Diskuze k článku

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Příspěvků 229

19.4.2005 0:32

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Grovik 84.?.?.?

Proč mi to připominá revoluci v našem sametovem raji?
Vzhledem k tomu že vím co vím. Mě t oneudivuje, ale překvapuje mě že to autora nepraštilo mezi oči.

49610

19.4.2005 0:38

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 83.?.?.?

Nevím,nevím, ale tenhle scénář válečný nebude.
V tomto regionu jde o hodně a Čína z Ruskem má dostatečný
jaderný potenciál.
Čína je chytrá a ta si počká, až jí spadne "zralá americká hruška"
do klína sama.

49612

19.4.2005 1:31

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Cine se staci zbavovat bezcennych zelenych papirku a za dluhy jenz drzi USA si pulku USA koupi [smích] Ci spise pred-koupi [velký smích]
(predkuplni pravo dluznika)

USA na proti tomu zase muzou svuj dluh proste zrusit...

A kdo ovladne ropu, ovladne svet.

Staci se malinko zamyslet... [oči v sloup]

49618

20.4.2005 14:26

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

zap 65.?.?.?

Reakce na 49618

*Dojde-li k zaverecnemu 'boji o zrno', Trod'asi'

bude i nafta darmo platna. Vsechno, jakakoliv doprava ci rafinace bud kdykoli pod moznym utokem. Chtel bych videt ty 'kompjutrove modely', ktere to zobrazuji! Pokud jde o Cinu, ta ma cas. Zatim jsou veci pro ni dobre. Takovy nesmysl jako demokracie nepotrebuje, jen by to ohrozilo jeji plany.

49853

20.4.2005 17:12

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 49853

Jsme obklopeni masmédii, která jsou pod vlivem pracháčů!, nebo by se mi mohl ozvat někdo, kdo se řadí k tzv. "střední vrstvě", který vlastní, nebo je významným akcionářem nějakých novin (např. aspoň krajsky významného deníku!?!). Pochybuji o tom! Někteří z mých přátel se domnívali, že v této oblasti můžou podnikat, ale němečtí magnáti, kteří cíleně "pohlcovali" i drobný regionální tisk, je z toho rychle vyvedli. Výsledek je jasný, a u nás (myslím tím ČR) se to projevuje tak, jak se to projevuje [vyplazený jazyk]! Domyslete si jak objektivně nás může ten "skopčácký" tisk informovat!?!? Tak Vás prosím - přemýšlejte - vždy když něco čtete!

49876

20.4.2005 17:58

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

zap 65.?.?.?

Reakce na 49876

Je to jen 'skopcacky', anebo jeste nejaky...

jiny? Jste si jist? A i kdyby byl, nedivte se, to ted vsude ve svete 'frci' . Ti co koupili se ani nezajimaji o jakou vyrobu se jedna; hlavne ze to nese...

49883

20.4.2005 18:16

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

carodejnik 84.?.?.?

Reakce na 49876


http://www.message-online.de/arch4_03/pics/message04_03_besitzverhaeltnisse.pdf

Ceska tlac je takmer uplne kontrolovana zahranicnymi nakladatelstvami.
3 nemecke: Passauer Neue Presse, Axel Springer AG, Burda, 1 svajciarske: Ringier a 1 finske nakladatelstvo: Sanoma Magazines International ovladaju cez 80% ceskeho trhu.


Co je este tiez velmi zaujimava informacia, je fakt, ze vsetky tieto nakladatelstva sa so svojimi aktivitami v strednej Europe nachadzaju vysoko v ziskovej zone, hoci hlavnym argumentom na predaj kompletnej ceskej tlace do zahranicnych ruk bola ich udajna neziskovost.
Dalsim brzdiacim faktorom je monopolne postavenie PNS na ceskom trhu, ktora preferuje urcite zaujmove skupiny a bojkotuje ine. Antimonopolovy ustav blahosklonne mlci. Warum denn?

Na Slovensku to je zatial este trochu lepsie, ale vsetko svedci o tom, ze aj v tychto blbych aktivitach vas zakratko dozenieme a predajom 100% nasej tlace Zajordancom aj predbehneme.

Najdolezitejsia otazka ale zneje: Je to iste, ze tie nemecky znejuce mena majitelov tychto nakladatelstiev patria skutocnym Nemcom s predkozkou?
Druha najdolezitejsia otazka: Preco sme taki sprosti?

49887

20.4.2005 21:06

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

zap 65.?.?.?

Reakce na 49887

Ja bych si dovolil nabidnout odpoved'...

ale myslim, ze na to dokazete prijit sam: jsme prilis mali, jsme rozdeleni a jsme Slovane. To posledni je asi ten nejvetsi problem. Dokazeme byt 'kurvy' coz o to, ale na sve ne na cizi. [zahanbení]

49919

21.4.2005 20:10

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49853


>
>bude i nafta darmo platna. Vsechno, jakakoliv doprava ci
>rafinace bud kdykoli pod moznym utokem. Chtel bych videt ty
>'kompjutrove modely', ktere to zobrazuji!

Velmi přesný odhad, pane Zape. Ani nevíte, jak blízko jste u každodenní skutečnosti jistého ústavu, zabývajícího se - mimo jiné - polepšováním nezvedených Američanů a Američanek.

Zajímalo - li by Vás grafické vyjádření jednoho takového modelu (navíc, krajně nepřesného, proto také byl ostatně zveřejněn, místo aby se na něm pracovalo dále), a ještě k tomu od jistého pošetilého profesora, viz http://www.amazon.com, kniha The Pentagon's New Map by Thomas P. M. Barnett.

Pěkná recenze je zde: http://www.airpower.maxwell.af.mil/airchronicles/bookrev/barnett3.html

Základní mapy mám, mohu Vám je někde uložit na Vašem ftp - máte-li takovouto schránku k dispozici. Jsou to 40+ Mega soubory v PDF, emailem to poslat nejde.

Nebo napište panu Stworovi, pane Zape, ať mi půjčí jeho ftp.

Dám mu oba mapové soubory ochotně k dispozici, ať si je umístí na zdejší server do veřejné knihovny.

50072

19.4.2005 2:05

Strýček Sam se zabydluje po celem svete

jan 67.?.?.?

Zde mate mapku US vojenskych zakladen US vojsk ve svete (zari 2002):

http://www.globalpolicy.org/empire/intervention/2003/0710imperialmap.htm

49622

19.4.2005 7:40

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49622

Moc pěkná mapka.

Třeba taková Kuba: stačí jedna základna na Guantanámu, a už je z toho na této mapce vykreslená jako americká celá Kuba i s commandantem Fidelem Castrem, což?

Raději se vrátit zpátky k původnímu článku.

*

Autor má pravdu, že USA rozmisťují svá vojska v jedné zemi Středního Východu za druhou.

A co má být? :-/

Otázka ve výše uvedeném článku nezodpovězená, ba ignorovaná, je, zda tyto země Střední Asie budou s USA dlouhodobě kooperovat, a zda USA bude jako ozbrojená mocnost schopna tamtéž rozmístěná vojska použít, bude-li jejich použití zapotřebí.

V případě útoku USA na Irák v roce 2003 to bylo nakonec Turecko, členská země NATO, co nedala souhlas Američanům k útoku na Saddáma ze severu. Stejně tak byla znepoužitelněna vojska US armády v Německu - počítalo se zejména s použitím mírotvorných zdrojů z Ramsteinu - neboť německá vláda nedala souhlas k vedení útoku na Irák z území Německa.

V případě zemí Střední Asie bude podle mne situace pro USA ještě prekérnější. USA budou v případě jakékoliv významnější krize čelit hrozbě, že jejich poslušní vazalové v postkomunistických zemích ze dne na den zkolabují, a že nakonec USA bude muste kromě boje s nepřítelem řešit ještě převrat v zemi jejich blízkého spojence.

Klasickým příkladem je to, co nastalo během vietnamské války v Jihovýchodní Asii.

Na Filipínách a v Indonésii vznikly v 60. letech s podporou USA těžce diktátorské, zkorumpované režimy pánů Suharta a Marcose, které se sice za cenu statisíců ( a dost možná milionů, kdo ví) mrtvých spoluobčanů ubránily proti šíření komunismu, ale které se svou vlastní zkorumpovaností, neschopností a krutostí staly na 20 let zcela nezpůsobilými a ekhlaflich pro jakékoliv bližší spojenectví s USA. Ve třech dalších zemích - Jižním Vietnamu, Kambodži, Laosu - se proamerické síly zcela zhroutily, i přes masivní podporu USA.

Nástupu komunistů v těchto třech zemích jihovýchodní Asie se nepodařilo zabránit proto, že by US armáda bojovala bez podpory politiků. To je jen pěkně vypečená pohádka, kterou dnes američtí konzervativci ohlupují veřejné mínění. Nikoliv.

Nástupu komunistů ve Vietnamu, Kambodži a Laosu se Američanům nepodařilo zabránit proto, že obyvatelstvo Kambodže, Laosu a Vietnamu mělo koncem 60. let už Američanů a jejich vazalů až po krk.

Tamní lidé byli ochotni akceptovat kohokoliv, třeba i komunisty, jen když je ten někdo od Američanů a jejich pohůnků zbaví a vypráská všechny Ami a pro-Ami pryč z Jihovýchodní Asie.

Nemám nejmenší důvod se domnívat, že Střední Asii čeká v nadcházejících letech jiný scénář.

49641

20.4.2005 4:46

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 49641

Zajímavé, že se ty režimy udržely i po odchodu Američanů dva roky, když si tam všichni přáli komunismus. V Kambodži a Laosu moc Američanů neviděli, i když zde občas bombardovali základny Vietkongu. Kdyby nedošlo k oslabení prezidenta Nixona aférou Watergate, nemusely by se zhroutit vůbec. Myslím, že by Indočíňané dnes netoužili po komunismu o nic víc než Jihokorejci.

49799

20.4.2005 6:50

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49799

>Zajímavé, že se ty režimy udržely i po odchodu Američanů dva
>roky, když si tam všichni přáli komunismus.

Kdyby si tamní obyvatelé přáli pro-americký styl vlády, měli by v Jižním Vietnamu, Kambodži a Laosu pro-americké režimy dodnes.

> Kdyby nedošlo k oslabení prezidenta
>Nixona aférou Watergate, nemusely by se zhroutit vůbec.

Možná ano, možná ne. To je čirá spekulace.

Se stejně velkou pravdivostní hodnotou lze prohlásit, že kdyby naopak nedošlo k dobrovolnému-odstoupení-se Nixona z důvodu skandálu Watergate, mohl být Vietnam nukleárně vybombardován - viz nedávno zveřejněné rozhovory Nixona a Kissingera o použití atomových bomb proti Vietnamu. Kdyby plánovanému jadernému bombardování Vietnamu nakonec ze strany USA opravdu došlo, nemuseli jsme už dnes ani já, ani Vy, pane Anonyme, být mezi živými, neboť ten pitomec Nixon by byl nakonec ještě schopen kvůli své posedlosti Vietnamem rozpoutat třetí světovou válku.

Dobře, že Nixona novináři z Washington Post zavčasu odstřelili. [smích]

49809

20.4.2005 7:00

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

68 68.?.?.?

Reakce na 49809

Kdyby si tamní obyvatelé přáli pro-americký styl vlády, měli by v Jižním Vietnamu, Kambodži a Laosu pro-americké režimy dodnes

Takze lidi maji, co si preji?? To jsem nevedel, ze cesi si prali 40 roku komunismu. [chechtot]

49811

20.4.2005 8:10

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49811

Jistěže ano.

Nevím, co je na tom k smíchu. Spíše k pláči by to mohlo být, kdyby to někoho zajímalo.

Československo se stalo v roce 1948 komunistickou zemí dobrovolně, ústavní cestou.

Dalších 40 let bylo Československo bolševickou diktaturou pouze a jen díky tomu, že
_(a) naprostá většina obyvatelstva byla s bolševickým režimem v zásadě spokojena, nebo tento režim alespoň tolerovala, a nehodlala jej svrhnout. Teprve až byla naprostá většina obyvatelstva rozhodnuta se bolševiků zbavit, teprve pak, v roce 1989, bolševická diktatura v Československu padla. Ani o den dříve.
_(b) Je nutné také vzít do úvahy, že Evropa byla díky úmluvě USA a Británie se Sovětským svazem rozdělena na dvě zóny - kapitalistickou a socialistickou - a Československo bylo na základě dohody USA, UK, a SSSR zařazeno ještě před rokem 1945 do zóny vlivu socialistické. Pokud se některá ze zemí socialistické či kapitalistické zóny svému předurčení cukala - jako např. Československo, Maďarsko, Itálie nebo Řecko - udělal Sovětský svaz, Británie, nebo USA ve své zájmové zóně pořádek, za tichého souhlasu mocností, ovládajících sousedící stranu železné opony.

49817

20.4.2005 15:01

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49817

Opet, mate pravdu Alzbeto!

Muj vlastni otec se stal clenem Komunisticke strany jiz v r. 1945. Kdyz jsme diskutovali jeho duvody, rekl mi jasne;
- Sovetsky Svaz nas osvobodil v dobe kdy se na nas zapadni mocnosti vyflakly,
- krize 30 let byla vice nez dostatecnym poucenim, co kapitalismus dokaze,
- kazdy slusny obcan by se mel podilet na sprave zeme(demokracii). Jestlize soucasny rezim nedovoluje jinou moznost, necht je to pod hlavickou KSC.

O jeho poctivosti nemam pochyb. Nikdy s toho zadny zisk nemel.

49860

20.4.2005 18:10

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 49860

A sleduj jak Ti, Vám, nebo jak chcete, umožní se podílet na věcech veřejných současný archokapitalistický režim našich drahých Klausovců!?!? A pak se ozvi!!

49885

20.4.2005 21:16

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49885

To prece vsichni uz vime, Sedo!

A proto take vedeme tyto diskuze..... Uprimne receno, jsme u nasi vlady(nasich vlad) na nic. Tak na zaorani do kompostu, mozna. Proto si take vymysleli ten chytak s tou 'moneykracii', pardon 'demokracii'. [naštvaný]

49924

21.4.2005 3:16

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

kema 216.?.?.?

Reakce na 49860


>O jeho poctivosti nemam pochyb. Nikdy s toho zadny zisk
>nemel.

Ani ja nemam pochyb. Ani o jeho dalsich vlastnostech. Ale nebudu zde urazet vaseho pana tatinka.

49987

21.4.2005 7:39

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

dusan 70.?.?.?

Reakce na 49860

Muj vlastni otec se stal clenem Komunisticke strany jiz v r. 1945. Kdyz jsme diskutovali jeho duvody, rekl mi jasne;
- Sovetsky Svaz nas osvobodil v dobe kdy se na nas zapadni mocnosti vyflakly,
- krize 30 let byla vice nez dostatecnym poucenim, co kapitalismus dokaze,
- kazdy slusny obcan by se mel podilet na sprave zeme(demokracii).

zap

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

A to mu stacilo k tomu, ze se dal mezi komunisticke
vrahy ? Muj otec udelal presne opacne co vas otec.

50000

29.4.2005 10:32

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

vaclaus 83.?.?.?

Reakce na 49860

Ten minuly system byl totiz genialni. Dokzal resit problemy, se kterymi kapitalismus ani nehne: plna zamestnanost, nebyvala socialni jistota, lide meli vice penez nezli bylo zbozi = poptavka prevysovala nabidku. Zavaznym problemem byli jenom komuniste - nejhorsi marxiste v historii lidstva - kteri to nevideli a nechapali. Nakonec se jim podarilo nemozne - prohrat jasne vyhranou bitvu. Vas pan otec mel plnou pravdu.

50926

20.4.2005 17:00

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

68 68.?.?.?

Reakce na 49817

Nevím, co je na tom k smíchu. Spíše k pláči by to mohlo být, kdyby to někoho zajímalo.

Alzbeto, Vase odpovedi jsou k smichu. Vy nam tady snazite namluvit neco, co se nam snazili namluvit ve skole. Vy jste jedna z tech, ktera tomu uverila. Mela by jste vedet neco o machinacich z roku 1948. Potom by jste o ustave prestala mluvit. Jako jeden z prikladu Vam muzu uvest, ze bylo protiustavni, aby politicka strana mela ozbrojenou slozku. A komuniste ji meli. Vzpominate na Lidovou Milici?

Takze podle Vas, kdyz se nekomu nelibi soucasny rezim, tak vyjde na namesti a zacne cinkat klicema.
[chechtot]

49874

20.4.2005 18:37

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49874

Cinkání klíči obvykle nestačí. Ale pomůže odhodlaným a nespokojeným, leží-li moc v ulicích.

Vezměte si například Maďarsko na jaře 1989. Tam politická opozice donutila kádárovce ke svobodným volbám, ti je pochopitelně prohráli, a Maďarsko tak na jaře 1989 zrušilo bolševickou diktaturu ústavní cestou.

Totéž nastalo v roce 1989 v Polsku, a ostatně i v Československu.

Stávající bolševický spolek prostě v oné době nebyl ani schopen, ani ochoten, pokračovat ve vládě, a moc ležela v ulicích. Kdo ji zvednul, ten ji drží dodnes.

P.S. Pane Osmašedesátý, na mne ale ty Vaše odpovědi dělají dojem, že si o vzájemném láskyplném vztahu Československa a bolševiků namlouvíte něco, co není pravda.

Doporučuji nazvat věci pravými jmény i ve Vašem případě, pane Osmašedesátý.

Vzal jste do ruky zbraň a bojoval jste proti československým bolševikům?

Zaléval jste Strom svobody svou vlastní krví?

Jestliže ne, pak jste spolu se mnou a dalšími 15 miliony tehdejších Čechů a Slováků spolupachatelem československých událostí z období Husákovy normalizace.

Jste spolupachatelem bolševické diktatury, a to úplně stejně, jako byli říšští Němci spolupachateli nacistického režimu Adolfa Hitlera.

Vaše výhoda je, že dosud žijete, a že máte už mnoho let možnost napravit, co jste spolupachatelstvím natropil.

Ptejte se sám sebe, pane Osmašedesátý, co dobrého jste od doby, co jste se zbavil bolševiků a znovu získal svobodu, udělal?

49891

20.4.2005 20:23

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

68 68.?.?.?

Reakce na 49891

Pani Alzbeto!

Stávající bolševický spolek prostě v oné době nebyl ani schopen, ani ochoten, pokračovat ve vládě, a moc ležela v ulicích. Kdo ji zvednul, ten ji drží dodnes

Protoze jim dosly nakradene penize, tak se komuniste polozili. Jinak by toho, kdo by zvedal ze zeme moc poslali na dozivoti do Jachymova.

Vzal jste do ruky zbraň a bojoval jste proti československým bolševikům?

Ja nebyl v Lidove Milici, takze jsem mel jen hole ruce. Vy jste mela zbran?

Zaléval jste Strom svobody svou vlastní krví?
Kde je ten strom??
Pokracovani pro pani Alzbetu

49911

20.4.2005 21:37

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49911

>Pani Alzbeto!
>
>Stávající bolševický spolek prostě v oné době nebyl ani
>schopen, ani ochoten, pokračovat ve vládě, a moc ležela v
>ulicích. Kdo ji zvednul, ten ji drží dodnes


>
>Protoze jim dosly nakradene penize, tak se komuniste
>polozili. Jinak by toho, kdo by zvedal ze zeme moc poslali
>na dozivoti do Jachymova.

To je pohádka pro antikomunisty v domově důchodců. Bolševický režim v Československu, Rusku, i v dalších zemích se prokazatelně byl schopen rozvíjet nad úroveň prosté reprodukce.

Druhá věc je, že produktivita práce, inovace, a zejména pak schoponost aktivizovat lidský potenciál byla v kapitalistických zemích vyšší, než v zemích socialistických.

>
>Vzal jste do ruky zbraň a bojoval jste proti
>československým bolševikům?

>
>Ja nebyl v Lidove Milici, takze jsem mel jen hole ruce. Vy
>jste mela zbran?

Ne. Třeba ale takoví bratři Mašínové zbraň do ruky vzali, a dodnes se proto neodváží přijet do ČR. Za vícenásobnou vraždu by jim hrozilo zatčení a soud.

Jestli nakonec Mašínové dostanou letos nějaké státní vyznamenání (zjistíme to 9. května 2005), budou jim je podle mne pro jistotu posílat z prezidentské kanceláře poštou do USA, aby bratři Mašínové náhodou v Čechách nepřišli k úrazu.

>
>Zaléval jste Strom svobody svou vlastní krví?
>Kde je ten strom??

Roste v Čechách.

49928

20.4.2005 22:11

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

68 68.?.?.?

Reakce na 49928

Alzbeto,

To je pohádka pro antikomunisty v domově důchodců. Bolševický režim v Československu, Rusku, i v dalších zemích se prokazatelně byl schopen rozvíjet nad úroveň prosté reprodukce.

Takze komunist5i sli od valu, protoze je to uz prestalo bavit?

Ne. Třeba ale takoví bratři Mašínové zbraň do ruky vzali, a dodnes se proto neodváží přijet do ČR. Za vícenásobnou vraždu by jim hrozilo zatčení a soud.

Kde jsem mel tu zbran vzit? V Kovomatu a nebo v Domacich potrebach?

Ten strom svobody neexistuje. Komunisti ho zahubili s polution z jejich cementarek a koksoven

49937

20.4.2005 20:24

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

68 68.?.?.?

Reakce na 49891

Pokracovani pro pani Alzbetu.

Jestliže ne, pak jste spolu se mnou a dalšími 15 miliony tehdejších Čechů a Slováků spolupachatelem československých událostí z období Husákovy normalizace
Soudruha Husaka jsem nezazil, takze nejsem Vasim spolupachatelem.
Jste spolupachatelem bolševické diktatury, a to úplně stejně, jako byli říšští Němci spolupachateli nacistického režimu Adolfa Hitlera.
Takze vsichni nemci, i ti v koncentracich byli spolupachatele nacistickeho rezimu!! [chechtot] [chechtot]
Vaše výhoda je, že dosud žijete, a že máte už mnoho let možnost napravit, co jste spolupachatelstvím natropil.
Jelikoz jsem nic nenatropil, tak nemam co napravovat.
Ptejte se sám sebe, pane Osmašedesátý, co dobrého jste od doby, co jste se zbavil bolševiků a znovu získal svobodu, udělal?
Ja jsem tu svobodu ziskal davno pred padem bolseviku a udelal jsem hodne dobreho, ale pro jinou zemi. Vzhledem k tomu, ze to byly humanni skutky, tak je jedno, kde.[smích]
Nejak jste pozapomela odpovedet na protiustavni status Lidovych Milici. Zrovna tak jste mne opomela odpovedet v jine diskusi na to, ze Bush nebyl dosazen soudem, ale vyhral volby v roce 2000.
P.S. Muj nick nema nic spolecneho s rokem 1968. Je to jen zacatek me IP adresy.

49912

20.4.2005 21:52

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49912

>Pokracovani pro pani Alzbetu.
>
>Jestliže ne, pak jste spolu se mnou a dalšími 15 miliony
>tehdejších Čechů a Slováků spolupachatelem československých
>událostí z období Husákovy normalizace


>Soudruha Husaka jsem nezazil, takze nejsem Vasim
>spolupachatelem.

Tak to máte omluvenku.

>Jste spolupachatelem bolševické diktatury, a to úplně
>stejně, jako byli říšští Němci spolupachateli nacistického
>režimu Adolfa Hitlera.


