pane Králi jste válku nezažil, vůbec nevíte, jak by jste se v ní zachoval. Jestli si myslíte, že ano, tak se nemáme o čem bavit.
Tekže na závěr to zopakuji. Neodsuzujte druhé, dokonce ani pana Beneše za jeho amnestii...

69971

10.9.2005 16:58

RE: AL ještě jednou

Schorf 213.?.?.?

Reakce na 69971

Podobné žvásty jsou nic neříkající,jak bych se zachoval kdyby já nevím co .... prosím co to je za argument, každý z nás má v sobě zakodovaný určitý model chování a toho se drží až na extremní situace, které a to připouštím mohou člověka vykolejit, ale co to je "lidi", kteří jen tak z plezíru topí ženy v kašnách, kočárky s dětmi hází do Labe apod. A za přispění státní moci se potom obohacují na úkor lidí, které před tím postříleli v lese Jste snad nemyslel vážně větu, že nevíte jak by jste se zachoval. Ještě pár takových lidí a můžem to tady zabalit. Opravdu děsivé je, že se do dnešních dnů nepodařilo provést řádné šetření a to s posvěcením státní moci a tehdejšího prezidenta Beneše, byly všechny skutky víceméně amnestovány. To že Beneš nerozhodoval o tom, zda mají být Němci odsunuti či nikoli, je blábol, minimálně se spolupodílel a navíc neudělal nic, aby se předešlo surovostem, o kterých se zde píše, což je jenom další skvrna na jeho i tak mizerné politické kariéře.

69989

10.9.2005 20:17

RE: AL ještě jednou

AL AL-AKSA (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 69989

Ti lidi, které jste dal do uvozovek, tak mnozí z nich riskovali život, aby jste se mohl narodit. 95% lidí, které tu na druhou stranu litujete, ti udávali naše odbojáře či nepohodlné čechy.
Vy jste jeden z těch, kteří umí jenom odsuzovat. Např. hned odsoudíte sebevražedné atentátníky, ale přitom Vás vůbec nezajímá, co je k tomu vedlo. Stejné je to i s Čechama, kteří lynčovali Němce.
Už jsem to říkal, moudrý člověk neodsuzuje. Vy moudrý nejste, jste spíše takový moralista, ale jenom proto, aby jste se líbil okolí.
Kdyby byla válka, tak vy budete první, který se schová do sklepa.

70022

10.9.2005 21:59

RE: AL ještě jednou

Schorf 213.?.?.?

Reakce na 70022

Moudrý člověk neodsuzuje, tak tedy děkuji, že jste mne ihned odsoudil a ukázal mi kam patříte. Připouštím tedy, nejsem ani já dle vašich měřítek příliš moudrý, protože odsuzuji a ještě jednou odsuzuji lidi, kteří vraždí a mstí se na nevinných či lidech, kterým vina nebyla prokázána ( berte to tak, že trestní právo je jistou formou odplaty společnosti). Nechápu proč sem pletete sebevražedné atetátníky ( zřejmě na toto téma šroubujete dle vašeho jmena všechny vaše příspěvky) , když o nich jsem se ani slovem nezmínil a věřte, že o jejich činech přemýšlím víc než si myslíte, přesto nechápu proč bych si měl vážit někoho, kdo se odpálí uprostřed hospody plné nevinných lidí. A stejné je to s Čechama, kteří v lese postřílí půlku německé vesnice, jenom proto, že jsou Němci a přitom obratem vykradou jejich usedlosti. Proto jsem dle Vás zřejmě moralista a máte pravdu, protože morálka, čest, právo je to podle čeho se snažím existovat a dle čeho posuzuji konání ostatních a mnohdy jsem se díky tomu dostal do problémů. A zřejmě to scházelo lidem, které jsem dal do úvozovek a nevěřím, že se některý z nich zasloužil o tenhle stát a mou existenci zde a pokud snad ano a podíleli se na činech, zde popsaných pak tímto svým jednáním pošlapali vše proč bojovali a skutečně si jich nemohu vážit. Vaše poslední věta je typická pro lidi, kterým dochází argumenty při snaze hájit neobhajitelné, zvlášt když mne ani neznáte a vyvolala ve mne drobné pousmání nad tím, jak by jste na takovou situaci reagoval vy s tím, že mne ihned napadlo, že by jste se opásal dynamitem a vyrazil v rámci vaší věci zlikvidovat pár nepřátelských civilů.

70031

11.9.2005 10:30

RE: AL ještě jednou

AL AL-AKSA (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 70031

Já jsem Vás odsoudil? Ani jsem si nevšim... Čau

70099

11.9.2005 18:52

RE: AL ještě jednou

Schorf 213.?.?.?

Reakce na 70099

Jo ale to nic, zas někdy čus.

70142

10.9.2005 15:07

Přece jen mi to nedá.

Jan Hruška 83.?.?.?

Všimli jste si, že mezi oběti „zločinného českého teroru“ jsou započítáváni ti etničtí Němci, které po získání vytouženého německého občanství poslal Hitler pochcípat na východní frontu?

Myslím, že t. zv. sudetští Němci jsou nejodporněji zneužitá etnická skupina ve dvacátém století. Ve třicátých létech byla u nás krize, kdežto v Německu nacizmus obnovil prosperitu. Nebylo těžké prostší povahy přesvědčit, že za jejich bídu může zlá a neschopná česká vláda a zneužít je k rozbití republiky. Když se stali plnoprávnými říšskými občany, byli zneužiti jako kanonenfutr k ucpání různých děr na východní frontě. Poválečný odsun vnímala většina z nich tak, že vyvázli docela lacino. Uvědomovali si, jak by dopadli, kdyby byli souzeni podle svých vlastních zákonů a pravidel. Horší je, že ani dneska není jejich zneužívání konec. Zase se našli lidi, kteří se snaží vytlouct kapitál z toho, že se zdánlivě angažují v jejich zájmu.
J. H.

69978

11.9.2005 5:38

RE: Přece jen mi to nedá.

zap 65.?.?.?

Reakce na 69978

Všimli jste si, že mezi oběti „zločinného českého teroru“ jsou započítáváni ti etničtí Němci, které po získání vytouženého německého občanství poslal Hitler pochcípat na východní frontu?
-------------------------------------------------------------------------

Mate absolutni pravdu,

a toto zneuziti se stalo (jak propominate) nekolikrat. Soucasne tim, ze Posseltovi poslove zahrnuji mezi 'ztraty' tez spoluobcany padle na vychodni fronte neni nic jineho, nez pouziti nasi logiky o kolektivni vine, tentokrat v jejich prospech.

Jinak receno, nechceme-li aby oni uplatnovali kolektivni 'vinu' na nas, neuplatnujme ji na nich. Z toho titulu si nemyslim, ze by soucasna ceska vlada delala tak spatnou praci. Z naseho pohledu bychom radi videli tento problem jiz za nami. Zrejme tomu tak jeste neni.

70080

10.9.2005 15:11

'...Po válce byli lidi opravdu nasraný..' omlouva narod jeden..

Peter Veliky 70.?.?.?

Zajimave ze svou nasranost meli odvahu projevit jen v kopancich do lidi kdyz je hnali pred sebou v pochodech smrti do Rakouska. Neprojevili ale svou 'nasranost' kdyz stali na Vaclavaku a jinych ceskych namestich v 68 roce pod laufem Ruskych tanku.
Z Brna hnali Cesi do Rakouska tisice Rakouskych ci Nemeckych vyhnancu. Pochod smrti se vedl pres Pohorelice a Mikulov. Rakousti pametnici pochodu vzpominaji dnes jak v Pohorelicich a Mikulove 'nasrani' Cesi hazeli Rakouske matky a nemluvnata do kasen na namestich ktere byly pro ten ucel naplneny vodou. 'Nasrani' Cesi ty obeti jeste nasrane pridrzovali pod vodou, aby to dlouho netrvalo a mohli privest 'dalsi pany na holeni'. 'Nasrani' obyvatele Mikulova i Pohorelic se pritom smali! Zeny SNBaku v Mikulove i Pohorelicich chodily pak vysnorene po meste v kozichach a spercich ktere znarodnili 'nasrani' SNBaci z kufru zavrazdenych.
Budete nam vykladat!!

