Diskuze k článku

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

Příspěvků 218

2.8.2005 20:55

Oni to asi nebudou chtít chápat, že

Petr Gejdoš 83.?.?.?

by to doopravdy mohlo být takhle: Uvolní to tlak a odplaví to případnou nespokojenost. Loutkáři dobře vědí, že víc nepotřebujete. Hlavně aby byly plné krámy a zábava. Bude obojí, nebojte se.

Mě úvahy nad těmito problémy, které jste pane Stwora naťuknul, začínají automaticky nalaďovat "na melancholicko" a začnu se pak na tom světě cítit jaksi osamělý. Ale když se třeba potom dívám na slepice, jak spokojeně si žijí, když ode mě dostanou v základu cosi nažrat a vodu, cosi si přimelouchaří na zahradě samy a když se můžou vyvrátit do ďůlku s popelem - to je pak balada žít na tom světě ! Hm... Z celé té debaty na mě táhne neodbytně smutek.

Oni to asi nebudou chtít chápat... teď

64162

4.8.2005 20:26

RE: Oni to asi nebudou chtít chápat, že

Pavel 85.?.?.?

Reakce na 64162

Hluboce souhlasím s váma oběma - až na to, že my (studenti) jsme to v 80. letech už odhadli a začali jsme si tehdy říkat "poslední normální generace". Ještě jsme zažili zbytky fungujícího soukromého zemědělství bez silné mechanizace, "normální vztah lidí" (bez elektronického neustálého obtěžování - mobily neustále na příjmu, kamery všude, počítače doma dostupné na netu, televize s nepřetržitým vysíláním a snadno přepínatelná pomocí DO - když se musíte zvednout tak "nepřepínáte" [smích] , bylo by toho víc včetně zástupů turistů v Himáláji), tedy "normální vztah lidí" bez neustálého "obtěžování" kontaktem, reklamou, informacemi, pípáním, hlukem davy lidí. Za to byl čas na normální putování přírodou, v oblecích "nekřiklavé barvy", s ušima nastraženýma, abychom slyšeli "zvuky ticha" [smích].

Bylo by toho víc, o co "moderní doba" obrala tyhle "chuligány", ale asi nejbolestivější pro ně musela být ztráta TAJEMSTVÍ a hned za ní tím pak ztráta "těšení se" na něco, co nemohu mít hned ale hodně přitom po tom velmi toužím.
Dnešní mladí, když po něčem touží, to musí mít hned. Hned přeplou televizi, hned "jsou ve spojení", hned si mohou něco koupit (neboť všude je pořád otevřeno a je dost zboží), hned se sjedou z půli republiky a HNED hraje všechno nahlas. Tyhle "zkratky přání" ale často nesvědčí lidskému duchu. A přál bych těmto lidem, aby jednou zažili situaci, kdy po něčem opravdu - ale OPRAVDU touží.

Třeba po chvilce ticha a zvuku nějakýho zpěváčka - zní to naivně, já vím.
Ale ten zážitek bych jim přál - je to takový smutný povzdech poslední "neelektronické" generace.

64613

4.8.2005 22:05

RE: Oni to asi nebudou chtít chápat, že

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 64613

Ano, je to smutné, je to tak .. Oni se s tím přitom ani nemohou poprat - neví co jím chybí a od druhých si nenechají moc poradit. Oni toto vše vidí jako normál - fakticky jim to ani nejde zazlívat - takový je vývoj. Jediné, co je asi bude možná ty přemýšlivější štvát, když v mezičase budou uvažovat - že neví co jsou, proč jsou, co tu dělají atd - tedy raději zapnout a zase : bzum bzum bzum.

No - někdy je fakt rychlejší a efektivnější barák zbourat a postavit znova, než jej opravovat.. [smích] Kdoví, co zamýšlí ten nahoře ... já tuším

64624

5.8.2005 0:16

RE: Oni to asi nebudou chtít chápat, že

Pavel 85.?.?.?

Reakce na 64624

odhady se zpřesňují. Cca 20 let. Pak se uvidí - třeba ještě kousek uvidíme, jen aby bylo o co stát. Jinak ta "děcka" by se chovala jinak, kdyby neměli elektrocentrály. Zkusili by akustiku a museli by se začít poslouchat (namísto toho kafemlejnku).
On ten HLUK má docela zajímavé účinky, podceňuje se i jeho vliv navývoj lidí ve městech - vliv hluku je velmi významný. Záleží i na provedení, řekl bych, že v tomhle smyslu tekno "oblbuje", vypíná "uvažování". Jenže pokud většina populace začíná žít ve městech, chovají se pak "městsky" i na venkově - vlastně si tam přestěhují městský klub i s tím svým "oblíbeným" hlukem. Zajímalo by mě, kdyby jim někdo - všem - sebral na 2 měsíce mobily a TV jim pouštěl jen od 6 do 10 večer, co by se dělo. Jenže doba, kdy člověk "měl respekt" před přírodou (potřeboval ji) je už asi pryč. Ti mladí se chovají, jako kdyby jablka "rodily supermárkety" a ne jabloně. Myslím, že jim ten vztah "propojenosti člověka s přírodou" nějak nedochází. Jinak by v ní nemohli takhle "řvát". Je to taková "městská frustrace" - ale to si můřou na tejden lehnout někam do vozovny nebo na nádraží a "relaxovat" - tam by randálu mělo být dost. Ale třeba plácám, jen tak plácám [smích] ...

64648

2.8.2005 21:01

Mýlíte se pane Stwora

nitram 213.?.?.?

Jsem ten, který již rozhodně nepatří k těm nejmladším. 59 let. Nikdy jsem nedržel "hubu" a také jsem přez ni párkrát dostal. I od komančů. Proto jsem po 89 roce obdržel tzv. mimosoudní rehabilitaci.
A velmi protestuji proti tomu, že ta samá "bolševická chátra" v řídících strukturách MV a Policie ČR, která mlátila lidi v roce 69, 80tých letech při "palachiádách", i 89tém v listopadu, OPĚT testuje, jak daleko může zajít. A vybrali si k tomu plánovitě a řízeně skupinu obyvatel, které nemá každý v oblibě. Chytré, ale nádoba přetekla.
Jinak co se týká EU, já ji považuji za záchranu, pokud si zachová etické a sociální standarty, které v ní jsou. To se však právě tato "bolševická chátra" snaží rozbít i v rozměrech Evropy.
Jak je vidět, sloužíte jí i Vy. Již jen tím, že "lidská práva" považujete za "mektání", jak jste se ráčil vyjádřit.
Martin Polnar

64163

2.8.2005 21:13

RE: Mýlíte se pane Stwora

Scorpio eminence (zavináč) sendme (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 64163

tohle je zajímavé info:
Aktivista Stanislav Penc, který se léta zabývá otázkou lidských práv, na tiskové konferenci oznámil, že prvnímu z policejních zásahů proti účastníkům CzechTek velel někdejší příslušník komunistické Státní bezpečnosti (StB). Policista František Pachl podle Pence pracoval před listopadem 1989 pro StB deset let. Bublan řekl, že o tom nic neví.
tady je zdroj: http://www.ct24.cz/archiv/index_view.php?id=133504

64165

2.8.2005 22:56

RE: Mýlíte se pane Stwora

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 64163

A vybrali si k tomu plánovitě a řízeně skupinu obyvatel, které nemá každý v oblibě. Chytré, ale nádoba přetekla.
-------------------------------------------------------------------------
Po dnešním pořadu na Nově mám podobný pocit.Proč nezjistit,kam až se dá dojít.

64191

3.8.2005 8:19

RE: Mýlíte se pane Stwora

Leos 62.?.?.?

Reakce na 64191

Proberte se!!!
Na Nove se zarucene objektivni reportaze nedockate. Ta presne vi, jak ma spravne masirovat lidi a vnucovat jim vlastni predstavu o skutecnosti (viz. napr. Strepiny). Nevice me vzdy pobavi jejich rozbor typu "stalo se to a to (mozna fakta) a vy (neschopni vlastniho usudku) si to vylozte takto (demagogie).
Udelejte si radsi vlastni nazor a nenechte se nikym ovlivnovat, zejmena ne Novou.
Jinak se zakrokem souhlasim, prestoze mohl byt mirnejsi. Na druhou stranu dobra zaminka jit si zase nekam zademonstrovat, kdyz o prazdninach neni co delat.

64262

3.8.2005 18:53

RE: Mýlíte se pane Stwora

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 64262

Po přečtení rozhovoru pejska Blbana v MFD jsem se probral.
Policie zasáhla proto,že by mohl být porušen zákon!!!!!!!!!!!!!!
Sakra pane!to múžete dostat do huby teoreticky vždycky!

64398

2.8.2005 21:33

TV: bordel na Strahově

Krysa 81.?.?.?

TV: bordel na Strahově

Jediný názor:
vyklidit okamžitě vyklidit i za použití armády!!!
Jinak si sem další roky bude jezdit dělat bordel kdo chce z celé Evropy!!!!
(jak je oblíbeným zvykem poslední léta)

Jsem pro odvolání Bublana a Paroubka: ale ne za techno kde bylo, ale za to, že nedokáží chránit občany Prahy před nájezdem "kobylek" z techna a zajistit JAKKOLI klid pro normální občany v noční době!!!

Být to v Brně kde bydlím, sháním lidi do domobrany a pomužem si sami!!!
Ke všemu jde hlavně o cizince takže okamžitě vyhostit a zakázat vstup do naší republiky na 20let. aspoň!

Tady vubec nejde o práva "technařů" a už vubec ne o politiku! Prostě jde o právo na to, mít doma klid! A na to mám právo vždy, nejsem povinen poslouchat žádné duc duc ale ani nic jiné, zvláště pak po 22 hodině!

Tzv posttotalitní zřízení není možno nahrazovat totálním anarchistickým bordelem!!!
Jsem názoru, že stát má zajistit MOJE práva na klid a to jakoukoli cestou!
Jinak mi nezbude, než se proti podobným akcím bránit sám a to i se zbraní v ruce, když na to stát sere!!! Nebrání li stát moje práva, musím si je vymoci sám!!!

64170

2.8.2005 21:56

RE: TV: bordel na Strahově

Scorpio eminence (zavináč) sendme (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 64170

No jo ale faktem zůstává že pokud by je nevyhnali z louky někde v lese tak by vám těžko dneska dělali bordel pod oknama.

64177

2.8.2005 22:52

RE: TV: bordel na Strahově

wig 84.?.?.?

Reakce na 64170

No, svalnatých řečí máte dost, ale zkuste si bránit svá práva opravdu se zbraní, a to v situaci, kdy se k tomu neodváží ani policie ......Řeknu Vám, jak to dopadne-zavřou Vás, až zčernáte a ještě se nad takovým rušivým elementem budou pohoršovat.

64189

2.8.2005 21:53

A nepouci se ten dedek zlucovity...

Marty 84.?.?.?

Pane Stworo, povim vam jeden pribeh...

Bylo to v jednom Moravskem mestecku. Parta decek fandicich jezdeni na koleckovych bruslich a skateboardech zatouzila po sportovnim naradi na sve vyziti - po takzvane U rampe. Zaangazovali proto svy rodice a kamarady, jeden tatik mel znameho projektanta co to nakreslil, jedna maminka delala na radnici a vybavila povoleni, neci kamarad mel stavebni firmu a tak netrvalo dlouho a na placku kde predtim jenom vitr rozhanel prach asi 70 metru od nejblizsich domu vznikl maly Skatepark. Byla tam krasna U rampa, betonovy placek na jezdeni, par lavicek jako prekazky a podobne. Jen co si tam ale decka zacali pravidelne hrat, objevil se ON. Dedek z prvniho poschodi blizkeho domu, ktery na decka soustavne rval at jsou zticha, hrozil holi, obcas tou holi dokonce nekoho uderil, nebo z okna svyho bytu polil vodou decka co si dovolila sednout na lavicku pod jeho okno.

Tento dedek od zacatku bojoval proti skaterum, decka odtamtud vyhavel, dokonce obihal sousedy s jakousi petici za zruseni tohoto hriste. Kdyz neuspel, po dobrem ani po zlem, nasli decka jednoho odpoledne hriste zniceno. Lavicky rozsekany, U rampa polita vyjetym olejem. Oprava a cisteni by stalo tisice korun a nenasel se nikdo co by na to dal penize s vidinou dalsi sabotaze. Tak dnes skatepark opusten rezivi a decka sedi u flasky v hospode nebo se ve sklepe venuji cichani toulenu. Ale to nic, hlavne ze se ty odporne individua nemohou bavit a rusit JEHO co si uzurpoval pravo na vsechno...

Nepripomina vam ten dedek nekoho, pane Stwora. zkuste se podivat do zrcadla...

64176

2.8.2005 22:08

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Vlada 194.?.?.?

Reakce na 64176

Dovolím si odpovědět za pana Stworu:

Pokud někdo nedbá na starého pána a na veverky, které žijí poblíž, tak ať se klidně ufetuje k smrti.

To je ta tolerance, o které pan Stwora tak nerad slyší...

64180

2.8.2005 22:11

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

deu 65.?.?.?

Reakce na 64176

>"Dedek z prvniho poschodi blizkeho domu"

Neda mi nezapojit sa. Musim vas vsak rovno sklamat - som jednoznacne na strane toho dedka. Ako on k tomu, preboha, pride, aby mu niekto pod oknom lomozil s kolieskami a vrestal?
A predpokladajme tiez, ze to tam skutocne donicil on. Co mal, nestastnik jeden, podla vas, robit? Trpiet lomoz a krik priamo pod oknami?

>Tak dnes skatepark opusten rezivi a decka sedi u flasky v hospode nebo se ve sklepe venuji cichani toulenu.

Toto je snad uplne iny problem. A nie dedkov! Je to problem viacej pre rodicov tej mladeze, problem obce, spolocnosti ako jeho.

64182

2.8.2005 22:51

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

TS 213.?.?.?

Reakce na 64182

A predpokladajme tiez, ze to tam skutocne donicil on. Co mal, nestastnik jeden, podla vas, robit? Trpiet lomoz a krik priamo pod oknami?

Zavrit okno? Vypnout si naslouchatko?

Je to problem viacej pre rodicov tej mladeze, problem obce, spolocnosti ako jeho.

(Rodice|obec|spolecnost) postavili pro deti hriste. To je vic nez se obvykle dela.

Navrhnete reseni.

64188

3.8.2005 1:02

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

deu 24.?.?.?

Reakce na 64188

>Zavrit okno? Vypnout si naslouchatko?
Verim, ze vtipkujete.

>Navrhnete reseni.
Snad riesenie maju navrhovat rodicia, skola, obec, spolocnost atd a nie nasraty dedko alebo ja.

Pozrite sa. Tu sa tvrdi, ze dedko bol precitlively. Mozno bol. Neviem ako daleko od jeho okien tam ta rampa bola. Na tom naozaj vela zavisi. Na nasom sidlisku sme tiez mali takeho "nasrateho dedka", vsetci sa mu smiali, ze je precitlively. A to sa mu deti hrali futbal 10m od okien. Snad kazdy si z neho robil prcu. Ja som tam bol asi jediny, kto ho chapal. Takze bez videnia situacie to tu asi tazko spravodlivo posudime.

64217

3.8.2005 11:33

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64188

Chudák starý pán. On nemůže žít ani ve městě, ani na vesnici. Nemá již dost sil na to, aby železnou tyčí ničil automobily projíždějící mu pod oknem ve městě, ani není schopen vybít všechny slepice a kohouty, kachny a psy na vesnici, aby ho kdákáním, kokrháním či štěkáním nerušili. Dokonce ani zákon nezíská na svojí stranu, aby mohl vybít všechny křičící a plačící děti v blízkém a vzdáleném okolí. Chudák nemůže žít ani nikde na samotě, aby ho neukázněné zpěvné ptactvo neotravovalo svým skřehotáním.

Takový bezmocný, zatrpklý, starý člověk, znechucen nevděkem svého okolí a neúctou k jeho šedinám, může, pokud mu k tomu zbývá ještě dost sil, jen si hodit mašli. [pláč]

64299

3.8.2005 17:18

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

dusan 70.?.?.?

Reakce na 64299

Takový bezmocný, zatrpklý, starý člověk, znechucen nevděkem svého okolí a neúctou k jeho šedinám, může, pokud mu k tomu zbývá ještě dost sil, jen si hodit mašli.


Karel s Cech

A hotovo !!! At zije Ceska justice. Opravdu Urbankuv zak.
Aspon nemusime platit duchod jednomu dedkovi a rozdelime si
to v nasi partaji.

64375

2.8.2005 22:54

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Kráťa 213.?.?.?

Reakce na 64182

Co měl dědek dělat ?

1) Napsat stížnost na obecní úřad
2) Nechat změřit hluk ve svém bytě hygienickou stanicí
3) Při rušení nočního klidu volat obecní policii
4) ...

Časem by se dopracoval k tomu, že obec by na své náklady skatepark oplotila a MP by ho jezdili ve 21:00 zamknout a v 9:00 odemknout. Kdyby to nestačilo, určitě by obec donutil postavit protihlukovou stěnu nebo vysadit protihlukovou zeleň ...

Ne, to není sci-fi. Takto to vzniklo a funguje u nás !

64190

2.8.2005 23:31

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Druid 84.?.?.?

Reakce na 64182

Nejvetsi problem je neco zlucovitemu dedkovi vysvetlit nebo se s nim domluvit. Vetsinou je uz hluchy jako parez ale brani si sve pravo na ticho az za hrob.

64200

2.8.2005 23:46

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Marty 84.?.?.?

Reakce na 64182

na doplneni...

V prispevku jsem napsal 70m i kdyz to tipuji spis k 80. Schvalne se to nestavelo primo pod okna. A navic nepamatuji ze by se tam blblo v noci. To uz si ohlidali rodice tech decek - vetsina jich tam taky bydlela. Dedek na ty decka hystericky rval a stale rve i ve tri odpoledne, ten uz je snad alergicky i na detsky hlas...V tech baracich zije dalsich 150 lidi a jediny komu to vadilo byl ten dedek. Na tu petici taky sehnal jen nejake 3-4 podpisy. A ze to ponicil on? V tech domech sa vetsina lidi zna a je jim to "jasny" i kdyz nemaji dukazy...

64204

3.8.2005 0:19

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Druid 84.?.?.?

Reakce na 64204

Marty, prvni rampu jsme staveli v roce 84. To bylo zlucivitych dedku a nejen dedku stokrat vic nez dnes a nekteri meli navic na ruce pasku PS VB obzvlast nebezpecni a zpupni jedinci nasrani na cely svet a na svuj zbabrany zivot. Ale to neni jednom konkretnim dedkovi, ti jsou a budou vzdycky, uz ted, tady vidim par slusnych adpetu. To je prave o tom principu ktery jednu skupinu lidi kteri maji tu pochybnou cest si rikat "normalni" vzdy bude nekdo pouzivat jako argument proti cemukoliv co se mu nelibi. A kdyz dojdou argumenty tak pouziji pendreky. Hovada.
Pan Stwora se nas snazi presvedcit, ze nas maji trapit vic problemy americke nez ceske. Ale to jsou bubaci ve vasi hlave pane editore. Satanek vas tady svymi argumenty rozstrilel na kusy, ale s vami to proste nehne. Skoda.

64210

3.8.2005 7:25

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Jitka 199.?.?.?

Reakce na 64210

Naprostý souhlas.
Je pravda, že na světě je spousta věcí, kvůli kterým protestovat by bylo "morálněji oprávněnější" a že ve světle nepravostí činěných na lidech jsou protesty kolem policejního zásahu na CzechTeku znánlivým alibistickým kňouráním "rozmazlených fetujících fracků".
Jenže takhle jednoduché odsouzení je ještě větším alibismem. Pokud budu protestovat proti věcem dějícím se daleko, budu si možná osobně připadat jako hrdina bijící se za vyšší cíle, ale pravdou je, že jediná cesta jak něco změnit je podívat se do vlastního dvorku. Pokud mi něco vadí doma, mám šanci s tím něco udělat a posléze možná pomoci sousedovi. Pokud ale budu ignorovat svůj malý dvoreček a věnovat se altruisticky vyšším cílům, bude ze mě akorát pokrytec a změním asi tolik jako vypitý dědek, který nadává na svět u desátého půllitru a ječí "jak by jim to ukázal".

64253

3.8.2005 10:24

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64176

Marty, povím vám také jeden příběh. Bydlím v době, který dříve patřil městu. Jelikož se na nachází u lesoparku tak se tam s oblibou scházely hodné děti z okolí, které si ho pletly s WC, dělali si na chodbě mejdany, o stěnách a výtazích ani nebudu mluvit. Když jsme je vyhazovali, tak jsme si vyslechli že jsme fašisti, pošlapáváme jejich práva a přednášky o demokracii. Ovšem městu to bylo jedno.
Poté co jsme si dům od města odkoupili a stal se naším majetkem, jsme si ho začali hlídat ještě více, veškeré škody jsme totiž platili z vlastních kapes. Snažili jsme se těmto milým dětem vysvětlit že se jedná o soukromý majetek. Bohužel, oni přece znají svá práva, můžou všechno a hrozba zavolání policie je tak akorát pobavila. Takže jsme to vzali do vlastních rukou a začali jednat tvrdě, nejen s nimi, ale také s jejich rodiči, kteří mněli dokonce tu drzost si přijít stěžovat. Od té doby vím, že jediné co na ně platí je násilí. Bohužel je to tak. Svůj majetek si budu chránit vždy a všemi dostupnými prostředky. Klidně mi můžete říkat , že jsem fašista.

64287

3.8.2005 11:50

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 64287

Paní Dano,určitě máte pravdu,že dnes každý komu se šlápne na nohu křičí něco o lidských právech.Vzít obušky(vařečky,vidle,hrábě,klacky...doplňte si dle svého uvážení)a začít dotyčné mlátit je možná řešení.Je to však"léčení"příznaků nemoci společnosti,ne však léčení příčiny.Pokud se jedná o děti,kde myslíte že se stala chyba?Každé dítě má své rodiče,nezapomeňte.A každí rodičové žijí v nějaké společnosti.

64306

3.8.2005 12:12

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64306

> Paní Dano,určitě máte pravdu,že dnes každý komu se
>šlápne na nohu křičí něco o lidských právech.Vzít
>obušky(vařečky,vidle,hrábě,klacky...doplňte si dle svého
>uvážení)a začít dotyčné mlátit je možná řešení.Je to
>však"léčení"příznaků nemoci společnosti,ne však
>léčení příčiny.Pokud se jedná o děti,kde myslíte že se
>stala chyba?Každé dítě má své rodiče,nezapomeňte.A
>každí rodičové žijí v nějaké společnosti.

Milá Alexo, opravdu mi nedělá žádnou radost, když si musím k vymáhání svého práva a ochraně svého majetku pomáhat fyzickým násilím.Ale dnes to tak bohužel funguje. Ze společnosti se nějak vytratila ohleduplnost a respekt k ostatním.Demokracii si spousta lidí plete s anarchií. Nedostatek času k výchově se nahrazuje penězi. Nedělám si ambice léčit tuto nemoc, ta je totiž neléčitelná. Srovnávám se s tím stavem jak umím a bohužel jediné řešení, které se doposud osvědčilo je pár facek.
Kultu dětí je už odzvoněno, místo klukovin přichází nová zábava, cílené a vědomé ničení cizího majetku. A tohle já tolerovat nikomu nebudu.

64309

3.8.2005 20:16

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 64309

Nasili plodi jenom nasili, i kdyz casto byva jednoducha a efektivni varianta reseni problemu. Neni to nic osobniho, a pokud to je vase volba a nemate jineho vychodiska, takovy je uz nekdy zivot. Povim vam taky jeden pribeh, kdyz nam bylo 11, 12 tak dva moje kamose si vybrali jako fackovaci panaky dva o tri roky starsi kreteni, bylo to zle kluci se cele prestavky ve skole schovavali, tak s pauzami slo do 15 let naseho veku, pak se jich zastali dva dospeli chlapy co hrali fotbal, rekli tem dvou blbum natvrdo, ze pokud neprestanou dostanou po drzce. Kdyz jsme meli 17, tak ti dva pronasledovani narostli opravdu v radne chlapi a zacali vracet a delali to dukladne a dlouho.