>Takze vsichni nemci, i ti v koncentracich byli
>spolupachatele nacistickeho rezimu!! [chechtot] [chechtot]

Někteří z nich mají omluvenku, ale ne všichni. Za Hitlera např. zavírali do koncentračního tábora v Dachau příslušníky SS, kteří porušili kázeňský řád.


>Vaše výhoda je, že dosud žijete, a že máte už mnoho let
>možnost napravit, co jste spolupachatelstvím natropil.

>Jelikoz jsem nic nenatropil, tak nemam co napravovat.

Fajn. Jak říkám, máte omluvenku. Vaše znalost českého jazyka a k tomu schopnost ovládání počítače mne ale nepřesvědčuje o tom, že by Váš vztah k bolševické diktatuře v Československu byl až tak nevinně nedotčený. Pokud je Vám ale stejně nebo více než Ratzingerovi, pak - jak říkám - máte omluvenku.

>Ptejte se sám sebe, pane Osmašedesátý, co dobrého jste od
>doby, co jste se zbavil bolševiků a znovu získal svobodu,
>udělal?


>Ja jsem tu svobodu ziskal davno pred padem bolseviku a
>udelal jsem hodne dobreho, ale pro jinou zemi. Vzhledem k
>tomu, ze to byly humanni skutky, tak je jedno, kde.[smích]

To máte dobré.

>Nejak jste pozapomela odpovedet na protiustavni status
>Lidovych Milici.

Není mi známa žádná soudní žaloba za období 1945-1948, která by protiústavní status Lidových Milicí zpochybňovala.

A jak dopadly žaloby u českých soudů na komunistické funkcionáře z období 1989-2005, které stavěly na argumentu neústavnosti Lidových Milicí a které vinily komunistické funkcionáře z nedovoleného ozbrojování? Aní jedna z nich nebyla po roce 1989 shledána oprávněnou, pokud vím. Jistě mi to potvrdíte, nebon upřesníte, pokud jsem snad nějaký rozsudek přehlédla, že.

>Zrovna tak jste mne opomela odpovedet v
>jine diskusi na to, ze Bush nebyl dosazen soudem, ale vyhral
>volby v roce 2000.

Tam jsem Vám z technických důvodů už neměla jak odpovědět, pane. Zvědavec má API, které o určitém počtu vzájemně zřetězených odpovědí neumožňuje další odpověď na daný text. Maximum je, jestli to dobře počítám, 8 zřetězených odpovědí.

Chcete-li si o tomto tématu povídat povídat, založte to tu jako samostatný bod diskuse, a vyjasníme si to.

>P.S. Muj nick nema nic spolecneho s rokem 1968. Je to jen
>zacatek me IP adresy.

Skvělé. Mám ráda lidi s pevnou IP adresou.

49931

20.4.2005 21:58

oprava

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49931

>
>>Nejak jste pozapomela odpovedet na protiustavni status
>>Lidovych Milici.
>
>Není mi známa žádná soudní žaloba za období 1945-1948, která
>by protiústavní status Lidových Milicí zpochybňovala.

Správně má být: Není mi známa žádná soudní žaloba za období 1945-1948, která by stavěla na protiústavním statusu Lidových Milicí.

49934

20.4.2005 22:20

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

68 68.?.?.?

Reakce na 49931

Alzbeto,

Někteří z nich mají omluvenku, ale ne všichni. Za Hitlera např. zavírali do koncentračního tábora v Dachau příslušníky SS, kteří porušili kázeňský řád.

Vy asi rozdavate ty omluvenky, ze jo?

Vaše znalost českého jazyka a k tomu schopnost ovládání počítače mne ale nepřesvědčuje o tom, že by Váš vztah k bolševické diktatuře v Československu byl až tak nevinně nedotčený.

Ja vas nemusim o nicem presvedcovat. A jestli chcete, tak si tu omluvenku vemte zpatky.

Není mi známa žádná soudní žaloba za období 1945-1948, která by protiústavní status Lidových Milicí zpochybňovala.

Zadnou zalobu nehledejte. Prectete si ustavu.

Zrovna tak jste mne opomela odpovedet v

>jine diskusi na to, ze Bush nebyl dosazen soudem, ale vyhral

>volby v roce 2000.


Tam jsem Vám z technických důvodů už neměla jak odpovědět, pane. Zvědavec má API, které o určitém počtu vzájemně zřetězených odpovědí neumožňuje další odpověď na daný text. Maximum je, jestli to dobře počítám, 8 zřetězených odpovědí.

Chcete-li si o tomto tématu povídat povídat, založte to tu jako samostatný bod diskuse, a vyjasníme si to.


Neni potreba. Vetsine lidi je to jasne. Vy si to vyjasnete sama sobe.
[smích]

49940

21.4.2005 0:43

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 49931

Jste opravdu povedená právní puristka, pak byste ale neměla obratem metat kolektivní vinou (všichni jste spoluviníci Husákovi, stejně jako říšští /ne už sudetští ?/ Němci Hitlerovi...). Ono se toho komunistům neprokázalo víc než jen nedovolené ozbrojování (jem ten nešťastný Štěpán v tom nějak uvízl), asi to nějak souvisí s tou spontánností a ústavností předání moci. Ony ty Lidové milice totiž vůbec žádný právní rámec neměly, jak už se to občas v totalitě stává, a tak v rámci kontinuity rudého práva se ani nemohly ničím provinit. Ostatně od komunistických soudců nemůžeme čekat, že budou prohánět své Parteigenossen. A mladí sudí ještě nemají dost zkušeností, jak nás přesvědčil p.president.

49968

22.4.2005 17:33

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 49874

Pane (nebo paní?) 68: Myslím si, že zcela neprávem napadáte Alžbětu. Řekl bych,že s ní v mnohém souhlasím. Nejen u ní, ale i v dalších příspěvcích se vyskytuje názor, že se na nás v předvečer 2.světové války tzv. západní mocnosti "vyflákly". O tom, že je to pravda není pochyb, za zváženou stojí odpovědět si na otázku: "PROČ?". Odpovězte si na ni,a pak mě možná pochopíte, proč nemám důvěru zvláště v USA a jim podobným - JEJICH MYŠLENKOVÉ POCHODY SE TOTIŽ NEZMĚNILY! A pak si taky vybavte ve své fantazii představu, jak by svět vypadal, kdyby se ti kapitalisti z Hitlera nepodělali?! Jinak k těm "machinacím v roce 1948" : Zajímejte se o praxi v parlamentu 1.republiky!?,to je síla!-skoro jako v tom dnešním!! Prostě nekonalo se nic nového-kuly se pikle, pod záštitou nového "bratra"-na první pohled spolehlivějšího než byli ti předchozí.A milice?-Kdo má možnost tak ji využije. Např. lidovci kostelů, "a propo" v Americe se tomu říká domobrana.
"A proč teď nejdeme cinkat s klíči?" Názorů je mnoho, ale já se přikláním k tomu, že lidi jsou otrávení, zklamaní a znechucení. Zdá se, že evidentně jim "něžná revoluce" nepřinesla to, co čekali. Superkorubce, superzlodějna, bezprávní stát, kriminalita,superpropaganda strýčka Sama a našich přisluhovačů. Prostě "pravda a láska" nezvítězila nad "lží a nenávistí"...

50220

22.4.2005 23:21

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

68 68.?.?.?

Reakce na 50220

Pane (nebo paní?) 68: Myslím si, že zcela neprávem napadáte Alžbětu. Řekl bych,že s ní v mnohém souhlasím.

Pane Seda, ja jsem jenom chtel rict, ze jestlize nekdo popira existenci holokaustu, tak je muzu popirat existenci druhe svetove valky. Ve slove holokaust nevidim jenom zidy, ale vsechny, kteri koncentraky neprezili. Tot vse.

Co se tyka pani Alzbety, tak jak sama o sobe jednou rekla, ze moc tlaci. Mela by si trochu ulevit a dat prostor jinym nazorum. Jako priklad Vam uvedu jeji tvrzeni, ze kdo nevzal zbran do ruky, a kdo nezaleval strom svobody svou vlastni krvi je spolupachatelem Husaka. Nezda se Vam to prihlouple? [smích]

50255

23.4.2005 6:45

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

68 68.?.?.?

Reakce na 50220

Pane (nebo paní?) 68: Myslím si, že zcela neprávem napadáte Alžbětu. Řekl bych,že s ní v mnohém souhlasím. Nejen u ní, ale i v dalších příspěvcích se vyskytuje názor, že se na nás v předvečer 2.světové války tzv. západní mocnosti "vyflákly". O tom, že je to pravda není pochyb, za zváženou stojí odpovědět si na otázku: "PROČ?". Odpovězte si na ni,a pak mě možná pochopíte, proč nemám důvěru zvláště v USA a jim podobným

Pane (a nebo pani) Seda, Kdyz nemate duveru k USA, co se tyce druhe svetove valky, tak urcite mate duveru k SSSR, kteri az do roku 1941 podporovali Hitlera vsim, cim mohli. Kdyz uz SSSR bylo napadeno, myslite, ze by bez Anglie a USA neco zmohlo? Takze otazka PROC? je zodpovezena.

Jinak k pani Alzbete bych chtel rict, ze tady mavala argumentem, ze president Bush byl dosazen v roce 2000 na presidenta soudem. Nerekla jakym soudem, asi nejakym v severni Korei. Kdyz jsem ji predal vysledky voleb, tak sklapla. Takze pani a nebo pan Alzbeta chce delat bourku ve sklenici vody a nejak se ji to nedari. Ona z Kalifornie a ja z Brna. Jak ja z Brna podle ni mohu neco o tom vedet. Nezda se Vam to trochu nebo hodne demagogicke??????

50298

23.4.2005 19:42

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50298


>
>Jinak k pani Alzbete bych chtel rict, ze tady mavala
>argumentem, ze president Bush byl dosazen v roce 2000 na
>presidenta soudem. Nerekla jakym soudem, asi nejakym v
>severni Korei. Kdyz jsem ji predal vysledky voleb, tak
>sklapla. Takze pani a nebo pan Alzbeta chce delat bourku ve
>sklenici vody a nejak se ji to nedari. Ona z Kalifornie a ja
>z Brna. Jak ja z Brna podle ni mohu neco o tom vedet. Nezda
>se Vam to trochu nebo hodne demagogicke??????

Máte to se mnou těžké, pane Osmašedesátý. Viďte.

Cítím Vaši bolest, a ujišťuji Vás, že na Vás hned tak nezapomenu.

Před měsícem jsme se ještě neznali. Pak jste mi napsal pár slov, a náš vzájemný vztah se začal Vaší iniciativou rozvíjet do stále divočejší spirály, ve které jste se svévolně dopustil mnoha nedisciplinovaných myšlenek.

Stačilo Vás ale na webu trošku pocvičit v disciplíně argumentace a uplatnit na Vás něco málo ověřených sokratovských postupů (kterými lze již po 2000 let i nemyslícího studenta vybudit k aktivní diskusi, podobně jako ostruhami do slabin donutíte i vykastrovaného pivovarského valacha k cvalu) a vida, co se stalo. Pan Osmašedesátý si začal budovat u cizích lidí svou soukromou, vášnivou, ba přímo emocionální agendu k Alžbětě!

Nepopírám, že jsem Vás v minulých 24 hodinách poněkud zanedbávala, a že jsem se Vám nevěnovala tak, jak jste si v předchozích dnech přivyknul. Důvod je prostý, pane Osmašedesátý. Nudíte mne.

Zapomněl jste na ostruhy mých sokratovkých argumentů ihned poté, jakmile jsem je od Vás oddálila. Odložil jste bystrost a pohotovost, kterou jte zde mne v předchozích dnech zaujal. Zlenivěl jste ze dne na den zpět na úroveň pivovarského valacha!

Zbytečné bylo ukazovat Vám v diskusi, že máte na víc. Zvadnul jste rychleji, než jste mohl cokoliv významnějšího zplodit, a stal jste se zpátky nudným, pane Osmašedesátý!

V době, kdy tu nejsem, tu už druhý den pláčete v diskusi s cizími lidmi nad demagogickými slovy, která jsem Vám v předchozích dnech uštědřila. Cizím lidem si vyléváte srce a skřípete přitom zuby nad slovním násilím, kterým jsem Vaše nedisciplinované myšlení v minulých dnech potrestala.

Co kdybyste se místo toho bonzování cizím lidem zamyslel nad tím, co je smyslem našeho vzájemného vztahu, pane Osmašedesátý?

Já Vás miluji, a svou lásku k Vám zde již několik dní projevuji v diskusi s Vámi. Milujete ale Vy mne?

Co vše ze své mysli jste ochoten zde napsat, abyste mne přestal nudit, a abyste získal zpět mou pozornost? Přemýšlejte nad tím, pište, sbírejte slovní spojení.

A až budete mít jasno, co chcete říci, ozvěte se.

Budu ve vedlejší místnosti, takže mne hned tak neuvidíte. Buďte si ale jist, že ráda uslyším Vaše výkřiky, pokud mne dostatečně hlasitě zavoláte. Hlavně nebuďte nudný.

A nezapomeňte, pane Osmašedesátý, že Vás miluji. [smích]

50328

23.4.2005 23:04

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Lev 82.?.?.?

Reakce na 50328

Moc mile vyznani lasky Alzbeto, i kdyz dost komicke na zenu vasich kvalit ! [velký smích] [velký smích]

50352

23.4.2005 23:15

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 50328

>V době, kdy tu nejsem, tu už druhý den pláčete v diskusi s cizími >lidmi nad demagogickými slovy, která jsem Vám v předchozích dnech >uštědřila. Cizím lidem si vyléváte srce a skřípete přitom zuby nad >slovním násilím, kterým jsem Vaše nedisciplinované myšlení v >minulých dnech potrestala.

pani Alzbeto, neni nahodne vasim zamestnanim psat politicke projevy pro CSSD? Jmenovite pana Grosse? Zda se mi to velice podobne.
[smích]

50353

20.4.2005 19:56

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

dusan 70.?.?.?

Reakce na 49817

_(a) naprostá většina obyvatelstva byla s bolševickým režimem v zásadě spokojena,

alzbeta

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

ted vam to ujelo mila pani

49901

20.4.2005 20:10

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49901


>
>ted vam to ujelo mila pani
>

Ujelo ... a co takhle napsat, jak to bylo podle Vás, pane Dušane? Mohli bychom se přátelsky pohádat, anebo se dokonce dobrat i k nějakému poznatku.

Ale takhle? :-/

49907

20.4.2005 23:11

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

dusan 70.?.?.?

Reakce na 49907

Mila pani Alzbeto.
Cesky narod neni nikdy s nicim spokojen. Nebyl
spokojen s komunisty. Neni spokojen s demokra-
ty. To na zacatek pratelskeho se pohadani.


49949

21.4.2005 10:15

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49949

Souhlasím.

Český národ jsou smějící se bestie, jak zjistil již reichsprotektor Heydrich.

50017

20.4.2005 22:13

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 49817

pani Alzbeto, zacinam cist vase prispevky pozorneji takze me nadseni zacina upadavat.
pisete:

>Československo se stalo v roce 1948 komunistickou zemí >dobrovolně, ústavní cestou.

Tim chcete rici co? Ze Jan Masaryk spachal sebevrazdu? Nebo snad, ze rozkradani, znarodnovani, mena v 1953, vyvrazdovani bolseviku mezi sebou, nucena emigrace STBakama bylo vse dobrovolne a ustavni cestou? Nebo snad strach z komunistu ktery byl stale udrzovan v bezne populaci naroda je dukazem, ze cesky narod takovou vladu chtel? Je snad pro vas dukazem, kdyz byvali komuniste stale vladnou, ze Cesky narod neni mentalne vyspeli?
Opravdu si myslite, ze cinkani klicu a Havel na hrad, se udalo proto, ze Cesi meli dost komunistu? Nebo to bylo proto, ze SSSR jako takove padlo diky tlaku ze zapadu!?

49938

21.4.2005 9:51

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49938

Mícháte dohromady Únor 1948 a 50. léta, pane Včeličko.

Skoro by to na klemjdoucího dělalo dojem, při vší úctě, jako byste si zkoušel hledat alibi... Přesvědčte mne, že tomu tak není, prosím!

Nepochybně máte pravdu, že nadšení obyvatelstva z Gottwaldovy vlády za období 1948-1953 vyprchalo.

Nevyprchalo však natolik, aby se Češi a Slováci byli ochotni postavit komunistům tak, jako to udělali třeba Maďaři v roce 1956, nebo Poláci v letech 1980-81.

Technicky vzato, do roku 1989 sabotovali Češi a Slováci bolševickou diktaturu maximálně tak sníženou úrovní výzdoby oken na 1. května. Těch pár statečných, co se pokoušeli o disent, žádnou změnu trendu celonárodní kolaborace s bolševiky, ani žádné masové hnutí pokračovatelů, až do roku 1989 nevyvolalo.

Vnímám Vaši poznámku, že o spoustě politických záležitostí československého státního útvaru se nerozhodovalo v Praze, ale ve vzájemné dohodě mezi Moskvou, Londýnem, a Washingtonem DC.

Tato Vaše poznámka ale není ani argumentem pro generální pardon všem pachatelům komunismu, ani argumentem pro kanonizaci těch, co proti bolševické diktatuře bojovali odvážnou myšlenkou u piva v kantýně po VUMLU.

Je to maximálně tak argumentem pro udělení kreditu českému národu, za to, že bolševickou diktaturu přežil, a nerozpustil se pod tímto strašlivým tlakem v celonárodním bezvědomí, narozdíl od takřka rozpuštěného a vypuštěného národního ducha ruského, ukrajinského, či pruského.

50008

21.4.2005 19:22

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 50008

pani Alzbeto, nemam tuseni jak micham unor 1948 a 50 leta, rok 48 byl zacatek 50. leta pouze pokracovanim. Stejne tak jako 89 rok nebo 68 rok, to jsou pouze mezniky v historii ktere vytvareji ti sami akteri. Ve vsech pripadech se jednalo o vedouci stranu KSC.
Nerozumim tedy vasemu argumentu, lepe receno nevidim v tech mnoha slovech vice argumentu nez ze micham rok 1948 s roky skoro nasledujicimi tedy rok 1950, historie, je pro mne naprosto jasna nemusim premyslet o pravde skutecnosti ktere se existovaly.
Je pouze smutne jak lidstvo rychle zapomina.

50065

21.4.2005 20:36

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50065

Zkusím to říct jinak, pane Včeličko. Použiji ne zcela přesný a pokulhávající historický příměr, ale lepší nemám.

Hitlerovi nacisté se k moci rovněž dostali ústavní cestou, pdoobně jako koministé v Československu. Během několika let vlády pak nacisté z Německa udělali totalitní diktaturu, která nicméně zvnějšku jevila všechny znaky perfektního právního státu a ústavního pořádku.

Z výšeuvedeného důvodu Norimberský tribunál konstatoval spoluzodpovědnost Němců - všech Němců - za nacismus. Konstatoval, že jako obyvatelstvo demokratického výmarské republiky Němci kolektivně dopustili, aby z jejich demokracie vzešla taková příšernost, jako kancléř Adolf Hitler, a proto nesou za nacismus spoluzodpovědnost.

50077

21.4.2005 22:55

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

carodejnik 84.?.?.?

Reakce na 50077

>Hitlerovi nacisté se k moci rovněž dostali ústavní cestou,
>pdoobně jako koministé v Československu.

Ti koministi, to sa mi paci.

>Z výšeuvedeného důvodu Norimberský tribunál konstatoval
>spoluzodpovědnost Němců - všech Němců - za nacismus.

To je velmi zaujimava teza, sposobena asi faktom, ze najväcsia etnicka skupina dostojnikov/sudcov, ktora medzi inym donutila Nemcov -samozrejme celkom demokratickymi metodami- priznat sa napriklad aj k masakru v Katyni(dostali za to rovno povraz), boli prislusnici obrezaneho, bohom vyvoleneho etnika. A ako je vseobecne zname, oni mozu vsetko. Ak by ale niekto skusil obvinit vsetkych zidov zo zodpovednosti za masakre a fasisticke zverstva v Palestine alebo za holocaust na ruskom narode, tak je v najlepsiom pripade oznaceny za psychopatickeho antisemitu, v horsiom pripade sa mu neotvori hlavny ani zalozny padak a este predtym nez stihne dopadnut na zem, vyhlasia urady, ze sa jednalo o jasnu samovrazdu.
Stalo sa minuleho roku v Nemecku, byvalemu ministrovi hospodarstva SRN Moellemanovi. V tom case druhy muz, tretej najsilnejsej nemeckej politickej strany FDP. Jeho manzelka skusala podat oficialne vyhlasenie, ze manzel bol plny zivota a tesil sa na kazdy novy den, len potom naraz zmlkla. Cim jej pohrozili, sa mozno iba domysliet.
S ohladom napriklad na taketo skutocnosti p. Alzbeta, ma vas suchy intelektualizmus tak trochu serie.
Ukazte trochu tvar a skuste zaujat k niecomu osobny postoj.

50094

22.4.2005 13:48

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 50077

Jako zločinecké byly uznány jen některé nacistické organizace jako celek, kromě jízdy SS. Se situací u nás se to nedá srovnávat, mj. proto, že komunisté své záměry tajili a svůj puč si nedali stvrdit žádným relativně svobodným plebiscitem jako nacisté. Ostatně nemyslím, že by zrovna Norimberský proces byl vzorem právního purismu a objektivity, jednalo se spíše o politickou záležitost jako třeba dnes v Haagu.

50187

22.4.2005 2:29

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

leho 64.?.?.?

Reakce na 50008

Nepochybně máte pravdu, že nadšení obyvatelstva z Gottwaldovy vlády za období 1948-1953 vyprchalo.

Nechapu, o jakem nadseni to tady pisete, Alzbeto. Kdo nebyl nadseny hned po osvobozeni a otevrene byl proti komunistum, hrozilo mu, ze bude viset za vlastizradu na nejblizsi lampe verejneho osvetleni. Zajiste jste nekdy videla zabery z pohrbu Jana Masaryka. Je celkem jasne, na ktere strane narod tenkrat stal a nebylo to rozhodne na strane komunistu. Prave proto take nechteli komuniste dopustit predcasne volby, cimz bylo take mozne resit ustavni krizi. Benes jim proste vsechno odkyval ze strachu pred obcanskou valkou a pred Rusy. Zklamal a zradil narod podruhe...

50119

22.4.2005 6:24

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50119

>Nepochybně máte pravdu, že nadšení obyvatelstva z
>Gottwaldovy vlády za období 1948-1953 vyprchalo.

>
>Nechapu, o jakem nadseni to tady pisete, Alzbeto. Kdo nebyl
>nadseny hned po osvobozeni a otevrene byl proti komunistum,
>hrozilo mu, ze bude viset za vlastizradu na nejblizsi lampe
>verejneho osvetleni.

Doba poválečná byla v Československu plná vášní a ukrutností. Zejména pak, když o té době starý zbrojnoš v roce 2005 seškrabuje rez z brnění a vypravuje přitom svým pravnukům vzpomínky na mladá léta, což?

Nicméně, k věci. Napište mi prosím nějaký prokazatelný příklad, kdy v období 1945-1948 visel na československé lampě veřejného osvětlení někdo, kdo neprojevoval po osvobození nadšení, a byl proti komunistům. A upozorňuji, že při takovémto uvedení příkladu Vám nebudu zpochybňovat ani to, bude-li ten oběšenec na lampě říšským Němcem sudetského vyznání.

Zajiste jste nekdy videla zabery z
>pohrbu Jana Masaryka. Je celkem jasne, na ktere strane narod
>tenkrat stal a nebylo to rozhodne na strane komunistu.