69980

10.9.2005 15:41

RE: '...Po válce byli lidi opravdu nasraný..' omlouva narod jeden..

AstrAus 59.?.?.?

Reakce na 69980

co Vam brani?
jiz 16 let mate na to, abyste tyto konkretni pipady, a konkretni osoby zazaloval- zazalovali a pohnali k odpovednosti!
Je to podle vaseho soucasneho pravniho- demokratickeho radu mozne ?
nevim- ptam se

69982

10.9.2005 16:40

Nejsem advokát

Jiří Barták 62.?.?.?

Ale pokud jsem to pochopil správně, jedním zákaladním pilířem našeho práva je zákaz retroaktivity - tzn. žádná zpětná působnost právní normy.

Pane Král, DRTIVÁ VĚTŠINA českoskoslovenských Němců vítala Hitlera jako osvoboditele!

„Když na podzim roku 1933 československá vláda rozpustila Německou nacionálně socialistickou stranu dělnickou a Německou nacionální stranu jako zřejmé agentury berlínské vlády, dosud neznámý německý učitel tělocviku Konrád Henlein se 1. října 1933 postavil do čela nového politického hnutí, které v roce 1935 přijalo název Sudetoněmecká strana (SdP) a získalo 1 200 000 hlasů (60%) německých voličů.“ [J. F. Bruegel, ibid, str. 182.]

Na konci května a začátkem června (1938) se konaly obecní volby. Hlasování bylo regulérní a přineslo jasné vítězství SdP. I když volby nutně nedokazovaly, že všechny hlasy odevzdané Henleinovi byly hlasy pro nacistickou ideologii, němečtí voliči podporovali všechna protičeská, antisemitská a antidemokratická stanoviska SdP, která získala 1 279 045, tj. 91,4% německých hlasů. I když se vezme v úvahu skutečnost, že nějaké německé hlasy dostali také komunisté, získala přesto SdP podle všeho přes 85% německých hlasů… Hlasování postavilo Evropu před jedinečný fakt: ve svobodných a demokratických volbách se více než 85% Němců z Československa ztotožnilo s nacistickými cíli. SdP se vynořila jako skutečný představitel německých mas.

http://www.blisty.cz/2005/7/28/art24296.html

Pokud byl tedy odsun nespravedlivý, pak jen vůči maximálně 15% Němců. Já vím, je to stále dost. Ale Němci, kteří prokázali svoji věrnost demokratické Československé republice, mohli zůstat. Pokud bychom nyní potomkům českých Němců hromadně vraceli majetky, z celých pětaosmdesáti procent bychom se dopouštěli obrovské historické nespravedlnosti. Těm, kteřým ve svobodných volbách dali hlas Henleinovi a jeho "Heim in Reich", se vlastně splnil sen. Měli opravdu "Vlast v Říši". Vraždy civilistů při odsunu neschvaluji. Leč dívat se na to dnešní optikou je chybné: ti lidé opravdu viděli v Němcích bytostné nepřátele, nenáviděli je. A ve většině případu k tomu měli pádný důvod.

Že pak po válce přišli k moci rudí, je věc jiná a s předchozími zločiny přímo nesouvisí.

69987

10.9.2005 17:32

RE: Nejsem advokát

leho 84.?.?.?

Reakce na 69987

Britské listy bych v jiném případě považoval za zdroj více než pochybný, ale v tomto případě mám pocit, že se jedná o seriozní informace. Já osobně jsem trochu na rozpacích ohledně zaujmutí jasného stanoviska vúči dekretům, ale co se týče vystěhování Němců, to je už zcela jasně uzavřená kapitola. Pouze v případě, že najdeme mezi žijícími Čechy viníky zločinů spáchaných na odsunutých Němcích, pak by se měl každý případ zejména vraždění nevinných vyšetřovat zvlášť. Ale to je úplně jiná kapitola a s dekrety nemá vůbec nic společného. A v neposlední řadě o odsunu bylo rozhodnuto spojenci a dekrety tady taktéž nehrály žádnou roli...

69998

10.9.2005 17:38

z BL

AstrAus 59.?.?.?

Britský kabinet podpořil 6. července 1942 „obecný princip poválečného odsunu německých menšin ve střední a jihovýchodní Evropě do Německa“. Následujícího dne informoval ministr zahraničí Anthony Eden presidenta Beneše o britském rozhodnutí schválit princip odsunu Němců, který z Československa učiní z národnostního hlediska pokud možno co nejhomogennější zemi. Po Velké Británii akceptovali princip organizovaných přesunů Němců z Polska a Československa Sověti, Američané a Francouzi. Ještě v roce 1942 byl Beneš ochoten souhlasit s určitými úpravami českých hranic za předpokladu, že poválečné Německo převezme více než 2 miliony sudetských Němců. [Detlef Brandes, Der Weg zur Vertreibung 1938-1945…, München 2001, passim.]

Spojenecká politika bezpodmínečné kapitulace dohodnutá v Casablance v lednu 1943 vytvořila zcela nové mezinárodní klima. Na Postupimské konferenci roku 1945 tři spojenecké mocnosti uznaly, že přesun zbývajícího německého obyvatelstva z Polska, Československa a Maďarska do Německa je třeba provést spořádaným a humánním způsobem. Rozhodnutí o způsobu a načasování bylo přenecháno Spojenecké kontrolní radě v Berlíně.

Postupimská konference skoncovala se sporadickým místním vyháněním, k němuž v Československu docházelo mezi květnem a červencem za velmi tvrdých podmínek. Vyskytovalo se v oblastech hraničících se sovětskými zónami v Německu a Rakousku. [Luža, The Transfer, str. 275.]

President Beneš věnoval období neorganizovaného vyhánění svůj veřejný projev v Mělníku 14. října 1945: „V poslední době jsme však kritizováni v mezinárodním tisku, že se přesun Němců u nás provádí nedůstojným, nepřípustným způsobem. Děláme prý totéž, co dělali Němci nám; dotýkáme se prý své vlastní národní tradice a své dosud nedotčené mravní pověsti. Napodobujeme prý prostě nacisty v jejich krutých necivilizovaných metodách.

Ať výtky ty jsou snad v jednotlivostech pravdivé, či nikoliv, prohlašuji zcela kategoricky: naši Němci do říše musí odejít a v každém případě odejdou. Odejdou na základě své vlastní ohromné viny, svého působení předválečného u nás a celé své válečné politiky proti našemu státu a našemu národu. Ti, kteří budou uznáni jako protifašisté, zůstavší věrni naší republice, mohou u nás zůstat. Ale celý náš postup ve věci jejich odsunu do říše musí býti lidský, slušný, správný, morálně odůvodněný ..… Všechny podřízené orgány, které se proti tomu prohřeší, budou velmi rozhodně volány k pořádku. Vláda v žádném případě nedovolí, aby dobrá pověst republiky byla ničena neodpovědnými živly.“

70000

10.9.2005 17:41

z BL

AstrAus 59.?.?.?

České zákonodárství přiznalo plná občanská práva těm Němcům, kteří zůstali věrni republice. Sociálně demokratická a komunistická strana vypracovala seznam loajálních Němců. Přes 140 000 protinacistických Němců se rozhodlo emigrovat, protože jejich dětem nebylo poskytnuto vzdělávání v německém jazyce. Těm bylo povoleno vzít s sebou svůj majetek a zajištěna zvláštní doprava.