64410

3.8.2005 13:48

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Zrzek 147.?.?.?

Reakce na 64176

Pri srovnani vaseho pribehu s technoparty zapominate na jeden fakt - zatimco hriste deti muze od drog odvest, na technoparty je to prave naopak. Myslim, ze srovnavate nesrovnatelne ...

64330

15.9.2005 10:35

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

ego 194.?.?.?

Reakce na 64330

Kdybych chtěl někoho přivést k drogám, tak bych ho nebral na Czechtek, kde jsem nikdy nepotkal žádného dealera.
Vzal bych ho na Václavské náměstí nebo Náměstí Republiky. Tam vidím dealery pořád, vesele prodávají "hulení", pervitin i heroin dnem i nocí, za veselého a nečinného přihlížení policie. Tohle vám nevadí?
Řečeno jinými slovy: Drogy berou televizní hvězdy, rockeři i novináři. Drogy jsou v hospodách, drogy jsou na povolených rockových koncertech i povolených diskotékách. Drogy jsou dokonce i ve školách a tvrdé drogy dětem prodávala i jakási učitelka přímo ve třídě. Drogy jsou všude kolem nás -- a logicky tedy budou i na CzechTeku (i když zdaleka ne tolik, jako v centru velkých měst -- jeden z důvodů, proč se CzechTek koná kdesi daleko od měst je i ten, že se tam nechce ani dealerům ve stříbrných mercedesech, ani smažkám v posledním tažení).
Jako prevenci proti drogám bych si ale rozhodně spíš představoval poměrně nenáročné zatčení dobře známé bandy dealerů na Václaváku, než zmlácení stovek lidí, kteří s ničím takovým nemají nic společného. Nebo že by hrálo roli to, že ti dealeři v Praze mají hóóódně peněz?!

70801

3.8.2005 19:05

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 64176

Ja si pamatuju jak jsme chodili hrat do sklepa v panelaku stolni tenis, absolutne jsme nikoho neobtezovali hlukem, pokud dotycny nebyl pohorsovan nekolik minut, kdyz si sel do sklepa pro brambory. Bylo nam okolo 12 let a par lidi typu jedna pani povidala, nas obvinilo, ze tam chlastame, kourime a mozna i fetujeme ten toulen. Meli jsme stesti, jeden prima chlap z baraku se ( hraval zavodne fotbal) na nas byl na hodinku vecer podivat a na domovni schuzi se za nas postavil, nasi rodice razne utli debaty o chlastu i koureni, protoze dlouhodobe to utajit doma je problematicke. No pinpongovy stul nam nikdo nerozflakal, to vite spravedlnost je casto slepa, ale to by jeden mohl rozmlaceny okna.

64402

4.8.2005 9:18

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64402

René, mohu vás ujistit, že by mi v žádném případě nevadilo kdyby si děti z našeho domu chodily hrát do sklepa stolní tenis. Velcí kluci tam mněli jednu dobu dokonce i posilovnu. Ovšem jen do té doby než jim to ti hajzlíci z okolí rozkradli, nebo zničili. Ano násilí plodí násilí, ale když nemáte jinou šanci na obranu tak začnete oplácet stejným dílem. Nejsem zapšklá bába, která chce mít naprostý klid. Ale také nebudu po příchodu do baráku neustále překračovat ležící feťáky a opilé puberťáky,inhalovat toluen, kličkovat mezi hovny a zvratky. A platit permanentně rozbité dveře a zdevastované výtahy.

64551

4.8.2005 11:16

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Zibe 194.?.?.?

Reakce na 64551

A nešlo ten Váš barák zamknout??? [oči v sloup]

64562

4.8.2005 17:29

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64562

>A nešlo ten Váš barák zamknout??? [oči v sloup]
Jistě šlo, ale je k zlosti pokaždé odemykat.

64592

4.8.2005 18:58

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Marty 84.?.?.?

Reakce na 64592

Tak nechat barak odemceny a pak se zlobit ze mi tam nekdo vleze... Pani, kde to zijete. Tak je k zlosti furt odemykat ale neni k zlosti prekracovat fetaky nebo jak je to ??? To ze si zamykam barak povazuji predsi za normalni...

64602

5.8.2005 9:01

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64602

Marty, zkoušel jste už denně vyměňovat zámek ucpaný zápalkou? Jak dlouho vám to vydrželo? To není jen o vstupu dovnitř, když se tam nedostanou tak vám vyrvou zvonkové dráty nebo podpálí zvonky.
To je opravdu dobré, takže chyba je v lidech , kteří si chrání svůj majetek? Ti co jej ničí přece za to nemůžou.
Kde vy to žijete?
Docela začínám chápat kde se berou vaše názory.

64700

5.8.2005 17:34

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

TS 213.?.?.?

Reakce na 64700

Elektricky zamek, bezkontaktni RFID karty misto klicu? Neni klicova dirka - neni kam nacpat sirku.

Tlacitka v kovovem nerozbitnem provedeni? Existuji konstrukce, a jsou i na trhu, ktere se daji poskodit leda tak mensi atomovou bombou.

Pokud soucasne reseni co tam mate ted nevyhovuje, mozna bylo navrzeno do nevhodneho prostredi.

64789

5.8.2005 19:13

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Marty 84.?.?.?

Reakce na 64789

Predbehnul jsi mne...

Vetsina RFID otevirani dveri nema venku vystrceno nic co by se dalo poskodit a dokonce znam reseni kde se snimaci civka zacisti pod omitku takze jenom znaly vi kam polozit klicenku. A co se tyce zvonku, jsou antivandal tabla kterym moc neublizi ani sekyra...

Myslim ze neco takovyho by vam problem vyresilo

http://www.shift.cz/thumb/43002222.jpg

Ale jasne, je pohodlnejsi prekracovat fetaky a nadavat na zkazenou mladez...

64801

4.8.2005 7:12

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

babka_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 64176

Pane, vy srovnáváte nesrovnatelné. Skateři byli v právu, měli všechna povolení. Technaři měli kulové. Dědek jim pravděpodobně zničil místo jejich zábavy. V právu nebyl. Taky to ale mohli být třeba skini. Nebo místní čichači, kteří se naměli kam zašívat. Proti technařům zakročila policie - zakročila proti nelegální akci. Konec. Skateboarding považuji za sport, tedy aktivitu zdravou a užitečnou. Nelze to srovnávat s pochybnou zábavou, jejíž princip spočívá v tom nadopovat se stimulanty a pak mávat rukama, poskakovat a kroutit se až do úplného vyčerpání organismu.

64541

31.8.2005 8:06

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

pp 194.?.?.?

Reakce na 64176

A o tom to asi všechno je. Záměr dobrý, ale provedení k ničemu. Prostě někdo zase myslil pouze na SAVŮJ problém. Onenpodnikatel si hřiště kupodivu nenaprojektoval pod SVÝMI okny a na ostatní nebral ohled. Být ono zařízení mimo obytné části, tak bylo po problému.

68465

2.8.2005 22:01

Nečernobílý úhel pohledu

Vlada 194.?.?.?

Já bych celou záležitost rozdělil do několika rovin:

Mají mladí lidé právo se bavit?
Mají. A dokonce mají právo se bavit nahlas, pokud nikoho jiného svým hlukem neobtěžují. A právě to byl případ letošního CzechTecu, kde místo konání vylučovalo možnost obtěžování hlukem obyvatelů vzdálených vesnic.

Byla akce CzechTec Legální?
Nebyla. Jediná věc, ve které má pan Stwora pravdu, je, že souhlas majitele pozemku k pořádání akce podobného rozměru nestačí. Jinou věcí je, jestil by vůbec takovou akci někde na území ČR nekdo povolil. Já se domnívám že ne, a že je to špatně. Možná právě proto se akce konala, přestože nebyla povolena. Aby demonstrovala legitimní právo na nekonformní zábavu. Každý z nás byl mladý a prožil si období revolty. Proto já osobně ty mladé chápu.

Byl zásah policie oprávněný?
Byl. Tam, kde se porušují zákony by vždy měla být policie a měla by jednat v zájmu nápravy situace. Je možné vést diskusi, zda neměla policie jen přihlížet na dodržování pořádku a kontrolovat, zda nedochází k obtěžování hlukem nebo zda neměla účastníky technoparty na louku vůbec pustit. V obou případech by k žádnému incidentu nedošlo a ušetřily by se tak nejen škody ekologické, ale zejména škody na lidském zdraví.

Byl zásah policie přiměřený?
Nebyl. Přijet s tankem na dav adolescentů, kteří přišli na koncert je opravdu příliš. Nadávky a brutalita policistů, kteří si zakrývali svá identifikační čísla, snad neznaly mezí. Za tak neprofesinální zákrok by v demokratické spolešnosti měly padat hlavy. Ta Bublanova minimálně.

Jinými slovy - obě strany se dopustily chyb. Ale chyby policie, která je tu právě proto, aby chránila právo a pořádek, ničím omluvit nelze.

Jak již někdo napsal, nejhorším důsledkem této akce je image, který si získá policie v očích mladých lidí. Těm se nyní nikdo nemůže divit, pokud se budou domnívat, že žijí v policejním státě.

64179

2.8.2005 22:09

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Grovik 84.?.?.?

Reakce na 64179

Ja bych jeste podotkl ze na koncerte kde si jini alternativci vesele zahailuji. Policie nezasahuje ac ji to primo narizuje zakon!

Ted sel na tv nova porad na vlastni oci prave o tomto, nejsem jejim fandou ale doporucuji shlednout na netu. Je tam par zaberu mimochodem mnohem vic se jich vali vali prave na internetu. A nektere jsou skutecne jobovky.

http://gph.wz.cz/view.php?cisloclanku=2005080201

64181

4.8.2005 7:22

RE: Nečernobílý úhel pohledu

babka_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 64181

To je fakt, zaheilují si. Bohužel, dělají to dobře - v uzavřené společnosti, kdy se to ještě pořád dá nazvat soukromou akcí, jelikož průměrná návštěvnost takovýchto koncertů je okolo 200 osob. Tolik lidí bylo třeba na pohřbu mojí babičky. A řeknu vám, měli jsme také pronajatou hospodu a žádný policista se neukázal.
A k nečernobílému pohledu a údajné nemožnosti získat povolení k akci takového rozsahu - vy neznáte akce jako Noc plná hvězd, či Colours of Ostrava?

64543

4.8.2005 9:28

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64543

>A k nečernobílému pohledu a údajné nemožnosti získat
>povolení k akci takového rozsahu - vy neznáte akce jako Noc
>plná hvězd, či Colours of Ostrava?

Babka Blažková má pravdu, mohu to jen potvrdit. Noc plná hvězd, která se každým rokem koná v Třinci na Borku je opravdu velká akce na kterou se sjíždějí lidé z celé republiky, Slovenska i Polska. Jde o tisíce lidí, kteří se přijeli bavit. Vždy tam je také policie, ale ta pouze řídí dopravu, kontroluje přístupové cesty (protože nevím proč, ale všichni lidé by chtěli parkovat přímo na stadionu) dává informace o volných parkovacích místech. Jezdím tam pravidelně a ještě nikdy jsem neviděla, že by kohokoliv mlátila nebo nějak omezovala. Celý festival i když je velmi hlučný a určitě dává místním dost zabrat je vždycky perfektně zorganizovaný, včetně hygienického zázemí a občerstvení. Takže když se chce tak to jde. Pro organizátory to znamená především spoustu dlouhodobé práce , ale výsledek stojí za to.

64552

4.8.2005 9:50

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 64552

Ano
I za bolsevika se pod hlavickou SSM daly poradat akce, ktere svou ideologii jasne oponovaly
rezimu. A muzika hrala, pilo se a kourilo.
Bylo mi 18nact a poslouchal jsem tu "nesnesitelnou" hasisackou hard rockovou muziku, nosil blue jeans a byl povazovan ruznymi rudymi "typky" za vyvrhele spolecnosti.
Ach jo,....nechte je zit jejich zivot- at je jakykoliv.At si to vse proziji na vlastni kuzi.Dobre i spatne. Pokud je budeme mlatit, zaplatime zbytecne moc.

64554

4.8.2005 10:33

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64554

Vladimíre, já přece nechci nikoho narvat do nějakých mantinelů a případně je nechat zmlátit když se nepřizpůsobí.
Moje výtka se týká především organizátorů-neorganizátorům, protože ti účastníci se s tím jen nešťastně svezli, tedy aspoň ta většina.
Stačilo přece udělat jen pár základních věcí:
-Sjednat smlouvu o pronájmu pozemku (to se snad stalo)
-Přesně stanovit a jasně pojmenovat účel akce ( to se nestalo, protože pan Šroub jednou tvrdí, že jde o oslavu ukončení první poloviny prázdnin, podruhé že jde o oslavu narozenin)
-Dopředu to oznamit hygieně a zajistit základní povinnosti stanovené hygienickými předpisy , voda , toalety a pod. (to se nestalo, toto musí být na místěpřed začátkem akce)
-Oznámit to hasičům ( to se nestalo vůbec)
-Oznámit to příslušnému úřadu a policii (na to se taky vybodli). Místo toho si hráli s policajtama na kočku a myš a mněli z toho děsnou srandu.
Bohužel ten smích vinou pana Šrouba velmi rychle přešel v pláč.


Když se podíváte zpětně na komentáře předchozích technopárty a já jsem si ty dostupné prošla zpět do roku 2000, tak zjistíte, že je to pořád jedno a totéž. Stejné výtky, stejné problémy, stejné reakce.

CzekTech má tyto problémy už několik let a stále se stupňují, bohužel bylo jen otázkou času kdy dojde k velkému průšvihu.
Nemiluju obíhání úřadů, shánění potřebných razítek a povolení, ale chápu , že tyhle pro někoho banální a buzerační požadavky nejsou až tak od věci. Mají za úkol chránit především účastníky takových akcí a v neposlední řadě také jejich organizátory před případnými problémy.

Ať se vám to líbí nebo ne, žijeme v zemi kde platí nějaké zákony, vyhlášky a nařízení. Můžeme diskutovat o tom jestli jsou či nejsou špatné, ale v prvé řadě je musíme dodržovat a to všichni a bez rozdílu.
Chcete se snad dočkat toho, že jediným způsobem který naši zákonodárci najdou k řešení tohoto dlouholetého konfliktu bude zákon, který Technopárty striktně zakáže?

64557

4.8.2005 19:48

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Vlada 194.?.?.?

Reakce na 64557

Ano, já s Vámi vřele souhlasím. Organizačně (a právně) nebyla akce zvládnuta vůbec. Proto se ani neměla konat a policie byla oprávněna zakročit. Na druhou stranu, zkoušel někdo z vás získat u všech příslušných úřadů povolení pro pořádání technoparty? Já ne, ale věřím, že je to skoro nemožné.

64608

5.8.2005 6:52

RE: Nečernobílý úhel pohledu

babka_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 64608

Všechno jde, stačí chtít. Víte, co bych chtěla vidět? Alespoň fotokopie všech příslušných žádostí spolu s datem a razítkem podatelny, plus zamítavé stanovisko příslušných orgánů. Jsou nějaké stránky, kde by tyto dokumenty byly k vidění?
Asi ne, že. Že se vůbec ptám.
Říct, že to nejde je přece jednodušší.

64677

3.8.2005 1:58

Konečně něco systematického

brozkeff noname (tečka) tm (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 64179

1. Zvýrazňování textu velice pomáhá jeho čitelnosti a přehlednosti. Pro složitější komentáře by to mělo být nepsané pravidlo.
2. Tady má aspoň někdo myšlenky dobře srovnané v hlavě a nepíše v afektu hned potom, co si přečte támhle 'věrohodnou' zprávu. Oceňuji. Doufám, že ani pan Stwora nebude mít moc kritiky nad takovýmito příspěvky.

Můj skromný názor:
FAKT JE, že kdyby policie nezasáhla, škody by byly myslím i menší než teď. Pozemek by byl zničený podobně (třeba by ho i někdo uklidil) a technaři by místo toho nerušili (velice slabé slovo) lidi na Strahově. A mohl bych ve výčtu výhod NEZASAHOVÁNÍ pokračovat... Tím samozřejmě ještě neříkám, že nesouhlasím s panem Stworou, že řev do přírody nepatří... pořád ale myslím lepší, když jsou vyplašené veverky než když půlka čtvrti nemůže spát.

64227

3.8.2005 13:51

RE: Konečně něco systematického

Zrzek 147.?.?.?

Reakce na 64227

Take se rad v klidu vyspim, ale vas komentar ukazuje jasne nasi dnesni mentalitu - nejdriv clovek (se vsemi svymi nesvary) a potom priroda. Bohuzel uz si neuvedomujeme, ze jsme take soucasti prirody a jeji kurveni nam take nesvedci ...

64331

3.8.2005 12:02

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64179

>
>Mají mladí lidé právo se bavit?
>Mají.
>
>Byla akce CzechTec Legální?
>Byla. Byla pouze neohlášená místě příslušnému Obecnímu úřadu, což může být kvalifikováno nanejvýš jako přestupek pořadatele.
Právo shromažďovací patří k základním právům občana a lze ho omezit pouze zákonem - zákonným důvodem.
>
>Byl zásah policie oprávněný?
>Nebyl.
K projednání přestupku je příslušná místní Správní komise Obecního úřadu, nikoliv těžkooděnci s tankem, vodním dělem a vrtulníkem. V daném případě se policie dopustila trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele. Protiprávním postupem policie došlo k hromadnému narušení veřejného pořádku, plynulosti dopravy na dálnicí a místních komunikacích, ke způsobení hmotných škod a k poškození zdraví mnoha osob. Shromáždění lidí na odlehlém místě nezakládá narušení veřejného pořádku.

>
>Byl zásah policie přiměřený?
>Nebyl.

>
>Jinými slovy - obě strany se dopustily chyb.
Závažnost pochybení obou stran je nesrovnatelná. Trestnou činnost policie, která je tu právě proto, aby chránila právo a pořádek,
ničím omluvit nelze, naopak je potřeba z toho vyvodit přísné důsledky pro osoby, které brutální rozehnání pokojného shromáždění nařídily.

64308

3.8.2005 18:48

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Vlada 194.?.?.?

Reakce na 64308

Zapomínáte na jednu podstatnou věc:

Technoparty NENÍ (jen) shromáždění lidí na odlehlém místě.

64395

4.8.2005 13:38

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64395

>Zapomínáte na jednu podstatnou věc:
>
>Technoparty NENÍ (jen) shromáždění lidí na odlehlém
>místě.
Dobrá, bavíme se tady hlavně z pohledu "nemám rád techno, tak je dobře, že je zmlátili, já mám rád kostelní zpěvy, tak mě zmlácení nehrozí".
Zkusme to tedy vzít trochu z jiného konce.
Mnohý z nás jistě již nějakou tu akci organizoval. Ples,diskotéku, schůzi nebo sjezd politické strany, sportovní soutěže na veřejném prostranství, veřejnou protestní schuzi či shromáždění proti rozhodnutí městského zastupitelstva a pod. Tak konkrétně z vlastní zkušenosti prosím napište, jaká povolení jste pro uspořádání akce potřebovali. Dohodněme, se, že za povolení k uspořádání svatby pro 200 lidí nebudeme považovat objednávku 200 svíčkových v hotelu, ale jen listinu potvrzující, že akci lze uspořádat.
Některé akce jistě bez nějakého jednání a papírování pořádat dost dobře nelze. Třeba bez souhlasu správce komunikace nezajistím, aby policie v konkrétní den v určitou hodinu omezila či zastavila dopravní provoz na silnici, kde děti budou závodit na kolech. Pro ples bych třeba měl předložit seznam skladeb, které se budou hrát, aby byly vyměřeny autorské poplatky. Ke komerčním akcím je potřeba rovněž dokládat předpokládaný počet a cenu vstupenek, aby bylo možno vyměřit příslušné poplatky. Ovšem vyměření poplatků není rozhodnutím o povolení akce.

Prosím proto pište každý, kdo máte jakoukoliv zkušenost. Bude jistě i zajímavé porovnat, co je vyžadováno v ČR s tím, co je vyžadováno v USA, Kanadě či jinde.

Názory "Myslím si, že by bylo potřeba zajistit WC" neříkají nic o potřebě úředního povolení.

64577

4.8.2005 14:19

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64577

Tak dobrá z vlastní zkušenosti.
Týdenní letní soustředění pro osoby 15-18 let.( cca 50 osob)
Ubytování pod stany, polní kuchyně.
Organizátor:
1.) výběr a zajištění vhodné lokality, sepsání písemné smlouvy o pronájmu (v případě jednání s nájemcem je nutný souhlas také majitele) s přesně specifikovaným využíváním daného pozemku, přesně specifikované přístupové cesty (v případě , že se lze na tento pozemek dostat jen přez jiné pozemky potřebujete písemný souhlas vlastníků těchto pozemků), stanovení množství osob ,které se budou na daném pozemku pohybovat, zajištění úklidu, termínu. Oznámení na úřadu obce a předložení všech povolení. V případě, že chcete používat k vaření dřevo z okolního lesa, musíte mít opět souhlas majitele lesa kde je přesně specifikováno jaké dřevo můžete sbírat, kde se můžete v lese pohybovat, nikdo vám tam samozřejmě nedovolí vjet autem.
2.) oznámení místně příslušné hygienické stanici, předložení výše uvedené smlouvy, doložení splnění hygienických norem ( WC, pitná a užitková voda,skladování a likvidace odpadků, způsob stravování či vaření)
3.) oznámení hasičskému sboru opět předložení výše uvedené smlouvy, souhlasu hygieniků, kontrola z hlediska dodržování protipožárních předpisů.
4.)ohlášení na místní policejní stanici + předložení veškerých smluv a povolení.
5.)zajištění školeného zdravotnického personálu po celou dobu konání akce.
To jsou jen ty nejzákladnější věci, bez kterých to prostě nejde.
Po absolvování tohoto povinného kolotoče a získání všech potřebných povolení jako oraganizátor zodpovídáte za :
dodržování všech bezpečnostních, protipožárních a hygienických opatření.
Kterýkoliv z výše uvedených orgánů má pravomoc kdykoliv přijít a zkontrolovat zda nedošlo k jejich porušení a pokud ano může vám udělit pokutu, v závažnějších případech nařídit okamžité ukončení akce, o důsledcích trestněprávních ani nemluvě.Jako organizátor zcela samozřejmě zodpovídáte za to, že osoby mladší 18 let nebudou popíjet alkoholické nápoje. Z návštěvou hygienika raději počítejte, kontrolují naprosto všechno, berou stěry a vzorky. Nic neukecáte.
S majiteli pozemků, požárníky a policisty mám doposud jen kladné zkušenosti, nikdy zbytečně nebuzerovali a když bylo třeba tak i pomohli a stát se může opravdu ledacos.
Já vím je to na palici, ale dnes po zkušenostech také vím, že to má své opodstatnění.

64582

4.8.2005 23:40

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64582

Hezky posnaná činnost. Ovšem otázka zněla, kolik úředních povolení celkem jste na provozování tábora obdržela - musela si zajistit. Ve svém podrobném povídání nepíšete ani jediném úředním povolení.

Jistě souhlas vlastníka lesa, že v jeho lese můžete sbírat dřevo k topení, je také jistým druhem povolení, ale není to úřední povolení nezbytné k uspořádání zamýšlené akce. Vařit jste si mohli třeba na plynových vařičích nebo nechat dovážet jídlo hotové.

64643

5.8.2005 10:20

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64643

>Hezky posnaná činnost. Ovšem otázka zněla, kolik úředních
>povolení celkem jste na provozování tábora obdržela - musela
>si zajistit. Ve svém podrobném povídání nepíšete ani
>jediném úředním povolení.
Od všech výše uvedených orgánů jsem musela mít písemné povolení, to znamená , že jsem ho obdržela po splnění všech požadavků stanovených předpisy. Myslím, že jsem to napsala dost srozumitelně.Co na tom nechápete?