Zajisté máte v rukávu důkaz o příčině smrti Jana Masaryka, nikoliv fantazijní fabulace. Sem s ním!

>proto take nechteli komuniste dopustit predcasne volby, cimz
>bylo take mozne resit ustavni krizi.

Nebyli snad komunisté ve vládě zcela legálně, ústavní cestou? Nezvolili si snad v Československu občané po 2. světové válce komunistickou stranu do vlády svobodně, v tajných volbách, a tedy demokraticky? Nevyhrála snad Komunistická strana Československa tyto volby?

>Benes jim proste
>vsechno odkyval ze strachu pred obcanskou valkou a pred
>Rusy. Zklamal a zradil narod podruhe...

Souhlasím s Vámi. Prezident Beneš byl jedním z hlavních pachatelů komunismu v Československu. Za tyto jeho zásluhy ostatně jsou pro roce 1989 činěny pokusy o Benešovu kanonizci v českém parlamentu.

50142

23.5.2005 17:36

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

realista 85.?.?.?

Reakce na 50142

Přečtěte si Mitrochinův archiv KGB a zjistíte jak sem byla dosazena k moci KSČ. Zákony, volby a media byly, jsou a budou nezávisle na názvu režimu vždy prostředkem k legitimizaci moci

53396

22.4.2005 8:06

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50119

>
>Kdo nebyl
>nadseny hned po osvobozeni a otevrene byl proti komunistum,
>hrozilo mu, ze bude viset za vlastizradu na nejblizsi lampe
>verejneho osvetleni.

Čirou náhodou jsem dnes, při přípravě na mé nezvedeně zvídavé studentíky, narazila na sborník Poválecná justice a národní podoby antisemitismu (1945-1947) vydal Ústav soudobých dějin Akademie Věd ČR pod vedením Mecislava Boráka, ISBN ISBN 80-86224-39-2.

Není to sice úplně nejautoritativnější kniha, ale s prameny pracuje velmi dobře, a cituje ji kromě české strany i strana německá, dokonce i sudetoněmecká.

Měl byste si tento sborník v Kongresové knihovně vyžádat, pane Leho.

Ulevilo by se Vašim mučivým pochybnostem o míře nadšení českého lidu pro lynčování na lampách veřejného osvětlení.

[smích]

50154

21.4.2005 0:30

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 49817

Další podařené tvrzení jako z úst páně Grebeníčkových. Komunistický režim se u nás dostal k moci ústavní cestou pouze z hlediska právního puristy, a to ještě zvláštního ražení. Když pomineme historické reminiscence jako vliv SSSR (i vojenský, Rudá armáda byla jistě pohotově kdyby něco nevyšlo), zrušení stran, které volilo 50 % voličů a praktické nepřipuštění pravice (lidovci byli spíše střed jako dnes), hlásání záměru sloučit všechny socialistické strany do jedné (proto hodně lidí vstoupilo k výhody nabízejícím komunistům s tím, že se stejně zanedlouho se soc.-dem. a nár.-soc. sejdou), odmítnutí populárního Beneše angažovat se za svou prvorepublikovou stranu ve volební kampani, mlžení komunistů o jejich skutečných cílech
(nikdo nehlasoval v r.1946 pro nějakou diktaturu proletariátu, volby 1948 už byla fraška) atd.(výborným pramenem jsou paměti ministra Feuerabenda), mezi ústavní metody nepatří žalářování a mučení opozičních poslanců ani zabavování majetku jejich stran, bránění v projevu, parády stranického vojska atd.atp. Navíc na Slovensku Husák vyházel opoziční "povereníky" i bez nějaké jejich dobrovolné demise, i když zde mu asi pomohl nešťasný čs.centralismus a omezení samosprávy Slovenska. Pak lid projevil svou obrovskou spokojenost krom dobrovolné kolektivizace mj. dělnickým povstáním v Plzni (i jinde) při měnové reformě. Ani okupace sovětskou armádou nepohla většinu proti socialismu, až 17.11.1989 večer překypěla trpělivost 51 % a bolševici se opět ústavně poroučeli.

49965

21.4.2005 20:19

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49965


>...... Ani okupace
>sovětskou armádou nepohla většinu proti socialismu, až
>17.11.1989 večer překypěla trpělivost 51 % a bolševici se
>opět ústavně poroučeli.

No vida. Nečekala bych zrovna od Vás, že mne podpoříte. Ale potěší to.

Děkuji.

50073

22.4.2005 14:04

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 50073

Ad J.Masaryk - konečný výsledek šetření ustanoven na základě biomechanického rozboru jeho pádu (nová původní metoda českého kriminalisty) - nedivím se, že Vám to uniklo, nebylo to přiliš medializováno - (http://www.cs-magasin.com/2004-02/view.php?article=articles/cs040279.htm) + (htpp://www.listy.cz/archiv.php?cislo=042&clanek=020402).

50191

23.4.2005 1:34

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50191

Zajímavá informace. Děkuji Vám.

50279

22.4.2005 2:32

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

leho 64.?.?.?

Reakce na 49965

(nikdo nehlasoval v r.1946 pro nějakou diktaturu proletariátu, volby 1948 už byla fraška)

Jake volby? Neni mi nic znamo o volbach v roce 1948. Rad se necham poucit...

50122

22.4.2005 14:11

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 50122

Prosím, malé politické školení poddůstojnicta - (htpp://www.ariadnaweb.webpark.cz/masarykovaspolecnost/ml9801_04.htm)

50193

21.4.2005 6:00

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

ina 199.?.?.?

Reakce na 49817

(Příspěvek zrušen. Žádná informační hodnota.)

49996

20.4.2005 14:54

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49811

Cesi si ho nejen prali!

Dokonce si v nem bazili! Vy a ja jsme ovsem vyjimkou... [mrknutí jedním okem]

49859

20.4.2005 18:05

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 49811

Jsou samozřejmě někteří jako Vy, ale přemýšlejte!? Komunisty volilo 99% voličů! To je samozřejmě blbost,že? Nicméně: za 2-3% to "vhodili" pověření, a 1% disidenti! a co ten zbytek!? Těžko by jste se jich teď dohledal!!...Dnes byla nastolena atmosféra "potírání komunismu", a zde zneužívají reflexu "z minula", kdy drtivá většina lidí se bojí vzepřít přiblblé propagandě! Je to ale jen otázka času! Dříve, nebo později si lidé uvědomí "o čem to je"! - PROSTĚ V TAKOVÝCH SRAĆKÁCH JAKO TEĎ JSME UŽ DLOUHO NEBYLI, a to už něco pamatuji (ročník 1950).
Určitě nejsem sám, který je přesvědčen o tom, že myšlenka komunismu není špatná! Má jen jednu chybu, je příliš ROVNOSTÁŔSKÁ". A druhá smůla je, že soupeří s imaginární představou "trhu" slibující všem lehkověrným "maršálskou hůl", kterou si všichni schopní "nesou v batohu". Ale nenesou, dokonce i na mezistátních úrovních platí zákony vlčí smečky! Nevěříte? - zjistěte si proč "zhasla" Kladenská poldovka - špičkové pracoviště evropské úrovně - jestli jste BLB, tak se budete vymlouvat na Stehlíka!!! NEJVĚTŠí TRAGEDIE JE LEHKá MANIPULOVATELNOST OBČANSKÉ VEŘEJNOSTI!!

49884

20.4.2005 21:30

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49884

Libi se mi Vase psani Sedo a take to, jak rikate...

ze "neco pamatujete". Jsme na zhruba stejne vekove pricce a tak take 'neco pamatuji'.

Vite co si myslim? Lide se meli az PRILIS dobre a nevazili si toho. Nemeli se o co uchazet. Vse jim doslova na hrsti bylo dano. Zadna dynamika ve spolecnosti, zadna dynamika v jednotlivci. Pohoda nicnedelani. A na tom to vyplivlo.

Teorie komunismu je rovnostarska. Ale ne praxe. To uz bylo na ruznych hovorech detailne probrano. Ja si dokonce dovolim tvrdit, ze jsme zadny komunismus nemeli. Jak je jinak nmozno nazyvat situaci kdy lide meli konta s cizi valutou, meli majetky, domky a drahe automobily. A nebyli ani zdaleka vsichni partajnici.

To nemelo s komunismem prilis co delat. Meli by jsme si byt jeste pred koncem sveta uprimni.

49925

21.4.2005 1:27

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 49884

Pokud toho tolik pamatujete, pak také víte, k čemu by (teoreticky) vedlo, kdyby volilo proti ( škrtlo jednotnou kandidátku) 50,01 % voličů. Strana a vláda by navrhla někoho jiného. V praxi ovšem by se výsledky falšovaly (z poměrně dobře informovaného zdroje se mi r.1986 doneslo, že na východním Slovensku jednoho nezvolili). Sám jsem měl podvědomé tušení, že budu vystaven podobným výčitkám, voleb jsem se nezúčastnil a prchl před mobilní urnou (dostavila se 2 x) na venkov. O tom, jak volební výsledky v komunismu obrážejí realitu existuje pravdivá stalinská anekdota - k tvrzení západních novinářů, že čistky rozvracejí sovětský režim, Stalin na 18.sjezdu poznamenal (kráceno) - " V r.1937 byl zastřelen Tuchačevskij,Jakir atd. Ve volbách do Nejvyššího sovětu SSSR pak hlasovalo 98,6 % pro. Začátkem roku 1938 byli popraveni Bucharin, Rykov atd. Ve volbách do nejvyšších sovětů republik hlasovalo pro sovětskou moc 99,4 % všech voličů. Ptám se, kde jsou příznaky rozkladu a proč se tento rozklad neprojevil ve volebních výsledcích ? ". Na myšlence komunismu je dnes zřejmě nejhorší, že ji prosazují komunisté. Jinak platí Churchillovo tvrzení, že je možný leda v nebi, kde ho nepotřebují, nebo v pekle, a tam ho už mají.

49974

21.4.2005 9:58

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49974

Podle stejné logiky byste mohl prohlásit, že Němci za Hitlera ani za II. světovou válku nemohou.

Němci vlastně za Třetí Říše také byli jen vězni ve vlastním státě, úplně stejně jako Rusové trpěli za Stalina či jako když Češi trpěli v éře normalizační, což?

50010

21.4.2005 22:09

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 50010

>Němci vlastně za Třetí Říše také byli jen vězni ve vlastním
>státě, úplně stejně jako Rusové trpěli za Stalina či jako
>když Češi trpěli v éře normalizační, což?

Já si to osobně myslím. A překvapuje mě, že někdo, kdo život v totalitě poznal, má na to jiný názor.

50090

22.4.2005 0:34

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50090

???

Můžete Váš názor poněkud rozvést, prosím?

50102

22.4.2005 14:20

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 50102

Hranice rozhodně nebyly korzo, aby se obyvatelé diktatur necítili vězni ve vlastním státě. Hitler pak nepůsobil vždy dojmem válečného štváče, hodně mluvil o míru, jeho teze z Mein Kampf se daly chápat jako nějaké futuristické vize a stejně to asi málokdo četl. K moci ho donesly čachry parlamentních stran, které se obávaly jeho spojení s komunisty a následného vyšetřování jejich korupčních lumpáren. Válečnické nadšení Němců bylo chabé, na propagandou avizovanou přehlídku divize jedoucí k polské hranici v srpnu 1939 přišlo jen asi 300 lidí a Hitler znechucen odešel. No a o dobrovolnosti Rusů svědčí nejlépe výsledek svobodných voleb r.1918, kde bolševici přes své falešné sliby získali jen asi 20 %.

50195

22.4.2005 19:23

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 50102

Říkává se někdy, že každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. To je IMHO pravda jen částečně. Považuji totalitní diktaturu - jev, vyskytující se v této podobě až ve 20.stol. - za jakousi společenskou rakovinu. Některé národy měly to štěstí, že je nepostihla, jiné ale na ni krutě doplatily. Nemyslím si, že je nějaký národ proti ní bytostně imunní.

Taková totalita může nastat i parlamentní cestou, jako v ČSR (nic na tom nemění to, že kdyby v ČSR parlamentní cestou nenastala, tak by nám byla vnucena pučem nebo invazí), ale jak se jednou na těle národa zabydlí, je konec. Už je pozdě bycha honit. Je to ovšem na prvním místě národ sám, který je obětí této diktatury. Výjimečně ji lze svrhnout krvavým pučem, načež ovšem vítězní pučisté nastolí (neb jsou k tomu mnohdy nuceni) diktaturu ještě krvavější.

Ta diktatura může mít ale různé podoby - a zde je oprávněná parafráze mého uvodního výroku: každý národ má takovou totalitu, jakou si zaslouží. V Maďarsku gulášovou, v Polsku nacionálně polokatolickou, v Česku bonzáckou, v NDR esesáckou a v Rumunsku nebo Albánii prostě naprosto příšernou.

Na oplátku poprosím já Vás o rozvedení toho názoru o Knize Ester ve vedlejší diskusi [mrknutí jedním okem]

50225

20.4.2005 14:52

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49809

*Absolutne souhlasim, Alzbeto!8

'Dick' Nixon byl nepochybne jelito. Clovek se jen divi, kde nechali Americene tehda svuj rozum. Rekl jsem 'tehda'....?

49858

21.4.2005 0:03

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 49809

To je ale podivné tvrzení, Nixon naopak usiloval o stažení z Vietnamu (na rozdíl od liberálními médii podporovaného
Kennedyho a o něco méně Johnsona, kteří tam hluboce zabředli a přitom svou nerozhodností a pletichami situaci nadále komplikovali), které vyhlásil za cíl v době, kdy měla válka 80 % podporu mezi mládeží (významnou vyjímkou, zřejmě rozhodující, byla "židovská podskupina). Respekt komunistů ze severu si vynutil útoky na Vietkong i přes hranice, kam se dříve Američané neodvažovali. Dle dohod z Paříže se měly USA a VSR zdržet vměšování. Když pomstychtiví liberálové vyvolali aféru Watergate (srovnatelné i větší prohřešky Roosevelta a Kennedyho přitom novináři kryli) jako odvetu za Nixonem / rozhodně se nejednalo o žádného pitomce ani zavilého pravičáka (http://www.narmyslenka.cz/hist/hist053.html)hladce vyhrané volby 1972, Vietnamci ze severu natáhli k hranici ropovod a poslali na jih tankové divize. Kolaps Laosu a Kambodže s masivní genocidou následoval. Za to opravdu můžeme poděkovat těm šmokům z Washington Post (obdivovat se jim mohli jen naivní novináři po převratu, domnívající se, že budou podobně vlivní). Co se týče spekulací o atomové válce , kdyby Američanům (či spíše jejich "elitě"[mrknutí jedním okem] komunisté skutečně vadili, mohli se jich hravě zbavit za atomového monopolu 1945-49. Pokud k podobným hovorům došlo, měly asi význam odstrašující, jako celá ta jaderná show za studené války. Rusové by asi sotva šli za Vietnam do války, na to se aparátčíci měli moc rádi.

49959

21.4.2005 10:00

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49959

Po válce je každý generál, pane.

Viďte. [mrknutí jedním okem]

50011

21.4.2005 22:01

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

leho 64.?.?.?

Reakce na 49809

>Dobře, že Nixona novináři z Washington Post zavčasu
>odstřelili. [smích]

Jisteze, odchod z Vietnamu byl nutny a rozhodne vyhodny pro Vietnamce. Pouhych milion ci milion a pul prevazne zemedelcu vyhlazenych jako tridni nepratele a zhruba do poloviny 80'let nejmene dva miliony emigrantu a pravdepodobne desetitisice dalsich se utopilo ci jinak zahynulo pri pokusu o utek z komunistickeho raje. Dobre jim tak, zradcum. No a v neposledni rade SSSR zacal v 70'tych letech takove rejdy, s jejich nasledky se potykame dodnes, vcetne naprosteho zplundrovani Afghanistanu, africkych statu a latinske Ameriky. Byt protiamericky se ale samozrejme nosi a je to v mode v kazde dobe, ze ano, a je jedno kolik milionu ci desitek nebo i stovek milionu nevinnych to odnese...

50085

22.4.2005 0:32

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50085

Drahý pane Leho,

Historie mnoha států, včetně Vietnamu, Francie, Velké Británie, USA či Severní Koreje potvrzuje, že státnicky vzato jsou statisíce mrtvol lepší než tisíce mrtvol, pokud jsou splněny svě následující okrajové podmínky:

_(a) Akceptovatelné statisíce mrtvol musejí být produktem práce státních zaměstnanců, a musejí být výsledkem domácího ozbrojeného násilí, např. občanské války nebo pacifikace nepokojných provincií (případně, zajatců) uvnitř svrchovaného státu.

_(b) Oproti tomu, ony zcela neakceptovatelné tisíce mrtvol musejí být produktem násilí ze strany cizí, povstalecké, okupační, koloniální, či jinak ekhlaftlich mocnosti, které se je v zájmu budoucího příslibu statisíců mrtvol nutné zbavit.

Výsledná produkce statisíců (za optimálních podmínek i milionů) mrtvol ve svobodné a svrchované zemi pak je v civilizovaných zemích projevem křesťanské lásky k bližnímu.

Názorným příkladem souboje stanovisek (a) a (b), zvýrazněné pak americkými projevy křesťanské lásky k bližnímu, je dnešní Irák.

50101

22.4.2005 2:42

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

leho 64.?.?.?

Reakce na 50101

>Názorným příkladem souboje stanovisek (a) a (b), zvýrazněné
>pak americkými projevy křesťanské lásky k bližnímu, je
>dnešní Irák.

Opravdu jste, Alzbeto, k smichu a placi zaroven. Totiz asi zijete v jine realite, ci co, a nebo nemate zcela jasne jasno co se tyce moralky. Pro vas je normalni a nevadi vam podpora genocidy v cele s nevyzpytatelnym diktatorem s kapesnym mnoha miliard dolaru. Vy urcite takoveho psychopatickeho diktatora mate radeji, nez demokraticky zvoleneho prezidenta v zemi, ve ktere zijete. Dnes v Iraku umira lidi mene nez za Saddamovy diktatury o nekolik radu. A ti co umiraji, zase umiraji stejnou rukou jako za diktatury, jenom s tim rozdilem, ze je jich stale mene a mene, jelikoz uz i Iracanum se dari je postupne chytat a nakladat s nimi podle jejich zasluh. Ovsemze, v novinach se o procesu stabilizace Iraku nedoctete, samozrejme...

50125

22.4.2005 6:36

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50125


>
>Opravdu jste, Alzbeto, k smichu a placi zaroven. Totiz asi
>zijete v jine realite, ci co, a nebo nemate zcela jasne
>jasno co se tyce moralky.

Asi žiju v jiné realitě, než Vy, drahý pane. To nepopírám.

Teď jeětě, jak zjistit, zda sníte, nebo bdíte.


>Pro vas je normalni a nevadi vam
>podpora genocidy v cele s nevyzpytatelnym diktatorem s
>kapesnym mnoha miliard dolaru. Vy urcite takoveho
>psychopatickeho diktatora mate radeji, nez demokraticky
>zvoleneho prezidenta v zemi, ve ktere zijete.

Představte si, pane Leho, že toho psychopatického diktátora v Iráku, jistého Saddáma Husseina, mají podle té Vaší logiky nejspíš rádi i na Naval War College. I tamní profesoři totiž, pane Leho, ve svých analýzách nijak nezastírají názor, že Bushovo tažení do Iráku byla pitomost.

Viz z poslední doby např. http://www.nwc.navy.mil/press/Review/2005/Winter/re1-w05.htm

Možná byste měl oprášit uniformu, zajet na Naval War College, a vypráskat tamní bolševiky Vaší maršálskou holí.

Tedy - ehm, ehm - jestli Vás předtím stráž u vjezdu nezatkne.

>Dnes v Iraku
>umira lidi mene nez za Saddamovy diktatury o nekolik radu. A
>ti co umiraji, zase umiraji stejnou rukou jako za diktatury,
>jenom s tim rozdilem, ze je jich stale mene a mene, jelikoz
>uz i Iracanum se dari je postupne chytat a nakladat s nimi
>podle jejich zasluh. Ovsemze, v novinach se o procesu
>stabilizace Iraku nedoctete, samozrejme...

Kterou stabilizaci Iráku máte na mysli, pane Leho?

Tu nadcházející, co o ní píšou ve Stars & Stripes, nebo tu, co ještě nenastala?

[smích]

50143

25.4.2005 18:13

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 50125

Leho, vy jste přímo kecal z Prodané. Dnešní Irák je mimo jiné také 5.500 amerických dezertérů, co nechtějí bojovat v Iráku http://www.blisty.cz/2005/4/25/art23069.html
Irák je z hlediska pojišťoven nejnebezpečnější země světa http://www.ceskenoviny.cz/prilohy/terorismus/index_view.php?id=125896

V Afganistánu, tam už jste přinesli tu svojí civilizaci, že? Kamenování cizoložnic je proto již normál http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=126674

PRAHA - Čeští vojáci působící v severovýchodním Afghánistánu museli od svého příjezdu před několika týdny čelit útokům ze strany domorodců. Podle velitele kontingentu Miroslava Vybíhala je místní napadli kamením ze strachu, že jim chtějí zničit maková pole. Misi sužuje také čím dál větší vedro, informuje internetový server ministerstva zahraničí http://www.www.natoaktual.cz/.
Od loňského roku se plocha polí využívaných k produkci narkotik podle expertů rozšířila o více než třetinu. Kolem 87 procent světové výroby opia nyní pochází z Afghánistánu.

Ovšem samozřejmě nejlepší je to dnes v bušistánu. Tam i zapalovač je považován pomalu za ZHN a proto nesmí do letadla http://pes.eunet.cz/clanky/2005/04/43023_0_0_0.html

50565

20.4.2005 14:49

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49799

Vse zalezi na tom, cemu rikate 'komunismus' pane inkognito

Verte mi, ze lide v zemich ktere jmenujete, videli za pedchozich rezimu uz dost korupce. Ta mala epizoda s americkou exkurzi byla jen katalizatorem.

49856

20.4.2005 14:45

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49641

Videl jsem nedavno jakysi britsky serial o 'Stanech', Alzbeto

a ten na me udelal dojem, ze situace tam speje jenom k jednomu a tim je vseobecna islamska revoluce! Mistni 'nadvladni' poskoci druhu promoskevskeho ci proamerickeho neznamenaji temer nic. Mohou byt pres noc smeteni.

Falesny dojem 'zajistenosti' urciteho uzemi vyplyva z mylneho chapani moci jednotlivcu v anglosaskem chapani, ktery zase pro zmenu vyplyva z tradice keltskych nacelniku. Nalady a preference zdola se nepocitaji. Divim se, jak dlouho bude americka administrativa s timto omylem operovat.

Pokud jde o Jihovychodni Asii, pani, je mou znalosti, ze jisty druh privilegovaneho obyvatelstva (rekneme 'pravi Laosane'[mrknutí jedním okem] by pod americkou komandaturou celkem spokojene vegetovali. Jsem si jist, ze to same by bylo ve Vietnamu a v Kampuchii. Ovsem, ruzne zhrzele veliciny byvale kralovske rodiny (princ Souvana-phuma) se rozhodli vzit si za garantora sveho uspechu Vietnam. Vysledek jiz zname. Nakonec i ti, co by byli 'cozy' pod americkou patronaci zmizeli ze zeme. 10% obyvatelstva, abych byl presny.