Tak jako všude v okupované Evropě, léta nacistické okupace vytvořila obrovský rezervoár lidového hněvu. V posledních týdnech nacistické nadvlády byly spáchány některé z nejhorších německých ukrutností, obvykle jednotkami SS. Pece v koncentračních táborech pracovaly dál a zápach krematorií naplňoval ovzduší až do posledního okamžiku. V české venkovské krajině zanechávaly dlouhé pochody smrti hrozné stopy – mrtvoly Židů a politických vězňů. Právě bezprostředně po zhroucení nacismu docházelo ke špatnému zacházení, obtěžování, bití a zabíjení Němců. Tyto politováníhodné činy byly skoro nevyhnutelným jevem doprovázejícím konec nacistického útlaku ve Francii, Norsku, Jugoslávii, Polsku, Itálii i na jiných okupovaných územích.

Není pochyb, že kataklysmická přímočarost odsunu představovala extrémní řešení. Přísná česká opatření působila každý den čerstvé rány. Předpisy zbavující sudetské Němce všeho movitého majetku a některé jiné zvlášť drsné rysy disciplinárních opatření, většinou vděčící za svůj vznik opožděnému a náhlému nacionálnímu probuzení komunistů, se staly výrazem české malichernosti, umíněnosti a zbytečného oplácení. V sázce ovšem nebyl odsun jako takový, ale kvalita jeho provedení. Traumatický exodus sudetských Němců roztrhal na kusy jejich staleté historické kořeny. Tváří v tvář národní pohromě takového řádu měla tato německá skupina k hodnocení své tíživé situace k dispozici kategorie nedávné české národní agónie. Duch roztrhaných sudetských obcí, konfrontovaný s národní katastrofou a zhroucením hospodářství, byl stále založen na respektu k minulým hodnotám: nikde nezavládla anarchie. Dějiny vypěstovaly v těchto hrdých, tvrdě pracujících, disciplinovaných a houževnatých lidech zvláštní druh nepoddajnosti.

Německé zdroje původně odhadovaly sudetské ztráty v průběhu odsunu na přibližně 300 000 obětí. S použitím přesnějších metod se dnes celkový počet smrtelných ztrát odhaduje na 19 000 až 30 000 osob, včetně více než 6 667 případů německých sebevražd počínajících Henleinem a mnoha případů německých obětí zastřelených Rudou armádou. [Beneš et als., Rozumět dějinám, str. 218.]

Případy krutostí spáchaných na německém obyvatelstvu byly v roce 1947 vyšetřeny zvláštním parlamentním vyšetřovacím výborem jmenovaným Ústavodárným národním shromážděním. Výbor prováděl šetření na místě. Viníci byli předáni úřadům k potres...Kráceno (Editor)

70002

10.9.2005 18:20

Divoky odsun

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Prerov je, jak si racite vsimnout, zhruba ve stredu Moravy. Bylo tu i, 2 dny pred Prahou, Prerovske povstani, ale kdyz se na nej prijela povivat divize SS z Olomouce, tak celkem bez vetsich problemu sebrala hromadu lidicek a dost z nich take stihla v Olomouci popravit...

Odsun byl asi, bohuzel, nejrozumnejsi reseni - do budoucna urcite. Uplatnovani principu kolektivni viny v pripadech, jenz prinesly 6-ti lety teror Ceskym zemim je sice diskutabilni, ale omluvitelny.

Nicmene hyenismus fanatiku PO VALCE, jenz z Prerovskeho nadrazi vytahli z transportu nekolik vagonu Nemcu, protoze "nekdo v nekom poznam SSmana" a nasledne je odvedli na nekolik km vzdaleny minikopecek za Prerovem, zvanym Svedske sance, a tam je nechali si vykopat vypujcenym naradim hrob a 152 jich, vcetne zen, deti a paru nemluvnat - zastrelili - no, to se opravdu omluvit neda.
To se spis popravy predcesne revoltujicich cechu daji, v ramci udrzeni poradku, omluvit spis nez tohle... [zahanbení] [oči v sloup]

Strucne receno - valka sebou prinasi hruzy a dela z lidi zvirata.

A kupodivu - valka NEKONCI podepsanim miru, zver je jen vypustena na civily a samo, ze dochazi k obetem... [pláč]

A nevinni to odskaci vzdy.


Nicmene pokud chce nekdo otevirat tuhle tristni kauzu, byt ne ve smyslu zpochybneni vysledku WW2, ale vy smyslu majetkoveho vyporadani, tak jedine se spoluotevrenim kauzy povalecneho odskodneni Cechum!
(a jak Jozka spravne rekl, v tom pripade se Nemci, jenz uz maji s jistou skupinou ukrivdenych v WW2 sve zkusenosti, nedoplati...)

70007

10.9.2005 19:24

Kolektivni vina

kema 207.?.?.?

Potrestat celou skupinu obyvatelstva na zaklade jakesi kolektivni viny je pochopitelne zhovadilost. Ten odsun Nemcu byl nespravedlnost a zpusob jakym byl proveden nepatri k necemu, na co muze byt nas narod hrdy.

Jenze ono nic jineho delat neslo. Bylo to skutecne Nemecko kdo zacal valku a obyvatele okupovanych zemi za sebou meli roky stradani, bidy a hruzy z gestapa. Mezi lidmi bylo tolik nenavisti, ze ze nejake souziti nepripadalo vubec v uvahu.
Proto take duvodum ktere vedly k odsunu v te dobe kazdy rozumel. Vcetne sudetskych Nemcu.
Vaclav Havel se kratce po padu komunismu coby prezident tehdejsi CSFR sudetskym Nemcum omluvil a ja to povazuji za spravne.
Jenom mel nakonec jeste dodat: ted kdyz jsme se vam omluvili,tak nam vazeni byvali spoluobcane muzete polibit prdel

70018

10.9.2005 20:00

RE: Kolektivni vina

pk202 194.?.?.?

Reakce na 70018

>Jenom mel nakonec jeste dodat: ted kdyz jsme se vam omluvili,tak
>nam vazeni byvali spoluobcane muzete polibit prdel

Presne a vystizne receno......

70020

10.9.2005 20:57

RE: Kolektivni vina

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 70018


>Jenom mel nakonec jeste dodat: ted kdyz jsme se vam omluvili,tak
>nam vazeni byvali spoluobcane muzete polibit prdel

Presne tak. Ten, kdo se snazi z pripadu, ktery je davno uzavren vyvolavat narodnostni rozmisky, tomu urcite nezalezi na nejake spravedlnosti. Moc dobre si pamatuji na vasnive projevy Honzy Bechera na slavnych sudetonemeckych landsmanschaftech a jeho vizi usporadani Evropy. To jeste neni tak davno. Omluva je v tomto pripade vic, nez dostacujici. Sudety uz asi stezi dostanou nemci zpatky, s tim se nackove budou muset smirit.

70025

10.9.2005 20:53

Hrabal

Krutý Krasavec 80.?.?.?

Já to musím brát podle pana Hrabala.
1. Němci rozpoutali válku a to že NS myšlenka nadchla všechny Němce je relativně pochopitelné ( situace po WWI ).
2. Dokud Němci vyhrávali, Češi kolaborovali radost pohledět, důkazem může být i protest půl milionu lidí po atentátu na Haydricha.
3. Když šlo Němcům tlusté do tenkých, začali vyskakovat různí "partyzáni" jako čertíci z krabiček. A ti, co měli nejvíce másla na hlavě, dělali největší svinstva, aby dokázali, že prohlédli.
4. Němci válku prohráli a protože pořádně zatopili Židům, bylo jasné, že odplata bude strašlivá. PLATILO - ZA JEDNO OKO OČI OBĚ, ZA ZUB CELOU SANICI. A tak je to od té doby navždy, tedy co se týká ubližování židům.
5. ODsun 3 mio Němců byla pitomost. Jadnak to byli 3 miliony nejpoctivějších platičů daní, druhak osídlili ty nepříznivé končiny, kde byl život krutý a muselo se tvrdě makat. Ti, kteří přišli po nich makat nechtěli ( většinou ) a když někdo něco dostane zadarmo, neváží si toho atd. OPět zde však platila židovská odplata - vy nás do koncentráku, my vás do pekla. Ono se na to lze však dívat i jinak, zatímco každý jeden žid je potecionálním členem Mossadu ( jak říká můj kamarád, žijící v Izraeli ) a proto bylo za války poměrně logické odizolovat židy od okolního obyvatelstva, zvlášť po známém vyhlášení války a hospodářské blokády ze strany právě židů, diskutabilní byl odsun Němců, kteří přijali svou porážku a zajímal je jen holý život.
5. Jak říkal Heinrich Boll, tím, že Němci prosrali válku, prohráli u Stalingradu atd., pozvali v osmašedesátém ruské vojáky do Prahy

Závěr - Neměli jste prohrát válku a už vůbec jste něměli šahat na Vyvolené, Nedotknutelné, B-ží lidi,teď dostanete kulový a buďte rádi, že z Vás zbylo, co z Vás zbylo a koukejte makat, ať uživíte všechnu tureckou pakáž, nebo vám Turecko přifaříme do EU a to už nezvládne ani německá preciznost a vývoz.

