Diskuze k článku

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Příspěvků 71

3.6.2005 17:18

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Baldwin de la Troville baldwin (zavináč) hackermail (tečka) com 62.?.?.?

Naprostý souhlas. Zavedením eura v ČR by se naše ekonomika zhroutila do několika let, v lepším případě desítek let. Koruna je silná, její propady s prudké nárůsty může centrální banka regulovat snižováním, resp. zvyšováním úrokových sazeb, což by s eurem nebylo možné a naše ekonomika by byla přímo závislá na euru a byrokratech v ECB, kteří prakticky taky nic nemohou dělat.

54544

3.6.2005 18:15

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 54544

Výhrady, že ECB může určovat jen standartní podmínky, protože nemůže efektívně reagovat na tolik různých požadavků jednotlívých součástí EMU, to mě nutně přivádí k divení se. Totiž jak to potom dělá třeba cntrální banka Indie pro miliardu lidí a fakticky taky takovou federaci nefederaci. Nebo v Číně, USA a všech takových rozlehlých ekonomikách. Přece i v USA jsou chudé státy a bohaté státy, chudé regiony a bohaté regiony. A tam taky nemůže centrální banka dělat nic jiného, než stanovovat jednotné podmínky pro všechny, stejně jako v EMU. Nebo se v něčem pletu ?

Evropská unie se otřepe. A posléze pojede dále, pokud ovšem přestane ta úporná snaha o centralizaci. Dokonce ani euro by nemuselo padnout, to že padne, jsem si myslel 14 dnů po zavedení. Teď by to již byla škoda a nemyslím si, že problém je v neřízení ECB v důsledku příliš rozlehlé ekonomiky. Osobně se domnívám, že EU narazila na globální ekonomickou krizi, bavili jsme se o USA a zdejší eko-tsunami. No vida, možná USA budou Evropou předstiženy aspoň v tomto - v zahájení globální krize. Nová ekonomická, posléze studená a nakonec i horká světová válka zřejmě již nějaký čas běží, aniž si toho velectěné obecenstvo ráčilo všimnout.

54547

3.6.2005 21:08

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petra Edelmannová 83.?.?.?

Reakce na 54547

Srovnavate do znacne miry nesrovnatelne - obyvatele jedne zeme, ci USA, jehoz federace ja postavena na zcela jinych zakladech nez soucasna EU. EU je unii statu, jez jsou odlisne nejenom svym ekonomickym, ale i kulturnim prostredim. Diky temto faktorum se jednotlive clenske staty nachazeji v urcity okamzik v jinem hospodarskem cyklu. Proto jednotna politika ECB v dany okamzik vyhovuje pouze casti clenskych zemi.
Indie, Cina i USA jsou z tohoto pohledu homogennimi oblastmi.

54560

4.6.2005 1:16

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Jiří Šatánek jiri (tečka) satanek (zavináč) circletech (tečka) net 84.?.?.?

Reakce na 54560

Skutecne nechapu, jak muzete napr. Indii povazovat za kulturne homogeni oblast.
Vasi uvahu prezentovanou v clanku povazuji za zcela chybnou a zavadejici. Pro existenci jednotne meny v zadnem pripade neni nutnou podminkou stejne politicke a kulturni prostredi, prestoze nejste jiste sama, kdo tento nazor zastava.
Nemyslim si, ze pro existenci Eura je nutna ustava EU.
Dovoluji si upozornit na Vami jiste pouze opomenutou skutecnost, koexistence dolaru a mnohdy jeho dominanci vuci narodnim menam v nekterych zemich mimo USA.
Hlavni problem soucasneho Eura je jeho umele nadhodnoceni. Naprosto neodrazi vykonost Eurozony a neodpovida urokovym sazbam.

P.S. Dobra investice jsou ted Juany[smích]

54576

4.6.2005 9:59

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petra Edelmannová 83.?.?.?

Reakce na 54576

Pane kolego, pohled na fungování jednotné měny je dvojí. Ten realistický přednesla paní Edelmannová, ten utopický zní z některých komentářů tady okolo. Pro jednotnou měnu je přímo nutná politická jednota. Politická jednota je v EU dána společnými politikami, které se přetransformovávají do ústavní smlouvy. Neb nefungují ani jednotné politiky, nebylo vhodné euro zavádět. Evropa je absolutně jiný ekonomický prostor než Indie, vycházející z diametrálně odlišných vstupních podmínek. USA jsou nesrovnatelné téže. Je to totéž, jako posuzovat hrušku s jablkem s tím argumentem, že oboje je ovoce.
Že ECB musí určovat pouze standardní strategii je dáno ekonomickými pravidly, která jsou "nadpolitická". Proto ECB nemůže dobře fungovat. Musí respektovat to, co v EMU není.

54598

6.6.2005 4:29

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Belveder pilsenaaa (zavináč) yahoo (tečka) com 64.?.?.?

Reakce na 54576

A co takovy US $,ten neni nadhodnoceny?v dnesni dobe uz nechteji kseftovat s US dolarem ani pekingsti vexlaci.

54774

6.6.2005 10:36

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Jiří Šatánek jiri (tečka) satanek (zavináč) circletech (tečka) net 84.?.?.?

Reakce na 54774

V USA se ocekava recese tak za 6 az 8 mesicu. Navic Cinane slibili uvolnit kurs Juanu, ktery se zhoupne nahoru az o 10%.

54803

4.6.2005 10:48

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

Reakce na 54560

O tomto problému, nakolik je nutná homogenita ekonomiky v celém rozsahu, aby byla efektívně řízená centrální bankou, nejsem schopen diskutovat na odborné úrovni. Můžu se jen laicky divit, že třeba existuje stát Černá Hora, ten je v unii se Srbskem a přitom má měnu euro a jaksi to přitom funguje. Tedy nevím, jestli se nepletete Vy.

Já se osobně domnívám, že zakopaný pes je jinde. Jestliže zavedu do nějaké unie, která si dala na svůj "prapor" hesla o zcela volném trhu, volném pohybu pracovních sil, kapitálu atd. atd., ale pak tento volný pohyb zlikviduji v zájmu ochrany místních národních "socialismů", potom se nelze divit, že vlastně ECB nic neřídí. Nefungují totiž zpětné vazby, nefunguje řádně celounijní trh, který by tvořil ty základní mikroregulační vazby.
(pokrařování)

54600

4.6.2005 10:49

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

Reakce na 54600

(pokračování)
Ať si kdo chce myslí o panu V. Klausovi co chce, ten svými ekonomickými výklady kdysi v televizi při debatách o dvojdomcích místo Československa řekl docela zásadní věc, která se vztahuje i na případ EU, ECB a EMU a já si jej jako ekonoma vážím. Přece místní národní vlády, pokud to má fungovat, nesmí mít právo společný trh takto deformovat místními úpravami sociálna. To ale platí pro všechny !! Jak pro ochranářství Francie (co to proboha má co dělat v podmínkách jednotných pravidel), tak ale i pro postkomunistické nové členy unie - tedy sociální dumping a vcelku "podvraťacká daňová politika". Chyba je zde a domnívám se, že to je primární důvod neúspěchu referend. Ani Holanďani, ani Francouzi na hlavu padlí nejsou, na to netřeba spoléhat. To samé by udělali s radostí Němci, kdyby mohli, a Anglie taky. A EU se může jít klouzat.