V uhrnu v tom nevidim nic jineho nez prilezitost pro zmenu, ktera uz probehla v Iranu. Kola dejin se zastavit nedaji. V tom se asi shodneme.

49855

20.4.2005 18:22

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49855

Pokud si pamatuji, jste o Jihovýchodní Asii, zejména pak o Laosu, informován takřka z první ruky, pane Zape.

Ráda bych se Vás proto zeptala, jak vnímali Vám známí lidé z Laosu čínskou bolševickou revoluci a zejména pak velkého Maa.

V zemích jako je Laos, Kambodža, nebo Vietnam, měli lidé na rozmyšlenou celého čtvrt století, než se spakovali Francouzi, a než Jihovýchodní Asii začala osvobozovat americká láska k demokracii.

Byla pro ně maoistická Čína exotická země, naděje, hrozba?

49888

20.4.2005 21:59

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49888

"Cina pro ne prima hrozba nikdy nebyla, pi.Alzbeto...*

a to asi ze dvou duvodu: a)Cina nebyla nikdy (snad s vyjimkou pomoci Korei) agresivni vne svych hranic; daleko agresivnejsi jsou historicky Vietnamci, kteri se nachazeji mezi nimi. Ti se nyni jak vite, se chovaji k Laosu jako 'Velky bratr'

b)Dale je tu neco, co bych nazval 'historickou kontinuitou' pro nedostatek jineho vyrazu, byl asi jejich duvod k nevzrusovani se. Nezapomenme, obe zeme Laos a Kampuchia jsou male a pomerne odlehle, zvykle po staleti si zit po svem. Ani Francouzi je prilis nerozhazeli. Cinske(etnicke)obyvatelstvo tam existovalo, ale to se venovalo tradicne obchodu a remeslum. Laosane se zase venovali zprave zeme, svym tradicnim zpusobem. Jak tomu rozumim, nemeli zbla potrebu nejake pomatlane demokracie.

Kdyby jste je coby lidi poznala, zjistila by jste, ze jsou zcela spokojeni se svou vlastni sadou hodnot. Jejich prekvapujici(asi od Cechu odlisnou) prirozenou vlastnosti je, ze se pro nic ciziho jen tak nenadchnou. Mohla by jste do nich mluvit hodiny a dny; kdyz se rozhodnou, ze je neco nezajima, tak s nimi proste nehnete. Jedine co z nich dostanete, je jejich stale pritomny usmev. Novy druh zivota jim prilis nesedi, ale zvykli si a ti co zustali(tech 90%), si ziji v soukromi dal po svem.

Musim Vam ale pro uplnost sdelit, ze preci jen se neco noveho deje: v oblasti hlavniho mesta(Vientiane) se odehrava uzasna vystavba a priliv ciziho kapitalu, vc.(svete zbor se!) evropskych bank a pojistoven, jakoz i 'investorskych spolecnosti'. S malym rajem na Zemi je definitivne konec.

49936

20.4.2005 23:38

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49936

Musim malinko opravit ten predchozi clanek...

Nebyl to ten zmineny Souvana-phouma(to byl 'good guy'[mrknutí jedním okem], ale jeho bratr Souphanou-vong kdo se dopustil spolceni se s nepritelem(rozumej komunistickym Vietcongem).

Totiz, kdyz byl na studiich ve Francii, byl zrejme predstaven uzcitym 'revolucnim' vietnamskym elemetum a nasakl zasady Marx-leninismu. Po navratu do Laosu se stal zakladatelem Pathet-Lao(komunisticka guerilla) ktera delala jeho otci-krali znacne starosti. Po dovrseni revoluce a prevzeti moci v r.1974 mu vsak vedeni zeme svereno nebylo a ac byl oddan zrejme kompletne(i jeho zena byla Vietnamka) se stal pouhym poradcem. Zda jeste zije nevim, ale jelikoz nebyl az takoveho kalibru jako Pol-pot, tak mu zrejme 'domaci vezeni' nehrozi. [mrknutí jedním okem]

49955

21.4.2005 1:44

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 49936

Pro úplnost třeba dodat, že na VSR Číňané vlítli r.1979 v odvetu za přerušení jejich kambodžského sociálního experimentu (a perzekuci čínské menšiny) a tudíž byli v této době jako hrozba vnímáni (i když se jednalo jen o kárné tažení, navíc končící blamáží demoralizovaných čínských jednotek). V minulosti byl myslím Vietnam Čínou okupován a tamní osvobuzující povstání vedly dvě sestry, kdysi jsem o tom někde četl. Komunistické noviny psaly o "maoistických hegemonistech" požadujících laoský sever, to by však nemusela být pravda. Ale Čankajšek už odmítl Rooseveltovu nabídku Indočíny se slovy : "Co s nimi, nejsou to Číňané".

49980

21.4.2005 14:52

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49980

Mate pravdu c tom ohledu, ze trenice mezi temi...

narody tj. Cinou(ac, co je vlastne Cina?) a Vietnamem existovaly od nepameti. A ano, personalni zalezitosti s tim maji vic co delat nez politika.

Vskutku jak zikate, ten Pol-potovky bordel v Kampuchii byl cinskeho puvodu. Byla to ideologicka abberace, ktera uplne vykolejila s totalne katastrofiskymi dusledky.
Nakonec, jak pripominate vstoupil na scenu Vietnam, ktery dal Kapuchijske ultramaoisty do late. Nebyt toho, asi by Kampuchia (anebo Khmer, jak si rikaji) dnes ani nebyla.

To, ze Vietnam pekne 'vymlaskl' Cinu v pohranicnich bojich je take pravda. Myslim, ze to byla defacto posledni znama cinska exkurse vne svych hranic. S moznym utokem na Tchai-wan si nejsem jist. Myslim, ze to spis nechaji 'vyhnit' a vyckaji az se Amerika stahne.

V uhrnu bych rekl, ze Vietnam musi byt souzen nejmene na dvou(a to je znacne zjednodusene) rovinach: tj. relativne mirny 'usurpator' Laosu, ale definitivne 'osvoboditel' Kampuchie. To je ciste muj nazor a mohu se tudiz mylit.

50033

21.4.2005 0:22

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

carodejnik 84.?.?.?

Reakce na 49888

Ked uz ste tak zbehla v reliach tamtych kutov, viete nieco blizsie o Bar Mizwa Mao Ce Tunga?

49964

21.4.2005 1:16

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49964

Bohuzel pan Carodejnik, o Cine nejsom az tak dobre...

zpraveny. Inak - som chlap! [smích]

49972

21.4.2005 10:17

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

carodejnik 84.?.?.?

Reakce na 49972

Pan Zap, citam vase prispevky pozorne a rad. Napisal by som, ze viem, ze ste podla mna chlap a to s velkym CH a myslel by som to vazne, ale niekto by sa tu urcite nasiel a vylozil by si to po svojom. Tak to radsej necham.[mrknutí jedním okem]

Nejak sa to s tym prispevkom o Bar Mizwa poplietlo, myslel som, ze p. Alzbeta by o tom mohla nieco vediet.
Bar Mizwa je zidovsky sviatok/skuska/ritual dospelosti a podstupil ho aj Cinan Mao Ce Tung. Bol to vobec Cinan? A ak to bol Cinan, naco Bar Mizwa? Bol to cinsky zid?

50018

21.4.2005 14:40

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 50018

Beru a rozumim, pan Carodejnik...

tez dik za moralni podporu. Mame hodne spolecneho. Nejsem vsak kompletne znaly cinskych zalezitosti. Tezko soudit o rasovem puvodu Mao-tse-tunga. V Cine same, jak asi znate, je vice nez 100ruznych 'podras', asi tak jako v Evrope. Je to slozita vec.

Nicmene, pokud vim, puvodni agitatori komunismu v Cine byli 'studenti cizi narodnosti'. Cinanum se to zalibilo a pridali se.

Ja se spis ridim tim, kdo cemu zjevne slouzi ci cemu prispiva. Tam se toci 'korouhev' meho nazoru. Priklad nade vse jasny - soucasna americka administrativa.

Preji dobry den![smích]

50032

21.4.2005 20:21

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49964

Nevím o tom nic.

50074

22.4.2005 0:41

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49964

> S ohladom napriklad na taketo skutocnosti p. Alzbeta, ma vas
> suchy intelektualizmus tak trochu serie.
> Ukazte trochu tvar a skuste zaujat k niecomu osobny postoj.

Možná to na zdejší poměry nezní dosti hlasitě, ale já osobní postoje zaujímám skoro pořád. Pan Osmašedesátý mi dnes dokonce vzkázal, že se mnou ode dneška nemluví, myšáček jeden ublížený ...

50104

20.4.2005 3:38

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

jan 67.?.?.?

Reakce na 49622

http://www.defenselink.mil/news/Apr2005/20050405_497.html

Ukrajina a NATO!

49793

20.4.2005 3:41

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

jan 67.?.?.?

Reakce na 49622

U.S. Pledges to Help Ukraine Qualify to Join NATO
By Jim Garamone
American Forces Press Service


WASHINGTON, April 5, 2005 – The United States will work with Ukraine to help that country meet the prerequisites to joining NATO, President Bush said following a meeting with the Ukrainian president here April 4.
Following his meeting with President Viktor Yushchenko, Bush thanked Yushchenko “for being an active partner in the war on terror.”

Yushchenko was elected president after hundreds of thousands of Ukrainians took to the streets following a rigged election in November. The so-called Orange Revolution -- after the colors adopted by Yushchenko’s party -- forced a free and fair election in December.

Bush called the Orange Revolution “a powerful example of democracy for people around the world.”

Yushchenko said the United States and Ukraine found mutual understanding in his conversations with Bush. “I am convinced that relations between our nations are based not only by mutual sympathy, but also by the unity of interests and ideals, like the rule of law, protection of fundamental human rights and respect for people,” Yushchenko said through an interpreter.

He said most Ukrainians want to see America as their strategic partner. “I am pleased to see that the U.S. president shares this perception, and he has highlighted this support today,” Yushchenko said.


49794

20.4.2005 15:09

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

zap 65.?.?.?

Reakce na 49794

Aktivnim partnerem v 'boji s terrorem' Ukraina neni

viz nedavne zpravy o odchodu ukrainskeho kontingentu z Iraqu. Nad tim ale Mistr President jiste ochotne primhouri sve jestrabi oko. Kynou jine, vynosnejsi vyhody - obklicit a znemoznit Rusko! Alespon to je o cem plan hovori.

49862

22.4.2005 2:14

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

leho 64.?.?.?

Reakce na 49862

Uz jsem napsal, ze ukrajinska armada nadelala v Iraku vic skody nez uzitku. Taktez ostatni armady krome britske a australske jsou pro Americany spis pritezi nez pomoci. Nekolikrat jsem zaslechl nazor americkych dustojniku, kteri pracuji se spojeneckymi armadami zde v Iraku, ze by veci nejvic prospelo, kdyby vsichni odjeli domu. Predpokladam, ze vrchni velitel ozbrojenych sil o tom vi a to je take mozna duvod, proc chce ukrajinske armade pomoci do Nato. Aby to prestala byt armada sasku, neco jako armada ceska, a aby se pak Ukrajina mohla skutecne zapojit do akci proti dzihadistum. Ovsem nikdo Ukrajince nenuti, samozrejme...

50117

21.4.2005 21:44

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

leho 64.?.?.?

Reakce na 49622

Takze my mame vojaky ve 156 zemich sveta, vcetne Ruska a Ceske republiky. To asi pocitaji i marinaky na ambasadach, pravdepodobne...

50083

22.4.2005 0:43

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50083

Nepochybně. Dost možná ale počítají nejen mariňáky na ambasádách, ale i hroby padlých. Ta citovaná mapka je prostě paskvil, pane Leho.

50105

22.4.2005 2:38

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

jan 67.?.?.?

Reakce na 50105

>Nepochybně. Dost možná ale počítají nejen mariňáky na
>ambasádách, ale i hroby padlých. Ta citovaná mapka je prostě
>paskvil, pane Leho.

Overte si citovanou mapku na uvedenych zdrojich!

50124

22.4.2005 6:44

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50124

A které zdroje máte na mysli, pane Jane?

Vy citujete tuto mapku (po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti).

http://www.globalpolicy.org/empire/intervention/2003/0710imperialmap.jpg

Já na této mapce vidím, že Kuba je tam úplně celá zaznačena jako země pod vojenskou kontrolou USA. Že o tom ale Fidel Castro nic neví?

Neměl byste na Kubu zajet, i s tou mapkou, a říct Fidelovi tu Vaši informaci o vojenské kontrole USA nad Kubou osobně?

Nebo radši ne, což? Ještě byste mohl s takoovu přijít od Fidelových příznivců k úrazu, a to bych nerada. [pláč]

50144

24.4.2005 1:45

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

jan 67.?.?.?

Reakce na 50144

>A které zdroje máte na mysli, pane Jane?
>
>Vy citujete tuto mapku (po kliknutí na obrázek se zobrazí v
>plné velikosti).

>
>http://www.globalpolicy.org/empire/intervention/2003/0710im
>perialmap.jpg

>
>Já na této mapce vidím, že Kuba je tam úplně celá zaznačena
>jako země pod vojenskou kontrolou USA. Že o tom ale Fidel
>Castro nic neví?


>Neměl byste na Kubu zajet, i s tou mapkou, a říct Fidelovi
>tu Vaši informaci o vojenské kontrole USA nad Kubou osobně?

>
>Nebo radši ne, což? Ještě byste mohl s takoovu přijít od
>Fidelových příznivců k úrazu, a to bych nerada. [pláč]

---------------------

V prve rade pani Alzbeto si prelozte presne nadpis mapky! Potom se snazte ujasnit, ze i kdyz maji USA svou vojenskou zakladnu na Guantanamu, pak to jeste neznamena, ze Kuba(ostrov svobody) je pod vojenskou kontrolou Spojenych Statu.

Zde mate zdroj (jak uvedeny v mapce)na seznam americkych vojenskych zakladen v USA a ve zbytku sveta:


http://www.defenselink.mil/pubs/basestructure1999.pdf

Dalsi udaje najdete na:

Active duty military personnel strengths by regional area and by country

www.google.com

50379

25.4.2005 8:50

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50379

>
>V prve rade pani Alzbeto si prelozte presne nadpis mapky!
>Potom se snazte ujasnit, ze i kdyz maji USA svou vojenskou
>zakladnu na Guantanamu, pak to jeste neznamena, ze
>Kuba(ostrov svobody) je pod vojenskou kontrolou Spojenych
>Statu.

Nadpis oné Vámi zmiňované mapky jsem si přeložila, což o to. Zní anglicky US Military Troops and Bases Around The World, což česky znamená "Americké vojenské kuchyně vaří z polévkového základu na reklamní cestě okolo světa" nebo tak něco, viďte. Však Vy mne opravíte za mou angličtinu - račte odpustit, při Vašem vzdělání.

Spíše mne ale zaráží, že červenou barvou mapka vyznačuje 63 "countries" - neboli, svrchovaných států - s US vojenskými základnami a jednotkami, a že touto barvou je zaznačena nejen USA, velká Británie, Jižní Korea (to vše je bez pochyby zaznačeno správně), ale i Kuba.

Máte pro zanesení Kuby na tuto mapu nějaké vysvětlení, nebo mne zase pošlete do gůůglu, jako posledně?

50508

19.4.2005 4:08

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 202.?.?.?

Ne strycek Sam ,ale zide se roztahuji pomoci hlupaku po celem svete.
US Helped to Prepare the Way for Kyrgyzstan’s Uprising (March 30, 2005)
The US government and government-backed institutions funneled millions of dollars into Kyrgyzstan to produce “pro-democracy” broadcasting, educate and organize activists, create “civil society centers,” and ultimately fuel a wave of change in the country’s government, says the New York Times. Former President Askar Akayev blames the US for his overthrow, but Western officials praise US involvement. This article suggests Akayev characterized recent events as an “American conspiracy” to local media, but fails to question possible US motives or any downsides to this kind of action.
Mnozi spolehaji na Cinu,ze je jako chytra ve sve politice.Tak jen pro oziveni pameti,kdyz komunisti zacali v Cine ,tak a"pomoc" z Ruska.General Galen-(Blucher)prave jmeno Chesin, take dalsi poradce Moskvy, Vladimirov ,jez nebyl nikdo jiny nez feldmann,,take Chiang Kai-Shek dostal poradce Mai Sha,jinak se jmenuje jako Mah Kun,jez to vse financoval ,ale prave jmeno je Morris Cohen,Komunistickou stranu zapocal v Cine Michael M. Borodin,jinak spravne jmenovany Jacob Grusenberg,takze ,mnozi ctenari ,nedelejte si moc nadeje,ze by Cina zachranila svet,uz jen proto ,ze v Rusku u moci jsou vetsinou zide ,rusky casopis pise ,ze i Putin mel matku zidovku,takze si vyber ,kolik nadeje ma tak zvany krestansky svet na preziti,kdyz vsude u vesla jsou zide ,tajni a i verejni.Cina ma i svou zidovskou komunitu,tak ,jak Sanghaj,kde se ukrylo plno zidu z Evropy v dobe druhe svet.valce.

49630

19.4.2005 4:09

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Vcelicka 24.?.?.?

velice francouske pane Petr, ted ovsem z vaseho uhlu pohledu by bylo zajimave vedet, co z toho bude mit Francie.

49631

19.4.2005 10:35

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

TraTom 194.?.?.?

No, jinými slovy dělají to, co Rusáci v Angole, Afganistánu, Kubě, východní a střední Evropě, Vietnamu, Číně, Koreji, apod.

S tím rozdílem, že u demokratických USA hned každý ječí, kdeždo u totalitního SSSR každý držel hubu a krok.

To mi připomnělo naší slavnou Amnesty International. Když prodávaly USA zbraně do jižní ameriky tak se mohli uřvat.
A teď když chce EU zrušit zbrojní embargo do totalitní Číny tak je tich po pěšině.

49653

19.4.2005 19:17

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49653

>A teď když chce EU zrušit zbrojní embargo do totalitní Číny
>tak je tich po pěšině.

TraTome, uvažuj trochu. Přece se nebudeme s bušistánci prát sami a krvácet. Není výhodnější, prodat zbraně Číně, ať se pere ona, vzít za to peníze a v klidu a pohodě si v bezpečí počkat? Jen hlupák bude nasazovat vlastní krk a tratit, když stejného cíle může dosáhnout oklikou a se ziskem.

49706

19.4.2005 23:52

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

dusan 70.?.?.?

Reakce na 49706

TraTome, uvažuj trochu. Přece se nebudeme s bušistánci prát sami a krvácet. Není výhodnější, prodat zbraně Číně, ať se pere ona, vzít za to peníze a v klidu a pohodě si v bezpečí počkat? Jen hlupák bude nasazovat vlastní krk a tratit, když stejného cíle může dosáhnout oklikou a se ziskem.


Karel z Čech -- 212.?.?.?

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Tak kdyby uvazoval nejaky dvanactilety skolak, tak by
me ho bylo docela lito. Ale na tyto poznamky od pana
Karla uz jsem si tady zvykl. Na jedne strane pise, ze
US jen utoci a jsou agresivni a hlavne blbi. Ted zase
pise pan Karel, ze jsou chytri a vypocitavi. Tak proboha
jaci jsou ???
Uz je na case, si to dat v hlave vsechno do poradku.


49747

20.4.2005 6:54

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49747


>Na jedne strane pise, ze
>US jen utoci a jsou agresivni a hlavne blbi. Ted zase
>pise pan Karel, ze jsou chytri a vypocitavi. Tak proboha
>jaci jsou ???

To je přece jasné.

Z vychytralosti a z vypočítavosti ze sebe Američané dělají před českými čtenáři Zvědavce agresivní blbce.

[mrknutí jedním okem] Nebo snad ne?

49810

20.4.2005 20:00

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49747

>Na jedne strane pise, ze
>US jen utoci a jsou agresivni a hlavne blbi. Ted zase
>pise pan Karel, ze jsou chytri a vypocitavi. Tak proboha
>jaci jsou ???
>Uz je na case, si to dat v hlave vsechno do poradku.
>
>
>

Lojzo Dušane, tobě zřejmě dělá potíže porozumět čtenému textu. Nebo snad máš problém se samotným čtením?

Tak si to přelouskej ještě 3x a snad to pochopíš.

49903

20.4.2005 8:32

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

TraTom 194.?.?.?

Reakce na 49706

A co když je Číňani použijí proti Taiwanu nebo je dají Kimovi?
A co když je nakonec (nebo jejich doma vyvinuté pokračovatele) použijí proti nám?

Co budete říkat až Vám rodinu zabije čínský Eurofighter?
Jo to jsme udělali dobře, alespoň ušetřím náklady za rodinu ???

Více myslet méně žvanit. Říkám Vám to stále a je to jako nabízet mořský klenot hospodářskému zvířeti.

49818

20.4.2005 15:26

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

zap 65.?.?.?

Reakce na 49818

Zadny cinsky Eurofighter, Trabante Tome...

...izraelsky. Spickovym stihacim letadlem cinske letecke sily je J-10, puvodne izraelky projekt Lavi. Viz www.sinodefence.com. A pripominam, ja za to nemohu. Jsem jen prostrednikem informovanosti...

49867

20.4.2005 16:29

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

dusan 70.?.?.?

Reakce na 49867

...izraelsky. Spickovym stihacim letadlem cinske letecke sily je J-10, puvodne izraelky projekt Lavi. Viz www.sinodefence.com. A pripominam, ja za to nemohu. Jsem jen prostrednikem informovanosti...

zap -- 65.?.?.?

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Pane zap,
urcite by to tady nikoho ani nenapadlo, ze vy by jste
zkonstruhoval spickove stihaci letadlo. Zadne obavy.

49870

20.4.2005 20:15

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49818

TraTome, to jsou skutečně vážné obavy. Pro jistotu si olep okna a dvěře lepící páskou proti atomové bombě. Zanedlouho lepící páska v Bušistánu zase nebude, až vznikne mezi lidmi panika.

49908

22.4.2005 14:19

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

TraTom 194.?.?.?

Reakce na 49908

Méně masturbace, více přemýšlení, pane Karl.
Úrážkami nikoho nedojmete.

50194

25.4.2005 18:20

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 50194

>Méně masturbace, více přemýšlení, pane Karl.
>Úrážkami nikoho nedojmete.

To není žádná urážka, ale praktická zkošenost. Po 11. září lepenka a balící papír v bušistánu došly, protože bušistánci ze svých bytů dělali protiatomové kryty.

50566

20.4.2005 15:19

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

zap 65.?.?.?

Reakce na 49653

Tim 'demokratickym' myslite co, TraTome?

Jako ze Vy si muzete kecat co chcete a My budeme delat co chceme? Pak je takova 'demokracie' pro kocku. To by jste mel ale jiz vedet, jiste jiz nejste zadny 'usak'. Nebo jsou ve Vas jeste ty 'komsomolske idealy'? [smích]

49865

22.4.2005 14:21

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

TraTom 194.?.?.?

Reakce na 49865

Obáváme se suchý zipe, že jsem neporozuměl toku Vašich myšlenek.