SDlyšeli jste Slovo Boží.

70024

10.9.2005 23:39

RE: Hrabal

Fantomas 82.?.?.?

Reakce na 70024

(Příspěvek zrušen. Hrubé urážky.)

70034

11.9.2005 6:06

RE: Hrabal

zap 65.?.?.?

Reakce na 70024

Závěr - Neměli jste prohrát válku a už vůbec jste něměli šahat na Vyvolené, Nedotknutelné, B-ží lidi,teď dostanete kulový a buďte rádi, že z Vás zbylo, co z Vás zbylo a koukejte makat, ať uživíte všechnu tureckou pakáž, nebo vám Turecko přifaříme do EU a to už nezvládne ani německá preciznost a vývoz.
--------------------------------------------------------------------------
Jo, je to tak

je to obraz tragedie, kterou se podarilo sehrat s podstatne kulturne a idustrialne vyspelejsi evropskou spici, bande financnich sejdiru.

Navic je v teto souvislosti dobre si uvedomit, ze cesko-sudetonemecka rozepre je jen malou casti teto vsive historie. Vzdy je dobre si uvedomit sirsi souvislosti a dzret malou mysl na uzde.

Dobre psano krutasi. Tedy, krasny krutasi! [mrknutí jedním okem]

70082

20.9.2005 15:04

RE: Hrabal

fotr 81.?.?.?

Reakce na 70024

1. Němci rozpoutali válku a to že NS myšlenka nadchla všechny Němce je relativně pochopitelné ( situace po WWI ).

NSDAP se k moci dostala až v době, kdy se německé hospodářství vzpamatovalo z nejhoršího. Navíc to s následky první světové války nemá mnoho společného, výrazně větší vliv měla světová hospodářská krize na konci 30-tých let.


2. Dokud Němci vyhrávali, Češi kolaborovali radost pohledět, důkazem může být i protest půl milionu lidí po atentátu na Haydricha.

No, jen technická poznámka: na Václavské náměstí se vejde maximálně 180 000 lidí, spíše méně. Pokud by jich tam mělo být 0,5 miliónu, muselo by být 12-15 lidí na m2. Což je pitomost.
A co nazýváš kolaborací? Povez sám.
A také pověz, v čem že se ta "česká kolaborace" lišila od "kolaborace" jakéhokoliv jiného národa v tehdejší okupované Evropě.
Mimochodem, pověz nám nějaká moudra o atentátu na Heydricha, ať je nějaká sranda.


3. Když šlo Němcům tlusté do tenkých, začali vyskakovat různí "partyzáni" jako čertíci z krabiček. A ti, co měli nejvíce másla na hlavě, dělali největší svinstva, aby dokázali, že prohlédli.

No a co. Tak to chodí. Ostatně není to o nic pěknější, nežli kydání nepravdivých pomluv za účelem pocitu vlastní spravedlnosti a nadřazenosti. Jako to děláš tady ty.

Ostatně ten vtip, kde se chystají bývalí partyzáni na sraz a poentou je, že jeden povídá že už letos nepojede. Protože ty nové partyzány už ani nezná. Tak tento vtip nevznikl v Čechách. No schválně, zkus hádat, odkud pochází.


4. Němci válku prohráli a protože pořádně zatopili Židům, bylo jasné, že odplata bude strašlivá.

Jo ták, za všechno může spiknutí židů. No, jo. Dál nemá cenu něco vysvětlovat....

71762

11.9.2005 2:46

Kvalitni namet - kvalitni diskuze!

zap 65.?.?.?

Ja se na to divam pragmaticky. At uz byly ci jsou pravni dopady dekretu jakekoli, ve skutecnosti, tak jak pisatel clanku uvadi, dojde drive ci pozdeji k prevzeti majetku zpet do rukou pravoplatnych majitelu. A s tim ja nemam zadny problem. To tzv. 'nakradeni si po Nemcich' si musi konecne najit sve historicke vyrovnani.

Nemam s tim problem a ve skutercnosti se uz i stava, ze obcane nemeckeho puvodu ci pravni osoby (firmy) nabyly vetsiho majetku, nez puvodne mely (viz Skodovka v Mlade Boleslavi, mnoho pivovaru, cesky tisk atd.). Kde bych zacal citit problem, by bylo v pripade (-dech), kdy by se na tomto 'nove nalezenem kseftu' prizivoval i nekdo jiny. Sesticipi dobre vedi koho tim myslim. V tom pripade bych mel vazny problem... meli bychom si to hlidat!

70055

11.9.2005 3:47

Benesovi degrety ztraci na ucinnosti, v dnesni dobe ztratime vsichni ,jak oni,tak my.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Svet se meni ,meni se i hodnoty, moralka zcela zmizela , ackoliv pred tim , take moc nestala za nic.Benesovi degrety ztraci ,jak na vyznamu a tak na ucelnostim Evropa se meni, tem , kdo jsou vice zasveceni do politiky, tak nevidi dnes rozdil , ONI A MY, vsichni behem casu pod jednou vlajkou,jednou menou a jednou vladou ztratime. Vinit Nemce uz nema cenu, proc taky ,kdyz vse se spoji v jeden celek s katastrofalnim dopadem.Historie je pekna vec , ale , jak s ni nakladame podle sveho a kazdy ovsem podle svych predstav vic slouzi k onyvani mozku , nez ke vzdelani, proto pouzivat soudu , co Nemci a co my, kdyz mnohe je rizene mimo nas a mimo nich take. Zide pouzivaji holocaustu , kde jen muzou a vubec si nenechaji vyvratit, ze drive zionisti kolaborovali s Hitlerem, take nesou vinu na zacatku valky s Hitlerem , vis-Daily Express-Londyn 24 brezna 1933, take nikdo nepripomina , jak polsky marsal vyhrozxoval Hitlerovi ,z e jeho husari do tydne budou jezdit po berlinskych ulicich, rovnez Churchilovi nikdo nesmi vycitat , ze nechal miroveho posla Hesse zavrit do blazince a vubec jej nevyslysel a techto prikladu jsou tisice, copak si dnesni zide pripomenou ,jak v Praze pred prichodem Nemcu jenom mluvili nemecky a cestina se jim zdala reci jen pro sluzebnictvo,jak pri scitani v plebiscitu se hlasili k nemecke narodnosti a tim zpusobyli ,z e mnohe ceske vesnic e se staly nemeckymi, takze , kdyz se z minulosti nepoucime a vlezeme do Evroskeho hospodarstvi, tak jakepak tahanice, jdouci do osobnich problemu, kdyz v celku neuplyne dlouha doba a budem na tom vsichni stejne, naopak tyto tahanic eodvrati pozornost od toho , co prichazi, coz bude mozna jeste horsi, nez to , co se stalo v druhe svet.valce.Odskodnit, ano , ale vsechny, pokud postizeny byl opravdu puvodcem zkazy, nakonec , mozna , ze i Irak se jednou docka sve spravedlnosti k planum a zamerim noveho "HItlera", nebo 'Churchila, Stalina a mnoho jinych , co si hraji na bohy nad ostatnimi lidmi a pouzivaji vsemoznych triku, mnohe z nich konci tragicky,tak jak bezel program Gulagu, je zje prikladem pro mnohe vladce ,jak jednat s lidmi.