>Jistě souhlas vlastníka lesa, že v jeho lese můžete sbírat
>dřevo k topení, je také jistým druhem povolení, ale není to
>úřední povolení nezbytné k uspořádání zamýšlené akce.
>Vařit jste si mohli třeba na plynových vařičích nebo nechat
>dovážet jídlo hotové.
Nepleťe si to se stanováním v kempu, kde mimochodem také platí určitá pravidla.
Ať už vaříte na plynovém vařiči(což je pro 50 lidí nepoužitelné), nebo tam máte postavenou polní kuchyni na tuhá paliva, musí toto splňovat hygienické a protipožární předpisy. O skladování a používání plynových bomb snad tady ani nemusíme mluvit, rizika výbuchu si jistě uvědomujete sám.Pokud si necháváte jídlo vozit, opět zde platí přísné hygienické předpisy pro manipulaci s potravinami.Pokud je nejste schopen zabezpečit, nikdo z hygieny vám povolení nevydá.

64715

5.8.2005 11:07

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64715

Dano a vy znáte nějaký právní předpis, který vám ukládá jako pořadateli zajistit pro účastníky Czech Tech či podobné akce teplé jídlo? Na dětském táboře, to samozřejmě zajišťovat musíte, jinak by vám rodiče děti na tři týdny nesvěřili.

64722

5.8.2005 11:40

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64722

Karle pouze jsem odpověděla na Vaši výzvu:Mnohý z nás jistě již nějakou tu akci organizoval. Ples,diskotéku, schůzi nebo sjezd politické strany, sportovní soutěže na veřejném prostranství, veřejnou protestní schuzi či shromáždění proti rozhodnutí městského zastupitelstva a pod. Tak konkrétně z vlastní zkušenosti prosím napište, jaká povolení jste pro uspořádání akce potřebovali.
Takže skutečně nevím proč motáte dohromady CZechTek a teplé jídlo. Nikdy jsem netvrdila, že se tam musí podávat.

Ujasněme si základní věc: proto, abyste pozval x lidí na nějakou akci žádné povolení nepotřebujete
Pokud si chcete uspořádat svatbu pro 500 lidí v restauraci, tak vám stačí poslat pouze pozvánky a zajistit si v té restauraci svatbu. Všechny ostatní podmínky, které stanoví vyhlášky a zákony musí splnit provozovatel dané restaurace z hlediska zákona a předpisů je totiž organizátorem On a nikoliv Vy. Chápete to?
Pokud to chcete udělat na zelené louce stáváte se organizátoremVy a tak tato povinnost padá na Vás.
Je vám to už jasné?

64729

5.8.2005 7:17

RE: Nečernobílý úhel pohledu

babka_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 64582

Takže pro pana Karla ještě jednou a pomalu.
Smlouva o pronájmu pozemku či objektu, písemný souhlas majitelů pozemků, na nichž se nachází příjezdová komunikace, písemný souhlas hygieny s přesným vymezením, čeho se týká (to, co už uvedla paní Dana, plus prodej potravin, zejména teplého občerstvení), povolení k prodeji alkoholu a cigaret, doklad o provedené kontrole ohledně dodržování protipožárních předpisů, zdravotnický personál musí mít taky doklad - o absolvování kursu či alespoň zdravotnického minima, to že personál přicházející do styku s potravinami musí mít zdravotní průkazy snad nemusím zdůrazňovat, zapomněla jsem na něco? Jestli ano, doplňte mě. Pane Karle, spočítejte si to sám, vy to zvládnete.

64681

5.8.2005 10:03

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64681

Babko Blažková,
zapomněla jste ještě uvést, že řidiči vezoucí děti do tábora musí mím absolvovaný řidičský kurz, složené řidičské zkoušky, vystavený řidičský průkaz, u sebe doklad totožnosti, řidičský průkaz,technické osvědčení motorového vozidla, doklad a známku o provedených emisních zkouškách, o poslední technické prohlídce a v autě musí mít lekárničku, lano a základní montážní vybavení a musí být při jízdě připoutáni bezpečnostními pásy.

Babko Blažková, nejste tak hloupá, že byste nevěděla, že odvádíte diskuzi zcela jiným směrem. Otázka zněla, jaká povolení je pro pořádání konkrétní akce potřeba opatřit. Na tuto otázku odpovídáte, že pro pořádání dětského tábora je třeba mít souhlas k prodeji alkoholu a cigaret a jak musí být vyškolen zdravotní personál a že musí mít zdravotní průkazy. Tedy každý mluvíme o něčem jiném. To už přímo jste také mohla ještě napsat, že prodavači musí také umět číst a musí zvládat základní početní úkony, aby mohli počítat peníze.

Mnohé věci se rozumí samo sebou. To, že si musím předem vyhlédnout místo pořádání akce, je sice nezbytné, ale není to žádné úřední povolení. To, že se musím domluvit s majitelem či provozovatelem nemovitosti, kde hodlám akci uspořádat, se také rozumí samo sebou a také to není žádné úřední povolení. Pokud budu chtít pro svatebčany pohoštění v restauraci, musím se domluvit s provozním, aby mi rezervoval salonek a kolik a jakých má připravit jídel. To však také není úřední povolení, bez kterého bych nemohl sezvat svatební hosty na svatbu.

Babko Blažková. Záměrně mlžíte, protože je vám zřejmě naprosto jasné, že úřední povolení pro pořádání akce jako je Czech Tech není potřeba žádné. Pro provoz dětského tábora existuje právní norma a podle ní musíte tábor vybavit stanoveným hygienickým minimem. Na pořádání Czech Tech žádná specielní právní norma neexistuje a existovat nikdy nebude. Tedy platí obecné předpisy.

Pokud budu pořádat protestní akci pro 100.000 lidí, tak k tomu nepotřebuji žádné úřední povolení. Pokud to bude pořádáno na veřejném prostranství v obci, musím to jen obci dát na vědomí - ohlásit. Pokud na soukromém, tak se musím pochopitelně domluvit s majitelem, jestliže konkrétní pozemek či budovu sám nevlastním.
Podmínkou pro takové pořádání rozhodně není, že zároveň musím mít stánky s teplým občerstvením, alkoholem a cigaretami a prodavače se zdravotním průkazem. Je vyloženě na mě, zda-li si zřídím vlastní pořadatelskou službu nebo si vyžádám pomoc policie, příp. obojí. Ale úřední povolení NEPOTŘEBUJI ŽÁDNÉ!

64712

5.8.2005 10:13

RE: Nečernobílý úhel pohledu

babka_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 64712

Mluvila jsem o potřebných papírech k akci jako je tato technoparty, pane, nedělejte se hloupým. Jak už jsem několikrát uvedla, několikrát jsem se zúčastnila organizace rockfestů, takže vím, o čem mluvím.

64713

5.8.2005 10:48

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 64713

>Mluvila jsem o potřebných papírech k akci jako je tato
>technoparty, pane, nedělejte se hloupým. Jak už jsem
>několikrát uvedla, několikrát jsem se zúčastnila organizace
>rockfestů, takže vím, o čem mluvím.

Já zcela chápu, co jste řekla a co se snažíte osvětlit, ale Kódl pořád jen :" Pleju len, pleju len...".

64718

5.8.2005 11:10

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64712

Mnohé věci se rozumí samo sebou. To, že si musím předem vyhlédnout místo pořádání akce, je sice nezbytné, ale není to žádné úřední povolení. To, že se musím domluvit s majitelem či provozovatelem nemovitosti, kde hodlám akci uspořádat, se také rozumí samo sebou a také to není žádné úřední povolení. Pokud budu chtít pro svatebčany pohoštění v restauraci, musím se domluvit s provozním, aby mi rezervoval salonek a kolik a jakých má připravit jídel. To však také není úřední povolení, bez kterého bych nemohl sezvat svatební hosty na svatbu.

Tady máte zcela jistě pravdu. V tomhle případě totiž majitel provozovny nese všechny povinnosti stanovené předpisy a zákony. On zodpovídá , že jeho provozovna dané podmínky splňuje, jinak by mu ji totiž zavřeli. Tady je On provozovatel, či organizátor který vše zabezpečuje pro Vás a vy mu za to platíte.

Ujasněte si už konečně, že nepotřebujete povolení k pozvání x lidí na nějakou akci.
Ale ve chvíli kdy je chcete všechny dostat na jedno místo (a teď prosím týká se to skutěčně volných , otevřených prostor, zelené louky) musíte zajistit splnění všech podmínek stanovených vyhláškami, nařízeními a zákony .
V uzavřených a pronajatých prostorách zodpovídá za splnění těchto podmínek pronajímatel!!!!!

64723

5.8.2005 11:54

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64723

>Ujasněte si už konečně, že nepotřebujete povolení k
>pozvání x lidí na nějakou akci.
No konečně, naprostý souhlas. Počet potřebných povolení se rovná nule.

>Ale ve chvíli kdy je chcete všechny dostat na jedno místo (a
>teď prosím týká se to skutečně volných, otevřených
>prostor, zelené louky) musíte zajistit splnění všech
>podmínek stanovených vyhláškami, nařízeními a zákony .

A tak nyní konkrétně. Který zákon, vyhláška či nařízení vám ukládá jaká povolení musíte mít a co musíte zajistit, když se chcete třeba sejít na louce u rybníka s kamarády a koupat se, pokud louka je vaše nebo majitel louky s tím souhlasí a samozřejmě za předpokladu, že nějakým nařízením(třeba obecním) tam není koupání a slunění zakázáno.

Tak který zákon a která vyhláška vám ukládá, kolik musíte mít instalovaných záchodů, stánků s teplým občerstevním a prodejem cigaret a pod. když se tam chete sejít dva?
A který zákon či vyhláška vám ukládá, kolik takových zařízení si musíte zajistit, abyste se mohlo sejít 4, 40, 400, 4.000, 40.000, 400.000 osob?
Znáte nějaký takový zákon?

Samozřejmě, pokud hodláte být provozovatelem koupaliště, dětského tábora, aj. na to předpis existuje. Pro takový případ jsou přísné normy s počty osob na jedno WC. Ale neexistuje předpis, že na koupališti musíte vyvařovat a prodávat cigarety. Pokud tam někdo bude chtít mít stánek s občerstevním, tak také musí splňovat podmínky příslušného předpisu. Ale příslušné podmínky pro provoz stánku musí splňovat provozovatel stánku a nikoliv provozovatel koupaliště.
Mě jako iniciátoru srazu kamarádů žádný právní předpis neukládá, že musím zajistit pro svolané prodej cigaret či občerstvení. Nebo víte snad o nějakém takovém zákoně, který by mi to nařizoval?
>V uzavřených a pronajatých prostorách zodpovídá za
>splnění těchto podmínek pronajímatel!!!!!
Ano, odpovídá za splňování podmínek pro provoz daného zařízení.

Já netvrdím, že svolavatel Czech Tech neudělal žádnou chybu, že všechno si dobře pro konkrétní akci zajistil a že to nemohl udělat lépe. To v žádném případě. Já pouze tvrdím, že v daném případě bude možné prokázat nanejvýš přestupek nesplnění povinnosti akci předem ohlásit (pokud na daný případ se ohlašovací povinnost vztahuje). Žádného jiného porušení zákona či jiného právního předpisu se nedopustil.

64730

5.8.2005 12:20

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64730

>>Ujasněte si už konečně, že nepotřebujete povolení k
>>pozvání x lidí na nějakou akci.
>No konečně, naprostý souhlas. Počet potřebných povolení se
>rovná nule.
Omyl mluvíme každý o něčem jiném. Vy mluvíte o povolení, já o pozvání.Nikdo panu Šroubovi nikdy nevytknul, že neměl povolení k pozvání.

>>teď prosím týká se to skutečně volných, otevřených ...
>A tak nyní konkrétně. Který zákon, vyhláška či
>nařízení vám ukládá jaká povolení musíte mít a co
>musíte zajistit, když se chcete třeba sejít na louce u
>rybníka s kamarády a koupat se,....

Zase mluvíte o něčem jiném. Jak chcete srovnávat odpolední koupání a opalování u rybníku z technopárty?

>Tak který zákon a která vyhláška vám ukládá, kolik
>musíte mít instalovaných záchodů, stánků s teplým
>občerstevním a prodejem cigaret a pod. když se tam chete
>sejít dva?
Dva lidi u rybníka = technopárty pro x tisíc lidí?

>A který zákon či vyhláška vám ukládá, kolik takových
>zařízení si musíte zajistit, abyste se mohlo sejít 4, 40,
>400, 4.000, 40.000, 400.000 osob?
>Znáte nějaký takový zákon?
Ano.
Hygienická norma stanoví počet záchodů na počet lidí.

>Samozřejmě, pokud hodláte být provozovatelem koupaliště,
>dětského tábora, aj. na to předpis existuje. Pro takový
>případ jsou přísné normy s počty osob na jedno WC. Ale
>neexistuje předpis, že na koupališti musíte vyvařovat a
>prodávat cigarety...
Tady souhlasím, ale co to má společného z CzechTek?

>Mě jako iniciátoru srazu kamarádů žádný právní předpis
>neukládá, že musím zajistit pro svolané prodej cigaret či
>občerstvení...
To vám nikdo neukládá a já jsem to také nikdy netvrdila.

>>V uzavřených a pronajatých prostorách zodpovídá za
>>splnění těchto podmínek pronajímatel!!!!!
>Ano, odpovídá za splňování podmínek pro provoz daného
>zařízení.
A o tom to je.

>Já netvrdím, že svolavatel Czech Tech neudělal žádnou
>chybu, že všechno si dobře pro konkrétní akci zajistil a že
>to nemohl udělat lépe. To v žádném případě. Já pouze
>tvrdím, že v daném případě bude možné prokázat ...
Karle opravdu už nemám sílu ani chuť donekonečna vysvětlovat . Poradím Vám. Pošlete Váš dotaz na Ministerstvo zdravotnictví, hasičům, policii a na obec. Oni Vám pošlou vyjádření z odkazy na příslušné zákony a vyhlášky a vy na to budete mít konečně glejt.
Ale pochybuju , že vám to bude stačit.Vy nehledáte pravdu o čemž svědčí vaše argumenty. Vy klidně srovnáte technopárty pro x tisíc lidí s koupáním pár kamarádů u rybníka.Srovnáváte nesrovnatelné a považujete to za argument, taková diskuse je vážně o ničem.

64734

5.8.2005 13:30

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64734

Paní Dano, nepotřebuji nikam posílat žádné dotazy, protože jsem během posledních let i dost velká soustředění osob osobně organizoval. Tedy myslím si, že mám dost vlastních praktických zkušeností. Mohu vám potvrdit, že vždy a to i při organizování protestních akcí, mé jenání na úřadech včetně policie probíhalo naprosto bez problémů.

V čem se spolu nemůžeme shodnout je, že vy si pletete normy - bývalé ČSN - s právními předpisy. ČSN není právní norma, nepatří do soustavy právního řádu, resp. je na samém okraji. Za porušení ČSN nemůžete být nikdy nikým nijak postižena. Postižena můžete být pouze za porušení rozhodnutí, které vám uloží jako povinnost něco, co do rozhodnutí bude opsáno z normy. Tedy srozumitelně - postižena můžete být za porušení povinnosti uložené vám rozhodnutím, nikoliv za porušení normy. Norma sama o sobě není právně závazná, je to pouhé nezávazné doporučení.

64737

5.8.2005 13:52

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Reakce na 6

Karle, vím co je ČSN a vím co je právní předpis. Rozhodně si je nepletu.Nevím, ale připadá mi to jako když mluvíme každý jiným jazykem. Vy se odvoláváte na organizování prostestních akcí, tam skutečně můžete mít zcela jiné zkušenosti.
Nevím jak to chápete Vy, ale techopárty přece do této kategorie vůbec nespadá.

Trochu mi to připomíná situaci kdy si bude předseda aerolubu v Horní-Dolní stěžovat, že na jejich přistávací dráze nesmí přistávat ani startovat dopravní letadla, a přitom jejich Čmelákům to jde v pohodě. A to prosím nejenže mají budovu s WC a rádio, ale Franta Vopička klidně může dělat letového dipečera, protože na vojně hlídal letiště, takže přesně ví vo co kráčí a zvládne to levou zadní. To je přece jasná diskriminace a buzerace.

Dopředu se omlouvám, ale už nebudu s Vámi dále na toto téma diskutovat.

64740

5.8.2005 14:16

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 0

Bože Dano, kde jste četla, že jsem se podílel jen na organizování protestních akcí? Protestní byly pouze vyjímečné.
Navíc zákon přece nerozděluje akce při jejich pořádání na protestní a neprotestní, aby u protestních připouštěl nějaké výjimky. Copak to nevíte?

Ovšem pokud odpovíte na otázku jaký zákon platí při organizování akce pro 400 tisíc lidí, že to "Hygienická norma stanoví počet záchodů na počet lidí.", tak skutečně spolu nemáme o čem diskutovat. Diskutovat mohu pouze s někým, kdo má alespoň základní ponětí o předmětu diskuze. A to vy rozhodně nejste, přestože jste se podílela na organizaci nějakého pionýrského tábora.

64748

5.8.2005 14:34

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Dana 82.?.?.?

Reakce na 0

>Bože Dano, kde jste četla, že jsem se podílel jen na
>organizování protestních akcí? Protestní byly pouze
>vyjímečné.

Mohu vám potvrdit, že vždy a to i při organizování protestních akcí, mé jenání na úřadech včetně policie probíhalo naprosto bez problémů

>Navíc zákon přece nerozděluje akce při jejich pořádání
>na protestní a neprotestní, aby u protestních připouštěl
>nějaké výjimky. Copak to nevíte?

Vím, protestní akce jste do toho zamontoval vy, ne já. Možná jsem se vyjádřila neobratně.
>
>Ovšem pokud odpovíte na otázku jaký zákon platí při
>organizování akce pro 400 tisíc lidí, že to "Hygienická
>norma stanoví počet záchodů na počet lidí.", tak skutečně
>spolu nemáme o čem diskutovat. Diskutovat mohu pouze s někým,
>kdo má alespoň základní ponětí o předmětu diskuze. A to
>vy rozhodně nejste, přestože jste se podílela na organizaci
>nějakého pionýrského tábora.

Neodpovídala jsem na otázku jestli platí předpis (zákon) pro 400 000 lidí.
Odpověděla jsem vám obecně, na dotaz o existenci norem ohledně WC a počtu lidí.
Přestaňte bazírovat na nedorozuměních a už vůbec sem nepleťe pionýry. Začínáme se dostávat mimo mísu.
Pane Karle, už mně to unavuje, nechme to plavat.

64750

5.8.2005 17:20

RE: Nečernobílý úhel pohledu

babka_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 64734

Paní Dano, někteří mají zřejmě dlouhé vedení anebo jsou to totální demagogové. Já jsem vámi hezky rozepsaný příspěvek výše aplikovala na pořádání CzechTechu, jak zřejmě pochopili všichni, kromě některých. Vy jste to určitě pochopila taky, přesto se Vám omlouvám, že mojí vinou teď čelíte argumentům ještě idiotštějším než dosud.

64786

4.8.2005 15:48

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 64308

... je potreba z toho vyvodit prisne dusledky pro osoby, ktere brutalne rozehnani pokojneho shromazdeni naridili.
S TIM "POKOJNYM SHROMAZDENIM" JSTE ME TEDY ROZESMAL [smích]

Poprve ale slysim, ze tuto akci nekdo NARIDIL. Pan Satanek tu nekolikrat tvrdil, ze akci provedla policie sama (bez nejakeho narizeni).

64584

6.8.2005 7:15

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 64308

pane karle neverim svym ocim, to jste opravdu psal vy? [smích]
Bezva, dik

64935

2.8.2005 22:13

Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 82.?.?.?

Zeptam se ale na jednu vec: Co by se stalo kdyby ucastniky na pronajatou louku pustili, nechali je odehrat, sbalit se, uklidit louku a na rok zase odjet? Ja Vam reknu co by se stalo: HOVNO! A ted se podivejte znova do novin nebo na internet,abyste si opet pripomenul co se odehralo, co se deje v Praze a tak dale...

Mimochodem doporucuju shlednout z archivu dnesni Obcanske judo TV Nova. Namestek policejniho presidenta mimojine kratce pred CT rekl: "Pokud si organizatori legalne pronajmou pozemek a budou mit prislusna potvrzeni, tak policie v zadnem pripade zasahovat nebude..."

64183

2.8.2005 23:07

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 64183

Pokud si organizatori legalne pronajmou pozemek a budou mit prislusna potvrzeni, tak policie v zadnem pripade zasahovat nebude..."
---------------------------------------------------------------------
on řekl ........že se tam v tom případě policie ani nepojede podívat.
Nakonec ale musela,pač nějaký technařský kamion měl poruchu a zablokoval dálnici.A nastal bordel.Možná to byla smůla.

64194

3.8.2005 12:13

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64194

Člověče Vratislave, vy snad potřebujete úřední potvrzení s kolkem i na to, abyste se mohl vydělat.

Pokud si k sobě na chalupu nebo domů pozvu jakýkoliv počet lidí, nepotřebuji k tomu od nikoho žádné potvrzení ani to nemusím nikomu dopředu troubit.

Když budu mecheche pořádat v hospodě, tak mi stačí domluvit se s hospodským a říci mu, jak dlouhu v hospodě budeme a kolik má připravit jídla a pití. Žádné úřední potvrzení k tomu nepotřebuji.

64310

3.8.2005 19:07

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 64310

Ten chlap řek,že když budou mít pronajatý pozemek,tak se tam policie nepude ani podívat.
O jakém potvrzení mluvíte? [smích]

64403

2.8.2005 23:08

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

Kráťa 213.?.?.?

Reakce na 64183

Pavle,
nebylo to "Občanské judo", ale pořad "Na vlastní oči".
Bohužel, v tomto okamžiku ještě není dnešní díl v internetovém archivu televize Nova uložen, takže se nemohu přesvědčit, zda si to pamatuji lépe než Vy, dovoluji si ale tvrdit, že ten ko... ehm, úd, tam řekl jenom: "Pokud si někde legálně pronajmou louku, statek apod., tak se tam policie ani nepojede podívat"
Neříkal nic o "příslušných potvrzeních". Mluvil jen o legálním pronájmu. O to je to všechno smutnější.

Na závěr musím říci, že jak hodně věcí na Nově "nemusím" a za lecos by podle mého názoru zasloužili zrušit, tak právě tato část reportáže byl (díky panu Klímovi) absolutní majstrštyk !

64195

2.8.2005 23:09

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 64183

dnesni Obcanske judo TV Nova.
----------------------------------
Byl to pořad: Na vlastní oči.

64196

3.8.2005 6:27

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 64196

Ano , omlouvam se...

64244

3.8.2005 2:55

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

P. Peshmerga 69.?.?.?

Reakce na 64183

Nemohu než jen souhlasit. Po stránce organizační byla celá ta záležitost od samého začátku až do samého konce úplný disaster jak na straně organizátorů tak i na straně policie. Pokud by je na tu louku pustili, došlo by maximálně k znečištění louky a okolních pozemků, a to se dá za pomoci peněz a dobrovolníků vždycky napravit. Od pořadatelů Techparty se mohla vybrat vratná záloha na úklid a od účastníků party před odjezdem buď příspěvek na úklid nebo dobrovolná účast na úklidu a jsem přesvědčen, že všichni by byli spokojeni. Policie měla stát někde v záloze a zasáhnout jen v případě, kdyby se technoparty vymkla organizátorům z rukou, hygienici měli kontrolovat počet a stav hygienických zařízení a zásob pitné vody, ale jinak je nechat na pokoji. Pro příští léta pak ve spolupráci s veřejnými orgány najít opuštěné vojenské základny (a těch je bez blízkých vesnic hodně)a umožnit těmto mladým lidem něco podobného organizovat. Vytvořilo by to atmosféru tolerantnosti, ale i tzv. "goodwill". Namísto toho se teď o tom bude do nekonečna diskutovat v parlamentu, v novinách, je to pochopitelně dokumentováno i v zahraničním tisku a TV, organizují se a budou se opět organizovat veřejné demonstrace, a to ve všech větších městech (na které už policie - po tomto posledním průseru - nebude reagovat, jen stát v pozadí). Navíc se vytvořila opět nepříjemná situace mezi prezidentem ČR a premiérem, policie je zase na úrovni let 1989 atd. Stálo to opravdu za to? Já věřím, ačkoliv s tím hlukem a bordelem v blízkosti svého obydlí nesouhlasím, že mladí lidé si budou pamatovat, kdo proti nim zasáhl a budou v budoucnosti volit někoho kdo takovéto zákroky nebude povolovat, i kdyby by to měla být ta, mnou osobně nenáviděná strana ODS. A jen doufám, že tuto akci bude ODS předvolebně i volebně "dojit" do vítězného konce. Bublan musí dobublat, není jiného řešení.