Je v tom příliš mnoho falešných tónů - páni politici se totiž neodvážili egoismus nazvat egoismem, padni komu padni. Založit složitý fungující systém nelze na takových stupidních lžích, kdy politici, aby jim občané dali pokoj a odevzdali v referendech hlas "ANO", slibují a pak jsou nakonec nuceni dělat populistické ochranářské kroky. Do tohohle je třeba kopnout !!

54601

5.6.2005 7:39

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Tom 24.?.?.?

Reakce na 54601

>Je v tom příliš mnoho falešných tónů - páni politici se totiž neodvážili egoismus nazvat egoismem, padni komu padni. Založit složitý fungující systém nelze na takových stupidních lžích, kdy politici, aby jim občané dali pokoj a odevzdali v referendech hlas "ANO", slibují a pak jsou nakonec nuceni dělat populistické ochranářské kroky. Do tohohle je třeba kopnout !!

Není to snad jen náhoda, proč se bedýnkám na holó-hasí lístky říká volební urny. Hlasovací lístky vhozené do urny lehnou tak jako tak popelem, spolu s vkládanými idejemi, a zahlasovavší občané se pak divijó, že životem dál řítí se s holó prdeló.

Ne, nemělo by se hlasovat lístky. Mělo by se hlasovat pěstmi. Ne těmi dělnickými, to už tady bylo. I mozek se dokáže proměnit ve velice účinnou pěst, když ho veme rozum do hrsti. Myslet vlastním mozkem, to dá práci a člověk je od přirození línej. To spíš tak, podrbat se v rozkroku, než přidat v demonstraci do kroku.

Pro ty, kteří radši hází lopatou, než myslí, anebo jim to prostě nesviští, bych měl recept mé babičky. Moje babička byla velice moudrá žena, jak už babičky bývají. (Prostě, bába když uvrtá starýho pod kytky, tak si pak žehlí svědomí na vnoučatech. U nás to nebylo jinak. Jak ta zmoudřela! Celej děda.) Vždycky, když šly volby ulicí, moje zmoudřelá babička říkávala:"Když hlasovat, tak vždycky proti!" NE, byla její jediná volba. Tuto hlasovací metodu si přivezl děda z Argentiny. Jeden jeho známý, zarytý konzervativec, vždycky volil komunisty. "Volím je proto, aby si naši tolik nevyskakovali!"

A jak říká pan Petge:"Do tohohle je třeba kopnout !!"

Tak kopni do tý urny, ať panstvo nedoufá,
jsou kluzký schody do eú a štětka haleká:
"Do evropskýho baru!" - jo hovno z toho mám,
tak kopni do tý urny, já český pivo si dám.


Pokud by se někomu zdál tento text povědomý, tak je to povědomost zcela záměrná. [mrknutí jedním okem]

54677

6.6.2005 14:10

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Aja 24.?.?.?

Reakce na 54560

Jsem v tomhle smeru nevzdelanec, prosim, pokud je to mozne, o osvetleni.
Centralni banka udava ton, tendence, smery. Dobra.
Urednicka vlada v Bruselu disponuje nejakym financnim obnosem.
Predklada rozpocet? Protoze to neni s klasickou vladni opozici, tedy sama navrhne a sama schvali? Pocita se s rozdilnymi potrebami jednotlivych clenu EU, nebo je to " Kdo vic hulaka, vic urve"?
Nejake perequace ?
Odbornik tapa, laik nevi a realita to ukaze sama, pokud nebude, nebo uz neni pozde.

54839

3.6.2005 17:57

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Dalibor 81.?.?.?

Vidim, ze mate zrejme ekonomicke vzdelani. Co si myslite o prognoze do dalsich let? Jak vypadaji vyhlidky pripojeni se Ceska k Schengenu a zruseni hranic? Za odpoved dekuji.

54546

3.6.2005 21:01

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petra Edelmannová 83.?.?.?

Reakce na 54546

Nadchazejici dny napovi jaky bude smer dalsiho integracniho vyvoje v Evrope.
Obecne se vsak muzeme shodnout na tom, ze EU ani EMU se do dnesniho dne nepodarilo vytvorit fungujici ekonomicky prostor, ktery by svou efektivitou byl schopen konkurovat USA. Staci se podivat napr. na produktivitu prace ci na vyvoj HDP na hlavu. Tyto ukazatele mluvi sami za sebe.
Diky zakorenemu "socialnu" v Evrope nelze dle meho ocekavat zadne vyrazne reformy, ktere by pomohly vytvorit v Evrope opravdu otevrenou trzni ekonomiku. Navic vstup dalsich - ekonomicky slabych zemi do EU - napomuze vyostreni konfliktu mezi nejstarsimi cleny a "novacky".

54558

4.6.2005 18:05

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Braňo 81.?.?.?

Reakce na 54558

"Obecne se vsak muzeme shodnout na tom, ze EU ani EMU se do dnesniho dne nepodarilo vytvorit fungujici ekonomicky prostor, ktery by svou efektivitou byl schopen konkurovat USA. Staci se podivat napr. na produktivitu prace ci na vyvoj HDP na hlavu."

Nie EU, ci EMU, ale niektorym narodnym statom. Vytvara sa tu mylne dojem, ze EU (teda komisia), resp. EMU (ECB a euro) je zodpovedna za tuto neschopnost alebo zlyhania. Nie, zodpovednost je na narodnej urovni - badatelne je to pri pohlade na spominane ukazovatele jednotlivych narodnych ekonomik v eurozone, resp. v celej eur. hospod. oblasti. Skandinavske krajiny napriklad nemaju velky problem so zachovavanim konkurencieschopnosti a pod.

Brzdou je teda pristup samotnych statov, ktore v ramci zachovania suverenity nemaju zaujem o dokoncenie hospod. unie, nechapu o com je informacna spolocnost (ekonomika) a ze niektore (najma vyrobne) podniky doma jednoducho neudrzia a vinu sa snazia hodit na niekoho ineho (ci uz Turkov, Poliakov, euro, ECB, komisiu, atd).

Mna by zaujimalo, ako dalej? Dobudovat hospodarsku uniu, zaviest prvky federacie (resp. politickej unie) a harmonizovat tak, aby mohla EMU riadne fungovat?

Alebo robit vsetko naopak, aby teda doslo k rozpadu EMU, hospodarskej unie, resp. spolocneho trhu?

54639

4.6.2005 20:07

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Josef 67.?.?.?