50196

20.4.2005 19:00

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 49653

To,že každý, ječí je pochopitelné! Není na světě jiný stát než USA, který by se víc oháněl lidskými právy, a který by je víc porušoval!!!!: Vyvraždili 90% původního obyvatelstva Severní Ameriky, jen pro začátek!?!. Pod vlajkou "demokracie a svobody"- a je to stejně komické jako "absurdistán" pana Havla ((známého protagonisty USA), že "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí?. Dokladují nám to po celém světě - zapíchejte si vlaječky kam všude se USA vetřely "ve jménu demokracie", a co to stálo lidských životů!!! - kam se hrabe známá a "slavná" černá (nebo bílá?) kniha komunismu!!!! - a kde zůstali!!
A není na světě lepší demagog a lhář,(Goebels je břídil!!!) než propaganda USA!!!
Prostě kam šáhneš, tam šáhneš na USA a do hovna, jako z hlediska lidských práv do kontinuálního spojení!
Nevěříš? Prosím diskutujme! Navrhuji program:1) Palestina;2) Jugoslávie;3)Granada;4)Afghanistán;5)Irák;6)Kuba...

49896

20.4.2005 20:09

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49896

Ale Šeďo, vždyť USA jsou ty nejlepší z nejlepších :
http://www.prop.sk/amerika_najlepsia.htm
Spojené štáty sa v gramotnosti nachádzajú vo svete na 49. mieste.
Spojené štáty sa ocitli na 28. mieste zo 40-tich krajín v matematickej gramotnosti.
20 % Američanov sa nazdáva, že slnko obieha okolo Zeme; 17 % si myslí, že Zem obehne okolo slnka za jeden deň.
Podľa medzinárodného prieskumu gramotnosti dospelých... Američania s menej než deviatimi rokmi vzdelávania dosiahli horšie výsledky, než väčšina krajín.
Naši robotníci sú takí nevedomí a natoľko nemajú ani základné zručnosti, že americké podniky vydávajú 30 miliárd ročne na zácvik. Nuž nečudo potom, že radšej idú niekam inam!
Európska únia predčí Spojené štáty v počtoch absolventov vysokých škôl vedeckého a technického zamerania, vo výdavkoch na výskum a rozvoj a vo vytváraní nového kapitálu.
Svetová zdravotnícka organizácia zaradila Spojené štáty v kvalite zdravotníckej starostlivosti na 37. miesto vo svete. Pokiaľ ide o spravodlivý prístup obyvateľstva k zdravotníckej starostlivosti, sme na 54. mieste. Iróniou je, že USA pritom vydávajú na zdravie viac, než hociktorá iná krajina na svete (lebo všetko sa prepadne do vreciek súkromných nemocníc a lekárov - podnikateľov, pozn. prekl.)
Spojené štáty a Južná Afrika sú jedinými rozvinutými krajinami, ktoré neposkytujú zdravotnícku starostlivosť pre všetkých svojich občanov.
* V Amerike zomiera ročne 18 000 občanov len preto, lebo si nemôžu dovoliť platiť zdravotnú poistku.
...

49906

22.4.2005 14:08

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

leho 64.?.?.?

Reakce na 49906

> Spojené štáty sa v gramotnosti nachádzajú vo svete na 49.
>mieste.

>
Spojené štáty sa ocitli na 28. mieste zo 40-tich krajín v
>matematickej gramotnosti.

Asi pri udelovani Nobelovych cen podvadeji, jinak to neni mozne, jak to ze USA nejvic dostava Nobelovych cen???

50192

22.4.2005 16:00

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

68 68.?.?.?

Reakce na 50192

> Spojené štáty sa v gramotnosti nachádzajú vo svete na 49.
>mieste.


Nezapomente, ze do te statistiky se pocitaji miliony mexikanu, kteri se odmitaji cokoliv ucit, vcetne anglictiny. Najdete v USA treti generaci mexicanu, kteri stale neumi anglicky.

50208

22.4.2005 19:38

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50208

Miliony Mexičanů (pozor - ne Mexikánů, pane Osmašedesátý) sotva v takovéto statistice mohou být. Standardizované testování studentů na gramotnost se dělá v USA na školách, a s výjimkou několika málo států (např. Kalifornie) tyto testy rozlišují mezi studenty Američany, a studenty dočasnými, zahraničními + ilegálními.

To Vy ale z Brna nemůžete vědět.

Že. [mrknutí jedním okem]

50229

22.4.2005 23:55

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Sidonius - Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 50229

>Miliony Mexičanů (pozor - ne Mexikánů, pane Osmašedesátý)
>sotva v takovéto statistice mohou být. Standardizované
>testování studentů na gramotnost se dělá v USA na školách, a
>s výjimkou několika málo států (např. Kalifornie) tyto testy
>rozlišují mezi studenty Američany, a studenty dočasnými,
>zahraničními + ilegálními.

>
>To Vy ale z Brna nemůžete vědět.
>
>Že. [mrknutí jedním okem]

Paní Bětko, mně se zdá, že je úplně jedno, jestli někdo říká "tlačenka" a jiný zase "presbuřt", obojí je o tom samém. A proč tedy neřeknete jak je to s tou negramotností v USA. Jestliže už je někdo studentem na nějaké škole, předpokládám, že negramotem není, nebo už jím nebude ! Za další, pokud se jedná o studenty zahraniční a ilegály, tak pochybuji že by se dostali do statistiky týkající se občanů USA. Musím ale přiznat, že se to pouze domnívám, žiji v Kanadě i když o našich sousedech už taky leccos vím. Kdo tedy jsou ti negramoti ? U některých lidí, přestože umí číst a psát, si ale nejsem tak úplně jistej. [smích]

50260

23.4.2005 1:55

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50260


>
>Paní Bětko, mně se zdá, že je úplně jedno, jestli někdo říká
>"tlačenka" a jiný zase "presbuřt", obojí je o tom samém.

Ale právě že není, pane. Mexičané jsou v Mexiku, případně jsou ilegálně v USA. Mexikáni je urážlivý český výraz pro Mexičany.

Do škol v USA chodí úplně jiní lidé (s výjimkou několika států USA, jako např. Kalifornie), než Mexičané z Mexika anebo děti ilegálů. V Naprosté většině chodí do škol děti Američanů, případně děti osob, které jsou v USA legálně na trvalém nebo dočasném pobytu. Výsledky školských testů se v USA sumarizují, mimo jiné, podle imigračního statusu studentů, a ilegálové + dočasně pobývající studenti - byť i školy legitimně navštevující - jsou někdy ve statistikách vyfiltrováni stranou. Závisí na tom, které statistické přehledy o školství v USA si vezmete na paškál.


>proč tedy neřeknete jak je to s tou negramotností v USA.
>Jestliže už je někdo studentem na nějaké škole,
>předpokládám, že negramotem není, nebo už jím nebude

To právě není až tak docela pravda, pane Zdeňku. Funkční negramotnost - slyšel jste o tom někdy? Funkčně negramotný je člověk, který se sice umí podepsat, ale který není schopen přečíst např. návod z krabičky od léků, nebo návod k obsluze mikrovlnné trouby. Mezi americkými branci v US Navy a US Marines je každoročně 20-25% funkčně negramotných čerstvých absolventů středoškolského studia, a vláda USA vynakládá nemalé peníze na to, aby tyto funkčně negramotné brance doučila čtení, psaní a počítání. Možná jste viděl film Renaissance Man ...

Funkční negramotnost mimochodem není dána tím, že by se do US Navy nebo k Marines dobrovolně hlásili pitomci. Navy dělá pravidelně od roku 1988 srovnávací výzkum funkční gramotnosti i na standardizovaném vzorku středoškolské populace ve 12. třídě - např. v roce 2004 to bylo v Illionis a v Ohio. Zjistilo se, že statisticky vzato je ve vzorku branců do Navy méně funkčně negramotných, než v náhodně vybrané americké středoškolské populaci. Neboli, znamená to, že do Navy a Marines se nehlásí podprůměrní absolventi amerických středních škol.

Problém tedy je v nedostatečné kvalitě produktu, který z amerických středních škol vychází.

50281

23.4.2005 16:00

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Petge 83.?.?.?

Reakce na 50281

To jsou pozoruhodné údaje s tou "funkční negramotností", taky jsem to již zaregistroval, vždy jsem to ale předtím tak nějak automaticky špatně vyhodnotil, že "negramotnost funkční = negramotnost obecně". Jedná se doufám o to, jak třeba takový člověk umí vyplnit nějaké formuláře, vyhledat autobusový spoj, vyřídit nějaké jednoduché povolení, pochopit návod na použití a podobně, že jo?

Tedy, jestli řádově čtvrtina absolventů středních škol v USA jsou funkční negramoti, to by mě zajímalo, jestli je známé číslo třeba třeba ČR, jen tak pro porovnání. Já si vždy myslel, že to je doména starých lidí, kteří již rezignovali na to, rozumět "dnešnímu světu". Mi totiž úvahou vychází, že ve vyspělých zemích by funkčně negramotných vztaženo na celý národ mohlo být asi 66%, celé dvě třetiny.

To je zajímavý pohled na svět. V USA a v podobně vyspělých a tedy tímto "postižených" zemích - postižených vysokou produktivitou práce, plynoucí z přílišné specializace jedinců a hladce fungující infrastruktury, je totiž evidentní trend, že lidi umí jen něco malinko, zato jsou v tom vysoce profesionálně zdatní. Mimo tuto profesní zdatnost jsou jako malé děti. To není dobrý trend obecně.

50320

23.4.2005 20:30

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50320

> vždy jsem to ale předtím tak
>nějak automaticky špatně vyhodnotil, že "negramotnost
>funkční = negramotnost obecně". Jedná se doufám o to, jak
>třeba takový člověk umí vyplnit nějaké formuláře, vyhledat
>autobusový spoj, vyřídit nějaké jednoduché povolení,
>pochopit návod na použití a podobně, že jo?

Ano, přesně tak. Funkčně negramotný člověk se umí podepsat, ale už není schopen nastudovat návod k obsluze neznámého zařízení, neumí sestavit týdenní seznam pro službu v kuchyni ve kterém by se stejnoměrně střídali různí lidé, nerozdělí 12 lahví vody na 20 lidí. A podotýkám, že to není nízkým IQ. Je to tím, že střední škola vypouští defektní produkt.

>
>Tedy, jestli řádově čtvrtina absolventů středních škol v USA
>jsou funkční negramoti, to by mě zajímalo, jestli je známé
>číslo třeba třeba ČR, jen tak pro porovnání.

Těžko říct, jestli to někdo zkoumá. Vím, že třeba německý Bundeswehr má podobný program, a jejich procento funkčně negramotných branců je nižsí, zhruba kolem 10%.


> lidi umí jen něco malinko, zato jsou v
>tom vysoce profesionálně zdatní. Mimo tuto profesní zdatnost
>jsou jako malé děti.

Velmi správný postřeh. Doplnila bych k tomu, že v organizacích, jako je v USA např. Navy nebo Army, získává čerstvý maturant během let služby mnoho různých odborností, potkává mnoho různých lidí, a tím se stává na americké poměry nadprůměrně univerzálním pracovníkem.

50334

24.4.2005 0:27

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Sidonius - Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 50334

No tak to jste mě uklidnila. Funkční negramotnost je asi něco jako "částečná gravidita", že ano ? [překvapení]

>>autobusový spoj, vyřídit nějaké jednoduché povolení,
>>pochopit návod na použití a podobně, že jo?

Podle tohoto kritéria bych odhadoval, že je asi tak 30% "západní" populace "funkčně negramotných", spíš mám ale zato, že je to otázka intelektu, která je vrozená a jen velmi těžko se ji může někdo naučit.

>>Tedy, jestli řádově čtvrtina absolventů středních škol v
>USA

>>jsou funkční negramoti, to by mě zajímalo, jestli je známé
>

>>číslo třeba třeba ČR, jen tak pro porovnání.

Mně se hlavně nezamlouvá to "cejchování vzdělanosti", jako např. ty střední školy, teď mám ale na mysli ty v Kanadě, ono ale to bude asi velmi podobné s těmi v USA. Soudě podle toho, co jsem měl možnost si ověřit, tak ta úrověň "vzdělanosti" absolventů SŠ z bývalé ČSSR a těch zdejších, je velmi "rozdílná", teď jen záleží na tom, čemu kdo dává přednost ve vzdělávání se, ale i tak, všeobecně se mi to nejeví jinak. Nevím jak je to dnes, možná že už se to taky pomalu srovnává.


50360

23.4.2005 1:15

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 50229

Mezi studenty se těžko octnou negramotní a ilegální. Rychle přibývající (k židovské radosti - htpp://www.vdare.com/walker/050202_sierra.htm)miliony hispánců (dostali jakousi velkorysou amnestii pro ilegální přistěhovalce) se pochopitelně ve statistikách ocitají. Mezi Mexičanem a Mexikánem je asi takový rozdíl jako mezi američanem a amerikánem, tak jakápak zvýšená pozornost.

50276

23.4.2005 1:57

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50276

Můžete svůj názor upřesnit?

50282

23.4.2005 20:33

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 50229

Mexikáni, Amerikáni - trochu moc politické korektnosti na politicky nekorektním zinu, ne ? kdo se stará o stálý příliv prvně jmenovaných - htpp://www.vdare.com/walker/050202/_sierra.htm

50336

19.4.2005 11:20

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Jan Zeleny groupx (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Jenom dodatek - podle zprav CR1 dnes oficialne Ukrajina pozadala o stazeni ruske valecne flotily ze Sevastopolu a Rusko zda se bude souhlasit. Ze Sevastopolu - klenotu ruske vojenske odvahy, bez jedineho vystrelu se zahodi 200 let ruskych dejin. BTW Sevastopol s Krymem nikdy Ukrajine nepatril (1954 - Chruscevuv dar). Historicka Ukrajina je tak petinova. Nedoufejte, ze Cina zastavi USA. Cina existuje jiz tisice let, ale ve vojenstvi ji to nikdy moc neslo. Cina nema ani potencial k porazce USA. Americanum staci pred sebe nastrcit Japonsko.

49658

20.4.2005 1:03

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

carodejnik 84.?.?.?

Reakce na 49658


>Americanum staci pred sebe
>nastrcit Japonsko.

Uz sa deje

49759

20.4.2005 15:34

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

zap 65.?.?.?

Reakce na 49658

Nebyl bych tak rychly pane Jane...

Pujdeme-li do absurdna, predstavme si ze, jeden takovy 'zdarily bombardovaci den' prinese 1milion zabitych Cinanu. Pocitejte, kolik by takovych 'zdarilych bombardovacich dnu' ala Baghdad muselo byt provedeno, aby se Cina privedla na kolena? Pocitam, ze sami bombarderi by z toho drive zesileli. A to jeste neuvazujem, ze Cina by drzela ruce pripazmo a jen prijimala policky. Nenechte se mast. Prvni zasah by byly americke namorni sily v oblasti jihocinskeho more. Vydatnou pomoci by jiste byly i izraelske radary(jiz dodane a instalovane). Dalsi...

49868

19.4.2005 12:18

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Uvedomte si dulezitost takovych zakladen po celem svete,jez maji jediny ucel ,ne jenom politicky vliv na zeme kde jsou ,ale v pripade valky ,zavlecou tyto zeme do valky,sve valky,takze odtud provedou prekvapivy utok a odpoved nepritele bude uder na tyto zakladny a tim i vyvolani valky s temito zememi ,jez jim toto povoluji na svem uzemi,tim ,USA do urcite miry chrani svoji Ameriku a zaroven s blizkym doletem svych raket zvysuje svoji vojenskou silu o spionazi v techto zemich ani nebudem mluvit.
Takze nemehu pochopit Ceskou vladu,kdy lid ev Ceskoslovesku videli nebezpeci v ruskych raketach a nasi moznosti byt zavlecen do valky a ted tyto rakety vymenili za NATO rakety a chteji americke zakladny na svem uzemi ve falesne domence o zvyseni sve protekce proti pripadnemu nepriteli.Jen preletem letadel NATO pres nase uzemi,uz je spoluucasti na konfliktu ,ktery v teto moderni dobe muze zkoncit totalni nuklerni valkou.

49659

19.4.2005 14:11

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Dana 82.?.?.?

Reakce na 49659

Nepamatuji se, že by mi v době kdy naše republika vstoupila do NATO volal premiér a ptal se na můj názor.

49671

19.4.2005 16:10

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

kavol 193.?.?.?

Reakce na 49671

tak nějak ... nemluvě o rozdělení republiky ... akorát s tou evropskou unií, ta to má myslím v podmínkách, že přistupující stát musí udělat referendum, tak teda udělali reklamní kampaň na ANO, aby nás náhodou v Bruselu nepomluvili [naštvaný]

49684

19.4.2005 14:26

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Vlada 194.?.?.?

Já bych jen poopravil, že se češtině neříká Kirgizsko, ale Kirgizstán.

49675

19.4.2005 15:21

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

Reakce na 49675

No ono těch zkomolených názvů je tam bohužel více [pláč]
Gruzínsko - Gruzie
Quatar - Katar
Osetínsko - Osetie
atd. atd...

49679

19.4.2005 16:17

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

kavol 193.?.?.?

Reakce na 49679

nebuďme puntíčkáři, jeden případ je přípustný:

>Gruzínsko - Gruzie

Gruzínsko = území obývané Gruzíny (Gruzínci) ~= Gruzie
stejně jako
Česko = území obývané Čechy ~= Česká republika + Podkarpatská Rus

49685

19.4.2005 15:33

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 49675

Opravil jsem. Díky.

49680

20.4.2005 10:46

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

Reakce na 49680

Pane Stwora,
jak jsem psal již výše, těch chyb je tam mnohem více. Někdo mne možná vezme za puntičkáře, ale když už to psát na informačním webu, tak alespoň správně.
O něco níže jste vybízel, ať Vám někdo tedy napíše správné názvy, že opravíte. Nuže, tady jsou.
Tak předně, neříká se Kirgizsko ani Kirgizstán - správně je to Kyrgyzstán.
A tady jsou další nepřesnosti:
Gruzínsko - Gruzie
Oman - Omán
Quatar - Katar
Kuvejt - Kuvajt
severní Osetínsko - Severní Osetie
Kalmukie - Kalmycko a nebo se někdy používá i název Chalm Tangč
Karačajevo-Čerkesie - Karačajsko-Čerkesko

Čeština je bohatý a krásný jazyk, když máme pro státy vlastní názvy, proč je komolit, vymýšlet patvary či používat anglické názvy?
Kdo by si chtěl někdy ověřit nějaký český název jakéhokoliv státu či území může použít například následující odkaz:
http://www.libri.cz/databaze/staty/

49835

20.4.2005 11:08

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Lev 82.?.?.?

Reakce na 49835

Čeština je bohatý a krásný jazyk, když máme pro státy vlastní názvy, proč je komolit, vymýšlet patvary či používat anglické názvy?
______________________________________

Pane Adapa, rad bych s vama ( vami ) s Vama ( Vami ) souhlasil, ale Cestina !!, se svym upravam NEUBRANI !!. Jan Amos, kdyby z mrtvych vstal, by se i s Vama ( Vami ), panem Adapou milovnikem ceskeho ( Ceskeho ) jazyka, dost prekerne domlouval.

Dnes se pise, spravne Cesky "osum, sedum ", zni to lepe i foneticky s tim "u", ale kdybych tyto cislice slovne napsal, pred ctyriceti lety, tak bych mohl propadnout z Cestiny, na stredni skole. Pokrok s pribyvajici technikou, se neda zastavit ani v jazyce Ceskem ( ceskem ) - sorry ! - i pravidla ceskeho ( Ceskeho ) jazyka, se den ode dne meni.
[smích]

49838

22.4.2005 16:41

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

Reakce na 49838

Zdravím pane Lev,
já jsem prostě jen hrdý na svou češtinu, ale že bych byl zrovna milovníkem spisovné češtiny? [smích] Kolikrát se děsím těch hrubek a překlepů [smích]
Ale některé ty názvy států mne vážně byly do očí. Byl to neskutečný patvar...
Jen bych rád řekl, že jsem rád, že se čeština vyvíjí. Je to jen dobře. Je to znak, že je to živý jazyk, který neustrnul někde v minulosti.

50216

20.4.2005 17:07

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 49835

> Čeština je bohatý a krásný jazyk, když máme pro státy
>vlastní názvy, proč je komolit, vymýšlet patvary či používat
>anglické názvy?

Naprosto souhlasím a omlouvám se. Všechno opravím.

49875

20.4.2005 17:49

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

Reakce na 49875

Pane Stwora, netřeba se omlouvat vždyť nejste autorem článku [smích]

49881

19.4.2005 14:35

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Evropan 835 (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

V sousedním Bavorsku byli z dlouholeté přítomnosti amerických okupantů dost nešťastní, importovali jim samé hnusné věci - konzum, drogy a další hrůzy. V jejich rádoby expanzi vidím spíše výhodu, američany a sionisty bude nenávidět zase o mnoho více lidí. A hlavně jim to dlouho nevydrží. Už z historie je známo, že sebesilnejší říše se samozahubila, když příliš dlouho válčila. Ekonomické problémy vykonají svoje a spojené státy poklesnou ke dnu.

49676

19.4.2005 16:27

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 49676

Evropane, ty nejsi take zadny "LIDUMIL". Nevim co ti Americane tak zleho udelali, ze je take nemas rad. Nejvic te asi mrzi, ze nemas v Americe zadneho strycka, ktery by ti mohl poslat nejake ty dollary, ze jo? Kdyz ti nejde o dolary, tak je to mozna tim, ze jsi moc mladej(mozna i komunista)a naivni.

49687

19.4.2005 18:44

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49687

>asi mrzi, ze nemas v Americe zadneho strycka, ktery by ti
>mohl poslat nejake ty dollary, ze jo? Kdyz ti nejde o
>dolary, tak je to mozna tim, ze jsi moc mladej(mozna i
>komunista)a naivni.

Rudíku, ty své bezcenné papírky si můžeš klidně strčit za klobouk. K čemu by nám byly, když máme EURO?

Tvoje argumentace - kdo nechce dolary je komunista
je docela inovativní. To teď budou bušistánci hodně propagovat, aby zabránili krachu své ekonomiky. Jenomže s hesly v Čechách neuspěješ. Komunisti nás již s hesly za 40 let vyškolili. Musíš agitovat jinde!

49702

19.4.2005 20:58

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 49702

Pane Karle, podepisujete se jako "KAREL Z CECH", z ceho by tedy usoudil i "tupec", ze zijete v Cechach.

Pisete: ... K cemu by nam tedy byly, kdyz mame EURO...
Nevim o nicem(a to jsem kazdy den na internetu), ze by jste v Cechach meli jako "platidlo" EURO. EURO nebude v Cechach jeste nejmene 5 let.
A mimochodem z tvych prispevku o "nenavisti" k Americe. Vis co si ja myslim. Ty jsi jeden z tech, co byli v USA za praci(na cerno). Nekdo te "oskubal" (mozna i Cesi) a tak ted vsechnu tvoji zurivost "prenasis" na Ameriku. Je to jenom moje domenka, cili si nemysli, ze te z neceho obvinuji.
Znam totiz nekolik pripadu, ze Cesi leteli do USA za praci. Zaplatili ruznym "pofidernim agenturam" treba az 1000 dollaru za zprostredkovani prace a ubytovani a kdyz prileteli na letiste(v USA), tak je tam nikdo necekal a prisli o vsechny(vetsinou celozivotni) uspory.

49717

19.4.2005 21:55

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 49717

Pane Rudo, to mate asi tak. Pred nekolika mesici jsem plne podporoval zde na Zvedavci, pana Karla z Cech, jelikoz jsem souhlasil s tim, ze US politika, valka/okupace a vrazdeni civilniho obyvatelstva v Iraku, NENI !! rize americkou ( USA ) demokracii, jakou jsem ja videl, kdyz jsem odesel z totalitniho Ceskoslovenska. Jadnalo se prevazne, o zahranicni politiku, Bileho domu, vcetne presidenta Bushe, ktery nam velmi pruhledne lhal.