64233

3.8.2005 6:31

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 64233

Vystihl ste to naprosto presne, dekuji

64246

3.8.2005 12:20

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64233

Ano, mladí lidé si budou pamatovat, že do roku 1989 je mlátila komunistická StB a nyní je mlátí stejná StB pod hlavičkou demokratické Policie ČR.

64313

2.8.2005 22:36

To zni jako provokace...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

...ze policie nebude zasahovat, pokud budou mit organizatori legalne pronajaty pozemek. Mimochodem je tam jasne uvedeno, ze tak bude oslava privrzencu elektronicke hudby, takze jakypak copak.

Prijde mi to podobne, jako kdyz USA tvrdily Saddamovi, ze pokud mu ma rupnout v bedne a obsadit Kuwait, tak mu do toho nebudou pindat... [chechtot]

Mno a vsichni dobre vime, proc se v 1991 konala operace Desert Storm, ze? [vyplazený jazyk]

64187

2.8.2005 23:01

Techno party

Karel 207.?.?.?

Zda se mi, ze toto uz zdaleka neni o nejakem hudebnim setkani, ale o tom, jak soucasna demokraticka vlada se rozhodla resit problemy s obyvatelstvem. Vcera to byli mladi lide, ovsem kdo to bude zitra? Mlade maminky ktere by protestovali proti tucnosti mleka, nebo zemedelci, kteri jsou nespokojeni nad cenami svych produktu. A nebo my, mozna se jen divajici. Vlada by nemela mit jen silu, ale take moudrost.
Predstavte si to takhle. Pane Paroubku, desetitice lidi se chysta na statni banku a chteji ukrast zlaty poklad. Paroubek: musime ochranit majetek statu pro nase obcany. Zavolejte sily v lyzarskych maskach a ukazte jak se stat umi branit. To by bylo opravnene.
Ovsem v tomto pripade, kdyz tato akce se ocekavala. Moudry politik by z toho jiste jeste ziskal politicky kapital a to tim, ze by to mozna pomohl poradat a zapojil by policii na dozor aby to bezpecne probihalo. Ovsem me se zda, ze si CSSD vykopala hrob. A mozna, ze to je zacatek druhe ocistky Ceskeho politickeho systemu.

64192

2.8.2005 23:43

RE: Techno party

Karel 207.?.?.?

Reakce na 64192

Jeste bych rad neco dodal. Tezkoodenci byli vymysleni puvodne na zastrasovani protestujicich. Svoji vyzbroji, barvou odevu a zahalenymi tvaremi maji pripominat katovi holomky. Jen velmi zridka musi fyzicky zasahovat. To, ze se tato prihoda rozvinula v opravdovy boj, naznacuje jake pocity ma mlada generace k silam statu.
Na druhe strane, tito mladi lide by byli povolani tou starsi generaci v case nebezpeci k obrane statu. Oni by to byli kdo by obetovavali sve zivoty. Proc bychom jim tedy meli odpirat tu trochu zabavy. A oni bojovali jako lvy. Ja verim, ze pan Havel se s hrdosti dival na novou generaci ktera zrejme bude poverena obnovenim demokracie. Znovu vytrhnout zemi z plizicich se sil kommunismu.

64203

3.8.2005 1:41

RE: Techno party

Kráťa 213.?.?.?

Reakce na 64192

Ovsem me se zda, ze si CSSD vykopala hrob.

Karle, nevykopala. Myslím, že "průzkumy veřejného mínění" zase tak moc lživé nejsou (i když - kdo ví) a koukněte, jak těm šmejdům rostou preference.
A pojďte se vsadit, že ti "normální" si Chro-chro Paroubka díky této akci ještě více oblíbili.

64220

2.8.2005 23:21

Kdo chce tak si přečte a to hlavně KOMENTÁŘ : PaNa Paroubka...

Fil 84 81.?.?.?

Technaři nejsou tančící děti, ale nebezpeční lidé, myslí si premiér. Jiří Paroubek napsal v Lidových novinách, že jádro příznivců technohudby tvoří posedlí lidé s anarchistickými sklony, mezinárodně propojení, kteří provokují silácké demonstrace proti pokojné společnosti.
Policie podle Paroubka pouze bránila sebe a okolí před agresivními útoky, které přívrženci technoparty vyvolali, což se jí nakonec povedlo. "Dala tím najevo, že jsme spořádaná, demokratická země."
Aby někdo říkal o mých znamích něco takového si myslim do dem. zm. nepatří. Jak říkjí pořadatelé,propůjčte nám staré letiště a nebude problém.. Když jim nikdo nevyjde vstříct tak se to hold odehraje i nelegalně a máme z toho takovou ostudu. Dnes to byli oni a příště to můžeme být i my ostatni,když se jim to nebude zdát... Nebyl to dav neonacistu ani teroristu a není ospraveditelné to tak přijmout že vše bylo v pořádku a můžou si za to teknaři.. Chyba NENÍ NIKDY jen na jedné straně a už vůbec se pak nedá ospravedlnit tak brutální síla!!! Když vás ženou na pochodu po fotbale že pácháte vytržnost tak je vše ok,ale tohle je moc... Nikdy bych neustoupil nátlaku a už vůbec ne na půl neoprávněnému o tom přece i ta trocha dem. co ještě máme přeci je. tuto hudbu příliš neposlouchám ani nestojím tolik na jejich straně,ale mlatit je mi nepříjde v pořádku ani tak. Snad rozumem ti co píšete že je to vše v pořádku neucítíte v budoucnu neco podobného na vás....pak by ste asi volali podobně....

64198

2.8.2005 23:26

Pane Stwora,...

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

...předtím jsem s vámi nesouhlasila,ale tentokrát je v tom hluboký kus pravdy.Je fakt,že jsme všichni zaspali ohledně všeho co jste vyjmenoval a lidé začínají harašit"vidlemi"až "ve čtvrt na jednu"a navíc v ne moc důležitém případě.Scénář NWO je bohužel už dávno na pochodu a nemůže ho patrně nic zastavit.Myslím,že i kdyby lidé(a to většina obyvatel čech,pardon Česka)začala demonstrovat při všech vámi zmíněných příležitostech,nic by se nezměnilo.Myslíte,že,jak se tu někdo někdy zmínil,ulice něco změní?Já myslím,že bylo je a bude pozdě vždy.Museli bychom přesvědčit většinu lidí,že se řítíme do spárů Šelmy.Lidé to však nechtějí poslouchat,nechtějí slyšet pravdu ať se jedná o cokoliv.
Chtěla jsem se zeptat,co děláte proti tomu co se děje vy.Správně jste nám vytkl,že se něco děje v nesprávný čas,na nesprávném místě a při nesprávné příležitosti.Co děláte vy proti temné budoucnosti,která nás čeká?Můžete namítnout,že tvoříte tento web,ano,určitě náročná a oceněníhodná činnost.Myslím ale,že se tu vytvořilo jádro a moc nových lidí sem nepřibývá(možná se mýlím),takže oslovujete jen mizivou menšinu těch,co chtějí být"osvíceni"novými názory.Co tedy děláte skutečného proti tomu co se děje?Já se přiznám,že sama nedělám nic.Sedím na prdeli a nic dělat ani nebudu(a popravdě bych se asi nezmohla na nic).Myslím,že za lidi,co každý den potkáváte(me) na ulici nestojí za to bojovat.Nechci říkát své pohnutky proč,ale těmhle lidem je v podstatě jedno co se děje.Sehnou hřbet pod čímkoliv bičem a jsou schopni kopat jen do ještě slabších než jsou oni.

64199

3.8.2005 0:04

RE: Pane Stwora,...

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 64199

>Myslím,že i kdyby
>lidé(a to většina obyvatel čech,pardon Česka)začala
>demonstrovat při všech vámi zmíněných příležitostech,nic
>by se nezměnilo.

Naprostá pravda. Ale je třeba bojovat i ztracenou bitvu. Je to naše povinnost.

>Chtěla jsem se zeptat,co děláte proti tomu co se děje
>vy.

Jen to, co může dělat jedinec. Upozorňuji na to, kde se dá. Snažím se přesvědčit lidi. A jsem ochoten jít mnohem dál, ale to teď nebudu rozebírat. V každém případě je nutno rozlišit zrno od plev. Uvědomit si, co je skutečně důležité a co méně.

>Myslím ale,že se tu vytvořilo jádro a moc nových lidí sem
>nepřibývá(možná se mýlím),

Podle diskuzí to tak vypadá, ale to může být mýlka. Dikutuje jen setina těch, kteří to čtou. Štamgasti tady jsou, o tom není pochyb - jako v každé hospodě. Ale myslím si, že noví přicházejí - a to je dobře.

64209

3.8.2005 12:20

RE: Pane Stwora,...

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 64209

Asi ano,mělo by se bojovat.Ale...
Poslední dobou mám pocit,že jakkoliv bude boj litý,budou věci stále stejné.Myslím,že náš blbý národ se vyléčí jen časem.A možná ani to ne.Stačí se podívat na vzrůstající preference sociální demokracie.Z těch i průměrný člověk pochopí,že lidé jsou jen stádečko,které věří jen pouhým rozšafným slovům(Paroubka,Grosse,Špidly),že se budeme mít lépe.Ve srovnání s dalšími co se tu vyskytují,mám patrně příliš málo životních zkušeností,ale narozdíl od daleko starších už vím,že chci-li se mít dobře,snadné to nikdy nebude.Spousta občanů ČR však trpí pocitem,že stačí zvolit sociálně-demokratickou stranu a veškeré problémy jsou pryč.Myslíte si,že za takové má smysl bojovat?
A kolikrát jsem už slyšela ty řeči:"Jó,jaký to bylo,když byl benzín za 2koruny"...každý z nás toho slyšel určitě spoustu.Lidé rádi vzpomínají na dobu totality.Mrzí mě,že i mí vrstevníci začínají preferovat KSČ(M).Chyba není jen v pár technařích,nebo policii,chyba je v celé společnosti.Společnost,jako celek,trpí rakovinou,která metastázovala téměř všude.NWO je svým způsobem jediná a nevyhnutelná možnost.Ať se nám to líbí,nebo ne.Boj proti tomu co se děje"za scénou",je vlastně boj s rakovinou v posledním stádiu.

64312

3.8.2005 20:12

RE: Pane Stwora,...

A. 194.?.?.?

Reakce na 64312

> Spousta občanů ČR však trpí pocitem,že stačí zvolit sociálně-demokratickou stranu a veškeré problémy jsou pryč.

Někteří si zase myslí, že stačí zvolit ODS/KSČM/...
V politických stranách ("napříč politickým spektrem"[mrknutí jedním okem] to vůbec často zavání minulým režimem.

Lituji Vás, že se nazýváte blbcem.

64409

3.8.2005 22:08

RE: Pane Stwora,...

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 64409

Řekla jsem"...náš blbý národ...",neřekla jsem,že jsem blbá.
Navíc,vzpomínáte na hezká slova J.Somra v druhém díle Básníků?
O tom,že chytrý člověk nepozná jestli je blbý a blci je to obvykle jedno?

Mě to jedno není...A co vám?

64440

4.8.2005 23:29

RE: Pane Stwora,...

A. 194.?.?.?

Reakce na 64440

Vy nejste Češka? Jestliže jste, pak to o sobě ovšem tvrdíte. Velice jednoduché. Víte, nesnáším tohle pomlouvání a jednoduchá tvrzení. Zavánějí indoktrinací, komplexy méněcennosti a nevzdělaností. Je ale fakt, že tímhle trpí kde kdo, stálo by to za průzkum (s čím to souvisí apod.).
S uvedenými slovy o blbcích s Vámi nesouhlasím. Myslím, že blbci není jedno, jestli je blbec nebo ne a rozhodně není schopen to poznat. Blbec se za blbce nikdy považovat nebude. Chytřejší lidé narozdíl od nich pochybují, zvažují a jsou schopni nahlédnout své omyly. To blbec nikdy. Ti, kterým je to jedno, náleží už do jiné psychiatrické kategorie (např. idiocie).

64640

4.8.2005 19:25

RE: Pane Stwora,...

TS 213.?.?.?

Reakce na 64209

Ale je třeba bojovat i ztracenou bitvu. Je to naše povinnost.

Toto tvrzeni je platne v pripade, ze mame neomezene mnozstvi prostredku. V pripade omezenych zdroju a silnejsiho protivnika je mozna lepsi si bitvy vybirat. Jde o dlouhodobe preziti a je nas malo. [pláč]

Spise bych rekl, ze nase povinnost je neprestat bojovat, a kdyz zrovna nebojujeme, tak alespon cvicit.

Sun Tzu ve sve publikaci "Umeni valky" to rozebira docela podrobne.

64606

4.8.2005 7:41

RE: Pane Stwora,...

babka_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 64199

Alexo, ono bohatě stačí, když člověk začne u sebe a nenechá si nasrat na hlavu od každého blbého úředníka. Když reklamuje špatné zboží (službu) a nevzdá to, nemávne nad tím rukou, ale tvrdě šlape na paty všem, co si myslí, že si mohou dovolit všechno vzhledem ke svému postavení. Když vím, že jsem v právu, je mou povinností se prát. Už s ohledem na ty další, co přijdou po mně. Nevím, v kterém koutě světa žijete, ale řekla bych, že toto je všude stejné, vládou, soudy a úředníky počínaje a velkými společnostmi konče. Bohužel, je drtivá většina lidí, kteří než aby se ozvali, tak radši sklopí uši a pak nadávají v hospodě u piva na špatný svět. Pokud se chováme jako ovce, nesmíme se divit, že se k nám jako k ovcím chovají.

64546

2.8.2005 23:38

Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Nejprve chci jen napsat že sám patřím mezi mladé lidi, jsem vrstevníkem těch co technopartistů. A i přesto souhlasím s policejní akcí proti czechteku. Mezi mladými lidmi se najde bezpočet dalších, kteří technopartisty nemají v lásce a kteří rovněž souhlasí se zásahem proti Czechteku. Takže nejde o generační problém. S technoparti nesouhlasím z následujících důvodů: Jedná se v prvé řadě o jeden ze symbolů dnešní konzumní společnosti, celé je to nejen degenerativní ale rovněž propojené s drogami atd. Techno navíc nemá nic společného s naší národní kultůrou a nemá tudíž právo na místo v České kůltůře. Když někdo chce poslouchat techno, tak at si ho klidně poslouchá a organizuje si třeba i koncerty atd. Ale at přitom neporušuje hrubě zákony(viz. drogy) a neruší extrémně okolí. Policie se nesnaží nešvary nijak vymýtit, tak je dobře že aspon někdy dělala svoji práci a zasáhla. Náš stát by měl chránit Českou národní kultůru a vychovávat v jejím duchu naši mládež. Je pravda že policie se mnohdy chová stejně nespravedlivě jako před rokem 1989, ale to není případ technoparty, to byl např. případ zásahu během zasedání MMF roku 2000 a jiné. V některých zemích jsou technoparty zakázány, to jen dokazuje že se jedná o nebezpečnou zvrhlost, která by se mněla zakát i u nás. Nemám nic proti velkým hudebním akcím, klidně at se na nich shromáždí třeba statisíce lidí a všichni at se dobře baví. Jde ale o to že by se přitom mněli dodržovat zákony a pravidla slušnosti a že by vše mnělo být v duchu národní kultůry.

64201

3.8.2005 1:29

RE: Souhlasím s panem Stworou

VAREL l_r_clam (zavináč) szm (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 64201

po tomto prispevku neviem ci sa mam smiat na celu hubu, alebo poslat autorovi nejake materialy o tom, ako sa dostat zo sekty.
to ze je niekto outsider medzi vrstovnikmi sa moze v neskorsom veku prejavit na dusevnom stave. nenavist a netolerancia psychickej pohode nepridava.

64218

3.8.2005 23:16

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64218

Sekta, autsider, nenávist, netolerance? O čem to vlastně mluvíte? Žádná z těch vámi jmenovaných věcí se mně nijak netýká.

64468

3.8.2005 1:42

RE: Souhlasím s panem Stworou

HoNzA 69.?.?.?

Reakce na 64201

Zorbo, ty kulturni clovece, nastupujici ceska kultura je pivo a huleni... [mrknutí jedním okem] uz ses nekdy zhulil?
Asi ne, kdyz te tak ctu. [chechtot]

64221

3.8.2005 23:12

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64221

Samozřejmě že ne. Trávu a další drogy nesnáším a nikdy bych to ani nezkoušel.

64467

4.8.2005 7:36

RE: Souhlasím s panem Stworou

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 64467

....drogy nesnáším a nikdy bych to ani nezkoušel.

Zorba
Verejne soukroma otazka:
Pozil jste, ci pozivate silne navykovou latku zvanou alkohol?
Prevazne obsazenou v tekutinach: pivo,vino, destilaty...

64545

4.8.2005 15:55

RE: Souhlasím s panem Stworou

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 64545

Pozil jste, ci pozivate silne navykovou latku zvanou alkohol?

Kazdy jiny by vam mohl rict: It is nothing of your bisnis. [cool]

64586

4.8.2005 22:51

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 213.?.?.?

Reakce na 64545


>Zorba
>Verejne soukroma otazka:
>Pozil jste, ci pozivate silne navykovou latku zvanou alkohol?
>Prevazne obsazenou v tekutinach: pivo,vino, destilaty...

Drogami myslím svinstva jako tráva, heroin atd. Alkohol k nim nepatří. Odpověd na vaši otázku zní: Ano, alkohol jsem požil a čas odčasu se ho napiju(na nějaké akci a pod.)

64632

5.8.2005 9:22

RE: Souhlasím s panem Stworou

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 64632

-Drogami myslím svinstva jako tráva, heroin atd. Alkohol k nim
-nepatří. Odpověd na vaši otázku zní: Ano, alkohol jsem
-požil a čas odčasu se ho napiju(na nějaké akci a pod.)
---
Cas od casu na nejake akci do sve tela vpoustite latku, ktera po poziti degeneruje mozkove i jine bunky v těle konzumenta a to takovym zpusobem, ze lide po poziti tohoto se chovaji tak, ze jiz sve reakce nejsou schopni kontrolovat.V mnoha pripadech, kazdodenne, dochazi k umyslnym ublizenim na zdravi spoluobcanu a to i s nasledkem smrti.
A protoze zijeme v Evrope, budu mluvit jen o tomto kontinentu. Kazdorocne umiraji desetitisice lidi zbytecne jen kvuli tomu, ze nekdo zneuzil navykovou latku zvanou alkohol a pod vlivem teto latky zabijel.
Bylo by dobre, kdybyste se zeptal pana farare. Nebudete mit pochybnosti o verohodnosti toho, co se snazim naznacit. Timto Vase demagogie dostane silne na prdel a treba se Vam rozsviti v te gebuli.
Ikdyz, na druhe strane,....nevedomost, [zmaten] , je sladka [cool]

64705

3.8.2005 2:31

RE: Souhlasím s panem Stworou

Meloun 85.?.?.?

Reakce na 64201

Zobro!
Píšeš to moc dobře a nikdy se nenech nalákat na nic špatného. Ale to si asi dělám zbytečné starosti,viď. Víš mám na mysli takové ty ošklivé návrhy co Ti tady dává Honza!!!
Neposlouchej takové lidi a zůstaň věrný svým zásadám, jsou nejen správné ale i moudré. To tekno, nebo jak se ta hrůza jmenuje musí být asi příšerná, když musel zakročit náš premiér, ještě že ho máme.
Já mám rád písničky kterým je rozumět a myslým si že kdyby si ti slušní co pořád jen nefetujou pustili na tý louce potichu třeba Vondráčkovou nebo Jandu a pořád u toho nefetovali tak by je tolik nezmlátili.

64231

3.8.2005 23:36

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64231

Já mám taky rád písničky kterým rozumím(i když Janda a Vondráčková to zrovna nejsou). Náš premiér ale nestojí za nic. A neboj se, hulit určitě nebudu [smích]

64475

3.8.2005 6:34

RE: Souhlasím s panem Stworou

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 64201

Zorba
Po precteni tveho prispevku si dovoluji dat ti radu do zivota.
Vem si doklady, uzlicek s buchtami a mazej do sveta.
P.S. A na tech cestach, v duchu narodni kultury, nauc se pravopis jazyka ceskeho.
Jinak,...myslim si, ze za bolsevika by z tebe byl modrokosilac jak vyshitey.

64247

3.8.2005 13:02

RE: Souhlasím s panem Stworou

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64247

>Zorba
>Jinak,...myslim si, ze za bolsevika by z tebe byl modrokosilac
>jak vyshitey.

Myslím, že nebyl, protože Zorba je hluboce věřící člověk a takové komunisti občas i zavírali. Ale jde na to mladík správně. Kdo nechodí do kostela a porušuje desatero, zaslouží pořádnou lekci policejním obuškem, aby se napravil. Správné jsou jen kostelní zpěvy.

Ovšem já jsem ateista. A tak navrhuji, aby policejní těžkooděnci stáli každou neděli ráno před všemi kostely a vodními děly a obušky rozháněli všechny tmáře, co by chtěli jít do kostela. Mají snad kolkované úřední povolení, že se mohou srocovat a svým hlaholením narušovat odpočinek pracujících občanů? A viděl jste snad již někdo v kostele veřejný záchod? Ani lékařská pohotovostní služba u takových NEPOVOLENÝCH srocování není farářem zajištěna a mohlo by se v kostele z těch bludů, co tam farář káže udělat i rozumnému člověku nevolno a dokonce by mohl i dostat infarkt.
Tady by se policajti mohli vyřádit a při štípání lebek věřících tmářů otužit pro plnění svých povinností k obraně vlasti.

Zorbo, nic ve zlém, ale toto asi ta nejsprávnější cesta nebude.
[smích] [smích]

64324

3.8.2005 23:25

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64324

Chodit do kostela by se sice mnělo, ale trestat nechození je nesmysl. Zato trestat porušování desatera by bylo správné a prospěšné. Potlačování náboženství je snad nejhorší zločin jaký může být. Vlastenectví je s náboženstvím neodmyslitelně spjato. Zákony musí být spravedlivé, prospěšné a na jejich dodržování se má přísně dbát.


64472

3.8.2005 23:47

RE: Souhlasím s panem Stworou

TS 213.?.?.?

Reakce na 64472

Zato trestat porušování desatera by bylo správné a prospěšné.

Vcetne Prvniho prikazani? A co na to Ti kteri neveri?

A kterou konkretni verzi Desatera mate na mysli? Ono se to v historii trosicku menilo - dost na to aby vas dobry pravnik z hodne veci vysekal.

64479

4.8.2005 0:07

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64479

Ti co nevěří by neměli být trestáni, ale neměli by ani své přesvědčení nijak propagovat a nebo se snažit dělat něco proti náboženství. Stát a církev by se mněli zárověn snažit obrátit pokud možno co nejvíc lidí na víru, zvlášt by se mnělo začít u dětí a mládeže.

V Bibli jsou přikázání jasně napsaná, takže není o čem pochybovat. Zákonodárství by mnělo vycházet především z Bible(tedy víry) a tradic a také rozumu a morálky.

64488

4.8.2005 0:19

RE: Souhlasím s panem Stworou

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 64488

>Ti co nevěří by neměli být trestáni, ale neměli by ani své přesvědčení nijak propagovat a nebo se snažit dělat něco proti náboženství. Stát a církev by se mněli zárověn snažit obrátit pokud možno co nejvíc lidí na víru, zvlášt by se mnělo začít u dětí a mládeže.<

Ty si tu "demograciji" představuješ jak nějakej konzervativní ajatoláh z Teheránu ale zkus obracet na víru sám můžeš začít chodit po bytech jak jehoviti. Výsledky zveřejnuj na Zvědavci.