Reakce na 54558

Konkurovat USA by si Brusel musel opsat take US ustavu (constitution). Jedine vyrovnanim osobnich svobod obcanu podnikat se muze mluvit o svobodnem trhu. Nikdo se nepozastavuje nad tim, ze US constituce vyhovuje Mongolovi, Bulharovi, Svedovi Indovi a prakticky vsem rasam a kulturam sveta mimo muslimu az na vyjimky. Ale to je nabozensky problem nikoliv ekonomicky. Ve vsech rozborech volicu FR a NL chybi veliky politicky nekorektni problem o kterem se nesmi mluvit a sice odpor k emigraci z muslimskeho sveta, jejich neochota se asimilovat a jejich vyuzivani socialnich vymozenosti, ze kterych svou explosivni schopnosti se rozmnozovat vice vyuzivaji nez prispivaji. Ale to je nutno si precist diskuzni stranky podobne Zvedavci. Velice me prekvapilo, ze Holandan s Francouzem komunikuji anglicky a jejich vyborna anglictina. Stejne tak vymluvy, ze lide voli NE je odpor k valdam a jejich ekonomii, ale Brusel nic lepsiho nenabizi nez vice dani a vice regulaci. Socialne trzni demokracie zni velice dobre, ale rostouci nikym nekontrolovana byrokracie kombinovana s vysokou nezamestnenosti neni pro Evropu vhodny recept a to lide ve skutecnosti zamitaji. Michani do rozboru voleb strany levice a pravice ve skutecnosti zamlzuje skutecne problemy. >JJ<

54644

5.6.2005 16:55

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 54644

I me uz zacina nevyhovovat konstituce USA. Trend, ktery zacina snimamanim otisku prstu, ci skenovanim oka a konecny produktem ma byt mikrocip se sdilenim vsech, zduraznuji VSECH osobnich udaju o kazdem jedinci, pak tento vyvoj se me opravdu nelibi. Pokud konzum ma byt spasou pro lidstvo, pak rikam NE. A presto, ze pro me je arabska kultura v mnoha ohledech naprosto neprijatelna, nemam naprosto v umyslu s klackem v ruce predelat jakoukoliv kulturu ( tedy i ty kultury spjate s muslimskou religii) k obrazu svemu. Problem arabu, protoze ti maji pres medialni masaz nalepku muslimu, neni nabozensky. Kdyby Svedove nebo Mongolove meli to "stesti", ze by sedeli na znacnych svetovych zasobach ropy a za souseda meli Izrael, tezko by mel punc koser narody!!

54697

5.6.2005 17:14

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Lev 68.?.?.?

Reakce na 54697

>I me uz zacina nevyhovovat konstituce USA. Trend, ktery
>zacina snimamanim otisku prstu, ci skenovanim oka a konecny
>produktem ma byt mikrocip se sdilenim vsech, zduraznuji
>VSECH osobnich udaju o kazdem jedinci, pak tento vyvoj se me
>opravdu nelibi. Pokud konzum ma byt spasou pro lidstvo, pak
>rikam NE. A presto, ze pro me je arabska kultura v mnoha
>ohledech naprosto neprijatelna, nemam naprosto v umyslu s
>klackem v ruce predelat jakoukoliv kulturu ( tedy i ty
>kultury spjate s muslimskou religii) k obrazu svemu. Problem
>arabu, protoze ti maji pres medialni masaz nalepku muslimu,
>neni nabozensky. Kdyby Svedove nebo Mongolove meli to
>"stesti", ze by sedeli na znacnych svetovych zasobach ropy a
>za souseda meli Izrael, tezko by mel punc koser narody!!
________________________________________________________________

Sakra !! ( pardón, můj výkřik ), to je dobře napsáno !! pane René Bartošek. Neberte to prosím ode mě, jako levné pochlebování, ale vaše vyjádřená úvaha, ma pro mě váhu - super !

54701

3.6.2005 18:20

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Igor 83.?.?.?

Kvalitní text. myslel jsem, že nacionalisté moc nepřemýšlí [smích] ale vidím, že jsem pozitivně překvapen...

Škoda, že vašich textů nevidím na "veřejnosti" více.

54548

5.6.2005 17:18

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 54548

Tyto texty nejsou, jaksi v duchu doby. Ale zadny strach, cenzura a kontrola medii lidstvo pred touto infekci nastesti uchrani.

54702

5.6.2005 17:58

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 54548

Kvalitní text. myslel jsem, že nacionalisté moc nepřemýšlí ale vidím, že jsem pozitivně překvapen...
-------------------------------------------
Tak pozor,zde jsou i internacionalisté.Sakra..které z těch dvou slov je větší nadávka?

54707

3.6.2005 20:28

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Idea EU neni spatna a EURO jako protivahu dolaru potrebujeme... [oči v sloup]

Ovsem tyhle problemy zpusobuji, ze dolar opet nabira kurs a EURO klesa... [naštvaný]

54556

4.6.2005 0:26

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 54556

pane Trodas, duvod, proc euro klesa a dolar stoupa je spise z toho, ze procenta v USA oproti evrope stoupaji, takze je vyhodnejsi investovat do USD.

54572

7.6.2005 11:13

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 81.?.?.?

Reakce na 54572

mozna [smích] ale faktem je, ze prumerny brit jezdi do Statu jako nemec do cech [smích]

54961

11.6.2005 1:46

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 54961

Avsak nemci nemusi jezdit daleko, staci par hodin a jsou v Praze. Kdezto britove museji do USA letet a tim i zaplatit za letenku.

55675

3.6.2005 21:01

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

LJM LJM (zavináč) t-email (tečka) cz 85.?.?.?

Dříve jsem byl takřka fanatickým zastáncem EU a jednotné měny Euro. Dnes zastávám již pravý opak. EU nemá s demokracií nic společného a euro je nechtěným dítětem Evropy. Euro má své protivníky takřka po celé Evropě. Mluvil jsem s Němci, Rakušany, Nizozemci, Řeky, Iry či Portugalci. Všichni si stěžují, jak všechno podražilo. Euro obyčejným Evropanům nic dobrého nepřineslo, jenom zdražení a stagnaci hospodářského růstu. Jsem proti zavedení Eura v Česku, ani nám nic dobrého nepřinese.

54559

4.6.2005 12:40

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

User 84.?.?.?

Reakce na 54559

Je jen otazkou casu kdy se vyostri boj o suroviny a trhy natolik, ze evropa bude cilove ohrozena asii a USA. Predevsim USA plynule smeruje k valce proti vsem. Az ta doba prijde, zacne boj ne o ropu ale o vodu, pak budeme dekovat bohu za EU a euro.

Pravda ale je, ze smlouva tak jak si ji poslavil Brusel pro vetsi slavu velkych neni akceptovatelne, at nase vlada vlastizradcu tvrdi cokoliv.

Samotnou myslenku eura a EVROPSKE FEDERACE bych vubec nezatracoval. Oproti USA mame jedinou nevyhodu, nemluvime stejnym jazykem. Kulturni rozdily bych videl srovnatelne s USA v dane dobe.

54607

5.6.2005 1:57

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 54607

Máš sice naprostou pravdu v tom že USA směřují k válce proti všem. Ale proti USA se musí postavit koalice národních států. Evropská federace by byla pro nás tragédií. Být pod nadvládou Bruselu je totiž prakticky stejné jako být pod nadvládou Washinktonu. Považovat EU za ochranu před USA by bylo stejné jako když naši předci v minulosti naši předci považovali komunisty za ochranu před nacisty. Zbavit se EU je stejně důležité jako zastavis USA. A Asie pro nás představuje jednoho z hlavních spojenců proti USA.