Nas pan Karel z Cech, ktereho jsem uznaval, se ale prehltil a nyni jedna zaujate fanaticky a tim se stavi, na spatne udelaneho ceskeho nacionalistu. Takze to musime vzit po starocesku, at tomu vsichni rozumi: kdyz jeden bydlici partajnik v Cesku na sidlisti v panelaku o sedmdesati partajich, je podle pana Karla z Cech grazl, hajzl, pobuda a zlocinec, tak zbyvajici partaje tohoto domu jsou zlocinci taktez. Zadne deleni zrna od plevele. Da to hodne prace, tak at se svezou vsichni v tom humusu. No a tim, i kdyz stale pana Karla z Cech povazuji za vysoce inteligentniho cloveka, v mych ocich klesl hodne hluboko ..... Nu coz, jemu tato moje vytka stejne nebude nejak vadit, jelikoz jsem pro nej a ne jen ja, ale dalsich 280 milionu Americanu, pouhe vygumovane hlavy. - Lev

49725

20.4.2005 20:36

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49725

Milý pane Lve, již v komentáři k některému předcházejícímu článku jsem vám odpověděl, že jste chorobně vztahovačný. Nenuťte mě to opakovat. Státy zpravidla posuzujeme podle jednání jejich vlád. Vy máte rád svojí Ameriku, protože tam žijete, já Bušistán rád nemám. Brežněvův Sovětský svaz jsme také neměli rádi, přestože mnozí lidé tam byli dobří, laskaví, srdeční, přátelští a pohostinní. Tak s tím smiřme a nechme si každý svůj názor.

49915

20.4.2005 21:06

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Lev 82.?.?.?

Reakce na 49915

Státy zpravidla posuzujeme podle jednání jejich vlád.
________________________________________________________

.... hm, moc mile od Vas pane Karle z Cech. Pokud se nepletu, tak podle Vas, ze mame pitomce v Bilem dome, tak jste odsoudil a z Americanu jste udelal debily ( ze vsech !!, jako narod ), aspon petkrat dokola ! Sam nakonec priznavate, ze v USA nezijete a pokud nemate rad Jirku z Krovi, stejne jako ja !!, tak se nam aspon skodolibe nevysmivejte, jelikoz o zivote a samotnych Americanech, namate ani paru. S Vasi skodolibosti se stavite na uroven, k nasemu milovanemu presidentovi, G.W.Bushovi z Bushistanu, sidlem v Bilem dome, ale ne ! v USA. V tom je ten rozdil.

I ja vidim Vasi patricnou jesitnost a vztahovacnost, kterou Vam ale nezazlivam. - Budte hrdy na to a nebo v co verite.

49920

25.4.2005 18:55

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49920

>S Vasi skodolibosti se stavite na uroven, k
>nasemu milovanemu presidentovi, G.W.Bushovi z Bushistanu,
>sidlem v Bilem dome, ale ne ! v USA. V tom je ten rozdil.

Pane Lve, já jsem pouhý obyčejný občan. Mohu si proto dovolit být blbcem, troubou, negramotem, senilním staříkem nebo puberťákem, prostě co mě libo. Nejsem americkým prezidentem, vládcem všehomíra, světovým carem. Jsem svobodný, mluvím sám za sebe. Proto si mohu dovolit napsat, co si myslím. Zatím!
Co se nyní děje v Americe vám nezávidím, naopak si přeji, aby to k nám nedošlo. My už jsme si totality zažili dost.
Mnohým lidem v bušistánu však stále nedochází, co neocons světu připravují. Vaše spokojenost s poměry v bušistánu je pro celý svět nebezpečná, protože nepřispěje ke změně.

>
>I ja vidim Vasi patricnou jesitnost a vztahovacnost, kterou
>Vam ale nezazlivam. - Budte hrdy na to a nebo v co verite.

50572

25.4.2005 19:15

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Lev 82.?.?.?

Reakce na 50572

Pane Karle z Cech, rad sdilim Vase nazory na vladu Bileho domu, vcetne presidenta USA, ale nemohu stravit, kdyz se do toho zatahuji prosti obcane Spojenych Statu Severoamerickych. Tak prostych a obycejnych, jakym jste Vy sam - obycejny obcan Ceske republiky - Karel z Cech !

50575

19.4.2005 22:33

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49717

>Pisete: ... K cemu by nam tedy byly, kdyz mame EURO...
>Nevim o nicem(a to jsem kazdy den na internetu), ze by jste
>v Cechach meli jako "platidlo" EURO. EURO nebude v Cechach
>jeste nejmene 5 let.
Pane Rudo, na internetu můžete být 24 hodin denně a nezjistíte, že v příhraničních oblastech v ČR a v supermarketech kdekoliv na území ČR můžete běžně platit EUREM. USD nikoliv, taková měna k ničemu není. Ty používá jen ten, která nemá zbytí pro některé platby do zahraničí.
>A mimochodem z tvych prispevku o "nenavisti" k Americe. Vis
>co si ja myslim. Ty jsi jeden z tech, co byli v USA za
>praci(na cerno). Nekdo te "oskubal" (mozna i Cesi) a tak ted
>vsechnu tvoji zurivost "prenasis" na Ameriku. Je to jenom
>moje domenka, cili si nemysli, ze te z neceho obvinuji.

Milý pane, můžete ma mě požadovat cokoliv, ale abych šel dělat nádeníka do Bušistánu - to nikdy! Mám se docela dobře, kde jsem. Škubat se musím nechat, ale pouze od berňáku. Na tom jsme zřejmě všichni obdobně. Můj záporný vztah k Bušistánu plyne jen z jeho zahraniční politiky. Doporučuji příhodný článek k tématu Války a katastrofy jako příležitost k ukradení majetku na adrese http://www.blisty.cz/2005/4/19/art22982.html .

49730

19.4.2005 23:38

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 49702

Jo tak prej ze v Cechach s hesly neuspejes. Ajajaj. No je to fakt, tam se nejsnaz uspeje se znamou na prazskym katastralnim urade, podplacenym panem radnim, zahranicnim kapitalem za zadkem, trema ceskejma slabomyslnejma bilejma konma a peti uctama na peti ruznejch vzdalenejch vostrovech. Taky je fakt ze pan radni zrovna stejne rad prijme ceskou menu jako euro jako dolar, protoze je na podobny pripady moc dobre zarizenej a uctu v bankach ma vic nez prstu na rukou.

No ja uz to pred sebou vidim jak vosviceny Cesi prohlidnou veskerou americkou propagandu (protoze doposud vsechnu propagandu tak suverenne prohlidli a vubec na ne neplatila) a zachraneji svet. Ja sem byl svedkem jak jinak uplne dusevne vyrovnany lidi tvrdili ze Americani se ucej tunelovat vod tech vo tolik chytrejsich a zkusenejsich Cechu. [oči v sloup]

Fakt je ze v tomhle mesiasskym postoji nejni vlast ceska sama, takovi Katalanci vazne tvrdej ze veskera civilizace pochazi z Katalanska, a Cinani nebo Francouzi, no vo tom vubec nemluvit.

49742

20.4.2005 20:39

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49742

Co si pamatuji, tak noviny před několika málo lety psaly, že hlavní světový mesiáš sídlí v Bílém domě. Měl jsem dojem, že ten není v ČR. Ale nechám se poučit.

49916

19.4.2005 19:28

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49676

Evropane, naprosto s tebou souhlasím. Není nad vlastní osobní zkušenost. Žádná aniti-ami propaganda nedokáže poštvat lidi proti amíkům víc, než přítomnost americké armády. A ještě z toho má daný stát finanční profit.
Kde nejde zvítězit silou, dá se zvítězit rozumem. Na této zásadě jsou založeny staré školy bojových umění Japonska, Číny a dalších zemí.

49708

20.4.2005 0:04

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

dusan 70.?.?.?

Reakce na 49708

Kde nejde zvítězit silou, dá se zvítězit rozumem. Na této zásadě jsou založeny staré školy bojových umění Japonska, Číny a dalších zemí.

Karel z Čech -- 212.?.?.?

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


Pane Karel,
s vami to opravdu jde tak nejak s kopce. Vite s nenavisti
jako je treba ta vase, se clovekovi tezko zije. Ja vim
ze se mate dobre. Ze vam nic neschazi. Ale zkuste uz
napsat neco rozumneho, ne sem chodit a hazet hnuj na
celou Severni Ameriku, jejich lid, ekonomii, spolecensky
system. To nas ucili kdysi komuniste. Nepodarilo se jim
to a verte, ze se vam to nepodari taky. Dvacet let me
rikala cela spolecnost v Cesku, ze ten druhy svet, ten
svet kapitalu je spatny, zly. V 68 jsem odesel. Mel jsem
toho uz proste dost. Ted je to po komunistech pan Karel.
Uz dost, konec te vecne nenavisti. Kam vede nenavist to
uz preci vsichni vime.

49749

20.4.2005 20:25

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49749

Milý Dušane, nemohu za to, že žiješ v hnoji. Mohu jen konstatovat, že sám sis to vybral a sám si to chválíš. Tak se nenech vyvést z pohody. Máte tam sice smrádeček, ale teplíčko.

49913

20.4.2005 21:10

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49913

Ještě si dovolím doplnit a poopravit svůj předchozí příspěvek. Omlouvám se za hrubý výraz ...žiješ v hnoji.
Správně .. žiješ v civilizaci X. Jestli nevíš Dušane, co je civilizace X, tak si přečti článek izraelského publicisty Izraela Šamíra na http://www.prop.sk/civilizacia.htm .

V této civilizaci X se jistě všichni američané poznají a věřím tomu, že většina z nich si to přizná, možná někdo z nich i veřejně.

Všem čtenářům tento poučný článek doporučuji.

49921

20.4.2005 23:16

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 49921

Poté, co jsem "strašlivě naštval" nervozního pana Rudu a patrně všechny jemu podobné, budu trošku "mimo téma". Dnešní den stran svého volného času jsem věnoval pilnému studiu archívu zde na Zvědavci.

Pane Karle, díky za ten odkaz o civilizaci X, moc zajímavé, taky si myslím, že se v tom nejspíše poznají. Ale oni si to nepřiznají a poturčenci budou prudit stále.

49951

25.4.2005 0:13

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Idealista idealista9 (zavináč) hotmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 49951

> Dnešní
>den stran svého volného času jsem věnoval pilnému studiu
>archívu zde na Zvědavci.
Neuskodi

> Ale oni si to
>nepřiznají a poturčenci budou prudit stále.
Anonyme,
studuj pilne dal. [mrknutí jedním okem]

50482

25.4.2005 21:11

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Petge 83.?.?.?

Reakce na 50482

Trochu jsem to zvojtil, ten příspěvek, na který reagujete. Já tím chtěl říci, že četba v archívu je velmi zajímavá a ukazuje, že zde někteří diskutéři ohnivě "diskutují a diskutují", ale rozumná myšlenka z nich prostě nevypadne ani omylem. A já myslel, že třeba, když zrovna rejou do mě a já vlastně nemám na co odpovědět, protože v tom není ani kousek rozumu, tak že ti někteří jedinci nemají prostě svůj den. Ale omyl !!

Oni ten svůj den nemají jaksi nikdy. Jejich diskuzní příspěvky mívají nejčastěji asi tento sdělovací obsah:
ba ba, ja ja, jo jo, no ba ! A tak podobně. Na to se nereaguje snadno. Chraň Bůh, aby jste si myslel, že je to na Vás. Ale všimněte si toho. Některým zde stačí dát "startovací slovíčko" a už nezastavitelně jedou. A přitom nic nesdělují. Hm ...

Proto jsem strávil tolik času na archívu.
Petge
PS - tady to nějak blbne a kolikrát není jasný autor

50591

20.4.2005 23:37

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

dusan 70.?.?.?

Reakce na 49921

Ještě si dovolím doplnit a poopravit svůj předchozí příspěvek. Omlouvám se za hrubý výraz ...žiješ v hnoji.

Pane Karel. Ja jsem zil zhruba polovinu sveho zivota
v Cesku, polovinu zde v Severni Americe. Ja mohu po-
rovnat co je hnuj a co neni. Ja vam vase nazory neberu.
Jsou vase. Jsou uplne odlisne od mojich. Ty vase opravdu
jsou a ja to mohu rict, protoze to mohu porovnat me
velice cizi. Jsou zalozene ne na faktech, ale na ideo-
logii. Ta je me moc cizi, cili i ty vase nazory jsou
me moc cizi. Stvat jeden narod proti jinemu to dovedli
jen komuniste. Ti si museli najit nejakeho umeleho
nepritele. Nasli si ho v USA. Divim se, ze ani po 16
letech se nepodarilo vam se preorientovat. Pro vas
stale US je nepritelem # 1. Stejne tak pro mnoho lidi
na vasi urovni.

49954

21.4.2005 7:14

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 49921

no teda tohle!? uveril jsem tomu ze davate link na neco moudreho, vy zatim davate link na totalni blabol nejakeho zapskleho zida, slovesky se to nedalo cist a anglicky sem byl schopny precist par odstavcu....

49999

25.4.2005 19:42

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49999

Včeličko, když se zapšklý žid nehodí tak co např.: Zlo a vek útlaku na http://www.prop.sk/zlo.htm nebo http://www.nationalvanguard.org/story.php?id=4590

http://www.nationalvanguard.org/images/teaser/bush_aipac.jpg

50580

19.4.2005 23:47

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

dusan 70.?.?.?

Reakce na 49676

Ekonomické problémy vykonají svoje a spojené státy poklesnou ke dnu.

Evropan -- 835 (zavináč) seznam (tečka) cz -- 212.?.?.?


XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


Pane Evropane, kde vy na ty rozumy chodite ?

49745

20.4.2005 5:22

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 49745

pane Dusane, podle toho co pise pan Evropan, ze Spojene Staty klesnou ke dnu, bych rek, ze pan Evropan si predstavuje Spojene Staty neco jako Titanic, to ovsem se rikalo o Cechach a ze takovy bude novy znak Cech. Lod se potapi a na palube se jeste tancuje.
Jak jiste vidite stale jeste tancuji a dokonce Gross jim rika ze se lod nepotapi. Nemuzete ovsem ocekavat, ze pan Evropan bude neco vedet o USA [smích]

49803

20.4.2005 20:47

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 49803

>... a ze takovy bude novy znak Cech. Lod se
>potapi a na palube se jeste tancuje.

>Jak jiste vidite stale jeste tancuji a dokonce Gross jim
>rika ze se lod nepotapi. Nemuzete ovsem ocekavat, ze pan
>Evropan bude neco vedet o USA [smích]

>

Doktore Včeličko, vy jste nějak moc dpbře informován. Nežijete vy nakonec někde v Praze a ne v Buffalu? Že to na nás jen tak hrajete?

49917

22.4.2005 0:38

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 12.?.?.?

Reakce na 49803

Pane Vcelicka!
Prirovnavat USA k Titaniku a akcie pokladat za bezcene papirky Vam da obraz premysleni Karla z Cech! Je to vina hlavne take rodicu a ceskych skol!
Kdyz uz je rec o potapejici se ekonomii davam priklad!
Jedna a ctvrt bilionu $ obrat za ctvrtleti prekvapilo i vsechny experty. Google byl rozprudan v loni v srpnu formou akcii (papirku) za sto dolaru kus! Dnes za akcii dostanete 216 $. A hned je tam objasneno (pro Karla), odkud se ty penize berou. Penize na reklamy se totiz presunuji na internet!
---
Mountain View, Calif.-based Google said quarterly sales rose to $1.256 billion from $651.6 million a year earlier. Excluding the payments Google makes to other companies to acquire Internet traffic, the company generated sales of $794 million, more than the $731 million analysts had expected.

The unorthodox technology company founded by Stanford graduate students Sergey Brin and Larry Page impressed Wall Street in its third quarterly report after going public in August.

Google is benefiting as companies spend more of their advertising dollars online and as the prices paid for keyword-based search results rise.
---
Ted asi se ozve australsky zidobijec jak je to nespravedlive, a prida konspracni theorii, protoze Sergeje Brina privezli rusti emigranti v r. 1985 jako mladeho kluka kdyz mu nebylo ani 15, kdy Reagan dojednal s Gorbim povoleni zidum sejit z cesty k rudym zitrkum a vyemigrovat z SSSR!


50103

22.4.2005 1:59

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

leho 64.?.?.?

Reakce na 49676

>V sousedním Bavorsku byli z dlouholeté přítomnosti
>amerických okupantů dost nešťastní,

Skutecne? Ja byl jako americky vojak 6 let v Nemecku v Hanau a mezi Nemci jsem mel a jeste mam mnoho dobrych kamaradu a nikdy jsem neslysel, jak jsou z americkych okupantu nestastni. Jezdil jsem casto do okoli Wurzburgu, coz je v Bavorsku a ne moc daleko od Hanau a tam jsem mel zname i Cechonemce, kteri byli v CSSR etnicti Nemci a dostali hned po uteku obcanstvi. Taktez mam velmi dobreho kamarada v jiznim Bavorsku, kam jsem jezdil lyzovat. Nikdo mi nic takoveho ani u piva nerekl. Proc by neco takoveho prede mnou tajili??

50115

19.4.2005 17:11

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Mohl by se autor článku naučit správně v češtině psát názvy cizích zemí?

49692

19.4.2005 17:44

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 49692

Rád to opravím. Což takhle kdybyste uvedl přesně co a jak.

49695

19.4.2005 23:18

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Josef 12.?.?.?

Myslim, ze se tady porad opakujete o problemech USA, ale nikde jsem necetl nic o nasich novych ochrancich Chirac-Schroeder. Co vim, tak si v EU Cesi strasne polepsi. Francouzi maji 35. hidinovy tyden 6 tydnu dovolene vetsinou na francouzske Riviere, k tomu jeste mesic az dva na stavce, kdy jsou placeni odborama a vlada vzdy neco na platech prida! K tomu halda svatych svatku volna, a to se ma zavest v cele unii stejne , aby to bylo demokracie! Tak si myslim, ze pak vam takovato diskuse prijde smesna! Cesi budou vlastnit nekolik mori a budou supervelmoc a jejich strost bude co s volnym casem a ke kteremu mori drive a na Amiky si ani nevzpomenou! Myslim, ze i Kanadane budou slintat!

49736

19.4.2005 23:51

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Ruda 24.?.?.?

Reakce na 49736

Pane Josef, nejste nahodou pribuznej pana "Jozina z bazin", tam ma zrovna takove hloupe napady jako vy.

49746

20.4.2005 7:16

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Josef 67.?.?.?

Reakce na 49746

"Jozina z bazin", Tento vyraz mi nic nerika!

49814

22.4.2005 2:03

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

leho 64.?.?.?

Reakce na 49736

>Myslim, ze se tady porad opakujete o problemech USA, ale
>nikde jsem necetl nic o nasich novych ochrancich
>Chirac-Schroeder. Co vim, tak si v EU Cesi strasne polepsi.
>Francouzi maji 35. hidinovy tyden 6 tydnu dovolene vetsinou
>na francouzske Riviere,

Rozhodne tohle nehodlam financovat kupovanim francouzskeho vina, uz jsme doma presedlali na nemene dobra vina kalifornska, ze ano...

50116

20.4.2005 16:58

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

zap 65.?.?.?

Pane zap,
urcite by to tady nikoho ani nenapadlo, ze vy by jste
zkonstruhoval spickove stihaci letadlo. Zadne obavy.


To zni trochu pridusene, pane Dusane.
Nedusite se?
Ne, ja jsem jej 'nekonstruhoval', jsem Arijec.
A co Vy, 'kontruhujete taky letadla?
Ja je jen obcas 'ostruhuji'..... [zmaten]

Hlavne ze jste si 'prisadil', at uz neco znate ci ne.
Jste jak ten 'lej-ho'. [oči v sloup]

49873

20.4.2005 19:09

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Modráček meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

V tom článku je pár nepřesností, v Turkmenistánu vládne Saparmurad Nijazov, (samo)zvaný Turkmenbaši, ale v zásadě s tím souhlasím. Zdaleka nejzajímavější bude snaha amerických židů ovládnout Bělorusko. Lukašenko se tak lehce nevzdá. [vyplazený jazyk]

49897

20.4.2005 22:28

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

68 68.?.?.?

Alzbeto,

Není mi známa žádná soudní žaloba za období 1945-1948, která by stavěla na protiústavním statusu Lidových Milicí.

S nejakou protiustavni zalobou v komunismu jste mohla jit si stezovattak akorat k placatymu kamenu.

A uz prestante zlobit. [smích]

49943

21.4.2005 3:07

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

kema 216.?.?.?

Reakce na 49943

>naprostá většina obyvatelstva byla s bolševickým režimem v >zásadě spokojena,

Jooo, skoda ze to pani Alzbeta nemohla sdelit komunistum. Voni by nemuseli tech 40 let vrazdit,mucit, posilat lidi do uranovych dolu, zastrasovat a spiclovat.
Dokonce mohla byt tech 40 let svoboda slova a cestovani. [oči v sloup]
Jen me neni jasne, ze se o te udajne spokojenosti lidu s jejich hruzovladou bolsevici nedovedeli alespon z novin. Rude Pravo o tom prece psalo kazdy den a zdravice pracujicich ze zavodu chodily na UV KSC taky casto [velký smích]
49985

21.4.2005 3:34

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

68 68.?.?.?

Reakce na 49985

Jooo, skoda ze to pani Alzbeta nemohla sdelit komunistum. Voni by nemuseli tech 40 let vrazdit,mucit, posilat lidi do uranovych dolu, zastrasovat a spiclovat.

Kema, Alzbeta si z nas dela prdel. To, co pise, prece nemuze myslet vazne. Dej ji aspon jeden bod za recesni srandu.
[smích]

49991

21.4.2005 10:12

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49991

Nu, pane Osmašedesátý, nepopírám, že občas tlačím některý názor až do krajnosti.

Zvedněte kámen a hoďte ho za to po mně, jste li v tomto ohledu Vy sám bez viny.

Sokratovská metoda sice způsobuje u účastníků rozpravy občasný stres, ale emoční otřes se sokratovskou metodou spojený je pořád ještě nejúčinnější cesta, jak vybudit v účastnících diskuse zájem, a energii k hledání kvalitní + zdokumentované odpovědi.

Jak vidíte zde na Zvědavci, funguje tato metoda skvěle.

50016

21.4.2005 15:02

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

zap 65.?.?.?

Reakce na 50016

Alzbeto, tak jako vzdy....

jste zvladla situci skvele. Uplne jste ty pany 'prevalcovala'. Ted kdyz jim doslo palivo, pujdou na to zrejme 'po partyzansku'. Mam tyhle typy prectene - pamatujete?

Piste dal a husteji!
Vsimla jste si moji odpovedi na str.2 na Vasi otazku?
Mejte se! [cool]

50035

21.4.2005 20:29

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50035

Ano, všimla. Děkuji.

Nereagovala jsem, protože k Vaší informaci z první ruky nemám co dodat.

[smích]

50075

21.4.2005 21:25

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50035

Zcela mimo téma, pane Zape.

Někde, nevím kde, v nepřehledné diskusi tohoto článku jste zmínil, že byste rád viděl model vývoje světa v případě, když by se ropné tankery zastavily.

Možná by Vás proto zajímala veřejně přístupná knihovna a studovna amerického ústavu pro výzkum sociálních aspektů vody:

http://www.nwc.navy.mil/defaultf.htm

Naleznete tam nejen texty pana profesora Barnetta, ale i mnohé jiné deklasifikované hry a scénáře.