64492

4.8.2005 23:35

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 213.?.?.?

Reakce na 64492

Islámská revoluce v Iránu byla velice pozitivní událostí která neobyčejně prospěla Iránu. Stejně tak doufejmě že jednou dojde k obdobné křestanské revoluci v Evropě. I Evropské národy by se měli vrátit ke svým tradicím a postavit se na jasný odpor USA, stejně jako kdysy Iránci.
Chodit po bytech rozhodně nemám v úmyslu. Mám ale v úmyslu (možná) zapojit se do národního hnutí a tak prospět své vlasti.

64642

4.8.2005 23:54

RE: Souhlasím s panem Stworou

TS 213.?.?.?

Reakce na 64642

Islámská revoluce v Iránu byla velice pozitivní událostí která neobyčejně prospěla Iránu.

Jenomze ted tam zaviraji bloggery, cenzuruji Net a zakazuji vlastnictvi prijimacu satelitni televize. Takze jestli budete mit smulu, krestanska revoluce se skutecne stane, a vyhraje spatna frakce (at uz katolici, protestanti, nebo jina podskupina, nektera s kterou nesouhlasite z jejich pohledu dostatecne intenzivne), muzete taky skoncit brucici v base.

Ja bych se do nabozenskych revoluci moc nehrnul. S bohy samotnymi se vyjit da, ale jejich fankluby jsou zatracene nebezpecne. Nerad bych abych musel se zbrani v ruce branit pravo na odlisny teologicky nazor.

I Evropské národy by se měli vrátit ke svým tradicím a postavit se na jasný odpor USA, stejně jako kdysy Iránci.

Odpor ano, ale ne takhle. Megakorporace nebo krestanskotaliban, to neni zrovna lakavy vyber.

64646

5.8.2005 13:33

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64646

Dnešní Irán je zemí která si váží tradic a odkazu předků. Zároven je zemí značně a úspěšně se rozvíjející, a na blízkovýchodní poměry rovněž zemí velmi demokratickou. A co je hlavní, je zemí svobodnou. A to vše díky islámské revoluci. Já doufám že i v naší vlasti a ostatních Evropských zemích zvítezí obdobná křestansko-národní revoluce. Díky ní by byli zachráněny naše tradice, kultůra a hodnoty zděděné po předcích. Zároven bychom se zbavili nadvlády Washingtonu a Bruselu a byli bychom svobodní. Když se podívíte na naše národní hnutí, tak je sice v současnosti rozstříštěné, pokud ale máme dosáhnout úspěšné revoluce, budeme se muset sjednotit pod jedním národním praporem. Pokud bychom se tříštili na frakce, bylo by naše hnutí-a tím i náš Český národ-poraženo. Pouze jednotni zvítězíme.

Píšete: >Ja bych se do nabozenskych revoluci moc nehrnul.

Jenže pouze nastolení pronárodního režimu může zajistit světlou a svobodnou budoucnost naší zemi, přežití národa a jeho záchranu před USA a globalizací.

Píšete: Megakorporace nebo krestanskotaliban,
>to neni zrovna lakavy vyber.

Neříkám že vlastenecká hnutí jsou jediná která dokáží porazit USA. Ale jsou to právě vlastenecká hnutí která se jako jedna zmála kladou alespon nějaký odpor Amíkům a která mají největší šanci USA porazit. Pokud nás někdo zachrání před Amíky, je mnohem víc pravděpodobné že to bude křestansko-národní režim, než režim liberálně-demokratický. A vlastenci(označení křestanský taliban považuji za lichotku a čest) náš národ zachrání, oprotitomu USA a jejich megarporace chtějí náš národ zničit.

64738

4.8.2005 0:22

RE: Souhlasím s panem Stworou

TS 213.?.?.?

Reakce na 64488

Ti co nevěří by neměli být trestáni, ale neměli by ani své přesvědčení nijak propagovat a nebo se snažit dělat něco proti náboženství.

Pocita se kladeni otazek zpochybnujicich zakladni dogmata jako "neco proti nabozenstvi"? Jestlize ano, neni takovy pozadavek v rozporu s pozadavkem na svobodu projevu? Jak by se pak melo jeho poruseni postihovat - zavedenim trestneho cinu kacirstvi?

Stát a církev by se mněli zárověn snažit obrátit pokud možno co nejvíc lidí na víru, zvlášt by se mnělo začít u dětí a mládeže.

Na kterou viru? (proc zrovna krestanskou, proc ne treba zen-buddhismus?) Katolickou, protestantskou? A jakou sub-verzi? A proc zrovna tuhle verzi a ne jinou? Vzhledem k tomu, ze i tyto frakce mezi sebou v historii bezne valcily, v nekterych regionech dodnes, je tato otazka docela dost dulezita.

64493

4.8.2005 23:47

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 213.?.?.?

Reakce na 64493

>Pocita se kladeni otazek zpochybnujicich zakladni dogmata jako
>"neco proti nabozenstvi"? Jestlize ano, neni takovy pozadavek v
>rozporu s pozadavkem na svobodu projevu? Jak by se pak melo jeho
>poruseni postihovat - zavedenim trestneho cinu kacirstvi?

Měl by se zavést trestný čin rouhání a snad i kacířství(ovšem né ve středověkém chápání). Kladení otázek zpochybnujících náboženská dogmata bych netrestal, ale neměli by se klást veřejně ani by se neměli rozšiřovat mezi lidi, mělo by se jednat jen o soukromou záležitost nějakých okrajových skupinek. Svoboda projevu je dobrá věc, ale i ta má své hranice.

Na kterou viru?

Odpověd je snad jasná. Na tu víru která u nás převažuje. Mám tím na mysli návrat ke křestanství, bud katolickému, husitskému, evangelickéme nebo pravoslavnému.

64645

5.8.2005 0:08

RE: Souhlasím s panem Stworou

TS 213.?.?.?

Reakce na 64645

Měl by se zavést trestný čin rouhání a snad i kacířství(ovšem né ve středověkém chápání).

Ugh. Trestny cin "zpochybnovani oficielni doktriny"?

Kladení otázek zpochybnujících náboženská dogmata bych netrestal, ale neměli by se klást veřejně ani by se neměli rozšiřovat mezi lidi, mělo by se jednat jen o soukromou záležitost nějakých okrajových skupinek.

Pokud je dogma dostatecne silne v kramflecich, nejakou tu otazku vydrzi. Jsem zvykly zachazet s nejruznejsimi teoriemi, a bud teorie vydrzi palbu zpochybnujicich otazek, nebo nevydrzi a pak je nahrazena teorii jinou, lepsi. Jako kdyz Newtona pro urcite "okrajove" podminky nahradil Einstein.

Budto je tvrzeni dostatecne odolne na to, aby se obhajilo pomoci argumentu a bez pomoci zakazu, nebo je v nem dira. Pritomnost zakazu o tvrzeni pochybovat je sama o sobe neprimou indicii slabosti tvrzeni.

Jinak dopadneme jako v Americe, kde je do skol za potlesku prezidenta vpasovavana pseudoteorie "intelligent design".

Svoboda projevu je dobrá věc, ale i ta má své hranice.

Kde? Tam, kde se to tomu kdo je zrovna u moci hodi?

Jakakoliv doktrina by mela byt zpochybnovana. Teprve pokud zpochybneni vydrzi, mela by byt podminecne prijata - ale jen do okamziku, kdy se v ni objevi dira.

"Question authority before it questions you."

64647

5.8.2005 13:52

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64647

>
>Ugh. Trestny cin "zpochybnovani oficielni doktriny"?
>

Zpochybnování by nemělo být trestné. Trestné by mnělo být urážení a zesměšnování náboženství.

To se zpochybnováním dogmat jsi vystihli celkem dobře. Zpochybnování křestanských a národních dogmat nemusí být trestné, nebot zjevenou pravdu nelze zpochybnit.

>
>Svoboda projevu je dobrá věc, ale i ta má své
>hranice.
>
>Kde? Tam, kde se to tomu kdo je zrovna u moci hodi?
>

Hranice musí být v každé čisté a slušné národní společnosti. Zákázána by mněla být např. propagace zločinů, úchylek, nemravnosti, rasismu a dalších škodlivých věcí.


>Jakakoliv doktrina by mela byt zpochybnovana. Teprve pokud
>zpochybneni vydrzi, mela by byt podminecne prijata - ale jen do
>okamziku, kdy se v ni objevi dira.

Křestanství, morálku, tradice, vlastenectví, tyto a další věci nelze nahradit ani zpochybnit, nebot se jedná o zjevené pravdy.

64741

5.8.2005 14:29

RE: Souhlasím s panem Stworou

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 64741

Zorbo, prosím jen skromný dotaz?

Komu a kým byly ty zjevené pravdy zjevené? Někomu důvěryhodnému?

Pokud je obecně známo, tak Bible byla kodifikována kolem r. 300 n.l. Předtím existovala jen celá řada menších spisků různých autorů a pergameny, psané i krátce před r. 0.

Bibli podrobně neznám a proto se jalo laik ptám: Kdy Bůh podle Bible zjevil Hebrejcům hebrejské písmo, aby mohli své zážitky zapisovat? Předpokládám, že za časů praotce Noe to ještě nebylo.
A když Bůh předal Mojžíšovi kamenné desky s desaterem, to už Hebrejci uměli psát?

64749

5.8.2005 20:15

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 213.?.?.?

Reakce na 6

Zjevené pravdy byli zjevené lidem Bohem a jeho posly(anděli, proroky). Bible je slovo Boží a je jedno kdo a kdy ji napsal. V době kdy hebrejci neuměli psát, si Boží poselství přenášeli ústně. Všechno to je otázkou víry. Pravdám nás učí nejen Bible(i když ta především), ale i zvyky a odkaz předků a zkušenosti z dějin.

64815

6.8.2005 18:25

RE: Souhlasím s panem Stworou

TS 213.?.?.?

Reakce na 0

Zjevené pravdy byli zjevené lidem Bohem a jeho posly(anděli, proroky).

Problem: Jak spolehlive rozlisit co je skutecne zjevene, a co je dusledkem psychicke poruchy? Psychiatricka literatura popisuje sirokou skalu symptomu zahrnujicich bohatou paletu vizualnich i sluchovych halucinaci. Vetsinou se jedna o muzske hlasy[1], coz by mohlo vysvetlovat tendenci "zjevenych" nabozenstvi k patriarchalite.

[1] http://newswww.bbc.net.uk/1/hi/education/4675103.stm

64988

4.8.2005 0:30

RE: Souhlasím s panem Stworou

Marty 84.?.?.?

Reakce na 64488

>Stát a církev by se mněli zárověn snažit obrátit pokud možno co nejvíc lidí na víru, zvlášt by se mnělo začít u dětí a mládeže.
>
>V Bibli jsou přikázání jasně napsaná, takže není o čem pochybovat. Zákonodárství by mnělo vycházet především z Bible(tedy víry) a tradic a také rozumu a morálky.

>


Jo nekolik takovych zemi kde zakonodarstvi vychazi z nabozenskych knih znam. Afganistan, Iran a podobne zeme. Skus si tam nekdy zajit a pak mozna pochopis co pises... A nebo chces zavest povinne nabozenstvi uz od materske skolky, povinne chozeni do kostelu, jedina pripustna hudba kostelni zpevy???? Pak uz chapu proc se Ceskemu KDU-CSL a Slovenskemu KDH rika mezi lidma Taliban. Vis, co? Zajdi radeji na http://www.holub.bloguje.cz/ . S tim fanatikem si jiste porozumis lepe jak s liberalni komunitou tady...

64497

4.8.2005 0:45

RE: Souhlasím s panem Stworou

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 64497

>Zajdi radeji na http://www.holub.bloguje.cz/ <

To je hustej blogger ten inža Holub. Ale má tam dost odpůrců co z něho většinou mají srandu tak nevím jestli by mezi ně Zorba zapadl. [zmaten]

64499

5.8.2005 14:07

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64497

Iránci a Afgánci dělají dobře že se drží svých tradic a hodnot. I my bychom mněli dělat totéž.
Výchova k víře a vlastenectví by mněla být povinná a to už i u nejmenších dětí. Obrazně řečeno: Děti by měli sát víru a vlastenectví už s mateřským mlékem. Povinné chození do kostela bych ale nezaváděl(pouze bych chození do kostela silně doporučil). Povolena by mněla být veškerá pozitivní umění, tedy nejen kostelní zpěvy. Jestli bych si porozumněl s panem Holubem? V otázkách náboženství a morálky asi ano. Jeho blog mi ale připadá velmi pozitivní a užitečný. Liberální komunita tady? Nějak jsem si nevšiml, já myslím že tu jsou zastoupeny snad všechny možné názorové proudy. A na zvědavci, pokud jsem si všiml, vycházejí většinou konzervativní a vlastenecké články.

64745

4.8.2005 7:42

RE: Souhlasím s panem Stworou

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 64472

Chces-li byti dobrym vlastencem, vem si sebou do kostela pravidla ceskeho pravopisu.

64547

4.8.2005 8:06

RE: Souhlasím s panem Stworou

Ben Hur 68.?.?.?

Reakce na 64472

Pane Zape divim se, ze kdyz jste tak dobry katolik, jak o sobe opakovane tvrdite, ze nevite to, ze vira v Boha je dar. Nekdo obdarovan je, jiny ne. Vnucovat nekomu viru, tak jak to delate vy se neslucuje s moralkou dobreho krestana. To, ze jste si rekl jednoho dne rano, ze jste verici krestan tedy neznamana, ze jim opravdu jste. Skutecnost, ze si myslite, ze vase rozhodnuti musi nasledovat kazdy neni ukazkou vaseho dobreho krestanstvi, nybr ukazkou cireho nabozenskeho fanatismu.

64549

5.8.2005 20:22

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 213.?.?.?

Reakce na 64549

Nikoho nenutím aby víru přijal, ale myslím si že stát by mněl vychovávat své občany k víře(zvláště ty mladé). Nikde netvrdím že má rozhodnutí musí následovat každý. Stejně jako mnoho dalších si však myslím že pro náš národ je nejlepší cesta víry a vlastenectví.

64817

3.8.2005 23:19

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64247

Nevím proč bych mněl chodit do světa. Ostatně do něj více méně chodím(tím myslím že hodně cestuju). Jinak za bolševika bych byl možná disident, ale určitě né bolševický kolaborant.

64469

4.8.2005 11:35

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zibe 194.?.?.?

Reakce na 64469

Už mě neser <b>mněl</b> se píše <b>měl</b>!

64565

3.8.2005 9:08

RE: Souhlasím s panem Stworou

Wrath 217.?.?.?

Reakce na 64201

A mohl bys mi prosím vyjmenovat co má právo být v české "kůltůře"? Žádná alternativa, nic nekonvenčního, jen se každej den koukat na Petra Novotnýho na Nově a v pátek hnít v místní hospodě a cucat ředěnou desítku?

64275

3.8.2005 23:31

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64275

Novácké pořady rozhodně nemají s Českou kultůrou mnoho společného. Do naší České národní kultůry patří např. lidové písně, tance, kroje, prostě celý krásný Český folklor. Dále pak naše národní hudba, od Smetany a Dvořáka, přes Hašlera a Kryla až po Landu a Orlík. Dále třeba naše vynikající světoznámá literatura a básnictví atd. atd.

64474

4.8.2005 0:24

RE: Souhlasím s panem Stworou

Marty 84.?.?.?

Reakce na 64474

Pan Kryl se v hrobe obraci ze je v jedne vete s Landou a Orlikem...

64495

5.8.2005 20:24

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 213.?.?.?

Reakce na 64495

Kryl byl dobrý vlastenec a Landa taktéž. Oba navíc byli představiteli správné národní kultůry.

64819

5.8.2005 20:31

RE: Souhlasím s panem Stworou

Adapa 81.?.?.?

Reakce na 64819

Byli??? Landa přeci stále ještě žije!

64821

3.8.2005 12:44

RE: Souhlasím s panem Stworou

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 64201

Hergot Zorbo vážně nebýt tebe a lunatika Nohejla tak tady na Zvědavci není žádná prdel. Jak ty si to představuješ to jak píšeš v "duchu národní kůltůry". To jako nějakou tancovačku v lidových krojích. No proč ne ale nevím jestli by ti tam pak přišli ty statisíce lidí [smích]

64317

3.8.2005 12:56

RE: Souhlasím s panem Stworou

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 64201

Hergot Zorba vážně bez tebe a bez lunatika Nohejla by tady na Zvědavci nebyla žádná sranda. Jen mne vrtá hlavou jak ty si představuješ ty tvoje "kultůrní akce" v "duchu národní kultůry". To jako nějaké tancovačky v lidových krojích? No nakonec proč ne jen nevím jestli by tam pak přišli ty statisíce lidí. [chechtot]

64320

3.8.2005 23:42

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64320

Nevím co je na vlasteneckých názorech, které zastávám, špatného nebo snad směšného. To jsou vám k smíchu i Palacký nebo Kramář s Masarykem?
Jinak národní kultůra v hudbě je prostě všechna slušná Česká tvorba. Od Dvořáka přes Haška po Landu. A samozřejmě také náš krásný folklor. A folklorní akce jsou velmi populární i u nás a jsou v Evropě země kde se na nich schází i statisíce lidí.

64477

4.8.2005 0:06

RE: Souhlasím s panem Stworou

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 64477

Jednou byla v TV jakasi Čínanka a ta tvrdila že Antonin Dvorak is the best american composer tak nevim ale když myslíš [smích] btw dat ho do jedne lajny s polofašounkem a rádobytemplářem Landou to vypovidá o slušném guláši v hlavě. Ty tvoje definice národní "kultůry" mi připomínají komunistické kulturtrégry kteří taky dělili kulturu na tu správnou pokrokovou a špatnou reakční. V Hitlerově Reichu to bylo to samý v bleděmodrým. Zajímalo by mne jestli ta správná národní "kultůra" je třeba Emil Vyklický (jazz) nebo legenda zábavového punku Visací zámek. Sice čeští umělci ale provozující hudební styly převzaté z nečeského prostředí. Co Forman většinu filmů natočil v USA? Kundera píšíci francouzsky? A co Bach s Mozartem to taky není národní "kultůra" tak to dáme na index jako techno?
P.S Jo patetický vlastenectví je mi velmi k smíchu a Masaryk byl liberální kosmopolita (jako já) s americkou manželkou a přítel Židů a čeští prvorepublikový nacionalisté (vlastenci) ho měli "rádi" jako ti dnešní Václava Havla.

64487

5.8.2005 20:35

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 213.?.?.?

Reakce na 64487

Dvořák(bez pochyby Český skladatel) byl stejně jako Landa představitelem správné národní kultůry a tudíž patří k sobě. Dělení kultůry správnou a špatnou je přirozená věc, všechno prostě nemůže být dobré. Tvorba převzatá z ciziny může být rovněž dobrá. Přednost je ale třeba dávat vlastní kulůře, avšak cizí netřeba nijak zavrhovat, pokud je i ona kvalitní.
Masaryk byl dobrý nacionalista, i když levicově orientovaný. Proto si příliš nerozumněl s pravicovími konzervativními nacionalisty. Potvrzením jeho pravého nacionalismu je např. jeho činnost za první světové, kdy rozbíjel Rakousko a usiloval o náš samostatný národní stát.

64823

5.8.2005 20:53

RE: Souhlasím s panem Stworou

hostující 84.?.?.?

Reakce na 64823

No a co jako 'křesťan'říkáte na to,že Masaryk byl jaksi také zednář?A zednářství,jak víme se s křesťanstvím slučuje asi tak, jako komunizmus.
Jo a Landa mi připadne spíš jako 'pózér',jestli rozumíte jak to myslím.
I když má určitě jednu obrovskou zásluhu,zásluhu jež vyváží všechna jeho negativa a to,že oživil odkaz Karla Kryla,protože mám pocit,že naši mocní a jejich pohůnci dělají vše ,aby národ na Kryla zapoměl!

64831

4.8.2005 0:09

RE: Souhlasím s panem Stworou

TS 213.?.?.?

Reakce na 64477

Nevím co je na vlasteneckých názorech, které zastávám, špatného nebo snad směšného.

Zastaralost konceptu nation-state. V dobe, kdy se vzdalenost mezi kontinenty meri v milisekundach roundtrip time, se zakonitosti tvorby a existence komunit ponekud meni.

To jsou vám k smíchu i Palacký nebo Kramář s Masarykem?

Masaryk? Myslite toho jesitneho dedka, co byl natolik fair-and-balanced, ze se svoje kritiky pokousel vystipat z novin kde pracovali?

Jinak národní kultůra v hudbě je prostě všechna slušná Česká tvorba.

Jaka jsou objektivni kriteria pro "slusna"? Je to kategorie "duc duc", kategorie "umta-umta", nebo kategorie "um-cararara"?

64489

5.8.2005 1:46

RE: Souhlasím s panem Stworou

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 64489

>Masaryk? Myslite toho jesitneho dedka, co byl natolik
>fair-and-balanced, ze se svoje kritiky pokousel vystipat z novin
>kde pracovali?

Tak teď si to hochu posr-l, v celé české historii nenajdeš lepšího českého státníka, učence, filozofa a spravedlivějšího člověka, než byl Masaryk. Ale hnidobijci si vždycky najdou nějakou šmouhu. [naštvaný]

64656

5.8.2005 7:31

RE: Souhlasím s panem Stworou

babka_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 64656

v celé české historii nenajdeš lepšího českého státníka, učence, filozofa a spravedlivějšího člověka, než byl Masaryk.

Tím bych se moc nechlubila.

64686

5.8.2005 9:08

RE: Souhlasím s panem Stworou

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 64686

>v celé české historii nenajdeš lepšího českého
>státníka, učence, filozofa a spravedlivějšího člověka,
>než byl Masaryk.


>
>Tím bych se moc nechlubila.

Dobrá, tak mi řekněte proč a taky KDO je podle Vás "silnější" osobnost. Díky. [cool]

64701

5.8.2005 17:27

RE: Souhlasím s panem Stworou

babka_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 64701

Právě že není nikdo. Bohužel. Proto bych se tím moc nechlubila.

64788

5.8.2005 10:32

RE: Souhlasím s panem Stworou

Jiri Satanek 62.?.?.?

Reakce na 64656

Filozofa? [chechtot]
To ma byt vtip? Co treba Patocka?
Ucence? [chechtot]
Cela rada schopnejsich.

64716

5.8.2005 20:41

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 213.?.?.?

Reakce na 64489

>
>Zastaralost konceptu nation-state. V dobe, kdy se vzdalenost mezi
>kontinenty meri v milisekundach roundtrip time, se zakonitosti
>tvorby a existence komunit ponekud meni.

Národní stát nemůže být překonán, jedině on je zárukou náší svobody.

>>
>Masaryk? Myslite toho jesitneho dedka, co byl natolik
>fair-and-balanced, ze se svoje kritiky pokousel vystipat z novin
>kde pracovali?

Masaryk byl vynikající Český nacionalista který statečně bojoval za naši svobodu. Samozřejmě i on měl své velké chyby, ale celkově byl jednoznačně dobrý.

>
>Jaka jsou objektivni kriteria pro "slusna"? Je to kategorie "duc
>duc", kategorie "umta-umta", nebo kategorie "um-cararara"?

Slušná hudba je mravná a pozitivní.64826

3.8.2005 19:21

RE: Souhlasím s panem Stworou

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 64201

Jestli si myslite, ze drogy jsou problem technaru, tak to se probudte, protoze znam spise trochu starsi lidi a ohledne muziky preferuju "kulturu" rocku, tak takovych 90% lidi na tvrdych drogach jako je heroin jsou rockery. A muzu vas ujisti, ze zavislost na heraku si uzenete rychleji nez na extazy a jintych tripech. Mimoto to patrim je mi 35, takze patrim ke generaci jez byla 15 let zpatky taky obvinovana z toho, ze nema tu spravnou "kulturu". Jak vidite tihle lide ted zacinaji udavat notu tomu kam pujde budoucnost, a vseobecna ani kulturni anarchie nenastala!! [oči v sloup]

64404

3.8.2005 23:45

RE: Souhlasím s panem Stworou

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64404

Samozřejmě vím že drogy nejsou problémem jen techna, ale právě techno je drogami pověstné a jsou tam nejvíce rozšířeny. Špatné jsou všechny drogy jedno jestli heroin nebo extáze.