54656

5.6.2005 17:12

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 54607

Jakakoliv funkcni federace musi zalozena na souhlasu lidi, kteri ji maji tvorit. Toho lze docilit, bud souhlasem zezdola, dnes napr. USA. Anebo silou prekonat nesouhlas tech dole, trvani takoveho statu je casove omezeno na pusobeni teto moci viz byvaly SSSR. Nemluve o tom, ze pouzivani siloveho aparatu, propagandy..., stoji zdroje (penize). Ani na vojenskou obranu neni nutny superstat, pokud me pamet neklame, tak zadny clen NATO nebo byvale Varsavske smlouvy nebyl napaden. I v soucasnosti vojenska operace proti oslabenemu protivnikovi jako napr. Irak vyzaduje znacny vojensky potencial. A kontrola zeme se silnou protiokupacni naladou obyvatel, tot je daleko tvrdsi liga.

54700

4.6.2005 2:36

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Nevim ,proc my Cesi a nasi politici zejmena jsou tak nepoucitelni,copak jsme nemeli Warsavsky pakt.
Vyrob au nas zavedena na sici stroje s dobrou jakosti sla do Polska ,kde to neumeli a tak se ztratila tradice, v obchode jsme nedostali merunky-kompot ,ale meli je v Nemecku ,tak jak nase znojemske okurky nebyly v obchodech ,ale byly v Rakousku ,nase pivo Plzen pili cernosi az dole v Africe,ale u nas nebylo k dostani,plno tovaren se stehovalo na Slovensko a kde je dnes mate za svou politickou stedrost,z Bratislavy jste si privezli jen kopanec a "ostnate draty mezi Moravou a Slovenskem a pritom se hrabeme do spolecenstvi statu ,kterym hospodarsky nesahame ani pod kolena.Co delaji nasi odbornici na mezinarodni obchod ,kdyz cela desetileti obyvatelstvo strada na blbosti politiku a ekonomu a kdejakych odborniku na lehke zivobyti pro sebe.
Copak uz jednou nedokazem delat pro sebe a vladnout si sami,to musime stale nekde .nekomu hrbit hrbet za almuznu.
Kazdy stat co ztrati menu,tak prestal existovat,kazdy narod jez prijme nadpocetne emigranty se dostane do problemu,jak politickych ,tak nabozenskych a tak socialnich.
Vcely vyhazou trubce ,proc lide nevyhazou neuzitecne odborniky,kolik by se tim usetrilo na NEMOCNICE A JINA NUTNA SOCIALNI OPATRENI.
Za poslednich sedesat roku se u nas jen vse rozkrada,at uz to ma jakykolivnazev ,vysledky pracovitych lidi ,vzdy padnou do rukou sejdiru,kteri bohatnou z prace tech ,kterym se nejmin dav ana jejich zivobyti.Privatisace ,byla rozkradacka majetku vsech obcanu,lide meli rozhodnout referndem ,co s majetkem a ne par smelinaru pro svou kapsu.

54579

6.6.2005 10:56

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Dana 82.?.?.?

Reakce na 54579

Vcely vyhazou trubce ,proc lide nevyhazou neuzitecne odborniky
Jestli najdete způsob, jak to provést a nenechat se při tom zavřít jdu s Vámi.

54806

4.6.2005 14:17

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Josef 213.?.?.?

KDYBYCH CHTEL PARAFRAZOVAT KOMUNISTY - LIDE BDETE - SE VZTAHUJE NA SOUCASNE POLITICKE DENI A K POLITIKUM
VSECHNO POCHAZI Z TAKOVYCH KRUHU KTERE CHTEJI VLADNOUT SVETU
JESTLIZE SE BUDOU EVROPSKE STATY MEZI SEBOU HADAT JAK TO BYLO PRED VALKOU TAK MUZE OPET DOJIT KE KONFLIKTUM
NASI POLITICI DELAJI TO SAME CO PRED VALKOU PROVOKUJI NEMCE BENESEM A CEKAJI ZE NAJDOU PODPORU U ZAPADU
MISTO TOHO ABY HLEDALI S NEMCI DOHODU TAK STAVEJI POMNIKY BENESOVI
KTERY SE PROSLAVIL TIM ZE V ROCE 1938 UTEKL NA ZAPAD V ROCE 1948
PAK ODSOUHLASIL NAVRH NA KOMUNISTICKOU VLADU
V OBOU PRIPADECH MEL VYSTOUPIT I ZA CENU ZE ZEMRE -MISTO TOHO VZDY SE CHOVAL JAKO ZBABELEC A KDYZ NEMCI LEZELI NA KOLENOU TAK
PROSAZOVAL ODSUN NE NACISTU ALE VSECH NEMCU
tO SAME DELAJI NASI POLITICI KRICI NA VSECHNY STRANY ABY ZISKALY HLASY A KDYZ PAK PROHRAJI TAK RADEJI UTECOU JAKO TO BYLO V ROCE1968

54620

4.6.2005 19:23

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Modráček meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 54620

Netuším, co má společného Benešův pomník s případným rozpadem Evropské Měnové Unie. Nebo se snad domníváte, že díky devótnímu přístupu k Německu dojde naše země spásy? [překvapení]

54641

5.6.2005 2:05

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 54620

Německo je náš tradiční nepřítel a je dobře mít se před ním na pozoru. Naši politici ovšem pouze slouží Němcům a hlavně Američanům, kteří jsou dbes stejnou hrozbou jako kdysy Německo. Odsun Sudetáků byl zcela v pořádku.

54657

5.6.2005 2:15

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 54657

>Německo je náš tradiční nepřítel a je dobře mít se
>před ním na pozoru. Naši politici ovšem pouze slouží
>Němcům a hlavně Američanům, kteří jsou dbes stejnou
>hrozbou jako kdysy Německo. Odsun Sudetáků byl zcela v
>pořádku.

Tak jsem se zase přesvědčil, že jsem udělal dobře, když jsem vzal roha z toho blbákova. Režim se sice změnil, ale volů je tam stále přespříliš a vypadá to, že jich moc neubude. Co se dá dělat. [pláč]

54658

5.6.2005 4:06

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 207.?.?.?

Reakce na 54658

tak tady zdendo tezce s tebou souhlasim!!!
stefan

54662

5.6.2005 7:35

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 54658

jo jo Zdendo a hlavne jak pan Zorba pise, ty spatny lidi z "Washinktonu" [smích]))to je zase nejaky novy zazracny mesto v Recku [smích]

54676

5.6.2005 3:06

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

deu 65.?.?.?

Reakce na 54657

>Německo je náš tradiční nepřítel

To ma celkom zaujalo. Preco 'tradicny'? Pokial viem, tak 'nepriatela' ste si z Nemecka urobili az podrazom na Sudetakoch po WWI, kedy ste vytvorili jednoucelovy 'ceskoslovensky narod'. Smahom pera sa vtedy Sudetski Nemci po starociach stali 'mensinou', pricom v skutocnosti ich bolo viacej ako Slovakov.

A ja kaslem na vsetky tie kecy o tom, ako by som teraz hovoril po madarsky, keby nebolo Ceskoslovenskeho statu. Radsej tak, ako WWII kvoli 'mojmu' Slovenskemu statu.

Aby som vsak nadviazal na temu, tak si myslim, ze rozbitie monarchii pod zamienkou vytvorenia 'narodnych' statov, ktore ako vieme narodnymi neboli a dve svetove vojny za to nestali. Ked nayse tieto narodne staty by mali teraz znovu stratit svoju identitu v akejsi priemerovej EU.