50082

21.4.2005 20:49

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

68 68.?.?.?

Reakce na 50016

Nu, pane Osmašedesátý, nepopírám, že občas tlačím některý názor až do krajnosti.

Zvedněte kámen a hoďte ho za to po mně, jste li v tomto ohledu Vy sám bez viny.

Sokratovská metoda sice způsobuje u účastníků rozpravy občasný stres, ale emoční otřes se sokratovskou metodou spojený je pořád ještě nejúčinnější cesta, jak vybudit v účastnících diskuse zájem, a energii k hledání kvalitní + zdokumentované odpovědi.

Jak vidíte zde na Zvědavci, funguje tato metoda skvěle.

Alžběta -- alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz -- 70.?.?.?


Pani Alzbeto, jako jeden Vami "prevalcovany" podle Zapa, Vas bych chtel upozornit, aby jste si dala pozor, kdyz "tlacite." Mohla by jste mit accident. [smích]

Necitim se nicim vinen, ale kamenem po Vas hazet nebudu. I kdyz jste se prohasila jako Husakova spolupachatelka, tak to je Vas problem a kamenem po sobe muzete hazet sama.

Alzbeto, Vase argumenty jsou velike, ale prazdne. Nekomu to imponuje (jako treba Zap), nekdo, jako treba ja se tim nudim. Vase prispevky budu preskakovat tak, jak to delam u pana Nohejla, Alberta, a nekterych dalsich. Urychli to a zkvalitni to cetbu jinych prispevku. [smích] [smích]

50079

22.4.2005 1:27

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50079


>
>Alzbeto, Vase argumenty jsou velike, ale prazdne. Nekomu to
>imponuje (jako treba Zap), nekdo, jako treba ja se tim
>nudim.

Nudíte-li se, pane Osmašedesátý, tak si kupte medvídka mývala.

Řekla bych ale, že čtenářská obec Zvědavce se při čtení Vašich reakcí na mé láskyplné podněty docela baví.

>
>Vase prispevky budu preskakovat tak, jak to delam u
>pana Nohejla, Alberta, a nekterych dalsich. Urychli to a
>zkvalitni to cetbu jinych prispevku. [smích] [smích]

Přeskakujte si, co uznáte za vhodné, pane Osmašedesátý. Máte svobodu, tak ji používejte.

P.S. Zdraví máte jen jedno, pane Osmašedesátý, a já proto plně respektuji Vaše přání soustředit zbytky vašich sil na četby jiných příspěvků. [pláč]

Dovolte mi ale malou otázku závěrem: V zájmu zachování Vašeho budoucího zdraví, mám rovněž já přeskakovat příspěvky Vaše, nebo stačí jen to, že Vy budete přeskakovat příspěvky moje? [zmaten]

Můžete mi odpovědět emailem, pokud byste tu nechtěl ztratit tvář tím, že i přes Váš původní sliv o přeskakování mých textů tento příspěvek odpovíte. Nikomu nepovím, že si spolu píšeme, to Vám slibuji. [smích]


50111

21.4.2005 21:55

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

kema 216.?.?.?

Reakce na 50016

Zkratka jste se Alzbeto s tou oblibou komunistu budto mylila, nebo jste lhala.
Mr. Zap vam ty vymluvy mozna sezere, ale vetsina lidi ne. Ze vsech pruseru se zkratka v zivote nevyzvanite. [smích]

50084

22.4.2005 0:49

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50084

Kde jsem napsala něco o tom, že mám v oblibě komunisty?

Že by Vaše byla ruka šátralka na klávesnici rychlejší, než kritické myšlení, pane Kemo? [mrknutí jedním okem]

Dejte mi sem link, nebo mne citujte. Nemáte-li argument, omluvte se, jak je mezi slušnými lidmi zvykem.

Ju?


50106

22.4.2005 1:30

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

zap 70.?.?.?

Reakce na 50106

Na tyhlety 'hochy' zacnete s objektivitou...

a oni si to pretvori k vlastni podobe. Maji zada tak ohebna, ze by clovek i pres jejich vek v nich mohl tusit kontorsionisty!

Ze by pan "Ju" (cti Dzuu) ukazoval svuj jasnovid i zde? [mrknutí jedním okem]

50112

22.4.2005 3:14

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Aja 24.?.?.?

Reakce na 50106

Mimo misu, pani Alzbeto.
Cele Chechy pouzivaly v hovoru "JO?" jen jedna nevelka oblast je znama svym "JU"? Pochazite z ni, ci mate k ni nejaky vztah?

50129

22.4.2005 3:20

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50129

Slůvko "Ju" zní dobře, ale pokrevní vztah k němu nemám. Odkud to je?

Moje rodina pochází napůl ze Slovenska, napůl z Moravského Slovácka.

50130

22.4.2005 3:27

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Aja 24.?.?.?

Reakce na 50130

>Slůvko "Ju" zní dobře, ale pokrevní vztah k němu nemám.
>Odkud to je?

>
>Moje rodina pochází napůl ze Slovenska, napůl z Moravského
>Slovácka.

>

Vlastne na Moravu jsem zapomnela, ale v Cechach- byvaly stredocesky kraj, zapadne od Prahy.

50133

23.4.2005 0:20

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

kema 216.?.?.?

Reakce na 50106

> naprostá většina obyvatelstva byla s bolševickým režimem v >zásadě spokojena,

Nevim draha pani, proc bych se vam mel omlouvat za neco, co jsem nenapsal. Mluvim totiz stale o tomhletom vasem uzasnem vyroku a vy to velice dobre vite. Muzete se kroutil jako had a vymlouvat az do zblbnuti. Nebo se take muzete omluvit za urazeni sveho vlastniho naroda a opakovani komunistickych lzi.
Ja se od tedka budu radeji ridit heslem jednoho moudreho pana ktery pravil, ze "hadku s domovnici neni mozno vyhrat". [oči v sloup]

50264

23.4.2005 1:23

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50264

OK. Vaše věc.

Máte-li náladu v této diskusi pokračovat, podívejte se na můj text z 22.04.05 21:12 (momentálně na straně 7 diskuse k tomuto článku, tříděno hierarchicky).

Možná pak pochopíte, co se tu o vině českého národa na pachatelství zločinu komunismu snažím sdělit.

50277

21.4.2005 10:06

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 49943

Před únorem 1948 to s těmi soudy v Československu zase až tak špatné nebylo, ne?

50015

22.4.2005 1:49

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 50015

>Před únorem 1948 to s těmi soudy v Československu zase až
>tak špatné nebylo, ne?

Alzbeto, to myslite tentokrat vazne, nebo si zase hrajete na
Sokratesa? Zajiste tim myslite "Lidove soudy", ktere vynikaly svou rychlosti vyporadat se s kontrarevolucnimi zivly uz kratce po osvobozeni v roce 1945. Zajiste vite, co byly Lidove soudy...??

50114

22.4.2005 6:05

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 50114

Hm ... a kohopak že to ty mimořádné lidové soudy soudily, pane v anonymním flóru?

Nacistické kolaboranty?

Nebo snad ještě někoho jiného?

50139

22.4.2005 13:58

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

leho 64.?.?.?

Reakce na 50139

>Nebo snad ještě někoho jiného?

Dnes vime, ze vetsinou nesoudily zadne kolaboranty, ale nevinne jelikoz se uz tenkrat komunisticka policie zbavovala nepohodlnych osob, jako byvalych demokratickych odbojaru, novinaru a tak podobne. Tenkrat si stacilo u lidoveho soudu proste zazalovat a v drtive vetsine soud vynesl rozsudek smrti. Tyto rozsudky byly pak vykonavany verejne az do roku 1947. Po tomto datu se ty same praktiky presunuly do pravidelnych soudu a Velky Unor pouze "zlegalizoval" tento proces, aby mohl pokracovat se zbavovat znamych a popularnich osobnosti jako napriklad Dr. Horakove. Pred unorem by to preci jenom nebylo tak lehke. Ja myslel, ze tohle vi dnes kazde male dite, ale jak vidno, na Zvedavci si porad opakujeme to co do nas hustili kdysi v obcanske nauce, ze ano

50188

22.4.2005 15:54

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

68 68.?.?.?

Reakce na 50188

Ja myslel, ze tohle vi dnes kazde male dite, ale jak vidno, na Zvedavci si porad opakujeme to co do nas hustili kdysi v obcanske nauce, ze ano

Pane Leho, jak videt, tak v tom husteni byli komunisti dost uspesni, viz Alzbeta a dalsi. V tech to zustane navzdy, takze se musite smirit s tim, ze je nikdy nepresvedcite.
[smích]

50205

22.4.2005 19:45

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50205

Vy snad proti těm soudům s nacistickými kolaboranty po roce 1945 něco máte, že se v tom požád tak patláte, pane.

Nesoudili u nějakého takového lidového soudu po roce 1945 také Vás, nebo Vaše nejbližší příbuzné?

Nebo Vám snad na základě Benešových dekretů zabavili nějaký majetek za kolaboraci Vaší rodiny s nacisty?

Odkazováním na komunistickou občanskou nauku lidové soudy s nacistickými kolaboranty neokecáte, pane Osmašedesátý. Jejich legitimitu uznávají dodnes všichni, včetně USA a Velké Británie.

Jen jistá skupina uřvaných Sudeťáků má na zákonnost československého soudnictví 1945-1947 jiný názor.

A pak ještě Vy.

Proč ta shoda, asi? Nu? [smích]

50231

22.4.2005 20:27

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

leho 64.?.?.?

Reakce na 50231

>Odkazováním na komunistickou občanskou nauku lidové soudy s
>nacistickými kolaboranty neokecáte, pane Osmašedesátý.
>Jejich legitimitu uznávají dodnes všichni, včetně USA a
>Velké Británie.

Alzbeto, zapadni historici uznavaji mnoho ruznych veci a vetsinou se totiz ridi co tenkrat psali New York Times. Jak znamo, dle Timesu absolutne se nemuzeme ucit historii, to bychom pak se museli napriklad (opet) ucit, jak v SSSR ve tricatych letech hrdinne kolektivizovali a ze katastrofalni hladomor na Ukrajine ze zacatku 30'tych let byly jenom pomluvy burzoaznich zivlu. Jisty Duranty za tyto reportaze dostal dokonce Pulitzerovu cenu...pokracovani nize...

50235

22.4.2005 21:03

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50235

>
>Alzbeto, zapadni historici uznavaji mnoho ruznych veci a
>vetsinou se totiz ridi co tenkrat psali New York Times. Jak
>znamo, dle Timesu absolutne se nemuzeme ucit historii, to
>bychom pak se museli napriklad (opet) ucit, jak v SSSR ve
>tricatych letech hrdinne kolektivizovali a ze katastrofalni
>hladomor na Ukrajine ze zacatku 30'tych let byly jenom
>pomluvy burzoaznich zivlu.

Čert vzal New Yrok Times, pane Leho. To jsou jen černým inkoustem obtisknuté řeči. Zkuste se raději podívat na tvrdá fakta o právních vztazích, kterými se řídí tento svět.

Uznávají USA v roce 2005 platnost Benešových dekretů?

Ano, nebo ne?

50241

22.4.2005 22:22

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 50241

>Uznávají USA v roce 2005 platnost Benešových dekretů?
>
>Ano, nebo ne?

Neni to jedno? Ja psal predevsim o lidovych soudech a nespravedlnostech, ktere se dely po roce 1945 a byly velmi dobre zdokumentovany a jeste ziji pametnici, jako moje maminka, napriklad. Je znamo, ze i tesne po valce mnoho kolaborantu prevleklo kabat a dalo se ke komunistum. Komuniste je vzali mezi sebe s nadsenim, jelikoz byli vydiratelni a tudiz velmi dobre ovladatelni. Toto je historicky fakt a je uplne jedno jak to bylo s dekrety, snad se jenom letmo zminim: Myslite, ze bylo uplne v poradku vyvlastnit veskere firmy nad 50 zamestnancu? Nebo zakazat nejvetsi stranu predvalecne republiky, stranu agrarni? Nebyla tato strana zakazana hlavne proto, aby si komuniste pojistili vitezstvi ve volbach?

50252

23.4.2005 1:15

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50252

>>Uznávají USA v roce 2005 platnost Benešových dekretů?
>>
>>Ano, nebo ne?
>
>Neni to jedno? Ja psal predevsim o lidovych soudech a
>nespravedlnostech, ktere se dely po roce 1945 a byly velmi
>dobre zdokumentovany a jeste ziji pametnici, jako moje
>maminka, napriklad. Je znamo, ze i tesne po valce mnoho
>kolaborantu prevleklo kabat a dalo se ke komunistum.
>Komuniste je vzali mezi sebe s nadsenim, jelikoz byli
>vydiratelni a tudiz velmi dobre ovladatelni. Toto je
>historicky fakt a je uplne jedno jak to bylo s dekrety, snad
>se jenom letmo zminim: Myslite, ze bylo uplne v poradku
>vyvlastnit veskere firmy nad 50 zamestnancu?


Není to jedno, pane. Ani náhodou to není jedno!

Uznávají USA, Velká Británie, Německo, atd. atd. platnost Benešových dekretů? ANO, nebo NE?

Konkrétně, dekretů 16/1945 Sb. částka: 9 -
Dekret prezidenta o potrestání nacistických zločinců, zrádců a jejich pomahačů a o mimořádných lidových soudech, nebo 17/1945 Sb. částka: 9 Dekret prezidenta o Národním soudu.

Odpovězte si sám sobě, čestně a bez lhaní do vlastní kapsy, na tuto otázku. Teprve ak zde argumentujte o poválečných lidových soudech v Československu. OK?

>...zakazat nejvetsi stranu predvalecne republiky, stranu
>agrarni? Nebyla tato strana zakazana hlavne proto, aby si
>komuniste pojistili vitezstvi ve volbach?

Agrární strana byla za 2. světové války spolkem nacistických kolaborantů, a proto byla po porážce nacistů v Československu zakázána. Podle mého osobního názoru mohli být agrárníci československé vládě - a prezidentu Benešovi obzvláště - vděční, že nebyli po roce 1945 nakonec ještě zařazeni do stejné kategorie, jako členové NSDAP. I tak to mohlo být, a nechybělo k tomu mnoho.

A, mimochodem, jak jste přišel na to, že agrárníci byli největší politickou stranou v předválečném Československu? Slyšel jste někdy o Sudetoněmecké straně, neboli Sudetendeutche Partei? Víte, kolik tato strana dostala hlasů ve československých volbách 1935? 15,2%, ve srovnání se 14,3% pro Republikánskou stranu zemědělského a malorolnického lidu (agrárnickou).

50275

22.4.2005 20:29

...pokracovani pro Alzbetu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 50231

Ja totiz jsem mel starsi rodice, mama jeste zije a ta si tu prisernou povalecnou dobu pamatuje, verejne popravy a vetsinou to byli lide, kteri nekolaborovali a byli to vicemene bud sousede si vyrizujici ucty a nebo ne tak zname nepohodlne osoby, jako prislusnici agrarni strany, prislusnici demokratickeho odboje (ano, uz v roce 1945), novinari a tak podobne. Jednak tedy vim co se delo od svych rodicu, prarodicu a pribuznych, a take o tom bylo hodne napsano, uz se ale nepamatuji na tituly, mam je doma a ja jsem ted v Iraku. Volby v roce 1946 nelze absolutne povazovat za legitimni, nebot jednak kampan ve sdelovacich prostredcich nemohla byt v zadnem pripade antikomunisticka a strany lidove fronty taktez prakticky nemely pristup do rozhlasu a stranicky tisk byl uz tenkrat velmi cenzurovany. Tenkrat verejne vyhlasit, ze komunisty volit nebudu a ze jsou mezi nimi vrazi a kolaboranti se mohlo rovnat rozsudku smrti. Podobne tak tomu je dnes v zemich Stredniho vychodu a v Palestine. Za Arafata jste jako Palestinec musela pekne drzet pusu a krok, byt oznacen jako pro-izraelsky smyslejici mohlo znamenat taktez rozsudek smrti. To se take ale urcite ani v dnesni obcanske nauce neuci, ze ano...

50236

22.4.2005 21:00

RE: ...pokracovani pro Alzbetu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50236

Chápu a cítím Vaše pocity, pane Leho. Z Vašeho osobního rozhořčení nad politickým vývojem Československa po roce 1945 ale přece nemůžete ignorovat historická fakta, a tvrdit věci, které prostě nejsou pravda.

Například tohle:

>Volby v roce 1946 nelze absolutne
>povazovat za legitimni, nebot jednak kampan ve sdelovacich
>prostredcich nemohla byt v zadnem pripade antikomunisticka a
>strany lidove fronty taktez prakticky nemely pristup do
>rozhlasu a stranicky tisk byl uz tenkrat velmi cenzurovany.
>Tenkrat verejne vyhlasit, ze komunisty volit nebudu a ze
>jsou mezi nimi vrazi a kolaboranti se mohlo rovnat rozsudku
>smrti. Podobne tak tomu je dnes v zemich Stredniho vychodu a
>v Palestine. Za Arafata jste jako Palestinec musela pekne
>drzet pusu a krok, byt oznacen jako pro-izraelsky smyslejici
>mohlo znamenat taktez rozsudek smrti. To se take ale urcite
>ani v dnesni obcanske nauce neuci, ze ano...

Učí se něco jiného, pane Leho. Učí se výsledky voleb 1946.

Ve volbách v roce 1946 nastal velký úspěch komunistů - 40% hlasů, navíc díky vůči slibu pozemkové reformy získali rovněž mnoho hlasů na venkově. Neúspěch pro národní socialisty (strana prezidenta Beneše), kteří získali 24% hlasů. Lidová strana získala 20% hlasů a sociální demokraté dostali 15% hlasů.

Nějak mi tyhle výsledky nesedí s Vaším prohlášením že komunisty volit nebudu = rozsudek smrti.

Jste vzděláný a zkušený člověk, pane Leho. Máte-li pravdu, pak přece k vítěztví této pravdy nepotřebujete ještě navíc fixlovat fakta. [smích]

50239

23.4.2005 22:10

RE: ...pokracovani pro Alzbetu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 50239

Alzbeto, prectete si jeste jednou celou vetu: komunisty volit nebudu a mezi nimi vrazi a kolaboranti se mohlo rovnat rozsudku smrti

Kdybyste v roce 1945 toto prohlasila a ukazala na nejakeho konkretniho komunistu prstem, o kterem jste vedela, ze byl drive kolaborant a takovych bylo pozehnane, MOHLO by to znamenat nad vami rozsudek smrti. Takove pripady se stavaly, ja jsem kdysi cetl knizku od dvou historiku, jeden z nich se jmenuje Kaplan, ve ktere jsou tyto nezakonnosti popisovany. Rovnez svedectvi mych rodicu a prarodicu ja povazuji za velmi verohodne. Tato historicka fakta ale nejsou stale moc znama, knizky od Kaplana a jeho kolegy se z nejakeho duvodu nevydavaji ve velkych nakladech, jestli vubec. Jednu knizku, co jsem od nich cetl, byla vydana v exilu a mozna pak po revoluci uz ne, takze se do ruky beznych ctenaru jako vy nedostala. Jenom stari emigranti tyto historiky znaji a vetsinou jsou to emigranti, kteri se o novodobou historii velice zajimali, takze se neni co divit, ze tato neprijemna fakta stale unikaji pozornosti vetsine populace. Holt co se drive ucilo se hodne vzilo a tezko se stare mysleni meni. V dnesni dobe je hrozne dulezite se ptat starych lidi, jak to vlastne tenkrat bylo, nebot to muze byt jedina sance se dovedet pravdu ...

50349

24.4.2005 16:58

RE: ...pokracovani pro Alzbetu...

Petge 83.?.?.?

Reakce na 50349

Většinou s Vámi "tiše" nesouhlasím pane Leho, ale v tomto bodě zcela ano. Já to sice rovněž nezažil na vlastní kůži, ale od rodičů a prarodičů jsem slyšel o praktikách komunistů nebo lidí k nim se hlásících po osvobození v roce 1945 dosti hrozné věci. O ústavnosti, zákonnosti a humannosti období mezi roky 1945 až dejme tomu 1953 se nedá rozhodně mluvit, samozřejmě i potom ... Nejhorší na všem je to, že je nemyslitelné v moderní době řešit převraty totálním vyvražděním poražených. Což vede k docela schizmatickým stavům mysli a v konečných důsledcích může véízt k velkým škodám minimálně morálním. Humanismus není nutně vždy humánní !!

50434

22.4.2005 21:01

RE: ...pokracovani pro Alzbetu...

Aja 24.?.?.?

Reakce na 50236

Volby v roce 1946 nelze absolutne povazovat za legitimni

Legitimni, nelegitimni, pravdou nejspis je, ze se komunista dobre pripravil a ostatni sli na porazku bez odporu.
Uz v roce 1945 se pekne Benes domluvil v Moskve s Gottwaldem (ci naopak), Kosicky program byl tresnickou- zakaz predvalecnych pravicovych stran (a sup pryc s nejsilnejsimi agrarniky), naopak vznik dvou komunistickych stran, Ceske a Slovenske, takze podle klice -ve vlade tri zastupci z kazde strany- meli jich komuniste hned sest.
A tah s "bilym listkem" byl taky zdarily, ne?
V Cechach a na Morave dostali vic jak 40% hlasu a mohli zacit svuj kolotoc.

50240

22.4.2005 21:12

RE: ...pokracovani pro Alzbetu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50240

Přesně tak. Národ si do pytle vlezl sám.

Tohle svalování viny na zlotřilé komunisty, kteří za všechno můžou, mi strašně připomíná výmluvy Němců po 2. světové válce.

Například, přes 90% sudetských Němců se zřeklo československého občanství, a stalo se z moci úřední říšskými Němci. A teď, v roce 2005, budou protestovat, že je po válce Československo poslalo do Reichu - nebo vlastně, do toho, co z jejich Reichu po prohrané válce zbylo? Budou argumentovat, že se oni ničím neprovinili, neboť "jen" Hitlera volili, ale nebyli ani v NSDAP, ani v SS? Kulové!

Český národ čeká velká a těžká sebereflexe, poznání vlastní zodpovědnosti každého z nás za neblahé události roku 1948-1989. Teprve tehdy, až se spoluzodpovědnost každého českého voliče z let 1948-1989 za spáchání zločinu komunismu stane v Čechách každodenní mravní normou, teprve tehdy bude možné říci, že český národ je morálně schopně převzít ve svobodných volbách zodpovědnost za vývoj věcí budoucích.

Do té doby si český národ nezaslouží nic lepšího, než další a další grossovinu.50245

23.4.2005 2:13

RE: ...pokracovani pro Alzbetu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 50245

Další pozoruhodné tvrzení (levě liberálně protestanstsko křesťanské ?, jistě však kryptokomunistickofilní). Na nějakou sebereflexi se Vám každý oprávněně vykašle, už jen z toho titulu, že většina národa se na ustanovení diktatury r.1948 nepodílela a z dnes žijících už vůbec ne (ani na volbách r.1946, kde se zřejmě dle Vás užil vzorec 1% pro KSČ = rok diktatury). Účast na volbách za totality nemohla přiliš ovlivnit, to je jen argument proti "šedé zóně" používaný pozdě prozřelými bolševickými chartáři, aby tím ospravedlnili své špinavé polistopadové dohody s komunisty vedoucí přímo až do dnešního marasmu a "grossoviny". Co se týče Sudeťáků, měli si snad poté, co byli mezinárodní konferencí přiřčeni do Říše, nechávat čs.občanství ? To byste po nich chtěla trochu moc loajality. Lidové soudy se dopustily dosti různých přehmatů (např.kauza V.Burian), celou řadu v restitučních sporech řeší soudy dodnes. Imunitu před nimi získávali komunisté takřka automaticky. Komunisté je zdatně využívali k diskreditaci svých protivníků, jimi obviněný ztrácel občanská práva (před těmi slavnými volbami - některé příčiny komunistického úspěchu jsou zmíněny dříve, zákaz agrárníků byl asi klíčový - byli formálním obviněním vyřazeny desítky tisíc voličů - nekomunistů). Připojil bych se k předpřispivateli ve výzvě, že pokud se cítíte jako komouší spolupachatelka, reflektujte se klidně až do soudného dne, ale neplijte na ty, kteří do komunismu padli bez své viny a snažili se ušpinit co možná nejméně.