64478

3.8.2005 23:52

RE: Souhlasím s panem Stworou

TS 213.?.?.?

Reakce na 64478

Špatné jsou všechny drogy jedno jestli heroin nebo extáze.

A co takhle kofein? Nebo alkohol (napr. v mesnim vine)? Nebo taky cukr, dost silne stimulujici produkci serotoninu v mozku? Je dobre oslazena kava neco spatneho, protoze v ni je ne jedna, ale rovnou dve drogy?

64481

2.8.2005 23:50

Bublan

Martin kolarmart (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Doufám, že ministra vnitra neztratíme. Bych byl rád, aby zústal. To mi teď připadá důležitější než technopárty (mimochodem, se zásahem taky nesouhlasím).

64206

3.8.2005 21:13

RE: Bublan

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 64206

Doufám, že ministra vnitra neztratíme. Bych byl rád, aby zústal.
-----------------------------------------------------------------
Já taky chci aby zůstal.Čím déle tam bude,tím hůře pro toho vyžraného Paroubka.
Blbane zůstaň. [chechtot]

64418

2.8.2005 23:54

Jen dodám...

Zorba 212.?.?.?

Souhlasím s panem Stworou rovněž v tom že dnes jsou vyzdvyhována různá práva, ale všichni zapomínají na povinnosti. Je to jeden z hlavních rysů dnešní zdegenerované společnosti. Práva a povinnosti jsou stejně důležité a nikdo by na ně neměl zapomínat. Dnešní společnost má velké problémy především proto že lidé zapomínají na své povinnosti. Zapomínají na to že člověk se rodí, žije a umírá pro vlast, že má žít svůj život především tak aby byl prospěšný svému národu a žil v duchu zákonů Božích. Jedinec není prakticky nic(tím neříkám že na něm vůbec nezáleží, jen říkám že jsou i mnohem důležitější věci), základní buňkou společnosti je rodina, samotný jedinec nemá téměř význam. Význam mají základní mravní hodnoty: Bůh, vlast, rodina. Sobecký konzumní individualismus, vzniklí v USA dnes díky této zloříši(Americe) zachvacuje a rdousí celý svět. Budeme se ho muset zbavit a obnovit naše tradiční hodnoty a kultůru, ohrožované amerikanizací.

64207

3.8.2005 1:47

RE: Jen dodám...

HoNzA 69.?.?.?

Reakce na 64207

Nooooo jeste lepsi [chechtot]
Hele Zorbo, co takhle "vimislet" nejakou dobrorisi?
Nebyla by?
Ale jsem si jist, ze jinak to myslis dobre, a to je hlavni...zejo? [mrknutí jedním okem]

64224

3.8.2005 2:06

RE: Jen dodám...

Kráťa 213.?.?.?

Reakce na 64207

U tvého předchozího příspěvku jsem se sám sebe ptal, jestli ti to všechno nenakukal pan farář ... A ejhle, o pár řádků dále mám úplně jasno !

V tom, že i USA patří mezi zloříše, v tom s tebou souhlasím. A když už narážíme na to zlo, tak tě mohu ubezpečit, že římsko-katolickou církev (odkud zřejmě "pocházíš"[mrknutí jedním okem] já osobně řadím mezi zlosekty. Skoro všechny křesťanské ...

A že jedinec nemá téměř význam ? Pět tisíc jedinců snad nějaký význam má, ne ?

64228

3.8.2005 23:52

RE: Jen dodám...

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64228

Mé názory jsou ovlivněny náboženstvím, ale né farářem.

Katolická církev je v něčem dobrá v něčem ne. Jednoznačně jsou správné její konzervativní názory. Její zasahování do politiky v různých zemích je diskutabilní, věčinou je správné, ale např. na Balkáně je jednoznačně špatné. Křestanská víra je bezpochyby správná a pozitivní a stejně tak křestanské církve jako takové.

Jedinec nemá význam. Význam má rodina, obec, kraj, vlast, národ, bratrské národy, lidstvo, -tedy uskupení jednotlivců.

64482

3.8.2005 23:57

RE: Jen dodám...

TS 213.?.?.?

Reakce na 64482

Jedinec nemá význam.

Historie, at uz ta "obycejna" nebo ta vedeckotechnicka, je k prasknuti precpana priklady toto tvrzeni popirajicimi.

64484

3.8.2005 0:01

Paroubek a Bublan

Zorba 212.?.?.?

Spousta lidí zde odsuzuje Paroubka a Bublana. Samozřejmě souhlasím, ale né kvůli technoparty. Zákaz Czechteku je správný. Paroubek a Bublan jsou ale odsouzenihodní z jiných důvodů. jsou to totiž zrádci kteří jdou proti vlastnímu národu a slouží cizím zájmům(USA a EU). Tak se dá bohužel popsat celá naše politická "elita". Ti kteří dnes zrazují vlast a kolaborují s USA, jsou stejní jako ti co dřív kolaborovali s komunismem(1948-1989), Německem(1939-1945) a Habsburky(před 1918).

64208

3.8.2005 13:04

RE: Paroubek a Bublan

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 64208

Hergot Zorba vážně nebýt tebe a lunatika Nohejla tak si tady naZvědavci neužijem takovou švandu. Jen mi prosimtě vysvětli jak si představuješ ty "kultůrní akce" v "duchu národní kůltůry". To jako nějaké tancovačky v lidových krojích? No proč ne jen nevím jestli by tam přišli ty statisíce lidí [chechtot]

64325

3.8.2005 14:54

RE: Paroubek a Bublan

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 64208

Zorbo ty kluku ušatá vážně nebýt tebe a lunatika Nohejla taky si tady neužijeme švandy. Jen mi prosímtě vysvětli co to je ta "národní kultůra" v "duchu národně-kultůrních tradic. Nějaké hopsání v lidových krojích. Proč ne jen nevím jestli by se zrovna na tohle hrnuli ty statisícové davy.

64339

3.8.2005 23:57

RE: Paroubek a Bublan

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 64339

Národní kultůru v hudbě jsem popisoval na této diskusi jinde. Národní kultůra je ta kterou jsme zdědili po předcích, ta kterou jsme tu mněli v čisté podobě před sto lety. Je to náš folklor, národní literatura, básně a písně, náboženství, naše rodinné a společenské uspořádání, zvyky a tradice.

64485

4.8.2005 0:17

RE: Paroubek a Bublan

Marty 84.?.?.?

Reakce na 64485

Jo a narodni kultura je to co tady bylo pred sto lety... Zajimavy nazor.

Takze v roce 1918 (1935 ? 1945 ?) udelame hrubou caru a vsechno co vzniklo po tomto roce zakazeme ?? A nebo do narodni kultury pripustime fasouny a skinheady (Orlik, Landa), ale v zadnem pripade ne privrzence etno music nebo folku?? A nebo udelame komisi vedenou Vatikanem, ktera bude rozhodovat co do kultury smi byt pripusteno a co ne? Nebo jak si to vlastne predstavujes ? Sorry ale nejak nechapu...

A nebo je narodni kultura to co posloucha a uznava vetsina naroda? Pak by to byl pred 100 lety sanson, pred 50 dechovka a dnes Kaja Gott, Helenka Vondrackova a Kriiiiidla Motyyyyliiii.... A co ty vis, mozna za 10 let nejaky ten pekny trance, house nebo techno uslysime i ve vysilani Ceskeho rozhlasu tak, jak tam dnes slysime pisnicky od Elanu nebo Michala Davida.

Rodina, spolecnost, zvyky, tradice... To vsechno se v case meni. Rodinne ci jine prirucky z tricatych ci padesatych let jsou dnes asi stejne smesne, jako budou smesne nase "rodinne hodnoty" nasim vnukum za 100 let... Nevim, nechapu co chces rict. Asi jsem na tebe prilis mlady a liberalni... Promin osobni otazku. Kolik je ti vlastne let? Mne je 45 a kdyz tady ctu tvy nazory pripadam si jako mlade ucho. Promin, ale to co tu pises - takovy nazory nemel ani muj deda co zemrel predloni v pozehnanym veku 83 let

64490

4.8.2005 18:08

RE: Paroubek a Bublan

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 64490

A nebo do narodni kultury pripustime fasouny a skinheady (Orlik, Landa)...

--------------------------------------------------------------------------
On Landa je fašoun? Jak se to pozná?
[velký smích]

64595

4.8.2005 23:23

RE: Paroubek a Bublan

Zorba 213.?.?.?

Reakce na 64490

Možná jsi mně zcela nepochopil. Já jsem psal že naše národní kultůra byla před sto lety čistá, zato dnes je zprzněná amerikanizmem a degenerací(např. když si u nás pustíte rádio, tak tam slyšíte pomalu víc angličtinu než češtinu). Bude potřeba ji očistit. Takže není potřeba dělat kdekoli tlustou čáru, jen je potřeba ochranovat to co je pozitivní, kulturní a mravné, od toho co je negativní, nekulturní a zkažené. Vámi zminovaný Landa, Orlík, folk a etno muzika patří k té pozitivní a tedy dobré kultůře. S tou komisí jsi to vystihl dobře. V národním státě by mněla vláda, ministerstvo kultůry a úřady řídit a ochranovat naši národní kultůru, udávat jí správný směr, mněli by zavrhovat špatné a vyzdvyhovat správné. A do tohoto procesu by mněla významně zasahovat církev(ale jen na naší národní úrovni, bez Vatikánu). Hudební tvorba Gotta, Vondráčkové, Elánu a Davida do národní kultůry patří.

Rodina, společnost, zvyky, tradice... To se nemění. To je stanoveno Bohem, předky a dějinami. Základní morální a společenská pravidla jsou nadčasová a zajištují přežití národa. Národ který opustí tradice svých předků a zdegeneruje je odsouzen k záhubě. Proto je potřeba abychom neopouštěli své tradice, ale snažili se je obnovovat a dodržovat. Např. rodinné příručky z dob první republiky nebo 19. století by naše dnešní rodinny mněli inspirovat. Kdyby to dnes fungovalo jako tehdy, hned by se skončilo s rozvodovostí a obnovila by se porodnost. A tak je to se vším.

Já mám konzervativní vlastenecké názory a ty může zastávat kdokoli bez ohledu na věk. Asi tě překvapím, mám 18 let. Nemyslím si ale že by bylo něco zvláštního na mém věku v kombinaci s názory. Když se podíváš např. na demonstrace vlastenců, tak tam většinu taky tvoří mladí lidi jako já. A spousta mích vrstevníků má podobné názory jako já.

64637

5.8.2005 2:56

RE: Paroubek a Bublan

Marty 84.?.?.?

Reakce na 64637

Ach jo. V tom pripade muzu doufat uz jen v jedine. Ze mi ma pokrocila hypertenze prinese druhy infarkt driv, nez se lidi jako ty dostanou k moci. To o cem tu mluvis jsem uz jednou v zivote slysel od jednoho fanatickyho Ajjatollaha v Afganistanu. Se zari a zapalem v ocich mi vykladal v podstate totez co ty jen Boha nahradil Allahem. A skoncil tim, ze vsechny co se neprizpusobi je treba popravit setnutim hlavy. Kdyz tak ctu o tom jak navrhujes zavest trestni cin rouhani a prisne trestat jakykoli odpor proti cirkevni doktrine (ze by znova upalovani nekonformnich lidi = kaciru a znovuzavedeni inkvizice ?)... jo kamarade, tak tohle da doktoru Chocholouskovi hodne prace... Jen ted nevim, zda svymi nazory dovedenymi ad absurdum jenom provokujes v teto diskuzi nebo uz zavedli do Bohnic net... [zmaten] [zmaten]

64659

5.8.2005 20:49

RE: Paroubek a Bublan

Zorba 213.?.?.?

Reakce na 64659

Ano, dříve či později se lidé jako já dostanou k moci. Bude to pro dobro národa a všech slušných lidí. Jak řekl pan Macháček, předseda vlastenecké fronty, "Náš čas přijde". Až se dostaneme k moci, pak bude zachráněna vlast a zločiny Amíků budou zastaveny. Názory vlastenců z jiných zemí jsou těm našim blízké. Ty je ale popisuješ v částečně negativním světle. Zbytek tvého příspěvku je jen nesmyslné popichování.

64830

5.8.2005 21:07

RE: Paroubek a Bublan

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 64830

To snad neni mozny pane Zorba. Kde vy na ty vase nazory chodite [překvapení]

V jednom z vasich prispevku pisete, ze kdo neveri v boha(to jsem i ja), tak to je jeho vec, ale nesmi to rikat moc "nahlas". Jestli nekdo veri v boha nebo ne, je kazdeho soukroma zalezitost. A aby skoly o krestanstvi ucili(jak vy take o tom nekde pisete) to je nesmysl. [zmaten]

64835

5.8.2005 21:02

RE: Paroubek a Bublan

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 64659

Nevím ale nemám 100 procentní jistotu že to co píše Zorba je myšleno vážně. Možná je ale jestli je to nějaká recese pak gratuluji.

64833

5.8.2005 21:03

RE: Paroubek a Bublan

Adapa 81.?.?.?

Reakce na 64833

Také mne to už napadlo [smích]

64834

5.8.2005 22:00

RE: Paroubek a Bublan

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 64833

Pan Zorba má 18 roků, tedy ještě není nic ztraceno, to myšlení se může vytříbit ! Na jedné straně mě tak trochu mrazí z těch výroků, na druhé straně - co vlastně by jsme mohli čekat ?

Vždyť on pan Zorba má silně nadpoloviční pravdu, pokud to tak můžu napsat a rychle to dovysvětlím, než z toho někoho obulí.

Je třeba vidět, že mladý člověk, pokud skutečně vážně přemýšlí nad minulostí, hodnotí současnost a z toho vyvozuje blízkou budoucnost, potom se tento mladý člověk nemůže vyhnout jisté radikalizaci myšlení. Podívejte se nezaujatě, do jakého to světa "jsme ty svoje děcka povrhli". Podívejte se na ten bordel, v jakém ten náš svět je !

Ovšem, my starší a lehce již otupělí přemírou znalostí toho, jak to ve skutečnosti chodí víme, že zatím všechny dobré leč takto radikální myšlenky byly cestou do pekla diktatur a neskutečného útlaku. A nesmíme porovnávat v tomto ohledu země islámské, jako třeba Irán se zeměmi z oblasti euro-atlantické civilizace.

Toto je asi ta největší chyba v úvaze pana Zorby. Ta naše "bílá civilizace", ta je již hodně dávno v takovém úpadku, že se již zachránit nedá a pan Zorba přichází pozdě. Křesťanská část lidstva padla "do osidel Satana" v okamžiku, kdy se začala šířit ohněm a mečem - v jedné ruce Bibli, v druhé ruce nemilosrdnou zbraň a v srdci myšlenky nikoliv na Boha, ale pouze na hmotné bohatství a moc !!

Pane Zorba, mě by zajímalo, jakého to ritu jste křesťan, abych se orientoval a eventuálně bych Vám raději mailem poslal notnou serii otázek ??

64850

5.8.2005 5:59

RE: Paroubek a Bublan

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 64637

V národním státě by mněla
>vláda, ministerstvo kultůry a úřady řídit a ochranovat
>naši národní kultůru, udávat jí správný směr, mněli by
>zavrhovat špatné a vyzdvyhovat správné. A do tohoto procesu
>by mněla významně zasahovat církev(ale jen na naší
>národní úrovni, bez Vatikánu). >
>>Já mám konzervativní vlastenecké názory a ty může
>zastávat kdokoli bez ohledu na věk. Asi tě překvapím, mám
>18 let. Nemyslím si ale že by bylo něco zvláštního na mém
>věku v kombinaci s názory.

Mě hlavně udivuje ten Tvůj nick, nevím jak moc na Tebe zapůsobil Kazantsakis, asi dost, ale podle některých Tvých názorů bych řekl, že je více Tvým vzorem Ignác z Loyolly, nebo Antonín Koniáš. A píše se vyzdvihovat, vidíš ten malý rozdíl ?
[zmaten]

64672

5.8.2005 9:21

RE: Paroubek a Bublan

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 64672

Pane Zdenku, pisete: Me hlavne udivuje ten Tvuj nick (to pisete o Zorbo).
Ja si spise myslim, ze jeho nick je "odvozen" od jmena ZORO. Jestli se nepletu, tak byl natocen nejaky film "Zoro mstitel". Byl to takovy "ochrance", neco jako si asi o sobe mysli pan Zorbo.
Pan Zorbo by se klidne hodil na politruka v dnesni "Mlade levici". Akorat me na nem prekvapuje ta "krestanska laska k bliznimu". To nak nejde s komunistama dohromady. [zmaten]

64704

4.8.2005 0:23

RE: Paroubek a Bublan

Marty 84.?.?.?

Reakce na 64485

Jo a narodni kultura je to co tady bylo pred sto lety... Zajimavy nazor.

Takze v roce 1918 (1935 ? 1945 ?) udelame hrubou caru a vsechno co vzniklo po tomto roce zakazeme ?? A nebo do narodni kultury pripustime fasouny a skinheady (Orlik, Landa), ale v zadnem pripade ne privrzence etno music nebo folku?? A nebo udelame komisi vedenou Vatikanem, ktera bude rozhodovat co do kultury smi byt pripusteno a co ne? Nebo jak si to vlastne predstavujes ? Sorry ale nejak nechapu...

A nebo je narodni kultura to co posloucha a uznava vetsina naroda? Pak by to byl pred 100 lety sanson, pred 50 dechovka a dnes Kaja Gott, Helenka Vondrackova a Kriiiiidla Motyyyyliiii.... A co ty vis, mozna za 10 let nejaky ten pekny trance, house nebo techno uslysime i ve vysilani Ceskeho rozhlasu tak, jak tam dnes slysime pisnicky od Elanu nebo Michala Davida.

Rodina, spolecnost, zvyky, tradice... To vsechno se v case meni. Rodinne ci jine prirucky z tricatych ci padesatych let jsou dnes asi stejne smesne, jako budou smesne nase "rodinne hodnoty" nasim vnukum za 100 let... Nevim, nechapu co chces rict. Asi jsem na tebe prilis mlady a liberalni... Promin osobni otazku. Kolik je ti vlastne let? Mne je 45 a kdyz tady ctu tvy nazory pripadam si jako mlade ucho. Promin, ale to co tu pises - takovy nazory nemel ani muj deda co zemrel predloni v pozehnanym veku 83 let...

64494

3.8.2005 0:47

bez komentara

LenTak lentak (zavináč) inMail (tečka) sk 213.?.?.?

Mě štve, že se často proklamuje, že v týhle kultuře drogy nejsou. Ony tam jsou. Samozřejmě že nejsou v celý kočovnický kultuře, protože ta zahrnuje divadelníky, hippisáky a technaře, takže když se ti lidi setkaj, tak si samozřejmě mají co říct. Ale v technokultuře drogy jsou a nelíbí se mi takový ty pokusy drogy schovávat
http://www.fredoledo.com/forum/viewtopic.php?p=362&highlight=&sid=c57a53049c1fdaab8780da7ec4577d31

drzim palce p.Vladimire

64215

3.8.2005 0:54

dnes bez titulku,vadi to nekomu?

Belveder 64.?.?.?

pokavad se skupina lidi odhodla k akci,kterou neohrozuji zdravi,mir a pokoj spoluobcanu,tak at si tam treba serou na prsa,to je jejich vec

64216

3.8.2005 1:38

RE: dnes bez titulku,vadi to nekomu?

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 64216

>pokavad se skupina lidi odhodla k akci,kterou neohrozuji
>zdravi,mir a pokoj spoluobcanu,tak at si tam treba serou na
>prsa,to je jejich vec

Souhlasím a jestliže se někdo chová jako dobytek, tak ať se pak nediví, že se s ním, jako s dobytkem zachází. [cool]

64219

3.8.2005 1:44

Z jiných pramenů

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Tohle není propagování jiného webu, ale na Kudlance se podobné téma vyskytlo také a velice mě překvapila (mile) reakce tamních čtenářů. Skoro s většinou jsem souhlasil. Tady už je to poněkud jiné a to už vůbec nemluvím o diskuzích za články v českém tisku. [oči v sloup]

64222

3.8.2005 1:44

Na BL byl docela hezky seznam otazek - lec odpovedi zatim nejsou...

zalozak 202.?.?.?

Prepisuji co napsali jini ale souhlasim s tim:
---------------------------------------------------------
Otazky vznikly jako reakci na prispevek pravnicky ktery je ponekud zaujaty (pravnicka je referovana jako HS)
1. Legalita akce - opravdu není potřeba pro akci pro 20 000 lidí zařídit nic jiného než souhlas majitele pozemku se vstupem na něj?

2. Přístup na pozemek - máte k dispozici pozemkové mapy, výpis z katastru, případně jíné dokumenty, ze kterých by vyplývalo to, to tvrdí HS?
3. Jde v případě vyjádření policie o tom, že majitel souhlas odvolal skutečně o cílenou lež, nebo o jen o chybnou interpretaci toho, co pan Plesky na policii řekl? Je k dispozici podepsaný protokol? Sám Plesky přiznává, že jde o interpretaci toho, co řekl. Minimálně se zdá být jasné, že policii řekl, že předpokládal účast 50 - 100 lidí.

4. Opravdu dálnici zablokovala policie, jak tvrdí HS, nebo to byli neukáznění řidiči? Přikazovala jim policie, aby se řadili do všech pruhů a tam zastavili? Co říkají pravidla silničního provozu? A těch 150 sedících v uvolněném pruhu - to bylo také na příkaz policie?

5. HS píše "mrtvý - pravděpodobně v souvislosti se zákrokem zasažen kamionem" - Jakou souvislost se zákrokem má autorka na mysli? Má snad jiné informace, než že dotyčný vystoupil v Plané a šel po dálnici?

6. Je pravdivé vyjádření policie, že 8 z 10 soundsystémů stály na jiných než pronajatých pozemcích, stejně tak, jako že většina lidí byla na cizích pozemcích? Pokud ano, proč to HS neuvádí?

7. Umožňuje smlouva mezi panem Šroubem a panem Pleskym i vjezd vozidel na pozemky? Není tam zmíněn.

8. Jak pan Šroub dodržel ustanovení této smlouvy, že bude dbát na pořádek?

9. Měli všichni účastníci souhlas pana Šrouba se vstupem na pozemek, jak to vyžaduje smlouva? Pan Šroub říká, že si pozval jen 50 - 100 lidí, a o ostatních že nic neví.

10. Jak pan Šroub dodržel to, co prý slíbil panu Pleskymu, že si pořídí všechna potřebná povolení - jaká povolení obstaral?

11. Jaké jsou hygienické požadavky na několikadenní akci, které se zúčastní 20 až 40 tisíc lidí? Kolik toalet, pitné vody atd. je třeba? Lze na leteckých snímcích, kterých je opravdu mnoho, ukázat, že tak skutečně ony toalety, cisterny s vodu a kontejnery na odpadky v potřebném množství směřovaly a policie je zastavila?

12. Lze doložit nebo vyvrátit tvrzení, že byly policií rušeny mobilní telefony? Nebo šlo obyčejné přetížení sítě, která v tomto místě nemá velkou kapacitu?

13. Lze doložit nebo vyvrátit tvrzení, že tvrdé jádro asi 500 účastníků vyběhlo proti policejnímu kordonu a zaútočilo na něj?

14. Lze získat nějaké věrohodné informace, jak to bylo s informovaností účastníků a výzvami policie? Mnoho jich tvrdí, že až do chvíle, kdy na ně dopadly obušky, vůbec netušili, že policie chce, aby odešli. (?!)

64223

3.8.2005 1:57

A takhle tady žijem.

Meloun 85.?.?.?