70069

11.9.2005 14:25

Míval jsem známého,

hostující 84.?.?.?

starého,předválečného komunistu.
Při jedné z mnoha nekončíc ích diskuzí o politice mi jednou vyprávěl svůj příběh.I když jsem si jej nikdy neměl možnost ověřit,a proto nevím jak dalece může být pravdivý pokusím se jej přetlumočit.Ještě jednou zdůrazňuji,ten pán co mi jej vyprávěl byl starý předválečný bolševik a tak netuším,co by lží se snažil získat.
Tento člověk žil v roce 38 na malé vesnici na jihu Moravy,někde v okolí Znojma.
Vesnice to byla z devadesáti procent německá a tak,když přišel Mnichov,raději se přestěhoval bydlet do Brna ke svým příbuzným."Nebyl jsem vyhnán", říkal. "Mohl jsem si vybrat". Vzhledem ke své komunistické minulosti,ale zvolil odchod.Jeho domek s políčkem obsadila jedna německá rodina,která tam začla i hospodařit. "Celou okupaci jsem dostával od "mých" Němců psaní,že se o hospodářství i domek dobře starají,pole obdělávají a ať prý přijedu k nim na návštěvu a vše si zkontroluji.A to se také několikrát stalo".
Tak to šlo celou válku.Až do osvobození v dubnu 45.
Tehdy prý přijelo nákladní auto plné ozbrojených dělníků z Brna(ze Zbrojovky?)s rudými páskami na rukávech,všechny chlapy ve vesnici(i zůstavší Čechy?)na místě postříleli,ženský a děti nahnali někam do stodoly,kde je mněl postihnout osud jejich druhů a domky,včetně toho jeho totálně vyrabovali .
"Nevím,co tyto takzvané lidi vedlo k takovému jednání,vždyť jakou vlastně oni zažili válku? V Brně ve Zbrojovce,kde kovali celou dobu pro Adolfa zbraně. Žili určitě v relativním nedostatku válečné ekonomiky,ale v žádném případě o hladu, bídě a strádání tak jako obyvatelé Leningradu,Waršavy a nebo třeba i Berlína!"
"A co že se stalo s těmi 'vašimi'Němci?" Ptám se.
"Nevím,ale vzhledem k tomu,že už nikdy v životě jsem je neviděl,nikdy v životě jsem o nich neslyšel a nikdy v životě od nich nedostal ani řádku(moji brněnskou adresu znali)....Hmm?" zakončil tento předválečný člen KSČ svoje vyprávění.

70112

11.9.2005 14:47

Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..

Peter Veliky 70.?.?.?

Divoký odsun 19 000 brněnských občanů německé národnosti patří k jedné z nejtragičtějších kapitol v dějinách města. To bylo podle brněnského radního Jiřího Löva, vedoucího pracovní skupiny, která se okolnosti odsunu mapovala, hlavním důvodem, proč se k této historické události město vrátilo.

"Každý člověk a každé město by se mělo vrátit k určitým dějinným okamžikům, které mohou hrát význam v jeho chápání sebe samého. Ta doba po válce už je tak dlouhá, že už snad vychladly všechny vášně a že se můžeme racionálně s touto stránkou vyrovnat. Nejde o omluvu, ale projevení lítosti. Je to normální lidské gesto, které říká: před, v průběhu a po 2.světové válce se děly věci hrozné a my nechceme, aby se ještě někdy opakovaly."

V noci z 30. na 31. května 1945 se všichni brněnští Němci museli shromáždit na Mendlově náměstí. Odtud byli postupně odváděni za dozoru "rudých gard", tvořených převážně dělníky ze Zbrojovky, po státní silnici směrem na Vídeň. Němců bylo asi dvacet tisíc, prakticky všichni, kteří v Brně po válce zůstali. Protože se však jednalo většinou o děti, ženy a starce, ukázalo se, že řada lidí není vůbec schopna dojít k rakouským hranicím. Pro část vyčerpaných a nemocných Němců musel být proto neplánovitě zřízen v Pohořelicích tábor. Pochod smrti nepřežilo více než 1500 lidí.

70113

12.9.2005 1:41

RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..

zap 70.?.?.?

Reakce na 70113

To jsou otresna a srdceryvna svedectvi

o lidske zasti a zlovolne ochote se mstit. Nejsou vsak prizpusobena vlastnostem jen jednoho naroda, jsou obecne platnosti. Prave tak jako na vyhnani Nemcu se muzeme divat na soucasne a nedavno minule vyhaneni Palestincu. Jina motivace, jiny ucel ale podobny dopad. Jak se jednou bude resit takovy pripad? Kdo bude koho a jak odskodnovat?

70190

12.9.2005 20:53

RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 70113

Dobře jim tak(těm Němcům). Kdyby nerozpoutali válku tak se jim nic nestane. Podle mne můžou být jedině rádi že jsme je tenkrát rovnou nepostříleli.

Jinak je příznačné že proami jako ty má takové pochopení pro Německé agresory.

PS: A naše České gardy se tehdy nejmenovali rudé ale revoluční.

70317

13.9.2005 15:19

RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 70317

>Jinak je příznačné že proami jako ty má takové pochopení
>pro Německé agresory.

Musí. Připravuje se na dobu, až se bude účtovat s bušistánskými agresory. Bude potřebovat polehčující okolnosti, že on nic, on byl ve své nevědomosti jen sveden bušistickou propagandou.

70444

13.9.2005 21:06

RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 70444

Přesně tak. Dříve či později přijde doba kdy bude americká agrese poražena, stejně jako v minulosti agrese Německá. A potom snad všichni ti proami-kolaboranti vystřízliví a budou se za svoji zradu stydět. A u těch kteří by aktivně škodili svému národu by měl následovat i trest.

70485

13.9.2005 23:15

RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..

leho 84.?.?.?

Reakce na 70485

Zorbo, a co bude až budou americká agrese poražena? Bude vládnout šaria nebo to bude nějaká směsice komunismu s nacismem? Jaká je alternativa demokracie západního typu kterou vy tady na Zvědavci tak tvrdošíjně odmítate?

70504

14.9.2005 0:08

RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..

TS 213.?.?.?

Reakce na 70504

Pokud vim, tady se neodmita demokracie jako takova, ale plutokracie[1] co je na povrchu namalovana jako demokracie, aby si lidi nestezovali.

[1] http://en.wikipedia.org/wiki/Plutocracy

70508

16.9.2005 21:35

RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 70504

Až bude poražena Americká agrese, pak se budou moct národy světa konečně svobodně nadechnout a ve svobodě žít. Bude zachráněna existence samotných národů, národní kultůry, hodnoty a morálka. Neříkám že všechno bude ideální, ale bude to mnohem lepší než dnes. Porážka USA bude stejným štěstím pro lidstvo jako porážka komunismu a nacismu. A jaké budou režimy? Můžou bít všeljaké, klidně i demokratické. Hlavně ale už tu nebude země, která by zbytku lidstva pořád mluvila do toho jaký má nebo nemá mít režim.

71085

12.9.2005 8:13

odsun

švarc 81.?.?.?

Odsun Němců ze Sudet mohl být krutý, nespravedlivý a já nevím jaký ještě, ale jasné je, že byl nutný.

70213

12.9.2005 8:44

Re: Kolébka komunismu

s@&a 62.?.?.?

Herr Konig, vy jako kovany fascho by jste preci mohl
vedet, ze kolebkou komunismu je vase rodna rise na
zapadni hranici zeme ceske a nikoli nebohe rusko ci
byvaly sovetsky svaz, ne?!

70218

12.9.2005 16:54

Neznalost faktů,

J.Kraus 213.?.?.?

nenávist, snad i hysterie - a já od toho p. Krále mám většinu článků staženou off-line! A to protižidovství a arabofilství jinde - napřed ano, ale časem už ne, zdá se to účelové, přehnané a zaslepené. Není na tom milém Zvědavci opravdu něco zkaženého?