54660

6.6.2005 10:59

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Dana 82.?.?.?

Reakce na 54660

To ma celkom zaujalo. Preco 'tradicny'? Pokial viem, tak 'nepriatela' ste si z Nemecka urobili az podrazom na Sudetakoch po WWI, kedy ste vytvorili jednoucelovy 'ceskoslovensky narod'. Smahom pera sa vtedy Sudetski Nemci po starociach stali 'mensinou', pricom v skutocnosti ich bolo viacej ako Slovakov.

To s tím podrazem na Sudeťáky po II.světové válce jste myslel vážně? To snad ne.

54808

6.6.2005 20:54

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 54660

Německo je náš tradiční nepřítel od počátku našich dějin. Po celou naši historii se nás snažili zotročit a zničit a my jsme se před nimi museli bránit. Postup vůči po roce 1918 a 1945 Sudetákům byl správný, zasloužili si to, protože usilovali o porobení Čechů. Druhou světovou bylo třeba vést aby se zachovaly a osvobodily naše národy, ohrožované Němci. Že vám nezáleží na vlastním národě je velmi špatné. Národní státy jsou dobré(včetně Československa) protože zachovávají národy. Je dobře že se rozpadli otrokářské monarchie a že se jednou rozpadne i EU.

54876

5.6.2005 4:08

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 207.?.?.?

Reakce na 54657

>Německo je náš tradiční nepřítel a je dobře mít se
>před ním na pozoru. Naši politici ovšem pouze slouží
>Němcům a hlavně Američanům, kteří jsou dbes stejnou
>hrozbou jako kdysy Německo. Odsun Sudetáků byl zcela v
>pořádku.
tak tady k tomu paskvilu NC-uz to vyjadrili jini
stefan

54663

5.6.2005 5:17

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 54657

>Německo je náš tradiční nepřítel a je dobře mít se
>před ním na pozoru. Naši politici ovšem pouze slouží
>Němcům a hlavně Američanům, kteří jsou dbes stejnou
>hrozbou jako kdysy Německo. Odsun Sudetáků byl zcela v
>pořádku.


o tom jsem uz pred valkou mluvil s panem okresnim hejtmanem

54667

5.6.2005 17:26

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 54657

Nemam Nemce opravdu rad, ale vysoko si jich cenim a respektuju je pro jejich vlastnosti. Nemecko je 50 let demilitarizovane, spolu s Japonskem se muze chlubit tim, ze jeho armada za tech 50 let neoperovala na uzemi cizi zeme. Nebudeme doufam za akt agrese nelze povazovat vojensky spital. Bohuzel Francouzi jsou mi opravdu sympaticti, ale kolonie se osamostatnovali dost krvave.

54703

5.6.2005 19:40

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

deu 24.?.?.?

Reakce na 54703

Ono to bude asi aj tym, ze Nemci uz boli odvsade vyhnani alebo zabiti a komunizmus im tiez uz nehrozi.

Ako vidite, patrim medzi tych, ktori mnohe kroky Nemecka po r. 1938 uznavaju za opravnene.

54720

5.6.2005 23:19

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 54703

V podstatě svámi souhlasím. Až na to že se Německo ani Japonsko od roku 1945 sice skutečně nedopustili na žádné agresi, ale podíleli se na amerických okupacích vysláním vojenských jednotek(nemyslím tím špitáli).

54744

4.6.2005 18:16

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

merc petr_04 (zavináč) email (tečka) cz 84.?.?.?

Zapomina se na zakladni deficit demokracie, kvuli kteremu to bude v budoucnu ve spolecnosti stale horsi. Mame sice naprostou a ustavami deklarovanou kontrolu nad politickymi procesy a systemy, ale postradame to same pokud se jedna o procesy ekonomicke. Z historie je zrejme (a nemusime zrovna souhlasit s Marxem), ze ekonomika vzdy ovladala a definovala politiku. Z toho jasne vyplyva ze my mame pod kontrolou pouze nadstavbu (politika), ale ne zaklady na kterych je spolecnost postavena. Na konci se dostaneme k tomu, ze tedy vlastne neovladame nic a demokracie je pouhym zavojem za kterym je skryt skutecny stav veci. Mozna ze je to tak spravne, ale ja si to nemyslim a reci o soukromem vlastnictvi pokladam za naprosto zcestne. Dle meho se demokracie a kapitalismus naprosto vylucuji. Plati totiz ze zakladnim rysem kapitalismu je rozpor mezi spolecenskou povahou (jejich vynalezani, rozvijeni a pouzivani je umozneno celou spolecnosti - praci mnoha lidi v minulosti i soucasnosti, spolecenskou delbou prace, vedou a kulturou) a soukromym vlastnictvim produkcních prostredku, a obecne rozpor mezi produkcnimi silami a produkcnimi vztahy.

54640

5.6.2005 17:40

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 54640

Demokracie je mrtva a zemrela ve chvili, kdy se kapitalu podarilo odsranit fedualni mocesky system. Demokracie byl proste klic, ktery pomohl ziskat nejvyssi spolecenske postaveni, tem co drzeli v rukou skutecnou hospodarskou silu. Momentalne me demokracie pripada jako pacient na pristrojich v agonii, zivotnich funkci pomalinku ubyva a stejne rychlym nebo pomalym tempem ( kazdy, at si vybere podle sebe) pribiva totality. Touha po svetovlade provazi lidstvo od pocatku dejin, jenom bajonety toho docilit neslo. Mozna, ze se pres multipluraritni, multikulturni a miltirasovou sppolecnost konecne dostaneme jednou k hezkemu stejnorodemu celku.

54706

5.6.2005 2:27

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Naprosto souhlasím s paní Petrou Edelmannovou. Doufejme že k rozpadu EU dojde co nejdříve. Pak už jen zbude zastavit rozpínavost USA, i to se nám doufejme podaří. Výsledky referend ve Francii a Nizozemsku jsou vynikající. Francouzi a Nizozemci tak uštědřili políček nejen Bruselu, ale i Bílému domu. I američtí politici totiž doufali v přijetí Euroústavy, jež byla výhodná i pro USA, nebot pomáhala(pro někoho možná paradoxně) částečně upevnit nadvládu USA v Evropě. Např. se v Euroústavě mluvilo o tom že armády Evropských zemí budou pod velením NATO(tedy USA) atd. Je potřeba abychom setřásli nadvládu Bruselu i Washinktonu. Pro existenci a svobodu našeho i ostatních národů totiž představují EU a především USA hrozbu, stejnou jako v minulosti komunismus a Německo. Nějakou dobu to ale ještě bude trvat, možná jsem pesimista, ale spíš to budou desetiletí než roky. Dnešní střední generace se toho ale určitě dožije. EU se snad rozpadne sama, horší to ale bude s USA, těm se nejspíš bude muset postavit celý svět a to se zbraní v ruce. Já ale nepochybuju o vítězství. Češi, Slováci, Evropa i celý svět nakonec budou určitě svobodní.

54659

5.6.2005 5:30

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 54659

(Příspěvek zrušen. Nulová informační hodnota, pouze popichování.)

54669

5.6.2005 6:16

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 54659

(Příspěvek zrušen. Nulová informační hodnota, pouze popichování.)