Dnes jsem byl koupit v jednom umaštěném hokynářství cigára. A prodavač se kterým občas prohodím nějakou holou větu o počasí na mě mrkl a povídá
"ty se s nima nesrou,co?" Já v domění že je řeč o demonstracích odpovím, co taky jiného mohli čekat, přičemž mám na mysli politiky. A prodavač dal se do řeči. Měli je tam zmlátit, až by z nich stříkala ze všech krev, hajzlové zasraný. Co si jako myslej, že si tady budou fetovat a co, jako.
A očíčka pod jeho umaštěnou pleší se zaníceně leskla. A tak mi přišlo líto mu kazit radost z "víteztví" a tak s ironií v hlase, kterou ta figurka není schopna pochopit, jsem se s ním rozloučil souhlasným
"NO JISTĚĚĚĚ!"
Cestou domů my ale přišlo zvláštní jak prodavač, bývalý příslušník SNB vyhozený po převratu od sboru, si i přez "křivdu" na něm spáchanou domokratickými procesy, uchoval lásku k pořádku a k svištícím pendrekům.
No co, škoda!
Mohl to být dobrý náčelník. [pláč]

64225

3.8.2005 21:25

RE: A takhle tady žijem.

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 64225

Měli je tam zmlátit, až by z nich stříkala ze všech krev, hajzlové zasraný. Co si jako myslej, že si tady budou fetovat a co, jako.
.....................................................................

Bingo pánové.Pro tyhle lidi byla "hra" na ochranu klidu a pořádku zorganizovaná.Pár bodíků se hodí.
Sakra,copak zasáhnou policajti s pendrekama,když váš soused řve,řeže manželku a poblije chodník? Hovnajs.

64421

3.8.2005 2:39

Rada k zamyšlení

Robin 83.?.?.?

Jé pane Stwora, Vy by jste se měl vrátit do CZ.
S takovými postoji by pro Vás privatizérský, židobolševický režim už nějaké místo našel.
Třeba: úředníka, prokurátora ( přelakováno na státního zástupce),
příslušníka PČR, kukláče (oba pod výsluhovou rentou - o tom se Vám v Kanadě ani nesní). Nebo tiskového mluvčího na ministerstvu, PR (taky neni špatné job). Nebo třeba v režimních médiích - pochopitelně šéfredaktora (dobrý plat a 4*do roka granty, pro představu jeden grant bývá cca 100 000 czk}.
Mňo, a nebo by Vás zaměstnala Trasnacionální oligarchie, v reklamě ,v PR k tomu dostanete časopis, nebo server (jenom žádný Web zine, ty ty ty [mrknutí jedním okem]

Inu uvažujte o tom.

__ Šanci máš jenom jednou,
tak abys ju nepropás,
jsme na tom všichni stejně
ja, ty, každý z nás .....

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

64232

3.8.2005 19:31

RE: Rada k zamyšlení

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 64232

Poslyste prvni si jen ta cvicne prectete, clanky na Zvedavci, diskusni prispevky a zamyslete se nad tim kolik pripadnych let kriminalu pan Stwora riskuji v Kanade vzhledem na kauzu Ernst Zundel. Na rozdil od vas neni schovany za nickem, ale nese svou odpovednost pod svym jmenem. Jak vidite i osobni utok na editora vam byl zverejnen, taky podnet k zamysleni!! [oči v sloup]

64406

3.8.2005 3:37

Za Stworu!

HoNzA 69.?.?.?

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005080205

64237

3.8.2005 4:39

RE: Za Stworu!

TS 213.?.?.?

Reakce na 64237

Stejny web, jiny pohled: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005080203

A jeste jeden popis, zajimavym stylem psany:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005080102

64239

3.8.2005 6:27

Milí příznivci Czech Teku

J. Hruška 62.?.?.?

Milí příznivci Czech Teku,

vaším problémem je naprostá zmatenost. Pro to, aby se podobná akce stala legální, nestačí problematický souhlas majitele jednoho z pozemků, na kterých se koná. Je potřeba zajistit základní hygienické podmínky. Například vašemu jemnocitu asi uniklo, že po pěti tisících lidech zůstane každý den kolem pěti tisíc hoven. Je tedy nutné mít dostatečně dimenzované záchody a po skončení akce tento nechutný odpad ekologicky zlikvidovat. Je třeba mít dostatečně vydatný zdroj nezávadné vody - mimochodem, rád bych slyšel váš řev, kdyby se čtvrtina účastníků nakazila třeba tyfem. Nepochybně by za to mohla vláda, policie atd. Prostě všichni kromě organizátorů. Je třeba mít vybudována parkoviště a připravena opatření pro případ úniku ropných látek. Dále pořadatelskou a zdravotní službu. Vyjádření majitelů okolních pozemků, představitelů okolních obcí a ekologů. A tak dál. A u všeho podpisy svéprávných a dosažitelných lidí, kteří v případě problémů budou pohnáni k odpovědnosti. Věřím, že kdyby byly tyto předpoklady alespoň v hrubých rysech dodrženy, ani pes by po Czech Teku neštěkl.
Dále vám asi uniklo, že všude na světě občan napřed uposlechne pokynů policistů a pak teprve diskutuje. Následky jiného chování musí přičíst v první řadě sám sobě.
No a na závěr: Ty vaše výkřiky o gestapu a komunistech nemluví ani tak o policii a vládě, jako o vás.
J. H.

64245

3.8.2005 6:52

RE: Milí příznivci Czech Teku

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 64245

>Je tedy nutné mít dostatečně dimenzované záchody a po skončení akce >tento nechutný odpad ekologicky zlikvidovat.

Jak se ekologicky likviduji hovna a hajzlpapir? Susenim na slunci a palenim v kamnech? [chechtot]

64249

3.8.2005 8:48

RE: Milí příznivci Czech Teku

zalozak 202.?.?.?

Reakce na 64249

Pavle Certe Nemce.... co zde demonstrujes!

Podstatne je nasledujici:
1) K tomu aby se akce takoveho rozmeru konala NESTACI jen car papiru s textem ktery zcela umyslne zamlcuje podstatu akce (nevim jak dle pravniku v Cechach ale leckde jinde by byl neplatny)
2) Pokud policie naridi urcita pravidla na silnici, ci nekomu vyklidit pozemek tak je vasi povinosti (stejne jako jineho obcana demokraticke zeme) toho uposlechnout. Muzu si pro sebe nadavat, stezovat si, muzu je i pak zalovat a vysoudit treba bilion ale zakladem je povinost poslechnout.
3) Vase naivita a vriskani o potlacovani demokracie nezna mezi... mohl jste se jiz dozvedet ze tyto akce jsou napr. v Anglii nelegalni. Proc se nepresvedcite jak by s vami jednala policie tam

4) Nepochybuji ze na akce byli take lide kteri si chteli jen zatancovat. Ovsem take se tam pravidelne sjizdeji ti kdo a) tam chodi demonstrovat sve "pravo" delat si co chteji na ukor ostatnich b) casto se tam jsou porvat a obcas i solidne sfetovat. Navic temer vsem ucastnikum "technoparty" vcele s organizatory prijde samozrejme ze se pravidla, regulace, ci prikazy policie nerespektuji. Prave tyto skupiny se staly duvodem proc byly takoveto akce zakazany a proc si ti "slusni" holt nemuzou jen tak zatancovat.

Je stupidni parodizovat otazky treba vykalu - fakt nevite o cem mluvite pri tom mnozstvi lidi. Uz to zaznelo nahore... ona takova mensi epidemie mezi par tisici lidmi by radne zacloumala jejich prozitkem z techna.

Hovorit o tvrdem ci mekem postupu policie nema smysl. Zakroky "na telo" vsude na svete jsou brutalni a bohuzel situace sama vetsinou eskaluje v bitvu. Pokud si myslite ze policie jinde na svete by byla mene brutalnejsi jdete si to vyzkouset.

Je ovsem pravdou ze z nejakeho duvodu bylo kolem cele akce videt nerozhodnost. Nejvetsi chybou policie zrejme bude ze nemela pripravene a naplanovane strategie vyvoje situace predem.

64271

3.8.2005 15:02

RE: Milí příznivci Czech Teku

Kráťa 213.?.?.?

Reakce na 64271

Který úmyslně zamlčuje podstatu akce ? Můžete mi tedy vysvětlit, co bylo její podstatou ? Já myslel, že podstatou byl sraz příznivců elektronické hudby.

Ne máte pravdu, na srazu nemusí žádná hudba hrát. Mohou se o ní jen bavit. A konečně - nemusí se ani bavit o ní. Mohou se bavit třeba o tom, že Paroubek je dobytek. Jen musí každý z nich být příznivec elektronické hudby !

64340

3.8.2005 9:38

Souhlas-nesouhlas

G3 212.?.?.?

Jsem proti CzechTeku a se zásahem policie souhlasím. S čím nesouhlasím, je Váš postoj vůči NWO. Pokud v NWO skutečně budeme mít plné krámy a právo na zábavu, pak se budeme mít dobře a nebudeme nic jiného potřebovat. Rozhodně budeme mít lepší život než Vaše generace, což nám asi (jak plyne z Vašeho odporu vůči NWO) závidíte.

64281

3.8.2005 10:57

RE: Souhlas-nesouhlas

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64281

Pokud v NWO skutečně budeme mít plné krámy a právo na zábavu, pak se budeme mít dobře a nebudeme nic jiného potřebovat.

To nejste moc nároční. Chléb a hry - na to utáhli už otroky ve starém Římě.

64292

3.8.2005 18:00

RE: Souhlas-nesouhlas

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 64281

Nezávidíme, na beton ne ! [velký smích] Ale to Vám asi dojde až hóóódně za dlouho..

64385

3.8.2005 10:24

JC

JC 81.?.?.?

Pane Stwora tak se mi zdá,že v tom vašem příspěvku je trocha schizofrenie.Na jedné straně se zastáváte budovatelů NWO při potlačování
"chuligánů"/prosím o definici kdo to je, protože soudruzi,kteří toto označení v minulosti hojně používali tak nazývali každého kdo vyčuhoval z jejich UWO/unique world order/ a na druhou stranu vyčítáte "technařům" že jsou pasivní jako ovce, když se někdo snaží jim NWO naočkovat.
Mimochodem :povolená zábava a plné obchody to nemusí mít,žadnou spojitost
s NWO jak píšete, to platilo už ve starém Římě.
Píšete,že v Evropě/zváště pak v UK by s nimi zatočili,že mají od roku 1994 zakázáno pořádat podobné koncerty/doufám,že zákonem, na ja pane Stwora,ale u nás takový zákon zatím neplatí/alespoň pokud vím/ a v tomto
ohledu bylo nařízení Generálního tajemníka ČCSD Paroubka ,že zakročit je potřeba rasantně, politickou objednávkou hodnou jeho předchůdců generálních tajemníků.Následné lži a vykrucování se ze strany budovatulů NWO nechávám stranou.
Máte pravdu v jedné věci.Příště si to technaři zařídí lépe po právní stránce budou mít všechna povolení i advokáti budou na místě a vše bude košer možná i Paroubek se dostaví,přestřihne pásku a dá proslov o pozitivním vlivu techna na zvyšování porodnosti.
Doufám,že to už Vám vadit nebude.To bude přesně zapadat do vaší teorie o NWO.

64288

3.8.2005 11:34

Tak znovu...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

http://imgs.idnes.cz/oprilohy/infografika/technoparty/smlouva_techno1.jpg

Cize, pozemek byl v pronajmu/majetku, technaru. Jak i slepy vidi, pozemek je pronajat za ucelem "soukrome oslavy ukonceni prvni poloviny letnich prazdnin - srazu posluchacu elektronicke hudby".

Jakym pravem vstoupila (nemluve o nasili, dopousteneho-se na ucastnicich akce) policie na soukromy pozemek?
A kterej z tech dementu zbil i 15-ti letou divku tak, ze zustava v nemocnici? [překvapení] [oči v sloup]

A kdo to tu ma odvahu jakymkoliv zpusobem tohle chovani omlouvat?
[překvapení] [překvapení] [překvapení]

64300

3.8.2005 11:59

RE: Tak znovu...

Dana 82.?.?.?

Reakce na 64300

>Jak i slepy vidi,
>pozemek je pronajat za ucelem
"soukrome oslavy ukonceni prvni
poloviny letnich prazdnin - srazu posluchacu elektronicke
hudby".


A kde je tady napsáno něco o soukromé oslavě narozenin pana Šrouba, tím totiž argumentoval ještě včera ve zprávách.
Jak v tom mněli mít jasno policisté, když v tom má zmatek pan Šroub?

a co teprve prohlášení které vyšlo na www.freetekno.cz :TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ ÚČASTNÍKŮ FESTIVALU TANEČNÍ HUDBY CZECHTEK 2005 ?
"CzechTek nepotřebuje ke svému konání žádné povolení (žádné takové totiž ze zákona nevyplývá), CzechTek se zkrátka koná. "

Kdo se potom má v tom vyznat?
Pokaždé tady melou o něčem jiném. Divíte se policistům, že tomu nevěřili? Já teda ne.

Možná by bylo vhodné vybrat si příště někoho kdo jasně řekne oč jde, zařídí vše potřebné a hlavně bude si za svým důvodem stát.

64307

4.8.2005 10:48

RE: Tak znovu...

google 84.?.?.?

Reakce na 64300

Trodas
niektorym ludom, by si tu kopiu mohol pribit rovno na celo, aj tak budu stale mlet svoje. oni totiz zrali mudru kasu plnymi lyzicami, ich len tak rychlo nejaky argument nerozhodi. [mrknutí jedním okem]

64559

4.8.2005 16:45

RE: Tak znovu...

TYR 62.?.?.?

Reakce na 64300

V zaujme ochrany vlastnickych prav susednych vlastnikov pozemkov a pre zaistenie verejneho poriadku ma na to policia pravo. Ak sa ucastnici akcie domnievaju, ze policia postupuje nezakonne mozu na nu podat staznost, alebo maximalne postavit sa na pasivny odpor, ale musia pocitat s dosledkami ak nie su v prave. Podla inych vypovedi a zaberov, (kt. tancujuce deti nezverejnuju) doslo k brutalnemu utoku na policiu pri vykonavani svojich pravomoci a poskodzovaniu majetku. Policia ma pravo pouzit aj ovela silnejsie donucovacie prostriedky.
Ako by asi dopadol takyto utok na policiu v inych krajinach EU, al. USA?
Uz parkrat dopadol a taketo akcie zakazali. Myslim, ze v GB uz nad pocet ludi vacsi ako 10.
Nizsie som napisal, ze taky utok nenapadol ani mafianov, ani skinov, atd. Este tak najvacsia zberba futbalovych "fanusikov" Takze asi urazu tancujuceho dievcatka na prenajatej luke nieco predchadzalo.
S obranou to nema nic spolocne, jednoduchsie je odist a pocuvat vcas vyzvy policie.
Ozaj, je akcia tisicov neznamych ludi sukromna, alebo verejna?

64590

5.8.2005 7:57

RE: Tak znovu...

babka_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 64300

A jiná povolení nemáte, Trodasi? Nebo alespoň zamítnutí žádosti o povolení této taneční akce, nejlépe s razítkem obce, prosím.

64692

3.8.2005 12:16

Pan Stwora opět udeřil hřebík na hlavičku

Sombrero Králova hora 148.?.?.?

Technopárty jsou úplná povrchová prkotina, žádná opozice, žádný protest, a Bubla má bohužel pravdu, žádná myšlenka za tím. To nejhorší, jak píše pan Stwora, už jsme si skutečně na sebe nechali ušít a ani nehlesli. Podobně vyznívá tuším včera Keller v Právu: technaři jsou další skvělí konzumenti a budoucí kolečka postmoderního kapitalismu, orientovaného na vlastní, sobecký zážitek. Není to žádná antisystémová revolta, jen blbá zábava spojená s bezohledností vůči okolí.
Nicméně to vůbec neomlouvá nemístnou policejní brutalitu a naschválnosti. Na BL je mapa i článek o Mlýnci a dané přstupové cestě. Vypadá to tak, že policisté blokádou záměrně znemožnili legální příjezd na pozemek, tj. donutili účastníky technivalu k nelegálnímu chování. A to je dost vážné. Pak není mezi "adrenalinovými" rebely technaři a mezi policejními složkami žádný mravní rozdíl.

64311

3.8.2005 15:51

Bavíme se o právech nebo o nárocích ?

Penguin 81.?.?.?

To, že pochybily obě dvě strany incidentu je evidentní. Osobně v roli diváka považuji "výkon" obou dvou konkurujících si sil za "nesledovatelný" a příště bych na jejich "představení" určitě nešel - ignoroval bych je. Což samozřejmě neznamená, že s konkrétně předvedenými formami jednání souhlasím, opak je pravdou.
A do diskuse samotné bych přidal jenom jednu řekněme "terminologickou" poznámku.
Když už se někdo sdělujeme (opak propagandy či provokace), snažme se být srozumitelní alespoň v používanýchh pojmech. Tím mám na mysli, že nejčastěji používaným pojmem (nejen v této diskusi) je pojem PRÁVO a přitom, je zřejmé, že prakticky VŠICHNI ho používají ve zdeformovaném, pozitivním smyslu jako NÁROK NA NĚCO. Ale pojem PRÁVO není synonymem k pojmu NÁROK a proto nároky na něco-cokoliv jsou z principu vždy sporné, kdežto práva se formulují v zákonech ! Za každým nárokem (na rozdíl od práva) totiž musí být povinný - tedy ten, kdo má povinnost tyto nároky (domnělá práva) uspokojovat. Proto něco takového jako např. právo se bavit či právo na chuligánství jsou stejně nediskutovatelné nesmysly jako např. nárok na majetek (na to jej vlastnit a nakládat s ním dle vlastní úvahy máme pouze právo). Jsem tedy toho názoru, že všechny podobné diskuse jako je tato (samozřejmě i nad jinými tématy) téměř vždy vyznívají zmatečně, přičemž na vině jsou pojmy-slova, jejichž obsah-smysl je orwelovsky a plíživě zindividualizováván bez toho, aby si to diskutující explicité uvědomovali. Nejen páně Stworowi loutkaři tak lidem berou přímo pod jejich zadky jejich jistoty s jediným cílem. Dosáhnout toho aby se lidé nedokázali smysluplně dorozumět. Přičemž nadkritické množství ještě ne zcela promytých (a ještě k tomu schopných se zorganizovat) mladých pro ně jednoznačně představuje bezpečnostní riziko (jehož míru je potřeba oklasifikovat ?), ať se to selskému rozumu daňového poplatníka zdá jakkoliv absurdní.
P.s. Trestuhodný výkon státní správy (nejenom policie) - pod jednotným velením, tedy skupinu - oceňuji coby nezůčastněný divák známkou 5 (a to ani nepředpokládám, že by svým jednáním primárně vystupovali proti PRÁVU KAŽDÉHO ČLOVĚKA na život, či svobodu smýšlení a jednání), nýbrž zasahovali (samozřejmě nepřiměřeně a zřejmě i protizákonně) proti NÁROKUM jedné skupiny občanů na spornou formu seberealizace (spornou ve smyslu existence velkého množství externalit s touto formou spojených).
Nezodpovědný výkon teknařů - individuálně smýšlejících a jednajících osob pak oceňuji známkou 1 - 5 podle toho, jak který osobně reagoval na situaci do které se dostal (žádného z nich osobně neznám). Generalizace jejich chování jakožto skupiny pak je další nesmysl, protože zcela evidentně nepodléhali žádné skupinové strategii.
P.s.s. Qui bono ? - Uvidíme.

64350

3.8.2005 18:48

Pane Stwora ruku na srdce

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pane Stwora, jsem na vasem webzinu kratce, ale stacil jsem vypozorovat, ze dost lidi, kteri vidi policejni zakrok proti technarum jako politickou objednavku, nikdy nesympatizovalo se zavadenim tzv. NWO, nemyslim, ze by to bylo fer obvinit je. Mate pravdu v tom, ze lide se budou angazovat v tom, co je pali. Takze stret policie a technaru vzhledem na reakci brnkl na citlivou strunu. A to, ze nejde pouze o generacni problem je jasna paka, mladi co nemaji technare radi se budou vyskytovat na extremnich castech levice i pravice. Tusim, ze obdobne budou rozdeleni i jine vekove skupiny. Odpurci zakroku budou vice politicky orientovani na stred, pokud pominu elementy typu anarchistu. A ta Britanie je fakt dobry pripad, ale to znamena protlacit problematicky zakon diskriminacniho charakteru a do toho se zadna parlamentni strana nehrne. Pokud totiz technari vedi, ze prijdou o drahe technicke vybaveni, tak zadnou nepovolenou akci poradat nebudou to si budte jisty! O tom, ze policajti jednali na politickou objednavku jsem presvedcen. Za prve uz pred prijezdem postaveny stany, kde pozdeji probihalo osetreni ranenych, za druhe tisic policajtu z republiky nezorganizujete za jeden den. Jedna z mala ozbrojenych jednotek, ktera je do 24 hodin schopna nasazeni v terenu v Cesku je napr. pohotovostni tusim prapor dislokovany v Pardubicih. A tam byl policajti z ruznych utvaru z celeho Ceska. Pokud se prokaze ruseni signalou rusickou o vysokem vykonu na vsech frekvencich, pak toto vybaveni ma URNA. I krajske utvary maji problemy s vybavenim spickove elektroniky, na novinkach.cz mate zpravicku o vytvoreni mobilniho pracoviste na rychle vyhodnocovani zaberu policejnich kamer instalovnych na stadonu Baniku v Ostrave. Chuliganstvi zcela jiste nepatri mezi lidska prava, ale pokud policie se spolupodili na vytvoreni nejake situace a pak ji vyostri a nakonec tvrde zakroci, pak je treba zjistit jak to bylo. Mela to byt vystraha do budoucna? Pokud, ano tak ma predstava demokracie je zrejme panu Paroubkovi a spol. cizi!! Technari totiz obtezuji lidi hromadnou akci jednou za rok, ale policie funguje ve spolecnosti stale. Policajty potrebujeme, ale jde o to taky jake? Pokud chcete tak to muzete uvest jako clanek, jenz representuje opozicni nazor.

Muj e-mail je lu-tze@hotmail.com, jmeno je prave narodil jsem se 1970, ziju v Chicagu. Rene Bartosek

64394

3.8.2005 19:02

RE: Pane Stwora ruku na srdce

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 64394

Tohle jste napsal dobře. Vidím to podobně. Nevím, jestli šlo o politickou objednávku nebo ne, jisté je, že se policie na ně chystala dlouho před začátkem. A jak už bývá zvykem, zvorali co mohli a ještě to přepískli, co se násilí a provokací týče.

Nicméně pořád tady zůstává ten problém, že ta akce byla ilegální a do přírody nepatří. Žádná podobná akce - ani ty oficiální. Že neexistující pořadatelé nemohou zajistit, aby neobtěžovala okolí. A že policii máme k tomu, aby alespoň tam, kde to jde, takovým excesům zabránila.

Paroubka a spol bych do toho netahal. Někteří tvrdí, že mu to prospělo u středu a u straší generace, ale je fakt, že by si proti sobě poštval zase jinou nezanedbatelnou skupinu.

64401

3.8.2005 20:05

RE: Pane Stwora ruku na srdce

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 64401

Verte, ze kdyby pan Paroubek tusil, co se semele, tak policajti reagovali daleko koretneji, pokud by vubec reagovali. Samozrejme "politicti mrchozrouti" se ted sletaji na korist a budou se snazit urvat, co pujde. Vemte v uvahu, ze v CR pouziti primerene sebeobrany casto prinese obranci spoustu dokazovani a vysvetlovani u soudu. Policajt jako verejny cinitel je na tom jeste hure, takze muselo prijit dobrozdani zhora. To se proflakne jenom tehdy, kdyz se podari prokazat konkretne nekterym policajtu zneuziti pravomoci a bude hrozit vezeni. Stejne tak zacali treba mluvit vojaci o direktivach shora, kdyz jim hrozili vysoke tresty za abu-Ghreib. Co se tyce Czechtech a abu-Ghreib, tak tyto udalosti JSOU NAPROSTO NESROVNATELNE, ale psychologicky tady vidim pararelu konkretni vinik jemuz hrozi sankce, ztrata zamestnani... je na tom podobne. A vas nazor, ze to do prirody nepatri a nelagalita akce. V poradku. Czechtech tady neni prvni rok, Britove prijali zakon 1994, takze proc se nejednalo o legislative, ktera by to jednoznacne resila jako v Britanii? Nemluve o tom, ze ve spolecnosti je velka neochota kooperovat s technari viz. problemy se sehnatim vhodnych lokalit, kdy majitele poukazuji na tlak Pozemkoveho fondu. K prirode, jakou ujmu utrpi priroda na byvalem vojenskem letisti nejake opustene vojenske zakladny, a uklid lze rict neni na vas spoleh, pronajem plus uklid stoji tolik a tolik. To jestli to do prirody patri nebo ne je vec osobniho nazoru. Muj nazor je, ze NEPATRI!!! Ale pokud to legislativa nezakaze, tak plati zasada prava jednotlivce "co nema zakazano ma povoleno, stejna jako stat ma zakazano vse, co nema vyslovne povoleno."