70271

13.9.2005 4:45

RE: Neznalost faktů,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 70271

Proc taky neco nenapisete? [překvapení]

70374

12.9.2005 20:59

Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety

Zorba 212.?.?.?

Benešovi dekrety byly zcela v pořádku, vytkl bych jim snad jen přílišnou měkost. Němci rozpoutali válku a pokusili se zotročit celý svět a zničit náš národ. Dělali tehdy stejná svinstva jako dnes USA. Proto si zasloužili tvrdý trest. Odsun byl tedy zcela adekvátní a v pořádku a každý dobrý Český vlastenec ho prostě musí schvalovat. Podobné články jako je tento jdou jen naruku dnešní patolízalské vládní garnituře která jen slouží Němcům a Amíkům a kašle na svůj vlastní národ.

70319

13.9.2005 0:12

RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety

zap 70.?.?.?

Reakce na 70319

Němci rozpoutali válku a pokusili se zotročit celý svět a zničit náš národ. Dělali tehdy stejná svinstva jako dnes USA. Proto si zasloužili tvrdý trest.
------------------------------------------------------------------------

Rychle........!

Je tu nekdo kdo by to panu Zorbovi vysvetlil?? On je asi novy na diskuzich Zvedavce. [velký smích]

Pane Zorba, jenom telegraficky: oba Vami jmenovane narody byly a jsou (ten druhy nabeton) prostredniky zajmu naroda jineho - a to primo Vyvoleneho! [chechtot]

Capisci? Ponyimayete? Stimmt, Herr Zorrrba?!!

70336

13.9.2005 14:25

RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety

Johanka Johana (tečka) zArku (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 70336

Taky jsem tu nová, ale jak tak čtu váš příspěvek nemůžu se zbavit dojmu, že jste si dneska něco vzal. A ne málo.
Pokusím-li se z toho, co naznačujete, formulovat tvrzení, zní asi takto :

Němci rozpoutali WWII. jako prostředník a v zájmu židovského národa. Rozpoutali bychom mohli ještě nahradit termínem byli donuceni rozpoutat.

No, musím uznat, že pokud budu akceptovat vaši myšlenku, je ten židovský národ vskutku velmi, velmi rafinovaný. Plány v plánech jiných plánů.

Navrhuju vám ty experimenty s narkotiky ukončit.70439

13.9.2005 21:13

RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 70336

Nový tu nejsem. Zvědavce navštěvuji už asi tři čtvrtě roku.

Vaše tvrzení že dnes Amíci slouží zájmům Židů je více méně nesmyslné. U Němců je to holí nesmysl. Jaký zájem může mít Izrael na agresích USA na Balkáně, v Latinské Americe nebo ve východní a jihovýchodní Asii? Žádný.

Sionisti mají bezpochyby velký vliv v USA, ale nikoli rozhodující.

70486

14.9.2005 0:24

RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety

zap 70.?.?.?

Reakce na 70486

Vaše tvrzení že dnes Amíci slouží zájmům Židů je více méně nesmyslné.
------------------------------------------------------------------------

Nechci nad Vami plytvat slovy Zorbo. Budte tak laskav a podivejte se na zbezne zpravy na titulni strance!
Jedna pravi, Ze Izrael stoji Ameriku DENNE pres 8 milionu dolaru.....
O tom Nemecku to nema s Vami smysl; bud odmitate mit znalosti
a nebo se chcete poucit. Nic mezi tim neni.

70509

14.9.2005 1:24

RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovy dekrety

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 70509

Dovolil jsem si jen opravit ty Benešovi dekrety, jak vidět tak by to tam další připisovatelé klidně nechali dál. U některých jde pouze o překlep, ale někteří jsou zase chronicky nenapravitelní. [pláč] [zahanbení] [mrknutí jedním okem]

70515

14.9.2005 22:07

RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 70509

USA a Izrael jsou samozřejmě ve velmi úzkém spojenectví. USA potřebuje Izrael kvůli svým zájmům v oblasti, takže vzájemné vztyhy jsou prospěšné jak Americkým hlavounům, tak i sionistům. Nedá se ale říct že by politika USA byla jen v zájmu Židů. V prvé řadě je v zájmu USA.
A tvrzení že Němci za války sloužili Židovským zájmům je zcela nesmyslné. Je všeobecně známou pravdou že Židé podporovali Němce za první světové, za druhé světové to ale nebylo možné, protože jak známo Hitler o Židy nejenže nestál...

70702

14.9.2005 3:02

Ne jenom Mnichov , ale i Benesovi degrety jsou ukazkou politicke kratkozrakosti nasich vudcu.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Vstupem do Evropskeho spolecenstvi, Ceska republika zrusila svoji statnost, jinymi slovy , Benesovi dokumenty byly zruseny a staly se casti historie. Prikladem je to ,kdyz prijmete jinou menu a svou menu , drive a nebo pozdeji zrusite , tak ste ztratili svou existenci, jako stat, jako narod jste se vzdali svych narodnich prav a ztracite i svou historii a dedictvi vasich predku, nebot , jako stat - narod se jdete podridit nenarodnim silam , cizim zakonum a vase vlada se stala provincni vladou jedne velke , jez kulturne a historicky nema nic spolecneho s vami, driv a nebo pozdeji zmizi i to ,co jste vlatsnili , jako stat.Benesovi degrety meli upevnit celistvost Ceskoslovenska od pristich nenarodnich vlivu, ochranit stat , obyvatelstvo od toho ,co zazilo v ramci Sudet, ochranit Slovensko od madarske mensiny a jejimu vlivu.
Mnopzi politici si toto nepripousteji, nebot osobne by se dostali do posic ezradcu vlastniho naroda, nacionalismus -vlastenectvi se musi pro jejich jidassky baksis stat mrtvym pojmem, pro ne se otevreli dvere do sveta s tim ,ze otevreli dvere jinym do Ceskoslovenska a ti zde budou "hospodarit po svem", bez ohledu na narodni zajmy ,kterych se politici svou chytrosti-hlouposti zrekli.
Takze , diskuse o Benesovych degretech, Sudetech je uz jen historickou debatou nad necim , co dnes nema smysl, nebot dnes je situace zcela jina a je tezko hrat na vlatenecke struny, na neco , co jsme samy znicili.
Rozehravat hru na toto thema jen bude vyvolavat nenavist z obou stran konfliktu,ktery je uz mrtvyn "deckem" ,kdyz jsme v Unii Evropskych Statu a spolecenske a obcanske slozeni obyvatelstva se zcela zmeni v nekolika desetiletich pod prilivem emigrantu ,obchodniku a jinych jez se usadi na miste kdysi existujiciho Ceskoslovenska.

70522

14.9.2005 3:58

RE: Ne jenom Mnichov , ale i Benesovi degrety jsou ukazkou politicke kratkozrakosti nasich vudcu.

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 70.?.?.?

Reakce na 70522

>Vstupem do Evropskeho spolecenstvi, Ceska republika zrusila svoji
>statnost, jinymi slovy , Benesovi dokumenty byly zruseny a staly
>se casti historie.

To co tvrdite pane Nohejl je nesmysl. CR svoji statnost nezrusila a jeji vstup do EU nema s Benesovymi dekrety nic spolecneho. Asi pred dvema roky CR a Spolkova republika podepsali smlouvu "Co sme si-to sme si", to znamena ze soucasne hranice jsou platne pro obe strany. Cesi zapomenou na valecna zverstva, nemci na jakekoliv uzemni pozadavky. Touto smlouvou se rusi i Benesovy dekrety. V te smlouve je toho samozrejme vice, napr. financni vyrovnani cechum co prezili koncentracni tabory (pardon odvsivovaci stanice, aby se pan Taborsky s panem Zundelem neurazili), ale jejim finalnim smyslem je to, ze veskere vztahy mezi obema narody z minulosti jsou touto smlovou vyrovnany. Tudiz i debata o platnosti Benesovych dekretu je nadale ciste jen akademicka.