54674

5.6.2005 18:04

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Modráček meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 54659

Přeháníte, pane. Na rozdíl od vás si nemyslím, že by mělo dojít k rozpadu EU. Také si nemyslím, že by zastavení rozpínavosti USA muselo nutně souviset s rozpadem USA. Mně osobně by úplně stačilo, kdyby USA učinily významný posun ve své zahraniční politice, toť vše. [mrknutí jedním okem]

54710

5.6.2005 20:28

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Josef 67.?.?.?

Reakce na 54710

Muzete specifikovat to rozpinani USA? Pokud vim, tak USA nikdy zadne kolonie nevlastnily a v Evrope zustaly ciste kvuli rozpinavosti tabora miru. Evropu USA momentalne vyklizi a z Iraqu odejdou hned po vyhlazeni a pozavirani clenu organizace AlQueda. Demokratizace Iraku probiha mnohem rychleji nez denacifikace Nemecka. V Iraku uz byly prvni volby prozatimni vlady, kdezto prvni volby verejnych cinitelu v Nemecku bylo mozno usporadat az v r. 1949. Podivejte se do ztarych novin Time magazin ma na titulni strance v zari 1946 nadpis "Vyhrali jsme valku, prohravame okupaci". Z Iraku bude hospodarsky zazrak zrovna jako se to podarilo udelat z NSR. Ze to dnes v Nemecku neklape muzete pricist socialisticko - komunisticke vlade Schroeder-Jozka Fischer!
Pro prirovnani se podivejte na problemy Evropy s ustavou a spolecnou menou, kde Nemci, Italove a Holandani chteji zpet svoje meny, a Blair v dnesnim London Telegraf upozornuje, ze s EU konci!
http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml;sessionid=0COXJNZA4GEQ5QFIQMGCM5WAVCBQUJVC?xml=/news/2005/06/05/neu05.xml&sSheet=/portal/2005/06/05/ixportaltop.html&secureRefresh=true&_requestid=22123
Vidite ze i "vyspele" demokracie maji problemy!


54722

5.6.2005 21:20

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

Reakce na 54722

(citace)Muzete specifikovat to rozpinani USA? Pokud vim, tak USA nikdy zadne kolonie nevlastnily

Stát USA má nyní něco kolem 9,5 milionů km2 rozlohy a něco kolem 280 milionů obyvatel. Podívejte se na historickou mapu kontinentu někdy z roku 1750. Já si ji tu mapu vloni koupil ve Wiliamsburku ve Virginii v takovém krámku, zrestaurovaném přesně do stylu té doby. A šel jsem si ji prohlížet do hospody, kde "otcové Ameriky" vymýšleli budoucí USA. Na té mapě uvidíte, kolik toho "dobyli" kolonisté za 100 let do oné doby, těsně před vznikem USA. No a pak se podívejte na mapu severní Ameriky z 5. června 2005. A opatrně se zeptejte někoho, kdo tomu rozumí, za co a za kolik USA nakupovaly !! [cool]

Vy patrně pane jste asi nikdy neslyšel, že oba kontinenty Ameriky byly docela osídleny lidmi ještě před Kolumbem, že ano pane. [smích] Kupříkladu Indové v Indii chvála pánu Bohu přežili Brity, za což je jim dodnes vyčítáno, že měli kolonie. Ale Indiáni jaksi nikoliv, ti to nepřežili, což potom ignorantům dovoluje pronášet takové hloupé výroky.

54730

5.6.2005 22:47

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Josef 67.?.?.?

Reakce na 54730

Je to hezke, ze jste si koupil starou mapu Ameriky, ale mel jste si k tomu jeste koupit knizku dejepisu. Jestli povazujete osvobozeni se 13 kolonii od Britske kolonialni nadvlady za kradez tak je to Vas problem. Jih koupili od Francouzu za 33.3 milionu dolaru (Louisiana Purchase, kdybyste to hledal na Google) a Alasku koupili od ruskeho cara Nikolaje za 7 milionu dolaru. Otroky zavlekli do Ameriky Francouzi Anglicane a Spanele. Mimo zakladajicich 13 statu nove staty uz zadne otroctvi nepraktikovali a zrusenim otroctvi kazdy cernoch dostal 40 akru orne pudy a kone (mule). Docela jsou mi vase napady o Americanech humorne, protoze jsou to vsechno stejne puvodem Evropane. 39 milionu obcanu jsou emigranti narozeni mimo USA. Kazdy ctvrty american se sam narodil nebo jeho otec nebo dedecek je puvodem Polak! Zidu jsou jen 2%. Do USA rocne emigruje kolem 1 milionu lidi legalne. 9-11 milionu najde praci a pracuje v USA ilegalne vcetne ceskych podnikatelu. >JJ<

54742

5.6.2005 23:54

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 54742

Jih koupili od
>Francouzu za 33.3 milionu dolaru (Louisiana Purchase,
>kdybyste to hledal na Google) a Alasku koupili od ruskeho
>cara Nikolaje za 7 milionu dolaru.

Josef, dovolte mi abych Vás trošku poopravil, není to moc důležité, ale pro ostatní čtenáře, kteří v tom nemají úplně jasno, to snad bude věcné.

ALEXANDER II (ALEXANDER NIKOLAEVICH)
1818-1881
EMPEROR OF ALL RUSSIA 1855-1881
Eldest son of Emperor Nicholas I, Alexander was born in Moscow on April 17, 1818, and came to the throne on February 19, 1855, after the death of his father.
After his accession to the throne, Alexander II implemented important reforms, notably the abolition of serfdom, as well as changes in national, military and municipal organization. He also rethought foreign policy: Russia now refrained from overseas expansion and concentrated on strengthening its borders. In 1867, he sold Alaska and the Aleutian Islands to the United States.

Takže to nebyl otec Nikolaj, ale jeho syn. [mrknutí jedním okem]

54751

6.6.2005 17:37

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

Reakce na 54742

Hlavně že tomu móóóc dobře rozumíte pane. [smích] Jestli chcete, já vám docela levně prodám koncern Volkswagen za pouhých 10 000 dolarů ! Zdá se Vám to divné ? Zdá se Vám, že není možné, abych jej Vám prodal, protože určitě není můj ? A že je to jakési levné ?

No a co ? Copak se někdo ptal Indiánů, když Francie prodávala území o rozloze 5x větší, než je samotná Francie, tak říkajíc "nastojato" , které samozřejmě Francii nepatřilo ? Copak se USA pak šly těch Indiánů zeptat ? Atd atd ? Kloubouk dolů před Vámi, pane ! [chechtot] To již vlastně ani směšné není, to je docela k pláči.

54859

6.6.2005 21:01

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 12.?.?.?