64407

3.8.2005 21:38

RE: Pane Stwora ruku na srdce

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 64394

ale pokud policie se spolupodili na vytvoreni nejake situace a pak ji vyostri a nakonec tvrde zakroci.....................................
--------------------------------
To je jádro pudla [pláč]

64425

5.8.2005 8:18

RE: Pane Stwora ruku na srdce

babka_Blažková 193.?.?.?

Reakce na 64425

Jakým způsobem se spolupodílí? Svolá technofans ze všech koutů Evropy? Dnes mi moje přítelkyně tvrdila, že chudáčci děti nemohly tušit, že je akce nelegální, pročež jsou policisté ti špatní. Já jí na to řekla, že všichni dobře věděli, že akce se koná bez vědomí a souhlasu příslušných orgánů, vždyť kolem toho bylo tolik humbuku v televizi, jak se tutlá místo konání, atd. A že kdyby výhledově některý z mých vzácných potomků byl účastníkem takovéto akce, tak ještě dostane doma po hubě ode mne.
To spolupodílení na vytvoření nějaké situace mi docela připomnělo jeden ošklivý incident týkající se mé rodiny. Tehdy tři kluci před školou dost brutálně zbili mého syna, ve finále na něj, ležícího, jeden z nich skočil, trefil se na ruku a tuto zlomil v lokti. Od policistů jsem se pak dozvěděla, že verze útočníků je odlišná, že za to všechno může můj syn, že ve skutečnosti upadl sám, přičemž si způsobil četné pohmožděniny, a jelikož je to hajzlík záškodnická, během uvedeného pádu ještě stihl jednomu ze tří nebohých okolojdoucích chlapců podrazit nohy, dotyčný nebožák na něj upadl a nedopatřením mu takto způsobil onu zlomeninu.

64694

4.8.2005 0:55

Panu Stworiteli

Dejv dejvy100 (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Pane Stworo, Vas web jsem navstevoval vzdy rad a obcas jsme byli malinko i v kontaktu e-mailem (neprilis osobne, pouze nejaky link etc.). Vase nadrazenost me ale tentokrat udivila. Je od Vas hezke, ze Cechy a Moravany povazujete za plosne natolik sectele, ze dokazi rozlisit a reagovat na SW patenty EU stejne, jako na mlaceni jejich, prevazne zdrogovanych, deti. Vase "kde jste byli" je zpupnou nadrazenosti "intose". Paroubek je drsny, populisticky pragmatik, (divne spojeni) vy nastesti jen zpupny intos. Probuh, prece kdyz urednici EU vydaji nejakou nekolikasetstrankovou kravinu k neucteni, ktere se pak venuje nekolik, prevazne socialistickych intosu, kteri na to maji cas, nebo jsou za to pripadne placeni, nemohu napadat nejakeho soc. otroka, ze to necetl, nebo, ze tomu, kua, nerozumi? Neni namiste napadnout toho urednika? Ze za penize toho otroka z nej dela uplneho vola a jeste vice ho zotrocuje? PROC TEDY, KDE JSTE BYLI? Pendrek na zadech je proste emotivnejsi nez to, cemu rozumite Vy, mozna ja a par intosu. Proti SW patentum budou vzdy mensi protesty. Proste udelat tristivou zlomeninu nejake 17lete husicce, i kdyby do stitu policajtovi hodila flasku (nevim, ale ta holka ve spitale proste je), znamena, ze ten policajt nemel projit testy a je normalni hovado. Udelal byste ji tu zlomeninu jako obrnenec vy? Takove ty nablble argumenty, ze ti policajti jsou "delnici za par stovek". Pak jsou o to vetsi hovada. kdyby meli za kazdou tristivou zlomeninu premie, nechvalil bych, ale chapal. Asi skoda slov.

64501

4.8.2005 1:56

RE: Panu Stworiteli

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 64501

Prectete si pozorne prispevky pana Stwory a ukazte, kde souhlasi s brutalitou zakroku policie. [mrknutí jedním okem]

64509

4.8.2005 3:37

Uprimne psano a jiste i dobre mysleno.

zap 65.?.?.?

Na adresu protestantu by se dalo namitnout: mysli globalne a jednej lokalne. V tom jiste zastaci techno-kvasu 'uspeli'. Hlavne, ze jsou plne pullitry, co?!

64523

4.8.2005 12:22

priklad

TYR 62.?.?.?

V Kosiciach zabili mafiana. Na jeho pohrebe policia pouzila kuklacov aj vodne delo proti ucastnikom pohrebu, kt. nijako nerusili verejny poriadok. Boli tam ine cisla ako nejaki technofetacikovia. Mafiani, zrejme aj vrahovia a pod. Policia proti nim tvrdo zakrocila, vraj aby neislo o demonstraciu moci mafie. A nikto z tych ludi sa okrem verbalnych vyrokov nepostavil na odpor policii.
Aka zberba sa musela zist na technoparty, ked nie len ze neuposluchli vyzvy policie, ale hadzali po nich kamene, flase, poskodzovali vozidla a zranili desiatky vycvicenych policajtov vo vykone sluzby. Tancujuce deti? To by si nenechala ziadna policia na svete.

64569

4.8.2005 22:13

RE: priklad

google 84.?.?.?

Reakce na 64569

> Boli tam ine cisla ako nejaki
>technofetacikovia. Mafiani, zrejme aj vrahovia a pod. Policia
>proti nim tvrdo zakrocila, vraj aby neislo o demonstraciu moci
>mafie. A nikto z tych ludi sa okrem verbalnych vyrokov nepostavil
>na odpor policii.

>Aka zberba sa musela zist na technoparty, ked nie len ze
>neuposluchli vyzvy policie, ale hadzali po nich kamene, flase,
>poskodzovali vozidla a zranili desiatky vycvicenych policajtov vo
>vykone sluzby. Tancujuce deti? To by si nenechala ziadna policia
>na svete.

a vidite, to este nikoho nenapadlo, TVR. takze, ak ti technofanatici boli väcsi kaliber ako vychodniarski mafiani, to museli byt minimalne deti Lucifera alebo (bozeuchovaj) Al Kaida [chechtot]

64626

4.8.2005 22:46

RE: priklad

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 64569

Pozrite si to sam. Dobre!

http://cluster-superhosting.policejnistat.cz/czechtek2005_p1040648.avi

64629

5.8.2005 8:41

Ještě k odměňování policistů

babka_Blažková 193.?.?.?

Hm, děkuji vám, Vladimíre, že jste tady takto poodkryl mou identitu, dobrá, nejsem sice tak stará, ale nazvat mne dívkou je poněkud přehnané.
Jinak - ještě dodatek k těm robokapům. Zásahové jednotky jsou pochopitelně dost privilegované, proto mají placené přesčasy. Klasičtí policisté v modrákách to mají řešeno jinak. Dostávají body, za tyto body pak dostanou poukázky, které mohou směnit v policejních skladech za výstroj (nezaměňovat s pojmem výzbroj). Takže klasické bengo přijede v době, kdy měl mít volno, na CzechTech, tam dostane šutrákem do hlavy a pak si za to nafasuje třebas dvoje ponožky.

64698

5.8.2005 16:32

ale no tak

Honza 82.?.?.?

Začíná mi připadat, že vám léto nedělá dobře pane Stwora. Jestliže ste se snížil tak nízko, že používáte ubohé populistické formulace, jako srovnání tzv.: technařů s Valdezem. Pakliže se bavíme na této úrovni, tak mi nic nebrání přirovnat Vás k Adolfu Hitlerovy, který se samozřejmé "úplně stejně" jako vy angažoval proti určité skupině obyvatelstva, ale takových bezcených přirovnání dokážeme vymyslet oba hodně a jistě by nám to k ničemu nebylo, že?
Na konec se chci ještě zeptat: Už nastal čas, aby sme s klidem mohli rezignovat na to co se děje kolem nás?

64772

9.8.2005 19:46

pro stwora

Pavel Kral pavelkral (zavináč) comcast (tečka) net 66.?.?.?

dobry den
kdepak je muj prispevek s titulem
spravny krok spravnym smerem,ze by pani cenzurka ordinovala i zde? [zmaten]

65376

16.8.2005 13:15

k czechteku

ladA 193.?.?.?

CzechTek: 31 milionů korun stála policie, škody na louce minimální, viz
http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=143536
pane Stwora, vim, ze je Vam muj nazor na Vas uplne ukradeny, ale takovehle reakce na deni na czechteku bych od Vas opravdu necekal. Vzdy jsem myslel, ze bojujete za svobodu, ale Vy jste se jen schoval za stranky sveho webzinu, navic na druhou stranu zemekoule, a ted si dovolujete psat o necem, o cem evidentne vite pendrek, a jeste se zastavate moci, sily a nasili.
Opravdu jste mne zklamal.
Na czechteku jsem byl, tohle byl muj 4 rocnik, techno v cechach navstevuji i jinde, a plne plati....Muzete zastavit party, ale budoucnost nezastavite.
teknival neni o niceni soukromeho majetku, potazmo prirody, a vyhaneni nebohych zviratek z lesu (jsem mimojine vykonavatel prava mysliveckeho a argument (i Paroubkuv), co jen bylo s nebohymi zviratky v lese, je naprosto zcestny, lesni zveri je 5denni techno uplne ukradene - uz proto, ze to nejsou takovi "chudaci" jako lide v moderni spolecnosti).
Dulezita jsou jasna fakta:
---za zablokovani dalnice muze policie,
---za vstup na cizi pozemky je opet zodpovedna policie,
---nejvetsi poskozeni prilehlych pozemku muze opet policie (rozkaz rozbit kazdou lahev - sbirejte si potom strepy misto celych lahvi)
---rozhodnuti, ze akce neprobehne, at je sebelegalnejsi, padlo jiz davno pred sjezdem technaru.
Bylo jedno, kde se bude konat, a zda-li budou vsechny nalezitosti vyrizeny. Proste si jedno komunisticky prase reklo, namelem mladejm drzku.
Postup ala STB viz http://festivaltrutnov.cz/index.php?page=1987
nebo Vam to nepripada podobne ??
zkuste se vratit do Cech, a prestat konzumovat ty kanadsko(americky) sracky, co Vas obklopujou, evidentne Vam to nedela dobre.
S pozdravem,
Lada. toho casu student doktorskeho studia
ps. pevne verim, ze pristi cztk bude, a ze na nej pojedu, vim uz ted.

66331

23.8.2005 12:45

Kecy o nákladech

ego 194.?.?.?

Dva citáty:

"Kecy o nákladech na policejní zásah ve výší 15 milionů se ukázaly neopodstatněné." (článek)

"Náklady na výše uvedený zásah byly vyčísleny na 31 345 000 korun." (MV ČR, viz http://www.mvcr.cz/zpravy/2005/050816pp2.html)

67420

16.9.2005 18:27

RE: Kecy o nákladech

Malec 212.?.?.?

Reakce na 67420

Hmm, neviem kolko tam bolo policajtov, ani kolko taky priemerny policajt zaraba, ale dajme tomu ze 20000mes. mzdy policajtov boli 259608000...
Zaokruhlene 26000 000/20 000=1300policajtov, lenze pani policajti tam stravili 1den z 20tich pracovnych a predpokladajme, ze so 100% premiou teda 1300*10=13000 Neviem, ale myslim si, ze tolko policajtov tam nebolo. Ach jo blba Matika

71054

17.10.2005 10:11

CzechTek WebLog

CzechTek 83.?.?.?

http://czechtek.bloguje.cz/
http://czechtek.muzika.cz/foto/
http://czechtek.xf.cz/

74611

Příspěvků: 218

02.08. 20:55 Petr Gejdoš  Oni to asi nebudou chtít chápat, že
04.08. 20:26 Pavel  RE: Oni to asi nebudou chtít chápat, že
04.08. 22:05 Petr Gejdoš  RE: Oni to asi nebudou chtít chápat, že
05.08. 00:16 Pavel  RE: Oni to asi nebudou chtít chápat, že
02.08. 21:01 nitram  Mýlíte se pane Stwora
02.08. 21:13 Scorpio  RE: Mýlíte se pane Stwora
02.08. 22:56 Vratislav  RE: Mýlíte se pane Stwora
03.08. 08:19 Leos  RE: Mýlíte se pane Stwora
03.08. 18:53 Vratislav  RE: Mýlíte se pane Stwora
02.08. 21:33 Krysa  TV: bordel na Strahově
02.08. 21:56 Scorpio  RE: TV: bordel na Strahově
02.08. 22:52 wig  RE: TV: bordel na Strahově
02.08. 21:53 Marty  A nepouci se ten dedek zlucovity...
02.08. 22:08 Vlada  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
02.08. 22:11 deu  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
02.08. 22:51 TS  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
03.08. 01:02 deu  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
03.08. 11:33 Karel z Čech  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
03.08. 17:18 dusan  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
02.08. 22:54 Kráťa  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
02.08. 23:31 Druid  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
02.08. 23:46 Marty  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
03.08. 00:19 Druid  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
03.08. 07:25 Jitka  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
03.08. 10:24 Dana  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
03.08. 11:50 Alexa  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
03.08. 12:12 Dana  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
03.08. 20:16 Rene Bartosek  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
03.08. 13:48 Zrzek  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
15.09. 10:35 ego  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
03.08. 19:05 Rene Bartosek  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
04.08. 09:18 Dana  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
04.08. 11:16 Zibe  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
04.08. 17:29 Karel z Čech  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
04.08. 18:58 Marty  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
05.08. 09:01 Dana  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
05.08. 17:34 TS  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
05.08. 19:13 Marty  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
04.08. 07:12 babka_Blažková  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
31.08. 08:06 pp  RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...
02.08. 22:01 Vlada  Nečernobílý úhel pohledu
02.08. 22:09 Grovik  RE: Nečernobílý úhel pohledu
04.08. 07:22 babka_Blažková  RE: Nečernobílý úhel pohledu
04.08. 09:28 Dana  RE: Nečernobílý úhel pohledu
04.08. 09:50 Vladimir Sodek  RE: Nečernobílý úhel pohledu
04.08. 10:33 Dana  RE: Nečernobílý úhel pohledu
04.08. 19:48 Vlada  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 06:52 babka_Blažková  RE: Nečernobílý úhel pohledu
03.08. 01:58 brozkeff  Konečně něco systematického
03.08. 13:51 Zrzek  RE: Konečně něco systematického
03.08. 12:02 Karel z Čech  RE: Nečernobílý úhel pohledu
03.08. 18:48 Vlada  RE: Nečernobílý úhel pohledu
04.08. 13:38 Karel z Čech  RE: Nečernobílý úhel pohledu
04.08. 14:19 Dana  RE: Nečernobílý úhel pohledu
04.08. 23:40 Karel z Čech  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 10:20 Dana  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 11:07 Karel z Čech  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 11:40 Dana  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 07:17 babka_Blažková  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 10:03 Karel z Čech  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 10:13 babka_Blažková  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 10:48 Sidonius Zdenek M  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 11:10 Dana  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 11:54 Karel z Čech  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 12:20 Dana  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 13:30 Karel z Čech  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 13:52 Dana  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 14:16 Karel z Čech  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 14:34 Dana  RE: Nečernobílý úhel pohledu
05.08. 17:20 babka_Blažková  RE: Nečernobílý úhel pohledu
04.08. 15:48 Ruda  RE: Nečernobílý úhel pohledu
06.08. 07:15 Vcelicka  RE: Nečernobílý úhel pohledu
02.08. 22:13 Pavel -Čert- Němec  Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...
02.08. 23:07 Vratislav  RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...
03.08. 12:13 Karel z Čech  RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...
03.08. 19:07 Vratislav  RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...
02.08. 23:08 Kráťa  RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...
02.08. 23:09 Vratislav  RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...
03.08. 06:27 Pavel -Čert- Němec  RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...
03.08. 02:55 P. Peshmerga  RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...
03.08. 06:31 Pavel -Čert- Němec  RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...
03.08. 12:20 Karel z Čech  RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...
02.08. 22:36 trodas  To zni jako provokace...
02.08. 23:01 Karel  Techno party
02.08. 23:43 Karel  RE: Techno party
03.08. 01:41 Kráťa  RE: Techno party
02.08. 23:21 Fil 84  Kdo chce tak si přečte a to hlavně KOMENTÁŘ : PaNa Paroubka...
02.08. 23:26 Alexa  Pane Stwora,...
03.08. 00:04 Vladimír Stwora  RE: Pane Stwora,...
03.08. 12:20 Alexa  RE: Pane Stwora,...
03.08. 20:12 A.  RE: Pane Stwora,...
03.08. 22:08 Alexa  RE: Pane Stwora,...
04.08. 23:29 A.  RE: Pane Stwora,...
04.08. 19:25 TS  RE: Pane Stwora,...
04.08. 07:41 babka_Blažková  RE: Pane Stwora,...
02.08. 23:38 Zorba  Souhlasím s panem Stworou
03.08. 01:29 VAREL  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 23:16 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 01:42 HoNzA  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 23:12 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 07:36 Vladimir Sodek  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 15:55 Ruda  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 22:51 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 09:22 Vladimir Sodek  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 02:31 Meloun  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 23:36 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 06:34 Vladimir Sodek  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 13:02 Karel z Čech  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 23:25 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 23:47 TS  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 00:07 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 00:19 Emma Bovary  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 23:35 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 23:54 TS  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 13:33 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 00:22 TS  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 23:47 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 00:08 TS  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 13:52 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 14:29 Karel z Čech  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 20:15 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
06.08. 18:25 TS  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 00:30 Marty  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 00:45 Emma Bovary  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 14:07 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 07:42 Vladimir Sodek  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 08:06 Ben Hur  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 20:22 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 23:19 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 11:35 Zibe  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 09:08 Wrath  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 23:31 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 00:24 Marty  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 20:24 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 20:31 Adapa  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 12:44 Emma Bovary  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 12:56 Emma Bovary  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 23:42 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 00:06 Emma Bovary  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 20:35 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 20:53 hostující  RE: Souhlasím s panem Stworou
04.08. 00:09 TS  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 01:46 Sidonius Zdenek M  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 07:31 babka_Blažková  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 09:08 Sidonius Zdenek M  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 17:27 babka_Blažková  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 10:32 Jiri Satanek  RE: Souhlasím s panem Stworou
05.08. 20:41 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 19:21 Rene Bartosek  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 23:45 Zorba  RE: Souhlasím s panem Stworou
03.08. 23:52 TS  RE: Souhlasím s panem Stworou
02.08. 23:50 Martin  Bublan
03.08. 21:13 Vratislav  RE: Bublan
02.08. 23:54 Zorba  Jen dodám...
03.08. 01:47 HoNzA  RE: Jen dodám...
03.08. 02:06 Kráťa  RE: Jen dodám...
03.08. 23:52 Zorba  RE: Jen dodám...
03.08. 23:57 TS  RE: Jen dodám...
03.08. 00:01 Zorba  Paroubek a Bublan
03.08. 13:04 Emma Bovary  RE: Paroubek a Bublan
03.08. 14:54 Emma Bovary  RE: Paroubek a Bublan
03.08. 23:57 Zorba  RE: Paroubek a Bublan
04.08. 00:17 Marty  RE: Paroubek a Bublan
04.08. 18:08 Vratislav  RE: Paroubek a Bublan
04.08. 23:23 Zorba  RE: Paroubek a Bublan
05.08. 02:56 Marty  RE: Paroubek a Bublan
05.08. 20:49 Zorba  RE: Paroubek a Bublan
05.08. 21:07 Ruda  RE: Paroubek a Bublan
05.08. 21:02 Emma Bovary  RE: Paroubek a Bublan
05.08. 21:03 Adapa  RE: Paroubek a Bublan
05.08. 22:00 Petr Gejdoš  RE: Paroubek a Bublan
05.08. 05:59 Sidonius Zdenek M  RE: Paroubek a Bublan
05.08. 09:21 Ruda  RE: Paroubek a Bublan
04.08. 00:23 Marty  RE: Paroubek a Bublan
03.08. 00:47 LenTak  bez komentara
03.08. 00:54 Belveder  dnes bez titulku,vadi to nekomu?
03.08. 01:38 Sidonius Zdenek M  RE: dnes bez titulku,vadi to nekomu?
03.08. 01:44 Sidonius Zdenek M  Z jiných pramenů
03.08. 01:44 zalozak  Na BL byl docela hezky seznam otazek - lec odpovedi zatim nejsou...
03.08. 01:57 Meloun  A takhle tady žijem.
03.08. 21:25 Vratislav  RE: A takhle tady žijem.
03.08. 02:39 Robin  Rada k zamyšlení
03.08. 19:31 Rene Bartosek  RE: Rada k zamyšlení
03.08. 03:37 HoNzA  Za Stworu!
03.08. 04:39 TS  RE: Za Stworu!
03.08. 06:27 J. Hruška  Milí příznivci Czech Teku
03.08. 06:52 Pavel -Čert- Němec  RE: Milí příznivci Czech Teku
03.08. 08:48 zalozak  RE: Milí příznivci Czech Teku
03.08. 15:02 Kráťa  RE: Milí příznivci Czech Teku
03.08. 09:38 G3  Souhlas-nesouhlas
03.08. 10:57 Dana  RE: Souhlas-nesouhlas
03.08. 18:00 Petr Gejdoš  RE: Souhlas-nesouhlas
03.08. 10:24 JC  JC
03.08. 11:34 trodas  Tak znovu...
03.08. 11:59 Dana  RE: Tak znovu...
04.08. 10:48 google  RE: Tak znovu...
04.08. 16:45 TYR  RE: Tak znovu...
05.08. 07:57 babka_Blažková  RE: Tak znovu...
03.08. 12:16 Sombrero Králova hora  Pan Stwora opět udeřil hřebík na hlavičku
03.08. 15:51 Penguin  Bavíme se o právech nebo o nárocích ?
03.08. 18:48 Rene Bartosek  Pane Stwora ruku na srdce
03.08. 19:02 Vladimír Stwora  RE: Pane Stwora ruku na srdce
03.08. 20:05 Rene Bartosek  RE: Pane Stwora ruku na srdce
03.08. 21:38 Vratislav  RE: Pane Stwora ruku na srdce
05.08. 08:18 babka_Blažková  RE: Pane Stwora ruku na srdce
04.08. 00:55 Dejv  Panu Stworiteli
04.08. 01:56 Rene Bartosek  RE: Panu Stworiteli
04.08. 03:37 zap  Uprimne psano a jiste i dobre mysleno.
04.08. 12:22 TYR  priklad
04.08. 22:13 google  RE: priklad
04.08. 22:46  RE: priklad
05.08. 08:41 babka_Blažková  Ještě k odměňování policistů
05.08. 16:32 Honza  ale no tak
09.08. 19:46 Pavel Kral  pro stwora
16.08. 13:15 ladA  k czechteku
23.08. 12:45 ego  Kecy o nákladech
16.09. 18:27 Malec  RE: Kecy o nákladech
17.10. 10:11 CzechTek  CzechTek WebLog

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 2

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,46 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,73 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,77 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,97 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 116,80 Kč
1 unce stříbra
503,82 Kč
Bitcoin
1 118 346,31 Kč

Poslední aktualizace: 9.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 11 351