70525

14.9.2005 5:08

Zijete v zemi snu,driv a nebo pozdeji Vam nic nezustane i sve nabozenstvi zahodite ,jako nepotrebny kram

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

U.S. State Department
Says New Testament
Is 'Anti-Semitic'?
By Rev. Ted Pike
9-13-5

Evangelical lovers of Israel would never believe that our government could consider them anti-Semitic. Yet the U.S. State Department's new "Department of Global Anti-Semitism" now defines anti-Semitism in a way that makes Bible-believing Christians into anti-Semites. Here's how:

The State Department's 40-page Report on Global Anti-Semitism cites a recent example of "anti-Semitism" in Poland. "...the pastor of St. Brigid Church in Gdansk told parishioners during services that Jews killed Jesus and the prophets." (p.22) What's wrong with that? According to Jewish leadership: plenty. Jewish leaders say it was this millennia-old accusation that ultimately led to the Holocaust: to millions of Jewish "Christ killers" being herded into the prison camps and gas chambers of Auschwitz, Dachau, etc. "You can't get any more anti-Semitic than that!" they protest.

IS THE NEW TESTAMENT "HATE LITERATURE?"
Yet, think about it. Isn't that accusation exactly what Mel Gibson portrayed in "The Passion of the Christ?" Isn't that exactly what the New Testament teaches in passages too numerous to list here? Scripture says evil Jewish leaders, helped by Jews gathered at the Feast of the Passover, collectively pressured the Romans to crucify Christ.

From the Book of Acts alone come powerful indictments of the Jews. "...let all the house of Israel know for certain that God has made him both Lord and Christ, this Jesus whom ye crucified." Acts 2:36. "Men of Israel...this man...you nailed to the cross by the hands of godless men and put him to death." Acts 2:22,3. "Men of Israel...Jesus, the one whom you delivered up...you disowned...put to death the Prince of Peace" Acts 3:12-15. "The God of our fathers raised up Jesus, whom ye had put to death by hanging him on a cross." Acts 8:30.

These words - that the Jews killed Jesus - were spoken by the pastor of St. Brigid Church in Gdansk, Poland. If he is anti-Semitic according to the US State Department, then so is the New Testament! So are you as a Bible-believing Christian!

NO CHRISTIANS ARE SAFE
Most Christians "spiritualize" the above Scriptures, saying we are "all" guilty for the crucifixion. Yet it is clear that as long as any Christians believes the "anti-Semitic" New Testament to be the inspired word of God, he, also, is not safe from being labeled "anti-Semitic" by our government. Christians can also expect such derision from Jewish "civil liberties" organizations such as the Anti-Defamation League of B'nai B'rith, which is always eager to marginalize Christians into those our "tolerant" society should disapprove of.

Even Mel Gibson, who believes personally that we are all guilty of the crucifixion, was not immune from attack by ADL as anti-Semitic.

This is ominous for Christians because in countries dominated by hate laws, such as Canada, public criticism of matters Jewish, or "anti-Semitism," is a hate crime punishable by harsh fines...Kráceno (Editor)

70534

14.9.2005 22:48

RE: Zijete v zemi snu,driv a nebo pozdeji Vam nic nezustane i sve nabozenstvi zahodite ,jako nepotrebny kram

zap 65.?.?.?

Reakce na 70534

This is ominous for Christians because in countries dominated by hate laws, such as Canada, public criticism of matters Jewish, or "anti-Semitism," is a hate crime punishable by harsh fines.
-------------------------------------------------------------------------

K tomu bych dodal, ze v Kanade je stav ve kterem nevite zcela presne co je trestne a co ne. Totiz nektere veci 'mohou' byt trestne, za urcitych okolnosti. Za jinych, podobnych okolnosti, trestne vsak nejsou. Obcan tak zije ve stavu 'zvysene opatrnosti' a striha usima. A to se oficialnim mistum tuze libi. A zvlaste pak advokatum - maji z toho skvele zivobyti. Vice pravni mlhy - lepe pro ne.

Pokud vsak jde o tzv. 'hate crimes' neni nikdo nechan na pochybach. To je vyjimka z pravidla! Tvrdy trest se dostavi a to hned z nekolika stran...

70712

14.9.2005 23:57

RE: Zijete v zemi snu,driv a nebo pozdeji Vam nic nezustane i sve nabozenstvi zahodite ,jako nepotrebny kram

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 70712

A pokud Vás mohu doplnit, což není tak úplně k tématu, ale zajímavé, spíše velmi podivné. Žena (zde v B.C.), která několikrát bodla kuchyňským nožem svého druha do rozkroku, který následkem toho zemřel, dostala jen "DVA ROKY" domácího vězení, protože jí byl prý nevěrný a podváděl ji. Vrah, který zneužije a utopí pětiletou holčičku (hodil ji do řeky), dcerku svých známých, dostal pět let, ale po třech a půl letech ho pustli na svobodu. Tak to je taky ta kanadská justice. [zmaten] [naštvaný]

70727

26.12.2011 10:41

Nikdo nás nenutil se zpovídat nebo kát

Beobachter im Hintergrund 84.?.?.?

za zabití několika desítek tisíců našich německých spoluobčanů po skončení války, téměř výhradně žen, dětí, stařen a starců [12] a za vyhnání milionů dalších, vzdát se fatální výmluvy “oko za oko...” nebo “oni si začali první...” Že se většina z nich spojila s německým nacionálním socialismem, že český národ žil šest let v nesvobodě a mnozí Češi na to doplatili životem, je nepochybné, ale nesmí to ospravedlňovat naše poválečné excesy a být důvodem k beztrestnosti. Nikdo ze zastánců odsunu, natož čeští historikové, zatím nevysvětlili, proč Belgii, Holandsko, Dánsko, Francii, Itálii a Norsko nikdy nenapadlo vyhnat po druhé světové válce své německé menšiny.