Reakce na 54859

Petge jeste vam neco prozradim.
Indiani nebyl zadny narod a jednotlive kmeny mezi sebou valcili a nektere kmeny se venovaly i kanibalismu. Francouzove uzemi zabrali a dokonce finacne a zbranema pomohli koloniim proti Britum, ktere nenavidi jak daleko saha historie. Francouzove si mysleli, ze strasne vydelali, protoze v te dobe prevladal nazor ze zapadne od reky Mississippi je puda nepouzitelna a jsou to jenom same baziny!
Abychom se vratili k clanku EU pracovat nebude z duvodu, protoze uz dnes existuji rozdilne nazory na smer evropske ekonomie. Chirack verejne nadaval v kampani na Brity a na Tony Blaira, ze je to kowboy jako George Busch. Blair ma nezamestnanost 4.6% a Bush 5.1%. Stejne tak Schroeder s jeho 13.% nezamestnanych nadava na kapitalismus. Pritom to byl kapitalismus, ktery z NSR udalal ekonomicky zazrakv minulych desetiletich, nez se dostali k moci socialista s komunistou (Schroeder-Jozka Fischer).Mezi Chiracem a Schroedrem v jednom tydnu byly dve udajne dulezite schuzky a Tonyho ani na jednu nepozvali i kdyz 1-7-05 nastupuje jako prezident E-unie. Tony Blair mel v planu zmenit ekonomicky kurs unie, ale po druhe schuzi na kterou nebyl pozvan tusi podrazy a proto prohlasil, ze referendum v Britanii odklada na neurcito. Coz znamena, ze se vzdal uz predem snahy zmenit smer ekonomie Evropy k lepsimu vzhledem tomu ze tusi odpor Bruselu, Francie a Nemecka uz predem.

54877

7.6.2005 17:11

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

Reakce na 54877

No, já nevím, co Vy myslíte pod pojmem národ, to samo o sobě je docela "napínavá otázka". Že Indiáni mezi sebou válčili, dobře. Myslíte, že procentuálně za nějaké fixní období měli v těch svých kmenových válkách více padlých než třeba Evropané za stejné období ? Nebo co jste tím sledoval ? To, že francie prodávala, co nebylo její a USA kupovaly, to je přece jasný historický podvod, to snad nezpochybníte.

A k EU - máte zcela pravdu, podivuhodnější "konglomerát nekompaktibilních společností", jak se dnes EU jeví, to aby člověk pohledal. Ale za tím stojí politici a nefunkční demokracie. Věřte nevěřte, ale chybí charismatická osoba, která by to "pojmenovala", ten Augiášův chlívek. Nedělám si žádné iluze, ale rýsuje se řešení !

Zase "brnknu" na Nostradama a jiná proroctví - svět patrně již několik roků je ve válce, akorát jsme ji ještě nepojmenovali třetí světovou. To znamená katarzi. Všechny formy vlády se definitívně zdiskreditují a nastoupí opět vláda "kněží", království nebeské na zemi.

Ovšem za jistých předpokladů a vůbec není jisté, že tyto byly naplněné. Altwernativou je definitívní vyhlazení "homo (údajně) sapiens sapiens".

55050

11.6.2005 23:14

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 55050

Já bych to neviděl zdaleka s budoucností světa tak černě. Může sice dojít k velkému konfliktu, možná i k třetí světové(podívámeli se na dnešní rozpínavou politiku Bílého domu, tak je nanejvýš pravděpodobné že USA směřují k tomu aby proti sobě poštvali celý svět, který se nebude ochoten podřídit americké hegemonii). Velká válka ale rozhodně neznamená že musí dojít ke konci světa nebo vyhlazení lidstva. Potencionální válku bychom nějak přežili a všechno by jsme postupně obnovili.

55762

29.6.2005 2:32

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Jiří Šatánek jiri (tečka) satanek (zavináč) circletech (tečka) net 62.?.?.?

Reakce na 55762

Dovolil bych si volne ocitovat A.Einsteina:

"Nevim jak se povede treti svetova valka, ale vim jak se povede ctvrta - kameny a kyji [pláč]."

58958

5.6.2005 22:16

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 54722

Rozpínavost USA je zcela očividná. Jen za posledních 15 let spáchali Američani víc jak 10 agresí, to je víc než SSSR za celou dobu svojí existence. Stačí se podívat na posledních pár let. 2004-agrese proti Haiti, 2003-agrese proti Iráku, 2001-agrese proti Afganistánu, 2000-agrese proti Makedinii, 1999-agrese proti Jugoslávii, 1998 agrese proti Súdánu a tak by se dalo hodně dlouho pokračovat. Vetšina agresí navíc vedla/vede k válkám. USA dnes představují pro svět totéž co v minulosti Německo a komunismus. Stejně jako oni, i USA usilují o světovládu. Dnes je pod kontrolou Bílého domu valná část světa a to většina Latinské Ameriky, Evropy, Blízkého východu a Asie. Tyto státy jsou sice formálně nezávislé, prakticky se ale jedná o americké kolonie(uvědomte si že i většina zemí Německého či Sovětského impéria byla formálně nezávislá). Američané navíc většinu těchto zemí okupují. Odnikud se nestahují a ani to nechystají. V Evropě pouze nově rozmistují síli a některé jednotky přesouvají z jedné části světa do druhé. Navíc i jejich politika je stejná jako třeba ta Německá za války. Američané se v okupovaných zemích které jim kladou odpor chovají úplně stejně jako Němci za války(viz americká genocida Iráku).

54738

5.6.2005 22:18

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 54722

Ještě dodatek:
Irák byl hospodářským zázrakem za vlády Sadáma Husaina v sedmdesátých a osmdesátých letech. Tento rozkvět zničili až Američani.

54739

5.6.2005 22:00

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 54710

USA už nabraly jasný kurz, těžko si představit že by se z nich zase stala normální země která neohrožuje celý svět. Nedokážu si představit nic co by mohlo skutečně vést k obratu v politice USA. Amerika je na cestě neustálé agrese směrem ke světovládě. Na tutéž cestu se už dvakrát vydalo Německo a víme jak to dopadlo. S USA to pravděpodobně dopadne stejně. Stačí se podívat na ohromný odpor lidí na celém světě k USA. Nakonec asi budeme muset americkou agresy zastavit se zbraní v ruce, doufat ve změnu americké politiky mi připadá bláhové. Navíc by bylo nanejvíš spravedlivé aby se USA vrátilo všechno zlo které ve světě napáchaly.
Bude jen dobře když se rozpadne EU. Unie totiž představuje hrozbu(téměř stejnou jako USA) pro Evropské národy. Je potřeba setřást nejen nadvládu Bílého domu, ale i nadvládu Bruselu.

54735

6.6.2005 4:47

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 54735

pane Zorba, pisete:
>Nedokážu si představit nic co by mohlo skutečně vést k obratu v politice USA<
Je zcela mozne, ze si toho nedokazete predstavit hodne, v pripade, ze by existovalo vice lidi jako jste vy (a ne pouze mala hrstka) USA by urcite svou politiku zmenili. Me napada jedna alternativa kterou jsem zde uz nekolikrat psal. Proste se na zbytek sveta vykalet, jak si zde mnozi prejeme . Verte tomu, ze my si v USA tim jen polepsime. Muzete mi take zdelit, do ktere zeme na svete se kazdorocne hrne tolik novych emigrantu? Pan Josef vam to vysvetlil a vy porad melete svou. Zacnete tedy tim, ze se naucite hlaskovat nazev hlavniho mesta USA.

54775

6.6.2005 18:15

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

Reakce na 54775

Pan Zorba sice napíše Vašynkdon, ale vesměs se tomu každý usměje a ví, co tím myslí. Ovšem na vaši řečnickou otázku, proč se emigranti hrnou do USA, je patrně jiná odpověď, než jste vy "významně" naznačil a pak neřekl.