50283

23.4.2005 0:25

RE: ...pokracovani pro Alzbetu...

kema 216.?.?.?

Reakce na 50240


>A tah s "bilym listkem" byl taky zdarily, ne?
>V Cechach a na Morave dostali vic jak 40% hlasu a mohli
>zacit svuj kolotoc.

Vono tech triku bylo vic. Treba nedostatek novinoveho papiru. Po valce pochopitelna vec.
Az na to, ze komunisticke noviny mely papiru dost.

[mrknutí jedním okem]

50266

24.4.2005 0:27

RE: ...pokracovani pro Alzbetu...

carodejnik 217.?.?.?

Reakce na 50240

Ja len kvoli laske k historickym faktom pani Aja, na Slovensku vtedy(1946) zidobolsevici, pardon, chcel som povedat koministi, nevyhrali volby. Vyhrala Demokraticka strana so 62% to bolo 43 mandatov, zidobolsevici dostali 21 z celkoveho poctu 69 mandatov.

50361

24.4.2005 1:51

RE: ...pokracovani pro Alzbetu...

Aja 24.?.?.?

Reakce na 50361

>Ja len kvoli laske k historickym faktom pani Aja, na
>Slovensku vtedy(1946) zidobolsevici, pardon, chcel som
>povedat koministi, nevyhrali volby. Vyhrala Demokraticka
>strana so 62% to bolo 43 mandatov, zidobolsevici dostali 21
>z celkoveho poctu 69 mandatov.

Jeee, ja myslela, ze je to jasne, kdyz jsem napsala, ze vyhrali v Cechach a na Morave.

50380

22.4.2005 6:11

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 50114

Pane Anonyme,
Někam mi zmizel příspěvek pro Vás, tak ho sem píšu ještě jednou.

___________________________________

Hm ... a kohopak že to ty mimořádné lidové soudy soudily, pane Anonyme?

Nacistické kolaboranty?

Nebo snad ještě někoho jiného?

50140

22.4.2005 14:00

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

leho 64.?.?.?

Reakce na 50140

Autor byl samozrejme leho, kdo jiny. Viz moje odpoved nahore...

50189

23.4.2005 3:11

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 50140

Toho, koho za kolaboranta samy označily (často v zájmu KSČ nebo Benešovy ješitnosti). Vstup do rodné strany nebezpečí obvinění eliminoval. Ministr Drtina měl velké problémy, když se snažil mírnit alespoň největší excesy. Hořce humornou formou o tom pojednává alegorický román V.Žáka Ve stínu kaktusu, doporučovaný Copaalegrem.

50290

23.4.2005 23:17

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 50290

Ad agrární strana - byla největší stranou ve většině čs.voleb, po rozpadu soc.-dem.1921 a do nástupu strany sudetoněmecké, která by jí ovšem nemohla konkurovat po válce. Je zajímavé, že zástupce těchto fašistů Feuerabenda (min.zemědělství 1934-38, pak i v protektorátní vládě) trpěl Beneš v exilové vládě jako ministra financí až do jeho odstoupení r.1944 na protest proti komunistickým intrikám vedoucím k zákazu agrárníků. Předtím ho Beneš ujišťoval v tom, že pravicovou stranu zemědělců kvůli vyváženosti politického spektra povolí. To, že měli agrárníci velký vliv, se jim vymstilo, když byli nuceni nést zodpovědnost po odchodu Beneše do exilu, což skončilo nakonec vládou protektorátní (ale třeba Hácha přebíral svůj úřad s Benešovým vědomím). První protektorátní vláda spolupracovala s Londýnem. Beneš nakonec podlehl nátlaku komunistů a agrárníky odstranil, zřejmě se domníval, že tak zlepší i pozici své strany.

50354

21.4.2005 22:07

Jakze se tedy strycek Sam zabydluje??

leho 64.?.?.?

Clanek je smesice moc smyslu nedavajicich vet, ze kterych se na otazku v nadpisu moc nedovim. Petr Luc blaboli o revolucich v oblasti byvaleho SSSR, pravdepodobne si mysli, ze ty revoluce organizuje USA nejakym zpusobem, ale jak se to vlastne deje, se z clanku nedovime. Ze pry se USA chysta na utok na Cinu, kde tenhle nesmysl Petr sebral, to me tedy podrzte. A z dalsich podobnych blabolu je sestaven cely clanek. Myslim, ze Petr je jako tramp docela fajn kluk, znam nektere jeho trampske kamarady a rad bych mu doporucil, aby si vzal bagl a kytaru, vyrazil nekam do lesa a politiku nechal jinym, ze ano...

50089

22.4.2005 3:03

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Americka politika je v rukou jinych nez Americanu samotnych a podle toho to tak vypada v celem svete,kde vlastne bezi proce s "Strkani nosu do cizizch taliru",ono by to tak hrozne nebylo nebyt tolika podpurnych kolaborantu i ze zemi kdysi cleny Warsavske smlouvy,(jejiz charta byla stvorena Spojenymi Narody,jako protivaha NATO-1955 ),jez se koukaji na Ameriky ocima spasitele,zatimco si vubec neuvedomuji ,ze podporuji pristi nuklearni celosvetovy konflikt,nebot ,tech atomovych bomb je tolik po svete ,ze veskera pevnina muze byt 12X preorana atomovyma bombama a to nepocitam jine ajine ,az po ty bakteriologicke.Takze ,lide by meli tlacit sve politiky opacnym smerem ,aby se Amerika stahla do sve ulity a opustila od sve nedemokraticke nadrazenosti nad odstatnimi staty,nebot touto cestou ,kdy chce mit pod kontrolou cely svet ,nakonec katastrofou nemusi mit vubec nic ,ani svuj zivot.Spravne to odhadl pan Hokins z Oxfordske university zabyvajici se vesmirem ,kdyz ve sve knize v posledni kapitole uvadi,ze lidsvo jen udela prvni maly krucek do vesmiru a blbosti politiku se znici lidska existence na teto tak ve vesmiru ojedinele a zivotem obdarene planete Zemi.Takze ,politika obklicovani zemi ,jako Rusko a Cina muze dat "Americanum" falesnou nadeji na konecne vitezstvi,jez opravdu muze byt konecnym vitezstvim ,ale bez viteze i porazeneho,nebot nebude nikdo ,kdo by to prezil.

50127

22.4.2005 16:20

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Josef 12.?.?.?

Pane Nohejl!
Pisete: "Warsavske smlouvy,(jejiz charta byla stvorena Spojenymi Narody,jako protivaha NATO-1955)". Warsavska smlouva byla vytvorena ve Warsave! A byl to nastroj k vojenske expanzi komunismu do zapadni Evropy! Kdyz jsem byl na vojne, tak jsme nacvicovali utoky vzdy proti zapadu a zapadonemeckym revansistum.( dotahl jsem to az na svobodnika)
A jestli se USA svymi zakladnami nepodari drzet v sachu cinske komunisty, tak dalny vychod se ma na co tesit. Komunismus se sam nemuze uzivit a stale se potrebuje expandovat a krast! Jestli si myslite, ze se Cinane zastavi jen zabranim Tajwanu a Japonska, tak jste na omulu! Prvni co udelaji, az vlitnou do Australie Vam zakazou pristup na internet, jako to maji zakazano doma! A s Vasimi theoriemi mi budete tady chybet!

50211

22.4.2005 19:41

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Synacik 84.?.?.?

Reakce na 50211

takze dobri slobodotvorni amici drzia v sachu zlych komunistov, kvoli tomu to robia aby svet chranili... UZ MI TO DOSLO! DAKUJEM TI! SAM BY SOM NA TO NEPRISIEL!

si typ cloveka, ktory by za cias komunizmu podlahol propagande jednoducho ako po masle... mam skutocne rad tychto liberalnych demokratov ktori svojim egoistickym chovanim zabezpecuju blaho pre cely svet v najdokonalejsom systeme vsetkych cias tesne pred koncom dejin....

50230

22.4.2005 19:33

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Synacik 84.?.?.?

pri tych navaloch obvineni a ospravedlneni niektorych viac niektorych menej opravnenych si hlavne nezabudajte vsimat sucasnu situaciu, vsimajte si vyradenie mnozstva literatury vratane orwellovho 1984 z literatury americkeho vzdelavacieho systemu, vsimajte si zasah tajnej sluzby na umeleckej vystave v usa, a hlavne si uvedomte ze sucasna vojenska aj ekonomicka politika modernych totalitnych rezimov "najvyspelejsich demokracii" sa nelisi od krutosti akehokolvek minuleho rezimu. je dolezite spoznat a uvedomit si zlociny minulych rokov a mat vo veciach jasno, ale je velmi dolezite tolerovat rovnake spravanie v sucasnosti.

Najhoršie a najúspešnejšie formy tyranie nie sú tie, proti ktorým bojujeme, ale tie, ktoré sa nám tak nenápadne votrú do podvedomia a vytvárajú naše životy, že ich za tyraniu vôbec nepovažujeme.
Michael Parenti

50228

23.4.2005 2:49

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

PANE JOSEF ,DOSUD NECHAPETE SYSTEM ,JAKY JE NA LIDI DELANY PO STALETI-ROZDEL A PANUJ.Lide se rozdeli socialne,rozdeli se nabozensky a rozdeli se politicky a kdyz jste trenerem dvou fotbalovych muzstev,kteri Vas musi poslouchat ,tak dokazete delat vysledky na hristi- ve svete- a zaroven vysledkem kontrolovat divaky a jejich sazky ,kdo zvitezi ,jdou do Vasi kapsy,kdyz jen ve sportu jsme meli dost prikladu k pochopeni,tady se delaji podvody od zavodu koni,az po kriket,ale ,to same se dela v politice,takze rusky general byl v NATU ve stabu a NATO vedlo valku v Koreji,kde general Mac Artur ,vzdy podal hlaseni do UN ,kde se udela akce vojst UN a Rusky general jemu nadrizeny predal plany Cinanum a ti uz tam na vojaky UN cekali,kdyz to general Mac Artur prohlidnul ,tak udelal na Cinany utok ,bez hlaseni do rukou generala UN ,kde vsichni ve vojenskem vedeni byli rusky generalove,primo ,tradicne, no a UN hnali Cinany ven z Koreje ,ale UN a Americky president representujici zbrojni prumysl nehodlali tento business ukoncit rychle,tak Mac Artura zbavili vedeni a bylo to,tak ,jak zametli s generalem Pathonem,kdyz zjistil pro koho vlasten americti vojaci bojuji,proc si myslite ,ze letectvo UN byl zid Nemenovsky a v Poustni bouri Schwarzkopf,zid gen.Eisenhower ,tak jak dnes v Iraku jini zid. generalove se svymi rabbiny a experty na muceni v Bagdadskem vezeni a dnes vsichni bojuji ,tak zvane proti terrorismu,kdo neni s nami je proti nam a mate lidi opet rozdelene zidem Bushem-jejich rodina je jmenovana v zidovskem kalendari,jejich dedecek Prescot byl vyhozen za obchodovani s nepritelem-s Hitlerem,tak ,co chcete na vic,to je jedna a ta sama banda.

50288

23.4.2005 5:53

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

Pane Nohejl!
My se asi nikdy nedohodneme, protoze Vy neznate situaci v USA. Kdyz strkate presidenta Bushe do jedno pytle se zidama me nejde dohromady, protoze prave levicovi zide jsou nejvetsi nepratele presidenta! V minulych volbach dalo dohromady 5 zidu vcele se Sorosem 78 milionu dolaru na kampan proti Bushovi. Pro porovnani volebni komise uvolnila 75 milionu pro kazdeho ze dvou kandidatu! Pouze 26% zidu volilo presidenta Bushe. Vetsina z nich predstavuje americkou levici, ktera voli demokraty. Demokraticka strana je slozena z odboru , homosexualu, lesbicek a marxistickych zidu. Hollywood je ovladan levici a zidama a 92% novinaru volilo proti presidentu Bushovi!. Jak jste prisel na Bushova dedecka ze neco prodal Hitlerovi by me zajimalo, kdyz on byl snad olejarem v Texasu. S Hitlerem totiz obchodovalo vice firem, na priklad Ford a dalsi. Zapadni Evropa take nezustavala pozadu se surovinama a materialem, na priklad luftwafe bombardery sypajici bomby na Londyn mely motory Rolls-Royce! Zni to strasne, ale byl to genialni podvod od Hitlera, ktery celemu zapadu sliboval, ze ochrani Evropu od bolseviku. V te dobe prchajici emigranti z Ruska sirili zpravy o vyhlazovani Ukrajincu Stalinem zabirani a vrazdeni bolsevickou revoluci a zapad Hitlerovi na sliby ochrany pred bolsevizmem skocil. Kdyz rozeznali kam Hitler smeruje bylo uz pozde, a ani hodit mu Ceskoslovensko uz nepomohlo!
O schuzi levicovych zidu se doctete zde:
http://www.newsmax.com/archives/ic/2005/4/20/203854.shtml
Soros je bilionar, ktery podporuje nejen levici, ale skupiny usilujici o legalizovani tvrdych drog v USA.
Josef

50293

23.4.2005 20:49

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 50293

Fordovi patří Opel, ale s motory si Němci vystačili sami (hlavně Jumo a BMW), Rolls-Royce motory měly Migy 15. Jedním z údů Demokratické strany se mi jeví i paní Alžběta.

50340

24.4.2005 3:21

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Josef 67.?.?.?

Reakce na 50340

Ja mluvil o situaci v dobe nastupu Hitlera. Co se tyce nemeckych automobilu v soucasne dobe jsou dobre a oblibene a proda se jich rocne v USA pres jeden milion.

50383

25.4.2005 10:35

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 50383

Já také mluvil o situaci válečné a krátce poválečné. Boj s bolševiky bral Hitler vážně (co mu také zbývalo), odmítl Stalinovu nabídku příměří a statutu quo ante r.1942.

50521

24.4.2005 4:47

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 202.?.?.?

Rumsfeld Surrounding Iran
With New US Bases
What was the purpose of Donald Rumsfeld's visits to Azerbaijan and Kyrgyzstan last week?
My Israeli sources say that the IDF is preparing against a multi-nation Arab attack on Israel in 2006.

'While it may be difficult and long and at times even far away, there will be a road to democracy in Belarus. We admire your courage, and we admire your dedication and we want you all to know you are in our thoughts,' Miss Rice told a group of seven dissidents who drove from the Belorussian capital of Minsk for the meeting." That's no small provocation to Russia, even though almost all "dissidents" the US chooses to meet with are plants provided by Moscow-like Vaclav Havel turned out to be in the phony "Velvet Revolution" in Czechoslovakia. Once again, despite the soothing words, it appears as if there is a globalist strategy to antagonize Russia into someday striking out at the West, and simultaneously facilitating that strike."Azerbaijan is seen as one of the launch pads for launching an attack on Iran, which some see coming as early as June.

At this same NATO meeting, Russia and NATO signed an agreement that allows Russia access to transit routes for transporting troops and military equipment through NATO countries.
Upraveno -zkraceno.
http://www.rense.com
V podstate se jedna o nuklearni elektrarnu v Iraku,kterou na radu zida Kissingera,Rumsfelda ,Wolfovicz a jinych zacali Iranci budovat,ted zid Rumsfeld organisuje valku proti Iranu,protoze dali vydelat Rusum a ne "Americanum".

50387

25.4.2005 4:23

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Hra "malych deti" se sirkami,jez muzou jednoho dne zapalit stoh slamy"Na svete je vic jak 10 000 atomovych bomb.Israel chce mit "Velky Israel",ale take nemusi byt vubec zadny Israel.
WAR.WIRE

Ex Soviet leader Gorbachev voices concern over US, Russian nuclear arsenals

UNITED NATIONS (AFP) Apr 21, 2005 The last leader of the former Soviet Union, Mikhail Gorbachev, voiced concern here Wednesday that the US and Russian governments have eased up on the reduction of their vast nuclear arsenals. At the United Nations in New York, the former Soviet leader warned against the dangers of such stockpiles, saying "even one thousandth of our joint arsenal could destroy all life on Earth."

"I think we have to review military doctrine," the Nobel Peace Prize holder said, in comments directed at Washington and Moscow.

"We have to get rid of the nuclear weapons. So eliminating nuclear weapons, reducing them (at) the speed at which we've been doing, that has been slowing down recently," Gorbachev said.

The former Soviet leader expressed particular concern about the US' commitment to opening a new nuclear dialogue with Russia.

"I hope the Russian side is ready for this. The question is whether the US is ready for such cooperation.

"Because the US suffers from the sickness, the disease of being the victor, it has to cure itself of that disease," Gorbachev said.

He urged US President George W. Bush and Russian President Vladimir Putin to foster a new nuclear initiative.

"Our two leaders need to come up with some joint initiative, some new approach, but what is crucial to that effort is trust," he said.

Gorbachev left office in 1992. He lives in Moscow overseeing the work of The Gorbachev Foundation.

50498

Příspěvků: 229

19.04. 00:32 Grovik  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 00:38 Peleška Milan  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 01:31 trodas  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 14:26 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 17:12 Šeďa  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 17:58 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 18:16 carodejnik  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 21:06 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 20:10 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 02:05 jan  Strýček Sam se zabydluje po celem svete
19.04. 07:40 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 04:46  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 06:50 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 07:00 68  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 08:10 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 15:01 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 18:10 Šeďa  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 21:16 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 03:16 kema  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 07:39 dusan  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
29.04. 10:32 vaclaus  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 17:00 68  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 18:37 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 20:23 68  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 21:37 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 22:11 68  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 20:24 68  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 21:52 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 21:58 Alžběta  oprava
20.04. 22:20 68  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 00:43  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 17:33 Šeďa  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 23:21 68  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
23.04. 06:45 68  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
23.04. 19:42 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
23.04. 23:04 Lev  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
23.04. 23:15 Vcelicka  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 19:56 dusan  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 20:10 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 23:11 dusan  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 10:15 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 22:13 Vcelicka  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 09:51 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 19:22 Vcelicka  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 20:36 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 22:55 carodejnik  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 13:48  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 02:29 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 06:24 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
23.05. 17:36 realista  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 08:06 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 00:30  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 20:19 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 14:04  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
23.04. 01:34 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 02:32 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 14:11  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 06:00 ina  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 14:54 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 18:05 Šeďa  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 21:30 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 01:27  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 09:58 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 22:09 Vodník  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 00:34 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 14:20  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 19:23 Vodník  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 14:52 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 00:03  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 10:00 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 22:01 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 00:32 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 02:42 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 06:36 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
25.04. 18:13 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 14:49 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 14:45 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 18:22 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 21:59 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 23:38 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 01:44  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 14:52 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 00:22 carodejnik  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 01:16 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 10:17 carodejnik  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 14:40 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 20:21 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 00:41 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 03:38 jan  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 03:41 jan  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
20.04. 15:09 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 02:14 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
21.04. 21:44 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 00:43 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 02:38 jan  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
22.04. 06:44 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
24.04. 01:45 jan  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
25.04. 08:50 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete
19.04. 04:08  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 04:09 Vcelicka  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 10:35 TraTom  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 19:17 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 23:52 dusan  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 06:54 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 20:00 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 08:32 TraTom  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 15:26 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 16:29 dusan  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 20:15 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 14:19 TraTom  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
25.04. 18:20 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 15:19 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 14:21 TraTom  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 19:00 Šeďa  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 20:09 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 14:08 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 16:00 68  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 19:38 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 23:55 Sidonius - Zdenek M  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 01:55 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 16:00 Petge  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 20:30 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
24.04. 00:27 Sidonius - Zdenek M  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 01:15  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 01:57 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 20:33  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 11:20 Jan Zeleny  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 01:03 carodejnik  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 15:34 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 12:18 Robert Nohejl  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 14:11 Dana  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 16:10 kavol  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 14:26 Vlada  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 15:21 Adapa  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 16:17 kavol  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 15:33 Vladimír Stwora  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 10:46 Adapa  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 11:08 Lev  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 16:41 Adapa  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 17:07 Vladimír Stwora  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 17:49 Adapa  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 14:35 Evropan  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 16:27 Ruda  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 18:44 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 20:58 Ruda  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 21:55  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 20:36 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 21:06 Lev  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
25.04. 18:55 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
25.04. 19:15 Lev  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 22:33 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 23:38 jozin z bazin  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 20:39 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 19:28 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 00:04 dusan  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 20:25 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 21:10 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 23:16  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
25.04. 00:13 Idealista  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
25.04. 21:11 Petge  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 23:37 dusan  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 07:14 Vcelicka  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
25.04. 19:42 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 23:47 dusan  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 05:22 Vcelicka  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 20:47 Karel z Čech  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 00:38  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 01:59 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 17:11  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 17:44 Vladimír Stwora  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 23:18 Josef  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
19.04. 23:51 Ruda  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 07:16 Josef  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 02:03 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 16:58 zap  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 19:09 Modráček  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
20.04. 22:28 68  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 03:07 kema  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 03:34 68  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 10:12 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 15:02 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 20:29 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 21:25 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 20:49 68  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 01:27 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 21:55 kema  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 00:49 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 01:30 zap  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 03:14 Aja  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 03:20 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 03:27 Aja  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 00:20 kema  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 01:23 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 10:06 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 01:49  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 06:05  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 13:58 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 15:54 68  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 19:45 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 20:27 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 21:03 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 22:22  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 01:15 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 20:29 leho  ...pokracovani pro Alzbetu...
22.04. 21:00 Alžběta  RE: ...pokracovani pro Alzbetu...
23.04. 22:10 leho  RE: ...pokracovani pro Alzbetu...
24.04. 16:58 Petge  RE: ...pokracovani pro Alzbetu...
22.04. 21:01 Aja  RE: ...pokracovani pro Alzbetu...
22.04. 21:12 Alžběta  RE: ...pokracovani pro Alzbetu...
23.04. 02:13  RE: ...pokracovani pro Alzbetu...
23.04. 00:25 kema  RE: ...pokracovani pro Alzbetu...
24.04. 00:27 carodejnik  RE: ...pokracovani pro Alzbetu...
24.04. 01:51 Aja  RE: ...pokracovani pro Alzbetu...
22.04. 06:11 Alžběta  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 14:00 leho  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 03:11  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 23:17  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
21.04. 22:07 leho  Jakze se tedy strycek Sam zabydluje??
22.04. 03:03 Robert Nohejl  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 16:20 Josef  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 19:41 Synacik  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
22.04. 19:33 Synacik  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 02:49 Robert Nohejl  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 05:53  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
23.04. 20:49  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
24.04. 03:21 Josef  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
25.04. 10:35  RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
24.04. 04:47  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR
25.04. 04:23 Robert Nohejl  Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 10

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 3

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 251 219,64 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 320