259556

Příspěvků: 185

10.09. 03:25 deu  Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
10.09. 06:00 Karel4u  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
10.09. 14:02 deu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
10.09. 15:27 Karel4u  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
10.09. 18:55 deu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 03:47 zap  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 15:17 deu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 15:41 A.  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 16:29 deu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 21:50 A.  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 22:43 deu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
23.09. 14:22 Tatranka  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 22:54 zap  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
13.09. 04:09 Rene Bartosek  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 16:51 Petr Gejdoš  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 19:24 deu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 21:25 Petr Gejdoš  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
12.09. 00:32 deu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
13.09. 04:11 Rene Bartosek  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
12.09. 00:57 zap  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
12.09. 22:39 Petr Gejdoš  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
13.09. 00:01 zap  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
13.09. 10:43 Klokan  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
13.09. 17:01 Petr Gejdoš  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
15.09. 03:19 Klokan  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
16.09. 22:16 Petr Gejdoš  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
13.09. 21:31 Karel z Čech  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
10.09. 16:27 Grovik  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
10.09. 19:07 deu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
10.09. 19:17 Nori Kazu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 00:15 petrxh  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 01:36 deu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
13.09. 04:14 Rene Bartosek  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
14.09. 06:13 Ruda  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
14.09. 08:06 Sidonius Zdenek M  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 04:09 zap  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 15:35 A.  Tak tohleto mate z Henleina, co?
11.09. 23:19 zap  RE: Tak tohleto mate z Henleina, co?
12.09. 14:06 A.  RE: Tak tohleto mate z Henleina, co?
11.09. 03:17 baba_Blažková  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 03:35 deu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 04:19 baba_Blažková  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 17:53 deu  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
11.09. 19:48 baba_Blažková  RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.
10.09. 06:19 Blahnik  Nanuky na mobilu
10.09. 08:17 bulis88  Tisícere díky
10.09. 08:43 TT  Autor je koukám velkej humanista
10.09. 10:06  Co zde vsichni placate!
10.09. 10:48 Pavel T.  Méně emocí, více informovanosti.
10.09. 11:31 Jan Hruška  Co tím chtějí vlastně docílit?
10.09. 12:11 Schorf  můj názor
11.09. 04:38 zap  RE: můj názor
10.09. 12:21 AstrAus  pisatel clanku ve stylu SL a Posselta!
10.09. 12:40 AstrAus  vsemi zpusoby
10.09. 12:58 AL  Důležité ! ! ! Pro pana Krále...
10.09. 13:04 Joseph  Bohužel musím reagovat
10.09. 16:49 delta.100  RE: Bohužel musím reagovat
10.09. 17:23 Lev  RE: Bohužel musím reagovat
10.09. 17:53 leho  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 11:36 jan  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 15:22 jan  RE: Bohužel musím reagovat
12.09. 16:31 Karel z Čech  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 17:48 kema  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 18:54 TS  RE: Bohužel musím reagovat
12.09. 09:05 pk202  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 05:00 kema  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 05:33 baba_Blažková  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 06:06 Tom  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 16:04 chorche  RE: Bohužel musím reagovat
10.09. 21:46 68  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 00:49 trodas  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 02:43 Karel4u  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 11:02 trodas  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 03:02 68  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 08:21 TS  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 17:40 trodas  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 11:08 trodas  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 13:42 leho  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 15:19 hostující  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 17:44 leho  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 18:09 trodas  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 21:15 hostující  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 23:51 leho  RE: Bohužel musím reagovat
13.09. 04:24 Rene Bartosek  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 17:57 trodas  leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))
11.09. 18:28 leho  RE: leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))
11.09. 19:01 Lev  RE: leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))
11.09. 19:27 leho  RE: leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))
11.09. 21:32 Lev  RE: leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))
12.09. 17:08 Karel z Čech  RE: leho - vy jste myslim sam, osobne tou anti-ami propagandou :))))))))))
19.01. 23:33 cit  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 07:37 Ruda  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 08:30 Blahnik  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 11:17 jan  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 03:22 Rene Bartosek  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 15:18 Emma Bovary  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 18:00 kema  RE: Bohužel musím reagovat
12.09. 17:18 Karel z Čech  RE: Bohužel musím reagovat
12.09. 19:19 baba_Blažková  RE: Bohužel musím reagovat
13.09. 01:30 Aja  RE: Bohužel musím reagovat
13.09. 02:01 Arkan  RE: Bohužel musím reagovat
13.09. 02:08 Aja  RE: Bohužel musím reagovat
13.09. 02:26 Arkan  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 05:11 kema  RE: Bohužel musím reagovat
13.09. 04:35 Rene Bartosek  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 05:28 kema  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 12:58 leho  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 13:34 SandWalker  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 15:25 leho  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 19:18 SandWalker  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 19:33 leho  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 19:38 leho  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 20:42 SandWalker  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 22:12 leho  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 13:44 Karel z Čech  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 16:12 leho  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 16:56 Pavel -Čert- Němec  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 17:41 leho  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 18:03 Karel z Čech  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 18:35 hostující  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 18:58 Karel z Čech  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 22:17 leho  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 22:35 hostující  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 22:45 Pavel -Čert- Němec  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 22:52 Pavel -Čert- Němec  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 23:16 hostující  RE: Bohužel musím reagovat
14.09. 23:22 Marty  RE: Bohužel musím reagovat
13.09. 04:39 Rene Bartosek  RE: Bohužel musím reagovat
11.09. 15:29 Emma Bovary  RE: Bohužel musím reagovat
13.09. 04:43 Rene Bartosek  RE: Bohužel musím reagovat
10.09. 13:08 pk202  Kdyz se tak kolem sebe podivam.......
10.09. 15:08 AstrAus  RE: Kdyz se tak kolem sebe podivam.......
10.09. 15:43 pk202  RE: Kdyz se tak kolem sebe podivam.......
11.09. 05:16 zap  RE: Kdyz se tak kolem sebe podivam.......
10.09. 13:11 lola  minulost je pase, je čas hledět do budoucna
10.09. 13:12 AL  AL ještě jednou
10.09. 16:58 Schorf  RE: AL ještě jednou
10.09. 20:17 AL  RE: AL ještě jednou
10.09. 21:59 Schorf  RE: AL ještě jednou
11.09. 10:30 AL  RE: AL ještě jednou
11.09. 18:52 Schorf  RE: AL ještě jednou
10.09. 15:07 Jan Hruška  Přece jen mi to nedá.
11.09. 05:38 zap  RE: Přece jen mi to nedá.
10.09. 15:11 Peter Veliky  '...Po válce byli lidi opravdu nasraný..' omlouva narod jeden..
10.09. 15:41 AstrAus  RE: '...Po válce byli lidi opravdu nasraný..' omlouva narod jeden..
10.09. 16:40 Jiří Barták  Nejsem advokát
10.09. 17:32 leho  RE: Nejsem advokát
10.09. 17:38 AstrAus  z BL
10.09. 17:41 AstrAus  z BL
10.09. 18:20 trodas  Divoky odsun
10.09. 19:24 kema  Kolektivni vina
10.09. 20:00 pk202  RE: Kolektivni vina
10.09. 20:57 Blahnik  RE: Kolektivni vina
10.09. 20:53 Krutý Krasavec  Hrabal
10.09. 23:39 Fantomas  RE: Hrabal
11.09. 06:06 zap  RE: Hrabal
20.09. 15:04 fotr  RE: Hrabal
11.09. 02:46 zap  Kvalitni namet - kvalitni diskuze!
11.09. 03:47 Robert Nohejl  Benesovi degrety ztraci na ucinnosti, v dnesni dobe ztratime vsichni ,jak oni,tak my.
11.09. 14:25 hostující  Míval jsem známého,
11.09. 14:47 Peter Veliky  Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..
12.09. 01:41 zap  RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..
12.09. 20:53 Zorba  RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..
13.09. 15:19 Karel z Čech  RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..
13.09. 21:06 Zorba  RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..
13.09. 23:15 leho  RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..
14.09. 00:08 TS  RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..
16.09. 21:35 Zorba  RE: Z Brnenske kroniky.. Ceske 'Rude Gardy' se vyznamenaly..
12.09. 08:13 švarc  odsun
12.09. 08:44 s@&a  Re: Kolébka komunismu
12.09. 16:54 J.Kraus  Neznalost faktů,
13.09. 04:45 Rene Bartosek  RE: Neznalost faktů,
12.09. 20:59 Zorba  Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety
13.09. 00:12 zap  RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety
13.09. 14:25 Johanka  RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety
13.09. 21:13 Zorba  RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety
14.09. 00:24 zap  RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety
14.09. 01:24 Sidonius Zdenek M  RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovy dekrety
14.09. 22:07 Zorba  RE: Nechápu jak nějaký Čech může odsuzovat Benešovi dekrety
14.09. 03:02 Robert Nohejl  Ne jenom Mnichov , ale i Benesovi degrety jsou ukazkou politicke kratkozrakosti nasich vudcu.
14.09. 03:58 Blahnik  RE: Ne jenom Mnichov , ale i Benesovi degrety jsou ukazkou politicke kratkozrakosti nasich vudcu.
14.09. 05:08 Robert Nohejl  Zijete v zemi snu,driv a nebo pozdeji Vam nic nezustane i sve nabozenstvi zahodite ,jako nepotrebny kram
14.09. 22:48 zap  RE: Zijete v zemi snu,driv a nebo pozdeji Vam nic nezustane i sve nabozenstvi zahodite ,jako nepotrebny kram
14.09. 23:57 Sidonius Zdenek M  RE: Zijete v zemi snu,driv a nebo pozdeji Vam nic nezustane i sve nabozenstvi zahodite ,jako nepotrebny kram
26.12. 10:41 Beobachter im Hintergrund  Nikdo nás nenutil se zpovídat nebo kát

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 72 čtenářů částkou 16 804 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 3

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 1

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Měnové kurzy

USD
21,46 Kč
Euro
24,47 Kč
Libra
29,27 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,44 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
18,69 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,41 Kč
100 maď. forintů
6,87 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 016,47 Kč
1 unce stříbra
491,04 Kč
Bitcoin
903 303,92 Kč

Poslední aktualizace: 18.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 195