A ještě větší omyl je, jak jsou USA soběstačné. Nebudu navrhovat, aby se všichni Američani sestěhovali zpátky a nevystrkovali dále již do světa nos. Tak dramatický krok ani není nutný. V Mladém světě cca před dvěma roky vyšel zajímavý článek o Američanech, kteří pro změnu natrvalo bydlí v Praze. Oni formálně neemigrovali, naopak je to pro ně výhodné, být Američanem a bydlet třeba v Česku. Není těch Američanů málo, v tom článku je odhadovali na tisíce a stále ten počet stoupá.

Jeden takový se mi stal přítelem, dává mi lekce "američtiny". On se sám moc česky nenaučil, ale domluví se jakž takž, neb v Česku již lidí aspoň trochu umí. Když tak sedíme v parku na pivě, vedle hučí jez na řece, ptáci zpívají, kolem jezdí omladina na kolech, chodí maminky na procházku a na terase je živá debata "o všem možném" - tak v té chvíli řekl něco, jakoby odpověď pro Vás !

Řekl, že tady u nás je jako v ráji, že do USA se už nemíní vrátit !!

54864

11.6.2005 23:27

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 54864

Na tom že nějaký Američan žije mimo USA samozřejmě není nic špatného. Ale špatné jednoznačně je to že USA okupují valnou část světa a stále se roztahují. To se bude muset změnit.

55766

29.6.2005 2:38

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Jiří Šatánek jiri (tečka) satanek (zavináč) circletech (tečka) net 62.?.?.?

Reakce na 54864

V Praze zije cca. 10 000 Amiku. Ma zkusenost s nimi je stejna, jak popisujete.

Bezpecnost, svoboda, klid ..."heskyyy holkiii" a "dobryyy piiivo" [cool].

58960

11.6.2005 23:23

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 54775

Lidí kteří smýšlejí stejně nebo podobně jako já(tedy protiamericky) je na světě drtivá většina(viz průzkumy veřejného mínění, demonstrace, stačí si ale promluvit třenba s obyčejnými lidmi). Pouze v samotných USA a snad ještě v Izraeli má agresivní politika USA podporu. Včeličko, představa že by USA konečně daly pokoj zbytku světa a stáhli se na své území je právě tím co si my všichni přejeme. Americká politika ale nabrala jasný kurz a ve světě už napáchala tolik zla že změna v politice USA je takřka nemožná a USA si navíc zaslouží trest za své zločiny.

55765

11.6.2005 23:35

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Zorba 212.?.?.?

Reakce na 54775

Proč se tolik lidí stěhuje do USA? Odpověd je jednoduchá. V drtivé většině to jsou nejchudší lidé, kteří mají v USA šanci začít žít na běžné úrovní a přilepšit si. Z lásky k USA to ale nikdo nedělá. Stejně tak řada Američanů odchází do ciziny(viz Petgeho příspěvek) a navíc USA jsou zemí založenou na přistěhovalectví. Za prací a lepším živobytím se ale lidé např.stěhovali před válkou i do třetí říše. Takže to že se někam stěhuje hodně lidí nemá žádný vliv na to jestli daná zem dělá špatnou nebo dobrou politiku.

55769

6.6.2005 8:20

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

TT 62.?.?.?

Vidím zhroucení EMU, ne však EU. Ta by měla dál fungovat - ovšem na bázi hospodařské spolupráce a společně vytyčených globálních politických cílů.

Jednotnou měnu podle mě nejde použít v ekonomicky tak nevyrovnané Evropě. Evropskou ústavu bude ještě nutné vypilovat a změnit její kompetence.

Ale něvěřim, že EU se teď rozpadne. Ještě přizvat Ukrajinu a Rusko a vznikne časem velmoc schopná konkurovat USA. Je to jedna z možností..

54791

14.7.2005 13:04

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

nick 193.?.?.?

Reakce na 54791

Ony se zhroutí obě, nicméně, Euro může nezávisle na tom přežít (mělo by to opodstatnění). Myslím, že Euro je jediný přínos celé EU. Koho ostatně pořád baví sledovat desatero měn a kurzů, když chce vystrčit paty...

61615

16.6.2005 12:26

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Já myslím že každýmu kdo někdy byl aspoň kousek "za čárou" a viděl tamní ceny a přepočítal si je na naše kačky je jasný že u nás Euro nikdy fungovat nemůže (a když ne u nás, takl proč jinde ano, že...). Leda by se dobrovolně vzdalo deset milionů Němců tak třetiny svých platů a posílali je Čechům - což je nereálný, protože na šrajtofli si nenechá sáhnout nikdo. Ale jsem rád že nejsem v té skepsi jedinej, už jsem si myslel že to všichni okolo chápou a jen já jsem tak zabedněnej...

56497

Příspěvků: 71

03.06. 17:18 Baldwin de la Troville  Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
03.06. 18:15  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
03.06. 21:08 Petra Edelmannová  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 01:16 Jiří Šatánek  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 09:59 Petra Edelmannová  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
06.06. 04:29 Belveder  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
06.06. 10:36 Jiří Šatánek  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 10:48 Petge  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 10:49 Petge  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 07:39 Tom  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
06.06. 14:10 Aja  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
03.06. 17:57 Dalibor  Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
03.06. 21:01 Petra Edelmannová  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 18:05 Braňo  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 20:07 Josef  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 16:55 Rene Bartosek  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 17:14 Lev  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
03.06. 18:20 Igor  Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 17:18 Rene Bartosek  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 17:58 Vratislav  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
03.06. 20:28 trodas  Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 00:26 Vcelicka  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
07.06. 11:13 VaclavK  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
11.06. 01:46 Ruda  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
03.06. 21:01 LJM  Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 12:40 User  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 01:57 Zorba  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 17:12 Rene Bartosek  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 02:36 Robert Nohejl  Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
06.06. 10:56 Dana  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 14:17 Josef  Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 19:23 Modráček  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 02:05 Zorba  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 02:15 Sidonius Zdenek M  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 04:06 stefan  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 07:35 Vcelicka  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 03:06 deu  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
06.06. 10:59 Dana  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
06.06. 20:54 Zorba  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 04:08 stefan  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 05:17 zdenek  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 17:26 Rene Bartosek  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 19:40 deu  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 23:19 Zorba  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
04.06. 18:16 merc  Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 17:40 Rene Bartosek  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 02:27 Zorba  Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 05:30 Sidonius Zdenek M  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 06:16 zdenek  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 18:04 Modráček  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 20:28 Josef  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 21:20 Petge  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 22:47 Josef  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 23:54 Sidonius Zdenek M  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
06.06. 17:37 Petge  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
06.06. 21:01  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
07.06. 17:11 Petge  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
11.06. 23:14 Zorba  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
29.06. 02:32 Jiří Šatánek  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 22:16 Zorba  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 22:18 Zorba  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
05.06. 22:00 Zorba  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
06.06. 04:47 Vcelicka  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
06.06. 18:15 Petge  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
11.06. 23:27 Zorba  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
29.06. 02:38 Jiří Šatánek  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
11.06. 23:23 Zorba  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
11.06. 23:35 Zorba  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
06.06. 08:20 TT  Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
14.07. 13:04 nick  RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal
16.06. 12:26  Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 449